2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291-қосымшаларға  сәйкес Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң 2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
240-ҚОСЫМША
Ескерту. 240-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.05.29. N  438 , 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052   қаулыларымен.
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Бiлiм және ғылым саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1417120 мың теңге (бір миллиард төрт жүз он жеті миллион бір жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  8 ,   12,   21,   27,   30,   35-баптары ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi Заңының  3 ,   21-24-баптары ; Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы  Заңы ; "Бiлiм беру ұйымдарын мемлекеттiк аттестаттау туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 3 қыркүйектегi N 1305  қаулысы ; "Бiлiм беру ұйымдарын мемлекеттiк аккредитациялаудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 19 шілдедегi N 976  қаулысы ; "Мемлекеттiк емес ғылыми ұйымдарды аккредитациялаудың жүргізу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 30 сәуiрдегi N 421  қаулысы ; "Ғылыми ұйымдарды аттестаттау туралы ережелердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2003 жылғы 19 мамырдағы N 460  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлiгiнің мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1111  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөніндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шараларының жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы ; "Жоғары оқу орнының үздiк оқытушысы" мемлекеттiк грантын тағайындау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2005 жылғы 24 тамыздағы N 812  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Министерство образования и науки Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Министерства образования и науки Республики Казахстан согласно приложениям  240,   241,    242,   243,   244,   245,   246,   247,   248,   249,   250,   251,   252,   253,   254,   255,   256,   257,   258,   259,   259-1 260,   261,   262,   263,   264,   265,   266,   267,   268,   269,   270,   271,   272,   273,   274,    275,   276,   277,   278,   279,   280,   281,   282,   282-1 283,   284,   285,   286,   287,   288,   289,   289-1 289-2 290,    291;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 240
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области образования и науки"
на 2007 год
1. Стоимость:  1417120 тысяч тенге (один миллиард четыреста семнадцать миллионов сто двадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Статьи 8 12,   21,   27,   30,   35 Закона  Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  статьи 3 21- 24 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон  Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 1999 года N 1305 "Об утверждении Положения о государственной аттестации организации образования";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2001 года N 976 "Об утверждении Правил государственной аккредитации организаций образования";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 421 "Об утверждении Правил проведения аккредитации негосударственных научных организации";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2003 года N 460 "Об утверждении Положения об аттестации научных организаций";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1111 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2005 года N 872 "Об утверждении Правил присуждения государственного гранта "Лучший преподаватель вуза".
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Бiлiм және ғылым саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Бiлiм беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарының сақталуын қамтамасыз ету; білім беру саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясатты iске асыру; білім беру саласында салааралық үйлестiрудi жүзеге асыру; білім беру сапасын басқаруды жүзеге асыру; білім беру мен ғылым саласында нысаналы және халықаралық бағдарламаларды әзiрлеу және іске асыру; білім беру ұйымдарында мемлекеттiк аттестаттау өткізу, жоғары оқу орындарын және колледждердi аккредиттеу; ғылыми ұйымдарды аттестаттау және аккредиттеу; мемлекеттік аттестаттау рәсімiн өткізу үшін аттестаттау комиссиясының қызметіне ақы төлеу.
Лицензиялау, аттестаттау, аккредиттеу, мемлекеттiк лицензиялар мен қосымшалардың бланктерiн жасап шығару қызметiн сатып алу бойынша іс жүргізудi қамтамасыз ету.
Спорттық-сауықтандыру шараларын өткізу.
Мемлекеттік үлгідегi құжаттар мен медальдарды әзiрлеу және беру бойынша қызметтердi сатып алу.
Мұғалімдер, тәрбиешілер және білім беру ұйымдары арасында республикалық олимпиадалар мен конкурстар ұйымдастыру және өткiзу. Балалардың
құқықтарын қорғау
саласында
социологиялық
зерттеулер жүргізу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
2-1
002
Аумақтық
орган-
дардың
аппараты
БҰҰ-ның бала құқықтары
туралы конвенциясын,
өңірлердің әлеуметтік-
экономикалық жағдайын
ескере отырып,
балалардың конститу-
циялық құқықтарын,
заңды мүдделерін іске
асыруға жәрдемдесу;
ауыр жағдайда қалған
балалардың тұрмыс
сапасын жақсарту үшін
жағдай жасауға
жәрдемдесу;
балалардың құқықтары
мен заңды мүдделерін
қорғау жөнінде өңірлік
бағдарламаларды
әзірлеу және іске
асыру.
жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігінің
Балалар-
дың құқық-
тарын
қорғау
комитеті,
облыстық
балалар-
дың
құқық-
тарын
қорғау
басқар-
малары
3
007
Мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру
Мемлекеттік қызметшілердің  бiлiктілігін арттыру үшін мынадай тақырыптар бойынша қызметтерді сатып алу:
1) нормативтік құқықтық актiлерді әзiрлеудің өзектi мәселелерi;
2) мемлекеттік тілде құжаттарды рәсiмдеудің ерекшеліктері;
3) құжат айналымы мен іс жүргiзудің тиiмдiлiгін арттыру шаралары;
4) бюджеттiк саясат және бюджеттік процесс;
5) Қазақстан Республикасында мемлекеттік қызмет, жетілдiрудің  проблемалары мен жолдары.
Мемлекеттік және ағылшын тiлдерiне оқыту.
2-4 тоқсандары
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
4

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
образования
и науки
2
001
Аппарат
центрального
органа
Обеспечение
соблюдения
конституционных
прав и свобод
граждан в области
образования;
реализация единой
государственной
политики в
области
образования;
осуществление
межотраслевой
координации в
области
образования;
осуществления
управления
качеством
образования;
разработка и
реализация
целевых и
международных
программ в области
образовании и
науки; проведение
государственной
аттестации в
организациях
образования,
аккредитация
высших учебных
заведений и
колледжей;
аттестация и
аккредитация в
научных
организациях;
оплата услуг
аттестационных
комиссий для
проведения
процедуры
государственной
аттестации.
Проведение
спортивно-оздоро-
вительных
мероприятий.
Приобретение
услуг по
изготовлению и
выдаче документов
государственного
образца и медалей.
Организация и
проведение
республиканских
олимпиад и
конкурсов
профессионального
мастерства среди
учителей,
воспитателей и
организаций
образования.
Проведение
социологических
исследований в
области охраны
прав детей.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
2-1
002
Аппарат
террито-
риальных
органов
Содействие в
реализации
Конвенции ООН
о правах ребенка,
конституционных
прав, законных
интересов детей с
учетом социально-
экономического
положения
регионов;
оказание содейст-
вия в создании
условий для
улучшения качества
жизни детей,
оказавшихся в
сложных ситуациях;
разработка и
реализация
региональных
программ по
защите прав и
законных интересов
детей.
в
течение
года
Комитет по
охране прав
детей
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан,
областные
управления
по защите
прав детей
3
007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Приобретение
услуг по повыше-
нию квалификации
государственных
служащих по темам:
1) актуальные
вопросы
разработки
нормативно-
правовых актов;
2) особенности
оформления
документов на
государственном
языке;
3) меры повышения
эффективности
документооборота
и делопроизвод-
ства;
4) бюджетная
политика и
бюджетный процесс;
5) государствен-
ная служба в
Республике
Казахстан,
проблемы и пути
совершенствования.
Обучение
государственному
и английскому
языкам.
2-4
квар-
тал
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
4

009
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Мемлекеттiк органға жүктелген функцияларды тиiмдi және сапалы орындау мақсатында материалды-техникалық құралдармен жарақтандыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
5
017
Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және мемлекеттiк органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Технологиялық қамтамасыз ету, техникалық қызмет көрсету, ақпараттық жүйелердi және бағдарламалық қамтамасыз етудi алып жүру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
6

009
Материально-техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Обеспечение
материально-
техническим
оборудованием
государственного
органа в целях
качественного и
эффективного
исполнения
возложенных на
него функций.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
5
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Технологическое
обеспечение,
техническое
обслуживание,
сопровождение
программного
обеспечения и
информационных
систем
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
6

100
Ғылыми кадрларды аттестациялау
Бiрыңғай талаптарға сәйкес ғылыми және ғылыми-педагогикалық қызметкерлерге ғылыми дәрежелер тағайындау және ғылыми атақтар бepу жөнiндегі аттестаттау iстерiн ұйымдастыру және қарау. Мемлекет атынан дипломдар мен   аттестаттарды рәсімдеудi және тапсыруды жүзеге асыру.
Экспорттық комиссиялар мүшелерiнің іссапар шығыстарын төлеу. 1920 данада аттестаттау ісiн қарау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Білім және ғылым саласындағы қадағалау  және аттесттатау комитеті
7
102
"Жоғары оқу орнының үздiк оқытушысы" грантын табыс ету
200 "Жоғары оқу орнының үздiк оқытушысы" мемлекеттік грантын тағайындау және беру.
1-тоқсаны
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: білім беру саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясаттың қалыптасуын қамтамасыз ету; 30 адамның кәсiби деңгейiн арттыру, 90 адамды мемлекеттiк тiлге оқыту, 40 адамды ағылшын тiлiне оқыту.
Түпкi нәтиже:
халықаралық стандарттарды енгiзудi есепке ала отырып бiлiм жүйесiн жетілдiру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
бiр мемлекеттiк қызметшiнің бiлiктiлiгiн арттыруға кететiн орташа шығындар - 5,03 мың теңге,
бiр мемлекеттiк қызметшiге мемлекеттiк тiлдi үйретуге кететiн орташа шығындар - 30,61 мың теңге,
бiр мемлекеттiк қызметшiге ағылшын тiлiн үйретуге кететiн орташа шығындар - 19,2 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға және бекiтiлген қаржыландыру жоспарларына сәйкес министрлiк аппаратын ұстауға бөлiнген бюджеттiк қаражатты игеру.
Сапасы: жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын ұйымдардың мәртебесiн көтеру.
Қазiргi экономикалық талаптарға сәйкес мемлекеттiк қызметкерлердің кәсiби деңгейiн кәсiби мемлекеттiк қызмет талаптарына сай келетiндей арттыру.
Мемлекеттік тiлдi үйрету курсынан өткен мемлекеттiк қызметшiлердің 45 пайыз iс қағаздарын мемлекеттiк тiлде жүргiзетiн болады, 2 пайыз - ағылшын тiлiндегi құжаттармен жұмыс iстейдi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
241-ҚОСЫМША
Ескерту. 241-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 9211576 мың теңге (тоғыз миллиард екі жүз он бір миллион бес жүз жетпіс алты мың теңге).

100
Аттестация научных кадров
Организация и
рассмотрение
аттестационных
дел по присужде-
нию научным и
научно-педагоги-
ческим работникам
ученых степеней
и присвоение
ученых званий в
соответствии с
едиными требова-
ниями к ним.
Осуществление
оформления и
выдачи дипломов
и аттестатов от
имени государства.
Рассмотрение
аттестационных
дел в количестве
- 1920 штук.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Комитет по
надзору и
аттестации в
сфере обра-
зования и
науки
7
102
Присуждение
гранта
"Лучший
преподава-
тель вуза"
Присуждение и
предоставление
200 государст-
венных грантов
"Лучший препода-
ватель вуза"
1
квар-
тал
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: обеспечение реализации единой государственной политики в области образования; повышение профессионального уровня 30 человек, обучение государственному языку 90 человек, обучение английскому языку 40 человек.
Конечный результат:
совершенствование системы образования с учетом внедрения международных стандартов.
Финансово-экономический результат:
средние расходы на повышение квалификации одного государственного служащего - 5,03 тыс. тенге,
средние расходы на обучение государственному языку одного государственного служащего - 30,61 тыс. тенге,
средние расходы на обучение английскому языку одного государственного служащего - 19,2 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами и утвержденными планами финансирования.
Качество: повышение статуса организаций, реализующих образовательные программы высшего профессионального и послевузовского профессионального образования.
Повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии современными экономическими условиями.
45 процентов государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство на государственном языке после прохождения обучения государственному языку, 2 процента будут работать с документами на английском языке.
ПРИЛОЖЕНИЕ 241
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Фундаментальные и прикладные научные исследования"
на 2007 год
1. Стоимость:  9211576 тысяч тенге (девять миллиардов двести одиннадцать миллионов пятьсот семьдесят шесть тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының  26-бабы ; "Қазақстан Республикасында ғылымды мемлекеттiк басқару жүйесiн жетiлдiрудің шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2895  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының Президентiнің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513  Жарлығы  "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғарыш қызметiн дамыту туралы"; "Республикалық бюджет есебiнен орындалатын қолданбалы ғылыми зерттеу бағдарламаларын құрудың және iске асырудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145  Қаулысы ; "Мемлекеттiк ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің қаулысы 2002 жылғы 27 желтоқсан  N 1385 ; "2006-2008 жылдарға арналған "Қазақстан Республикасында биотехнология жөнiндегi кластердi қалыптастыру үшін қазiргi заманғы технологияларды әзiрлеу" ғылыми-техникалық бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2006 жылғы 15 маусымдағы N 554  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнің Қазақстан халықтары Ассамблеясының XII сессиясында мемлекеттiк тіл саясатын одан әрi жетiлдiру бойынша Үкiметке берген тапсырмаларын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 28 қазандағы N 1025  қаулысы .

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 26  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 года N 2895 "О мерах по совершенствованию системы государственного управления наукой в Республике Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513 "О развитии космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";   постановление  Кабинета Министров от 14 сентября 1993 года N 875 "Об утверждении основных заданий и показателей республиканских целевых научно-технических программ";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года N 1385 "Об утверждении Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы";  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2006 года N 554 "Об утверждении Научно-технической программы "Разработка современных технологий для формирования кластера по биотехнологии в Республике Казахстан" на 2006-2008 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2006 года N 1025 "О мерах по реализации поручений Президента Республики Казахстан по дальнейшему совершенствованию государственной языковой политики, данных Правительству на XII сессии Ассамблеи народов Казахстана".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : экономиканың базалық салаларының қажеттiктерiн ғылыми-техникалық қамтамасыз ету, ғылымды көп қажет ететiн жаңа өндiрiстер ұйымдастыру үшін оңтайлы жағдайлар жасау, "зерттеу-әзiрлеу-кадрлар даярлау-өнеркәсiптiк игерудің бiрыңғай ғылыми-өндiрiстiк" тiзбекке көшуге септiгiн тигiзетiн ғылыми-техникалық және өзге салаларда инновациялық қызметтi дамыту.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  научно-техническое обеспечение потребностей базовых отраслей экономики, создание благоприятных условий для организации новых наукоемких производств, развития инновационной деятельности в научно-технической и других сферах, способствующих переходу к единому научно-производственному циклу "исследования - разработка - подготовка кадров - промышленное освоение".

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргiзу. Отандық технологиялардың бәсекелестiк қабiлетiн көтеру, өндiрiстің ғылымды көп қажет ететiн салаларын тұрақты дамыту үшін жағдай жасау; елдің экспортқа бағдарланған өнеркәсiп кешенiн құру мақсатымен ғылым мен отандық жаңа технологиялар жетiстiгiн iске асыру. Қажеттi жабдықтар мен аспаптар, реактивтер, қосалқы бөлшектер сатып алуда бiрiншi кезектегi қажеттiктi қанағаттандыру; ғылыми ұйымдарды осы заманғы жабдықпен, аспаптармен және есептеу техникасымен жарақтау; осы заманғы жоғары өнiмдi жабдықтарды және ақпараттық технологияларды пайдалану негiзiнде ғылыми зерттеулердің деңгейiн көтеру, деректердің электрондық каталогi мен проблемалық базаларын жасау.

5. Задачи бюджетной программы:  проведение фундаментальных и прикладных научных исследований. Повышение конкурентоспособности отечественных технологий, создание условий для устойчивого развития наукоемких сфер производства; реализация достижений науки и новых отечественных технологий с целью формирования экспорто-ориентированного промышленного комплекса страны. Удовлетворение первоочередных потребностей в приобретении необходимого оборудования и приборов, реактивов, запасных частей; оснащение научных организаций современным оборудованием, приборами и вычислительной техникой; повышение уровня научных исследований на основе использования современного высоко производительного оборудования и информационных технологий, создать электронные каталоги и проблемные базы данных.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер
2
100
Іргелі ғылыми зерттеулер
Орталықтардың және
институттардың 5
басымды ғылыми
бағыттарға сәйкес 6
бағдарлама бойынша
іргелі ғылыми
зерттеулер жүргізуі:
1) физика, математика, механика және информатиканың іргелі мәселелерi;
2) ғарыш кеңiстiгiн зерттеу және қолданудың ғылыми-әдiстемелiк негіздерiн дамыту, Қазақстан  Республикасының әлеуметтік- экономикалық және технологиялық дамуы мүддесiнде Жердi ғарыштан зерттеу;
3) әр түрлi функционалды бағыттардағы ғылыми негіздер мен жаңа перспективалы материалдарды жасау технологияларын әзірлеу;
4) минералдық және су ресурстарын, геологиялық-географиялық жүйелердi толтыру және игеру, табиғи және техногендік апаттардан келген шығындарды азайту мәселелерi бойынша ғылыми қамтамасыз ету;
5) денсаулық сақтау, ауыл шаруашылығында және қоршаған ортаны қорғау үшін ғылыми сыйымды технологияларды жасаудың биологиялық негіздерi;
6) Қазақстанның еркiн демократиялық қоғамға қозғалысының әлеуметтік-экономикалык, саяси және тарихи-мәдениеттік модельдерi мен механизмдерiн жүйелi негіздеу және әзiрлеу, қазiргі заманға жаһанданған процестерiнің контексiнде Қазақстанның жылдамдатылған модернизациялануының ғылыми-әдiстемелік стратегиясын дамыту.
Келесi ғылыми ұйымдардың ғимараттарына күрделi жөндеу жүргізуге арналған капиталды трансферттердi аудару: Космосты зерттеулер институты;
Астрофизикалық зерттеулер орталығы;
Тянь-Шандық астрономиялық обсерваториясы;
Ғылыми-техникалық ақпарат ұлттық орталығы;
Биотехнологиялар ұлттық орталығы және оның филиалдары.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрiнің бұйрығымен бекiтілген сатып алынатын жабдықтардың тізбесiне сәйкес iргелi ғылыми зерттеулер жүргізетін Биологиялық зерттеулер орталығымен ғылыми ұйымдардың жабдықтар сатып алуларына арналған капиталдық трансферттер аудару.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ғылым комитетi
3
101
Қолданбалы ғылыми зерттеулер
"2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы ғарыштық қызметiн дамыту" мемлекеттік бағдарламасын және мемлекеттік маңызы бар 5 ғылыми техникалық бағдарламаларды іске асыру:
1) 2006-2008 жылдарға арналған биотехнология жөнiндегі кластер қалыптастыру және дамыту үшін Қазақстан Республикасында қазiргі заманғы технологияларды әзiрлеу;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Фундамента-
льные и
прикладные
научные
исследования
2
100
Фундамента-
льные
научные
исследования
Проведение
фундаментальных
научных исследо-
ваний центрами и
институтами по 6
программам в
соответствии с 5
приоритетными
научными
направлениями:
1) фундаменталь-
ные вопросы
физики,
математики,
механики и
информатики;
2) развитие
научно-методологи-ческих основ
исследования и
использования
космического
пространства,
исследование
Земли из космоса
в интересах
технологического
и социально-
экономического
развития
Республики
Казахстан;
3) разработка
научных основ и
технологий
создания новых
перспективных
материалов
различного
функционального
назначения;
4) научное
обеспечение
проблем по
восполнению и
освоению
минеральных и
водных ресурсов,
геолого-географи-
ческих систем и
снижения ущерба
от природных и
техногенных
катастроф;
5) биологические
основы создания
наукоемких
технологий для
здравоохранения,
сельского
хозяйства и
охраны окружающей
среды;
6) системное
обоснование и
разработка
социально-
экономических,
политических и
историко-
культурных моделей
и механизмов
движения
Казахстана к
свободному
демократическому
обществу,
развитие
научно-методологи-
ческой стратегии
ускоренной
модернизации
Казахстана в
контексте
современных
глобальных
процессов.
Перечисление
капитальных
трансфертов на
проведение
капитального
ремонта зданий
следующих научных
организаций:
Институт
космических
исследований;
Центр астрофизи-
ческих исследо-
ваний;
Тянь-Шаньская
астрономическая
обсерватория;
Национальный
центр научно-
технической
информации;
Национальный центр
биотехнологии и
его филиалы.
Перечисление
капитальных
трансфертов на
приобретение
оборудования
Центру
биологических
исследований и
научным
организациям
осуществляющих
фундаментальные
научные
исследования,
согласно перечня
приобретаемого
оборудования
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Комитет
науки
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
3
101
Прикладные
научные
исследования
Реализация Госу-
дарственной прог-
раммы "Развитие
космической дея-
тельности в Рес-
публике Казахстан
на 2005-2007 годы"
и 5  научно-
технических
программ имеющих
государственное
значение:
1) "Разработка
современных
технологий для
формирования
кластера по
биотехнологии в
Республике
Казахстан" на
2006-2008 годы;

2) 2007-2009 жылдарға арналған Қазақстан Республикасын фармацевтикалық кластерiн дамыту үшін экспортқа бағдарланған бiрегей фитопрепараттарды әзiрлеу және өндiрiске енгізу;
3) 2006-2008 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының биологиялық және химиялық қауiпсіздігін ғылыми-техникалық қамтамасыз ету;
4) 2006-2008 жылдарға арналған құс тұмауы: зерттеу, күресу заттары мен әдiстерiн әзiрлеу;
5) 2007-2009 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында наноғылымды және нанотехнологияларын дамыту.
2006-2008 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының ғылым мен ғылыми-текникалық саланың ақпаратты инфраструктурасын дамыту жөнiндегі қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу.
Ғылым саласындағы ұлтаралық ынтымақтастық.
Биологиялық зерттеулер және биотехнология орталықтарының ғылыми қызметкерлерiн тағылымдамадан өткізу және оқыту.
Қазақстанның даму негізі ретiнде Ұлттық идея бағдарламасы шегінде қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу (ұлтаралық, конфессиялық, азаматтық және рухани келісiм саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер).
Түркияда, Өзбекстанда, Әзiрбайжанда, Түркiменстанда және басқа да елдерде латын әлiпбиiне көшу тәжiрибелерін зерделей отырып, ғылыми зерттеулер.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ғылым комитетi
4
102
Ғылыми-техникалық сараптама
Ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобаларға ғылыми-техникалық сараптама жүргiзу; Бағдарламалар мен жобалар жөнiндегі есептердің аралық және қорытынды сараптамасын өткізу.
Халықаралық сарапшылардың қатысуы мен министрлiгiнiң басымды ғылыми бағыттар, ғылыми-техникалық бағдарламалар және ғылыми әлеует бойынша сараптама жасау. ЖҒТК жанындағы халықаралық эксперттiк кеңестің ғылыми-техникалық сараптама жүргізуi.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ғылым комитетi
5
104
Жоғары оқу орындары ғылыми лабораторияларын  жабдықтау
Келесі ЖОУ ғылыми-зертханалық жабдықтар сатып алу үшін күрделi трансферттер аудару:
Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық университеті;
Қарағанды мемлекеттiк техникалық университетi;
Шәкәрiм атындағы Семей мемлекеттік университеті;
Д.Серікбаев атындағы
Шығыс Қазақстан
мемлекеттік техникалық
университеті;
Жәңгір хан атындағы
Батыс Қазақстан
аграрлық-техникалық
университеті;
М.Х. Дулати атындағы
Тараз мемлекеттік
университеті;
Атырау мұнай және газ институты;
M. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттiк университеті;
әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті;
Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетi.
1-тоқсаны
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.19.  N 1099  қаулыларымен.

2) "Разработка и
организация
производства
оригинальных
экспорто-ориенти-
рованных
фитопрепаратов
для развития
фармацевтического
кластера в
Республике
Казахстан на
2007-2009 годы";
3) "Научно-
техническое
обеспечение
биологической и
химической
безопасности
Республики
Казахстан на
2006-2008 годы";
4) "Грипп птиц:
изучение,
разработка
средств и методов
борьбы на
2006-2008 годы";
5) "Развитие
нанонауки и
нанотехнологий в
Республике
Казахстан на
2007-2009 годы".
Проведение
прикладных
научных
исследований по
развитию
информационной
инфраструктуры
науки и научно-
технической сферы
Республики
Казахстан на
2006-2008 годы.
Международное
сотрудничество в
области науки.
Стажировка и
обучение научных
сотрудников
центров
биологических
исследований и
биотехнологии.
Проведение
прикладных
научных
исследований в
рамках программы
Национальной идеи
- как основа
развития
Казахстана
(прикладные
научные
исследования в
сфере межэтничес-
кого, межконфесси-
онального,
гражданского и
духовного
согласия).
Проведение
научных
исследований с
изучением опыта
перехода на
латинский алфавит
в Турции,
Узбекистане,
Азербайджане,
Туркменистане и
других странах.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Комитет
науки
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
4
102
Научно-
техническая
экспертиза
Проведение
научно-техничес-
кой экспертизы
научно-техничес-
ких программ и
проектов.
Проведение экс-
пертизы промежу-
точных и заключи-
тельных отчетов
по программам и
проектам.
Проведение экспертизы по приоритетным научным направ-
лениям, научно-
технических
программ и
научного потенциала с участием международных экспертов.
Проведение
научно-
технической экспертизы Международным экспертным советом при ВНТК.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан Комитет
науки Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
5
104
Оснащение научных лабораторий высших учебных заведений
Перечисление
капитальных
трансфертов на
приобретение
научно-лаборатор-
ного оборудования
следующих ВУЗов:
Казахский
национальный
технический
университет им.
К. Сатпаева;
Карагандинский
государственный
технический
университет;
Семипалатинский
государственный
университет им
Шакарима;
Западно-
Казахстанский
аграрно-
технический
университет имени
Жангир хана;
Таразский
государственный
университет имени
М.Х. Дулати;
Атырауский
институт нефти и
газа;
Южно-Казахстанский
государственный
университет им.
М. Ауэзова;
Восточно-
Казахстанский
государственный
технический
университет имени
Д. Серикбаева;
Казахский
национальный
университет
им. аль-Фараби;
Евразийский
национальный
университет
им. Л.Н.Гумилева.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 19 ноября 2007 г. N  1099 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: конкурс нәтижесiне сәйкес басым бағыттар бойынша Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым Министрінiң бұйрығымен бекiтілген тақырыптар бойынша, iргелi және қолданбалы ғылыми бағдарламалар бойынша жобалар жүргiзу. 12 ғылыми ұйымдарға, соның iшiнде жоғары оқу орындарындағы 10 ғылыми лабораторияларға жекелеген құралдары және жабдықтарды сатып алу және 5 ғылыми ұйымдарға ғимараттарын күрделi жөндеу. Жабдықтар сатып алу ғылыми ұйымдардың ағымдағы мiндеттердi сапалы әрi мезгiлiнде орындауына мүмкiндiк бередi және олардың өңдейтін ақпаратының шапшаңдығын арттырады. Ғылыми ұйымдардың ғимараттарын күрделi жөндеуден өткiзу ғылыми қызметкерлердің жұмыс жағдайын жақсартуға мүмкiндiк бередi;
ғылыми ұйымдардың ғылыми жабдықтармен жабдықталуының 58 %;
ғылыми ұйымдарда күрделi жөндеу жүргiзудің жалпы қажеттілiгiнен 32%.
Түпкi нәтиже: табиғи және әлеуметтiк жүйелер туралы принципиалды жаңа бiлiмдер алу, жүйелi экономиканың қайта ұйымдастыру ғылыми негiздерiн әзiрлеу, қоғамның, мәдениеттің, ғылымның тұрақты дамуы; Қазақстандық ғылым ұстанымының ТМД қатысушы елдердiң жалпы ғылыми-технологиялық кеңiстiгi шеңберінде және ғылыми еңбектің әлемдiк бөлігiнде нығайту; экспорттық және импорты ауыстырушы өнiмдердi көбейту және ғылыми өндiрiстердi дамытуға ықпал ететiн тез сатылып алынатын әзiрлемелердi құру және енгізу; синтетикалық және табиғи медициналық дәрі-дәрмектердi шығару; өнiмi мол түрдегi ауыл шаруашылық дәнді дақылдарды жылдам жасау әдiстерiн әзiрлеу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- бiр ұйымға жабдықтар сатып алуға арналған орташа шығыстар - 222 900 000,0 теңге;
- бiр ұйымның күрделi жөндеуiне арналған орташа шығыстар - 81417600 теңге;
- жоғары оқу орындарындағы бiр ғылыми лабораторияға сатып алынатын жабдықтарға кететiн орташа шығыстар - 200 000 000,0 теңге.
Уақтылығы: шарт бойынша жұмысты жүргiзу кестесiне сәйкес.
Сапасы: ғылыми мақалалар, авторлық куәлiктер, патенттер, технологиялық регламенттер, тәжiрибе үлгiлерi, технологиялық процестер.
Елiмiздің әлеуметтiк-экономикалық дамуы сұраныстарына сәйкес ғылыми зерттеулер жүргiзу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
242-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Ғылыми-мәдени құндылықтарды сақтау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: проведение по приоритетным направлениям согласно результатам конкурса проектов по фундаментальным и прикладным научным программам, по темам, утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан. Приобретение приборов и оборудования 12 научным организациям, в том числе 10 научным лабораториям при ВУЗах и проведение капитального ремонта зданий 5 научных организаций. Приобретение оборудования позволит повысить качество и своевременность выполнения текущих задач научных организаций и увеличит скорость обрабатываемой ими информации. Проведение капитального ремонта зданий научных организаций позволит улучшить условия работы научных сотрудников.
58 % от потребности оснащенность научных организаций научным оборудованием;
32 % от общей потребности в проведении капитального ремонта в научных организациях.
Конечный результат: получение принципиально новых знаний о природных и социальных системах, разработка научных основ системных преобразований экономики, устойчивого развития общества, культуры, науки; укрепление позиции казахстанской науки в рамках общего научно-технологического пространства государств-участников СНГ и в мировом разделении научного труда; создание и внедрение быстроокупаемых разработок, способствующих увеличению экспортной и импортозамещающей продукции и развитию наукоемких производств; производство уникальных медицинских препаратов синтетического и природного происхождения; разработка методов ускоренного создания высокопродуктивных пород сельскохозяйственных культур.
Финансово-экономический результат:
- средний расход на приобретение оборудования для одной организации - 222 900 000,0 тенге;
- средние расходы на капитальный ремонт одной организации - 81417600 тенге;
- средний расход на приобретение оборудования для одной научной лаборатории при ВУЗах - 200 000 000,0 тенге.
Своевременность: согласно графика проведения работ по договорам;
Качество: научные статьи, авторские свидетельства, патенты, технологические регламенты, опытные образцы, технологические процессы.
Проведение научных исследований в соответствии с потребностями социально-экономического развития страны.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 242
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Хранение научно-исторических ценностей"
на 2007 год

1. Құны : 6 763 мың теңге (алты миллион жеті жүз алпыс үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының  31-бабы ; "Академик Қ.И.Сәтпаевты мәңгi есте қалдыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1998 жылғы 14 сәуiрдегi N 332  қаулысы .

1. Стоимость:  6 763 тысячи тенге (шесть миллионов семьсот шестьдесят три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 31  Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 1998 года N 332 "Об увековечении памяти академика К.И. Сатпаева".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : академик Қ.И.Сәтпаевтың мұраларын сақтау, мұражай қорлары мен мұрағаттарда жатқан көрнектi ғалым, Қазақстан ғылым Академиясының тұңғыш Президентi Қ.И.Сәтпаевтың өмiрi мен қызметi туралы iлiм-бiлiмдi бiлiмдiк-тәрбиелiкпен және мақсаткерлiкпен таратуды жүзеге асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының азаматтарының жеке, интеллектуалдық, рухани қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға жағдай жасау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  сохранение наследия академика К.И. Сатпаева, осуществление образовательно-воспитательного и целенаправленного распространения знаний о жизни и деятельности видного ученого, первого Президента Академии наук Казахстана К.И. Сатпаева, находящихся в фондах и экспозиции мемориального музея академика К.И. Сатпаева
5. Задачи бюджетной программы:  Создание условий для удовлетворения индивидуальных, интеллектуальных, духовных потребностей граждан Республики Казахстан.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Ғылыми-мәдени құндылықтарды сақтау
Академик Қ.И.Сәтпаевтың  мемориалдық      мұражайында академик Қ.Сәтпаевтың өмiрi мен қызметiне байланысты материалдар мен құжаттарды сақтауды, есепке алуды, зерделеудi, жария ету және пайдалануды қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті, "Академик Қ.И.Сәтпаевтың мемориалдық мұражайы" мемлекеттік мекеме
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
- мұражайға келген азаматтардың орташа жылдық саны кем дегенде 5250 адам.
Түпкi нәтиже: жұртшылықты Қазақстан Республикасындағы ғылым мен техниканың дамуының тарихи көрiнiстерiмен таныстыру Өскелең ұрпақтың ғылым Академиясының тұңғыш Президентi Қ.И.Сәтпаевтың қызметiне және тұтас алғанда Қазақстан ғылымына деген танымдық қызығушылығын дамыту; ғылым Академиясының тұңғыш Президентi Қ.И.Сәтпаевтың өмiрiн, ғылыми және қоғамдық қызметiн насихаттау арқылы өз өмiрiн Қазақстанның ғылымы мен техникасын дамытуға арнағысы келетiн жастардың санын көбейту, олардың Отанға деген патриоттығы мен сүйiспеншілігiн тәрбиелеу, өскелең ұрпақтың дүниетанымын кеңейту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- бiр мұражай экспонатын сақтауды қамтамасыз етуге арналған орташа шығыс - 9393 теңге.
Уақтылығы: Көзделген кесте бойынша жоспарланған iс-шаралар өткізу.
Сапасы: республика халқының мәдени деңгейiн көтеру және мұражай коллекциясы базасында Ғылым академиясының бiрiншi Президентi Қ.Сәтпаевтың қызметiмен жұртшылықты таныстыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
243-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Ғылыми объектiлердi салу және реконструкциялау"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 500000 мың теңге (бec жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегi  Заңы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Хранение
научно-
исторических
ценностей
Обеспечение
сохранности,
учета, изучение,
популяризация и
использование
материалов и
документов,
связанных с жиз-
нью и деятельнос-
тью академика
К. Сатпаева в Ме-
мориальном музее
имени академика
К. Сатпаева.
В
тече-
ние
года
Комитет науки Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
государствен-ное учреждение
"Мемориальный
музей
академика
К.И. Сатпаева"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- среднегодовое количество граждан, посетивших музей не менее 5250 человек
Конечный результат: ознакомление общественности с историческим достоянием развития науки и техники в Республике Казахстан. Развитие познавательного интереса у подрастающего поколения к деятельности первого Президента Академии наук К.И. Сатпаева и к науке Казахстана в целом; через пропаганду жизни, научной и общественной деятельности первого Президента Академии наук К.И. Сатпаева, увеличить число молодежи, желающей посвятить себя развитию науки и техники в Казахстане, воспитанию у них патриотизма и любви к Родине, расширение кругозора подрастающего поколения
Финансово-экономический результат:
- средние расходы на обеспечение сохранности одного музейного экспоната - 9393 тенге
Своевременность: проведение запланированных мероприятий по предусмотренному графику.
Качество: повышение культурного уровня населения республики и ознакомление общественности с деятельностью первого Президента Академии наук К. Сатпаева на базе музейной коллекции.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 243
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Строительство и реконструкция научных объектов"
на 2007 год
1. Стоимость:  500000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының ғылыми мүмкiндiктерiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : ғылыми объектiлердi салу және қайта жаңғырту жолымен қайталанбас ғылыми-техникалық объектiлердi сақтау және мемлекеттiк ғылыми инфрақұрылымын дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Ғылыми объектiлердi салу және реконструкциялау
Белгiленген тәртiппен бекітілген (жұмыс жобасы бойынша 27.07.2006 жылы N 7-89-1/06 мемлекеттік сараптама қорытындысы) жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес "Орталық ғылыми кiтапхана" Республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорынының ғимараттар кешенiн қайта жаңғыртуға арналған инвестициялық жобаны іске асыру.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: объектілердi қайта жаңғырту бойынша жұмыстар көлемiн атқару.
Түпкi нәтиже: Қазақстан Республикасының ғылыми мүмкiндіктерiн жоғарылату және отандық, шетелдiк кiтапханалық қорға қызмет көрсету және сақтау жағдайын жақсарту үшiн объектiлердi пайдалануға беру.
Уақтылығы: бекiтiлген келiсiмдерге сәйкес жұмыс өндiру графигi бойынша жұмыстар көлемiн атқару.
Сапасы: Қазақстан Республикасы территориясында iске асырылатын құрылыс нормалары және ережелерiне байланысты.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
244-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 408 838 мың теңге (төрт жүз сегіз миллион сегіз жүз отыз сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының  19,   24,   31-баптары ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының  4 ,    5 ,26-баптары

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  развитие научного потенциала Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  развитие государственной научной инфраструктуры и сохранение уникальных научно-технических объектов путем строительства и реконструкции научных объектов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Строительст-
во и рекон-
струкция
научных
объектов
Реализация инвес-
тиционного проек-
та по реконструк-
ции комплекса
зданий Республиканского государственного казенного предприятия
"Центральная
научная библио-
тека" в городе
Алматы в соответ-
ствии  с утверж-
денной в установ-
ленном порядке
проектно-сметной
документацией
(заключение государственной
экспертизы на
рабочий проект
7-89-1/06 от
27.07.2006 года).
Январь-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выполнение объема работ по реконструкции объекта.
Конечный результат: ввод объектов в эксплуатацию для улучшения условий хранения и обслуживания библиотечного фонда отечественной и зарубежной научной литературы и повышение научного потенциала Республики Казахстан.
Своевременность: выполнение объема работ согласно графика производства работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам, действующим на территории Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 244
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Обеспечение доступности научной, научно-технической
и научно-педагогической информации"
на 2007 год
1. Стоимость:  408 838 тысяч тенге (четыреста восемь миллионов восемьсот тридцать восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи  19,   24,   31  Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре";  статьи 4 ,  5,   26 Закона  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан ғылыми қауымдастығының ақпараттық инфрақұрылымын дамыту; ақпараттық қызмет көрсетулердің жаңа деңгейiн ұсыну; практикалық қызметке ғылым мен техниканың жаңа жетiстiктерiн практикалық енгiзуге ықпал ету; ғалымдардың жетiстiктерiнің ақпараттық қызмет жүйесiн нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : республикадағы ғылыми қоғамдардың білім беру қажеттiлiктерiн және отандық ғылым жетiстiктерiн насихаттау үшiн ақпараттық кеңiстiкке қолжетiмділігін қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  развитие информационной инфраструктуры научного сообщества Казахстана; предоставление нового уровня информационного обслуживания и услуг; содействие практическому внедрению новых достижений науки и техники в практическую деятельность; усиление информационного поля деятельности выдающихся достижений ученых.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение доступа научной общественности республики к информационному пространству для удовлетворения образовательных потребностей и пропаганды достижений отечественной науки.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қол жетiмдiлiгін қамтамасыз ету
Ғылыми-техникалық, ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қол жетімдiліктi қамтамасыз ету. (Пайдаланушылардың ағымдағы ақпараттық сұраныстары мен Қазақстан экономикасының даму перспективаларын ескере отырып, кітап қорын толықтыруды ұйымдастыру және кітапхана әрі кiтап қорымен жұмыс істеу).
Күрделi жөндеу жүргізу үшін Республикалық ғылыми-техникалық кітапханасының трансферттер аударуы.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрiнің бұйрығымен бекiтілген тізбеге сәйкес негізгі құрал жабдықтарды сатып алуға күрделi трансферттерді Республикалық ғылыми-техникалық кітапханасына және Орталық ғылыми кiтапханасына аудару.
Республикалық ғылыми-педагогикалық кітапханасына  активтер (бағалық ұсыныстар мен жазылу басылымдарын) сатып алу.
Ғылым мен техниканың жетістiктерiн насихаттау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ғылым комитеті
"Республикалық ғылыми-педагогикалық кiтапхана" мемлекеттiк мекеме
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
- кiтапхана қызметiн пайдаланған азаматтардың орташа жылдық саны кем дегенде 184 164 адам;
- кiтапхана қорының жаңа өзектi басылымдармен және әдебиеттермен толығуы кем дегенде 152 280 дана;
- Ғалымдар үйiмен 120 iс-шара өткізу;
Республикалық ғылыми-техникалық кiтапханалардың Солтүстiк Қазақстан және Атырау облыстарындағы филиалдарына күрделi жөндеу жұмыстарын жүргiзу.
Түпкi нәтиже:
- оқырмандар сұраныстарын, ғылыми-зерттеу ұйымдарының, ғалымдар мен мамандардың өздерiн қызықтыратын ғылым салаларының әлемдiк ғылыми жетiстiктерi туралы көкейкестi әрi жедел ақпаратқа деген сұраныстарын қанағаттандыру;
- Электрондық кітапхананың үлгiсi мен қорын құру және толықтыру;
- жиынды ақпараттық ресурстарды толықтыру, сондай-ақ кiтапханалық қызмет көрсетудi жетiлдiру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- насихаттау жөнiндегi бiр iс-шараны өткізу құны - 41,1 мың теңге;
- бiр оқырман шығындарының құны - 2 220,0 теңге.
Сапасы: ғалымдардың, оқытушылардың, оқитындардың рухани, зияткерлiк білімге деген қажеттiлiктерiн жоғарылату.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
245-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Мемлекеттiк сыйлықтар және стипендиялар"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Обеспечение
доступности
научной,
научно-тех-
нической и
научно-педа-
гогической
информации
Обеспечение доступ-
ности научно-техни-
ческой, научно-педа-
гогической информа-
ции.
Организация комплек-
тования и работы с
библиотечными и
книжными   фондами,
справочно-поисковыми аппаратами, с учетом
текущих информацион-
ных потребностей
пользователей и
перспектив развития
экономики
Казахстана.
Перечисление Респуб-
ликанской научно-
технической библио-
теке трансфертов на проведение
капитального
ремонта.
Перечисление Республиканской научно-технической библиотеке и Центральной научной библиотеке капитальных трансфертов на приобретение основных средств в соответствии с перечнем утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
Приобретение Респуб-
ликанской научно-
педагогической
библиотеке активов
(подписные издания
по ценовым
предложениям).
Пропаганда достиже-
ний науки и техники.
В
тече-
ние
года
Комитет
науки
Министерства
образования и
науки
Республики
Казахстан
государс-
твенное
учреждение
"Республикан-
ская научно
педагоги-
ческая
библиотека"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- среднегодовое количество граждан, воспользовавшихся услугами библиотек не менее 184 164 человек
- пополнение библиотечного фонда новыми актуальными изданиями и литературой не менее 152 280 экземпляров;
- проведение 120 мероприятий Домом ученых;
- проведение капитального ремонта Северо-Казахстанского и Атырауских филиалов Республиканской научно-технической библиотеки.
Конечный результат:
- удовлетворение потребностей читателей, запросов научно-исследовательских организаций, ученых и специалистов актуальной и оперативной информацией о новейших научных мировых достижениях в интересующих их областях науки.
- создание и пополнение электронных коллекций и фондов;
- пополнение совокупных информационных ресурсов, а также совершенствование библиотечного обслуживания;
Финансово-экономический результат:
- средняя стоимость одного мероприятия по пропаганде - 41,1 тыс. тенге;
- стоимость затрат на одного читателя - 2 220,0 тенге;
Качество: повышение духовных, интеллектуальных, образовательных потребностей обучающихся и ученых.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 245
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Государственные премии и стипендии"
на 2007 год

1. Құны : 86727 мың теңге (сексен алты миллион жетi жүз жиырма жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасында ғылымды мемлекеттік басқару жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2895 Жарлығын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1996 жылғы 11 наурыздағы N 290  қаулысы ; "Ғылым мен техниканы дамытуға елеулi үлес қосқан ғалымдар мен мамандарды және талапты жас ғалымдарды мемлекеттiк қолдау шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1996 жылғы 28 тамыздағы N 1063  қаулысы ; "Ғылым саласындағы сыйлықтар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2000 жылғы 10 мамырдағы N 685 қаулысы; "Қазақстан Республикасының ғылым, техника және бiлiм беру саласындағы Мемлекеттік сыйлықтар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1998 жылғы 25 мамырдағы N 477  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.

1. Стоимость:  86727 тысяч тенге (восемьдесят шесть миллионов семьсот двадцать семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1996 года N 290 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 года N 2895 "О мерах по совершенствованию системы государственного управления наукой в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 августа 1996 года N 1063 "О мерах государственной поддержки ученых и специалистов, внесших выдающийся вклад в развитие науки и техники, и талантливых молодых ученых";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 685 "О премиях в области науки";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 мая 1998 года N 477 "О Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники и образования".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : 1) әлеуеттi сақтау және ғылыми қызметтер саласына жастардың келуiн қамтамасыз ету;
2) жыл бойындағы неғұрлым маңызды ғылыми нәтижелерді анықтау және бағалау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : отандық ғылым мен техниканың дамуына үлкен үлес қосқан жас дарынды ғалымдарды әлеуметтiк қолдау; ғылыми-техникалық қызметтi материалдық ынталандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асы жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Мемлекеттiк сыйлықтар және стипендиялар
Мынадай конкурстар өткiзу:
- мемлекеттiк ғылыми стипендиялар үшін;
Қ.И.Сәтбаев атындағы сыйлық
Ш.Уәлиханов атындағы сыйлық
Д.Қонаев атындағы сыйлық
М.Әуезов атындағы сыйлық
Ы.Алтынсарин атындағы сыйлық
Күл-Тегiн атындағы сыйлық
Ғылым мен техника саласындағы мемлекеттiк сыйлықтар.
Қазақстан Республикасы Үкiметінің Қаулыларына сәйкес сыйақылар төлеу.
Академиялық стипендиялар мен ғылыми стипендияларды ғылым мен техниканы дамытуға үлес қосқан ғалымдар мен мамандарға, дарынды жас ғалымдарға төлеу.
Лауреаттарды марапаттауды ұйымдастыру, дипломдар мен құрмет белгiлерін тапсыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ғылым комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
53 академикке
ғылым мен техниканы дамытуға үлес қосқан 75 ғалымға
150 дарынды жас ғалымға стипендия төлеу
- мемлекеттiк сыйлық төлеу - 20
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
Академиктерге 65 520 теңге мөлшерде стипендия; ғылымды дамытуға үлес қосқаны үшін стипендия 10 920 теңге мөлшерiнде;
Жас ғалымдарға - 7 644 теңге; төрт бiрiншi сыйлық мөлшерi - 218 400 теңге;
Үш екiншi сыйлық мөлшерi - 163 800 теңге; алты үшiншi сыйлық мөлшерi - 54 600 теңге;
алты Қазақстан Республикасының ғылым, техника және білiм саласындағы Мемлекеттiк сыйлығы мөлшерi - 18 000 000 теңге.
Уақтылығы: стипендияларды ай сайын төлеу, сыйлықтар - 25 қазан, 16 желтоқсан
Сапасы: отандық ғылым мен техниканы сапалы дамыту үшін жаңа бiлiмдер алуға ынталандыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
246-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Бiлiм беру ұйымдары үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi әзiрлеу және байқаудан өткiзу, бiлiм беру саласында қызмет көрсететiн республикалық ұйымдар және шетелдегi қазақ диаспорасы үшiн оқу әдебиетiн шығару және жеткiзу"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

4. Цель бюджетной программы:  1) сохранение потенциала и обеспечение притока молодежи в сферу научной деятельности
2) выявление и оценка наиболее значимых научных результатов за год
5. Задачи бюджетной программы:  социальная поддержка выдающихся, а также молодых талантливых ученых, внесших крупный вклад в развитие отечественной науки и техники; материальное стимулирование научно-технической деятельности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Государст-
венные
премии и
стипендии
Проведение
конкурсов:
- на соискание государствен-
ных научных
стипендий;
на соискание
именных премий:
Премий имени
К.И. Сатпаева;
Премия имени
Ч. Валиханова;
Премия имени
Д. Кунаева;
Премия имени
М. Ауэзова;
Премия имени
И. Алтынсарина;
Премия имени
Кюль-Тегина;
Государствен-
ная премия
Республики
Казахстан в
области науки,
техники и
образования.
Выплата премий
в соответствии
с постановле-
ниями Правите-
льства Респуб-
лики Казахстан.
Выплата акаде-
мических сти-
пендий, научных
стипендий уче-
ным и специа-
листам, внесших
выдающийся
вклад в разви-
тие науки и
техники,
талантливых
молодых ученых.
Организация
награждений
лауреатов, вру-
чения дипломов
и почетных зна-
ков.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Комитет
науки
Министерства
образования и
науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
выплата стипендий:
53 академикам
75 ученым внесшим выдающий вклад в развитие науки и техники
150 талантливым молодым ученым
выплата государственных премий - 20
Финансово-экономический результат:
стипендии академикам в размере 65 520 тенге; стипендии за вклад в развитие науки в размере 10 920 тенге;
стипендии молодым ученым - 7 644 тенге; четыре первые премии в размере - 218 400 тенге;
три вторых премии в размере - 163 800 тенге; шесть третьих премий в размере - 54 600 тенге;
шесть Государственных премий Республики Казахстан в области науки, техники и образования в размере - 18 000 000 тенге
Своевременность: выплата стипендий ежемесячно, премии - 25 октября, 16 декабря
Качество: стимулирование получения новых знаний для качественного развития отечественной науки и техники.
ПРИЛОЖЕНИЕ 246
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Разработка и апробация учебников и учебно-методических
комплексов для организаций образования, издание и доставка учебной
литературы для республиканских организаций, предоставляющих услуги
в области образования, и казахской диаспоры за рубежом"
на 2007 год

1. Құны : 191463 мың теңге (бiр жүз тоқсан бiр миллион төрт жүз алпыс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  4 ,   18,   20,   30-баптары ; "Мүмкiндiктерi шектеулi балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық қолдау арқылы түзету туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегi Заңының  16-бабы ; "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Шет елде тұратын отандастарды қолдаудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2005 жылғы 21 қарашадағы N 1673  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының жалпы бiлiм беретiн мектептерi үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерiн дайындаудың және басып шығарудың мақсатты бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1996 жылғы 26 қыркүйектегi N 1173  қаулысы ; "Білім беру ұйымдарының бiлiм алушылары мен тәрбиеленушiлерiн оқулықтармен қамтамасыз ету Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 19 ақпандағы N 173  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

1. Стоимость:  191463 тысячи тенге (сто девяносто один миллион четыреста шестьдесят три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 4 18,   20,   30  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  статья 16  Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержки детей с ограниченными возможностями",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  Указ  Президента Республики Казахстан от 21 ноября 2005 года N 1673 "О Государственной программе поддержки соотечественников, проживающих за рубежом на 2005-2007 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 1996 года N 1173 "О целевой программе подготовки и издания учебников и учебно-методических комплексов для общеобразовательных школ Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2003 года N 173 "Об утверждении Правил обеспечения учебниками обучающихся и воспитанников организаций образования",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : оқушылар мен тәрбиеленушiлерді, мұғалiмдердi сапалы оқулықтармен және оқу-әдiстемелiк кешендермен қамтамасыз ету арқылы жоғары білікті мамандарды дайындауға ықпал ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : оқу әдебиетiне қол жеткiзуші оқушылар мен тәрбиеленушiлердiң, мұғалiмдердің пайызын  көтеру. Оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердің сапасымен қанағаттандырылған мұғалiмдердің пайызын арттыру.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  оказать содействие в подготовке высококвалифицированных специалистов путем обеспечения качественными учебниками и учебно-методическими комплексами учащихся и воспитанников, учителей для повышения уровня знаний.
5. Задачи бюджетной программы:  повышение процента учащихся и воспитанников, учителей, которые имеют доступ к учебной литературе. Максимизировать процент учителей, удовлетворенных качеством учебников и учебно-методических комплексов.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Бiлiм беру ұйымдары үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк  кешендердi әзiрлеу және байқаудан өткiзу, бiлiм беру саласында қызмет көрсететiн республикалық ұйымдар және шетелдегі қазақ диаспорасы үшін оқу әдебиетін шығару және жеткізу
Арнаулы (түзету) бiлiм беру мекемелерi үшiн оқулықтар және  оқу-әдістемелiк кешендерiн жасау  және aудару.
Электрондық оқулықтарды әзірлеу.
Мектепке дейінгі 5-жастағы балаларға арналған оқу-әдістемелiк кешендердi басып шығару, тәжiрибеден өткізу және тасымалдау.
Бiлім беру саласында қызмет көрсетушi республикалық ұйымдар және шет елдегі қазақ диаспорасы үшін оқулықтар мен қазақ оқу-әдістемелiк әдебиеттердi басып шығару және тасымалдау.
12-жылдық мектептерге оқулықтар және оқу-әдістемелiк кешендерді әзiрлеу, басып шығару, тәжiрибеден өткiзу және тасымалдау.
Оқу әдебиеттерiне сараптама жасау.
"Өзiн өзi тану" пәнi бойынша оқу әдебиеттерiн әзiрлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
1. Арнаулы (түзету) ұйымдары үшін:
- 0,1-9 сыныптары үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендер жасау - 18 атау;
- 0, 1, 4 сыныптары үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендер аудару - 8 атау.
2. 1 сыныптары үшiн орысша және қазақша тiлдерде электрондық оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендер әзiрленген - 10 атау.
3. Мектепке дейiнгi 5-жастағы балаларды дайындау үшiн оқу-әдiстемелiк кешендер басып шығарылған, тәжiрибеден өткiзiлген және тасымалданған - 52 атау.
4. 2007-2008 оқу жылында 7, 11 сынып оқушыларын оқу әдебиетiмен қамтамасыз ету:
- республикалық білім беру ұйымдары:
7-сынып бойынша:
қазақ тiлiнде - 46 атау;
орыс тiлiнде - 47 атау;
11-сынып бойынша:
қазақ тілінде - 134 атау;
орыс тiлiнде - 126 атау;
- шетелдегi қазақ диаспорасы бойынша:
11-сынып бойынша:
қазақ тiлiнде - 102 атау.
5. 12-жылдық мектептерге 4, 5-сыныптары үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендер әзiрленген:
4-сынып бойынша:
қазақ тiлiнде - 16 атау;
орыс тiлінде - 16 атау;
5-сынып бойынша:
қазақ тiлiнде - 46 атау;
орыс тiлiнде - 47 атау;
12-жылдық мектептер үшін 4, 5-сыныптарға арналған оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерiн басып шығарылған, тәжiрибеден өткiзiлген және тасымалдаған:
4-сынып бойынша:
қазақ тiлінде - 42 атау;
орыс тiлінде - 42 атау;
5-сынып бойынша:
қазақ тiлiнде - 46 атау;
орыс тілінде - 47 атау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Разработка и
апробация
учебников и
учебно-мето-
дических
комплексов
для органи-
заций обра-
зования,
издание и
доставка
учебной
литературы
для респуб-
ликанских
организаций,
предостав-
ляющих услу-
ги в области
образования,и казахской
диаспоры за
рубежом
Разработка,
перевод
учебников и
учебно-методи-
ческих комплек-
сов для
специальных
(коррекционных)
организаций
образования.
Разработка
электронных
учебников.
Издание,
апробация и
транспортировка учебно-методиче-ских комплексов
для предшкольной
подготовки детей
5-ти летнего
возраста.
Издание и
транспортировка
учебников и
учебно-методиче-ских комплексов
для республи-
канских
организаций,
предоставляющих
услуги в области
образования, и
казахской
диаспоры за
рубежом.
Разработка,
издание,
апробация и
транспортировка
учебников и
учебно-методиче-ских комплексов
для 12-летней
школы.
Экспертиза
учебной литера-
туры.
Разработка
учебников и
учебно-методи-
ческих комплек-
сов по предмету
"Самопознание".
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1. Для специальных (коррекционных) организаций образования будут:
- разработаны учебники и учебно-методические комплексы для дошкольных организаций, 0, 1-9 классов - 18 наименований;
- переведены учебники и учебно-методические комплексы для дошкольных организаций, 0, 1, 4 классов - 8 наименований.
2. Разработаны электронные учебники и учебно-методические комплексы для 1 класса на казахском и русском языках - 10 наименований.
3. Изданы, апробированы и доставлены учебно-методические комплексы для предшкольной подготовки детей 5-ти летнего возраста - 52 наименования.
4. Обеспечены учащиеся учебной литературой для 7, 11 классов на 2007-2008 учебный год:
- республиканские организации образования:
по 7 классу:
на казахском языке - 46 наименований;
на русском языке - 47 наименований;
по 11 классу:
на казахском языке - 134 наименования;
на русском языке - 126 наименований;
- казахская диаспора за рубежом
по 11 классу:
на казахском языке - 102 наименования.
5. Разработаны учебники и учебно-методические комплексы для 12-летней школы для 4, 5 классов:
по 4 классу:
на казахском языке - 16 наименования;
на русском языке -16 наименования;
по 5 классу:
на казахском языке - 46 наименований;
на русском языке - 47 наименований.
Изданы, апробированы и доставлены учебники и учебно-методические комплексы для 12-летней школы для 4, 5 классов:
для 4 класса:
на казахском языке - 42 наименования;
на русском языке - 42 наименования;
для 5 класса:
на казахском языке - 46 наименований;
на русском языке - 47 наименований.

