2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексiне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
261-ҚОСЫМША
Ескерту. 261-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 , 2005.10.21. N 1056 қаулыларымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласындағы уәкiлеттi органның
қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1397025 мың теңге (бір миллиард үш жүз тоқсан жеті миллион жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi , "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңы ; "Бiлiм беру туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңы ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңы ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 12-бабы ; "Есiрткi құралдары, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен оларды терiс пайдалануға қарсы iс-әрекет шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi Заңының 7-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын, бюрократизммен күрестi және құжат айналымын қысқартуды жақсарту жөнiндегі шаралар туралы" 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Азаматтардың денсаулығын қорғау саласында мемлекеттiк басқаруды жетiлдiру туралы" 2001 жылғы 17 қазандағы N 705 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк қызметтi өткеру тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 2000 жылғы 10 наурыздағы N 357 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк қызметшiлердi даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыруды жетiлдiру жөніндегі одан арғы шаралары туралы" 1998 жылғы 18 қыркүйектегi N 4075 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердi аттестациялауды жүргiзу ережесiн бекiту туралы" 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 327 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Президентiнiң мемлекеттiк қызмет мәселесi жөнiндегi кейбір Жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 1071 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында "электронды үкiметтi" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметшiлерiн қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру ережесiн бекiту туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1457 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1117 қаулысы ; "Мемлекеттiк қызметшiлердi оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706 қаулысы ; "2000-2005 жылдары Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауын одан әрі дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 мамырдағы
N 790 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында денсаулық сақтау жүйесiн қаржыландыруды жетiлдiру тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 13 шiлдедегi N 773 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының дәрiлiк саясат тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 мамырдағы N 584 қаулысы ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894 қаулысы ; "Медициналық және дәрiгерлiк қызметтi лицензиялау ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 7 маусымдағы N 767 қаулысы , "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын іске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1050 қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Министерство здравоохранения Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложениям 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 261
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области здравоохранения"
на 2005 год
1. Стоимость: 1397025 тысяч тенге (один миллиард триста девяносто семь миллионов двадцать пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года
"О государственной службе"; Закон  Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Закон  Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; статья 12  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статья 7  Закона Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими"; Закон  Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота"; Указ  Президента Республики Казахстан от 17 октября 2001 года N 705 "О совершенствовании государственного управления в области охраны здоровья граждан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 357 "Об утверждении Положения о порядке прохождения государственной службы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 сентября 1998 года N 4075 "О дальнейших мерах по совершенствованию подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 327 "Об утверждении Правил проведения аттестации административных государственных служащих"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 1071 "О внесений изменений и дополнений в некоторые Указы Президента Республики Казахстан по вопросам государственной службы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года "Об утверждении Правил переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1117 "Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 790 "О Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан в 2000-2005 годах"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2002 года N 773 "О Концепции совершенствования финансирования системы здравоохранения в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2002 года N 584 "О Концепции лекарственной политики Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации Закона Республики Казахстан "О лицензировании"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2001 года N 767 "Об утверждении Правил лицензирования медицинской и врачебной деятельности"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функциялардың барынша тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң орталық аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету; қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiмдерi мен дағдыларын жаңарту және тереңдету; денсаулық сақтау жүйесiнiң тиiмдiлiгiн арттыру; көп деңгейлi денсаулық сақтау жүйесiн қалыптастыру, бәсекелес ортаны дамыту, мемлекеттiк медицинаны монополиясыздандыру; жедел және стратегиялық шешiмдердi қабылдаудың сапасын жақсарту мақсатында ақпараттық шағын жүйелердің функциясын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций; обновление и углубление профессиональных знаний и навыков государственных служащих в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями; повышение эффективности системы здравоохранения; формирование многоукладной системы здравоохранения, развитие конкурентной среды, демонополизация государственной медицины; обеспечение функционирования информационных подсистем в целях улучшения качества принятия оперативных и стратегических решений, укрепление материально-технической базы Министерства здравоохранения Республики Казахстан.

5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң орталық аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiн ұстау; мемлекеттiк қызметшілердің бiлiктiлiгiн арттыру; денсаулық сақтауды басқару жүйесiн жетiлдiру; қолданыстағы заңнамаға сәйкес лицензиялауды жүргiзу; министрлiктiң ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу; Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау жүйесiнiң есептеуіш техникаларын, локальды есептеуіш желiлерiн жүйелiк және техникалық қызметпен қамтамасыз ету, Дүниежүзiлiк Денсаулық сақтау ұйымы жүйесiнiң Еуропалық өңiрлiк бюросымен (бұдан әрi - ДДҰ ЕӨБ) және басқа да халықаралық ұйымдармен ақпараттық байланысты және ақпарат алмасуды қолдау; Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінiң аумақтық органдарының ғимараттары мен үй-жайларын күрделi жөндеу жүргізу, министрлiктi және оның аумақтық органдарын материалдық және материалдық емес активтермен қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений; повышение квалификации государственных служащих; совершенствование системы управления здравоохранением; проведение лицензирования в соответствии с действующим законодательством; сопровождение информационных систем министерства, обеспечение системного и технического обслуживания вычислительной техники, локальных вычислительных сетей системы здравоохранения Республики Казахстан, поддержка информационной связи и обмена информацией с Европейским региональным бюро Всемирной организации здравоохранения (далее ЕРБ ВОЗ) и другими международными организациями; проведение капитального ремонта зданий и помещений территориальных органов, обеспечение министерства и его территориальных органов материальными и нематериальными активами.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi бағ-
дар-
лама коды
Кiшi бағ-
дарлама-
лардың атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Денсаулық
сақтау са-
ласындағы
уәкiлеттi
органның
қызметiн
қамтамасыз
ету
2
001
Орталық органның аппараты
Орталық аппаратты 183 адам көлемiнде бекітілген штаттық саны лимитiнiң шегінде ұстау.
Қызметтік 10 автомашина ұстау және жалдау.
2005 жылы алынатындарын ескере отырып, ұйымдастыру техникасын ұстау.
Спорттық-сауықтыру iс-шараларын өткiзу.
Мынадай қызметтерге ақы төлеу:
халықтың санитар-
лық-эпидемиологиялық
салауаттылығын
қамтамасыз ету үшiн санитарлық-эпидемио-
логиялық талаптарды әзiрлеу;
денсаулық сақтауды басқаруды жетiлдiру жөніндегі норматив-
тiк-құқықтық кесiм-
дер мен әдiстеме-
лердi әзiрлеу;
денсаулық сақтауды жетілдiру мен дамыту саласында зерттеулер жүргiзу;
Қазақстан Республи-
касының Мемлекеттік
фармакопеясын құру;
Денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдар-
ламасының компонен-
ттерiн iске асыру тиiмділігінiң индикаторларын әзiрлеу; әзiрленген индикаторлардың негiзiнде денсаулық сақтау жүйесiн дамы-
тудың мониторингi және бағалау;
республикалық деңгейде халықтың салауатты өмiр салтын насихаттау жөнiндегi iс-шара-
ларды жүргiзу. Қолданыстағы заңна-
маға сәйкес лицензиялауды жүргiзу.
Шарт негiзiнде заңгерлердi тарту.
Бланк өнiмдерiн, оның iшiнде лицен-
зия бланкілерiн дайындау жөніндегі қызметтерге ақы төлеу.
Техникалық қызмет көрсетудi жүзеге асыратын және мем-
лекеттiк органның жұмыс iстеуiн қамтамасыз ететiн және мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызмет-
керлердiң қызмет-
терiне ақы төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлігі
3
002
Аумақтық органдар-
дың аппа-
раттары
Аумақтық органдарды 957 бiрлiк көлемiнде
бекiтiлген штат санының лимитi шегiнде ұстау, 37 қызметтiк автомаши-
на, сондай-ақ арнайы автокөлiк ұстау. 2005 жылы алынатындарын ескере отырып, ұйымдастыру техни-
касын ұстау.
Мемлекеттік шекара-
дан өту орындарында санитарлық-карантин-
дiк пункттердi көбейту, соның iшiнде олар орналасқан ғимараттар мен үй-жайларға ағымдағы жөндеу жүргiзу.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы Ден-
саулық сақтау ми-
нистрлігі
4
007
Мемлекет-
тік қыз-
метшiлер-
дiң білік-
тілігiн
арттыру
Бекiтілген білiк-
тілiк арттыру, оның iшiнде мемлекеттiк және ағылшын тілдерiне оқыту жоспарына сәйкес Қазақстан Республи-
касы Денсаулық сақтау министрлi-
гiнiң, Мемлекеттік санитарлық-эпидеми-
ологиялық қадағалау және Фармация коми-
теттерiнiң, олардың аумақтық бөлiмшеле-
рiнiң 200 маманының бiлiктiлігін арттыру.
Қазақстан Респуб-
ликасының Денсаулық сақтау iсiн рефор-

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
здравоохра-
нения
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание
центрального
аппарата в
пределах
утвержденного
лимита штатной
численности в
количестве 183
человек.
Содержание и
аренда 10
служебных
автомашин.
Содержание
организационной
техники с учетом
приобретаемой в
2005 году.
Проведение
спортивно-
оздоровительных
мероприятий.
Оплата услуг по:
разработке
санитарно-
эпидемиологичес-
ких требований
для обеспечения
санитарно-
эпидемиологичес-
кого благополучия
населения;
разработке
нормативно-
правовых актов и
методик по
совершенствова-
нию системы
управления
здравоохране-
нием;
проведению
исследований в
области
совершенствова-
ния и развития
здравоохранения;созданию
Государственной
фармакопеи
Республики
Казахстан;
разработке
индикаторов
эффективности
реализации
компонентов
Государственной
программы
реформирования и
развития
здравоохранения
на 2005-2010
годы;
мониторингу и
оценке развития
системы
здравоохранения
на основе
разработанных
индикаторов;
проведению
мероприятий по
пропаганде
здорового образа
жизни населения
на
республиканском
уровне.
Проведение
лицензирования в
соответствии с
действующим
законодательст-
вом.
Привлечение
юристов на
договорной основе.
Оплата услуг по
изготовлению
бланочной
продукции,
в том числе бланков
лицензий.
Оплата услуг
работникам,
осуществляющим
техническое
обслуживание и
обеспечивающим
функционирование
государственного
органа и не
являющимися
государственными
служащими.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
3
002
Аппараты террито-
риальных
органов
Содержание территориальных органов в пределах
утвержденного
лимита штатной численности в количестве 957 единиц,
содержание 37
служебных автомашин, а также специального автотранспорта.
Содержание
организационной
техники с
учетом,
приобретаемой в
2005 году.
Развертывание
санитарно-
карантинных
пунктов в местах
пересечения государственной
границы, в том числе проведение текущего ремонта в занимаемых ими зданиях и помещениях.
В тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
4
007
Повышение квалификации государст-
венных
служащих
Повышение
квалификации 200
специалистов
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан,
Комитетов
государственного
санитарно-
эпидемиологичес-
кого надзора и
фармации, их
территориальных
подразделений
согласно
утвержденному
плану повышения
квалификации, в том числе обучение государственному и английскому языкам.
Обучение
специалистов
государственного
органа в сфере
обращения
лекарственных
средств за
рубежом в рамках
реализации
Государственной
программы
развития и
реформирования
здравоохранения
Республики
Казахстан на

малау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекет-
тік бағдарламасын iске асыру шеңберiнде дәрілік заттар айналымы сала
сындағы мемлекеттік органның мамандарын шетелде оқыту, жылдық орташа саны 100 адам.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы Ден-
саулық сақтау ми-
нистрлігі
5
008
Мемлекет-
тiк орган-
дардың ғи-
маратта-
рын,
үй-жайла-
ры және
құрылыс-
тарын күрделi
жөндеу
Аумақтық орган-
дардың, оның ішiнде құрылатын медицина-
лық қызметтiң сапа-
сын бақылау жөнiндегi уәкілеттi органның аумақтық бөлiмшелерiнiң ғимараттары мен үй-жайларын күрделi жөндеу жүргiзу жөнiндегi қызмет-
терге ақы төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлігі
6
009
Мемлекет-
тiк орган-
дарды ма-
териалдық-
техникалық жарақтан-
дыру
Министрлiктi және оның аумақтық органдарын 531 бiрлiк жиһазбен, 42 бiрлiк тұрмыстық техникамен, 102 бiр-
лiк ұйымдастыру
техникасымен және 3 бiрлiк басқа жабдық-
тармен жарақтандыру.
Солтүстiк-Батыс әуе көлiгiндегi
санитарлық-эпидеми-
ологиялық қадағалау басқармасы үшiн ғимарат алу.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлігі
7
017
Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iс-
теуiн қам-
тамасыз ету және мемлекет-
тік орган-
дарды ақ-
параттық-
техникалық
қамтамасыз
ету
Министрлiкті және оның аумақтық орган-
дарын 779 бiрлiк есептеуiш техника- мен, сондай-ақ бағдарламалық өнiмдермен, бұйымдар мен қосалқы бөлшектер жинақталатын шығыс материалдарымен жарақтандыру. Мынадай кешендi
бағдарламаларды сүйемелдеу жөнiндегi қызмет-
терге ақы төлеу:
"Медициналық статистика" бағдарламасының кешенi - облыс-
тар бөлiгiндегi жиынтық жылдық медициналық статистикалық есептердi
қалыптастыру;
"Мединфо" - "Қазақстан Республи-
касы халқының денсаулығы және медицина ұйымдары-
ның бiр жылғы қызметi" атты анық-
таманы бере отырып, "Мединфо"  жүйесi бойынша халықтың денсаулығының жиынтық көрсеткiшiн қалыптастыру;
"Халық денсаулығы-
ның көрсеткiштерiн қалыптастыру" - ДДҰ ЕӨБ-ге беру үшiн халық денсаулығының көрсеткiшi жөнiндегi дерек-
қорды тоқсан сайын қалыптастыру;
- "Ана мен бала" бағдарламасының кешенi - тууды, аналардың, сәбилер мен балалардың, жаңа туған нәресте-
лердiң (туған күнiнен бастап 27 күнге дейiн)
өлiм-жiтiмiн жедел бақылау;
- "Денсаулық сақтау ұйымдарының техника-
лық-экономикалық көрсеткiштерi" (бұдан әрi - ТЭК) бағдарламасы - денсаулық сақтаудың медицина ұйымдарының TЭК жөніндегі дерекқорын қол-
дау және тоқсан
сайын жаңарту;
- "Денсаулық сақтау кадрлары" шағын жүйесi бойынша:
практикалық денсаулық сақтаудың дәрiгер кадрлары; ғылыми бейiн дәрiгер кадрлар бой-
ынша; орта медицина қызметкерлерi бойын-
ша;
- "Республикалық мекемелердi қаржыландыру" - республикалық мекемелер бойынша сметаларды қалыпта-
стыру, варрантты, субваррантты енгiзу, өтiнiмдер, төлемге есептер беру;
"Бухгалтерлiк есеп" - республи-
калық мекемелер бөлiгiндегi бухгал-
терлiк есеп бойынша жиынтықтарды қалып-
тастыру;
"Жалақы" - жалақы-
ны автоматтандырыл-
ған есептеу жөнiн-
дегi бағдарламаны жүргiзу;
"Медицина ұйымда-
рын лицензиялау" - облыстық денсаулық сақтау бөлiмдерiмен ақпарат алмасуды қарастыратын меди-
цина ұйымдарын лицензиялау жөнін-
дегі дерекқорды қа-
лыптастыру және жүргiзу;
- "Қант диабетi"
Ұлттық тiркелiмi бойынша;
- "Хаттар мен
бақылау құжаттарын орындауды талдау" -
кiрiс және шығыс ақпараттары жөнiндегi күн сайынғы дерекқорды қалыптастыру;
"Мемлекеттiк сатып алу бойынша дерекқор қалыптас-
тыру және жүргiзу";
"Құрамында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттарын есепке алу" - медицина ұйымдарында есiрт-
кi дәрілік заттары бойынша қозғалыс жөнiндегi дерекқор-
ды қалыптастыру және жүргiзу;
"Медицина ұйымда-
рында онкологиялық науқастардың тiркелiмiн жүргiзу";
"Мектеп оқушыла-
рын медициналық тексеру";
"Ауыл халқын меди-
циналық тексеру";
"Медициналық жоғары оқу орындары мен медицина фа-
культеттері бойынша студенттердiң тiрке-
лiмiн қалыптастыру және жүргізу";
"Жергiлiктi және республикалық
бюджет бойынша көрсеткiштердi қалыптастыру";
"Урология - жасанды бүйрек" - жасанды бүйрегi бар
науқастардың дерек-
қорын қалыптастыру және енгiзу;
"Туберкулезбен ауыратын науқас-
тардың ұлттық тiр-
келiмi" - базаны қалыптастыру және жүргiзу;
"Республикалық деңгейдегi тендер-
лердi өткiзу бойын-
ша көрсеткiштердiң дерекқорын қалып-
тастыру және жүргізу";
"Денсаулық сақ-
тау мекемелерiнде еңбекақы төлеу қоры жөніндегі дерекқор-
ды қалыптастыру және жүргiзу". Орталық аппаратқа және аумақтық орган-
дарға техникалық қызмет көрсету және жүйелiк әкiмшiлен-
дiру үшiн ақы төлеу:
дербес компьютер-
лер, принтерлер;
локальды есептеуiш жүйелерi;
ONLINE режимiндегі шағын жүйе бойынша
дерекқоры бар
серверлер; спутниктiк арнаны жалдау.
Телекоммуника-
циялық қызметтерге:
интернет пен VPDN, электронды пошта; басқа да қызметтерге
ақы төлеу
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы Ден-
саулық сақтау ми-
нистрлігі

2005-2010 годы,
среднегодовое
количество 100
человек.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
5
008
Капитальный
ремонт
зданий,
помещений и
сооружений
государст-
венных
органов
Оплата услуг
по проведению
капитального
ремонта зданий и
помещений
территориальных
органов, в том
числе
территориальных
подразделений
создаваемого
уполномоченного
органа по
контролю качества
медицинских услуг.
В тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
6
009
Материально-
техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Оснащение
министерства и
его территориа-
льных органов
531 единицами
мебели,
42 единицами
бытовой техники,
102 единицами
организационной
техники и 3
единицами
прочего
оборудования.
Приобретение
здания для
Северо-Западного
управления
санитарно-
эпидемиологичес-
кого надзора
на воздушном
транспорте.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7
017
Обеспечение
функциониро-
вания
информацион-
ных систем
и
информацион-
но-техничес-
кое
обеспечение
государст-
венных
органов
Приобретение
для министерства
и его территориальных
органов 779
единиц
вычислительной
техники, а также программных
продуктов,
расходных
материалов,
комплектующих
изделий и
запасных частей.
Оплата услуг по
сопровождению
информационных
систем и
комплексов
программных
продуктов:
- "Медицинская
статистика" -
формирование
сводных годовых
медицинских
статистических
отчетов в
разрезе областей;
- "Мединфо" -
формирование
сводных
показателей
здоровья
населения по
системе
"Мединфо" с
выдачей книжного
и компьютерного
ежегодного
справочника
"Здоровья
населения
Республики
Казахстан и
деятельность
медицинских
организаций
за год";
- "Формирование
показателей
здоровья
населения" -
ежеквартальное
формирование
баз данных по
показателям
здоровья
населения для
передачи в ЕБР
ВОЗ;
- "Материнство и
детство" - оперативное
слежение за
рождаемостью,
материнской,
младенческой и
детской
смертностью,
заболеваемостью
новорожденных
(в возрасте от
0 до 27 дней);
- "Технико-
экономические
показатели
организаций
здравоохранения"
(далее ТЭП) - поддержка и
ежеквартальное
обновление
баз данных по
ТЭП медицинских
организаций
здравоохранения;
- по подсистеме
"Кадры здраво-
охранения":
врачебным кадрам
практического
здравоохранения;
по врачебным
кадрам научного
профиля;
по среднему
медицинскому
персоналу;
-"Финансирование
республиканских
учреждений" -
формирование
смет, ввод
варанта,
субваранта по
республиканским
учреждениям,
выдача заявок,
счетов к оплате;
- "Бухгалтерский
учет" - формирование
сводов по
бухгалтерским
отчетам в
разрезе
республиканских
учреждений;
- "Заработная
плата" - ведение
программы по
автоматизирован-
ному расчету
заработной платы;
-"Лицензирование
медицинских
организаций" - формирование и
ведение базы
данных по
лицензированию
медицинских
организаций,
предусматриваю-
щей обмен информации с областными
отделами
здравоохранения;
- по Национальному
регистру "Сахарный диабет";
- "Анализ
исполнения писем
и контрольных
документов" -
ежедневное
формирование
базы данных по
входящей и
исходящей
информации;
- "Формирование
и ведение базы
данных по
государственным
закупкам";
- "Учет
лекарственных
средств,
содержащих
наркотические
средства,
психотропные
вещества и
прекурсоры" - формирование
и ведение базы
данных по
движению
лекарственных
средств,
содержащих
наркотические
средства,
психотропные
вещества и
прекурсоры, в
медицинских
организациях;
- "Ведение в
медицинских
организациях
регистра
онкологических
больных";
- "Медицинский
осмотр
школьников";
- "Медицинское
обследование
сельского
населения";
- "Формирование и ведение регистра
студентов по
медицинским
высшим учебным
заведениям и
медицинским
факультетам";
- "Формирование
показателей по
местному и
республиканскому
бюджетам";
- "Урология -
искусственная
почка" -
формирование и
ведение базы
данных больных с
искусственной
почкой;
- "Национальный
регистр больных
туберкулезом" -
формирование и
ведение базы;
- "Формирование
и ведение базы
данных
показателей по
проведению
тендеров
республиканского
уровня";
- "Формирование
и ведение базы
данных по фонду
оплаты труда в
учреждениях
здравоохране-
ния".
Оплата услуг
центральным
аппаратом и
территориальными
органами за
техническое
обслуживание и
системное
администрирова-
ние:
персональных
компьютеров,
принтеров,
локальной
вычислительной
сети, серверов с
базами данных по
подсистемам в
режиме ONLINE,
аренды
спутникового
канала.
Оплата
телекоммуника-
ционных услуг:
доступа к сети
Интернет и VPDN,
электронной
почты, прочие
услуги.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 ; от 21 октября 2005 года N 1056 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi мен оның аумақтық органдарына жүктелген функцияларды сапалы және уақтылы орындау; мемлекеттiк қызметшiлердiң лауазымдық мiндеттерiн орындауы үшiн кәсiби бiлiмдерi мен дағдыларын тереңдету; лицензиялау жүйесiн жетiлдiру; денсаулық сақтау саласында халыққа медициналық қызмет ету жүйесiн жетілдіру; мәлiметтердi жинау, жедел тапсырмаларды өңдеудiң орташа уақыты мен ұқсас ақпараттық анықтамаларды беру мерзiмдерiн қысқарту, облыстардан статистикалық есептi (жылдық есеп 18 күнге дейiн; тоқсандық - 3 күнге дейiн) қабылдау кезеңiн азайту; аумақтық органдардың ғимараттары мен үй-жайларына күрделі жөндеу жүргізу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
262-ҚОСЫМША
Ескерту. 262-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 164722 мың теңге (бір жүз алпыс төрт миллион жетi жүз жиырма екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 3 , 7 , 18, 48-баптары ; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 4 , 8 , 24, 35, 43-баптары ; Мемлекеттiк жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шiлдедегi Заңының 6-бабы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: денсаулық сақтау саласын орта медициналық және фармацевтикалық бiлiмдi бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное
выполнение функций, возложенных на Министерство здравоохранения Республики Казахстан и его территориальные органы; углубление профессиональных знаний и навыков для выполнения должностных обязанностей государственного служащего; совершенствование системы лицензирования; совершенствование системы медицинского обслуживания населения; сокращение среднего времени сбора данных, обработки оперативных задач и сроков выдачи аналитических информационных справок, уменьшение периода принятия статистических отчетов из областей (годовой отчет до 18 дней; квартальный - до 3-х дней); проведение капитального ремонта зданий и помещений территориальных органов.
Приложение 262
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием"
на 2005 год
1. Стоимость: 164722 тысячи тенге (сто шестьдесят четыре миллиона семьсот двадцать две тысячи). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от апреля 2004 года N 548; статьи 3__ , 7__ , 18_ , 48_  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; статьи 4__ , 8__ , 24_ , 35_ , 43_  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании "; статья 6  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными
специалистами со средним медицинским и фармацевтическим образованием.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттік бiлiм беру стандарттарына сәйкес орта медициналық және фармацевтикалық бiлiмдi мамандарды даярлау, мемлекеттiк тапсырыс бойынша оқитындарға жол жүру шығыстарын өтеу, мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес күрделi жөндеу жүргізуге күрделi трансферттер аудару.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-ламакоды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру мерзiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Орта кәсiп-
тiк бi-
лiмдi
маман-
дар
даярлау
Мемлекеттік білім беру стандарттарына сәйкес оқу процесiн жүргізу.
Оқу, әдiстемелiк мәдени-ағарту жұмыстарын қамтитын білім беру қызметiн жүзеге асыру. Бiлiм беру бағдарламаларын жетiлдiру, оқытудың жаңа ақпараттық технологияларын енгiзу. Оқу процесiн ұйымдастыру үшiн жағдай жасау. Жыл сайын Қазақстан Республикасы Үкiметінiң қаулысы-
мен бекiтілетін орта кәсiптiк бiлiмдi
мамандарды даярлауға мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстарына сәйкес оқушыларды қабылдау.
Орташа жылдық контингент - 833. Күтiлетiн бiтiрушiлер саны - 300 оқушы.
Мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес Қазақстан Республи-
касы Денсаулық сақтау
министрлiгiнiң "Республикалық орта медицина және фарма-
цевтика қызметкер-
лерiн даярлау және қайта даярлау жөнiн-
дегi колледж" республикалық мемле-
кеттiк қазыналық кәсiпорнын күрделi жөндеу жүргiзуге күрделi трансферттер аудару.
Қысқы және жазғы демалыс кезеңдерiнде мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы бойынша оқитындарға жол жүруге ақшалай өтемақы төлеу үшiн орта кәсiптiк бiлiмi бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орындайтын бiлiм беру ұйымдарына трансферттер аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бастапқы медициналық-санитарлық көмек ұйымдары, балалардың және әйелдердi босандыру жөнiндегi емдеу-алдын алу ұйымдары, санитарлық-эпидемиологиялық және зертханалық қызметтер, обаға қарсы күрес станциялары, туберкулезге қарсы және психоневрологиялық диспансерлер, геронтологиялық ұйымдар, хоспистер, ЖҚТБ орталықтарының және басқа да республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының орта медициналық және фармацевтикалық бiлiмдi бiлiктi мамандарға қажеттiлiктерiн қанағаттандыру, мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес Республикалық орта медицина және фармацевтика қызметкерлерiн даярлау және қайта даярлау жөнiндегi колледжді күрделi жөндеу жүргiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
263-ҚОСЫМША
Ескерту. 263-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк
бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы: подготовка специалистов со средним медицинским и фармацевтическим образованием в соответствии с Государственным стандартом образования, компенсация расходов на проезд обучающимся по государственному заказу, перечисление капитальных трансфертов на проведение капитального ремонта в соответствии с проектно-сметной документацией прошедшей государственную вневедомственную экспертизу. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Подготовка
специалистов
со средним
профессио-
нальным
образованием
Проведение
учебного процесса в соответствии с Государственными
стандартами
образования.
Осуществление
образовательной
деятельности,
включающей
учебную,
методическую,
культурно-
просветительную
работу.
Совершенствова-
ние
образовательных
программ,
внедрение новых
информационных
технологий
обучения.
Создание условий
для организации
учебного процесса.
Прием учащихся
в соответствии с
государственным
образовательным
заказом на
подготовку
специалистов со
средним
профессиональным
образованием,
утверждаемым
ежегодно
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан.
Среднегодовой
контингент - 833
учащихся при
ожидаемом
выпуске - 300
учащихся.
Перечисление
капитальных
трансфертов
на проведение
капитального
ремонта
Республиканского
государственного
казенного
предприятия
"Республиканский
колледж по
подготовке и
переподготовке
средних
медицинских и
фармацевтических
работников"
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан в
соответствии с
проектно-сметной
документацией
прошедшей
государственную
вневедомственную
экспертизу.
Перечисление трансфертов организациям образования, выполняющим государственный образовательный заказ на подготовку специалистов со средним профессиональным образованием для выплаты денежных компенсаций на проезд обучающимся по государственному образовательному заказу в период зимних и летних каникул.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: удовлетворение потребностей
в квалифицированных специалистах со средним медицинским образованием организаций первичной медико-санитарной помощи, лечебно-профилактических организаций по детству и родовспоможению, санитарно-эпидемиологических и лабораторных служб, противочумных станций, противотуберкулезных и психоневрологических диспансеров, геронтологических организаций, хосписов, центров СПИД и других республиканских организаций здравоохранения, проведение капитального ремонта Республиканского колледжа по подготовке и переподготовке средних медицинских и фармацевтических работников в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей государственную вневедомственную экспертизу.
Приложение 263
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским
профессиональным образованием"
на 2005 год

