2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
355 ,  356 ,  357 ,  358 ,  359 ,  360 ,  361 ,  362 (құпия),  363 ,  364 ,  365 ,  366 ,  367 ,  368 ,  369 ,  370 ,  371 ,  372 ,  373 ,  374 ,  376 ,  377 ,  378 ,  379 ,  380 ,  381-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің 2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
355-ҚОСЫМША
Ескерту. 355-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі       Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Индустрия және сауда саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   2 369 741 мың теңге (екі миллиард үш жүз алпыс тоғыз миллион жеті жүз қырық бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі  Заңы ; "Шағын кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 маусымдағы  Заңы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының  21-24-баптары ; "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы  Заңы ; "Инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 қаңтардағы  Заңы ; "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы  Заңы ; "Бәсеке және монополиялық қызметті шектеу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі  Заңы ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894  қаулысы ; "Әкелінетін тауарларға кеден бажының ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 14 қарашадағы N 1389  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037  қаулысы ; "Өлшем құралдарын шығару және жөндеу жөніндегі қызметті лицензиялау кезіндегі біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 7 маусымдағы N 867  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында экспорттық бақылауға жататын өнімнің тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 18 тамыздағы N 1282  қаулысы ; "Мемлекеттік қызметшілерді оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706  қаулысы ; "Сапа саласындағы конкурстар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 26 наурыздағы N 384  қаулысы ; "Ресей Федерациясындағы Қазақстан Республикасының Сауда өкілдігін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 қарашадағы N 1222  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының ұлттық стандарттау және сертификаттау жүйелерін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 6 ақпандағы N 148  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 наурыздағы N 321  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасын, сондай-ақ олар бейнеленген материалдық объектілерді дайындау жөніндегі лицензияланатын қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 сәуірдегі N 392  қаулысы ; "Саудадағы техникалық кедергілер, санитарлық және фитосанитарлық шаралар жөніндегі ақпарат орталығын құру және оның жұмыс істеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 11 шілдедегі№718  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан согласно приложениям  355 356 357 358 359 360 361 , 362 (секретно),  363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 374-1 376 377 378 379 380 381 ;
Сноска. Пункт 1 c изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 355
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области индустрии и торговли"
на 2007 год
1. Стоимость:  2 369 741 тысяч тенге (два миллиарда триста шестьдесят девять миллионов семьсот сорок одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании";  Закон  Республики Казахстан от 19 июня 1997 года "О государственной поддержке малого предпринимательства";  статьи 21 -24 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон  Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений";  Закон  Республики
Казахстан от 8 января 2003 года "Об инвестициях";  Закон  Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании";  Закон  Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации Закона Республики Казахстан "О лицензировании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 года N 1389 "О ставках таможенных пошлин на ввозимые товары";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2000 года N 867 "Об утверждении квалификационных требований при лицензировании деятельности по производству и ремонту средств измерений";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2000 года N 1282 "Об утверждении списка продукции, подлежащей экспортному контролю в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 384 "О конкурсах в области качества";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2002 года N 1222 "Об учреждении Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 148 "Об утверждении Программы развития национальных систем стандартизации и сертификации Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2004 года N 321 "Об утверждении Программы развития государственой системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2004 года N 392 "Об утверждении квалификационных требований к лицензируемой деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан, Государственного герба Республики Казахстан, а также материальных объектов с их изображением";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2005 года N 718 "Об утверждении Правил создания и функционирования информационного центра по техническим барьерам в торговле, санитарным и фитосанитарным мерам".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   экономиканы әртараптандыру және жаңғырту негізінде елдің тұрақты дамуын, өнімнің бәсекеге қабілетті түрлерін шығару үшін жағдай жасауды және экспорттың өсуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   1) индустриялық дамудың мемлекеттік саясатын қалыптастыру, оның ішінде барынша терең технологиялық қайта бөлістер мен шикізат ресурстарын тиімді пайдалануды енгізу негізінде елдің индустриялық дамуы үшін жағдайлар жасау;
2) елдің ғылыми-техникалық және инновациялық дамуының мемлекеттік саясатын қалыптастыру, оның ішінде ғылыми-технологиялық әзірлемелерді (ғылым мен техниканың жетістіктерін пайдалану) енгізу және жоғары технологиялық өндірістерді қалыптастыру негізінде ел экономикасының дамуы үшін жағдайлар жасау;
3) ұлттық инновациялық жүйені қалыптастыру;
4) құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық саланы дамытудың мемлекеттік саясатын қалыптастыру, оның ішінде құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық саланы дамыту және реформалау үшін жағдайлар жасау;
5) техникалық реттеуді және өлшем бірлігін дамытудың мемлекеттік саясатын қалыптастыру;
6) сауда қызметін дамытудың мемлекеттік саясатын қалыптастыру, оның ішінде теңгермелі кеден-тарифі саясатын жүргізу мен тауарлардың импорты кезінде ішкі рынокты қорғау және ұлттық сауда режимін ырықтандыру деңгейін ұлғайту жолымен отандық өндірісті дамыту және қолдау үшін жағдайлар жасау;
7) Қазақстанның сыртқы сауда-экономикалық қатынастарын дамытудың мемлекеттік саясатын қалыптастыру, оның ішінде сауда қызметін дамыту үшін жағдайлар жасау;
8) кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың және бәсекелестікті қорғаудың мемлекеттік саясатын, оның ішінде монополистік қызметті шектеу және жосықсыз бәсекелестіктің жолын кесу, сондай-ақ ғылыми-техникалық саладағы кәсіпкерлікті, инновациялық қызметті дамыту, ғылыми-техникалық өнімнің нарығын қалыптастыру үшін жағдайлар жасау жолымен қалыптастыру;
9) мемлекеттік қорғаныс тапсырысы саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру, оның ішінде мемлекеттік қорғаныс тапсырысын қалыптастыру, орналастыру және орындау;
10) экономиканың шикізаттық емес секторында инвестициялар тарту үшін қолайлы жағдайлар жасау;
11) өзінің қызметтік міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес кәсіптік қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімді, іскерлікті және кәсіби дағдыны шыңдауды жүзегі асыру.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение устойчивого развития страны на основе диверсификации и модернизации экономики, создания условий для производства конкурентных видов продукции и роста экспорта.
5. Задачи бюджетной программы:  1) формирование государственной политики индустриального развития, в том числе создание условий для индустриального развития страны на основе внедрения более глубоких технологических переделов и рационального использования сырьевых ресурсов;
2) формирование государственной политики научно-технического и инновационного развития страны, в том числе создание условий для развития экономики страны на основе внедрения научно-технологических разработок (использования достижений науки и техники) и формирования высокотехнологических производств;
3) формирование национальной инновационной системы;
4) формирование государственной политики развития строительства, жилищно-коммунальной сферы, в том числе создание условий для развития и реформирования строительной отрасли и жилищно-коммунальной сферы;
5) формирование государственной политики развития в области технического регулирования и единства измерений;
6) формирование государственной политики развития торговой деятельности, в том числе создание условий для развития и поддержки отечественного производства путем проведения сбалансированной таможенно-тарифной политики и защиты внутреннего рынка при импорте товаров и увеличение уровня либерализации национального торгового режима;
7) формирование государственной политики развития внешних торгово-экономических отношений Казахстана, в том числе создание условий для развития торговой деятельности;
8) формирование государственной политики развития и поддержки предпринимательства и защиты конкуренции, в том числе путем ограничения монополистической деятельности и пресечения недобросовестной конкуренции, а также создания условий для развития предпринимательства в научно-технической сфере, инновационной деятельности, формирования рынка научно-технической продукции;
9) формирование государственной политики в области государственного оборонного заказа, в том числе формирование, размещение и выполнение государственного оборонного заказа;
10) создание благоприятных условий для привлечения инвестиций в несырьевой сектор экономики;
11) обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
001
Индустрия
және сауда
саласындағы
уәкілетті
органның
қызметін
қамтамасыз
ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
1. Метрология және
сертификаттау,
бәсекелестікті
қорғау, тұрғын үй
құрылысы, инвес-
тицияларды қолдау,
инновациялық
даму, сауда қызметі саласында
бақылауды жүзеге
асыру.
2. Лицензиарлар-
дың функцияларын
орындау.
3. Инвестиция-
ларды мемлекеттік
қолдау жөніндегі
шараларды
жетілдіру. Қазақстан
Республикасы
Президентінің
жанындағы Шетел
инвесторлары
кеңесінің
қызметін қамтамасыз ету.
4. Шағын кәсіпкер-
лікті мемлекеттік
қолдау жөніндегі
іс-шараларды
жүргізу.
5. Республикалық
және халықаралық
деңгейдегі сауда
көрмелеріне,
жәрмеңкелерге,
семинарларға
қатысуды және
оларды өткізуді
ұйымдастыру жолымен қазақстан-
дық тауарларды
экспортқа жылжыту-
ға жәрдемдесу,
сондай-ақ отандық
тауар өндірушілер-
ді қорғау жөнін-
дегі шараларды
іске асыру.
6. Бәсекелестікті
қорғау саласын-
дағы саясатты
жетілдіру.
7. Жер қойнауын
пайдалану және
сарапшылық рәсім-
дер жобаларында
қазақстандық
қатысудың
мониторингі.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
3
002
Аумақтық
органдардың
аппараттары
1. Техникалық
реттеу және метро-
логая және бәсеке-
лестікті қорғау
саласындағы
мемлекеттік
бақылауды жүзеге
асыру.
2. Оларды өткізу
саласында сапасы
мен қауіпсіздігін
мемлекеттік қада-
ғалауды жүзеге
асыру үшін тауар
үлгілерін сатып
алу және сынау.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
4
007
Мемлекеттік
қызметші-
лердің
біліктілі-
гін арттыру
Мынадай 4 тақырып
бойынша мемлекет-
тік қызметшілер-
дің біліктілігін
арттыру жөніндегі
қызметтерді сатып
алу:
1) монополияға
қарсы саясат шеңберінде халық-
аралық тәжірибені
зерттеу,
2) қаржылық
нарықтар,
3) бюджетті
жоспарлау,
4) мемлекеттік
сатып алуларды
ұйымдастыру және
жүргізу.
Мемлекеттік және
ағылшын тілдеріне
оқыту.
Халықаралық
деңгейдегі
сарапшы-аудиторлар
атағына мамандар-
ды оқыту және
шетелде тағылымда-
мадан өткізу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
5
009
Мемлекеттік
органдарды
материалдық
-техникалық
жарақтан-
дыру
Орталық аппарат
пен оның аумақтық
бөлімшелерін
материалдық-техни-
калық жарақтан-
дыру.
Техникалық регла-
менттер мен стан-
дарттардың мемле-
кеттік қорын,
Саудадағы техни-
калық кедергілер,
санитарлық және
фитосанитарлық
шаралар бойынша
ақпараттық орта-
лықты материалдық-
техникалық
жарақтандыру.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
6

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
индустрии и
торговли
2
001
Аппарат
центрального
органа
1. Осуществление
контроля в
области
метрологии и
сертификации,
защиты
конкуренции,
жилищного
строительства,
поддержки
инвестиций,
инновационного
развития,
торговой
деятельности;
2. Выполнение
функций
лицензиаров;
3. Совершенство-
вание мер по
государственной
поддержке
инвестиции.
Обеспечение
деятельности
Совета
иностранных
инвесторов при
Президенте
Республики
Казахстан;
4. Проведение
мероприятий по
государственной
поддержке малого
предпринима-
тельства;
5. Содействие
экспорто-
продвижению
казахстанских
товаров путем
организации
участия и
проведения
торговых
выставок,
ярмарок,
семинаров, на
республиканском
и международном
уровне, а также
реализация мер
по защите
отечественных
товаропроизво-
дителей;
6. Совершенство-
вание политики в
сфере защиты
конкуренции;
7. Мониторинг
Казахстанского
содержания в
проектах
недропользования
и экспертные
процедуры.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
3
002
Аппараты
территориа-
льных орга-
нов
1. Осуществления
государственного
контроля в
области
технического
регулирования и
метрологии и
защиты
конкуренции;
2. Покупка и
испытание
образцов товаров
для осущест-
вления государст-
венного надзора
за их качеством
и безопасностью
в сфере их
реализации.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
4
007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации
государственных
служащих по 4
темам:
1) изучение
международного
опыта в сфере
антимонопольной
политики,
2) финансовые
рынки,
3) планирование
бюджета,
4) организация и
проведение
государственных
закупок.
Обучение
государственному
и английскому
языкам.
Обучение и
стажировка за
рубежом
специалистов на
звание экспертов-
аудиторов
международного
уровня.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
5
009
Материально-техническое
оснащение
государст-
венных орга-
нов
Материально-
техническое
оснащение
центрального
аппарата и его
территориальных
подразделений.
Материально-
техническое
оснащение
Государственного
фонда технических
регламентов и
стандартов,
Информационного
центра по
техническим
барьерам в
торговле,
санитарным и
фитосанитарным
мерам.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
6

017
Ақпараттық
жүйелердің
жұмыс
істеуін
қамтамасыз
ету және
мемлекеттік
органдарды
ақпараттық-
техникалық
қамтамасыз
ету
Техникалық құрал-
дарды, шығыс мате-
риалдарын, жинақ-
таушы және қосалқы
бөлшектерді сатып
алу;
Интернет желісіне
ену қызметтерін
сатып алу;
есептеу техника-
сының құралдарына
қызмет көрсету;
ақпараттық жүйе-
лерді және веб-
сайтты сүйемелдеу;
лицензиялық
бағдарламалық
өнімдерді сатып
алу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7
100
Шет елдегі
сауда
өкілдік-
терінің
қызметін
қамтамасыз
ету
Ресей Федерация-
сында Қазақстан
Республикасының
сыртқы сауда сала-
сындағы мүдделе-
рін білдіру,
сондай-ақ Қазақстан
Республикасы мен
шетел мемлекет-
тері арасындағы
сауда-экономикалық
байланыстарды
дамытуға
жәрдемдесу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
8
101
Қазақстан-
ның Дүние-
жүзілік
сауда
ұйымына
кіруі
Қазақстанның
Дүниежүзілік сауда
ұйымына мүшелігі
мәселелері бойынша
саясатты әзірлеуде
және жүргізуде
орталық және жер-
гілікті атқарушы
органдардың
қызметін үйлестіруді
қамтамасыз ету.
Кредиторлық берешекті өтеу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
1) индустриялық-инновациялық даму мәселелері жөнінде семинар мен тренингтер жүргізу;
2) сапа менеджменті жүйесін оқыту және жақсарту жөніндегі консалтингтік қызметтерді сатып алу;
3) мыналарды өткізу: кәсіпкерліктің дамуына кедергі келтіретін көздерді анықтау және Қазақстанның барынша қабілетті әлемнің 50 елінің қатарына кіруі үшін кедергілерді жою жөніндегі нақты шараларды әзірлеу мақсатымен халықаралық сарапшыларды тарта отырып, талдау; өңірлерде шағын және орта кәсіпкерлікті қолдау мәселелері бойынша семинарлар өткізу; әдістемелік құралдар мен журнал шығару; Қазақстандағы кәсіпкерлікті насихаттайтын бейне фильмдерін дайындау және оларды Қазақстанның телеарналарында орналастыру;
4) ИСО 9001:2000 Халықаралық стандарттар талаптарына сәйкес келетін, оның ішінде, аумақтық бөлімшелерде сапа менеджментінің жүйесін қолдау және жақсарту;
5) сертификатталған сапа менеджменті жүйесін, оның ішінде аумақтық бөлімшелерде инспекциялық бақылау жүргізу;
6) мына конкурстарды өткізу: "Алтын сапа" конкурс көрмесі мен "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" Қазақстан Республикасы Үкіметінің кемінде 120 конкурсантына сыйлығы;
7) кемінде 45 ұйымды аккредиттеу;
8) кемінде 10080 бірлік тауар үлгілерін сатып алу және оларды сынау;

017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Приобретение
технических
средств,
расходных
материалов,
комплектующих и
запасных частей;
приобретение
услуг доступа к
сети Интернет;
обслуживание
средств
вычислительной
техники;
сопровождение
информационных
систем и
веб-сайта;
приобретение
лицензионных
программных
продуктов.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7
100
Обеспечение
деятельности
торговых
представи-
тельств за
рубежом
Представление
интересов
Республики
Казахстан в
Российской
Федерации в
сфере внешней
торговли, а
также содействие
развитию торгово-
экономических
связей между
Республикой
Казахстан и
зарубежными
странами.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
8
101
Вступление
Казахстана
во Всемирную
торговую
организацию
Обеспечение
координации
деятельности
центральных и
местных
исполнительных
органов в
разработке и
проведении
политики по
вопросам членства
Казахстана во
Всемирной
торговой
организации.
Погашение
кредиторской
задолженности.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1) проведение семинаров и тренингов по вопросам индустриально-инновационного развития;
2) приобретение консалтинговых услуг по обучению и улучшению системы менеджмента качества;
3) проведение: анализа с привлечением международных экспертов с целью выявления источников, препятствующих развитию предпринимательства и выработке конкретных мер по их устранению для вхождения Казахстана в 50 наиболее конкурентоспособных государств мира; проведение семинаров в регионах по вопросам поддержки малого и среднего предпринимательства; выпуск методических пособий и журнала; изготовление и размещение в эфире на телеканалах Казахстана видеофильмы, пропагандирующие предпринимательство в Казахстане;
4) поддержание и улучшение системы менеджмента качества, соответствующей требованиям Международного стандарта ИСО 9001:2000, в том числе в территориальных подразделениях;
5) проведение инспекционного контроля за сертифицированной системой менеджмента качества, в том числе в территориальных подразделениях;
6) проведение конкурсов: конкурса-выставки "Алтын Сапа" и на соискание премии Правительства Республики Казахстан "За достижения в области качества" не менее 120 конкурсантов;
7) аккредитация не менее 45 организаций;
8) покупка образцов товаров не менее 10080 единиц и их испытание;

9) жарнамалық-ақпараттық өнімді басу, веб-сайтқа сервистік қызмет көрсету, өңірлік және халықаралық семинарларды, Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің отырыстарын өткізу;
10) Қазақстан Республикасының Үрімші қаласындағы (Қытай) Халықаралық жалпы салааралық көрмеге қатысуы; Қазақстан Республикасының ұлттық көрмелерін және Ауғанстан мен Ресей Федерациясының (шекара маңы аудандары) іскер топтарымен кездесулер өткізу; республика өңірлеріне шетелдік сарапшыларды тарта отырып, сыртқы нарықтарға қазақстандық тауарларды экспорттық жылжыту және сауданы дамыту мәселелері бойынша семинарлар, тренингтер және оқу курстарын өткізу; тарифтік және тарифтік емес реттеу шараларын қолданудың халықаралық тәжірибелерін зерделеу, тауарларды экспортқа жылжытуға жәрдемдесу, сондай-ақ отандық тауар өндірушілердің сыртқы нарықтардағы экономикалық мүдделерін қолдау;
"Дайын отандық өнімнің үздік экспорттаушысы" және Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыйлығын беруге конкурс-көрме өткізу;
11) тауар нарықтарын зерттеу;
12) жер қойнауын пайдаланушылардың қазақстандық қатысу бөлігінде келісім-шарт міндеттемелерінің орындалу мониторингі, оның ішінде:
- сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен қызметтерге қазақстандық қатысу бөлігіндегі жер қойнауын пайдаланушылардың келісім-шарттық міндеттемелерін орындауына мониторинг жүргізу;
- 2007 жылға арналған сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің көлемі жөніндегі мердігерлердің жыл сайынғы жұмыс бағдарламалары мен бюджеттердің, қазақстандық қатысудың тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу жөніндегі мердігерлер жасайтын шарттардың жобаларына сараптаманы жүзеге асыру;
- бірыңғай тізілімнің web-порталын Интернет жаһандық ақпараттық желісіне шығаруды қамтамасыз ету және оған отандық өндірушілер мен жер қойнауын пайдаланушылардың қол жеткізуін қамтамасыз ету;
13) тауар үлгілерін сатып алу, сатып алынған өнімге сынақ жүргізу;
14) жабдықпен және өлшем құралдарымен жасақталған 19 жылжымалы зертханаларды құру;
15) мемлекеттік тілге кемінде 293 мемлекеттік қызметшілерді, оның ішінде аумақтық бөлімшелердің кемінде 137 адамын оқыту;
16) кемінде 66 адамды ағылшын тіліне оқыту;
17) кемінде 53 мемлекеттік қызметшілердің, оның ішінде, аумақтық бөлімшелердің 16 адамының біліктілігін деңгейін арттыру;
18) халықаралық деңгейдегі сарапшы-аудитор атағына кемінде 10 адамды оқыту және тағылымдамадан өткізу;
19) 2006 жылы оқыған кемінде 10 адамды тағылымдамадан өткізу және оларды халықаралық деңгейдегі сарапшы-аудиторларға кандидаттардың халықаралық тізілімінде тіркеу;

9) издание рекламно-информационной продукции, сервисное обеспечение веб-сайта, проведение региональных и международных семинаров, заседаний Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан;
10) участие Республики Казахстан в Международной общеотраслевой выставке в городе Урумчи (Китай); проведение национальных выставок Республики Казахстан и встреч деловых кругов в Афганистане и Российской Федерации (приграничные районы);
проведение семинаров, тренингов и обучающих курсов по вопросам развития торговли и экспортопродвижения казахстанских товаров на внешние рынки с привлечением зарубежных экспертов в регионах республики;
изучение международного опыта применения мер тарифного и нетарифного регулирования, содействия экспортопродвижению товаров, а также защита экономических интересов отечественных товаропроизводителей на внешних рынках;
проведение конкурса-выставки "Лучший экспортер готовой отечественной продукции" и присуждение премии Правительства Республики Казахстан.
11) исследование товарных рынков;
12) мониторинг исполнения контрактных обязательств недропользователей в части казахстанского содержания, в том числе:
- проведение мониторинга исполнения контрактных обязательств недропользователей в части казахстанского содержания в отношении приобретения товаров, работ и услуг;
- осуществление экспертиз проектов заключаемых договоров подрядчиками на закупку товаров, работ и услуг казахстанского содержания, ежегодных рабочих программ и бюджетов подрядчиков по объему закупаемых товаров, работ и услуг на 2007 год;
- обеспечение вывода web-портала Единого реестра в глобальную информационную сеть Интернет и обеспечение доступа к нему отечественных производителей и недропользователей;
13) покупка образцов товаров, проведение испытаний приобретенной продукции;
14) содержание 19 передвижных лабораторий, укомплектованных оборудованием и средствами измерений;
15) обучение государственных служащих государственному языку - не менее 293 человека, в том числе территориальных органов - не менее 137 человек;
16) обучение английскому языку - не менее 66 человек;
17) повышение профессионального уровня государственных служащих - не менее 53 человек, в том числе территориальных органов - 16 человек;
18) обучение и стажировка на звание экспертов-аудиторов международного уровня - не менее 10 человек;
19) проведение стажировок и регистрация в международном реестре в эксперты-аудиторы международного уровня, прошедших обучение в 2006 году - не менее 10 кандидатов;

20) Министрлікті материалдық-техникалық жарақтандыру;
21) ақпараттық-техникалық және технологиялық бағдарламалық қамтамасыз ету: шығыс материалдарын, жинақтаушы және қосалқы бөлшектерді сатып алу; телекоммуникациялық қызметтерді (Интернет) сатып алу; есептеу техникасы құралдарына техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметтерді сатып алу; жергілікті міндеттер мен ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу; веб-сайтты сүйемелдеу; есептеу және телекоммуникациялық қамтамасыз етуді, ұйымдастыру техникасын сатып алу; лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу;
22) кәсіби аудармашылардың қызметтерін сатып алу, Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру процесі туралы телебағдарламалар мен сюжеттерді дайындау және трансляциялау; материалдарды аудару; веб-сайтты сүйемелдеу; Дүниежүзілік сауда ұйымының хатшылығымен және Жұмыс тобына мүше елдермен (шамамен 40 ел) халықаралық байланыс қызметтерін, Интернетті сатып алу; өкілдік шығыстар; Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру процесі туралы телебағдарламалар мен сюжеттер шығару жөніндегі қызметтерді сатып алу.
Түпкі нәтиже: мемлекеттің мүдделерін және тұтынушыларды сапасыз өнімнен қорғауды қамтамасыз ету;
өлшеулердің барлық түрлерінің шын есебін қамтамасыз ету;
әртүрлі елдердің калибрлеу сынақ зертханалары өткізетін сынақ нәтижелерін өзара тану;
қазақстандық сертификаттарды шетелдерде тану;
ақпараттық жүйе техникасына қызмет көрсету;
электронды жеткізгіштердегі нормативтік құжаттар мен стандарттау, метрология және сертификаттау саласындағы ақпаратты өңдеу және тарату;
Саудадағы техникалық кедергілер, санитарлық және фитосанитарлық шаралар жөніндегі ақпараттық орталықтың ДСҰ хатшылығымен, ИСО, Халықаралық электротехникалық комиссиясымен (ХЭК), ДСҰ-ға мүше елдермен және ИСО және ХЭК халықаралық ұйымдардың стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерімен, техникалық реттеу және санитарлық және фитосанитарлық шаралар саласындағы халықаралық, өңірлік және ұлттық ұйымдармен шұғыл ақпарат алмасу жөніндегі ақпараттық жүйесінің қалыпты жұмыс істеуі;
ДСҰ хатшылығымен, ИСО, ХЭК, ДСҰ-ға мүше елдермен және техникалық реттеу және санитарлық және фитосанитарлық шаралар саласындағы халықаралық, өңірлік және ұлттық ұйымдармен тұрақты байланысты ұстау үшін бірыңғай ақпараттық кеңістіктің жұмыс істеуіне арналған жағдайлар жасау;
Қазақстан бизнес қоғамдастығын қазақстандық өнімнің әлем нарығындағы бәсекеге қабілеттігін артыру үшін сауда техникалық кедергілер және санитарлық және фитосанитарлық шаралар жөніндегі ДСҰ-ның келісімдеріне сәйкес консультация жүргізу және ақпаратпен қамтамасыз ету;
мемлекеттік техникалық регламенттерге талдау жүргізу және әзірлеу үшін аударылған техникалық регламенттермен және айғақ базасының стандарттарымен қамтамасыз ету;
сауда техникалық кедергілер және санитарлық және фитосанитарлық шаралар жөніндегі ақпараттық орталықтың, оның ішінде ДСҰ хатшылығымен, ИСО, ХЭК, ДСҰ-ға мүше елдермен және ИСО және ХЭК халықаралық ұйымдардың стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерімен, техникалық реттеу және санитарлық және фитосанитарлық шаралар саласындағы халықаралық, өңірлік және ұлттық ұйымдармен шұғыл ақпарат алмасу жөніндегі аумақтық бөлімшелерінің қалыпты жұмыс істеуі; ДСҰ хатшылығымен, ИСО, ХЭК, ДСҰ-ға мүше елдермен және ИСО және техникалық реттеу және санитарлық және фитосанитарлық шаралар саласындағы халықаралық, өңірлік және ұлттық ұйымдармен тұрақты байланысты ұстау үшін бірыңғай ақпараттық кеңістік желісінің жұмыс істеуіне арналған жағдайлар жасау; Қазақстандағы мемлекеттік органдарға, бизнес қоғамдастығына және мүдделі тараптарға консултация жүргізу және қазақстандық өнімнің бәсекеге қабілетін арттыру, экспортқа жылжыту мен экспорт кезінде тиімді бәсекелестік үшін өнімнің сапасын және процестерін жақсарту үшін ДСҰ-ның сауда техникалық кедергілер және санитарлық және фитосанитарлық шаралар жөніндегі келісімдеріне сәйкес ақпаратпен қамтамасыз ету;
Қазақстандағы кәсіпкерлікті насихаттау және шағын кәсіпкерлік субъектілері санының одан әрі өсуі үшін жағдайлар жасау.
Шағын кәсіпкерлікті қолдау саласында: жарнамалық-ақпараттық сипаттағы өнімді жинаудың, талдаудың және таратудың толықтығы; шығарылатын басылымдардың Қазақстан аумағында қолданыстағы әдістемелік, нормативтік және заңнамалық актілерге сәйкестігі.
Қазақстандық тауарларды экспортқа жылжыту саласында: отандық тауар өндірушілерінің алыс және жақын шетелдік компаниялармен тиімді келісім-шарттар және шарттар жасасуы (бұрын өткізген көрмелердің тәжірибесіне сүйене отырып, көрмеге қатынасқан кәсіпорындардың 50%-дан астамы шетелдік компаниялармен ынтымақтасу туралы шарттар жасайтынын атап кету қажет); қазақстандық тауар өндірушілердің экспорттық жылжыту мәселелері бойынша хабардар болушылығын артыру, дайын өнім экспортындағы отандық тауар өндірушілерді ынталандыру, отандық тауар өндірушілердің экономикалық мүдделерін қорғау және сыртқы сауда дауларын реттеу.
Бәсекелестікті қорғау саласында: тауар нарықтарының шоғырлану деңгейін, 18 тауар позициясы бойынша тауар нарықтары құрылымдарының көрсеткіштерін айқындау, тауар нарығына кіру және шығу кедергілерін айқындау, бәсекелестікті қорғау саласындағы саясатты жетілдіру жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу.

20) материально-техническая оснащенность Министерства;
21) приобретение технических средств, расходных материалов, комплектующих и запасных частей;
приобретение услуг доступа к сети Интернет;
обслуживание средств вычислительной техники;
сопровождение информационных систем и веб-сайта;
приобретение лицензионных программных продуктов.
22) приобретение услуг профессиональных переводчиков, изготовление и трансляция телепрограмм и сюжетов о процессе вступления Казахстана в ВТО; перевод материалов; сопровождение веб-сайта; приобретение услуг международной связи с Секретариатом Всемирной торговой организации и со странами - членами Рабочей группы (около 40 стран), Интернет; представительские расходы; приобретение услуг по производству телепрограмм и сюжетов о процессе вступления Казахстана во Всемирную торговую организацию.
Конечный результат: обеспечение защиты интересов государства и потребителей от недоброкачественной продукции;
обеспечение достоверного учета всех видов измерений;
взаимное признание результатов испытаний проводимых калибровочными испытательными лабораториями различных стран;
признание казахстанских сертификатов за рубежом;
обслуживание техники информационной системы;
обработка и распространение нормативных документов на электронных носителях и информации в области стандартизации, метрологии и сертификации;
нормальное функционирование информационной системы Информационного центра по техническим барьерам в торговле и санитарным и фитосанитарным мерам по оперативному обмену информацией с Секретариатом ВТО, ИСО, Международной электротехнической комиссии (МЭК), странами - членами ВТО и техническими комитетами по стандартизации международных организации ИСО и МЭК, международными, региональными и национальными организациями в области технического регулирования, санитарных и фитосанитарных мер;
функционирование единого информационного пространства сети для постоянной поддержки связи с Секретариатом ВТО, ИСО, МЭК, странами - членами ВТО, международным, региональными и национальными организациями в области технического регулирования, санитарных и фитосанитарных мер;
консультирование и обеспечение бизнес сообщества Казахстана информацией в соответствии с Соглашениями ВТО по техническим барьерам в торговле, санитарным и фитосанитарным мерам повышения конкурентоспособности казахстанской продукции на мировом рынке;
обеспечение переведенными техническими регламентами и стандартами доказательной базы для проведения анализа и разработки государственных технических регламентов;
нормальное функционирование Информационного центра по техническим барьерам в торговле, санитарным и фитосанитарным мерам, в том числе территориальных подразделений по оперативному обмену информацией с Секретариатом ВТО, ИСО, МЭК, странами - членами ВТО и техническими комитетами по стандартизации международных организации ИСО и МЭК, международными, региональными и национальными организациями в области технического регулирования и санитарным и фитосанитарным мерам; создание условий для
функционирования единого информационного пространства сети для постоянной поддержки связи с Секретариатом ВТО, ИСО, МЭК, стран - членами ВТО, международным, региональными и национальными организациями в области технического регулирования и санитарным и фитосанитарным мерам; консультирование и обеспечение государственных органов, бизнес сообщества и заинтересованных сторон в Казахстане информацией в соответствии с Соглашением ВТО по техническим барьерам в торговле, санитарным и фитосанитарным мерам для повышения конкурентоспособности казахстанской продукции, улучшение качества продукции и процессов для продвижения в экспорте и эффективной конкуренции при импорте.
Пропаганда предпринимательства в Казахстане и создание условий для дальнейшего роста   количества субъектов предпринимательства.
В области поддержки малого предпринимательства: полнота сбора, анализа и распространения продукции рекламно-информационного характера; соответствие выпускаемых изданий методическим, нормативным и законодательным актам, действующим на территории Казахстана.
В области экспортопродвижения казахстанских товаров: заключение отечественными товаропроизводителями выгодных контрактов и договоров с компаниями дальнего и ближнего зарубежья (ссылаясь на опыт ранее проводимых выставок необходимо отметить, что более 50 %  предприятий принимающих участие в выставке заключают договора о сотрудничестве с иностранными компаниями); повышение информированности казахстанских товаропроизводителей по вопросам экспорта продвижения, стимулирования отечественных товаропроизводителей в экспорте готовой продукции, защита экономических интересов отечественных товаропроизводителей и урегулирования внешнеторговых споров.
В области защиты конкуренции: определение степени концентрации товарных рынков, показателей структуры товарного рынка по 18 товарным позициям, определение барьеров входа и выхода на товарный рынок, выработка предложений и рекомендаций по совершенствованию политики в сфере защиты конкуренции.