6. Оқу әдебиеттерiне сараптама жасау 1179 атау.
7. "Өзiн өзi тану" пәнi бойынша:
- 5-10 сыныптар үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендер әзiрленген - 21 атау.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Жоспарланған оқу әдебиетінің орташа бағасы:
1. Арнаулы (түзету) ұйымдары үшін 1 басымдылық парағының орташа бағасы:
- оқулықтарды әзiрлеу - 30000 теңге;
- оқу-әдiстемелiк кешендердi әзiрлеу - 22000 теңге;
- оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi аудару - 18000 теңге.
2. 1-сыныптар үшiн қазақ және орыс тiлдерiнде электрондық оқулықтарды және оқу-әдiстемелiк кешендердi әзiрлеу 1 оқу әдебиетiнің бағасы - 1500000 теңге.
3. Мектепке дейiнгi 5-жастағы балаларды дайындау үшін оқу-әдiстемелiк кешендердің 1 экземпляр басып шығару - 430.
4. 2007-2008 оқу жылында республикалық бiлiм беру ұйымдары және шетелдегi қазақ диаспорасы үшін 7, 11 сынып оқушылары үшін оқу-әдiстемелiктiң 1 экземпляры:
- оқулықтар - 430 теңге;
- оқу-әдiстемелiк кешендер - 200 теңге.
5. 12-жылдық мектептерге 4, 5-сыныптары үшін:
- оқулықтың 1 басымдылық парағын әзiрлеу - 24000 теңге, оқу-әдiстемелiк кешендердің 1 басымдылық парағын әзiрлеу - 18000 теңге;
- оқулықтың 1 экземплярын басып шығару - 430 теңге, оқу-әдiстемелiк кешендердiң 1 экземплярын басып шығару - 200 теңге.
6. Оқу әдебиетiн сараптау - 4658 теңгe.
7. "Өзiн өзi тану" пәнi бойынша:
- оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердің 1 басымдылық парағын әзiрлеу - 19393 теңге.
Түпкi нәтиже:
бiлiм деңгейiн көтеру үшiн оқушылар мен оқытушылардың оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерге сұраныстарын қамтамасыз ету.
Уақтылығы: республикалық жалпы орта бiлiм беру ұйымдары және шетелдегi қазақ диаспорасын оқу жылының басына қарай оқу әдебиетiмен қамтамасыз ету - 100 пайыз.
Сапасы: мемлекеттiк сараптаманың болымды қорытындысымен оқу әдебиетiн дайындау, аудару және басып шығару.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
247-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1485895 мың теңге (бiр миллиард төрт жүз сексен бес миллион сегіз жүз тоқсан бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  24,   36,   37-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Дарынды балаларға арналған мектептердi мемлекеттiк қолдау және дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1996 жылғы 24 мамырдағы N 3002  өкiмi ; "Бiлiм беру ұйымдары қызметкерлерiнің үлгiлiк штаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 4 қарашадағы N 1168  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттiк мекемелер штат санының лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214  қаулысы .

6. Проведена экспертиза учебной литературы в количестве 1179.
7. По предмету "Самопознание":
- разработаны учебники и учебно-методические комплексы 5-10 классов - 21 наименование.
Финансово-экономический результат:
Планируемая средняя стоимость учебной литературы:
1. Для специальных (коррекционных) организации 1 печатного листа:
- разработка учебников - 30000 тенге;
- разработка учебно-методических комплексов - 22000 тенге;
- перевод учебников и учебно-методических комплексов - 18000 тенге.
2. Разработка электронных учебников и учебно-методических комплексов для 1 класса на казахском и русском языках 1-ой учебной литературы - 1500000 тенге.
3. Издание учебно-методических комплексов для предшкольной подготовки детей 5-ти летнего возраста 1 экземпляра 430 тенге.
4. Издание учебной литературы для 7, 11 классов на 2007-2008 учебный год для республиканских организаций образования и казахской диаспоры за рубежом 1-го экземпляра учебной литературы:
- учебников - 430 тенге;
- учебно-методических комплексов - 200 тенге.
5. Для 12-летней школы для 4, 5 классов:
- разработка 1 печатного листа учебника - 24000 тенге, учебно-методического комплекса - 18000 тенге;
- издание 1-го экземпляра учебника - 430 тенге, учебно-методического комплекса - 200 тенге.
6. Экспертиза учебной литературы 1 печатного листа - 4658 тенге.
7. По предмету "Самопознание":
- разработка учебников и учебно-методических комплексов 1-го печатного листа - 19393 тенге.
Конечный результат: удовлетворение потребности обучающихся и преподавателей учебниками и учебно-методическими пособиями для повышения уровня знаний.
Своевременность: обеспечение учебной литературой республиканских организаций среднего общего образования и казахской диаспоры за рубежом к началу учебного года - 100 процентов.
Качество: разработка, перевод и издание учебной литературы с положительным заключением государственной экспертизы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 247
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Обучение и воспитание одаренных детей"
на 2007 год
1. Стоимость:  1485895 тысяч тенге (один миллиард четыреста восемьдесят пять миллионов восемьсот девяносто пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи  24,   36,   37  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  распоряжение  Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3002 "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2002 года N 1168 "Об утверждении типовых штатов работников организаций образования";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : бүгiнгi өркениеттің түбегейлi жаңару жағдайында ойлау мен iс-әрекетке қабiлеттi жан-жақты дамыған, үйлесiмдi адамды тәрбиелеу, дарынды балаларды әлеуметтік, құқықтық және парасаттық жағынан қорғау, парасаттық мүмкiндiктi қалыптастыруға ықпал жасау, республиканың интеллектуалдық әлеуетiн қалыптастыруға халықты қанағаттандыру үшiн оқушыларға тереңдетiлген және жоғары деңгейдегi білім беруге себеп жасау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  воспитание творческой, всесторонне-развитой, гармоничной личности, способной мыслить и действовать в новых условиях коренной трансформации современной цивилизации, обеспечение социальной, правовой и интеллектуальной защиты одаренных детей, содействие в формировании интеллектуального потенциала республики и для удовлетворения населения в получении углубленного и повышенного уровня знаний обучающихся.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының әртүрлi облыстарынан келген дарынды балаларды оқыту. Оқушыларды Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi бекіткен бағдарламалар бойынша бейiмдiк пәндер арқылы тереңдете даярлау. Адамның жеке бейiмдiлігін, шығармашылық қабiлетiн дамыту және азаматтыққа тәрбиелеу. Дарынды балаларды табуға қажеттi жағдайлар жасау. Оқушыларды олимпиадаларға, жоғары оқу орындарына түсуге iрiктеу және даярлау.

5. Задачи бюджетной программы:  обучение одаренных детей из различных регионов Республики Казахстан. Углубленная подготовка учащихся путем введения профилирующих дисциплин по программам, утвержденным Министерством образования и науки Республики Казахстан. Развитие индивидуальных склонностей, творческих способностей личности и воспитание гражданственности. Создание необходимых условий для выявления одаренных детей. Подбор и подготовка учащихся к участию в олимпиадах, поступлению в высшие учебные заведения.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
Оқу процесін бейiмдiк пәндердi тереңдете оқытатын Мемлекеттiк жалпы бiлім беру стандарттарына сәйкес өткізу, мектеп-интернаттар бойынша басты құралдар сатып алу және күрделi жөндеу жүргiзу:
- әскери мамандықтары бойынша кәсiптiк бiлімге дейiн тереңдете оқыту;
- музыка мамандықтары бойынша кәсiптік білімге дейiн тереңдете оқыту;
- мемлекеттік тілi мен әдебиетiн тереңдете оқыту және дамыту;
- жаратылыс-математика ғылымын тереңдетiп оқу;
Балалардың сауықтандыру, демалыс кезiнде жалпы бiлiм  бағдарламаларын жүргізу. "Өзiн-өзi тануы пәнi бойынша эксперимент  жүргiзумен жалпы бiлiм бағдарламаларды өткiзу. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрi бекіткен тізiмге сәйкес "Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық білім беру және  сауықтыру орталығына басты құралдар алуға күрделі трансферттер аудару.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Кеңес    Одағының Батыры Сабыр Рахимов атындағы рecпубликалық Шымкент әскери мектеп-интернаты,
Қарағанды республикалық әскери мектеп-интернаты,  Б.Момыш-
ұлы атындағы  республикалық Алматы әскери мектеп-интернаты
Күләш Байсейiтова атындағы дарынды  балаларға арналған  республикалық орта мамандандырылған музыкалық мектеп-интернаты
Республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған қазақ тiлi мен әдебиетiн тереңдете оқытатын орта мектеп-интернаты
О.Жәутiков атындағы республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған физика-математика мектеп-интернаты
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
1. Оқушылардың орташа саны: мемлекеттiк мекемелерде - 3036, оның iшiнде: әскери мамандықтары бойынша кәсiптiк бiлiмге дейiн тереңдете оқыту бойынша - 1350, музыка мамандықтары бойынша кәсiптiк бiлiмге дейiн тереңдете оқыту бойынша - 480, мемлекеттiк тiлi мен әдебиетiн тереңдете оқыту бойынша - 370, жаратылыс-математика ғылымын тереңдетiп оқу бойынша - 836.
"Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық бiлiм беру және сауықтыру орталығының оқушыларының саны - 560.
"Балдәурен" республикалық оқу-сауықтыру орталығының бiр кiруi - 288 құрайды.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпро-
грамм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Обучение и
воспитание
одаренных
детей
Проведение учеб-
ного процесса
в соответствии с
Государственными
общеобязательными
стандартами обра-
зования с углуб-
ленным изучением
профилирующих
дисциплин, приоб-
ретение основных
средств и прове-
дение капитально-
го ремонта по
школам-интерна-
там:
- углубленной до-
профессиональной
подготовки по
военным специа-
льностям;
- углубленной до-
профессиональной подготовки по музыкальным специальностям;
- углубленного изучения и
развития
государственного
языка и литерату-
ры;
- углубленного изучения
естественно-
математических
наук;
Проведение обра-
зовательных прог-
рамм во время
оздоровления,
отдыха детей.
Проведение обра-
зовательных прог-
рамм с проведе-
нием эксперимента
по предмету
"Самопознание".
Перечисление ка-
питальных транс-
фертов для Нацио-
нального научно-
практического,
образовательного
и оздоровитель-
ного центра
"Бобек", Республиканского учебно-оздорови-
тельного центра "Балдаурен" на приобретение основных средств,
согласно перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования и науки
Республики
Казахстан
Шымкентская
республикан-
ская военная
школа-интер-
нат имени
Героя Совет-
ского Союза
Сабира
Рахимова,
Карагандинс-
кая республи-
канская воен-
ная школа-
интернат,
Алматинская
республиканс-
кая военная
школа-интер-
нат имени
Б. Момышулы
Республикан-
ская средняя
специализи-
рованная
музыкальная
школа-интер-
нат для
одаренных
детей имени
Куляш
Байсеитовой
Республикан-
ская специа-
лизированная
с углубленным
изучением
казахского
языка и лите-
ратуры
средняя шко-
ла-интернат
для одаренных
детей
Республикан-
ская специа-
лизированная
физико-мате-
матическая
средняя шко-
ла-интернат
имени
О. Жаутыкова
для одаренных
детей
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1. Среднее количество учащихся государственных учреждений составит 3036, в том числе по: углубленной допрофессиональной подготовки по военным специальностям - 1350, углубленной допрофессиональной подготовке по музыкальным специальностям - 480, углубленного изучения и развития государственного языка и литературы - 370, углубленного изучения естественно-математических наук - 836.
Количество учащихся в Национальном научно-практическом, образовательном и оздоровительном центре "Бобек" составит - 560.
Количество учащихся в Республиканском учебно-оздоровительном центре "Балдаурен" за один заезд составит - 288.

2. Басты құралдар алу:
1) 6 республикалық мемлекеттiк мекемелер үшін, оның iшiнде:
Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахимов атындағы республикалық Шымкент әскери мектеп-интернатына 9-дан кем емес (қыздыратын электр пешi - 1 дана, су өлшейтiн прибор - 2 дана, жылу энергиясын өлшейтiн прибор - 3 дана, электр энергиясын өлшейтiн прибор - 2 дана, физика кабинетi- 1 комплект);
Қарағанды республикалық әскери мектеп-интернатын 9-ден кем емес (кондиционер - 6 дана, күзет жүйесiнiң байқау бейнесi - 1 дана, физика кабинетi - 1 комплект, компьютерлiк класс -1 комплект);
Б. Момышұлы атындағы республикалық мамандандырылған Алматы әскери мектеп-интернатына 6-дан кем емес (цифрлiк фотокамера - 1 дана, физика кабинеті - 1 комплект, үрлеп ойнайтын музыкалық аспаптар оркестрi - 4 дана);
Күләш Байсейітова атындағы дарынды балаларға арналған республикалық орта мамандандырылған музыкалық мектеп-интернатына 13-тен кем емес (музыкалық аспаптар - 11 дана, комплектелген эстрадалық соқпалы аспабы - 1 комплект, сипау сырғанағы - 1 дана);
Республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған қазақ тілі мен әдебиетiн тереңдете оқытатын орта мектеп-интернатына 6-дан кем емес (асханалық жабдықтар - 4 дана, күрестiк кiлемге арналған төсеу - 1 дана, физика кабинетi - 1 комплект);
О. Жәутiков атындағы республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған физика-математика мектеп-интернатына 2-ден кем емес (физика кабинетi - 1 комплект, биология кабинетi - 1 комплект);
2) Республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорын "Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық бiлiм беру және сауықтыру орталығына, "Балдәурен" республикалық оқу-сауықтыру орталығына 75-тен кем емес.
3. 5 республикалық мектеп-интернаттарға күрделi жөндеу жүргiзу, оның iшiнде:
Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахимов атындағы республикалық Шымкент әскери мектеп-интернаты, Б. Момышұлы атындағы республикалық Алматы әскери мектеп-интернаты, Күләш Байсейiтова атындағы дарынды балаларға арналған республикалық мамандандырылған музыкалық мектеп-интернаты, Республикалық мамандандырылған қазақ тiлi мен әдебиетiн тереңдете оқытатын орта мектеп-интернаты, О. Жәутiков атындағы республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған физика-математика мектеп-интернаты.
Түпкi нәтиже:
оқушыларға тереңдетiлген және жоғары деңгейдегi бiлiм беруде халықты қанағаттандыру үшiн республиканың интеллектуалдық әлеуетiн қалыптастыру. Мектеп-интернаттарды басты құралдармен қамтамасыз етудің үлесi сұраныстың 20 пайызын құрайды, мемлекеттік мекемелердi күрделi жөндеуден өткізудің үлесi сұраныстың 10 пайызын құрайды.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
Бiр оқушыны оқыту мен тәрбиелеудің бiр жылдық құны (күрделi шығындарды қоспағанда):

2. Приобретение основных средств:
1) для 6-ти республиканских-государственных учреждений, в том числе:
Шымкентская республиканская военная школа-интернат имени Героя Советского Союза Сабира Рахимова не менее 9 единиц (электрожарочная печь - 1 штука, прибор учета воды - 2 штуки, прибор учета теплоэнергии - 3 штуки, прибор учета электроэнергии - 2 штуки, кабинет физики - 1 комплект);
Карагандинская республиканская военная школа-интернат не менее 9 единиц (кондиционер - 6 штук, охранная система видеонаблюдения - 1 штука, кабинет физики - 1 комплект, компьютерный класс - 1 комплект);
Алматинская республиканская специализированная военная школа-интернат имени Б. Момышулы не менее 6 единиц (цифровая фотокамера - 1 штука, кабинет физики - 1 комплект, музыкальные инструменты для духового оркестра - 4 штуки);
Республиканская средняя специализированная музыкальная школа-интернат для одаренных детей имени Куляш Байсеитовой не менее 13 единиц (музыкальные инструменты - 11 штук, комплект эстрадных ударных инструментов - 1 комплект, каток гладильный - 1 штука);
Республиканская специализированная с углубленным изучением казахского языка и литературы средняя школа-интернат для одаренных детей не менее 6 единиц (кухонное оборудование - 4 штуки, маты для борцовского ковра - 1 штука, кабинет физики - 1 комплект);
Республиканская специализированная физико-математическая средняя школа-интернат имени О. Жаутыкова для одаренных детей не менее 2 единиц (кабинет физики - 1 комплект, кабинет биологии - 1 комплект);
2) для республиканских государственных казенных предприятия "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек", "Республиканский учебно-оздоровительный центр "Балдаурен" не менее 75 единиц.
3. Проведение капитального ремонта зданий 5-ти школ-интернатов, в том числе:
Шымкентская республиканская военная школа-интернат имени Героя Советского Союза Сабира Рахимова, Алматинская республиканская специализированная военная школа-интернат имени Б. Момышулы, Республиканская средняя специализированная музыкальная школа-интернат для одаренных детей имени Куляш Байсеитовой, Республиканская специализированная с углубленным изучением казахского языка и литературы средняя школа-интернат для одаренных детей, Республиканская специализированная физико-математическая средняя школа-интернат имени О. Жаутыкова для одаренных детей.
Конечный результат:
формирование интеллектуального потенциала республики для удовлетворения населения в получении углубленного и повышенного уровня знаний обучающихся. Оснащенность основными средствами школ-интернатов составит - 20 процентов от потребности, обеспеченность в капитальном ремонте государственных учреждений образования составит - 10 процентов от потребности.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость обучения и воспитания 1-го учащегося в год (без учета капитальных расходов) составит в:

1) мемлекеттiк мекемелерде - 295,47 мың теңге;
2) мемлекеттiк кәсiпорындарында - 71,92 мың теңге.
Уақтылығы: оқу бiтiрушi оқушылардың iс жүзiндегi саны 850 адамнан кем емес.
Сапасы: республикалық мемлекеттік мекемелердi "жақсы" және "өте жақсы" бағалармен аяқтаған оқушылардың үлесi 65 пайыздан кем емес.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
248-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстарды, республикалық маңызы бар мектептен тыс iс-шараларды өткiзу"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 377 801 мың теңге (үш жүз жетпіс жеті миллион сегіз жүз бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  18,   19,   24,   36,   37-баптары ; "Дарынды балаларға арналған мектептердi мемлекеттiк қолдау және дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 24 мамырдағы N 3002  өкiмi ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

1) государственных учреждениях - 295,47 тыс. тенге;
2) государственных предприятиях - 71,92 тыс. тенге.
Своевременность: фактическое количество учащихся, завершивших обучение составит не менее 850 человек.
Качество: доля учащихся, завершивших обучение в республиканских государственных учреждениях на "хорошо" и "отлично" не менее 65 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 248
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов,
внешкольных мероприятий республиканского значения"
на 2007 год
1. Стоимость:  377 801 тысяча тенге (триста семьдесят семь миллионов восемьсот одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 18 19,   24,   36,   37  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999" года "Об образовании";  распоряжение  Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3002 "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : танымға және өркениетке тұлғаның дамуын дәлелдеу. Дарынды балалар мен жастарды тани бiлудің, iрiктеудiң, қолдаудың, дамытудың және білім жоғары деңгейiн қамтамасыз етудің жүйесiн жасау, қазiргi өркениеттi түпкiлiктi өзгертудің жаңа жағдайында ойлауға және әрекет етуге қабiлеттi шығармашыл тұлғаны тәрбиелеу.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  развитие мотивации личности к познанию и творчеству. Создание системы выявления, отбора, поддержки, развития и обеспечения высокого уровня образования одаренных детей и молодежи, воспитание творческой личности, способной мыслить и действовать в новых условиях коренной трансформации современной цивилизации.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : республикалық маңызы бар мектептен тыс iс-шараларды ұйымдастыру, дене тәрбиесi саласында практикалық жұмыстарды жүзеге асыру, мектеп жасындағы балалар, оқушы жастар арасында дене тәрбиесiн жетiлдiру; республикалық шараларды ұйымдастыру, жеке адамның дербес бейiмділiгiн, шығармашылық қабiлетiн дамыту және азаматтыққа тәрбиелеу, халықаралық спорттық универсиадаларға қатысу, дарынды бiлiм алушыларды тани бiлу, республикалық конкурстар, көрмелер, спорттық кешендiк iс-шаралар өткiзу, балалардың мәдени демалысын ұйымдастыру, дарынды балаларды iздестiру, тәрбиелеу, оқыту және қолдау жөнiндегi практикалық қызметтi дамыту үшiн басқару жүйесiн құру, дарынды балаларды тани бiлу үшiн қажетті жағдайлар жасау, халықаралық олимпиадаларға, жарыстарға, конкурстарға қатысатын оқушыларды iрiктеу және даярлау, әлеуметтік, құқықтық және дарынды балаларды мен жастарды интеллектуалдық жағынан қорғау, интеллектуалдық әлеуетiн қалыптастыруға себеп жасау. Қазақстан Республикасында жеке адамның дарындылығын дамытудың инновациялық бiлiм технологиялары саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту.

5. Задачи бюджетной программы:  организация проведения внешкольных мероприятий республиканского значения, осуществление практической работы в области физического воспитания, совершенствование физической культуры среди детей школьного возраста, учащейся молодежи; организация республиканских мероприятий; развитие индивидуальных склонностей, творческих способностей личности и воспитание гражданственности; выявление одаренных обучающихся; проведение республиканских конкурсов, выставок, комплексных спортивных мероприятий; участие в международных спортивных универсиадах; организация отдыха и культурного досуга детей; создание системы управления для развития практической деятельности по поиску, воспитанию, обучению и поддержке одаренных детей; создание необходимых условий для выявления одаренных детей, подбор и подготовка учащихся к участию в международных олимпиадах, соревнованиях, конкурсах; обеспечение социальной, правовой и интеллектуальной защиты одаренных детей и молодежи, содействие в формировании интеллектуального потенциала, развитие международного сотрудничества в области инновационных образовательных технологий развития одаренности личности в Республике Казахстан.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстарды,  республикалық маңызы бар мектептен тыс iс-шараларды өткiзу
Республикалық деңгейдегі шараларды ұйымдастыру:
Президенттік жаңа жыл шыршасы;
Қазақстан Республикасы
Президентiнің дарынды балалармен кездесуi;
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым Министрiнің дарынды балалармен кездесуi;
Жалпы білім беру пәндерiнен халықаралық олимпиадалар мен жарыстар өткізу;
Жалпы бiлiм пәндерi бойынша оқушылардың республикалық олимпиадасы;
Оқушылардың ғылыми жобаларының жарыстары;
Дарынды балалармен іс-шаралар өткізу;
Физикадан Азия халықаралық олимпиадасына халықаралық ғарыш кемесi лагерiне, астрономия, химия, биология, география, шет тiлдері, информатика пәндерi бойынша олимпиадаларға қатысу.
Математика бойынша халықаралық Жәутіков олимпиадасын ұйымдастыру және өткізу.
Елдің ауылдық жерлерi мен алыс өңiрлерiнен келген дарынды балалардың мәдени демалыстарын ұйымдастыру.
Республикалық маңызы бар балалар мен жасөспiрiмдердi қосымша жетiлдiру іс-шараларын ұйымдастыру және өткiзу.
Семинарларды, конкурстарды, көрмелердi, конференцияларды ұйымдастыру және өткiзу.
Балалар мен жасөспiрiмдер және студенттердің республикалық ашық турнирлерiн, жарыстарын, универсиадаларын, спартакиадаларын өткізу.
Универсиадаларға, чемпионаттарға қатысу.
Жетiм балаларға және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған республикалық конкурстарды және
бірінші ұлттық ашық
конкурс өткiзу.
Балалардың жазғы және мәдени демалыстарын ұйымдастыру.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің бұйрығымен бекітілген тізбеге сәйкес Ұлттық ғылыми-практикалық дене тәрбиесі орталығы, "Дарын" республикалық ғылыми-практикалық орталығы үшiн негiзгi құралдарды сатып алуға күрделi трансферттер аудару.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі,
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің балалар құқығын қорғау комитеті
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: халықаралық республикалық олимпиадаларға, ғылыми жобаларға, семинарлар, конференцияларға, көрмелерге, семинарларға, спорттық шараларға, универсиадаларға, спартакиадаларға, чемпионаттарға, мәдени демалыстарға қатысушы оқушылардың саны - 50 мыңнан астам.
Ұлттық ғылыми-практикалық дене тәрбиесi орталығына, "Дарын" республикалық ғылыми-практикалық орталықтарына 14 бiрлiктен кем емес басты құралдарды алу.
Түпкi нәтиже: балалардың өзiн-өзi билеуiнің кәсiби деңгейі. Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары қажеттiлiгiнің 58 пайызын жарақтандыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: халықаралық, республикалық олимпиадаларға, ғылыми жобалар жарыстарына, спорттық шараларға, универсиадаларға, спартакиадаларға, чемпионаттарға және тағы басқа iс-шараларға қатысушыларының 1 адамына арналған шығынның орташа есебi - 7,3 мың теңге.
Уақтылығы: кесте бойынша жұмыс жүргiзу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Проведение
республикан-
ских школь-
ных олим-
пиад, кон-
курсов,
внешкольных
мероприятий
республикан-
ского значе-
ния
Организация меро-
приятий республи-
канского значения:
Президентская
новогодняя елка;
встреча Президента
Республики Казах-
стан с одаренными
детьми Республики
Казахстан;
встреча Министра
образования и
науки Республики
Казахстан с
одаренными детьми;
международные
олимпиады и cорев-
нования по общеоб-
разовательным
предметам;
республиканская
олимпиада школьни-
ков по общеобразо-
вательным предме-
там;
соревнования
научных проектов
школьников;
проведение мероприятий с одаренными детьми;
участие в
Азиатской
международной
олимпиаде по
физике,
международной
олимпиаде по
астрономии,
химии, биологии,
географии,
иностранным  языкам,
информатики,
международном
космическом
лагере;
организация и
проведение
Международной
Жаутыковской
олимпиады по
математике;
Организация отдыха
и культурного
досуга одаренных
детей из сельской
местности и
отдаленных регио-
нов страны;
Организация и про-
ведение мероприя-
тий дополнительно-
го развития детей
и юношества
республиканского
значения;
Организация и про-
ведение конферен-
ций, выставок,
конкурсов, семина-
ров;
Проведение
республиканских
открытых детско-
юношеских и
студенческих
турниров и
соревнований,
универсиады,
спартакиады.
Участие в
универсиадах,
чемпионате.
Проведение
республиканского
конкурса для
детей сирот и
детей, оставшихся
без попечения
родителей и
первого нацио-
нального открытого
конкурса.
Организация
летнего отдыха и
культурного досуга
детей.
Перечисление капи-
тальных трансфер-
тов для Националь-
ного научно-прак-
тического центра
физической культу-
ры, Республикан-
ского научно-
практического
центра "Дарын" на
приобретение
основных средств,
согласно перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Министерство образования и науки Республики Казахстан, Комитет по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: количество обучающихся, принимающих участие в международных, республиканских олимпиадах, научных проектах, конференциях, выставках, семинарах, спортивных мероприятиях, универсиаде, спартакиаде, чемпионате, культурном досуге и отдыхе - более 50 тыс. обучающихся.
Приобретение основных средств Национальным научно-практическим центром физической культуры, Республиканским научно-практическим центром "Дарын" не менее 14 единиц.
Конечный результат: соответствующий уровень профессионального самоопределения детей. 58 процентов оснащенности республиканскими государственными казенными предприятиями от потребности.
Финансово-экономический результат: средний расход на одного участника, принимающего участие в международных и республиканских олимпиадах, соревнованиях научных проектов, спортивных мероприятиях, универсиаде, спартакиаде, чемпионате и других мероприятиях составит - 7,3 тыс. тенге.
Своевременность: согласно графику проведения работ.

Сапасы: халықаралық, республикалық олимпиадалардың, ғылыми жобалар жарыстарының, спорттық шаралардың, универсиадалар, спартакиадалар, чемпионаттардың жеңiмпаздарының үлесi ағымдағы жылда қатысушылардың жалпы санының 0,7 пайызын құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
249-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Бiлiм беру және ғылым объектiлерiн салу және реконструкциялау"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 8030867 мың теңге (сегіз миллиард отыз миллион сегіз жүз алпыс жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 14 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  жарлығы

Качество: доля победителей международных, республиканских олимпиад, соревнований научных проектов, спортивных мероприятий, универсиад, спартакиад, чемпионатов от общего количества участников в текущем году составит - 0,7 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 249
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Строительство и реконструкция объектов образования и науки"
на 2007 год
1. Стоимость:  8030867 тысяч тенге (восемь миллиардов тридцать миллионов восемьсот шестьдесят семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының ғылымын дамыту, экономиканың барлық саласына жоғары деңгейлi және бәсекелiк мүмкiндiгi бар кадрларды дайындау сапасын жоғарлату және жеке адаммен қауымның қажеттiлiктерiн қанағаттандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : бiлiм және ғылым объектілерін салу және қайта жаңғырту жолымен бiлiм және ғылым мекемелерiн қазiргi уақыттық әлеуметтік-экономикалық жағдайға жеткiзу, бiлiм берудің барлық деңгейiндегi ұйымдарда оқушылардың бiлiм алу жағдайын жақсарту, бiлiм беру және ғылым ұйымдарының желiсiн дамыту.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  развитие науки Республики Казахстан, повышение качества подготовки высококвалифицированных и конкурентоспособных кадров для всех отраслей экономики и удовлетворения потребностей личности и общества.
5. Задачи бюджетной программы:  приведение организации образования и науки в соответствие с современными социально-экономическими условиями путем строительства и реконструкции объектов образования и науки, улучшение условий обучения учащихся в организациях всех уровней образования, развитие сети организаций образования и науки.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Бiлiм беру және ғылым объектiлерiн салу және реконструкциялау
Берiлген тәртiппен бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттама шараларына сәйкес "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 14 желтоқсандағы 2006 жылғы N 1204 Қаулысына 3-қосымшаға сәйкес қаржы шегінде инвестициялық жобаларды іске асыру:
Астана қаласының дарынды балаларға арналған Республикалық мектеп интернатының құрылысын жалғастыру (жұмыс жобасы бойынша 2006 жылғы 29 шілдеде N 2-405/06 мемлекеттік сараптаманың қорытындысы);
Алматы қаласындағы қазақ тілінде оқытатын жетiм балаларға арналған білiм беру орталығының құрылысын жалғастыруға капиталдық трансферттердi аудару (жұмыс жобасы бойынша 2005 жылғы 5 наурыздағы N 7-94/05 мемлекеттік сараптаманың қорытындысы);
Аль-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетiнің университет қалашығының екiнші кезектегі нысандарын салу, соның iшiнде:
физикалық, географиялық, химия, механика-математикалық факультеттерінің, ғылыми зерттеу институтының корпустарының құрылысын жалғастыруға капиталдық трансферттердi аудару;
Қарағанды қаласында көру проблемалары бар балалар үшін 250 орындық мектеп-интернатының құрылысын жалғастыру (жұмыс жобасы бойынша 2006 жылғы 26 шілдеде N 12-162/06 мемлекеттік сараптаманың қорытындысы);
Петропавл қаласындағы М.Қозыбаев атындағы Солтүстiк Қазақстан мемлекеттік университетiнің жүзу бассейнiн салуға капиталды трансферттердi аудару (технико-экономикалық негiздемесi бойынша 2005 жылғы 28 сәуiрдегi N 17-240/25 мемлекеттiк сараптаманың қорытындысы);
Атырау облысы Атырау қаласындағы мұнай-газ салаларында жұмыс iстейтін техникалық қызмет көрсету кадрларын даярлайтын және қайта даярлайтын аумақаралық кәсіби орталықты салу (технико-экономикалық негіздемесi бойынша 2005 жылғы 21 қыркүйектегі N7-495/05 мемлекеттiк сараптаманың қорытындысы);
Түркiстан қаласындағы
Халықаралық А. Яссауи атындағы қазақ-түрік университетiнің бас оқу корпусын салуға капиталдық трансферттердi аудару (2004 жылғы 16 шілдедегі N 7-313/2004 локальдық сараптаманың қорытындысы);
Қазақстан Республикасының ұлттық Биотехнология орталығын салуға капиталдық трансферттердi аудару (технико-экономикалық негіздемесi бойынша 2006 жылғы 2 тамыздағы N 2-414/06 мемлекеттік сараптаманың қорытындысы);
Павлодар облысы Екiбастұз қаласындағы отын энергетика саласындағы техникалық қызмет көрсету кадрларын даярлау және қайта даярлайтын 700 орынды аумақаралық кәсiби орталықтың жобалық сметалық құжаттамалар әзiрлеу және мемлекеттік сараптамадан өткізу және әзiрлеу;
Алматы қаласындағы О.Жаутықов атындағы республикалық орта мектеп-интернатының ғимараттар кешенiн үлкейту;
Алматы қаласындағы А. Селезнев атындағы хореографиялық училищенің ғимаратын қайта жаңғыртуға капиталдық трансферттердi аудару;
"Адамның үйлесімді
даму институты"
құрылысын аяқтау
(Алматы қаласында 240
орындық "Мирас"
мектебі) 08.12.2006

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Строительст-
во и рекон-
струкция
объектов
образования
и науки
Реализация инвес-
тиционных проек-
тов в пределах
сумм согласно
приложению 3   к
постановлению
Правительства
Республики Казах-
стан от 14
декабря 2006
года N 1204
"О реализации
Закона Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2007
год" на мероприятия в соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке
проектно-сметной
документацией:
строительству
Республиканской
школы-интерната
для одаренных
детей в городе
Астане (заключение государственной экспертизы на рабочий проект
N 2-405/06 от 29
июля 2006 года);
перечисление
капитальных
трансфертов на
строительство
образовательного
центра для
детей-сирот с
обучением на
казахском языке
в городе Алмате
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 7-94/05 от 5
марта 2005 года);
перечисление
капитальных
трансфертов на
строительство
объектов второй
очереди
университетского
городка
Казахского
национального
университета
имени Аль-Фараби,
в том числе:
учебных корпусов
физического и
географического
факультетов,
химического
факультета,
механико-матема-
тического
факультета,
корпусов научно-исследо-
вательских
институтов;
строительство
школы-интерната
для детей с
проблемами
зрения на 250
мест в городе
Караганде
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 12-162/06 от
26 июля 2006
года);
перечисление
капитальных
трансфертов на
строительство
плавательного
бассейна Северо-
Казахстанского
государственного
университета
имени
М. Козыбаева
(заключение
государственной
экспертизы на
технико-
экономическое
обоснование
проекта
N 17-240/25 от
28.04.2005
года);
строительство
межрегионального
центра по
подготовке и
переподготовке
кадров
технического
обслуживающего
труда по
нефтегазовой
отрасли в
г. Атырау
Атырауской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
технико-
экономическое
обоснование
проекта
N 7-495/05 от
21.09.2005
года);
перечисление
капитальных
трансфертов на
строительство
главного
учебного корпуса
Международного
казахско-
турецкого
университета
имени Х.А. Ясави
в городе
Туркестане
(локальное
заключение
N 7-313/2004 от
16.07.2004
года);
перечисление
капитальных
трансфертов на
строительство
Национального
центра
биотехнологии
Республики
Казахстан
(заключение
государственной
экспертизы на
технико-
экономическое
обоснование
проекта
N 2-414/06 от
02.08.2006
года);
разработка
проектно-сметной
документации и
проведение
государственной
экспертизы,
строительство
Межрегионального
профессионального
центра по
подготовке и
переподготовке
кадров
технического и
обслуживающего
для топливно-
энергетической
отрасли на 700
мест в городе
Экибастузе
Павлодарской
области;
Расширение
комплекса зданий
Республиканской
средней
школы-интернат
им. О. Жаутыкова
в городе Алматы;
перечисление
капитальных
трансфертов на
Реконструкцию
здания
Алматинского
хореографического училища имени
А. Селезнева;
завершение
строительства
"Институт
гармоничного
развития
человека" (школа
"Мирас" на 240
мест в г. Алматы)

жылғы N 7-667/06 МС);
Жәңгір-хан атындағы
Батыс Қазақстан
аграрлық-техникалық
университетінің
машина жасау факультеті мен
оқу-өндірістік
орталығын салу;
Ақтау мемлекеттік
университетінің
студенттер қалашығының
құрамында инженерлік-
техникалық институт
оқу корпусының
ғимаратын салу (жұмыс
жобасы бойынша
мемлекеттік сараптама-
ның 15.06.2007 жылғы
N 7-314/07
қорытындысы);
Алматы қаласындағы
Ж.Елебеков атындағы
Республикалық
эстрада-цирк колледжі-
нің объектілерін
қайта жаңарту және
салу (жұмыс жобасы
бойынша мемлекеттік
сараптаманың
09.12.2005 жылғы N
7-630/05 қорытындысы).
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Алматы қаласындағы О.Жаутықов атындағы республикалық орта мектеп-интернаты
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.12.26.  N 1291  Қаулыларымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: қолданысқа берiлген объектiлер саны - 4 объект;
құрылыстық-монтаждық жұмыстарды атқару - 13 объект бойынша белгiленген ретпен бекiтілген жобалық-сметалық құжаттама - 1 объект бойынша.
жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу жөніндегі жұмыстардың көлемін орындау - 1 объект бойынша.
Түпкi нәтиже: жоғары деңгейлi және бәсекелiк мүмкiндiгi бар кадрларды дайындау сапасын жоғарлату үшiн бiлiм және ғылым объектiлерiн қолданысқа беру.
Уақтылығы: Бекiтiлген келiсiмдерге сәйкес жұмыс өндiру графигi бойынша жұмыстар көлемiн атқару.
Сапасы: Қазақстан Республикасы территориясында iске асырылатын құрылыс нормалары және ережелерiне байланысты.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.12.26.  N 1291  Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
250-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бiлiм беру объектiлерiн салуға және қайта жаңартуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 32 425 627 мың теңге (отыз екі миллиард төрт жүз жиырма бес миллион алты жүз жиырма жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық аймақтарын дамуының 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

(ГЭ N 7-667/06
от 08.12.2006г.);
строительство
машиностроитель-
ного факультета
и учебно-
производственного
центра Западно-
Казахстанского
аграрного
технического
университета
имени
Жангир-хана;
строительство
здания учебного
корпуса
инженерно-
технического
института в
составе
студенческого
городка
Актауского
государственного
университета
(заключение
государственной
экспертизы по
рабочему проекту
от 15.06.2007
года N 7-314/07);
реконструкция и
строительство
объектов
республиканского эстрадно-
циркового
колледжа имени
Ж. Елебекова в
городе Алматы
(заключение
государственной
экспертизы по
рабочему проекту
от 09.12.2005
года N 7-630/05).
Январь-декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Республикан-
ская средняя школа-интернат имени Жаутикова
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 26 декабря 2007 года  N 1291  .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: количество вводимых в эксплуатацию объектов образования - 4 объекта;
выполнение объема строительно-монтажных работ - по 13 объектам;
утвержденная в установленном порядке проектно-сметная документация - по 1 объекту;
выполнение объема работ по разработке проектно-сметной документации - по 1 объекту.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов образования и науки для повышения качества подготовки высококвалифицированных и конкурентоспособных кадров.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительным нормам и правилам, действующим на территории Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 ; от 26 декабря 2007 года  N 1291  .
ПРИЛОЖЕНИЕ 250
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и
реконструкцию объектов образования"
на 2007 год
1. Стоимость:  32 425 627 тысяч тенге (тридцать два миллиарда четыреста двадцать пять миллионов шестьсот двадцать семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : тиiмдi мектепке дейiнгi және жалпы орта бiлiм желiсiн әзiрлеу және қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету; қолда бар оқу орындарының желiсiн сақтау және оны одан әрі дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : бiлiм беру объектiлерiн салу және қайта жаңғыртуды iске асыру үшін жергiлiктi бюджеттерге қаржылық көмек беру.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение общедоступности и создание эффективной системы дошкольного и среднего общего образования; развитие и сохранность имеющейся сети учебных заведений.
5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка местных бюджетов для осуществления строительства и реконструкции объектов образования

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бiлiм беру объектiлерiн салуға және қайта жаңартуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
"2007 жылға арналған   республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске acыpу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204 қаулысының 3 қосымшаға сәйкес (бекiтілген заңнамамен  белгіленген тәртiппен жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес) тізбе бойынша және қаржы шегінде білім беру нысандарын
орналастыруды жүзеге
асыру үшін жұмыс жобаларын қайта қолдану және салу және қайта жаңғырту үшін облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берілетiн мақсаттық дамыту трансферттерiн аудару
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Облыстардың, Астана және Алматы қалаларын ың әкiмдерi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
қолданысқа берiлген мектептер саны - жобалық қуаты 34974 оқушы орнымен 68 объект;
қолданысқа берiлген мектепке дейiнгi балалар мекемелер саны - жобалық қуаты 1500 орындық 8 объект;
құрылыстық-монтаждық жұмыстарды атқару - жобалық қуаты 91188 орындық 145 объектiде.
Түпкi нәтиже: халыққа жалпы бiлiм берудің қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету үшiн бiлiм беру объектiлерiн қолданысқа беру, мектепке дейiнгi және мектеп жасындағы балаларды толығымен қамту үшiн әлеуметтік-экономикалық жағдайын жасау.
Уақтылығы: Бекiткен келiсiмдерге сәйкес жұмыс өндiру графигi бойынша жұмыстар көлемiн атқару.
Сапасы:
- 3 ауысыммен оқитын мектептер жойылады;
- мектепке дейiнгi ұйымдарға деген қажеттілiгi 0,27 пайызға төмендейдi;
- апатты мектептердің саны 33 пайызға төмендейдi;
- оқу орындарының жалпы санына қажеттілiк 27,7 пайызға төмендейдi;
- мектептерi жоқ ауылдық жерлердің саны 0,8 пайызға төмендейдi.
*Ескерту:
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы "Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204 қаулысының 3-қосымшасына сәйкес инвестициялық жобалардың тiзбесi, сондай-ақ заңнамада белгiленген тәртiппен бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес бекiтiлген iс-шаралар, трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың паспортында көрсетiледi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
251-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
строительст-
во и рекон-
струкцию
объектов
образования
Перечисление це-
левых трансфертов
на развитие облас-
тным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы
на повторное
применение рабочих
проектов для
осуществления
привязки и
строительство,
реконструкцию
объектов образо-
вания (в соответ-
ствии с утверж-
денной в установ-
ленном законода-
тельством порядке
проектно-сметной
документацией) по
перечню и в
пределах сумм сог-
ласно приложению
3 к постановлению
Правительства
Республики Казах-
стан от 14 декабря
2006 года N 1204 "О реализации
Закона Республики
Казахстан "О рес-
публиканском
бюджете на 2007
год".
Январь-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- количество введенных в эксплуатацию школ - 68 объектов с проектной мощностью на 34974 ученических мест;
- количество введенных в эксплуатацию детских дошкольных учреждений - 8 объектов с проектной мощностью на 1500 мест;
- выполнение строительно-монтажных работ - на 145 объектах с проектной мощностью на 91188 мест;
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов образования для обеспечения доступности общеобразовательных услуг для населения, создание социально-экономических условий для полного охвата детей дошкольного и школьного возраста обучением и воспитанием.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество:
- ликвидируются школы с 3-х сменным обучением;
- сократится потребность в местах дошкольных организаций на 0,27 процентов;
- сократится количество аварийных школ на 33 процента;
- сократится общая потребность ученических мест на 27,7 процента;
- сократится количество сельских населенных пунктов, не имеющих школ на 0,8 процентов.
* Примечание:
Перечень инвестиционных проектов согласно  постановлению  Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2006 года N 1204 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год" а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном порядке проектно-сметной документацией, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 251
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием"
на 2007 год

1. Құны : 842150 мың теңге (сегiз жүз қырық екi миллион бiр жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  4 ,   8 ,   13,   33,   37-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Жолаушылар мен жүк тасымалдаудағы қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi мемлекеттiк жүйенi жетiлдiру Тұғырнамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 17 сәуiрдегi N 594  қаулысы ; "Мұқтаж азаматтарға олардың бiлiм aлу кезiнде берiлетiн әлеуметтік көмектің мөлшерi мен көздерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 17 мамырдағы N 738  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

1. Стоимость:  842150 тысяч тенге (восемьсот сорок два миллиона сто пятьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 4 ,  8,   13,   33,   37  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  статья 6  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2000 года N 594 "О Концепции совершенствования государственной системы по обеспечению безопасности перевозок пассажиров и грузов",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2000 года N 738 "О размерах и источниках социальной помощи нуждающимся гражданам в период получения ими образования",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жеке тұлғаның таңдаған мамандығында орта кәсiптiк бiлiм және біліктiлiк алу жолымен интеллектуалдық, мәдени және рухани даму қажеттiлiгiн қанағаттандыру, орта кәсiптiк бiлiмi бар біліктi мамандармен қоғамның әлеуметтiк-экономикалық қажеттілiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : орта кәсiптiк бiлiм беру оқу орындарында елiмiзге аса маңызды мәнi бар мамандар даярлау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  удовлетворение потребностей личности в интеллектуальном, культурном и нравственном развитии путем получения среднего профессионального образования и квалификации в избранной профессии, удовлетворение социально-экономических потребностей общества в квалифицированных специалистах со средним профессиональным образованием.
5. Задачи бюджетной программы:  подготовка специалистов в учебных заведениях среднего профессионального образования, представляющих для страны исключительно важное особое значение.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау
Мемлекеттік жалпы мiндеттi білiм беру стандарттарына сәйкес оқу процестерiн жүргiзу.
Жыл сайын Қазақстан Республикасы Үкiметiнің қаулысымен бекiтілетiн орта кәсiптік бiлiмдi мамандарды даярлауға мемлекеттiк білім тапсырысына сәйкес оқушылар қабылдау.
Кәсiптік орта білім беру ұйымдары үшiн Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрінің бұйрығымен бекiтілген тізiм бойынша басты құралдар алуға күрделi трансферттер аудару.
Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжiне күрделi жөндеу өткiзуге күрделi трансферттер аудару. Мемлекеттiк тапсырысы негізiнде кәсіптік орта оқу орындарындағы білім алушыларға қысқы және жазғы каникул кезiнде көлiкпен жүруге өтемақылар төлеуге трансферттер аудару.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
Орта есеппен жылына 3165 оқушылар оқыту. Стипендиямен қамтылған білім алушылардың саны - 60 пайыздан кем емес.
Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжiнің ғимаратына күрделi жөндеу жүргiзу.
Негiзгi құралдарды сатып алу:
Селезнев атындағы Алматы хореография колледжiне - 8 бiрлiктен кем емес;
О.Таңсықбаев атындағы сәндiк-қолданбалы өнер колледжі - 30 бiрлiктен кем емес;
Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжi - 4 бiрлiктен кем емес;
Ж. Елебеков атындағы республикалық эстрадалық-цирк колледжi - 14 бiрлiктен кем емес;
Ақмола қаржы-экономикалық колледжi - 13 бiрлiктен кем емес.
Көлiкте жеңiлдiкпен жүруге қаржылай өтемақы алушы оқушылардың саны 3,2 мыңнан кем емес.
Түпкi нәтиже:
ағымдағы жылда оқуды бiтiргеннен кейiн жұмысқа тұрған және жоғарғы оқу орнына түскен оқушылардың бөлiгi 70 пайыздан кем емес.
Жоспарланған оқудан шығарылған оқушылардың бөлiгi - 6 пайыз аспауы керек.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жылына бiр оқушыны дайындауға кететiн орта шығын (күрделi шығынды қоспағанда) - 252,6 мың теңге.
Уақыттылығы: орта кәсіптік оқу орындарындағы дипломды алып, оқуды бiтірген бiлiм алушылардың саны 800 оқушыдан кем емес;
білім бағдарламаларының орындалуы, бiлiм жоспарына сәйкес.
Сапасы: жоспарланған орта кәсiптiк бiлiмiмен "өте жақсы" бағамен колледждi бiтiрген оқушылардың бөлiгi - 10 пайыз.
Мемлекеттiк аттестациядан қорытынды болымды нәтижеден колледж бiтiрген оқушылардың жоспарланған үлесi - 100 пайыз.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
252-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Бiлiм беру саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Подготовка
специалистов
со средним
профессио-
нальным об-
разованием
Проведение учебно-
го процесса в
соответствии с
Государственными
общеобязательными
стандартами обра-
зования.
Прием учащихся в
соответствии с
государственным
образовательным
заказом на подго-
товку специалистов
со средним профес-
сиональным образо-
ванием, утверждае-
мым ежегодно пос-
тановлением Прави-
тельства Республи-
ки Казахстан.
Перечисление капи-
тальных трансфер-
тов для организа-
ций среднего про-
фессионального об-
разования на при-
обретение основных
средств, согласно
перечня, утверж-
денного приказом
Министра образова-
ния и науки Рес-
публики Казахстан.
Перечисление капи-
тальных трансфер-
тов для Алматинс-
кого музыкального
колледжа им.
Чайковского на
проведение капи-
тального ремонта.
Перечисление
трансфертов орга-
низациям среднего
профессионального
образования для
выплаты денежных
компенсаций на
проезд обучающимся
по государствен-
ному образователь-
ному заказу в
период зимних и
летних каникул.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
обучение среднегодового контингента - 3165 учащихся. Охват стипендией учащихся составит не менее 60 процентов.
Проведение капитального ремонта зданий Алматинского музыкального колледжа им. Чайковского.
Приобретение основных средств:
Алматинским хореографическим училищем им. А. Селезнева не менее 8 единиц;
Республиканским колледжем декоративно-прикладного искусства им. О. Тансыкбаева не менее 30 единиц;
Алматинским музыкальным колледжем им. Чайковского не менее 4 единиц;
Республиканским эстрадно-цирковым колледжем им. Елебекова не менее 14 единиц;
Акмолинским финансово-экономическим колледжем не менее 13 единиц.
Ожидаемый контингент обучающихся, получающих денежную компенсацию на льготный проезд составит не более 3,2 тыс. учащихся.
Конечный результат: доля выпускников, трудоустроенных по завершению обучения в текущем году и поступивших в вузы составит не менее 70 процентов; планируемая доля отчисленных обучающихся не более 6 процентов.
Финансово-экономический результат: средний расход на подготовку одного обучающегося в год (без учета капитальных расходов) - 252,6 тыс. тенге.
Своевременность: ожидаемое количество обучающихся, завершивших обучение с получением диплома о среднем профессиональном образовании, составит не менее 800 учащихся; исполнение учебной программы, согласно учебного плана.
Качество: планируемая доля выпускников со средним профессиональным образованием, окончивших колледж "с отличием" 10 процентов.
Планируемая доля обучающихся, которая окончит колледж с положительными результатами итоговой государственной аттестации - 100 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 252
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Прикладные научные исследования в области образования"
на 2007 год

1. Құны : 139239 мың теңге (бiр жүз отыз тоғыз миллион екi жүз отыз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  9-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1180  қаулысы ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi  Заңы .

