О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2006 года N 470а
В соответствии с подпунктом 2) пункта 2 Указа Президента Республики Казахстан от 27 марта 2006 года N 73 "О мерах по дальнейшему упорядочению и повышению эффективности системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 26.01.2009 N 45 (вводится в действие с 01.01.2009).
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1228 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год":
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе II. "Затраты":
в функциональной группе 04 "Образование":
в подфункции 02 "Начальное общее, основное общее, среднее общее образование":
администратора бюджетных программ с бюджетными программами:
"200 "Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан 1616874"
002 "Строительство и реконструкция объектов образования по спорту 942690"
003 "Обучение и воспитание одаренных в спорте детей 674184" с бюджетными подпрограммами 100 "Республиканские школы-интернаты для одаренных в спорте детей 535759" и 101 "Обеспечение функционирования школ олимпийского резерва и высшего спортивного мастерства 138425" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетными программами и бюджетными подпрограммами следующего содержания:
"205 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан 1616874
002 Строительство и реконструкция объектов образования по спорту 942690
003 Обучение и воспитание одаренных в спорте детей 674184
100 Республиканские школы-интернаты для одаренных в спорте детей 535759
101 Обеспечение функционирования школ олимпийского резерва и высшего спортивного мастерства 138425";
в подфункции 04 "Среднее профессиональное образование":
администратора бюджетных программ с бюджетной программой:
"200 "Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан 120873"
004 "Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием 120873" исключить;
дополнить администратором бюджетной программы с бюджетной программой следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 маусымдағы N 470а Қаулысы
"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi ретке келтiру және оның тиiмдiлiгiн арттыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 27 наурыздағы N 73 Жарлығының 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) (Ескерту. 1) тармақшасының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 45 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен;
2) "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1228 қаулысында :
көрсетiлген қаулыға 1-қосымшада:
II "Шығындар" деген бөлiмде:
04 "Бiлiм беру" деген функционалдық топта:
02 "Жалпы бастауыш, жалпы негiзгi, жалпы орта бiлiм беру" деген iшкi функцияда:
"200 "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi 1616874" деген бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi
002 "Спорт бойынша бiлiм беру объектiлерiн салу және қайта жаңарту 942690"
003 "Спортта дарындылық көрсеткен балаларды оқыту және тәрбиелеу 674184" бюджеттiк бағдарламаларымен, 100 "Республикалық спортқа дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттар 535759" және 101 "Олимпиадалық резерв және жоғары спорттық шеберлiк мектептерiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету 138425" деген бюджеттiк кiшi бағдарламаларымен бiрге алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттiк бағдарламалары және бюджеттік кiшi бағдарламалары бар бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiмен толықтырылсын:
"205 Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі  1616874
002 Спорт бойынша бiлiм беру объектiлерiн салу және қайта жаңарту    942690
003 Спортта дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу  674184
100 Республикалық спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттар   535759
101 Олимпиадалық резерв және жоғары спорттық шеберлік мектептерiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету    138425";
04 "Орта кәсiби бiлiм беру" деген iшкi функцияда:
"200 "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi 120873" деген бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi
004 "Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау 120873" деген бюджеттiк бағдарламасымен бiрге алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттiк бағдарламасы бар бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiмен толықтырылсын:

"205 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан 120873
004 Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием 120873";
в подфункции 05 "Дополнительное профессиональное образование":
администратора бюджетных программ с бюджетной программой:
"200 "Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан 37619"
005 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций культуры 37619" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетной программой следующего содержания:
"206 Министерство культуры и информации Республики Казахстан 37619
020 Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций культуры 37619";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в подфункции 01 "Деятельность в области культуры":
администратора бюджетных программ с бюджетными программами:
"200 "Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан 6545894"
007 "Хранение историко-культурных ценностей 607592"
008 "Обеспечение сохранности памятников историко-культурного наследия 849933" с бюджетными подпрограммами 100 "Обеспечение сохранности памятников историко-культурного наследия 105965", 101 "Восстановление памятников историко-культурного наследия 544668", 102 "Создание системы изучения культурного наследия казахского народа 22500" и 103 "Сооружение памятников историко-культурного наследия 176800"
009 "Производство национальных фильмов 1120423"
010 "Обеспечение сохранности архивного фонда 290034" с бюджетной подпрограммой 100 "Обеспечение сохранности архивных документов 290034"
011 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий 1004538"
012 "Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций 2576689"
013 "Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на функционирование в 2006 году организаций культуры, переданных из республиканского бюджета 96685" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетными программами и бюджетными подпрограммами следующего содержания:
"206 Министерство культуры и информации Республики Казахстан 6545894
007 Хранение историко-культурных ценностей 607592
008 Обеспечение сохранности памятников историко-культурного наследия 849933
100 Обеспечение сохранности памятников историко-культурного наследия 105965
101 Восстановление памятников историко-культурного наследия 544668

"205 Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi   120873
004 Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау      120873";
05 "Қосымша кәсiби бiлiм беру" деген iшкi функцияда:
"200 "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi 37619" деген бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi
005 "Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау 37619" деген бюджеттiк бағдарламасымен бiрге алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттiк бағдарламасы бар бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiмен толықтырылсын:
206 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi    37619
020 Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау     37619";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк" деген функционалдық топта:
01 "Мәдениет саласындағы қызмет" деген iшкi функцияда:
"200 "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi" 6545894 деген бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi
007 "Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау 607592"
008 "Тарихи-мәдени мұра ескерткiштерiн сақтауды қамтамасыз ету 849933" бюджеттiк бағдарламаларымен, 100 "Тарихи-мәдени мұра ескерткiштерiн сақтауды қамтамасыз ету 105965", 101 "Тарихи-мәдени мұра ескерткiштерiн қалпына келтiру 544668", 102 "Қазақ халқының мәдени мұрасын зерттеу жүйесiн құру 22500" және 103 "Тарихи-мәдени мұра ескерткiштерiн салу 176800" деген бюджеттiк кiшi бағдарламаларымен,
009 "Ұлттық фильмдер шығару 1120423"
010 "Мұрағат қорын сақтауды қамтамасыз ету 290034" деген бюджеттiк бағдарламаларымен, 100 "Мұрағат құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету 290034" деген бюджеттiк кiшi бағдарламасымен
011 "Әлеуметтiк маңызды және мәдени iс-шараларды өткiзу 1004538"
012 "Театр-концерт ұйымдарының жұмысын қамтамасыз ету 2576689"
013 "Алматы қаласының бюджетiне 2006 жылы республикалық бюджеттен берiлген мәдениет ұйымдарының жұмыс iстеуiне арналған ағымдағы нысаналы трансферттер 96685" деген бюджеттiк бағдарламаларымен бiрге алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттiк бағдарламалары және бюджеттiк кiшi бағдарламалары бар бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiмен толықтырылсын:
"206 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi  6545894
007 Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау  607592
008 Тарихи-мәдени мұра ескерткiштерiнiң сақталуын қамтамасыз ету                                           849933
100 Тарихи-мәдени мұра ескерткiштерiнiң сақталуын қамтамасыз ету                                           105965
101 Тарихи-мәдени мұра ескерткiштерiн қалпына келтiру  544668

102 Создание системы изучения культурного наследия казахского народа 22500
103 Сооружение памятников историко-культурного наследия 176800
009 Производство национальных фильмов 1120423
010 Обеспечение сохранности архивного фонда 290034
100 Обеспечение сохранности архивных документов 290034
011 Проведение социально значимых и культурных мероприятий 1004538
012 Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций 2576689
013 Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на функционирование в 2006 году организаций культуры, переданных из республиканского бюджета 96685";
в функциональной группе 2 "Спорт":
администратора бюджетных программ с бюджетными программами:
"200 "Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан 12635882"
014 "Строительство и реконструкция объектов спорта 9607200"
015 "Развитие спорта высших достижений 2973148"
016 "Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта 55534" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетными программами следующего содержания:
"205 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан 12635882
005 Строительство и реконструкция объектов спорта 9607200
006 Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта 55534
012 Развитие спорта высших достижений 2973148";
в подфункции 03 "Информационное пространство":
администратора бюджетных программ с бюджетными программами:
"200 "Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан 12457442"
017 "Обеспечение общедоступности информации 965531"
018 "Обеспечение сохранности архива печати 26361"
019 "Проведение государственной информационной политики 10480419" с бюджетными подпрограммами 100 "Проведение государственной информационной политики через газеты и журналы 1114307" и 101 "Проведение государственной информационной политики через телерадиовещание 9366112"
020 "Издание социально важных видов литературы 761033"
021 "Проведение государственной политики в области внутриполитической стабильности и общественного согласия 224098" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетными программами и бюджетными подпрограммами следующего содержания:
"206 Министерство культуры и информации Республики Казахстан 12457442
014 Обеспечение общедоступности информации 965531
015 Обеспечение сохранности архива печати 26361

102 Қазақ халқының мәдени мұрасын зерттеу жүйесiн құру 22500
103 Тарихи-мәдени мұра ескерткiштерiн салу             176800
009 Ұлттық фильмдер шығару                            1120423
010 Мұрағат қорының сақталуын қамтамасыз ету           290034
100 Мұрағат құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету      290034
011 Әлеуметтiк маңызды және мәдени iс-шараларды өткiзу 1004538
012 Театр-концерт ұйымдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету   2576689
013 Алматы қаласының бюджетiне 2006 жылы республикалық бюджеттен берілген мәдениет ұйымдарының жұмыс iстеуiне арналған ағымдағы нысаналы трансферттер                            96685";
2 "Спорт" деген функционалдық топта:
"200 "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi 12635882" деген бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi
014 "Спорт объектiлерiн салу және қайта жаңарту 9607200"
015 "Жоғары жетiстiктер спортын дамыту 2973148"
016 "Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерiн дамытуды қолдау 55534" деген бюджеттiк бағдарламаларымен бiрге алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттiк бағдарламалары бар бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiмен толықтырылсын:
"205 Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi 12635882
005 Спорт объектiлерiн салу және қайта жаңарту    9607200
006 Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерiн дамытуды қолдау                                                  55534
012 Жоғары жетiстiктер спортын дамыту             2973148";
03 "Ақпараттық кеңiстiк" деген iшкi функцияда:
200 "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi 12457442" деген бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi
017 "Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету 965531"
018 "Баспа мұрағатын сақтауды қамтамасыз ету      26361"
019 "Мемлекеттiк ақпараттық саясатты жүргiзу 10480419" бюджеттiк бағдарламаларымен, 100 "Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттiк ақпараттық саясатты жүргiзу 1114307" және 101 "Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттiк ақпараттық саясат жүргiзу 9366112" деген бюджеттiк кiшi бағдарламаларымен,
020 "Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерiн басып шығару 761033"
021 "Iшкi саяси тұрақтылық және қоғамдық келісім саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзу 224098" деген бюджеттік бағдарламаларымен бiрге алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттiк бағдарламалары және бюджеттік кiшi бағдарламалары бар бюджеттiк бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"206 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi 12457442
014 Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету  965531
015 Баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету          26361

016 Проведение государственной информационной политики 10480419
100 Проведение государственной информационной политики через газеты и журналы 1114307
101 Проведение государственной информационной политики через телерадиовещание 9366112
017 Издание социально важных видов литературы 761033
018 Проведение государственной политики в области внутриполитической стабильности и общественного согласия 224098";
в функциональной группе 04 "Туризм":
администратора бюджетных программ с бюджетной программой:
"233 "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан 410840"
041 "Формирование туристского имиджа Казахстана 410840" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетной программой следующего содержания:
"205 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан 410840
011 Формирование туристского имиджа Казахстана 410840";
в подфункции 09 "Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства":
администратора бюджетных программ с бюджетными программами:
"200 "Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан 2686500"
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области культуры, информации и спорта 294289" с бюджетными подпрограммами 001 "Аппарат центрального органа 263059", 007 "Повышение квалификации государственных служащих 1097", 009 "Материально-техническое оснащение государственных органов 7391" и 017 "Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов 22742"
006 "Прикладные научные исследования в области культуры, информации и спорта 237000"
023 "Государственные премии и стипендии 43410"
024 "Увековечение памяти деятелей государства 5000"
025 "Развитие государственного языка и других языков народов Казахстана 488467"
026 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие объектов культуры и спорта 1583700"
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом 34634" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетными программами и бюджетными подпрограммами следующего содержания:
"205 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан 1035867
001 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области туризма и спорта 60311

016 Мемлекеттiк ақпараттық саясатты жүргiзу          10480419
100 Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттiк ақпараттық саясатты жүргiзу                                            1114307
101 Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттiк ақпараттық саясат жүргiзу                                              9366112
017 Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерiн басып шығару 761033
018 Iшкi саяси тұрақтылық және қоғамдық келiсiм саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзу                               224098";
04 "Туризм" деген функционалдық топта:
"233 "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi 410840" деген бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi
041 "Қазақстанның туристiк имиджiн қалыптастыру 410840" деген бюджеттiк бағдарламасымен бiрге алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттiк бағдарламасы бар бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiмен толықтырылсын:
"205 Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi 410840
011 Қазақстанның туристiк имиджiн қалыптастыру 410840";
09 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер" деген iшкi функцияда:
"200 "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi 2686500" деген бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi
001 "Мәдениет, ақпарат және спорт саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету 294289" деген бюджеттiк бағдарламасымен, 001 "Орталық органның аппараты 263059", 007 "Мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру 1097", 009 "Мемлекеттiк органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру 7391" және 017 "Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және мемлекеттiк органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету 22742" деген бюджеттiк кiшi бағдарламаларымен,
006 "Мәдениет, ақпарат және спорт саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер 237000"
023 "Мемлекеттiк сыйлықақылар мен стипендиялар 43410"
024 "Мемлекет қайраткерлерiнiң бейнесiн мәңгi есте сақтау 5000"
025 "Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстанның басқа да халықтарының тiлдерiн дамыту 488467"
026 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мәдениет және спорт объектiлерiн дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi 1583700"
104 "Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес 34634" деген бюджеттiк бағдарламаларымен бiрге алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттiк бағдарламалары және бюджеттiк кiшi бағдарламалары бар бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiмен толықтырылсын:
"205 Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi 1035867
001 Туризм және спорт саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету                                         60311

001 Аппарат центрального органа 56958
007 Повышение квалификации государственных служащих 243
017 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов 3110
007 Прикладные научные исследования в области спорта 40000
008 Государственные премии 153
009 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие объектов спорта 924900
104 Борьба с наркоманией и наркобизнесом 10503";
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетными программами и бюджетными подпрограммами следующего содержания:
"206 Министерство культуры и информации Республики Казахстан 1662241
001 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области культуры и информации 245586
001 Аппарат центрального органа 216233
007 Повышение квалификации государственных служащих 854
009 Материально-техническое оснащение государственных органов 7391
017 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов 21108
002 Прикладные научные исследования в области культуры и информации 197000
003 Государственные премии и стипендии 43257
004 Увековечение памяти деятелей государства 5000
005 Развитие государственного языка и других языков народов Казахстана 488467
006 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие объектов культуры 658800
104 Борьба с наркоманией и наркобизнесом 24131";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в подфункции 09 "Прочие":
по администратору бюджетной программы 233 "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан" цифры "2418864" заменить цифрами "2407256";
в бюджетной программе 001 слова "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области индустрии и торговли" цифры "2187235" заменить цифрами "2175627";
в бюджетной подпрограмме 001 "Аппарат центрального органа" цифры "1608004" заменить цифрами "1597872";
в бюджетной подпрограмме 017 "Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов" цифры "72542" заменить цифрами "71066";
в разделе V. "Сальдо по операциям с финансовыми активами":
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в подфункции 03 "Информационное пространство":
администратора бюджетных программ с бюджетной программой:

001 Орталық органның аппараты                    56958
007 Мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктілiгiн арттыру 243
017 Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және мемлекеттiк органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету  3110
007 Спорт саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер    40000
008 Мемлекеттiк сыйақылар                               153
009 Облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттерiне спорт объектілерiн дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi                                              924900
104 Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес  10503";
мынадай мазмұндағы бюджеттiк бағдарламалары және бюджеттiк кiшi бағдарламалары бар бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiмен толықтырылсын:
"206 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi                                               1662241
001 Мәдениет және ақпарат саласындағы уәкілеттi органның қызметiн қамтамасыз ету                                   245586
001 Орталық органның аппараты                       216233
007 Мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру 854
009 Мемлекеттiк органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру                                              7391
017 Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету мен мемлекеттiк органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету 21108
002 Мәдениет және ақпарат саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер                                                  197000
003 Мемлекеттiк сыйлықақылар мен стипендиялар          43257
004 Мемлекет қайраткерлерiнiң бейнесiн мәңгi есте сақтау 5000
005 Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстанның басқа да халықтарының тiлдерiн дамыту                                              488467
006 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мәдениет объектiлерiн дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi                                                658800
104 Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес   24131";
13 "Басқалар" деген функционалдық топта:
09 "Басқалар" деген iшкi функцияда:
233 "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi" деген бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi бойынша "2418864" деген сандар "2407256" деген сандармен ауыстырылсын;
001 "Индустрия және сауда саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету" деген бюджеттiк бағдарламадағы "2187235" деген сандар "2175627" деген сандармен ауыстырылсын;
001 "Орталық органның аппараты" деген бюджеттiк бағдарламадағы "1608004" деген сандар "1597872" деген сандармен ауыстырылсын;
017 "Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және мемлекеттiк органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету" бюджеттiк кiшi бағдарламадағы "72542" деген сандар "71066" деген сандармен ауыстырылсын;
V "Қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо" деген бөлiмде:
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк" деген iшкi функцияда:
03 "Ақпараттық кеңiстiк" деген iшкi функцияда:

"200 "Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан 1315000"
022 "Институциональное развитие средств массовой информации 1315000" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетной программой следующего содержания:
"206 Министерство культуры и информации Республики Казахстан 1315000
019 Институциональное развитие средств массовой информации 1315000";
в приложении 2 к указанному постановлению:
в функциональной группе 04 "Образование":
администратора бюджетных программ с бюджетной программой:
"200 Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан 942690
002 Строительство и реконструкция объектов образования по спорту 942690
в том числе на инвестиционные проекты:
Строительство республиканской школы-интерната для одаренных в спорте детей в микрорайоне "Шанырак" города Алматы 942690" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетной программой:
"205 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
002 Строительство и реконструкция объектов образования по спорту 942690
в том числе на инвестиционные проекты:
Строительство республиканской школы-интерната для одаренных в спорте детей в микрорайоне "Шанырак" города Алматы 942690";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
администратора бюджетных программ с бюджетными программами:
"200 Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан 11190900
014 Строительство и реконструкция объектов спорта 9607200
в том числе на инвестиционные проекты:
Строительство республиканской базы олимпийской подготовки в Алматинской области 3107200
Строительство республиканской лыжной базы в городе Щучинске 2500000
Строительство республиканского велотрека в городе Астане 4000000
026 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие объектов культуры и спорта 1583700
в том числе на инвестиционные проекты:
Зона кратковременного отдыха для жителей города Астаны на водохранилище реки Коянды 458800
Строительство теннисного корта в городе Астане 924900
Строительство Казахского театра имени Сакена Сейфуллина на 700 мест в городе Караганде 200000" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетными программами:
"205 Министерство туризма и спорта Республики Казахстан 10532100

"200 "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi 1315000" деген бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi
022 "Бұқаралық ақпарат құралдарын институционалдық дамыту  1315000" деген бюджеттiк бағдарламасымен бiрге алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттiк бағдарламасы бар бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiмен толықтырылсын:
"206 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi   1315000
019 Бұқаралық ақпарат құралдарын институционалдық дамыту  1315000";
көрсетiлген қаулыға 2-қосымшада:
04 "Бiлiм беру" деген функционалдық топта:
"200 "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi 942690" деген бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi
002 "Спорт бойынша бiлiм беру объектiлерiн салу және қайта жаңарту 942690
оның iшiнде инвестициялық жобаларға:
Алматы қаласы "Шаңырақ" шағын ауданында спортта дарынды балалар үшiн республикалық мектеп-интернат салу 942690" деген бюджеттiк бағдарламасымен бiрге алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттiк бағдарламасы бар бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiмен толықтырылсын:
"205 "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
002 Спорт бойынша бiлiм беру объектiлерiн салу және қайта жаңарту 942690
оның iшiнде инвестициялық жобаларға:
Алматы қаласы "Шаңырақ" шағын ауданында спортта дарынды балалар үшiн республикалық мектеп-интернат салу  942690";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк" деген функционалдық топта:
"200 "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi 11190900" деген бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi
014 Спорт объектiлерiн салу және қайта жаңарту   9607200
оның iшiнде инвестициялық жобаларға:
Алматы облысында республикалық олимпиадалық дайындық базасын салу                                                   3107200
Щучье қаласында республикалық шаңғы базасын салу 2500000
Астана қаласында республикалық велотрек салу     4000000
026 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мәдениет және спорт объектілерiн дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi                            1583700
оның iшiнде инвестициялық жобаларға:
Қоянды өзенiнiң су қоймасында Астана қаласының тұрғындарына арналған қысқа мерзiмдi демалыс аймағы                 458800
Астана қаласында теннис кортын салу              924900
Қарағанды қаласында Сәкен Сейфуллин атындағы 700 орындық Қазақ театрын салу 200000" деген бюджеттiк бағдарламаларымен бiрге алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттiк бағдарламалары бар бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiмен толықтырылсын:
"205 Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi 10532100

005 Строительство и реконструкция объектов спорта 9607200
в том числе на инвестиционные проекты:
Строительство республиканской базы олимпийской подготовки в Алматинской области 3107200
Строительство республиканской лыжной базы в городе Щучинске 2500000
Строительство республиканского велотрека в городе Астане 4000000
009 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие объектов спорта 924900
в том числе на инвестиционные проекты:
Строительство теннисного корта в городе Астане 924900";
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетной программой следующего содержания:
"206 Министерство культуры и информации Республики Казахстан 658800
006 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие объектов культуры 658800
в том числе на инвестиционные проекты:
Зона кратковременного отдыха для жителей города Астаны на водохранилище реки Коянды 458800
Строительство Казахского театра имени Сакена Сейфуллина на 700 мест в городе Караганде 200000";
3) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год":
в пункте 1:
абзац шестой "Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан согласно приложениям 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37" исключить;
дополнить абзацами одиннадцатым и двенадцатым следующего содержания:
" Министерство туризма и спорта Республики Казахстан согласно приложениям 72-1, 72-2, 72-3, 72-4, 72-5, 72-6, 72-7, 72-8, 72-9, 72-10, 72-11, 72-12";
" Министерство культуры и информации Республики Казахстан согласно приложениям 72-13, 72-14, 72-15, 72-16, 72-17, 72-18, 72-19, 72-20, 72-21, 72-22, 72-23, 72-24, 72-25, 72-26, 72-27, 72-28, 72-29, 72-30, 72-31, 72-32, 72-33";
дополнить приложениями 72-1 , 72-2 , 72-3 , 72-4 , 72-5 , 72-6 , 72-7 , 72-8 , 72-9 , 72-10 , 72-11 , 72-12 , 72-13 , 72-14 , 72-15 , 72-16 , 72-17 , 72-18 , 72-19 , 72-20 , 72-21 , 72-22 , 72-23 , 72-24 , 72-25 , 72-26 , 72-27 , 72-28 , 72-29 , 72-30 , 72-31 , 72-32 , 72-33 , к указанному постановлению согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, к настоящему постановлению;
в абзаце двадцать первом цифры "348" исключить;
в приложении 326 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

005 Спорт объектiлерiн салу және қайта жаңарту   9607200
оның iшiнде инвестициялық жобаларға:
Алматы облысында республикалық олимпиадалық дайындық базасын салу                                                   3107200
Щучье қаласында республикалық шаңғы базасын салу 2500000
Астана қаласында республикалық велотрек салу     4000000
009 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне спорт объектiлерiн дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi                                          924900
оның iшiнде инвестициялық жобаларға:
Астана қаласында теннис кортын салу              924900";
мынадай мазмұндағы бюджеттiк бағдарламасы бар бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiмен толықтырылсын:
"206 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi  658800
006 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мәдениет объектілерiн дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi                                          658800
оның iшiнде инвестициялық жобаларға:
Қоянды өзенiнiң су қоймасында Астана қаласының тұрғындарына арналған қысқа мерзiмдi демалыс аймағы                 458800
Қарағанды қаласында Сәкен Сейфуллин атындағы 700 орындық Қазақ театрын салу                                     200000";
3) "2006 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 қаулысында :
1-тармақта:
"11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң" деген алтыншы абзац алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы он бiрiншi және он екiншi абзацтармен толықтырылсын:
" 72-1 , 72-2 , 72-3 , 72-4 , 72-5 , 72-6 , 72-7 , 72-8 , 72-9 , 72-10 , 72-11 , 72-12 -қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгiнiң ";
" 72-13 , 72-14 , 72-15 , 72-16 , 72-17 , 72-18 , 72-19 , 72-20 , 72-21 , 72-22 , 72-23 , 72-24 , 72-25 , 72-26 , 72-27 , 72-28 , 72-29 , 72-30 , 72-31 , 72-32 , 72-33 -қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң ";
осы қаулыға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33-қосымшаларға сәйкес көрсетiлген қаулыға 72-1, 72-2, 72-3, 72-4, 72-5, 72-6, 72-7, 72-8, 72-9, 72-10, 72-11, 72-12, 72-13, 72-14 72-15, 72-16, 72-17, 72-18, 72-19, 72-20, 72-21, 72-22, 72-23, 72-24, 72-25, 72-26, 72-27, 72-28, 72-29, 72-30, 72-31, 72-32, 72-33-қосымшалармен толықтырылсын;
жиырма бiрiншi абзацтағы "348" деген сандар алынып тасталсын;
көрсетiлген қаулыға 326-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Стоимость: 2175627 тысяч тенге (два миллиарда сто семьдесят пять миллионов шестьсот двадцать семь тысяч тенге);
в графе 5 таблицы пункта 6 в строке, порядковый номер 2, слова "штатной численности в количестве 458 единиц." заменить словами "штатной численности в количестве 444 единицы.".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.01.2009 N 45 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение 72-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области туризма и спорта"
на 2006 год
1. Стоимость: 60311 тысяч тенге (шестьдесят миллионов триста одиннадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2006 года N 329 "Вопросы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение стратегической политики, формирование и реализация государственной политики в области туризма и спорта.
5. Задачи бюджетной программы: организация и обеспечение проведения мероприятий по созданию правовых, экономических и организационных основ в сфере туризма и спорта, обеспечение организации пропаганды и развития физической культуры, спорта высших достижений и здорового образа жизни. Разработка и реализация государственных, отраслевых (секторальных) программ, проведение анализа развития отраслей туризма и спорта, изучение и обобщение мирового опыта индустрии туризма и спорта, в том числе в рамках кластерных инициатив. Создание благоприятных условий для привлечения инвестиций в спорт и туристскую индустрию. Обеспечение контроля за реализацией государственной политики в сфере туризма, физической культуры и спорта, разработка новых технологий и проведение мониторинга состояния развития отраслей. Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявленными квалификационными требованиями для эффективного выполнения должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

"1. Құны: 2175627 мың теңге (екi миллиард бiр жүз жетпiс бес миллион алты жүз жиырма жетi мың теңге)";
6-тармақтың кестесiнде 5-бағанда реттiк нөмiрi 2-жолдағы "штат саны 458 бiрлiк" деген сөздер "штат саны 444 бiрлiк" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-1 ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Туризм және спорт саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 60 311 мың теңге (алпыс миллион үш жүз он бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңы ; "Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 26 сәуiрдегi N 329 қаулысы ; "Қызмет телефондары және мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаңдардың нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217 қаулысы ; "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар үшін электр жарығын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызметтердi қолданудың нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 2 қарашадағы N 1118 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiктiк қызмет көрсетуге арналған қызметтiк жеңiл автомобильдердi пайдалануды реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663 қаулысы ; "Мемлекеттік бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасының iшiндегi қызметтiк iссапары туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1428 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : стратегиялық саясатты жүргiзу, туризм және спорт саласында мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi : туризм және спорт саласында құқықтық, экономикалық және ұйымдық негiздердi құру жөнiнде iс-шаралар өткiзудi ұйымдастыру және қамтамасыз ету, дене шынықтыруды, жоғары жетiстiктер спортын және салауатты өмiр салтын дамыту мен насихаттауды ұйымдастыруды қамтамасыз ету. Мемлекеттiк, салалық (секторалдық) бағдарламалар әзiрлеу және оларды iске асыру, туризм және спорт салаларының дамуына талдаулар жүргiзу, туризм индустриясы мен спорттың әлемдiк тәжiрибесiн, соның iшiнде кластерлiк бастамалар шеңберiнде зерттеу және жинақтау. Спортқа және туристiк индустрияға инвестициялар тарту үшiн қолайлы жағдайлар жасау. Туризм, дене шынықтыру мен спорт салаларындағы мемлекеттiк саясаттың iске асырылуын бақылауды қамтамасыз ету, жаңа технологиялар әзiрлеу және салалардың даму жағдайына мониторинг жүргiзу. Лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру үшiн оларға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiптiк қызмет саласындағы теориялық және практикалық бiлiмiн, машықтары мен дағдыларын жаңалау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответствен-
ный
исполнитель
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
туризма и
спорта
2
001
Аппарат
центрального органа
Содержание и обслужи-
вание центрального
аппарата и его
комитетов в пределах
утвержденного лимита
штатной численности;
Разработка проектов
нормативных правовых
актов и предложений по
их совершенствованию;
Обеспечение контроля и
надзора за выдачей
лицензий на оказание
физкультурно-
оздоровительных и
спортивных услуг,
аккредитации
республиканских
общественных
объединений,
осуществляющих
деятельность по
физической культуре и
спорту, и выдаче
разрешений на
использование
наименования
"Сборная команда
Республики Казахстан"
при оформлении
спортивных костюмов и
других спортивных
принадлежностей, а
также контроля за
деятельностью
юридических лиц по
обеспечению мер
защиты и безопасности
туристов, по заключению ими
договоров обязательного
страхования гражданско-
правовой ответствен-
ности туроператора и
турагента;
Осуществление между-
народного сотрудни-
чества;
проведение семинаров,
тренингов по вопросам
физической культуры и
спорта, индустриально-
инновационного развития
туристской отрасли;
подготовка информа-
ционно-аналитических
материалов;
содержание зданий и
аренда служебных авто-
транспортных средств;
оплата услуг по содер-
жанию и техническому
обслуживанию оргтех-
ники, услуг связи;
приобретение услуг по
изготовлению бланков:
строгой отчетности,
бланков лицензий,
аккредитации и
разрешений.
В течение
года
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
3
007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих.
Обучение
государственному и
английскому языкам
государственных
служащих.
в течение
года
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
4
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Приобретение расходных
материалов, комплек-
тующих и запасных
частей. Услуги доступа
к сети Интернет. Оплата
услуг по сопровождению
и техническому обслу-
живанию средств вычи-
слительной техники.
Сопровождение веб-сайта
и программных продук-
тов. Приобретение вычи-
слительной техники и
программных продуктов.
в течение
года
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выполнение в полном объеме 48 сотрудниками возложенных на Министерство функций, задач, предусмотренных в плане мероприятий;

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
малардың
(кіші
бағдарла-
малардың
атауы)
Бағдарламалардың
(кіші бағдарламалар-
ды іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Туризм
және
спорт
саласын-
дағы
уәкілетті
органның
қызметін
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Бекітілген штат саны
лимиті шегінде орта-
лық аппаратты және
оның комитеттерін
ұстау және қызмет
көрсету; нормативтік-құқықтық
кесімдердің жобаларын
әзірлеу және оларды
жетілдіру жөнінде
ұсыныстар беру;
дене шынықтыру-сауық-
тыру және спорттық
қызметтерге лицензия-
лар беруді, дене
шынықтыру және спорт
жөніндегі қызметті
жүзеге асыратын рес-
публикалық қоғамдық
бірлестіктерді аккре-
диттеуді және спорт-
тық костюмдер мен
басқа да спорттық
керек-жарақты ресім-
деу кезінде "Қазақс-
тан Республикасының
құрама командасы"
атауын пайдалануға
рұқсаттамалар беруді
бақылау мен қадаға-
лауды, сондай-ақ
туристерді қорғау мен
қауіпсіздік шараларын
қамтамасыз ету, туро-
ператор мен турагент-
тің азаматтық-құқық-
тық жауапкершілігін
міндетті сақтандыру
шарттарын жасау
жөніндегі заңды тұл-
ғалардың қызметін
бақылауды қамтамасыз
ету;
халықаралық ынтымақ-
тастықты жүзеге
асыру;
дене шынықтыру және
спорт, туристік сала-
ны дамытудың индуст-
риалды-инновациялық
дамыту мәселелері
бойынша семинарлар,
тренингтер өткізу;
ақпараттық-талдама-
лы материалдар дайын-
дау;
үйлерді ұстау және
қызметтік автокөлік-
терді жалға алу;
ұйымдық техниканы
ұстау және техникалық
қызмет көрсету, бай-
ланыс қызметтері жө-
ніндегі қызметтерге
ақы төлеу;
бланкілер шығару жө-
ніндегі қызметтерді
сатып алу;
лицензиялардың,
аккредиттеудің және
рұқсаттардың бланкі-
леріне қатаң есеп
жүргізу
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігі
3
007
Мемлекет-
тік қыз-
меткер-
лердің
білікті-
лігін
арттыру
Қызметкерлерді мемлекеттік және ағылшын тіліне оқыту
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігі
4
017
Ақпарат-
тық жүй-
елердің
қызметін
қамтама-
сыз ету
және мем-
лекеттік
органдар-
ды ақпа-
раттық-
техника-
лық қам-
тамасыз
ету
Шығыс материалдарын,
жинақтаушы және қо-
салқы бөлшектерді
сатып алу. Интернет
желісіне қол жеткізе-
тін қызметтер.
Есептеу техникасы құ-
ралдарына ілесу және
техникалық қызмет
көрсету жөніндегі
қызметтерге ақы
төлеу. Веб-сайт пен
бағдарламалық өнім-
дерге ілесу. Есептеу
техникасын және бағ-
дарламалық өнімдерді
сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: iс-шаралар жоспарында көзделген Министрлiкке жүктелген функциялар мен мiндеттердi 48 қызметкердiң толық көлемiнде орындауы;

обучение: государственному языку - 2 сотрудников, английскому языку - 10 сотрудников;
проведение 4 семинара и тренинга по вопросам развития туризма и спорта;
аккредитация не менее 15 организаций;
разработка нормативных актов в областях, относящихся к компетенции Министерства.
Конечный результат: создание необходимых условий для дальнейшего роста индустрии туризма и спорта;
привлечение крупных инвесторов для развития туристских кластеров;
обеспечение повышения имиджа республики на мировой спортивной арене;
обеспечение потребности в обучении государственному языку на 5 % и в обучении английскому языку - 21 %.
Финансово-экономическая эффективность: средние затраты на содержание 1 государственного служащего центрального аппарата 1256,5 тыс. тенге;
средние затраты на обучение государственному языку 1 государственного служащего - 11,5 тыс. тенге;
средние затраты на обучение английскому языку 1 государственного служащего - 22,0 тыс. тенге;
своевременность: выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки и в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями;
переход на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку - 4,2 %;
работа с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку - 21 %;
утверждение нормативно-правовых актов - 100 %.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение 72-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 - "Строительство и реконструкция объектов образования по спорту"
на 2006 год
1. Стоимость: 942690 тысячи тенге (девятьсот сорок два миллиона шестьсот девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: распоряжение Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3002 "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие спорта в Республике Казахстан, достижение высоких показателей на международных спортивных аренах.
5. Задачи бюджетной программы: Обеспечение благоприятных условий одаренным детям для занятий избранными видами спорта.

мемлекеттiк тiлге - 2 қызметкердi, ағылшын тiлiне - 10 қызметкердi оқыту;
туризм және спортты дамыту мәселелерi бойынша 4 семинар және тренинг өткiзу;
кемiнде 15 ұйымды аккредиттеу;
Министрлiктiң құзыретiне жатқызылған салаларда нормативтiк кесiмдер әзiрлеу.
Соңғы нәтиже: туризм индустриясы мен спортты одан әрi өркендету үшiн қажетті жағдайлар жасау;
туристiк кластерлердi дамыту үшiн iрi инвесторлар тарту;
әлемдiк спорт аренасында республика имиджiн көтерудi қамтамасыз ету;
мемлекеттiк тілдi оқуды 5% және ағылшын тiлiн оқуды - 21% қажеттілiгiн қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi: орталық аппараттағы 1 мемлекеттiк қызметкердi ұстау үшiн кететiн шығынның орташа құны - 1256,5 мың теңге;
1 мемлекеттiк қызметкерге мемлекеттiк тiлдi оқытуға кететiн орташа шығынның құны - 11,5 мың теңге;
1 мемлекеттік қызметтерге мемлекеттік тiлдi оқытуға кететiн орташа шығынның құны - 22,0 мың теңге;
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес және белгiленген мерзiмде жоспарланған iс-шараларды орындау;
Сапасы: замана экономикалық жағдайларға және мемлекеттiк кәсiби қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметкерлердiң кәсіптiк деңгейiн арттыру;
мемлекеттік тілдi оқыту курстарын өткеннен кейiн мемлекеттiк тiлде iс жүргiзуге көшу - 4,2%;
ағылшын тiлiн оқыту курстарын өткеннен кейiн ағылшын тiлiндегi құжаттармен жұмыс - 21%;
нормативтiк-құқықтық кесiмдердi бекiту - 100%.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-2-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Tуризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Спорт бойынша бiлiм беру объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 942690 мың теңге (тоғыз жүз қырық екi миллион алты жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Дарынды балаларға арналған мектептердi мемлекеттiк қолдау мен дамыту туралы" 1996 жылғы 24 мамырдағы Қазақстан Республикасы Президентiнiң N 3002 өкiмi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында спортты дамыту, халықаралық спорт ареналарында жоғары көрсеткiштерге жету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : дарынды балаларға таңдап алған спорт түрлерімен айналысу үшiн қолайлы жағдайлар жасау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
гра
ммы
Код
под
прог
рам
мы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализа-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
002
Строитель-
ство и ре-
конструкция
объектов
образования
по спорту
Реализация бюджетного
инвестиционного проекта
и проведение технического
надзора в соответствии с
утвержденной проектно-
сметной документацией по
строительству республи-
канской школы-интернат
для одаренных в спорте
детей в микрорайоне
"Шанырак" города Алматы
(заключение Госэкспертизы
по рабочему проекту от
28 октября 2003 года N
7-475/2003 год).
Январь-
декабрь
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Завершение строительства Республиканской школы-интернат в микрорайоне "Шанырак" города Алматы на 400 мест.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов и создание условий занятий и тренировок одаренных в спорте детей.
Финансово-экономический результат: по результатам анализа эффективности реализации проектов.
Своевременность: согласно плану выполнения работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно требованиям строительных норм и правил.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение 72-3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 - "Обучение и воспитание одаренных в спорте детей"
на 2006 год
1. Стоимость: 674184 тысячи тенге (шестьсот семьдесят четыре миллионов сто восемьдесят четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 18 и 24 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", статьи 16 и 17 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", Указ Президента Республики Казахстан от 28 июня 2002 года N 900 "О переименовании города Лениногорска Восточно-Казахстанской области"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1996 года N 1125 "О мерах по реализации Распоряжения Президента Республики Казахстан "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2002 года N 673 "О создании государственного учреждения "Республиканская школа-интернат для одаренных в спорте детей в городе Лениногорске" Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2003 года N 629 "Вопросы некоторых республиканских государственных казенных предприятий Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту" и постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан", приказ Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/208 "Об установлении норм питания участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2007 и приказ Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 октября 2002 года N 06-2-2/209 "О фармакологических восстановительных средствах, витаминах и белково-глюкозных препаратах участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2008.

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Спорт
бойынша
білім
беру
объекті-
лерін
салу және
қайта
жаңарту
Бекітілген смета-
жобалық құжаттамалар-
ға (28.10.2003 ж. N
7-475/2003 ж. жұмыс
жобасы бойынша Мемса-
раптаманың қорытынды-
сы) сәйкес "Алматы
қаласындағы "Шаңырақ"
ықшам ауданында
спортта дарынды бала-
ларға арналған рес-
публикалық мектеп-
интернатының құрылы-
сын салу" инвестиция-
лық жобасын іске
асыру және құрылыстың
жүру барысына техни-
калық қадағалау
жүргізу
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: Алматы қаласындағы "Шаңырақ" ықшам ауданында 400 орындық республикалық мектеп-интернаттың құрылысын аяқтау.
Соңғы нәтиже: спорттағы дарынды балаларға арналған объектiлердi қолданысқа енгiзу және спортпен айналысуға, жаттығуға жағдай жасау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жобаларды жүзеге асырудың тиiмдiлiгiн талдау нәтижелерi бойынша.
Уақтылығы: келiсiм шарттар бойынша жоспарланған жұмыстарды орындау.
Сапасы: заңдылық пен құрылыстық нормалардың талаптарына сай.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-3-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Tуризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Спортта дарындылық көрсеткен балаларды оқыту және тәрбиелеу"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 674184 мың теңге (алты жүз жетпiс төрт миллион бiр жүз сексен төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Бiлiм туралы" Заңының 18 және 24-баптары ; "Дене шынықтыру және спорт туралы" 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 16 және 17-баптары ; "Шығыс Қазақстан облысындағы Лениногорск қаласын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 маусымдағы N 900 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Спортта дарынды балаларға арналған мектептердi мемлекеттiк қолдау және дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Өкiмiн жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы" 1996 жылғы 16 қыркүйектегi N 1125 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң "Лениногорск қаласындағы спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернаты" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 маусымдағы N 673 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттігінің кейбір республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 маусымдағы N 629 және "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің штат саны лимитін бекіту туралы" 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214 қаулылары; ҚР Әділет министрлігінде 2002 жылғы 11 қазанда N 2007 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөніндегі агенттігінің "Спорттық iс-шараларға қатысушылардың тамақтану нормаларын белгiлеу туралы" 2002 жылғы 11 қыркүйектегi N 06-2-2/208 және ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылғы 11 қазанда N 2008 болып тiркелген "Спорттық iс-шаралардың қатысушыларын фармакологиялық қалпына келтiру құралдарымен, витаминдермен және белоктық-глюкозалық препараттармен қамтамасыз ету туралы" 2002 жылғы 11 қазандағы N 06-2-2/209 бұйрықтары.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие индивидуальных особенностей одаренных в спорте детей и подготовка высококвалифицированных спортсменов международного уровня, кандидатов и членов сборных команд Республики Казахстан по олимпийским видам спорта.
5. Задачи бюджетной программы: создание благоприятных условий для занятий учащихся избранным видом спорта, организация качественного учебного процесса и тренировочных занятий, осуществление физкультурно-оздоровительной и воспитательной работы среди молодежи, направленной на укрепление их здоровья и всестороннее физическое развитие, обеспечение спортсменами составы сборных команд Республики Казахстан по олимпийским видам спорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
003
Обучение и
воспитание
одаренных в
спорте детей
Проведение учебного
процесса в соответствии
с государственными
общеобязательными
стандартами образования
и проведение в полном
объеме круглогодичных
учебно-тренировочных
занятий с одаренными
детьми по выбранным
видам спорта.
Подготовка спортивного
резерва и спортсменов
международного класса.
Участие в спортивных
мероприятиях.
В течение
года
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
100
Республикан-
ские школы-
интернаты
для
одаренных
в спорте
детей
Приобретение основных
средств.
Проведение капитального
ремонта согласно
проектно-сметной
документации и заклю-
чении государственной
экспертизы.
Республикан-
ская школа-
интернат для
одаренных в
спорте детей
им. Х. Мунайтпасова
Республикан-
ская школа-
интернат для
одаренных в
спорте детей
им. К.
Ахметова
Республикан-
ская школа-
интернат для
одаренных в
спорте детей
в городе
Риддере
101
Обеспечение
функциони-
рования школ
олимпийского
резерва и
высшего
спортивного
мастерства
Организация подготовки
кандидатов и членов
сборных команд
республики по
олимпийским видам
спорта; проведение
учебно-тренировочных
занятий; участие в
республиканских и
международных
спортивных
соревнованиях.
Перечисление
капитальных трансфертов
Республиканской школы
высшего спортивного
мастерства по водным и
прикладным видам спорта
для приобретения
основных средств.
В течение
года
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: обучение среднегодового контингента учащихся в Республиканской школе-интернат для одаренных в спорте детей им. Х. Мунайтпасова - 260 человек, в Республиканской школе-интернат для одаренных в спорте детей им. К. Ахметова - 385 человек, в Республиканской школе-интернат для одаренных в спорте детей в городе Риддере - 150 человек.
Приобретение оборудования для Республиканской школы-интернат для одаренных в спорте детей им. Х. Мунайтпасова в целях улучшения условий подготовки учащихся: автотранспорт (Газель) - 1 единица для перевозки спортсменов, спортивный инвентарь - 7 штук, столовое оборудование - 2 штук, классы комплекты для специализированных кабинетов - 11 штук.
Приобретение оборудования для Республиканской школы-интернат для одаренных в спорте детей им. К. Ахметова в целях обеспечения условий подготовки учащихся: автотранспорт (микроавтобус) - 1 единица для перевозки спортсменов отделения гребли на байдарках и каноэ; столовое оборудование - 13 штук, спортивный инвентарь - 41 штук. Проведение капитального ремонта здания Республиканской школы-интернат для одаренных в спорте детей им. К. Ахметова.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : әрбiр оқушының жеке қабiлетiн дамыту, олимпиадалық спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларына мүшелердi, үмiткерлердi және халықаралық деңгейдегi бiлiктiлiгi жоғары спортшыларды дайындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : оқушылардың таңдаған спорт түрлерiмен шұғылдануы үшiн қолайлы жағдайлар жасау, сапалы оқу-жаттығу процесi мен жаттығу сабақтарын ұйымдастыру, олардың денсаулығын нығайтуға және жан-жақты физикалық жетiлуге бағытталған жастар арасында дене шынықтыру-сауықтыру және тәрбие жұмыстарын жүзеге асыру, олимпиадалық спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларын спортшылармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Спортта
дарынды-
лық
көрсеткен
балаларды
оқыту
және
тәрбиелеу
Мемлекеттің жалпыға
бірдей білім беру
стандарттарына сәйкес
оқу процесін өткізу
және дарынды балалар-
мен таңдаған спорт
түрлері бойынша толық
көлемінде жыл бойы
оқу-жаттығу сабақта-
рын өткізу.
Спорт резерві мен
халықаралық дәрежеде-
гі спортшыларды
даярлау.
Спорттық іс-шараларға
қатысу.
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
2
100
Республи-
калық
спортқа
дарынды
балаларға
арналған
мектеп-
интернат
Негізгі құралдарды
сатып алу.
Мемлекеттік сараптама
қорытындысы мен жоба-
лық құжат негізінде
күрделі жөндеу
жүргізу.
жыл
бойы
Спортта
дарынды
балаларға
арналған
Қ.Мұңайт-
пасов
атындағы
республи-
калық
мектеп-
интернат
Спортта
дарынды
балаларға
арналған
Қ.Ахметов
атындағы
Республи-
калық
мектеп-
интернат
Риддер
қаласын-
дағы
спортта
дарынды
балаларға
арналған
республи-
калық мектеп-
интернат
3
101
Олимпиа-
далық
резерв
және
жоғары
спорттық
шеберлік
мектепте-
рінің
жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
Олимпиадалық спорт
түрлері бойынша рес-
публика құрама коман-
даларына үміткерлер
мен мүшелер даярлауды
ұйымдастыру;
Оқу-жаттығу сабақта-
рын өткізу;
Республикалық және
халықаралық спорт
жарыстарына қатысу.
Су спорты және қол-
данбалы спорт түрлері
бойынша республикалық
жоғары спорт шеберлі-
гі мектебіне жабдық-
тар сатып алу үшін
күрделі трансферттер
аудару
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: спортта дарынды балаларға арналған Қ.Мұңайтпасов атындағы республикалық мектеп-интернатта белгiленген лимит шегiнде орташа жылдық контингентi - 260 оқушыны, спортта дарынды балаларға арналған Қ.Ахметов атындағы республикалық мектеп-интернатта штат саны белгiленген лимит шегiнде орташа жылдық контингентi - 385 оқушыны, Риддер қаласындағы спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернатта штат саны белгіленген лимит шегінде орташа жылдық контингентi - 150 оқушыны оқыту; Спортта дарынды балаларға арналған Қ.Мұңайтпасов атындағы республикалық мектеп-интернат оқушыларының дайындалуына жағдай жасау үшiн жабдықтар сатып алу: спортшыларды тасымалдау үшiн 1 дана автокөлiгiн ("Газель"), спорттық мүкәмал - 7 дана, асхана жабдығы -  2 дана, арнаулы кабинеттерге арналған жиынтық сыныптар - 11 дана. Спортта дарынды балаларға арналған К.Ахметов атындағы республикалық мектеп-интернат оқушыларының дайындалуына жағдай жасау үшiн жабдықтар сатып алу: байдарка мен каноэде есу бөлiмiнiң спортшыларын тасымалдау үшiн 1 дана автокөлiк (микроавтобус); асхана жабдығы - 13 дана, спорттық мүкәмал - 41 дана және мектептiң ғимаратына күрделi жөндеу жүргiзу.

