2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі. P031327 қаулысын қараңыз
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнің 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
54-қосымша
Ескерту. 54-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Агроөнеркәсiптiк кешен, орман және су шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4953765 мың теңге (төрт миллиард тоғыз жүз елу үш миллион жеті жүз алпыс бес мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегі Заңының 8 , 21, 25-баптары ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының 10-бабы ; "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 4 , 6-баптары ; "Жануарлар әлемiн өсiрудi және пайдалануды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы Заңы ; "2004 жылғы республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттік аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Мемлекеттік бюджет есебiнен қаржыланатын Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiнiң бiрыңғай еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулысы , "Ветеринариялық қызметтi лицензиялау ережесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң 1997 жылғы 20 тамыздағы N 1272 қаулысы ; "Элеваторларда астықты және оны қайта өңдеу өнiмдерiн қабылдау, сақтау, қайта өңдеу жөнiндегі қызметті лицензиялаудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 22 ақпандағы N 243 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы бiрыңғай ақпараттық кеңестiк тұжырымдамасы және оны iске асыру шаралары" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 29 шiлдедегi N 715 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі ақпараттық-маркетингiлiк жүйесiн құру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 қазандағы N 1627 қаулысы , "Қазақстан Республикасының "2004 жылғы республикалық бюджет туралы" Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Kазахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложениям 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 54
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области агропромышленного комплекса,
лесного и водного хозяйства" на 2004 год
1. Стоимость: 4953765 тысяч тенге (четыре миллиарда девятьсот пятьдесят три миллиона семьсот шестьдесят пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 10 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; статьи 8 21_ 25_ Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; статьи 4 6__ Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 1997 года N 1272 "Об утверждении Положения о лицензировании ветеринарной деятельности в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 715 "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах ее реализации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2000 года N 273 "Отдельные вопросы лицензирования деятельности по хранению на хлебоприемных предприятиях"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1627 "О вопросах формирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2002 года N 864 "О Плане мероприятий по реализации Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген мiндеттердiң тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық бөлiмшелерінің қызметiн қамтамасыз ету;
кәсiби шеберлiктi толық жетiлдiру және лауазымды мiндеттердi тиiмдi орындау үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарға сәйкес кәсiби қызмет саласында теориялық және практикалық бiлiмдердi, ептiлiк пен дағдыларды жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң орталық аппаратын және аумақтық басқармаларын ұстау.
Мемлекеттiк қызметкерлердiң кәсiби деңгейiн жоғарылату.
Ауыл, орман және су шаруашылығы саласындағы заңнамаға сәйкес лицензиялауға жататын қызмет түрлерiн белгіленген тәртiппен лицензиялау.
Балық ұстауды реттеу және балық ресурстарын сақтау бассейндiк басқармаларының материалдық-техникалық базасын жаңарту және нығайту.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң ақпараттық-маркетингілiк жүйелерiмен жергiлiктi мiндеттерiн қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Агроөнер.
кәсіптiк
кешен,
орман
және су
шаруашылы.
ғы саласын.
дағы
уәкілетті
органның
қызметiн
қамтамасыз
ету
2        001  Орталық      Штат санының        Жыл     Қазақстан
органның     лимиті 400 бiрлiк   бойында Республикасы.
аппараты     көлемiнде бекiтiл.          ның Ауыл
ген шектегі                 шаруашылығы
Қазақстан Респуб.           министрлігі
ликасының Ауыл
шаруашылығы
министрлiгінiң
орталық аппаратын
ұстау.
15391 дана бланк
өнiмiн (лицензия)
дайындау жөнiндегi
қызметке еңбек
ақы төлеу.
Интернет жүйесiнде
жұмыс iстегенi
үшiн төлем ақы
төлеу, Веб-сайтты
ұстау және жаңарту,
ресми көздермен
ақылы негiзде
ақпарат алмасу,
iшкi жергiлiктi
желiге техникалық
қызмет көрсету,
ақпараттық-марке.
тингілік жүйенi
қолдау және дамыту
үшiн көрсетiлген
қызметтерге төлем
ақы төлеу.
Бекiтiлген норматив
бойынша 12 бiрлiк
қызмет бабындағы
автокөлiктi ұстау
және жалдау.
Техникалық қызмет
көрсету:
компьютерлер - 289
бiрлiк;
принтерлер - 98
бiрлiк.
3        002  Аумақтық     Штат санының лимитi Жыл     Қазақстан
органдар.    7691 бiрлiк көле.   бойында Республикасы.
дың аппа.    мiнде бекiтілген            ның Ауыл
раттары      шектегi Қазақстан           шаруашылығы
Республикасының             министрлігі
Ауыл шаруашылығы
министрлiгінiң
аумақтық бөлімше.
лерiн ұстау.
Бекітілген норматив
бойынша 244 бiрлiк
қызмет автокөлiктi
ұстау және жалдау,
арнайы автокөлiк
- 44 бiрлiк, нақты
арнайы автокөлiк 654
бiрлiк.
Ағымдағы жөндеу
жүргізу. Техникалық
қызмет көрсету:
- компьютерлер - 687
бiрлiк;
- принтерлер - 611
бiрлiк;
- көбейту техникасы
- 244 бiрлiк;
- сканерлер - 135
бiрлiк.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков в сфере профессиональной деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных подразделений.
Повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
Лицензирование в установленном порядке видов деятельности, подлежащих лицензированию согласно законодательству в сфере сельского, лесного и водного хозяйства.
Обновление и укрепление материально-технической базы бассейновых управлений по охране рыбных ресурсов и регулированию рыболовства.
Сопровождение информационно-маркетинговой системы и локальных задач Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние дея-
тельности
уполномо-
ченного
органа в
области
агропро-
мышленного
комплекса,
лесного и
водного
хозяйства
2         001  Аппарат    Содержание центрального   В те-  Минис-
централь-  аппарата Министерства     чение  терство
ного       сельского хозяйства Рес-  года   сель-
органа     публики Казахстан в пре-         ского
делах утвержденного              хозяй-
лимита штатной числен-           ства
ности в количестве 400           Респуб-
единиц. Оплата услуг по          лики
изготовлению бланочной           Казах-
продукции в количестве           стан
15391 штук. Обеспечение
доступа в Интернет,
содержание и обновление
Веб-сайта, обмен инфор-
мацией на платной основе
с официальными источни-
ками, техническое обслу-
живание внутренней ло-
кальной сети, сопровож-
дение и поддержка инфор-
мационно-маркетинговой
системы. Содержание и
аренда служебного авто-
транспорта в количестве
12 единиц, согласно
утвержденному нормативу
положенности.
Техническое обслуживание:
компьютеры - 289 единиц;
принтеры - 98 единиц.
2         002  Аппараты   Содержание территориаль-  В те-  Минис-
террито-   ных подразделений Минис-  чение  терство
риальных   терства сельского хозяй-  года   сель-
органов    ства Республики Казахстан        ского
в пределах утвержденного         хозяй-
лимита штатной численнос-        ства
ти в количестве 7691 еди-        Респуб-
ниц. Содержание и аренда         лики
служебного автотранспорта        Казах-
в количестве 244 единиц и        стан
спецавтотранспорта, сог-
ласно утвержденному нор-
мативу положенности - 44
единицы, фактическое на-
личие спецавтотранспорта
- 654 единицы. Проведение
текущего ремонта. Техни-
ческое обслуживание:
компьютеры - 687 единиц;
принтеры - 611 единиц;
множительной техники -
244 единицы;
сканеры - 135 единиц.

4        007  Мемлекеттiк  Мемлекеттiк қызмет. Жыл     Қазақстан
қызметшiлер. керлердің білікті.  бойында Республикасы.
дiң білік.   лігін жоғарлату             ның Ауыл
тілігін      бойынша қызметтерді         шаруашылығы
арттыру      сатып алу.                  министрлігі
Орта жылдық саны -
1700 адам.
5        009  Мемлекеттiк  Сатып алу:          Жыл     Қазақстан
органдарды   қарауыл қайық - 6   бойында Республикасы.
материал.    бiрлiк,                     ның Ауыл
дық-техни.   тез жүргiш                  шаруашылығы
калық        қайық - 8 бiрлiк,           министрлігі
жарақтандыру дюралды қайық 4-5
орынды - 11
бiрлiк,
қайыққа ілiнетiн
мотор - 6 бiрлiк,
қарда жүретiн - 13
бiрлiк,
коляскалы мотоцикл
- 37 бiрлiк,
бiрөсті тiркеуіш
- 12 бiрлiк,
жүк мотороллеры
- 14 бiрлiк,
радиостанциялар -
2 бiрлiк,
түнде көруге
арналған приборлар
- 27 бiрлiк,
бейнекамералар -
4 бiрлiк,
компьютерлер -
7 бiрлiк
балық ұстауды рет.
теу және балық
қорларын қорғайтын
бассейiндiк
басқармаларға
кейiннен таратып
беруге.
45 комплект офисті
жиhаздар орталық
аппаратқа сатып
aлу.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық бөлiмшелерiне жүктелген мiндеттердiң сапалы және уақтылы орындалуы; қазiргі экономикалық талаптарға сәйкес сапалы оқыту жүйесiн қалыптастыру және дамыту арқылы Ауыл шаруашылығы министрлігі мемлекеттiк қызметкерлердiң кәсiби деңгейiн жоғарылату; ветеринариялық қызметті, элеваторлар қызметiн лицензиялау; сапалы өсiмдiк және мал шаруашылығы өнiмдерiн алу; өнiмдердiң сақталуын қамтамасыз ету. Осылардың барлығы ауылдық жерлерде ветеринариялық қызметтер көрсету рыноктарының дамуына мүмкiндiк бередi, мал шаруашылығының өркендеуiн қамтамасыз етедi, өсiмдiк өнiмдерi өндiрiсiне, сорттық және себiлу сапасын (сертификаттау арқылы), игi ықпал етедi; асыл тұқымды мал шаруашылығы және табынды өз төлiнен өсiру саласындағы қызметтер мен малдардың асыл тұқымдық құндылығын бағалaу саласында заңды және жеке тұлғалардың қызметiн реттеу; ақпараттық-маркетингiлiк жүйелерінің тиiмдi жұмыс iстеуi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
55-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Жердiң мелиоративтiк жай-күйiн сақтау және жақсарту"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 142232 мың теңге (бip жүз қырық екi миллион екi жүз отыз екi мың теңге).

4         007  Повышение  Приобретение услуг по     В те-  Минис-
квалифи-   повышению квалификации    чение  терство
кации      государственных служащих, года   сель-
государ-   согласно утвержденному           ского
ственных   плану повышения квали-           хозяй-
служащих   фикации, в том числе             ства
обучение государственному        Респуб-
языку - среднегодовое            лики Ка-
количество - 1700 человек.       захстан
5         009  Мате-      Приобретение: катер пат-  В те-  Минис-
риально-   рульный - 6 единиц, катер чение  терство
техничес-  быстроходный - 8 единиц,  года   сель-
кое осна-  лодка дюралевая 4-5 мест-        ского
щение      ная - 11 единиц, лодочный        хозяй-
государ-   мотор подвесной - 6 еди-         ства
ственных   ниц, снегоход - 13 еди-          Респуб-
органов    ниц, мотоцикл с коляской         лики
- 37 единиц, прицеп одно-        Казах-
осный - 12 единиц, мото-         стан
роллер грузовой - 14 еди-
ниц, радиостанция - 2
единицы, приборы ночного
видения - 27 единиц,
видеокамеры - 4 единицы,
компьютеры - 7 единиц для
дальнейшего распределения
в бассейновые управления
по охране рыбных запасов
и регулирования рыболов-
ства. Приобретение офис-
ной мебели для централь-
ного аппарата в количестве
- 45 комплекта.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных подразделений функций и задач; повышение профессионального уровня государственных служащих Министерства сельского хозяйства, путем формирования и развития системы качественного обучения в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 55
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Сохранение и улучшение мелиоративного состояния земель"
на 2004 год
1. Стоимость: 142232 тысячи тенге (сто сорок два миллиона двести тридцать две тысячи тенге).

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексiнiң 99, 159-161-баптары ; "Аграрлық-өнеркәсiптiк кешен салаларына кредит беру және мемлекеттiк шараларды қаржыландыру туралы" 1993 жылғы 12 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы ; "2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 389 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Қазоңтүстікгипросушар" жобалау-iздестiру институты" республикалық мемлекеттiк кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 24 қаңтардағы N 89 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Су ресурстары жөнiндегі комитетiнiң Оңтүстiк Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтiк экспедициясы" және "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары жөнiндегi комитетінің Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтiк экспедициясы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 24 ақпандағы N 189 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: суармалы жерлердiң мелиоративтiк жай-күйiн жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: суармалы жерлерде және Жердi суландыру және дренаж жүйелерiн жетiлдiру Жобасының объектiлерiнде мониторинг жүргiзу, республиканың суармалы жерлерiнiң мелиоративтiк жай-күйiн бағалау, әдiстемелiк және нормативтік құжаттама әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Жердiң
мелиора.
тивтiк
жай-күйін
сақтау және
жақсарту
2        100  Гидрогео.    Штат саны 92 адам   Жыл     Қазақстан
логия-       "Жетiсу гидрогео.   бойында Республикасы.
мелиоратив.  логиялық-мелиора.           ның Ауыл
экспедиция.  тивтiк экспеди.             шаруашылығы
лар          циясы" мемлекеттік          министрлігі
мекемесін мынадай
жұмыстарды жүргізу
үшін ұстау:

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 99 159-161 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2003 года N 89 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Проектно-изыскательский институт "Казюжгипроводхоз" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2003 года N 189 "О реорганизации Республиканских государственных предприятий "Южно-Казахстанская гидрогеологомелиоративная экспедиция Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" и "Кызылординская гидрогеологомелиоративная экспедиция Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение и улучшение мелиоративного состояния орошаемых земель.
5. Задачи бюджетной программы: проведение мониторинга на орошаемых землях и на объектах Проекта усовершенствования ирригационных и дренажных систем, оценка мелиоративного состояния орошаемых земель Республики Казахстан, разработка методической и нормативной документации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   002        Сохранение
и улучше-
ние мелио-
ративного
состояния
земель
2         100  Гидрогео-  Содержание государствен-  В те-  Минис-
логомелио- ного учреждения "Жетысус- чение  терство
ративные   кая гидрогеологомелиора-  года   сель-
экспедиции тивная экспедиция" со            ского
штатной численностью 92          хозяй-
человека для проведения:         ства

1. 700 мың гектар
алаңдағы суармалы
жерлердi, оның
iшiнде 662 мың
гектар Алматы
облысынан, 38 мың
гектар Жамбыл
облысынан және
20465 гектар
алаңдағы Жер сулан.
дыру және дренаж
жүйелерін жетiлдіру
жобасының (СДЖЖ)
объектiлерiнде
агромелиоративтік
зерттеуді, оның
ішінде, аумағында:
- 8704 га - Жетісу
(бас) экспедициясы.
ның;
- 11761 га - Солтүс.
тік бөлiмшесiнің.
2. 8414 өлшемді
жерасты суларының
тұздылық-деңгейлiк
режимдерін стацио.
нарлық гидрогеоло.
гиялық қадағалауды.
3. 556 өлшем коллек.
торлық-дренаж жүйе.
лерiнiң ағындылығын
гидрогеологиялық
қадағалауды.
4. 400 скважиналар.
ды ағымдағы
жөндеудi.
5. 18416 гектарда
топырақты-тұзды
жерлердi түсiрудi.
6. 5040 шартты
бiрлiк зертханалық
талдауларды.
7. суармалы жерлер.
дiң есебін және
картографиялық
материалын жасауды.
8. суармалы жерлер.
дегi терiс әрекет.
тердi азайту
жөнiндегi ұсынымдар
мен iс-шараларды
әзiрлеудi жүзеге
асыру үшiн.
"Жетiсу гидрогеоло.
гиялық-мелиоратив.
тiк экспедициясы"
мемлекеттiк мекеме.
сiне сатып алу:
- арнайы машина -
1 бiрлік;
- арнайы көлiк - 5
бiрлiк;
- құралдар мен
жабдықтар - 6
бiрлiк;
- компьютерлер - 2
бiрлiк;
- ұйымдастыру
техникасы - 2
бiрлiк;
- принтер - 1
бiрлiк;
- офис жиhазы -
5 комплект.
Штат саны 85 адам
"Оңтүстiк Қазақстан
гидрогеологиялық-
мелиоративтiк
экспедициясы"
мемлекеттiк мекеме.
сін мынадай жұмыс.
тарды жүргізу үшін
ұстау:
1. 617257 гектар
алаңдағы суармалы
жерлердi, оның
ішінде 511683
гектар Оңтүстiк
Қазақстан облысы.
нан, 105574 гектар
Жамбыл облысынан
және 9637 гектар
алаңдағы Жер
суландыру және
дренаж жүйелерiн
жетiлдiру жобасы.
ның (СДЖЖ) объектi.
лерiнде агромелио.
ративтік зерттеудi,
2. 24400 өлшемдi
жерасты суларының
тұздылық-деңгейлiк
режимдерiн стацио.
нарлық гидрогеоло.
гиялық қадағалауды,
3. 2000 өлшем
коллекторлық-дренаж
жүйелерiнiң ағынды.
лығын гидрогеоло.
гиялық қадағалауды,
4. 600 скважиналар.
ды ағымдағы
жөндеудi,
5. 8500 гектарда
топырақты-тұзды
жерлердi түсiруді,
6. 5950 шартты
бiрлiк зертханалық
талдауларды,
7. суармалы жерлер.
дiң есебiн және
картографиялық
материалын жасауды,
8. суармалы жерлер.
дегi терiс
әрекеттердi азайту
жөнiндегi ұсынымдар
мен iс-шараларды
әзiрлеудi жүзеге
асыру үшін.
"Оңтүстік
Қазақстан гидрогео.
логиялық-мелиора.
тивтiк экспедиция.
сы" мемлекеттік
мекемесiне сатып
алу:
- автомотокөлiк -
7 бiрлiк;
- құралдар мен
жабдықтар- 5 бiр.
лiк;
- ұйымдастыру
техникасы - 4
бiрлiк;
- тұрмыстық техника
- 10 бiрлiк;
- офис жиhазы- 2,5
комплект.
Штат саны 50 адам
"Қызылорда гидрогео.
логиялық-мелиоратив.
тік экспедициясы"
мемлекеттік мекеме.
сін мынадай
жұмыстарды жүргізу
үшін ұстау:
1. 300000 гектар
алаңдағы суармалы
жерлерді және
1034 гектар алаңда.
ғы Жер суландыру
және дренаж жүйеле.
рiн жетілдiру
жобасының (СДЖЖ)
объектілерiнде
агромелиоративтік
зерттеуді;

1. Агромелиоративных             Респуб-
обследований орошаемых           лики
земель на площади 700            Казах-
тыс. гектар, в том числе         стан
Алматинской области 662
тыс. гектар, Жамбылской
области 38 тыс. гектар и
на объектах проекта усо-
вершенствования иррига-
ционных и дренажных сис-
тем (ПУИД) на площади
20465 гектар, в том чис-
ле, в зоне:
Жетысуской (головной)
экспедиции - 8704 гек-
таров;
Северного отделения -
11761 гектаров.
2. Стационарных гидрогео-
логических наблюдений за
уровенно-солевым режимом
грунтовых вод - 8414
замеров;
3. Гидрологических наблю-
дений за стоком коллек-
торно-дренажных вод - 556
замеров;
4. Текущего ремонта сква-
жин - 400 скважин;
5. Почвенно-солевых съе-
мок на 18416 гектаров;
6. Лабораторных анализов
- 5040 условных единиц;
7. Составления отчетов и
картографического мате-
риала орошаемых земель;
8. Разработки рекоменда-
ций и мероприятий по
смягчению негативных воз-
действий на орошаемых
землях.
Приобретение для государ-
ственного учреждения
"Жетысуская гидрогеолого-
мелиоративная экспедиция":
специальной машины - 1
единица;
специального транспорта -
5 единиц;
приборы и оборудование -
6 единиц;
компьютеры - 2 единицы;
принтер - 1 единица;
офисная мебель - 5
комплектов.
Содержание государствен-
ного учреждения "Южно-
Казахстанская гидрогео-
логомелиоративная экс-
педиция" со штатной чис-
ленностью 85 человек для
проведения:
1. Агромелиоративного
обследования орошаемых
земель на площади 617257
гектар (в том числе по
Южно-Казахстанской облас-
ти - 511683 гектаров и
Жамбылской области -
105574 гектаров) и на
объектах проекта усовер-
шенствования ирригацион-
ных и дренажных систем
(ПУИД) на площади 9637
гектар;
2. Стационарных гидрогео-
логических наблюдений за
уровенно-солевым режимом
грунтовых вод - 24400
замеров;
3. Гидрологических наблю-
дений за стоком коллек-
торно-дренажных вод -
2000 замеров;
4. Текущего ремонта сква-
жин - 600 скважин;
5. Почвенно-солевых съе-
мок на 8500 гектарах;
6. Лабораторных анализов
- 5950 условных единиц;
7. Составления отчетов и
картографического мате-
риала орошаемых земель;
8. Разработки рекомендаций
и мероприятий по смягчению
негативных воздействий на
орошаемых землях.
Приобретение для государ-
ственного учреждения
"Южно-Казахстанская гидро-
геологомелиоративная
экспедиция":
автомототранспорт - 7 единиц;
приборы и инструменты - 5
единиц;
организационной
техника - 4 единицы;
бытовая техника - 10
единиц;
офисная мебель - 2,5
комплекта.
Содержание государствен-
ного учреждения "Кызылор-
динская гидрогеолого-
мелиоративная экспедиция"
со штатной численностью
50 человек для проведения:
1. Агромелиоративного
обследования орошаемых
земель на площади 300000
гектаров и на объектах
проекта усовершенствования
ирригационных и дренажных
систем (ПУИД) на площади
1034 гектаров;

2. 10000 өлшемді
жерасты суларының
тұздылық-деңгейлік
режимдерiн стацио.
нарлық гидрогеоло.
гиялық қадағалауды;
3. 200 өлшем коллек.
торлық-дренаж жүйе.
лерiнің ағындылығын
гидрогеологиялық
қадағалауды;
4. 635 скважиналар.
ды ағымдағы
жөндеудi;
5. 2000 гектарда
топырақты-тұзды
жерлердi түсіруді;
6. 3000 шартты
бiрлiк зертханалық
талдауларды;
7. суармалы жерлер.
дiң есебiн және
картографиялық
материалын жасауды;
8. суармалы жерлер.
дегi терiс әрекет.
тердi азайту
жөнiндегi ұсынымдар
мен iс-шараларды
әзiрлеудi жүзеге
асыру үшiн.
"Қызылорда гидро.
геологиялық-мели.
оративтік экспеди.
циясы" мемлекеттiк
мекемесiне
иелiкке алу:
- автокөлiк - 3
бiрлiк;
- құралдар мен
жабдықтар - 2 бірлік;
- оргтехника - 9
бiрлiк;
- компьютерлер - 4
бiрлiк.
3        101  "Қазагро.    Штат саны 23 адам   Жыл     Қазақстан
мелиосу      мемлекеттік мекеме. бойында Республикасы.
шаруашылы.   ні ұстау, мынадай           ның Ауыл
ғы"          жұмыстарды жүргiзу          шаруашылығы
республика.  үшін:                       министрлігі
лық          - жоба-iзденiс
әдiстеме.    жұмыстарына бiрың.
лiк орта.    ғай республикалық
лығы         нормативтік-әдiсте.
мелiк құжаттарды
әзiрлеу және қамта.
масыз ету;
- гидромелиоратив.
тік және су шаруашы.
лығы салалық
жобалардың бiрыңғай
ақпараттық қамтама.
сыз етудi әзiрлеу;
- гидромелиоратив.
тiк және су шаруашы.
лық салалық
жобаларына қорытын.
дыларды және сарап.
тамаларды беру;
- аумақтық жоба-
iзденiс мекемелер.
дің жұмысын
үйлестіру;
- гидромелиоратив.
тік және су шаруашы.
лығы жүйелерiн
қалпына келтiруге
қаржы салымын
тарту.
Негiзгi қаражаттар.
ды иелiкке алу:
- компьютерлер - 5
бiрлiк;
оргтехника - 7
бiрлiк.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мелиоративтiк қалпының бағалау өлшемдерiнiң дәлелдi, суармалы жерлердi пайдалану кепiлдемесiнiң сапасы, олардың мелиоративтiк жағдайы жақсарады және топырақ құнарлығы мен ауыл шаруашылығы егісiнiң өнiмдiлігі көтерiледi, жоба-iзденiс жұмыстарының сапалық және нәтижелiк орындалуы келiсiлген нормалармен және ережелермен қамтамасыз етуi, бiлiктiлiктi қорытындыларды беруi және жобалардың сараптауын өткiзу мелиорация саласында жасалатын ТЭД және ЖСҚ бағасын кемiтуге әкеп соғады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
56-қосымша
Ескерту. 56-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.20. N 197п қаулысымен .
Ескерту. 56-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.13.08. N 197аи қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Өсiмдiктердi қорғау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2. Стационарных гидрогео-
логических наблюдений за
уровенно-солевым режимом
грунтовых вод - 10000
замеров;
3. Гидрологических наблю-
дений за стоком коллек-
торно-дренажных вод - 200
замеров;
4. Текущего ремонта сква-
жин - 635 скважин;
5. Почвенно-солевых съемок
на 2000 гектарах;
6. Лабораторных анализов -
3000 условных единиц;
7. Составления отчетов и
картографического материа-
ла орошаемых земель;
8. Разработки рекоменда-
ций и мероприятий по смяг-
чению негативных воздейст-
вий на орошаемых землях.
Приобретение для государ-
ственного учреждения
"Кызылординская гидрогео-
логомелиоративная экспе-
диция":
автотранспорт - 3 единицы;
приборы и инструменты - 2
единицы;
организационная техника -
9 единиц;
компьютеры - 4 единицы.
3         101  Республи-  Содержание государствен-  В те-  Минис-
канский    ного учреждения Республи- чение  терство
методи-    канский методический      года   сель-
ческий     центр "Казагромелиовод-          ского
центр      хоз" со штатной числен-          хозяй-
"Казагро-  ностью 23 человека для           ства
мелиовод-  проведения:                      Респуб-
хоз"       разработки и обеспечения         лики
единой республиканской           Казах-
нормативно-методической          стан
документации на проектно-
изыскательские работы;
разработки единого инфор-
мационного обеспечения
проектов гидромелиора-
тивного и водохозяйствен-
ного назначения;
выдачи заключений и
экспертиз проектов гидро-
мелиоративного и водохо-
зяйственного назначения;
координации деятельности
региональных проектно-
изыскательских предприя-
тий;
привлечение инвестиций
на восстановление гидро-
мелиоративных и водохо-
зяйственных систем.
Приобретение для государ-
ственного учреждения
Республиканский методи-
ческий центр "Казагро-
мелиоводхоз":
компьютеры - 5 единиц;
организационная техника
- 7 единиц.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшится обоснованность критериев оценки мелиоративного состояния, качество рекомендаций по использованию орошаемых земель и улучшению их мелиоративного состояния и как следствие повышение плодородия почв и урожайности сельскохозяйственных культур, качественное и эффективное выполнение проектно-изыскательских работ, обеспечение согласованными нормами и правилами, выдача квалификационных заключений и проведение экспертизы проектов приведет к снижению стоимости технико-экономического обоснования и проектно-сметной документации по отрасли мелиорации.
Приложение 56
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 003
"Защита растений" на 2004 год

1. Құны: 2723044 мың теңге (екi миллиард жетi жүз жиырма үш миллион қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Өсiмдiктердi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шiлдедегi Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттік аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Карантиндiк объектілер мен аса қауiптi зиянкес организмдердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 10 желтоқсандағы N 1295 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң жекелеген мемлекеттiк мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 19 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджетті iске асыру жөнiндегі" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикада қолайлы фитосанитариялық жағдайды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: республика аумағындағы фитосанитариялық жағдайға жүйелi бақылау жүргізу, соның негiзiнде ұзақ, орта және қысқа мерзiмдi болжамдар жасау, ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауiптi зиянкестерi мен ауруларының жаппай дамуы мен таралу ошақтарын анықтау, сонымен бiрге ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауіпті зиянкестерiмен күрес.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Өсiмдiктер.
дi қорғау
2        100  Сортаңдан.   Мынадай iс шаралар  Жыл     Қазақстан
ған (бүлiн.  бойынша көрсетiл.   бойында Республикасы.
ген) алаң.   ген қызметтерге             ның Ауыл
дарды        ақы төлеу:                  шаруашылығы
анықтау      - Ауыл шаруашылығы          министрлігі
және аса     дақылдарының аса
қауiптi      қауiптi зиянкесте.
зиянды       рі мен аурулары
организм.    таралған (залал.
дерге қарсы  данған) 30244 мың
күрес        га. алаңда болжам.
жүргiзу      ның 70% төмен емес
дәлдiгiмен пайдала.
нылатын жерде
зерттеу жүргізу

1. Стоимость: 2723044 тысячи тенге (два миллиарда семьсот двадцать три миллиона сорок четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года N 1295 "Об утверждении Перечней карантинных объектов и особо опасных вредных организмов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 19 "О создании отдельных государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение благоприятной фитосанитарной обстановки в республике.
5. Задачи бюджетной программы: проведение систематических наблюдений за фитосанитарным состоянием на территории республики, на их основе составление кратко-, средне-, долгосрочных прогнозов, выявление очагов массового развития и распространения вредных и особо опасных вредных организмов, а также борьба с особо опасными вредными организмами сельскохозяйственных культур.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   003        Защита
растений
2         100  Выявление  Оплата услуг по выполне-  В те-  Минис-
заселенных нию мероприятий:          чение  терство
(заражен-  проведение обследований   года   сель-
ных) пло-  на наличие заселенности          ского
щадей и    (зараженности) особо             хозяй-
борьба с   опасными вредными орга-          ства
особо      низмами сельскохозяйст-          Респуб-
опасными   венных культур с досто-          лики
вредными   верностью прогноза не            Казах-
организ-   менее 70 процентов на            стан
мами       площади 30 244 тысячи
гектаров;
закуп пестицидов, заре-
гистрированных для приме-
нения в республике, обес-
печивающих химическую
обработку земель на пло-

шамамен 3,5 млн.
гектар алаңда жердi
химиялық өңдеудi
қамтамасыз ететiн
республикада
қолдану үшiн
тiркелген пестицид.
тердi сатып алу
соның iшiнде қор
қалыптастыру;
- кедендік процеду.
раларды өткізу;
- арнайы автокөлiк.
пен пестицидтердi
белгiленген орынға
дейiн жеткiзу,
соның iшiнде
пестицидтер
қорларын;
- сатып алынатын
пестицидтердi тиiстi
жағдайларда сақтау,
соның iшiнде
пестицидтер
қорларын;
- Қазақстан Респуб.
ликасының Yкiметi
бекiткен тiзбеде
анықталған зиянкес.
тер мен ауруларға
қарсы барлығы
шамамен 3,0 млн.га.
алаңда биологиялық
тиiмділік 30-85%-
дан төмен болмайтын
химиялық өңдеу
жүргiзу;
- 134 тонна көлемiн.
дегi тыйым салынған
және жарамсыз
пестицидтердiң
қалдықтары мен
олардың ыдыстарын
жинау, жеткiзу
және көмiп тастау.
3        101  Фитосанита.  Штат саны 482       Жыл     Қазақстан
риялық       адамдық мемлекет.   бойында Республикасы
диагностика  тік мекеменi 4200           Ауыл
және болжам. мың га. алаңда              шаруашылығы
дау респуб.  зиянкестердiң,              министрлігі
ликалық      1540 мың га.
әдiстемелiк  алаңда өсiмдiк.
орталығы     тер ауруларының,
800 мың га. алаңда
арамшөптер өсiмдiк.
терiнiң пайда
болуына және
таралуына жүйелік
бақылау жүргiзу
үшiн ұстау.
Мыналарды сатып
алу: термостаттар -
60 бiрлiк, инспек.
торлардың өткізушi
комплектісі - 74
бiрлiк, теледидар
- 1 бiрлiк, офистiк
жиһаздар - 3
комплект, компьютер.
лер - 14 бiрлiк,
принтерлер - 14
бiрлiк, "Волга"
автомашинасы - 1
бiрлiк, "Газель"
автомашинасы - 1
бiрлiк зертханалық
центрифугалар - 79
бiрлiк, жарық
ұстағыштар - 60
бiрлiк, дистилятор.
лар - 15 бiрлiк,
эксикаторлар - 230
бiрлiк, астық және
астық өнімдері за-
қымдануының талда-
уышы - 7 бірлік,
тозаң аулағыш - 48
бірлік, зертханалық
ыдысты кептіру құрыл-
ғысы - 26 бірлік,
цифрлы фотоаппарат -
15 - бірлік.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: зиянкестердiң, өсiмдiк аурулары мен арамшөптердiң таралуы бойынша сенiмдi болжамдар жасау, тиiсті жылға қорғау шараларын жоспарлау, ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауiпті зиянкестерi мен аурулары таралған (залалданған) алаңдарды 10% азайту және егiндi сақтау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
57-қосымша
Ескерту. 57-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.08. N 197y қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Өсiмдiктер карантинi"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

щади порядка 3,5 млн.гек-
тар, в том числе для соз-
дания запаса пестицидов;
проведение таможенных
процедур;
транспортировка пестици-
дов до места назначения
на специализированном
автотранспорте, в том
числе запаса пестицидов;
хранение закупаемых пес-
тицидов в соответствующих
условиях, в том числе
запаса пестицидов;
проведение химических
обработок против особо
опасных вредных организ-
мов сельскохозяйственных
культур, определенных
перечнем, утвержденным
Правительством Республики
Казахстан, с биологичес-
кой эффективностью 80-85
процентов на площади
порядка 3,0 млн. гектар;
сбор, доставка и захоро-
нение остатков запрещен-
ных и пришедших в негод-
ность пестицидов и тары
из-под них в объеме 134
тонн.
3         101  Республи-  Содержание государствен-  В те-  Минис-
канский    ного учреждения со штат-  чение  терство
методи-    ной численностью 482 че-  года   сель-
ческий     ловека для проведения            ского
центр      систематических наблюде-         хозяй-
фитосани-  ний за появлением, раз-          ства
тарной     витием и распростране-           Респуб-
диагнос-   нием вредителей на пло-          лики
тики и     щади 4200 тысяч гектар,          Казах-
прогнозов  болезней растений на             стан
площади 1 540 тысяч гек-
тар, сорных растений на
площади 800 тысяч гектар.
Приобретение: термостатов
- 60 единиц, переносных
комплектов инспектора -
74 единицы, телевизор - 1
единица, офисной мебели
- 3 комплекта, компьюте-
ров - 14 единиц, принте-
ров - 14 единиц, автомо-
биля "Волга" - 1 единица,
автомобиля "Газель" - 1
единица, центрифуги лабо-
раторные - 79 единиц,
светоловушки - 60 единиц,
дистиляторов - 15 единиц,
эксикаторов - 230 единиц,
анализатор зараженности
зерна и зернопродуктов -
7 единиц, спороловушка -
48 единиц, устройство для
сушки лабораторной посуды -
26 единиц, фотоаппарат
цифровой - 15 единиц.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 августа 2004 года N 197P; от 8 декабря 2004 года N 197аи .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: составление достоверных прогнозов распространения вредителей, болезней растений и сорняков, планирование защитных мероприятий на соответствующий год, снижение площадей, заселенных (зараженных) вредными и особо опасными вредными организмами сельскохозяйственных культур на 10 %, и сохранение урожая.
Приложение 57
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 004
"Карантин растений" на 2004 год

1. Құны: 668734 мың теңге (алты жүз алпыс сегiз миллион жетi жүз отыз төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Pecпубликасының 1999 жылғы 11 ақпандағы Заңының 18-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi жүйесiнде мемлекеттiк мекемелердi құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 26 маусымдағы N 941 қаулысы ; "Карантиндiк объектiлермен аса қауiптi зиянкес организмдердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 10 желтоқсандағы N 1295 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігiнiң жекелеген мемлекеттiк мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 19 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы аумақтарын карантиндiк объектiлерден қорғау жөнiндегi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 1 тамыздағы N 773 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджеттi iске асыру жөнiндегi" Қазақстан Pecпубликасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: карантиндiк объектiлердiң таралуын болдырмау мен профилактика және Қазақстан Республикасының аумағында қолайлы фитосанитариялық жағдайды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң Өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк мекемелерiнiң iс-әрекетiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: карантиндiк объектілер ошақтарын табу, оқшаулау, жою және олардың одан әрi таралуын болдырмау, карантиндiк объектiлердiң құрамын және егiлетiн, отырғызылатын материалдардағы тегi бөтен түрлердi анықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 668734 тысячи тенге (шестьсот шестьдесят восемь миллионов семьсот тридцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 18 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2000 года N 941 "О создании государственных учреждений в системе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года N 1295 "Об утверждении перечней карантинных объектов и особо опасных вредных организмов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 19 "О создании отдельных государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2003 года N 773 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: профилактика и недопущение распространения карантинных объектов и обеспечение благоприятной фитосанитарной обстановки на территории Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: выявление, локализация, ликвидация имеющихся очагов карантинных объектов и предотвращение их дальнейшего распространения, определение видового состава карантинных объектов и чужеродных видов в посевном и посадочном материалах.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   004       Өсiмдiктер
карантині
2        100  Өсiмдiктер   Карантинге жатқы.   Жыл     Қазақстан
карантинi    зылған өнiмде       бойында Республикасы.
жөнiндегi    карантиндiк                 ның Ауыл
мемлекеттiк  объектілер болуын           шаруашылығы
мекемелер    және олардың                министрлігі
түрлiк құрамын
анықтауға шамамен
24 мың зертханалық
фитосанитариялық
талдаулар жүргiзу
үшiн штат саны 35
адамдық Республика.
лық карантиндiк
зертхана мемлекет.
тiк мекемесiн
ұстау.
Мыналарды сатып
алу: компьютерлер -
5 бірлік, принтер.
лер - 5 бірлік,
ксерокстар - 3
бiрлiк, факс - 1
бiрлiк, арнаулы
үстелдер - 3
бiрлiк, микроскоп.
тар - 10 бiрлiк,
бинокулярлар - 10
бiрлiк және басқа
да зертханалық
жабдықтар - 40-55
бiрлiк.
Өсiмдiктердiң
зиянкестерiн, ауру.
ларын және арамшөп.
тердi анықтауға
арналған сараптама.
лар мен талдаулар
және тексерiлетiн
карантинге жататын
материалды баптау
бойынша агротехни.
калық iс-шаралар
жүргiзу арқылы
өсiмдiктердiң
тозаңдану кезеңінде
шамамен 215 дана
жемiс-жидек дақылда.
рының сорт үлгіле.
рiне (қара жидектер,
тiкпе көшеттер,
тұқымдар, түйнектер,
баданалар, тамыр
түйнектер, үлгiлер.
дiң жемiстерi) және
тексерiлетiн каран.
тинге жататын
материалды баптау
жөнiндегi агротех.
никалық iс-шаралар
жүргiзу жолымен
шамамен 3650 дана
әртүрлi жемiс-жидек
және басқа дақылдар.
дың өсiрiлген тiрi
өсiмдiктерiне апта
сайын зерттеу жүргi.
зу үшiн штат саны
12 адамдық Республи.
калық интродукция.
лық карантиндiк
жемiс-жидек дақыл.
дарының көшеттігі
мемлекеттiк мекеме.
сiн ұстау:
а) тексеруге келiп
түскен материалдар
үшiн тиісті телітуші
өcipу;
б) келiп түскен
материалдарды
ұластыру, отырғызу
немесе себу;
в) суару, отау,
қопсыту, химиялық
өңдеу, үстеп қорек.
тендiру, шырпу
жүргiзу;
г) карантиндiк
тексерiстен кейiн
сау егілетiн,
ұластырылатын
немесе тұқымдық
материал шығару.
1-бiрлiк ВТЗ-30-69
доңғалақты тракто.
рын сатып алу.
Тексерілетiн астық
дақылдары мен жүге.
рiлердiң сортты
үлгілi тұқымдарын
баптау бoйынша
химиялық және
агротехникалық
iс-шаралар арқылы
зиянкестердi,
өсiмдiктердiң
ауруларын және
арамшөптердi табу.
да, өсiмдiктердiң
өсiп-өнуi кезеңiнде
тұқым материалдарын
апта сайынғы зерт.
теуде және астық
дақылдарының импорт.
тық сортты үлгіле.
рiн және жүгерi
дақылдарын тексеру.
де карантиндiк
объектілермен
залалданған шамамен
60 үлгілерiне
бақылау жүргізу
үшiн штат саны 18
адамдық Республика.
лық интродукциялық
астық дақылдары
көшеттігі мемлекет.
тiк мекемесiн ұстау:
а) топырақтарды
егiстiк алдында
өңдеу;
б) келiп түскен
импортты астық
дақылдары мен жүге.
рiлердiң сорт үлгі.
лерiн егу және
өсiру;
в) отауды, қопсыту.
ды, химиялық
өңдеудi, үстептi
және т.с.с.
жүргізу;
г) карантиндiк
тексерiстен кейiн
сау тұқымдық
материал шығару.
Мыналарды сатып
алу: доңғалақты
тракторлар МТЗ-82
- 2 бiрлiк, екi
корпусты соқалар
- 2 бiрлiк, қопсыт.
қыштар - 2 бiрлiк,
бүркуiштер - 2
бiрлiк, малалар
БИГ-3 - 3 бiрлiк,
баулы астықбасушы
жабдық - 2 бiрлiк,
компьютер - 1
бiрлiк, принтер - 1
бiрлiк. Бас көшет.
тікте және оның
бөлiмшесiнде қоршау
салу.

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   004        Карантин
растений
2         100  Государ-   Содержание государствен-  В те-  Минис-
ственные   ного учреждения Республи- чение  терство
учреждения канская карантинная лабо- года   сельско-
по каран-  ратория со штатной чис-          го хо-
тину рас-  ленностью 35 человек для         зяйства
тений      проведения порядка 24            Респуб-
тысяч лабораторных фито-         лики
санитарных экспертиз под-        Казах-
карантинной продукции, с         стан
целью установления нали-
чия в ней карантинных
объектов и определения их
видового состава.
Приобретение: компьютеров
- 5 единиц, принтеров - 5
единиц, ксероксов - 3
единицы, факса - 1 едини-
ца, препаровальных столов
- 3 единицы, микроскопов
- 10 единиц, бинокуляров
- 10 единиц и прочее ла-
бораторное оборудование -
40-55 единиц.
Содержание государствен-
ного учреждения Республи-
канский интродукционно-
карантинный питомник пло-
дово-ягодных культур со
штатной численностью 12
человек для проведения
экспертиз и анализов на
обнаружение вредителей,
болезней растений и сор-
няков, еженедельных обсле-
дований подкарантинного
материала в период веге-
тации растений порядка
215 штук сортообразцов
плодово-ягодных культур
(черенки, саженцы, семе-
на, клубни, луковицы,
корниклубни, плоды образ-
цов) и порядка 3 650 штук
выращенных живых растений
различных плодово-ягодных
и других культур путем
проведения агротехничес-
ких мероприятий по уходу
за проверяемым подкаран-
тинным материалом, вклю-
чающих:
а) выращивание соответст-
вующего подвоя, для посту-
пающих на проверку мате-
риалов;
б) прививка, посадка или
посев поступивших мате-
риалов;
в) проведение поливов,
подкормок, прополок, куль-
тивации, химических обра-
боток, обрезки и т.д.;
г) выпуск здорового поса-
дочного, прививочного или
семенного материала по
завершению карантинной
проверки.
Приобретение колесного
трактора ВТЗ-30-69 - 1
единица.
Содержание государствен-
ного учреждения Республи-
канский интродукционно-
карантинный питомник зер-
новых культур со штатной
численностью 18 человек
для проведения наблюдений
и экспертиз с целью обна-
ружения вредителей, бо-
лезней растений и сорня-
ков, еженедельных обсле-
дований семенного мате-
риала в период вегетации
растений и проверки им-
портных сортообразцов
семян зерновых культур и
кукурузы на скрытую зара-
женность карантинными
объектами порядка 60 об-
разцов, путем проведения
химических и агротехни-
ческих мероприятий по
уходу за проверяемыми
сортообразцами семян зер-
новых культур и кукурузы,
включающих:
а) предпосевная обработка
почвы;
б) посев и выращивание
поступивших импортных
сортообразцов семян зер-
новых культур и кукурузы;
в) проведение прополок,
культивации, химических
обработок, подкормок и
т.д.;
г) выпуск здорового
семенного материала по
завершению карантинной
проверки.
Приобретение: тракторов
колесных МТЗ-82 - 2 еди-
ницы, плуги двухкорпусные
- 2 единицы, культивато-
ров - 2 единицы, опрыски-
вателей - 2 единицы,
бороны БИГ-3 - 2 единицы,
молотилки сноповые - 2
единицы, компьютера - 1
единица, принтера - 1
единица. Строительство
ограждения в головном
питомнике и филиале.