1. Стоимость:  139239 тысяч тенге (сто тридцать девять миллионов двести тридцать девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 9  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : бiлiм жүйесiн жетілдiрудің теориялық-методологиялық негiздерiн жетiлдiру, даму мүмкiндiктерi шектеулі балаларды оңалту-педагогикалық және әлеуметтiк қолдаудың ғылыми-әдiстемелiк негiздерiн, оқыту мен тәрбиенің инновациялық әдiстерi мен технологияларын дайындау мен iске қосуды қамтамасыз ету, реформалау процесiн ғылыми және ғылыми-әдiстемелiк орайластыру, педагогикалық ғылымның жемiстi ұйытқысын сақтау, бiлiмдi жаңғырту жағдайында бiлiктiлiк пен кәсiптiк қайта даярлаудың теориялық-әдiстемелiк негiздерi және ғылыми-әдiстемесiн қамтамасыз ету, әрi дамыту, оның республикалық әлеуметтiк-экономикалық дамуындағы ролін көтеру.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  совершенствование теоретико-методологических основ системы образования, научно-методических основ коррекционно-педагогической и социальной поддержки детей с ограниченными возможностями в развитии, разработка и внедрение инновационных методов и технологий обучения и воспитания, разработка научно-педагогического обеспечения, научное и научно-методическое сопровождение процесса реформирования, поддержки и функционирования развития образования, сохранение и развитие продуктивного ядра педагогической науки, теоретико-методологические основы и научно-методическое обеспечение квалификации и профессиональной переподготовки кадров в условиях модернизации образования, повышение ее роли в социально-экономическом развитии республики.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : реформалау процесiн, бiлiм деңгейлерiн қолдау мен қызметiн ғылыми-әдiстемелiк орайластыру, қосымша бiлiм жүйесiнде оқушыларды әлеуметтендiрудi ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету, 12 жылдық жалпы орта бiлiмдi енгiзу бойынша тәрбие процесiн ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету, дәстүрлi емес әдiстерiн адамның рухани әрi табиғи денсаулығына ықпал ету тәжiрибесiн зерттеу, педагогикалық ғылымның жемiстi ұйытқысын сақтау, білімдi жаңғырту жағдайында бiлiктілiк пен кәсіптiк қайта даярлаудың теориялық-әдiстемелiк негiздерi және ғылыми-әдiстемесiн қамтамасыз ету әрi дамыту, оның республикалық әлеуметтiк-экономикалық дамуындағы рөлiн көтеру.

5. Задачи бюджетной программы:  научно-методическое сопровождение в процессе реформирования, поддержки и функционирования уровней образования, научно-методическое обеспечение социализации школьников в системе дополнительного образования, научно-методическое обеспечение воспитательного процесса по внедрению 12-летнего среднего общего образования, изучение опыта влияния нетрадиционных методов укрепления духовного и физического здоровья человека, сохранение и развитие продуктивного ядра педагогической науки, повышение ее роли в социально-экономическом развитии Республики. Проведение прикладных научных исследований по проблемам перехода на 12-летнее образование.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Бiлiм беру саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
Білім беру облысында конкурсты процедуралардың нәтижесiнде қолданбалы ғылыми зерттеулердi 3 бағытта жүргізу:
1) 12 жылдық жалпы орта бiлiмді барлық деңгейiн қайта құру бойынша ғылыми зерттеулер;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Прикладные
научные
исследования
в области
образования
Проведение прик-
ладных научных ис-
следований в облас-
ти образования по
результатам конкур-
сных процедур по
3-м направлениям:
1) научные исследо-
вания по перестрой-
ке всех уровней
образования в связи
с переходом на
12-летний срок обу-
чения в школе;

2) азаматтардың рухани және табиғи денсаулығын нығайту әрі сақтау саласында ғылыми зерттеулер жүргізу;
3) даму мүмкiндiктерi шектеулi балаларды оңалту-педагогикалық және әлеуметтік қолдаудың ғылыми-әдiстемелік негiздерiн  жетiлдiру. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрiнің  бұйрығымен бекiтілген тiзбеге сәйкес басты құралдар сатып алу.
"Бөбек ұлттық ғылыми-практикалық білiм беру және сауықтыру орталығына Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрiнің бұйрығымен бекiтілген тізбеге сәйкес  құралдар сатып алуға күрделi трансферттердi аудару.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі,
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ғылым комитеті
Түзеу педагогикасының ұлттық ғылыми-практикалық орталығы
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: оқушылар жетiстiктерiн өлшеу жүйесiнің ғылыми-әдiстемелiк негiздерiн, психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестер жағдайында психологиялық-педагогикалық диагностиканың ғылыми-әдiстемелiк негiздерiн, арнайы мектепке дейiнгi білімнің ғылыми-әдiстемелiк негіздерiн, арнайы (түзету) ұйымдарында ғылыми негізiнде оқыту, 12 жылдық білімдi, мектепке дейiнгi білімдi ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету.
"Түзеу педагогикасының ұлттық ғылыми-практикалық орталығына" мемлекеттік мекемеге 5 бiрлiктен кем емес құралдар сатып алынады.
"Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық бiлiм беру және сауықтыру орталығына 8 бiрлiктен кем емес құралдар сатып алынады.
Түпкi нәтиже: 12-жылдық мектепте, арнайы (түзету) - бiлiм беру ұйымдарында, республиканың жоғарғы оқу орындарында мектепке дейiнгi балалар ұйымдарында оқу процесiн жақсарту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 ғылыми бағыттың шығыны - 46041 мың теңгенi құрайды.
Уақтылығы: жыл бойы келісiм-шарттарға сәйкес.
Сапасы: қолданбалы зерттеу есептемесінің нәтижесін пайдалану деңгейі - 100 пайыз.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
253-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2) научные исследо-
вания в области ук-
репления духовного
и физического здо-
ровья человека;
3) проведение прик-
ладных научных ис-
следований в облас-
ти образования по
совершенствованию
научно-методических
основ коррекционно-
педагогической и
социальной поддерж-
ки детей с ограни-
ченными возможнос-
тями в развитии.
Приобретение основ-
ных средств соглас-
но перечня, утверж-
денного приказом
Министра образова-
ния и науки Респуб-
лики Казахстан.
Перечисление
капитальных
трансфертов для
Национального
научно-
практического,
образовательного и
оздоровительного
центра "Бобек" на
приобретение
основных средств,
согласно перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Комитет
науки
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
Национальный
научно-прак-тический
центр кор-
рекционной
педагогики
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: будут разработаны: научно-методические основы проектирования системы измерителей достижений обучающихся, научно-методическое обеспечение социализации школьников в системе дополнительного образования, научно-методическое обеспечение проведения психолого-педагогической диагностики в условиях психолого-медико-педагогических консультаций, научно-методические основы специального дошкольного образования, обучения основам наук в специальных (коррекционных) организациях образования, научно-методическое обеспечение 12-летнего образования, дошкольного образования.
Будут приобретены основные средства государственным учреждением "Национальный научно-практический центр коррекционной педагогики" в количестве не менее 5 единиц.
Будут приобретены основные средства Национальным научно-практическим, образовательным и оздоровительным центром "Бобек" в количестве не менее 8 единиц.
Конечный результат: качественное улучшение процесса обучения в условиях 12-летней школы, в специальных (коррекционных) организациях образования, в высших учебных заведениях республики, детских дошкольных организациях.
Финансово-экономический результат: в среднем расход по 1-му научному направлению (без учета капитальных расходов) составит - 46041 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с договорами.
Качество: уровень использования результатов прикладных научных исследований - 100 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 253
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на оснащение учебным
оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в
государственных учреждениях среднего общего образования"
на 2007 год

1. Құны : 2457650 мың теңге (екi миллиард төрт жүз елу жетi миллион алты жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған индустриалдық-инновациялық даму стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы ; "Мемлекет басшысының Қазақстан халқына 2005 жылғы 18 ақпандағы Жолдаудың iске асыру жөнiндегi Жалпы ұлттық iс-шаралар жоспарын орындаудың желілік кестесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 210  қаулысы .

1. Стоимость:  2457650 тысяч тенге (два миллиарда четыреста пятьдесят семь миллионов шестьсот пятьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 210 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 18 февраля 2005 года".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : қазiргi материалдық-техникалық база құру және оны қамтамасыз ету нормативтiк талаптарға сәйкестендiру, мемлекеттік жалпыға міндеттi орта білiм стандарттарына сәйкес мемлекеттiк орта білім стандарттарына сәйкес мемлекеттiк орта бiлiм беру ұйымдарының оқу үрдiсiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiн мемлекеттiк жалпы орта білім беру ұйымдарының физика, химия, биология кабинеттерiн оқу құралдарымен жарақтандыру үшін қаржылай қолдау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание современной материально-технической базы и приведение в соответствии с нормативными требованиями, обеспечение учебного процесса государственных организаций среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами среднего образования.
5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы для оснащения учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии государственных организаций среднего общего образования.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы  трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің шешімі  бойынша мемлекеттiк  жалпы орта бiлiм беру  мекемелерiнің физика кабинеттерiн оқу құралдарымен жарақтандыруға Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне нысаналы ағымдағы трансферттер аудару.
Сапалы және уақытымен мемлекеттiк орта жалпы білiм беру мекемелерiнің физика бөлмелерiн оқу құралдарымен қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
2007 жылы кемінде 747 физика кабинетімен қамтамасыз етіледі, оның ішінде:
Ақмола облысы - кемінде 81 бірлік;
Ақтөбе облысы - кемінде 74 бірлік;
Алматы облысы - кемінде 81 бірлік;
Шығыс Қазақстан облысы - кемінде 102 бірлік;
Жамбыл облысы - кемінде 35 бірлік;
Батыс Қазақстан облысы - кемінде 56 бірлік;
Қарағанды облысы - кемінде 63 бірлік;
Қызылорда облысы - кемінде 18 бірлік;
Қостанай облысы - кемінде 27 бірлік;
Павлодар облысы - кемінде 57 бірлік;
Солтүстік Қазақстан облысы - кемінде 78 бірлік;
Оңтүстік Қазақстан облысы - кемінде 75 бірлік.
Түпкі нәтиже:
- халықтың барлық жiктер үшiн сапалы білiм алу қол жетімділігін қамтамасыз ету;
- физика кабинеттерiн оқу құралдары жоқ мектептер санын азайту;
- материалдық-техникалық қамтамасыз ету және нормативтiк талаптарға сәйкес жарақтандыру;
- білім беру үрдiсiн оқу әдiстемелiк және ғылыми қамтамасыз етудi жетiлдiру;
- мемлекеттiк жалпы орта білiм беру ұйымдарында оқыту сапасын арттыру;
Мемлекеттiк жалпы орта бiлiм ұйымдарындағы физика кабинеттермен жарақтандыру қажеттіліктің 100 пайызын құрайды.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 физика кабинетiнің жоспарланып отырған орташа құны - 3480 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес физика кабинеттермен қамтамасыз ету.
Сапасы: жаңа информациялық және денсаулық сақтайтын оқыту технологиясын енгізу негізiнде оқушылардың білiм сапасын арттыру. Бiлiм беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын жетiлдiру жолымен білiм алу үшін әлеуметтiк-экономикалық жағдайлар жасау.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
254-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде кәсiптiк орта оқу орындарында оқитын студенттердiң стипендияларын төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
оснащение
учебным
оборудова-
нием
кабинетов
физики,
химии,
биологии в
государст-
венных
учрежде-
ниях
среднего
общего
образова-
ния
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным
бюджетам,
бюджетам
городов Астаны
и Алматы на
оснащение
учебным
оборудованием
кабинетов
физики в
государственных
учреждениях
среднего общего
образования
согласно
решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Своевременное и
качественное
оснащение
учебным
оборудованием
кабинетов
физики в
государственных
учреждениях
среднего общего
образования.
В
тече-
ние
года
Министерс-
тво
образова-
ния и
науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: в 2007 году будут обеспечены не менее 747 кабинетами физики, в том числе:
Акмолинская область - не менее 81 единицы;
Актюбинская область - не менее 74 единиц;
Алматинская область - не менее 81 единицы;
Восточно-Казахстанская область - не менее 102 единиц;
Жамбылская область - не менее 35 единиц;
Западно-Казахстанская область - не менее 56 единиц;
Карагандинская область - не менее 63 единиц;
Кызылординская область - не менее 18 единиц;
Костанайская область - не менее 27 единиц;
Павлодарская область - не менее 57 единиц;
Северо-Казахстанская область - не менее 78 единиц;
Южно-Казахстанская область - не менее 75 единиц.
Конечный результат:
- обеспечение доступности качественного образования для всех слоев населения;
- снижение количества школ, не имеющих учебное оборудование кабинета физики;
- материально-техническое обеспечение и оснащение в соответствии с нормативными требованиями;
- совершенствование учебно-методического и научного обеспечения образовательного процесса;
- повышение качества обучения в государственных организациях среднего общего образования.
Оснащенность кабинетами физики государственных организациях среднего общего образования от потребности составит 100 процентов.
Финансово-экономический результат: планируемая средняя стоимость 1-го кабинета физики - 3480 тыс. тенге.
Своевременность: обеспечить кабинетами физики в соответствии с заключенными договорами.
Качество: повышение качества образования школьников на основе внедрения новых информационных и здоровье сберегающих технологий обучения. Создание социально-экономических условий для получения образования путем совершенствования материально-технической базы организаций образования.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 254
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату стипендий студентам,
обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях
на основании государственного заказа местных исполнительных органов"
на 2007 год

1. Құны : 1433979 мың теңге (бip миллиард төрт жүз отыз үш миллион тоғыз жүз жетпiс тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  36-бабы ; "Бiлiм беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендияларды тағайындау және төлеудің Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903  қаулысы .

1. Стоимость:  1433979 тысяч тенге (один миллиард четыреста тридцать три миллиона девятьсот семьдесят девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 36  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в государственных организациях образования".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде кәсiптiк орта оқу орындарындағы білім алушы оқушыларды әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалық бюджеттерiне жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырыс негiзiнде кәсiптiк орта оқу орындарында бiлiм алушы студенттер стипендияларын төлеуге стипендия мөлшерiн нормативке жеткiзу жолымен қаржылай көмек көрсету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  социальная поддержка обучающихся в организациях среднего профессионального образования в рамках государственного заказа.
5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы путем доведения размера стипендии до норматива, обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде кәсiптiк орта оқу ор дарында оқитын студенттердің стипендияларын төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалық  бюджеттерiне жергiлікті атқарушы  органдардың мемлекеттік тапсырыс негізінде кәсіптік орта оқу орындарында білім алушы студенттерге стипендияларды Қазақстан Республикасы Үкiметiнің нысаналы трансферттер белгiлеген мөлшерiнде төлеуге арналған нысаналы ағымдағы трансферттер аудару.
Жергiлiкті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырыс негізiнде облыстардың, кәсiптік орта оқу орындарында білім алушы студенттер стипендияларын төлеуге қаржылай көмекті уақтылы төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: жергіліктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде кәсiптiк орта оқу орындарында бiлiм алушы студенттер стипендияларын төлеуге стипендия мөлшерiн нормативке жеткiзу жолымен қаржылай көмек көрсету.
Облыстар бойынша ортажылдық стипендиаттардың контингентi - 42420, оның ішінде: Ақмола - 2029, Ақтөбе - 2000, Алматы облысы - 2007, Атырау - 1425, Шығыс Қазақстан - 3179, Жамбыл - 2512, Батыс Қазақстан - 1392, Қарағанды - 5930, Қостанай - 2918, Қызылорда - 1503, Маңғыстау - 1524, Павлодар - 2286, Солтүстiк Қазақстан - 2162, Оңтүстiк Қазақстан - 4474, сонымен қатар Алматы қаласы - 4404, Астана қаласы - 2675.
Түпкi нәтиже: жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде орта кәсіптік оқу орындарында бiлiм алушылардың оқу үлгерiмдерiнің көрсеткiштерiн көтеру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: стипендияның ай сайынғы төлеу айырмасы 1 оқушыға 2817 теңгенi құрайды.
Уақтылығы: жергілiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде орта кәсiптік оқу орындарында бiлiм алушылардың стипендиясының айырмасын уақтылы төлеу.
Сапасы: барлық оқушылардың 84 пайызын стипендиямен қамтамасыз ету.
*) республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберінде iске асырылатын шаралардың тiзбесi, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиiстi жергiлiкті бюджеттiк бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
255-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Мәдениет пен өнер саласында үзiлiссiз оқуды қамтамасыз ету"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
выплату
стипендий
студентам,
обучающимся
в средних
профессио-
нальных
учебных
заведениях
на основании
государст-
венного
заказа
местных
исполнитель-
ных органов
Перечисление
согласно решению
Правительства
Республики Казах-
стан целевых те-
кущих трансфертов
из республиканс-
кого бюджета об-
ластным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы
для доведения
размера стипен-
дии, обучающимся
в средних профес-
сиональных учеб-
ных заведениях на
основании госу-
дарственного за-
каза местных ис-
полнительных ор-
ганов до установ-
ленного Правите-
льством Республи-
ки Казахстан нор-
матива.
Обеспечение свое-
временной выплаты
разницы в размере
стипендии, обу-
чающимся в сред-
них профессио-
нальных учебных
заведениях на ос-
новании государ-
ственного заказа
местных исполни-
тельных органов.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны,
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: доведение размера стипендий обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов до установленного норматива. Среднегодовой контингент стипендиатов по областям 42420, в том числе: Акмолинская - 2029, Актюбинская - 2000, Алматинская - 2007, Атырауская - 1425, Восточно-Казахстанская - 3179, Жамбылская - 2512, Западно-Казахстанская - 1392, Карагандинская - 5930, Костанайская - 2918, Кызылординская - 1503, Мангыстауская - 1524, Павлодарская - 2286, Северо-Казахстанская - 2162, Южно-Казахстанская - 4474 а также города Алматы - 4404 и города Астана - 2675.
Конечный результат: повышение качества показателя успеваемости обучающихся в организациях среднего профессионального образования на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Финансово-экономический результат: разница ежемесячной выплаты стипендии в среднем на 1-го обучающегося составит - 2817 тенге.
Своевременность: обеспечение своевременной выплаты разницы в размере стипендии обучающимся в организациях среднего профессионального образования на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Качество: обеспеченность стипендией от общего контингента - 84 процента.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 255
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Обеспечение непрерывного обучения в
области культуры и искусства"
на 2007 год

1. Құны : 1684939 мың теңге (бiр миллиард алты жүз сексен төрт миллион тоғыз жүз отыз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  4 ,   8 ,   9 ,   13,   15,   25,   26,   30,   36,   40,   44,   46-баптары , "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақ ұлттық музыка академиясын ашу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1998 жылғы 31 наурыздағы N 269 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнің жекелеген бiлiм беру ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2000 жылғы 29 қарашадағы N 1782  қаулысы ; "Жекелеген мемлекеттiк жоғары оқу орындарын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 29 маусымдағы N 892  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлігінің кейбiр білім беру ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 1619  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

1. Стоимость:  1684939 тысяч тенге (один миллиард шестьсот восемьдесят четыре миллиона девятьсот тридцать девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 4 ,  8,   9,    13,   15,    25,   26,   30,   36,   40,   44,   46  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 1998 года N 269 "Об открытии Казахской национальной академии музыки";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N 1782 "О реорганизации отдельных организаций образования Министерства образования и науки Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 892 "О переименовании отдельных государственных высших учебных заведений",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года N 1619 "О реорганизации некоторых организаций образования Министерства образования и науки Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ұлттық мәдениет мұқтаждықтарын өнер мен мәдениет саласындағы кәсiптілігі жоғары мамандармен: концерттiк ұйымдарда, оқу, мәдени-ағарту орындарында орындаушы-солистiк жұмыстар үшiн музыканттармен, музыкалық театрлар оркестрлерiнің әртiстерiмен, дирижерларымен, композиторларымен, музыкалық фольклор мамандарымен қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение потребностей национальной культуры высокопрофессиональными специалистами в области искусства и культуры: музыкантами для работы в концертных организациях, учебных, культурно-просветительных заведениях в качестве солистов-исполнителей, артистов оркестров музыкальных театров, дирижеров, композиторов, музыковедов, специалистов музыкального фольклора.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : музыкалық білімнің бастауыш, орта және жоғары буындарын әдiстемелік бірiктіру; үлгi және икемдi эксперименттік оқу жоспарлары мен бағдарламалары негізiнде үздіксіз оқу процесiн қамтамасыз ету; атқарушы және педагогикалық мектептердi, баршаға ортақ буындар жүйесiн қалыптастыру; оқытудың жаңа прогрессивтiк әдiстерiн әзiрлеу және енгізу; ғылыми-зерттеу және ғылыми әдiстемелер жұмыс; музыкалық мәдениет, педагогика проблемаларының iргелi әзiрлеушілерiн жүзеге асыру; музыкалық тану әдебиетiн басып шығару; Қазақстан аумағында тұратын халықтардың музыкалық мәдениетiмен байланысты халықтық-дәстүрлiк жанрлар мамандықтарын дамыту.

5. Задачи бюджетной программы:  методическое объединение начального, среднего и высшего звеньев музыкального образования; обеспечение непрерывного процесса обучения на основе типовых и гибких экспериментальных учебных планов и программ; формирование исполнительских и педагогических школ, единых для всех звеньев системы; разработка и внедрение новых прогрессивных методов обучения; научно-исследовательская и научно-методическая работа; осуществление фундаментальных разработок проблем музыкальной культуры, педагогики; издание музыковедческой литературы; развитие специальностей народно-традиционных жанров, связанных с музыкальной культурой народов, проживающих на территории Казахстана.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Мәдениет пен өнер саласында үзiлiссiз оқуды қамтамасыз ету
Өнер мен мәдениет саласындағы мамандарды білім берудің мемлекеттік жалпы білім стандарттарына сәйкес даярлау.
Негізгі құралдарды сатып алу және Қазақ ұлттық музыка академиясын және Т.К. Жүргенов атындағы  Қазақ ұлттық өнер академиясын күрделi жөндеуден өткізу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақ ұлттық музыка
академиясы,
Т.К. Жүрген ов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
бiлiм алушылардың орташа жылдық контингентi - 2785;
негiзгi құралдарды сатып алу:
Қазақ ұлттық музыка академиясының негізгi кұралдарды сатып алуы кемiнде: концерттiк шағын рояль - 10 дана; үш секциялы диван - 3 дана; дыбыс шығару құралы - 1 дана; типография - 1 комплект; дәрi-дәрмектерге арналған шкаф - 1 дана; лазерлi терапия аппараты "Рикта" - 1 дана; дәрiгердің чемоданы - 1 дана, ксилофон - 2 дана, маримба - 1 дана, оркестр қорнарлары - 1 дана, вибрафон - 1 дана, үлкен концерттiк барабаны - 1 дана, үлкен шеру барабаны - 3 дана, шағын концерттiк барабаны - 3 дана, шағын шеру барабаны - 3 дана, оркестр қақпақысы - 2 комплект, тыбыс құрлыма - 3 дана, Там-Там - 1 дана, туба - 14 дана, эйфониум - 4 дана, сузафон - 4 дана, саксафон альт - 9 дана, саксафон тенор - 11 дана, саксафон баритон - 7 дана, саксафон сопрано - 7 дана, электргитара - 1 дана, басгитара - 1 дана, қақпақысы - 1 комплект, комбокөбейткiш бас - 1 дана, комбокөбейткiш гитарасы - 1 дана, бонго - 1 дана, конго - 1 дана, перкуссияға арналған үстел - 1 дана, труба - 4 дана, трамбон тенор - 4 дана, арфа - 4 дана.
Т.К.Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясының негізгi құралдарды сатып алуы кемінде: микшерлік пульт - 1 дана, жарық түсiргiш құралдарын басқару пультi - 1 дана, софиттi көтергiштердi басқару пультi - 1 комплект, қадағалау пушкасы - 4 дана, шкаф - 1 комплект, ұсталық әмбебап станогы - 2 дана, театрлық проекциялық құрал - 4 дана, күштi көбейткiш - 1 дана, дыбыс қатайтқыш күшейткiшi - 4 дана, фортепиано - 3 дана, тiгiн машинкелер - 2 дана, вибрафон - 1 дана, капсулды вокалды радиомикрофон - 2 дана, екі жолды акустикалық жүйе - 2 дана, электрлiк урмалы бұрғы - 2 дана, дробилка - 1 дана, комбокөбейткіш бас-гитарасы - 2 дана, компрессор ксимбао - 1 дана, конги (музыкалық аппараты) - 1 дана, маримба (музыкалық аппараты) - 1 дана;
- екi мекеменiң ғимараттары мен құрылыстарын күрделi жөндеуден өткiзу.
Түпкi нәтиже:

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Обеспечение
непрерывного
обучения в
области
культуры и
искусства
Подготовка специа-
листов в области
искусства и культу-
ры в соответствии
с государственными
общеобразовательны-
ми стандартами
образования.
Приобретение основ-
ных средств и про-
ведение капитально-
го ремонта в Казах-
ской национальной
академии музыки и
Казахской национа-
льной академии
искусств им. Т.К.
Жургенова.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Казахская
национальная
академия
музыки,
Казахская
национальная
академия
искусств
им. Т.К.
Жургенова
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
среднегодовой контингент обучающихся - 2785;
приобретение основных средств:
Казахской национальной академией музыки не менее: малый концертный рояль - 10 шт., диван трехсекционный - 3 шт., звуковое оборудование - 1 шт., типография - 1 комплект., шкаф для медикаментов - 1 шт., аппарат лазерной терапии "Рикта" - 1 шт., чемодан врача - 1 шт., ксилофон - 2 шт., маримба - 1 шт., колокольчики оркестровые - 1 шт., вибрафон - 1 шт., большой концертный барабан - 1 шт., большой маршевый барабан - 3 шт., малый концертный барабан - 3 шт., малый маршевый барабан - 3 шт., тарелка оркестровая - 2 комплекта, ударная установка - 3 шт., Там-Там - 1 шт., туба - 14 шт., эйфониум - 4 шт., сузафон - 4 шт., саксафон альт - 9 шт., саксафон тенор - 14 шт., саксафон баритон - 7 шт., саксафон сопрано - 7 шт., электрогитара - 1 шт., басгитара - 1 шт., тарелки - 1 комплект, комбоусилитель бас - 1 шт., комбоусилитель гитарный - 1 шт., бонго - 1 шт., конго - 1 шт., стол для перкуссии - 1 шт., труба - 4 шт., трамбон тенор 4 шт., арфа - 4 шт.
Казахской национальной академией искусств им. Т.К. Жургенова не менее: микшерский пульт - 1 шт., пульт управления световыми приборами - 1 шт., пульт управления софитными подъемами - 1 комплект, пушка слежения - 4 шт., силовой шкаф - 1 комплект, станок токарный универсальный - 2 шт., театральный проекционный прибор - 4 шт., усилитель мощности - 1 шт., усилитель (контроль) громкоговоритель - 4 шт., фортепиано - 3 шт., швейные машины - 2 шт., вибрафон - 1 шт., вокальный радиомикрофон с капсулем - 2 шт., двухполосная акустическая система - 2 шт., дрель ударная электрическая - 2 шт., дробилка - 1 шт., комбоуслитель для бас-гитары - 2 шт., компрессор ксинбао - 1 шт., конги (музыкальная аппаратура) - 1 шт., маримба (музыкальная аппаратура) - 1 шт.
- Проведение капитального ремонта зданий и сооружений в двух учреждениях.
Конечный результат:

- мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберiнде жоғары кәсiптiк бiлiмдi мамандарға деген 2007 жылғы қажеттiлiктен мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы бойынша өнер және мәдениет саласында жоғары кәсiптiк бiлiм алғандар үлесi - 75 пайыз;
- екi жоғары оқу орнының күрделi жөндеу бойынша қажеттілiгін республикалық бюджет қаражаты есебiнен қамтамасыз ету дәрежесi - 29 пайыз;
- 2007 жылғы қажеттiлiктен республикалық бюджет қаражаты есебiнен жоғары оқу орындарын жарақтандыру - 67 пайыз.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- бiр студентке жұмсалатын орташа ағымдағы шығыстар (күрделi жөндеусіз) - 506,1 мың теңге.
Уақтылығы:
өнер және мәдениет саласында жоғары кәсiптiк бiлiм алған азаматтар саны - 409.
Сапасы:
- білім алушылардың жалпы санынан оқудан шығарылған студенттердің үлесi 9 пайыздан артық емес;
- бiтiрушілердің жалпы санынан жоғары оқу орындарын үздiк бiтiрген жоғары кәсiптiк бiлiмдi бiтiрушiлердің үлесi кемiнде 10 пайыздан.
Қазақстан Республикасы Yкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
256-ҚОСЫМША
Ескерту. 256-қосымшаға өзгерту енгізілді -  ҚР Үкіметінің 2007.11.19.  N 1099  Қаулысымен.
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Ұшқыштарды бастапқы даярлауды қамтамасыз ету"
деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 65463 мың теңге (алпыс бес миллион төрт жүз алпыс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Азаматтық авиация комитетiнің шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Мемлекеттiк авиациялық орталық" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру және маңызды стратегиялық мәнi бар мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 17 қарашадағы N 1085  қаулысы .

- доля получивших высшее профессиональное образование в области искусства и культуры по государственному образовательному заказу от потребности 2007 года в специалистах с высшим профессиональным образованием в рамках государственного образовательного заказа - 75 процентов;
- степень обеспечения за счет средств республиканского бюджета потребности двух вузов по капитальному ремонту 29 процентов;
- оснащение вузов за счет средств республиканского бюджета от потребности 2007 года - 67 процентов.
Финансово-экономический результат: средние текущие расходы на одного студента (без капитальных расходов) - 506,1 тыс. тенге.
Своевременность: количество граждан, получивших высшее профессиональное образование в области искусства и культуры - 409.
Качество:
- доля отчисленных студентов от общего числа обучающихся не более 9 процентов;
- доля выпускников с высшим профессиональным образованием, окончивших вуз с отличием от общего числа выпускников не менее 10 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 256
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Обеспечение первоначальной подготовки пилотов"
на 2007 год
1. Стоимость:  65463 тысячи тенге (шестьдесят пять миллионов четыреста шестьдесят три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2006 года N 1085 "О создании Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Государственный авиационный центр" Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и о государственных закупках, имеющих важное стратегическое значение".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : азаматтық авиация, Қазақстан Республикасының Қарулы күштер және басқа да күш құрылымдарындағы ұшқыштар құрамының дайындық сапасын көтеру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Азаматтық академия авиациясында және басқа да мемлекеттердің авиациялық оқу орындарында ары қарай дайындау үшiн Қазақстанның азаматтық авиациясындағы ұшқыштар құрамының және Қазақстан Республикасы әуе қорғаныс күштерiнің Әскери институтының әскерге дейiнгi тұлғалардың бастапқы дайындығының сапасын жоғарылату және ұшу дайындығымен байланысты басқа да қызмет, әуе кеңiстiгiнде ұшуды орындау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  повышение качества подготовки летного состава гражданской авиации, Вооруженных сил Республики Казахстан и других силовых структур.
5. Задачи бюджетной программы:  осуществление первоначальной подготовки летного состава для гражданской авиации Казахстана с дальнейшим обучением в Академии гражданской авиации, авиационных учебных заведениях других государств, и лиц допризывного возраста для Военного института Сил воздушной обороны Республики Казахстан, а также иная деятельность, связанная с летной подготовкой и выполнением полетов в воздушном пространстве.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Ұшқыштарды бастапқы даярлауды қамтамасыз ету
Алғашқы ұшқыштардың ұшу дайындық процесiн өткізу.
Алғашқы ұшқыштардың ұшу дайындығы үшін жағдай жасауды қамтамасыз ету.
Мемлекеттік авиациялық орталыққа  мемлекеттiк басқару органы бекіткен тізімге сәйкес негізгі құралдарды сатып алуға күрделi трансферттер аудару.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасы  Көлiк және коммуникация министрлігі
Азаматтық авиация комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Мемлекеттік авиациялық орталық"
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тікелей нәтиже: ұшқыштарды бастапқы даярлау мәселелері жөнінде әдістемелік материалдар әзірлеу; орташа жылдық контингент - 50 курсантты оқыту.
Түпкi нәтиже: Қазақстанның азаматтық авиациясындағы ұшқыштар құрамының және Қазақстан Республикасы әуе қорғаныс күштерiнің Әскери институтында және басқа мемлекеттердің әуе оқу мекемелерiнде азаматтық авиация академиясында оқу үшін бастапқы азаматтық ұшқыштық дайындық.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 курсантқа бiр айдағы орташа оқу құны (күрделi қаржы шығындарды есептемегенде) 71,4 мың теңге құрайды.
Уақтылығы: ұшу дайындықты өткiзу оқу бағдарламасын орындау. Негiзгi құралдарды жеткiзу планына сәйкес.
Сапасы: Қазақстан Республикасы азаматтық авиацияның ұшқыштық құрамының сапасын жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 220 қаулысына
257-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Балаларды оңалту"
деген 019 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 263377 мың теңге (екi жүз алпыс үш миллион үш жүз жетпiс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелерi жөнiнде" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шiлдедегi Заңының  11,   13-баптары ; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  37-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер штат санының лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214  қаулысы

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Обеспечение
первоначаль-
ной
подготовки
пилотов
Проведение учебного процесса по первоначальной летной подготовке пилотов.
Обеспечение
условий для
первоначальной
летной подготовки
пилотов.
Перечисление
капитальных
трансфертов для
Государственного
авиационного
центра на
приобретение
основных средств,
согласно перечню,
утвержденному
органом
государственного
управления.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
"Государ-
ственный
авиационный
центр"
Комитета
гражданской авиации
Министерства
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: разработка методических материалов по вопросам первоначальной подготовки пилотов; обучение среднегодового контингента - 50 курсантов.
Конечный результат: первоначальная летная подготовка граждан для последующего обучения в Академии гражданской авиации, Военном институте сил и воздушной обороны Вооруженных сил Республики Казахстан и авиационных учебных заведениях других государств.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость обучения 1-го курсанта в месяц (без учета капитальных расходов) составит 71,4 тыс. тенге.
Своевременность: исполнение учебной программы летной подготовки пилотов. Согласно плана поставок основных.
Качество: улучшение качества подготовки летного состава для гражданской авиации Республики Казахстан.
Cноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК   от 19 ноября 2007 г. N  1099 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 257
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Реабилитация детей"
на 2007 год
1. Стоимость:  263377 тысяч тенге (двести шестьдесят три миллиона триста семьдесят семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи  11,   13  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан",  статья 37  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан, от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам "Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : балалардың денсаулығын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының әртүрлi облыстарынан келген әлсiз және ауру балалар, жетiм балаларды, республиканың экологиялық қолайсыз аймақтарынан келген балаларды, аз қамтамасыз етiлген және көп балалы от басынан шыққан балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру. Даму мүмкiндiктерi шектеулі балаларды, дамуында проблемалары бар балаларды тексеру және кеңес беру. Дамуында проблемалары бар балаларға туғаннан бастап кәмелетке толғанға дейiн түзету-оңалту көмек көрсету. Даму мүмкiндiктерi шектеулi балалардың интеллектуалды және психофизиологиялық мүмкiндiктерiн дамыту.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  улучшение здоровья детей.
5. Задачи бюджетной программы:  оздоровление, реабилитация и организация отдыха ослабленных и больных детей, детей-сирот, детей из экологически неблагоприятных регионов республики, детей из малообеспеченных и многодетных семей из различных областей Республики Казахстан. Обследование и консультирование детей с ограниченными возможностями в развитии, детей с проблемами в развитии. Оказание коррекционно-реабилитационной и лечебно-оздоровительной помощи детям с проблемами в развитии с рождения до совершеннолетия. Развитие интеллектуальных и психофизиологических возможностей детей с ограниченными возможностями в развитии.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Балаларды оңалту
Қазақстан Республикасының әртүрлi облыстарынан келген жетiм балаларды, республиканың экологиялық қолайсыз аймақтарынан келген балаларды, аз қамтамасыз етiлген және көп балалы отбасынан шыққан балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру.
Дамуында   проблемалары бар балаларды табу және iрiктеу; диагностикалық тексерулердi, оңалту сабақтарын өткізу.
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрінің бұйрығымен бекiтілген тізбеге сәйкес басты құралдар сатып алу.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығымен бекiтілген тiзiм бойынша "Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық білім беру және сауықтыру орталығы үшiн негізгі құралдар алуға күрделi трансферттер аудару.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Түзеу педагогикасы ұлттық ғылыми-практикалық орталығы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасының әртүрлi ойыстарынан келген жетiм балаларды, экологиялық қолайсыз аймақтардан келген балаларды, аз қамтамасыз етiлген және көп балалы от басынан шыққан балаларды, дарынды балаларды оңалту, балалардың саны 5921. Дамуында проблемалары бар балаларды табу және iрiктеу; диагностикалық тексерулерді, оңалту сабақтарын өткiзу, балалар саны орта есеппен 1418.
"Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық, бiлiм беру және сауықтыру орталығы, "Балдәурен" республикалық оқу-сауықтыру орталығы үшін 45-тен кем емес негiзгi құралдар алынады.
Түзеу педагогикасы ұлттық ғылыми-практикалық орталығы үшiн 12-ден кем емес негiзгi құралдар алынады.
Түпкi нәтиже: балаларды салауатты өмiр сүруге және өзiнің денсаулығы мен өзгелердiң денсаулығына қамқорлықпен қарауға үйрету.
Емдеу профилактикалық және сауықтыру шараларды жетiлдiру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жетiм балаларды, экологиялық қолайсыз
аймақтарынан келген балаларды, аз қамтамасыз етiлген және көп балалы от басынан шыққан балаларды, дарынды балаларды сауықтыру, оңалтудың және олардың демалысын ұйымдастырудың құны айына 1 балаға орта есеппен шаққанда (капиталды шығыстарды ескермегенде) 2804 теңгенi құрайды;
диагностика жасау, тексеру, оңалту сабақтарын өткiзудің құны айына 1 балаға орта есеппен шаққанда 3163 теңгенi құрайды.
Уақтылығы: келiсiм шарттарға сәйкес.
Сапасы: балалардың денсаулығын нығайту үшiн ерте анықтау, iрiктеу және олардың денсаулығын нығайтуға ықпал тигiздiретiн оңалту қызметтерiн көрсету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
258-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 020 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Реабилитация детей
Проведение меро-
приятий по оздо-
ровлению и реаби-
литации, органи-
зации отдыха де-
тей-сирот, детей
из экологических
неблагоприятных
регионов респуб-
лики, детей из
малообеспеченных и многодетных
семей, одаренных
детей из различ-
ных областей
Республики Казах-
стан.
Выявление и отбор
детей с проблема-
ми в развитии;
проведение диаг-
ностики, обследо-
ваний, реабилита-
ционных занятий.
Приобретение основных средств согласно перечня, утвержденного приказом Министра
образования
и науки
Республики
Казахстан.
Перечисление
капитальных транс-
фертов для Нацио-
нального научно-
практического,
образовательного
и оздоровительного
центра "Бобек"
Республиканского
учебно-оздорови-
тельного центра
"Балдаурен" для
приобретения
основных средств,
согласно перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Национальный
научно-прак-
тический центр
коррекционной
педагогики
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: реабилитация детей-сирот, детей из экологически неблагоприятных регионов республики, детей из малообеспеченных и многодетных семей, одаренных детей из различных областей Республики Казахстан в количестве 5921 детей. Выявление и отбор детей с проблемами в развитии, проведение диагностики, обследований, реабилитационных занятий, среднее количество детей составит - 1418.
Будут приобретены основные средства Национальным научно-практическим, образовательным и оздоровительным центром "Бобек", Республиканским учебно-оздоровительным центром "Балдаурен" в количестве не менее 45 единиц.
Будут приобретены основные средства Национальным научно-практическим центром коррекционной педагогики в количестве не менее 12 единиц.
Конечный результат: приобщение детей к здоровому образу жизни и правильному пониманию заботы о своем здоровье и здоровье окружающих. Совершенствование лечебно-профилактических и оздоровительных мероприятий.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость (без учета капитальных расходов) по оздоровлению и реабилитации, организации отдыха детей-сирот, детей из экологически неблагоприятных регионов республики, детей из малообеспеченных и многодетных семей, одаренных детей на 1-го ребенка в месяц - 2 804 тенге; средняя стоимость проведения диагностики, обследований, реабилитационных занятий на 1-го ребенка в месяц 3163 тенге.
Своевременность: согласно договоров.
Качество: раннее выявление, отбор для укреплению здоровья детей, оказание реабилитационных услуг, способствующих укрепления здоровья детей.
ПРИЛОЖЕНИЕ 258
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским
профессиональным образованием"
на 2007 год

1. Құны : 47 177 186 мың теңге (қырық жеті миллиард бір жүз жетпіс жеті миллион бір жүз сексен алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  4 ,   8 ,   9 ,   13,   15,   25,   26,   30,   36,   40,   43,   44,   46-баптары ; Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Египет Араб Республикасының Үкiметi арасындағы "Нұр-Мүбарак" ислам мәдениетiнің Египет университетi туралы келiсiмдi бекiту туралы 2003 жылғы 2 шiлдедегi N 460-II Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шiлдедегi Заңының  6-бабы ; "Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 12 қазандағы N 470  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Жекелеген мемлекеттiк жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" 2001 жылғы 5 шiлдедегi N 648  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнің стипендиясын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1134 қаулысы; "Мемлекеттік бiлiм гранты туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 25 қарашадағы N 1781  қаулысы ; "Білiм беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендияларды тағайындау мен төлеудің ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 5 қарашадағы N 1398 қаулысымен бекiтiлген ерекше мәртебесi бар мемлекеттiк жоғары оқу орындары туралы үлгiлiк Ереже; "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөніндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы ; "Мемлекеттiк атаулы стипендиялар тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2005 жылғы 10 ақпандағы N 125  қаулысы ; "Халықаралық бағдарламалар орталығы" акционерлiк қоғамын құрудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2005 жылғы 4 сәуiрдегi N 301  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнің "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшiн үміткерлердi iрiктеу ережесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 26 мамырдағы N 511  қаулысы ; "Жастар арасынан орта және жоғары кәсiптiк оқу орындарынан мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы негiзiнде бiлiм алушылар үшiн өтемақы төлеу арқылы жеңiлдiкпен жол жүру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 18 шілдедегi N 736  қаулысы ; "Мемлекеттік органдардың азаматтарды әскери қызметке даярлауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 24 мамырдағы N 449  қаулысы .

1. Стоимость:  47 177 186 тысяч тенге (сорок семь миллиардов сто семьдесят семь миллионов сто восемьдесят шесть тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 4 ,  8,   9,    13,   15,    25,   26,   30,   36,   40,   43,   44,   46  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Закон  Республики Казахстан от 2 июля 2003 года N 460-II О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Арабской Республики Египет о Египетском университете исламской культуры "Нур-Мубарак";  статья 6  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 470 "О Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом";  Указ  Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года N 648 "О предоставлении особого статуса "отдельным государственным- высшим учебным заведениям";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 года N 1134 "Об учреждении стипендии Президента Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781 "О государственном образовательном гранте";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в организациях образования";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2001 года N 1398 "Об утверждении Типового положения о государственных высших учебных заведениях";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2005 года N 125 "Об учреждении государственных именных стипендий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 301 "О некоторых вопросах создания акционерного общества "Центр международных программ";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2005 года N 511 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2005 года N 736 "О льготном проезде для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в средних и высших профессиональных учебных заведениях из числа молодежи путем выплаты компенсаций";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2006 года N 449 "Об утверждении Правил организации и обеспечения государственными органами подготовки граждан к воинской службе".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : экономиканың барлық салаларын жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк білімдi жоғары бiлiктi мамандармен және Қазақстан Республикасының Қарулы күшi үшiн запастағы офицерлермен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасы азаматтарының әлеуметтік, экономикалық, зияткерлiк және мәдени дамуын жақсарту мүмкiндiгін қарастыру; мемлекеттiк білім тапсырысы шеңберiнде жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандарды сапалы даярлау және; запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша жоғары оқу орындарының студенттерiн әскери даярлау; жоғары кәсiптiк білім саласындағы халықаралық ынтымақтастықты нығайту; жоғары оқу орнын бітiргеннен кейiн еңбекпен қамтылған жоғары кәсiптiк бiлiмi бар азаматтардың пайызын көбейту.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение всех сфер экономики высококвалифицированными специалистами с высшим и послевузовским профессиональным образованием и офицерами запаса для Вооруженных Сил Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  предоставление гражданам Республики Казахстан возможности улучшения социального, экономического, интеллектуального и культурного развития; качественная подготовка специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием в рамках государственного образовательного заказа, военная подготовка студентов высших учебных заведений по программе офицеров запаса; укрепление международного сотрудничества в сфере высшего профессионального образования; увеличение процента граждан с высшим профессиональным образованием, трудоустроенных после окончания высшего учебного заведения.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау
2
100
Мемлекеттiк бiлiм беру гранты бойынша мамандар даярлау
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жыл сайын бекітiлетiн қаулысына сәйкес мемлекеттік бiлiм беру тапсырысы шеңберiнде азаматтардың ақысыз жоғары кәсiптік бiлiм алуына қол жеткізуiн қамтамасыз ету.
Жоғары кәсiптік бiлiм бағдарламалары бойынша студенттердi, магистрлерді, даярлық бөлімінің тыңдаушыларын даярлау.
Мемлекеттік бiлiм беру стандарттарына сәйкес оқу процесiн өткізу жолымен білiм сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің шешiмдерiне сәйкес толық мемлекеттік қамтамасыз етудегі азаматтарды және Қазақ мемлекеттiк әйелдер педагогикалық институтының студенттерiн бiлім алу кезеңiнде әлеуметтiк қолдау.
Профессорлық-оқытушылық құрамның және басқарушы қызметкерлерінің белгiленген лауазымды  жалақыларына жоғарылатылатын 1,75 коэффициентті төлеуге байланысты шығыстарды қаржыландыру арқылы ұлттық жоғары оқу орындарының оқытушылары мен қызметкерлердің дамуы үшін неғұрлым жақсы жағдайлар мен қызығушылықты қамтамасыз ету:
Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық университет;
Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университет;
Қазақ ұлттық aграрлық университет;
Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университет;
Әл-Фараби атындағы ұлттық университет.
Азаматтық авиация академиясы студенттерiнің жаттығу және жазғы практикасында практикалық қабілетке ие болуға көмек көрсету.
Оқу процесiнің деңгейiн Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетiне M.B.Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетiнің Қазақстан филиалы үшін қамтамасыз ету есебiнен мына пәндер бойынша қажеттi оқу-әдiстемелік әдебиетпен қамтамасыз ету: шет тiлi, филология, экономика, бағдарламалау және математика, экология және табиғатты қолдану.
Жыл бойы
2 тоқсан
3-4 тоқсан
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации прог-
раммы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Подготовка
специалистов с высшим и
послевузов-
ским профес-
сиональным
образованием
2
100
Подготовка
специалистов
по государ-
ственным
образова-
тельным
грантам
Обеспечение полу-
чения гражданами
бесплатного выс-
шего профессиона-
льного образова-
ния в рамках
государственного
образовательного
заказа в соответ-
ствии с утвержда-
емым ежегодно
постановлением
Правительства
Республики Казах-
стан. Подготовка
студентов, магист-
ров, слушателей
подготовительного
отделения по про-
граммам высшего
профессионального образования.
Повышение качест-
ва образования
путем проведения
учебного процесса
в соответствии с
государственными
стандартами
образования.
Социальная под-
держка в период
получения образо-
вания граждан,
находящихся в
соответствии с
решениями Прави-
тельства Респуб-
лики Казахстан
на полном госу-
дарственном обес-
печении и студен-
тов и слушателей
дневной формы
обучения Казахс-
кого государст-
венного женского
педагогического
института.
Обеспечение мак-
симальных условий
и заинтересован-
ности для разви-
тия преподавате-
лей и сотрудников
национальных ву-
зов путем субси-
дирования расхо-
дов, связанных с
выплатой повышаю-
щего коэффициента
1,75 к установ-
ленным должност-
ным окладам
профессорско-
преподавательско-
го состава и ру-
ководящих работ-
ников высших
учебных заведений
с особым стату-
сом:
Казахский
национальный
технический
университет им.
К. Сатпаева; Казахский
национальный
педагогический
университет
имени Абая;
Казахский нацио-
нальный аграрный
университет;
Евразийский на-
циональный уни-
верситет имени
Л.Н. Гумилева;
Казахский нацио-
нальный универ-
ситет имени
аль-Фараби.
Оказание содей-
ствия в приобре-
тении практичес-
ких навыков на
тренажерной и
летной практике
студентами Ака-
демии гражданс-
кой авиации.
Повышение уровня
учебного процесса
за счет обеспече-
ния Казахстанского филиала
Московского госу-
дарственного уни-
верситета имени
М.В. Ломоносова
необходимой
учебно-методичес-
кой литературой
по следующим
разделам:
иностранный язык,
филология,
экономика
программирование
и математика,     экология и приро-
допользование,
посредством передачи в пользование из Евразийского национального университета им Л.Н. Гумилева.
В
тече-
ние
года
2
квар-
тал
3-4
квар-
тал
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
3

101
Жоғары оқу орындарының студенттерiн стипендиямен қамтамасыз ету
Мемлекеттiк білім беру ұйымдарында білім алушылардың жекелеген санаттарына мемлекеттiк  стипендиялар тағайындау және  төлеу туралы ережесiне және Қазақстан Республикасының Президентi тағайындаған стипендияларды белгiлеу ережесiне сәйкес студенттердi, магистрлердi, даярлық бөлiмінің тыңдаушыларын стипендиялармен қамтамасыз ету арқылы студенттердi жоғары кәсiптік бiлім алу кезеңiнде әлеуметтік қолдау.
Ай сайын
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi
4

101
Стипендиа-
льное
обеспечение
студентов
высших
учебных
заведений
Социальная под-
держка студентов магистров и слушателей
в период получе-
ния ими высшего
профессионального
образования путем
обеспечения сти-
пендией студентов
в соответствии с
Правилами назна-
чения и выплаты
государственных
стипендий отдель-
ным категориям
обучающихся в
организациях
образования и
Правилами назна-
чения стипендий,
учрежденных Пре-
зидентом Респуб-
лики Казахстан.
Еже-
месячно
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
4

102
Ғылыми және ғылыми-педагогикадық кадрлар даярлау
Күндiзгi және сырттай оқу нысанындағы ғылыми және  ғылыми-педагогикалық кадрларды (өндiрістен қол үзiп оқитын  аспиранттарды, өндiрістен қол үзбей оқитын аспиранттарды, докторанттарды, Рhd докторларын, аға ғылыми қызметкерлердi) даярлау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi
5
103
Ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды стипендиямен қамтамасыз ету
Өндiрістен қол үзiп оқитын аспиранттарды және докторанттарды білім беру ұйымдарында білiм алушылардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендиялар тағайындаудың және төлеудің Ережесiне және Қазақстан Республикасы Президенті тағайындаған атаулы стипендиялар Ережесiне сәйкес мемлекеттік стипендиялар төлеу арқылы әлеуметтiк қолдау.
Ай сайын
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi
6

102
Подготовка
научных и
научно-педа-
гогических
кадров
Подготовка науч-
ных и научно-
педагогических
кадров по дневной
и заочной форме
подготовки
(аспирантов с
отрывом от произ-
водства, аспиран-
тов без отрыва
от производства,
докторантов,
докторов Phd,
старших научных
сотрудников).
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
5
103
Стипендиа-
льное
обеспечение
научных и
научно-педа-
гогических
кадров
Социальная под-
держка аспирантов
и докторантов по
дневной форме
подготовки путем
выплаты государ-
ственных стипен-
дий в соответст-
вии с Правилами
назначения и
выплаты государ-
ственных стипен-
дий отдельным ка-
тегориям обучаю-
щихся в организа-
циях образования
и Правилами наз-
начения стипен-
дий, учрежденных
Президентом Рес-
публики Казах-
стан.
Еже-
месячно
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
6

