Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год (Министерство образования и науки Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429.
Примечание РЦПИ: см. P021429
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2003 год:
Министерства образования и науки Республики Казахстан согласно приложениям 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392, 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 350
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 350 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты" на 2003 год
1. Стоимость: 166012 тысяч тенге (сто шестьдесят шесть миллионов двенадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 21-24 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2003 года N 314 "Об утверждении лимитов штатной численности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства образования и науки Республики Казахстан для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Министерства образования и науки Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1429
РҚАО-ның ескертуі: P021429  қаулысын қараңыз.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391, 392, 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң 2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 350 қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.07.01. N 150г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 001 "Әкiмшiлiк шығындар"
республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 166012 мың теңге (бір жүз алпыс алты миллион он екi мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi Заңының 21- 24 баптары , "Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталынатын Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiнің еңбегіне ақы төлеудің бiрыңғай жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiнiң мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 1 сәуiрдегi N 314 "Штаттық сан лимиттерiн бекiту туралы" қаулысы . <*>
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: жүктелген мiндеттердi барынша тиiмдi орындауға қол жеткізу үшiн Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлігi орталық аппаратының қызметін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігiнің аппаратын қаржыландыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Бағ.!Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!дар.!ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!лама!бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!коды!ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !    !           !   жөніндегі      !дері !
!    !    !           !   іс-шаралар     !     !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 001 Админист-
ративные
затраты
001 Аппарат Содержание центрального В те- Минис-
централь- аппарата Министерства чение терство
ного образования и науки года образо-
органа Республики Казахстан вания
согласно утвержденного и науки
штатного расписания в Респуб-
количестве 242 единиц. лики
Казахс-
тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Министерство образования и науки Республики Казахстан.
Приложение 351
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 007
"Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием" на 2003 год
1. Стоимость: 384 346 тысяч тенге (триста восемьдесят четыре миллиона триста сорок шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4__ , 8__ , 13_ , 29_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2000 года N 738 "О размерах и источниках социальной помощи нуждающимся гражданам в период получения ими образования", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2000 года N 594 "О Концепции совершенствования государственной системы по обеспечению безопасности перевозок пассажиров и грузов", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1962 "Об утверждении Программы совершенствования государственной системы по обеспечению безопасности перевозок пассажиров и грузов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: удовлетворение потребностей личности в интеллектуальном, культурном и нравственном развитии, в приобретении среднего профессионального образования и квалификации в избранной профессиональной деятельности, удовлетворение социально-экономических потребностей общества в квалифицированных специалистах со средним профессиональным образованием.

1 !  2 !  3 !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1   001       Әкiмшiлiк
шығындар
001  Орталық     242 бiрлiк         Жыл   Қазақстан
органның    санындағы штаттық  бойы  Республикасының
аппараты    кестеге сәйкес           Білім және ғылым
Қазақстан Респуб.        министрлігі
ликасы Бiлiм және
ғылым министрлiгі.
нің орталық
аппаратын ұстау
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгіне жүктелген қызметтің сапалы әрi уақытылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 351 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 007 "Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар
даярлау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 384 346 мың теңге (үш жүз сексен төрт миллион үш жүз қырық алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Білiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 4, 8 , 13, 29-баптары , "Тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi мемлекеттiк сатып алуды өткiзу тәртiбiнiң Нұсқаулығын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1998 жылғы 10 желтоқсандағы N 1268 қаулысы , "Бiлiм" мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегі N 448 Жарлығы , "Бiлiм алу кезеңінде көмектi қажет ететiн азаматтарға әлеуметтік көмектің мөлшерi мен көздерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2000 жылғы 17 мамырдағы N 738 қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгінің мәселелерi" қаулысы , "Жолаушылар мен жүк тасымалдаудағы қауiпсiздiкті қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттiк жүйенi жетiлдiру Тұғырнамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 17 cәуipдегі N 594 қаулысымен  бекiтiлген 2000 жылға арналған Қазақстан Республикасының Көлiк қауіпсiздiгінің деңгейін көтеру жөніндегi ведомствоаралық шаралары жоспарының 1 бөлiмінің 11-тармағы, жолаушылар мен жүк тасымалдаудағы қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi мемлекеттiк жүйенi жетiлдiру бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1962" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жеке адамның интеллектуалдық, мәдени және адамгершілік даму сұраныстарын, қалаған кәсіптiк қызметi бойынша орта кәсiптiк бiлiм және мамандық алуын қанағаттандыру, қоғамның орта кәсіптiк бiлімi бар білiктi мамандарға деген әлеуметтiк-экономикалық сұранысын қанағаттандыру.

5. Задачи бюджетной программы: подготовка специалистов в учебных заведениях среднего профессионального образования, представляющих для страны исключительно важное особое значение.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
007 Подготовка Проведение учебного В те- Минис-
специалис- процесса в соответствии с чение терство
тов со Государственными общеобя- года образо-
средним зательными стандартами вания
профессио- образования. и науки
нальным Прием учащихся в соответ- Респуб-
образова- ствии с государственным лики
нием образовательным заказом Казах-
на подготовку специалистов стан
со средним профессиональ-
ным образованием,
утверждаемым ежегодно
постановлением Правитель-
ства Республики Казахстан.
Обучение среднегодового
контингента в количестве
2640 учащихся.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выпуск квалифицированных специалистов, соответствующих требованиям государственного и международного стандарта, конкурентоспособных на рынке труда.
Приложение 352
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 352 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 009
"Подготовка кадров в высших учебных заведениях"
на 2003 год
1. Стоимость: 839658 тысяч тенге (восемьсот тридцать девять миллионов шестьсот пятьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 25_ , 40_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Президента Республики Казахстан от 9 января 1993 года N 1059 "О статусе Казахского государственного Национального университета им. Аль-Фараби", Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой Республики Казахстан о создании Международного Казахско-Турецкого университета имени Ходжа Ахмеда Яссави в городе Туркестане, подписанное в городе Анкаре 31 октября 1992 года.

5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: ел үшiн аса маңызды мәнi бар орта кәсiптік бiлiм беру оқу орындарында мамандар даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
007       Орта        Мемлекеттiк жалпыға Жыл  Қазақстан
кәсiптiк    міндеттi бiлiм беру бойы Республикасының
білімді     стандарттарға            Білім және ғылым
мамандар    байланысты оқу           министрлігі
даярлау.    процесiн жүргiзу.
Оқушыларды жыл
сайын Қазақстан
Республикасының
қаулысымен
бекiтiлген орта
кәсiптiк бiлiмi бар
мамандар даярлау
жөніндегi
мемлекеттiк бiлiм
беру тапсырысына
сәйкес қабылдау.
Орташа жылдық оқыту
құрамы - 2640 оқушы
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк және халықаралық стандарттар талаптарына жауап бepe алатын, еңбек рыногiнде бәсекелестiк қабiлетi бар бiліктi мамандар оқытып шығару.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 352-қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.07.01. N 150г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 009 "Жоғары оқу орындарында кадрлар
даярлау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 839658 мың теңге (сегiз жүз отыз тоғыз миллион алты жүз елу сегiз мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 25, 40-баптары ; "Бiлiм" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы ; "Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк Ұлттық университетінің мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 9 қаңтардағы N 1059 қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкiметi мен Түрiк Республикасы Үкiметi арасындағы Түркiстан қаласында Қожа Ахмет Яссауи атындағы Қазақ-Түрік халықаралық университетiн құру туралы Анкара қаласында 1992 жылғы 31 қазанда қол қойылған келiсiм.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отраслей экономики, социальной сферы, национальной культуры высококвалифицированными специалистами, отвечающими запросам общества, личности и рынка труда.
5. Задачи бюджетной программы: качественная подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием, поступивших на обучение до 1999 года, совершенствование образовательных программ, внедрение новых информационных технологий обучения, создание новых правовых, научно-методических, финансово-материальных условий и кадрового обеспечения системы образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 009 Подготовка
кадров в
высших
учебных
заведениях
091 Подготовка Проведение учебного В те- Минис-
кадров в процесса в соответствии с чение терство
высших государственными стандар- года образо-
учебных тами образования; вания
заведениях осуществление образова- и науки
внутри тельной деятельности, Респуб-
страны включающей учебную, лики
методическую, научную, Казах-
культурно-просветительскую стан
работу; создание
материально-технических
условий для организации
учебного процесса;
обеспечение питанием
студентов, находящихся в
соответствии с решениями
Правительства Республики
Казахстан на полном
государственном
обеспечении; обучение
среднегодового контингента
в количестве 7635 студен-
тов.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение интеллектуального, культурного и нравственного уровня развития общества.
Приложение 353
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2003 год
1. Стоимость: 35 872 тысячи тенге (тридцать пять миллионов восемьсот семьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 8__ , 21_ , 27_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", статья 3 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", Указ Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 357 "Об утверждении Положения о порядке прохождения государственной службы", Указ Президента Республики Казахстан от 18 сентября 1998 года N 4075 "О дальнейших мерах по совершенствованию подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих", Закон Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 14 августа 1998 года N 769 "О расширении сферы употребления государственного языка в государственных органах", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2000 года N 766 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Национальный научно-практический центр физической культуры" Министерства образования и науки Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: экономика, әлеуметтiк салаларды, ұлттық мәдениеттi қоғамның, жеке бас пен еңбек нарқының сұранысына жауап бepeтін жоғары мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: оқуға 1999 жылға дейiн түскен кәсiптік жоғары бiлiмi бар мамандарды сапалы даярлау, бiлiм беру бағдарламаларын жетiлдiру, оқытудың жаңа ақпараттық технологияларын енгiзу, бiлiм беру жүйесiн жаңа құқықтық, ғылыми-әдістемелік, қаржылық-материалдық негiздермен және кадрлармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
009      Жоғары оқу
орындарында
кадрлар
даярлау
091  Ел iшіндегi Оқу процесiн       Жыл   Қазақстан
жоғары оқу  мемлекеттiк        бойы  Республикасының
орындарында бiлiм беру               Білім және ғылым
кадрлар     стандарттарына           министрлігі
даярлау     сәйкес жүргiзу;
оқу, әдiстемелік,
ғылыми, мәдени-
ағарту жұмыстарын
қамтитын бiлiм
беру қызметiн iске
асыру; оқу
процесiн
ұйымдастыру үшiн
материалдық-
техникалық
жағдайлар жасау;
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнің
шешiмдерiне сәйкес
толығымен мемлекет
қамқорлығындағы
студенттердi
тамақпен
қамтамасыз ету;
орташа жылдық
оқыту контингенті
- 7635 студент.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: қоғам дамуының интеллектуалдық, мәдени және адамгершiлiк деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 353-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 010 "Кадрлардың біліктiлiгін арттыру
және оларды қайта даярлау"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 35 872 мың теңге (отыз бес миллион сегіз жүз жетпiс екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 8 , 21, 27-баптары ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi Заңының 3-бабы ; "Мемлекеттік қызметтен өту тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 10 наурыздағы N 357 Жарлығы ; "Мемлекеттік қызметшiлердi даярлауды, қайта даярлауды және олардың бiлiктілiгiн көтерудi одан әрi жетілдiру жөнiндегi iс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 қыркүйектегi N 4075 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шілдедегi N 151-1 Заңы ; "Мемлекеттік органдарда мемлекеттік тiлдi қолдану аясын кеңейту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 14 тамыздағы N 769 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiнің Ұлттық ғылыми-практикалық дене шынықтыру орталығы" Республикалық Мемлекеттік қазыналық кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2000 жылғы 19 мамырдағы N 766 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере их профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
Углубление профессиональных знаний и навыков специалистов образования, спорта и физической культуры, оказание консультативно-методической помощи. Повышение качества управления региональными системами образования и учебными заведениями, обеспечение компьютерной грамотности учителей школ, подготовка кадров к переходу на 12-летнее школьное обучение, повышение качества профессиональной и психолого-педагогической готовности учителей и преподавателей к работе в организациях образования. Совершенствование теоретических знаний работников в соответствии с возрастающими требованиями рыночной экономики, структурными изменениями в производстве и социальной сфере, получении дополнительных знаний, навыков по образовательным программам, предусматривающим изучение отдельных дисциплин, разделов науки, техники и технологии, необходимых для выполнения нового вида профессиональной деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: повышение профессиональной квалификации государственных служащих; осуществление образовательных функций по повышению квалификации и переподготовке руководящих кадров, обновление и углубление профессиональных знаний и навыков учителей и педагогов, пропаганда и распространение передового педагогического опыта и достижений отечественной психолого-педагогической науки и практики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
010 Повышение В те- Минис-
квалифика- чение терство
ции и пе- года образо-
реподго- вания
товка и науки
кадров Респуб-
005 Повышение Приобретение услуг по лики
квалифика- повышению квалификации Казах-
ции госу- работников министерства стан
дарствен- согласно утвержденного
ных слу- плана повышения квалифи-
жащих кации сотрудников
министерства, в том числе
обучение государственному
языку. Среднегодовое
количество государствен-
ных служащих, проходящих
курсы повышения квалифи-
кации, составит 50.
030 Повышение Приобретение услуг по
квалифика- повышению квалификации и
ции и пе- переподготовке педагоги-
реподго- ческих кадров.
товка кад- Среднегодовое количество
ров госу- слушателей составит -
дарствен- 2500.
ных орга-
низаций
образова-
ния
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттік қызметшiлердiң кәсіптiк бiлiктiлігін көтеру, бiлiм беру спорт және дене шынықтыру мамандарының кәсіптік бiлiмi мен дағдысын тереңдету, консультативтiк әдiстемелiк көмек көрсету. Аймақтық бiлiм беру жүйесiн және оқу орындарын басқарудың сапасын арттыру, жаңа буын оқулықтарын енгiзу, мектеп мұғалiмдерiнің компьютерлiк сауатын қамтамасыз ету, 12 жылдық мектептік оқуға көшуге кадрлар даярлау, мұғалiмдер мен оқытушылардың бiлiм беру ұйымдарындағы жұмысқа кәсiптiк және психологиялық-педагогикалық дайындық сапасын көтеру. Нарықтық экономиканың, өндiрiс пен әлеуметтiк саладағы құрылымдық өзгерiстердiң өскелең талаптарына сәйкес қызметкерлердің теориялық білімiн жетiлдiру, кәсіптiк қызметтiң жаңа түрлерiн орындау үшiн қажеттi ғылымның, техниканың және технологиялардың жаңа пәндерiн, бөлiмдерiн зерттеудi қарастыратын бiлiм беру бағдарламалары бойынша қосымша бiлiм алу, дағдылар қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсіптiк бiліктілiгiн арттыру, басшы кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру мен қайта дайындау жөніндегі бiлiм беру мiндеттерiн қамтамасыз ету, мұғалiмдерi мен педагогтарының мамандығы және кәсіптiк бiлiмдерiн жаңарту, озық педагогикалық тәжiрибенi және отандық психологиялық-педагогикалық ғылым мен практикалық жетiстiктерiн насихаттау және тарату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1.  010      Кадрлардың   Бекiтiлген жоспар  Жыл   Қазақстан
бiліктiлiк.  бойынша министрлiк бойы  Республикасының
тiлiгін      пен Жоғары аттеста.      Білім және ғылым
арттыру және циялық комитеттің        министрлігі
оларды қайта қызметкерлерінің
даярлау      біліктілігін
арттыру жөніндегі
қызмет көрсетулер
сатып алу.
005  Мемлекеттiк  Бiлiктiлiктi
қызметшiлер. арттыру курсынан
дің          өтетiн мемлекеттік
бiлiктiлiгiн қызметшiлердің
арттыру      жылдық орташа саны
50 адам құрайды.
030  Мемлекеттiк  Бiлiктiлiктi
бiлiм беру   арттыру және
мекемелерi   педагог кадрларды
кадрларының  қайта даярлау.
бiлiктілігiн Мерзiмi - 4 күн,
арттыру және 1, 2, 3 апталық
қайта        курстар.
даярлау      Тыңдаушылардың
орташа саны жылына
2500 адамды құрайды.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня государственных служащих путем формирования и развития системы качественного обучения государственных служащих, которая отвечает требованиям профессиональной государственной службы в соответствии с современными экономическими условиями и ресурсными возможностями государства. Подготовка и переподготовка кадров в течение года. Внедрение новых методик передового опыта, последних достижений отечественной и зарубежной науки техники в систему образования, спорта и физического воспитания. Обновление теоретических и практических знаний, формирование и закрепление профессиональных знаний.
Приложение 354
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 024
"Обеспечение общедоступности информации"
на 2003 год
1. Стоимость: 12 674 тысячи тенге (двенадцать миллионов шестьсот семьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 7__ , 30_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", статьи 14_ , 23_ Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание условий для общедоступности информации. Формирование полного национального фонда документов по педагогике и образованию, активизация информационной деятельности, выполнение функций методического и координационного центра для библиотек системы образования.
5. Задачи бюджетной программы: пропаганда информации о достижениях отечественной науки, образования, передовом опыте в образовании и воспитании, а также учебной, методической, научно-популярной и художественной литературы. Активное содействие развитию науки и образования республики путем всестороннего информационно-библиографического и библиотечного обслуживания специалистов. Научно-методическое руководство всеми библиотеками системы образования Республики Казахстан. Участие в научно-исследовательской и научно-методической работе по библиотековедению в республике.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: қазiргi экономика жағдайлары мен мемлекет ресурстарының мүмкіндіктерiне сәйкес кәсiптiк мемлекеттiк қызмет талаптарына жауап бере алатын мемлекеттік қызметкерлердi сапалы даярлау жүйесiн қалыптастырудың және дамытудың кәсiптiк деңгейiн көтеру жыл бойы кадрлар даярлау және қайта даярлау, білім беру, спорт және дене шынықтыру саласында әзiрленген және енгiзілген жобалар мен бағдарламаларға ғылыми-әдістемелік сараптама жүргiзу. Озық тәжiрибенің жаңа, ғылым мен техниканың отандық және шетелдік жаңа жетістіктерін бiлiм, спорт және дене шынықтыру жүйесiне енгiзу.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 354-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 024 "Ақпараттың жалпы қол жетiмділігін
қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 12 674 мың теңге (он екi миллион алты жүз жетпiс төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 7, 30-баптары , "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 14, 23-баптары .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мүмкiндiктердi барынша көрiнерлiктей жағдай жасау. Педагогика және бiлiм бойынша құжаттардың толық ұлттық қорын қалыптастыру, ақпараттық қызметті жеделдету, бiлiм беру жүйесiнің кiтапханалары үшiн әдiстемелік және үйлестiру орталығының мiндетiн атқару.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: отандық ғылымның, бiлiм берудің, бiлiм және тәрбие берудегi озық тәжірибенің, сондай-ақ оқу, әдiстемелік, ғылыми-көпшілік және көркем әдебиеттердің жетiстiктерi туралы ақпаратты насихаттау. Мамандарға жан-жақты ақпараттық-библиографиялық және қызмет көрсету жолымен республика ғылымы мен білімiнің дамуына белсендi көмек көрсету. Қазақстан Республикасы бiлiм беру жүйесiнiң барлық кiтапханаларына ғылыми-әдiстемелік басшылық жасау Республикадағы кiтапханатану бойынша ғылыми-зерттеу және ғылыми-әдiстемелік жұмыстарға қатысу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
024 Обеспече- Информационно-библиогра- В те- Минис-
ние обще- фическое и библиотечное чение терство
доступнос- обслуживание специалис- года образо-
ти инфор- тов. вания и
мации Содержание учреждения в науки
пределах утвержденного Респуб-
035 Республи- лимита штатной численнос- лики
канская ти - 37 единиц. Казах-
научно- Научно-методическое стан,
педагоги- руководство всеми библио- Респуб-
ческая теками системы образования ликан-
библиотека Республики Казахстан. ская
Участие в научно-исследо- научно-
вательской и научно- педаго-
методической работе по гическая
библиотековедению в библио-
республике. тека
Проведение семинаров,
курсов, лекций, бесед и
практических занятий. Сог-
ласно
утвер-
жден-
ного
плана
меро-
прия-
тий.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: максимальное удовлетворение запросов абонентов. Методическое руководство библиотеками организаций образования (организация курсов, семинаров, практических занятий).
Приложение 355
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 355 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 030
"Фундаментальные и прикладные научные
исследования" на 2003 год
1. Стоимость: 2566592 тысячи тенге (два миллиарда пятьсот шестьдесят шесть миллионов пятьсот девяносто две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 26_ Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; статьи 5__ , 10_ , 11_ Закона "Об инновационной деятельности" от 3 июля 2002 года; Указ Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 года N 2895 "О мерах по совершенствованию системы государственного управления наукой в Республике Казахстан"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 января 1993 года N 61 "О мерах по совершенствованию планирования и финансирования науки и научно-технических программ в Республике Казахстан"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 сентября 1993 года N 876 "Об организации и проведении экспертизы в научно-технической деятельности"; постановление Кабинета Министров от 14 сентября 1993 года N 875 "Об утверждении основных заданий и показателей республиканских целевых научно-технических программ"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2001 года N 871 "Об утверждении Республиканской программы "Научно-техническое обеспечение и организация производства биотехнологической продукции в Республике Казахстан" на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2001 года N 996 "Об утверждении Республиканской научно-технической программы "Разработка и внедрение в производство оригинальных фитопрепаратов для развития фармацевтической промышленности Республики Казахстан" на 2002-2006 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2001 года N 617 "Об утверждении Программы инновационного развития Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 37 "О создании комплекса производств по промышленной переработке наркотикосодержащих растений"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2002 года N 550 "О некоторых вопросах Национальной академии наук Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2002 года N 1048 "Некоторые вопросы Фонда науки".

1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
024      Ақпаратқа     Мамандарға        Жыл   Қазақстан
жалпы қол     ақпараттық        бойы  Республикасының
жетiмдiлiктi  библиографиялық         Білім және ғылым
қамтамасыз    және кітапханалық       министрлігі,
ету           қызмет көрсету.         Республикалық
035 Республикалық Мекеменiң               ғылыми-
ғылыми-       белгiленген штат        педагогикалық
педагогикалық санының шегiнде         кітапхана
кiтапхана     ұстау - 37 бiрлiк.
Қазақстан
Республикасы бiлiм
беру жүйесiнің
барлық кiтапхана.
ларына ғылыми-
әдiстемелiк
басшылық жасау.
Республиканың       Бекi.
кiтапханатану       тiлген
жөніндегі ғылыми-   шара.
зерттеу және        лар
ғылыми-әдiстемелiк  жос.
жұмыстарына қатысу. парына
Семинарлар,         сәйкес
курстар, дәрiстер,
әңгiмелер және
практикалық
сабақтар өткiзу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: абоненттер сұранысын барынша қанағаттандыру. Бiлiм ұйымдарының кiтапханаларға әдiстемелiк басшылығы (курстар, семинарлар, практикалық сабақтар ұйымдастыру).
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 355-қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.07.01. N 150г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 030 "Iргелi және қолданбалы ғылыми
зерттеулер" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2566592 мың теңге (екi миллиард бес жүз алпыс алты миллион бес жүз тоқсан екi мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 26-бабы ; "Инновациялық қызмет туралы" 2002 жылғы 3 шiлдедегi Заңының 5, 10, 11-баптары ; "Қазақстан Республикасында ғылымды мемлекеттiк басқару жүйесiн жетiлдiрудiң шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2895 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында ғылымды және ғылыми-техникалық бағдарламаларды жоспарлау мен қаржыландыруды жетілдiру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 22 қаңтардағы N 61 қаулысы ; "Ғылыми-техникалық қызметке сараптама ұйымдастыру және өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 14 қыркүйектегі N 876 қаулысы ; "Республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламалардың негiзгi тапсырмалары мен көрсеткiштерiн бекiту туралы" Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 14 қыркүйектегі N 875 қаулысы ; "Республикалық бюджет есебiнен орындалатын қолданбалы ғылыми зерттеу бағдарламаларын құрудың және iске асырудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000-2002 жылдарға арналған iс-қимылдар бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында 2001-2005 жылдарға арналған биотехнологиялық өнiмдер өндiрудi ғылыми-техникалық қамтамасыз ету және ұйымдастыру республикалық бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 26 маусымдағы N 871 қаулысы ; "2002-2006 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында фармацевтiк өнеркәсіпті дамыту үшiн төлтума фитопрепараттар өндiру және өндiрiске енгiзу" Республикалық ғылыми-техникалық бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 24 шiлдедегi N 296 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының инновациялық даму бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 10 мамырдағы N 617 қаулысы ; "Құрамында есiрткiсi бар өсiмдiктердi өнеркәсiптiк өңдеу жөнiнде өндiрiс кешенiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 37 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 22 мамырдағы N 550 қаулысы ; "Ғылым қорының кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2002 жылғы 24 қыркүйектегi N 1048 қаулысы .

3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: научно-техническое обеспечение потребностей базовых отраслей экономики, создание благоприятных условий для организации новых наукоемких производств, развития инновационной деятельности в научно-технической и других сферах, способствующих переходу к единому научно-производственному циклу "исследования - разработка - подготовка кадров - промышленное освоение". Укрепление материально-технической базы и повышение эффективности научных исследований. Переоснащение сейсмических станций и организация локального сейсмомониторинга для повышения качества и достоверности прогнозов землетрясений.
5. Задачи бюджетной программы: проведение фундаментальных и прикладных научных исследований. Повышение конкурентоспособности отечественных технологий, создание условий для устойчивого развития наукоемких сфер производства; реализация достижений науки и новых отечественных технологий с целью формирования экспорто-ориентированного промышленного комплекса страны.
Удовлетворение первоочередных потребностей в приобретении необходимого оборудования и приборов, реактивов, запасных частей; оснащение научных организаций современным оборудованием, приборами и вычислительной техникой; повышение уровня научных исследований на основе использования современного высокопроизводительного оборудования и информационных технологий, создать электронные каталоги и проблемные базы данных.
Обновление аппаратуры на сейсмических станциях для повышения надежности процессов измерений и их автоматизации; внедрение новых методов и технических средств для локального сейсмомониторинга; научно-методическое обеспечение проводимых работ в целях краткосрочного прогноза землетрясений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
030 Фундамен-
тальные и
прикладные
научные
исследова-
ния
031 Субсидиро- Субсидирование 15 научных В те- Минис-
вание организаций, согласно чение терство
научных перечня приобретаемого года образо-
организа- оборудования, утвержден- вания и
ций для ного приказом Министерст- науки
приобрете- ва образования и науки Респуб-
ния обо- Республики Казахстан. лики
рудования Казах-
стан
032 Проведение Проведение фундаменталь- Минис-
фундамен- ных, инициативных и терство
тальных, рисковых научных исследо- образо-
инициатив- ваний по грантам из Фонда вания и
ных и рис- науки в соответствии с науки
ковых конкурсом по 21 научному Респуб-
научных направлению. лики
исследова- Казах-
ний по стан,
грантам Нацио-
через Фонд нальная
науки академия
наук
Респуб-
лики
Казах-
стан
033 Проведение Проведение прикладных Минис-
прикладных научных исследований. терство
научных Проведение 7 Республикан- образо-
исследова- ских целевых научно- вания и
ний технических программ. науки
Выполнение институтом Респуб-
сейсмологии модернизации лики
сетей сейсмических Казах-
наблюдений и организации стан
локального сейсмомониторинга
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: экономиканың базалық салаларының қажеттіктерін ғылыми-техникалық қамтамасыз ету, ғылымды көп қажет ететiн жаңа өндiрiстер ұйымдастыру үшін оңтайлы жағдайлар жасау, "зерттеу-әзірлеу-кадрлар даярлау-өнеркәсіптік игеру" бiрыңғай ғылыми-өндірістік тiзбекке көшугe ceптігін тигiзетін ғылыми-техникалық және өзге салаларда инновациялық қызметті дамыту.
Ғылыми зерттеулердің материалдық-техникалық базасын нығайту және тиiмдiлігін арттыру. Жер сiлкiнiсi болжамдарының сапасы мен дұрыстығын арттыру үшiн сейсмикалық станцияларды қайта жарақтандыру және жергiлiктi сейсмомониторингтi ұйымдастыру. <*>
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргiзу. Отандық технологиялардың бәсекелестiк қабiлетiн көтеру, өндiрiстің ғылымды көп қажет ететiн салаларын тұрақты дамыту үшiн жағдай жасау; елдiң экспортқа бағдарланған өнеркәсiп кешенiн құру мақсатымен ғылым мен отандық жаңа технологиялар жетiстігін iске асыру.
Қажеттi жабдықтар мен аспаптар, реактивтер, қосалқы бөлшектер сатып алуда бiрiншi кезектi қажеттіктерді қанағаттандыру; ғылыми ұйымдарды осы заманғы жабдықпен, аспаптармен және есептеу техникасымен жарақтау; осы заманғы жоғары өнiмдi жабдықтарды және ақпараттық технологияларды пайдалану негiзінде ғылыми зерттеулердiң деңгейiн көтеру, деректердiң электрондық каталогi мен проблемалық базаларын жасау. Өлшеу процестерiнiң сенiмдiлiгiн арттыру және оларды автоматтандыру үшiн сейсмикалық станцияларда аппаратураларды жаңарту; жергілікті сейсмомониторинг үшiн жаңа әдiстер мен техникалық құралдарды енгiзу; жер сiлкiнiсiнiң қысқа мерзiмдi болжамы мақсатында жүргiзiлетiн жұмыстарды ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету. <*>
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
030       Iргелi және
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
031  Жабдықтар   Қазақстан Респуб.  Жыл   Қазақстан
сатып алу   ликасы Білiм және  бойы  Республикасының
үшін ғылыми ғылым министрлi.         Білім және ғылым
ұйымдарға   гінің бұйрығымен         министрлігі,
субсидия    бекiтiлген сатып         Қазақстан
бөлу        алынатын жабдық.         Республикасының
тардың тiзбесiне         Ұлттық ғылым
сәйкес 15 ғылыми         академиясы
ұйымды қаржыландыру
032  Ғылым қоры  21 ғылыми бағыт
арқылы      бойынша конкурсқа
гранттар    сәйкес Ғылым
бойынша     қорынан гранттар
iргелi,     бойынша iргелi,
бастамашы.  бастамашыл және
лық және    тәуекелдiк
тәуекел     зерттеулер жүргiзу.
зерттеулер
жүргiзу
033  Қолданбалы  Қолданбалы ғылыми
ғылыми      зерттеулер жүргiзу.
зерттеулер  7 Республикалық
жүргiзу.    мақсатты ғылыми-
зерттеу
бағдарламаларын
өткiзу. Сейсмология
институтының сейс-
микалық қадағалау
желiлерiн жаңғыртуды
және жергiлiктi сейс-
момониторингтi ұйым-
дастыруды орындауы. <*>
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реализация результатов фундаментальных и прикладных научных исследований; получение принципиально новых знаний о природных и социальных системах, разработка научных основ системных преобразований экономики, устойчивого развития общества, культуры, науки; укрепление позиции казахстанской науки в рамках общего научно-технологического пространства государств - участников СНГ и в мировом разделении научного труда; создание и внедрение быстроокупаемых разработок, способствующих увеличению экспортной и импортозамещающей продукции и развитию наукоемких производств; производство уникальных медицинских препаратов синтетического и природного происхождения; разработка методов ускоренного создания высокопродуктивных пород сельскохозяйственных культур. Повышение надежности процессов измерений и их автоматизация; организация локального мониторинга землетрясений; повышение качества и достоверности прогнозов землетрясений.
Приобретение оборудования позволит повысить качество и своевременность выполнения текущих задач научных организаций и увеличит скорость обрабатываемой ими информации.
Приложение 356
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1347 .
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Государственная поддержка одаренных детей"
на 2003 год
1. Стоимость: 555 487 тысяч тенге (пятьсот пятьдесят пять миллионов четыреста восемьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 24_ , 36_ , 37_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", распоряжение Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3002 "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выявление одаренных детей, развитие устойчивой мотивации к учению и самообразованию, формирование гуманного отношения к окружающему миру, нравственных основ личности, воспитание всесторонне-развитой, гармоничной личности.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулердің нәтижелерiн iске асыру; табиғи және әлеуметтiк жүйелер туралы қағидатты бүтiндей жаңа бiлiм алу, экономиканы жүйелi қайта құрудың, қоғамды, мәдениеттi, ғылымды тұрақты дамытудың ғылыми негiздерiн әзiрлеу; ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң жалпы ғылыми-технологиялық кеңiстiгi мен ғылыми еңбектiң әлемдiк бөлінісi шеңберiнде қазақстандық ғылымның айқындамасын нығайту; экспорттық және импорттың орнын толтыратын өнiмдердi көбейтуге және ғылымды көп қажет ететiн өндiрiстердi дамытуға септiгiн тигiзетiн өтемдi әзiрлеулер жасау және енгiзу; синтетикалық және табиғи тума медициналық бiрегей препараттар өндiру; ауылшаруашылық дақылдарының жоғары өнiмдi тұқымын тездетiп жасау әдiстерiн әзiрлеу. Өлшеу процестерiнiң сенiмдiлiгiн арттыру және оларды автоматтандыру; жер сiлкiнiсiнiң жергiлiктi сейсмомониторингiн ұйымдастыру; жер сiлкiнiсi болжамдарының сапасы мен дұрыстығын арттыру. <*>
Жабдықтар сатып алу ғылыми ұйымдардың ағымдағы мiндеттердi сапалы әрi мезгiлiнде орындауына мүмкiндiк бередi және олардың өңдейтiн ақпаратының шапшаңдығын арттырады.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 356-қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.30. N 1347 қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 031 "Дарынды балаларды мемлекеттік қолдау"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 555 487 мың теңге (бес жүз елу бес миллион төрт жүз сексен жетi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 24, 36, 37-баптары , "Бiлiм" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы , "Дарынды балаларға арналған мектептердi мемлекеттiк қолдау және дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 24 мамырдағы N 3002 өкiмi , "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: дарынды балаларды iздестiру, олардың оқуға және өзiнше бiлiм алуына, қоршаған әлемге гумандық көзқарасын қалыптастыруға, жеке адам ретiндегi адамгершiлiгiне тұрақты негiздеме жасау жан-жақты жетiлген үйлесiмдi адам тәрбиелеу.

5. Задачи бюджетной программы: обучение одаренных детей из различных регионов Республики Казахстан. Углубленная подготовка учащихся путем введения профилирующих дисциплин по программам, утвержденным Министерством образования и науки Республики Казахстан. Развитие индивидуальных склонностей, творческих способностей личности и воспитание гражданственности. Подготовка учащихся к олимпиадам, поступлению в высшие учебные заведения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
031 Государст- Проведение учебного Министер-
венная процесса в соответствии с ство
поддержка Государственными общеобя- образова-
одаренных зательными стандартами ния и
детей образования с углубленным науки
изучением профилирующих Республи-
дисциплин. ки Казах-
Содержание государствен- стан
ных учреждений в пределах
утвержденных лимитов
штатной численности.
030 Шымкент- В среднем количество В те- Шымкент-
ская учащихся - 402. чение ская
республи- года респуб-
канская ликан-
военная ская
школа- военная
интернат школа-
интернат
031 Караган- В среднем количестве В те- Караган-
динская учащихся - 446. чение динская
республи- года респуб-
канская ликан-
военная ская
школа- военная
интернат школа-
интернат
032 Алматин- В среднем количество В те- Алматин-
ская учащихся - 450. чение ская
республи- года респуб-
канская ликан-
военная ская
школа- военная
интернат школа-
имени интернат
Б. Момыш- имени
улы Б. Мо-
мышулы
033 Республи- В среднем количество В те- Респуб-
канская учащихся - 453. чение ликан-
казахская года ская
средняя казах-
музыкаль- ская
ная шко- средняя
ла-интер- музы-
нат имени кальная
А. Жубано- школа-
ва интернат
имени
А. Жуба-
нова
034 Республи- В среднем количество В те- Респуб-
канская учащихся - 984. чение ликан-
специа- года ская
лизиро- специа-
ванная лизиро-
физико- ванная
матема- физико-
тическая матема-
средняя тичес-
школа- кая
интернат средняя
имени школа-
О. Жау- интернат
тыкова имени
для О.Жау-
одарен- тыкова
ных для
детей одарен-
ных
детей
035 Республи- В среднем количество В те- Респуб-
канская учащихся - 370. чение ликан-
специа- года ская
лизиро- специа-
ванная лизиро-
с углуб- ванная
ленным с уг-
изучением лублен-
казахского ным
языка и изуче-
литературы нием
средняя казах-
школа- ского
интернат языка
для и лите-
одарен- ратуры
ных средняя
детей школа-
интернат
для
одарен-
ных детей
036 Республи- В среднем количество В те- Респуб-
канская учащихся - 480. чение ликан-
средняя года ская
специали- средняя
зированная специа-
музыкаль- лизиро-
ная школа- ванная
интернат музы-
для ода- кальная
ренных школа-
детей интернат
имени для ода-
К. Байсеи- ренных
товой детей
имени
К. Бай-
сеитовой
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: подготовка и формирование личности с глубокими и прочными знаниями, физически закаленной и способной защищать интересы Республики Казахстан. Развитие индивидуальных склонностей, творческих способностей личности и воспитание гражданственности у учащихся. Подготовка учащихся к республиканским олимпиадам, конкурсам, соревнованиям, к поступлению в высшие учебные заведения.
Приложение 357
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Обеспечение доступности научно-технической
информации" на 2003 год

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының әр түрлі аймақтарындағы дарынды балаларды оқыту. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi бекiткен бағдарламасының салалық пәндердi енгiзу жолымен оқушыларды тереңдете даярлау. Жеке бастың индивидуалдық бейiмдiлiгiн, шығармашылық қабiлетiн дамыту және азаматтыққа тәрбиелеу. Оқушыларды олимпиадаларға қатысуға, жоғары оқу орындарына түсуге дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
031       Дарынды     Мемлекеттiк жалпыға      Қазақстан
балаларды   міндеттi бiлiм беру      Республикасының
мемлекеттiк стандарттарына           Білім және ғылым
қолдау      сәйкес салалық           министрлігі
пәндердi тереңдете
оқыта отырып оқу
процесiн жүргiзу.
Мемлекеттiк
мекемелердi
бекiтiлген штат
саны лимитi шегiнде
ұстау.
030  Шымкент     Оқушылардың орташа  Жыл  Шымкент
республика. саны - 402.         бойы республикалық
лық әскери                           әскери мектеп-
мектеп-                              интернаты
интернаты
031  Қарағанды   Оқушылардың орташа  Жыл  Қарағанды
республика. саны - 446.         бойы республикалық
лық әскери                           әскери мектеп-
мектеп-                              интернаты
интернаты
032  Б.Момышұлы  Оқушылардың орташа  Жыл  Б.Момышұлы
атындағы    саны - 450.         бойы атындағы Алматы
Алматы рес.                          республикалық
публикалық                           әскери мектеп-
әскери                               интернаты
мектеп-
интернаты
033  А. Жұбанов  Оқушылардың орташа  Жыл  А. Жұбанов
атындағы    саны - 453.         бойы атындағы
республика.                          республикалық
лық музыка.                          музыкалық қазақ
лық қазақ                            орта мектеп-
орта мектеп                          интернаты
-интернаты
034  Ө. Жәутіков Оқушылардың орташа  Жыл  Ө. Жәутіков
атындағы    саны - 984.         бойы атындағы
дарынды                              дарынды
балаларға                            балаларға
арналған                             арналған
республи-                            республи-
калық маман-                         калық маман-
дандырылған                          дандырылған
физика-мате-                         физика-мате-
матикалық                            матикалық
орта мектеп-                         орта мектеп-
интернат                             интернат
035  Дарынды     Оқушылардың орташа  Жыл  Дарынды
балаларға   саны - 370.         бойы балаларға
арналған                             арналған
қазақ тілі                           қазақ тілі
мен әдебиетін                        мен әдебиетін
тереңдете                            тереңдете
оқытатын                             оқытатын
республикалық                        республикалық
маманданды-                          маманданды-
рылған орта                          рылған орта
мектеп-интернат                      мектеп-интернат
036  К. Байсей.  Оқушылардың орташа  Жыл  К. Байсейітова
iтова       саны - 480.         бойы атындағы
атындағы                             дарынды бала.
дарынды                              ларға арналған
балаларға                            республикалық
арналған                             музыкалық
республикалық                        мамандандырылған
музыкалық                            орта мектеп-
маманданды.                          интернаты
рылған орта
мектеп-
интернаты
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының мүддесiн қорғауға қабілетті, күш-қуаты шыныққан терең бiлiмдi адам даярлау және қалыптастыру. Оқушылардың жеке дара бейiмдiлiгiн, шығармашылық қабiлетiн дамыту және азаматтыққа тәрбиелеу. Оқушыларды республикалық олимпиадаларға, конкурстарға, жарыстарға қатысуға, жоғары оқу орындарына түсуге дайындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 357-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 032 "Ғылыми-техникалық ақпаратқа қол
жетiмділiктi қамтамасыз ету"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 121 215 тысяч тенге (сто двадцать один миллион двести пятнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33_ Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; статья 26_ Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; постановление Президиума Академии наук КазССР от 14 сентября 1983 года N 149 "Об организации Дома ученых Академии наук КазССР".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: информационное обеспечение научно-технического развития Республики Казахстан путем формирования по закрепленным за Республиканской научно-технической библиотекой видам и тематике фондов опубликованных и не опубликованных документов, отражающих отечественные и мировые достижения в области науки и техники, содействие практическому внедрению новых достижений науки и техники в практическую деятельность; усиление информационного поля деятельности выдающихся достижений ученых; организация активного и содержательного досуга ученых.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение доступности научно-технической информации путем организации комплектования и работы с фондом, справочно-поискового аппарата, с учетом текущих информационных потребностей пользователей и перспектив развития экономики Казахстана. Организация комплекса мероприятий, посвященных проблемам пропаганды новейших достижений науки, новых открытий казахстанских ученых, проведение разноплановых мероприятий для подъема их культурного уровня и содержательного досуга.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
032 Обеспече- Обеспечение доступности В те- Минис-
ние дос- научно-технической инфор- чение терство
тупности мации путем организации года образо-
научно- комплектования и работы вания и
техничес- с фондом, справочно- науки
кой ин- поисковым аппаратом, с Респуб-
формации учетом текущих информа- лики
ционных потребностей Казах-
пользователей и перспектив стан
развития экономики
Казахстана.
Количество мероприятий по
пропаганде достижений
науки и техники - 118.
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 121 215 мың теңге (жүз жиырма бiр миллион екi жүз он бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегі Заңының 26-бабы; "ҚазКСР Ғылым академиясының Ғалымдар үйiн ұйымдастыру туралы" ҚазКСР Ғылым академиясы Президиумының 1983 жылғы 14 қыркүйектегi N 149 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Республикалық ғылыми-техникалық кiтапханаға бекiтiлген ғылым мен техника саласындағы отандық және әлемдiк жетiстiктердi көрсететiн жарияланбаған құжаттар қорын түрлерi мен тақырыптары бойынша құрастыру жолымен Қазақстан Республикасының ғылыми-техникалық дамуын ақпараттық қамтамасыз ету, ғылым мен техниканың жаңа жетiстiктерiн практикалық қызметке енгiзуге жәрдемдесу; ғалымдардың аса үздiк жетiстiктерiнiң ақпараттық қызмет аясын күшейту; ғалымдардың белсендi әрi мазмұнды демалысын ұйымдастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ағымдағы ақпараттық пайдаланушылар сұраныстарын және Қазақстан экономикасының даму перспективаларын ескере отырып, қормен жұмысты, анықтамалық- iздестiру аппаратын толықтыруды ұйымдастыру жолымен ғылыми-техникалық ақпараттың қол жетiмділігін қамтамасыз ету. Ғылымның ең жаңа жетiстiктерiн, қазақстандық ғалымдардың ашқан жаңалықтарын насихаттауға, олардың мәдени деңгейi мен мазмұнды демалысын жақсарту үшiн әр қырлы шаралар өткiзуге арналған iс-шаралар жиынтығын ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
032     Ғылыми-      Ағымдағы ақпараттық Жыл  Қазақстан Рес.
техникалық   пайдаланушылар      бойы публикасының
ақпаратқа    сұраныстарын және        Білім және
қол          Қазақстан экономи.       ғылым
жетiмдiлiкті касының даму             министрлігі
қамтамасыз   перспективаларын
ету          ескере отырып
қормен жұмысты,
анықтамалық-
iздестiру аппаратын
толықтыруды
ұйымдастыру жолымен
ғылыми-техникалық
ақпараттың қол
жетiмдiлiгін
қамтамасыз ету.
Ғылым мен техника
жетiстiктерiн
насихаттау жөнiндегi
iс-шаралар саны -
118.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: наиболее полное, актуальное, современное и достоверное удовлетворение потребностей читателей.
Приложение 358
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033
"Хранение научно-исторических ценностей"
на 2003 год
1. Стоимость: 3 811 тысяч тенге (три миллиона восемьсот одиннадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33_ Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре", постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 1998 года N 332 "Об увековечении памяти академика К.И. Сатпаева".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: осуществление образовательно- воспитательного и целенаправленного распространения знаний о жизни и деятельности видного ученого, первого Президента Академии наук Казахстана К.И. Сатпаева.
5. Задачи бюджетной программы: выявление, изучение, популяризация и использование материалов и документов, связанных с жизнью и деятельностью академика К.И.Сатпаева; подготовка к изданию монографий, статей, каталогов и путеводителей о жизни и научной деятельности академика К.И.Сатпаева; организация и проведение историко-бытовых, этнографических экспедиций, научных командировок с целью сбора предметов музейного значения; обеспечение сохранности музейных предметов, консервация и реставрация предметов музейного значения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
033 Хранение
научно-
историчес-
ких цен-
ностей
030 Мемориаль- Содержание Мемориального В те- Минис-
ный музей музея академика чение терство
академика К.И. Сатпаева в пределах года образо-
К.И. Сат- лимита штатной численнос- вания и
паева ти в количестве 18 человек науки
для выполнения закреплен- Респуб-
ных за ним функций. лики
Казах-
стан,
Мемо-
риальный
музей
акаде-
мика
К.И.
Сатпаева
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: оқушылар сұраныстарын неғұрлым толық, өзектiлiкпен, заманға лайық және шыншылдықпен қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 358-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 033 "Ғылыми-тарихи
құндылықтарды сақтау" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3 811 мың теңге (үш миллион сегiз жүз он бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы ; "Академик Қ.И. Сәтпаевты мәңгi есте қалдыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1998 жылғы 14 сәуiрдегi N 332 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: көрнектi ғалым, Қазақстан ғылым Академиясының тұңғыш Президентi Қ.И. Сәтпаевтың өмiрi мен қызметi туралы ілім-бiлiмдi бiлiмдiк-тәрбиелiкпен және мақсаткерлiкпен таратуды жүзеге асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: академик Қ.И. Сәтпаевтың өмiрi мен қызметiне байланысты материалдар мен құжаттарды iздестiру, зерттеу, әйгілеу және пайдалану; академик Қ.И. Сәтпаевтың өмiрi мен ғылыми қызметi туралы монографияларды, мақалаларды, каталогтар мен жолжазбаларды баспаға дайындау; мұражайлық мәнi бар заттарды жинау мақсатымен тарихи-тұрмыстық, этнографиялық экспедициялар, ғылыми iссапарлар ұйымдастыру және өткiзу; мұрағаттық заттардың сақталуын қамтамасыз ету, мұражайлық мәнi бар заттарды консервациялау және жаңарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
033      Ғылыми-                              Қазақстан
тарихи                               Республикасының
құндылық.                            Білім және ғылым
тарды                                министрлігі,
сақтау                               академик
030  Академик    Академик Қ.И.       Жыл  Қ.И. Сәтпаевтың
Қ.И.        Сәтпаевтың          бойы мемориалдық
Сәтпаевтың  мемориалдық              мұражайы
мемориалдық мұражайын
мұражайы    бекiтiлген міндет.
терiн атқару үшiн
құрамы 18 адамнан
тұратын штаттық
лимит саны шегінде
ұстау
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: развитие познавательного интереса у подрастающего поколения к деятельности первого Президента Академии наук К.И. Сатпаева и к науке Казахстана в целом; увеличение числа молодежи, желающей посвятить себя развитию науки и техники в Казахстане, через пропаганду жизни, научной и общественной деятельности первого Президента Академии наук К.И. Сатпаева, воспитание у них патриотизма и любви к Родине, расширение кругозора подрастающего поколения.
Приложение 359
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 034
"Аттестация научных кадров" на 2003 год
1. Стоимость: 19 608 тысяч тенге (девятнадцать миллионов шестьсот восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2001 года N 257 "Вопросы Высшего аттестационного комитета Министерства образования и науки Республики Казахстан".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: присуждение научным и научно-педагогическим работникам ученых степеней и присвоение ученых званий.
5. Задачи бюджетной программы: рассмотрение аттестационных дел по присуждению ученых степеней и присвоению ученых званий, а также выдача документов установленного государственного образца.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
034 Аттестация Организация и рассмотре- В те- Минис-
научных ние аттестационных дел по чение терство
кадров присуждению научным и года образо-
научно-педагогическим вания и
работникам ученых степеней науки
и присвоении ученых званий Респуб-
в соответствии с едиными лики
требованиями к ним. Казах-
Осуществление оформления и стан,
выдачи дипломов и аттеста- Высший
тов от имени государства. аттеста-
Рассмотрение аттестацион- ционный
ных дел в количестве 1820 комитет
штук.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Өскелең ұрпақтың ғылым Академиясының тұңғыш Президентi Қ.И. Сәтпаевтың қызметiне және тұтас алғанда Қазақстан ғылымына деген танымдық қызығушылығын дамыту; ғылым Академиясының тұңғыш Президентi Қ.И. Сәтпаевтың өмiрiн, ғылыми және қоғамдық қызметiн насихаттау арқылы өз өмiрiн Қазақстанның ғылымы мен техникасын дамытуға арнағысы келетін жастардың санын көбейту, олардың Отанға деген патриоттығы мен сүйiспеншiлiгін тәрбиелеу, өскелең ұрпақтың дүниетанымын кеңейту.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 359-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
034 "Ғылыми кадрларды аттестаттау"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 19 608 мың теңге (он тоғыз миллион алты жүз сегіз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлiгі Жоғары аттестациялық комитетiнiң мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 ақпандағы N 257 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ғылыми және ғылыми-педагогикалық қызметкерлерге ғылыми дәрежелер мен ғылыми атақтар беру.
5. Бюджеттiк бағдарламалардың мiндеттерi: ғылыми дәрежелер мен ғылыми атақтар беру жөнiндегі аттестациялық iстерді қарау, сондай-ақ белгіленген мемлекеттiк үлгіде құжаттар беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
034      Ғылыми      Ғылыми және ғылыми Жыл   Қазақстан
кадрларды   -педагогикалық     бойы  Республикасының
аттестаттау қызметкерлерге           Білім және
қойылатын бiрыңғай       ғылым
талаптарға cәйкес        министрлігі,
оларға ғылыми            Жоғары
дәрежелер мен            аттестациялық
ғылыми атақтар беру      комитеті.
жөнiндегi
аттестациялық
iстердi ұйымдастыру
және қарау.
Ғылыми және ғылыми-
техникалық жобаларға,
бағдарламаларға
сараптама өткізу.
Мемлекет атынан
дипломдар мен аттес.
таттар беруді ресім.
деуді жүзеге асыру.
1820 дана аттестация.
лық істерді қарау.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: принятие окончательных решений от имени государства по вопросам присуждения ученых степеней и присвоения ученых званий.
Приложение 360
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 035
"Анализ состояния и прогнозирование развития науки"
на 2003 год
1. Стоимость: 71 699 тысяч тенге (семьдесят один миллион шестьсот девяносто девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 7__ Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 февраля 1999 года N 34 "О Национальной академии наук Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 1999 года N 236 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 12 февраля 1999 года N 34"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2002 года N 550 "О некоторых вопросах Национальной академии наук Республики Казахстан"; Устав республиканского государственного учреждения "Национальная академия наук Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2002 года N 1048 "Некоторые вопросы Фонда науки".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: определение приоритетных направлений развития науки.
5. Задачи бюджетной программы: научно-исследовательская деятельность, определение приоритетных направлений развития науки и подготовки научных кадров; научно-экспертное обеспечение, формирование и координация выполнение программ научных исследований; содействие международному научному сотрудничеству, инновационной и инвестиционной деятельности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
035 Анализ
состояния
и прогно-
зирование
развития
науки
030 Националь- Содержание Национальной В те- Минис-
ная ака- академии наук в пределах чение терство
демия наук лимита штатной численнос- года образо-
Республики ти в количестве 62 чело- вания и
Казахстан век; координация научной науки
и научно-технической Респуб-
деятельности научных лики
организаций Академии наук. Казах-
стан,
Нацио-
нальная
академия
наук
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ғылыми дәрежелер мен беру мәселелерi бойынша мемлекет атынан ақтық шешiмдер қабылдау.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 360-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
035 "Ғылымның жай-күйiн талдау және дамуын болжамдау"
республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 71 699 мың теңге (жетпiс бiр миллион алты жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізi: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегi Заңының 7-бабы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық академиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 12 ақпандағы N 34 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 12 ақпандағы Жарлығын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 12 наурыздағы N 236 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ұлттық академиясының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметінiң 2002 жылғы 22 мамырдағы N 550 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесінiң Жарғысы; "Ғылым қорының кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң 2002 жылғы 24 қыркүйектегi N 1048 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ғылымды дамытудың басым бағыттарын анықтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ғылыми-зерттеу қызметi, ғылымды дамытудың басым бағыттарын анықтау және ғылыми кадрлар даярлау; ғылыми зерттеу бағдарламаларын орындауды ғылыми-сараптамалық қамтамасыз ету, құру және үйлестiру; халықаралық ғылыми ынтымақтастыққа, инновациялық және инвестициялық қызметке көмек көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
035      Ғылымның                             Қазақстан
жай-күйiн                            Республикасының
талдау және                          Білім және ғылым
дамуын                               министрлігі,
болжамдау                            Қазақстан
Республикасының
030  Қазақстан    Ұлттық ғылым            Ұлттық ғылым
Республика.  академиясын құрамы      академиясы
сының Ұлттық 62 адамдық
ғылым        штаттық лимит
академиясы   шегiнде ұстау.
Ғылым академиясы
ғылыми ұйымдарының
ғылыми және
ғылыми-техникалық
қызметiн үйлестiру.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: широкое использование достижений научно-технической сферы в различных отраслях экономики Казахстана способствует решению сложных современных проблем социально-экономического развития.
Приложение 361
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 036
"Государственные премии и стипендии в области науки,
техники и образования" на 2003 год
1. Стоимость: 44 293 тысячи тенге (сорок четыре миллиона двести девяносто три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1996 года N 290 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 года N 2895 "О мерах по совершенствованию системы государственного управления наукой в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 1996 года N 1063 "О мерах государственной поддержки ученых и специалистов, внесших выдающийся вклад в развитие науки и техники, и талантливых молодых ученых"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 685 "О премиях в области науки"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 1998 года N 477 "О государственной премии Республики Казахстан в области науки, техники и образования"; приказ Министерства образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2000 года N 500 "Об утверждении Правил о порядке присуждения премий за лучшие научные исследования и премий молодым ученым за лучшие научные работы".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель программы: социальная поддержка выдающихся ученых, а также молодых талантливых ученых, внесших крупный вклад в развитие отечественной науки и техники, стимулирование научно-технического творчества молодых ученых.
5. Задачи бюджетной программы: выплата стипендий и государственных премий за достижения в области науки, техники и образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан экономикасының әр түрлi салаларында ғылыми-техникалық саланың ғылыми-техникалық жетiстiктерiн кеңiнен пайдалану қазiргi әлеуметтiк-экономикалық дамудың күрделi проблемаларын шешуге көмегiн тигiзедi.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 361-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 036 "Ғылым, техника және білiм беру
саласындағы мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 44 293 мың теңге (қырық төрт миллион екi жүз тоқсан үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында ғылымды мемлекеттiк басқару жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2895 Жарлығын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 11 наурыздағы N 290 қаулысы ; "Ғылым мен техниканы дамытуға аса зор үлес қосқан ғалымдар мен мамандарды және дарынды жас ғалымдарды мемлекеттiк қолдау шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 28 тамыздағы N 1063 қаулысы ; "Ғылым саласындағы сыйлықтар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 10 мамырдағы N 685 қаулысы ; "Үздiк ғылыми зерттеулер үшiн сыйлықтар берудiң және жас ғалымдарға үздiк ғылыми жұмыстары үшiн сыйлықтар берудiң тәртiбi туралы Ережелердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң 2000 жылғы 27 мамырдағы N 500 бұйрығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: отандық ғылым мен техниканы дамытуға iрi үлес қосқан аса көрнекті, сондай-ақ дарынды жас ғалымдарды әлеуметтiк қолдау, жас ғалымдардың ғылыми-техникалық шығармашылығын ынталандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ғылым, техника және бiлiм саласындағы жетiстiктер үшiн стипендиялар және мемлекеттiк сыйлықтар төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
036 Государст- Проведение конкурсов: В те- Минис-
венные - на соискание государст- чение терство
премии и венных премий в области года образо-
стипендии науки и техники; вания и
в области - на соискание государст- науки
науки, венных научных стипендий; Респуб-
техники и - на соискание именных лики
образова- премий. Казах-
ния Выплата премий в соответ- стан
ствии с постановлениями
Правительства Республики
Казахстан.
Выплата академических и
других научных стипендий.
Изготовление дипломов,
вкладышей, почетных
знаков, публикация объяв-
лений на проведение
конкурсов на соискание
государственных, именных
премий и государственных
стипендий.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: получение новых научных результатов по приоритетным направлениям науки и техники, обеспечивающих дальнейшее развитие науки в различных областях, осуществление мер государственной поддержки работников научно-технической сферы, стимулирование научного труда с целью привлечения в науку талантливой молодежи.
Приложение 362
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 037
"Прикладные научные исследования в области образования"
на 2003 год
1. Стоимость: 72 988 тысяч тенге (семьдесят два миллиона девятьсот восемьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 9 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 марта 1998 года N 256 "О дополнительных мерах по совершенствованию управления организаций системы Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2002 года N 839 "О создании республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский научно-практический центр проблем 12-летнего образования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание теоретико-методологических основ совершенствования системы образования, разработка и внедрение инновационных методов и технологий обучения и воспитания, разработка научно-педагогического обеспечения, научные исследования по проблемам гендерного образования, научное и научно-методическое сопровождение процесса реформирования, поддержки и функционирования развития среднего общего, начального профессионального, среднего профессионального, высшего профессионального образования, сохранение и развитие продуктивного ядра педагогической науки, повышение ее роли в социально-экономическом развитии республики.

1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
036      Ғылым,       Конкурстар өткiзу: Жыл  Қазақстан
техника және - ғылым мен        бойы Республикасының
бiлiм беру   техника саласындағы     Білім және ғылым
саласындағы  сыйлықтар;              министрлігі
мемлекеттiк  - мемлекеттік
сыйлықтар    ғылыми стипендиялар
мен          атаулы сыйлықтар
стипендиялар алуға
Қазақстан Республи.
касы Үкiметiнiң
қаулыларына сәйкес
сыйлықтар төлеу.
Академиялық және
басқа ғылыми
стипендиялар төлеу.
Дипломдар, қосымша
парақтар, құрмет
белгiлерiн әзiрлеу,
сыйлықтарға
конкурстар өткiзу
туралы жарнамалар
жариялау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: әр түрлi салаларда ғылымның одан әрi дамуын қамтамасыз ететiн ғылым мен техниканың басым бағыттары бойынша жаңа ғылыми нәтижелерге қол жеткiзу, ғылыми-техника саласының қызметкерлерiн мемлекеттiк қолдау шараларын iске асыру, дарынды жастарды ғылымға тарту мақсатымен ғылыми еңбектi ынталандыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 362-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 037 "Бiлiм беру саласындағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 72 988 мың теңге (жетпiс екi миллион тоғыз жүз сексен сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 9-бабы , "Бiлiм" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi жүйесiн басқаруды жетілдiру жөнiнде қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1998 жылғы 24 наурыздағы N 256 қаулысы , "12 жылдық бiлiм беру проблемалары республикалық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 27 шiлдедегi N 839 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бiлiм беру жүйесiн жетілдiрудің теориялық-әдiстемелiк негiзiн жасау, ғылыми-педагогикалық қамтамасыз етудi әзiрлеу, реформалау үрдiсiн, жалпы орта, кәсiптiк бастауыш, кәсiптiк орта, кәсiптiк жоғары бiлiм беру қызметiн дамытуды ғылыми және ғылыми-әдiстемелiк тұрғыдан қолдау, педагогикалық ғылымның жемiстi өзегiн сақтау әрi дамыту, оның республиканың әлеуметтiк экономикалық жағынан дамуындағы рөлiн арттыру.

5. Задачи бюджетной программы: научно-методическое сопровождение в процессе реформирования, поддержки и функционирования среднего, профессионального и высшего образования, изучение опыта влияния нетрадиционных методов укрепления духовного и физического здоровья человека, сохранение и развитие продуктивного ядра педагогической науки, повышение ее роли в социально-экономическом развитии Республики. Проведение прикладных научных исследований по проблемам перехода на 12-летнее образование.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
037 Прикладные Проведение прикладных В те- Минис-
научные научных исследований в чение терство
исследова- области образования по года образо-
ния в об- 3-м направлениям. вания и
ласти об- науки
разования Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание научно-педагогических условий функционирования общего среднего, начального, среднего и высшего профессионального образования в Республике Казахстан. Проведение научных исследований в области укрепления и сохранения духовного и физического здоровья граждан, проблем гендерного образования.
Приложение 363
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 038
"Проведение республиканских школьных олимпиад"
на 2003 год
1. Стоимость: 51 984 тысячи тенге (пятьдесят один миллион девятьсот восемьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 18 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", распоряжение Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3002 "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жалпы орта, кәсіптiк бастауыш, кәсіптiк орта, кәсiптiк жоғары бiлiм беру қызметiн дамытуды ғылыми және ғылыми-әдiстемелiк тұрғыдан қолдау, педагогикалық ғылымның жемiстi өзегiн сақтау әрi дамыту, оның республиканың әлеуметтiк-экономикалық дамуындағы рөлiн арттыру. 12 жылдық бiлiм беруге көшу проблемалары бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер өткізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
037      Бiлiм беру  3 бағытта бiлiм    Жыл   Қазақстан
саласындағы беру саласындағы   бойы  Республикасының
қолданбалы  қолданбалы ғылыми        Бiлiм және ғылым
ғылыми      зерттеулер өткiзу        министрлігі
зерттеулер
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасында жалпы орта, бастауыш және орта кәсіптiк бiлiм беру қызметiне ғылыми-педагогикалық жағдайлар. Азаматтардың рухани және тән денсаулықтарын нығайту мен сақтау саласында ғылыми зерттеулер. Гендерлiк білiм проблемаларын ғылыми зерттеу.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 363-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 038 "Республикалық мектеп
олимпиадаларын өткiзу" республикалық
бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 51 984 мың теңге (елу бiр миллион тоғыз жүз сексен төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 18-бабы , "Бiлiм" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы , "Дарынды балаларға арналған мектептердi мемлекеттiк қолдау және дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1996 жылғы 24 мамырдағы N 3002 өкiмi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: создание системы выявления, отбора, поддержки, развития и обеспечения высокого уровня образования одаренных детей и молодежи, воспитание творческой личности, способной мыслить и действовать в новых условиях коренной трансформации современной цивилизации, обеспечение социальной, правовой и интеллектуальной защиты одаренных детей и молодежи, содействие в формировании интеллектуального потенциала, развитие международного сотрудничества в области инновационных образовательных технологий развития одаренности личности в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: создание системы управления для развития практической деятельности по поиску, воспитанию, обучению и поддержке одаренных детей и молодежи; стимулирование научно-исследовательской и учебно-познавательной деятельности учащихся; создание необходимых условий для выявления одаренных детей, подбор и подготовка учащихся к участию в международных олимпиадах, соревнованиях, конкурсах, разработка и реализация новых технологий в образовании.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
038 Проведение Организация мероприятий; В те- Минис-
республи- Международные олимпиады и чение терство
канских соревнования по общеобра- года образо-
школьных зовательным предметам; вания и
олимпиад Республиканская олимпиада науки
школьников по общеобразо- Респуб-
вательным предметам; лики
национальные соревнования Казах-
научных проектов школьни- стан
ков;
проведение мероприятий с
одаренными детьми;
проведение профильных
смен по обучению одаренных
детей и олимпийского
резерва;
выявление одаренных детей
из сельской местности и
отдаленных регионов
страны по семи предметам;
научно-методические
семинары, курсы и конфе-
ренции;
научно-исследовательские
и экспериментальные
работы.
Количество проводимых
мероприятий в среднем
составит - 25.
-------------------------------------------------------------------