3        101  Карантиндiк  Қазақстан           Жыл     Қазақстан
зиянкестер.  Республикасы        бойында Республикасы.
дiң,         Үкiметі                     ның Ауыл
өсiмдiк      анықтаған тізбе             шаруашылығы
ауруларының  бойынша карантин.           министрлігі
және арам.   дiк объектілердiң
шөптердiң    таралу ошақтарын
таралу       табу, оқшаулау
ошақтарын    және жою жөнiндегі
анықтау,     iс-шараларды жүзеге
оқшаулау     асыру, оның iшiнде:
және жою
- 51 кәсіпорындарда
және 1200,0-1250,0
мың гектар алаңда
карантиндiк объек.
тiлердiң болуына
зерттеу жүргiзу;
- химиялық препарат.
тарды сатып алу:
- карантиндiк
зиянкестерге қарсы
күресуге 6,5-7,5
мың гектар алаңға
инсектицидтердi;
- карантиндiк
арамшөптерге қарсы
күресуге 140,0-150,0
мың гектар алаңға
соның iшiнде запас
құруға гербицид.
тердi;
- кедендiк процеду.
раларын өткiзу;
- химиялық препа.
раттарды сақтау;
- химиялық препа.
раттарды белгiлен.
ген орынға жеткiзу.
Карантиндiк
зиянкестер мен
арамшөптерге қарсы
химиялық күрес
136,5-147,5 мың
гектар.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: карантиндiк зиянкестер, өсiмдiктердiң аурулары мен арамшөптердiң таралу ошақтарын табу, оқшаулау, жою, егiндi сақтау, карантиндiк объектілердi уақытылы жою мақсатында оларды анықтау үшiн карантинге жатқызылған өнiмге зертханалық фитосанитариялық талдауды жүргізуді, өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк мекемелерге сараптамаға келiп түскен импорттық өсiмдiк материалдарын Қазақстан Республикасының аумағында карантиндiк объектiлердiң таралуын 100%-ғa болдырмау және тексерiстен кейiн сау егiлетiн, ұластырылатын және тұқымдық материал шығару.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
58-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Тұқымдық және көшет материалының сорттық және
себу сапаларын анықтау"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 148008 мың теңге (бiр жүз қырық сегiз миллион сегіз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Агроөнеркәсіптік кешеннiң салаларын және мемлекеттiк iс-шараларды несиелеу туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуiрдегi Заңының 4-бабы ; "Тұқым туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының 4 , 12-баптары ; "2004 жылғы республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттік аграрлық азық-түлік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Мемлекеттік астық ресурстарын құру, сақтау және пайдалану ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Peспубликасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

3         101  Выявление, Осуществление мероприя-   В те-  Минис-
локализа-  тий по выявлению, локали- чение  терство
ция и лик- зации и ликвидации имею-  года   сель-
видация    щихся очагов распростра-         ского
очагов     нения карантинных объек-         хозяй-
распрост-  тов по перечню, опреде-          ства
ранения    ленному Правительством           Респуб-
карантин-  Республики Казахстан, в          лики
ных вреди- том числе:                       Казах-
телей,     проведение обследований          стан
болезней   на наличие карантинных
растений и объектов на 51 предприя-
сорняков   тиях и площади 1200,0-
1250,0 тысяч гектар;
закуп химических
препаратов:
инсектицидов для борьбы
против карантинных вре-
дителей на площади 6,5-
7,5 тысяч гектаров;
гербицидов для борьбы
против карантинных сорня-
ков на площади 140,0-
150,0 тысяч гектаров, в
том числе для пополнения
и обновления запаса;
проведение таможенных
процедур;
хранение химических пре-
паратов, в том числе
запаса;
транспортировка химичес-
ких препаратов до места
назначения, в том числе
запаса;
химическая борьба против
карантинных вредителей и
сорняков 136,5-147,5 тысяч
гектар.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 октября 2004 г. N 197у .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выявление, локализация и ликвидация очагов распространения карантинных вредителей, болезней растений и сорняков, сохранение урожая, 100% предотвращение распространения карантинных объектов на территории Республики Казахстан от импортного растительного материала, поступившего на экспертизу в Государственные учреждения по карантину растений и выпуск здорового посадочного, прививочного и семенного материала по завершению карантинной проверки.
Приложение 58
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 005
"Определение сортовых и посевных качеств семенного и
посадочного материала" на 2004 год
1. Стоимость: 148008 тысяч тенге (сто сорок восемь миллионов восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий"; статьи 4 и 12_ Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: бүкiл eгic алаңына жоғары өнiмдi сорттардың тексерiлген тұқымдарын себу жүргiзiлуiн қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы дақылдарының түсiмдiлiгiн арттыру, өнiмiнiң сапасын жақсарту және елiмiздiң азық-түлiктiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер мемлекеттiк сорт сынайтын учаскелер мен станциялар, республиканың мемлекеттік тұқым ресурстары үшiн барлық ауыл шаруашылығы дақылдары тұқымының сапасына уақтылы және бiлiкті сараптама жүргізу, олардың сапасының қолданыстағы МЕМСТ-қа сәйкестігiн айқындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   005       Тұқымдық     Тиiстi мемлекеттік  Жыл    Қазақстан
және көшет   стандарттармен      бойы   Республикасы.
материалы.   көзделген барлық           ның Ауыл
ның сорттық  сапа көрсеткiштерi         шаруашылығы
және себу    бойынша (тазалығы,         министрлігі
сапаларын    өну қуаты, өнгіш.
анықтау      тiгі, өмiрге бейiм.
ділiгі, ылғалдылығы,
зиянкестермен
жайлануы, аурулар.
мен дерттенуi,
1000 дәннiң
салмағы) барлық
ауыл шаруашылығы
дақылдары тұқымының
сорттың және
егістiк сапасына
242-243 мың зерттеу
жүргізу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілердiң себуге арналған тұқымының сапасын тексерудi қамтамасыз ету және соған сәйкес сапалы тексерiлген тұқым себудiң арқасында ауыл шаруашылығы дақылдарының түсiмдiлігін арттыру, ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер себуге пайдаланатын тұқымның өзiндiк құнын арзандату, тексерiлмеген сапасыз тұқым себудi iске-асыру тәжiрибесiнен алып тастау, отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi толық көлемде жоғары сапалы элиталық және репродукциялық тұқыммен қамтамасыз ету, мемлекеттік тұқымдық астық ресурстарына кондициялық тұқым құю.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
59-қосымша
Ескерту. 59-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к , 2004.12.24. N 197аш қаулыларымен.
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығын дамытуды мемлекеттiк қолдау"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение посева проверенными семенами высокопродуктивных сортов на всей посевной площади, повышение урожайности сельскохозяйственных растений, улучшение качества растениеводческой продукции и обеспечение продовольственной безопасности страны.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное и квалифицированное проведение экспертизы качества семян сельскохозяйственных растений для отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей, производителей элитных и оригинальных семян, государственных сортоиспытательных участков и станций, государственных ресурсов семян, определение соответствия их качества действующим государственным стандартам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   005        Определе-  Проведение 242-243 тысяч  В те-  Минис-
ние сор-   исследований сортовых и   чение  терство
товых и    посевных качеств семян    года   сель-
посевных   сельскохозяйственных рас-        ского
качеств    тений для отечественных          хозяй-
семенного  сельскохозяйственных             ства
и посадоч- товаропроизводителей,            Респуб-
ного ма-   производителей элитных и         лики
териала    оригинальных семян, госу-        Казах-
дарственных сортоиспыта-         стан
тельных участков и стан-
ций, государственных
ресурсов семян по пока-
зателям качества, предус-
мотренным соответствую-
щими государственными
стандартами (всхожесть
(или жизнеспособность),
влажность, масса 1000
семян, чистота, заселен-
ность вредителями, зара-
женность болезнями).
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение проверки качества семян сельскохозяйственных растений, предназначенных для посева отечественными сельскохозяйственными товаропроизводителями, производителями элитных и оригинальных семян, государственными сортоиспытательными участками и станциями, и соответствующее повышение урожайности сельскохозяйственных растений за счет посева качественными проверенными семенами на 15 %; снижение себестоимости семян, используемых сельхозтоваропроизводителями для посева; исключение из практики осуществления посева непроверенными некачественными семенами; обеспечение отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей в полном объеме высококачественными элитными и репродукционными семенами, формирование государственных ресурсов семян кондиционным семенным материалом.
Приложение 59
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 006
"Государственная поддержка развития сельского хозяйства"
на 2004 год

1. Құны: 7095962 мың теңге (жеті миллиард тоқсан бес миллион тоғыз жүз алпыс екі мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: 2003 жылғы 9 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Су кодексiнiң 135-бабы ; "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 15-бабы ; "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 4-бабы ; "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының 4 , 12-баптары ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк aгpapлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттік мекемелер үшiн бюджеттi атқару және есеп беру (мерзімдік және жылдық) нысандарын жүргізу жөнiндегi қаржылық процедуралардың ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 25 шiлдедегi N 832 қаулысы ; "Агроөнеркәсіп секторын кредиттеудiң және субсидиялаудың кейбiр мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 18 наурыздағы N 259 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Ауыл шаруашылығының егiншiлiк, мал шаруашылығы, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу салаларын дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы дақылдарының түсiмдiлiгін және өндiрiлетiн өсiмдiк өнiмдерiнiң сапасын арттыру, тұқым шаруашылығын дамыту, элиталық тұқымды және бiрiншi қауымдағы гебридтердi өсiру үшiн қажетті оригиналды тұқымдардың сандарын және ассортименттерiн өсiрудiң есебiнен ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң гендiк қорларын сақтау;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлердiң асыл тұқымды өнiмдерге (материалдарға) қол жеткiзуiн қамтамасыз ету арқылы ауыл шаруашылығы малдарының асыл тұқымдық және өнiмдiлiк сапасын арттыру және гендiк қорын сақтау және дамыту және асыл тұқымды мал шаруашылығының базасын: табын шаруашылығын, етті құс шаруашылығын, спорттық ат шаруашылығын қалпына келтiру;
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге минералдық тыңайтқыштардың, тұқымдарды улағыштардың және гербицидтердiң құнын арзандату;
ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге жер суару суларын жеткiзу құнын төмендету;
ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге лизингіге берiлетiн ауыл шаруашылығы техникасының құнын лизингiге алушылар төлеуге және соңынан республикалық бюджетке қайтаруға жататын сыйақы бөлiгi сомасына арзандату;
ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға берiлетін жабдықтардың құнын лизингіге алушылар төлейтiн және соңынан республикалық бюджетке қайтаруға жататын сыйақы бөлiгі сомасына арзандату;
сақтандырушыға өндiрiлетiн жасалған мiндеттi сақтандыру төлемiнiң бiр бөлiгiн қайтару арқылы өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыруды қолдау;
ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу кәсiпорындары төлейтiн қаражаттар айналымын толықтыруға берiлетiн екiншi деңгейдегi банктердiң несиелерiнің проценттiк ставкалары бойынша төлем ақыларын iшiнара арзандату;
Саны аз және жоғалып бара жатқан малдардың коллекциялық табындар қалыптастыру, олардың сандарын арттыру және жоғары өнiмдi малдар алу.

1. Стоимость: 7095962 тысячи тенге (семь миллиардов девяносто пять миллионов девятьсот шестьдесят две тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 135 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года; статья 15 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве"; статья 4 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; статьи 4 12_ Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2003 года N 259 "О некоторых вопросах кредитования и субсидирования агропромышленного сектора"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие сельского хозяйства в области земледелия, животноводства, переработки сельскохозяйственной продукции.
5. Задачи бюджетной программы:
повышение урожайности сельскохозяйственных культур и качества производимой продукции растениеводства, развитие семеноводства, сохранение генофонда сельскохозяйственных растений за счет: производства оригинальных семян в количестве и ассортименте, необходимых для выращивания в полной потребности элитных семян и гибридов первого поколения;
сохранение и развитие генофонда, повышение племенных и продуктивных качеств сельскохозяйственных животных путем обеспечения доступности племенной продукции (материала) отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям и восстановление племенной базы животноводства: по скотоводству, мясному птицеводству и спортивному коневодству;
удешевление отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости минеральных удобрений, протравителей семян и гербицидов;
удешевление стоимости сельскохозяйственной техники, передаваемой в лизинг лизингополучателям, на сумму части вознаграждения (интереса), подлежащего уплате лизингополучателями и последующему возврату в республиканский бюджет;
удешевление стоимости доставки поливной воды сельхозтоваропроизводителям;
удешевление стоимости оборудования, передаваемого предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции, на сумму части вознаграждения (интереса), подлежащего уплате лизингополучателями и последующему возврату в республиканский бюджет;
поддержка обязательного страхования в растениеводстве путем возмещения страховщику части произведенной страховой выплаты;
частичное удешевление суммы платежей, уплачиваемых предприятиями по переработке сельскохозяйственной продукции банкам по процентным ставкам кредитов, выдаваемых банками второго уровня на пополнение оборотных средств для производственных целей;
формирование коллекционных стад малочисленных и исчезающих животных, увеличения их численности и получения высокопродуктивных животных.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   006       Ауыл
шаруашылы.
ғын дамыту.
ды мемле.
кеттік
қолдау
2        100  Тұқым        Қазақстан           Жыл     Қазақстан
шаруашы.     Республикасының     бойында Республикасы.
лығын        Үкiметi белгiлей.           ның Ауыл
дамытуды     тiн тәртіппен               шаруашылығы
қолдауға     мыналарды қоса,             министрлігі
тұқым шаруашылық.
тарын субсидиялау
- 5000-5400 тонна
оригиналды тұқым
және 47500-50000
дана жемiс-жидек
көшеттерiн өндiру.
дiң шығынын iшiнара
(40-% ға дейiн)
өтеу;
- отандық ауыл
шаруашылығы тауарын
өндірушілер сатқан
56000-58000 тонна
элиталық тұқымдар.
дың құнын (40-%ға)
iшiнара арзандату.
3        101  Асыл         Қазақстан           Жыл     Қазақстан
тұқымды      Республикасының     бойында Республикасы.
мал шаруа.   Yкiметi белгілеген          ның Ауыл
шылығын      тәртiппен мал               шаруашылығы
дамытуды     тұқымын асылдандыру         министрлігі
қолдауға     iсiн дамытуды
субсидиялау, оған
қоса:
- отандық ауыл
шаруашылығы тауарын
өндiрушiлерге
сатылатын асыл
тұқымдық өнiмнiң
(материалдық) (асыл
тұқымды төлдер -
8901-8921 тонна
тiрi салмақ, бұқа.
лардың ұрықтары -
1452-1462 мың доз,
асыл тұқымды жұмырт.
қалар - 13738-
13758 мың дана)
құнын жартылай
(50%-ға дейiн)
арзандату;
- мал шаруашылығы
жөніндегi асыл
тұқымды орталықтар.
да 10 бас асыл
тұқымды бұқаларды
сатып алу мен 105
бас малды күтiп-
бағу және олардың
ұрықтарын және
эмбриондарын алу,
сақтау және пайда.
лану жөнiндегi
шығыстарды толық
өтеу;
- етті құс шаруашы.
лығы жөнiндегi
асыл тұқымдық
шаруашылықта 40 мың
бас асыл тұқымды
мекиен тауықтар
санын толықтыратын
балапандарын күтiп
бағуға жұмсалған
шығындарды жартылай
өтеу;
- мал тұқымын
асылдандыру iсi
үшiн сатып алынатын
арнайы технология.
лық құралдардың
құнын толық өтеу:
- қанды биохимиялық
анализ жасайтын
жабдық - 1 бiрлiк;
- биоқойма ХБ -0,5
-10 бiрлiк;
- Дьюара ыдыстары -
20 бiрлiк;
- жасанды будандас.
тыру жабдықтары -
20 комплект;
- тезектi жинайтын
және көмiп тастай.
тын жабдық - 2
бiрлiк;
- эмбрион транс.
плантациялауға
арналған құрал - 2
бiрлiк;
- ауыл шаруашылығы
және арнаулы техни.
калар - 7 бiрлiк;
- ұйымдастыру техни.
калары - 2 бiрлiк;
- аттарды жаттықты.
руға және ұстауға
арналған басқа да
жабдықтар және
мүкәммалдар;
- 300 бас асыл
тұқымдық қостанай
аттарын өсiруге,
ұстауға және баптау,
3 бас англиялық
таза қанды сәйгүлiк
тектерiн сатып алу
және ұстау,
сондай-ақ айғырлар.
дың ұрықтарын
сақтау жөнiндегі
шығындарды өтеу.
11 асыл тұқымды мал
шаруашылығының 2000
жылғы 1 қаңтардағы
жағдай бойынша қалып-
тасқан республикалық
және жергiлiктi бюд-
жеттер алдындағы са-
лықтар мен басқа да
мiндеттi төлемдер бо-
йынша берешегiн өтеу.
4        102  Өндiрiле.    Қазақстан           Жыл     Қазақстан
тiн ауыл     Республикасының     бойында Республикасы.
шаруашылығы  Yкiметi белгiлеген          ның Ауыл
дақылдары.   тәртiппен отандық           шаруашылығы
ның шығым.   ауыл шаруашылығы            министрлігі
дылығы мен   тауарын өндiрушi.
сапасын      лер сатып алған

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к ; от 24 декабря 2004 года N 197аш .
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   006        Государст-
венная
поддержка
развития
сельского
хозяйства
2         100  Поддержка  Субсидирование семеновод- В те-  Минис-
развития   ства в порядке, устанав-  чение  терство
семеновод- ливаемом Правительством   года   сель-
ства       Республики Казахстан,            ского
включая:                         хозяй-
частичное (до 40%) возме-        ства
щение затрат на производ-        Респуб-
ство 5000-5400 тонн ори-         лики
гинальных семян и 47500-         Казах-
50000 штук саженцев              стан
плодовых;
частичное удешевление (до
40%) стоимости 56000-
58000 тонн элитных семян,
реализованных отечествен-
ным сельскохозяйственным
товаропроизводителям.
3         101  Поддержка  Субсидирование развития   В те-  Минис-
развития   племенного животноводства чение  терство
племенного в порядке, устанавливае-  года   сель-
животно-   мом Правительством Рес-          ского
водства    публики Казахстан,               хозяй-
включая:                         ства
частичное (до 50%) уде-          Респуб-
шевление стоимости реа-          лики
лизованной отечественным         Казах-
сельскохозяйственным             стан
товаропроизводителям
племенной продукции
(материала) (племенной
молодняк - 8901-8921
тонн в живом весе, семе-
ни быков-производителей
- 1452-1462 тысяч доз,
племенное яйцо - 13738-
13758 тысяч штук);
полное возмещение затрат
по приобретению 10 голов
и содержанию 105 голов
племенных быков-произво-
дителей в племенном цент-
ре по скотоводству, полу-
чению, хранению и исполь-
зованию их семени и эмб-
рионов;
частичное возмещение зат-
рат по содержанию 40 тысяч
голов ремонтного молодняка
племенной птицы в племен-
ном хозяйстве по мясному
птицеводству;
полное возмещение стоимос-
ти приобретаемого спе-
циального технологического
оборудования для развития
племенного дела:
оборудование по биохими-
ческому анализу крови - 1
единица;
биохранилища ХБ - 0,5-10
единиц;
сосуды Дьюара - 20 единиц;
оборудование для искусст-
венного осеменения - 20
комплектов;
оборудование для уборки
навоза и утилизации - 2
единицы;
оборудование для транс-
плантации эмбрионов - 2
единицы;
сельскохозяйственная и
специальная техника - 7
единиц;
организационная техника
- 2 единицы;
прочие оборудование и
инвентарь для тренинга и
содержания лошадей;
возмещение затрат по
разведению, содержанию и
тренингу 300 голов пле-
менных лошадей костанай-
ской породы, приобретению
и содержанию 3 жеребцов
английской чистокровной
верховой породы, хранению
семени жеребцов-произво-
дителей;
погашение задолженности
11 племенных хозяйств по
налогам и обязательным
платежам перед
республиканским и местными
бюджетами, образовавшейся
по состоянию на 1 января
2000 года.
4         102  Поддержка  Удешевление 40 % стои-    В те-  Минис-
повышения  мости приобретенных оте-  чение  терство
урожайнос- чественными сельскохо-    года   сель-
ти и ка-   зяйственными товаропроиз-        ского

арттыру      57000-57705 тонна
минералдық тыңайт.
қыштардың, 565-575
тонна тұқым улағыш.
тардың және
гербицидтердiң
құнын 40%
арзандату.
5        103  Ауыл шаруа.  Республикалық       Жыл     Қазақстан
шылығы       бюджетке Қазақстан  бойында Республикасы.
техникасы.   Республикасы                ның Қаржы
ның лизингі  Үкiметiнiң шешiмiне         министрлігі,
бойынша      сәйкес лизингтік            Қазақстан
сыйақы       негiзде ауыл                Республикасы.
(мүдде)      шаруашылығы техни.          ның Ауыл
ставкасын    каларын қамтамасыз          шаруашылығы
өтеуге       етуге уәкілетті             министрлігі
органның лизингтiк
негізде ауыл
шаруашылығы техни.
каларының сыйақысын
(мүддесiн) аудару;
Қазақстан Республи.
касы Үкiметiнiң
2003 жылғы 18
наурыздағы N 259
қаулысымен бекітіл.
ген лизингтік
негізде ауыл шаруа.
шылығы техникалары.
мен қамтамасыз
етуге кредит беру
және сыйақы (мүдде)
ставкасын өтеу
ережесiне сәйкес
Қазақстан Республи.
касы Қаржы министр.
лігінiң уәкiлеттi
органның сыйақы
(мүддесiн) ставка.
сын өтеуi.
6        104  Ауыл шаруа.  Қазақстан           Жыл     Қазақстан
шылығы       Республикасының     бойында Республикасы.
тауарларын   Үкiметi белгiлеген          ның Ауыл
өндiрушiлер. тәртіпте ауыл               шаруашылығы
ге су жеткi. шаруашылығы тауар.          министрлігі
зу жөнiнде   ларын өндірушiлерге         Су ресурстары
көрсетiлетiн сужеткiзу құнын 40%         жөніндегі
қызметтер    арзандату.                  комитет
құнын cубси.
диялауға
7        105  Ауыл шаруа.  Республикалық       Жыл     Уәкілетті
шылығы       бюджетке жауапты    бойында ұйым,
өнiмдерiн    орындаушының                Қазақстан
өңдейтiн     (уәкiлетті                  Республикасы.
кәсiпорын.   ұйымдардың)                 ның Қаржы
дар үшiн     ауыл шаруашылығы            министрлігі,
жабдықтар    өнiмдерiн қайта             Қазақстан
лизингі      өңдейтiн кәсіп.             Республикасы.
бойынша      орындар үшiн                ның Ауыл
сыйақы       жабдықтар лизингi           шаруашылығы
(мүдде)      бойынша сыйақы              министрлігі
ставкасын    (мүдде) ставкасын
өтеуге       аударуы;
Республикасының
Yкiметi бекiтетiн
Ауыл шаруашылығы
өнiмдерiн қайта
өңдейтiн кәсiпорын.
дарды кредитпен
қамтамасыз ету және
сыйақы (мүддесiн)
ставкасын өтеу
ережесiне сәйкес
уәкілетті органның
сыйақы (мүддесiн)
ставкасын өтеуi.
8        106  Өсiмдiк      Өсiмдiк шаруашылы.  Жыл     Қазақстан
шаруашы.     ғындағы табиғи      бойында Республикасы.
лығындағы    сипаттағы зілзалар.         ның Ауыл
сақтандыру.  дан міндетті сақ.           шаруашылығы
дағы қолдау  тандыруды қолдауға          министрлігі
қаржы бөлу
Қазақстан Респуб.
ликасы Үкіметі
белгілеген тәртіпте
жүзеге асырылады.
9        107  Екiншi       Екiншi деңгейдегі   Жыл     Қазақстан
деңгейдегi   банктердiң, қайта   бойында Республикасы.
банктер      өңдеу кәсiпорында.          ның Ауыл
ауыл шаруа.  рына қаражаттар             шаруашылығы
шылығы       айналымын толтыру           министрлігі
өнiмiн       мақсатында берiле.
өңдейтiн     тін кредиттердiң
кәсiпорын.   төлем ақыларын
дарға        Қазақстан Республи.
олардың      касы Үкiметiнiң
айналым      "Ауыл шаруашылығы
қаражатын    өнiмдерiн қайта
толықтыруға  өңдеу кәсiпорында
беретiн      қаражаттар айналы.
кредиттер    мын толықтыру үшін
бойынша      екiншi деңгейдегi
сыйақы       банктер беретін
(мүдде)      кредитті мөлшер
ставкасын    леме сыйақымен
cубсидия.    субсидиялау"
лауға        ережесiне сәйкес
iшiнара өтеу.
Қаражаттың бөлігі
бюджеттiк бағдар.
лама әкiмшiсiнiң
өткен жылғы мiндет.
темесiн өтеуге
көзделедi.
10       103  Ауыл шаруа.  Қазақстан           Жыл     Қазақстан
шылығы       Республикасының     бойында Республикасы.
жануарла.    Үкiметi белгiлей.           ның Ауыл
рының саны   тін тәртiпте                шаруашылығы
аз және      селекциялық-генети.         министрлігі
жойылып      калық орталықтар
бара жатқан  құрылған мемлекет.
тұқымдары.   тік кәсiпорындарды
ның, түр.    субсидиялау,
лерi мен     мыналарды қоса
топтарының   алғанда:
тектiк қо.   - селекциялық-гене.
рын сақтау   тикалық орталықтар.
мен қалпына  тарда коллекциялық
келтiруге    табын құру үшiн
сатып алынатын ауыл
шаруашылығы малда.
рының caны аз және
жоғалып бара жатқан
түрлерiнiң құнын
толық өтеу;
- сатып алынатын
арнаулы технология.
лық жабдықтардың
(арнаулы жабдықтар)
құнын толық өтеу;
- ауыл шаруашылығы
малдарының саны aз
және жоғалып бара
жатқан түрлерiн
ұстау.
____________________________________________________________________

чества     водителями 57000-57705           хозяй-
произво-   тонн минеральных удобре-         ства
димых      ний, 565-575 тонн протра-        Респуб-
сельскохо- вителей семян и гербици-         лики
зяйствен-  дов в порядке, устанавли-        Казах-
ных куль-  ваемом Правительством            стан
тур        Республики Казахстан
5         103  Возмещение Перечисление в республи-  В те-  Уполно-
ставки     канский бюджет организа-  чение  моченная
вознаграж- цией, уполномоченной в    года   органи-
дения (ин- соответствии с решением          зация,
тереса) по Правительства Республики         Минис-
лизингу    Казахстан на обеспечение         терство
сельскохо- сельскохозяйственной тех-        финансов
зяйствен-  никой на лизинговой осно-        Респуб-
ной техни- ве (уполномоченная орга-         лики Ка-
ки), осу-  низация) вознаграждения          захстан,
ществляе-  (интереса) по лизингу            Минис-
мому за    сельскохозяйственной тех-        терство
счет       ники;                            сель-
средств    Возмещение ставки вознаг-        ского
республи-  раждения (интереса)              хозяй-
канского   Министерством финансов           ства
бюджета    Республики Казахстан             Респуб-
уполномоченной организа-         лики Ка-
ции в соответствии с             захстан
Правилами кредитования
обеспечения сельскохозяй-
ственной техникой на
лизинговой основе на 2003
год и возмещения ставки
вознаграждения (интере-
са), утвержденными поста-
новлением Правительства
Республики Казахстан 18
марта 2003 года N 259
некоторых вопросах креди-
тования и субсидирования
агропромышленного сек-
тора".
6         104  Субсидиро- Удешевление 40 % стоимос- В те-  Комитет
вание      ти услуг по доставке воды чение  по вод-
стоимости  сельхозтоваропроизводите- года   ным ре-
услуг по   лям в порядке, устанавли-        сурсам
доставке   ваемом Правительством            Минис-
воды       Республики Казахстан             терства
сельскохо-                                  сельско-
зяйствен-                                   го хо-
ным то-                                     зяйства
варопроиз-                                  Респуб-
водителям                                   лики
Казах-
стан
7         105  Возмещение Перечисление в республи-  В те-  Уполно-
ставки     канский бюджет ответст-   чение  моченная
вознаграж- венным исполнителем       года   органи-
дения (ин- (уполномоченной организа-        зация,
тереса) по цией) вознаграждения             Минис-
лизингу    (интереса) по лизингу            терство
оборудова- оборудования для пред-           сель-
ния для    приятий по переработке           ского
предприя-  сельскохозяйственной             хозяй-
тий по     продукции.                       ства
переработ- Возмещение ставки вознаг-        Респуб-
ке сель-   раждения (интереса) упол-        лики Ка-
скохозяй-  номоченной организацией в        захстан,
ственной   соответствии с Правилами         Минис-
продукции  кредитования обеспечения         терство
предприятий по переработке       финансов
сельскохозяйственной про-        Респуб-
дукции оборудованием на          лики
лизинговой основе и возме-       Казах-
щения ставки вознагражде-        стан
ния (интереса), утвер-
ждаемыми правительством
Республики Казахстан.
8         106  Поддержка  Выделение средств для     В те-  Минис-
страхова-  поддержки обязательного   чение  терство
ния в рас- страхования в растение-   года   сель-
тениевод-  водстве осуществляется в         ского
стве       порядке, установленном           хозяй-
Правительством Республики        ства
Казахстан.                       Респуб-
лики
Казах-
стан
9         107  Субсидиро- Частичное возмещение бан- В те-  Минис-
вание      ковского вознаграждения   чение  терство
ставки     по кредитам, выдаваемым   года   сель-
вознаграж- банками второго уровня           ского
дения (ин- предприятиям по перера-          хозяй-
тереса) по ботке сельскохозяйствен-         ства
кредитам,  ной продукции на пополне-        Респуб-
выдаваемым ние оборотных средств для        лики
банками    производственных целей           Казах-
второго    в соответствии с Правила-        стан
уровня     ми субсидирования ставки
предприя-  вознаграждения по креди-
тиям по    там, выдаваемых банками
переработ- второго уровня предприя-
ке сель-   тиям по переработке сель-
скохозяй-  скохозяйственной продук-
ственной   ции на пополнение их обо-
продукции  ротных средств, утвер-
на попол-  ждаемыми Правительством
нение их   Республики Казахстан.
оборотных  Часть средств предусмат-
средств    ривается на погашение
обязательств Администра-
тора программы по реали-
зации бюджетной программы
предыдущего года.
10        108  Сохранение Субсидирование Государст- В те-  Минис-
и восста-  венных предприятий, при   чение  терство
новление   которых созданы селек-    года   сель-
генофонда  ционно-генетические цент-        ского
малочис-   ры в порядке, устанавли-         хозяй-
ленных и   ваемом Правительством            ства
исчезающих Республики Казахстан,            Респуб-
пород,     включая:                         лики
типов и    полное возмещение стои-          Казах-
линий      мости малочисленных и            стан
сельско-   исчезающих пород, типов и
хозяйст-   линий сельскохозяйствен-
венных     ных животных приобретае-
животных   мых для создания коллек-
ционных стад в селек-
ционно-генетических цент-
рах;
полное возмещение стои-
мости приобретаемого
специального технологи-
ческого оборудования
(спецоборудования);
содержание малочисленных
и исчезающих пород, типов
и линий сельскохозяйст-
венных животных.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: элиталық тұқымды өндiру үшiн элиталық тұқым шаруашылықтарын ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң оригиналды тұқымдарымен қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге элиталық тұқымға қол жеткiзуiн және сорттарының жаңаруларын қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң гендiк қорын сақтау және дамыту, ауыл шаруашылығы дақылдарының түсiмдiлігін және өсiмдiк өнiмдерiнiң сапасын арттыру;
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерде сорт жаңартуды және табындарды өнiмдiлiгi жоғары малмен жаңартылуын қамтамасыз ету, саны аз және жойылып бара жатқан жануарлар түрлерiнiң гендiк қорын сақтау және дамыту, мал шаруашылығы жөнiндегi асыл тұқымдық орталықты және етті құс шаруашылығы жөнiндегi асыл тұқымдық шаруашылықты қалпына келтiру; жылқы тұқымының генетикалық әлеуетiн жақсарту; Қостанайлық жылқы тұқымының қолданыстағы аталық iздерi мен тұқымдастарының шаруашылық-пайдалы сипаттарын одан әрi үйлестiруге қол жеткiзу; жаңа селекциялық жетiстiк ретiнде қостанайлық жылқы тұқымының жаңа зауыттық аталық iзiн алдын ала бақылаудан өткiзу; негiзгi шаруашылық-пайдалы сипаттары: ширақтық, дене бiтiмi мен экстерьерi, дистанциялығы бойынша агомогендiк және гетерогендiк таңдау кезiнде таза қанды мiнгi айғырлар мен қостанайлық биелердi оңтайлы пайдалану; аламан бәйге, жорға жарыс, көкпар бағыттары бойынша ат жарату бөлiмдерiн одан әрi мамандандыру;
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер үшiн минералдық тыңайтқыштардың, тұқымдарды улауыштардың және гербицидтердiң қол жетiмдiлiгi;
ауыл шаруашылығы техникасымен лизингiлiк негiзде қамтамасыз ету шеңберiнде берiлетiн, несие келiсiмдерi бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінiң тиiстi мүддесiнiң сомасына ауыл шаруашылығы техникасының құнын арзандату, бұл ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерi үшiн техниканы лизингiге алумен байланысты шығын жұмсау жағдайын жеңiлдетуге мүмкiндiк береді;
импортқа отандық экономиканың дағдарысты тәуелдiлiгiн еңсеру қайта өңдеу саласындағы кәсiпорын үшiн шикiзаттарды өндiру мен сатып алуды дамыту, iшкi рынокты отандық өндiрiстiң жоғары сапалы өнiмдерiмен толтыру;
отандық өндiрiстiң ауыл шаруашылығы импортқа тәуелсiздiгiн, қайта өңдеу үлесiн ұлғайту, қайта өңдеу саласы кәсiпорындарының айналым қаражаттарын толықтыру, iшкi рынокты жоғары сапалы отандық өндiрiстік тамақ өнiмдерiмен толтыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
60-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Көктемгі егіс және жиын-терiм жұмыстарын жүргiзудi ұйымдастыруға жергiлiктi бюджеттердi кредиттеу"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5500000 мың теңге (бec миллиард бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылғы республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттік аграрлық азық-түлік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы , "Мемлекеттік бюджеттің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн бюджетті орындау бойынша және есеп беру нысандарын енгiзу (кезеңдiк және жылдық) қаржы процедураларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 25 шiлдедегi N 832 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
обеспечение элитно-семеноводческих хозяйств оригинальными семенами сельскохозяйственных растений для производства элитных семян;
доступность для сельскохозяйственных товаропроизводителей элитных семян и обеспечение сортообновления, сохранение и развитие генофонда сельскохозяйственных растений;
повышение урожайности сельскохозяйственных культур и качества растениеводческой продукции;
обеспечение сортообновления и обновления стада высокопродуктивными племенными животными у отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей, сохранение и развитие генофонда малочисленных и исчезающих видов животных, восстановление племенного центра по скотоводству и племенного хозяйства по мясному птицеводству; улучшение генетического потенциала породы лошадей; достижение дальнейшей консолидации хозяйственно-полезных признаков существующих линий и семейств костанайской породы лошадей; проведение предварительной апробации новой заводской линии лошадей костанайской породы как нового селекционного достижения; оптимальное использование чистокровных верховых жеребцов и костанайских кобыл при гомогенном и гетерогенном подборе по основным хозяйственно-полезным признакам: резвости, конституции и экстерьеру, промерам, дистанционности; дальнейшая специализация тренотделений по направлениям - аламан байга, гладкие скачки, конкур, кокпар; эффективное использование банка семени выдающихся жеребцов - производителей чистокровной верховой и костанайской пород для увеличения поголовья лошадей выводимой казахской верховой породы лошадей;
доступность для отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей минеральных удобрений, протравителей семян и гербицидов;
удешевление стоимости сельскохозяйственной техники передаваемой в лизинг на сумму соответствующего вознаграждения Министерства финансов Республики Казахстан по кредитным соглашениям, предоставленным в рамках обеспечения сельскохозяйственной техникой на лизинговой основе, что позволит смягчить условия для лизингополучателей по несению ими расходов, связанных с приобретением техники в лизинг;
повышение эффективности использования орошаемых земель и повышение урожайности сельскохозяйственных культур;
преодоление критической зависимости отечественной экономики от импорта, развитие производства и закупа сырья для предприятий перерабатывающей отрасли, насыщение внутреннего рынка высококачественными продуктами питания отечественного производства;
создание эффективной системы сельскохозяйственного страхования, которая будет гарантирующим фактором для снижения рисков инвестирования, увеличит доступ сельхозтоваропроизводителей к кредитным ресурсам и укрепит доверие населения к страховому рынку;
увеличение доли переработки сельскохозяйственного сырья отечественного производства, пополнение оборотных средств предприятий перерабатывающей отрасли, насыщение внутреннего рынка высококачественными продуктами питания отечественного производства;
сохранение, размножение и эффективное использование генофонда уникальных, малочисленных редких и исчезающих пород, типов, линий и отродий животных;
создание и внедрение на базе генофонда исчезающих и редких пород, новых высокопродуктивных пород, типов и линий животных;
выращивание и реализация племенных, высокоценных для нужд фермерских и крестьянских хозяйств.
Приложение 60
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 007
"Кредитование местных бюджетов на организацию проведения
весенне-полевых и уборочных работ" на 2004 год
1. Стоимость: 5500000 тысяч тенге (пять миллиардов пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: көктемгі егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшiн отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi жергiлiктi бюджет арқылы несие ресурстарымен қамтамасыз етудi ұйымдастыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргізуге отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi одан әрi несие беру үшiн жергілiкті бюджеттер арқылы несие берудi қамтамасыз етудi ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   007       Көктемгі     Қазақстан           Жыл     Қазақстан
егіс және    Республикасының     бойында Республикасы.
жиын-терiм   Үкiметi бекiткен            ның Ауыл
жұмыстарын   көктемгi дала және          шаруашылығы
жүргiзудi    егін жинау жұмыс.           министрлігі
ұйымдасты.   тарын ұйымдастыру.
руға         ға жергіліктi
жергіліктi   бюджетке несие
бюджеттерді  берудiң шартын
кредиттеу    анықтау
Кредиттiк келiсiмге
сәйкес жергілiктi
атқарушы органдарға
несие ресурстарын
бөлу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: көктемгі егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге қажеттi қаражат сұранысының 16%-ға жуығын қамтамасыз ету;
көктемгi eгic және егiн жинау жұмыстарын уақтылы жүргiзу;
ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң тиiмдiлігін арттыру;
ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң бәсекеге жарамдылығын қолдау;
ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң табыстылығын арттыру;
несиелердi мақсатты және тиiмдi пайдалану және республикалық бюджетке уақтылы қайтару.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
61-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Лизингтік негізде ауыл шаруашылығы техникасымен
қамтамасыз етудi кредиттеу"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1000000 мың теңге (бip миллиард теңге).

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: своевременное и эффективное проведение весенне-полевых и уборочных работ.
5. Задачи бюджетной программы: организация обеспечения отечественных сельхозтоваропроизводителей кредитными ресурсами на проведение весенне-полевых и уборочных работ через местные бюджеты.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   007        Кредитова- Определение условий кре-  В те-  Минис-
ние мест-  дитования местных бюдже-  чение  терство
ных бюдже- тов на организацию прове- года   сель-
тов на ор- дения весенне-полевых и          ского
ганизацию  уборочных работ, утвер-          хозяй-
проведения ждаемых Правительством           ства
весенне-   Республики Казахстан;            Респуб-
полевых и  Выделение кредитных ре-          лики
уборочных  сурсов местным исполни-          Казах-
работ      тельным органам в соот-          стан
ветствии с кредитным
соглашением.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
обеспечение около 16 % от потребности средств на проведение весенне-полевых и уборочных работ; своевременное проведение весенне-полевых и уборочных работ;
повышение эффективности сельскохозяйственного производства;
поддержание конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции;
повышение доходности сельскохозяйственного производства;
целевое, эффективное использование и своевременный возврат кредитов в республиканский бюджет.
Приложение 61
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 008
"Кредитование обеспечения сельскохозяйственной техникой
на лизинговой основе" на 2004 год
1. Стоимость: 1000000 тысяч тенге (один миллиард тенге).