104
Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясында мамандар даярлау
Музыка өнерi саласындағы мамандарды даярлау.
Жоғары оқу орындарының негізгі құралдар мен бейматериалдық активтердi сатып алуы арқылы білім беру сапасын арттыру мақсатында оқу процесiн ұйымдастыру үшін материалдық-техникалық жағдайлар жасау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы
7
105
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi жоғары оқу орындарының әскери кафедраларында запастағы офицерлер даярлау
Қазақстан Республикасы Қорғаныс  министрлігінiң тапсырысы бойынша мынадай жоғары оқу орындарының әскери  кафедраларында мобилизациялық резерв үшін запастағы офицерлерді даярлау:
Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық университетi;
Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті;
Абылайхан атындағы Қазақ халықаралық қатынастар және әлем тiлдерi университетi;
T. Рысқұлов атындағы Қазақ экономикалық университеті;
Қазақ ұлттық аграрлық университетi;
Қазақ гуманитарлық-заң университетi;
Д.Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан мемлекеттік техникалық университетi;
М.Х.Дулати атындағы Тараз мемлекеттік университеті;
Қарағанды мемлекеттік техникалық университетi;
Қорқыт ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университетi;
M. Қозыбаев атындағы Солтүстiк Қазақстан мемлекеттiк университетi;
Жәңгір хан атындағы Батыс Қазақстан аграрлық-техникалық университетi;
M. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті;
Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті;
С.Сейфуллин атындағы Қазақ аграрлық-техникалық университетi;
әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi;
М. Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медициналық академиясы.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi
8
106
"Болашақ" бағдарламасы шеңберiнде шетелдегi жоғары оқу орындарында мамандар даярлау
Қазақстан Республикасы Президентiнің "Болашақ" халықаралық стипендиясын іске  асыруды, үйлестiрудi және оның іске асырылуын жүзеге асыру.
Шетелде кадрлар даярлаудың  халықаралық бағдарламаларын iске  асыру жөніндегі қызметтерді жеткізушіге шетелде стипендиаттарды оқытуға ақы төлеуге күрделi трансферттер аудару.
Қазақстан Республикасы Президентiнің "Болашақ" халықаралық стипендиясы жөнiндегі iс-шаралар кешенiн жүзеге асыру, соның ішiнде:
Қазақстан Республикасы Президентiнің "Болашақ" халықаралық стипендиясын іске асыру туралы ақпараттандыру;
Қазақстан Республикасы Президентiнің "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындауға үміткерлердің құжаттарын iрiктеу рәсiмдерiн жүргізу;
Жеке әңгiмелесумен қоса, "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындауға үмiткерлердің әрқайсысын психологиялық және тiлдiк тестiлеуден тұратын Қазақстан Республикасы Президентiнің "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсының бiрiнші турын ұйымдастыру және өткізу;
Қазақстанның конкурсты iрiктеуден өткен неғұрлым талантты жастарының мынадай дәрежелерге ие болуына бағытталған жұмыстар жүргізу:
- шетелдегi жоғары оқу орындарында (PhD) ғылымының бакалавры, магистрi және докторы;
Стипендиаттардың келісiм-шарттағы өз міндеттемелерiн, соның ішінде ақылы білім алу бойынша стипендиаттардың барлық шығыстарын төлеу үшін негіз болып табылатын стипендиаттардың мiндеттемелерiнің орындалуын қамтамасыз ету тәсiлi ретiнде кепiлдік шарты және шетелдiк әрiптестермен жасалатын шарттар арқылы орындау мониторингi.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi, Халықаралық бағдарламалар орталығы
9

104
Подготовка
кадров в
Казахской
национальной
консервато-
рии имени
Курмангазы
Подготовка спе-
циалистов в
области музыкаль-
ного искусства.
Создание материа-
льно-технических
условий для орга-
низации учебного
процесса с целью
повышения качест-
ва образования
путем приобрете-
ния вузом основ-
ных средств и
нематериальных
активов.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Казахская
национальная
консерватория
имени
Курмангазы
7
105
Подготовка
офицеров
запаса на
военных
кафедрах
высших
учебных
заведений
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
Подготовка офице-
ров запаса для
мобилизационного
резерва по разна-
рядке Министерст-
ва обороны Рес-
публики Казахстан
на военных кафед-
рах следующих
высших учебных
заведений:
Казахский нацио-
нальный техничес-
кий университет
им. К. Сатпаева;
Казахский нацио-
нальный педагоги-
ческий универси-
тет имени Абая;
Казахский универ-
ситет международ-
ных отношений и
мировых языков
имени Абылай хана;
Казахский
экономический
университет
им. Т. Рыскулова;
Казахский нацио-
нальный аграрный
университет;
Казахский гумани-
тарно-юридический
университет;
Восточно-Казахс-
танский государ-
ственный техни-
ческий
университет имени Д. Серикбаева; Таразский государственный университет имени М.Х. Дулати; Карагандинский государственный технический университет; Кызылординский государственный университет имени Коркыт Ата; Северо-
Казахстанский
государственный университет им. М. Козыбаева; Западно-
Казахстанский
аграрно-
технический
университет имени Жангир хана;
Южно-
Казахстанский
государственный
университет имени
М. Ауэзова;
Евразийский
национальный уни-
верситет имени
Л.Н. Гумилева;
Казахский
государственный
аграрно-
технический
университет имени
С. Сейфуллина;
Казахский
национальный уни-
верситет имени
аль-Фараби;
Западно-
Казахстанская
медицинская
академия им.
М. Оспанова.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
8
106
Подготовка
специалистов
в высших
учебных
заведениях
за рубежом
в рамках
программы "Болашак"
Осуществление
реализации, коор-
динации и контро-
ля за реализацией
международной
стипендии Прези-
дента Республики
Казахстан
"Болашак".
Перечисление капитальных трансфертов на оплату обучения стипендиатов за рубежом поставщику
услуг по
реализации
международных
программ подготовки кадров за рубежом.
Осуществление
комплекса меро-
приятий по
международной
стипендии Прези-
дента Республики
Казахстан
"Болашак", в
т.ч.:
информирование о
реализации меж-
дународной сти-
пендии Президента
Республики Казах-
стан "Болашак";
проведение проце-
дур отбора доку-
ментов претенден-
тов на присужде-
ние международной
стипендии Прези-
дента Республики
Казахстан
"Болашак";
организация и
проведение перво-
го тура конкурса
на присуждение
международной
стипендии Прези-
дента Республики
Казахстан
"Болашак", вклю-
чающего в себя
проведение персо-
нального собесе-
дования, психоло-
гического и язы-
кового тестирова-
ния с каждым из
претендентов на
присуждение меж-
дународной сти-
пендии "Болашак";
проведение работ,
направленных на
получение наибо-
лее талантливой
молодежью Казах-
стана, прошедшей
конкурсный отбор,
степени:
бакалавра,
магистра и докто-
ра наук (PhD) в
зарубежных высших
учебных заведе-
ниях;
мониторинг
исполнения сти-
пендиатами своих
контрактных обя-
зательств,
посредством зак-
лючений со сти-
пендиатами инди-
видуального дого-
вора на обучение,
который является
основанием для
выплаты всех рас-
ходов стипендиату
по обучению дого-
вора залога, как
способ обеспече-
ния исполнения
стипендиатом обя-
зательств и дого-
воров с зарубеж-
ными партнерами.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
АО "Центр
международных
программ"
9

107
Мемлекеттiк жоғары оқу орындарын күрделi жөндеу
Күрделi трансферттер бөлу арқылы оқытудың сапасын арттыру үшін жағдайлар жасау мақсатында мемлекеттік жоғары оқу орындарының ғимараттары мен мекемелерiнің техникалық жай-күйiн жақсарту, соның құрамында:
Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетi;
Шәкәрiм атындағы Семей мемлекеттiк университетi;
Қорқыт ата атындағы Қызылорда мемлекеттiк университеті;
Жәңгiр хан атындағы Батыс Қазақстан аграрлық-техникалық университетi;
Қазақ мемлекеттiк қыздар педагогика институты;
М.Х.Дулати атындағы Тараз мемлекеттiк университетi;
Д.Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан мемлекеттік техникалық университетi;
Қостанай мемлекеттік педагогика институты;
Павлодар мемлекеттiк педагогика институты;
Тараз мемлекеттік педагогика институты;
Ыбырай Алтынсарин атындағы Арқалық мемлекеттiк педагогика институты;
Ақтөбе мемлекеттік педагогика институты;
Семей мемлекеттік педагогика институты;
Қожа Ахмет Яссауи атындағы Қазақ-Түрік халықаралық университетi;
M.Қозыбаев атындағы Солтүстiк Қазақстан мемлекеттiк университетi;
Рудный индустриалдық институты;
Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті;
Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университетi;
Ш.Есенов атындағы Ақтау мемлекеттік университетi;
Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi
10
111
Жоғары кәсiптiк және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсiптiк білімді мамандар даярлау үшiн Қазақстанның жоғары оқу орындары үшiн шетелдiк мамандарды (оқытушыларды  шетел профессорларды) тарту
Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк ұлттық университетіне, әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетiне жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік мамандар даярлау үшін шетел консультанттарын тартуға трансферттер аудару арқылы білім беру сапасын арттыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi
11
113
Кәсiптiк жоғары оқу орындарында мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы бойынша оқып жатқандар арасынан жастардың жол жүруiне өтемақы төлеу
Қысқы және жазғы каникул кезiнде мемлекеттік білімдік тапсырыс бойынша оқитындардың жол  ақысының ақшалай өтеу үшін жоғары оқу орындарына трансферттер аудару.
1-2 тоқсан
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi
12

107
Капитальный
ремонт госу-
дарственных
высших
учебных
заведений
Улучшение техни-
ческого состояния
зданий и соору-
жений с целью
создания условий
для повышения
качества
преподавания,
путем перечисле-
ния капитальных
трансфертов на
проведение капи-
тального ремонта
следующих государственных высших учебных заведений:
Евразийского
национального
университета
имени Л.H.
Гумилева;     Семипалатинский государственный университет имени Шакарима; Кызылординский государственный университет имени Коркыт Ата; Западно-
Казахстанский
аграрно-
технический университет имени Жангир хана; Казахский государственный женский педагогический институт; Таразский государственный университет имени М.Х. Дулати; Восточно-
Казахстанский государственный технический университет имени Д. Серикбаева Костанайский государственный педагогический институт; Павлодарский государственный педагогический институт; Таразский государственный педагогический институт; Аркалыкский государственный педагогический институт имени Ибрая Алтынсарина;
Актюбинский государственный педагогический институт; Семипалатинский государственный педагогический институт; Международный Казахско-Турецкий университет имени Х.А. Яссави; Северо-
Казахстанский государственный университет им. И. Козыбаева; Рудненский индустриальный институт;
Южно-Казахстанский
государственный
университет имени
Ауэзова; Кокшетауский государственный университет имени Ш. Уалиханова; Актауский государственный университет имени Ш. Есенова,
Казахский
национальный
педагогический
университет имени
Абая.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
10
111
Привлечение
зарубежных
специалистов
(преподава-
телей, про-
фессоров) в
высшие учеб-
ные заведе-
ния Казахс-
тана для
подготовки
специалистов
с высшим
профессио-
нальным и
послевузов-
ским профес-
сиональным
образованием
Повышение качест-
ва образования
путем перечисле-
ния трансфертов
на привлечение
зарубежных кон-
сультантов для
подготовки спе-
циалистов с выс-
шим и послевузов-
ским профессио-
нальным образова-
нием в Евразийс-
ком национальном
университете
имени Л.Н. Гумилева, Казахском на-
циональном уни-
верситете имени
аль-Фараби.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
11
113
Выплата
компенсаций
на проезд
обучающимся
из числа
молодежи
в высших
профессио-
нальных
учебных
заведениях
по государ-
ственному
образовате-
льному
заказу
Социальная под-
держка граждан в
период получения
образования путем
перечисления
трансфертов
высшим учебным
заведениям для
выплаты денежных
компенсаций на
проезд обучающим-
ся дневной формы
обучения по
государственному
образовательному
заказу в период
зимних и летних
каникул.
1-2
квар-
тал
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
12

114
"Нұр-Мүбәрак" ислам мәдениетiнiң Египет университетiнде мамандар даярлау
Қазақстан тарапы тағайындаған қызметкерлерге еңбек ақы және "Нұр-Мүбарак" Египет ислам мәдениетi университетiнің ғимаратын ұстауға шығыстар төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
1) Мемлекеттiк бiлiм тапсырысы шеңберiнде жоғары кәсiптiк білім беру бағдарламасы бойынша күндiзгi оқу нысанының орташа жылдық контингентiн оқыту 103714 адамға дейiн, оның ішінде Қазақстан Республикасында білімдi дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы шеңберiндегi магистранттар - 4 309 адамға дейiн;
2) Мемлекеттiк бiлiм тапсырысы бойынша студенттер мен тыңдаушыларды қабылдау - 28 590 адамға дейiн, магистранттар - 2520 адамға дейiн, Рhd докторларды - 100 адам;
3) М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттiк университетiнің Қазақстан филиалы үшiн сатып алынған оқулықтардың саны - 800 бiрлiктен кем емес;
4) Жоғары кәсіптiк бiлiм алатын азаматтар санынан, барлық санаттағы стипендиаттардың орташа жылдық контингентi - 83 136;
5) Мемлекеттiк бiлiм тапсырысы шеңберiнде жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiм бағдарламалары бойынша бiлiм алушылардың орташа жылдық саны - 3 004 адамға дейін;
6) Жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптік бiлiм алатын күндiзгi оқу нысаны стипендиаттарының орташа жылдық саны - 2 331 адамға дейiн;
7) Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясына орташа жылдық контингентi 585 оқушыға дейiн даярлау, оның ішінде қабылдау 180 адам;
8) Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясына 85 бiрлiктен азымес негiзгi құралдар сатып алу;
9) Азаматтық авиация академиясының жаттығу және жазғы практикадан өтетiн студенттерiнің орташа жылдық саны - 28 адамға дейiн;
10) Запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша бiлiм алушылардың орташа жылдық саны - 7070, оның iшiнде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгінің наряды бойынша қабылдау - 3000 адам;
11) Қазақстан Республикасы Президентiнің "Болашақ" халықаралық стипендиясының стипендиаттары саны - 3000 адамға дейiн;
12) Ұлттық жоғары оқу орындарына тартылғандар саны - 40 ставка;
13) Мемлекеттiк бiлiм тапсырысы бойынша күндiзгi оқу нысанында бiлiм алушылардан жол жүру өтемақысын алатындар саны - 104 045 адамға дейiн.
Түпкі нәтиже:
1) Орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың өтiнiшi бойынша берiлген мемлекеттiк бiлiм тапсырысы шеңберiнде жоғары кәсiптiк бiлiмдi мамандар 2006 жылғы қажеттілiгiнен мемлекеттiк бiлiм тапсырысы бойынша жоғары кәсiптiк бiлiм алғандар үлесi - 50%;

114
Подготовка
специалистов
в Египетском
университете
исламской
культуры
"Нур-
Мубарак"
Выполнение обяза-
тельств казахс-
танской стороной
по межправитель-
ственному согла-
шению "О Египет-
ском университете
исламской культу-
ры "Нур-Мубарак".
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1) Обучение среднегодового контингента по программам высшего профессионального образования в рамках государственного образовательного заказа до 103714 человек, в том числе магистрантов в рамках Государственной программы развития образования в Республике Казахстан - 4309 человек;
2) Прием студентов и слушателей по государственному образовательному заказу - до 28 590 человек, магистров - 2520 человек; докторов PhD - 100 человек;
3) Количество приобретенных учебников для Казахстанского филиала Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова не менее 800 единиц;
4) Среднегодовой контингент стипендиатов всех категорий, из числа граждан, получающих высшее профессиональное образование до 83 136 человек;
5) Среднегодовое количество обучающихся по программам послевузовского профессионального образования в рамках государственного образовательного заказа до 3 004 человек;
6) Среднегодовое количество стипендиатов дневной формы обучения, получающих послевузовское профессиональное образование до 2 331 человек;
7) Подготовка в Казахской национальной консерватории имени Курмангазы среднегодового контингента в количестве до 585 обучающихся, в том числе прием 180 человек;
8) Приобретение Казахской национальной консерваторией имени Курмангазы основных средств не менее 85 единиц;
9) Среднегодовое количество студентов Академии гражданской авиации, проходящих тренажерную и летную практику до 28 человек;
10) Среднегодовое количество обучающихся по программе офицеров запаса до 7070 человек, в том числе прием по разнарядке Министерства обороны Республики Казахстан - 3000 человек;
11) Количество стипендиатов международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак" - до 3 000 человек;
12) Количество привлеченных зарубежных консультантов в национальные вузы - до 40 ставок;
13) Количество получателей компенсации на проезд обучающимся дневной формы обучения по государственному образовательному заказу до 104 045 человек.
Конечный результат:
1) Доля получивших высшее профессиональное образование по государственному образовательному заказу от потребности 2006 года в специалистах с высшим профессиональным образованием в рамках государственного образовательного заказа, заявленной центральными и местными исполнительными органами - 50 %;

2) Жоғары оқу орнын бітіргендер санынан еңбекпен қамтылған жоғары кәсiптiк бiлiмдi мамандар пайызы - 60% дейiн;
3) жобалық-сметалық құжаттама ұсынған жоғары оқу орындарының ғимараттарын күрделi жөндеуден өткiзу қажеттiлiгiн республикалық бюджет қаражаты есебiнен қамтамасыз ету дәрежесi - 20% дейiн;
4) Ағымдағы жылы жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмдi мамандарды даярлау үшiн шетелдiк консультанттарды тартудағы қажеттiлiктi қанағаттандыру дәрежесi - 50%.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
1) Бiр студенттi және магистрантты оқытудың орташа құны мәртебелiсiз жоғары оқу орындарында - 184,9 мың теңге, ерекше мәртебесi бар жоғары оқу орындарында 2007 жылғы 1 қыркүйектен бастап - 250,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білімдi дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы шеңберiнде магистрантты оқытудың орташа құны - 381,0 мың теңге;
аспирантты оқытудың орташа құны - 114,2 мың теңге;
PhD докторын оқытудың орташа құны - 1270,0 мың теңге;
2) Стипендия орташа мөлшерi:
студенттер мен магистранттар стипендиясының әдеттегi мөлшерi - 6961 теңге;
Даярлық бөлiмнің тыңдаушыларына - 5469 теңге;
Қазақ әйелдер педагогикалық институтының күндiзгi бөлiм студенттерiне - 3217 теңге;
өндiрiстен қол үзе отырып, оқитын аспиранттарға - 23000 теңге;
Докторанттар стипендиясының ең аз мөлшерi - 29359 мың теңге;
3) Жетiм балалар құрамындағы студенттер үшiн тамақтану шығысының нормалары 310 теңгеден кем емес, ата-анасының қамқорлығынсыз (қорғанышсыз) қалған балалар құрамындағы студенттер үшін - 124 теңгеден кем емес;
4) Жаттығу және жазғы практика өтетiн Азаматтық авиация академиясының бiр студентiне жұмсалатын орташа шығыстар - 3336 мың теңгеден кем емес;
5) М.В.Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттiк университетi үшін бiр оқулық сатып алуға жұмсалатын орташа шығыстар - 1,0 мың теңгеден кем емес;
6) Жоғары оқу орындарының әскери кафедраларында запастағы бiр офицердi даярлауға орташа шығыстар - 80 мың теңгеден кем емес.
Уақтылығы:
Мемлекеттiк бiлiм тапсырысы бойынша жоғары кәсiптiк бiлiм алған Қазақстан Республикасы азаматтарының саны 10 000 халыққа - 18 адам.
Сапасы:
1) Бiрыңғай ұлттық тестiлеу бойынша мемлекеттiк бiлiм тапсырысы бойынша 1 курсқа қабылданғандардың орташа баллы - 60 кем емес, кешендi тестілеу бойынша мемлекеттік білiм тапсырысы бойынша 1 курсқа қабылданғандардың орташа баллы - 50 кем емес;
2) Жаңадан қабылданғандарды стипендиямен қамтамасыз ету пайызы - 100 %, оқуын жалғастырушылар - 75 пайыздан кем емес;
3) Бiлiм алушылардың жалпы санынан, оқудан шығарылғандардың үлесi -  2%;
4) Оқу бiтiргендердің жалпы санынан, мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы бойынша жоғары оқу орнын үздiк бiтiрген жоғары кәсiптiк бiлiмдi түлектердiң үлесi - 10%-дан кем емес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
259-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Бiлiм беру жүйесiн ақпараттандыру"
деген 021 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2) Процент трудоустроенных специалистов с высшим профессиональным образованием от численности выпускников высшего учебного заведения до 60 %;
3) Степень обеспечения за счет средств республиканского бюджета потребности в проведении капитального ремонта зданий высших учебных заведений, представивших проектно-сметную документацию в 2007 году - до 20 %;
4) Степень удовлетворения в текущем году потребности в привлечении зарубежных консультантов для подготовки специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием - 50 %.
Финансово-экономический результат:
1) Средние текущие расходы:
на обучение одного студента и магистранта в вузах без статуса - 184,9 тыс. тенге, в вузах с особым статусом с 1 сентября 2007 года - 250,0 тыс. тенге;
магистранта в рамках Государственной программы развития образования в Республике Казахстан - 381,0 тыс. тенге;
аспиранта - 114,2 тыс. тенге;
доктора PhD - 1270,0 тыс. тенге.
2) Средний размер стипендии:
студентам и магистрантам - 6961 тенге;
слушателям подготовительного отделения - 5469 тенге;
студентам дневного отделения Казахского Женского педагогического института - 3217 тенге;
аспирантам с отрывом от производства - 23 000 тенге;
докторантам - 29359 тыс. тенге;
3) Нормы расхода на питание для студентов из числа детей-сирот не менее 310 тенге, для студентов из числа детей, оставшихся без попечения родителей, находящихся под опекой (попечительством) - не менее 124 тенге;
4) Средние расходы на одного студента Академии гражданской авиации, проходящего тренажерную и летную практику не менее 3336 тыс. тенге;
5) Средние расходы на приобретение одного учебника, для Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова не менее 1,0 тыс. тенге;
6) Средние расходы на подготовку одного офицера запаса на военных кафедрах высших учебных заведений - не менее 80 тыс. тенге.
Своевременность:
Количество граждан Республики Казахстан, получивших высшее профессиональное образование по государственному образовательному заказу на 10 000 населения - 18 человек.
Качество:
1) Средний балл по единому национальному тестированию, зачисленных на 1 курс по государственному образовательному заказу не менее 60 балов, комплексному тестированию - не менее 50 балов;
2) Процент обеспеченности стипендией нового приема - 100 процентов, продолжающих обучение - не менее 75 процентов;
3) Доля отчисленных студентов от общего числа обучающихся - 2 %;
4) Доля выпускников с высшим профессиональным образованием, окончивших вуз с отличием по государственному образовательному заказу, от общего числа выпускников не менее 10 %.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 259
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Информатизация системы образования"
на 2007 год

1. Құны : 4000 мың теңге (төрт миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы Заңы  101-бабының  3-тармағы; "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасындағы бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1459  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2006 жылғы 30 наурыздағы N 80  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және патронат туралы ережелердi және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 9 қыркүйектегi N 1346  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.

1. Стоимость:  4000 тысяч тенге (четыре миллиона тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  пункт 3  статьи 101  Закона Республики Казахстан "О браке и семье" от 17 декабря 1998 года;  Закон  Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 сентября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования на 2005-2010 годы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 30 марта 2006 года N 80 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ақпараттандыру коммуникациялық технологияларды бiлiм процесiне енгiзу арқылы бiлiм процесiнiң сапасы көтерiлуi және бiлiм жағдайын мониторлау және талдау арқылы жасалған растық деректердің негiзiнде сапалық басқармалық шешiмдердi қабылдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : "Қамқоршылық" бiрыңғай ақпараттық жүйесiнiң техникалық құжатын әзiрлеу.
Мектепалды және мектептiк коррекциялық білім беру ұйымдарына арналған бағдарламалық комплексiнiң техникалық құжатын әзiрлеу.

4. Цель бюджетной программы:  повышение качества образовательного процесса за счет внедрения информационных коммуникационных технологий в учебный процесс и эффективное принятие управленческих решений на основе достоверных данных мониторинга и анализа состояния образования
5. Задачи бюджетной программы:  Разработка технической документации единой информационной системы "Попечительство".
Разработка технической документации программного комплекса для дошкольных и школьных коррекционных организаций образования.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Бiлiм беру жүйесiн  ақпараттандыру
"Қамқоршылық" бiрыңғай ақпараттық жүйесiнің техникалық құжатын әзiрлеу.
Мектеп алды және мектептік коррекциялық білiм беру ұйымдарына арналған бағдарламалық комплексiнің техникалық құжатын әзiрлеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: "Қамқоршылық" бiрыңғай ақпараттық жүйесiн және мектепалды және мектептiк коррекциялық білім беру ұйымдарына арналған бағдарламалық комплексiнің техникалық құжаттары әзiрленедi.
Түпкi нәтиже: бiрыңғай ақпараттық жүйесiн және бiлiмдi дамытуын ғылыми-методикалық қамтамасыз етуiн құру және білім беру процесінің басқаруын көтерген сайын сапасының жетiстiкке жеткiзу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бiр техникалық құжатты әзiрлеуiне орта есеппен алғанда 2 000 мың теңге құрайды.
Уақтылығы: жасалған жұмыс және шарт жасасу графигi бойынша.
Сапасы: ақпараттандыру коммуникациялық технологияларды бiлiм процесiне енгiзу арқылы бiлiм процесiн сапасы көтерiлуi және бiлiм жағдайын мониторлау және талдау арқылы жасалған растық деректердің негiзiнде сапалық басқармалық шешiмдердi қабылдау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
259-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 259-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
225 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
022»"Білім беру саласына мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізу" деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Информати-
зация
системы
образования
Разработка
технической
документации
единой
информационной
системы
"Попечитель-
ство".
Разработка
технической
документации
программного
комплекса для
дошкольных и
школьных
коррекционных
организаций образования.
Январь- декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: будет разработаны технические задания для единой информационной системы "Попечительство" и для программного комплекса для дошкольных и школьных коррекционных организаций образования.
Конечный результат: создание единой системы информационного и научно-методического обеспечения развития образования и достижение эффективности образовательного процесса с повышением его управляемости.
Финансово-экономический результат: планируемая стоимость разработки одной технической документации 2 000 тыс. тенге.
Своевременность: согласно графику производства работ и заключенных договоров.
Качество: повышение качества образовательного процесса за счет внедрения информационных коммуникационных технологий в учебный процесс и эффективное принятие управленческих решений на основе достоверных данных мониторинга и анализа состояния образования.
ПРИЛОЖЕНИЕ 259-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 259-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
022 "Внедрение новых технологий государственной системы
в сфере образования"
на 2007 год

1. Құны:  21 800 мың теңге (жиырма бір миллион сегіз жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:» "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 8-бабы, "Қазақстанның»2030 жылғы дейінгі Даму стратегиясын одан әрі жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 Жарлығы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджет қаражаты.

1. Стоимость : 21 800 тысяч тенге (двадцать один миллион восемьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 8  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  Указ  Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  білім берудің жаңа деңгейіне кезең-кезеңмен көшуге жағдай жасау, білім сапасын арттыру, білім беруді ақпараттандыруды дамыту, оқушылар мен мұғалімдер арасында ақпараттық мәдениетті қалыптастыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   білім беру жүйесінің бірыңғай білім беретін ақпараттық орта құру; Қазақстан Республикасының білім беру сапасын әлемдік ақпараттық білім беру кеңістігіне интеграциялау мақсатында арттыру; білім беру жүйесіне интерактивтік оқыту жүйесін енгізу.

4. Цель бюджетной программы : создание условий для поэтапного перехода к новому уровню образования, повышение качества образования, развитие информатизации образования, формирование у учащихся и учителей информационной культуры.
5. Задачи бюджетной программы : создание единой образовательной информационной среды системы образования; повышение качества образования Республики Казахстан с целью интеграции его в мировое информационное образовательное пространство; внедрение системы интерактивного обучения в систему образования.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағ-
дар-
лама коды
Кіші бағ- дар- лама коды
Кіші бағдар- лама- лардың атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындау- шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
022
Білім беру саласына жаңа технология-лардың мемлекеттік жүйесін енгізу
жыл бойы
Қазақстан Республи- касы Білім және ғылым министр- лігі
100
Мемлекеттік жалпы орта білім беру жүйесіне интерактив-тік оқыту жүйесін енгізу
Байланыс арқылы бейнеконференция өткізу үшін VPN желісін құру бойынша қызметтерді сатып алу. Қазақстанның тәуелсіздік жылдарында жеткен жетістіктері туралы және Астана қаласының салынуы жөнінде видеоролик жасау жөніндегі, сондай-ақ республиканың мектептері үшін теледидар арқылы ашық интерактивті сабақты тікелей трансляциялау жөніндегі қызметтерді сатып алу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
022
Внедрение
новых
технологий
государст-
венной
системы в
сфере
образования
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
100
Внедрение
системы
интерактив-
ного
обучения в
государст-
венной
системе
среднего
общего
образования
Приобретение
услуг по созданию
сети VPN для
проведения
видеоконференц-
связи.
Приобретение
услуг по созданию
видеоролика о
достижениях
Казахстана в годы
независимости и
становлении города
Астаны, а также
по трансляции
открытого
интерактивного
урока посредством
телевидения для
школ республики.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
тікелей нәтиже: 2007 жылғы 1 қыркүйекте республика мектептерінде интерактивті сабақ өткізіледі.
Түпкілікті нәтиже: жас ұрпақтың патриотизмін қалыптастыру, оқушылардың ақпараттық мәдениетін дамыту. Интерактивтік сабақтарды өткізу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: интерактивтік ашық сабақты өткізу бойынша шығындар 21800 мың теңге.
Уақтылығы: 2007 жылғы 1 қыркүйекке дейін іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз ету.
Сапасы: жалпы орта білім беру ұйымдарының жаһандық ақпарат ресурстарына жоғары қарқынмен қол жетімділіктерін қамтамасыз ету. Қашықтықтан оқытуды дамыту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
260-ҚОСЫМША
Ескерту. 260-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  Қаулысымен.
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарындағы кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау"
деген 023 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 117194 мың теңге (бір жүз он жеті миллион бір жүз тоқсан төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  8 ,   21,   27,   41-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттiк мекемелердің штат санының лимиттерiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214  қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: будет проведен интерактивный урок для школ республики 1 сентября 2007 года.
Конечный результат: формирование патриотизма у молодого поколения, развитие информационной культуры учащихся. Проведение интерактивных уроков.
Финансово-экономический результат: расходы по проведению интерактивного открытого урока составят 21800 тыс. тенге.
Своевременность: обеспечение выполнения мероприятий до 1 сентября 2007 года.
Качество: обеспечение организациям среднего общего образования высокоскоростного доступа к глобальным информационным ресурсам. Развитие дистанционного обучения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 260
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных организаций образования"
на 2007 год
1. Стоимость:  117194 тысяч тенге (сто семнадцать миллионов сто девяносто четыре тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 8 21,   27,   41  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : білім саласында қызмет сапасын жақсарту. Мамандардың отандық және шетелдiк озық тәжiрибеде тиiстi ғылым мен техника салаларындағы жаңа жетiстiктер туралы бiлiм алуға деген талабын қанағаттандыру; бұрын алған кәсiптiк бiлiмдi тереңдету немесе жаңа кәсіптік бiлiм aлу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындап, кәсіптiк шеберлiктерiн жетiлдiру үшiн қойылған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес өздерiнің кәсiптiк қызметi саласында бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдерiн, iскерлiктерi мен дағдыларын жаңартып отыру. Бiлiм беру, спорт және дене шынықтыру мамандарының кәсіптік білiмдерi мен дағдыларын тереңдету, консультативтiк-әдiстемелiк көмек көрсету. Аймақтық білiм беру жүйелерi мен оқу орындарын басқарудың сапасын арттыру, мектеп мұғалiмдерiнің компьютерлiк сауатын қамтамасыз ету, мектептi 12 жылдық оқуға көшiру үшiн кадрлар даярлау, бiлiм ұйымдарында мұғалiмдер мен оқытушылардың жұмысқа кәсiптік және психологиялық дайындық сапасын арттыру. Ұйымдардың, білiм басқармаларының басшыларының, бiлiм берудiң барлық деңгейдегi педагог қызметкерлердің бiлiктілігiн арттыру. "Өзін өзі тану" пәні бойынша оқытушыларды қайта даярлау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  улучшение качества услуг в области образования. Удовлетворение потребности специалистов в получении знаний о новейших достижениях в соответствующих отраслях педагогики, науки и техники, передовом отечественном и зарубежном опыте; углубление полученных ранее или приобретение новых профессиональных знаний.
5. Задачи бюджетной программы:  обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков работников образования по образовательным программам в сфере их профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства. Углубление профессиональных знаний и навыков специалистов образования, спорта и физической культуры, оказание консультативно-методической помощи. Повышение качества управления региональными системами образования и учебными заведениями, обеспечение компьютерной грамотности учителей школ, переподготовка кадров к переходу на 12-летнее школьное обучение, повышение качества профессиональной и психолого-педагогической готовности учителей и преподавателей к работе в организациях образования. Повышение квалификации руководителей организаций и управлений образования, педагогического персонала всех уровней образования. Переподготовка преподавателей по предмету "Самопознание".
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарындағы кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау
Қазақстан Республикасы білім және ғылым министрiнің бұйрығына сәйкес әртүрлi бағыттағы жаңа буынды педагог кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
Қазақстан Республикасы білім және ғылым министрiнің бұйрығына сәйкес дене тәрбиесi, ақпараттандыру және 12 жылдық оқу саласында педагог кадрлардың бiліктілігін көтеру және қайта даярлау;
Қазақстан Республикасы бiлiм және ғылым министрiнің бұйрығына сәйкес "Өзiн өзi тану" пәнiн өткізуге мұғалімдер мен тәрбиешілердi қайта даярлау.
Қазақстан Республикасы білім және ғылым министрiнің бұйрығына сәйкес әртүрлi бағыттағы психология-медицина педагогика  кеңестерінiң мамандары үшін білiктiлік арттыру курстарын өткізу.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрiнің бұйрығымен бекiтілген тізбеге сәйкес басты құралдар сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Түзеу педагогикасы ұлттық ғылыми-практикалық орталығы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
1. кадрлардың бiлiктiлігін арттыру және қайта даярлау курстарынан өтушi тыңдаушылардың орташа саны - 6900.
2. түзеу педагогикасы ұлттық ғылыми-практикалық орталығына басты құралдар алу - 6 бiрлiктен кем емес.
Түпкi нәтиже: бiлiм берудi дамыту мемлекеттік бағдарламасының iске асыру бойынша 2007 жылғы шараларды педагог кадрлармен қамтамасыз ету.
Кадрлардың бiлiктілігiн арттыру және қайта даярлауда сұранымды қамтамасыз ету үлесi - 30 пайыз.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр орындаушыны оқытудың құны - 16868 теңге.
Уақтылығы: жұмыс жүргiзу кестеге сәйкес.
Сапасы: Білім саласына сапалы жағдай жасау үшін мамандардың кәсіптік білімі мен іскерлігін қолдану.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
261-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Сейсмологиялық ақпарат мониторингi"
деген 024 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Повышение
квалификации
и переподго-
товка кадров
государст-
венных орга-
низаций
образования
Повышение квали-
фикации и пере-
подготовка педа-
гогических кадров
различного профи-
ля новой формации
в соответствии с
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан;
повышение квали-
фикации и пере-
подготовка педа-
гогических кадров
в области физи-
ческой культуры,
информатизации и
12-летнего обуче-
ния в соответст-
вии с приказом
Министра образо-
вания и науки
Республики Казах-
стан;
переподготовка
учителей и воспи-
тателей для пре-
подавания предме-
та "Самопознание"
в соответствии с
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
Проведение курсов
повышения квали-
фикации для спе-
циалистов
психолого-медико-
педагогической
консультации
различного профиля,
в соответствии с
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
Приобретение
основных средств
согласно перечня, утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Национальный
научно-
практический
центр коррек-
ционной педа-
гогики
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1. среднее количество слушателей, проходящих курсы повышения квалификации и переподготовки кадров, составит - 6900.
2. приобретение основных средств для Национального научно-практического центра коррекционной педагогики не менее 6-ти единиц.
Конечный результат: обеспечение педагогическими кадрами мероприятий 2007 года по реализации Государственной программы развития образования.
Доля удовлетворения потребностей в повышении квалификации и переподготовке кадров составит 30 процентов.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость обучения 1 слушателя (без капитальных расходов) составит - 16868 тенге.
Своевременность: согласно графику проведения работ.
Качество: использование профессиональных знаний и навыков специалистами для оказания качественных условий в области образования.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 261
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Мониторинг сейсмологической информации"
на 2007 год

1. Құны : 221 944 мың теңге (екі жүз жиырма бір миллион тоғыз жүз қырық төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңының  1 ,   5 ,    14,   15-баптары ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсiздiк туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 26 маусымдағы Заңының  1 ,   7 ,   8 ,   17,   25-баптары ; "Республиканың сейсмикалық қауiптi аймақтарында қиратқыш жерсiлкіністерiнің залалын төмендету жөніндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1997 жылғы 26 тамыздағы N 1286  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына бағынысты мемлекеттік мекемелердің штаттық лимиттерi сандарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214  қаулысы .

1. Стоимость:  221 944 тысячи тенге (двести двадцать один миллион девятьсот сорок четыре тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 1 ,  5,   14,   15  Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера";  статьи 1 ,  7,   8,     17,   25  Закона Республики Казахстан от 26 июня 1998 года "О национальной безопасности Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1997 года N 1286 "О мерах по снижению ущерба от разрушительных землетрясений в сейсмоопасных регионах республики";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жер қыртысының алдағы қозғалысы туралы уақытылы болжау және ақпараттандыру арқылы халықтың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының сейсмологиялық қауiптi аудандарында жерсiлкіністерiн болжау мақсатында кешендi зерттеулер ұйымдастыру және өткізу, материалдық-техникалық базаны нығайту және сапалы ғылыми қызмет үшiн сейсмикалық стансаларды қайта жарақтау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение безопасности населения путем своевременного прогнозирования и информирования о предстоящих движениях земной коры, организация и проведение комплексных исследований в сейсмоопасных районах Республики Казахстан в целях прогноза землетрясений, переоснащение сейсмических станций для укрепления материально-технической базы и качественной научной деятельности.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : бақылаудағы аумақ пен iргелес аудандардағы жерсiлкiнiстерi туралы деректердi тiркеу және өңдеу; далалық аспаптармен бақылау жүргiзу және стационарлық станциялар желiсiнде сапалы әрi үздiксiз сейсмикалық, геофизикалық, гидрогеохимиялық, гидрогеодинамикалық, деформографиялық, ойысөлшеу, сейсмобиологиялық ақпарат алу, алған ақпаратты алғашқы өңдеуден өткiзу; зерттелетiн аумақты сейсмикалық бақылау тәртiбi бойынша тақырыптық жұмыстар жүргiзу; Қазақстан Республикасының аумағында сейсмикалық мониторингтi жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының аумағында қатты жерсiлкіністердің эпицентрлік аймақтарында уақытша сейсмикалық және геофизикалық станциялардың және өзге де бақылау түрлерiнің жұмысын жандандыру және қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы директивалық органдарының өкiмi бойынша жұмыстар орындау; бақылаудағы аумақ бойынша барлық байқалған және күштi жерсiлкіністер туралы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару органдарын мерзімінде хабарландырып отыру; Білiм және ғылым министрлiгi жанындағы жерсiлкіністерiн болжау жөнiндегi ведомствоаралық Комиссияға мезгiлiнде материалдар берiп отыру; жерсiлкiнiстерiнің оперативтiк каталогтарымен бюллетендерiн жасау, сейсмологиялық, геофизикалық, гидрогеохимиялық, деформографиялық және басқа да ақпараттар мұрағатын құрастыру; аспаптық бақылау деректерiн тiркеу, жөнелту және өңдеу үрдiстерiн автоматтандыру бойынша жұмыстар жүргiзу; жерсiлкіністер болжамдары бойынша бақылау жүргiзу және материалдарды өңдеу үшiн жаңа әдiстер мен техникалық құралдарды енгiзу. Бақылауларды, тапсыруларды және деректердi өңдеудi автоматтандыру үшiн сейсмикалық стансалардағы аппаратураны жаңарту.

5. Задачи бюджетной программы:  регистрация и обработка данных о землетрясениях контролируемой территории и прилегающих районах; проведение полевых инструментальных наблюдений и получение качественной и непрерывной сейсмической, геофизической, гидрогеохимической, гидрогеодинамической, деформографической, наклономерной, сейсмобиологической информации на сети стационарных станций, первичную обработку получаемой информации; проведение тематических работ по наблюдениям за сейсмическим режимом исследуемой территории; осуществление сейсмического мониторинга на территории Республики Казахстан; развертывание и обеспечение работы временных сейсмических и геофизических станций и других видов наблюдений в эпицентральных зонах сильных землетрясений на территории Республики Казахстан, а также выполнение работ по распоряжению директивных органов Республики Казахстан; своевременное оповещение органов государственного управления Республики Казахстан обо всех ощутимых и сильных землетрясениях по контролируемой территории; составление оперативных каталогов и бюллетеней землетрясений, формирование архива сейсмологической, геофизической, гидрогеохимической, деформографической и другой информации; проведение работ по автоматизации процессов регистрации, передачи и обработки данных инструментальных наблюдений; внедрение новых методов и технических средств для проведения наблюдений и обработки материалов по прогнозу землетрясений. Обновление аппаратуры на сейсмологических станциях для повышения надежности и оперативности процессов автоматизации, передачи и обработки данных наблюдений.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Сейсмологиялық ақпарат мониторингi
Бақылаудағы аумақ пен қосымша аудандардағы   жерсiлкiністер туралы деректердi тiркеу және өңдеу.
Дала құралдық бақылауларын жүргізу және стационарлық станциялар желісінде сапалы және үздiксіз ақпараттар алу, алынатын ақпаратқа бастапқы өңдеу жұмыстарын жүргiзу, Қазақстан Республикасының аумағында сейсмикалық мониторингтi жүзеге асыру.
Негізгi құралдарды сатып алу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитетi, "Сейсмологиялық тәжiрибелiк-әдiстемелік экспедиция" мемлекеттiк мекеме
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: сейсмологиялық станцияның базасын материалдық-техникалық нығайту мақсатында негiзгi құралдар сатып алу, олардың саны кемiнде: Цифрлық сейсмикалық аппаратура - 2 дана; дебит өлшегiшi - 1 дана; спектрлiфотометр - 2 дана; газды хроматограф - 2 дана; автоматты титралау блогы - 8 дана; алау фотометрi - 2 дана; иономер - 2 дана; электромагниттi импульстарды тiркеушi - 2 дана; геофизикалық тiркеушi - 3 дана; дербес компьютер - 10 дана; УАЗ автомашинасы - 2 дана; спутниктiк байланыс жер станциясының аппаратурасы - 3 дана; тұрақты токтың реттелуші көзi - 13 дана; перманенттiк станция - 1 дана; электронды тахеометр - 1 дана; бензоэлектрондық агрегат - 5 дана.
Қазақстан Республикасының аумағындағы жерсiлкіністер каталогы; алғашқы бақылау материалдарының (сейсмограммалардың, цифрлық сейсмограммалардың, деформограммалардың, күштi қозғалыстар жазбасының, геофизикалық, гидрогеогиялық, сейсмобиологиялық бақылаулар және жер қабығы қозғалыстарын қазiргi бақылау бойынша алғашқы материалдары) мұрағаттары; бақылау түрлерi бойынша деректердің базалары; сейсмикалық ("Сейсмо", "Бадис", "Уақытша қатарлар", "Карточка", "Кapмex"); геофизикалық ("Магнитка", "Теллурика"), гидрогеологиялық ("Беохим"), қазiргi қозғалыстар ("Қабық"); өлшеу параметрлерi негiзiнде жерсiлкіністердің күн сайынғы оперативтi болжамдары (барлығы 365 болжам);
Сейсмологиялық стансалардың беретiн өңделген ақпараттарының сапалығы мен автоматты оперативтiк үрдерiсiнің сенiмдiлiк арттыру үшiн 35-i стационарлық сейсмологиялық станциялар болып табылатын 60 қадағалау пунктiндегi құрылғыларды жаңарту.
Түпкi нәтиже: сейсмикалықты, жер асты термоминералды сулардың газдыхимиялық және динамикалық режимдерiне, геофизикалық жүйелердің варияцияларына, жердің беткi қабатының қазiргi заманғы қозғалысына, жануарлардың жүрiс-тұрысына режимдер бақылаулар жүргізу. Қазақстанның оңтүстік және оңтүстiк шығыс сейсмобелсендi аудандарында қатты жерсiлкіністерiн болжау мақсатында ақпаратты тiркеу, жинау, тапсыру, өңдеу және сақтау процестерiн автоматтандыру бойынша жұмыстар жүргiзу;
жерсiлкiнiсiн болжау бойынша уақытылы ақпарат ұсыну;
қадағалау пункттерiндегi сұранысты қанағаттандыру үлесi - 90 пайыз.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 қадағалау пунктiн ұстауға арналған орташа шығыстар - 3 699,1 мың теңге;
1 қадағалау пунктiн жабдықтауға арналған орташа шығыстар - 1423,0 мың теңге.
Уақтылығы: жұмыстарды өткiзу кестесiне сәйкес.
Сапасы: болжаудың нақтылы жер қыртысы қозғалыстарымен сәйкес келуi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
262-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Бiлiм беру жүйесiн әдістемелік қамтамасыз ету және бiлiм беру
қызметтерiнiң сапасын талдау"
деген 025 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Мониторинг
сейсмологи-
ческой
информации
Регистрация и об-
работка данных о
землетрясениях
контролируемой
территории и при-
легающих районов.
Проведение поле-
вых инструмента-
льных наблюдений
и получение ка-
чественной и не-
прерывной инфор-
мации на сети
стационарных
станций, первич-
ная обработка по-
лучаемой информа-
ции, осуществле-
ние сейсмического
мониторинга на
территории
Республики
Казахстан.
Приобретение
основных средств.
Январь-декабрь
Комитет
науки
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан,
государствен-ное
учреждение
"Сейсмологи-
ческая
опытно-
методическая
экспедиция"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: приобретение основных средств в целях укрепления материально-технической базы сейсмологической станции в количестве не менее: Цифровая сейсмическая аппаратура - 2 штук; измеритель дебита - 1 штука; спектрофотометр - 2 штуки; газовый хроматограф - 2 штуки; блок автоматического титрования - 8 штук; фотометр пламенный - 2 штук; иономер - 2 штук; регистратор электромагнитных импульсов - 2 штуки; регистратор геофизический 3 штук; персональный компьютер - 10 штук; автомашина УАЗ - 2 штуки; аппаратура земной станции спутниковой связи - 3 штук; регулируемый источник постоянного тока - 13 штук; перманентная станция - 1 штука; электронный тахеометр - 1 штуки; бензоэлектрический агрегат - 5 штук.
Будут разработаны каталог землетрясений на территории Республики Казахстан; архивы первичных материалов наблюдений (сейсмограммы, цифровые сейсмограммы, деформограммы, записи сильных движений, первичные материалы по геофизическим, гидрогеологическим, сейсмобиологическим наблюдениям и наблюдениям современных движений земной коры); базы данных по видам наблюдений: сейсмические ("Сейсмо", "Бадис", "Временные ряды", "Карточка", "Кармех"); геофизические ("Магнитка", "Теллурика"), гидрогеологические ("Геохим"), современных движений ("Кора"); ежедневные оперативные прогнозы землетрясений (всего 365 прогнозов) на основании измеряемых параметров; Обновление аппаратуры на сейсмологических станциях для повышения надежности и оперативности процессов автоматизации, передачи и обработки данных наблюдений на 60 наблюдательных пунктах, 35 из которых являются стационарными сейсмологическими станциями.
Конечный результат: проведение режимных наблюдений за сейсмичностью, газохимическим и динамическим режимами подземных термоминеральных вод, вариациями геофизических полей, современными движениями земной поверхности, поведением животных. Работы по автоматизации процессов регистрации, сбора, передачи, обработки и хранения информации с целью прогноза сильных землетрясений в сейсмоактивных районах юга и юго-востока Казахстана;
представление своевременной информации по прогнозу землетрясений;
доля удовлетворения потребности в наблюдательных пунктах - 90 процентов.
Финансово-экономический результат: средние расходы на содержание 1 наблюдательного пункта - 3 699,1 тыс. тенге; средние расходы на оснащение 1 наблюдательного пункта - 1 423,0 тыс. тенге.
Своевременность: согласно графика проведения работ.
Качество: совпадение прогнозов с фактическими движениями земной коры.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 262
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
025 "Методологическое обеспечение системы образования
и анализ качества образовательных услуг"
на 2007 год

1. Құны : 589383 мың теңге (бес жүз сексен тоғыз миллион үш жүз сексен үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  6-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459   Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi жүйесінің ұйымдарын басқаруды жетiлдiру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1998 жылғы 24 наурыздағы N 256  қаулысы ; "Бiлiм беру ұйымдарын мемлекеттiк аттестаттау Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 3 қыркүйектегi N 1305  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына бағынысты мемлекеттiк мекемелердің штаттық лимиттерi сандарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнің Қазақстан халықтары Ассамблеясының ХII сессиясында мемлекеттiк тiл саясатын одан әрі жетiлдiру бойынша Үкiметке берген тапсырмаларын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2006 жылғы 28 қазандағы N 1025 Қазақстан Республикасы Yкiметiнің  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.

1. Стоимость:  589383 тысячи тенге (пятьсот восемьдесят девять миллионов триста восемьдесят три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 6  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 марта 1998 года N 256 "О дополнительных мерах по совершенствованию управления организациями системы Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 1999 года N 1305 "Об утверждении Правил государственной аттестации организаций образования";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2006 года N 1025 "О мерах по реализации поручений Президента Республики Казахстан по дальнейшему совершенствованию государственной языковой политики, данных Правительству на ХII сессии Ассамблеи народов Казахстана".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : білім берудегi жалпы әлеуметтiк үрдiстердi ескере отырып, бiлiм беру жүйесiн әдiстемелiк жетiлдiрудi қамтамасыз ету бiлiм берудi басқару жүйесiн жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Мемлекеттiк жалпыға мiндеттi білім стандарттары мен оқу-бағдарламалық құжаттамалар тәртiбiн сақтауды әзiрлеу және талдау, сапа менеджменті саласында дене тәpбиесi мен спорт жөнiнде бағдарламалар әзірлеу, ЖОО-да оқытатын қазақ тiлiнде электронды мультимедиялық бағдарламаларды әзiрлеу, 12 жылдық оқу бойынша стандарттар мен оқу бағдарламаларын әзiрлеу және аудару. Республикалық ұйымдарында 12 жылдық оқу мерзiмi енгiзiлген мектептердің бастапқы сатысы үлгісін сынау бойынша эксперименттiк жұмыстар бағдарламаларын iске асыру. Бiлiм беру ұйымдарының беретiн оқу құралдаpының сапасы мен қабылдау деңгейiн өлшеу, бiлiм беру ұйымдарында оқу материалдарын оқытылу сапасын анықтау, оқушы контингенттерiн құру механизмiн жетiлдiру. Институционалды және мамандандырылған аккредиттеуді жүргізу; институционалды және мамандандырылған аккредиттеуді жүргізу үшін стандарттар, өлшемдер мен баспа ресімдерін әзірлеу; сапаны қамтамасыз ету жөніндегі халықаралық желілерге қатысу; білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау жөніндегі Лиссабон конвенциясын іске асыруға байланысты нормативтік құжаттарды әзірлеу және іс-шараларға қатысу, бiлiктiлiктi растау және беру жұмысшы кадрлар және техникалық мамандар мен қызмет көрсету еңбегiнің кәсiптiк дайындығына тәуелсiз бағалауды өткiзу.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді -  ҚР Үкіметінің 2007.11.19.  N 1099  Қаулысымен.

4. Цель бюджетной программы:  совершенствование методического обеспечения системы образования с учетом общемировых тенденций в образовании, совершенствование системы управления образования.
5. Задачи бюджетной программы:  разработка и анализ соблюдения государственных общеобязательных стандартов образования, разработка программ и рекомендаций в области менеджмента качества, по физической культуре и спорту, а также электронных мультимедийных обучающих программ для вузов на казахском языке. Разработка и перевод стандартов и учебных программ 12-летнего обучения. Реализация Программы экспериментальной работы в организациях образования республики по апробации модели начальной ступени школы с 12-летним сроком обучения. Измерение качества и степени усвоения учебного материала, предоставляемого организациями образования, определение качества преподавания учебного материала в организациях образования, совершенствование механизмов формирования контингентов обучающихся. Проведение институциональной и специализированной аккредитации; разработка стандартов, критериев и печатных процедур для проведения институциональной и специализированной аккредитации; участие в международных сетях по обеспечению качества; разработка нормативных документов и участие в мероприятиях, связанных с реализацией Лиссабонской конвенции по признанию и нострификации документов об образовании. Проведение независимой оценки профессиональной подготовленности, подтверждения и присвоения квалификации рабочих кадров и специалистов технического и обслуживающего труда.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ;   от 19 ноября 2007 г. N  1099 .