Приобретение оборудования Республиканской школе-интернат для одаренных в спорте детей в городе Риддере для обеспечения условий подготовки учащихся: медицинское оборудование - 1 штук, столовое оборудование - 2 штук, бытовое оборудование - 1 штук, спортивный инвентарь - 44 штук, оборудование для кабинета физики и биологии - 2 комплекта.
Приобретение оборудования Республиканской школе высшего спортивного мастерства по водным и прикладным видам спорта: пневматические пистолеты - 2 штук и винтовки - 2 штук для осуществления тренировок и занятий по пулевой стрельбе. Приобретение 1 спортивной лошади для отделения современного пятиборья; микроавтобус - 1 единица для учебно-тренировочного процесса для отделения велоспорта и современного пятиборья, трактор "Беларусь" - 1 единица для хозяйственных нужд.
Проведение не менее 80 учебно-тренировочных сборов, участие не менее в 75 республиканских и не менее 45 международных соревнованиях по олимпийским видам спорта.
Конечный результат: пополнение членов сборных команд Республики Казахстан квалифицированными спортсменами международного уровня по олимпийским видам спорта. Оснащенность оборудованием Республиканских школ-интернатов для одаренных в спорте детей составляет 32 % и в Республиканских школах высшего спортивного мастерства составляет 18 %.
Финансово-экономический результат: стоимость затрат на обучение одного учащегося в школах интернатах составляет 577,8 тыс. тенге и на подготовку одного спортсмена в школах олимпийского резерва составляет 144,3 тыс. тенге.
Своевременность: выпуск 182 спортсменов международного класса и формирование перспективного резерва кандидатов в сборные команды республики, подготовка учащихся по учебному плану и проведение учебно-тренировочных занятий и участие в спортивных мероприятиях согласно календарного плана спортивных мероприятий.
Качество: подготовка спортсменов, способных занять призовые места и показать высокие результаты на республиканских и международных соревнованиях.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение 72-4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием"
на 2006 год
1. Стоимость: 120873 тысячи тенге (Сто двадцать миллионов восемьсот семьдесят три тысячи)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 8, 24, 43 и 44   Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статьи 4, 28 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1999 года N 1264 "О реорганизации учреждений Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики
Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2005 года N 508 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов со средним профессиональным образованием в организациях образования, получающих средства из республиканского бюджета, с высшим профессиональным образованием, с послевузовским профессиональным образованием в высших учебных заведениях и научных организациях на 2005/2006 учебный год", постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2005 года N 736 "О льготном проезде для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в средних и высших профессиональных учебных заведениях из числа молодежи путем выплаты компенсаций", постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Правил о порядке назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в организациях образования", приказ Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/208 "Об установлении норм питания участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2007, приказ Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/209 "О фармакологических восстановительных средствах, витаминах и белково-глюкозных препаратах участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2008.

Риддер қаласындағы спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернат оқушыларының дайындалуына жағдай жасау үшiн жабдықтар сатып алу: медициналық жабдық - 1 дана, асхана жабдығы - 2 дана, тұрмыстық техника - 1 дана, спорттық мүкәмал - 44 дана, физика және биология кабинеттерiне арналған жабдық - 2 жиынтық.
Су спорты және қолданбалы спорт түрлерi бойынша республикалық жоғары спорт шеберлiгi мектебiне жабдықтар сатып алу: нысана көздеуден сабақтар мен жаттығу өткiзу үшiн пневматикалық пистолет - 2 дана, вентовка - 2 дана, қазiргi көпсайыс бөлiмiне спорттық ат - 1 бас, велосипед спорты мен қазiргi көпсайыс бөлiмiнде оқу-жаттығу процесiн өткiзу үшiн 1 дана микроавтобус, шаруашылық мұқтаждықтары үшiн - 1 дана "Беларусь" тракторы. Кемiнде 80 оқу-жаттығу жиынын өткiзу, кемiнде 75 республикалық және 45 халықаралық олимпиадалық спорт түрлерi бойынша жарысқа қатысу.
Соңғы нәтиже: олимпиадалық спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларын халықаралық деңгейдегi бiлiктi спортшылармен толықтыру. Спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың жабдықтармен жарақтандырылуы 32%-ды, республикалық жоғары спорт шеберлiгi мектебiнде 18%-ды құрайды.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мектеп-интернаттарда бiр оқушыны оқытуға кететiн шығынның құны - 577,8 мың теңге және олимпиада резервi мектептерiнде бiр спортшыға кететiн шығынның құны - 144,3 мың теңгенi құрайды.
Уақтылығы: халықаралық дәрежеде 182 спортшы және республика құрама командаларына келешегi бар үмiткерлер дайындап шығару, оқу жоспары бойынша оқушылар даярлау және оқу-жаттығу сабақтарын өткiзу, спорттық iс-шаралардың күнтiзбелiк жоспарына сәйкес спорттық iс-шараларға қатысу.
Сапасы: республикалық және халықаралық жарыстарда жүлделi орындарды иеленуге және жоғары нәтижелер көрсетуге қабiлеттi спортшыларды даярлау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-4-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 120873 мың теңге (бiр жүз жиырма миллион сегiз жүз жетпiс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 8 , 24, 43 және 44-баптары ; "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 4 және 28-баптары ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгiнiң мекемелерiн қайта ұйымдастыру туралы" 1999 жылғы 27 тамыздағы N 1264 ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180 қаулысы ; "Республикалық бюджеттен қаражат алатын бiлiм беру ұйымдарында кәсiптiк орта бiлiмдi, кәсiптiк жоғары бiлiмдi, жоғары оқу орындарында және ғылыми ұйымдарда жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлауға 2005/2006 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстарын бекiту туралы" 2005 жылғы 25 мамырдағы N 508 , "Жастар арасынан орта және жоғары кәсiптiк оқу орындарында мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы негiзiнде оқитындар үшiн өтемақы төлеу арқылы жеңiлдiкпен жол жүру туралы" 2005 жылғы 18 шiлдедегi N 736 , "Бiлiм беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттiк стипендияларды тағайындау мен төлеудiң ережесiн бекiту туралы" 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысы ; ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылы 11 қазанда N 2007 болып тiркелген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң "Спорттық iс-шараларға қатысушыларға тамақтану нормаларын белгiлеу туралы" 2002 жылғы 11 қыркүйектегi N 06-2-2/208 және ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылғы 11 қазанда N 2008 болып тiркелген "Спорттық іс-шаралардың қатысушыларын фармакологиялық қалпына келтiру құралдарымен, витаминдермен және белоктық-глюкозалық препараттармен қамтамасыз ету туралы" 2002 жылғы 11 қазандағы N 06-2-2/209 бұйрықтары.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: удовлетворение социально-экономических потребностей общества в квалифицированных специалистах со средним профессиональным образованием в области физической культуры и спорта.
5. Задачи бюджетной программы: создание необходимых условий для организации учебного процесса в подготовке специалистов в области физической культуры и спорта со средним профессиональным образованием, обеспечение высококвалифицированными спортсменами сборные команды Республики Казахстан по культивируемым олимпийским видам спорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
004
Подготовка
специалистов
со средним
профессио-
нальным
образованием
Проведение учебного
процесса в соответствии
с Государственными
общеобязательными
стандартами
образования.
Осуществление образова-
тельной деятельности,
включающей учебную,
методическую, культурно
-просветительскую,
физкультурную и
спортивную работу.
Прием учащихся в
соответствии с
государственным
образовательным
заказом на подготовку
специалистов со средним
профессиональным обра-
зованием, утверждаемым
ежегодно постановлением
Правительства
Республики Казахстан.
Перечисление
трансфертов
Республиканскому
колледжу спорта для
выплаты денежных
компенсаций на проезд
обучающимся по
государственному
образовательному заказу
в период зимних и
летних каникул.
Перечисление капиталь-
ных трансфертов
Республиканскому
колледжу спорта на
приобретение основных
средств.
В течение
года
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: подготовка и участие не менее в 13 международных соревнованиях. Обучение учащихся Республиканского колледжа спорта со среднегодовым контингентом - 238 человек.
Приобретение оборудования и мебели Республиканскому колледжу спорта для обеспечения условий подготовки специалистов: столовое оборудование - 6 штук, мебель для столовой (столы обеденные - 40 штук, стулья для столовой - 160 штук, шкафы для хранения посуды - 4 штук, столы производственные - 3 штук).
Конечный результат: доля выпускников, которые трудоустраиваются в спортивные организации - 60 %, доля выпускников, которые продолжают обучение в высших учебных заведениях - 40 %.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на обучение одного учащегося составляет 492,8 тыс. тенге.
Своевременность: выпуск квалифицированных специалистов в области спорта и физической культуры со средним профессиональным образованием - 76.
Качество: развитие отрасли по физической культуре и спорту путем обеспечения высококвалифицированными специалистами.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : қоғамның дене шынықтыру және спорт саласында орта кәсiптiк бiлiмi бар бiлiктi мамандар даярлау жөнiндегi әлеуметтiк-экономикалық талаптарын қажеттiлiктерiн қанағаттандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : дене шынықтыру және спорт саласына орта кәсiптiк бiлiмi бар мамандар даярлау үшiн оқу процесiн ұйымдастыруға қажеттi жағдайлар жасау, насихатталатын олимпиадалық спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларын жоғары бiлiктi спортшылармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Орта
кәсіптік
білімді
мамандар
даярлау
Білім берудің мемле-
кеттік жалпыға бірдей
міндетті стандартта-
рына сәйкес оқу про-
цесін өткізу.
Оқу, әдістемелік, мә-
дени ағарту, дене шы-
нықтыру және спорттық
жұмысты біріктірген
білім беру қызметін
жүзеге асыру. Білім
берудің мемлекеттік
тапсырысына сәйкес
жыл сайын Қазақстан
Республикасы Үкіметі-
нің қаулысымен бекі-
тілген орта кәсіптік
білімі бар мамандар
даярлау үшін оқушылар
қабылдау.
Республикалық спорт
колледжіне мемлекет-
тік білім беру тап-
сырысы бойынша оқи-
тындарға қысқы және
жазғы демалыс кезінде
жеңілдікпен жол жүру-
іне ақшалай өтемақы
төлеу үшін трансферттер аудару Республикалық спорт
колледжіне негізгі
құралдар сатып алу
үшін күрделі транс-
ферттер аудару
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: кем дегенде 13 халықаралық жарысқа даярлану және қатысу. Республикалық спорт колледжiнде жылдық орташа контингентi - 238 адамды оқыту.
Республикалық спорт колледжiнде мамандар даярлауға жағдайлар жасау үшiн жабдықтар сатып алу: асхана жабдықтары - 6 дана, асханаға арналған жиһаз (түскi ас үстелдерi - 40 дана, асханалық орындықтар - 160 дана, ыдыс салатын шкаф - 4 дана, өндiрiстiк үстелдер - 3 дана).
Соңғы нәтиже: спорт ұйымдарында еңбекке орналасатын түлектердiң үлесi - 60%, жоғары оқу орындарында оқуын жалғастыратын түлектердiң үлесi - 40%-ды құрайды.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр оқушыны оқытуға кететiн шығынның орташа құны - 492,8 мың теңге.
Уақтылығы: дене шынықтыру және спорт саласына 76 - орта кәсiптiк бiлiмi бар бiлiктi мамандар даярлап шығару.
Сапасы: бiлiктiлiгi жоғары мамандармен қамтамасыз ету арқылы дене шынықтыру және спорт саласын дамыту.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 5-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение 72-5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Прикладные научные исследования в области спорта"
на 2006 год
1. Стоимость: 40 000 тысячи тенге (сорок миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 20 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: достижение высоких результатов на международной спортивной арене.
5. Задачи бюджетной программы: разработка научно-методических рекомендаций по обеспечению питанием, медико-биологическими и восстановительными препаратами, повышение функциональных возможностей организма спортсменов путем применения новейших методик тренировки. На научной основе создание строго сбалансированной системы тренировочных и соревновательных нагрузок, отдыха, питания, средств восстановления, стимуляции работоспособности и мобилизации функциональных резервов организма спортсменов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реали-
зации
Ответственный
исполнитель
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Прикладные
научные
исследования
в области
спорта
Проведение прикладных
научных исследований
в сфере спорта по
изучению энергозатрат
организма спортсменов
во время учебно-
тренировочного и
соревновательного
процессов и методов
их оперативного
восстановления,
разработки
эффективности методики
подготовки спортсменов
в условиях
среднегорья,
высокогорья и
искусственной
гипоксии, позволяющих
интенсифицировать
процессы адаптации
факторам
тренировочного
воздействия.
Оплата услуг по
проведению
государственной
научно-технической
экспертизы.
январь-
декабрь
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение научных исследований по 2 темам: 1) "Обоснование рационализации питания и применения биологически активных добавок к пище спортсменов некоторых специализации сборной Республики Казахстана" будут разработаны рекомендуемые нормы питания для указанных групп спортсменов и рекомендации по применению специализированных биологически активных добавок к пище и продуктов функционального питания;
2) "Обоснование для разработки эффективной методики подготовки спортсменов в условиях среднегорья, высокогорья и искусственной гипоксии" будут разработаны методические рекомендации по проведению учебно-тренировочных сборов, по планированию спортивных нагрузок в условиях среднегорья, высокогорья и искусственной гипоксии.
Конечный результат: будет сформирована стабильно-развивающая система обеспечения услугами в сфере спорта.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на реализацию одного научного проекта не менее 20 000 тыс. тенге
Своевременность: обеспечение своевременной разработки научных проектов. Своевременное проведение запланированных мероприятий.
Качество: подготовка высококвалифицированных спортсменов.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а

72-5 ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Спорт саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОPTЫ
1. Құны : 40 000 мың теңге (қырық миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 20-бабы , "Қазақстан Республикасының "Ғылым туралы" 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халықаралық спорт аренасында жоғары нәтижелерге қол жеткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi : тағаммен, медициналық-биологиялық және қалпына келтiру препараттарымен қамтамасыз ету жөнiнде ғылыми-әдiстемелiк ұсынымдар әзiрлеу, жаттығудың жаңа әдiстерiн қолдану жолымен спортшылардың ағзаларының функционалдық мүмкiндiктерiн арттыру. Ғылыми негiзде жаттығу мен жарысу жүктемелерiнiң, демалудың, тамақтанудың, қалпына келтiру құралдарының, қатаң теңгермелiк жүйесiн жасау, жұмыс қабiлетiн ынталандыру және спортшы ағзасының функционалдық қорын жұмылдыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
малардың
(кіші
бағдарла-
малардың
атауы)
Бағдарламалардың
(кіші бағдарламалар-
ды іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Спорт
саласын-
дағы қол-
данбалы
ғылыми
зерттеу-
лер
Оқу-жаттығу және
жарысу процестері
кезінде спортшының
ағзасы жұмсайтын
күш-қуат шығындарын
және оларды шұғыл
түрде қалпына келтіру
әдістерін іздестіру,
жаттығудың әсер ету
факторларына бейімде-
лу процестерінің
үдемелігіне мүмкіндік
беретін жағдайда
спортшыларды орта
тауда, биік тауда
және табиғи гипоксия
жағдайында тиімді
дайындау үшін спорт
саласында қолданбалы
ғылыми зерттеулер
жүргізу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: 1. "Қазақстан Республикасы құрамасының бiрқатар маманданған спортшыларының тағамына белсендi биологиялық қоспаларды қолданудың және тамақтанудың тиiмдi негiздерi" тақырыбына көрсетiлген спортшылар тобы үшiн ұсынылатын тамақтану нормалары және функционалды тамақтануда тағам мен азық-түлiкке арнайы биологиялық активтi қоспаларды пайдалану жөнiндегi ұсыныстар әзiрлеу.
2. "Спортшыларды орта таулы, жоғары таулы және жасанды гипоксия жағдайында даярлаудың тиiмдi әдiстерiн әзiрлеу" тақырыбына оқу-жаттығу жиындарын өткiзу, орта тауда, биiк тауда және табиғи гипоксия жағдайында спорттық жүктемелердi жоспарлау жөнiндегi әдiстемелiк ұсыныстар жасау.
Соңғы нәтиже: спорт саласын қызметтермен қамтамасыз етудiң тұрақты және дамымалы жүйесi қалыптасатын болады.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi: 1 ғылыми жобаны iске асыруға кететiн шығынның орташа құны - 20 000 мың теңге.
Уақтылығы: ғылыми жобалардың уақтылы әзiрленуiн қамтамасыз ету.
Сапасы: бiлiктiлiгi жоғары спортшыларды дайындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 6-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение 72-6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 - "Строительство и реконструкция объектов спорта"
на 2006 год
1. Стоимость: 9607200 тысячи тенге (девять миллиардов шестьсот семь миллионов двести тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: отсутствует.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: пропаганда здорового образа жизни, развитие спорта и достижение высоких результатов, повышение имиджа Казахстана на мировой спортивной арене.
5. Задачи бюджетной программы: Создание современной базы для подготовки спортсменов высокого класса, широкой сети физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений. Улучшение условий в спортивных сооружениях и занятие физической культурой и спортом населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
гра
ммы
Код
под
прог
рам
мы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
005
Строительство
и реконструк-
ция объектов
спорта
Реализация
инвестиционных
проектов в пределах
сумм согласно
Приложению 2
постановления
Правительства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2005
года N 1228 "О
реализации Закона
Республики Казахстан
"О республиканском
бюджете на 2006 год"
по строительству
следующих объектов
в соответствии
с утвержденной
проектно-сметной
документацией, в
том числе проведение
технического
надзора:
1) республиканского
велотрека в городе
Астане;
2) республиканской
базы олимпийской
подготовки в
Алматинской области;
3) республиканской
лыжной базы в
городе Щучинске.
Январь-
декабрь
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Завершение строительства Республиканского велотрека в городе Астане, пропускная способность которой составляет в день 290 человек, и Республиканской базы олимпийской подготовки в Алматинской области, пропускная способность в день составляет 487 человек; строительство Республиканской лыжной базы в городе Щучинске, пропускная способность которой составляет в день 380 человек (68 % от общей стоимости строительно-монтажных работ в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, прошедшей государственную экспертизу).
Конечный результат: ввод в эксплуатацию республиканских спортивных объектов для создания условий подготовки спортсменов высокого класса по велосипедному спорту, для спортсменов международного класса по олимпийским видам спорта и по лыжным видам спорта активного отдыха населения в зимний период.
Финансово-экономический результат: будет определена на основании проведения оценки эффективности реализации инвестиционного проекта.
Своевременность: согласно плана акта выполненных работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно требованиям строительных норм и правил.
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а

72-6 ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Спорт объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 9607200 мың теңге (тоғыз миллиард алты жүз жетi миллион екi жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : жоқ.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : салауатты өмiр салтын насихаттау, спортты дамыту және жоғары нәтижелерге қол жеткiзу, әлемдiк спорттық аренада Қазақстанның имиджiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық құрылыста да кең көлемде жоғары дәрежедегi спортшыларды дайындау үшiн қазiргi кезең базасын құру, спорттық құрылыстарда тұрғындардың дене шынықтыру және спортпен шұғылдану жағдайын жақсарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Спорт
объекті-
лерін
салу және
қайта
жаңарту
Қазақстан Республика-
сы Үкіметінің 2005
жылғы 9 желтоқсандағы
N 1228 "2006 жылға
арналған республика-
лық бюджет туралы"
Қазақстан Республика-
сының Заңын іске асы-
ру туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметі
қаулысының 2 Қосымша-
сына сәйкес және
бекітілген смета-
жобалық сомалар ше-
гінде инвестициялық
жобаларды іске асыру,
сондай-ақ құрылыстың
жүру барысына техни-
калық қадағалау
жасау:
1) Астана қаласында
республикалық велот-
рек;
2) Алматы облысындағы
республикалық олим-
пиадалық даярлау
базасын;
3) Щучье қаласында
республикалық шаңғы
спорты базасын салу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Өткiзу жағдайы күшiне 290 адамды құрайтын Астана қаласындағы республикалық велотректiң құрылысын, өткiзу жағдайы күшiне 487 адамды құрайтын Алматы облысындағы республикалық олимпиадалық даярлау базасын; өткiзу жағдайы күнiне 380 адамды құрайтын Щучье қаласында республикалық шаңғы спорты базасын салуды аяқтау (мемлекеттiк сараптамадан өткен, заңды тәртiппен белгiленген, бекiтiлген смета-жобалық құжаттарға сәйкес құрылыс-монтаждау жұмысының жалпы құнының 68%).
Соңғы нәтиже: қысқы мерзiмде тұрғындардың белсендi демалуы үшiн олимпиадалық спорттың түрлерi, спорттың шаңғы тебу түрi, велосипед спорты бойынша халықаралық дәрежедегi спортшыларды және жоғары дәрежедегi спортшыларды даярлау үшiн республикалық спорт объектiлерiн эксплуатацияға енгiзу жағдайларын жасау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: инвестициялық жобаны жүзеге асырудың тиiмдiлiк бағасын беру негiзiнде анықталатын болады.
Уақтылығы: жасасқан келiсiм шарттарға сәйкес атқарылған жұмыстың жоспар актiсiне сәйкес.
Сапасы: құрылыс ережелерi мен нормаларының талаптарына сәйкес.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 7-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение 72-7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 - "Развитие спорта высших достижений"
на 2006 год
1. Стоимость: 2 973 148 тысяч тенге (два миллиарда девятьсот семьдесят три миллиона сто сорок восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 2, 4, 8, 15,   18, 25, 30 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1996 года N 774 "О Президентских тестах физической подготовленности населения Республики Казахстан", приказ Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/208 "Об установлении норм питания участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2007, приказ Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/209 "О фармакологических восстановительных средствах, витаминах и белково-глюкозных препаратах участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2008, постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2005 года N 286 "О мерах по подготовке спортсменов Республики Казахстан к участию в очередных XX зимних 2006 года в Турине (Итальянская Республика) и XXIX летних 2008 года в Пекине (Китайская Народная Республика) Олимпийских играх".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: достижение высоких спортивных результатов и укрепление авторитета Республики Казахстан на международной спортивной арене.
5. 3адачи бюджетной программы: подготовка олимпийского резерва для сборных команд Республики Казахстан по видам спорта, организация республиканских, международных спортивных мероприятий и участие сборных команд Республики Казахстан по видам спорта в международных соревнованиях, организационное медицинское обеспечение сборной команды республики, патриотическое воспитание и пропаганда физической культуры и спорта среди населения, создание необходимых условий для развития и повышения мастерства спортсменов сборных команд, социальная поддержка спортсменов и тренеров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
гра
ммы
Код
под
прог
рам
мы
Наименование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

72-7-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Жоғары жетiстiктер спортын дамыту"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2973148 мың теңге (екi миллиард тоғыз жүз жетпiс үш миллион бiр жүз қырық сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 2 , 4 , 8 , 15, 18, 25, 30-баптары ; "Қазақстан Республикасының дене тәрбиесi дайындығының Президенттiк сынақтары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 24 маусымдағы N 774 қаулысы ; ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылы 11 қазанда N 2007 болып тiркелген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң "Оқу-жаттығу жиындары мен спорттық iс-шараларға қатысушыларға тамақтану нормаларын белгiлеу туралы" 2002 жылғы 11 қыркүйектегi N 06-2-2/208 және ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылғы 11 қазанда N 2008 болып тiркелген "Спорттық iс-шаралардың қатысушыларын фармакологиялық қалпына келтiру құралдарымен, витаминдермен және белоктық-глюкозалық препараттармен қамтамасыз ету туралы" 2002 жылғы 11 қазандағы N 06-2-2/209 бұйрықтары; "Қазақстан Республикасының спортшыларын кезектi 2006 жылғы Туриндегi (Италия Республикасы) XX қысқы және 2008 жылғы Пекиндегi (Қытай Халық Республикасы) XXIX жазғы Олимпиадалық ойындарға даярлау жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 30 наурыздағы N 286 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жоғары спорттық нәтижелерге жету және халықаралық спорттық аренадағы Қазақстан Республикасының беделiн нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларына олимпиадалық резерв даярлау, республикалық және халықаралық спорттық iс-шараларды ұйымдастыру және Қазақстан Республикасының құрама командаларының спорт түрлерi бойынша халықаралық жарыстарға қатысуы, республика құрама командаларын ұйымдық медициналық қамтамасыз ету, халық арасында дене шынықтыру мен спортты насихаттау және патриоттық тәрбие, құрама командалар спортшыларының шеберлiгiн арттыру және дамыту үшiн қажеттi жағдайлар жасау, спортшылар мен жаттықтырушыларға әлеуметтiк қолдау көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

012
Развитие
спорта высших
достижений
Подготовка
спортивного резерва
и спортсменов
международного
уровня по видам
спорта, проведение
республиканских
соревнований по
видам спорта,
учебно-тренировочных
сборов и участие в
международных
соревнованиях (в
чемпионатах Азии,
Европы, Мира и
Кубках Мира, зимних
Олимпийских играх в
городе Турине
(Италия), 16-х
Летних Азиатских
играх, на
международных
спортивных играх
стран Содружеств и
других международных
турнирах);
материальное
обеспечение штатных
национальных команд,
разовое страхование
членов национальных
сборных команд
Республики Казахстан
по видам спорта при
участии в офици-
альных международных
соревнованиях.
Развитие футбола на
республиканском
уровне.
Привлечение на
контрактной основе
ведущих спортсменов
и их тренеров по
видам спорта, в том
числе тренеров из
зарубежных стран.
Пропаганда спорта
высших достижений.
Проведение
Республиканского
конкурса "Спортсмен
года".
Пожизненное мате-
риальное обеспечение
спортсменов и
тренеров -
чемпионов и призеров
Олимпийских игр,
победителей
Чемпионатов мира,
входивших в состав
сборных команд СССР
и Республики
Казахстан по
олимпийским видам
спорта и имеющим
трудовой стаж не
менее двадцати лет
в порядке и разме-
рах, установленных
законодательством.
Диспансерное
наблюдение и
лечение спортсменов.
Обеспечение меди-
цинской, консуль-
тативной помощью
спортсменов,
инвалидов сборных
команд республики
по видам спорта.
Организация и
обеспечение
медицинского
обслуживания
спортивно-массовых
мероприятий и
соревнований.
Закуп
фармакологических
восстановительных
средств, витаминных
и белково-глюкозных
препаратов для
спортсменов-участ-
ников спортивных
мероприятий и
учебно-тренировочных
сборов, исходя из
установленных норм
обеспечения, а
также медикаментов
и химических реак-
тивов на проведения
тестирования на
наличие в организме
спортсменов анабо-
лических стероидов
и пептидных гормонов
перед международными
и республиканскими
спортивными
соревнованиями.
Подготовка олимпий-
ского резерва в
центрах олимпийской
подготовки по
летним и зимним
олимпийским видам
спорта.
обеспечение спортив-
ным инвентарем и
экипировкой
спортсменов
Республиканских
центров олимпийской
подготовки.
Перечисление капи-
тальных трансфертов
Дирекции штатных
национальных команд
на приобретение
спортивного инвен-
таря и оборудования,
зачисленных в
национальные команды
Республики Казахстан
по видам спорта.
Перечисление капи-
тальных трансфертов
Республиканскому
центру спортивной
медицины и
реабилитации на
приобретение специ-
ального медицинского
оборудования,
Республиканским
центрам олимпийской
подготовки на
приобретение
основных средств.
в
течение
года
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан

012
Жоғары
жетістік-
тер
спортын
дамыту
Спорт түрлерінен
халықаралық деңгейде-
гі спортшылар мен
спорт резервін даяр-
лау, спорттың түрлері
бойынша республикалық
жарыстар, оқу-жаттығу
жиындарын өткізу және
халықаралық жарыстар
(Азия, Европа, әлем
чемпионаттары мен
әлем кубогына, Турин
қаласындағы (Италия)
қысқы Олимпиада
ойындарына, 16-шы
жазғы Азия ойындарына
және Достастық елде-
рінің халықаралық
спортты ойындарына
және басқа халықара-
лық турнирлерге)
қатысу, ұлттық штат-
тық командаларды
материалдық қамсыз-
дандыру, спорт түрле-
рінен Қазақстан
Республикасы ұлттық
құрама командасының
мүшелерін ресми
халықаралық ресми
жарыстарға қатысу
кезінде бір мәрте
сақтандыру.
Республикалық деңгей-
де футболды дамыту.
Спорт түрлерінен
жетекші спортшылар
мен олардың жаттықты-
рушыларын, соның
ішінде шет елдерден
жаттықтырушыларды
келісім-шарт негізін-
де жұмысқа тарту.
Жоғары жетістіктер
спортын насихаттау.
"Жыл спортшысы" рес-
публикалық конкурсын өткізу.
Олимпиадалық спорт
түрлерінен КСРО және Қазақстан Республикасы құрама
командаларында болған
және кемінде жиырма
жыл еңбек өтілі бар
спортшыларды және
жаттықтырушыларды-
олимпиадалық ойындар-
дың чемпиондары мен
жүлдегерлерін, әлем
чемпионатының жеңім-
паздарын заңнамада
белгіленген тәртіппен
және мөлшерде өмір
бойы материалдық
қамсыздандыру.
Спортшыларды диспан-
серлік қадағалау және
емдеу.
Спорт түрлерінен
спортшыларға, респуб-
ликалық құрама коман-
далардың мүгедектері-
не медициналық кон-
сультативтік кеңес
беру. Спорттық іс-шаралар мен оқу-жаттығу жиындарын
қатысушыларға медици-
налық қызмет көрсету.
Спорттық іс-шаралар
мен оқу-жаттығу жиын-
дарын қатысушыларды
қамтамасыз етуге
белгіленген нормалар-
ды есепке ала отырып,
фармакологиялық қал-
пына келтіру құралда-
рын, витаминді және
белоктық-глюкозалы
препараттарды сатып
алу.
Халықаралық және рес-
публикалық спорт жа-
рыстарының қарсаңында
ағзадағы анаболик-
стероидтердің және
пептидті гормондардың
болуын анықтау үшін
допингке қарсы зерт-
ханада тестілеуден
өткізу үшін арнаулы
жабдықтар, химиялық
реактивтер мен меди-
каменттер сатып алу.
Жазғы және қысқы
олимпиадалық спорт
түрлері бойынша олим-
пиадалық даярлау ор-
талықтарында олимпиа-
да резервін даярлау.
Республикалық олимпи-
адалық даярлау орта-
лықтарының спортшыла-
рын мүкәмалмен және
киіммен қамтамасыз ету. Спорт түрлерінен
Қазақстан Республика-
сының командаларына
алынған спортшыларды,
жаттықтырушыларды
материалдық қамсыз-
дандыруға арналған
күрделі трансферттер,
сондай-ақ спорт түр-
лерінен ҚР-ның ұлттық
құрама командаларына
қабылданғандар үшін
спорттық мүкәмал және
жабдықтар сатып алуға
Ұлттық штаттық коман-
далар дирекциясына
күрделі трансферттер
аудару.
Республикалық спорт-
тық медицина және
оңалту орталығы үшін
арнайы жабдықтар са-
тып алуға, Республи-
калық олимпиадалық
даярлау орталықтарына
негізгі құралдар
сатып алу үшін күрде-
лі трансферттер
аудару.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выступление членов национальных сборных команд Республики Казахстан на зимних Олимпийских играх в Турине по 8 видам спорта, летних Азиатских играх по 35 видам спорта и других международных спортивных мероприятиях в среднем по 64 видам спорта. Проведение в среднем 652 учебно-тренировочных сборов, 278 республиканских соревнований и участие в 480 международных соревнованиях по видам спорта.
Подготовка мастеров спорта и мастеров спорта международного класса, победителей и призеров международных соревнований, включая чемпионаты Мира и Азии среди юниоров и кадетов. Диспансерное наблюдение и лечение спортсменов сборных команд республики не менее 2560 человек.
Приобретение спортивного инвентаря и оборудования в количестве не менее 52 штук для Дирекции штатных национальных команд и спортивного резерва, в целях организации качественной подготовки национальных сборных команд республики по видам спорта.
Выплата пожизненного материального обеспечения спортсменам и тренерам не менее 110 человек - чемпионам и призерам Олимпийских игр и победителям чемпионатов мира, входивших в состав сборных команд СССР и Республики Казахстан по олимпийским видам спорта и имеющим трудовой стаж не менее двадцати лет в порядке и размерах, установленных законодательством.
Приобретение: спортивный инвентарь не менее 46 штук, мебель (столы офисные - 5 штук, шкафы-стеллажи - 2 штук, шкаф для одежды - 21 штук, кровати - 20 штук), компьютер - 2 единицы, в целях улучшения условий подготовки спортсменов в Республиканских центрах олимпийской подготовки.
Приобретение медицинского оборудования - 11 штук для Республиканского центра спортивной медицины и реабилитации, в целях улучшения здоровья спортсменов сборных команд Республики Казахстан по видам спорта.
Конечный результат: совершенствование системы подготовки спортсменов высокого класса. Успешное выступление сборных команд республики среди взрослых, молодежи и юниоров на международных соревнованиях, в том числе на Чемпионатах Мира, Азии, Европы, Азиатских играх по летним видам спорта и Олимпийских играх по зимним видам спорта.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на подготовку 1 спортсмена - 1164,0 тыс. тенге.
Своевременность: проведение мероприятий согласного календарного плана республиканских и международных соревнований.
Качество: повышение международного рейтинга спортсменов национальных сборных команд Республики Казахстан по видам спорта и укрепление авторитета Казахстанского спорта на мировой спортивной арене, внедрение принципов здорового образа жизни средствами физической культуры и спорта.
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Туринде Қазақстан Республикасы ұлттық құрама командалары мүшелерiнiң қысқы Олимпиада ойындарында спорттың 8 түрiнен, жазғы Азия ойындарында спорттың 35 түрiнен және басқа халықаралық спорттық iс-шараларда орта есеппен спорттың 64 түрiнен қатысу. Орта есеппен 652 оқу-жаттығу жиынын, 278 республикалық жарыс өткiзу және спорт түрлерiнен 480 халықаралық жарысқа қатысу. Жеткiншектер мен жасөспiрiмдер арасындағы әлем және Азия чемпионаттарын қоса алғанда халықаралық жарыстардың жеңiмпаздары мен жүлдегерлерi, спорт шеберлерi мен халықаралық дәрежедегi спорт шеберлерiн даярлау. Кемiнде 2560 адамды, республика құрама командалары спортшыларын диспансерлiк қадағалау және емдеу. Спорт түрлерiнен республиканың ұлттық құрама командаларын сапалы ұйымдастыру мақсатында Ұлттық штаттық командалар және спорт резервi дирекциясы үшiн кемiнде 52 дана спорттық мүкәмалмен жабдықтар сатып алу. Олимпиадалық спорт түрлерiнен КCPO және Қазақстан Республикасы құрама командаларында болған және кемiнде жиырма жыл еңбек өтiлi бар спортшыларды және жаттықтырушыларды-олимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлерi, әлем чемпионатының жеңiмпаздарына - кемiнде 110 адамға заңнамада белгiленген тәртiппен және мөлшерде өмiрлiк материалдық қамсыздандыру төлеу.
Республикалық олимпиадалық даярлау орталықтарында спортшыларды даярлауды жақсарту үшiн кемiнде 46 дана спорттық мүкәмал, жиһаз (кеңселiк үстел - 5 дана, қабырғалық шкаф - 2 дана, киiм шкафы - 21 дана, керуерт - 20 дана), компьютер - 2 дана сатып алу. Спорт түрлерiнен Қазақстан Республикасы ұлттық құрама командалары спортшыларының денсаулығын жақсарту үшiн республикалық спорттық медицина және оңалту орталығына - 11 дана медициналық жабдық сатып алу.
Соңғы нәтиже: жоғары сыныпты спортшылар даярлау жүйесiн жетiлдiру. Ересектер, жастар мен жасөспiрiмдер арасында республиканың құрама командалары мүшелерiнiң халықаралық жарыстарда, соның iшiнде Әлем, Азия, Европа чемпионаттарында жазғы спорт түрлерi бойынша Азия ойындарында және қысқы спорт түрлерi бойынша Олимпиада ойындарында табысты өнер көрсетуi.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр спортшыны дайындауға кететiн шығынның орташа құны - 1164,0 мың теңге.
Уақтылығы: республикалық және халықаралық жарыстардың күнтiзбелiк жоспарына сәйкес iс-шаралар өткiзу.
Сапасы: спорт түрлерiнен Қазақстан Республикасы ұлттық құрама командалары спортшыларының халықаралық деңгейдегi рейтингiн арттыру және әлемдiк спорт аренасында Қазақстан спортының беделiн нығайту, дене шынықтыру және спорт құралдары арқылы салауатты өмiр салты қағидаттар өндiру.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 8-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение 72-8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 - "Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта"
на 2006 год
1. Стоимость: 55534 тысяч тенге (пятьдесят пять миллионов пятьсот тридцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 2 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", Указ Президента Республики Казахстана от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий на 2004-2010 годы"; приказ Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/208 "Об установлении норм питания участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2007, приказ Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 11 сентября 2002 года N 06-2-2/209 "О фармакологических восстановительных средствах, витаминах и белково-глюкозных препаратах участникам спортмероприятий", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 2008.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Развитие национальных видов спорта и народных игр.

72-8-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерiн дамытуды қолдау"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 55534 мың теңге (елу бес миллион бес жүз отыз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 2-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 Жарлығы ; ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылы 11 қазанда N 2007 болып тiркелген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң "Оқу-жаттығу жиындары мен спорттық іс-шараларға қатысушыларға тамақтану нормаларын белгiлеу туралы" 2002 жылғы 11 қыркүйектегi N 06-2-2/208 және ҚР Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылғы 11 қазанда N 2008 болып тiркелген "Спорттық ic-шараларға қатысушыларды фармакологиялық қалпына келтiру құралдарымен, витаминдермен және белоктық-глюкозалық препараттармен қамтамасыз ету туралы" 2002 жылғы 11 қазандағы N 06-2-2/209 бұйрықтары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарын дамыту.

5. Задачи бюджетной программы: создание условий для развития национальных видов спорта и народных игр среди населения, активизация работы физкультурно-спортивных объединений и спортивных клубов, программное и методическое обеспечение развития национальных видов спорта и народных игр.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
грам мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программ
(подпрограмм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Поддержка
развития
массового
спорта и
национальных
видов спорта
Проведение и участие
в календарных
спортивных мероприя-
тиях по национальным
и массовым видам
спорта.
Проведение игр
народного спорта на
призы Президента
Республики Казахстан.
Пропаганда
национальных видов и
народных игр внутри
страны и за рубежом.
Обеспечение
спортивным инвентарем
и экипировкой спорт-
сменов и тренеров по
национальным видам
спорта.
Январь-
декабрь
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение не менее 10 учебно-тренировочных сборов, 42 республиканских соревнований и участие в 20 международных соревнованиях по национальным и массовым видам спорта.
Конечный результат: внедрение здорового образа жизни путем привлечения к занятиям национальными видами спорта и народными играми различных слоев населения.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на 1 мероприятие - 771,0 тыс. тенге.
Своевременность: проведение мероприятий по национальным и массовым видам спорта согласно календарного плана республиканских и международных соревнований.
Качество: повышение имиджа Республики Казахстан через развитие национальных видов спорта и популяризация национальных видов спорта среди населения.
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение 72-9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Государственные премии"
на 2006 год
1. Стоимость: 153 тысячи тенге (сто пятьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 декабря 1994 года N 1363 "Об увековечении памяти писателя Сейдахмета Бердикулова".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: стимулирование журналистов за лучшие публикации о спорте и физической культуре.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : халық арасында ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарын дамытуға жағдай жасау, дене шынықтыру спорт бiрлестiктерiнiң және спорт клубтарының жұмысын жандандыру, ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарын дамытуды бағдарламалық және әдiстемелiк қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Бұқаралық
спортты
және
спорттың
ұлттық
түрлерін
дамытуды
қолдау
Ұлттық және бұқаралық
спорт түрлерінен күн-
тізбелік спорттық
іс-шараларға қатысу
және еткізу.
Қазақстан Республика-
сы Президентінің
жүлдесі үшін халық
спорты ойындарын өт-
кізу.
Ел ішінде және шет
елдерде ұлттық спорт
түрлері мен халық
ойындарын насихаттау.
Ұлттық спорт түрлері
бойынша спортшылармен
жаттықтырушыларды
спорттық мүкәмалмен
және киіммен қамтама-
сыз ету.
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: ұлттық және бұқаралық спорт түрлерi бойынша кемiнде 10 оқу-жаттығу жиынын, 42 республикалық жарыс өткiзу және 20 халықаралық жарысқа қатысу.
Соңғы нәтиже: халықтың әртүрлi жiктерiн ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарымен шұғылдануға тарту арқылы салауатты өмiр салтын енгiзу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 1 iс-шараға жұмсалатын шығынның орташа құны - 7710 мың теңге.
Уақтылығы: республикалық және халықаралық жарыстардың күнтiзбелiк жоспарына сәйкес бұқаралық және ұлттық спорт түрлерi бойынша iс-шаралар өткiзу.
Сапасы: ұлттық спорт түрлерін дамыту және халық арасында оны кеңінен таныту арқылы Қазақстан Республикасының беделін арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 9-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-9 ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Мемлекеттiк сыйлықтар"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 153 мың теңге (жүз елу үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi : "Жазушы Сейдахмет Бердiқұловты мәңгiлiк есте қалдыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 2 желтоқсандағы N 1263 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : спорт және дене шынықтыру туралы үздiк жарияланымдары үшiн журналистердi ынталандыру.

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение выплат государственных премий журналистам за лучшие публикации в области спорта и физической культуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программ
(подпрограмм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответственный
исполнитель
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Государст-
венные премии
Изготовление значков
и дипломов для
вручения трех
премий, а также
организация конкурса
и выплата премии
лучшим журналистам
за публикацию и
передачу на
телевидении и радио
о спорте и
физической культуре.
Январь-
декабрь
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата государственных премий:
3-премии лучшим журналистам за подготовку публикации и передачу на телевидении и радио о спорте и физической культуре.
Конечный результат: стимулирование журналистов, видных деятелей в области спорта Республики Казахстан за лучшее опубликование трудов.
Финансово-экономический результат: средние затраты на выплату одной государственной премии - 51 тыс. тенге.
Своевременность: обеспечение запланированных выплат государственной премии.
Качество: усиление государственной поддержки деятелей средств массовой информации и спорта.
Приложение 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение 72-10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие объектов спорта"
на 2006 год
1. Стоимость: 924 900 тысячи тенге (девятьсот двадцать четыре миллиона девятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: отсутствует.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение здорового образа жизни населения, развитие физической культуры и спорта.
5. Задачи бюджетной программы: развитие инфраструктуры спорта.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : спорт және дене шынықтыру туралы үздiк жарияланымдары үшiн журналистерге мемлекеттiк сыйлық төлеудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
малардың
(кіші
бағдарла-
малардың
атауы)
Бағдарламалардың
(кіші бағдарламалар-
ды іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Мемлекет-
тік
сыйлықтар
Үш сыйлықты тапсыру
үшін омырау белгілері
мен дипломдар әзір-
леу, сондай-ақ бай-
қауды ұйымдастыру
және спорт пен дене
шынықтыру туралы үз-
дік жарияланымдары
мен теледидар мен
радиодағы хабарлары
үшін үздік журналис-
терге сыйлықтар
төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: мемлекеттiк сыйлықтарды төлеу;
спорт пен дене шынықтыру туралы үздiк жарияланымдары мен теледидар мен радиодағы хабарлары үшiн үздiк журналистерге арналған 3 сыйлық.
Соңғы нәтиже: жарияланған ең үздiк еңбектерi үшiн журналистердi, Қазақстан Республикасының спорт саласындағы көрнекi өкiлдерiн ынталандыру.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi: 1 мемлекеттiк сыйлыққа төленетiн орташа шығынның құны - 51 мың теңге.
Уақтылығы: жоспарланған мемлекеттiк сыйлықтарды төлеудi қамтамасыз ету.
Сапасы: бұқаралық ақпарат құралдары қайраткерлерiне мемлекеттiк қолдауды күшейту.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 10-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-10 ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасының Tуризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Спорт объектiлерiн дамытуға облыстық бюджеттер, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттерiне арналған мақсатты трансферттер"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 924 900 мың теңге (тоғыз жүз жиырма төрт миллион тоғыз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi : жоқ.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4 . Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : тұрғындардың салауатты өмір салтын қамтамасыз ету, дене шынықтыру мен спортты дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi : спорттың инфрақұрылымын дамыту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программ
(подпрограмм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответственный
исполнитель
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Целевые
трансферты на
развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
объектов
спорта
Перечисление целевых
трансфертов на
развитие областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы на развитие
объектов спорта по
перечню и в пределах
сумм согласно
приложению 2 к
постановлению
Правительства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2005
года N 1228 "О
реализации Закона
Республики Казахстан
"О республиканском
бюджете на 2006 год"
на мероприятия в
соответствии с
утвержденной в
установленном
законодательством
порядке проектно-
сметной документацией
по строительству
теннисного корта в
городе Астане
(заключение
Государственной
экспертизы от
22.12.2004 года N
2-702/04).
в течение
года
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан,
аким
г. Астаны
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выполнение объема работ по строительству теннисного корта в городе Астана.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объекта спорта для обеспечения здорового образа жизни населения.
Финансово-экономический результат: по результатам анализа эффективности реализации проекта.
Своевременность: согласно графику по производству работ и заключенным договорам.
Качество: согласно строительных норм и правил.
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение 72-11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2006 год
1. Стоимость: 10503 тысяч тенге (десять миллионов пятьсот три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 8 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2006 года N 329 "Вопросы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление основных звеньев системы по дальнейшему распространению эффективного противодействия наркомании и наркобизнесу в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: профилактика злоупотребления наркотиками, формирование общественного иммунитета путем проведения антинаркотических спортивных мероприятий на республиканском уровне; пропаганда физической культуры и спорта, привлечение к систематическим занятиям физической культурой и спортом молодежи и подростков, проведение республиканских соревнований среди юниоров и молодежи по массовым видам спорта; формирование антинаркотического сознания у молодежи; прокат видео роликов на казахском и русском языках направленных на формирование социального антинаркотического иммунитета, культа здорового образа жизни.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
малардың
(кіші
бағдарла-
малардың
атауы)
Бағдарламалардың
(кіші бағдарламалар-
ды іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Спорт
объекті-
лерін
дамытуға
облыстық
бюджет-
тер,
Астана
мен
Алматы
қалалары-
ның
бюджетте-
ріне
арналған
мақсатты
транс-
ферттер
Тізбе бойынша және
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметі-
нің 2005 жылғы 9
желтоқсандағы N 1228
қаулысының 2-қосымша-
сындағы соманың
шегінде заңнамада
белгіленген тәртіппен
бекітілген смета-
жобалау құжаттамала-
рына сәйкес мына
іс-шараларға дене
шынықтыру және спорт
объектілерін дамытуға
облыстық бюджеттер,
Астана мен Алматы
қалаларының бюджетте-
ріне арналған мақсат-
ты трансферттерді
аудару:
Астана қ. теннис
кортын (22.12.2004
ж. N 2-702/04
Мемлекеттік сараптама
қорытындысы).
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Туризм
және
спорт
министр-
лігі,
Астана
мен
Алматы
қалалары-
ның,
облыстар-
дың
әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: Астана қаласында теннис кортын салу жөнiндегi жұмыс көлемiн орындау.
Соңғы нәтиже: тұрғындардың салауатты өмiр салтын қамтамасыз ету үшiн спорт объектiсiн iске қосу.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi: жобаларды iске асырудың тиiмдiлiгiн талдау нәтижелерi бойынша.
Уақтылығы: жұмыс өнiмдiлiгiнiң кестесiне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелерiне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 11-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-11 ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОPTЫ
1. Құны : 10503 мың теңге (он миллион бес жүз үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 8-бабы , "Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 26 сәуiрдегi N 329 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы әрекеттiң тиiмдiлiгiн одан әрi тарату жөнiндегi жүйелердiң негiзгі буындарын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi : есiрткiнi пайдаланудың алдын алу, республикалық деңгейде есiрткiге қарсы спорттық iс-шаралар өткiзу жолымен қоғамдық иммунитеттi қалыптастыру; дене шынықтыру мен спортты насихаттау, жастар мен жасөспiрiмдердi дене шынықтырумен және спортпен жүйелi шұғылдануға тарту, жасөспiрiмдер мен жастар арасында бұқаралық спорттан республикалық жарыстар өткiзу; жастардың санасында есiрткiге қарсылықты қалыптастыру; есiрткiге қарсы әлеуметтiк иммунитеттi қалыптастыруға, салауатты өмiр салтын уағыздауға бағытталған қазақ және орыс тiлдерiндегi бейнероликтердi прокатқа шығару.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программ
(подпрограмм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответственный
исполнитель
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркоманией и
наркобизнесом
Организация и повсе-
местное проведение
спортивно-массовых
мероприятий, посвя-
щенных Международному
дню борьбы с
наркоманией.
Организация проведе-
ния соревнований по
хоккею с шайбой по
двум возрастным
группам.
Организация проведе-
ния работ по уста-
новлению в общест-
венных местах средств
наглядной агитации
(рекламных щитов,
билбордов, плакатов
и т.д.).
Организация
проведения турнира
по футболу "Былгары
доп".
Организация проведе-
ния Чемпионата
Республики по летнему
и зимнему Прези-
дентскому многоборью.
Организация проведе-
ния соревнований
среди подростковых
клубов по стритболу,
мини-футболу,
настольному теннису.
Оплата услуг по
производству и
трансляции телеви-
зионных программ на
казахском и русском
языках.
Оплата услуг по
производству и
проката видеороликов
на казахском и
русском языках.
в течение
года
Комитет
спорта
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение 6 спортивных мероприятий для привлечения молодежи и подростков к занятиям физической культуры и спортом.
Конечный результат: рост численности молодежи и подростков, занимающихся физической культурой и спортом.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на 1 мероприятие - 1750,5 тыс. тенге.
Своевременность: Своевременное проведение запланированных мероприятий.
Качество: Осознание гражданами вреда наркомании, пагубных последствий от употребления наркотических средств.
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение 72-12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 - "Формирование туристского имиджа Казахстана"
на 2006 год
1. Стоимость: 410840 тысяч тенге (четыреста десять миллионов восемьсот сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4, 9, 10, 11, 14,   16 Закона Республики Казахстана от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение имиджа Казахстана как привлекательного туристского объекта и развитие туристского кластера для создания конкурентоспособной туристской индустрии.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
малардың
(кіші
бағдарла-
малардың
атауы)
Бағдарламалардың
(кіші бағдарламалар-
ды іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Нашақор-
лық пен
есірткі
бизнесіне
қарсы
күрес
Нашақорлықпен күрес-
тің халықаралық күніне арналған бұқа-
ралық спорттық
іс-шаралар ұйымдасты-
ру және жер-жерлерде
ұйымдастыру.
Шайбалы хоккейден екі
жас топтары арасында
жарыстар ұйымдастыру.
Қоғамдық орындарында
көрнекі үгіт құрал-
дарын (жарнамалық
қалқандар, билборд-
тар, плакаттар және
т.б.) орнату жөнінде
жұмыстар ұйымдастыру.
Футболдан»"Былғары доп" турнирін ұйымдастыру.
Жазғы және қысқы
президенттік көпсай-
ыстан республика чем-
пионатын ұйымдастыру.
Стритболдан, кіші
футболдан, үстел
теннисінен жасөспі-
рімдер клубтары ара-
сында жарыстар ұйым-
дастыру.
Қазақ және орыс тіл-
деріндегі телевизия-
лық бағдарламалар
шығару мен көрсету
жөніндегі қызметтерге
ақы төлеу.
Қазақ және орыс тіл-
деріндегі бейнеролик-
тер шыға көрсету
жөніндегі қызметтерге
ақы төлеу
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Спорт
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: жастар мен жасөспiрiмдердi дене шынықтырумен және спортпен шұғылдануға тарту үшiн 6 спорттық iс-шара өткiзу.
Соңғы нәтиже: дене шынықтырумен және спортпен шұғылданушы жасөспiрiмдер мен жастардың санын көбейту.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi: 1 iс-шараға кететiн шығынның құны - 1750,5 мың теңге.
Уақтылығы: жоспарланған iс-шаралардың уақтылы орындалуы.
Сапасы: азаматтардың нашақорлықтың зиянын, есiрткi заттарын пайдаланудан кейін болатын өкiнiштi салдарларды ұғыну.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 12-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-12-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Қазақстанның туристiк имиджiн қалыптастыру"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 410840 мың теңге (төрт жүз он миллион сегiз жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы туристiк қызмет туралы" 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңның 4 , 9 , 10, 11,   14,16-баптары .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : бәсекеге қабiлеттi туристiк индустрияны құру үшiн туристiк кластердi дамыту және тартымды туристiк объект ретiнде Қазақстанның беделiн нығайту.

5. Задачи бюджетной программы: защита внутреннего рынка, увеличение экспорта туристских услуг через проведение и участие в туристских мероприятиях, привлечение инвестиций в инфраструктуру туризма в рамках кластерного развития туристской отрасли в Республике Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программ
(подпрограмм)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Срок
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Формирование
туристского
имиджа
Казахстана
Разработка брэнда и
логотипа националь-
ного туристского
продукта; организация
инфотуров для ведущих
зарубежных туропера-
торов и представите-
лей СМИ;
издание рекламно-
информационной про-
дукции на электронных
и бумажных носителях;
создание и демонстра-
ция рекламного
видеоролика о турист-
ских возможностях
Казахстана;
проведение двух
республиканских
семинар-совещаний
по вопросам развития
туристской отрасли;
проведение междуна-
родного туристского
фестиваля "Европа-
Азия" в Западно-
Казахстанской
области;
проведение междуна-
родного туристского
фестиваля "Шелковый
путь - путь диалога"
в Южно-Казахстанской
области;
проведение
республиканского
туристского слета
"Бурабай" в
Акмолинской области;
проведение междуна-
родного туристского
фестиваля "Белуха" в
Восточно-Казахстан-
ской области;
проведение Иле-
Балхашской регаты в
Алматинской области;
обеспечение участия
в международной
туристской выставке
Vakantiebeurs в г.
Утрехт (Королевство
Нидерланды);
обеспечение участия
на международной
туристской ярмарке
"FITUR" в г. Мадриде
(Испания);
обеспечение участия
на международной
туристской бирже
"ITB" в г. Берлине
(ФРГ);
обеспечение участия
на международной
туристской выставке
"MITT" в г. Москве
(РФ);
проведение
Казахстанской
международной
туристской выставки
"KITF" в г. Алматы;
проведение 3-й
Казахстанской
международной
туристской выставки
"Астана-Отдых" в
г. Астане;
обеспечение участия
на международной
туристской ярмарке
"WTM" в г. Лондоне
(Великобритания);
проведения 45-го
заседания Комиссии
Всемирной Туристской
Организации для
Европы в г. Алматы.
январь-
декабрь
Комитет
индустрии
туризма
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- обеспечение участия Казахстана в пяти международных туристских выставках с целью популяризации туристского потенциала республики;
- проведение пяти внутренних туристских мероприятий и двух отечественных туристских выставок в г.г. Астана и Алматы, которые будут способствовать развитию внутреннего туризма и привлечению иностранных туристов;
- издание рекламно-информационной продукции о туристских возможностях (по каждому виду не менее 10 тыс. экз.), трансляция видеоматериалов о туристском потенциале республики на мировых каналах (не менее 2-х выходов в день) и размещение статей и PR-публикаций в мировых изданиях для устранения информационного вакуума о туризме в Казахстане.
Конечный результат:
- продвижение туристского продукта Казахстана на мировой рынок туристских услуг с целью формирования положительного туристского имиджа Казахстана и повышения информированности потенциальных туристов о возможностях Казахстана;
- популяризация туристских возможностей среди местного населения и зарубежных граждан и привлечения зарубежных туроператоров для работы в Казахстане.
Финансово-экономический результат:
- средние расходы на обеспечение участия Казахстана в международных туристских мероприятиях - 10 млн. тенге;
- средние расходы на проведение внутренних туристских мероприятий - 1 млн. тенге.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : iшкi рынокты қорғау, туристiк iс-шараларды өткiзу және қатысу арқылы туристiк қызметтер экспортын ұлғайту, Қазақстан Республикасында туристiк саланы кластерлiк дамыту шеңберiнде туризмнiң инфрақұрылымына инвестицияларды тарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Қазақс-
танның
туристік
имиджін
қалыптас-
тыру
Ұлттық туристік өнімнің брэнді мен
логотипін әзірлеу;
шетелдік жетекші
туристік операторлар
мен БАҚ-тың өкілдері
үшін ақпараттық
турлар ұйымдастыру;
электронды және қағаз
тасығыштарда жарнама-
лы-ақпараттық өнімдер
басып шығару;
Қазақстанның туристік
мүмкіндіктері туралы
жарнамалық видеоро-
ликті құру және көр-
сету;
туристік саланы дамы-
ту мәселелері бойынша
екі республикалық
семинар-кеңес өткізу;
Батыс Қазақстан
облысында "Еуропа -
Азия" халықаралық
туристік фестивалін
өткізу;
Оңтүстік Қазақстан
облысында "Жібек
жолы - диалог жолы"
халықаралық туристік
фестивалін өткізу;
Ақмола облысында
"Бурабай" республика-
лық туристік слетін
өткізу;
Шығыс Қазақстан облы-
сында "Белуха" халық-
аралық туристік фес-
тивалін өткізу;
Алматы облысындағы
Іле-Балқаш регаттарын
өткізу;
Утрехт қаласында
(Нидерланды король-
дігі) "Vakantiebeurs"
халықаралық туристік
жәрмеңкеге қатысуды
қамтамасыз ету;
Мадрид қаласында
(Испания) "FITUR"
халықаралық туристік
жәрмеңкеге қатысуды
қамтамасыз ету;
Берлин қаласында
(Германия Федератив-
тік Республикасы)
"ІТВ" Халықаралық
туристік биржаға
қатысуды қамтамасыз
ету;
Мәскеу қаласында
(Ресей Федерациясы)
"МІТТ" Халықаралық
туристік көрмеге
қатысуды қамтамасыз
ету;
Алматы қаласында
"КІТҒ" Қазақстандық
халықаралық туристік
жәрмеңкесін өткізу;
Астана қаласында
"Астана - Демалыс"
қазақстандық 3-халық-
аралық туристік
көрмесін өткізу;
Лондон (Ұлыбритания)
қаласындағы "WTM"
халықаралық туристік
жәрмеңкесіне қатысуды
қамтамасыз ету;
Алматы қаласында
Еуропа үшін Дүниежү-
зілік туристік ұйым
комиссиясының
45-мәжілісін өткізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Туризм
индуст-
риясы
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
- республиканың туристiк әлеуетiн тарату мақсатында Қазақстанның бес халықаралық туристiк көрмелерге қатысуын қамтамасыз eту;
- iшкi туризмдi дамытуға және шетелдiк туристердi тартуға ықпал жасайтын бес iшкi туристiк iс-шараларды және Астана және Алматы қалаларында екi отандық туристiк жәрмеңке өткiзу;
- туристiк мүмкiндiктер туралы жарнамалық-ақпараттық өнiмдердi басып шығару (әр түрiнен кемiнде 10 мың данадан), әлемдiк каналдарда республиканың туристiк әлеуетi туралы бейне материалдарды көрсету (күнiне кемiнде 2 көрсетiлiм) және Қазақстандағы туризм туралы ақпараттық беймәлiмдiлiктi жою үшiн әлемдiк басылымдарда мақалалар, РR жариялау.
Түпкiлiктi нәтиже:
- Қазақстанның оң туристiк беделiн қалыптастыру мақсатында туристiк қызметтiң әлемдiк рыногына Қазақстанның туристiк өнiмiн жылжыту және Қазақстанның мүмкiндiктерi туралы әлеуеттi туристердiң ақпараттандырылуын арттыру;
- жергiлiктi халық пен шетелдiк азаматтардың арасында туристiк мүмкiндiктердi тарату және Қазақстанда жұмыс iстеу үшiн шетелдiк туроператорларды тарту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- Қазақстанның халықаралық туристiк iс-шараларға қатысуын қамтамасыз етуге арналған орташа шығыс - 10 млн. теңге;
- iшкi туристiк iс-шараларды өткiзуге арналған орташа шығыс - 1 млн. теңге;

В 2006 году увеличение объемов въездного туризма до 40,3 тыс. человек и внутреннего - до 145 тыс. человек.
Своевременность:
- реализация мероприятий в соответствии с отраслевой программой развития туризма.
Качество:
- повышения туристского имиджа Казахстана как страны привлекательной для туризма.
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 - "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в
области культуры и информации"
на 2006 год
1. Стоимость: 245586 тысяч тенге (двести сорок пять миллионов пятьсот восемьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2005 года N 103 "Вопросы Комитета по языкам Министерства культуры и информации Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение стратегической политики и эффективной межотраслевой координации по формированию и реализации государственной политики в области культуры, историко-культурного наследия, информации, архивного дела и документации, книгоиздания, полиграфии, внутриполитической стабильности, межнационального согласия, языковой политики.

- 2006 жылы шығу туризмiнiң ұлғайту көлемiн 40,3 мың адамға дейiн және iшкi туризм - 145 мың адамға дейiн.
Уақтылығы: туризм дамуының салалық бағдарламасына сәйкес iс-шараларды iске асыру.
Сапасы: туризм үшiн тартымды ел ретiнде Қазақстанның туристiк беделiн нығайту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 13-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-13 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
001 - "Мәдениет және ақпарат саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 245586 мың теңге (екi жүз қырық бес миллион бес жүз сексен алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi" қаулысы; "Қызмет телефондары мен мемлекеттiк органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаң нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217 қаулысы ; "Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулерді тұтынудың нормативтерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 2 қарашадағы N 1118 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiк қызметiн көрсету үшiн қызметтiк жеңiл автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663 қаулысы ; "Мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң, Қазақстан Республикасы аумағындағы қызметтiк iссапарлары туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1428 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлiгi Тiл комитетiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 4 ақпандағы N 103 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мәдениет, тарихи мұра, ақпарат, мұрағат iсi және құжаттамасы, кiтап шығару, полиграфия, iшкi саяси тұрақтылық, ұлтаралық келiсiм, тiл саясаты саласында мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен жүзеге асыруда стратегиялық саясат пен тиiмді салааралық үйлестiрудi жүргiзу.

5. Задачи бюджетной программы: организация и обеспечение проведения мероприятий по созданию правовых, экономических и организационных основ в сфере возрождения, сохранения, развития, использования и распространения национальной культуры и культуры других народов; создание условий для расширения применения государственного языка. Обеспечение контроля за реализацией государственной политики в сфере средств массовой информации, архивного дела и документации, книгоиздательской деятельности, полиграфии, языковой политики. Разработка и реализация государственных, отраслевых (секторальных) программ. Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявленными квалификационными требованиями для эффективного выполнения должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
культуры и
информации.
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание и обслужи-
вание центрального
аппарата и его
комитетов в пределах
утвержденного лимита
штатной численности;
разработка проектов
нормативных правовых
актов и предложений
по их совершенство-
ванию;
обеспечение контроля
и надзора за выдачей
лицензий на проведе-
ние археологических
и реставрационных
работ памятников
истории и культуры,
а также разрешений
на временный ввоз и
вывоз культурных
ценностей;
осуществление
международного
сотрудничества;
разработка социально-
информационных и
коммуникативных
технологий в
социально-значимых
сферах государства;
подготовка информа-
ционно-аналитических
материалов, эксперт-
ных и прогнозных
оценок.
Содержание и аренда
служебных
автотранспортных
средств.
Оплата услуг по
содержанию и техни-
ческому обслуживанию
оргтехники, услуг
связи.
Приобретение услуг
по изготовлению
бланков: строгой
отчетности; бланков
лицензий, разрешений.
Осуществление
трансфертов
физическим лицам.
в течение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
3
007
Повышение
квалификации
государствен-
ных служащих
Приобретение услуг по
повышению квалифика-
ции государственных
служащих. Обучение
государственному и
английскому языкам.
в течение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
4
009
Материально-
техническое
оснащение
государствен-
ных органов
Приобретение офисной
мебели для оснащения
20 рабочих мест,
приобретение оргтех-
ники, телефонных
аппаратов, техничес-
ких средств и прочих
активов для централь-
ного аппарата и
комитетов.
февраль-
декабрь
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
5

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : ұлттық мәдениет пен басқа да халық мәдениеттерiн қайта жаңғырту, сақтау, дамыту, пайдалану және тарату саласында құқықтық, экономикалық және ұйымдық негiздердi құруда iс-шараларды жүргiзудi ұйымдастыру және қамтамасыз ету; мемлекеттiк тiлдiң кеңiнен қолданылуына жағдай жасау. Бұқаралық ақпарат құралдары, мұрағат iсi және құжаттамасы, кiтап шығару қызметi, полиграфия, тiл саясаты саласында мемлекеттiк саясаттың жүзеге асырылуын бақылауды қамтамасыз ету. Мемлекеттiк, салалық бағдарламаларды жасау және жүзеге асыру. Өз лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау мен кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мәдениет қызметкерлерiнiң кәсiби қызметтерi аясындағы теориялық және тәжiрибелiк бiлiмiн, шеберлiгiн және дағдысын жаңарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мәдениет
және
ақпарат
саласын-
дағы
уәкілетті
органның
қызметін
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Орталық аппаратты
және оның комитетте-
рін жүктелген қызмет-
терді орындау үшін
бекітілген штат саны-
ның лимиті шегінде
ұстау және қызмет
көрсету:
- нормативтік құқық-
тық актілердің жоба-
лары мен оларды же-
тілдіру бойынша ұсы-
ныстарды дайындау;
- тарихи және мәдени
ескерткіштерге архео-
логиялық және қалпына
келтіру жұмыстарын
жүргізуге лицензия
беруді, сондай-ақ
мәдени құндылықтарды
уақытша кіргізу мен
шығаруға рұқсат
беруді бақылау мен
қадағалауды қамтама-
сыз ету;
- халықаралық ынты-
мақтастықты жүзеге
асыру;
- мемлекеттің әлеуметтік-маңызды
салаларында әлеуметтік-ақпараттық
және коммуникативтік
технологияларды әзірлеу;
- министрлік құзыры-
на кіретін сауалдар
бойынша ақпараттық-талдау
материалдарының,
экспертік және болжам
бағаларды дайындауды
жүзеге асыру;
Қызметтік автокөлік
құралдарын жалдау
және ұстау.
Байланыс қызметінің,
оргтехникаларды күту
мен техникалық қызмет
көрсету төлемі.
Рұқсат қағаздарды,
лицензия бланкілерін,
қатаң есеп беру
бланкілерін жасау
қызметтерін сатып
алу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және ақпарат
министр-
лігі
3
007
Мемлекет-
тік қыз-
метшілер-
дің бі-
ліктілі-
гін арт-
тыру
Қызметкерлерді мемле-
кеттік және ағылшын
тіліне оқыту.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
мәдениет
және ақпарат
министр-
лігі
4
009
Мемлекет-
тік
органдар-
ды мате-
риалдық-
техника-
лық
жарақтан-
дыру
Орталық аппарат қыз-
меткерлерінің жұмысын
ұйымдастырумен байла-
нысты: 20 жұмыс
орнына кеңселік жиһаз
жинақтарын, 15 жұмыс
орнына телефон аппа-
раттарын, оргтехника,
техникалық құралдарды
және Министрліктің
орталық аппараты мен
комитеттерінің жұмы-
сын қамтамасыз етуге
арналған басқа да
активтерді сатып алу
ақпан-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
мәдениет
және ақпарат
министр-
лігі
5

017
Обеспечение
функциониро-
вания информа-
ционных систем
и информаци-
онно-техничес-
кое обеспече-
ние государ-
ственных
органов
Оплата услуг по
сопровождению и
техническому
обслуживанию средств
вычислительной
техники.
Оплата
телекоммуникационных
услуг.
Сопровождение веб-
сайта и программных
продуктов.
Приобретение
компьютеров для
сотрудников
аппарата, сетевых
принтеров, офисных
сканеров и ноутбуков.
февраль-
декабрь
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выполнение в полном объеме 182 сотрудниками возложенных на Министерство функций и задач, предусмотренных в плане мероприятий;
приобретение офисной мебели для 20 сотрудников министерства; сейфы для хранения документов - 15 единиц;
телевизора - 1 единица; видеомагнитофона - 1 единица; шкафов - 4 единицы; телефаксов - 7 единиц; телефонных аппаратов - 15 единиц; цифровой видеокамеры; цифрового фотоаппарата, ксерокса.
обучение: государственному языку - 41 сотрудника, английскому языку - 40 сотрудника.
Разработка нормативных правовых актов в областях, относящихся к компетенции Министерства.
Конечный результат: создание необходимых условий для обеспечения сохранности историко-культурного наследия, расширение использования социально-информационных и коммуникативных технологий в социально-значимых сферах деятельности государства; обеспечение правильного разъяснения и пропаганды общенациональной государственной стратегии развития республики, обеспечение освещения в средствах массовой информации, происходящих в республике и мире общественно-политических процессов и всех других сфер деятельности.
49 % обеспечение комплектами мебели сотрудников министерства и комитетов;
9,2 % обновления мебелью аппарата министерства и комитетов;
обеспечение потребности в обучении:
- государственному языку - 22,5 %;
- английскому языку - 22,0 %.
Финансово-экономический результат:
Средние затраты на содержание 1 государственного служащего центрального аппарата 1217 тыс. тенге;
Средние затраты на услуги по обучению 1 государственного служащего государственному языку - 11,3 тыс. тенге;
Средние затраты на услуги по обучению 1 государственного служащего английскому языку 9,7 тыс. тенге.
Средние затраты на оснащение 1 сотрудника: офисной мебелью - 155 тыс. тенге, оргтехникой и техническими средствами - 28,4 тыс. тенге, информационно-техническое обеспечение - 105 тыс. тенге;
Своевременность: Выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки и в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями;

017
Ақпарат-
тық жүйе-
лердің
жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
және мем-
лекеттік
органдар-
ды ақпа-
раттық-
техника-
лық қам-
тамасыз
ету
Есептеу техникасы
құралдарын жөнелту
және техникалық
қызмет көрсету бойын-
ша қызметтер төлемі.
Телекоммуникациялық
қызметтердің төлемі.
Веб-сайтты және бағ-
дарламалық өнімдерді
жөнелту.
Аппарат қызметкерлері
үшін компьютерлерді,
желілік принтерлерді,
кеңселік сканерлерді
және ноутбуктарды
сатып алу.
ақпан-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
мәдениет
және ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: 182 қызметкердiң Министрлiкке жүктелген және iс-шаралар жоспарында қарастырылған қызметтер мен мiндеттердi толық көлемде орындау:
министрлiк 20 қызметкерiне кеңселiк жиһаз; құжаттар сақтайтын сейфтер - 15 дана; телевизор - 1 дана;
бейнемагнитофон - 1 дана; шкаф - 4 дана; телефакс - 7 дана; телефон аппараттары - 15 дана; цифрлы бейнекамера; цифрлы фотоаппарат; ксерокс сатып алу.
оқыту: 41 қызметкерге - мемлекеттiк тiлдi, 40 қызметкерге - ағылшын тiлiн.
Министрлiк құзырына жататын салаларда нормативтiк құқықтық актiлердi жасау.
Соңғы нәтиже: Тарихи-мәдени мұраны сақтауды қамтамасыз ету үшiн қажеттi жағдайлар жасау, мемлекет қызметiнiң әлеуметтiк-маңызды салаларында әлеуметтiк-ақпараттық және коммуникативтiк технологияларды қолдануды кеңейту, республиканың жалпыұлттық мемлекеттiк даму стратегиясын дұрыс түсiндiру мен насихаттауды қамтамасыз ету, республикада және әлемде, басқа да қызмет салаларында орын алған қоғамдық-саяси үрдiстердi бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз ету.
Министрлiк аппараты мен комитеттер 49 % қызметкерлерiн жиһазбен қамтамасыз ету; министрлiк аппараты мен комитеттерiнiң 9,2% қызметкерлерiн жиһазын жаңарту;
оқуға қажеттiлiктi қамтамасыз ету:
- мемлекеттiк тiлде - 22,5%
- ағылшын тiлiнде - 22%.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
орталық аппараттың 1 мемлекеттiк қызметкерiн ұстауға кететiн орташа шығын 1217 мың теңге;
1 мемлекеттiк қызметкерге мемлекеттiк тiлдi оқытуға кететiн орташа шығын 11,3 мың теңге;
1 мемлекеттiк қызметкерге ағылшын тiлiн оқытуға кететiн орташа шығын 9,7 мың теңге.
Жарақтандыруға кететiн орташа шығын: кеңсе жиһазымен - 155 мың теңге, оргтехникамен және техникалық құралдармен - 28,4 мың теңге, ақпараттық-техникалық жарақтандыру - 105 мың теңге;
Уақыттылығы: Бекiтiлген уақытта және келiсiм шарттар бойынша жоспарланған iс-шараларды орындау.
Сапасы: қазiргi таңдағы экономикалық жағдайларға сәйкес кәсiби мемлекеттiк қызмет талаптарына сай мемлекеттiк қызметкерлердiң кәсiби деңгейiн көтеру;

переход на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку - 22,5 %;
работа с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку - 22,0 %;
утверждение нормативно-правовых актов - 100 %;
уровень материально-технического обеспечения деятельности центрального аппарата и его комитетов в пределах запланированных средств - 100 %.
Приложение 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 - "Прикладные научные исследования в области культуры и информации"
на 2006 год
1. Стоимость: 197000 тысяч тенге (сто девяносто семь миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", Закон Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке", Государственная программа "Культурное наследие" на 2004-2006 годы", утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 13 января 2004 года N 1277; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2004 года N 1009 "Программа "Возрождение древнего Отрара" на 2005-2009 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

мемлекеттiк қызметкерлердiң 22,5% (үлесi) мемлекеттiк тiлдi оқыту курстарынан өткен соң iсқағаздарды мемлекеттiк тiлде жүргiзуге көшедi;
мемлекеттiк қызметкерлердiң 22% (үлесi) ағылшын тiлiн оқыту курстарынан өткен соң ағылшын тiлiндегi құжаттармен жұмыс жасайды.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 14-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-14 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Мәдениет және ақпарат саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 197 000 мың теңге (жүз тоқсан жетi миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Заңының 33-бабы , Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi "Тарихи-мәдени құндылықтарды қорғау және пайдалану туралы" заңы , Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi "Ғылым туралы" заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 13 қаңтардағы N 1277 жарлығымен бекiтiлген 2004-2006 жылдарға арналған мемлекеттiк "Мәдени мұра" бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 30 қыркүйектегi N 1009 "2005-2009 жылдарға арналған "Ежелгi Отырардың жаңғыруы" бағдарламасы" атты қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: повышение культурного и духовного уровня населения Республики, а также восполнение пробелов в полноценном изучении исторического, культурного наследия страны.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение проведения научно-практического анализа тенденций развития культуры и искусства, разработка эффективных и перспективных моделей функционирования социально-культурной инфраструктуры; музеефикация и популяризация памятников истории и культуры; обеспечение организации изучения кочевнической и оседло-земледельческой культур и аспектов их взаимодействия, других этнокультурных процессов, происходивших на территории Евразии с древнейших времен до наших дней; обеспечение археологических, архитектурных, градостроительных исследований объектов.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Республика тұрғындарының мәдени және рухани деңгейiн арттыру, сондай-ақ елдiң тарихи, мәдени құндылықтарын толыққанды танып-бiлуде бос аралықтарды толтыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мәдениет пен өнердi дамытуда ғылыми-практикалық талдау жасауды қамтамасыз ету, әлеуметтiк-мәдени инфрақұрылымының жұмыс iстеуiнiң тиiмдi және перспективалық үлгiлерiн әзiрлеу; тарихи және мәдени ескерткiштердi мұражайландыру және танымалдандыру; көшпелi және отырықшы-жер өңдеу мәдениетiнiң аспектiлерi мен өзара қарым-қатынасын, ежелгi дәуiрден бiздiң заманымызға дейiнгi Еуразия территориясында болған басқа да этномәдени үдерiстердi зерттеудi ұйымдастыруды қамтамасыз ету; археологиялық, сәулетшiлiк, қала құрылысы нысандарын зерттеудi қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог
раммы
Код
под
программы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Прикладные
научные
исследования
в области
культуры и
информации.
Проведение прикладных
научных исследований
в сфере культуры по
следующим
направлениям:
- историко-
культурным,
культурно-досуговым,
театрально-
концертным, музейным,
историческим, этно-
культурным и
межэтническим.
Проведение
археологических
исследований объектов
историко-культурного
наследия в рамках
Государственной
программы
"Культурное наследие"
на 2004-2006 годы
и программы
"Возрождение
древнего Отрара".
Организация научно-
исследовательских
экспедиций в архивы
и библиотеки городов
ближнего и дальнего
зарубежья для
изучения наследия
выдающихся ученых
мыслителей прошлого,
а также для выявления
и приобретения
рукописей, раритетных
изданий, книг и
архивных документов,
имеющих историческое
значение в культурном
наследии казахского
народа.
Оплата услуг по
проведению
государственной
научно-технической
экспертизы.
январь-
декабрь
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Укрепление научно-методической базы культуры и подготовка практических рекомендаций для развития отрасли;
проведение научных исследований в области культурной политики и межэтнических отношений по 8 темам, направленным на изучение развития историко-культурных ценностей культурного национального достояния страны;
продолжение работ в области музееведения по 6 темам, направленным на выявление новых научных данных в области этнографии;
продолжение археологических исследований по 29 объектам: городища Бузок, Койлык, Талгар, Акыртас, Жайик, Жуан тобе, Караспан тобе, Шымкент, Сауран, Сидак, Отрар, Сарайчик; могильники Иссык, Берел, Чиликты, Бестамак, Борижары; святилища Мерке-Жайсан, Кызыл Уик; поселения Айбас дарасы, Кент, Талдысай, Токсанбай, Ботай; стоянки Токтаул, Шидерты III, Кошкурган I-III, Шоктас; Некрополь Чирик Рабат в рамках Государственной программы "Культурное наследие" на 2004-2006 годы.
продолжение археологических исследований по 4 объектам: городища Отрар, Алтынтобе, Куйруктобе в рамках Государственной программы "Возрождение древнего Отрара";
выпуск буклетов "Городище Мардан-Куик", "Городище Кок-Мардан" в количестве 1000 экземпляров;
приобретение более 600 рукописей, 70 раритетных изданий, около 500 книг и архивных документов, имеющих историческое значение в культурном наследии казахского народа для выполнения программы направленной на удовлетворение духовных, интеллектуальных и культурных потребностей населения.
Конечный результат: Будет сформирована стабильно-развивающая система обеспечения услугами в сфере культуры.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Мәдениет
және
ақпарат
саласын-
дағы қол-
данбалы
ғылыми
зерттеу-
лер
Мәдениет саласында
мына бағыттар бойынша
қолданбалы ғылыми
зерттеулерді өткізу:
- тарихи-мәдени,
мәдени-бос уақыт,
театр-концерт, мұра-
жайлық, тарихи. Мемлекеттік 2004-2006
жылдарға арналған
"Мәдени мұра" мемле-
кеттік бағдарламасы
аясында және»"Ежелгі
Отырардың жаңғыруы"
бағдарламасы бойынша
тарихи-мәдени мұралар
нысандарында археоло-
гиялық зерттеулер
жүргізу.
Қазақ халқының мәдени
мұрасында тарихи
маңызы бар алыс және
жақын шетел қалалары-
ның мұрағаттары мен
кітапханаларына оқы-
мысты ойшылдардың
мұраларын зерттеу
үшін, сондай-ақ сирек
кездесетін басылым-
дарды, кітаптар мен
архив құжаттарын табу
және сатып алу мақса-
тында ғылыми-зерттеу
экспедицияларын
ұйымдастыру.
Мемлекеттің
ғылыми-техникалық
сараптамасы бойынша
қызметтің төлемі.
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: өнiмдердi дамыту үшiн тәжiрибелiк нұсқаулықтарды дайындау және мәдениеттiң ғылыми-әдiстемелiк базасын нығайту;
Елiмiздiң ұлттық мәдени жетiстiктерiнiң тарихи-мәдени құндылықтарын зерттеуге бағытталған 8 тақырып бойынша этносаралық қатынаста және саяси мәдениет саласында ғылыми зерттеулер өткiзу;
Этнография саласы бойынша жаңа ғылыми мәлiметтердi табуға бағытталған Мұражайтану саласында 6 тақырып бойынша жұмысты жалғастыру;
Мемлекеттiң 2004-2006 жылдарға арналған "Мәдени мұра" бағдарламасы аясында Бұзоқ, Қойлық, Талғар, Ақыртас, Жайық, Жуан төбе, Қараспан төбе, Шымкент, Сауран, Сидақ, Отырар, Сарайшық қалаларында; Ыстық, Берел, Шiлiктi, Бестамақ, Бөрiжары қорымдарында; Мерке-Жайсан, Қызыл Ұйық әулиетамдарында, Айбас дарасы, Кент, Талдысай, Тоқсанбай, Ботай елдi мекендерiнде; Тоқтауыл, Шiдертi III, Қошқорған I-III, Шоқтас, Некрополь Чирик Рабат бекеттерiнде 29 нысан бойынша археологиялық зерттеулердi жалғастыру;
Мемлекеттiк "Ежелгi Отырардың жаңғыруы" бағдарламасы аясында Отырар, Алтынтөбе, Құйрықтөбе қалаларында 4 нысан бойынша археологиялық зерттеулердi жалғастыру;
1000 данада "Мардан-Күйiк қалашығы", "Көк-Мардан қалашығы" атты буклеттердi шығару.
Қазақ халқының мәдени мұрасында тарихи маңызы бар тұрғындардың рухани және мәдени қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға бағытталған бағдарламаны орындауда 600-ге тарта қолжазба, 70 сирек кездесетiн қолжазба, 500-ге жуық кiтаптар мен мұрағат құжаттарын сатып алу.
Соңғы нәтиже: Мәдениет саласын қамтамасыз етiп отыратын тұрақты-даму жүйесiнiң қызметi құрылады.

Финансово-экономический результат: Средняя стоимость затрат на реализацию одного научного проекта 13133,3 тыс. тенге.
Своевременность: Обеспечение своевременной разработки научных проектов. Своевременное проведение запланированных мероприятий.
Качество: Увеличение числа туристов, посещающих объекты историко-культурного наследия Республики Казахстан.
Приложение 15
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-15
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 - "Государственные премии и стипендии"
на 2006 год
1. Стоимость: 43257 тысяч тенге (сорок три миллиона двести пятьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 2001 года "О государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года N 369 "Об утверждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года N 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан"; распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 июня 1997 года N 3556 "Об учреждении премии и грантов Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: моральное и материальное стимулирование деятелей культуры, искусства, архитектуры и средств массовой информации для творческой, общественной активности.
5. Задачи бюджетной программы: активизация деятельности, направленная на укрепление мира и дружбы, взаимного доверия между народами, равенства и одинаковой гласности в межгосударственных отношениях; утверждение общественного и межнационального согласия, укрепления единства многонационального народа Республики; развитие демократии и социального прогресса; обеспечение выплат государственных премий журналистам и деятелям культуры за лучшие публикации в области средств массовой информации, литературы, искусства, архитектуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

Қаржы-экономикалық нәтиже: Бiр ғылыми жобаны сатудың орташа шығын құны 13133,3 мың теңге.
Уақыттылығы: Ғылыми жобаларды уақытында дайындауды қамтамасыз ету. Жоспарланған iс-шараларды уақытында өткiзу.
Сапасы: Қазақстан Республикасындағы тарихи-мәдени құнды нысандарға келушi туристердiң санын арттыру.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 15-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-15 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 43257 мың теңге (қырық үш миллион екi жүз елу жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 2001 жылғы 5 шiлдедегi "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 3 сәуiрдегi "Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне мемлекеттiк стипендияны бекiту туралы" Жарлығы ; 2001 жылғы 28 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығы мәселелерi" Қазақстан Республикасы Президентiнiң N 691 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 19 маусымдағы N 3556 "Қазақстан Республикасы Президентiнiң бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы сыйлықтары мен гранттарын тағайындау туралы" Үкiмi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мәдениет, өнер, сәулет және бұқаралық ақпарат құралдары қайраткерлерiн шығармашылық, қоғамдық белсендi қызметi үшiн моральдi және материалды ынталандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : бейбiтшiлiк пен достықты, халықтар арасындағы өзара сенiмдiктi нығайтуға, мемлекетаралық қарым-қатынастардағы теңдiк пен бiрдей жариялылыққа бағытталған қызметтi белсендендiру; қоғамдық және ұлтаралық келiсiмдi бекiту, республиканың көпұлтты халқының бiрлiгiн нығайту; демократия мен әлеуметтiк прогрестi дамыту; журналистер мен өнер қайраткерлерiнiң бұқаралық ақпарат, әдебиет, өнер, сәулет саласындағы үздiк жариялымдары туралы телебағдарламалары үшiн мемлекеттiк сыйақы төлемiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

003
Государствен-
ные премии и
стипендии
Вручение
Государственной
премии мира и
прогресса Первого
Президента
Республики
Казахстан.
Вручение
Президентских
премий и грантов
в области средств
массовой информации
за большой вклад в
поддержку проводимых
в стране реформ
через средства
массовой информации.
Выплата
Государственных
стипендий видным
деятелям литературы
и искусства
Казахстана.
Вручение
государственной
премии в области
литературы,
искусства и
архитектуры.
в течение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Выплата государственных премий и стипендий:
1 - премия Мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан;
Президентские премии и гранты по четырем номинациям (2 премии и 2 гранта);
50 - государственных стипендий видным деятелям литературы и искусства Казахстана;
Премия в области литературы, искусства и архитектуры в количестве 10-ти номинаций;
Конечный результат: Стимулирование журналистов, видных деятелей в области культуры, литературы, искусства, архитектуры Республики Казахстан за лучшее опубликование трудов.
Финансово-экономический результат: Средние затраты на выплату:
одной государственной премии Мира и прогресса первого Президента Республики Казахстан составят - 6 000 МРП;
одной Президентской премии - 1 030 тыс. тенге;
одного Президентского гранта - 1030 тыс. тенге;
одной государственной стипендии - 20 МРП;
одной государственной премии - 2000 МРП;
Своевременность: Обеспечение запланированных выплат государственной премии и стипендии.
Качество: Усиление государственной поддержки деятелей средств массовой информации культуры, искусства, литературы, архитектуры.
Приложение 16
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-16
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 - "Увековечение памяти деятелей государства"
на 2006 год
1. Стоимость: 5000 тысяч тенге (пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: патриотическое воспитание подрастающего поколения на примерах выдающихся деятелей культуры.

003
Мемлекет-
тік сый-
лықтар
мен сти-
пендиялар
Қазақстан Республика-
сы Тұңғыш Президенті-
нің мемлекеттік
бейбітшілік және
прогресс сыйлығын
тапсыру.
Еліміздегі жүргізіліп
жатқан реформаларды
бұқаралық ақпарат
құралдары арқылы қол-
дауға қосқан үлестері
үшін бұқаралық ақпа-
рат құралдары сала-
сындағы Президенттік
сыйлықтар мен грант-
тар тапсыру.
Қазақстанның көрнекті
әдебиет және өнер
қайраткерлеріне
Мемлекеттік сыйлықтар
тапсыру.
Әдебиет, өнер, сәулет
аясында мемлекеттік
стипендияларды төлеу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Қазақстан Республикасының шығармашыл зиялыларының шығармашылық және зияткерлік белсенділігін арттыру.
Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығы - 1 бiрлiк;
Төрт номинация (2 сыйлық пен 2 грант) бойынша президенттiк сыйақы мен гранттар;
Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне мемлекеттiк сыйақылар - 50 бiрлiк.
10 номинация бойынша әдебиет, өнер және сәулет саласындағы сыйақы;
Соңғы нәтиже: ҚР мәдениет, өнер, әдебиет, сәулет саласындағы көрнектi қайраткерлерi мен журналистерiнiң үздiк жарияланған еңбегi үшiн ынталандыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Төлемнiң орташа шығыны:
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығының 1 бiрлiгi - 6000 AEК;
Президенттiк бiр сыйақы - 1030 мың теңге;
Президенттiк бiр грант - 1030 мың теңге;
Мемлекеттiк бiр стипендия - 20 AEК;
Мемлекеттiк бiр сыйақы - 2000 АЕК;
Өз уақытында: мемлекеттiк сыйақылар мен стипендиялардың жоспарланған төлемiн қамтамасыз ету.
Сапа: Бұқаралық ақпарат құралдары, мәдениет, өнер, әдебиет, сәулет саласындағы көрнектi қайраткерлерге мемлекеттiк қолдау көрсетудi арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 16-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-16 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Мемлекет қайраткерлерiнiң бейнесiн мәңгi есте сақтау"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 5000 мың теңге (бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мәдениет және өнер саласындағы көрнектi қайраткерлердi үлгi ете отырып, өскелең ұрпаққа патриоттық тәрбие беру.

5. Задачи бюджетной программы: организация и проведение мероприятий, направленных на увековечение памяти деятелей, внесших значительный вклад в развитие культуры и искусства Казахстана.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
прог
рам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Увековечение
памяти
деятелей
государства
Организация и
проведение мероприятий
по увековечению
памяти выдающихся
деятелей в сфере
культуры и искусства.
Организация траурных
панихид, поминальных
обедов, ритуальных
услуг, организация
фото-видеосъемки,
публикации в СМИ
(соболезнование,
некролог),
изготовление
мемориальных досок и
надгробных.
в течение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Организация мероприятий по увековечению памяти выдающихся деятелей.
Конечный результат: Увековечение памяти выдающихся деятелей в сфере культуры и искусства.
Финансово-экономический результат: _______
Своевременность: Своевременное проведение необходимых мероприятий.
Качество: Сохранение имен выдающихся деятелей в истории государства.
Приложение 17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 - "Развитие государственного языка и других языков народов Казахстана"
на 2006 год
1. Стоимость: 488467 тысяч тенге (четыреста восемьдесят восемь миллионов четыреста шестьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4, 6, 16, 17, 19,   21, 23, 25, 26 Закона Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан", статьи 6, Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 21 ноября 2005 года N 1673 "О государственной программе поддержки соотечественников, проживающих за рубежом, на 2005-2007 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года N 550 "О Государственной программе функционирования и развития языков на 2001-2010 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года N 368 "О Государственной ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года N 367 "О Государственной терминологической комиссии при Правительстве Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 8 января 1999 года N 16 "Об утверждении Положения о порядке контроля за соблюдением законодательства о языках", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2004 года N 1146 "План мероприятий на 2005-2006 годы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков на 2001-2010 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2004 года N 444 "О Концепции государственной терминологической работы в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2005 года N 45 "О Концепции государственной ономастической работы в Республике Казахстан".

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстанның мәдениетi мен өнерiне зор үлес қосқан көрнектi мәдениет қайраткерлерiн мәңгiлiк есте сақтау мақсатында шараларды ұйымдастыру және өткiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Мемлекет
қайрат-
керлері-
нің
бейнесін
мәңгі
есте
сақтау
Мәдениет және өнер
саласындағы аса көр-
некті қайраткерлерді
мәңгі есте сақтау
жөніндегі іс-шаралар-
ды ұйымдастыру және
өткізу. Көрнекті мә-
дениет қайраткерлерін
жерлеу рәсімдерін,
ас беруді, салттық
қызметтерді, фото-
бейне түсіруді ұйым-
дастыру, БАҚ-на жа-
риялау (көңіл айту,
некролог), мемориалды
тақталар мен ескерт-
кіштерді дайындау.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: көрнектi қайраткерлердi мәңгi есте сақтау мақсатындағы шараларды ұйымдастыру.
Соңғы нәтиже: мәдениет және өнер саласындағы аса көрнектi қайраткерлердi мәңгi есте сақтау.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Өз уақытында: керектi шаралардың уақытында өтуi.
Сапа: мемлекет тарихындағы көрнектi қайраткерлердiң есiмiн сақтау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 17-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-17 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстанның басқа да халықтарының тiлдерiн дамыту" деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 488 467 мың теңге (төрт жүз сексен сегiз миллион төрт жүз алпыс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шiлдедегi Заңының 4 , 6 , 16, 17, 19, 21, 23,   25,26-баптары , "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 6 , 7-баптары , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шет елде тұратын отандастарды қолдаудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2005 жылғы 21 қарашадағы N 1673 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Тiлдердi қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк ономастика комиссиясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 21 сәуiрдегi N 368 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк терминология комиссиясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 21 сәуiрдегi N 367 қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Тiлдер туралы заңдардың сақталуына бақылау жасаудың тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 1999 жылғы 8 қаңтардағы N 16 қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Тілдердi қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2006 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы" 2004 жылғы 4 қарашадағы N 1146 қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк терминологиялық жұмыс тұжырымдамасы туралы" 2004 жылғы 21 сәуiрдегi N 444 қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк ономастикалық жұмыс тұжырымдамасы туралы" 2005 жылғы 21 қаңтардағы N 45 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:
- расширение и укрепление социально-коммуникативных функций государственного языка;
- развитие других языков народов Казахстана;
- создание государственной системы по социально-экономической, правовой защите и поддержке соотечественников, проживающих за рубежом, как составной части единой казахской нации.
5. Задачи бюджетной программы:
- обеспечение функционирования государственного языка в качестве основного языка делопроизводства во всех государственных организациях и органах местного самоуправления, для выполнения служебных обязанностей;
- совершенствование казахской терминологии;
- сохранение общекультурных функций русского языка и оказание поддержки в обучении представителей этнических групп родным языкам;
- обеспечение условий для развития и укрепления всесторонних связей с соотечественниками, проживающими за рубежом;
- создание всех необходимых организационных и материально-технических условий по обучению государственных служащих казахскому языку.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : - мемлекеттiк тiлдiң әлеуметтiк-коммуникативтiк қызметiн кеңейту және нығайту;
- Қазақстан халықтарының тілдерiн дамыту;
- бiртұтас қазақ ұлтының құрамдас бөлiгi ретiнде шетелде тұратын отандастарды әлеуметтiк-экономикалық, құқықтық қорғау мен қолдаудың мемлекеттiк жүйесiн жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : - мемлекеттiк тiлдiң барлық мемлекеттiк ұйымдар мен жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарында қызметтiк мiндеттердi орындау үшiн iс жүргiзудiң негiзгi тiлi ретiнде қолданылуын қамтамасыз ету;
- қазақ терминологиясын жетiлдiру;
- орыс тiлiнiң қолданылуын қамтамасыз ету және этникалық топтар өкiлдерiне ана тiлдерiн оқытуға қолдау көрсету;
- шетелде тұратын отандастармен жан-жақты байланыстарды дамыту мен нығайтуды қамтамасыз ету;
- мемлекеттiк тiлдi компьютерлендiру мәселесiн шешу;
- мемлекеттiк қызметшiлерге қазақ тiлiн үйрету жөнiндегi барлық қажеттi ұйымдастырушылық және материалды-техникалық жағдайларды жасау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Развитие
государствен-
ного языка и
других языков
народов
Казахстана
Составление и выпуск
бюллетеней Государст-
венной терминологичес-
кой и Государственной
ономастической комиссии
при Правительстве
Республики Казахстан;
Выпуск республиканского
специализированного
альманаха "Тіл және
қоғам";
Разработка и выпуск
словарей, учебников,
учебно-методических
пособий по
интенсивному обучению
казахскому языку;
Разработка и выпуск
типовой программы по
обучению государствен-
ному языку государст-
венных служащих;
Подготовка аналити-
ческих докладов по
вопросам развития
казахского языка;
Разработка и издание
научной литературы,
словарей, справочников,
нормативно-правовых
актов, методической
литературы и других
изданий по актуальным
вопросам развития
казахского языка,
проблемам развития
терминологии и
ономастики;
Разработка и создание
компьютерных программ
по обучению и внедрению
казахского языка;
Информационная под-
держка и совершенство-
вание веб-портала
www.gazaktili.kz
Разработка и выпуск
для детей дошкольного
и школьного возраста
художественной, позна-
вательной литературы
и методических пособий,
журнала "Балапан" на
казахском языке;
Производство и прокат
ролика "Государственная
языковая политика в
Республике Казахстан";
Оказание государствен-
ной поддержки развитию
языков через воскресные
школы национально-
культурных центров;
Организация летнего
отдыха, оздоровления
детей и подростков
национальных воскресных
школ с изучением
казахского языка в
летний период;
Организация и
проведение
научно-теоретической
конференции по
вопросам тюркской
письменности с участием
представителей
ближнего зарубежья;
Республиканские
(региональные), научно-
теоретические
(практические)
конференции, семинары,
совещания, круглые
столы по актуальным
проблемам развития
языков, казахской
терминологии;
Проведение республи-
канских конкурсов и
смотров;
Мероприятия по
созданию языковой
среды для репатриантов;
Проведение дни славян-
ской письменности;
Проведение заседаний
Государственной
ономастической комиссии
и Государственной
терминологической
комиссии при
Правительстве
Республики Казахстан;
Проведение VIII
Республиканского
фестиваля языков
народов Казахстана;
Проведение социологи-
ческих исследований по
вопросам языков;
Разработка системы
обучения государствен-
ных служащих казахскому
языку на базе
Республиканского
центра ускоренного
обучения государствен-
ному языку;
Перечисление капитальных трансфертов
на приобретение
основных средств Рес-
публиканскому центру
ускоренного обучения
государственному языку
в соответствии с
приказом, утвержденный
Министром культуры и
информации Республики
Казахстан.
Разработка и выпуск
литературы по
актуальным вопросам
казахской диаспоры,
словарей, учебников,
учебно-методических
пособий по интенсивному
обучению казахскому
языку, казахской
диаспоры проживающей
за рубежом;
Подготовка аналитичес-
кого доклада по
актуальным проблемам
казахской диаспоры,
проживающих за рубежом;
Проведение социоло-
гических исследований
по актуальным проблемам
казахской диаспоры,
проживающих за рубежом;
Проведение заседаний
комиссии по делам
соотечественников;
Разработка и издание
специализированного
альманаха "Туған тіл";
Проведение фестиваля
народного творчества
для соотечественников;
Республиканские
(региональные)
научно-теоретические
(практические)
конференции, семинары,
совещаний, круглые
столы по актуальным
проблемам казахской
диаспоры;
Международная мушайра
поэтов с участием
представителей
казахской диаспоры;
Малый Курултай казахов.
в течение
года
Комитет по
языкам
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Мемлекет-
тік тілді
және
Қазақс-
танның
басқа да
халықта-
рының
тілдерін
дамыту
Қазақстан Республика-
сы Үкіметінің жанын-
дағы Мемлекеттік
терминология және
Мемлекеттік ономасти-
ка комиссияларының
бюллетеньдерін құрас-
тыру және шығару;
Республикалық маман-
дандырылған»"Тіл және
қоғам" альманағын
шығару;
Қазақ тілін жеделде-
тіп оқыту жөніндегі
сөздіктер мен анық-
тамалықтар, оқулық-
тар, оқу-әдістемелік
құралдарын әзірлеу
және шығару;
Мемлекеттік қызметші-
лерге мемлекеттік
тілді оқыту жөніндегі
үлгілік бағдарламаны
әзірлеу және шығару;
Сараптамалық баянда-
малар әзірлеу;
Қазақ тілін дамытудың
өзекті мәселелері,
терминология мен
ономастиканы дамыту-
дың проблемалары
жөнінде ғылыми әде-
биеттер, сөздіктер,
анықтамалықтар,
нормативтік құқықтық
актілер, әдістемелік
әдебиеттер және басқа
басылымдарды әзірлеу
және шығару;
Қазақ тілін үйрету
мен енгізу жөніндегі
компьютерлік бағдар-
ламаларды әзірлеу;
www.gazaktili.kz
веб-порталын ақпарат-
тық қолдау және
жетілдіру;
Мектепке дейінгі және
мектеп жасындағы
балаларға арналған
қазақ тіліндегі көр-
кем, танымдық әде-
биеттер мен әдістеме-
лік құралдарды, қазақ
тіліндегі "Балапан"
журналын әзірлеу және
шығару;
"Қазақстан Республи-
касындағы мемлекеттік
тіл саясаты" атты
роликті шығару және
жалға беру;
Ұлттық-мәдени орта-
лықтардың жексенбілік
мектептері арқылы
тілдерді дамытуға
мемлекеттік қолдау
көрсету;
Ұлттық жексенбілік
мектептердің балалары
мен жасөспірімдеріне
жазғы кезеңде қазақ
тілін оқыта отырып,
олардың жазғы сауық-
тыру демалысын ұйым-
дастыру;
Жақын шетел өкілдері-
нің қатысуымен түркі
жазбалары мәселелері
бойынша республикалық
ғылыми-теориялық
конференцияны ұйым-
дастыру және өткізу;
Тілдерді дамытудың,
қазақ терминологиясы-
ның өзекті проблема-
лары жөніндегі рес-
публикалық (аймақтық)
ғылыми-теориялық
(практикалық)
конференциялар,
семинарлар, кеңестер,
дөңгелек үстелдер;
Республикалық кон-
курстар және смотрлар
өткізу;
Оралмандарға тілдік
орта құру жөніндегі
іс-шаралар;
Славян жазбалары
күндерін өткізу;
Қазақстан Республи-
касы Үкіметінің
жанындағы Мемлекеттік
ономастика комиссия-
сының және Мемлекет-
тік терминология
комиссиясының отырыс-
тарын өткізу;
Қазақстан халықтары
тілдерінің VIII
республикалық фести-
валін өткізу;
Тіл сұрақтары жөнінде
әлеуметтік зерттеулер
жүргізу;
Республикалық Мемле-
кеттік тілді жеделде-
тіп оқыту орталығы
базасында мемлекеттік
қызметшілерді қазақ
тілінде оқытудың
орталықтандырылған
жүйесін құру;
Қазақстан Республи-
касы Мәдениет және
ақпарат министрлігі-
нің бұйрығымен бекі-
тілген Тізбеге сәйкес
Мемлекеттік тілді
жеделдетіп оқыту
республикалық орта-
лығына негізгі құрал-
дарды сатып алуға
күрделі трансферттер
аудару;
Шетелде тұратын қазақ
диаспорасының өзекті
мәселелеріне арналған
әдебиеттер, қазақ
тілін жеделдетіп оқы-
туға арналған сөздік-
тер, оқулықтар, оқу-
әдістемелік әдебиет-
тер мен құралдар
әзірлеу және шығару;
Шетелде тұратын қазақ
диаспорасының өзекті
мәселелеріне арналған
сараптамалық баянда-
малар әзірлеу;
Шетелде тұратын қазақ
диаспорасының өзекті
проблемалары бойынша
әлеуметтік зерттеулер
жүргізу;
Отандастар істері
жөніндегі комиссияның
отырыстарын өткізу;
"Туған тіл" мамандан-
дырылған альманағын
әзірлеу және шығару;
Отандастарға арналған
халық шығармашылығы
фестивалін өткізу;
Шетелде тұратын қазақ
диаспорасының өзекті
проблемалары жөнінде-
гі республикалық
(аймақтық) ғылыми-
теориялық (практика-
лық) конференциялар,
семинарлар, кеңестер,
дөңгелек үстелдер
өткізу;
Қазақ диаспорасы
өкілдерінің қатысуы-
мен өтетін ақындар-
дың халықаралық мүш-
әйрасы;
Қазақтардың Кіші
Құрылтайы.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігінің
Тіл комитеті

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- проведение не менее 20 общереспубликанских мероприятий (конференций, семинаров, совещаний, круглых столов, конкурсов, смотров), направленных на развитие языков;
- проведение не менее 10 мероприятий (конференций, семинаров, совещаний, круглых столов) по актуальным вопросам соотечественников, проживающих за рубежом;
- проведение 1 фестиваля языков народов Казахстана, способствующего укреплению единства народов Казахстана и 1 фестиваля народного творчества соотечественников, проживающих за рубежом, направленного на развитие и укрепление всесторонних связей с казахской диаспорой;
- разработка 2-х томов серии 15-томного "Толкового словаря казахского языка", обеспечивающих полноценную реализацию лингвистических потребностей граждан республики;
- проведение 6 заседаний терминологической и ономастической комиссий при Правительстве Республики Казахстан для внедрения единой терминологической системы казахского языка и приведения топонимических наименований на территории республики с фонетическими, графическими и лексическими принципами;
- выпуск 3-х номеров специализированного альманаха "Тіл және қоғам", направленных на развитие казахского языка в обществе;
- выпуск 4-х номеров журнала "Балапан" на казахском языке, обеспечивающих удовлетворение запросов детей дошкольного и школьного возраста на казахском языке;
- разработка и выпуск 8-ми номеров бюллетеней Государственной терминологической и ономастической комиссий при Правительстве Республики Казахстан по совершенствованию терминологии и ономастики;
- разработка и издание 2-х номеров специализированного альманаха "Туған тіл", для поддержания постоянных отношений с научными и творческими организациями соотечественников, проживающих за рубежом;
- разработка не менее 7-ми компьютерных программ, направленных на обучение и развитие казахского языка в различных отраслях;
- информационное обеспечение и совершенствование веб-портала на казахском языке;
- проведение 4-х социологических исследований по вопросам государственного языка и соотечественников, проживающих за рубежом;
- приобретение основных средств Республиканскому центру ускоренного обучения государственному языку в целях создания необходимых условий по обучению государственных служащих казахскому языку:
автотранспорт - 1 единица (газель), компьютеры - 45 комплектов, 3 лингафонных класса, копировальных аппаратов - 3 шт., проекторов с экраном - 3 шт., доска для класса - 3 шт., сейфы - 3 шт., переплетный аппарат - 1 шт., офисная мебель - 32 комплекта; Конечный результат:
- Повышение роли государственного языка во всех сферах общественной жизни;
- Развитие языков этнических групп;
- Удовлетворение национально-культурных, духовных и языковых потребностей соотечественников, проживающих за рубежом.
Финансово-экономический результат:
- Средние расходы на проведение мероприятий по развитию государственного языка (конференций, семинаров, смотров и др.) - 1900 тыс. тенге;
- Средние расходы на проведение мероприятий по удовлетворению духовных и языковых потребностей соотечественников - 1465 тыс. тенге;
- Средние расходы на разработку и выпуск учебно-методической и научной литературы, словарей, справочников - 1200 тг.
- Средние расходы на проведение социологических исследований - 1200 тыс. тенге.
- Средние расходы на разработку программных продуктов по развитию государственного языка - 12000 тыс. тенге;
- Средние расходы на разработку программного обеспечения автоматизации перевода текстов - 36322 тыс. тенге;
Своевременность:
- Проведение мероприятий в соответствии с государственными программами функционирования и развития языков и поддержки соотечественников, проживающих за рубежом.
- Проведение мероприятий в соответствии со сроками, установленными планом.
Качество:
- совершенствование уровня владения казахскому языку всех граждан республики;
обеспечение полноценную реализацию языковых потребностей соотечественников, проживающих за рубежом.
Приложение 18
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
- тiлдердi дамытуға арналған жалпы 20-дан кем емес жалпы республикалық iс-шаралар (конференциялар, семинарлар, жиналыстар, дөңгелек үстелдер, конкурстар, байқаулар) өткiзу;
- шетелде тұратын отандастардың өзектi мәселелерiне арналған жалпы 10-нан кем емес iс-шаралар (конференциялар, семинарлар, жиналыстар, дөңгелек үстелдер) өткiзу;
- Қазақстан халықтарының бiрлiгiн нығайтатын Қазақстан халықтарының 1 фестивалiн және шетелде тұратын қазақ диаспорасымен жан-жақты байланысты нығайту мен дамытуға бағытталған отандастардың халықтық шығармашылық 1 фестивалiн өткізу;
- Республика азаматтарының лингвистикалық сұранысын толық қамтамасыз етудi iске асыруға арналған 15 томдық "Қазақ тiлiнiң түсiндiрме сөздiгiнiң" 2 томын әзiрлеу;
- қазақ тiлiнiң бiркелкi терминологиялық жүйесiн ендiру және республика аумағында топонимикалық атауларды фонетикалық, лексикалық, графикалық принциптермен сәйкестендiру үшiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк ономастика және Мемлекеттiк терминология комиссияларының 6 отырыстарын өткiзу;
- қазақ тiлiн қоғамда дамыту үшiн бағытталған "Тiл және қоғам" мамандандырылған альманахтың 3 - номерiн басып шығару;
- мектепке дейiнгi және мектеп жасындағы балаларға арналған қазақ тiлiндегi "Балапан" журналының 4 номерiн шығару;
- терминология мен ономастиканы жетiлдiру үшiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк терминологиялық және мемлекеттiк ономастика комиссияларының 8 бюллетеньдерiн шығару;
- шетелде тұратын отандастардың ғылыми және шығармашылық ұйымдарымен тұрақты қатынасты қолдау үшiн "Туған тiл" мамандандырылған альманахтың 2-номерін басып шығару;
- қазақ тiлiн әр түрлi салаларда үйрету мен енгiзуге бағытталған 7-тен кем емес компьютерлiк бағдарламалар әзiрлеу;
- қазақ тiлiндегi веб-порталды ақпараттық қолдау және жетiлдiру;
- шетелде тұратын отандастар мен мемлекеттiк тiлдiң сұрақтарына арналған 4 әлеуметтiк зерттеулер өткiзу;
- мемлекеттiк қызметкерлерге қазақ тiлiн үйрету үшiн керектi жағдай жасау мақсатында Республикалық мемлекеттiк тiлдi жеделдетiп оқыту орталығына негiзгi активтер сатып алу:
1 автомашина (газель), 45 компьютерлердiң жинақтығы, 3 лингафондық кластар, 3 көшiру аппараттары, экранымен 3 проектор, кластарға арналған 3 тақта, 3 сейф, 1 переплеттiк аппарат, 32 офистiк жиһаздар жинақтығы.
Соңғы нәтиже:
- Қоғамдық өмiрдiң барлық салаларына мемлекеттiк тiлдiң ролiн арттыру;
- Этникалық топтардың тiлдерiн дамыту;
- Шет елдерде тұратын отандастардың ұлттық-мәдени, рухани және тiлдiк қажеттiлiктерiн қанағаттандыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- мемлекеттiк тiлдi дамытудың iс-шараларын (конференциялар, семинарлар, смотрлар, жиналыстар және т.б.) өткiзу шығындарының орташа құны - 1900 мың теңге;
- отандастардың тiлдiк және рухани қажеттiлiктерiн қанағаттандыру iс-шараларын өткiзу шығындарының орташа құны - 1465 мың теңге;
- оқу-әдiстемелiк және ғылыми әдебиеттердi, сөздiктердi, анықтамалықтарды дайындау және шығару шығындарының орташа құны - 1200 мың теңге;
- Әлеуметтiк зерттеулер әзiрлеудiң орташа шығындары - 1200 мың теңге;
- Мемлекеттiк тiлдi дамытуға арналған компьютерлiк бағдарламаларды әзiрлеудiң орташа шығыны - 12000 мың теңге;
- Мәтiндi автоматты түрде аудару компьютерлiк бағдарламаларын әзiрлеудiң орташа шығыны - 36 322 мың теңге;
Уақыттылығы:
- Тiлдердi қолдану мен дамытудың және шет елдерде тұратын отандастарды қолдаудың мемлекеттiк бағдарламаларына сәйкес iс-шаралар өткiзу;
- Жоспарда белгiленген мерзiмдерге сәйкес iс-шаралар өткiзу.
Сапа:
- республика азаматтарының барлығының және шетелдегi отандастардың қазақ тiлiн меңгеру деңгейiн жетiлдiру;
- шетелдерде тұратын отандастардың тiлдiк қажеттiлiктерiн толыққанды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 18-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2008 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение N 72-18
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 - "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие объектов культуры"
на 2006 год
1. Стоимость: 658 800 тысяч тенге (шестьсот пятьдесят восемь миллионов восемьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: отсутствует.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение здорового образа жизни населения, культурного наследия, театральной культуры.
5. Задачи бюджетной программы: развитие инфраструктуры культуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Целевые
трансферты на
развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов Астаны
и Алматы на
развитие
объектов
культуры.
Перечисление целевых
трансфертов на
развитие областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы на развитие
объектов культуры
по перечню и в
пределах сумм
согласно приложению
2 к постановлению
Правительства Рес-
публики Казахстан от
9 декабря 2005 года
N 1228 "О реализации
Закона Республики
Казахстан "О респуб-
ликанском бюджете на
2006 год" на
мероприятия в
соответствии с
утвержденной в
установленном
законодательством
порядке проектно-
сметной документацией
по:
- строительству зоны
кратковременного
отдыха для жителей
города Астаны на
водохранилище реки
Коянды (Заключение
Государственной
экспертизы от
15.07.2004 г. N
321/04) и теннисного
корта в г. Астане
(Заключение
Государственной
экспертизы от
22.12.2004 г. N
2-702/04);
- строительство зда-
ния Карагандинского
казахского областного
драматического театра
им. С. Сейфуллина
(Заключение Государ-
ственной экспертизы
от 15.02.2005 г. N
12-15/05).
в течение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан,
акимы
областей,
городов
Астана и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выполнение объема работ по строительству зоны кратковременного отдыха для жителей города Астана, на водохранилище реки Коянды, теннисного корта в городе Астана и здания Карагандинского Казахского областного драматического театра имени Сакена Сейфуллина.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов культуры.
Финансово-экономический результат: по результатам анализа эффективности реализации проектов.
Своевременность: согласно графику по производству работ и заключенным договорам.
Качество: согласно строительных норм и правил.
Приложение 19
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а

N 72-18 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мәдениет объектiлерiн дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 658 800 мың теңге (алты жүз елу сегiз миллион сегiз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : жоқ.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халықтың салауатты өмiр салтын қамтамасыз ету, мәдени мұралар, театр мәдениетiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мәдениет инфрақұрылымын дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттеріне
мәдениет
объекті-
лерін
дамытуға
берілетін
нысаналы
даму
транс-
ферттері
Мәдени нысандарды
дамыту үшін ҚР
Үкіметінің 2005 жылғы
9 желтоқсандағы N
1228 қаулысының 2-
қосымшасына сәйкес
облыстық бюджеттер,
Астана және Алматы
қалаларының бюджетін
дамыту үшін нысаналы
даму трансферттерді
аудару,»"2006 жылға
арналған республика-
лық бюджет туралы" ҚР
Заңын жүзеге асыруға
сәйкес бекітілген
қабылданған заңнама
бойынша жобалық-
сметалық құжаттарын
іске асыру:
1. Астана қаласының
тұрғындары үшін қыс-
қамерзімді демалыс
аймағы - "Қоянды" су
қоймасының құрылысын
(Мемлекеттік сарапта-
маның 15.07.2004 ж.
N 2-321/04 қорытынды-
сы), Астана қаласындағы теннис
кортының құрылысын
(Мемлекеттік экспер-
тизаның 22.12.2004 ж.
N 2-702/04 қорытынды-
сы).
2. С.Сейфуллин атын-
дағы Қарағанды облыс-
тық қазақ драма теат-
рының ғимаратын салу
(Мемлекеттік сарапта-
маның 15.02.2005 ж.
12-15/05 қорытынды-
сы).
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі,
Астана
мен
Алматы
қалалары-
ның,
облыстар-
дың әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: Астана қаласының тұрғындары үшiн "Қоянды" су қоймасындағы қысқамерзiмдi демалыс аймағының, Астана қаласындағы теннис кортының құрылыс жұмыстарының және С.Сейфуллин атындағы Қарағанды облыстық қазақ драма театрының ғимаратын салу жұмыстарының орындалуы.
Соңғы нәтиже: тұрғындардың салауатты өмiр салтын қалыптастыруы үшiн мәдени нысандарды пайдалануға беру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жобалардың жүзеге асу тиiмдiлiгiне жүргiзiлген талдау қорытындысы бойынша.
Уақыттылығы: жасалған келiсiмшарттар мен жұмыс өндiрiсiне байланысты кестесiне сәйкес.
Сапа: құрылыс нормалары мен ережелерiне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 19-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение N 72-19
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 - "Хранение историко-культурных ценностей"
на 2006 год
1. Стоимость: 607592 тысячи тенге (шестьсот семь миллионов пятьсот девяносто две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1161 "Об утверждении Программы развития сферы культуры на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание условий для развития культуры и сохранения историко-культурного наследия.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление культурно-образовательной и научно-исследовательской деятельности на основе систематической комплектации, изучения и популяризации историко-культурных памятников и предметов музейного значения, материально-техническое, технологическое, организационное, научно-методическое обеспечение процесса изучения и использования культурного национального достояния страны в области музейного дела.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Хранение
историко-
культурных
ценностей
Выполнение услуг по
организации выставок
произведений изобра-
зительного и прик-
ладного искусства,
народного творчест-
ва, антиквариата,
художественных
фотографий;
по обеспечению
сохранности, учета,
комплектования и
реставрации историко
-культурных ценнос-
тей путем выделения
текущих трансфертов
на обеспечение
деятельности Респуб-
ликанских государ-
ственных казенных
предприятий: "Цен-
тральный государст-
венный музей Рес-
публики Казахстан",
"Государственный
музей искусств Рес-
публики Казахстан
имени А. Кастеева",
"Государственная
коллекция уникальных
смычковых музыкаль-
ных инструментов",
"Республиканский
музей книги" и
"Национальный
историко-культурный
заповедник
Ордабасы".
Капитальные транс-
ферты на приобрете-
ние основных средств: в соответ-
ствии с Перечнем,
утвержденным
приказом Министра
культуры и информа-
ции Республики
Казахстан:
"Центральный госу-
дарственный музей
Республики Казахстан",
"Государственный
музей искусств
Республики Казахстан
имени А. Кастеева",
"Государственная
коллекция уникальных
смычковых музыкаль-
ных инструментов",
"Республиканский
музей книги", и
"Национальный
историко-культурный
заповедник
Ордабасы".
Реализация процесса
собирания, система-
тизации, хранения и
исследования памят-
ников истории и
развития ювелирных
искусств и кузнечно-
го мастерства.
Приобретение
основных средств и
техники.
Реализация научно-
методического
обеспечения,
процесса собирания,
систематизации,
хранения и
исследования
памятников истории
и культуры, для
показа истории и
создания музейного
образа государствен-
ности в Казахстане.
Приобретение
основных средств и
техники.
февраль -
декабрь
в течение
года
февраль -
июль
январь -
декабрь
январь -
декабрь
Министерство
культуры
и информации
Республики
Казахстан
Государствен-
ный музей
золота и
драгоценных
металлов
Президентский
центр
культуры
Республики
Казахстан

N 72-19 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 607 592 мың теңге (алты жүз жетi миллион бес жүз тоқсан екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Заңының 33-бабы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1161 "2006-2008 жылдарға арналған мәдениет саласын дамытудағы бағдарламаны бекiту туралы" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мәдениеттi дамытуға және тарихи-мәдени құндылықтарды сақтауға жағдай жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жүйелiк комплектiлеу негiзiнде мәдени-ағарту және ғылыми-зерттеу жұмысын жүзеге асыру, елiмiздiң ұлттық мәдени игiлiгiн музей iсi саласында қолдану мен зерттеу процесiн материалдық-техникалық, технологиялық, ұйымдастырушылық, ғылыми-әдiстемелiк жағынан қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Тарихи-
мәдени
құндылық-
тарды
сақтау
Бейнелеу өнері, қол-
данбалы өнер, халық
шығармашылығы, антик-
вар және көркем фотосурет көрмелерін өткізуді ұйымдастыру бойынша қызмет көрсету;
Тарихи-мәдени құнды-
лықтарды сақтау,
тіркеу, жинақтау және
қайта жөндеуді қамта-
масыз ету бойынша
"Қазақстан Республи-
касының "Орталық
мемлекеттік
мұражайы", "Қазақс-
тан Республикасының
Ә.Қастеев атындағы
Мемлекеттік өнер
мұражайы", "Музыкалық
үрмелі аспаптардың
бірегей коллекциясы-
ның Мемлекеттік
музейі", "Республика-
лық кітап музейі"
және "Ордабасы
Ұлттық-тарихи-мәдени
қорығының" республи-
калық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорын-
дарының жұмысын қам-
тамасыз етуге ағымда-
ғы трансферттер бөлу.
Қазақстан Республи-
касы Мәдениет және
ақпарат министрлігі-
нің бұйрығымен бекі-
тілген Тізбеге сәйкес
негізгі құралдарды
сатып алу үшін бері-
лген күрделі транс-
ферттер:
-»"Қазақстан Респуб-
ликасының Орталық
мемлекеттік мұражай-
ына", "Қазақстан
Республикасының
Ә.Қастеев атындағы
Мемлекеттік өнер
мұражайына", "Музыка-
лық үрмелі аспаптар-
дың бірегей коллек-
циясына", "Республи-
калық кітап
мұражайы", "Ордабасы
ұлттық тарихи-мәдени
қорығына".
- Зергерлік өнер мен
ұсталық шеберлікті
дамыту мақсатында
тарихи ескерткіштерді
сақтау және зерттеу,
жүйелендіру, жиналуын
жүзеге асыру.
Негізгі активтер мен
техникаларды сатып
алу.
Қазақстанда мемлекет-
тік мұражай бейнесін
жасау және тарихын
көрсету үшін тарих
және мәдениет ескерт-
кіштерін жинау, жүйе-
леу, сақтау және
зерттеу үрдістерін
ғылыми әдістемелік
қамтамасыз етуді жү-
зеге асыру.
Негізгі активтер мен
техникаларды сатып
алу.
ақпан-
желтоқ-
сан
жыл
бойы
ақпан-
шілде
қаңтар-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Мемлекет-
тік алтын
және
бағалы
металдар
мұражайы
Қазақстан
Республи-
касы
Президен-
тінің
мәдени
орталығы

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- проведение 250 лекций по музееведению;
- проведение 4100 экскурсий;
- издание 150 научных статей в области музееведения;
- участие в 30 международных научно-практических конференциях;
- участие в 5 международных научных форумах;
- участие в 15 международных научно-практических семинарах;
- проведение 400 научных консультаций по вопросам музееведения;
- проведение 110 тематических выставок;
- участие в 3-х научно-теоретическом симпозиуме;
- проведение 35 передвижных выставок;
- проведение 27-и других мероприятий (круглые столы и т.д.);
- реставрация 1000 экспонатов.
Приобретение Государственному музею золота и драгоценных металлов экспонатов для пополнения фондов, копии "Золотого человека" для экспонирования и мини типографии для издательской деятельности.
Приобретение Президентскому центру культуры Республики Казахстан экспонатов для пополнения фондов и проектора, компьютеров для графической работы и баз данных, телевизоров, сервера для технического оснащения.
Конечный результат: проведение культурно-образовательной и научно-исследовательской деятельности на основе систематической комплектации, изучения и популяризации историко-культурных памятников и предметов музейного значения.
Финансово-экономический результат: средние расходы на обеспечение сохранности одного экспоната - 2026 тенге.
Своевременность: выполнение мероприятий согласно утвержденному графику работы.
Качество: повышение культурного, духовного уровня населения Республики и ознакомление мировой общественности с уникальным историко-культурным наследием Казахстана.
Приложение 20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 - "Обеспечение сохранности памятников историко-культурного наследия"
на 2006 год
1. Стоимость: 849933 тысячи тенге (восемьсот сорок девять миллионов девятьсот тридцать три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года N 56-1 "О культуре"; статьи 34 и 36 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия"; Государственная программа "Культурное наследие" на 2004-2006 годы", утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 13 января 2004 года N 1277; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2003 года N 1052 "О создании государственного учреждения "Государственный историко-культурный и природный заповедник-музей "Тамгалы" в Алматинской области; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2004 года N 1009 "Программа "Возрождение древнего Отрара" на 2005-2009 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан".

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
- мұражай тану жөнiнде 250 лекция өткiзу;
- 4100 экскурсия өткiзу;
- мұражайтану саласында 150 ғылыми мақала шығару;
- 30 халықаралық ғылыми-практикалық конференцияға қатысу;
- 5 халықаралық ғылыми-форумға қатысу.
- 15 халықаралық ғылыми-практикалық семинарға қатысу;
- мұражай тану мәселесi бойынша 400 ғылыми кеңес өткiзу;
- 110 тақырыптық көрме өткiзу;
- 3 ғылыми теориялық симпозиумға қатысу;
- 35 жылжымалы көрме өткiзу;
- 27 басқа iс-шаралар өткiзу (дөңгелек үстелдер және т.б.);
- 1000 экспонатты қалпына келтiру.
Алтын және бағалы металдар мемлекеттiк мұражайына қорларды толықтыру үшiн экспонаттар, экспонаттау үшiн "Алтын адам" көшiрмесiн, баспа қызметi үшiн шағынтипография сатып алу;
Қазақстан Республикасы Президенттiк мәдени орталығына проекторлар, графикалық жұмыстарға арналған компьютерлер, телевизорлар, серверге арналған техникалық құралдар және қорларын толықтыру үшiн экспонаттар сатып алу.
Соңғы нәтиже: мұражайлық мәндегi және тарихи мәдени ескерткiштердi танымалдандыру және жүйелi комплектiлеу негiзiнде мәдени-ағарту және ғылыми зерттеу қызметiн жүргiзу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бiр экспонаттың сақталуын қамтамасыз етудiң орташа шығыны - 2026 теңге.
Уақыттылығы: iс-шараларды бекiтiлген жұмыс кестесiне сәйкес атқару.
Сапасы: республика халқының мәдени-рухани деңгейiн арттыру және Қазақстанның ерекше тарихи-мәдени мұраларымен әлемдiк қауымдастықты таныстыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 26 маусымдағы
N 470a қаулысына 20-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-20 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Тарихи-мәдени мұра ескерткiштерiн сақтауды қамтамасыз ету"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 849 933 мың теңге (сегiз жүз қырық тоғыз миллион тоғыз жүз отыз үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабы , 1992 жылғы 2 шiлдедегi "Тарихи-мәдени мұраны қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 34 және 36-баптары , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 13 қаңтарда N 1277 Жарлығымен бекiтiлген "2004-2006 жылдарға арналған "Мәдени мұра" мемлекеттiк бағдарламасы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 14 қазандағы N 1052 Алматы облысында "Тамғалы" мемлекеттiк тарихи-мәдени және табиғи мұражай-қорығы" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 30 қыркүйектегi N 1009 "2005-2009 жылдарға арналған "Ежелгi Отырарды жаңғырту" бағдарламасы" қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi" қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности памятников истории и культуры, входящих в состав музеев-заповедников, воссоздание и сооружение памятников истории и культуры, эффективное использование культурного наследия страны, развитие туризма.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение государственного учета памятников и памятных мест, выявление новых памятников, проведение археологических экспедиций и экскурсий, воссоздание памятников. Реставрация, консервация и сооружение памятников истории и культуры.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мұражай-қорықтардың құрамына кiретiн мәдениет тарихи ескерткiштерiнiң сақталуын қамтамасыз ету, тарихи және мәдени ескерткiштердi салу және жаңғырту, елдiң мәдени мұрасын тиiмдi пайдалану, туризмдi дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : ескерткiштер мен еске алу орындарын мемлекеттiк есепке алуды қамтамасыз ету, жаңа ескерткiштердi анықтау, археологиялық экспедициялар мен экскурсияларды жүргiзу, тарихи және мәдени ескерткiштердi салу және консервациялау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
прог
раммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Обеспечение
сохранности
памятников
историко-
культурного
наследия
2
100
Обеспечение
сохранности
памятников
историко-
культурного
наследия
Сохранение
археологических и
архитектурных памят-
ников истории и
культуры, находящих-
ся на территории
Отрарского государ-
ственного археологи-
ческого заповедника-
музея.
Приобретение
основных активов и
технического обору-
дования.
Сохранение
археологических и
архитектурных памят-
ников истории и
культуры, находящих-
ся на территории
Национального
историко-культурного
и природного
заповедника
"Улы-Тау".
Приобретение
основных активов и
технического обору-
дования.
Сохранение
археологических и
архитектурных
памятников истории
и культуры, находя-
щихся на территории
историко-культурного
заповедника-музея
"Азрет-Султан".
Приобретение
основных активов.
Сохранение
археологических и
архитектурных памят-
ников истории и
культуры, находящих-
ся на территории
Государственного
историко-культурного
и литературно-
мемориального
заповедника-музея
Абая "Жидебай -
Борили".
Проведение ремонта
объектов.
Приобретение
основных активов
и технического
оборудования.
Сохранение
археологических и
архитектурных памят-
ников истории и
культуры, находящих-
ся на территории
Государственного
историко-культурного
заповедника-музея
"Памятники древнего
Тараза".
Приобретение
технического
оборудования.
Сохранение
археологических и
архитектурных
памятников истории
и культуры,
находящихся
на территории
Государственного
историко-культурного
и природного
заповедника-музея
"Тамгалы".
Приобретение
основных активов и
техники.
в течение
года
Министерство
культуры
и информации
Республики
Казахстан
Отрарский
государствен-
ный археоло-
гический
заповедник-
музей
Национальный
историко-
культурный и
природный
заповедник
"Улы-Тау".
Государствен-
ный историко-
культурный
заповедник-
музей "Азрет-
Султан"
Государствен-
ный историко-
культурный и
литературно-
мемориальный
заповедник-
музей Абая
"Жидебай -
Борили".
Государствен-
ный историко-
культурный
заповедник-
музей
"Памятники
древнего
Тараза".
Государствен-
ный историко-
культурный и
природный
заповедник-
музей
"Тамгалы"
3
101
Восстановление
памятников
историко-
культурного
наследия
Выполнение работ по
ремонту и реставра-
ции старинных
мечетей, историчес-
ких комплексов,
мавзолеев в рамках
Государственной
программы
"Культурное
наследие" на 2004-2006 годы.
Реставрация и
консервация золотых
изделий из
могильника Берел в
Восточно-Казахстан-
ской области.
Воссоздание
комплекса
"Резиденция хана
Абылая" в Северо-
Казахстанской
области.
февраль-
декабрь
Министерство культуры
и информации
Республики
Казахстан
4

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Тарихи-
мәдени
мұра
ескерт-
кіштерін
сақтауды
қамтама-
сыз ету
2
100
Тарихи-
мәдени
мұра
ескерт-
кіштерін
сақтауды
қамтама-
сыз ету
Отырар мемлекеттік
археологиялық
мұражай-қорығының
аумағында орналасқан
археологиялық және
архитектуралық тарихи
және мәдени ескерт-
кіштерді сақтау.
Негізгі активтерді
және техникалық
қондырғыларды сатып
алу.
"Ұлытау" Ұлттық
тарихи-мәдени және
табиғи қорығының
аумағында орналасқан
археологиялық және
архитектуралық тарихи
және мәдени ескерт-
кіштерді сақтау.
Негізгі активтерді
және техникалық қон-
дырғыларды сатып алу.
"Әзірет Сұлтан"
мемлекеттік тарихи-
мәдени мұражай-қоры-
ғының аумағында орна-
ласқан археологиялық
және архитектуралық
тарихи және мәдени
ескерткіштерді
сақтау.
Негізгі активтерді және техникалық қондырғыларды
сатып алу.
"Жидебай-Бөрілі"
мемлекеттік тарихи-
мәдени және әдеби-
мемориалдық Абай
мұражай-қорығының
аумағында орналасқан
археологиялық және
архитектуралық тарихи
және мәдени ескерт-
кіштерді сақтау.
Нысандарға жөндеу
жүргізу.
Негізгі активтер мен техникалық қондырғылар сатып алу.
"Көне Тараз ескерт-
кіштері" мемлекеттік
тарихи-мәдени
мұражай-корығының
аумағында орналасқан
археологиялық және
архитектуралық және
мәдени ескерткіштерді
сақтау. Техникалық
қондырғыларды сатып
алу.
Тамғалы" мемлекеттік
тарихи-мәдени және
табиғи мұражай-қоры-
ғының аумағында орна-
ласқан археологиялық
және архитектуралық
тарихи және мәдени
ескерткіштерді сақтау.
Негізгі активтерді
және техниканы сатып
алу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Отырар
мемлекет-
тік
археоло-
гиялық
мұражай-
қорығы
"Ұлытау"
Ұлттық
тарихи-
мәдени
және
табиғи
қорығы
"Әзірет
Сұлтан"
мемлекет-
тік
тарихи-
мәдени
мұражай-
қорығы
"Жидебай-
Бөрілі"
мемлекет-
тік
тарихи-
мәдени
және әдеби-
мемориал-
дық Абай
мұражай-
қорығы
"Көне
Тараз
ескерт-
кіштері"
мемлекет-
тік
тарихи-
мәдени
мұражай-
қорығы
"Тамғалы"
мемлекет-
тік
тарихи-
мәдени
және
табиғи
мұражай-
қорығы
3
101
Тарихи-
мәдени
мұра
ескерт-
кіштерін
қалпына
келтіру
2004-2006 жылдарға
арналған "Мәдени
мұра" мемлекеттік
бағдарламасы шеңбе-
рінде ескі мешіттер-
ді, тарихи кешендер-
ді, мавзолейлерді
жөндеу және жаңғырту
жөніндегі жұмыстарды
жүргізу.
Шығыс Қазақстан
облысындағы Берел
мазаратының алтын
бұйымдарын жөндеу
және консервациялау.
Солтүстік Қазақстан
облысындағы "Абылай
хан резиденциясы"
кешенін қайта жасау.
ақпан-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
4