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: "Қаржы лизингі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шiлдедегi Заңы ; "2004 жылғы республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттік аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы , "Мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн бюджеттi орындау бойынша және есеп беру нысандарын енгiзу (кезеңдiк және жылдық) қаржы процедураларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2002 жылғы 25 шiлдедегi N 832 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: лизинг негiзiнде ауыл шаруашылығы техникасымен қамтамасыз ету жолымен ауыл шаруашылығы өндiрiсiн қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: кейiннен лизингке беру үшiн, ауыл шаруашылығы техникасын сатып алуға несие бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   008       Лизингтік    Қазақстан           Жыл     Қазақстан
негiзде      Республикасы        бойында Республикасы.
ауыл шаруа.  Үкiметi бекiткен            ның Ауыл
шылығы тех.  лизинг негізiнде            шаруашылығы
никасымен    ауыл шаруашылығы            министрлігі,
қамтамасыз   техникасымен қам.           Несие беруші
етудi        тамасыз ету                 банк
кредиттеу    мақсатында бюд.
жеттен несие
берудiң шарттарын
анықтау.
Несие беретiн
банкiнi анықтау
мақсатында конкурс
өткiзу.
Бағдарлама әкiмшi.
сiнiң сұранысы
бойынша бiрыңғай
несие келiсiмдерi.
нiң траншына
сәйкес несие
ресурстарын бөлу.
Ауыл шаруашылығы
техникасы лизингі.
не келiсiм жасау,
оның iшiнде:
астық оратын
техника немесе
басқа ауыл шаруашы.
лығы техникасы.
Лизинг келiсiмiмен
анықталған, ауыл
шаруашылығы техни.
касын сатып алу.
Ауыл шаруашылығы
техникасын лизингi.
ге алушыға беру.
____________________________________________________________________

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 2 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2000 года "О финансовом лизинге"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: поддержка сельскохозяйственного производства путем его обеспечения сельскохозяйственной техникой на лизинговой основе.
5. Задачи бюджетной программы: кредитование закупа сельскохозяйственной техники для последующей передачи в лизинг.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   008        Кредитова- Определение условий бюд-  В те-  Минис-
ние обес-  жетного кредитования на   чение  терство
печения    цели обеспечения сельско- года   сель-
сельскохо- хозяйственной техникой на        ского
зяйствен-  лизинговой основе, утвер-        хозяй-
ной техни- ждаемых Правительством           ства
кой на     Республики Казахстан;            Респуб-
лизинговой                                  лики Ка-
основе                                      захстан
Проведение конкурса в            Банк-
целях определения банка-         заемщик
заемщика;
Выделение кредитных ре-
сурсов в соответствии с
кредитным соглашением
единым траншем по заявке
администратора программы;
Заключение договоров ли-
зинга сельскохозяйствен-
ной техники, в том числе:
зерноуборочной и посевной
техники, тракторов и/или
иной сельскохозяйственной
техники;
Закуп сельскохозяйствен-
ной техники, определенной
договорами лизинга;
Передача сельскохозяйст-
венной техники лизингопо-
лучателям.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Машина-трактор паркiн орта есеппен 1%-ке жаңарту;
Ауыл шаруашылығы техникасымен лизинг алушыларды қамтамасыз ету;
Ауыл шаруашылығының материалдық-техникалық базасының деңгейiн көтеру және ауыл шаруашылығының әлеуметтік-экономикалық жағдайын жақсарту;
Аграрлық секторда қосымша жұмыс орындарын ашу;
Несиелердi мақсатты және тиiмдi пайдалану және республикалық бюджетке уақтылы қайтару.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
62-қосымша
Ескерту. 62-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Ауылдық несие серiктестіктерi жүйесi арқылы ауыл
шаруашылығы өндiрiсiн кредиттеу"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2120203 мың теңге (екі миллиард бiр жүз жиырма миллион екi жүз үш мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттік аграрлық aзық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Аграрлық секторға несие беру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2001 жылғы 25 қаңтардағы қаулысы ; "Мемлекеттік бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттік мекемелер үшiн бюджеттi атқару және есеп беру (мерзiмдiк және жылдық) нысандарын жүргізу жөнiндегi қаржылық процедуралардың ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 25 шiлдедегi N 832 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджетті iске асыру жөнiндегі" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң және ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдеу жөніндегі өнеркәсiптiң тиiмдiлігін арттыру. <*>
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң және ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдеу жөніндегі кәсiпорындардың мемлекеттiк қаржы қаражатына қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету және оларды пайдаланудың тиiмдiлiгiн арттыру. <*>

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
обновление машинно-тракторного парка Республики Казахстан в среднем на 1 %;
обеспечение сельскохозяйственной техникой лизингополучателей;
повышение уровня материально-технической базы сельского хозяйства и улучшение социально-экономического состояния сельского хозяйства;
создание дополнительных рабочих мест в аграрном секторе;
целевое и эффективное использование средств, а также их своевременный возврат в республиканский бюджет.
Приложение 62
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 009
"Кредитование сельскохозяйственного производства
через систему сельских кредитных товариществ"
на 2004 год
1. Стоимость: 2120203 тысячи тенге (два миллиарда сто двадцать миллионов двести три тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 года N 137 "О вопросах кредитования аграрного сектора"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение эффективности сельскохозяйственного производства и промышленности, перерабатывающей сельскохозяйственную продукцию. <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение доступности и повышения эффективности использования государственных финансовых средств сельхозтоваропроизводителями и предприятиями по переработке сельхозпродукции. <*>
Сноска. Пункт 5 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   009       Ауылдық      Ауылдық несие       Жыл     Қазақстан
несие        серiктестіктерiн    бойында Республикасы.
серiктес.    несиелеу үшiн,              ның Ауыл
тiктерi      Қазақстан                   шаруашылығы
жүйесi       Республикасының             министрлігі,
арқылы       Үкiметi бекiтетiн           Қазақстан
ауыл         бюджеттік кредит.           Республикасы.
шаруашы.     тің тәртiбiн                ның Қаржы
лығы         анықтау.                    министрлігі
өндiрiсiн
кредиттеу    Банк-қарызгердi
анықтау мақсатында
конкурс өткізу.
Кредиттiк келiсiмге
сәйкес бағдарлама.
ның әкiмшiсiнiң
өтiнiмi бойынша
бiрыңғай траншпен
кредиттiк ресурс.
тарды бөлу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк несие ресурстарын пайдаланудың нәтижесiндегі экономикалық тиiмдiлiк несиелердi мақсатты және тиiмдi пайдалану және республикалық бюджетке уақтылы қайтару.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
63-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Техникалық құжаттаманы және ауыл шаруашылығы машиналарының тәжiрибелiк үлгілерiн, бөлшектерi мен тораптарын әзiрлеу"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 250000 мың теңге (екi жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттік аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы , "Қазақстан Республикасының 2000-2003 жылдарға арналған Машиналар жасау кешенiн дамыту бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қыркүйектегі N 1347 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   009        Кредитова- Определение условий бюд-  В те-  Минис-
ние сель-  жетного кредитования на   чение  терство
скохозяй-  цели кредитования сель-   года   сель-
ственного  ских кредитных товари-           ского
производ-  ществ, утверждаемых Пра-         хозяй-
ства через вительством Республики           ства
систему    Казахстан.                       Респуб-
сельских   Проведение конкурса в            лики Ка-
кредитных  целях определения Банка-         захстан,
товари-    заемщика.                        Минис-
ществ      Выделение кредитных ре-          терство
сурсов в соответствии с          финансов
кредитным соглашением            Респуб-
единым траншем по заявке         лики Ка-
администратора программы.        захстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: экономическая эффективность в результате использования кредитных ресурсов государства, целевое и эффективное использование и своевременный возврат кредитов в республиканский бюджет.
Приложение 63
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 011
"Разработка технической документации и опытных образцов
сельскохозяйственных машин, комплектующих и узлов"
на 2004 год
1. Стоимость: 250000 тысяч тенге (двести пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2000 года N 1347 "Об утверждении Программы развития машиностроительного комплекса Республики Казахстан на 2000-2003 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: отандық ауыл шаруашылық машина жасауын дамыту; қазiргi заманғы тиiмдiлігі жоғарғы машиналарды құрастыру; бар ауыл шаруашылық машиналарын жетілдiру; ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң тиiмдiлігін арттыруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: конструкторлық және техникалық құжаттамалар әзiрлеу, тәжірибелiк үлгілердi дайындау, сынақты жүргізу және сертификат алу, сериялық өндiрiс үшiн құжаттамалар дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   011       Техникалық   Конструкторлық      Жыл     Қазақстан
құжаттаманы  және техникалық     бойында Республикасы.
және ауыл    құжаттамалар                ның Ауыл
шаруашылы.   әзiрлеу, тәжiрибе.          шаруашылығы
ғы машина.   лiк үлгілердi               министрлігі
ларының      дайындау, сынақты
тәжiрибелiк  жүргізу және
үлгілерiн,   сертификат алу
бөлшектерi   бойынша қызметтiң
мен торапта. төлемi, оның
рын әзiрлеу  ішiнде:
- ауыл шаруашылығы
техникасы - 13
атау;
- энергоқұралдарды
шоғырландыру - 1
атау;
- өздiгiнен жүретiн
ауыл шаруашылығы
техникалары - 2
атау;
- құралдар - 3 атау.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: сыртқы рыноктарда бәсекеге жарамды, pecпубликаның iшкi сұраныстарын қанағаттандыратын ауыл шаруашылығы техникаларының кешенiн қалыптастыру; республиканың импортқа экономикалық тәуелдiлігін төмендету; ғылыми-техникалық әлуетiн дамыту; жаңа жұмыс орындарын  құру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
64-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу жөнiндегi кәсiпорындар үшiн жабдықтар лизингiн кредиттеу"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие отечественного сельскохозяйственного машиностроения, создание современных высокоэффективных сельскохозяйственных машин, усовершенствование существующих сельскохозяйственных машин, снижение импортозависимости, обеспечение повышения эффективности сельскохозяйственного производства, удовлетворение потребности сельхозтоваропроизводителей в сельскохозяйственной технике и повышение уровня занятости населения.
5. Задачи бюджетной программы: разработка конструкторской и технологической документации, организация производства опытной партии сельскохозяйственных машин, комплектующих и узлов, проведение их испытаний, сертификация и подготовка документации для серийного производства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   011        Разработка Оплата услуг по разработ- В те-  Минис-
техничес-  ке конструкторской и тех- чение  терство
кой доку-  нологической документа-   года   сель-
ментации и ции, изготовлению опытных        ского
опытных    образцов, проведению ис-         хозяй-
образцов   пытаний, получению серти-        ства
сельскохо- фиката сельскохозяйствен-        Респуб-
зяйствен-  ной техники и оборудова-         лики
ных машин, ния предназначенных для          Казах-
комплек-   возделывания, уборки,            стан
тующих и   обработки сельскохозяйст-
узлов      венных культур, техничес-
кого обслуживания сель-
скохозяйственных машин, в
том числе:
а) сельскохозяйственной
техники - 13 наименова-
ний;
б) модернизации энерго-
средств - 1 наименование;
в) самоходной сельскохо-
зяйственной техники - 2
наименования;
г) оборудования - 3 наи-
менования.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: формирование комплекса сельскохозяйственной техники, удовлетворяющего внутренние потребности республики, конкурентоспособного на внешнем рынке; разработка и производство высокоэффективной, конкурентоспособной сельскохозяйственной машиностроительной продукции; снижение зависимости сельского хозяйства от импорта сельскохозяйственной техники; развитие научно-технического потенциала; создание новых рабочих мест.
Приложение 64
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 012
"Кредитование лизинга оборудования для предприятий
по переработке сельскохозяйственной продукции"
на 2004 год

1. Құны: 675000 мың теңге (алты жүз жетпiс бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн бюджеттi атқару және есеп беру (мерзiмдiк және жылдық) нысандарын жүргiзу жөнiндегi қаржылық процедуралардың ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 25 шілдедегi N 832 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегі" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: технологиялық жабдықтарды лизингiге беру, отандық өнiмдердiң бәceкeгe қабiлеттiлігін арттыру, оның сапасын арттыру және өнiм түрлерiн көбейту, жаңа технология мен техниканы енгiзу жолымен ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарды қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу кәсiпорындарына кейiн лизингке беру үшiн жабдықтар сатып алуды несиелеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   012       Ауыл         Қазақстан           Жыл     Қазақстан
шаруашылығы  Республикасының     бойында Республикасы.
өнiмдерiн    Үкiметi бекiтетін,          ның Ауыл
қайта өңдеу  лизингтiк негiзде           шаруашылығы
жөнiндегi    ауыл шаруашылығы            министрлігі,
кәсіпорын.   өнiмдерiн қайта             Қазақстан
дар үшiн     өңдеу кәсіпорында.          Республикасы
жабдықтар    рын жабдықтармен            Қаржы
лизингiн     қамтамасыз ету              министрлігі,
кредиттеу    мақсатында бюджет.          Банк-қарыз.
тік несиелеу                гер.
жағдайын анықтау.
Қарызгер банкты
анықтау мақсатында
конкурс өткізу.
Кредиттiк келiсiмге
сәйкес бағдарлама
әкiмшiсiнiң өтінiмi
бойынша бiрыңғай
траншпен кредиттiк
ресурстарды бөлу.
Ауыл шаруашылығы
өнiмдерiн қайта
өңдейтiн жабдықтар
бойынша лизингілік
келiсiм шарт жасау.
Лизингілiк келiсiм
шартта анықталған,
ауыл шаруашылығы
өнiмдерін қайта
өңдейтiн жабдық.
тарды сатып алу.
Ауыл шаруашылығы
өнiмдерін қайта
өңдейтiн жабдықтар.
ды, ауыл шаруашы.
лығы өнiмдерін
қайта өңдейтiн
кәсіпорындарға
беру.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ауыл шаруашылығы шикiзатын қайта өңдеу өнiмдерiнiң импортына отандық экономиканың дағдарысты тәуелдiлігін еңсеру, өндiрiстi дамыту және қайта өңдеу салалары кәсiпорындары үшiн шикiзат сатып алу, iшкi рынокты отандық өндiрiстiң жоғары сапалы тамақ өнiмдерiмен толтыру; қаражаттың мақсатты, тиiмдi пайдаланылуы және республикалық бюджетке дер уақытында қайтарылуы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
65-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынақтан өткiзу"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 675000 тысяч тенге (шестьсот семьдесят пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: поддержка предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции путем передачи в лизинг технологического оборудования, повышение конкурентоспособности отечественной продукции, улучшение ее качества и расширение ассортимента, внедрение новых технологий и техники.
5. Задачи бюджетной программы: кредитование закупа оборудования для последующей передачи в лизинг предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   012        Кредитова- Определение условий бюд-  В те-  Минис-
ние лизин- жетного кредитования на   чение  терство
га обору-  цели обеспечения оборудо- года   сель-
дования    ванием предприятий по            ского
для пред-  переработке сельскохозяй-        хозяй-
приятий    ственной продукции на            ства
по перера- лизинговой основе, утвер-        Респуб-
ботке      ждаемых Правительством           лики
сельскохо- Республики Казахстан.            Казах-
зяйствен-  Проведение конкурса в            стан,
ной про-   целях определения Банков-        Минис-
дукции     заемщиков.                       терство
Выделение кредитных ре-          финансов
сурсов в соответствии с          Респуб-
кредитным соглашением по         лики
заявке администратора            Казах-
программы.                       стан,
Заключение договоров             Банк-
лизинга оборудования по          заем-
переработке сельскохозяй-        щик
ственной продукции.
Закуп оборудования по
переработке сельскохозяй-
ственной продукции, опре-
деленной договорами ли-
зинга.
Передача оборудования по
переработке сельскохозяй-
ственной продукции
перерабатывающим пред-
приятиям.
-------------------------------------------------------------------
7 Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: преодоление критической зависимости отечественной экономики от импорта продукции переработки сельскохозяйственного сырья, развитие производства и закупа сырья для предприятий перерабатывающей отрасли, насыщение внутреннего рынка высококачественными продуктами питания отечественного производства; целевое, эффективное использование и своевременный возврат средств в республиканский бюджет.
Приложение 65
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 013
"Сортоиспытание сельскохозяйственных культур"
на 2004 год

1. Құны: 472691 мың теңге (төрт жүз жетпiс екі миллион алты жүз тоқсан бiр мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: "Мемлекеттік iс-шараларын қаржыландыру және агроөнеркәсіптік кешендi несиелеу туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуiрдегi Заңының 4-бабы ; "Селекциялық жетiстiктердi қорғау туралы "Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегі Заңының 3-бабы ; "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының 4 , 12-баптары ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005-жылдарға арналған Мемлекеттік аграрлық азық-түлік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Селекциялық жетiстіктердi сынау және қорғау" Республикалық мемлекеттік кәсiпорынын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң 2000 жылғы 11 ақпандағы N 204 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарының бағынысындағы мемлекеттік мекемелердiң штаттағы қызметкерлер саны лимитін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 ақпандағы N 229 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында пайдалануға жiберiлген селекциялық жетiстiктердiң мемлекеттiк тiзiлiмiн ауыл шаруашылығы дақылдарының жоғары өнiмдi сорттарымен толықтыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: өнiмді және сапасы бойынша құнды сорттарды айқындау, патенттiк қабiлеттiлiк пен шаруашылыққа пайдалылық жағдайының селекциялық жетiстiгiне сәйкестiгi туралы қорытынды беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 472691 тысяча тенге (четыреста семьдесят два миллиона шестьсот девяносто одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий"; статья 3 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений"; статьи 4 12_ Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2000 года N 204 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Испытание и охрана селекционных достижений" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 229 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: пополнение Государственного реестра селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, высокопродуктивными сортами сельскохозяйственных культур.
5. Задачи бюджетной программы: выявление продуктивных и ценных по качеству сортов, выдача заключений о соответствии селекционного достижения условиям патентоспособности и хозяйственной полезности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

1   013       Ауыл         Қазақстан           Жыл     Қазақстан
шаруашылы.   Респубпикасында     бойы    Республикасы.
ғы дақылда.  пайдалануға жiбе.           ның Ауыл
рының        рілген селекциялық          шаруашылығы
сорттарын    жетiстiктердiң              министрлігі,
сынақтан     мемлекеттiк                 Ауыл
өткiзу       тiзiлiмiне енгiзу           шаруашылығы
мақсатында 5500-            дақылдарының
6000 сорттық                сортын сынау
тәжiрибе жүргiзу            жөніндегі
арқылы 105 ауыл             мемлекеттік
шаруашылығы дақыл.          комиссия
дары бойынша анағұр.
лым өнiмдi және
сапасы бойынша
құнды сорттарды
анықтау үшiн 16000
га алқапта
агротехникалық
iс-шаралар кешенiн
жүргiзу арқылы ауыл
шаруашылығы дақыл.
дарының патенттiк
қабiлеттілiгi мен
шаруашылыққа
пайдалылығына
сортсынау жүргiзу
үшiн  штаттағы
қызметкерлер саны
34 адамнан тұратын
"Ауыл шаруашылығы
дақылдарының сортын
сынау жөнiндегi
мемлекеттiк комис.
сия", штаттағы
қызметкерлер саны
214 адамнан тұратын
ауыл шаруашылығы
дақылдарының сортын
сынау 12 облыстық
және 3 аймақтық
инспектуралар
мемлекеттiк мекеме.
лерiн ұстау.
Ауыл шаруашылығы
дақылдарын сорт
сынақ жөнiндегi
Мемлекеттiк комис.
сияны материалды-
техникалық жарақ.
тандыру. Сатып алу:
тракторлар - 58
бiрлiк, комбайндар
- 23 бiрлiк,
зертханалық жабдықтар
- 2 бiрлiк, тағы
басқа техникалар -
159 бiрлiк.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша анағұрлым өнiмдi және сапасы бойынша құнды сорттарды анықтау және Қазақстан Республикасында пайдалануға жiберiлген селекциялық жетiстiктердiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу нәтижесiнде өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң түсiмділiгi мен сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
66-қосымша
Ескерту. 66-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Жердi суландыру және дренаж жүйелерiн жетiлдiру"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 66303 мың теңге (алпыс алты миллион үш жүз үш мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Жаңғырту және Даму Банкiсi арасындағы қарыз туралы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041-KAZ келiсiм ("Жердi суландыру және дренаж жүйесiн жетiлдiру жобасы") бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қыркүйектегi Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Жаңғырту Банкi арасындағы қарыз туралы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041-КАZ келiсiмiнiң күшiне енуiне арналған шарттарды iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 7 қазандағы N 1237 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Pecпубликасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

1   013        Сортоиспы- Содержание государствен-  В те-  Минис-
тание      ного учреждения:          чение  терство
сельскохо- "Государственная комиссия года   сель-
зяйствен-  по сортоиспытанию сель-          ского
ных куль-  скохозяйственных культур"        хозяй-
тур        со штатной численностью          ства
34 человека, 12 областных        Респуб-
и 3 региональных инспек-         лики
тур по сортоиспытанию            Казах-
сельскохозяйственных             стан
культур со штатной чис-
ленностью 214 человек для
проведения государствен-
ного сортоиспытания сель-        Государ-
скохозяйственных культур         ственная
на патентоспособность и          комис-
хозяйственную полезность         сия, об-
путем выполнения комплек-        ластные
са агротехнических меро-         и регио-
приятий на площади 16000         нальные
га для определения наибо-        инспек-
лее продуктивных и ценных        туры по
по качеству сортов по 105        сортоис-
сельскохозяйственным             пытанию
культурам с проведением          сельско-
5500-6000 сортоопытов с          хозяй-
целью внесения выявленных        ственных
наиболее продуктивных по         культур
качеству сортов в Государ-
ственный реестр селекцион-
ных достижений, допущенных
к использованию в Респуб-
лике Казахстан.
Оснащение Государственной
комиссии, региональных и
областных инспектур по
сортоиспытанию сельскохо-
зяйственных культур техни-
кой и лабораторным обору-
дованием: трактора - 58
единиц, комбайны - 23 еди-
ницы, лабораторное обору-
дование - 2 единицы, про-
чая сельскохозяйственная
техника -159 единиц.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение урожайности сельскохозяйственных растений и качества растениеводческой продукции в результате выявления и включения в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, наиболее продуктивных и ценных по качеству сортов сельскохозяйственных растений.
Приложение 66
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 014
"Усовершенствование ирригационных и дренажных систем"
на 2004 год
1. Стоимость: 66303 тысячи тенге (шестьдесят шесть миллионов триста три тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект усовершенствование ирригационной и дренажной систем) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 25 июня 1996 года"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1996 года N 1237 "О мерах по реализации условий для вступления в силу Соглашения о займе N 4041 - KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по Проекту усовершенствование ирригационной и дренажной систем"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында тұрақты суармалы ауыл шаруашылығы өндiрiсiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экономикалық нормалар мен талаптарды, ауыл шаруашылығы өндiрiсiн жүргiзу мен басқарудың әдiстерiн жетiлдiрудi ескерiп қолданыстағы жерді суландыру және дренаж жүйелерiн қайта құру және жақсарту арқылы 32 090 га алаңда суармалы егiншiлiктiң тиiмдiлiгiн қалпына келтiру, ақпараттық қызмет көрсету, сондай-ақ агротехника мен суландырудың озық әдiстерiн үйрету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   014       Жердi
суландыру
және дренаж
жүйелерiн
жетiлдiру
2        016  Жобаны       Контракт құнынан 5  Жыл     Қазақстан
республика.  пайыздық сақтандыру бойында Республикасы.
лық бюджет.  ұсталынымның                ның Ауыл
тен бiрле.   жартысын төлеу.             шаруашылығы
сiп қаржы.   Жобаны iске асыру           министрлiгi
ландыру      үшiн жергiлiктi 4
есебiнен     адам консультант.
iске         тарды тарту, соның
асырылады    iшiнде операциялық
шығындарды өтеу.
"Импреджило" фир-
масына кешiктiрiлген
төлемдер бойынша
пайыздарды төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: суармалы жерлердi қалпына келтiру "Жердi суландыру және дренаж жүйесiн жетiлдiру Жобасы шеңберiнде, қалпына келтiрiлген жерлердiң өнiмдiлiгiн арттыру, суландыру және дренаж жүйелерiн қалпына келтiру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
67-қосымша
Ескерту. 67-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Жердi суландыру және дренаж жүйелерiн жетiлдiру
жобасын кредиттеу"
деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие устойчивого орошаемого сельскохозяйственного производства в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление эффективности орошаемого земледелия на площади 32 090 га путем реконструкции и улучшения существующих ирригационной и дренажной систем с учетом внедрения экологических норм и требований, совершенствования методов ведения и управления сельскохозяйственным производством и эксплуатации оросительных систем, оказание информационных услуг, а также обучения передовым приемам агротехники и орошения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к . -------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   014        Усовершен-
ствование
иррига-
ционных и
дренажных
систем
2         016  Реализа-   Выплата половины от       В те-  Минис-
ция проек- 5-процентных страховых    чение  терство
та за счет удержаний от контрактной  года   сель-
софинанси- стоимости.                       ского
рования из Оплата услуг местных             хозяй-
республи-  консультантов для реали-         ства
канского   зации проекта в количест-        Респуб-
бюджета    ве 4 человек, включая            лики
оплату операционных              Казах-
расходов.                        стан
Выплата процентов по
задержанным платежам
фирме "Импреджило".
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: восстановление орошаемых земель, увеличение продуктивности восстановленных земель, реконструкция ирригационных и дренажных систем в рамках проекта "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем".
Приложение 67
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 015
"Кредитование проекта усовершенствования ирригационных и
дренажных систем" на 2004 год

1. Құны: 52624 мың теңге (елу екi миллион алты жүз жиырма төрт мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Жаңғырту және Даму Банкiсi арасындағы қарыз туралы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041-KAZ келiсiм ("Жердi суландыру және дренаж жүйесiн жетiлдiру жобасы") бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қыркүйектегi Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк aгpapлық азық-түлік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Жаңғырту Банкi арасындағы қарыз туралы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041-KAZ - келiсiмiнiң күшiне енуiне арналған шарттарды iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 7 қазандағы N 1237 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында тұрақты суармалы ауыл шаруашылығы өндiрiсiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экономикалық нормалар мен талаптарды, ауыл шаруашылығы өндiрiсiн жүргiзу мен басқарудың әдiстерiн жетiлдiрудi ескерiп қолданыстағы жердi суландыру және дренаж жүйелерiн қайта құру және жақсарту арқылы 32 090 га. алаңда суармалы егiншiлiктiң тиiмдiлiгiн қалпына келтiру, ақпараттық қызмет көpсeту, сондай-ақ агротехника мен суландырудың озық әдiстерiн үйрету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   015       Жердi
суландыру
және дренаж
жүйелерiн
жетiлдiру
жобасын
кредиттеу
2        004  Сыртқы       Контракт құнынан 5  Жыл     Қазақстан
қарыздар     пайыздық ұсталы.    бойында Республикасы.
есебiнен     нымның жартысын             ның Ауыл
жобаны       төлеу.                      шаруашылығы
iске асыру                               министрлiгi
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 52624 тысячи тенге (пятьдесят два миллиона шестьсот двадцать четыре тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект усовершенствование ирригационной и дренажной систем) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 25 июня 1996 года"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1996 года N 1237 "О мерах по реализации условий для вступления в силу Соглашения о займе N 4041 - KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по Проекту усовершенствования ирригационной и дренажной систем"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие устойчивого орошаемого сельскохозяйственного производства в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление эффективности орошаемого земледелия на площади 32 090 га путем реконструкции и улучшения существующих ирригационной и дренажной систем с учетом внедрения экологических норм и требований, совершенствования методов ведения и управления сельскохозяйственным производством и эксплуатации оросительных систем, оказание информационных услуг, а также обучения передовым приемам агротехники и орошения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   015        Кредитова-
ние проек-
та усовер-
шенствова-
ния ирри-
гационных
и дренаж-
ных систем
2         004  Реализация Выплата половины от       В те-  Минис-
проекта за 5-процентных удержаний от чение  терство
счет внеш- контрактной стоимости.    года   сель-
них займов                                  ского
хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: суармалы жерлердi қалпына келтiру, қалпына келтiрiлген жерлердiң өнiмдiлiгiн арттыру, "Жердi суландыру және дренаж жүйесiн жетiлдiру" Жобасы шеңберiнде суландыру және дренаж жүйелерiн қалпына келтiру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
68-қосымша
Ескерту. 68-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi қолдау"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5638 мың теңге (бec миллион алты жүз отыз сегіз мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы және Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiнiң арасындағы "Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiн қолдау" жобасының екiншi кезеңiнiң дайындығына грант бөлу жөнiндегi Келiсiм-Хат жасасу туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң 2003 жылғы 24 қарашасындағы N 1171 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстандағы аграрлық кәсiпорындардың экономикалық және қаржылық тұрақтылығын арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiн қолдау" жобасының екiншi кезеңiн дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: восстановление орошаемых земель, увеличение продуктивности восстановленных земель, реконструкция ирригационных и дренажных систем в рамках проекта "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем".
Приложение 68
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 016
"Постприватизационная поддержка сельского хозяйства"
на 2004 год
1. Стоимость: 5638 тысяч тенге (пять миллионов шестьсот тридцать восемь тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2003 года N 1171 "О заключении Письма-Соглашения между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития о выделении гранта на подготовку второго этапа проекта "Постприватизационная поддержка сельского хозяйства"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение экономической и финансовой устойчивости аграрных предприятий в Казахстане.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка второго этапа проекта "Постприватизационная поддержка сельского хозяйства".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

1   016       Ауыл
шаруашылы.
ғын жекеше.
лендiруден
кейiнгi
қолдау
2        006  Iшкi көздер. Қосымша құнға салы. Екінші  Қазақстан
дiң есебі.   натын салықты өтеу; жарты   Республикасы
нен грантты  "операциялық        жылдық- Ауыл
iске асыру   шығындар" катего.   тан     шаруашылығы
риясы бoйынша       бастап  министрлігі
үлестi бiрлесіп     III тоқ.
қаржыландыруды      сан
(15%) қамтамасыз
ету.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: "Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiн қолдау" жобасының екiншi кезеңiн орындаудың нақты жоспары дайындалатын болады, оған барлық компоненттердiң дизайны, сатып алу және қаржыландыру жоспарлары енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
69-қосымша
Ескерту. 69-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197аз қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Жұқпалы аурулардан сақтануды қамтамасыз eту"
деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3541678 мың теңге (үш миллиард бес жүз қырық бiр миллион алты жүз жетпiс сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шiлдедегi Заңының 8 , 10, 11, 12, 20, 24, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 және 35-баптары ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiне ведомстволық бағынысты жекелеген ұйымдардың мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы  Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1431 қаулысы ; "Ветеринария жөнiндегi нормативтiк құқықтық және басқа да актiлердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 29 сәуiрдегi N 407 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикада қолайлы эпизоотиялық жағдайды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жануарлар мен құстарды аса қауiптi жұқпалы аурулардан қорғау; мүйiздi ұсақ малдың бруцеллезiнен қолайсыз пункттердi сауықтыру; малдар мен құстардың тез тарайтын инфекциялық ауруларының ошақтарын жою және одан әрi таралуын болдырмау; уақтылы диагноз қою.

1   016        Постприва-
тизацион-
ная под-
держка
сельского
хозяйства
2         006  Реализация Оплата налога на добав-   Со     Минис-
гранта за  ленную стоимость;         вто-   терство
счет внут-                           рого   сель-
ренних                               полу-  ского
источников Обеспечение долевого      годия  хозяй-
софинансирования гранта   III    ства
(15%) по категории "опе-  квар-  Респуб-
рационные расходы".       тал    лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: будет подготовлен детальный план исполнения второго этапа проекта "Постприватизационная поддержка сельского хозяйства", включающий дизайн всех компонентов, планы закупок и финансирования.
Приложение 69
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 018
"Обеспечение эпизоотического благополучия"
на 2004 год
1. Стоимость: 3541678 тысяч тенге (три миллиарда пятьсот сорок один миллион шестьсот семьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 8__ 10_ 11_ 12_ 20_ 24_ 26_ 27_ 28_ 29_ 30_ 31_ 32_ и 35_ Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1431 "Вопросы отдельных организаций, подведомственных Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 407 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение благоприятной эпизоотической обстановки в республике.
5. Задачи бюджетной программы: предотвращение распространения инфекционных и заразных заболеваний животных и птиц в республике; оздоровление неблагополучных пунктов от бруцеллеза и туберкулеза сельскохозяйственных животных; локализация и ликвидация очагов острых инфекционных заболеваний животных и птиц; недопущение заноса острых инфекционных заболеваний животных и птиц на территорию Республики Казахстан из сопредельных государств; своевременная постановка диагноза.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   018       Жұқпалы
аурулардан
сақтануды
қамтамасыз
ету
2        100  Ветеринария. Мыналар бойынша     Жыл     Қазақстан
дағы         жұмыстар орындау    бойында Республикасы.
мониторинг,  мақсатында штат             ның Ауыл
peференция,  саны 84 адамдық             шаруашылығы
зертханалық  мемлекеттiк                 министрлігі
диагностикa  мекемені ұстау:
және әдiс.   - жануарлардың
нама ұлттық  ауруларына диагноз
орталығы     қоюды әдiстемелiк
қамтамасыз ету;
- жануарлардың
ауруларына диагноз
қою кезiндегi
референттiк
функция (даулы
жағдайларда немесе
басқа зертханаларда
диагноз қою қиын
болған кезде
түпкiлiктi диагноз
қою);
- ветеринарияда
пайдаланылатын
микроорганизмдердiң
сақтауға берiлген
штамдарының ұлттық
коллекциясын
жүргiзу;
- малдардың
организмдерiндегі,
малдан өндiрiлетiн
өнiмдер мен
шикiзаттардағы өте
улы немесе радио.
активтi заттарды
анықтау;
- малдан өндiрiле.
тiн өнiмдер мен
шикiзаттардың,
жемдердiң, жем
қоспаларының,
ветеринариялық
препараттарды
импорттау, экспорттау
және транзиттеу
кезiндегi ветерина.
риялық-санитарлық
сараптамадағы даулы
жағдайларда зерт.
ханалық зерттеулер.
Жабдықтар мен тех.
никалар сатып алу:
- автоклавтар - 2
бiрлiк;
- микрокомпьютерлiк
зертханалық таразы.
лар - 2 бiрлiк;
- микроскоптар - 2
бiрлiк;
- маталарды гистоло.
гиялық өңдеу авто.
матты-аппараты - 1
бiрлiк;
- радиометр - 1
бiрлiк;
- компьютерлер - 4
бiрлiк;
- принтерлер - 4
бiрлік;
- ксерокстар - 2
бiрлiк;
"Нива" автомобилi
- 1 бiрлiк;
- басқа да зертхана.
лық жабдықтар.
2 ғимараттың зертха.
насын, виварийдi
және гаражды күрделi
жөндеу.
3        101  Жануарлар    Қазақстан Республи. Жыл     Қазақстан
ауруының     касы Yкiметi бекiт. бойында Республикасы.
диагнос.     кен тiзбегe сәйкес          ның Ауыл
тикасы       жануарлар мен құстар.       шаруашылығы
дың аурулары бойынша        министрлiгi
16,0-17,0 млн.
диагностикалық
зерттеулер жүргiзу
жөнiндегi iс-шара.
ларды орындау
бойынша көрсетiлген
қызметтерге ақы
төлеу, оның iшiнде:
- 16 000,0-16 500,0
мың серологиялық
зерттеулер;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   018        Обеспече-
ние эпи-
зоотичес-
кого бла-
гополучия
2         100  Националь- Содержание государствен-  В те-  Минис-
ный центр  ного учреждения со штат-  чение  терство
мониторин- ной численностью 84 че-   года   сель-
га, рефе-  ловек для выполнения             ского
ренций,    работ по:                        хозяй-
лаборатор- методологическому обеспе-        ства
ной диаг-  чению диагностики заболе-        Респуб-
ностики и  ваний животных;                  лики
методоло-  проведению эпизоотичес-          Казах-
гии в ве-  кого мониторинга дикой           стан
теринарии  фауны;
референтной функции при
диагностике болезней
животных (установления
окончательного диагноза
в спорных случаях или
при затруднении постанов-
ки диагноза в других
ветеринарных лаборато-
риях);
ведению национальной
коллекции депонированных
штаммов микроорганизмов,
используемых в ветерина-
рии;
определению высокоток-
сичных или радиоактивных
веществ в организме жи-
вотных, продуктах и сырье
животного происхождения;
лабораторным исследова-
ниям в спорных случаях
ветеринарно-санитарной
экспертизы продуктов и
сырья животного происхож-
дения, кормов, кормовых
добавок, ветеринарных
препаратов при их импорте,
экспорте и транзите.
Приобретение оборудования
и техники:
автоклав - 2 единицы;
весы лабораторные микро-
компьютерные - 2 единицы;
микроскопы - 2 единицы;
автомат-аппарат для гисто-
логической обработки тка-
ней - 1 единица;
радиометр - 1 единица;
компьютеры - 4 единицы;
принтеры - 4 единицы;
ксероксы - 2 единицы;
автомобиль "Нива" - 1 единица;
прочее лабораторное
оборудование.
Капитальный ремонт 2 зда-
ний лаборатории, вивария
и гаража.
3         101  Диагнос-   Оплата услуг по выполне-  В те-  Минис-
тика забо- нию мероприятий по прове- чение  терство
леваний    дению 16,0-17,0 млн.      года   сель-
животных   диагностических исследо-         ского
ваний по болезням живот-         хозяй-
ных и птиц в соответствии        ства
с перечнем, утвержденным         Респуб-
постановлением Правитель-        лики
ством Республики Казах-          Казах-
стан, в том числе:               стан
16 000-16 500,0 тысяч
серологических исследо-
ваний;

20,0-25,0 мың
бактериологиялық
зерттеулер;
- 50,0-55,0 мың
вирусологиялық
зерттеулер;
- 50,0-55,0 мың
паразитологиялық
зерттеулер.
4        102  Эпизоотияға  Қазақстан           Жыл     Қазақстан
қарсы        Республикасы        бойында Республикасы.
шаралар      Үкiметi бекiткен            ның Ауыл
тiзбеге сәйкес              шаруашылығы
жануарлар мен               министрлігі
құстардың аурула.
рына қарсы эпизоо.
тияға қарсы
iс-шаралар жүргiзудi
қамтамасыз ету:
- жануарлардың аса
қауiптi ауруларына
aлдын алу үшiн,
сондай-ақ ветеринария.
лық препараттардың
республикалық
запасын толықтыру
үшiн - 80,0-85,0
млн. бас жануарлар.
ға және 42,0-50,0
млн. құсқа деген
есеппен ветеринария.
лық препараттардың
130,0-140,0 млн.
дозасын сатып алу;
- сатып алынған
препараттарды
белгiленген орнына
дейiн тасымалдау;
- ветеринариялық
препараттарды
қолданғанға дейiн
сақтау;
- ветеринариялық
препараттардың
республикалық
запасын сақтау;
- ветеринариялық
препараттарды
жергiлiктi жерлерде
қолдану, оған қоса:
1) серологиялық
зерттеу үшін
қанның сынамаларын
алу және жеткiзу
- 16,0-16,5
млн. сынама;
2) 145,0-155,0 млн.
ветеринариялық
препараттардың
дозасын және 5000
литр дезинфекциялық
заттарды, жануарлар.
ға егу.
Ауыл шаруашылығы
жануарларының
бруцеллезi бойынша
қолайсыз 18 пунктте
белгiленген тәртiпке
сәйкес сауықтыру,
оған қоса мыналарды
өткiзу:
- керi нәтиже алын.
ғанға дейiн жануар.
ларды зерттеу;
- ауру жануарларды
өткiзу;
- жануарларды егу;
- малдар ұсталған
жайларды дезинфек.
циялау.
5        103  Жануарлар    Қазақстан           Жыл     Қазақстан
мен құстар.  Республикасының     бойында Республикасы.
дың қауіпті  Үкiметi анықтаған           ның Ауыл
жұқпалы      тiзбе бойынша               шаруашылығы
аурулары.    жануарлар мен               министрлігі
ның ошақта.  құстардың тез
рын жою      тарайтын инфекция.
лық аурулары шығады
деп күтiлетiн 30
ошақты оқшаулау
және жою жөнiнде
iс-шаралар ұйымдас.
тыру, оған қоса:
- ветеринариялық
препараттармен
дезинфекция жасай.
тын құралдарды
жеткiзу;
- өлген малдар мен
құстардың өлекселе.
рiн отқа жағу
арқылы жою;
- алынған, жойылған
малдың құнын өтеу;
- эпизоотиялық
ошақта және қатерлi
аймақта малдар мен
құстарды мәжбүрлеп
егу;
- малдар мен құстар
ұстаған жайларды
дезинфекциялау;
- карантин кезiнде
карантиндiк посты.
лар, дезинфекция.
лық кедергілер
орнату және оларда
тәулiк бойы кезек.
шiлiк ұйымдастыру.
Шекаралас мемлекет.
терде жануарлар мен
құстардың аса
қауiптi инфекциялық
аурулары шыққан
кезде республикаға
инфекцияны әкелуге
жол бермеу жөнiнде
шекаралық карантин.
дiк 50-ге жуық
уақытша пост ұйым.
дастыру жүзеге
асырылады, онда
мыналар қамтылады:
- дезинфекциялық
құралдарды респуб.
ликалық запастан
осы постларға
дейiн жеткiзу;
- көлiк құралдарын
дезинфекциялау үшiн
карантин үшiн
дезинфекциялық
уақытша кедергілер
орнату және оларда
тәулiк бойы кезекшi.
лiк ұйымдастыру.
____________________________________________________________________

20,0-25,0 тысяч бактерио-
логических исследований;
50,0-55,0 тысяч вирусоло-
гических исследований;
50,0-55,0 тысяч паразито-
логических исследований.
4         102  Противо-   Обеспечение проведения    В те-  Минис-
эпизоотия  противоэпизоотических     чение  терство
мероприятий против особо  года   сель-
опасных болезней животных        ского
и птиц по перечню, опре-         хозяй-
деленному Правительством         ства
Республики Казахстан:            Респуб-
закуп 145,0-155,0 млн.           лики
доз ветеринарных препара-        Казах-
тов и 5000 литров                стан
дезинфицирующего средства,
из расчета на
108,0-115,0 млн. голов жи-
вотных и 42,0-50,0 млн.
птиц, для профилактики
особо опасных болезней
животных, а также для
пополнения республикан-
ского запаса ветеринарных
препаратов;
транспортировка до места
назначения закупленных
препаратов, в том числе
республиканского запаса
ветеринарных препаратов;
хранение ветеринарных
препаратов до их приме-
нения;
хранение республиканского
запаса ветеринарных пре-
паратов.
применение ветеринарных
препаратов на местах
включающее:
1) взятие и доставку проб
крови для серологических
исследований 16,0-16,5
млн. проб,
2) введение животным
108,0-115,0 млн. доз вете-
ринарных препаратов и 5000 литров
дезинфицирующего средства.
Оздоровление 18-ти небла-
гополучных пунктов от
бруцеллеза и туберкулеза
сельскохозяйственных
животных в соответствии с
установленными требова-
ниями, включая проведение:
исследований животных до
получения отрицательных
результатов;
сдачи больных животных;
вакцинации животных;
дезинфекции помещений,
где содержались животные.
5         103  Ликвидация Организация мероприятий   В те-  Минис-
очагов     по локализации и ликви-   чение  терство
острых     дации, ожидаемых 30 оча-  года   сель-
инфекцион- гов вспышек острых инфек-        ского
ных забо-  ционных заболеваний жи-          хозяй-
леваний    вотных и птиц, по переч-         ства
животных   ню, определенному Прави-         Респуб-
и птиц     тельством Республики             лики
Казахстан, включающее:           Казах-
доставку ветеринарных            стан
препаратов и дезинфици-
рующих средств;
уничтожение трупов павших
животных и птиц путем
сжигания;
возмещение стоимости
изъятого, уничтоженного
скота;
вынужденную вакцинацию
животных и птиц в эпи-
зоотическом очаге и в
угрожаемой зоне;
дезинфекцию помещений,
где содержались животные
и птицы;
взятие и доставка проб
крови или патологи-
ческого материала для
лабораторных исследова-
нии;
установку карантинных
постов, дезинфекционных
барьеров и организацию
на них круглосуточного
дежурства на время каран-
тина. При возникновении
в сопредельных государ-
ствах вспышек особо
опасных инфекционных
заболеваний животных и
птиц осуществляется
организация порядка 50
временных приграничных
карантинных постов (в
среднем на одном приг-
раничном участке сопре-
дельного государства 10
постов) по недопущению
заноса инфекции в респуб-
лику, которая включает:
доставку дезинфицирующих
средств до этих постов из
республиканского запаса;
сооружение временных
дезинфекционных барьеров
и организацию на них
круглосуточного дежурства
на время карантина для
дезинфекции транспортных
средств.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 8 декабря 2004 года N 197аз .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жануарлар мен құстардың ауруларына диагноз қоюдың қолданыстағы әдiстерiн жетiлдiру, мемлекеттiк мекеменiң қызметiн оны материалдық-техникалық-жарақтандыру және күрделi жөндеуден өткiзудiң нәтижесiнде жақсарту, жануарлар мен құстардың аса қауiптi ауруларының таралуын болдырмау үшiн оларды уақтылы анықтау: республика аумағында қолайлы эпизоотиялық ахуалды сақтау; мал басының шығын болуына жол бермеу; ветеринариялық шектеудiң барлық шараларын тоқтатып, ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстардың туберкулезi мен бруцеллезi бойынша қолайсыз пункттepдi толық сауықтыру; ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстардың аса қауіпті ауруларының таралу ошақтарын 100%-ға жою; шекаралас мемлекеттерден инфекцияның әкелiну мүмкiндiгiн азайту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
70-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Азық-түлiк қауiпсiздігін және жұмылдыру
қажеттiлiктерiн қамтамасыз ету"
деген 020 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7103253 мың теңге (жетi миллиард бip жүз үш миллион екi жүз елу үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 3 , 4 , 10, 11, 12-баптары ; "2004 жылғы республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005-жылдарға арналған Мемлекеттік аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастырудың, сақтаудың және пайдаланудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394 қаулысы , "2003-2005 жылдарға арналған "Азық-түлiк келiсiм шарт корпорациясы" ЖАҚ-ның даму жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 15 шiлдедегі N 777 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының жұмылдыруға деген қажеттіктерiн және азық-түлiктiк қауiпсiздігін қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушiлердi мемлекеттiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: уақтылы жұмылдыруға деген қажеттiктерiн және азық-түлiктiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге астықты сатып алу, мемлекеттiк резервтегi астықты сақтау және ауыстыру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: совершенствование существующих методов диагностики заболеваний животных и птиц, улучшение деятельности государственного учреждения в результате обеспечения необходимым оборудованием, техникой и проведением ремонта, своевременное выявление особо опасных заразных болезней животных и птиц для предотвращения их распространения; сохранение благополучной эпизоотической обстановки на территории республики; предотвращение потерь поголовья животных; полное оздоровление неблагополучных пунктов по туберкулезу и бруцеллезу сельскохозяйственных животных и птиц со снятием всех ветеринарно-ограничительных мер; 100% ликвидация очагов вспышек особо опасных инфекционных заболеваний животных и птиц; снижение вероятности заноса инфекции из сопредельных государств.
Приложение 70
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 020
"Обеспечение продовольственной безопасности и
мобилизационных нужд" на 2004 год
1. Стоимость: 7103253 тысячи тенге (семь миллиардов сто три миллиона двести пятьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3__ 4__ 10_ 11_ 12_ Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2002 года N 777 "Об утверждении Плана развития ЗАО "Продовольственная контрактная корпорация" на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение продовольственной безопасности и мобилизационных нужд Республики Казахстан, государственная поддержка отечественных сельхозтоваропроизводителей.
5. Задачи бюджетной программы: закуп зерна для своевременного обновления государственного резерва продовольственного зерна и поддержки отечественных товаропроизводителей, хранение и перемещение государственного резерва продовольственного зерна.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   020       Азық-түлiк
қауiпсiзді.
гiн және
жұмылдыру
қажеттiлiк.
терiн қам.
тамасыз ету
2        101  Мемлекеттiк  Мемлекеттік азық-   Жыл     Қазақстан
peсурстарға  түлiктiк астық      бойында Республикасы.
астықты      резервiн жаңарту            ның Ауыл
сатып алу    үшiн отандық ауыл           шаруашылығы
шаруашылығы тауар.          министрлігі
ларын өндiрушiлер.          мемлекеттік
ден Қазақстан               астық
Pecпубликасының             ресурстары
Үкiметi белгiлеген          жөніндегі
тәртiппен 550 мың           Агент арқылы
тонна көлемiнде
астық сатып алу.
3        101  Мемлекеттiк  Мемлекеттiк азық-   Жыл     Қазақстан
астық        түлiктiк астық      бойында Республикасы.
резервiн     резервiн лицензия.          ның Ауыл
азықтық      ланған астық                шаруашылығы
астыққа      қабылдау кәсiпорын.         министрлігі
ауыстыру     дарында сақтау 600          мемлекеттік
және сақтау  мың тонна, 24425            астық
тоннаға дейiн               ресурстары
мемлекеттiк азық-           Агент арқылы
түлiктiк астық
резервiнiң жеке
меншiк астық қабыл.
дау кәсiпорындары.
нан мемлекеттiк
астық ресурстарын
басқару жөнiндегi
агенттiң басқаруын.
дағы элеваторларға
орын ауыстыру.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервiн жақсарту және елiмiздiң жұмылдыру қажеттiктерiмен азық-түлiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету, сондай-ақ астық пен оны қайта өңдеу өнiмдерiнiң бағаларын реттеу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
71-қосымша
Ескерту. 71-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.24. N 197ач қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығы өндiрiсiн агрохимиялық және
агроклиматтық қамтамасыз ету"
деген 021 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   020        Обеспече-
ние про-
довольст-
венной
безопас-
ности и
мобилиза-
ционных
нужд
2         100  Закуп      Закуп до 550 тысяч тонн   В те-  Минис-
зерна в    зерна у отечественных     чение  терство
государ-   сельскохозяйственных      года   сель-
ственные   товаропроизводителей в           ского
ресурсы    порядке, установленном           хозяй-
решением Правительства           ства
Республики Казахстан.            Респуб-
лики
Казах-
стан
через
Агента
по уп-
равлению
государ-
ствен-
ными
ресур-
сами
зерна
3         101  Хранение   Хранение государственного В те-  Минис-
и переме-  резерва продовольствен-   чение  терство
щение      ного зерна на лицензиро-  года   сель-
зерна      ванных хлебоприемных             ского
государ-   предприятиях в объеме до         хозяй-
ственного  600 тысяч тонн.                  ства
резерва    Перемещение до 24425 тонн        Респуб-
продоволь- зерна государственного           лики
ственного  резерва с частных хлебо-         Казах-
зерна      приемных предприятий на          стан
государственные хлебные          через
базы, с целью обеспечения        Агента
полной сохранности госу-         по уп-
дарственного резерва             равлению
продовольственного зерна.        государ-
ствен-
ными
ресур-
сами
зерна
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обновление государственного резерва продовольственного зерна и обеспечение полной сохранности в объеме, установленным решением Правительства Республики Казахстан для обеспечения мобилизационных нужд и продовольственной безопасности страны, а так же регулирование цен на зерно и продукты его переработки.
Приложение 71
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 021
"Агрохимическое и агроклиматическое обеспечение
сельскохозяйственного производства" на 2004 год