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Білім беру жүйесін әдістемелік қамтамасыз ету және білім беру қызметтерiнiң сапасын талдау
Жас балаларға алғашқы түзету педагогикалық көмек көрсету бойынша әдiстемелiк қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Бiлім және ғылым министрiнің бұйрығымен бекітілген тізбеге сәйкес басты құралдар сатып алу.
Бiлiм деңгейлерi бойынша стандарттар әзiрлеу; жоғары кәсiптiк бiлiм бойынша оқу-әдiстемелiк кешендердi әзiрлеу; жоғары кәсіптік білім бойынша оқулықтар мен оқу-әдiстемелік кешендердi қазақ тілінде әзiрлеу; 12 жылды оқу бағдарламаларын жетiлдiру және сараптамадан өткізу; спорт пен дене тәрбиесi, ақпараттандыру, қосымша бiлiм беру саласында, сапа
менеджменті саласында
оқу-әдiстемелік
құралдарды, бағдарламаларды және ұсынымдарды әзiрлеу; 12 жылдық оқуға көшудi әдiстемелік қамтамасыз ету;
ЖОО-да оқытатын қазақ тiлінде электронды мультимедиялық бағдарламаларды әзiрлеу; жоғары оқу орындарында рейтинг өткiзу; "ЖОО-ның ең жақсы оқытушысы" грантты беру бойынша конкурсты құжаттамаларды сараптамадан өткізу бойынша жұмыстар; мектепке дейiнгі бiлiм беру әдiстемелік негізін жасау; оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк әдебиеттерін жасау және басып шығаруды әдістемелік қамтамасыз ету;
білім жүйесiнің жағдайына мониторинг жасау. TIMSS-2007 халықаралық бағдарламасы бойынша білім сапасына зерттеу жүргiзу, 2006 жылға бiр ұлттық тестiлеу, аралық мемлекеттік бақылау және кешендi тестілеудің нәтижесiн талдау; дистанциялық үлгі мониторингiн әзiрлеу және енгізу; аймақтарда және Қазақстан Республикасының оқу орындарда білім беру сапасын бағалау жүйесiн құру; бiлiм статистикасына жаңа көрсеткіштердi және индикаторларды әзiрлеу және енгізу; 2007 жылға Қазақстан Республикасындағы білім бepудің жағдайы туралы ұлттық баяндаманы жасау,
сарапшыларды оқыту
арқылы халықаралық
модель бойынша
институционалды және
мамандандырылған
аккредиттеуді құру
және енгізу бойынша
міндеттерді іске
асыруға бағытталған
іс-шараларды жүргізу;
семинарлар өткізу;
стандарттар мен
өлшемдер, әдістемелік
құралдар әзірлеу;
сапаны зерттеу
рәсімдерін жүргізу;
білім туралы
құжаттарды тану және
нострификациялау
жөніндегі
орталықтарды қолдау;
web-сайтты толтыру
жолымен аккредиттеу
рәсімін ақпараттық
қолдау және кәсiптік
білім бағдарламаларын
аккредиттеу.
Жұмысшы кадрлар мен
қызмет көрсету
еңбегiнің техникалық
мамандарының
бiліктiлiгін растау
және беру кәсiптiк
дайындығына тәуелсіз
бағалау өткізу.
Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрлігі
Балалардың құқықтарын
қорғау комитетінің
бұйрығына сәйкес
балалардың құқықтарын
қорғау саласындағы
әдіснамалық қамтамасыз
ету жөніндегі әдісте-
мелік оқулықтарды,
жинақтарды және басқа
да баспа өнімін
әзірлеу, шығару,
іс-шараларды өткізу.
Республикалық қосымша
бiлім оқу-әдiстемелiк
орталығына,
Республикалық»"Оқулық" ғылыми-практикалық орталығына Қазақстан
Республикасының Білiм
және ғылым министрiмен
бекітілген бұйрыққа
сәйкес негіз
құралдарды сатып
алуға күрделi
трансферттер аудару.
Қаңтар-желтоқсан
Түзеу педагогикасы ұлттық ғылыми-практикалық орталығы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Білім және
ғылым
министр-
лігінің
Балалар-
дың
құқықта-
рын
қорғау
комитеті
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052 , 2007.11.19.  N 1099  қаулыларымен.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Методологи-
ческое обес-
печение сис-
темы образо-
вания и
анализ
качества
образовате-
льных услуг
Методическое
обеспечение по
оказанию кор-
рекционной
педагогической
помощи детям
раннего возраста.
Приобретение основных средств согласно перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
Разработка и
совершенствование
стандартов по
уровням
образования;
разработка учебно-методиче-
ских комплексов
по высшему
профессиональному
образованию;
разработка
учебников и
учебно-методиче-
ских комплексов
по казахскому
языку по высшему
профессиональному
образованию;
доработка и
экспертиза
учебных программ
12-летнего
обучения;
разработка
учебно-методиче-
ских пособий,
программ и
рекомендаций в
области
информатизации,
физической
культуры и
спорта,
дополнительного
образования,
в области
менеджмента
качества;
методологическое
обеспечение
перехода на
12-летнее
обучение;
разработка
электронных
мультимедийных
обучающих
программ для
вузов по
казахскому языку;
проведение
рейтинга высших
учебных заведений;
проведение работ
по экспертизе
конкурсной
документации по
присуждению
гранта "Лучший
преподаватель
вуза";
разработка
методологических
основ дошкольного
образования;
методическое
обеспечение
процесса
разработки и
издания учебников
и учебно-
методической
литературы;
осуществление
мониторинга
состояния системы
образования,
проведение
исследований
качества
образования по
международной
программе
TIMSS-2007,
анализ
результатов
единого
национального
тестирования,
промежуточного
государственного
контроля и
комплексного
тестирования
2006 года,
разработка и
внедрение
дистанционной
формы мониторинга,
создание в
областях и вузах
Республики
Казахстан
системы оценки
качества
образования,
разработка и
внедрение новых
показателей и
индикаторов
образовательной
статистики,
подготовка
Национального
доклада о
состоянии и
развитии
образования в
Республике
Казахстан за
2007 год;
проведение
мероприятий,
направленных на
реализацию задач
по созданию и
внедрению инсти-
туциональной и
специализированной
аккредитации по
международной
модели через
обучение
экспертов;
проведение
семинаров;
разработка
стандартов и
критериев,
методических
пособий;
проведение
процедур
обследования
качества;
поддержка центров
для признания и
нострификации
документов об
образовании;
информационная
поддержка
процедуры
аккредитации
путем пополнения
веб-сайта.
Проведение
независимой оценки
профессиональной
подготовленности,
подтверждения и
присвоения
квалификации
рабочих кадров и
специалистов
технического
обслуживающего
труда.
Разработка,
издание
методических
пособий, сборников
и другой печатной
продукции,
проведение
мероприятий по
методологическому
обеспечению в
сфере защиты прав
детей в
соответствии с
приказом Комитета
по охране прав
детей Министерства
образования и
науки Республики
Казахстан.
Перечисление
капитальных
трансфертов для
Республиканского
учебно-методиче-
ского центра
дополнительного
образования,
Республиканского
научно-практичес-
кого центра
"Учебник" на
приобретение
основных средств,
согласно перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Национальный
научно-прак-
тический
центр
коррекционной
педагогики
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Комитет по
охране прав
детей
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 ;   от 19 ноября 2007 г. N  1099 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
1. "Түзеу педагогикасының ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" мемлекеттiк мекемесiнің балаларға ерте жастан алғашқы түзету педагогикалық көмек көрсетуi бойынша әдiстемелiк құралдарды дайындау - 2;
2. бiлiм беру деңгейлерi бойынша: бастауыш, орта жоғары кәсiптiк стандарттарын әзiрлеу және жетілдiру - 117 атау;
3. мүмкiншiлiктерi шектелген балаларға арналған стандарттарды және оқу бағдарламаларды әзiрлеу - 18 атау;
4. жоғары кәсiптік бiлiм бойынша оқу-әдiстемелiк кешендердi әзiрлеу - 20 атау, жоғары кәсiптiк білiм бойынша оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi қазақ тiлiнде - 10 атау;
5.  (алынып тасталды - 2007.07.13. N 597)
6. 12 жылдық оқу бағдарламаларын жетiлдiру және сараптамадан өткiзу - 116 бағдарламалар;
6-1. Қазақстан Республикасында балалардың құқықтары мен мүдделерін қорғау саласында әдістемелік оқулықтар, жинақтар және басқа да баспа өнімін әзірлеу және шығару;
6-2.  (алынып тасталды - 2007.11.06. N 1052)
7. спорт пен дене тәрбиесi, ақпараттандыру, қосымша білім беру саласы бойынша оқу-әдiстемелiк құралдарды, бағдарламаларды және ұсынымдарды әзiрлеу - 120 атау;
7-1. "Сапа философиясының негіздері" атты элективті мектеп курсының оқу бағдарламасын және оқу-әдістемелік кешенін әзірлеу;
8. 12 жылдық оқуға көшудi әдiстемелiк қамтамасыз ету - 27 атау;
9.  (алынып тасталды - 2007.11.06. N 1052)
10. ЖОО-да оқытатын қазақ тiлiнде электронды мультимедиялық бағдарламаларды әзiрлеу - 7 бағдарламалар;
11. жоғары оқу орындарында рейтинг өткiзу - 176 жоғары оқу орындарға дейiн;
12. "ЖОО-ның ең жақсы оқытушысы" атты грант тағайындау бойынша конкурстық құжаттамаларды сараптамадан өткiзу жөнiндегi жұмыстар - 1000 құжаттық пакеттерге дейiн;
13. мектепке дейiнгi бiлiмнің әдiстемелiк негiзiн жасау - 19 атау;
14. оқу құралдары мен оқу-әдiстемелiк әдебиеттердi әзiрлеу және басып шығару процесс бойынша әдiстемелік оқу құралдарын әзiрлеу - 24 атау;
15. бiлiм беру жүйесiнің жағдайын талдау, TIMSS - 2007 халықаралық бағдарламасы бойынша бiлiм беру сапасына зерттеулер жүргiзу, 2006 жылғы бiр ұлттық тестiлеу, аралық мемлекеттiк бақылау және кешендi тестiлеудің нәтижесiн талдау, мониторингiн дистанционды түрлерiн әзiрлеу және енгiзу, облыстарда және Қазақстан Республикасының бiлiм беру сапасын бағалау жүйесiн құру; бiлiм статистикасына жаңа көрсеткiштердi және индикаторларды әзiрлеу және енгiзу, 2007 жылға Қазақстан Республикасындағы бiлiм берудің жағдайы және дамуы туралы ұлттық баяндамасын дайындау;

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1. разработка методических пособий по оказанию коррекционной педагогической помощи детям раннего возраста государственным учреждением "Национальный научно-практический центр коррекционной педагогики" - 2;
2. разработка и совершенствование стандартов по уровням образования: начального, среднего, высшего профессионального - 117 наименований;
3. разработка стандартов и учебных программ для детей с ограниченными возможностями - 18 наименований;
4. разработка учебно-методических комплексов по высшему профессиональному образованию - 20 наименований, учебников и учебно-методических комплексов по казахскому языку по высшему профессиональному образованию - 10 наименований;
5.  (исключен - от 13 июля 2007 г. N  597 )
6. доработка и экспертиза учебных программ 12-летнего обучения - 116 программ.
6-1. Разработка и издание методических пособий, сборников и другой печатной продукции в сфере охраны прав и защиты интересов детей в Республике Казахстан;
6-2.  (исключен - от 6 ноября 2007 года N  1052 );
7. разработка учебно-методических пособий, программ и рекомендаций в области информатизации, физической культуры и спорта, дополнительного образования - 120 наименований;
7-1. разработка учебной программы и учебно-методического комплекса элективного школьного курса "Основы философии качества";
8. разработка методических пособий по переходу на 12-летнее обучение - 27 наименований;
9.  (исключен - от 6 ноября 2007 года N  1052 );
10. разработка электронных мультимедийных обучающих программ вузов - 7 программ;
11. проведение рейтинга высших учебных заведений - до 176 вузов;
12. проведение работ по экспертизе конкурсной документации по присуждению гранта "Лучший преподаватель вуза" - до 1000 пакетов документов;
13. разработка методологических основ дошкольного образования - 19 наименований;
14. разработка методических пособий по процессу разработки и издания учебников и учебно-методической литературы - 24 наименований;
15. осуществление мониторинга состояния системы образования, проведение исследований качества образования по международной программе TIMSS-2007, анализ результатов единого национального тестирования, промежуточного государственного контроля и комплексного тестирования 2006 года, разработка и внедрение дистанционной формы мониторинга, создание в областях и вузах Республики Казахстан системы оценки качества образования, разработка и внедрение новых показателей и индикаторов образовательной статистики, подготовка Национального доклада о состоянии и развитии образования в Республике Казахстан за 2007 год;

16. Жоғары оқу орындары қызметінің сапасын арттыру;
17. жұмысшы кадрлар мен техникалық қызмет көрсету мамандарының кәсiптік дайындығына тәуелсіз бағалауды өткiзудi ұйымдастыру-әдiстемелiк жағынан қамтамасыз ету;
18. республикалық қосымша білiм оқу-әдiстемелік орталығына негізгi құралдар сатып алу - 7 бiрлiктен кем емес (компьютерлiк және ұйымдастыру техникасы);
18-1.»"Оқулық" Республикалық ғылыми-практикалық орталығына негізгі құралдар сатып алу - 1 бірліктен кем емес;
19. түзеу педагогикасының ұлттық ғылыми-практикалық орталығына негiзгi құралдар сатып алу - 7 бiрлiктен кем емес.
Түпкi нәтиже: бiлiм беру қызметiнің деңгейi мен сапасын жақсарту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 бiрлiктің орташа құны (күрделi шығындарды қоспағанда):
1. түзеу педагогикасының ұлттық ғылыми-практикалық орталығы балаларға ерте жастан алғашқы түзету педагогикалық көмек көрсетуi бойынша әдiстемелiк құралдарды дайындау - 2785,5 мың теңге;
2. бiлiм беру деңгейлерi бойынша: мектепке дейiнгi, бастауыш, орта жоғары кәсіптік стандарттарды әзiрлеу және жетiлдiру - 117,99 мың теңге;
3. мүмкiншiлiктерi шектелген балаларға арналған стандарттарды және оқу бағдарламаларды әзiрлеу - 750,5 мың теңге;
4. жоғары кәсiптiк білiм бойынша оқу-әдiстемелiк кешендердi әзiрлеу, соның ішінде қазақ тілінде - 184,3 мың теңге;
5.  (алынып тасталды - 2007.07.13. N 597)
6. 12 жылдық оқу бағдарламаларын жетiлдiру және сараптамадан өткiзу - 683,3 мың теңге;
7. спорт пен дене тәрбиесi, ақпараттандыру, қосымша білім беру саласы бойынша оқу-әдiстемелiк құралдарды, бағдарламаларды және ұсынымдарды әзiрлеу - 582,5 мың теңге;
7-1. "Сапа философиясының негіздері" атты элективті мектеп курсының оқу бағдарламасын және оқу-әдістемелік кешенін әзірлеу - 4465,0 мың теңге;
8. 12 жылдық оқуға көшуді әдiстемелiк қамтамасыз ету - 792,2 мың теңге;
9.  (алынып тасталды - 2007.11.06. N 1052)
10. ЖОО-да оқытатын қазақ тiлiнде электронды мультимедиялық бағдарламаларды әзiрлеу - 3451 мың теңге;
11.  (алынып тасталды - 2007.11.06. N 1052)
12. "ЖОО-ның ең жақсы оқытушысы" грантты беру бойынша конкурстық 1 пакет құжаттама сараптамадан өткiзу бойынша жұмыстар - 2,2 мың теңге дейiн;
13. мектепке дейінгi білімнің әдiстемелер негізін жасау - 1756,74 мың теңге;
14. оқу құралдарын процесс бойынша және оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк әдебиеттердi әзiрлеу - 1908,7 мың теңге;
15. білім беру жүйесiнің жағдайын талдау, TIMSS-2007 халықаралық бағдарламасы бойынша білім беру сапасына зерттеулер жүргiзу, 2006 жылғы бiр ұлттық тестiлеу, аралық мемлекеттiк бақылау және кешендi тестiлеудің нәтижесiн талдау; мониторингiн дистанционды түрлерiн әзiрлеу және енгiзу; облыстарда және Қазақстан Республикасының бiлiм беру сапасын бағалау жүйесiн құру; бiлiм статистикасына жаңа көрсеткiштердi және индикаторларды әзiрлеу және енгiзу, 2007 жылға Қазақстан Республикасындағы бiлiм берудің жағдайы және дамуы туралы ұлттық баяндамасын дайындау - 70626,0 мың теңге;

16. Повышение качества деятельности вузов;
17. проведение независимой оценки профессиональной подготовленности, Подтверждение и присвоения квалификации рабочих кадров и специалистов технического обслуживающего труда;
18. приобретение основных средств Республиканским учебно-методическим центром дополнительного образования не менее 7 единиц (компьютерная и оргтехника).
18-1. приобретение основных средств Республиканским научно-практическим центром "Учебник" не менее 1 единицы;
19. приобретение основных средств Национальным научно-практическим центром коррекционной педагогики в количестве не менее 7 единиц.
Конечный результат: повышение уровня и качества оказываемых образовательных услуг.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость 1 единицы (без капитальных расходов):
1. разработки методических пособий по оказанию коррекционной педагогической помощи детям раннего возраста государственным учреждением "Национальный научно-практический центр коррекционной педагогики" - 2785,5 тыс. тенге.
2. разработки и совершенствования стандартов по уровням образования: дошкольного, начального, среднего, высшего профессионального - 117,99 тыс. тенге;
3. разработки стандартов и учебных программ для детей с ограниченными возможностями - 750,5 тыс. тенге;
4. разработки учебно-методических комплексов по высшему профессиональному образованию, в том числе по казахскому языку - 184,3 тыс. тенге;
5.  (исключен - от 13 июля 2007 г. N  597 )
6. доработки и экспертизы учебных программ 12-летнего обучения - 683,6 тыс. тенге;
7. разработки учебно-методических пособий, программ и рекомендаций в области информатизации, физической культуры и спорта, дополнительного образования - 582,5 тыс. тенге;
7-1. разработки учебной программы и учебно-методического комплекса элективного школьного курса "Основы философии качества" - 4465,0 тыс. тенге;
8. разработки методических пособий по переходу на 12-летнее обучение - 792,2 тыс. тенге;
9.  (исключен - от 6 ноября 2007 года N  1052 );
10. разработки электронных мультимедийных обучающих программ вузов - 3451 тыс. тенге;
11.  (исключен - от 6 ноября 2007 года N  1052 );
12. экспертизы 1 пакета документов по присуждению гранта "Лучший преподаватель вуза" - до 2,2 тыс. тенге;
13. разработки методологических основ дошкольного образования - 1756,74 тыс. тенге;
14. разработки методических пособий по процессу разработки и издания учебников и учебно-методической литературы - 1908,7 тыс. тенге;
15. осуществление мониторинга состояния системы образования, проведение исследований качества образования по международной программе TIMSS-2007, анализ результатов единого национального тестирования, промежуточного государственного контроля и комплексного тестирования 2006 года, разработка и внедрение дистанционной формы мониторинга, создание в областях и вузах Республики Казахстан системы оценки качества образования, разработка и внедрение новых показателей и индикаторов образовательной статистики, подготовка Национального доклада о состоянии и развитии образования в Республике Казахстан за 2007 год - 70626,0 тыс. тенге;

16. Халықаралық стандарттарға (институционалды және мамандандырылған) сәйкес аккредиттеу рәсімінің ұлттық моделін құру; халықаралық модель бойынша ұлттық институционалды аккредиттеуді енгізу және жүргізу; жоғары оқу орындары қызметінің сапасын арттыру; Қазақстанның жоғары білім беру жүйесін халықаралық білім кеңестігіне интеграциялау - 26 706,0 мың теңге;
17. жұмысшы кадрлар мен техникалық мамандар мен қызметшілердің кәсіптiк дайындығына тәуелсiз бағалау өткiзудi ұйымдастыру-әдiстемелiк жағынан қамтамасыз ету - 141070,0 мың теңге;
18. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитетінің бұйрығына сәйкес балалардың құқықтарын қорғау саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету жөніндегі әдістемелік оқулықтарды, жинақтарды және басқа баспа өнімдерін әзірлеу, шығару және іс-шараларды өткізу - 21986 мың теңге.
Уақтылығы: кесте бойынша жыл бойы жұмыс жүргiзу.
Сапасы: дәрiс берудің мазмұнын, әдiстемесiн және оқушылардың бiлiм деңгейiн бағалауды жақсарту.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052 , 2007.11.19.  N 1099  қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
263-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне арнайы (түзету) бiлiм беру ұйымдарын арнаулы техникалық және орнын толтыру құралдарымен қамтамасыз етуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 026 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 124031 мың теңге (бiр жүз жиырма төрт миллион отыз бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  20-бабы ; "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002 жылғы 11 шілдедегi Заңының  6 ,   9-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы

16. Создание национальной модели процедуры аккредитации в соответствии с международными стандартами (институциональной и специализированной); внедрение и проведение национальной институциональной аккредитации по международной модели; повышение качества деятельности высших учебных заведений; интеграция системы высшего образования Казахстана в международное образовательное пространство - 26706,0 тыс. тенге.
17. проведение независимой оценки профессиональной подготовленности, подтверждение и присвоения квалификации рабочих кадров и специалистов технического обслуживающего труда - 141070,0 тыс. тенге.
18. Разработка, издание методических пособий, сборников и другой печатной продукции, проведение мероприятий по методологическому обеспечению в сфере защиты прав детей в соответствии с приказом Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан - 21986 тыс. тенге.
Своевременность: согласно графику проведения работ в течение года.
Качество: улучшение содержания, методики преподавания и оценивания знаний обучающихся.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 ; от 19 ноября 2007 г. N  1099 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 263
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение
специальных (коррекционных) организаций образования
специальными техническими и компенсаторными средствами"
на 2007 год
1. Стоимость:  124031 тысяча тенге (сто двадцать четыре миллиона тридцать одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 20  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  статьи 6 ,  9  Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медикопедагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : арнайы түзету бiлiм беру ұйымдарын арнаулы техникалық және компенсаторлық құралдармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мүмкіндiктерi шектеулi балалардың өмiрiне адеквадты жағдай жасау, олардың әлеуметтiк-тұрмыстық бейiмделу деңгейiн көтеру үшiн арнаулы техникалық және компенсаторлық құралдар алуға қаржылай көмек көрсету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение специальных коррекционных организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами.
5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы на приобретение специальных технических и компенсаторных средств для создания адекватной среды жизнедеятельности детей с ограниченными возможностями, повышения уровня их социально-бытовой адаптации.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне арнайы (түзету) бiлiм беру ұйымдарын арнаулы  техникалық және орнын толтыру құралдарымен қамтамасыз етуге берiлетiн ағымдағы нысаналытрансферттер
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне арнайы (түзету) білiм беру ұйымдарын арнаулы техникалық және орнын толтыру құралдарымен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердi, Қазақстан Республикасы Yкiметінің шешiмiне байланысты, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің бұйрығымен бекiтiлген тізiмге сәйкес ағымдағы нысаналы трансферттердi аудару.
Арнайы (түзету) бiлiм беру ұйымдарын арнаулы техникалық және орнын толтыру құралдарымен  қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: арнайы және компенсаторлық құралдармен қамтамасыз ету:
Ақмола облысы - 7 бiрлiктен кем емес;
Ақтөбе облысы - 2 бiрліктен кем емес;
Алматы облысы - 2 бiрлiктен кем емес;
Атырау облысы - 10 бiрлiктен кем емес;
Шығыс Қазақстан облысы - 17 бiрлiктен кем емес;
Жамбыл облысы - 10 бiрлiктен кем емес;
Батыс Қазақстан облысы - 8 бiрлiктен кем емес;
Қарағанды облысы - 164 бiрлiктен кем емес;
Қызылорда облысы - 1 бiрлiктен кем емес;
Қостанай облысы - 3 бiрлiктен кем емес;
Маңғыстау облысы - 37 бiрлiктен кем емес;
Павлодар облысы - 4 бiрліктен кем емес;
Солтүстiк Қазақстан облысы - 96 бiрлiктен кем емес;
Оңтүстiк Қазақстан облысы - 20 бiрлiктен кем емес;
Алматы қаласы - 21 бiрлiктен кем емес;
Астана қаласы - 1 бiрлiктен кем емес.
Түпкi нәтиже: арнайы (түзеу) бiлiм беру ұйымдарын арнаулы және компенсаторлық құралдармен жарықтандыру сұраныстың 50 пайызын құрайды.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жоспарлау орташа құны:
жұмсақ бөлме - 945,0 мың теңге;
сымсыз оқу сыныбы - 1600,0 мың теңге;
есту қабiлеттігiн дамытуға арналған дербес компьютер және компьютерлiк бағдарлама - 900,0 мың теңге;
дамыту оңалту жабдығы - 171,0 мың теңге;
сымдық оқу сыныбы - 602,0 мың теңге;
сенсорлық бөлме - 2430,0 мың теңге;
аудиометр - 463,0 мың теңге;
компьютерлiк сурдологопедиялық тренажер, есту-сөйлеу тренажерi - 220,6 мың теңге;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
обеспечение
специальных
(коррекцион-
ных) органи-
заций обра-
зования
специальными
техническими
и компенса-
торными
средствами
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета област-
ным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы
на обеспечение
специальных
(коррекционных)
организаций об-
разования спе-
циальными техни-
ческими и ком-
пенсаторными
средствами,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан, в
соответствии с
перечнем, утвер-
жденным приказом
Министра образо-
вания и науки
Республики
Казахстан.
Обеспечение
специальными
техническими и
компенсаторными
средствами
специальных
(коррекционных)
организаций
образования.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: будут обеспечены специальными техническими и компенсаторными средствами:
Акмолинская область - не менее 7 единиц;
Актюбинская область - не менее 2 единиц;
Алматинская область - не менее 2 единиц;
Атырауская область - не менее 10 единиц;
Восточно-Казахстанская - не менее 17 единиц;
Жамбылская область - не менее 10 единиц;
Западно-Казахстанская область - не менее 8 единиц;
Карагандинская область - не менее 164 единиц;
Кызылординская область - не менее 1 единицы;
Костанайская область - не менее 3 единиц;
Мангыстауская область - не менее 37 единиц;
Павлодарская область - не менее 4 единиц;
Северо-Казахстанская область - не менее 96 единиц;
Южно-Казахстанская область - не менее 20 единиц;
город Алматы - не менее 21 единицы;
город Астана - не менее 1 единицы.
Конечный результат: оснащенность специальных (коррекционных) организаций образования специальными и компенсаторными средствами составит от потребности 50 процентов.
Финансово-экономический результат: планируемая средняя стоимость:
- мягкой комнаты - 945,0 тыс. тенге;
- беспроводного учебного класса - 1600,0 тыс. тенге;
- персональный компьютер и компьютерная программа для развития слухового восприятия - 900,0 тыс. тенге;
реабилитационного развивающего оборудования - 171,0 тыс. тенге;
проводного учебного класса - 602,0 тыс. тенге;
сенсорной комнаты - 2430,0 тыс. тенге;
аудиометр - 463,0 тыс. тенге;
компьютерный сурдологопедический тренажер, слухоречевой тренажер - 220,6 тыс. тенге;

ЛФК-ға арналған құрал - 4,0 мың теңге;
оқу машинасы - 917,0 мың теңге;
тифлокомплекс - 2000,0 мың теңге;
Компьютермен логопедиялық тренажер - 297,0 мың теңге;
Интерактивтi құрал - 990,0 мың теңге;
Лингафондық кабинет - 1000,0 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жыл бойы.
Сапасы: белгiленген стандарттарға сай сапалы арнайы және компенсаторлық құралдарды сатып алу.
* республикалық бюджеттен бөлетін трансферттердi игеру шеңберiнде iске асырылатын шаралардың төбесi күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
264-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Ұлттық тестiлеу жүйесi"
деген 027 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 655611 мың теңге (алты жүз елу бес миллион алты жүз он бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  35-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнің Қазақстан халықтары Ассамблеясының XII сессиясында мемлекеттiк тiл саясатын одан әрi жетілдiру бойынша Yкiметке берген тапсырмаларын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2006 жылғы 28 қазандағы N 1025  қаулысы .

оборудование ЛФК - 4,0 тыс. тенге;
читающие машины - 917,0 тыс. тенге;
тифлокомплекс - 2000,0 тыс. тенге;
логопедический тренажер с компьютером - 297,0 тыс. тенге;
интерактивное оборудование - 990,0 тыс. тенге;
лингафонный кабинет - 1000,0 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключенными договорами.
Качество: приобретение качественного специального и компенсаторного оборудования, отвечающего установленным стандартам.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 264
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Национальная система тестирования"
на 2007 год
1. Стоимость:  655611 тысяч тенге (шестьсот пятьдесят пять миллионов шестьсот одиннадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 35  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2006 года N 1025 "О мерах по реализации поручений Президента Республики Казахстан по дальнейшему совершенствованию государственной языковой политики, данных Правительству на XII сессии Ассамблеи народов Казахстана".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : оқу жетiстiктерiне тәуелсіз баға жасау, жоғары сапалы бiлiмдi қамтамасыз ететiн сыртқы тәуелсiз бағалау жүйесiн жасау. Мемлекеттiк жалпы мiндеттi білім стандарттар негiзiнде бiлiм сапасын бағалаудың ұлттық жүйесiн жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : бiрыңғай ұлттық тестiлеудi өткiзу және оқушыларға аралық мемлекеттiк бақылау жүргiзу түрiмен бiлiм беру сапасына мемлекеттiк бақылау жүргiзу. Мемлекеттiк мiндетті бiлiм стандарттарын әзiрлеу және талдау, оқушылар контингенттерiн құру механизмiн жақсарту.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание системы внешней независимой оценки учебных достижений, обеспечивающей высокое качество образования. Совершенствование национальной системы оценки качества образования на основе государственных общеобязательных стандартов образования.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение единого национального тестирования, проведение промежуточного государственного контроля обучающихся. Разработка и анализ соблюдения государственных общеобязательных стандартов образования, совершенствование механизмов формирования контингентов обучающихся.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Ұлттық тестiлеу жүйесi
Бiрыңғай ұлттық тестiлеу мен аралық мемлекеттік бақылауға қатысушылар бойынша мәлiметтердi жасау.
Тест тапсырмаларын жасау және сараптамадан өткiзу, бiрыңғай ұлттық тестілеудi, бiлiм беру ұйымдарын мемлекеттік  аттестаттау кезiнде кешенді тестiлеудi және білім алушыларды аралық мемлекеттік бақылауды ұйымдастыру және өткізу үшін бағдарламалық қамтамасыз етуді жетiлдiру.
Білім берудің барлық деңгейлерi үшін орыс тілі бойынша тест тапсырмаларын құру, сараптау және апробациядан өткізу.
Бiлiм беру ұйымдарын мемлекеттiк аттестациялау кезiнде бірыңғай ұлттық тестiлеудi, кешендi тестiлеудi ұйымдастыру және өткiзу.
Орта білімнің бастауыш және негізгі сатысында және жоғары оқу орындарының 2(3) курстарында оқитындарға аралық аттестация ұйымдастыру.
Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлiгiнің өкiлдерiмен, мемлекеттiк комиссия мүшелерiмен, бiрыңғай ұлттық тестілеудi өткізу пункттерiнің қызметкерлерiмен семинарлар өткізу.
Бiрыңғай ұлттық тестілеу бойынша сайт жұмысын қамтамасыз ету.
Білім беру мен тестiлеудің мемлекеттік стандарттарының ұлттық орталығы үшін Қазақстан Республикасы Бiлім және ғылым министрінің бұйрығымен бекiтілген тізімге сәйкес күрделi трансферттер аудару.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің білім беру саласындағы бақылау және аттестациялау комитеті, Білім беру мен тестілеудің мемлекеттік стандарттарының ұлттық орталығы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: 154 пункттерде бiрыңғай ұлттық тестiлеудi ұйымдастыру;
Жоспарланған бiрыңғай ұлттық тестiлеуден өтетiн білім алушылардың саны 180 мыңнан аса;
Аралық мемлекеттiк бақылаудан өтетiн оқушылардың саны:
1) жалпы орта бiлiм беру саласында бастапқы және негiзгi сатыда оқитын оқушылар - 80 мыңнан аса;
2) 2, 3 курс студенттерi - 170 мыңнан аса.
Бiлiм ұйымдарын мемлекеттiк тестiлеу кезiнде кешендi тестiлеуден өтетiн оқушылардың саны - 15 мыңнан аса.
Бiлiм берудің барлық деңгейлерi үшін орыс тiлi бойынша тест тапсырмаларының саны - 45 мың кем емес.
Түпкi нәтижелер: бiлiм беру сапасын ары қарай көтеру бойынша шаралар қабылдау үшiн студенттердің және бiлiм алушылардың бiлiм деңгейiн бағалау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Национальная
система
тестирования
Формирование баз
данных по участ-
никам единого
национального
тестирования и
промежуточного
государственного
контроля.
Составление и
экспертиза
тестовых заданий,
усовершенствование
программного
обеспечения для
организации и
проведения
единого
национального
тестирования,
комплексного
тестирования при
государственной
аттестации
организаций
образования и
промежуточного государственного контроля обучающихся. Создание, экспертиза и апробация тестовых заданий по русскому языку для всех уровней образования.
Организация и
проведение единого
национального
тестирования,
комплексного
тестирования при государственной аттестации организаций образования. Организация промежуточного государственного контроля обучающихся на начальной и основной ступенях среднего общего образования и на 2(3) курсах вузов.
Проведение семинаров с членами
государственных
комиссий,
представителями Министерства образования и науки Республики Казахстан, сотрудниками пунктов проведения
единого
национального
тестирования. Обеспечение работы сайта по единому национальному тестированию.
Перечисление капитальных трансфертов Национальному центру государственных стандартов образования и тестирования на приобретение основных средств, согласно перечня, утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
В
тече-
ние
года
Комитет по
надзору и
аттестации в
сфере образо-
вания и науки
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Национальный
центр
государствен-
ных стандар-
тов образова-
ния и тести-
рования
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
организация единого национального тестирования в 154 пунктах проведения тестирования;
планируемое количество обучающихся, принимающих участие в едином национальном тестировании, составит более 180 тысяч;
количество обучающихся, проходящих промежуточный государственный контроль:
1) обучающиеся на начальной и основной ступенях среднего общего образования - более 80 тысяч;
2) студенты 2, 3 курсов - более 170 тысяч.
Количество обучающихся, проходящих комплексное тестирование при государственной аттестации организаций образования - более 15 тысяч.
Количество тестовых вопросов по русскому языку для всех уровней образования - не менее 45 тысяч.
Конечный результат: оценка уровня знаний учащихся и студентов для принятия дальнейших мер по повышению качества образования.
Финансово-экономический результат:

1) бiрыңғай ұлттық тестiлеуден өтетiн 1 оқушыға кететiн орташа шығын - 453 теңге;
2) 1 тестiк тапсырманы құрастыру және сараптауға кететiн орташа шығын - 115 теңге;
3) аралық мемлекеттік бақылаудан өтетiн 1 оқушыға орташа шығын:
1) 4, 9 сыныптардың оқушыларына - 342 теңге;
2) 2, 3 курс студенттерiне - 625 теңге;
4) Бiлiм беру ұйымдарын мемлекеттiк аттестациялау кезiнде кешендi тестiлеуден өтетiн бiр оқушыға кететiн орташа шығын - 625 теңге;
5) Бiр тестiлеу пунктiн ұстауға кететiн орташа шығын - 1609,6 мың теңге.
Уақтылығы: Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрiнiң бұйрығымен бекiтілген құрал-жабдықтарды жеткiзу, жұмыс жүргiзу шараларына байланысты.
Сапасы: бiрыңғай ұлттық тестiлеу сапасына және тестілеу процедурасына арыздардың азаюы 10 пайызды құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
265-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң үлгiлiк штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 028 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 9870715 мың теңге (тоғыз миллиард сегiз жүз жетпiс миллион жетi жүз он бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  41-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Бiлiм беру ұйымдары қызметкерлерiнің үлгi штаттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002 жылғы 4 қарашадағы N 1168  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

1) средний расход на 1-го обучающегося, проходящего единое национальное тестирование - 453 тенге;
2) средний расход на создание и экспертизу одного тестового задания - 115 тенге;
3) средний расход на 1-го обучающегося, проходящего промежуточный государственный контроль:
1) учащиеся 4, 9 классов - 342 тенге;
2) студенты 2, 3 курсов - 625 тенге.
4) средний расход комплексного тестирования при государственной аттестации организаций образования на одного 625 тенге;
5) средний расход на содержание одного пункта проведения тестирования - 1609,6 тыс. тенге;
Своевременность: согласно плану мероприятий проведения работ, поставок оборудования, утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
Качество: снижение жалоб на качество тестов и процедуру проведения единого национального тестирования составит 10 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 265
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение
содержания типовых штатов государственных учреждений
общего среднего образования"
на 2007 год
1. Стоимость:  9870715 тысяч тенге (девять миллиардов восемьсот семьдесят миллионов семьсот пятнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 41  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2002 года N 1168 "Об утверждении типовых штатов работников организаций образования",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : бiлiм беру ұйымдарының үлгi штаттарын Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкестендiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : облыстық бюджеттерге мемлекеттiк бiлім беру мекемелерiнің үлгi штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге қаржылай көмек көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта білім беретiн мемлекеттiк мекемелердiң үлгілiк штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң шешiмi бойынша мемлекеттік жалпы орта бiлiм ұйымдарында қосымша штат бірлiктерiн ұстауды қамтамасыз етуге нысаналы  ағымдағы трансферттер аудару.
Мемлекеттік жалпы орта білiм мекемелерiнде қолданыстағы нормаларға сәйкес штат бiрлiктерін енгiзудi қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: этап бойынша жалпы бiлiм беру мектептерiне, мектеп-интернаттарына қолданыстағы нормалық құқықтық актiлерге сәйкес 43296,8 штат бiрлiктерiн енгiзу, соның iшінде: Ақмола облысы - 1930 бiрлiк; Ақтөбе облысы - 2511 бiрлiк; Алматы облысы - 5400,3 бiрлiк; Атырау облысы - 705 бiрлік; Шығыс Қазақстан - 4143 бiрлiк; Жамбыл облысы - 3396 бiрлік; Батыс Қазақстан облысы - 1944 бiрлік; Қарағанды облысы - 2439 бiрлiк; Қызылорда облысы - 2809 бiрлiк; Қостанай облысы - 2832 бiрлік; Маңғыстау облысы - 483 бiрлiк; Павлодар облысы - 2508 бiрлiк; Солтүстiк Қазақстан облысы - 4341,5 бiрлiк; Оңтүстiк Қазақстан облысы - 7855 бiрлiк.
Түпкi нәтиже: типтік жалпы бiлiм мектептердің, мектеп-интернаттарының қызмет етуi арқылы бiлiм саласының приоритеттік бағыттарын қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: орта айлық жалақының мөлшерi - 18,99 мың теңге.
Уақтылығы: жалпы бiлiмдi мектеп, мектеп-интернаттарын нормалық инфрақұрылымымен сәйкестендiру.
Сапасы: оқушыларды тәрбиелеу және оқыту процесiне сапалы әдiстемелерiн енгізудi қамтамасыз ету.
Штат бiрлiктерiн енгiзудің үлесi сұраныстың 70 пайызын құрайды.
* республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде iске асырылатын шаралардың төбесi, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
266-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жаңадан пайдалануға берiлетiн бiлiм беру объектiлерiн ұстауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 029 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  приведение типовых штатов организаций образования в соответствие с законодательством Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка бюджетов областей на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
обеспечение
содержания
типовых
штатов госу-
дарственных
учреждений
общего
среднего
образования
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета област-
ным бюджетам на
обеспечение со-
держания штатных
единиц работни-
ков государст-
венных учрежде-
ний общего сред-
него образова-
ния, согласно
решению Правите-
льства Республи-
ки Казахстан.
Обеспечение
внедрения
штатных единиц
работников
государственных
учреждений общего
среднего образо-
вания в соответ-
ствии с действу-
ющими нормами.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
поэтапное внедрение 43296,8 штатных единиц для функционирования общеобразовательных школ, школ-интернатов в соответствии с действующими нормативными правовыми актами, в том числе: Акмолинская область - 1930 единиц; Актюбинская область - 2511 единиц; Алматинская область - 5400,3 единиц; Атырауская область - 705 единиц; Восточно-Казахстанская - 4143 единицы; Жамбылская область - 3396 единиц; Западно-Казахстанская область - 1944 единицы; Карагандинская область - 2439 единиц; Кызылординская область - 2809 единиц; Костанайская область - 2832 единицы; Мангыстауская область - 483 единицы; Павлодарская область - 2508 единиц; Северо-Казахстанская область - 4341,5 единица; Южно-Казахстанская область - 7855 единиц.
Конечный результат: обеспечение приоритетных направлений системы образования путем функционирования типовых общеобразовательных школ, школ-интернатов.
Финансово-экономический результат: среднемесячная зарплата составит 18,99 тыс. тенге.
Своевременность: приведение в соответствие с нормами инфраструктуры общеобразовательных школ, школ-интернатов.
Качество: обеспечение внедрения качественно новых методик в процессе воспитания и обучения школьников. Доля доведения штатных единиц до требуемого составит 70 процентов.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 266
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
029 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь
вводимых объектов образования"
на 2007 год

1. Құны : 5209021 мың теңге (бес миллиард екi жүз тоғыз миллион жиырма бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  43-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында білiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

1. Стоимость:  5209021 тысяча тенге (пять миллиардов двести девять миллионов двадцать одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 43  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Бiлім ұйымдарында балаларды тәрбиемен және оқумен толық қамту, бiлiм беру қызметiнің қолжетiмдiлiгiн кеңейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : облыстық бюджеттерiне, Астана және Алматы қалалық бюджеттерiне бiлiм беру ұйымдарының қызмет етуiне қаржылай қолдау жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жаңадан пайдалануға берiлетiн білім  беру объектілерін ұстауға  берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің шешiмi бойынша республикалық  бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiне  ағымдағы нысаналы ағымдағы трансферттер аудару.
Өз уақытында бiлім объекттерiн іске қосу және қызмет етуiн қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларын ың әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: облыс, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi 314 білім беру объектiлерiн iске қосуын және қызмет етуiн қамтамасыз етедi, соның iшiнде:
Ақмола облысы - 17 объект:
1. Мектепке дейiнгi балалар ұйымы:
"Айгөлек", Викторовка ауылы, Зеренды ауданы;
"Жұлдыз" Красный кардон ауылы, Зеренді ауданы;
"Айгөлек", Костычаева ауылы, Жарқайың ауданы;
"Бөбек", Тасөткел, Жарқайың ауданы;
"Құлыншақ", Жана-Кийма ауылы, Жақсы ауданы;
Мектеп-балабақшасы N 2 "Балдырған", Степногорск қаласы;
Макинка ауылы, Еңбекшілдер ауданы;
2. Мектептен тыс ұйымдар:
Музыкалық мектеп, Жарқайын ауданы, Далабай ауылы (филиалы);
Музыкалық мектеп, Жарқайын ауданы, Боранқұл ауылы, (филиалы);
Музыкалық мектеп, Жарқайын ауданы, Пятигорск ауылы, (филиалы);
3. Кәсіптiк мектептер (Түзеу ұйымның филиалы):
Филиал EЦ-166/4, Атбасар ауданы, Кәсiптiк лицей N 9, (Атбасар қаласы);
Филиал ЕЦ-166/25, Зеренді ауданы, Гранитный поселкiсi, Кәсiптiк мектеп N 3 (Красный Яр ауылы);
Филиал EЦ-166/18, Степногорск қаласы, Заводской поселкiсi, Кәсiптiк лицей N 2;
4. Дарынды балаларға арналған мектеп-интернаты: Степногорск қаласы;
5. Мектеп жанындағы интернат: Бұланды ауданы, Новообратское ауылы;
6. Мектеп-интернат: Укубаев атындағы, Жарқайың ауданы, Державинск қаласы;
7. Мектеп: Орта мектеп Жақсы ауданы, Жақсы ауылы.
Ақтөбе облысы - 6 объект:

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение полного охвата детей воспитанием и обучением в организациях образования, расширение доступности образовательных услуг.
5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы для обеспечения функционирования организаций образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
содержание
вновь
вводимых
объектов
образования
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы на содержа-
ние вновь вводимых
объектов образова-
ния, согласно
решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Обеспечение свое-
временного ввода
и функционирования
объектов
образования.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны,
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: акимами областей, городов Астаны и Алматы будут обеспечены ввод и функционирование объектов образования в количестве 314 объектов, в том числе:
Акмолинская область - 17 объектов:
1. Детские дошкольные организации:
"Айголек", село Викторовка, Зерендинский район;
"Жулдыз", село Красный кардон, Зерендинский район;
"Айголек", село Костычаева, Жаркаинский район;
"Бобек", село Тасоткель, Жаркаинский район;
"Кулыншак", село Жана-Кийма, Жаксинского района;
Школа-сад N 2 "Балдырган", город Степногорск;
село Макинка, Енбекшильдерский район.
2. Внешкольные организации:
Музыкальная школа, Жаркаинский район, село Далабай (филиал);
Музыкальная школа, Жаркаинский район, село Боранкуль (филиал);
Музыкальная школа, Жаркаинский район, село Пятигорск (филиал).
3. Профессиональные школы (филиалы при Исправительных учреждениях):
Филиал ЕЦ-166/4, Атбасарский район, Профессиональный лицей N 9, (город Атбасар);
Филиал ЕЦ-166/25, Зерендинский район, поселок Гранитный, Профессиональная школа N 3 (село Красный Яр);
Филиал ЕЦ-166/18, город Степногорск, поселок Заводской, Профессиональный лицей N 2.
4. Школа-интернат для одаренных детей: город Степногорск;
5. Пришкольный интернат: Буландинский район, село Новобратское;
6. Школа-интернат: имени Укубаева, Жаркаинский район, город Державинск;
7. Школы: Средняя школа Жаксынский район, село Жаксы.
Актюбинская область - 6 объектов:

1. Мектептер:
Орта мектеп, Ақтөбе қаласы;
Бастауыш мектеп-балабақшасы Алғын ауданы, Алға қаласы;
Басқұдық Орта мектеп Әйтеке би ауданы, Тымабұлақ ауылы;
Орта мектеп Қобды ауданы, Қобда ауылы;
Қорғантұз Орта мектеп Шалқар ауданы, Байқадам ауылы;
2. Мектепке дейiнгi балалар ұйымы:
Ақтөбе қаласы, N 12 шағын ауданы,
Алматы облысы - 9 объект:
1. Мектептер:
Орта мектеп Қоянқұс ауылы, Iле ауданы;
Орта мектеп Алғабас ауылы, Қарасай ауданы;
Орта мектеп Бiрлiк ауылы, Талғар ауданы;
Орта мектеп Ерменсай ауылы, Қарасай ауданы;
Орта мектеп Ұзынағаш ауылы, Жамбыл ауданы;
Орта мектеп Достық ауылы, Алакөл ауданы;
Орта мектеп Байсерке ауылы, Iле ауданы;
Орта мектеп Көктөбе ауылы, Еңбекшіқазақ ауылы;
Орта мектеп Әйтей ауылы, Қарасай ауданы.
Атырау облысы - 30 объект:
1. Мектептер:
Орта мектеп "Сельстрой" N 6 шағын ауданы, Атырау қаласы;
Орта мектеп Атырау қаласы, Курилкино ауылы;
Орта мектеп Забурунье ауылы, Исатай ауданы;
Орта мектеп, Атырау қаласы, Лесхоз шағын ауданы;
Орта мектеп, Жаңа-Қаратон поселкiсi, Жылыой ауданы;
Бастауыш мектеп N 2 Мақат поселкiсі, Мақат ауданы;
Орта мектеп Исатай ауылы, Исатай ауданы.
2. Мектепке дейiнгi балалар ұйымы:
"Қарлығаш" Исатай ауылы, Исатай ауданы;
"Бүлдiршін" Сарайшық ауылы, Махамбет ауданы;
"Балбөбек" Сартоғай ауылы, Махамбет ауданы;
"Айгүл" Есбол ауылы, Махамбет ауданы;
"Ақтоғай" Ақтоғай ауылы, Махамбет ауданы;
"Сүйiндiк" Сүйiндiк ауылы, Құрманғазы ауданы;
"Ақмарал" Алға ауылы, Құрманғазы ауданы;
"Гауһар" Нұржау ауылы, Құрманғазы ауданы;
"Алтын кiлт" Мұқыр станциясы, Қызылқоға ауданы;
"Айгөлек", Жылыой ауданы;
"Арай" Ақжайық ауылы, Махамбет ауданы;
"Қарлығаш" Алға ауылы, Махамбет ауданы;
N 54 Мақат ауылы, Мақат ауданы;
"Балауса" Сағыз станциясы, Қызылқоға ауданы;
"Сандығаш", Мақат ауданы;
"Гүлбазар" Атырау қаласы, Тасқала ауылы;
"Кудряшовский" Кудряшов ауылы, Құрманғазы ауданы;
"Жауқазын" Қаракөл ауылы, Қызылқоға ауданы;
"Балбөбек" Жанкелды ауылы, Қызылқоға ауданы;
"Болашақ" Өрлiк ауылы, Индер ауданы;
"Чебурашка" Индер ауылы, Индер ауданы;
"Өрiмтал" Жасқайрат ауылы, Қызылқоға ауданы;
Мектеп-интернаты:
Шәріпов атындағы Мақат ауданы Доссор поселкiсi (жатақхана)
Шығыс-Қазақстан облысы - 15 объект:
1. Мектептер:
Орта мектеп Герасимовка ауылы, Ұлан ауданы;
Орта мектеп Гагарин атындағы Қарғыба ауылы Тарбағатай ауданы;
Орта мектеп Семей қаласы, Жарқын ауылы;
Орта мектеп Предгорное ауылы, Глубоковский ауданы;
Орта мектеп Катон-Карағай ауданы, Ново-Хайрузовка ауылы;
Орта мектеп Степное ауылы, Глубоковский ауданы;
Орта мектеп Орда ауылы, Абай ауданы;
Орта мектеп Семей қаласы, Восточный поселкiсi;
Орта мектеп Бестерек ауылы, Ұрджар ауданы;
Орта мектеп Тасбастау ауылы, Зайсан ауданы;

1. Школы:
Основная школа, город Актобе;
Начальная школа-сад, Алгинский район, город Алга;
Баскудукская Средняя школа Айтекебийский район село Тымабулак;
Средняя школа Кобдинский район село Кобда;
Коргантузская Средняя школа Шалкарский район село Байкадам;
2. Детские дошкольные организации:
город Актобе, микрорайон N 12.
Алматинская область - 9 объектов:
1. Школы:
Средняя школа село Коянкус, Илийский район;
Средняя школа село Алгабас, Карасайский район;
Средняя школа село Бирлик, Талгарского района;
Средняя школа село Ерменсай, Карасайский район;
Средняя школа село Узынагаш, Жамбылский район;
Средняя школа село Достык, Алакольский район;
Средняя школа село Байсерке, Илийский район;
Средняя школа село Коктобе, Енбекшиказахский район;
Средняя школа село Айтей, Карасайский район.
Атырауская область - 30 объектов:
1. Школы:
Средняя школа N 6 микрорайон "Сельстрой", город Атырау;
Средняя школа город Атырау, село Курилкино;
Средняя школа село Забурунье, Исатайский район;
Средняя школа город Атырау, микрорайон Лесхоз;
Средняя школа поселок Жана-Каратон, Жылыойский район;
Начальная школа N 2 поселок Макат, Макатский район;
Средняя школа село Исатай, Исатайский район.
2. Детские дошкольные организации:
"Карлыгаш" село Исатай, Исатайский район;
"Булдаршин" село Сарайчик, Махамбетский район;
"Балбобек" село Сартугай, Махамбетский район;
"Айгуль" село Есбол, Махамбетский район;
"Актогай" село Актогай, Махамбетский район;
"Суюндук" село Суюндук, Курмангазинский район;
"Акмарал" село Алга, Курмангазинский район;
"Гаухар" село Нуржау, Курмангазинский район;
"Алтын кілт" станция Мукур, Кзылкогинский район;
"Айголек", Жылыойский район;
"Арай" село Акжаик, Махамбетский район;
"Карлыгаш" село Алга, Махамбетский район;
N 54 село Макат, Макатский район;
"Балаусы" станция Сагиз, Кзылкогинский район;
"Сандугаш", Макатский район;
"Гульбазар" город Атырау, село Таскала;
"Кудряшовский" село Кудряшова, Курмангазинский район;
"Жауказын" село Караколь, Кзылкогинский район;
"Балбобек" село Жанкельды, Кзылкогинский район;
"Болашак" село Орлик, Индерский район;
"Чебурашка" село Индер, Индерский район;
"Оримтал" село Жаскайрат, Кзылкогинский район.
Школа-интернат:
ШИ имени Шарипова Макатский район поселок Доссор (общежитие).
Восточно-Казахстанская область - 15 объектов:
1. Школы:
Средняя школа село Герасимовка, Уланский район;
Средняя школа имени Гагарина село Каргыба, Тарбагатайский район;
Средняя школа город Семипалатинск, село Жаркын;
Средняя школа село Предгорное, Глубоковский район;
Средняя школа село Ново-Хайрузовка, Катон-Карагайский район;
Средняя школа село Степное, Глубоковский район;
Средняя школа село Орда, Абайский район;
Средняя школа город Семипалатинск, пос. Восточный;
Средняя школа село Бестерек, Урджарский район;
Средняя школа село Тасбастау, Зайсанский район.