Жер қойнауын пайдалану және экспорттық рәсімдер жобаларындағы қазақстандық қатысу мониторингі: "Отандық тауар өндірушілер мен жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай мемлекеттік тізілімі" ақпараттық жүйесіне қатысушыларды ұлғайту және 100 пайдаланушы - жер қойнауын пайдаланудың сервистік нарығының электрондық сауда-саттықтардың жасалуын қамтамасыз ету және жер қойнауын пайдаланудың сервистік нарығында электрондық сауда-саттық жасау; жер қойнауын пайдаланудың сервистік нарығында қазақстандық қатысу үлесі туралы деректерді шұғыл алуды және жүйелік проблемаларды айқындау мақсатында олардың талдамалық өңдеуін қамтамасыз ету, талдамалық және статистикалық функцияларды қосу бөлігінде жұмыс істеушілікті ұлғайту және электрондық үкіметпен одан әрі ықпалдасу. Жұмыс істеушілікті жетілдіру және ұлғайту. Мүдделі отандық өндірушілер мен жер қойнауын пайдаланушыларды тарта отырып, бірыңғай тізілімді тесттік пайдалану. Жер қойнауын пайдалану жобаларына қазақстандық қатысуды ұлғайту жөнінде кемінде 4 көшпелі облыстық семинар өткізу.
БЭҚАЖ-дың үздіксіз жұмысын, жүйенің дер кезінде енгізілуі мен пайдаланылуын қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: "Алтын Сапа" республикалық көрме жәрмеңкесінің 1 қатысушысын тартуға кететін орташа шығын 187 мың теңгені құрайды;
1 аттестациялық зерттеу жүргізуге кететін орташа шығын 24,1 мың теңгені құрайды;
бір мемлекеттік қызметшіні мемлекеттік тілді оқытуға кететін орташа шығын кемінде 24 мың теңгені құрайды, ағылшын тілін оқытуға кететін орташа шығын кемінде - 23 мың теңгені құрайды;
бір мемлекеттік қызметшінің біліктілігін кететін орташа шығын кемінде 15,7 мың теңгені құрайды;
халықаралық деңгейдегі 1 сарапшы-аудиторды оқытуға және шетелде тағылымдамадан өткізуге орташа шығын кемінде 1806,4 мың теңгені құрайды;
2006 жылы оқыған халықаралық деңгейдегі сарапшы-аудиторға 1 кандидаттың тағылымдамасына кететін орташа шығын кемінде 886 мың теңгені құрайды;
аударма жұмыстарының 1 маманына кететін орташа шығын айына 83 теңгені құрайды.
Уақттылығы: техникалық тапсырмаға (ерекшелікке) және жасалған шарттарға сәйкес жүктелген функцияларды уақтылы орындау.
Сапасы: техникалық реттеудің халықаралық тәжірибесіне көшу, отандық өнімнің бәсекеге қабілеттігін артыру және оның әлемдік нарыққа ықпалдасуы үшін жағдайлар жасау;
Қазақстанның аккредиттеу жөніндегі халықаралық ұйымдарға кіруі;
жұмыстардың уақытылы орындалуы, Нормативтік құқықтық актілер мен стандарттардың мемлекеттік қоры ақпараттық жүйесінің сапалы жұмыс істеуі;
инвестициялық ахуалды жақсарту, өндірістің жаңа түрлерін және басқарудың қазіргі заманғы әдістерін игеру;
қызметтің басымды түрлерінде инвестицияларды тиімді пайдалану;
кәсіби мемлекеттік қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшілердің біліктілік деңгейін арттыру;
мемлекеттік тілді оқыту курстарын өтуден кейін мемлекеттік тілде іс жүргізуге көшетін мемлекеттік қызметшілердің үлесі - 31%;
ағылшын тілін оқыту курстарынан өтуден кейін ағылшын тіліндегі құжаттармен жұмыс істейтін мемлекеттік қызметшілердің үлесі - 9%;
біліктілікті арттыру курстарын өтуден кейін жоғары тұрған лауазымдарға тағайындалатын мемлекеттік қызметшілердің үлесі - 19%.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
356-ҚОСЫМША
Ескерту. 356-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052 қаулыларымен.
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй салуға кредиттер беру"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Мониторинг казахстанского содержания в проектах недропользования и экспертные процедуры увеличение участников Информационной системы "Единый Государственный реестр отечественных производителей и недропользователей" и обеспечение совершения электронных торгов сервисного рынка недропользования - 100 пользователей и совершение электронных торгов сервисного рынка недропользования; Обеспечение оперативного получения данных о доле казахстанского содержания на сервисном рынке недропользования и их аналитической обработки с целью определения системных проблем, расширение функциональности в части включения аналитических и статистических функций и дальнейшей интеграции с электронным правительством. Совершенствование и увеличение функциональности. Тестовая эксплуатация Единого реестра с привлечением заинтересованных отечественных производителей и недропользователей. Проведение не менее 4 выездных областных семинаров по увеличению содержания казахстанского участия в проектах недропользования.
Обеспечение бесперебойной работы Единой системы электронного документооборота, своевременное внедрение и эксплуатация системы.
Финансово-экономический результат: средние затраты на привлечение 1 участника республиканской конкурс-выставки "Алтын-Сапа" 187 тыс. тенге;
проведение 1 аттестационного обследования составляет 24,1 тыс. тенге;
средние затраты на обучение одного государственного служащего государственному языку составляет - 24 тыс. тенге, английскому языку - 23 тыс. тенге;
средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 15,7 тыс. тенге;
средние затраты на обучение и стажировку 1 эксперта-аудитора международного уровня - 1806,4 тыс. тенге;
средние затраты на стажировку 1 кандидата в эксперты-аудиторы международного уровня, прошедшего обучение в 2006 году - 886 тыс. тенге;
средняя стоимость затрат на 1 специалиста переводческих работ составляет 83 тыс. тенге/месяц;
Своевременность: своевременное выполнение возложенных функций; в соответствии с техническим заданием (спецификацией) и заключенными договорами.
Качество: переход на международную практику технического регулирования, повышения конкурентоспособности отечественной продукции и интеграции ее на мировой рынок;
вступление Казахстана в международные организации по аккредитации;
своевременное выполнение работ, качественное функционирование информационной системы Государственного фонда нормативных правовых актов и стандартов;
улучшение инвестиционного климата, освоение новых видов производств и современных методов управления;
эффективное использование инвестиций в приоритетных видах деятельности;
повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы;
доля государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство на государственном языке после прохождения курсов обучения государственному языку - 31 %;
доля государственных служащих, которые будут работать с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку - 9 %;
доля государственных служащих, которые будут назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации - 19 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 356
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и
Алматы на строительство жилья"
на 2007 год

1. Құны :   23 800 000 мың теңге (жиырма үш миллиард сегіз жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 маусымдағы N 715  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   халықты қалың жігіне тұрғын-үйге қолжетімділігін қамтамасыз ететін тұрғын-үй құрылысын дамыту проблемаларын кешенді шешу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- нарық тарапынан және сол сияқты сұраныс тарапынан»теңгерілген толыққанды тұрғын-үй нарығын құру;
- халықтың қалың жігі үшін ипотекалық кредит беруге және тұрғын-үй құрылыс салымдарына қолжетімділігін арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Облыстық
бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджетте-
ріне тұрғын
үй салуға
кредиттер
беру
Облыстық бюджет-
терге, Астана және
Алматы қалалары-
ның бюджеттеріне
тұрғын үй салуға
және сатып алуға
республикалық
бюджеттен 23 800 000 мың теңге
сомасында кредит-
тік қаражаттар
аудару. Тұрғын үй
салу және сатып
алу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақcтан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
- күтілетін пайдалануға енгізілетін кредиттік және/немесе сатып алынған тұрғын-үй 1,025 млн.ш. метрді құрайды;
- нарық тарапынан және сол сияқты сұраныс тарапынан да теңгерілген толыққанды тұрғын-үй нарығын құру.
Түпкілікті нәтиже:
- барлығы республика бойынша тұрғын-үй құрылысының көлемі 6,5 млн. ш. метрді құрайды;
- тұрғын-үй құрылысын дамыту проблемаларын шешу.
Қаржылық-экономикалық тиімділігі:
- инвестициялық салымдардың тиімділігін арттыру және жаңа қазақстандық сметалық нормативтер жүйесі арқылы қаржылық қаражаттардың жұмсалуын оңтайландыру;
- құрылыс қызметінен бюджетке салықтарды, оның ішінде мүлік салығын, құрылыс саласындағы қызметкерлерден табыс салығын жинауды ұлғайту;
- бір-біріне байланысты салаларда құрылыс материалдары өнеркәсібінің, электротехникалық, металлургиялық және химиялық өнеркәсібінің, сондай-ақ жаңа үйді жайластыру заттары өнімін шығаруды ұлғайту есебінен мультипликативтік әсер.
Уақтылығы:

1. Стоимость:  23 800 000 тысяч тенге (двадцать три миллиарда восемьсот миллионов тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2004 года N 715 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике
Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  комплексное решение проблем развития жилищного строительства, обеспечивающее доступность жилья широким слоям населения.
5. Задачи бюджетной программы:  - создание полноценного сбалансированного рынка жилья, как со стороны рынка, так и со стороны спроса;
- повышение доступности ипотечного кредитования и жилищных строительных сбережений для широких слоев населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Кредитование
областных
бюджетов,
бюджетов
городов
Астаны и
Алматы на
строительст-
во жилья
Перечисление кре-
дитных средств из
республиканского
бюджета в сумме
23 800 000 тыс.
тенге бюджетам
областей, городов
Астаны и Алматы
на строительство
и покупку жилья.
Строительство и
покупка жилья.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- ожидаемый ввод в эксплуатацию кредитного и/или выкупленного жилья составляет 1,025 млн. кв. метров;
- создание полноценного сбалансированного рынка жилья, как со стороны рынка, так и со стороны спроса.
Конечный результат:
- объем жилищного строительства всего по республике составит 6,5 млн. кв. метров;
- решение проблем развития жилищного строительства.
Финансово-экономический результат:
- повышение эффективности инвестиционных вложений и оптимизация расходования финансовых средств через систему новых казахстанских сметных нормативов;
- увеличение сбора налогов в бюджет от строительной деятельности, в том числе налога на имущество, подоходного налога с работников строительной отрасли;
- мультипликативный эффект в смежных отраслях за счет увеличения выпуска продукции промышленности строительных материалов, электротехнической, металлургической и химической промышленности, а также предметов обустройства нового жилья.
Своевременность:

- тұрғын үйлерді пайдалануға енгізудің жыл сайынғы өрлеу қарқыны бойынша үш жылдың ішінде тұрғын-үйдің жалпы алаңының 17,5 млн. ш. метрден астамы салынады және/немесе сатып алынады;
- 45 мыңнан астам адамға жаңа жұмыс орындарын құру;
- бастапқы тұрғын-үй нарығы және инвестициялық процесс одан әрі дамитын болады.
Сапасы:
- тұрғын-үй қорының қолайлығын жасқарту;
- қалалардың және басқа елді мекендердің сәулетті келбетін жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
357-ҚОСЫМША
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі       Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Мырғалымсай кен орны кеніштерін жою"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1.   Құны :   249619 мың теңге (екі жүз қырық тоғыз миллион алты жүз он тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Кентаукеніштерінжою" республикалық мемлекеттік кәсіпорын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 4 қарашадағы N 1488  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының 2005-2007 жылдарға арналған қоршаған ортаны қорғау" бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 6 желтоқсандағы N 1278  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Кентау, Түркістан қалаларының өңірлерінде және оған іргелес жатқан 20-дан астам елді мекендерде экологиялық апаттың алдын алу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   "Глубокий" кенішінің Клетьев діңгегінен Кентау қаласының оңтүстік-батыс ауданына суағар қазбасының өткіні бойынша және Баялдыр қалдықсақтауышын тоқтату және қалпына келтіру бойынша жобаларға сәйкес жұмыстарды жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мырғалымсай
кен орны
кеніштерін
жою
I. Баялдыр
қалдықсақтауышы
(1-ші кезек - 142
га).
1. Жер жұмыстары
(29,0 га).
2. Орманды алқапты
құру (14,0 га).
II. Су ағар
қазбасы.
1. "Глубокий"
кенішінен бастап
Кентау қаласының
оңтүстік-батыс
ауданына дейін су
ағар әзірлеу (750
м. тау жынысы),
атап айтқанда: су
ағар қазбасында
темір бетон науа-
шасының құрылысы;
2. Басқа да жұмыс-
тар және шығындар,
атап айтқанда:
- Клетьев ұңғысы-
ның су ағар қазба-
сымен қатарлас
монтаждау
жұмыстары;
- қазбадағы қалдық
суды сорып шығару
үшін 3 кв. 2 сораптарын
монтаждау.
III. 1. Жер бетін
және жер асты
суларын бақылау
жөнінде өндіріс-
тік мониторингі.

- при ежегодном темпе роста ввода в эксплуатацию жилых домов за три года будет построено и/или выкуплено более 17,5 млн. кв. метров общей площади жилья;
- создание новых рабочих мест для более чем 45 тысяч человек;
- дальнейшее развитие получит первичный рынок жилья и инвестиционный процесс.
Качество:
- улучшение комфортности жилищного фонда;
- улучшение архитектурного облика городов и других населенных пунктов.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 357
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Ликвидация рудников Миргалимсайского месторождения"
на 2007 год
1. Стоимость:  249619 тысяч тенге (двести сорок девять миллионов шестьсот девятнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 1997 года N 1488 "О создании Республиканского государственного предприятия "Кентауликвидрудник";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2004 года N 1278 "О программе "Охрана окружающей среды Республики Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  предотвращение экологического бедствия в регионе городов Кентау, Туркестан и прилегающих к нему свыше 20 населенных пунктов.
5. Задачи бюджетной программы:  осуществление работ по проходке водосливной выработки от Клетьевого ствола рудника "Глубокий" на юго-западный район города Кентау и по консервации и рекультивации Баялдырского хвостохранилища, согласно проектам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Ликвидация
рудников
Миргалимсай-
ского место-
рождения
I. Баялдырское
хвостохранилище (1 очередь - 142 га).
1. Земляные
работы (29,0
га);
2. Лесополоса
(14,0 га).
II. Водосливная
выработка
1. Водосливная
выработка с
рудника
"Глубокий" на
юго-западный
район города
Кентау (скальная
порода 750 м.),
в том числе:
- устройство
железобетонной
обоймы рубашки в
водосливной
выработке;
2. Прочие работы
и затраты, в том
числе:
- монтажные
работы в
сопряжении
Клетьевого ствола
с водосливной
выработкой;
- монтаж 2-х
насосов 3 кв.
для откачки
остаточной воды
в выработке III.
1. Производст-
венный мониторинг
по наблюдению за
земной поверх-
ностью и
подземными водами

2. Пайдалану
шығыстары.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: 2007 жылы "Глубокий" кенішінен Кентау қаласының оңтүстік-батыс ауданына суағар қазбасының өткіні бойынша жобаларға сәйкес жұмыстың жалпы көлемінен 4,7%-ға сәйкес келетін көлемде жұмыс, 100% жобаны іске асыруды бастаудың барлығы орындалатын болады;
2007 жылы Баялдыр қалдықсақтауышын консервациялауды жалғастыру жөніндегі жұмыстар жоба бойынша жұмыстардың жалпы көлемінен 44,5%-ға сәйкес келетін көлемде, 100% жобаны іске асыруды бастаудың барлығы орындалатын болады.
Түпкі нәтиже: Кентау, Түркістан қалаларының өңірлеріндегі және оған іргелес жатқан 20-дан астам елді мекендердегі тұрғын үй массивіне және ауыл шаруашылығы алқаптарына улы шаңдардың түсуінің ең аз қатері.
Қаржылық-экономикалқ нәтиже: халық пен ұйымдарға зиянды өтеуге арналған бюджеттік қаражатты міндетті бөлуді талап ететін мүмкін болатын жағдайдың туындауының алдын алу.
Уақтылығы: күнтізбелік жұмыс жоспарына сәйкес.
Сапасы: ЖСҚ-ға сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
358-ҚОСЫМША
Ескерту. 358-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052 қаулыларымен.
233-Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға
берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   30 500 000 мың теңге (отыз миллиард бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388 Жарлығы; "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықты тиісті тұру жағдайларымен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : жеке тұрғын үй құрылысы аумақтарын және көп пәтерлі тұрғын үйлерді инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерімен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар   жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1

2. Эксплуата-
ционные расходы
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: по проходке водосливной выработки с рудника "Глубокий" в юго-западный район города Кентау в 2007 году будут выполнены:
работы в объеме соответствующем 4,7 %   от общего объема работ по проекту, всего с начала реализации проекта на 100 %. По продолжению консервации Баялдырского хвостохранилища в 2007 году будут выполнены работы в объеме соответствующем 44,5 % от общего объема работ по проекту, всего с начала реализации проекта на 100 %.
Конечный результат: минимальный риск попадания токсичной пыли в жилой массив и сельхозугодья в регионе городов Кентау, Туркестан и прилегающих к нему свыше 20 населенных пунктов.
Финансово-экономический результат: предотвращение возможного возникновения ситуаций, которые потребуют обязательного выделения бюджетных средств на возмещение ущерба населению и организациям.
Своевременность: в соответствии с календарным планом работ.
Качество: в соответствии с ПСД.
ПРИЛОЖЕНИЕ 358
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие и обустройство
инженерно-коммуникационной инфраструктуры"
на 2007 год
1. Стоимость:  30 500 000 тысяч тенге (тридцать миллиардов пятьсот миллионов тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  Закон  Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года "О республиканском бюджете на 2007 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение населения надлежащими условиями проживания.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение территорий застройки индивидуальных и многоквартирных жилых домов объектами инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

004
Облыстық
бюджеттерге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджетте-
ріне инженерлік-
коммуника-
циялық
инфрақұры-
лымды
дамытуға
және
жайласты-
руға
берілетін
нысаналы
даму
трансферт-
тері
Облыстардың,
Астана және Алматы
қалаларының
бюджеттеріне жеке
тұрғын үй құрылысы
және көп пәтерлі
тұрғын үйлер үшін
инженерлік-комму-
никациялық желілерді салуға және тұрғын үйлер сатып алуға
арналған республи-
калық бюджеттің
трансферттерін
беру.
Жеке тұрғын үй
құрылысы және көп
пәтерлі тұрғын
үйлер үшін
инженерлік-комму-
никациялық
желілерді салу
және/немесе
тұрғын үйлер
сатып алу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдік-
тері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: пайдалануға берілетін және/немесе тұрғын үйлер сатып алу есебінен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды кемінде 1870 шақырымды құрайды.
Түпкі нәтиже: жеке және көп пәтерлі тұрғын үйлердің құрылыс аумағына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды тарту және/немесе тұрғын үйлер сатып алу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерін салуға және тұрғын үйлер сатып алуға арналған болжамды шығыстар 1 шақырымға 16 млн.теңгені құрайды.
Уақтылығы: Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын тиімді іске асыру үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды пайдалануға берудің кестесіне сәйкес.
Сапасы: тұрғын үйлерді салу аумақтарының қажеттіліктеріне инженерлік-коммуникациялық объектілердің коммуналдық және басқа да қызметтерінің толық сәйкестігі;
СНжЕ-ге сәйкестігі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
359-ҚОСЫМША
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   73020 мың теңге (жетпіс үш миллион жиырма мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі Заңының  12-бабы ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі  28 және   29-баптары ; "Қазақстан Республикасында құрылыс материалдары, бұйымдары мен құрастырмалары өнеркәсібін дамытудың 2005-2014 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 желтоқсандағы N 1305  қаулысы ; "Мемлекет басшысы Қазақстандағы сейсмикалық қауіптілік және жер сілкіністерін болжау мәселелері бойынша қойған міндеттерді іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 2 наурыздағы N 43-ө  өкімі .

004
Целевые транс-
ферты на раз-
витие област-
ным бюджетам,
бюджетам горо-
дов Астаны и
Алматы на раз-
витие и
обустройство
инженерно-ком-
муникационной
инфраструктуры
Предоставление
из республикан-
ского бюджета
трансфертов
бюджетам
областей,
городов Астаны
и Алматы на
строительство
объектов
инженерно-
коммуника-
ционной
инфраструктуры
для территории
застройки инди-
видуальных и
многоквартирных
жилых домов и
на покупку
жилья.
Строительство
объектов
инженерно-
коммуника-
ционной
инфраструктуры
для территории
застройки
индивидуальных
и многоквар-
тирных жилых
домов и/или
покупка жилья.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: ввод в эксплуатацию инженерно-коммуникационной инфраструктуры составит не менее 1870 км и/или за счет покупки жилья.
Конечный результат: подведение инженерно-коммуникационной инфраструктуры к территориям застройки индивидуальных и многоквартирных жилых домов и/или покупка жилья.
Финансово-экономический результат: предполагаемые затраты на строительство объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры и/или покупку жилья составит 16 млн. тенге на 1 км.
Своевременность: в соответствии с графиком ввода в эксплуатацию инженерно-коммуникационной инфраструктуры для эффективной реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы.
Качество: полное соответствие коммунальных и других услуг объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры потребностям территорий застройки жилыми домами; согласно СНиПам.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 359
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Прикладные научные исследования в области строительства"
на 2007 год
1. Стоимость:  73020 тысяч тенге (семьдесят три миллиона двадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Статья 12  Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера";  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  статьи 28  и  29  Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики
Казахстан от 13 декабря 2004 года N 1305 "Об утверждении Программы развития промышленности строительных материалов, изделий и конструкций в Республике Казахстан на 2005-2014 годы";  распоряжение  Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 марта 2006 года N 43-р "Об утверждении Плана мероприятий по реализации задач, поставленных Главой государства по вопросам сейсмической опасности и прогнозу землетрясений в Казахстане".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   адамның толыққанды мекен ету және өмір қызметін қалыптастыру; құрылыс материалдары, бұйымдары және құрастырмалары өнеркәсібінің инновациялық дамуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- болуы мүмкін бұзушылық жер сілкіністерінен сейсмикалық тәуекелді және залалды төмендету;
- импорт алмастырушы құрылыс материалдарының, бұйымдарының, құрастырмаларының өндірістері технологияларының жаңа түрлерін алу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Құрылыс
саласындағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
I. Екі өтпелі
тақырыптар бойынша
болуы мүмкін
бұзушылық жер
сілкіністерінен
сейсмикалық
тәуекелді және
залалды төмендету
саласындағы
қолданбалы ғылыми
зерттеулерді
жүргізу:
1) Қазақстанның
сейсмикалық
аудандарындағы
тұрғын үйлерді
жергілікті құрылыс
материалдарымен
(саман, қожкүл-
блоктар) жобалау,
салу және күшейту
жөніндегі нұсқама-
ларды әзірлеу;
2) Ғимараттардағы
инженерлік-сейсмо-
метрикалық қызмет
станциясы аспап-
тарына жаңғырту
жүргізу және
өлшеудің цифрлық
жүйесін енгізу.
Бір жаңа тақырып
бойынша:
төзімділігі жоғары
бетондарды және
болаттарды қолданумен қоса
қабаттары жоғары
ғимараттардың
қабырғалық
құрылымдарының
сейсмикалық
тұрақтылығын
зерттеу, сейсми-
калық өңірлер
үшін қабаттары
жоғары ғимараттар-
ды жобалау бойынша
нұсқаулар әзірлеу.
ІІ. Үш өтпелі
тақырыптар бойынша
құрылыс индустрия-
сының базасын
дамытуды ғылыми-
техникалық
қамтамасыз ету
саласындағы
қолданбалы ғылыми
зерттеулерді
жүргізу
(Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің 2004
жылғы 13 желтоқ-
сандағы N 1305
қаулысымен бекі-
тілген Қазақстан
Республикасында
құрылыс материал-
дары, бұйымдары
мен құрастырма-
лары өнеркәсібін
дамытудың 2005-
2014 жылдарға
арналған бағдарла-
масы шеңберінде):
1) Құрылыс
материалдары
өнеркәсібінің
шикізаттық базасын
кешенді бағалауды
орындау және
зерттеу жүргізу;
2) Құрылыс
материалдарының,
бұйымдарының және
құрастырмаларының
жаңа өндірістері
үшін стандарт-
тарды, норматив-
тік-техникалық
және әдістемелік
құжаттарды әзірлеуді ғылыми-
техникалық
қамтамасыз етуді
ұйымдастыру;
3) Құрғақ құрылыс
қоспалары, бетон-
дар, ерітінділер
мен бояғыштар
үшін химиялық
қоспаларды шығару
жөніндегі кешенді
зерттеулерді және
тәжірибелік-конс-
трукторлық жұмыс-
тарды жүргізу.
ІІІ. Мемлекеттік
ғылыми-техникалық
сараптаманы
жүргізу жөніндегі
қызметтерді төлеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной   программы:  формирование полноценной среды обитания и жизнедеятельности человека, обеспечение инновационного развития промышленности строительных материалов, изделий и конструкций.
5. Задачи бюджетной программы:  - снижение сейсмического риска и ущерба от возможных разрушительных землетрясений;
- получение новых видов технологий производства импортозамещающих строительных материалов, изделий, конструкций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Прикладные
научные
исследования
в области
строительства
I. Проведение
прикладных
научных
исследований в
области снижения
сейсмического
риска и ущерба
от возможных
разрушительных
землетрясений
по двум пере-
ходящим темам:
1) Разработка
рекомендаций по
проектированию,
строительству и
усилению жилых
домов их местных
строительных
материалов
(саман, шлако-
золоблоки) в
сейсмических
районах
Казахстана;
2) Проведение
модернизации
приборов станции
инженерно-
сейсмометри-
ческой службы
на зданиях и
внедрение
цифровых систем
измерения;
по одной новой
теме:
Исследовать
сейсмостойкость
стеновых
конструкций
зданий
повышенной
этажности с
применением
высокопрочных
бетонов и
сталей, а также
разработать
Указания по
проектированию
зданий
повышенной
этажности для
сейсмических
районов.
II. Проведение
прикладных
научных
исследований в
области научно-
технического
обеспечения
развития базы
строительной
индустрии (в
рамках
"Программы
развития
промышленности
строительных
материалов
изделий и
конструкций в
Республике
Казахстан на
2005-2014 годы",
утвержденной
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан от 13
декабря 2004
года N 1305) по
трем переходящим
темам:
1) Проведение
исследований и
выполнение
комплексной
оценки сырьевой
базы промышлен-
ности
строительных
материалов;
2) Организация
научно-
технического
обеспечения
разработки
стандартов
нормативно-
технических и
методических
документов для
новых
производств
строительных
материалов,
изделий и
конструкций;
3) Проведение
комплексных
исследований и
опытно-
конструкторских
работ по выпуску
химических
добавок для
сухих
строительных
смесей, бетонов,
растворов и
красителей.
III. Оплата
услуг по
проведению
государственной
научно-
технической
экспертизы.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 2005 жылы басталған 2 тақырып бойынша және 2006 жылы басталған 3 тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зертеулерді аяқтау; 1 жаңа тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулерді бастау.
Түпкі нәтиже: жер сілкінісінен мүмкін болатын зиянды азайту, жаңа технологиялармен және нормативтік құжаттармен құрылыс индустриясының базасын дамытуды қамтамсыз ету, тиімді, экологиялық таза құрылыс материалдарын шығаруды дамыту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізудің орташа құны 2820,0 мың теңгеден 24000,0 теңгеге дейін құрайды.
Уақтылығы: жасалатын шарттарға сәйкес жыл бойы.
Сапасы: қолданбалы ғылыми зерттеулер нәтижелері ғылыми-техникалық өнімнің халықаралық талаптармен сәйкестігі, мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманың оң қорытындысы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220қаулысына
360-ҚОСЫМША
233-Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1222492 мың теңге (бір миллиард екі жүз жиырма екі миллион төрт жүз тоқсан екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "2006-2008 жылдарға арналған әр түрлі мақсаттағы перспективалық жаңа материалдарды әзірлеу" ғылыми-техникалық бағарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 сәуірдегі N 274  қаулысы ; "Инфекцияға қарсы жаңа препараттар жасаудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 25 маусымдағы N 703  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының Президенті Н.Назарбаевтың "Қазақстанның әлемдегі бәсекеге барынша қабілетті 50 елдің қатарына кіру стратегиясы" атты 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына  жолдауы ; "Экономиканың басым секторларында пилоттық кластерлерді жасау мен дамыту жөніндегі жоспарларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 маусымдағы N 633  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   технологияларды және жабдықтарды жетілдіру мен өнеркәсіптің қайта өңдеу салаларында жаңа өндірістерді құруға бағытталған отандық ғылыми әзірлемелер негізінде отандық кәсіпорындардың бәсекеге қабілетін арттыру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: завершение прикладных научных исследований по: 2 темам, начатым в 2005 году и 3 темам, начатым в 2006 году; начать прикладные научные исследование по 1 новой теме.
Конечный результат: снижение возможного ущерба от землетрясений, обеспечение развития базы строительной индустрии новыми технологиями и нормативными документами, развитие производства эффективных, экологически чистых строительных материалов.
Финансово-экономический результат: Ориентировочная стоимость проведения прикладных научных исследований по одной теме составляет от 2820,0 тыс. тенге до 24 000,0 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: соответствие результатов прикладных научных исследований международным требованиям к научно-технической продукции.
ПРИЛОЖЕНИЕ 360
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Прикладные научные исследования технологического характера"
на 2007 год
1. Стоимость:  1222492 тысячи тенге (один миллиард двести двадцать два миллиона четыреста девяносто две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2006 года N 274 "Об утверждении научно-технической программы "Разработка перспективных новых материалов различного назначения" на 2006-2008 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2004 года N 703 "Некоторые вопросы разработки новых противоинфекционных препаратов";   Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  послание Президента  Республики Казахстан Н. Назарбаева народу Казахстана от 1 марта 2006 года "Стратегия вхождения Казахстана в число 50 наиболее конкурентоспособных стран мира";  постановление  правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 633 "Об утверждении планов по созданию и развитию пилотных кластеров в приоритетных секторах экономики".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  повышение конкурентоспособности отечественных предприятий на основании отечественных научных разработок, направленных на усовершенствование технологий и оборудования и создания новых производств в перерабатывающих отраслях промышленности.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : халықаралық стандарттарға сәйкес келетін бәсекеге қабілетті өнімді шығару жөніндегі тәжірибелік өндірістерді ұйымдастыруды қоса алғанда, машина жасау, аспап жасау, тау-кен ісі және металлургия, химия мен фармацевтика саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Технология-
лық сипат-
тағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
I. 2 ғылыми-
техникалық бағдар-
лама бойынша
қолданбалы зерттеулер
жүргізу:
1. "2006-2008
жылдарға арналған
Әртүрлі мақсат-
тағы перспектива-
лық жаңа материал-
дарды әзірлеу";
2. "2004-2007
жылдарға арналған
Инфекцияға қарсы
жаңа препараттарды
жасау";
II. Мына салаларда
14 тақырып бойынша
қолданбалы ғылыми-
зерттеулер жүргізу:
- машина жасау:
1. "Жүк көтеруші-
лігі 125, 160
және 200 тонналық
бәсекеге қабілет-
ті, экспортқа
бағдарланған ұтқыр
бұрғылау кешенде-
рін әзірлеу және
жаңғырту, бірегей
элементтер мен
конструкциялар
өндірісінің
технологиясын
игеру";
2. "Кен орындары-
нан мұнайдың
қалдық қорын алуға
арналған әдістер-
ді, технология-
ларды және құрыл-
ғыларды әзірлеу.
САLS-технология-
ларын автоматтан-
дырған жобалау
жүйесін және
негіздерін жасау";
3. "Темір жол
цистерналарында
қатып қалған
мазутты сұйытуға
арналған ұтқыр
өнімділігі жоғары
қондырғы жасау";
4. "Базальт
жынысының ерітін-
дісін алу үшін
плазмалық электр
магниттік реактор-
ды әзірлеу, дайын-
дау және сынау";
- аспап жасау:
5. "Қазақстан
Республикасының
өнеркәсіп сала-
лары үшін техноло-
гиялық процестер-
дің жаңа әдістері
мен бақылау және
басқару құралдарын
әзірлеу";
6. "ТКӘ және оларды одан әрі
жаппай өндіру үшін
поликапиллярлық
оптика негізінде
жаңа рентгендік
аспаптардың ұқсас
үлгілеріне сертификаттық
зерттеулер
жүргізу";
- тау-кен ісі
және металлургия:
7. "Қазақстанның
минералдық және
техногендік шикі-
затын қайта өңдеу
жөніндегі жаңа
сирек металл өнді-
рісін жасау үшін
технологиялар
әзірлеу";
8. "Қазақстан
Республикасының
тау-кен металлур-
гиялық кешені үшін
жаңа технология-
ларды тәжірибелік-
өнеркәсіптік
сынау";
- химия және
фармацевтика:
9. "Жүннің жума
суларынан жүн
майын алудың және
ланолинді стерин
спиртін терең қайта өңдеу технологияларын әзірлеу";
10. "Минералдық
және қайталама
шикізатын
тыңайытқышқа,
пигменттерге,
сорбенттерге және
сирек металдарға
кешенді қайта
өңдеу технология-
сын әзірлеу";
11. "Практикалық
медицина және
ауыл шаруашылығы
қажеттіліктері
үшін жаңа отандық
дәрілік құралдар
мен өсімдік өсімі-
нің реттегішін
алудың әдістері
мен технологиясын
әзірлеу";

5. Задачи бюджетной программы:  проведение прикладных научных исследований в сфере машиностроения, приборостроения, горного дела и металлургии, химии и фармацевтики, включая организацию опытных производств по выпуску конкурентоспособной продукции, соответствующей международным стандартам.
6. План   мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Прикладные
научные
исследования
технологи-
ческого
характера
I. Проведение
прикладных
исследований по
2 научно-
техническим
программам:
1. "Разработка
перспективных
новых материалов
различного
назначения на
2006-2008 годы";
2. "Разработка
новых противо-
инфекционных
препаратов на
2004-2007 годы";
II. Проведение
прикладных
научных исследо-
ваний по 14
темам в области:
- машиностроения:
1. "Разработка и
модернизация
конкуренто-
способных,
экспорто-
ориентированных
мобильных буровых
комплексов грузо-
подъемностью
125, 160 и 200
тонн, освоение
технологии
производства
оригинальных
элементов и
конструкций";
2. "Разработка
методов,
технологий и
устройств для
извлечения
остаточных
запасов нефти из
месторождений.
Создание системы
автоматизи-
рованного
проектирования и
основ CALS-
технологий";
3. "Создание
мобильной высоко-
производительной
установки для
разжижения
застывшего мазута
в железнодорожных
цистернах";
4. "Разработка,
изготовление и
испытание
плазменного
электромагнитного
реактора для
получения
расплава
базальтовой
породы";
- приборо-
строения:
5. "Разработка
новых методов и
средств контроля
и управления
технологическими
процессами для
отраслей
промышленности
Республики
Казахстан";
6. "Проведение
ОКР и сертифика-
ционных испытаний
прототипов новых
рентгеновских
приборов на
основе
поликапиллярной
оптики для их
дальнейшего
серийного
производства";
- горного дела и
металлургии:
7. "Разработка
технологий для
создания новых
редкоземельных
производств по
переработке
минерального и
техногенного
сырья
Казахстана";
8. "Опытно-
промышленные
испытания новых
технологий для
горно-
металлургического
комплекса
Республики
Казахстан";
- химии и
фармацевтики:
9. "Разработка
технологий
выделения
шерстного жира из
промывных вод
шерсти и глубокой
переработки
ланолина в
стериновые
спирты";
10. "Разработка
технологии
комплексной
переработки
минерального и
вторичного сырья
на удобрения,
пигменты сорбенты
и редкие
металлы";
11. "Разработка
методов и
технологии
получения новых
отечественных
лекарственных
средств и
регуляторов роста
растений для нужд
практической
медицины и
сельского
хозяйства";

12. "Органдық-минерал-
дық тыңайытқыштар
мен өсуді ретте-
гіштерді алу";
13. "Жақсартылған
пайдалану сипатта-
малары бар оттан
қорғау жабындарын
өндіру үшін техно-
логиялық негіздер-
ді әзірлеу";
14. GМР стандарт-
тары бойынша
"Арглабин" және
"Салсоколлин"
фитопрепараттары-
ның капсулденген
нысандарының технологиясын
оңтайландыру және
тәжірибелік-өнер-
кәсіптік партиясын алу.
III. Мемлекеттік
ғылыми-техникалық
сараптама жүргізу
жөніндегі
қызметтер төлемі
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: I бөлімнің іс шаралары бойынша:
1) жартылай өткізгіш материалдар, наноматериалдар, қорытпалар мен композициялық материалдар алу саласында ҒЗТКӘ жүргізілді;
2) жүйелік әрекет ететін инфекцияға қарсы жаңа препарат жасалды.
II бөлімнің іс-шаралары бойынша:
1) көлденең және еңістік бұрғылауды, ұңғыларға күрделі жөндеу жүргізуге мүмкіндік беретін мұнай және газ ұңғыларын бұрғылауға арналған жүк көтерушілігі 125, 160 және 200 тонналық жаңғыртылған, ұтқыр бұрғылау кешендерінің тәжірибелік үлгісінің жұмыс жобалық-конструкторлық құжаттамасы әзірленді;
2) машиналар мен тетіктерді автоматтандырған жобалау бағдарламалық кешені әзірленді. Өнеркәсіптің мұнай-газ саласы үшін САLS-технологиялары негізінде. Тік отырғызылған ұңғының негізгі діңгегінен бүйірлік қосымша діңгектерді кесуге бағдарлау үшін технологиялар мен құрылғылардың тәжірибелік үлгісі әзірленді;
3) қатып қалған мазутты сұйытуға арналған жобалық-техникалық құжаттама әзірленді және тиімділігі жоғары ұтқыр жаңа қондырғы жасалды;
4) өнімділігі жылына 1500 тонна болатын Қазақстанның базальт жынысының ерітіндісін алу үшін жаңа тиімділігі жоғары плазмалық электр магниттік реактор жасалды;
5) технологиялық процестерді басқаруды бақылау үшін жаңа өлшеу құралдарының тәжірибелік үлгілері дайындалды;
6) поликапиллярлық оптика негізінде аспаптардың сериялық үлгілерінің прототиптеріне сынау жүргізілді;
7) Борлы кен орындарының кендерін, Қаратау кварциттерін, техногендік шикізатты өндірудің, байытудың және қайта өңдеудің, таха металдар алудың технологиялық регламенттері әзірленді;
8) күрделі кендік, техногендік, кондициялық емес шикізатты өндірудің, байытудың және қайта өңдеудің жаңа процестерін өнеркәсіптік игеру үшін техникалық регламенттер әзірленді;
9) жүннің жума суларынан жүн майын алудың және ланолиннан стерин спиртін алудың әдістері жасалды;
10) өндірістер қалдықтарын пайданала отырып, егіс алаңдарын қоректік элементтердің қосымша санымен 1,4 - 1,8 есе қамтамасыз етуге, сирек металдар концентратын жанама алуға, пигменттер мен сорбенттерді алуға мүмкіндік беретін өзіндік құны төмен тиімділігі жоғары қолдануы ұзартылған күрделі-аралас тыңайытқыштарды алу технологиясы әзірленді;

12. "Получение
органо-
минеральных
удобрений
стимуляторов
роста";
13. "Разработка
технологических
основ для
создания
производства
огнезащитных
покрытий с
улучшенными
эксплуатационными
характерис-
тиками";
14. Оптимизация
технологии и
получение опытно-
промышленных
партий капсулиро-
ванных форм
фитопрепаратов
"Арглабин" и
"Салсоколлин" по
стандартам GMP.
III. Оплата услуг
по проведению
государственной
научно-
технической
экспертизы.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: по мероприятиям I раздела:
1) проведены НИОКР в области получения полупроводниковых материалов, наноматериалов, сплавов и композиционных материалов;
2) создан новый противоинфекционный препарат системного действия.
по мероприятиям раздела II:
1) разработана рабочая проектно-конструкторская документация опытного образца модернизированного мобильного бурового комплекса грузоподъемностью 125, 160, 200 тонн для бурения нефтяных и газовых скважин, позволяющие проводить горизонтальное и наклонное бурение, капитальный ремонт скважин;
2) разработан программный комплекс автоматизированного проектирования машин и механизмов. Основы CALS-технологий для нефтегазовой отрасли промышленности. Разработана технология и опытный образец устройства для ориентированной зарезки боковых дополнительных стволов из основного ствола вертикальных обсаженных скважин;
3) разработана проектно-техническая документация и создана новая высокоэффективная, мобильная установка для разжижения застывшего мазута;
4) создан новый высокоэффективный электромагнитный реактор для плавки природных базальтов Казахстана производительностью по расплаву 1500 тонн в год;
5) изготовлены опытные образцы новых средств измерения для контроля управления технологическими процессами;
6) проведены испытания прототипов серийных образцов приборов на основе поликапиллярной оптики;
7) разработаны технологические регламенты добычи, обогащения и переработки руд месторождения Борлы, кварцитов Каратау, техногенного сырья, получения чистых металлов;
8) разработаны технологические регламенты для промышленного освоения новых процессов добычи, обогащения и переработки сложного рудного, техногенного, некондиционного сырья;
9) созданы методы количественного извлечения шерстного жира из промывных вод шерсти и получения стериновых спиртов из ланолина;
10) разработаны технологии получения высокоэффективных пролонгированных сложно - смешанных удобрений с низкой себестоимостью с использованием отходов производств, позволяющих в 1,4-1,8 раза обеспечить посевные площади дополнительным количеством питательных элементов, попутно извлечь концентраты редких металлов, получить пигменты и сорбенты;

11) жаңа отандық бірегей дәрмектік және өсім реттегіш субстанцияларды және препараттарды әдісі мен технологиялары, тәжірибелік-өнеркәсіптік партиялары әзірленді;
12) ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығын 30-50%-ға ұлғайтуға мүмкіндік беретін табиғи шикізат және техногендік қалдықтар негізіндегі экологиялық таза органдық-минералдық тыңайытқыштар мен өсім стимуляторларын алудың технологиясы әзірленді;
13) оттан қорғаудың көбікті материалдардың технологиясы әзірленді және оның тәжірибелік партиясы мен шығарылатын өнімге техникалық құжаттама алынды;
14) GМР стандарттары бойынша "Арглабин" және "Салсоколлиннің" капсулденген нысандарын алудың технологиялық регламенті әзірленді.
Түпкі нәтиже: I бөлімнің іс-шаралары бойынша:
1) әзірленген технологиялар мыналарды алуға мүмкіндік береді:
- жартылай өткізгіш материалдарды алу үшін пайдаланатын материалдар: отандық шикізаттан 99,999 % тазалығы жоғары техникалық кремний, 99,95 % тазалығы бар силан және 1.10-5% қоспасы бар жартылай кристалды кремний;
- механикалық беріктігін және тозуға төзімділігін 2-3 есеге, ыстыққа төзімділігін 200-400 о С ұлғайтатын беткі наноқұрылымдар;
- беткі катализаторлардың каталиттік белсенділігін 2 есеге ұлғайтуға мүмкіндік беретін нанотехнологиялар;
- наноқұрылымдық аккумуляторлардың сыйымдылығы мен қызмет ету мерзімін 2 есеге ұлғайтуға мүмкіндік беретін технология;
- конструкциялық материалдардың қызмет ету мерзімін 2-3 есеге ұлғайтуға мүмкіндік беретін материалдар мен қорытпаларды алу технологиясы;
2) бактериялар (туберкулез, бруцеллез), вирустар (ВИЧ, В, С гепатиттері), вирустық-бактериалдық ассоциаттар туындатқан аурулардың және микроорганизмдердің антибиотикке төзімді штаммаларымен шарттасқан аурулардың деңгейін төмендету.
II бөлімнің іс-шаралары бойынша:
1) республиканың мұнай өндіру компанияларын 3500-4000 м. тереңдікке дейін бұрғылау жұмыстарын жүргізуге мүмкіндік беретін шетелдік соған ұқсас құралдармен кен орындарының жағдайларына бейімделген отандық өндірістің ұтқыр бұрғылау кешендерімен жарақтандыру;
2) бәсекеге қабілетті ғылымды қажетсінетін машина жасау өнімінің жаңа буынын және САLS-технологиялары негіздерін әзірлеудің және өндірудің технологиялық негіздерін жасау және кен орындарынан алынатын мұнай өндірудің толықтығын 2-4 есеге ұлғайту;
3) темір жол цистерналарында қатып қалған мазутты сұйылту үшін өнеркәсіптік қондырғы жасау, бұл Қазақстанның темір жол кәсіпорындарындағы темір жол цистерналарының жүк айналымын ұлғайтуға мүмкіндік береді;
4) құны қолда бар базальт талшығынан 1,5 - 2 есеге төмен, тиімділігі жоғары базальт жылытқышы өндірісінің технологиясын жасау;

11) разработаны методы и технологии получения, а также наработаны опытные партии новых отечественных оригинальных лекарственных и рострегулирующих субстанций и препаратов;
12) разработаны технологии получения экологически чистых органо-минеральных удобрений и стимуляторов роста на основе природного сырья и техногенных отходов, позволяющих увеличить урожайность сельскохозяйственных культур на 30-50 %;
13) разработаны технологии и получены опытные партии огнезащитных вспенивающихся материалов и техническая документация на выпускаемую продукцию;
14) разработан технологический регламент получения капсулированных форм "Арглабина" и "Салсоколлина" по стандартам GMP.
Конечный результат: по мероприятиям I раздела:
1) разработанные технологии позволят получить:
- материалы, используемые для получения полупроводниковых материалов: технический кремний повышенной чистоты 99,999 %, силан с чистотой 99,95 % и поликристаллический кремний с содержанием примесей 1.10-5 % из отечественного сырья;
- поверхностные наноструктуры, увеличивающие механическую прочность и износостойкость в 2-3 раза, жаропрочность на 200-400 о С;
- нанотехнологии, позволяющие увеличить каталитическую активность поверхностных катализаторов в 2 раза;
- технологии, позволяющие увеличить емкость и срок службы наноструктурированных аккумуляторов в 2 раза;
- технологии получения материалов и сплавов, позволяющие увеличить срок службы конструкционных материалов в 2-3 раза;
2) снижение уровня заболеваний, вызываемых бактериями (туберкулез, бруцеллез), вирусами (ВИЧ, гепатиты В, С), вирусно-бактериальными ассоциатами, и заболеваний, обусловленных антибиотико-устойчивыми штаммами микроорганизмов;
по мероприятиям раздела II:
1) оснащение нефтедобывающих компаний республики мобильными буровыми комплексами отечественного производства, адаптированными к условиям месторождений, конкурентоспособные с зарубежными аналогами, позволяющий вести буровые работы до глубины 3500-4000 м;
2) создание технологических основ разработки и производства нового поколения конкурентоспособной наукоемкой машиностроительной продукции и основ CALS - технологий, увеличение полноты добычи нефти из месторождений в 2-4 раза;
3) создание промышленной установки для разжижения застывшего мазута в железнодорожных цистернах, что позволит увеличить грузооборот железнодорожных цистерн на предприятиях железной дороги Казахстана;
4) создание технологии производства высокоэффективного базальтового утеплителя стоимостью в 1,5-2 раза ниже существующего базальтового волокна;

5) тау-кен металлургия кешенін құнды компонеттердің жоғарлауын төмендетуге және еңбек жағдайын жақсартуға мүмкіндік беретін жаңа өлшем құралдарымен жарақтандыру;
6) Қазақстанда шетелдік соған ұқсас өніммен бәсекеге қабілетті қазіргі заманғы экспортқа бағдарланған өнімді шығаруды игеру;
7) Қазақстан Республикасының тау-кен-металлургиялық кешенін дамыту, металл өнімдерінің бәсекеге қабілетін арттыру, қоршаған ортаға техногендік әсер етуді төмендету;
8) Қазақстан Республикасының металлургиялық кешенінің күрделі кендік, техногендік, кондициялық емес шикізатын қайта өңдеуге тарту;
9) елдің экспорттық әлеуетін арттыратын ланолин және холестерин өндірісін ұйымдастыру;
10) калий, фосфоры бар фторенсіз тыңайытқыштар, ферроцианидті пигменттер, жартылай функционалдық сорбенттер мен сирек металдар импортынан Қазақстанның тәуелділігін 20 %-ға қысқарту;
11) шикізат ресурстарын, ғылыми-техникалық әлеуетті және меншікті өндірістік қуаттарды барынша толық пайдалану арқылы импортқа тәуелділікті төмендету;
12) органикалық-минералдық тыңайтқыштардың импортын 30 %-ға, өсім стимуляторларын 50 %-ға қысқарту;
13) металл және ағаш конструкциялар үшін оттан қорғау материалдарының, оның ішінде пайдалану және оттан қорғау сипаттамалары жақсартылған тәжірибелік-өнеркәсіптік өндірісін құру;
14) GМР стандарттары бойынша "Арглабин" және "Салсоколлиннің" капсулденген нысандарын алудың қазіргі заманғы технологиясын әзірлеу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 2006-2008 жылдарға арнаған "Әртүрлі мақсаттағы перспективалық жаңа материалдарды әзірлеу" ғылыми-техникалық бағдарламаның құны 177 592 мың теңге.
2004-2007 жылдарға арналған "Инфекцияға қарсы жаңа препараттар" ғылыми-техникалық бағдарламасының құны 578 900 мың теңге;
технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеу саласындағы жаңа 14 тақырып құны 466 000 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа:
1) 2006-2008 жылдарға арнаған "Әртүрлі мақсаттағы перспективалық жаңа материалдарды әзірлеу" ғылыми-техникалық бағдарлама:
қолданбалы ғылыми зертеулер жүргізу материалдардың жаңа түрлерін шығару жөніндегі технологияларды әзірлеуге ықпал етеді;
2) 2004-2007 жылдарға арналған "Инфекцияға қарсы жаңа препараттар" ғылыми-техникалық бағдарламасы:
отандық медициналық препараттар құру;
3) технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеу саласындағы жаңа 14 тақырып:
қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізу республикада жаңа технологиялар мен бәсекеге қабілетті өнімді жасауға ықпал етеді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
361-ҚОСЫМША
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда   министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Стандарттау, сертификаттау, метрология және
сапа жүйесі саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5) оснащение горно-металлургического комплекса новыми средствами измерения, позволяющие снизить потери ценных компонентов и улучшить условия труда;
6) освоение выпуска в Казахстане современной экспортоориентированной продукции конкурентоспособной с зарубежными аналогами;
7) инновационное развитие горно-металлургического комплекса Республики Казахстан, повышение конкурентоспособности металлопродукции, снижение техногенного воздействия на окружающую среду;
8) вовлечение в переработку сложного рудного, техногенного и некондиционного сырья горно-металлургического комплекса Республики Казахстан;
9) организация производства ланолина и холестерина, повышающего экспортный потенциал страны;
10) сокращение зависимости Казахстана от импорта калий, фосфорсодержащих бесфторенных удобрений, ферроцианидных пигментов, полифункциональных сорбентов и редких металлов на 20 %;
11) снижение зависимости от импорта через наиболее полное использование сырьевых ресурсов, научно-технического потенциала и собственных производственных мощностей;
12) сокращение импорта органо-минеральных удобрений на 30 %, стимуляторов роста на 50 %;
13) создание опытно-промышленного производства огнезащитных материалов для металлических и деревянных конструкций, в том числе с улучшенными эксплуатационными и огнезащитными характеристиками;
14) создание современной технологии производства капсулированных форм препаратов "Арглабин" и "Салсоколлин" по стандартам GMP.
Финансово-экономический результат: стоимость научно-технической программы "Разработка перспективных новых материалов различного назначения на 2006-2008 годы"
177 592 тыс. тенге;
стоимость научно-технической программы "Разработка новых противоинфекционных препаратов на 2004-2007 годы"
578 900 тыс. тенге;
стоимость 14 новых тем в области прикладных научных исследований технологического характера 466 000 тыс. тенге;
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами.
Качество:
1) научно-техническая программа "Разработка перспективных новых материалов различного назначения" на 2006-2008 годы:
проведение прикладных научных исследований способствует разработке технологий по выпуску новых видов материалов;
2) научно-техническая программа "Разработка новых противоинфекционных препаратов" на 2004-2007 годы:
создание отечественных медицинских препаратов;
3) 14 новых тем в области прикладных научных исследований технологического характера:
проведение прикладных научных исследований способствует созданию новых технологий и конкурентоспособной продукции в республике.
ПРИЛОЖЕНИЕ 361
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Прикладные научные исследования в области стандартизации,
сертификации, метрологии и систем качества"
на 2007 год

1. Құны :   27560 мың теңге (жиырма жеті миллион бес жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының  5-бабы ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі  Заңы ;»Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының  4 ,   8 және   25-баптары .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :    республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   стандарттауды реформалау және техникалық реттеудің біріңғай мемлекеттік жүйесіне сәйкестігін растау арқылы ішкі және сыртқы нарықтағы қазақстандық өнімдерінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру үшін жағдайлар жасау. Республиканың эталондық базасын зерттеу және жетілдіру, өнім қауіпсіздігін бақылау үшін эталондық құралдарды пайдалану, жасалатын эталондарды пайдалана отырып салыстырып тексеру жөніндегі нормативтік құжаттарды әзірлеу, стандарттық үлгілердің жаңа түрлерін әзірлеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   - стандарттауды дамыту үрдісін және сәйкестікті бекітуді мемлекетаралық деңгейде және ТМД мен алыс шетелдерде талдау;
- ТМД елдерінде және шет елдерде сәйкестікті бағалау және растау тетіктерін салыстырып талдау;
- өнімдердің басым топтары бойынша стандарттау және сәйкестікті бекіту бойынша ұсыныстарды әзірлеу;
- кәсіптік қауіпсіздік және еңбекті қорғау менеджменті жүйесін енгізу кезінде туындайтын проблемаларды талдауды жүргізу (ОНSАS 18001) және оларды шешу жолдары;
- эталондарды жетілдіру мақсатында ғылыми зерттеулер жүргізу және оларды ғылым мен өндірісте тиімді қолдануды қамтамасыз ету, эталондарды тиімді пайдалану үшін салыстырып тексеру бойынша нормативті құжаттарды әзірлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Стандарт-
тау, сертификат-
тау, метро-
логия және
сапа жүйесі
саласындағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
Үш бағыт бойынша
қолданбалы ғылыми
зерттеулерді
жүргізу:
- стандарттау
саласында қолдан-
балы ғылыми
зерттеулерді
жүргізу; кәсіптік
қауіпсіздік және
еңбекті қорғау
(бірінші кезең)
менеджменті жүйе-
лерінің саласында
қолданбалы ғылыми
зерттеулерді жүргізу;
метрология
саласында
қолданбалы ғылыми
зерттеулерді жүргізу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі

1. Стоимость:  27560 тысяч тенге (двадцать семь миллионов пятьсот шестьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 5  Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений";  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  статьи 4 ,  8  и  25 Закона  Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание условий для повышения конкурентоспособности казахстанской продукции на внутреннем и внешнем рынках посредством реформирования стандартизации и подтверждения соответствия в единую государственную систему технического регулирования. Исследование и совершенствование эталонной базы республики, использование эталонного оборудования для контроля безопасности продукции, разработка нормативных документов по поверке с использованием создаваемых эталонов, разработка новых типов
стандартных образцов.
5. Задачи бюджетной программы:  - анализ тенденций развития стандартизации и подтверждения соответствия на межгосударственном уровне и странах СНГ и дальнего зарубежья;
- сравнительный анализ механизмов оценки и подтверждения соответствия в странах СНГ и дальнего зарубежья;
- подготовка предложений по стандартизации и подтверждению соответствия по приоритетным группам продукции;
- анализ проблем, возникающих при внедрении системы менеджмента профессиональной безопасности и охраны труда (OHSAS 18001) и пути их решения (первый этап);
- провести научные исследования с целью совершенствования эталонов и обеспечение более эффективного их применения в производстве и науке, разработка нормативных документов по поверке для более эффективного использования эталонов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Прикладные
научные
исследования
в области
стандартиза-
ции, сертифи-
кации, метро-
логии и сис-
тем качества
Проведение при-
кладных научных
исследований по
трем направле-
ниям:
- проведение
прикладных
научных
исследований в
области
стандартизации;
- проведение
прикладных
научных
исследований в
области систем
менеджмента
профессио-
нальной
безопасности и
охраны труда
(первый этап);
- проведение
прикладных
научных
исследований в
области
метрологии.
Оплата услуг
по проведению
государственной
научной
технической
экспертизы.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
стандарттау саласында:
- өнімнің 3 басымдық топтары бойынша стандарттау және сәйкестікті растау бойынша ұсынымдар мен ұсыныстарды әзірлеу;
кәсіптік қауіпсіздік және еңбекті қорғау (бірінші кезең) менеджменті жүйелерінің саласында:
- Қазақстан кәсіпорындарында ОНSАS 18001 халықаралық стандартын енгізу бойынша ұсынымдар әзірлеу;
метрология саласында:
- жұмыс өлшем құралдары эталондарының мөлшерлерін беру жөніндегі нормативтік-әдістемелік құжаттарды әзірлеу;
- азық-түлік шикізаты мен тағам өнімдеріндегі N-нитрозаминдерді анықтау өлшемдерін орындаудың әдістемесін әзірлеу;
- стандартты үлгілердің жаңа типтерін әзірлеу;
- рН өлшемдерінің әдістемелік негіздерін әзірлеу.
Түпкілікті нәтиже:
стандарттау саласында:
- Қазақстандағы техникалық реттеу жүйесін реформалауға, техникалық регламенттерге айғақтық базасын қалыптастыруға жәрдемдесу;
Кәсіптік қауіпсіздік және еңбекті қорғау (бірінші кезең) менеджменті жүйелерінің саласында:
- жұмыс орындарда кәсіптік жарақаттар санын азайтуды қамтамасыз етуге, қауіпсіз еңбекке жағдайлар жасауға тиісті кәсіптік қауіпсіздік және еңбекті қорғау менеджменті жүйелерін енгізу жөніндегі қазақстандық кәсіпорындарға жәрдемдесу;
метрология саласында:
- уақыт пен жиіліктің мемлекеттік эталондарын және жұмыс эталондарын жетілдіру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
стандарттау саласында:
- қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізуге кететін шығындар - 10 840 мың теңге;
кәсіптік қауіпсіздік және еңбекті қорғау (бірінші кезең) менеджменті жүйелерінің саласында:
- кәсіптік қауіпсіздік және еңбекті қорғау (бірінші кезең) менеджменті жүйелерінің саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізуге кететін шығындар - 5 420 мың теңге;
метрология саласында:
- метрология саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізуге кететін шығындар - 11 300 мың теңге.
Уақтылығы: жасаған шарттарға сәйкес жыл ішінде.
Сапасы:
стандарттау саласында:
- Стандарттау саласында жүргізілген ғылыми зертеулер есебінен өнімнің үш басымдық топтарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру үшін жағдайларды қамтамасыз ету;
кәсіптік қауіпсіздік және еңбекті қорғау (бірінші кезең) менеджменті жүйелерінің саласында:
- қазақстандық кәсіпорындарында кәсіптік қауіпсіздікті және еңбекті қорғауды арттыру;
метрология саласында:
- эталондардың өлшем бірлігін берудің нақтылығы мен сенімділігін арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
362-ҚОСЫМША (құпия)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
363-ҚОСЫМША
Ескерту. 363-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 қаулысымен.
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                    Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қорғас" шекарамаңы ынтымақтастығының халықаралық орталығын құру"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты   выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
в области стандартизации:
- разработка рекомендаций и предложений по стандартизации и подтверждению соответствия по 3 приоритетным группам продукции;
в области систем менеджмента профессиональной безопасности и охраны труда (первый этап):
- разработка рекомендаций по внедрению международного стандарта OHSAS 18001 на предприятиях Казахстана;
в области метрологии:
- разработка нормативно-методических документов по передаче размеров от эталонов рабочим средствам измерений;
- разработка методики выполнения измерений определения N-нитрозаминов продовольственном сырье и пищевых продуктах;
- разработка новых типов стандартных образцов;
- разработка методических основ измерений рН.
Конечный результат:
в области стандартизации:
- содействие реформированию системы технического регулирования в Казахстане, формированию доказательной базы стандартов к техническим регламентам;
в области систем менеджмента профессиональной безопасности и охраны труда (первый этап):
- содействие казахстанским предприятиям по внедрению систем менеджмента профессиональной безопасности и охраны труда, которая должна обеспечить уменьшение количества производственных травм на рабочих местах, создать условия для безопасного труда;
в области метрологии:
- совершенствование государственного эталона времени и частоты и рабочих эталонов.
Финансово-экономический результат:
в области стандартизации:
- затраты на проведение прикладных научных исследований в области стандартизации - 10 840 тыс. тенге;
в области систем менеджмента профессиональной безопасности и охраны труда (первый этап):
- затраты на проведение прикладных научных исследований в области систем менеджмента профессиональной безопасности и охраны труда - 5 420 тыс. тенге;
в области метрологии:
- затраты на проведение прикладных научных исследований в области метрологии - 11 300 тыс. тенге;
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами;
Качество:
в области стандартизации:
- обеспечение условий для повышения конкурентоспособности трех приоритетных групп продукции за счет проведения научных исследований в области стандартизации;
в области систем менеджмента профессиональной безопасности и охраны труда (первый этап):
- повышение профессиональной безопасности и охраны труда на казахстанских предприятиях;
в области метрологии:
- повышение точности и надежности передачи единиц от эталонов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 363
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Создание международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос"
на 2007 год

1. Құны :   5 000 000 мың теңге (бес миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының Президентінің "Қазақстан Республикасы Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы  Жарлығы ; "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын құрудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 қыркүйектегі N 981  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасы Үкіметінің арасындағы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығын құру туралы негіздемелік келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 наурыздағы N 204  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасында "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қызметін реттеу туралы келісім жасау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 1 шілдедегі N 680  қаулысы ; "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" акционерлік қоғамын құру және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 тамыздағы N 878  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" 2006 жылғы 30 наурыздағы N 80  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасына жеке капиталды тарту үшін қолайлы инвестициялық ахуал жасау; Қазақстан Республикасының басқа елдермен сыртқы тауар айналымын арттыру; Алматы облысының экономикалық ынтымақтастығына жәрдемдесу, Алматы облысында экономикалық өсімді ынталандыру; іргелес өңірлердің халық өмірі деңгейін жоғарлату.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   көлік-логистикалық, қаржы, сауда және туристік инфрақұрылымды дамыту объектілерін салу; отандық және шетелдік капиталды тарту үшін қолайлы инвестициялық ахуал жасау; көлік дәліздерін дамыту; сауда және туризмді кеңейтуді ынталандыру.

1. Стоимость:  5 000 000 тысяч тенге (пять миллиардов тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2004 года N 981 "О некоторых вопросах создания Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2005 года N 204 "Об утверждении Рамочного соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2005 года N 680 "О заключении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о регулировании деятельности Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос";
постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2005 года N 878 "О создании акционерного общества "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос" и выделение средств из резерва Правительства Республики Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 30 марта 2006 года N 80 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы"
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание благоприятного инвестиционного климата для привлечения частного капитала в Республику Казахстан; повышение внешнего товарооборота Республики Казахстан с другими странами; содействие экономическому сотрудничеству Алматинской области, стимулирование роста экономики в Алматинской области; повышение уровня жизни населения прилегающих регионов.
5. Задачи бюджетной программы:  строительство объектов развития транспортно-логистической, финансовой, торговой и туристической инфраструктуры; создание благоприятного инвестиционного климата для привлечения отечественного и иностранного капитала; развитие транспортных коридоров; стимулирование расширения торговли и туризма.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
"Қорғас"
шекарамаңы
ынтымақтас-
тығының
халықаралық
орталығын
құру
"Қорғас" шекара
маңы ынтымақтасты-
ғының халықаралық
орталығы"
Акционерлік
Қоғамының жарғылық
капиталын
бекітілген
техникалық-
экономикалық
негіздемелерде
көзделген мына
іс-шараларға
ұлғайту:
1. Шекара-кеден
инфрақұрылымын
салу:
бақылау-өткізу
пункті, кеден,
шекара, өрт сөндіру және
басқа да қызметтер, 100
көлік бірлігіне
арналған автопарк,
автокөлікті
тұрақты уақытша
сақтаудың тұрағы;
2. Бейне бақылауы
бар "Рубеж" жүйесі, аумақты қоршау және басқа да жұмыстар;
3. "Солтүстік"
әкімшілік-техни-
калық орталығын
жобалау және
салу, басқа да
жұмыстар;
4. Су бөлу
(кәріз), сумен
жабдықтау,
электрмен
жабдықтау, жылумен
жабдықтау, телефон
орнату;
5. Перспективалық
жолдар салу;
6. - 8.  (алынып тасталды - 2007.07.13. N 597)
9. Жаңа көпір салу;
10. - 13  (алынып тасталды -
14. Селден қорғау
құрылыстарын салу;
15. Жағалауды
нығайтатын
құрылыстар салу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі, "Қорғас" ШЫХО АҚ
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: бюджет қаражаты есебінен "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын құруды жүзеге асыру, сондай-ақ мына жұмыс түрлері болжанады: жоба-іздену жұмыстары, аумақты қоршау құрылысы, бақылау-өткізу пункттерінің ғимараттарын, инженерлік инфрақұрылым салымдарын (сумен жабдықтау, су бөлу, жылумен жабдықтау, қуатпен жабдықтау) тұрғызу, Орталық аумағын аббаттандыру, автомобиль жолдарын қайта жаңғырту және өткіндер салу.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасына жеке капиталды тарту үшін қолайлы инвестициялық ахуал жасау; Қазақстан Республикасының басқа елдермен сыртқы тауар айналымын арттыру; сондай-ақ шекара маңы ынтымақтастығы Халықаралық орталығы аумағында да, Жаркент қаласының аумағында да жаңа өнеркәсіп кәсіпорындарын, қызмет көрсету саласының объектілерін салуды қоса алғанда, Алматы облысы экономикасын дамытудың қарқынын жеделдету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Алматы облысының және тұтастай Қазақстан Республикасының экономикасын тиімді дамытуға, көліктік, инженерлік және туристік инфрақұрылымды дамытуға және жетілдіруге, жүк айналымын ұлғайтуға, жаңа жұмыс орындарының пайда болуына, шекара маңының аумақтарында тұратын халықтың өмір сүру деңгейін арттыруға ықпал ететін болады.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Создание
международ-
ного центра  пригранично-
го сотрудни-
чества
"Хоргос"
Увеличение
уставного
капитала
Акционерного
Общества
Международный
центр
приграничного
сотрудничества
"Хоргос" на
следующие
мероприятия,
предусмотренные
утвержденным
технико-
экономическим
обоснованием:
1. Строительство
погранично-
таможенной
инфраструктуры
контрольно-
пропускной
пункт, тамо-
женные,
пограничные
пожарные и
другие службы,
автопарка на
100 транспортных
единиц, стоянок
постоянного
временного
хранения
автотранспорта;
2. Система
"Рубеж" видео-
наблюдением,
ограждение
территории и
другие работы;
3.Проектирование
и строительство
административно-
технического
центра
"Северный",
другие работы;
4. Водоотведение
(канализация),
водоснабжение,
электро-
снабжение,
теплоснабжение,
телефонизация;
5.Проектирование
и строительство
перспективной
дороги;
6. - 8.
(исключены - от
13 июля 2007 г.
597)
9. Строительство
нового моста;
10. - 13.
(исключены - от
13 июля 2007 г.
597)
14. Строите-
льство селе-
защитных
сооружений;
15. Строите-
льство берего-
укрепительных
сооружений.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
АО "МЦПС
"Хоргос"".
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: за счет бюджетных средств предполагается осуществить Создание Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос", а также следующие виды работ: проектно-изыскательские работы, строительство ограждения территории, возведение зданий контрольно-пропускных пунктов, прокладку инженерной инфраструктуры (водоснабжения, водоотведения, теплоснабжения, энергоснабжения), благоустройство территории Центра, реконструкцию автомобильной дороги и строительство проездов.
Конечный результат: создание благоприятного инвестиционного климата для привлечения частного капитала в Республику Казахстан; повышение внешнего товарооборота Республики Казахстан с другими странами; а также ускорение темпов развития экономики Алматинской области, включая строительство новых промышленных предприятий, объектов в сфере обслуживания как на территории Международного центра приграничного сотрудничества, так и на территории города Жаркента.
Финансово-экономический результат: будет способствовать интенсивному развитию экономики Алматинской области и Республики Казахстан в целом, развитию и совершенствованию транспортной, инженерной и туристской инфраструктуры, увеличению грузооборота, появлению новых рабочих мест, повышению жизненного уровня населения проживающего на приграничных территориях.

Уақтылығы: Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің 2005 жылғы 3 қарашадағы N 368 бұйрығымен бекітілген және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігімен келісілген "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын құрудың техникалық-экономикалық негіздемесіне, сондай-ақ "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" акционерлік қоғамының жұмыс кестесіне сәйкес.
Бұл бағдарламаны толық қаржыландырмау құрылыс кестесін және "Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Қытай Халық Республикасы Үкіметінің арасындағы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығын құру туралы негіздемелік келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 наурыздағы N 204  қаулысына , "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222 қаулысына сәйкес тұтастай жобаның бұзылуына әкеледі.
Сапа: "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы әлемдік стандарттарға сәйкес салынатын болады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
364-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Приозерск қаласындағы әскери қызметшілер үйлерін күрделі жөндеуден өткізуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   159286 мың теңге (бір жүз елу тоғыз миллион екі жүз сексен алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңы ; "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі  Заңы ; "Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерінің мәртебесі және оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Приозерск қаласына көшірілген Қазақстан Республикасының әскери қызметшілерін және олардың отбасыларын тұрғын үймен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Приозерск қаласына көшірілген Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері мен олардың отбасыларына арналған тұрғын үйлерді жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу.

Своевременность: в соответствии с технико-экономическим обоснованием создания Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос", утвержденным приказом Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 3 ноября 2005 года N 368 и согласованным Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, а также в соответствии с графиком работ акционерного общества "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос".
Недофинансирование данной программы приведет к срыву графика строительства и проекта в целом в соответствии с  Постановлением  Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2005 года N 204 "Об утверждении Рамочного соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос",  Постановлением  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
Качество: Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос" будет строиться в соответствии с мировыми стандартами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 364
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Целевые текущие трансферты областному бюджету
Карагандинской области на капитальный ремонт жилья
военнослужащих в городе Приозерске"
на 2007 год
1. Стоимость:  159286 тысяч тенге (сто пятьдесят девять миллионов двести восемьдесят шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях";  Закон  Республики Казахстан от 20 января 1993 года "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение жильем военнослужащих Республики Казахстан и их семей, передислоцированных в город Приозерск.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение ремонтно-восстановительных работ в жилых домах для военнослужащих Республики Казахстан и их семей, передислоцированных в город Приозерск.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Қарағанды
облысының
облыстық
бюджетіне
Приозерск
қаласындағы
әскери
қызметшілер
үйлерін
күрделі
жөндеуден
өткізуге
берілетін
ағымдағы
нысаналы
трансферт-
тер
Жөндеу-қалпына
келтіру жұмыстарын
жүргізу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
Қарағанды
облысының
әкімдігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 3 тұрғын үйдің (108 пәтер) жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары орындалатын болады.
Түпкі нәтиже: Приозерск қаласына көшірілген әскери қызметшілердің 108 отбасын тұрғын үймен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 ш. м. жөндеуге кететін шығын 22,4 теңгені құрайды.
Уақтылығы: 2007 жылғы желтоқсанға дейін жұмыс өндірісінің графигімен белгіленген мерзімде объектілерді енгізу.
Сапасы: ҚНжЕ бекітілген сай құрылыс өндірісінің технологиясына сәйкес жұмыс жүргізу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
365-ҚОСЫМША
Ескерту. 365-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052 қаулыларымен.
233-Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Стандарттау, метрология және сертификаттау жүйесін жетілдіру"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1312725 мың теңге (бір миллиард үш жүз он екі миллион жеті жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы , "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының  6 ,   7 және   22-баптары , "Өлшем бірліктерінің бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының  5 ,   10,   13,   15 және   17-баптары , "Техникалық-экономикалық ақпарат жіктеуіштерінің депозитарийін құру және жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 2 қыркүйектегі N 926  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 2 қыркүйектегі N 926 және 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1237 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 1 тамыздағы N 801  қаулысы, "Қазақстан Республикасының техникалық реттеу жүйесін дамытудың 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қарашадағы N 1129  қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной   программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Целевые
текущие
трансферты
областному
бюджету
Караган-
динской
области на
капитальный
ремонт жилья
военно-
служащих в
городе
Приозерске
Выполнение
ремонтно-
восстанови-
тельных работ
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат
Караган-
динской
области.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: будут выполнены ремонтно-восстановительные работы 3 жилых домов (108 квартир).
Конечный результат: предоставление жилья 108 семьям военнослужащих передислоцированных в город Приозерск.
Финансово-экономический результат: затраты на ремонт 1 кв.м составит 22,4 тыс. тенге.
Своевременность: ввод объектов в сроки установленные графиком производства работ до декабря 2007 года.
Качество: проведение работ в соответствии с технологией строительного производства согласно утвержденных СНиП.
ПРИЛОЖЕНИЕ 365
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Совершенствование системы стандартизации,
метрологии и сертификации"
на 2007 год
1. Стоимость:  1312725 тысяч тенге (один миллиард триста двенадцать миллионов семьсот двадцать пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы",  статьи 6 ,  7  и  22 Закона  Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании",  статьи 5 10,   13,   15  и  17 Закона  Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений",  постановления  Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2004 года N 926 "Об утверждении Правил создания и ведения Депозитария классификаторов технико-экономической информации", от 1 августа 2005 года  N 801  "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2004 года N 926 и от 26 ноября 2004
года N 1237", от 29 ноября 2006 года  N 1129  "Об утверждении Программы развития системы технического регулирования Республики Казахстан на 2007-2009 годы.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Өмір, денсаулық және қоршаған орта үшін өнімдер мен процестердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету, өнімдердің қауіпсіздігіне қатысты тұтынушыларды адастыруға алып келетін іс-қимылдарды ескерту, өнімдердің бәсекеге қабілетін арттыру, сондай-ақ саудадағы техникалық тосқауылдарды жою.
Қазақстан Республикасының азаматтары мен экономикасының мүдделерін өлшемдердің дұрыс емес нәтижелерінің салдарынан қорғау және отандық және импортталатын өнімдердің, процестердің (жұмыстардың) және қызметтердің қауіпсіздігі мен сапасын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- стандарттау, сәйкестікті растау, аккредиттеу және метрология саласындағы жұмыстардың халықаралық тәжірибесіне өту үшін мемлекеттік стандарттарды талдау және жүйелеу;
- халықаралық стандарттарға сәйкес стандарттау, сәйкестікті растау, аккредитттеу және метрология жөніндегі негізгі стандарттарды әзірлеу;
- стандарттау, метрология, сәйкестікті растау, аккредиттеу саласындағы халықаралық, өңірлік және шет елдердің ұлттық стандарттарын сатып алу;
- өнімдер мен процестер қауіпсіздігінің арнайы талаптарын регламенттейтін техникалық регламенттерді әзірлеу;
- техникалық регламенттерді сараптау;
- Техникалық-экономикалық ақпарат депозитарийінің (анықтамалардың) библиографиялық және толық мәтіндік деректер базасын енгізу арқылы жіктеуіш бойынша ақпаратты есептеуді және шұғыл алуды жетілдіру;
- Техникалық-экономикалық ақпараттың мемлекеттік жіктеуіштер тізілімін жүргізу;
- материалдық және энергетикалық ресурстардың барлық түрлерін сенімді есептеуді қамтамасыз ету;
- ауруларды диагностикалау және емдеу, еңбек жағдайының және адамдар тұрмысының қауіпсіздігін бақылау, қозғалыстың қауіпсіздігін қамтамасыз ету, қоршаған ортаны қорғау кезінде дұрыс өлшемдер нәтижелерін қамтамасыз ету;
- өнімнің халықаралық стандарттар талаптарына сәйкестігін қамтамасыз етуге көмек көрсету;
- ІСО 9000, 14000, 22000, сондай-ақ ОНSАS 18001, SА 8000 сериялы халықаралық стандарттар бойынша сапа жүйесін енгізу жөнінде салалық және өңірлік семинарлар (конференциялар) өткізу;
- аккредиттеу туралы ұлттық органды аккредиттеу;
- сынақ зертханаларының тәжірибесіне халықаралық құжаттардың талаптарын енгізу, отандық және импортталатын өнімнің, процестер мен қызметтердің қауіпсіздігі мен сапасын, материалдар мен шикізаттың сәйкестігін растау кезінде сынақ нәтижелерінің сенімділігін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  Обеспечение безопасности продукции и процессов для жизни, здоровья и окружающей среды, предупреждение действий, вводящих в заблуждение потребителей относительно безопасности продукции, повышение конкурентоспособности продукции, а также устранение технических барьеров в торговле.
Защита интересов граждан и экономики Республики Казахстан от последствий недостоверных результатов измерений и обеспечение безопасности и качества отечественной и импортируемой продукции, процессов (работ) и услуг.
5. Задачи бюджетной программы:  - анализ и систематизация государственных стандартов для перехода на международную практику работ в области стандартизации, подтверждения соответствия, аккредитации и метрологии.
- разработка основополагающих стандартов по стандартизации, подтверждению соответствия, аккредитации и метрологии в соответствии с международными требованиями;
- приобретение международных, региональных и национальных стандартов зарубежных стран в области стандартизации, метрологии, подтверждению соответствия, аккредитации.
- разработка технических регламентов, регламентирующих специальные требования безопасности продукции и процессов;
- экспертиза технических регламентов.
- совершенствование учета и оперативного доступа информации по классификаторам посредством внедрения библиографической и полнотекстовой базы данных Депозитария (справочников) технико-экономической информации;
- ведение Реестра государственных классификаторов технико-экономической информации.
- обеспечение достоверного учета всех видов материальных и энергетических ресурсов;
- обеспечение достоверных результатов измерений при диагностике и лечении заболеваний, контроле безопасности условий труда и быта людей, обеспечении безопасности движения, охране окружающей среды;
- оказание помощи в обеспечении соответствия продукции требованиям международных стандартов;
- проведение отраслевых и региональных семинаров (конференций) по внедрению систем качества по международным стандартам серии ИСО 9000, 14000, 22000, а также OHSAS 18001, SA 8000;
- аккредитация национального органа по аккредитации;
- внедрение   в практику испытательных лаборатории требований международных документов, обеспечение безопасности и качества отечественной и импортируемой продукции, процессов и услуг, достоверности результатов испытаний при подтверждении соответствия материалов и сырья.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

013
Стандарт-
тау, метро-
логия және
сертификат-
тау жүйесін
жетілдіру
Стандарттау,
метрология, сәй-
кестікті растау,
аккредиттеу сала-
сындағы халықара-
лық, өңірлік және
ұлттық стандарт-
тарды әзірлеу
және сатып алу:
1) Мемлекетаралық
стандарттарды
талдау және жүйелеу;
2) Мемлекеттік
стандартты әзірлеу.
- 1-ші кезең.
Стандарттардың
бірінші редакция-
сын әзірлеу, мүдделі органдарға
келісуге тарату.
- 2-кезең.
Стандарттың түпкі
редакциясын
пысықтау және
пікірлер жиынын
жасақтау.
3) Стандарттау,
метрология,
сертификаттау
саласындағы
халықаралық,
өңірлік және ұлттық стандарт-
тарды сатып алу
және аудару.
4) Техникалық
регламенттерді
салалар бөлігінде
әзірлеу және
сараптау, оның
ішінде: Салалар
бөлігінде техника-
лық регламенттерді
әзірлеу. Салалар
бөлігінде техника-
лық регламенттер-
дің жобаларын
сараптау.
5) Техникалық-
экономикалық
ақпаратты жіктеу-
дің және кодтау-
дың жүйесін жетіл-
діру, оның ішінде:
республикадағы
қолданыстағы жік-
тегіштерді жүргізу;
Техникалық-эконо-
микалық ақпарат
депозитарийінің
(анықтамалардың)
библиографиялық
және толық мәтін-
дік деректер
қорын жүргізу;
- техникалық-
экономикалық
ақпараттың
мемлекеттік
жіктеуіштерін
қалыптастыруды,
есепке алуды,
сақтауды және
өзекті етуді
ұйымдастыру.
6) Республиканың
физикалық шама
бірліктерінің
ұлттық эталондық
базасын құру.
7) Мемлекеттік
эталондарды
сүйемелдеу және
қызмет көрсету,
оның ішінде:
мемлекеттік
эталондарға
салыстыру жүргізу;
эталондарға
қызмет көрсету;
эталондық кешен-
дерді толықтыра
жарақтандыру және
жаңғырту, білік-
тілігін арттыру
мақсатына
персоналды оқыту.
8) Әлеуметтік,
экономикалық және
саяси маңызы бар
қызмет салаларын-
да пайдаланылатын
өлшем құралдары
үшін салыстырып,
тексеру зертхана-
ларын құру және
салыстырып тексеру жұмыстарын
ұйымдастыру.
9) Өлшем құралда-
рын тексеру мен
калибрлеу нәтиже-
лерін зертханаара-
лық салыстыруды
ұйымдастыру және
оларды өткізу.
10) Астана қала-
сындағы Эталон
орталығын ұстау.
11) Халықаралық
деңгейге сәйкес
келетін өлшеу
зертханаларын
және өлшеу құрал-
дарын мемлекеттік
сынау орталығын
құру, оның ішінде:
- халықаралық
талаптарға сәйкес
өлшеу зертханала-
рын аккредиттеу
және білікті
қызметшілерді
дайындау;
- өлшеу құралдарын
мемлекеттік сынау
орталығын құру.
12) ІСО 9000,
14000, 22000,
сондай-ақ ОНSАS
18001, SА 8000
сериялы халықара-
лық стандарттар
бойынша сапа жүйе-
сін енгізу жөнін-
де салалық және
өңірлік семинарлар
(конференциялар)
өткізу.
13) Біліктілікті
арттыру мақсатында
персоналды шет
елдердің ірі метрология
институттарында
оқыту және
тағылымдамадан
өткізу.
14) Қазақстанның
ІАF және ILАС
халықаралық ұйым-
дарына кіруі
бойынша дайындық
жұмыстары:
акредиттеу жөнін-
дегі уәкілетті
органның алдын
ала бағалауы.

013
Совершенст-
вование сис-
темы стан-
дартизации,
метрологии и
сертификации
Разработка и
приобретение
международных,
региональных и
национальных
стандартов в
области
стандартизации,
метрологии,
подтверждения
соответствия и
аккредитации:
1) Анализ и
систематизация
межгосударст-
венных
стандартов;
2) Разработка
государственных
стандартов:
- 1-й этап.
Разработка
первой редакции
стандартов,
рассылка
заинтересованным
организациям на
согласование.
- 2-й этап.
Доработка
окончательной
редакции
стандарта и
составление
сводки отзывов.
3) Приобретение
и перевод
международных,
региональных и
национальных
стандартов в
области
стандартизации
метрологии,
сертификации.
4) Разработка и
экспертиза
технических
регламентов в
разрезе отраслей,
в т.ч.:
Разработка
технических
регламентов в
разрезе отраслей.
Экспертиза
проектов
технических
регламентов в
разрезе отраслей.
5) Совершенст-
вование системы
классификации и
кодирования
технико-
экономической
информации в том
числе:
- ведение
действующих в
республике
классификаторов;
- ведение
библиографической
и полнотекстовой
базы данных
Депозитария
классификаторов
(справочников)
технико-
экономической
информации;
- организация
формирования,
учета, хранения
и актуализации
государственных
классификаторов
технико-
экономической
информации.
6) Создание
национальной
эталонной базы
единиц физических
величин
республики.
7) Сопровождение
и обслуживание
государственных
эталонов, в том
числе: проведение
сличений
государственных
эталонов;
обслуживание
эталонов;
дооснащение и
модернизация
эталонных
комплексов;
обучение
персонала с
целью повышения
квалификации.
8) Создание
поверочных
лабораторий и
организация
поверочных работ
для средств
измерений,
используемых в
отраслях
деятельности,
имеющих
социальное,
экономическое и
политическое
значение.
9) Организация и
проведение
межлабораторных
сличений
результатов
поверки и
калибровки
средств
измерений.
10) Содержание
Эталонного
центра в г.
Астана.
11) Создание
измерительных
лабораторий и
Государственного
испытательного
центра средств
измерений,
соответствующих
международному
уровню, в том
числе:
- аккредитация
измерительных
лабораторий в
соответствии
международными
требованиями и
подготовка квали-
фицированного
персонала
создание
Государственного
центра испытаний
средств
измерений.
12) Проведение
отраслевых и
региональных
семинаров
(конференций) по
внедрению систем
менеджмента по
международным
стандартам серии
ИСО 9000, 14000,
22000, а также
OHSAS 18001, SA
8000.
13) Обучение и
стажировка
персонала с
целью повышения
квалификации в
ведущих
метрологических
институтах
зарубежных стран.
14) Подготови-
тельные работы
по вступлению
Казахстана в
международные
организации IAF
и ILAC: предвари-
тельная оценка
уполномоченного
органа по
аккредитации.

15) Зертханаара-
лық салыстырма
сынақтарды
жүргізуді
ұйымдастыру.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
- кемінде 100 бірлік мемлекетаралық стандарттарды талдау және жүйелеу;
- кемінде 120 бірлік мемлекеттік стандарттарды әзірлеу;
- стандарттау, метрология, сертификаттау саласында кемінде 300 халықаралық, өңірлік және ұлттық стандарттарды сатып алу;
- Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары мәртебесінде кемінде 25 техникалық регламенттерді әзірлеу, сондай-ақ оларды халықаралық талаптарға сәйкес сараптау;
- республикада қолданыстағы ТСН-ның 12 мемлекеттік жіктеуіштерін жүргізу, Жіктеуіштер депозитарийінің деректер қорын енгізу;
- жасалған эталондардың саны кемінде 9 бірлік;
- кемінде 80 қызметкердің эталондарға қызмет көрсетуі, жасалатын эталондарды пайдалануға беру, жабдықтарға сервистік қызмет көрсету, кемінде 5 маманның халықаралық семинарларға қатысуы;
- салыстырып, тексеру зертханаларын құру және өлшем құралдары үшін салыстырып, тексеру жұмыстарын ұйымдастыру;
- кемінде 25 метрологиялық қызметтерінің өлшем құралдарының тексеру және калибрлеу нәтижелері бойынша зертханааралық салыстыруды ұйымдастыру және жүргізу;
- технологиялық жабдықтың, ғимараттың үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік мүліктің сақталуын қамтамасыз ету, сондай-ақ "Сол жақ жағалау" КС 110/10-ға 10 Кв 2 ұяшықты сатып алу және орнату;
- кемінде 3 өлшеу зертханасын және халықаралық талаптарға сәйкес персоналды сертификаттау жөніндегі органды аккредиттеу, халықаралық талаптарға сәйкес кемінде 30 маманды даярлау;
- электр қауіпсіздігіне, электрлік магниттік сыйымдылыққа сынақтар жүргізу үшін мемлекеттік сынақ орталығын зертханаларын ұйымдастыру және жабдықтармен жарақтандыру;
- кемінде 2 маманды шет елдердің жетекші институттардың мамандармен тәжірибе алмасу арқылы эталондарда жұмыс істеуге оқыту;
- кемінде 3 салалық және (немесе) өңірлік семинарлар жүргізу;
- аккредиттелген туралы органды және 3 зертхананы халықаралық деңгейде акредиттеу;
- кемінде 3 зертхананы зертханааралық салыстырмалы сынақтар жүргізу.
Түпкі нәтиже: техникалық реттеудің мемлекеттік жүйесін жетілдіру және дамыту, шетелдердің қажетті халықаралық, өңірлік және ұлттық стандарттарын сатып алу, қолданыстағы мемлекеттік стандарттардың халықаралық талаптармен үйлестіру және қайта қарау жөніндегі жұмыстарды жүргізу, әзірленіп жатқан техникалық регламенттерге дәлелдемелік дерек ретінде мемлекеттік стандарттарды әзірлеу;
Техникалық реттеудің мемлекеттік заңнамалық базасын жетілдіру, шығарылатын өнімнің бәсекеге қабілетін арттыруға және оның шетел мемлекеттерінің нарығына жылжытуға жәрдемдесу, инвестициялық климатты жақсартуға жәрдемдесу;
ТЭА жіктеуіштер депозитарийінің деректер қорын енгізу арқылы мемлекеттік органдар мен мүдделі тұлғаларға өзектендірілген жіктеуіштерді ұсыну;
мемлекеттік стандарттарды халықаралық стандарттармен үйлестірудің пайызын 60 %-ға дейін ұлғайту;
ұзындық және салмақ өлшемдерінің республикадан тыс әкетілетін санын 80%-ға қысқарту;
республиканың экономика салаларындағы өлшемдердің қолда бар түрлерінің 70% метрологиялық қажеттіліктермен қамтамасыз ету;
азаматтардың өмірі мен денсаулығын қорғауды қамтамасыз ету, қоршаған ортаның және сауда-коммерциялық операциялардың жағдайын бақылау кезінде пайдаланылған өлшем құралдарын салыстырып, тексерудің кемінде 30%-ын қамту;

15) Организация
проведения
межлабораторных
сравнительных
испытаний.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- анализ и систематизация межгосударственных стандартов не менее 100 единиц.
- разработка государственных стандартов не менее 120 единиц.
- приобретение не менее 300 международных, региональных и национальных стандартов в области стандартизации, метрологии, сертификации.
- разработка не менее 25 технических регламентов в статусе постановлений Правительства Республики Казахстан, а так же их экспертиза на соответствие международным требованиям.
- ведение 12 действующих в республике государственных классификаторов ТЭИ, внедрение базы данных Депозитария классификаторов;
- количество созданных эталонов не менее 9 единиц;
- обслуживание эталонов не менее 80 сотрудниками, ввод в эксплуатацию создаваемых эталонов, сервисное обслуживание оборудования, участие в международных семинарах не менее 5 специалистов;
- создание поверочных лабораторий и организация поверочных работ для средств измерений;
- организация и проведение межлабораторных сличений результатов поверки и калибровки средств измерений не менее 25 метрологических служб;
- обеспечение бесперебойного функционирования технологического оборудования, здания и обеспечения сохранности государственного имущества, а также приобретение и установка 2 ячеек 10 Кв на ПС 110/10 "Левобережное";
- аккредитация не менее 3-х измерительных лабораторий и органа по сертификации персонала в соответствии с международными требованиями, подготовка не менее 30 специалистов в соответствии с международными требованиями;
- организация и оснащение Государственного центра испытаний, испытательных лабораторий оборудованием для испытаний на электробезопасность, и электромагнитную совместимость;
- обучение не менее 2 специалистов путем обмена опытом работы на эталонах со специалистами ведущих институтов зарубежных стран;
- проведение не менее 3 отраслевых и(или) региональных семинаров;
- национальная оценка органа по аккредитации, аккредитация 3-х лабораторий на международном уровне;
- проведение межлабораторных сравнительных испытаний не менее 3-х лабораторий.
Конечный результат: совершенствование и развитие государственной системы технического регулирования, приобретение необходимых международных, региональных и национальных стандартов зарубежных стран, проведение работ по гармонизации и пересмотру действующих государственных стандартов с международными требованиями; разработка государственных стандартов, в качестве доказательной базы к разрабатываемым техническим регламентам;
совершенствование законодательной базы государственной системы технического регулирования, содействие повышению конкурентоспособности выпускаемой продукции и ее продвижению на рынки зарубежных стран, содействие улучшению инвестиционного климата;
предоставление государственным органам и заинтересованным лицам актуализированных классификаторов, посредством внедрения базы данных Депозитария классификаторов ТЭИ;
увеличение процента гармонизации государственных стандартов с международными до 60 %;
сокращение количества вывозимых средств измерений длины и массы на поверку за пределы республики на 80 %;
обеспечение метрологической потребности 70 % имеющихся видов измерений в отраслях экономики республики;
не менее 30 %-ый охват поверкой средств измерений, используемых при обеспечении защиты жизни и здоровья граждан, контроле состояния окружающей среды и торгово-коммерческих операциях;

геометрлік шамаларды өлшеу жөніндегі метрологиялық қызметтерді зертханааралық салыстырудың кемінде 8%-ын, тығыздық пен тұтқырлық өлшемдері бойынша кемінде 10%, электрлік өлшемдер бойынша кемінде 13%-ын қамтамасыз ету;
Эталон орталығы ғимаратының барлық технологиялық жабдығының үздіксіз және апатсыз жұмыс істеуі, мамандар үшін қалыпты еңбек және әлеуметтік-тұрмыстық жағдайларын жасау;
саудадағы техникалық кедергілерді жою мақсатында қазақстандық зертханалардың өлшем нәтижелерін халықаралық деңгейде тану;
электрлік өлшемдер саласында кәсіпорындардың сынақ базасымен қамтамасыз етілуі 90%, өнімнің қауіпсіздігі 60%;
техникалық реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты насихаттау;
- эталондардың талдауын жүргізу, эталондардың белгісіздігін есептеу, мемлекеттік эталондардың дәлдігін арттыру ұсынысымен бірге ғылыми-зерттеу жұмыстарының есебін құрастыру;
қазақстандық сертификаттардың сәйкестігін халықаралық деңгейде тану үшін негіз жасау;
- зертханалардың құзыреттілігін растау;
халықаралық практикаға өту және зертханалар алынатын зерттеу нәтижелерін халықаралық деңгейде тану үшін негіздер жасау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
1 нормативтік құжатқа талдау жүргізудің орташа құны - 71 мың теңге,
1 стандартты әзірлеудің орташа құны - 913 мың теңге,
сатып алынатын 1 нормативтік құжаттың орташа құны - 39 мың теңге,
1 техникалық регламентті әзірлеудің орташа құны - 4500 мың теңге,
1 техникалық регламентті сараптаудың орташа құны - 550 мың теңге,
1 мемлекеттік жіктеуішін өзектендірудің және енгізудің орташа құны - 476 мың теңге;
эталондарды құруға арналған шығындар, эталонның орташа құны 3 млн. теңгеден 75 млн. теңгеге дейін құрайды;
1 эталонды ұстауға арналған шығындар жылына орташа 3 877 мың теңгеге дейін;
тексеру зертханаларын құруға арналған шығындар, 1 тексеру жабдықтарының орташа құны 1 млн. теңгеден 35,0 млн. теңгеге дейін құрайды;
метрологиялық қызметтің жалпы санының кемінде 8%-ын техникалық құзыреттілігін растау;
Эталондық орталық ғимаратының 1 шаршы метрін ұстауға арналған шығынның шартты құны 17,5 мың теңгені құрайды;
бір өлшеу зертханасын акредиттеуге арналған шығындар орташа есеппен кемінде 13 000 мың теңге;
персоналды оқыту жүргізуге арналған шығын бір маманға орташа есеппен кемінде 400 мың теңге;
өлшеу құралдарын сынауға арналған шығындарды төмендету;
республиканың эталондық базасының халықаралық стандарт талаптарына сәйкестігін қамтамасыз ету, бір маманды оқытуға арналған орташа шығындар кемінде 16 мың теңге; 1 семинарды өткізуге арналған шығындар - 1000 мың теңге; 1 сарапшыны тартуға арналған орташа шығын 6000 мың теңге; бір мамандарды даярлауға арналған орташа шығын 571 мың теңге;

обеспечение межлабораторными сличениями метрологических служб по измерениям геометрических величин - не менее 8 %,   по измерениям плотности и вязкости - не менее 10 %, по измерениям электрических величин не менее 13 %;
бесперебойное и безаварийное функционирование всего технологического оборудования здания Эталонного центра, создание нормальных трудовых и социально-бытовых условий для специалистов;
признание результатов измерений казахстанских лабораторий на международном уровне с целью устранения технических барьеров в торговле;
обеспеченность предприятий испытательной базой в области электрических измерений 90 %, безопасность продукции на 60 %;
пропаганда государственной политики в области технического регулирования;
- проведение анализа эталонов, рассчитывание неопределенности эталонов, составление отчета научно-исследовательской работы с предложениями повышения точности государственных эталонов;
создание основы для признания казахстанских сертификатов соответствия на международном уровне;
- подтверждение компетентности лабораторий,
переход к международной практике и создание основ для признания результатов испытаний получаемых лабораториями на международном уровне
Финансово-экономический результат:
средняя стоимость проведения анализа 1 нормативного документа - 71 тыс. тенге;
средняя стоимость разработки 1 стандарта 913 тыс. тенге;
средняя стоимость 1 приобретаемого нормативного документа - 39 тыс. тенге;
средняя стоимость разработки 1 технического регламента составляет - 4500 тыс. тенге;
средняя стоимость экспертизы 1 технического регламента - 550 тыс. тенге;
средняя стоимость на актуализацию и ведение 1 государственного классификатора - 476 тыс. тенге;
затраты на создание эталонов, в среднем стоимость эталона составит от 3 млн. тенге до 75 млн. тенге;
затраты на содержание 1-го эталона в среднем в год - до 3 877 тыс. тенге;
затраты на создание поверочных лабораторий, в среднем стоимость 1-го поверочного оборудования составит от 1 млн. до 35 млн. тенге;
подтверждение технической компетентности не менее 8 % от общего числа метрологических служб;
условная стоимость затрат на содержание 1 м 2  здания Эталонного центра составит 17, 5 тыс. тенге;
затраты на аккредитацию одной измерительной лаборатории в среднем - не менее 13 000 тыс. тенге;
затраты на обучение одного специалиста в среднем - не менее 400 тыс. тенге;
снижение затрат на испытания средств измерений;
обеспечение соответствия эталонной базы республики требованиям международных стандартов; средние затраты на обучение одного специалиста - не менее 16 тыс. тенге; затраты на проведение 1 семинара - 1000 тыс. тенге;
средние затраты на привлечение 1 эксперта 6000 тыс. тенге; средние затраты на подготовку одного специалиста 571 тыс. тенге;

бір зертхана үшін салыстырмалық сынақ жүргізуге арналған орташа шығын 1608,7 мың теңге.
Уақтылығы:
жұмыстарды орындаудың күнтізбелік жоспарларына сәйкес.
Сапасы:
- отандық өнімдердің бәсекелестік қабілетін арттыру үшін жағдайлар жасау және оны әлемдік нарыққа ықпалдастыру;
- стандарттарды пайдаланушыларға сауалнама жүргізу, кәсіпкерлердің пікірлері, мемлекеттік стандарттарды үйлестіру деңгейі;
- техникалық регламенттерді әзірлеу және қабылдау арқылы адамдардың өмірі мен денсаулығы үшін өнімдер мен процестердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
- әзірленетін техникалық регламенттердің халықаралық стандарттарға сәйкестігін белгілеу, мүдделі тұлғаларды ауқымды ортасын талқылау үшін тарту;
- нәтижесінде жіктеу және техникалық-экономикалық ақпараттарды кодтау жүйесінде тиімді әрекет ететін саудадағы техникалық тосқауылдарды жою;
- қажетті деңгейдегі эталондық базаны құру, өлшеудің нақтылы мен дұрыстығын арттыру, өлшеу техникасын, экономиканың өсуін және сауданың дамуын, Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға қатысуы үшін халықаралық талаптарға сәйкестігін жетілдіру;
- өлшеудің ұлттық жүйесінің халықаралық талаптарға бейімделуі;
- мемлекеттік эталондар жаңғыртатын және беретін шама бірлігінің дәлдігін арттыру, өлшеудің сенімді емес нәтижелерінен болатын экономикалық шығындарды жою;
- тұтынушылардың отандық өнімдер сапамен және қауіпсіздігімен қанағаттандыру деңгейі;
- тұтынушылардың өлшеудің дәлдігімен қанағаттандыру деңгейі;
- мамандар үшін қалыпты еңбек және әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлар жасау;
- республикада халықаралық деңгейде жүзеге асырылатын өлшем бірліктерін қамтамасыз ету саласындағы жұмыс нәтижелерін тану;
- қоғамның белсенділігін арттыру, оның техникалық реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға, ДСҰ талаптарын орындауға қатысуы;
- қазақстандық сертификаттарды шет елдерге сәйкестігін тану;
- өнім қауіпсіздігін сынау және бағалау нәтижелерінің сенімділігі мен дәлдігін арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
366-ҚОСЫМША
Ескерту. 366-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052 қаулыларымен.
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   902951 мың теңге (тоғыз жүз екі миллион тоғыз жүз елу бір мың теңге).

средние затраты на проведение сравнительных испытаний для одной лаборатории 1608,7 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с календарным планом выполнения работ.
Качество:
- создание условий для повышения конкурентоспособности отечественной продукции и интеграции ее на международный рынок.
- анкетирование пользователей стандартов, отзывы предпринимателей, уровень гармонизации государственных стандартов.
- обеспечение безопасности продукции и процессов для жизни и здоровья людей посредством разработки и принятия технических регламентов.
- установление соответствия разрабатываемых технических регламентов международным требованиям, привлечение для обсуждения широкого круга заинтересованных лиц.
- устранение технических барьеров в торговле в результате эффективно действующей системы классификации и кодирования технико-экономической информации.
- создание эталонной базы необходимого уровня, повышение точности и достоверности измерений, совершенствование измерительной техники, рост экономики и развитие торговли, соответствие международным требованиям для участия Республики Казахстан в международных организациях.
- адаптация национальной системы измерений к международным требованиям;
- повышение точности единиц величин, воспроизводимых и передаваемых государственными эталонами, устранение экономических потерь от недостоверных результатов измерений;
- степень удовлетворения потребителей качеством и безопасностью отечественной продукции;
- степень удовлетворения потребителей точностью измерений;
- создание нормальных трудовых и социально-бытовых условий для специалистов;
- признание результатов работ в области обеспечения единства измерений, осуществляемых в республике, на международном уровне.
- повышение активности общества, участие его в реализации государственной политики в области технического регулирования, выполнение требований ВТО;
- признание казахстанских сертификатов соответствия зарубежом;
- повышение достоверности и точности результатов испытаний и оценки безопасности продукции.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 366
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере
архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
на 2007 год
1. Стоимость:  902951 тысяча тенге (девятьсот два миллиона девятьсот пятьдесят одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі Заңының  12-бабы ; "Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңының  6-бабы ; "Қазақстан Республикасындағы Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының  28 және   29-баптары ; "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының  8-бабы ;»"Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері шеңберіндегі келісімдер мен ғылыми-техникалық ынтымақтастықты іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1992 жылғы 22 маусымдағы N 540  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының еңбек қауіпсіздігін және еңбекті қорғауды қамтамасыз етудің 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 27 қаңтардағы N 67  қаулысы ; "Құрылысты жобалық қамтамасыз ету және сәулет, қала құрылысы, құрылыс қызметі мен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы  мемлекеттік нормативтер жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі кейбір мәселелер" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 16 маусымдағы N 557  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   құрылыс саласын халықаралық талаптарға жауап беретін сәулет, қала құрылысы мен құрылыс саласындағы қазіргі заманғы мемлекеттік нормативтермен қамтамасыз ету, Қазақстанның ДСҰ-ға кіруі кезіндегі техникалық кедергілерді жою, экономиканың базалық салаларының объектілерін салу үшін жобалаудың нормативтік базасын жаңарту және жетілдіру, сондай-ақ мемлекет бюджеті есебінен салынатын әлеуметтік инфрақұрылымның негізгі объектілерін салу үшін типтік жобалармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : сәулет, қала құрылысы мен құрылыс саласында мемлекеттік нормативтерді, сондай-ақ үдемелі материалдарды, инженерлік жабдықтарды және тұрғын үй-азаматтық және өнеркәсіптік құрылыстағы технологияларды пайдалана отырып, жобалық ұсыныстар, техникалық шешімдер әзірлеу және қайта өңдеу;
біздің заңнамалық базамызға бейімделген Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерінің өзара мүдделерін көрсететін объектілерді жобалау және құрылысы үшін нормалардың талаптарымен үйлестірілген мемлекетқаралық нормалар мен ережелерді, стандарттарды сатып алу;
құрылыс саласын мемлекеттік тілдегі мемлекеттік нормативтермен қамтамасыз ету;
тұрақтылық, беріктік, жарылыс-өрт қауіпсіздігі, еңбек қауіпсіздігі, отын-энергетикалық ресурстарды үнемдеуді қамтамасыз ету проблемалары бойынша іздестіру, жобалау, салу үшін жалпы техникалық нормативтік құжаттар базасын қалыптастыру; сметалық-нормативтік құжаттамаларды жетілдіру және сметалық нормалардың нормативтік базасын кеңейту;
сәулет және қала құрылысы саласында мемлекеттік нормативтерді әзірлеу және қайта өңдеу; үлгілік жобаларды әзірлеу.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 12  Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера";  статья 6  Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности";  статья 28  и  29 Закона  Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан";  статья 8  Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 июня 1992 года N 540 "О мерах по реализации соглашений о научно-техническом сотрудничестве в рамках стран Содружества независимых государств";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 января 2005 года N 67 "Об утверждении Программы обеспечения безопасности и охраны труда Республики Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2006 года N 557 "Некоторые вопросы по проектному обеспечению строительства и дальнейшему совершенствованию системы государственных нормативов в области архитектурной, градостроительной, строительной деятельности и жилищно-коммунального хозяйства".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение строительной отрасли современными государственными нормативами в области архитектуры, градостроительства и строительства, отвечающими международным требованиям, устранение технических барьеров при вступлении Казахстана в ВТО, обновление и усовершенствование нормативной базы проектирования для строительства объектов базовых отраслей экономики, а также типовыми проектами для строительства основных объектов социальной инфраструктуры, строящихся за счет средств государственного бюджета.
5. Задачи бюджетной программы:  разработка и переработка государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства, также проектных предложений, технических решений с применением прогрессивных материалов, инженерного оборудования и технологий в жилищно-гражданском и промышленном строительстве;
приобретение адаптированных к нашей законодательной базе нормативов, межгосударственных норм и правил, стандартов гармонизированных с требованиями норм для проектирования и строительства объектов, представляющих взаимный интерес стран СНГ;
обеспечение строительной отрасли государственными нормативами на государственном языке;
формирование базы общетехнических нормативных документов для изысканий, проектирования, строительства, по проблемам устойчивости, надежности, взрыво - пожаробезопасности, безопасности труда, обеспечения экономии топливно-энергетических ресурсов;
совершенствование сметно-нормативной документации и расширение нормативной базы сметных норм; разработка и переработка государственных нормативов в области архитектуры и градостроительства; разработка типовых проектов.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі   іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Сәулет, қала
құрылысы
және құрылыс
қызметі
саласындағы
нормативтік
-техникалық
құжаттарды
жетілдіру
I. Республикалық
деңгейде жобалық-
іздену, құрастыр-
малық және техно-
логиялық жұмыстар.
1. Қазақстан
Республикасының
сметалық-норматив-
тік базасы, құрылыс саласын-
дағы экономикалық
нормативтер мен
әдіснама:
1.1. ғимараттар
мен имараттарды
салуға арналған
прейскуранттар (5
жинақ);
1.2. іске қосу
жұмыстарының
арналған бағамдар
(3 жинақ);
1.3. құрылыс үшін
жобалық жұмыстар-
ға арналған жинақ
- 1 жинақ (7 бөлім);
1.4. ірілетілген
сметалық нормалар-
дың жинақтары (9
жинақ);
1.5. материалдар-
ға, бұйымдар мен
құрастырмаларға
арналған сметалық
бағалар жиынтығына
толықтырулар мен
өзгерістер
әзірлеу;
1.6. құрылыс және
монтаж жұмыстарына
арналған СНжР
жинақтарына
толықтырулар мен
өзгерістер
әзірлеу;
1.7.»"SANA-2001"
бағдарламалық
қамтамасыз етуді
кеңейту және
толықтыру;
2. Сәулет-қала
құрылысы қызметін
реттеу үшін
нормативтік-құқық-
тық құжаттама
жасау:
2.1.»"Қала құрылыс
жобаларын әзірлеу,
келісу, бекіту
және құрамы
туралы нұсқаулық"
ҚР ҚНмЕ қайта
өңдеу";
2.2. "Жалпы білім
беретін мектептер
мен мектеп-
интернаттар 50-86
ВСН қайта өңдеу;
2.3. "жеке тұрғын
үйлерді салуға
арналған жобалық
құжаттаманы
әзірлеу, бекіту
және құрамы
туралы нұсқаулық»
ҚНмЕ қайта өңдеу;
2.4. "Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттік қала
құрылысы кадастрын
жасау және енгізу
жөніндегі әдісте-
мелік нұсқаулар"
1.05-01-2003 ҚР
РДС қайта өңдеу;
2.5. "Республика-
лық деңгейдегі
Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттік қала
құрылысы кадастрын
жасау және енгізу-
дің техникалық
жобасын" салуда
басшылыққа алатын
құжатты әзірлеу;
2.6. "Облыстық
деңгейдегі Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттік қала
құрылысы кадастрын
жасау және енгізу-
дің үлгілік техни-
калық жобасын"
салуда басшылыққа
алатын құжатты
әзірлеу;
2.7. "Базалық
деңгейдегі
Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттік қала
құрылысы кадастрын
жасау және енгізу-
дің үлгілік техни-
калық жобасын"
салуда басшылыққа
алатын құжатты
әзірлеу;
2.8. "Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттік қала
құрылысы кадастрын
жасау және енгізу-
дің құнын белгілеу
тәртібін" салуда
басшылыққа алатын
құжатты әзірлеу;
3. Мына үлгілік
жобаларды әзірлеу:
3.1. 1В және III
А, III В және IV
Г қарапайым
геологиялық
жағдайлары бар
климатикалық
аудандарда, жоғары
сейсмикалық
белсенділігі 7
балл климатикалық
аудандарда II В
және III В, IV А
және IV Г "300
оқушыға арналған
орта мектеп"
үлгілік жобасын
әзірлеу;

6.   План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Совершенство-
вание норма-
тивно-техни-
ческих доку-
ментов в
сфере архи-
тектурной,
градостроите-
льной и
строительной
деятельности
I. Проектно-
изыскательские,
конструкторские и
технологические
работы на
республиканском
уровне.
1. Сметно-
нормативная база
Республики
Казахстан,
экономические
нормативы и
методология в
области
строительства:
1.1. прейскуранты
на строительство
зданий и
сооружений
(5 сборников);
1.2. ценники на
пусконаладочные
работы (3
сборника);
1.3. сборник цен
на проектные
работы для
строительства -
1 сборник (7
разделов);
1.4. сборники
Укрупненных
сметных норм (9
сборников);
1.5. разработка
дополнений и
изменений к
Сборникам сметных
цен на материалы,
изделия и
конструкции;
1.6. разработка
дополнений и
изменений к
Сборникам СНиР на
строительные и
монтажные работы;
1.7. расширение
и дополнение
программного
"SANA-2001".
2. Составление
нормативно-
правовой
документации для
регулирования
архитектурно-
градостроительной
деятельности:
2.1. переработать
СНиП РК
"Инструкция
о порядке
разработки,
согласования
утверждения и
составе градо-
строительных
проектов";
2.2. переработать
ВСН 50-86 "Обще-
образовательные
школы и
школы-интернаты";
2.3. переработать
СНиП РК
"Инструкция о
разработке,
утверждения и
составе проектной
документации на
строительство
индивидуальных
жилых домов";
2.4. переработка
РДС РК 1.05-01-
2003
"Методические
указания по
созданию
и ведению
Государственного
градостроительного
кадастра
Республики
Казахстан";
2.5. разработка
руководящего
документа в
строительстве
"Технический
проект создания и
ведения
Государственного
градостроительного
кадастра
Республики
Казахстан
республиканского
уровня";
2.6. разработка
руководящего
документа в
строительстве
"Типовой
технический проект
создания и ведения
государственного
градостроительного
кадастра
Республики
Казахстан
областного
уровня";
2.7. разработка
руководящего
документа в
строительстве
"Типовой
технический проект
создания и ведения
Государственного
градостроительного
кадастра
Республики
Казахстан
базового уровня";
2.8. разработка
руководящего
документа в
строительстве
"Порядок
определения
стоимости создания
и ведения
Государственного
Градостроительного
кадастра
Республики
Казахстан".
3. Разработка
типовых проектов:
3.1. разработка
типовых проектов
"Средняя школа на
300 учащихся"
в IB и IIIА, в IYA и IYГ
климатических
районах с обычными
геологическими
условиями; в IB,
IIВ и IIIВ, в IYA
и IYГ в
климатических
районах с
сейсмической
активностью 7
баллов и выше";

3.2. 1 В және III
А, III В және IV
Г қарапайым геоло-
гиялық жағдайлары
бар климатикалық
аудандарда, жоғары
сейсмикалық
белсенділігі 7
балл климатикалық
аудандарда II В
және III В, IV А
және IV Г "600
оқушыға арналған
орта мектеп"
үлгілік жобасын
әзірлеу;
3.3. 1 В және III
А, III В және IV
Г қарапайым геоло-
гиялық жағдайлары
бар климатикалық
аудандарда, жоғары
сейсмикалық
белсенділігі 7
балл климатикалық
аудандарда II В
және III В, IV А
және IV Г»900
оқушыға арналған
орта мектеп»
үлгілік жобасын
әзірлеу;
3.4. І В және ІІ
А, ІҮ А және ІҮ Г
қарапайым геоло-
гиялық жағдайлары
бар климаттық
аудандарда;
сейсмикалық
белсенділігі 7
балл және одан
жоғары І В, ІІ В
және ІІІ В, ІҮ А
және ІҮ Г климат-
тық аудандарында
75 адамға арналған
аудандық және
қалалық ішкі істер
бөлімдерінің
(АІІБ, ҚІІБ және
ЖІІБ, ІІД, КІІД)
ғимараттары
үлгілік жобаларын
әзірлеу.
3.5. ІВ және ІІА,
ІҮА және ІҮГ
қарапайым геоло-
гиялық жағдайлары
бар климаттық
аудандарда;
сейсмикалық
белсенділігі 7
балл және одан
жоғары І В, ІІ В
және ІІІ В, ІҮ А
және ІҮ Г климат-
тық аудандарында
150 адамға арнал-
ған аудандық және
қалалық ішкі істер
бөлімдерінің
(АІІБ, ҚІІБ және
ЖІІБ, ІІД, КІІД)
ғимараттары үлгілік жобаларын
әзірлеу.
3.6. ІВ және IIА,
ІҮА және ІҮГ
қарапайым геоло-
гиялық жағдайлары
бар климаттық
аудандарда;
сейсмикалық
белсенділігі 7
балл және одан
жоғары ІВ, ІІВ
және ІІІВ, ІҮА
және ІҮГ климат-
тық аудандарында
470 адамға арнал-
ған аудандық және
қалалық ішкі істер
бөлімдерінің
(АІІБ, ҚІІБ және
ЖІІБ, ІІД, КІІД)
ғимараттары үлгілік жобаларын
әзірлеу.
3.7. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің тапсырмасы бойынша денсаулық сақтау объектілерінің үлгі жобаларын әзірлеу (2008 жылдың I жарты жылдығында аяқталады).
4. Ілгерінді
материалдарды,
инженерлік жабдық-
тар мен техноло-
гияларды азаматтық
тұрғын үй мен
өнеркәсіп құрылы-
сында пайдалана отырып, норматив-
тік құжаттарды,
жобалық ұсыныстар
мен техникалық
шешімдерді
әзірлеу:
- мына ауысатын
тақырыптар
бойынша:
4.1. "Құрылыс үшін
инженерлік-геоло-
гиялық іздестіру.
Жұмыстардың өнді-
рісіне техникалық
талаптар" ҚР СН;
4.2. "Топырақты
құрылыс материал-
дарын іздестіру.
Жұмыстардың
орындалуының
жалпы ережесі" ҚР
СН;
4.3. "Карметком-
бинат табақты
металл қорытпасы-
нан жалпақ және
гофрирленген
қабырғалары бар
үнемді дәнекерлен-
ген екі таврлы
бағандарды дайын-
дауға техникалық
шарттар. Жалпы талаптар." ҚР СТ;
4.4. "Тұрғын үй ғимараты" ҚНмЕ-ға көмекші құрал;
- жаңа тақырыптар бойынша;
4.5. "Жылу
желілері" МСН-ге
ережелер жиынтығы;
4.6. "Гидротехни-
калық құрылыс
Жобалаудың негізгі
ережелері"
2.06.01-86 ҚНмЕ
қайта өңдеу;
4.7. "Топырақ
материалдарынан
бөгеттер" 2.06.05
-84*ҚНмЕ қайта
өңдеу;

3.2. разработка
типовых проектов
"Средняя школа на
600 учащихся
в IВ и IIIА, в IYA и IYГ
климатических
районах с
обычными
геологическими
условиями; в IB,
IIВ и IIIВ, в IYA
и IYГ в
климатических
районах с
сейсмической
активностью 7
баллов и выше";
3.3. разработка
типового проекта
"Средняя школа на
900 учащихся" в IB
и IIIА, в IYA и IYГ в
климатических
районах с
обычными
геологическими
условиями; в IB,
IIB и IIIВ, в IYA
и IYГ в
климатических
районах с
сейсмической
активностью 7
баллов и выше";
3.4. разработка
типовых проектов
"Здания для
районных и
городских отделов
внутренних
дел (РОВД, ГОВД и
ЛОВД), ДВД ДВДТ
на 75 человек в
IB и IIIА, в
IYA и IYГ в
климатических
районах с обычными
геологическими
условиями; в IВ,
IIВ и IIIВ, в IYA
и IYГ в
климатических
районах с
сейсмической
активностью 7
баллов и выше";
3.5. разработка
типовых проектов
"Здания для
районных и
городских отделов
внутренних
дел (РОВД, ГОВД и
ЛОВД), ДВД ДВДТ
на 150 человек в
IВ и IIIА, IYA и
IYГ климатических
районах с обычными
геологическими
условиями; в IВ,
IIВ и IIIВ, в IYA
и IYГ в
климатических
районах с
сейсмической
активностью 7
баллов и выше";
3.6. разработка
типового проекта
"Здания для
районных и
городских отделов
внутренних дел
(РОВД, ГОВД и
ЛОВД), ДВД, ДВДТ
на 470 человек в
IВ и IIIА, в IYA
и IYГ в
климатических
районах с обычными
геологическими
условиями; в IВ,
IIВ и IIIВ, в IYA
и IYГ в
климатических
районах с
сейсмической
активностью 7
баллов и выше";
3.7. разработка
типовых проектов
(с завершением в
I полугодии 2008
года) объектов
здравоохранения
по заданию
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан.
4. Разработка
нормативных
документов,
проектных
предложений,
технических
решений с
применением
прогрессивных
материалов
инженерного
оборудования и
технологий в
жилищно-
гражданском и
промышленном
строительстве:
- по переходящим
темам:
4.1. СН РК
"Инженерно-
геологические
изыскания для
строительства.
Технические
требования к
производству
работ";
4.2. СН РК
"Изыскания
грунтовых
строительных
материалов. Общие
правила
выполнения работ";
4.3. СТ РК
"Технические
условия на
изготовление
экономичных
сварных
двутавровых балок
с плоскими и
гофрированными
стенками из
листового
металлопроката
Карметкомбината.
Общие требования";
4.4. Пособие к
СНиП "Жилые
здания";
- по новым темам:
4.5. разработка
СП к МСН
"Тепловые сети";
4.6. переработка
СНиП 2.06.01-86
"Гидротехнические
сооружения.
Основные положения
проектирования";
4.7. переработка
СНиП 2.06.05-84
"Плотины из
грунтовых
материалов";

4.8. "Бетон және
темір бетонды
бөгеттер"
2.06.06.-85 ҚНмЕ
қайта өндеу.
5. Техникалық
қауіпсіздік бойынша норматив-
тік құжаттарды
әзірлеу:
5.1. "Құрылыс
алаңдарын электр-
лік жарақтанды-
руды жобалау
жөніндегі
нұсқаулық";
5.2. "Құрылыс-
монтаждық ұйымдар-
дың тұрмыстық
ғимараттар мен
үй-жайларын жобалау жөніндегі
нұсқаулық";
5.3. "Асбестоце-
ментті бұйымдар
өнеркәсібінде
техника қауіпсіз-
дігі және өндіріс-
тік санитария
ережесі";
5.4. "Бояу цехтары, зауыттар
мен металл құрас-
тырмаларын дайын-
дау жөніндегі
кәсіпорындар үшін
қауіпсіздік
техникасы, өрт
қауіпсіздігі мен
өндірістік санитария ереже-
лері мен
нормалары";
5.5. "Рудалық
емес құрылыс
материалдары
өнеркәсібіндегі
техникалық
қауіпсіздік және
өндірістік
санитария
ережесі";
5.6. "Құрылыс
материалдары
өнеркәсібіндегі
(1-бөлім) техникалық
қауіпсіздік және
өндірістік
санитария
ережесі";
5.7. "Жылу
оқшаулағыш
материалдар
өнеркәсібіндегі
техникалық қауіп-
сіздік және өнді-
рістік санитария".
ІІ. МНТКС Жоспары
бойынша айқындала-
тын мемлекетаралық
нормативтік-техни-
калық құжаттарды
сатып алу
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі, Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істер комитеті.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
1. Сметалық-нормативтік құжаттардың 20 жинағын (іс-шаралар жоспарының 6-тармағы бойынша) әзірлеуді (қайта өңдеуді) аяқтау,»"SАNA-2001" бағдарламалық қамтамасыз етуді кеңейту және толықтыру;
2. Сәулет қала құрылысы қызметін реттеу саласында 8 нормативтік құжатты әзірлеуді (қайта өңдеуді) аяқтау;
3. 2007 жылы жұмыстың жалпы көлемінен 50% орындаумен қоса (2008 жылы жұмыс көлемінің қалған 50% аяқтай отырып) 12 үлгілік жобаларды әзірлеуді аяқтау және 12 үлгілік жобаларды әзірлеуді бастау.
4. 6 нормативтік-техникалық құжатты және Қазақстан Республикасының ҚНмЕ бір оқу құралын әзірлеуді аяқтау және 2007 жылы жұмыстың жалпы көлемінің 70% орындаумен қоса (2008 жылы жұмыс көлемінің қалғанын 30% орындаумен қоса) бір тұрғын үй азаматтық және өнеркәсіп құрылысындағы жинақ ережелерін әзірлеуді бастау;
5. Техникалық қауіпсіздік жөнінде 7 нормативтік құжатты әзірлеуді аяқтау.
6. Кемінде 3 мемлекетаралық нормативтік-техникалық құжатты сатып алу.
7. Денсаулық сақтау объектілерінің кемінде 15 үлгі жобасын әзірлеу (2008 жылдың 1 жарты жылдығында аяқталады).
Түпкі нәтиже: дамыған елдердің техникалық регламенттеріне сәйкес келетін құрылыстың мемлекеттік нормативтерін қолданысқа енгізу, қазіргі заман талаптарына жауап беретін және сауда-экономикалық қарым-қатынастарда кедергілерді қоспағанда республиканың құрылыс кешенін мемлекетаралық нормалары мен стандарттарымен қамтамасыз ету, әлеуметтік инфрақұрылымның көпшілік объектілерінің жобалауына және құрылысына объективті шығындар мен негізсіз шығыстардың болдырмау деңгейін төмендету мәселелері бойынша мемлекеттің және халықтың мүдделерін қорғауды болжайтын типтік жобалардың жаңа буынын әзірлеу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір нормативтік-техникалық құжатты әзірлеудің орташа құны 500,0 мың теңгеден 3300,0 мың теңгеге дейін, үлгілік жобаны әзірлеудің орташа құны: аудандық және қалалық ішкі істер бөлімдері үшін ғимараттар - 6815,0 мың теңге; білім беру объектілері - 13170,9 мың теңге; денсаулық сақтау объектілері - 50463 мың теңге.
Уақтылығы: 2007 жылға арналған тақырыптық жоспарға сәйкес.
Сапасы: Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және коммуналдық-тұрғын үй шаруашылық істері комитеті ғылыми-техникалық кеңесінің нормативтік құжаттарды мақұлдауы және бекітуі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
367-ҚОСЫМША
Ескерту. 367-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052 қаулысымен.
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Теміртау қаласындағы индустриялық парктің инфрақұрылымын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

4.8. переработка
СНиП 2.06.06-85
"Плотины бетонные
и железобетонные".
5. Разработка
нормативных
документов по
технике
безопасности:
5.1. "Инструкция
по проектированию
электрического
освещения
строительных
площадок";
5.2. "Инструкция
по проектированию
бытовых зданий
помещений
строительно-
монтажных
организаций";
5.3. "Правила
техники
безопасности и
производственной
санитарии в
промышленности
асбестоцементных
изделий";
5.4. "Правила и
нормы техники
безопасности,
пожарной
безопасности и
производственной
санитарии для
окрасочных цехов,
заводов и
предприятий по
изготовлению
металло-
конструкций";
5.5. "Правила
техники
безопасности и
производственной
санитарии
промышленности
нерудных
строительных
материалов";
5.6. "Правила
техники
безопасности и
производственной
санитарии в
промышленности
строительных
материалов (часть
1)";
5.7. "Правила
техники
безопасности и
производственной
санитарии в
промышленности
теплоизоляционных
материалов".
II. Приобретение
межгосударственных
нормативно-
технических
документов,
определяемых по
Плану МНТКС.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Комитет по
делам
строительства
и ЖКХ МИТ РК.
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1. Завершение разработки (переработки) 20-и сборников сметно-нормативных документов (по 6-и пунктам плана мероприятий), расширение и дополнение программного обеспечения "SANA-2001".
2. Завершение разработки (переработки) 8-и нормативных документов в сфере регулирования архитектурно-градостроительной деятельности.
3. Завершение разработки 12-и типовых проектов и начало разработки 12-и типовых проектов с выполнением 50 % общего объема работ в 2007 году (с выполнением оставшихся 50 % объема работ в 2008 году).
4. 3авершение разработки (переработки) 6-и нормативно-технических документов и одного пособия к СНиП Республики Казахстан и начало разработки одного свода правил в жилищно-гражданском и промышленном строительстве с выполнением 7 0% общего объема работ в 2007 году (с выполнением оставшихся 30 % объема работ в 2008 году).
5. Завершение разработки 7-и нормативных документов по технике безопасности.
6. Приобретение не менее 3-х межгосударственных нормативно-технических документов.
7. разработка не менее 15 типовых проектов (с завершением в I полугодии 2008 года) объектов здравоохранения.
Конечный результат: введение в действие государственных нормативов в строительстве, соответствующих прогрессивным техническим регламентам развитых стран, обеспечение строительного комплекса республики межгосударственными нормами и стандартами, отвечающими современным требованиям и исключающими барьеры в торгово-экономических отношениях, разработка нового поколения типовых проектов, которые предполагают защиту интересов государства и населения в вопросах снижения уровня объективных затрат и недопущения необоснованных расходов на проектирование и строительства большинства объектов социальной инфраструктуры.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость разработки одного нормативно-технического документа от 500,0 тыс. тенге до 3300,0 тыс. тенге, средняя стоимость разработки типового проекта: зданий для районных и городских отделов внутренних дел - 6815,0 тыс. тенге; объектов образования - 13170,9 тыс. тенге; объектов здравоохранения - 50463,0 тыс. тенге.
Своевременность: согласно тематическому плану на 2007 год.
Качество: одобрение и утверждение нормативных документов научно-техническим советом Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 367
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Целевые трансферты на развитие областному бюджету
Карагандинской области на строительство инфраструктуры
индустриального парка в городе Темиртау"
на 2007 год

1. Құны :   163000 мың теңге (бір жүз алпыс үш миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының  21,   24,   27-баптары ; "Экономиканың басым секторларында пилоттық кластерлерді жасау мен дамыту жөніндегі жоспарларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 маусымдағы N 633  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысының 9-тармағы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік   бағдарламаның мақсаты :   Теміртау қаласындағы "Металлургия" кластерінің шеңберінде металлургия және металл өңдеудегі жаңа өндірістерді ұйымдастыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   индустриялық аймақты құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Қарағанды
облысының
облыстық
бюджетіне
Теміртау
қаласындағы
индустрия-
лық парктің
инфрақұры-
лымын салу-
ға беріле-
тін нысана-
лы даму
трансферт-
тері
Теміртау қаласын-
да индустриялық
парк инфрақұрылы-
мының құрылысына
жобалау-сметалық
құжаттамаларды
әзірлеуді аяқтау.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
Қарағанды
облысының
әкімдігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: Теміртау қаласында индустриялық парктің инфрақұрылымын салу жобасы бойынша мемлекеттік сараптамадан өткен, белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттамасы.
Түпкі нәтиже: жаңа өндірстерді ұйымдастыру; өнеркәсіптің өңдеуші салаларын дамыту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: индустриялық аймақ инфрақұрылымын салу; жаңа жұмыс орындарын құру.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: металлургиядағы және машина жасаудағы бәсекелестікті арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
368-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жаңа технологияларды құру және дамыту"
деген 016 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  163000 тысяч тенге (сто шестьдесят три миллиона тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 21 24,   27 Закона  Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 633 "Об утверждении планов по созданию и развитию пилотных кластеров в приоритетных секторах экономики"; пункт 9  постановления  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  организация новых производств в металлургии и металопереработке в рамках кластера "Металлургия" в городе Темиртау.
5. Задачи бюджетной программы:  создание индустриальной зоны.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Целевые
трансферты
на развитие
областному
бюджету
Карагандинс-
кой области
на строи-
тельство
инфраструк-
туры
индустриаль-
ного парка
в городе
Темиртау
Завершение
разработки
проектно-
сметной
документации на
строительство
инфраструктуры
индустриального
парка в городе
Темиртау.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат
Карагандин-
ской области
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: утвержденная в установленном порядке проектно-сметная документация, прошедшая государственную экспертизу по проекту строительство инфраструктуры индустриального парка в городе Темиртау.
Конечный результат: организация новых производств; развитие обрабатывающих отраслей промышленности.
Финансово-экономический результат: строительство инфраструктуры индустриальной зоны; создание новых рабочих мест.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: повышение конкурентоспособности металлургии и машиностроения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 368
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Создание и развитие новых технологий"
на 2007 год

1. Құны :   130000 мың теңге (бір жүз отыз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ;
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан жедел экономикалық, әлеуметтік және саяси жаңғыру жолында" 2005 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан халқына Жолдауы; Қазақстан Республикасының Президентінің "Қазақстанның әлемдегі бәсекеге барынша қабілетті 50 елдің қатарына кіру стратегиясы" 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына  жолдауы ; "Отандық, өңірлік және жаһандық нарықтардың қажеттіліктеріне бағытталған зерттеулерді жүргізудің, орта мерзімді және ұзақ мерзімді перспективада республикада дамытылуы мүмкін тауарлар мен қызметтер өндірісін айқындаудың 2007-2008 жылдарға арналған жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 мамырдағы N 487  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : өндірісі Қазақстанда құру үшін перспективалық болатын өңдеу өнеркәсібі салаларының өнімін айқындау мақсатында зерттеулер жүргізу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   кейбір өңдеуші өнеркәсіп салаларында бірқатар өнімдердің маркетингі бойынша ақпаратты талдау және жинап, қорыту; отандық өндірісті дамытудың барынша перспективалық бағыттарын айқындау бойынша ұсынымдар дайындау;
шикізаттық емес тауарлардың экспорты, жалдамалы тұрғын үй нарығын, кәсіпкерлікті қолдау және дамытуды ынталандыру жөнінде ұсыныстар дайындау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар   жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Жаңа
технология-
ларды құру
және дамыту
Мына бағыттар
бойынша негізгі
міндеттерді
орындау:
1. Қазақстан
Республикасында
құрылыс металл
құрастырмалары
өндірісін дамыту-
дың перспектива-
ларын зерттеу.
2. Қабырғалық
құрылыс материал-
дары өндірісін
дамытудың перспек-
тивалық бағыттарын
талдау.
3. Цементтің әртүрлі маркала-
рына ішкі және
өңірлік сұранысты
зерттеу.
4. Шикізаттық емес
тауарлар мен
қызметтердің,
экспортын дамыту
әлеуетін,
сондай-ақ қазақс-
тандық шикізаттық
емес тауарлары мен
қызметтерді өткі-
зудің әлеуетті
нарықтарын және
қазақстандық
кәсіпкерлердің
шетелдерде инвес-
тицияларды жүзеге
асыруын айқындау.
5. Жаһандануға,
Қазақстанның
ДСҰ-ға кіруіне
жалпы тұтастай
әлемдік үрдіс
жағдайында шағын
кәсіпкерлікті
дамытуды мемлекет-
тік қолдаудың
тетіктерін айқындау.

1. Стоимость:  130000 тысяч тенге (сто тридцать миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  Послание  Президента Республики Казахстан народу Казахстана "Казахстан на пути ускоренной экономической, социальной и политической модернизации" от 18 февраля 2005 года;  Послание  Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года "Стратегия вхождения Казахстана в число 50-ти наиболее
конкурентоспособных стран мира";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2006 года N 487 "О плане проведения сфокусированных исследований потребностей отечественного, регионального и глобального рынков, определение производств товаров и услуг, которые могут быть развиты в республике в среднесрочной и долгосрочной перспективе на 2007-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  проведение исследований с целью выявления продуктов отраслей обрабатывающей промышленности, производства которых перспективны для создания  в  Казахстане.
5. Задачи бюджетной программы:  анализ и обобщение информации по маркетингу ряда продуктов в некоторых отраслях обрабатывающей промышленности;
подготовка рекомендаций по определению наиболее перспективных направлений развития отечественного производства;
подготовка предложений по стимулированию экспорта несырьевых товаров, рынка арендного жилья, поддержке и развития предпринимательства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Создание и
развитие
новых
технологий
Выполнение
основных заданий
по следующим
направлениям:
1. Исследование
перспектив
развития
производства
строительных
металлоконст-
рукций в
Республике
Казахстан.
2. Анализ
перспективных
направлений
развития
производства
стеновых
строительных
материалов.
3. Исследование
внутреннего и
регионального
спроса на
различные марки
цемента.
4. Определение
потенциала
развития
экспорта
несырьевых
товаров и
услуг, а также
потенциальных
рынков сбыта
казахстанских
несырьевых
товаров и услуг
и осуществления
казахстанскими
предпринима-
телями
инвестиций за
рубеж.
5. Определение
механизмов
государственной
поддержки
развития малого
предпринима-
тельства в
условиях
всеобщей мировой
тенденции к
глобализации,
вступления
Казахстана в
ВТО.

6. Экономика сала-
ларын техникалық
зерттеу.
7. Қашықтықтан
басқарылатын ұшу
аппараттарына
(ҚБҰА) қажетті-
лікті зерттеу.
8. Байланыстың аса
жаңа жүйелерінде
отандық құрылым-
дарға қажеттілік-
терді зерттеу.
9. Қазақстанның
ірі елді мекенде-
рінде жалдамалы
тұрғын үйі нарығы-
ның әлеуетін
бағалау.
10. Ауыл шаруашы-
лығы және тамақ
өнеркәсібі өндірі-
сі саласында
биотехнологиялық
өнім (трансген-
дікті қоспағанда)
нарығының әлеуетін
айқындау.
11. Олардың өнді-
рістерін Астана қ.
индустриялық айма-
ғында орналастыру
үшін құрылыс мате-
риалдары саласының
өнімдерін зерттеу.
12. Орындалған
жұмыстар туралы
есептерге
сараптама жүргізу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: бірқатар өнімдер мен өңдеуші өнеркәсіптің кейбір салаларын маркетингтік зерттеулер жүргізу бойынша, құрылыс индустриясы бойынша, биотехнологиялық өнім, шағын және орта кәсіпкерлік мәселелері бойынша, шикізаттық емес тауарлардың экспорты бойынша, ҚБҰА бойынша, Қазақстанда аса жаңа байланыс жүйелерін дамыту бойынша, Астана қ. индустриялық аймақ бойынша кемінде 12 талдамалық есеп дайындау.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасының өңдеуші өнеркәсібі салаларын зерттеу нәтижелерімен қамтамасыз ету. Қаржылық-экономикалық нәтиже: орташа есеппен 1 есепке кететін шығын 10,83 млн. теңге, бұл ретте экономикалық тиімділік салаларды технологиялық дамытудың нақты жобалары/ бағдарламаларының зерттеу нәтижелері негізінде енгізілген түрінде.
Уақтылығы: жасалған шарттардың техникалық тапсырмаларына сәйкес.
Сапасы: орындалған талдамалық зерттеулерді орындалған жұмыстың сапасы туралы қорытынды беру үшін үшінші тарапқа жіберу, сондай-ақ жаңа өндірістерді құру және бар өндірістерді әртараптандыру үшін мемлекеттік органдар мен кәсіпкерлердің зерттеу нәтижелерін қолдауы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
369-ҚОСЫМША
Ескерту. 369-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052 қаулыларымен.
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қазына" орнықты даму қоры" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 204840000 мың теңге (екі жүз төрт миллиард сегіз жүз қырық миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық саясаты шеңберінде ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігін одан әрі арттыру жөніндегі шаралар туралы" 2006 жылғы 16 наурыздағы N 65  Жарлығы ;»"Қазақстанның Даму Банкі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 25 сәуірдегі Заңы;»"Қазақстанның инвестициялық қоры туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі  Заңы ;»"Инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 23 наурыздағы  Заңы ;»"Шағын кәсіпкерлікті дамыту қорын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 26 сәуірдегі N 665  қаулысы ;»"Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 тамыздағы N 862  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасында шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі жеделдетілген шаралардың 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 мамырдағы N 450  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясын іске асыруға бағытталған ғылыми-инновациялық қызметті институционалдық қамтамасыз етуді дамыту жөніндегі кезек күттірмейтін шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 1 тамыздағы N 775  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 16 наурыздағы N 65 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 сәуірдегі N 286  қаулысы .

6. Технологи-
ческое
исследование
отраслей
экономики.
7. Исследование
потребности в
дистанционно-
пилотируемых
летательных
аппаратах
(ДПЛА).
8. Исследование
потребности
отечественных
структур в
новейших
системах связи.
9. Оценка
потенциала рынка
арендного жилья
в крупных
населенных
пунктах
Казахстана.
10. Определение
потенциала рынка
биотехно-
логической
продукции (за
исключением
трансгенной) в
сфере сельского
хозяйства и
производства
пищевых
продуктов.
11. Исследование
продуктов
отрасли
строительных
материалов для
размещения их
производств в
индустриальной
зоне г. Астаны.
12. Проведение
экспертизы
отчетов о
выполненных
работах.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: подготовка не менее 12 аналитических отчетов по проведенным маркетинговым исследованиям ряда продуктов и некоторых отраслей обрабатывающей промышленности по стройиндустрии, по биотехнологической продукции, по вопросам малого и среднего предпринимательства, по экспорту несырьевых товаров, по ДПЛА, по развитию новейших систем связи в Казахстане, по индустриальной зоне г. Астаны.
Конечный результат: обеспечение областей обрабатывающей промышленности Республики Казахстан результатами исследований.
Финансово-экономический результат: затраты в среднем на 1 отчет 10,83 млн. тенге, при этом экономический эффект в виде включенных на основе результатов исследований конкретных проектов/программ технологического развития отраслей.
Своевременность: в соответствии с техническими заданиями заключенных договоров.
Качество: обеспечивается за счет направления выполненных аналитических отчетов третьей стороне для дачи заключения о качестве исполненной работы, а также использования результатов исследований государственными органами и предпринимательством для создания новых и диверсификации существующих производств.
ПРИЛОЖЕНИЕ 369
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Формирование уставного капитала АО
"Фонд устойчивого развития "Қазына"
на 2007 год
1. Стоимость:  204840000 тысяч тенге (двести четыре миллиарда восемьсот сорок миллионов тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 16 марта 2006 года N 65 "О мерах по дальнейшему повышению конкурентоспособности национальной экономики в рамках индустриально-инновационной политики Республики Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года "О Банке Развития Казахстана";  Закон  Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "Об Инвестиционном фонде Казахстана";  Закон  Республики Казахстан от 23 марта 2006 года "О государственной поддержке инновационной деятельности";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 1997 года N  665 "О создании фонда развития малого предпринимательства";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2005 года N 862 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции развития акционерного общества "Фонд развития малого предпринимательства" на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2005 года N 450 "Об утверждении Программы ускоренных мер по развитию малого и среднего предпринимательства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2003 года N 775 "О неотложных мерах по развитию институционального обеспечения научно-инновационной деятельности, направленных на реализацию Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2006 года N 286 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2006 года N 65".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   даму институттарын тиімді корпоративтік басқару жолымен инновациялық және инвестициялық белсенділікті арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- индустриялық-инновациялық даму саласындағы мамандандырылған кеңестің ұсынымдары негізінде Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясының, мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалардың ережелерін ескере отырып, институттардың стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізуін қамтамасыз ету;
- даму институттарының корпоративтік басқарудың үздік әлемдік тәжірибені енгізуі.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
"Қазына"
орнықты даму қоры"
АҚ-ның
жарғылық
капиталын
қалыптас-
тыру
"Қазына" орнықты
даму қоры" АҚ-ның
жарғылық капиталын
ұлғайту:
1) Қазақстан
Республикасының
заңнамасында
белгіленген
тәртіппен қабыл-
данған қаражатты
бөлу туралы шешім
негізінде даму
институттарының
жарғылық капитал-
дарын және/немесе
оларды кредит-
теуді ұлғайту үшін:
- инвестициялық
жобаларды кредит-
теуді және лизинг-
тік компанияларды
капиталдандыруды
қамтамасыз ету;
Қазақстан
Республикасының
әлеуметтік-эконо-
микалық дамуын
қамтамасыз ету
жөніндегі бірінші
кезектегі
іс-қимылдар
жоспарына сәйкес
іс-шараларды
жүзеге асыру;
- инвестиция-
ланатын компания-
лардың жарғылық
капиталында
бақыланбайтын
үлестік қатысу
жолымен иннова-
цияларды құру
және енгізу;
жоғары техноло-
гиялық start-uр
компанияларды
сатып алу;
инновацияларды
құру мен енгізуді
қаржыландыруды
жүзеге асыратын
инновациялық
қорлар мен
инвестициялық
қорлардың жарғылық
капиталына
бақыланбайтын
қатысу;
тәжірибелік-
конструкторлық
жұмыстарды
қаржыландыру;
инновациялық
инфрақұрылымды
дамыту;
- микрокредиттеу
желісін дамыту
және шағын
кәсіпкерлік
субъектілерінің
кредиттеріне
кепілдік беру;
шағын кәсіпкерлік
субъектілерін,
оның ішінде
қаражатты екінші
деңгейдегі банктерде негіз-
делген орналастыру
бағдарламасы
бойынша жобалық
қаржыландыру;
2) Қазақстан
Республикасы үшін
өзекті бағыттар
бойынша зерттеулер
жүргізу;
3) "Қазына" орнықты даму
қоры" АҚ-ның
қызметін қамтама-
сыз ету;
4) Қазақстан
Республикасы
Президентінің
және Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің акті-
лерін, "Қазына"
орнықты даму қоры"
АҚ-ның және даму
институттарының
алдына қойылған
мақсаттар мен
міндеттерді
орындау мақсатында
басқа да
іс-шараларды
қаржыландыру;

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  повышение инновационной и инвестиционной активности в стране путем эффективного корпоративного управления институтами развития.
5. Задачи бюджетной программы:  - обеспечение достижения институтами развития стратегических целей и задач на основе рекомендаций Специализированного совета в области индустриально-инновационного развития с учетом положений Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы, государственных и отраслевых (секторальных) программ;
- внедрение лучшей мировой практики корпоративного управления институтами развития.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Формирование
уставного
капитала АО
"Фонд
устойчивого
развития
"Қазына"
Увеличение
уставного
капитала АО
"Фонд
устойчивого
развития
"Қазына" для:
1) увеличения
уставных
капиталов и/или
кредитования
институтов
развития на
основании
решения о
распределении
средств,
принятого в
установленном
законода-
тельством
Республики
Казахстан
порядке, для:
- обеспечения
кредитования
инвестиционных
проектов и
капитализации
лизинговой
компании;
- осуществление
мероприятий в
соответствии с
планом перво-
очередных
действий по
обеспечению
социально-
экономического
развития
Республики
Казахстан;
- создания и
внедрения
инноваций
путем долевого
неконтрольного
участия в
уставном
капитале
инвестируемых
компаний;
приобретения
высоко-
технологичных
start-up
компаний;
неконтрольного
участия в
уставном
капитале
инновационных
фондов и
инвестиционных
фондов,
осуществляющих
финансирование
создания и
внедрения
инноваций;
финансирования
опытно-
конструкторских
работ;
развития
инновационной
инфраструктуры;
- развития
сети микро-
кредитования и
гарантирования
кредитов
субъектов
малого предпри-
нимательства,
проектного
финансирования
субъектов
малого предпри-
нимательства,
в том числе по
программе
обусловленного
размещения
средств в
банках второго
уровня;
2) проведения
исследований
по актуальным
для Республики
Казахстан
направлениям;
3) обеспечения
деятельности
АО "Фонд
устойчивого
развития
"Қазына";
4) финансиро-
вания других
мероприятий с
целью выпол-
нения актов
Президента
Республики
Казахстан и
Правительства
Республики
Казахстан,
целей и задач,
поставленных
перед АО "Фонд
устойчивого
развития
"Қазына" и
институтами
развития;

5) Қорлар қоры
қағидаты бойынша
"Kazyna Capital
Management" АҚ
құру;
6) "Әлеуметтік
инновациялық
технологиялар" АҚ
құру үшін;
7) Қазақстан
Республикасының
әлеуметтік-эконо-
микалық дамуын
қамтамасыз ету
жөніндегі бірінші
кезектегі
іс-қимылдар
жоспарына сәйкес
іс-шараларды іске
асыру мақсатында
еншілес ұйым құру;
8)»"Астана-Финанс"
АҚ акцияларының
мемлекеттік
пакетін "Қазына"
орнықты даму
қоры" АҚ жарғылық
капиталын төлеуге
беруге байланысты
пайда болған
міндеттемелерді
орындау.
Қаңтар-наурыз
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
- экономикаға кредит беру көлемдерінің өсуі, өңірлік және салалық кредит беру лимиттерінің және 1 қарызгерге тәуекел бойынша лимиттерін арттыру;
- Қазақстанның Даму Банкінің кредиттік ресурстар құнын төмендетуді қамтамасыз ету;
- инновациялық инфрақұрылымдарды дамытуға қатысу;
- перспективтік компаниялар жобаларын инвестициялау және инвестициялар тарту;
- экономиканың шикізаттық емес секторларындағы жеке сектордың бастамаларына қаржылық қолдау көрсету;
- шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін кредиттердің қолжетімділігін қамтамасыз ету;
- қазақстандық тауарлар мен қызметтердің әлем нарықтарына жылжыту үшін жағдайлар жасау;
- Kazyna Capital Management" АҚ құру;
- "Әлеуметтік инновациялық технологиялар" АҚ құру;
(Осы толықтырулар мен өзгерістер Республикалық бюджет комиссиясының 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 4 және 2007 жылғы 14 мамырдағы N 6 хаттамаларына сәйкес енгізіліп отыр)
- Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспарына сәйкес іс-шараларды іске асыру мақсатында еншілес ұйым құру";
- "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ-та "Астана-Финанс" АҚ акцияларының шектеуші пакетін сақтау.
Түпкі нәтиже:
- Қазақстанның Даму Банкі тұрақтылығын қамтамасыз ету;
- экономиканы ауқымды кредиттеу;
- инновациялық инфрақұрылымды дамыту;
- әлем бойынша жоғары технологиялық компанияларды сатып алуға қатысу;
- түпкі өнімнің экспортына бағытталған өндірісті дамыту;
- шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту;
- Қазақстан Республикасының инвестициялық тартымдылығын арттыру;
- экономиканың барлық секторларында инвестициялық және инновациялық белсенділігін арттыру және ынталандыру.
Уақтылығы: Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес.
Сапасы: шикізаттық емес секторларды дамытуға бағытталған өндірістің көлемін ұлғайтумен қоса ел экономикасы құрылымын әртараптандыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
370-ҚОСЫМША
Ескерту. 370-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.02.12.  N 97 , 2007.07.13.  N 597 қаулыларымен.
233  Қазақстан Республикасы   Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігіне "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамытуға бөлінетін нысаналы даму трансферттері"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5) создания АО
"Kazyna Capital
Management" по
принципу Фонда
фондов;
6) создания АО
"Социальные
инновационные
технологии";
7) создания
дочерней
организации в
целях
реализации
мероприятий в
соответствии с
планом перво-
очередных
действий по
обеспечению
социально-
экономического
развития
Республики
Казахстан;
8) выполнения
обязательств
возникших в
связи с
передачей
государст-
венного пакета
акций АО
"Астана-Финанс"
в оплату
уставного
капитала АО
"Фонд устой-
чивого развития
"Қазына".
Январь-
март
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- рост объемов кредитования экономики, увеличение региональных и отраслевых лимитов кредитования и лимита по риску на 1 заемщика;
- обеспечение снижения стоимости кредитных ресурсов Банка развития Казахстана;
- содействие развитию инновационной инфраструктуры;
- инвестирование и привлечение инвестиций в проекты перспективных компаний;
- оказание финансовой поддержки инициативам частного сектора в несырьевом секторе экономики;
- обеспечение доступности кредитов для субъектов малого предпринимательства;
- создание условий для продвижения казахстанских товаров и услуг на мировые рынки;
- создание АО "Kazyna Capital Management";
- создание АО "Социальные инновационные технологии";
(Данные дополнения и изменения вносятся в соответствии с протоколами Республиканской бюджетной комиссии от 30 апреля 2007 года N 4 и от 14 мая 2007 года N 6);
- создание дочерней организации в целях реализации мероприятий в соответствии с планом первоочередных действий по обеспечению социально-экономического развития Республики Казахстан;
- сохранение блокирующего пакета акций АО "Астана-Финанс" у АО "Фонд устойчивого развития "Қазына".
Конечный результат:
- обеспечение устойчивости Банка развития Казахстана;
- масштабное кредитование экономики;
- развитие инновационной инфраструктуры;
- участие в приобретение высокотехнологичных компаний по всему миру;
- развитие производства, ориентированного на экспорт конечных продуктов;
- развитие малого и среднего предпринимательства;
- повышение инвестиционной привлекательности Республики Казахстан;
- повышение и стимулирование инвестиционной и инновационной активности во всех секторах экономики.
Своевременность: в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Качество: диверсификация структуры экономики страны с увеличением объемов производств, ориентированных на развитие несырьевого сектора.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 370
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Целевые трансферты на развитие акимату Южно-Казахстанской
области на развитие инфраструктуры специальной
экономической зоны "Оңтүстік" на 2007 год
Сноска. Заголовок приложения 370 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .

1. Құны :   2970546 мың теңге (екі миллиард тоғыз жүз жетпіс миллион бес жүз қырық алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" 2005 жылғы 6 шілдедегі N 1605  Жарлығы ; "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру жөніндегі шұғыл шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 шілдедегі 770  қаулысы ; "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына қол жеткізу үшін қажетті тауарлардың номенклатурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 қарашадағы N 1151  қаулысы ; "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 сәуірдегі N 279  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 мамырдағы N 439  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның   мақсаты :   тоқыма өнеркәсібін дамыту, Қазақстан Республикасы экономикасының әлемдік шаруашылық байланыстары жүйесіне енуін жандандыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның   міндеттері :   инфрақұрылымдарды құру және 15 жаңа иіру, тоқу және тігу өндірісін, дайын бұйымдар өндірісін салу үшін тоқыма секторына инвесторлар тарту жөнінде қолайлы инвестициялық ахуал жасау; дайын тоқыма өнімін өндіру үшін әлемдік брендтерді тарту; тиімділігі жоғары өндірістерді құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
"Оңтүстік"
арнайы
экономика-
лық аймағының
инфрақұры-
лымын
дамыту
1. Сумен жабдықтау
құрылысына нысана-
лы трансферттер
аудару (диаметрі
600 мм., ұзындығы
7 км. 2 тін);
құбыр коллекторын
салуға нысаналы
трансферттер
аудару;
(диаметрі 800
мм., ұзындығы 7
км.);
220/10 кВ және
кіріс-шығысы
Вл-220 кл КС салу;
Оңтүстік» арнайы
экономикалық
аймағына кіреберіс
темір жолын салу;
кіреберіс автомо-
биль жолын және
Бадам өзеннен
арқылы автомобиль
көпірін салу;
Кеден үшін қосымша
құрылыстар салу
(бақылау өткізу
пункті, таразы,
бақылау алаңы және
аспа).

1. Стоимость:  2970546 тысяч тенге (два миллиарда девятьсот семьдесят миллионов пятьсот сорок шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ  Президента Республики Казахстан "О создании специальной экономической зоны "Оңтүстік" от 6 июля 2005 года N 1605;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2005 года N 770 "О неотложных мерах по созданию специальной экономической зоны "Оңтүстік";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года N 1151 "Об утверждении
номенклатуры товаров, необходимых для достижения цели создания специальной экономической зоны "Оңтүстік";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2006 года N 279 "Некоторые вопросы специальной экономической зоны "Оңтүстік";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2006 года N 439 "О выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  развитие текстильной промышленности, активизация вхождения экономики Республики Казахстан в систему мировых хозяйственных связей.
5. Задачи бюджетной программы:  создание инфраструктуры и благоприятного инвестиционного климата по привлечению инвесторов в текстильный сектор для строительства 15 новых прядильных, ткацких и швейных производств, производство готовых изделий; привлечение мировых брендов для производства готовой текстильной продукции; создание высокоэффективных производств, улучшение качества и ассортимента производимой текстильной продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Развитие
инфраст-
руктуры
специальной
экономи-
ческой зоны
"Оңтүстік"
1. Перечисление
целевых
трансфертов на
строительство
водоснабжения
(2 нити
диаметром 600
мм, протяжен-
ностью 7 км.);
перечисление
целевых
трансфертов на
строительство
канализационного
коллектора
(диаметром 800
мм, протяжен-
ность 7 км.);
перечисление
целевых
трансфертов на
строительство
ПС 220/10 кВ и
заход-выход
Вл-220 кВ;
перечисление
целевых
трансфертов на
строительство
железнодорожных
подъездных путей
к специальной
экономической
зоне "Оңтүстік";
перечисление
целевых
трансфертов на
строительство
подъездной
автомобильной
дороги и
автомобильного
моста через
реку Бадам;
перечисление
целевых
трансфертов на
строительство
дополнительных
сооружений для
таможни
(контрольно-
пропускной
пункт, весовая,
досмотровая
площадка и
навес).

2. Ауыл шаруашы-
лығы өндірісінің
шығындарын өтеуге
нысаналы транс-
ферттер аудару.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Өнеркәсіп және ғылыми-техникалық дамыту комитеті, Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмдiгi
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
Әкелме инженерлік-коммуникациялық желілерді (сумен жабдықтау және құбыр, электрмен жабдықтау, газ құбыры, телефон орнату), кіреберіс темір жолдарын, автомобиль жолдарын және Бадам өзені арқылы автомобиль көпірін, кеден үшін қосымша құрылыстар (бақылау өткізу пункті, таразы, бақылау алаңы) салу.
Түпкілікті нәтиже:
"Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту, қазіргі заманғы жоғары технологиялық кәсіпорындарды салу, отандық экономиканың тоқыма және тігін өнімі импортына тәуелділігін еңсеру, қосымша жұмыс орындарын құру, дайын тоқыма өнімін өндіру үшін әлемдік брендтерді тарту, сапа мен ассортиментті жақсарту есебінен өнімнің бәсекеге қабілетін арттыру, өнімнің шығындарын төмендету, ұлттық экономиканы бәсекеге қабілетін арттыру және оны әлемдік экономикаға біріктіру.
Қаржы-экономикалық тиімділігі:
- өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуын жеделдету, отандық мақта талшығын қосылған құны жоғары дайын өнімге дейін қайта өңдеу;
- өңірге инвестицияларды, қазіргі заманғы технологияларды тарту;
- жаңа жұмыс орындарын құру;
- шығарылатын өнімнің бәсекеге қабілетін арттыру, әлемдік нарықтың дәстүрлі және жаңа сегменттерін бекіту және игеру есебінен экспорттың құрылымын түпкілікті өнім пайдасына өзгерту үшін ғылыми және өнеркәсіптік-технологиялық негіздерді құру;
- сапаны, ассортиментті жақсарту және өндіріс шығындарын төмендету есебінен өнімнің бәсекеге қабілеттігін арттыру.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы:
Арнайы экономикалық аймағын құру жоғары технологиялық өндірістер мен технологияны дамытуға, республиканың ғылыми және техникалық әлеуетін пайдалануды ұлғайтуға, тоқыма өнеркәсібі саласында бәсекеге қабілетті өнімнің жаңа буынын әзірлеу және өндіру үшін технологиялық негіз құруға мүмкіндік береді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
371-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                       Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
""Сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру" деген 020 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2. Перечисление
целевых
трансфертов на
строительство
потерь сельско-
хозяйственного
производства.
Январь-
декабрь
Комитет
промышлен-
ности и
научно-
технического
развития
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
акимат Южно-
Казахс-
танской
области
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12 февраля 2007 г.  N 97 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: строительство подводящих инженерно-коммуникационных сетей (водоснабжение и канализация, электроснабжение, газопровода, телефонизации), подъездных железнодорожных путей, автомобильных дорог и автомобильного моста через реку Бадам, дополнительных сооружений для таможни (контрольно-пропускной пункт, весовая, досмотровая площадка).
Конечный результат: развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Оңтүстік", строительство современных высокотехнологичных предприятий, преодоление зависимости отечественной экономики от импорта текстильной и швейной продукции, создание дополнительных рабочих мест, привлечение мировых брендов для производства готовой текстильной продукции, повышение конкурентоспособности продукции за счет улучшения качества и ассортимента, снижения издержек производства, повышение конкурентоспособности национальной экономики и интеграции ее в мировую экономику.
Финансово-экономический результат:
- ускорение социально-экономического развития региона, переработка отечественного хлопка волокна до готовой продукции с высокой добавленной стоимостью;
- привлечение в регион инвестиций, современных технологий;
- создание новых рабочих мест;
- создание научных и промышленно-технологических основ для изменения структуры экспорта в пользу конечной продукции за счет повышения конкурентоспособности выпускаемой продукции, закрепления традиционных и освоения новых сегментов мирового рынка;
- повышение конкурентоспособности продукции за счет улучшения качества, ассортимента, и снижения издержек производства;
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами.
Качество: создание специальной экономической зоны позволит развивать высокотехнологичные производства и технологии, расширить использование научного и технического потенциала республики, создать технологическую основу для разработки и производства нового поколения конкурентоспособной продукции в области текстильной промышленности.
ПРИЛОЖЕНИЕ 371
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Формирование уставного капитала АО "Центр развития торговой политики"
на 2007 год

1. Құны :   200000 мың теңге (екі жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы  Заңы ; "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 12 сәуірдің 2004 жылғы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысы ; "Сауда саясатын дамыту орталығы" акционерлік қоғамын құрудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 616  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   экономиканы әртараптандыруға және жоғары қосылған құны бар тауарлар өндірісін ынталандыруға бағытталған Қазақстан Республикасының сауда саясатын қалыптастыру және іске асыру; Қазақстанның Дүниежүзілік Сауда Ұйымына (ДСҰ) кіруі және Қазақстанның экономикалық негізделген шарттарда басқа да өңірлік интеграциялық бірлестіктерде мүшелігі; қазақстандық тауарлардың сыртқы рыноктарға қолжетімділігін кеңейту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстанның сыртқы және ішкі саудасын дамытуға бағытталған сапалы талдау және зерттеулерді жүргізу; сауда саясаты мәселелері жөніндегі сыртқы экономикалық қызметтің мүшелеріне консультация беру; отандық бизнесті ДСҰ ережелерімен таныстыру жұмыстарын жүргізу; қажетті хабарламаларды беру мәселелері және жалпы қолданудың сауда шараларына қатысты ДСҰ-ға қатысушы елдердің мәселелеріне жауаптар жөнінде ДСҰ Хатшылықтарымен өзара іс-қимыл.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
"Сауда
саясатын
дамыту
орталығы"
АҚ-ның
жарғылық
капиталын
қалыптас-
тыру
"Сауда саясатын
дамыту орталығы"
АҚ-тың жарғылық
капиталын
қалыптастыру.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
"Сауда
саясатын
дамыту
орталығы"
АҚ
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: "Сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ-тың жарғылық капиталын ұлғайту халықаралық және ішкі сауда саласындағы жоғары білікті, соның ішінде сауда саласындағы экономикалық салдарын сапалы талдауды жүргізу үшін шетел мамандардың тобын қалыптастыруға мүмкіндік береді.
Түпкі нәтиже: Қазақстанның ДСҰ-ға кіруі және Қазақстанның экономикалық негізделген шарттарда Қазақстанның экономикалық өсіміне бағытталған басқа да өңірлік интеграциялық бірлестіктерде мүшелігі, икемді кедендік-тарифтік саясатын қолдану, Қазақстанның ДСҰ-ға кіру, басқа өңірлік интеграциялық бірлестіктерде мүшелік процесі шеңберінде қабылдайтын міндеттемелердің сапасын арттыру қажеттігі; елдің экономикалық дамуында сапалы серпілісі үшін Қазақстанның әлем экономикасына ойдағыдай интеграциясы.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Қазақстанның ДСҰ-ға кірудің және Қазақстан экономикасының дамуына арналған Қазақстанның басқа өңірлік интеграциялық бірлестіктерде мүшелігінің теріс салдарын барынша азайту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
372-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                       Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация құру жөніндегі іс-шараларды өткізу" деген 021 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  200000 тысяч тенге (двести миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  Закон  Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах";  Закон  Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности";  постановление  Правительства Республики Казахстан от
31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 616 "О некоторых вопросах создания акционерного общества "Центр развития торговой политики".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  формирование и реализация торговой политики Республики Казахстан, которая будет направлена на диверсификацию экономики и стимулирование производства товаров с высокой добавленной стоимостью; вступление Казахстана во Всемирную Торговую Организацию (ВТО) и членство Казахстана в других региональных интеграционных объединениях на экономически обоснованных условиях;
расширение доступа казахстанских товаров на внешние рынки.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение качественного анализа и исследований, направленных на развитие внешней и внутренней торговли Казахстана; консультирование участников внешнеэкономической деятельности по вопросам торговой политики; проведение ознакомительной работы отечественного бизнеса с правилами ВТО; взаимодействие с Секретариатами ВТО по вопросам предоставления необходимых уведомлений и
ответов на вопросы стран-членов ВТО относительно торговых мер общего применения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Формирование
уставного
капитала АО
"Центр
развития
торговой
политики"
Формирование
уставного
капитала АО
"Центр
развития
торговой
политики".
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
АО "Центр
развития
торговой
политики"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: увеличение Уставного капитала АО "Центр развития торговой политики" позволит сформировать группу высококвалифицированных специалистов в области международной и внутренней торговли, в том числе и иностранных, для проведения качественного анализа экономических последствий в области торговли.
Конечный результат: вступление Казахстана в ВТО и членство Казахстана в других региональных интеграционных объединениях на экономически обоснованных условиях, направленных на экономический рост Казахстана, применение гибкой таможенно-тарифной политики, необходимость повышения качества принимаемых обязательств в рамках процесса вступления Казахстана в ВТО, членства в других региональных интеграционных объединениях; успешной интеграции Казахстана в мировую экономику для качественного прорыва в экономическом развитии страны.
Финансово-экономический результат: минимизация негативных последствий вступления Казахстана в ВТО и членства Казахстана в других региональных интеграционных объединениях на развитие экономики Казахстана.
ПРИЛОЖЕНИЕ 372
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Проведение мероприятий по созданию
Социально-предпринимательской корпорации"
на 2007 год

1. Құны :   14000000 мың теңге (он төрт миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпы ұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысы ; "Өңірлік әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар құру тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 мамырдағы N 483  қаулысы .

1. Стоимость:  14000000 тысяч тенге (четырнадцать миллиардов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 1 марта
2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2006 года N 483 "О Концепции создания региональных социально-предпринимательских корпораций".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   аумақтық дамуды жеделдету және өңірлік дамуға екпін түсіре отырып, Қазақстанда қалыптасқан жағдайларға барынша бейімделген өңірлердің, шикізаттық емес секторлардың бәсекеге қабілетін арттыру мақсатында Әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорацияларға жүктелген функциялардың барынша тиімді орындалуына қол жеткізу.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.03.20.  N 214 қаулысымен.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  достижение максимально эффективного выполнения возложенных функций Социально-предпринимательских корпораций в целях ускорения территориального развития и повышения конкурентоспособности регионов, несырьевых секторов, более адаптированных к сложившимся в Казахстане условиям с акцентом на региональное развитие.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20 марта 2007 года N  214 .

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   кластерлік даму, өзін өзі ұйымдастыру және ішкі ресурстарды жұмылдырудың, әлеуетті инвесторларды экономиканың шикізаттық емес секторларына тарту жөніндегі жұмысты ұйымдастырудың тетіктерін енгізу жолымен өңірлік Әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорацияларын құру және дамыту.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.03.20.  N 214 қаулысымен .
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

5. Задачи бюджетной программы:  создание и развитие региональных Социально-предпринимательских корпораций путем внедрения механизмов кластерного развития, самоорганизации и мобилизации внутренних ресурсов, организация системной работы по привлечению потенциальных инвесторов в несырьевые сектора экономики.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20 марта 2007 года N  214 .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

021
Әлеуметтік-
кәсіпкерлік
корпорация
құру
жөніндегі
іс-шаралар-
ды өткізу
6 Әлеуметтiк-
кәсiпкерлiк
корпорациялардың
жарғылық капиталын
қалыптастыру:
1. Әлеуметтiк-
кәсiпкерлiк
корпорациялардың
офистерiн ашу
және ұстау: а. 6
орталық; б. 7
филиал.
2. Мемлекеттік
кәсіпорындарды
оңалту, қайта
құрылымдау және
олардың негізінде
жаңа бәсекеге
қабілетті өндіріс-
тер мен техноло-
гияларды дамыту
бойынша іс-шара-
ларды ұйымдастыру
және жүргізу.
3. Жеке отандық
және шетелдік
капиталдың
қатысуымен
бірлескен жобалар-
ды құру және іске
асыру жөніндегі
іс-шараларды
ұйымдастыру және
жүргізу.
4. Пайдалы ұзақ
мерзімді негізде
кәсіпорындардың
тауарлары мен
қызметтеріне
сұранысты жасау,
өнімді нарықтарға
жылжыту бойынша
іс-шараларды
ұйымдастыру және
жүргізу.
5. Жаңа өндіріс-
тік және басқару
технологияларын
халықаралық
стандарттарға
негізделген
кәсіпорындарға
енгізу жөніндегі
іс-шараларды
ұйымдастыру және
жүргізу.
6. Жарнама-
ақпараттық өнімді
дайындау, веб-
сайтты ұстау,
жаңарту және сер-
вистік қамтамасыз
ету.
7. Конференция-
лар, семинарлар
мен консультация-
лық жұмыстарды
ұйымдастыру және
өткізу.
8. "Сарыарқа"
әлеуметтiк-кәсiп-
керлiк корпорациясы"
ұлттық компаниясы"
АҚ-ның жарғылық
капиталын қалып-
тастыру және
ұлғайту".
1) офис ашу және
ұстау:
а. 1 орталық;
б. 2 филиал;
2) мемлекеттік
кәсiпорындарды
оңалту, қайта
құрылымдау және
олардың негiзiнде
жаңа бәсекеге
қабiлеттi өндiрiс-
тер мен техноло-
гияларды дамыту,
халықаралық стан-
дарттарға негiз-
делген кәсiпорын-
дарда жаңа өндi-
рiстiк және
басқару техноло-
гияларын енгiзу
жөнiндегi iс-шара-
ларды ұйымдастыру
және өткізу;
3) жеке меншiк
отандық және
шетелдiк капитал-
дың қатысуымен
бiрлескен жобалар
жасау және iске
асыру жөнiнде
iс-шаралар ұйым-
дастыру және
өткiзу;
4) Қарағанды
облысының
Темiртау қаласын-
да индустриялық
парктiң инженер-
лiк инфрақұрылы-
мын салу.
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
"Әлеумет-
тік-кәсіп-
керлік
корпора-
циясы" АҚ
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.03.20.  N 214 қаулысымен .
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорацияларының офистерін ашуын және ұстау:
а. 7 орталық
б. 9 филиалдарының кеңселерін ашу және ұстау.
- тауарлар өндірісін жылына 6,7 %-ға өсіру және қызметтер өндірісін 10,7 %-ға өсіру;
- еңбек өнімділігін 8,8%-ға өсіру;
- шағын кәсіпкерлік субъектілерінің санын 550 мыңға дейін көбейту;
- шағын кәсіпкерлікте жұмыс істейтіндердің санын 1,6 млн. адамға арттыру;
- ІЖӨ құрылымындағы шағын және орта бизнес кәсіпорындарының үлесін 25%-ға арттыру;
- шағын және орта бизнес кәсіпорындарының үлесін республиканың барлық кәсіпорындары санының 90%-ына дейін ұлғайту;
- ІЖӨ құрылымында шағын және орта бизнес үлесін 50%-ға дейін ұлғайту;

021
Проведение
мероприятий
по созданию
Социально-
предприни-
мательской
корпорации
Формирование
уставного
капитала 6
Социально-
предприни-
мательских
корпораций:
1. Открытие и
содержание
офисов
социально-
предприни-
мательских
корпораций:
а. 6
центральных;
б. 7 филиалов;
2. Организация
и проведение
мероприятий по
реабилитации,
реструкту-
ризации
государственных
предприятий и
развитию на их
основе новых
конкуренто-
способных
производств и
технологий;
3. Организация
и проведение
мероприятий по
созданию и
реализации
совместных
проектов с
участием
частного
отечественного
и иностранного
капитала;
4. Организация
и проведение
мероприятий по
созданию на
прибыльной
долгосрочной
основе спроса
на товары и
услуги
предприятий,
продвижению
продукции на
рынки;
5. Организация
и проведение
мероприятий по
внедрению новых
производст-
венных и
управленческих
технологий на
предприятиях,
основанных на
международных
стандартах;
6. Изготовление
рекламно-
информационной
продукции,
поддержка,
обновление и
сервисное
обеспечение
веб-сайта;
7. Организация
и проведение
конференций,
семинаров и
консульта-
ционной работы.
8. Формирование
и увеличение
уставного
капитала АО
"Национальная
компания
"Социально-
предприни-
мательская
корпорация
"Сарыарка":
1) открытие и
содержание
офиса:
а. 1 центра-
льного;
б. 2-х
филиалов;
2) организация
и проведение
мероприятий по
реабилитации,
реструктури-
зации
государственных
предприятий и
развитию на их
основе новых
конкуренто-
способных
производств и
технологий,
внедрению новых
производст-
венных и
управленческих
технологий на
предприятиях,
основанных на
международных
стандартах;
3) организация
и проведение
мероприятий по
созданию и
реализации
совместных
проектов с
участием
частного
отечественного
и иностранного
капитала;
4) строите-
льство
инженерной
инфраструктуры
индустриального
парка в городе
Темиртау
Карагандинской
области.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
АО
"Социально-
предприни-
мательская
корпорация"
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20 марта 2007 года N  214 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: открытие и содержание офисов Социально-предпринимательских корпораций:
а. 7 центральных офисов;
б. 9 филиалов;
- рост производства товаров на 6,7 % в год и рост производства услуг на 10,7 %;
- рост производительности труда на 8,8 %;
- увеличение количества субъектов малого предпринимательства до 550 тысяч;
- повышение численности занятых в малом предпринимательстве до 1,6 млн. человек;
- повышение доли малого предпринимательства в структуре ВВП до 25 %;
- увеличение доли предприятий малого и среднего бизнеса до 90 %   от количества всех предприятий республики;
- увеличение доли малого и среднего бизнеса в структуре ВВП до 50 %;

- жұмыссыздар үлесін 0,5 - 0,8 %-ға дейін төмендету;
- Қарағанды облысының Темiртау қаласында индустриялық парктiң инженерлiк инфрақұрылымын салу.
Түпкі нәтиже:
- әлеуетті инвесторларды экономиканың шикізаттық емес секторына тартуға жүйелік әдіс;
- жобаларды талдау және жылжыту жөніндегі жұмыстардың сапасын артыру;
- халықаралық тәжірибеге сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасында жүргізілетін инвестициялық іс-шаралардың сапасын артыру;
- жарнама-ақпараттық сипаттағы өнімді жинаудың, талдаудың және таратудың толықтығы, жарнама-ақпараттық сипаттағы өнімнің көрнектілігі, шығарылатын басылымдардың әдістемелік, нормативтік және Қазақстан аумағында қолданыстағы заңнамалық актілерге сәйкестігі.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- өңірлерді дамытудың өлшемдерін жақсарту;
- Қазақстан Республикасының аумағында Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясының қатысатын жобаларды іске асыру.
Уақтылығы: өңірлердің экономикалық дамуын жеделдету, шетелдік және отандық инвестицияларды елдің өңірлік дамуына тартудың оң серпіні, инвестициялық ахуалды жақсарту, инвестицияларды Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясына қызметінің басым түрлеріне тиімді пайдалану.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.03.20.  N 214 қаулысымен .
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
373-ҚОСЫМША
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                        Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Техникалық реттеу саласында мамандардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау" деген 023 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   10120 мың теңге (он миллион бір жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының  7-бабы ;»"Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  27-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:  республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасындағы техникалық реттеудің жүйесін реформалауға жәрдемдесу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   техникалық реттеу саласындағы қызметті жүзеге асыратын мамандардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау арқылы Қазақстан Республикасындағы техникалық реттеу жүйесін дамытуға үлес қосу; стандарттау, сәйкестікті растау, сапа менеджментінің жүйелері, менеджменттің біріктірілген жүйелері мен қоршаған ортаны қорғау саласындағы жоғары білікті сарапшы-аудиторларды дайындау.

- снижение доли безработных до 0,5-0,8 %;
- создание инженерной инфраструктуры индустриального парка в городе Темиртау Карагандинской области.
Конечный результат:
- системный подход к привлечению потенциальных инвесторов в несырьевые секторы экономики;
- повышение качества работ по анализу и продвижению проектов;
- повышение качества проводимых инвестиционных мероприятий в Республике Казахстан в целях соответствия международной практике;
- полнота сбора, анализа и распространения продукции рекламно-информационного характера, презентабельность продукции рекламно-информационного характера, соответствие выпускаемых изданий методическим, нормативным и законодательным актам, действующим на территории Казахстана.
Финансово-экономический результат:
- улучшение показателей развития регионов;
- реализация проектов с участием Социально-предпринимательской корпорации на территории Республики Казахстан.
Своевременность: ускорение экономического развития регионов, положительная динамика привлечения иностранных и отечественных инвестиций в региональное развитие страны, улучшение инвестиционного климата, эффективное использование инвестиций в приоритетных видах деятельности Социально-предпринимательской корпорации.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20 марта 2007 года N  214 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 373
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Повышение квалификации и переподготовка кадров в области
технического регулирования"
на 2007 год
1. Стоимость:  10120 тысяч тенге (десять миллионов сто двадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 7  Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании";  статья 27  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной   программы:  содействие реформированию системы технического регулирования в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:
вклад в развитие системы технического регулирования Республики Казахстан посредством повышения квалификации и переподготовки специалистов, осуществляющих деятельность в области технического регулирования; подготовки высококвалифицированных экспертов-аудиторов в области стандартизации, подтверждения соответствия, систем менеджмента качества, интегрированных систем менеджмента и охраны окружающей среды.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарламаның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Техникалық
реттеу
саласында
мамандардың
біліктілі-
гін арттыру
және қайта
даярлау
Техникалық реттеу
саласындағы
кадрлардың
біліктілігін
арттыруды және
кадрларды қайта
даярлау жөніндегі
қызметтерді сатып
алу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: техникалық реттеу саласындағы кемінде 900 маманның біліктілігін арттыру және қайта даярлау.
Түпкі нәтиже: халықаралық деңгейдегі білікті мамандарды ұлғайту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 маманды оқытуға кететін шығындар 11 244 теңгені құрайды.
Уақтылығы: жұмыстарды орындаудың күнтізбелік кестесіне сәйкес.
Сапасы:
- қазақстандық мамандарды шетелде тану;
- ұлттық тізілімде тіркелген сарапшы аудиторлардың саны орташа алғанда 10%-ға ұлғаяды.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
374-ҚОСЫМША
Ескерту. 374-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 қаулысымен.
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі       Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген 024 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   11 222 493 мың теңге (он бір миллиард екі жүз жиырма екі миллион төрт жүз тоқсан үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111  жарлығы ; "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Жапон Халықаралық Ынтымақтастық Банкі арасындағы»Астана қаласын сумен жабдықтау және оның кәрізі" жобасы жөніндегі қарыз туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 6 қарашадағы  Заңы ; "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 624  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   халыққа сумен жабдықтау қызметтеріне тұрақты қол жеткізуді қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Повышение
квалифика-
ции и пере-
подготовка
кадров в
области
технического
регулиро-
вания
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации и
переподготовки
кадров в
области
технического
регулирования.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: повышение квалификации и переподготовка не менее 900 специалистов в области технического регулирования.
Конечный результат: увеличение квалифицированных специалистов международного уровня.
Финансово-экономический результат: затраты на обучение 1 специалиста составляют 11 244 тенге.
Своевременность: в соответствии с календарным графиком выполнения работ.
Качество:
- признание казахстанских специалистов за рубежом;
- количество зарегистрированных в национальном реестре экспертов-аудиторов увеличится в среднем на 10 % .
ПРИЛОЖЕНИЕ 374
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
системы водоснабжения"
на 2007 год
1. Стоимость:  11 222 493 тысячи тенге (одиннадцать миллиардов двести двадцать два миллиона четыреста девяносто три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы",  Закон  Республики Казахстан от 6 ноября 2003 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту "Водоснабжение и канализация города Астаны" между Правительством Республики Казахстан и Японским Банком Международного Сотрудничества";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 624 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение населения стабильным доступом к услугам по водоснабжению.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   сумен жабдықтау мен су бөлу құрылыстарын кеңейту және қайта жаңарту үшін жағдай жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Облыстық
бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджеттері-
не сумен
жабдықтау
жүйесін
дамытуға
берілетін
нысаналы
даму транс-
ферттері
2
004
Сыртқы
қарыздар
есебінен
жобаны іске
асыру
"Астана қаласын
сумен жабдықтау
және оған су тарту" жобасын
іске асыру үшін
Астана қаласының
бюджетіне арналған
нысаналы даму
трансферттерін
аудару.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
Астана
қаласының
әкімдігі
2-1
005
Жобаны ішкі
көздер
есебінен
іске асыру
Астана қаласының
бюджетіне "Астана
қаласында Вячеслав
су қоймасы
суағарының екінші
желісін қайта
жаңарту" жобасын
іске асыру үшін
нысаналы даму
трансферттерін
аудару
шілде-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
Астана
қаласының
әкімдігі
3
016
Жобаны
республи-
калық бюджет-
тен сыртқы
қарыздарды
бірлесіп
қаржылан-
дыру есебінен
іске асыру
"Астана қаласын
сумен жабдықтау
және оған су тарту" жобасын
іске асыру үшін
Астана қаласының
бюджетіне арналған
нысаналы даму
трансферттерін
аудару.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
Астана
қаласының
әкімдігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Астана қаласын сумен жабдықтау және су тарту, Астана қаласында Вячеслав су қоймасынан суағардың екінші желісін қайта жаңарту жобалары бойынша орындалған жұмыстар көлемі.
Түпкі нәтиже: қауіпсіз, сенімді және сапалы ауыз сумен, сондай-ақ су тартудың сапалы қызметтерімен қамтамасыз ету үшін сумен қамтамасыз ету объектілерін пайдалануға беру. Шарт жағдайына сәйкес пайдалануға беру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республика үшін экономикалық әсер халықты сумен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге тұрақты қол жеткізуін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды іске асыру арқылы қол жеткізіледі.
Уақытылы: жасалған шарттарға сай жұмыс жоспар-кестелеріне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту: *) заңнамада белгіленген тәртіпте бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес іс-шаралар (бекіту күні мен N немесе ЖСҚ мемлекеттік сараптаманың қорытындысын көрсете отырып), трансферттерді игеру шеңберіндегі сандық және сапалық көрсеткіштер, күтілетін нәтижелер тиісті жергілікті бюджет бағдарламалардың паспорттарында көрсетілген.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына

5. Задачи бюджетной программы:  создание условий для расширения и реконструкции сооружений водоснабжения и водоотведения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
системы
водоснабже-
ния
2
004
Реализация
проекта за
счет внешних
займов
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие бюджету
города Астаны
для реализации
проекта "Водо-
снабжение и
водоотведение
города Астаны".
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат
города
Астаны
2-1
005
Реализация
проекта
за счет
внутренних
источников
Перечисление за
счет внутренних
целевых
трансфертов на
развитие
бюджету города
Астаны для
реализации проекта
"Реконструкция
второй нитки
водовода с
Вячиславского
водохранилища
в городе Астане
июль-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
акимат города
Астаны
3
016
Реализация
проекта за
счет
софинанси-
рования
внешних
займов из
республи-
канского
бюджета
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие бюджету
города Астаны
для реализации
проекта "Водос-
набжение и
водоотведение
города Астаны".
Январь- декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат
города
Астаны
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: объем выполненных работ по проектам водоснабжения и водоотведения в г. Астане, реконструкции второй нитки водовода с Вячеславского водохранилища в городе Астане.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов водоснабжения для обеспечения безопасной, надежной и качественной питьевой водой, а также качественными услугами водоотведения. Ввод в эксплуатацию согласно условиям договора.
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по обеспечению населения стабильным доступом к услугам по водоснабжению.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Примечание: *) Мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .

374-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 374-қосымшамен толықтырылды - 2007.07.13.  N 597 қаулысымен.
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі           Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
025 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

ПРИЛОЖЕНИЕ 374-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 374-1 в соответствии c постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
025 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство
жилья государственного коммунального жилищного фонда"
на 2007 год

1. Құны :   64 671 мың теңге (алпыс төрт миллион алты жүз жетпіс бір теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388 жарлығы; Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 маусымдағы N 715 қаулысымен бекітілген.

1. Стоимость : 64 671 тысяча тенге (шестьдесят четыре миллиона шестьсот семьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ  Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства от 28 июня 2004 года N 715 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".

025
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға берілетін нысаналы даму трансферт-
тері
Алматы облысының бюджетіне Жаркент қаласындағы перзентхананың қызметкерлері үшін коммуналдық тұрғын үй салуға республикалық бюджеттен трансферттер беру.
шілде- желтоқсан
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі, Алматы облысының әкімі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
тікелей нәтиже: коммуналдық тұрғын үй объектілерін пайдалануға беру.
Түпкілікті нәтиже: әлеуметтік қорғалатын азаматтардың жекелеген санаттарының тұрғын үй проблемаларын шешу; тұрғын үй жағдайларын жақсартуға арналған тізімде тұрған әлеуметтік қорғауды қажетсінетін азаматтардың санын қысқарту.
Уақтылығы: тұрғын үйді пайдалануға беру кестесіне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормасына және ережелерге сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
375-ҚОСЫМША
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі           Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Инновациялық гранттар беру"
деген 026 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 375-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
376-ҚОСЫМША
233-Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі           Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ақпараттық технологиялар паркінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету"
деген 027 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   15463 мың теңге (он бес миллион төрт жүз алпыс үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Ақпараттық технологиялар паркі арнайы экономикалық аймағын құру туралы" 2003 жылғы 18 тамыздағы N 1166  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің" Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы
экономикалық аймағының дирекциясы" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1382  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   орталық атқарушы органының шешімдерін іске асыру бойынша функцияларды жүзеге асыру және АТП АЭА тиімді жұмыс істеуі үшін ұйымдастырушылық жағдайларды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   АТП АЭА аумағында мемлекеттік және өзге де органдардың өзара іс-әрекетін және үйлестіруді қамтамасыз ету, АТП АЭА аумағында жобаларды іске асыру құқығына рұқсаттар беруді ұйымдастыру, АТП АЭА қатысушыларының қызметін регламенттеу, АТП АЭА қатысушыларының есеп және есептілік жүйесінің жұмысын қамтамасыз ету.

025
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
строительст-
во жилья
государст-
венного ком-
мунального
жилищного
фонда
Предоставление из
республиканского
бюджета трансфер-
тов бюджету
Алматинской
области на
строительство
коммунального
жилья для
сотрудников
роддома города
Жаркент.
июль-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Аким
Алматинской
области
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: ввод в эксплуатацию объектов коммунального жилья.
Конечный результат: решение жилищных проблем отдельных категорий социально защищаемых граждан; сокращение количества нуждающихся социально защищаемых граждан, числящихся в списках на улучшение жилищных условий.
Своевременность: в соответствии с графиком ввода в эксплуатацию жилья.
Качество: согласно СНиПам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 375
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Предоставление инновационных грантов"
на 2007 год
Сноска. Приложение 375 исключено постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 376
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Обеспечение функционирования Парка информационных технологий"
на 2007 год
1. Стоимость:  15463 тысячи тенге (пятнадцать миллионов четыреста шестьдесят три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ  Президента Республики Казахстан от 18 августа 2003 года N 1166 "О создании специальной экономической зоны Парк информационных технологий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1382 "О создании государственного учреждения "Дирекция специальной экономической зоны "Парк информационных технологий" Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  осуществление функций по реализации решений центрального исполнительного органа и обеспечение организационных условий для эффективного функционирования СЭЗ ПИТ.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение координации и взаимодействия государственных и иных органов на территории СЭЗ ПИТ, организация выдачи разрешений на право осуществления проектов на территории СЭЗ ПИТ, регламентация деятельности участников СЭЗ ПИТ, обеспечение работы системы учета и отчетности участников СЭЗ ПИТ.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Ақпараттық
технология-
лар паркі-
нің жұмыс
істеуін
қамтамасыз
ету
1. АТП АЭА
Дирекциясының
материалдық-техни-
калық базасын ұстап тұру және
күшейту;
2. АТП АЭА-ны
дамытудың перспек-
тивалық және жыл-
дық жоспарлары мен
бағдарламаларын
әзірлеуге қатысу;
Сараптамалық кеңестің жұмысына
қатысу.
3. АТП АЭА-ны
дамыту мен жұмыс
істеуі мәселелері
бойынша Уәкілетті
органға ұсыныстар
әзірлеу және
енгізу.
4. АТП АЭА
қатысушыларын
тіркеу, АЭА
аумағына өткізу
режимін жүзеге
асыру; Уақытша
пайдалану құқығын-
дағы АТП АЭА
аумағында қызметті
жүзеге асыратын
ұйымдармен жалға
алу шарттарын
жасасу;
5.»АТП»АЭА
қатысушыларының
жобаларын орындау-
дың және олардың
АТП АЭА мақсат-
тарына сәйкестігі-
нің мониторингі;
6. Мемлекет алдын-
дағы салық міндет-
темелерінің орын-
далуы үшін салық-
тық бақылауды
қамтамасыз ететін
Уәкілетті орган-
мен келісім
бойынша салық
заңнамасындағы
тәртіпке сәйкес
және Индустрия
және сауда министрлігінің
үлгісі бойынша
қызметтің түрлері-
нен алынған табыс-
тарға алынған
табыстарды жатқы-
зуды растауды АТП
АЭА қатысушы-
ларына беруді
жүзеге асыру;
7. Уәкілетті
органға АТП АЭА
жұмыс істеуінің
есептілігін беру;
8. "Бір терезе"
қағидаты бойынша
құжаттарды
қабылдау-беруді
ұйымдастыру.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі,»Ақпараттық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағы дирекциясы.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
АТП АЭА аумағында тіркелген және жұмыс істейтін фирмалардың саны 2007 жылғы жоспар бойынша 25 санында күтіледі;
АТП АЭА аумағында қызметін жүзеге асыратын ұйымдармен жалға алу бойынша жасалған шарттар саны 2007 жылғы жоспар бойынша 5-7 санында күтіледі;
Сарапшылар кеңесінің зерттеген АТП АЭА қатысушылар жобалары 20-25 санында жоспарланады;
"Бір терезе" қағидаты бойынша құжаттарды қабылдау-беруді ұйымдастыру.
Түпкі нәтиже:
АТП АЭА Дирекциясының тиімді қызметінің нәтижесінде мыналар қамтамасыз етіледі:
АТП АЭА аумағында 100 млн. теңге көлемінде инновациялық жобаларға инвестициялар тарту;
ақпараттық технологиялардың 10-нан аса жаңа бағдарламалық өнімдерін өндіру бойынша жобаларды іске асыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
АТП АЭА Дирекциясын ұстап тұруға республикалық бюджеттен бөлінетін 1000 теңгеге 5000 теңгеден аса көлемде инвестициялар тарту болжанады.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Обеспечение
функциониро-
вания Парка
информацион-
ных техноло-
гий
1. Содержание и
укрепление
материально-
технической базы
Дирекции СЭЗ
ПИТ;
2. Участие в
разработке перс-
пективных и
годовых планов
и программ раз-
вития СЭЗ ПИТ;
Участие в
работе Эксперт-
ного Совета;
3. Выработка и
внесение предло-
жений в Уполно-
моченный орган
по вопросам
развития и функ-
ционирования
СЭЗ ПИТ;
4. Регистрация
участников СЭЗ
ПИТ, организация
и осуществление
пропускного ре-
жима на террито-
рию СЭЗ;
Заключение
договоров аренды
с организациями,
осуществляющими
деятельность на
территории СЭЗ
ПИТ на правах
временного зем-
лепользования;
5. Мониторинг
выполнения
проектов участ-
ников СЭЗ "ПИТ" и их
соответствия
целям СЭЗ ПИТ;
6. Осуществление
выдачи участни-
кам СЭЗ ПИТ,
подтверждения
отнесения полу-
ченных доходов
к доходам от
видов деятель-
ности в соответ-
ствии с налого-
вым законодате-
льством в поряд-
ке и по форме
Министерством
индустрии и тор-
говли по согла-
сованию с упол-
номоченным орга-
ном, обеспечи-
вающим налоговый
контроль за ис-
полнением нало-
говых обязатель-
ств перед госу-
дарством;
7. Представление
отчетности о
функционировании
СЭЗ ПИТ Уполно-
моченному орга-
ну;
8. Организация
приема-выдачи
документов по
принципу "одного
окна".
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Дирекция
специальной
экономической
зоны "Парк
информацион-
ных техноло-
гий"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
количество зарегистрированных и функционирующих фирм на территории СЭЗ ПИТ по плану на 2007 год ожидается - 25;
количество заключенных договоров аренды с организациями, осуществляющими деятельность на территории СЭЗ ПИТ на правах временного землепользования, по плану на 2007 год ожидается - 5-7;
количество исследованных экспертным советом, проектов участников СЭЗ ПИТ планируется - 20-25;
организация приема-выдачи документов по принципу "одного окна".
Конечный результат: в результате эффективной деятельности Дирекции СЭЗ ПИТ будет обеспечено:
привлечение инвестиций в инновационные проекты на территории СЭЗ ПИТ в объеме 100 млн. тенге;
реализуются проекты по производству новых видов программных продуктов информационных технологий в количестве более 10.
Финансово-экономический результат: предполагается на 1000 тенге выделяемых из республиканского бюджета средств на содержание Дирекции СЭЗ ПИТ будет привлечено инвестиций в объеме более 5000 тенге.

Уақтылығы:»АТП АЭА-ны қалыптастыру мен дамытудың 2004-2007 жылдарға арналған бағдарламасын орындау.
Сапасы: Қатысушылар тарапынан АТП АЭА тиімді жұмыс істеуі үшін жағдайларды ұйымдастырудың жеткіліксіздігіне шағымдардың жоқтығы.
Орталық атқару органының шешімдерін іске асыру бойынша қызметтерді тиімді жүзеге асыруға жағымды қорытынды жасау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
377-ҚОСЫМША
Ескерту. 377-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 қаулысымен.
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықтарды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген 028 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   12 027 507 мың теңге (он екі миллиард жиырма жеті миллион бес жүз жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 4 мамырдағы "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" N 111  Жарлығы ; "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 624  қаулысы ; "Астана қаласының инженерлік инфрақұрылымын және жолдарын 2010 жылға дейін дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қарашадағы N 1190  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасы халқының тұруы үшін қолайлы орта жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   тұру үшін қолайлы жағдай жасау үшін инженерлік инфрақұрылымдарды кеңейту және жетілдіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзі-
мі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Облыстық
бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджетте-
ріне комму-
налдық
шаруашылық-
тарды
дамытуға
берілетін
нысаналы
даму транс-
ферттері
"2007 жылға арнал-
ған республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан Респуб-
ликасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің сәйкес
Астана қаласының
бюджетіне комму-
налдық шаруашы-
лықты дамыту үшін
мынадай инвести-
циялық жобалардың
шеңберінде ныса-
налы инвестициялық
трансферттер
аудару:

Своевременность: выполнение программы формирования и развития СЭЗ "ПИТ" на 2004-2007 годы;
Качество: отсутствие жалоб со стороны участников на недостаточную организацию условий для эффективного функционирования СЭЗ ПИТ.
Положительное заключение на эффективное осуществление функций по реализации решений центрального исполнительного органа.
ПРИЛОЖЕНИЕ 377
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
коммунального хозяйства"
на 2007 год
1. Стоимость:  12 027 507 тысяч тенге (двенадцать миллиардов двадцать семь миллионов пятьсот семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 624 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на
2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1190 "О развитии инженерной инфраструктуры и дорог города Астаны до 2010 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4.   Цель бюджетной программы:  создание благоприятной среды для проживания населения Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной   программы:  расширение и усовершенствование инженерной инфраструктуры коммунального хозяйства для создания благоприятных условий проживания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
028
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
коммуналь-
ного хозяй-
ства
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие бюджету
города Астаны в
пределах сумм
согласно
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан "О
реализации
Закона Респуб-
лики Казахстан
"О республикан-
ском бюджете на
2007 год" в
соответствии с
утвержденной в
установленном
законодательст-
вом порядке
проектно-смет-
ной документа-
цией на реали-
зацию мероприя-
тий в рамках
следующих бюд-
жетных инвести-
ционных
проектов:

1) Астана
қаласындағы
Талдыкөл ағынды
суларды жинақ-
тауышты қайта
қалпына келтіру
арқылы жою
("Мемсараптама"
РМК-ның 2003 жылғы
21 қазандағы N
2-545/03 (1-
кезекте), 2005
жылғы 18 қараша-
дағы N 2-775/05
(2-кезекте), 2006 жылғы 21 наурыз-
дағы N 2-135/06
(2-кезек 2-кезең)
қорытындылары);
2) Жауынды су
кәріздері жүйеле-
рін дамыту"
("Мемсараптама"
РМК-ның 2005 жылғы
20 мамырдағы N
2-283/05
(1-кезекте), 2005
жылғы 21 желтоқ-
сандағы N 2-893/05
(2-кезекте)
қорытындылары;
3) Астана қаласын-
дағы инженерлік
желілер мен
бірінші кезектегі
объектілерді
абаттандырулар;
4) Астана қаласын-
дағы жаңа Универ-
ситеттің инженер-
лік коммуникация-
ларының құрылысы;
5) Астана қаласын-
дағы жаңа өнеркә-
сіптік аймақ
инфрақұрылымының
құрылысы
(Индустриялық
парк);
6) Ақтөбе
қаласында жаңа
тұрғын үй
махаллаларына
инженерлік-комму-
никациялық
инфрақұрылым
объектілерін салу;
7) Атырау қаласында
инженерлік-
коммуникациялық
инфрақұрылым салу
және қайта жаңарту.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі,
Астана қаласының әкімдігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін   нәтижелер : Тікелей нәтиже:
"Астана қаласындағы Талдыкөл ағынды суларды жинақтауышты қайта қалпына келтіру арқылы жою";
"Жауынды су кәріздері жүйелерін дамыту";
"Астана қаласындағы инженерлік желілер мен бірінші кезектегі объектілерді абаттандыру";
"Астана қаласындағы жаңа Университеттің инженерлік коммуникацияларының құрылысы";
"Жаңа өнеркәсіптік аймақ инфрақұрылымының құрылысы (Индустриялық парк)";
Ақтөбе қаласында жаңа тұрғын үй махалларына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерін салу; Атырау қаласында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерін салу.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасының, қаланың тұрғындарының қолайлы тұруы үшін коммуналдық шаруашылық объектілерін пайдалануға беру.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыс жоспарларына-кестелеріне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту: *) заңнамада белгіленген тәртіпте бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес іс-шаралар (бекіту күні мен N немесе ЖСҚ мемлекеттік сараптаманың қорытындысын көрсете отырып), трансферттерді игеру шеңберіндегі сандық және сапалық көрсеткіштер, күтілетін нәтижелер тиісті жергілікті бюджет бағдарламалардың паспорттарында көрсетілген.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
378-ҚОСЫМША
Ескерту. 378-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 қаулысымен.
233-Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері" деген 029 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1) Ликвидация накопителя
сточных вод Талдыколь с рекультивацией в городе Астане
(заключения РГП
"Госэкспертиза"
N 2-545/03 от
21 октября 2003
года (1
очередь), N
2-775/05 от 18
ноября 2005
года (2
очередь), N
2-135/06 от 21
марта 2006 года
(2 очередь 2
этап);
2) Развитие
системы
ливневой
канализации
(заключения РГП
"Госэкспертиза"
N 2-283/05 от
20 мая 2005 года (1
очередь), N
2-893/05 от 21
декабря 2005
года (2
очередь);
3) Инженерные
сети и благо-
устройство к
первоочередным
объектам в
городе Астане;
4) Строительс-
тво инженерных
коммуникаций
нового
Университета в
городе Астане;
5) Строи-
тельство
инфраструктуры
новой
промышленной
зоны (Индустри-
альный парк) в
городе Астане;
6) строите-
льство объектов
инженерно-
коммуника-
ционной
инфраструктуры
к новым жилым
кварталам в
городе Актобе;
7) строите-
льство и
реконструкция
инженерно-
коммуника-
ционной
инфраструктуры
в городе Атырау
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат
города
Астаны
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: объемы выполненных работ по проектам:
"Ликвидация накопителя сточных вод Талдыколь с рекультивацией в городе Астане";
"Развитие системы ливневой канализации";
"Инженерные сети и благоустройство к первоочередным объектам в городе Астане";
"Строительство инженерных коммуникаций нового Университета в городе Астане";
"Строительство инфраструктуры новой промышленной зоны (Индустриальный парк)";
строительство объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры к новым жилым кварталам в городе Актобе; строительство объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в городе Атырау.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов коммунального хозяйства для благоприятного проживания жителей города, Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по созданию благоприятной среды для проживания населения Республики Казахстан.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Примечание: *) Мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 378
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
029 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства
городов и населенных пунктов"
на 2007 год

1. Құны : 17 001 473 мың теңге (он жеті миллиард бір миллион төрт жүз жетпіс үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111  Жарлығы ; "Арал өңірінің проблемаларын кешенді шешу жөніндегі 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 7 мамырдағы N 520  қаулысы ; "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 624  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасы халқының тұруы және демалысы үшін қолайлы орта жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасы тұрғындарының демалуы мен тұруы үшін инфрақұрылымды дамытуға арналған шарттарды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Облыстық
бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджеттері-
не қалалар
мен елді
мекендерді
көркейтуге
берілетін
нысаналы
даму транс-
ферттері
Облыстың бюджет-
терін, Астана және
Алматы қалалары-
ның бюджеттеріне
белгіленген заңна-
малық тәртіппен
бекітілген мына
бюджеттік инвести-
циялық жобалар
шеңберінде іс-шараларды іске
асыруға арналған
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
"2007 жылға арнал-
ған республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан Респуб-
ликасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің сәйкес
сома шеңберінде
қалалар мен елді
мекендерді,
Астана қаласын
көркейтуге бері-
летін нысаналы
трасферттерді
аудару:
1) Астана
қаласындағы
Президент саябағы
(ҚР ИСМ
ҚКТШІК-нің
04.05.2006 ж. N
171-ПИР бұйрығы)
(1-кезекте);
2) Астана қаласын-
дағы Арай саябағы-
ның құрылысы
(Мемсараптама»
РМК-ның 2004
жылғы 24 желтоқ-
сандағы N 2-713/04
қорытындысы);
3) Астана қаласын-
дағы Есіл өзенінің
арнасын қайта
жаңарту (Мемса-
раптама»РМК-ның
2005 жылғы 18
тамыздағы N
2-421/03, N
2-422/03, N
2-423/03 (IV
кезекте) 3 учаске); N
2-130/05, 2005
жылғы 28 сәуірдегі
N 2-105/05, N
2-102/05, N
2-101/05 2005
жылғы 16 наурыз-
дағы (V кезекте
(суды реттейтін
плотина және
1-3-учаскелер), N
2-222/06 2006
жылғы 6 мамыр-
дағы, N 2-845/05
2005 жылғы 10
желтоқсандағы, N
2-314/06 2006
жылғы 26 маусым-
дағы және N
2-279/06 2006
жылғы 12 маусым-
дағы (VII кезекте

1. Стоимость:  17 001 473 тысячи тенге (семнадцать миллиардов один миллион четыреста семьдесят три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 520 "Об утверждении Программы по комплексному решению проблем Приаралья на 2004-2006 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 624 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание благоприятной среды для отдыха и проживания жителей Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение условий для развития инфраструктуры для создания благоприятной среды для проживания населения Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
благоустрой-
ства городов
и населенных
пунктов
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие областным
бюджетам, бюд-
жетам городов
Астаны и Алматы
на развитие
благоустройства
городов и насе-
ленных пунктов
городов Астаны
и Кызылорда в
в пределах сумм
согласно
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан "О
реализации
Закона Респуб-
лики Казахстан
"О республикан-
ском бюджете на
2007 год" в
соответствии с
утвержденной
проектно-смет-
ной документа-
цией на реали-
зацию мероприя-
тий в рамках
следующих ин-
вестиционных
проектов:
1) Президентс-
кий парк в
городе Астане
(приказ КДС
ЖКХ МИТ РК
от 04.05.2006г.
N 171-ПИР (1
очередь);
2) Строи-
тельство парка
Арай в городе
Астане
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
N 2-713/04 от
24 декабря 2004 года);
3) Реконст-
рукция русла
реки Ишим в
городе Астане
(заключения РГП
"Госэкспертиза"
N 2-421/03, N
2-422/03, N
2-423/03 от 18
августа 2005
года (IV
очередь (3
участка); N
2-130/05, от
28 апреля 2005
года N
2-105/05, N
2-102/05, N
2-101/05 от 16
марта 2005 года
(V очередь
(водо-
регулирующая
плотина и 1-3
участки), N
2-222/06 от 6
мая 2006 года,
N 2-845/05 от
10 декабря
2005 года, N
2-314/06 от 26
июня 2006 года
и N 2-219/06   от
12 июня 2006
года (VII

(1-4-учаскелер)
қорытындылары;
4) Қызылорда қаласындағы су құбырлары мен кәріздік желілер-
ді қайта жаңарту
және кеңейту (I
кезекте);
5) Астана қала-
сындағы басты
алаңның құрылысы
(Мемсараптама»
РМК-ның 2005 жылғы
28 тамыздағы N
2-445/03 қорытындысы);
6) Есіл өзені
бойынша кеме
жүздіруді ұйымдас-
тыру (I кезекте
Сары-Арка көшесі-
нен Президент
резиденциясына
дейін);
7) Есіл өзенінің
бойында парк салу
(ТЭН-ге арналған
Мемсараптаманың
2005 жылғы 26
желтоқсандағы N
2-934/05
қорытындысы).
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі, Астана және Қызылорда қалаларының, Қызылорда облысының әкімдері.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан   күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Астана қаласындағы Президент саябағының, Арай саябағының, Есіл өзені бойындағы парктің бас алаңның құрылысы, Есіл өзенінің арнасын, Есіл өзенінің бойындағы паркті қайта жаңғырту, Қызылорда қаласының су құбыры және кәріздер желісін қайта жаңарту және кеңейту (I кезекте), Есіл өзені бойынша кеме жүздіруді ұйымдастыру (I кезекте Сары-Арқа көшесінен Президент резиденциясына дейін) жөніндегі орындалған жұмыстардың көлемдері.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасы тұрғындарының қолайлы тұруына және демалуына арналған объектілерді іске қосу.
Қаржылық-экономикалық тиімділік: республика үшін экономикалық тиімділік Қазақстан Республикасы тұрғындарының демалуы мен тұруы үшін қолайлы орта жасау жөніндегі іс-шараларды іске асыру арқылы қол жеткізіледі.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыстардың жоспар-кестесіне сай.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту: *) заңнамада белгіленген тәртіпте бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес іс-шаралар (бекіту күні мен N немесе ЖСҚ мемлекеттік сараптаманың қорытындысын көрсете отырып), трансферттерді игеру шеңберіндегі сандық және сапалық көрсеткіштер, күтілетін нәтижелер тиісті жергілікті бюджет бағдарламалардың паспорттарында көрсетілген.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
379-ҚОСЫМША
233  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 037 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   100000 мың теңге (бір жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының  21,   24 және   27-баптары .

очередь (1-4
участки);
4) Реконст-
рукция и
расширение
водопроводных и
канализационных
сетей в городе
Кызылорде (1
очередь);
5) Строи-
тельство
главной
площади в
городе Астане
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
N 2-445/03 от
28 августа 2005
года);
6) Организация
судоходства по
реке Есиль (1
очередь
строительства
от улицы
Сары-Арка до
резиденции
Президента);
7) строите-
льство парка
вдоль реки Ишим
(заключение
Госэкспертизы
на ТЭО N
2-934/05 от 26
декабря 2005
года).
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акиматы
города
Астаны и
г. Кызылорды,
Кызылординс-
кой области.
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: объемы выполненных работ по строительству Президентского парка, парка Арай, парка вдоль реки Ишим, главной площади в городе Астане, реконструкции русла реки Ишим парка вдоль реки Ишим, реконструкции и расширению водопроводных и канализационных сетей в городе Кызылорде (1 очередь), организации судоходства по реке Есиль (1 очередь строительства от улицы Сары-Арка до резиденции Президента).
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для благоприятного проживания и отдыха жителей Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по созданию благоприятной среды для отдыха и проживания жителей Республики Казахстан.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Примечание: *) Мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 379
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
037 "Целевые текущие трансферты областному бюджету Карагандинской
области на поддержание инфраструктуры города Приозерска"
на 2007 год
1. Стоимость:  100000 тысяч тенге (сто миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Статьи 21 24,   27 Закона  Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны   қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Приозерск қаласы халқы үшін өмір тіршілік жағдайларын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   сумен жабдықтау, су бөлу, жылумен жабдықтау және санитарлық жай-күймен қамтамасыз ету, Приозерск қаласының мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Қарағанды
облысының
облыстық
бюджетіне
Приозерск
қаласының
инфрақұры-
лымын
қолдауға
берілетін
ағымдағы
нысаналы
трансферт-
тер
Қарағанды облысы-
ның облыстық бюд-
жетіне Приозерск
қаласының инфра-
құрылымын ұстауға
берілетін ағымдағы
нысаналы транс-
ферттер беру.
Сумен жабдықтаудың
инженерлік жүйе-
сін жөндеу, өткіз-
гіш құбырларды,
тиек арқалығын
ауыстыру, жылу
оқшаулағыштарды
бөлшектеу және
монтаждау.
Мемлекеттік тұрғын
үй қорын жөндеуді
қамтамасыз ету
қаңтар-
желтоқ-
сан
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
Қарағанды
облысының
Әкімшілігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
- сарқынды суларды қайта айдау станцияларының 5 сорабын жөндеу;
- Приозерск қаласының N 2 су тоғанын жөндеу, 648 шаршы метр жабынды жөндеу және 648 шаршы метрге қалыңдығы 10 см. құйма құю, 2000 шаршы метр сылақ;
- 9,8 км. жылумен жабдықтау желісін жөндеу;
- әрлей отырып, қазандық жөндеу - 1 қазандық;
- тұрғын үйлерді жөндеу - 8 кіреберіс;
- 1 апатты үйді бөлшектеу;
- 3,7 км. көше жарығын жөндеу;
- қасбет жөндеу - 1972 шаршы метр.
Түпкі нәтиже:
- тұрғын үй коммуналдық және коммуналдық шаруашылығының тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Қаржы экономикалық нәтиже:
- сарқынды суларды қайта айдау станцияларының 1 сорабына кететін шығын - 558,5 мың теңге;
- N 2 су тоғанын жөндеуге (жалпы құрылыс жұмыстары) кететін шығын - 6901,9 мың теңге;
- 1 м жылумен жабдықтау желісін жөндеуге кететін шығын - 6291 мың теңге;
- әрлей отырып, қазандық жөндеуге кететін шығын - 7348,5 мың теңге;
- 1 кіреберісті жөндеуге кететін шығын - 29125 мың теңге;
- апатты үйді бөлшектеуге кететін шығын - 3749,6 мың теңге;
- 1 м. көше жарығын жөндеуге кететін шығын - 1069,9 мың теңге;
- 1 шаршы метр қасбетті жөндеуге кететін шығын - 375,3 мың теңге.
Уақытылығы:
- Жөндеу жұмыстарының бекітілген кестесіне сәйкес сумен және жылумен жабдықтау жүйелеріне ағымдық жөндеудің, мемлекеттік тұрғын үй қорын жөндеуді орындау.
Сапасы:
- бекітілген МЕМСТ-ке сәйкес халықты ауыз сумен үздіксіз қамтамасыз ету;
- толық су бөлумен қамтамасыз ету;
- жылу энергиясын үздіксіз тасымалдау;
- мемлекеттік тұрғын үй қорының нормативтік жай-күйін қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
380-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                    Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін
ажырату шеңберінде берілетін әкімшілік функцияларға ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 111 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение условий жизнедеятельности для населения города Приозерска.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение функционирования систем водоснабжения, водоотведения, теплоснабжения и санитарного состояния, обеспечение сохранности государственного жилищного фонда города Приозерска.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Целевые
текущие
трансферты
областному
бюджету
Карагандин-
ской области
на поддержа-
ние инфраст-
руктуры
города
Приозерска
Предоставление
целевых транс-
фертов областно-
му бюджету
Карагандинской
области на под-
держание инфра-
структуры города
Приозерска.
Ремонт инженер-
ных сетей водо-
снабжения, заме-
на трубопрово-
дов, запорные
арматуры, демон-
таж и монтаж
теплоизоляций.
Обеспечение
функционирования
систем водоснаб-
жения, водоотве-
дения и тепло-
снабжения.
Обеспечение
ремонта государ-
ственного жилищ-
ного фонда.
январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат
Карагандинс-
кой области
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- ремонт 5 насосов станции перекачки сточных вод;
- ремонт водозабора N 2 г. Приозерска для ремонта кровли 648 кв.м. и стяжка с толщиной 10 см. на 648 кв.м., штукатурка 2000 кв.м.;
- ремонт сетей теплоснабжения 9,8 км.;
- ремонт котла с облицовкой - 1 котел;
- ремонт жилых домов - 8 подъездов;
- демонтаж 1-го аварийного дома;
- ремонт уличного освещения 3,7 км.;
- ремонт фасада - 1972 кв.м.
Конечный результат:
- обеспечение стабильного функционирования жилищно-коммунального и коммунального хозяйства.
Финансово-экономический результат:
- затраты на ремонт 1 насоса станции перекачки сточных вод - 558,5 тыс. тенге;
- затраты на ремонт водозабора N 2 (общестроительные работы) - 6901,9 тыс. тенге;
- затраты на ремонт сетей теплоснабжения 1 м. - 6291 тыс. тенге;
- затраты на ремонт котла с облицовкой - 7348,5 тыс. тенге;
- затраты на ремонт 1 подъезда - 29125 тыс. тенге;
- затраты на демонтаж аварийного дома - 3749,6 тыс. тенге;
- затраты на ремонт 1 м. уличного освещения - 1069,9 тыс. тенге;
- затраты на ремонт 1 кв.м. фасада - 375,3 кв.м.
Своевременность:
- выполнение текущего ремонта систем водо, и теплоснабжения, ремонта государственного жилищного фонда в соответствии с утвержденными графиками ремонтных работ.
Качество:
- бесперебойное обеспечение населения питьевой водой, соответствующей утвержденной ГОСТом;
- обеспечение полного водоотведения;
- бесперебойная транспортировка теплоэнергии;
- обеспечение нормативного состояния государственного жилищного фонда.
ПРИЛОЖЕНИЕ 380
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
111 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на передаваемые административные функции в рамках
разграничения полномочий между уровнями государственного управления"
на 2007 год

1. Құны : 108101 мың теңге (бір жүз сегіз миллион бір жүз бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 10 қаңтардағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жергілікті органдардың қызметін, оларға жүктелген функцияларын барынша нәтижелі орындауына қол жеткізу үшін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Жергілікті органдар аппараттарын ұстау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
111
Облыстық
бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджетте-
ріне мемле-
кеттік
басқару
деңгейлері
арасындағы
өкілеттік-
тердің
аражігін
ажырату
шеңберінде
берілетін
әкімшілік
функция-
ларға ағым-
дағы ныса-
налық
трансферт-
тер
Жергілікті орган-
дар аппараттарын
ұстау үшін саны
112 бірліктегі
бекітілген штаттық
санының лимиті шегінде мемлекет-
тік басқару дең-
гейлері арасында
өкілеттіктерін ара
жігін бөлу шеңбе-
рінде берілетін
әкімшілік функ-
цияларға облыстық
бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалалары бюджет-
теріне мақсатты
трансферттер.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
облыстар,
Астана
және Алматы
қалала-
рының
әкімдері.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: мемлекеттік органдар деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде әкімшілік функцияларды толық беру.
Түпкі нәтиже: жергілікті органдарға берілген функцияларды жүзеге асыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: мемлекеттік қызметшілерді ұстау.
Уақтылығы: іс-шараларды белгіленген мерзімдерде орындау.
Сапасы: іс-шараларды толық көлемде орындау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
381-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі       Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Электрондық үкiмет шеңберiнде адами капиталды дамыту"
деген 116 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 123700 мың теңге (бip жүз жиырма үш миллион жетi жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы .

1. Стоимость:  108101 тысяча тенге (сто восемь миллионов сто одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 10 января 2006 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение деятельности местных органов для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.
5. Задачи бюджетной программы:  содержание аппарата местных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
111
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
передаваемые
администра-
тивные
функции в
рамках раз-
граничения
полномочий
между
уровнями
государст-
венного
управления
Целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на передаваемые  административные функции в рамках
разграничения полномочий между уровнями государственного управления для содержания аппарата местных
органов в
пределах утвержденного лимита штатной численности в количестве 112 единиц.
В тече-
нии года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: полная передача административных функций в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления.
Конечный результат: осуществление переданных функций местными исполнительными органами.
Финансово-экономический результат: содержание государственных служащих.
Своевременность: выполнение мероприятий в соответствии с установленными сроками.
Качество: выполнение мероприятий в полном объеме.
ПРИЛОЖЕНИЕ 381
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
233  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
116 "Развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства"
на 2007 год
1. Стоимость:  123700 тысяч тенге (сто двадцать три миллиона семьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсiздiктi жою.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : қызметтер спектрiн, ақпараттық ресурстарға және Интернетке қол жеткiзушiлiктi кеңейту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Электрондық
үкiмет
шеңберiнде
адами
капиталды
дамыту
Индустрия және
сауда саласында
ақпараттық
танымдық
веб-порталын құру
және оны өзектi-
лендiрудi
қамтамасыз ету.
Техникалық
жабдықтар мен
лицензияланған
бағдарламалық
өнiмдердi сатып
алу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан кyтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасы халқының индустрия және сауда саласындағы хабардарлық деңгейiн көтеру.
Түпкi нәтиже: ақпараттық теңсiздiктi төмендету.
Уақытылығы: мемлекеттік сатып алулар туралы жасалған шарттармен белгіленген мерзімдерге сәйкес.
Сапасы: Қазақстан Республикасы халқының Индустрия және сауда саласындағы ақпаратқа жедел қол жетімділігі.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  снижение в Республике Казахстан информационного неравенства.
5. Задачи бюджетной программы:  расширение спектра услуг и доступности информационных ресурсов и Интернет.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Развитие
человечес-
кого
капитала в
рамках
электронного
прави-
тельства
Создание и
обеспечение
актуализации
информационно-
познавательного
веб-портала в
сфере индустрии
и торговли.
Приобретение
технических
средств и
лицензионных
программных
продуктов.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: повышение уровня информированности населения Республики Казахстан в сфере индустрии и торговли.
Конечный результат: снижение информационного неравенства.
Своевременность: в соответствии с установленными сроками заключаемых договоров о государственных закупках.
Качество: оперативный доступ населения Республики Казахстан к информации в сфере индустрии и торговли.