1. Құны: 299566 мың теңге (екi жүз тоқсан тоғыз миллион бес жүз алпыс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексiнiң 162, 163-баптары ; "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 10-бабы ; "2004 жылға республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттік аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Агрохимия қызметi республикалық ғылыми-әдiстемелiк орталығы" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 23 қаңтардағы N 83 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру кездерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: дала жұмыстарының басталуын, егiстiң мерзiмi мен көлемдерiн жоспарлау үшiн Қазақстан Республикасының агроөнеркәсiп кешенiн сапалы агрометеорологиялық ақпаратпен қамтамасыз ету. Өсiмдiк шаруашылығы ауыл шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгін, жалпы өнiмiн және сапасын арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: метеопараметрлерге, топырақ ылғалдылығының жағдайына бақылау жүргiзу, дала жұмыстарының басталуы алдында ылғалдың запастарын, егiс мерзiмдерiн, дәнді дақылдарды жинаудың агрометеожағдайларын бағалау және болжау, агрометеорологиялық көрсеткiштердi былтырғы жылғымен салыстырмада, танаптарда қардың жиналуы жағдайын және басқаларды талдау; жаздық дәнді дақылдар егiстiгiнiң жағдайына космостық мониторинг жүргiзу және ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң өнiмділiгін бағалау, топырақтың құнарлылығын сақтау және көтеру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 299566 тысяч тенге (двести девяносто девять миллионов пятьсот шестьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 162 163 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; статья 10 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2003 года N 83 "О создании государственного учреждения "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение агропромышленного комплекса Республики Казахстан качественной агрометеорологической информацией для планирования начала полевых работ, сроков и объемов сева, уборки сельскохозяйственных культур. Повышение урожайности, валового сбора и качества сельскохозяйственной продукции растениеводства.
5. Задачи бюджетной программы: проведение наблюдений за метеопараметрами состоянием влажности почв, оценка и прогноз запасов влаги в почве к началу полевых работ, сроков сева, агрометусловий уборки зерновых, анализ агрометеорологических показателей в сравнении с предыдущим годом, состояния снегонакопления на полях и другие; проведение космического мониторинга состояния посевов яровых зерновых культур и оценка продуктивности сельскохозяйственного производства, сохранение и воспроизводство почвенного плодородия.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

1   021      Ауыл
шаруашылы.
ғы өндiрi.
сiн агро.
химиялық
және агро.
климаттық
қамтамасыз
ету
2        100 Топырақтың    1. Ауыл шаруашылығы Жыл     Қазақстан
химиялық      өндiрiсiн қамтама.  бойында Республикасы.
құрамын       сыз ету үшін агро.          ның Ауыл
агрометео.    метеорологиялық             шаруашылығы
рологиялық    мониторинг                  министрлігі
қамтамасыз    жүргізу:
ету және      - онкүндiк агроме.
анықтау       теорологиялық бюлле.
тень;
- он күндiк iшiн.
дегi топырақтағы
пайдалы ылғалдың
запастары;
- жаздық дәндi
дақылдардың 1
онкүндiк iшiндегi
жай-күйi (даму
кезеңi басталған
күн, биiктiгi,
қалыңдығы, жай-
күйiн бағалау);
- дәндi және
дәндi-бұршақты
дақылдардың
облыстағы орташа
өнiмдiлiгi мен
жалпы өнiмiн
болжау;
- көктемгi дала
жұмыстары басталуы
алдына топырақтағы
ылғалдың запаста.
рын болжау;
- егiстiң оңтайлы
мерзiмдерiн болжау;
- күздiк дақылдар.
дың қыстап шығуын
болжау;
- бидайдың пiсу
мерзiмдерiн болжау;
- қардың жиналуы
жағдайы туралы
кеңес беру;
- дәндi дақылдарды
жинаудың агрометео.
рологиялық жағдайла.
рын болжау;
- күздiк дәндi
дақылдардың қысқа
кетер алдындағы
жағдайын талдау;
- күздiк дәндi
дақылдардың өсуi
жаңару кезеңiндегi
жағдайын талдау;
- топырақтың күзде
қатып қалуы алдын.
дағы және көктемгi
дала жұмыстары
алдындағы пайдалы
ылғалдың нақты
запастарын талдау;
- дәндi дақылдарды
жинау жағдайларын
талдау;
- агрометеорологиялық
көрсеткiштердi
орташа көпжылдық
көрсеткiштермен,
өткен жылғы
көрсеткiштермен
салыстырма мiнез.
деме;
- елiмiздiң аумағы
бойынша ауа райы
жағдайына байланыс.
ты аурулар мен
ауыл шаруашылығы
зиянкестерiнiң
дамуы жағдайын
талдау.
2. Мына бағыттар
бойынша ғарыштық
мониторингтiң
мәлiметтерiн алу:
- жаздық дәндi
дақылдардың егiстiк
алқаптарының көлем.
дерiн бағалау;
- дәндi дақылдар
егiстiктерiнiң
жағдайына диагноз
қою;
- жаздық дәндi
дақылдар егiстiкте.
рiнiң арамшөптермен
жайлануын бағалау;
- таза сүрi жерлер.
дiң алқаптарын
анықтау;
- жаздық дәндi
дақылдардың өнiмдi.
лiгiн және жалпы
өнiмiн болжау.
3. Топырақтың химия.
лық құрамын анықтау.
3        101  Агрохимия.   Мемлекеттiк мекеме. Жыл     Қазақстан
лық қызмет.  ні ұстау: топырақ   бойы    Республикасы.
тiң респуб.  -агрохимиялық               ның Ауыл
ликалық      жұмыстың, топырақ           шаруашылығы
ғылыми-      құнарлылығының              министрлігі,
әдiстемелiк  жағдайы мен                 Агрохимия
орталығы     өзгеруін бақылау            қызметі
сапасына - 20               республикалық
мониторингтiк               ғылыми-әдіс.
алаң (топырақтың            темелік
540 үлгiсi) ғылыми          орталығы
-әдiстемелiк басшы.
лықты, агрохимиялық
зерттеудiң (топы.
рақтың 3000 үлгiсi),
токсикалық зерттеу.
лердiң сапасын
бақылауды, пестицид.
тердiң, ауыр метал.
дардың (топырақтың
2100 үлгiсi),
нитраттардың қалған
санын, топырақтың
радиоактивтi
ластанған деңгейiн
бақылауды, агрохи.
миялық зерттеулер.
дiң нәтижесi
бойынша қоректiк
заттардың жылжымалы
нысандары - азот,
фосфор, алмасатын
калий, микроэлемент.
тер және басқа да
көрсеткiштер
мазмұнының карто.
граммасын құрасты.
руды (24 агрохимия.
лық картограмма),
агрохимиялық
деректер банкiн
құрастыруды,
минералдық және
органикалық тыңайт.
қыштарды экономика.
лық өтелiмдi
дозаларын қолдану
негізiнде егiстiк
жерлердi тиiмдi
пайдалану жөнiндегi
ұсыныстарды әзiрлеу.
дi жүзеге асыратын
штат саны 150
адамнан тұратын
"Агрохимия қызметi
республикалық
ғылыми-әдiстемелiк
орталығы".
Сатып алу:
"Волга" автомашина.
сы - 1 бiрлiк,
УАЗ микроавтобусы
- 1 бiрлiк,
ИЖ автомобилi - 1
бiрлiк,
компьютерлер - 21
бiрлiк,
зертханалық жабдық
- 54 бiрлiк,
зертханалық жиhаз -
210 бiрлiк.
____________________________________________________________________

1   021        Агрохими-
ческое и
агроклима-
тическое
обеспече-
ние сель-
скохозяй-
ственного
производ-
ства
2         100  Агрометео- 1. Проведение агрометео-  В те-  Минис-
рологичес- рологического мониторинга чение  терство
кое обес-  для обеспечения сельско-  года   сель-
печение и  хозяйственного производ-         ского
определе-  ства:                            хозяй-
ние хими-  декадный агрометеорологи-        ства
ческого    ческий бюллетень;                Респуб-
состава    запасы продуктивной влаги        лики
почв       в почве за декаду;               Казах-
состояние яровых зерновых        стан
культур (дата наступления
фаз развития, высота,
густота, оценка состояния)
за 1 декаду;
прогноз среднеобластной
урожайности и валового
сбора зерновых и зернобо-
бовых культур;
прогноз запасов влаги в
почве к началу весенне-
полевых работ;
прогноз оптимальных сроков
сева;
прогноз перезимовки озимых
культур;
прогноз сроков созревания
пшеницы;
консультация об условиях
снегонакопления;
прогноз агрометеорологи-
ческих условий уборки
зерновых культур;
анализ состояния озимых
зерновых культур перед
уходом в зиму;
анализ состояния озимых
зерновых культур в период
возобновления вегетации;
анализ фактических запасов
продуктивной влаги перед
замерзанием почвы осенью
и к началу весенне-поле-
вых работ;
анализ условий уборки
зерновых;
сравнительная характе-
ристика агрометеорологи-
ческих показателей по
отношению к среднемного-
летним значениям, к зна-
чениям прошлого года;
анализ об условиях раз-
вития болезней и сельхоз-
вредителей в зависимости
от погодных условий по
территории страны.
2. Получение данных кос-
мического мониторинга по
следующим направлениям:
оценка размеров посевных
площадей яровых зерновых
культур;
диагностика состояния
посевов зерновых культур;
оценка засоренности посе-
вов яровых зерновых куль-
тур;
определение площадей чис-
тых паров;
прогноз урожайности и ва-
лового сбора яровых зер-
новых культур.
3. Определение химического
состава почв.
3         101  Республи-  Содержание государствен-  В те-  Минис-
канский    ного учреждения:          чение  терство
научно-    "Республиканский научно-  года   сель-
методи-    методический центр агро-         ского
ческий     химической службы" со            хозяй-
центр      штатной численностью 150         ства
агрохими-  человек осуществляющего          Респуб-
мической   научно-методическое ру-          лики
службы     ководство за качеством           Казах-
почвенно-агрохимических          стан,
работ, наблюдения за сос-        Респуб-
тоянием и изменением поч-        ликан-
венного плодородия - 20          ский
мониторинговых площадок          научно-
(540 образцов почв), конт-       методи-
роль качества агрохимоб-         ческий
следования (3000 образцов        центр
почв), токсикологических         агрохи-
исследований, наблюдения         мической
за остаточным количеством        службы
пестицидов, тяжелых
металлов (2100 образцов
почв), нитратов, за уров-
нем радиоактивного заг-
рязнения в почвах, состав-
ление по результатам агро-
химических обследований
картограмм содержания под-
вижных форм питательных
веществ - азота, фосфора,
обменного калия, микро-
элементов и других пока-
зателей (24 агрохимических
картограмм), формирование
банка агрохимических дан-
ных, разработку рекомен-
даций по эффективному
использованию пашни на
основе применения экономи-
чески оправданных доз
минеральных и органических
удобрений. Приобретение:
автомашины "Волга" - 1
единица,
микроавтобуса УАЗ - 1
единица,
автомобиля ИЖ - 1 единица,
компьютеров - 21 единица,
лабораторного оборудования
- 54 единицы,
лабораторной мебели - 210
единиц.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2004 года N 197ач .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: топырақтың құнарлылығын сақтаумен, өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң сапасымен байланысты мәселелердiң барлық кешенi бойынша топырақ-агрохимиялық зертханалардың қызметiн орталықтандырылған ғылыми-әдістемелiк басшылық етудi және үйлестiрудi қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы жерлерiнiң құнарлылығы мониторингi, химияландыру құралдарын экологиялық бағалау, минералдық және органикалық тыңайтқыштарды қолданудың ғылыми негізделген ұсыныстары мен нормативтерiн әзiрлеу; агроөнеркәсіп кешенi ұйымдарын ауыл шаруашылығы дақылдарының өсуiнiң қалыптасып отырған агрометеорологиялық жағдайлары туралы ақпаратпен қамтамасыз ету және олардың әрi қарай дамуы болжауының дұрыстығы, мәлiметтердi өсiмдiк шаруашылығы өнiмiн өндiру, сату және пайдаланудың оңтайлы көлемдерiн жоспарлаған кезде одан әрi пайдалану үшiн ауыл шаруашылығы алқаптарының жағдайы, ауыл шаруашылығы дақылдарының жоспарланған өнiмдiлiгi мен жалпы өнiмi туралы дұрыс ақпаратпен қамтамасыз ету, топырақ-агрохимиялық зерттеулер нәтижелерi бойынша алынған мәлiметтер негiзiнде топырақтың құнарлылығын caқтaу мен өсiру және минералдық тыңайтқыштарды тиімді пайдалану жөнiнде ұсыныстар алу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
72-қосымша
Ескерту. 72-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.17. N 197и қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану"
деген 023 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 91251 мың теңге (тоқсан бiр миллион екi жүз елу бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 2003 жылғы 9 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Су Кодексiнiң 45, 46, 59 және 116-баптары ; 2003 жылғы 5 желтоқсандағы "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы ; Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 19 тамыздағы N 932 "Суды кешендi пайдалану мен қорғаудың схемасын әзiрлеу және бекiту тәртiбi туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 24 қаңтардағы N 75 "Мемлекеттiк су кадастрын жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" қаулысы ; "Су қорғау аймақтары мен белдемелерi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 27 қаңтардағы N 102 қаулысы ; "Қазгидромет және Қазавиомет Республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы экономикасының су секторын дамытудың және су шаруашылығы саясатының 2010 жылға дейiнгi тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 93 қаулысымен бекiтiлген "2002-2010 жылдарға арналған "Ауыз су" салалық бағдарламасын iске асырудың iс-шаралары" жоспарының 28-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдардағы iске асырылатын iс-шаралар жоспарының 7.5.15-тармағы; "2004 жылға арналған pecпубликалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение централизованного научно-методического руководства и координации деятельности почвенно-агрохимических лабораторий по всему комплексу вопросов, связанных с сохранением почвенного плодородия, качества растениеводческой продукции, мониторинг плодородия земель сельскохозяйственного назначения, экологическая оценка средств химизации, разработка научно обоснованных рекомендаций и нормативов применения минеральных и органических удобрений; обеспечение организаций агропромышленного комплекса информацией о складывающихся агрометеорологических условиях произрастания сельскохозяйственных культур и достоверность прогноза их дальнейшего развития, обеспечение достоверной информацией о состоянии сельскохозяйственных угодий, планируемой урожайности и валовом сборе сельскохозяйственных культур для дальнейшего использования данных при планировании оптимальных объемов производства, реализации и использования продукции растениеводства, получение рекомендаций по сохранению и воспроизводству плодородия почв и рациональному использованию минеральных удобрений на основании данных, полученных по результатам почвенно-агрохимических исследований.
Приложение 72
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327 <*>
Сноска. Приложение 72 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2004 года N 197и .
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 023
"Охрана и рациональное использование водных ресурсов"
на 2004 год
1. Стоимость: 91251 тысяча тенге (девяносто один миллион двести пятьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 45_ 46_ 59_ и 116 Водного кодекса Республики от 9 июля 2003 года; 3акон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 августа 1994 года N 932 "Об утверждении порядка разработки и утверждения схем комплексного использования и охраны вод"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 января 1995 года N 75 "Об утверждении Порядка ведения государственного водного кадастра"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 января 1995 года N 102 "Об утверждении Положений о водоохранных зонах и полосах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании республиканских государственных предприятий Казгидромет и Казавиамет"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении "Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года"; п.28 Плана мероприятий по реализации отраслевой программы "Питьевые воды" на 2002-2010 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 93 "Об отраслевой программе "Питьевые воды" на 2002-2010 годы; п.7.5.15 Плана мероприятий по реализации программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықты және экономика салаларын сумен қамтамасыз ету үшiн негiзгi су шаруашылығы және басқа iс-шараларды анықтау, өзен алаптарында табиғат қорғауға және кешендi өткiзiлетiн су көлемiн ғылыми негiздеу;
Экономика салаларын су объектiлерi, су ресурстары, режимi, сапасы, суды пайдалану туралы қажеттi мәлiметтермен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: өзен алаптарындағы, әкiмшiлiк аумақтағы, экономика салаларындағы деңгейiндегі су тұтынушыларды сумен қамтамасыз етуде кешендi баға беру, су ресурстарын пайдалануды талдау және бағалау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   023       Су ресурс.
тарын
қорғау және
ұтымды
пайдалану
2        100  Су ресурс.   1. Ертіс өзенi      Жыл     Қазақстан
тарын        алабының су ресурс. бойында Республикасы
қорғау және  тарын кешендi               Ауыл
пайдалану    пайдалану және              шаруашылығы
саласында    қорғау схемасын             министрлігі.
кестелерiн,  даярлау.                    нің Су
су шаруашы,  - пайдалануға               ресурстар
лығы баланс. тиiстi су ресурс.           жөніндегі
тарын және   тарының көлемi              комитеті
нормативте.  мен сапасын,
рiн әзiрлеу  экономика саласын.
дағы су тұтынушылар
мен су пайдаланушы.
лардың құрылымын
және жекеменшiк
нысанын анықтау;
- су тұтынушылар
мен су пайдаланушы.
лардың жақын және
ұзақ перспективада
су peсурстарын
пайдалану деңгейiн
бағалау және болжау;
- су тұтынушылар
мен су пайдаланушы.
лардың көзқарасы
бойынша қазiргi су
pecypcтaрының
сапасын бағалау
және оның өзгеруiн
болжау;
2. Есiл өзенiнiң су
қорғау аймақтары
мен белдемелерiнiң
жобасын даярлау.
- судың ластанбауын,
шөп өспеуiн және
таусылуын болдырмау,
экологиялық тұрақты.
лығын және санитар.
лық жағдайын
жақсарту мақсатында
су қорғау аймағының
шекарасын анықтау;
- шаруашылық қызме.
тiн қатал шектеу
аумағы болып есепте.
летiн және санитар.
лық қорғауға арнал.
ған өзендердiң су
қорғау аймағының
шекарасын анықтау;
- өзен алабының
картасын, су қорғау
белгiлерiн бекiтуге
кететiн шығынның
сметасын жасау.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: определение основных водохозяйственных и других мероприятий для удовлетворения перспективных потребностей в воде населения и отраслей экономики, научное обоснование объемов природоохранных и комплексных пропусков в бассейнах рек;
обеспечение отраслей экономики необходимыми данными о водных объектах, водных ресурсах, режиме, качестве, использовании вод.
5. Задачи бюджетной программы: проведение комплексной оценки водообеспечения водопотребителей, анализ и оценка использования водных ресурсов в разрезе бассейна рек, административных территорий, отраслей экономики;
нормативно-правовое обеспечение водоохранных мероприятий;
систематизация и формирование информационной базы по состоянию, использованию и охране вод.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   023        Охрана и
рациональ-
ное ис-
пользова-
ние вод-
ных ресур-
сов
2         100  Разработка 1. Разработка схемы комп- В те-  Комитет
схем,      лексного использования и  чение  во вод-
водохозяй- охраны водных ресурсов    года   ным ре-
ственных   бассейна реки Иртыш:             сурсам
балансов   уточнение объемов распо-         Минис-
и нормати- лагаемых водных ресурсов         терства
вов в об-  и их качества, структуры         сель-
ласти ох-  водопотребителей и водо-         ского
раны и     пользователей по отраслям        хозяй-
использо-  экономики и формам собст-        ства
вания      венности;                        Респуб-
водных     оценка современного уровня       лики
ресурсов   использования водных             Казах-
ресурсов и прогноз его           стан
изменения на ближайшую и
более отдаленную
перспективу в разрезе
водопотребителей и водо-
пользователей;
оценка качественного сос-
тояния водных ресурсов с
точки зрения требований
водопотребителей и водо-
пользователей и прогноз
его изменения.
2. Разработка проекта     В те-  Комитет
водоохранных зон и полос  чение  по вод-
реки Ишим:                года   ным ре-
определение границ водо-         сурсам
охранных зон для установ-        Минис-
ления особых условий             терства
пользования в целях              сель-
предупреждения загрязне-         ского
ния, засорения и истоще-         хозяй-
ния вод, поддержания их          ства
экологической устойчи-           Респуб-
вости и надлежащего сани-        лики
тарного состояния;               Казах-
определение границ водо-         стан
охранных полос рек,
являющихся территорией
строгого ограничения
хозяйственной деятель-
ности и имеющих санитарно-
защитное назначение;
составление карт по
бассейнам рек, сметы
затрат на установление
водоохранных знаков.

3. Жер бетi суын
Қазақстан Республи.
касы шаруашылық
кешенi бойынша
тағайындалған
мақсатта пайдалану.
ды топтастыру.
- Қазақстан Респуб.
ликасы жер бетi
суының сапа
жағдайына жалпы
баға беру;
- егiс танабында
методикалық
эксперимент жасау
(сынауға алу,
камералық өңдеу
және басқа);
- топтастырғыш үлгi
және макет жасау;
Қазақстан Республи.
касы жер бетi
суының топтастырғыш
томдарын жасап
өңдеу.
4. Сырдария өзенiнiң
гидрологиялық режимi-
нiң нашарлауын және
антропогендiк жүкте-
менiң өсуiн ескере
отырып, Шардара су
торабынан төмен Кiшi
Аралға дейiнгi арна-
сының су өткiзу қабi-
летiн ұлғайту жөнiнде
шұғыл және перспекти-
валы iс-шаралар кешенiн
әзiрлеу:
iрi су тораптары
аралығындағы осал учас-
келердегi өзен арнасы-
ның өткiзу (суды, мұзды
және қайырды) қабiлетiне
баға беру;
жаз және қыс кезең-
дерiндегi арналық про-
цестердiң бағытын анық-
тау осал учаскелердi
және олардың пайда бо-
луының (гидрологиялық,
антропогендiк) себеп-
терiн анықтау;
су тораптарын (Әйтек,
Ақлақ және басқалары)
қайта жаңғыртудан және
қысқы энергетикалық су
жiберулердiң ұлғаюынан
кейiнгi ықтимал арналық
процестердi болжау;
су тораптарын (Әйтек,
Ақлақ және басқалары)
қайта жаңғыртудан және
қысқы энергетикалық су
жiберудің ұлғаюынан ке-
йiнгi ықтимал арналық
процестердi бағалау
және болжау жөніндегі
ақпараттық пакетiн да-
йындау.
3        101  Мемлекеттiк  Су объектiлерi және Жыл     Қазақстан
су кадаст.   қадағалау пунктi    бойында Республикасы.
рын жасау    туралы мәлiмет              ның Ауыл
каталогын құру.             шаруашылығы
Жер бетi су ресурс.         министрлігі.
тарының жағдайы,            нің Су
оның iшiнде                 ресурстары
өтiмдiлiгi, дең.            жөніндегі
гейi, температу.            комитеті
расы мен судың
химиялық құрамы
мен басқадай гидро.
геологиялық және
метеорологиялық
элементтер туралы
мәлiметтердi жинап
стационарлы
қадағалау.
Стационарлы қадаға.
лау нәтижесiн және
гидрологиялық қада.
ғалау нәтижесiн
өңдеу және қорытын.
дылау.
Жер бетi су ресурс.
тарының жағдайы
туралы мәлiметтi
қор және ақпарат
базасына енгiзу.
Су тұтынушылардың
сандық құрамы,
судың экономика
саласында аймақты
және өзен алаптары
мен республика
бойынша жалпы
пайдалануы туралы
мәлiметтердi өңдеу.
____________________________________________________________________

3. Составление классифи-  В те-  Комитет
кации поверхностных вод   чение  по вод-
по назначению использо-   года   ным ре-
вания в хозяйственном            сурсам
комплексе Республики             Минис-
Казахстан:                       терства
оценка качественного             сель-
состояния поверхностных          ского
вод Республики Казахстан         хозяй-
по материалам архивных           ства
фондов;                          Респуб-
проведение полевого              лики
методического экспери-           Казах-
мента (отбор проб, каме-         стан
ральная обработка и
другие);
составление модели и
макета классификатора;
разработка заключитель-
ного тома классификатора
поверхностных вод Респуб-
лики Казахстан.
4. Разработка комплекса
неотложных и перспективных
мероприятий по увеличению
пропускной способности
русла реки Сырдарья ниже
Шардаринского гидроузла
до впадения в Малый Арал
с учетом ухудшения
гидрологического режима
и возросших антропогенных
нагрузок:
оценка пропускной
способности (воды, льда
и наносов) русла реки
на критических участках
между крупными гидроузлами;
определение направленности
русловых процессов в летний
и зимний периоды, выявление
критических участков и
причин их образования
(гидрологических, антропогенных);
прогноз возможных русловых
процессов после реконструкции
гидроузлов (Айтек, Аклак и др.)
и возрастание зимних
энергетических попусков;
подготовка пакета информации
по оценке и прогнозу возможных
русловых процессов после
реконструкции гидроузлов
(Айтек, Аклак и др.) и
возрастание зимних
энергетических попусков.
3         101  Составле-  Составление каталожных    В те-  Комитет
ние госу-  сведений о водных объек-  чение  по вод-
дарствен-  тах и пунктах наблюдений. года   ным ре-
ного вод-  Сбор материалов стацио-          сурсам
ного ка-   нарных наблюдений за             Минис-
дастра     состоянием и режимом             терства
поверхностных вод вклю-          сель-
чающих данные об уровнях         ского
и расходах воды, ее тем-         хозяй-
пературе, стоке наносов,         ства
толщине льда, о химичес-         Респуб-
ком составе воды и дру-          лики
гих гидрологических и            Казах-
некоторых метеорологичес-        стан
ких элементах.
Обработка и обобщение
результатов стационарных
наблюдений и результатов
гидрологических наблюде-
ний;
Ведение базы данных фон-
довой и публикуемой ин-
формации о состоянии
ресурсов поверхностных
вод.
Обработка информации по
количественному составу
водопотребителей, потреб-
лению воды отраслями эко-
номики в разрезе террито-
рий и бассейнов рек и в
целом по республике.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Ертiс өзенi алабының су ресурстарын пайдалану және қорғаудың кешендi сұлбасының болуы - халықтың және экономика саласының қажеттiлiгiн қамтамасыз ету үшiн тұтынылатын судың лимитiн бекiтуде, келешекте су шаруашылығы iс-шараларын жоспарлауда, республикалық және жергiлiктi бағдарлама бойынша бюджет құруда мемлекеттiк органдарға нұсқама беруде ғылыми негiзделген нормативтiк-құқықтық құжат болып табылады;
Есiл өзенiнiң су қорғау аймақтары мен белдемелерiнiң жобасы - жергiлiктi атқарушы органдардың шаруашылық жер пайдалануда осы аймақтар мен белдемелердiң шекарасын және режимiн бекiтуде қажет;
әлеуметтiк-экономикалық өркендеуге қажеттi теңгерiмдi қамтамасыз ету және су ресурстарының қажеттi деңгейде сапасының нормативке сәйкестендiруде жер бетi суының ластану деңгейi бойынша интегралды топтастыру қажет;
жер бетi су ресурсы мен режимiнiң мемлекеттiк су кадастрын жаңғыртуға, өзендердiң, каналдардың, көлдер мен су бөгендерiнiң анықтама-ақпаратты Бюллетенiн шығаруға, жылма-жылғы құрлықтағы жер бетi суының режимi және ресурстары туралы, көпжылдық құрлықтағы жер бетi суының режимi және ресурстары туралы (5 жылда 1 рет), облыс, су шаруашылық алабы мен экономика саласында су пайдаланудың жыл сайынғы есебi туpалы мәлiмет алуға мүмкіндік тудырады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
73-қосымша
Ескерту. 73-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Су ресурстарын басқару және жерлердi қалпына
келтiрудi жетiлдiру"
деген 025 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 773035 мың теңге (жетi жүз жетпiс үш миллион отыз бес мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы N 1592/1593 (SF) KAZ заемдары туралы келiсiмдердi ("Cу ресурстарын басқаруды жетiлдiру және жердi қалпына келтiру" жобасы) ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегi Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: наличие схем комплексного использования и охраны водных ресурсов бассейна реки Иртыш - как научно обоснованного нормативно-правового документа при установлении лимитов водопотребления для обеспечения потребностей населения и отраслей экономики, перспективного планирования водохозяйственных мероприятий, руководства всеми государственными органами при формировании бюджетных республиканских и региональных программ;
наличие проекта водоохранных зон и полос реки Ишим для установления местными исполнительными органами границ и режима хозяйственного использования земель этих зон и полос;
наличие интегральной классификации поверхностных вод по степени загрязнения для обеспечения баланса потребности социально-экономического развития и возможности воспроизводства водных ресурсов на уровне требований нормативного качества вод;
обновление государственного водного кадастра о режиме и ресурсах поверхностных вод, публикация справочно-информационного Бюллетеня (каталога) рек, каналов, озер и водохранилищ, наличие ежегодных данных о режиме и ресурсах поверхностных вод суши, наличие многолетних данных о режиме и ресурсах поверхностных вод суши (периодичность 1 раз в 5 лет), наличие ежегодника водопользования в разрезе областей, водохозяйственных бассейнов и отраслей экономики.
Приложение 73
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 025
"Совершенствование управления водными ресурсами и
восстановление земель" на 2004 год
1. Стоимость: 773035 тысяч тенге (семьсот семьдесят три миллиона тридцать пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашений о займах N 1592/1593 (SF) - КАZ (Проект "Управления водными ресурсами и восстановление земель") между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2023-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында тұрақты суармалы егiншiлiктi дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экологиялық нормалар мен талаптарды енгiзудi, қайта жаңғыртылған суландыру және кәрiздiк жүйелердi су пайдаланушылар бiрлестiктерiне беру, пайдалану және техникалық қызмет көрсету, агротехника мен суару тәсiлдерiн үйретудi ескере отырып суландыру және кәрiздiк жүйелердi қайта жаңғырту және жақсарту арқылы Оңтүстiк Қазақстан облысы Мақтаарал ауданында 39,2 мың гектар алқапта суармалы егiншiлiктi қалпына келтiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   025       Су ресурс.
тарын
басқару
және жер.
лердi
қалпына
келтiрудi
жетiлдiру
2        004  Сыртқы       Мотт МакДональд     Жыл     Қазақстан
қарыздар     фирмасының консуль. бойында Республикасы.
есебiнен     тациялық қызметiне          Ауыл
жобаны       ақы төлеу (құрылыс.         шаруашылығы
iске асыру   ты қадағалау,               министрлігі
инспекторларды,
клерктердi ұстау,
қолдау тобының
жұмысы, оқыту).
3        016  Жобаны       Жобаның 1-кезеңi    Жыл     Қазақстан
республи.    бойынша Оңтүстiк    бойында Республикасы
калық        Қазақстан облысы            Ауыл
бюджеттен    Мақтаарал ауданында         шаруашылығы
бiрлесiп     23868 гектар алқап.         министрлiгi,
қаржылан.    та құрылыс жұмысы;          "Тодини" ком.
дыру есебi.  Жобаның 2-кезеңi    Жыл     паниясы 1Ф,
нен iске     бойынша Оңтүстiк    бойында "Эcep"
асырылады    Қазақстан облысы            компаниясы 2Ф
Мақтаарал ауданында
15391 гектар
алқапта құрылыс             Қазақстан
жұмысы.                     Республикасы
Қосымша құн                 Ауыл
салығына, тауарлар,         шаруашылығы
жұмыстар мен                министрлігі
қызметтердiң кеден.
дiк баждарына,
кедендiк алымдарға
ақы;
Шетелдiк валютамен          Қазақстан
операциялар жүргi.          Республикасы
зуге арналған               Ауыл
лицензияны алуға            шаруашылығы
байланысты шығын.           министрлігі
дарды өтеу;
Жобаны iске асыру           Қазақстан
үшiн 9 адам көле.           Республикасы
мiнде жергiлiктi            Ауыл
консультанттардың           шаруашылығы
қызметiн төлеу,             министрлігі
соның iшiнде
операциялық
шығындар.
Мотт МакДональд
фирмасының консуль.
тациялық қызметiне
ақы төлеу (құрылыс.
ты қадағалау,
инспекторларды,
клерктердi ұстау,
қолдау тобының
жұмысы, оқыту,
автокөлiктердi
ұстау).
____________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие устойчивого орошаемого земледелия в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление орошаемого земледелия на площади 39,2 тысячи гектаров в Махтааральском районе Южно-Казахстанской области путем реконструкции и улучшения оросительной и дренажной систем с учетом экологических норм и требований, передачи управления реконструированной оросительной и дренажной систем объединениям водопользователей, обучение приемам эксплуатации и технического обслуживания, орошения и агротехники.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   025        Совершен-
ствование
управления
водными
ресурсами
и восста-
новление
земель
2         004  Реализация Оплата консультационных   В те-  Минис-
проекта за услуг фирмы Мотт МакДо-   чение  терство
счет внеш- нальд (надзор за строи-   года   сель-
них займов тельством, оплата услуг          ского
инспекторов, клерков,            хозяй-
работа группы поддержки,         ства
обучение).                       Респуб-
лики
Казах-
стан
3         016  Реализация Строительные работы по    В те-  Минис-
проекта за 1 фазе проекта на пло-    чение  терство
счет софи- щади 23868 гектаров в     года   сель-
нансирова- Махтааральском районе            ского
ния из     Южно-Казахстанской об-           хозяй-
республи-  ласти.                           ства
канского                                    Респуб-
бюджета                                     лики Ка-
Строительные работы по    В те-  захстан,
2 фазе проекта на пло-    чение  Компания
щади 15391 гектар в       года   "Тодини"
Махтааральском районе            1 Ф,
Южно-Казахстанской об-           Компания
ласти.                           "Эсер"
2 Ф
Оплата налога на добав-          Минис-
ленную стоимость, тамо-          терство
женных пошлин, таможенных        сель-
сборов за товары, работы         ского
и услуги.                        хозяй-
Оплата услуг местных кон-        ства
сультантов для реализации        Респуб-
проекта в количестве 9           лики Ка-
человек, включая оплату          захстан
операционных расходов.
Оплата консультационных          Минис-
услуг фирмы Мотт МакДо-          терство
нальд (надзор за строи-          сель-
тельством, оплата услуг          ского
инспекторов, клерков,            хозяй-
работа группы поддержки,         ства
обучение, содержание             Респуб-
автомашин).                      лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: түсiмдiлiктiң ұлғаюы, жобалық есептеулер бойынша таза табыстың 28%-ға артуы, халықты жұмыспен қамтудың 21%-ға өсуi, жоба бойынша күрделi қаржының тиiмдiлiгi 26% құрауы тиiс. Мақтаның түсiмдiлiгi гектарынан 15,5-тен 25 центнерге, күздiк бидайдiкi 25-тен 36 центнерге, дән жүгерiнiкi 17-ден 54 центнерге, жоңышқанiкi 34,3-тен 89 центнерге көтерiледi. Су peсурстарын үнемдеу кезең сайын жылына 16,9-дан 23,1 миллион текше метрдi құрайды. Жүйенiң пайдалы әсер коэффициентi 0,60-тан 0,80-ге жеткiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
74-қосымша
Ескерту. 74-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Су ресурстарын басқару және жердi қалпына келтiрудi жетiлдiру жобасын кредиттеу"
деген 026 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1394305 мың теңге (бір миллиард үш жүз тоқсан төрт миллион үш жүз бес мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы N 1592/1593 (SF) KAZ заемдары туралы келiсiмдердi ("Cу ресурстарын басқаруды жетiлдiру және жердi қалпына келтiру" жобасы) ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегi Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында тұрақты суармалы егiншiлiктi дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экологиялық нормалар мен талаптарды енгiзудi, қайта жаңғыртылған суландыру және кәрiздiк жүйелердi су пайдаланушылар бiрлестiктерiне беру, пайдалану және техникалық қызмет көрсету, агротехника мен суару тәсiлдерiн үйретудi ескере отырып суландыру және кәрiздiк жүйелердi қайта жаңғырту және жақсарту арқылы Оңтүстiк Қазақстан облысы Мақтаарал ауданында 39,2 мың гектар алқапта суармалы егiншiлiктi қалпына келтiру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение урожайности, увеличение по проектным расчетам чистых доходов на 28%, рост занятости населения на 21%, эффективность капитальных вложений по проекту должна составить 26%, урожайность хлопка возрастет с 15,5 до 25 центнеров с гектара, озимой пшеницы с 25 до 36 центнеров с гектара, кукурузы на зерно с 17 до 54 центнеров с гектара, люцерны с 34,3 до 89 центнеров с гектара, экономия водных ресурсов составит поэтапно от 16,9 до 23,1 миллиона кубометров в год, коэффициент полезного действия системы будет доведен с 0,60 до 0,80.
Приложение 74
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 026
"Кредитование проекта совершенствования управления водными
ресурсами и восстановления земель" на 2004 год
1. Стоимость: 1394305 тысяч тенге (один миллиард триста девяносто четыре миллиона триста пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашений о займах N 1592/1593 (SF) - KAZ (Проект "Совершенствования управления водными ресурсами и восстановление земель") между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие устойчивого орошаемого земледелия в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление орошаемого земледелия на площади 39,2 тысяч гектаров в Махтааральском районе Южно-Казахстанской области путем реконструкции и улучшения оросительной и дренажной систем с учетом экологических норм и требований, передачи управления реконструированной оросительной и дренажной систем объединениям водопользователей, обучение приемам эксплуатации и технического обслуживания, орошения и агротехники.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   026       Су ресурс.
тарын
басқару
және жердi
қалпына
келтiрудi
жетiлдiру
жобасын
кредиттеу
2        004  Сыртқы       Жобаның 1-кезеңi    Жыл     Қазақстан
қарыздар     бойынша Оңтүстiк    бойында Республикасы
есебiнен     Қазақстан облысы            Ауыл
жобаны       Мақтаарал ауданын.          шаруашылығы
iске асыру   да 23868 гектар             министрлігі,
алқапта құрылыс             "Тодини"
жұмысы.                     компаниясы
Жобаның 2-кезеңi            1Ф, "Эсер"
бойынша Оңтүстiк    жыл     компаниясы
Қазақстан облысы    бойында 2Ф
Мақтаарал ауданын.
да 15391 гектар
алқапта құрылыс
жұмысы.
3        016  Жобаны       Жобаның 1-кезеңi    Жыл     Қазақстан
республи.    бойынша Оңтүстiк    бойында Республикасы
калық        Қазақстан облысы            Ауыл
бюджеттен    Мақтаарал ауданын.          шаруашылығы
бiрлесiп     да 23868 гектар             министрлігі,
қаржылан.    алқапта құрылыс             "Тодини"
дыру         жұмысы.                     компаниясы
есебінен     Жобаның 2-кезеңi            1Ф, "Эсер"
іске         бойынша Оңтүстiк            компаниясы
асырылады    облысы Мақтаарал            2Ф
ауданында 15391
гектар алқапта
құрылыс жұмысы.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: түсiмдiлiктiң ұлғаюы, жобалық есептеулер бoйынша таза табыстың 28%-ға артуы, халықты жұмыспен қамтудың 21%-ға өсуi, жоба бойынша күрделi қаржының тиiмдiлiгi 26,4 құрауы тиiс. Мақтаның түсiмдiлiгi гектарынан 15,5-тен 25 центнерге, күздiк бидайдiкi 25-тен 36 центнерге, дән жүгерiнiкi 17-ден 54 центнерге, жоңышқанiкi 34,3-тен 89 центнерге көтерiледi. Су peсурстарын үнемдеу кезең сайын жылына 16,9-дан 23,1 миллион текше метрдi құрайды. Жүйенiң пайдалы әсер коэффициентi 0,60-тан 0,80-ге жеткiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
75-қосымша
Ескерту. 75-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к , 2004.12.24. N 197ащ қаулыларымен.
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау"
деген 027 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   026        Кредитова-
ние проек-
та совер-
шенствова-
ния управ-
ления вод-
ными ре-
сурсами и
восстанов-
ления
земель
2         004  Реализация Строительные работы по 1  В те-  Минис-
проекта за фазе проекта на площади   чение  терство
счет внеш- 23868 гектаров в Махта-   года   сель-
них займов аральском районе Южно-           ского
Казахстанской области.           хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан,
Строительные работы по 2  В те-  Компания
фазе проекта на площади   чение  "Тодини"
15391 гектара в Махта-    года   1 Ф,
аральском районе Южно-           Компания
Казахстанской области.           "Эсер"
2 Ф
3         016  Реализация Строительные работы по 1  В те-  Минис-
проекта за фазе проекта на площади   чение  терство
счет софи- 23868 гектаров в Махта-   года   сель-
нансирова- аральском районе Южно-           ского
вания из   Казахстанской области.           хозяй-
республи-                                   ства
канского                                    Респуб-
бюджета                                     лики
Казах-
стан,
Строительные работы по 2  В те-  Компания
фазе проекта на площади   чение  "Тодини"
15391 гектара в Махта-    года   1 Ф,
аральском районе Южно-           Компания
Казахстанской области.           "Эсер"
2 Ф
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение урожайности, увеличение по проектным расчетам чистых доходов на 28%, рост занятости населения на 21%, эффективность капитальных вложений по проекту должна составить 26%. Урожайность хлопка возрастет с 15,5 до 25 центнера с гектара, озимой пшеницы с 25 до 36 центнеров с гектара, кукурузы на зерно с 17 до 54 центнеров с гектара, люцерны с 34,3 до 89 центнера с гектара. Экономия водных ресурсов составит поэтапно от 16,9 до 23,1 миллионов кубометров в год. Коэффициент полезного действия системы будет доведен с 0,60 до 0,80.
Приложение 75
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 027
"Регулирование русла реки Сырдарья и сохранение
северной части Аральского моря" на 2004 год

1. Құны: 3144466 мың теңге (үш миллиард бiр жүз қырық төрт миллион төрт жүз алпыс алты мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы қарыз туралы Келiсiмдi ("Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау және Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу (1 фаза) жобасы") бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 20 наурыздағы Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн және Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу (1 фаза) жобасын қаржыландыруға Халықаралық Қайта құру және Даму Банкiн тарту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 19 қазандағы N 1342 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтап қалуды қамтамасыз ету, Сырдария өзенi атырауының су ресурстарын қалпына келтiру, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiрудi арттыру және балық шаруашылығын дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiндегi су деңгейiн тұрақтандыру, Сырдария өзенi арнасынан су өтiмiн реттеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   027       Сырдария
өзенiнiң
арнасын
реттеу және
Арал
теңiзiнiң
солтүстiк
бөлiгiн
сақтау
2        004  Сыртқы       а) Солтүстiк Арал   Жыл     Қазақстан
қарыздар     теңiзi бөгетiнiң    бойында Республикасы
есебiнен     және Ақлақ кешенi.          Ауыл
жобаны       нiң құрылысын               шаруашылығы
iске асыру   салу:                       министрлігі.
- бөгет;                    нің Су
- су қашыртқысы;            ресурстары
- Ақлақ су                  жөніндегі
торабы;                     комитеті
- реттеуiш
шлюздер;
- жолдар мен
көпiрлер;
б) Әйтек кешенiнiң
құрылысын салу:
- Сырдария өзенiнде
су торабын салу;
- Әйтек каналының
су алу имараттарын
қайта жаңғырту;
- Қараөзек тарма.
ғында имараттарды
жөндеу,
оның iшiнде:
- тармақтың басында
өзi шайылып кететiн
бөгетше салу;
- бас имаратты
қайта жаңғырту;
- реттеуiш шлюздер.
дi қайта жаңғырту;
- пiшендiктердiң
су қашыртқысын
қайта жаңғырту;
- тармаққа көпiр
мен кiрме жолдар
салу.
в) Шардара бөгетiн
қалпына келтiру:
- Қызылқұм суланды.
ру каналын қалпына
келтіру;
- геотехникалық
зерттеулер бағдар.
ламасы;
- бөгеттi жабдықтау,
жоғарғы беткейдiң
тұрақтылығын
қалпына келтiру;
- бөгет астына жаңа
дренаж салу.
г) тасқынға қарсы
бөгеттер құрылысын
салу:
- бөгеттердi қайта
қалпына келтiру;
- жаңа бөгеттер
салу;
- өзен арнасын
түзету.
Арнасай бөгетінiң
төменгі беткейiн
нығайту;
д) су көтеру
бөгетiн қайта
қалпына келтiру:
- Қызылорда су
торабын жөндеу
(жапқыштарды,
шандорларды және
резина тығыздағыш.
тарды ауыстыру,
көтергiш құрылғы.
лардың электр
құрал-жабдықтарын
және болат арқан.
дарын ауыстыру,
реттеушi шлюздiң
соңғы екi бөлiк.
терiн қалпына
келтiру);
- Қазалы су
торабын жөндеу
(жапқыштарды және
көтергiштердi
жөндеу, тазарту
және коррозияға
төзiмдi қорғаныс
жасау, электр
қозғалтқыштарды
ауыстыру, реттеуiш.
тердi барлық электр
аспаптармен электр
кабельдерiн ауысты.
ру, суұрма құдықтарын
жөндеу, жоғарғы
бъефтегi ағынды
бағыттаушы сол жақ
бөгетшенi ұзындығы
300 м бөлiгiн
қорғау);
e) үш УАЗ автомоби.
лiн және жиhаз бен
ұйымдастыру техни.
каларын сатып алу;
ж) Қызылорда қаласының
қорғау қоғандарын
күшейту: қорғау қоған-
дарының беткейiн
нығайту; бар қоған-
дарды қайта жаңарту;
з) Қызылқұм каналында
айналма реттеуіш салу:
су тастау құрылысын
салу.