2. Мектепке дейiнгi балалар ұйымы:
Жарма ауданы, Шар қаласы;
Зырьяновск ауданы, Новая Бухтарма ауылы;
Көкпекті ауданы, Белое ауылы;
Күршiм ауданы, Теректi ауылы.
3. Мектеп жанындағы интернат
Көкпекті ауданы, Преображенское ауылы.
Жамбыл облысы - 6 объект:
1. Мектептер:
Орта мектеп Мерке ауылы, Мерке ауданы;
Бастауыш мектеп Казарма ауылы, Жамбыл ауданы;
Бастауыш мектеп Қызылтаң ауылы, Жамбыл ауданы;
Бастауыш мектеп Зыковка ауылы, Жуалы ауданы;
Орта мектеп Қордай ауылы, Қордай ауданы;
Орта мектеп Төлеби көшесi Тараз қаласы.
Батыс Қазақстан облысы - 2 объект:
1. Девианттық мiнез-құлықтары бар балаларға арнайы кәсіптік мектептер:
Ақжайық ауданы, Тайпақ поселкiсi
2. Мектептер:
Орта мектеп Уральск қаласы.
Қарағанды облысы - 22 объект:
1. Мектептер:
Орта мектеп, Сатпаев қаласы;
Орта мектеп, Темiртау қаласы;
Орта мектеп, Жезқазған қаласы;
Орта мектеп, Ақжал поселкiсi Шет ауданы.
2. Мектепке дейiнгi балалар ұйымы:
"Еркетай" Қарағанды қаласы, шағын ауданы Степной,
"Балдырған" Қарағанды қаласы, Пришахтинск ауылы;
Ақсу-Аюлы ауылы, Шет ауданы;
Жездi поселкiсi, Ұлытау ауданы;
Атасу поселкiсi, Жаңарқа ауданы;
Мектеп-балабақша Южный поселкiсi, Абай ауданы;
Бастауыш мектеп-балабақша Көксу ауылы, Абай ауданы;
Приозерск қаласы;
"Күншуақ", Балхаш қаласы;
3. Кәсiптiк мектептер:
N 16, Көкпектi, Бұқаржырау ауданы;
Егiндiбұлақ ауылы, Қарқаралы ауданы;
4. Мектептен тыс ұйымдар:
Музыкалық мектеп Қаражал қаласы;
Музыкалық мектеп Осакаровка поселкiсi, Осакаровка ауданы;
Музыкалық мектеп Қарқаралы қаласы, Қарқалы ауданы;
Жастар үйi, Теміртау қаласы;
Жастар үйi, Сатпаев қаласы;
Жастар үйі, Балхаш қаласы;
5. Жалпы типтi мектеп-интернаты N 7, Саран қаласы;
Қостанай облысы - 16 объект:
1. Мектептер:
Орта мектеп Водник шағын ауданы, Затобольск поселкiсi, Қостанай ауданы;
Орта мектеп Қостанай қаласы;
Фурманов Орта мектеп Арқалық қаласы;
2. Дарынды балаларға арналған мектеп-интернаты Қостанай қаласы (жатақхана),
3. Кәсiптiк мектептер:
N 23 Кәсiптік мектеп Қарасу ауданы (жатақхана);
N 26 Кәсiптiк мектеп Наурызым ауданы (жатақхана);
Кәсiптiк мектеп Ұзынкөл ауданы;
Кәсiптiк мектеп Федоровский ауданы;
Кәсiптiк мектеп Тарановский ауданы;
Кәсiптiк мектеп Денисовский ауданы;
Кәсiптiк мектеп Арқалық қаласы ("Арқалық" бағдарламасы бойынша);
Арқалық қаласындағы жатақхана ("Арқалық" қайта құру бағдарламасы бойынша);
4. Балалардың тұру орталықтары:
Жiтіқара ауданы;
Ұзынкөл ауданы.
5. Мектепке дейiнгi балалар ұйымы:
Әулиекөл ауданы;
Наурызым ауданы.
Қызылорда облысы - 28 объект:

2. Детские дошкольные организации:
Жарминский район, город Шар;
Зыряновский район, село Новая Бухтарма;
Кокпектинский район, село Белое;
Курчумский район, село Теректы.
3. Пришкольные интернаты:
Кокпектинский район, село Преображенское.
Жамбылская область - 6 объектов:
1. Школы:
Средняя школа село Мерке, Меркенский район;
Начальная школа село Казарма, Жамбылский район;
Начальная школа село Кызылтан, Жамбылский район;
Начальная школа село Зыковка, Жуалынский район;
Средняя школа село Кордай, Кордайский район;
Средняя школа улица Толеби город Тараз.
Западно-Казахстанская область - 2 объекта:
1. Специальные профессиональные школы для детей с девиантным поведением:
Акжаикский район, поселок Тайпак.
2. Школы:
Средняя школа, город Уральск.
Карагандинская область - 22 объекта:
1. Школы:
Средняя школа город Сатпаев;
Средняя школа город Темиртау;
Средняя школа город Жезказган;
Средняя школа поселок Акжал, Шетский район.
2. Детские дошкольные организации:
"Еркетай" город Караганда, микрорайон Степной;
"Балдырган" город Караганда, село Пришахтинск;
село Аксу-Аюлы, Шетский район;
поселок Жезды, Улытауский район;
поселок Атасу, Жанааркинский район;
Школа-детский-сад поселок Южный, Абайский район;
Начальная школа-сад село Коксу, Абайский район;
город Приозерск;
"Куншуак", город Балхаш;
3. Профессиональные школы:
N 16, поселок Кокпекты, Бухаржырауский район;
село Егиндыбулак, Каркаралинский район.
4. Внешкольные организации:
Музыкальная школа город Каражал;
Музыкальная школа поселок Осакаровка, Осакаровский район;
Музыкальная школа город Каркаралинск, Каркаралинский район;
Дом юношества, город Темиртау;
Дом юношества, город Сатпаев;
Дом юношества, город Балхаш;
5. Школа-интернат общего типа N 7, город Сарань.
Костанайская область - 16 объектов:
1. Школы:
Средняя школа микрорайон Водник, поселок Затобольск, Костанайский район;
Фурмановская Средняя школа город Аркалык;
2. Школа-интернат для одаренных детей город Костанай (общежитие).
3. Профессиональные школы:
Профессиональная школа N 23 Карасуский район (общежитие);
Профессиональная школа N 26 Наурзумский район (общежитие);
Профессиональная школа Узункольский район;
Профессиональная школа Федеровский район;
Профессиональная школа Тарановский район;
Профессиональная школа Денисовский район;
Профессиональная школа город Аркалык (по программе "Аркалык");
Общежитие города Аркалык (реконструкция по программе "Аркалык");
4. Центры проживания детей:
Житикаринский район;
Узункольский район.
5. Детские дошкольные организации:
Аулиекольский район;
Наурзумский район.
Кызылординская область - 28 объектов:

1. Мектептер:
Тасбөгет атындағы орта мектеп, Қызылорда қаласы,
N 147 орта мектебi, Бесарық ауылы, Сырдария ауданы,
Орта мектеп Жақсықылыш поселкiсi, Арал ауылы;
Орта мектеп Төретам поселкiсі, Қармақшы ауданы;
Орта мектеп Шиелі поселкiсі, Шиелi ауданы;
Орта мектеп Сұлутөбе поселкiсі, Шиелi ауданы;
2. Мектепке дейiнгi балалар ұйымы:
Арал қаласында - 3 объект;
Қазалы қаласында - 5 объект;
Қармақшы ауданында - 4 объект;
Жалағаш ауданында;
Сырдария ауданында - 3 объект;
Жаңақорған ауданында - 6 объект.
Маңғыстау облысы - 4 объект:
1. Мектептер:
Орта мектеп Бейнеу ауылы, Бейнеу ауданы;
Орта мектепке жалғастыру Шебiр ауылы, Маңғыстау ауданы;
Орта мектеп Үштаған ауылы, Маңғыстау ауданы;
Орта мектеп Теңге поселкiсi.
Павлодар облысы - 17 объект:
1. Дарынды балаларға арналған мектеп-интернаты Павлодар қаласы;
2. Мектептен тыс ұйымдар:
Павлодар қаласында Жастар үйi;
3. Өкпе ауруымен сырқатталғаннан балаларды оңалту мектеп-интернаты Шалдай ауылы, Щербақты ауданы;
4. Балалар ауылы: Павлодар қаласы;
5. Мектеп жанындағы интернат:
Майский ауданы, Майское ауылы;
Щербакты ауданы, Сосновка ауылы;
Ақтоғай ауданы, Шідерты ауылы;
Успенский ауданы, Лозовое ауылы;
Щербакты ауданы, Шалдай ауылы;
6. Мектепке дейiнгi балалар ұйымдары:
Екiбастұз қаласы;
Железинский ауданы, Алакөл ауылы;
Качирский ауданы, Песчаное ауылы;
Лебяжинский ауданы, Ямышево ауылы;
Успенский ауданы, Галицкое ауылы;
Щербакты ауданы, Александровка ауылы,
Щербакты ауданы, Орловка ауылы.
Мектептер:
Ақтоғай ауданы, Ақтоғай ауылы.
Солтүстiк Қазақстан облысы - 95 объект:
1. Мектептер:
Орта мектеп Бишкуль ауылы, Қызылжар ауданы;
N 26 орта мектеп, Петропавловск қаласы (темiр жол мектебi);
N 4 орта мектепке жалғастыру (спортзал), Тайынша ауданы, Тайынша қаласы;
Орта мектеп Петропавловск қаласы, шағын ауданы N 19 (сауықтыру кешенiмен).
2. Мектепке дейiнгi балалар ұйымдары:
"Қарлығаш", Тайынша ауданы, Тайынша қаласы;
"Айгөлек", Петропавловск қаласы;
"Росинка", Петропавловск қаласы;
"Родничок", Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы;
"Ақ бота" балабақша-яслиi Мамлютский ауданы, N 3 орта мектебiнде;
"Балдырған", Айыртау ауданы, Нижний бурлук ауылы;
"Балдырған", Ақжар ауданы, Талшық ауылы;
"Чебурашка", Аққайың ауданы, Черкасское ауылы;
"Дюймовочка", Жумабаев атындағы ауданы, Золотая Нива ауылы;
"Колосок", Жумабаев атындағы ауданы, Таманское ауылы;
"Ақ бота" Қызылжар ауданы, Петерфельд ауылы;
"Айгөлек", Тайынша ауданы, Чкалов ауылы;
"Балдаурен", Тайынша ауданы, Зеленый край ауылы;
"Гулливер", Петропавловск қаласы (темiржол балабақшасы);
"Малыш" Петропавловск қаласы (темiржол балабақшасы);
"Балапан", N 24 орта мектепке жалғастыру, Петропавловск қаласы;
"Балдырған", Петропавловск қаласы;
"Гүлдер", Жамбыл ауданы, Благовещенка ауылы.

1. Школы:
Средняя школа имени Тасбугет, город Кызылорда;
Средняя школа N 147 село Бесарык, Сырдарьинский район;
Средняя школа поселок Жаксыкылыш, Аральский район;
Средняя школа поселок Торетам, Кармакшинский район;
Средняя школа поселок Шиели, Шиелийский район;
Средняя школа поселок Сулутобе, Шиелийский район;
2. Детские дошкольные организации:
город Арал - 3 объекта;
город Казалы - 5 объектов;
Кармакшинский район - 4 объекта;
Жалагашский район;
Сырдарьинский район - 3 объекта;
Жанакорганский район - 6 объектов.
Мангыстауская область - 4 объекта:
1. Школы:
Средняя школа село Бейнеу, Бейнеуский район;
Пристройка к Средней школе село Шебир, Мангистауский район;
Средняя школа село Уштаган, Мангистауский район;
Средняя школа поселок Тенге.
Павлодарская область - 17 объектов:
1. Школа-интернат для одаренных детей город Павлодар;
2. Внешкольные организации:
Дом юношества, Павлодар;
3. Школа-интернат для реабилитации детей, переболевших туберкулезом село Шалдай, Щербактинский район,
4. Детские деревни: город Павлодар;
5. Пришкольные интернаты:
Майский район, село Майское;
Щербактинский район, село Сосновка;
Актогайский район, село Щидерты;
Успенский район, село Лозовое;
Щербактинский район, село Шалдай;
6. Детские дошкольные организации:
город Экибастуз;
Железинский район, село Алаколь;
Качирский район, село Песчаное;
Лебяжинский район, село Ямышево;
Успенский район, село Галицкое;
Щербактинский район, село Александровка;
Щербактинский район, село Орловка.
Школы:
Актогайский район, село Актогай.
Северо-Казахстанская область - 95 объектов:
1. Школы: Средняя школа село Бишкуль, Кызылжарский район;
Средняя школа N 26, город Петропавловск (Железнодорожная школа);
Пристройка (спортзал) к Средней школе N 4, Тайыншынский район, город Тайынша;
Средняя школа город Петропавловск, микрорайон N 19 (с оздоровительным комплексом).
2. Детские дошкольные организации:
"Карлыгаш", Тайыншинский район, город Тайынша;
"Айголек", город Петропавловск;
"Росинка", город Петропавловск;
"Родничок", Айыртауский район, село Саумалколь;
Ясли-сад "Ак бота", Мамлютский район, при Средней школе N 3;
"Балдырган", Айыртауский район, село Нижний бурлук;
"Балдырган", Акжарский район, село Талшик;
"Чебурашка", Аккаинский район, село Черкасское;
"Дюймовочка", район им. Жумабаева, село Золотая нива;
"Колосок", район им. Жумабаева, село Таманское;
"Ак бота", Кызылжарский район, село Петерфельд;
"Айголек", Тайыншинский район, село Чкалово;
"Балдаурен", Тайыншинский район, село Зеленый гай;
"Гулливер", город Петропавловск (Железнодорожные сады);
"Малыш", город Петропавловск (Железнодорожные сады);
"Балапан", Пристройка к Средней школе N 24, город Петропавловск;
"Балдырган", город Петропавловск;
"Гульдер", Жамбылский район, село Благовещенка.

3. Мектеп-интернат:
Петропавловск қаласы (темiржол мектеп-интернаты);
Санаторлық мектеп-интернаты Мамлют қаласы;
Дарынды балаларға арналған гимназия-интернаты Досмұхамбетов атындағы Петропавловск қаласы;
Темирязев ауданы, Темирязев ауылы (ұйықтайтын корпусымен).
4. Мектеп жанындағы интернаттары:
Айыртау ауданы, Сырымбет ауылы;
Есiл ауданы, Карнеевка ауылы;
Есiл ауданы, Петровка ауылы;
Қызылжар ауданы, Бугровое ауылы;
Қызылжар ауданы, Бишкуль ауылы орта мектепте қазақ тiлiнде оқыту;
Мамлютский ауданы, Қызыләскер ауылы;
Мамлютский ауданы, Беловка ауылы;
Мүсірепов ауданы, Калиновка ауылы;
Тайынша ауданы, Драгомировка ауылы;
Тайынша ауданы, Красная поляна ауылы;
Уалиханов ауданы, Чехово ауылы;
Айыртау ауданы, Казанка ауылы;
Аққайың ауданы, Трудовое ауылы;
Есiл ауданы, Волошинка ауылы;
Есiл ауданы, Бесқұдық ауылы;
Жамбыл ауданы, Озерное ауылы;
Жамбыл ауданы, Железное ауылы;
Жұмабаев атындағы ауданы, Советское ауылы;
Жұмабаев атындағы ауданы, Чистовское ауылы;
Қызылжар ауданы, Знаменское ауылы;
Қызылжар ауданы, Большая Малышка ауылы;
Қызылжар ауданы, Рассвет ауылы;
Қызылжар ауданы, Якорь ауылы;
Мамлютский ауданы, Ленино ауылы;
Мамлютский ауданы, Воскресеновка ауылы;
Мамлютский ауданы, Дубровное ауылы;
Мамлютский ауданы, Новомихайловка ауылы;
Тайынша ауданы, Қарағаш ауылы;
Тайынша ауданы, Амандық ауылы;
Тайынша ауданы, Тайынша ауылы;
Уалиханов ауданы, Тельжанное ауылы;
Айыртау ауданы Ақан орта мектебінде 30 орынға;
Уәлихан ауданы Әуезов орта мектебiнде 40 орынға;
Жамбыл ауданы Железiн орта мектебiнде 40 орынға;
Жамбыл ауданы Озерненск орта мектебiнде 40 орынға;
Тайынша ауданы Киров орта мектебiнде 35 орынға;
Тайынша ауданы Леонидовск орта мектебiнде 30 орынға;
Тайынша ауданы Чкалов N 1 орта мектебiнде 40 орынға;
Қызылжар ауданы Асан орта мектебiнде 40 орынға;
Жұмабаев атындағы ауданы Возвышенск орта мектебiнде 50 орынға;
Жұмабаев атындағы ауданы Қарагугынск орта мектебiнде 50 орынға;
5. Кiшi орталықтар:
Аққайың ауданы, Чаглы ауылы, орта мектепте балабақша тобы;
Есiл ауданы, Ясновка ауылы, орта мектепте балабақша тобы;
Есiл ауданы, Покровка ауылы, орта мектепте балабақша тобы;
Тимирязевский ауданы, Асуат ауылы;
Тимирязевский ауданы, Акжанка ауылы;
Тимирязевский ауданы, Белоградовка ауылы;
Тимирязевский ауданы, Докучаево ауылы;
Тимирязевский ауданы, Дмитриевка ауылы;
Тимирязевский ауданы, Жаркенское ауылы;
Тимирязевский ауданы, Дружба ауылы;
Тимирязевский ауданы, Комсомольское ауылы;
Тимирязевский ауданы, Ленинское ауылы;
Тимирязевский ауданы, Москворецкое ауылы;
Тимирязевский ауданы, Хмельницкое ауылы;
Тимирязевский ауданы, Степное ауылы;
Тимирязевский ауданы, Сулы-Станциялық ауылы;
Тимирязевский ауданы, Сулы-Элеваторное ауылы;
Уалиханов ауданы, Бидайық ауылы;
Уалиханов ауданы, Амангелдi ауылы;
Шал Ақын ауданы, Ақанбарақ ауылы;
Шал Ақын ауданы, Ибраево ауылы;
Шал Ақын ауданы, Кривощеково ауылы;
Шал Ақын ауданы, Ольгинка ауылы;

3. Школы-интернаты:
город Петропавловск (Железнодорожная школа-интернат).
Санаторная Школа-интернат город Мамлютка;
Гимназия-интернат для одаренных детей имени Досмухамбетова город Петропавловск;
Темирязевский район, село Темирязево (со спальным корпусом).
4. Пришкольные интернаты:
Айыртауский район, село Сырымбет;
Есильский район, село Карнеевка;
Есильский район, село Петровка;
Кызылжарский район, село Бугровое;
Кызылжарский район, село Бишкуль при Средней школе с казахским языком обучения;
Мамлютский район, село Кзыласкер;
Мамлютский район, село Беловка;
район Мусрепова, село Калиновка;
Тайыншинский район, село Драгомировка;
Тайыншинский район, село Красная поляна;
Уалихановский район, село Чехово;
Айыртауский район, село Казанка;
Аккайынский район, село Трудовое;
Есильский район, село Волошинка;
Есильский район, село Бескудук;
Жамбылский район, село Озерное;
Жамбылский район, село Железное;
район им. Жумабаева, село Советское;
район им. Жумабаева, село Чистовское;
Кызылжарский район, село Знаменское;
Кызылжарский район, село Большая Малышка;
Кызылжарский район, село Рассвет;
Кызылжарский район, село Якорь;
Мамлютский район, село Ленино;
Мамлютский район, село Воскресеновка;
Мамлютский район, село Дубровное;
Мамлютский район, село Новомихайловка;
Тайыншинский район, село Карагаш;
Тайыншинский район, село Амандык;
Тайыншинский район, село Тайынша;
Уалихановский район, село Тельжанное;
Айыртауский район при Аканской Средней школе на 30 мест;
Уалихановский район при Ауэзовской Средней школе на 40 мест;
Жамбылский район при Железинской Средней школе на 40 мест;
Жамбылский район при Озерненской Средней школе на 40 мест;
Тайыншинский район при Кировской Средней школе на 35 мест;
Тайыншинский район при Леонидовской Средней школе на 30 мест;
Тайыншинский район при Чкаловой Средней школе N 1 на 40 мест;
Кызылжарский район при Асановской Средней школе на 40 мест;
район имени Жумабаева при Возвышенской Средней школе на 50 мест;
район имени Жумабаева при Карагугинской Средней школе на 50 мест.
5. Мини-центры:
Аккайынский район, село Чаглы садовая группа при Средней школе;
Есильский район, село Ясновка садовая группа при Средней школе;
Есильский район, село Покровка садовая группа при Средней школе;
Темирязевский район, село Асуат;
Темирязевский район, село Акжанка;
Темирязевский район, село Белоградовка;
Темирязевский район, село Докучаево;
Темирязевский район, село Дмитриевка;
Темирязевский район, село Жаркенское;
Темирязевский район, село Дружба;
Темирязевский район, село Комсомольское;
Темирязевский район, село Ленинское;
Темирязевский район, село Москворецкое;
Темирязевский район, село Хмельницкое;
Темирязевский район, село Степное;
Темирязевский район, село Сулы-Станционное;
Темирязевский район, село Сулы-Элеваторное;
Уалихановский район, село Бидаик;
Уалихановский район, село Амангельды;
район Шал Акына, село Аканбарак;
район Шал Акына, село Ибраево;
район Шал Акына, село Кривощеково;
район Шал Акына, село Ольгинка.

6. Мектептен тыс ұйымдар:
Ақжар ауданында Талшық ауылында Жастар үйi;
"Лесная поляна" сауықтандыру лагерi, Жамбыл ауданы;
"Искра" сауықтандыру лагерi, Жамбыл ауданы.
7. Балалар баспанасы:
Мүсірепов ауданы, Новоишимский ауылы;
Уалиханов ауданы, Кiшкенекөл ауылы.
Оңтүстiк Қазақстан облысы - 27 объект:
1. Мектептер:
Орта мектеп Ордабасы ауданы, Шұбар-су ауылы;
Орта мектеп Сарыағаш ауданы, Абай ауылы;
Орта мектеп Түркестан ауданы, Қарашық ауылы;
Орта мектеп Шардара ауданы, Шардара қаласы, Мелдеби ауылы;
Орта мектеп Созақ ауданы, Шолақ-Қорған ауылы;
Бастауыш мектеп Ордабасы ауданы, Таздар ауылы;
Орта мектеп N 110 Сарыағаш ауданы;
Орта мектеп Шымкент қаласы, Достық шағын ауданы;
Бастауыш мектеп "Достық" Ордабасы ауданы;
Негiзгi мектеп "Ынтымақ" Ордабасы ауданы;
Орта мектеп Шымкент қаласы, "Азат" шағын ауданы;
Сейфуллин атындағы Орта мектеп Созақ ауданы Жуантөбе ауылы;
Орта мектеп Түркестан қаласы Ортақ ауылы;
Орта мектеп Шымкент қаласы, "Нұрсат" шағын ауданы;
Орта мектеп Мақтаарал ауданы, Новостройка елдi мекен Жаңаауыл ауылы;
2. Мектеп жанындағы интернат:
Бектаев атындағы Орта мектеп, Ордабасы ауданы, Ынталы ауылы;
Қазығұрт ауданы, Шарапхана ауылы;
3. Мектепке дейiнгi балалар ұйымы:
Қарақұм ауылы, Ордабасы ауданы;
Қараспан ауылы, Ордабасы ауданы;
Шұбар ауылы, Ордабасы ауданы;
Созақ ауылы, Созақ ауданы;
Жұлдыз ауылы, Сайрам ауданы;
Көмеш-Бұлақ ауылы, Сайрам ауданы;
Шарбұлақ ауылы, Қазығұрт ауданы;
Бөген ауылы, Ордабасы ауданы;
Төрткүл ауылы Ордабасы ауданы;
Алматы қаласы - 7 объект:
1. Мектептер:
N 159 мектеп-гимназияға жалғастыру
Алматы қаласы "Шаңырақ-1" шағын ауданы;
Алматы қаласы "Таугүл" шағын ауданы;
2. Мектепке дейiнгi балалар ұйымы:
N 99;
N 148;
N 159 мектеп-гимназияда;
Аэропорт ауданында;
Астана қаласы - 13 объект:
1. Мектептер:
Орта мектеп "Зерде";
Орта мектеп Юго-Восток;
Орта мектеп 13-шi Магистральная;
Орта мектеп Ж.Тархан-Иманбаев көшесi;
Орта мектеп Казгородок ауылы;
Орта мектеп Челюкинцев-Красной звезды көшесi;
Орта мектеп Оренбургская көшесi;
Орта мектеп Сол жақ, N 19 оңтүстiктеу көшесi;
Орта мектеп Промышленный поселкiсi.
2. Мектепке дейiнгi балалар ұйымы:
N 9 шағын ауданы;
Юго-Восток;
3. Мектептен тыс ұйымдар:
Жастар туристiк станциясы;
өнер мектебi
Түпкi нәтиже: бiлiм беру ұйымдарында бiлiм беру қызметiнің қажеттiлiгiн қамтамасыз ету 30 пайызды құрайды.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 объектiнің орта құны - 16589,0 мың теңгенi құрайды.
Уақтылығы: бiлiм объектiлерiн уақытында iске қосылуы мен қызмет етуi.
Сапасы: бiлiм ұйымдарында сапалы процеспен қамтамасыз ету.
* республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде iске асырылатын шаралардың тiзбесi, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
267-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде кәсiптiк орта оқу орындарында оқып жатқандар үшiн жол жүруге өтемақы төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 030 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. Внешкольные организации:
Дом юношества, Акжарский район, село Талшик;
Оздоровительный лагерь "Лесная поляна" Жамбылский район;
Оздоровительный лагерь "Искра" Мамлютский район.
7. Детские приюты:
район Мусрепова, село Новоишимский;
Уалихановский район, село Кишкенеколь.
Южно-Казахстанская область - 27 объектов:
1. Школы:
Средняя школа, Ордабасинский район, село Шубар-су;
Средняя школа Сарыагашский район, село Абай;
Средняя школа город Туркестан, село Карашык;
Средняя школа Шардарьинский район, город Шардара, село Мельдеби;
Средняя школа Сузакский район, село Шолак-Корган;
Начальная школа Ордабасинский район, село Таздар;
Средняя школа N 110 Сарыагашский район;
Средняя школа "Достык" Сайрамский район;
Средняя школа город Шымкент, микрорайон Достык;
Начальная школа "Достык" Ордабасинский район;
Основная школа "Ынтымак" Ордабасинский район;
Средняя школа город Шымкент, микрорайон "Азат";
Средняя школа имени Сейфуллина Созакский район, село Жуантобе;
Средняя школа город Туркестан, село Ортак;
Средняя школа город Шымкент микрорайон "Нурсат";
Средняя школа, Мактааральский район, жилой массив Новостройка село Жанаауыл.
2. Пришкольные интернаты:
Средняя школа имени Бектаева, Ордабасинский район, село Ынталы;
Казыгуртский район, село Шарапхана.
3. Детские дошкольные организации:
село Каракум, Ордабасинский район;
село Караспан, Ордабасинский район;
село Шубар, Ордабасинский район;
село Созак, Созакский район;
село Жулдыз, Сайрамский район;
село Комеш-Булак, Сайрамский район;
село Шарбулак, Казыгуртский район;
село Боген, Ордабасинский район;
село Торткуль, Ордабасинский район;
город Алматы - 7 объектов:
1. Школы:
Пристройка к ШГ N 159;
город Алматы, микрорайон "Шанырак-1";
город Алматы микрорайон "Таугуль";
2. Детские дошкольные организации:
N 99;
N 148;
в школе-гимназии N 159;
в районе Аэропорта;
город Астана - 13 объектов:
1. Школы:
Средняя школа "Зерде";
Средняя школа Юго-восток;
Средняя школа 13-я Магистральная;
Средняя школа улица Ж. Тархана-Иманбаева;
Средняя школа село Казгородок;
Средняя школа улица Челюскинцев-Красной звезды;
Средняя школа улица Оренбургская;
Средняя школа левый берег, южнее улицы N 19,
Средняя школа, поселок Промышленный.
2. Детские дошкольные организации:
микрорайон N 9;
Юго-Восток;
3. Внешкольные организации:
Станция юных туристов;
Школа искусств.
Конечный результат: удовлетворение потребности в образовательных услугах в организациях образования составит 30 процентов.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость содержания 1-го объекта составит 16589,0 тыс. тенге.
Своевременность: своевременный ввод и функционирование объектов образования.
Качество: обеспечение качественного процесса в организациях образования.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы
ПРИЛОЖЕНИЕ 267
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
030 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату компенсаций
на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных
заведениях на основании государственного заказа местных
исполнительных органов"
на 2007 год

1. Құны : 219548 мың теңге (екi жүз он тоғыз миллион бес жүз қырық сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегi 6-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мемлекеттiк тапсырыс негізiнде кәсіптiк орта оқу орындарындағы бiлiм алушы оқушыларды әлеуметтiк қолдау.

1. Стоимость:  219548 тысяч тенге (двести девятнадцать миллионов пятьсот сорок восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 6  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  социальная поддержка учащихся, обучающихся в организациях среднего профессионального образования в рамках государственного заказа.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалық бюджеттерiне жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырыс негiзінде кәсіптік орта оқу орындарындағы білім алушыларға көлiкпен жүруге өтемақылар төлеу үшін қаржылай көмек көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
030
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негiзiнде кәсiптiк орта оқу орындарында оқып жатқандар үшін жол жүруге өтемақы  төлеуге  берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің  келiсімiмен республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалық  бюджеттеріне жергіліктi атқарушы  органдардың мемлекеттiк тапсырыс негізінде кәсіптік орта оқу орындарындағы білім алушыларға көлікпен жүруге өтемақылар төлеу үшін нысаналы ағымдағы трансферттердi аудару
Жергіліктi атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырыс негiзiнде кәсiптік орта оқу орындарындағы білім алушыларға көлiкпен жүруге өтемақылар төлеудi қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларын ың әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде кәсіптік орта оқу орындарындағы бiлiм алушыларға көлiкпен жүруге өтемақылар төленедi. Бiлiм алушылардың облыстар бойынша орташа саны - 57074, соның ішінде: Ақмола - 3037, Ақтөбе - 2654, Алматы - 2393, Атырау - 1823, Шығыс Қазақстан - 4153, Жамбыл - 3044, Батыс Қазақстан - 1970, Қарағанды - 7444, Қостанай - 4263, Қызылорда - 2689, Маңғыстау - 2655, Павлодар - 2878, Солтүстiк Қазақстан - 2691, Оңтүстiк Қазақстан - 5522, сонымен қатар Алматы қаласы - 6358 және Астана қаласы - 3500.
Түпкi нәтиже: орта кәсiптiк оқу орындарында күндiзгi оқу нысанында оқитындарды жазғы және қысқы демалыс кезеңiнде жылына екi рет және орта кәсіптiк оқу орындарын бітірушiлердi жылына бiр рет жеңiлдiкпен жол жүрудi қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 оқушыға, 1 бітірушіге өтемақы төлеу айлық есептік көрсеткiштің екі есе мөлшерiн құрайды.
Уақтылығы: жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде кәсіптiк орта оқу орындарындағы бiлiм алушыларға көлiкпен жүруге өтемақыларды уақытында төлеудi қамтамасыз ету.
Сапасы: Көлiкпен жүруге өтемақы берiлетiн оқушылардың саны 100 пайызды құрайды.
* республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде iске асырылатын шаралардың тiзбесi, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиiстi жергiлiкті бюджеттік бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
268-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Алматы облысының облыстық бюджетiне және Алматы қаласының бюджетiне бiлiм беру объектiлерiнiң сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 031 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
030
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
выплату
компенсаций
на проезд
для обучаю-
щихся в
средних
профессио-
нальных
учебных
заведениях
на основании
государст-
венного
заказа
местных
исполнитель-
ных органов
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюдже-
там городов
Астаны и Алматы на
выплату компенса-
ций на проезд для
обучающихся в
средних профес-
сиональных учебных заведениях на основании
государственного
заказа местных
исполнительных
органов согласно
решению Правите-
льства Республики
Казахстан.
Обеспечение вып-
латы компенсаций на проезд обучаю-
щимся в средних
профессиональных учебных заведени-
ях на основании
государственного
заказа местных
исполнительных
органов.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны,
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: будет осуществлена выплата компенсации на проезд обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов. Среднее количество обучающихся, получающих денежную компенсацию, составит по областям 57074, в том числе: Акмолинская - 3037, Актюбинская - 2654, Алматинская - 2393, Атырауская - 1823, Восточно-Казахстанская - 4153, Жамбылская - 3044, Западно-Казахстанская - 1970, Карагандинская - 7444, Костанайская - 4263, Кызылординская - 2689, Мангыстауская - 2655, Павлодарская - 2878, Северо-Казахстанская - 2691, Южно-Казахстанская область - 5522, а также города Алматы 6358 и города Астана - 3500.
Конечный результат: обеспечение учащихся дневной формы обучения средних профессиональных учебных заведений льготами на проезд два раза в год в период зимних и летних каникул и выпускников средних профессиональных учебных заведений один раз в год.
Финансово-экономический результат: выплата компенсации на 1 обучающегося, 1 выпускника составляет 2-х кратный размер месячного расчетного показателя.
Своевременность: обеспечение своевременной выплаты компенсации на проезд обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Качество: процент обучающихся, которым будет выплачена компенсация на проезд, составит 100 процентов.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 268
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
031 "Целевые трансферты на развитие областному бюджету
Алматинской области и бюджету города Алматы для
сейсмоусиления объектов образования"
на 2007 год

1. Құны : 958579 мың теңге (тоғыз жүз елу сегіз миллион бес жүз жетпіс тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының  23-бабы ; Қазақстан Республикасы Парламентiнің "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы (екiншi оқылым) 2006 жылғы 13 қарашадағы N 53-III ҚРП.

1. Стоимость:  958579 тысяч тенге (девятьсот пятьдесят восемь миллионов пятьсот семьдесят девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 23  Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года "О республиканском бюджете на 2007 год", постановление Парламента Республики Казахстан "О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год" (второе чтение) от 13 ноября 2006 года N 53-III ПРК

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Алматы облысының және Алматы қаласының білiм беру объектілерiн сейсмонығайтуды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Алматы облысының және Алматы қаласының жеке бiлiм беру объектiлерiн сейсмонығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Алматы облысының облыстық бюджетiне және Алматы қаласының бюджетiне бiлiм беру объектiлерiнiң сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берiлетін нысаналы даму трансферттерi
Тiзбе бойынша және қаржы шегінде бiлiм беру нысандарын сейсмонығайту үшін облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берілетін мақсаттық дамыту трансферттерiн бөлу
Қаңтар-қыркүйек
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Алматы облысының және Алматы қаласының әкімдіктері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Алматы облысының және Алматы қаласының жеке білiм беру объектiлерiн сейсмонығайтуды өткiзу.
Түпкi нәтиже: Алматы облысының және Алматы қаласының жеке білім беру объектiлерiн сейсмотұрақтандыруды жоғарлату.
Уақтылығы: Бекiтiлген келiсiмдерге сәйкес жұмыс өндiру графигi мен орындау уақыты бойынша сейсмонығайту жұмыстарын атқару.
Сапасы: Қазақстан Республикасы территориясында iске асырылатын құрылыс ережелерi мен нормаларына байланысты бiлiм беру объектiлерiн сейсмотұрақтандыру.
*Ескерту:
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы "Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің сәйкес инвестициялық жобалардың тiзбесi, сондай-ақ заңнамада белгiленген тәртiппен бекiтілген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес бекiтiлген iс-шаралар, трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер жергіліктi бюджеттік бағдарламалардың паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
269-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Бiлiм берудi және ғылымды институционалдық дамыту"
деген 032 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 350000 мың теңге (үш жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгінің "Қаржы орталығы" мемлекеттiк мекемесiн қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 1 маусымдағы N 541  қаулысы , "Қаржы орталығы" акционерлiк қоғамының екiншi деңгейлi банктердің студенттерге берген несиелерiн кепiлдендiруi ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 19 маусымдағы N 745  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение сейсмоустоичивости объектов образования Алматинской области и города Алматы.
5. Задачи бюджетной программы:  сейсмоусиление отдельных объектов образования Алматинской области и города Алматы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Целевые
трансферты
на развитие
областному
бюджету
Алматинской
области и
бюджету
города
Алматы для
сейсмоусиле-
ния объектов
образования
Перечисление це-
левых трансфер-
тов на развитие
бюджету города
Алматы
Алматинской
области для
сейсмоусиления
объектов
образования в
соответствии с
утвержденной в
установленном
законодательством порядке
проектно-сметной
документацией
Январь-
сен-
тябрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Акиматы
Алматинской
области и
города Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: проведение сейсмоусиление объектов образования Алматинской области и города Алматы.
Конечный результат: повышение сейсмоустойчивости объектов образования Алматинской области и города Алматы.
Своевременность: проведение работ по сейсмоусилению в соответствии с утвержденными планом-графиком выполнения работ, также со сроками, установленными заключенными договорами.
Качество: сейсмоусиление объектов образования согласно строительным нормам и правилам, действующим на территории Республики Казахстан.
* Примечание:
Перечень инвестиционных проектов согласно постановлению Правительства Республики Казахстан "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном порядке проектно-сметной документацией, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 269
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
032 "Институциональное развитие образования и науки"
на 2007 год
1. Стоимость:  350000 тысяч тенге (триста пятьдесят миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2005 года N 541 "О реорганизации государственного учреждения "Финансовый центр" Министерства образования и науки Республики Казахстан;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2005 года N 745 "Об утверждении Правил гарантирования акционерным обществом "Финансовый центр" кредитов, предоставленных студентам банками второго уровня".

3. Бюджеттiк бағдарламаны-қаржыландыру көздерi : республикалық  бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : білім берудiң кредиттеу процесiн қамтамасыз ету, білім берудi несиелендiру жүйесiн дамыту, оған Қазақстан Республикасы халқының қол жеткiзуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : студенттiк кредиттердi кепілдендірудің инфрақұрылымын жасау. Студенттiк несиелердің пайыздық ставкасын төмендетуге мүмкiндiк беретiн инфрақұрылым құру арқылы бiлiм беру несиелерi заемшыларының шеңберін кеңейту және заемшылардың шарттағы міндеттемелерін орындамауымен байланысты кредиторлары тәуекелін төмендету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  развитие системы образовательного кредитования, обеспечение ее доступности населению Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  расширение круга заемщиков образовательных кредитов путем создания инфраструктуры, позволяющей снизить процентные ставки по студенческим кредитам и снижения рисков кредиторов, связанных с невыполнением обязательств заемщиками по договорам;
обеспечение процесса образовательного кредитования через банки второго уровня.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
032
Білім беруді және ғылымды институционалдық дамыту
2
101
Екiншi деңгейдегi банктерде студенттік кредиттерге кепiлдiк беру жүйесiн ұйымдастыру
"Қаржы орталығы" Акционерлiк қоғамының, оның iшінде екiншi деңгейдегі банктарда студенттік кредиттердi кепілдендiрудiң жарғылық капиталын ұлғайту
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, "Қаржы орталығы" АҚ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
032
Институцио-
нальное
развитие
образования
и науки
2
101
Организация
системы га-
рантирования
студенческих
кредитов в
банках вто-
рого уровня
Организация
деятельности
Акционерного
общества
"Финансовый
центр" путем
увеличения
уставного
капитала
Акционерного
общества "Финан-
совый центр", в
том числе на
обеспечение
гарантирования
студенческих
кредитов в
банках второго
уровня
Январь-декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
АО
"Финансовый
центр"

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: екiншi деңгейлi банктер 20 мың студентке дейін беретiн кепiлдендiрiлген несиенi қамтамасыз етуге мүмкiндік тудыратын Қаржы орталығының жарғылық қорын ұлғайту.
Түпкi нәтиже:
1) студенттiк несиелендiру жүйесiн кеңейтуге мүмкiндiк беретiн инфрақұрылымды дамыту;
2) жеңiлдiктi несиелер арқылы және екiншi деңгейлi банктердің кепiлдiгi арқылы жоғары кәсіптiк білімнің қол жетiмдiк деңгейiн арттыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
1) студенттiк несиелендiру бойынша ең төмен (негiзгi) пайыз ставкасы негiзгi қарыз сомасының 50 пайызы;
2) студенттiк несиелендiру бойынша ең жоғары пайыз ставкасы негiзгi қарыз сомасының 80 пайызы.
Уақтылығы: акциялардың қосымша эмиссиясын уәкілеттi органда тіркеу 2007 жылдың 1 жартыжылдығында.
Сапасы: бiлiм беру несиесi бойынша жоғары кәсiптiк білім алушылардың үлесiн жоғары оқу орындарында ақылы түрде бiлiм алатын оқушылардың мөлшерiнен 5 пайызға дейiн көбейту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
270-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге балаларды тестiлеу пункттерiне жеткiзудi, онда тамақтандыруды және онда тұруын ұйымдастыруға ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 033 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 108228 мың теңге (бiр жүз сегiз миллион екi жүз жиырма сегіз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  35-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: увеличение уставного капитала Финансового центра, позволяющего обеспечить гарантирование кредитов, выдаваемых банками второго уровня до 20 тысяч студентов.
Конечный результат:
1) развитие инфраструктуры, позволяющей расширить систему студенческого кредитования;
2) повышение уровня доступности высшего профессионального, образования путем льготного кредитования и предоставления гарантии банкам второго уровня.
Финансово-экономический результат:
1) минимальная (базовая) ставка процента гарантирования по студенческому кредиту от суммы основного долга 50 процентов;
2) максимальная ставка гарантирования по студенческому кредиту 80 процентов.
Своевременность: регистрация дополнительной эмиссии акций в уполномоченном органе в 1 полугодии 2007 года.
Качество: увеличение доли получающих высшее профессиональное образование по образовательному кредиту от числа обучающихся в высших учебных заведениях по платной форме обучения до 5 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 270
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
033 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам
на организацию питания, проживания и подвоза детей
к пунктам тестирования"
на 2007 год
1. Стоимость:  108228 тысяч тенге (сто восемь миллионов двести двадцать восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 35  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : оқу жетiстiктерiне тәуелсiз баға жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жоғары кәсіптiк бiлiм алуда әлеуметтiк әдiлеттілiк үшін облыстарды қаржылай қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
033
Облыстық бюджеттерге балаларды тестiлеу пункттерiне жеткiзудi, онда тамақтандыруды және онда тұруын ұйымдастыруға ағымдағы нысаналы трансферттер
Балаларды тамақтандыруға,   тұрғызуға және тестілеу пункттерiне  жеткiзуге Қазақстан Республикасы  Үкiметiнің шешімiмен, Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрi бұйрығымен бекiтілген тізiмдемеге сәйкес  облыстық бюджеттерге нысаналы ағымдағы трансферттер аудару.
Балаларды бiрыңғай ұлттық тестiлеуге қатысу үшiн тамақтандыру, тұрғызу және тестiлеу пункттерiне жеткізудi қамтамасыз ету.
2 тоқсан
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіндегі аттестация және қадағалау басқарма  саласының комитетi
Облыс әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
Балаларды 154 тестілеу пункттерiне жеткiзу, тамақтандыру және тұрғызуды республикалық санитарлық нормаларға сәйкес қамтамасыз ету.
Соңғы нәтижелер:
Сапалы және өз уақытында бiрыңғай ұлттық тесттердi өткiзуге жағдай жасау.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
1 тесттік пунктінде тамақтандыруға, тұрғызуға және тестiлеудің орташа шығыны - 702,9 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: 2 тоқсан.
Сапасы:
оқушылардың бiрыңғай ұлттық тecт тапсыруының сапалы процесiн қамтамасыз ету.
* республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде iске асырылатын шаралардың тiзбесі, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиiстi жергiлікті бюджеттiк бағдарламасының паспортында көрсетiледi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
271-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердi Интернетке қосуға және трафикке ақы төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 034 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 500012 мың теңге (бес жүз миллион он екi мың теңге).

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание независимой оценки учебных достижений.
5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка областей на обеспечение социальной справедливости в доступе к высшему профессиональному образованию.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
033
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам на
организацию
питания,
проживания
и подвоза
детей к
пунктам
тестирования
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета област-
ным бюджетам на
организацию пи-
тания, прожива-
ния и подвоза
детей к пунктам
тестирования,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан, в
соответствии с
перечнем пунктов
тестирования,
утвержденным
приказом Минист-
ра образования и
науки Республики
Казахстан.
Обеспечение ор-
ганизации пита-
ния, проживания
и подвоза детей
к пунктам тести-
рования для
участия в едином
национальном
тестировании.
2
квар-
тал
Комитет по
аттестации и
надзору в
сфере
образования
и науки
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
обеспечение подвоза детей к 154-м пунктам проведения тестирования и будет обеспечено их проживание и питание, в соответствии с санитарными нормами республики.
Конечный результат:
создание условий для своевременного и качественного проведения единого национального тестирования.
Финансово-экономический результат:
средний расход на питание, проживание и подвоз к 1-му пункту тестирования составит 702,8 тыс. тенге.
Своевременность: 2 квартал.
Качество:
обеспечение качественной организации процесса сдачи обучающимися единого национального тестирования.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 271
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
034 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на подключение к Интернету
и оплату трафика государственных учреждений
среднего общего образования"
на 2007 год
1. Стоимость:  500012 тысяч тенге (пятьсот миллионов двенадцать тысяч тенге)

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  8-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 8  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : информациялық технологиялар негізiнде бiлiм берудің жаңа деңгейiне кезең бойынша көшу үшiн жағдайлар жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Әлемдiк ақпараттық бiлiм беру кеңiстiгiне интеграциялау мақсатында Қазақстан Республикасы бiлiм беру жүйесiнің ақпараттандыру жүйесiн жақсарту және бiлiм беру сапасын оны арттыру; жалпы орта бiлiм беретiн ұйымдарды Интернет желiсiне қосылу арқылы ауқымды информациялық ресурстарға қол жеткiзу құралдарын қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание условий для поэтапного перехода к новому уровню образования на основе информационных технологий.
5. Задачи бюджетной программы:  улучшение информатизации системы образования и повышение качества образования Республики Казахстан с целью интеграции его в мировое информационное образовательное пространство; предоставление организациям среднего общего образования средств доступа к глобальным информационным ресурсам, посредством подключения школы к Интернету.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
034
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттік мекемелердi Интернетке қосуға және трафикке ақы төлеуге  берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалық  бюджеттерiне жалпы орта білім беретiн мемлекеттік мекемелердi Интернетке қосу және трафигіне ақы төлеуге арналған нысаналы ағымдағы трансферттердi Қазақстан Республикасы Үкiметiнің шешімiне, облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкiмдерiнің бекiткен шешімiне сәйкес аудару
Жалпы орта білім беру ұйымдарының мемлекеттік мекемелерiн Интернет желiсiне қосу және трафигiн төлеудi қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларын ың әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: 2007 жылы 142 мектеп интернетке қосылды және жаңа мектептердің iске қосылуы үшiн телекоммуникациялық жабдықтар сатып алынды, Интернетке қосылған 7499 мектепке трафиктер төленді, соның iшінде мынадай облыстар бойынша: Ақмола облысы - 602 мектеп, Ақтөбе облысы - 427 мектеп, Алматы облысы - 773 мектеп, Атырау облысы - 215 мектеп, Шығыс Қазақстан облысы - 743 мектеп, Жамбыл облысы - 468 мектеп, Батыс Қазақстан облысы - 466 мектеп, Қарағанды облысы - 552 мектеп, Қостанай облысы - 597 мектеп, Қызылорда облысы - 273 мектеп, Маңғыстау облысы - 84 мектеп, Павлодар облысы - 447 мектеп, Солтүстiк Қазақстан облысы - 693 мектеп, Оңтүстiк Қазақстан облысы - 939 мектеп, Алматы қаласы - 180 мектеп, Астана қаласы - 40 мектеп.
2007 жылы Интернетке 142 мектеп қосылады, соның iшiнде: Ақтөбе облысы - 20 мектеп, Жамбыл облысы - 35 мектеп, Қарағанды облысы - 34 мектеп, Қостанай облысы - 7 мектеп, Маңғыстау облысы - 20 мектеп, Павлодар облысы - 23 мектеп, Астана қаласы - 3 мектеп.
Түпкi нәтиже: 1 қаңтардың 2008 жылы мектептердің кемiнде 90 пайызы Интернет желiсiне қосылады.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жоспарланатын орташа шығысы: 1 мектептің қосылуы 106,444 мың теңгеден кем емес, трафиктiк төлем 57,554 мың теңгеден кем емес.
Уақтылығы: мектептердің Интернет жүйесiне қосылуы және қосылу төлемақысымен қамтамасыз ету жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: әлемдік информациялық ресурстардың орташа жалпы білiмдi ұйымдарында жоғары жылдамдығын қамтамасыз ету.
* республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде iске асырылатын шаралардың тiзбесi, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
272-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне орта бiлiм беретiн ұйымдарының кiтапхана қорларын жаңарту үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi сатып алуға және жеткiзуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 035 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
034
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
подключение
к Интернету
и оплату
трафика
государст-
венных
учреждений
среднего
общего
образования
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны,
Алматы на
подключение к
Интернету и
оплату трафика
государственных
учреждений
среднего общего
образования,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан, в
соответствии с
утвержденным
решением Акимов
областей,
городов Астаны и
Алматы.
Обеспечение
подключения к
Интернету и
оплату трафика
государственных
учреждений
среднего общего
образования.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: в 2007 году будет подключено 142 школы к Интернету и приобретено телекоммуникационное оборудование для подключения новых школ, осуществлена оплата трафика и абонентская плата за использование телефонных номеров 7499 подключенных школ к Интернету, в том числе по:
Акмолинская область - 602 школы, Актюбинская область - 427 школ, Алматинская область - 773 школы, Атырауская область - 215 школ, Восточно-Казахстанская область - 743 школ, Жамбылская область - 468 школ, Западно-Казахстанская область - 466 школ, Карагандинская область - 552 школ, Костанайская область - 597 школ, Кызылординская область - 273 школ, Мангыстауская область - 84 школ, Павлодарская область - 447 школ, Северо-Казахстанская область - 693 школ, Южно-Казахстанская область - 939 школ, город Алматы - 180 школ, город Астана - 40 школы.
Будет подключено к Интернету в 2007 году 142 школы, в том числе: Актюбинская область - 20 школ, Жамбылская область - 35 школ, Карагандинская область - 34 школы, Костанайская область - 7 школ, Мангыстауская область - 20 школ, Павлодарская область - 23 школы, город Астана - 3 школы.
Конечный результат: к 1 января 2008 года будет обеспечен доступ к Интернету не менее 90 процентов школ.
Финансово-экономический результат: планируемый средний расход на: подключение 1 школы составит 106,444 тыс. тенге, оплату трафика составит не менее 57,554 тыс. тенге.
Своевременность: подключение школ к Интернету и осуществление оплаты за подключение и трафик согласно заключенных договоров.
Качество: обеспечение организаций среднего общего образования высокоскоростного доступа к глобальным информационным ресурсам.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 272
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
035 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на приобретение и
поставку учебников и учебно-методических комплексов
для обновления библиотечных фондов государственных организаций
среднего образования"
на 2007 год

1. Құны : 1104703 мың теңге (бiр миллиард бiр жүз төрт миллион жетi жүз үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  44-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегі 2005-2007 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

1. Стоимость:  1104703 тысячи тенге (один миллиард сто четыре миллиона семьсот три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 44  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2006 года N 1025 "О мерах по реализации поручений Президента Республики Казахстан по дальнейшему совершенствованию государственной языковой политики, данных Правительству на XII сессии Ассамблеи народов Казахстана".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : республиканың жалпы орта бiлiм беру мектептерiн оқулықтармен және оқу-әдiстемелiк кешендермен, электрондық оқулықтармен және оқу-әдiстемелiк кешендермен қамтамасыз ету; жалпы бiлiм бepу, кәсіптiк мектептерде, колледждерде: оқулықтармен, электрондық және анықтау әдебиеттермен  мемлекеттiк тілде оқыту.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение общеобразовательных школ республики учебниками и учебно-методическими комплексами, электронными учебниками и учебно-методическими комплексами; общеобразовательных, профессиональных школ, колледжей: учебной, электронной и справочной литературой по изучению государственного языка.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жалпы орта бiлiм беру мемлекеттiк мекемелердi оқулықтармен және оқу-әдiстемелік кешендермен, электрондық оқулықтармен және оқу-әдiстемелiк кешендермен, сонымен қатар анықтау әдебиеттермен қамтамасыз ету үшiн облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiн қаржылық қолдау; мемлекеттік орта бiлiм беру ұйымдарды оқулықтармен, электрондық, сонымен қатар анықтау әдебиеттермен мемлекеттік тiлде оқыту.

5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы для обеспечения: государственных учреждений среднего общего образования учебниками и учебно-методическими комплексами, электронными учебниками и учебно-методическими комплексами; государственных организаций среднего образования учебной, электронной, а также справочной литературой по изучению государственного языка.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
035
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне орта бiлiм беретiн ұйымдардының кiтапхана қорларынжаңарту үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi сатып алуға және жеткiзуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
2

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
035
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
приобретение
и доставку
учебников
и учебно-
методических
комплексов
для обновле-
ния библио-
течных фон-
дов государ-
ственных
организаций
среднего об-
щего образо-
вания
2

100
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне орта бiлiм беретiн мекемелердiң кiтапхана қорларын жаңарту үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi сатып алуға және жеткiзуге берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалық  бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беру мемлекеттiк мекемелерге  оқулықтармен және оқу-әдiстемелiк кешендермен, электрондық оқулықтарды сатып алуға және жеткiзуге арналған нысаналы ағымдағы трансферттердi Қазақстан Республикасы Үкiметiнің шешiміне сәйкес Қазақстан Республикасы Бiлім және ғылым министрлігінің бұйрығымен бекiтiлген тізбеге сай аудару.
Мемлекеттiк жалпы орта бiлiм беру оқулықтарды және оқу-әдiстемелік кешендерді, соның электрондық оқулықтарды уақтылы сатып алу мен жеткiзудi қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларын ың әкімдері
3
101
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мемлекеттік  орта білім беру ұйымдарыының  кітапхана қорларын жаңарту үшiн мемлекеттік зерделеу
жөнін-
дегі оқу,
анықтама және электронды әдебиет сатып алуға және жеткізуге  берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалық бюджеттерiне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарына  мемлекеттік тілді оқытуға арналған оқулықтар, электрондық, сонымен қатар анықтау әдебиеттерді сатып алуға және жеткізуге арналған нысаналы ағымдағы трансферттерді Қазақстан Республикасы Yкіметiнің шешiміне сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығымен бекiтiлген тізбеге сай аудару.
Мемлекеттiк орта бiлiм беру ұйымдарына  мемлекеттік тілді оқыту үшін оқулықтарды, электрондық және анықтау әдебиеттерді  уақтылы сатып алу мен жеткізуді қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларын ың әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: республиканың мектептерiн оқулықтармен және оқу-әдiстемелiк кешендермен, сонымен қатар электрондық оқулықтармен және оқу-әдiстемелiк кешендермен Қазақстан Республикасы бiлiм және ғылым министрiнің бекіткен бұйрығына сәйкес 100 атаудан кем емес, жалпы орта білiм және кәсiптік мектептерді, колледждердi мемлекеттiк тiлдi оқытуға арналған оқулықтар, электрондық және анықтау әдебиеттер - 7 атаудан кем емес мөлшерде қамтамасыз ету.
Түпкi нәтиже: жалпы орта бiлiм беру мемлекеттiк мекемелердi оқулықтармен және оқу-әдiстемелiк кешендермен, электрондық оқулықтармен және оқу-әдiстемелiк кешендермен, мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарда мемлекеттiк тiлдi оқытуға арналған оқулықтармен, электрондық, сонымен қатар анықтау әдебиеттермен қамтамасыз ету жолымен білім берудің мазмұнын жетiлдiру бойынша мемлекеттiк білiм саясатын жүзеге асыру.