1. Құны: 2798215 мың теңге (екi миллиард жетi жүз тоқсан сегiз миллион екi жүз он бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi , "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 5-бабы , "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 25, 26, 27, 43 және 44-баптары ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 26-бабы , "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 7-бабы ; Мемлекеттiк жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегi Заңының 6-бабы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жекелеген мемлекеттiк жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" 2001 жылғы 5 шiлдедегi N 648 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы ; "Мемлекеттік бiлiм беру гранты туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 25 қарашадағы N 1781 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы негiзiнде жоғары оқу орындарының студенттер контингентiн қалыптастырудың жаңа моделi туралы" Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң 1999 жылғы 24 сәуiрдегi N 464 қаулысы , "Республикалық бюджеттен қаражат алатын бiлiм беру ұйымдарында кәсiптiк орта бiлiмдi, кәсіптік жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандарды даярлауға 2004/2005 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 7 мамырдағы N 513 қаулысы , "Бiлiм беру қызметiн лицензиялау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 18 сәуiрдегi N 596 қаулысы , "Запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша жоғары оқу орындарының студенттерiн (курсанттарын) әскери даярлау, жоғары оқу орындары жанындағы әскери кафедралар туралы ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 3 қазандағы N 1094 қаулысы ; "Ерекше мәртебесi бар оқу орындары жөнiндегi типтiк ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 5 қарашадағы N 1398 қаулысы ; "Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттiк стипендияларды тағайындау мен төлеудiң тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысы .

1. Стоимость: 2798215 тысяч тенге (два миллиарда семьсот девяносто восемь миллионов двести пятнадцать тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статья 5  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статьи 25_ , 26_ , 27_ , 43_  и 44_  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статья 26  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; статья 7  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; статья 6  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года N 648 "О предоставлении особого статуса отдельным государственным высшим учебным заведениям"; постановление Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 года N 1134 "Об утверждении стипендии Президента Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781
"О государственном образовательном гранте"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 1999 года N 464 "О новой модели формирования студенческого контингента высших учебных заведений на основе государственного образовательного заказа в Республике Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 513 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов со средним профессиональным образованием в организациях образования, получающих средства из республиканского бюджета, с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием на 2004-2005 учебный год"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 596 "Об утверждении Правил лицензирования образовательной деятельности"; постановление  Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 октября 1994 года N 1094 "Об утверждении Положений о военной подготовке студентов (курсантов) высших учебных заведений по программе офицеров запаса, о военных кафедрах при высших учебных заведениях и перечня высших учебных заведений, в которых устанавливается военная подготовка студентов (курсантов) по программе офицеров запаса"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2001 года N 1398 "Об утверждении Типового положения о государственных высших учебных заведениях, имеющих особый статус"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Инструкции о порядке назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в государственных организациях образования". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: денсаулық сақтау саласын жоғары медициналық және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiби бiлiмдi мамандармен қамтамасыз ету, мемлекеттiк бiлiм беру гранты бойынша оқитын студенттердi және жоғары оқу орындарында 1999 жылға дейiн мемлекеттiк тапсырыс бойынша түскен студенттер мен интерндердi стипендиямен қамтамасыз ету, С.Ж. Аспендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университетiнiң ерекше мәртебесiн қолдау үшiн коэффициенттi көтеретiн ақы төлеу, жоғары оқу орындарының студенттерiнен Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi үшiн республиканың запастағы офицерлерге деген қажеттілігін қамтамасыз ету; кандидаттық және докторлық диссертация қорғау кезiнде және клиникалық ординатурада оқу кезiнде мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы бойынша оқитын ғылыми кадрларды стипендиямен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 1999 жылға дейiн және өтеусіз негiзде мемлекеттiк бiлiм беру гранты бойынша түскен жоғары медициналық бiлiмдi кадрларды сапалы даярлауды қамтамасыз ету, бiлiм беру бағдарламаларын жетiлдiру, оқытудың жаңа ақпараттық технологияларын енгiзу, кәсiптiк бiлiмге қол жеткiзу деңгейiн арттыру; С.Ж.Аспендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университетiнiң басшы қызметкерлерi мен ғылыми-педагог кадрларының белгiленген жалақыларына коэффициентті көбейтетiн ақы төлеуге байланысты шығындарды субсидиялау; запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша жоғары оқу орындарының әскери даярлау; 1999 жылға дейiн түскен және бiлiм беру гранты бойынша оқитын студенттерге стипендия төлеу, мемлекеттiк тапсырыс бойынша оқитындарға жол жүру шығыстарын өтеу, осы заманғы талаптарға сәйкес жоғары бiлiктi ғылыми және ғылыми-педагог кадрларды даярлау; мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстары бойынша оқитын ғылыми кадрларға стипендия төлеу; бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттамаға және Мемсараптаманың қорытындысына сәйкес мемлекеттік жоғары оқу орындарының ғимараттары мен құрылыстарын күрделi жөндеу жүргiзу үшiн күрделi трансферттер аудару.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с высшим медицинским и послевузовским профессиональным образованием, стипендиальное обеспечение студентов, в том числе и интернов, обучающихся по государственным образовательным грантам и студентов и интернов, поступивших по государственному заказу до 1999 года в высшие учебные заведения, выплата повышающего коэффициента для поддержания особого статуса Казахского национального университета имени С.Д. Асфендиярова, обеспечение потребностей республики офицерами запаса для Вооруженных сил Республики Казахстан из числа студентов высших учебных заведений; стипендиальное обеспечение научных кадров, обучающихся по государственным образовательным заказам, на период подготовки кандидатских, магистерских, докторских диссертаций и обучения в клинической ординатуре.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки кадров с высшим медицинским образованием, поступивших до 1999 года и на безвозмездной основе по государственным образовательным грантам, совершенствование образовательных программ, внедрение новых информационных технологий обучения, повышение уровня доступности профессионального образования; субсидирование расходов, связанных с выплатой повышающего коэффициента к установленным окладам руководящих работников и научно-педагогических кадров Казахского Национального медицинского университета имени С.Д.Асфендиярова; военная подготовка студентов высших учебных заведений по программе офицеров запаса; выплата стипендий студентам и интернам, поступившим до 1999 года и обучающимся по образовательному гранту; подготовка научных и научно-педагогических кадров высшей квалификации в соответствии с современными требованиями; выплата стипендий научным кадрам, обучающимся по государственным заказам; компенсация расходов на проезд обучающимся по государственному заказу; перечисление капитальных трансфертов для проведения капитального ремонта зданий и сооружений государственных высших учебных заведений в соответствии с утвержденной проектно-сметной документацией и заключением Госэкспертизы. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi бағ-
дарлама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Жоғары және жо-
ғары оқу орнынан кейiнгi кәсіптiк білiмдi мамандар даярлау
2
100
Мемлекет-
тiк бі-
лiм беру гранты бойынша мамандар даярлау
Жыл сайын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысымен бекiтіле-
тiн жоғары кәсіптік білімдi мамандарды даярлауға мемлекет-
тiк білiм беру тапсырысына сәйкес жоғары кәсіптік және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсіптiк білім бағдарламалары бойынша студенттердi қабылдау және оқыту. Оқу, әдiстемелiк жұмысы қамтитын білім беру қызметiн жүзеге асыру, оқу процесiн ұйымдастыру үшiн материалдық-тех-
никалық жағдай жасау.
Оқытудың орташа жылдық контингентi -  8317студент. С.Ж.Аспендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университетiнiң оқытушы-профессорлар құрамы мен басшы қыз-
меткерлерiнiң белгіленген жалақы-
ларына коэффициентті көбейтетiн ақы төлеуге байланысты шығыстарды субсидиялау.
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық сақтау
министрлігі
3
101
Қазақстан Республи-
касының
Денсаулық
сақтау
министр-
лігінің жоғары оқу орын-
дарының әскери кафедра-
ларында офицерлер даярлау
Оқу жоспарына сәйкес запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша студенттердi әскери даярлауды жүзеге асыру;
Орташа жылдық контингент - 1972 студент.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық сақтау
министрлігі
4
102
Жоғары оқу орын-
дарының студент-
терiн стипен-
диямен қамтама-
сыз ету
Мемлекеттiк білім беру ұйымдарына оқи-
тындардың жекелеген санаттарына мемлекет-
тік стипендия төлеу;
Студенттер мен интерндердiң орташа жылдық контингентi - 6686.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық сақтау
министрлігі
5
103
Ғылыми
кадрлар
даярлау
Медицинаның өзектi мәселелерi жөнiндегi жеке ғылыми зерттеу-
лердi әзiрлеу және оларды диссертация түрiнде ресімдеу, жоғары оқу орында-
рында және ғылыми ұйымдарда тереңдетiл-
ген медициналық білім алу;
Аспиранттардың, магистранттар мен клиникалық ординатор-
лардың орташа жылдық саны - 381
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық сақтау
министрлігі
6
104
Ғылыми кадрларды стипен-
диямен
қамтама-
сыз ету
Докторантурада, аспирантурада және клиникалық ордина-
турада және магистра-
турада оқитындардың 466-сына мемлекеттік стипендия төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық сақтау
министрлігі
7
105
Мемлекет-
тік жоға-
ры оқу орындарын күрделi жөндеу
Бекiтiлген жобалық-
сметалық құжаттама-
сына және Мемсарап-
таманың қорытындысы-
на сәйкес Қарағанды, Семей, Қазақ, Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттiк медицина академияларының, Алматы мемлекеттiк дәрiгерлер білімiн жетiлдiру институты-
ның ғимараттары мен құрылыстарын күрделi жөндеу жүргiзуге күрделі трансферттер аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық сақтау
министрлігі
8

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Подготовка
специалистов
с высшим и
послевузов-
ским
профессио-
нальным
образованием
2
100
Подготовка
специалистов
по
государст-
венным
образова-
тельным
грантам
Прием и обучение
студентов по
программам
высшего
профессионально-
го и после-
вузовского
профессионально-
го образования в
соответствии с
государственным
образовательным
заказом на
подготовку
специалистов с
высшим
профессиональным
образованием,
утверждаемым
ежегодно
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан.
Проведение
учебного процесса
в соответствии с
государственными
стандартами
образования.
Осуществление
образовательной
деятельности,
включающей
учебную,
методическую
работу, создание
материально-
технических
условий для
организации
учебного процесса.
Обучение
среднегодового
контингента в
количестве - 8317 студентов.
Субсидирование
расходов,
связанных с
выплатой
повышающего
коэффициента к
установленным
окладам
профессорско-
преподавательс-
кого состава
и руководящих
работников
Казахского
Национального
медицинского
университета
имени С.Д.
Асфендиярова.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
3
101
Подготовка
офицеров
запаса на
военных
кафедрах
высших
учебных
заведений
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Осуществление
военной
подготовки
студентов
по программе
офицеров
запаса согласно
учебного плана;
Среднегодовой
контингент - 1972 студентов.
В тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
4
102
Стипендиаль-
ное
обеспечение
студентов
высших
учебных
заведений
Выплата
государственных
стипендий
отдельным
категориям
обучающихся в
государственных
организациях
образования;
Среднегодовой контингент стипендиатов студентов и интернов - 6686.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
5
103
Подготовка
научных
кадров
Разработка
собственных
научных
исследований по
актуальным
проблемам
медицины и их
оформление в виде диссертаций,
получение
углубленного
медицинского
образования в
высших учебных
заведениях и
научных
организациях.
Среднегодовое
количество
аспирантов,
магистрантов и
клинических
ординаторов - 381.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
6
104
Стипендиаль-
ное
обеспечение
научных
кадров
Выплата
государственных
стипендий 466
обучающимся в
докторантуре,
аспирантуре,
клинической
ординатуре и
магистратуре.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7
105
Капитальный
ремонт
государст-
венных
высших учебных
заведений
Капитальные
трансферты на
проведение
капитального
ремонта зданий и
сооружений
государственных
медицинских
академий:
Карагандинской,
Семипалатинской,
Казахской,
Южно-Казахстан-
ской и
Алматинского
государственного
института
усовершенствова-
ния врачей в
соответствии с
утвержденной
проектно-сметной
документацией и
заключением
Госэкспертизы.
В тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
8

106
Студент-
тердiң жоғары оқу орын-
дарында оқуды аяқтауы
Материалдық-техника-
лық жағдайлар жасауды қоса алғанда мемлекеттік білім беру стандарттарына сәйкес оқу процесiн жүргізу;
Оқытудың орташа жылдық контингенті - 690 студент, күтілетiн бiтiрушiлер - 1246 бiлiктi маман, жыл басындағы контингент - 1313.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық сақтау
министрлігі
9
10
107
108
Жоғары оқу орын-
дарында оқу аяқ-
тайтын студент-
тердi стипен-
диямен қамтама-
сыз ету
Жастар ішінен
мемлекет-тік бiлiм беру тап сырысы бойынша жо-ғары оқу орындарында оқитындарға жол жүруге
өтемақы  төлеу
Орташа жылдық саны 646 студент пен - интернге мемлекеттiк стипендия төлеу.
Мемлекеттiк білім бе ру тапсырысы негi- зiнде білім алушы- ларға жазғы және қысқы демалыс кезең дерiнде жол жүруге ақшалай төлемақы төлеу үшін жоғары оқу орындарына транс ферттер аудару
Жыл
бойы
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық сақтау
министрлігі
Қазақстан
Республика-сы Денсау- лық сақтау министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жалпыға мiндеттi Мемлекеттiк бiлiм беру стандартының талаптарына сәйкес жоғары кәсіптiк бiлiмдi мамандарды уақтылы және тиiмдi даярлау, жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау; мемлекеттiк бiлiм беру гранттарын беру арқылы кәсiби бiлiмге қол жеткiзудi арттыру; республиканың запастағы офицерлерге қажеттiлiгiн қамтамасыз ету; 1999 жылға дейiн түскен және мемлекеттiк бiлiм беру гранты бойынша оқитын студенттердi, сондай-ақ докторанттарды, аспиранттар мен клиникалық ординаторларды әлеуметтiк қамтамасыз ету; жоғары медициналық бiлiмдi мамандарды даярлаудың сапасын арттыру үшiн жағдай жасау; бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттамаға және Мемсараптамаға сәйкес мемлекеттiк жоғары оқу орындарын күрделi жөндеу жүргiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
264-ҚОСЫМША
Ескерту. 264-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Жоғары кәсiби бiлiмдi мамандар даярлауда
мемлекеттiк бiлiм берудi кредиттеу"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 156031 мың теңге (бiр жүз елу алты миллион отыз бiр мың теңге).

106
Доучивание
студентов в
высших
учебных
заведениях
Проведение
учебного процесса
в соответствии с
государственными
стандартами
образования;
включая создание
материально-
технических
условий;
Обучение
среднегодового
контингента в
количестве 690
студентов,
ожидаемый выпуск
- 1246 квалифи-
цированных
специалистов,
контингент на
начало года 1313.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
9
107
Стипендиаль-
ное
обеспечение
студентов,
доучивающих-
ся в высших
учебных
заведениях
Выплата
государственных
стипендий
среднегодовому
количеству
студентов и
интернов 646.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
10
108
Выплата    компенсаций  на проезд   обучающимся  из числа    молодежи в  высших учеб-ных заведен-иях по государст-
венному    образова-
тельному    заказу
Перечисление трансфертов  высшим учебным заведениям     для выплаты денежных компен-саций на проезд обучающимся по государственному образовательному заказу в период зимних и летних каникул
В тече-ние года
Министер-
ство здравоо-
хранения Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременная и эффективная подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием в соответствии с требованиями Государственного общеобязательного стандарта образования; повышение доступности профессионального образования путем предоставления государственных образовательных грантов; подготовка специалистов с послевузовским профессиональным образованием, обеспечение потребностей республики офицерами запаса, социальное обеспечение студентов и интернов, поступивших до 1999 года и обучающихся по государственному образовательному гранту, а также докторантов, аспирантов, магистрантов и клинических ординаторов в период подготовки; создание условий для повышения качества подготовки специалистов с высшим медицинским образованием, проведение капитального ремонта государственных высших учебных заведений в соответствии с проектно-сметной документацией и Госэкспертизой.
Приложение 264
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Государственное образовательное кредитование подготовки
специалистов с высшим профессиональным образованием"
на 2005 год
1. Стоимость: 156031 тысяча тенге (сто пятьдесят шесть миллионов тридцать одна тысяча тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі N 548 Бюджет кодексi , "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 4 , 25-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 7-бабы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында кадрларды даярлауға мемлекеттiк бiлiм несиесiн беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 20 шілдедегі N 1018 қаулысы ; "Республикалық бюджеттен қаражат алатын бiлiм беру ұйымдарында кәсiптiк орта бiлiмдi, кәсiптiк жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптік бiлiмдi мамандар даярлауға 2004/2005 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 7 мамырдағы N 513 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статьи 4__ , 25_  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статья 7  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года
"О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года
"О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 июля 1999 года N 1018 "О государственном образовательном кредитовании подготовки кадров в высших учебных заведениях Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 513 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов со средним профессиональным образованием в организациях образования, получающих средства из республиканского бюджета, с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием на 2004-2005 учебный год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бiлiм беру қызметтерiн несиелендiру жолымен денсаулық сақтау саласын жоғары медициналық бiлiмдi бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк бiлiм несиесiн беру шеңберiнде жоғары медициналық бiлiмдi мамандарды сапалы даярлауды қамтамасыз ету; мемлекеттiк бiлiм несиесi бойынша оқып жатқан оқушыларға стипендия төлеу үшiн мақсатты пайызсыз несие беру.

4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с высшим медицинским образованием путем кредитования образовательных услуг.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки кадров с высшим медицинским образованием в рамках государственного образовательного кредитования; предоставление целевого беспроцентного кредита для выплаты стипендий обучающимся по государственному образовательному кредиту.

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi бағ-
дарлама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру мерзiмi
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Жоғары кәсiби бiлiмдi мамандар даярлау-
да мемле-
кеттiк білім берудi кредиттеу
2
100
Мемлекет-
тiк білім
кредитi бойынша мамандар даярлау
Жыл сайын Қазақстан Республикасы Үкiметi-
нiң қаулысымен бекiтiлетiн жоғары кәсiптiк бiлiмдi мамандарды даярлауға мемлекеттiк білім беру тапсырысына сәйкес жоғары кәсіптiк және жоғары оқу орнынан кейiнгі кәсiптiк білім бағдарламалары бойынша студенттердi қабылдау және оқыту. Мемлекеттiк білім беру стандарттарының талаптарына сәйкес оқу процесiн жүргiзу. Оқу, әдiстемелiк жұмысты қамтитын білім беру қызметiн жүзеге асыру; оқу процесi үшiн жағдай жасау, білім беру бағдар-
ламаларын жетiлдiру.
Оқытудың орташа жылдық контингентi 1303 студент.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық сақтау
министрлігі
3
101
Мемлекет-
тiк сту-
денттiк кредиттер ұсыну
Мемлекеттiк студент-
тік несиелердi беру және төлеу тәртiбiне сәйкес қайтарып алу негiзiнде несиелiк қаржыны бөлу. Оқытудың орташа жылдық контингентi - 15 студент.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық сақтау
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттардың талаптарына сәйкес мемлекеттiк бiлiм берудi несиелендiру шеңберiнде жоғары кәсiптiк бiлiмдi мамандарды уақытылы және тиімді даярлау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
265-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана қаласының бюджетiне
денсаулық сақтау объектілерiн салуға және қайта жаңартуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 9032500 мың теңге (тоғыз миллиард отыз екі миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi , "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 5-бабы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында халықты туберкулезден қорғаудың кезек күттiрмейтiн шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 4 қыркүйектегi N 839 қаулысы ; "Жамбыл облысындағы зiлзала салдарын жою және әлеуметтік маңызды объектiлердi қалпына келтiру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 8 тамыздағы N 793 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2004-2006 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 20 тамыздағы N 838 қаулысы , "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" атты Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005 жылға дейiнгi Мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 сәуiрдегi N 534 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдiк жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917 қаулысы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289 қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Государст-
венное
образова-
тельное
кредитование
подготовки
специалистов
с высшим
профессио-
нальным
образованием
2
100
Подготовка
специалистов
по государ-
ственным
образова-
тельным
кредитам
Прием и обучение
студентов по
программам
высшего профес-
сионального
образования в
соответствии с
государственным
образовательным
заказом на
подготовку
специалистов с
высшим
профессиональным
образованием,
утверждаемым
ежегодно
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан.
Проведение
учебного
процесса в
соответствии с
требованиями
государственных
стандартов
образования.
Осуществление
образовательной
деятельности,
включающей
учебную,
методическую
работу;
создание условий
для учебного
процесса,
совершенствова-
ние
образовательных
программ.
Обучение
среднегодового
контингента в
количестве 1303
студентов.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
3
101
Предоставле-
ние
государст-
венных
студенческих
кредитов
Выделение кредитных средств на возвратной
основе в соответствии с
порядком
предоставления и
выплаты
государственных
студенческих
кредитов.
Среднегодовой
контингент 15
студентов
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременная и эффективная подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием в рамках государственного образовательного кредитования в соответствии с требованиями Государственного общеобязательного стандарта.
Приложение 265
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджету
города Астаны на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения"
на 2005 год
1. Стоимость: 9032500 тысяч тенге (девять миллиардов тридцать два миллиона пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; Статья 5  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2003 года N 793 "О дополнительных мерах по ликвидации последствий землетрясения и восстановления объектов социального значения в Жамбылской области"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2003 года N 838 "О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 534 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития городов Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - Расцвет Казахстана"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2005 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: ауыл халқына медициналық қызметтiң қол жетiмдiлігін қамтамасыз ету және сапасын арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: денсаулық сақтау объектiлерiнiң құрылысын салу және қайта құрастыру үшiн облыстық бюджеттерге, Астана қаласының бюджетiне республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi бағ-
дарлама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске
асыру
мерзiмi
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Облыстық бюджет-
терге,
Астана қа-
ласының бюджетіне денсаулық сақтау объекті-
лерін салуға жә-
не қайта жаңартуға берiлетін нысаналы даму тран-
сферттерi
"2005 жылға арнал-
ған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республи-
касының Заңын iске асыру туралы Қазақ-
стан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 8 желтоқсан-
дағы N 1289 қаулысы-
ның 2 қосымшасына
сәйкес сома шегiнде денсаулық сақтау объектілерiн салу мен қайта құруды аяқтауға облыстық бюджеттерге, Астана қаласының бюджетiне дамытуға мақсатты инвестициялық транс-
феттер аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
* заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес денсаулық сақтау объектiлерiн салу мен қайта құрастыру жөнiндегi жұмыстардың көлемiн орындау және бекiту, денсаулық сақтау объектiлерiн пайдалануға беру.
Ескерту:
*) "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289 қаулысының 2 қосымшасына сәйкес инвестициялық жобалардың тiзбесi, сондай-ақ заңнамада белгіленген тәртiппен бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес iс-шаралар, трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер жергілiктi бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
266-ҚОСЫМША
Ескерту. 266-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Республикалық деңгейде халықтың
санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1683604 мың теңге (бiр миллиард алты жүз сексен үш миллион алты жүз төрт мың теңге).