1. Стоимость: 3144466 тысяч тенге (три миллиарда сто сорок четыре миллиона четыреста шестьдесят шесть тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 20 марта 2002 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (фаза 1)") между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2001 года N 1342 "О привлечении займа Международного Банка Реконструкции и Развития для финансирования проекта "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (Фаза 1)"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранения северной части Аральского моря, восстановление водных ресурсов в дельте реки Сырдарьи, увеличение производства сельскохозяйственной продукции и развитие рыбного хозяйства.
5. Задачи бюджетной программы: стабилизация уровня северной части Аральского моря и регулирование пропуска расходов воды по руслу реки Сырдарья.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к ; от 24 декабря 2004 года N 197ащ .
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   027        Регулиро-
вание рус-
ла реки
Сырдарья и
сохранение
северной
части
Аральского
моря
2         004  Реализация а) Строительство плотины  В те-  Комитет
проекта за на Северном Аральском     чение  по вод-
счет внеш- море и комплекса Аклак:   года   ным ре-
них займов дамба;                           сурсам
водосброс;                       Минис-
гидроузел Аклак;                 терства
шлюзы-регуляторы;                сель-
дороги и мосты.                  ского
б) Строительство комплек-        хозяй-
са Айтек:                        ства
строительство гидроузла          Респуб-
на Сырдарье;                     лики
реконструкция водозабор-         Казах-
ного сооружения на канале        стан
Айтек;
ремонт сооружения на про-
токе Караозек, в т.ч.:
строительство саморазмы-
ваемой дамбы в голове;
реконструкция головного
сооружения;
реконструкция шлюзов-
регуляторов;
реконструкция водозаборов
на сенокосы;
строительство дорожных
мостов через протоку с
подъездными дорогами.
в) реабилитация Чардарин-
ской плотины:
восстановление Кызылкум-
ского ирригационного
канала;
программа геотехнических
исследований;
оснащение плотины;
восстановление устойчи-
вости верхнего откоса;
новый дренаж в основании
плотины;
крепление низового откоса
Арнасайской плотины.
г) Строительство противо-
паводковых плотин:
реконструкция дамб;
строительство новых дамб;
спрямление реки.
д) Реабилитация водо-
подъемных плотин:
ремонт Кызылординского
гидроузла (замена затво-
ров, шандоров и резиновых
уплотнителей, замена
электрооборудования и
стальных тросов на подъем-
ных устройствах, восста-
новление обоих концевых
участков шлюза-регуля-
тора).
ремонт Казалинского
гидроузла (ремонт затворов
и подъемников, очистка и
антикоррозийная защита,
замена электродвигателей,
обновление всех электро-
приборов и электрокабелей
на регуляторах, ремонт
водобойных колодцев, защи-
та левой струенаправляющей
дамбы в верхнем бьефе на
длине 300 м).
е) Покупка трех автомоби-
лей УАЗ, оргтехники и
офисной мебели.
ж) Усиление защитных
дамб г.Кызылорды:
укрепление откоса
защитных дамб;
реконструкция
существующих дамб;
з) Строительство
обводного регуляратора
на Кызылкумском канале:
строительство
водосбросного сооружения;
и) Оплата комиссионного
сбора банкам второго
уровня за проведение
банковских операций

3        016  Жобаны       а) Құрылыс жұмыс    Жыл     Қазақстан
республи.    тарының келiсiм     бойында Республикасы
калық        шарттары бойынша            Ауыл
бюджеттен    қосымша құн                 шаруашылығы
бiрлесiп     салығын өтеу;               министрлігі.
қаржылан.    б) құрылыс жұмыс.           ның Су
дыру есебi.  тары келiсiм                ресурстары
нен iске     шарттарының                 жөніндегі
асырылады    бөлiгiн төлеу;              комитеті
в) банк операция.
лары жүргiзiлгенi
үшiн екiншi
деңгейдегi банктер.
ге комиссиялық
алым төлеу;
г) жер бөлiп алуға
рұқсат алу жөнiн.
дегi қызметке ақы
төлеу;
д) товарларды,
жұмыстар мен қызмет
көрсетудi сатып
алу бойынша конкурс
өткiзу туралы
хабарландыруға ақы
төлеу;
e) үш автомобиль
және жиhаз бен
ұйымдастыру техника.
ларын келiсiм шарт
бойынша сатып
алғанда салық пен
баж салығын төлеу;
ж) жобаны басқару
тобының жергiлiктi
8 адамнан тұратын
кеңесшiлердiң қызме.
тiне ақы төлеу;
з) нақтыланған
жобалауға және
құрылысқа қадаға.
лау жасайтын кеңес.
шiлердiң қызмет
ақысын төлеу;
и) жобаға монито.
ринг және бағалау
жасайтын кеңесшi.
лердiң қызмет
ақысын төлеу;
и) Банктік операциялар
жүргiзгенi үшiн екiншi
деңгейдегi банктерге
комиссиялық алым төлеу.
к) кеңесшілiк
қызметтердiң
келiсiм шарттары
бойынша салықтарды
төлеу;
л) "Шардара бөгетiн
қайта жөндеу"
жобасының мемлекет.
тiк құрылыс және
экологиялық сарап.
тамасына ақы төлеу;
м) валюталық
операциялар жүргiзу
үшін лицензиялық
алымды төлеу;
н) Yш автомобиль,
ұйымдастыру техникасын
және жиhаз сатып алуға
арналған келiсiм-шарттар
құнының бір бөлігіне
ақы төлеу.                            ___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн және Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу жобасы бойынша 25-тен 45%-ға дейiнгi құрылыс жұмыстары орындалады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
76-қосымша
Ескерту. 76-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Арал теңiзi өңiрiнiң елдi мекендерiн сумен жабдықтау
және санитариясы"
деген 028 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 627402 мың теңге (алты жүз жиырма жетi миллион төрт жүз екi мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы мен Apaб Экономикалық Даму Кувейт Қоры арасындағы Арал қаласын (Арал теңiзi өңiрi) сумен жабдықтау жобасы бойынша заем туралы келiсiмдi бекiту туралы" 2001 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

3         016  Реализация а) Оплата налога на до-   В те-  Комитет
проекта за бавленную стоимость по    чение  по вод-
счет софи- контрактам на строитель-  года   ным ре-
нансирова- ные работы;                      сурсам
ния из     б) Оплата части стоимости        Минис-
республи-  контрактов на строитель-         терства
канского   ные работы;                      сель-
бюджета    в) Оплата комиссионного          ского
сбора банкам второго             хозяй-
уровня за проведение бан-        ства
ковских операций;                Респуб-
г) Оплата услуг по полу-         лики
чению разрешения на отвод        Казах-
земель под строительство;        стан
д) Оплата объявлений о
проведении конкурсов по
закупке товаров, работ и
услуг;
е) Оплата налогов и пошлин
по контрактам на покупку
трех автомобилей, оргтех-
ники и мебели;
ж) Оплата услуг местных
консультантов в количестве
8 человек, включая оплату
операционных расходов;
з) Оплата услуг консуль-
тантов для осуществления
детального проектирования
и надзора за строительст-
вом;
и) Оплата услуг консуль-
тантов для осуществления
мониторинга и оценки
проекта;
к) Оплата налогов по
контрактам на консульта-
ционные услуги;
л) Оплата Государственной
строительной и экологи-
ческой экспертиз проекта
"Реабилитация Чардаринской
плотины";
м) Оплата лицензионного
сбора за проведение
валютных операций.
н) Оплата части стоимости
контрактов на покупку
трех автомобилей,
оргтехники и мебели
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение от 25 до 45% строительных работ по проекту регулирования русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
Приложение 76
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 028
"Водоснабжение и санитария населенных пунктов
региона Аральского моря" на 2004 год
1. Стоимость: 627402 тысячи тенге (шестьсот двадцать семь миллионов четыреста две тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 1 марта 2001 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту водоснабжения города Аральска (регион Аральского моря) между Республикой Казахстан и Кувейтским Фондом Арабского Экономического Развития"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Арал қаласының тұрғындарын сапалы ауыз сумен қамту және санитариялық жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Арал қаласының сумен қамту жүйелерiнiң тиiмдiлiгiн арттыру, қаладағы су тарту желiлерiн кеңейту және жаңарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   028       Арал
теңiзi
өңiрiнiң
елдi мекен.
дерiн сумен
жабдықтау
және санита.
риясы
2        004  Сыртқы       1. Арал қаласының   Жыл     Қазақстан
қарыздар     сумен жабдықтау     бойы    Республикасы
есебiнен     жүйелерiн жетiлдi.          Ауыл
жобаны       ру:                         шаруашылығы
iске асыру   а) Қосаман су               министрлігі.
көзiнен Арал қала.          нің Су
сына су беретін             ресурстары
бас су құбырын              жөніндегі
қайта құру:                 комитеті
- қазiргi қолданыс.
тағы су құбырының
жалпы ұзындығы 18
км жуық, оның
iшiнде 16,12 км,
диаметрi 700 мм
және 1,88 км диа.
метрi 1000 мм шойын
құбырлармен ескiр.
ген бөлiктерiн
ауыстыру.
б) Арал қаласындағы
қолданыстағы су
тарату желiлерiн
жаңарту:
- жалпы ұзындығы
40 км жуық ескiрген
құбырларды ауыстыру;
- ұзындығы 4 км
жаңа су тарату желi.
лерiн салу;
- 80 су тарататын
шүмек және өрт
сөндiру гидранттарын
орнату; екi жаңа су
қысымы мұнарасын
салу;
в) Арал қаласының
маңындағы екi елдi
мекенде резервуар.
лар және жетi
ауылдық елдi мекенде
13 шахталы құдықтар
салу, үш құдықты
қалпына келтiру және
су таситын екi
автомобиль жеткiзу.
2. Кеңестiк техни.
калық қызметтер
- кеңесшiлердiң
кеңесшi компаниямен
келiсiм-шарты
шеңберiнде нақтылан.
ған жобалауға және
құрылысқа қадағалау
жасайтын кеңесшi.
лердiң қызмет
ақысын төлеу.
3        016  Жобаны       а) Құрылыс          Жыл     Қазақстан
республи.    жұмыстарының        бойында Республикасы
калық        келiсiм-шарттары            Ауыл
бюджеттен    бойынша салықтарды          шаруашылығы
бiрлесiп     және баж салық.             министрлігі.
қаржылан.    тарын өтеу;                 нің Су
дыру есебi.  б) құрылыс жұмыста.         ресурстары
нен iске     ры құнының 10%              жөніндегі
асырылады    төлеу;                      комитеті
в) валюталық опера.
циялар жүргiзу үшiн
лицензиялық алымды
төлеу;
г) құрылыс жүргiзу.
ге жер бөлiп бepугe
рұқсат алу үшiн
қызметтi төлеу;
д) тауарлар, жұмыс.
тар, қызметтер
сатып алу жөнiндегi
конкурстар өткiзу
туралы хабарланды.
руларды төлеу;
ж) операциялық
шығындармен қоса,
жергiлiктi 3 адам.
нан тұратын кеңес.
шiлердiң қызметiн
төлеу.
____________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение качественной питьевой водой и улучшение санитарных условий города Аральска.
5. Задачи бюджетной программы: повышение эффективности существующей системы водоснабжения, обновление и расширение распределительной сети в городе Аральске.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   028        Водоснаб-
жение и
санитария
населенных
пунктов
региона
Аральского
моря
2         004  Реализация 1. Усовершенствование     В те-  Комитет
проекта за системы водоснабжения     чение  по вод-
счет внеш- города Аральска:          года   ным ре-
них займов а) реконструкция сущест-         сурсам
вующего главного трубо-          Минис-
провода для подачи воды          терства
между водоисточником             сель-
Косаман и городом                ского
Аральск:                         хозяй-
замена изношенных участ-         ства
ков совокупной протяжен-         Респуб-
ностью около 18 км, в            лики
т.ч. 16,12 км диаметром          Казах-
700 мм и 1,88 км диамет-         стан
ром 1000 мм трубами из
ковкого чугуна;
б) обновление существую-
щей распределительной
сети в городе Аральске:
замена изношенных труб
общей протяженностью
около 40 километров;
установка новых распре-
делительных линий протя-
женностью около 4 кило-
метров;
установка 80 водозабор-
ных колонн и пожарных
гидрантов и строительство
двух водонапорных башен;
в) сооружение 13 шахтных
колодцев в семи сельских
населенных пунктах и
резервуаров в двух насе-
ленных пунктах близ города
Аральска, восстановление
трех колодцев и поставка
двух автоводовозов.
2. Консультационные тех-
нические услуги.
оплата услуг консультантов
по контракту с консульта-
ционной компанией для
детального проектирования
и надзора за строитель-
ством.
3         016  Реализация а) оплата налогов и пош-  В те-  Комитет
проекта за лин по контракту на       чение  по вод-
счет софи- строительные работы;      года   ным ре-
нансирова- б) оплата 10 % стоимости         сурсам
ния из     строительных работ;              Минис-
республи-  в) оплата лицензионного          терства
канского   сбора за проведение              сель-
бюджета    валютных операций;               ского
г) оплата услуг по полу-         хозяй-
чению разрешения на отвод        ства
земель под строитель-            Респуб-
ство;                            лики
д) оплата объявлений о           Казах-
проведении конкурсов по          стан
закупу товаров, работ,
услуг;
ж) оплата услуг местных
консультантов в коли-
честве 3 человек, вклю-
чая оплату операционных
расходов.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Арал теңiзi аумағындағы елдi мекендердi сумен қамтамасыз ету мен санитария жобасы бойынша құрылыс жұмыстарының 55-60% орындалады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
77-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Ауыз сумен жабдықтау объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 029 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 8468120 мың теңге (сегiз миллиард төрт жүз алпыс сегiз миллион бiр жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасының Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Pecпубликасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 Жарлығы ; "2010 жылға дейiн Қазақстан Республикасының Су шаруашылығы саясаты мен экономиканың су саласының даму тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысы ; "2002-2010 жылдарға арналған "Ауыз су" салалық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 93 қаулысы ; "2004-2006 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының индикативтiк жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегi N 926 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: тұрғындарды кепiлдiлiгi бар сапалы және қажеттi көлемде ауыз сумен тұрақты қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тұрғындарды кепiлдiлiгi бар сапалы және қажеттi көлемде ауыз сумен қамтамасыз етуге бағытталған кешендi iс-шаралар.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение от 55 до 60% строительных работ по проекту водоснабжения и санитария населенных пунктов региона Аральского моря.
Приложение 77
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 029
"Строительство и реконструкция объектов питьевого
водоснабжения" на 2004 год
1. Стоимость: 8468120 тысяч тенге (восемь миллиардов четыреста шестьдесят восемь миллионов сто двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий на 2004-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении "Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 93 "Об отраслевой программе "Питьевые воды" на 2002-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 926 "Об индикативном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: устойчивое обеспечение населения питьевой водой гарантированного качества и в необходимом количестве.
5. Задачи бюджетной программы: комплекс мероприятий, направленных на обеспечение населения питьевой водой гарантированного качества и в необходимом количестве.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   029       Ауыз сумен
жабдықтау
объектiле.
рiн салу
және қайта
жаңарту
2        100  Ауылдық      "2004 жылға арнал.  Жыл     Қазақстан
елдi мекен.  ған республикалық   бойында Республикасы
дердi ауыз   бюджет туралы"              Ауыл
сумен        Қазақстан                   шаруашылығы
жабдықтау    Республикасының             министрлігі.
объектiле.   Заңын жүзеге асыру          нің Су
рін салу     туралы" Қазақстан           ресурстары
және қайта   Pecпубликасы                жөніндегі
жаңарту      Үкiметiнiң 2003             комитеті
жылғы 12 желтоқсан.
дағы N 1260 қаулы.
сына 2-қосымшаға
сәйкес тiзбе бойынша
және сомалар
шегiнде ауыз сумен
қамтамасыз ету
нысаналарын қайта
жаңарту және салуға
бағытталған инвести.
циялық жобаларды
жүзеге асыру,
Қазақстан Республи.
касы Ауыл шаруашы.
лығы министрлiгiнiң
шешiмiне сәйкес
бекiтiлген жобалау-
сметалық құжатта.
маларға сәйкес
жобалар бойынша
бекiтiлген iс-шара.
ларға жұмсау.
Жобалау-сметалық
құжаттамаларды
әзiрлеу және оларды
мемлекеттiк сарап.
тамадан өткiзу,
ауылдық елдi мекен.
дердiң ауыз сумен
қамтамасыз ету
нысаналарын салу
және қайта
жаңарту.
3        101  Сумен        "2004 жылға арнал.  Жыл     Қазақстан
жабдықтау    ған республикалық   бойында Республикасы
жүйелерiн    бюджет туралы"              Ауыл
салу және    Қазақстан                   шаруашылығы
қайта        Республикасының             министрлігі.
жаңарту      Заңын жүзеге асыру          нің Су
туралы" Қазақстан           ресурстары
Республикасы                жөніндегі
Үкiметiнiң 2003             комитеті
жылғы 12 желтоқсан.
дағы N 1260 қаулы.
сына 2-қосымшаға
сәйкес тiзбе
бойынша және
сомалар шегiнде
ауыз сумен қамтама.
сыз ету нысаналарын
қайта жаңарту және
салуға бағытталған
инвестициялық
жобаларды жүзеге
асыру, Қазақстан
Республикасы Ауыл
шаруашылығы
министрлiгiнiң
шешiмiне сәйкес
бекiтiлген жобалау-
сметалық құжаттама.
ларға сәйкес жоба.
лар бойынша бекiтiл.
ген iс-шараларға
жұмсау.
Жобалау-сметалық
құжаттамаларды
әзiрлеу және оларды
мемлекеттiк сарап.
тамадан өткiзу,
ауыз сумен қамтама.
сыз ету нысаналарын
салу және қайта
жаңарту.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Тұрғындарды кепiлдiлiгi бар сапалы және қажеттi көлемде ауыз сумен тұрақты қамтамасыз ету. Заңнамалармен орнатылған тәртiптерге сәйкес мемлекеттiк сараптамадан өткен және бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамалардың болуы. Қазақстан Республикасының 2004-2006 жылдарға арналған әлеуметтік-экономикалық дамуының индикативтік жоспарына сәйкес инвестициялық жобаларды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
78-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Гидротехникалық құрылысты қайта жаңарту"
деген 031 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   029        Строитель-
ство и ре-
конструк-
ция объек-
тов питье-
вого водо-
снабжения
2         100  Строитель- Реализация инвестиционных В те-  Комитет
ство и ре- проектов, направленных на чение  по вод-
конструк-  строительство и реконст-  года   ным ре-
ция объек- рукцию объектов питьевого        сурсам
тов питье- водоснабжения по перечню         Минис-
вого водо- и в пределах сумм согласно       терства
снабжения  приложению 2 к постанов-        сель-
сельских   лению Правительства Рес-         ского
населен-   публики Казахстан от 12          хозяй-
ных пунк-  декабря 2003 года N 1260         ства
тов        "О реализации Закона Рес-        Респуб-
публики Казахстан "О             лики
республиканском бюджете          Казах-
на 2004 год" на мероприя-        стан
тия в соответствии с ут-
вержденной проектно-смет-
ной документацией, зак-
репленной по проектам
согласно решения Минис-
терства сельского хозяй-
ства Республики Казахстан.
Разработка и проведение
государственной экспер-
тизы проектно-сметной
документации проектов,
строительство и реконст-
рукция объектов питье-
вого водоснабжения сель-
ских населенных пунктов,
в соответствии с утвер-
жденной в установленном
законодательстве порядке
проектно-сметной доку-
ментацией.
3         101  Строитель- Реализация инвестиционных В те-  Комитет
ство и     проектов, направленных на чение  по вод-
реконст-   строительство и реконст-  года   ным ре-
рукция     рукцию объектов питьевого        сурсам
систем     водоснабжения по перечню         Минис-
водоснаб-  и в пределах сумм согласно       терства
жения      приложению 2 к постанов-        сель-
лению Правительства Рес-         ского
публики Казахстан от 12          хозяй-
декабря 2003 года N 1260         ства
"О реализации Закона Рес-        Респуб-
публики Казахстан "О рес-        лики
публиканском бюджете на          Казах-
2004 год" на мероприятия         стан
в соответствии с утвер-
жденной проектно-сметной
документацией, закреплен-
ной по проектам согласно
решения Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан.
Разработка и проведение
государственной эксперти-
зы проектно-сметной доку-
ментации проектов, строи-
тельство и реконструкция
объектов питьевого водо-
снабжения в соответствии
с утвержденной в установ-
ленном законодательстве
порядке проектно-сметной
документацией.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение населения питьевой водой гарантированного качества и в необходимом количестве. Наличие проектно-сметной документации, прошедшей государственную экспертизу и утвержденную в установленном законодательстве порядке. Реализация инвестиционных проектов в соответствии с Индикативным планом социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы.
Приложение 78
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Реконструкция гидротехнических сооружений"
на 2004 год

1. Құны: 2332140 мың теңге (екi миллиард үш жүз отыз екi миллион бiр жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының 2010 жылға дейiнгi экономиканың су саласын дамыту және су шаруашылығы саясаты тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: гидротехникалық ғимараттарда төтенше жағдай туындау қаупiнiң алдын алу, шаруашылық-аралық каналдар мен гидромелиоративтiк ғимараттардың аса апаттық учаскелерiн қайта жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: гидротехникалық ғимараттарды қайта жаңарту бойынша кешендi iс-шараларды орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   031       Гидротех.    Қазақстан           Жыл     Қазақстан
никалық      Республикасы Ауыл   бойында Республикасы.
құрылысты    шаруашылығы                 ның Ауыл
қайта        министрлiгiнiң              шаруашылығы
жаңарту      шешiмiне сәйкес             министрлігі.
жобалар бойынша             нің Су
бекiтiлген заңна.           ресурстары
маларға сәйкес              жөніндегі
бекiтiлген жоба.            комитеті
лық-сметалық
құжаттарды 2003
жылғы 5 желтоқсан.
дағы "2004 жылғы
республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан
Республикасының
Заңы, Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң 2003
жылғы 12 желтоқ.
сандағы "2004
жылғы республика.
лық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының
Заңының 2 қосымша.
сындағы және осы
сома мөлшерiнде
гидротехникалық
имараттарды
жаңартуға жiберiл.
ген инвестициялық
жобаларды жүзеге
асыру.
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 2332140 тысяч тенге (два миллиарда триста тридцать два миллиона сто сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении "Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предупреждение угрозы возникновения чрезвычайных ситуаций на гидротехнических сооружениях, развитие эффективной системы сельскохозяйственного водопользования и структур по эксплуатации ирригационных сооружений.
5. Задачи бюджетной программы: выполнение комплекса мероприятий по реконструкции гидротехнических сооружений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   031        Реконст-   Реализация инвестиционных В те-  Комитет
рукция     проектов, направленных на чение  по вод-
гидротех-  реконструкцию гидротехни- года   ным ре-
нических   ческих сооружений по             сурсам
сооружений перечню и в пределах сумм        Минис-
согласно приложения 2 к         терства
постановлению Правитель-         сель-
ства Республики Казахстан        ского
от 12 декабря 2003 года          хозяй-
N 1260 "О реализации             ства
Закона Республики Казах-         Респуб-
стан "О республиканском          лики
бюджете на 2004 год" на          Казах-
мероприятия в соответст-         стан
вии с утвержденной в
установленном законода-
тельством порядке проект-
но-сметной документации,
закрепленной по проектам
согласно решения Минис-
терства сельского хозяй-
ства Республики Казахстан.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Суармалы жүйелердiң пайдалы әсер ету коэффициентiн 80 пайызға дейiн жоғарлату. Мемлекеттiк сараптамадан өткен және заңнамада белгiленген тәртiппен бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттаманың болуы. Қазақстан Республикасын әлеуметтiк-экономикалық дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған индикативтiк жоспарына сәйкес инвестициялық жобаларды iске асыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
79-қосымша
Ескерту. 79-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау және
өнеркәсiп ағындыларын тазарту"
деген 033 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 388 мың теңге (үш жүз сексен сегiз мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы "Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау және өнеркәсiптiк сарқынды суларды тазарту" жобасын дайындауға грант бөлу туралы Келiсiм-хатқа қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 9 қыркүйектегi Жарлығы ; "2004 жылға арналған pecпубликалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы , "Қазақстан Республикасының Ақмола, Шығыс Қазақстан, Павлодар, Қарағанды облыстарын және Астана қаласын тұрақты дамыту үшiн қоршаған ортаны жақсарту" шатырлық жобасын әзiрлеу және жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 18 наурыздағы N 264 қаулысы . <*>
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жер асты суларының сапасын жақсарту бойынша iс-шаралар жүргiзу, Ертiс өзенiне улы металдардың түсуiн болдырмау және Астана, Қарағанды, Өскемен, Павлодар қалалары тұрғындарын сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жер асты суларының өнеркәсiптiк сарқынды сулармен ластану деңгейiн бағалау және олардың жиналған жерлерiн анықтау, сонымен қатар жер асты суларының қозғалысына болжам жасауға iс-шараларды анықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Повышение коэффициента полезного действия оросительных систем до 80 %. Наличие проектно-сметной документации, прошедшей государственную экспертизу и утвержденную в установленном законодательстве порядке. Реализация инвестиционных проектов в соответствии с Индикативным планом социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы.
Приложение 79
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033
"Охрана подземных вод и очистка промышленных стоков
в городе Усть-Каменогорске" на 2004 год
1. Стоимость: 388 тысяч тенге (триста восемьдесят восемь тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 9 сентября 2003 года N 1182 "О подписании Письма-соглашения между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития о выделении гранта на подготовку проекта "Охрана подземных вод и очистка промышленных Истоков в городе Усть-Каменогорске"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 1999 года N 264 "О подготовке и реализации зонтичного проекта "Улучшение окружающей среды для устойчивого развития Акмолинской, Восточно-Казахстанской, Павлодарской, Карагандинской областей и города Астаны Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение мер по улучшению качества подземных вод, предотвращение поступления токсичных металлов в реку Иртыш и обеспечение качественной питьевой водой населения городов: Астана, Караганда, Усть-Каменогорск, Семипалатинска, Павлодар.
5. Задачи бюджетной программы: определение мероприятий по оценке уровня загрязнения подземных вод и мест их распространения, а также прогноз движения подземных вод.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   033       Өскемен
қаласында
жер асты
суларын
қорғау және
өнеркәсiп
ағынды.
ларын
тазарту
2        006  Iшкi         Қосымша эксплуа.    Жыл     Қазақстан
көздердiң    тациялық шығындар   бойында Республикасы
есебiнен     құнының 10 пайызын          Ауыл
грантты      төлеу.                      шаруашылығы
iске асыру                               министрлiгi.
нiң Су
ресурстары
жөнiндегi
комитетi
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Бағдарламаны жүзеге асыру Ертiс өзенiне улы металдардың түсуiн болдырмауды қамтамасыз етедi, елiмiздiң стратегиялық маңызды орталықтары: Астана, Қарағанды, Өскемен, Семей, Павлодар қалаларының халқын сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге алғы шарттар жасайды.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
80-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Су берумен байланысы жоқ республикалық су шаруашылығы объектiлерiн пайдалану"
деген 034 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 935600 мың теңге (тоғыз жүз отыз бес миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы 2003 жылдың 9 шiлдедегi Су Кодексiнiң 135-бабы ; "Аграрлық-өнеркәсiптiк кешен салаларына кредит беру және мемлекеттiк шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуiрдегi Заңының 4-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы ; Қырғыз Республикасы, Өзбек Республикасы, Тәжiк және Түркiмен Республикалары арасындағы халықаралық су көздерiне жататын су ресурстарын қорғау және бiрлесiп пайдалануды басқару туралы 1992 жылғы 18 ақпандағы Келiсiм, Ресей Федерациясы және Қазақстан Республикасы Үкiметтерiнiң арасындағы 1992 жылғы 27 тамыздағы Шекарааралық су объектiлерiн бiрлесiп пайдалану туралы келiсiм.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: шекаралас мемлекеттермен бiрлесiп пайдаланатын объектiлерiмен бiргe су берумен байланысты емес су шаруашылығы объектiлерiн толассыз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   033        Охрана
подземных
вод и
очистка
промыш-
ленных
стоков в
городе
Усть-Каме-
ногорске
2         006  Реализация Оплата 10% стоимости      В те-  Комитет
гранта за  дополнительных эксплуа-   чение  по вод-
счет внут- тационных издержек        года   ным ре-
ренних                                      сурсам
источников                                  Минис-
терства
сель-
ского
хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реализация программы позволит предотвратить поступление токсичных металлов в воды бассейна реки Иртыш, создаст предпосылки для обеспечения качественной питьевой водой населения стратегически важных центров республики: Астаны, Караганды, Усть-Каменогорска, Семипалатинска, Павлодара.
Приложение 80
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 034
"Эксплуатация республиканских водохозяйственных объектов,
не связанных с подачей воды" на 2004 год
1. Стоимость: 935600 тысяч тенге (девятьсот тридцать пять миллионов шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 135 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года; статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год"; Соглашение между Республикой Казахстан, Республикой Кыргызстан, Республикой Узбекистан, Республикой Таджикистан и Туркменистан о сотрудничестве в сфере совместного управления использованием и охраной водных ресурсов межгосударственных источников от 18 февраля 1992 года; Соглашение между Правительством Российской Федерацией и Правительством Республики Казахстан о совместном использовании и охране трансграничных водных объектов от 27 августа 1992 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение бесперебойной работы водохозяйственных объектов, не связанных с подачей воды, включая объекты совместно используемые с сопредельными государствами.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: су берумен байланысты емес бөгендердi, су тораптарын, бөгеттердi және басқа гидротехникалық ғимараттарды пайдалану шараларын iске асыру. Қазақстан Республикасының оңтүстiк аймағына су беру мақсатында Қырғыз Республикасы және Өзбек Республикасының шекаралас өзендерiнде орналасқан су шаруашылығы объектiлерiн бiрлесiп ұстау, Мемлекетаралық объектiлердi бiрлесiп пайдалану бойынша үлестiк қатысу. Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасына су беру бойынша шығындарды өтеу, Оңтүстiк Қазақстан облысы ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге суармалы сумен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   034       Су берумен   117 су шаруашылығы  Жыл     Қазақстан
байланысы    объектiлерiнде      бойына  Республикасы
жоқ респуб.  және құрылыстарын.          Ауыл
ликалық су   да пайдалану                шаруашылығы
шаруашылығы  iс-шараларын                министрлігі.
объектi.     жүргiзу:                    нің Су
лерiн        - су астын зерттеу          ресурстары
пайдалану    және техникалық             жөніндегі
жай-күйiн анықтап           комитеті
ақаулардың тiзiмiн
жасау;
- линиядағы жұмысшы.
ларды ұстау;
- су шаруашылығы
объектiлерiнiң
электроқуатын бере.
тін, механикалық,
ғимараттардың
көтеру-тасымалдау
қондырғыларын, су
тораптарының металл
жапқыштарын,
байланыс және электр
жүйелерiн, сондай-ақ
өндiрiстiк бөлмеле.
рiн жөндеу және
пайдалану;
- жоғарғы және
төменгi бъефтерiн
және гидротехникалық
ғимараттардың
беткейлерiн бекiту,
бөгендердiң және
каналдардың бөгетше.
лерiн нығайту және
су шаруашылығы
объектiлерiнiң басқа
да жөндеу жұмыстары,
каналдарды тазалау;
- реттеу, тасқынға
қарсы жұмыстар
жүргiзу;
- бөгендердiң пара.
метрлерiн анықтау
бойынша жұмыс
жүргізу;
- гидротехникалық
құрылыстарды күзету.
2. Қырғыз Республи. Жыл     Қазақстан
касы және Өзбек     бойына  Республикасы
Республикасының             Ауыл
шекаралас өзендерiн.        шаруашылығы
де орналасқан су            министрлігі.
шаруашылығы объектi.        нің Су
лерiн бiрлесiп              ресурстары
ұстауға үлестік             жөніндегі
қатысу.                     комитеті

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение эксплуатационных мероприятий и ремонтных работ на водохранилищах, гидроузлах, плотинах и других гидротехнических сооружениях, не связанных с подачей воды. Долевое участие Республики Казахстан в содержании водохозяйственных объектов, расположенных на трансграничных реках с Кыргызской Республикой, Республикой Узбекистан с целью подачи воды в южные регионы Республики Казахстан. Возмещение затрат по подаче воды из Российской Федерации в Республику Казахстан, обеспечение поливной водой сельхозтоваропроизводителей Южно-Казахстанской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   034        Эксплуата- 1. Проведение эксплуата-  В те-  Комитет
ция рес-   ционных мероприятий на    чение  по вод-
публикан-  117 водохозяйственных     года   ным ре-
ских водо- объектах и сооружений:           сурсам
хозяйст-   подводное обследование,          Минис-
венных     определение технического         терства
объектов,  состояния с составлением         сель-
не связан- дефектной ведомости;             ского
ных с по-  содержание линейных ра-          хозяй-
дачей воды ботников; эксплуатация и         ства
ремонт электросилового,          Респуб-
механического, подъемно-         лики
транспортного оборудова-         Казах-
ния сооружений, металли-         стан
ческих затворов гидроуз-
лов, систем связи и
электролиний, а также
производственных помеще-
ний водохозяйственных
объектов;
крепление верхнего и
нижнего бьефов и откосов
гидротехнических соору-
жений, крепление откосов,
усиление дамб каналов и
водохранилищ и другие
ремонтные работы на водо-
хозяйственных объектах,
очистка каналов;
проведение регулировоч-
ных, противопаводковых
работ;
проведение работ по уточ-
нению параметров водохра-
нилищ;
охрана гидротехнических
сооружений.
2. Долевое участие в      В те-  Комитет
содержании водохозяйст-   чение  по вод-
венных объектов, располо- года   ным ре-
женных на трансграничных         сурсам
реках с Кыргызской               Минис-
Республикой, Республикой         терства
Узбекистан.                      сель-
ского
хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан

3. Ресей Федерация. Жыл     Қазақстан
сынан су беруге     бойына  Республикасы
байланысты шығынды          Ауыл
өтеу.                       шаруашылығы
министрлiгi.
нiң Су
ресурстары
жөнiндегi
комитетi
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық су шаруашылығы объектiлерiнiң және мемлекетаралық су шаруашылығы объектiлерiнiң Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрiнiң бұйрығымен бекiтiлген тiзбе бойынша және Су шаруашылығы объектiлерiн пайдалану ережесiне сәйкес бiрқалыпты жұмыс iстеуi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
81-қосымша
Ескерту. 81-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Қазалыны (Жаңа Қазалы) сумен жабдықтау" жобасы
шеңберiнде қайта жаңартуды жүргiзу"
деген 035 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 28365 мың теңге (жиырма сегіз миллион үш жүз алпыс бес мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Германия Федеративтiк Республикасы Үкiметi арасындағы қаржылық ынтымақтастық туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 27 қазандағы N 1089 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазалы мен Жаңа Қазалы қалаларының тұрғындарын сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазалы мен Жаңа Қазалы қалаларының су құбырлары жүйелерiнен су ысырабын iздестiру, сумен қамту жүйелерiнiң тиiмдiлiгiн арттыру және ауыз суды пайдалануды есепке алуды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