100
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
приобретение
и доставку
учебников
и учебно-
методических
комплексов
для обновле-
ния библио-
течных фон-
дов государ-
ственных
учреждений
среднего об-
щего образо-
вания
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны,
Алматы на приобре-
тение и доставку
учебников и учеб-
но-методических
комплексов для
государственных
учреждений средне-
го общего образо-
вания, в том числе электронных, согласно решению
Правительства Рес-
публики Казахстан,
в соответствии с
перечнем наимено-
ваний, утвержден-
ным приказом
Министра образова-
ния и науки Рес-
публики Казахстан.
Обеспечение свое-
временного приоб-
ретения и доставки
учебников и учеб-
но-методических
комплексов для
государственных
учреждений среднего
общего образования,
в том числе
электронных.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
3
101
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
приобретение
и доставку
учебной,
справочной и
электронной
литературы
по изучению
государ-
ственного
языка для
обновления
библиотечных
фондов
государ-
ственных
организаций
среднего
образования
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным,
бюджетам бюджетам
городов Астаны,
Алматы на
приобретение
учебной,
электронной а
также справочной
литературы по
изучению
государственного
языка для
государственных
организаций
среднего
образования,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан, в
соответствии с
перечнем
наименований,
утвержденным
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
Обеспечение
своевременного
приобретения и
доставки учебной,
электронной и
справочной
литературы по
изучению
государственного
языка для
государственных
организаций
среднего
образования.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: обеспечение общеобразовательных школ республики учебниками и учебно-методическими комплексами, в том числе электронными, в количестве не менее 100 наименований, общеобразовательных и профессиональных школ, колледжей учебной, электронной и справочной литературой по изучению государственного языка - не менее 7 наименований, в соответствии с перечнем, утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
Конечный результат: реализация государственной образовательной политики по совершенствованию содержания образования путем обеспечения учебниками и учебно-методическими комплексами государственных учреждений среднего общего образования, электронными учебниками и учебно-методическими комплексами, государственных организаций среднего образования электронной, а также справочной литературой.

Қаржылық-экономикалық нәтиже: әдебиеттің жоспарланған орташа құны - 1 экземплярға 1000 теңге.
Уақтылығы: жалпы орта бiлiм беру мемлекеттiк мекемелердi оқулықтармен және оқу-әдiстемелiк кешендермен, электрондық оқулықтармен және мемлекеттiк оқу білім беру ұйымдарды мемлекеттiк тілдi оқытуға арналған оқулықтармен, электрондық, сонымен қатар анықтау әдебиеттермен оқу жылының басына уақтылы қамтамасыз ету.
Сапасы: бiлiм алушылардың бiлiм деңгейiн жалпы орта бiлiм беру мемлекеттiк мекемелердi оқулықтармен және оқу-әдiстемелiк кешендермен, электрондық оқулықтармен, мемлекеттiк білім беру ұйымдарды мемлекеттiк тiлдi оқытуға арналған оқулықтармен, электрондық, сонымен қатар анықтау әдебиеттермен қамтамасыз ету жолымен жоғарылату.
* республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде iске асырылатын iс-шаралардың тiзбесi, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
273-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 036 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1958760 мың теңге (бiр миллиард тоғыз жүз елу сегiз миллион жетi жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  44-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

Финансово-экономический результат: планируемая средняя стоимость, в том числе электронной за 1 экземпляр составит 1000 тенге.
Своевременность: своевременное обеспечение учебниками и учебно-методическими комплексами, в том числе электронными государственных учреждений среднего общего образования, а также учебной, электронной и справочной литературой по изучению государственного языка государственных организаций среднего образования к началу учебного года.
Качество: повышение уровня знаний обучающихся путем обеспечения учебниками и учебно-методическими комплексами, в том числе электронными государственных учреждений среднего общего образования, государственных организаций образования учебной, электронной, а также справочной литературой по изучению государственного языка.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 273
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
036 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на создание лингафонных
и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях
среднего общего образования"
на 2007 год
1. Стоимость:  1958760 тысяч тенге (один миллиард девятьсот пятьдесят восемь миллионов семьсот шестьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 44  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жалпы орта бiлiм беретiн мектептердi оқытудың жаңа технологияларын енгiзу үшiн лингафондық және мультимедиалық кабинеттермен жасақтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiн жалпы бiлiм беретiн мектептерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құру үшін қаржылық қолдау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  оснащение общеобразовательных школ лингафонными и мультимедийными кабинетами для внедрения новых технологий обучения.
5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы для создания лингафонных и мультимедийных кабинетов общеобразовательных школ.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
036
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін  ағымдағы нысаналы трансферттер
Республикалық бюджеттен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта білiм беретiн мемлекеттік мекемелерде  лингафондық және  мультимедиялық кабинеттер құруға ағымдағы нысаналы трансферттерді Қазақстан Республикасы Үкiметінің шешімi бойынша аудару.
Мемлекеттік жалпы білім беру мекемелерiн лингафондық және мультимедиялық кабинеттермен уақытында және сапалы жасақтау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларын ың әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: бiлiм процесiн мемлекеттiк бiлім беру стандарттарына сәйкес жаңа ғасыр оқу құралдарымен қамтамасыз ету.
Мемлекеттiк жалпы бiлiм беру мекемелерiн лингафондық және мультимедиялық кабинеттермен жабдықтау, кемiнде 353, соның iшiнде:
Ақмола облысы - кемiнде 25 бiрлiк, Ақтөбе облысы - кемiнде 19 бiрлік, Алматы облысы - кемiнде 25 бiрлiк, Атырау облысы - кемiнде 18 бiрлік, Шығыс Қазақстан облысы - кемінде 24 бiрлік, Жамбыл облысы - кемiнде 18 бiрлiк; Батыс Қазақстан облысы - кемiнде 25 бiрлiк, Қарағанды облысы - кемінде 19 бiрлік, Қызылорда облысы - кемiнде 17 бiрлiк, Қостанай облысы - кемiнде 25 бiрлік, Маңғыстау облысы - кемiнде 17 бiрлiк, Павлодар облысы - кемiнде 23 бiрлік, Солтүстiк Қазақстан облысы - кемiнде 25 бiрлiк, Оңтүстiк Қазақстан - кемiнде 30 бiрлік, Алматы қаласы - кемiнде 26 бiрлік, Астана қаласы - кемiнде 17 бiрлiк.
Түпкi нәтиже: жалпы бiлiм беретiн мектептерiн жаңа буынды жабдықтармен жарақтау, оқушылардың тiл дайындықтарын жақсарту,
оқушыларды оқытудың сапасын бiрыңғай тестiлеу жалпы білімдi жүйеде көтеру.
Көрсеткiштің ара қатынасы жетiледi - 1 компьютерге 28 оқушылардан көп емес.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 кабинеттiң жоспарланатын орташа құны 5,549 млн. теңгеден аспайды.
Уақтылығы: лингафондық және мультимедиялық кабинеттердi шарттарға сәйкес уақытында құру.
Сапасы: жаңа ақпараттық технологияларды енгiзу негiзiнде оқушылардың бiлiм сапасын арттыру, білім беру мекемелерiнің материалдық-техникалық қамтамасыз етiлуiн оқу құралдарымен модернизациялау.
* республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберінде iске асырылатын шаралардың тiзбесi, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламасының паспортында көрсетiледi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
274-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы бастауыш кәсiби бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң материалдық-техникалық базасын нығайтуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 037 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
036
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
создание
лингафонных
и мультиме-
дийных
кабинетов в
государст-
венных
учреждениях
среднего
общего
образования
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны,
Алматы на создание
лингафонных и
Мультимедийных
кабинетов в
государственных
учреждениях
среднего общего
образования,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Своевременное и
качественное
оснащение
лингафонными и
мультимедийными
кабинетами
государственных
учреждений среднего общего
образования.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: обеспечение образовательного процесса в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования учебным оборудованием нового поколения.
Оснащение государственных учреждений среднего общего образования лингафонными и мультимедийными кабинетами в количестве не менее 353, в том числе: Акмолинская область - не менее 25 единиц, Актюбинская область - не менее 19 единиц, Алматинская область - не менее 25 единицы, Атырауская область - не менее 18 единиц, Восточно-Казахстанская область - не менее 24 единиц, Жамбылская область - не менее 18 единиц, Западно-Казахстанская область - не менее 25 единиц, Карагандинская область - не менее 19 единицы, Кызылординская область - не менее 17 единиц, Костанайская область - не менее 25 единицы, Мангыстауская область - не менее 17 единиц, Павлодарская область - не менее 23 единиц, Северо-Казахстанская область - не менее 25 единицы, Южно-Казахстанская область - не менее 30 единиц, город Алматы - не менее 26 единиц, город Астана - не менее 17 единиц.
Конечный результат: повышение качества обучения школьников, улучшение языковой подготовки учащихся, внедрение в образовательный процесс современных информационных технологий, управление учебным процессом в единой образовательной сети. Будет достигнут показатель соотношения - на 1 компьютер не более 28 учащихся.
Финансово-экономический результат: планируемая средняя стоимость 1-го кабинета составит не более 5,549 млн. тенге.
Своевременность: своевременное оснащение лингафонными и мультимедийными кабинетами, согласно договоров.
Качество: повышение качества обучения школьников на основе внедрения новых информационных технологий, модернизация материально-технического обеспечения учебным оборудованием организации образования.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 274
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
037 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на укрепление
материально-технической базы государственных учреждений
начального профессионального образования"
на 2007 год

1. Құны : 286100 мың теңге (екi жүз сексен алты миллион бiр жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  44-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

1. Стоимость:  286100 тысяч тенге (двести восемьдесят шесть миллионов сто тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 44  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мемлекеттiк бастауыш кәсiптiк бiлiм мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Облыстық бюджеттерiне, Астана және Алматы қалалық бюджеттерiне мемлекеттiк бастауыш кәсiптiк бiлім мекемелерiнің материалдық-техникалық базасын нығайту үшiн қаржылық қолдау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования.
5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы для укрепления материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы бастауыш кәсiби бiлiм беретін мемлекеттiк мекемелердiң материалдық-техникалық базасын нығайтуға берілетін  ағымдағы нысаналы трансферттер
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана Алматы қалалық  бюджеттерiне мемлекеттік бастауыш кәсiптік бiлiм мекемелерiнің материалдық-техникалық базасын нығайтуға  нысаналы ағымдағы трансферттерді Қазақстан Республикасы бiлiм және ғылым министрiнің бұйрығымен бекiтiлген тізбеге сәйкес аудару.
Мемлекеттік бастауыш кәсiптік бiлiм мекемелерiнің материалдық-техникалық базасын нығайту арқылы мамандардың сапалы дайындығына ие болу үшiн қолайлы жағдайлар жасау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларын ың әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: 57 мемлекеттік мекеменің материалдық-техникалық базасы нығайтылады, оның iшiнде облыстар және Астана мен Алматы қалалары бойынша:
Ақмола - 2 мекеме, Ақтөбе - 9 мекеме, Алматы - 3 мекеме, Атырау - 3 мекеме, Шығыс Қазақстан - 4 мекеме, Жамбыл - 5 мекеме, Батыс Қазақстан - 2 мекеме, Қарағанды - 4 мекеме, Қостанай - 2 мекеме, Қызылорда - 1 мекеме, Маңғыстау - 4 мекеме, Павлодар - 4 мекеме, Солтүстiк Қазақстан - 4 мекеме, Оңтүстiк Қазақстан - 4 мекеме, Алматы қаласы - 1 мекеме, Астана қаласы - 5 мекеме.
Түпкi нәтиже: мемлекеттiк бастауыш кәсіптiк білім беру мекемелерiнің бiлiм процесiне оқу жабдықтары мен жаңа ұрпақтың оқу-әдiстемелiк құралдары енгiзiледі, қолданыстағы (Санитарлық ережелер және Құрылыстық нормалар және ережелер) нормаларына сәйкес білім алушыларға тиесілі жағдай жасалды.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 мемлекеттік бастауыш кәсiптiк білім мекемесiнің орташа құны 5019,3 мың теңгенi құрайды.
Уақтылығы: шарттарда көрсетiлген мерзiмге сәйкес материалдық-техникалық базаны жаңа оқу жылында нығайту.
Сапасы: бiлiм алушылардың бiлiм сапасын арттыру және жаңа технологияларды білім процесiне енгізу.
* республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде iске асырылатын iс-шаралардың тiзбесi, күтілетін нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
275-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру институттарының педагог қызметкерлерiн қайта даярлауға және олардың бiлiктiлiгiн арттыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 038 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны
Алматы на
укрепление
материально-технической
базы госу-
дарственных
учреждений
начального
профессио-
нального
образования
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны,
Алматы на укрепле-
ние материально-
технической базы
государственных
учреждений началь-
ного профессиона-
льного образова-
ния, согласно
решению
Правительства
Республики
Казахстан, в соот-
ветствии с переч-
нем, утвержденным
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
Создание благо-
приятных условий
для получения
качественной подго-
товки специалистов
путем укрепления
материально-
технической базы
государственных
учреждений
начального
профессионального
образования.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: будет укреплена материально-техническая база 57 государственных учреждений, в том числе по областям и городам Астаны и Алматы:
Акмолинская - 2 учреждения, Актюбинская - 9 учреждений, Алматинская - 3 учреждения, Атырауская - 3 учреждения, Восточно-Казахстанская - 4 учреждения, Жамбылская - 5 учреждений, Западно-Казахстанская - 2 учреждения, Карагандинская - 4 учреждения, Костанайская - 2 учреждения, Кызылординская - 1 учреждение, Мангистауская - 4 учреждения, Павлодарская - 4 учреждения, Северо-Казахстанская - 4 учреждения, Южно-Казахстанская - 4 учреждения, г. Алматы - 1 учреждение, г. Астана - 5 учреждений.
Конечный результат: в образовательный процесс государственных учреждений начального профессионального образования будут внедрены учебное оборудование и учебно-методические пособия нового поколения, созданы надлежащие условия обучающимся в соответствии с действующими нормами (Санитарные правила и нормы и Строительные нормы и правила).
Финансово-экономический результат: средняя стоимость на 1 государственное учреждение начального профессионального образования составит 5019,3 тыс. тенге.
Своевременность: укрепление материально-технической базы к началу учебного года в соответствии со сроками, указанными в договорах.
Качество: повышение качества образования обучающихся и внедрение современных технологий в учебный процесс.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 275
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
038 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на переподготовку и повышение
квалификации педагогических работников в областных (городских)
институтах повышения квалификации педагогических кадров"
на 2007 год

1. Құны : 503440 мың теңге (бес жүз үш миллион төрт жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  8 ,   41-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

1. Стоимость:  503440 тысяч тенге (пятьсот три миллиона четыреста сорок тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 8 41  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : бiлім берудің барлық деңгейiндегi педагог қызметкерлердiң бiлiктiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiн бiлiм берудің барлық деңгейiндегi педагог қызметкерлердің бiлiктілігiн арттыру үшін қаржылық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
038
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне облыстық (қалалық) педагог кадрлардың біліктілігін арттыру институттарының  педагог қызметкерлерін қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға берілетін  ағымдағы нысаналы трансферттер
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалық бюджеттеріне облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру институттарында педагог кадрларды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыруға нысаналы ағымдағы трансферттердi Қазақстан Республикасы Үкiметiнің шешімі бойынша аудару.
Облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгін арттыру институттарында педагог қызметкерлердi қайта даярлау және олардың бiлiктілігін арттыру институттарында.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларын ың әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: білiм беру жүйесiндегi педагог қызметкерлердің 15 пайызының біліктілiгiн арттыру 33180 тыңдаушылардан кем емес жүзеге асырылатын болады, соның ішінде:
Ақмола облысы - 2240 тыңдаушыдан кем емес;
Ақтөбе облысы - 1920 тыңдаушыдан кем емес;
Алматы облысы - 2100 тыңдаушыдан кем емес;
Атырау облысы - 2200 тыңдаушыдан кем емес;
Батыс Қазақстан облысы - 2600 тыңдаушыдан кем емес;
Жамбыл облысы - 1920 тыңдаушыдан кем емес;
Шығыс Қазақстан облысы - 1920 тындаушыдан кем емес;
Қарағанды облысы - 2240 тыңдаушыдан кем емес;
Қызылорда облысы - 2400 тыңдаушыдан кем емес;
Қостанай облысы - 2300 тыңдаушыдан кем емес;
Маңғыстау облысы - 240 тыңдаушыдан кем емес;
Павлодар облысы - 2420 тыңдаушыдан кем емес;
Солтүстiк Қазақстан облысы - 2240 тыңдаушыдан кем емес;
Оңтүстiк Қазақстан облысы - 3240 тыңдаушыдан кем емес;
Алматы қаласы - 2400 тыңдаушыдан кем емес;
Астана қаласы - 800 тыңдаушыдан кем емес.
Түпкi нәтиже: бiлім беру жүйесiн педагог кадрларын оқытудың сапасын жақсарту, халықтың бәсекеге қабiлеттi бiлiм алудағы әлеуметтiк қажеттiлiгiн қанағаттандыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 тыңдаушының орта күндік оқуы жылына  5173 теңгеден аспайды.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  повышение квалификации педагогических работников всех уровней образования.
5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы для обеспечения повышения квалификации педагогических работников всех уровней образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
038
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
переподго-
товку и
повышение
квалификации
педагогичес-
ких работни-
ков в
областных
(городских)
институтах
повышения
квалификации
педагогичес-
ких кадров
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета област-
ным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны, Алматы
на переподготовку и повышение
квалификации
педагогических
работников в
областных (город-
ских) институтах
повышения квали-
фикации педаго-
гических кадров,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Обеспечение
переподготовки и
повышения квалификации
педагогических
работников в
областных
(городских)
институтах повы-
шения квалифика-
ции педагогичес-
ких кадров.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: будет осуществлено повышение квалификации 15 процентов педагогических работников системы образования не менее 33180 слушателей, в том числе:
Акмолинская область - не менее 2240 слушателей;
Актюбинская область - не менее 1920 слушателей;
Алматинская область - не менее 2100 слушателей;
Атырауская область - не менее 2200 слушателей;
Восточно-Казахстанская область - не менее 2600 слушателей;
Жамбылская область - не менее 1920 слушателей;
Западно-Казахстанская область - не менее 1920 слушателей;
Карагандинская область - не менее 2240 слушателей;
Кызылординская область - не менее 2400 слушателей;
Костанайская область - не менее 2300 слушателей;
Мангистауская область - не менее 240 слушателей;
Павлодарская область - не менее 2420 слушателей;
Северо-Казахстанская область - не менее 2240 слушателей;
Южно-Казахстанская область - не менее 3240 слушателей;
город Алматы - не менее 2400 слушателей;
город Астана - не менее 800 слушателей.
Конечный результат: повышение профессионального уровня знаний и умений педагогических работников системы образования, внедрение современных педагогических технологий в учебный процесс, повышение качества обучения школьников.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость обучения 1-го слушателя в год составит не более 15173 тенге.

Уақтылығы: 15 пайызы бiлiктiлiктi арттыру, этап бойынша 12 жылдық оқуға ауысуға байланысты.
Сапасы: педагогикалық кадрлардың сапалы бiлiм жүйесiн халықты әлеуметтiк бәсекелес тұтынудың арта түсу заңы.
* республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде iске асырылатын шаралардың тізбесі, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиiстi жергiлiкті бюджеттiк бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
276-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 039 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 75000 мың теңге (жетпiс бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  44-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

Своевременность: поэтапное повышение квалификации 15 процентов работников системы образования для подготовки к переходу на 12-летнее обучение.
Качество: улучшение качества обучения педагогических работников системы образования, удовлетворение социальной потребности населения в получении конкурентоспособного образования.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 276
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
039 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на укрепление
материально-технической базы областных (городских) институтов
повышения квалификации педагогических кадров"
на 2007 год
1. Стоимость:  75000 тысяч тенге (семьдесят пять миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 44  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгін арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайту үшiн облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiн қаржылық қолдау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров.
5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы для укрепления материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
039
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне облыстық  (қалалық) педагог кадрлардың біліктілігін арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға  берілетін  ағымдағы нысаналы трансферттер
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалық бюджеттерiне облыстық (қалалық) педагог кадрлардың біліктілігін арттыру арттыру институттарында материалдық-техникалық базасын нығайтуға берiлетiн трансферттердi Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрiнің бұйрығымен бекiтілген тізбеге сәйкес аудару.
Облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiліктілігін арттыру институттарының материалдық-текникалық базасын нығайту арқылы, білiм беру процесiн қамтамасыз ету үшiн жағдайлар жасау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларын ың әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: бiлiм беру жүйесiнің педагог қызметкерлерiн қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру жүйесiне жаңа инновациялық технологияларды енгiзу.
Материалдық-техникалық базасын нығайтуға бiлiктiлiгiн арттыру институттарына активтер сатып алу:
Ақмола облысы - 3 бiрлiктен кем емес;
Ақтөбе облысы - 459 бiрлiктен кем емес;
Алматы облысы - 1002 бiрлiктен кем емес;
Атырау облысы - 7 бiрлiктен кем емес;
Шығыс Қазақстан облысы - 2 бiрлiктен кем емес;
Жамбыл облысы - 4703 бiрлiктен кем емес;
Батыс Қазақстан облысы - 2485 бiрлiктен кем емес;
Қарағанды облысы - 1003 бiрлiктен кем емес;
Қостанай облысы - 603 бiрлiктен кем емес;
Қызылорда облысы - 4001 бiрлiктен кем емес;
Маңғыстау облысы - 252 бiрлiктен кем емес;
Павлодар облысы - 1070 бiрлiктен кем емес;
Солтүстiк Қазақстан облысы - 1004 бiрлiктен кем емес;
Оңтүстiк Қазақстан облысы - 41 бiрлiктен кем емес;
Алматы қаласы - 2 бiрлiктен кем емес;
Астана қаласы - 2 бiрлiктен кем емес.
Түпкi нәтиже: педагог кадрларын қайта даярлау жүйесiнің сапасын арттыру және олардың бiлiктілiгiн арттыру, облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын модернизациялау арқылы жаңа педагогикалық технологияларды енгізу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жоспарланған орташа құны:
кабинет - 1568,4 мың теңге,
оқу әдiстемелiк әдебиеттермен көрнектi құралдар -0,5 мың теңге,

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
039
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
укрепление
материально-технической
базы
областных
(городских)
институтов
повышения
квалификации
педагогичес-
ких кадров
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны,
Алматы на укреп-
ление материально-
технической
базы областных
(городских)
институтов повыше-
ния квалификации, согласно решению
Правительства
Республики Казахстан, в
соответствии с
перечнем, утвер-
жденным приказом
Министра образо-
вания и науки
Республики
Казахстан.
Создание условий
работникам сис-
темы образования
для обеспечения
качественного
образовательного
процесса путем
укрепления
материально-
технической базы
областных
(городских)
институтов
повышения
квалификации.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
внедрение в систему переподготовки и повышения квалификации педагогических работников системы образования новых инновационных технологий. Приобретение институтами повышения квалификации активов на укрепление материально-технической базы:
Акмолинская область - не менее 3 единиц;
Актюбинская область - не менее 459 единиц;
Алматинская область - не менее 1002 единиц;
Атырауская область - не менее 7 единиц;
Восточно-Казахстанская область - не менее 2 единиц;
Жамбылская область - не менее 4703 единиц;
Западно-Казахстанская область - не менее 2485 единиц;
Карагандинская область - не менее 1003 единиц;
Костанайская область - не менее 603 единиц;
Кызылординская область - не менее 4001 единиц;
Мангыстауская область - не менее 252 единиц;
Павлодарская область - не менее 1070 единиц;
Северо-Казахстанская область - не менее 1004 единиц;
Южно-Казахстанская область - не менее 41 единицы;
город Алматы - не менее 2 единиц;
город Астана - не менее 2 единиц.
Конечные результаты: повышение качества системы переподготовки и повышения квалификации педагогических работников, внедрение новых педагогических технологий через модернизацию материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров.
Финансово-экономический результат:
планируемая средняя стоимость:
кабинет - 1568,4 тыс. тенге,
учебно-методическая литература и наглядные пособия - 0,5 тыс. тенге,

көлiк - 1533,0 мың теңге,
интерактивтi және электрондық тақта -725,0 мың теңге,
ұйымдастыру техникасы - 171,0 мың теңге,
компьютерлер - 100,0 мың теңге,
оқу әдебиеттерiне арналған жиһаз -154,4 мың теңге,
баспа құралдары - 1470,0 мың теңге,
мультимедиялық жобалар - 545,0 мың теңге,
мектептiк көшiру электрондық зертханасы - 620 мың теңге.
Уақтылығы: 12 жылдық бiлiм беру кадрларын қайта даярлау үшiн облыстық (қалалық) бiлiктiлiктi арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын уақытында нығайту.
Сапасы: жаңа технологияларды енгiзу негiзiнде педагог қызметкерлердi қайта даярлау жүйесінің сапасын арттыру және олардың  бiлiктілiгiн арттыру.
* республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде iске асырылатын iс-шаралардың тiзбесi, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиiстi жергiлiкті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
277-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Жастар саясатын жүргiзу"
деген 040 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 652517 мың теңге (алты жүз елу екi миллион бес жүз он жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шiлдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасының азаматтарын патриоттық тәрбиелеу жөнiндегi 2006-2008 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарлама туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2006 жылғы 10 қазандағы N 200  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының азаматтарына патриоттық тәрбие берудің 2006-2008 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 9 желтоқсандағы N 1187  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жастар саясатының тұжырымдамасы туралы" 1999 жылғы 28 тамыздағы N 73  өкiмi ; "Жастар iсi жөнiндегi Кеңестi құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 31 шiлде N 1165  қаулысы ; "2005-2007 жылдарға арналған "Жасыл ел" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 25 маусымдағы N 632 қаулысы; "Жастар саясатының 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 18 шiлдедегi N 734  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнің Қазақстан халықтары Ассамблеясының XII сессиясында мемлекеттiк тiл саясатын одан әрi жетiлдiру бойынша Үкiметке берген тапсырмаларын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 28 қазандағы N 1025  қаулысы .
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.

транспорт - 1533,0 тыс. тенге,
интерактивная и электронная доска - 725,0 тыс. тенге,
организационная техника - 171,0 тыс. тенге,
компьютеры - 100,0 тыс. тенге,
мебель для учебных кабинетов - 154,4 тыс. тенге,
типографское оборудование - 1470,0 тыс. тенге,
мультимедийный проектор - 545,0 тыс. тенге,
школьные переносные электронные лаборатории - 620,0 тыс. тенге.
Своевременность:
своевременное укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации для подготовки кадров 12-летнего образования.
Качество:
повышение качества системы переподготовки и повышения квалификации педагогических работников на основе внедрения новых инновационных технологий.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 277
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
040 "Проведение молодежной политики"
на 2007 год
1. Стоимость:  652517 тысяч тенге (шестьсот пятьдесят два миллиона пятьсот семнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года N 200 "О Государственной программе патриотического воспитания граждан Республики Казахстан на 2006-2008 годы"; Закон Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан";  Распоряжение  Президента Республики Казахстан от 28 августа 1999 года N 73 "О концепции государственной молодежной политики Республики Казахстан";  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 1165 "О создании Совета по делам молодежи";  Постановление  "Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 632 "Об утверждении Программы "Жасыл ел" на 2005-2007 годы";  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2005 года N 734 "О Программе молодежной политики на 2005-2007 годы";  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2006 года N 1025 "О мерах по реализации поручений Президента Республики Казахстан по дальнейшему совершенствованию государственной языковой политики, данных Правительству на XII сессии Ассамблеи народов Казахстана";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2006 года N 1187 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы патриотического воспитания граждан Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жастарды әлеуметтендіру процесінде дамыту үшін ұйымдық, әлеуметтік, экономикалық және құқықтық жағдайлар жасау; патриоттық тәрбиелеу жүйесiн мақсатты дамыту арқылы азаматтардың менталитетiнде жоғары патриоттық сезімiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : балалар мен жастардың қоғамдық бiрлестiктерiнің қызметiн қолдау; жастарды еңбек нарығына ықпалдастыру үшiн жағдайлар жасау; жастардың құқықтары мен мүдделерiн әлеуметтiк қорғау; халықаралық жастар ынтымақтастығын кеңейту; жастар арасында азаматтылық пен патриоттылықты дамыту дарынды жастарды қолдау, мемлекеттiк жастар саясатын iске асыруды ақпараттық қамтамасыз ету; жастардың бiлiм деңгейiн көтеруге ықпал ету; "Жасыл ел" бағдарламасын жүзеге асыру бойынша жастар мен студенттердi құрылыс еңбек отрядтарына тартуды ұйымдастыру; саналы азаматтық қатынастардың құрылымын оқыту бойынша халықтың мақсатты тобы үшін мiнез-құлықтың оң үлгiлерiн құру арқылы патриоттыққа тәрбиелеуге ықпал жасау үшiн ұйымдастырушылық алғышарттары мен азаматтардың саналы азаматтық ынтымақтастық сезiмiн қалыптастыруға арналған шаралар жүйесiн, мемлекет пен азамат арасындағы органикалық мiндеттемелiк байланыстар құру.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание организационных, социальных, экономических и правовых условий для развития молодежи в процессе ее социализации; повышение в менталитете граждан высокого патриотического сознания, посредством целенаправленного развития системы патриотического воспитания.
5. Задачи бюджетной программы:  поддержка деятельности детских и молодежных общественных объединений; создание условий для интеграции молодежи в рынок труда; социальная защита прав и интересов молодежи; расширение международного молодежного сотрудничества; развитие гражданственности и патриотизма в молодежной среде; поддержка талантливой молодежи, информационное обеспечение реализации государственной молодежной политики; содействие повышению уровня образования молодежи; организация привлечения молодежи и студентов в строительные трудовые отряды по реализации программы "Жасыл ел"; создание организационных предпосылок и системы мер для формирования у граждан чувства осмысленной гражданской солидарности; органических обязательственных связей между государством и гражданином, для целевых групп населения по обучению построения осмысленных гражданских отношений, для содействия воспитанию патриотизма через формирование позитивных моделей поведения.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
040
Жастар саясатын жүргізу
Қазақстан Республикасы өңiрлерiнде   студенттік құрылыс отрядтарының қызметiн ұйымдастыру проблемалары бойынша республикалық форум.
Қазақстан Республикасының өңiрлерiнде мемлекеттiк жастар саясатын iске асыру мониторингiн жүргiзу: жұмыс сапарлары және мақсаттық топтармен кездесулер.
Халықаралық жастар ынтымақтастығы саласында семинар өткізу.
"Патриот" республикалық акциясын - "Жас Ұлан" солдат әндерiнің фестивалi Жастар ақпараттық бюллетенiн шығару.
Жастар саясатының өзекті мәселелерi бойынша әдiстемелiк оқулықтар мен нұсқаулықтар шығару.
Үкiметтік емес ұйымдар және мемлекеттік құрылымдардың қатысуымен жастар арасындағы девиация проблемаларына арналған дөңгелек стол өткізу.
Жастар арасындағы нашақорлықтың, алкоголизмнің және шылым шегудің алдын алу бойынша республикалық семинар өткізу.
Қазақстанның жыл сайынғы ұлттық жастар Дельфийлiк ойындарын өткізу.
Қазақстанның Ұлттық жастар Дельфий комитетiнің отырысын өткізу.
Менің отбасымдағы Ұлы Жеңістің ізі" атты шығармалар мен суреттердің халықаралық конкурсын өткізу.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi жастар бастамасы орталықтарының белсенділерi үшін нұсқаулық армиялық  жиынды өткiзу.
Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы Жастар істері жөнiндегi кеңестің отырысын өткізу.
Аула клубтары, жастар ұйымдары мен әлеуметтік қызметтердің республикалық слетiн өткізу.
Тәуелсіз мемлекеттер достастығы елдерiнің жастар ісi жөнiнде мемлекеттiк органдардың басшылары Кеңесінің отырысы.
Жастарға әлеуметтiк қызметiн көрсетудi қолдау.
Әлеуметтік маңызы бар  жастар жобаларын iске асыру.
Қазақстан және Украина жастар ұйымдарының Слетiне қатысу.
Студенттік құрылыс және жастар еңбек отрядтарының қызметiн республикалық және облыстық деңгейде Білім және ғылым министрi бекіткен іс-шаралар жоспарына сәйкес "Жасыл ел" еңбек отрядтарын дамыту жөнiнде iс-шараларды өткізу.
"Жасыл ел" жастар еңбек отрядтарының қызметтерiне ақы төлеу.
"Жасыл ел" акциясын өткізу.
"Жасыл ел" жарнама іс-шараларын өткізу.
"Жасыл ел" дөңгелек столдарын өткiзу.
"Жасыл ел" жастар еңбек отрядтарының қатысушыларын жарақтандыруды қамтамасыз ету.
"Meнің Отаным - Қазақстан", "Бұл - біздің Tу!", "Бұл - бiздiң Әнұран!" атты акциялар өткiзу.
Білім беру ұйымдарына зерделеу үшін қосымша  ақпараттық материалдарды енгізу мақсатында қолданыстағы оқу материалдарына ұлттық бiрлік тақырыбы бойынша сараптама жүргізу.
Социологиялық мониторингі одан әрi жүзеге асыру үшін азаматтық келiсiм мәселесi бойынша қоғамдық пікірдi зерделеу мақсатында жыл сайынғы әлеуметтік сауал жүргізу.
Этносаралық өзара қарым-қатынас, еуразияшылық идеясын дамыту мәселелерi бойынша халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізу.
Студенттік құрылыс және жастар еңбек отрядтары қызметiнің қорытындылары бойынша  Республикалық Слет өткізу.
"Біз өзіміздің жарқын болашағымызды орнатамыз! - Біз жаңа Қазақстанды паш етемiз!" атты республикалық акция өткiзу.
Балалар мен жасөспiрiмдерге арналған патриоттық мазмұндағы кiтаптар шығару.
Қазақстанда жаңа қоғамдық-саяси қатынастарды қалыптастыруға арналған студенттік жұмыстардың конкурстарын өткізу.
Әлеуметтiк маңызы бар бастамашылық конкурсы шеңберiнде қатысушылардың жас ерекшелiктерiн есепке ала отырып, экскурсиялық, өлкетану жұмыстары жөнiндегі бағдарламаны әзiрлеу.
Соғыс ардагерлерiмен, халықаралық жарыстарда Қазақстан Республикасының ар-намысын қорғаған спортсмендермен, халықаралық жарыстардың жеңімпаздарымен жастардың тақырыптық кездесулерін өткізу.
Түп тегі қазақ емес балалар мен жастар арасында мемлекеттiк тiл білімiне арналған республикалық  конкурс өткізу.
"Қазақ тілі - Ана тілі" республикалық акциясын өткiзу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларын ың әкімдері

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
040
Проведение
молодежной
политики
Республиканский
форум по проблемам
организации
деятельности
студенческих
строительных
отрядов в регионах
Республики
Казахстан.
Проведение монито-
ринга реализации
государственной
молодежной
политики в регионах
Республики
Казахстан:
рабочие визиты и
встречи с целевыми
группами.
Проведение
семинаров в
области междуна-
родного
молодежного
сотрудничества.
Проведение
республиканской
акции "Патриот" -
фестиваля
солдатской песни
"Жас Улан".
Издание молодеж-
ного информацион-
ного бюллетеня.
Издание
методических
пособий и
рекомендации по
актуальным
вопросам
молодежной политики.
Проведение
круглого стола с
участием
неправительствен-
ных организаций и
государственных
структур, посвященный
проблемам
девиаций в
молодежной среде.
Проведение
республиканского
семинара по
профилактике
наркомании,
алкоголизма и
табакокурения
среди молодежи.
Проведение
ежегодных
Национальных
молодежных
Дельфийских игр
Казахстана.
Проведение
заседания
Национального
Дельфийского
комитета
Казахстана.
Проведение
международного
конкурса сочинений
и рисунков "След
Великой Победы в
моей семье.
Проведение
инструктивных
армейских сборов
для актива центров
молодежных
инициатив
Вооруженных сил
Республики
Казахстан.
Проведение
заседания Совета
по делам молодежи
при Правительстве
Республики
Казахстан.
Проведение
республиканского
слета дворовых
клубов, молодежных
организаций и
социальных служб.
Заседание Совета
руководителей
государственных
органов по делам
молодежи стран
содружества
независимых
государств.
Поддержка
деятельности
социальных служб
для молодежи.
Реализация
социально значимых
молодежных
проектов.
Участие в Слете
молодежных
организаций
Казахстана и
Украины.
Проведение
мероприятий по
развитию
деятельности
трудовых отрядов
"Жасыл Ел" на
республиканском и
областном уровнях,
студенческих
строительных и
молодежных
трудовых отрядов
в соответствии с
планом, утвержден-
ным Министром
образования и
науки.
Оплата услуг
молодежных
трудовых отрядов
"Жасыл Ел".
Проведение акций
"Жасыл ел".
Проведение
рекламных
мероприятий
"Жасыл ел".
Проведение круглых
столов "Жасыл ел".
Обеспечение
экипировкой
участников
молодежных
трудовых отрядов
"Жасыл Ел".
Проведение акции
"Моя Родина -
Казахстан", "Это
- наш Флаг!",
"Это - наш Гимн!".
Проведение
экспертизы
существующих
учебных материалов
по тематике
национального
единства с целью
внедрения
дополнительных
информационных
материалов для
изучения в
организациях
образования.
Проведение
ежегодного
социологического
опроса с целью
изучения общественного
мнения по вопросам
гражданского
согласия для
дальнейшего
осуществления
социологического
мониторинга.
Проведение
международной
научно-практиче-
ской конференции
по вопросам
межэтнических
взаимоотношений,
развития идеи
евразийства.
Проведение
республиканского
Слета по итогам
деятельности
студенческих
строительных и
молодежных
трудовых отрядов.
Проведение
республиканской
акции "Мы строим
свое будущее! - Мы
строим новый
Казахстан!".
Издание детских и
подростковых книг
патриотического
содержания.
Проведение
конкурсов
студенческих
работ, посвященных
формированию в
Казахстане
современных
общественно-
политических
отношений.
Разработка
программы по
экскурсионной,
краеведческой
работе с учетом
возрастных
особенностей
учащихся в рамках
конкурса
социально значимых
инициатив.
Проведение
тематических
встреч молодежи с
ветеранами войны,
спортсменами,
защищавшими честь
Республики
Казахстан на
международных
соревнованиях,
победителями
международных
соревнований.
Проведение
республиканского
конкурса на знание
государственного
языка среди детей
и молодежи
неказахского
происхождения.
Проведение
республиканской
акции "Қазақ тілі
- Ана тілі".
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: коммерциялық емес жастар ұйымдарының базасында қосымша 8 әлеуметтiк қызметтi құру;
республика жастарының көшбасшылық қасиетiне оқытуға және дамытуға бағытталған 15 жалпыреспубликалық іс-шара өткiзу;
жастар саясатының өзектi мәселелерi бойынша жастар ақпараттық бюллетенiн, әдiстемелiк оқу-құралдарын және нұсқамалар шығару;
"Жасыл ел" бағдарламасын iске асыру шеңберiнде көгалдандырумен және сәулеттендiрумен айналысатын кәсіпорындарда жастарды еңбекпен қамту және олар атқаратын қызметке ақы төлеу - 12 мың сарбаз;
"Жасыл ел" отрядтарының 12 мың сарбазын киiм-кешекпен қамтамасыз ету;
"Жасыл ел" жастар еңбек отрядтарының 1 республикалық және 15 облыстық штабтары қызметiн ұйымдастыру және үйлестiру;
республиканың 16 қаласында "Жасыл ел" бастамасын түсiндiріп таратуға бағытталған кемiнде 45 мәдени-бұқаралық iс-шара өткiзу;
кемiнде 8 дөңгелек үстел өткiзу;
"Жасыл ел" бастамасын түсiндiріп таратуға бағытталған клиптi радио мен теледидарда трансляциялау;
азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жүйесін дамытуға бағытталған 13 республикалық іс-шара өткiзу;
экскурсиялық, өлкетану жұмыстары бойынша бағдарламаны әзiрлеу;
патриоттық мазмұндағы балалар және жасөспiрiмдер кiтаптарын шығару;
азаматтылық пен патриотизмдi қалыптастыру бойынша жастар үшiн тақырыптық кездесулер ұйымдастыру;
оқу процесiн жастар арасына патриотизм сезiмiн орнатуға бағытталған жаңа әдiстемелермен және материалдармен интеграциялау.
Түпкi нәтиже: елімiздің жастар ұйымдары мен бастамашы топтары көшбасшыларының 80 пайызғы өз жұмысын мемлекеттiк-патриоттық негiзде құрады;
кемiнде 2 млн. жас адамдарды қоғамдық-саяси процеске белсене қатысуға тарту;
жастар ұйымдарының жұмысына кемiнде 700 мың жас адам қатысатын болады;
ормандар мен ағаш өсiрудi қайта өндiру, орманды сақтау, қорғау және қайта өндiру саласындағы жағдайларды тұрақтандыруға бағытталған елдi мекендердi көгалдандыру және сәулеттендiру жөнiндегi iс-шараларды жүзеге асыруға жастарды тарту - 12 мың сарбаз;
қазақстандықтардың Қазақстан Республикасымен азаматтық сәйкестендiру деңгейiн көтеру;
азаматтардың патриоттық қозғалысқа қатысу қызығушылығын арттыру;
азаматтардың патриоттық санасын арттыру мемлекеттiк саясатын iске асыруды ақпараттық-насихаттық қамтамасыз етудi күшейту;
азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жүйесiн дамытуға бағытталған шараларды жандандыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық деңгейдегi бiр iс-шараны өткiзуге арналған орташа шығыстар - 3000,0 мың теңге;

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: создание 8 социальных служб на базе молодежных некоммерческих организаций;
проведение 15 общереспубликанских мероприятий, направленных на консолидацию и развитие лидерских качеств молодежи республики;
издание молодежного информационного бюллетеня, методических пособий и рекомендации по актуальным вопросам молодежной политики;
трудоустройство молодежи на предприятиях, занимающихся озеленением и благоустройством, в рамках реализации программы "Жасыл Ел" и оплата выполняемых ими работ - 12 тысяч бойцов;
обеспечение 12 тысяч бойцов отрядов "Жасыл Ел" полной экипировкой;
организация и координация деятельности 1 республиканского и 15 областных штабов молодежных трудовых отрядов "Жасыл Ел";
проведение не менее 45 культурно-массовых мероприятий, направленных на популяризацию инициативы "Жасыл Ел" в 16 городах республики;
проведение не менее 8 круглых столов;
трансляция клипа направленных на популяризацию инициативы "Жасыл Ел" на радио и телевидении;
проведение 13 республиканских мероприятий, направленных на развитие системы патриотического воспитания граждан;
разработка программы по экскурсионной, краеведческой работе;
издание детских и подростковых книг патриотического содержания;
организация тематических встреч для молодежи по формированию гражданственности и патриотизма;
интеграция учебного процесса новыми методиками и материалами, ориентированными культивирование в молодежной среде чувства патриотизма.
Конечный результат: организация работы молодежных объединений и инициативных групп молодежи на государственно-патриотической основе не менее 80 процентов;
активное участие в общественно-политических процессах не менее 2 млн. молодых людей;
участие в работе молодежных организаций не менее 700 тыс. молодых людей;
вовлечение молодежи в осуществление мероприятий по воспроизводству лесов и лесоразведению, озеленению и благоустройству населенных пунктов, направленных на стабилизацию ситуации в области охраны, защиты и воспроизводства лесов - 12 тысяч бойцов;
повышение уровня гражданской идентификации казахстанцев с Республикой Казахстан;
повышение интереса граждан к участию в патриотическом движении;
усиление информационно-пропагандистского обеспечения реализации государственной политики повышения патриотического сознания граждан;
активизация мер, направленных на развитие системы патриотического воспитания граждан.
Финансово-экономический результат: средние расходы на проведение одного мероприятия по работе с молодежью 3000,0 тыс. тенге;

"Жасыл ел" бiр сарбазының қызметiне ақы-төлеуге арналған орташа шығыстар - 20,0 мың теңге;
"Жасыл ел" бiр сарбазын киiм-кешекпен қамтамасыз етуге арналған орташа шығыстар - 8,3 мың теңге;
"Жасыл ел" жастар еңбек отрядтарының бiр iс-шарасын өткізуге арналған орташа шығыстар - 1300,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасы азаматтарын патриоттық тәрбиелеудің бiр iс-шарасын өткiзуге арналған орташа шығыстар - 3900,0 мың теңге.
Уақтылығы: іс-шаралар жоспарларында белгіленген мерзімдерге сәйкес іс-шаралар өткізу;
iс-шаралар жоспарының жобасымен белгiленген мерзiмдерге сәйкес iс-шараларды өткізу.
Сапасы: жастардың әлеуметтілігі, оқуы және кешендi өзiн-өзi ұстау бiлуi, елiмiздегi жастардың кемiнде 50 пайызының қоғамдық-саяси және әлеуметтiк-мәдени процестерге жауапты азаматтық қатысуын нығайту;
азаматтардың санасы мен ой-өрiстерiнде патриоттық құндылықтарды, көзқарастар мен сенiмдердi арттыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
278-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
""Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенiн құруға кредит беру"
деген 041 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 278-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
279-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
""Байқоңыр" кешенiнiң жалға берiлген мүлкiнiң есебi"
деген 042 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 279-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 5 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
280-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының ғарышкерлерiн даярлау"
деген 043 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 280-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
281-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
""Есiл" авиациялық зымырандық-ғарыштық кешенiн құру"
деген 044 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 281-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
282-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiне электрондық үкiмет шеңберiнде адами капиталды дамытуға мақсатты берiлетiн даму трансферттерi"
деген 045 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

средние расходы на оплату услуг одного бойца "Жасыл Ел" - 20,0 тыс. тенге;
средние расходы на обеспечение экипировкой одного бойца "Жасыл Ел" - 8,3 тыс. тенге;
средние расходы на проведение одного мероприятия молодежных трудовых отрядов "Жасыл Ел" - 1300,0 тыс. тенге;
средние расходы на проведение одного мероприятия по патриотическому воспитанию граждан Республики Казахстан - 3900,0 тыс. тенге.
Своевременность: проведение мероприятий в соответствии со сроками, установленными планами мероприятий.
Качество: социализация, консолидация и комплексная саморегуляция молодежи, усиление ответственного гражданского участия в общественно-политических и социально-культурных процессах не менее 50 процентов молодежи страны;
повышение в сознании и мировоззрении граждан патриотических ценностей, взглядов и убеждений.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 278
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
041 "Кредитование создания космического ракетного
комплекса "Байтерек" на космодроме "Байконур""
на 2007 год
Сноска. Приложение 278 исключено в соответствии с постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 279
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
042 "Учет арендованного имущества комплекса "Байконур""
на 2007 год
Сноска. Приложение 279 исключено в соответствии с постановлениями Правительства РК  от 29 мая 2007 года N  438 ; от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 280
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
043 "Подготовка космонавтов Республики Казахстан"
на 2007 год
Сноска. Приложение 280 исключено в соответствии с постановлениями Правительства РК  от 29 мая 2007 года N  438 ; от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 281
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
044 "Создание авиационного ракетно-космического комплекса "Ишим""
на 2007 год
Сноска. Приложение 281 исключено в соответствии с постановлением Правительства РК  от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 282
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
045 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие человеческого
капитала в рамках электронного правительства"
на 2007 год

1. Құны : 1784242 мың теңге (бiр миллиард жетi жүз сексен төрт миллион екi жүз қырық eкі мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктің дамуы мен "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамының құрылуы" 2000 жылғы 4 сәуірдегi N 492  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1286  қаулысы .

1. Стоимость:  1784242 тысячи тенге (один миллиард семьсот восемьдесят четыре миллиона двести сорок две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 5  Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1286 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсiздiктi жою.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Орта бiлiм беру ұйымдарына арналған компьютерлiк сыныптарды құру тұрғындарды ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану көптеп оқыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiне электрондық үкiмет шеңберiнде адами капиталды дамытуға мақсатты берiлетi н даму трансферттерi
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана  және Алматы қалаларының бюджеттерiне мақсатты берілетін даму трансферттерді аудару:
- орта білім беру ұйымдарына арналған компьютерлiк және ұйымдастырушылық техниканы, лицензияланған    бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу үшін;
- бюджеттiк ұйымдар қызметкерлерiн, жұмыссыз тұрғындарды, сондай-ақ балалар үйлерi тәрбиеленушілерiн мектеп негізінде компьютерлік біліміне оқыту үшін;
- бюджеттен тыс сала қызметкерлерi мен басқа да азаматтарды студенттер күшімен компьютерлiк білімiне оқыту үшiн;
- аймақтарда ақпаратты технология айлықтарын жүргізу үшін аудару.
Орта білім беру ұйымдарына арналған компьютерлік және  ұйымдастырушылық техниканы, лицензияланған бағдарламалық  қамтамасыз ету.
Тұрғындарды компьютерлік білімiне оқыту.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларын ың әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
2007 жылы:
- орта бiлiм беру ұйымдарына арналған 600 компьютерлiк сыныптары құрылады, соның iшiнде: Ақмола облысында - 20, Ақтөбе облысында - 20, Алматы облысында - 75, Атырау облысында- 15, Шығыс Қазақстан облысында - 55, Жамбыл облысында - 50, Батыс Қазақстан облысында - 15, Қарағанды облысында - 75, Қостанай облысында - 30, Қызылорда облысында - 25, Маңғыстау облысында - 20, Павлодар облысында - 20, Солтүстiк Қазақстан облысында - 15, Оңтүстiк Қазақстан облысында - 130, Астана қаласында - 20, Алматы қаласында - 20;
- 200 000 кем емес адам оқытылады;
- ақпараттандыру технологиялар бойынша айлықтар өткiзiледi.
Түпкi нәтиже: Қазақстан Республикасында тұрғындардың компьютерлiк бiлiм алу көрсеткiштерiн жоғары деңгейге жеткiзу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бiр классты құруына орта есеппен алғанда 1 382 мың теңге жоспарлануда, бiр тыңдаушыға 3 900 теңге құрайды.
Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсiздiгiн азайту және компьютерлiк бiлiм тұрғындардың санын алған 20 пайызға дейiн ұлғайту.
Уақтылығы: iс-шаралардың орындалуы бекітiлген мерзiмдерге сай келiсiммен жүзеге асырылады.
Сапасы: Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсiздiктің азаюына септiгiн тигiзетiн компьютерлiк кластарға келушiлерге Интернет ақы ұсыну және үйрету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  ликвидация информационного неравенства в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  создание компьютерных классов для организаций среднего образования, массовое обучение населения использованию информационно-коммуникационных технологий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
045
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
человечес-
кого
капитала в
рамках
электронного
правитель-
ства
Перечисление
целевых трансфертов
на развитие област-
ным бюджетам, бюд-
жетам городов
Астаны и Алматы из
республиканского
бюджета:
- на закуп компью-
терной и организа-
ционной техники,
лицензионного прог-
раммного обеспече-
ния для организаций
среднего образова-
ния;
- на обучение ком-
пьютерной грамот-
ности работников
бюджетных организа-
ций, безработного
населения, воспи-
танников детских
домов на базе школ;
- на обучение ком-
пьютерной грамот-
ности работников
внебюджетной сферы
и иных категорий
граждан силами сту-
дентов;
- на проведение в
регионах месячников
информационных тех-
нологии.
Обеспечение закупа
компьютерной и
организационной
техники, лицензион-
ного программного
обеспечения для
организаций средне-
го образования.
Обучение населения
компьютерной
грамотности.
В те-
чение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: в 2007 году:
- будут созданы 600 компьютерных классов для организаций среднего образования, в том числе по: Акмолинской области - 20, Актюбинской - 20, Алматинской - 75, Атырауская - 15, Восточно-Казахстанская - 55, Жамбылская - 50, Западно-Казахстанская - 15, Карагандинская - 75, Костанайская - 30, Кызылординская - 25, Мангистауская - 20, Павлодарская - 20, Северо-Казахстанская - 15, Южно-Казахстанская - 130, г. Астана - 20, г. Алматы - 20;
- будет обучено не менее 200 000 человек;
- будут проведены месячники информационных технологий.
Конечный результат: повышение показателя компьютерной грамотности населения в Республике Казахстан.
Финансово-экономический результат: планируемый средний расход на создание одного класса составит 1 382 тыс. тенге, на одного слушателя составит 3 900 тенге.
Снижение информационного неравенства в Республике Казахстан и увеличение количества компьютерной грамотности населения на 20 процентов.
Своевременность: выполнение мероприятий будет осуществлено согласно установленному сроку в соответствии с утвержденными графиками.
Качество: обучение и предоставление Интернет услуг посетителям компьютерных классов, способствующий снижению информационного неравенства в Республике Казахстан.

282-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 282-1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
225 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
046»"Мемлекеттік білім беру жүйесінің әлеуметтік инфрақұрылымын дамыту" деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 12 467 398 мың теңге (он екі миллиард төрт жүз алпыс жеті миллион үш жүз тоқсан сегіз мың теңге).

ПРИЛОЖЕНИЕ 282-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 282-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
046 "Развитие социальной инфраструктуры государственной
системы образования"
на 2007 год
1. Стоимость : 12 467 398 тысяч тенге (двенадцать миллиардов четыреста шестьдесят семь миллионов триста девяносто восемь тысяч тенге).

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
"Қазақстан Республикасының Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 1149 Жарлығы; "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы; "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111 Жарлығы; "2007-2010 жылдарға арналған»Мемлекеттік - жеке серіктестік негізінде 100 мектеп және 100 аурухана салу" жобасын асыру жөнінде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 26 наурыздағы N 67-ө өкімі.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ  Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы",  Указ  Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Алматы на 2006-2010 годы",  распоряжение  Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 марта 2007 года N 67-р "Об утверждении Плана мероприятий по реализации проекта "Строительство 100 школ и 100 больниц на основе государственно-частного партнерства" на 2007-2010 годы.

046
Мемлекеттік білім беру жүйесінің әлеуметтік инфрақұрылы- мын дамыту
100
Жалпы орта білім берудің әлеуметтік инфрақұрылы-мын дамыту
Оңтүстік Қазақстан
облысының, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджеттеріне
мемлекеттік-жеке
меншік әріптестік
негізінде 44
мектеп салу үшін
"Қазақстан
Республикасының
әлеуметтік-эконо-
микалық дамуының
2007-2009 жылдарға
арналған орта
мерзімді жоспары
(екінші кезең)
туралы" Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің 2006
жылғы 25 тамыздағы
N 822 қаулысымен
бекітілген тізбеге
сәйкес аванстық
ақы төлеуге
нысаналы даму
трансферттерін
беру
шілде- желтоқ-сан
Қазақстан Республи-касының Білім және ғылым министр- лігі, Оңтүстік  Қазақстаноблысы, Астана және Алматы қалалары-ның әкімдері
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.10.31.  N 1017  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
тікелей нәтиже:
- жобалық қуаты 38 440 оқушы орны бар 44 объектіде, құрылыстық-монтаждық жұмыстарды атқару.
Түпкілікті нәтиже: халыққа жалпы білім берудің қол жетімділігін қамтамасыз ету үшін 44 білім беру объектілерінің құрылысын бастау, мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балаларды толығымен қамту үшін әлеуметтік-экономикалық жағдай жасау.
Уақтылығы: Жұмыс жүргізу кестесіне және жасалған шарттарға сәйкес.
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттерді игеру шеңберінде іске асыру жөніндегі іс-шаралар тізбесі, күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.10.31.  N 1017  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
283-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
""Қазғарыш" ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту"
деген 047 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 283-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
284-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Техникалық және қызмет көрсету мамандарын даярлау және қайта даярлау"
деген 049 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 37415 мың теңге (отыз жетi миллион төрт жүз он бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  4 ,   8 ,   13,   33,   37-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Жолаушылар мен жүктердi тасымалдаудың қауіпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi мемлекеттiк жүйенi жетiлдiрудің Тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2000 жылғы 17 сәуiрдегi N 594  қаулысы ; "Мұқтаж азаматтарға олардың бiлiм алу кезінде берiлетiн әлеуметтiк көмектің мөлшерi мен көздерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 17 мамырдағы N 738  қаулысы ; Мемлекет басшысының Қазақстан халқына 2005 жылғы 18 ақпандағы Жолдауын iске асыру жөнiндегi жалпыұлттық iс-шаралар жоспарын орындаудың желiлiк кестесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 210  қаулысы .

046
Развитие
социальной
инфраструк-
туры госу-
дарственной
системы
образования
100
Развитие
социальной
инфраструк-
туры
среднего
общего
образования
Передача целевых
трансфертов на
развитие на
выплату авансового
платежа бюджетам
Южно-Казахстанской
области, городов
Астаны и Алматы
для строительства
44 школ на основе
государственно-
частного
партнерства в
соответствии с
перечнем, утверж-
денным постановле-
нием Правительства
Республики
Казахстан от 25
августа 2006 года
N 822 "О Средне-
срочном плане социально-экономи-
ческого развития
Республики
Казахстан на
2007-2009 годы
(второй этап)
июль-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
акимы Южно-
Казахстанской
области,
городов
Астаны и
Алматы
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31 октября 2007 г. N  1017 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Прямой результат:
- выполнение строительно-монтажных работ на 44 объектах с проектной мощностью 38 440 ученических мест.
Конечный результат: начало строительства 44 объектов образования для обеспечения доступности общеобразовательных услуг для населения, создание социально-экономических условий для полного охвата детей школьного возраста обучением и воспитанием.
Своевременность: согласно графику производства работ и заключенным договорам.
Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31 октября 2007 г. N  1017 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 283
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
047 "Увеличение уставного капитала
АО "Национальная компания "Казкосмос""
на 2007 год
Сноска. Приложение 283 исключено в соответствии с постановлениями Правительства РК  от 29 мая 2007 года N  438 ; от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 284
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
049 "Подготовка и переподготовка специалистов
технического и обслуживающего труда"
на 2007 год
1. Стоимость:  37415 тысяч тенге (тридцать семь миллионов четыреста пятнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 4 ,  8,   13,   33,   37  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  статья 6  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2000 года N 594 "О Концепции совершенствования государственной системы по обеспечению безопасности перевозок пассажиров и грузов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2000 года N 738 "О размерах и источниках социальной помощи нуждающимся гражданам в период получения ими образования";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 210 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 18 февраля 2005 года".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық  бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жеке тұлғаның таңдаған мамандығында орта кәсiптiк білім және бiлiктiлiк алу жолымен интеллектуалдық, мәдени және рухани даму қажеттiлiгiн қанағаттандыру, техникалық және қызмет көрсететін еңбек мамандарымен қоғамның әлеуметтiк-экономикалық қажеттілігiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : кәсiптік орталықтарында елiмізге аса маңызды мәнi бар мамандарды даярлау және қайта даярлау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  удовлетворение потребностей личности в интеллектуальном, культурном и нравственном развитии путем получения начального, среднего и высшего профессионального образования и квалификации в избранной профессии, удовлетворение социально-экономических потребностей общества в квалифицированных специалистах технического и обслуживающего труда.
5. Задачи бюджетной программы:  подготовка и переподготовка специалистов в профессиональных центрах, представляющих для страны исключительно важное особое значение.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
047
Техникалық және қызмет көрсету мамандарын даярлау және қайта даярлау
Мемлекеттік жалпы мiндетті бiлiм беру стандарттарына сәйкес оқу процестерiн жүргiзу. Жыл сайын Қазақстан Республикасы Үкiметiнің қаулысымен бекiтілетiн техникалық және қызмет көрсету мамандарын даярлауға мемлекеттік білім тапсырысына сәйкес оқушыларды қабылдау.
Техникалық және қызмет көрсету еңбегі мамандарын даярлау және қайта даярлау үшін жағдайды қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: 2007-2008 оқу жылына 250 оқушылар қабылдау.
Түпкi нәтиже: Атырау облысында мұнай газ саласы үшiн техникалық және қызмет көрсету еңбек мамандарын даярлау және қайта даярлау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жылына бiр оқушыны дайындауға кететiн орта шығын (күрделi шығынды қоспағанда) - 149,66 мың теңге.
Уақтылығы: бiлiм жоспарына сәйкес бiлiм бағдарламаларының орындалуы.
Сапасы: еңбек нарығында бәсекеге қабiлеттi біліктi мамандарды даярлаудың жоғары деңгейi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
285-ҚОСЫМША
Ескерту. 285-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.05.29. N  438 , 2007.07.13.  N 597  қаулыларымен.
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Сенiм артқан агенттер қызметiне ақы төлеу"
деген 050 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 65 082 мың теңге (алпыс бес миллион сексен екі мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi ; "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердің атқарылу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110  қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
049
Подготовка
и перепод-
готовка
специалис-
тов техни-
ческого и
обслужи-
вающего
труда
Проведение учебно-
го процесса в
соответствии с
Государственными
общеобязательными
стандартами
образования. Прием
учащихся в
соответствии с
Государственным
образовательным
заказом на
подготовку
специалистов
технического и
обслуживающего
труда.
Обеспечение
условий для
подготовки и
переподготовки
специалистов
технического и
обслуживающего
труда.
В тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: прием на 2007-2008 учебный год составит - 250 учащихся.
Конечный результат: подготовка и переподготовка специалистов технического и обслуживающего труда для нефтегазовой отрасли в Атырауской области.
Финансово-экономический результат: средний расход на подготовку одного обучающегося в год (без учета капитальных расходов) - 149,66 тыс. тенге.
Своевременность: исполнение учебной программы, согласно учебного плана.
Качество: высокий уровень подготовки квалифицированных специалистов конкурентоспособных на рынке труда.
ПРИЛОЖЕНИЕ 285
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
050 "Оплата услуг поверенным агентам"
на 2007 год
1. Стоимость:  65 082 тысячи тенге (шестьдесят пять миллионов восемьдесят две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Бюджетный  кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов".
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 года N  438 .

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
050
Сенiм артқан агенттер қызметiне ақы төлеу
Тапсырманы орындағаны үшiн сенiм білдiрілген өкiлге (агентке) сыйақы төлеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: сенiмдi тұлғаға (агентке) мемлекеттiк білiм беру және мемлекеттiк студенттік кредиттердi қайтару және қызмет көрсету жөнiнде жұмысты жүргiзгенi үшiн сыйақылар төлеу.
Түпкi нәтиже: қарыз алушылардың алған бюджеттiк кредиттердi өтеу бойынша міндеттерiн орындаудың толықтығы мен уақытылығы.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: сенiмдi тұлғалар (агенттер) қызмет көрсететiн кредиттердi толық қайтару.
Уақтылығы: сенiмдi тұлғалар (агенттер) алдындағы мiндеттемелердің орындалу уақтылығы.
Сапасы: агенттiк келiсiм талаптарына сәйкес есептер мен ақпаратты тапсырудың нақтылығы, уақыттылығы.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
286-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Алматы қаласы бюджетiне 2007 жылы "А.Жұбанов атындағы дарынды балаларға арналған қазақ орта мамандандырылған музыка мектеп-интернаты" мемлекеттiк бiлiм мекемесiнiң жұмыс iстеуiне берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 051 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 163366 мың теңге (бip жүз алпыс үш миллион үш жүз алпыс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  24,   36,   37-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында білiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Дарынды балаларға арналған мектептердi мемлекеттiк қолдау және дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1996 жылғы 24 мамырдағы N 3002  өкiмi ; "Бiлiм беру ұйымдары қызметкерлерiнің үлгiлiк штаттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметiнің 2002 жылғы 4 қарашадағы N 1168  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiлім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
050
Оплата
услуг
поверенным
агентам
Оплата поверенному
(агенту) вознаграж-
дения за исполнение
поручения.
Январь-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 года N  438 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: оплата поверенному (агенту) вознаграждения за проводимую работу по возврату и обслуживанию государственных образовательных и государственных студенческих кредитов.
Конечный результат: полнота и своевременность выполнения заемщиками обязательств по погашению полученных бюджетных кредитов.
Финансово-экономический результат: полнота возврата кредитов, обслуживаемых поверенным (агентом).
Своевременность: своевременность исполнения обязательств перед поверенным (агентом).
Качество: достоверность, своевременность предоставления отчетности и информации в соответствии с условиями агентских соглашений.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 года N  438 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 286
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
051 "Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на
функционирование в 2007 году государственного
учреждения образования "Казахская средняя специализированная
музыкальная школа-интернат для одаренных детей
им. А. Жубанова""
на 2007 год
1. Стоимость:  163366 тысяч тенге (сто шестьдесят три миллиона триста шестьдесят шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи  24,   36,   37  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  распоряжение  Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3002 "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2002 года N 1168 "Об утверждении типовых штатов работников организаций образования";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : бүгiнгi өркениеттің түбегейлi жаңару жағдайында ойлау мен iс-әрекетке қабiлеттi, жан-жақты дамыған, үйлесiмдi адамды тәрбиелеу, дарынды балаларды әлеуметтік, құқықтық және парасаттық жағынан қорғау, парасаттық мүмкiндiктi қалыптастыруға ықпал жасау, республиканың интеллектуалдық потенциалын қалыптастыруға халықты қанағаттандыру үшін оқушыларға тереңдетiлген және жоғары деңгейдегi білім беруге себеп жасау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  воспитание творческой, всесторонне-развитой, гармоничной личности, способной мыслить и действовать в новых условиях коренной трансформации современной цивилизации, обеспечение социальной, правовой и интеллектуальной защиты одаренных детей, содействие в формировании интеллектуального потенциала республики и для удовлетворения населения в получении углубленного и повышенного уровня знаний обучающихся.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : дарынды балаларды оқыту. Оқушыларды Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi бекiткен бағдарламалар бойынша бейiмдiк пәндер арқылы тереңдете даярлау. Адамның жеке бейiмдiлiгiн, шығармашылық қабiлетiн дамыту және азаматтыққа тәрбиелеу. Дарынды балаларды табуға қажеттi жағдайлар жасау. Оқушыларды олимпиадаларға жоғары оқу орындарына түсуге iрiктеу және даярлау.

5. Задачи бюджетной программы:  обучение одаренных детей. Углубленная подготовка учащихся путем введения профилирующих дисциплин по программам, утвержденным Министерством образования и науки Республики Казахстан. Развитие индивидуальных склонностей, творческих способностей личности и воспитание гражданственности. Создание необходимых условий для выявления одаренных детей. Подбор и подготовка учащихся к участию в олимпиадах, поступлению в высшие учебные заведения.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
051
Алматы қаласы бюджетiне 2007 жылы "А. Жұбанов атындағы дарынды балаларға арналған  қазақ орта мамандандырылған музыка мектеп-интернаты" мемлекеттiк бiлiм мекемесiнiң жұмыс iстеуiне берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
2007 жылға Алматы қаласының бюджетiне жұмыс істеуге арналған мемлекеттік білiм беру мекемесi "А.Жұбанов атындағы дарынды балаларға арналған қазақ орта  мамандандырылған музыкалық мектеп-интернаты" республикалық  бюджеттен берiлген ағымдағы нысаналы трансферттердi Қазақстан Республикасы Үкiметiнің шешімiмен аудару.
Оқу процесiн сапалы өткiзу үшiн қолайлы жағдайлар жасау мемлекеттік жалпыміндеттік білім беру стандарттарына сәйкес.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Алматы қаласының әкімі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: музыка мамандықтары бойынша кәсiптiк бiлiмге дейiн тереңдете оқытудың оқушылардың орташа саны - 450.
Түпкi нәтиже: оқушыларға тереңдетілген және жоғары деңгейдегi білім беруде халықты қанағаттандыру үшiн республиканың интеллектуалдық потенциалын қалыптастыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бiр оқушыны оқыту мен тәрбиелеудің бiр жылдық құны (күрделі шығындарды қоспағанда) - 282,7 теңгенi құрайды.
Уақтылығы: оқу бiтiрушi оқушылардың iс жүзiндегi саны 25 адамнан кем емес.
Сапасы: Республикалық мемлекеттiк мекемелердi "жақсы" және "өте жақсы" бағалармен аяқтаған оқушылардың үлесi 65 пайыздан кем емес.
* республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде iске асырылатын шаралардың тiзбесi, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
287-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Қостанай облысының облыстық бюджетiне көлiк коммуникация саласының техникалық және қызмет көрсету персоналы кадрларын даярлау және қайта даярлау өңіраралық орталығының материалдық-техникалық базасын нығайтуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 052 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 14449 мың теңге (он төрт миллион төрт жүз қырық тоғыз мың теңге).

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
051
Целевые
текущие
трансферты
бюджету
города
Алматы на
функциони-
рование в
2007 году
государ-
ственного
учреждения
образования
"Казахская
средняя
специали-
зированная
музыкальная
школа-
интернат
для одарен-
ных детей
им. А.
Жубанова"
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета бюджету
города Алматы на
функционирование в
2007 году
государственного
учреждения
образования
"Казахская средняя
специализированная
музыкальная
школа-интернат для
одаренных детей
им. А. Жубанова",
переданного из
республиканского
бюджета, согласно
решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Создание
благоприятных
условий для
получения
качественного
проведения
учебного процесса
в соответствии с
Государственными
общеобязательными
стандартами
образования.
В тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Аким города
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: среднее количество учащихся углубленной допрофессиональной подготовки по музыкальным специальностям составит 450.
Конечный результат: формирование интеллектуального потенциала республики для удовлетворения населения  в получении углубленного и повышенного уровня знаний обучающихся.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость обучения и воспитания 1-го учащегося в год (без учета капитальных расходов) составит 282,7 тыс. тенге.
Своевременность: фактическое количество учащихся, завершивших обучение составит не менее 25 человек.
Качество: доля учащихся, завершивших обучение на "хорошо" и "отлично" не менее 65 процентов.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 287
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
052 "Целевые текущие трансферты областному бюджету
Костанайской области на укрепление
материально-технической базы межрегионального центра
по подготовке и переподготовке кадров технического и
обслуживающего персонала транспортно-коммуникационной отрасли"
на 2007 год
1. Стоимость:  14449 тысяч тенге (четырнадцать миллионов четыреста сорок девять тысяч тенге)

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  4 ,   8 ,   13,   33,   37-баптары ; "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы" 2004 жылғы 7 шілдедегi  6-бабы  Қазақстан Республикасының Заңы; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; "Экономиканың басым секторларында пилоттық кластерлердi жасалу мен дамыту жөнiндегi жоспарларды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 25 маусымдағы N 633  қаулысы .

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 4 ,  8,   13,   33,   37  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  статья 6  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 633 "Об утверждении планов по созданию и развитию пилотных кластеров в приоритетных секторах экономики".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : өңiраралық кәсіптiк орталығын материалдық-техникалық базасын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қостанай облысының бюджетiне өңiраралық кәсiптiк орталығын материалдық-техникалық базасын нығайту үшiн қаржылық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
052
Қостанай облысының облыстық бюджетiне көлiк коммуникация саласының техникалық және қызмет көрсету персоналы кадрларын даярлау және қайта даярлау өңiраралық орталығының материалдық-техникалық базасын нығайтуға берiлетін ағымдағы нысаналы трансф ерттер
Республикалық бюджеттен Қостанай облысының бюджеттерiне  материалдық-техникалық базасын нығайтуға техникалық және қызмет көрсететiн еңбек кадрларын  дайындау және қайта даярлау көлік-коммуникациялық саласы жөнiндегi өңiраралық кәсiптік орталығына ағымдағы нысаналы  трансферттердi Қазақстан Республикасы білiм және ғылым министрiнің бұйрығымен бекiтілген тiзбеге сәйкес аудару.
Өңiраралық кәсiптік орталығын материалдық-техникалық базасын нығайту арқылы мамандардың сапалы дайындығына ие болу үшiн қолайлы жағдайлар жасау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қостанай  облысының әкімі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: техникалық және қызмет көрсететiн еңбек кадрларын дайындау және қайта даярлау көлiк-коммуникациялық саласы жөнiндегi өңiраралық кәсiптiк орталығына оқу-зертханасы сатып алынады - 48 атау кем емес.
Түпкi нәтиже: техникалық және қызмет көрсететiн еңбек кадрларын дайындау және қайта даярлау көлiк-коммуникациялық саласы жөнiндегi өңiраралық кәсiптiк орталығының процесiне оқу-зертханасы енгiзiледi, қолданыстағы (Санитарлық ережелер және Құрылыстық нормалар және ережелер) нормаларына сәйкес бiлiм алушыларға тиесілі жағдай жасалды.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: оқу-зертхана құралдарының 1 атауының орташа құны - 301,0 мың теңге.
Уақтылығы: шарттарда көрсетiлген мерзiмге сәйкес материалдық-техникалық базаны жаңа оқу жылында нығайту.
Сапасы: бiлiм алушылардың бiлім сапасын арттыру және жаңа технологияларды білім процесiне енгiзу.
* республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiнде iске асырылатын іс-шаралардың тiзбесi, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
288-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
""Ғылым қоры" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру"
деген 053 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  укрепление материально-технической базы межрегионального центра.
5. Задачи бюджетной программы:  финансовая поддержка бюджета Костанайской области для укрепления материально-технической базы межрегионального центра.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
052
Целевые
текущие
трансферты
областному
бюджету
Костанай-
ской
области на
укрепление
материаль-
но-техни-
ческой
базы
межрегио-
нального
центра по
подготовке
и перепод-
готовке
кадров тех-
нического и
обслуживаю-
щего
персонала
транспорт-
но-коммуни-
кационной
отрасли
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областному
бюджету
Костанайской
области на
укрепление материально-техни-
ческой базы
межрегионального
центра по
подготовке и
переподготовке
кадров техничес-
кого и обслужи-
вающего персонала
транспортно-комму-
никационной
отрасли, согласно
решению
Правительства
Республики
Казахстан, в
соответствии с
перечнем,
утвержденным
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
Создание
благоприятных
условий для
получения
качественной
подготовки
специалистов
путем укрепления
материально-
технической базы
межрегионального
центра.
В тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Аким
Костанайской
области
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: будет приобретено учебно-лабораторное оборудование для межрегионального центра по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего персонала транспортно-коммуникационной отрасли - не менее 48 наименований.
Конечный результат: в образовательный процесс межрегионального центра по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего персонала транспортно-коммуникационной отрасли будут внедрены учебно-лабораторное оборудование, созданы надлежащие условия обучающимся в соответствии с действующими нормами (Санитарные правила и нормы и Строительные нормы и правила).
Финансово-экономический результат: средняя стоимость 1 наименования учебно-лабораторного оборудования составит 301,0 тыс. тенге.
Своевременность: укрепление материально-технической базы к началу учебного года в соответствии со сроками, указанными в договорах.
Качество: повышение качества образования обучающихся и внедрение современных технологий в учебный процесс.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 288
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
053 "Формирование уставного капитала АО "Фонд науки""
на 2007 год

1. Құны : 1873791 мың теңге (бiр миллиард сегiз жүз жетпiс үш миллион жетi жүз тоқсан бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасында ғылымды мемлекеттiк басқару жүйесiн жетiлдiрудің шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2895  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Елiмiздегi ғылыми зерттеулердің нәтижелерiн iс жүзiнде iске асыруды қамтамасыз ететiн ғылыми зерттеулер мен тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарды дамытуға ықпал ету. Ғылымды дамытуға жеке және кәсiпкерлiк сектордың қатысуын ынталандыру.

1. Стоимость:  1873791 тысяча тенге (один миллиард восемьсот семьдесят три миллиона семьсот девяносто одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 года N 2895 "О мерах по совершенствованию системы государственного управления наукой в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  содействие развитию научных исследований и опытно-конструкторских работ, обеспечивающее практическую реализацию результатов научных исследований в стране. Стимулирование участия частного и предпринимательского сектора в развитии науки.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : ізденушілік, бастамашылық және тәуекелдік сипаттағы ғылыми-зерттеу жұмыстар жүргiзу;
ғылыми зерттеулердi iс жүзiнде iске асыруды қамтамасыз ететiн тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарды және жобалық ұйымдардың тиiмдi әрекет ететiн жүйелерiнің элементтерiн дамыту.
Ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарды жекеше қаржыландыруға ынталандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
053
"Ғылым қоры" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру
"Ғылым қоры" акционерлiк қоғамының жарғылық капиталын  қалыптастыру үшін:
1) ізденушілік, бастамашылық және тәуекелдiк сипаттағы ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу;
2) ғылыми зерттеу-
лердi іс жүзінде іске
асыруды қамтамасыз
ететін тәжiрибелiк-
конструкторлық
жұмыстарды дамыту;
3) ғылыми-зерттеу
және тәжірибелік-
конструкторлық жұмыстарды жеке тұлғалармен қаржыландыруды ынталандыру;
4) "Ғылым қоры" АҚ-ның қызметін қамтамасыз ету
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ғылыми комитеті
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстардың орындалуы.
Түпкi нәтиже: ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарды жеке тұлғалармен және кәсiпкерлiк сектормен қаржыландыруды ынталандыру.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарды күнтiзбелiк жоспарға сәйкес орындау.
Сапасы: елiмiздегi ғылыми зерттеулердің нәтижелерiн iс жүзiнде iске асыруды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
289-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының меншiгi болып табылатын "Байқоңыр" кешенi объектiлерiн және кешенiн түгендеу және қайта бағалау"
деген 054 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 289-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
289-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 289-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
225 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
057 "Самғау" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ-ның жарғылық
капиталын ұлғайту" деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы:  финансирование научно-исследовательских работ поискового, инициативного и рискового характера;
развитие опытно-конструкторских работ, обеспечивающее практическую реализацию научных исследований, и элементов эффективно действующей системы проектных организаций;
стимулирование частного софинансирования научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
053
Формирова-
ние
уставного
капитала
АО "Фонд
науки"
Формирование
уставного капитала
Акционерного
общества "Фонд
науки" для:
1) финансирования
научно-исследова-
тельских работ
поискового,
инициативного и
рискового
характера;
2) развития опытно-
конструкторских
работ обеспечиваю-
щее практическую
реализацию научных
исследований;
3) стимулирования
частного софинанси-
рования научно-
исследовательских и
опытно-конструктор-
ских работ;
4) обеспечение
деятельности АО
"Фонд науки".
Январь-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Комитет
науки
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выполнение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;
Конечный результат: стимулирование частного и предпринимательского сектора в софинансировании научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;
Своевременность: в соответствии с календарными планами выполнения опытно-конструкторских работ согласно заключенных договоров;
Качество: обеспечение практической реализации результатов научных исследований и опытно-конструкторских работ в стране.
ПРИЛОЖЕНИЕ 289
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
054 "Инвентаризация и переоценка объектов и имущества
комплекса "Байконур", являющихся собственностью
Республики Казахстан"
на 2007 год
Сноска. Приложение 289 исключено в соответствии с постановлениями Правительства РК  от 29 мая 2007 года N  438 ; от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 289-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 289-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
057 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный
научно-технологический холдинг "Самгау"
на 2007 год

1. Құны : 15299654 мың теңге (он бес миллиард екі жүз тоқсан тоғыз миллион алты жүз елу төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы N 217  Заңы ; "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы N 415  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Жарлығы; "Қазақстан Республикасының ғылыми-технологиялық одан әрі дамуы жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі Жарлығы; "Мемлекет басшысының 2005 - 2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 311 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 10 мамырдағы 375  қаулысы ; "Теледидар, радиохабары және радиобайланысы республикалық қазыналық кәсіпорынын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 7 қазандағы N 1419  қаулысы ; "Қазақтелерадио", телехабарларды, радио хабарларын тарату және радио байланысы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны мен "АРТБС" республикалық мемлекеттік кәсіпорынын "Қазақтелерадио" ашық акционерлік қоғамына қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 24 ақпанындағы N 298  қаулысы .

1. Стоимость : 15299654 тысячи тенге (пятнадцать миллиардов двести девяносто девять миллионов шестьсот пятьдесят четыре тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации";  Закон  Республики Казахстан "Об акционерных обществах" от 13 мая 2003 года;  Указ  Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  Указ  Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 311 "О мерах по дальнейшему научно-технологическому развитию Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2007 года N 375 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 311"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1997 года N 1419 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия телевещания, радиовещания и радиосвязи "Казтелерадио";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2000 года "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия телевещания, радиовещания и радиосвязи "Казтелерадио" и Республиканского государственного предприятия "АРТПС" в открытое акционерное общество "Казтелерадио".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Ғылыми-технологиялық даму үшін:
- "Самғау" Ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ-ға берілген мемлекеттік активтерді тиімді басқаруды қамтамасыз ету;
- телекоммуникацияның бәсекеге қабілетті секторларын қалыптастыру және дамыту үшін, оның ішінде деректер берудің қазіргі заманғы технологияларын енгізу жолымен қолайлы жағдайлар жасау арқылы.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : Создание условий для научно-технологического развития путем:
- обеспечения эффективного управления государственными активами, переданными в АО "Национальный научно-технологический холдинг "Самғау";
- создания благоприятных условий для формирования и развития конкурентоспособного сектора телекоммуникаций, в том числе путем внедрения современных технологий передачи данных.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
1. Экономиканың жекелеген салаларында ғылыми-техникалық даму бойынша стратегиялық басымдықтарды айқындау, "Самғау" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ-ға кіретін компаниялар тобын басқарудың тиісті даму бағдарламасын, корпоративтік моделін әзірлеу, "Самғау" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ-ның әкімшілік шығыстарын төлеу.
2. Қазақстан Республикасының барлық облыстарын қамтитын, облыс және аудан орталықтарын, сондай-ақ облыстық бағыныстағы қалаларды қоса алғанда, ақпараттық және телекоммуникациялық инфрақұрылымдар құру, телерадио хабарлары желісін орнықты жұмыс істету және техникалық жаңғыруды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар кешенін жүзеге асыру арқылы телерадио коммуникацияларын дамытуға жәрдемдесу.

5. Задачи бюджетной программы : 1. Определение стратегических приоритетов по научно-технологическому развитию в отдельных отраслях экономики, разработка соответствующих программ развития, корпоративной модели управления группой компаний, входящих в АО "Национальный научно-технологический холдинг "Самгау", оплата административных расходов АО "Национальный научно-технологический холдинг "Самгау";
2. Создание инфо- и телекоммуникационной инфраструктуры, охватывающей все области Республики Казахстан, включая областные и районные центры, а также города областного подчинения, содействие развитию телерадиокоммуникаций путем осуществления комплекса мероприятий по обеспечению устойчивого функционирования и технической модернизации сети телерадиовещании, включая расходы на финансирование собственной деятельности в рамках выполнения указанных мероприятий.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ- дар- лама коды
Кіші бағ- дар- лама коды
Кіші бағдарлама- лардың атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
057
"Самғау" Ұлттық ғылыми- технологиялық холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
1) Экономика-
ның жекелеген
салаларында
ғылыми
технологияны
дамыту бойынша
стратегиялық
басымдықтарды
айқындау
жұмыстарын
жүргізу;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
057
Увеличение
уставного
капитала АО
"Националь-
ный научно-
технологи-
ческий
холдинг
"Самгау"
Увеличение
уставного
капитала АО
"Национальный
научно-технологи-
ческий холдинг
"Самгау" для:
1) проведения
работ по
определению
стратегических
приоритетов по
научно-технологи-
ческому развитию
в отдельных
отраслях
экономики;

2) "Қазақтеле-
радио" АҚ-ның
жарғылық
капиталын
толықтыру үшін
"Самғау"
ғылыми-техно-
логиялық
холдинг"
ұлттық АҚ-ның
жарғылық
капиталын
ұлғайту;
3) қазақстан-
дық
компаниялардың
акциясын
сатып алу.
шілде- желтоқсан
Қазақстан Республи-касының Білім және ғылым министр- лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
тікелей нәтиже: "Самғау" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын толықтыру;
түпкі нәтиже: экономиканың жекелеген салаларындағы ғылыми-технологиялық даму жөніндегі стратегиялық басымдықтарды анықтау;
"Самғау" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ-ның капиталдық салымдарын қаржыландыру мүмкіндігі;
Техникалық жабдықтау және жаңғырту арқылы Қазақстан Республикасының аумағындағы теледидар және радиобағдарламаларды трансляциялаудың сенімділігі мен сапасын арттыру;
- жарықтар дабылының аялық кедергіге қатынасын кем дегенде екі есе (3 дБ) ұлғайту;
- дыбыстық сүйемелдеу арналарын псофометриялық шудан қорғануын алып жүруде кем дегенде екі есе (3 дБ) арттыру;
- радиотеледидарлық жабдықтардың техникалық үзіліс ұзақтығын электржабдықтау авариясы кезінде 80 пайызға төмендету;
- радиотеледидарлық жабдықтардың техникалық үзіліс ұзақтығын антенналық-фидерлік жүйесінің авариясы кезінде 2009 жылға қарай 50 пайызға төмендету;
ұзақтығы:
Іс-шараларды орындау бекітілген кестеге сәйкес белгіленген мерзімде жүзеге асырылатын болады;
жөндеу және авариялық қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу шығыстарын төмендету, теледидарлық және радио бағдарламаларын трансляциялаудан түсетін кірісті арттыру. сапасы:
"Самғау" холдингі" АҚ құрамына енген компаниялар қызметтерінің тиімділігін арттыру;
"Қазтелерадио" АҚ қызметінің тиімділігін телерадио хабар тарату жүйелерін қазіргі заманғы технологиялармен қамтамасыз ету және жаңғырту арқылы арттыру;
шалғай жатқан ауыл халқын республикалық теледидар және радиохабар бағдарламаларымен қамтуды 0,8 пайызға ұлғайту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
289-2-ҚОСЫМША
Ескерту. 289-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
225 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
045 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне білім беру мемлекеттік жүйенің жаңа
технологиялық енгізуге берілетін нысаналы трансферттер"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1 024 543 мың теңге (бір миллиард жиырма төрт мың бес жүз қырық үш теңге).

2) для пополнения
уставного капитала
дочерней
организации АО
"Казтелерадио";
3) приобретение
акций казахстан-
ских компаний.
июль-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: пополнение уставного капитала АО "Национальный научно-технологический холдинг "Самгау".
Конечный результат:
определение стратегических приоритетов по научно-технологическому развитию в отдельных отраслях экономики;
возможность финансирования капитальных вложений АО "Национальный научно-технологический холдинг "Самгау"; повышение надежности и качества трансляции телевизионных и радиопрограмм на территории Республики Казахстан путем их технического оснащения и модернизации, что обеспечит устойчивое функционирование сети телерадиовещании:
- увеличение отношения сигнала яркости к фоновой помехе не менее чем в два раза (3 дБ);
- повышение защищенности канала звукового сопровождения от псофометрического шума не менее чем в два раза (3 дБ);
- снижение длительности технических остановок радиотелевизионного оборудования при аварии энергоснабжения на 80 %;
- снижение длительности технических остановок радиотелевизионного оборудования при аварии на антенно-фидерных системах на 50 % к 2009 году.
Своевременность:
выполнение мероприятия будет осуществлено согласно установленному сроку в соответствии с утвержденными графиками;
снижение расходов на производство ремонтных и аварийно-восстановительных работ, повышение доходов от трансляции телевизионных и радиопрограмм.
Качество:
повышение эффективности деятельности компаний, вошедших в состав АО "Холдинг "Самгау";
повышение эффективности деятельности АО "Казтелерадио" путем обеспечения и модернизации современными технологиями сети телерадиовещании;
увеличение охвата отдаленного сельского населения республики программами телевидения и радиовещания на 0,8 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 289-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 289-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
076 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на внедрение новых
технологий государственной системы в сфере образования"
на 2007 год
1. Стоимость : 1 024 543 тысяч тенге (один миллиард двадцать четыре миллиона пятьсот сорок три тысячи тенге).

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 8-бабы, "2030 жылға дейінгі Қазақстанның Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 Жарлығы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : білім берудің жаңа деңгейіне кезең-кезеңімен көшу үшін жағдайлар жасау, білім беру сапасын арттыру, білім беруді ақпараттандыруды, оқушылар мен мұғалімдердің ақпараттық мәдениет қалыптастыру.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 8  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  Указ  Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы : создание условий для поэтапного перехода к новому уровню образования, повышение качества образования, развитие информатизации образования, формирование у учащихся и учителей информационной культуры.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : білім беру жүйесінің бірыңғай білім беру ақпараттық ортасын құру, әлемдік ақпараттық білім беру кеңістігіне интеграциялану мақсатында Қазақстан Республикасының білім беруді ақпараттандыру жүйесін жақсарту және білім беру сапасын арттыру; жалпы орта білім беретін ұйымдарды мектептерді Интернет желісіне қосу арқылы жаһандық ақпараттық ресурстарға қол жеткізу құралдарымен қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы : создание единой образовательной информационной среды системы образования, улучшение информатизации системы образования и повышение качества образования Республики Казахстан с целью интеграции его в мировое информационное образовательное пространство; предоставление организациям среднего общего образования средств доступа к глобальным информационным ресурсам посредством подключения школы к Интернету.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/
п
Бағдар-лама
коды
Кіші
бағдар-лама коды
Кіші бағдарлама- лардың атауы
Бағдарла-
маны іске
асыру  жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
076
100
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне білім беру саласына
мемлекеттік
жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесіне интерактивтік оқытуды енгізуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер
Республи- калық бюджеттен
облыстық
бюджеттер-ге, Астана және Алматы қалалық
бюджет- теріне жалпы орта білім берудің мемлекет- тік жүйесіне интерак- тивтік оқыту жүйесін енгізуге арналған нысаналы ағымдағы трансферт-терді Қазақстан Республи- касы Үкіметі- нің шешіміне сәйкес аудару, Жалпы орта
білім берудің мемлекет- тік жүйесіне интерак- тивтік оқыту жүйесін енгізуді қамтама- сыз ету.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи- касы Білім және ғылым министрлі-гі
Облыстар- дың, Астана, Алматы қалалары- ның әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
*тікелей нәтиже: 2007 жылы жабдықтар мен бағдарламалық қамтамасыз ету сатып алынады, сондай-ақ кем дегенде 1000 мектепке, абоненттік төлемдер жүзеге асырылатын болады, оның ішінде:
Ақмола облысы - кем дегенде 30 мектеп, Ақтөбе облысы - кем дегенде 40 мектеп, Алматы облысы - кем дегенде 85 мектеп, Атырау облысы - кем дегенде 36 мектеп, Шығыс Қазақстан облысы - кем дегенде 78 мектеп, Жамбыл облысы - кем дегенде 80 мектеп, Батыс Қазақстан облысы - кем дегенде 40 мектеп, Қарағанды облысы - кем дегенде 84 мектеп, Қостанай облысы - кем дегенде 72 мектеп, Қызылорда облысы - кем дегенде 68 мектеп, Маңғыстау облысы - кем дегенде 18 мектеп, Павлодар облысы - кем дегенде 55 мектеп, Солтүстік Қазақстан облысы - кем дегенде 60 мектеп, Оңтүстік Қазақстан облысы - кем дегенде 108 мектеп, Алматы қаласы - кем дегенде 113 мектеп, Астана қаласы - кем дегенде 33 мектеп.
2007 жылы кем дегенде 307 мектепке модемдер алынып және олар ADSL жүйесіне қосылады, оның ішінде: Ақмола облысы - 15 мектеп, Алматы облысы - 30 мектеп, Атырау облысы - 36 мектеп, Шығыс Қазақстан облысы - 40 мектеп, Жамбыл облысы - 13 мектеп, Батыс Қазақстан облысы - 20 мектеп, Қостанай облысы - 20 мектеп, Қызылорда облысы - 30 мектеп, Маңғыстау облысы - 10 мектеп, Павлодар облысы - 53 мектеп, Солтүстік Қазақстан облысы - 20 мектеп, Оңтүстік Қазақстан облысы - 20 мектеп.
Кем дегенде 2000 педагог ақпараттық-коммуникациялық технологиялар бойынша оқыту курстарынан өткізілетін болады.
"Мультисервисті ақпараттық-коммуникативтік білім беру желісі" көпфункционалды жүйені құруға қажетті жабдықтар сатып алынатын болады.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
076
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
внедрение
новых
технологий
государст-
венной
системы в
сфере
образования.
2
100
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
внедрение
системы
интерактив-
ного
обучения в
государст-
венной
системе
среднего
общего
образования.
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным
бюджетам,
бюджетам городов
Астаны, Алматы на
внедрение системы
интерактивного
обучения в
государственной
системе среднего
общего образования
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Обеспечение
внедрения системы
интерактивного
обучения в
государственной
системе среднего
общего
образования.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :* Прямой результат: в 2007 году будет приобретено оборудование и программное обеспечение, а также осуществлена абонентская оплата не менее 1000 школ, в том числе:
Акмолинская область - не менее 30 школ, Актюбинская область - не менее 40 школ, Алматинская область - не менее 85 школ, Атырауская область - не менее 36 школ, Восточно-Казахстанская область - не менее 78 школ, Жамбылская область - не менее 80 школ, Западно-Казахстанская область - не менее 40 школ, Карагандинская область - не менее 84 школ, Костанайская область - не менее 72 школ, Кызылординская область - не менее 68 школ, Мангыстауская область - не менее 18 школ, Павлодарская область - не менее 55 школ, Северо-Казахстанская область - не менее 60 школ, Южно-Казахстанская область - не менее 108 школ, город Алматы - не менее 113 школ, город Астана - не менее 33 школ.
В 2007 году будут приобретены модемы и подключены к ADSL-линии не менее 307 школ, в том числе:
Акмолинская область - 15 школ, Алматинская область - 30 школ, Атырауская область - 36 школ, Восточно-Казахстанская область - 40 школ, Жамбылская область - 13 школ, Западно-Казахстанская область - 20 школ, Костанайская область - 20 школ, Кызылординская область - 30 школ, Мангыстауская область - 10 школ, Павлодарская область - 53 школы, Северо-Казахстанская область - 20 школ, Южно-Казахстанская область - 20 школ.
Будут проведены курсы по обучению информационно-коммуникационным технологиям не менее 2000 педагогов.
Будет приобретено оборудование, необходимое для создания многофункциональной системы "Мультисервисная информационно-коммуникационная образовательная сеть", а также услуги по его установке и подключению.

Түпкі нәтиже: 2007 жылдың 1 қыркүйегінен бастап республика мектептерінде ашық сабақтарды трансляциялау жүргізілетін болады.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жоспарланатын орташа шығысы: "Мультисервисті ақпараттық-коммуникативтік білім беру желісі" көпфункционалды жүйесін құруға қажетті жабдықтың 1 бірлігін сатып алуға 938,33 мың теңге, 1 мектепке модем сатып алуға 18,0 мың теңге, 1 мектепті ADSL жүйесіне қосуға 11,685 мың теңге, 1 айға абоненттік төлем 12,017 мың теңге, 1 педагогты оқытуға 1,227 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесіне интерактивтік оқыту жүйесін енгізу.
Сапасы: Білім беру ұйымдарын ғаламдық ақпараттық ресурстарға жоғары жылдамдықпен қол жеткізуін қамтамасыз ету.
* Республикалық бюджеттен бөлінетін трансферттерді игеру шеңберінде іске асырылатын іс-шаралардың тізбесі, күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
290-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 5809 мың теңге (бec миллион ceгіз жүз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  8-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасындағы нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестің 2006-2014 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2005 жылғы 29 қарашадағы N 1678  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында білiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы .

Конечный результат: 1 сентября 2007 года будет проведена трансляция открытого урока для школ республики.
Финансово-экономический результат: планируемый средний расход на: приобретение 1 единицы оборудования, необходимого для создания многофункциональной системы "Мультисервисная информационно-коммуникационная образовательная сеть" составит 938,33 тыс. тенге, приобретение модема для 1 школы составит 18,0 тыс. тенге, подключение к ADSL-линии 1 школы составит 11,685 тыс. тенге, абонентскую оплату в месяц составит 12,017 тыс. тенге, обучение 1 педагога составит 1,227 тыс. тенге.
Своевременность: внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе среднего общего образования согласно заключенным договорам.
Качество: обеспечение организациям образования высокоскоростного доступа к глобальным информационным ресурсам.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 290
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2007 год
1. Стоимость:  5809 тысяч тенге (пять миллионов восемьсот девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 8  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2005 года N 1678 "Об утверждении Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2006-2014 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : салауатты өмiр салты дағдыларын қалыптастыру, жасөспiрiмдер мен жастар арасында нашақорлық пен есiрткіге тәуелдiлiктің таратылуының алдын алу, мемлекеттiк органдардың нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестегi өзара iс-қимылын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : кәмелетке толмағандар мен жастар арасындағы әлеуметтiк емдеуге бағытталған шаралар кешенiн жүзеге асыру; салауатты өмiр сүруді насихаттау, есiрткiге тәуелдi адамдарды сауықтыруға және оңалтуға бағытталған iс-шаралар өткiзу.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  привитие навыков здорового образа жизни, предотвращение распространения наркомании и наркозависимости среди подростков и молодежи, укрепление взаимодействия государственных органов в борьбе с наркоманией и наркобизнесом.
5. Задачи бюджетной программы:  осуществление комплекса мер, направленных на социальную профилактику наркомании среди несовершеннолетних и молодежи, пропаганда здорового образа жизни, проведение мероприятий, направленных на оздоровление и реабилитацию наркозависимых.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес
Жалпы бiлiм беретiн мектеп оқушыларының арасында шығарма жазу конкурсын өткізу.
Есiрткiге тәуелдi адамдарды ескерту, емдеу және оңалту саласындағы үкiметтiк емес, оның ішінде жастар бiрлестiктерiн қолдау бойынша iс-шаралар өткізу.
Педагогтар, әлеуметтiк қызметкерлер, әлеуметтiк педагогтар үшін есірткіге қарсы күрес тақырыбы бойынша оқыту циклдерiн өткізу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: балалардың жасөспiрiмдер мен жастардың салауатты өмiр салты мен иммунитеттерін қалыптастыру.
Түпкi нәтиже: Республикадағы бiлiм беру мекемелерi оқушыларының арасындағы есiрткiге тәуелдi адамдардың санын қысқарту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық бюджет қаражатын тиiмдi қолдану.
Уақтылығы: бекiтiлген жұмыс кестесiне сәйкес iс-шаралар өткiзу.
Сапасы: оқушылардың, жастардың есiрткi құралдарын пайдалану салдарынан келген нашақорлықтың залалын түсiнуi.
Есiрткi заттарын заңсыз пайдалану деңгейін төмендету және Қазақстан Республикасының 45 пайызға оқушылары мен студенттерiнің салауатты өмiр салты дағдыларын қалыптастыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
291-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Электрондық үкiмет шеңберiнде адами капиталды дамыту"
деген 116 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 541324 мың теңге (бес жүз қырық бір миллион үш жүз жиырма төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Ақпараттандыру туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметiнің "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктің дамуы мен "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамының құрылуы туралы" 2000 жылғы 4 сәуірдегi N 492  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1286  қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркоманией
и нарко-
бизнесом
Проведение
конкурса сочинений
среди учащихся
общеобразовательных
школ.
Проведение
мероприятий по
поддержке
неправительственных
организаций, в том
числе молодежных
объединений,
занятых в сфере
профилактики,
лечения и
реабилитации
наркозависимых лиц.
Проведение
образовательных
циклов по
антинаркотической
тематике для
педагогов, социаль-
ных работников,
социальных
педагогов.
В тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: формирование здорового образа жизни и иммунитета у детей, подростков и молодежи.
Конечный результат: сокращение количества наркозависимых лиц среди обучающихся в образовательных учреждениях республики.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: проведение мероприятий согласно утвержденному графику работы.
Качество: осознание учащимися, молодежью вреда наркомании, пагубных последствий от употребления наркотических средств.
Снижение уровня незаконного употребления наркотических веществ и привитие навыков здорового образа жизни у 45 процентов учащейся и студенческой молодежи Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 291
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
116 "Развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства"
на 2007 год
1. Стоимость:  541324 тысячи тенге (пятьсот сорок один миллион триста двадцать четыре тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 5  Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1286 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсiздiктi жою.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : нормативтiк құқықтық және әдiстемелiк базасын құру, тұрғындарға электрондық бiлiм қызмет көрсетудi құру, қалыптастыру және дамыту, тұрғындарды компьютерлiк сауаттылыққа оқыту нәтижелерiн мониторлау, ақпараттық технология және менеджмент саласында қашықтықтан және күндiзгi білім беру оқыту-консалтингі орталықтарын құру туралы жобаға дейiн жұмыс жүргiзу, ақпараттың, бiлiмнің, қызмет көрсетудің, өнiмнің бағдарламалық қамтамасыз етiлуiне жаңа экспорттық мүмкiндiктердi енгiзу; ақпараттық-коммуникациялық технология сервистерiн ұсыну, тұрғындарды ақпараттық қоғамға, сондай-ақ қашықтан оқытуға, Интернетке қосылуға жалпы мүмкiндiк алу мен тұрғындарды ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдануға жаппай үйрету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  ликвидация информационного неравенства в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  создание нормативной правовой базы и методологической базы, создание, формирование и развитие электронных образовательных услуг для населения; мониторинг результатов обучения населения компьютерной грамотности; проведение предпроектных работ по созданию учебно-консалтингового центра дистанционного и очного обучения в области информационной технологии и менеджмента, внедрение новых экспортных возможностей информации, знаний, услугу программного обеспечения продукта, предоставление сервисов информационно-коммуникационных технологий, обучение для вхождения населения в информационное общество, в том числе дистанционное, а также всеобщий доступ к Интернет, массовое обучение населения использованию информационно-коммуникационных технологий.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Электрондық үкiмет шеңберiнде адами капиталды дамыту
Тұрғындарға компьютерлiк білiм беру және  сертификациялау үшін қашықтан оқыту және оқытушыларды даярлау орталығын құру.
Тұрғындарға компьютерлік бiлiм беру және сертификациялау үшін қашықтан оқыту және оқытушыларды даярлау орталығына негізгі құрал-жабдықтарды сатып алу.
Тұрғындарға компьютерлік білім беру және сертификациялау үшін қашықтан оқыту және оқытушыларды даярлау орталығын негізiнде тұрғындарға компьютерлік бiлiм берушi оқытушыларға тренингтік курстар өткiзу.
Тұрғындарды компьютерлік білiмге оқытуға арналған мемлекеттік және орыс тілдерiнде оқу-әдістемелiк нұсқаулықтарын әзiрлеу және тираждау.
Тұрғындарды компьютерлік білімге оқытуға арналған мемлекеттік және орыс тiлдерiнде электрондық оқу бағдарламасын әзiрлеу және тираждау.
Тұрғындардың компьютерлік білiмiн сертификациялау жүргiзуге мемлекеттiк және орыс тілдерiнде тесттер әзiрлеу.
Тыңдаушылардың мемлекеттік және орыс тiлдерінде компьютерлік білім беру курсының бағдарламалық қамтамасыз ету әзiрлеу.
Мектеп, лицей, профмектеп және колледж оқушыларын және ЖОО студенттерiн тестiлеу.
Қазақстандық бiлім беру веб-порталын құру және актуализациялауды қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: тұрғындарға компьютерлiк бiлiм беру және сертификациялау үшiн қашықтан оқыту және оқытушыларды даярлау орталығын және 15 аймақтық орталықтарын құру, қазақша және орысша тiлдерiнде оқулық-әдiстемелiк пособия, электрондық оқыту бағдарлама, тест, бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу, білiм порталын құру.
Түпкi нәтиже: Қазақстан Республикасында тұрғындардың компьютерлiк бiлiм алу көрсеткiштерiн жоғары деңгейге жеткiзу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: орта есеппен алғанда жобаланған шығыс оқулық - әдiстемелер пособия - 1500 мың теңгенi, электрондық оқыту бағдарлама - 9 000 мың теңге, тест - 5 000 мың теңге, бағдарламалық қамтамасыз етудi - 3000 мың теңге әзiрлеуiне құрайды.
Уақтылығы: iс-шаралардың орындалуы бекiтiлген мерзiмдерге сай келiсiммен жүзеге асырылады.
Сапасы: Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздігiн азайту және компьютерлік білiм тұрғындардың санын алған 20%-ға дейiн ұлғайту.
Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсiздiктің азаюына септiгiн тигiзетiн компьютерлiк кластарға келушiлерге Интернет ақы ұсыну және үйрету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Развитие
человечес-
кого
капитала
в рамках
электронно-
го прави-
тельства
Создание Центра
подготовки
преподавателей и
дистанционного
обучения населения
компьютерной
грамотности и
сертификации.
Приобретение
основных средств
для Центра
подготовки
преподавателей и
дистанционного
обучения населения
компьютерной
грамотности и сертификации.
Проведение
тренинговых курсов
для тьюторов
по обучению
населения
компьютерной
грамотности на
базе Центра
подготовки
преподавателей и
дистанционного
обучения населения
компьютерной
грамотности и
сертификации.
Разработка учебно-
методического
пособия на
государственном и
русском языках по
обучению населения
компьютерной
грамотности и
тиражирование.
Разработка
электронного
учебного издания
на государственном
и русском языках
по обучению
населения
компьютерной
грамотности и
тиражирование.
Разработка тестов
на государственном
и русском языках
для проведения
сертификации
компьютерной
грамотности
населения.
Разработка
программного
обеспечения на
государственном и
русском языках по
тестированию
слушателей
обучающих курсов
компьютерной
грамотности.
Тестирование
учащихся школ
лицеев, профшкол,
колледжей и
студентов ВУЗов.
Создание и
обеспечение
актуализации
казахстанского
образовательного
веб-портала.
В тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: создание центра подготовки преподавателей и дистанционного обучения населения компьютерной грамотности и сертификации и 16 региональных центров, разработка учебно-методического пособия, электронного учебного издания, тестов, программного обеспечения на казахском и русском языках, создание образовательного портала.
Конечный результат: повышение показателя компьютерной грамотности населения в Республике Казахстан.
Финансово-экономический результат: планируемый средний расход на разработку одного учебно-методического пособия - 1 500 тыс. тенге, электронного учебного издания - 9 000 тыс. тенге, теста - 5 000 тыс. тенге, программного обеспечения - 3 000 тыс. тенге.
Своевременность: выполнение мероприятий будет осуществлено согласно установленному сроку в соответствии с утвержденными графиками.
Качество: снижение информационного неравенства в Республике Казахстан и увеличение количества компьютерной грамотности населения на 20 процентов.
Обучение и предоставление Интернет услуг посетителям компьютерных классов, способствующий снижению информационного неравенство в Республике Казахстан.