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: дарынды балалар мен жастарды iздеп табу, iрiктеу, қолдау, дамыту және жоғары бiлiм алуын қамтамасыз ету жүйесiн жасау, қазiргi өркениеттiң түбiрiмен көшетiн жаңа жағдайында өзiнше ойлап iс қылуға қабiлетi жететiн шығармашыл тұлға тәрбиелеу, дарынды балалар мен жастардың әлеуметтiк, құқықтық және интеллектуалдық қорғалуын қамтамасыз ету, интеллектуалдық мүмкiндiгiн қалыптастыру. Қазақстан Республикасындағы жеке бастың дарындылығын дамыту инновациялық бiлiм беру технологиялары саласында халықаралық ынтымақтастықты өрiстету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: білім беру мекемелерінiң дарынды әлеуметтiк, психологиялық-медициналық-педагогикалық қолдау жөнiндегi қызметiн реттеп отыратын құқықтық базасын әзірлеу, дарынды балалар мен жастарды iздестiру, тәрбиелеу, оқыту және қолдау жөнiндегi практикалық қызметтi дамыту үшiн басқару жүйесiн құру; оқушылардың ғылыми-зерттеу және оқу-танымдық қызметiн ынталандырып отыру; дарынды балаларды табуға жағдай жасау, оқушыларды халықаралық олимпиадаларға, жарыстарға, конкурстарға қатысуға iрiктеу және дайындау, жаңа бiлiм беру технологияларын әзiрлеу және iске асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
038      Республика.  Iс шаралар         Жыл  Қазақстан
лық мектеп   ұйымдастыру;       бойы Республикасының
олимпиадала. жалпы бiлiм беру        Білім және ғылым
рын өткiзу   пәндерi бойынша         министрлігі.
халықаралық
олимпиадалар мен
жарыстар;
оқушылардың жалпы
бiлiм беру
пәндерi бойынша
республикалық
олимпиадасы;
оқушылардың ғылыми
жобалар бойынша
ұлттық жарыстары;
дарынды балалармен
шаралар өткiзу;
дарынды балалар
мен олимпиадалық
резервтердi оқыту
жөнiнде салалық
ауысым өткiзу;
жетi пән бойынша
дарынды балаларды
ceлолық жерлерден
және алыс
түпкiрлерден iздеп
табу;
ғылыми-әдiстемелiк
семинарлар, курстар
және конференциялар;
эксперименттiк
ғылыми-зерттеу
жұмыстар.
Өткiзiлетiн
iс-шаралар саны
орта есеппен - 25.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выявление, подготовка и участие одаренных детей и молодежи в республиканских, международных олимпиадах и соревнованиях. Развитие международного сотрудничества в области инновационных образовательных технологий развития одаренности личности в Республике Казахстан.
Приложение 364
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 039
"Разработка методологических пособий"
на 2003 год
1. Стоимость: 42 110 тысяч тенге (сорок два миллиона сто десять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 6 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 марта 1998 года N 256 "О дополнительных мерах по совершенствованию управления организаций системы Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 1999 года N 1305 "Об утверждении Положения о государственной аттестации организаций образования", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2002 года N 839 "О создании Республиканского казенного предприятия "Республиканский научно-практический центр проблем 12-летнего образования" Министерства образования и науки Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и внедрение Государственных общеобязательных стандартов образования для всех уровней образования с учетом общемировых тенденций в образовании, совершенствование системы управления образования. Осуществление научно-методической и учебно-методической работы в области физической культуры и спорта, распространение полученных результатов в виде программ, методических рекомендаций и пособий. Создание научно-методического комплекса информатизации учебного процесса организаций, обеспечивающих общее среднее образование.
5. Задачи бюджетной программы: научно-методическое обеспечение образовательного процесса, включающего подготовку учебно-методических комплексов, проведение научно-методической работы по проблемам применения новых информационных технологий обучения. Разработка, адаптация, локализация учебно-методической литературы по базовой и специальной подготовке информатики для средних школ на различных носителях информации, разработка и внедрение новых технологий контроля качества учебного процесса. Разработка, внедрение и сопровождение информационной системы управления образованием, создание фонда программных систем учебного назначения, проведение научно-методических исследований по теории и методологии тестирования, разработка и анализ соблюдения государственных общеобязательных стандартов образования и учебно-программной документации. Проведение экспертных работ для аттестации учебных заведений, разработка программ и рекомендаций по физической культуре и спорту. Реализация Программы экспериментальной работы в организациях образования республики по апробации модели начальной ступени школы с 12-летним сроком обучения.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: дарынды балалар мен жастарды iздеп табу, дайындау және республикалық, халықаралық олимпиадалар мен жарыстарға қатыстыру. Қазақстан Республикасындағы жеке бастың дарындылығын дамыту инновациялық бiлiм беру технологиялары саласында халықаралық ынтымақтастықты өрiстету.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 364-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 039 "Әдiснамалық құралдарын әзiрлеу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 42 110 мың теңге (қырық екi миллион жүз он мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 6-бабы , "Бiлiм" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы,  "Қазақстан Республикасы бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi жүйесiн басқаруды жетiлдiру жөнiнде қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1998 жылғы 24 наурыздағы N 256 қаулысы , "Бiлiм беру ұйымдарын мемлекеттiк аттестациялау туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 3 қыркүйектегi N 1305 қаулысы , "12 жылдық бiлiм беру проблемалары республикалық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 27 шiлдедегi N 839 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бiлiм берудің жалпығаламдық тенденцияларын ескере отырып барлық деңгейдегi Мемлекеттiк жалпыға мiндеттi бiлiм стандарттарын құру және енгiзу. Денешынықтыру және спорт саласындағы ғылыми-әдiстемелiк және оқу-әдiстемелiк жұмысты жүзеге асыру, алынған бағдарламалар, әдiстемелiк ұсынымдар және оқу құралдары түрiндегi нәтижелердi тарату. Жалпы орта бiлiмдi қамтамасыз ететiн ұйымдар оқу процесiнiң ақпараттық ғылыми-әдiстемелiк кешенiн құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: оқу-әдiстемелiк кешендер дайындауды қамтитын бiлiм беру процесiн ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету, жаңа ақпараттық оқу технологияларын қолдану проблемалары бойынша ғылыми-әдiстемелiк жұмыстар жүргiзу. Орта мектептер үшiн ақпараттың әр түрлi таратушысы арқылы базалық және арнайы информатика дайындау бойынша оқу-әдiстемелiк әдебиет әзiрлеу, бейiмдеу және жолға салу, оқу үрдiсiнiң сапасын бақылайтын жаңа технологиялар әзiрлеу және енгiзу. Білім басқарудың ақпараттық жүйесiн әзiрлеу, енгiзу және өрiстету, оқуға арналған бағдарламалық жүйе қорын құру, тестiлеу теориясы мен әдiстемесi бойынша ғылыми әдiстемелiк зерттеулер жүргiзу, бiлiм беру мен оқу-бағдарламалық құжаттардың мемлекеттiк жалпыға мiндеттi стандартының сақталуын әзiрлеу және талдау. Оқу орындарын аттестациялау үшiн сараптама жұмыстарын жүргiзу студенттер контингентiн конкурстық құрастырудың жаңа үлгiлерiн енгiзу, денешынықтыру және спорт бойынша бағдарламалар ұсынымдар әзiрлеу. Республика бiлiм ұйымдарында 12 жылдық оқу мектептерiнiң бастапқы сатыларының үлгiсiн сынау бойынша эксперименттiк жұмыстар бағдарламасын iске асыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
039 Разработка Разработка методических В те- Минис-
методоло- материалов, научно-мето- чение терство
гических дической литературы; года образо-
пособий разработка стандартов по вания и
3 уровням образования; науки
разработка, усовершенст- Респуб-
вование программного лики
обеспечения мониторинга Казах-
контингента по грантам, стан
комплексного тестирования
при вступительных экзаме-
нах в вузы, при государ-
ственной аттестации
организаций образования;
создание и пополнение баз
тестовых заданий по
общеобразовательным
школьным предметам, по
специальностям среднего и
высшего профессионального
образования;
разработка бланочной
документации.
Разработка учебно-методи-
ческих пособий по следую-
щим направлениям:
- спорт и физкультура;
- 12-летнее образование;
- информатизация
образования.
В среднем будет разрабо-
тано 135 учебно-методи-
ческих пособий, дидак-
тических материалов по
использованию электрон-
ных учебников - 220.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка и внедрение учебно-методических пособий в образовательную практику современных методов преподавания что улучшит качественный уровень обучения в организациях образования. Разработка и внедрение учебно-методических разработок в образовательный процесс с учетом новейших информационных технологий, а также в развитие физической культуры и спорта.
Приложение 365
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 040
"Мониторинг сейсмологической информации"
на 2003 год
1. Стоимость: 117 348 тысяч тенге (сто семнадцать миллионов триста сорок восемь тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статьи 14_ , 15_ , 28 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; статьи 1__ , 2, 7, 8, 17, 25 Закона Республики Казахстан от 26 июня 1998 года "О национальной безопасности"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1997 года N 1286 "О мерах по снижению ущерба от разрушительных землетрясений в сейсмоопасных регионах республики"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 декабря 1994 года N 1490 "О дополнительных мерах по снижению ущерба от возможных землетрясений в г. Алматы, Алматинской и Талдыкорганской областях и ликвидации их последствий".

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
039       Әдiснамалық Әдiстемелiк        Жыл   Қазақстан
құралдарын  материалдар,       бойы  Республикасының
әзiрлеу     ғылыми-әдiстемелiк       Білім және ғылым
әдебиет әзiрлеу;         министрлігі
бiлiм берудің 3
деңгейi бойынша
стандарттар
әзiрлеу;
гранттар бойынша
контингент
мониторингiн,
жоғары оқу
орындарына түсу
уақытында кешенді
түрде тестілеуді,
бiлiм беру
ұйымдарын
мемлекеттiк
аттестациялаудың
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу, жетілдiру;
мектептiң жалпы
бiлiм беру пәндері
бойынша, орта және
жоғары кәсiптiк
бiлiм берудiң
мамандықтары пәндерi
бойынша тесттiк
тапсырмаларды жасау
мен толықтыру;
бланктiк құжаттарда
әзiрлеу.
Оқу-әдістемелік
құралдар мынадай
бағыттарда әзiрленедi:
- спорт және дене
тәрбиесi;
- 12 жылдық бiлiм;
- бiлiм берудi
бағдарламалау.
Орташа есеппен 135
оқу-әдiстемелiк
құралдар, 220
электрондық оқулықтар
бойынша дидактикалық
материалдар әзiрленедi.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: оқу-әдiстемелiк құралдарды сабақ берудiң қазiргі практикасына көшiрудi әзiрлеу және енгiзу бiлім ұйымдарындағы оқу деңгейінің сапасын жақсартады. Денешынықтыру және спортты дамытатын жаңа ақпараттық технологияларды ескере отырып оқу-әдiстемелік құралдар әзiрлеу және енгiзу, мұның өзi денешынықтыру мен спортты тиiмдi дамытуға алып барады.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 365-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
040 "Сейсмологиялық ақпарат мониторингі"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 117 348 мың теңге (жүз он жетi миллион үш жүз қырық сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңының 14, 15, 28-баптары ; "Ұлттық қауiпсiздiк туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 26 маусымдағы Заңының 1 , 2 , 7 , 8 , 17, 25-баптары ; "Республиканың сейсмологиялық қауiптi аймақтарындағы жойқын жерсiлкiнiстердiң шығынын азайту шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 26 тамыздағы N 1286 қаулысы ; "Алматы қаласында, Алматы және Талдықорған облыстарында мүмкiн болатын жерсілкiнiстердiң шығынын азайту және олардың зардаптары жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 30 желтоқсандағы N 1490 қаулысы .

3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: организация и проведение комплексных исследований в сейсмоопасных районах Республики Казахстан в целях прогноза землетрясений.
5. Задачи бюджетной программы: регистрация и обработка данных о землетрясениях контролируемой территории и прилегающих районах; проведение полевых инструментальных наблюдений и получение качественной и непрерывной сейсмической, геофизической, гидрогеохимической, гидрогеодинамической, деформографической, наклономерной, сейсмобиологической информации на сети стационарных станций, первичная обработка получаемой информации; проведение тематических работ по наблюдениям за сейсмическим режимом исследуемой территории; осуществление сейсмического мониторинга на территории Республики Казахстан; развертывание и обеспечение работы временных сейсмических и геофизических станций и других видов наблюдений в эпицентральных зонах сильных землетрясений на территории Республики Казахстан, а также выполнение работ по распоряжению директивных органов Республики Казахстан; своевременное оповещение директивных органов Республики Казахстан обо всех ощутимых и сильных землетрясениях по контролируемой территории; своевременное представление материалов в Межведомственную Комиссию по прогнозу землетрясений при Министерстве образования и науки; составление оперативных каталогов и бюллетеней землетрясений, формирование архива сейсмологической, геофизической, гидрогеохимической, деформографической и другой информации; проведение работ по автоматизации процессов регистрации, передаче и обработке данных инструментальных наблюдений; внедрение новых методов и технических средств для проведения наблюдений и обработки материалов по прогнозу землетрясений.
6. План мероприятий по реализации программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
040 Мониторинг В те- Минис-
сейсомоло- чение терство
гической года образо-
информации вания и
030 Сейсмоло- Содержание Сейсмологичес- науки
гическая кой опытно-методической Респуб-
опытно- экспедиции в пределах лики
методичес- лимита штатной численнос- Казах-
кая экспе- ти в количестве 296 чело- стан
диция век для выполнения Сейсмо-
поставленных задач логичес-
кая
опытно-
методи-
ческая
экспеди-
ция
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының сейсмологиялық қауiптi аудандарында жерсiлкiнiстерiн болжау мақсатымен кешендi зерттеулер ұйымдастыру және өткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Бақылаудағы аумақ пен iргелес аудандардағы жерсiлкiнiстерi туралы деректердi тiркеу және өңдеу; далалық аспаптармен бақылау жүргiзу және стационарлық станциялар желiсiнде сапалы әрi үздiксiз сейсмикалық, геофизикалық, гидрогеохимиялық, гидрогеодинамикалық, деформографиялық, ойысөлшеу, сейсмобиологиялық ақпарат алу, алған ақпаратты алғашқы өңдеуден өткiзу; зерттелетiн аумақты сейсмикалық бақылау тәртiбi бойынша тақырыптық жұмыстар жүргiзу; Қазақстан Республикасының аумағында сейсмикалық мониторингтi жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының аумағында қатты жерсiлкiнiстердiң эпицентрлiк аймақтарында уақытша сейсмикалық және геофизикалық станциялардың және өзге де бақылау түрлерiнiң жұмысын жандандыру және қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы директивалық органдарының өкiмi бойынша жұмыстар орындау; бақылаудағы аумақ бойынша барлық байқалған және күштi жерсiлкiнiстер туралы Қазақстан Республикасының директивалық органдарын мезгiлiнде хабарландырып отыру; Бiлiм және ғылым министрлiгi жанындағы жерсiлкiнiстерiн болжау жөнiндегi ведомствоаралық Комиссияға мезгiлiнде материалдар берiп отыру; жерсiлкiнiстерiнiң оперативтiк каталогтарымен бюллетендерiн жасау, сейсмологиялық, геофизикалық, гидрогеохимиялық, деформографиялық және басқа да ақпараттар мұрағатын құрастыру; аспаптық бақылау деректерiн тiркеу, жөнелту және өңдеу үрдiстерiн автоматтандыру бойынша жұмыстар жүргiзу; жерсiлкiнiстер болжамдары бойынша бақылау жүргiзу және материалдарды өңдеу үшiн жаңа әдiстер мен техникалық құралдарды енгiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
040       Сейсмоло.
гиялық
ақпарат
мониторингi
030 Сейсмоло.    Қойылған мiндет.  Жыл    Қазақстан
гиялық       тердi орындау     бойы   Республикасының
тәжiрибелiк  үшiн 296 адамдық         Бiлiм және ғылым
-әдiстемелiк штаттық сан              министрлiгі,
экспедиция   лимитi шегiнде           Сейсмологиялық
Сейсмологиялық           тәжiрибелiк-
тәжiрибелiк-             әдiстемелiк
әдiстемелiк              экспедиция
экспедицияны ұстау
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: каталог землетрясений на территории Республики Казахстан за 2003 год; архивы первичных материалов наблюдений (сейсмограммы, цифровые сейсмограммы, деформограммы, записи сильных движений, первичные материалы по геофизическим, гидрогеологическим, сейсмобиологическим наблюдениям и наблюдениям современных движений земной коры); базы данных 2003 года по видам наблюдений: сейсмические ("Сейсмо", "Бадис", "Временные ряды", "Карточка", "Кармех"); геофизические ("Магнитка", "Теллурика"), гидрогеологические ("Геохим"), современных движений ("Кора"); ежедневные оперативные прогнозы землетрясений (всего 365 прогнозов) на основании измеряемых параметров; еженедельное представление материалов наблюдений в Межведомственную Комиссию по прогнозу землетрясений при Министерстве образования и науки. Качественное и своевременное выполнение функций и задач, возложенных на Сейсмологическую опытно-методическую экспедицию.
Приложение 366
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 044
"Реализация специальных образовательных программ"
на 2003 год
1. Стоимость: 32 996 тысяч тенге (тридцать два миллиона девятьсот девяносто шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 20_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 марта 1992 года N 305 "Об организации республиканского центра социальной адаптации и профессионально-трудовой реабилитации детей и подростков с дефектами умственного и физического развития", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2000 года N 604 "О реорганизации республиканских государственных казенных предприятий Министерства образования и науки Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение специальных образовательных программ для детей с ограниченными возможностями для получения образования, профессиональной подготовки и социальной адаптации.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының аумағындағы 2003 жылғы жерсiлкiнiстер каталогы; алғашқы бақылау материалдарының (сейсмограммалардың, цифрлық сейсмограммалардың, деформограммалардың күштi қозғалыстар жазбасының, геофизикалық, гидрогеологиялық, сейсмобиологиялық бақылаулар және жер қабығы қозғалыстарын қазiргi бақылау бойынша алғашқы материалдардың) мұрағаттары; бақылау түрлерi бойынша 2003 жылғы деректердiң базалары; сейсмикалық ("Сейсмо", "Бадис", "Уақытша қатарлар", "Карточка", "KapMex"); геофизикалық ("Магнитка", "Теллурика"), гидрогеологиялық ("Геохим"), қазiргi қозғалыстар ("Қабық"); өлшеу параметрлерi негiзiнде жерсiлкiнiстердiң күн сайынғы оперативтi болжамдары (барлығы 365 болжам); Білiм және ғылым министрлiгi жанындағы жерсілкiнiстерiнiң болжамдары жөнiндегi ведомствоаралық Комиссияға күн сайын бақылау материалдарын берiп отыру.
Сейсмологиялық тәжiрибелiк-әдiстемелiк экспедициясына жүктелген қызметтер мен мiндеттердi, сапалы әрi мезгiлiнде орындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 366-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 044 "Арнайы бiлiм беру бағдарламаларын
iске асыру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 32 996 мың теңге (отыз екi миллион тоғыз жүз тоқсан алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 20-бабы , "Бiлiм" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы , "Ақыл-есінің немесе бой бiтiмiнің жетілуіндe кемiстiгi бар балалар мен жасөспiрiмдердi әлеуметтiк бейiмдеу және кәсiби еңбекпен оңалту республикалық орталығын ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 31 наурыздағы N 305 қаулысы, Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорындарын қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 19 сәуiрдегi N 604 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бiлiмге, кәсіптiк дайындыққа және әлеуметтiк бейiмделуге қол жеткiзу үшін мүмкiндіктерi шектеулi балаларды арнайы бiлiм беру бағдарламасымен қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы: обследование и консультирование детей с ограниченными возможностями в развитии, детей с проблемами в развитии. Оказание коррекционно- реабилитационной и лечебно-оздоровительной помощи детям с проблемами в развитии с рождения до совершеннолетия. Развитие интеллектуальных и психофизиологических возможностей детей с ограниченными возможностями в развитии. Социальная адаптация и профессионально-трудовая реабилитация детей с ограниченными возможностями в развитии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
044 Реализация Разработка индивидуальных В те- Минис-
специаль- развивающих программ, чение терство
ных обра- единой коррекционной года образо-
зователь- программы; вания и
ных прог- создание практической науки
рамм модели вмешательства; Респуб-
030 Республи- выявление и отбор детей с лики
канский проблемами в развитии; Казах-
научно- оказание практической стан,
практичес- помощи областным Респуб-
кий центр психолого-медико-педаго- ликан-
социальной гическим консультациям; ский
адаптации проведение диагностики, научно-
и профес- обследований, занятий; практи-
сионально- консультирование, спе- ческий
трудовой циальное обучение детей; центр
реабилита- обобщение и распростра- социаль-
ции детей нение научно-практичес- ной
и подрост- кого опыта; адапта-
ков с проведение курсов ции и
проблема- повышения квалификации профес-
ми в раз- для специалистов сиональ-
витии психолого-медико-педаго- но-тру-
гической консультации довой
различного профиля; реабили-
научно-методическая тации
работа; детей и
содержание учреждения в подрост-
пределах утвержденного ков с
лимита штатной пробле-
численности - 150 единиц. мами в
Среднегодовое количество разви-
детей составит - 1418. тии.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: освоение и внедрение новых передовых психодиагностических и консультативных технологий. Разработка организационно-нормативного обеспечения скрининга психического развития детей в раннем детстве. Реализация программы раннего вмешательства. Формирование эффективной системы статистического учета детей с отклонениями в развитии по Республике Казахстан на основе новых информационных технологий.
Приложение 367
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 046
"Реабилитация детей" на 2003 год

5. Бюджеттiк бағдарламалардың мiндеттерi: даму мүмкiндiктерi шектеулi, дамуында проблемалары бар балаларды қарап шығу, консультация беру. Туғанынан кәмелетке толғанынша дамуында проблемалары бар балаларға коррекциялық-оңалту және емдеу-сауықтыру көмегiн көрсету. Даму мүмкiндiктерi шектеулi балалардың интеллектуалдық және психофизиологиялық мүмкiндiктерiн дамыту. Даму мүмкiндiктерi шектеулi балаларды әлеуметтiк бейiмдеу және кәсiби еңбекпен оңалту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
044       Арнайы      Жеке дара,          Жыл  Қазақстан
бiлiм беру  бiрыңғай коррекция. бойы Республикасының
бағдарлама. лық даму бағдарла.       Білім және ғылым
сын iске    масын әзiрлеу;           министрлігі,
асыру       емдеудің практика.       Дамуында
лық үлгiсiн жасау;       проблемалары
030  Жетілуінде  дамуында проблема.       бар балалар мен
проблемасы  лары бар балаларды       жасөспірімдерді
бар балалар iздестiру және           әлеуметтік
мен жасөс.  iрiктеу;                 бейімдеу және
пiрімдердi  облыстық                 кәсіби еңбекпен
әлеуметтік  психологиялық-           оңалту
бейімдеу    медициналық-             Республикалық
және кәсiби педагогикалық            ғылыми тәжірибе
еңбекпен    консультацияларға        орталығы
оңалту      практикалық көмек
Республика. көрсету;
лық ғылыми- диагностика, зерттеу,
тәжiрибе    сабақтар өткiзу;
орталығы    консультация беру,
балаларды арнайы
оқыту;
ғылыми-практикалық
тәжiрибенi жинақтау
және тарату;
әр саланың
психологиялық-
медициналық-
педагогикалық
консультациялар
мамандары үшiн
бiлiктiлiк арттыру
курстарын өткiзу;
ғылыми-әдiстемелік
жұмыс;
мекеменi штаттық
санның лимитi
шегiнде ұстау -
150 бiрлік.
Орта есеппен
балалардың жылдық
саны - 1418 құрайды.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: жаңа психодиагностикалық және консультациялық озық технологияларды игеру әрi енгізу. Ерте жастан балалар психикасының даму скринингін ұйымдық-нормативтiк қамтамасыз етудi әзiрлеу. Ерте жастан емдеу бағдарламасын iске асыру. Жаңа ақпараттық технологиялар негізінде Қазақстан Республикасы бойынша дамуында проблемасы бар балаларды статистикалық есепке алудың тиiмдi жүйесiн қалыптастыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 367-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 046 "Балаларды оңалту"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 98 945 тысяч тенге (девяносто восемь миллионов девятьсот сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 15_ , 50 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан", статья 37_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1999 года N 905 "О комплексной программе "Здоровый образ жизни", постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2002 года N 533 "О реорганизации отдельных организаций Министерства образования и науки Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование лечебно-профилактических и оздоровительных мероприятий, направленных на улучшение здоровья детей.
5. Задачи бюджетной программы: оздоровление, реабилитация и организация отдыха ослабленных и больных детей, детей-сирот, детей из экологически неблагоприятных регионов республики, детей из малообеспеченных и многодетных семей из различных областей Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
046 Реабилита- Оплата услуг по оздоров- В те- Минис-
ция детей лению и реабилитации, чение терство
организации отдыха ослаб- года образо-
ленных и больных детей, вания и
детей-сирот, детей из науки
экологически неблаго- Респуб-
приятных регионов лики
республики, детей из Казах-
малообеспеченных и стан
многодетных семей из раз-
личных областей Республики
Казахстан.
Плановая работа по
оздоровлению 101 ребенка
за один заезд.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: планомерное оздоровление детей традиционными методами по хроническим заболеваниям, постоянное проведение восстановительного лечения, специализированная помощь, контроль за жизнью и здоровьем детей, оздоровление природными методами, приобщение детей к здоровому образу жизни и правильному пониманию заботы о своем здоровье и здоровье окружающих.
Приложение 368
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 048
"Проведение внешкольных мероприятий с детьми"
на 2003 год

1. Құны: 98 945 мың теңге (тоқсан сегiз миллион тоғыз жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 15,  50-баптары, "Білiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 37-бабы , "Салауатты өмiр салты" кешендi бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 3 мамырдағы қаулысы, "Білім" мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегі N 448 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің жекелеген ұйымдарын қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 17 мамырдағы N 533 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: балалардың денсаулығын жақсартуға бағытталған емдеу-профилактикалық және сауықтыру шараларын жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: әлсiз және ауру балаларды, жетiм балаларды, Қазақстан Республикасының әр түрлi аймақтарындағы аз қамтамасыз етiлген отбасылардан шыққан балаларды сауықтыру, оңалту және демалысын ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
046      Балаларды   Әлсiз және ауру    Жыл   Қазақстан
оңалту      балаларды, жетiм   бойы  Республикасының
балаларды,               Білім және ғылым
Қазақстан                министрлігі
Республикасының әр
түрлi аймақтарын.
дағы аз қамтамасыз
етiлген отбасылар.
дан шыққан
балаларды сауықтыру,
оңалту және
демалысын ұйымдас.
тыру жөніндегi
қызмет көрсетулердi
төлеу.
Бiр келгенде 101
баланы сауықтыру
жөнiндегi жоспарлы
жұмыс.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: балаларды созылмалы аурулар бойынша дәстүрлi әдiстермен жоспарлы сауықтыру, қайта қалпына келтiру емiн тұрақты жүргiзу, мамандандырылған жәрдем, балалардың өмiрi мен денсаулығын тұрақты бақылауға алу, табиғи әдістермен сауықтыру, балаларды салауатты өмiр салтына тарту және өзінің әрi айналасындағылардың денсаулығына түсіністiкпен қарауға үйрету.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 368-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 048 "Балалармен мектептен тыс
iс-шараларды өткiзу" республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 288 238 тысяч тенге (двести восемьдесят восемь миллионов двести тридцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 19_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 12 марта 2001 года N 570 "О Государственной программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", распоряжение Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3003 "О Республиканском молодежном лагере "Окжетпес", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2000 года N 1679 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский детский оздоровительный лагерь "Балдаурен" Министерства образования и науки Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2001 года N 462 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации "Государственная программа развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: осуществление комплекса мер по обеспечению организации оздоровления, отдыха детей и подростков, развитие мотивации личности к познанию и творчеству, реализация дополнительных образовательных программ и услуг в интересах личности, общества, государства.
5. Задачи бюджетной программы: обучение, воспитание и организация отдыха детей из различных областей Республики Казахстан, реализация образовательных программ дополнительного развития детей, координация работы внешкольных организаций республики, организация учебно-оздоровительных мероприятий для одаренных детей Республики Казахстан, выявление одаренных учащихся в области музыки, проведение массовых мероприятий для школьников республики, работа заочных школ по химии, математике, экологии, проведение республиканских конкурсов, выставок. Проведение спортивных мероприятий с детьми школьного возраста и подростками. Организация культурного досуга детей и молодежи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 288 238 мың теңге (екi жүз сексен сегiз миллион екi жүз отыз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 19-бабы , "Қазақстан Республикасында дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 12 наурыздағы N 570 Жарлығы , "Білім" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы , "Оқжетпес" Республикалық жастар лагерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1996 жылғы 24 мамырдағы N 3003 өкiмi , Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Балдәурен" республикалық балалар сауықтыру лагерi" Республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2000 жылғы 7 қарашадағы N 1679 қаулысы , "Қазақстан Республикасында "Дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы" iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 6 сәуiрдегi N 462 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң мәселелерi" туралы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: балалар мен жасөспiрімдердің сауығуын, демалысын ұйымдастыруды қамтамасыз ету жөнiндегi iс-шаралар кешенiн iске асыру, және жеке бастың танымдық және шығармашылық негіздеуін дамыту, жеке адамның, қоғамның, мемлекеттің мүддесi үшiн қосымша бiлiм беру бағдарламаларын iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының әр түрлi облыстарындағы балаларды оқыту, демалысын ұйымдастыру балаларды қосымша жетілдiру бiлiм беру бағдарламасын iске асыру, республиканың мектептен тыс ұйымдарының жұмысын үйлестiру, Қазақстан Республикасының дарынды балалары үшiн оқу-сауықтыру шараларын ұйымдастыру, музыка саласында дарынды балаларды iздестiрiп табу, республика оқушылары үшiн бұқаралық iс-шаралар өткiзу, химия, математика, экология бойынша республикалық сырттан оқыту мектептерiнің жұмысын ұйымдастыру, республикалық конкурстар, көрмелер өткiзу. Мектеп жасындағы балалар мен жасөспiрiмдердің кешендi спорттық шараларын өткiзу. Балалар мен жастардың мәдени бос уақытын ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
048 Проведение Президентская новогодняя В те- Минис-
внешколь- елка; чение терство
ных меро- встреча Президента года в образо-
приятий с Республики Казахстан с соот- вания и
детьми одаренными детьми Респуб- ветст- науки
лики Казахстан; вии с Респуб-
встреча Министра образо- утвер- лики
вания и науки Республики жден- Казах-
Казахстан с одаренными ным стан
детьми; планом
XXIV Республиканский
конкурс молодых исполни-
телей учащихся - музы-
кальных колледжей;
XXXVII Республиканский
конкурс юных музыкантов
- учащихся детских школ
искусств Республики
Казахстан;
координационная встреча
директоров внешкольных
организаций по проблемам
воспитания подрастающего
поколения;
проведение кружков,
научно-практических
конференций, форумов,
выставок, конкурсов,
обучение детей в заочных
школах по естественно-
математическому и гумани-
тарному направлениям и
других внешкольных
культурных мероприятий;
проведение республикан-
ских спортивных мероприя-
тий, спартакиад среди
школьников;
организация оздоровитель-
ного отдыха и культурного
досуга, учебы детей и
молодежи.
Среднегодовое количество
детей, посетивших органи-
зации дополнительного
образования, составит
4580.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: предоставление подрастающему поколению оптимальных условий для интеллектуального развития, удовлетворения их интересов, склонностей и дарований, профессионального самоопределения, разумного досуга, отдыха. Повышение занятости детей и подростков, рост числа учащихся, занимающихся в организациях дополнительного образования. Снижение числа правонарушений среди подрастающего поколения, укрепление и сохранение здоровья, успешное выступление учащихся на международных соревнованиях.
Приложение 369
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
Республиканской бюджетной программы 049
"Обеспечение непрерывного обучения в области
культуры и искусства" на 2003 год
1. Стоимость: 537 742 тысячи тенге (пятьсот тридцать семь миллионов семьсот сорок две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 22_ , 25_ , 36_ , 40_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 1998 года N 269 "Об открытии Казахской национальной академии музыки", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N 1782 "О реорганизации отдельных организаций образования Министерства образования и науки Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 892 "О переименовании отдельных государственных высших учебных заведений", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года N 1619 "О реорганизации некоторых организаций образования Министерства образования и науки Республики Казахстан".

1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
048       Балалармен  Президенттiк Жаңа  Жыл   Қазақстан
мектептен   жылдық шырша;      бойы  Республикасының
тыс iс-     Қазақстан                Бiлiм және ғылым
шараларды   Республикасы             министрлігi
өткiзу      Президентiнің
Қазақстан
Республикасының
дарынды балалармен
кездесуі; Қазақстан
Республикасы Бiлiм
және ғылым
Министрiнің дарынды
балалармен кездесуі;
музыкалық колледждер
оқушылары - жас
орындаушыларының
Республикалық XXIV
конкурсы; Қазақстан
Республикасы балалар
өнер мектептерiнiң
оқушылары - ХХХVII
Республикалық жас
музыканттар конкурсы;
мектептен тыс ұйымдар
директорларының
өскелең ұрпақты
тәрбиелеу проблемалары
бойынша үйлестiру
кездесуі; үйiрмелер,
ғылыми-практикалық
конференциялар,
форумдар, көрмелер
өткiзу, сырттан оқыту
мектептерінде
балаларды жаратылыс
тану - математикалық
және гуманитарлық
бағыттар бойынша
оқыту және өзге де
мектептен тыс мәдени
шаралар;
оқушылар арасында
республикалық спорт
шараларын,
спартакиадалар өткiзу;
сауықтыру демалыстарын,
саналы демала білудi,
оқулар ұйымдастыру.
Қосымша білiм беру
ұйымдарына барушы
балалардың орташа
жылдық саны - 4580
болады.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: өскелең ұрпаққа интеллектуалдық даму үшiн оңтайлы жағдайлар жасау, олардың мүддесiн, бейiмдігін және дарынын, өз кәсiптiк орнын табуын, саналы демала білуін қанағаттандыру. Балалар мен жасөспiрiмдердің шұғылданушылығын көтеру, қосымша бiлiм беру ұйымдарында оқитын балалардың санын көбейту. Өскелең ұрпақ арасында құқық бұзушылықты азайту, денсаулығын сақтау және нығайту, оқушылардың халықаралық жарыстарда жеңiстерге жетуі.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 369-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
049 "Мәдениет және өнер саласында үздiксiз білiм берудi
қамтамасыз ету" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 537 742 мың теңге (бec жүз отыз жетi миллион жетi жүз қырық екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 22, 25, 36, 40-баптары ; "Қазақ ұлттық музыка академиясын ашу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1998 жылғы 31 наурыздағы N 269 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлігінің жекелеген білiм беру ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 29 қарашадағы N 1782 қаулысы ; "Жекелеген жоғары оқу орындарының атауларын ауыстыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 29 маусымдағы N 892 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнің жекелеген білiм беру ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 1619 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение потребностей национальной культуры высокопрофессиональными специалистами в области искусства и культуры: музыкантами для работы в концертных организациях, учебных, культурно-просветительных заведениях в качестве солистов-исполнителей, артистов оркестров музыкальных театров, дирижеров, композиторов, музыковедов, специалистов музыкального фольклора.
5. Задачи бюджетной программы: методическое объединение начального, среднего и высшего звеньев музыкального образования; обеспечение непрерывного процесса обучения на основе типовых и гибких экспериментальных учебных планов и программ; формирование исполнительских и педагогических школ, единых для всех звеньев системы; разработка и внедрение новых прогрессивных методов обучения; научно-исследовательская и научно-методическая работа; осуществление фундаментальных разработок проблем музыкальной культуры, педагогики; издание музыковедческой литературы; развитие специальностей народно-традиционных жанров, связанных с музыкальной культурой народов, проживающих на территории Казахстана.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 049 Обеспече-
ние непре-
рывного
обучения в
области
культуры и
искусства
030 Казахская Организация учебно-воспи- В те- Минис-
националь- тательной, культурно- чение терство
ная акаде- просветительной, методи- года образо-
мия музыки ческой работы. Содержание вания и
академии, предусматриваю- науки
щее оплату всех расходов, Респуб-
связанных с обеспечением лики
качественного образова- Казах-
тельного процесса согласно стан,
утвержденных планов финан- Казах-
сирования. ская
Обучение среднегодового нацио-
контингента в количестве нальная
1064 обучающихся, выпуск академия
92 специалистов с музы- музыки
кальным образованием.
032 Казахская Организация учебно-воспи- В те- Минис-
националь- тательной, культурно- чение терство
ная акаде- просветительной, методи- года образо-
мия ис- ческой работы. Содержание вания и
кусств академии, предусматриваю- науки
им. Т.К. щее оплату всех расходов, Респуб-
Жургенова связанных с обеспечением лики
качественного образова- Казах-
тельного процесса согласно стан,
утвержденных планов Казах-
финансирования. ская
Обучение среднегодового нацио-
контингента в количестве нальная
1535 обучающихся, выпуск академия
110 специалистов в области искусств
искусства. им. Т.К.
Жургено-
ва
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мәдениет пен өнер саласындағы ұлттық мәдениеттi жоғары бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету: концерттiк ұйымдарда, оқу, мәдени-ағарту орындарында музыканттарды орындаушы-солист, музыкалық театрлар оркестрiнің әртiстерi, дирижерлер, сазгерлер, музыкатанушылар, музыкалық фольклор мамандары ретiнде жұмыс iстету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: музыкалық бiлiм берудің бастауыш, орта, жоғары буындарын әдiстемелiк бiрiктiру; типтік және өзгермелi эксперименттiк оқу жоспарлары мен бағдарламалары негiзiнде үздiксiз оқу процесiмен қамтамасыз ету; жүйенiң барлық буындарына ортақ орындаушылық және педагогикалық мектептер қалыптастыру; оқытудың жаңа прогрестiк әдiстерiн енгiзу және талдау; ғылыми-зерттеу және ғылыми-әдiстемелiк жұмыс; педагогика, музыкалық мәдениет мәселелерiнiң негiзгi талдауларын жүзеге асыру; музыкатануға қатысты әдебиеттер шығару; Қазақстан территориясында тұратын халықтардың музыкалық мәдениетiмен байланысты халықтық-дәстүрлi жанр мамандықтарын дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1.  049       Мәдениет
және өнер
саласында
үздiксiз
бiлiм берудi
қамтамасыз
ету
030  Қазақ       Оқу-тәрбие, мәдени  Жыл  Қазақстан
ұлттық      -ағарту,            бойы Республикасының
музыка      әдiстемелiк              Білім және ғылым
академиясы  жұмыстар ұйымдастыру.    министрлігі,
Бекiтiлген               Қазақ ұлттық
қаржыландыру             музыка
жоспарына сәйкес         академиясы
сапалы бiлiм беру
процесiмен
қамтамасыз етумен
байланысты барлық
шығындарды төлеудi
көздейтiн
академияны ұстау.
Орташа жылдық
контингентi 1064
бiлiм алушыларды
оқыту.
Музыкалық бiлiмi
бар 92 маман
даярлап шығару.
032  Т.К.        Оқу-тәрбие, мәдени-  2003 Қазақстан
Жүргенов    ағарту, әдiстемелiк  жыл  Республикасының
атындағы    жұмыстар ұйымдас.    бойы Білім және ғылым
Қазақ       тыру.                     министрлігі,
ұлттық өнер Бекітiлген қаржылан.      Т.К. Жүргенов
академиясы  дыру жоспарына            атындағы Қазақ
сәйкес сапалы бiлiм       ұлттық өнер
беру процесiмен           академиясы
қамтамасыз етумен
байланысты барлық
шығындарды төлеудi
көздейтiн академияны
ұстау.
Орташа жылдық
контингентi 1535
бiлiм алушыларды
оқыту, 110 өнер
маманын даярлап
шығару.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение интеллектуального и культурного уровня развития общества.
Приложение 370
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 050
"Подготовка кадров в высших учебных заведениях
внутри страны по государственным образовательным
грантам" на 2003 год
1. Стоимость: 4 930 952 тысячи тенге (четыре миллиарда девятьсот тридцать миллионов девятьсот пятьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4__ , 13_ , 43_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781 "О государственном образовательном гранте", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 1999 года N 464 "О новой модели формирования студенческого контингента государственных высших учебных заведений в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2002 года N 614 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2002/2003 учебный год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отраслей экономики и социальной сферы страны высококвалифицированными специалистами.
5. Задачи бюджетной программы: качественная подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием на безвозмездной основе; совершенствование механизма предоставления государственных образовательных грантов для получения высшего профессионального образования, создание новых правовых, научно-методических, финансово-материальных условий и кадрового обеспечения системы образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
050 Подготовка
кадров в
высших
учебных
заведениях
внутри
страны по
государст-
венным
образова-
тельным
грантам
034 Подготовка Прием студентов в соот- Сен- Минис-
кадров в ветствии с государствен- тябрь- терство
высших ным образовательным де- образо-
учебных заказом на подготовку кабрь вания и
заведениях специалистов с высшим науки
страны в профессиональным и Респуб-
рамках послевузовским профессио- лики
нового нальным образованием, Казах-
приема утверждаемым ежегодно стан
постановлением Правитель-
ства Республики Казахстан.
Проведение учебного
процесса в соответствии с
государственными стандар-
тами образования,
осуществление образова-
тельной деятельности,
включающей учебную, мето-
дическую, научную,
культурно-просветитель-
скую работу; создание
материально-технических
условий для организации
учебного процесса; обес-
печение питанием студен-
тов, находящихся в соот-
ветствии с решениями
Правительства Республики
Казахстан на полном
государственном обеспе-
чении; совершенствование
образовательных программ,
внедрение новых информа-
ционных технологий
обучения.
Обучение среднегодового
контингента в количестве
5153 студентов.
091 Подготовка Проведение учебного В те- Минис-
кадров в процесса в соответствии чение терство
высших с государственными года образо-
учебных стандартами образования, вания
заведениях осуществление образова- и науки
внутри тельной деятельности, Респуб-
страны включающей учебную, лики
методическую, научную, Казах-
культурно-просветитель- стан
скую работу; создание
материально-технических
условий для организации
учебного процесса; обес-
печение питанием студен-
тов, находящихся в соот-
ветствии с решениями
Правительства Республики
Казахстан на полном
государственном обеспе-
чении; совершенствование
образовательных программ,
внедрение новых информа-
ционных технологий обуче-
ния.
Обучение среднегодового
контингента в количестве
45917 студентов.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қоғам дамуының интеллектуалдық және мәдени деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 370-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
050 "Мемлекеттiк білiм беру гранттары бойынша ел iшiндегi
жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4 930 952 мың теңге (төрт миллиард тоғыз жүз отыз миллион тоғыз жүз елу екi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 4 , 13, 43-баптары ; "Бiлiм" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы ; "Мемлекеттiк бiлiм гранты туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 25 қарашадағы N 1781 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жоғары оқу орындарында студенттер контингентiн құрудың жаңа үлгiсi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 24 сәуiрдегi N 464 қаулысы ; "2002/2003 оқу жылында ел iшiнде кәсiптiк және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсіптік жоғары бiлiмдi мамандар даярлауға тапсырыстарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 8 маусымдағы N 614 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiң экономика және әлеуметтiк салаларын жоғары бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: кәсіптік жоғары білімдi мамандарды өтеусiз негiзде сапалы даярлау, жоғары кәсіптiк бiлiм алу үшiн мемлекеттiк бiлiм гранттарын берудiң тетiктерiн жетiлдiру; бiлiм беру жүйесiнің жаңа құқықтық, ғылыми-әдiстемелік, қаржылық-материалдық негiздерiн жасау және кадрлармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
050       Мемлекеттiк
бiлiм беру
гранттары
бойынша ел
iшіндегi
жоғары оқу
орындарында
кадрлар
даярлау
034 Жаңа        Қазақстан Республи.  Қыр.   Қазақстан
қабылдау    касы Үкiметiнiң      күйек  Республика.
шеңберінде  жыл сайынғы          -жел.  сының Білім
елдің       қаулысымен           тоқсан және ғылым
жоғары оқу  бекітілген                  министрлігі
орындарында кәсiптiк жоғары
кадрлар     бiлімдi мамандар
даярлау     даярлауға мемлекет.
тiк тапсырыстарға
сәйкес студенттер
қабылдау. Оқу
процесiн мемлекеттiк
білім стандарттарына
сәйкес жүргізу; оқу,
әдiстемелік, ғылыми,
мәдени-ағарту
жұмыстарын қамтитын
бiлiм бepу қызметiн
жүзеге асыру; оқу
процесiн ұйымдастыру
үшiн материалдық-
техникалық жағдайлар
жасау; Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнің шешiмдерiне
сәйкес толық
мемлекеттiк
қамқорлықтағы
студенттердi тамақпен
қамтамасыз ету;
бiлiм беру
бағдарламаларын
жетiлдiру; оқытудың
жаңа ақпараттық
технологиясын енгiзу.
Оқытудың жылдық орташа
контингентi - 5 153
студент.
091  Ел iшiндегi  Мемлекеттiк бiлiм      Жыл  Қазақстан
жоғары оқу   беру стандарттарына    бойы Республика.
орындарында  сәйкес оқу процесiн         сының Білім
кадрлар      жүргiзу, оқу,               және ғылым
даярлау      әдiстемелік, ғылыми,        министрлігі
мәдени-ағарту
жұмыстарын қамтитын
бiлiм беру қызметiн
жүзеге асыру; оқу
процесiн ұйымдастыру
үшiн материалдық-
техникалық жағдайлар
жасау; Қазақстан
Республикасы Үкiметiнің
шешiмдерiне толық
сәйкес мемлекеттiк
қамқорлықтағы
студенттерді тамақпен
қамтамасыз ету;
бiлiм беру
бағдарламаларын
жетілдiру; оқытудың
жаңа ақпараттық
технологияларын
енгiзу. Оқытудың
жылдық орташа
контингентi - 45 917
студент.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня доступности профессионального образования путем предоставления государственных образовательных грантов для получения высшего профессионального образования; повышение интеллектуального, культурного и нравственного уровня развития общества.
Приложение 371
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 371 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 051
"Подготовка кадров в высших учебных заведениях
за рубежом в рамках программы "Болашак"
на 2003 год
1. Стоимость: 265454 тысячи тенге (двести шестьдесят пять миллионов четыреста пятьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 46_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 470 "Об утверждении Правил отбора претендентов и присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак" и Положения о республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом", постановление Президента Республики Казахстан от 5 ноября 1993 года N 1394 "Об учреждении Международных стипендий Президента Республики Казахстан "Болашак" для подготовки кадров за рубежом", Положение о порядке присуждения стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак", утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 3 марта 1997 года N 3375.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оказание содействия наиболее талантливой молодежи Казахстана в получении высшего образования на уровне магистра (мастера) в зарубежных высших учебных заведениях, имеющих лучшие показатели согласно публикуемым рейтингам.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка квалифицированных специалистов за рубежом, соответствующих мировому образовательному уровню.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: кәсіптiк жоғары бiлiм алу үшін мемлекеттік білім гранттарын беру жолымен кәсіптік білім алудың қол жетімділік деңгейін көтеру; қоғам дамуының интеллектуалдық, мәдени және адамгершілiк деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 371-қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.07.01. N 150г қаулысымен .
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.11.06. N 150л қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
051 "Болашақ" бағдарламасы шеңберiнде шетелдегi жоғары оқу
орындарында кадрлар даярлау" республикалық
бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 265454 мың теңге (екi жүз алпыс бес миллион төрт жүз елу төрт мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 46-бабы ; "Бiлiм" Мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң халықаралық "Болашақ" стипендиясына үмiткерлердi iрiктеу мен тағайындау туралы Ереженi және шетелде кадрлар даярлау туралы республикалық комиссияның ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 12 қазандағы N 470 Жарлығы ; "Шет елде кадрлар даярлау үшiн" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Халықаралық "Болашақ" стипендияларын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1993 жылғы 5 қарашадағы N 1394 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 3 наурыздағы N 3375 Жарлығымен  бекiтілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Болашақ" стипендиясын тағайындау туралы Ереже.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жарияланған рейтингтерге сәйкес өте жақсы көрсеткiштерге жеткен шетел жоғары оқу орындарында Қазақстанның дарынды жастарына магистр (шебер) деңгейiнде жоғары бiлiм алуға көмек көрсету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: шетелде әлемдiк бiлiм деңгейiне сәйкес келетiн бiлікті мамандар даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
051 Подготовка Оплата обучения в зару- В те- Минис-
кадров в бежных учебных заведениях чение терство
высших 62 стипендиатов через года образо-
учебных зарубежные посреднические вания и
заведениях организации и Посольство науки
за рубежом Республики Казахстан в США Респуб-
в рамках с учетом оказываемых услуг, лики
программы а также всех видов расходов, Казах-
"Болашак" связанных с обеспечением стан
качественного образова-
тельного процесса,
оформление выездных и
въездных виз, оплата
анкетных форм зарубежных
высших учебных заведений,
регистрация стипендиатов
в уполномоченных органах
принимающих стран;
проживание, питание,
расходы на приобретение
учебной литературы,
медицинскую страховку,
проезд от места жительства
в Казахстане до места
учебы при поступлении и
обратно после завершения
обучения.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 6 ноября 2003 г. N 150л .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение отраслей экономики и социальной сферы и органов управления Республики Казахстан высококвалифицированными специалистами, конкурентно способными на мировом рынке труда.
Приложение 372
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 053
"Подготовка кадров в филиале "Восход" Московского
авиационного института" на 2003 год
1. Стоимость: 9 735 тысяч тенге (девять миллионов семьсот тридцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 46_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", Соглашение между Министерством образования Республики Казахстан и Государственным комитетом Российской Федерации по высшему образованию о подготовке специалистов в области космической техники из числа граждан Республики Казахстан для комплекса "Байконур" от 4 августа 1995 года, Соглашение "О сотрудничестве в области образования между Государственным комитетом Российской Федерации по высшему образованию и Министерством образования Республики Казахстан" от 23 апреля 1993 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: удовлетворение потребностей республики в квалифицированных специалистах по космической технике с высшим образованием, взаимное развитие и сотрудничество в сфере науки и образования между республиками.

1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
051      "Болашақ"    Шетел жоғары оқу    Жыл  Қазақстан
бағдарламасы орындарында оқитын  бойы Республикасының
шеңберiнде   63 стипендиаттың         Білім және ғылым
шетелдегі    оқуын, көрсетілген       министрлігі
жоғары оқу   қызметтерді ескере
орындарында  отырып, шетелдік
кадрлар      делдал ұйымдар мен
даярлау      Қазақстан Республи-
касының АҚШ-тағы
Елшілігі арқылы
сондай-ақ сапалы
бiлiм алу процесіне;
келу және кету виза-
ларын ресімдеуге,
шетел жоғары оқу
орындарының анкеталық
нұсқаларын төлеуге,
стипендиаттарды
қабылдаушы елдердің
уәкiлеттi органдарында
тiркеуге; тамаққа,
стипендияға, оқу
әдебиетiн сатып
алуға, медициналық
сақтандыруға,
Қазақстандағы мекен
-жайынан оқуға
түскен жерге
дейiнгi аралыққа
және оқуды аяқтаған
соң қайта оралуға
байланысты шығындарын
төлеу. <*>
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының экономикасын және әлеуметтiк салаларын әлемдік еңбек нарқына жауап бере алатын жоғары білiктi мамандармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 372-қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 053 "Мәскеу авиация институтының
"Восход" филиалында кадрлар даярлау" республикалық
бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 9 735 мың теңге (тоғыз миллион жетi жүз отыз бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 46-бабы ; "Бiлiм" Мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы ; Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi мен Ресей Федерациясының Жоғары білім жөнiндегi мемлекеттiк комитетi арасындағы "Байқоңыр" кешенi үшiн ғарыштық техника саласында Қазақстан Республикасының азаматтары қатарынан мамандар даярлау туралы 1995 жылғы 4 тамыздағы Келiсiм; "Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлігі мен Ресей Федерациясының Жоғары бiлiм жөнiндегi мемлекеттiк комитетi арасындағы бiлiм беру саласындағы ынтымақтастық туралы" 1993 жылғы 23 сәуiрдегi Келiсiм.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республиканың ғарыштық техника жөнiндегi жоғары бiлiмдi мамандарға деген қажеттiгiн қанағаттандыру, республикалар арасында ғылым және бiлiм саласындағы ынтымақтастықты өзара дамыту.

5. Задачи бюджетной программы: целевая подготовка специалистов по космической технике, повышение квалификации инженерно-технических работников комплекса "Байконур" из числа граждан Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
053 Подготовка Осуществление образова- В те- Минис-
кадров в тельной деятельности, чение терство
филиале включающей учебную, мето- года образо-
"Восход" дическую, научную, вания и
Московско- культурно-просветитель- науки
го авиа- скую работу в соответст- Респуб-
ционного вии с государственными лики
института стандартами образования Казах-
Российской Федерации, стан
оплата расходов, связан-
ных с обеспечением
качественного образова-
тельного процесса.
Обучение среднегодового
контингента в количестве
55 студентов.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение отрасли космической техники квалифицированными специалистами с высшим образованием.
Приложение 373
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 054
"Обеспечение государственного кредитования
подготовки кадров в высших учебных заведениях"
на 2003 год
1. Стоимость: 15 313 тысяч тенге (пятнадцать миллионов триста тринадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 1999 года N 1018 "О государственном образовательном кредитовании подготовки кадров в высших учебных заведениях Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 1523 "О создании государственного учреждения "Финансовый центр" Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ғарыштық техника бойынша мамандарды арнайы даярлау, "Байқоңыр" кешенi инженерлiк-техникалық жұмысшыларының Қазақстан Республикасы азаматтары арасынан бiлiктiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
053      Мәскеу       Ресей Федерация.   Жыл  Қазақстан
авиация      сының мемлекеттiк  бойы Республикасының
институтының бiлiм беру              Білім және ғылым
"Восход"     стандарттарына          министрлігі
филиалында   сәйкес оқу,
кадрлар      әдiстемелік,
даярлау      ғылыми, мәдени-
ағарту жұмыстарын
қамтитын оқу
процесiн өткiзу;
сапалы бiлiм беру
процесiн
қамтамасыз етуге
байланысты
шығындарды төлеу.
Орташа жылдық
оқыту контингентi
- 55 студент.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ғарыштық техника саласын жоғары бiлiмдi бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 373 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 054 "Жоғары оқу орындарында кадрлар
даярлауды мемлекеттік кредиттеудi қамтамасыз ету"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 15 313 мың теңге (он бес миллион үш жүз он үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында мамандар даярлауды мемлекеттiк бiлiмдiк несиелендiру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 20 шілдедегi N 1018 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Бiлiм және Ғылым министрлiгiнiң "Қаржы орталығы" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы N 1523 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: обеспечение процесса государственного образовательного кредитования, рациональное использование кредитных средств, выделяемых из республиканского бюджета.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление банковских операций по кредитованию подготовки кадров в высших учебных заведениях Республики Казахстан; создание банка данных заемщиков кредитных средств для последующего погашения кредитных ресурсов; контроль возврата кредитных средств в республиканский бюджет, претензионно-исковая работа в случае уклонения от погашения государственного образовательного и студенческого кредитов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
054 Обеспече-
ние госу-
дарствен-
ного кре-
дитования
подготовки
кадров в
высших
учебных
заведениях
030 Финансовый Оформление пакета В те- Минис-
центр документов по государст- чение терство
венному образовательному года образо-
и студенческому кредито- вания и
ванию; науки
пофамильный учет и Респуб-
движение заемщиков лики
кредитных средств по Казах-
вузам; стан,
ежемесячное безналичное "Финан-
перечисление кредитных совый
средств по целевому центр"
назначению непосредст- Минис-
венно на счета высших терство
учебных заведений образо-
согласно спискам заем- вания и
щиков в разрезе вузов; науки
накопительный учет Респуб-
кредитных средств по лики
каждому студенту для Казах-
последующего погашения стан
этих ресурсов;
отслеживание движения
контингента после
окончания учебы;
содержание штатной
численности в количестве
36 единиц и оплата
расходов согласно утвер-
жденных планов финанси-
рования, связанных с
выполнением возложенных
функций;
ежеквартальное предостав-
ление уполномоченным
органам сведений в разрезе
заемщиков, групп специаль-
ностей и курсов о суммах
перечисленных и погашенных
кредитных средств.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное поступление кредитных ресурсов на счета вузов, обеспечение возвратности кредитных средств в бюджет в установленном порядке.
Приложение 374
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 055
"Подготовка кадров в Казахстанском филиале
Московского государственного университета
им М.В. Ломоносова" на 2003 год

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттік бiлiмдiк несиелендiру процесiн қамтамасыз ету, республика бюджетiнен бөлiнетiн несиелендiру процесiн қамтамасыз ету, республика бюджетiнен бөлiнетiн несиелендiру қаражатын тиiмді пайдалану.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында мамандар даярлау жөнiндегi несиелендiрудiң, банк операцияларын жүзеге асыру; несие ресурстарын одан әрi өтеу үшiн қарыз алушылардың банкiн құру; несие қаражатын республикалық бюджетке қайтаруды бақылау, мемлекеттiк білімдiк және студенттiк несиенi өтеуден жалтарған жағдайда наразылық-талап жұмыстарын жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1.   054      Жоғары оқу
орындарында
кадрлар
даярлауды
мемлекеттiк
кредиттеудi
қамтамасыз
ету
030  Қаржы       Мемлекеттiк         Жыл  Қазақстан
орталығы    бiлімдiк және       бойы Республикасының
студенттiк несие.        Білім және ғылым
лендiру бойынша          министрлігі,
құжаттар пакетiн         Қазақстан
ресiмдеу; Жоғары         Республикасы
оқу орындары             Білім және ғылым
бойынша несие            министрлігінің
қаражатын қарызға        "Қаржы орталығы"
алушылардың аты-
жөндерін есепке
алу және қаражат
қозғалысын
бақылау. Жоғары
оқу орындары
бойынша қарыз
алушылардың
тiзiмiне сәйкес
ай сайын жоғары
оқу орындарының
есеп шоттарына
несие қаражатын
қолма-қол ақшасыз
мақсатты жерiне
аударып отыру.
Осы ресурстарды
одан әрi өтеу үшiн
әрбiр студент
бойынша несие
қаражатына жинақтау
есебiн жүргiзу;
Оқуды аяқтағаннан
кейiн контингенттің
қозғалысын бақылап
отыру;
36 бiрлiк санында
штат ұстау және
жүктелген мiндеттердi
opындауға байланысты
бекiтілген
қаржыландыру
жоспарына сәйкес
шығыстарды төлеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Жоғары оқу орындарының есеп шотына несие қаражатын уақтылы түсiрiп отыру; бекiтілген ереже бойынша несиенi бюджетке қайтару.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 374 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 055 "М.В.Ломоносов атындағы Мәскеу
мемлекеттік университетiнің Қазақстандық филиалында
кадрлар даярлау" республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 124 625 тысяч тенге (сто двадцать четыре миллиона шестьсот двадцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 46_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", Протокол о создании филиала Московского государственного университета им. М.В. Ломоносова в Республике Казахстан, подписанного в городе Астане 9 октября 2000 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отраслей экономики и социальной сферы страны высококвалифицированными специалистами с высшим профессиональным образованием.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка специалистов всех профессионально-образовательных и квалификационных уровней по образовательным программам Московского государственного университета им М.В. Ломоносова.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 055 Подготовка Проведение учебного В те- Минис-
кадров в процесса по всем ступеням чение терство
Казахстан- высшего профессионального года образо-
ском фи- образования для среднего- вания и
лиале дового контингента в науки
Московско- количестве 231 студента; Респуб-
го госу- оплата всех расходов, лики
дарствен- связанных с обеспечением Казах-
ного уни- качественного образова- стан
верситета тельного процесса,
им. М.В. согласно утвержденному
Ломоносова плану финансирования;
обучение дисциплинам
специализации и подготов-
ка дипломных работ в
городе Москве.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение интеллектуального и культурного уровня развития общества.
Приложение 375
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 059
"Оплата услуг связи для реализации программы "Болашак"
на 2003 год

1. Құны: 124 625 мың теңге (жүз жиырма төрт миллион алты жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 46-бабы ; "Білiм" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегі N 448 Жарлығы ; Қазақстан Республикасында М.В.Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің филиалын ашу туралы Астана қаласында 2000 жылғы 9 қазанда қол қойылған Хаттама.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: елімiздің экономика және әлеуметтiк салаларын жоғары білiкті мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: М.В.Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттiк университетiнің бағдарламасы бойынша барлық кәсiптiк бiлiм және бiлiктiлiк деңгейде мамандар даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
055     М.В.Ломоносов Жылдық орташа      Жыл  Қазақстан
атындағы      контингентi - 231  бойы Республикасының
Mәскеу        студентке арналған      Білім және ғылым
мемлекеттiк   оқу процесiн            министрлігі
университет.  жоғары кәсiптiк
iнің          бiлімнің барлық
Қазақстандық  сатысы бойынша
филиалында    жүргiзу; бекiтiлген
кадрлар       қаржыландыру
даярлау       жоспарына сәйкес,
сапалы бiлiм беру
процесiн қамтамасыз
етуге байланысты
барлық шығындарды
төлеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: қоғам дамуының интеллектуалдық және мәдени деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 375 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 059 "Болашақ" бағдарламасын iске асыру
үшiн байланыс қызметтерiне ақы төлеу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 10 000 тысяч тенге (десять миллионов тенге).
2 Ноомативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 470 "Об утверждении Правил отбора претендентов и присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак" и Положения о республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом", постановление Президента Республики Казахстан от 5 ноября 1993 года N 1394 "Об Учреждении Международных стипендий Президента Республики Казахстан "Болашак" для подготовки кадров за рубежом", Положение о порядке присуждения стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак", утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 3 марта 1997 года N 3375.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оперативное и качественное решение вопросов, связанных с администрированием программы "Болашак".
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение всех видов связи с зарубежными партнерами и стипендиатами в период отбора, распределения, обучения и после завершения обучения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
059 Оплата Оплата расходов телефон- В те- Минис-
услуг ной, электронной, почто- чение терство
связи для вой связи, связанных с года образо-
реализации реализацией программы вания и
программы "Болашак". науки
"Болашак" Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оперативное решение вопросов, связанных с администрированием программы "Болашак", путем обеспечения связи со стипендиатами, зарубежными высшими учебными заведениями и посредническими организациями.
Приложение 376
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 060
"Подготовка офицеров запаса на военных кафедрах
высших учебных заведений Министерства образования
и науки Республики Казахстан" на 2003 год

1. Құны: 10 000 мың теңге (он миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Болашақ" халықаралық сыйлығына үмiткерлердi iрiктеу және тағайындау Ережесiн және Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия туралы Ережелердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 12 қазандағы N 470 Жарлығы ; "Шетелде кадрлар даярлау үшiн Қазақстан Республикасы Президентiнің Халықаралық "Болашақ" стипендияларын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 қарашадағы N 1394 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 3 наурыздағы N 3375 Жарлығымен  бекiтілген Қазақстан Республикасы Президентiнің "Болашақ" стипендиясын тағайындау тәртiбi туралы Ереже.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Болашақ" бағдарламасын әкiмдендiруге байланысты мәселелердi жедел әрi сапалы шешу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: үмiткерлердi iрiктеу, бөлу, оқыту және оқуды аяқтағаннан кейiнгi кезеңде шетел әрiптестерiмен және стипендиаттармен байланыстың барлық түрiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
059      "Болашақ"     "Болашақ"         Жыл   Қазақстан
бағдарламасын бағдарламасын     бойы  Республикасының
iске асыру    жүзеге асыруға          Білім және ғылым
үшiн байланыс байланысты              министрлігі
қызметтерiне  телефон, электрон,
ақы төлеу     пошта байланыстар.
ының шығындарын
төлеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: стипендиаттармен, шетелдiк жоғары оқу орындармен және делдалдық ұйымдармен байланысты қамтамасыз ету жолымен "Болашақ" бағдарламасын әкiмдендiруге байланысты мәселелердi жедел шешу.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 376 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 060 "Қазақстан Республикасы Бiлiм және
ғылым министрлiгi жоғары оқу орындарының әскери
кафедраларында запастағы офицерлердi даярлау"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРTЫ

1. Стоимость: 299 906 тысяч тенге (двести девяносто девять миллионов девятьсот шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 октября 1994 года N 1094 "Об утверждении Положений о военной подготовке студентов (курсантов) высших учебных заведений по программе офицеров запаса на военных кафедрах при высших учебных заведениях и перечня высших учебных заведений, в которых установлена военная подготовка студентов (курсантов) по программе офицеров запаса".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение потребностей республики офицерами запаса для Вооруженных Сил Республики Казахстан из числа студентов высших учебных заведений.
5. Задачи бюджетной программы: военная подготовка студентов высших учебных заведений по программе офицеров запаса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
060 Подготовка Финансирование подготовки В те- Минис-
офицеров офицеров запаса на военных чение терство
запаса на кафедрах высших учебных года образо-
военных заведений. Среднегодовая вания и
кафедрах численность студентов - 5500 науки
высших (в том числе среднегодовой Респуб-
учебных прием по разнарядке Министерства лики
заведений обороны - 1333). Казах-
Министер- стан
ства обра-
зования и
науки
Республики
Казахстан
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 декабря 2003 г. N 150ас .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение потребностей республики офицерами запаса.
Приложение 377
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 063
"Разработка, издание и доставка нового поколения
учебников для специализированных коррекционных
детских учреждений" на 2003 год

1. Құны: 299 906 мың теңге (екi жүз тоқсан тоғыз миллион тоғыз жүз алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Жоғары оқу орындарындағы студенттердi (курсанттарды) запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша жоғары оқу орындары жанындағы әскери кафедраларда әскери дайындықтан өткiзу және запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша студенттердi (курсанттарды) әскери дайындықтан өткiзу белгiленген жоғары оқу орындарының тiзбесi туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнің 1994 жылғы 3 қазандағы N 1094 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi үшiн республика қажеттiктерiн жоғары оқу орындарының студенттерi қатарынан запастағы офицерлермен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жоғары оқу орындарының студенттерiн запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша әскери дайындықтан өткiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
060      Қазақстан    Жоғары оқу орын-   Жыл   Қазақстан
Республикасы дарының әскери     бойы  Республикасының
Бiлiм және   кафедраларында           Білім және ғылым
ғылым        запастағы офицер-        министрлігі
министрлiгi  лердi даярлауды
жоғары оқу   қаржыландыру.
орындарының  Студенттердiң
әскери       жылдық орташа
кафедрала.   саны - 5500 (оның
рында        iшiнде Қорғаныс
запастағы    министрлiгiнiң
офицерлердi  рұқсат қағазы
даярлау      бойынша жылдық
орташа қабылдау -
1333). <*>
------------------------------------------------------------------
ЕСКЕРТУ. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.12.27. N 150ас қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республика қажеттiктерiн запастағы офицерлермен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 377 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2002 жылға арналған 063 "Балалардың мамандандырылған түзету
мекемелерi үшiн жаңа буын оқулықтарын әзiрлеу, шығару және
жеткiзiп бepу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 88 000 тысяч тенге (восемьдесят восемь миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4__ , 18_ , 20_ , 30_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", статья 16_ Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержки детей с ограниченными возможностями", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2000 года N 604 "О реорганизации республиканских государственных казенных предприятий Министерства образования и науки Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение специальных (коррекционных) образовательных учреждений учебниками и учебно-методической литературой.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и издание учебников и учебно-методических материалов для обеспечения учебно-воспитательного процесса в специальных (коррекционных) образовательных учреждениях. Обеспечение школ для детей с нарушением зрения учебниками шрифтом Брайля для незрячих и крупно-печатным шрифтом для слабовидящих. Перевод учебников с русского на казахский и с казахского на русский языки обучения. Издание, переиздание и доставка учебников и учебно-методических материалов для специальных коррекционных образовательных учреждений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
063 Разработ- Издание учебников и В те- Минис-
ка, изда- учебно-методических чение терство
ние и дос- материалов, переиздание года образо-
тавка но- учебно-методической вания и
вого поко- литературы, издание учеб- науки
ления ников шрифтом Брайля для Респуб-
учебников слепых и крупно-печатным лики
для спе- шрифтом для слабовидящих, Казах-
циализиро- разработка и издание стан
ванных учебников для специальных
коррекци- (коррекционных) организа-
онных дет- ций образования, перевод
ских уч- учебников с русского на
реждений казахский язык и с
казахского на русский
языки обучения, доставка
учебников в специальные
(коррекционные) учрежде-
ния.
Количество коррекционных
учреждений - 104, в них
24 тысячи детей.
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 88 000 мың теңге (сексен сегiз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 4 , 18, 20, 30-баптары , "Мүмкiндiктерi шектеулi балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеумен қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шiлдедегi Заңының 16-бабы , "Білім" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң республикалық Мемлекеттік қазыналық кәсiпорындарын қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2000 жылғы 19 сәуiрдегi N 604 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: арнайы коррекциялық бiлiм беру мекемелерiн оқулықтармен және оқу-әдiстемелiк әдебиетпен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: арнайы коррекциялық бiлiм беру мекемелерiнде оқу-тәрбие үрдiсiн қамтамасыз ету оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк материалдарды әзiрлеу және жасау. Жанарында кемiстiгi бар балаларға арналған мектептердi зағиптар үшiн Брайл қарiбiмен, нашар көретiндер үшiн iрi баспа қаріптерiмен басылған Қазақстан Республикасының жалпы бiлiм беру мектептерiне арналған жаңа буын оқулықтарымен қамтамасыз ету. Оқулықтарды орыс тiлiнен қазақ тiлiне, қазақ тiлiнен орыс тiлiне аудару. Оқулықтарды және оқу-әдiстемелiк материалдарды басып шығару, қайта шығару және арнайы коррекциялық бiлiм беру мекемелерiне жеткiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
063       Балалардың  Оқулықтар мен оқу  Жыл   Қазақстан
маманданды. -әдiстемелiк       бойы  Республикасының
рылған      материалдарын басып      Білім және
түзету      шығару, оқу-             ғылым
мекeмeлерi  әдiстемелік              министрлігі
үшiн жаңа   әдебиеттердi қайта
буын        басып шығару,
оқулықтарын зағиптар үшiн Брайл
әзiрлеу,    қарiбiмен, нашар
шығару және көретіндер үшiн iрi
жеткiзiп    баспа қарiптерiмен,
беру        арнайы (коррекциялық)
бiлім беру ұйымдары
үшiн оқулықтар
әзiрлеу және басып
шығару, оқулықтарды
орыс тiлiнен қазақ
тiлiне, қазақ тiлiнен
орыс тiлiне аудару,
арнайы (коррекциялық)
мекемелерге оқулықтар
жеткiзу.
Коррекциялық
мекемелер саны - 104,
ондағы балалар саны -
24 мың.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение специальных (коррекционных) учреждений учебниками и учебно-методическими материалами.
Приложение 378
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 064
"Разработка учебников и учебно-методических комплексов
по специальным дисциплинам для организаций начального
и среднего профессионального образования" на 2003 год
1. Стоимость: 178 640 тысяч тенге (сто семьдесят восемь миллионов шестьсот сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 30_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2000 года N 721 "О мерах по дальнейшему развитию начального и среднего профессионального образования в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2001 года N 409 "Об утверждении Программы подготовки и выпуска учебников, учебно-методических комплексов по специальным дисциплинам для организаций начального профессионального и среднего профессионального образования Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: определение единой политики в области разработки и издания учебников, учебно-методических комплексов по специальным дисциплинам и обеспечения ими системы начального и среднего профессионального образования.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и издание учебников, учебно-методических комплексов по специальным дисциплинам для организаций начального и среднего профессионального образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
064 Разработка Разработка и издание В те- Минис-
учебников учебников, учебно- чение терство
и учебно- методических комплексов года образо-
методичес- по специальным дисципли- вания и
ких комп- нам по 41 направлению. науки
лексов по Респуб-
специаль- лики
ным дис- Казах-
циплинам стан
для орга-
низаций
начального
и среднего
профессио-
нального
образова-
ния
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: арнайы (коррекциялық) мекемелер оқулықтар мен оқу-әдістемелік материалдарын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 378 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 064 "Бастауыш және орта кәсiптiк бiлiм
беру ұйымдары үшiн арнайы пәндер бойынша оқулықтар мен
оқу-әдiстемелiк кешендер әзiрлеу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 178 640 мың теңге (жүз жетпiс сегiз миллион алты жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 30-бабы , "Бiлiм" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы , "Қазақстан Республикасында бастауыш және кәсiптiк орта бiлiмдi одан әрi дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 15 мамырдағы N 721 қаулысы , "Қазақстан Республикасының бастауыш кәсiптiк және орта кәсiптiк бiлiм беру ұйымдары үшiн арнаулы пәндер бойынша оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендер әзiрлеудің және басып шығарудың Бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 29 наурыздағы N 409 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: арнаулы пәндер бойынша оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендер жасау және әзiрлеу саласында бiрыңғай саясат белгілеу және олармен бастауыш және кәсiптiк бiлiм беру жүйесiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламалардың мiндеттерi: арнаулы пәндер бойынша бастауыш және кәсiптiк орта бiлiм беру ұйымдары үшiн оқулықтарын, оқу-әдiстемелiк кешендерiн әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
064       Бастауыш    41 бағыт бойынша   Жыл   Қазақстан
және орта   арнаулы пәндер     бойы  Республикасының
кәсiптiк    бойынша бастауыш         Білім және ғылым
бiлiм беру  және кәсiптiк орта       министрлігі
ұйымдары    бiлiм беру
үшін        ұйымдарының
арнаулы     оқулықтарын, оқу-
пәндер      әдiстемелiк
бойынша     кешендерiн әзiрлеу.
оқулықтар
мен оқу-
әдістемелiк
кешендер
әзiрлеу
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка и издание учебников и учебно-методических комплексов в соответствии с Классификатором специальностей начального и среднего профессионального образования Республики Казахстан.
Приложение 379
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 065
"Субсидии на выплату повышающего коэффициента к
установленным окладам профессорско-преподавательского
состава и руководящих работников национальных высших
учебных заведений" на 2003 год
1. Стоимость: 567 081 тысяча тенге (пятьсот шестьдесят семь миллионов восемьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года N 648 "О предоставлении особого статуса отдельным государственным высшим учебным заведениям", Типовое положение о государственных высших учебных заведениях, имеющих особый статус, утвержденное постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2001 года N 1398.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение высокого уровня учебного процесса, соответствующего мировым стандартам и научных, научно-технических разработок в государственных высших учебных заведениях, имеющих особый статус, за счет привлечения высококвалифицированных научных-педагогических кадров путем стимулирования оплаты их труда.
5. Задачи бюджетной программы: субсидирование расходов, связанных с выплатой повышающего коэффициента к установленным окладам руководящих работников и научно-педагогического персонала национальных вузов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
065 Субсидии Субсидирование расходов, В те- Минис-
на выплату связанных с выплатой чение терство
повышающе- повышающего коэффициента года образо-
го коэффи- к установленным окладам вания и
циента к руководящих работников и науки
установ- профессорско-преподава- Респуб-
ленным тельскому персоналу 4 лики
окладам вузов, имеющих особый Казах-
профессор- статус. стан
ско-препо-
даватель-
ского
состава и
руководя-
щих работ-
ников на-
циональных
высших
учебных
заведений
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының бастауыш және кәсiптiк орта бiлiм мамандықтарын Классификаторына сәйкес оқулықтар және оқу-әдiстемелiк кешендер әзiрлеу.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 379 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 065 "Ұлттық жоғары оқу орындары
профессор-оқытушы құрамының және басшы қызметкерлерінің
белгiленген жалақыларына арттыратын коэффициенттi төлеуге
субсидиялар" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 567 081 мың теңге (бес жүз алпыс жетi миллион сексен бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Жекелеген мемлекеттiк жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 5 шiлдедегі N 648 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 5 қарашадағы N 1398 қаулысымен  бекiтiлген ерекше мәртебесi бар мемлекеттiк жоғары оқу орындары туралы үлгiлiк Ереже.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: оқу процесінің әлемдік стандарттарға сәйкес жоғары деңгей және ерекше мәртебесi бар мемлекеттiк жоғары оқу орындарында еңбекақы төлеудi ынталандыру арқылы жоғары бiлiктi ғылыми-педагогикалық кадрларды тарту жолымен ғылыми және ғылыми-техникалық әзiрлеулердi қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ұлттық жоғары оқу орындарындағы басшы қызметкерлердiң және ғылыми-педагогикалық құрамның белгiленген жалақыларына коэффициент көтеру төлемiне байланысты шығындарды қаржыландыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
065       Ұлттық      Ұлттық 4 жоғары    Жыл   Қазақстан
жоғары      оқу орнының басшы  бойы  Республикасының
оқу         қызметкерлерiнiң         Білім және ғылым
орындары    және профессорлық-       министрлігі
профессор-  оқытушылық
оқытушы     құрамының белгi.
құрамының   ленген жалақыларына
және басшы  коэффициент көтеруге
қызметкер.  байланысты
лерінің     шығындарды төлеу.
белгіленген
жалақыларына
арттыратын
коэффициент.
тi төлеуге
субсидиялар
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение отраслей экономики, органов управления и организаций образования высококвалифицированными специалистами с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием на основе эффективного использования научно-педагогического потенциала.
Приложение 380
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 067
"Стипендиальное обеспечение научных
и научно-педагогических кадров" на 2003 год
1. Стоимость: 267 380 тысяч тенге (двести шестьдесят семь миллионов триста восемьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Инструкции о порядке назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в государственных организациях образования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка научных и научно-педагогических кадров на период подготовки кандидатских диссертаций, проведения научных исследований.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение расходами на питание, проживание и приобретение учебно-методической литературы аспирантов и докторантов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
067 Стипенди- Выплата государственных В те- Минис-
альное стипендий 2125 обучающим- чение терство
обеспече- ся в аспирантуре и докто- года образо-
ние науч- рантуре в соответствии с вания и
ных и Инструкцией о порядке науки
научно- назначения и выплаты Респуб-
педагоги- государственных стипендий лики
ческих отдельным категориям Казах-
кадров обучающихся стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ғылыми-педагогикалық мүмкiндiктi тиiмдi пайдалану негiзiнде экономика, басқару органдары және бiлiм беру ұйымдары салаларын кәсiптiк жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк жоғары бiлiмдi жоғары бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 380 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 067 "Ғылыми және ғылыми-педагогикалық
кадрларды стипендиямен қамтамасыз ету"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 267 380 мың теңге (екi жүз алпыс жетi миллион үш жүз сексен мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 36-бабы ; "Бiлiм" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы ; "Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендиялар тағайындау және төлеу тәртiбi туралы Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды кандидаттық диссертациялар дайындау, ғылыми зерттеу жүргiзу кезінде әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: аспиранттар мен докторанттардың тамағына, тұратын жерiне және оқу-әдiстемелiк әдебиет сатып алуына жұмсалатын шығындарын өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
067     Ғылыми және   Оқитындардың      Жыл   Қазақстан
ғылыми-       жекелеген         бойы  Республикасының
педагогикалық санаттарына             Білім және ғылым
кадрларды     мемлекеттiк             министрлігі
стипендиямен  стипендиялар
қамтамасыз    тағайындау және
ету           төлеу тәртiбi
туралы Нұсқаулыққа
сәйкес
аспирантурада және
докторантурада
оқитындардың 2125
контингентiне
мемлекеттiк
стипендиялар төлеу
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение стипендией кандидатов и докторов наук в период подготовки кандидатских диссертаций, проведения научных исследований.
Приложение 381
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 068
"Подготовка научных и научно-педагогических кадров"
на 2003 год
1. Стоимость: 182 784 тысячи тенге (сто восемьдесят два миллиона семьсот восемьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 26_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781 "О государственном образовательном гранте", постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2002 года N 614 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2002/2003 учебный год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: удовлетворение потребностей отраслей высшего образования и науки в специалистах высшей квалификации.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка научных и научно-педагогических кадров высшей квалификации, углубление теоретической и специальной подготовки с учетом современных требований к кадрам высшей квалификации, предоставление гражданам возможности повышения уровня образования, научной, педагогической квалификации на базе высшего научно-педагогического и высшего специального образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
068 Подготовка Разработка собственных В те- Минис-
научных и научных исследований по чение терство
научно-пе- актуальной тематике в года образо-
дагогичес- виде докторских и вания и
ких кадров кандидатских диссертаций науки
в высших учебных заведе- Респуб-
ниях и научных организа- лики
циях, овладение методо- Казах-
логией проведения научных стан
исследований; оплата
расходов, связанных с
обеспечением качествен-
ного процесса подготовки
научных и научно-педаго-
гических кадров. Средне-
годовое количество
аспирантов 2597.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ғылым кандидаттары мен докторларын кандидаттық диссертациялар және ғылыми зерттеу жұмыстарын дайындау кезiнде стипендиямен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 381 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 068 "Ғылыми және ғылыми-педагогикалық
кадрлар даярлау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 182 784 мың теңге (жүз сексен екi миллион жетi жүз сексен төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 26-бабы ; "Бiлiм" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы ; "Мемлекеттiк бiлiм беру гранты туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 25 қарашадағы N 1781 қаулысы ; "2002/2003 оқу жылында ел iшiнде кәсiптiк және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсіптік жоғары бiлiмдi мамандар даярлауға тапсырыстарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 8 маусымдағы N 614 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жоғары білiм және ғылым салаларының бiлiктi мамандарға деген қажеттiлігiн қанағаттандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жоғары біліктi ғылыми, ғылыми-педагогикалық кадрларды даярлау, жоғары бiлiктi кадрларға деген қазiргi талаптарды ескере отырып, теориялық және арнайы дайындықты тереңдету, жоғары ғылыми-педагогикалық және жоғары арнайы бiлiм базасында азаматтардың бiлiм, ғылым деңгейiн көтеруiне жағдай жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
068       Ғылыми және Жоғары оқу         Жыл   Қазақстан
ғылыми-     орындарында және   бойы  Республикасының
педагогика. ғылыми ұйымдарда         Білім және ғылым
лық         докторлық және           министрлігі
кадрлар     кандидаттық
даярлау     диссертациялар
көкейкестi тақырып
бойынша дербес
зерттеулер әзiрлеу,
ғылыми зерттеулер
жүргiзу
әдiстемесiн игеру;
ғылыми және ғылыми-
педагогикалық
кадрлар даярлаудың
сапалы процесiн
қамтамасыз етуге
байланысты
шығыстарды төлеу.
Аспиранттардың
орташа жылдық
саны - 2597.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: накопление и приумножение культурных и научных ценностей общества.
Приложение 382
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 069
"Проведение учебно-воспитательных мероприятий в
Республиканском учебно-оздоровительном центре "Бобек"
на 2003 год
1. Стоимость: 79 775 тысяч тенге (семьдесят девять миллионов семьсот семьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 24_ , 36_ , 37_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2002 года N 533 "О реорганизации отдельных организаций Министерства образования и науки Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обучение и воспитание духовно-нравственной личности на основе общечеловеческих ценностей, развитие устойчивой мотивации к учению и самообразованию, формирование нравственных основ личности, воспитание всесторонне-развитой, гармоничной личности.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка учащихся по программам, утвержденным Министерством образования и науки Республики Казахстан. Развитие индивидуальных склонностей, творческих способностей личности и воспитание гражданственности. Организация отдыха, обучение и всестороннее развитие детей, реализация образовательных программ дополнительного развития для них, формирование нового типа высоконравственной личности, обеспечение гармоничного духовно-нравственного и физического развития.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: қоғамның мәдени және ғылыми құндылықтарын жинақтау және көбейту.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 382 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 069 "Бөбек" республикалық оқу-сауықтыру
орталығында оқу-тәрбиелiк шараларын өткiзу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 79 775 мың теңге (жетпiс тоғыз миллион жетi жүз жетпiс бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 24, 36, 37-баптары , "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңы, "Бiлiм" мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгінің жекелеген ұйымдарын қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 17 мамырдағы N 533 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: рухани-адамгершілігі мол жеке адамды жалпы адамдық құндылықтар негiзiнде оқыту әрi тәрбиелеу, iлiмге және өз бетiнше білiм алуға деген тұрақты құштарлықты дамыту, жеке бастың адамгершілік негіздерін қалыптастыру, жан-жақты жетiлген, үйлесімдi адам тәрбиелеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: өзiн-өзi танудың дайындық бөлiмдерiн және мектеп-гимназиясын ашу, оқушыларды Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi бекіткен бағдарлама бойынша даярлау. Адамның жеке-дара бейiмдiлiгiн, шығармашылық қабiлетiн дамыту және азаматтыққа тәрбиелеу. Балалардың демалысын ұйымдастыру, оқыту әрi жан-жақты дамыту, олар үшiн қосымша дамытудың бiлiм беру бағдарламасын iске асыру адамгершiлігi жоғары адамның жаңа тұрпатын қалыптастыру, үйлесiмдi рухани-адамгершілікке және тәндiк дамуға қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
069 Проведение Проведение учебно-воспи- В те- Минис-
учебно- тательного процесса с чение терство
воспита- детьми и подростками. года образо-
тельных вания и
мероприя- Проведение культурно- науки
тий в Рес- массовых мероприятий. Респуб-
публикан- лики
ском Казах-
учебно- стан
оздорови- Среднегодовой контингент
тельном учащихся - 308.
центре
"Бобек"
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обучение в соответствии с Государственными общеобязательными стандартами образования в школе-гимназии полного дня, а также детей и подростков, проходящих реабилитацию и оздоровление в Центре. Реализация образовательных программ дополнительного развития детей.
Приложение 383
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 073
"Подготовка кадров в высших профессиональных
учебных заведениях" на 2003 год
1 Стоимость: 162 815 тысяч тенге (сто шестьдесят два миллиона восемьсот пятнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 25_ , 40_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N 1782 "О реорганизации отдельных организаций образования Министерства образования и науки Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 892 "О переименовании отдельных государственных высших учебных заведений".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение потребностей национальной культуры высокопрофессиональными специалистами в области искусства: музыкантами для работы в концертных организациях учебных, культурно-просветительных заведениях в качестве солистов-исполнителей, артистов оркестров музыкальных театров, дирижеров, композиторов, музыковедов, специалистов музыкального фольклора.
5. Задачи бюджетной программы: качественная подготовка высококвалифицированных специалистов в области музыкального искусства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
069       "Бөбек"     Балалар мен және   Жыл   Қазақстан
республика. жасөспiрімдермен   бойы  Республикасының
лық оқу-    оқу-тәрбие               Білім және ғылым
сауықтыру   процесiн жүргiзу.        министрлігі
орталығында Мәдени-көпшiлiк
оқу-        iс-шараларын өткiзу.
тәрбиелiк   Жылына орташа -
шараларын   308 бала өтедi.
өткiзу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Орталықты оңалту және сауықтандыру курстары өтуші балалар мен жасөспiрiмдердi Мемлекеттiк жалпы мiндеттi бiлiм беру стандартына сәйкес оқыту. Балаларды қосымша дамыту бағдарламаларын iске асыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 383 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 073 "Жоғары кәсiптiк оқу орындарында
кадрлар даярлау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 162 815 мың теңге (жүз алпыс екi миллион сегiз жүз он бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 25, 40-баптары ; "Бiлiм" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы ; "Жекелеген жоғары оқу орындарының атауларын ауыстыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2001 жылғы 29 маусымдағы N 892 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлігінің жекелеген бiлiм беру ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 29 қарашадағы N 1782 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ұлттық мәдениеттің қажеттiктерiн өнер саласындағы: концерттiк ұйымдарда, оқу, мәдени-ағарту мекемелерiнде-орындаушы-солист, музыкалық театрларда-оркестр әртiстерi, дирижерлар, композиторлар, музыкатанушылар, музыкалық фольклор мамандары ретiндегi жоғары бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: музыкалық өнер саласындағы жоғары бiлiктi мамандарды сапалы даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
073 Подготовка
кадров в
высших
профессио-
нальных
учебных
заведениях
030 Казахская Организация учебного В те- Минис-
националь- процесса, научной и мето- чение терство
ная кон- дической работы, обеспе- года образо-
серватория чивающей образовательный вания и
имени процесс; содержание науки
Курмангазы консерватории, предусмат- Респуб-
ривающее оплату всех лики
расходов, связанных с Казах-
обеспечением качествен- стан,
ного образовательного Казах-
процесса согласно утвер- ская
жденных планов финанси- нацио-
рования. Обучение средне- нальная
годового контингента в консер-
количестве 600 студентов, ватория
выпуск 155 специалистов имени
с музыкальным образова- Курман-
нием. газы
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение интеллектуального, культурного и нравственного уровня развития общества.
Приложение 384
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 079
"Выполнение функций лицензиаров" на 2003 год
1. Стоимость: 89 тысяч тенге (восемьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 10_ Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; статьи 12_ , 30_ , 35_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 596 "Об утверждении Правил лицензирования образовательной деятельности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение выполнения функций Министерства образования и науки Республики Казахстан в части выдачи лицензий на право осуществления образовательной деятельности послевузовского, высшего и среднего профессионального образования, деятельности по изданию учебной литературы.
5. Задачи бюджетной программы: выдача лицензий и контроль за соблюдением квалификационных требований организациями образования и науки; лицензирование деятельности по изданию учебной литературы; обеспечение работы Республиканских комиссий по лицензированию организаций образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1.  073       Жоғары
кәсiптiк
оқу
орындарында
кадрлар
даярлау
030  Құрманғазы   Бiлiм беру          Жыл  Қазақстан
атындағы     процесiн қамтамасыз бойы Республикасының
Қазақ ұлттық ететiн оқу процесін,     Білім және ғылым
консервато.  ғылыми және              министрлігі,
риясы        әдiстемелiк              Құрманғазы
жұмыстарды               атындағы Қазақ
ұйымдастыру;             ұлттық
бекітілген               консерваториясы
қаржыландыру
жоспарына сәйкес
сапалы бiлiм беру
процесiн қамтамасыз
етумен байланысты
шығындардың барлығын
төлеудi көздейтiн
консерваторияны
ұстау. Жылдық орташа
контингентi 600
студенттi оқыту,
музыкалық бiлiмi
бар 155 маман
даярлап шығару.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қоғам дамуының интеллектуалдық, мәдени және адамгершiлiк деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 384 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
079 "Лицензиарлардың функцияларын орындау"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 89 мың теңге (сексен тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының 10-бабы , "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 12, 30, 35-баптары , "Бiлiм беру қызметiн лицензиялаудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 18 сәуiрдегi N 596 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жоғары оқу орнынан кейiнгi, кәсiптiк жоғары және орта бiлiм беру қызметiн лицензиялауды iске асыру, бiлiм және ғылым ұйымдарының лицензиардың бiлiктiлiк талаптарын сақтау жөніндегi қызметiн жүзеге асыруы.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: лицензиялар беру, бiлiм және ғылым ұйымдарының бiлiктiлiк талаптарын сақтауын қадағалау; бiлiм беру ұйымдарын лицензиялау жөніндегi республикалық комиссиялардың жұмысын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 079 Выполнение Обеспечение делопроизвод- В те- Минис-
функций ства по лицензированию чение терство
лицензиа- (изготовление бланков года образо-
ров государственных лицензий вания и
и приложений в количестве науки
1757 штук) Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение качества подготовки кадров высшего, среднего профессионального, послевузовского образования.
Приложение 385
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 091
"Государственное образовательное кредитование
подготовки кадров в высших учебных заведениях страны"
на 2003 год
1. Стоимость: 3 646 189 тысяч тенге (три миллиарда шестьсот сорок шесть миллионов сто восемьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4__ , 13_ , 40_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 1999 года N 1018 "О государственном образовательном кредитовании подготовки кадров в высших учебных заведениях Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2002 года N 614 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2002/2003 учебный год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отраслей экономики и социальной сферы страны высококвалифицированными специалистами с высшим профессиональным образованием.
5. Задачи бюджетной программы: качественная подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием, обучающимся на условиях государственного кредитования на возвратной основе; внедрение новых информационных технологий обучения; совершенствование механизма предоставления государственных образовательных кредитов; предоставление целевого беспроцентного кредита гражданам Республики Казахстан, не получающим стипендию, на частичное погашение расходов на питание и приобретение учебно-методической литературы в период обучения.

1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1   079      Лицензиардың Лицензиялау бойынша Жыл  Қазақстан
функцияларын iс жүргiзудi        бойы Республикасының
орындау      қамтамасыз ету           Бiлiм және ғылым
(мемлекеттiк             министрлігі
лицензиялар мен
қосымшалар
бланкiлерiн дайындау
саны 1757 дана).
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: кәсіптiк жоғары, орта және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiм беру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 385 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 091 "Елдiң жоғары оқу орындарында
кадрлар даярлауға мемлекеттiк білімдiк кредит беру"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3 646 189 мың теңге (үш миллиард алты жүз қырық алты миллион жүз сексен тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 4 , 13, 40-баптары ; "Бiлiм" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында мамандарды даярлауға мемлекеттік бiлiм беру несиесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 20 шiлдедегi N 1018 қаулысы ; "2002/2003 оқу жылында ел iшiнде кәсiптiк және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсіптік жоғары бiлiмдi мамандар даярлауға тапсырыстарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 8 шілдедегi N 614 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттің экономика және әлеуметтiк салаларын жоғары бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қайтарымды мемлекеттiк несие негiзiнде оқитын кәсiптiк жоғары бiлiмдi мамандарды сапалы даярлау; бiлiм берудiң жаңа ақпараттық технологияларын енгiзу; мемлекеттiк бiлiм несиелерiн беру тетiгiн жетiлдiру; стипендия алмайтын Қазақстан Республикасы азаматтарына оқу кезiнде тамаққа және оқу-әдiстемелiк әдебиет сатып алу шығындарын iшiнара өтеуге процентсiз мақсатты несие беру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программ:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
091 Государст-
венное
образова-
тельное
кредито-
вание
подготовки
кадров в
высших
учебных
заведениях
страны
034 Подготовка Прием студентов в соот- Сен- Минис-
кадров по ветствии с государствен- тябрь- терство
государст- ным образовательным зака- де- образо-
венным зом на подготовку специа- кабрь вания и
образова- листов с высшим профессио- науки
тельным нальным и послевузовским Респуб-
кредитам в профессиональным образо- лики
рамках ванием, утверждаемым Казах-
нового ежегодно постановлением стан
приема Правительства Республики
Казахстан; проведение
учебного процесса в соот-
ветствии с государствен-
ными стандартами образо-
вания; осуществление
образовательной деятель-
ности, включающей учебную,
методическую, научную,
культурно-просветитель-
скую работу; обеспечение
питанием студентов,
находящихся в соответствии
с решениями Правительства
Республики Казахстан на
полном государственном
обеспечении; создание
материально-технических
условий для организации
учебного процесса; обуче-
ние среднегодового
контингента в количестве
3303 студентов по образо-
вательным программам
высшего базового и высшего
специального образования
090 Подготовка Проведение учебного В те- Минис-
кадров по процесса в соответствии с чение терство
государст- государственными стандар- года образо-
венным тами образования, вания и
образова- осуществление образова- науки
тельным тельной деятельности, Респуб-
кредитам включающей учебную, мето- лики
дическую, научную, Казах-
культурно-просветительскую стан
работу, обеспечение
питанием студентов, нахо-
дящихся в соответствии с
решениями Правительства
Республики Казахстан на
полном государственном
обеспечении; создание
материально-технических
условий для организации
учебного процесса;
обучение среднегодового
контингента в количестве
34410 студентов по
образовательным программам
высшего базового и высшего
специального образования.
098 Предостав- Выделение кредитных В те- Минис-
ление средств на возвратной чение терство
государст- основе в соответствии с года образо-
венных порядком предоставления и вания и
студенчес- выплаты государственного науки
ких студенческого кредита 1966 Респуб-
кредитов обучающимся лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
091       Елдің
жоғары оқу
орындарында
Кадрлар
даярлауға
мемлекеттiк
бiлімдiк
кредит беру
034  Жаңа        Қазақстан Респуб.   Қыр.   Қазақстан
қабылдау    ликасы Үкiметiнiң   күйек  Республикасының
шеңберінде  жыл сайын           -жел.  Білім және
мемлекеттiк бекiтетiн қаулы.    тоқсан ғылым
бiлiмдiк    сының мемлекеттiк          министрлігі
кредиттер   бiлiм тапсырысына
бойынша     сәйкес кәсiптік
кадрлар     жоғары және жоғары
даярлау     оқу орнынан кейiнгi
кәсiптiк жоғары
мамандар даярлауға
студенттер қабылдау.
Мемлекеттiк бiлiм
беру стандарттарына
сәйкес оқу
процестерін жүргiзу;
оқу, әдiстеме,
ғылыми, мәдени-
ағарту жұмыстарын
қамтитын бiлiм беру
қызметiн жүзеге
асыру; Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң қаулы.
ларына сәйкес толық
мемлекет қамқорлы.
ғындағы студенттердi
тамақпен қамтамасыз
ету; оқу процесiн
ұйымдастыру үшiн
материалдық-техникалық
жағдайлар жасау;
базалық жоғары және
кәсiптiк жоғары бiлiм
беру бағдарламалары
бойынша студенттердiң
орташа жылдық 3303
контингентiн оқыту.
091 Мемлекеттiк  Мемлекеттiк бiлiм    Жыл  Қазақстан
бiлiмдiк     беру стандарттарына  бойы Республикасының
кредиттер    сәйкес оқу процесiн       Білім және ғылым
бойынша      жүргiзу, оқу,             министрлігі
кадрлар      әдiстеме, ғылыми,
даярлау      мәдени-ағарту
жұмыстарын қамтитын
бiлiм беру қызметiн
жүзеге асыру;
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнің шешiмдерi
бойынша толық
мемлекет қамқорлы.
ғындағы студенттердi
тамақпен қамтамасыз
ету; оқу процесiн
ұйымдастыру үшiн
материалдық-
техникалық жағдайлар
жасау; базалық
жоғары және кәсiптiк
жоғары бiлiм беру
бағдарламалары
бойынша студенттердің
жылдық орташа 34 410
контингентiн оқыту.
098 Мемлекеттiк   Мемлекеттiк          Жыл  Қазақстан
студенттiк    студенттік несие     бойы Республикасының
кредиттер     беру және төлеу           Білім және
беру          тәртібiне сәйкес          ғылым
қайтарым негізінде        министрлігі
1966 бiлiм алушыға
несие қаражатын бөлу.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение интеллектуального и культурного уровня развития общества; повышение уровня доступности профессионального образования.
Приложение 386
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 102
"Стипендиальное обеспечение студентов высших
учебных заведений" на 2003 год
1. Стоимость: 89 417 тысяч тенге (восемьдесят девять миллионов четыреста семнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка студентов, поступивших на обучение в государственные организации образования до 1999 года.
5. Задачи бюджетной программы: частичное погашение расходов на питание студентов, проживание и приобретение учебно-методической литературы для обеспечения учебного процесса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
102 Стипенди-
альное
обеспече-
ние сту-
дентов
высших
учебных
заведений
092 Стипенди- Выплата государственных В те- Минис-
альное стипендий согласно чение терство
обеспече- Инструкции о порядке года образо-
ние сту- назначения и выплаты вания и
дентов, стипендии отдельным кате- науки
обучающих- гориям обучающихся в Респуб-
ся в выс- государственных организа- лики
ших учеб- циях образования. Казах-
ных заве- Среднегодовой контингент стан
дениях - 3387 стипендиатов.
внутри
страны
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: социальная поддержка студентов в период получения ими высшего профессионального образования.
Приложение 387
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 103
"Стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся
по государственным образовательным грантам"
на 2003 год

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: қоғам дамуының интеллектуалдық және мәдени деңгейiн көтеру; кәсіптiк бiлiмнiң қол жетімділік деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 386 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
102 "Жоғары оқу орындарының студенттерін стипендиямен
қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 89 417 мың теңге (сексен тоғыз миллион төрт жүз он жеті мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 36-бабы ; "Бiлiм" Мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегі N 448 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: 1999 жылға дейiн мемлекеттік оқу орындарына түскен студенттердi әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттерi: студенттердің тамағына, тұратын жерiне және оқу процесiн қамтамасыз ету үшін оқу-әдiстемелік әдебиет сатып алу шығындарын iшiнара өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
102       Жоғары оқу
орындарының
студенттерiн
стипендиямен
қамтамасыз
ету
092 Ел iшiндегi  Мемлекеттiк бiлiм Жыл  Қазақстан
жоғары оқу   беру ұйымдарында  бойы Республикасының
орындарында  оқитын студент.        Білім және ғылым
оқитын       тердің жекелеген       министрлігі
студенттердi санаттарына мемле.
стипендиямен кеттік стипендия.
қамтамасыз   лар тағайындау
ету          және төлеу
тәртiбi жөнiндегi
Нұсқаулыққа сәйкес
студенттерге
стипендиялар төлеу.
Стипендиаттардың
орташа жылдық
контингентi - 3 387.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: студенттердi жоғары кәсiби бiлiм алу кезiнде әлеуметтiк тұрғыдан қолдау.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 387 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 103 "Мемлекеттiк бiлiм гранттары бойынша
оқитын студенттердi стипендиямен қамтамасыз ету"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 958 590 тысяч тенге (девятьсот пятьдесят восемь миллионов пятьсот девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 36_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка студентов, обучающихся в высших учебных заведениях в рамках государственного заказа.
5. Задачи бюджетной программы: частичное погашение расходов на питание, проживание студентов и приобретение учебно-методической литературы для обеспечения учебного процесса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
103 Стипендиа-
льное
обеспече-
ние сту-
дентов,
обучающих-
ся по
государст-
венным
образова-
тельным
грантам
035 Стипенди- Выплата государственных В те- Минис-
альное стипендий студентам в чение терство
обеспече- соответствии с Инструк- года образо-
ние сту- цией о порядке назначе- вания и
дентов, ния и выплаты государст- науки
обучающих- венных стипендий отдель- Респуб-
ся по ным категориям обучающих- лики
государст- ся в государственных Казах-
венным организациях образования стан
образова- (среднегодовой контингент
тельным стипендиатов - 4850).
грантам в
рамках
нового
приема
092 Стипенди- Выплата государственных В те- Минис-
альное стипендий студентам в чение терство
обеспече- соответствии с Инструк- года образо-
ние сту- цией о порядке назначе- вания и
дентов, ния и выплаты государст- науки
обучающих- венных стипендий отдель- Респуб-
ся в выс- ным категориям обучающих- лики
ших учеб- ся в государственных Казах-
ных заве- организациях образования стан
дениях (среднегодовой контингент
внутри стипендиатов - 31526).
страны
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 958 590 мың теңге (тоғыз жүз елу сегiз миллион бес жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 36-бабы; "Бiлiм" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк тапсырыс шеңберiндегi жоғары оқу орындарында оқып жүрген студенттердi әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: студенттердiң тамағына, тұратын жерiне және оқу процесiн қамтамасыз ету үшiн оқу-әдiстемелiк әдебиетiн сатып алу шығындарын iшiнара өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
103       Мемлекеттiк
бiлiм
гранттары
бойынша
оқитын
студенттердi
стипендиямен
қамтамасыз
ету
1.        035 Жаңа         Мемлекеттiк бiлiм  Жыл  Қазақстан
қабылдау     беру ұйымдарында   бойы Республикасының
шеңберiнде   оқитын студент.         Білім және ғылым
мемлекеттiк  тердің жекелеген        министрлігі
бiлiм беру   санаттарына
гранттары    мемлекеттiк
бойынша      стипендиялар
оқитын       тағайындау және
студенттердi төлеу тәртiбi
стипендиямен жөнiндегi
қамтамасыз   Нұсқаулыққа сәйкес
ету          студенттерге
мемлекеттiк
стипендиялар төлеу.
Стипендиаттардың
орташа жылдық
контингентi - 4 850
студент.
2.       092  Ел iшiндегi  Мемлекеттік бiлiм   Жыл  Қазақстан
жоғары оқу   беру ұйымдарында    бойы Республикасының
орындарында  оқитын студент.          Білім және ғылым
оқитын       тердiң жекелеген         министрлігі
студенттердi санаттарына мем.
стипендиямен лекеттiк
қамтамасыз   стипендиялар
ету          тағайындау және
төлеу тәртiбi
жөнiндегi
Нұсқаулыққа сәйкес
студенттерге
мемлекеттік
стипендиялар төлеу.
Стипендиаттардың
орташа жылдық
контингентi - 31526
студент.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: социальная поддержка студентов в период получения ими высшего профессионального образования.
Приложение 388
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 104
"Государственная программа борьбы с наркоманией
и наркобизнесом" на 2003 год
1. Стоимость: 21 770 тысяч тенге (двадцать один миллион семьсот семьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 8__ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394 "О Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2001 года N 176 "Об утверждении Плана приоритетных мероприятий борьбы с наркоманией в Республике Казахстан на 2001-2005 годы, постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2002 года N 736 "О Программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2002-2003 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование системы социальной профилактики наркомании среди несовершеннолетних и молодежи.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление комплекса целенаправленных мер по социальной профилактике наркомании среди несовершеннолетних и молодежи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
104 Государст- Разработка и издание В те- Минис-
венная антинаркотической учебно- чение терство
программа познавательной литературы года образо-
борьбы с для школьников, учащихся вания и
наркома- профессиональных школ науки
нией и (лицеев), колледжей, Респуб-
наркобиз- студентов вузов; лики
несом разработка и издание Казах-
методических рекомендаций стан
для родителей и педагогов;
проведение республиканской
научно-практической
конференции студенческой
и учащейся молодежи;
подготовка, производство
и размещение в эфире
видеоматериалов, отражающих
проблемы наркомании;
разработка образовательных
программ по профилактике
табакокурения, наркомании
среди учащихся школ,
профессиональных школ
(лицеев), колледжей и
студентов вузов;
разработка промышленной
технологии получения
высокоочищенных каннабио-
идов из низко- и высоко-
каннабиноидной конопли;
разработка высокоэффектив-
ной системы уничтожения
дикорастущей конопли и
замещения ее современными
длинноволокнистыми сор-
тами;
разработка технологии
обработки и использования
волокна для изготовления
бумаги, текстиля и строи-
тельных материалов;
изучение особенностей
сортов, популяций и видов
конопли;
проведение научных иссле-
дований по выявлению новых
микроскопических биопато-
генов из числа грибов,
бактерий и фитофагов и
выяснению их продуктивнос-
ти против наркосодержащих
растений.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 декабря 2003 г. N 150ас .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: студенттердi жоғары кәсiби бiлiм алу кезiнде әлеуметтiк тұрғыдан қолдау.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 388 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 104 "Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне
қарсы күрес мемлекеттiк бағдарламасы" республикалық
бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 21 770 мың теңге (жиырма бiр миллион жетi жүз жетпiс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 8-бабы ; "2001-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және нашабизнесiне қарсы күрес стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394 Жарлығы ; "2001-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында нашақорлыққа қарсы күрестiң басым шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002 жылғы 2 ақпандағы N 176 қаулысы ; "2002-2003 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында нашақорлықпен және нашабизнесiмен күрес бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002 жылғы 8 шiлдедегi N 736 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: кәмелетке толмағандар мен жастар apacындa нашақорлықтың алдын алу әлеуметтiк жүйесiн қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: кәмелетке толмағандар мен жастар арасында нашақорлықтың алдын алу жөнiндегi кешендi шараларды жүзеге асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1.  104       Нашақорлық  Мектеп, кәсiптiк   Жыл   Қазақстан
пен есiрткi мектептер          бойы  Республикасының
бизнесіне   (лицейлер), кол.         Білім және ғылым
қарсы күрес ледждер оқушылары        министрлігі
мемлекеттiк үшiн, жоғары оқу
бағдарла.   орындарының студен.
масы.       тері үшін нашақор.
лыққа қарсы оқу-
танымдық басылымдар
әзiрлеу;
Ата-аналар мен
педагогтар үшiн
әдiстемелiк әдебиет
басылымдарын
әзiрлеу;
студент және оқушы
жастардың респуб-
ликалық ғылыми-
практикалық конфе-
ренциясын өткiзу;
нашақорлық пробле-
маларын көрсететiн
бейнематериалдар
дайындау, шығару
және эфирде орналас-
тыру;
Мектеп, кәсiптiк
мектептер (лицейлер),
колледждер оқушылары
арасында және
жоғары оқу
орындарының
студенттерi арасында
нашақорлықтың,
темекi тартудың
алдын алу жөнiндегi
бiлiмдiк бағдарлама
әзiрлеу.
Төмен және жоғары
каннабиноидтiк
қарасорадан жоғары
сапалы каннабиноидтер
алудың өнеркәсiптiк
технологиясын
әзiрлеу.
Жабайы өсетiн
қарасораны жоюдың
және оның орнын
қазіргі ұзынталшықты
сорттармен
ауыстырудың жоғары
тиiмдi жүйесiн
әзiрлеу;
Қағаз, текстиль
және құрылыс
материалдарын
дайындау үшiн
талшықтарды өңдеу
және пайдалану
технологиясын әзiрлеу;
Қарасораның
сорттарының,
тұқымының және
түрлерінiң
ерекшелiктерiн
зерттеу;
Саңырауқұлақтар,
бактериялар және
фитофагтар қатарынан
жаңа микроскопиялық
биопатогендер алу
жөнiндегi ғылыми
зерттеулер жүргiзу
және олардың
есiрткiсi бар
өсiмдiктерге қарсы
өнiмдiлiгiн анықтау.
------------------------------------------------------------------
ЕСКЕРТУ. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.12.27. N 150ас қаулысымен .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: пропаганда здорового образа жизни и профилактика наркомании среди учащихся школ, профессиональных школ (лицеев), колледжей и студентов вузов. Создание системы государственного и общественного противодействия наркопреступности и распространению наркомании.
Приложение 389
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 200
"Приобретение основных средств для Республиканской
научно-педагогической библиотеки" на 2003 год
1. Стоимость: 981 тысяча тенге (девятьсот восемьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 7__ , 30_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", статьи 14_ , 23_ Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение основными средствами Республиканской научно-педагогической библиотеки для создания условий по максимальному раскрытию перед широким кругом пользователей достижений отечественной науки, образования.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение основных средств для качественного обслуживания пользователей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
200 Приобрете- Приобретение литературы В те- Минис-
ние основ- (подписные издания - 100 чение терство
ных наименований), оборудова- года образо-
средств ния для книгохранилищ - вания и
для Рес- 5 штук. науки
публикан- Респуб-
ской лики
научно- Казах-
педагоги- стан,
ческой Респуб-
библио- ликан-
теки ская
научно-
педаго-
гическая
библио-
тека
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: мектептер, кәсiптiк мектептер (лицейлер), колледждер оқушылары арасында және жоғары оқу орындарының студенттерi арасында салауатты өмір салтын насихаттау және нашақорлықтың алдын алу. Нашақорлықтық қылмысқа және нашақорлықты таратуға қарсы мемлекеттiк және қоғамдық жүйелер құру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 389 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 200 "Республикалық ғылыми-педагогикалық
кiтапхана үшiн негiзгi құралдар сатып алу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 981 мың теңге (тоғыз жүз сексен бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 7 , 30-баптары ; "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 14, 23-баптары .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: пайдаланушылардың қалың көпшiлiгi алдында отанды ғылымның, бiлiм берудің жетiстiктердiң барынша ашып беруге жағдай жасау үшiн Республикалық ғылыми-педагогикалық кiтапханасын негізгi құралдарымен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: пайдаланушыларға сапалы қызмет көрсету үшiн негiзгi құралдар сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
200     Республикалық Кiтапқоры үшін     Жыл  Қазақстан
ғылыми-       әдебиеттер         бойы Республикасының
педагогикалық (басылымдарға           Білім және ғылым
кітапхана     жазылу - 100 атау),     министрлігі,
үшiн негізгі  жабдықтар сатып         Республикалық
құралдар      - 5 дана.               ғылыми-
сатып алу                             педагогикалық
кітапхана
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение материально-технической базы Республиканской научно-педагогической библиотеки.
Приложение 390
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 201
"Приобретение основных средств для высших учебных
заведений культуры и искусства" на 2003 год
1. Стоимость: 322 768 тысяч тенге (триста двадцать два миллиона семьсот шестьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 44 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 892 "О переименовании отдельных государственных высших учебных заведений", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года N 1619 "О реорганизации некоторых организаций образования Министерства образования и науки Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение основными средствами высших учебных заведений культуры и искусства для проведения учебного процесса.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение основных средств для улучшения организации учебного процесса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
201 Приобрете-
ние основ-
ных
средств
для высших
учебных
заведений
культуры и
искусства
030 Приобрете- Орган - 1 штука. В те- Минис-
ние основ- чение терство
ных года образо-
средств вания и
для Казах- науки
ской Респуб-
нацио- лики
нальной Казах-
академии стан,
музыки Казах-
ская
нацио-
нальная
академия
музыки
031 Приобрете- Электрожарочный шкаф - 1 В те- Минис-
ние основ- штука; чение терство
ных хлеборезка -1 штука; года образо-
средств мясорубка -1 штука; вания и
для Казах- копировальные аппараты - науки
ской 4 штуки; Респуб-
националь- микрофон петличный - 3 лики
ной акаде- штуки; Казах-
мии микшерский пульт - 1 стан,
искусств штука; Казах-
им. Т.К. звукоусилитель для бас ская
Жургенова гитары - 2 штуки; нацио-
виброфон - 1 штука; нальная
ударная установка - 2 академия
штуки; искусств
контрабас - 1 штука; им. Т.К.
музыкальный центр - Жургено-
2 штуки. ва
032 Приобрете- Множительное оборудование В те- Минис-
ние основ- - 1 шт; чение терство
ных мягкая мебель - 1 года образо-
средств комплект. вания и
для Казах- науки
ской Респуб-
нацио- лики
нальной Казах-
консерва- стан,
тории им. Казах-
Курмангазы ская
нацио-
нальная
консер-
ватория
им. Кур-
мангазы
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Республикалық ғылыми-педагогикалық кiтапхананың материалдық-техникалық базасын жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 390 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 201 "Мәдениет пен өнер жоғарғы оқу
орындары үшiн негізгі құралдар сатып алу"
республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 322 768 мың теңге (үш жүз жиырма екі миллион жетi жүз алпыс сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Білiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 44-бабы , "Бiлiм" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы ; "Жекелеген жоғары оқу орындарының атауларын ауыстыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң 2001 жылғы 29 маусымдағы N 892 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлiгiнің жекелеген бiлiм беру ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 1619 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: оқу процесiн жүргiзу үшiн мәдениет және өнер жоғары оқу орындарын негiзгi құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: оқу процесiн ұйымдастыруды жақсарту үшiн негiзгi құрал-жабдықтар сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1.  201      Мәдениет
пен өнер
жоғарғы оқу
орындары
үшін негізгі
құралдар
сатып алу
030  Қазақ         Орган - 1 дана;   Жыл  Қазақстан
ұлттық                          бойы Республикасының
музыка                               Білім және ғылым
академиясы                           министрлігі,
үшiн негiзгi                         Қазақ ұлттық
құралдар                             музыка
сатып алу                            академиясы
031  Т.К.Жүргенов  Аспаздық электр   Жыл  Қазақстан
атындағы      шкафы - 1 дана;   бойы Республикасының
Қазақ         Нан турағыш -          Білім және ғылым
ұлттық өнep   1 дана;                министрлігі,
академиясы    Ет турағыш - 1         Т.К.Жүргенов
үшiн негiзгi  дана;                  атындағы Қазақ
құралдар      Көбейту аппараты       ұлттық өнер
сатып алу     - 4 дана;              академиясы
Ілгектi микрофон
- 3 дана;
Микшерлік пульт
- 1 дана;
Бас гитараның
дыбыс күшейткiшi
- 2 дана;
Виброфон - 1 дана;
Ұрмалы қондырғы
- 2 дана;
Контрабас - 1
дана;
Музыкалық орталық
- 2 дана.
032  Құрманғазы     Көбейткiш жабдық   Жыл  Қазақстан
атындағы       - 1 дана;          бойы Республикасының
Қазақ ұлттық   Жұмсақ жиhаз - 1        Білім және
консерваториясы дана.                  ғылым
үшін негiзгi                           министрлігі,
құралдар сатып                         Құрманғазы
алу                                    атындағы Қазақ
ұлттық
консерваториясы
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: укрепление материально-технической базы высших учебных заведений культуры и искусства.
Приложение 391
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1347 .
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 202
"Приобретение основных средств для республиканских
школ-интернатов" на 2003 год
1. Стоимость: 32 742 тысячи тенге (тридцать два миллиона семьсот сорок две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 33_ , 44_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", распоряжение Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3002 "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение основными средствами республиканских школ-интернатов для проведения учебного процесса.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение основных средств для качественной подготовки учащихся в республиканских школах-интернатах.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
202 Приобрете- В те- Минис-
ние основ- чение терство
ных года образо-
средств вания и
для рес- науки
публикан- Респуб-
ских школ- лики
интернатов Казах-
стан
030 Приобре- Приобретение основных Шымкент-
тение ос- средств: оборудование для ская
новных столовой: электромясоруб- респуб-
средств ка, картофелечистка, ликан-
для Шым- холодильная камера, холо- ская
кентской дильник, электрожарочная военная
республи- печь, электросковорода, школа-
канской холодильный агрегат, интернат
военной хлеборезка. Приобретение
школы- автобуса.
интерната
031 Приобре- Приобретение кухонного Караган-
тение ос- оборудования: жарочный динская
новных шкаф, электрическая плита респуб-
средств - 2 штуки, холодильный ликан-
для Кара- шкаф, посудомоечная ская
гандинской машина, хлеборезка, военная
республи- электротитаны - 11 штук; школа-
канской оборудования для прачеч- интернат
военной ной: стиральная машина - 2
школы- штуки; комплект медицин-
интерната ского оборудования:
сухожаровочный шкаф,
автоклав, ингалятор - 2
штуки, лампа "Солюкс",
стационарная кварцевая
лампа - 3 штуки, электро-
кардиолог.
032 Приобре- Приобретение кухонного Алматин-
тение оборудования: электропли- ская
основных та, производственный респуб-
средств холодильник - 2 штуки, ликан-
для Алма- картофелечистка, хлебо- ская
тинской резка, компрессор холо- военная
республи- дильный; стиральная школа-
канской машина - 2 штуки; интернат
военной гладильная машина; им. Б.
школы- автобус. Момышулы
интерната
им. Б. Мо-
мышулы
033 Приобре- Приобретение музыкальных Респуб-
тение инструментов: рояль, ликан-
основных духовые и смычковые; ская
средств варочные котлы - 2 штуки, казах-
для плита электрическая - ская
Республи- 2 штуки, шкаф морозильный - средняя
канской 1 штука, хлеборезка - 1 музы-
казахской штука, печь кальная
средней хлебопекарная - 1 штука школа-
музыкаль- интернат
ной школы- им. А.
интерната Жубанова
им. А. Жу-
банова
034 Приобре- Приобретение оборудования Респуб-
тение для кабинета физики - 6 ликан-
основных комплектов, лингафонного ская
средств оборудования для кабинета специали- для казахского языка - 1 зирован-
Респуб- комплект. ная
ликанской физико-
специа- матема-
лизиро- тичес-
ванной кая
физико- средняя
матема- школа-
тической интернат
средней имени
школы- О.Жау-
интер- тыкова
ната для
имени одарен-
О. Жау- ных
тыкова детей
для
одарен-
ных детей
035 Приобре- Приобретение кухонного Респуб-
тение оборудования: посудомоеч- ликан-
основных ная машина, хлеборезка, ская
средств тестомесильная машина специали-
для - 1 штука,электрический зированная
Республи- пароварочный котел - 1 штука; с углуб-
канской кабинетной мебели - 5 ленным специали- наименований; мебели для изуче-
зированной 5 классов, усилитель - нием
с углуб- 1 штука. казах-
ленным ского
изучением языка
казахского и лите-
языка и ратуры
литературы средняя
средней школа-
школы- интернат
интерната для
для одаренных
одаренных детей
детей
036 Приобре- Приобретение кухонного Респуб-
тение оборудования: электро- ликан-
основных плита, шкаф пекарский, ская
средств мармит 3-х камфорный - 2 средняя
для штуки, котел пищевароч- специа-
Республи- ный, посудомоечная лизиро-
канской машина, хлеборезка, кар- ванная
средней тофелечистка, мясорубка, музы-
специали- овощерезка, стол разде- кальная
зированной лочный, моечная ванна, школа-
музыкаль- стеллаж, весы электрон- интернат
ной школы- ные, весы напольные, для ода-
интерната холодильник, холодильная ренных
для ода- камера; стиральной детей
ренных машины; музыкальных им. К.
детей им. инструментов: рояль, Байсеи-
К. Бай- баян - 2 штуки, валторна товой
сеитовой - 2 штуки, кобыз - 3
штуки.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Мәдениет және өнер жоғары оқу орындарының материалдық-техникалық базасын нығайту.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 391 қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.30. N 1347 қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 202 "Республикалық мектеп-интернаттар
үшiн негiзгi құралдар сатып алу" республикалық
бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 32 742 мың теңге (отыз екi миллион жетi жүз қырық екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 33, 44-баптары , "Бiлiм" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы , "Дарынды балаларға арналған мектептердi мемлекеттiк қолдау және дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 24 мамырдағы N 3002 өкiмi .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: оқу процесiнiң жүргiзу үшін Республикалық мектеп-интернаттарды негiзгi құралдармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Республикалық мектеп-интернаттарда оқушыларды сапалы даярлау үшiн негiзгi құралдар сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
202     Республикалық                   Жыл   Қазақстан
мектеп-                         бойы  Республикасының
интернаттар                           Білім және ғылым
үшiн негiзгi                          министрлігі
құралдар
сатып алу
030 Шымкент       Негiзгi құралдар        Шымкент
республикалық сатып алу: асхана       республикалық
әскери        үшін құрал              әскери мектеп-
мектеп-       жабдықтар:              интернаты
интернаты     электрлiк ет
үшiн негiзгi  турағыш, картоп
құралдар      тазалағыш,
сатып алу.    тоңазытқыш камера,
тоңазытқыш,
электрлiк қуыру
пешi, электрлiк
таба, тоңазытқыш
агрегат, нан
кескіш. Автобус
сатып алу.
031 Қарағанды     Ас үй жабдықтарын:      Қарағанды
республика.   қуырғыш шкаф,           республикалық
лық әскери    электрлiк плита -       әскери мектеп-
мектеп-       2 дана, тоңазытқыш      интернаты
интернаты     шкаф, ыдыс жуушы
үшiн негiзгi  машина, нан кескiш,
құралдар      электрлiк титандар
сатып алу.    - 11 дана; кір
жуатын бөлме
жабдықтары: кiр жуу
машинасы - 2 дана;
медициналық
жабдықтар
комплектiсi: құрғақ
қуыру шкаф,
автоклав, ингалятор
- 2 дана, "Солюкс"
стационарлық кварц
шамы - 3 дана,
электрлiк кардиолог
сатып алу.
032  Б.Момышұлы    Ас үй жабдықтары:          Б. Момышұлы
атындағы      электр плита,              атындағы
Алматы        өндiрiс тоңазытқышы        Алматы
республикалық - 2 дана, картоп           республикалық
әскери        тазалағыш, нан кескiш,     әскери
мектеп-       тоңазытқыш компрессор;     мектеп-
интернаты     кiр жуу машинасы -         интернаты
үшiн негізгі  2 дана, өтiктеу
құралдар      машинасы; автобус
сатып алу.    сатып алу.
033  A. Жұбанов    Музыкалық құралдар         А. Жұбанов
атындағы      сатып алу:                 атындағы
республикалық рояль, үрлемелi            республикалық
музыкалық     және ыспалы                музыкалық
қазақ орта    аспаптар; қайнату          қазақ орта
мектеп-       қазандары - 2 дана,        мектеп-
интернаты     электр плитасы -           интернаты
үшiн негізгі  2 дана, мұздатқыш
құралдар      шкаф - 1 дана,
сатып алу     нан кескіш - 1
дана, нан пісіретін
пеш - 1 дана сатып
алу. <*>
034  О. Жәутiков   Физика кабинетi           О. Жәутіков
атындағы      үшін құрал                атындағы
дарынды       жабдықтар - 6             дарынды
балаларға     комплект, қазақ           балаларға
арналған      тілі үшін                 арналған
республикалық лингафондық құрал         республикалық
мамандандыры- жабдықтар - 1             мамандан-
рылған        комплект сатып            дырылған
физика-мате-  алу.                      физика-
матикалық                               математикалық
орта мектеп-                            орта мектеп-
интернат үшін                           интернат
негізгі құрал-
дар сатып алу
035  Дарынды бала- Ас үй жабдықтары:          Дарынды бала-
ларға арнал-  ыдыс жуу машинасы,         ларға арнал-
ған қазақ     нан кескіш, нан            ған қазақ
тілі мен      илейтін машина             тілі мен
әдебиетін     - 1 дана, бумен            әдебиетін
тереңдете     пісіретін электр           тереңдете
оқытатын      қазандығы - 1 дана         оқытатын
республикалық кабинет жиhазы -           республикалық
маманданды-   5 түрi, 5 сыныпқа          маманданды-
рылған орта   арналған жиhаздар          рылған орта
мектеп-интер- күшейткіш - 1 дана         мектеп-интер-
нат үшін не-  сатып алу.                 нат
гізгі құралдар
сатып алу
036  K. Байсеитова Ас үй жабдықтары:          К. Байсеитова
атындағы      электр плитасы,            атындағы
дарынды       пiсiргіш шкаф,             дарынды
балаларға     3-камфорлық мармит         балаларға
арналған      - 2 дана, қайнату          арналған
республикалық қазаны, ыдыс жуу           республикалық
маманданды.   машинасы, нан              маманданды.
рылған        турағыш, картоп            рылған
музыкалық     тазалағыш, ет              музыкалық орта
орта мектеп   кескiш, көкөнiс            мектеп-
кескiш, стөл, жуу          интернат
ваннасы, стеллаж,
электрондық
таразылар, еден
таразылары,
тоңазытқыш камера;
кiр жуу машинасы;
музыкалық аспаптар:
рояль, баян - 2
дана, валторна -
2 дана, қобыз - 3
дана
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение материально-технической базы республиканских школ-интернатов.
Приложение 392
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 205
"Развитие материальной базы Мемориального музея
академика К.И. Сатпаева" на 2003 год
1. Стоимость: 300 тысяч тенге (триста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 1998 года N 332 "Об увековечении памяти академика К.И. Сатпаева".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение основными средствами Мемориального музея им. К.И. Сатпаева.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение основного оборудования в целях укрепления материально-технической базы музея.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
205 Развитие Приобретение двух конди- В те- Минис-
материаль- ционеров сплит-системы чение терство
ной базы (настенного типа) года образо-
Мемориаль- вания и
ного музея науки
академика Респуб-
К.И. Сат- лики
паева Казах-
стан,
Мемори-
альный
музей
акаде-
мика
К.И.
Сатпае-
ва
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: укрепление материально-технической базы для качественной научной деятельности.
Приложение 393
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 206
"Развитие материальной базы Национальной академии
наук Республики Казахстан" на 2003 год

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Республикалық мектеп-интернаттардың материалдық-техникалық базаларын жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 392 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 205 "Академик Қ.И.Сәтпаевтың
Мемориалдық мұражайының материалдық базасын дамыту"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 300 мың теңге (үш жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 33-бабы , "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шілдедегi Заңының 8-бабы , "Қ.И.Сәтпаевты мәңгі есте қалдыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 1998 жылғы 14 cәуipдегі N 332 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қ.И.Сәтпаев атындағы Мемориалдық мұражайын негізгi құралдармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Мұражайдың материалдық-техникалық базасын нығайту мақсатында негiзгi жабдықтарды сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
205       Академик    Сплит-жүйесiнiң    Жыл   Қазақстан
Қ.И.        (қабырғалық        бойы  Республикасының
Сәтпаевтың  үлгiдегi) екi            Білім және ғылым
Мемориалдық кондиционер сатып        министрлігі,
мұражайының алу                      академик Қ.И.
материалдық                          Сәтпаевтың
базасын                              Мемориалдық
дамыту                               мұражайы
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: сапалы ғылыми қызмет үшiн материалдық-техникалық базаны нығайту.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 393 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 206 "Қазақстан Республикасы Ұлттық
ғылым Академиясының материалдық базасын дамыту"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 15 000 тысяч тенге (пятнадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 февраля 1999 года N 34 "О Национальной академии наук Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 1999 года N 236 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 12 февраля 1999 года N 34"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2002 года N 550 "О некоторых вопросах Национальной академии наук Республики Казахстан".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель программы: обеспечение основными средствами Национальной академии наук Республики Казахстан.
6. План мероприятий реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
206 Развитие Приобретение трех В те- Минис-
материаль- служебных автомобилей чение терство
ной базы года образо-
Националь- вания и
ной акаде- науки
мии наук Респуб-
Республики лики
Казахстан Казах-
стан,
Нацио-
нальная
академия
наук
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: укрепление материально-технической базы, необходимой для качественной научной деятельности Национальной академии наук Республики Казахстан.
Приложение 394
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 214
"Приобретение основных средств для Республиканского
научно-практического центра социальной адаптации и
профессионально-трудовой реабилитации детей и подростков
с проблемами в развитии" на 2003 год

1. Құны: 15 000 мың теңге (он бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 26-бабы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 12 ақпандағы N 34 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 12 ақпандағы N 34 Жарлығын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 наурыздағы N 236 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ұлттық академиясының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 22 мамырдағы N 550 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясын негiзгi құралдармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы үшiн активтер сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
206      Қазақстан     3 дана қызметтiк   Жыл  Қазақстан
Республикасы  автомобиль сатып   бойы Республикасының
Ұлттық ғылым  алу.                    Бiлiм және ғылым
академиясының                         министрлiгi,
материалдық                           Қазақстан
базасын                               Республикасының
дамыту.                               Ұлттық ғылым
академиясы
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының сапалы ғылыми қызмет үшiн қажеттi материалдық-техникалық базасын нығайту.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 394 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 214 "Дамуы кемiс балалар мен
жасөспiрімдердi әлеуметтiк бейімдеу және кәсiби еңбекпен
оңалтудың республикалық ғылыми-практикалық орталығы үшiн
негiзгi құралдар сатып алу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 420 тысяч тенге (четыреста двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 33_ , 44_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 марта 1992 года N 305 "Об организации республиканского центра социальной адаптации и профессионально-трудовой реабилитации детей и подростков с дефектами умственного и физического развития", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2000 года N 604 "О реорганизации республиканских государственных казенных предприятий Министерства образования и науки Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение основными средствами Республиканского научно-практического центра социальной адаптации и профессионально-трудовой реабилитации детей и подростков с проблемами в развитии для проведения учебного процесса.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение основных средств для Республиканского научно-практического центра социальной адаптации и профессионально-трудовой реабилитации детей и подростков с проблемами в развитии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
214 Приобре- Приобретение электроско- В те- Минис-
тение вороды-жаровни - 1 штука, чение терство
основных оборудования для физио- года образо-
средств кабинета: магнитотерапия вания и
для Рес- - 1 штука, аппарат "МЕТО" науки
публикан- - 1 штука, аппарат Респуб-
ского "Ультратон" - 1 штука. лики
научно- Казах-
практичес- стан,
кого Респуб-
центра ликан-
социальной ский
адаптации научно-
и профес- практи-
сионально- ческий
трудовой центр
реабилита- социаль-
ции детей ной
и подрост- адапта-
ков с ции и
проблемами профес-
в развитии сиональ-
но-тру-
довой
реабили-
тации
детей и
подрост-
ков с
пробле-
мами в
развитии
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 420 мың теңге (төрт жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 33, 44-баптары , "Бiлiм" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы , "Ақыл-есiнiң немесе бой бiтiмiнің жетiлуінде кемiстiгi бар балалар мен жасөспiрімдердi әлеуметтiк бейімдеу және кәсiби еңбекпен оңалтудың республикалық орталығын ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнің 1992 жылғы 31 наурыздағы N 305 қаулысы, "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнің республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындарын қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 19 сәуiрдегi N 604 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінің мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: оқу үрдiсiн жүргiзу үшiн жетiлу проблемалары бар балалар мен жасөспiрiмдердi әлеуметтiк бейiмдеу және кәсiби еңбекпен оңалтудың республикалық ғылыми-тәжiрибелiк орталығын негiзгi құралдармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жетiлу проблемасы бар балалар мен жасөспірiмдердi әлеуметтiк бейiмдеу және кәсiби еңбекпен оңалту республикалық ғылыми-тәжiрибелiк орталығында оқушыларды сапалы даярлау үшiн негiзгi құралдар сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
214       Дамуы кемiс Электр таба-       Жыл   Қазақстан
балалар мен қуырғыш - 1 дана,  бойы  Республикасының
жасөспiрiм. физиокабинет үшiн        Білім және ғылым
дердi       жабдықтар: магнит.       министрлігі,
әлеуметтiк  тiк терапия - 1          Жетілу
бейiмдеу    дана, "МЕТО"             проблемасы бар
және кәсiби аппараты - 1 дана,       балалар мен
еңбекпен    "Ультратон"              жасөспірімдерді
оңалтудың   аппараты - 1 дана.       әлеуметтік
республика.                          бейімдеу және
лық ғылыми-                          кәсіби еңбекпен
тәжiрибелiк                          оңалту
орталығы                             республикалық
үшін негізгі                         ғылыми-
құралдар                             тәжірибелік
сатып алу.                           орталығы
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение материально-технической базы Республиканского научно-практического центра социальной адаптации и профессионально-трудовой реабилитации детей и подростков с проблемами в развитии.
Приложение 395
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 219
"Развитие материальной базы Сейсмологической
опытно-методической экспедиции" на 2003 год
1. Стоимость: 7 000 тысяч тенге (семь миллионов тенге).
2. Нормативная-правовая основа бюджетной программы: статьи 1__ , 5__ , 10_ , 11_ , 14_ , 28 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1997 года N 1286 "О мерах по снижению ущерба от разрушительных землетрясений в сейсмоопасных регионах республики"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 декабря 1994 года N 1490 "О дополнительных мерах по снижению ущерба от возможных землетрясений в городе Алматы, Алматинской и Талдыкорганской областях и ликвидации их последствий".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: переоснащение сейсмических станций.
5. Задачи бюджетной программы: обновление аппаратуры на сейсмологических станциях для повышения надежности процессов измерения и их автоматизации, передачи и обработки данных инструментальных наблюдений; внедрение новых методов и технических средств для проведения наблюдений и обработки материалов.
6. План мероприятий по реализации программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
219 Развитие Приобретение новой цифро- В те- Минис-
материаль- вой сейсмической коротко- чение терство
ной базы периодной аппаратуры для года образо-
Сейсмоло- регистрации землетрясений вания и
гической - 3 единицы. науки
опытно- Приобретение бензоэлект- Респуб-
методичес- рических агрегатов для лики
кой экс- аварийного обеспечения Казах-
педиции электроэнергией сейсмичес- стан,
ких станций - 3 единицы. Сейсмо-
Приобретение лабораторного логичес-
рН-метра для измерения на кая
гидростанциях электрохи- опытно-
мических показателей и методи-
рН-водородного потенциала ческая
подземных вод - 3 единицы. экспеди-
ция
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Жетiлу проблемалары бар балалар мен жасөспiрiмдердi әлеуметтiк бейiмдеу және кәсiби еңбекпен оңалтудың республикалық ғылыми-тәжiрибелiк орталығы материалдық-техникалық базасының жақсаруы.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 395 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
219 "Сейсмологиялық тәжiрибелiк-әдiстемелiк
экспедицияның материалдық базасын дамыту"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7 000 мың теңге (жетi миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңының 1 , 5 , 10, 11, 14, 28-баптары ; "Республиканың сейсмологиялық қауiптi аймақтарында жойқын жерсiлкiнiстердiң шығынын азайту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 26 тамыздағы N 1286 қаулысы ; "Алматы қаласында, Алматы және Талдықорған облыстарында мүмкiн болатын жерсiлкiнiстердiң шығынын азайту жөнiндегi қосымша шаралар және оның зардаптарын жою туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 30 желтоқсандағы N 1490 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сейсмологиялық стансаларды қайта жарақтандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: өлшеу процестерiнiң сенiмдiлiгiн арттыру және оларды автоматтандыру, аспаптық бақылау деректерiн жөнелту және өңдеу үшiн сейсмологиялық стансалардағы аппаратураны жаңарту; бақылау жүргiзу және материалдарды өңдеу үшiн жаңа әдiстер мен техникалық құралдар енгізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
219      Сейсмология. 1. Жерсілкіністерді Жыл  Қазақстан
лық тәжiри.  тіркеу үшін 3 жаңа  бойы Республикасының
белiк-әдiс.  цифрлық сейсмоло.        Білім және ғылым
темелiк      гиялық қысқа             министрлігі,
экспедиция.  кезеңдiк аппаратура      Сейсмологиялық
ның          сатып алу.               тәжірибелік-
материалдық  2. Сейсмологиялық        әдістемелік
базасын      стансаларды апаттық      экспедиция
дамыту       электр энергиясымен
қамтамасыз ету үшiн
3 бензоэлектрлiк
агрегаттар сатып алу.
3. Гидростансаларда
электрохимиялық
көрсеткiштердi және
жерасты суларының
3 рН-сутегi
ықтималдығын өлшеу
үшiн зертханалық
рН-м сатып алу.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение надежности процессов измерения и их автоматизация; компьютеризации обработки данных измерений.
Приложение 396
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 220
"Приобретение Евразийскому национальному университету
им. Л.Н. Гумилева активов для передачи в пользование
Казахстанскому филиалу МГУ им М.В. Ломоносова" на 2003 год
1. Стоимость: 25 000 тысяч тенге (двадцать пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 46_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", Протокол о создании филиала Московского государственного университета им М.В. Ломоносова в Республике Казахстан, подписанного в Астане 9 октября 2000 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение организации учебного процесса Казахстанским филиалом Московского государственного университета им М.В. Ломоносова.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение учебно-методической литературы, основных средств и программного обеспечения с целью создания соответствующей материальной базы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 220 Приобре- Прикладное программное В те- Минис-
тение обеспечение - 8 пакетов; чение терство
Евразий- системное программное года образо-
скому обеспечение на 40 устано- вания и
националь- вок - 2 пакета; науки
ному уни- учебная литература. Респуб-
верситету лики
им. Л.Н. Казах-
Гумилева стан
активов
для пере-
чи в поль-
зование
Казахстан-
скому
филиалу
МГУ им.
М.В. Ломо-
носова
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: өлшеу процестерiнiң сенiмдiлiгiн арттыру және оларды автоматтандыру; өлшеу деректерiн өңдеудi компьютерлендiру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 396 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 220 "М.В.Ломоносов атындағы ММУ
Қазақстандық филиалына пайдалануға беру үшiн Л.Н.Гумилев
атындағы Еуразия ұлттық университетiне активтер сатып алу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 25 000 мың теңге (жиырма бес миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 46-бабы ; "Бiлiм" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы ; Қазақстан Республикасында М.В.Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетiнің филиалын ашу туралы Астана қаласында 2000 жылдың 9 қазанында қол қойылған хаттама.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: М.В.Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттiк университетінің Қазақстандағы филиалының оқу процесін ұйымдастыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: талапқа сай материалдық базаны қалыптастыру мақсатында оқу әдiстемелік әдебиет, негізгі құрал-жабдықтар мен бағдарламалары сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
220      М.В.Ломоносов Қолданбалық       Жыл   Қазақстан
атындағы ММУ  бағдарламалық     бойы  Республикасының
Қазақстандық  қамтамасыз ету -        Бiлiм және ғылым
филиалына     8 пакет; 40             министрлiгі
пайдалануға   қондырғыға жүйелiк
беру үшiн     бағдарламалық
Л.Н.Гумилев   қамтамасыз ету -
атындағы      2 пакет; оқулық
Еуразия       әдебиетi.
ұлттық уни.
верситетiне
активтер
сатып алу
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание материально-технической базы Казахстанского филиала Московского государственного университета им М.В. Ломоносова для проведения учебного процесса.
Приложение 397
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 315
"Капитальный ремонт здания Республиканского
научно-практического центра социальной адаптации
и профессионально-трудовой реабилитации детей и
подростков с проблемами в развитии" на 2003 год
1. Стоимость: 19 000 тысяч тенге (девятнадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 33_ , 37_ , 44_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 марта 1992 года N 305 "Об организации республиканского центра социальной адаптации и профессионально-трудовой реабилитации детей и подростков с дефектами умственного и физического развития", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2000 года N 604 "О реорганизации республиканских государственных казенных предприятий Министерства образования и науки Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение технического состояния зданий Республиканского научно-практического центра социальной адаптации и профессионально-трудовой реабилитации детей и подростков с проблемами в развитии.
5. Задачи бюджетной программы: проведение мероприятий по разработке проектно-сметной документации, государственной экспертизе, по замене оконных блоков, реконструкции входа в здание.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
315 Капиталь- Разработка проектно-смет- В те- Минис-
ный ремонт ной документации и госу- чение терство
зданий дарственная экспертиза года образо-
Республи- проектно-сметной докумен- вания и
канского тации для проведения науки
научно- капитального ремонта Респуб-
практичес- здания центра; лики
кого замена оконных блоков; Казах-
центра реконструкция входа в стан
социальной здание центра.
адаптации
и профес-
сионально-
трудовой
реабилита-
ции детей
и подрост-
ков с
проблемами
в развитии
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: оқу процесiн жүргiзу үшiн М.В.Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттiк университетi Қазақстандағы филиалының материалдық-техникалық базасын құру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 397 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 315 "Дамуы кемiс балалар мен
жасөспiрiмдердi әлеуметтiк бейiмдеу және кәсiби еңбекпен
оңалту республикалық ғылыми-практикалық орталығының
ғимаратын күрделi жөндеу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 19 000 мың теңге (он тоғыз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Білiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 33, 37, 44-баптары ; "Ақыл-есiнiң немесе бой бiтiмiнiң жетiлуiнде кемістiгi бар балалар мен жасөспiрiмдердi әлеуметтiк бейiмдеу және кәсiби еңбекпен оңалтудың республикалық ғылыми-тәжiрибе орталығын ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 31 наурыздағы N 305 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорындарын қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 19 сәуiрдегi N 604 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: дамуы кемiс балалар мен жасөспiрiмдердi әлеуметтiк бейiмдеу және кәсiби еңбекпен оңалту республикалық ғылыми-практикалық орталығының ғимаратын техникалық жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жобалық-сметалық құжаттама, мемлекеттiк сараптама әзiрлеу, ғимаратын кiреберсiн қайта жаңғырту, терезе блоктарын ауыстыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
315      Дамуы кемiс  Орталығының        Жыл   Қазақстан
балалар мен  ғимаратын күрделi  бойы  Республикасының
жасөспiрiм.  жөндеуден                Білім және ғылым
дердi        өткізу үшін              министрлігі
әлеуметтiк   жобалық-сметалық
бейiмдеу     құжаттама әзiрлеу,
және кәсiби  мемлекеттiк
еңбекпен     сараптама өткiзу;
оңалту рес.  терезе блоктарын
публикалық   ауыстыру; ғимарат
ғылыми-      орталығының
практикалық  кiреберсiн қайта
орталығының  жаңғырту
ғимаратын
күрделi
жөндеу
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение технического состояния зданий Республиканского научно-практического центра социальной адаптации и профессионально-трудовой реабилитации детей и подростков с проблемами в развитии.
Приложение 398
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 320
"Завершение реконструкции и строительства объектов
Республиканского детского оздоровительного лагеря
"Балдаурен" на 2003 год
1. Стоимость: 103 000 тысяч тенге (сто три миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 37_ , 44_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение технического состояния объектов Республиканского детского оздоровительного лагеря "Балдаурен".
5. Задачи бюджетной программы: реконструкция и строительство объектов Республиканского детского оздоровительного лагеря "Балдаурен".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
320 Завершение Реконструкция внешнепло- В те- Минис-
реконст- щадочных инженерных сетей чение терство
рукции и и строительство крытого года образо-
строитель- бассейна Республиканского вания и
ства детского оздоровительного науки
объектов лагеря "Балдаурен" в соот- Респуб-
Республи- ветствии с проектно-смет- лики
канского ной документацией Казах-
детского стан
оздорови-
тельного
лагеря
"Балдау-
рен"
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение реконструкции внешнеплощадочных инженерных сетей, завершение строительства крытого бассейна Республиканского детского оздоровительного лагеря "Балдаурен", общей площадью 2184 кв. м.
Приложение 399
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 399 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 321
"Капитальный ремонт и реконструкция зданий
высших учебных заведений культуры и искусства"
на 2003 год

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: дамуы кемiс балалар мен жасөспiрiмдердi әлеуметтiк бейiмдеу және кәсiби еңбекпен оңалтудың Республикалық ғылыми-практикалық орталығы ғимаратының техникалық жағдайын жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 398 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 320 "Балдәурен" Республикалық балаларды
сауықтыру лагерi объектiлерiнiң құрылысын және қайта
жаңартуды аяқтау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 103 000 мың теңге (жүз үш миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 37, 44-баптары .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Балдәурен" Республикалық балаларды сауықтыру лагерi объектiлерiнiң техникалық жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Балдәурен" Республикалық балаларды сауықтыру лагерi объектiлерiнiң қайта құру және құрылысы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
320        "Балдәурен" "Балдәурен"         Жыл  Қазақстан
Республика. Республикалық       бойы Республикасының
лық бала.   балаларды сауықтыру      Білім және ғылым
ларды       лагерiнде сыртқы         министрлігі
сауықтыру   алаңдағы инженерлiк
лагерi объ. желiлердi, жабық
ектiлерiнiң бассейннiң
қайта құру  құрылысын жобалық-
және        cметалық құжаттама.
құрылыс     ларға сәйкес
жүргiзу"    жүргiзу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: "Балдәурен" Республикалық балаларды сауықтыру лагерiнде сыртқы алаңдағы инженерлiк желiлердi, жабық бассейннiң құрылыс жұмыстарын 2184 шаршы метр көлемiнде аяқтау.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 399 қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.07.01. N 150г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 321 "Мәдениет және өнер саласында
жоғарғы бiлiм беру мекемелерiнің ғимараттарын күрделi
жөндеу және қайта құру" бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 289670 тысяч тенге (двести восемьдесят девять миллионов шестьсот семьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 44_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение технического состояния зданий высших учебных заведений культуры и искусства.
5. Задачи бюджетной программы: проведение капитального ремонта и реконструкции зданий высших учебных заведений культуры и искусства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
321 Капиталь- В те- Минис-
ный ремонт чение терство
и реконст- года образо-
рукция вания и
зданий науки
высших Респуб-
учебных лики
заведений Казах-
культуры и стан
искусства
031 Капиталь- Проведение ремонтно- Казах-
ный ремонт строительных работ зданий ская
зданий Казахской национальной нацио-
Казахской академии искусства им. нальная
националь- Т.К. Жургенова, в соответ- академия
ной ака- ствии с проектно-сметной искусств
демии документацией им. Т.К.
искусства Жургено-
им. Т.К. ва
Жургенова
033 Капиталь- Проведение ремонтно- Казах-
ный ремонт строительных работ по ская
учебных сейсмоусилению учебных нацио-
зданий зданий Казахской нацио- нальная
Казахской нальной консерватории консер-
националь- имени Курмангазы, в ватория
ной кон- соответствии с проектно- имени
серватории сметной документацией Курман-
имени Начало работ по газы
Курмангазы реконструкции Большого
органного зала Казахской
национальной консерватории
имени Курмангазы в соответствии
с проектно-сметной документацией
и актами государственной
экспертизы
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение технического состояния зданий Казахской национальной академии искусства им.Т.К. Жургенова и Казахской национальной консерватории имени Курмангазы.
Приложение 400
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1347 .
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 322
"Строительство, капитальный ремонт и реконструкция
зданий республиканских школ-интернатов" на 2003 год

1. Құны: 289670 мың теңге (екi жүз сексен тоғыз миллион алты жүз жетпiс мың теңге). <*>
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 44-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мәдениет және өнер саласында жоғарғы білім беру мекемелерi ғимараттарының техникалық жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мәдениет және өнер саласында жоғарғы бiлiм беру мекемелерi ғимараттарын күрделі жөндеу және қайта құру жүргізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1.   031      Мәдениет                        Жыл  Қазақстан
және өнер                       бойы Республикасының
саласында                            Бiлiм және ғылым
жоғары                               министрлiгi
бiлiм беру
мекемелерi
ғимараттар.
ының
күрделi
жөндеу
және қайта
құру
031  Т.К.Жүргенов Т.К. Жүргенов           Т.К.Жүргенов
атындағы     атындағы Қазақ          атындағы Қазақ
Қазақ        ұлттық өнер             ұлттық өнер
ұлттық өнер  академиясының           академиясы
академиясы.  ғимаратын күрделi
ның          жөндеу - құрылыс
ғимаратын    жобалық-сметалық
күрделi      құжаттамаларға
жөндеуі      сәйкес жұмыстарын
жүргізу
033  Құрманғазы   Құрманғазы атындағы      Құрманғазы
атындағы     Қазақ ұлттық             атындағы
Қазақ ұлттық консерваториясының       Қазақ ұлттық
консервато.  ғимаратын күрделi        консерваториясы
риясының     жөндеу - құрылыс
ғимаратын    жобалық-сметалық
күрделi      құжаттамаларға сәйкес
жөндеуі      жұмыстарын жүргiзу.
Жобалау-сметалық
құжаттамасына және
мемлекеттiк сараптама
актiлерiне сәйкес
Құрманғазы атындағы
Қазақ ұлттық консерва-
ториясының Үлкен
орган залын қайта
жаңарту жөнiндегi
жұмыстардың басталуы. <*>
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Т.К. Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы, Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы ғимараттарының техникалық жағдайын жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 400 қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.30. N 1347 қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 322 "Республикалық мектептер-интернаттар
ғимараттардың құрылыс, күрделі жөндеу және қайта құру"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 115 530 тысяч тенге (сто пятнадцать миллионов пятьсот тридцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 44_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", распоряжение Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3002 "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение технического состояния зданий Республиканских школ-интернатов.
5. Задачи бюджетной программы: проведение строительства, капитального ремонта и реконструкции зданий Республиканских школ-интернатов, разработка проектно-сметной документации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
322 Строитель- В те- Минис-
ство, чение терство
капиталь- года образо-
ный ремонт вания и
и реконст- науки
рукция Респуб-
зданий лики
республи- Казах-
канских стан
школ-
интернатов
033 Капиталь- Проведение ремонтно- Респуб-
ный ремонт строительных работ зданий ликан-
зданий Республиканской средней ская
Республи- специализированной средняя
канской музыкальной школы-интер- специа-
средней ната для одаренных детей лизиро-
специали- им. К. Байсеитовой, в ванная
зированной соответствии с проектно- музы-
музыкаль- сметной документацией. кальная
ной школы- школа-
интерната интернат
для ода- для ода-
ренных ренных
детей им. детей
К. Байсеи- им. К.
товой Байсеи-
товой
034 Реконст- Проведение ремонтно- Респуб-
рукция строительных работ по ликан-
зданий реконструкции зданий ская
Республи- Республиканской казахской казах-
канской средней музыкальной школы- ская
казахской интерната им. А. Жубанова, средняя
средней в соответствии с проектно- музы-
музыкаль- сметной документацией. кальная
ной школы- школа-
интерната интернат
им. А. им. А.
Жубанова Жубанова
036 Капиталь- Проведение ремонтно- Респуб-
ный ремонт строительных работ зданий ликан-
зданий Республиканской специали- ская
республи- зированной физико-матема- специали-
канской тической средней школы- зированная
специали- интерната имени О.Жаутыкова физико-
зированной для одаренных детей в математи-
физико- соответствии с проектно- ческая
математи- сметной документацией средняя
ческой школа-
средней интернат
школы- имени
интерната О.Жауты-
имени кова О.Жаутыкова для
для одарен- одаренных
ных детей детей
037 Разработка Разработка проектно- Респуб-
проектно- сметной документации на ликан-
сметной строительство спортивного ская
документа- комплекса Республиканской специали-
ции на специализированной с углуб- зированная
строитель- ленным изучением казах- с углуб-
ство спор- ского языка и литературы ленным
тивного средней школы-интерната для изуче-
комплекса одаренных детей, проведение нием ка-
Республи- государственной экспертизы. захского
канской языка и
специализи- литера-
рованной туры
с углуб- средняя
ленным школа-
изучением интернат
казахского для
языка и одаренных
литературы детей
средней
школы-
интерната
для
одаренных
детей
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 115 530 мың теңге (бiр жүз он бес миллион бес жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 44-бабы ; "Дарынды балаларға арналған мектептердi мемлекеттік қолдау және дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1996 жылғы 24 мамырдағы 3002 өкiмi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикалық мектептер-интернаттар ғимараттардың техникалық жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: республикалық мектептер-интернаттар ғимараттардың құрылыс, күрделi жөндеу және қайта құру жүргiзу, жобалау-смета құжаттамасын әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
322      Республикалық                   Жыл   Қазақстан
мектептер-                      бойы  Республикасының
интернаттардың                        Білім және
ғимараттарын                          ғылым
салу, күрделі                         министрлігі
жөндеу және
қайта жаңарту
033  К.Байсейiтова  К.Байсейiтова          К.Байсейітова
атындағы       атындағы дарынды       атындағы
дарынды        балаларға арналған     дарынды балалар.
балаларға      Республикалық орта     ға арналған
арналған       мамандандырылған       Республикалық
Республикалық  музыка мектеп-         орта мамандан.
орта маман.    интернатының           дырылған музыка
дандырылған    ғимараттарын жөндеу    мектеп-интернаты
музыка мектеп- құрылыс жұмыстарын
интернатының   жобалық-сметалық
ғимараттарын   құжаттамаларға
күрделi жөндеу сәйкес жүргiзу
034  А.Жұбанов      А.Жұбанов атындағы     А.Жұбанов
атындағы       республикалық қазақ    атындағы
республикалық  орта музыка мектеп-    республикалық
қазақ орта     интернатының           қазақ орта
музыка мектеп- ғимараттарын жөндеу-   музыка мектеп-
интернатының   құрылыс жұмыстарын     интернаты
ғимараттарын   жобалық-сметалық
қайта жаңарту  құжаттамаларға
сәйкес жүргiзу
036  О. Жәутіков    О. Жәутіков атындағы   О. Жәутіков
атындағы       дарынды балаларға      атындағы
дарынды бала-  арналған республикалық дарынды бала-
ларға арналған мамандандырылған физи- ларға арналған
республикалық  ка-математикалық орта  республикалық
мамандандырыл- мектеп-интернаттың     мамандандырыл-
ған физика-    ғимараттарына жоба-    ған физика-
математикалық  лау-сметалық құжатта-  математикалық
орта мектеп-   маға сәйкес жөндеу-    орта мектеп-
интернаттың    құрылысы жұмыстарын    интернат
ғимараттарын   жүргізу
күрделі жөндеу
037  Дарынды бала-  Дарынды балаларға      Дарынды бала-
ларға арналған арналған қазақ тілі    ларға арналған
қазақ тілі мен мен әдебиетін те-      қазақ тілі мен
әдебиетін те-  реңдете оқытататын     әдебиетін те-
реңдете оқыта- республикалық          реңдете оқыта-
тын республи-  мамандандырылған орта  тын республи-
калық мамандан.мектеп-интернаттың     калық мамандан.
дырылған орта  спорт кешенін салуға   дырылған орта
мектеп-интер-  арналған жобалау-      мектеп-интер-
наттың спорт   сметалық құжаттаманы   нат
кешенін салуға әзірлеу, сараптама
арналған жоба- жасау
лау-сметалық
құжаттаманы
әзірлеу
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение технического состояния зданий Республиканской средней специализированной музыкальной школы-интерната для одаренных детей им. К. Байсеитовой, Республиканской казахской средней музыкальной школы-интерната им. А. Жубанова, Республиканской специализированной физико-математической средней школы-интерната имени О. Жаутыкова и разработка проектно-сметной документации на строительство спортивного комплекса Республиканской специализированной с углубленным изучением казахского языка и литературы средней школы-интерната для одаренных детей, прошедшей государственную экспертизу.
Приложение 401
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 325
"Реконструкция учебно-производственной базы
Алматинского колледжа декоративно-прикладного
искусства имени О. Тансыкбаева" на 2003 год
1. Стоимость: 12 000 тысяч тенге (двенадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 37_ , 44_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение технического состояния учебно-производственной базы Алматинского колледжа декоративно-прикладного искусства имени О. Тансыкбаева.
5. Задачи бюджетной программы: реконструкция учебно-производственной базы Алматинского колледжа декоративно-прикладного искусства имени О. Тансыкбаева.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
325 Реконст- Разработка проектно- В те- Минис-
рукция сметной документации, чение терство
учебно- государственная эксперти- года образо-
производ- за проектно-сметной доку- вания и
ственной ментации. науки
базы Ал- Проведение реконструкции Респуб-
матинского учебно-производственной лики
колледжа базы Алматинского Казах-
декаратив- колледжа декоративно- стан
но-прик- прикладного искусства
ладного имени О. Тансыкбаева
искусства согласно утвержденной
имени О. проектно-сметной докумен-
Тансыкбае- тации.
ва
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: К.Байсейiтова атындағы дарынды балаларға арналған республикалық музыкалық мамандандырылған орта мектеп-интернат, А. Жұбанов атындағы республикалық музыкалық қазақ орта мектеп-интернатының, Ө.Жәутіков атындағы дарынды балаларға арналған республикалық мамандандырылған физика-математикалық орта мектеп-интернат ғимараттарының техникалық жағдайын жақсарту және дарынды балаларға арналған қазақ тілі мен әдебиетін тереңдете оқытатын республикалық мамандандырылған орта мектеп-интернаттың спорт кешендерін салуға арналған, мемлекеттік сараптаудан өткен жобалау-сметалық құжаттаманы дайындау. <*>
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 401 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 325 "О. Таңсықбаев атындағы Алматы
декоративтiк-қолданбалық өнер колледжiнің
оқу-өндiрiстiк базасын қайта құру"
республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 12 000 мың теңге (он екi миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңын 37, 44-баптары .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: О. Таңсықбаев атындағы Алматы декоративтiк-қолданбалық өнер колледжi оқу-өндiрiстiк базасының техникалық жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: О.Таңсықбаев атындағы Алматы декоративтiк-қолданбалық өнер колледжiнің оқу-өндiрiстiк базасын қайта құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1.   325      О.Таңсықбаев Жобалық-сметалық  Жыл   Қазақстан
атындағы     құжаттаманы       бойы  Республикасының
Алматы       әзiрлеу, жобаны         Білім және ғылым
декоративтiк мемлекеттiк             министрлігі.
-қолданбалық сараптамадан
өнер         өткiзу.
колледжiнің  О. Таңсықбаев
оқу-         атындағы Алматы
өндiрiстiк   декоративтiк-
базасын      қолданбалық өнер
қайта құру.  колледжінің оқу-
өндiрiстiк
базасын қайта
құру бекітілген
жобалық-cметалық
құжаттамалармен
жүргiзу.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проектно-сметная документация. Объем выполненных работ по реконструкции учебно-производственной базы Алматинского колледжа декоративно-прикладного искусства имени О. Тансыкбаева согласно утвержденной проектно-сметной документации.
Приложение 402
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1347 .
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 400
"Целевые инвестиционные трансферты областным
бюджетам на строительство сельских школ"
на 2003 год
1. Стоимость: 3592300 тенге (три миллиарда пятьсот девяносто два миллиона триста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 44_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие инфраструктуры села, улучшение социальной сферы сельской местности.
5. Задачи бюджетной программы: строительство сельских школ в Алматинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Жамбылской, Южно-Казахстанской областях.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
400 Целевые В те- Минис-
инвести- чение терство
ционные года образо-
трансферты вания и
областным науки
бюджетам Респуб-
на строи- лики
тельство Казах-
сельских стан
школ
032 Целевые Перечисление целевых
инвести- инвестиционных трансфер-
тиционные тов Атыраускому област-
трасферты ному бюджету на строи-
Атырауско- тельство школ согласно
му област- приложению 7 к Закону
ному Республики Казахстан от
бюджету на 12 декабря 2002 года "О
строитель- республиканском бюджете
ство сель- на 2003 год" в соответ-
ских школ ствии с утвержденной
проектно-сметной
документацией
033 Целевые Перечисление целевых
инвести- инвестиционных трансфер-
ционные тов Алматинскому област-
трансферты ному бюджету на строи-
Алматин- тельство школ согласно
скому приложению 7 к Закону
областному Республики Казахстан
бюджету на от 12 декабря 2002 года
строитель- "О республиканском
ство сель- бюджете на 2003 год" в
ских школ соответствии с утвержден-
ной проектно-сметной
документацией
034 Целевые Перечисление целевых
инвести- инвестиционных трансфер-
ционные тов Восточно-Казахстан-
трансферты скому областному бюджету
Восточно- на строительство школ
Казахстан- согласно приложению 7 к
скому Закону Республики
областному Казахстан от 12 декабря
бюджету на 2002 года "О республикан-
строитель- ском бюджете на 2003 год"
ство сель- в соответствии с утвер-
ских школ жденной проектно-сметной
документацией
035 Целевые Перечисление целевых
инвести- инвестиционных трансфер-
ционные тов Жамбылскому област-
трансферты ному бюджету на строи-
Жамбылско- тельство школ согласно
му област- приложению 7 к Закону
ному Республики Казахстан от
бюджету на 12 декабря 2002 года "О
строитель- республиканском бюджете
ство сель- на 2003 год" в соответ-
ских школ ствии с утвержденной
проектно-сметной
документацией
043 Целевые Перечисление целевых
инвести- инвестиционных трансфер-
ционные тов Южно-Казахстанскому
трансферты областному бюджету на
Южно-Ка- строительство школ
захстан- согласно приложению 7 к
скому Закону Республики
областному Казахстан от 12 декабря
бюджету на 2002 года "О республикан-
строитель- ском бюджете на 2003 год"
ство сель- в соответствии с утвер-
ских школ жденной проектно-сметной
документацией
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Жобалық-сметалық құжаттамалар. Iстелінген жұмыс көлемi жобалық-сметалық құжаттамалар О.Таңсықбаев атындағы Алматы декоративтік-қолданбалық өнер колледж оқу-өндiрiстiк базасының техникалық жобалық-сметалық құжаттамаларға сәйкес жүргiзу.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 402 қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.30. N 1347 қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 400 "Ауыл мектептерін салуға облыстық
бюджеттерге берiлетін мақсатты инвестициялық трансферттер"
бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3592300 теңге (үш миллиард бес жүз тоқсан екі миллион үш жүз мың теңге). <*>
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 44-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл инфрақұрылымын дамыту, ауылдық жердің әлеуметтiк саласын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Алматы, Атырау, Шығыс Қазақстан, Жамбыл, Оңтүстiк Қазақстан облыстарында ауыл мектебiн салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары*:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1.  400       Ауыл                           Жыл   Қазақстан
мектептерiн                    бойы  Республикасының
салуға                               Білім және ғылым
облыстық                             министрлігі
бюджеттерге
берiлетін
мақсатты
инвестициялық
трансферттер
032  Ауыл          Атырау облыстық
мектептерін   бюджетiне ауыл
салуға Атырау мектебiн салуға
облыстық      мақсатты
бюджетiне     инвестициялық
берiлетiн     трансферттер
мақсатты      Қазақстан
инвестициялық Республикасының
трансферттер  2002 жылғы 12
желтоқсандағы
Заңының "2003
жылға арналған
республикалық
бюджет" 7
қосымшасына сәйкес,
бекiтiлген
жобалық-сметалық
құжаттамалар
бойынша аудару
033  Ауыл          Алматы облыстық
мектептерiн   бюджетiне ауыл
салуға Алматы мектебiн салуға
облыстық      арналған мақсатты
бюджетiне     инвестициялық
берiлетiн     трансферттер
мақсатты      Қазақстан
инвестициялық Республикасының
трансферттер  2002 жылғы 12
желтоқсандағы
Заңының "2003 жылға
арналған
республикалық
бюджет" 7
қосымшасына сәйкес,
бекiтiлген жобалық-
сметалық
құжаттамалар
бойынша аудару
034 Ауыл          Шығыс Қазақстан
мектептерiн   облыстық бюджетiне
салуға        ауыл мектебiн
жұмыстарына   салуға арналған
Шығыс         мақсатты
Қазақстан     инвестициялық
облыстық      трансферттер
бюджетiне     Қазақстан
берiлетiн     Республикасының
мақсатты      2002 жылғы 12
инвестициялық желтоқсандағы
трансферттер  Заңының "2003 жылға
арналған
республикалық
бюджет" 7
қосымшасына сәйкес,
бекiтiлген жобалық-
сметалық
құжаттамалар
бойынша аудару
035 Ауыл          Жамбыл
мектептерiн   облыстық бюджетiне
салуға        ауыл мектебiн
Жамбыл        салуға арналған
облыстық      мақсатты
бюджетіне     инвестициялық
берілетін     трансферттер
мақсатты      Қазақстан
инвестициялық Республикасының
трансферттер  2002 жылғы 12
желтоқсандағы
Заңының "2003 жылға
арналған
республикалық
бюджет" 7
қосымшасына сәйкес,
бекiтiлген жобалық-
сметалық
құжаттамалар
бойынша аудару
036 Ауыл          Оңтүстік Қазақстан
мектептерiн   облысының бюджетiне
салуға        ауыл мектебiн
Оңтүстік      салуға арналған
Қазақстан     мақсатты
облыстық      инвестициялық
бюджетiне     трансферттерді
берiлетiн     Қазақстан
мақсатты      Республикасының
инвестициялық 2002 жылғы 12
трансферттер  желтоқсандағы
Заңының "2003 жылға
арналған
республикалық
бюджет" 7
қосымшасына сәйкес,
бекiтiлген жобалық-
сметалық
құжаттамалар
бойынша аудару
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* ввод в эксплуатацию 23 сельских школ согласно приложения 7 к Закону Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 403
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 401
"Целевые трансферты областным бюджетам
на обеспечение содержания типовых штатов
государственных организаций образования"
на 2003 год
1. Стоимость: 692 442 тысячи тенге (шестьсот девяносто два миллиона четыреста сорок две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 41_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2002 года N 1168 "Об утверждении типовых штатов работников организаций образования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение введения типовых штатов организаций образования.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка бюджетов областей для обеспечения введения типовых штатов организаций образования согласно решения Правительства Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
401 Целевые Обеспечение выделения В те- Минис-
трансферты средств из республикан- чение терство
областным ского бюджета областным года образо-
бюджетам бюджетам для введения вания и
на обеспе- типовых штатов в соответ- науки
чение со- ствии с решением Прави- Респуб-
держания тельства Республики лики
типовых Казахстан. Казах-
штатов стан,
государ- акимы
ственных областей
организа-
ций обра-
зования
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: 23 ауыл мектептерін іске қосу 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет" Заңының  7 қосымшасына сәйкес жүргізіледі.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттен берілетін трансферттерді игерудің іске асыру жөніндегі шаралардың тізімі мен күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштері жергілікті бюджет бағдарламасының тиісті паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 403 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 401 "Мемлекеттік білім беру ұйымдарының
типтік штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге облыстық
бюджеттерге берілетін мақсатты трансферттер"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 692 442 мың теңге (алты жүз тоқсан екі миллион төрт жүз қырық екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 41-бабы , "Білім беру ұйымдары қызметкерлерінің үлгі штаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 4 қарашадағы N 1168 қаулысы , "Бiлiм" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: білім беру ұйымдарының үлгілік штаттарын Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкестендіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес білім беру ұйымдары қызметкерлеріне қосымша штаттық бірліктерін енгізуді қамтамасыз ету үшін облыстық бюджеттерді қаржылай қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары*:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
401       Мемлекеттік Қазақстан          Жыл   Қазақстан
білім беру  Республикасы       бойы  Республикасының
ұйымдарының Үкіметінің               Білім және ғылым
типтік      шешіміне сәйкес          министрлігі,
штаттарын   үлгiлiк штаттарды        облыстар
ұстауды     енгiзуге                 әкімдері
қамтамасыз  республикалық
етуге       бюджеттен облыстық
облыстық    бюджеттерге қаржы
бюджеттерге бөлудi қамтамасыз
берілетін   ету
мақсатты
трансферттер
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* выполнение постановления Правительства Республики Казахстан по введению типовых штатов организаций образования с 1 сентября 2003 года.
Примечание:
*)Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 404
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 402
"Целевые трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на
обеспечение гарантированного норматива сети
государственных учреждений образования"
на 2003 год
1. Стоимость: 572 319 тысяч тенге (пятьсот семьдесят два миллиона триста девятнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 43_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О Государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2000 года N 300 "О гарантированном государственном нормативе сети организации образования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение полного охвата детей школьного возраста обучением в школе, расширение доступности образовательных услуг.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы для обеспечения гарантированного норматива сети организаций образования согласно решения Правительства Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
402 Целевые Обеспечение выделения В те- Минис-
трансферты средств из республикан- чение терство
областным ского бюджета областным года образо-
бюджетам, бюджетам, бюджетам вания и
бюджетам городов Астаны и Алматы в науки
городов соответствии с решением Респуб-
Астаны и Правительства Республики лики
Алматы на Казахстан. Казах-
обеспече- стан,
ние гаран- акимы
тирован- облас-
ного нор- тей,
матива городов
сети Астаны,
государ- Алматы
ственных
учреждений
образова-
ния
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:* 2003 жылдың 1 қыркүйегiнен бастап бiлiм беру мекемелерінiң үлгілік штаттарын енгiзу жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысын орындау.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттердi игерудiң iске асыру жөнiндегi шаралардың тiзiмi мен күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштерi жергілiктi бюджет бағдарламасының тиiстi паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 404 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 402 "Мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi
желiсiнiң кепiлдендiрiлген нормативiн қамтамасыз етуге
облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне берiлетiн мақсатты трансферттер"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 572 319 мың теңге (бес жүз жетпiс екi миллион үш жүз он тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 43-бабы , "Бiлiм" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы , "Бiлiм беру ұйымдары желiсiнiң кепiлдi мемлекеттiк нормативi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 25 ақпандағы N 300 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мектеп жасындағы балаларды мектеппен толықтай қамтуды қамтамасыз ету, бiлiм беру қызметiнiң қол жетiмдiлігін кеңейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiне сәйкес бiлiм беру мекемелерiнiң кепiлдi нормативiн қамтамасыз ету үшiн облыстық бюджеттердi қаржылай қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары*:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
402       Мемлекеттiк Қазақстан           Жыл  Қазақстан
бiлiм беру  Республикасы        бойы Республикасының
мекемелерi  Үкiметiнің шешiмiне      Білім және ғылым
желісiнің   сәйкес республикалық     министрлігі,
кепiлдендi. бюджеттен облыстық       облыстардың,
рiлген      бюджеттеріне қаржы       Астана және
нормативін  бөлуді қамтамасыз        Алматы
қамтамасыз  ету.                     қалаларының
етуге                                әкімдері.
арналған
облыстық
бюджеттерге,
Астана және
Алматы
қалаларының
бюджеттеріне
берiлетiн
мақсатты
трансферттер
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* сохранение и развитие сети школ, интернатных учреждений согласно гарантированному нормативу сети. Проведение учебного процесса в соответствии с Государственными общеобязательными стандартами среднего общего образования.
Примечание:
*)Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 405
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 403
"Целевые инвестиционные трансферты Павлодарскому
областному бюджету на строительство школы в селе
Железинка" на 2003 год
1. Стоимость: 171 200 тысяч тенге (сто семьдесят один миллион двести тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 44_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие инфраструктуры села, улучшение социальной сферы сельской местности.
5. Задачи бюджетной программы: строительство школы с казахским языком обучения на 198 мест в селе Железинка Павлодарской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
403 Целевые Перечисление целевого В те- Минис-
инвести- инвестиционного трансфер- чение терство
ционные та Павлодарскому област- года образо-
трансферты ному бюджету на строи- вания и
Павлодар- тельство школы в селе науки
скому Железинка, в соответствии Респуб-
областному с утвержденной проектно- лики
бюджету на сметной документацией Казах-
строитель- стан
ство школы
в селе
Железинка
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:* Бiлiм беру желiсiнің кепілдi нормативiне сәйкес мектеп, интернат мекемелерiнiң желiсiн сақтау және дамыту. Оқу процесiн жалпы орта бiлiм берудi Мемлекеттiк жалпыға міндеттi стандарттарымен сәйкестендіру.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттердi игерудің iске асыру жөнiндегi шаралардың тiзiмi мен күтілетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштерi жергiлiктi бюджет бағдарламасының тиiстi паспортында көрсетiледі.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 405 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 403 "Железинка селолық мектебiн салуға
Павлодар облыстық бюджетiне түсетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер" бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 171 200 мың теңге (жүз жетпіс бiр миллион екi жүз мың теңге).
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Білiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 44-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл инфрақұрылымын дамыту, ауылдық жердiң әлеуметтiк саласын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Павлодар облысының Железинка ауылында 198 орындық қазақ тiлiнде оқытылатын мектеп құрылысы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары*:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1.  403       Железинка   Железинка селолық   Жыл  Қазақстан
селолық     мектебiн салуға     бойы Республикасының
мектебiн    Павлодар облыстық        Білім және ғылым
салуға      бюджетiне түсетiн        министрлігі
Павлодар    мақсатты
облыстық    инвестициялық
бюджетiне   трансферттер
түсетiн     бекiтілген жобалық-
мақсатты    cметалық
инвестиция. құжаттамалар
лық         бойынша аудару
трансферттер
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* ввод в эксплуатацию школы на 198 мест в селе Железинка.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 405-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 405-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 404
"Целевые инвестиционные трансферты бюджету Южно-Казахстанской
области на реконструкцию недостроенного детского сада
под школу в селе Ынтымак Сарыагашского района" на 2003 год
1. Стоимость: 50 000 тысяч тенге (пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: ст. 44 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I "Об образовании", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие инфраструктуры села, улучшение социальной сферы сельской местности.
5. Задачи бюджетной программы: реконструкция недостроенного детского сада под школу в селе Ынтымак Сарыагашского района Южно-Казахстанской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
404 Целевые Перечисление целевого В те- Минис-
инвести- инвестиционного трансфер- чение терство
ционные та Южно-Казахстанскому года образо-
трансферты областному бюджету на вания и
бюджету реконструкцию недостроен- науки
Южно-Ка- ного детского сада под Респуб-
захстан- школу в селе Ынтымак, в лики
ской об- соответствии с утвержден- Казах-
ласти на ной проектно-сметной стан
реконст- документацией
рукцию
недост-
роенного
детского
сада под
школу в
селе
Ынтымак
Сарыагаш-
ского
района
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:* Павлодар облысының Железинка ауылында 198 орындық қазақ тiлiнде оқытылатын мектебiн iске қосу.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттердi игерудің iске асыру жөнiндегi шаралардың тiзiмi мен күтілетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштерi жергілікті бюджет бағдарламасының тиiстi паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 бұйрығына
405-1-қосымша
Ескерту. 405-1 қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.07.01. N 150г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлiгi
_________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
404 "Сарыағаш ауданының Ынтымақ селосындағы құрылысы аяқталмаған балалар бақшасын мектепке лайықтап салуға Оңтүстiк Қазақстан облысының бюджетiне берiлетiн
мақсатты инвестициялық трансферттер" республикалық
бюджеттiк бағдарламасының 2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 50 000 мың теңге (елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы N 389-1 Заңның 44-бабы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бiлiм саласындағы ауыл инфрақұрылымын қолдау, ауылдық жердiң әлеуметтiк саласын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Оңтүстiк Қазақстан облысы Сарыағаш ауданының Ынтымақ ауылындағы салынып бiтпеген бала бақшаны мектепке лайықтап қайта салу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:*
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.|  Бағдарламаны (Шағын| Іске |  Жауапты
|ламаның|бағ-ң|маның    | бағдарламаны) іске  |асыру | орындаушы
| коды  |коды |(Шағын   |   асыру шаралары    | мер. |
|       |     |бағдарла.|                     | зім. |
|       |     |маның)   |                     | дері |
|       |     | атауы   |                     |      |
-------------------------------------------------------------------
1|   2   |  3  |    4    |          5          |  6   |     7
-------------------------------------------------------------------
404         Сарыағаш   Бекітілген жобалық-  2003   Қазақстан
ауданының  сметалық құжаттамаға жыл    Республика.
Ынтымақ    сәйкес Ынтымақ ауыл. бойы   сының Білім
селосын.   ында салынып бiтпеген       және ғылым
дағы құры. балабақшаны мектепке        министрлігі
лысы аяқ.  лайықтап қайта салуға
талмаған   арналған мақсаттық
балалар    инвестициялық транс.
бақшасын   ферттi Оңтүстiк
мектепке   Қазақстан облысының
лайықтап   бюджетiне аудару
салуға
Оңтүстiк
Қазақстан
облысының
бюджетiне
мақсатты
инвестиция.
лық транс.
ферттер"
республи.
калық бюд.
жеттiк бағ.
дарламасы.
ның
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* ввод в эксплуатацию средней школы в селе Ынтымак.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 405-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 405-2 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 405
"Целевые инвестиционные трансферты бюджету
Павлодарской области на строительство учебного корпуса
на 198 мест для Мичуринской средней школы
Павлодарского района" на 2003 год
1. Стоимость: 150 000 тысяч тенге (сто пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: ст. 44 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I "Об образовании", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие инфраструктуры села, улучшение социальной сферы сельской местности.
5. Задачи бюджетной программы: строительство учебного корпуса на 198 мест для Мичуринской средней школы Павлодарского района Павлодарской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
405 Целевые Перечисление целевого В те- Минис-
инвести- инвестиционного трансфер- чение терство
ционные та Павлодарскому област- года образо-
трансферты ному бюджету на строи- вания и
бюджету тельство учебного корпуса науки
Павлодар- для Мичуринской средней Респуб-
ской школы, в соответствии с лики
области утвержденной проектно- Казах-
на строи- сметной документацией стан
тельство
учебного
корпуса
на 198
мест для
Мичурин-
ской
средней
школы
Павлодар-
ского
района
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Ынтымақ ауылында орта мектептi пайдалануға беру.
Ескерту:
*) Республикалық бюджет трансферттерiн игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын iске асыру шараларының тiзбесi, сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергілiктi бюджет бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 бұйрығына
405-2-қосымша
Ескерту. 405-2 қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.07.01. N 150г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлiгi
_________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
405 "Павлодар ауданының Мичурин орта мектебi үшiн 198
орынға арналған оқу корпусын салуға Павлодар облысының бюджетiне берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
2003 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 150 000 мың теңге (жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Білiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы N 389-1 Заңның 44-бабы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бiлiм саласындағы ауыл инфрақұрылымын қолдау, ауылдық жердің әлеуметтiк саласын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Павлодар облысы Павлодар ауданының Mичурин орта мектебi үшiн 198 орындық оқу корпусын салу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:*
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.|  Бағдарламаны (Шағын| Іске |  Жауапты
|ламаның|бағ-ң|маның    | бағдарламаны) іске  |асыру | орындаушы
| коды  |коды |(Шағын   |   асыру шаралары    | мер. |
|       |     |бағдарла.|                     | зім. |
|       |     |маның)   |                     | дері |
|       |     | атауы   |                     |      |
-------------------------------------------------------------------
1|   2   |  3  |    4    |          5          |  6   |     7
-------------------------------------------------------------------
405         Павлодар  Бекiтiлген жобалық-   2003   Қазақстан
ауданының cметалық құжаттамаға  жыл    Республика.
Мичурин   сәйкес Мичурин орта   бойы   сының Білім
орта      мектебi үшiн оқу             және ғылым
мектебi   корпусының құрылысына        министрлігі
үшiн 198  арналған мақсаттық
орынға    инвестициялық транс.
арналған  ферттi Павлодар
оқу       облысының бюджетiне
корпусын  аудару
салуға
Павлодар
облысының
бюджетiне
берiлетiн
мақсатты
инвести.
циялық
транс.
ферттер
-------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* ввод в эксплуатацию школы на 198 мест в селе Мичурине.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 406
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 501
"Сопровождение информационной системы образования"
на 2003 год
1. Стоимость: 94 440 тысяч тенге (девяносто четыре миллиона четыреста сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2001 года N 1037 "О Концепции информатизации системы образования Республики Казахстан на 2002-2004 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение качества казахстанского образования посредством внедрения информационно-коммуникационных технологий в обучение на всех уровнях образования, а также интеграция в мировое образовательное пространство.
5. Задачи бюджетной программы: создание информационно-коммуникационной сети системы образования Республики Казахстан, внедрение современных электронных учебных изданий, разработанных на государственном и русском языках, соответствующих стандартам образования, подготовка кадров для обеспечения работы информационной образовательной сети Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
501 Сопровож- Сопровождение работы В те- Минис-
дение центрального телекоммуни- чение терство
информа- кационного узла Министер- года образо-
ционной ства образования и науки вания и
системы Республики Казахстан. науки
образова- Подключение к централь- Респуб-
вания ному телекоммуникационному лики
узлу областных, районных Казах-
отделов образования. стан
Оплата за аренду трафика
областных, районных
отделов образования и
школ, корпоративной сети
Министерства образования
и науки Республики
Казахстан.
Тиражирование разработан-
ных электронных учебников
и мультимедийных обучаю-
щих программ.
Обучение специалистов по
обслуживанию центрального
и региональных телекомму-
никационных узлов.
Сервисное обслуживание
Центрального и региональ-
ных телекоммуникационных
узлов.
Сопровождение информа-
ционной системы "Учета
государственных кредитов,
выделенных на обучение
студентов"
Инсталляция разработан-
ного программного
обеспечения по областным,
районным отделам образо-
вания и школам
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мичурин ауылында 198 орындық орта мектептi пайдалануға беру.
Ескерту:
*) Республикалық бюджет трансферттерiн игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын icкe асыру шараларының тiзбесi, сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiліктi бюджет бағдарламасының паспортында көрсетіледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 406 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 501 "Бiлiм беру ақпараттық жүйесiн
өрiстету" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 94 440 мың теңге (тоқсан төрт миллион төрт жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының білім жүйесiн ақпараттандырудың 2002-2004 жылдарға арналған Тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 6 тамыздағы N 1037 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ақпараттық-коммуникациялық технологияларды бiлiм берудiң барлық деңгейiнде оқытуды енгiзу арқылы қазақстандық бiлiм берудiң сапасын арттыру, сондай-ақ бiлiм берудің дүниежүзiлік кеңiстiгiне кiргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгінің ақпараттық-телекоммуникациялық жүйесiн құру, бiлiм стандарттарына сәйкес қазақ және орыс тiлдерiнде әзiрленген электрондық оқу құралдарын енгiзу, Қазақстан Республикасының бiлiм беру желiсiн ақпараттандыру жұмысын қамтамасыз ету үшiн, кадрлар даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1.   501      Бiлiм беру  Қазақстан Респуб.  Жыл   Қазақстан
жүйесін     ликасының Бiлiм    бойы  Республикасының
ақпараттан. және ғылым               Білім және ғылым
дыруды      министрлiгiнiң           министрлігі.
өрiстету    орталық телекомму.
никациялық
торабының жұмысын
жүргiзу.
Облыстық, аудандық
оқу белдерiн
орталық телекомму.
никациялық торапқа
қосу.
ҚР БҒМ корпоративтiк
жүйесiнің облыстық,
аудандық оқу
бөлiмдерi және
мектептер трафигiнің
ақысын жалдау
түрінде төлеу.
Әзiрленген
электрондық оқулықтар
мен мультимедиялық
оқыту бағдарламаларын
көбейту.
Орталық және аймақтық
телекоммуникациялық
тораптарды күту үшiн
мамандарды даярлау.
Орталық және аймақтық
телекоммуникациялық
тораптарды сервистiк
күту.
"Студенттердi оқытуға
бөлiнген мемлекеттiк
несиелердi есепке
ақпараттық жүйесiнің
жұмысын жүргiзу.
Әзiрленген
бағдарламалық
қамсыздандыруды
облыстық, аудандық
оқу бөлiмдерiнде және
мектептерде орнату.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение качества образования в учебных заведениях среднего общего, начального, среднего и высшего профессионального образования и вхождение в мировое образовательное пространство.
Приложение 407
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 600
"Создание информационной системы образования"
на 2003 год
1. Стоимость: 100 000 тысяч тенге (сто миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2001 года N 1037 "О Концепции информатизации системы образования Республики Казахстан на 2002-2004 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение качества казахстанского образования посредством внедрения информационно-коммуникационных технологий в обучение на всех уровнях образования, а также интеграция в мировое образовательное пространство.
5. Задачи бюджетной программы: создание региональных узлов сети Министерства образования и науки Республики Казахстан, разработка электронных учебных изданий, справочных и методических материалов, для организаций среднего общего, начального, среднего и высшего профессионального образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
600 Создание Закуп комплектов сервера В те- Минис-
информа- и комплектующих для чение терство
ционной создания 13 региональных года образо-
системы телекоммуникационных вания и
образо- узлов (12 областных и науки
вания города Алматы) и 2 Респуб-
серверов для центрального лики
телекоммуникационного Казах-
узла. стан
Разработка электронных
мультимедийных обучающих
программ по 4 предметам
для 7-9 классов на
казахском и русском
языках.
Разработка электронных
учебников по 3 предметам
для 7-9 классов на
казахском и русском
языках.
Разработка обучающих и
тестирующих программ для

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жалпы орта, бастауыш, жоғары кәсiптiк және жоғарғы бiлiм беру орындарында бiлiм беру сапасын көтеру және дүниежүзiлiк бiлiм беру кеңiстігіне кіру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 407 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 600 "Білім берудiң ақпараттық жүйесiн
құру" республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 100000 мың теңге (жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының білiм жүйесiн ақпараттандырудың 2002-2004 жылдарға арналған Тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2001 жылғы 6 тамыздағы N 1037 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ақпараттық-коммуникациялық технологияларды білім берудің барлық деңгейiнде оқытуда енгiзу арқылы Қазақстандық бiлiм берудің сапасын арттыру, сондай-ақ білім берудiң дүниежүзiлiк кеңiстiгiне кiргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламалардың мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгінің аймақтық тораптарын құру, жалпы орта, бастауыш, opтa және жоғары кәсiптiк бiлiм беру ұйымдары үшiн электрондық оқу құралдарын, анықтамалық және әдiстемелiк материалдарды, оқытуға арналған бағдарламаларды әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1.   600      Білім       Орталық телекомму.  Жыл  Қазақстан
берудің     никациялық торап    бойы Республикасының
ақпараттық  үшiн 2 және 13           Білім және ғылым
жүйесін     аймақтық (12             министрлігі
құру        облыстық және
Алматы қ.) телеком.
муникациялық
тораптары cepверлер
комплектерiн және
басқа құрал-
жабдықтар сатып алу.
Қазақ және орыс
тілдерiнде 7-9
сыныптар үшiн 4 пән
бойынша мултимедиялық
оқыту бағдарламасын
әзiрлеу.
Қазақ және орыс
тiлдерінде 7-9
сыныптар үшін 3 пән
бойынша электрондық
оқулықтар әзiрлеу.
Қазақ және орыс

2-6 классов на казахском
и русском языках.
Разработка электронных
мультимедийных обучающих
программ по 2 предметам
для начального и среднего
профессионального образо-
вания на казахском и
русском языках.
Разработка программного
обеспечения для организа-
ции дистанционного
обучения.
Разработка программного
обеспечения электронного
документооборота и
автоматизированной
информационной системы
Министерства образования
и науки Республики
Казахстан - высшие учебные
заведения.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение качества образования в учебных заведениях среднего общего, начального, среднего и высшего профессионального образования и вхождение в мировое образовательное пространство.
Приложение 408
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 601
"Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Министерства образования и науки
Республики Казахстан" на 2003 год
1. Стоимость: 5 600 тысяч тенге (пять миллионов шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие материально-технической базы министерства для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на него функций.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение вычислительной и организационной техникой аппарата министерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------

тiлдерiнде 2-6
сыныптар үшін
бақылаушы және
тексеруші бағдарла.
маларды әзiрлеу.
Қазақ және орыс
тілдерінде бастауыш
және орта кәсіптік
бiлiм беру орындары
үшiн 2 пән бойынша
электрондық
мултимедиялық оқыту
бағдарламаларын
әзiрлеу.
Қашықтықтан оқытуды
ұйымдастырудың
бағдарламасын әзiрлеу.
Қазақстан Республи.
касының бiлiм және
ғылым министрлiгі ->
ЖОО электрондық
құжатайналымы және
автоматтандырылған
ақпараттық жүйесін
қамтамасыз ететін
бағдарламасын әзірлеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жалпы орта, бастауыш, жоғары кәсiптiк және жоғары бiлiм беру сапасын көтеру және дүниежүзілiк білiм беру кеңiстiгіне кiру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 408 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 601 "Қазақстан Республикасының Бiлiм
және ғылым министрлiгiн есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5 600 мың теңге (бec миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын құрудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығы ; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өзiне жүктелген мiндеттердi барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн министрлiктiң материалдық-техникалық базасын дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: министрлiк аппаратын есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------

1 601 Обеспече- Закуп компьютерной и В те- Минис-
ние вычис- организационной техники, чение терство
лительной программного обеспечения года образо-
и органи- в количестве: компьютеры вания и
зационной - 30 штук, мониторы - 30 науки
техникой штук, принтеры - 15 штук, Респуб-
Минис- сканеры - 10 штук, лики
терства коммутатор в наборе - 5 штук. Казах-
образова- стан
вания и
науки
Республики
Казахстан
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 декабря 2003 г. N 150ас .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности работы аппарата министерства.
Приложение 409
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 700
"Замена, установка новых и захоронение отработанных
источников ионизирующего излучения" на 2003 год
1. Стоимость: 87 145 тысяч тенге (восемьдесят семь миллионов сто сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание благоприятных условий для организации новых наукоемких производств в биотехнологии; укрепление материально-технической базы и повышение эффективности научных исследований.
5. Задачи бюджетной программы: повышение конкурентоспособности отечественных технологий, создание условий для устойчивого развития наукоемких технологий в биотехнологии, повышение уровня научных исследований на основе использования современного производственного оборудования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
700 Замена, Захоронение отработанных В те- Минис-
установка источников ионизирующего чение терство
новых и излучения повышенной года образо-
захороне- мощности. вания и
ние отра- Приобретение 24 источни- науки
ботанных ков ионизирующего Респуб-
источников излучения на основе публики
ионизирую- цезий-137 типа ИГИ-Ц-9-1. Казах-
щего излу- стан
чения
-------------------------------------------------------------------

1   601       Қазақстан    "Мемлекеттiк      Жыл   Қазақстан
Республика.  сатып алу туралы" бойы  Республикасының
сының Бiлiм  Қазақстан Респуб.       Білім және ғылым
және ғылым   ликасының Заңына        министрлігі.
министрлiгiн сәйкес компьютер.
есептеу және лiк және
ұйымдастыру  ұйымдастыру
техникасымен техникасын сатып
қамтамасыз   алу Жоспарлы
ету          саны: компьютерлер
- 30, монитор -
30, принтер - 15,
сканер - 10, жиын-
тықтағы коммутатор
- 5 дана. <*>
------------------------------------------------------------------
ЕСКЕРТУ. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.12.27. N 150ас қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: министрлiк аппараты жұмысының тиімділiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 409 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
700 "Иондалған сәулелену көздерiн ауыстыру, жаңаларын
құрастыру және таусылғанын көму"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 87 145 мың теңге (сексен жетi миллион жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: биотехнологияда ғылымды көп қажет ететiн жаңа өндiрiстер ұйымдастыру үшін оңтайлы жағдайлар жасау; материалдық-техникалық базаны нығайту және ғылыми зерттеулердiң тиiмдiлігін арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: отандық технологиялардың бәсекелестiк қабiлетiн арттыру, биотехнологияда ғылымда көп қажет ететiн технологияларды тұрақты дамыту үшiн жағдайлар жасау, қазiргi өндiрiстiк жабдықтарды пайдалану негiзiнде ғылыми зерттеулердің деңгейiн көтеру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------
1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
700       Иондалған   Жоғары қуатты      Жыл   Қазақстан
сәулелену   иондаушы сәуленің  бойы  Республикасының
көздерiн    iстен шыққан             Білім және ғылым
ауыстыру,   көздерiн көму.           министрлігі.
жаңаларын   ИГИ-Ц-9-1
құрастыру   үлгiсiндегі цезий
және        - 137 негiзінде
таусылғанын 24 иондаушы сәуле
көму        көзiн сатып алу.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание принципиально новых лекарственных препаратов; осуществление радиобиологических экспериментов по селекции высокопродуктивных штаммов микроорганизмов; получение и стерилизация иммобилизованных ферментных препаратов (имозимаза - новый ферментный препарат с пролонгированным действием для лечения гнойно-некротических заболеваний).
Приложение 410
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1347 .
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 701
"Разработка и апробация учебников и
учебно-методических комплексов нового поколения,
а также обеспечение учебниками по циклу
фондирования организаций на республиканском
уровне, предоставляющих среднее общее образование,
и казахской диаспоры за рубежом" на 2003 год
1. Стоимость: 31 371 тысяча тенге (тридцать один миллион триста семьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 30_ Закона Республики казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года N 3308 "О государственной программе поддержки соотечественников, проживающих за рубежом", Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О государственной программе "Образование", постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 1996 года N 1173 "О целевой программе подготовки и издания учебников и учебно-методических комплексов для общеобразовательных школ Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка и обеспечение качественными учебниками и учебно-методическими комплексами в соответствии с требованиями стандартов образования, внедрение в учебный процесс учебников нового поколения, учет дифференциации материала с учетом личности учебника и практической деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: Издание и внедрение в учебный процесс учебников нового поколения 3, 7 классов для организаций, предоставляющих среднее образование, и казахской диаспоры за рубежом. Разработка и издание пробного тиража учебников и учебно-методических комплексов по 12-летнему обучению.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: бүтiндей жаңа дәрi препаратын жасау; микроорганизмдердің жоғары өнiмдi штаммуарын селекциялау жөніндегi радиобиологиялық эксперименттердi жүзеге асыру; иммобилизацияланған ферменттік препараттар алу және стерилизациялау (имозимаза-ерiндi-некротикалық ауруларды емдеу үшін қолданылатын жаңа ферменттiк препарат).
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 410 қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.30. N 1347 қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 701 "Жаңа буын оқулықтарын және
оқу-әдiстемелiк кешендерiн әзiрлеу және сапасын анықтау,
сондай-ақ республикалық деңгейдегi орташа жалпы бiлiм
беретiн ұйымдарды және шетелдегi қазақ диаспорасын
қорландыру циклi бойынша оқулықтармен қамтамасыз ету"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 31371 мың теңге (отыз бiр миллион үш жүз жетпiс бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 30-бабы , "Шет елде тұратын отандастарымызды Мемлекеттік қолдау бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 3308 Жарлығы , "Бiлiм" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 448 Жарлығы , "Қазақстан Республикасының жалпы бiлiм беру мектептерiне арналған оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерiнің мақсатты бағдарламасын дайындау және басып шығару туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1996 жылғы 26 қыркүйектегi N 1173 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бiлiм стандарттарының талаптарына сәйкес сапалы оқулықтар және оқу-әдiстемелік кешендер әзiрлеу және қамтамасыз ету, оқу процесiне жаңа буын оқулықтарын енгiзу, материалды оқушының жеке басымен және практикалық қызметпен үйлестiре отырып саралау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жалпы орта бiлiм беру ұйымдары мен шетелдегi қандастар үшiн жаңа буынды оқулықтарды басып және оларды 3, 7 сыныптардың оқу процесiне eнгізу. 12 жылдық оқу бойынша оқулықтар мен оқу-әдiстемелік құралдарды әзiрлеу және сынау таралымын басып шығару. <*>
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
701 Разработка Издание, транспортировка В те- Минис-
и апроба- учебников нового поколе- чение терство
ция учеб- ния 3, 7 классов для года образо-
ников и республиканских организа- вания и
учебно-ме- ций, предоставляющих науки
тодических среднее общее образование, Респуб-
комплексов и казахской диаспоры за лики
нового рубежом. Казах-
поколения, Разработка и издание стан
а также пробного тиража учебников и
обеспече- учебно-методических
ние учеб- комплексов по 12-летнему
никами по обучению.
циклу фон-
дирования
организа-
ций на
республи-
канском
уровне,
предостав-
ляющих
среднее
общее об-
разование,
и казах-
ской диас-
поры за
рубежом
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: к концу года будут изданы и доставлены учебники и учебно-методические комплексы для республиканских организаций образования и казахской диаспоры за рубежом, разработан и издан пробный тираж учебников и учебно-методических комплексов по 12-летнему обучению.
Приложение 411
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 702
"Обеспечение научной литературой Центральной
научной библиотеки" на 2003 год
1. Стоимость: 10 000 тысяч тенге (десять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4__ , 5__ Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступа научной общественности республики к информационному пространству, активизация информационной деятельности, пропаганда информации о достижениях отечественной науки.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение научной литературой Центральной научной библиотеки подписными изданиями для всестороннего информационно-библиографического и библиотечного обслуживания специалистов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
701       Жаңа буын    Жалпы орта бiлiм   Жыл  Қазақстан
оқулықтарын  беру ұйымдарымен   бойы Республикасының
және оқу-    шетелдегi               Білім және ғылым
әдiстемелiк  қандастар үшiн          министрлігі.
кешендерiн   жаңа буынды
әзiрлеу және оқулықтарды басу,
сапасын      тасымалдау және
анықтау,     3, 7 сыныптардың
сондай-ақ    оқу процесiне
республика.  енгiзу.
лық          12 жылдық оқу
деңгейдегi   бойынша оқулықтар
орташа жалпы мен оқу-әдiстемелiк
бiлiм        құралдарды әзірлеу.
беретiн      және сынау таралымын
ұйымдарды    басып шығару <*>
және
шетелдегі
қазақ
диаспорасын
қорландыру
циклi бойынша
оқулықтармен
қамтамасыз ету
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жыл аяғында республикалық бiлiм беру ұйымдарына оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерi жеткiзiледi, 12 жылдық оқу бойынша оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендердің сынау таралымы әзірленеді және басып шығарылады. <*>
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына 411 қосымша
Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 702 "Орталық ғылыми кітапхананы ғылыми
әдебиетпен қамтамасыз ету" республикалық бюджеттiк
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10 000 мың теңге (он миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 4, 5-баптары .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республика ғылыми қоғамының ақпараттық кеңiстiкке қол жетiмділiгiн қамтамасыз ету, ақпараттық қызмет белсендiлiгiн арттыру, отандық ғылымның жетiстiгi туралы ақпаратты насихаттау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Орталық ғылыми кiтапхананы ғылыми әдебиетпен қамтамасыз ету, мамандарға жан-жақты ақпараттық-библиографиялық және кiтапханалық қызмет көрсету жолымен республика ғылымының дамуына белсендi ықпал етудiң.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Ша.  !Бағдарлама.!   Бағдарламаны   !Іске !   Жауапты
!дар.!ғын  !ның (шағын !   (шағын         !асыру! орындаушылар
!лама!бағ. !бағдарлама.!   бағдарламаны)  !мер. !
!коды!дар. !ның) атауы !   іске асыру     !зім. !
!    !лама.!           !   жөніндегі      !дері !
!    !ның  !           !   іс-шаралар     !     !
!    !коды !           !                  !     !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
702 Обеспече- Обеспечение Центральной В те- Минис-
ние науч- научной библиотеки чение терство
ной лите- средствами на подписку года образо-
ратурой периодических изданий вания и
Централь- Республики Казахстан, науки
ной стран СНГ и стран Респуб-
научной дальнего зарубежья. Перио- лики
библиотеки дические издания Респуб- Казах-
лики Казахстан, стран СНГ стан,
- 467 изданий, иностранные Цент-
издания - 8 журналов. ральная
научная
библио-
тека
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: максимальное удовлетворение запросов научно-исследовательских организаций, ученых и специалистов актуальной и оперативной информацией о новейших научных мировых достижениях в интересующих их областях науки.

1!  2 !  3  !     4     !         5        !  6  !       7
------------------------------------------------------------------
1   702       Орталық     Орталық Ғылыми     Жыл   Қазақстан
ғылыми      Кiтапханасы        бойы  Республикасының
кiтапхананы Қазақстан                Білім және ғылым
ғылыми      Республикасының,         министрлігі,
әдебиетпен  ТМД елдерiнiң,           Орталық ғылыми
қамтамасыз  қашық шетелдердiң        кітапхана
ету         мерзiмдiк
басылымдарын
жаздырып алу
қаражатымен
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республикасының,
ТМД елдерiнiң
мерзiмдi
басылымдары - 467
басылым, шетел
басылымдары - 8
журнал.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ғылыми-зерттеу ұйымдарының, ғалымдар мен мамандардың өздерiн қызықтыратын ғылым салаларындағы көкейтестi әрi оперативтi сұраныстарын барынша қанағаттандыру.