3. Возмещение затрат,     В те-  Комитет
связанных с подачей воды  чение  по вод-
из Российской Федерации.  года   ным ре-
сурсам
Минис-
терства
сель-
ского
хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: стабильная работа на республиканских водохозяйственных объектах и на межгосударственных водохозяйственных объектах по перечню, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и в соответствии с Правилами эксплуатации водохозяйственных объектов.
Приложение 81
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 035
"Проведение реконструкции в рамках проекта
"Водоснабжение Казалинска (Новоказалинска)"
на 2004 год
1. Стоимость: 28365 тысяч тенге (двадцать восемь миллионов триста шестьдесят пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 1998 года N 1089 "О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Федеративной Республики Германия о финансовом сотрудничестве"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение качественной питьевой водой населения Казалинска и Новоказалинска.
5. Задачи бюджетной программы: поиск утечек воды в водопроводных сетях городов Казалинск и Новоказалинск, повышение эффективности систем водоснабжения и обеспечение учета питьевой воды.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   035       "Қазалыны
(Жаңа
Қазалы)
сумен
жабдықтау"
жобасы
шеңберiнде
қайта
жаңартуды
жүргiзу
2        006  Iшкi         Қазалы, Жаңа        Жыл     Қазақстан
көздердiң    Қазалы қалаларында  бойы    Республикасы
есебiнен     су құбыры желiлерiн.        Ауыл
грантты      де судың ысырап             шаруашылығы
iске асыру   болуын iздеу, су            министрлiгi.
өлшегiштердi                нiң Су
орнату.                     ресурстары
жөнiндегi
комитетi
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазалы және Жаңа Қазалы қалаларының су құбырлары жүйелерiн қалпына келтiру, су өлшегіштердi орнату.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
82-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Ормандардың сақталуын және тұрақты дамуын қамтамасыз ету"
деген 036 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1538588 мың теңге (бiр миллиард бес жүз отыз сегiз миллион бес жүз сексен сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Орман кодексiнiң 61, 63, 70, 71-баптары ; "Жануарлар дүниесін қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 1993 жылғы 21 қазандағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабы ; "Қоршаған ортаны қорғау туралы" 1997 жылғы 15 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы ; "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 1997 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы ; "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2005 жылға дейiнгi кезеңге арналған "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 19 наурыздағы N 574 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының аумағында жануарлар дүниесiн мемлекеттiк есепке алу және оның мемлекеттiк кадастрын жүргiзу тәртібiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 21 тамыздағы N 1153 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Қызыл кiтабына енгiзу үшiн омыртқасыз жануарлар түрлерiнiң тізбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 19 маусымдағы N 573 қаулысы ; "Ормандарда өрт қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 қыркүйектегi N 1271 қаулысы ; "Астана қаласының жасыл аймағын құрудың 2002-2010 жылдарға арналған салалық бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 10 қаңтардағы N 17 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 22 қарашадағы N 239 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   035        Проведение
реконст-
рукции в
рамках
проекта
"Водоснаб-
жение Ка-
залинска
(Новоказа-
линска)"
2         006  Реализация Поиск утечек водопровод-  В те-  Комитет
гранта за  ной сети, установка во-   чение  по вод-
счет внут- домеров в городах Каза-   года   ным ре-
ренних     линске и Новоказалинске          сурсам
источников                                  Минис-
терства
сель-
ского
хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: восстановление водопроводной сети, установка водомеров в городах Казалинске и Новоказалинске.
Приложение 82
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 036
"Обеспечение сохранения и устойчивого развития лесов"
на 2004 год
1. Стоимость: 1538588 тысяч тенге (один миллиард пятьсот тридцать восемь миллионов пятьсот восемьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 61_ 63_ 70_ 71_ Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года; статья 43 Закона Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"; статья 8 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; статья 29 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 "О государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 августа 1995 года N 1153 "Об утверждении Порядка государственного учета животных и ведение государственного кадастра животного мира на территории Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 1998 года N 573 "Об утверждении Перечня видов беспозвоночных животных для занесения в Красную книгу Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года N 1271 "Об обеспечении пожарной безопасности в лесах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 января 2002 года N 17 "Об утверждении Отраслевой программы создания зеленой зоны города Астаны на 2002-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2002 года N 1239 "Некоторые вопросы Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ормандардың экологиялық және ресурстық әлеуетiн арттыру, орман ресурстарын, ұтымды және сарқып тауыспай пайдалану, оларды күзету, қорғау және молықтыру үшiн жағдайларды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: орман дақылдары тұқымдарының егiстiк сапасын, олардың энтомологиялық және фитопатологиялық залалдану деңгейін айқындау, орман дақылдары тұқымының тұрақты базасын қалыптастыру жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру, сапасы жақсартылған отырғызу материалын алу;
Астана қаласының санитарлық-қорғаныштық жасыл аймағын құру;
ормандарды авиациямен күзетудi қамтамасыз ету;
орман өсiрудi жоспарлау, аңшылықты жоспарлау және жобалау-iздестiру жұмыстарын жүргiзудi қамтамасыз ету;
ормандар мен биоресурстардың мемлекеттiк есебi мен кадастрын жүргiзу;
орман және аңшылық шаруашылықтары мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ғылыми-әдiстемелiк талдамалармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   036       Ормандар.
дың сақта.
луын және
тұрақты
дамуын
қамтамасыз
ету
2        100  Қазақ мемле. Тұқымды егiстiк     Жыл     Қазақстан
кеттiк       қасиеттерiне, оның  бойына  Республикасы
республика.  энтомологиялық              Ауыл
лық орман    және фитопатоло.            шаруашылығы
дақылдары.   гиялық залалдануы.          министрлігі.
ның тұқымын  на сараптамадан             нің Орман
дайындайтын  өткiзудi қамтамасыз         және аңшылық
мекеме       ету, орман зиянкес.         шаруашылығы
терi мен аурулары           комитеті
ошақтарының болжамы
бойынша мәлiметтер
жинау және ақпарат
әзiрлеу үшiн штат
саны 28 адамнан
тұратын мекеме
ұстау.
Сатып алу:
автоклав - 2 дана,
термостат - 3
дана, кептiру шкафы
- 2 дана, холодиль.
ник - 3 дана, ыдыс
кептiруге арналған
сөрелерi бар
қосалқы жуғыш үстел
- 3 дана, компьютер
- 2 дана, автомаши.
на - 1 дана,
мекеменi орналасты.
руға арналған үй
- 20 000 мың теңге.
3        101  Сандықтау    Мынадай қызметтер.  Жыл     Қазақстан
оқу-өндiрiс. ді орындау үшiн     бойына  Республикасы
тiк орман    штат саны 39 адам.          Ауыл
шаруашылығы  нан тұратын мекеме.         шаруашылығы
ні ұстау:                   министрлігі.
- орман өрттерiнiң          нің Орман
алдын алу, оларды           және аңшылық
байқау және жою             шаруашылығы
жөнiнде iс-шаралар          комитеті
жүргiзу;
- ормандарды молық.
тыру;
- ормандарды заңсыз
кесуден, бүлiнуден,
талан-таражға
салудан қорғау;
- табиғат пайдала.
нушылардың аң аулау
ережелерiн сақтауын
қамтамасыз ету;
- оқу практикаларын
ұйымдастыру.
Сатып алу:
өрт сөндiру машинасы
- 1 дана, газ
плитасы - 3 дана,
трактор - 4 дана
(3 тонналық класты
- 2 дана, 1,4
тонналық класты -
2 дана); жаңбырлат.
қыш машина - 3 дана,
орман тұқым сепкiшi
- 4 дана, токарь
станогы - 1 дана,
дәнекерлеу аппараты
- 3 дана, қар
шаналары - 4 дана,
күзет машинасы - 3
дана, өртке қарсы
құрал-жабдықтар -
20 бiрлiгi.
Орман питомнигiн
ағымдағы жөндеуден
өткiзу - 6 га.
Өртке қарсы және
орман шаруашылығы
мақсатындағы
жолдарды ағымдағы
жөндеуден өткiзу
- 6 км.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение условий для повышения экологического и ресурсного потенциала лесов, рационального и неистощительного использования лесных ресурсов, их охраны, защиты и воспроизводства.
5. Задачи бюджетной программы: определение посевных качеств лесных семян, степени их энтомологической и фитопатологической зараженности;
организация работ по формированию постоянной лесосеменной базы, получение посадочного материала с улучшенными качествами; создание санитарно-защитной зеленой зоны г. Астаны;
обеспечение авиационной охраны лесов;
обеспечение проведения лесоустроительных, охотустроительных и проектно-изыскательских работ;
ведение государственного учета и кадастра лесов и биоресурсов;
обеспечение научно-методическими разработками лесного и охотничьего хозяйства и особо охраняемых природных территорий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   036        Обеспече-
ние сох-
ранения и
устойчи-
вого раз-
вития
лесов
2         100  Казахское  Содержание учреждения со  В те-  Комитет
государст- штатной численностью 28   чение  лесного
ственное   человек для обеспечения   года   и охот-
республи-  проведения экспертизы            ничьего
канское    семян на посевные качест-        хозяй-
лесосемен- ва, энтомологической и           ства
ное учреж- фитопатологической за-           Минис-
дение      раженности, сбора сведе-         терства
ний и подготовки инфор-          сель-
мации по прогнозу очагов         ского
вредителей и болезней            хозяй-
леса.                            ства
Приобретение: автоклав -         Респуб-
2 единицы, термостат - 3         лики
единицы, сушильный шкаф          Казах-
- 2 единицы, холодильник         стан
- 3 единицы, стол-мойка
двойная с полками для
сушки посуды - 3 единицы,
компьютер - 2 единицы,
автомашина - 1 единица,
здание для размещения
учреждения - 20 000 тысяч
тенге.
3         101  Сандыктау- Содержание учреждения со  В те-  Комитет
ское учеб- штатной численностью 39   чение  лесного
но-произ-  единиц для:               года   и охот-
водствен-  проведения мероприятий           ничьего
ное лесное по предупреждению лесных         хозяй-
хозяйство  пожаров, их обнаружению          ства
и ликвидации;                    Минис-
воспроизводства лесов;           терства
охраны леса от незаконных        сель-
порубок, повреждений,            ского
хищений;                         хозяй-
обеспечения соблюдения           ства
природопользователями            Респуб-
правил охоты;                    лики
организации учебных прак-        Казах-
тик.                             стан
Приобретение: пожарная
машина - 1 единица; газо-
вая плита - 3 единицы;
трактор - 4 единицы
(класса 3 тонны - 2 еди-
ницы, класса 1,4 тонны -
2 единицы); дождевальная
машина - 3 единицы; лесная
сеялка - 4 единицы; токар-
ный станок - 1 единица;
сварочный аппарат - 3 еди-
ницы; снегоходы - 4 еди-
ницы; патрульная машина -
3 единицы; противопожарное
оборудование - 20 единиц.
Текущий ремонт лесного
питомника - 6 га;
Текущий ремонт дорог про-
тивопожарного и лесохо-
зяйственного назначения
- 6 км.

4        102  Тұрақты      Қосымша екпелер     Жыл     Қазақстан
орман        iрiктеу - 488 га    бойына  Республикасы
дақылда.     (тұқымдар: шырша,           Ауыл
рының        қарағай, қайың,             шаруашылығы
тұқымын      сексеуіл); тұрақты          министрлігі.
дайындай.    орман дақылдары             нің Орман
тын базасын  учаскелерiн                 және аңшылық
қалыптас.    отырғызу - 614 га           шаруашылығы
тыру         (тұқымдар: Шренк            комитеті
шыршасы, қарағай,
қайың, сексеуіл,
арша, балқарағай,
майқарағай, Ciбip
шыршасы
(самырсын);
генетикалық
резерваттар бөлу
3062 га;
қосымша ағаштар
iрiктеу (тұқымдар:
Шренк шыршасы,
сексеуіл, қарағай,
қайың) - 145 дана;
уақытша орман
дақылдары учаскеле.
рiн отырғызу
(тұқымдар: қарағай,
қайың, балқарағай,
самырсын, Сiбiр
шыршасы, сексеуiл,
арша) - 2457 га;
тұрақты орман
дақылдары планта.
цияларын отырғызу
(тұқымдар: Шренк
шыршасы, сексеуiл,
Сиверс алмасы,
қарағай) - 5 га.
5        103  Орман-аң     Орман және аңшылық  Жыл     Қазақстан
аулауды      шаруашылығын жүргi. бойына  Республикасы
орналастыру  зудiң ұйымдық-ша.           Ауыл
және орман   руашылық жоспар.            шаруашылығы
шаруашылы.   ларының жобаларын           Орман және
ғын жоба.    алуға бағытталған           аңшылық
лау, орман   орман өсiрудi               шаруашылығы
және жануар. жоспарлау мен               комитеті
лар дүниесi  аңшылықты жоспарлау
саласындағы  жұмыстарының
есепке алу   кешенiн өткiзу:
және биоло.  131,1 мың га
гиялық       алаңдағы (Шығыс
сараптама    Қазақстан облысы)
әзiрлiк жұмыстары;
416,8 мың га
алаңдағы (Солтүстiк
Қазақстан, Павлодар,
Ақмола, Оңтүстiк
Қазақстан облыс.
тары) камеральдық
жұмыстар;
561,4 мың га
алаңдағы (Ақмола,
Шығыс Қазақстан
облыстары) дала
жұмыстары, оның
iшiнде: тапсырыс
берушiнiң нұсқа.
лары бойынша
орман шаруашылығын
ұйымдастыру және
дамыту жобаларының
өндiрiске енгiзуi.
не авторлық
қадағалаулар мен
тексерулер жүргiзу
- 1150 мың теңге.
Жобалау-iздестiру
жұмыстары:
iздестiру жұмыстары
- 8 мың га, өртке
қарсы құрылғының
жұмыс жобасын
жасауға арналған
iздестiрулер:
"Ертiс орманы"
МТОР-ы; Наурызым
МТҚ; Батыс Алтай
MTҚ; 2003 жылдың
жұмыс жобаларының
мемлекеттiк эколо.
гиялық сараптамасы.
Есепке алу мен
биологиялық негiз.
демелер жүргiзу:
киiк санын есепке
алу;
орман қорының жыл
сайынғы есебi;
ерекше қорғалатын
табиғи аумақтардың
жыл сайынғы есебi;
орман қорын есепке
алудың қолданылып
жүрген нысандарын
Орман кодексiнiң
жаңа редакциясында
көзделген нысандар.
ға автоматты түрде
бейiмдеудiң бағдар.
ламалық қамтамасыз
етiлуiн жасау;
қолда ұсталатын аң
аулайтын жыртқыш
құстapды түгелдеу,
олардың қолда
ұсталуын жаpия ету;
Қазақстан Республи.
касындағы аң аулай.
тын жыртқыш құстар.
дың санын есепке
алу;
Орман кодексiнiң
жаңа редакциясына
сәйкес нормативтiк
құқықтық кесiмдер
жасау;
Қазақстан Респуб.
ликасы Қызыл
кiтабының "Өсiмдiк.
тер қауымдастығы"
немесе "Жасыл
кiтап" деп аталатын

4         102  Формирова- Отбор плюсовых насаждений В те-  Комитет
ние пос-   - 488 га (породы: ель,    чение  лесного
тоянной    сосна, береза, саксаул);  года   и охот-
лесосемен- закладка постоянных лесо-        ничьего
ной базы   семенных участков - 614          хозяй-
га (породы: ель Шренка,          ства
сосна, береза, саксаул,          Минис-
арча, лиственница, пихта,        терства
ель сибирская, сосна             сель-
сибирская (кедр);                ского
выделение генетических           хозяй-
резерватов - 3062 га;            ства
Отбор плюсовых деревьев   В те-  Респуб-
(породы: ель Шренка, сак- чение  лики
саул, сосна, береза) -    года   Казах-
145 штук;                        стан
закладка временных лесо-
семенных участков породы:
сосна, береза, листвен-
ница, пихта, ель сибир-
ская, саксаул, арча) -
2457 га;
закладка постоянных лесо-
семенных плантаций (поро-
ды: ель Шренка, саксаул,
яблоня Сиверса, сосна) -
5 га.
5         103  Лесоохото- Проведение комплекса      В те-  Комитет
устройство лесоустроительных и       чение  лесного
и лесохо-  охотоустроительных работ, года   и охот-
зяйствен-  направленных на получение        ничьего
ное проек- проектов организационно-         хозяй-
тирование, хозяйственных планов             ства
учет и     ведения лесного и охотни-        Минис-
биологи-   чьего хозяйства:                 терства
ческое     подготовительные работы          сель-
обоснова-  на площади 131,1 тыс. га         ского
ние в об-  (Восточно-Казахстанская          хозяй-
ласти ле-  область);                        ства
сов и жи-  камеральные работы на            Респуб-
вотного    площади 416,8 тыс. га            лики
мира       (Северо-Казахстанская,           Казах-
Павлодарская, Акмолинская,       стан
Южно-Казахстанская об-
ласти);
полевые работы на площади
561,4 тыс. га Акмолинская,
Восточно-Казахстанская
области), в том числе:
проведение авторских над-
зоров и проверок за внед-
рением в производство
проектов организации и
развития лесного хозяй-
ства по указаниям Заказ-
чика - 1150 тысяч тенге.
Проектно-изыскательские   В те-
работы:                   чение
изыскательские работы -   года
8 тыс. га, изыскания для
разработки рабочего
проекта противопожарного
устройства: ГЛПР "Ертiс
орманы"; Наурзумского
ГПЗ; Западно-Алтайского
ГПЗ; государственная
экологическая экспертиза
рабочих проектов 2003
года.
Проведение учетов и био-  В те-
логических обоснований:   чение
учет численности сайги;   года
ежегодный учет лесного
фонда;
ежегодный учет особо
охраняемых природных
территорий;
разработка программного
обеспечения автоматичес-
кой адаптации существую-
щих форм учета лесного
фонда к формам, предус-
мотренным новой редак-
цией Лесного Кодекса;
инвентаризация ловчих
хищных птиц, содержащих-
ся в неволе, легализация
их содержания;
учет численности ловчих
хищных птиц в Республике
Казахстан;
разработка нормативных
актов в соответствии с
новой редакцией Лесного
кодекса;
разработка авторского
макета Красной книги
Республики Казахстан,

2-томының 2-бөлiгi.
нiң авторлық
макетiн жасау;
"Жануарлар дүниесiн
қорғау, өсiмiн
молайту және пайда.
лану туралы"
Қазақстан Респуб.
ликасының Заңына
(жаңа редакциясы)
сәйкес нормативтiк
құқықтық кесiмдер
жасау;
2004-2005 жылдары
Қазақстан Республи.
касының аумағында
аңшылық-экономика.
лық зерттеулер
жүргiзу;
кордондар, өрт-химия
станциясы, өрт
мұнаралары құрылысы.
на үлгiлiк жобалау-
сметалық құжаттама
жасау;
Жоңғар және Iле
Алатауының жабайы
жемiс екпелерiнде
алма күйе көбелегi.
мен күрес шараларын
жасау;
Ертiс өңiрiнiң
қарағайлы орманда.
рында қылқан
жапырақты ағаштарды
кемiрушi зиянкестер.
мен күрес шарала.
рын жасау;
Орман өсiрудi
жоспарлау үшiн
материалдық-техни.
калық базаны
қамтамасыз ету
Бағдарламалық
қамтамасыз ету:
1. Windows Pro
2000 Russian CD;
2. Office Pro 2000
Win 32 Russian;
3. PhotoShop 7.0;
4. Mapinfjo
Professijnal - 3
дана;
5. Easy Тrасе
векторлаушысы
(қосымша және
базалық пакетi);
6. Geographic
Transformer 4.0;
7. MapSmith;
8. ArcView GlS;
9.  ENVI 1.3.4;
10. Mapinfjo
Professijnal және
MapBasic техника.
лық қолдау;
11. Аппараттық
қамтамасыз ету
құрамы (қағаздың
екi жағынан
басатын Phaser
4400 лазерлi
принтерi; TOSHIBA
1620 көбейткiшi).
6        104  Астана       Жер бөлу, жобаны    Жыл     Қазақстан
қаласының    табиғи жағдайға     бойына  Республикасы
жасыл        алып шығу - 5000            Ауыл
желектi      га;                         шаруашылығы
санитарлық-  отырғызу материа.           министрлігі.
қорғау       лын өсiру және              нің Орман
аймағы       сатып алу - 8,3             және аңшылық
млн. дана;                  шаруашылығы
орман екпелерiне            комитеті
орман өсiру күтiмiн
жасау - 7,7 мың га;
топыраққа агротехни.
калық күтiм жасау -
17,3 мың га;
топырақты ағаш
отырғызуға дайындау
- 5,1 мың га;
жылдам өсетiн ағаш
тұқымдарын аудан.
дастыру -0,5 млн.
га;
орман екпелерiн
қорғау - 16,0 мың
га;
орман дақылдарын
отырғызу - 4,7
мың га және орман
екпелерiн қайта
жаңарту - 1,7 мың
га;
орман екпелерiн
Астана қаласы
әкiмiнiң балансына
бepу - 0,9 мың га;
техника, қосалқы
бөлшектер сатып
алу және техниканы
жөндеу - 80000,0
мың теңге;
жобалау жұмыстары
- 8,155 мың га;
iздестiру жұмыстары
- 7,155 мың га;
ЖЖ-ыны түзету - 5
мың га;
жұмыс жобаларының
мемлекеттiк сарап.
тамасы;
жобаларды 2004
жылы табиғи жағдай.
ға алып шығу -
3780 га;
санитарлық-қорға.
ныштық жасыл аймақ
екпелерiн құру
ЖЖ-ына авторлық
қадағалау.
7        105  Орманды      5639 мың га алқапта Жыл     Қазақстан
әуеден       авиациямен күзету   бойына  Республикасы
қорғау       және аэрокөрiлiмдiк         Ауыл
орман-патологиялық          шаруашылығы
бақылау бүлiнген            министрлігі.
екпелердi байқау,           нің Орман
осы екпелердi               және аңшылық
есепке алу және             шаруашылығы
олардың жай-күйiн           комитеті
қадағалау: ұшу
сағаты - 6803
(сонымен бiрге,
тiкұшақпен "Бура.
бай" МҰТП-да
авиациялық жұмыс.
тарды орындау: ұшу
сағаты - 273; 144
мың га. алаңда).
____________________________________________________________________

том 2, часть 2 "Расти-
тельные сообщества" или
"Зеленая книга";
разработка нормативных
актов в соответствии с
Законом Республики Казах-
стан "Об охране, вос-
производстве и использо-
вании животного мира"
(новая редакция);
оценка состояния охотни-
чьих видов животных;
проведение охотэкономи-
ческого обследования на
территории Республики
Казахстан в 2004-2005
годах;
разработка типовой
проектно-сметной доку-
ментации на строительство
кордонов, пожарно-хими-
ческой станции, пожарных
вышек;
разработка мер борьбы с
яблоневой молью в дико-
плодовых насаждениях
Джунгарского и Заилий-
ского Алатау;
разработка мер борьбы с
хвоегрызущими в ленточных
борах Прииртышья.
Обеспечение материально-  В те-
технической базы для ве-  чение
дения лесоустройства      года
(программное обеспече-
ние):
1. Windows Pro 2000
Russian CD;
2. Office Pro 2000 Win
32 Russian;
3. PhotoSop 7.0;
4. Mapino Professional
- 3 штук;
5. Векторизатор Easy
Trace (дополнительный
и базовый пакет);
6. Geographic Transformer
4.0;
7. MapSmith;
8. Arc View GIS;
9. ENVI 1.3.4;
10. Техническая поддержка
Mapinofjo Professional и
MapBasic;
11. Состав аппаратного
обеспечения (лазерный
принтер Phaser 44000,
ксерокс TOSHIBA 1620).
6         104  Санитарно- Отвод земли, вынос        В те-  Комитет
защитная   проекта в натуру - 5000   чение  лесного
зеленая    га;                       года   и охот-
зона го-   Выращивание и приобрете-         ничьего
рода       ние посадочного материала        хозяй-
Астаны     - 8,3 млн. штук;                 ства
лесоводственный уход за          Минис-
лесонасаждениями - 7,7           терства
тыс. га;                         сель-
агротехнический уход за          ского
почвой - 17,3 тыс. га;           хозяй-
подготовка почвы под             ства
посадки - 5,1 тыс. га;           Респуб-
районирование быстрорас-         лики
тущих древесных пород -          Казах-
0,5 млн. тенге;                  стан
охрана лесонасаждений -
16,0 тыс. га;
посадка лесокультур - 4,7
тыс. га и реконструкция
лесонасаждений - 1,7 тыс.
га;
передача лесонасаждений
на баланс акима города
Астаны - 0,9 тыс. га;
приобретение техники,
запчастей и ремонт тех-
ники - 80000,0 тыс. тенге;
проектные работы - 8,155
тыс. га;
изыскательские работы -
7,155 тыс. га;
корректировка РП - 5 тыс.
га;
государственная экспер-
тиза рабочих проектов;
вынос проектов 2004 года
в натуру - 3780 га;
авторский надзор за РП
создания насаждений
санитарно-защитной зеле-
ной зоны.
7         105  Авиаохрана Авиапатрулирование и      В те-  Комитет
леса       аэровизуальные лесопато-  чение  лесного
логические наблюдения на  года   и охот-
площади 5639 тыс. га. по         ничьего
обнаружению поврежденных         хозяй-
насаждений, учет этих            ства
насаждений и надзор за их        Минис-
состоянием, налет часов -        терства
6803 ч. (в т.ч. выполне-         сель-
ние авиационных работ в          ского
ГНПП "Бурабай" на верто-         хозяй-
лете - налет часов 273 на        ства
площади 144 тыс. га.).           Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ормандарды қажет етiлетiн кондициядағы тұқымдармен молықтыру жөнiндегi жұмыстарды қамтамасыз ету, ормандардың фитосанитариялық жай-күйiн болжау;
19,7 мың га. көлемiнде Астана қаласының санитарлық-қорғаныштық жасыл аймағын құру;
жабайы жануарлар мен құстардың тiршiлiк ортасын жақсарту, олардың санын көбейту, астана төңiрегінде демалуға арналған аймақтар құру;
шығатын орман өнімдерiн авиациямен күзетудiң көмегiмен дер кезiнде байқау және жою, олардың iрi орман өрттерiне ұласып кетуiне жол бермеу, бүлiнген екпелердi табу;
орман және аңшылық шаруашылығын, орман пайдалануды ұтымды жүргiзудi, орман ресурстарын молықтыруды қамтамасыз ету, орман өсiрудi жоспарлау және жобалау-iздестiру жұмыстарының негiзiнде орман шаруашылығында ғылыми-техникалық саясат жүргiзу; сапасы жақсартылған отырғызу материалын алу;
ормандардың және жануарлардың аңшылық түрлерiнiң мемлекеттiк кадастры;
орман және аңшылық шаруашылығын, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ғылыми-әдiстемелiк талдамалармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
83-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Балық ресурстарын мемлекеттiк есепке алу және оның кадастры"
деген 037 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 71171 мың теңге (жетпiс бiр миллион бiр жүз жетпiс бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Жануарлар дүниесiн қорғау, жаңғырту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы Заңының 16, 17, 18, 54-баптары ; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңының 8-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылдың 7 қазандағы N 1096 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: балық қорларының жай-күйiне мониторинг, балық қорларын тиiмдi пайдалануды, құнды балық түрлерiнiң гендiк қорын сақтауды, Қазақстан Республикасының iшкi айдындарында және трансшекаралық су қоймаларында биоресурстарды пайдалануда ғылыми негіздеме жүргізілуін қамтамасыз ету.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение работ по воспроизводству лесов семенами требуемой кондиции, прогноз фитосанитарного состояния лесов;
создание санитарно-защитной зеленой зоны г. Астаны на площади 19,7 тыс. га.;
улучшение мест обитания диких животных и птиц, увеличение их численности, создание зон для отдыха вокруг столицы;
своевременное обнаружение и ликвидация с помощью авиапатрулирования возникающих лесных пожаров, недопущения перехода их в крупные лесные пожары, обнаружение поврежденных насаждений;
обеспечение рационального ведения лесного и охотничьего хозяйства, лесных пользований, воспроизводства лесных ресурсов;
проведение научно-технической политики в лесном хозяйстве на основе лесоустроительных и проектно-изыскательских работ;
получение посадочного материала с улучшенными качествами;
государственный кадастр лесов и охотничьих видов животных;
обеспечение научно-методическими разработками лесного и охотничьего хозяйства, особо охраняемых природных территорий.
Приложение 83
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 037
"Государственный учет и кадастр рыбных ресурсов"
на 2004 год
1. Стоимость: 71171 тысяча тенге (семьдесят один миллион сто семьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 16_ 17_ 18_ 54_ Закона Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"; статья 8 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение мониторинга за состоянием рыбных ресурсов, рациональное использование рыбных запасов, сохранение генофонда ценных видов рыб, научное обоснование пользования биоресурсами в трансграничных и внутренних водоемах Республики Казахстан.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: кәсіпшілік балық табыны қорларын және жағдайын талдау негізінде республикалық деңгейдегі ірі балық шаруашылығы суқоймаларында оптималды-мүмкін балық аулау көлемін анықтау; кәсіпшілік балық санының динамикасына мониторинг жүргізу және оларды тиімді пайдалану мақсатында ұсыныс әзірлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   037       Балық        Республикалық       Жыл     Қазақстан
ресурстарын  деңгейдегі ірі      бойында Республикасы.
мемлекеттік  балық шаруашылығы           ның Ауыл
есепке алу   көлдеріндегі                шаруашылығы
және оның    (Балқаш көлі және           министрлігі
кадастры     Іле өзені,
Қапшағай су
қоймасы, Шардара
су қоймасы
(кіші теңізі)
Бұқтарма және
Шульба су
қоймасы, Алакөл
өзен жүйесі,
Орал-Каспий
бассейні атырауы)
оңтайлы-мүмкін
аулау көлемін
және кәсіпшілік
аумақтардың балық
өнімділігін
анықтау;
Ақмола, Ақтөбе,     Жыл     Қазақстан
Жамбыл, Батыс       бойында Республикасы.
Қазақстан, Қараған.         ның Ауыл
ды, Қызылорда,              шаруашылығы
Қостанай, Павлодар,         министрлігі
Солтүстік
Қазақстан, Оңтүстік
Қазақстан облыста.
рында кәсіпшілік
балық табынының
қорын және
жағдайын талдау
негізінде аймақтық
маңыздылығы бар
айдындарда оңтайлы-
мүмкiн аулау көле.
мiн анықтау;
Трансшекаралық су   Жыл     Қазақстан
ағындарының гидро.  бойында Республикасы.
логиялық режимiн            ның Ауыл
анықтау және оның           шаруашылығы
биоқорлардың құрылуы.       министрлiгi
на әсерiн анықтау;
Айдындарға балық.   Жыл     Қазақстан
тарды енгiзу және   бойында Республикасы.
жерсiндiрудiң               ның Ауыл
республикалық               шаруашылығы
схемасын дайындау           министрлiгi
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық және облыс деңгейiндегi балық шаруашылығы айдынындағы аулау көлемiне квота мен шектеулердi бекiту үшiн биологиялық негiздеме әзiрлеу, әзiрленген Схема негiзiнде балықтарды жерсiндiрудi және айдындарға енгiзу бойынша жұмыстардың тиiмдiлiгiн қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
84-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Балық ресурстарын молайту"
деген 038 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы: определение оптимально-допустимых уловов в водоемах республики на основе оценки состояния и запасов промысловых стад рыб; ведение мониторинга за динамикой численности промысловых стад рыб и разработка рекомендаций по их устойчивому использованию; разработка схемы зарыбления и акклиматизации рыб.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   037        Государст- Определение рыбопродук-   В те-  Минис-
венный     тивности промысловых      чение  терство
учет и     участков и оптимально-    года   сель-
кадастр    допустимых уловов крупных        ского
рыбных     рыбохозяйственных водое-         хозяй-
ресурсов   мов республиканского зна-        ства
чения (озеро Балхаш и            Респуб-
дельта реки Или, Капча-          лики
гайское водохранилище,           Казах-
Шардаринское водохрани-          счтан
лище (малое море),
Бухтарминское и Шульбин-
ское водохранилища, Ала-
кульская система озер,
Урало-Каспийский
бассейн).
Определение оптимально-   В те-  Минис-
допустимых уловов на      чение  терство
водоемах областного зна-  года   сель-
чения на основе оценки           ского
состояния и запасов про-         хозяй-
мысловых стад рыб в Акмо-        ства
линской, Актюбинской,            Респуб-
Жамбылской, Западно-             лики
Казахстанской, Караган-          Казах-
динской, Кызылординской,         стан
Костанайской, Павлодар-
ской, Северо-Казахстан-
ской, Южно-Казахстанской
областях.
Анализ гидрологического   В те-  Минис-
режима трансграничных     чение  терство
водотоков и определение   года   сель-
его влияния на формиро-          ского
вание биоресурсов.               хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
Разработка республикан-   В те-  Минис-
ской схемы акклиматиза-   чение  терство
ции и зарыбления водое-   года   сель-
мов.                             ского
хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: биологическое обоснование для утверждения лимитов и квот вылова рыбы на рыбохозяйственных водоемах республиканского и областного значения, обеспечение эффективности работ по зарыблению водоемов и акклиматизации рыб на основе разработанной Схемы.
Приложение 84
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 038
"Воспроизводство рыбных ресурсов" на 2004 год

1. Құны: 558135 мың теңге (бес жүз елу сегiз миллион бiр жүз отыз бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Аграрлық-өнеркәсiптiк кешен салаларына кредит беру және мемлекеттiк шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуірдегi Заңының 4-бабы ; "Жануарлар дүниесiн қорғау, жаңғырту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы Заңының 17 және 18-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қазанындағы N 1096 қаулысы ; "Атырау облысының әлеуметтiк-экономикалық жағдайын нығайту туралы iс-шаралардың жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 25 наурыздағы N 299 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы су қоймаларында балық кәсiпшілiктерiнiң запастарын толықтыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тұқымдық жас балықтарды ұдайы жаңғырту. Балықтардың табиғи өсiп өнуiне және тиiмдi мекендеуiне жағдай жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   038       Балық        Балықтардың бағалы  Жыл     Қазақстан
ресурста.    түрлерiнiң тұқым.   бойында Республикасы.
рын молай.   дарын (бекiре               ның Ауыл
ту           балықтардың - 6,5           шаруашылығы
мың дана; карп,             министрлігі
сиг және улы
өсiмдiктермен
қоректенетiндер
тұқымдастарының -
95 500 мың дана)
өсiрiп жаңғырту
535,3 мың куб       2004
көлемде Орал және   жылдың
Қиғаш өзендерi      II-IV
сағаларының түбiн   тоқсан.
тереңдету жұмыстары дары
Балық өндiрiсiмен   2004
айналысатын кәсiп.  жылдың
орындардың мате.    II-III
риалдық-техника.    тоқсан.
лық базасын         дары
дамыту:
Трактор - 30 дана;

1. Стоимость: 558135 тысяч тенге (пятьсот пятьдесят восемь миллионов сто тридцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансирования государственных мероприятий"; статьи 17_ и 18_ Закона Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096 "Heкоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; пункт 13 Плана мероприятий по укреплению социально-экономического положения Атырауской области, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 марта 1999 года N 299; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: пополнение промысловых запасов рыб в водоемах Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: искусственное воспроизводство молоди рыб. Создание оптимальных условий обитания и естественного воспроизводства рыб.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   038        Воспроиз-  Воспроизводство молоди    В те-  Минис-
водство    ценных видов рыб (молодь  чение  терство
рыбных     осетровых рыб - 6 500     года   сель-
ресурсов   тысяч штук; молодь карпа,        ского
сиговых и растительно-           хозяй-
ядных - 95 500 тысяч             ства
штук)                            Респуб-
лики
Казах-
стан
Проведение дноуглуби-     II-IY
тельных работ в устьях    квар-
рек Урал и Кигач в объеме тал
- 535,3 тысячи кубов.     2004
года
Развитие материально-тех- II-III
нической базы рыбоводных  квар-
предприятий, приобрете-   тал
ние:                      2004
тракторов - 30 единиц;    года

ГАЗ-53 - 15 дана;
электрлi сорап -
15 дана;
қайық моторлары -
15 дана;
қайықтар - 15
дана;
тiрi балық
контейнерлерi - 15
дана;
компьютерлер - 10
дана.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: су қоймаларына балықтардың бағалы түрлерiнiң тұқымдарын (бекiре тұқымдас балықтардың - 6 500 мың дана; карп, сиг және улы өсiмдiкпен қоректенетiндер тұқымдастарының - 90 500 мың дана) жiберу; Жайылатын және уылдырық шашатын орындарға балықтардың өтуiн қамтамасыз ету; Кәсiпорындардың жұмыс тиiмдiлiгiн арттыру, балықтарды өсiру үшiн өндiрiстiк аумақтарды ұлғайту, балықтарды өсiрудiң көлемiн арттыру, ауыл шаруашылығы кәсiпорындарының материалдық-техникалық базасының деңгейiн жоғарылату, аграрлық секторда қосымша жұмыс орындарын ашу, ауыл шаруашылығының әлеуметтiк-экономикалық жағдайын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
85-қосымша
Ескерту. 85-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Батыс Тянь-Шань биоәралуандығын сақтау"
деген 039 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 16201 мың теңге (он алты миллион екі жүз бір мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы және Өзбекстан Республикасы мен ҒЭҚ-ның Қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi кең ауқымды қорының атқарушы органы ретiнде iс-қимыл жасайтын Халықаралық Қайта жаңарту және Даму Банкi арасында ҒЭҚ Қорының Трасталық гранты жөнiнде келiсiм (Орталық Азиядағы биологиялық әр түрлiліктi сақтау жөнiндегi шекаралық жоба) жасасу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 30 қыркүйектегi N 1503 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Батыс Тянь-Шань тауларындағы әлсiз және бiрегей биологиялық топтарды қорғау, тұрақты дамуға қолғабыс ету үшiн экологиялық тұрақты саясатты әзiрлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Батыс Тянь-Шань аумағында орналасқан таулардағы биологиялық әлсiз және бiрегей топтарды қорғауда қолдау көрсету және биологиялық әртүрлiлiктi қорғау саласында олардың мемлекеттiк саясатын, заңдарын, нормативтiк ережелерiн және ұйымдастыру құрылымын реттеуде және бекiтуде қолғабыс ету, Батыс Тянь-Шань аумағында қорғаныш өңiрлерiнiң жүйесiн нығайту және кеңейту, Батыс Тянь-Шань аумағында жергiлiктi топтар мен мүдделi тараптар үшiн балама және тұрақты пайдалы қызметтiң түрлерiн Батыс Тянь-Шань аумағында қорғаныш аумақтарының биологиялық ресурстарына ықпал етудi төмендету үшін және оның трансұлттық (аймақтық) реттеу тетiктерiн орнатуда, сақтауда қатысу, биологиялық әртүрлiлiгiн сақтауға бағытталған шараларды жүргiзу үшiн менеджменттi бекiту, жабайы табиғатты қорғау және мекендеу орталарының коридорларының фрагменталуын алдын алу арқасында ынтымақтастықты жасау.

автомашин ГАЗ-53 - 15
единиц;
электронасосов - 15 еди-
ниц;
лодочных моторов - 15
единиц;
лодок - 15 единиц;
контейнеров живорыбных -
15 единиц;
компьютеров - 10 единиц.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выпуск в водоем молоди рыб, осетровых 6 500 тысяч штук; карпа, сиговых и растительноядных 95 500 тысяч штук. Обеспечение пропуска рыбы к местам нереста и нагула. Увеличение эффективности работы предприятий рыбовоспроизводственного назначения, увеличение производственных площадей для выращивания молоди рыб, увеличение объемов выпуска молоди рыб, повышение уровня материально-технической базы рыбовоспроизводственных предприятий сельского хозяйства, создание дополнительных рабочих мест в аграрном секторе, улучшение социально-экономического состояния сельского хозяйства.
Приложение 85
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 039
"Сохранение биоразнообразия Западного Тянь-Шаня"
на 2004 год
1. Стоимость: 16201 тысяча тенге (шестнадцать миллионов двести одна тысяча тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 1999 года N 1503 "О заключении Соглашения по гранту Трастового фонда ГЭФ (трансграничный проект по сохранению биоразнообразия в Центральной Азии) между Республикой Казахстан, Кыргызской Республикой и Республикой Узбекистан и Международным Банком Реконструкции и Развития, действующим в качестве исполнительного органа Глобального Фонда по охране окружающей среды ГЭФ"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: охрана уязвимых и уникальных биологических сообществ в горах Западного Тянь-Шаня; разработка экологической политики для содействия устойчивому развитию региона Западного Тянь-Шаня.
5. Задачи бюджетной программы: оказание поддержки в защите уязвимых и уникальных биологических сообществ, расположенных на территории Западного Тянь-Шаня и оказание содействия Республики Казахстан в укреплении и координации их государственной политики по сохранению биологического биоразнообразия, законодательства, нормативных правил и организационных структур в данной сфере; укрепление и расширение сети охранных зон на территории Западного Тянь-Шаня; определение альтернативных и устойчиво-прибыльных видов деятельности для местных сообществ для снижения давления на биологические ресурсы охранных территорий в зоне Западного Тянь-Шаня; повышение осведомленности общественности о ценностях биоразнообразия.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   039       Батыс
Тянь-Шань
биоәралуан.
дығын
сақтау
2        006  Iшкi         1. Қаратау МТҚ      жыл     Ауыл
көздердiң    әкiмшiлiк 2         бойында шаруашылығы
есебiнен     деңгейлi, 576               министрлігі.
грантты      м.кв. көлемiнде             нің Орман
iске асыру   ғимаратын және              және аңшылық
қордың 4 кордонын           шаруашылығы
салу жұмыстары.             комитеті
2. Қаратау қорығы.
на 10 комплект
кеңсе жиhаздарын
сатып алу.
3. Ақсу-Жабағылы
және Қаратау
қорықтарына дала
жұмыстарына 85
комплект киiм
жабдықтарын
сатып алу.
4. Қаратау қорығына
20 бас жұмыс атта.
рын және 20 дана
ертоқым сатып aлу.
5. Ақсу-Жабағылы
қорығының кордон.
дарына 11 комплект
жиhаздарын сатып
алу.
6. Жобаны iске
асыратын топтардың
операциялық
шығындары. Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнiң үлестi
қатысуы - 10%.
7. Жобаны iске
асыратын аймақтық
топты бiрлесе
қаржыландыру.
8. Қосымша құнға
салынатын салықты
қайтару.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қаратау қорығының инфрақұрылымы жақсарады (әкiмшiлiк ғимараты, 4 кордондарының ғимараты);
келесi сатып алу жүргiзiледi: Қаратау қорығына материалдық-техникалық жабдықтау үшiн құрал-жабдықтар, Ақсу-Жабағылы қорығының кордондарына жиhаз, инспекторларға киiм-кешек.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
86-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды және жануарлар дүниесiн
сақтау мен дамытуды қамтамасыз ету"
деген 040 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1789192 мың теңге (бiр миллиард жеті жүз сексен тоғыз миллион бiр жүз тоқсан екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы 1993 жылғы 21 қазандағы Заңының 17-19-баптары ; "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi Заңының 73-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Республикадағы жыртқыштардың жекелеген түрлерiнiң санын реттеу жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 5 қыркүйектегi N 1230 қаулысы ; "Киiктердi қорғау мен өсiмiн молайту жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 19 шiлдедегi N 980 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 22 қарашадағы N 1239 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   039        Сохранение
биоразно-
образия
Западного
Тянь-Шаня
2         006  Реализация 1. Строительство адми-    В те-  Комитет
гранта за  нистративного корпуса     чение  лесного
счет внут- Каратауского ГПЗ в 2 эта- года   и охот-
ренних     жа, площадью 576 м.кв. и         ничьего
источников 4-х кордонов заповедника.        хозяй-
2. Закупка офисной мебели        ства
для Каратауского заповед-        Минис-
ника - 10 комплектов.            терства
3. Закупка полевого об-          сель-
мундирования для Аксу-           ского
Джабаглинского и Каратау-        хозяй-
ского заповедников - 85          ства
комплектов.                      Респуб-
4. Закупка лошадей - 20          лики
голов, седел - 20 штук           Казах-
для Каратауского ГПЗ.            стан
5. Закупка мебели для
кордонов Аксу-Джабаглин-
ского заповедника - 11
комплектов.
6. Операционные расходы
группы реализации проек-
та. Долевое участие
Правительства РК - 10%.
7. Софинансирование
региональной группы реа-
лизации проекта.
8. Возмещение НДС.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: будет построена инфраструктура Каратауского заповедника (административный корпус, здание 4-х кордонов);
будут произведены закупки: оборудования для материально-технического оснащения Каратауского заповедника, полевого обмундирования для инспекторов, мебель для кордонов Аксу-Джабаглинского заповедника.
Приложение 86
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 040
"Обеспечение сохранения и развития особо охраняемых
природных территорий и животного мира" на 2004 год
1. Стоимость: 1789192 тысячи тенге (один миллиард семисот восемьдесят девять миллионов сто девяносто две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 17-19 Закона Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", статья 73 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 сентября 1995 года N 1230 "О мерах по регулированию численности отдельных видов хищников в республике"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2001 года N 980 "О дополнительных мерах по охране и воспроизводству сайгака"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2002 года N 1239 "Некоторые вопросы Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк табиғи-қорықтық қорын, биологиялық әралуандықты және табиғи экологиялық жүйенi қорғау және сақтау, таралымның қалыпты экологиялық-генетикалық құрылымын сақтай отырып, экобиологиялық теңбе-теңдiктi сақтауды ескере отырып, алқап сыйымдылығын ескерiп киiктердiң оңтайлы санына қол жеткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: табиғи экожүйенi, бiрегей табиғи кешендер мен табиғи мұраның басқа нысаналарын қорғау, табиғи кешендердi сақтаудың ғылыми әдiстерiн әзiрлеу және енгiзу, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар аймағында халықты экологиялық ағартуды ұйымдастыру, материалдық-техникалық негiзiн нығайту, киiктердiң кәсiпшiлiк санына қол жеткiзу мақсатында табиғи еркiндiк жағдайында олардың түрлерi мен үйiрлерiнiң толықтығын сақтау, экобиологиялық тепе-теңдiктi сақтай отырып қасқырларды ату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   040       Ерекше
қорғалатын
табиғи
аумақтар.
ды және
жануарлар
дүниесiн
сақтау мен
дамытуды
қамтамасыз
ету
2        100  Ерекше       Жалпы штат саны     Жыл     Ауыл
қорғалатын   2623 бiрлiк         бойы    шаруашылығы
табиғи       болатын "Алтын              Орман және
аумақтар     Емел", Баянауыл,            аңшылық
"Көкшетау", Қарқара.        шаруашылығы
лы, Қатон-Қарағай,          комитеті
"Шарын", Iле
Алатауы 7 мемлекет.
тiк ұлттық табиғи
паркiн, "Ертiс
орманы", "Семей
орманы" 2 мемлекет.
тiк табиғи орман
резерватын,
Ақсу-Жабағылы,
Алакөл, Алматы,
Барсакелмес, Батыс
Алтай, Қаратау
Қорғалжын, Марқакөл,
Наурызым, Үстiрт 10
мемлекеттiк табиғи
қорығын ұстау.
Мемлекеттiк         Жыл
мекемелердiң саны   бойы
72 бiрлiк мамандары.
ның бiлiктiлiгiн
арттыру.
Табияқ бөгетiн      Жыл
және Қорғалжын      бойы
мемлекеттік табиғи
қорығы мұражайының
шатырын қалпына
келтiру.
Өртке қарсы шаралар,
ормандарды
молықтыру.
Сатып алу:
өрт сөндiру машина.
сы - 51 бiрлiк;
күзет машинасы -
64 бiрлiк;
автоцистерна - 10
бiрлiк;
трактор - 13
бiрлiк;
қар шанасы - 24
бiрлiк;
жылқы - 73 бас;
орман өртiне қарсы
мотопомпа - 37
бiрлiк;
орман тұқым
сепкiшi - 11 бiрлiк;
соқа - 54 бiрлiк;
жер қазатын соқа -
8 бiрлiк;
тiкенектi нығыздау.
шы - 7 бiрлiк;
культиватор - 30
бiрлiк;
ағаш тартқыш құрал
- 7 бiрлiк;
ағаш отырғызатын
машина - 31 бiрлiк;
жаңбырлатқыш машина
- 11 бiрлiк;
стационарлы радио.
бекет - 69 бiрлiк;
икемдi радиобекет
- 147 бiрлiк;
алып жүретiн
радиобекет - 181
бiрлiк;
жазғы нысанды киiм
- 623 жинақ;
қысқы нысанды киiм
- 1958 жинақ;
дискiлi минералдан.
дырғыш - 23 бiрлiк;
дискiлi тырма - 15
бiрлiк;
моторлы қайық - 13
бiрлiк;
қайық моторы - 13
бiрлiк;
екi дискiлi өртке
қарсы соқа - 36
бiрлiк;
орман өртiне қарсы
жолақ салушы - 35
бiрлiк;
фрезерлi орман
өртiне қарсы
агрегат - 44
бiрлiк;
токарь станогы -
5 бiрлiк;
мотоцикл - 56
бiрлiк.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение и развитие государственного природно-заповедного фонда, биологического разнообразия и естественных экологических систем, стабилизация численности сайгаков с учетом емкости угодий при сохранении нормальной эколого-генетической структуры популяций.
5. Задачи бюджетной программы: охрана естественных экосистем, уникальных природных комплексов и других объектов природного наследия, разработка и внедрение научных методов сохранения природных комплексов, организация экологического просвещения населения в области особо охраняемых природных территорий, укрепление материально-технической базы, сохранение вида и целостности сообщества сайгака в состоянии естественной свободы с целью достижения ее промысловой численности, отстрел волков с учетом сохранения экобиологического равновесия.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   040        Обеспече-
ние сохра-
нения и
развития
особо
охраняемых
природных
территорий
и животно-
го мира
2         100  Особо охра- Содержание 7 государст-  В те-  Комитет
няемые     венных национальных       чение  лесного
природные  природных парков "Алтын-  года   и охот-
территории Эмель", Баянаульский,            ничьего
Иле-Алатауский, Карка-           хозяй-
ралинский, Катон-Кара-           ства
гайский, "Кокшетау", Ча-         Минис-
рынский, 2 государствен-         терства
ных лесных природных             сель-
резерватов: "Epтic ор-           ского
маны", "Семей орманы",           хозяй-
10 государственных при-          ства
родных заповедников:             Респуб-
Аксу-Джабаглинский, Ала-         лики Ка-
кольсий, Алматинский,            захстан
Барсакельмесский, Западно-
Алтайский, Каратауский,
Коргальджинский, Марка-
кольский, Наурзумский,
Устюртский, с общей штат-
ной численностью 2623
единиц.
Повышение квалификации    В тече-
кадров государственных    ние
учреждений в количестве   года
72 единиц.
Реконструкция Табиякской  В тече-
плотины и кровли музея    ние
Коргальжинского государ-  года
ственного природного
заповедника.
Противопожарные мероприя-
тия, воспроизводство ле-
сов.
Приобретение:
пожарная машина - 51
единица;
патрульная машина - 64
единицы;
автоцистерна - 10 единиц;
трактор - 13 единиц;
снегоход - 24 единиц;
лошадь - 73 единиц;
мотопомпа лесопожарная -
37 единиц;
лесная сеялка - 11 единиц;
плуг - 54 единиц;
выкопочный плуг - 8 еди-
ниц;
кольчатый каток - 7
единиц;
культиватор - 30 единиц;
трелевочное приспособление
- 7 единиц;
лесопосадочная машина - 31
единица;
дождевальная машина - 11
единиц;
стационарная радиостанция
- 69 единиц;
мобильная радиостанция -
147 единиц;
переносная радиостанция -
181 единица;
летнее форменное обмунди-
рование - 623 комплекта;
зимнее форменное обмунди-
рование - 1958 комплекта;
дисковый минерализатор -
23 единиц;
дисковая борона - 15
единиц;
моторная лодка - 13 еди-
ниц;
лодочный мотор - 13 еди-
ниц;
плуг двухдисковый противо-
пожарный - 36 единиц;
полосопрокладыватель
лесопожарный - 35 единиц;
агрегат лесопожарный фре-
зерный - 44 единицы;
токарный станок - 5
единиц;
мотоцикл - 56 единиц.