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступности и повышения качества
медицинского обслуживания населения.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджету города Астаны для строительства и реконструкции объектов здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджету
города
Астаны на
строительст-
во и
реконструк-
цию
объектов
здравоохра-
нения
Перечисление
целевых
трансфертов на
развитие
областным
бюджетам,
бюджету города
Астаны на
строительство и
реконструкцию
объектов
здравоохранения
по перечню и в
пределах сумм
согласно
приложению 2 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 8
декабря 2004
года N 1289 "О
реализации
Закона Республики
Казахстан
"О республиканском
бюджете на 2005
год".
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: * выполнение объема работ по строительству и реконструкции объектов здравоохранения в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном законодательном порядке государственную вневедомственную экспертизу и утверждение, а также ввод в эксплуатацию объектов
здравоохранения.
Примечание:
*) Перечень инвестиционных проектов согласно Приложению 2 к постановлению  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
Приложение 266
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения
на республиканском уровне"
на 2005 год
1. Стоимость: 1683604 тысячи тенге (один миллиард шестьсот восемьдесят три миллиона шестьсот четыре тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111-1 Заңының 13, 17, 19, 42-баптары ; "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегі бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; "Арал өңiрiн қолдау және дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 тамыздағы N 1121 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның iндетiне қарсы iс-әрекет жөнiндегi 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2001 жылғы 14 қыркүйектегi N 1207 қаулысы ; "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 3 ақпандағы N 126 қаулысы , "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1125 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; Закон  Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения Республики Казахстан"; статьи 13_ , 17_ , 19_ , 42_  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 5 октября 1994 года "О профилактике заболевания СПИД"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1121 "О мерах по поддержке и развитию Аральского региона"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года N 1207 "Об утверждении Программы по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2003 года N 126 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1125 "Вопросы Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мiндеттiк мәнi бар объектілердiң санитарлық-гигиеналық жағдайын жақсарту жөнiндегі iс-шараларды жүргiзу жолымен халықтың жұқпалы, паразиттiк және кәсiби, соның iшiнде аса қауiптi жұқпалы аурулардың алдын алу және азайту; бақылаудағы көлiктегі объектiлердi санитарлық-эпидемиологиялық сараптау және зертханалық зерттеулердi жүргiзу, соның iшiнде халық арасында бұқаралық ағарту және бiлiм беру жұмыстарын жүргiзу жолымен ЖҚТБ ауруын тұрақтандыру.

5. Задачи бюджетной программы: профилактика и снижение инфекционной, паразитарной и профессиональной заболеваемости населения, в том числе особо опасных инфекций, путем проведения мероприятий по улучшению санитарно-гигиенического состояния эпидемически значимых объектов; санитарно-эпидемиологическая экспертиза подконтрольных объектов на транспорте и проведение лабораторных исследований; стабилизация заболеваемости СПИДом.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама коды
Кiшi бағ-
дарла-
малар-
дың атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Респуб-
ликалық
деңгей-
де ха-
лықтың санитарлық-
эпиде-
миоло-
гиялық салау-
атты-
лығы
2
100
Эпиде-
миялар-
дың алдын алу
Табиғи ошақтар мен басқа да эндемиялық
өңiрлерде iндетке қарсы және алдын алу iс-шараларын жүргiзу.
Барулардың орташа жылдық саны - 31. Індетке қарсы және алдын алу іс-шара-
ларын жүргiзуге жiберiлген медицина-
лық және басқа да қызметкерлердiң iссапар шығыстарына ақы төлеу. Алдын алу жаңа iндетке қарсы iс-шараларды жүргiзу үшін дезинфекциялау-
шы құралдарды сатып алу және аса қауiптi және басқа да жұқпа-
лы аурулардың ошақтарына жеткiзу. Барсакелмес аралының эпидемиологиялық әлеуетiн зерттеуді жүргізуге көрсетiле-
тiн қызметтерге ақы төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлігі
3
101
Атырау, Арал теңiзi, Ақтөбе, Орал, Талды-
қорған, Маңғыс-
тау, Шым-
кент,
Қызыл-
орда, Жамбыл, Шалқар тырыс-
қаққа қарсы станци-
ялары
Осы мекемеге жүк-
телген функцияларды орындау үшін бекiтiл-
ген штат саны бар мына Обаға қарсы күрес станцияларын ұстау: Атырау - 302 бiрлiк, Арал теңiзi - 179 бiрлiк, Ақтөбе - 63 бiрлiк, Орал - 301 бірлік, Талдықорған - 250 бiрлiк, Маңғыстау - 107 бiрлiк, Шымкент - 104 бiрлiк, Қызылорда - 182 бiрлік, Жамбыл - 63 бірлік, Шалқар - 55 бiрлiк.
Бекiтiлген жобалық-
сметалық құжаттама мен Мемсараптаманың қорытындысына сәйкес 7 обаға қарсы күрес мына станцияларды күрделi жөндеу: Ақтөбе, Атырау, Жамбыл, Талдықорған, Орал, Маңғыстау және Қызылорда.
Қазақстан Республика-
сының денсаулық сақтау iсiн реформа-
лау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекет-
тiк бағдарламасына сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы-
мен бекiтiлетiн Тiзбеге сәйкес 373 бiрліктен кем емес медициналық (диаг-
ностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдық, автокөлiк сатып алу, оның iшiнде обаға қарсы мекемелердің зерт-
ханаларын кезең-
кезеңмен жаңғыртуды
жүргiзу.
жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Денсаулық сақтау министрлi-
гiнiң Атырау, Арал теңізi,
Ақтөбе,
Орал, Талдықор-
ған, Маң-
ғыстау, Шымкент, Қызылорда, Жамбыл, Шалқар обаға
қарсы кү-
рес стан-
циялары
4
102
Респуб-
ликалық
сани-
тарлық-эпиде-
миоло-
гиялық стан-
циясы
Осы мекемеге жүктел-
ген функцияларды орындау үшiн бекiтiлген 250 бiрлiк штат саны бар Республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станциясын ұстау.
Қазақстан Республика-
сының денсаулық сақтау iсiн реформ-

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Санитарно-
эпидемиоло-
гическое
благополучие
населения
на респуб-
ликанском
уровне
2
100
Предупрежде-ние
эпидемий
Проведение
противоэпидеми-
ческих и
профилактических
мероприятий
в природных
очагах и других
эндемичных
регионах.
Среднегодовое
количество
выездов - 31.
Оплата
командировочных
расходов
медицинским и
другим
работникам,
направляемым на
проведение
противоэпидеми-
ческих и
профилактических
мероприятий.
Закуп и доставка
дезинфекционных
средств в очаги
особо опасных и других
инфекционных
заболеваний для
проведения
профилактических
и противо-
эпидемических
мероприятий.
Оплата услуг на
проведение
исследований
эпидемиологичес-
кого потенциала острова
Возрождения.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
3
101
Противочум-
ные станции Атырауская,
Араломорс-
кая,
Актюбинская,
Уральская,
Талдыкорган-
ская,
Мангистаус-
кая,
Шымкентская,
Кызылордин-
ская,
Жамбылская,
Шалкарская
Содержание
противочумных
станций с
утвержденной
штатной
численностью
для выполнения
возложенных на
данные учреждения
функций:
Атырауской - 302
единицы,
Араломорской - 179 единиц,
Актюбинской - 63
единицы,
Уральской - 301
единица,
Талдыкорганской
- 250 единиц,
Мангистауской - 107 единиц,
Шымкентской - 104 единицы,
Кызылординской -
182 единицы,
Жамбылской - 63
единицы,
Шалкарской - 55
единиц.
Капитальный
ремонт 7-ми
противочумных
станций:
Актюбинской,
Атырауской,
Жамбылской,
Талдыкорганской,
Уральской,
Мангистауской и
Кызылординской -
в соответствии с
утвержденной
проектно-сметной
документацией и
заключениями
Госэкспертизы.
Приобретение не
менее 373 единиц
медицинского
(диагностическо-
го и лабораторного)
и немедицинского оборудования,
автотранспорта в соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан, в том числе на
поэтапную
модернизацию
лабораторий
противочумных
учреждений
согласно
Государственной
программе
реформирования и
развития
здравоохранения
Республики
Казахстан на
2005-2010 годы.
В
тече-
ние
года
Противо-
чумные
станции:
Атыраус-
кая,
Араломорс-
кая,
Актюбинс-
кая,
Уральская,
Талдыкор-
ганская,
Мангистау-ская,
Шымкентс-
кая,
Кызылор-
динская,
Жамбылс-
кая,
Шалкарс-
кая
Министер-
ства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
4
102
Республикан-
ская
санитарно-
эпидемиоло-
гическая
станция
Содержание
Республиканской
санитарно-эпиде-
миологической
станции с
утвержденной
штатной
численностью
250 единиц для
выполнения
возложенных на данное учреждение
функций.
Приобретение не
менее 86 единиц медицинского
(диагностическо-
го и
лабораторного)
и немедицинского
оборудования, в
соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом
Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан, в том
числе
оборудования для создания
референц-
лаборатории по
диагностике
бактериальных,
вирусных, особо
опасных и новых
инфекций
(атипичная
пневмония,
птичий грипп и другие) согласно Государственной программе реформирования и развития
здравоохранения
Республики
Казахстан на

алау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнiң бұйрығы-
мен бекiтiлетiн Тiзбеге сәйкес 86 бiрлiктен кем емес медициналық (диаг-
ностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдық, оның iшiнде
бактериялық, және вирусты жұқпаларды,
оның iшiнде аса қауiптi және жұқпа-
ларды (әдеттен тыс пневмония, құс тұмауы және басқа-
лар) диагностикалау
жөнiндегi референс-
зертханаларды ашу үшiн жабдық сатып алу.
жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Денсаулық сақтау министр-
лігінiң республи-
калық са-
нитарлық-
эпидеми-
ологиялық
станциясы
5
103
Көлiк-
тегі
сани-
тарлық-эпиде-
миоло-
гиялық
сарап-
таманың
өңiрлiк
орта-
лықтары
Осы мекемеге жүктел-
ген функцияларды орындау үшін бекiтiлген 26 бірлiк штат саны бар Оңтүстiк Қазақстан өңiрлiк әуе көлiгiндегi санитарлық-эпидемио-
логиялық сараптама орталығын, бекiтілген 131 бiрлiк штат саны бар Алматы өңiрлiк көлiктегi санитарлық
-эпидемиологиялық сараптама орталығын, бекiтілген 121 бiрлiк штат саны бар Ақмола өңірлік темiр жол көлігіндегі санитарлық-
эпидемиологиялық сараптама орталығын, бекiтілген 90 бiрлiк штат саны бар Батыс өңiрлiк темiр жол көлігіндегi санитарлық-
эпидемиологиялық сараптама орталығын, бекiтiлген 11 бiрлiк штат саны бар Солтүстік-Батыс өңiрлiк әуе көлігін-
дегі санитарлық-
эпидемиологиялық сараптама орталығын ұстау.
Қазақстан Республика-
сы Денсаулық сақтау министрiнiң бұйрығымен бекiтіле-
тiн тізбеге сәйкес 110 бiрліктен кем емес медициналық (диагностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдық, автокөлiк сатып aлу.
Астана қаласында Солтүстiк-Батыс өңiрлiк әуе көлігіндегі санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы үшiн ғимарат сатып алу.
жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Денсаулық сақтау министр-
лігінiң өңiрлiк көлiктегi санитарлық-эпидемиоло-
гиялық сараптама
орталықтары
6
104
СПИД-
тың алдын алу жә-
не оған
қарсы күрес жүргізу жөнiн-
дегі респуб-ликалық орталық
Осы мекемеге жүктел-
ген функцияларды орындау үшiн бекiтiлген 59 бiрлiк штат саны бар ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi республикалық орталығын ұстау. Қазақстан Респуб-
ликасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекiтi-
летін Тiзбеге сәйкес 22 бiрліктен кем емес медициналық (диагностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдық, автокөлiк сатып алу.
жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы Ден-
саулық сақтау министр-
лiгiнiң ЖҚТБ-ның алдын алу
және оған
қарсы күрес жө-
нiндегi республи-
калық орталығы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: халықтың жұқпалы, паразиттік және кәсіби ауруларын азайту есебiнен елдегi санитарлық-эпидемиологиялық жағдайды жақсарту; Арал теңiзiндегі Барсакелмес аралының iндеттiк әлеуетін айқындау және оңалту әдiстемелерiн әзiрлеу; халық арасында iндет пен аса қауiптi және басқа да жұқпалы аурулар жағдайларының алдын алу, уақтылы оқшаулау және жою; АҚТҚ инфекциясының таралу қарқынын төмендету; жұқпалы аурулар диагностикасының уақыттылығы мен сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
267-ҚОСЫМША
Ескерту. 267-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Республикалық денсаулық сақтау ұйымдары
үшiн қанды, оның компоненттерiн және препараттарын өндiру"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2005-2010 годы
В
тече-
ние
года
Республи-
канская
санитарно-
эпидемио-
логическаястанция
Министер-
ства
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан
5
103
Региональныецентры санитарно-
эпидемиоло-
гической
экспертизы
на
транспорте
Содержание
Юго-Восточного
регионального
центра санитарно-
эпидемиологичес-
кой экспертизы
на воздушном
транспорте с
утвержденной
штатной
численностью 26
единиц,
Алматинского
регионального
центра
санитарно-эпиде-
миологической
экспертизы на
транспорте с
утвержденной
штатной
численностью 131 единица,
Акмолинского
регионального
центра
санитарно-
эпидемиологичес-
кой экспертизы
на железнодорожном
транспорте с
утвержденной
штатной
численностью 121
единица,
Западного
регионального
центра
санитарно-эпиде-
миологической
экспертизы на
железнодорожном
транспорте с
утвержденной
штатной
численностью 90
единиц,
Северо-Западногорегионального
центра
санитарно-эпиде-
миологической
экспертизы на
воздушном
транспорте с
утвержденной
штатной
численностью 11
единиц для выполнения
возложенных на
данные учреждения
функций.
Приобретение не
менее 110 единиц
медицинского
(диагностическо-
го и лабораторного)
и немедицинского
оборудования,
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом
Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан.
Приобретение здания для Северо-Западного регионального центра санитарно-
эпидемиологической экспертизы на воздушном транспорте в городе Астане.
В
тече-
ние
года
Региональ-
ные
центры
санитарно-эпидемио-
логическойэкспертизы на
транспорте
Министер-
ства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
6
104
Республикан-
ский центр
по
профилактике
и борьбе со
СПИДом
Содержание
Республиканского
центра по
профилактике и
борьбе со СПИДом
с утвержденной
штатной
численностью 59
единиц для
выполнения
возложенных на
данное
учреждение
функций.
Приобретение не
менее 22 единиц
медицинского
(диагностическо-
го и лабораторного)
оборудования,
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Республи-
канский
центр по
профилак-
тие и
борьбе со
СПИДом
Министер-
ства
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение санитарно- эпидемиологической обстановки в стране, за счет снижения инфекционной, паразитарной и профессиональной заболеваемости населения; определение эпидемического потенциала острова Возрождения в Аральском море и разработка методики реабилитации; профилактика, своевременная локализация и ликвидация эпидемии и случаев особо опасных и других инфекционных заболеваний среди населения; улучшение санитарно-гигиенического состояния эпидемически значимых объектов на транспорте; снижение темпов распространения ВИЧ-инфекции; повышение своевременности и качества диагностики инфекционных заболеваний.
Приложение 267
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Производство крови, ее компонентов и препаратов
для республиканских организаций здравоохранения"
на 2005 год

1. Құны: 292436 мың теңге (екi жүз тоқсан екi миллион төрт жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 42-бабы , "Мемлекеттiк материалдық резерв туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 12-бабы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы желтоқсандағы Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 18-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегі бiрiншi кезектегі шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегі одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикалық емдеу-алдын алу ұйымдарын, ғылыми-зерттеу институттарын, ғылыми орталықтар мен медициналық ұйымдарды қан препараттарымен (алмастырғыштар) және оның компоненттерiмен қамтамасыз ету. Республикалық емдеу-алдын алу ұйымдарын, ғылыми-зерттеу институттарын, ғылыми орталықтар мен медициналық ұйымдар үшiн қан антигендерi бойынша донорларды арнайы iрiктеу. Донорлық кадрларды жоспарлау және есепке алу. Жұмылдыру мiндеттерi бойынша арнайы iс-шараларды жүргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қанды дайындау, оның компоненттерi мен препараттарды сақтау, қанның компоненттерi мен препараттарын өндiруге арналған жаңа технологияларды енгiзу, қанның жаңа компоненттерiн шығару, иммуногематологиялық зерттеулер жүргiзу, стандарттарға сәйкес сирек қан топтары мен оның компоненттерiн, донорлар мен реципиенттердiң қанын ұзақ мерзiмдi сақтау банкiн құру. Емдеу-алдын алу ұйымдарына қанды, оның компоненттерiн, препараттар мен қан алмастырғыштарды қалбырлау жөнiнде практикалық көмек көрсету. Қанның жұмылдыру резервiн жаңарту, толықтыру, жаңа дем беру және ұстау. Сақталған қанның, оның компоненттерiнiң, препараттар мен қан алмастырғыштардың сапасын сараптау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

1. Стоимость: 292436 тысяч тенге (двести девяносто два миллиона четыреста тридцать шесть тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статья 42  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статья 12  Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "О государственном материальном резерве"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; статья 18  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение республиканских лечебно-профилактических организаций, научно-исследовательских институтов, научных центров и организаций здравоохранения при ликвидации крупномасштабных чрезвычайных ситуаций на территории республики препаратами крови (заменителей) и ее компонентами. Специальный подбор доноров по антигенам крови для реципиентов республиканских лечебно-профилактических организаций, научно-исследовательских институтов и научных центров. Планирование и учет донорских кадров. Проведение специальных мероприятий по мобилизационному резерву.
5. Задачи бюджетной программы: заготовка крови, производство, хранение ее компонентов и препаратов, внедрение новых технологий по производству компонентов и препаратов крови, выпуск новых компонентов крови, проведение иммуногематологических исследований, обновление банка долгосрочного хранения редких групп крови и ее компонентов, крови доноров и реципиентов в соответствии со стандартами. Оказание практической помощи лечебно-профилактическим организациям по вопросам консервированной крови, ее компонентов, препаратов и кровезаменителей. Обновление, пополнение, освежение и содержание мобилизационного резерва крови. Экспертиза качества консервированной крови, ее компонентов, препаратов и кровезаменителей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1

007
Респуб-
ликалық
денсау-
лық сақтау
ұйым-
дары
үшін
қанды,
оның
компо-
нент-
терiн
және
препа-
рат-
тарын
өндiру
Қан мен оның компоненттерiн өндiру, дайындау және қан мен оның құрамбөлiктерiн сақтауға (сирек қан топтары мен препарат-
тарды ұзақ мерзiмдi сақтау, қан плазмасын қайта өңдеу) байланыс-
ты қызметтерге ақы төлеу. 20000 литр дайындалған және қайта өңделген орта жылдық саны. Қанның қорын жа-
ңарту және толықтыру жөнiндегi арнайы iс-шараларды жүргізу. Донор кадрды есепке алу. Медициналық жаб-
дықтар алуға күрделi трансферттердi аудару.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнiң бұйрығымен
бекiтілетін тiзбеге сәйкес 2 бiрлiктен кем емес медициналық және медициналық емес жабдық сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлiгi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық медицина ұйымдары мен қанмен, оның компоненттерiмен және препараттармен үздiксiз қамтамасыз ету. Республиканың аумағындағы iрi көлемдегi төтенше жағдайларды қамтамасыз етуге дайындық.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
268-ҚОСЫМША
Ескерту. 268-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Арнайы медицина резервiн сақтау"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 37422 мың теңге (отыз жетi миллион төрт жүз жиырма екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы Заңының 28-бабы ; "Қазақстан Республикасындағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының 15-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 16 қыркүйектегi N 944 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.

007
Производствокрови, ее
компонентов
и
препаратов
для
республикан-
ских
организаций
здравоохра-
нения
Оплата услуг,
связанных с
производством,
заготовкой,
хранением крови
и ее
компонентов
(долгосрочного
хранения редких
групп крови и
препаратов,
переработка
плазмы крови).
Среднегодовое
количество
заготавливаемой
и
перерабатываемой
крови 20000
литров.
Проведение
специальных
мероприятий по
обновлению и
пополнению
резерва крови.
Учет донорских
кадров.
Перечисление
капитальных
трансфертов на
приобретение не
менее 2 единиц
медицинского и
немедицинского
оборудования, в
соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом
Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: бесперебойное обеспечение кровью, ее компонентами и препаратами республиканских медицинских организаций. Готовность к обеспечению крупномасштабных чрезвычайных ситуаций на территории республики.
Приложение 268
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Хранение специального медицинского резерва"
на 2005 год
1. Стоимость: 37422 тысячи тенге (тридцать семь миллионов четыреста двадцать две тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статья 28  Закона Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О гражданской обороне"; статья 15  Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О мобилизационной подготовке и мобилизации в Республике Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 сентября 2002 года N 944; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгі, Қазақстан Республикасы азаматтық қорғанысының медициналық қызмет мекемелерi мен құрылымдары үшiн арнайы құрылымдардың жұмылдыру дайындықтарын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау жүйесi органдары мен мекемелерiнiң практикалық және ұйымдастыру-әдiстемелiк басшылығымен қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау жұмылдыру резервiнiң мүлiктерiн жиынтықтау, жаңарту және ауыстыру.