102
Создание системы
изучения
культурного
наследия
казахского
народа
Определение границ
территории и зон
охраны объектов
культурного и
смешанного наследия,
включенных в
Предварительный
список ЮНЕСКО;
Создание базы
данных потенциальных
объектов Всемирного
наследия, состоящих
в предварительном
списке ЮНЕСКО;
Уточнение и
пересмотр имеющихся
списков памятников
истории и культуры
Казахстана, подго-
товка материалов для
издания Государст-
венного списка
памятников истории
и культуры всемир-
ного, республикан-
ского и местного
значения.
Подготовка к изданию
Свода памятников
истории и культуры
по Акмолинской,
Актюбинской, Павло-
дарской областям.
февраль-
декабрь
Министерство культуры
и информации
Республики
Казахстан
5
103
Сооружение
памятников
историко-
культурного
наследия
Установка памятника
Абаю Кунанбаеву в
г. Москве с
благоустройством
территории.
Установка стелы
воинам в г. Минске.
февраль-
декабрь
Министерство культуры
и информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- Отрарский государственный археологический заповедник-музей: приобретение сканера, цифрового фотоаппарата, комплекты компьютерного оборудования - 3 комплекта;
- Национальный историко-культурный и природный заповедник "Улы-Тау": приобретение фотоаппарата, видеокамеры, витрин для экспонатов - 4 штуки;
- Государственный историко-культурный заповедник-музей "Азрет-Султан": приобретение экспонатов для пополнения фонда - 300 единиц.
- Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный заповедник-музей Абая "Жидебай - Борили": приобретение термоклеевой переплетной машины, экспонатов - 12 единиц, видеопроектора для показа экспонатов музея.
- Государственный историко-культурный заповедник-музей "Памятники древнего Тараза": приобретение видеокамеры, факса для получения и отправления информации, связанной с деятельностью музея, радиотелефоны для работы дальнего действия - 2 штуки.
- Государственный историко-культурный и природный заповедник-музей "Тамгалы": приобретение цифровой камеры, цифрового фотоаппарата, пожарных щитов, емкости для горюче-смазочных материалов, видеопроектора, копировального аппарата, радио телефона, компьютеров - 6 комплектов, факса.
Проведение ремонта объектов Государственного историко-культурного и литературно-мемориального заповедника-музея Абая "Жидебай - Борили".
Проведение реставрации и консервации 2-х старинных мечетей: архитектурно-художественного музея "Жаркентская мечеть" в Алматинской области (XIX в.), одноминаретной и двухминаретной мечети в городе Семипалатинске, XIX век.
Проведение реставрации и консервации 5 исторических комплексов: комплекс "Жидебай-Борили" (в селе Жидебай) XIX век Восточно-Казахстанской области; дворцовый комплекс Акыртас в Жамбылской области (VI-VIII вв.); комплекс Ханской ставки Букеевской Орды (здание казначейства, женской гимназии, оружейной палаты и др. в Западно-Казахстанской области); архитектурно-культовый комплекс в с. Турбат Южно-Казахстанской области, ХIII-ХVI века (мавзолеи Исхак-Ата и Джабраил-Ата); дворцово-замковый комплекс Баба-Ата, (VI-ХIХ век);

102
Қазақ
халқының
мәдени
мұрасын
зерттеу
жүйесін
құру
ЮНЕСКО-ның алдын-ала
тізіміне кірген
мәдени және аралас
мұра нысандарын қор-
ғау аумақтары мен
аймақтары шекараларын
анықтау;
ЮНЕСКО-ның алдын-ала
тізіміндегі
Дүниежүзілік мұрала-
рының ықтимал нысан-
дары деректер базасын жасау;
Қазақстанның тарихи
мен мәдени ескерткіш-
терінің қолда бар
тізімдерін нақтылау
және қайта қарау,
дүниежүзілік, респуб-
ликалық және жергі-
лікті мәні бар тарих
және мәдениет ескерт-
кіштерінің мемлекет-
тік тізімін басып
шығару үшін материал-
дар әзірлеу.
Ақмола, Ақтөбе және Павлодар облыстары бойынша тарих және мәдениет ескерткіштері жинағын
баспаға әзірлеу.
ақпан-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
5
103
Тарихи-
мәдени
мұра
ескерт-
кіштерін
салу
Мәскеу қаласында Абай
Құнанбаевқа ескерткіш
орнату, аумағын
көріктендіру.
Минск қаласында
жауынгерлерге стела
орнату.
ақпан-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
- Отырар мемлекеттiк археологиялық мұражай-қорығы: сканер, сандық фотоаппарат, компьютер қондырғыларының комплектi сатып алу - 3 комплект.
- "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи қорығы: фотоаппарат, бейнекамера, экспонаттарға арналған сөрелер сатып алу - 4 дана.
- "Әзiрет Сұлтан" мемлекеттiк тарихи-мәдени мұражай қорығы: қорды толықтыру үшiн экспонаттар сатып алу - 300 дана.
- "Жидебай-Бөрiлi" Абай мемлекеттiк тарихи-мәдени және әдеби-мемориалды мұражай-қорығы: терможелiмдегiш беттеу машинасын, экспонаттар - 12 бiрлiк, мұражай экспонаттарын көрсету үшiн бейнепроектор сатып алу.
- "Ежелгi Тараз ескерткiштерi" мемлекеттiк тарихи-мәдени мұражай-қорығы: бейнекамера, мұражай қызметiне байланысты ақпараттарды жiберу мен қабылдауға арналған факс, алыстан жұмыс iстеуге арналған радиотелефон сатып алу - 2 дана.
- "Тамғалы" мемлекеттiк тарихи-мәдени және табиғи мұражай-қорығы: сандық камера, сандық фотоаппарат, өрт сөндiру шиттерiн, жанар-жағар майға арналған ыдыстар, бейнепроектор, көшiру аппаратын, радио телефон, компьютерлер сатып алу - 6 комплект, факс.
"Жидебай-Бөрiлi" Абай мемлекеттiк тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық мұражай-қорығы нысандарына жөндеу жүргiзу.
2 көне мешiтке қалпына келтiру және консервациялау жүргiзу: Алматы облысындағы Жаркент архитектуралық-көркем мұражай (XIX ғ.), Семей қаласындағы бiрмұнаралы және екiмұнаралы мешiттер (ХIХ ғ.).
5 тарихи кешенге қалпына келтiру және консервациялау жүргiзу:
Шығыс Қазақстан облысындағы "Жидебай-Бөрілi" кешенi XIX ғ. (Жидебай ауылында), Жамбыл облысындағы Ақыртас сарай кешенi (VI-VIIIғ.); Бөкей Ордасындағы Хан сарайы кешенi (Батыс Қазақстан облысындағы қазынашылық, әйелдер гимназиясы, қару-жарақ палатасы және т.б. ғимарат); Оңтүстiк Қазақстан облысы Тұрбат ауылындағы архитектуралық-мәдени кешен, XIII-XVI ғ. (Ысқақ ата және Жәбрейiл ата мавзолейлерi); Баба ата қорғанды-сарай кешенi, (VI-XIX ғ.);

Проведение реставрации и консервации 3-х мавзолеев в рамках Государственной программы "Культурное наследие" на 2004-2006 годы: мавзолей Асан-Ата в Кызылординской области; реконструкция кровли и ремонт отдельных участков облицовки и отделки Мавзолея Ходжа Ахмеда Яссауи, XIV век; завершение реставрационных работ мавзолея Арыстанбаб.
Воссоздание комплекса "Резиденция хана Абылая" в г. Петропавловске.
Проведение реставрации и консервации золотых археологических изделий из могильника Берел в Восточно-Казахстанской области.
Изготовление и установка в городе Москве памятника Абаю Кунанбаеву с благоустройством территории.
Установка стелы воинам-казахстанцам погибшим за освобождение Белоруссии в годы Великой отечественной войны в г. Минск;
Создание системы изучения культурного наследия казахского народа по 4 направлениям, предусматривающим: определение границ территории и зон охраны объектов культурного и смешанного наследия; создание базы данных потенциальных объектов Всемирного наследия; уточнение и пересмотр, имеющихся списков памятников истории и культуры; историко-технологическое исследование, сбор и систематизация данных по строительным материалам памятников архитектуры.
Конечный результат: Сохранность и возрождение национальной культуры связанной с изучением, охраной, использованием и пропагандой культурного наследия страны, преемственностью развития и возрождения историко-культурных традиций, предусматривающих меры по обобщению многовекового опыта национальной литературы и письменности, путем научного изучения и издания серии трудов.
Финансово-экономический результат: Средняя стоимость затрат на реставрационные работы 1 объекта 29,6 млн. тенге.
Своевременность: Выполнение реставрационных работ, восстановление, консервация, приобретение основных активов, своевременное сооружение памятников, постоянное хранение, учет и популяризация памятников историко-культурного наследия, согласно утвержденному графику.
Качество: Сохранение и развитие многовековых традиций, древних памятников истории и культуры.
Приложение 21
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-21
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 - "Производство национальных фильмов"
на 2006 год
1. Стоимость: 1120423 тысячи тенге (один миллиард сто двадцать миллионов четыреста двадцать три тысячи тенге).

"2004-2006 жылдарға арналған "Мәдени мұра" мемлекеттiк бағдарламасы шеңберiнде 3 мавзолейлердi жөндеу және жаңғыртуды жүргiзу: Қызылорда облысындағы Асан ата мавзолейi; Қожа Ахмет Яссауи мавзолейiнiң кейбiр өңделген бөлiмшелерiн жөндеу және шатырын қалпына келтiру, XIV ғ.; Арыстанбаб мавзолейiнiң қалпына келтiру жұмыстарын аяқтау.
Петропавловск қаласындағы "Абылай хан резиденциясы" кешенiн қайта жасау.
Шығыс Қазақстан облысындағы Берел мазаратының археологиялық алтын бұйымдарын жөндеу және консервациялауды жүргiзу.
Мәскеу қаласында Абай Құнанбаев ескерткiшiн әзiрлеу және орнату, аумағын көрiктендiру.
Минск қаласында Ұлы отан соғысы жылдарында Белоруссияны азат етуде қайтыс болған қазақстандық әскерлерге стелла орнату.
4 бағыт бойынша қазақ халқының мәдени мұрасын зерттеу жүйесiн құру: мәдени және аралас мұра нысандарын қорғау аумақтары мен аймақтарының шекараларын анықтау; Дүниежүзiлiк мұраларының ықтимал нысандары деректер базасын жасау; тарихи және мәдени ескерткiштердiң қолда бар тiзiмдерiн нақтылау және қайта қарау; архитектуралық ескерткiштердiң құрылыс материалдары жөнiндегi мәлiметтердi жинақтау және жүйелеу, тарихи-технологиялық зерттеу.
Соңғы нәтиже: елдiң мәдени мұрасын зерттеу, қорғау, пайдалану мен насихаттауға байланысты ұлттық мәдениеттiң сақталуы мен жаңғыруы, еңбектер серияларын ғылыми зерттеу және басып шығару жолымен ұлттық әдебиет және жазбаның көпғасырлық тәжiрибесiн жинақтау жөнiндегi шараларды қарастыратын тарихи-мәдени дәстүрдi жаңғырту және дамытуды жалғастыру.
Қаржылық экономикалық нәтиже: 1 нысанды жөндеудiң орташа шығын құны 29,6 млн.теңге.
Уақыттылығы: бекiтiлген кестеге сәйкес жөндеу жұмыстарын орындау, қалпына келтiру, консервациялау, негiзгi активтердi сатып алу, ескерткiштердi уақытында жасау, үнемi сақтау, тарихи-мәдени мұра ескерткiштерiн тiркеу және танымал ету.
Сапасы: тарих және мәдениет көне ескерткiштерiнiң көпғасырлық дәстүрлерiн сақтау және дамыту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 21-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-21 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Ұлттық фильмдер шығару"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1120423 мың теңге (бiр миллиард бiр жүз жиырма миллион төрт жүз жиырма үш мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года N 56-1 "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие национальной кинематографии, удовлетворение духовных, культурно-эстетических потребностей населения республики, укрепление международного имиджа национальных фильмов.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение развития национального киноискусства путем создания кинопроизведений различных видов и жанров, отражающих историю, современную жизнь и перспективы развития государства, общества и личности;
освоение тем кинематографии, ориентированных на гуманистические идеалы, нравственность и патриотизм, отображение глубоких философско-духовных основ и ценностей, выработанных в ходе многовековой истории казахского народа;
отображение средствами документального, художественного, анимационного кино современных достижений казахстанского народа в социально-общественной, политической, экономической, культурной жизни;
консолидация и объединение творческой интеллигенции для создания кинопроизведений, воссоздающих образ Современника с жизнеутверждающей позицией.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Производство
национальных
фильмов
Производство перехо-
дящих художественных
фильмов:
"Меч Махамбета",
"Мустафа Шокай",
"Баллада забытых
лет", "Ангелочек",
комедия "Ауылым",
"Час волка".
Производство
художественных,
документальных
и анимационных
(мультипликационных)
фильмов, фильмов -
дебютов в
соответствии с
Тематическим планом,
утвержденным
приказом Министра
культуры и информа-
ции Республики
Казахстан.
Обеспечение непре-
рывного кинотехноло-
гического процесса
- закупка и
использование сырья
и материалов для
съемок, проявки,
печати фильмовых
материалов, а также
для обеспечения
хранения исходных
фильмовых материалов
и фильмокопий.
Дубляж фильмов.
Формирование
сценарного резерва.
Хранение националь-
ных фильмов.
Тиражирование и
дистрибьюция
национальных фильмов
- печать необходимо-
го количества копий
фильмов, выпускаемых
в прокат и на
продажу.
январь-
декабрь
Министерство
культуры
и информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Увеличение фильмового фонда новыми фильмами, отражающими социально-экономическое развитие страны средствами кинематографии и направленных на реализацию государственной политики Казахстана в сфере культуры.
Продолжение работы по производству 6 переходящих художественных фильмов, включающих произведения на историческую тематику, экранизация классической казахской литературы и фильмы на современную тематику.
Создание 9 документальных фильмов, воссоздающих средствами документального кино образ, истории жизни и деятельности выдающихся личностей сынов казахского народа, отражающих исторические события, имеющие непреходящее значение в истории становления суверенного Казахстана.
Создание 2-х фильмов-дебютов.
Создание 3-х анимационных фильмов, для детей и юношества, воспитывающих молодое поколение в духе патриотизма, гуманистических идеалов и ценностей, выработанных казахским народом в ходе многовековой истории.
Конечный результат:
Повышение роли национальных фильмов в идеологическом воспитании населения Республики. Повышение культурного уровня населения, продвижение средствами кинематографии имиджевой политики государства на международной арене.
Финансово-экономический результат: Средняя стоимость производства художественного фильма 154 500,0 тыс. тенге, средняя стоимость производства документального фильма 3300,0 тыс. тенге, средняя стоимость производства анимационного фильма 10 000,0 тыс. тенге, средняя стоимость производства фильма-дебюта 20 000,0 тыс. тенге.
Своевременность: Своевременное исполнение государственного заказа по производству национальных фильмов согласно тематическому плану.
Качество: Участие в международных фестивалях, кинофестивалях и конкурсах.
Приложение 22
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ұлттық кинематографияны дамыту, республика тұрғындарының мәдени-эстетикалық, рухани қажеттiлiгiн қанағаттандыру, ұлттық фильмдердiң халықаралық имиджiн нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттiң, қоғам мен тұлғаның даму болашағы мен бүгiнгi күнгi жағдайын, тарихын бейнелейтiн әралуан түрдегi және жанрдағы киношығармашылығын жасау жолы арқылы ұлттық киноөнерiн дамытуды қамтамасыз ету;
қазақ халқының сан ғасырлық тарихы барысында қалыптасқан терең философиялық-рухани негiздерi мен құндылықтарын бейнелеу, гуманистiк идеалдарға, адамгершiлiк пен патриотизмге негiзделген кинематографиялық тақырыптарды игеру;
әлеуметтiк-қоғамдық, саяси, экономикалық, мәдени өмiрдегi қазақ халқының қазiргi жетiстiктерiн деректi, көркем, анимациялық кино құралдары арқылы көрсету;
өмiрдi дәлелдететiн ұстанымды Замандас бейнесiн бейнелейтiн киношығарма жасау үшiн шығармашыл зиялыларды бiрiктiру және шоғырландыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Ұлттық
фильмдер
шығару
Ауыспалы көркем
фильмдер өндірісі:
"Махамбет қанжары";
"Мұстафа Шоқай", "Ұмыт жылдар балладасы", "Періште", "Ауылым"
комедиясы, "Қасқыр
сағаты".
Қазақстан Республикасы
Мәдениет, ақпарат
және спорт министрлі-
гінің бұйрығымен бе-
кітілген тақырыптық
жоспарға сәйкес көр-
кем деректі және ани-
мациялық (мультипли-
кациялық) фильмдерді,
дебют-фильмдерді
шығару.
Үздіксіз кинотехноло-
гиялық үрдісті қамта-
масыз ету - фильм
түсіруге, шығаруға
және басуға арналған,
сондай-ақ алғашқы
фильм материалдары
мен фильм көшірмеле-
рін сақтауды қамтама-
сыз етуге арналған
шикізат пен материал-
дарды сатып алу.
Фильмдерді дубляждау.
Сценарийлік резервті
қалыптастыру.
Ұлттық фильмдерді
сақтау.
Ұлттық фильмдерді
таралымдау және дист-
рибьюциялау - жалға
беруге және сатуға
шығарылатын фильмдер-
дің қажетті мөлшерін
көшіру.
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: Мәдениет саласында Қазақстанның мемлекеттiк саясатын жүзеге асыруға бағытталған және кинематография құралдары арқылы елдiң әлеуметтiк экономикалық дамуын көрсететiн жаңа фильмдермен фильм қорын молайту.
Тарихи тақырыптағы, классикалық қазақ әдебиетiнiң шығармаларын және қазiргi заман тақырыбындағы фильмдердi экранизациялау шығармалары енгiзiлген 6 ауыспалы көркем фильм шығару жөнiндегi жұмыстарды жалғастыру.
Тәуелсiз Қазақстанның қалыптасу тарихында қайталанбас маңызы бар тарихи оқиғаларды бейнелейтiн қазақ халқының кемеңгер тұлғалы ұлдарының өмiрi және қызмет тарихын деректi кино құралдары арқылы бейнелейтiн 9 деректi фильм шығару.
2 дебюттiк фильм шығару.
Қазақ халқының сан ғасырлық тарихы барысында қалыптастырған гуманистiк патриоттық идеалдар мен құндылықтар тұрғысында жас ұрпақты отансүйгiштiк рухта тәрбиелейтiн балалар мен жас өспiрiмдерге арналған 3 анимациялық фильм шығару.
Соңғы нәтиже: Республика тұрғындарының идеалогиялық тәрбиесiнде ұлттық фильмдердiң рөлiн арттыру. Халықаралық аренада мемлекеттiң имидждiк саясатын киноматография құралдарымен жылжыту, тұрғындардың мәдени деңгейiн көтеру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Көркем фильмдi шығарудың орташа құны - 154 500,0 мың теңге, деректi фильмдi шығарудың орташа құны - 3300,0 мың теңге, анимациялық фильмдi шығарудың орташа құны - 10000,0 теңге, дебюттiк-фильм шығарудың орташа құны - 20000,0 мың теңге.
Уақыттылығы: Тақырыптық жоспарға сәйкес ұлттық фильмдердi түсiру жөнiндегi мемлекеттiк тапсырысты уақытында орындау.
Сапасы: Халықаралық фестивальдарға, кинофестивальдар мен байқауларға қатысу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 22-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение N 72-22
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 - "Обеспечение сохранности архивного фонда"
на 2006 год
1. Стоимость: 290034 тысячи тенге (двести девяносто миллионов тридцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия", Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О национальном архивном фонде и архивах", Закон Республики Казахстан от 20 декабря 2004 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и бюджетных отношений", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1999 года N 1538 "Об утверждении Положения о Национальном архивном фонде Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года N 578 "Об утверждении Положения о Государственном страховом фонде копий документов", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2004 г. N 445 "О создании государственных учреждений Комитета по управлению архивами и документацией Министерства культуры Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2005 г. N 183 "О создании государственного учреждения "Национальный центр археографии и источниковедения Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимита штатной численности государственных учреждений, подведомственным центральным исполнительным органам".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности историко-документального наследия народа Казахстана и его использования в целях развития науки, культуры, удовлетворения запросов государства.
5. Задачи бюджетной программы: пополнение, обеспечение сохранности, государственный учет и специальное использование документов Национального архивного фонда Республики Казахстан, ведение научно-исследовательской и научно-методической работы в области архивного дела, документоведения с управленческой, аудиовизуальной и научно-технической документацией.

N 72-22 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Мұрағат қорын сақтауды қамтамасыз ету"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 290 034 мың теңге (екi жүз тоқсан миллион отыз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi "Тарихи-мәдени құндылықтарды қорғау және пайдалану туралы" Заңы ; 1998 жылғы 22 желтоқсандағы "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы , 2004 жылғы 20 желтоқсандағы "ҚР кейбiр заңнамалық актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы , 1999 жылғы 7 қазандағы N 1538 "Қазақстан Республикасы Ұлттық мұрағат қоры туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы , 2002 жылғы 28 мамырдағы N 578 "Құжаттар көшiрмелерiнiң мемлекеттiк сақтандыру қоры туралы ереженi бекiту туралы" ҚР Үкiметiнiң қаулысы , 2004 жылғы 21 сәуiрдегi N 445 "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгі Мұрағаттар мен құжаттаманы басқару жөнiндегi Комитеттiң мемлекеттiк мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы , 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi жөнiндегi" ҚР Үкiметiнiң қаулысы , 2005 жылғы 1 наурыздағы N 183 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi Ақпарат және мұрағат комитетiнiң Археография және деректану Ұлттық орталығы" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" ҚР Үкiметiнiң қаулысы , 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214 "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарға қарайтын мемлекеттiк мекемелер санының лимиттiк штатын бекiту" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан халықтарының тарихи-деректi мұраларын сақтауды қамтамасыз ету және оның ғылым, мәдениет даму мақсатында қолдану, мемлекеттiк сұранысты өтеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасы Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын арнайы қолдану және мемлекеттiк есепке алу, сақталуын, толықтырылуын қамтамасыз ету, мұрағат iсi, құжаттану саласында басқару, дыбыстық бейнелiк және ғылыми-техникалық құжаттамамен ғылыми-зерттеу мен ғылыми-әдiстемелiк жұмыстар жүргiзу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
грам мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Обеспечение
сохранности
архивного
фонда
2
100
Обеспечение
сохранности
архивных
документов
Обеспечение: хранения
документов Националь-
ного архивного фонда
Республики Казахста-
на, отложившихся в
деятельности цен-
тральных законода-
тельных, исполнитель-
ных, судебных органов
и других республикан-
ских юридических лиц;
организации специаль-
ного использования,
публикации и научной
информации по доку-
ментам своего профиля
в Центральном госу-
дарственном архиве
Комитета информации
и архивов Министерст-
ва культуры и инфор-
мации Республики
Казахстан.
Приобретение основных
средств.
Приобретение немате-
риальных активов.
Капитальный ремонт
здания Центрального
государственного
архива согласно
проектно-сметной
документации и
заключению государ-
ственной экспертизы.
Обеспечение: хране-
ния, научной разра-
ботки и использования
кинофотофонодокумен-
тов и видеофонограмм
Национального
архивного фонда
Республики Казахстан,
отложившихся в дея-
тельности республи-
канских государствен-
ных юридических лиц;
организации научной
информации, использо-
вания и публикации
по документам своего
профиля в Централь-
ном государственном
архиве кинофотодоку-
ментов и звукозаписей
Комитета информации
и архивов Министер-
ства культуры и
информации Республики
Казахстан.
Приобретение основных
средств.
Обеспечение: хране-
ния, научной разра-
ботки и использования
научно-технической
документации Нацио-
нального архивного
фонда Республики
Казахстан, отложив-
шихся в деятельности
республиканских
государственных
юридических лиц;
организации научной
информации, исполь-
зования и публикации
по документам своего
профиля в Центральном
государственном
архиве научно-
технической докумен-
тации Комитета
информации и архивов
Министерства культуры
и информации
Республики Казахстан
Приобретение
основных средств.
Обеспечение:
выполнения комплекса
работ по обеспечению
сохранности докумен-
тов Национального
архивного фонда
Республики Казахстан;
создания государ-
ственного страхового
фонда копий архивных
документов, размно-
жения и типографской
печати документов и
другой печатной
продукции, подготов-
ленной государст-
венными архивами в
Центральной лабора-
тории микрофильмиро-
вания и реставрации
документальных мате-
риалов государствен-
ных архивов Комитета
информации и архивов
Министерства культуры
и информации
Республики Казахстан
Приобретение
основных средств.
Обеспечение: работ по
созданию справочно-
информационного фонда
(СИФ), учета и систе-
матизации информации
в области теории и
практики архивоведе-
ния, документоведения
и вспомогательных
исторических дисциплин, в Центре
научно-технической
информации по
документоведению и
архивному делу
Комитета информации
и архивов Министер-
ства культуры и
информации Республики
Казахстан.
Приобретение
основных архивов.
Обеспечение: работ по
разработке теорети-
ческих и научно-
методических проблем
архивоведения,
документоведения,
археографии и
источниковедения,
пополнение Националь-
ного архивного фонда
Республики Казахстан
архивными документами
(копиями) по истории
Казахстана, возвра-
щенных из учреждений
зарубежных стран в
Национальном центре
археографии и
источниковедения
Комитета информации и
архивов Министерства
культуры и информации
Республики Казахстан
Приобретение
основных средств.
Приобретение
нематериальных
активов.
Обеспечение: работ по
пополнению и хранению
всех видов архивных
документов на всех
видах носителей,
отложившихся в дея-
тельности центральных
законодательных,
исполнительных,
судебных органах и
других республикан-
ских юридических
лиц, в частных
архивах, Национальных
компаниях, в
Национальном архиве
Республики Казахстан
Приобретение
основных средств.
Приобретение
нематериальных
активов.
в течение
года
март-
декабрь
июль-
декабрь
февраль-
декабрь
январь-
декабрь
март-
декабрь
январь-
декабрь
март-
декабрь
январь-
декабрь
март-
декабрь
январь-
декабрь
март-
декабрь
январь-
декабрь
март-
декабрь
июль-
декабрь
январь-
декабрь
март-
декабрь
март-
декабрь
Центральный
государст-
венный архив
Комитета
информации и
архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Центральный
государст-
венный архив
кинофотодо-
кументов и
звукозаписей
Комитета
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Центральный
государствен-
ный архив
научно-
технической
документации
Комитета
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Центральная
лаборатория
микрофильми-
рования и
реставрации
документаль-
ных матери-
алов государ-
ственных
архивов
Комитета
информации и
архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Центр научно-
технической
информации по
документове-
дению и
архивному
делу Комитета
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан.
Национальный
центр
археографии и
источнико-
ведения
Комитета
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Национальный
архив
Республики
Казахстан

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Мұрағат қорын сақтауды қамтама-
сыз ету
2
100
Мұрағат құжаттарының сақталуын қамтама-
сыз ету
Қамтамасыз ету:
Қазақстан Республика-
сы Ұлттық мұрағат
қорында орталық заң-
намалық, атқарушы,
сот органдары мен
басқа республикалық
заңды тұлғалардың
қызметіне арналған
құжаттарды сақтау; Мәдениет және ақпарат
министрлігі Ақпарат
және мұрағат комите-
тінің Орталық мемле-
кеттік мұрағатында
өзінің саласы бойынша
жинақталған құжаттар-
дың ғылыми ақпараты
және жарияланымы,
оның арнайы қолданы-
луын ұйымдастыру.
Негізгі заттарды
сатып алу.
Материалдық емес
активтерді сатып алу.
Жоба сметалық-құжаттама мен мемлекеттік сараптама қорытындысы
негізінде Орталық мемлекеттік мұрағатқа
күрделі жөндеу жүргізу.
Қамтамасыз ету:
Қазақстан Республика-
сы Ұлттық мұрағат
қорында республикалық
мемлекеттік заңды
тұлғалар қызметіне
арналған кинофотоқұ-
жаттар және бейнефо-
нограммаларды сақтау,
ғылыми талдау және
қолдану; Қазақстан
Республикасы Мәдениет
және ақпарат министр-
лігі Ақпарат және
мұрағат комитетінің
Кинофотоқұжаттар және
дыбысжазбалар орталық
мемлекеттік мұраға-
тында сала бойынша
құжаттарды қолданып,
жариялап, ғылыми
ақпараттар жасау.
Негізгі заттарды
сатып алу.
Қамтамасыз ету:
Республикалық мемле-
кеттік заңды тұлға-
лардың қызметіне
арналған Қазақстан
Республикасы Ұлттық
мұрағат қорының
ғылыми-техникалық
құжаттарын қолдану,
ғылыми өңдеу, сақтау;
Мәдениет және ақпарат
министрлігі Ақпарат
және мұрағат комите-
тінің Ғылыми-техника-
лық құжаттама орталық
мемлекеттік мұраға-
тында сала бойынша
құжаттарды жариялап,
қолданып, ғылыми
ақпарат жасауды
ұйымдастыру.
Негізгі заттарды
сатып алу.
Қамтамасыз ету:
Мәдениет және ақпарат
министрлігі Ақпарат
және мұрағат комите-
тінің Шағын фильм
жасау және мемлекет-
тік мұрағаттардағы
құжаттық материалдар-
ды қалпына келтірудің
орталық зертханасын-
да мемлекеттік мұра-
ғат дайындаған баспа
өнімдерін Қазақстан
Республикасы Ұлттық
мұрағат қорындағы
құжаттарды сақтауды
қамтамасыз ету бойын-
ша жұмыс кешенін
орындау; Мұрағат
құжаттар көшірмесі-
нің, құжаттардың
баспа типографиясының
көбеюін, мемлекеттік
қорғау қорын ашу;
Негізгі заттарды
сатып алу.
Қамтамасыз ету:
Қазақстан Республика-
сы Мәдениет және
ақпарат министрлігі
Ақпарат және мұрағат
комитетінің Құжаттану
және мұрағат ісі
жөніндегі ғылыми-
техникалық ақпарат
орталығын анықтамалық
-ақпараттық қорды,
мұрағаттану, құжатта-
ну, көмекші тарихи
пәнді құру жұмыстары.
Негізгі мұрағаттарды
сатып алу.
Қамтамасыз ету:
Қазақстан Республика-
сы Мәдениет және
ақпарат министрлігі
Ақпарат және мұрағат
комитетінің Археогра-
фия және деректану
ұлттық орталығында
шетелден әкелінген
Қазақстан тарихына
қатысты құжаттардың
көшірмесін толықтыру,
мұрағаттану, құжатта-
ну, археографияның
теориялық, ғылыми-әдістемелік
мәселелерін жасау
жұмыстары.
Негізгі заттарды
сатып алу.
Материалды емес
активтерді сатып алу.
Қамтамасыз ету: ҚР
Ұлттық мұрағатында,
Ұлттық компаниялар
мен жеке мұрағаттар-
дағы орталық заңнама-
лық, атқарушы, сот
органдары мен басқа
да республикалық
заңды тұлғалардың
қызметіндегі мұрағат
құжаттарының барлық
түрлерінің сақталуы
мен толықтырылу жұмы-
сы.
Негізгі заттарды
сатып алу.
Материалды емес
активтерді сатып алу.
жыл
бойы
наурыз-
желтоқ-
сан
шілде-
желтоқ-
сан
ақпан-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
наурыз-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
наурыз-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
наурыз-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
наурыз-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
наурыз-желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
наурыз-
желтоқ-
сан
шілде-
желтоқ-
сан
наурыз-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті-
нің
Орталық
мемлекет-
тік
мұрағаты
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
Кинофото-
құжаттар
және дыбысжаз-
балар
орталық
мемлекет-
тік мұра-
ғаты
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
ғылыми-
техника-
лық
құжатта-
рының
орталық
мемлекет-
тік
мұрағаты
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті-
нің Шағын
фильм жа-
сау және
мемлекет-
тік мұра-
ғаттарда-
ғы құжат-
тық мате-
риалдарды
қалпына
келтіру
орталық
лабора-
ториясы
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
Құжаттану
және
мұрағат
ісі
жөніндегі
ғылыми-
техника-
лық
ақпарат
орталығы
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
Археогра-
фия және
деректану
ұлттық
орталығы
Қазақстан
Республи-
касының
Ұлттық
мұрағаты

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- достижение необходимых условий по обеспечению сохранности 1 654 000 единиц хранения документов Национального архивного фонда Республики Казахстан;
- издание журнала "Архивы Казахстана" тиражом 1000 экземпляров;
- издание научно-информационного бюллетеня архивных документов тиражом 200 экземпляров;
- проведение 45 экскурсий;
- проведение республиканского семинара;
- участие в 10 международных научно-практических конференциях, семинарах, форумах;
- проведение 15 выставок архивных документов;
- составление календаря знаменательных и памятных дат;
- реставрация 120 000 единиц хранения архивных документов;
- создание страхового фонда 260 000 микрофильмов копий архивных документов;
- создание фонда пользования 260 000 микрофильмов копий архивных документов;
- проведение консультаций и методической помощи 263 источникам комплектования;
- исполнение 1700 запросов социально-правового характера, в т.ч. поступивших из-за рубежа;
- исполнение 150 тематических запросов;
- публикации в СМИ 30 статей;
- выдача 22500 единиц хранения через читальные залы пользователям;
- утверждение экспертно-проверочными комиссиями 6000 описей дел постоянного хранения.
- приобретение:
Центральному государственному архиву Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан:
компьютерного оборудования - 6 комплектов; копировального аппарата - 1 единица; сканера - 1 единица;
программного продукта "Автоматизированная информационная система архивного дела"
Центральному архиву кинофотодокументов и звукозаписей Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан:
компьютерного оборудования - 2 комплекта; каталожных шкафов - 3 единицы;
холодильников - 2 единицы;
Центральному государственному архиву научно-технической документации Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан:
компьютерного оборудования - 2 комплекта; сканера - 1 единица;
Центральной лаборатории микрофильмирования и реставрации документальных материалов государственных архивов Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан:
компьютерного оборудования - 2 комплекта; копировального аппарата - 1 единица; мини типографии - 1 единица;
Центру научно-технической информации по документоведению и архивному делу Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан:
компьютерного оборудования - 3 комплекта; сканера - 1 единица;
Национальный центр археографии и источниковедения Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан:

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
- ҚР Ұлттық мұрағат қорының құжаттарының 1654 000 бiрлiгiн сақтауды қамтамасыз ету үшiн қажеттi шарттарға қол жеткiзу;
- 1000 тираждық "Қазақстан мұрағаты" журналының басылымы;
- 200 тираждық мұрағат құжаттарының ғылыми-ақпараттық бюллетенiнiң басылымы;
- 45 саяхат өткiзу;
- Республикалық семинар өткiзу;
- 10 Халықаралық ғылыми-практикалық конференциялар, семинарлар мен форумдарға қатысу;
- Мұрағат құжаттарының 15 көрмесiн өткiзу;
- Есте ұстар және атаулы күндердiң күнтiзбесiн құрастыру;
- Мұрағат құжаттарының 120000 бiрлiгiнiң қайта өңделуi;
- Мұрағат құжаттары көшiрмесiнiң 260000 микрофильмдерiнiң сақтандыру қорын құру;
- Мұрағат құжаттары көшiрмесiнiң 260000 микрофильмдерiнiң қолдану қорын құру;
- 263 комплектiлi әдiстемелiк және кеңестiк көмек өткiзу;
- әлеуметтiк-құқықтық мәнге ие, соның iшiнде, 1700 ұсыныстардың орындалуы;
- 150 тақырыптық ұсыныстардың орындалуы;
- БАҚ-та 30 мақаланың жарияланымы;
- Қолданушыларға оқу залы арқылы сақталған 22500 бiрлiктi беру;
- Тұрақты сақтау үшiн 6000 жұмыстың тiзiмдемесiн талдау-сараптамалық комиссиямен бекiту;
- Сатып алу:
- Мәдениет және ақпарат министрлiгi Ақпарат және мұрағат Комитетi орталық мемлекеттiк мұрағатына:
- Компьютерлiк қондырғы - 6 жабдық; көшiрме аппараты - 1 бiрлiк; сканер - 1 бiрлiк;
- "Мұрағат iсiнiң автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң" бағдарламалық өнiмiне
ҚР Мәдениет және ақпарат министрлiгi Ақпарат және мұрағат Комитетi кинофотоқұжаттар мен дыбыс жазу орталық мұрағатына:
Компьютерлiк қондырғы - 2 жабдық; каталогтық шкаф - 3 бiрлiк; мұздатқыш - 2 бiрлiк:
ҚР Мәдениет және ақпарат министрлiгi Ақпарат және мұрағат Комитетi ғылыми-техникалық мемлекеттiк орталық мұрағатына:
Компьютерлiк қондырғы - 2 жабдық; сканер - 1 бiрлiк;
ҚР Мәдениет және ақпарат министрлiгi Ақпарат және мұрағат Комитетi Шағын фильм жасау және мемлекеттiк мұрағаттардағы құжаттық материалдарды қалпына келтiру орталық зертханасында:
Компьютерлiк қондырғы - 2 жабдық; көшiрме аппараты - 1 бiрлiк; кiшi типография - 1 бiрлiк;
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi Ақпарат және мұрағат комитетiнiң Құжаттану және мұрағат iсi жөнiндегi ғылыми-техникалық ақпарат орталығына:
Компьютерлiк қондырғы - 3 жабдық; сканер - 1 бiрлiк;
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi Ақпарат және мұрағат комитетiнiң Археография және деректану ұлттық орталығына:

компьютерного оборудования - 2 комплекта; сервера - 1 единица; копировального аппарата - 1 единица; сканера - 2 единицы; устройства для считывания микроформ - 1 единица; читального аппарата - 2 единицы; ризографа - 1 единица; проектора - 1 единица; экрана - 1 единица;
программного продукта "Автоматизированная информационная система архивного дела"
Национальному архиву Республики Казахстан:
транспортных средств - 2 единицы (Газель, легковой автомобиль); компьютерного оборудования - 30 комплектов; сервера - 1 единица; копировального аппарата - 3 единицы; сканера - 4 единицы; устройства для считывания микроформ - 1 единица; читального аппарата - 4 единицы; читально-копировального аппарата - 1 единица; мини типографии - 1 единица; ризографа - 1 единица; мини АТС - 1 единица; холодильников - 5 единиц; сейфов - 10 единиц; кинокамеры - 1 единица; цифрового фотоаппарата - 1 единица; телевизоров с видеомагнитофонами - 3 единицы;
программного продукта "Автоматизированная информационная система архивного дела"; "Бухгалтерия - 1С"
Конечный результат: проведение мероприятий по обеспечению сохранности и использования документов Национального архивного фонда, функционирования государственных архивных учреждений, оснащения их материально-технической базы, проведения и завершения 1-го этапа капитального ремонта здания Центрального государственного архива на 39 %.
Финансово-экономический результат: содержание одной единицы хранения архивных документов (дел управленческой, научно-технической документации, бюкс, кадра негатива и позитива, магнитного диска, микрофиш, слайда, личных фондов) составляет 118 тенге.
Своевременность: согласно утвержденным Планам работы государственных архивных учреждений.
Качество: улучшение условий хранения и удовлетворение потребностей государства и общества документной ретроспективной информацией.
Приложение 23
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-23
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 - "Проведение социально значимых и культурных мероприятий"
на 2006 год
1. Стоимость: 1004538 тысяч тенге (один миллиард четыре миллиона пятьсот тридцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года N 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1161 "Об утверждении Программы развития сферы культуры на 2006-2008 годы", распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 апреля 2005 года N 94-р "О перечне юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2005-2006 годах".

Компьютерлiк қондырғы - 2 жабдық; сервер - 1 бiрлiк; көшiрме аппараты - 1 бiрлiк; сканер - 2 бiрлiк; микроформа арқылы есептеу қондырғысы - 1 бiрлiк; оқу аппараты - 2 бiрлiк; ризограф - 1 бiрлiк; проектор - 1 бiрлiк; экран - 1 бiрлiк;
"Мұрағат iсiнiң автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң" бағдарламалық өнiмiне
ҚР Ұлттық мұрағатына:
Транспорт - 2 бiрлiк (Газель, жеңiл автомобиль); Компьютерлiк қондырғы - 30 жабдық; сервер - 1 бiрлiк; көшiрме аппараты - 3 бiрлiк; сканер - 4 бiрлiк; микроформа арқылы есептеу қондырғысы - 1 бiрлiк; оқу аппараты - 4 бiрлiк; оқу-көшiрме аппараты - 1 бiрлiк; кiшi типография - 1 бiрлiк; ризограф - 1 бiрлiк; кiшi АТС - 1 бiрлiк; мұздатқыш - 5 бірлiк; сейф - 10 бiрлiк; кинокамера - 1 бiрлiк; цифрлы фотоаппарат - 1 бiрлiк; бейне магнитофонымен телевизор - 3 бiрлiк;
- "Мұрағат iсiнiң автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң" бағдарламалық өнiмiне; "Бухгалтерия -1C".
Соңғы нәтиже: Ұлттық мұрағат қоры құжаттарын сақтауды, жасақтауды және пайдалануды қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды өткiзу, мұрағат саласының қызметiн жетiлдiру, мемлекеттiк мұрағаттардың материалдық-техникалық базасын жетiлдiру, Орталық мемлекеттiк мұрағат ғимаратын күрделi жөндеудiң 1 бөлiгiнiң 39 пайызын өткiзу және аяқтау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Мұрағат құжаттарының бiр бiрлiгiн сақтауға (басқару iсi, ғылыми-техникалық құжаттар, бюкс, кадр, магниттi диск, слайд, жеке қор құжаттары) кеткен шығын - 118 теңге.
Уақыттылығы: мемлекеттiк мұрағаттық мекемелер жұмысының бекiтiлген жоспарына сәйкес.
Сапа: мемлекет пен қоғамның құжаттық ақпараттық жағдайларын қажеттiлiгiн қанағаттандыру және сақтау жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 23-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-23 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Әлеуметтiк маңызды және мәдени iс-шараларды өткiзу"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1 004 538 мың теңге (бiр миллиард төрт миллион бес жүз отыз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Заңының 33-бабы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 28 қыркүйектегi N 1465 "Мерейтойлар мен атаулы күндердi өткiзу туралы" қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1161 "2006-2008 жылдарға арналған мәдениет саласын дамыту бағдарламасын бекiту туралы" қаулысы , Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2005 жылғы 28 ақпандағы N 94-ө "2005-2006 жылдар аралығында республикалық деңгейде өткiзiлетiн мерейтойлар мен атаулы күндер тiзбесi туралы" өкiмi .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание условий для развития культуры, сохранения лучших традиций классического и народного искусства, интегрирование в мировое культурное пространство.
5. Задачи бюджетной программы: непрерывное развитие творческих процессов в искусстве, пропаганда национальных историко-культурных ценностей и современных достижений культуры Казахстана; реализация и проведение социально-значимых мероприятий в сфере искусства и культуры; выявление новых талантов, совершенствование профессионального уровня творческих коллективов; формирование позитивного имиджа Казахстана за рубежом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про
грам мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Проведение
социально
значимых
и культурных
мероприятий
Организация и
проведение социально
значимых и культурных
мероприятий:
Республиканский кон-
курс патриотической
песни "Елім менің";
Республиканский
конкурс молодых
исполнителей "Жас
канат";
Республиканские
конкурсы детского
творчества;
Участие казахстанских
исполнителей в меж-
дународных конкурсах;
Смотр-конкурс "Укілі
домбыра";
Международный фести-
валь традиционной
музыки "Музыка
Великой степи";
Участие творческих
коллективов в
Международных теат-
ральных фестивалях
за рубежом (Египет,
Китай, Испания,
Франция, Германия,
Россия, Прикаспийские
страны);
Участие казахстанских
фильмов в программах
международных кино-
фестивалей класса
"А";
Республиканский
конкурс традиционных
исполнителей им.
Курмангазы;
Международный конкурс
скрипачей;
Международный конкурс
пианистов;
Международный конкурс
балетного искусства;
Национальный конкурс
"Астана - Байтерек";
XIV Республиканский
фестиваль драматичес-
ких театров Казахста-
на, посвященный 15-
летию Независимости
Казахстана;
100-летие народного
артиста Казахстана,
лауреата Государст-
венной премии, акаде-
мика, композитора
А.К. Жубанова;
100-летие народного
артиста Казахстана,
лауреата Государст-
венной премии,
композитора Л.А.
Хамиди;
Юбилейные мероприятия
посвященные 100-летию
Ш. Кусаинова;
Праздничный концерт,
посвященный 10-летию
Парламента Республики
Казахстан;
III Международный
Евразийский кинофес-
тиваль "Евразия-
2006";
Фестиваль "Алматы -
моя первая любовь";
Фестиваль классичес-
кого искусства
"Опералия";
Международный
фестиваль популярной
музыки "Алтын алма";
Международный
музыкальный фестиваль
"Каспий - море
дружбы";
Международный
театральный фестиваль
стран Центральной
Азии.
Наурыз мейрамы;
Международный женский
день;
День единства народов
Казахстана;
День Победы;
День Конституции;
День Республики;
День Независимости;
Дни культуры Китая в
Казахстане;
Республиканский
практикум деятелей
театрального
искусства при участии
зарубежных мастеров;
Проведение Ассамблеи
творческих союзов
Казахстана;
Организация выезда
экспертной комиссии
в областные театры
для консультативной
помощи в творческой
работе;
Представление
достижений искусства
Казахстана силами
профессиональных
художественных
коллективов за
рубежом;
Организация в
Президентском центре
культуры РК выставки
из Государственного
Эрмитажа;
Мегапроект "Встречи
на границах";
Праздничный концерт,
посвященный Съезду
мировых религий;
Проведение мероприя-
тий, направленных
на развитие культуры
и национальной
традиции.
февраль-
декабрь
Министерство
культуры
и информации
Республики
Казахстан

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мәдениеттi дамыту үшiн жағдай жасау, классикалық және халық өнерiнiң жақсы дәстүрлерiн сақтау, әлемдік мәдени кеңiстiкке ұмтылу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : өнердегi шығармашылық үрдiстерiн үздiксiз дамыту, ұлттық тарихи-мәдени құндылықтарды және Қазақстанның қазiргi заманғы мәдени жетiстiктерiн насихаттау; өнер мен мәдениет саласындағы әлеуметтiк маңызды iс-шараларды ұйымдастыру және өткiзу; жаңа таланттарды анықтау, шығармашылық ұжымдардың кәсiби деңгейiн жетiлдiру; шетелдерде Қазақстанның оң имиджiн қалыптастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Әлеумет-
тік
маңызды
және
мәдени
іс-шара-
ларды
өткізу
Әлеуметтік маңызды
және мәдени іс-шара-
ларды ұйымдастыру
мен өткізу:
"Елім менің" респуб-
ликалық патриоттық
әндер байқауы;
"Жас Қанат" республи-
калық жас орындаушы-
лар байқауы;
Балалар шығармашылы-
ғының республикалық
байқаулары;
Қазақстандық орындау-
шылардың халықаралық
байқауларға қатысуы;
"Үкілі домбыра"
байқау-конкурсы;
"Ұлы дала әуендері"
Халықаралық дәстүрлі
әндер фестивалі;
Шығармашылық ұжымдар-
дың шетелдерде халық-
аралық театр фести-
вальдеріне қатысуы
(Египет, Қытай,
Испания, Франция,
Германия, Ресей,
Каспий жағалауындағы
елдерде);
Қазақстан фильмдері-
нің "А" класты халық-
аралық кинофестива-
льдер бағдарламасына
қатысуы;
Құрманғазы атындағы
республикалық дәстүр-
лі орындаушылар
байқауы;
Халықаралық скрипка-
шылар байқауы;
Халықаралық пианистер
байқауы;
Халықаралық балет
өнері байқауы;
"Астана - Бәйтерек"
ұлттық байқауы;
Қазақстан Тәуелсізді-
гінің 15-жылдығына
арналған XIV Респуб-
ликалық драма театр-
лар фестивалі;
Қазақстанның халық
әртісі, Мемлекеттік
сыйлықтың лауреаты,
академик, композитор
А.К.Жұбановтың
100 жылдығы;
Қазақстанның халық
әртісі, Мемлекеттік
сыйлықтың лауреаты,
композитор
Л.А.Хамидидің 100
жылдығы;
Ш.Құсайыновтың 100
жылдығына арналған
мерейтойлық
іс-шаралар;
Қазақстан Республика-
сы Парламентінің 10
жылдығына арналған
мерекелік концерт;
"Еуразия - 2006" III
Халықаралық Еуразия-
лық кинофестивалі;
"Алматы-менің бірінші
махаббатым»фестивалі;
"Опералия»классикалық
өнер фестивалі;
"Алтын алма халықара-
лық танымал әндер
фестивалі;
"Каспий - достық
теңізі»халықаралық
әндер фестивалі;
Орталық Азия елдері-
нің халықаралық театр
фестивалі;
Наурыз мейрамы;
Халықаралық әйелдер
күні;
Қазақстан халықтары-
ның бірлік күні;
Жеңіс күні;
Конституция күні;
Республика күні;
Тәуелсіздік күні;
Қазақстандағы Қытай
мәдениеті күндері;
Шетел шеберлерінің
қатысуымен театр
өнері қайраткерлері-
нің республикалық
практикумы;
Қазақстан шығармашы-
лық одақтарының
Ассамблеясын өткізу;
Облыстық театрлардың
шығармашылық жұмыста-
рына консультациялық
көмекпен экспорттық
комиссияның шығуын
ұйымдастыру;
Кәсіби өнер ұжымда-
рының күшімен
Қазақстан өнерінің
жетістіктерін шет
елдерде көрсету;
Қазақстан Республика-
сының Президенттік
мәдени орталығында
Мемлекеттік Эрмитаж-
дан көрме ұйымдасты-
ру;
"Шекарадағы кездесу-
лер" мегажобасы;
Дүниежүзілік діндер
съезіне арналған
мерекелік концерт;
Мәдениет пен ұлттық
дәстүрлерді дамытуға
бағытталған
іс-шараларды өткізу.
ақпан-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Проведение: 11 конкурсов, 4 юбилейных мероприятий, 9 фестивалей, 7 праздничных дат, 9 прочих мероприятий.
Конечный результат: Повышение культурного уровня населения, расширение знаний иностранных граждан о Казахстане, повышение творческого потенциала деятелей культуры и искусства.
Финансово-экономический результат: Средняя стоимость затрат на проведение одного мероприятия 24 501 тыс. тенге;
Своевременность: Проведение социально-значимых мероприятий в соответствии с планом, утвержденным приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан.
Качество: Удовлетворение духовных потребностей интересов людей. Повышение имиджа на республиканском и международном уровне.
Приложение 24
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-24
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 - "Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций"
на 2006 год
1. Стоимость: 2576689 тысяч тенге (два миллиарда пятьсот семьдесят шесть миллионов шестьсот восемьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1161 "Об утверждении Программы развития сферы культуры на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение духовного потенциала и культурного уровня населения, популяризация достижений культуры Казахстана и творческого мастерства казахстанских исполнителей.
5. Задачи бюджетной программы: организация стабильной работы театрально-концертных организаций Республики Казахстан, обеспечение производственно-творческих процессов; воплощение новых постановок спектаклей и концертных программ; пополнение жанрово-тематического содержания репертуара; осуществление гастрольных поездок по регионам Казахстана с расширением географии обслуживания зрителей регионов; обеспечение общедоступности услуг театрально-концертных организаций для населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: Өткiзу: 11 конкурстар, 4 мерейтойлық iс-шаралар, 9 фестивальдар, 7 мерекелiк күндер, 9 басқа да iс-шаралар.
Соңғы нәтиже: Халықтың мәдени деңгейiн көтеру, Қазақстан туралы шетел азаматтары бiлiмдерiнiң кеңеюi, өнер және мәдениет қайраткерлерiнiң шығармашылық әлеуетiнiң өсуi.
Қаржылық-экономикалық тиiмдiлiк: бiр iс-шараны жүргiзуге жұмсалатын шығынның орташа құны 24 501 мың теңге.
Уақыттылығы: Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрiнiң бұйрығымен бекiтiлген жоспарға сәйкес әлеуметтiк-маңызды iс-шаралар өткiзу.
Сапа: Адамдардың рухани қажеттiлiгiн қанағаттандыру. Республикалық және халықаралық деңгейде имидждi арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 24-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-24 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Театр-концерт ұйымдарының жұмысын қамтамасыз ету"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2 576 689 мың теңге (екi миллиард бес жүз жетпiс алты миллион алты жүз сексен тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi" қаулысы ; 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1161 "2006-2008 жылдарға арналған мәдениет саласын дамыту бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халықтың рухани әлеуетi мен мәдени деңгейiн арттыру, қазақстандық орындаушылардың шығармашылық шеберлiгiн және Қазақстан мәдениетi жетiстiгiн дәрiптеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасы театр-концерт ұйымдарының тұрақты жұмысын ұйымдастыру, өндiрiстiк-шығармашылық үрдiстердi қамтамасыз ету; жаңа спектакль қойылымдары мен концерттiк бағдарламаларды жүзеге асыру; репертуардың жанрлық-тақырыптық мазмұнын толтыру; аумақтардың көрермендерiне қызмет көрсету географиясын кеңейтумен аумақтарға гастрольдiк сапарларды жүзеге асыру; халыққа арналған театр-концерт ұйымдарының қызметi жалпының қол жетуiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

012
Обеспечение
функционирова-
ния театрально
-концертных
организаций
Выполнение услуг по
пропаганде творческих
достижений казахского
народного музыкально-
поэтического творче-
ства, произведений
современных компози-
торов, лучших образ-
цов мировой культуры,
направленной на эсте-
тическое и нравствен-
ное воспитание подра-
стающего поколения -
граждан Республики
Казахстан.
Обеспечение общедос-
тупности театрально-
концертных мероприятий
для всех слоев
населения республики
с целью вовлечения их
в сферу культурной
жизни путем выделения
текущих трансфертов 15
республиканским теа-
трально-концертным
организациям: Казах-
скому государственному
академическому театру
оперы и балета имени
Абая, Национальному
театру оперы и балета
имени К. Байсеитовой,
Казахскому государст-
венному академическому
театру драмы имени М.
Ауэзова, Государст-
венному академическому
русскому театру драмы
имени М. Лермонтова,
Государственному
академическому
казахскому театру для
детей и юношества
имени Г. Мусрепова,
Государственному
академическому русскому театру для
детей и юношества
имени Н. Сац,
Государственному
республиканскому
уйгурскому театру
музыкальной комедии,
Государственному
республиканскому
корейскому
театру музыкальной
комедии,
Республиканскому
немецкому драмати-
ческому театру,
Казахской государ-
ственной филармонии
имени Жамбыла,
Казахскому
государственному
академическому
оркестру народных
инструментов имени
Курмангазы,
Государственному
ансамблю танца
Республики Казахстан
"Салтанат",
Государственному
академическому театру
танца Республики
Казахстан, Ансамблю
классической музыки
"Камерата Казахстана",
Государственному
камерному оркестру
"Ак жауын".
Перечисление капиталь-
ных трансфертов на
приобретение основных
средств в соответствии
с Перечнем, утвержден-
ным приказом
Министерства культуры
и информации
Республики Казахстан:
Казахскому государ-
ственному академи-
ческому театру оперы
и балета имени Абая,
Национальному театру
оперы и балета имени
К. Байсеитовой,
Казахскому
государственному
академическому
театру драмы имени М.
Ауэзова,
Государственному
академическому
русскому театру драмы
имени М. Лермонтова,
Государственному
академическому
казахскому театру для
детей и юношества
имени Г. Мусрепова,
Государственному
академическому
русскому театру для
детей и юношества
имени Н. Сац,
Государственному
республиканскому
уйгурскому театру
музыкальной комедии,
Государственному
республиканскому
корейскому театру
музыкальной комедии,
Республиканскому
немецкому
драматическому театру,
Казахской государ-
ственной филармонии
имени Жамбыла,
Казахскому государст-
венному академическому
оркестру народных
инструментов имени
Курмангазы,
Государственному
ансамблю танца
Республики Казахстан
"Салтанат",
Государственному
академическому театру
танца Республики
Казахстан, Ансамблю
классической музыки
"Камерата Казахстана",
Государственному
камерному оркестру
"Ак жауын".
Капитальные трансферты
на проведение капи-
тального ремонта
зданий:
Государственного
академического
казахского театра для
детей и юношества
имени Г. Мусрепова,
Казахского
государственного
академического театра
драмы имени М.
Ауэзова,
Государственного
академического
русского театра драмы
имени М. Лермонтова.
февраль -
декабрь
январь -
декабрь
февраль -
июль
январь -
декабрь
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан

012
Театр-
концерт
ұйымда-
рының
жұмысын
қамтама-
сыз ету
Қазақстан Республика-
сының азаматтарын -
жеткіншек ұрпақтарды
эстетикаға және адам-
гершілікке тәрбиелеу-
ге бағытталған қазақ
халық музыкалық-
поэтикалық шығармашы-
лығын, қазіргі компо-
зиторлардың шығарма-
ларын, әлемдік мәде-
ниеттің озық үлгіле-
рін насихаттау жөнін-
дегі қызмет түрін
орындау.
15 республикалық
театр-концерт ұйымда-
рының ағымдағы транс-
ферттерін бөлу жолы-
мен оларды мәдени
өмір саласына енгізу
мақсатында республика
халқының барлық топ-
тарына арналған
театр-концерт шарала-
рына қол жетуін қам-
тамасыз ету: Абай
атындағы қазақ мемле-
кеттік академиялық
опера және балет
театрына, К.Байсеитова атындағы
ұлттық опера және
балет театрына,
М.Әуезов атындағы
қазақ мемлекеттік
академиялық драма
театрына, М.Лермонтов
атындағы мемлекеттік
академиялық орыс
драма театрына,
Ғ.Мүсірепов атындағы
мемлекеттік балалар
мен жасөспірімдерге
арналған академиялық
қазақ театрына,
Н.Сац атындағы
мемлекеттік балалар
мен жасөспірімдерге
арналған академиялық
орыс театрына,
Мемлекеттік республи-
калық музыкалы коме-
диялық ұйғыр театры-
на, Мемлекеттік рес-
публикалық музыкалы
комедиялық корей
театрына, Республика-
лық неміс драма
театрына, Жамбыл
атындағы қазақ мемле-
кеттік филармониясы-
на, Құрманғазы атын-
дағы қазақ мемлекет-
тік халық аспаптар
академиялық оркестрі-
не, Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттік»Салтанат
би ансамбліне,
Қазақстан Республика-
сының Мемлекеттік
академиялық би театрына, Классикалық
музыканың»Қазақстан
камераты»ансамбліне,
Ақ жауын»мемлекеттік
камералық оркестріне.
Қазақстан Республика-
сы Мәдениет және
ақпарат министрлігі-
нің бұйрығымен бекі-
тілген Тізбеге сәйкес
негізгі құралдарды
сатып алу күрделі
трансферттерін аудару: Абай атындағы қазақ мемлекеттік академия-
лық опера және балет
театрына,
К.Байсеитова атындағы
ұлттық опера және
балет театрына,
М.Әуезов атындағы
қазақ мемлекеттік
академиялық драма
театрына, М.Лермонтов атындағы
мемлекеттік академия-
лық орыс драма
театрына, Ғ.Мүсірепов
атындағы мемлекеттік
балалар мен жасөспі-
рімдерге арналған
академиялық қазақ
театрына, Н.Сац
атындағы мемлекеттік
балалар мен жасөспі-
рімдерге арналған
академиялық орыс
театрына, Мемлекет-
тік республикалық
музыкалы комедиялық
ұйғыр театрына,
Мемлекеттік республи-
калық музыкалы коме-
диялық корей театры-
на, Республикалық
неміс драма театрына,
Мемлекеттік қуыршақ
театрына, Жамбыл
атындағы қазақ мемле-
кеттік филармониясы-
на, Құрманғазы атын-
дағы қазақ мемлекет-
тік халық аспаптар
академиялық оркестрі-
не, Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттік»Салтанат
би ансамбліне,
Қазақстан Республика-
сының Мемлекеттік
академиялық би
театрына, Классикалық
музыканың»Қазақстан
камераты»ансамбліне,
Ақ жауын»мемлекеттік
камералық оркестріне.
Ғимараттарды күрделі
жөндеуге күрделі
трансферттер:
Ғ.Мүсірепов атындағы
мемлекеттік балалар
мен жасөспірімдерге
арналған қазақ
академиялық театры,
М.Әуезов атындағы
қазақ мемлекеттік
академиялық драма
театры, М. Лермонтов
атындағы мемлекеттік
академиялық орыс
драма театры
ақпан-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
ақпан-
шілде
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
проведение не менее 1746 спектаклей, концертов;
обеспечение посещений республиканских театрально-концертных организаций не менее 44 652 зрителей;
капитальные трансферты на приобретение основных средств 15-ти театрально-концертным организациям,
завершение капитального ремонта зданий Государственного академического казахского театра для детей и юношества имени Г. Мусрепова, Казахского государственного академического театра драмы имени М. Ауэзова
проведение 2 этапа капитального ремонта Государственного академического русского театра драмы имени М. Лермонтова;
приобретение основных средств по следующим направлениям: звуковое, световое, музыкальное оборудование; компьютерная техника; пошив костюмов, одежды сцены; приобретение автотранспорта; мебели; музыкальных инструментов, технического оборудования, бытовой техники.
Конечный результат: Наиболее полный охват населения республики культурным обслуживанием, пополнение жанрово-тематического репертуара новыми произведениями, 100 % обеспечение проведение капитального ремонта 2-х театров, 61,2 % выполнение капитального ремонта 1-го театра.
Финансово-экономический результат: Средняя стоимость на проведение спектакля, концерта, оперы - 10 000 тыс. тенге.
Своевременность: Проведение запланированных театрально-концертных мероприятий в соответствии с репертуарным планом, проведение ремонтных работ и материально-техническое оснащение в соответствии с установленным графиком.
Качество: повышение культурного уровня населения, повышение качества представлений драматических, оперных и балетных спектаклей, концертов; расширение маршрутов гастрольных поездок, повышение художественного качества проводимых спектаклей и концертов, доступность услуг театрально-концертных организаций населению отдаленных регионов Республики Казахстан; наиболее полное соответствие оснащения представлений современным запросам зрителей.
Приложение 25
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-25
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 - "Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на
функционирование в 2006 году организаций культуры,
переданных из республиканского бюджета"
на 2006 год
1. Стоимость: 96685 тысяч тенге (девяносто шесть миллионов шестьсот восемьдесят пять тысяч тенге).

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
кем дегенде 1746 спектакльдер, концерттер өткiзу;
республикалық театр-концерт ұйымдарына кем дегенде 44 652 көрерменнiң келуiн қамтамасыз ету;
15 республикалық театр-концерт ұйымдарының негiзгi құралдарын сатып алуға күрделi трансферттер;
Ғ.Мүсiрепов атындағы мемлекеттiк балалар мен жасөспiрiмдерге арналған қазақ академиялық театрының, М.Әуезов атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық драма театрының күрделi жөндеуiн аяқтау;
M. Лермонтов атындағы мемлекеттiк академиялық орыс драма театры күрделi жөндеуiнiң 2 кезеңiн жүргiзу;
Келесi бағыттар бойынша негiзгi құралдарды сатып алу: дыбыстық, жарықтық, музыкалық қондырғылар; компьютерлiк техника; костюмдер, сахна киiмдерiн тiгу; автотранспорт, жиhаз, музыкалық аспаптар, техникалық қондырғылар, тұрмыс техникаларын сатып алу.
Соңғы нәтиже: республика халқын мәдени қызмет көрсетумен толық қамту репертуарды жанрлық-тақырыптық жаңа шығармалармен толықтыру, 2 театрдың күрделi жөндеуiн жүргiзудi 100% қамтамасыз ету, 1 театрдың күрделi жөндеуiн 61,2% орындау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: спектакль, концерт, опера өткiзудiң орташа құны - 10 000 мың теңге.
Уақыттылығы: Репертуарлық жоспарға сәйкес жоспарланған театр-концерт iс-шараларын өткiзу, белгiленген кестеге сәйкес материалдық-техникалық жабдықтау және жөндеу жұмыстарын жүргiзу.
Сапа: халықтың мәдени деңгейiн арттыру, драмалық, опералық және балет спектакльдерi қойылымдарын, концерттер сапасын арттыру; гастроль сапарларының бағыттарын кеңейту, өткiзiлетiн спектакльдер мен концерттердiң көркемдiк сапасын арттыру, Қазақстан Республикасы кейбiр аумақтарының халқына театр-концерт ұйымдары қызметiне қол жетуi; көрермендердiң қазiргi талаптарына қойылымды жабдықтаудың толық сәйкестiгi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2008 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 25-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-25 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Алматы қаласының бюджетiне 2006 жылы республикалық бюджеттен берiлген мәдениет ұйымдарының жұмыс iстеуiне арналған ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 96 685 мың теңге (тоқсан алты миллион алты жүз сексен бес мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2003 года N 81 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества из одного вида государственной собственности в другой"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 года N 790 "О перечне государственных республиканских государственных предприятий";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: удовлетворение духовных и культурных потребностей населения.
5. Задачи бюджетной программы: эффективное управление и координация деятельности организаций культуры переданных в коммунальную собственность акимата города Алматы.

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Заңының 33-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 22 қаңтардағы N 81 "Мемлекеттiк мүлiктi мемлекеттiк меншiктiң бiр түрiнен екiншi түрiне беру ережесiн бекiту туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790 "Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың Тiзбесi туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықтың рухани және мәдени қажеттілігін қанағаттандыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Алматы қаласы әкімдігінің коммуналдық меншігіне берілген мәдениет ұйымдары қызметін үйлестіру және тиімді басқару.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
програм
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Целевые
текущие
трансферты
бюджету города
Алматы на
функциониро-
вание в 2006
году организа-
ций культуры,
переданных из
республикан-
ского бюджета
Перечисление целевых
текущих трансфертов.
Обеспечение функциони-
рования 5 организаций
культуры, переданных
из республиканского
бюджета в коммунальную
собственность акимата
города Алматы:
Юношеской библиотеки
им. Жамбыла на
реализацию культурно-
просветительской
деятельности, направ-
ленной на удовлетво-
рение духовных и
культурных потребнос-
тей юношества, оказа-
ние помощи в социаль-
ной адаптации и
профессиональной
ориентации молодого
поколения;
Приобретение основных
средств;
Детской библиотеки им.
С. Бегалина на реали-
зацию распространения
знаний среди детей и
подростков, библио-
течно-библиографичес-
кое обслуживание
детского населения,
воспитание у них
морально-этических
норм, культуры чтения,
чувства патриотизма,
культуры межнацио-
нальных отношений;
Приобретение основных
средств;
Литературно-мемори-
ального музейного
комплекса С. Муканова
и Г. Мусрепова на
реализацию мероприя-
тий связанных с выяв-
лением, сохранением,
изучением, пропагандой
творческого наследия
выдающихся деятелей
литературы Сабита
Муканова и Габита
Мусрепова;
Музея музыкальных
инструментов им.
Ыхласа на реализацию
мероприятий связанных
с выявлением, собира-
нием, комплектованием,
сохранением, изучением
и пропагандой народных
музыкальных инстру-
ментов;
Театра кукол на
реализацию организаций
и проведение сцени-
ческих мероприятий,
направленных на
практическую реализа-
цию культурной поли-
тики государства в
области театрального
искусства и приобрете-
ния активов.
январь-
декабрь
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Акимат
города Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Передача 5-ти организаций культуры на местный бюджет: Юношеская библиотека им. Жамбыла; Детская библиотека им. С. Бегалина; Литературно-мемориальный музейный комплекс С. Муканова и Г. Мусрепова; Музей музыкальных инструментов им. Ыхласа; Театр кукол.
Приобретение Юношеской библиотеке им. Жамбыла литературы для пополнения книжного фонда - 3000 экземпляров,
компьютеров - 2 комплекта, ксерокса; приобретение Детской библиотеке им. С. Бегалина литературы для пополнения
книжного фонда - 2000 экземпляров, ксерокса; приобретение мебели Театру кукол.
Конечный результат: Приближение уровня предоставления государственных услуг к ее получателям.
Финансово-экономическая эффективность: Наиболее полный охват населения культурным обслуживанием города Алматы.
Своевременность: Своевременное обеспечение 5 организаций культуры целевыми текущими трансфертами.
Качество: Совершенствование методов управления культуры и оптимизация инфраструктуры культуры на местном уровне.
Приложение 26
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Алматы
қаласының
бюджетіне
2006
жылы
республи-
калық
бюджеттен
берілген
мәдениет
ұйымдары-
ның жұмыс
істеуіне
арналған
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Ағымдағы мақсатты
трансферттерді аудару.
Алматы қаласы әкімді-
гінің коммуналдық
меншігіне берілген 5
мәдениет ұйымының
қызметін қамтамасыз
ету:
Жастардың рухани және
мәдени қажеттілікте-
рін өтеуге, жас
ұрпақтың әлеуметтік
бейімделуі мен маман-
дыққа икемделуіне
көмек көрсетуге
бағытталған
мәдени-ағартушылық
жұмыстарды жүргізуге
Жамбыл атындағы жас-
өспірімдер кітапхана-
сын;
Негізгі құралдар
сатып алу;
Балалар мен жасөспі-
рімдер арасында білім
таратуға, балаларға
кітапханалық-библиог-
рафиялық қызмет көр-
сетуге, олардың бойы-
на моральдық-этикалық
дағдыларды, оқу мәде-
ниетін, ұлтжандылық
пен ұлтаралық қаты-
настар мәдениетін
сіңіруге С.Бегалин
атындағы балалар
кітапханасын;
Негізгі құралдар
сатып алу;
Әдебиеттің біртуар
қайраткерлері Сәбит
Мұқанов пен Ғабит
Мүсіреповтің шығарма-
шылық мұрасын анық-
тау, сақтау, зерттеу
және насихаттауға
байланысты шараларды
жүзеге асыруға бағыт-
талған С.Мұқанов пен
Ғ.Мүсіреповтің Әдеби
мемориалдық мұражай
кешенін;
Халықтық саз аспапта-
рын зерттеу және
насихаттау, анықтау,
жинау, комплектілеу,
сақтаумен байланысты
шараларды жүзеге
асыруға Ықылас атын-
дағы халық музыкалық
аспаптар музейін;
Қуыршақ театрына
активтер сатып алу
және театр өнері
саласындағы мемлекет-
тік мәдениет саясатын
жүзеге асыруға бағыт-
талған сахналық
іс-шараларды ұйымдас-
тыру мен өткізуге
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Алматы
қаласы
әкімі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: 5 мәдениет ұйымын жергiлiктi бюджетке беру: Жамбыл атындағы жасөспiрiмдер кiтапханасы; С.Бегалин атындағы балалар кiтапханасы; С.Мұқанов пен Ғ.Мүсіреповтiң Әдеби мемориалдық музей кешенi; Ықылас атындағы халық музыкалық аспаптар музейi; Қуыршақ театры.
Жамбыл атындағы жасөспiрiмдер кiтапханасының кiтап қорын толтыру үшiн - 3000 дана кiтап, 2 жинақталым компьютер, ксерокс сатып алу.
С.Бегалин атындағы балалар кiтапханасының кiтап қорын толтыру үшiн - 2000 дана кiтап, ксерокс сатып алу.
Қуыршақ театрына жиhаздар сатып алу.
Соңғы нәтиже: Мемлекеттiк қызмет көрсету деңгейiнiң оны алушыларға жақындауы.
Қаржылық-экономикалық тиiмдiлiгi: Алматы қаласының халқын мәдени қызмет көрсетумен толығымен қамту.
Уақыттылығы: 5 мәдениет ұйымын ағымдағы мақсатты трансферттермен уақтылы қамтамасыз ету.
Сапасы: Мәдениет мекемелерiн басқару әдiстерiн жетiлдiру және мәдениет инфрақұрылымын жергiлiктi деңгейде оңтайландыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 26-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение N 72-26
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 - "Обеспечение общедоступности информации"
на 2006 год
1. Стоимость: 965531 тысяча тенге (девятьсот шестьдесят пять миллионов пятьсот тридцать одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия"; статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан, постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1161 "Об утверждении Программы развития сферы культуры на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение интеллектуального уровня общества и традиционный библиотечный сервис с помощью приоритетного внедрения информационно-коммуникативных технологий.
5. Задачи бюджетной программы: содействие динамичному развитию библиотечного дела, сохранение и предоставление населению информации на различных носителях литературы, формирование информационной среды и укрепление информационного пространства Казахстана.

N 72-26 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 965531 мың теңге (тоғыз жүз алпыс бес миллион бес жүз отыз бір мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 1992 жылғы 2 шiлдедегi "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау мен пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы , 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабы , 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы , 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1161 "2006-2008 жылдарға арналған мәдениет саласын дамыту Бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ақпараттық-коммуникативтiк технологиялар басымдықтарын енгiзу арқылы қоғамның интеллектуалдық деңгейiн және дәстүрлi кiтапханалық сервисiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : кiтапхананың жұмысын динамикалық, материалдық-техникалық, технологиялық жағынан дамуына ықпал ету, түрлi әдебиет таратқыштар арқылы сақтау және тұрғындарға жеткiзу, ақпараттық ортаны қалыптастыру және Қазақстанның ақпараттық кеңiстiгiн нығайту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Обеспечение
общедоступ-
ности
информации
Реализация библио-
течного, справочно-
библиографического и
информационного
обеспечения читате-
лей, обеспечение
доступа пользователей
к глобальным компью-
терным ресурсам и
создание оптимальных
условий для работы
читателей и сотруд-
ников библиотеки в
Национальной библио-
теке Республики
Казахстан.
Приобретение
основных средств,
нематериальных
активов и техники.
Проведение капиталь-
ного ремонта согласно
проектно-сметной
документации и
государственной
экспертизы.
Создание Центра
культуры в Национальной
библиотеке Китая.
Реализация обслужи-
вания инвалидов по
зрению, членов их
семей, учащихся
массовых школ со
слабой коррекцией
зрения; повышение
общеобразовательного,
культурного и
профессионального
уровня незрячих и
слабовидящих граждан
в Республиканской
библиотеке для
незрячих и слабо-
видящих граждан.
Приобретение основных
средств и техники.
Реализация культурной
и просветительской
деятельности,
направленной на
удовлетворение
духовных,
интеллектуальных и
культурных
потребностей
читателей, в том
числе незрячих и
слабовидящих граждан,
создание оптимальных
условий для работы
пользователей и
сотрудников
библиотеки в
Национальной
академической
библиотеке
Республики Казахстан
в г. Астане.
Приобретение основных
средств и техники.
в течение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Национальная
библиотека
Республики
Казахстан
Республикан-
ская библио-
тека для
незрячих и
слабовидящих
граждан
Национальная
академическая
библиотека
Республики
Казахстан в
г. Астане
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- подготовка реестров документальных памятников по 3-м номинациям;
- консервация и реставрация письменных, архивных документов в объеме 3180 листов;
- проведение электронной оцифровки письменных, архивных документов в объеме 9300 листов;
- проведение 170 книжных выставок и 12 презентаций;
- проведение 25 различных мероприятий (читательских конференций, круглых столов и творческих встреч с привлечением писателей, поэтов и других представителей культуры и т.д.);
- участие в 8-ми мероприятиях по международному библиотечному сотрудничеству, включая членство в международных библиотечных организациях;
- подготовка 40 библиотечных, информационных и научных изданий;
- проведение 2-х реабилитационных конкурсов;
- озвучивание литературы на казахском и русском языках - 400 часов.
Приобретение Национальной библиотеке Республики Казахстан:
- литературы по разным отраслям знаний для пополнения и предоставления более полной информации потребителям;

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Ақпарат-
тың жалпыға
қол
жетімді-
лігін
қамтама-
сыз ету
Қазақстан Республика-
сының Ұлттық кітап-
ханасының қызметкер-
лері мен оқырмандар
жұмысы үшін тұтынушы-
лардың ауқымды ком-
пьютерлік ресурстарға
қол жетімділігін
қамтамасыз ету, олар-
ға тиімді жағдайлар
жасау, оқырмандарды
библиографиялық-
анықтамалық, кітап-
ханалық, ақпараттар-
мен қамтамасыз етуді
жүзеге асыру.
Негізгі қаражат,
материалдық емес ак-
тивтер мен техниканы
алу.
Мемлекеттік сараптама
қорытындысы мен
жобалық-сметалық
құжат негізінде күр-
делі жөндеу жүргізу.
Қытай Ұлттық кітап-
ханасында мәдениет
Орталығын құру.
Зағиптарға және олар-
дың отбасы мүшелері-
не, мектептегі нашар
көретін оқушыларға
қызмет көрсетуді
жүзеге асыру, Республикалық кітап-
ханада зағип және
нашар көретін азамат-
тардың жалпы білім
беретін, кәсіби
және мәдени деңгейін
көтеру.
Негізгі активтер мен
техниканы сатып алу.
Астана қаласындағы
Ұлттық академиялық
кітапхананың қызмет-
керлері мен пайдала-
нушылары үшін,
сондай-ақ зағип және
нашар көретін азамат-
тарға тиімді жағдай-
лар жасау, оқырман-
дардың интеллектуал-
дық және мәдени,
рухани қажеттілігін
өтеуге бағытталған
қажеттіліктерін арт-
тыру, мәдени және
ағартушылық қызметін
жүзеге асыру.
Негізгі активтер мен
техниканы алу.
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Қазақстан
Республи-
касының
Ұлттық
кітапха-
насы
Көзі
нашар
және
көрмей-
тіндерге
арналған
республи-
калық
кітапха-
насы
Қазақстан
Республи-
касының
Астана
қаласын-
дағы
Ұлттық
академия-
лық
кітапха-
насы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
- 3 номинация бойынша деректемелiк ескерткiштердiң тiзiмiн дайындау;
- 3180 беттiк көлемдегi жазба, мұрағат құжаттарын қалпына келтiру және консервациялау;
- 9300 беттiк көлемдегi жазба, мұрағат құжаттарына электронды сандық нөмiрлеу жүргiзу;
- 170 кiтап көрмесiн және 12 тұсаукесер өткiзу;
- 25 түрлi шаралар өткiзу (ақын, жазушылар мен мәдениет басқа да өкiлдерiнiң қатысуымен оқыту конференциялары, дөңгелек үстелдер және шығармашылық кештер);
- халықаралық кiтапханалық ұйымдардың мүшелiгiмен халықаралық кiтапхана ынтымақтастығы бойынша 8 iс-шараға қатысу;
- 40 кiтапханалық, ғылыми және ақпараттық басылымдар әзiрлеу;
- 2 реабилитациялық байқау өткiзу;
- қазақ және орыс тiлдерiндегi әдебиеттердi сөйлету - 400 сағат.
Қазақстан Республикасының Ұлттық кiтапханасына сатып алатындар:
- тұтынушыларға толық ақпараттар жеткiзу мен толықтыру үшiн түрлi бiлiм саласындағы әдебиеттер;

- стульев - 500 штук, столов - 500 штук для оборудования рабочих мест читателей;
- выставочных шкафов для экспонирования литературы - 20 штук;
- сейфов для сохранности раритетных изданий - 5 штук;
- офисной мебели для создания комфортабельных рабочих мест - 9 комплектов;
- кондиционеров для регулирования температурно-влажностной среды - 3 штуки;
- компьютеров - 21 комплект, сканеров - 17 штук, принтеров - 9 штук, сетевого оборудования для оснащения техникой соответствующих подразделений - 2 штуки;
- оборудования для издательской деятельности (резак, термобиндер) - 2 штуки;
- оборудования для лаборатории научной консервации документов - 1 штуки.
Республиканской библиотеки для незрячих и слабовидящих граждан:
- литературы для пополнения фонда, в т.ч. специальные литературы;
- сервера двухпроцессорного, компьютеров - 2 штуки для оснащения техникой;
- мебели для оборудования рабочих и читательских мест - 2 комплекта;
- комплект оборудования и материалов для выпуска рельефно-графических пособий для слепых;
- аппарата для копирования грампластинок на аудиокассеты.
Национальной академической библиотеке Республики Казахстан в г. Астане:
- литературы по различным отраслям знаний;
- мебели для оборудования рабочих и читательских мест;
- компьютеров - 53 штук, сканера (барабанный), оргтехники для оснащения техникой рабочих мест;
- сурдокомпьютеров - 2 штуки, 4-х дорожечных тифломагнитофонов, читающих машин для незрячих и слабовидящих граждан с целью создания условий для лиц с ограниченными возможностями.
Проведение 1 этапа капитального ремонта в Национальной библиотеке Республики Казахстан.
Конечный результат: удовлетворение запросов читателей, создание ряда актуальных, тематически насыщенных электронных баз данных, осуществление государственных программ развития библиотечного дела.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость хранения на одну книгу - 2205 тенге.
Своевременность: выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки.
Качество: повышение духовных, интеллектуальных, образовательных потребностей граждан Республики Казахстан.
Приложение 27
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-27
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 - "Обеспечение сохранности архива печати"
на 2006 год
1. Стоимость: 26361 тысяча тенге (двадцать шесть миллионов триста шестьдесят одна тысяча тенге).

- оқырмандардың жұмыс орындарын жабдықтау үшiн 500 дана орындық, 500 дана стол;
- әдебиеттердi экспонаттау үшiн көрме шкафтары - 20 дана;
- сирек кездесетiн басылымдарды сақтау үшiн сейфтер - 5 дана;
- комфортабельды жұмыс орнын құру үшiн кеңсе жиһаздары - 9 комплект;
- температура және ылғалдылығын реттейтiн кондиционер - 3 дана;
- компьютер - 21 комплект, сканер - 17 дана, принтер - 9 дана, жүйелi қондырғыларды техникамен жабдықтау үшiн қажеттi бөлiмшелер - 2 дана;
- басылымдық қызметке арналған қондырғылар (резак, термобиндер) - 2 дана;
- құжаттарды ғылыми консервациялау үшiн қажеттi қондырғылар.
Көздерi нашар көретiн және көрмейтiн азаматтарға арналған республикалық кiтапханаға:
- қорды толықтыруға арналған әдебиеттер, оның iшiнде арнайы әдебиет;
- екi процессорлық серверлiк компьютер - 2 дана техникамен жабдықтау үшiн;
- оқырмандар мен жұмыс орындарын жабдықтайтын жиһаздар - 2 комплект;
- зағиптарға арналған графикалық-бедерлi комплектi материалдар мен қондырғыларды шығару үшiн әдiстелiктер;
- аудиокассеттерге арналған грампластинкаларды көшiру аппараты.
Қазақстан Республикасының Астана қаласындағы Ұлттық академиялық кiтапханасына:
- қазақстандық және шетелдiк баспалардың бiлiмнiң түрлi саласы бойынша әдебиеттер;
- оқырмандар мен жұмыс орындарын жабдықтау үшiн жиһаздар;
- компьютерлер - 53 дана, сканер (барабанды), жұмыс орындарын жабдықтау үшiн оргтехникалар;
- сурдокомпьютерлер - 2 дана, көздерi нашар көретiн және көрмейтiн азаматтар үшiн, мүмкiндiктерi шектелген адамдардың жағдайын жақсарту мақсатындағы жолда қолданылатын тифломагнитофондар, оқитын машиналар.
Қазақстан Республикасының Ұлттық кiтапханасына күрделi жөндеу жүргiзудiң 1 кезеңi.
Соңғы нәтиже: оқырмандар сұраныстарын орындау сапасын арттыру, өзектi, тақырыптық, нақты электрондық база деректемелер қатарын құру, кiтапханалар iсiн дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын жүзеге асыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр кiтапты сақтаудың орташа құны - 2205 теңге.
Уақыттылығы: көрсетiлген мерзiмде жоспарланған iс-шараларды орындау.
Сапасы: Қазақстан Республикасы азаматтарының бiлiм алу, интеллектуалдық, рухани қажеттiлiктерiн жоғарылату.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 27-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-27 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету"
деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАCПОРТЫ
1. Құны : 26361 мың теңге (жиырма алты миллион үш жүз алпыс бiр мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 апреля 1993 года N 270 "О Национальной Государственной книжной палате Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности архива печати на основе контрольных экземпляров несекретных изданий, издаваемых на территории Республики Казахстан.

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Заңы , 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 6 сәуiрдегi N 270 "Қазақстан Республикасының Ұлттық мемлекеттiк кiтап палатасы туралы" қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының аумағында шығатын, сондай-ақ тапсырыс құпия емес басылымдардың бақылау даналарының негiзiнде баспасөз мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы: осуществление библиографической обработки основных видов публикаций, вышедших в республике на всех языках; организация учета, контроля и научной обработки всех произведений печати, издаваемых на территории Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
програм
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Обеспечение
сохранности
архива печати
Обеспечение деятель-
ности по комплектова-
нию архива печати,
сохранность контроль-
ных экземпляров,
ведение каталогов,
картотек и выпуск
статистических
справочников, контроль
за соблюдением изда-
тельскими организация-
ми требований Госу-
дарственных основных
стандартов (ГОС) в
Государственной
национальной книжной
палате.
Приобретение
нематериальных
активов.
январь -
декабрь
Государствен-
ная нацио-
нальная
книжная
палата
Комитета
информации и
архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Контрольные экземпляры изданий в количестве 72 079 экземпляров, в том числе:
книги, брошюры, автореферат - 4138 печатных единиц;
журналы - 3763 печатных единиц;
газеты - 56200 печатных единиц;
ноты - 150 печатных единиц;
мелкая печать - 7828 печатных единиц;
издание летописей 48 номеров по 11 названиям;
приобретение нематериальных активов в количестве 2-х комплектов.
Конечный результат: Повышение контроля и обеспечение научной обработки произведений печати в количестве 5 103 451 экземпляров, выпуск статистических сборников о развитии печати в Республике Казахстан.
Финансово-экономический результат: Средние затраты на хранение одного печатного издания - 5 тыс. тенге.
Своевременность: обеспечение в установленные сроки информацией о печатных продукциях страны, введение системы каталогов и карточек, выявления и учета, а также статистический отчет всех печатных изданий.
Качество: повышение уровня информированности граждан путем обеспечения их архивными материалами.
Приложение 28
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-28
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 - "Проведение государственной информационной политики"
на 2006 год
1. Стоимость: 10480419 тысяч тенге (десять миллиардов четыреста восемьдесят миллионов четыреста девятнадцать тысяч тенге).

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасындағы барлық тiлде шығатын жарияланымдардың негiзгi түрлерiне библиографиялық өңдеудi жүзеге асыру; республика аумағында шығатын барлық баспасөз шығармаларын есепке алуды, бақылауды және оған ғылыми өңдеудi ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Баспа
мұраға-
тының
сақталуын
қамтама-
сыз ету
Баспа мұрағатының
жасақтауын қамтамасыз
ету, бақылау данала-
рының сақталуы, ката-
лог, картотекаларды
жүргізу, Мемлекеттік
ұлттық кітап палата-
сында басып шығарушы
ұйымдардың Мемлекет-
тік негізгі стандарт-
тар (МНС) талаптарын
сақтауына бақылау
және статистикалық
анықтамалықтар
шығару.
Материалды емес
активтерді сатып алу.
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігінің
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: бақылау экземпляр баспаларын 72 079 экземплярда шығару, сонымен қатар:
кiтаптар, брошюралар, автореферат - 4138 баспа бiрлiгi;
журналдар - 3 763 баспа бiрлiгi;
газеттер - 56 200 баспа бiрлiгi;
ноталар - 150 баспа бiрлiгi;
ұсақ баспа - 7828 баспа бiрлiгi;
жырлар шығару - 48 номер 11 атпен;
материалды емес активтердiң 2 комплект санын сатып алу.
Соңғы нәтиже: барлық баспалардың баспасөздерiн 5 103 451 дана бойынша бақылауды және оған ғылыми өңдеудi көтеру, Қазақстан Республикасындағы баспасөздiң дамуы туралы статистикалық жинақтар дайындау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр баспасөздi сақтап қамтамасыз етудiң орташа шығыны - 5 мың теңге.
Уақыттылығы: елдiң баспа өнiмдерi туралы ақпаратпен көрсетiлген мерзiмде қамтамасыз ету, каталог, картотекалар жүйесiн енгiзу, анықтау және есепке алу, сондай-ақ барлық баспа жарияланымдарына статистикалық есеп жүргiзу.
Сапасы: азаматтарды мұрағат құжаттарымен қамтамасыз ету арқылы олардың ақпараттық деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына 28-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-28 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Мемлекеттiк ақпараттық саясатты жүргiзу"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 10480419 мың теңге (он миллиард төрт жүз сексен миллион төрт жүз он тоғыз мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституция Республики Казахстан от 30 августа 1995 года; Кодекс Республики Казахстан от 21 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс); Закон Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 сентября 1995 года N 2452 "О ратификации Соглашения о международно-правовых гарантиях беспрепятственного и независимого осуществления деятельности Межгосударственной телерадиокомпании "Мир"; Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года N 550 "О государственной программе функционирования и развития языков на 2001-2010 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 30 марта 2006 года N 80 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 января 2004 года N 1277 "О государственной программе "Культурное наследие" на 2004-2006 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 23 апреля 2005 года N 1561 "Об укреплении института Ассамблеи народов Казахстана"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 1996 года N 1234 "О Национальной спутниковой системе телерадиовещания и передачи данных"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2001 года N 1371 "Об утверждении отраслевой Программы миграционной политики Республики Казахстан на 2001-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2005 года N 68 "Об утверждении Программы занятости населения Республики Казахстан на 2005-2007 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2005 года N 430 "О некоторых мерах по стабилизации цен на потребительском рынке"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 марта 2005 года N 267 "Об утверждении Программы сохранения и восстановления редких и исчезающих видов диких копытных и сайгаков на 2005-2007 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 633 "Об утверждении планов по созданию и развитию пилотных кластеров в приоритетных секторах экономики"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О Плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы"; Решение глав государств-участников Содружества Независимых Государств "О создании Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 9 октября 1992 года; Решение правительств государств-участников Содружества Независимых Государств "О вопросах Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 22 января 1993 года;  Соглашение государств-участников "О международно-правовых гарантиях беспрепятственного и независимого осуществления деятельности Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 24 декабря 1993 года.

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясы ; 2001 жылғы 21 маусымдағы "Салық және басқа мiндеттi түрдегi бюджетке төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексi (Салық Кодексi); 1997 жылғы 11 шiлдедегi "Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы ; 1998 жылғы 24 наурызындағы "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы ; 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының қызметiн тәуелсiз және кедергiсiз жүргiзудiң халықаралық-құқықтық кепiлдiгi туралы Келiсiмiнiң ратификациясы туралы" 1995 жылғы 4 қыркүйектегi N 2452 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Тiлдердi қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының индустриалды-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған Стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму Стратегиясын жүзеге асырудың алдағы шаралары туралы" 2003 жылғы 15 тамыздағы N 1165 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2004-2006 жылдарға арналған "Мәдени-мұра" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қаңтардағы N 1277 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында денсаулық сақтауды реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында "электронды үкiметтi" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан халықтары Ассамблеясы институтын нығайту туралы" 2005 жылғы 23 сәуiрдегi N 1561 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Телерадио хабарлары мен мәлiметтердi таратудың ұлттық спутниктiк жүйесi туралы" 1996 жылғы 4 қазандағы N 1234 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасындағы көшi-қон саясатының 2001-2010 жылдарға арналған салааралық бағдарламасын бекiту туралы" 2001 жылғы 29 қазандағы N 1371 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасындағы бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру бойынша 2005-2007 жылдарға арналған іс-шараларды бекiту туралы" 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасының халқын жұмыспен қамтудың 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" 2005 жылғы 27 қаңтардағы N 68 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Тұтыну нарығындағы бағаны тұрақтандыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" 2005 жылғы 5 мамырдағы N 430 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Экономиканың басымды секторларында пилоттық кластерлердi қалыптастыру мен дамыту жөнiндегi жоспарды бекiту туралы" 2005 жылғы 25 маусымдағы N 633 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасының агроөндiрiстiк кешенiн қарқынды дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654 қаулысы ; "Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясын құру туралы" 1992 жылғы 9 қазандағы Тәуелсiз Мемлекет Достастығының мемлекет-қатысушы басшыларының шешiмi; "Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының сұрақтары туралы" 1993 жылғы 22 қаңтардағы Тәуелсiз Мемлекет Достастығының Үкiмет мемлекет-қатысушы басшыларының шешiмi; "Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының қызметiн тәуелсiз және кедергiсiз жүргiзудiң халықаралық-құқықтық кепiлдiгi туралы" 1993 жылғы 24 желтоқсандағы мемлекет-қатысушы басшыларының келiсiмi .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: широкое информационно-пропагандистское обеспечение приоритетных направлений государственной политики и освещение средствами массовой информации наиболее значимых общественно-политических и экономических событий в жизни страны.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка и распространение публикаций, телевизионных и радио программ, направленных на:
активную информационно-пропагандистскую поддержку проводимых в стране социально-экономических и политических реформ;
обеспечение информированности населения о деятельности государства по реализации Стратегии развития "Казахстан - 2030";
поддержание и пропаганду межнационального мира и согласия, принципов социального партнерства в межконфессиональных отношениях;
формирование казахстанского патриотизма;
обеспечение информационно-пропагандистской поддержки мер по реализации Посланий Главы государства народу Казахстана "Об основных направлениях внутренней и внешней политики на 2006 год" и " Казахстан на пути ускоренной экономической, социальной и политической модернизации";
представление населению республики достоверной, оперативной информации об основных событиях внутренней и внешней политики государства;
информационно-пропагандистское обеспечение развития малого и среднего предпринимательства;
информационную поддержку государственной политики в сферах образования, культуры, здравоохранения, спорта и социального обеспечения;
освещение вопросов агропродовольственной отрасли страны;
освещение Государственных программ жилищного строительства, "электронного правительства" и др.;
развитие государственного языка.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
прог
рам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Проведение
государствен-
ной информа-
ционной поли-
тики
2
100
Проведение
государствен-
ной информа-
ционной поли-
тики через
газеты и
журналы
Подготовка и публикация
материалов по следующим
основным тематическим
направлениям:
официальная публикация
нормативных правовых
актов Республики
Казахстан;
освещение социально-
экономической, общест-
венно-политической
жизни страны;
освещение хода
реализации Стратегии
развития Казахстана до
2030 года;
освещение Послания
Главы государства
народу Казахстана;
публикация материалов
по вопросам агропродо-
вольственной отрасли
страны;
публикация материалов,
направленных на фор-
мирование позитивного
инвестиционного имиджа
Казахстана;
информационная под-
держка государственной
экономической политики;
освещение актуальных
вопросов борьбы с
организованной преступ-
ностью и коррупцией,
формирование позитив-
ного имиджа правоох-
ранительных органов;
освещение государ-
ственной политики в
сфере культуры, образо-
вания и здравоохране-
ния, спорта, социаль-
ного обеспечения и в
области жилищно-
коммунальных отношений;
информационная под-
держка Государственной
программы "Культурное
наследие", Отраслевой
программы "Сохранение
и восстановление редких
и исчезающих видов
диких копытных животных
и сайгаков на 2005-
2007 годы", Государст-
венной программы
жилищного строительства
в Республике Казахстан
на 2005-2007 годы,
публикация материалов
об истории становления
казахской государствен-
ности в рамках 20-летия
"декабрьских событий",
материалов, посвященных
празднованию юбилейных
и праздничных дат;
освещение вопросов
государственной
молодежной политики;
размещение литературно-
художественных произ-
ведений, направленных
на воспитание казах-
станского патриотизма;
размещение материалов
по реализации государ-
ственной языковой
политики;
освещение государст-
венной национальной
политики, деятельности
Ассамблеи народов
Казахстана, нацио-
нально-культурных
центров;
освещение борьбы с
наркобизнесом и нарко-
манией, антинаркотичес-
кая пропаганда;
освещение деятельности
государства по борьбе с
терроризмом и экстре-
мизмом, формирование в
обществе неприятия
идей религиозного
экстремизма и радикализма;
освещение вопросов
борьбы с ВИЧ/СПИД,
просвещение населения
по вопросам предот-
вращения эпидемии;
информационно-
пропагандистская
поддержка миграционной
политики страны, освещение жизни
соотечественников,
казахских диаспор за
рубежом;
информирование о со-
циально-экономической,
общественно-политичес-
кой жизни Казахстана
зарубежных казахских
диаспор;
публикация материалов,
направленных на
формирование и
укрепление позитивного
имиджа Вооруженных сил
и военной профессии;
размещение литературно-
художественных материа-
лов об общественно-
политическом и
социально-экономическом
развитии государства;
пропаганда здорового
образа жизни;
освещение актуальных
вопросов правовой
пропаганды;
информационно-пропаган-
дистская поддержка
малого и среднего
бизнеса;
размещение материалов
литературно-художест-
венных произведений в
рамках пропаганды
отечественного
книгоиздания;
освещение актуальных
вопросов современности,
интеграционных процес-
сов на территории СНГ,
культурных и историчес-
ких связей стран
содружества;
публикация материалов
по патриотическому,
интернациональному,
нравственному и
духовному воспитанию и
развитию детей и
юношества;
освещение развития
отечественных телеком-
муникаций, пропаганда
новых информационных
технологий;
освещение актуальных
вопросов государствен-
ной информационной
политики и развития
СМИ;
освещение женской
проблематики, вопросов
повышения роли женщин
в обществе, гендерного
равенства;
освещение государствен-
ной политики в сфере
охраны окружающей
среды;
публикация социальных
сатирических материалов
по актуальным вопросам
развития общества;
публикация объявлений
о конкурсе на замещение
административных
вакантных должностей
государственных
служащих и судей в
республиканских
средствах массовой
информации.
Служебные командировки
за пределы страны
представителей средств
массовой информации
для освещения деятель-
ности Президента и
Правительства о ходе
официальных государ-
ственных зарубежных
визитов.
Информационное сопро-
вождение веб-сайтов
Правительства Респуб-
лики Казахстан (www.
government.kz).
в течение
года
Комитет
информации и
архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
3

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : елдегi экономикалық, қоғамдық-саяси маңызды оқиғаларды және мемлекеттiк саясаттың негiзгi бағыт бағдарларын бұқаралық ақпарат құралдары арқылы кеңiнен жариялау және ақпараттық-насихаттауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мына бағыттарға бағытталған теледидар және радио бағдарламаларды, жарияланымдарды әзiрлеу және тарату;
елдегi болып жатқан әлеуметтiк-экономикалық және саяси реформаларға ақпараттық-насихаттық белсендi қолдау көрсету;
"Қазақстан-2030" даму Стратегиясын жүзеге асыруда халықты мемлекеттiң қызметi туралы ақпараттандыруды қамтамасыз ету;
конфессияаралық қатынастарда қоғамдық әрiптестiк принциптердi, ұлтаралық бейбiтшiлiк пен келiсiмдi насихаттау және қолдау;
қазақстандық патриотизмдi қалыптастыру;
Мемлекет басшысының "2006 жылға арналған iшкi және сыртқы саясаттың негiзгi бағыттары туралы" және "Қазақстан экономикалық, әлеуметтiк және саяси модернизациялауды тездетудiң жолында" Жолдауын жүзеге асыру шараларына ақпараттық-насихаттық қолдауды қамтамасыз ету;
мемлекеттiң iшкi және сыртқы негiзгi оқиғалары жөнiнде республиканың тұрғындарына нақты, шұғыл ақпараттар беру;
кiшi және орта кәсiпкерлiктi дамытуды ақпараттық-насихаттық қамтамасыз ету;
бiлiм, мәдениет, денсаулық сақтау, спорт және әлеуметтiк қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттiк саясатқа ақпараттық қолдау көрсету;
елдегi азық-түлiк бөлiгiндегi сұрақтарды жариялау;
тұрғын үй, "электронды үкiмет" және басқа мемлекеттiк бағдарламаларды жариялау;
мемлекеттiк тiлдi дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Мемлекет-
тік ақпа-
раттық
саясатты
жүргізу
100
Газеттер
мен
журналдар
арқылы
мемлекет-
тік ақпа-
раттық
саясатты
жүргізу
Мына тақырыптық
бағыттар бойынша
материалдар дайындау
мен жариялау:
Қазақстан Республика-
сының нормативтік
құқықтық кесімдерін
ресми жариялау;
еліміздің әлеуметтік-
экономикалық, қоғам-
дық саяси өмірін
жариялау;
Қазақстанның 2030
жылға дейінгі даму
стратегиясының іске
асу барысын жариялау;
Мемлекет басшысының
Қазақстан халқына
Жолдауын жариялау;
Елдің агроөнім сала-
сындағы мәселелері
бойынша материалдар
жариялау;
Қазақстанның жағымды
инвестициялық бейне-
сін қалыптастыруға
бағытталған материал-
дарды жариялау;
мемлекеттік экономи-
калық саясатты ақпа-
раттық қолдау;
қылмыспен және сыбай-
лас жемқорлықпен
күресудің негізгі
мәселелерін жариялау,
құқық қорғау орган-
дарының жағымды бей-
несін қалыптастыру;
білім, мәдениет,
спорт, әлеуметтік
қамтамасыз ету және
тұрғын үй-коммуналдық
қатынастар саласында-
ғы мемлекеттік
саясатты жариялау;
"Мәдени мұра" мемле-
кеттік бағдарламасын,
"Сирек және жоғалып
бара жатқан жабайы
тұяқты түрдегі аңдар
мен ақбөкендер сақтау
және қалпына келтіру-
дің 2005-2007 жыл-
дарға арналған сала-
лық бағдарламасын,
Қазақстан Республика-
сындағы тұрғын үй
құрылысының 2005-2007
жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын, Қазақстан "Желтоқсан оқиғасына»20 жыл
толуы аясында қазақ
мемлекеттігінің
құрылу тарихы, атаулы
және мерекелік даталы
күндер туралы матери-
алдар жариялау;
мемлекеттік жастар
саясаты мәселелерін
жариялау;
қазақстандық патрио-
тизмге тәрбиелеуге
бағытталған әдеби-
көркем шығармаларды
орналастыру;
мемлекеттік тіл сая-
сатын жүзеге асыру
жөніндегі материал-
дарды орналастыру;
мемлекеттік ұлттық
саясатты, Қазақстан
халықтары Ассамблея-
сының, ұлттық-мәдени
орталықтардың қызме-
тін жариялау;
нашақорлық және
есірткі бизнесіне
қарсы күресті, нашақорлыққа қарсы
насихатты жариялау;
мемлекеттің терроризм
және экстремизмге
қарсы күрес, қоғамда
діни экстремизм және
радикализм идеяларын
қабылдамауды қалып-
тастыру жөніндегі
қызметін жариялау;
АҚТҚ/ЖҚТБ-мен күрес,
халықты індеттің
алдын-алу мәселелері-
мен таныстыру жұмыс-
тарын жариялау;
елдің көші-қон саяса-
тын ақпараттық-наси-
хаттық қолдау, шетел-
дегі отандастар мен
қазақ диаспоралары-
ның өмірін жариялау;
шетелдегі қазақ диас-
пораларын Қазақстан-
ның әлеуметтік-эконо-
микалық, қоғамдық-
саяси өмірі туралы
хабардар ету;
Қарулы Күштер және
әскери қызметтің
жағымды имиджін
қалыптастыру мен
нығайтуға бағытталған
материалдарды жариялау;
мемлекеттің қоғамдық-
саяси және әлеумет-
тік-экономикалық
дамуы туралы әдеби-
көркем материалдарды
орналастыру;
салауатты өмір салтын
насихаттау;
құқықтық насихаттың
басты мәселелерін
жариялау;
кіші және орта кәсіп-
керлікті ақпараттық-
насихаттық қолдау;
отандық кітап шығару-
ды насихаттау аясында
әдеби-керкем матери-
алдарды орналастыру;
қазіргі заманның
басты мәселелерін,
ТМД аумағындағы
интеграциялық процес-
терді, ынтымақтастық
елдерінің мәдени және
тарихи байланыстарын
жариялау;
балалар және жасөспі-
рімдердің патриоттық,
интернационалдық,
адамгершілік және
рухани тәрбиесі мен
өсуі туралы материал-
дар орналастыру;
отандық телекоммуни-
кацияларды дамытуды
жариялау, жаңа ақпа-
раттық технологиялар-
ды насихаттау;
мемлекеттік ақпарат-
тық саясат және БАҚ
дамуының басты мәсе-
лелерін жариялау;
әйел мәселесі, әйел-
дің қоғамдағы рөлін
көтеру, гендерлік
теңдік мәселелерін
жариялау;
қоршаған ортаны
қорғау саласындағы
мемлекеттік саясатты
жариялау;
қоғам дамуының өзекті
мәселелері жөнінде
әлеуметтік сатиралық
материалдарды
жариялау;
республикалық бұқара-
лық ақпарат құралда-
рында мемлекеттік
қызметшілердің және
судьялардың әкімшілік
бос лауазым орындары-
на орналасуға конкур-
стар туралы хабарла-
малар жариялау.
Президент пен
Үкіметтің қызметі мен
мемлекеттік ресми
шетел сапарларының
барысын жариялау үшін
бұқаралық ақпарат
құралдары өкілдерінің
елден тыс жерлерге
қызметтік іссапарла-
ры.
Қазақстан Республика-
сы Үкіметінің
веб-сайтын
(www.government.kz)
ақпараттық жүргізу
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігінің
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
3

101
Проведение
государствен-
ной информаци-
онной политики
через теле-
радиовещание
Производство и трансля-
ция телевизионных и
радиопрограмм по
следующим направлениям:
освещение деятельности
высших органов
государственной власти
и управления в инфор-
мационных программах;
освещение деятельности
Президента, Правитель-
ства, Парламента в
аналитических програм-
мах;
освещение хода
реализации и позитивных
результатов Стратегии
"Казахстан-2030";
информирование населе-
ния о законодательной
базе страны, Указах
Президента, постанов-
лениях, распоряжениях
Правительства, других
нормативных правовых
актах;
освещение Послания
Главы государства
народу Казахстана;
публикация материалов
по вопросам агропродо-
вольственной отрасли
страны;
разъяснение и
пропаганда внутренней
и внешней политики РК;
информационная поддерж-
ка государственной
экономической и
социальной политики;
производство цикла
телевизионных программ
"Новая экономическая
политика";
информационная поддерж-
ка государственной
национальной политики,
деятельности Ассамблеи
народов Казахстана,
национально-культурных
объединений,
межнационального и
межконфессионального
согласия;
информационная поддерж-
ка деятельности
неправительственных
организаций;
воспитание казахстан-
ского патриотизма;
информационная
поддержка реализации
Закона о языках;
информационная поддерж-
ка государственной
молодежной политики;
культурно-нравственное
воспитание детей и
молодежи;
информирование населе-
ния о ходе борьбы с
преступностью и
коррупцией;
формирование позитивно-
го имиджа правоохрани-
тельных органов,
судейского корпуса;
правовая пропаганда;
правовое обучение
избирателей и организа-
торов выборов;
освещение деятельности
государства по борьбе с
терроризмом и экстре-
мизмом, формирование в
общественном сознании
неприятия идей радика-
лизма, религиозного
экстремизма и
терроризма;
формирование и
укрепление позитивного
имиджа Вооруженных сил
и военной профессии;
освещение хода борьбы
с наркобизнесом и
наркоманией, антинарко-
тическая пропаганда;
просвещение населения
об угрозе ВИЧ/СПИД и
путях предотвращения
эпидемии;
информационная
поддержка малого и
среднего бизнеса,
отечественных товаро-
производителей и
товаров, программы
импортозамещения;
информационное обеспе-
чение государственной
миграционной политики,
освещение жизни
соотечественников,
казахских диаспор за
рубежом;
литературно-публицис-
тические программы;
образовательно-позна-
вательные программы;
музыкально-развлека-
тельные;
информационная
поддержка отечественной
физкультуры и спорта;
освещение государствен-
ной политики в сфере
образования, культуры,
спорта, социального
обеспечения и в области
жилищно-коммунальных
отношений;
информационная поддерж-
ка Государственной
программы "Культурное
наследие";
Отраслевой программы
"Сохранение и восста-
новление редких и
исчезающих видов диких
копытных животных и
сайгаков на 2005-2007
годы";
Государственной
программы жилищного
строительства в
Республике Казахстан
на 2005-2007 годы;
информационная
поддержка юбилейных и
праздничных дат;
обучение населения
правилам поведения и
способам защиты при
чрезвычайных ситуациях;
освещение женской
проблематики, вопросов
повышения роли женщин
в обществе, гендерного
равенства;
освещение государст-
венной политики в сфере
охраны окружающей
среды;
просвещение населения
по вопросам укрепления
здоровья и пропаганда
здорового образа жизни;
художественные,
документальные фильмы,
сериалы, мультиплика-
ционные сериалы;
спектакли казахстанских
театров;
социальные ролики;
освещение политической,
экономической,
культурной жизни
зарубежных стран;
Аренда транспондера
"KazSat" и "Intelsat";
Производство и
размещение программ об
экономической, полити-
ческой, культурной
жизни Казахстана
Международной
Телерадиокомпанией
"Мир".
Информирование населе-
ния Казахстана и других
стран СНГ о социально-
экономических и
политических курсах
проводимых реформ в
Республике Казахстан и
странах Содружества.
Освещение интеграцион-
ных инициатив Казахста-
на в формировании
единого экономического
и культурного простран-
ства стран-участниц
СНГ.
Производство телевизи-
онных и радиопрограмм,
документальных фильмов
на государственном
языке электронными СМИ
по следующим тематичес-
ким и жанровым
направлениям:
о ходе реализации
Стратегии "Казахстан
-2030";
по правовой тематике;
по тематике безопасно-
сти личности, общества,
государства, ходе
борьбы с преступностью,
коррупцией, деятель-
ности государства по
борьбе с терроризмом и
экстремизмом;
информационные
программы;
программы по
экономической и
финансовой тематике;
о Вооруженных Силах РК;
о ходе борьбы с
преступностью и
коррупцией;
по воспитанию
казахстанского
патриотизма;
молодежные;
детские;
спортивные, в том числе
освещение высоких дос-
тижений казахстанских
спортсменов;
о роли женщин в
общественной жизни,
гендерной политике;
образовательные;
обучающие
государственному языку;
музыкально-развлека-
тельные;
о сельском хозяйстве;
о государственной
национальной политике и
деятельности Ассамблеи
народов Казахстана,
национально-культурных
центрах;
программы
культурологического,
литературно-художест-
венного характера;
о здоровом образе
жизни;
о малом и среднем
бизнесе;
о межконфессиональном
согласии;
о вреде наркомании,
табакокурения и
алкоголизма;
юмористические;
о профилактике
ВИЧ/СПИД;
о состоянии экологии и
охране окружающей
среды;
программы в жанре
ток-шоу;
программы о ходе
реализации
государственной
программы о кино,
театре, искусстве
и литературе.
Освещение строительства
и становления столицы
Республики Казахстан
Астаны.
Проведение тематических
и радио передач в
области миграции.
Организация сурдопере-
вода и субтитрования
информационных программ
на государственном
и русском языках;
Производство и
размещение телепередач
и роликов по налоговому
законодательству на
русском и казахском
языках.
Служебные командировки
за пределы страны
представителей средств
массовой информации для
освещения деятельности
Президента и Правитель-
ства о ходе официальных
государственных
зарубежных визитов.
в течение
года
Комитет
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан

101
Телерадио
хабарла-
рын тара-
ту арқылы
мемлекет-
тік ақпа-
раттық
саясат
жүргізу
Мынадай негізгі тақы-
рыптық бағыттар
бойынша телерадио
хабарларын тарату
арқылы мемлекеттік
ақпараттық саясат
жүргізу, теледидар
және радио бағдарла-
маларын шығару және
трансляциялау:
ақпараттық бағдарла-
маларда мемлекеттік
билік пен басқарудың
жоғары органдарының
қызметін көрсету;
талдау бағдарламала-
рында Президенттің,
Үкіметтің, Парламент-
тің қызметтерін
көрсету;
"Қазақстан-2030"
Стратегиясын іске
асыру барысын және оң
нәтижелерін көрсету;
халықты еліміздің
заңнама базасымен,
Президенттің Жарлық-
тары, Үкіметтің қау-
лылары, өкімдері,
өзге де нормативтік
құқықтық кесімдер
туралы хабардар ету;
Мемлекет басшысының
Қазақстан халқына
жолдауын жариялау;
елдің агроөнімдер
саласындағы мәселе-
лерді көрсету;
ҚР ішкі және сыртқы
саясатын түсіндіру
және насихаттау;
мемлекеттік экономи-
калық және әлеуметтік
саясатты ақпараттық
қолдау;
"Жаңа экономикалық
саясат" теледидар
бағдарламаларының
циклін шығару;
мемлекеттік ұлттық
саясатты, Қазақстан
халықтары ассамблея-
сының, ұлттық мәдени
бірлестіктердің қыз-
метін, ұлтаралық және
конфессияаралық
келісімді ақпараттық
қолдау;
үкіметтік емес ұйым-
дардың қызметін ақпа-
раттық қолдау;
қазақстандық патрио-
тизмді тәрбиелеу;
тілдер туралы Заңның
іске асуын ақпараттық
қолдау;
мемлекеттік жастар
саясатын ақпараттық
қолдау;
балалар мен жастарды
мәдени-адамгершілікке
тәрбиелеу;
халықты қылмыстық
және сыбайлас жемқор-
лықпен күрес барысы
туралы хабардар ету;
құқық қорғау орган-
дарының, сот корпусы-
ның жағымды имиджін
қалыптастыру;
құқықтық насихат;
сайлаушылар және
сайлауды ұйымдастыру-
шыларды құқықтық
оқыту;
мемлекеттің терроризм
және экстремизммен
күресі жөніндегі
қызметін жариялау,
қоғамда радикализм,
діни экстремизм және
терроризм идеяларын
қабылдамауды қалып-
тастыру;
Қарулы Күштер және
әскери кәсіптің
жағымды имиджін
қалыптастыру және
нығайту;
есірткі бизнесі және
нашақорлықпен күрес
барысын көрсету,
есірткіге қарсы
насихат;
АҚТҚ/ЖҚТБ қаупі және
індеттің алдын алу
жолдары туралы
халықты хабардар ету;
шағын және орта
бизнесті, отандық
тауар өндірушілерді
және тауарларды,
импорт алмасу бағдар-
ламасын ақпараттық
қолдау;
мемлекеттік көші-кон
саясатын ақпараттық
қамтамасыз ету,
шетелдегі отандастар,
қазақ диаспорасының
өмірін көрсету;
әдеби-публицистикалық
бағдарламалар;
білім беру-танымдық
бағдарламалар;
музыкалық-көңіл
көтеру;
отандық дене тәрбиесі
мен спортты ақпарат-
тық қолдау;
білім беру, мәдениет,
спорт, әлеуметтік
қамтамасыз ету және
тұрғын үй-коммуналдық
қатынастар саласында-
ғы мемлекеттік сая-
сатты жариялау;
"Мәдени мұра" мемле-
кеттік бағдарламасын
ақпараттық қолдау;
"Сирек және жоғалып
бара жатқан жабайы
тұяқты түрдегі аңдар
мен ақбөкендер сақтау
және қалпына келтіру-
дің 2005-2007
жылдарға арналған са-
лалық бағдарламасын;
Қазақстан Республика-
сындағы тұрғын үй
құрылысының 2005-2007
жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын;
атаулы және мерекелік
даталы күндерге ақпа-
раттық қолдау;
халықты төтенше жағ-
дайларда өзін өзі
ұстауы мен қорғану
тәсілдеріне үйрету;
әйел мәселесін,
қоғамдағы әйел рөлін
арттыру, гендерлік
теңдік мәселелерін
жариялау;
қоршаған ортаны
қорғау саласындағы
мемлекеттік саясатты
жариялау;
халыққа денсаулықты
нығайту мәселелері
және салауатты өмір
салтын насихаттау
жөнінде жариялау;
көркем, деректі
фильмдер, сериалдар,
мультипликациялық
сериалдар;
қазақстан театрлары-
ның спектакльдері;
әлеуметтік роликтер;
шет елдердің саяси,
экономикалық, мәдени
өмірін жариялау;
"KazSat" және
"Intelsat" транспон-
дерін жалдау;
"Мир" халықаралық
телерадиокомпаниясын-
да Қазақстанның эко-
номикалық, саяси,
мәдени өмірі туралы
бағдарламаларды
шығару және орналас-
тыру.
Қазақстан Республика-
сы мен ТМД елдерінде
жүргізіліп жатқан
реформалардың
әлеуметтік-экономика-
лық және саяси бағыт-
тары туралы
Қазақстан мен ТМД
елдерінің халықтарын
хабардар ету.
ТМД қатысушы елдері-
нің біртұтас экономи-
калық және мәдени
кеңістік құрудағы
Қазақстанның интегра-
циялық бастамасын
жариялау.
Электронды БАҚ
мемлекеттік тілде
мынадай тақырыптық
және жанрлық бағыт-
тарда теледидар және
радио бағдарламала-
рын, деректі фильм-
дерді шығару:
"Қазақстан-2030"
Стратегиясын іске
асыру барысы туралы;
құқықтық тақырыпта;
жеке адам, қоғам,
мемлекет қауіпсіздігі
қылмыспен, сыбайлас
жемқорлықпен күрес
барысы, мемлекеттің
терроризм және
экстремизмге қарсы
күресі тақырыбында;
ақпараттық бағдарла-
малар;
экономикалық және
қаржылық тақырыптар-
дағы бағдарламалар;
ҚР Қарулы Күштері
туралы;
қылмыстылық және
сыбайлас жемқорлықпен
күрес барысы туралы;
қазақстандық патрио-
тизмді тәрбиелеу;
жастар;
балалар;
спорттық, соның ішін-
де қазақстандық
спортшылардың жоғары
дәрежелерін;
қоғамдық өмірдегі
әйелдің рөлі, гендер-
лік саясат туралы;
білім беру;
мемлекеттік тілді
үйрету;
музыкалық-көңіл
көтеру;
ауыл шаруашылығы,
Ауыл жылын қолдау
туралы;
мемлекеттік ұлттық
саясат және Қазақстан
халықтары ассамблея-
сы, ұлттық-мәдени
орталықтар қызметі
туралы;
әдеби-көркем, мәде-
ниеттану сипаттағы
бағдарламалар;
салауатты өмір салты
туралы;
шағын және орташа
бизнес туралы;
конфессияаралық келі-
сім туралы;
нашақорлық, темекі шегу және алкоголизм-
нің зияны туралы;
әзіл-ысқақ;
АҚТҚ/ЖҚТБ-ның алдын
алу туралы;
экологияның жағдайы
және қоршаған ортаны
қорғау туралы;
ток-шоу жанрындағы
бағдарламалар;
кино, театр, әдебиет
және өнер туралы
мемлекеттік бағдарла-
маның іске асуы
туралы;
Қазақстан Республика-
сы Астанасының
құрылуы мен құрылысы
туралы жариялау;
көші-кон саласында
тақырыптық радио
бағдарламаларды
өткізу;
ақпараттық бағдарла-
малардың сурдоаудар-
масын және субтитрла-
рын мемлекеттік тілде
және орыс тілінде
ұйымдастыру;
салық заңнамалары
бойынша қазақ және
орыс тілдерінде
телебағдарламалар мен
роликтерді шығару
және орналастыру.
Президент пен Үкімет-
тің қызметі мен
мемлекеттік ресми
шетел сапарларының
барысын жариялау үшін
бұқаралық ақпарат
құралдары өкілдерінің
елден тыс жерлерге
қызметтік іссапарла-
ры.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігінің
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Подготовка и публикация материалов в количестве:
- 11040 газетных полос, общий тираж 219 454 тыс. экземпляров,
- 796 учетно-издательских листов журналов, общий тираж 2548 тыс. экземпляров; Обеспечение среднесуточных объемов вещания национального телеканала "Казахстан" - 16 часов, "Казахское радио" - 24 часа, "Областное телевидение" (13 областных и 1 городская ТРК) - 42 часа, Радио "Астана" - 18 часов, Радио "Шалкар" - 18 часов через Республиканскую телерадиокорпорацию "Казахстан"; "Хабар" - 20 часов, "Ел арна" - 16 часов и "Caspionet" - 24 часа через Агентство "Хабар", "Первый канал-Евразия" - 7 часов.
Производство и размещение Международной телерадиокомпанией "Мир" на телерадиоканалах Казахстана и СНГ программ об экономической, политической, культурной жизни Казахстана и СНГ - 10 часов.
Производство телевизионных и радиопрограмм, документальных фильмов на государственном языке электронными СМИ в количестве 3308 часов.
Производство и трансляция телевизионных и радиопрограмм в количестве 74 483 часов.
Производство и размещение 100 телепередач, производство 25 роликов по налоговому законодательству с показом 100 раз. Изготовление и размещение 6 роликов на казахском языке, время вещания с 20-00 до 23-00.
Конечный результат: Повышение информированности населения, освещение наиболее значимых событий жизни страны, формирование позитивного имиджа Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат:
средняя стоимость одного тиража выпускаемых газет и журналов 5 тыс. тенге;
стоимость одного часа прозводства на телеканалах:
"Хабар" - 152946 тенге;
"Казахстан" - 118745 тенге;
"Ел арна" - 124846 тенге;
"Caspionet" - 37572 тенге;
"Казахское радио" - 59373 тенге;
"Областное телевидение" - 71247 тенге;
Радио "Астана" - 29686 тенге;
Радио "Шалкар" - 29686 тенге;
стоимость одного часа распространения на телеканалах:
"Хабар" - 128707 тенге;
"Казахстан" - 130504 тенге;
"Ел арна" - 65667 тенге;
"Caspionet" - 14304 тенге;
"1-й канал "Евразия" - 88312 тенге;
"Казахское радио" - 62477 тенге;
"Областное телевидение" - 1927 тенге;
Своевременность: издание газет и журналов, показ и выпуск телерадиопрограмм в установленные сроки согласно плану-графику.
Качество: 100 % выпуск газет и журналов и освещение телеканалами "Казахстан", "Хабар", "Ел-Арна" и другими телеканалами телерадиовещательных программ в городах республиканского значения, 85 % в отдельных регионах (районы, сельские местности).
Приложение 29
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: мынадай санда материалдарды дайындау және басып шығару:
- 11040 газет жолдары, жалпы таралымы 219 454 мың дана,
- 796 баспа-есеп журналдардың беттерi, жалпы таралымы 2548 мың дана;
"Қазақстан" ұлттық телеканалының ортакүндiк көлемi - 16 сағат, "Қазақ радиосы" - 24 сағат, "Облыстық теледидары" (13 облыс және 1 қалалық ТРК) - 42 сағат, "Астана" радиосы - 18 сағат, "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы арқылы "Шалқар" радиосы - 18 сағат; "Хабар" - 20 сағат, "Ел арна" - 16 сағат және "Хабар" агенттiгi арқылы "Caspionet" - 24 сағат, "Еуразия - бiрiншi каналы" - 7 сағат.
Қазақстан және ТМД телерадиоканалдарында Қазақстан және ТМД елдерiнiң экономикалық, саяси, мәдени өмiрi туралы бағдарламаларды "Мир" халықаралық телерадиокомпаниясында шығару және орналастыру - 10 сағат.
Электронды БАҚ-да мемлекеттiк тiлде деректi фильмдер, теледидарлы және радиобағдарламалар шығару - 3308 сағат.
Мына санда - 74 483 сағат теледидарлы және радиобағдарламаларды дамыту және трансляциялау.
Салық заңнамалары бойынша 100 көрсетiлiмдi 25 роликтердi, 100 телехабарларды шығару және орналастыру. Қазақ тiлiнде 6 ролик шығару және орналастыру, шығу уақыты - 20.00-ден 23.00 дейiн.
Соңғы нәтиже: тұрғындарға хабарламаларды арттыру, ел өмiрiндегi маңызды оқиғаларды жариялау, Қазақстан Республикасының жағымды имиджiн қалыптастыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
газет және журналдар шығарылатын бiр таратылымның орташа бағасы 5 мың теңге.
телеканалға шығудың бiр сағаттық бағасы:
"Хабар" - 152 946 теңге;
"Қазақстан" - 118 745 теңге;
"Ел арна" - 124 846 теңге;
"Caspionet" - 37 572 теңге;
"Қазақ радиосы" - 59 373 теңге;
"Облыстық телеарна" - 71 247 теңге;
"Астана" радиосы - 29 686 теңге;
Шалқар радиосы - 29 686 теңге;
Телеканалдарда таратудың 1 сағаттық бағасы:
"Хабар" - 128 707 теңге;
"Қазақстан" - 130 504 теңге;
"Ел арна" - 65 667 теңге;
"Caspionet" - 14 304 теңге;
"Еуразия-1 канал" - 88 312 теңге;
"Қазақ радиосы" - 62 477 теңге;
"Облыстық телеарна" - 1927 теңге.
Уақыттылығы: газеттермен журналдарды, телерадиобағдарламаларды қойылған уақытында көрсету және шығару.
Сапасы: "Қазақстан", "Хабар", "Ел-арна" телеканалдар мен республикалық маңыздағы қалалардағы басқа телерадиобағдарламаларды, газеттер мен журналдарды 100%, бөлек өңiрлерде (аудан, ауылдық жерлерде) 85% шығару мен көрсету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 29-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение N 72-29
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 - "Издание социально важных видов литературы"
на 2006 год
1. Стоимость: 761033 тысячи тенге (семьсот шестьдесят один миллион тридцать три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан "О Государственной программе Республики Казахстан "Культурное наследие" на 2004-2006 годы"; постановление Правительства РК от 28 сентября 1999 года N 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение духовно-образовательного и интеллектуально-культурного уровня населения, воспитание подрастающего поколения в духе общемировых ценностных идеалов.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение выпуска и доведения до потенциальных читателей социально-важной литературы; выпуск развернутых художественных, научных, публицистических и библиографических серий, отражающих перемены в общественно-политической, социально-экономической, научно-образовательной и культурной сферах жизни, отражающих многогранные проблемы становления казахской государственности; осуществление системной работы по подготовке к изданию томов свода памятников истории и культуры Республики Казахстан по областям; разработка теоретических проблем исторической науки, выпуск научной, художественной и энциклопедической литературы, популяризация научных знаний; подготовка и издание лучших образцов национальной литературы и письменности, достижений мировой научной мысли, культуры и литературы на государственном языке; организация работ по сохранению и обогащению Национального архивного фонда; обеспечение выпуска высококачественной печатной продукции.

N 72-29 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерiн басып шығару"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 761 033 мың теңге (жетi жүз алпыс бiр миллион отыз үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "2004-2006 жылдарға арналған "Мәдени мұра" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 13 қаңтардағы N 1277 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 28 қыркүйектегi N 1465 "Мерейтойлар мен атаулы күндердi мерекелеу туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халықтың рухани-бiлiм және интеллектуалды-мәдени деңгейiн көтеру үшiн әлеуметтiк маңызды әдебиеттер шығару, өскелең ұрпақты жалпы әлемдiк құндылықтар рухында тәрбиелеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : тұрақты оқырмандарға әлеуметтiк-маңызды әдебиеттердi жариялау мен жеткiзудi қамтамасыз ету, публицистикалық, ғылыми, көркемдiк және библиографиялық серияларды шығару, өмiрдiң мәдени, және ғылыми-бiлiмдiлiк, әлеуметтiк-экономикалық, қоғамдық-саяси өзгерiстерiн, қазақ мемлекеттiгi қалыптасуының сан қырлы мәселелерiн көрсететiн өзектi, мазмұнды шығармаларды шығару, Қазақстан Республикасының облыстары бойынша мәдени және тарихи ескерткiштердiң еркiн томдарын шығаруда дайындық жүйелiк жұмысты жүзеге асыру, тарих ғылымының теориялық проблемаларын әзiрлеу, ғылыми, көркем және энциклопедиялық әдебиеттi шығару, жоғары сапалы баспа өнiмдерiн шығаруды қамтамасыз ету, ғылыми бiлiмдiлiктi дәрiптеу, жазба және ұлттық әдебиеттiң жақсы үлгiлерiн әзiрлеу, шығару, мәдениет және әдебиеттiң әлемдiк ғылыми жетiстiктерiндегi мемлекеттiк тiлдегi ойлары, Ұлттық мұрағат қорды байыту және сақтау жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру, жоғары сапалы баспа өнiмдерiн шығаруды қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Издание
социально
важных видов
литературы
Издание следующих
видов литературы:
Энциклопедическая
литература:
"Қазақстан" ұлттық
энциклопедия" 8
томов, на казахском
языке;
Детская
энциклопедическая
литература
(занимательные
энциклопедии для
школьного возраста);
Литература для
детей: серия
"Мировая детская
литература",
"Балдырған"
(издания, для самых
маленьких
воспитательного и
познавательного
характера), "Мектеп
кітапханасы",
"Балалар әдебиеті";
Собрание сочинений
(одно или многотом-
ные научные собра-
ния, сочинений клас-
сиков литературы и
современных авто-
ров);
Познавательная
литература серии
"Таным" (воспита-
тельная, познава-
тельная и информа-
ционно-справочная
литература для
детей, подростков и
юношества);
Серия "Ғибратты
ғұмыр";
Серия "Тарихи тұлға
тағлымы";
Учебно-методическая
литература серия:
"Мемлекеттік тіл - тұғырың";
Литература серии
"Туризм және спорт";
Художественная
литература серии
"Аманат";
"Литература на
языках народов
Казахстана" (литера-
тура национальных
авторов): "Отырар
кітапханасы", "Жібек
жолы", "Алтын қор"
(отдельные произве-
дения казахской
классики высокого
нравственного и
воспитательного
значения):
"Сардар", "Өлең
сөздің патшасы",
"Современная
казахская проза",
"Современная
казахская поэзия",
"Жеті сөз", "Ауыл
кітапханасы", "Шетел
қазақтарының шығар-
малары".
Документально-
художественная
литература серии
"Алаш мұрасы";
Академическое
многотомное издание
"М. Ауэзов",
Фотоальбомы;
Литература по
культуре и искусству
(в т.ч. нотная
литература) серия
"Ғасырлар үні"
(Н. Тлендиев, А.
Жубанов, Л. Хамиди
и др.);
Литература для
детей и юношества;
Юридическая
литература;
Словарно-справочная
литература (фунда-
ментальные словарные
издания вторичного
характера: лингвис-
тические, толковые,
переводные,
терминологические,
справочники,
разговорники на
казахском, русском
и других языках);
Медицинская
литература (книги,
посвященные пропа-
ганде здорового
образа жизни, охране
жизни человека и
природы);
Общественно-полити-
ческая литература;
Послание Президента
Республики Казахстан
народу Казахстана;
Юбилейная литера-
тура: (посвященная
15-летию
Независимости РК,
10-летию Парламента
РК, 15-летию СНГ,
20-летию Чернобыля,
а также литература,
посвященная 100-
летию А. Жубанова,
Л. Хамиди, Ивана
Шухова, Акжана
Машани, 200-летию
Курмангазы
Сагырбаева и другая
литература, посвя-
щенная знаменатель-
ным датам по куль-
туре и искусству);
Серия "Литературные
мемуары";
Научно-техническая
литература (издания,
посвященные
фундаментальным
исследованиям в
области точных
естественных наук и
новейших технологий
(монографии);
Переводная
литература "Отан
тарихы" (издания
духовного характера,
ориентированные на
повышение националь-
ного самосознания,
патриотизма и духов-
ной просвещенности
народа).
Литература по госу-
дарственной програм-
ме "Культурное
наследие";
Книги серии
"Фольклороведение,
литературоведение и
искусствоведение":
"Бабалар сөзі" -
қазақ фольклоры" -
100 томов (на
казахском языке),
"Қазақ әдебиетінің
тарихы" - 10 томов
(на казахском
языке), "Қазақ
музыкасының
антологиясы" - 5
томов (на казахском
языке);
Книги серии -
культура: "Әлемдік
әдебиет кітапханасы"
100 томов (на
казахском языке);
Книги серии -
философия: "Ежелгі
дәуірден бүгінгі
күнге дейінгі қазақ
халқының философия-
лық мұрасы" 20 томов
(на казахском язы-
ке), "Әлемдік фило-
софиялық мұра" - 20
томов (на казахском
языке),
"Ежелгі дүниеавтор-
ларының шығармала-
рындағы қазақстан
тарихы" 2 тома.
Книги из серии
научная история:
"Әлемдік тарихи
ой-сана" 10 томов
(на казахском
языке), "IХ-ХVI
ғасырлардағы араб
дереккөздеріндегі
Қазақстан тарихы" 3
тома (на русском
языке), "V-XVII
ғасырлардағы иран-
парсы дереккөздерін-
дегі Қазақстан
тарихы" 5 томов (на
русском языке), "XV
-XX ғасырлардағы
түркі тілді дерек-
көздердегі Қазақстан
тарихы" 5 томов (на
казахском языке),
"Моңғол дереккөздер-
індегі Қазақстан
тарихы" 3 тома (на
казахском языке),
"ХVI-ХХ ғасырлардағы
орыс дереккөздерін-
дегі Қазақстан
тарихы" 10 томов
(на русском языке),
"XII-XX ғасырлар-
дағы батыс дерек-
көздеріндегі Қазақ-
стан тарихы" 10
томов (на русском
языке), "Қытай де-
реккөздеріндегі Қа-
зақстан тарихы" 5
томов (на казахском
языке).
Заметки по
археологии, истории
и культуре "Тарих
және мәдениет ес-
керткіштерінің
жинағы" 16 томов
(на русском языке).
Археология
Казахстана;
петроглифы
Казахстана. Книги-
альбомы (на русском
языке).
"Средневековые
города Казахстана"
книга-альбом (на
русском языке).
Культурология:
"Әлемдік мәдениет-
тану ой-санасы" - 10
томов (на казахском
языке):
Этнография и
антропология "Қазақ
халқының дәстүрлері
мен әдет-ғұурыптары"
2 тома (на казахском
языке).
Юридическая наука:
"Қазақтар құқығының
ежелгі әлемі" 10
томов (на казахском
языке).
Социология "Әлемдік
әлеуметтану ой-
санасы" 10 томов
(на казахском
языке).
Политология "Әлемдік
саясаттану
антологиясы" 10
томов (на казахском
языке).
Психология "Әлемдік
психология ой-
санасы" 10 томов
(на казахском
языке).
Научная экономика.
"Экономикалық
классика" 10 томов
(на казахском
языке).
Знание языка.
"Қазақ тілінің
түсіндірме сөздігі"
15 томов.
Знание языка. "Қазақ
тілінің этимология-
лық сөздігі" 2 тома.
Архивное и
библиотечное дело.
"Қазақ зиялыларының
хат түріндегі
мұрасы" 2 тома (на
казахском языке).
Энциклопедическая и
справочная литера-
тура. "Қазақстан"
ұлттық энциклопедия-
сы" 5 томов (на
русском языке).
"Казахстан
Республикасы" -
энциклопедический
словарь (на
английском языке).
энциклопедический
справочник
"Қазақстан тарихы"
(на казахском
языке).
"Жеріңнің аты -
еліңнің хаты";
фотоальбомы; словар-
ные справочники.
Оплата услуг по
проведению
экспертизы изданий
выпускаемых в рамках
государственной
программы. январь-
декабрь
январь -
декабрь
Комитет
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Әдебиет-
тің әлеу-
меттік
маңызды
түрлерін
басып
шығару
Мына әдебиет түрлерін
шығару:
Энциклопедиялық
әдебиет:
"Қазақстан"»ұлттық
энциклопедиясы" 8
томдық, мемлекеттік
тілде;
Балалар энциклопедия-
лық әдебиеті (мектеп
жасындағылар айналы-
сатын энциклопедия);
Балаларға арналған
әдебиет:
"Әлемдік балалар
әдебиеті", "Балдырған" (ең кішкентайлар үшін тәрбиелік және танымдық тұрғыдағы
басылымдар), "Мектеп
кітапханасы", "Балалар әдебиеті";
Шығармалар жинағы
(әдебиет классиктері
шығармаларының және
қазіргі кезеңдегі
авторлардың бір неме-
се көптомдық ғылыми
жинақтары);
"Таным" сериясындағы
танымдық әдебиет
(балаларға, жасөспі-
рімдер мен ересектер-
ге арналған тәрбие-
лік, танымдық және
ақпараттық-анықтама-
лық әдебиет);
"Ғибратты ғұмыр"
сериясы;
"Тарихи тұлға тағылы-
мы" сериясы;
Оқу-әдістемелік әде-
биет сериясынан:
"Мемлекеттік тіл -
тұғырың";
"Туризм және спорт"
сериясындағы әдебиет;
"Аманат" сериясында-
ғы көркемдік әдебиет;
"Қазақстан халықтары
тіліндегі әдебиет"
(ұлттық авторлардың
әдебиеті): "Отырар кітапханасы", "Жібек жолы", "Алтын қор" (жоғары адамгершілік және тәрбиелік ұғымдағы қазақ классиктерінің жеке туындылары):
"Сардар", "Өлеңсөз-
дің патшасы", "Қазіргі қазақ проза-
сы", "Қазіргі қазақ
поэзиясы", "Жеті
сөз", "Ауыл кітапха-
насы", "Шетел қазақ-
тарының шығармалары".
"Алаш мұрасы" серия-
сындағы деректі-
көркем әдебиет;
"М.Әуезов" академия-
лық көптомдық басы-
лым, Фотоальбомдар;
Мәдениет және өнер
туралы әдебиет (соның
ішінде ноталық
әдебиет) "Ғасырлар
үні" (Н.Тілендиев,
А.Жұбанов, Л.Хамиди
және басқалары);
Жасөспірімдер мен
балаларға арналған
әдебиет;
Заңдық әдебиет;
Сөздік-анықтамалық
әдебиет (екінші
сипаттағы фундамен-
талды сөздік басылы-
мы:
лингвистикалық,
түсіндірме, аударма,
терминологиялық,
анықтамалық, қазақ,
орыс және басқа
тілдердегі тілашар-
лар);
Медициналық әдебиет
(салауатты өмір
салтын насихаттауға,
табиғат пен адамның
өмірін қорғауға
арналған кітаптар);
Қоғамдық-саяси
әдебиеттер;
Қазақстан Республика-
сы Президентінің
Қазақстан халқына
Жолдауы;
Мерейтойлық әдебиет:
(ҚР Тәуелсіздігінің
15 жылдығына, ҚР
Парламентінің 10
жылдығына, ТМД-ның
15 жылдығына,
Чернобыльдің 20 жылдығына, сонымен
қатар А.Жұбановтың,
Л.Хамидидің, Иван
Шуховтың, Ақжан
Машанидің 100
жылдығына, Құрманғазы
Сағырбаевтың 200
жылдығына арналған
және мәдениет пен
өнер бойынша атаулы
даталарға арналған
басқа әдебиет);
"Әдебиеттік мемуар-
лар" сериясынан;
Ғылыми-техникалық
әдебиет (нақты
жаратылыстану ғылым-
дарының және жаңа
технологиялар төңіре-
гіндегі шыққан фунда-
менталды зерттеулер
(монографиялар);
Аударма әдебиеті
"Отан тарихы" (рухани
сипаттағы, халықтың
ұлттық сана сезіміне,
патриотизмге, рухани
білімін көтеруге
негізделген).
"Мәдени мұра"
бағдарламасы бойынша
әдебиеттер;
"Фольклортану, әде-
биеттану және өнерта-
ну" сериясындағы
кітаптар: "Бабалар
сөзі" - қазақ
фольклоры" - 100
томдық (қазақ тілін-
де), "Қазақ әдебиеті-
нің тарихы" - 10
томдық (қазақ тілін-
де), "Қазақ музыкасы-
ның антологиясы" - 5
томдық (қазақ тілін-
де);
Мәдениет сериясындағы
кітаптар: "Әлемдік
әдебиет кітапханасы"
- 100 томдық (қазақ
тілінде);
Философия сериясын-
дағы әдебиеттер:
"Ежелгі дәуірден бү-
гінгі күнге дейінгі
қазақ халқының
философиялық мұрасы"
- 20 томдық (қазақ
тілінде), "Әлемдік
философиялық мұра" -
20 томдық (қазақ
тілінде), "Ежелгі
дүниеавторларының
шығармаларындағы
Қазақстан тарихы" -
2 томдық.
Ғылыми тарих серия-
сындағы кітаптар:
"Әлемдік тарихи
ой-сана" - 10 томдық
(қазақ тілінде),
"IX-XVI ғасырлардағы
араб дереккөздерінде-
гі Қазақстан тарихы"
- 3 томдық (орыс
тілінде), "V - XVII
ғасырлардағы иран-
парсы дереккөздерін-
дегі Қазақстан
тарихы" - 5 томдық
(орыс тілінде), "XV -
XX ғасырлардағы түркі
тілді дереккөздердегі
Қазақстан тарихы" 5
томдық (қазақ тілін-
де), "Монғол дерек-
көздеріндегі Қазақстан тарихы" -
3 томдық (қазақ ті-
лінде), "XVI - XX
ғасырлардағы орыс
дереккөздеріндегі
Қазақстан тарихы" -
10 томдық (орыс
тілінде), "XII - XX
ғасырлардағы батыс
дереккөздеріндегі
Қазақстан тарихы" -
10 томдық (орыс
тілінде), "Қытай
дереккөздеріндегі
Қазақстан тарихы" - 5
томдық (қазақ
тілінде).
Мәдениет және тарих,
археология туралы
жазбалар: "Тарих және
мәдениет ескерткіште-
рінің жинағы" - 16
томдық (орыс тілін-
де).
Қазақстан археология-
сы;
Қазақстанның петрог-
лифтері.
Кітаптар-альбомдар
(орыс тілінде).
"Қазақстанның орта-
ғасырлық қалалары"
кітап-альбом (орыс
тілінде).
Мәдениеттану:
"Әлемдік мәдениеттану
ой-санасы" - 10
томдық (қазақ тілін-
де):
Этнография және
антропология "Қазақ
халқының дәстүрлері
мен әдет-ғұрыптары" -
2 томдық (қазақ
тілінде).
Заң ғылымы:
"Қазақтар құқығының
ежелгі әлемі" - 10
томдық (қазақ тілін-
де).
Әлеуметтану "Әлемдік әлеуметтану ой-санасы" - 10 томдық (қазақ
тілінде).
Саясаттану "Әлемдік
саясаттану антология-
сы" - 10 томдық
(қазақ тілінде).
Психология "Әлемдік
психология ой-санасы"
- 10 томдық (қазақ
тілінде).
Ғылыми экономика.
"Экономикалық
классика" - 10 томдық
(қазақ тілінде).
Тілді меңгеру.
"Қазақ тілінің түсін-
дірме сөздігі" - 15
томдық.
Тілді меңгеру.
"Қазақ тілінің этимо-
логиялық сөздігі" - 2 томдық.
Мұрағат және кітапха-
на ісі. "Қазақ зиялыларының хат түріндегі мұрасы"
- 2 томдық (қазақ тілінде).
Энциклопедиялық және
анықтамалық әдебиет.
"Қазақстан" ұлттық
энциклопедиясы" - 5
томдық (орыс
тілінде).
"Қазақстан Республи-
касы" - энциклопедия-
лық сөздік (ағылшын
тілінде).
Энциклопедиялық
анықтамалық
"Қазақстан тарихы"
(қазақ тілінде).
"Жеріңнің аты -
елінің хаты";
фотоальбомдар;
сөздік анықтамалар.
Мемлекеттік бағдарла-
ма аясында сараптама-
лық басылымдарды
шығаратын қызметтер
ақысы.
ақпан-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігінің
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Издание социально-важных видов литературы по 433 наименованиям, общим объемом 9337 издательских листов, тиражом каждого издания от 2000 до 3000 экземпляров и отправка в 14 областей, городов Астана и Алматы для оснащения библиотек находящиеся на территории республики в количестве 3495 единиц.
Конечный результат: Реализация духовного потенциала общества через укрепление единого культурно-информационного пространства, сохранение и развитие историко-культурного наследия, социально-культурной инфраструктуры, обеспечение условий развития профессионального искусства и народного творчества, создание целостной системы изучения огромного культурного наследия, в том числе, современной национальной культуры, фольклора, традиций и обычаев; обобщение многовекового опыта национальной литературы и письменности, создание развернутых художественных и научных серий; создание на государственном языке полноценного фонда гуманитарного образования на базе лучших достижений мировой научной мысли, культуры и литературы.
Финансово-экономический результат: Средняя стоимость затрат на выпуск одного издания составит 329 тенге.
Своевременность: Своевременное выполнение запланированных мероприятий для удовлетворения потребностей читателей.
Качество: Увеличение количества читателей и повышение интеллектуального уровня населения страны, повышение духовно-образовательного и интеллектуально-культурного уровня населения, издание шедевров мировой художественной литературы на казахском языке, воспитание подрастающего поколения в духе общемировых ценностных идеалов, развитие функционирование государственного языка, расширение и укрепление его социально-коммуникативных функций.
Приложение 30
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-30
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 - "Проведение государственной политики в области
внутриполитической стабильности и общественного согласия"
на 2006 год
1. Стоимость: 224 098 тысяч тенге (двести двадцать четыре миллиона девяносто восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 апреля 2005 года "О государственном социальном заказе", Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", Указ Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 856 "О стратегии Ассамблеи народов Казахстана и Положении об Ассамблее народов Казахстана", Указ Президента Республики Казахстан от 30 марта 2006 года N 80 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", постановление Правительства РК от 23 января 2002 года N 85 "О концепции государственной поддержки неправительственных организаций Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 68 "О Государственной комиссии по разработке и конкретизации программы демократических реформ в Республике Казахстан".

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: 433 атаулар бойынша әлеуметтiк-маңызды әдебиеттердiң түрлерiн шығару, жалпы көлемi 9337 басылым беттерi, әр басылымның таралымы 2000-нан 3000 данаға дейiн, 14 облысқа, Алматы, Астана қалаларына, республиканың аумағында орналасқан кiтапханалар үшiн 3495 бiрлiк құрамында жiберiледi.
Соңғы нәтиже: Қоғамның рухани әлеуеттiгiн бiрыңғай мәдени-ақпараттық кеңiстiк арқылы нығайту, тарихи-мәдени мұраны, әлеуметтiк-мәдени инфраструктураны дамыту және сақтау, кәсiби өнер мен халық шығармашылығының дамуы жағдайын қамтамасыз ету, мәдени мұраның, соның iшiнде қазiргi ұлттық мәдениеттi, фольклорды, салт-дәстүрдiң ауқымды оқыту жүйесiн құру, көпғасырлық жазба және ұлттық әдебиеттiң тәжiрибесiн жинақтау, ғылымдық және көркемдiк топтастырылған серияларды құру; әлемнiң озық жетiстiктер базасында мәдениет пен әдебиеттiң, ғылыми ойлаудың гуманитарлық бiлiмнiң мемлекеттiк тiлдегі толыққанды қорын құру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр басылымды шығарудың орташа шығыны 329 теңгенi құрайды.
Уақыттылығы: оқырмандардың қажеттiлiгiн қанағаттандыру үшiн жоспарланған iс-шараларды уақтылы орындау.
Сапасы: оқырмандардың санын көбейту, елдегi халықтардың интеллектуалдық, рухани-бiлiмдiлiк және интеллектуалды-мәдени деңгейiн көтеру, қазақ тiлiнде әлемдiк көркем әдебиеттердiң теңдесiз туындыларын шығару, өскелең ұрпақты жалпыәлемдiк идеалдар құндылығы рухында тәрбиелеу, мемлекеттiк тiлдi қолдану мен дамыту, әлеуметтiк-коммуникативтiк қызметтi ұлғайту және нығайту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 30-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-30 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Iшкi саяси тұрақтылық және қоғамдық келiсiм саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзу" деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 224 098 мың теңге (екi жүз жиырма төрт миллион тоқсан сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыстар туралы" 2005 жылғы 12 сәуiрдегi Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының 2030 жылға дейiнгi Стратегиялық даму жоспары" атты 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан халықтары Ассамблеясының стратегиясы мен Қазақстан халықтары Ассамблеясының ережесi туралы" 2002 жылғы 26 сәуiрдегi Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында демократиялық реформалар бағдарламасын әзiрлеу мен нақтылау жөнiндегi мемлекеттiк комиссия туралы" атты 2006 жылғы 20 наурыздағы N 68 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму Стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2006 жылғы 30 наурыздағы N 80 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 85 "Қазақстан Республикасының үкiметтiк емес ұйымдарын мемлекеттiк қолдаудың тұжырымдамасы туралы" қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Формирование государственной политики по укреплению внутриполитической стабильности, совершенствование казахстанской модели межэтнического и межконфессионального согласия, продвижение политических реформ, развитие гражданского общества.
5. Задачи бюджетной программы: Реализация комплекса мер, направленных на создание условий для общественного прогресса и гражданского мира, обеспечение эффективного взаимодействия государственных органов и институтов гражданского общества в сфере межэтнических отношений, совершенствование системы взаимодействия сотрудничества государственных органов и неправительственных организаций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Проведение
государствен-
ной политики
в области
внутриполити-
ческой ста-
бильности и
общественного
согласия
Ежеквартальный
социологический
мониторинг обществен-
но-политической
ситуации (4 замера)
Организация и
проведение заседаний
Государственной
комиссии по разработ-
ке и конкретизации
программы демократи-
ческих реформ в
Республике Казахстан
(12)
Заседание Республи-
канской комиссии по
государственным
символам
Республиканское
социологическое
исследование по
вопросам национальной
безопасности в Рес-
публике Казахстан
Республиканский
семинар по использо-
ванию новых техноло-
гий (дебатная тех-
нология, социальный
маркетинг и др.) в
пропагандистской
работе по реализации
основных приоритетов
Стратегии развития
Казахстана до 2030
года
Конкурс по отбору
социально значимых
проектов неправитель-
ственных организаций
Круглый стол
"Межнациональное
согласие - залог
стабильности
государства"
Республиканский
семинар-совещание по
пропаганде и разъяс-
нению ежегодного
Послания Главы
государства
Экспертный опрос по
межэтнической и
межконфессиональной
ситуации в РК
Республиканский
Фестиваль Дружбы
народов Казахстана
Региональный семинар
по вопросам развития
национальных культур
Национальный турнир
студенческих игр-
дебатов по актуальным
проблемам социально-
политического
характера
Республиканский
учебно-методический
семинар "Внедрение
новых методик прик-
ладных социологичес-
ких исследований"
Республиканская
конференция по
пропаганде ЗОЖ
(Ежегодные
Котыркольские чтения)
Международная
конференция по
вопросам обеспечения
безопасности и
регионального
сотрудничества
Республиканский
семинар по социальным
технологиям
Республиканская акция
в области этножурна-
листики "Шанырак":
семинар и творческий
конкурс в области
этножурналистики
Международные
финальные проектно-
организационные игры-
дебаты по актуальным
проблемам социально-
политического
характера
Республиканское
социологическое
исследование по
изучению межэтничес-
кой ситуации в
сельской местности
Обучающий семинар с
социологами "Органи-
зация и проведение
фокус-групп"
Республиканская
конференция
"Государственный
социальный заказ: от
идеи к реализации"
Республиканское
социологическое
исследование по
демократизации
общества (имидж
Президента)
Республиканский
научно-методический
семинар "Техника и
методика проведения
прикладных социологи-
ческих исследований"
"Круглый стол" по
вопросам предотвра-
щения коррупционных
правонарушений с
участием представи-
телей центральных
исполнительных
органов и институтов
гражданского общества
Республиканская
конференция по дея-
тельности информаци-
онно-пропагандистских
групп
Мероприятия по
реализации Программы
"Совершенствование
казахстанской модели
этнического и
конфессионального
согласия на 2006-
2008 годы" согласно
Плану мероприятий
в течение
года
Министерство
культуры
и информации
Республики
Казахстан

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Iшкi-саяси тұрақтылықты нығайтуға арналған мемлекеттiк саясатты қалыптастыру, этносаралық және конфессияаралық келiсiмнiң қазақстандық моделiн жетiлдiру, саяси реформаларды жүргiзу, азаматтық қоғамды дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Азаматтық бейбiтшiлiк пен қоғамның iлгерi дамуына жағдай жасауға бағытталған, этносаралық қатынас саласындағы мемлекеттiк органдар мен азаматтық қоғам институттардың тиiмдi түрде бiрлесе iс-қимылы қамтамасыз етуге, мемлекеттiк органдар мен үкiметтiк емес ұйымдардың бiрлесе іс-қимыл ынтымақтастық жүйесiн жетiлдiруге бағытталған көлемдi шараларды iске асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Ішкі
саяси
тұрақты-
лық және
қоғамдық
келісім
саласында
мемлекет-
тік
саясатты
жүргізу
Қоғамдық-саяси
ахуалдың тоқсан
сайынғы әлеуметтік
мониторингі (4 өлшем)
Демократиялық рефор-
малар бағдарламасын
әзірлеу мен нақтылау
жөніндегі мемлекеттік
комиссияның отырыс-
тарын ұйымдастыру
және өткізу
Мемлекеттік нышандар
жөніндегі Республика-
лық комиссия отырысы
ҚР Ұлттық қауіпсіздік
мәселелері жөніндегі
Республикалық әлеу-
меттік зерттеулер
Қазақстан 2030
Стратегиялық дамудың
негізгі ұстанымдарын
іске асырудағы
үгіт-насихат жұмыста-
рында жаңа техноло-
гияларды (пікір-
талас технологиялары,
әлеуметтік мониторинг
және т.б) қолдану
жөніндегі Республика-
лық семинар
Үкіметтік емес ұйым-
дардың әлеуметтік
мәні бар жобаларын
іріктеу жөніндегі
конкурс
Ұлтаралық келісім -
мемлекеттік тұрақты-
лық кепілі»дөңгелек
үстелі
Елбасының жыл сайынғы
Жолдауын насихаттау
мен түсіндіру жөнін-
дегі Республикалық
семинар-отырыс
ҚР этносаралық және
конфессияаралық ахуал
жөніндегі сарапшылық
сұрақнама
Қазақстан халықтары
Достастығы Республи-
калық Фестивалі
Ұлттар мәдениетін
дамыту мәселесі
жөніндегі аймақтық
семинар
Әлеуметтік-саяси
сипаттағы өзекті
мәселелер бойынша
студенттік пікір-сайыс ойындары
ұлттық турнирі
"Қолданбалы әлеумет-
тік зерттеулерге жаңа
әдістерді енгізу"
Республикалық
оқу-әдістемелік
семинары
Салауатты өмір салтын
насихаттау жөніндегі
республикалық конфе-
ренция (Қотыркөл
оқулары) Аймақтық
ынтымақтастық пен
қауіпсіздікті қамта-
масыз ету мәселелері
жөніндегі Халықара-
лық конференция
Әлеуметтік техноло-
гиялар жөніндегі
Республикалық семинар
"Шаңырақ»этножурна-
листика саласындағы
республикалық акция:
этножурналистика
саласындағы семинар
мен шығармашылық
конкурс
Әлеуметтік-саяси
сипаттағы өзекті
мәселелер бойынша
халықаралық мәрелік
жобалық ұйымдастыру-
шылық пікір-сайыс
ойындары
Ауылдық жергілікті
жердегі этносаралық
ахуалды зерделеу жө-
ніндегі Республикалық
әлеуметтік зерттеулер
Әлеуметтанушылармен
"Фокус-топтарды ұйым-
дастыру мен өткізу»
атты оқыту семинары
"Мемлекеттік әлеумет-
тік тапсырыс: ой
түйінін іске асыру"
Республикалық
конференциясы
Қоғамның демократия-
лануы жөніндегі
(Президент имиджі)
Республикалық әлеу-
меттік зерттеулері
"Қолданбалы әлеумет-
тік зерттеулерді
өткізудің әдісі мен
техникасы»Республика-
лық оқыту-әдістемелік
семинары
Азаматтық қоғам инс-
титуттары мен орталық
атқарушы органдар
өкілдерінің қатысуы-
мен болатын корруп-
циялық заң бұзушылық-
тардың алдын алу
мәселелері жөніндегі
"дөңгелек үстел"
Ақпараттық-насихаттық
топтардың қызметі жө-
ніндегі Республикалық
конференция
"2006-2008 жылдарға
арналған этностық
және конфессиялық
келісімнің қазақстан-
дық моделін жетілді-
ру" жөніндегі бағдар-
ламаны іске асыру
шаралары
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- Проведение 13 общереспубликанских мероприятий общественно-политического характера;
- Проведение не менее 16 постоянно действующих заседаний, способствующих дальнейшему развитию демократических процессов в казахстанском обществе;
- Подготовка и проведение пяти международных конференций, посвященных злободневным вопросам региональной безопасности (в т.ч. 3 по вопросам межэтнического и межконфессионального согласия в политкультурных странах);
- Проведение не менее 2-х масштабных проектов социально-политической направленности, призванных выработке активной жизненной позиции среди молодежи и студентов;
- Проведение 4 социологических мониторингов, 3 социологических исследований и 1 (одного) экспертного опроса, направленных на изучение и прогнозирование общественно-политической и межэтнической ситуации;
- Создание необходимых условий для реализации общественными объединениями не менее 70 социально значимых проектов;
- Проведение не менее 4-х обучающих семинаров для государственных служащих по использованию новых технологий в пропагандистской работе;
- Проведение 11 крупномасштабных мероприятий, направленных на пропаганду казахстанской модели этнического и конфессионального согласия (непосредственные участники - 7 000 человек).
Конечный результат: Либерализация политической жизни, формирование политической культуры граждан страны. Конструктивное взаимодействие государственных органов с неправительственным сектором, политическими партиями и движениями. Развитие духовно-нравственного потенциала, патриотизма граждан Казахстана. Повышение имиджа Республики Казахстан в глазах мирового сообщества.
Финансово-экономическая эффективность:
Средняя стоимость затрат на проведение одного мероприятия на республиканском уровне - 1 535 тыс. тенге.
Средняя стоимость затрат на проведение одного мероприятия на региональном уровне - 630 тыс. тенге.
Средняя стоимость затрат на проведение 1 социально значимого проекта - 1 835 тыс. тенге.
Средняя стоимость одного социологического исследования - 1 360 тыс. тенге.
Своевременность: Проведение социально-значимых мероприятий в соответствии с утвержденным планом.
Качество: Сохранение межнационального единства, общественного согласия и внутриполитической стабильности.
Приложение 31
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-31
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 - "Институциональное развитие средств массовой информации"
на 2006 год

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей қорытынды:
- Қоғамдық-маңызды сипаттағы жалпыреспубликалық 15 iс-шаралар өткiзу.
- Қазақстан қоғамының демократиялық ары қарай дамуына септiгiн тигiзетiн 16 әрдайым жұмыс жасайтын мәжiлiстер өткiзу.
- Аймақтық қауiпсiздiктiң қазiргi маңызды мәселелерiне қатысты (соның iшiнде 3 саясимәдениеттi мемлекеттердегi этносаралық және конфессияаралық келiсiм мәселесi жөнiнде) 5 халықаралық конференцияны дайындау мен өткiзу.
- Жастар мен студенттер арасында белсендi өмiр салты ұстанымын қалыптастыруға шақыратын 2 үлкен көлемдi жоба өткiзу.
- Этносаралық және саяси-қоғамдық ахуалды болжау мен зерттеуге бағытталған 4 әлеуметтiк мониторинг, 3 әлеуметтiк зерттеу және 1 (бiр) сараптық сұрақнама өткiзу.
- 70 әлеуметтiк маңызды жобалардың қоғамдық бiрлестiктер тарапынан iске асуына қолайлы жағдай жасау.
- Насихаттық жаңа технологияларды қолдану жөнiнде мемлекеттiк қызметкерлерге арналған 4 оқыту семинарын өткiзу.
- Этносаралық және конфессияаралық келiсiмнiң қазақстандық моделiн насихаттауға бағытталған 11 үлкенкөлемдi iс-шара өткiзу (тiкелей қатысатындар саны - 8 600 адам).
Соңғы қорытынды: Ел азаматтарының саяси өмiрiнiң либералдануы және саяси мәдениетiнiң қалыптасуы. Мемлекеттiк органдардың үкiметтiк емес сектормен, саяси партиялармен және қозғалыстармен конструктивтi түрдегi бiрлесе іс-қимылы. Қазақстан азаматтарының патриотизмi, рухани-салттық потенциалының дамуы. Қазақстан Республикасының халықаралық қауымдастық алдындағы имиджiнiң көтерiлуi.
Қаржылық-экономикалық тиiмдiлiк:
Республикалық көлемдегi бiр iс-шараны өткiзуге жұмсалатын шығындардың орташа бағамы - 1 535 мың теңге;
Аймақтық көлемдегi бiр iс-шараны өткiзуге жұмсалатын шығындардың орташа бағамы - 630 мың теңге;
Бiр әлеуметтiк маңызды жобаны өткiзуге жұмсалатын шығындардың орташа бағамы - 1835 мың теңге;
Бiр әлеуметтiк зерттеудiң орташа бағамы - 1360 мың теңге.
Кезектiлiк: Әлеуметтiк-маңызды iс-шараларды бекiтiлген жоспарға сәйкес өткiзу.
Сапа: Ұлтаралық бiрлiк, қоғамдық келiсiм мен iшкi саяси тұрақтылықты сақтап қалу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 31-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-31 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Бұқаралық ақпарат құралдарын институционалдық дамыту"
деген 019 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1315000 тысяч тенге (один миллиард триста пятнадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; Указ Президента Республики Казахстан от 30 марта 2006 года N 80 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: производство высококачественных телевизионных и радиопрограмм; построение в Казахстане современной системы распространения телерадиовещательных программ, посредством развития телекоммуникационной инфраструктуры страны и привлечение современных мировых технологий.
5. Задачи бюджетной программы: достижение максимального охвата населения программами национального телеканала "Казахстан", "Казахское радио"; производство высококачественных телевизионных и радиопрограмм; создание эффективной производственно-технической базы и благоприятных условий для инвестирования отрасли, формирование системы информационной безопасности государства, создание электронной летописи независимого Казахстана, производство высококачественных по творческим и технологическим параметрам киновидеоматериалов о деятельности первого Президента страны, создание имиджевых киновидеофильмов, способствующих установлению положительного имиджа Республики Казахстан, сопровождение различных международных мероприятий, проводимых в республике, качественными и тематическими кино, видео и аудио материалами; создание учебных видеосериалов, циклов и компьютерных программ в научно-популярном и развлекательно-игровом жанрах; реставрация, восстановление и распространение казахских фильмов прошлых лет и музыкального наследия народа Казахстана.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Институцио-
нальное раз-
витие средств
массовой
информации
Для увеличения
уставного капитала
Акционерного общества
"Республиканская
Телерадиокорпорация
"Казахстан" на
приобретение телеви-
зионного оборудова-
ния, разработка
проектно-сметной
документации на
строительство здания
Республиканской
Телерадиокорпорации
"Казахстан".
январь-
декабрь
Комитет
информации и
архивов
Министерства
культуры
и информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Формирование единого информационного пространства Казахстана, обеспечение информационной безопасности личности, общества и государства.

1. Құны : 1 315 000 мың теңге (бiр миллиард үш жүз он бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы ; 2003 жылғы 15 тамызда N 1165 "2030 жылға дейiнгi Қазақстанның даму Стратегиясы жүзеге асырылуының әрi қарайғы шаралары" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жоғары сапалы телевизия және радио бағдарламаларын өндiру; Қазақстанда телекоммуникациялық инфрақұрылымдар арқылы телерадио бағдарламалары таратылуының қазiргi заманға сай жүйесiн құру, қазiргi әлемдiк технологиялық жабдықтарымен қамту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : тұрғындарды "Қазақстан" ұлттық телеканалының, "Қазақ радиосы" бағдарламаларымен кең көлемде қамтуға қол жеткiзу; жоғары сапалы телевизия және радио бағдарламаларын жасау; осы саланы қаржыландыру үшiн қолайлы жағдай және тиiмдi өндiрiстiк-техникалық базасын құру, мемлекеттiк қауiпсiздiктiң ақпаратттық жүйесiн қалыптастыру, тәуелсiз Қазақстанның электронды шежiресiн жасау, елдiң тұңғыш Президентi туралы киновидеоматериалдардың шығармашылық және технологиялық көрсеткiштерi жағынан жоғары сапалы өндiру, Қазақстан Республикасының жағымды имиджi туралы кинобейнефильмдердi жасау, Республикада өткiзiлген әртүрлi халықаралық шаралардың, сапалы және тақырыптық кино, аудио және бейне материалдардың берiлуi, ғылыми-танымдық және көңiл көтеру-ойын жанрындағы компьютерлiк бағдарламалар мен циклдер, бейнесериалдарды жасау, Қазақстанның халықтық музыкалық мұраларының және өткен жылдардағы қазақ фильмдерiн өңдеп, қайта жасап, тарату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Бұқаралық
ақпарат
құралда-
рын
институ-
ционалдық
дамыту
"Қазақстан" республи-
калық телерадиокор-
порация" акционерлік
қоғамының жарғылық
капиталын телевизия-
лық қондырғылар алу
үшін толықтыру,
"Қазақстан" республи-
калық телерадиокорпо-
рациясы" ғимараты
құрылысының жобалық-
сметалық құжаттарын
өңдеу.
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігінің
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Қазақстанның бiрыңғай ақпараттық кеңiстiгiн қалыптастыру, мемлекет пен қоғам, тұлғаның ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.

Прямой результат: На 31 декабря 2005 года уставный капитал общества составляет 2 025 568 000 тенге. В результате выполнения бюджетной программы произойдет увеличение уставного капитала на 64,92 % и составит 3 340 568 000 тенге. Это повлечет за собой дополнительный выпуск акций, что позволит сохранить стабильный рост по основным финансовым и производственным показателям.
Конечный результат: Расширение государственного присутствия в информационном пространстве, укрепление позиций государственных электронных СМИ, укрепление государственного участия в доле Акционерного общества "Республиканская Телерадиокорпорация "Казахстан". Улучшение материальной базы для качественного выполнения уставных задач Акционерного общества "Республиканская Телерадиокорпорация "Казахстан".
Финансово-экономический результат: Дополнительный выпуск акций номинальной стоимостью 10 000 (Десять тысяч) тенге в количестве 131 500 штук.
Качество: Увеличение выпуска качественными телерадиопередачами, соответствующих мировым стандартам, а также достоверная информированность населения. Повышение технического качества телевизионных и радиопрограмм, обеспечение технического обновления материальной базы РТРК "Казахстан", приобретение технологического оборудования в качестве вклада в уставной капитал, формирование бизнес-ориентированной стратегии развития, расширение рынка сбыта, улучшение качества информационной продукции, совершенствование материально-технической оснащенности.
Приложение 32
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-32
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 - "Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных организаций культуры"
на 2006 год
1. Стоимость: 37619 тысяч тенге (тридцать семь миллионов шестьсот девятнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1161 "Об утверждении Программы развития сферы культуры на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета

Тiкелей нәтиже: 2005 жылдың 31 қаңтарына қоғамның жарғылық капиталы 2 025 568 000 теңгенi құрайды. Бюджеттiк бағдарламаның орындалу нәтижесiнде жарғылық капитал 64,92 пайызға өсiп, 3 340 568 000 теңгенi құрайды. Бұл акцияның қосымша таралымын тартып, негiзгi қаржылық және өндiрiстiк көрсеткiштердiң тұрақты өсуi сақталады. "Қазақстан" Республикалық Телерадиокорпорациясының ғимараты құрылысына жобалы-сметалық құжаттама дайындалады.
Соңғы нәтиже: ақпараттық кеңiстiкте мемлекеттiң қатысуын кеңейту, мемлекеттiк электронды БАҚ ұстанымдарын нығайту, "Қазақстан" Республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлiк қоғамының үлесiндегi мемлекеттiң қатысуын нығайту. "Қазақстан" Республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлiк қоғамының жарғылық шешiмдерiнiң сапалы орындалуы үшiн материалдық базаны жақсарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Номиналды құны 10 000 (он мың) теңге 131 500 дана акцияның қосымша таралымы.
Сапа: Әлемдiк стандарттарға сай келетiн сапалы телерадиобағдарламаларының таралымын, сонымен қатар тұрғындардың толыққанды ақпараттануын көбейту. Телевизиялық және радиобағдарламалардың техникалық сапасын арттыру, "Қазақстан" РТРК материалдық базасын техникалық жаңғыртуды қамтамасыз ету, жарғылық капиталдың салымы ретiнде технологиялық қондырғыларды сатып алу, ақпараттық өнiмнiң сапасын жақсарту, өткiзу нарығын кеңейту, дамыту стратегиясына бағытталған - бизнес құру, материалды-техникалық жарықтандыруды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470a қаулысына 32-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-32 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау"
деген 020 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 37619 мың теңге (отыз жетi миллион алты жүз он тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1161 "Мәдениет саласын дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: Создание условий для развития сферы культуры путем повышения профессионального уровня творческих работников государственных организаций культуры.
5. Задачи бюджетной программы: Обеспечение государственных организаций культуры квалифицированными кадрами; Совершенствование теоретических знаний профессионального мастерства специалистов культуры и искусства, в соответствии с возрастающими требованиями рыночной экономики, структурными изменениями в производстве и социальной сфере.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Повышение
квалификации
и переподго-
товка кадров
государствен-
ных организа-
ций культуры
Приобретение услуг
по повышению квалифи-
кации и переподготов-
ке кадров государст-
венных организаций
культуры по основным
направлениям сферы
культуры и искусства.
Стажировка работников
культуры за рубежом.
февраль -
декабрь
Министерство
культуры
и информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Обновление теоретических и практических знаний, формирование и закрепление профессиональных навыков работников государственных организаций культуры внутри страны в количестве 690 человек по следующим направлениям:
- историко-культурное наследие 172 чел;
- культурно-досуговая работа 172 чел;
- театрально-концертная деятельность 172 чел;
- библиотечное дело 174 чел.
Стажировка специалистов за рубежом 30 чел.
Конечный результат: Сохранение культурного наследия и развитие духовных ценностей общества путем повышения профессионального мастерства и знаний работников государственных организаций культуры.
2,9 % обеспечение потребности в повышении квалификации работников государственных организаций культуры
Финансово-экономический результат: Средняя стоимость обучения одного работника государственных организаций культуры:
- в пределах республики 25,5 тыс. тенге;
- за пределами республики 666,6 тыс. тенге.
Своевременность: Выполнение запланированных мероприятий, в соответствии с учебным планом.
Качество: совершенствование и углубление профессиональных знаний и мастерства работников государственных организаций культуры.
Приложение 33
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2006 года N 470а
Приложение N 72-33
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 - "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2006 год

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мемлекеттiк мәдениет ұйымдары қызметкерлерiнiң шығармашылық кәсiби деңгейiн жоғарылату арқылы мәдениет саласының дамуына жағдай жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Мемлекеттiк мәдениет ұйымдарын бiлiктi кадрлармен қамтамасыз ету. Нарық экономикасы талаптарының өсуiне, өндiрiс пен әлеуметтiк саладағы құрылымдық өзгерiстерге сәйкес қызметкерлердiң теориялық бiлiмiн, кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Мемлекет-
тік
мәдениет
ұйымдары
кадрлары-
ның
білікті-
лігін
арттыру
және
оларды
қайта
даярлау
Мәдениет ұйымдары
кадрларының білікті-
лігін мәдениет пен
өнер саласының негі-
згі бағыттарында арт-
тыру және қайта даяр-
лау арқылы қызметте-
рін сатып алу. Мәде-
ниет қызметкерлерін
шет елдерде тәжірибе-
ден өткізу.
ақпан-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары қызметкерлерiнiң ел iшiнде - 690 адам санында теориялық және практикалық бiлiмдердi жаңартуы, кәсiптiк дағдыларды қалыптастыруы және бекiтуi:
- тарихи-мәдени мұра 172 адам;
- мәдени-бос уақыт жұмыстары 172 адам;
- театр-концерт қызметi 172 адам;
- кiтапхана iсi 174 адам;
Мамандарды шет елдерде тәжiрибеден өткiзу - 30 адам.
Соңғы нәтиже: Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары қызметкерлерiнiң бiлiмi мен кәсiби шеберлiгiн арттыру арқылы қоғамның рухани байлықтары мен мәдени мұраларын сақтап қалу.
Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру қажеттiлiгiн 2,9% қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Мемлекеттiк мәдениет ұйымдарының бiр қызметкерiн оқытуға кететiн шығынның орташа құны:
- ел iшiнде 25,5 мың теңге;
- шет елдерде 666,6 мың теңге.
Уақытында: жоспарланған шараларды оқу жоспарына сәйкес орындау.
Сапасы: Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары қызметкерлерiнiң кәсiби бiлiмiн және шеберлiгiн арттыру және тереңдету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 маусымдағы
N 470а қаулысына
33-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
N 72-33 қосымша
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 24131 тысячи тенге (двадцать четыре миллиона сто тридцать одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: укрепление основных звеньев системы по дальнейшему распространению эффективного противодействия наркомании и наркобизнесу в Республике Казахстан
5. Задачи бюджетной программы: освещение деятельности государственных органов при выявлении и пресечении деятельности организованных наркообществ; разработка механизма выявления, контроля и ликвидации финансовых потоков, используемых международным наркобизнесом; освещение борьбы с наркобизнесом и наркоманией, антинаркотическая пропаганда; работа региональных комиссий по противодействию наркомании и наркобизнесу, формирование антинаркотического сознания у молодежи; прокат видеороликов на казахском и русском языках "Жизнь без наркотиков", "Наркотики - это дорога в никуда", "Спорт без наркотиков" на телеканалах "Хабар", "Ел-Арна", "Казахстан" направленных на формирование социального антинаркотического иммунитета, культа здорового образа жизни, повышение осведомленности молодежи о факторах, приводящих к наркомании.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
грам
мы
Код
под
про
грам
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркоманией и
наркобизнесом
Производство и тран-
сляция телевизионных
программ на казахском
и русском языках.
Производство и тран-
сляция радиопрограмм
на казахском и
русском языках.
Производство и прокат
видеороликов на
казахском и русском
языках.
Производство и прокат
аудиороликов на
казахском и русском
языках.
Публикация материалов
в республиканских
газетах.
в течение
года
Министерство
культуры
и информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение 3-х семинаров-тренингов на тему "Антинаркотическая пропаганда";
проведение 2-х конференций по обмену опытом с зарубежными и отечественными представителями журналистского сообщества работающих в данном направлении;
проведение 1-го круглого стола на тему "Роль каналов массовой коммуникации в формировании антинаркотического иммунитета";
проведение 1-ой научно-практической конференции на тему "СМИ и общество в борьбе против распространения наркомании";

1. Құны : 24 131 мың теңге (жиырма төрт миллион жүз отыз бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi" N 1130 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында нашақорлық пен есiрткi бизнесiне тиiмдi қарсы тұруды одан әрi тарату жүйесiнiң негізгі буындарын бекiту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : есiрткi қолданудың профилактикасы, нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы өңiрлiк комиссияның жұмысы, жастардың есiрткiге қарсы сана-сезiмiн қалыптастыру; әлеуметтiк есiрткiге қарсы иммунитеттi қалыптастыруға, салауатты өмiр салтының мәдениетiне бағытталған, "Хабар", "Ел-Арна", "Қазақстан" телеканалдарындағы "Есiрткiсiз өмiр", "Есiрткi - құрдымға апарар жол", "Есiрткiсiз спорт" атты қазақ және орыс тiлдерiндегi бейнероликтердiң прокаты, нашақорлыққа апарар факторлармен жастардың хабардар болуын арттыру; нашақорлық пен есiрткi бизнесімен күрес, нашақорлыққа қарсы күрес туралы ақпарат тарату; ұйымдасқан есiрткi топтарын анықтауын, ұстауын мемлекеттiк органдар жұмыстары туралы ақпарат тарату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Нашақор-
лыққа
және
есiрткi
бизнесiне
қарсы күрес
Мемлекеттiк және орыс тілдерiндегі теледидар бағдарламаларын өндіру мен трансляциялау.
Мемлекеттiк және
орыс тiлдерiндегi
радиобағдарламалар
өндiру мен трансляциялау.
Мемлекеттiк және
орыс тіліндегi жалға
алған бейнероликтердi
жалға беру мен өндiру.
Мемлекеттiк және орыс тiлiндегi аудиороликтердi жалға беру мен өндіру қызмет ақысын төлеу.
Республикалық газеттерге материалдар жариялау
қызмет ақысын төлеу
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: "Есiрткiге қарсы насихат" тақырыбында 3 семинар-тренинг өткiзу;
Аталмыш бағытта жұмыс iстейтiн шетелдiк және отандық журналистер қауымдастығының өкiлдерiмен тәжiрибе алмасу мақсатында 2 конференция өткізу.
"Есiрткiге қарсы иммунитет қалыптастырудағы бұқаралық ақпарат арналарының ролi" тақырыбында 1 дөңгелек үстел өткiзу;
"БАҚ және нашақорлықтың таралуына қарсы күрес қоғамы" тақырыбында 1 ғылыми-практикалық конференция өткiзу;

производство и трансляция 12 программ на телеканалах: "Хабар", "Ел Арна", "Казахстан", 15 передач на "Казахском радио"; 7 роликов на 2-х языках;
прокат по 5 часов на телеканалах "Казахстан", "Хабар" и "Ел Арна";
изготовление и прокат 1-го документального фильма на тему по антинаркотической пропаганде среди молодежи; публикация печатных изданий в количестве 50-ти полос.
Конечный результат: увеличение телерадиопрограмм направленных на борьбу с наркоманией.
Финансово-экономический результат: средние затраты на проведение 1-го семинара-тренинга составят - 2300 тыс. тенге; 1-ой конференции - 2000 тыс. тенге; 1-го круглого стола - 1500 тыс. тенге;
Стоимость 1-го часа трансляции телевизионной программы на телеканалах:
"Хабар" - производство - 97 117 тенге, распространение - 123 500 тенге;
"Ел Арна" - производство 53 000 тенге, распространение - 38 990 тенге;
"Казахстан" - производство 105 000 тенге, распространение - 117 327 тенге;
"Казахское радио" - производство - 42 200 тенге, распространение - 39 774 тенге;
прокат на телеканалах 1-го часа: "Казахстан" 117 327 тенге, "Хабар" - 97 117 тенге, "Ел Арна" 38 990 тенге.
Своевременность: Своевременное проведение запланированных мероприятий.
Качество: Осознание гражданами вреда наркомании, пагубных последствий от употребления наркотических средств.

"Хабар", "Ел арна", "Қазақстан" телеканалдарында 12 бағдарламаның, "Қазақ радиосында" 15 бағдарламаның, 2 тiлдегi 7 роликтiң өндiрiсi және трансляциясы;
"Қазақстан", "Хабар" және "Ел арна" телеарналарын 5 сағатқа жалға алу;
Жастар арасында есiрткiге қарсы күрестi насихаттау тақырыбында 1 деректi фильмдi дайындау және жалға беру; 50 жолдық баспа өнiмдерiн жариялау.
Соңғы нәтиже: Нашақорлыққа қарсы бағытталған телерадиобағдарламалардың санын көбейту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 1 семинар-тренингтi өткiзуге жұмсалатын орташа шығын - 2300 мың теңге; 1 конференция үшiн - 2000 мың теңге; 1 дөңгелек үстел үшiн - 1500 мың теңге;
Телеканалдардағы телевизиялық бағдарламалардың 1 сағаттық көрсетiлiмiнiң құны:
"Хабар" - өндiрiсi - 97 117 теңге, таралымы - 123 500 теңге;
"Ел арна" - өндiрiсi - 53000 теңге, таралымы - 38990 теңге;
"Қазақстан" - өндiрiсi - 105 000 теңге, таралымы - 117327 теңге;
"Қазақ радиосы" - өндiрiсi - 42 200 теңге, таралымы - 39 774;
Телеарналардағы 1 сағатқа жалға алу: "Қазақстан" - 117 327 теңге, "Хабар" - 97 117 теңге, "Ел арна" - 38 990 теңге.
Уақыттылығы: жоспарланған шаралардың өз уақытында өткiзiлуi.
Сапасы: Азаматтардың есiрткiнi қолданудың және оның салдарын зиянды екенiн түсiнуi.