3        101  Киiктiң      Республика аумағын. Жыл     Ауыл
санын        да төлдеу және      бойы    шаруашылығы
қалпына      басқа да маусымдық          министрлігі.
келтiру      топталу жерлерiнде          нің Орман
киiктердi қорғау.           және аңшылық
Киiктердiң көшiп-           шаруашылығы
қону жолында,               комитеті
төлдеу, қыстау және
басқа да мекендеу
жерлерiнде 2000 бас
қасқыр ату.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: биологиялық әралуандық пен табиғи экологиялық жүйенi сақтау, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ұтымды пайдалануды дамытуды қамтамасыз ету, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың материалдық-техникалық негiзiн нығайту нәтижесiнде олардың жағдайын жақсарту, киiктер басының азаюын тоқтату, қасқырлар санын қысқарту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
87-қосымша
Ескерту. 87-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен , 2004.12.24. N 197ащ қаулыларымен.
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Нұра-Есiл өзендерi алабының қоршаған ортасын оңалту
және басқару"
деген 041 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 368775 мың теңге (үш жүз алпыс сегіз миллион жетi жүз жетпiс бес мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Нұра өзенiн тазарту" жобасын қаржыландыру үшiн Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiнiң қарызын тарту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылдың 10 желтоқсандағы N 1254 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өзен арнасы мен оған iргелес аудандарды сынаппен ластанудан тазарту арқылы Нұра өзенi бассейнi аумағында және оған iргелес аудандарда тұратын халықтың әл-ауқатын жақсарту. Бұл жергiлiктi су пайдаланушылардың өсiп отырған мұқтаждығын қанағаттандыруға қауiпсiз, тиiмдi, аз шығынды баламалы сумен қамтамасыз ету көзiн, сондай-ақ су тасқынын басқару үшiн және экологиялық мақсатта судың шығынын бақылауды жаңартуға мүмкiндiк бередi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: сынаптың көп шоғырлануын жою, қоршаған ортаның нашарлаған жай-күйiн оңалтып қалпына келтiру және қауiп-қатердi жою; төменгi бъефтiң мезгiлдiк су тасқынымен және Қорғалжын су-батпақты жерлерiн сумен тұрақсыз, көбiнесе баламасыз түрде сумен қамтамасыз етiлуiн шешуді, төменгi басар проблемаларын жұмсарту үшiн өзен суын басқарудың мүмкiндiктерiн күшейту; өзендi жалпы басқару мүмкiндiктерiн күшейту; Нұра өзенiнiң бассейнiнде орналасқан кенттердi, Астана қаласын қоса экономикалық тұрғыдан алғанда сумен тұрақты және тиiмдi қамтамасыз ету.

3         101  Восстанов- Охрана сайги на терри-    В те-  Комитет
ление чис- тории республики в местах чение  лесного
ленности   окота и других местах     года   и охот-
сайги      сезонных скоплений.              ничьего
Отстрел волков в коли-           хозяй-
честве 2000 голов на             ства
путях миграции, местах           Минис-
окота, зимовки и в других        терства
местах обитания сайги.           сель-
ского
хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сохранение биологического разнообразия и естественных экологических систем, обеспечение развития рационального использования особо охраняемых природных территорий, улучшение состояния особо охраняемых природных территорий в результате укрепления их материально-технической базы, прекращение снижения поголовья сайгаков, сокращение численности волков.
Приложение 87
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 041
"Реабилитация и управление окружающей средой
бассейна рек Нура-Ишим" на 2004 год
1. Стоимость: 368775 тысяч тенге (триста шестьдесят восемь миллионов семьсот семьдесят пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2003 года N 1254 "О привлечении займа Международного Банка Реконструкции и Развития для финансирования проекта "Очистка реки Нура"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение уровня жизни населения, проживающего на территории бассейна реки Нуры путем очистки реки и прилегающих к ней районов от серьезного ртутного загрязнения. Это даст безопасный, эффективный, менее затратный альтернативный источник водоснабжения для удовлетворения растущих нужд местных водопользователей, а также возобновит контроль над расходом в реке для управления паводками и в экологических целях.
5. Задачи бюджетной программы: устранение высокой концентрации ртути, восстановление ухудшающегося состояния окружающей среды и устранение существующих и потенциальных рисков; усиление возможностей по управлению расходом реки для смягчения проблем нижнего бьефа, связанных с сезонными паводками и нерегулярным, зачастую неадекватным водоснабжением Коргалжинских водно-болотных угодий; усиление возможностей по интегрированному управлению рекой; обеспечение устойчивого и эффективного в экономическом смысле водоснабжения поселений, расположенных на территории бассейна реки Нуры, включая город Астану.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   041       Нұра-Есiл
өзендерi
алабының
қоршаған
ортасын
оңалту және
басқару
2        004  Сыртқы       - Жабдықтар мен     2004    Қазақстан
қарыздар     материалдар сатып   жылдың  Республикасы
есебiнен     алу;                төртін. Ауыл
жобаны       - Дүниежүзiлiк      ші      шаруашылығы
іске         банктiң комиссия.   квар.   министрлігі.
асыру        сын төлеу.          талы    нiң Су
ресурстары
жөнiндегi
комитетi
3        016  Жобаны       - жоба шеңберiнде   Жыл     Қазақстан
республи.    сынаппен ластанған  бойында Республикасы
калық        материалдар мен             Ауыл
бюджеттен    топырақты сақтау            шаруашылығы
бірлесіп     үшiн жер бөлiп              министрлігі.
қаржылан.    беру үшiн өтем              нің Су
дыру         төлеу;                      ресурстары
есебінен     - жоба шеңберiнде           жөніндегі
іске         сатып алынатын              комитеті
асырылады    жабдықтар мен
материалдар бойынша
салық және баж
салығын төлеу;
- жергiлiктi кеңес.
шiлерге офистiк
жабдықтар сатып
алу;
- операциялық
шығындармен қоса,
10 жергiлiктi
кеңесшiнiң қызметiне
ақы төлеу;
- нақтыланған жобаны
жасау мен тендерлiк
құжаттарды дайындау
бойынша кеңесшiлер.
дiң қызметiне ақы
төлеу;
- сынамалар алу
қызметiне ақы төлеу;
- операциялар жүр.
гiзгенi үшiн екiншi
деңгейдегi банктiң
комиссиясына ақы
төлеу;
- келiсiм-шарттар
бойынша кеңес беру
қызметiнiң салық.
тарын төлеу;
- жоба шеңберiнде
сараптама қызметiне
ақы төлеу;
- валюталық опера.
циялар жасағаны
үшiн лицензиялық
алымды төлеу.
Материалдар мен
жабдықтар сатып алу
жөнiндегi келiсiм-
шарттар құнының бө-
лiгiн төлеу
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жобаның мынадай компоненттерi: полигон құрылысы, "Карбид" АҚ аумағы, Қарағанды ГРЭС-i, Жауыр батпақты жерi және өзендi тазарту, жабдықтар сатып алу, толық жобалау, сынамаларды iрiктеу жөнiндегi, сондай-ақ жобаны басқару бойынша есептер дайындалады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
88-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Агроөнеркәсiп кешенi саласындағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер"
деген 042 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   041        Реабилита-
ция и уп-
равление
окружающей
средой
бассейна
рек Нура-
Ишим
2         004  Реализация Закуп оборудования и      Второй Комитет
проекта за материалов;               квар-  по вод-
счет внеш- Выплата комиссии Всемир-  тал    ным ре-
них займов ного Банка.               2004   сурсам
года   Минис-
терства
сель-
ского
хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
3         016  Реализация Оплата компенсации за     В те-  Комитет
проекта за отвод земли под строи-    чение  по вод-
счет софи- тельство могильника в     года   ным ре-
нансирова- рамках проекта;                  сурсам
вания из   Оплата налогов и пошлин          Минис-
республи-  по оборудованию материа-         терства
канского   лам, закупаемым в рамках         сель-
бюджета    проекта;                         ского
Закуп офисного оборудова-        хозяй-
ния для местных консуль-         ства
тантов;                          Респуб-
Оплата услуг местных кон-        лики
сультантов в количестве          Казах-
10 человек, включая оп-          стан
лату операционных расхо-
дов;
Оплата услуг консультан-
тов для осуществления
детального проектирования
и составления тендерных
документов;
Оплата услуг по проведе-
нию отбора проб;
Оплата комиссии банка
второго уровня за прове-
дение операций;
Оплата налогов по конт-
рактам на консультационные
услуги;
Оплата экспертиз в рамках
проекта;
Оплата лицензионного сбора
за проведение валютных
операций;
Оплата части стоимости
контрактов по закупу
материалов и оборудования.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2004 года N 197ащ .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: подготовка отчетов о детальном проектировании по следующим компонентам проекта: строительство полигона, территория акционерного общества "Карбид", КарГРЭС, болото Жаур и очистка реки, закуп оборудования, подготовка отчетов по отбору проб, а также работа по управлению проектом.
Приложение 88
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 042
"Прикладные научные исследования в области
агропромышленного комплекса" на 2004 год

1. Құны: 1568209 мың теңге (бiр миллиард бес жүз алпыс сегiз миллион екi жүз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 26-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы" республикалық мемлекеттiк мекемесiн қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 31 наурыздағы N 1051 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң қызметiмен байланысты кейбiр мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 28 маусымдағы N 704 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 қазандағы N 1148 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң республикалық қазыналық кәсiпорындарының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 13 желтоқсандағы N 1309 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiрудi, қайта өңдеудi және сақтауды ғылыми қамтамасыз ету; сыртқы және iшкi рыноктарда бәсекеге жарамды ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiру үшiн селекцияда, тұқым шаруашылығында, мал тұқымын асылдандыру iсiнде және биопрепараттар шығаруда ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң, жануарларының және микроорганизмдерiнiң тектiк қорын сақтауды, дамытуды және тиiмдi пайдалануды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының азық-түлiктiк тәуелсiздiгiн және ауыл тұрғындарының жағдайын жақсартуды қамтамасыз ететiн агроөнеркәсiп өндiрiсiн дамытудың экономикалық тетiгiн әзiрлеу;
ғылыми зерттеу жұмыстарын дамыту, ғылым мекемелерi жүйесiнiң ұйымдық құрылымын жетiлдiру есебiнен бағдарламаны ғылыми қамтамасыз ету бойынша шаралар кешенiн жүргiзу;
сапасы мен өзiндiк құны бойынша бәсекеге жарамды өнiмнiң ең жоғарғы көлемiн өндiрудi қамтамасыз ететiн аймақтардың табиғи-климаттық жағдайларына бейiмделген сорттық өсiмдiктердiң, технологиялардың, машиналар мен жабдықтың қолда барын жетiлдiру және жаңасын шығару негiзiнде аймақтар бойынша өсiмдiк шаруашылығын жан-жақты дамыту жөнiнде, сондай-ақ топырақтың құнарлылығын сақтау және қоршаған ортаны қорғауды ғылыми негiзделген ұсыныстар әзiрлеу;
малды күтiп-бағуға арналған технологияларды, машиналар мен жабдықты жетiлдiру және жаңасын шығару, жануарларды тұқымдық аудандастыру жоспарын нақтылау, оларды толыққанды жеммен қамтамасыз ету, мал дәрiгерлiк қолайлылықты қамтамасыз ету негiзiнде мал шаруашылығы өнiмi өндiрiсiн ұлғайту жөнiнде ғылыми негiзделген ұсыныстар әзiрлеу;
өсiмдiк шаруашылығы мен мал шаруашылығы өнiмiн пайдалану арқылы жалпы емдiк-профилактикалық тағамдар өндiруге арналған жаңа технологиялар мен жабдық әзiрлеу;
қолда бар және шығарылып жатқан ауыл шаруашылығы жануарларының және микроорганизмдерiнiң құнды тeктік қорын ғылымнан ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге жеткiзудiң және жоғары сапалы және бәсекеге жарамды өнiмiн өндiру үшiн оны тиiмдi пайдаланудың тиiмдi жүйесiн құру;
құнды тектiк қорды сақтауды, дамыту мен пайдалануды және оның тиiмдiлiгiн арттыруды мемлекеттiк қолдауды күшейту жөнiнде шаралар қолдану;
табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану және сақтау, ауылдағы әлеуметтiк-экономикалық реформаларды ұйымдық құқықтық қолдау жөнiнде ғылыми негiзделген ұсынымдар әзірлеу.

1. Стоимость: 1568209 тысяч тенге (один миллиард пятьсот шестьдесят восемь миллионов двести девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 31 марта 2003 года N 1051 "О реорганизации республиканского государственного учреждения "Национальная академия наук Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2002 года N 704 "Отдельные вопросы, связанные с деятельностью Министерства сельского хозяйства"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2002 года N 1148 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2002 года N 1309 "Вопросы некоторых республиканских государственных казенных предприятий Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: научное обеспечение производства, переработки и хранения сельскохозяйственной продукции; обеспечение сохранности, развития и эффективного использования генофонда сельскохозяйственных растений, животных и микроорганизмов в селекции, семеноводстве, племенном деле и выпуске биопрепаратов для обеспечения производства конкурентоспособной сельскохозяйственной отечественной продукции.
5. Задачи бюджетной программы:
разработка экономического механизма развития агропромышленного производства, обеспечивающего продовольственную независимость Республики Казахстан и улучшение условий жизни сельского населения;
проведение комплекса мер по научному обеспечению программы за счет развития научно-исследовательских работ, совершенствования организационной структуры системы научных учреждений;
разработка научно-обоснованных предложений по диверсификации растениеводства по регионам на основе совершенствования существующих и создания новых, адаптированных к природно-климатическим условиям регионов сортовых растений, технологий, машин и оборудования, обеспечивающих производство максимального количества конкурентоспособной по качеству и себестоимости продукции, а также по сохранению почвенного плодородия и охране окружающей среды;
разработка научно-обоснованных предложений по увеличению производства животноводческой продукции на основе уточнения плана породного районирования животных, обеспечения их полноценными кормами, совершенствования и создания новых технологий, машин и оборудования для содержания животных, обеспечения ветеринарного благополучия;
разработка новых технологий и оборудования для производства продуктов питания общего лечебно-профилактического назначения с использованием продукции растениеводства и животноводства;
создание эффективной системы продвижения существующего и выводимого ценного генофонда сельскохозяйственных растений, животных и микроорганизмов от науки к сельским товаропроизводителям и его эффективного использования для производства высококачественной и конкурентоспособной продукции;
принятие мер по усилению государственной поддержки сохранения, развития и использования ценного генофонда и повышения его эффективности;
разработка научно-обоснованных рекомендаций по рациональному использованию и сохранению природных ресурсов, организационно-правовому сопровождению социально-экономических реформ на селе.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   042       Агроөнер.    Заңнамада белгiлен. Жыл     Қазақстан
кәсiп        ленген тәртiппен    бойында Республикасы.
кешені       ғылыми зерттеу              ның Ауыл
саласындағы  жұмыстарын мына             шаруашылығы
қолданбалы   бағыттар бойынша            министрлігі
ғылыми       орындау:
зерттеулер
"2004 жылы
Қазақстан аумағы
бойынша ауыл
шаруашылығы өнiм.
дерiнiң өндiрiсiн,
қайта өңдеудi және
сақтауды ғылыми
қамтамасыз ету";
"2004 жылы ауыл
шаруашылығы
өсiмдiктерiнiң,
жануарларының
микроорганизмдерi.
нiң гендiк қорла.
рын сақтау, дамыту
және пайдалану".
10 ғылыми-зерттеу
ұйымдарын сатып
алатын жабдықтар
бойынша Қазақстан
Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрлiгi
бекiтетiн тiзбеге
сәйкес
субсидиялау.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: агроөнеркәсiп кешенi экономикасын дамытудың ғылыми-әдістемелік ұсынымдарын әзiрлеу; ауыл шаруашылығы өнімін өсiрудiң, өңдеудiң, қайта өңдеудiң және сақтаудың жаңа технологияларын енгiзу жөнiнде ұсыныстар; дәндi, дәндiбұршақты, көкөнiс, жемiс-жидек дақылдары мен картоптың сорттарын шығару және мемлекеттiк сорт сынағына бepу; асыл тұқымды жануарларды селекциялаудың тәсiлдерi мен әдiстерiн әзiрлеу; өсiмдiктер мен жануарларды аурулардан қорғау құралдарын өндiру кезiнде микроорганизмдердiң белсендi штаммдарын, тағам және қайта өңдеу өнеркәсiбiне арналған биопрепараттарды және т.б. пайдалану жөнiндегi ұсынымдар.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
89-қосымша
Ескерту. 89-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.20. N 197п қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығын институционалды дамыту"
деген 043 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7512317 мың теңге (жетi миллиард бес жүз он екi миллион үш жүз он жетi мың теңге).

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   042        Прикладные Выполнение в установлен-  В те-  Минис-
научные    ном законодательством     чение  терство
исследова- порядке научно-исследо-   года   сель-
ния в об-  вательских работ по нап-         ского
ласти      равлениям:                       хозяй-
агропро-   "Научное обеспечение             ства
мышленного производства, переработки        Респуб-
комплекса  и хранения сельскохозяй-         лики
ственной продукции по            Казах-
регионам Казахстана на           стан
2004 год";
"Сохранение, развитие и
использование генофонда
сельскохозяйственных рас-
тений, животных и микро-
организмов на 2004 год".
Субсидирование 10 научно-
исследовательских органи-
заций, согласно перечню
приобретаемого оборудова-
ния, утверждаемому при-
казом Министерства сель-
ского хозяйства.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка научно-методических рекомендаций развития экономики агропромышленного комплекса; предложения по внедрению новых технологий возделывания, переработки и хранения сельхозпродукции; создание и передача в государственное сортоиспытание сортов зерновых, зернобобовых, овощных, плодово-ягодных культур и картофеля; разработка приемов и методов селекции племенных животных; рекомендации по использованию активных штаммов микроорганизмов при производстве средств защиты растений и животных от болезней, биопрепаратов для пищевой и перерабатывающей промышленности и т.д.
Приложение 89
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 043
"Институциональное развитие сельского хозяйства"
на 2004 год
1. Стоимость: 7512317 тысяч тенге (семь миллиардов пятьсот двенадцать миллионов триста семнадцать тысяч тенге).

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңы ; "Несиелiк серiктестiктер туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 28 наурыздағы Заңы ; "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы Заңы ; "2004 жылға республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Аграрлық секторды несиелеудiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 137 қаулысы ; "Мал өнiмдерi корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 8 қыркүйектегі N 1168 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы тауарлы ауылшаруашылығы өндiрiсiн қолдау, ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң тиiмдiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
- ауылдық несие серiктестiктерi желiсiн құру;
- дербес заңды тұлғалардың жарғылық капиталында азаматтық құқықтың басқа да субъектiлерiнiң қатысу мүмкiндiгiмен машина- технологиялық станциялар (сервис орталықтарын құру;
- ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi техникалық жарақтандыру;
- қазақстан астығының әлеуетті импортшыларын тарту және iздестiру, астық экспортының көлемiн ұлғайту;
- мал шаруашылығы шикiзатын сатып алуды ұйымдастыру, мал шаруашылығы шикiзатын тереңдете өңдеу бoйынша өндiрiстiк базаны дамыту, мал шаруашылығы өнiмiн сату және экспортқа жеткiзу рыногын кеңейту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; Закон Республики Казахстан от 28 марта 2003 года "О кредитных товариществах"; Закон Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 года N 137 "О вопросах кредитования аграрного сектора"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2001 года N 1168 "О создании закрытого акционерного общества "Мал онiмдерi корпорациясы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие сельскохозяйственного товарного производства Республики Казахстан, повышение эффективности сельскохозяйственного производства.
5. Задачи бюджетной программы:
- организация сети сельских кредитных товариществ;
- создание машинно-технологических станций (сервис-центров) в форме самостоятельных юридических лиц с возможным участием других субъектов гражданских прав в их уставном капитале; техническое оснащение сельхозтоваропроизводителей;
- привлечение и поиск потенциальных импортеров казахстанского зерна, увеличение объемов экспорта зерна;
- организация закупа животноводческого сырья, развитие производственной базы по глубокой переработке животноводческого сырья, расширение рынка сбыта и поставки на экспорт продукции животноводства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

1   043       Ауыл
шаруашылы.
ғын инсти.
туционалды
дамыту
2        100  Ауыл         "Аграрлық несиелiк  Жыл     Қазақстан
шаруашылығы  корпорация" ЖАҚ     бойы    Республикасы.
өндiрiсiнiң  жарғылық капиталын          ның Ауыл
несие        көбейтуге қаржы             шаруашылығы
жүйесін      бөлу.                       министрлігі
ұйымдастыру  "Аграрлық несиелiк
корпорация" ЖАҚ
құрылған ауылдық
несиелiк серiктес.
тiктердiң жарғылық
қорындағы үлесi
оның жалпы көлемi.
нiң 35%-н кем емес
болады. Мына
облыстарда қосымша
10 ауылдық несие
серiктестiктерiн
(АНС) құру жоспар.
ланады:
Ақмола - 2 ауылдық
несие серiктестiк.
терi;
Ақтөбе - 1 ауылдық
несие cepiктecтiк.
тepi;
Атырау - 1 ауылдық
несие серiктестiктерi;
Қарағанды - 2
ауылдық несие
серiктестiктерi;
Қызылорда - 1
ауылдық несие
серiктестiктерi;
Павлодар - 2
ауылдық несие
серiктестiктерi;
Солтүстiк Қазақстан
- 1 ауылдық несие
серiктестiктерi.
3        101  Ауыл         "ҚазАгроҚаржы"      Жыл     Қазақстан
шаруашылы.   ЖАҚ басқа азамат.   бойы    Республикасы.
ғы өндiрi.   тық тұлғалар                ның Ауыл
сiне         cубъектiлерiнiң             шаруашылығы
техникалық   мүмкiн боларлық             министрлігі
қызмет       қатысуымен дербес
көрсету      заңды тұлға
жөнiндегi    түрiндегi 8 машина-
инфрақұры.   технологиялық
лымды        станциялар (сервис-
ұйымдастыру  орталықтарын) құру
мен кейiн
"ҚазАгроҚаржы" ЖАҚ
үлесiн бәсеке
секторына сату,
сондай-ақ алдында
"ҚазАгроҚаржы" ЖАҚ
құрған машина-тех.
нологиялық станция.
лар мен сервис
орталықтарын мүмкiн
боларлық қаржылан.
дыру рәсiмiн
жүргізу;
Лизингтiк келiсiм-
шартымен анықталған
ауыл шаруашылығы
техникасын сатып
алу;
Отандық және шетел.
дiк өндiрiстегi
ауыл шаруашылығы
техникасын қосалқы
бөлшекпен қамтамасыз
ету.
4        102  Өндiрiс      Ұлыбританияда,      Жыл     Қазақстан
пен астық    Иранда, ҚХР-да,     бойы    Республикасы.
рыногын      Ресейде, Өзбекстан.         ның Ауыл
дамытуды     да "Азық-түлiк              шаруашылығы
қолдау       келiсiм-шарт                министрлігі
корпорациясы" ЖАҚ-
тың өкiлдiктерiн
ашу үшiн жарғылық
капиталын ұлғайту
5        103  Мал шаруа.   "Мал өнiмдерi       Жыл     Қазақстан
шылығы       корпорациясы"       бойы    Республикасы.
өнiмін       жабық акционерлiк           ның Ауыл
өндiрудi,    жарғылық капиталын          шаруашылығы
өңдеудi      заңнамада белгi.            министрлігі
және iске    ленген тәртiппен
асыруды      ұлғайту:
дамытуды     - мал шаруашылығы
қолдау       өнiмi мен оның
қайта өңделген
өнiмдерiн сатып
алуды, қайта
өңдеудi, сақтауды
және тасымалдауды
ұйымдастыру және
өткiзу;
- Қостанай және
Ақмола облыстарында
қазiргі замандық
қасап цехтарының
2 комплектiсiн
сатып алу және
iске қосу;
- Петропавлда және
Көкшетауда құрғақ
сүт өндiру жөнiн.
дегi 2 зауыт сатып
алу және пайдала.
нуға беру;
- өңiрлерде жүн
дайындайтын және
сақтайтын 30
өндiрiстiк база,
терi дайындайтын
және сақтайтын 22
өндiрiстiк база
сатып алып
қалыптастыру.
____________________________________________________________________

1   043        Институ-
циональное
развитие
сельского
хозяйства
2         100  Организа-  Увеличение уставного ка-  В те-  Минис-
ция сис-   питала ЗАО "Аграрная кре- чение  терство
темы кре-  дитная корпорация". Пла-  года   сель-
дитования  нируется создание допол-         ского
сельскохо- нительно 10 сельских кре-        хозяй-
зяйствен-  дитных товариществ (СКТ)         ства
ного       с участием ЗАО "Аграрная         Респуб-
производ-  кредитная корпорация" не         лики
ства       менее 35% от их общего           Казах-
размера уставного капи-          стан
тала в следующих облас-
тях:
Акмолинской - 2 сельских
кредитных товариществ;
Актюбинской - 1 сельского
кредитного товарищества;
Атырауской - 1 сельского
кредитного товарищества;
Карагандинской - 2 сель-
ских кредитных това-
риществ;
Кызылординской - 1 сель-
ского кредитного това-
рищества;
Павлодарской - 2 сельских
кредитных товариществ;
Северо-Казахстанской - 1
сельского кредитного
товарищества.
3         101  Организа-  Увеличение уставного      В те-  Минис-
ция инфра- капитала ЗАО "КазАгро-    чение  терство
структуры  Финанс" на:               года   сель-
по техни-  проведение процедур по           ского
ческому    созданию ЗАО "КазАгро-           хозяй-
обслужива- Финанс" 8 машинно-техно-         ства
нию сель-  логических станций               Респуб-
скохозяй-  (сервис центров) в форме         лики
ственного  самостоятельных юридичес-        Казах-
производ-  ких лиц с возможным              стан
ства       участием других субъектов
гражданских прав и с пос-
ледующей продажей доли
ЗАО "КазАгроФинанс" кон-
курентному сектору, а
также возможному продол-
жению финансирования
ранее созданных ЗАО "Каз-
АгроФинанс" машинно-тех-
нологических станций
(сервис центров);
закуп сельскохозяйствен-
ной техники для размеще-
ния на лизинговой основе;
финансирование приобре-
тения запасных частей
отечественного и зарубеж-
ного производства к сель-
скохозяйственной технике.
4         102  Поддержка  Увеличение уставного      В те-  Минис-
производ-  капитала ЗАО "Продоволь-  чение  терство
ства и     ственная контрактная кор- года   сель-
развитие   порация" для открытия            ского
рынка      представительств в               хозяй-
зерна      Великобритании, Иране,           ства
КНР, России, Узбекистане.        Респуб-
лики
Казах-
стан
5         103  Поддержка  Увеличение уставного      В те-  Минис-
производ-  капитала закрытого акцио- чение  терство
ства,      нерного общества "Мал     года   сель-
переработ- онiмдерi корпорациясы" в         ского
ки и реа-  установленном законода-          хозяй-
лизации    тельством порядке на:            ства
животно-   организацию и проведение         Респуб-
водческой  закупа, переработки,             лики
продук-    хранения и транспортиров-        Казах-
ции        ки животноводческой про-         стан
дукции и продуктов его
переработки;
приобретение и пуск в
эксплуатацию 2 комплектов
современных убойных цехов
в Костанайской и Акмолин-
ской областях;
приобретение и пуск в
эксплуатацию 2 заводов по
производству сухого молока
в Петропавловске и Кокше-
тау;
приобретение и формирова-
ние в регионах 30 произ-
водственных баз для заго-
товки и хранения шерсти,
22 производственных баз
для заготовки и хранения
шкур.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 августа 2004 года N 197P .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ауылдық несие серiктестiктерiнiң тиiмдi желiсiн құру;
машина-технологиялық станциялардың ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң егiстiктердi өңдеуi, егiн жинауы жөнiнде тиiмдi сервис қызметтерiн көрсетуi;
ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi ауыл шаруашылығы техникасымен және қосалқы бөлшектермен қамтамасыз ету;
қазақстандық астықты сатудың рыногын кеңейту;
бәсекеге қабiлеттi мал өнiмдерi өндiрiсi мен экспорт көлемдерiн ұлғайту;
iшкi нарықты тұрақтандыру және бәсекеге қабiлеттi және сапалы ауыл шаруашылығы өнiмiмен толтыру;
аграрлық секторда қосымша жұмыс орындарын құру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
90-қосымша
Ескерту. 90-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Ормандарды сақтау және республиканың орманды
аумақтарын көбейту"
деген 044 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 8533 мың теңге (сегіз миллион бес жүз отыз үш мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Жаңарту және Даму Банкi арасында "Орманды сақтау және республика аумағының орманды жерлерiн көбейту" жобасын дайындауға грант бөлу туралы келiсiм жасасу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 10 қыркүйектегi N 917 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы , "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы "Ормандарды сақтау және республика аумағының орманды жерлерiн көбейту" жобасын дайындауға грант бөлу туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 1 сәуiрдегi Заңы . <*>
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республика орманын сақтау және орманды аумақтарды ұлғайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Республика орманын сақтау және орманды аумақтарды ұлғайту" жобасын дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
создание эффективной сети сельских кредитных товариществ;
оказание машинно-технологическими станциями эффективных сервисных услуг по обработке, уходу за посевами, уборке урожая сельскохозяйственным товаропроизводителям;
обеспечение сельхозтоваропроизводителей сельскохозяйственной техникой и запасными частями;
расширение рынка сбыта казахстанского зерна;
увеличение объемов производства и экспорта конкурентоспособной животноводческой продукции;
стабилизация и насыщение внутреннего рынка конкурентоспособной и качественной сельскохозяйственной продукцией;
создание дополнительных рабочих мест в аграрном секторе.
Приложение 90
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 044
"Сохранение лесов и увеличение лесистости
территории республики" на 2004 год
1. Стоимость: 8533 тысячи тенге (восемь миллионов пятьсот тридцать три тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2003 года N 917 "О заключении Соглашения между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития о выделении гранта на подготовку проекта "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", Закон Республики Казахстан от 1 апреля 2004 года "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития о выделении гранта на подготовку проекта "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики". <*>
Сноска. Пункт 2 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка проекта "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   044       Ормандарды
сақтау және
республика.
ның орманды
аумақтарын
көбейту
2        006  Iшкi         Қосылған құн        Жыл     Ауыл
көздердiң    салығын төлеу       бойы    шаруашылығы
есебiнен                                 министрлiгi.
грантты                                  нiң Орман
iске асыру                               және аңшылық
шаруашылығы
комитетi
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республика орманын сақтауды және орманды аумағын ұлғайтуды қамтамасыз ететiн жобаны дайындау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
91-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық-маркетингтiк жүйесiн құру"
деген 045 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 120000 мың теңге (бiр жүз жиырма миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Электронды құжат және электронды санмен қол қою туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңы ; "2004 жылға республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы бiрыңғай ақпараттық кеңiстiк тұжырымдамасы және оны iске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 29 шiлдедегi N 715 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық-маркетингтiк жүйесiн қалыптастыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 қазандағы N 1627 қаулысы , "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасын iске асыру iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 2 тамыздағы N 864 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық жүйелердi қалыптастыру және маркетингілік ақпарат жүйесiн орнықтыру жолымен ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң тиiмділiгiн арттыру.

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   044        Сохранение
лесов и
увеличение
лесистости
территории
республики
2         006  Реализация Оплата налога на добав-   В те-  Комитет
гранта за  ленную стоимость          чение  лесного
счет внут-                           года   и охот-
ренних ис-                                  ничьего
точников                                    хозяй-
ства
Минис-
терства
сель-
ского
хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: подготовка проекта, реализация которого обеспечит сохранение лесов в республике и увеличение лесистости ее территории.
Приложение 91
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 045
"Создание информационно-маркетинговой системы
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
на 2004 год
1. Стоимость: 120000 тысяч тенге (сто двадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 715 "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах ее реализации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1627 "О вопросах формирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2002 года N 864 "О Плане мероприятий по реализации Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение эффективности сельскохозяйственного производства путем функционирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: аграрлық секторда электронды сауда-саттық жүйесiн құру, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық маркетингiлiк жүйелерiн материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   045       Қазақстан    1. Электрондық сауда  Жыл     Қазақстан
Республи.    жүйесiн құру.       бойында Республикасы.
касы Ауыл    2. Техниканы сатып          ның Ауыл
шаруашы.     алу:                        шаруашылығы
лығы         1) Жұмыс                    министрлігі
министрлi.   станциялар - 220
гiнiң        бiрлiк;
ақпарат.     2) Принтерлер - 70
тық-марке.   бiрлік.
тингтiк      3. Сканерлар - 16
жүйесiн      бiрлiк.
құру         4. Жүйеаралық
қорғаушы экран - 1
бiрлiк.
5. Kpocc-шкаф - 2
бiрлiк.
6. Үзiлiссiз
қоректену көзi -
220 бiрлiк.
7. Көбейту аппараты
- 51 бiрлiк.
8. Сандық бейнекаме.
ралар - 9 бiрлiк.
9. Сандық фотоаппа.
рат - 16 бiрлiк.
10. Факсимилдi аппа.
рат - 15 бiрлiк.
11. Бейнежобалаушы
- 1 бiрлiк.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ауыл шаруашылық тауар өндiрушiлерiн, сондай-ақ аграрлық сектордың басқа да қатысушыларын қажеттi аналитикалық және маркетингiлiк ақпаратпен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
92-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Агроөнеркәсiп кешенi саласының дамуын нормативтiк-әдiстемелiк қамтамасыз ету"
деген 046 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 147527 мың теңге (бiр жүз қырық жетi миллион бес жүз жиырма жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының 2004-2010 жылдарға арналған ауылдық аймақтарды дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 9 шiлдедегi N 1149 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қарашадағы N 1096 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы: создание Системы электронных торгов в аграрном секторе, материально-техническое обеспечение информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   045        Создание   1. Создание Системы элек- В те-  Минис-
информа-   тронных торгов            чение  терство
ционно-    2. Приобретение техники:  года   сель-
маркетин-  1) Рабочие станции - 220         ского
говой      единиц;                          хозяй-
системы    2) Принтеры - 70 единиц;         ства
Минис-     3. Сканер - 16 единиц;           Респуб-
терства    4. Межсетевой защитный           лики
сельского  экран - 1 единица;               Казах-
хозяйства  5. Кросс-шкаф - 2 единицы;       стан
Республики 6. Источник бесперебой-
Казахстан  ного питания - 220 еди-
ниц;
7. Копировальный аппарат
- 51 единица;
8. Цифровая видеокамера
- 9 единиц;
9. Цифровой фотоаппарат
- 16 единиц;
10. Факсимильный аппарат
- 15 единиц;
11. Видеопроектор - 1
единица.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение сельхозтоваропроизводителей, а также других участников аграрного сектора необходимой аналитической и маркетинговой информацией.
Приложение 92
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 046
"Нормативно-методическое обеспечение развития отраслей
агропромышленного комплекса" на 2004 год
1. Стоимость: 147527 тысяч тенге (сто сорок семь миллионов пятьсот двадцать семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 9 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: агробизнес жүйесiн тиiмдi қалыптастыру және ауыл тұрғындарын оңтайлы қоныстандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: агроөнеркәсіптік кешенiн және ауыл тұрғындарын қоныстандыру жүйелерiн реттеу кезiнде негiздiлiк шаралар деңгейiн арттыру үшiн ұсыныстар, нормативтер, стандарттар және әдiстемелер әзiрлеу және халықаралық талаптарға сәйкестiкке келтiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   046       Агроөнер.    Мына салаларда      Жыл     Қазақстан
кәсiп        шамамен 39-43       бойында Республикасы
кешенi       нормативтiк-әдiс.           Ауыл
саласының    темелiк тақырып.            шаруашылығы
дамуын       тарды (ұсыныс.              министрлігі
норматив.    тар, тәртiптер,
тiк-әдiс.    нұсқаулықтар,
темелiк      бағдарламалар,
қамтамасыз   нормативтер,
ету          мемлекеттiк
стандарттар) әзiр.
леу бойынша
қызметке ақы
төлеу:
- балық шаруашы.
лығы;
- орман және аңшы.
лық шаруашылығы;
- өсiмдiк қорғау
және карантин
саласы;
- ветеринария;
- ауыл шаруашылығы
әдiстемелiк
өндiрiсiнiң бәсеке.
ге базасын жарамды.
лығын арттыруға,
ауыл шаруашылығы
өндiрiсiнiң тиiмдi
жүйесiн және ауыл
шаруашылығы caласын
қолдаудың тетiкте.
рiн құруға бағыт.
талған ауыл шаруа.
шылығын экономика.
лық дамытуда;
- ауыл шаруашылығы
дақылдарын өңдеудi
және жердi тиiмдi
пайдалануды жетiл.
дiру;
- ауыл шаруашылығы
суын пайдалану
жүйесiн оңтайлан.
дыру;
- ауыл шаруашылығы
машиналарын жасау
және техникалық
саясат;
- ауыл шаруашылығы
аймақтарының талап.
тарына бойы үйрен.
ген, өндiрiс
өнiмiнiң және
қоршаған ортаны
қорғау шығынын
азайтуды қамтамасыз
ететiн технология.
лар және механиза.
ция құралдарын
жасау;
- ауыл шаруашылығы
өнiмдерiн терең
қайта өңдеу жаңа
технологияларын
әзiрлеу;
- мамандандыру
аймақтары бойынша
өндiрiстiк және
еңбек ресурстарын
тиiмдi орналастыру;
- ауыл тұрғындарын
оңтайлы орналастыру
моделдерiн әзiрлеудi
методикалық қамта.
масыз ету.
____________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование эффективной системы агробизнеса и оптимального расселения сельского населения.
5. Задачи бюджетной программы: разработка рекомендаций, нормативов, стандартов и методик для повышения уровня обоснованности мер при регулировании агропромышленного комплекса и моделировании системы расселения сельского населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   046        Норматив-  Оплата услуг по разработ- В те-  Минис-
но-методи- ке порядка 39-43 норма-   чение  терство
ческое     тивно-методических тем    года   сель-
обеспече-  (рекомендаций, правил,           ского
ние раз-   инструкций, программ,            хозяй-
вития      нормативов, ГОСТов) в            ства
отраслей   области:                         Респуб-
агропро-   рыбного хозяйства;               лики
мышленного лесного и охотничьего            Казах-
комплекса  хозяйства;                       стан
защиты и карантина расте-
ний;
ветеринарии;
экономического развития
сельского хозяйства и
сельских территорий, нап-
равленного на повышение
конкурентоспособности
сельскохозяйственного
производства, создание
эффективной системы сель-
скохозяйственного произ-
водства и механизмов
поддержки сельскохозяй-
ственной отрасли;
совершенствования возде-
лывания сельскохозяйст-
венных культур и эффек-
тивного использования
земли;
оптимизации системы сель-
скохозяйственного водо-
пользования;
сельхозмашиностроения и
технической политики;
создания технологий и
средств механизации,
адаптированных к условиям
сельскохозяйственных
регионов, обеспечивающих
снижение затрат на произ-
водство продукции и ох-
рану окружающей среды;
разработки новых техно-
логий глубокой переработ-
ки сельскохозяйственной
продукции;
рационального размещения
производственных и трудо-
вых ресурсов по зонам
специализации;
методического обеспечения
разработки модели опти-
мального расселения сель-
ского населения.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: алынған ұсынымдар, нормативтер, стандарттар және әдiстемелер қазiргi бар нормативтi-құқықтық және әдiстемелiк негiзсiз базасында Қазақстанның бүкiл Дүниежүзiлiк Сауда ұйымдарына кiру процесi шеңберiнде рынок жағдайына дүниежүзiлiк талаптарға жылдам бейiмделуiне мүмкiндiк туғызады. Осы бюджеттiк бағдарламаны iске асыру агробизнестi тиiмдi құру үшiн әдiстемелiк, нормативтiк, құқықтық базасын қамтамасыз етедi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
93-қосымша
Ескерту. 93-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Тракторларды, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен тетiктерiн мемлекеттiк есепке алу және тiркеу"
деген 047 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 55906 мың теңге (елу бес миллион тоғыз жүз алты мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Салық Кодексiнiң   410,   411, 412-баптары ; "Жол қозғалысының қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Pecпубликасының 1996 жылғы 15 шiлдедегi Заңының 18, 19-баптары ; "2004 жылға республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005-жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Заңнамада белгiленген тракторист-машинистің жүргізу құқығына емтихандар қабылдау және куәлiктер беру, сондай-ақ тракторлардың және олардың базасында жасалған өзi жүретiн шассилер мен механизмдердің, арнайы жабдық орнатылған тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiнiң, өздігінен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдердiң жол қозғалысына қатысуына рұқсат беру жөнiндегі мемлекеттiк функцияларды қамтамасыз ету. <*>