4. Цель бюджетной программы: обеспечение практического и организационно-методического
руководства органами и учреждениями системы здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющими мобилизационную подготовку специальных формирований для Министерства обороны Республики Казахстан, учреждений и формирований медицинской службы гражданской обороны Республики Казахстан. Накопление, хранение, освежение и замена имущества мобилизационного резерва здравоохранения Республики Казахстан.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету жөнiндегi денсаулық сақтау жүйесiнiң мекемелерi мен құрылымдарын басқару органдарына республиканың масштабтарында әдiстемелiк және практикалық көмек көрсету. Құрылатын мекемелер мен құрылымдарды топтастыру үшiн тағайындалған әскери мiндеттiлердiң есебi мен арнайы бөлудi ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi бағ-
дар-
лама коды
Кiшi бағ- дарлама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зімі
Жауапты орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Арнайы ме-
дицина резервiн сақтау
Осы мекемеге жүк-
телген функцияларды орындау үшін бекiтiлген 36 бiрлiк штаттық
саны бар Республи-
калық арнаулы медициналық қамтамасыз ету орталығын ұстау. Жобалық-сметалық құжаттар мен Мемсараптаманың қорытындысына сәйкес Республика-
лық арнайы әлеуметтiк қамтама-
сыз ету орталығының ғимараттары мен құрылыстарына күрделi жөндеу жүргізу. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрiнiң бұйрығы-
мен бекiтiлетiн Тiзбеге сәйкес 19 бiрлiктен кем емес медициналық емес жабдықтар сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы Денсаулық сақтау
министрлi-
гінiң Республи-
калық арнаулы медициналық қамтамасыз ету орталығы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау органдары мен мекемелерiнiң жұмылдыру дайындығын арттыру. Мүлiктiң сақталу жағдайын, сақталу дәрежесiн жақсарту. Ерекше кезеңде құрылған және әскери уақытта арнайы бөлiнгендердiң санынан оларды медицина кадрларымен толықтырған денсаулық сақтау мекемелерi мен құрылымдарының жұмылдыру қорларын мүлiктермен жарақтандыру пайызын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
269-ҚОСЫМША
Ескерту. 269-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1536484 мың теңге (бiр миллиард бес жүз отыз алты миллион төрт жүз сексен төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 22, 26-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 7 , 47-баптары ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438 Жарлығы ; "Мемлекеттiк ғылыми-техникалық сараптама жасауды ұйымдастыру мен жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1385 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 наурыздағы N 287-9 қаулысы.

5. Задачи бюджетной программы: оказание в масштабах республики методической и практической помощи органам управления учреждений и формирований системы здравоохранения по обеспечению мобилизационной готовности. Организация учета и бронирование военнообязанных, предназначенных для укомплектования создаваемых учреждений и формирований.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Хранение
специального
медицинскогорезерва
Содержание
Республиканского
центра
специального
медицинского
обеспечения с
утвержденной
штатной
численностью
36 единиц для выполнения
возложенных
на данное
учреждение
функций.
Проведение
капитального
ремонта зданий
и сооружений Республиканского центра
специального
медицинского
обеспечения в
соответствии с
проектно-сметнойдокументацией и
заключением
Госэкспертизы.
Приобретение не
менее 19 единиц
немедицинского
оборудования в
соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом
Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан
В
тече-
ние
года
Республи-
канский
центр
специаль-
ного
медицинс-
кого
обеспече-
ния
Министер-
ства
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение мобилизационной готовности органов и учреждений здравоохранения Республики Казахстан. Улучшение условий хранения, степени сохранности имущества. Увеличение процента оснащенности имуществом мобилизационного резерва учреждений и формирований здравоохранения, создаваемых в особый период, и укомплектованности их медицинскими кадрами из числа забронированных на военное время.
Приложение 269
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Прикладные научные исследования
в области здравоохранения"
на 2005 год
1. Стоимость: 1536484 тысячи тенге (один миллиард пятьсот тридцать шесть миллионов четыреста восемьдесят четыре тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статьи 22_ , 26_  Закона Республики Казахстан от
9 июля 2001 года "О науке"; статьи 7__ , 47_  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года
"О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года N 1385 "Об утверждении Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2002 года N 287-9.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: практикалық денсаулық сақтау саласында мiндеттердi шешу үшiн жаңа технологияларды әзiрлеу және қолдану, сондай-ақ медициналық ғылымның басым бағыттарын дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: практикалық денсаулық сақтаудың мынадай негiзгi бағыттар бойынша диагностиканың, емдеудiң, оңалтудың жаңа әдiстерiн әзiрлеу және сынау: терапия, нейрология, нейрохирургия, педиатрия, акушерлiк және гинекология, эндокринология, дерматовенерология, хирургия, урология, травматология-ортопедия, офтальмология, онкология, онкогематология, стоматология, оториноларингология, аллергология және клиникалық иммунология, еңбек гигиенасы мен кәсiби аурулар, республикада денсаулық сақтаудың басқару мен ұйымдастыру, нашақорлық, уыттанушылық, маскүнемдiк және психотроптық заттардың өзге де түрлерiнен тәуелдiк, салауатты өмiр салтын қалыптастыру, радиациялық медицина, бәсекеге қабiлеттi жаңа отандық препараттарды әзiрлеу, бағдарламалардың жобаларын және ғылыми-техникалық бағдарламаларды iске асыру жөнiндегi есептердi мемлекеттiк ғылыми-техникалық сараптау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi бағ-
дарлама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске
асыру
мер-
зiмi
Жауапты орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Денсаулық сақтау саласын-
дағы қолдан-
балы ғылыми зерт-
теулер
Бекiтiлген жобалық-
сметалық құжаттама-
лар мемлекеттік сараптаманың қорытындысымен мынадай 20 басым бағыттар шеңберiнде қолданбалы ғылыми зерттеулердi орындау бойынша: педиатрия, онкология, нашақорлық хирургия, ана мен баланы қорғау, урология, травматология және ортопедия, iшкi және жұқпалы аурулар, оның ішінде АҚТҚ-жұқ-
палары мен ЖҚТБ, офтальмология, кәсiби аурулар, терi және венерология аурулары, аса қауiптi және каран-
тиндiк аурулар, салауатты өмiр салтын қалыптастыру, стоматология, гигиена
және эпидемиология
саласындағы, радиа-
циялық медицина және экология саласында-
ғы, қоғамдық денсаулық пен денсаулық сақтау-
дағы, мониторингтің, медициналық-экономика
-лық стандарттар мен нормативтердiң ғылыми негiзiн әзiрлеудегi, отандық шикiзаттан дәрілік түрлер алудағы қызметтерге төлеу.
Аурулардың алдын алу және емдеу саласында инновациялық техно-
логияларды әзiрлеу және енгiзу, халық-
аралық стандарттарға сәйкес оңтайлы және тиiмдi әдiстерiн, сондай-ақ клиникалық медицинаның өзге де өзектi проблемаларын iздестiру.
Қазақстан Республи-
касының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарла-
масының шеңберiнде Хирургия ғылыми орталығы, Педиатрия және балалар хирур-
гиясы ғылыми орталы-
ғы, Ана мен баланың денсаулығын сақтау республикалық ғылыми-
зерттеу орталығы, Онкология және радиология ғылыми-
зерттеу институты,
Ұлттық ғылыми медициналық орталық, Көз аурулары ғылыми-зерттеу институты, Кардио-
логия және ішкi аурулар ғылыми-
зерттеу институты,
Терi-венерология ғылыми-зерттеу институты, Травмато-
логия және ортопедия ғылыми-зерттеу институты, Еңбек гигиенасы және кәсiби аурулар ұлттық орталығы үшiн бiрегей медициналық жабдықтар алу және Қазақ карантиндiк және зооноздық жұқпалы аурулар ғылыми орталығының вирустық және бактериалдық жұқпалар жөнiндегi типтiк референс-
зертханасын жарақтандыру.
Қазақстан Респуб-
ликасы Денсаулық сақтау министрiнiң бұйрығымен бекiтiлетiн сатып алынатын жабдықтар-
дың (диагностикалық және емдiк) тiзбесiне сәйкес ғылыми ұйымдарға:
Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығына, Ана мен баланың ден-
саулығын сақтау республикалық ғылыми-
зерттеу орталығына, Онкология және радиология ғылыми-
зерттеу институтына, Ұлттық ғылыми медициналық орталық, Көз аурулары ғылыми- зерттеу институтына, Кардиология және iшкi аурулар ғылыми-
зерттеу институтына, Терi-венерология ғылыми-зерттеу институтына, Травматология және ортопедия ғылыми-
зерттеу институтына, Еңбек гигиенасы және кәсiби аурулар ұлттық орталығына, M. Айқымбаев атындағы Қазақ зооноздық және карантиндiк жұқпалы аурулар ғылыми-зерт-
теу институтына, Нашақорлықтың медици-
налық-әлеуметтiк проблемалары респуб-
ликалық ғылыми-прак-
тикалық орталығына, Гигиена және эпиде-
миология ғылыми орталығына, Радиациялық медицина және экология ғылыми-
зерттеу институтына, Хирургия ғылыми орталығы, "Стомато-
логия" республикалық ғылыми-клиникалық орталығына, Қарағанды, Батыс Қазақстан, Қазақ мемлекеттiк медицина академияларына, Алматы мемлекеттiк дәрiгерлер білімiн жетiлдiру институ-
тына қаражат бөлу.
Жобалық-сметалық құжаттамаға және мемлекеттік сарапта-
маның қорытындысына сәйкес Хирургия ғылыми орталығының, Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығының, Ана мен бала денсау-
лығын сақтау респуб-
ликалық ғылыми-
зерттеу орталығының, Травматология және ортопедия ғылыми-
зерттеу институты-
ның, Нашақорлықтың медициналық-әлеумет-
тік проблемалары республикалық ғылыми-
практикалық орталығы-
ның, Еңбек гигиенасы және кәсiби аурулар ғылыми орталығының, M. Айқымбаев атында-
ғы Қазақ зооноздық және карантиндiк жұқпалы аурулар ғылыми-зерттеу институтының, Гигиена және эпиде-
миология ғылыми орталығының ғимараттары мен құрылыстарын күрделi жөндеуден өткiзу.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлігі

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка и применение новых технологий для решения задач в сфере практического здравоохранения, развитие приоритетных направлений медицинской науки.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и апробация новых методов диагностики, лечения, реабилитации, оздоровительных программ по следующим основным направлениям практического здравоохранения: терапии, неврологии, нейрохирургии, педиатрии, акушерству и гинекологии, эндокринологии, дерматовенерологии, хирургии, урологии, травматологии и ортопедии, офтальмологии, онкологии, онкогематологии, стоматологии, оториноларингологии, аллергологии и клинической иммунологии, гигиены труда и профессиональных заболеваний, управлению и организации здравоохранения в республике, наркомании, токсикомании, алкоголизму и другим видам зависимости от психоактивных веществ, формированию здорового образа жизни, радиационной медицине, разработка новых конкурентоспособных отечественных препаратов, государственная научно-техническая экспертиза научно-технических программ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Прикладные
научные
исследованияв области
здраво-
охранения
Оплата услуг по
выполнению
прикладных
научных
исследований в
рамках 20
приоритетных
направлений:
педиатрии,
онкологии,
наркомании,
хирургии,
охраны матери и
ребенка,
урологии,
травматологии
и ортопедии,
внутренних и
инфекционных
болезней, в том
числе
ВИЧ-инфекции
и СПИД,
офтальмологии,
в области профессиональ-
ных, кожных и венерических
заболеваний,
особо опасных и
карантинных
заболеваний,
формированию
здорового образа
жизни,
стоматологии,
гигиены и
эпидемиологии,
радиационной
медицины и
экологии,
разработке
научных основ
мониторинга,
медико-
экономических
стандартов и
нормативов в
общественном
здоровье и
здравоохранении,
получении
лекарственных
форм из
отечественного
сырья.
Разработка и
внедрение
инновационных
технологий в
сфере течения,
профилактики
заболеваний,
поиск оптимальных и
эффективных
методов в соответствии с
международными
стандартами и
другие
актуальные
проблемы
клинической
медицины.
Оплата услуг по
выполнению
государственной
научно-
технической
экспертизы.
Приобретение не
менее 14 единиц
уникального
медицинского
оборудования
для Научного
центра хирургии,
Научного центра
педиатрии и
детской хирургии,
Республиканскогонаучно-
исследовательс-
кого центра
охраны здоровья
матери и ребенка, Научно-
исследовательс-
кого института
онкологии и
радиологии,
Национального
научного
медицинского
Центра, Научно-
исследовательс-
кого институт
глазных
болезней,
Научно-
исследовательс-
кого института
кардиологии и
внутренних
болезней,
Научно-
исследовательс-
кого кожно-
венерологичес-
кого института, Научно-исследо-
вательского института
травматологии и
ортопедии,
Национального
центра гигиены
труда и
профессиональныхзаболеваний.
Субсидирование
Научного центра педиатрии и
детской хирургии,
Республиканскогонаучно-исследо-
вательского центра
охраны здоровья
матери и ребенка, Научно-
исследовательс-
кого института
онкологии и
радиологии,
Национального
научного
медицинского
центра,
Научно-
исследовательс-
кого института
глазных
болезней,
Научно-
исследовательс-
кого института
кардиологии и
внутренних
болезней,
Научно-
исследовательс-
кого кожно-
венерологичес-
кого института, Научно-
исследовательс-
кого института
травматологии и
ортопедии,
Национального
центра гигиены
труда и
профессиональныхзаболеваний,
Казахского
научного центра
карантинных и
зоонозных
инфекций,
РеспубликанскогоНаучно-
практического
центра медико-
социальных
проблем
наркомании,
Научного центра
гигиены и
эпидемиологии,
Научно-
исследовательс-
кого
института
радиационной
медицины и
экологии,
Научного центра
хирургии,
Республиканскогонаучно-
клинического
центра
"Стоматология"
на приобретение
не менее 426
единиц
медицинского
(диагностичес-
кого и лечебного) и
немедицинского
оборудования
согласно перечня,
утверждаемого
приказом
Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан, в
том числе на
оснащение
типовой референц-
лаборатории по
диагностике
вирусных и
бактериальных
инфекций
Казахского
научного центра
карантинных и
зоонозных
инфекций в рамках
реализации
Государственной
программы
реформирования
и развития
здравоохранения
Республики
Казахстан на
2005-2010 годы,
а также
приобретение не менее 39 единиц
медицинского
(диагностичес-
кого и лечебного) для
Карагандинской,
Западно-Казах-
станской,
Казахской
государственных
медицинских
академий и
Алматинского
государственногоинститута
усовершенствова-
ния врачей.
Проведение
капитального
ремонта зданий
и сооружений
Научного центра
хирургии,
Научного центра
педиатрии и
детской хирургии,
Республиканскогонаучно-
исследовательс-
кого центра
охраны здоровья матери и
ребенка,
Научно-
исследовательс-
кого института
травматологии и
ортопедии,
Республиканского
научно-
практического
центра медико-
социальных
проблем
наркомании,
Национального
центра гигиены
труда и
профессиональныхзаболеваний,
Казахского
научного центра
карантинных и
зоонозных
инфекций им. М.
Айкимбаева,
Научного центра
гигиены и
эпидемиологии в соответствии с утвержденной
проектно-сметнойдокументацией и
заключением
государственной
экспертизы.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: емдеу-диагностикалау iс-шаралары мен алдын алу шараларының тиiмдiлiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
270-ҚОСЫМША
Ескерту. 270-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5397463 мың теңге (бес миллиард үш жүз тоқсан жетi миллион төрт жүз алпыс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңының 21-бабы ; "Психиатриялық жәрдем және оны көрсеткен кезде азаматтардың құқықтарына берiлетiн кепiлдiктер туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңының 17-бабы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 5 , 17, 41, 42, 44-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 5 , 7 , 16, 17, 18, 24, 29, 53-баптары ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ұлы Отан соғысына қатысқандарды, мүгедектер мен оларға теңестiрiлген адамдарды әлеуметтiк қорғау және жеңiлдiктер туралы" 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 заң күшi бар Жарлығының 11-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы
N 735 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы ; "Төтенше жағдайларда Қазақстан Республикасының шұғыл медициналық көмек қызметiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1994 жылғы 27 қыркүйектегi N 1068 қаулысы ; "Төтенше жағдайларды ескерту мен жою жөнiндегi Қазақстан Республикасының халқына медициналық-санитарлық көмектi ұйымдастыруды жетiлдiру жөнiндегi шұғыл шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1382 қаулысы , "Әлеуметтiк жағынан елеулi аурулардың және айналадағыларға қауiп төндiретiн аурулардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 наурыздағы N 468 қаулысы ; "Республикалық бюджет қаражаты есебiнен Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жiберу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 29 ақпандағы
N 326 қаулысы ; "Медициналық көмекке арналған шығындардың орнын толтыру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 мамырдағы N 806 қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности лечебно-диагностических мероприятий и профилактических мер.
Приложение 270
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Оказание высокоспециализированной медицинской помощи"
на 2005 год
1. Стоимость: 5397463 тысячи тенге (пять миллиардов триста девяносто семь миллионов четыреста шестьдесят три тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статья 21  Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; статья 17  Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О психиатрической помощи и гарантиях прав граждан при ее оказании"; статьи 5__ , 17_ , 41_ , 42_ , 44_  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статьи 5__ , 7__ , 16_ , 17_ , 18_ , 24_ , 29_ , 53_  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; статья 11  Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 1994 года N 1068 "О создании службы экстренной медицинской помощи Республики Казахстан в чрезвычайных ситуациях"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1382 "О неотложных мерах по совершенствованию организации медико-санитарной помощи населению Республики Казахстан по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2000 года N 468 "Об утверждении Перечня социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года N 326 "Об утверждении Правил направления граждан республики на лечение за рубеж за счет средств республиканского бюджета"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 2000 года N 806 "Об утверждении Правил возмещения затрат на медицинскую помощь".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықты республикада және шетелде жоғары мамандандырылған медициналық көмекпен, сондай-ақ мемлекеттiк республикалық мекемелерде медициналық көмекпен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттері: азаматтарға республикада және шетелде жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету; психикалық аурулардан, алапестен зардап шегушiлерге, сондай-ақ Отан соғысы мүгедектерiне арналған республикалық клиникалық госпитальдiң және Отан соғысының мүгедектерiне арналған орталық клиникалық госпитальдiң контингентiне медициналық көмек көрсету; төтенше жағдайлар кезiнде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету; амбулаториялық, емдеу-диагностикалық және оңалту iс-шараларын орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi бағ-
дарлама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске
асыру
мер-
зiмi
Жауапты орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Жоғары мамандан-
дырылған медицина-
лық көмек
көрсету
Диагностика мен емдеудiң аса күрделi әдiстерiн, сондай-ақ бiрегей медициналық технологияларды пай-
далануды қажет ететiндерге 15 бейiн бойынша: хирургиялық; кардио-
хирургиялық; травматологиялық; урологиялық; нейро-
хирургиялық; гинекологиялық; офтальмологиялық; онкологиялық; радио-
логиялық; терапия-
лық; кардиологиялық; неврологиялық; терi-
венерологиялық; наркологиялық және профпатологиялық жоғары маманданды-
рылған медициналық көмек көрсету. Емдеуге жатқызудың болжамды орташа жыл-
дық саны 29776. Күрделi трансферт-
тердi: жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша медициналық ұйымдар үшiн: Онкология және радиология ғылыми-
зерттеу институтына, Көз аурулары ғылыми-
зерттеу институтына, Нашақорлықтың медици-
налық-әлеуметтік проблемалары республикалық ғылыми-практикалық орталығына, Трав-
матология және ортопедия ғылыми-
зерттеу институтына, Еңбек гигиенасы және кәсiби аурулар ұлттық орталығына, Хирургия ғылыми орта-
лығына, Терi-венеро-
логия ғылыми-зерттеу институтына, Кардиология және iшкi аурулар ғылыми-
зерттеу институтына, Жарбосынов атындағы Урология ғылыми орталығына, Радиация-
лық медицина және экология ғылыми-
зерттеу институтына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнiң бұйры-
ғымен бекiтiлетін Тiзбеге сәйкес 763 бiрлiктен кем емес медициналық (емдiк және диагностикалық) және медициналық емес жабдық, сондай-

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение населения высокоспециализированной медицинской помощью в республике и за рубежом, а также медицинской помощью в государственных республиканских учреждениях.
5. Задачи бюджетной программы: оказание гражданам высокоспециализированной медицинской помощи в республике и за рубежом; оказание медицинской помощи страдающим психическими заболеваниями, лепрой, а также контингенту Республиканского клинического госпиталя для инвалидов Отечественной войны и Центрального клинического госпиталя для инвалидов Отечественной войны; оказание медицинской помощи пострадавшим при чрезвычайных ситуациях, выполнение амбулаторных, лечебно-диагностических и реабилитационных мероприятий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Оказание высокоспе-
циализиро-
ванной
медицинской
помощи
Возмещение
затрат
медицинским
организациям по
оказанию
высокоспециали-
зированной
медицинской
помощи при
заболеваниях,
требующих
особосложных
методов
диагностики и
лечения, а также
использования
уникальных
медицинских
технологий по
15 профилям:
хирургическому;
кардиохирурги-
ческому;
травматологичес-
кому;
урологическому; нейрохирургичес-
кому;
гинекологичес-
кому;
офтальмологичес-
кому;
онкологическому;радиологическо-
му;
терапевтическо-
му;
кардиологическо-
му;
неврологическо-
му;
кожно-венероло-
гическому;
наркологическомуи проф-
патологическому.Прогнозное
среднегодовое
количество
случаев
госпитализации
29776;
Перечисление
капитальных
трансфертов на
приобретение не
менее 763
единиц
медицинского
(лечебного и
диагностичес-
кого) и
немедицинского
оборудования, а
также
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом
Министра
здравоохранения Республики
Казахстан для
медицинских
организаций по
оказанию
высокоспециали-
зированной
медицинской
помощи:
Научно-
исследовательс-
кого института
онкологии и
радиологии,
Научно-
исследовательс-
кого института
глазных
болезней,
Республиканскогонаучно-
практического
центра медико-
социальных
проблем
наркомании,
Научно-
исследовательс-
кого института
травматологии и
ортопедии,
Научного центра
гигиены труда и
профзаболеваний,Научного центра
хирургии
им. Сызганова,
Научно-исследо-
вательского
института кожно-
венерологическихзаболеваний,
Научно-
исследовательс-
кого института
кардиологии и
внутренних
болезней,
Научно-исследо-
вательского
института
урологии
им.Джарбусынова,Научно-исследо-
вательского
института
радиационной
медицины и
экологии,
Национального
научно-
медицинского
центра,
оснащение
кардиохирурги-
ческой клиники
Национального
научного
медицинского
центра в городе
Астана в рамках
Государственной
программы
реформирования
и развития
здравоохранения
Республики
Казахстан на

ақ автокөлiк алуға күрделi трансферттер аудару, Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдар-
ламасының шеңберiнде Астана қаласындағы Ұлттық ғылыми-
медициналық орталық-
тың кардиохирургия-
лық клиникасын жарақтандыру.
Аталған мекемелер-
ге жүктелген функ-
цияларды орындау үшiн бекiтiлген штат санымен ұстау: Отан соғысының мүгедек-
терiне арналған республикалық клиникалық госпиталь - 409 бiрлiк;
Отан соғысының мүгедектерiне арнал-
ған орталық клиника-
лық госпиталь - 167 бiрлiк;
Психиатрия, психо-
терапия және нарко-
логия республикалық ғылыми-практикалық орталығы - 424 бiрлiк;
Қазақ республикалық лепрозорийi - 212 бiрлiк;
Апаттар медицинасы
орталығы - 137 бiрлiк;
Республикалық жiтi бақыланатын мамандан-
дырылған үлгiдегi психиатриялық аурухана - 750 бiрлiк.
Жобалық-сметалық құжаттамаға және Мемсараптаманың қорытындысына сәйкес Отан соғысының мүгедектерiне арналған республика-
лық клиникалық госпи-
тальдiң, Қазақ республикалық лепрозорийiнің, Республикалық психиатрия, психо-
терапия және нарколо-
гия ғылыми-практика-
лық орталығының, Республикалық жiтi бақыланатын мамандан-
дырылған үлгiдегi психиатриялық аурухананың ғимараттары мен құрылыстарын күрделі жөндеу.      Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнің бұйрығы-
мен бекiтілетiн Тiзбеге сәйкес Отан соғысының мүгедек-
терiне арналған республикалық клиникалық госпиталь-
ге, Республикалық психиатрия, психотерапия және наркология ғылыми-
практикалық орталығы-
на, Республикалық жiті бақыланатын мамандандырылған үлгідегi психиатриялық ауруханаға, Қазақ республикалық лепрозорийiне, Апаттар медицинасы
орталығына 218 бiрлiктен кем емес медициналық (емдiк және диагностикалық) және медициналық емес жабдықтар, сондай-ақ автокөлiк пен ұйымдастыру техникасын алу.
Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелдiк медицина ұйымдарына емделуге жiберу жөніндегі комиссияның қорытын-
дысы негiзiнде жiберiлетiн науқас-
тардың емi мен жолақысын төлеу. Жоғарыда аталған комиссияның жолдама-
сы бойынша ерiп жүретін адамдардың жолақысын төлеу.
Республикалық денсаулық сақтау ұйымдары үшiн жинақ-
таушы шығыс материалдары бар диализатор мен иммуносупрессивтi препараттарды сатып алу. Бүйрек кемiстiгі бар науқас-
тарды, сондай-ақ бүйрегiн ауыстырып қондырған науқастарды иммуносупрессивтiк препараттармен қамтамасыз ету және бүйрек кемiстігінiң жiтi және созылмалы түрлерiмен ауыратын науқастарға гемодиализ сеанстары мен иммуносупрессив-
тiк терапия жүргізу, бүйрегiн ауыстырған науқастардың орташа жылдық саны 118, гемодиализдi қажет
ететiн науқастардың орташа жылдық саны - 3360;
онкологиялық науқастарды емдеуге арналған химиялық препараттар, науқас-
тардың орташа жылдық саны - 560; туберкулез препарат-
тары, оның iшiнде туберкулез бен ауыратын науқастарға арналған резервтiк қатар, науқастардың орташы жылдық саны - 64.
Жыл
бойы
Жыл бойы
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлігі
Қазақстан Республи-
касы Ден-
саулық сақтау министрлi-
гiнiң Отан
соғысының мүгедек-
терiне арналған республи-
калық кли-
никалық госпиталь, Отан соғы-
сының мү-
гедектерi-
не арнал-
ған орта-
лық клини-
калық гос-
питаль, Психиатрия, психотера-
пия және наркология республи-
калық ғы-
лыми-прак-
тикалық орталығы, Қазақ рес-
публикалық лепрозо-
рийi, Апаттар медицинасы орталығы, Республи-
калық жiтi
бақылана-
тын маман-
данды-
рылған  үлгідегі психиат-
риялық аурухана
Қазақстан Республи-
касы Ден-
саулық сақтау министр-
лiгi

2005-2010 годы.
Содержание
государственных
учреждений
с утвержденной
штатной
численностью для
выполнения
возложенных на
данные учреждения
функций:
Республиканского
клинического
госпиталя для
инвалидов
Отечественной
войны - 409
единиц;
Центрального
клинического
госпиталя для
инвалидов
Отечественной
войны - 167
единиц;
Республиканского
научно-
практического
центра
психиатрии,
психотерапии и
психотерапии и
наркологии - 424
единиц;
Казахского
республиканскоголепрозория - 212 единиц;
Центра медицины
катастроф - 37
единиц;
Республиканской
психиатрической
больницы
специализирован-
ного типа с
интенсивным
наблюдением - 750 единиц.
Капитальный
ремонт зданий и
сооружений
Республиканского
клинического
госпиталя для
инвалидов
Отечественной
войны,
Казахского
республиканскоголепрозория,
Республиканского
научно-
практического
центра
психиатрии,
психотерапии и
наркологии и
Республиканской
психиатрической
больницы
специализирован-
ного типа с
интенсивным
наблюдением в
соответствии с
проектно-
сметными
документациями и заключениями
Госэкспертизы.
Приобретение не
менее 218 единиц
медицинского
(лечебного и
диагностическо-
го) и немедицинского
оборудования, а
также
автотранспорта и
организационной
техники, в
соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом
Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан для
Республиканскогоклинического
госпиталя для
инвалидов
Отечественной
войны,
Республиканскогонаучно-
практического
центра психиатрии,
психотерапии и
наркологии,
Республиканской
психиатрической больницы
специализирован-
ного типа с
интенсивным
наблюдением,
Казахского
республиканскоголепрозория и
Центра медицины
катастроф.
Оплата лечения и
проезда больных,
направляемых на
основании
заключения
комиссии по
направлению
граждан
Республики
Казахстан для
лечения в
зарубежных
медицинских
организациях.
Оплата проезда
сопровождающих
лиц по
направлению
вышеуказанной
комиссии.
Закуп для
республиканских
организаций
здравоохранения:диализаторов с
расходными
материалами,
комплектующих и иммуносупрес-
сивных препаратов для обеспечения иммуносупрессив-
ными препаратами
больных с
почечной недос-
таточностью, а
также больных,
нуждающихся в
иммуносупрессив-
ной терапии
после пересадки
почки и
проведение
сеансов
гемодиализа и
иммуносупрессив-
ной терапии
больным с острой
и хронической
формами почечной
недостаточности,среднегодовое
количество
больных с
пересадкой
почек - 118,
среднегодовое
количество
больных,
нуждающихся в
гемодиализе -
3360;
химиопрепаратов
для лечения
онкологических
больных,
среднегодовое
количество
больных - 560;
противотуберку-
лезных
препаратов, в
том числе
резервного ряда
для больных
туберкулезом,
среднегодовое
количество
больных - 64.
В
тече-
ние
года
В тече-
ние
года
В тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
Республи-
канский
клиничес-
кий
госпиталь
для инвалидов
Отечест-
венной
войны;
Централь-
ный
клиничекий
госпиталь
для инвалидов
Отечест-
венной
войны;
Республи-
канский
научно-
практичес-
кий центр психиат-
рии,
психотера-
пии и
нарколо-
гии;
Казахский республи-
канский
лепрозо-
рий;
Центр
медицины
катастроф;
Республи-
канская
психиатри-
ческая
больница
специали-
зированно-
го типа с
интенсив-
ным наблю-
дением
Министер-
ства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы азаматтарына диагностика мен емдеуге байланысты мейлiнше ауыр науқастар кезiнде жоғары мамандандырылған медициналық көмекке қол жетiмділігi мен сапасын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
271-ҚОСЫМША
Ескерту. 271-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Туберкулезбен ауыратындарға мамандандырылған
және санаторий-сауықтыру медициналық көмек көрсету"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 782783 мың теңге (жетi жүз сексен екi миллион жетi жүз сексен үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 18, 44-баптары ; "Туберкулездiң жұқпалы түрiмен ауыратын азаматтарды мәжбүрлеп емдеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 16,   17,18-баптары ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында туберкулезден халықты қорғаудың кезек күттiрмейтiн шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 4 қыркүйектегi N 839 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сырқаттану көрсеткiштерiн тұрақтандыру, өлiм-жiтiмдi азайту, туберкулез бойынша мүгедектiк, туберкулезбен ауыратын балалар мен ересектердi оңалту және сауықтыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: туберкулезбен ауыратын науқастарға мамандандырылған жоғары бiлiктi емдiк-диагностикалық көмек көрсету, туберкулезбен ауыратын науқастарға организмнiң бұзылған функцияларын қалпына келтiруге жәрдемдесетiн емдеу-сауықтыру iс-шараларын жүргiзу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение доступности и качества высокоспециализированной медицинской помощи гражданам Республики Казахстан при наиболее сложных в диагностическом и лечебном отношении заболеваниях.
Приложение 271
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Оказание специализированной и санаторно-оздоровительной
медицинской помощи больным туберкулезом"
на 2005 год
1. Стоимость: 782783 тысячи тенге (семьсот восемьдесят два миллиона семьсот восемьдесят три тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статьи 18_ , 44_  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года "О принудительном лечении граждан, больных заразными формами туберкулеза"; статьи 16_ , 17_ , 18_  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года
"О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года
"О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года
N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: стабилизация показателей заболеваемости, уменьшение смертности, инвалидности по туберкулезу, реабилитация и оздоровление больных туберкулезом детей и взрослых.
5. Задачи бюджетной программы: оказание специализированной высококвалифицированной лечебно-диагностической помощи больным туберкулезом. Проведение лечебно-оздоровительных мероприятий больным туберкулезом, способствующих восстановлению нарушенных функций организма.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Тубер-
кулез-
бен ауыра-
тындар-
ға ма-
мандан-
дырыл-
ған жә-
не са-
наторий-сауық-
тыру медици-
налық көмек көрсету
Осы мекемеге жүктел-
ген қызметтi орындау үшiн бекiтiлген штат саны 690 бiрлiктегi Қазақстан Республикасының туберкулез пробле-
малары ұлттық орталығын, бекiтiл-
ген штат саны 210 бiрлiктегi "Бурабай" республи-
калық туберкулез санаторийiн, бекiтiлген штат саны 135 бiрлiктегi "Бурабай" республи-
калық балалар-
жасөспiрiмдер тубер-
кулез санаторийiн осы мекемелерге жүктелген функция-
ларды орындау үшiн ұстау.
Туберкулезбен ауыратын науқастар үшiн туберкулезге қарсы препараттарды,
оның iшінде туберкулездiң мультирезистентті түрiн емдеу үшiн және диспансерлiк топтағы (вираждық, гиперсезгіштiк, жанаспалы) бала-
лардың химиялық профилактикасы үшiн резервтiк қатарын сатып алу. Туберкулезбен ауыратындардың орташа жылдық саны 1243.
Алдыңғы жылдың қалдық препарат-
тарын ескергенде 281 науқас. Химиялық профилак-
тикаға адамдардың саны 150. Алдыңғы жылдың препараттары қалдықтарын есепке алғанда 7 науқас.
Қазақстан Респуб-
ликасы Денсаулық сақтау министрiнiң бұйрығымен бекiтілетiн Тiзбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінiң Туберкулез проблемалары ұлттық орталығы үшін, "Бурабай" республикалық туберкулез сана-
торийi үшiн; "Бурабай" респуб-
ликалық балалар-
жасөспiрiмдер туберкулез сана-
торийi үшiн 84 данадан кем емес медициналық, диагностикалық, зертханалық және медициналық емес жабдықтар және автокөлiк сатып алу.
Жобалық-сметалық құжаттар мен Мемсараптама қорытындысына сәйкес "Бурабай" республикалық туберкулез санаторийiне, "Бурабай" респуб-
ликалық балалар-
жасөспiрiмдер туберкулез санаторийiнiң ғимараттарын күрделi жөндеу жүргізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлi-
гiнің Туберкулез проблема-
лары ұлттық орталығы, "Бурабай" республи-
калық ба-
лалар-жас-
өспiрiмдер туберкулез санаторийi; "Бурабай" республи-
калық ту-
беркулез санаторийi, Қазақстан Республи-
касы Ден-
саулық сақтау
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: эпидемиологиялық жағдайды тұрақтандыру; сырқаттану, мүгедектiк және өлiм-жiтiм бойынша көрсеткiштердi жақсарту; жаңадан анықталған туберкулездiң жұқпалы түрiмен ауыратын науқастарды сауықтыру көрсеткiшiнiң өсуi; басқа адамдарға туберкулез микробактериясының тұрақты штаммдарының берiлу қаупiн азайту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
272-ҚОСЫМША
Ескерту. 272-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Ана мен баланы қорғау"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Оказание
специализи-
рованной и
санаторно-
оздоровите-
льной
медицинской
помощи
больным
туберкулезом
Содержание
Национального
центра проблем
туберкулеза
Республики
Казахстан с
утвержденной
штатной
численностью 690
единиц,
Республиканского
туберкулезного
санатория
"Боровое" с
утвержденной
штатной
численностью 210
единиц,
Республиканского
детско-
подросткового
туберкулезного
санатория
"Боровое" с
утвержденной
штатной
численностью
135 единиц для
выполнения
возложенных на
данные
учреждения
функций.
Закуп
противотуберку-
лезных
препаратов для больных
туберкулезом, в
том числе
резервного ряда
для лечения
больных
мультирезистент-
ной формой
туберкулеза и
для химио-
профилактики у
детей
диспансерной
группы
(виражные,
гиперчувстви-
тельные,
контактные).
Среднегодовое
количество
больных - 1243,
с учетом
остатков
препаратов на
281 больных.
Количество лиц
на химио-
профилактику -
150, с учетом
остатков
препаратов на 7 больных.
Приобретение не
менее 84 единиц медицинского,
диагностическо-
го, лабораторного,
немедицинского
оборудования и
автотранспорта
в соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом Министра
здравоохранения Республики
Казахстан, для
Национального
центра проблем
туберкулеза
Республики
Казахстан,
Республиканского
туберкулезного
санатория
"Боровое",
Республиканскогодетско-
подросткового
туберкулезного
санатория
"Боровое".
Проведение
капитального
ремонта зданий
Республиканского
туберкулезного
санатория
"Боровое",
Республиканскогодетско-
подросткового
туберкулезного
санатория
"Боровое" в
соответствии с
проектно-сметной
документацией и заключениями
Госэкспертизы.
В
тече-
ние
года
Националь-
ный центр проблем
туберкуле-
за;
Республи-
канский
детско-
подростко-
вый
туберку-
лезный
санаторий "Боровое";Республи-
канский
туберку-
лезный
санаторий "Боровое"
Министер-
ства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: стабилизация эпидемиологической ситуации; улучшение показателей по заболеваемости, инвалидизации и смертности; рост показателя излечиваемости вновь выявленных больных с заразной формой туберкулеза; уменьшение риска передачи устойчивых штаммов микобактерий туберкулеза другим лицам.
Приложение 272
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Охрана материнства и детства"
на 2005 год

1. Құны: 1324420 мың теңге (бір миллиард үш жүз жиырма төрт миллион төрт жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 54, 55-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 25, 26, 33-баптары ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегі шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ана мен баланың денсаулығын сақтау саласында диагностиканың, емдеу мен оңалтудың тиiмдi әдiстерiн әзiрлеу және енгiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: әйелдерге, балалар мен жасөспiрiмдерге, оның iшiнде республика аймақтарына мамандардың барып жоғары мамандандырылған, консультативтiк-диагностикалық және ұйымдастыру-әдiстемелiк көмек көрсетуi; орталық жүйке жүйесi, балаларға, оның iшiнде БЦП зақымданған балаларға санаторийлық, оңалту, сауықтыру көмегiн көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Ана мен
баланы қорғау
Мынадай 3 бейiн бойынша жоғары мамандандырылған медициналық көмек
көрсету бойынша медицина ұйымдарына шығындардың орнын толтыру: педиатриялық, балалар хирургиясы, акушерлiк-
гинекологиялық.
"Алатау" республи-
калық балалар клиникалық санаторий-
iнде балаларға санаторийлiк, оңалту және сауықтыру көмегiн
көрсету және 6 жасқа дейiнгi балаларды қоса алғанда тiкелей балаға күтiм жасауды жүзеге асыратын ананың (әкенiң) немесе өзге адамның келуi бойынша қызметтерге төлеу. Емдеуге жатқызудың болжамды орташа жылдық саны 1045.
Қазақстан Республи-
касы Денсаулық сақтау министрiнiң бұйрығы-
мен бекiтілетін Тiзбеге сәйкес Ана мен бала денсаулығын сақтау республикалық
ғылыми-зерттеу орталығына, Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығына, "Ақсай" республикалық балалар клиникалық аурухана-
сына, "Алатау" республикалық балалар клиникалық санаторийiне активтер: қымбат тұратын медициналық жабдықтар, санитарлық көлiк пен медициналық емес жабдықтар сатып алуға күрделi трансферттер аудару.
Жинақтаушы шығыс материалдары бар диализатор мен иммуно-
супрессивтi препарат-
тар сатып алу, бүйрек кемiстігі бар науқас-
тарды, сондай-ақ бүйрегiн ауыстырып қондырған науқастарды иммуносупрессивтiк препараттармен қамтамасыз ету. Бүйрегiн ауыстырып қондырғаннан кейiн иммуносупрессивтi терапияға мұқтаж науқастардың орташа жылдық саны 5 адам.
Бүйрек кемiстiгiнiң жiті және созылмалы түрлерiмен ауыратын науқастарға гемодиа-
лиз сеанстарымен иммуносупрессивтiк терапия жүргiзу. Гемодиализ сеанстарын жүргiзу үшiн көрсетімі бар науқас-
тардың орташа жылдық саны 40 адам.
Лейкемиямен ауыратын балаларға химиялық терапия жүргiзу үшiн дәрілік препараттарды сатып алу. Науқастардың орташа жылдық саны 160 адам.
Жобалық-сметалық құжаттамалар мен Мемсараптаманың қорытындысына сәйкес "Алатау" республика-
лық балалар клиника-
лық санаторийiнiң ғимаратын күрделi жөндеуден өткiзуге күрделі трансферттер аудару.
Осы мекемеге жүктел-
ген қызметті орындау үшiн бекiтiлген штаттық саны 128 бiрлiктегі "Балбұлақ" республикалық балалар-
ды оңалту орталығын ұстау. Қазақстан Рес- публикасы Денсаулық сақтау министрiнiң бұйрығымен бекiтiлетiн Тiзбеге 13 бiрлiктен кем емес медициналық жабдық сатып алу.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлiгi
Қазақстан Республи-
касы Ден-
саулық сақтау министрлi-
гiнiң "Балбұлақ" республи-
калық ба-
лаларды оңалту орталығы

1. Стоимость: 1324420 тысяч тенге (один миллиард триста двадцать четыре миллиона четыреста двадцать тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статьи 16_ , 18_ , 34_ , 44_ , 54_ , 55_  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статьи 25_ , 26_ , 33_  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка и внедрение в практику здравоохранения эффективных методов диагностики, лечения и реабилитации в области охраны здоровья матери и ребенка.
5. Задачи бюджетной программы: оказание высокоспециализированной, консультативно- диагностической, организационно-методической помощи женщинам, детям и подросткам, в том числе с выездом специалистов в регионы республики; оказание восстановительной и реабилитационной помощи детям, в том числе с поражением центральной нервной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Охрана материнства и детства
Возмещение затрат
медицинским
организациям по
оказанию
высокоспециали-
зированной
медицинской
помощи по 3
профилям:
педиатрическому;детскому
хирургическому; акушерско-гине-
кологическому.
Оплата услуг по
оказанию
восстановитель-
ной и
реабилитационнойпомощи детям и
пребывание
матери (отца)
или иного лица,
непосредственно осуществляющего
уход за ребенком
до 6 лет
включительно в
Республиканском
детском
клиническом
санатории
"Алатау".
Прогнозное
среднегодовое
количество
случаев
госпитализации
10045.
Перечисление
капитальных
трансфертов
государственным
предприятиям:
Республиканскомунаучно-
исследовательс-
кому центру
охраны здоровья
матери и
ребенка,
Научному центру педиатрии и
детской хирургии,
Республиканской
детской
клинической
больнице
"Аксай",
Республиканскомудетскому
клиническому
санаторию
"Алатау" на
приобретение не
менее 137 единиц
медицинского
(лечебного и
диагностическо-
го),
немедицинского
оборудования и
автотранспорта
в соответствии
с Перечнем,
утверждаемым
приказом Министра
здравоохранения Республики
Казахстан.
Закуп
диализаторов с
расходными
материалами,
комплектующих и иммуно-
супрессивных
препаратов.
Обеспечение
иммуносупрессив-
ными препаратами
больных с
почечной
недостаточностью
а также больных
с пересаженной
почкой.
Среднегодовое
количество
больных,
нуждающихся в
иммуносупрессив-
ной терапии
после пересадки
почки - 5
человек.
Проведение
сеансов
гемодиализа и
иммуносупрессив-
ной терапии
больным с острой
и хронической
формами почечной
недостаточности.Среднегодовое
количество
больных с
показаниями для
проведения
сеансов
гемодиализа -
40 человек.
Закуп
лекарственных
препаратов для
проведения
химиотерапии
детям, больным
лейкемией.
Среднегодовое
количество
больных - 160
человек.
Перечисление
капитальных
трансфертов на
проведение
капитального
ремонта здания
Республиканскогодетского
клинического
санатория
"Алатау" в
соответствии с
проектно-сметнойдокументацией и  заключением
Госэкспертизы.
Содержание Республиканского детского
реабилитационно-
го центра
"Балбулак", с
утвержденной
штатной
численностью в
128 человек для
выполнения
возложенных
на данное
учреждение
функций.
Приобретение не
менее 13 единиц немедицинского
оборудования в
соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом Министра
здравоохранения Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
Республи-
канский
детский
реабилита-
ционный
центр
"Балбулак"Министер-
ства
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: барынша күрделi ауруларды диагностикалау мен емдеуде Қазақстан Республикасының азаматтарын мамандандырылған медициналық көмекке қолжетiмдiлiгiн қамтамасыз ету; практикалық денсаулық сақтауға диагностика мен емдеудiң тиiмдi әдiстерiн енгiзу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
272-1-қосымша
Ескерту. 272-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
013 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне жергiлiктi атқарушы
органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде кәсiптiк
орта оқу орындарында оқитын студенттердiң стипендиялары
мөлшерiн ұлғайтуға берiлетiн ағымдағы нысаналы
трансферттер" республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 83259 мың теңге (сексен үш миллион екi жүз елу тоғыз мың теңге);
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасындағы 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шiлдедегi Заңының 6-бабының 5) тармағы; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; "Мемлекеттік бiлiм беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттiк стипендиялар тағайындау мен төлеу тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты;
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы шеңберiнде орта медициналық және фармацевтикалық бiлiм беру ұйымдарында оқушыларды, оқитындарды әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк білiм беру тапсырысы шеңберiнде орта медициналық және фармацевтикалық бiлiм беру ұйымдарында оқитын студенттердiң стипендиялары мөлшерiн ұлғайтуға қаржылық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары*:
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |Бағдарлама-|    Бағдарламаны    | Іске  |   Жауапты
|дар-|бағ- | ның (кіші |     іске асыру     | асыру |орындаушылар
|ла- |дар- |бағдарлама-|     жөніндегі      |мерзімі|
|ма- |лама-|ның) атауы |     іс-шаралар     |       |
|ның |ның  |           |                    |       |
|коды|коды |           |                    |       |
___|____|_____|___________|____________________|_______|____________
1 |  2 |  3  |     4     |          5         |   6   |     7
____________________________________________________________________
1   013      Облыстық      Қазақстан Республи-  2005   Қазақстан
бюджеттерге,  касы Үкіметінің      жылдың Республикасы
Астана және   шешімiне сәйкес      екінші Денсаулық
Алматы        облыстық бюджеттер-  жарты  сақтау
қалаларының   ге, Астана және     жылдығы министрлігі,
бюджеттерiне  Алматы қалаларының          облыстардың,
жергілікті    бюджеттеріне                Алматы және
атқарушы      республикалық               Астана
органдардың   бюджеттен жергілік-         қалаларының
мемлекеттік   ті атқарушы                 әкімдері
тапсырысы     органдардың мемле-
негізінде     кеттік тапсырысы
кәсіптік      негізінде орта
орта оқу      медициналық және
орындарында   фармацевтикалық
оқитын        оқу орындарында
студенттердiң оқитын студент-
стипендиялары тердің стипендия-
мөлшерiн      лары мөлшерін
ұлғайтуға     ұлғайтуға берілетін
берiлетiн     ағымдағы нысаналы
ағымдағы      трансферттерді
нысаналы      аудару.
трансферттер
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение доступности высокоспециализированной медицинской помощи гражданам Республики Казахстан при наиболее сложных в диагностическом и лечебном отношении заболеваниях; внедрение эффективных методов диагностики и лечения в практическое здравоохранение.
Приложение 272-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354  <*>
Сноска. Дополнено приложением 272-1 - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий студентам,
обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на
основании государственного заказа местных исполнительных органов"
на 2005 год
1. Стоимость: 83259 тысяч тенге (восемьдесят три миллиона двести пятьдесят девять
тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; пункт 5  статьи 6  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Инструкции о порядке назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в государственных организациях образования";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка учащихся, обучающихся в организациях среднего медицинского и фармацевтического образования в рамках государственного заказа.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий студентам, обучающимся в средних медицинских и фармацевтических учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы*:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наиме-
нование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпро-
граммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
увеличение
размера сти-
пендий сту-
дентам, обу-
чающимся в
средних про-
фессиональ-
ных учебных
заведениях   на основании
государст-
венного за-
каза местных
исполнитель-
ных органов
Перечисление  целевых те-
кущих транс-
фертов из
республикан-
ского бюджета
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
увеличение
размера сти-
пендий сту-
дентам, обу-
чающимся в
средних меди-
цинских и
фармацевти-
ческих учеб-
ных заведе-
ниях на осно-
вании госу-
дарственного  заказа мест-
ных исполни-
тельных орга-
нов согласно
решению
Правительства
Республики
Казахстан.
В
течениевторого полу-
годия
2005
года
Министерствоздравоохра-
нения
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: орта
медициналық және фармацевтикалық бiлiм беру ұйымдарында оқушыларды,
оқитындарды әлеуметтiк қолдау.
*Ескерту: Іске асыру жөніндегі іс-шаралар тізбесі,
республикалық бюджеттен түсетін трансферттерді игеру шеңберінде
күтілетін нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткіштер
тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламасының паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
273-ҚОСЫМША
Ескерту. 273-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары
кадрларының бiлiктілігін арттыру және қайта даярлау"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 626723 мың теңге (алты жүз жиырма алты миллион жетi жүз жиырма үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі N 548 Бюджет кодексi , "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 27, 44-баптары ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 29-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 18, 48, 51-баптары ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 39, 42-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы ; "Бiлiм беру қызметiн лицензиялау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 18 сәуiрдегi N 596 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары мен ведомстволық медициналық-санитарлық қызмет қызметкерлерiнiң кәсiби бiлiмдерi мен дағдыларын жаңарту және тереңдету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: саланың қажеттілігіне сәйкес мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары мен ведомстволық медициналық-санитарлық қызмет қызметкерлерiнiң емдiк, педиатриялық, стоматологиялық, фармацевтикалық, медициналық-биологиялық, медициналық-алдын алу, фтизиатриялық, мейiрбикелiк бейiндер, денсаулық сақтау жүйесiнiң менеджментi бойынша бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау, жекелеген мамандықтар бойынша мамандарды шетелде даярлау.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: социальная поддержка учащихся, обучающихся в организациях среднего медицинского и фармацевтического образования.
*Примечание: Перечень мероприятий по реализации бюджетной программы, количественные
и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 273
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N№1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных организаций здравоохранения"
на 2005 год
1. Стоимость: 626723 тысячи тенге (шестьсот двадцать шесть миллионов семьсот двадцать три тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статьи 27_ , 44_  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статья 29  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; статьи 18_ , 48_ , 51_  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; статьи 39_ , 42_  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 596 "Об утверждении Правил лицензирования образовательной деятельности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление и углубление профессиональных знаний и навыков работников государственных организаций здравоохранения и ведомственных медико-санитарных служб.
5. Задачи бюджетной программы: повышение квалификации и переподготовка работников организаций здравоохранения и ведомственных медико-санитарных служб по лечебному, педиатрическому, стоматологическому, фармацевтическому, медико-биологическому, медико- профилактическому, фтизиатрическому, сестринскому профилям в соответствии с потребностями отрасли, подготовка специалистов по отдельным специальностям за рубежом.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Мемле-
кеттiк денсау-
лық сақтау ұйым-
дары кадрла-
рының білік-
тiлігін арттыру және қайта
даярлау
Кадрлардың біліктілi-
гін арттыру және қайта даярлау бойынша қызметтерге ақы төлеу.
Профессор-оқытушы құрамды, денсаулық сақтау жүйесiнiң менеджерлерін мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының ма-
мандарын негiзгі 7 бейін бойынша ел ішінде біліктiлiгiн арттыру және қайта даярлау, мамандарды жекелеген мамандық-
тар, оның iшiнде фармацевтикалық бейiн бойынша шетелде даярлау. Мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдарының кемiнде 14804 медицина және фармацевтика
кадрларының кәсiби деңгейiн арттыру.
Мамандарды оқыту мерзімі 2 аптадан
10 айға дейiн.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Денсаулық сақтау
министрлiгi
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: практикалық денсаулық сақтаудың қазiргi заманғы талаптарына сәйкес жаңа технологияларды, емдеу мен диагностиканың әдiстерiн енгiзе отырып, медицина және фармацевтика кадрларының кәсiби бiлiмдерi мен дағдыларын тереңдету көрсетiлетін жоғары бiлiктi көмектiң деңгейiн арттыруға ықпал етедi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
274-ҚОСЫМША
Ескерту. 274-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Медициналық бiлiм беру жүйесiн әдiстемелiк қамтамасыз ету"
деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3248 мың теңге (үш миллион екі жүз қырық сегіз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 3 , 7 ,   18, 48-баптары , "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 21-бабы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджегтаң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: кәсiптiк бiлiм берудi жетiлдiру, оқу-тәрбие процестерiн әдiстемелiк қамтамасыз ету, оқу орындарының мамандарды даярлау сапасын жетiлдiру жөнiндегi озық iс-тәжiрибесiн жинақтау және тарату.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы (подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сро-
ки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Повышение
квалификациии переподго-
товка кадров
государст-
венных
организаций
здравоохра-
нения
Оплата услуг по
повышению
квалификации и
переподготовке
кадров.
Повышение
квалификации и
переподготовка
специалистов
государственных
организаций
здравоохранения
по 7-ми основным
профилям,
менеджменту
системы
здравоохранения и
профессорско-
преподавательс-
кого состава
внутри страны;
повышение
квалификации и
переподготовка
специалистов по
отдельным
специальностям за
рубежом, в том числе фармацевтического профиля.
Повышение
профессиональногоуровня 14804
медицинских и
фармацевтических кадров
государственных
организаций
здравоохранения.
Срок обучения
специалистов от
2 недель до 10
месяцев.
В те-
чениегода
Министерствоздравоохра-
нения
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: углубление профессиональных знаний и навыков медицинских и фармацевтических кадров государственных организаций здравоохранения, в соответствии с современными требованиями практического здравоохранения позволит повысить уровень оказываемой высококвалифицированной помощи с внедрением новых технологий, методов лечения и диагностики.
Приложение 274
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Методологическое обеспечение системы
медицинского образования"
на 2005 год
1. Стоимость: 3248 тысяч тенге (три миллиона двести сорок восемь тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статьи 3__ , 7__ , 18_ , 48_  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; статья 21  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование профессионального образования, методическое обеспечение учебно-воспитательного процесса, обобщение и распространение передового опыта работы учебных заведений по совершенствованию качества подготовки специалистов.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: бiлiм берудiң мемлекеттік жалпыға мiндеттi стандарттарына сәйкес типтiк оқу бағдарламаларын, оқу-әдiстемелiк кешендер мен әдiстемелiк ұсынымдарды әзiрлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Медици-
налық білiм беру жүйесiн әдiсте-
мелiк қамта-
масыз
ету
Көлемi 20 баспа парақ мемлекеттік тілде 3 оқулық әзiрлеу.
Орта медициналық және фармацевтикалық білiм беру мәселелерi жөнiн-
де тоқсан сайын көлемi 40 беттік ақпараттық хабаршы әзiрлеу.
Оқушылар бiлiмiн бақылауға арналған көлемi 50 беттік 5 тестілер жинағын
әзiрлеу.
Орта медициналық бiлiмнiң барлық мамандықтары бойынша біліктілiк емтихан-
дарын өткізуге
арналған тестiлер әзiрлеу.
Практикалық денсаулық сақтау сұранымдарына сәйкес орта медицина және фармацевтика қызметкерлерiнiң 10 мамандығы бойынша қосымша білім жөнiнде стандарттарды, типтік оқу бағдарламаларын дайындау және шығару;
Медицина колледждерi-
нің оқу-әдiстемелiк және тәрбие жұмысын жетілдiру жөнiнде
10 әдiстемелiк ұсыным әзiрлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлiгi
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: кәсiптiк бiлiмдi жетілдiру, оқу-тәрбие процесiн әдiстемелiк қамтамасыз ету. Оқу-әдiстемелiк құралдарын әзiрлеу және оқытудың қазiргi заманғы әдiстерiн бiлiм беру практикасына енгiзу, орта медициналық және фармацевтикалық бiлiмдi мамандарды оқытудың деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
275-ҚОСЫМША
Ескерту. 275-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Денсаулық сақтау объектілерiн салу және қайта жаңарту"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 17077500 мың теңге (он жетi миллиард жетпiс жетi миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 5-бабы ; "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезекті шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгі Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдiк жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы
N 917 қаулысы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289 қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы: разработка типовых учебных программ в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, учебно-методических комплексов и методических рекомендаций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Методологи-
ческое
обеспечение
системы
медицинского
образования
Разработка 3
учебников
объемом 20 печатных листов на
государственном
языке.
Разработка
ежеквартального
информационного
вестника по
вопросам среднего
медицинского и
фармацевтическо-
го образования
объемом 40
страниц.
Разработка 5
сборников тестов
для контроля
знаний учащихся
объемом 50
страниц.
Разработка тестов для
проведения
квалификационно-
го экзамена по
всем
специальностям
среднего
медицинского
образования.
Доработка и
издание
стандартов,
типовых учебных
программ по
дополнительному образованию 10
специальностей
средних
медицинских и
фармацевтическихработников в
соответствии с
запросами
практического
здравоохранения.Разработка 10
методических
рекомендаций по совершенствова-
нию учебно-
методической и
воспитательной
работы
медицинских
колледжей.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: совершенствование профессионального образования, методическое обеспечение учебно-воспитательного процесса. Разработка и внедрение учебно-методических пособий, современных методов преподавания в образовательную практику, повышение уровня обучения специалистов со средним медицинским и фармацевтическим образованием.
Приложение 275
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Строительство и реконструкция объектов здравоохранения"
на 2005 год
1. Стоимость: 17077500 тысяч тенге (семнадцать миллиардов семьдесят семь миллионов пятьсот тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статья 5  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа" Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения на 2005-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2005 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халыққа мамандандырылған және жоғары бiлiктi медициналық көмектiң қол жетiмдiлiгін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: денсаулық сақтау объектілерiнiң және медицина қызметкерлерiне арналған тұрғын үйдiң жобалық-сметалық құжаттамасын дайындау, мемлекеттiк ведомстволық емес сараптамадан өткiзу және денсаулық сақтау объектiлерiн және медицина қызметкерлерiне арналған тұрғын үйдi салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Денсау-
лық сақтау объек-
тiлерiн салу және қайта жаңарту
Алматы қаласында "Педиатрия және балалар хирургиясы" ғылыми орталығы РМҚК жанындағы 150 төсекке арналған емдеу корпусы құрылысы-
ның жобасын жобалау-
сметалық құжаттамасын әзiрлеу және мемлекет-
тiк ведомстводан тыс сараптамадан өткiзу; Астана қаласында  жобалық-сметалық құжаттаманы медицина қызметкерлер- iне арналған қызметтiк үй құрылысы жобасына сәйкестендiру және сол жақ жағалауда жаңадан
салынатын медициналық кешендердi медицина кадрларымен қамтамасыз ету үшiн аталған объектінің құрылысын салу;
жедел жәрдем станциясы бар 240 төсектiк Жедел медициналық жәрдем ғылыми-зерттеу институты мен Алматы қаласында 125 төсектiк "Балбұлақ" республика-
лық балаларды оңалту орталығының демалыс корпусының, Астана қаласында 160 төсектік Республикалық нейро- хирургия ғылыми орта- лығының және Астана қа- ласында ауысымына 500 адам қабылдайтын Рес- публикалық диагности-
калық орталықтың жобалау-сметалық құжаттамасын әзiрлеу және мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптамадан өткiзу және құрылысын салу; Астана қаласында 500 төсектiк Ана мен бала республикалық ғылыми орталығының, Астана қаласында 300 төсектiк Республикалық балаларды оңалту орталығының құрылысын салу жөнiндегi iс-шараларға "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы"
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289 қаулысының 2-қосымша-
сына сәйкес сомалар шегiнде инвестициялық жобаларды iске асыру
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлiгi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Алматы қаласында "Педиатрия және балалар хирургиясы" ғылыми орталығы РМҚК жанындағы 150 төсекке арналған емдеу корпусы құрылысы жобасының мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптамадан өткен және заңнамада белгіленген тәртiппен бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамасы; Астана қаласында жобалық-сметалық құжаттаманы медицина қызметкерлерiне арналған қызметтiк үй құрылысы жобасына сәйкестендiру және сол жақ жағалауда жаңадан салынатын медициналық кешендердi медицина кадрларымен қамтамасыз ету үшiн аталған объектiнiң құрылысын салу; бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Астана қаласында жедел жәрдем станциясы бар 240 төсектiк Жедел медициналық жәрдем ғылыми-зерттеу институтының құрылысы мен Алматы қаласында 125 төсектiк "Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығының демалыс корпусының, Астана қаласында 160 төсектік Республикалық нейрохирургия ғылыми орталығының және Астана қаласында ауысымына 500 адам қабылдайтын Республикалық диагностикалық орталықтың құрылысын салу жөнiндегi мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамасы мен жұмыстардың көлемi; бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Астана қаласында 300 төсектiк Республикалық балалар оңалту орталығының құрылысы бойынша жұмыстардың көлемi; Астана қаласында 500 төсектiк Ана мен бала республикалық ғылыми орталығының құрылысын пайдалануға беру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
276-ҚОСЫМША
Ескерту. 276-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Сот-медицина сараптамасы"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступности специализированной и высококвалифицированной медицинской помощи населению, новорожденным и детям.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка и проведение государственной вневедомственной экспертизы проектно-сметной документации объектов здравоохранения и жилья для медицинских работников и строительство объектов здравоохранения и жилья для медицинских работников.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Строительст-во и
реконструк-
ция объектов
здраво-
охранения
Реализация
бюджетных
инвестиционных
проектов в
пределах сумм
согласно
приложению 2 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от
8 декабря 2004
года N 1289
"О реализации
Закона
Республики
Казахстан
"О республи-
канском бюджете
на 2005 год" на мероприятия по:
разработке и
проведению
государственной
вневедомственнойэкспертизы
проектно-сметнойдокументации
проекта
строительства
лечебного
корпуса на 150
коек при РГКП
"Научный Центр педиатрии и
детской
хирургии" в
городе Алматы;
приобретению и
осуществлению
привязки к
местности
проектно-сметнойдокументации по
проекту
строительства
служебного
жилья для
медицинских
работников и
строительству
данного объекта
для обеспечения
кадрами вновь
вводимых
медицинских
комплексов на
левом берегу в
городе Астане;
разработке,
проведению
государственной вневедомственной экспертизы
проектно-сметнойдокументации и
строительству
Научно-
исследовательс-
кого института
скорой
медицинской
помощи на 240
коек со станцией
скорой помощи в городе Астане,
спального
корпуса
Республиканскогодетского
реабилитационно-
го центра
"Балбулак" на
125 коек в
городе Алматы,
Республиканскогонаучного центра
нейрохирургии на 160 коек в
городе Астане и Республиканского диагностического центра на 500
посещений в
смену в городе
Астане;
строительству
Республиканскогонаучного центра
материнства и
детства на 500
коек в городе
Астане,
Республиканскогодетского
реабилитационно-
го центра на 300 коек в
городе Астане.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проектно-сметная документация, прошедшая государственную вневедомственную экспертизу и утвержденная в установленном законодательством порядке проекта строительства лечебного корпуса на 150 коек при РГКП "Научный Центр педиатрии и детской хирургии" в городе Алматы; приобретение и осуществление привязки к местности проектно-сметной документации по проекту строительства служебного жилья для медицинских работников и строительство данного объекта для обеспечения кадрами вновь вводимых медицинских комплексов на левом берегу в городе Астане; проектно-сметная документация, прошедшая государственную вневедомственную экспертизу проекта и объем работ по строительству Научно-исследовательского института скорой медицинской помощи на 240 коек со станцией скорой помощи в городе Астане, спального корпуса Республиканского детского реабилитационного центра "Балбулак" на 125 коек в городе Алматы, Республиканского научного центра нейрохирургии на 160 коек в городе Астане и Республиканского диагностического центра на 500 посещений в смену в городе Астане согласно утвержденной проектно-сметной документации; объем работ по строительству Республиканского детского реабилитационного центра на 300 коек в городе Астане согласно утвержденной проектно- сметной документации; ввод в эксплуатацию Республиканского научного центра материнства и детства на 500 коек в городе Астане. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
Приложение 276
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Судебно-медицинская экспертиза"
на 2005 год

1. Құны: 726148 мың теңге (жетi жүз жиырма алты миллион бiр жүз қырық сегiз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi , "Сот сараптамасы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 қарашадағы Заңы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 72-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шiлдедегi Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: азаматтық процессуалдық заңнамада көзделген негiз болған кезде сот анықтамасымен дәлелденген қайта сараптама жүргiзiлген жағдайда әкiмшiлiк немесе азаматтық процестiң қатысушылары болып табылатын адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: сот-медициналық сараптаманы жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Сот-ме-
дицина сарап-
тамасы
Бекiтiлген  бiрлiк штат саны бар Сот медицинасы орталығы мен оның филиалдарын ұстау. Жобалық-смета-
лық құжаттамалар мен Мемсараптаманың қорытындысына сәйкес Қызылорда, Ақмола және Талдықорған сот-медициналық сараптама филиалдары ғимараттарын күрделi жөндеудi жүргiзу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлiгi-
нің Сот медицинасы орталығы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: сот-медициналық сараптамалардың қол жетiмдiлiгiн, уақтылылығы мен сапасын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
277-ҚОСЫМША
Ескерту. 277-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласында тарихи мұра құндылықтарын сақтау"
деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 8774 мың теңге (сегiз миллион жетi жүз жетпiс төрт мың теңге).

1. Стоимость: 726148 тысяч тенге (семьсот двадцать шесть миллионов сто сорок восемь тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; Закон  Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года "О судебной экспертизе"; статья 72  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение прав и законных интересов лиц, являющихся участниками административного или гражданского процесса в случае проведения повторных экспертиз, при наличии оснований, предусмотренных гражданским процессуальным законодательством, мотивированным определением суда.
5. Задачи бюджетной программы: проведение судебно-медицинских экспертиз.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Судебно-
медицинская
экспертиза
Содержание
Центра судебной
медицины и его
филиалов с
утвержденной
штатной за
численностью
1708 единиц.
Проведение
капитального
ремонта зданий
судебно-
медицинской
экспертизы
Кызылординского,
Акмолинского и
Талдыкорганскогофилиалов в
соответствии с
проектно-сметными документациями
и заключениями
Госэкспертизы.
В
тече-
ние
года
Центр
судебной
медицины
Министер-
ства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение доступности, своевременности и качества судебно-медицинских экспертиз.
Приложение 277
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Хранение ценностей исторического наследия
в области здравоохранения"
на 2005 год
1. Стоимость: 8774 тысячи тенге (восемь миллионов семьсот семьдесят четыре тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 24, 33-баптары ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мәдени-ағарту жұмысы, құндылықтарды сақтау, денсаулық сақтау саласындағы тарихи мұраларды тиісті деңгейде сақтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстанда медицинаның даму тарихын зерделеу мүмкiндiктерiн қамтамасыз ету; халық денсаулығын сақтау саласында тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау мақсатында мұражайды ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Денсау-
лық сақтау сала-
сында тарихи мұра құнды-
лықта-
рын сақтау
Көркем қорды, жәдiгер-
лердi, мұрағат құжаттарын сақтау және қайта жаңғырту. Жоғары және арнаулы орта медициналық оқу орындарының студент-
терi мен оқушыларының білім алу процесiне қатысу.
Мұражай жинағының негiзiнде құжаттау.
Оқу-әдiстемелiк,
ақпараттық-библио-
графиялық және консультациялық көмекті жүзеге асыру. Зерттеу жұмысы.
Көрме қызметі. Экспонаттардың санын көбейту.
Қазақстан Республи-
касы Денсаулық сақтау министрiнiң бұйрығы-
мен бекiтiлетiн Тiз-
беге сәйкес 2 бiрлiктен кем емес медициналық емес жабдық алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлi-
гiнің
С.Х.Сұб-
ханбердин атындағы Қазақстан медицина-
сымен денсаулық сақтау тарихы мұражайы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: отандық медицина саласындағы тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау, олардың Қазақстан Республикасы азаматтары үшiн сол жететiндей болуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
278-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерiн құру"
деген 019 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 300000 мың теңге (үш жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шiлдедегi Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында "электронды үкiметтi" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471 Жарлығы , "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050 қаулысы .

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статьи 24_ , 33_  Закона Республики Казахстан от
24 декабря 1996 года "О культуре"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года
"О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: культурно-просветительская работа, хранение ценностей, поддержание исторического наследия в области здравоохранения в надлежащем виде.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение возможности изучения истории развития медицины в Казахстане; поддержка музея в целях сохранения историко-культурных ценностей в области охраны здоровья народа.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Хранение
ценностей
историческо-
го наследия
в области
здраво-
охранения
Сохранение и
реставрация
экспонатов,
архивных
документов,
художественного
фонда.
Участие в
образовательном
процессе
студентов и
учащихся высших
и средних
специальных
медицинских
учебных
заведений.
Документированиена основе
музейного
собрания.
Осуществление
учебно-методи-
ческой,
информационно-
библиографичес-
кой и
консультативной
помощи.
Исследовательс-
кая
деятельность.
Выставочная
деятельность.
Увеличение
количества
экспонатов.
Приобретение не
менее 2 единиц
немедицинского
оборудования в
соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом
Министра
здравоохранения Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Музей
истории
медицины и
здраво-
охранения
Казахстана
им. С.Х.
Субханбер-
дина
Министер-
ства
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сохранение историко- культурных ценностей в области отечественной медицины, обеспечение доступности к ним граждан Республики Казахстан.
Приложение 278
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Создание информационных систем здравоохранения"
на 2005 год
1. Стоимость: 300000 тысяч тенге (триста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от
2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Закон  Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года
N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от
13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: денсаулық сақтау жүйесiнiң барлық субъектiлерiн қамтитын саланың бiрыңғай ақпараттық-талдамалық жүйесiн қалыптастыру, бiрыңғай ақпаратты жинау, сақтау және талдау жүйесiн қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: бiрыңғай дерекқорды, бағдарламалық құралдар мен телекоммуникациялық технологиялардың, соның iшiнде Интернет-технология базасының негізiнде денсаулық сақтауды басқару органдарының қызметiне ақпараттық жүйе мен технологияны енгiзу, есептеуiш техниканы және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Денсау-
лық сақтау-
дың ақпа-
раттық жүйеле-
рін құру
"Денсаулық сақтаудың бiрыңғай ақпараттық жүйесiн құру" инвестициялық жобасын iске асыру. Жобаның 1-шi кезеңiн iске асыруды бастау. Қазақстан Респуб-
ликасы денсаулық сақтау жүйесінің Бiрыңғай ақпараттық жүйесiн жобалау үшiн техникалық тапсырма-
лармен техникалық-
жұмыс жобаларын әзiрлеу.
"Емхана", "Стационар" автоматтандырылған ақпараттық жүйелерiн жаңарту және оларды облыстарға беру. Лейкемиямен ауыратын балалардың тiзiлiмiн, "Медициналық ұйымдарды aккредит-
теу" кешендi мiндет-
терiн әзiрлеу. Ақпараттық жүйелер-
дің басымдық міндеттерiн шешуге арналған бағдарлама- ларды әзiрлеу. Кешендi бағдарлама-
лардың өзара байла-
нысы, Денсаулық сақ-
таудың Бiрыңғай ақпараттық жүйесiнің талаптарына үйренiсу. Есептеуіш техниканы және лицензиялық бағдар-
ламалық өнiмдердi сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Денсаулық сақтау
министрлiгi
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: тұрғындар жөнiндегi электронды медициналық дерекқорды қалыптастыру, медициналық-демографиялық көрсеткiштердiң тұтас кешенiнiң мониторингi, бастапқы медициналық ақпаратты жинау мен өңдеудi жақсарту, статистикалық есептердiң растығын қамтамасыз ету, саланың клиникалық жұмыстары мен денсаулық сақтау ресурстарын пайдаланудың тиiмдiлiгiн арттыру, медициналық көмектiң көлемi мен сапасының мониторингі, денсаулық сақтаудың басқарушылық құрылымдарының шешiмдердi қабылдаудың оралымдылығын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
279-ҚОСЫМША
Ескерту. 279-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттың жалпыға
қол жетiмдiлiгін қамтамасыз ету"
деген 020 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование единой информационно-аналитической системы отрасли, охватывающей всех субъектов системы здравоохранения, организация единой системы сбора, хранения и анализа информации.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и внедрение информационных систем и технологий в деятельность органов управления и организации здравоохранения на основе единства баз данных, программных средств и телекоммуникационных технологий, в том числе на базе Интернет-технологий, приобретение вычислительной техники и лицензионного программного обеспечения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Создание
информацион-
ных систем
здраво-
охранения
Реализация
инвестиционного
проекта
"Создание Единой
информационной
системы
здравоохране-
ния".
Начало
реализации 1
этапа проекта.
Разработка
технических
заданий и техно-
рабочих проектов
на
проектирование
Единой
информационной
системы
здравоохранения Республики
Казахстан.
Модернизация
автоматизирован-
ных
информационных
систем
"Поликлиника",
"Стационар" и
передача их в
области.
Разработка
реестра больных
детей с
лейкемией,
комплекса задач "Аккредитация
медицинских
организаций".
Разработка
программных
комплексов для
решения
приоритетных
задач
информационных
систем.
Взаимосвязь
комплексов
программ,
адаптация к
требованиям
Единой
информационной
системы
здравоохранения.Приобретение
вычислительной
техники и
лицензионных
программных
продуктов.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание национальных справочников и стандартов по информатизации здравоохранения, техническое задание и техно-рабочие проекты для формирования интегрированной информационной сети, формирование электронной медицинской базы данных по населению, мониторинг целого комплекса медико-демографических показателей, улучшение сбора и обработки первичной медицинской информации, обеспечение достоверности статистических отчетов, повышение эффективности работы отрасли и использования ресурсов здравоохранения, мониторинг объема и качества медицинской помощи, обеспечение оперативности принятия решений управленческими структурами здравоохранения.
Приложение 279
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Обеспечение общедоступности информации в
области здравоохранения"
на 2005 год

1. Құны: 5170 мың теңге (бес миллион бiр жүз жетпiс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 23, 33-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 7-бабы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: денсаулық сақтау қызметкерлерiн медицина саласында қазiргi замандағы және қажеттi ақпараттармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қазiргi кездегi талаптарға сәйкес медицина саласындағы мамандарға кiтапханалық және ақпараттық-кiтапханалық қызмет ету. Кiтапхана қорын медициналық кiтаптармен, оқулықтармен, мерзiмдiк басылымдармен толықтыру, көрмелер өткiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Денсау-
лық сақтау сала-
сындағы ақпа-
раттың жалпыға қол жетім-
дiлiгiн қамта-
масыз
ету
Бекiтiлген штат саны 9 бiрлiк болатын Республикалық ғылыми-
медициналық кiтапханасын ұстау. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнiң бұйрығы-
мен бекiтiлетiн Тiзбеге сәйкес 2 бiрлiктен кем емес медициналық емес жабдықтар алу.
Жыл
бойы
Республи-
калық ғы-
лыми-меди-
циналық кiтапхана Қазақстан Республи-
касы Ден-
саулық сақтау министр-
лiгi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ғылыми-зерттеу мекемелерiн және денсаулық сақтау ұйымдарын, сала ғалымдары мен мамандарын халық денсаулығын сақтау жөніндегі осы заманғы және қажеттi ақпараттармен дер кезiнде қамтамасыз ету, медицина саласындағы кiтапхана қорын құнды ғылыми еңбектермен толықтыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
279-1-қосымша
Ескерту. 279-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
021 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне жергiлiктi атқарушы
органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде кәсiптiк
орта оқу орындарында оқып жатқандар үшiн жол жүруге
өтемақы төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы
трансферттер" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 5170 тысяч тенге (пять миллионов сто семьдесят тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статьи 23_ , 33_  Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; статья 7  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года
"О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение работников здравоохранения современной и необходимой информацией в области медицины.
5. Задачи бюджетной программы: библиотечное и информационно-библиографическое обслуживание специалистов в области медицины в соответствии с современными требованиями. Пополнение библиотечного фонда медицинской учебной литературой, периодическими изданиями, проведение выставок.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Обеспечение
общедоступ-
ности
информации
в области
здраво-
охранения
Содержание
Республиканской
научно-
медицинской
библиотеки с
утвержденной
штатной
численностью 9
единиц.
Приобретение не
менее 2 единиц
немедицинского
оборудования в
соответствии с
Перечнем,
утвержденным
приказом
Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Республи-
канская
научно-
медицинс-
кая
библиотека
Министер-
ства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное обеспечение научно-исследовательских учреждений и организаций здравоохранения, ученых и специалистов отрасли современной и необходимой информацией, пополнение библиотечного фонда ценными научными трудами в области медицины.
Приложение 279-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354  <*>
Сноска. Дополнено приложением 279-1 - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на выплату компенсаций на проезд для обучающихся
в средних профессиональных учебных заведениях на основании
государственного заказа местных исполнительных органов"
на 2005 год

1. Құны: 24236 мың теңге (жиырма төрт миллион екi жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шiлдедегi Заңының 6-бабының 5) тармағы; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттік бiлiм беру тапсырысы шеңберiнде орта медициналық және фармацевтикалық бiлiм беру ұйымдарында оқушыларды, оқитындарды әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк білiм беру тапсырысы негiзiнде орта медициналық және фармацевтикалық оқу орындарында оқып жатқандар үшiн жол жүруге өтемақы төлеуге қаржылық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары*:
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |Бағдарлама-|    Бағдарламаны    | Іске  |   Жауапты
|дар-|бағ- | ның (кіші |     іске асыру     | асыру |орындаушылар
|ла- |дар- |бағдарлама-|     жөніндегі      |мерзімі|
|ма- |лама-|ның) атауы |     іс-шаралар     |       |
|ның |ның  |           |                    |       |
|коды|коды |           |                    |       |
___|____|_____|___________|____________________|_______|____________
1 |  2 |  3  |     4     |          5         |   6   |     7
____________________________________________________________________
1   021      Облыстық      Қазақстан Республи-  2005   Қазақстан
бюджеттерге,  касы Үкiметiнiң      жылдың Республикасы
Астана және   шешімiне сәйкес      екінші Денсаулық
Алматы        облыстық бюджеттер-  жарты  сақтау
қалаларының   ге, Астана және     жылдығы министрлігі,
бюджеттерiне  Алматы қалаларының          облыстық,
жергілiкті    бюджеттеріне респуб-        Астана мен
атқарушы      ликалық бюджеттен           Алматы
органдардың   жергілiкті атқарушы         қалаларының
мемлекеттiк   органдардың мемле-          әкімдері
тапсырысы     кеттiк тапсырысы
негізiнде     негiзiнде орта
кәсiптiк орта медициналық және
оқу орында-   фармацевтикалық оқу
рында оқып    орындарында оқып
жатқандар     жатқандар үшiн жол
үшiн жол      жүруге өтемақы
жүруге өтем-  төлеуге берілетiн
ақы төлеуге   ағымдағы нысаналы
берілетiн     трансферттер аудару
ағымдағы
нысаналы
трансферттер
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
орта медициналық және фармацевтикалық бiлiм беру ұйымдарында
оқушыларды, оқитындарды әлеуметтiк қолдау.
*Ескерту: Іске асыру жөніндегі іс-шаралар тізбесі,
республикалық бюджеттен түсетін трансферттерді игеру шеңберінде
күтілетін нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткіштер
тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
280-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Ауылдық (селолық) жерлердегi денсаулық
сақтауда ұтқыр және телемедицинаны дамыту"
деген 023 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 24236 тысяч тенге (двадцать четыре миллиона двести тридцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 6  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики
Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка учащихся, обучающихся в организациях среднего медицинского и фармацевтического образования в рамках государственного заказа.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних медицинских и фармацевтических учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы*:
N
п/п
Код про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наиме-
нование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпро-
граммы)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
выплату
компенсаций
на проезд
для обучаю-
щихся в
средних профессио-
нальных
учебных за-
ведениях на
основании
государст-
венного за-
каза мест-
ных испол-
нительных
органов
Перечисление
целевых теку-
щих трансфер-
тов из респуб-
ликанского
бюджета об-
ластным бюд-
жетам, бюдже-
там городов
Астаны и Ал-
маты на вып-
лату компен-
саций на
проезд для
обучающихся в
средних меди-
цинских и фар-
мацевтических
учебных заве-
дениях на ос-
новании госу-
дарственного
заказа местных
исполнительных
органов сог-
ласно решению
Правительства
Республики
Казахстан
В
течение
второго
полу-
годия
2005
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: социальная поддержка учащихся, обучающихся в организациях среднего медицинского и фармацевтического образования.
*Примечание: Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из Республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 280
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении
аульной (сельской) местности"
на 2005 год

1. Құны: 400000 мың теңге (төрт жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар туралы" 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында "электронды үкiметтi" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2004-2006 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2003 жылғы 20 тамыздағы N 838 қаулысы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289 қаулысы ; Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдiк жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстанның ауыл тұрғындарын сапалы медициналық қызметке қол жеткiзуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: ауылдық медициналық мекемелердiң диагностикалау және емдеу мүмкiндiктерiн жақсарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Ауылдық (село-
лық) жерлер-
дегi денсау-
лық сақтау-
да ұтқыр және телеме-
дицина-
ны дамыту
Бекiтiлген техникалық-
экономикалық негiзде-
меге сәйкес "Ауылдық денсаулық сақтауда мобильдi және телемеди-
цинаны дамыту" инвести-
циялық жобасын iске асыру.
Атырау және Қарағанды облыстарының перспек-
тивалы және орнықты ауылдық аудандарында телемедицинаны енгiзу және телемедицина жабдығымен жарақтан-
дыру, медицина кадр-
ларын оқыту, ақпарат беру және телекомму-
никация құралдарын пай-
далана отырып, медици-
налық консультациялар жүргiзу арқылы Алматы облысының 3 ауданында жобаны жалғастыру. Ауылдық медицина мекемелерiнің диагностикалау және емдеу мүмкiндiктерiн жақсарту.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлігі

1. Стоимость: 400000 тысяч тенге (четыреста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Закон  Республики Казахстан от 4 июня 2003 года
N 430-I "О системе здравоохранения"; Указ  Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359 "О Государственной программе обеспечения информационной безопасности на 2000-2003 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153
"О Государственной Программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от
10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2003 года N 838 "О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступа сельских жителей Казахстана к качественному медицинскому обслуживанию.
5. Задачи бюджетной программы: улучшение диагностических и лечебных возможностей сельских медицинских учреждений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Развитие
мобильной и
телемедициныв здраво-
охранении аульной
(сельской)
местности
Реализация
инвестиционного
проекта
"Развитие
мобильной и
телемедицины в
здравоохранении аульной
(сельской)
местности" в
соответствии с
утвержденным
технико-
экономичским
обоснованием.
Внедрение
телемедицины в
перспективных и
устойчивых
сельских районах
Атырауской и
Карагандинской
областях и
продолжение
проекта в 3
районах
Алматинской
области путем
оснащения
телемедицинским оборудованием,
передачи
информации и
проведения
медицинских
консультаций с
использованием
средств
телекоммуникаций
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Атырау, Қарағанды және Алматы облыстарының ауыл халқын сауықтыру, медициналық қызмет көрсетудi жетiлдiру; жаңа технологияларды енгiзу; медициналық бiлiм берудi жетiлдiру; кәсiби тәжiрибемен халықаралық тәжiрибе алмасу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
281-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Республикалық иммундық-биологиялық зертхананы жарақтандыру"
деген 025 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 526000 мың теңге (бес жүз жиырма алты миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегі бiрiншi кезектi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: медициналық иммунобиологиялық препараттарды стандарттауды, сертификаттауды және инновациялық зерттеулердi жүзеге асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: иммунобиологиялық зертхананы зертханалық жабдықпен және реактивтермен жарақтандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Респуб-
ликалық иммун-
дық-
биоло-
гиялық зертха-
наны жарақ-
тандыру
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнiң бұйрығымен бекiтiлетін Тiзбеге сәйкес жинақтағы зертханалық жабдық пен реактивтер сатып алу. 369 бiрлiктен кем емес зертханалық жабдық сатып алу, Қазақстан Республикасының денсау-
лық сақтау iсiн рефор-
малау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасының iске асыру шеңберiнде республикалық иммуно-
биологиялық зертхананы
жарақтандыру үшін.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: медициналық иммунобиологиялық препараттарды стандарттауды, сертификаттауды және инновациялық зерттеулердi жүзеге асыру жөнiндегi иммунобиологиялық зертхананы жарақтандыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
282-ҚОСЫМША
Ескерту. 282-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Бiлiм беру объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 026 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оздоровление сельского населения Атырауской, Карагандинской и Алматинской областей, совершенствование медицинского обслуживания; внедрение новых технологий; совершенствования медицинского образования; международный обмен профессиональным опытом.
Приложение 281
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
025 "Оснащение республиканской иммунобиологической лаборатории"
на 2005 год
1. Стоимость: 526000 тысяч тенге (пятьсот двадцать шесть миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от
4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438
"О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: осуществление стандартизации, сертификации медицинских иммунобиологических препаратов и инновационных исследований.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение иммунобиологической лаборатории лабораторным оборудованием и реактивами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Оснащение
республикан-
ской
иммунобиоло-
гической
лаборатории
Приобретение не
менее 369 единиц
лабораторного
оборудования в
комплекте
согласно Перечню,
утверждаемому
приказом Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан на
оснащение
республиканской иммунобиологи-
ческой
лаборатории, в
рамках
реализации
Государственной
программы
реформирования
и развития
здравоохранения
Республики
Казахстан на
2005-2010 годы.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оснащение иммунобиологической
лаборатории по осуществлению стандартизации, сертификации медицинских иммунобиологических препаратов и инновационных исследований.
Приложение 282
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Строительство и реконструкция объектов образования"
на 2005 год

1. Құны: 884420 мың теңге (сегiз жүз сексен төрт миллион төрт жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексі ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 5-бабы ; "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөніндегі бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289 қаулысы; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдiк жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: медициналық академияның студенттерiн оқытудың санитарлық-гигиеналық жағдайларын жасау және тиiсті емдеу курсын өткерiп жатқан балаларды үздiксiз оқыту процесiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: денсаулық сақтау саласының мамандарын дайындау инфрақұрылымын қалыптастыру және тиiстi емдеу курсын өткерiп жатқан балаларды үздiксiз оқыту процесiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Бiлiм беру объек-
тiлерiн салу және қайта жаңарту
"2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан
Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289 қаулысының 2 қосымша-
сына сәйкес сома ше-
гiндегi мыналар жөнiндегі iс-шараларға арналған инвестициялық жобаларды iске асыру: "Бурабай" республика-
лық балалар-жасөспi-
рiмдер туберкулездiк санаторийiнiң жанынан шағын комплектiлі мек-
тептің жобалық-
сметалық құжаттамасы-
ның мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамасын әзiрлеу және құрылысын салу; Астана қаласының Бейбiтшілік көшесiн-
дегi Қазақ мемлекет-
тiк медицина академиясын кеңейту және қайта қалпына келтіру.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлігі

1. Стоимость: 884420 тысяч тенге (восемьсот восемьдесят четыре миллиона четыреста двадцать тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статья 5  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение условий обучения студентов медицинской академии и детей, проходящих соответствующий курс лечения.
5. Задачи бюджетной программы: формирование инфраструктуры для подготовки специалистов отрасли здравоохранения и обеспечение непрерывного процесса обучения детей, проходящих соответствующий курс лечения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Строительст-
во и
реконструк-
ция объектов
образования
Реализация
бюджетных
инвестиционных
проектов в
пределах сумм
согласно
приложению 2 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 8
декабря 2004
года N 1289
"О реализации
Закона
Республики
Казахстан
"О республи-
канском бюджете
на 2005 год" на мероприятия по:
разработке,
проведению
государственной
вневедомствен-
ной экспертизы
проектно-сметнойдокументации и
строительству
малокомплектной
школы при
Республиканском
детско-
подростковом
туберкулезном
санатории
"Боровое";
расширению и
реконструкции
Казахской,
государственной
медицинской
академии по
улице Бейбитшилик
города Астаны.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес Астана қаласының Бейбiтшiлiк көшесiндегi Қазақ мемлекеттік медицина академиясын кеңейту және қайта қалпына келтiру жөнiндегi жұмыстың көлемi; "Бурабай" республикалық балалар-жасөспiрiмдер туберкулез санаторийiнiң жанынан шағын комплектiлi мектептi пайдалануға беру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
283-ҚОСЫМША
Ескерту. 283-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне жаңадан пайдалануға
берiлетiн денсаулық сақтау объектiлерiн ұстауға
берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 027 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 107052 мың теңге (бiр жүз жетi миллион елу екi мың теңге)
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөніндегі шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 4 сәуiрдегі "Бәсекеге қабiлеттi Қазақстан үшiн, бәсекеге қабiлеттi экономика үшiн, бәсекеге қабiлеттi халық үшiн" Қазақстан халқына Жолдауы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жаңадан салынатын денсаулық сақтау объектiлерiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жаңадан салынатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстауға облыстардың бюджеттерiне республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Облыстық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджет-
терiне жаңадан пайда-
лануға беріле-
тiн денсау-
лық сақтау объек-
тілерiн ұстауға беріле-
тiн ағымдағы нысаналы транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң шешiміне сәйкес жаңадан салынатын денсаулық сақтау объектілерiн ұстауға облыстардың
бюджеттерiне мақсатты
трансферттердi аудару
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының
Денсаулық
сақтау
министрлігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: объем работ по расширению и
реконструкции Казахской государственной медицинской академии по улице Бейбитшилик города Астаны согласно утвержденной проектно-сметной документации; ввод в эксплуатацию малокомплектной школы при Республиканском детско-подростковом туберкулезном санатории "Боровое".
Приложение 283
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на содержание вновь
вводимых объектов здравоохранения"
на 2005 год
1. Стоимость: 107052 тысячи тенге (сто семь миллионов пятьдесят две тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Послание  Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 19 марта 2004 года "К конкурентному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации!".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение функционирования вновь вводимых объектов
здравоохранения.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
содержание
вновь
вводимых
объектов
здраво-
охранения
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным
бюджетам на
содержание вновь
вводимых
объектов
здравоохранения
в соответствии с
решением
Правительства
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
*облыстарда жаңадан салынатын денсаулық сақтау объектiлерiнiң жұмыс iстеуi.
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен түсетін трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткiштер жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
284-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне дәрілік заттарды, вакциналарды
және басқа иммундық-биологиялық препараттарды сатып
алуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 028 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4163745 мың теңге (төрт миллиард бiр жүз алпыс үш миллион жетi жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 13, 16, 17, 18, 19, 34, 42, 44, 54, 55-баптары ; "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының 26-бабы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 4 маусымдағы 2003 жылғы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында халықты туберкулезден қорғаудың кезек күттірмейтiн шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 4 қыркүйектегi N 839 қаулысы ; "Халықты жұқпалы ауруларға қарсы вакцинациялауды жақсарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2003 жылғы 23 мамырдағы N 488 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: туберкулезбен науқастану көрсеткiштерiн тұрақтандыру мен төмендету, туберкулездiң асқынған және асқынбаған түрiмен ауыратын науқастарды емдеудiң тиiмдiлiгін арттыру; онкологиялық науқастардың өмiр сүру көрсеткiштерiн арттыру, науқастың уақытша оңалу кезеңiн ұлғайту, аурудың қайталану санын қысқарту; сусамырмен ауыратын науқастардың өмiр сүру сапасын жақсарту, сусамыр асқынуларының санын азайту; гемодиализ жүргiзу үшiн жiтi және созылмалы бүйрек функциясының жетiспеушiлiгi нысаны бар науқастарды дәрілік заттармен және шығыс материалдарымен қамтамасыз ету, бүйрек функциясының жетiспеушiлiгi нысаны бар науқастарды, сондай-ақ ауыстырып қондырылған бүйрек қызметiнiң өзгеруi жағдайын болдырмаудың алдын алу, толық ремиссияның (сауығу) жиiлiгiн арттыру мақсатында бүйректi ауыстырып қондырғаннан кейiнгi науқастарды иммундық-супрессивтiк препараттармен қамтамасыз ету; халықты вакцинациялау арқылы халықтың жұқпалы аурулармен науқастануының алдын алу және төмендету.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: * функционирование вновь вводимых объектов здравоохранения в областях.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 284
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов"
на 2005 год
1. Стоимость: 4163745 тысяч тенге (четыре миллиарда сто шестьдесят три миллиона семьсот сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статьи 13_ , 16_ , 17_ , 18_ , 19_ , 34_ , 42_ , 44_ , 54_ , 55_  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статья 26  Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно- эпидемиологическом благополучии населения Республики Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Закон  Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 23  мая 2003 года N 488 "О мерах по улучшению вакцинации населения против инфекционных заболеваний".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: стабилизация и снижение показателей заболеваемости туберкулезом, повышение эффективности лечения больных осложненным и не осложненным туберкулезом; повышение показателей выживаемости онкологических больных, увеличение периодов ремиссии, сокращение числа рецидивов заболевания; улучшение качества жизни больных сахарным диабетом, уменьшение числа осложнений сахарного диабета; обеспечение больных с острой и хронической формами почечной недостаточности лекарственными средствами и расходными материалами для проведения гемодиализа, обеспечение иммуносупрессивными препаратами больных с почечной недостаточностью, а также больных после трансплантации почки с целью профилактики отторжения пересаженной почки, повышение частоты полной ремиссии (выздоровления); профилактика и снижение инфекционной заболеваемости населения путем проведения вакцинации населения.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: дәрiлiк заттарды, вакциналар мен басқа иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға республикалық бюджеттен облыстық бюджетке, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне трансферттер бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Облыстық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджет-
теріне дәрілік заттарды, вакци-
наларды және басқа иммундық-
биоло-
гиялық препа-
раттарды сатып алуға берілетiн ағымдағы нысаналы
трансфер-
ттер
2
100
Облыстық бюджет- терге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджет-
терiне халыққа иммунды алдын алу жүргiзу үшін вакци-
наларды және басқа иммундық-
биоло-
гиялық препа-
раттар-
ды сатып алуға ағымдағы мақсат-
ты транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiне сәйкес халықты иммундық-биологиялық алдын алуды және 18 жасқа дейiнгі балалар мен ересектердің жеке-
леген санаттарын вакцинациялаумен 95% қамтуға жету үшiн денсаулық сақтау ұйымдарын вакцина-
лармен және басқа иммундық-биологиялық препараттармен қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен облыстық бюджетке, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мақсатты ағымдық трансферттер аудару
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлiгі
3
101
Облыстық бюджет-
терге,
Астана
және Алматы
қaлала-
рының бюджет-
терiне тубер-
кулезге қарсы препа-
раттарды caтып алуға ағымдағы мақсатты транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы Yкiметінiң шешiміне сәйкес туберкулезбен ауыратын науқастар үшiн туберкулезге қарсы препараттарды, оның iшiнде туберкулез-
дің мультирезистентті түрiн емдеу үшiн және диспансерлiк топтағы (виражды, гиперсезiм-
талды, байланысты) балаларды химиялық алдын алу үшiн резервтiк қатарларды сатып алуға республикалық бюджет-
тен облыстық бюджетке, Астана және Алматы қалаларының бюджетте-
рiне мақсатты ағымдық трансферттердi аудару
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлiгі
4
102
Облыстық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджет-
терiне диабет-
ке қарсы
препа-
раттар-
ды сатып алуға ағымда-
ғы мақ-
сатты транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң шешiмiне сәйкес сусамырға қарсы препараттарды, жеткiзу құралдарын сатып алуға және оларды сусамырмен ауыратын науқастарды қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен облыстық бюджетке, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мақсатты ағымдық трансферттер аудару
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлiгі
5

5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Целевые текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп
лекарствен-
ных средств,
вакцин и
других
иммунобио-
логических
препаратов
2
100
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп вакцин
и других
медицинских иммунобиоло-
гических
препаратов
для
проведения
иммунопрофи-
лактики
населения
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным
бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы на обеспечение
организаций здравоохранения вакцинами и
другими
медицинскими и
ммунобиологичес-
кими препаратами
для проведения
иммунопрофилак-
тики населения
и достижения 95% охвата
вакцинацией
детей до 18 лет
и отдельных
категорий
взрослого
населения,
согласно решению
Правительства Республики
Казахстан.
В
тече-ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
3
101
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп
противоту-
беркулезных
препаратов
Перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы
на закуп
противо-
туберкулезных
препаратов для больных и
туберкулезом, в
том числе и
резервного ряда для лечения
мультирезистент-
ной формы
туберкулеза и   для химио-
профилактики у
детей
диспансерной
группы (виражные,
гиперчувстви-
тельные,
контактные),
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
4
102
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп
противодиа-
бетических
препаратов
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным
бюджетам,
бюджетам
городов Астаны
и Алматы на
закуп противо-
диабетических
препаратов,
средств доставки
и обеспечение
ими больных
сахарным
диабетом,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
5

103
Облыстық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджет-
терiне онколо-
гиялық
ауруларға химиялық препа-
раттарды сатып алуға ағымда-
ғы мақ-
сатты транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің шешiмiне сәйкес онкологиялық науқастарды емдеу үшiн химиялық препараттарды сатып алуға республи-
калық бюджеттен облыстық бюджетке, Астана және Алматы қалаларының бюджетте-
рiне мақсатты ағымдық трансферттердi аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлiгі
6
104
Облыстық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджет-
терiне бүйрегi жетiмсiз ауруларға дәрілік заттарды, диали-
затор-
ларды, шығыс матери-
алда-
рының және бүйрегі транс-
планта-
циялан-
ғаннан кейiнгi аурулар үшін дәрілік заттар сатып алуға ағымда-
ғы мақ-
сатты транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң шешiмiне сәйкес бүйрек функция-
сының жетiспеушiлігі бар науқастар үшiн шығыс материалдарымен диализаторларды, жиын-
тық және иммундық-
супрессивтiк препарат-
тарды сатып алуға, сондай-ақ бүйректi ауыстырып қондыру жөнiндегi операциядан өткен науқастарды иммундық-супрессивтiк препараттармен қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары-
ның бюджеттеріне мақсатты ағымдық транс-
ферттердi аудару
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлiгі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер:
*туберкулезге, онкологиялық ауруларға, сусамырға қарсы күрес, бүйрек функциясы жетiспеушiлiгiнiң жiті және созылмалы нысанымен, сондай-ақ бүйректi ауыстырып қондырғаннан кейiн емдеу-алдын алу жұмысының тиiмдiлiгiн сипаттайтын негізгі көрсеткiштердi жақсарту; вакцинациялау арқылы емделетiн халықтың жұқпалы аурулармен науқастануының алдын алу және төмендету.
Ескерту
*) Iске асыру жөнiндегi тiзбе, Республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер бюджеттiк бағдарламаның тиiстi орындарының паспортында көрiнедi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
285-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Алматы қалалық бюджетiне денсаулық сақтау
объектiлерiнiң сейсмотұрақтылығын күшейту
үшiн берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 032 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 500000 мың теңге (бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы  N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289 қаулысы .

103
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп
химио-
препаратов
онкологичес-
ким больным
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным
бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы на закуп
химиопрепаратов
для лечения
онкологических
больных, согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
6
104
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп
лекарствен-
ных средств,
диализато-
ров,
расходных
материалов
больным с
почечной
недостаточ-
ностью и
лекарствен-
ных средств
для больных
после
транспланта-
ции почек
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным
бюджетам,
бюджетам
городов Астаны
и Алматы на
закуп
диализаторов с
расходными
материалами,
комплектующих и
иммуносупрессив-
ных препаратов
для больных с
почечной
недостаточнос-
тью, а также
обеспечение
иммуносупрессив-
ными препаратами
больных,
перенесших
операцию по пересадке
почки, согласно
решению Правительства
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *улучшение основных показателей, характеризующих эффективность лечебно-профилактической работы в борьбе с туберкулезом, онкологическими заболеваниями, сахарным диабетом, с острой и хронической формами почечной недостаточности, а также после пересадки почки; предупреждение и снижение инфекционной заболеваемости населения, управляемой посредством вакцинации.*
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 285
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
032 "Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы
для сейсмоусиления объектов здравоохранения"
на 2005 год
1. Стоимость: 500000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; Закон  Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Алматы қаласы денсаулық сақтау объектiлерiнiң сейсмоорнықтылығын арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Алматы қаласының бюджетiне денсаулық сақтау объектiлерiн сейсмокүшейту үшiн республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
032
Алматы
қалалық бюдже-
тiне денсау-
лық сақтау объек-
тілерi-
нiң сeйсмо-
тұрақ-
тылығын күшейту үшін беріле-
тін ныса-
налы даму транс-
ферт-
терi
Алматы қаласының бюджетiне денсаулық сақтау объектілерiн сейсмокүшейту үшiн мақсатты инвестициялық трансферттер аудару
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
*Алматы қаласының денсаулық сақтау объектiсiн сейсмокүшейтудi жүргiзу.
Ескерту:
*) Бөлiнген қаражатты бөлу туралы Алматы қаласы әкiмiнiң шешiмiне сәйкес объектiлердiң тiзбесi, заңнамада белгiленген тәртiппен бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес iс-шаралар, күтiлетiн нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткiштер жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
286-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне бес жасқа дейiнгi
балаларды дәрi-дәрмекпен қамтамасыз етуге
берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 035 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 532285 мың теңге (бec жүз отыз екi миллион екі жүз сексен бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; Қазақстан Республикасы Конституциясының 29-бабы, "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 7-бабы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығы жағдайын жақсарту жөнiндегі бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение сейсмоустойчивости объектов здравоохранения города Алматы.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
032
Целевые
трансферты
на развитие
бюджету
города
Алматы для
сейсмоусиле-
ния объектов
здравоохра-
нения
Перечисление
целевых
трансфертов на
развитие бюджету
города Алматы для
сейсмоусиления
объектов
здравоохранения.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: * проведение сейсмоусиления объектов здравоохранения города Алматы.
Примечание:
*) Перечень объектов согласно решения Акима города Алматы о распределении выделенных средств, мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 286
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
035 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на лекарственное обеспечение
детей до 5-летнего возраста"
на 2005 год
1. Стоимость: 532285 тысяч тенге (пятьсот тридцать два миллиона двести восемьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 29  Конституции Республики Казахстан; Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статья 7  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; статья 55  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956
"О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: 5 жасқа дейiнгi балаларды амбулаториялық емдеу деңгейiнде дәрiлiк заттармен тегiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттерiне 5 жасқа дейiнгi балаларды дәрi-дәрмекпен тегiн қамтамасыз етуге мақсатты трансферттер аудару.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
035
Облыс-
тық бюджет-
терге, Астана және Алматы қала-
ларының бюджет-
теріне бес жасқа дейiнгі бала-
ларды дәрi-
дәрмек-
пен қамта-
масыз етуге берiле-
тiн ағымда-
ғы ны-
саналы транс-
ферттер
Қазақстан Республика-
сының Үкiметiнің шешiмiне сәйкес Қазақстан Республика-
сының денсаулық сақтау iсін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған
мемлекеттiк бағдарлама-
сының iске асыру шеңбе-
рінде облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттеріне 5 жасқа дейiнгі балаларды амбулаториялық емдеу деңгейiнде дәрілік препараттармен тегiн қамтамасыз етуге мақсатты ағымдық трансферттер аудару
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
*5 жасқа дейiнгi балаларды амбулаториялық емдеу деңгейiнде дәрiлiк препараттармен тегiн қамтамасыз ету есебiнен балалардың өлiм-жiтiмi көрсеткiшiн төмендету.
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен түсетiн трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетін нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткiштер жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
287-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне жүкті әйелдердi
құрамында темiр және йод бар препараттармен
қамтамасыз етуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 036 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 736794 мың теңге (жетi жүз отыз алты миллион жетi жүз тоқсан төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; Қазақстан Республикасы Конституциясының 29-бабы , Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шiлдедегi Заңының 7-бабы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 54-бабы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегі бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: бесплатное обеспечение детей до 5-летнего возраста лекарственными препаратами на амбулаторном уровне лечения.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на бесплатное обеспечение детей до 5-летнего возраста лекарственными средствами на амбулаторном уровне лечения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
035
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
лекарствен-
ное
обеспечение
детей до
5-летнего
возраста
Перечисление
целевых
текущих
трансфертов
областным
бюджетам,
бюджетам
городов Астаны
и Алматы для
бесплатного
обеспечения
детей до
5-летнего
возраста
лекарственными
препаратами на
амбулаторном
уровне лечения,
в рамках
реализации
Государственной
программы
реформирования и
развития
здравоохранения
Республики
Казахстан на
2005-2010 годы,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *снижение показателя госпитализации в стационары и детской смертности за счет бесплатного обеспечения детей до 5-летнего возраста лекарственными препаратами.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте, соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 287
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
036 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на обеспечение беременных
железо- и йодосодержащими препаратами"
на 2005 год
1. Стоимость: 736794 тысячи тенге (семьсот тридцать шесть миллионов семьсот девяносто четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статья 29  Конституции Республики Казахстан; статья 7  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; статья 54  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: амбулаториялық деңгейде жүкті әйелдердi тегiн дәрілік препараттармен қамтамасыз етудiң есебiнен жүктiлiк асқынуларының және жүктi әйелдер мен жаңа туған нәрестелер ауруларының алдын алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне амбулаториялық емдеу деңгейiнде жүктi әйелдердi құрамында темiр мен йод бар препараттармен тегiн қамтамасыз етуге мақсатты трансферттер аудару.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
036
Облыс-
тық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджет-
терiне жүкті әйел-
дердi құра-
мында темiр және йод
бар препа-
раттар-
мен қамта-
масыз етуге берiле-
тiн
ағымда-
ғы ны-
саналы транс-
ферттер
Қазақстан Республика-
сының Үкiметiнiң шешiмiне сәйкес Қазақстан Республикасы-
ның денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған
мемлекеттiк бағдарлама-
сының iске асыру шеңбе-
рiнде облыстық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне амбулато-
риялық емдеу деңгейiнде жүктi әйелдер үшiн құрамында темiр мен йод бар препараттарды сатып алуға, мақсатты транс-
ферттер аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
*ана мен мерзiмiнен бұрын неонатальдық өлiм көрсеткiштерiн, жүктiлiк пен бала туу асқынуларын, жүктi әйелдер мен жаңа туған нәрестелердiң науқастану көрсеткiшiн азайту.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттiң трансферттерiн игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын iске асыру, сандық және сапалық көрсеткiштер жөнiндегi iс-шаралардың тiзбесi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың тиiстi паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
288-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне азаматтардың
жекелеген санаттарын алдын ала медициналық тексерудi жүзеге асыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 037 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 847844 мың теңге (сегіз жүз қырық жетi миллион сегiз жүз қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Конституциясының 29-бабы , Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шiлдедегi Заңының 7-бабы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: профилактика осложнений беременности и заболеваемости беременных женщин и новорожденных за счет бесплатного обеспечения беременных лекарственными препаратами на амбулаторном уровне.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на бесплатное обеспечение беременных женщин железо- и йодосодержащими препаратами на амбулаторном уровне лечения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
036
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
обеспечение
беременных
железо- и
йодосодержа-
щими
препаратами
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным
бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы на закуп железо-
и йодосодержащих
препаратов для
беременных женщин на
амбулаторном
уровне лечения,
в рамках
реализации
Государственной
программы
реформирования и
развития
здравоохранения
Республики
Казахстан
на 2005-2010
годы, согласно
решению Правительства
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *снижение показателя материнской и ранней неонатальной смертности, снижение осложнений беременности и родов, снижение показателя заболеваемости беременных женщин и новорожденных.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте, соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 288
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
037 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на осуществление профилактических
медицинских осмотров отдельных категорий граждан"
на 2005 год
1. Стоимость: 847844 тысячи тенге (восемьсот сорок семь миллионов восемьсот сорок четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 29  Конституции Республики Казахстан; Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статья 7  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: аурулардың диагностикасы және алдын алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жекелеген азаматтарды профилактикалық медициналық қарауды жүзеге асыруға мақсатты трансферттер аудару.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Облыс-
тық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджет-
терiне азамат-
тардың жекеле-
ген санат-
тарын алдын ала ме-
дицина-
лық тексе-
рудi жүзеге асыруға берiле-
тін
ағымда-
ғы ны-
саналы транс-
ферттер
Қазақстан Республи-
касының Yкiметiнiң шешiмiне сәйкес Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған
мемлекеттiк бағдарламасының iске асыру шеңберiнде облыстық бюджеттерге, Астана және
Алматы қалаларының бюджеттеріне азаматтардың
жекелеген санаттарын профилактикалық меди-
циналық қарауды жүргiзуге мақсатты ағымдық трансферттер аудару
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
*халықты профилактикалық медициналық қарауды жүргiзу, аурудың көрсеткiшiн, мүгедектiк пен жалпы өлiм-жiтiмдi азайту есебiнен халық денсаулығы жай-күйiнiң көрсеткiштерiн жақсарту.
Ескерту:
*) республикалық бюджеттің трансферттерiн игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын iске асыру, сандық және сапалық көрсеткiштер жөнiндегі iс-шаралардың тiзбесi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың тиісті паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
289-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне денсаулық сақтаудың
медициналық ұйымдарын жергiлiктi деңгейде
материалдық-техникалық жарақтандыруға
берiлетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 038 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5231000 мың теңге (бec миллиард екi жүз отыз бiр миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексі ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 5 , 7-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шiлдедегi Заңының 8 , 9-баптары; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: ранняя диагностика и профилактика заболеваний.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на осуществление профилактических медицинских осмотров отдельных категорий граждан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
осуществле-
ние
профилакти-
ческих
медицинских
осмотров
отдельных
категорий
граждан
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным
бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы на проведение
профилактическихмедицинских
осмотров
отдельных
категорий граждан в рамках
реализации
Государственной
программы
реформирования и
развития
здравоохранения
Республики
Казахстан на
2005-2010 годы,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *улучшение показателей состояния здоровья населения за счет проведения профилактических медицинских осмотров населения, снижение показателя заболеваемости, инвалидности и общей смертности.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте, соответствующей местной бюджетной программы
Приложение 289
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
038 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение
медицинских организаций здравоохранения на местном уровне"
на 2005 год
1. Стоимость: 5231000 тысяч тенге (пять миллиардов двести тридцать один миллион тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статьи 5__ , 7__  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статьи 8__ , 9__  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауруларды жоғары тиiмдi диагностикалау, алдын алу, емдеудi жүргізу үшiн аудандық, қалалық және облыстық деңгейлерде бастапқы медициналық-санитарлық көмек, жедел шұғыл медициналық көмек көрсететiн мемлекеттік ұйымдарды тиiсті медициналық жабдықпен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен, сондай-ақ шұғыл медициналық көмек көрсетуге арналған санитарлық автокөлiкпен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жергіліктi деңгейдегi денсаулық сақтаудың емдеу-алдын алу ұйымдарын медициналық жабдықпен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен, санитарлық автокөлiкпен жарақтандыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
038
Облыс-
тық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджет-
терiне денсау-
лық сақтау-
дың медици-
налық ұйымда-
рын жергi-
лiктi деңгей-
де ма-
териал-
дық-
техни-
калық жарақ-
танды-
руға берiле-
тін ағым-
дағы нысана-лы транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы-
ның Үкiметінің шешiмiне сәйкес Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасының iске асыру шеңберiнде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бастапқы медициналық-
санитарлық көмек көрсе-
тетін ұйымдарды медици-
налық жабдықпен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және жедел шұғыл медициналық көмек көрсететiн мемлекеттiк ұйымдарды санитарлық автокөлiкпен жарақтан-
дыруға мақсатты ағымдық трансферттер аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер:
*жергiлiктi деңгейдегi денсаулық сақтау ұйымдарын қазiргi заманғы медициналық жабдықпен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және санитарлық автокөлiкпен жарақтандыру жолымен аурудың диагностикасы, емдеу деңгейi мен сапасын арттыру және осы негiзде халықтың денсаулығын жақсарту, аурудың, мүгедектiк пен өлiмнiң алдын алу және азайту.
Ескерту:
*) республикалық бюджеттiң трансферттерiн игеру шеңберiнде күтiлетін нәтижелердi сипаттайтын iске асыру, сандық және сапалық көрсеткiштер жөнiндегi iс-шаралардың тiзбесi тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
290-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне мемлекеттік тапсырыс
шеңберiнде орта кәсiптiк бiлiм беру бойынша
оқыту құнының ұлғаюы бойынша шығыстарды
өтеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 039 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение государственных организаций, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, скорую неотложную медицинскую помощь, стационарную медицинскую помощь на районном, городском и областном уровнях, необходимым медицинским оборудованием, изделиями медицинского назначения для проведения высокоэффективной диагностики, профилактики, лечения заболеваний, а также санитарным автотранспортом для оказания неотложной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оснащение медицинским оборудованием, изделиями медицинского назначения, санитарным автотранспортом лечебно-профилактических организаций здравоохранения на местном уровне.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
038
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
материально-техническое
оснащение
медицинских
организаций
здраво-
охранения на
местном
уровне
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан
на оснащение:
медицинским
оборудованием
и изделиями
медицинского
назначения
государственных
организаций,
оказывающих
первичную
медико-
санитарную
помощь;
санитарным
автотранспортом
организаций,
оказывающих
первичную
медико-
санитарную и
скорую
неотложную
медицинскую
помощь;
оснащение
медицинским
оборудованием и
изделиями
медицинского
назначения
детских и родо-
вспомогательных
организаций и
организаций,
оказывающих
стационарную
медицинскую
помощь на
районном,
городском и
областном
уровнях в рамках
реализации
Государственной
программы
реформирования
и развития
здравоохранения
Республики
Казахстан на
2005-2010 годы.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: * повышение уровня и качества диагностики, лечения заболеваний путем оснащения организаций здравоохранения на местном уровне современным медицинским оборудованием, изделиями медицинского назначения и санитарным автотранспортом, и на этой основе улучшение здоровья населения, предупреждение и снижение заболеваемости, инвалидности и смертности.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 290
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
039 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на возмещение расходов по увеличению стоимости
обучения по среднему профессиональному образованию
в рамках государственного заказа"
на 2005 год

1. Құны: 95631 мың теңге (тоқсан бес миллион алты жүз отыз бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджеттiк кодексi ; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 4 , 8 , 24, 43, 44-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 39, 42-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң
"Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы ; "2000-2005 жылдарда Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын одан әрi дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 мамырдағы N 790 қаулысы ; "Бiлiм беру қызметiн лицензиялау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 18 сәуiрдегi N 596 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: денсаулық сақтау саласын орта медициналық және фармацевтикалық бiлiмi бар бiліктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттерiне медициналық және фармацевтикалық орта бiлiм беру саласында Денсаулық сақтауды реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға мақсатты трансферттер бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
039
Облыс-
тық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджет-
терiне мемле-
кеттік тапсы-
рыс шеңбе-
рiнде орта кәсiп-
тiк білім беру бойынша оқыту
Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң шешiмiне сәйкес медицина колледж-
дерiнде мемлекеттiк тапсырыс бойынша оқытудың құнын ұлғайтуға байланысты шығыстарды жабуға облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттерi-
не мақсатты ағымдық трансферттер аудару
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлігі

1. Стоимость: 95631 тысяча тенге (девяносто пять миллионов шестьсот тридцать одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статьи 4__ , 8__ , 24_ , 27_ , 35_ , 43_ , 44_  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статьи 18_ , 48_ , 51_  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; статьи 39_ , 42_  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 790 "О Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан в 2000-2005 годах"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 596 "Об утверждении Правил лицензирования образовательной деятельности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами со средним медицинским и фармацевтическим образованием.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения в области медицинского фармацевтического образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
039
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
возмещение
расходов по увеличению
стоимости
обучения по
среднему
профессио-
нальному
образованию
в рамках
государст-
венного
заказа
Перечисление
целевых текущих
трансфертов областным
бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на покрытие
расходов, связанных с
увеличением
стоимости
обучения по
государственномузаказу в
медицинских
колледжах в
соответствии
с решением
Правительства
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер:
*opтa медициналық және фармацевтикалық бiлiмi бар, еңбек рыногында бәсекеге қабiлеттi мамандарды жоспарлы түрде даярлап шығару.
Ескерту: *) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен түсетiн трансферттердi игеру шеңберінде күтілетін нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
291-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне медицина кадрларын,
сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы менеджерлердi
қайта даярлауға және олардың бiлiктiлiгiн арттыруға
берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 040 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 149771 мың теңге (бiр жүз қырық тоғыз миллион жетi жүз жетпiс бiр мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 4 , 8 , 24, 27, 35, 43, 44-баптары ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 29-бабы , "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 18, 48, 51-баптары ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 39, 42-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң  "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы ; "2000-2005 жылдарда Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын одан әрi дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 мамырдағы N 790 қаулысы ; "Бiлiм беру қызметiн лицензиялау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 18 сәуiрдегi N 596 қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: запланированный выпуск конкурентоспособных на рынке труда специалистов со средним медицинским и фармацевтическим образованием.
Примечание:
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 291
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
040 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на повышение квалификации и переподготовку
медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения"
на 2005 год
1. Стоимость: 149771 тысяча тенге (сто сорок девять миллионов семьсот семьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статьи 4__ , 8__ , 24_ , 27_ , 35_ , 43_ , 44_  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статья 29  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; статьи 18_ , 48_ , 51_  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; статьи 39_ , 42_  Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N№3956 "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 790 "О Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан в 2000-2005 годах"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 596 "О утверждении Правил лицензирования образовательной деятельности".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: медицина кадрларының кәсiби бiлiмдерi мен дағдыларын тереңдету және денсаулық сақтау саласындағы менеджмент, ресурстарды басқару және саланы қаржыландыру мәселелерi бойынша кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру  және қайта даярлау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттерiне медициналық және фармацевтикалық бiлiм беру саласында Денсаулық сақтауды реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыруға республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
040
Облыс-
тық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджет-
терiне медици-
на кадрла-
рын, сондай-ақ ден-
саулық сақтау саласы-
ндағы менед-
жерлер-
дi қай-
та даяр-
лауға және олардың білік-
тілігiн артты-
руға берiле-
тiн ағымда-
ғы ны-
саналы транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешімiне сәйкес облыстық бюджет-
терге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы практика дәрігерлерiнiң кәсiби білімдерi мен дағдыларын тереңдетуге және денсаулық сақтау саласындағы менеджмент, ресурстарды басқару және саланы  қаржылан-
дыру мәселелерi  бойынша кадрлардың біліктілігiн арттыруға және қайта даярлауға мақсатты ағымдық трансферттер аудару
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
*облыстарда, Астана және Алматы қалаларында практикалық денсаулық сақтаудың қазiргi заманғы талаптарына сәйкес медицина кадрларының кәсiби деңгейiн, бiлiмдерiн, практикалық дағдыларын арттыру және денсаулық сақтау саласындағы менеджмент, ресурстарды басқару және саланы қаржыландыру мәселелерi бойынша бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау.
Ескерту: *) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен түсетін трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
292-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне жергiлiктi деңгейде
қан орталығын материалдық-техникалық
жарақтандыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 041 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Истопники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: углубление профессиональных знаний и навыков, повышение квалификации и переподготовка медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения, управления ресурсами и финансирования отрасли.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения в области медицинского и фармацевтического образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
040
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
повышение
квалификациии перепод-
готовку
медицинских
кадров, а
также
менеджеров
в области здраво-
охранения
Перечисление
целевых текущих
трансфертов областным
бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы на повышение
квалификации и
переподготовку
медицинских
кадров и
менеджеров в
области
здравоохранения,управления
ресурсами и
финансирования
отрасли в
соответствии
с решением
Правительства
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: * повышение профессионального уровня, знаний, практических навыков, повышение квалификации и переподготовка медицинских кадров и менеджеров в области здравоохранения, управления ресурсами и финансирования отрасли в областях, городах Астаны и Алматы в соответствии с современными требованиями практического здравоохранения.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 292
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
041 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на материально-техническое
оснащение центров крови на местном уровне"
на 2005 год

1. Құны: 200000 мың теңге (екi жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегі одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: жергілiктi деңгейдегi медициналық ұйымдарды қанмен, оның компоненттерiмен және препараттармен қамтамасыз етудi арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: облыстық, Астана және  Алматы қалаларының жергiлiктi деңгейдегі қан орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға мақсатты ағымдық трансферттер аудару.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
041
Облыс-
тық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджет-
терiне жергi-
лiктi деңгей-
де қан орталы-
ғын ма-
териал-
дық-
техни-
калық жарақ-
танды-
руға берiле-
тін ағым-
дағы нысана-
лы транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы Үкiметінің шешіміне сәйкес облыстық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне облыстық, Астана және Алматы қала-
ларының кан орталықта-
рын материалдық-
техникалық жарақтан-
дыруға мақсатты ағымдық трансферттердi аудару
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
*жергiлiктi деңгейдегi қан орталықтарының материалдық-техникалық базаларын нығайту.
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
293-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі
2005 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 200000 тысяч тенге (двести миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ  Президента Республики Казахстан от
4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438
"О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение обеспеченности медицинских организаций на местном уровне кровью, ее компонентами и препаратами.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
041
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
материально-техническое
оснащение
центров
крови на местном
уровне
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным
бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы на материально-
техническое
оснащение
областных,
городов Астаны
и Алматы
центров крови,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: * укрепление материально- технической базы центров крови на местном уровне.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 293
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2005 год

1. Құны: 18789 мың теңге (он сегiз миллион жетi жүз сексен тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет кодексi ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 16, 21-баптары , "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 18, 47-баптары , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы , "Есiрткi құралдары, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және олардың заңсыз айналымы мен оларды терiс пайдалануға қарсы iс-әрекет  шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi N 279 Заңының 16-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2001-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес стратегиясы туралы" 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: наркологиялық бұзылулары бар халықтың сырқаттануын төмендету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: наркологиялық бұзылулары бар халықтың сырқаттануын төмендету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар  жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Наша-
қорлық-
қа және
есiрткi бизне-
сiне қарсы күрес
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнің бұйрығымен
бекiтiлетiн Тiзбеге сәйкес Фармация комите-
тiнің 14 облыстық, Астана және Алматы аумақтық органдары үшiн есептеуiш техникаларды алу.
Есiрткіге тәуелдi
адамдардың арасында 2000-2005 жылдары емдеу-алдын алу және оңалту жұмыстарын
жетiлдiруге бағыттал-
ған ғылыми зерттеулер-
дi орындау жөнiндегі және жобаның мемлекет-
тiк сараптамасы мен бағдарламаның нәтижеле-
рiн орындау жөнiндегi қызметтерге ақы төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан Республи-
касының Денсаулық
сақтау
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: денсаулық сақтау ұйымдары мен дәрiхана ұйымдарындағы есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымын бақылауды күшейту, нашақорлықпен ауыратын науқастарды уақытша оңалтудың ұзақтығы мен сапасын арттыру.

1. Стоимость: 18789 тысяч тенге (восемнадцать миллионов семьсот восемьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548; статьи 16_ , 21_  Закона Республики Казахстан от
19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статьи 18_ , 47_  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394 "О Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; статьи 16  Закона Республики Казахстан от 10 июля 1998 года N 279 "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими"; Указ  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: снижение заболеваемости населения наркологическими расстройствами.
5. Задачи бюджетной программы: снижение заболеваемости населения наркологическими расстройствами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограм-мы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркоманией
и нарко-
бизнесом
Приобретение
вычислительной
техники для 14 областных и
городов Астаны
и Алматы
территориальных
органов
Комитета фармации в
соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан.
Оплата услуг по
выполнению
научных
исследований,
направленных
на совершенст-
вование лечебно-
профилактическойи реабилитационной работы среди
наркозависимых лиц на 2005 год
и проведению
государственной
научно-
технической
экспертизы.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
РеспубликиКазахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: усиление контроля за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в организациях здравоохранения и аптечных организациях, повышение длительности и качества ремиссии больных наркоманией.