2004 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі. P031327 қаулысын қараңыз
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 cәуipдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнің 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекітілсiн.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
220-қосымша
Ескерту. 220-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K , 2004.11.16. N 197ч қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласында уәкiлеттi органның
қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 677664 мың теңге (алты жүз жетпiс жетi миллион алты жүз алпыс төрт мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңы ; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңы ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңы ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 12-бабы ; "Ecipткi құралдары, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен оларды теріс пайдалануға қарсы іс-әрекет шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi Заңының 7-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын, бюрократизммен күрестi және құжат айналымын қысқартуды жақсарту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Азаматтардың денсаулығын қорғау саласында мемлекеттiк басқаруды жетілдіру туралы" 2001 жылғы 17 қазандағы N 705 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Мемлекеттiк қызметтi өткеру тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 2000 жылғы 10 наурыздағы N 357 Жарлығы ; "Мемлекеттiк қызметкерлердi даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгін арттыруды жетілдiру жөніндегi одан арғы шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 қыркүйектегi N 4075 Жарлығы ; "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын іcкe асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; "Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметкерлерді аттестациялауды жүргізу ережесiн бекiту туралы" 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 327 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "ҚР Президентінiң мемлекеттiк қызмет мәселесі жөнiндегi кейбiр Жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 21 сәуiрдегi N 1071 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 736 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымдарын қалыптастыру мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы" туралы 2001 жылғы 16 мамырдағы N 573 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 16 қарашадағы N 1465 қаулысы , "Мемлекеттiк қызметкерлерді оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706 қаулысы ; "2000-2009 жылдары Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауын одан әрi дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 мамырдағы N 790 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында денсаулық сақтау жүйесiн жарияландыруды жетiлдiру тұжырымдасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2002 жылғы 13 шiлдедегі N 773 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының дәрiлік саясатының тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2002 жылғы 29 мамырдағы N 584 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 17 cәуipдeгi N 2201 қаулысын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894 қаулысы ; "Медициналық және дәрігерлік қызметтi лицензиялау ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2001 жылғы 7 маусымдағы N 767 қаулысы , "Дәрiлiк препараттарды дайындау мен сатуға байланысты қызметті лицензиялау ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 қазандағы N 1624 қаулысы ; "Қазақстан Республикасындағы есiрткi құралдары, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 10 қарашадағы N 1693 қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Министерство здравоохранения Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см.  P031327
В соответствии с  Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложениям 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 220
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области здравоохранения" на 2004 год
1. Стоимость: 677664 тысячи тенге (шестьсот семьдесят семь миллионов шестьсот шестьдесят четыре тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании";  статья 12 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан";  статья 7 Закона Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими";  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения",  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота";  Указ Президента Республики Казахстан от 17 октября 2001 года N 705 "О совершенствовании государственного управления в области охраны здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 357 "Об утверждении Положения о порядке прохождения государственной службы";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 сентября 1998 года N 4075 "О дальнейших мерах по совершенствованию подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 327 "Об утверждении Правил проведения аттестации административных государственных служащих";  Указ Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 1071 "О внесении изменений и дополнений в некоторые Указы Президента РК по вопросам государственной службы";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 1465 "Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих";  постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 790 "О Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан в 2000-2005 годах";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2002 года N 773 "О Концепции совершенствования финансирования системы здравоохранения в Республике Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2002 года N 584 "О Концепции лекарственной политики Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2201";  постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2001 года N 767 "Об утверждении Правил лицензирования медицинской и врачебной деятельности";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2000 года N 1624 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности, связанной с изготовлением и реализацией лечебных препаратов";  постановление Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1693 "Об утверждении Правил осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функциялардың барынша тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң орталық аппараты мен оның аумақтық бөлімшелерiнiң iс-қызметiн қамтамасыз ету; ұсынылған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мемлекеттiк қызметкерлердiң кәсiби бiлiмдерi мен дағдыларын жаңарту және тереңдету; халыққа медициналық қызмет көрсетудi басқаруды жетiлдiру; көп деңгейлi денсаулық сақтау жүйесiн қалыптастыру, бәсекелес ортаны дамыту, мемлекеттiк медицинаны монополиясыздандыру; жедел және стратегиялық шешiмдердi қабылдаудың сапасын жақсарту мақсатында ақпараттық шағын жүйелердiң функциясын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң оpталық аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiн ұстау; мемлекеттiк қызметкерлердiң бiлiктiлiгiн арттыру; денсаулық сақтау жүйесiнiң нормалары мен нормативтерiн әзiрлеу; медициналық, дәрiгерлiк, фармацевтикалық, caнитарлық-гигиеналық, эпидемияға қарсы қызметтердi, дезинфекция қызметiн, есiрткi құралдары, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың айналымына байланысты қызметтердi лицензиялау; Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға бағытталған Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу; Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау жүйесiнiң есептеу техникаларын, локальды есептеуiш желiлерiн жүйелiк және техникалық қызметпен қамтамасыз ету, Дүниежүзiлiк Денсаулық сақтау ұйымы жүйесiнiң (бұдан әpi - ДДҰ) Еуропалық өңiрлiк бюросымен және басқа да халықаралық ұйымдармен ақпараттық байланысты және ақпарат алмасуды қолдау; Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң ғимаратының жобалау-сметалық құжаттамасын әзiрлеу және мемлекеттік ведомстводан тыс сараптама жүргізу және оған күрделi жөндеу жүргізу, сондай-ақ жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес iшкi байланысты жақсарту; Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi мен оның аумақтық органдарын есептеуiш техникамен қамтамасыз ету техникамен қамтамасыз ету. <*>
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций; обновление и углубление профессиональных знаний и навыков государственных служащих в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями; совершенствование управления медицинским обслуживанием населения; формирование многоукладной системы здравоохранения, развитие конкурентной среды, демонополизация государственной медицины; обеспечение функционирования информационных подсистем в целях улучшения качества принятия оперативных и стратегических решений, укрепление материально-технической базы Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений; повышение квалификации государственных служащих; разработка норм и нормативов в системе здравоохранения; проведение лицензирования медицинской, врачебной, фармацевтической, санитарно-гигиенической и противоэпидемиологической деятельности, услуг дезинфекции, а также деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров; сопровождение информационных систем Министерства здравоохранения Республики Казахстан, направленных на реализацию Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, обеспечение системного и технического обслуживания вычислительной техники, локальных вычислительных сетей системы здравоохранения Республики Казахстан, поддержка информационной связи и обмена информацией с Европейским региональным бюро Всемирной организации здравоохранения (далее ЕРБ ВОЗ) и другими международными организациями; разработке и проведению государственной вневедомственной экспертизы проектно-сметной документации и проведение капитального ремонта, а также улучшение внутренней связи в соответствии с проектно-сметной документацией здания Министерства здравоохранения Республики Казахстан; обеспечение Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных органов вычислительной техникой.  <*>
Сноска. Пункт 5 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Денсаулық
сақтау
саласында
уәкiлеттi
органның
қызметiн
қамтамасыз
ету
2        001  Орталық      Орталық аппаратты   Жыл    Қазақстан
органның     бiрлiк көлемiнде    бойы   Республикасы.
аппараты     бекiтiлген штаттық         ның Денсаулық
лимиттiң шегiнде           сақтау
158 адам санымен           министрлігі
ұстау.
7 қызметтiк авто.
машинаны ұстау және
2 автомашинаны
жалға алу.
Мыналар бойынша
қызмет көрсетулерге
ақы төлеу:
денсаулық сақтау
ұйымдары желiсiнің,
Қазақстан Республи.
касының мемлекеттiк
санитарлық-эпиде.
миологиялық қызметi.
нiң ұйымдары үшін
штаттық норматив.
терді, халықтың
санитарлық-эпиде.
миологиялық caлауат.
тылығын қамтамасыз
ету үшiн санитарлық-
эпидемиологиялық
талаптарды (50 caни.
тарлық ереже мен
норма) әзiрлеуге;
қосымша медицина.
лық және фармацевти.
калық бiлiм стандарт.
тарын әзiрлеуге;
медициналық көмек
көрсету деңгейi
бойынша денсаулық
сақтау ұйымдарын
медициналық техника.
мен және жабдықтар.
мен табельдiк
жарақтандырудың ең
аз нормаларын
әзiрлеуге;
денсаулық сақтауды
жетiлдiру жөнiндегi
нормативтiк-құқық.
тық кесiмдердi
әзiрлеуге;
денсаулық сақтау
ұйымдарында тамақ
өнiмдерiн қабылдау
нормаларын, жұмсау,
мүккәмалдарды пайда.
лану мерзiмiн қайта
қарау.
Медициналық, фарма.
цевтикалық, сани.
тарлық-гигиеналық
қызметтермен айналы.
сатын (3000 лицен.
зияға дейiн) денсау.
лық сақтау объектi.
лерiне лицензиялау
жүргiзу.
Қазақстан Республи.
касының өңiрлерiне
мамандарды тарта
отырып, 10 адамнан
тұратын бригаданың
шығуы арқылы лицен.
зиаттың қызметiне
лицензиядан кейiнгi
бақылау жүргiзу.
Қазақстан Республи.
касының өңiрлерiне
мемлекеттiк лицен.
зияларды жiберу
(айына 4 рет)
арнайы байланыс
арқылы. Заңгерлер
шарттың негiзiнде
тартылады. Қызмет.
терге ақы төлеу
бланктiк өнiмдердi
дайындау бойынша;
"Медициналық
статистика" бағдар.
ламасының кешенi -
облыстардың бөлi.
гiндегi жиынтық
жылдық медициналық
статистикалық
есептердi қалыптас.
тыру;
"Мединфо" бағдар.
ламасының кешенi -
"ҚР халқының ден.
саулығы және бiр
жылғы медициналық
ұйымдардың қызметi"
атты кiтаптық және
компьютерлiк жыл
сайынғы "ҚР халқы.
ның денсаулығы және
медицина ұйымдары.
ның бiр жылғы
қызметi" атты анық.
таманы бере отырып,
"Мединфо" жүйесi
бойынша халықтың
денсаулығының
жиынтық көрсеткiшiн
қалыптастыру;
"Халық денсаулығы.
ның көрсеткiшiн қа.
лыптастыру" бағдар.
ламасы - ДДҰ ЕӨБ
беру үшiн халық
денсаулығының көр.
сеткiшi бойынша
мәлiметтер базасын
тоқсан сайын қалып.
тастыру;
"Ана мен бала"
бағдарламасының
кешенi - тууды,
аналардың, сәбилер
мен балалардың,
жаңа туған нәресте.
лердiң (оған күнiнен
бастап 27 күнге
дейiн) өлiм-жiтiмiн
жедел бақылау;
"Ауылдық денсаулық
сақтаудың техника.
лық-экономикалық
көрсеткiш" (бұдан
әрi - ТЭК) бағдарла.
масы - "Ауыл"
бағдарламасынa
сәйкес ауылдық ден.
саулық сақтаудың
медицина ұйымдары.
ның ТЭК бойынша
мәлiметтер базасын
қолдау және тоқсан
сайын жаңарту;
"Денсаулық сақтау
кадрлары" шағын
жүйесi бойынша:
практикалық денсау.
лық сақтаудың дәрi.
гер кадрлары;
ғылыми бейiн дәрiгер
кадрлары бойынша;
орта медицина қыз.
метшiлерi бойынша
мәлiметтер базасын
қалыптастыру және
жүргiзу;
Бағдарламалар
кешенi:
"Республикалық ме.
кемелердi қаржыланды.
ру" - республикалық
мекемелер бойынша
сметаларды қалыптас.
тыру, варранттар,
cубварранттар енгі.
зу, өтiнiмдер,
төлемге есептер беру;
"Бухгалтериялық
есеп" - республика.
лық мекемелер бөлi.
гiндегi бухгалтерия.
лық есеп бойынша
жиынтықтарды
қалыптастыру;
"Жалақы" бағдар.
ламасының кешенi -
жалақының автомат.
тандырылған есептеу
бағдарламасын
жүргiзу;
"Медицина ұйымда.
рын лицензиялау" -
oблыстық денсаулық
сақтау бөлiмдерiмен
ақпарат алмасуды
қарастыратын меди.
цина ұйымдарын
лицензиялау жөнiн.
дегi мәлiметтер
базасын қалыптасты.
ру және жүргiзу;
"Қант диабеті"
Ұлттық тiркелiмi
бойынша мәлiметтер
базасын қалыптас.
тыру және жүргiзу
бойынша;
Хаттар мен бақылау
құжаттарын орындау.
ды талдау" - кiрiс
және шығыс ақпарат.
тары бойынша мәлi.
меттер базасын
күнде-күнде қалып.
тастыру;
"Мемлекеттiк
сатып алу бойынша
мәлiметтер базасын
қалыптастыру және
жүргiзу";
"Есiрткi дәрiлiк
заттарын есепке алу"
- медицина ұйымда.
рында есiрткi дәрі.
лiк заттары бойынша
қозғалыстың мәлiмет.
тер базасын қалып.
тастыру және жүргiзу;
"Медицина ұйымда.
рында онкологиялық
науқастардың тiрке.
лiмiн жүргiзу";
"Мектеп оқушыла.
рын медициналық
тексеру";
"Ауыл тұрғындарын
медициналық тексеру";
"Медициналық жоғары
оқу орындары мен
медицина факультет.
терi бойынша
студенттердiң тiрке.
лiмiн қалыптастыру
және жүргiзу".
Дербес 158 компью.
терге, 109 принтерге,
13 ксерокске,
локалды есептеуiш
жүйелерiне, 2
сервер; модемдік
спутниктiк байланыс
бoйынша жедел мәлi.
меттердi қабылдау-
беру, ДДҰ ЕӨБ мәлі.
меттер базасын
алмасу үшін INТЕRNЕТ
-гi ІР-адрестi
қолдау жер серiгi
арнасын жалдау.

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние дея-
тельности
уполномо-
ченного
органа в
области
здравоох-
ранения
2         001  Аппарат    Содержание центрального   В те-  Минис-
централь-  аппарата в пределах ут-   чение  терство
ного       вержденного лимита штат-  года   здраво-
органа     ной численности в коли-          охране-
честве 158 человек.              ния
Содержание 7 и аренда 2          Респуб-
служебных автомашин.             лики
Оплата услуг по:                 Казах-
разработке нормативов            стан
сети организаций здравоох-
ранения, штатных нормати-
вов работников медицин-
ских организаций; разра-
ботке штатных нормативов
для организаций государ-
ственной санитарно-эпиде-
миологической службы
Республики Казахстан,
санитарно-эпидемиологи-
ческих требований (50
Санитарных правил и норм)
для обеспечения санитарно-
эпидемиологического бла-
гополучия населения;
разработка стандартов
дополнительного медицин-
ского и фармацевтического
образования;
разработке минимальных
норм табельного оснащения
медицинской техникой и
оборудованием организаций
здравоохранения по уровням
оказания медицинской
помощи;
разработке нормативно-
правовых актов по совер-
шенствованию управления
здравоохранением;
пересмотру норм срока
службы мягкого инвентаря
и норм потребления про-
дуктов питания в органи-
зациях здравоохранения.
Проведение лицензирования
объектов здравоохранения,
занимающихся медицинской,
фармацевтической,
санитарно-гигиенической
деятельностью (до 3000
лицензий).
Проведение постлицен-
зионного контроля за
деятельностью лицензиата
с привлечением специалис-
тов с выездом бригадой до
10 человек в регионы Рес-
публики Казахстан. Нап-
равление государственных
лицензий в регионы Рес-
публики Казахстан спе-
циальной связью (4 раза в
месяц). Привлечение юрис-
тов на договорной основе.
Оплата услуг по изготов-
лению бланочной продукции.
Комплекс программ "Меди-
цинская статистика" -
формирование сводных го-
довых медицинских статис-
тических отчетов в разрезе
областей;
Комплекс программ "Мед-
инфо"- формирование свод-
ных показателей здоровья
населения по системе
"Мединфо" с выдачей книж-
ного и компьютерного еже-
годного справочника "Здо-
ровье населения РК и дея-
тельность медицинских
организаций за год";
Программа "Формирование
показателей здоровья
населения" - ежекварталь-
ное формирование баз дан-
ных по показателям здо-
ровья населения для пере-
дачи в ЕБР ВОЗ;
Комплекс программ -
"Материнство и детство" -
оперативное слежение за
рождаемостью, материнской,
младенческой и детской
смертностью, заболевае-
мостью новорожденных (в
возрасте от 0 до 27 дней);
Программа "Технико-эконо-
мические показатели сель-
ского здравоохранения"
(далее ТЭП)- поддержка и
ежеквартальное обновление
баз данных по ТЭП медицин-
ских организаций сельского
здравоохранения, в соот-
ветствии с программой
"Аул".
Формирование и ведение
баз данных по подсистеме
"Кадры здравоохранения":
врачебным кадрам практи-
ческого здравоохранения
по врачебным кадрам науч-
ного профиля; по среднему
медицинскому персоналу;
Комплекс программ:
"Финансирование республикан-
ских учреждений" - форми-
рование смет, ввод
варранта субварранта по
республиканским учрежде-
ниям, выдача заявок, сче-
тов к оплате;
"Бухгалтерский учет" -
формирование сводов по
бухгалтерским отчетам в
разрезе республиканских
учреждений;
Комплекс программ "Зара-
ботная плата" - ведение
программы автоматизиро-
ванный расчет заработной
платы;
"Лицензирование медицин-
ских организаций" - фор-
мирование и ведение базы
данных по лицензированию
медицинских организаций,
предусматривающей обмен
информацией с областными
отделами здравоохранения;
по формированию и ведению
базы данных по Националь-
ному регистру "Сахарный
диабет";
"Анализ исполнения писем
и контрольных документов"
- ежедневное формирование
базы данных по входящей и
исходящей информации";
"Формирование и ведение
базы данных по государст-
венным закупкам";
"Учет наркотических лекар-
ственных средств" - фор-
мирование и ведение базы
данных движения по нарко-
тическим лекарственным
средствам в медицинских
организациях;
"Ведение в медицинских
организациях регистра
онкологических больных";
"Медицинский осмотр школь-
ников";
"Медицинское обследование
сельского населения";
"Формирование и ведение
регистра студентов по
медицинским высшим учеб-
ным заведениям и медицин-
ским факультетам".
Техническое обслуживание
158 персональных компью-
теров, 109 принтеров, 13
ксероксов; локальной вы-
числительной сети; сер-
вера 2; прием-передача
оперативных данных по
модемной спутниковой
связи, поддержка IP-ад-
реса в INTERNET для обмена
базой данных с ЕРБ ВОЗ,
аренда спутникового ка-
нала.

3        002  Аумақтық     Аумақтық органдарды жыл    Қазақстан
органдар.    513 бірлік көлемiн. бойы   Республикасы.
дың аппарат. де бекітілген штат.        ның Денсаулық
тары         тық құрам шегiнде          сақтау
ұстау, 21 қызметтiк        министрлiгi
автомашинаны ұстау
және жалдау, 225
дербес компьютерге,
157 принтерге, 27
ксерокске техникалық
қызмет көрсету;
4        007  Мемлекеттік  Бекітiлген бiлiкті. жыл    Қазақстан
қызметшілер. лiктi арттыру жос.  бойы   Республикасы.
дiң бiлiк.   парына сәйкес жылы.        ның Денсаулық
тілiгiн      на орта есеппен            сақтау
арттыру      Қазақстан Pecпубли.        министрлiгi
касы Денсаулық
сақтау министрлiгi.
нiң, Мемлекеттiк
санитарлық-эпидемио.
логиялық қадағалау
және Фармация,
фармацевтика және
медицина өнеркәсiбi
комитеттерiнiң,
оның аумақтық
басқармаларының
200 қызметкерiнiң
бiлiктiлiгiн арт.
тыру.
5        008  Мемлекеттiк  Бекiтiлген жобалық- жыл    Қазақстан
органдардың  сметалық құжаттама. бойы   Республикасы.
ғимараттары  ғa сәйкес Қазақстан        ның Денсаулық
мен үй-жай.  Республикасы Ден.          сақтау
ларын        саулық сақтау              министрлігі
күрделi      министрлiгiнiң әкiм.
жөндеу       шiлiк ғимаратының
жобалау-сметалық құ-
жаттамасын әзірлеу
және мемлекеттiк
ведомстводан тыс
сараптама жүргiзу
және оған күрделi
жөндеу жүргiзу,
сондай-ақ iшкi бай-
ланыс жүйелерiн
жақсарту жөнiндегi
қызметiне ақы төлеу.
6        009  Мемлекеттiк  Қазақстан Республи. жыл    Қазақстан
органдарды   касының Денсаулық   бойы   Республикасы.
материал.    сақтау министрлiгi         ның Денсаулық
дық-техни.   мен 21 аумақтық            сақтау
калық жарақ. органдар үшiн есеп.        министрлігі
тандыру      теу техникасын және
жиһаздар сатып алу:
сервер - 2, жұмыс
станциялары - 159,
принтерлер - 74,
сканерлер - 9, теле-
коммуникациялық жаб-
дықтар 35 электр
жабдықтары - 66, жиһаз
- 1 жинақ.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi мен оның аумақтық органдарына жүктелген функциялардың сапалы және уақтылы орындау; мемлекеттiк қызметкерлердiң лауазымдық мiндеттерiн орындау үшiн кәсiби бiлiмдерi мен дағдыларын тереңдету; денсаулық сақтау саласында халыққа медициналық қызмет ету жүйесін жетiлдiру; мәліметтерді жинау, жедел тапсырмаларды өңдеудiң орташа уақыты мен ұқсас ақпараттық анықтамаларды беру мерзiмдерiн қысқарту, oблыстардан статистикалық есептi (жылдық есеп 18 күнге дейiн; тоқсандық - 3 күнге дейiн) қабылдау кезеңiн азайту; бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң ғимаратының мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптамадан өткен, жобалау-сметалық құжаттамасы және оған күрделi жөндеу жүргізу, сондай-ақ Iшкi байланысты жақсарту; Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi мен аумақтық органдар үшiн есептеу техникасын сатып алу. <*>
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
221-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Оpтa кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3         002  Аппараты   Содержание территориаль-  В те-  Минис-
террито-   ных органов в пределах    чение  терство
риальных   утвержденного лимита      года   здраво-
органов    штатной численности в            охране-
количестве 513 единиц,           ния
содержание и аренда 21           Респуб-
служебных автомашин, тех-        лики
ническое обслуживание 225        Казах-
персональных компьютеров,        стан
157 принтеров, 27 ксерок-
сов.
4         007  Повышение  Повышение квалификации    В те-  Минис-
квалифи-   200 работников Министер-  чение  терство
кации      ства здравоохранения Рес- года   здраво-
государ-   публики Казахстан, Коми-         охране-
ственных   тетов государственного           ния
служащих   санитарно-эпидемиологи-          Респуб-
ческого надзора и фарма-         лики
ции, фармацевтической и          Казах-
медицинской промышлен-           стан
ности, их территориальных
управлений, согласно
утвержденному плану повы-
шения квалификации.
5         008  Капиталь-  Оплата услуг по           В те-  Минис-
ный ремонт разработке и              чение  терство
зданий,    проведению                года   здраво-
помещений  государственной                  охране-
и соору-   вневедомственной                 ния
жений      экспертизы проектно-             Респуб-
государ-   сметной документации             лики
ственных   и проведению                     Казах-
органов    капитального ремонта,            стан
а также улучшению
систем внутренней
связи
администра-
тивного здания Министер-
ства здравоохранения Рес-
публики Казахстан в соот-
ветствии с утвержденной
проектно-сметной докумен-
тацией.
6         009  Мате-      Приобретение вычислитель- В те-  Минис-
риально-   ной техники и мебели для  чение  терство
техничес-  Министерства здравоохране-года   здраво-
кое осна-  ния Республики Казахстан и       охране-
щение      21 территориальных органов в        ния
государ-   количестве: сервер - 2,          Респуб-
ственных   рабочие станции - 159,           лики
органов    принтеры 74, сканеры - 9,        Казах-
телекоммуникационное обо-        стан
рудование - 35, электро-
оборудование - 66, мебель
- 1 комплект.
-------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к ; от 16 ноября 2004 г.  N 197ч .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Министерство здравоохранения Республики Казахстан и его территориальные органы; углубление профессиональных знаний и навыков для выполнения должностных обязанностей государственного служащего; совершенствование системы медицинского обслуживания населения; сокращение среднего времени сбора данных, обработки оперативных задач и сроков выдачи аналитических информационных справок, уменьшение периода принятия статистических отчетов из областей (годовой отчет до 18 дней; квартальный - до 3-х дней), проектно-сметная документация, прошедшая государственную вневедомственную экспертизу, и проведение капитального ремонта, а также улучшение внутренней связи здания Министерства здравоохранения Республики Казахстан в соответствии с проектно-сметной документацией; оснащение Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных органов вычислительной техникой.  <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к .
Приложение 221
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Подготовка специалистов со средним профессиональным
образованием" на 2004 год

1. Құны: 89473 мың теңге (сексен тоғыз миллион төрт жүз жетпiс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы ; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 4 , 8 , 24, 35, 43-баптары ; Қазақстан Республикасының 2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму Стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республика азаматтарының денсаулығын сақтау және нығайту мақсатында денсаулық сақтау саласын бiлiктi орта медициналық және фармацевтикалық бiлiмдi мамандармен қамтамасыз ету, халыққа жоғары бiлiктi медициналық көмек көрсету, салауатты өмiр салтын қалыптастыруды насихаттау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Мемлекеттік бiлiм беру стандарттарына сәйкес орта медициналық және фармацевтикалық бiлiмдi мамандарды даярлау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Орта кәсiп.  Мемлекеттiк білім   Жыл    Қазақстан
тiк білімдi  беру стандарттарына бойы   Республикасы.
мамандар     сәйкес оқу процесiн        ның Денсаулық
даярлау      жүргiзу.                   сақтау
Оқу, әдiстемелiк           министрлігі
мәдени-ағарту
жұмыстарын қамти.
тын білім беру
қызметiн жүзеге
асыру.
Бiлiм беру бағдар.
ламаларын жетiл.
дiру, оқытудың
жаңа ақпараттық
технологияларын
енгiзу. Оқу проце.
сiн ұйымдастыру
үшiн жағдай жасау.
Жыл сайын
Қазақстан Республи.
касы Үкiметiнiң
қаулысымен бекi.
тiлетін орта
кәсiптік білімдi
мамандарды даярлау.
ға мемлекеттiк
бiлiм беру тапсырыс.
тарына сәйкес
оқушыларды қабылдау.
Оқытудың орташа
жылдық контингентi
821 адамды құрайды.
Күтiлетiн бiтiрушi.
лер саны - 300 адам.
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 89473 тысячи тенге (восемьдесят девять миллионов четыреста семьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  3__ ,  7__ ,  18_ ,  48_ Закона Республики Казахстан "О системе здравоохранения" от 4 июня 2003 года; статьи  4__ ,  8__ ,  24_ ,  35_ ,  43_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами со средним медицинским и фармацевтическим образованием.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка специалистов со средним медицинским и фармацевтическим образованием в соответствии с Государственным стандартом образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   002        Подготовка Проведение учебного про-  В те-  Минис-
специалис- цесса в соответствии с    чение  терство
тов со     Государственными стандар- года   здраво-
средним    тами образования.                охране-
профессио- Осуществление образова-          ния
нальным    тельной деятельности,            Респуб-
образова-  включающей учебную, мето-        лики
нием       дическую, культурно-прос-        Казах-
ветительскую работу. Со-         стан
вершенствование образова-
тельных программ, внедре-
ние новых информационных
технологий обучения. Соз-
дание условий для органи-
зации учебного процесса.
Прием учащихся в соответ-
ствии с государственным
образовательным заказом
на подготовку специалис-
тов со средним профессио-
нальным образованием,
утверждаемым ежегодно
постановлением Правитель-
ства Республики Казахстан.
Среднегодовой контингент
- 821 учащихся при ожи-
даемом выпуске - 300 уча-
щихся.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: бастапқы медициналық-санитарлық көмек, балалардың және әйелдердi босандыру жөнiндегi емдеу-алдын алу ұйымдары, санитарлық-эпидемиологиялық және зертханалық қызметтер, обаға қарсы күрес станциялары, туберкулезге қарсы және психоневрологиялық диспансерлер, геронтологиялық ұйымдар, хоспистер, ЖҚТБ орталықтары және басқа да республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының орта медициналық білімді мамандарға деген сұранысын қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
222-қосымша
Ескерту. 222-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.05.28. N 197G қаулысымен .
Ескерту. 222-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K қаулысымен .
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк
бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1842173 мың теңге (бiр миллиард сегіз жүз қырық екі миллион бір жүз жетпiс үш мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңы ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 26-бабы , "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жекелеген мемлекеттiк жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" 2001 жылғы 5 шiлдедегi N 648 Жарлығы ; "Мемлекеттiк бiлiм беру гранты туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 25 қарашадағы N 1781 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы негiзiнде жоғары оқу орындарының студенттер контингентiн қалыптастырудың жаңа моделi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 24 сәуiрдегi N 464 қаулысы , "Ел iшiнде республикалық бюджеттен қаражат алатын бiлiм беру ұйымдарында кәсiптiк орта бiлiмдi, кәсiптiк жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандарды даярлауға 2003/2004 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 22 мамырдағы N 477 қаулысы , "Бiлiм беру қызметін лицензиялау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 18 сәуiрдегi N 596 қаулысы , "Запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша жоғары oқу орындарының студенттерін (курсанттарын) әскери даярлау, жоғары оқу орындары жанындағы әскери кафедралар туралы ережелердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 3 қазандағы N 1094 қаулысы , "Ерекше мәртебесi бар оқу орындары жөнiндегi типтiк ережені бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 5 қарашадағы N 1398 қаулысы ; "Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттiк стипендияларды тағайындау мен төлеудiң тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: удовлетворение потребностей в квалифицированных специалистах со средним медицинским образованием организаций первичной медико-санитарной помощи, лечебно-профилактических организаций по детству и родовспоможению, санитарно-эпидемиологических и лабораторных служб, противочумных станций, противотуберкулезных и психоневрологических диспансеров, геронтологических организаций, хосписов, центров СПИД и других республиканских организаций здравоохранения.
Приложение 222
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 003
"Подготовка специалистов с высшим и послевузовским
профессиональным образованием" на 2004 год
1. Стоимость: 1842173 тысячи тенге (один миллиард восемьсот сорок два миллиона сто семьдесят три тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года N 648 "О предоставлении особого статуса отдельным государственным высшим учебным заведениям";  постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781 "О государственном образовательном гранте";  постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 1999 года N 464 "О новой модели формирования студенческого контингента высших учебных заведений на основе государственного образовательного заказа в Республике Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2003 года N 477 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов со средним профессиональным образованием в организациях образования, получающих средства из республиканского бюджета, с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2003-2004 учебный год";  постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 596 "Об утверждении Правил лицензирования образовательной деятельности";  постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 октября 1994 года N 1094 "Об утверждении Положений о военной подготовке студентов (курсантов) высших учебных заведений по программе офицеров запаса, о военных кафедрах при высших учебных заведениях и перечня высших учебных заведений, в которых устанавливается военная подготовка студентов (курсантов) по программе офицеров запаса";  постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2001 года N 1398 "Об утверждении Типового положения о государственных высших учебных заведениях, имеющих особый статус";  постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Инструкции о порядке назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в государственных организациях образования".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: денсаулық сақтау саласын жоғары медициналық және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiби бiлiмдi мамандармен қамтамасыз ету, мемлекеттiк бiлiм беру гранты бойынша оқитын студенттердi және жоғары оқу орындарына 1999 жылға дейiн мемлекеттiк тапсырыс бойынша түскен студенттердi стипендиямен қамтамасыз ету; С.Ж.Аспендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университетiнiң ерекше мәртебесiн қолдау үшiн коэффициенттi көтеретiн ақы төлеу, жоғары оқу орындарының студенттерiнен Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi үшiн республиканың запастағы офицерлерге деген қажеттiлiгiн қамтамасыз ету; кандидаттық және докторлық диссертация қорғау кезiнде және клиникалық ординатурада оқу кезiнде мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы бойынша оқитын ғылыми кадрларды стипендиямен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 1999 жылға дейiн және қайтарымсыз негiзде мемлекеттік бiлiм беру гранты бойынша түскен жоғары медициналық бiлiмдi кадрларды сапалы даярлауды қамтамасыз ету, бiлiм беру бағдарламаларын жетiлдiру, оқытудың жаңа ақпараттық технологияларын енгiзу, кәсiптiк бiлiм беруге қол жеткiзу деңгейiн арттыру; С.Ж.Аспендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университетiнiң басшы қызметкерлерi мен ғылыми-педагог кадрларының белгiленген жалақыларына коэффициентті көбейтетiн ақы төлеуге байланысты шығындарды субсидиялау; запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша жоғары оқу орындарының студенттерiн әскери даярлау; 1999 жылға дейiн түскен және бiлiм беру гранты бойынша оқитын студенттерге стипендия төлеу, осы заманғы талаптарға сәйкес жоғары бiлiктi ғылыми және ғылыми-педагог кадрларды даярлау; мемлекеттік бiлiм беру тапсырыстары бойынша оқитын ғылыми кадрларға стипендия төлеу; мемлекеттiк медициналық бiлiм беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын жасау және дамыту, мемлекеттiк жоғары медициналық бiлiм беру ұйымдарына күрделi жөндеу жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с высшим медицинским и послевузовским профессиональным образованием, стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся по государственным образовательным грантам и студентов, поступивших по государственному заказу до 1999 года в высшие учебные заведения, выплата повышающего коэффициента для поддержания особого статуса Казахского национального университета имени С.Д. Асфендиярова, обеспечение потребностей республики офицерами запаса для Вооруженных сил Республики Казахстан из числа студентов высших учебных заведений; стипендиальное обеспечение научных кадров, обучающихся по государственным образовательным заказам, на период подготовки кандидатских, докторских диссертаций и обучения в клинической ординатуре.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки кадров с высшим медицинским образованием, поступивших до 1999 года и на безвозмездной основе по государственным образовательным грантам, совершенствование образовательных программ, внедрение новых информационных технологий обучения, повышение уровня доступности профессионального образования; субсидирование расходов, связанных с выплатой повышающего коэффициента к установленным окладам руководящих работников и научно-педагогических кадров Казахского национального медицинского университета имени С.Д.Асфендиярова; военная подготовка студентов высших учебных заведений по программе офицеров запаса; выплата стипендий студентам, поступившим до 1999 года и обучающимся по образовательному гранту; подготовка научных и научно-педагогических кадров высшей квалификации в соответствии с современными требованиями; выплата стипендий научным кадрам, обучающимся по государственным заказам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

1   003       Жоғары оқу
орнынан
кейiнгi
кәсiптiк
бiлiмдi
мамандар
даярлау
2        100  Мемлекеттiк  Жыл сайын Қазақстан   Жыл  Қазақстан
білім беру   Республикасы Үкiме.   бойы Республикасы.
гранты       тінiң қаулысымен           ның Денсаулық
бойынша      бекiтілетiн жоғары         сақтау
мамандар     кәсiптiк білiмдi           министрлігі
даярлау      мамандарды даярлау.
ға мемлекеттiк
білiм беру тапсыры.
сына сәйкес жоғары
кәсiптiк және
жоғары оқу орнынан
кейiнгі кәсiптiк
бағдарламалары
бойынша студент.
тердi қабылдау және
оқыту. Мемлекеттік
бiлiм беру стандарт.
тарына сәйкес оқу
процесiн жүргiзу,
оқу процесiн
ұйымдастыру үшiн
материалдық-техни.
калық жағдай жасау;
Оқытудың орташа
жылдық контингентi
- 6210 студент.
С.Ж.Аспендияров
атындағы Қазақ
ұлттық медицина
университетiнiң
оқытушы-профес.
сорлар құрамы мен
басшы қызметкер.
лерiнiң белгiлен.
ген жалақыларына
коэффициенттi
көбейтетін ақы
төлеуге байланысты
шығыстарды субси.
диялау.
Қарағанды мемлекет-
тiк медицина акаде-
миясының жатақхана-
ларын материалдық-
техникалық жарақтандыру.
3        101  Қазақстан    Оқу жоспарына       Жыл    Қазақстан
Республика.  сәйкес запастағы    бойы   Республикасы.
сының Ден.   офицерлер бағдар.          ның Денсаулық
саулық       ламасы бойынша             сақтау
сақтау ми.   студенттердi әскери        министрлiгi
нистрлiгi.   даярлауды жүзеге
нiң жоғары   асыру;
оқу орында.  Орташа жылдық
рының әскери контингент - 2827
кафедрала.   студент.
рында
офицерлер
даярлау
4        102  Жоғары оқу   Мемлекеттiк білім   Жыл    Қазақстан
орындарының  беру ұйымдарында    бойы   Республикасы.
студентте.   оқитындардың жеке.         ның Денсаулық
рiн стипен.  леген санаттарына          сақтау
диямен       мемлекеттік стипен.        министрлігі
қамтамасыз   дия төлеу;
ету          Стипендиаттардың
орташа жылдық
контингентi - 6068.
5        103  Ғылыми       Медицинаның өзектi  Жыл    Қазақстан
кадрлар      мәселелерi жөнiн.   бойы   Республикасы.
даярлау      дегi жеке ғылыми           ның Денсаулық
зерттеулердi әзiр.         сақтау
леу және оларды            министрлігі
диссертация түрiнде
ресiмдеу, жоғары
оқу орындарында
және ғылыми ұйым.
дарда тереңдетілген
медициналық бiлiм
алу;
аспиранттар мен
клиникалық ордина.
торлардың орташа
жылдық саны - 314.

1   003        Подготовка
специалис-
тов с выс-
шим и
послеву-
зовским
профессио-
нальным
образова-
нием
2         100  Подготовка Прием и обучение студен-  В те-  Минис-
специалис- тов по программам выс-    чение  терство
тов по     шего профессионального и  года   здраво-
государ-   послевузовского про-             охране-
ственным   фессионального образова-         ния
образова-  ния в соответствии с             Респуб-
тельным    государственным образо-          лики
грантам    вательным заказом на под-        Казах-
готовку специалистов с           стан
высшим профессиональным
образованием, утверждае-
мым ежегодно постановле-
нием Правительства Рес-
публики Казахстан. Про-
ведение учебного процесса
в соответствии с государ-
ственными стандартами
образования, создание
материально технических
условий для организации
учебного процесса;
Обучение среднегодового
контингента в количест-
ве - 6210 студентов.
Субсидирование расходов,
связанных с выплатой по-
вышающего коэффициента к
установленным окладам
профессорско-преподава-
тельского состава и руко-
водящих работников Казах-
ского национального меди-
цинского университета
имени С.Д. Асфендиярова.
Материально-техническое
оснащение общежитий
Карагандинской
государственной
медицинской академии.
3         101  Подготовка Осуществление военной     В те-  Минис-
офицеров   подготовки студентов по   чение  терство
запаса на  программе офицеров запаса года   здраво-
военных    согласно учебного плана;         охране-
кафедрах   Среднегодовой контингент         ния
высших     - 2827 студентов.                Респуб-
учебных                                     лики
заведений                                   Казах-
Министер-                                   стан
ства здра-
воохране-
ния Рес-
публики
Казахстан
4         102  Стипен-    Выплата государственных   В те-  Минис-
диальное   стипендий отдельным кате- чение  терство
обеспече-  гориям обучающихся в      года   здраво-
ние сту-   государственных организа-        охране-
дентов     циях образования;                ния
высших     Среднегодовой контингент         Респуб-
учебных    стипендиатов - 6068.             лики Ка-
заведений                                   захстан
5         103  Подготовка Разработка собственных    В те-  Минис-
научных    научных исследований по   чение  терство
кадров     актуальным проблемам ме-  года   здраво-
дицины и их оформление в         охране-
виде диссертаций, получе-        ния
ние углубленного медицин-        Респуб-
ского образования в выс-         лики
ших учебных заведениях и         Казах-
научных организациях.            стан
Среднегодовое количество
аспирантов и клинических
ординаторов - 314.

6        104  Ғылыми       Докторантурада,     Жыл    Қазақстан
кадрларды    аспирантурада және  бойы   Республикасы.
стипендия.   клиникалық ордина.         ның Денсаулық
мен қамта.   турада оқитындардың        сақтау
масыз ету    387-сіне мемлеке.          министрлігі
ттік стипендия
төлеу.
7        105  Мемлекеттiк  Бекiтiлген жобалау- Жыл    Қазақстан
жоғары оқу   сметалау құжаттама. бойы   Республикасы.
орындарын    сына және мемлекет.        ның Денсаулық
күрделi      тiк сараптама қоры.        сақтау
жөндеу       тындысына сәйкес           министрлігі
мемлекеттiк медицина
академияларының
ғимараттары мен
құрылыстарын, оның
iшiнде Оңтүстік
Қазақстан, Қараған.
ды, Семей, Батыс
Қазақстан, Алматы
мемлекеттiк дәрiгер.
лер бiлiмiн жетiл.
дiру институтын
күрделi жөндеу
бойынша қызметке
ақы төлеу.
8        106  Студенттер.  Мемлекеттiк Мате-   Жыл    Қазақстан
дің жоғары   риалдық-техникалық  бойы   Республикасы.
оқу орында.  жағдай жасауды             ның Денсаулық
рында оқуды  қоса алғанда,              сақтау
аяқтауы      білім беру стан            министрлігі
дарттарына сәйкес
оқу процесін жүргізу.
Оқытудың жылдық
контингентi 2039
студент, күтiлетiн
бiтiрушiлер - 1453
бiлiктi маман.
9             Жоғары оқу   Мемлекеттiк стипен. Жыл    Қазақстан
орындарында  дия төлеудiң орташа бойы   Республикасы.
оқу аяқтай.  жылдық саны 1529           ның Денсаулық
тын студент. стипендиатқа мемле.        сақтау
тердi        кеттiк стипендия           министрлігі
стипендия.   төлеу.
мен қамта.
масыз ету
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жалпыға мiндеттi Мемлекеттiк бiлiм беру стандартының талаптарына сәйкес жоғары кәсiптiк бiлiмдi мамандарды уақтылы және тиiмдi даярлау, жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау; мемлекеттiк бiлiм беру гранттарын беру арқылы кәсiби білімге қол жеткiзудi арттыру; республиканың запастағы офицерлерге қажеттiлiгiн қамтамасыз ету; 1999 жылға дейiн түскен және мемлекеттiк бiлiм беру гранты бойынша оқитын студенттердi, сондай-ақ докторанттарды, аспиранттар мен клиникалық ординаторларды даярлау кезiнде әлеуметтiк қамтамасыз ету; жоғары медициналық бiлiмдi мамандарды даярлаудың сапасын арттыру үшiн жағдай жасау. Қарағанды мемлекеттік медицина академиясының жатақханаларын материалдық-техникалық жарақтандыру. <*>
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
223-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жоғары кәсiби бiлiмдi мамандар даярлауда мемлекеттiк бiлiм берудi кредиттеу"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6         104  Стипен-    Выплата государственных   В те-  Минис-
диальное   стипендий 387 обучающимся чение  терство
обеспече-  в докторантуре, аспиран-  года   здраво-
ние науч-  туре и клинической               охране-
ных кад-   ординатуре.                      ния
ров                                         Респуб-
лики
Казах-
стан
7         105  Капиталь-  Оплата услуг по капиталь- В те-  Минис-
ный ремонт ному ремонту зданий и     чение  терство
государ-   сооружений государствен-  года   здраво-
ственных   ных медицинских академий:        охране-
высших     Южно-Казахстанской, Кара-        ния
учебных    гандинской, Семипалатин-         Респуб-
заведений  ской, Казахской, Западно-        лики
Казахстанской и Алматин-         Казах-
ского государственного           стан
института усовершенство-
вания врачей в соответст-
вии с утвержденной
проектно-сметной докумен-
тацией и заключением Гос-
экспертизы.
8         106  Доучивание Проведение учебного про-  В те-  Минис-
студентов  цесса в соответствии с    чение  терство
в высших   государственными          года   здраво-
учебных    стандартами образования,         охране-
заведениях включая создание                 ния Рес-
материально-технических          публики
условий.                         лики
Обучение среднегодового          Казах-
контингента в количестве         стан
2039 студентов, ожидаемый
выпуск - 1453 квалифици-
рованных специалистов.
9         107  Стипен-    Выплата государственных   В те-  Минис-
диальное   стипендий среднегодовому  чение  терство
обеспече-  количеству стипендиатов   года   здраво-
ние сту-   1529.                            охране-
дентов,                                     ния
доучиваю-                                   Респуб-
щихся в                                     лики
высших                                      Казах-
учебных                                     стан
заведе-
ниях
-------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 мая 2004 г.  N 197г .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременная и эффективная подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием в соответствии с требованиями Государственного общеобязательного стандарта образования; подготовка специалистов с послевузовским профессиональным образованием, повышение доступности профессионального образования путем предоставления государственных образовательных грантов; обеспечение потребностей республики офицерами запаса; социальное обеспечение студентов, поступивших до 1999 года и обучающихся по государственному образовательному гранту, а также докторантов, аспирантов и клинических ординаторов в период подготовки; создание условий для повышения качества подготовки специалистов с высшим медицинским образованием; материально-техническое оснащение общежитий Карагандинской государственной медицинской академии.  <*>
Сноска. Пункт 7 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к .
Приложение 223
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 004
"Государственное образовательное кредитование подготовки
специалистов с высшим профессиональным образованием"
на 2004 год

1. Құны: 153215 мың теңге (бip жүз елу үш миллион екi жүз он бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 4 , 25-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында кадрларды даярлауға мемлекеттiк бiлiм несиесiн беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 20 шiлдедегi N 1018 қаулысы ; "Ел iшiнде республикалық бюджеттен қаражат алатын бiлiм беру ұйымдарында кәсiптiк орта бiлiмдi, кәсiптiк жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлауға 2003/2004 оқу жылына арналған мемлекеттік бiлiм беру тапсырыстарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 22 мамырдағы N 477 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бiлiм беру қызметiн несиелендіру жолымен денсаулық сақтау саласын жоғары медициналық бiлiмдi бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк бiлiм несиесiн беру шеңберiнде жоғары медициналық бiлiмдi мамандарды сапалы даярлауды қамтамасыз ету; мемлекеттiк бiлiм несиесi бойынша оқып жатқан оқушыларға стипендия төлеу үшiн мақсатты процентсiз несие беру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   004       Жоғары
кәсiби
білімдi
мамандар
даярлауда
мемлекеттiк
бiлiм берудi
кредиттеу
2        100  Мемлекеттік  Жыл сайын Қазақстан Жыл    Қазақстан
бiлiм беру   Республикасы Үкiме. бойы   Республикасы.
кредитi      тiнiң қаулысымен           ның Денсаулық
бoйынша      бекiтiлетiн жоғары         сақтау
мамандар     кәсiптiк бiлiмдi           министрлігі
даярлау      мамандарды даярлау.
ға мемлекеттік
білім беру тапсы.
рысына сәйкес
жоғары кәсiптiк
және жоғары оқу
орнынан кейiнгі
кәсiптiк бағдар.
ламалары бойынша
студенттердi қабыл.
дау және оқыту.
Оқу процесiн
мемлекеттік білім
беру стандарттарына
сәйкес жүргiзу.
Оқу, әдiстемелiк
жұмыстарды қамти.
тын білім беру
қызметін жүзеге
асыру; оқу процесi
үшiн жағдай жасау.
Орташа жылдық
контингентi 1144
студент.

1. Стоимость: 153215 тысяч тенге (сто пятьдесят три миллиона двести пятнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  4__ ,  25_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 1999 года N 1018 "О государственном образовательном кредитовании подготовки кадров в высших учебных заведениях Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2003 года N 477 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов со средним профессиональным образованием в организациях образования, получающих средства из республиканского бюджета, с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2003-2004 учебный год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с высшим медицинским образованием путем кредитования образовательных услуг.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки кадров с высшим медицинским образованием в рамках государственного образовательного кредитования; предоставление целевого беспроцентного кредита для выплаты стипендий обучающимся по государственному образовательному кредиту.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   004        Государ-
ственное
образова-
тельное
кредито-
вание
подготов-
ки специа-
листов с
высшим
профессио-
нальным
образова-
нием
2         100  Подготовка Прием и обучение студен-  В те-  Минис-
специалис- тов по программам высшего чение  терство
тов по     профессионального образо- года   здраво-
государ-   вания в соответствии с           охране-
ственным   государственным образова-        ния
образова-  тельным заказом на подго-        Респуб-
тельным    товку специалистов с             лики
кредитам   высшим профессиональным          Казах-
образованием, утверждае-         стан
мым ежегодно постановле-
нием Правительства Рес-
публики Казахстан.
Проведение учебного про-
цесса в соответствии с
требованиями государст-
венных стандартов обра-
зования. Осуществление
образовательной деятель-
ности, включающей учеб-
ную, методическую работу;
создание условий для
учебного процесса, совер-
шенствование образова-
тельных программ. Обуче-
ние среднегодового кон-
тингента в количестве
1144 студентов.

3        101  Мемлекеттiк  Мемлекеттiк         жыл    Қазақстан
студенттiк   студенттiк несие.   бойы   Республикасы.
кредиттер    лердi беру және            ның Денсаулық
ұсыну        төлеу тәртiбiне            сақтау
сәйкес қайтарып            министрлiгi
алу негiзiнде
несиелiк қаржыны
бөлу.
Орташа жылдық
контингентi - 88
студент.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мемлекеттiк жалпыға мiндеттi стандарттардың талаптарына сәйкес мемлекеттiк бiлiм берудi несиелендiру шеңберiнде жоғары кәсiптiк бiлiмдi мамандарды уақтылы және тиiмдi даярлау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
224-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Денсаулық сақтау объектiлерiн салуға және қайта
жаңартуға облыстық бюджеттерге берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4022600 мың теңге (төрт миллиард жиырма екі миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 5-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегі бiрiншi кезектегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінiң 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық жерлерiн дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында халықты туберкулезден қорғаудың кезек күттiрмейтiн шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 4 қыркүйектегi N 839 қаулысы ; "Жамбыл облысындағы зiлзала салдарын жою және әлеуметтiк маңызды объектiлердi қалпына келтiру жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 8 тамыздағы N 793 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық жерлерiн дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi іс-шаралардың 2004-2006 жылдарға арналған жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 20 тамыздағы N 838 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

3         101  Предостав- Выделение кредитных       В те-  Минис-
ление го-  средств на возвратной     чение  терство
сударст-   основе в соответствии с   года   здраво-
венных     порядком предоставления и        охране-
студенчес- выплаты государственных          ния
ких креди- студенческих кредитов.           Респуб-
тов        Среднегодовой контингент         лики Ка-
88 студентов.                    захстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременная и эффективная подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием в рамках государственного образовательного кредитования в соответствии с требованиями Государственного общеобязательного стандарта.
Приложение 224
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 005
"Целевые инвестиционные трансферты областным бюджетам на
строительство и реконструкцию объектов здравоохранения"
на 2004 год
1. Стоимость: 4022600 тысяч тенге (четыре миллиарда двадцать два миллиона шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Статья 5 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2003 года N 793 "О дополнительных мерах по ликвидации последствий землетрясения и восстановления объектов социального значения в Жамбылской области";  постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2003 года N 838 "О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл халқына медициналық қызметтiң қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету және сапасын арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: денсаулық сақтау объектiлерiнiң құрылысын салу және қайта құрастыру үшiн облыстық бюджеттерге республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   005       Денсаулық    Тiзбе бойынша және  Жыл    Қазақстан
сақтау объ.  "2004 жылға арнал.  бойы   Республикасы.
ектілерiн    ған республикалық          ның Денсаулық
салуға және  бюджет туралы"             сақтау
қайта жаңар. Қазақстан Республи.        министрлігі
туға облыс.  касының Заңын
тық бюджет.  іске асыру туралы"
терге берi.  Қазақстан Республи.
летiн        касы Үкiметiнiң
мақсатты     2003 жылғы 12 жел.
инвестиция.  тоқсандағы N 1260
лық транс.   қаулысына 2-қосым.
ферттер      шаға сәйкес сома
шегiнде денсаулық
сақтау объектiлерiн
салу мен қайта
құрастыруға облыс.
тық бюджеттерге
мақсатты инвестиция.
лық трансферттердi
аудару.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: *заңнамалық тәртiппен мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес денсаулық сақтау объектiлерiн салу мен қайта құрастыру жөнiндегi жұмыстардың көлемiн орындау, денсаулық сақтау объектiлерiн пайдалануға енгiзу.
Ескерту:
*) "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысына 2-қосымшаға сәйкес инвестициялық жобалардың тiзбесi, сондай-ақ заңнамада белгiленген тәртiппен бекiтiлген, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң шешiмiне сәйкес жобалар бойынша бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес iс-шаралар, трансферттердi игеру шеңберiнде күтілетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер жергiлiктi бюджет бағдарламасының паспорттарында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
225-қосымша
Ескерту. 225-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K , 2004.12.24. N 197ау қаулыларымен.
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Республикалық деңгейде халықтың
санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступности и повышения качества медицинского обслуживания сельского населения.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам для строительства и реконструкции объектов здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   005        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
инвести-   инвестиционных трансфер-  чение  терство
ционные    тов областным бюджетам на года   здраво-
трансферты строительство и реконст-         охране-
областным  рукцию объектов здраво-          ния
бюджетам   охранения по перечню и в         Респуб-
на строи-  пределах сумм согласно           лики
тельство и  Приложению 2 к постанов-        Казах-
реконст-   лению Правительства Рес-         стан
рукцию     публики Казахстан от 12
объектов   декабря 2003 года N 1260
здравоох-  "О реализации Закона Рес-
ранения    публики Казахстан "О рес-
публиканском бюджете на
2004 год".
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *выполнение объема работ по строительству и реконструкции объектов здравоохранения в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей в законодательном порядке государственную вневедомственную экспертизу, ввод в эксплуатацию объектов здравоохранения.
Примечание:
*) Перечень инвестиционных проектов согласно  Приложению 2 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством проектно-сметной документацией, закрепленной по проектам согласно решения Министерства здравоохранения Республики Казахстан, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспорте местной бюджетной программы.
Приложение 225
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 006
"Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения
на республиканском уровне" на 2004 год

1. Құны: 1999709 мың теңге (бiр миллиард тоғыз жүз тоқсан тоғыз миллион жетi жүз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 13, 17, 19, 42-баптары ; "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Арал өңiрiн қолдау және дамыту жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 29 тамыздағы N 121 қаулысы; "Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның iндетiне қарсы iс-әрекет жөнiндегi 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 14 қыркүйектегi N 1207 қаулысы ; "Жұқпалы ауруларға қарсы халықты вакцинациялауды жақсарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 23 мамырдағы N 488 қаулысы , "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 3 ақпандағы N 126 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 10 қаңтардағы N 21 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: халықты вакциналауды, iндеттiк мәнi бар объектiлердiң санитарлық-гигиеналық жағдайын жақсарту жөнiндегі iс-шараларды жүргiзу жолымен халықтың жұқпалы, паразиттiк және кәсiби, оның ішiнде аса қауіпті жұқпалы ауруларының алдын алу және азайту; бақылаудағы көлiктегi объектілердi санитарлық-эпидемиологиялық сараптауды және зертханалық зерттеулердi жүргізу; ЖҚТБ-мен науқастануды, оның iшiнде халық арасында бұқаралық ағарту және бiлiм беру жұмыстарын жүргiзу жолымен тұрақтандыру;

1. Стоимость: 1999709 тысяч тенге (один миллиард девятьсот девяносто девять миллионов семьсот девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения Республики Казахстан"; статьи  13_ ,  17_ ,  19_ ,  42_ Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 5 октября 1994 года "О профилактике заболевания СПИД";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О государственной программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1121 "О мерах по поддержке и развитию Аральского региона";  постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года N 1207 "Об утверждении Программы по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан на 2001-2005 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2003 года N 488 "О мерах по улучшению вакцинации населения против инфекционных заболеваний";  постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2003 года N 126 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения";  постановление Правительства Республики Казахстан от 10 января 2002 года N 21 "Вопросы Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
5. Задачи бюджетной программы: профилактика и снижение инфекционной, паразитарной и профессиональной заболеваемости населения, в том числе особо опасных инфекций путем проведения вакцинации населения и мероприятий по улучшению санитарно-гигиенического состояния эпидемически значимых объектов; санитарно-эпидемиологическая экспертиза подконтрольных объектов на транспорте и проведение лабораторных исследований; стабилизация заболеваемости СПИДом, в том числе путем проведения массовой просветительной и образовательной работы среди населения.

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   006       Республика.
лық деңгей.
де халық.
тың санитар.
лық-эпидемио.
логиялық
салауатты.
лығы
2        100  Эпидемиялар. Табиғи ошақтарда    Жыл    Қазақстан
дың алдын    және басқа да       бойы   Республикасы.
алу          эпидемиялық өңiрлер.       ның Денсаулық
де iндетке қарсы           сақтау
және алдын алу             министрлігі
іс-шараларын
жүргізу.
Барулардың орташа
жылдық саны - 31.
Iндетке қарсы және
алдын алу iс-шара.
ларын жүргізуге
жiберiлген медици.
налық және басқа
да қызметкерлердің
iссапар шығыстарына
ақы төлеу.
Алдын алу және
iндетке қарсы іс-
шараларды жүргiзу
үшiн дезинфекция.
лаушы құралдарды
сатып алу және аса
қауiптi және басқа
да жұқпалы аурулар.
дың ошақтарына
жеткiзу.
Барсакелмес аралы.
ның iндеттік әлеуе.
тiн зерттеу жөнiн.
дегі қызметтерге
ақы төлеу.
3        101  Атырау,      Аталған мекемелер.  жыл    Қазақстан
Арал теңізi, ге жүктелген        бойы   Республикасы.
Ақтөбе,      функцияларды орын.         ның Денсаулық
Орал, Талды. дау үшiн бекiтiлген        сақтау
қорған,      штат санымен обаға         министрлiгiнің
Маңғыстау,   қарсы күрес стан.          Атырау, Арал
Шымкент,     цияларын ұстау:            теңізі,
Қызылорда,   Атырау - 302 бір.          Ақтөбе, Орал,
Жамбыл,      лiк, Арал теңiзi -         Талдықорған,
Шалқар       179 бірлік, Ақтөбе         Маңғыстау,
тырысқаққа   - 63 бiрлiк, Орал -        Шымкент,
қарсы стан.  301 бiрлiк,                Қызылорда,
циялары      Талдықорған - 250          Жамбыл,
бiрлiк, Маңғыстау -        Шалқар обаға
107 бiрлiк, Шымкент        қарсы күрес
- 104 бірлiк,              станциялары.
Қызылорда - 182 бiр.
лiк, Жамбыл - 63
бiрлiк, Шалқар - 55
бiрлiк.
Қазақстан Республи.
касы Денсаулық
сақтау министрінің
бұйрығымен бекiтiл.
ген Тiзбеге сәйкес
активтер: 10 бiрлiк
медициналық және
зертханалық жабдық,
31 бiрлiк санитар.
лық және мамандан.
дырылған автокөлiк,
15 бiрлiк есептеу
техникасы (жинақта.
ғы компьютерлер),
62 жиынтық "Турайя"
спутниктік байланы.
сын және 28 бiрлiк
медициналық емес
жабдықтар алу.
Ақпараттық қауiп.
сiздiктi қамтамасыз
етуге 4 бiрлiк
бағдарламалық өнім
алу.
Бекiтiлген жобалық-
сметалық құжаттама.
ға және Мемсарапта.
маның қорытындысына
сәйкес Ақтөбе,
Жамбыл, Талдықор.
ған 3 обаға қарсы
күрес станцияларын
күрделі жөндеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   006        Санитарно-
эпидемио-
логическое
благополу-
чие насе-
ления на
республи-
канском
уровне
2         100  Предупреж- Проведение противоэпиде-  В те-  Минис-
дение эпи- мических и профилактичес- чение  терство
демий      ких мероприятий в природ- года   здраво-
ных очагах и других энде-        охране-
мичных регионах.                 ния
Среднегодовое количество         Респуб-
выездов - 31.                    лики
Оплата командировочных           Казах-
расходов медицинским и           стан
другим работникам, нап-
равляемым на проведение
противоэпидемических и
профилактических меро-
приятий. Закуп и доставка
дезинфекционных средств в
очаги особо опасных и
других инфекционных забо-
леваний для проведения
профилактических и про-
тивоэпидемических меро-
приятий.
Оплата услуг на проведе-
ние исследований эпиде-
миологического потенциала
острова Возрождения.
3         101  Противо-   Содержание противочумных  В те-  Противо-
чумные     станций с утвержденной    чение  чумные
станции    штатной численностью для  года   станции:
Атырау-    выполнения возложенных на        Атырау-
ская,      данные учреждения функ-          ская,
Араломор-  ций: Атырауской - 302            Арало-
ская, Ак-  единиц, Араломорской -179        морская,
тюбинская, единиц, Актюбинской - 63         Актю-
Уральская, единицы, Уральской - 301         бинская,
Талдыкор-  единиц, Таддыкорганской          Ураль-
ганская,   - 250 единиц, Мангистау-         ская,
Мангистау- ской - 107 единиц, Шым-          Талды-
ская, Шым- кентской - 104 единиц,           корган-
кентская,  Кызылординской- 182 еди-         ская,
Кызылор-   ниц, Жамбылской - 63 еди-        Мангис-
динская,   ницы, Шалкарской - 55            тауская,
Жамбыл-    единиц.                          Шымкент-
ская,      Приобретение активов:            ская,
Шалкарская медицинского и лаборатор-        Кызылор-
ного оборудования 15 еди-        динская,
ниц, санитарного и спе-          Жамбыл-
циализированного авто-           ская,
транспорта 31 единиц,            Шалкар-
вычислительной техники           ская
(компьютеров в комплекте)        Минис-
15 единиц, 62 комплекта          терства
спутниковой связи "Турайя"       здраво-
и немедицинского оборудо-        охране-
вания 28 единиц                  ния
в соответствии с Перечнем,       Респуб-
утверждаемым приказом            лики
Министра здравоохранения         Казах-
Республики Казахстан.            стан
Приобритение программного
продукта на обеспечение
информационной безопас-
ности 4 единицы.
Капитальный ремонт 3-х
противочумных станций:
Актюбинской, Жамбылской,
Талдыкорганской в соот-
ветствии с утвержденной
проектно-сметной докумен-
тацией и заключениями
Госэкспертизы.

4        102  Республика.  Аталған мекемелерге жыл    Қазақстан
лық сани.    жүктелген функция.  бойы   Республикасы.
тарлық-эпи.  ларды орындау үшін         ның Денсаулық
демиология.  Республикалық              сақтау
лық          санитарлық-эпидеми.        министрлігінің
станциясы    ологиялық станцияны        республикалық
бекiтiлген штат            санитарлық-
саны 250 бiрлiкпен         эпидемиология.
ұстау.                     лық станциясы
Қазақстан Республи.
касы Денсаулық
сақтау министрінің
бұйрығымен бекiтіл.
ген тiзбеге сәйкес
активтер: 28 бiрлiк
медициналық және
зертханалық жабдық
және 68 бiрлiк
медициналық емес
жабдық сатып алу.
5        103  Көлiктегi    Аталған мекемелер.  жыл    Өңiрлiк
санитарлық-  ге жүктелген        бойы   көлiктегi
эпидемиоло.  функцияларды               санитарлық-
гиялық       орындау үшін               эпидемиология.
сараптама.   Оңтүстiк-Шығыс             лық сараптама
ның өңiрлiк  өңiрлiк көлiктегi          орталықтары
орталықтары  санитарлық-эпиде.
миологиялық
сараптама орталы.
ғын бекiтiлген
штат саны 26 бiр.
лiкпен, Алматы
өңiрлiк көлiктегi
санитарлық-эпидеми.
ологиялық сарапта.
ма орталығын
бекiтiлген штат
саны 131 бiрлiкпен,
Ақмола өңірлік
темiр жол көлiктегі
санитарлық-эпиде.
миологиялық
сараптама орталығын
бекiтілген штат
саны 121 бiрлiкпен,
Батыс өңiрлiк темiр
жол көлiктегi
санитарлық-эпидеми.
ологиялық сараптама
орталығын бекiтiл.
ген штат саны 90
бiрлiкпен, Солтүс.
тiк-Батыс өңiрлiк
әуе көлігіндегі
санитарлық-эпиде.
миологиялық
сараптама орталығын
бекiтілген штат
саны 11 бірлікпен
ұстау
Қазақстан Республи.
касы Денсаулық
сақтау министрiнiң
бұйрығымен бекiтiл.
ген Тiзбеге сәйкес
активтер: 145
бiрлiк медициналық
және зертханалық
жабдық және 2 бiр.
лiк санитарлық
автокөлік, 11 бiрлiк
компьютер техника.
сын алу. Ақпараттық
қауiпсiздiкті
қамтамасыз ету
үшін 2 бiрлiк
бағдарламалық өнiм.
дi алу.
6        104  СПИД-тың     Аталған мекемелер.  жыл    Қазақстан
алдын алу    ге жүктелген        бойы   Республикасы.
және оған    функцияларды орын.         ның Денсаулық
қарсы күрес  дау үшiн ЖҚТБ-ның          сақтау
жүргiзу      алдын алу және             министрлігінің
жөнiндегi    оған қарсы күрес           ЖҚТБ-ның
республи.    жөнiндегi республи.        алдын алу
калық        калық орталықты            және оған
орталық      бекiтiлген штат            қарсы күрес
саны 59 бiрлiкпен          жөніндегі
ұстау.                     республикалық
ЖҚТБ-ның алдын             орталығы
алу жөнiндегi
санитарлық-ағарту
әдебиетiмен бейне.
таспаларды басып
шығару

4         102  Республи-  Содержание Республикан-   В те-  Респуб-
канская    ской санитарно-эпидемио-  чение  ликан-
санитарно- логической станции с      года   ская
эпидемио-  утвержденной штатной             сани-
логическая численностью 250 единиц          тарно-
станция    для выполнения возложен-         эпиде-
ных на данное учреждение         миоло-
функций.                         гическая
Приобретение активов:            станция,
медицинского и лаборатор-        Минис-
ного оборудования 28 еди-        терства
ниц и немедицинского обо-        здраво-
рудования 68 единиц в соот-      охране-
ветствии с Перечнем, ут-         ния
верждаемым приказом Ми-          Респуб-
нистра здравоохранения           лики Ка-
Республики Казахстан.            захстан
5         103  Региональ- Содержание Юго-Восточного В те-  Регио-
ные центры регионального центра      чение  нальные
санитарно- санитарно-эпидемиологи-   года   центры
эпидемио-  ческой экспертизы на воз-        сани-
логической душном транспорте с ут-          тарно-
экспертизы вержденной штатной чис-          эпиде-
на транс-  ленностью 26 единиц,             миоло-
порте      Алматинского региональ-          гической
ного центра санитарно-           экспер-
эпидемиологической экс-          тизы на
пертизы на транспорте с          транс-
утвержденной штатной чис-        порте
ленностью 131 единиц;
Акмолинского регионального
центра санитарно-эпидемио-
логической экспертизы на
железнодорожном транспорте
с утвержденной штатной
численностью 121 единиц;
Западного регионального
центра санитарно-эпиде-
миологической экспертизы
на железнодорожном транс-
порте с утвержденной
штатной численностью 90
единиц; Северо-Западного
регионального центра
санитарно-эпидемиологи-
ческой экспертизы на воз-
душном транспорте с ут-
вержденной штатной чис-
ленностью 11 единиц для
выполнения возложенных на
данные учреждения функций.
Приобретение активов:
медицинского и лаборатор-
ного оборудования 145
единиц и санитарного тран-
спорта 2 единицы, компью-
терной техники 11 единиц,
немедицинского оборудова-
ния 2 единицы, в соответ-
ствии с Перечнем, утвер-
ждаемым приказом Министра
здравоохранения Респуб-
лики Казахстан. Приобри-
тение программного про-
дукта на обеспечение ин-
формационной безопасности
3 единицы.
6         104  Республи-  Содержание Республикан-   В те-  Респуб-
канский    ского центра по профилак- чение  ликан-
центр по   тике и борьбе со СПИДом с года   ский
профилак-  утвержденной штатной чис-        центр по
тике и     ленностью 59 единиц для          профи-
борьбе со  выполнения возложенных на        лактике
СПИДом     данное учреждение функций.       и борь-
Издание санитарно-просве-        бе со
тительной литературы и           СПИДом
видеороликов по профилак-        Минис-
тике СПИДа.                      терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан

7        105  Халықты      Ересек тұрғындар.   жыл    Қазақстан
иммунды      дың жекелеген       бойы   Республикасы.
алдын алуын  санаттары мен 18           ның Денсаулық
жүргізу      жасқа дейiнгi              сақтау
үшін вак.    балаларды вакцина.         министрлігі
циналарды    лауды 95% қамту
және басқа   үшiн емдеу-алдын
да медици.   алу ұйымдарын
налық имму.  вакциналармен және
нобиология.  басқа медициналық
лық препа.   иммунобиологиялық
раттарды     препараттармен
орталық.     қамтамасыз ету.
тандырылған  Вакциналанатын
сатып алу    контингенттiң орташа
жылдық саны 5391,3
мың адам
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: халықтың жұқпалы, паразиттiк және кәсiби аурулармен, оның ішінде вакцинамен басқарылатын жұқпалы аурулармен науқастануын азайту есебінен, елдегі санитарлық-эпидемиологиялық жағдайды жақсарту; Арал теңізіндегі Барсакелмес аралының індеттік әлеуетін айқындау және оңалту әдістемелерін әзірлеу; халық арасында індет пен аса қауіпті және басқа да жұқпалы аурулар жағдайларын уақтылы оқшаулау және жою; көліктегі індеттік мәні бар объектілердің санитарлық-гигиеналық жағдайын жақсарту; мінез-құлқы қатерлі топтардың 30%-ын алдын алу бағдарламаларымен қамту және халықтың АҚТҚ/ЖҚТБ туралы хабардар болу деңгейін арттыру, АҚТҚ-инфекциясының таралу қарқынын төмендету; мекемелерді қазіргі заманғы зертханалық жабдықпен және автокөлікпен жарақтандыру жолымен жұқпалы аурулардың уақтылы диагностикасы мен сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
226-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қан өндiрiсi және оның компоненттерi мен препараттары"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 246380 мың теңге (екi жүз қырық алты миллион үш жүз сексен мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 42-бабы ; "Мемлекеттiк материалдық қор туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 12-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiнгi Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .

7         105  Центра-    Обеспечение лечебно-про-  В те-  Минис-
лизованный филактических организаций чение  терство
закуп вак- вакцинами и другими меди- года   здраво-
цин и дру- цинскими иммунобиологи-          охране-
гих меди-  ческими препаратами для          ния
цинских    достижения 95 % охвата           Респуб-
имуннобио- вакцинацией детей до 18          лики
логических лет и отдельных категорий        Казах-
препаратов взрослого населения.             стан
для прове- Среднегодовое количество
дения      вакцинируемого континген-
иммуно-    та 5391,3 тыс. человек.
профилак-
тики на-
селения
-------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к ; от 24 декабря 2004 года  N 197ау .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение санитарно-эпидемиологической обстановки в стране, за счет снижения инфекционной, паразитарной и профессиональной заболеваемости населения, в том числе заболеваемости вакциноуправляемыми инфекциями; определение эпидемического потенциала острова Возрождения в Аральском море и разработка методики реабилитации; профилактика, своевременная локализация и ликвидация эпидемии и случаев особо опасных и других инфекционных заболеваний среди населения; улучшение санитарно-гигиенического состояния эпидемически значимых объектов на транспорте; охват 30% групп рискованного поведения профилактическими программами и повышение уровня информированности населения о ВИЧ/СПИД, снижение темпов распространения ВИЧ-инфекции; повышение своевременности и качества диагностики инфекционных заболеваний.
Приложение 226
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 007
"Производство крови, ее компонентов и препаратов"
на 2004 год
1. Стоимость: 246380 тысяч тенге (двести сорок шесть миллионов триста восемьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 42 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан";  статья 12 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "О государственном материальном резерве";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  статья 18 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республиканың аумағындағы iрi көлемдегi төтенше жағдайларды жою кезiнде республикалық емдеу-алдын алу ұйымдарын, ғылыми-зерттеу институттарын, ғылыми орталықтарды, сондай-ақ Алматы қаласының жедел және кезек күттiрмейтiн көмек жөнiндегi медициналық ұйымдары мен денсаулық сақтау ұйымдарын қан препараттарымен (алмастырғыштармен) және оның құрамдас бөлiктерiмен қамтамасыз ету. Республикалық емдеу-алдын aлу ұйымдарының, ғылыми-зерттеу институттарының, ғылыми орталықтардың реципиенттерi үшiн қан антигендерi бойынша донорларды арнайы таңдау. Донорлық кадрларды жоспарлау және есепке алу. Қан қорларын жаңарту және толықтыру жөнiндегi арнаулы iс-шараларды жүргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қан дайындау, қан мен оның құрамдас бөлiктерiн өндiру, сақтау, қан мен оның құрамдас бөлiктерiн өндiру жөнiндегi жаңа технологияларды енгiзу, қанның жаңа құрамдас бөлiктерiн өндіру, иммуногемотологиялық зерттеулер жүргiзу, стандарттарға сәйкес сирек қан топтары мен оның құрамдас бөлiктерiн, донорлардың қанын және реципиенттердi ұзақ мерзiмдi сақтау банкiн жаңарту. Сақталған қанның, оның құрамдас бөлiктерiнiң, препараттар мен қан алмастырғыштардың сапасын сараптау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   007       Қан өндiрiсi Қан мен оның        Жыл    Қазақстан
және оның    құрамдас бөлiкте.   бойы   Республикасы.
компонент.   рін өндiру, дайын.         ның Денсаулық
терi мен     дау сақтауға (ұзақ         сақтау
препарат.    мерзiмдi сақтау            министрлiгi
тары         және қанның сирек
топтары) байланыс.
ты қызметтерге
төлеу.
Дайындалған және
өңделген қанның
орташа жылдық
саны 19500 литр.
Қан резервiн
жаңарту және толық.
тыру жөнiндегi
арнайы шараларды
өткiзу. Донорлық
кадрларды есепке
алу.
Қымбат тұратын
медициналық жабдық.
тарға сервистiк
қызмет көрсету,
шығыс материалдары
мен оларға толық.
тырғыш бұйымдарды
сатып алу.
Қазақстан Республи.
касы Денсаулық
сақтау министрiнiң
бұйрығымен бекiтiл.
ген Тiзбеге сәйкес
2 бiрлiк медицина.
лық жабдық сатып
aлу.
___________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение республиканских лечебно-профилактических организаций, научно-исследовательских институтов, научных центров, а также медицинских организаций по скорой и неотложной помощи города Алматы и организаций здравоохранения при ликвидации крупномасштабных чрезвычайных ситуаций на территории республики препаратами крови (заменителей) и ее компонентами. Специальный подбор доноров по антигенам крови для реципиентов республиканских лечебно-профилактических организаций, научно-исследовательских институтов и научных центров. Планирование и учет донорских кадров. Проведение специальных мероприятий по обновлению и пополнению резерва крови.
5. Задачи бюджетной программы: заготовка крови, производство, хранение ее компонентов и препаратов, внедрение новых технологий по производству компонентов и препаратов крови, выпуск новых компонентов крови, проведение иммуногематологических исследований, обновление банка долгосрочного хранения редких групп крови и ее компонентов, крови доноров и реципиентов в соответствии со стандартами. Экспертиза качества консервированной крови, ее компонентов, препаратов и кровезаменителей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   007        Производ-  Оплата услуг, связанных с В те-  Минис-
ство кро-  производством, заготов-   чение  терство
ви, ее     кой, хранением крови и ее года   здраво-
компонен-  компонентов (долгосроч-          охране-
тов и пре- ного хранения и редких           ния
паратов    групп крови).                    Респуб-
Среднегодовое количество         лики
заготавливаемой и пере-          Казах-
рабатываемой крови 19500         стан
литров.
Проведение специальных
мероприятий по обновлению
и пополнению резерва
крови.
Учет донорских кадров.
Сервисное обслуживание
дорогостоящего медицин-
ского оборудования,
приобретение расходных
материалов и комплектую-
щих изделий к ним. Приоб-
ретение 2 единиц медицин-
ского оборудования, в
соответствии с Перечнем,
утверждаемым приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық медицина ұйымдары мен Алматы қаласының медициналық жедел және кезек күттiрмейтiн көмек ұйымдарын қанмен, оның құрамдас бөлiктерiмен және препараттармен үздiксiз қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
227-қосымша
Ескерту. 227-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.24. N 197ау қаулыларымен.
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Арнайы медицина резервiн сақтау"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 13714 мың теңге (он үш миллион жетi жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы Заңының 28-бабы ; "Қазақстан Республикасындағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының 1-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 16 қыркүйектегi N 944 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi, Қазақстан Pecпубликасы азаматтық қорғанысының медициналық қызмет мекемелерi мен құрылымдары үшiн арнайы құрылымдардың жұмылдыру дайындықтарын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау жүйесі органдары мен мекемелерiнiң практикалық және ұйымдастыру-әдiстемелiк басшылығымен қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау жұмылдыру резервiнiң мүлiктерiн жиынтықтау, жаңарту және ауыстыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Президентiнің 2002 жылғы 16 қыркүйектегi N 944 Жарлығына сәйкес құрылған жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету жөнiндегi денсаулық сақтау жүйесiнiң мекемелерi мен құрылымдарын басқару органдарына республиканың масштабтарында әдiстемелiк және практикалық көмек көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: бесперебойное обеспечение кровью, ее компонентами и препаратами республиканских медицинских организаций, а также медицинских организаций скорой и неотложной помощи города Алматы.
Приложение 227
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 008
"Хранение специального медицинского резерва"
на 2004 год
1. Стоимость: 13714 тысяч тенге (тринадцать миллионов семьсот четырнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 28 Закона Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О гражданской обороне";  статья 15 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О мобилизационной подготовке и мобилизации в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 сентября 2002 года N 944.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение практического и организационно-методического руководства органами и учреждениями системы здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющими мобилизационную подготовку специальных формирований для Министерства обороны Республики Казахстан, учреждений и формирований медицинской службы гражданской обороны Республики Казахстан. Накопление, хранение, освежение и замена имущества мобилизационного резерва здравоохранения Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: оказание в масштабах республики методической и практической помощи органам управления учреждений и формирований системы здравоохранения по обеспечению мобилизационной готовности. Организация учета и бронирование военнообязанных, предназначенных для укомплектования создаваемых учреждений и формирований.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   008       Арнайы       Осы мекемеге жүк.   Жыл    Қазақстан
медицина     телген функциялар.  бойы   Республикасы.
резервiн     ды орындау үшiн            Денсаулық
сақтау       бекiтiлген 36 бiр.         сақтау
лiк штаттық саны           министрлiгiнiң
бар Республикалық          Республикалық
арнаулы медицина.          арнаулы
лық қамтамасыз             медициналық
ету орталығын              қамтамасыз
ұстау.                     ету орталығы
Қазақстан Республи.
касы Денсаулық
сақтау министрiнiң
бұйрығымен бекiтiл.
ген Тiзбеге сәйкес:
1 бiрлiк санитар.
лық автокөлiк және
1 бiрлiк есептеу
техникасы (толық
жинақталған
компьютер) актив.
тердi жиынтығы 1
бiрлiк газбен дәне-
керлегiш және 1 бiрлiк
электрокарға арналған
түзеткiш сатып алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: денсаулық сақтау органдары мен мекемелерiнiң жұмылдыру дайындығын арттыру. Сақтау жағдайын, мүлiктiң сақталу дәрежесiн жақсарту. Ерекше кезеңде құрылған және әскери уақытта арнайы бөлiнгендердiң санынан оларды медицина кадрларымен толықтырған денсаулық сақтау мекемелерi мен құрылымдарының жұмылдыру қорларын мүлiктермен жарақтандыру пайызын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
228-қосымша
Ескерту. 228-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.27. N 197r қаулысымен .
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1122696 мың теңге (бiр миллиард бiр жүз жиырма екi миллион алты жүз тоқсан бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 22, 26-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 7 , 47-баптары ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Мемлекеттiк ғылыми-техникалық саpaптaуды ұйымдастыру және өткiзу ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 1385 қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 наурыздағы N 287-9 қаулысы.

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   008        Хранение   Содержание Республикан-   В те-  Респуб-
специаль-  ского центра специального чение  ликан-
ного меди- медицинского обеспечения  года   ский
цинского   с утвержденной штатной           центр
резерва    численностью 36 единиц           спе-
для выполнения возложен-         циаль-
ных на данное учреждение         ного
функций.                         медицин-
Приобретение активов:            ского
санитарный транспорт 1           обеспе-
единица и вычислительная         чения
техника 1 единица (ком-          Минис-
пьютер в комплекте),             терства
газосварка в комплекте           здраво-
1 единица и выпрямитель          охране-
для электрокара 1 единица        ния
в соответствии с Перечнем,       Респуб-
утверждаемым приказом            лики
Министра здравоохранения         Казах-
Республики Казахстан.            стан
-------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2004 года  N 197ау .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение мобилизационной готовности органов и учреждений здравоохранения. Улучшение условий хранения, степени сохранности имущества. Увеличение процента оснащенности имуществом мобилизационного резерва учреждений и формирований здравоохранения, создаваемых в особый период, и укомплектованности их медицинскими кадрами из числа забронированных на военное время.
Приложение 228
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 009
"Прикладные научные исследования в области здравоохранения"
на 2004 год
1. Стоимость: 1122695 тысяч тенге (один миллиард сто двадцать два миллиона шестьсот девяносто пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  22_ ,  26_ Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; статьи  7__ ,  47_ , Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года N 1385 "Об утверждении Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2002 года N 287-9.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: практикалық денсаулық сақтау саласында мiндеттердi шешу үшiн жаңа технологияларды әзiрлеу және қолдану, медицина ғылымының басым бағыттарын дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: практикалық денсаулық сақтаудың мынадай негiзгi бағыттары бойынша диагностикалаудың, емдеудiң, оңалтудың, сауықтыру бағдарламаларының жаңа әдiстерiн әзiрлеу және сынау: терапия, неврология, нейрохирургия, педиатрия, акушерлiк пен гинекология, эндокринология, дерматовенерология, хирургия, урология, травматология және ортопедия, офтальмология, онкология, онкогематология, стоматология, оториноларингология, аллергология мен клиникалық иммунология, еңбек гигиенасы мен кәсiби аурулар, республикада денсаулық сақтауды басқару мен ұйымдастыру, нашақорлық, уытқұмарлық, маскүнемдiк және басқа да психоактивтiк заттарға тәуелдiлiктiң түрлерi, салауатты өмiр салтын қалыптастыру, радиациялық медицина, жаңа бәсекеге қабiлеттi отандық препараттарды әзiрлеу, бағдарламалардың жобалары мен ғылыми-техникалық бағдарламалардың нәтижелерiн мемлекеттiк ғылыми-техникалық сараптау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   009       Денсаулық    21 басым бағыттар   Жыл    Қазақстан
сақтау       шеңберiндегi қол.   бойы   Республикасы.
саласындағы  данбалы ғылыми             ның Денсаулық
қолданбалы   зерттеулердi               сақтау
ғылыми       орындау қызметте.          министрлігі
зерттеулер   рiне ақы төлеу:
педиатрия, онколо.
гия, нашақорлық,
психиатрия, хирур.
гия, ана мен
баланы қорғау,
урология, травмато.
логия және ортопе.
дия, iшкi және
жұқпалы аурулар,
оның iшiнде АҚТҚ-
жұқпасы және ЖҚТБ,
офтальмология,
кәсiби, терi және
венерологиялық
аурулар, аса қауiп.
тi және карантин.
дiк аурулар,
салауатты өмiр
салтын қалыптастыру,
стоматология,
гигиена және
эпидемиология,
радиациялық медици.
на және экология
саласындағы, қоғам.
дық денсаулық пен
денсаулық сақтау.
дағы мониторингтiң,
медициналық-эконо.
микалық стандарттар
мен нормативтердiң
ғылыми негiздерiн
әзiрлеудегi,
отандық шикiзаттан
дәрілік нысандар
алудағы қызметтер.
Аурулардың алдын
алу және емдеу
саласындағы иннова.
циялық технология.
ларды әзiрлеу және
енгiзу, халықаралық
стандарттарға
сәйкес оңтайлы
және тиiмдi әдiс.
тердi және клини.
калық медицинаның
басқа да өзектi
проблемаларын
iздестiру.
Бағдарламалардың
жобалары мен ғылыми
-техникалық бағдар.
ламалардың нәтиже.
лерiн мемлекеттiк
ғылыми-техникалық
сараптау жөнiндегi
қызметтерге ақы
төлеу.
"M. Айқымбаев
атындағы Қазақ
карантиндiк және
зооноздық жұқпалы
аурулардың ғылыми
орталығы" РМҚК-да
қорғауды қамтамасыз
етуге байланысты
iс-шаралар.
Қазақстан Республи.
касы Денсаулық
сақтау министрiнiң
бұйрығымен бекiтi.
летiн сатып алына.
тын жабдықтардың
тiзбесiне сәйкес 16
ғылыми ұйымға қаржы
бөлу.
Бекiтiлген жобалау-
сметалық құжаттамаға
және мемлекеттiк
сараптама қорытын.
дысына сәйкес
Онкология және
радиология FЗИ,
Кардиология және
iшкi аурулар ҒЗИ,
Нашақорлықтың
медициналық-әлеумет.
тік проблемалары
республикалық
ғылыми-практикалық
орталығының, Ана
мен бала денсаулы.
ғын сақтау респу.
бликалық ғылыми-
зерттеу орталығы.
ның, Б.О.Жарбосынов
атындағы Урология
ғылыми орталығының
А.Н.Сызғанов
атындағы хирургия
ғылымы орталығының,
Дәрілік құралдарды,
медициналық мақсат.
тағы бұйымдарды
және медицина тех.
никасын сараптау
ұлттық орталығының,
Гигиена және эпидемио-
логия ғылыми орталығының
ғимараттары мен
құрылыстарын күрделi
жөндеу жүргiзу. <*>
___________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка и применение новых технологий для решения задач в сфере практического здравоохранения, развитие приоритетных направлений медицинской науки.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и апробация новых методов диагностики, лечения, реабилитации, оздоровительных программ по следующим основным направлениям практического здравоохранения: терапии, неврологии, нейрохирургии, педиатрии, акушерству и гинекологии, эндокринологии, дерматовенерологии, хирургии, урологии, травматологии и ортопедии, офтальмологии, онкологии, онкогематологии, стоматологии, оториноларингологии, аллергологии и клинической иммунологии, гигиены труда и профессиональных заболеваний, управлению и организации здравоохранения в республике, наркомании, токсикомании, алкоголизму и другим видам зависимости от психоактивных веществ, формированию здорового образа жизни, радиационной медицине, разработка новых конкурентоспособных отечественных препаратов, государственная научно-техническая экспертиза проектов программ, результатов научно-технических программ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   009        Прикладные Оплата услуг по выполне-  В те-  Минис-
научные    нию прикладных научных    чение  терство
исследова- исследований в рамках 21  года   здраво-
ния в об-  приоритетного направле-          охране-
ласти      ния: педиатрии, онколо-          ния
здравоох-  гии, наркомании, психиат-        Респуб-
ранения    рии, хирургии, охраны            лики
матери и ребенка, уроло-         Казах-
гии, травматологии и             стан
ортопедии, внутренних и
инфекционных болезней, в
том числе ВИЧ-инфекции и
СПИД, офтальмологии, в
области профессиональных,
кожных и венерических
заболеваний, особо опас-
ных и карантинных заболе-
ваний, формированию здо-
рового образа жизни, сто-
матологии, гигиены и эпи-
демиологии, радиационной
медицины и экологии, раз-
работке научных основ
мониторинга, медико-эко-
номических стандартов и
нормативов в общественном
здоровье и здравоохране-
нии, получении лекарст-
венных форм из отечест-
венного сырья. Разработка
и внедрение инновационных
технологий в сфере лече-
ния, профилактики заболе-
ваний, поиск оптимальных
и эффективных методов в
соответствии с международ-
ными стандартами и другие
актуальные проблемы клини-
ческой медицины.
Оплата услуг по выполне-
нию государственной науч-
но-технической экспертизы
проектов программ, ре-
зультатов научно-техни-
ческих программ.
Мероприятия, связанные с
обеспечением ох раны в
РГКП "Казахский научно-
исследовательский институт
зоонозных и карантинных
инфекций им. М. Айким-
баева".
Субсидирование 16 научных
организаций согласно
перечня приобретаемого
оборудования, утверждае-
мого приказом Министра
здравоохранения Респуб-
лики Казахстан.
Проведение капитального
ремонта зданий и сооруже-
ний НИИ онкологии и ра-
диологии, НИИ кардиологии
и внутренних болезней,
Республиканского научно-
практического Центра
медико-социальных проблем
наркомании, Республикан-
ского научно-исследова-
тельского центра охраны
здоровья матери и ребенка,
Научного центра урологии
им. Б.У. Джарбусынова,
Научного центра хирургии
им. А.Н. Сызганова,
Национального центра
экспертизы лекарственных
средств, изделий медицин-
ского назначения и меди-
цинской техники,
Научного центра гигиены
и эпидемиологии в соответ-
ствии с утвержденной
проектно-сметной докумен-
тацией и заключением госу-
дарственной экспертизы.
-------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 27 августа 2004 года  N 197р .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: емдiк-диагностикалық iс-шаралар мен алдын алу шараларының тиiмдiлiгін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
229-қосымша
Ескерту. 229-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K қаулысымен .
Ескерту. 229-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.01. N 1247 қаулысымен .
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4226867 мың теңге (төрт миллиард екi жүз жиырма алты миллион сегiз жүз алпыс жетi мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегі Заңының 21-бабы ; "Психиатриалық жәрдем және оны көрсеткен кезде азаматтардың құқықтарына берiлетiн кепiлдiктер туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңының 17-бабы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 5 , 17, 41, 42, 44-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Ұлы Отан соғысына қатысқандарды, мүгедектер мен соларға теңестiрiлген адамдарды әлеуметтiк қорғау және жеңiлдiктер туралы" Заң күшi бар 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 Жарлығының 11-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң Халық денсаулығы мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; "Республикалық бюджет қаражаты есебiнен Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жiберу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 29 ақпандағы N 326 қаулысы ; "Төтенше жағдайларда Қазақстан Республикасының шұғыл медициналық көмек қызметiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1994 жылғы 27 қыркүйектегi N 1068 қаулысы ; "Төтенше жағдайларды ескерту мен жою жөнiндегi Қазақстан Республикасының халқына медициналық-санитарлық көмектi ұйымдастыруды жетілдiру жөнiндегi шұғыл шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1382 қаулысы ; "Айналадағыларға қауiп төндiретiн әлеуметтiк жағынан елеулi аурулардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 наурыздағы N 468 қаулысы ; "Тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135 қаулысы ; "Медициналық көмекке арналған шығындардың орнын толтыру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 мамырдағы N 806 қаулысы ; "Бекітіленген тариф бойынша медициналық қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 7 ақпандағы N 138 қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности лечебно-диагностических мероприятий и профилактических мер.
Приложение 229
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Оказание высокоспециализированной медицинской помощи"
на 2004 год
1. Стоимость: 4226867 тысяч тенге (четыре миллиарда двести двадцать шесть миллионов восемьсот шестьдесят семь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 21 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера";  статья 17 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О психиатрической помощи и гарантиях прав граждан при ее оказании"; статьи  5__ ,  17_ ,  41_ ,  42_ ,  44_ Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статьи  5__ ,  7__ ,  16_ ,  17_ ,  18_ ,  24_ ,  29_ Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  статья 11 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года N 326 "Об утверждении Правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет средств республиканского бюджета";  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 1994 года N 1068 "О создании службы экстренной медицинской помощи Республики Казахстан в чрезвычайных ситуациях";  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1382 "О неотложных мерах по совершенствованию организации медико-санитарной помощи населению Республики Казахстан по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций";  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2000 года N 468 "Об утверждении Перечня социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих";  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи";  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 2000 года N 806 "Об утверждении Правил возмещения затрат на медицинскую помощь";  постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2003 года N 138 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок медицинских услуг по фиксированным тарифам".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықты жоғары мамандандырылған медициналық көмекпен, сондай-ақ мемлекеттiк республикалық мекемелерде медициналық көмекпен қамтамасыз ету; республиканың медицина ұйымдарында бұрын емделiп, жүргiзiлген терапиядан оң нәтиже алмаған Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасында қолданылмайтын емдеудiң қосымша немесе жаңа әдiстерiн қолдану арқылы шетелдiк медицина ұйымдарында емдеуден өту мүмкiндiктерiн ұсыну.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: азаматтарға жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету; психикалық аурудан, алапестен зардап шегушiлерге, сондай-ақ Отан соғысы мүгедектерiне арналған республикалық клиникалық госпитальдiң контингентiне медициналық көмек көрсету; төтенше жағдайға ұшырағандарға медициналық көмек көрсету; амбулаториялық, емдеу-диагностикалық және оңалту iс-шараларын орындау; Қазақстан Республикасында емдеудiң барлық әдiстерi қолданылған қазақстандық азаматтарды шетелдiк клиникаларда уақытындағы жоғары бiлiктi медициналық көмекпен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   010       Жоғары       Жоғары маманданды.  Жыл    Қазақстан
мамандан.    дырылған медици.    бойы   Республикасы.
дырылған     налық көмек көрсе.         ның Денсаулық
медициналық  ту бойынша медицина        сақтау
көмек        ұйымдарына: диаг.          министрлігі
көрсету      ностика мен емдеу.
дiң аса күрделi
әдiстерiн, сондай-
ақ тамаша үлгідегi
медициналық техно.
логияларды пайдала.
нуды емдеу кезiнде
қажет ететiн аза.
маттарға 15 бейін
бойынша медициналық
көмек көрсету:
хирургиялық;
кардиохирургиялық;
травамотологиялық;
урологиялық;
нейрохирургиялық;
гинекологиялық;
офтальмологиялық;
онкологиялық;
радиологиялық;
терапевтiк; кардио.
логиялық; невроло.
гиялық; терi-вене.
рологиялық;
наркологиялық және
профпатологиялық.
Жоғары мамандан.
дырылған медицина.
лық көмек көрсету
бойынша медициналық
ұйымдар үшін:
Онкология және
радиология ҒЗИ,
Көз аурулары ҒЗИ,
Нашақорлықтың
медициналық-әлеу.
меттiк проблемалары
республикалық
ғылыми-практикалық
орталығына,
Травматология және
ортопедия ҒЗИ,
Еңбек гигиенасы
және кәсiби аурулар
ҰО, Сызғанов
атындағы Хирургия
ҒО, Терi-венероло.
гия ҒЗИ, Кардиология
және iшкi аурулар
ҒЗИ, Жарбосынов
атындағы Урология
ҒО, Радиациялық
медицина және
экология ҒЗИ, Ұлттық
ғылыми-медициналық
орталыққа Қазақстан
Республикасы Денсау.
лық сақтау министрі.
нiң бұйрығымен
бекiтілген Тiзбеге
сәйкес активтер:
қымбат тұратын
медициналық және
зертханалық жабдық
және автокөлiк алуға      Қазақстан
күрделi трансферт.        Республикасы
тердi аудару.             Денсаулық
Аталған мекеме.         сақтау
лерге жүктелген           министрлігінің
функцияларды орын.        Отан соғысының
дау үшін бекiтілген       мүгедектеріне
штат санымен ұстау:       арналған
Отан соғысының            республикалық
мүгедектерiне             клиникалық
арналған республи.        госпиталь,
калық клиникалық          Отан соғысының
госпиталь - 409           мүгедектерiне
бiрлiк; Отан соғысының    арналған
мүгедектерiне ар-         орталық
налған орталық            клиникалық
клиникалық госпиталь      госпиталь;
- 167 бiрлiк;              Республикалық
Психиатрия, психоте.      психиатрия,
рапия және нарколо.       психотерапия
гия республикалық         және нарколо.
ғылыми-практикалық        гия ғылыми-
орталығы - 424            практикалық
бiрлiк;                   орталығы,
Қазақ республика.         Қазақ
лық лепразорийi           республикалық
- 227 бiрлiк;             лепрозорийi
Апаттар медицинасы        Медицина
орталығы - 137            апаттары
бiрлiк;                   орталығы,
Жiті бақыланатын          Республикалық
мамандандырылған          арнайы
үлгiдегi республи.        маманданды.
калық психиатриялық       рылған үлгіде.
аурухана - 750            гі жіті
бiрлiк.                   бақыланатын
Отан соғысының          ауруханасы
мүгедектерiне
арналған республи.
калық клиникалық
госпиталін; Отан
соғысының мүгедек-
терiне арналған
орталық клиникалық
госпиталін; Қазақстан
Республикасы Денсау.
лық сақтау министрi.
нiң бұйрығымен
бекiтiлген Тiзбеге
сәйкес Отан соғысы.
ның мүгедектерiне
арналған республи.
калық клиникалық
госпиталiне,
Республикалық
психиатрия, психо.
терапия және
наркология ғылыми-
практикалық
орталығына,
Қазақ республика.
лық лепрозорийiне,
Апаттар медицинасы
орталығына активтер:
қымбат тұратын
медициналық диагнос-
тикалық, емдеу-
диагностикалық және
зертханалық жабдық,
автокөлiк құралдары,
медициналық емес
жабдықтар және
компьютер техника.
сын сатып алу.
Отан соғысы мүгедек-
терiне арналған рес-
публикалық госпиталь,
Отан соғысының мүгедек-
теріне арналған орталық
клиникалық госпиталь
мен Апаттар медицинасы
орталығына толықтыр.
ғыш бұйымдар, шығыс
материалдарын сатып
алу және қымбат
тұратын медицина
жабдықтарына сервис.
тiк қызмет көрсету
үшiн активтер
сатып алу.
Қазақстан Республи.
касының азаматта.
рын шетелдiк
медицина ұйымдарына
емделуге жiберу
жөнiндегi комиссия.
ның қорытындысының
негiзiнде жiберiле.
тiн науқастардың           Қазақстан
емi мен жолына             Республикасы.
төлеу.                     ның Денсаулық
Жоғарыда аталған           сақтау
комиссияның жолда.         министрлiгi
масы бойынша ерiп
жүретiн адамдардың
жолақысын төлеу.
___________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение населения высокоспециализированной медицинской помощью, а также медицинской помощью в государственных республиканских учреждениях; предоставление возможности гражданам Республики Казахстан, ранее прошедших лечение в медицинских организациях республики и не получивших положительного эффекта от проводимой терапии, прохождение лечения в зарубежных медицинских организациях с применением дополнительных или новых методов лечения, не применяемых в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: оказание гражданам высокоспециализированной медицинской помощи; оказание медицинской помощи страдающим психическими заболеваниями, лепрой, а также контингенту республиканского клинического госпиталя для инвалидов Отечественной войны; оказание медицинской помощи пострадавшим при чрезвычайных ситуациях, выполнение амбулаторных, лечебно-диагностических и реабилитационных мероприятий; обеспечение казахстанских граждан, в отношении которых исчерпаны все методы лечения в Республике Казахстан, своевременной высококвалифицированной медицинской помощью в зарубежных клиниках.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   010        Оказание   Возмещение затрат меди-   В те-  Минис-
высокоспе- цинским организациям по   чение  терство
циализиро- оказанию высокоспециали-  года   здраво-
ванной     зированной медицинской           охране-
медицин-   помощи при заболеваниях          ния
ской помо- требующих особо сложных          Респуб-
щи         методов диагностики и            лики
лечения, а также исполь-         Казах-
зования уникальных меди-         стан
цинских технологий по 15
профилям: хирургическому;
кардиохирургическому;
травматологическому; уро-
логическому; нейрохирур-
гическому; гинекологичес-
кому; офтальмологичес-
кому; онкологическому;
радиологическому; тера-
певтическому; кардиоло-
гическому; неврологичес-
кому; кожно-венерологичес-
кому; наркологическому и
профпатологическому.
Перечисление капитальных
трансфертов на приобрете-
ние активов: дорогостоя-
щего медицинского, диаг-
ностического, лечебно-
диагностического и лаборатор-
ного оборудования и авто-
транспорта в соответствии
с Перечнем, утверждаемым
приказом Министра здраво-
охранения Республики Ка-
захстан для медицинских
организаций по оказанию
высокоспециализированной
медицинской помощи: НИИ
онкологии и радиологии,
НИИ глазных болезней,
Республиканского научно-
практического центра
медико-социальных проб-
лем наркомании, НИИ трав-
матологии и ортопедии, НЦ
гигиены труда и профзабо-
леваний, НЦ хирургии
им.Сызганова, НИИ кожно-
венерологических заболе-
ваний, НИИ кардиологии и
внутренних болезней, НИИ
урологии им. Джарбусынова,
НИИ радиационной медицины
и экологии, Национального
научно-медицинского
центра.
Содержание государственных       Респуб-
учреждений с утвержденной        ликан-
штатной численностью для         ский
выполнения возложенных на        клини-
данные учреждения функций:       ческий
Республиканского клиничес-       госпи-
кого госпиталя для инва-         таль для
лидов Отечественной войны        инвали-
- 409 единиц; Центрального       дов Оте-
клинического госпиталя для       чествен-
инвалидов Отечественной          ной войны;
войны - 167 единиц;              Централь-
Республиканского научно-         ный клини-
практического центра пси-        ческий
хиатрии, психотерапии и          госпиталь
наркологии - 424 единицы;        для инва-
Казахского республикан-          лидов Оте-
ского лепрозория - 227           чественной
единиц;                          войны;
Респуб-
Центра медицины                  ликан-
катастроф                        ский
- 137 единиц;                    научно-
Республиканской                  практи-
психиатрической                  ческий
больницы                         центр
специализированного              психиат-
типа с интенсивным               рии,
наблюдением - 750                психоте-
единиц.                          рапии и
Капитальный ремонт зданий        нарко-
и сооружений Республикан-        логии;
ского клинического госпи-        Казах-
таля для инвалидов Оте-          ский
чественной войны,
Центрального клинического
госпиталя для инвалидов
Отечественной войны, Казах-      респуб-
ского республиканского           ликан-
лепрозория и Республикан-        ский
ской психиатрической боль-       лепрозо-
ницы специализированного         рий;
типа с интенсивным наблю-        Центр
дением в соответствии с          медицины
проектно-сметными докумен-       катаст-
тациями и заключениями           роф;
Госэкспертизы.                   Респуб-
Приобретение активов:            ликан-
дорогостоящего медицин-          ская
ского, диагностического,         психиат-
лечебно-диагностического и       рическая
лабораторного оборудова-         боль-
ния, автотранспортных            ница
средств, немедицинского          специа-
оборудования и компьютер-        лизиро-
ной техники в соответст-         ванного
вии с Перечнем, утверждае-       типа с
мым приказом Министра            интен-
здравоохранения Республи-        сивным
ки Казахстан для Респуб-         наблюде-
ликанского клинического          нием
госпиталя для инвалидов          Минис-
Отечественной войны, Рес-        терства
публиканского научно-            здраво-
практического центра             охране-
психиатрии, психотерапии         ния
и наркологии, Республи-          Респуб-
канской психиатрической          лики
больницы специализирован-        Казах-
ного типа с интенсивным          стан
наблюдением, Казахского
республиканского лепрозо-
рия и Центра медицины
катастроф. Приобретение
комплектующих изделий,
расходных материалов и
сервисное обслуживание
дорогостоящего медицин-
ского оборудования Респуб-
ликанского клинического
госпиталя для инвалидов
Отечественной войны и
Центра медицины катаст-
роф.
Оплата лечения и проезда         Минис-
больных, направляемых на         терство
основании заключения             здраво-
комиссии по направлению          охране-
граждан Республики Казах-        ния
стан для лечения в зару-         Респуб-
бежных медицинских орга-         лики
низациях. Оплата проезда         Казах-
сопровождающих лиц по            стан
направлению вышеуказанной
комиссии.
-------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к ; от 1 декабря 2004 г.  N 1247 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы азаматтарының диагностика мен емдеуге байланысты ауруларда (28826 жатқызу жағдайы кезiндегi орташа жылдық болжау) жоғары мамандандырылған медициналық көмекке қолжетiмдiлiгiн қамтамасыз ету; практикалық денсаулық сақтауда диагностикалау мен емдеудiң тиiмдi әдiстерiн енгізу. Қолда барлардың моралдық және физикалық тозуын есепке ала отырып, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық құралдарының паркiн кезең-кезеңмен модернизациялау үшін 1029 бiрлiк қымбат тұратын медициналық, диагностикалық, емдеу-диагностикалық, зертханалық және медициналық емес құралдарды, автокөлiктердi және компьютерлiк техникаларды алу, озық технологияларды енгізу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
230-қосымша
Ескерту. 230-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.11.16. N 197ч қаулысымен .
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Туберкулезбен ауыратындарға мамандандырылған және санитарлық-сауықтыру медициналық көмек көрсету"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 905861 мың теңге (тоғыз жүз бес миллион сегiз жүз алпыс бір мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 18, 44-баптары ; "Туберкулездiң жұқпалы түрiмен ауыратын азаматтарды мәжбүрлеп емдеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы; "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында халықты туберкулезден қорғаудың кезек күттiрмейтiн шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 4 қыркүйектегi N 839 қаулысы ; "Халыққа тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135 қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение доступности высокоспециализированной медицинской помощи гражданам Республики Казахстан при наиболее сложных в диагностическом и лечебном отношении заболеваниях (прогнозное среднегодовое количество случаев госпитализации 28826); внедрение эффективных методов диагностики и лечения в практическое здравоохранение. Приобретение 1029 единиц дорогостоящего медицинского, диагностического, лечебно-диагностического, лабораторного и немедицинского оборудования, автотранспорта и компьютерной техники для поэтапной модернизации парка медицинского оборудования республиканских организаций здравоохранения с учетом морального и физического износа имеющегося и, внедрения новых передовых технологий.  <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к .
Приложение 230
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 011
"Оказание специализированной и санаторно-оздоровительной
медицинской помощи больным туберкулезом" на 2004 год
1. Стоимость: 905861 тысяча тенге (девятьсот пять миллионов восемьсот шестьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  18_ ,  44_ Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года "О принудительном лечении граждан, больных заразной формой туберкулеза"; статьи  16_ ,  17_ ,  18_ Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года" О республиканском бюджете на 2004 год";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О государственной программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: туберкулез бойынша көрсеткiштердi тұрақтандыру, өлiм-жiтiмдi, мүгедектікті азайту, туберкулезбен ауыратын балалар мен ересектердi оңалту және сауықтыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: туберкулезбен ауыратын науқастарға мамандандырылған жоғары бiлiктi емдеу-диагностикалау көмегiн көрсету. Организмнiң бұзылған функцияларын қалпына келтiруге мүмкiндiк беретiн туберкулезбен ауыратын науқастарды емдеу-сауықтыру іс-шараларын жүргiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   011       Туберкулез.  Жобалық-сметалық    Жыл    Қазақстан
бен ауыра.   құжаттамаларға      бойы   Республикасы
тындарға     сәйкес осы мекемеге        Денсаулық
мамандан.    жүктелген қызметті         сақтау
дырылған     орындау үшiн               министрлігінің
және сани.   бекiтiлген штаттық         Қазақстан
тарлық-      саны 690 бiрлiк.           Республикасы.
сауықтыру    тегi Қазақстан             ның туберкулез
медициналық  Республикасының            проблемалары
көмек        Туберкулез                 ұлттық
көрсету      проблемалары ұлттық        орталығы
орталығын,
"Бурабай" республи.
калық туберкулез
санаторийiн бекiтiл.
ген 210 бiрлiк штат
санымен, "Бурабай"
республикалық
балалар-жасөспiрiм.
дер санаторийiн
бекiтiлген 135
бiрлiк штат саны.
мен ұстау.
Қазақстан Республи.
касы Денсаулық
сақтау министрiнiң
бұйрығымен бекiтiл.
ген Тiзбеге сәйкес
активтердi: 213
бiрлiк медициналық
және зертханалық
жабдық, 3 бiрлiк
санитарлық көлiк,
36 бiрлiк медицина.
лық емес жабдық
2 бiрлiк есептеу    Жыл    Қазақстан
және ұйымдастыру    бойы   Республикасы
техникасын сатып           Денсаулық
алу. Жобалық-              сақтау
сметалық құжаттама.        министрлiгiнiң
ға және Мемсарап.          "Бурабай"
таманың қорытынды.         республикалық
сына сәйкес                балалар-жас.
Қазақстан Республи.        өспiрiмдер
касының Туберкулез         туберкулез
проблемалары ұлттық        санаторийi
орталығын, "Бурабай"
республикалық тубер.
кулез санаторийiн
күрделi жөндеу
жүргізу.            Жыл    Қазақстан
бойы   Республикасы
Денсаулық
сақтау
министрлiгiнiң
"Бурабай"
республикалық
балалар-жас.
өспiрiмдер
туберкулез
санаторийi
____________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: стабилизация показателей заболеваемости, уменьшение смертности, инвалидности по туберкулезу, реабилитация и оздоровление больных туберкулезом детей и взрослых.
5. Задачи бюджетной программы: оказание специализированной высококвалифицированной лечебно-диагностической помощи больным туберкулезом. Проведение лечебно-оздоровительных мероприятий больным туберкулезом, способствующих восстановлению нарушенных функций организма.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   011        Оказание   Содержание Национального  В те-  Нацио-
специали-  центра проблем туберку-   чение  нальный
зированной леза Республики Казахстан года   центр
и санатор- с утвержденной штатной           проблем
но-оздо-   численностью 690 единиц,         туберку-
ровитель-  Республиканского туберку-        леза;
ной меди-  лезного санатория "Боро-         Респуб-
цинской    вое" с утвержденной штат-        ликан-
помощи     ной численностью 210 еди-        ский
больным    ниц, Республиканского            детско-
туберку-   детско-подросткового             подрост-
лезом      туберкулезного санатория         ковый
"Боровое" с утвержденной         туберку-
штатной численностью 135         лезный
единиц для выполнения            санато-
возложенных на данные            рий "Бо-
учреждения функций.              ровое";
Расходы на приобретение          Респуб-
активов: медицинского и          ликан-
лабораторного оборудова-         ский
ния 213 единиц, санитар-         туберку-
ного транспорта 3 единицы        лезный
немедицинского оборудова-        санато-
ния 36 единиц, организа-         рий "Бо-
ционной техники - принте-        ровое"
ров 2 единицы, в соответ-        Минис-
ствии с Перечнем, утвер-         терства
ждаемым приказом Министра        здраво-
здравоохранения Респуб-          охране-
лики Казахстан.                  ния
Проведение капитального          Респуб-
ремонта Национального            лики
центра проблем туберку-          Казах-
леза Республики Казах-           стан
стан, Республиканского
туберкулезного санатория
"Боровое", Республикан-
ского детско-подростко-
вого туберкулезного
санатория "Боровое" в
соответствии с проектно-
сметной документацией и
заключениями Госэкспер-
тизы.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК   от 16 ноября 2004 г.  N 197ч .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: эпидемиологиялық жағдайларды тұрақтандыру; аурушаңдық, мүгедектiк және өлiм-жiтiм көрсеткiштерiн жақсарту; туберкулездiң жұқпалы түрiмен қайтадан ауырған науқастардың жазылып шығу көрсеткiшiнiң өсуi; туберкулез микробактерияларының тұрақты штамдарының басқа адамдарға берiлу қаупiн азайту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
231-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Ана мен баланы қорғау"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 880817 мың теңге (сегiз жүз сексен миллион сегiз жүз он жетi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 54, 55-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 25, 26, 33-баптары; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; "Тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ана мен бала денсаулығын сақтау саласындағы практикалық денсаулық сақтауға диагностиканың, емдеу мен оңалтудың тиiмді әдістерiн әзiрлеу және енгiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: әйелдерге, балалар мен жасөспiрiмдерге, оның iшiнде республика өңiрлерiне мамандардың барып жоғары мамандандырылған, консультативтiк-диагностикалық және ұйымдастыру-әдiстемелiк көмек көрсетуi; орталық жүйке жүйесi зақымданған балаларға санаторийлiк, оңалту, сауықтыру көмегiн көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: стабилизация эпидемиологической ситуации; улучшение показателей по заболеваемости, инвалидизации и смертности; рост показателя излечиваемости вновь выявленных больных с заразной формой туберкулеза; уменьшение риска передачи устойчивых штаммов микобактерий туберкулеза другим лицам.
Приложение 231
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 012
"Охрана материнства и детства" на 2004 год
1. Стоимость: 880817 тысяч тенге (восемьсот восемьдесят миллионов восемьсот семнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  54_ ,  55_ Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статьи  25_ ,  26_ ,  33_ Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка и внедрение в практику здравоохранения эффективных методов диагностики, лечения и реабилитации в области охраны здоровья матери и ребенка.
5. Задачи бюджетной программы: оказание высокоспециализированной, консультативно-диагностической, организационно-методической помощи женщинам, детям и подросткам, в том числе с выездом специалистов в регионы республики; оказание санаторной, реабилитационной, оздоровительной помощи детям, в том числе с поражением центральной нервной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   012       Ана мен      Жоғары маманданды.  Жыл    Қазақстан
баланы       рылған медициналық  бойы   Республикасы.
қорғау       көмек көрсету              ның Денсаулық
бойынша медицина           сақтау
ұйымдарына педиа.          министрлігі
триялық балалар
хирургиясы,
акушерлiк-гинеколо.
гиялық 3 бейiн
бойынша шығындардың
орнын толтыру.
"Алатау" республи.
калық балалар
клиникалық санато.
рийiнде балаларға
және анасының
(әкесінiң) немесе
өзге адамның 6
жасқа дейiнгі
балаға тiкелей
қарайтындарға
санаторийлық,
оңалту және сауық.
тыру көмегiн көрсе.
ту жөнiндегi
қызметке төлеу.
Мемлекеттік кәсiп.
орындарға Қазақстан
Республикасы
Денсаулық сақтау
министрiнiң бұйрығы.
мен бекiтiлген
Тiзбеге сәйкес
Ана мен бала
денсаулығын сақтау
республикалық
ғылыми-зерттеу
орталығына,
Педиатрия және
балалар хирургиясы
ғылыми орталығына,
"Ақсай" республикалық
балалар клиникалық
ауруханасына,
"Алатау" республика.
лық балалар клиника.
лық санаторийiне
активтердi: қымбат
тұратын медицина.
лық, диагностикалық
және зертханалық
жабдық, санитарлық
көлiк, компьютерлiк
техниканы, медици.
налық емес құралды
және 6 лицензиялық
бағдарламалық
өнiмдердi сатып
алуға күрделi
трансферттер бөлу.
Жобалық-сметалық
құжаттарға және
Мемлекеттік сарап.
тама қорытындысына
сәйкес "Ақсай"
РКБА-ға күрделi
жөндеу жүргізу.
Осы мекемеге        Жыл    Қазақстан
жүктелген функция.  бойы   Республикасы
ларды орындау үшін         Денсаулық
бекiтілген штаттық         сақтау
саны 128 бiрлiктегі        министрлігінің
"Балбұлақ" республи.       "Балбұлақ"
калық балаларды            республикалық
оңалту орталығын           балаларды
ұстау.                     оңалту
Қазақстан Республи.        орталығы
касы Денсаулық
сақтау министрiнің
бұйрығымен бекiтi.
летiн Тiзбеге
сәйкес активтер:
автокөлiк, компью.
терлік техника және
медициналық емес
жабдық сатып алу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы азаматтарының диагностика мен емдеуге байланысты ауруларда (9945 жатқызу жағдайы кезiндегi орташа жылдық болжау) жоғары мамандандырылған медициналық көмекке қолжетiмдiлігін қамтамасыз ету; практикалық денсаулық сақтауда диагностикалау мен емдеудiң тиiмдi әдiстерiн енгiзу. Қолда барлардың моралдық және физикалық тозуын есепке ала отырып, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық құралдарының паркiн кезең-кезеңмен модернизациялау үшiн 33 бiрлiк қымбат тұратын медициналық, диагностикалық, зертханалық және медициналық емес құралдарды, автокөлiктердi және компьютерлiк техникаларды алу, озық технологияларды енгiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
232-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Халықты аурудың жекелеген түрлерi бойынша
дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   012        Охрана     Возмещение затрат меди-   В те-  Минис-
материн-   цинским организациям по   чение  терство
ства и     оказанию высокоспециали-  года   здраво-
детства    зированной медицинской           охране-
помощи по 3 профилям:            ния
педиатрическому; детскому        Респуб-
хирургическому; акушер-          лики Ка-
ско-гинекологическому.           захстан
Оплата услуг по оказанию
санаторной, реабилита-
ционной и оздоровительной
помощи детям и пребывание
матери (отца) или иного
лица, непосредственно
осуществляющего уход за
ребенком до 6 лет включи-
тельно в Республиканском
детском клиническом сана-
тории "Алатау".
Перечисление капитальных
трансфертов государствен-
ным предприятиям: Респуб-
ликанскому научно-иссле-
довательскому центру
охраны здоровья матери и
ребенка, Научному центру
педиатрии и детской хи-
рургии, Республиканской
детской клинической боль-
нице "Аксай", Республи-
канскому детскому клини-
ческому санаторию "Алатау"
на приобретение активов:
дорогостоящего медицин-
ского, диагностического и
лабораторного оборудова-
ния, санитарного транс-
порта единица, компьютер-
ной техники, немедицин-
ского оборудования в соот-
ветствии с Перечнем,
утверждаемым приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан и на
приобретение 6 лицензион-
ных программных продуктов.
Проведение капитального
ремонта здания Республи-
канской детской клиничес-
кой больницы "Аксай" в
соответствии с проектно-
сметной документацией и
заключением Госэкспертизы.
Содержание Республикан-   В те-  Респуб-
ского детского реабилита- чение  ликан-
ционного центра "Балбу-   года   ский
лак" с утвержденной штат-        детский
ной численностью в 128           реабили-
человек для выполнения           тацион-
возложенных на данное            ный
учреждение функций.              центр
Приобретение активов:            "Балбу-
автотранспорта, компью-          лак"
терной техники и немеди-         Минис-
цинского оборудования в          терства
соответствии с Перечнем,         здраво-
утверждаемым приказом            охране-
Министра здравоохранения         ния
Республики Казахстан.            Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение доступности высокоспециализированной медицинской помощи гражданам Республики Казахстан при наиболее сложных в диагностическом и лечебном отношении заболеваниях (прогнозное среднегодовое количество случаев госпитализации 9945); внедрение эффективных методов диагностики и лечения в практическое здравоохранение. Приобретение 33 единиц дорогостоящего медицинского, диагностического, лабораторного и немедицинского оборудования, автотранспорта и компьютерной техники для поэтапной модернизации парка медицинского оборудования республиканских организаций здравоохранения с учетом морального и физического износа имеющегося и, внедрения новых передовых технологий.
Приложение 232
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 013
"Лекарственное обеспечение населения по отдельным
видам заболеваний" на 2004 год

1. Құны: 3459320 мың теңге (үш миллиард төрт жүз елу тоғыз миллион үш жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi : "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 16, 34, 18, 54, 55, 44-баптары , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы , "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 1016 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; "Тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135 қаулысы ; "Халықтың жекелеген санаттарына аурулардың түрлерi бойынша дәрiлiк заттармен және арнайы балалардың және емдiк тағамдарымен қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 5 мамырдағы N 674 қаулысы , "Қазақстан Республикасында халықты туберкулезден қорғаудың шұғыл шаралары туралы" 1998 жылғы 4 қыркүйектегi N 839 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: туберкулезбен, қант диабетiмен, онкологиялық аурулармен, созылмалы бүйрек ауруларымен және лейкемиямен (балалар) ауыратындарды емдеу үшiн денсаулық сақтау ұйымдарын дәрілiк препараттармен және шығын материалдарымен орталықтандырып қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: туберкулезбен аурушаңдықты тұрақтандыру және азайту, асқынған және асқынбаған туберкулезбен ауыратындарды емдеудiң тиiмдiлiгiн арттыру; онкологиялық науқастардың айығу көрсеткiштерiн көтеру, ремиссия мерзiмдерiн ұлғайту, ауру рецидивтерiнiң санын азайту; қант диабетiмен ауыратындардың өмiр сүру сапасын жақсарту, қант диабетi асқынуларының санын азайту; созылмалы бүйрек ауруы бар науқастарды диализге арналған дәрiлiк заттармен және шығын материалдармен қамтамасыз ету, ауыстырып қондырылған бүйрек қызметiнiң өзгеруi жағдайын болдырмаудың алдын алу; толық ремиссияның (сауығу) жиiлiгiн арттыру, рецидивтердiң санын азайту, лейкемиямен ауыратын балалардың айығу көрсеткiштерiн арттыру.

1. Стоимость: 3459320 тысяч тенге (три миллиарда четыреста пятьдесят девять миллионов триста двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  16_ ,  34_ ,  18_ ,  54_ ,  55_ ,  44_ Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Закон Республики Казахстан от 04 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Указ Президента Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 1016 "О внесении дополнений и изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи";  постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2000 года N 674 "О мерах по обеспечению лекарственными средствами по видам заболеваний и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения";  постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: централизованное обеспечение организаций здравоохранения лекарственными препаратами для лечения больных туберкулезом, сахарным диабетом, онкопатологией и лейкемией (у детей), обеспечение иммуносупрессивными препаратами для лечения больных с почечной недостаточностью, иммуносупрессивными препаратами для профилактики отторжения трансплантата после операции по пересадке почки, а также расходными материалами для проведения сеансов гемодиализа больным с острой и хронической формами почечной недостаточности.
5. Задачи бюджетной программы: стабилизация и снижение показателей заболеваемости туберкулезом, повышение эффективности лечения больных осложненным и неосложненным туберкулезом; повышение показателей выживаемости онкологических больных, увеличение периодов ремиссии, сокращение числа рецидивов заболевания; улучшение качества жизни больных сахарным диабетом, уменьшение числа осложнений сахарного диабета; обеспечение больных с острой и хронической формами почечной недостаточности лекарственными средствами и расходными материалами для проведения сеансов гемодиализа, обеспечение иммуносупрессивными препаратами больных с почечной недостаточностью, а также больных после трансплантации для профилактики отторжения пересаженной почки; повышение частоты полной ремиссии (выздоровления), снижение количества рецидивов, повышение показателей выживаемости детей, больных лейкемией.

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Халықты
аурудың
жекелеген
түрлерi
бойынша
дәрi-дәрмек.
пен қамта.
масыз ету
2        100  Туберкулез   Туберкулезбен       Жыл    Қазақстан
ауруларын    ауыратындар үшiн    бойы   Республикасы.
туберкулез   туберкулезге қарсы         ның Денсаулық
ауруларына   препараттарды,             сақтау
қарсы пре.   оның iшiнде тубер.         министрлiгi
параттарымен кулездiң мульти.
қамтамасыз   резистенттi
ету          нысанын емдеу
үшiн және диспан.
серлiк топ бойынша
(вираждық, гипер.
сезiмталдық,
байланыс) балаларды
химиялық профилак.
тикалау үшiн
туберкулезге қарсы
препараттарды сатып
алу.
Науқастардың орташа
жылдық саны -
42581, оның iшiнде
ауысқан қалдықтан
алынған - 18660.
Химиялық профилак.
тикаға адамдар
саны - 118 768,
оның iшiнде өткен
жылғы - 48 278.
3        101  Диабет       Диабетке қарсы      Жыл    Қазақстан
ауруларын    препараттарды,      бойы   Республикасы.
диабетке     жеткізу құралдарын         ның Денсаулық
қарсы пре.   сатып алу және             сақтау
параттары.   олармен диабетпен          министрлiгi
мен қамта.   ауыратындарды
масыз ету    қамтамасыз ету.
Науқастардың орташа
жылдық саны -
29714.
4        102  Онкология.   Онкологиялық        Жыл    Қазақстан
лық аурулар. науқастарды         бойы   Республикасы.
ды химия     емдеуге арналған           ның Денсаулық
препаратта.  химиялық препарат.         сақтау
рымен        тарды сатып алу.           министрлiгi
қамтамасыз   Химиялық препарат.
ету          тармен емдеуді
қажет ететін
науқастардың
орташа жылдық
саны - 5722 адам.
5        103  Бүйрек       Шығын материалдары  Жыл    Қазақстан
жетімсіз     бар диализаторлар.  бойы   Республикасы.
ауруларды    ды және жинақтаушы         ның Денсаулық
дәрi-дәрмек  және иммундық              сақтау
құралдары.   суппрессивтiк              министрлiгi
мен, диали.  препараттарды сатып
заторлар.    алу. Бүйрек кемiс.
мен, шығыс   тiгi бар және
материал.    бүйрегiн ауыстырып
дарымен      қондырған науқас.
және         тарды иммундық
бүйрегi      суппрессивтік
трансплан.   препараттармен
тацияланған. қамтамасыз ету.
нан кейiнгi  Бүйректi ауыстырып
ауруларды    қондырғаннан
дәрі-дәрмек  кейiнгi иммуносу.
құралдары    прессивтi терапияны
мен қамта.   қажет етушi ауру.
масыз ету    лардың жылдық
орташа саны - 116
адам.
Бүйрек кемiстiгiнiң
жiтi және созылмалы
түрiмен ауыратын
науқастарға гемо.
диализ сеансын
жүргiзу. Гемодиализ
көрсеткiштерi бар
науқастардың орташа
жылдық саны - 800
адам.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   013        Лекарст-
венное
обеспече-
ние насе-
ления по
отдельным
видам за-
болеваний
2         100  Обеспече-  Закуп противотуберкулез-  В те-  Минис-
ние боль-  ных препаратов для боль-  чение  терство
ных тубер- ных туберкулезом, в том   года   здраво-
кулезом    числе резервного ряда для        охране-
противо-   лечения мультирезистент-         ния
туберку-   ной формой туберкулеза и         Респуб-
лезными    для химиопрофилактики у          лики
препара-   детей диспансерной группы        Казах-
тами       (виражные, гиперчувстви-         стан
тельные, контактные).
Среднегодовое количество
больных - 42581.
С учетом остатков препа-
ратов предыдущего года -
18660 больных. Количество
лиц на химиопрофилактику
- 118 768. С учетом ос-
татков препаратов преды-
дущего года 48 278.
3         101  Обеспече-  Закуп противодиабетичес-  В те-  Минис-
ние боль-  ких препаратов, средств   чение  терство
ных диа-   доставки и обеспечение    года   здраво-
бетом      ими больных сахарным диа-        охране-
противо-   бетом.                           ния
диабети-   Среднегодовое количество         Респуб-
ческими    больных - 29714.                 лики
препара-                                    Казах-
тами                                        стан
4         102  Обеспече-  Закуп химиопрепаратов для В те-  Минис-
ние онко-  лечения онкологических    чение  терство
логических больных.                  года   здраво-
больных    Среднегодовое количество         охране-
химиопре-  больных, нуждающихся в           ния
паратами   лечении химиопрепаратами         Респуб-
- 5722 человек.                  лики
Казах-
стан
5         103  Обеспече-  Закуп диализаторов с рас- В те-  Минис-
ние боль-  ходными материалами,      чение  терство
ных с по-  комплектующих и иммуно-   года   здраво-
чечной     супрессивных препаратов.         охране-
недоста-   Обеспечение иммуносуп-           ния
точностью  рессивными препаратами           Респуб-
лекарст-   больных с почечной недос-        лики
венными    таточностью, а также             Казах-
средст-    больных с пересаженной           стан
вами,      почкой.
диализато- Среднегодовое количество
рами, рас- больных, нуждающихся в
ходными    иммуносупрессивной тера-
материала- пии после пересадки почки
ми и боль- - 116 человек.
ных после  Проведение сеансов гемо-
трансплан- диализа и иммуносупрессив-
тации по-  ной терапии больным с ост-
чек лекар- рой и хронической формами
ственными  почечной недостаточности.
средствами Среднегодовое количество
больных с показаниями для
проведения сеансов гемо-
диализа - 800 человек.

6        104  Лейкемиямен  Лейкемиямен ауыра.  Жыл    Қазақстан
ауыратын     тын балаларға       бойы   Республикасы.
балаларды    химиялық терапия           ның Денсаулық
дәрі-дәрмек  жүргiзу үшін               сақтау
препаратта.  дәрілiк препарат.          министрлiгi
рымен        тарды сатып алу.
қамтамасыз   Науқастардың орташа
ету          жылдық caны - 150
адам.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: туберкулезбен, онкологиялық аурулармен, қант диабетiмен, созылмалы бүйрек ауруымен, балалардағы лейкемиямен, сондай-ақ бүйректi ауыстырып қондырғаннан кейiнгi күресуде емдеу-алдын алу жұмысының тиiмдiлiгiн сипаттайтын негiзгi көрсеткіштердi жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
233-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 222997 мың теңге (екi жүз жиырма екі миллион тоғыз жүз тоқсан жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 27, 44-баптары ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңның 29-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 51-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Халық денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңның 39, 42-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы ; "Бiлiм беру қызметiн лицензиялау Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 18 сәуірдегi N 596 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары мен ведомстволық медициналық-санитарлық қызмет қызметкерлерiнiң кәсiби бiлiмдері мен дағдыларын жаңарту және тереңдету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Саланың қажеттiлiгiне сәйкес мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары мен ведомстволық медициналық-санитарлық қызмет қызметкерлерiнiң емдiк, педиатриялық, стоматологиялық, фармацевтика, медициналық-биологиялық, медициналық-алдын алу, фтизиатриялық, мейiрбикелiк бейiн бойынша бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау.

6         104  Обеспече-  Закуп лекарственных пре-  В те-  Минис-
ние детей, паратов для проведения    чение  терство
больных    химиотерапии детям, боль- года   здраво-
лейкемией, ным лейкемией. Среднего-         охране-
лекарст-   довое количество больных         ние
венными    150 человек.                     Респуб-
препара-                                    лики Ка-
тами                                        захстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение основных показателей, характеризующих эффективность лечебно-профилактической работы в борьбе с туберкулезом, онкологическими заболеваниями, сахарным диабетом, с острой и хронической формами почечной недостаточности, лейкемией у детей, а также после пересадки почки.
Приложение 233
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 014
"Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных организаций здравоохранения"
на 2004 год
1. Стоимость: 222997 тысяч тенге (двести двадцать два миллиона девятьсот девяносто семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья  27_ ,  44_ Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  статья 29 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  статья 51 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; статья  39_ ,  42_ Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа";  постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 596 "Об утверждении Правил лицензирования образовательной деятельности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление и углубление профессиональных знаний и навыков работников государственных организаций здравоохранения и ведомственных медико-санитарных служб.
5. Задачи бюджетной программы: повышение квалификации и переподготовка работников организаций здравоохранения и ведомственных медико-санитарных служб по лечебному, педиатрическому, стоматологическому, фармацевтическому, медико-биологическому, медико-профилактическому, фтизиатрическому, сестринскому профилям в соответствии с потребностями отрасли.

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   014       Мемлекеттiк  Кадрлардың білік.   Жыл    Қазақстан
денсаулық    тілiгiн арттыру     бойы   Республикасы.
сақтау       және қайта даярлау         ның Денсаулық
ұйымдары     бойынша қызметтер.         сақтау
кадрлары.    ге ақы төлеу.              министрлiгi
ның бiлiк.   Мемлекеттiк денсау.
тiлiгiн      лық сақтау ұйымдар.
арттыру      дардың 14560
және қайта   қызметкерiнiң (2
даярлау      аптадан 5 айға
дейiн мерзiмде)
емдiк, педиатрия.
лық, стоматология.
лық, фармацевтика.
лық, медициналық-
биологиялық,
медициналық-алдын
алу, фтизиатриялық,
мейiрбикелiк бейiн
бойынша біліктілi.
гiн арттыру және
қайта даярлау.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: практикалық денсаулық сақтаудың осы заманғы талаптарына сәйкес мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының кәсiби деңгейiн арттыру, кәсiби бiлiмдерi мен дағдыларын тереңдету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
234-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Медициналық бiлiм беру жүйесiн әдiстемелiк қамтамасыз ету"
деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2768 мың теңге (екi миллион жетi жүз алпыс сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 3 , 7 , 18, 48-баптары ; Қазақстан Республикасының "Бiлiм туралы" 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 21-бабы ; Қазақстан Республикасының "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: кәсiптiк бiлiм берудi жетiлдiру, оқу-тәрбие процестерiн әдiстемелiк қамтамасыз ету, оқу орындарының мамандарды даярлау сапасын жетiлдiру жөнiндегi озық жұмыс тәжiрибесiн жинақтау және тарату.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   014        Повышение  Оплата услуг по повышению В те-  Минис-
квалифи-   квалификации и перепод-   чение  терство
кации и    готовке кадров. Повышение года   здраво-
переподго- квалификации и перепод-          охране-
товка кад- готовка 14560 сотрудников        ния
ров госу-  государственных организа-        Респуб-
дарствен-  ций здравоохранения (сро-        лики
ных орга-  ком от 2 недель до 5 ме-         Казах-
низаций    сяцев) по лечебному,             стан
здравоох-  педиатрическому, стомато-
ранения    логическому, фармацевти-
ческому, медико-биологи-
ческому, медико-профилак-
тическому, фтизиатричес-
кому, сестринскому про-
филям.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня медицинских и фармацевтических кадров государственных организаций здравоохранения, углубление их профессиональных знаний и навыков в соответствии с современными требованиями практического здравоохранения.
Приложение 234
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 015
"Методологическое обеспечение системы медицинского
образования" на 2004 год
1. Стоимость: 2768 тысяч тенге (два миллиона семьсот шестьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  3__ ,  7__ ,  18_ ,  48_ Закона Республики Казахстан "О системе здравоохранения" от 4 июня 2003 года;  статья 21 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование профессионального образования, методическое обеспечение учебно-воспитательного процесса, обобщение и распространение передового опыта работы учебных заведений по совершенствованию качества подготовки специалистов.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: бiлiм берудiң мемлекеттiк жалпыға мiндеттi стандарттарына сәйкес типтiк оқу бағдарламаларын, оқу-әдiстемелiк кешендер мен әдiстемелiк ұсынымдарды әзiрлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   015       Медицина.    Медициналық бiлiм   Жыл    Қазақстан
лық білім    берудiң мемлекет.   бойы   Республикасы.
беру жүйесін тік жалпыға міндет.        ның Денсаулық
әдістемелік  тi стандарттарына          сақтау
қамтамасыз   сәйкес орта меди.          министрлігі
ету          циналық және
фармацевтикалық
білім мамандықтары
бойынша типтiк
оқу бағдарламала.
рын әзiрлеу;
0409002 "Медицина.
лық оптика" және
2904002 "Медицина
техникасын  құрас.
тыру, техникалық
қызмет көрсету
және жөндеу"
мамандықтары
бойынша типтік оқу
бағдарламаларын
жасау;
Орта медициналық
және фармацевтика
қызметкерлерiнiң
дипломнан кейiнгi
білімi жөнінде 10
оқу бағдарламасын
әзiрлеу;
10 әдiстемелiк
ұсыным әзiрлеу;
3 оқулық әзірлеу;
Орта медициналық
және фармацевтика.
лық білім беру
мәселелері жөнiнде
тоқсан сайын
ақпараттық хабаршы
әзiрлеу;
мемлекеттiк емти.
хандар жөнінде 2
тестілер жинағын
әзiрлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: кәсiптiк бiлiмдi жетiлдiру, оқу-тәрбие процесiн әдiстемелiк қамтамасыз ету. Оқу-әдiстемелiк оқу құралдарын әзiрлеу және оқытудың қазiргi заманғы әдістерін білім беру практикасына енгізу, орта медициналық және фармацевтикалық білімді мамандарды оқытудың деңгейін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
235-қосымша
Ескерту. 235-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.21. N 684-1 қаулысымен .
Ескерту. 235-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K қаулысымен .
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы: разработка типовых учебных программ в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, учебно-методических комплексов и методических рекомендаций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   015        Методоло-  Разработка типовых учеб-  В те-  Минис-
гическое   ных программ по специаль- чение  терство
обеспече-  ностям среднего медицин-  года   здраво-
ние сис-   ского и фармацевтического        охране-
темы ме-   образования в соответст-         ния
дицинского вии с государственными           Респуб-
образова-  общеобязательными стан-          лики
ния        дартами медицинского             Казах-
образования;                     стан
Создание типовых учебных
программ по специальнос-
тям 0409002 "Медицинская
оптика" и 2904002 "Мон-
таж, техническое обслу-
живание и ремонт меди-
цинской техники";
Разработка 10 учебных
программ по постдиплом-
ному образованию средних
медицинских и фармацев-
тических работников;
Разработка 10 методичес-
ких рекомендаций;
Разработка 3 учебников;
Разработка ежекварталь-
ного информационного
вестника по вопросам
среднего медицинского и
фармацевтического обра-
зования;
Разработка 2 сборников
тестов по государственным
экзаменам.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: совершенствование профессионального образования, методическое обеспечение учебно-воспитательного процесса. Разработка и внедрение учебно-методических пособий, современных методов преподавания в образовательную практику, повышение уровня обучения специалистов со средним медицинским и фармацевтическим образованием.
Приложение 235
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 016
"Строительство и реконструкция объектов здравоохранения"
на 2004 год

1. Құны: 6838780 мың теңге (алты миллиард сегiз жүз отыз сегіз миллион жетi жүз сексен мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 5-бабы ; "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму Стратегиясын 1ске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: әйелдерге, жаңа туған нәрестелер мен балаларға мамандандырылған және жоғары бiлiктi медициналық көмектiң қол жетiмдiлiгiн, сот-медицина қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: техникалық-экономикалық негіздеменi және жобалық-сметалық құжаттамаларды дайындау, мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптамадан өткiзу, денсаулық сақтау объектiлерiнiң құрылысын салу. <*>
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   016       Денсаулық    "2004 жылға арнал.  Жыл    Қазақстан
сақтау       ған республикалық   бойы   Республикасы.
объектiле.   бюджет туралы"             ның Денсаулық
рiн салу     Қазақстан Республи.        сақтау
және қайта   касының Заңын              министрлігі
жаңарту      iске асыру туралы"
Қазақстан Респуб.
ликасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 12 жел.
тоқсандағы N 1260
қаулысына 2-қосым.
шаға сәйкес сомалар
шегiнде мынадай
инвестициялық
жобаларды iске
асыру: заңнамада
белгіленген тәртiппен
бекiтiлген жобалық-
сметалық құжаттамаға
сәйкес Астана қаласында
500 төсектiк Ана мен
бала республикалық
ғылыми орталық салу;
Республикалық бала-
ларды оңалту орта-
лығының құрылысы
жобасының техникалық-
экономикалық негiз-
демесi мен жобалау-
сметалық құжаттамасын
әзiрлеу және оған
мемлекеттiк ведомст-
водан тыс сараптама
жүргiзу және салу;
Сот медицинасы орталығы
Павлодар филиалының
мәйiтхана ғимараты
жобасының жобалық-
сметалық құжаттамасын
әзiрлеу, оны мемлекеттік
ведомстводан тыс сарап-
тамадан өткiзу және
салу (мемлекеттiк
ведомстводан тыс
сараптаманың
жұмыс жобасы
бойынша 2003 жылғы
27 мамырдағы N

1. Стоимость: 6838780 тысяч тенге (шесть миллиардов восемьсот тридцать восемь миллионов семьсот восемьдесят тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 5 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступности специализированной и высококвалифицированной медицинской помощи женскому населению, новорожденным и детям; обеспечение судебно-медицинской деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка технико-экономического обоснования и проектно-сметной документации, проведение государственной вневедомственной экспертизы и строительство объектов здравоохранения.  <*>
Сноска. Пункт 5 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   016        Строитель- Реализация инвестиционных В те-  Минис-
ство и ре- проектов в пределах сумм  чение  терство
конструк-  согласно  Приложения 2 к  года   здраво-
ция объек- постановлению Правитель-         охране-
тов здра-  ства Республики Казахстан        ния
воохране-  от 12 декабря 2003 года          Респуб-
ния        N 1260 "О реализации За-         лики
кона Республики Казахстан        Казах-
"О республиканском бюд-          стан
жете на 2004 год" на
мероприятия по: разра-
ботке проектно-сметной
документации, проведению
государственной вневедом-
ственной экспертизы
проекта и строительству
Республиканского научного
центра материнства и
детства на 500 коек в
городе Астане в соответ-
ствии с утвержденной в
установленном порядке
проектно-сметной
документацией;
разработке и проведению
государственной
вневедомственной
экспертизы технико-
экономического обосно-
вания и проектно-сметной
документации проекта
строительства
Республиканского
детского реабилита-
ционного центра и
строительству здания
морга Павлодарского
филиала Центра судебной
медицины (заключение
государственной вневедом-
ственной экспертизы по
рабочему проекту

16-148/03
қорытындысы).
___________________________________________________________________
Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: мемлекеттік ведомстводан тыс жобалық сараптамадан өткен және заңнамада белгiленген тәртіппен бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттама, бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес Астана қаласында 500 төсектік Ана мен бала республикалық ғылыми орталығының құрылысы жөнiндегі жұмыстардың көлемi; Республикалық балаларды оңалту орталығының құрылысы жобасы бойынша мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптамадан өткен және заңнамада белгіленген тәртiппен бекiтілген техникалық-экономикалық негiздемесi және жобалау-сметалық құжаттамасы; Сот медицинасы орталығының Павлодар филиалы мәйiтханасының ғимаратын пайдалануға бepу. <*>
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
236-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Сот-медицина сараптамасы"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 623056 мың теңге (алты жүз жиырма үш миллион елу алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Сот сараптамасы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 қарашадағы Заңы ; Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 72-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: соттың дәлелдi анықтамасы бар азаматтық сот-процесуальдық заңмен қарастырылған негiздер болған жағдайда, қайта сараптама өткiзген кезде, әкiмшiлiк немесе азаматтық процеске қатысушы адамдардың құқы мен заңды мүдделерiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: сот-медициналық сараптамаларды жүргiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

N 16-148/03 от
27.05.2003 г.)
-------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлениями Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 г.  N 684-1 ; от 23 июня 2004 года  N 197к .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проектно-сметная документация, прошедшая государственную вневедомственную экспертизу проекта и утвержденная в установленном законодательством порядке, объем работ по строительству Республиканского научного центра материнства и детства на 500 коек в городе Астане согласно утвержденной проектно-сметной документации; технико-экономическое обоснование и проектно-сметная документация по проекту строительства Республиканского детского реабилитационного центра, прошедшие государственную вневедомственную экспертизу и утвержденные в установленном законодательством порядке; ввод в эксплуатацию здания морга Павлодарского филиала Центра судебной медицины. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлениями Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 г.  N 684-1 ; от 23 июня 2004 года  N 197к .
Приложение 236
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 017
"Судебно-медицинская экспертиза" на 2004 год
1. Стоимость: 623056 тысяч тенге (шестьсот двадцать три миллиона пятьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года "О судебной экспертизе";  статья 72 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение прав и законных интересов лиц, являющихся участниками административного или гражданского процесса в случае проведения повторных экспертиз, при наличии оснований, предусмотренных гражданским процессуальным законодательством мотивированным определением суда.
5. Задачи бюджетной программы: проведение судебно-медицинских экспертиз.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   017       Сот-медицина Бекiтілген 1708     Жыл    Қазақстан
caраптамасы  штат саны бiрлiгi.  бойы   Республикасы.
мен сот медицинасы         ның Денсаулық
орталығы мен оның          сақтау
филиалдарын ұстау.         министрлігінің
Қазақстан Республи.        Сот медицинасы
касы Денсаулық             орталығы
сақтау министрiнiң
бұйрығымен бекiтіл.
ген Тiзбеге сәйкес
25 дана медицина.
лық және зертхана.
лық жабдықтарды
сатып алу.
Жобалық-сметалық
құжаттамаларға және
Мемлекеттiк сарапта.
маға сәйкес
Петропавл, Көкшетау
және Орал қалалары.
ның сот-мед-сарап.
тама филиалдары
ғимараттарына
күрделi жөндеуді
жүргізу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Сот-медициналық сараптаманың қол жетiмдiлігін, уақыттылығы мен сапасын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
237-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласында тарихи мұра құндылықтарын сақтау"
деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 6110 мың теңге (алты миллион бiр жүз он мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 24, 33-баптары ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы , Президенттiң 2003 жылғы 4 сәуiрдегi Қазақстан халқына жолдауы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мәдени-ағарту жұмысы, құндылықтарды сақтау, денсаулық сақтау саласындағы тарихи мұраларды тиiсті деңгейде сақтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстанда медицинаның даму тарихын зерделеу мүмкiндiктерін қамтамасыз ету; халық денсаулығын сақтау саласында тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау мақсатында мұражайды қолдау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   017        Судебно-   Содержание Центра судеб-  В те-  Центр
медицин-   ной медицины и его филиа- чение  судебной
ская       лов с утвержденной штат-  года   медицины
экспертиза ной численностью 1708            Минис-
единиц.                          терства
Приобретение 25 единиц           здраво-
медицинского и лаборатор-        охране-
ного оборудования в соот-        ния
ветствии с Перечнем,             Респуб-
утверждаемым приказом            лики
Министра здравоохранения         Казах-
Республики Казахстан.            стан
Проведение капитального
ремонта зданий судмед-
экспертизы города Петро-
павловска, Кокшетауского
и Уральского филиалов в
соответствии с проектно-
сметными документациями и
заключениями Госэкспер-
тизы.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение доступности, своевременности и качества судебно-медицинских экспертиз.
Приложение 237
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 018
"Хранение ценностей исторического наследия
в области здравоохранения" на 2004 год
1. Стоимость: 6110 тысяч тенге (шесть миллионов сто десять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  24_ ,  33_ Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год",  Послание Президента народу Казахстана от 4 апреля 2003 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: культурно-просветительская работа, хранение ценностей, поддержание исторического наследия в области здравоохранения в надлежащем виде.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение возможности изучения истории развития медицины в Казахстане; поддержка музея в целях сохранения историко-культурных ценностей в области охраны здоровья народа.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   018       Денсаулық    Көркем қорды,       Жыл    Қазақстан
сақтау       бiрегей жәдігер.    бойы   Республикасы.
саласында    лерді, мұрағат             ның Денсаулық
тарихи мұра  құжаттарын сақтау          сақтау
құндылықта.  және қайта жаңғыр.         министрлігі
рын сақтау   ту.
Жоғары және арнаулы
орта медициналық
оқу орындарының
студенттерi мен
оқушыларының бiлiм
алу процесiне
қатысу.
Мұражай жинағының
негiзiнде құжаттау.
Оқу-әдiстемелiк,
ақпараттық-библио.
графиялық және
консультациялық
көмектi жүзеге
асыру.
Зерттеу қызметі.
Көрме қызметi.
Жәдiгерлердiң
санын 55 мыңға
жеткiзу, жәдігер.
лердi 100% сақтау.
Жылына мұражайға
келушiлердi орта
есеппен 4,5 мыңға
дейiн жеткiзу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: отандық медицина саласындағы тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау, олардың Қазақстан Республикасы азаматтары үшiн қол жететiндей болуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
238-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерiн құру"
деген 019 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 35713 мың теңге (отыз бес миллион жетi жүз он үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 желтоқсандағы "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы "Ақпараттандыру туралы" Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жаңа бағдарламалық өнiмдердi жасау жолымен уәкiлеттi органды ақпараттық қолдауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: бiрыңғай базалық деректер, бағдарламалық құралдар мен телекоммуникациялық технологиялар, оның iшiнде Интернет-технология базасының негiзiнде денсаулық сақтауды басқару органдарының қызметiнде ақпараттық жүйенi жасау мен технологияны енгiзу. "Денсаулық сақтаудың бiрыңғай ақпараттық жүйесiн құру, техникалық тапсырманың жобасын әзiрлеу.

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   018        Хранение   Сохранение и реставрация  В те-  Минис-
ценностей  уникальных экспонатов,    чение  терство
историчес- архивных документов,      года   здраво-
кого нас-  художественного фонда.           охране-
ледия в    Участие в образовательном        ния
области    процессе студентов и уча-        Респуб-
здравоох-  щихся высших и средних           лики
ранения    специальных медицинских          Казах-
учебных заведений.               стан
Документирование на осно-
ве музейного собрания.
Осуществление учебно-
методической, информа-
ционно-библиографической
и консультативной помощи.
Исследовательская дея-
тельность.
Выставочная деятельность.
Доведение количества
экспонатов до 55 тысяч
единиц, 100% сохранность
экспонатов. В среднем 4,5
тысячи посещений музея
в год.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сохранение историко-культурных ценностей в области отечественной медицины, обеспечение доступности к ним граждан Республики Казахстан.
Приложение 238
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 019
"Создание информационных систем здравоохранения"
на 2004 год
1. Стоимость: 35713 тысяч тенге (тридцать пять миллионов семьсот тринадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной Программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение информационной поддержки уполномоченного органа путем создания новых программных продуктов.
5. Задачи бюджетной программы: создание и внедрение информационных систем и технологий в деятельность органов управления здравоохранением на основе единства баз данных, программных средств и телекоммуникационных технологий, в том числе на базе Интернет-технологий. Разработка технического задания проекта "Создание единой информационной системы здравоохранения".

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   019       Денсаулық    Бағдарламалық       Жыл    Қазақстан
сақтаудың    қамтамасыз етудi    бойы   Республикасы.
ақпараттық   әзiрлеу, енгiзу,           ның Денсаулық
жүйелерiн    құжаттамаларды             сақтау
құру         әзiрлеу және тарату,       министрлігі
тәжiрибелiк пайда.
лану, жұмыс режим.
дерiн қалыпқа
келтiру, деректер
базасын қалыптас.
тыру, оның iшiнде
мынадай қызметтерге
ақы төлеу:
- Қазақстан
Республикасының
жетi облысында
"Емхана" автомат.
тандырылған
ақпараттық
жүйесiне (ААЖ);
- Қазақстан
Республикасының
он үш облысында
"Стационардан
шыққан пациенттiң
статистикалық
картасын"
(N 0-66/у нысаны)
өңдеу негiзiнде
автоматтандырылған
ақпараттық жүйесiне;
- жергілiктi және
республикалық
бюджеттер бойынша
көрсеткiштерге;
- жасанды бүйрегi
бар науқастарға;
- туберкулезбен
ауыратын науқастар.
дың ұлттық
тiркелiмiн жасауға;
- денсаулық сақтау
мекемелерiнде
еңбекақы төлеу
қорын қалыптасты.
руға;
- республикалық
деңгейдегi теңдер.
лердi өткiзу
жөнiндегi көрсет.
кіштердi қалып.
тастыруға.
Лицензиялық бағдар.
ламалық қамтамасыз
етудi сатып алу:
операциялық жүйелер
- 150 дана, желiнiң
басқару құралдары
мен мониторингi
4 комплект, вирусқа
қарсы бағдарламалар
- 150 дана, өзге
де лицензиялық
өнiмдер - 2
комплект, лицензия.
лық қолданбалы
бағдарламалық
қамтамасыз ету -
100 дана.
"Денсаулық сақтау.
дың бiрыңғай
ақпараттық жүйесiн
құру" жобасының
техникалық тап.
сырмасын әзiрлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстанның барлық аумағын - 16 облысты қамтитын корпоративтiк желiнi қалыптастыру, халық жөнiндегi медициналық деректер базасын жасау, медициналық-демографиялық көрсеткiштер кешенiнiң тұтас мониторингi, бастапқы медициналық ақпаратты жинау мен өңдеу, статистикалық есептердiң дұрыстығы, нарықты қарым-қатынастар жағдайында емдеу-алдын алу ұйымдарының тиiмдi қызмет етуiн қамтамасыз ету, медициналық көмектiң көлемi мен сапасының мониторингi, денсаулық сақтау саласында басқарушылық құрылымдардың стратегиялық шешiмдер қабылдауының сапасы мен жеделдігін жақсарту, "Денсаулық сақтаудың бiрыңғай ақпараттық жүйесiн құру" жобасының техникалық тапсырмасы.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
239-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету"
деген 020 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   019        Создание   Разработка программного   В те-  Минис-
информа-   обеспечения, внедрение,   чение  терство
ционных    опытная эксплуатация,     года   здраво-
систем     отладка рабочих режимов,         охране-
здравоох-  формирование базы данных,        ния
ранения    разработка и распростра-         Респуб-
нение документации, в том        лики
числе оплата услуг по            Казах-
ведению базы данных:             стан
автоматизированной инфор-
мационной системе (АИС)
"Поликлиника" в семи
областях Республики
Казахстан;
автоматизированной инфор-
мационной системе на
основе обработки "Статис-
тической карты выбывшего
из стационара пациента
(ф.0-66/у)" в тринадцати
областях Республики Казах-
стан;
по формированию показате-
лей местного и республи-
канского бюджетов;
больным с искусственной
почкой;
созданию национального
регистра больных туберку-
лезом;
формированию фонда оплаты
труда в учреждениях
здравоохранения;
формированию показателей
по проведению тендеров
республиканского уровня.
Закупка лицензионного
программного обеспечения:
операционные системы -
150 комплектов, средства
управления и мониторинга
сети - 4 комплекта, анти-
вирусные программы - 150
штук, прочие лицензионные
продукты - 2 комплекта,
лицензионное прикладное
программное обеспечение
- 100 штук.
Разработка технического
задания проекта "Создание
единой информационной
системы здравоохранения".
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: формирование корпоративной сети, охватывающей всю территорию Казахстана - 16 областей, формирование медицинской базы данных по населению, мониторинг целого комплекса медико-демографических показателей, сбор и обработка первичной медицинской информации, достоверность статистических отчетов, обеспечение эффективного функционирования лечебно-профилактических организаций в условиях рыночных отношений, мониторинг объема и качества медицинской помощи, улучшение качества и оперативности принятия стратегических решений управленческих структур в области здравоохранения, техническое задание проекта "Создание единой информационной системы здравоохранения".
Приложение 239
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 020
"Обеспечение общедоступности информации
в области здравоохранения" на 2004 год

1. Құны: 3292 мың теңге (үш миллион екi жүз тоқсан екі мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 23, 33-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымындағы Заңының 7-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердiң штат санының лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 ақпандағы N 229 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: денсаулық сақтау қызметкерлерiн медицина саласындағы осы заманғы және қажетті ақпаратпен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: осы заманғы талаптарға сәйкес медицина саласындағы мамандарға кiтапханалық және ақпараттық-библиографиялық қызмет көрсету. Кiтапхана қорын медициналық оқу әдебиетiмен, мерзiмдiк басылымдармен толықтыру, көрмелер өткiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   020       Денсаулық    Бекiтiлген 9 штат.  Жыл    Қазақстан
сақтау       тық бiрлiк санымен  бойы   Республикасы
саласындағы  республикалық              Денсаулық
ақпараттың   ғылыми-медициналық         сақтау
жалпыға      кiтапхананы ұстау.         министрлiгiнiң
қол жетiм.   "Электронды калоти.        республикалық
дiлiгiн      затор" қолданбалы          ғылыми-медици.
қамтамасыз   бағдарламалық              налық
ету          қамтамасыз етудi           кiтапханасы
aлу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ғылыми-зерттеу мекемелерiн және денсаулық сақтау ұйымдарын, саланың ғалымдары мен мамандарын осы заманғы және қажеттi ақпараттармен уақтылы қамтамасыз ету, кiтапхана қорын медицина саласындағы құнды ғылыми еңбектермен толықтыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
240-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Салауатты өмiр салтын насихаттау"
деген 021 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 3292 тысячи тенге (три миллиона двести девяносто две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  23_ ,  33_ Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре";  статья 7 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 229 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение работников здравоохранения современной и необходимой информацией в области медицины.
5. Задачи бюджетной программы: библиотечное и информационно-библиографическое обслуживание специалистов в области медицины в соответствии с современными требованиями. Пополнение библиотечного фонда медицинской учебной литературой, периодическими изданиями, проведение выставок.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   020        Обеспече-  Содержание республикан-   В те-  Респуб-
ние обще-  ской научно-медицинской   чение  ликан-
доступнос- библиотеки с утвержденной года   ская
ти инфор-  штатной численностью 9           научно-
мации в    единиц. Приобретение             меди-
области    прикладного программного         цинская
здравоох-  обеспечения "Электронный         библио-
ранения    калогизатор".                    тека
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное обеспечение научно-исследовательских учреждений и организаций здравоохранения, ученых и специалистов отрасли современной и необходимой информацией, пополнение библиотечного фонда ценными научными трудами в области медицины.
Приложение 240
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 021
"Пропаганда здорового образа жизни" на 2004 год

1. Құны: 24107 мың теңге (жиырма төрт миллион бiр жүз жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Заңының 39-бaбы ; Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Заңы ; 2003 жылғы 5 желтоқсандағы "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы Халық денсаулығы мемлекеттiк бағдарламасы туралы N 4153 Жарлығы ; 1998 жылғы 18 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 3 маусымдағы "Салауатты өмiр салты" кешендi бағдарламасы туралы" N 905 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халық арасында салауатты өмiр салты принциптерiн iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: кең ауқымды республикалық акцияларды, бұқаралық iс-шараларды, республикалық конференцияларды ұйымдастыру және өткiзу, халықтың салауатты өмiр сүру салты мәселелерi жөнiндегi теле- және радиохабарларды өткiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   021       Салауатты    Салауатты өмiр      Жыл    Қазақстан
өмiр салтын  салтын насихаттау   бойы   Республикасы.
насихаттау   жөнiнде iс-шаралар.        ның Денсаулық
ды, соның iшiнде:          сақтау
"Дүниежүзiлiк              министрлігі
денсаулық күнi",
"Дүниежүзілік
туберкулезге қарсы
күрес күнi",
"Халықаралық наша.
қорлыққа және
есiрткiнiң заңсыз
айналымына қарсы
күрес күнi",
"Темекiнi таста да
жеңiске жет"
халықаралық конкур.
сы, "Денсаулық
фестивалiн",
"Дүниежүзiлiк
ЖҚТБ-ға қарсы күрес
күнi", "Дүниежүзi.
лiк отбасы күнiн",
"Дүниежүзiлiк
тағамтану күнi",
"Денсаулық жолы"
кең ауқымды респу.
бликалық акциялар.
ды, алкогольдi
тұтыну, темекi шегу,
есiрткi проблема.
лары жөнiнде
дөңгелек үстелдер,
пресс-конференция.
лар, оқыту семинар.
ларын, тренингтер,
салауатты өмiр
салтын қалыптасты.
рудың өзектi
мәселелерi жөнiнде
конкурстар өткiзу
қызметтерiне ақы
төлеу.
Iс-шаралардың
орташа жылдық
саны - 240.
___________________________________________________________________

1. Стоимость: 24107 тысяч тенге (двадцать четыре миллиона сто семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 39 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года " О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1999 года N 905 "О комплексной программе "Здоровый образ жизни".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация среди населения принципов здорового образа жизни.
5. Задачи бюджетной программы: организация и проведение республиканских широкомасштабных акций, массовых мероприятий, республиканских конференций, проведение теле- и радиопередач по вопросам здорового образа жизни населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   021        Пропаганда Оплата услуг по проведе-  В те-  Минис-
здорового  нию мероприятий по пропа- чение  терство
образа     ганде здорового образа    года   здраво-
жизни      жизни, в том числе: рес-         охране-
публиканских широкомас-          ния
штабных акций "Всемирный         Респуб-
день здоровья", "Всемир-         лики
ный день борьбы с тубер-         Казах-
кулезом", "Международный         стан
день борьбы с наркоманией
и незаконным оборотом
наркотиков", международ-
ный конкурс "Брось курить
и победи", "Фестиваль
здоровья", "Всемирный
день борьбы со СПИДом",
"Всемирный день семьи",
"Всемирный день питания",
"Денсаулык жолы"; круглых
столов, пресс-конференций,
обучающих семинаров,
тренингов по проблемам
потребления алкоголя,
табакокурения, наркоти-
ков; конкурсов по актуаль-
ным вопросам формирования
здорового образа жизни.
Среднегодовое количество
мероприятий - 240.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: халық арасында алкоголді, есірткі құралдарын пайдаланумен, темекі шегу мен уытқұмарлықпен, АҚТҚ/ЖҚТБ-мен байланысты ауруларды азайту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
241-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Көрсетiлетiн медициналық қызметтердiң сапасын
талдау мен бағалау"
деген 022 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 175494 мың теңге (бiр жүз жетпiс бес миллион төрт жүз тоқсан төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму Стратегиясы жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң "Денсаулық" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 20 мамырдағы N 463 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемi шеңберiнде Қазақстан Республикасының халқына көрсетiлетiн медициналық көмектiң сапасын арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: медициналық көмектiң сапасын бағалау және талдау жөнiндегi тиiмдi шараларды әзiрлеу және қолдану; тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемi шеңберiнде көрсетiлетiн медициналық қызметтерге сараптама жүргізу; емдеу-алдын алу ұйымдарының жұмыс сапасы туралы нақты ақпаратты қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiне және аумақтық денсаулық сақтауды басқару органдарына медициналық көмектi ұйымдастыруды жетiлдiру және сапасы мен қолжетiмдiлiгiн арттыру жөнiндегi басқарушылық шешiм қабылдау үшiн ұсыныстар енгiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: снижение заболеваемости среди населения, связанной с употреблением алкоголя, наркотических средств, табакокурением и токсикоманией, ВИЧ/СПИД.
Приложение 241
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 022
"Анализ и оценка качества предоставляемых
медицинских услуг" на 2004 год
1. Стоимость: 175494 тысячи тенге (сто семьдесят пять миллионов четыреста девяносто четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 463 "О переименовании Республиканского казенного предприятия "Денсаулык" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение анализа и оценки качества медицинских услуг, оказываемых населению Республики Казахстан в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: организация эффективных мер по анализу и оценке качества медицинской помощи; проведение экспертизы медицинских услуг, оказываемых в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи; обеспечение достоверной информации о качестве работы лечебно-профилактических организаций; внесение предложений в Министерство здравоохранения Республики Казахстан и территориальные органы управления здравоохранения для принятия ими управленческих решений по совершенствованию организации и повышению качества и доступности медицинской помощи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

1   022       Көрсетiле.   Кепiлдендiрiлген     Жыл   Қазақстан
тін медици.  тегiн медициналық    бойы  Республикасы.
налық қыз.   көмектiң көлемi            ның Денсаулық
меттердiң    шеңберiнде ұсыныл.         сақтау
сапасын      ған медициналық            министрлiгi
талдау мен   қызметтiң сапасын
бағалау      талдау мен бағалау.
ды жүзеге асыру.
Қазақстан Республи.
касы Денсаулық
сақтау министрiнiң
бұйрығымен бекiтіл.
ген Тiзбеге
сәйкес 15 бiрлiк
автокөлiк құралын
және 565 бiрлiк
медицинаға арналма.
ған құралдар
сатып алу.
Сапаны талдаудың
орташа жылдық
cаны - 738 492
шартты бiрлiк.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы халқының кепiлдендiрiлген тегін медициналық көмектiң сапасын және қолжетiмдiлiгiн жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
242-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Ауылдық (селолық) жерлердегi денсаулық сақтауды ұтқыр
және телемедицинаны дамыту"
деген 023 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 250000 мың теңге (екi жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын дамытуды қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Ақпараттық қауiпсiздiкті қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi іс-шаралар туралы" 2000 жылғы 14 наурыздағы Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 10 шілдедегi 1149 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2004-2006 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 20 тамыздағы N 838 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

1   022        Анализ и   Осуществление анализа и   В те-  Минис-
оценка     оценки качества медицин-  чение  терство
качества   ских услуг, предоставляе- года   здраво-
предостав- мых в рамках гарантиро-          охране-
ляемых     ванного объема бесплатной        ния
медицин-   медицинской помощи.              Респуб-
ских услуг Приобретение 15 единиц           лики
автотранспортных средств         Казах-
и 565 единиц немедицин-          стан
ского оборудования в
соответствии с Перечнем,
утверждаемым приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан.
Среднегодовое количество
экспертиз качества -
738 492 условных единиц.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение качества и доступности бесплатной гарантированной медицинской помощи населению Республики Казахстан.
Приложение 242
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 023
"Развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении
аульной (сельской) местности" на 2004 год
1. Стоимость: 250000 тысяч тенге (двести пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года мероприятия по реализации Государственной программы обеспечения информационной безопасности на 2000-2003 годы;  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной Программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2003 года N 838 "О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы";  Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауылдық медициналық мекемелердiң диагностикалау және емдеу мүмкiндiктерiн жақсарту және телемедицинаны енгiзу және бастапқы медициналық көмек деңгейiнде мобильдi медицинаның құралдарымен iшiнара жабдықтау арқылы республиканың ауыл тұрғындарының сапалы медициналық қызметке қол жеткiзуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Алматы облысының перспективалы және орнықты ауылдық аудандарында мобильдi және телемедицинаны енгiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   023       Ауылдық      "Ауылдық (ауылдық   Жыл    Қазақстан
(селолық)    жердегi) денсаулық  бойы   Республикасы.
жерлердегi   сақтауда мобильдi          ның Денсаулық
денсаулық    және телемедицинаны        сақтау
сақтауды     дамыту" инвестиция.        министрлiгi
ұтқыр және   лық жобасын бекi.
телемеди.    тiлген техникалық-
цинаны       экономикалық негiз.
дамыту       демелерге сәйкес
iске асыру:
телемедициналық
жабдықтармен жарақ.
тандыру, бастапқы
медициналық көмек.
тiң деңгейiнде
мобильдiк медицина
құралдарымен
жарақтандыру.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Алматы облысында бастапқы медициналық көмектің деңгейінде телемедицина мен мобильді медицинаны енгізу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
243-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Денсаулық сақтау объектiлерiн жөндеуге Жамбыл облыстық бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер"
деген 024 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 57400 мың теңге (елу жетi миллион төрт жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 5-бабы ; "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінiң 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; "2030 жылға дейiн Қазақстанның даму Стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінiң 2003 жылғы 4 сәуiрдегі Қазақстан Халқына жолдауы ; "Жамбыл облысындағы зiлзала салдарын жою және әлеуметтiк маңызды объектілердi қалпына келтiру жөнiндегі қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 8 тамыздағы N 793 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение диагностических и лечебных возможностей сельских медицинских учреждений и обеспечение доступа сельских жителей республики качественному медицинскому обслуживанию путем внедрения телемедицины и частичного оснащения средствами мобильной медицины на уровне первичной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: внедрение мобильной и телемедицины в перспективных и устойчивых сельских районах Алматинской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   023        Развитие   Реализация инвестицион-   В те-  Минис-
мобилиза-  ного проекта "Развитие    чение  терство
ционной и  мобильной и телемедицины  года   здраво-
телемеди-  в здравоохранении аульной        охране-
цины в     (сельской) местности" в          ния
здравоох-  соответствии с утвержден-        Респуб-
ранении    ным технико-экономическим        лики
аульной    обоснованием: оснащение          Казах-
(сельской) телемедицинским оборудо-         стан
местности  ванием, оснащение сред-
ствами мобильной медицины
на уровне первичной меди-
цинской помощи.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: внедрение телемедицины и мобильной медицины на уровне первичной медицинской помощи в Алматинской области.
Приложение 243
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 024
"Целевые трансферты областному бюджету Жамбылской области
на ремонт объектов здравоохранения" на 2004 год
1. Стоимость: 57400 тысяч тенге (пятьдесят семь миллионов четыреста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 5 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан;  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  Послание Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 4 апреля 2003 года;  постановление Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2003 года N 793 "О дополнительных мерах по ликвидации последствий землетрясения и восстановления объектов социального значения в Жамбылской области".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Жамбыл облысының жер сiлкiнiсiнен зардап шеккен денсаулық сақтау объектiлерiнiң материалдық-техникалық базаларын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: күрделi жөндеу мен денсаулық сақтау объектiлерiн күшейту үшiн Жамбыл облысының бюджетiне республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   024       Денсаулық    Бекiтiлген жоба.    Жыл    Қазақстан
сақтау       лық-сметалық        бойы   ның Денсаулық
объектiле.   құжаттамаларға             сақтау
рiн жөндеу.  сәйкес Ақбұлақ             министрлігі
ге Жамбыл    ауылында 25
oблыстық     келушiге арналған
бюджетiне    N 2 отбасылық-
берілетiн    дәрiгерлiк
мақсатты     амбулаториясын
трансферт.   күрделi жөндеуден
тер          өткiзу үшiн; Құлан
ауылында 75
келушiге арналған
N 2 отбасылық-дәрi.
герлiк амбулатория.
сын, Құлан ауылын.
да 200 келушiге
арналған консуль.
тативтiк-диагнос.
тикалық емхананы
және Тұрар Рысқұлов
атындағы ауданның
Абай ауылындағы
фельдшерлiк-акушер.
лiк пунктiн
күшейту үшiн Жамбыл
облысының бюджетi.
не мақсатты
трансферттердi
аудару.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Ақбұлақ ауылында 25 келушiге арналған N 2 отбасылық-дәрiгерлiк амбулаториясын күрделi жөндеуден өткiзу, Құлан ауылында 75 келушiге арналған N 2 отбасылық-дәрiгерлiк амбулаториясын, Құлан ауылында 200 келушiге арналған консультативтiк-диагностикалық емхананы және Тұрар Рысқұлов атындағы ауданның Абай ауылындағы фельдшерлiк-акушерлiк пунктін күшейту.
Ескерту:
*) Іске асыру жөніндегі іс-шаралар, республикалық бюджеттен трансферттерді игеру шеңберінде күтілетін нәтижелерді сипаттайтын  сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджет бағдарламасының паспорттарында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
244-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жаңадан пайдалануға берiлетiн денсаулық сақтау объектiлерiн ұстауға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берiлетiн мақсатты трансферттер"
деген 027 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение материально-технической базы объектов здравоохранения Жамбылской области, пострадавших в результате землетрясения.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета Жамбылскому областному бюджету на капитальный ремонт и усиление объектов здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   024        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
трансферты трансфертов Жамбылскому   чение  терство
областному областному бюджету для    года   здраво-
бюджету    капитального ремонта             охране-
Жамбылской семейно-врачебной амбула-        ния
области на тории на 25 посещений N 2        Респуб-
ремонт     в селе Акбулак, для уси-         лики
объектов   ления семейно-врачебной          Казах-
здравоох-  амбулатории на 75 посе-          стан
ранения    щений N 2 в селе Кулан,
консультативно-диагности-
ческой поликлиники на 200
посещений в селе Кулан и
фельдшерско-акушерского
пункта в селе Абая района
имени Турара Рыскулова в
соответствии с утвержден-
ной проектно-сметной
документацией.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проведение капитального ремонта семейно-врачебной амбулатории на 25 посещений N 2 в селе Акбулак, проведение усиления семейно-врачебной амбулатории на 75 посещений N 2 в селе Кулан, консультативно-диагностической поликлиники на 200 посещений в селе Кулан и фельдшерско-акушерского пункта в селе Абая района имени Турара Рыскулова.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 244
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 027
"Целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов
здравоохранения" на 2004 год

1. Құны: 438887 мың теңге (төрт жүз отыз сегiз миллион сегiз жүз сексен жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгі даму Стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 4 сәуiрдегi Қазақстан халқына жолдауы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қайта енгiзiлетiн денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: облыстарының бюджеттерiне, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттерiне қайта енгiзiлетiн денсаулық сақтау объектiлерiн ұстауға республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   027       Жаңадан      Қазақстан Республи. Жыл    Қазақстан
пайдалануға  касы Үкiметiнiң     бойы   Республикасы.
берiлетiн    шешiмiне сәйкес            ның Денсаулық
денсаулық    облыстардың бюджет.        сақтау
сақтау       терiне Астана мен          министрлiгi
объектiле.   Алматы қалаларының
рiн ұстауға  бюджеттерiне жаңа.
облыстық     дан iске қосылатын
бюджеттерге, денсаулық сақтау
Астана және  объектiлерiн ұстау.
Алматы       ға мақсатты транс.
қалаларының  ферттердi аудару.
бюджетте.
рiне берiле.
тiн мақсат.
ты транс.
ферттер
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: *облыстардағы, Астана мен Алматы қалаларындағы қайта енгiзiлетiн денсаулық сақтау объектiлерiнiң жұмыс iстеуi.
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың тiзбесi, сандық және сапалық көрсеткiштер, республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiнде сипатталатын күтiлетiн нәтижелер, тиiстi жергiлiктi бюджет бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
245-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Арал және Қазалы аудандарының халқына тегiн медициналық көмектiң кепiлдi көлемiн көрсету үшiн Қызылорда облыстық бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер"
деген 029 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 438887 тысяч тенге (четыреста тридцать восемь миллионов восемьсот восемьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  Послание Президента Республики Казахстан Народу Казахстана от 4 апреля 2003 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: содержание вновь вводимых объектов здравоохранения.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   027        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
трансферты трансфертов областным     чение  терство
областным  бюджетам, бюджетам горо-  года   здраво-
бюджетам,  дов Астаны и Алматы на           охране-
бюджетам   содержание вновь вводимых        ния
городов    объектов здравоохранения         Респуб-
Астаны и   в соответствии с решением        лики
Алматы на  Правительства Республики         Казах-
содержание Казахстан.                       стан
вновь вво-
димых
объектов
здравоох-
ранения
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: * функционирование вновь вводимых объектов здравоохранения в областях, городах Астаны и Алматы.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 245
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 029
"Целевые трансферты областному бюджету Кызылординской области
для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи населению Аральского и Казалинского районов"
на 2004 год

1. Құны: 122251 мың теңге (бip жүз жиырма екi миллион екi жүз елу бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 30 маусымдағы "Арал өңiрiндегi экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 желтоқсандағы "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 27 қаңтардағы "Тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн бекiту туралы" N 135 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: экологиялық апат аудандарында тұратын халықты тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiмен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қызылорда облыстық бюджетiне Арал және Қазалы аудандарының тұрғындарына тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн көрсету үшiн республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   029       Арал және    Қызылорда облыстық  Жыл    Қазақстан
Қазалы       бюджетiне Арал      бойы   Республикасы.
аудандары.   және Қазалы                ның Денсаулық
ның халқына  аудандарының               сақтау
тегiн        тұрғындарына               министрлігі
медициналық  тегiн медициналық
көмектiң     көмектiң кепілдiк
кепiлдi      берiлген көлемiн
көлемiн      көрсету үшiн
көрсету үшiн мақсатты трансферт.
Қызылорда    тер бөлу
облыстық
бюджетiне
берілетiн
мақсатты
трансферт.
тер
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: *Қызылорда облыстық бюджетiне Арал және Қазалы аудандарының тұрғындарына тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн көрсету үшiн республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттен берiлген трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштерді іске асыру жөніндегі іс-шаралардың тізбесі тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспорттарында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
246-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Денсаулық сақтау объектiлерiнiң сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн Алматы қалалық бюджетiне берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер"
деген 032 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 122251 тысяча тенге (сто двадцать два миллиона двести пятьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение населения, проживающих в районах экологической катастрофы, гарантированным объемом бесплатной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление трансфертов из республиканского бюджета Кызылординскому областному бюджету для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению Аральского и Казалинского районов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   029        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
трансферты трансфертов Кызылордин-   чение  терство
областному скому областному бюджету  года   здраво-
бюджету    для оказания гарантиро-          охране-
Кызылор-   ванного объема бесплатной        ния
динской    медициской помощи насе-          Респуб-
области    лению Аральского и               лики
для ока-   Казалинского районов             Казах-
зания                                       стан
гаранти-
рованного
объема
бесплатной
медицин-
ской помо-
щи населе-
нию Араль-
ского и
Казалин-
ского
районов
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: * перечисление трансфертов из республиканского бюджета Кызылординскому областному бюджету для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению Аральского и Казалинского районов.
Примечание:
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 246
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Целевые инвестиционные трансферты бюджету города Алматы
для сейсмоусиления объектов здравоохранения" на 2004 год

1. Құны: 500000 мың теңге (бec жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезекті шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы ; 2001 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстанның 2030 жылға дейiн даму Стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" N 735 Жарлығы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Алматы қаласының денсаулық сақтау объектiлерiн сейсмологиялық тұрақтылығын күшейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: денсаулық сақтау объектілерін сейсмологиялық күшейту үшін Алматы қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   032       Денсаулық    Денсаулық сақтау    Жыл    Қазақстан
сақтау       объектiлерiн        бойы   Республикасы.
объектiле.   сейсмологиялық             ның Денсаулық
рiнiң        күшейту үшiн Алматы        сақтау
сейсмотұрақ. қаласының бюджетiне        министрлігі
тылығын      мақсатты инвести.
күшейту      циялық трансферт.
үшiн Алматы  тердi аудару.
қалалық
бюджетiне
бepiлетiн
мақсатты
инвестиция.
лық транс.
ферттер
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Алматы қаласының 9 денсаулық сақтау объектiсiн сейсмологиялық күшейтудi жүргiзу.
Ескерту.
*) Бөлінген қаражаттарды бөлу туралы Алматы қаласы әкімінің шешіміне сәйкес объектілердің тізбесі, заңда белгіленген тәртіппен бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес іс-шаралар, күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламалардың паспорттарында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
247-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Шалқар ауданының халқына тегiн медициналық көмектiң
кепiлдi көлемiн көрсету үшiн Ақтөбе облыстық бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер"
деген 033 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 500000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение сейсмоустойчивости объектов здравоохранения города Алматы.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   032        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
инвести-   инвестиционных трансфер-  чение  терство
ционные    тов бюджету города Алматы года   здраво-
трансферты для сейсмоусиления объек-        охране-
бюджету    тов здравоохранения              ния
города                                      Респуб-
Алматы для                                  лики
сейсмо-                                     Казах-
усиления                                    стан
объектов
здравоох-
ранения
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: * проведение сейсмоусиления 9 объектов здравоохранения города Алматы.
Примечание:
*) Перечень объектов согласно решения Акима города Алматы о распределении выделенных средств, мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 247
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033
"Целевые трансферты областному бюджету Актюбинской области
для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи населению Шалкарского района" на 2004 год

1. Құны: 17122 мың теңге (он жетi миллион бiр жүз жиырма екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 30 маусымдағы "Арал өңiрiндегi экологиялық қасiрет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 желтоқсандағы "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 27 қаңтардағы "Тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн бекiту туралы" N 135 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: экологиялық апат аудандарында тұратын халықты тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiмен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ақтөбе облыстық бюджетiне Шалқар ауданының тұрғындарына тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн көрсету үшiн республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   033       Шалқар       Ақтөбе облыстық     Жыл    Қазақстан
ауданының    бюджетiне Шалқар    бойы   Республикасы.
халқына      ауданының тұрғын.          ның Денсаулық
тегiн меди.  дарына тегiн               сақтау
циналық      медициналық көмек.         министрлiгi
көмектiң     тiң кепiлдiк берiл.
кепiлдi      ген көлемiн көрсету
көлемiн      үшiн мақсатты
Ақтөбе       трансферттер
облыстық     аудару.
бюджетiне
берiлетін
мақсатты
трансферт.
тер
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: *Ақтөбе облыстық бюджетiне Шалқар ауданының тұрғындарына тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн көрсету үшiн республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
Ескерту.
*) Республикалық бюджеттен берiлген трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштердi iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың тiзбесi тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
248-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде орта кәсiптiк оқу орындарында оқитын студенттерге стипендияларының мөлшерiн ұлғайту үшiн облыстық
бюджеттерге, Астана және Алматы қалалық бюджеттерiне
берiлетiн мақсатты трансферттер"
деген 034 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 17122 тысячи тенге (семнадцать миллионов сто двадцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье";  Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение населения, проживающих в районах экологической катастрофы, гарантированным объемом бесплатной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление трансфертов из республиканского бюджета Актюбинскому областному бюджету для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению Шалкарского района.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   033        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
трансферты трансфертов Актюбинскому  чение  терство
областному областному бюджету для    года   здраво-
бюджету    оказания гарантированного        охране-
Актюбин-   объема бесплатной меди-          ния
ской об-   цинской помощи населению         Респуб-
ласти для  Шалкарского района               лики
оказания                                    Казах-
гаранти-                                    стан
рованного
объема
бесплатной
медицин-
ской помо-
щи населе-
нию Шал-
карского
района
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *перечисление трансфертов из республиканского бюджета Актюбинскому областному бюджету для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению Шалкарского района.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 248
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 034
"Целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий студентам,
обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях
на основании государственного заказа местных исполнительных
органов" на 2004 год

1. Құны: 28473 мың теңге (жиырма сегiз миллион төрт жүз жетпiс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Бiлiм туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 желтоқсандағы "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы ; 2001 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстанның 2030 жылға дейiн даму Стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" N 735 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: денсаулық сақтау саласын бiлiктi орта медициналық бiлiмдi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде орта кәсiптiк оқу орындарында оқитын студенттерге стипендияларының мөлшерiн көбейтуге республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер бөлу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   034       Жергіліктi   Қазақстан Республи. Жыл    Қазақстан
атқарушы     касы Үкiметiнiң     бойы   Республикасы.
органдардың  шешiмiне сәйкес            ның Денсаулық
мемлекеттік  облыстық бюджеттер.        сақтау
тапсырысы    ге, Астана және            министрлігі
негiзiнде    Алматы қалаларының
орта кәсiп.  бюджеттерiне жергі.
тiк оқу      лiктi атқарушы
орындарында  органдардың мемле.
оқитын       кеттік тапсырысы
студенттерге негiзiнде орта
стипендия.   кәсiптiк оқу орын.
ларының      дарында оқитын
мөлшерін     студенттерге
ұлғайту үшiн стипендияларының
облыстық     мөлшерiн көбейтуге
бюджеттерге, мақсатты инвести.
Астана және  циялық трансферттер
Алматы       бөлу
қалалық
бюджеттерiне
берілетiн
мақсатты
трансферт.
тер
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: *облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде орта кәсiптiк оқу орындарында оқитын студенттерге стипендияларының мөлшерiн көбейтуге республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
Ескерту.
*) Республикалық бюджеттен берiлген трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштердi iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың тiзбесi тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
249-қосымша
Ескерту. 249-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K қаулысымен .
Ескерту. 249-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.11.16. N 197ч қаулысымен .
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жергiлiктi деңгейдегi денсаулық сақтау ұйымдарын жарақтандыру үшiн медициналық жабдықтарын
орталықтандырылған сатып алу"
деген 054 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 28473 тысячи тенге (двадцать восемь миллионов четыреста семьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами со средним медицинским образованием.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   034        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Минис-
трансферты трансфертов областным     чение  терство
областным  бюджетам, бюджетам горо-  года   здраво-
бюджетам,  дов Астаны и Алматы на           охране-
бюджетам   увеличение размера сти-          ния
городов    пендий студентам, обучаю-        Респуб-
Астаны и   щимся в средних профес-          лики
Алматы на  сиональных учебных заве-         Казах-
увеличение дениях на основании госу-        стан
размера    дарственного заказа мест-
стипендий  ных исполнительных орга-
студентам, нов, согласно решению
обучающим- Правительства Республики
ся в сред- Казахстан.
них про-
фессио-
нальных
учебных
заведениях
на основа-
нии госу-
дарствен-
ного зака-
за местных
исполни-
тельных
органов
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: * перечисление трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 249
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 054
"Централизованный закуп медицинского оборудования
для оснащения организаций здравоохранения на местном
уровне" на 2004 год

1. Құны: 1138300 мың теңге (бiр миллиард бiр жүз отыз сегiз миллион үш жүз мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 желтоқсандағы "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" N 3956 Жарлығы ; 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы ; 2001 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстанның 2030 жылға дейiн даму Стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" N 735 Жарлығы ;
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: науқастанулардың тиiмдiгi жоғары диагностикасын, профилактикасын және емдеудi жүргiзу үшiн облыстардың және Астана қаласының денсаулық сақтау ұйымдарын қажеттi қазiргi заманғы медициналық жабдықпен қамтамасыз ету. <*>
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жергiлiктi деңгейдегi денсаулық сақтау ұйымдары үшін медициналық жабдықты сатып алу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   054       Жергiлiктi   60 медициналық      Жыл    Қазақстан
деңгейдегi   жабдықты, оның      бойы   Республикасы.
денсаулық    iшiнде мыналарды           ның Денсаулық
сақтау       сатып алу, оның            сақтау
ұйымдарын    iшiнде мынадай             министрлігі
жарақтан.    облыстар мен Астана
дыру үшiн    қаласы үшiн: Астана
медициналық  қаласы - маммограф
жабдықтарын  - 1, Ересектерге
орталықтан.  арналған өкпенi жа-
дырылған     санды желдеткiш ап-
сатып алу    параты - 2, дефибрил-
лятор - 1, электро-
кардиограф - 1, брон-
хоскоп - 1, электрлi
жылытқышы бар матрацтар
- 2, үздiксiз плазмо-
ферезге арналған ап-
парат - 1, плазмоцито-
ферезге арналған аппарат
- 1, УДС аппараты - 1,
лапороскопиялық жедел
араласуларға арналған
бейнеэндоскопиялық кешен
- 1, электромеханикалық
морцелатор - 1, ультра-
дыбыстық диссектор - 1,
операциялық үстелдер - 2,
операциялық электроко-
агулятор - 1, дәрілiк
заттарға арналған доза-
торлар - 4, қан реинфу-
зиясына арналған аппарат
- 1, хирургиялық вакуум
сорғыштары - 3, оптикалық
талшықты ларингоскоптар
- 2, жатыр манипуляторы -
1, қанның электролиттерiн
жедел айқындауға арналған
аппарат - 1, қанның газда-
рын жедел айқындауға
арналған аппарат - 1,
Ақмола облысы -
антиограф - 1,
жылжымалы рентгено.
графиялық аппарат -
1, стационарлық
ренттенографиялық
жүйе - 1;
Ақтөбе облысы -
сәуле терапиясына
арналған аппарат
- 1, функциясы көп
центрифуга - 1,
УЗИ аппараты - 1,
биохимиялық талда.
ғыш - 1, маммограф
- 1;
Шығыс Қазақстан
облысы - компьютерлi
томограф - 1, УЗИ
аппараты - 1,жылжымалы
ренттенографиялық
аппарат - 1,
маммограф - 1,
жылжымалы флюоро.
граф - 1;
Жамбыл облысы - УЗИ
аппараты - 1, биохи.
миялық талдағыш - 1;
Қарағанды облысы -
УЗИ аппараты - 1;
Қостанай облысы -
стационарлық рент.
генографиялық жүйе
- 1, өкпенi жасанды
түрде желдету
аппараты - 1,
функциясы көп
центрифуга - 1;
Солтүстiк Қазақстан
облысы - маммограф
- 1, стационарлық
рентгенографиялық
жүйе - 1, өкпенi
жасанды түрде
желдету аппараты -
1;
Павлодар облысы -
магниттiк резонанс.
тық томограф - 1;
Оңтүстiк Қазақстан
облысы - ангиография.
лық құрылғы - 1,
жылжымалы рентгено.
графиялық аппарат -
1, биохимиялық
талдағыш - 1, УЗИ
аппараты - 1.
___________________________________________________________________

1. Стоимость: 1138300 тысяч тенге (один миллиард сто тридцать восемь миллионов триста тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение организаций здравоохранения областей и города Астаны необходимым современным медицинским оборудованием для проведения высокоэффективной диагностики, профилактики и лечения заболеваний.  <*>
Сноска. Пункт 4 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к .
5. Задачи бюджетной программы: закуп медицинского оборудования для организаций здравоохранения на местном уровне.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   054        Централи-  Приобретение 60 единиц    В те-  Минис-
зованный   медицинского оборудова-   чение  терство
закуп      ния, в том числе для      года   здраво-
медицин-   областей и города                хранения
ского      Астаны: г. Астаны -              Республики
оборудо-   маммограф - 1, Аппарат           Казахстан
вания для  искусственной вентиляции
оснащения  легких для взрослых - 2,
организа-  дефибриллятор - 1,
ций        электрокардиограф - 1,
здравоо-   бронхоскоп - 1, матрацы
хранения   с электроподогревом - 2,
на местном аппарат для непрерывного
уровне     плазмофереза - 1, аппарат
для плазмоцитофереза - 1,
аппарат УЗИ - 1,
видеоэндоскопический
комплекс для
лапороскопических
оперативных вмешательств
- 1, электромеханический
морцелятор - 1,
ультразвуковой диссектор
- 1, операционные столы -
2, электрокоагулятор
операционный - 1, дозаторы
для лекарственных веществ
- 4, аппарат для реинфузии
крови - 1, отсосы вакуумные
хирургические - 3,
ларингоскопы оптоволоконные
- 2, маточный манипулятор
- 1, аппарат для экспресс
определения электролитов
крови - 1, аппарат для
экспресс определения газов
крови - 1;
Акмолинской - ангиограф-1,
рентгенографический аппа-
рат передвижной - 1,
рентгенографическая сис-
тема стационарная -1;
Актюбинской - аппарат для
лучевой терапии - 1,
центрифуга многофункцио-
нальная - 1, аппарат УЗИ
- 1, биохимический анали-
затор - 1, маммограф - 1;
Восточно-Казахстанской -
компьютерный томограф - 1,
аппарат УЗИ - 1,
рентгенографический аппа-
рат передвижной - 1,
рентгенографическая сис-
тема стационарная - 1,
маммограф - 1, флюорограф
передвижной - 1; Жамбыл-
ской - аппарат УЗИ - 1;
биохимический анализатор
- 1; Карагандинской - аппа-
рат УЗИ - 1; Костанайской
- рентгенографическая
система стационарная - 1,
аппарат искусственной
вентиляции легких - 1,
центрифуга многофункцио-
нальная - 1; Северо-Казах-
станской - маммограф - 1,
рентгенографическая сис-
тема стационарная - 1,
аппарат искусственной
вентиляции легких для
детей - 1; Павлодарской -
магнитно-резонансный то-
мограф - 1; Южно-Казах-
станской - ангиографичес-
кая установка - 1, рентге-
нографический аппарат
передвижной - 1, биохими-
ческий анализатор - 2,
аппарат УЗИ - 2.
-------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к ; от 16 ноября 2004 г.  N 197ч .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: облыстардың және Астана қаласының денсаулық сақтау ұйымдарын әлемдiк стандарттар деңгейiндегi қазiргi заманғы медициналық жабдықпен жарақтандыру жолымен науқастану диагностикасының, емдеудiң деңгейi мен сапасын арттыру, бұл науқастануды, мүгедектiктi және өлiм-жiтiмдi азайтуды қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi. <*>
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
250-қосымша
226 - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 623 мың теңге (алты жүз жиырма үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 16, 21-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "2001-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ғылыми конференция өткізу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: анестезиология, психиатрия саласында, наркологиялық тәуелдiлiк пен бұзылуларды төмендету үшiн дәрiлiк заттарды пайдаланудың ғылыми негiздемесi.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   104       Нашақорлық.  Дәрiлiк заттарды    Жыл    Қазақстан
қа және      шығаруда сораны     бойы   Республикасы.
есiрткi      пайдалану жөнiндегi        ның Денсаулық
бизнесiне    ғылыми конферен.           сақтау
қарсы күpec  цияны өткiзу               министрлігі
қызметiне ақы
төлеу.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня и качества диагностики, лечения заболеваний путем оснащения современным медицинским оборудованием уровня мировых стандартов организаций здравоохранения областей и города Астаны, что позволит обеспечить снижение заболеваемости, инвалидности и смертности.  <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года  N 197к .
Приложение 250
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
226 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 104
"Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2004 год
1. Стоимость: 623 тысячи тенге (шестьсот двадцать три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  16_ ,  21_ Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год";  Указ Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394 "О Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение научной конференции.
5. Задачи бюджетной программы: научное обоснование использования лекарственных средств в области анестезиологии, психиатрии, снижения наркотической зависимости и растройств.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   104        Борьба с   Оплата услуг на проведе-  В те-  Минис-
наркома-   ние научной конференции   чение  терство
нией и     по использованию конопли  года   здраво-
наркобиз-  в производстве лекарст-          охране-
несом      венных средств.                  ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: наркологиялық препараттарды алмастыратын жаңа дәрiлiк заттардың өндiрiсiнде басымдық берiлетiн ғылыми-практикалық бағыттарды айқындау.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: определение приоритетных научно-практических направлений в производстве новых лекарственных средств, заменяющих наркотические препараты.