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: полученные рекомендации, нормативы, стандарты и методики будут способствовать скорейшей адаптации существующего нормативно-методического обеспечения агропромышленного комплекса к рыночным условиям и необходимым международным требованиям в рамках процесса вступления Казахстана во Всемирную Торговую Организацию. Реализация данной бюджетной программы обеспечит методическую, нормативную, правовую базу для формирования эффективной системы агробизнеса и развития сельских территорий.
Приложение 93
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 047
"Государственный учет и регистрация тракторов,
прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов"
на 2004 год
1. Стоимость: 55906 тысяч тенге (пятьдесят пять миллионов девятьсот шесть тысяч тенге.). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 410 411 412 Налогового Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года; статьи 18_ и 19_ Закона Республики Казахстан от 15 июля 1996 года "О безопасности дорожного движения"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Обеспечение установленных законодательством государственных функций по приему экзаменов и выдаче удостоверения на право управления тракториста-машиниста, а также допуску тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов к участию в дорожном движении. <*>
Сноска. Пункт 4 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

5. Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретiн шассилер мен механизмдердi, арнайы жабдық орнатылған тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздігінен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдердi жол қозғалысына қатысуға мемлекеттік тіркеу үшiн тіркеу нөмiрi белгiлерiн, техникалық паспорттарды және тракторист-машинистердiң куәлігін жасауды ұйымдастыру. <*>
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   047       Трактор.     Қазақстан           Жыл     Қазақстан
ларды,       Республикасының     бойында Республикасы.
олардың      Ауыл шаруашылығы            ның Ауыл
тiркеме.     министрлiгi бекiт.          шаруашылығы
лерiн,       кен нысан бойынша           министрлігі
өздiгiнен    үлгiлерге сәйкес
жүретiн      техникалық паспорт.
ауыл шаруа.  тардың 39575 бiрлi.
шылығы,      гiн сатып алу.
мелиоратив.  "Көлiк құралдары
тiк және     мен олардың
жол-құрылыс  тiркемелерiне
машиналары   арналған жарық
мен тетiк.   қайтарғышпен
терiн мем.   әрленген мемлекет.
лекеттiк     тiк тiркеу белгi.
есепке алу   лерi" Қазақстан
және тiркеу  Республикасының СТ
986-95 және "Көлiк
құралдарына арнал.
ған тiркеу нөмiр.
лiк белгiлерiн
дайындау" Қазақстан
Республикасының ТУ
640 3042787-1-95
стандартына сәйкес
келетiн мемлекеттiк
тiркеу нөмiрлерiнiң
30650 бiрлiгiн
сатып алу.
Тракторшы-машинис-
тердiң Қазақстан
Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлігі
бекiткен нысан бойынша
үлгілерге сәйкес ке-
летiн куәлiктерiнiң
25 000 бiрлігін сатып
алу. <*>
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: тракторлардың құрамында қозғалуға арналған және солардың базасында жасалған шассилер мен тетiктердi, олардың тiркемелерiн және арнаулы жабдықтармен құрастырылған тiркемелердi қоса, өзi жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен тетiктерiнiң жол қозғалысына қатысуына рұқсат беру жөнiндегi заңнамада белгiленген мемлекеттiк функцияларды iске асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс техникасының есебiн алуды жүзеге асыру; арнайы өнiмдi дайындау Қазақстан Республикасының бүкiл машина-трактор паркiне мемлекеттiк тiркеу және тiркеу құжаттарын мемлекеттік тiркеудiң нөмiрлiк белгiлерiн берiп есебiн жүргiзуге мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
94-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Қаратал суару жүйесiнiң магистральдық арналары мен коллекторлық-дренаждық желiсiн жөндеуге Алматы облысының бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер"
деген 048 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Организация изготовления регистрационных номерных знаков, технических паспортов и удостоверений тракториста-машиниста для государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов к участию в дорожном движении. <*>
Сноска. Пункт 5 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к ~P04197K.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   047        Государст- Приобретение 39575 единиц В те-  Минис-
венный     технических паспортов,    чение  терство
учет и ре- соответствующих образцам  года   сель-
гистрация  по форме утвержденной            ского
тракторов, Министерством сельского          хозяй-
прицепов   хозяйства Республики             ства
к ним,     Казахстан.                       Респуб-
самоходных Приобретение 30650 единиц        лики
сельско-   государственных регистра-        Казах-
хозяйст-   ционных номерных знаков,         стан
венных,    соответствующих стандарту
мелиора-   СТ Республики Казахстан
тивных и   986-95 "Знаки государст-
дорожно-   венные регистрационные со
строитель- световозвращающим покры-
ных машин  тием для транспортных
и механиз- средств и их прицепов" и
мов        ТУ 640 Республики Казах-
стан 3042787-1-95 "Заго-
товки на регистрационные
номерные знаки для транс-
портных средств.
Приобретение 25 000
единиц удостоверений
тракториста-машиниста,
соответствующих образцам,
по форме, утвержденной
Министерством сельского
хозяйства Республики
Казахстан.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реализация установленных законодательством государственных функций по допуску тракторов и изготовленные на их базе самоходные шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов к участию в дорожном движении, а также осуществление учета сельскохозяйственной, мелиоративной и дорожно-строительной техники в Республике Казахстан; изготовление спецпродукции позволит производить государственную регистрацию и учет всего машинно-тракторного парка Республики Казахстан с выдачей регистрационных документов и государственных регистрационных номерных знаков.
Приложение 94
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 048
"Целевые трансферты областному бюджету Алматинской области
на ремонт магистральных каналов и коллекторно-дренажной
сети на Каратальской системе орошения" на 2004 год

1. Құны: 57391 мың теңге (елу жетi миллион үш жүз тоқсан бір мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қаратал суландыру жүйесiндегi магистральдық каналдар мен коллекторлы-дренажды желiлердiң нормативтiк техникалық жай-күйiн қалпына келтiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қаратал суландыру жүйесiндегi магистральдық каналдар мен коллекторлы-дренажды желiлердi жөндеуге республика бюджетiнен Алматы облысы бюджетiне мақсатты инвестициялық трансферттер бөлiнуi.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   048       Қаратал      Қазақстан           Жыл     Қазақстан
суару        Республикасы        бойында Республикасы
жүйесiнiң    Yкiметiнiң 2002             Ауыл
магистраль.  жылғы 25 маусымда.          шаруашылығы
дық арнала.  ғы N 832 қаулысы.           министрлігі.
ры мен       мен бекiтiлген              нің Су
коллектор.   Бюджеттi орындау            ресурстары
лық-дренаж.  мен мемлекеттiк             жөніндегі
дық желiсiн  мекемелердiң есеп           комитеті
жөндеуге     беру нысандарын
Алматы       жүргiзу жөнiндегi
облысының    (кезеңдiк және
бюджетiне    жылдық) қаржы
берiлетiн    процедураларының
мақсатты     ережесiне сәйкес
трансферт.   Алматы облысы
тер          Қаратал жүйесiндегi
магистральдық
каналдар мен коллек.
тор-дренаж желiле.
рiнiң нормативтiк-
техникалық axуaлын
мемлекеттiк сарап.
таудан өткiзiлiп
бекiтiлген жобалық-
сметалық құжаттары.
на сәйкес қалпына
келтiруге Алматы
облысы бюджетiнiң
қорына мақсатты
инвестициялық
трансферттердi
аудару.
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 57391 тысяча тенге (пятьдесят семь миллионов триста девяносто одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: восстановление нормативного технического состояния магистральных каналов и коллекторно-дренажной сети на Каратальской системе орошения.
5. Задачи бюджетной программы: выделение целевых инвестиционных трансфертов из республиканского бюджета бюджету Алматинской области на ремонт магистральных каналов и коллекторно-дренажной сети на Каратальской системе орошения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   048        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Комитет
трансферты инвестиционных трансфер-  чение  по вод-
областному тов бюджету Алматинской   года   ным ре-
бюджету    области в соответствии с         сурсам
Алматин-   Правилами финансовых про-        Минис-
ской об-   цедур по исполнению бюд-         терства
ласти на   жета и ведению форм от-          сель-
ремонт     четности (периодической и        ского
магист-    годовой) для государст-          хозяй-
ральных    венных учреждений, утвер-        ства
каналов и  жденными постановлением          Респуб-
коллектор- Правительства Республики         лики
но-дренаж- Казахстан от 25 июля 2002        Казах-
ной сети   года N 832, на восстанов-        стан
на Кара-   ление нормативного техни-
тальской   ческого состояния магист-
системе    ральных каналов и коллек-
орошения   торно-дренажной сети на
Каратальской системе оро-
шения Алматинской области
в соответствии с проектно-
сметной документацией,
прошедшей государственную
экспертизу и утверждение.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Алматы облысы Қаратал суландыру жүйесiндегi магистральдық каналдар мен коллекторлы-дренажды желiлердiң нормативтiк техникалық жай-күйiн қалпына келтiру жұмыстарының аяқталуы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
95-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Республика меншiгiне жататын ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен алынатын ауыз суды беру
бойынша қызметтер құнын субсидиялау"
деген 049 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 456472 мың теңге (төрт жүз елу алты миллион төрт жүз жетпiс екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылдың 9 шiлдедегi Су Кодексiнiң 135-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысымен мақұлданған "Қазақстан Республикасы экономикасының Су секторын дамытудың және су шаруашылығы саясатының 2010 жылға дейiнгi тұжырымдамасы"; "Сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын ерекше маңызды топтық жүйелердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 13 желтоқсандағы N 1265 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Pecпубликасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сапасы мен көлемiне кепiлдiк берiлген ауыз суға халықтың қолы жетуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Республикалық меншiктегi ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын ерекше маңызды сумен жабдықтау топтық жүйесiнен ауыз су беру жөнiнде көрсетiлетiн қызметтердiң құнын арзандату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение работ по восстановлению нормативного технического состояния магистральных каналов и коллекторно-дренажной сети на Каратальской системе орошения Алматинской области.
Приложение 95
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 049
"Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды
из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся
безальтернативными источниками питьевого водоснабжения,
находящимися в республиканской собственности"
на 2004 год
1. Стоимость: 456472 тысячи тенге (четыреста пятьдесят шесть миллионов четыреста семьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 135 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2003 года N 1265 "Об утверждении Перечня особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками водоснабжения"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступа населения к питьевой воде гарантированного качества и количества.
5. Задачи бюджетной программы: снижение стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, находящихся в республиканской собственности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

1   049       Республика   Қазақстан           Жыл     Қазақстан
меншiгiне    Республикасы        бойына  Республикасы
жататын      Yкiметiмен белгi.           Ауыл
ауыз сумен   ленген тәртiппен            шаруашылығы
жабдықтау.   су құбырының әрбiр          министрлігі.
дың бала.    тобы бойынша                ның Су
масыз көз.   субсидиялаудың              ресурстары
дерi болып   дифференциялық              жөніндегі
табылатын    мөлшерiмен ауыз             комитеті
сумен        су тасымалдау
жабдықтау.   жөнiнде көрсетi.
дың аса      летiн қызметтiң
маңызды      құнын арзандату.
топтық       Ақмола облысында:
жүйелері.    - Көкшетау өнеркә.
нен алына.   сіп су құбыры.
тын ауыз     Батыс Қазақстан
суды беру    облысында:
бойынша      - Каменский су
қызметтер    құбыры тобы;
құнын        - Орда су құбыры
субсидиялау  тобы.
Солтүстiк Қазақстан
облысында:
- Булаев су құбыры
тобы;
- Есiл су құбыры
тобы;
- Сергеев су құбыры
тобы;
- Соколов су құбыры
тобы;
- Преснов су құбыры
тобы.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Ақмола, Батыс Қазақстан, Солтүстiк Қазақстан облыстарының елдi мекендерiне сапалы ауыз суды үздiксiз беру, көрсетiлетiн қызметтердiң көлемiн ұлғайту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
96-қосымша
Ескерту. 96-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Ауыл аумақтарын сумен жабдықтауды және кәрiз желiсiн дамыту"
деген 052 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 79796 мың теңге (жетпiс тоғыз миллион жетi жүз тоқсан алты мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы ; 2002 жылғы 18 қарашадағы ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және канализация дамыту салалық жобасы жөнiнде бағалау миссиясын өзара түсiнiстiк жөнiнде Meмoрандумы, "Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және кәрiздеу" салалық жобасын қаржыландыру үшін Азия Даму Банкiнiң қарызын тарту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 19 қаңтардағы N 54 қаулысы . <*>

1   049        Субсидиро- Удешевление стоимости     В те-  Комитет
вание      услуг по подаче питьевой  чение  по вод-
стоимости  воды по дифференцирован-  года   ным ре-
услуг по   ному размеру субсидирова-        сурсам
подаче     ния по каждому групповому        Минис-
питьевой   водопроводу в порядке,           терства
воды из    устанавливаемом Прави-           сель-
особо      тельством Республики Ка-         ского
важных     захстан.                         хозяй-
групповых  Акмолинская область:             ства
систем     Кокшетауский промводопро-        Респуб-
водоснаб-  вод.                             лики
жения,     Западно-Казахстанская            Казах-
являющихся область:                         стан
безальтер- Каменский групповой водо-
нативными  провод,
источника- Урдинский групповой
ми питье-  водопровод
вого водо- Северо-Казахстанская область:
снабжения, Булаевский групповой
находящи-  водопровод,
мися в     Ишимский групповой
республи-  водопровод,
канской    Сергеевский групповой
собствен-  водопровод,
ности      Соколовский групповой
водопровод,
Пресновский групповой
водопровод.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: бесперебойная подача качественной питьевой воды населению Акмолинской, Западно-Казахстанской, Северо-Казахстанской областей, с увеличением объема оказываемых услуг.
Приложение 96
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 052
"Развитие водоснабжения и канализации сельских
территорий" на 2004 год
1. Стоимость: 79796 тысяч тенге (семьдесят девять миллионов семьсот девяносто шесть тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год"; Меморандум о взаимопонимании оценочной миссии по отраслевому проекту развития водоснабжения и канализации сельских территорий от 18 ноября 2002 года, постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2004 года N 54 "О привлечении займа Азиатского Банка Развития для финансирования отраслевого проекта "Водоснабжение и канализация сельских территорий". <*>
Сноска. Пункт 2 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: таңдап алынған ауылдық елдi мекендердiң, әсiресе, елдiң кедейленген топтарының өмiр сүру жағдайларын және денсаулығын сумен жабдықтау және канализация қызметтерiнiң негiзгi түрлерiмен қамтамасыз ету арқылы жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 1) сумен жабдықтау және канализация инфрақұрылымының қызметтерiн ұсынуда билiктiң орталық және жергiлiктi атқарушы органдарына көмек көрсету; 2) облыстық және аудандық әкiмдiктердiң және басқа сумен жабдықтау және канализация объектiлерiн жоспарлаудағы, құрылысындағы және пайдаланудағы жобаға қатысушылардың техникалық және қаржылық мүмкiндiктерiн жақсарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   052       Ауыл
аумақтарын
сумен
жабдықтауды
және
кәрiз
желiсiн
дамыту
2        016  Жобаны       1. Шетелдiк (Жоба   Жыл     Қазақстан
республи.    үйлестiрушi және    бойында Республикасы
калық        қаржы маманы - 2            Ауыл
бюджеттен    адам) және жергi.           шаруашылығы
бiрлесiп     лiктi (Орталық              министрлігі.
қаржылан.    жоба басқару тобы           нің Су
дыру         - 5 адам және 3             ресурстары
есебiнен     Облыстық жоба               жөніндегі
iске асыры.  басқару топтары -           комитеті
лады         3 адам) консуль.
танттардың қызмет.
терiн төлеу, соның
iшiнде операциялық
шығындар.
2. Шетелдiк және
жергiлiктi консуль.
танттарға ұйымдас.
тыру техникасы
және офистiк жабдық.
тарды сатып алу.
3. Санитариялық-ги.
гиеналық ағарту
бағдарламасы.
4. Институционалдық
даму бағдарламасы.
5. Заемға қаржы
бөлу үшiн займ
сомасынан 0,5%
көлемiндегi алдын
ала төлейтiн жарна.
6. Займ бойынша
мiндеттеме үшiн
комиссиялық
алымдар.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мемлекеттiк сараптамадан өткен жобаның техникалық-экономикалық негiзiне сәйкес таңдап алынған ауылдық елдi мекендердiң, әсiресе елдiң кедейленген топтарының, өмiр сүру жағдайларын және денсаулығын сумен жабдықтау және канализация қызметтерiнiң негiзгi түрлерiмен қамтамасыз ету арқылы жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
97-қосымша
Ескерту. 97-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Қарағанды облысының ауылдарын сумен жабдықтау"
деген 053 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение условий жизни и здоровья населения в выбранных сельских населенных пунктах, в особенности, бедных слоев населения, путем обеспечения основными видами услуг водоснабжения и канализации.
5. Задачи бюджетной программы: оказание помощи центральным и местным исполнительным органам власти в предоставлении услуг инфраструктуры водоснабжения и канализации;
улучшение технических и финансовых возможностей областных и районных акиматов и других участников Проекта в планировании, строительстве и эксплуатации объектов водоснабжения и канализации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   052        Развитие
водоснаб-
жения и
канализа-
ции сель-
ских
территорий
2         016  Реализация 1. Оплата услуг иностран- В те-  Комитет
проекта за ных (2 человека - Коорди- чение  по вод-
счет софи- натор Проекта и Специа-   года   ным ре-
нансирова- лист по финансам) и мест-        сурсам
ния из     ных (5 человек для цент-         Минис-
республи-  ральной группы управления        терства
канского   проектом и 3 человек для         сель-
бюджета    3-х областных групп управ-       ского
ления проектом) консуль-         хозяй-
тантов, включая оплату           ства
операционных расходов.           Респуб-
2. Приобретение организа-        лики
ционной техники и офисного       Казах-
оборудования для иност-          стан
ранных и местных консуль-
тантов.
3. Программа санитарно-
гигиенического просвеще-
ния.
4. Программа институцио-
нального развития.
5. Предварительный взнос
в размере 0,5 % от суммы
займа для выделения
средств займа.
6. Комиссионные за обя-
зательство по займу.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение условий жизни и здоровья населения в выбранных сельских населенных пунктах, в особенности, бедных слоев населения путем обеспечения основными видами услуг водоснабжения и канализации в соответствии с технико-экономическим обоснованием проекта, прошедшим государственную экспертизу.
Приложение 97
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 053
"Сельское водоснабжение Карагандинской области"
на 2004 год

1. Құны: 142692 мың теңге (бір жүз қырық екі миллион алты жүз тоқсан екi мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қарағанды облысының ауылды сумен жабдықтау жобасын қаржыландыру үшiн Ислам Даму Банкiнiң қарызын тарту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 28 тамыздағы N 882 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы , "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ислам Даму Банкi арасындағы Қазақстанда Қарағанды облысының ауылды сумен жабдықтау жобасы үшiн қарыз туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 26 мамырдағы Заңы . <*>
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қауiпсiз және сенiмдi сумен жабдықтау және ауыз су ресурстарына еркiн қол жеткiзуiн қамтамасыз ету жолымен 94 iрiктелген ауылдық елдi мекендердiң кедей елiнiң денсаулығын, өмiр сүру сапасы мен қажеттi санитариясын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 1) Қарағанды облысының кедей ауылдық елдi мекендерiнде қарапайым аз шығынды сумен жабдықтау жүйелерiн салуы; 2) жобаны басқару тобын құру; 3) кеңес беру; 4) жобаның сыртқы қаржы аудитi; 5) құрылысты жобалау және қадағалау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   053       Қарағанды
облысының
ауылдарын
сумен
жабдықтау
2        004  Сыртқы       Сумен жабдықтаудың  Жыл     Қазақстан
қарыздар     жергiлiктi көзде.   бойында Республикасы
есебiнен     рін гидрогеология.          Ауыл
жобаны       лық iздестiру               шаруашылығы
iске асыру   жөнiндегi бастапқы          министрлігі.
зерттеу және жоба.          нің Су
лау.                        ресурстары
Құрал-жабдықтарды           жөніндегі
(бac тоған,                 комитеті
сутазарту және
суүлестiрiм)
иелiкке алу.
Құрылыс жұмыстарын
жүргiзу-құрастыру,
iске қосу жұмыс.
тары және құрылған
жүйелер мен
имараттарды
пайдалануға өткiзу.
Жүйелер мен
имараттарды пайда.
лануды және
қызмет көрсетудi
оқыту.
Жергiлiктi немесе
басқа су көздерi.
нен су жабдықтау
жүйелерiн жобалау
және құрылысты
қадағалау.
Оқыту семинарын
жүргiзу.
Жобаның қаржы
аудитi.

1. Стоимость: 142692 тысячи тенге (сто сорок два миллиона шестьсот девяносто две тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2003 года N 882 "О привлечении займа Исламского Банка Развития для финансирования проекта сельского водоснабжения Карагандинской области"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", Закон Республики Казахстан от 26 мая 2004 года "О ратификации Соглашения о займе между Правительством Республики Казахстан и Исламским банком развития для Проекта сельского водоснабжения Карагандинской области в Казахстане". <*>
Сноска. Пункт 2 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение здравоохранения, качества жизни и надлежащей санитарии для бедного населения 94 отобранных сельских населенных пунктов путем обеспечения безопасного и надежного водоснабжения и свободного доступа к питьевым водным ресурсам.
5. Задачи бюджетной программы: строительство простой низкозатратной системы водоснабжения в бедных сельских населeнных пунктах Карагандинской области; создание группы по управлению проектом; предоставление консультаций; внешний финансовый аудит проекта; проектирование и надзор за строительством.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   053        Сельское
водоснаб-
жение
Караган-
динской
области
2         004  Реализация Начальные исследования и  В те-  Комитет
проекта за проектирование по гидро-  чение  по вод-
счет внеш- геологическим изысканиям  года   ным ре-
них займов для местных источников           сурсам
водоснабжения.                   Минис-
Приобретение оборудования        терства
(водозаборного, водо-            сель-
очистного и водораспреде-        ского
лительного).                     хозяй-
Проведение строительных          ства
работ - монтаж, пускона-         Респуб-
ладочные работы и сдача          лики
в эксплуатацию построен-         Казах-
ных систем и сооружений.         стан
Проектирование систем
водоснабжения из местных
или из других водоисточ-
ников и надзор за строи-
тельством.
Проведение обучающего
семинара.
Финансовый аудит проекта.

3        016  Жобаны       Жобаны басқару      Жыл     Қазақстан
республи.    тобына (ЖБТ)        бойында Республикасы
калық        жергiлiктi маман.           Ауыл
бюджеттен    дардың (5 адам)             шаруашылығы
бірлесіп     қызметiн төлеу,             министрлігі.
қаржылан.    соның iшiнде                нің Су
дыру         операциялық                 ресурстары
есебiнен     шығындар.                   жөніндегі
iске асыры.  Шетелдiк және               комитеті
лады         жергiлiктi консуль.
танттарға ұйымдас.
тыру техникасы мен
офистiк жабдықтарды
сатып алу.
Жоба-iздестiру және
құрылыс жұмыстары
тендерiне қатысу
үшiн компанияларды
(мердiгерлердi)
қатыстыру және
солар үшiн
Техникалық Тапсырма.
ның (TT) даярлығы.
Сумен жабдықтаудың
жергiлiктi көздерiне
гидрогеологиялық
iздестiру жөнiнде
бастапқы зерттеу.
лер және жобалау.
(Бас тоған,
сутазарту және
суүлестiрiм)
құрал-жабдықтарды
иелiкке алу.
Құрылыс жұмыстарын
жүргiзу-
құрастыру, iске
қосу жұмыстары және
құрылған жүйелер
мен ғимараттарды
пайдалануға өткiзу.
Жүйелер мен
имараттарды пайда.
лануға және қызмет
көрсетуге персонал.
ды оқыту.
Жергiлiктi немесе
басқа су көздерi.
нен су жабдықтар
жүйелерiн жобалау
және құрылысты
бақылау.
Құрал-жабдықтарды
сатып алуға және
құрылыс жұмыстары.
ның барлық түрiне
ҚҚС.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қауiпсiз және сенiмдi сумен жабдықтау және ауыз су ресурстарына еркiн қол жеткiзудi қамтамасыз ету жолымен 94 iрiктелген ауылдық елдi мекендердiң кедей елiнiң денсаулығын, өмiр сүру сапасы мен қажеттi санитариясын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
98-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтiк құрылыстардың апатты учаскелерiн күрделi жөндеу және
қалпына келтiру"
деген 054 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 434870 мың теңге (төрт жүз отыз төрт миллион сегiз жүз жетпiс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысымен мақұлданған "Қазақстан Республикасы экономикасының су секторын дамытудың және су шаруашылығы саясатының 2010 жылға дейiнгi тұжырымдамасы" 2003 жылғы 9 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы ; 2003 жылғы 5 желтоқсандағы "2004 жылға республикалық бюджет туралы" Қазақстан Pecпубликасының Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

3         016  Реализация Оплата услуг местных      В те-  Комитет
проекта за специалистов (5 чел) для  чение  по вод-
счет софи- группы управления проек-  года   ным ре-
нансирова- том, включая оплату опе-         сурсам
ния из     рационных расходов.              Минис-
республи-  Приобретение организа-    В те-  терства
канского   ционной техники и офис-   чение  сель-
бюджета    ного оборудования для     года   ского
иностранных и местных            хозяй-
консультантов.                   ства
Привлечение компаний             Респуб-
(подрядчиков) для участия        лики
в тендере на проектно-           Казах-
изыскательские и строи-          стан
тельные работы и подго-
товка для них Техничес-
кого Задания.
Начальные исследования и
проектирование по гидро-
геологическим изысканиям
для местных источников
водоснабжения.
Приобретение оборудования
(водозаборного, водо-
очистного и водораспреде-
лительного).
Проведение строительных
работ - монтаж, пускона-
ладочные работы и сдача в
эксплуатацию построенных
систем и сооружений.
Обучение персонала экс-
плуатации и обслуживанию
систем и сооружений.
Оплата НДС на все виды
строительных работ и
закупку оборудования.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение здравоохранения, качества жизни и надлежащей санитарии для бедного населения 94 отобранных сельских населенных пунктов путeм обеспечения безопасного и надeжного водоснабжения и свободного доступа к питьевым водным ресурсам.
Приложение 98
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 054
"Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных
участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных
сооружений" на 2004 год
1. Стоимость: 434870 тысяч тенге (четыреста тридцать четыре миллиона восемьсот семьдесят тысяч тенге),
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 135 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении "Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: гидротехникалық ғимараттарда төтенше жағдай туындау қаупiнiң алдын алу, шаруашылық аралық каналдар мен гидромелиоративтiк ғимараттардың аса апаттық учаскелерiн қайта жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Шаруашылықаралық каналдардың және гидромелиоративтi ғимараттардың ерекше-апаттық телiмдерiн қалпына келтiру және гидротехникалық ғимараттарды қайта жаңарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   054       Шаруашы.     9 Шаруашылықаралық  Жыл     Қазақстан
лықаралық    каналдардың және    бойында Республикасы
арналар мен  гидромелиоративтi           Ауыл
гидромели.   ғимараттардың               шаруашылығы
оративтiк    ерекше апаттық              министрлігі.
құрылыс.     телiмдерiн қалпына          нің Су
тардың       келтiру және                ресурстары
апатты       гидротехникалық             жөніндегі
учаскелерiн  ғимараттарды қайта          комитеті
күрделi      жаңарту
жөндеу және  - жер арнасындағы
қалпына      каналдардың бөлiм.
келтiру      дерiн механикалық
тазартудан өткiзу;
- бөгеттердiң
денесiнiң және
қадаларының
кемшiлiктерiн
анықтау;
- жағалаудағы су
асты және су бетi
бөлiгiнiң тiреуле.
рiн жөндеп қалпына
келтiру;
- бастағы, бөлiп
тұратын, деңгей
көтеретiн және су
тастау имараттарын
жөндеп қалпына
келтiру;
- қашыртқы имарат.
тарын жөндеп қалпына
келтiру;
- электр күш қуаты
және гидромеханика.
лық қондырғыларды
ауыстыру;
- гидробекеттердiң
қондырғыларын
жөндеп қалпына
келтiру;
- су тораптардың
жоғарғы және
төменгi бьефтерiнiң
арнасын реттейтiн
жұмыстарын жүргізу;
- бөгеннiң жоғарғы
және төменгi
бьефтерiн қатайту;
- затворларды
ауыстыру;
- дюкерлер мен
аквудуктарды жөндеу;
- каналдың жағасын
жөндеп қалпына
келтiру;
- винттiк көтергiш.
тердi және затвор.
ларды жөндеу;
- кiретiн жолды
жөндеу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предупреждение угрозы возникновения чрезвычайных ситуаций на гидротехнических сооружениях, развитие эффективной системы сельскохозяйственного водопользования и структур по эксплуатации ирригационных сооружений.
5. Задачи бюджетной программы: капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений, ремонт гидротехнических сооружений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   054        Капиталь-  Капитальный ремонт и      В те-  Комитет
ный ремонт ремонтно-восстановитель-  чение  по вод-
и восста-  ные работы 9 межхозяйст-  года   ным ре-
новление   венных каналов и гидроме-        сурсам
особо ава- лиоративных сооружений в         Минис-
рийных     соответствии с проектно-         терства
участков   сметной документацией,           сель-
межхозяй-  прошедшей государственную        ского
ственных   экспертизу:                      хозяй-
каналов и  механизированная очистка         ства
гидроме-   участков каналов в зем-          Респуб-
лиоратив-  ляном русле;                     лики
ных соо-   дефектоскопия тела пло-          Казах-
ружений    тины и быков;                    стан
ремонтно-восстановитель-
ные работы по надводной
и подводной части бере-
говых устоев;
ремонтно-восстановитель-
ные работы на участках
каналов в бетонной обли-
цовке;
ремонтно-восстановитель-
ные работы на: головных,
перегораживающих, под-
порных и сбросных соо-
ружениях;
ремонтно-восстановитель-
ные работы на сбросных
сооружениях;
замена электросилового и
гидромеханического обо-
рудования;
ремонт и восстановление
гидропостов с заменой
оборудования;
русло регулировочные
работы в верхнем и нижнем
бьефах гидроузла;
крепление нижнего и верх-
него бьефов плотины;
замена затворов;
ремонт дюкеров и акведу-
ков;
ремонтно-восстановитель-
ные работы на дамбах
каналов;
ремонт винтовых подъем-
ников и затворов;
ремонт подъездных дорог.
Разработка проектно-
сметной документации и
проведение государствен-
ной экспертизы, на капи-
тальный ремонт и восста-
новление особо аварийных
участков межхозяйственных
каналов и гидромелиора-
тивных сооружений по
перечню, определяемому
приказом Министерства
сельского хозяйства Рес-
публики Казахстан на

100,0 млн. теңгеге
Қазақстан Республи.
касы Ауыл шаруашы.
лығы министрлiгi.
нiң бұйрығымен
бекiтiлген шаруа.
шылықаралық
каналдардың және
гидромелиоративтi
имараттардың ерекше
-апаттық телiмде.
рiн қалпына келтiру
және гидротехника.
лық имараттарды
жөндеу-қалпына
келтiру мен жоба.
лық-сметалық құжат.
тарды әзiрлеу және
мемлекеттiк
сараптама жүргiзу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ауыл шаруашылығында суармалы жүйелерді 80 пайызға дейiн ыңғайлы әсер ету коэффициентiн жоғарылату, ирригациялық-мелиоративтiк жүйелердiң пайдалану мүмкiндiгiн жоғарылату, су ресурстарын тиiмдi пайдалануға, суармалы судың бағасын төмендету, суармалы жер қорын ұлғайту, нәтижесiнде ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң түсiмiн арттыру. Уәкiлеттi органмен анықталған шаруашылықаралық каналдардың және гидромелиоративтi имараттардың ерекше-апаттық телiмдерiн қалпына келтiру және гидротехникалық имараттарды жөндеу-қалпына келтiру мен жобалық-сметалық құжаттарды әзiрлеу және мемлекеттiк сараптама қорытындысының болуы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
99-қосымша
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Аграрлық ғылым саласындағы мемлекеттiк сыйлықтар"
деген 055 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 414 мың теңге (төрт жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Ғылым саласындағы сыйлықтар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 10 мамырдағы N 685 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң қызметiмен байланысты кейбiр мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 28 маусымдағы N 704 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 қазандағы N 1148 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң республикалық қазыналық кәсiпорындарының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 13 желтоқсандағы N 1309 қаулысы , Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөнiндегi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ғалымдарды, сондай-ақ отандық аграрлық, ғылымның дамуына едәуiр үлес қосқан жас талапты ғалымдарды әлеуметтiк қолдау, ғалымдардың ғылыми шығармашылығын ынталандыру.

100,0 млн. тенге.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение коэффициента полезного действия оросительных систем до 80 %, повышение эффективности использования ирригационно-мелиоративных систем, рациональное использование водных ресурсов в сельском хозяйстве, уменьшение стоимости поливной воды, увеличение фонда орошаемых земель, что соответственно повысит валовой сбор продукции сельского хозяйства. Наличие проектно-сметной документации и заключение государственной экспертизы, на капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений по перечню, определенному уполномоченным органом.
Приложение 99
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 055
"Государственные премии в области аграрной науки"
на 2004 год
1. Стоимость: 414 тысяч тенге (четыреста четырнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 685 "О премиях в области науки"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2002 года N 704 "Отдельные вопросы, связанные с деятельностью Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2002 года N 1148 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2002 года N 1309 "Вопросы некоторых республиканских государственных казенных предприятий Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка выдающихся ученых, а также молодых талантливых ученых внесших крупный вклад в развитие отечественной аграрной науки, стимулирование научного творчества ученых.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Аграрлық ғылым саласындағы жетiстiктерi үшiн А.И. Бараев атындағы сыйақыны төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   055       Аграрлық     Аграрлық ғылым       IV     Қазақстан
ғылым сала.  саласындағы         тоқсан  Республикасы.
сындағы      А.И. Бараев атын.           ның Ауыл
мемлекеттiк  дағы сыйақыларды            шаруашылығы
сыйлықтар    тапсыру үшiн                министрлігі
конкурс өткiзу.
Заңнамалық белгi.
ленген тәртiпте
А.И. Бараев атын.
дағы сыйақыларды
төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Агроөнеркәсiп кешенi саласында ғылымның ары қарай дамуын қамтамасыз ететiн басымдық аграрлық ғылым бағытында жаңа ғылыми нәтижелер алу, ғылым саласындағы қызметкерлердi мемлекеттiк қолдауда шаралар жүргiзу, ғылымға жас талапты ғалымдарды тарту мақсатында ғылыми еңбектi ынталандыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
100-қосымша
Ескерту. 100-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Қазақстанның ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру"
деген 056 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4374 мың теңге (төрт миллион үш жүз жетпiс төрт мың теңге).<*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасына "Агросервистiк қызметтi қолдау" жобасын дайындауға арналған Халықаралық қайта Құру және Даму Банкiнiң грантын беру туралы келiсiмдi және Қазақстан Республикасына "Агросервистiк қызметтi қолдау" жобасын дайындауға арналған Халықаралық қайта Құру және Даму Банкiнiң грантын беру туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Халықаралық қайта Құру және Даму Банкiнiң хатын бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 қарашадағы N 491 Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Pecпубликасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Агросервистiк қызметтi қолдау" (ауыл шаруашылығына қызмет көрсету) жобасын дайындау үшiн Қазақстан Республикасына Халықаралық Қайта құру және Даму Банкiнiң грантты беру туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2001 жылғы 6 қыркүйектегi N 1157 қаулысы ; "Қазақстан Республикасына "Агросервистiк қызметтi қолдау" жобасын дайындауға арналған Халықаралық қайта Құру және Даму Банкiнiң грантын беру туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Халықаралық қайта Құру және Даму Банкiнiң хатына қол қою туралы" Қазақстан Pecпубликасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 24 шiлдедегi N 822 қаулысы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы: выплата премий имени А.И. Бараева за достижения в области аграрной науки.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   055        Государ-   Проведение конкурса на    IY     Минис-
ственные   соискание премий А.И. Ба- квар-  терство
премии в   раева в области аграрной  тал    сель-
области    науки.                           ского
аграрной   Выплата премий имени А.И.        хозяй-
науки      Бараева в установленном          ства
законодательством порядке.       Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: получение новых научных результатов по приоритетным направлениям аграрной науки, обеспечивающих дальнейшее развитие науки в области агропромышленного комплекса, осуществление мер государственной поддержки работников научной сферы, стимулирование научного труда с целью привлечения в науку талантливой молодежи.
Приложение 100
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной профаммы 056
"Повышение конкурентоспособности сельскохозяйственной
продукции Казахстана" на 2004 год
1. Стоимость: 4374 тысячи тенге (четыре миллиона триста семьдесят четыре тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 ноября 2003 года N 491 "О ратификации Соглашения о предоставлении Международным Банком Реконструкции и Развития гранта Республике Казахстан на подготовку проекта "Поддержка агросервисных служб" и Письма Международного Банка Реконструкции и Развития о внесении изменений и дополнений в Соглашение о предоставлении Международным Банком Реконструкции и Развития гранта Республике Казахстан на подготовку проекта "Поддержка агросервисных служб"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2001 года N 1157 "Об утверждении Соглашения о предоставлении Международным Банком Реконструкции и Развития гранта Республике Казахстан на подготовку проекта "Поддержка агросервисных служб (сельхозобслуживание)"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2002 года N 822 "О подписании письма Международного Банка Реконструкции и Развития о внесении изменений и дополнений в Соглашение о предоставлении Международным Банком Реконструкции и Развития гранта Республике Казахстан на подготовку проекта "Поддержка агросервисных служб (сельхозобслуживание)"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Қазақстан ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру" жобасын дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   056       Қазақстан.
ның ауыл
шаруашылығы
өнiмдерiнiң
бәсекеге
қабiлеттi.
лiгiн
арттыру
2        006  Iшкi         Қосымша құн         Жыл     Қазақстан
көздердiң    салығын төлеу.      бойында Республикасы
есебiнен                                 Ауыл
грантты                                  шаруашылығы
iске асыру                               министрлiгi
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: "Қазақстан ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң бәсекеге қабiлеттiлiгін арттыру" жобасы дайындалады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
101-қосымша
Ескерту. 101-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N 197f қаулысымен .
212 - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1726 мың теңге (бiр миллион жеті жүз жиырма алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Наркотик дәрiлерi, психотроптық заттар және оларды заңсыз айналдыру және қолдану әрекеттерiне қарсы шаралар қолдану туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi Заңының 5-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "2001-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394 Жарлығы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной профаммы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка проекта "Повышение конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции Казахстана".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   056        Повышение
конку-
рентоспо-
собности
сельскохо-
зяйствен-
ной про-
дукции
Казахстана
2         006  Реализация Оплата налога на добав-   В те-  Минис-
гранта за  ленную стоимость.         чение  терство
счет внут-                           года   сель-
ренних ис-                                  ского
точников                                    хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: будет подготовлен проект "Повышение конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции Казахстана".
Приложение 101
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 104
"Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2004 год
1. Стоимость: 1726 тысяч тенге (один миллион семьсот двадцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Статья 5 Закона Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394 "Стратегия борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында нашақорлық пен есiрткi бизнесiнiң әрі қарай дамуына қарсы мемлекеттiң және қоғамның тиiмдi толық масштабты жүйесiн қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: гербицидтердi жабайы өсетiн сораларға қарсы күресте қолданудың ғылыми негiзделген тәсiлiн әзiрлеу; жыртылмайтын жерлерге себу үшiн өмiрге бейiмдi жабайы өсетiн жемшөптiк және дақылдар түрлерiн таңдау; жемшөп дақылдарын өсiп өну кезеңiнде өңдеу үшiн гербицидтердің ассортиментiн жетiлдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   104       Нашақорлық.  Жабайы соралармен   Жыл     Қазақстан
қа және      күресетiн топқа     бойында Республикасы.
есiрткi      экспедициялық               ның Ауыл
бизнесiне    жабдықтар сатып             шаруашылығы
қарсы        алу:                        министрлігі
күpec        - құрғатқыш шкаф
СНОЛ 58/350-1
бiрлiк;
- ылғал өлшеуiш
- 1 бiрлiк;
- стерилизациялық
құрғатқыш шкаф
ШСС-80 - 1 бiрлiк;
- тараз ВЛР-200 -
1 бiрлiк;
- тараз ВЛТЭ-2200
зертханалық - 1
бiрлiк;
- дистилятор ДЭ-4
- 1 бiрлiк;
- холодильник
"Бирюса" - 1
бiрлiк;
- ауа термостаты
ТС-80 - 1 бiрлiк;
- микроскоп МБС-6
- 3 бiрлiк;
- МБС 10 микроскопы
- 5 бiрлiк;
- зертханалық
ыдыстар - 500 дана. ____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Топырақты механикалық өңдеудiң орнына экологиялық қауiпсiз гербицидтердi пайдаланумен және арам сораларды жаншиды деп есептелген бәсекеге жарамды шөптермен экобиологиялық концепцияның негiзiнде жабайы өсетiн соралармен күрестiң технологиясын әзірлеу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
102-қосымша
Ескерту. 102-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197к қаулысымен .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование полномасштабной системы эффективного государственного и общественного противодействия дальнейшему распространению наркомании и наркобизнеса в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: разработка научно-обоснованных способов применения гербицидов в борьбе с дикорастущей коноплей сорной; подбор наиболее жизнеспособных видов окультуренных и дикорастущих кормовых трав для посева и подсева в условиях беспахотного земледелия (нулевые и щадящие обработки почвы); совершенствование ассортимента гербицидов избирательного действия для обработки кормовых культур в период вегетации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   104        Борьба с   Приобретение экспедицион- В те-  Минис-
наркома-   ного оборудования для     чение  терство
нией и     группы по борьбе с дикой  года   сель-
наркобиз-  коноплей:                        ского
несом      шкаф сушильный СНОЛ              хозяй-
58/350 - 1 единица;              ства
влагомер - 1 единица;            Респуб-
шкаф сушильного стерили-         лики
зационного ШСС-80 - 1            Казах-
единица;                         стан
весы ВЛР-200 - 1 единица;
весы ВЛТЭ - 2200 лабора-
торные -1 единица;
весы технические - 1 еди-
ница;
дистиллятор ДЭ-4 - 1 еди-
ница;
холодильник "Бирюса" - 1
единица;
термостат воздушный ТС-80
- 1 единица;
микроскоп МБС-10 - 5 единиц;
лабораторная посуда - 500
штук.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 года N 197ф .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка технологии борьбы с дикорастущей коноплей сорной на основе экобиологической концепции, предусматривающей применение интегрированного способа борьбы и рассчитанного на естественный фактор подавления конопли сорной конкурентоспособными травами с применением экологически безопасных гербицидов взамен механических обработок почвы.
Приложение 102
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
212 Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 743
"Строительство Национального хранилища генетических
ресурсов растений и животных" на 2004 год
<*>
Сноска. Приложение исключено - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .