Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан согласно приложениям 274, 275, 276, 277, 278, 279 (секретно), 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 274
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области индустрии и торговли" на 2004 год
1. Стоимость: 888117 тысяч тенге (восемьсот восемьдесят восемь миллионов сто семнадцать тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 12-14 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании", статьи 5-1 5-2 Закона Республики Казахстан от 18 июня 1996 года "Об экспортном контроле", Закон Республики Казахстан от 19 июня 1997 года "О государственной поддержке малого предпринимательства", Закон Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", статьи 6 17-1 21_ 23_ 24_ 28_ Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", статьи 6 14_ 16_ Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О сертификации", статьи 3 8__ 21-25 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", статьи 18 23_ 28_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений", Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота", Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан", статья 32 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", статьи 8 21_ Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках", Закон Республики Казахстан от 8 января 2003 года "Об инвестициях", Указ Президента Республики Казахстан от 28 августа 2002 года N 931 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о взаимном учреждении Торговых представительств, совершенное в городе Москве 21 октября 1992 года; постановление Президента Республики Казахстан от 2 апреля 1993 года N 1161 "Об утверждении Положения о торговых представительствах Республики Казахстан за границей", постановление   Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2201 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона "О лицензировании", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2201", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 1996 года N 120 "О создании автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1996 года N 1025 "О дополнительных мерах по внедрению автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством", постановление Правительства РК от 14 ноября 1996 года N 1389 "О ставках таможенных пошлин на ввозимые товары", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 715 "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах по ее реализации", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2000 года N 867 "Об утверждении квалификационных требований при лицензировании деятельности по поверке, производству и ремонту средств измерений", постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2000 года N 1282 "Об утверждении списка продукции, подлежащей экспортному контролю в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О концепции обучения государственных служащих", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N 1787 "О контроле соответствия продукции Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 384 "О конкурсах в области качества", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2001 года N 1532 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2000 года N 1826", постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2002 года N 996 "Вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1128 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715", постановление Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2002 года N 1220 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2002 года N 1222 "Об учреждении Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации", постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2003 года N 572 "Об утверждении Правил проведения государственными органами проверок деятельности субъектов малого предпринимательства", Указ   Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы. <*>
Сноска. Пункт 2 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі.  P031327 қаулысын қараңыз
"Бюджеттік жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегі  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 274, 275, 276, 277, 278, 279 (құпия), 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінiң 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
274-қосымша
Ескерту. 274-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен , 2004.12.31. N  197ааб қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Индустрия және сауда саласындағы уәкiлеттi органның
қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 888117 мың теңге (сегіз жүз сексен сегiз миллион бір жүз он жеті мың теңге). <*>
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының  12-14-баптары , "Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Заңының  5-1 ,  5-2-баптары , "Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттік қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 маусымдағы  Заңы ; "Қарудың жекелеген түрлерiнiң айналымын мемлекеттiк бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 желтоқсандағы  Заңы , "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының  6 ,   17-1 ,  21,   23,   24,   28-баптары , "Сертификаттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының  6 ,   14,   16-баптары , "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының  3 ,   8 ,   21-25-баптары , "Өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының  18,   23,   28-баптары , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттік аппараттың қызметiн жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 31 маусымдағы N 427  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын құру мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыз N 573  Жарлығы , "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегi Заңының  32-бабы , "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының  8 ,   21-баптары , "Инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 қаңтардағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру шаралары туралы" 2002 жылғы 28 тамыздағы N 931  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015-жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясы Үкiметiнiң арасында 1992 жылғы 21 қазанда Мәскеу қаласында жасалған сауда өкiлдiктерiнiң өзара қарым-қатынас мекемесi туралы келiсiм, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының шетелдегi сауда өкiлдiктерi туралы ереженi бекiту туралы" 1993 жылғы 2 сәуiрдегі N 1161  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2201 қаулысын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894  қаулысы , "Қару-жарақ, әскери техника, сондай-ақ олардың өндiрiсiмен байланысты шикiзаттар, материалдар, жабдықтар, технологиялар және қызметтерге экспорттық бақылау жасаудың автоматтандырылған жүйесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 30 қаңтардағы N 120  қаулысы , "Қару-жарақ, әскери техника, сондай-ақ олардың өндiрiс мен байланысты шикiзаттар, материалдар, жабдықтар, технологиялар және қызметтерге экспорттық бақылау жасаудың автоматтандырылған жүйесiн енгiзу жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 19 тамыздағы N 1025  қаулысы , "Әкелiнетiн тауарларға кеден бажының ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 14 қарашадағы N 1389  қаулысы , "Қазақстан Республикасындағы тауарларды (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037  қаулысы , "Қазақстан Республикасының бiрыңғай ақпараттық кеңiстiгiнiң және оны дамыту шараларының тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 29 шiлдедегi N 715  қаулысы ; "Өлшем құралдарын тексеру, шығару және жөндеу жөнiндегi қызметтi лицензиялау кезiндегi бiлiктiлiк талаптарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 7 маусымдағы N 867  қаулысы , "Экспорттық бақылауға жататын өнiмдер тiзiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 1 тамыздағы N 1282  қаулысы , "Қарудың жекелеген түрлерiнiң айналымын мемлекеттiк бақылау туралы" Қазақстан Pecпубликасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 тамыздағы N 1176  қаулысы , "Мемлекеттік қызметшiлердi оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706  қаулысы , "Қазақстан Республикасы өнiмiнiң сәйкестiгiн бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 29 қарашадағы N 1787  қаулысы , "Сапа саласындағы конкурстар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 26 наурыздағы N 384  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 8 желтоқсандағы N 1826 қаулысының күшi жойылған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 қарашадағы N 1532  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 12 қыркүйектегi N 996  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1128  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 18 қарашадағы N 1220  қаулысы , "Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы сауда өкiлдiгiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 19 қарашадағы N 1222  қаулысы , "Мемлекеттiк органдардың шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне тексеру жүргiзуiнiң ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 17 маусымдағы N 572  қаулысы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388  Жарлығы . <*>

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата и территориальных органов Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций. Обновление теоритических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей. Разъяснение основных положений Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы (далее - Госпрограмма). <*>
Сноска. Пункт 4 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов центральных и территориальных подразделений Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан, обеспечение приобретения активов. Представление интересов Республики Казахстан в Российской Федерации в сфере внешней торговли, а также содействие развитию торгово-экономических связей между Республикой Казахстан и зарубежными странами. Обеспечение процесса вступления Республики Казахстан в ВТО, повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние дея-
тельности
уполномо-
ченного
органа в
области
индустрии
и торговли
2         001  Аппарат    Содержание центрального   В те-  Минис-
централь-  аппарата Министерства     чение  терство
ного       индустрии и торговли      года   индуст-
органа     Республики Казахстан и           рии и
его комитетов согласно           торговли
утвержденному лимиту             Респуб-
штатной численности в            лики
количестве 335 единиц, в         Казах-
том числе проведение             стан
мероприятий по реализации
стратегии индустриально-
инновационного развития.
Содержание и аренда авто-
транспорта в количестве
16 единиц согласно уста-
новленному нормативу
положенности. Ведение
каталогов продукции в том
числе:
продукции, выпускаемой
предприятиями малого биз-
неса;
продукции, выпускаемой
предприятиями топливно-
энергетического комплекса;
продукции, выпускаемой
иными предприятиями
Республики Казахстан.
Проведение конкурса "Луч-
шие товары Казахстана" и
присуждение премии Прави-
тельства Республики Ка-
захстан, в том числе:

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi орталық аппаратының, оларға жүктелген функцияларды тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн қызметiн қамтамасыз ету; кәсiби қызмет саласында бiлiм беру бағдарламалары бойынша өз лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау үшiн ұсынылған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес аумақтық және практикалық бiлiмдi, бiлiктiлiктi және дағдыларды жаңарту. Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасының (бұдан әрi - Мемлекеттiк бағдарлама) негізгі ережелерiн түсiндiру. <*>
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiнiң орталық және аумақтық бөлiмшелерiн аппараттарын қаржыландыру, активтер сатып алуын қамтамасыз ету. Peсей Федерациясының сыртқы сауда саласындағы Қазақстан Республикасының мүдделерiн таныту, Қазақстан Республикасы мен шетел елдерiнiң арасындағы сауда-экономикалық байланыстардың дамуына жәрдемдесу. Қaзақстан Республикасының ДСҰ-ға кiруi процесiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   001      Индустрия жә.
не сауда са.
ласындағы
уәкiлеттi
органның
қызметiн
қамтамасыз
ету
2        001 Орталық ор.   Қазақстан Республи.   Жыл    Қазақстан
ганның ап.    касы Индустрия және  ішінде  Республика.
параты        сауда министрлігі.           сының Ин.
нің орталық аппа.            дустрия және
ратын және оның              сауда ми.
комитеттерiн штат            нистрлігі
санының бекiтiлген
лимитi 335 бiрлiк
санда - 295 540,0
мың теңгеге сәйкес
қамту, оның iшiнде
индустриялық инно.
вациялық даму
стратегиясын iске
асыру бойынша
iс-шаралар жүргiзу.
Өнiмдер тiзiмде.
месін жүргiзу оның
ішінде:
шағын бизнес кәсіп.
орындары шығаратын
өнiмдер;
отын-энергетикалық
кешен кәсiпорындары
шығаратын өнiмдер;
Қазақстан Респуб.
ликасының өзге де
кәсіпорындары шы.
ғаратын өнiмдер.
"Қазақстанның үздiк
тауарлары" конкурсын
өткiзу және Қазақ.
стан Республикасы
Үкiметiнiң сыйлығын
беру оның ішiнде:

1) организация экспертной
оценки:
проведение обучающего
семинара по критериям
конкурсов;
проведение экспертизы
материалов конкурсантов
независимыми экспертами
(консультантами);
выезд экспертов на места;
представление экспертных
заключений всем участникам
конкурса;
2) организация церемонии
награждения лауреатов
Премии Правительства Рес-
публики Казахстан и прове-
дение Республиканского
конкурса-выставки "Лучшие
товары Казахстана" - 2
дня, в том числе:
аренда помещения;
оформление помещения;
3) Издание каталога "Луч-
шие товары Казахстана".
Ведение и издание государ-
ственного кадастра граж-
данского и служебного
оружия и патронов к нему.
Аккредитация органов по
сертификации, испытатель-
ных и измерительных лабо-
раторий, в том числе:
аккредитация 71 организа-
ций, претендующих на право
проведения работ по серти-
фикации и сертификационные
испытания, по поверке,
производству и ремонту
средств измерений, в том
числе командировочные рас-
ходы специалистов уполно-
моченного о стандартиза-
ции, метрологии и сертифи-
кации на проведение аттес-
тационных обследований,
услуги связи и почты.
Выполнение функций лицен-
зиаров, в том числе:
в области строительства:
лицензирование в сфере
архитектурной, градострои-
тельной и строительной
деятельности, ведение
учета выданных лицензий,
приобретение услуг по
изготовлению бланков
лицензий с приложениями в
количестве 161926 штук;
в области экспортного
контроля:
лицензирование в сфере
экспортного контроля
приобретение услуг по
изготовлению бланков
лицензий на экспорт и им-
порт, видов деятельности
в количестве 10000 штук;
в области стандартизации:
приобретение услуг по
изготовлению бланков
лицензий в количестве 200
штук с приложениями, ат-
ласа цветов "Pantone",
расходных материалов,
изготовление эталонного
образца Государственного
герба и флага.
Сопровождение информацион-
ной системы Государствен-
ного фонда стандартов;
информационной системы
экспортного контроля Рес-
публики Казахстан, сис-
темно-техническое обслужи-
вание и телекоммуникацион-
ные услуги Автоматизиро-
ванной системы экспортного
контроля.
Сопровождение информацион-
ных систем Министерства
индустрии и торговли
Республики Казахстан, в
том числе:
приобретение услуг по под-
ключению и использованию
сети Интернет (163 поль-
зователя),
системно-техническое
обслуживание вычислитель-
ной техники (компьютеров
175 единиц, принтеров 47
единиц);
сопровождение информа-
ционных систем централь-
ного аппарата.
Сопровождение информа-
ционных систем по Государ-
ственной программе разви-
тия и поддержки предприни-
мательства в Республике
Казахстан, в том числе:
1. Закупка услуг по сопро-
вождению информационной
системы и веб-сайта по
предпринимательству
www.romb.kz;
2. Услуги по техническому
и системному обслуживанию
информационной системы
(компьютеров - 22, прин-
теров - 10);
3. Приобретение услуг по
подключению к сети Интер-
нет;
4. Закупка комплектующих,
запасных частей и расход-
ных материалов.
Совершенствование мер по
государственной поддержке
инвестиций, в том числе:

1) Сараптамалық
бағалауды ұйымдас.
тыру:
конкурс критерийле.
рi бойынша оқыту ce.
минарларын өткiзу;
тәуелсiз сарапшылар
(консультанттар) кон.
курсқа қатысушылар.
дың материалдарына
caраптама жүргiзедi;
сарапшылардың белгі.
лi бiр жерлерге жол
жүруi;
барлық конкурсқа
қатысушыларға са.
раптамалық қорытын.
дыларды ұсыну.
2) Қазақстан Рес.
публикасының Үкi.
меті Сыйлығының
иегерлерiн мара.
паттау рәсiмiн
ұйымдастыру және
"Қазақстанның
үздiк тауарлары"
конкурс-көрмесiн
өткiзу - 2 күн
үй-жайды жалға
алу;
үй-жайды безен.
дiру.
3) "Қазақстанның
үздiк тауарлары"
тiзiмдемесiн шы.
ғару.
Азаматтық және
қызметтік қару
мен оның оқ-
дәрілерінің
мемлекеттiк ка.
дастрын жүргiзу
және шығару
Сертификаттау
жөнiндегі орган.
дарды, сынау
және өлшеу зерт.
ханаларын тiркеу
оның ішінде:
сертификаттау
және сертифи.
каттық сынау
жөнiндегi,
өлшем құралдарын
тексеру, өндiру
және жөндеу
жөнiндегі жұмыс.
ты жүргізу құ.
қығына иелік
ететiн 71 ұйымды
тiркеу, оның iшiн.
де стандарттау,
метрология және
сертификаттау
жөнiндегі уәкі.
летті орган ма.
мандарының аттес.
тациялық зерттеу.
лер, байланыс жә.
не пошта қызмет
көрсетулерiн
жүргізуге ісса.
парлық шығыстары.
Лицензиарлардың
функцияларын оның
ішінде:
құрылыс саласын.
да:
сәулет, қала құ.
рылысы және құ.
рылыс қызметi
саласындағы ли.
цензиялау, берiл.
ген лицензиялар.
дың есебiн жүргі.
зу, 161926 дана
қосымшаларымен
лицензия бланка.
ларын дайындау
бойынша қызмет.
тер көрсетудi
сатып алу;
экспорттық бақылау
саласында:
экспорттық бақылау
саласындағы лицен.
зиялау, экспортқа
және импортқа, қыз.
мет түрлерiне ар.
налған 10 000 дана
лицензия бланкіле.
рiн дайындау жөнiн-
дегi қызметтердi
сатып алу;
стандарттау сала.
сында:
"Pantone" түстi
атлас қосымшасы
бар 200 дана лицен.
зия бланкілерiн
дайындау жөнiндегi
қызметтердi сатып
алу, шығыс материал-
дары, мемлекеттiк
елтаңба мен жалаудың
эталондық үлгiсiн
әзiрлеу.
Стандарттар мемле.
кеттік қорының
ақпараттық жүйесiн
сүйемелдеу оның
iшiнде:
Жинақтауды автомат.
тандыру, стандарт.
тау, метрология
және сертификаттау
жөнiндегi ақпарат.
тарды өңдеу, беру
және бейнелеу -
нормативтiк құжат.
тарды сканерлеу
және аудару.
Құрал-жабдықтарды
орнату және профи.
лактикалық қызмет
көрсету,
нормативтiк құжат.
тарды iздеу мақса.
тында деректер
базасымен жұмыс;
нормативтік құжат.
тарды электрондық
нысанға сканерлеу
және аудару;
нормативтiк құжат.
тар бойынша CD-
дискiлердi құру;
нормативтiк құжат.
тар бойынша сер.
вистiк қызмет
көрсету.
Мемстандарттың 3
ААЖ-сы үшін ДБ
құру бойынша
жұмыстар жүргiзу:
НҚ-ны талдау және
жүйелеу;
НҚ-ны жинау, өңдеу
және электрондық
нысанға аудару;
Қазақстан Респуб.
ликасының Экспорт.
тық бақылау жүйе.
сiн ақпараттық
сүйемелдеу, оның
iшiнде:
Экспорттық бақы.
лаудың автомат.
тандырылған жүй.
есiне техникалық
қызмет көрсету,
Экспорттық бақы.
лаудың автомат.
тандырылған жүй.
есіне жүйелiк
қызмет көрсету,
Экспорттық бақы.
лаудың автомат.
тандырылған жүйе.
сiне телекоммуни.
кациялық қызмет
көрсету;
Қазақстан Респуб.
ликасы Индустрия
және caуда ми.
нистрлігінің
ақпараттық жүйе.
лерiн сүйемелдеу,
оның iшiнде:
құралынған кабель
желілерiн, 163
пайдалану элек.
трондық поштаны,
163 пайдалану
әкімшілiктендiру
бойынша қызмет
көрсетулер,
министрлiктің
барлық құрылымдық
бөлімшелерi мен
Комитеттерiн қоса
алғандағы ақпарат.
тық ресурстарды
қорғауды қамтама.
сыз ету; есептеуiш
техникаға жүйелiк-
техникалық қызмет
көрсету; орталық
аппараттың ақпа.
раттық жүйелерiн
сүйемелдеу;
3 бiрiздендiрiлген
деректер базасын
сүйемелдеу бойынша
бағдарлама құрас.
тырушылардың қызмет
көрсетулерi.
Қазақстан Республи.
касындағы кәсіпкер.
лікті дамыту мен
қолдаудың мемлекет.
тiк бағдарламасы
жөнiндегi ақпарат.
тық жүйелердi сүйе.
мелдеу
1. Ақпараттық жүйе.
лердi сүйемелдеу
бойынша қызмет
көрсетулерді сатып
алу;
2. Ақпараттық жүйе.
лердi және кәсiпкер.
лiк жөнiндегі веб-
сайтты www.romb.kz
техникалық және
жүйелiк қызмет
көрсету жөнiнде
қызмет көрсетулер;
3. Телекоммуника.
циялық қызмет көр.
сетулер;
4. Жинақтаушы және
ҚЖКЖ шығыс материал.
дарын сатып aлу.
Инвестицияларды
мемлекеттік қолдау
бойынша шараларды
жетілдіру оның
iшiнде:

1) изготовление рекламно-
информационной продукции
(размещение информации в
Средствах Массовой Инфор-
мации, обновление Вэб-
сайта - www.kazinvest.kz);
2) организация и проведе-
ние саммитов, конференций,
семинаров;
3) совершенствование Мето-
дологии определения переч-
ня приоритетных видов
деятельности для формиро-
вания Перечня приоритетных
видов деятельности.
Обеспечение деятельности
Совета иностранных инвес-
торов при Президенте
Республики Казахстан
(аренда помещений, транс-
порта, оборудования для
синхронного перевода и
звукоусиления, услуги
связи, фото-услуги, цветоч-
ное оформление, предста-
вительские расходы.).
Содействие экспортопрод-
вижению казахстанских
товаров путем проведения
выставочно-ярмарочной
деятельности, в том числе:
1) проведение выставки в
городе Брюсселе (Королев-
ство Бельгия);
2) участие в Ганноверской
ярмарке - город Ганновер
(Федеративная Республика
Германия);
3) проведение Республикан-
ского семинара совещания
по вопросам внутренней и
внешней торговли, город
Астана (Республика Казах-
стан);
4) экономический форум
"Казахстан - Россия:
перспективы стратегичес-
кого партнерства".
Обеспечение защиты эконо-
мических интересов оте-
чественных товаропроизво-
дителей на внутреннем
рынке мерами нетарифного
регулирования, содействие
экспорту и урегулирование
внешнеторговых споров.
Разъяснение основных положений
Госпрограммы, в том числе:
изготовление брошюр, выпуск
наглядного материала по
механизмам реализации
Госпрограммы, публикации
в республиканских средствах
массовой информации
материалов разъяснительного
характера, производство,
прокат видеороликов,
тематических телепрограмм.
3         002  Аппараты   Содержание территориаль-  В те-  Минис-
террито-   ных подразделений Минис-  чение  терство
риальных   терства индустрии и тор-  года   индуст-
органов    говли Республики Казах-          рии и
стан согласно утвержден-         торговли
ного лимита штатной чис-         Респуб-
ленности в количестве 290        лики
единиц. Содержание и             Казах-
аренда автотранспорта в          стан
количестве 32 единиц
согласно утвержденному
нормативу положенности.
Покупка и испытания
образцов товаров для
осуществления государст-
венного надзора за их
качеством и их безопас-
ностью в сфере их реали-
зации, в том числе:
1) осуществление покупок
5040 образцов товаров по
следующим направлениям:
товары народного потреб-
ления, контактирующие с
кожей человека, пищей и
водой;
строительные материалы и
конструкции;
лекарственные средства;
медицинские изделия и
средства санитарно-гигие-
нического назначения;
продукты сельскохозяйст-
венного производства и
пищевой промышленности;
топливное сырье;
игрушки,
государственными
инспекторами террито-
риальных органов;

1) жарнамалық-
ақпараттық өнiмдi
әзiрлеу,
саммиттер, конфе.
ренциялар, семинар.
лар ұйымдастыру
және өткiзу - 11000
мың теңге;
2) қызметтiң басым.
дықты түрлерінiң
тiзбесiн айқындау.
дың әдiснамасын
жетiлдiру, қызмет.
тiң басымдықты
түрлерінiң тiзбесi
жобасын әзiрлеу;
3) Қазақстан Рес.
публикасы Прези.
дентiнiң жанын.
дағы Шетел инвес.
торлары кеңесінiң
қызметін қамтама.
сыз ету (үй-жайды
жалға алу, аудар.
машылардың қызмет
көрсетулерi, бай.
ланыс, көліктік
қызмет көрсетулер,
веб-сайтты қолдау).
Қазақстандық тауар.
лардың экспорттық
қозғалысына көрме.
лiк-жәрмеңкелiк
жұмыстар жүргізу
арқылы жәрдемдесу,
оның iшiнде:
1) Брюссель қала.
сында көрме өткiзу
(Бельгия Король.
дігі);
2) Ганноверлiк
жәрмеңкеге қатысу,
Ганновер қ-сы
(Германия Федера.
тивтік Республи.
касы);
3) Астана қала.
сында (Қазақстан
Республикасы)
ішкі және сыртқы
сауда мәселелерi
жөнiнде республи.
калық семинар өт.
кiзу;
4) "Қазақстан-Ре.
сей басымдықты
стратегиялық
әрiптестiк".
Отандық тауар
өндiрушiлердің
ішкi рыноктағы
экономикалық мүд.
делерін тарифтiк
реттеу шарасы
арқылы қорғауды
қамтамасыз ету,
экспортқа жәрдем.
десу және сыртқы
сауда дауларын
реттеу.
Мемлекеттік бағ-
дарламаның негізгі
ережелерiн түсiндiру,
соның iшiнде: брошю-
ралар дайындау, Мем-
лекеттік бағдарламаны
iске асыру тетiктерi
жөніндегі көрнекi
материалды шығару,
республикалық бұқа-
ралық ақпарат құрал-
дарында түсiндiру
сипатындағы материал-
дарды жариялау, бей-
нероликтерді, тақы-
рыптық телебағдарла-
маларды шығару,
жалға беру. <*>
3        002  Аумақтық     Қазақстан Республи.  Жыл    Қазақстан
органдар.    касы Индустрия және  iшiнде Республисы.
дың аппа.    сауда министрлігі.          ның Индустрия
раттары      нің орталық аппара.         және сауда
тын және оның коми.         министрлігі
теттерін штат саны.
ның бекiтілген ли.
митi 290 бiрлiк
санда сәйкес қамту.
Тауарларды сатып
алу және олардың
сапасы мен өткiзу
саласындағы қауіп.
сiздігін мемлекет.
тік қадағалауды
жүзеге асыру үшiн
үлгілерiн сынау,
оның iшiнде:
1) Мынадай бағыт.
тағы 5040 тауарлар
үлгiлерін сатып
алуды жүзеге асы.
ру: халық тұтына.
тын, адам терiсі.
не, тамақ пен суға
әсер ететін тауар.
лар;
құрылыс материал.
дары мен құрастыр.
малар;
дәрi-дәрмектiк
заттар;
санитарлық-гигиена.
лық мақсаттағы ме.
дициналық бұйымдар
мен заттар;
ауылшаруашылық өң.
дiрiсiнің және
азық-түлiк
өнеркәсiбінiң
азық-түлiктерi;
отындық шикiзат;
Ойыншықтар.
Аумақтық орган.
дардың мемлекет.
тiк инспектор.
лары;

2) проведение испытания
приобретенной продукции
аккредитованными лаборато-
риями - 5040 покупок.
4         007  Повышение  Приобретение услуг по     В те-  Минис-
квалифи-   повышению квалификации    чение  терство
кации      государственных служащих  года   индуст-
государ-   согласно утвержденному           рии и
ственных   плану повышения квалифи-         торговли
служащих   кации. Среднегодовое             Респуб-
количество обучающихся           лики
государственному языку -         Казах-
120 человек.                     стан
Подготовка экспертов-
аудиторов международного
уровня, в том числе:
финансирование обучения и
проведения стажировок
специалистов на звание
экспертов-аудиторов
международного уровня -
не менее 10 человек.
5         009  Мате-      Обеспечение территориаль- В те-  Минис-
риально-   ных органов Министерства  чение  терство
техничес-  индустрии и торговли      года   индуст-
кое осна-  Республики Казахстан 5           рии и
щение      единицами передвижных            торговли
государ-   лабораторий (на базе             Респуб-
ственных   автомашины), укомплекто-         лики
органов    ванных оборудованием и           Казах-
средствами измерений.            стан
1. Приобретение компью-
терной и сетевой техники,
в том числе:
1.1 Персональных компью-
теров - 42 единицы;
1.2 Сервера - 1 единицы;
1.3 Mcafee Webshield
(антивирусный шлюз для
почтового сервера, 200
лицензий) - 1 единицы;
1.4 Системы защиты PIX
Firewall 515 - 1 единицы.
6         100  Обеспече-  Содержание торгового      В те-  Минис-
ние дея-   представительства Респуб- чение  терство
тельности  лики Казахстан в Россий-  года   индуст-
торговых   ской Федерации в коли-           рии и
предста-   честве 8 человек.                торговли
вительств  Приобретение 1 единицы           Респуб-
за рубежом автотранспорта, 2 единиц         лики
персональных                     Казах-
компьютеров.                     стан
7         101  Вступление Расходы Министерства      В те-  Минис-
Казахстана индустрии и торговли по   чение  терство
во Всемир- вступлению Казахстана в   года   индуст-
ную торго- ВТО, в том числе:                рии и
вую орга-  содержание представителей        торговли
низацию    Министерства индустрии и         Респуб-
торговли Республики Ка-          лики
захстан по вопросам ВТО в        Казах-
Постоянном Представитель-        стан
стве Республики Казахстан
в Женеве;
оплата услуг профессио-
нальных переводчиков
английского языка в го-
роде Астане и в городе
Женеве на многосторонних
переговорах, а также
перевод материалов;
финансирование расходов
связанных с проведением
научно-исследовательских
работ по вопросам ВТО по
4 направлениям;
услуги международной
связи с Секретариатом
Всемирной торговой орга-
низации и со странами-
членами Рабочей группы
(около 30 стран), Интер-
нет;
приобретение прочих това-
ров для реализации данной
программы;
представительские расходы.
Сопровождение системы
информационного центра по
взаимодействию со Всемир-
ной торговой организацией
по вопросам стандартиза-
ции, метрологии, сертифи-
кации и аккредитации,
в том числе телекоммуни-
кационные услуги.
Развитие информационного
центра по взаимодействию
с Всемирной торговой
организацией, в том числе
приобретение:
Стойки для серверов
(с ИБП) - 2 единицы;
Консольного терминала для
7 серверов - 1 единицы;
CD-принтера - 1 единицы;
Модемов для выделенных
каналов FlexDSL - 3 еди-
ницы;
Жестких дисков - 12 еди-
ниц;
SCSI-2 Адаптер - 1 еди-
ницы;
Источников бесперебойного
питания - 3 единицы;
Концентраторов - 2 еди-
ницы.
Разработка программного
обеспечения для информа-
ционной системы "Проведе-
ние расчетов по импортным
таможенным пошлинам и
тарифным предложениям
Республики Казахстан".
Приобретение программного
продукта "Oracle" - 2
лицензии, программного
продукта на обеспечение
информационной безопас-
ности - 38 комплектов.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к ; от 31 декабря 2004 года N 197ааб .

2) Тiркелген зерт.
ханаларда сатып
алынған өнiмдi
сынауды жүргiзу
- 5040 сатып алу.
4        007  Мемлекеттiк  Мемлекеттiк қызмет.  Жыл    Қазақстан
қызметшiлер. шілердің біліктiлі.  ішінде Республика.
дiң білік.   гін арттыру жөнiн.          сының Индус.
тiлігiн арт. дегі қызмет көрсе.          трия және
тыру         тулердi білікті.            сауда ми.
лікті арттырудың            нистрлігі
бекiтiлген жоспа.
рына сәйкес сатып
алу -, оның iшiнде
мемлекеттiк тiлді
оқыту - оқитын.
дардың орташа жыл.
дық саны - 120 адам.
Халықаралық деңгей.
дегi сарапшы-ауди.
торлар даярлау,
оның iшiнде:
оқытуды қаржылан.
дыру және халықара.
лық деңгейдегі са.
рапшы-аудитор ата.
ғы үшiн мамандар.
ды тағылымдамадан
өткiзу - кемiнде 10
адам.
5        009  Мемлекеттiк  Қазақстан Республи.  Жыл    Қазақстан
органдарды   касы Индустрия және  iшiнде Республикасы.
материалдық  сауда министрлiгі.          ның Индустрия
-техникалық  нің аумақтық орган.         және сауда
жарақтанды.  дарын жылжымалы             министрлігі
ру           зертханалармен,
жасақталған жабдық.
тармен және өлшем
құралдарымен қамта.
масыз ету.
Кемiнде 5 дана
жылжымалы зертха.
налар сатып алу
(автомашина ба.
засында).
1. Компьютерлiк жә.
не желілік техника.
ны caтып алу -
8661,0 мың теңге
оның ішiнде:
1.1.Дербес компью.
тер - 42 дана;
1.2. Сервер - 1
дана;
1.3. Mcafee
Webshield (пошталық
сервер үшін вирусқа
қарсы шлюз, 200 ли.
цензия) - 1 дана;
1.4. РIХ Firewall
515, 3 tast
ethernet ports 64
MB RAM - 1 дана.
6        100  Шет елдегі   Қазақстан Республи.  Жыл    Қазақстан
сауда өкiл.  касының Ресей        iшiнде Республикасы.
дiктерiнiң   Федерациясындағы            ның Индустрия
қызметiн     саны 8 адамнан тұ.          және сауда
қамтамасыз   ратын сауда өкiлді.         министрлігі
ету          гін қамту. 1 бiрлiк
автокөлiк, 2 бiрлiк
дербес компьютер
сатып алу.
7        101  Қазақстан.   Индустрия және сау.  Жыл    Қазақстан
ның Дүние.   да министрлігінiң    iшiнде Республикасы.
жүзілік      шығыстары:                  ның Индустрия
сауда ұйы.   Индустрия және сау.         және сауда
мына кiруi   да министрлiгiнiң           министрлігі
Женевадағы Қазақстан
Республикасының Тұ.
рақты Өкiлдігіндегi
ДСҰ-ға кiру мәселе.
лері жөнiндегi өкiл.
дерiн қамту;
Астана қаласындағы
және Женева қала.
сындағы көп жақты
келiссөздердi,
сондай-ақ материал.
дарды аударуды
жасайтын ағылшын
тілінiң кәсiби
аудармашыларының
қызмет көрсетуле.
рiн төлеу;
ДСҰ мәселелерi
бойынша 4 бағытта
ғылыми-зерттеу
жұмыстарын жүргі.
зумен байланысты
қаржылық шығыстар;
Дүниежүзілiк сауда
ұйымының Хатшылы.
ғымен және Жұмыс
тобына мүше-елдер.
мен (30 шақты ел)
халықаралық байла.
ныстық қызмет көр.
сетулер, Интернет;
осы бағдарламаны
iске асыру үшiн
өзге де тауарларды
сатып алу;
өкiлеттік шығыстар.
Дүниежүзілiк сауда
ұйымымен стандарт.
тау, метрология,
сертификаттау және
тiркеу жөнiндегі
мәселелер бойынша
өзара iс-қимыл
жасасу жөнiндегi
ақпараттық орталық.
тың жүйесiн сүйе.
мелдеу оның ішiнде:
ДСҰ мен ДСҰ-ға
мүше-елдердiң ха.
барламаларын өңдеу;
"ДСҰ-ның Ақпараттық
орталығының хабар.
шысы" журналын
шығару;
Профилактикалық
iс-шаралар, қосалқы
бөлшектер сатып алу,
портты жалға алу,
жабдықты кезектi
жөндеудi орындау,
қолда бар техниканы
жаңғырту.
Дүниежүзілiк сауда
ұйымымен өзара iс-
қимыл жасасу жөнiн.
дегi ақпараттық
орталықты дамыту,
оның ішінде:
Мынадай жабдықтар.
ды сатып алу:
Серверлерге тұғыр.
лар (ИБП)
7 серверге консоль.
ды терминал
СР-принтерлер
Бөлiнген арналар
үшін модемдер
Үздiксiз тоқ бе.
ретін көздер
24-порттың кон.
центраттары
Факс-аппарат
Бөлiнген желілер.
дi тарту
Телефон желілер.
iн тарту
"Қазақстан Рес.
публикасының
импорттық кеден
баждары мен та.
рифтiк ұсыныста.
ры бойынша есеп
айырысулар жүр.
гiзу" ақпараттық
жүйе құруды қам.
тамасыз ету.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан задач и функций. Повышение профессионального уровня государственных служащих, согласно требованиям профессиональной государственной службы в соответствии с современными экономическими условиями, проведение пропагандистской работы по разъяснению основных положений Госпрограммы. <*>
Сноска. Пункт 7 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
Приложение 274-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 274-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов
Астаны и Алматы на строительство жилья" на 2004 год
1. Стоимость: 12460000 тысяч тенге (двенадцать миллиардов четыреста шестьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Послание Президента народу Казахстана от 19 марта 2004 года "К конкурентоспособному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации", Указ Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация жилищной политики
5. Задачи бюджетной программы: начало строительства жилья в рамках реализации жилищной политики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы(под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программы)!                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !    4     !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   002       Кредито-    Определение условий         В    Минис-
вание       кредитования местных     течение терство
областных   исполнительных органов    года   индустрии
бюджетов,   по нулевой ставке               и торговли
бюджетов    вознаграждения                   Респуб-
городов     (интереса) на                    лики
Астаны и    строительство жилья,             Казах-
Алматы на   утверждаемых                     стан
строи-      Правительством
тельство    Республики Казахстан;
жилья       выделение кредитных
ресурсов местным
исполнительным органам
в соответствии с
кредитными соглашениями.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігіне жүктелген функцияларды сапалы және уақытында орындау. Қазiргi заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес мемлекеттiк қызметтің кәсiби талаптарына сай мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн арттыру, Мемлекеттiк бағдарламаның негiзгi ережелерiн түсiндiру жөніндегі насихаттау жұмыстарын жүргізу. <*>
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
274-1-қосымша
Ескерту. 274-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Тұрғын үй салуға облыстық бюджеттерге, Астана және
Алматы қалаларының бюджеттерiне кредиттер беру"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 12460000 мың теңге (он екi миллиард төрт жүз алпыс миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң " Лицензиялау туралы ", Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Бәсекеге қабiлетті Қазақстанға, бәсекеге қабiлеттi экономикаға, бәсекеге қабiлеттi ұлтқа" атты Қазақстан халқына  Жолдауы ; "Қазақстан Республикасындағы тұрғын ұй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінiң 2004 жылғы 11 маусымындағы N 1388  Жарлығы ; "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: тұрғын үй саясатын iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тұрғын үй саясатын iске асыру шеңберiнде тұрғын үй құрылысын салуды бастау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   002       Тұрғын үй са. Қазақстан Республи. Жыл     Қазақстан
луға облыстық касының Үкiметi бе. ішінде  Республи.
бюджеттерге,  кiтетiн тұрғын үй           касының
Астана және   салуға арналған             Индустрия
Алматы қала.  сыйлықақының (мүд.          және сауда
ларының бюд.  денiң) нөлдiк став.         министрлігі
жеттеріне     касы бойынша жергі.
кредиттер     лікті атқару орган.
беру          дарының кредит беру
шарттарын айқындау;
Кредиттік келiсiм.
дерге сәйкес жергі.
лікті атқару орган.
дарына кредит ре.
сурстарын бөлу
__________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: начало строительства жилья в рамках реализации жилищной политики.
Приложение 275
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 003
"Ликвидация рудников Миргалимсайского месторождения"
на 2004 год
1. Стоимость: 551517 тысяч тенге (пятьсот пятьдесят один миллион пятьсот семнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 1997 года N 1488 "О создании Республиканского государственного предприятия "Кентауликвидрудник".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: ликвидация рудников Миргалимсайского месторождения.
5. Задачи бюджетной программы: проведение работ по завершению ликвидации рудников Миргалимсайского месторождения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   003        Ликвидация Согласно проекту "Ликви-  В те-  Минис-
рудников   дация рудников Миргалим-  чение  терство
Миргалим-  сайского месторождения    года   индуст-
сайского   выше 13 горизонта",              рии и
рождения   утвержденного в установ-         торговли
ленном порядке:                  Респуб-
1) завершение ликвидации         лики
(засыпка) горных вырабо-         Казах-
ток, перекрытие вентиля-         стан
ционных каналов, транс-
портных уклонов, штолен
и стволов:
перекрытие на поверхнос-
ти (14 штук);
ограждение на поверхности
(15 штук);
перекрытие в стволе (10
штук);
перекрытие в шурфе (1
штука);
перекрытие в восстающем
(3 штуки);
перекрытие (3 штуки);
установить перемычку в
транспортном уклоне
(6 штук);
2) засыпка провалов;
3) выплата компенсаций:
за жилье, находящихся в
черте возможного сдвижения
земной поверхности, в слу-
чае сноса и обрушения, в
том числе:
212 жилых дома;
производственные здания и
инженерные сети, находя-
щихся в черте возможного
сдвижения земной поверх-
ности, согласно проекту;

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: Тұрғын үй саясатын iске асыру аясында тұрғын үй салуды бастау
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
275-қосымша
Ескерту. 275-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.31. N  197ааб қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мырғалымсай кен орны кеніштерiн жою"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 551517 мың теңге (бec жүз елу бiр миллион бес жүз он жетi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Кентаукеніштерiнжою" Республикалық мемлекеттiк кәсiпорын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 4 қазандағы N  1488  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Мырғалымсай кен орынының кеніштерiн жою.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Мырғалымсай кен орынының кеніштерiн жою жөнiндегі жұмыстарды жүргiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   003      Мырғалымсай   Белгіленген тәртiп.  Жыл     Қазақстан
кен орны ке.  пен бекітілген       ішінде  Республика.
нiштерiн жою  "Мырғалымсай тау             сының Ин.
-кен орынының 13             дустрия
жиектен жоғары               және сауда
кендерiн жою                 министрлігі
туралы" жобаға
сәйкес:
1) тау өндiрiсте.
рiн жою (көму), жел.
деткiштiк арналарды,
көлiк еңiстерiн,
қазбалар мен оқпан.
дарды жабу;
бетін жабу (14 дана);
бетін қорғау
(15 дана);
оқпандағы жабын
(10 дана);
шурфтағы жабын
(1 дана);
қалдықтарды жабу
(3 дана);
жабу (3 дана);
көлiктік еңiске
қосқыш орнату
(6 дана);
2) опырылған жер.
лердi төгу;
3) мыналар: бұзылу
және опырылу жағдай.
ындағы жер бетi
қозғалуы мүмкiн шек.
те тұрған тұрғын
үйлер, оның iшiнде:
212 тұрғын үй;
жер беті қозғалуы
мүмкiн шекте жұмыс
iстеп тұрған өндi.
рiс және инженерлiк
жүйе үшiн жобаға
сәйкес өтемақылар
төлеу.

4) (подпункт исключен -
от 31 декабря 2004 года
N 197ааб );
5) проходка подземного
коллектора для сброса
шахтных вод из старого
ствола в канал парка
"Горняк" согласно проекту;
6) открытый канал аварий-
ного сброса шахтных вод от
провала в районе базы
продснаба до речки
Карачик;
7) проектно-изыскательские
работы;
8) производственный мони-
торинг по наблюдению за
земной поверхностью и
подземных вод (в течение
года);
9) компенсация за дейст-
вующие производства и
инженерные сети, находя-
щиеся в зоне возможного
сдвижения земной поверх-
ности;
10) непредвиденные затраты;
11) эксплуатационные рас-
ходы РГП "Кентауликвидруд-
ник", в том числе по видам
расходов:
заработная плата - 108
человек;
командировочные расходы -
450 чел/дней;
приобретение материалов -
2500 штук;
ревизия и наладка узлов
подъема;
расходы электроэнергии -
всего 10862400 квт/час;
12) водосливная выработка
с рудника "Глубокий" в
юго-западный район г. Кентау.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 31 декабря 2004 года N 197ааб .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: ликвидация рудников Миргалимсайского месторождения обеспечение безопасности жилого сектора, производств и инженерных сетей, ликвидация горных выработок; выплата компенсации за жилье, в случае сноса и обрушения; засыпка провалов и завершение проходки водосливной штольни 4 горизонта, обеспечение безопасности выполняемых работ при затоплении Миргалимсайского месторождения.
Приложение 276
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 005
"Прикладные научные исследования в области строительства"
на 2004 год
1. Стоимость: 24000 тысяч тенге (двадцать четыре миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 28 и 29_ Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера", Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2000 года N 1778 "О мерах по развитию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 462 "О внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2000 года N 308 "О неотложных мерах по повышению сейсмостойкости зданий и сооружений в сейсмоопасных регионах республики".

4) <*>
5) шахта суларын
ескi оқпаннан "Гор.
няк" паркінің арна.
ларына ағызу үшiн
жер асты коллекто.
рын жобаға сәйкес
үңгілеу;
6) Қарашық өзенiне
дейін өндiрiстiк
жасақтау базасы
ауданындағы опыр.
ылудан болған
шахта суларын
апаттық ағызудың
ашық арнасы;
7) жобалық-iзде.
нiстік жұмыстар;
8) жер бетін және
жер асты суларын
өндiрiстiк байқау
мониторингi (жыл
iшiнде);
9) жер бетi қоз.
ғалуы мүмкiн шекте
жұмыс iстеп тұрған
өндiрiс және инже.
нерлiк жүйе үшiн
өтемақылар төлеу;
10) күтпеген шығындар;
11) "Кентаукенiш.
терiнжою" PMK пай.
далану шығыстары,
оның ішiнде:
еңбек ақы - 108
адам;
iссапарлық шығыс.
тар - 450 адам/күн;
материалдар сатып
алу - 2500 дана;
көтергіш тораптарын
тексеру және iске
қосу;
электр энергиясы.
ның шығыстары - бар.
лығы 10862400 квт/
сағат;
12) "Глубокий" кен-
iшiнен Кентау қаласы-
ның оңтүстiк-батыс
ауданына су төкпе
қазбасы. ___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: тұрғын сектордың, өндiрiс пен инженерлiк жүйенiң қауiпсiздігін қамтамасыз ету; бұзылу және опырылу жағдайында тұрғын үй үшiн өтемақы төлеу; опырылған жерлердi төгу және 4-деңгей жиекке сутөкпе штольнясын үңгiлеудi аяқтау; Мырғалымсай кен орыны кендерiн көму кезiнде атқарылатын жұмыстардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
276-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 24000 мың теңге (жиырма төрт миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала салу және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2001 жылғы 16 шiлдедегi Заңының  28 және   29-баптары , "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1996 жылғы 5 шiлдедегi  Заңы , "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2001 жылғы 9 шiлдедегі  Заңы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 20 мамырдағы N 462  қаулысымен енгiзiлген толықтырулары мен өзгерiстерi бар "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала салу және құрылыс қызметiн дамыту жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 қарашадағы N 1778  қаулысы , "Республиканың сейсмоқауiптi өңiрлерiндегi ғимараттар мен құрылыстардың сейсмошыдамдылығын арттыру жөнiндегi кезек күттiрмес шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 ақпандағы N 308  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация задач по снижению сейсмического риска и ущерба от возможных разрушительных землетрясений, других природных катаклизмов, геологических и техногенных явлений, совершенствование методов расчетов и конструированию оснований, разработка химических добавок, новых материалов и качественный приборный контроль.
5. Задачи бюджетной программы:
- снижение сейсмического риска и ущерба от возможных разрушительных землетрясений;
- обеспечение устойчивости и долговечности зданий и сооружений, в том числе разработка эффективных конструктивных решений фундаментов и оснований зданий для строительства в сложных инженерно-геологических условиях;
- получение новых видов технологий производства импортозамещающих строительных материалов, изделий, конструкций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   005        Прикладные 1. Планируются выполнение В те-  Минис-
научные    научно-исследовательских  чение  терство
исследова- работ по 7 новым темам:   года   индуст-
ния в об-  1.1 Проведение исследова-        рии и
ласти      ния и подготовка пакета          торговли
строитель- прикладных акселеграмм           Респуб-
ства       для расчета объектов раз-        лики
личной этажности и конст-        Казах-
руктивных систем на 9            стан
бальную сейсмичность,
применительно города
Алматы;
1.2 Исследования в облас-
ти нелинейных теорий рас-
чета сооружений в динами-
ческой постановке и под-
готовка методов расчета в
развитие главы СНИП по
сейсмическому строитель-
ству;
1.3 Устройство и испыта-
ние фундаментов в вытрам-
бованных котлованах (ФВК)
в водонасыщенных грунтах;
1.4 Проведение исследова-
ния и подготовка предло-
жений в нормативные доку-
менты по устройству
уплотнения оснований под
набивные сваи в пробитых
скважинах;
1.5 Проведение исследова-
ния по уплотнению грунтов
в стесненных условиях
строительного производ-
ства и подготовка предло-
жений в СНиП;
1.6 Разработка и освоение
технологии отечественных
химических добавок-моди-
фикаторов для промышлен-
ности строительных мате-
риалов;
1.7 Проведение исследова-
ния в области теории
энергопотребления и теп-
ловой защиты гражданских
зданий и подготовка ме-
тодов расчета основных
положений новых республи-
канских энергосберегающих
норм.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мүмкiн болатын талқандамалы жер сiлкiнiстерi, басқа да табиғи катаклизмалар, географиялық және техногендiк құбылыстардың сейсмикалық тәуекелi мен залалын төмендету, негіздердi есептеу және жасау әдiстерiн жетiлдiру жөнiндегі мiндеттердi iске асыру, химиялық қоспаларды, жаңа материалдарды әзiрлеу және сапалы аспаптық бақылау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi:
- мүмкiн болатын талқандамалы жер сiлкiнiсiнiң сейсмикалық тәуекелi мен залалын төмендету;
- ғимараттар мен құрылыстардың шыдамдылығы мен ұзаққа төзiмдiлiгін қамтамасыз ету, оның iшiнде күрделi - геологиялық жағдайларда құрылыс үшiн ғимараттардың iргетастары мен негiздерiн тиiмдi конструктивтi шешiмдердi әзiрлеу;
- импорт алмастыратын құрылыс материалдарын, өнiмдерi мен конструкцияларын өндiру технологияларының жаңа түрлерiн алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   005      Құрылыс сала. 1. Жеті тақырып бой. Жыл    Қазақстан
сындағы қол.  ынша:                iшiнде Республикасы.
данбалы ғылы. 1.1. Әртүрлi қабатты        ның Индустрия
ми зерттеу.   объектiлердi және           және сауда
лер           9-баллдық сейсмика.         министрлігі
лық конструкторлық
жүйелердi есептеу
үшін зерттеулер
жүргiзу және қол.
данбалы акселеграмм
пакетін дайындау;
1.2. Құрылыстардың
динамикалық қойылы.
мы есебінің желілік
емес теориясы сала.
сындағы зерттеулер
және құрылыстың
сейсмикалығы жөнiн.
дегi "СНИП" тарауын
дамытуда есептеу
әдiсін дайындау;
1.3. Толықпалы то.
пырақты енгiзудiң
"ФВК" тығыздалған
ыдыстардың iргета.
сын орнату және
сынау;
1.4. Зерттеулер
жүргiзу және тесiл.
ген ұңғылардың
ұрмалы қабаты ас.
тында тығыздалған
негіздеме орнату
жөніндегі норма.
тивтiк құжаттарға
ұсыныстар дайындау;
1.5. Құрылыс өн.
дiрiстерi жағ.
дайында тығыздал.
ған топырақ жүйесi
бойынша зерттеулер
жүргізу және "СМИП
-ке ұсыныстар
дайындау;
1.6. Құрылыс мате.
риалдары өнеркәсiбi
үшiн отандық химия.
лық қоспалар мо.
дификаторлар тех.
нологияларын әзiр.
леу және игеру;
1.7. Азаматтық
ғимараттардың энер.
гия тұтынушылығы
мен жылу қорға.
ныштығы саласында
зерттеулер жүргiзу
және жаңа респуб.
ликалық энергия
сақтағыш нормалар.
дың негiзгi ереже.
лерінiң есептеу
әдiстерін дайындау.

2. Продолжение проведения
работ по 5 переходящим
темам с 2003 года:
2.1 Проведение исследова-
ния и разработка методи-
ческих указаний по рас-
чету зданий высотой до 30
этажей и с нетрадицион-
ными конструктивными и
объемно-планировочными
решениями с учетом сейсми-
ческих нагрузок для площа-
док строительства сейсмич-
ностью 9 баллов;
2.2 Исследование и разра-
ботка составов и техноло-
гии производств силикато-
полимерных материалов
комплексного использова-
ния на основе местных
источников сырья;
2.3 Исследование и разра-
ботка технического регла-
мента по производству
импортозамещающих огнеза-
щитных материалов;
2.4 Исследование и разра-
ботка технологии и мате-
риалов антикоррозионной
защиты металлоконструкций
с применением в качестве
сырья продукции отходов
предприятий Западного и
Центрального Казахстана;
2.5 Исследования влияния
конструктивных особеннос-
тей подземных частей
жестких зданий на сейсми-
ческую реакцию зданий и
подготовить предложения к
пособиям по расчету зда-
ний в сейсмических райо-
нах.
3. Завершение работ по 3
переходящим темам в об-
ласти строительства в
трех приоритетных направ-
лениях:
3.1 "Снижение сейсмичес-
кого риска и ущерба от
возможных разрушительных
землетрясений";
3.2 "Обеспечение устойчи-
вости и долговечности
зданий и сооружений, в
том числе разработка
эффективных конструктив-
ных решений фундаментов и
оснований в слабых грун-
тах";
3.3 "Получение новых видов
технологий производства
импортозамещающих строи-
тельных материалов, изде-
лий, конструкций".
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Завершение исследовательских работ по трем темам, начатым в 2003 году и одной новой теме. Продолжение научно-исследовательских работ по двум темам, начатым в 2003 году и шести новым темам. Совершенствование нормативно-технической базы и технических регламентов в строительстве.
Приложение 277
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 006
"Прикладные научные исследования технологического
характера" на 2004 год
1. Стоимость: 554021 тысяча тенге (пятьсот пятьдесят четыре миллиона двадцать одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "Об утверждении Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 353 "Об утверждении республиканской целевой научно-технической программы "Научно-технические проблемы развития машиностроения и создания высокоэффективных машин и оборудования на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1956 "Об утверждении республиканской целевой научно-технической программы "Разработка, создание и развитие радиоэлектронных приборов и средств для информационно-телекоммуникационных систем" на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2001 года N 433 "Об утверждении Программы проведения научных исследований и технических разработок в области защиты информации" на 2004-2005 годы (пролонгация); постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2000 года N 1459-94с "Об утверждении Программы развития горно-металлургического комплекса Республики Казахстан на 2000-2005 годы".

2. 2003 жылдан
бастап 5 ауыспалы
тақырыптар бойынша
тексеру жұмыстарын
жалғастыру:
2.1. Зерттеулер
жүргiзу және 9-бал.
лдық сейсмикалық
құрылыс алаңдары
үшін сейсмикалық
жүктеменi ескере
отырып, дәстүрлi
емес конструктивті
және көлемдi мате.
риалдардан салын.
ған биiктiгі 30
қабатқа дейiнгі
ғимараттар есебi
бойынша
әдістемелiк нұсқа.
малар әзiрлеу;
2.2. Жергіліктi ши.
кізат көздерi не.
гiздерін пайдалана
отырып, селикатпо.
лимерлік материал.
дар технологиялары
мен өндiрiсінiң
құрамын зерттеу
және әзiрлеу;
2.3. Отқа төзiмдi
импорт алмастыра.
тын материалдарды
өндiру жөнiндегi
техникалық регла.
ментті зерттеу
және әзiрлеу;
2.4. Батыс және
Орталық Қазақстан
кәсіпорындарының
қалдықтарын шикiзат
ретінде пайдалана
отырып, металқұра.
маларды тоттанудан
қорғайтын техноло.
гиялар мен мате.
риалдарды зерттеу
және әзiрлеу;
2.5. Жер асты бө.
ліктердің ғимарат.
тардың сейсмикалық
жағдайының құрылым.
дық ерекшелiктеріне
ықпалын зерттеу жә.
не сейсмикалық ау.
дандардың ғимарат.
тары есебi жөнiн.
дегi оқулыққа ұсы.
ныстар дайындау.
3. 2003 жылы бас.
талған мына тақы.
рыптық жоспарларға
сәйкес 3 тақырып
бойынша зерттеу
жұмыстарын аяқтау
және 7 жаңа тақы.
рып бойынша ғылыми
зерттеулердi орын.
дау жоспарланады:
3.1. 1-бөлiм "Сейс.
микалық тәуекелдi
және мүмкiн болатын
талқандамалы жер
сiлкінiсінің зала.
лын төмендету";
3.2. 2-бөлiм "Ғи.
мараттар мен құры.
лыстардың шыдамды.
лығы мен ұзаққа тө.
зiмділiгiн қамта.
масыз ету, оның
ішiнде әлсiз топы.
рақтағы iргетастар
мен негіздердiң
тиiмдi сындарлы
шешiмдерiн әзiр.
леу";
3.3. 3-бөлiм "Им.
порт алмастыратын
құрылыс материал.
дарды, өнiмдердi,
құрамаларды өндi.
ру технологияла.
рының жаңа түр.
лерiн алу".
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 2003 жылы басталған 3 тақырып бойынша зерттеу жұмыстарын аяқтау және 7 бағдарлама бойынша ғылыми зерттеулерді бастау. Сапалық нәтижесі: құрылыстағы нормативтік-техникалық базаны және техникалық регламенттерді жетілдіру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
277-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 554021 мың теңге (бec жүз елу төрт миллион жиырма бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы  Жарлығы , "Машина жасауды дамытудың және тиiмдiлiгі жоғары машиналар мен жабдықтарды жасап шығарудың ғылыми-техникалық проблемалары" 2003-2005 жылдарға арналған республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламаны  бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 14 наурыздағы N 353  қаулысы , "Радиоэлектрондық приборлар мен ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелер үшiн құралдар әзiрлеу, жасау және дамытудың" 2001-2005 жылдарға арналған республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 1956  қаулысы , "Ақпаратты қорғау саласында ғылыми зерттеулер мен техникалық әзiрлемелер жүргiзудiң 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 2 сәуiрдегі N 433  қаулысы (мерзiмiн ұзарту), Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 27 қыркүйектегi N 1459-94 қ. қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының тау-кен-металлургия кешенiн дамытудың 2000-2005 жылдарға арналған бағдарламасы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: научно-техническое обеспечение базовых отраслей промышленности (горно-металлургический комплекс, машиностроение, радиоэлектроника), создание научно-технических и технологических предпосылок совершенствования и модернизации технологических процессов, расширения внутреннего производства и выпуска конкурентоспособной продукции в базовых отраслях промышленности и научное обоснование для определения необходимой степени защищенности, в зависимости от уровня конфиденциальности информации и технических характеристик объекта защиты.
5. Задачи бюджетной программы: проведение научно исследовательских и опытно-конструкторских работ по созданию наукоемких ресурсо- и энергосберегающих технологий для машиностроительной отрасли, опытных и опытно-промышленных образцов техники для сельского хозяйства, строительства, горнодобывающей, нефтедобывающей и перерабатывающей промышленности, для дорожного строительства; выпуск техники, оборудования и инструментов специального назначения; разработка и реализация системных проектов по информационно-телекоммуникационному обеспечению органов государственного управления и промышленного комплекса Республики Казахстан в области электроэнергетики, транспортных трубопроводов и контроля движения транспортных средств; создание приборно-инструментального парка отечественного производства для информационно-телекоммуникационных систем, включая аппаратуру каналообразования, коммутации и терминальных устройств, средств мобильной связи, а также аппаратуры контроля и диагностики. Разработка и реализация организационно-технических мероприятий по увеличению в производственном процессе доли отечественных комплектующих изделий; создание геоинформационных систем и технологий с использованием космических снимков высокого разрешения, разработка прикладного программного обеспечения для создания цифровых электронных карт; создание и обеспечение технического сопровождения радиоэлектронных комплексов, систем и средств в интересах обеспечения обороноспособности и безопасности государства, в том числе, автоматизированных систем управления; проведение научных исследований по оценке наиболее вероятных видов угроз защищаемой информации и определение наиболее оптимальных способов противодействия; выбор перспективных направлений развития и использования отечественных методов и средств обеспечения информационной безопасности, осуществление технических разработок в области защиты информации; разработка на основе результатов полученных в ходе научных исследований конструкторской документации на каждое техническое изделие защиты информации; научное обоснование и разработка методических и нормативных документов для эффективного управления горно-металлургическим комплексом Республики Казахстан; разработка новых технологий и усовершенствование действующих производств с целью увеличения конкурентоспособности продукции горно-металлургического комплекса, в соответствии с требованиями мирового рынка; разработка технологий по расширению номенклатуры экспортной и импортозамещающей продукции с высокой добавленной стоимостью; разработка и освоение новых технологий, обеспечивающих вовлечение в переработку рудного, техногенного, забалансового и вторичного сырья; разработка технологий направленных на снижение техногенного воздействия на окружающую среду; создание новых производств.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: iшкi өндiрiсті кеңейтудiң және бәсекеге қабiлетті машина жасау өнiмдерiн шығарудың ғылыми-техникалық және технологиялық алғы шарттарын құру, машина жасау саласы үшiн ғылымды қажетсiнетiн ресурстық және энергияны үнемдейтiн технологиялар құру, елiмiздегi жоғары технологиялық өндiрiстердi дамытуды ғылыми қолдау, басым өнеркәсiп салалары үшiн машина жасау өнiмдерiн шығару жөнiндегi технологиялық тiзбектер кешенiн құрудың ғылыми әдiстемелiк негiздерiн құру, өндiрiстi әзiрлеу, ұйымдастыру және ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелер үшiн отандық приборлар-құралдар паркiн құру, толықтыру және жұмылдыру үшiн жоғары технологиялық, ғылымды қажетсiнетiн радиоэлектрондық приборлар мен құралдар шығару; ғылымды қажетсiнетiн отандық өндiрiстердi дамыту және радиоэлектрондық мақсаттағы бәсекеге қабiлетті өнiм шығару; мемлекеттiң радиотехникалық саладағы қорғаныстық жеткіліктілігін қамтамасыз ету, ақпараттың құпиялығына және қорғау объектiсiнiң техникалық сипатына қатысты қорғаудың қажеттi деңгейiн айқындау үшiн ғылыми негiз; қорғалатын ақпаратқа рұқсат етусiз қол жеткiзудiң барынша мүмкiн арналарын анықтау бойынша әдiстемелiктер әзiрлеу; сәулелендiрудi жабу немесе азайтудың оңтайлы және техникалық iске асырылатын әдiстерi мен құралдарын әзiрлеу; ақпаратты қорғаудың отандық аппараттық, бағдарламалық және аппараттық-бағдарламалық құралдарын әзiрлеу, Қазақстан Республикасының тау-кен-металлургиялық кешенiн инновациялық дамытуды ғылыми-техникалық қамтамасыз ету; жоғары қосымша құны бар бәсекеге қабiлетті өнiм шығару жөнiндегi жаңа өндiрiстер құру және қоршаған ортаға техногендiк әсер етудi азайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: машина жасау саласы үшiн, ауыл шаруашылығы, құрылыс, тау-кен өндiру, мұнай өндiру және қайта өңдеу өнеркәсiптерi үшiн, жол құрылысы үшiн тәжiрибелi және тәжiрибелi-өнеркәсiптiк үлгiлер құру жөнiндегi ғылымды қажетсiнетiн ресурстық және энергия үнемдейтiн технологиялар ғылыми-зерттеу және тәжiрибелi құрастырмалық жұмыстар жүргiзу; арнайы мақсаттағы техника, жабдықтар мен құралдар шығару, Электроэнергетика, көлiктiк құбырлар және көлiк құралдарының құрылысын бақылау саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару органдарын және өнеркәсiптiк кешенiн ақпараттық-телекоммуникациялық қамтамасыз ету жөнiндегі жүйелiк жобаларды әзiрлеу және iске асыру, арна жасайтын аппаратураны, коммуникацияларды және терминалдық құрылғыларды, мобильдiк байланыс құралдарын, сондай-ақ бақылау және диагностика аппаратураларын қоса алғандағы ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелер үшiн отандық өндiрiстiң приборлар-құралдар паркiн құру, өндiрiстiк процесте отандық жинақтық өнiмнiң үлесiн өсiру жөнiндегi ұйымдық-техникалық iс-шаралар әзiрлеу және iске асыру; жоғары рұқсат етілген ғарыштық түсiрілімдердi пайдалану арқылы геоақпараттық жүйелер мен технологияларды құру, сандық электрондық карта жасау үшiн қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу; мемлекеттiң қорғаныстық қабiлетiн және қауiпсiздiгін, оның iшiнде, басқарудың автоматтандырылған жүйелерiн қамтамасыз ету мүдделерiндегi радиоэлектрондық кешендердi, жүйелер мен құралдарды техникалық жасақтауды құру және қамтамасыз ету, қорғалатын ақпаратқа төнген қауiптiң барынша мүмкiн түрлерiн бағалау және қарсы әрекет етудiң барынша оңтайлы тәсiлдерiн анықтау бойынша ғылыми зерттеулер жүргiзу, ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз етудiң отандық әдiстерi мен құралдарын дамыту мен пайдаланудың басым бағыттарын таңдау, ақпаратты қорғау саласындағы техникалық әзiрлемелердi жүзеге асыру; құрастырмалық құжаттамаларды ғылыми зерттеу барысында алынған нәтижелердiң негiзiнде әрбiр ақпаратты қорғаудың техникалық құралына әзiрлеме, Қазақстан Республикасының тау-кен-металлургия кешенiн тиiмдi басқару үшін ғылыми негiздеме мен әдiстемелiк және нормативтiк құжаттарды әзiрлеу; тау-кен-металлургия кешенi өнiмiнiң бәсекеге қабiлеттен әлемдiк рыноктың талаптарына сай өсiру мақсатында жаңа технологиялар әзiрлеу және қолданыстағы өндiрiстердi жетiлдiру; жоғары қосымша құны бар экспорттық және импортқа бағдарланған өнiмнiң номенклатурасын кеңейту бойынша технологиялар әзiрлеу; кен, техногендiк, теңгерiмдегi және қосалқы шикiзатты қайта өңдеумен айналысуды қамтамасыз ететiн жаңа технологияларды әзiрлеу және игеру; қоршаған ортаға техногендiк әсер етудi төмендетуге бағытталған технологиялар әзiрлеу; шағын және орта бизнес субъектілерінің қатысуымен жаңа өндiрiстердi құру.

1   006        Прикладные Выполнение основных зада- В те-  Минис-
научные    ний и направлений по сле- чение  терство
исследова- дующим программам:        года   индуст-
ния техно- 1) республиканская целе-         рии и
логичес-   вая научно-техническая           торговли
кого ха-   программа (далее РЦНТП)          Респуб-
рактера    "Научно-технические проб-        лики
лемы развития машино-            Казах-
строения и создания              стан
высоко-эффективных машин
и оборудования на
2001-2005 годы";
2) РЦНТП "Разработка,
создание и развитие
радиоэлектронных приборов
и средств для информа-
ционно-телекоммуникацион-
ных систем";
3) РЦНТП "Проведение
научных исследований и
технических разработок в
области защиты информации
на 2004-2005 годы";
4) Научно-техническое
обеспечение устойчивого
функционирования и стра-
тегических приоритетов
развития горно-металлур-
гического комплекса
Республики Казахстан на
2004-2008 годы.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание научно-технических и технологических предпосылок для расширения внутреннего производства и выпуска конкурентноспособной машиностроительной продукции, создание наукоемких ресурсо- и энергосберегающих технологий для машиностроительной отрасли, научная поддержка развития в стране высокотехнологичных производств, разработка научно-методической основы создания комплекса технологических цепочек по выпуску машиностроительной продукции для приоритетных отраслей промышленности. Создание опытных и опытно-промышленных образцов техники для сельского хозяйства, горнодобывающей, нефтедобывающей и перерабатывающей промышленности, для дорожного строительства и техники специального назначения (системы обнаружения очагов возгорания, средств оповещения специальных служб, автомобили тушения пожаров, аварийно-спасательной техники). Разработка и внедрение научных и конструкторско-технологических работ отечественных ученых; в результате реализации программы будет освоено серийное производство контрольно-измерительного, каналообразующего и коммутационного оборудования для информационно-телекоммуникационных систем Республики Казахстан, введены в действие ряд автоматизированных систем контроля и диспетчирования, осуществлено дальнейшее развитие отечественного производства средств вычислительной техники. Будет обеспечено решение ряда задач и проблем экологии, сельского хозяйства, картографии и геологии, оптимизации сети транспортных коммуникаций (систем нефте- и продуктопроводов, линий электропередач, автомобильных и железных дорог, и т.д.), прогнозирование техногенных и природных катастроф на основе результатов обработки информации дистанционного зондирования территории Казахстана и использования электронных карт на основе геоинформационных технологий. Будет осуществлена поставка и техническое сопровождение в Вооруженных Силах Республики Казахстан современных средств связи, а также разработка и выпуск комплексов радиоэлектронного противодействия, создана производственная база по выпуску отечественных средств обработки информации. В области формирования нормативной, правовой и методической базы будет проведен анализ существующей нормативной правовой базы в области защиты информации и выработаны рекомендации по их совершенствованию с учетом основных тенденций развития технических средств защиты информации, а также способов противодействия им.
В области проведения научно-исследовательских работ будут проведены комплексные исследования возможных каналов утечки информации; выявление из спектра демаскирующих факторов возможных каналов утечки защищаемой информации, а также выбраны наиболее эффективные методы по их ослаблению или закрытию; проведена разработка методов исследования наличия и противодействия потенциальной угрозе защиты информации в операционных системах и прикладных программных продуктах.
В рамках реализации заданий программы будут разработаны и апробированы пакеты прикладного программного обеспечения для защиты информации. Разработаны и выпущены установочные партии технических средств защиты информации, в том числе аппаратные средства намеренного силового воздействия на средства электронной обработки информации, а также средства по обеспечению контроля эффективности защиты информации и аппаратно-программные средства противодействия техническим разведкам. Разработаны и созданы отечественные средства криптографической защиты информации с учетом основных тенденций развития криптоанализа. Будет осуществлен комплекс мероприятий по организации технического сопровождения выпускаемых средств защиты информации, в том числе аппаратуры криптографической защиты.
Будет введено в действие система стратегического планирования и управления рациональным использованием минеральными ресурсами Казахстана; снижены потери и разубоживание руды, сокращены затраты на буро-взрывные работы за счет использования ресурсосберегающих технологий добычи полезных ископаемых; повышено качество концентратов и сокращены расходы дефицитных токсичных реагентов с целью улучшения экологической обстановки обогатительных предприятий за счет усовершенствования технологий обогащения сульфидных полиметаллических и труднообогатимых руд; снижено вредное воздействие предприятий ГМК на окружающую среду и сокращение образования отходов производства за счет внедрения новых экологически чистых технологий; будут получены новые виды продукции для обеспечения потребности ГМК.
Приложение 278
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 007
"Прикладные научные исследования в области стандартизации,
сертификации, метрологии и систем качества" на 2004 год

1   006      Технология.   Мынадай бағдарлама.  Жыл     Қазақстан
лық сипат.    лар бойынша          ішінде  Республика.
тағы қол.     негiзгi тапсырмалар          сының
данбалы       мен бағыттарды               Индустрия
ғылыми        орындау:                     және сауда
зерттеулер    1) "Машина жасауды           министрлігі
және жоғары тиiмдi
машина мен жабдық.
тар жасауды дамыту.
дың 2001-2005
жылдарға арналған
ғылыми-техникалық
проблемалары"
FTПPO;
2) "Ақпараттық-теле.
коммуникациялық
жүйелерге арналған
радиоэлектрондық
приборлар мен
құралдарды әзiрлеу,
жасау және дамыту"
FТПPO;
3) "Ақпаратты
қорғау саласында
2004-2005 жылдарға
арналған ғылыми
зерттеулер мен
техникалық әзiрле.
мелер жүргізу"
ҒТПРО;
4) Қазақстан
Республикасының
тау-кен-металлур.
гия кешенiн тұрақты
құру мен дамытудың
2004-2008 жылдарға
арналған стратегия.
лық басымдықтарын
ғылыми-техникалық
қамтамасыз ету.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: iшкi өндiрiстi кеңейтудiң және бәсекеге қабiлеттi машина жасау өнiмдерiн шығарудың ғылыми-техникалық және технологиялық алғы шарттарын құру, машина жасау саласы үшiн ғылымды қажетсiнетiн ресурстық және энергияны үнемдейтiн технологиялар құру, басым өнеркәсiп салалары үшін машина жасау өнiмдерiн шығару жөнiндегi технологиялық тiзбектер кешенiн құрудың ғылыми әдiстемелiк негiздерiн құру. Ауыл шаруашылығы, тау-кен өндiру, мұнай өндiру және қайта өңдеу өнеркәсiптерi үшiн, жол құрылысы және арнайы мақсаттағы техника (тұтану ошақтарын табу жүйелерi, арнайы қызметтердi жарықтандыру құралдары, өрт сөндiретiн автомобильдер, апаттан құтқару техникасы) үшiн тәжiрибелi және тәжiрибелi-өнеркәсiптік үлгiлер құру. Отандық ғалымдардың ғылыми және құрастырмалық-технологиялық жұмыстарын әзiрлеу және енгiзу, бағдарламаны iске асырудың нәтижесiнде Қазақстан Республикасының ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерi үшiн бақылау-өлшегiш, арна жасаушы және коммутациялық жабдықтарды сериялық өндiру игерiлдi, бақылау және диспетчерлендiрудiң автоматтандырылған жүйелер қатары қолданысқа енгiзiлдi, есептеуiш техника құралдарын отандық өндiру одан әрi жүзеге асырылды. Экологияның, ауыл шаруашылығының, картографияның және геологияның, көлiктiк коммуникациялар (мұнай - және өнiм құбырлары жүйесiнiң, электр беретiн желiлердiң, автомобильдер мен темiр жолдардың және т.б.) жүйесiн оңтайландырудың мiндеттерi мен проблемалары қатарын шешу, Қазақстанның аумағын қашықтықтан зондпен тексеру арқылы ақпаратты өңдеу нәтижелерiнiң негiзiнде техногендiк және табиғи апаттарды болжау және геоақпараттық технологиялар негiзiнде электрондық карталарды пайдалану қамтамасыз етiлетiн болады. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне қазiргi заманғы байланыстар жүйесiн жеткiзу және техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ радиоэлектрондық қарсы әрекет ету кешендерiн әзiрлеу және шығару жүзеге асыратын болады, ақпаратты өңдеудiң отандық құралдарын шығару бойынша өндiрiстiк база құрылды, нормативтiк, құқықтық және әдiстемелiк база құру саласында ақпаратты қорғау саласындағы қолданыстағы нормативтiк құқықтық базаның талдауы жүргiзiлетiн және оларды жетiлдiру бойынша ақпаратты қорғаудың техникалық құралдарын дамытудың негiзгi үрдiстерiн ескере отырып ұсынымдар, сондай-ақ оларға қарсы әрекет ету тәсiлдерi әзiрленетін болады. Ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу саласында ақпараттар жария болуы мүмкiн арналарын кешендi зерттеу жүргiзiлетiн болады; көзбояғыш факторлары спекторынан қорғалатын ақпараттың жария болуы мүмкiн арналарды анықтау, сондай-ақ оларды әлсiрету немесе жабу жөнiндегi мейлiнше тиiмдi әдiстер таңдап алынды; операциялық жүйелерде және қолданбалы ақпараттық өнiмдердегі ақпаратты қорғауда әлуетті қауiптiң бар-жоғын және қарсы әрекетiн зерттеу әдiстерiн әзiрлеу жүргiзiлдi. Бағдарламаның мiндеттерiн iске асыру шеңберiнде ақпаратты қорғау үшiн қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз ету пакеттерi әзiрленетiн және мақұлданатын болады. Ақпаратты қорғаудың техникалық құралдар партиясы, оның iшiнде ақпаратты электрондық өңдеу құралдарына әдейiлеп күшпен әсер етудiң аппараттық құралдары, сондай-ақ ақпаратты қорғаудың тиiмдiлігін бақылауды қамтамасыз ету жөнiндегi құралдар және техникалық барлауға қарсы әрекет ететiн аппараттық-бағдарламалық құралдар әзiрлендi және шығарылды. Ақпаратты криптоталдаудың негiзгi үрдiстерiн ескере отырып криптографиялық қорғаудың отандық құралдары әзiрлендi және жасалды. Аттестациялаудың және сертификаттаудың ұлттық жүйесiн құруды әзiрлеу саласында Ақпаратты қорғаудың техникалық құралдарын сертификаттау орталығы және объектiлердiң ақпаратты қорғау жөнiндегi талаптарға сәйкестiгiн кешендiк тексеру жөнiндегi көшпелi зертхана құрылатын болады. Шығарылатын ақпаратты қорғау құралдарын, оның iшiнде криптографиялық қорғау аппаратурасын техникалық қамтамасыз етудi ұйымдастыру жөнiнде iс-шаралар кешенi жүзеге асырылатын болады. Қазақстанның минералдық ресурстарын рационалды пайдалануды стратегиялық жоспарлау мен басқару жүйесi қолданысқа енгізiлетiн болады, кендi жоғалту және құнарсыздандыру азайтылды, пайдалы қазбалар өндiрудiң ресурстарын үнемдеу технологияларын пайдалану есебiнен бұрғылау-қопару жұмыстарының шығындары азайтылды, концентраттар сапасы төмендетiлдi және байыту кәсiпорындарының экологиялық жағдайын жақсарту мақсатында тапшылықты уытты реагенттер шығыстары сульфидтiк полиметалл және байытылуы қиын кендердi байыту технологияларын жетiлдiру есебiнен қысқартылды, ММК кәсiпорынының зиянды әсерi азайтылды және өндiрiстiң қалдықтар жасау жаңа экологиялық таза технологияларды енгiзу есебiнен қысқартылды, ММК қажеттiлiктерiн қамтамасыз ету үшiн өнiмнiң жаңа түрлерi алынатын болады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
278-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Стандарттау, сертификаттау, метрология және сапа жүйесi саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 10000 тысяч тенге (десять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 6 17_ Закона Республики Казахстан "О стандартизации" от 16 июля 1999 года, Закон Республики Казахстан "О сертификации" от 16 июля 1999 года, статья 21 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках", статья 5 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение внедрения современных, эффективных методов управления качеством, повышение конкурентоспособности и экспортных возможностей товаропроизводителей; выработка рекомендаций по разработке и внедрению стандартных справочных данных о физических константах и свойствах веществ и материалов.
5. Задачи бюджетной программы: проведение третьего этапа научных исследований по интегрированному менеджменту, разработка Модели интегрированного менеджмента качества и алгоритма его внедрения для предприятий Республики Казахстан; исследование необходимости использования стандартных справочных данных в науке и производстве.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   007        Прикладные Прикладные научные иссле- В те-  Минис-
научные    дования в области качест- чение  тесртво
исследова- ва:                       года   индуст-
ния в об-  Проведение третьего этапа        рии и
ласти      исследовательских работ,         торговли
стандарти- разработка Модели интег-         Респуб-
зации,     рированного менеджмента и        лики
сертифи-   алгоритма его внедрения          Казах-
кации,     для предприятий нефтега-         стан
метрологии зовой отрасли, в том
и систем   числе сопутствующих ус-
качества   луг, командировок и пуб-
ликации рекомендаций - 1
отчет.
Прикладные научные
исследования в области
метрологии: сбор информа-
ции по стандартным спра-
вочным данным.
Исследование необходи-
мости и потребности ис-
пользования стандартных
справочных данных в науке
и производстве Республики
Казахстан - 1 отчет.
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 10000 мың теңге (он миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзі: "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының  6 ,   17-бабы , "Сапа" 2001-2005 жылдарға арналған Республикалық бағдарлама туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 2 мамырдағы N 590  қаулысы , "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының  21-бабы , "Өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  5-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:
- қазiргi заманғы сапаны басқарудың тиiмдi әдiстерiн енгiзудi қамтамасыз ету, тауар өндiрушілердiң бәсекеге қабiлеттігi мен экспорттық мүмкiндiктерiн арттыру;
- жеке константтар мен заттар құрамы мен материалдар туралы стандарттық анықтамалық деректер әзiрлеу және енгiзу жөнiнде ұсынымдар әзiрлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
- бiрiктiрiлген менеджмент бойынша ғылыми зерттеулердiң үшiншi кезеңiн жүргiзу, сапаның бiрiктiрiлген менеджментiн және оны Қазақстан Республикасының кәсiпорындары үшiн оны енгiзу алгоритiмiнiң модельдерiн жасау;
- ғылымдағы және өндiрiстегi стандарттық анықтамалық деректердi пайдалану қажеттiгiн зерттеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   007      Стандарттау,  Сапа саласындағы     Жыл    Қазақстан
сертификат.   қолданбалы ғылыми    ішінде Республикасы.
тау, метро.   зерттеулер:                 ның Индустрия
логия және    бiрiктірілген               және сауда
сапа жүйесi   менеджмент бойынша          министрлігі
саласындағы   ғылыми зерттеулер.
қолданбалы    дің үшiншi кезеңiн
ғылыми        жүргiзу, сапаның
зерттеулер    бiрiктiрілген
менеджментін және
оны Қазақстан
Республикасының
кәсіпорындары, оның
ішiнде ілеспе
қызмет көрсетулер,
ұсынымдарды жария.
лау, тәжiрибемен
алмасу бойынша
кәсіпорын iссапар.
лары үшін енгізу
алгоритмінің
модельдерін
әзiрлеу - 1
есеп-қисап.
Стандарттық
анықтамалық дерек.
тер бойынша ақпарат.
тар жинау. Қазақстан
Республикасының
ғылымы мен өндiрi.
сiнде стандарттық
анықтамалық деректер.
дің қажеттілігі мен
пайдалану қажетті.
лігін зерттеу - 1
есеп-қисап.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка двух отчетов о научно-исследовательских работах с рекомендациями, в том числе Модели интегрированного менеджмента и алгоритма его внедрения.
Приложение 280
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 009
"Строительство эталонного центра в городе Астане"
на 2004 год
1. Стоимость: 200000 тысяч тенге (двести миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 10 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений", статья 10 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках", Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: содержание государственных эталонов единиц величин, образующих техническую основу государственной системы обеспечения единства измерений в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: строительство здания Эталонного центра.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   009        Строитель- Реализация инвестицион-   В те-  Минис-
ство эта-  ного проекта "Строитель-  чение  терство
лонного    ство Эталонного центра в  года   индуст-
центра в   городе Астане" согласно          рии и
городе     приложению 2 к постанов-         торговли
лению Правительства Рес-         Респуб-
публики Казахстан от 12          лики
декабря 2003 года N 1260         Казах-
"О реализации Закона             стан
Республики Казахстан "О
республиканском бюджете
на 2004 год" на мероприя-
тия в соответствии с
утвержденной в установ-
ленном законодательством
порядке проектно-сметной
документацией.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: ғылыми-зерттеу жұмыстары туралы ұсынымдармен бірге 2 есеп-қисап әзірлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
279-қосымша  (құпия)
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
280-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Астана қаласында эталондық орталықты салу"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 200000 мың теңге (екi жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 шілдедегi Заңының  10-бабы , "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының  10-бабы , "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегi  Заңы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында өлшем бiрлiктердi қамтамасыз етудiң мемлекеттiк жүйесiнiң техникалық негiзiн жасайтын шама бiрлiктерiнiң мемлекеттiк эталондарын ұстау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Эталон орталығының ғимаратының құрылысы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   009      Астана        "2004 жылға арнал.   Жыл    Қазақстан
қаласында     ған республикалық    ішінде Республикасы.
эталондық     бюджет туралы"              ның Индустрия
орталықты     Қазақстан Респуб.           және сауда
салу          ликасының Заңын             министрлігі
iске асыру туралы"
Қазақстан Респуб.
ликасы Үкiметінің
2003 жылғы 12 жел.
тоқсандағы N 1260
қаулысына 2-қосым.
шаға, белгіленген
тәртіпте жобалық-
сметалық құжатта.
маға сәйкес
iс-шараларға сәйкес
"Астана қаласындағы
Эталон орталығының
құрылысы" инвести.
циялық жобаны iске
асыру
__________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение объема работ по подготовке территории строительства (земельные работы, выравнивание и очистка территории, вывозка грунта, устройство свайного поля и забивка свай) что составит 10,5% от сметной стоимости объекта.
Приложение 281
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Развитие информационной системы Государственного фонда
стандартов" на 2004 год
1. Стоимость: 7591 тысяча тенге (семь миллионов пятьсот девяносто одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 17 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 715 "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах ее реализации".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: автоматизация информационной системы государственного фонда стандартов, в том числе сбора, обработки и распространения нормативных документов и информации в области стандартизации, метрологии и сертификации.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение фонда техническими средствами, программным обеспечением для информационной системы Государственного фонда стандартов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   010        Развитие   Приобретение в Государст- В те-  Минис-
информа-   венный фонд стандартов    чение  терство
ционной    необходимого оборудования года   индуст-
системы    для развития и совершен-         рии и
Государ-   ствования информационной         торговли
ственного  системы:                         Респуб-
фонда      Компьютеры Pentium-IV - 4        лики
стандартов единиц;                          Казах-
Сетевой принтер - 1 еди-         стан
ницы;
Источник бесперебойного
питания - 4 единиц;
Ксерокс - 1 единицы;
Ризограф - 1 единицы.
Закуп лицензионного прог-
раммного обеспечения
"Сервер приложений Cold
Fusion Enterprise" - 1
комплекта, системы управ-
ления контентом для внед-
рения электронной коммер-
ции DynaSite - 1 единицы,
дополнительные опции
DynaSite:
"Менеджер почтовых рассы-
лок" - 1 единицы,
"Полнотекстовый поиск" -
1 единицы,
Графический редактор"
PhotoShop - 1 единицы,
Программа "ЮрИнфо" - 1
единицы.
Приобретение расходных
материалов:
Интерфейс для соединения
ризографа с компьютером
GR, CR, TR, RA, RP - 1
единицы,

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: объектiнiң сметалық құнының 10,5 процентiн құрайтын құрылыс аумағын (жер қазу жұмыстары, аумақты тегiстеу және тазалау, топырақты әкету, қазықтар алаңын жасау және қазық қағу) дайындау бойынша жұмыс көлемiн орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
281-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Стандарттардың мемлекеттiк қорының ақпараттық жүйесiн дамыту"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7591 мың теңге (жетi миллион бес жүз тоқсан бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының  17-бабы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002-2004 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 24 сәуiрдегi N 470  қаулысы , "Қазақстан Республикасының бiрыңғай ақпараттық кеңiстігінiң тұжырымдамасы және оны iске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1998 жылғы 29 шілдедегі N 715  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Мемлекеттік стандарттар қорының ақпараттық жүйесiн автоматтандыру және нормативтiк құжаттарды және стандарттау, метрология және сертификаттау саласындағы ақпараттарды жинау, өңдеу және iске асыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: қорды техникалық құралдармен, оргтехникамен және нормативтiк базамен жарақтандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   010      Стандарттар.  Мемлекеттiк жүйені   Жыл    Қазақстан
дың мемле.    стандарттар қорына   iшiнде Республикасы.
кеттік қоры.  ақпараттық жүйенi           ның Индустрия
ның ақпарат.  дамыту және жетіл.          және сауда
тық жүйесін   діру үшін қажетті           министрлігі
дамыту        жабдықтар сатып
алу: - Pentium-IV
және одан жоғары
компьютерлер
(монитор, перне.
тақта, жүйелік
блок, мышь):
P4 3000М Hz 512
Мb, 478/1845 АТI
Radeon 32 Mb DVI
- /CD-RW;
APS үзілiссiз
тоқ беру блогы;
DunaSite электрон.
дық коммерциясын
енгізу үшін контент.
ті басқару жүйесі;
DunaSite қосымша
опциялар:
"Пошта таратымда.
рының менеджерi";
"Толық мәтiн
iздеу";
"Cold Fusion
Enter-prise"
Kcepoкc;
PhotoShop
графикалық редакто.
ры;
GR,CR TR/RA/RP-
SC3500 компьютер.
лерiмен ризографты
қосу үшiн
интерфрейс;
"ЗаңАқпарат"
бағдарламасы -
"Заңгер" анықтама.
лық бағдарлама -
жұмыс үшін IBM
РС қажет - жедел
жады 486-дан төмен
емес, кемiнде 16 МВ
процессоры, НDD-да
200 МВ бос орыны
бар, СD-RОМ-ға
келтiрiлген бiрлес.
кен компьютер;
Lazerlet 4200
желілiк принтер;
RP3700 ризограф.
А3, A4 баспа
форматы, планшеттiк
сканер, 600х600dрi
рұқсат етiлген.
NET-В желілiк
карта DMC-32 жады
картасы, басу
жылдамдығы 60-120
копий/мин., қағаз
тығыздығы 46-210
гр/м2, 50-200 %
масштабталған,
"мультиплицирлеу"
режимi, салмағы
121 кг.;

12,3 цветных Барабана
(барабан для цветной
печати формат А4-АЗ) 1
единицы.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: приобретение компьютерного оборудования, оргтехники, программного обеспечения и повышение уровня автоматизации информационного обеспечения.
Приложение 282
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 011
"Поддержка малого предпринимательства" на 2004 год
1. Стоимость: 159120 тысяч тенге (сто пятьдесят девять миллионов сто двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 19 июня 1997 года "О государственной поддержке малого предпринимательства".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание условий для дальнейшего роста количества субъектов малого предпринимательства, увеличение доли малого бизнеса (предпринимательства) в структуре валового внутреннего продукта.
5. Задачи бюджетной программы: совершенствование законодательной базы, создание качественной инфраструктуры поддержки малого бизнеса (предпринимательства), обучение предпринимателей, информационно-методическое содействие и пропаганда малого бизнеса, увеличение численности занятых в малом бизнесе (предпринимательстве).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   011        Поддержка  1. Проведение исследова-  В те-  Минис-
малого     ний с целью выработки     чение  терство
предприни- системы мер, направленных года   индуст-
мательства на совершенствование             рии и
предпринимательской дея-         торговли
тельности на сумму 20200         Респуб-
тысяч тенге, в том числе:        лики

Барабан 12,3 цв.
(Түрлі-түстi басып
шығару үшін барабан
формат A4, А3).
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: компьютерлiк жабдықтар, оргтехника, бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу және ақпараттық қамтамсыз етудi автоматтандыру деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
282-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Шағын кәсiпкерлiктi қолдау"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 159120 мың теңге (бiр жүз елу тоғыз миллион бiр жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 маусымдағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827  Жарлығымен бекiтiлген "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгі даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002-2004 жылдарға арналған бағдарламасы, "Республикалық және жергілiктi бюджеттердiң жобаларын әзiрлеу ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 29 мамырдағы N 592  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi санының одан әрi өсуi үшiн жағдай жасау, шағын бизнестің (кәсiпкерлiктiң) жалпы iшкi өнiм құрылысындағы үлесiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: заңнамалық базаны жетiлдiру, шағын бизнестi (кәсiпкерлiктi) қолдаудың сапалы инфрақұрылымын құру, ақпараттық-әдiстемелiк жәрдемдесу және шағын бизнестi насихаттау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   011      Шағын кәсiп.  1. Кәсiпкерлiк       Жыл     ҚР Индустрия
керлiктi      қызметті жетiлдi.    iшiнде  және сауда
қолдау        руге бағытталған             министрлігі
шаралар жүйесін
өңдеу мақсатында
зерттеулер жүргізу
20200 мың теңге
сомаға оның
iшiнде:

1.1. Исследование и выра-        Казах-
ботка рекомендаций по            стан
совершенствованию законо-
дательной основы регули-
рования предприниматель-
ской деятельности на
сумму 6000 тысяч тенге;
1.2. Исследование и выра-
ботка рекомендаций по
оптимизации разрешитель-
ных процедур, связанных с
получением лицензий,
сертификатов, технических
условий, отводом земель-
ных участков, регистра-
цией имущества и т.п., на
сумму 6000 тысяч тенге;
1.3. Проведение социоло-
гических исследований,
анализ экономических и
социальных проблем малого
предпринимательства с
целью формирования даль-
нейшей государственной
политики по его поддержке
на сумму 7000 тысяч тенге;
1.4. Проведение независи-
мой научно-технической
экспертизы результатов
исследовательской работы
на сумму 1200 тысяч тенге.
2. Разработка отраслевых
программ развития и под-
держки малого предприни-
мательства на сумму 15000
тысяч тенге.
3. Обучение и информа-
ционно-методическое содей-
ствие на сумму 57900 тысяч
тенге, в том числе:
3.1. Функционирование и
развитие Республиканского
учебного центра по малому
предпринимательству в
городе Астане на сумму
17500 тысяч тенге;
3.2. Создание системы
дистанционного консалтинга
субъектов малого предпри-
нимательства на сумму
12800 тысяч тенге;
3.3. Разработка и издание
информационно-справочных и
презентационных материалов
(буклетов, рекламных ката-
логов, информационных
бюллетней, презентационных
cd-дисков) по вопросам
малого бизнеса на сумму
8900 тысяч тенге;
3.4. Выпуск методических
рекомендаций для предпри-
нимателей по ведению биз-
неса в различных сферах
деятельности и действующим
процедурам регулирования
предпринимательской дея-
тельности на сумму 5000
тысяч тенге;
3.5 Выпуск журнала "Малый
и средний бизнес Казах-
стана" на сумму 13700
тысяч тенге.
4. Пропаганда малого
бизнеса (предприниматель-
ства) на сумму 17000 тыс.
тенге, в том числе:
4.1. Организация и прове-
дение цикла телепередач
по вопросам малого биз-
неса (предприниматель-
ства) на сумму 5000 тысяч
тенге;
4.2. Организация и прове-
дение семинаров, конфе-
ренций и форума предпри-
нимателей Казахстана на
сумму 12000 тысяч тенге.
5. Развитие действующих
региональных центров под-
держки малого бизнеса (16
центров) на сумму 49020
тысяч тенге:
5.1. Создание на базе
действующих региональных
центров поддержки малого
бизнеса Адвакатур малого
бизнеса (пилотный проект
на базе 4 регионов) на
сумму 16000 тысяч тенге;
5.2. Оказание консалтин-
говых услуг по разработке
(доработке) инвестицион-
ных проектов субъектов
малого предприниматель-
ства на сумму 33020 тысяч
тенге.
-------------------------------------------------------------------

1.1. Кәсiпкерлiк
қызметті реттейтін
заңнамалық негіз.
дердi жетiлдiру
жөніндегi ұсыным.
дарды зерттеу және
өңдеу 6000 мың
теңге сомаға;
1.2. Лицензия
алумен, сертификат.
тармен, техникалық
қызмет көрсетулер.
мен, жер телімдері.
нің қалдықтарымен,
мүлікті тіркеумен
және т.с.с.
байланысты рұқсат
етiлген рәсiмдерін
оңтайландыру жөнiн.
дегі ұсынымдарды
зерттеу және өңдеу
6000 мың теңге
сомаға;
1.3. Шағын кәсiп.
керлiктiң оны
қолдау жөнiндегі
одан әрi мемлекет.
тiк саясатты қол.
дану мақсатында
экономикалық және
әлеуметтік проблема.
ларды әлеуметтік
зерттеудi, талдауды
жүргiзу 7 000 мың
теңге сомаға;
1.4. Зерттеу жұмыс.
тарының нәтижелерiне
тәуелсiз ғылыми-тех.
никалық сараптама
жүргiзу 1200 мың
теңге сомаға:
2. Шағын кәсіпкер.
лікті дамыту мен
қолдаудың салалық
бағдарламаларын
әзiрлеу 15000
мың теңге сомаға.
3. Зерделеу және
ақпараттық-әдістеме.
лiк жәрдемдесу
57900 мың теңге
сомаға, оның
ішінде:
3.1. Астана қала.
сында Шағын кәсіп.
керлiк жөнiндегі
республикалық оқу
орталығын құру және
дамыту 17500 мың
теңге сомаға;
3.2. Шағын кәсіпкер.
лiк субъектілерiнiң
қашықтықтық
консалтингi жүйесiн
құру 12800 мың
теңге сомаға;
3.3. Шағын бизнес
мәселелерi жөнiндегi
ақпараттық-анықтама.
лық және тұсау
кесер материалдарын
(буклеттер, жарна.
малық каталогтар,
ақпараттық бюллетен.
дер, тұсау кесер
дискілерi - cd)
8900 мың теңге
сомаға;
3.4. Қызметтің
әртүрлi саласында
бизнес жүргiзетiн
кәсiпкерлер және
кәсіпкерлiк қызметті
реттеудiң қолданыс.
тағы рәсiмдерi үшiн
әдiстемелiк ұсыным.
дар шығару 5000
мың теңге сомаға;
3.5. "Қазақстанның
шағын және орта
бизнесi" журналын
шығару 13700 мың
теңге сомаға.
4. Шағын бизнестi
(кәсiпкерлiкті)
насихаттау 17000
мың теңге сомаға
оның ішiнде:
4.1. Шағын бизнес
(кәсiпкерлік)
мәселелерi жөнiнде.
гi телебағдарлама.
лар циклiн ұйымдас.
тыру және жүргiзу
5000 мың теңге
сомаға;
4.2. Қазақстан
кәсіпкерлерінің
семинарларын,
конференцияларын
және форумдарын
өткiзу 12000 мың
теңге сомаға;
5. Шағын бизнестi
қолдаудың қолданыс.
тағы өңiрлiк
орталықтарын дамыту
(16 орталық) 49020
мың теңге сомаға;
5.1. Қолданыстағы
өңiрлiк шағын
бизнесті қолдау
орталықтарының
негізінде Шағын
бизнестің адвокату.
раларын құру (4 өңiр
негiзiнде пилоттық
жоба) 16000 мың
теңге;
5.2. Консалтингтік
қызмет көрсетулер,
оның iшiнде шағын
кәсіпкерлiк
субъектілерінiң
инвестициялық
жобаларын әзiрлеу
(қайта әзiрлеу)
жөнiндегі қызмет
көрсетулер 33020
мың теңге сомаға.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: увеличение количества субъектов малого предпринимательства до 500 тысяч, увеличение доли малого бизнеса (предпринимательства) в структуре валового внутреннего продукта до 20%.
Приложение 283
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 012
"Развитие информационной системы по поддержке
предпринимательства в Республике Казахстан" на 2004 год
1. Стоимость: 4467 тысяч тенге (четыре миллиона четыреста шестьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 19 июня 1997 года "О государственной поддержке малого предпринимательства", Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание условий и механизмов, обеспечивающих информированность субъектов малого предпринимательства и предоставление для них возможностей эффективного ведения бизнеса с помощью современных электронных и Интернет-технологий.
5. Задачи бюджетной программы: анализ функционирования информационной системы, закуп телекоммуникационных средств для работы информационной системы по поддержке предпринимательства в Республике Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   012        Развитие   1. Приобретение:          В те-  Минис-
информа-   коммутатора HP ProCurve   чение  терство

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң санын 500 мыңға дейiн көбейту, жалпы iшкi өнiм құрылымындағы шағын бизнестің (кәсiпкерлiктiң) үлесiн 20%-ке дейiн көбейту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
283-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақстан Республикасында кәсiпкерлiктi қолдау жөнiндегi ақпараттық жүйенi дамыту"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4467 мың теңге (төрт миллион төрт жүз алпыс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 маусымдағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827  Жарлығымен бекiтiлген "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2002-2004 жылдарға арналған бағдарламасы, "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Шағын кәсiпкерлік субъектілерiн ақпараттандыруды және оларға бизнесті қазiргi заманғы және Интернет-технологиялардың көмегiмен тиiмдi жүргізу үшiн мүмкiндiк берудi қамтамасыз ететін жағдайлар мен тетіктер жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: ақпараттық жүйенi қалыптастыруды талдау, пайдаланушылардың (шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң) ескертулерi бойынша бағдарламалық-математикалық қамтамасыз етудi қайта жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   012      Қазақстан     1. Мына есептеуіш    Жыл    Қазақстан
Республика.   жабдықтарды және     уақы.  Республикасы.
сында кәсiп.  оргтехниканы сатып   тында  ның Индустрия
керлікті      алу:                        және сауда
қолдау        HP ProCurvе                 министрлігі

ционной    Switch2524 19-in.         года   индуст-
системы по rak-mountable module, 24         рии и
поддержке  port UTP - 1 единицы;            торговли
предприни- маршрутизаторов - 3 еди-         Респуб-
мательства ниц, Cisco 3640 4-Slot           лики
в Респуб-  Modular w AC Power Supply        Казах-
лике Ка-   - 1 единицы;                     стан
захстан    кондиционеров - 3 единиц,
включая установку.
2. Развитие информацион-
ной системы по поддержке
предпринимательства.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: увеличение доли субъектов малого предпринимательства, использующих Интернет-технологии в бизнесе; расширение пользовательского интерфейса, упрощающего доступ субъектов малого предпринимательства к ресурсам информационной системы.
Приложение 284
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 013
"Совершенствование системы стандартизации, метрологии и
сертификации" на 2004 год
1. Стоимость: 375560 тысяч тенге (триста семьдесят пять миллионов пятьсот шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 5 10_ 13_ и 15_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений", статьи 10 21_ Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках", постановление Правительства Республики Казахстан "О некоторых вопросах организациях Комитета по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан" N 1227 от 9 августа 2000 года, Закона Республики Казахстан от 10 июня 2003 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам стандартизации и сертификации", статьи 6 10_ 17_ и 15_ Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 1997 года N 1113 "О переходе Республики Казахстан на международную систему классификации и кодирования технико-экономической и социальной информатизации", постановление Правительства Республики Казахстан N 715 от 29 июля 1998 года "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах по ее реализации", Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О сертификации", Указ Президента Республики Казахстан от 16 мая 2003 года N 1095 "О государственной программе освоения казахстанского сектора Каспийского моря" (ОКСКМ), Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационной политики".

жөніндегі     Swilch 2524 19-in.
ақпараттық    rak-mountable
жүйенi        module, 24 port
дамыту        UTR - 1 бiрлiк;
маршрутизатор 3
бiрлiк., Cisco
3640 4-Slot
Мodular w АС
Power Supply
1 бiрлiк;
кондиционерлер - 3
бiрлік, орнатуды
қоса алғанда;
2. Кәсіпкерлiктi
қолдау жөнiндегi
ақпараттық жүйелер.
дi дамыту
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
- бизнесте интернет-технологияларды пайдаланатын шағын кәсіпкерлiк субъектілерiнiң үлесiн көбейту;
- шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң ақпараттық жүйе ресурстарына қол жеткiзуiн оңайландыратын қолданбалы интерфрейстi кеңейту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
284-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Стандарттау, метрология және сертификаттау жүйесiн жетiлдiру"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 375560 мың теңге (үш жүз жетпiс бес миллион бес жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының  10-бабы , "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының  10-бабы , "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінiң Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитетiн ұйымдастырудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 9 тамыздағы N 1227  қаулысы , "Қазақстан Республикасының стандарттау және сертификаттау жөнiндегi кейбiр актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 10 маусымдағы  Заңы , "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 маусымдағы Заңының  6 ,   10,   17 және   15-баптары , "Қазақстан Республикасының халықаралық топтастыру және техникалық-экономикалық және әлеуметтік ақпараттың халықаралық жүйесіне көшуi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 15 шiлдедегi N 1113  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының бiрыңғай ақпараттық кеңiстігі және оны дамыту шаралары жөнiндегi тұжырымдама туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 29 шiлдедегi N 715  қаулысы , "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi  Заңы , "Сертификаттау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 16 шiлдедегi  Заңы , "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының  21-бабы , "Стандарттау туралы" 1999 жылғы 16 шiлдедегі N 433-1 "Сертификаттау туралы" 1999 жылғы 16 шiлдедегi, "Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы", "Өлшем бiрліктерiн қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 маусымдағы N 53, "Мемлекеттiк сатып алу туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы заңдар, "Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2002-2004 жылдарға арналған әрекет ету бағдарламасын iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары туралы" 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367  қаулысы , Каспий теңiзiндегi қазақстандық секторды игерудiң мемлекеттiк бағдарламасы, индустриялық-инновациялық дамудың мемлекеттiк бағдарламасы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и совершенствование государственной эталонной базы единиц величин, являющейся технической основой обеспечения единства и точности измерений в республике. Устранение экономических потерь от недостоверности результатов измерений;
обеспечение единства и точности измерений, обеспечение соответствия эталонной базы Республики Казахстан международным эталонам, устранение экономических потерь от недостоверности результатов измерений; межрегиональная и межотраслевая координация и выполнение работы, направленные на обеспечение единства измерений времени и частоты и определение параметров вращения Земли;
переход на международную практику работ по стандартизации; совершенствование и развитие государственных систем стандартизации, метрологии и сертификации, в том числе и в нефтегазовой отрасли, для создания условий выхода Республики Казахстан на мировой рынок, подготовки к вступлению в ВТО.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение эталонного оборудования и эталонов для создания эталонной базы Республики Казахстан; содержание эталонной базы, проведение сличений и метрологической аттестации эталонов, обучение специалистов на международном уровне; создание и совершенствование технической (эталонной) базы единиц величин времени и частоты; обеспечение непрерывной работы Государственного эталона времени частоты; ведение национальной шкалы координированного времени UTC (KZ); разработка и пересмотр государственных стандартов, правил и рекомендаций в соответствии с требованиями международных стандартов и принципами ВТО; создание нормативной базы, необходимой для поддержки внутреннего производства и развития экспортной направленности промышленности, повышения конкурентоспособности отечественной продукции методами стандартизации, метрологии и оценки соответствия.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикадағы өлшемдердiң бiрыңғайлығы мен дәлдiгiн қамтамасыз етудiң техникалық негізi болып табылатын шама бiрлiктерiнiң мемлекеттік эталондық базасын құру және жетiлдiру. Өлшемдер нәтижелерiнің дұрыс болмауынан экономикалық шығындарды қалыптастыру; өлшемдердiң бiрыңғайлығы мен дәлдiгiн қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының эталон базасының халықаралық эталондарға сәйкестігін қамтамасыз ету, өлшемдер нәтижелерiнiң дұрыс болмауынан экономикалық шығындарды қалыптастыру; салааралық үйлестiру және уақыт пен жиiлiк өлшемдерiнiң бiрыңғайлығын қамтамасыз етуге және Жер айналысының параметрлерін анықтауға бағытталған жұмыстарды орындау; стандарттау жөнiндегi жұмыстардың халықаралық практикасына көшу; стандарттау, метрология және сертификаттаудың мемлекеттiк, оның iшiнде мұнайгаз саласындағы жүйесiн жетілдiру және дамыту, Қазақстан Республикасының әлемдiк рынокқа шығуына жағдай жасау үшiн ДСҰ-ға кiруге дайындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: эталондық базаны қаржыландыру, эталондарды салыстыруды және метрологиялық аттестациялауды жүргiзу, мамандарды халықаралық деңгейде оқыту; уақыт пен жиiлiк шама бiрлiктерiнiң техникалық (эталондық) базасын құру және жетілдiру; уақыт жиiлiгiнiң Мемлекеттiк эталонының үздiксiз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету; UTC (KZ) үйлестiрiлген уақыттың ұлттық шкаласын жүргiзу; халықаралық стандарттардың талаптарына және ДСҰ қағидаттарына сәйкес мемлекеттiк стандарттарды, ережелердi және ұсынымдарды әзiрлеу және қарау; iшкi өндiрiстi қолдауға және өнеркәсiптiң экспорттық бағыттылығын дамыту үшiн қажеттi нормативтiк база құру, стандарттау, метрология және сәйкестігiн бағалау әдiстерiмен отандық өнiмдердiң бәсекеге қабiлеттiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________

1   013        Совершен-  Создание национальной     В те-  Минис-
ствование  эталонной базы единиц     чение  терство
системы    физических величин рес-   года   индуст-
стандарти- публики на сумму 185000          рии и
зации,     тысяч тенге, в том числе:        торговли
метроло-   Приобретение, обучение,          Респуб-
гии и сер- разработка программы             лики
тификации  метрологической аттеста-         Казах-
ции, поставка, монтаж,           стан
пуско-наладка эталонного
оборудования для создания
государственных эталонов,
ввод в эксплуатацию и
метрологическая аттеста-
ция, в количестве не
менее 4 единиц.
Техническое обслуживание
и сопровождение государ-
ственных эталонов на
сумму 70000 тысяч тенге,
в том числе:
1. организация и прове-
дение сличений эталонов
и эталонного оборудова-
ния на межгосударственном
и международном уровне -
не менее 15 единиц, в
рамках которого осущест-
вляется обучение специа-
листов в научно-исследо-
вательских институтах по
метрологии стран ближнего
и дальнего зарубежья - не
менее 7 человек;
2. обслуживание эталонов
- 45 человек;
3. сервисное обслуживание
эталонного оборудования
(путем привлечения и зак-
лючения договоров с
производителями) и внед-
рение не менее 15 этало-
нов, в том числе:
приобретение вспомога-
тельного оборудования,
подготовка лабораторий,
дооснащение и модернизация
эталонного комплекса.
Разработка и приобретение
нормативных документов в
области стандартизации,
метрологии и сертификации
и нефтегазовой отрасли -
120560 тысяч тенге, в том
числе:
I. Разработка и приобре-
тение международных,
региональных и националь-
ных стандартов в области
стандартизации, метроло-
гии, сертификации на сумму
50560 тысяч тенге, в том
числе:
Анализ и систематизация
стандартов;
Разработка 80 государст-
венных стандартов:
1-й этап. Разработка пер-
вой редакции стандартов,
правил и рекомендаций.
2-й этап. Проведение части
сопутствующих работ, свя-
занных с доработкой окон-
чательной редакции стан-
дарта, правил и рекомен-
даций. Составление поясни-
тельной записки и сводки
отзывов.
3-й этап. Подготовка
проекта стандарта, правил
и рекомендаций к утвер-
ждению, экспертиза, утвер-
ждение, формирование "Дела
стандарта", регистрация.
Приобретение 300 междуна-
родных, региональных и
национальных стандартов в
области стандартизации,
метрологии, сертификации,
в том числе услуги связи,
командировочные и таможен-
ные расходы.
II. Разработка стандартов
в нефтегазовой отрасли -
70000 тысяч тенге:
разработка первой редакции
стандартов;
проведение части сопутст-
вующих работ, связанных с
доработкой окончательной
редакции стандарта. Сос-
тавление пояснительной
записки и сводки отзывов;
подготовка проекта стан-
дарта к утверждению, экс-
пертиза, утверждение,
формирование "Дела стан-
дарта", регистрация, в том
числе:
приобретение международ-
ного стандарта;
разработка стандартов;
тиражирование;
рецензирование;
согласование стандарта в
государственно-надзорных
органах;
приобретение основных
средств;
прочие услуги;
налоги.
-------------------------------------------------------------------

1   013      Стандарттау,  Республиканың        Жыл    Қазақстан
метрология    физикалық шама       ішінде Республикасы.
және серти.   бiрлiктерiнiң               ның Индустрия
фикаттау      ұлттық эталондық            және сауда
жүйесін       базасын құру 185000         министрлігі
жетiлдiру     мың теңге оның
ішiнде:
Мемлекеттік эталон.
дар құру үшін
кемiнде 4 бiрлiк
санда эталондық
жабдықтар сатып
алу, орнату,
монтаждау, iске
қосу-жөндеу Мемле.
кеттiк эталондарға
техникалық қызмет
көрсету және
күзетіп жүру -
70000 мың теңге,
оның ішінде:
1. Мемлекеттiк
эталондарды мемле.
кетаралық және
халықаралық деңгейге
салыстырып қарауды
ұйымдастыру және
жүргiзу:
эталондарды салысты.
рып қарауды жүргiзу
кемiнде 15 бiрлік:
2. Эталондарға
қызмет көрсету - 49
адам.
3. Таяу және алыс
шетел елдерінің
метрологиясы жөнiн.
дегi ғылыми-зерттеу
институттарында
мамандар оқыту.
4. Жабдықтарға
(Уақыт және жиілiк
мемлекеттік эталонын
өндірушілерді тарту
және олармен шарттар
жасасу жолымен)
сервистiк қызмет
көрсету.
5. Өлшем бiрлiк.
терін қамтамасыз ету
қызметтерiмен
халықаралық ынтымақ.
тастыққа қатысу.
6) 4 эталон сатып
алу және оларды
енгiзу.
көмекшi жабдықтар
сатып алу;
зертханаларды
дайындау;
эталондық кешендi
дамыту (толық жарақ.
тау, жаңарту).
Стандарттау, метро.
логия және сертифи.
каттау саласында
және мұнай саласын.
да халықаралық,
өңiрлiк және ұлттық
стандарттарды
әзiрлеу және сатып
алу - 120 560 мың
теңге, оның ішiнде:
І. Стандарттау,
метрология және
сертификаттау сала.
сында халықаралық,
өңiрлiк және ұлттық
стандарттар әзiрлеу
және сатып алу
50560 мың теңге
сомаға оның ішiнде:
Стандарттауларды
талдау және жүйелен.
дiру;
80 негiз құрайтын
мемлекеттік стан.
дарттар әзiрлеу:
1-кезең. Стандарт.
тардың ережелер мен
ұсынымдардың бiріншi
редакциясын әзiрлеу.
2-кезең. Стандарт.
тардың, ережелер
мен ұсынымдардың
соңғы редакциясын
қайта әзiрлеумен
байланысты атқары.
латын жұмыстардың
бiр бөлігін жүргiзу.
Түсiндiрме жазба
мен пікірлердің
жинағын әзiрлеу.
3-кезең. Стандарт.
тың, ереженің және
ұсынымның жобасын
бекiтуге әзiрлеу,
"Стандарт iсiн"
жасау, сараптама,
бекiту, тiркеу.
- Стандарттау,
метрология және
сертификаттау
саласында 300 халық.
аралық, өңiрлiк
және ұлттық стан.
дарттарды сатып алу
және аудару, оның
iшiнде байланыс
қызметтерi, iccaпар.
лық және кедендiк
шығыстар.
II. Мұнай саласында
43 стандарт әзiрлеу
- 70000 мың теңге:
стандарттардың
бiрiншi редакциясын
әзiрлеу;
Стандарттардың
соңғы редакциясын
қайта әзiрлеумен
байланысты атқары.
латын жұмыстардың
бiр бөлiгiн жүргiзу.
Түсiндiрме жазба
және пiкiрлердiң
жинағын әзiрлеу;
стандарт жобасын
бекiтуге әзiрлеу,
"Стандарт iсiн"
жасау, сараптама,
бекiту, тiркеу.
Оның ішінде:
халықаралық
стандарттарды
сатып алу;
стандарттарды
әзiрлеу;
тағылымдама;
рецензиялау;
стандартты мемле.
кеттiк-қадағалау
органында келiсу;
негiзгi құралдар.
ды сатып алу;
өзге де қызмет
көрсетулер;
- салықтар.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: приобретение эталонного оборудования для создания государственных эталонов в количестве не менее 4 единиц, а также повышение точности измерений, снижение затрат на поверку средств измерений, обеспечение экономии материальных и энергетических ресурсов, соответствие международным требованиям для участия Республики Казахстан в международных организациях; проведение сличений не менее 15 эталонов и эталонного оборудования, обслуживание эталонов 45 сотрудниками, повышение квалификации не менее 7 специалистов, ввод в эксплуатацию эталонов, сервисное обслуживание оборудования; разработка 80 государственных стандартов согласно плану работ по государственной стандартизации; приобретение 300 международных, региональных стандартов и стандартов зарубежных стран; разработка плана государственной стандартизации и предложения к Программе работ по межгосударственной стандартизации; разработка 43 стандартов в нефтегазовой отрасли.
Реализация программы позволит создать условия для повышения конкурентоспособности отечественной продукции и ее интеграции в мировой рынок.
Приложение 285
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 014
"Совершенствование нормативно-технических документов
в сфере архитектурной, градостроительной и строительной
деятельности" на 2004 год
1. Стоимость: 143225 тысяч тенге (сто сорок три миллиона двести двадцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Статья 28 и 29_ Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера", Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности", постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2000 года N 1778 "О мерах по развитию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 462 "О внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 1992 года N 540 "О мерах по реализации соглашений и научно-техническому сотрудничеству в рамках стран СНГ" и Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации в области стандартизации, метрологии и сертификации от 18 августа 1994 года, Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О государственной программе "Образование", Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "Здоровье народа", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2003 года N 128 "Об утверждении программы "Ауыл мектебi" на 2003-2005 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1999 года N 905 "О комплексной программе "Здоровый образ жизни".

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: саны кемiнде 4 бiрлiк мемлекеттiк эталондар құру үшiн эталондық жабдықтар сатып алу, өлшеудiң дәлдiгiн арттыру, өлшем бiрлiк құралдарын тексеруге кeтетiн шығынды азайту, материалдық және энергетикалық ресурстарды үнемдеудi қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға қатысуы үшiн халықаралық талаптарға сәйкестендiру; кемiнде 15 эталондарды және эталондық жабдықтарды салыстырып қарауды жүргізу; эталондарға 49 бiлiктi-сақтаушылармен қызмет көрсету, кемiнде 5 маманның бiлiктiлiгiн арттыру, жабдықтарға сервистiк қызмет көрсету, мемлекеттiк ғылыми-метрологиялық орталық базасында эталондық кешендi дамыту; мемлекеттiк стандарттау жөнiндегi жұмыстар жоспарына сәйкес 80 мемлекеттік стандарттар әзiрлеу; 150 халықаралық, өңiрлiк стандарттар мен шет елдердiң стандарттарын сатып алу және оларды аудару; мемлекеттік стандарттаудың жоспарын және халықаралық стандарттау жөнiндегi жұмыстар бағдарламасына ұсыныстар әзiрлеу; "мұнай саласындағы стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiнде 3 нормативтік құжат" әзiрлеу. Бағдарламаны iске асыру отандық өнiмдердiң бәсекеге қабiлеттiгiн арттыру және әлемдiк рынокта ықпалдасуы үшін жағдай жасауға мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
285-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтiк-техникалық құжаттарды жетiлдiру"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 143225 мың теңге (бiр жүз қырық үш миллион екi жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегі Заңының  28 және   29-бабы , "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi  Заңы , "Өрт қауiпсiздiгі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы  Заңы , "Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң 2003-2005-жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903  қаулысы , "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiн дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 қарашадағы N 1778  қаулысы және Үкіметтiң 2003 жылғы 20 мамырдағы N 462  қаулысымен оған енгізілген өзгерiстер мен толықтырулар, "ТМД елдерi шеңберiндегi келiсiмдер мен ғылыми-техникалық ынтымақтастықты iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1992 жылғы 22 маусымдағы N 540  қаулысы және Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясы Үкiметінiң арасындағы стандарттау, метрология және сертификаттау саласы туралы 1994 жылғы 18 тамыздағы келiсiм. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 5 қаңтардағы N 534  Жарлығымен бекiтiлген "Бiлiм беру", "Халықтың денсаулығы" қолданыстағы мемлекеттiк бағдарламалар. "Ауыл мектебi" қолданыстағы салалық (секторальдық) бағдарлама, Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 4 ақпандағы  N 128 және 1999 жылғы 30 маусымдағы  N 905 қаулыларымен бекiтiлген "Салауатты өмiр салты" кешендi бағдарламасы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Совершенствование и обновление нормативной базы проектирования, строительства объектов базовых отраслей экономики, гармонизация действующих нормативов с международными стандартами и нормами, а также стран СНГ.
Обеспечение необходимой проектно-сметной документацией для строительства основных объектов социальной инфраструктуры для сельской местности, строящихся за счет средств республиканского или местных бюджетов.
5. Задачи бюджетной программы: "Проектно-изыскательские, конструкторские и технологические работы на республиканском уровне":
- совершенствование сметно-нормативной документации и расширение нормативной базы сметных норм;
- разработка и переработка нормативно-технических документов в области архитектурно-градостроительной деятельности и строительного проектирования;
- разработка и переработка нормативно-технических документов в области строительного производства;
- разработка проектных предложений, технических решений с применением прогрессивных материалов, инженерного оборудования и технологий в жилищно-гражданском и промышленном строительстве;
- корректировка и перевод на государственный язык нормативно-технических документов в области строительства;
"Приобретение международных, региональных и национальных стандартов в области строительства":
- разработка и приобретение адаптированных к нашей законодательной базе нормативов в области организаций территорий, межгосударственных норм и правил, стандартов гармонизированных с требованиями норм для проектирования и строительства объектов, представляющих взаимный интерес стран СНГ;
- формирование базы общетехнических нормативных документов для изысканий, проектирования, строительства, по проблемам устойчивости, надежности, взрыво-пожаробезопасности, безопасности труда, обеспечения экономии топливно-энергетических ресурсов;
"Разработка типовых проектов":
1. Разработка современных типовых проектов (по 5 типовых проектов для районов с различными природно-климатическими и сейсмическими условиями):
1) школ-интернатов для строительства в средних и крупных сельских населенных пунктах, а также в поселках городского типа;
2) многопрофильных больниц с родильными отделениями для строительства в средних сельских населенных пунктах и поселках городского типа;
3) противотуберкулезных больниц (диспансеров) для строительства в крупных сельских населенных пунктах и районных центрах;
4) родильных домов для строительства в средних сельских населенных пунктах и поселках городского типа.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Экономиканың базалық салалары объектiлерiнiң құрылысын жобалаудың нормативтiк базасын жетiлдiру және жаңарту, халықаралық стандарттармен және нормалармен, сондай-ақ ТМД елдерiмен қолданыстағы нормативтердi үйлестiру.
Республикалық немесе жергілiктi бюджеттер қаражаты есебiнен тұрғызылатын ауылдық жерлер үшiн әлеуметтiк инфрақұрылымның негiзгi объектiлерiнiң құрылысы үшiн қажетті жобалық-сметалық құжаттаманы қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: сметалық-нормативтік құжаттарды жетiлдiру және сметалық нормалардың нормативтік базаларын кеңейту;
сәулет-қала құрылысы қызметi мен құрылыстық жобалау саласында нормативтiк-техникалық құжаттарды әзiрлеу және қайта өңдеу;
құрылыс өндiрiсi саласында нормативтік-техникалық құжаттарды әзiрлеу және қайта өңдеу;
үдемелi материалдарды, инженерлiк жабдықтарды және тұрғын-үй-азаматтық және өнеркәсiптiк құрылыстағы технологияларды пайдалана отырып жобалық ұсыныстар, техникалық шешiмдер әзiрлеу;
құрылыс саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды мемлекеттік тiлге аудару және түзетулер жасау;
"Құрылыс саласындағы халықаралық, өңірлiк және ұлттық стандарттарды сатып алу";
бiздiң заңнамалық базамызға сәйкес келетін аумақтарды, халықаралық нормалар мен ережелердi, ТМД елдерiнiң өзара мүдделерiн танытатын объектiлердi жобалау және құрылысын салуға арналған нормалар талаптарымен үйлестiрiлген стандарттарды ұйымдастыру саласындағы нормативтердi әзiрлеу және сатып алу;
iздену, жобалау, құрылысын салу үшiн, мықтылық, тиiмдiлiк, жарылыс-өрт қауiпсiздiгi, еңбек қауiпсiздiгi проблемалары бойынша, отын-энергетикалық ресурстарды үнемдеудi қамтамасыз етудiң жалпы техникалық нормативтiк құжаттарын қалыптастыру.
"Үлгiлiк жобаларды әзiрлеу"
1. Қазiргi заманғы үлгiлiк жобаларды әзiрлеу (әртүрлi табиғи климаттық және сейсмикалық жағдайлардағы аудандар үшiн 5 үлгілiк жобалар бойынша):
1) орташа және iрi ауылдық елдi мекендер, сондай-ақ қала түрiндегi кенттер үшiн мектеп-интернат;
2) орташа және iрi ауылдық елдi мекендер, сондай-ақ қала түрiндегі кенттер үшiн босанатын бөлiмдерi бар көпсалалы ауруханалар;
3) iрi ауылдық елдi мекендер мен аудан орталықтарында құрылысын салу үшiн туберкулезге қарсы ауруханалар (диспансерлер);
4) орташа ауылдық елдi мекендер мен қала түрiндегi кенттерде құрылысын салу үшiн босанатын үйлер.

2. Многократное использование типовой проектной документации, снижение затрат на ее разработку, предусматривающие затраты только на приобретение типового проекта, а также оплату за его привязку к конкретной местности и условиям инженерного обеспечения.
3. Рациональные типологические, технологические, объемно-планировочные, строительно-конструкторские и инженерные проектные решения, не позволяющие умышленно или непреднамеренно заложить в задания на проектирование и в проект необоснованных удорожаний или завышенных объемов строительно-монтажных работ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   014        Совершен-  6.1 "Проектно-изыскатель- В те-  Минис-
ствование  ские, конструкторские и   чение  терство
норматив-  технологические работы    года   индуст-
но-техни-  на республиканском уров-         рии и
ческих     не"                              торговли
документов Планируется в 2004               Респуб-
в сфере    году разработать и пере-         лики
архитек-   работать в области строи-        Казах-
турной,    тельства - 54 единицы            стан
градост-   нормативно-технических
роительной документов (СНиП РК,
и строи-   СНиР РК, СН РК, РДС РК, СП
тельной    РК и СТ РК) и переиздание с
деятель-   переводом на
ности      государственный язык 65
единиц нормативно-техни-
ческих документов:
раздел 1 "Сметно-норма-
тивная база Республики
Казахстан, экономические
нормативы и методология
в области строительства";
раздел 2 "Составление
нормативно-правовой
документации для регули-
рования архитектурно-
градостроительной дея-
тельности";
раздел 3 "Разработка
нормативных документов,
проектных предложений,
технических решений с
применением прогрессив-
ных материалов, инженер-
ного оборудования и тех-
нологий в жилищно-граж-
данском и промышленном
строительстве";
раздел 4 "Корректировка
и перевод на государст-
венный язык нормативно-
технических документов в
области строительства".
Общая сумма составляет -
47550 тысяч тенге.
6.2 "Приобретение между-
народных, региональных и
национальных стандартов
в области строительства".
Завершение разработки 12
единиц технических норм
и приобретение 10 ГОСТов.
Общая сумма составляет -
15000 тысяч тенге.
6.3 "Разработка типовых
проектов"
Начало разработки совре-
менных типовых проектов -
80675 тысяч тенге:

2. Yлгiлiк жобалық құжаттарды көп қайтара пайдалану, үлгілік жобаны сатып алуды, сондай-ақ оны нақты аймақты жерге және инженерлiк қамтамасыз ету шарттарына бекiтуге ақы төлеу шығындарын көздейтiн оны әзiрлеуге шығындарды азайту.
3. Қасақана немесе алдын ала әдейiлеп жобалау тапсырмасына және жобаға негiзсiз қымбаттауларды немесе құрылыс-монтаждық жұмыстардың жоғары көлемдерiн салуға мүмкiндiк бермейтiн рационалдық үлгілiк, технологиялық, көлемдi-жоспарлық, құрылыстық-құрастырмалық және инженерлiк жобалық шешiмдер.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   014      Сәулет, қала  6.1. "Республикалық  Жыл    Қазақстан
құрылысы      деңгейдегi жобалық-  ішінде Республикасы.
және құрылыс  іздену құрастырма.          ның Индустрия
қызметi       лық және техноло.           және сауда
саласындағы   гиялық жұмыстар"            министрлігі
нормативтік-  2004 жылы құрылыс
техникалық    саласында - 54
құжаттарды    бiрлік нормативтік-
жетiлдiру     техникалық құжаттар
әзiрлеу және 65
бiрлік нормативтік-
техникалық құжаттар.
ды мемлекеттік
тілге аудару
арқылы қайта басып
шығару.
1-бөлiм.
"Қазақстан Респуб.
ликасының сметалық-
нормативтік базасы,
құрылыс саласындағы
экономикалық
нормативтер және
методология;
2-бөлім. "Сәулет-
қала құрылысы
қызметiн реттеу
үшiн нормативтік-
құқықтық құжатта.
ма әзiрлеу";
3-бөлiм. "Норматив.
тік құжаттарды,
жобалық ұсыныстарды,
техникалық шешiм.
дердi үдемелi
материалдарды,
инженерлік жабдық.
тарды және тұрғын
үй-азаматтық және
өнеркәсіптік
құрылыстағы
технологияларды
пайдалану арқылы
әзiрлеу";
4-бөлiм. "Құрылыс
саласындағы норма.
тивтік-техникалық
құжаттарды түзету
және мемлекеттік
тілге аудару".
Жалпы сома - 47 550
мың теңгенi құрайды.
6.2. "Құрылыс
саласында халықара.
лық, өңiрлiк және
ұлттық стандарттар
сатып алу"
техникалық нормалар.
дың 12 бiрлiгiн
әзiрлеудi аяқтау
және 10 Мемстандарт.
тар сатып алу.
Жалпы сомасы -
15 000 мың теңгенi
құрайды.
6.3. "Yлгiлік жоба.
лар әзiрлеу"
Қазiргі заманғы
үлгілік жобаларды
әзiрлеу бастамасы -
80 675 мың теңге:

1) школ-интернатов для
строительства в средних и
крупных сельских населен-
ных пунктах, а также в
поселках городского типа
- 18235 тысяч тенге;
2) многопрофильных больниц
с родильными отделениями
для строительства в сред-
них сельских населенных
пунктах и поселках город-
ского типа - 22658 тысяч
тенге;
3) противотуберкулезных
больниц (диспансеров) для
строительства в крупных
сельских населенных пунк-
тах и районных центрах -
14714 тысяч тенге;
4) родильных домов для
строительства в средних
сельских населенных пунк-
тах и поселках городского
типа - 25068 тысяч тенге.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: "Проектно-изыскательские, конструкторские и технологические работы на республиканском уровне" - будет разработано и переработано 54 единицы нормативно-технических документов и переиздание с переводом на государственный язык 65 единиц нормативно-технических документов.
Введение в действие 54 нормативных документов в строительстве соответствующих прогрессивным техническим регламентам развитых стран.
"Приобретение международных, региональных и национальных стандартов в области строительства" - завершение разработки 12 единиц технических норм и приобретение 10 ГОСтов.
Обеспечение строительного комплекса республики межгосударственными нормами и стандартами, отвечающими современным требованиям и исключающими барьеры в торгово-экономических отношениях. "Разработка типовых проектов" - для оптимизации государственных затрат при проектировании и строительстве объектов социальной инфраструктуры, последующее обеспечение их полноценного и устойчивого функционирования, начало разработки, разработка которых начинается в 2004 году - 20 единиц.
Приложение 286
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 015
"Создание и развитие информационной системы в сфере
стандартизации, метрологии и сертификации" на 2004 год
1. Стоимость: 17118 тысяч тенге (семнадцать миллионов сто восемнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений", статья 10 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках", статьи 6 и 17_ Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", Закон от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", постановление Правительства Республики Казахстан N 715 от 29 июля 1998 года "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах по ее реализации".

1) орташа және iрi
ауылдық елдi мекен.
дер, сондай-ақ қала
түрiндегi кенттер
үшiн мектеп-интернат
- 18 235 мың теңге;
2) орташа және iрi
ауылдық елдi мекен.
дер, сондай-ақ
қала түріндегі
кенттер үшін босана.
тын бөлiмдерi бар
көпсалалы аурухана.
лар - 22 658 мың
теңге;
3) iрi ауылдық елдi
мекендер мен аудан
орталықтарында
құрылысын салу үшін
туберкулезге қарсы
ауруханалар
(диспансерлер) - 14
714 мың теңге;
4) орташа ауылдық
елдi мекендер мен
қала түрiндегi
кенттерде құрылысын
салу үшiн босанатын
үйлер - 25 068 мың
теңге.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: "Республикалық деңгейдегi жобалық-iздену, құрастырмалық және технологиялық жұмыстар" 54 бiрлiк нормативтiк-техникалық құжаттар әзiрленетін және қайта өңделетін және 65 бiрлiк мемлекеттiк тiлге аударылған нормативтік-техникалық құжаттар қайта басылатын болады. Дамыған елдердiң үдемелi техникалық регламентiне сәйкес келетiн құрылыстағы 54 нормативтiк құжатты қолданысқа енгiзу.
"Құрылыс саласында халықаралық, өңiрлiк және ұлттық стандарттарды сатып алу" 12 бiрлiк техникалық нормаларды әзiрлеудi аяқтау және 10 Мемстандарттарды сатып алу.
Республиканың құрылыс кешенiн қазiргi заманғы талаптарға жауап беретiн және сауда-экономикалық қатынастардағы кедергiлердi болдырмайтын мемлекетаралық нормалармен және стандарттармен қамтамасыз ету.
"Yлгiлiк жобаларды әзiрлеу"
Әлеуметтiк инфрақұрылым объектілерiн жобалау және құрылысын салу кезiнде мемлекеттiк шығындарды оңтайландыру, олардың толыққанды және тұрақты жұмыс iстеуiн кейiннен қамтамасыз ету, әзiрлеудi бастау үшiн, 2004 жылы басталатын әзiрлеме - 20 бiрлiк.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
286-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Стандарттау, метрология және сертификаттау саласындағы ақпараттық жүйенi құру және дамыту"
деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 17118 мың теңге (он жетi миллион бiр жүз он сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының  5-бабы , "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының  10-бабы , "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 мамырдағы Заңының  6 және   17-баптары , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы , "Қазақстан Республикасының Бiрыңғай ақпараттық кеңiстігінiң тұжырымдамасы және оны iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 1999 жылғы 29 шiлдедегi N 715  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предоставление свободного доступа к официальной информации в области обеспечения единства измерений, разработка программного обеспечения функциональных автоматизированных информационных систем, входящих в единую систему управления Госстандарта для обеспечения оперативной информацией заинтересованных юридических лиц Республики Казахстан и присоединения ее к международной сети ИСОНЕТ и межгосударственной ИНФКОС, создание единого реестра сертификатов соответствия, предназначенного для их централизованного учета, обеспечения информацией при проверке подлинности сертификатов и их копий, а также проведения анализа результатов сертификации, централизованного информационного обслуживания и оценки деятельности органов по сертификации.
5. Задачи бюджетной программы: создание базы данных и публикация ее в сети Интернет, разработка программного обеспечения функциональных автоматизированных информационных систем (АИС) по стандартизации, метрологии и сертификации: "Государственные стандарты", "Каталогизация", "Библиография", создание единого реестра и централизованной системы учета сертификатов соответствия.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   015        Создание и Создание локального узла  В те-  Минис-
развитие   в области обеспечения     чение  терство
информа-   единства измерений:       года   индуст-
ционной    монтаж, настройка                рии и
системы в  оборудования;                    торговли
сфере      приобретение 2 серверов,         Респуб-
стандарти- 10 компьютеров, 11 модемов,      лики
зации,     15 коммутаторов,                 Казах-
метрологии 1 концентратора и                стан
и сертифи- 2 принтеров, 13 источников
кации      бесперебойного питания.
Разработка прикладного
программного обеспечения
четырех АИС Госстандарта
("Государственные стан-
дарты", "Каталогизация",
"Библиография", "Реестр
сертификатов соответст-
вия").
Закуп лицензионного прог-
раммного обеспечения - 3
комплектов.
Обучение специалистов по
программному продукту
"Oracle" - 2 человек.
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету саласындағы ресми ақпаратқа еркiн қол жеткiзудi ұсыну, Қазақстан Республикасының мүдделi заңды тұлғаларын шұғыл ақпаратпен қамтамасыз ету үшiн Мемстандарт басқармасының бiрыңғай жүйесiне енетiн автоматтандырылған ақпараттық жүйелерiнiң жұмыс iстеуiн бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу және оны ИСОНЕТ халықаралық торабы мен мемлекетаралық ИНФКОС-қа қосу; оларды орталықтандырып есептеуге арналған сәйкестiк сертификатының бiрыңғай peестрiн жасау, сертификаттар мен олардың көшiрмелерiнiң түпнұсқалығын тексеру кезiнде ақпаратпен қамтамасыз ету, сондай-ақ сертификаттау нәтижелерiн, орталықтандырылған ақпараттық қамтамасыз етуге талдау және сертификаттау жөнiндегi органдардың қызметін жүргiзу.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: деректер қорын жасау және оны Интернет жүйесiне шығару; "Мемлекеттiк стандарттар", "Каталогтандыру", "Библиография" стандарттау, метрология және сертификаттаудың жұмыс iстеп тұрған автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн (ААЖ) бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу, бiрыңғай тiркелiм және сәйкестiк сертификаттары есебiнiң орталықтандырылған жүйесiн жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   015      Стандарттау,  Өлшем бiрлiктерiн    Жыл    Қазақстан
метрология    қамтамасыз ету       iшiнде Республикасы.
және серти.   саласында ақпа.             ның Индустрия
фикаттау      раттық орталық құру         және сауда
саласындағы   және қамтамасыз ету         министрлігі
ақпараттық    - 5000 мың теңге,
жүйенi құру   оның iшiнде:
және дамыту   жабдықтардың бағдар.
ламалық қамтамасыз
ету, құрастыру,
жайын орайластыру,
2 сервер, 10
компьютерлер мен 2
принтер, 13 үздіксiз
қоректену көзiн
сатып алу.
Мемстандарттың 4
ААЖ-сын қолданбалы
бағдарламалық
қамтамасыз етуiн
әзiрлеу - 12118 мың
теңге: "Мемлекеттік
стандарттар",
"Каталогтандыру",
"Библиография",
Лицензиялық БҚ-ты
сатып алу; "Оrасlе"
курсы бойынша оқыту.
__________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Функционирование локального узла в области обеспечения единства измерений, разработка и внедрение четырех АИС. Реализация программы позволит создать единый реестр сертификатов, единую информационную систему для учета сертификатов соответствия.
Приложение 287
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 016
"Создание и развитие новых технологий" на 2004 год
1. Стоимость: 71842 тысячи тенге (семьдесят один миллион восемьсот сорок две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О плане мероприятий по реализации программ Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: определение направлений развития отраслей обрабатывающей промышленности, с учетом тенденций мирового рынка.
5. Задачи бюджетной программы: проведение конъюнктурных исследований в области технологического развития обрабатывающей промышленности в мире; разработка отраслевых программ развития отраслей обрабатывающей промышленности, с учетом тенденций мирового рынка.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   016        Создание   1. Проведение 6 конъюнк-  В те-  Минис-
и развитие турных исследований,      чение  терство
новых      включая маркетинговые, в  года   индуст-
технологий различных отраслях (сек-         рии и
торах) экономики:                торговли
машиностроение;                  Респуб-
химическая промышлен-            лики
ность;                           Казах-
промышленность строи-            стан
тельных материалов;
создание новых материа-
лов;
отрасли потребительских
товаров;
проведение исследований
(консультаций оператив-
ного характера) по инвес-
тиционным и инновационным
проектам;
а так же в области инно-
ваций и новых технологий;

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету саласында локальдық торапты қалыптастыру, төрт ААЖ дайындау және енгiзу, жабдықтардың бағдарламалық қамтамасыз ету, құрастыру, жайын орайластыру, Бағдарламаны iске асыру сәйкестік сертификаттарының есебi үшiн сертификаттардың бiрыңғай тiзiлiмiн, бiрыңғай ақпараттық жүйенi жасауға мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
287-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жаңа технологияларды құру және дамыту"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 71842 мың теңге (жетпiс бiр миллион сегiз жүз қырық екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегі Іс-шаралар жоспары" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903  қаулысы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған Индустриялық-инновациялық даму стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: әлемдiк рынок үрдiстерiн ескере отырып, өңдеушi өнеркәсiп салаларын дамытудың бағыттарын айқындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: әлемдегi өңдеушi өнеркәсiптiң технологиялық дамуы саласында әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   016      Жаңа техно.   1. 6 конъюнктуралық  Жыл    Қазақстан
логияларды    зерттеулер дайындау, ішінде Республикасы.
құру және     оның iшiнде эконо.          ның Индустрия
дамыту        миканың әр түрлi            және сауда
салаларындағы               министрлігі
(секторларындағы)
маркетингіліктi
қоса алғанда:
машина жасау;
құрылыс материал.
дарының өнеркәсiбi;
жаңа материалдар
жасау;
инвестициялық және
инновациялық жобалар
бойынша зерттеулер
жүргiзу (жедел
сипаттағы консуль.
тациялар);
сондай-ақ инновация.
лар мен жаңа техно.
логиялар салала.
рында;

2. Разработка 3 отрасле-
вых программ развития
обрабатывающей промышлен-
ности в соответствии с
требованиями, установлен-
ными действующим законо-
дательством Республики
Казахстан, в областях
химической промышленности,
машиностроения и отрасли
потребительских товаров.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Подготовка аналитической информации на основании 6 конъюнктурных исследований в различных отраслях (секторах) экономики (машиностроения, химической промышленности, промышленности строительных материалов, создания новых материалов, в отрасли потребительских товаров.
Разработка 3 отраслевых программ развития химической промышленности, машиностроения, отрасли потребительских товаров, нацеленных на внедрение инновационных проектов, создание высокотехнологичных процессов, определение приоритетности подотраслей в указанных отраслях промышленности на базе обеспечения информацией о перспективах развития мировых технологий, на основании которой Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан готовит предложения по модернизации и перепрофилированию технологических схем производств, созданию наукоемких высокотехнологичных производств, внедрению инновационных технологии и процессов.
Приложение 288
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 017
"Развитие информационной системы экспортного контроля"
на 2004 год
1. Стоимость: 18500 тысяч тенге (восемнадцать миллионов пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 12-14 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1996 года "О лицензировании", статьи 5-1 5-2 Закона Республики Казахстан от 18 июня 1996 года "Об экспортном контроле", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 1996 года N 120 "О создании автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1996 года N 1025 "О дополнительных мерах по внедрению автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 1998 года N 186 "О наркотических, психотропных веществах и прекурсорах, подлежащих контролю в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2000 года N 1282 "Об утверждении списка продукции, подлежащей экспортному контролю", постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2002 года N 996 "Вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан", постановление   Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2002 года N 1220 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан".

2. Қазақстан
Республикасының
қолданыстағы заңна.
масымен белгіленген
талаптарға сәйкес
химия өнеркәсiбi,
машина-жасау сала.
ларындағы және
тұтынушылық тауарлар
(жеңiл, ағаш
өңдеушi, жиhаз,
азық-түлiк) салала.
рындағы өңдеушi
өнеркәсіптi дамыту.
дың 3 салалық
бағдарламаларын
әзiрлеу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: Өңдеушi өнеркәсiп салаларын технологиялық дамыту бағытындағы 6 конъюнктуралық зерттеулер негізінде талдамалық ақпарат дайындау, ішкі өндірісті кеңейту және өнеркәсіптің бәсекеге қабілетті өнімін шығару үшін талдамалық шолу материалдарымен қамтамасыз ету, өнеркәсіп салаларының ғылымды қажетсінетін ресурстық- және энергия сақтайтын технологиялары туралы ақпаратпен қамтамасыз ету және өнеркәсіптегі инновациялық-информациялық ортасын қалыптастыру, әлемдегі технологиялар дамуының басым бағыттарын айқындау, машина жасау, жоғарғы технологиялық, тұтыну тауарлары, салаларын дамытудың 3 салалық бағдарламаларын әзірлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
288-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Экспорттық бақылаудың ақпараттық жүйесiн дамыту"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 18500 мың теңге (он сегiз миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының  12-14-баптары , "Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Заңының  5-1 ,  5-2-баптары , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы , "Қару-жарақты, әскери техниканы, сондай-ақ оларды өндiрумен байланысты шикiзатты, материалдарды, жабдықтарды, технологияларды және қызмет көрсетулердi экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 30 қаңтардағы N 120  қаулысы , "Қару-жарақты, әскери техниканы, сондай-ақ оларды өндiрумен байланысты шикiзатты, материалдарды, жабдықтарды, технологияларды және қызмет көрсетулердi экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiн енгізу жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметінің 1996 жылғы 19 тамыздағы N 1025  қаулысы , "Қазақстан Республикасындағы тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037  қаулысы , "Қазақстан Республикасындағы бақылауға жататын есiрткiлiк, психотроптық заттар мен прекурсорлар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 9 наурыздағы N 186  қаулысы , "Экспорттық бақылауға жататын өнiмдердiң тiзiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 1 тамыздағы N 1282  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 12 қыркүйектегi N 996  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Сауда комитетi туралы ереже" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 18 қарашадағы N 1220  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение условий оперативной обработки данных Агентства Республики Казахстан по статистике об экспорте и импорте товаров; создание и развитие единой республиканской контрольно-информационной системы в области экспортного контроля, повышение функциональности и эффективности Автоматизированной системы экспортного контроля Республики Казахстан (далее - АСЭК).
5. Задачи бюджетной программы: разработка и внедрение программного продукта по проведению анализа показателей внешнеторговой деятельности Республики Казахстан по товарам и странам, модернизация и создание условий для функционирования системы АСЭК, приобретение программного обеспечения и технических средств для работы системы "Экспортный контроль".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   017        Развитие   1. Разработка программ-   В те-  Минис-
информа-   ного продукта по обработ- чение  терство
ционной    ке информации о внешне-   года   индуст-
системы    торговом обороте Респуб-         рии и
экспорт-   лики Казахстан по данным         торговли
ного       грузовых таможенных дек-         Респуб-
контроля   лараций;                         лики
2. Развитие информацион-         Казах-
ной системы экспортного          стан
контроля (подсистемы) в
том числе:
2.1. Модернизация АСЭК,
2.2. Создание веб-узла
системы с организацией
защиты информации для
работы с лицензиатами.
3. Приобретение вычисли-
тельной техники и средств:
сервера - 3 единицы;
концентратора - 1 единицы;
персональных компьютеров -
10 единиц.
4. Закуп лицензионного
программного продукта на
обеспечение информационной
безопасности:
системы предупреждения
атак RealSecure ISS IDS -
1 комплекта;
антивирусной программы
Antivirus Kaspersky - 2
комплекта.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) количественные критерии:
ежемесячное предоставление результатов анализа внешнеторгового оборота по товарам и странам;
экономия рабочего времени на обработку данных грузовых таможенных деклараций;
проведение сравнительного анализа изменений количественных и стоимостных объемов экспорта и импорта.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң тауарлар экспорты мен импорты туралы деректерiн жедел өңдеу жағдайын қамтамасыз ету, экспорттық бақылау саласында бiрыңғай республикалық бақылау-ақпараттық жүйесiн құру және дамыту, Қазақстан Республикасындағы Экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiнiң (бұдан әрi - ЭБАЖ) жұмыс жасасуын және тиiмдiлігін арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының iшкi сауда қызметiнiң тауарлар мен елдер бойынша көрсеткiштерiнiң талдауын жүргізу жөнiндегi бағдарламалық өнiмдi әзiрлеу және енгiзу, ЭБАЖ жүйесiн қалыптастыру үшiн жаңғырту және жағдайлар жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   017      Экспорттық    1. Қазақстан         Жыл    Қазақстан
бақылаудың    Республикасының      iшiнде Республикасы.
ақпараттық    iшкi сауда айналымы         ның Индустрия
жүйесін       туралы ақпараттарды         және сауда
дамыту        өңдеу бойынша жүк           министрлігі
кеден декларациясы.
ның деректері
жөнiнде бағдарлама.
лық өнiм әзiрлеу.
2. Экспорттық
бақылаудың ақпарат.
тық жүйесiн дамыту,
оның ішінде:
2.1. Қолданыстағы
ЭБАЖ-ны жаңғырту;
2.2. Лицензиаттар.
мен жұмыс үшiн
веб-тораптар ұйым.
дық жүйесi мен
ақпаратты қорғау
жүйесiн құру.
3. Мына есептеу
техникалары мен
құралдарын сатып
алу:
серверлер - 3
бiрлiк;
концентраторлар -
1 бiрлiк;
дербес компьютер.
лер - 10 бiрлiк.
4. Ақпараттық
қауіпсiздiкті
қамтамасыз етуге
арналған лицензия.
лық бағдарламалық
өнiмдi сатып алу:
шабуылдың алдын
алу RealSecure ISS
IDS - 1 жиын;
Antivirus Kaspersky
вирусқа қарсы
бағдарламасы - 2
жиын.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелері:
1) сандық критерийлер: ай сайын тауарлар мен елдер бойынша iшкi сауда айналымы талдауының нәтижелерiн беру;
жүк кеден декларациясы деректерiн өңдеуге кететiн уақытты үнемдеу;
экспорт пен импорттың сандық және құндық өзгерiстерiн салыстырмалы талдауды жүргiзу.

2) качественные критерии:
оперативность проведения анализа внешнеторгового состояния;
исключение возможных при ручной обработке данных, ошибок и неточностей;
определение товаров в отношении которых необходимо принять меры государственного регулирования экспорта и (или) импорта;
возможность расчета и анализа средних цен на товары из различных стран мира.
3) критерии эффективности:
возможность получения выводов и рекомендаций по совершенствованию таможенно-тарифной политики;
своевременная подготовка предложений направленных на защиту внутреннего рынка;
4) критерии результативности:
оперативный анализ изменения внешнеторгового оборота Республики Казахстан по товарам и странам;
подготовка объективных предложений по изменению ставок импортных (экспортных) таможенных пошлин;
подготовка своевременных предложений о целесообразности проведения разбирательств, предшествующих применению защитных, антидемпинговых и компенсационных мер.
Совершенствование работоспособности республиканской контрольно-информационной системы в области экспортного контроля, охватывающей до 80 процентов контроля продукции, подпадающей под экспортный контроль, создание инфраструктуры для совершенствования экспортного контроля, создание базы данных лицензиатов.
Приложение 289
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327 <*>
Сноска. Приложение в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Формирование инновационной инфраструктуры
Республики Казахстан" на 2004 год
1. Стоимость: 1600000 тысяч тенге (один миллиард шестьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 18 августа 2003 года N 1166 "О создании специальной экономической зоны "Парк информационных технологий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Повышение инновационной активности и содействие в развитии высокотехнологичных и наукоемких производств на основе оказания инжиниринговых услуг и трансферта технологий формирование трех технопарков в регионах Казахстана - как основных элементов инновационной инфраструктуры и среды для создания новых отраслей экономики Казахстана, реализации индустриально-инновационных проектов, трансферта технологий, объединения научного и производственного потенциала, места сосредоточения усилий институтов развития и оказания вспомогательных услуг для инновационных проектов; создание и развитие первой очереди специальной экономической зоны "Парк информационных технологий".

2) сапалық критерийлер:
iшкi сауда ахуалын талдауды жүргiзудiң жеделдiгi деректердi қолмен өңдегенде кетуi мүмкiн қателер мен ауытқушылықтарды болдырмау;
экспортты және (немесе) импортты мемлекеттiк реттеу шараларын қабылдау қажет тауарларды анықтау;
әлемнiң әртүрлi елдерiнiң тауарларының орташа құнын есептеу және талдау мүмкiндiгi.
3) тиiмділiк критерийлерi:
кедендiк-тарифтiк саясатты жетiлдiру бойынша қорытындылар мен ұсынымдар алу мүмкiндiгi;
iшкi рынокты қорғауға бағытталған ұсыныстарды уақытында әзiрлеу;
4) нәтижелілiк критерийлерi:
Қазақстан Республикасының iшкi сауда айналымындағы тауарлар мен елдер бойынша өзгерiстердi жедел талдау;
импорттық (экспорттық) кеден баждарының өзгерiстерi бойынша объективтi ұсыныстар әзiрлеу;
қорғау демпингке қарсы және өтемдiк шараларды қолдануға ықпал ететiн реттеулердi мақсатқа сай жүргiзу туралы уақытында ұсыныстар әзiрлеу.
Экспорттық бақылауға түсетін өнiмдi бақылаудың 80 процентiн қамтитын экспорттық бақылау саласындағы республикалық бақылау-ақпараттық жүйенiң жұмыс қабiлетiн жетiлдiру жүйенi, экспорттық бақылауды жетiлдiру үшiн инфрақұрылым құру, лицензиаттардың деректер базасын құру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
289-қосымша
Ескерту. 289-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен , өзгеріс енгізілді - 2004.12.31. N  197ааб қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының инновациялық
инфрақұрылымын қалыптастыру" деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 1600000 мың теңге (бiр миллиард алты жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ақпараттық технологиялар паркi" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" 2003 жылғы 18 тамыздағы N 1166  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: инновациялық инфрақұрылымның негiзгi элементi және Қазақстан экономикасының жаңа салаларын құру үшiн орта ретiнде - Қазақстанның өңiрлерiнде үш технопарк құру, технологиялардың индустриялық-инновациялық жобаларын, трансфертiн дамыту, ғылыми және өндiрiстiк әлеуеттi, даму институттарының күшiн шоғырландыру орындарын бiрiктiру және инновациялық жобалар үшiн көмекшi қызмет көрсетулер жасау; бiрiншi кезекте "Ақпараттық технологиялар паркi" арнайы экономикалық аймақ құру.

5. Задачи бюджетной программы: формирование уставных фондов технопарков;
создание и развитие специальной экономической зоны "Парк информационных технологий";
создание части физической инфраструктуры первой очереди Парка;
организация отечественного производства современных экспортоориентированных и импортозамещающих программных и технических средств информатики и связи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы(под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программы)!                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   018       Формиро-    1. Увеличение уставного     В    Минис-
вание       капитала "АО "Центр      течение терство
иннова-     инжиниринга и трансферта  года   индустрии
ционной     технологий": для оказания       и торговли
инфраст-    инжиниринговых услуг и           Респу-
руктуры     трансферта технологий, по        блики
Республики  проведению научно-               Казах-
Казахстан   прикладных исследований в        стан
области развития рынков
технологий организации
обучающих курсов и
семинаров, пополнения
оборотных средств
развития сети
технопарков.
2. Создание парка
информационных
технологий путем
перечисления целевых и
капитальных трансфертов
компании по развитию
Парка информационных
технологий для создания
и развития специальной
экономической зоны "Парк
информационных технологий"
в поселке Алатау в том
числе:
1) разработка Концепции
приоритетных направлений
технологического развития
парка информационных
технологий;
2) строительство части
объектов 1-ой очереди
Парка информационных
технологий в соответствии
с проектно-сметной
документацией, прошедшей
в установленном порядке
государственную экспертизу
и утверждение:
подготовка территории к
строительству,
строительство ограждения
территории и контрольно
пропускного пункта,
строительство офисного
помещения на 360 человек,
строительство объектов
инженерной инфраструктуры,
энергетического хозяйства,
наружное освещение,
площадка для отходов;
3) разработка
Генерального плана
Парка информационных
технологий;
4) проведение мероприятий
по привлечению отечест-
венных и зарубежных
лидирующих компаний в
области информационных
технологий (участие в 5
ведущих международных и
региональных выставках
информационных технологий,
проведение переговоров за
рубежом с представителями
компаний-мировых брэндов,
проведение 3 семинаров в
Казахстане для
отечественных предприни-
мателей и научных
организаций, издание
презентационных
материалов)
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 31 декабря 2004 года N 197ааб .

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: технопарктердiң жарғылық қорын қалыптастыру, "Ақпараттық технологиялар паркi" арнайы экономикалық аймағын қалыптастыру және дамыту; бiрiншi кезекте Парктың тұрпаттық инфрақұрылымының бөлiмiн құру;
қазiргi заманғы экспортқа бағдарланған және импорт алмастырушы бағдарламалық және техникалық ақпараттар мен байланыстардың отандық өндiрiсiн ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   018       Қазақстан     1. "Инжиниринг және Жыл     Қазақстан
Республи.     технологиялар тран. ішінде  Республи.
касының       сферті орталығы"            касының
инновациялық  АҚ" жарғылық капи.          Индустрия
инфрақұрылы.  талын ұлғайту, оның         және сауда
мын қалыптас. iшiнде: оқу курстары        министрлігі
тыру          мен семинарлар, тех.
нопарктер жүйесін
дамытудың айналымды
қаражатын толықты.
руды ұйымдастырудың
технологиялары ры.
ноктарын дамыту са.
ласында ғылыми-қол.
данбалы зерттеулер
жүргiзу бойынша
инженерлік қызмет
көрсетулер мен тех.
нологиялар транс.
ферті үшін.
2. Алатау кентiнде
"Ақпараттық техно.
логиялар паркi"
технопаркін қалып.
тастыру мен дамыту
үшін Ақпараттық
технологиялар
паркін дамыту
жөнiндегi компания.
лардың мақсатты
және капиталдық
трансферттерi аудару
жолымен ақпараттық
технологиялық паркін
құру, оның ішiнде:
1) Ақпараттық тех.
нологиялар паркінің
технологиялық да.
муының басымдықты
бағыттарының тұжы.
рымдамасын әзiрлеу;
2) белгіленген тәр.
тiпте мемлекеттiк
сараптамадан өткен
және бекiтiлген
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
Ақпараттық техно.
логиялар паркінің
1-кезектегi объек.
тiлерінің құрылысын
салу:
аумақты құрылысқа
дайындау;
аумақты қоршау және
бақылау-өткiзу
пунктінің құрылысы;
360 адамға арналған
кеңселік үй-жайдың
құрылысы;
инженерлiк инфро.
құрылымның энерге.
тикалық шаруашылық.
тың құрылысы;
сыртқы жарықтандыру;
қалдықтар үшін
алаңдар;
3) Ақпараттық техно-
логиялар паркiнiң бас
жоспарын әзiрлеу;
4) ақпараттық техно.
логиялар саласындағы
алдыңғы қатарлы
отандық және шетелдiк
компанияларды тарту
жөнiндегi iс-шара.
ларды жүргiзу
(5 ақпараттық техно.
логиялардың жетекшi
халықаралық және
өңiрлік көрмелерiне
қатысу, әлемдiк
бренд компаниялары.
ның өкiлдерімен
шетелде келісссөз.
дер жүргiзу,
Қазақстанда отандық
кәсiпкерлер мен
ғылыми ұйымдар үшін
3 семинар өткiзу,
тұсау кесерлiк
материалдар шығару)
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: В 2004 году, в первом году целенаправленных действий по развитию инновационной инфраструктуры Казахстана, основными результатами станут организационные итоги и единичные инновационные проекты:
разработка Концепции приоритетных направлений технологического развития Парка информационных технологий;
создание физической инфраструктуры трех технопарков в регионах Казахстана и Парка информационных технологий и управляющих компаний;
строительство 1-ой очереди Парка информационных технологий согласно проектно-сметной документации;
разработка Генерального плана Парка информационных технологий;
участие в 5 ведущих международных и региональных выставках информационных технологий, проведение 3 семинаров в Казахстане для отечественных предпринимателей и научных организаций. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правительства РК от 31 декабря 2004 года N 197ааб .
Приложение 290
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 019
"Увеличение уставного капитала АО "Казахстанское
контрактное агентство" на 2004 год
1. Стоимость: 93000 тысяч тенге (девяносто три миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 2002 года N 1204 "О мерах по усилению государственной поддержки отечественных товаропроизводителей", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2003 года N 955 "О дополнительных мерах по усилению государственной поддержки отечественных производителей".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: привлечение отечественных товаропроизводителей к участию в конкурсах на приобретение товаров, работ и услуг при проведении Операции по недропользованию и Нефтяных операций.
5. Задачи бюджетной программы: увеличение уставного капитала АО "Казахстанское контрактное агентство".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: 2004 жылы, Қазақстанның инновациялық инфрақұрылымын дамыту жөнiндегi мақсатты iс-қимылдардың алғашқы жылы негiзгі нәтижелер ұйымдық қорытындылар мен бiрыңғай инновациялық жобалар болады:
инновациялық инфрақұрылымды қалыптастырудың тұжырымдамалық негiзiн қалыптастыру;
Қазақстанның өңiрлерiндегi үш технопарктiң және Ақпараттық технологиялар паркiнiң және басқарушы компаниялардың тұрпаттық инфрақұрылымын құру;
жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес 1-кезектегі Ақпараттық технологиялар паркінің құрылысы;
Ақпараттық технологиялар паркiнiң бас жоспарын әзiрлеу;
ақпараттық технологиялардың 5 халықаралық және өңiрлiк көрмелерiне қатысу, Қазақстанда отандық кәсiпкерлер мен ғылыми ұйымдар үшiн 3 семинар өткiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
290-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақстан келiсiм-шарт агенттігi" АҚ жарғылық
капиталын ұлғайту"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 93000 мың теңге (тоқсан үш миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Отандық тауар өндiрушiлердi мемлекеттiк қолдауды күшейту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2002 жылғы 14 қарашадағы N 1204  қаулысы , "Отандық тауар өндiрушiлердi мемлекеттік қолдауды күшейту жөнiндегі қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 19 қыркүйектегі N 955  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджетінің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Мұнай өндiру операциялары мен Мұнай операцияларын жүргiзу кезiнде тауарлар, жұмыстар мен қызмет көрсетулер сатып алу конкурстарына қатысуға отандық тауар өндiрушiлердi тарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Қазақстандық келiсiм-шарт агенттігі" жабық акционерлiк қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   019        Увеличение Увеличение уставного ка-  В те-  Минис-
уставного  питала АО "Казахстанское  чение  терство
капитала   контрактное агентство"    года   индуст-
АО "Казах- для пополнения оборотных         рии и
станское   средств.                         торговли
контракт-                                   Респуб-
ное агент-                                  лики Ка-
ство"                                       захстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: привлечение 90 отечественных товаропроизводителей и обеспечение в установленном законодательством порядке соблюдения их интересов в конкурсах на приобретение товаров, работ и услуг при проведении Операций по недропользованию и Нефтяных операций на территории Республики Казахстан, содействие казахстанским предприятиям и организациям в создании новых производств с привлечением передовых технологий, осуществление соответствующего мониторинга и оказание консультационных услуг центральным и местным исполнительным государственным органам.
Приложение 290-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 290-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Долевое участие Республики Казахстан в
формировании Единого экономического пространства"
на 2004 год
1. Стоимость: 69300 тысяч тенге (шестьдесят девять миллионов триста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года "О ратификации Соглашения о формировании Единого экономического пространства", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Формирование Единого экономического пространства.
5. Задачи бюджетной программы: Обеспечение разработки Соглашений необходимых для формирования Единого экономического пространства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы(под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программы)!                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4   !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   021        Долевое    Разработка проектов доку-   В    Минис-
участие    ментов в соответствии с  течение терство
Республики перечнем международно-    года   индустрии
Казахстан  правовых документов,            и торговли
в форми-   подлежащих разработке            Респуб-
ровании    экспертно-организационной        лики
Единого    группой Единого эконо-           Казах-
эконо-     мического пространства,          стан
мического  согласно утвержденному,
простран-  Группой высокого уровня
ства       по формированию Единого
экономического простран-
ства, Протоколу от 22
мая 2004 года N 12.
Содержание экспертно-
организационной группы
Единого экономического
пространства.
-------------------------------------------------------------------

1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   019      "Қазақстан    Отандық тауар        Жыл    Қазақстан
келiсiм-шарт  өндiрушiлердi        ішінде Республикасы.
агенттігі"    тарту үшiн, мұнай           ның Индустрия
АҚ жарғылық   өндiру жөнiндегi            және сауда
капиталын     операциялар мен             министрлігі
ұлғайту       Мұнай операцияла.
рын жүргізу
кезiнде тауарлар,
жұмыстар мен қызмет
көрсетулердi сатып
алуға конкурстарға
қатысу үшiн
"Қазақстандық
келiсім-шарт
агенттігі" жабық
акционерлiк қоғамы.
ның жарғылық
капиталын ұлғайту.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: 90 отандық тауар өндiрушiлердi тарту және Мұнай өндiру жөнiндегi операцияларды және Мұнай операцияларын жүргiзу кезiнде тауарлар, жұмыстар мен қызмет көрсетулердi сатып алуға конкурстарда олардың мүдделерiн заңнамада белгіленген тәртiпте қадағалануын қамтамасыз ету, қазақстандық кәсiпорындарға озық технологияларды тарта отырып, жаңа өндiрiстер құруға жәрдемдесу, тиiсті мониторингті жүзеге асыру, орталық және жергілiкті атқарушы мемлекеттiк органдарға консультациялық қызметтер көрсету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
290-1-қосымша
Ескерту. 290-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының Бiртұтас экономикалық
кеңiстікті қалыптастыруға қатысу үлесi"
деген 021 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 69300 мың теңге (алпыс тоғыз миллион үш жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Бiрыңғай экономикалық кеңiстiктi құру туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 28 сәуiрдегi N 549  Заңы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Бiрыңғай экономикалық кеңiстiктi құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Бiрыңғай экономикалық кеңiстiктi құру үшiн қажеттi келiсiмдер әзiрлеудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   021       Қазақстан     2004 жылғы 22 ма.   Жыл     Қазақстан
Республи.     мырдағы N 12 хатта. ішiнде  Республи.
касының       мадағы Бiрыңғай             касының
Бiртұтас эко. экономикалық кеңiс.         Индустрия
номикалық ке. тіктi құру жөнiн.           және сауда
ңiстікті қа.  дегi бекiтілген             министрлігі
лыптастыруға  Жоғарғы деңгейдегi
қатысу үлесі  топқа сай Бiрыңғай
экономикалық кеңіс.
тіктің сараптама-
ұйымдастырушылық
топтарын әзірлеуге
жататын халықара.
лық-құқықтық құжат.
тардың тізбесіне
сәйкес құжат жоба.
ларын әзiрлеу
Бiрыңғай экономика.
лық кеңiстіктің
сараптама-ұйымдас.
тырушылық топтарын
ұстау.
__________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Формирование Единого экономического пространства.
Приложение 290-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 290-2 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Увеличение уставного капитала АО
"Национальный инновационный фонд" на 2004 год
1. Стоимость: 10500000 тысяч тенге (десять миллиардов пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "Об инновационной деятельности", Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2003 года N 502 "О создании акционерного общества "Национальный инновационный фонд", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1355 "Некоторые вопросы создания и запуска национального геостационарного спутника связи и вещания", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Повышение инновационной активности в Республике Казахстан и содействие в развитии высокотехнологичных и наукоемких производств. Создание и поставка на геостационарную орбиту телекоммуникационного спутника, сопутствующего наземного комплекса управления космическими аппаратами и системы мониторинга связи.
5. Задачи бюджетной программы: Увеличение уставного капитала АО "Национальный инновационный фонд".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы(под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программы)!                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !    4     !               5         !   6  ! 7
-------------------------------------------------------------------
1   023        Увеличение Увеличение уставного ка-    В    Минис-
уставного  питала АО "Национальный  течение терство
капитала   инновационный фонд", в    года   индустрии
АО "Нацио- том числе на возмещение         и торговли
нальный    затрат по контракту              Респуб-
иннова-    между Акционерным                лики
ционный    обществом "Национальный          Казах-
фонд"      инновационный фонд" и            стан
Федеральным государс-
твенным унитарным
предприятием "Государс-
твенный космический
научно-производственный
центр им. Хруничева" на
создание и поставку на
геостационарную орбиту
телекоммуникационного
спутника, сопутствующего
наземному комплексу
управления космическими
аппаратами и системы
мониторинга связи.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: Бiрыңғай экономикалық кеңiстiктi құру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
290-2-қосымша
Ескерту. 290-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
""Ұлттық инновациялық қор" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту" деген 023 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 10500000 мың теңге (он миллиард бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Инновациялық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шiлдедегi N 333  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2004 жылдарға арналған мемлекеттiк стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы , "Ұлттық инновациялық қор" ашық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 30 мамырдағы N 502  қаулысы , "Байланыс және хабар тарату ұлттық геостанциялық спутнигiн жасау және ұшырудың кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1355  қаулысы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасындағы инновациялық белсендiлiктi көтеру және жоғары технологиялық және ғылымды қажетсiнетiн өндiрiстердi дамытуға жәрдемдесу. Ғарыштық аппараттар мен байланыс мониторингі жүйесiн басқарудың жер кешенiнiң жанама геостанциялық орбитасын, телекоммуникациялық спутнигін жасау және жеткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Ұлттық инновациялық қор" АҚ-тың жарғылық капиталын ұлғайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   023       "Ұлттық инно. "Ұлттық инновация.  жыл     Қазақстан
вациялық қор" лық қор" АҚ-тың     ішінде  Республи.
АҚ жарғылық   жарғылық капиталын          касының
капиталын     ұлғайту, оның ішін.         Индустрия
ұлғайту       де "Ұлттық иннова.          және сауда
циялық қор" акцио.          министрлігі
нерлік қоғамы мен
Хруничев атындағы
Мемлекеттiк ғарыш.
тық ғылыми-өндiрiстік
орталығы" Федерал.
дық мемлекеттiк бiр.
тұтас кәсіпорны
арасындағы геоста.
ционарлық орбита,
телекоммуникациялық
спутник, ғарыштық
аппараттарды жерден
жанама кешендi
басқару мен байланыс
мониторингi жүйесiн
жасау және жеткiзуге
арналған келісiм-шарт
бойынша шығындарды
өтеу
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Увеличение объемов инвестиций АО "Национальный инновационный фонд" на внедрение и коммерциализацию инновационных разработок, создание венчурных фондов, участие в создании технопарков, технополисов и других элементов национальной инновационной инфраструктуры, на проведение научно-прикладных исследований, обеспечение финансовой устойчивости АО "Национальный инновационный фонд", его институциально-организационное развитие в соответствии с международными стандартами, плановые работы по созданию и поставке на геостационарную орбиту телекоммуникационного спутника.
Приложение 291
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 024
"Целевые инвестиционные трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы
водоснабжения" на 2004 год
1. Стоимость: 3682649 тысяч тенге (три миллиарда шестьсот восемьдесят два миллиона шестьсот сорок девять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона о республиканском бюджете на 2004 год", Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана", Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2003 года N 228 "О привлечении займа Японского Банка Международного Сотрудничества для финансирования проекта водоснабжения и канализации города Астаны", Закон Республики Казахстан от 6 ноября 2003 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту "Водоснабжение и канализация города Астаны" между Правительством Республики Казахстан и Японским Банком Международного Сотрудничества", Закон Республики Казахстан от 6 ноября 2003 года "О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о привлечении займа для осуществления проекта "Водоснабжение и канализация города Астаны".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Инновациялық әзiрлемелердi енгiзуге және коммерциялауға, венчурлық қорларды құруға, технопарктер, технополистер мен басқа ұлттық инновациялық инфрақұрылымдардың элементтерiн құруға қатысуға, ғылыми-қолданбалы зерттеулер жүргiзуге, "Ұлттық инновациялық қор" АҚ-ның қаржылық тұртақтылығын қамтамасыз етуге, оның халықаралық стандартқа сәйкес институционалдық-ұйымдастырушылық дамуына арналған "Ұлттық инновациялық қор" АҚ-ның инвестициялар көлемiн ұлғайту, телекоммуникациялық спутнигiнiң геостанционарлық орбитасын жасау және жеткiзу жөнiндегi аралық жұмыстар.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
291-қосымша
Ескерту. 291-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Сумен жабдықтау жүйесiн дамытуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер"
деген 024 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3682649 мың теңге (үш миллиард алты жүз сексен екi миллион алты жүз қырық тоғыз мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы Заңды iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260  қаулысы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" 2005 жылға дейiнгi кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 19 наурыздағы N 574  Жарлығы , "Астана қаласын сумен қамтамасыз ету және су құбырлары жобаларын қаржыландыру үшiн Халықаралық Ынтымақтастық Жапон банкiнiң займдарын тарту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2003 жылғы 7 наурыздағы N 228  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметi мен Халықаралық Ынтымақтастық Жапон банкiнiң арасындағы "Астана қаласын сумен қамтамасыз ету және су құбырлары" жобасы бойынша зайымдар туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 6 қарашадағы  Заңы , "Қазақстан Республикасы Үкiметi мен Халықаралық Ынтымақтастық Жапон банкiнiң арасындағы "Астана қаласын сумен қамтамасыз ету және су құбырлары" жобасын жүзеге асыру үшін займдар тарту туралы нота алмасу нысанындағы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 6 қарашадағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: обеспечить жителей городов Астаны и Алматы стабильным доступом к услугам по водоснабжению и канализации путем восстановления и замены существующих устаревших систем и их расширение. Способствовать эффективному использованию ограниченных водных ресурсов путем снижения утечки воды и стимулирования экономически эффективного планирования, управления и развития политики водоснабжения и канализации.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых инвестиционных трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   024        Целевые
инвести-
ционные
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
системы
водоснаб-
жения
2         004  Реализация Целевые инвестиционные    В те-  Минис-
проекта за трансферты бюджету города чение  терство
счет внеш- Астаны для реализации     года   индуст-
них займов проекта "Водоснабжение и         рии и
канализация города Аста-         торговли
ны" на сумму 2621430             Респуб-
тысяч                            лики
Казах-
стан
3         005  Реализация Перечисление целевых      В те-  Минис-
проекта за инвестиционных трансфер-  чение  терство
счет внут- тов бюджетам городов      года   индуст-
ренних     Астаны и Алматы на раз-          рии и
источников витие системы водоснаб-          торговли
жения по перечню и в             Респуб-
пределах сумм согласно           лики
приложению 2 к постанов-         Казах-
лению Правительства Рес-         стан
публики Казахстан от 12
декабря 2003 года N 1260
"О реализации Закона
Республики Казахстан "О
республиканском бюджете
на 2004 год".
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *выполнение объема работ по строительству объектов системы водоснабжения и водоотведения города Астаны, строительства и реконструкции водопроводных, канализационных сетей и сооружений в районах массовой индивидуальной застройки города Алматы в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией.
Примечание: *) Перечень инвестиционных проектов согласно приложению 2 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Астана және Алматы қалаларының тұрғындарын сумен қамтамасыз ету және су құбырлары бойынша қызмет көрсетулерге тұрақты қол жеткiзуiн бұрыннан бар ескiрген жүйелердi және қалпына келтiру және ауыстыру, оларды кеңейту арқылы қамтамасыз ету. Шектелген су ресурстарын үнемдi пайдалануға судың ағуын азайту және сумен қамтамасыз ету және су құбырлары саясатын экономикалық тиiмдi жоспарлауды, басқару мен дамытуды ынталандыру арқылы ықпал жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Астана қаласының бюджетiне аудандарды жаппай жеке тұрғын үй құрылыстарымен дамыған инженерлiк коммуникациялармен қамтамасыз ету үшін Астана және Алматы қалаларын сумен қамтамасыз ету және су құбырларының жобаларын iске асыру үшiн республикалық бюджеттен мақсатты инвестициялық трансферттер бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   024      Сумен жабдық.
тау жүйесiн
дамытуға
облыстық
бюджеттерге,
Астана және
Алматы
қалаларының
бюджеттеріне
берiлетiн
мақсатты
инвестиция.
лық транс.
ферттер
2        004 Сыртқы        "Астана қаласын      Жыл    Қазақстан
қарыздар      сумен қамтамасыз     ішінде Республикасы.
есебінен      ету және су                 ның Индустрия
жобаны        құбырлары" 2621430          және сауда
iске асыру    мың теңге сомаға.           министрлiгi
3        005 Iшкi көздер   Астана және          Жыл    Қазақстан
есебiнен      Алматы қалаларының   ішінде Республикасы.
жобаны iске   бюджеттеріне мақсат.        ның Индустрия
асыру         ты инвестициялық            және сауда
трансферттеp сомаға:        министрлігі
1) Алматы қаласының
бюджетiне сумен
қамтамасыз ету
жүйелерiн дамыту
үшiн мақсатты инвес.
тициялық трансферт.
тер;
2) Астана қаласының
бюджетiне "Астана
қаласын сумен
қамтамасыз ету және
су құбырлары"
жобасын қайта қаржы.
ландыру үшiн мақсат.
ты инвестициялық
трансферттер.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: *Астана қаласын сумен қамтамасыз ету және су ағызу жүйелерi объекттерi, су құбырлары, Алматы қаласының су құбырлары желiлерiнiң құрылысы мен қайта жаңғырту жұмыстарын заңнамалық тәртiпте жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес белгiленiп бекiтiлген жұмыс көлемдерiн орындау.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiнде сипатталған iске асыру жөнiндегі iс-шаралар тiзбeci, сандық және сапалық көрсеткiштер, күтiлетін нәтижелер тиiсті жергiлiктi бюджет бағдарламасының паспортында бейнеленген.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына

Приложение 291-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложение 291-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
025 "Целевые инвестиционные трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на
строительство жилья государственного коммунального
жилищного фонда" на 2004 год
1. Стоимость: 6400000 тысяч тенге (шесть миллиардов четыреста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", Указ Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Строительство государственного жилья, предназначенного для предоставления отдельным категориям граждан, установленных законодательством.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых инвестиционных трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство жилья.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы(под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программы)!                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !    4     !             5           !   6  !  7
-------------------------------------------------------------------
1   025        Целевые    Перечисление целевых        в    Минис-
инвести-   инвестиционных           течение терство
ционные    трансфертов бюджетам      года   индустрии
трансферты областей, городов               и торговли
областным  Астаны и Алматы на               Респуб-
бюджетам,  строительство жилья              лики
бюджетам                                    Казах-
городов                                     стан
Астаны и
Алматы на
строите-
льство
жилья
государст-
венного
комму-
нального
жилищного
фонда
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Выполнение объема работ по строительству государственного жилья областей, городов Астаны и Алматы.

291-1-қосымша
Ескерту. 291-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк коммуналдық тұрғын-үй қорының тұрғын үйiн
салуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берiлетін мақсатты инвестициялық трансферттер"
деген 025 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 6400000 мың теңге (алты миллиард төрт жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы , "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 11 маусымындағы N 1388  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Заңнамада белгiленген азаматтардың жекелеген санаттарына беруге арналған мемлекеттік тұрғын үй салу.
5. Бюджетіне бағдарламаның мiндеттерi: Облыстардың бюджеттерiне, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне тұрғын ұй құрылысына арналған мақсатты инвестициялық трансферттер аудару.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   025       Мемлекеттік   Облыстардың бюджет. жыл     Қазақстан
коммуналдық   терi, Астана және   ішінде  Республи.
тұрғын-үй     Алматы қалаларының          касының
қорының тұр.  бюджеттерiне тұрғын         Индустрия
ғын үйiн      үй салуға арналған          және сауда
салуға об.    мақсатты инвести.           министрлiгi
лыстық бюд.   циялық трансферттер
жеттерге,     аудару
Астана және
Алматы қала.
ларының бюд.
жеттерiне
берiлетiн
мақсатты
инвестициялық
трансферттер
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: Облыстарда, Астана және Алматы қалаларында мемлекеттiк тұрғын үй құрылысы бойынша жұмыс көлемiн орындау
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына

Приложение 291-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложение 291-2 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Целевые инвестиционные трансферты бюджету города
Астаны на разработку проектно-сметной документации на
строительство жилья" на 2004 год
1. Стоимость: 522000 тысяч тенге (пятьсот двадцать два миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 12 Закона Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе", Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 "О государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2004 года "Расцвет Астаны-расцвет Казахстана", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2001 года N 1064 "О генеральном плане города Астаны", постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 926 "Об индикативном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Подготовка к строительству жилья.
5. Задачи бюджетной программы: выделение целевых трансфертов из республиканского бюджета бюджету города Астаны на разработку проектно-сметной документации на строительство жилья.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы(под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программы)!                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !            5            !   6  ! 7
-------------------------------------------------------------------

291-2-қосымша
Ескерту. 291-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Тұрғын үй салу үшін жобалау-сметалық құжаттамасын
әзiрлеуге Астана қаласының бюджетiне берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер" деген 026 республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 522000 мың теңге (бec жүз жиырма екi миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңының  12-бабы , "Қазақстан Республикасында сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегi  Заңы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" 2004 жылға дейiнгi кезеңге арналған Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 19 наурыздағы N 574  Жарлығы , "Астана қаласының бас жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2001 жылғы 15 тамыздағы N 1064  қаулысы , "Қазақстан Республикасының 2004-2006 жылға арналған әлеуметтік-экономикалық дамуының индикативтiк жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегi N 926  қаулысы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: тұрғын үй салуға дайындық.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Тұрғын үй құрылысына арналған жобалық-сметалық құжаттамалар әзiрлеуге республикалық бюджеттен Астана қаласының бюджетiне мақсатты трансферттер бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________

1   026        Целевые    Перечисление целевых        В    Минис-
инвести-   трансфертов бюджету      течение терство
ционные    города Астаны на           года  индустрии
трансферты разработку проектно-            и торговли
бюджету    сметной документации и           Респуб-
города     проведение государс-             лики
Астаны на  твенной экспертизы               Казах-
разработку проекта на                       стан
проектно-  строительство жилья
сметной
докумен-
тации на
строите-
льство
жилья
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: утвержденная проектно-сметная документация (номер и дата приказа Комитета по делам строительства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан об утверждении проектно-сметной документации) и заключение государственной экспертизы на строительство жилья.
Приложение 292
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 028
"Целевые инвестиционные трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального
хозяйства" на 2004 год
1. Стоимость: 3082130 тысяч тенге (три миллиарда восемьдесят два миллиона сто тридцать тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе"; Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 534 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2001 года N 1064 "О генеральном плане города Астаны"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2002 года N 1000 "Об индикативном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1190 "О развитии инженерной инфраструктуры и дорог города Астаны до 2010 года.

1   026       Тұрғын үй     Тұрғын үй құрылы.   Жыл     Қазақстан
салу үшiн     сына арналған жоба. iшiнде  Республи.
жобалау-сме.  лық-сметалық құжат.         касының
талық құжат.  тамалар әзiрлеуге           Индустрия
тамасын әзiр. және мемлекеттiк            және сауда
леуге Астана  сараптама жүргізуге         министрлігі
қаласының     Астана қаласының
бюджетiне     бюджетіне мақсатты
берiлетiн     трансферттер аудару
мақсатты
инвестициялық
трансферттер
__________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттамалар (Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi Құрылыс iстерi жөнiндегі комитетінің жобалық-сметалық құжаттамалары туралы бұйрығының нөмiрi мен күнi) және тұрғын ұй құрылысына арналған мемлекеттiк сараптаманың қорытындысы.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
292-қосымша
Ескерту. 292-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту үшiн облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берiлетін мақсатты инвестициялық трансферттер"
деген 028 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3082130 мың теңге (үш миллиард сексен екi миллион бiр жүз отыз мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Бюджеттiк жүйе туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 маусымдағы N 242-II  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" 2005 жылға дейiнгi кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 19 наурыздағы N 574  Жарлығы ; "Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" 2005 жылға дейiнгi кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асырудың Іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 сәуiрдегi N 534  қаулысы ; "Астана қаласының бас жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 15 тамыздағы N 1064  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2003-2005 жылдарға арналған жеке жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 13 қыркүйектегi N 1000  қаулысы ; "Астана қаласының инженерлiк инфрақұрылымдары мен жолдарын дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2002 жылғы 11 қарашадағы N 1190  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие коммунального хозяйства Атырауской области и города Астаны.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых инвестиционных трансфертов из республиканского бюджета бюджетам Атырауской области на газификацию населенных пунктов, города Астаны для ликвидации накопителя сточных вод Талдыколь с рекультивацией в городе Астане, реконструкции русла реки Ишим в городе Астане, инженерной защиты от подтопления грунтовыми водами левобережной территории застройки города Астаны; ввод в действие цеха обезвоживания; разработка проектно-сметной документации по варианту с накопителем Карабидаик. <*>
Сноска. Пункт 5 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   028        Целевые    Перечисление целевых ин-  В те-  Минис-
инвести-   вестиционных трансфертов  чение  терство
ционные    областному бюджету Аты-   года   индуст-
трансферты рауской области, бюджету         рии и
областным  города Астаны на развитие        торговли
бюджетам,  коммунального хозяйства          Респуб-
бюджетам   по перечню и в пределах          лики
городов    сумм согласно приложению         Казах-
Астаны и   2 к постановлению Прави-        стан
Алматы на  тельства Республики
развитие   Казахстан от 12 декабря
коммуналь- 2003 года N 1260 "О реа-
ного хо-   лизации Закона Республики
зяйства    Казахстан "О республикан-
ском бюджете на 2004 год".
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Атырау облысының елдi мекендерiн газдандыру; Астана қаласында қайта қалпына келтiру арқылы Талдыкөл сарқынды суларын жинағыштарды жою; Астана қаласының жаңа әкiмшiлiк және iскерлiк орталықтары аумақтарын тасыма су басып қалудан инженерлiк қорғайтын құрылыстар салу, сәулет құралдарымен және Есiлдiң сол жағалауын әсемдеу жұмыстарын жасау; Астана қаласының сол жағалау аумақтарын құрылыстар үшiн инженерлiк дайындау, құрылыс кезiнде су басып қалу процесiн болдырмау және Астана қаласының игерiлген аумағындағы объекттердi одан әрi пайдалануға беру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Атырау облысының бюджетiне Атырау облысының елдi мекендерiн газдандыруға, Астана қаласында қайта қалпына келтiру арқылы Талдыкөл сарқынды суларын жинағыштарды жоюға, Есiл өзенiнiң жағалауларын қайта жаңғыртуға, су басып қалудан инженерлiк қорғау, Астана қаласындағы жер асты суларын азайту үшiн құрылыс-монтаждау жұмыстарын бастауға республикалық бюджеттен мақсатты инвестициялық трансферттер бөлу, сусыздандыру цехын iске қосу; Қарабидайық жинамасы бар нұсқа бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзiрлеу. <*>
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   028      Тұрғын үй-    Атырау облысының    Жыл     Қазақстан
коммуналдық   бюджетіне Қазақстан ішінде  Республикасы.
шаруашылығын  Республикасы                ның Индустрия
дамыту        Yкiметiнiң 2002             және сауда
үшiн облыс.   жылғы 25 шiлдедегi          министрлігі
тық бюджет.   N 832 қаулысымен
терге, Астана (Қазақстан Респуб.
және Алматы   ликасы Үкiметінің
қалаларының   2003 жылғы 14
бюджеттеріне  тамыздағы N 816
берілетін      қаулысымен бекiтіл.
мақсатты      ген өзгерiстер мен
инвестиция.   толықтыруларды
лық транс.    ескере отырып)
ферттер       бекiтiлген бюджетті
орындау және мемле.
кеттiк бюджет есебi.
нен ұсталатын
мемлекеттiк мекеме.
лер үшін есеп-қисап
(кезеңдiк және
жылдық) нысанын
жүргізу қаржылық
ресiмдер ережелерi.
не сәйкес мақсатты
инвестициялық
трансферттердi
аудару.
__________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией: завершение реконструкции аэротенков по проекту ликвидации накопителя сточных вод Талдыколь с рекультивацией в городе Астане; завершение работ по 3 очереди реконструкции русла реки Ишим; завершение работ по 1 пусковому комплексу, выполнение объема работ по 2 и 3 пусковым комплексам проекта инженерной защиты от подтопления грунтовыми водами левобережной территории застройки города Астаны; обеспечение газификации населенных пунктов Атырауской области: Исатайский район, станция Исатай; Махамбетский район, селы Алга и Алмалы, поселки Актогай, Жалгансай и Тандай; Курмангазинский район, поселок Большое Ганюшкино; Индерский район, поселок Жарсуат; город Атырау; ввод в действие цеха обезвоживания; разработка проектно-сметной документации по варианту с накопителем Карабидаик.
Примечание: *) Перечень инвестиционных проектов согласно приложению 2 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ. <*>
Сноска. Пункт 7 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
Приложение 293
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 029
"Целевые инвестиционные трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства
городов и населенных пунктов" на 2004 год
1. Стоимость: 12354310 тысяч тенге (двенадцать миллиардов триста пятьдесят четыре миллиона триста десять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе"; Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 "О государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 534 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2001 года N 1064 "О генеральном плане города Астаны"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2002 года N 1000 "Об индикативном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2003-2005 годы".

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: *Астана қаласында қайта қалпына келтiру арқылы Талдыкөл сарқынды суларын жинағыштарды жою, Астана қаласының Есiл өзенiнiң жағалауларын қайта жаңғырту; Астана қаласының сол жағалау аумақтарын құрылыстар үшін инженерлiк дайындау, Астана қаласының сол жағалау аумақтарын құрылыстар үшін инженерлiк дайындау, құрылыс кезiнде су басып қалу процесiн болдырмау және Астана қаласының игерiлген аумағындағы объектiлердi одан әрi пайдалануға беру. Атырау облысының елдi мекендерiн газдандыру бойынша жұмыстарды орындау көлемiн қаржыландыруды қамтамасыз ету, сусыздандыру цехын iске қосу; Қарабидайық жинамасы бар нұсқа бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзiрлеу. <*>
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiнде сипатталған iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, сандық және сапалық көрсеткiштер, күтілетiн нәтижелер тиiсті жергiлiктi бюджет бағдарламасының паспортында бейнеленген.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
293-қосымша
Ескерту. 293-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қалалар мен елдi мекендердi көркейтудi дамытуға арналған облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берілетiн мақсатты инвестициялық трансферттер"
деген 029 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 12354310 мың теңге (он екi миллиард үш жүз елу төрт миллион үш жүз он мың теңге). <*>
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Бюджеттiк жүйе туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 маусымдағы N 242-II  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" 2005 жылға дейiнгі кезеңге арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 19 наурыздағы N 574  Жарлығы ; "Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" 2005 жылға дейiнгі кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асырудың Іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 сәуiрдегi N 534  қаулысы ; "Астана қаласының бас жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 15 тамыздағы N 1064  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2003-2005 жылдарға арналған жеке жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 13 қыркүйектегі N 1000  қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *завершение строительства Круглой площади в городе Астане; 1 очереди Водно-зеленого бульвара нового административного центра г. Астаны; платформ к зданиям Правительства и Сената Парламента Республики Казахстан, выполнение планировочных работ и инженерной подготовки территории реки "Ак-Булак"; выполнение объема строительно-монтажных работ по строительству Главной площади согласно проектно-сметной документации, прошедшей государственную экспертизу и утвержденной в установленном законодательством порядке; проектно-сметная документация, прошедшая государственную экспертизу и утвержденная в установленном законодательством порядке по проекту инженерных сетей и благоустройства к первоочередным объектам города Астаны; устройство парков и скверов по улице Сары-Арка и проспекта Абылай-хана в районе железнодорожного вокзала, Российского посольства, на левобережье с заделом на 2005 год в поселке Заречный, Президентского парка, вдоль реки Ишим в городе Астане; проектирование инженерных сетей, строительство инженерных коммуникаций в массиве квадратов проспекта Раимбека, улиц Казакова, Боткина, пробиваемой улицы Ауэзова; улиц Молдагалиева, Акынова, Толстого, Чернышевского; микрорайонов Кулагер, Мамыр в городе Алматы.
Примечание: *) Перечень инвестиционных проектов согласно приложению 2 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
Приложение 294
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 030
"Увеличение уставного капитала АО "Центр инжиниринга
и трансферта технологий" на 2004 год
<*>
Сноска. Приложение исключено - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
Приложение 295
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Увеличение уставного капитала АО "НК "Казахстан инжиниринг"
(Kazakhstan Engineering)" на 2004 год
1. Стоимость: 786116 тысяч тенге (семьсот восемьдесят шесть миллионов сто шестнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 июля 1994 года N 826 "О порядке получения централизованных (директивных) кредитов Национального Банка Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2003 года N 244 "О некоторых вопросах оборонно-промышленного комплекса Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оздоровление финансового состояния предприятий оборонной промышленности, исполнение обязательств предприятиями оборонной промышленности, входящими в состав АО "НК "Казахстан инжиниринг" по бюджетным кредитам.
5. Задачи бюджетной программы: увеличение уставного капитала АО "НК "Казахстан инжиниринг", погашение кредиторской задолженности перед бюджетом предприятиями оборонной промышленности, входящими в состав АО "НК "Казахстан инжиниринг" перед республиканским бюджетом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------

7. Астана қаласында Дөңгелек алаңды, Астана қаласының жаңа әкiмшiлiк орталығының су-көгалдандыру бульварының 1-кезегін; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және Парламентi Сенатының ғимараттарына тұғырнамалар салуды аяқтау, жоспарлау жұмыстарын және "Ақ бұлақ" өзенiнiң аумағын инженерлiк дайындауды орындау, мемлекеттiк сараптамадан өткен және заңнамада белгіленген тәртiппен бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес бас алаң салу жөнiндегi құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемiн орындау; Астана қаласының бiріншi кезектегi объектілерiне инженерлiк желілер мен оларды абаттандыру жобасы бойынша мемлекеттiк сараптамадан өткен және заңнамада белгіленген тәртiппен бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттама, Астана қаласында Сарыарқа көшесi мен Абылай хан даңғылы бойында, темiр жол вокзалы, Ресей елшiлігі ауданында, 2005 жылға арналған бастамамен сол жағалаудағы Заречный кентiнде, Президент паркiнде, Астана қаласында Есiл өзенiнiң бойында парктер мен скверлер орнату; Алматы қаласында Әуезов көшесiнен өтетін Райымбек даңғылы, Казаков, Боткин көшелерi; Молдағалиев, Ақынов, Толстой, Чернышевский көшелерi; Құлагер, Мамыр шағын аудандары шаршы алаңы массивтерінде инженерлiк желiлердi жобалау, инженерлiк коммуникациялар салу. <*>
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
294-қосымша
Ескерту. 294-қосымшаға алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
295-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering)" ҰК" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту"
деген 031 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 786116 мың теңге (жетi жүз сексен алты миллион бiр жүз он алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Pecпубликасының 2003 жылғы 13 мамырдағы  Заңы , "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiсiнiң орталықтандырылған (директивтік) кредиттерiн алу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 22 маусымдағы N 826  қаулысы , "Қазақстан Республикасының Қорғаныстық-өнеркәсiптiк кешенiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 13 наурыздағы N 244  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Қазақстан инжиниринг" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту, бюджеттiк кредиттер бойынша "Қазақстан инжиниринг" АҚ-ның құрамына кiретін қорғаныс өнеркәсiбi кәсiпорындарының мiндеттерiн орындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Қазақстан инжиниринг" Ұлттық компаниясы" Акционерлiк қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту, "Қазақстан инжиниринг" АҚ-ның құрамына кiретiн қорғаныс өнеркәсiбi кәсiпорындарының республикалық бюджет алдындағы кредиторлық қарыздарын өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   031        Увеличение
уставного
капитала
АО "НК
"Казахстан
инжини-
ринг"
(Kazakh-
stan Engi-
neering)"
2         100  Увеличение Увеличение уставного      В те-  Минис-
уставного  капитала АО "НК "Казах-   чение  терство
капитала   стан инжиниринг" на       года   индуст-
АО "НК     пополнение оборотных             рии и
"Казах-    средств в размере 141 000        торговли
стан       тысяч тенге.                     Респуб-
инжини-                                     лики Ка-
ринг"                                       захстан
3         101  Увеличение Увеличение уставного ка-  В те-  Минис-
уставного  питала предприятиям обо-  чение  терство
капитала   ронной промышленности на  года   индуст-
для пога-  сумму 645116 тысяч тенге,        рии и
шения      в том числе:                     торговли
задолжен-  АО "Тыныс" - 191606 тысяч        Респуб-
ности по   тенге;                           лики
директив-  АО "Петропавловский завод        Казах-
ным креди- тяжелого машиностроения"         стан
там пред-  - 272972 тысячи тенге;
приятий    АО "Петропавловский завод
оборонной  им. Кирова" - 111436
промышлен- тысяч тенге;
ности      АО "Семипалатинский
перед      машиностроительный завод"
государ-   - 69102 тысячи тенге.
ственным   2) погашение кредиторской
бюджетом   задолженности вышеуказан-
ными предприятиями оборон-
ной промышленности, вхо-
дящими в состав АО "НК
"Казахстан инжиниринг"
перед республиканским бюд-
жетом по кредитам, выдан-
ным РГП "Реабилитационный
фонд" на санацию и реаби-
литацию неплатежеспособных
предприятий; по директив-
ным кредитам; по резуль-
татам внутри республикан-
ского зачета; за счет
средств Фонда преобразова-
ния экономики, на общую
сумму 645116 тысяч тенге.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение финансового состояния АО "НК "Казахстан инжиниринг", исполнение обязательств 4 предприятий оборонной промышленности, входящих в состав АО "НК "Казахстан инжиниринг" по бюджетным кредитам.
Приложение 296
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Увеличение уставного капитала АО "Фонд развития малого
предпринимательства" на 2004 год
1. Стоимость: 750000 тысяч тенге (семьсот пятьдесят миллионов тенге).

1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   031      "Қазақстан
инжиниринг"
(Kazakhstan
Engineering)"
ҰК" АҚ
жарғылық
капиталын
ұлғайту
2        100 "Қазақстан    141000 мың теңге     Жыл    Қазақстан
инжиниринг"   мөлшердегі айналым.  ішінде Республикасы.
ҰК" АҚ        дағы қаражатты              ның Индустрия
жарғылық      толықтыру үшін              және сауда
капиталын     "Қазақстан инжини.          министрлігі
ұлғайту       ринг" Ұлттық
компаниясы" Ашық
Акционерлік қоғамы.
ның жарғылық
капиталын ұлғайту.
3        101 Мемлекеттік   Қорғаныс өнеркәсiбi  Жыл    Қазақстан
бюджет        кәсіпорындарының     ішінде Республикасы.
алдындағы     жарғылық капиталын          ның Индустрия
қорғаныс      ұлғайту 645 116 мың         және сауда
өнеркәсiбi    теңге,                      министрлігі
мекемелерi    оның iшiнде:
директива.      "ТЫНЫС" ААҚ -
лық кредит.   191 606 мың теңге;
тiк берешек.    "Петропавл ауыр
терiн өтеуге  машина жасау зауыты"
жарғылық      АҚ - 272972 мың
капиталды     теңге;
ұлғайту         "Киров атындағы
Петропавл зауыты"
АҚ - 111436 мың
теңге.
"Семей машина-
жасау зауыты" АҚ
- 69102 мың теңге.
2) "Қазақстан
инжиниринг" АҚ-ның
құрамына кіретін
жоғарыда көрсетіл.
ген қорғаныс
өнеркәсiбi кәсіпо.
рындарының төлеу
қабілетi жоқ
кәсіпорындарды
жақсартуға және
оңалтуға "Оңалту
қоры" РМК берген
кредиттер бойынша,
директивтiк кредит.
тер, iшкi pecпубли.
калық есеп нәтиже.
лерi бойынша
республикалық
бюджет алдындағы
кредиторлық қарыз.
дарын Экономиканы
қайта құру қоры
қаражаты есебінен
өтеу, жалпы сомасы
- 645 16 мың теңге.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: "Қазақстан инжиниринг" ҰК АҚ-ның қаржылық жағдайын жақсарту, "Қазақстан инжиниринг" ҰК" АҚ-ның құрамына кiретiн 4 қорғаныс өнеркәсiбi кәсiпорындарының қаржылық жағдайын жақсарту, "Қазақстан инжиниринг" ҰК" АҚ-ның құрамына кiретiн 4 қорғаныс өнеркәсiбi кәсiпорынының бюджеттiк кредиттер бойынша мiндеттерiн орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
296-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" АҚ жарғылық
капиталын ұлғайту"
деген 032 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 750000 мың теңге (жеті жүз елу миллион теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Послание Президента Республики Казахстан от 4 апреля 2003 года "Основные направления внутренней и внешней политики на 2004 год", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: кредитование инвестиционных проектов в малых городах и развитие субъектов малого предпринимательства.
5. Задачи бюджетной программы: пополнение уставного капитала Закрытого Акционерного Общества "Фонд развития малого предпринимательства".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   032        Увеличение Перечисление средств для  В те-  Минис-
уставного  увеличения уставного      чение  терство
капитала   капитала Закрытого Акцио- года   индуст-
АО "Фонд   нерного Общества "Фонд           рии и
развития   развития малого предпри-         торговли
малого     нимательства" для креди-         Респуб-
предприни- тования инвестиционных           лики
матель-    проектов в малых городах.        Казах-
ства"                                       стан
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) Количественные критерии: Средства республиканского бюджета позволят развить экономику в малых городах и увеличить доступность финансовых средств для субъектов малого предпринимательства.
2) Качественные критерии: снижение бедности и увеличение занятости населения в малых городах, способствование качественному совершенствованию сформированного малого бизнеса, оптимизации его регионально-отраслевой структуры и ориентированию его на производственную сферу.

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Iшкi және сыртқы саясаттың 2004 жылға арналған негізгi бағыттары" 2003 жылғы 4 сәуiрдегi Қазақстан халқына  жолдауы ; "Микрокредиттiк ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 6 наурыздағы N 392  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: шағын кәсiпкерлiктiң субъектiлерiн кредиттеудi жүзеге асыру және жарғылық капиталға үлестiк қатысудың қаражаты бойынша микрокредиттiк ұйымдар құру және шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне мамандандырылған консалтингтiк қызмет көрсету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" ЖАҚ-тың жарғылық капиталын ұлғайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   032      "Шағын        "Шағын кәсiпкерлік.  Жыл    Қазақстан
кәсiпкерлiк.  ті дамыту қоры" ЖАҚ- ішінде Республикасы.
ті дамыту     тың жарғылық                ның Индустрия
қоры" АҚ      капиталын ұлғайту           және сауда
жарғылық      үшiн қаражаттар             министрлiгi
капиталын     аудару.
ұлғайту
__________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер:
1) Сандық критерийлер:
Республикалық бюджеттiң қаражаты шағын кәсiпкерлiк субъектілерiнiң санын және өңiрлердегi микрокредиттiк ұйымдардың санын ұлғайтуға мүмкiндiк бередi, осылайша қаржы қаражаттарына халықтың кең ауқымының қол жеткiзуiн қамтамасыз етедi.
2) Сапалық критерийлер:
"Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" ЖАҚ-тың 2004 жылға арналған бюджеттiк бағдарламасын iске асыру кедейшiлiктi азайтуға және еңбекпен қамтуды ұлғайтуға, қолданыстағы шағын бизнестi сапалық жетiлдiруге, оның өңiрлiк-салалық құрылымын оңтайландыруға және оны өндiрiстiк салаға бағыттауға әкеледi. Қор бәсекеге қабiлеттi өнiм жасайтын өндiрiстiң тұтас жүйесiн құруға бағдарланған жобаларды кейiннен шағын кәсiпкерлiктi дамыта отырып қолдауды жоспарлайды.

3) Критерии эффективности: оптимизация процедуры выдачи заемных средств, расширение доступа субъектов малого предпринимательства малых городов к финансовым ресурсам.
Приложение 297
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033
"Целевые инвестиционные трансферты областному бюджету
Атырауской области на строительство жилья в городе Атырау"
на 2004 год
1. Стоимость: 400000 тысяч тенге (четыреста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе"; Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2002 года N 1000 "Об индикативном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание условий жилья для малообеспеченных слоев населения, военнослужащих, государственных служащих города Атырау.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых инвестиционных трансфертов из республиканского бюджета бюджету Атырауской области на строительство жилья в городе Атырау.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   033        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
инвести-   инвестиционных трансфер-  чение  терство
ционные    тов областному бюджету    года   индуст-
трансферты Атырауской области на            рии и
областному строительство жилья в            торговли
бюджету    городе Атырау согласно           Респуб-
Атырауской приложению 2 к постанов-         лики
области на лению Правительства Рес-         Казах-
строитель- публики Казахстан от 12          стан
ство жилья декабря 2003 года N 1260
в городе   "О реализации Закона
Атырау     Республики Казахстан "О
республиканском бюджете
на 2004 год".
-------------------------------------------------------------------

3) Тиiмдiлiк критерийлерi:
Қор бюджеттiк қорды тиiмдi пайдалану мақсатында заемдiк қаражат берудi оңтайландыруды, республиканың барлық өңiрлерiнде микрокредиттiк ұйымдар құру есебiнен шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң қаржылық peсурстарға қол жеткiзуiн кеңейтудi, сондай-ақ шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне консультациялық қызмет көрсетуді жоспарлайды.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
297-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Атырау қаласында тұрғын үйлер салу үшін Атырау облысының бюджетiне берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер"
деген 033 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 400000 мың теңге (төрт жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Бюджеттiк жүйе туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 маусымдағы N 242-II  Заңы ; "Қазақстан республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2003-2005 жылдарға арналған жеке жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 13 қыркүйектегi N 1000  қаулысы ; "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Атырау қаласындағы тұрғын үйдiң құрылысын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Атырау облысының бюджетiне Атырау қаласындағы тұрғын үйдiң құрылысына республикалық бюджеттен мақсатты инвестициялық трансферттер бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________
1   033      Атырау қала.  Атырау облысының     Жыл    Қазақстан
сында тұрғын  бюджетiне Қазақстан  iшiнде Республикасы.
үйлер салу    Республикасы                ның Индустрия
үшiн Атырау   Үкiметінің 2002             және сауда
облысының     жылғы 25 шілдеде.           министрлігі
бюджетiне     гi N 832 қаулысы.
берiлетiн     мен (Қазақстан
мақсатты      Республикасы
инвестиция.   Yкiметінің 2003
лық транс.    жылғы 14 тамыздағы
ферттер       N 816  қаулысымен
бекiтiлген өзгерiс.
тер мен толықтыру.
ларды ескере отырып)
бекiтілген бюджеттi
орындау және мемле.
кеттік бюджет есебi.
нен ұсталатын
мемлекеттік мекеме.
лер үшін есеп-қисап
(кезеңдiк және
жылдық) нысанын
жүргiзу қаржылық
рәсiмдер ережелерi.
не сәйкес мақсатты
инвестициялық
трансферттердi
аудару.
__________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *завершение строительства и ввод жилья в эксплуатацию в городе Атырау согласно утвержденной в установленном порядке проектно-сметной документации.
Примечание: *) Перечень инвестиционных проектов согласно приложению 2 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
Приложение 298
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 036
"Целевые трансферты областному бюджету Атырауской области
на ремонт системы водоснабжения" на 2004 год
1. Стоимость: 224000 тысяч тенге (двести двадцать четыре миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджету на 2004 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2001 года N 11-12И-537 "Об утверждении Плана мероприятий по улучшению социально-экономического положения Атырауской области".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение надлежащего функционирования систем водоснабжения.
5. Задачи бюджетной программы: выделение целевых трансфертов из республиканского бюджета областному бюджету Атырауской области на ремонт системы водоснабжения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: *Атырау қаласындағы тұрғын үй құрылысы бойынша жұмыстарды орындау көлемiн қаржыландыруды қамтамасыз ету.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiнде сипатталған iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, сандық және сапалық көрсеткiштер, күтілетiн нәтижелер тиiстi жергiлiктi бюджет бағдарламасының паспортында бейнеленген.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
298-қосымша
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Сумен жабдықтау жүйелерiн дамытуға Атырау облысының бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер"
деген 036 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 224000 мың теңге (екi жүз жиырма төрт миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Бюджеттік жүйе туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi  Заңы ; "Атырау облысының әлеуметтiк-экономикалық жағдайын жақсарту жөнiндегi Iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2001 жылғы 13 тамыздағы N 11-12И-537 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сумен қамтамасыз ету жүйелерiн жөндеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Атырау облысының бюджетiне сумен қамтамасыз ету жүйелерiн жөндеу үшiн республикалық бюджеттен мақсатты инвестициялық трансферттер бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|    Кiшi     | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1  | 2  | 3  |      4      |         5         |   6   |    7
__________________________________________________________________

1   036        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
трансферты трансфертов бюджету Аты-  чение  терство
областному рауской области на ремонт года   индуст-
бюджету    системы водоснабжения            рии и
Атырауской согласно постановлению           торговли
области    Правительства Республики         Респуб-
на ремонт  Казахстан от 12 декабря          лики
системы    2003 года N 1260 "О реа-        Казах-
водоснаб-  лизации Закона Республики        стан
жения      Казахстан "О республикан-
ском бюджете на 2004 год".
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *полное перечисление предназначенных трансфертов из республиканского бюджета областному бюджету Атырауской области на ремонт системы водоснабжения.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 299
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
233 - Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 037
"Целевые трансферты областному бюджету Карагандинской области
на поддержание инфраструктуры города Приозерска" на 2004 год
1. Стоимость: 200000 тысяч тенге (двести миллионов тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности города Приозерска от 20 января 1995 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение жизнедеятельности города Приозерска.
5. Задачи бюджетной программы: выделение целевых трансфертов из республиканского бюджета областному бюджету Карагандинской области на обеспечение надлежащего функционирования инфраструктуры города Приозерска (систем водоснабжения, теплоснабжения и сохранения государственного жилищного фонда).

1   036      Сумен жабдық. Атырау облысының     Жыл    Қазақстан
тау жүйеле.   бюджетiне Қазақстан  ішінде Республикасы.
рiн дамытуға  Республикасы                ның Индустрия
Атырау        Үкiметiнiң 2002             және сауда
облысының     жылғы 25 шiлдедегi          министрлігі
бюджетіне     N 832 қаулысымен
берiлетін     (Қазақстан
мақсатты      Республикасы
трансферт.    Үкiметiнің 2003
тер           жылғы 14 тамыздағы
N 816 қаулысымен
бекiтілген өзгерiс.
тер мен толықтыру.
ларды ескере
отырып) бекiтілген
бюджетті орындау
және мемлекеттік
бюджет есебінен
ұсталатын мемлекет.
тiк мекемелер үшін
есеп-қисап
(кезеңдiк және
жылдық) нысанын
жүргiзу қаржылық
рәсiмдер ережелерi.
не сәйкес мақсатты
инвестициялық
трансферттердi
аудару.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: *сумен қамтамасыз ету жүйелерiн жөндеу бойынша жұмыстарды орындау көлемiн қаржыландыруды қамтамасыз ету.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiнде сипатталған iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, сандық және сапалық көрсеткiштер, күтiлетін нәтижелер тиiстi жергiлiктi бюджет бағдарламасының паспортында бейнеленген.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
299-қосымша
Ескерту. 299-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдау үшiн Қарағанды облысының бюджетiне берiлетін мақсатты трансферттер"
деген 037 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 200000 мың теңге (екі жүз миллион теңге). <*>
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сары-Шаған сынақ-полигонын пайдалану және жалға алу шарттары және Приозерск қаласының өмiршеңдiк қызметiн қамтамасыз ету туралы 1995 жылғы 20 қаңтардағы  келiсiм .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Приозерск қаласының өмiршеңдiк қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қарағанды облысының бюджетiне Приозерск қаласының инфрақұрылымын тиiстi қалыптастыруды қамтамасыз eтугe республикалық бюджеттен мақсатты инвестициялық трансферттер бөлу "сумен қамтамасыз ету, жылумен қамтамасыз ету және мемлекеттiк тұрғын үй қорын сақтау.

1   037        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
трансферты трансфертов областному    чение  терство
областному бюджету Карагандинской    года   индуст-
бюджету    области согласно поста-          рии и
Караган-   новлению ПРК от 12 де-           торговли
динской    кабря 2003 года N 1260           Респуб-
области на "О реализации Закона             лики
поддержа-  Республики Казахстан "О          Казах-
ние инфра- республиканском бюджете          стан
структуры  на 2004 год".
города
Приозерска
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *полное перечисление предназначенных целевых трансфертов из республиканского бюджета областному бюджету Карагандинской области.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.

1   037      Приозерск     Қарағанды облысының  Жыл    Қазақстан
қаласының     облыстық бюджетіне   iшiнде Республикасы.
инфрақұры.    "2004 жылға арнал.          ның Индустрия
лымын         ған республикалық           және сауда
қолдау үшін   бюджет туралы"              министрлiгi
Қарағанды     Қазақстан
облысының     Республикасының
бюджетіне     Заңын iске асыру
берiлетiн     туралы" Қазақстан
мақсатты      Республикасы
трансферттер  Үкiметінiң 2003
жылғы 12 желтоқсан.
дағы N 1260 қаулы.
сына сәйкес мақсат.
ты инвестициялық
трансферттер
аудару.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: *республикалық бюджеттен тағайындалған мақсатты трансферттердi Қарағанды облысының облыстық бюджетiне толық аудару.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiнде сипатталған iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, сандық және сапалық көрсеткiштер, күтiлетiн нәтижелер тиiстi жергілікті бюджет бағдарламасының паспортында бейнеленген.