Бірыңғай бюджеттік сыныптаманы бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 1999 жылғы 30 желтоқсандағы N 715 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 17 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1058. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2002 жылғы 26 қыркүйектегі N 453 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың атауындағы, мәтiнiндегi және оған қосымшалардағы "2000 жылға арналған" деген сөздер алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 29
желтоқсандағы N 580   бұйрығымен
" Бюджет жүйесі туралы " 1999 жылғы 1 сәуірдегі, " 2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы " 1999 жылғы 11 қарашадағы Қазақстан Республикасының заңдарына және "Қазақстан Республикасының "2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" заңын іске асыру туралы" 1999 жылғы 7 желтоқсандағы  N 1872  Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының 2000 жылға арналған Бірыңғай
бюджеттік сыныптамасы бекітілсін.
2. Бюджет департаменті 2000 жылғы 1 қаңтарға дейін осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы республикалық және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне жеткізсін.
3. Осы бұйрық 2000 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Министр
Қаржы министрлігінің
1999 ж. 30 желтоқсан
N 715 бұйрығымен бекітілген
Бірыңғай бюджеттік сыныптама
Бюджеттік кірістердің сыныптамасы
Ескерту. Бюджеттік кірістердің сыныптамасы жаңа редакцияда жазылды -
ҚР Қаржы министрінің 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 579   бұйрығымен ,   2001 жылғы 19 қаңтардағы N 25   бұйрығымен 4.04.2001 ж. N 164   бұйрығымен 2001 ж. 28.04. N 223   бұйрығымен 24.04.2001 ж. N 219   бұйрығымен 18.04.2001 ж. N 204   бұйрығымен 16.04.2001 ж. N 196   бұйрығымен 18.05.2001 ж. N 259   бұйрығымен 07.05.2001 ж. N 239   бұйрығымен Бюджеттік кірістердің сыныптамасы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 16 наурыздағы N 112   бұйрығымен толықтырылды - 21.08.2002 ж. N 384   бұйрығымен .
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Қолданылу                    Атауы
мерзімінің аяқталуы
1                     Салық түсімдері
01                 Кiрiстерге салынатын табыс салығы
1               Корпоративтік табыс салығы
01           Резидент заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік
табыс салығы
02           Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын
корпоративтік табыс салығы
03           Резидент заңды тұлғалардан алынатын, төлем көзінен
ұсталатын корпоративтік табыс салығы
04           Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын, төлем
көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы
05           Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе
бойынша шикізат секторы ұйымдары - заңды тұлғалардан
алынатын корпоративтік табыс салығы
06           Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе
бойынша шикізат секторы ұйымдарының төлем көзінен
ұсталатын, резидент заңды тұлғалардан алынатын
корпоративтік табыс салығы
07           Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе
бойынша шикізат секторы ұйымдарының төлем көзінен
ұсталатын, резидент емес заңды тұлғалардан алынатын
корпоративтік табыс салығы
2               Жеке табыс салығы
01           Төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы
02           Кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғалардан
алынатын жеке табыс салығы
03           Қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке
тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы
03                 Әлеуметтiк салық
1               Әлеуметтік салық
01           Әлеуметтік салық
04                 Меншiкке салынатын салықтар
1               Мүлiкке салынатын салықтар
01           Заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне
салынатын салық
02           Жеке тұлғалардың мүлкiне салынатын салық
2      01.01.02 Бағалы қағаздар эмиссиясын тiркегені және
мемлекеттік тіркеуге жатпайтын акциялар
эмиссиясының ұлттық сәйкестендіру нөмірін бергені
үшін алым

Об утверждении Единой бюджетной классификации
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года N 715. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2000 года N 1058. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 26.09.2002г. № 453 (извлечение из приказа см.ниже)
Извлечение из приказа Министра
финансов РК от 26.09.2002г. № 453
... В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 28
августа 2002 года № 931 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы
государственного управления Республики Казахстан" приказываю:
1. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 1999
года № 715 "Об утверждении Единой бюджетной классификации"...
Министр"
--------------------------------------------------------------------------
Сноска. В названии, тексте приказа и приложениях к нему слова "на 2000 год" исключены - приказом Министра финансов РК от 27 декабря 2000 года N 568 V001387_ .
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе", от 11 ноября 1999 года Z990473_ "О республиканском бюджете на 2000 год" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 1999 года N 1872 P991872_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2000 год" приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан.
2. Бюджетному департаменту до 1 января 2000 года довести Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан, утвержденную настоящим приказом, до администраторов республиканских и местных бюджетных программ.
3. Настоящий приказ вступает в силу с 1 января 2000 года.
Министр
Утверждено приказом
Министерства финансов РК
N 715 от 30.12.1999 г.
Единая бюджетная классификация Республики Казахстан
Классификация доходов бюджета
Сноска. Раздел - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министерством финансов РК от 20 января 2000 года N 25 V001068_ ; приказом Минфинансов РК от 6.03.2000г. N 98 V001082_ ; приказом Минфинансов РК от 14.03.2000г. N 118 V001096_ ; от 16 мая 2000 года N 233 V001160_ ; от 1 июня 2000 года N 264 V001164_ ; приказом Министра финансов РК от 3 июля 2000 года N 310 V001184_ ; от 15 июня 2000 года N 284 V001186_ ; от 15.07.2000г. N 326 V001203_ ; от 12 сентября 2000 года N 399 V001246_ ; от 23 ноября 2000 г. N 492 V001336_ ; в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 29 декабря 2000 года N 579 V001391_ ; приказом Министра финансов РК от 23
января 2001 года N 32
V011406_
; приказом Министра финансов РК от 19 января
2001 года N 25
V011412_
; приказом Министра финансов РК от 4 апреля 2001
года N 164
V011455_
; приказом Министра финансов РК от 28 апреля 2001 года
N 223
V011488_
; приказом Министра финансов РК от 16 апреля 2001 года N 196
V011505_
; приказом Министра финансов РК от 7 мая 2001 года N 239
V011548_
; в новой редакции - приказом Министра финансов РК от 16 марта 2002 года N
112
V021816_
; приказом Министра финансов РК от 21 августа 2002 года N 384
V021978_
.
Классификация доходов бюджета
_________________________________________________________________________
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Дата
окончания
действия                Наименование
_________________________________________________________________________
1                         Налоговые поступления
01                    Подоходный налог на доходы
1                 Корпоративный подоходный налог
01            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-резидентов
02            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов
03            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-резидентов, удерживаемый у источника
выплаты
04            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов, удерживаемый у источника
выплаты
05            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-организаций сырьевого сектора по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан
06            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-резидентов, удерживаемый у источника
выплаты организациями сырьевого сектора по
перечню, устанавливаемому Правительством
Республики Казахстан
07            Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов, удерживаемый у источника
выплаты организациями сырьевого сектора по
перечню, устанавливаемому Правительством
Республики Казахстан
2                 Индивидуальный подоходный налог
01            Индивидуальный подоходный налог с доходов,
облагаемых у источника выплаты
02            Индивидуальный подоходный налог с доходов, не
облагаемых у источника выплаты
03            Индивидуальный подоходный налог с физических
лиц, осуществляющих деятельность по разовым
талонам
03                    Социальный налог
1                 Социальный налог
01            Социальный налог
04                    Налоги на собственность
1                 Налоги на имущество
01            Налог на имущество юридических лиц и
индивидуальных предпринимателей
02            Налог на имущество физических лиц
2       01.01.02  Сбор за регистрацию эмиссии ценных бумаг и
присвоение национального идентификационного
номера эмиссии акций, не подлежащей
государственной регистрации

01  01.01.02 Бағалы қағаздар эмиссиясын тiркегені және
мемлекеттік тіркеуге жатпайтын акциялар эмиссиясының
ұлттық сәйкестендіру нөмірін бергені үшін алым
3               Жер салығы
01           Ауыл шаруашылық мақсатындағы жерлерге салынатын жер
салығы
02           Елдi мекендердiң жерлерiне салынатын жер салығы
03           Өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және
ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерге
салынатын жер салығы
04           Орман қорының жерлерiне салынатын жер салығы
05           Су қорының жерлерiне салынатын жер салығы
06           Ерекше қорғалатын табиғи аумақтың жеріне, сауықтыру,
рекреациялық және тарихи-мәдени мақсаттағы жерге
салынатын жер салығы
4               Көлiк құралдарына салынатын салық
01           Заңды тұлғалардың көлiк құралдарына салынатын салық
02           Жеке тұлғалардың көлiк құралдарына салынатын салық
5               Бірыңғай жер салығы
01           Бірыңғай жер салығы
05                 Тауарларға, жұмыстарға және қызметтер көрсетуге
салынатын iшкi салықтар
1               Қосылған құнға салынатын салық
06           Ресей Федерациясының аумағынан шығарылатын және
импортталатын тауарларға салынатын қосылған құн
салығынан басқа, Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын тауарлардың кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген
қосылған құн салығы
07           Ресей Федерациясының аумағынан шығарылатын және
импортталатын тауарлардың кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген
қосылған құн салығы
1  05 1  01           Қазақстан Республикасының аумағында өндiрiлген
тауарларға, орындалған жұмыстарға және көрсетілген
қызметтерге салынатын қосылған құн салығы
02           Ресей Федерациясының аумағынан шығарылатын және
импортталатын тауарларға салынатын қосылған құн
салығынан басқа, Қазақстан Республикасының аумағына
импортталатын тауарларға салынатын қосылған құн
салығы
03           Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе
бойынша шикізат секторы ұйымдарының өндірген
тауарларына, орындаған жұмыстарына және көрсеткен
қызметтеріне салынатын қосылған құн салығы
04           Резидент емес үшін салынатын қосылған құн салығы
05           Ресей Федерациясының аумағынан шығарылатын және
импортталатын тауарларға салынатын қосымша құн салығы
2               Акциздер
01           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген
спирттiң барлық түрлерi
02           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген арақ
03           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген
ликер-арақ бұйымдары, күшейтілген шырындар және этил

01  01.01.02  Сбор за регистрацию эмиссии ценных бумаг и
присвоение национального идентификационного
номера эмиссии акций, не подлежащей
государственной регистрации
3                 Земельный налог
1   04  3   01            Земельный налог на земли сельскохозяйственного
назначения
02            Земельный налог на земли населенных пунктов
03            Земельный налог на земли промышленности,
транспорта, связи, обороны и иного
несельскохозяйственного назначения
04            Земельный налог на земли лесного фонда
05            Земельный налог на земли водного фонда
06            Земельный налог на земли особо охраняемых
природных территорий, земли оздоровительного,
рекреационного и историко-культурного назначения
4                 Налог на транспортные средства
01            Налог на транспортные средства с юридических лиц
02            Налог на транспортные средства с физических лиц
5                 Единый земельный налог
01            Единый земельный налог
05                    Внутренние налоги на товары, работы и услуги
1                 Налог на добавленную стоимость
01            Налог на добавленную стоимость на произведенные
товары, выполненные работы и оказанные
услуги на территории Республики Казахстан
02            Налог на добавленную стоимость на товары,
импортируемые на территорию Республики
Казахстан, кроме налога на добавленную стоимость
на товары, происходящие и импортируемые с
территории Российской Федерации
03            Налог на добавленную стоимость на произведенные
товары, выполненные работы и оказанные услуги от
организаций сырьевого сектора по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан
04            Налог на добавленную стоимость за нерезидента
05            Налог на добавленную стоимость на товары,
происходящие и импортируемые с территории
Российской Федерации
06            Налог на добавленную стоимость, доначисленный в
результате проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости товаров, импортируемых на
территорию Республики Казахстан, кроме налога на
добавленную стоимость на товары, происходящие и
импортируемые с территории Российской Федерации
07            Налог на добавленную стоимость, доначисленный в
результате проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости товаров, происходящих и
импортируемых с территории Российской Федерации
2                 Акцизы
01            Все виды спирта, произведенные на территории
Республики Казахстан
02            Водка, произведенная на территории Республики
Казахстан
03            Ликеро-водочные изделия, крепленные соки и
крепленые напитки с объемной долей этилового

спиртінің көлемді үлесі 12-ден 30 пайызға дейін және
одан жоғары күшейтілген сусындар
04           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген
шараптар
05           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген
коньяктар
06           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген
шампан шараптары
07           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген сыра
08           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген этил
спиртінің көлемді үлесі 1,5-нан 12 пайызға дейін
күшейтiлген сусындар, күшейтiлген шырындар
09           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген
бекіре және албырт балықтардың уылдырығы
10           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген
темекi сүзгілі бұйымдары
11           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген,
құрамында темекi бар басқа да бұйымдар және сүзгісі
жоқ темекі бұйымдары
13  01.01.02 Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген
хрустальдан жасалған бұйымдар, хрусталь жарықтандыру
заттары
17           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген
алтыннан, платинадан немесе күмiстен жасалған
зергерлiк бұйымдар
18           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген шарап
материалдары
21           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген оқпен
және газбен атылатын қару (мемлекеттiк үкiмет
органдарының мұқтажы үшiн алынатындарынан басқа)
23           Құмар ойын бизнесі
24           Лотереяларды ұйымдастыру және өткізу
28  01.01.02 Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген
электр энергиясы
29           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген, газ
конденсатын қоса алғанда, шикі мұнай
30           Арнайы жабдықталған стационарлық бекеттерден ақырғы
тұтынушыға сатылатыннан басқа Қазақстан
Республикасының аумағында өндірілген бензин
(авиациялықты қоспағанда)
31           Арнайы жабдықталған стационарлық бекеттерден ақырғы
тұтынушыға сатылатын бензин (авиациялықты қоспағанда)
32           Арнайы жабдықталған стационарлық бекеттерден ақырғы
тұтынушыға сатылатыннан басқа Қазақстан
Республикасының аумағында өндірілген дизель отыны
33           Арнайы жабдықталған стационарлық бекеттерден ақырғы
тұтынушыларға сатылатын дизель отыны
34           Заңды және жеке тұлғалар көтерме саудада сататын
(одан әрі алып-сату мақсаты үшін) бензин
35           Заңды және жеке тұлғалар көтерме саудада сататын
(одан әрі алып-сату мақсаты үшін) дизель отыны
36           Қазақстан Республикасының аумағында шығарылған жеңіл
автомобильдер (мүгедектерге арнайы арналған қолмен
басқарылатын автомобильдерден басқа)
37           Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген басқа
да алкоголь өнімдері
41           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
спирттің барлық түрі
42           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын арақ
43           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
ликер-арақ бұйымдары, күшейтілген шырындар және этил

спирта от 12 до 30 процентов и выше,
произведенные на территории Республики Казахстан
04            Вина, произведенные на территории Республики
Казахстан
05            Коньяки, произведенные на территории Республики
Казахстан
06            Шампанские вина, произведенные на территории
Республики Казахстан
07            Пиво, произведенное на территории Республики
Казахстан
08            Слабоалкогольные крепленые напитки, крепленые
соки с объемной долей этилового спирта от 1,5
до 12 процентов, произведенные на территории
Республики Казахстан
09            Икра осетровых и лососевых рыб, произведенная на
территории Республики Казахстан
10            Табачные изделия с фильтром, произведенные на
территории Республики Казахстан
11            Табачные изделия без фильтра и прочие изделия,
содержащие табак, произведенные на территории
Республики Казахстан
13  01.01.02  Изделия из хрусталя, хрустальные осветительные
приборы, произведенные на территории
Республики Казахстан
17            Ювелирные изделия из золота, платины или
серебра, произведенные на территории Республики
Казахстан
18            Виноматериалы, произведенные на территории
Республики Казахстан
1   05  2   21            Огнестрельное и газовое оружие (кроме
приобретаемого для нужд органов государственной
власти), произведенное на территории Республики
Казахстан
23            Игорный бизнес
24            Организация и проведение лотерей
28  01.01.02  Электроэнергия, произведенная на территории
Республики Казахстан
29            Сырая нефть, включая газовый конденсат,
произведенная на территории Республики Казахстан
30            Бензин (за исключением авиационного),
произведенный на территории Республики
Казахстан, кроме реализуемого со специально
оборудованных стационарных пунктов конечному
потребителю
31            Бензин (за исключением авиационного),
реализуемый со специально оборудованных
стационарных пунктов конечному потребителю
32            Дизельное топливо, произведенное на территории
Республики Казахстан, кроме реализуемого со
специально оборудованных стационарных пунктов
конечному потребителю
33            Дизельное топливо, реализуемое со специально
оборудованных стационарных пунктов конечному
потребителю
34            Бензин (кроме авиационного), реализуемый
юридическими и физическими лицами оптом (для
целей дальнейшей перепродажи)
35            Дизельное топливо, реализуемое юридическими и
физическими лицами оптом (для целей дальнейшей
перепродажи)
36            Легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным
управлением, специально предназначенных для
инвалидов), произведенные на территории
Республики Казахстан
37            Прочая алкогольная продукция, произведенная на
территории Республики Казахстан
41            Все виды спирта, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
42            Водка, импортируемая на территорию Республики
Казахстан
43            Ликеро-водочные изделия, крепленые соки и
крепленые напитки с объемной долей этилового

спиртінің көлемді үлесі 12-ден 30 пайызға дейін және
одан жоғары күшейтілген сусындар
44           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
шараптар
45           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
коньяктар
46           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
шампан шараптары
47           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын сыра
1  5  2  48           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
этил спиртінің көлемді үлесі 1,5-нан 12 пайызға
дейін алкоголі аз күшейтілген сусындар, күшейтілген
шырындар
49           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
бекіре және албырт балықтардың уылдырығы
50           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
темекі бұйымдары
51           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
құрамында темекі бар басқа да бұйымдар
53  01.01.02 Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
хрустальдан жасалған бұйымдар, хрусталь жарықтандыру
заттары
55           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
жеңіл автомобильдер (мүгедектерге арнайы арналған
қолмен басқарылатын автомобильдерден басқа)
57           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
алтыннан, платинадан немесе күмістен жасалған
зергерлік бұйымдар
58           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
шарап материалдары
59           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
дизель отыны
60           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
бензин (авиациялықты қоспағанда)
61           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
оқпен және газбен атылатын қару (мемлекеттік үкімет
органдарының мұқтажы үшін алынатындарынан басқа)
68  01.01.02 Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
электр энергиясы
69           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын газ
конденсатын қоса алғанда шикі мұнай
70           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
спирттiң барлық түрлерiнiң кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген
акциздер
71           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
арақтың кедендiк құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу
нәтижесiнде жете есептелген акциздер
72           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
ликер-арақ бұйымдарының, күшейтiлген шырындардың
және этил спиртiнiң көлемдi үлесi 12-ден 30 пайызға
дейiн және одан жоғары күшейтiлген сусындардың
кедендiк құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу
нәтижесiнде жете есептелген акциздер
73           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
шараптардың кедендік құнына тәуелсiз сараптама
жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген акциздер
74           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
коньяктардың кедендiк құнына тәуелсiз сараптама
жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген акциздер
75           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
шампан шараптарының кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген
акциздер
76           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
сыраның кедендiк құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу
нәтижесiнде жете есептелген акциздер
77           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
этил спиртiнiң көлемдi үлесi 1,5-тен 12 пайызға
дейiн алкоголi аз күшейтiлген сусындардың,
күшейтiлген шырындардың кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген
акциздер
78           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
бекiре және албырт балықтар уылдырығының кедендiк
құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер
79           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
темекi бұйымдарының кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген
акциздер
80           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
құрамында темекi бар басқа да бұйымдардың кедендiк
құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер
81           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
жеңiл автомобильдердiң (мүгедектерге арнайы арналған
қолмен басқарылатын автомобильдерден басқа) кедендiк
құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер
82           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
алтыннан, платинадан немесе күмiстен жасалған
зергерлiк бұйымдардың кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген
акциздер
83           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
шарап материалдарының кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген
акциздер
84           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
дизель отынының кедендiк құнына тәуелсiз сараптама
жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген акциздер
85           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
бензиннiң (авиациялықты қоспағанда) кедендiк құнына
тәуелсiз сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер
86           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын
отпен және газбен атылатын қарудың (мемлекеттiк
үкiмет органдарының мұқтажы үшiн алынатындарынан
басқа) кедендiк құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу
нәтижесiнде жете есептелген акциздер
87           Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын газ
конденсатын қоса алғанда, шикi мұнайдың кедендiк
құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер
3               Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн
түсетiн түсiмдер
02           Үстеме пайдаға салынатын салық
03           Жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын
пайдаланғаны үшін төлем
04           Орманды пайдаланғаны үшiн төлем
05           Бонустар
06           Роялтилер
08           Жасалған келiсiм-шарттар бойынша өнiмдер бөлу
жөнiндегi Қазақстан Республикасының үлесi
09           Радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлем
10           Кеме қатынайтын су жолдарын пайдаланғаны үшiн төлем
11           Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлем

спирта от 12 до 30 процентов и выше,
импортируемые на территорию Республики
Казахстан
44            Вина, импортируемые на территорию Республики
Казахстан
45            Коньяки, импортируемые на территорию Республики
Казахстан
46            Шампанские вина, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
47            Пиво, импортируемое на территорию Республики
Казахстан
48            Слабоалкогольные крепленые напитки, крепленые
соки с объемной долей этилового спирта от 1,5 до
12 процентов, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
49            Икра осетровых и лососевых рыб, импортируемая на
территорию Республики Казахстан
50            Табачные изделия, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
51            Прочие изделия, содержащие табак, импортируемые
на территорию Республики Казахстан
53  01.01.02  Изделия из хрусталя, хрустальные осветительные
приборы, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
55            Легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным
управлением, специально предназначенных для
инвалидов), импортируемые на территорию
Республики Казахстан
57            Ювелирные изделия из золота, платины или
серебра, импортируемые на территорию Республики
Казахстан
58            Виноматериалы, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
59            Дизельное топливо, импортируемое на территорию
Республики Казахстан
60            Бензин (за исключением авиационного),
импортируемый на территорию Республики Казахстан
61            Огнестрельное и газовое оружие (кроме
приобретаемого для нужд органов государственной
власти), импортируемое на территорию Республики
Казахстан
1   05  2   68  01.01.02  Электроэнергия, импортируемая на территорию
Республики Казахстан
69            Сырая нефть, включая газовый конденсат,
импортируемая на территорию Республики Казахстан
70            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости всех
видов спирта, импортируемых на территорию
Республики Казахстан
71            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
водки, импортируемой на территорию Республики
Казахстан
72            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
ликеро-водочных изделий, крепленых соков и
крепленых напитков с объемной долей этилового
спирта от 12 до 30 процентов и выше,
импортируемых на территорию Республики Казахстан
73            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости вин,
импортируемых на территорию Республики Казахстан
74            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
коньяков, импортируемых на территорию
Республики Казахстан
75            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
шампанских вин, импортируемых на территорию
Республики Казахстан
76            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
пива, импортируемого на территорию
Республики Казахстан
77            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
слабоалкогольных крепленых напитков, крепленых
соков с объемной долей этилового спирта от 1,5
до 12 процентов, импортируемых на территорию
Республики Казахстан
78            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости икры
осетровых и лососевых рыб, импортируемой на
территорию Республики Казахстан
79            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
табачных изделий, импортируемых на территорию
Республики Казахстан
80            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
прочих изделий, содержащих табак, импортируемых
на территорию Республики Казахстан
81            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
легковых автомобилей (кроме автомобилей с
ручным управлением, специально предназначенных
для инвалидов), импортируемых на территорию
Республики Казахстан
82            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
ювелирных изделий из золота, платины или
серебра, импортируемых на территорию Республики
Казахстан
83            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
виноматериалов, импортируемых на территорию
Республики Казахстан
84            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
дизельного топлива, импортируемого на
территорию Республики Казахстан
85            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
бензина (за исключением авиационного),
импортируемого на территорию Республики Казахстан
86            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
огнестрельного и газового оружия (кроме
приобретаемого для нужд органов государственной
власти), импортируемого на территорию Республики
Казахстан
87            Акцизы, доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
сырой нефти, включая газовый конденсат,
импортируемой на территорию Республики Казахстан
3                 Поступления за использование природных и других
ресурсов
02            Налог на сверхприбыль
03            Плата за пользование водными ресурсами
поверхностных источников
04            Плата за лесные пользования
05            Бонусы
06            Роялти
08            Доля Республики Казахстан по разделу продукции
по заключенным контрактам
09            Плата за использование радиочастотного спектра
10            Плата за пользование судоходными водными путями
11            Плата за пользование животным миром

12  01.01.02 Жануарлар әлемін қорғағаны және ұдайы көбейткені
үшін төлем
13           Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи
аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем
14           Жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи
аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем
15           Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
16           Қоршаған ортаны ластағаны үшін төленетін төлем
22           Шикізат секторы ұйымдарының (Қазақстан
Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе бойынша
заңды тұлғалардың) үстеме пайдасына салынатын салық
25           Шикізат секторы ұйымдарынан (Қазақстан
Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе бойынша
заңды тұлғалардан) түсетін бонустар
26           Шикізат секторы ұйымдарынан (Қазақстан
Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе бойынша
заңды тұлғалардан) түсетін роялти
28           Шикізат секторы ұйымдарының (Қазақстан
Республикасының Үкіметі белгілеген тізбе бойынша
заңды тұлғалардың) жасалған келісім-шарттар бойынша
өнімдер бөлу жөніндегі Қазақстан Республикасының
үлесі
4               Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн
алынатын алым
01           Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін
алынатын алым
02           Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн
лицензиялық алым
03           Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын
алым
04           Аукциондық сатудан алынатын алым
05  01.01.02 Базарларда тауар сату құқығы үшiн алым
06           Жергілікті маңызы бар ақылы мемлекеттік автомобиль
жолдарымен жүргені үшін алынатын алымдардан басқа,
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлiк
құралдарының  жүргенi үшiн алынатын алым
07  01.01.02 Заңды және жеке тұлғалардан олардың фирмалық
атауларында, қызмет ету белгiлерiнде, тауарлық
белгiлерiнде Алматы қаласының рәмiздерiн
пайдаланғаны үшiн алынатын алым
08  01.01.02 Жеке тұлғалардың қолма-қол шетел валютасын сатып
алғаны үшiн алынатын алым
09  01.01.02 Заңды (мем. кәсіпорындарды, мем. мекемелерді және
коммерциялық емес ұйымдарды қоспағанда) және жеке
тұлғалардың фирмалық атауларында "Қазақстан",
"Республика", "Ұлттық" деген сөздерді (толық,
сондай-ақ олардан туындаған) пайдаланғаны үшін алым
1  5  4  10           Жергілікті маңызы бар ақылы мемлекеттік автомобиль
жолдары бойынша жүргені үшін алынатын алым
11           Елтаңбалық алым
12           Радиоэлектрондық құралдарды және жоғары жиілікті
қондырғыларды мемлекеттік тіркегені үшін алым
13           Телевизиялық және радио хабарын тарататын ұйымдарға
радио жиілікті спектрді пайдалануға рұқсат бергені
үшін алым
14           Механикалық көлік құралдарын және тіркемелерді
мемлекеттік тіркегені үшін алым
15           Теңіз, өзен және шағын көлемді кемелерді мемлекеттік
тіркегені үшін алым
16           Дәрі-дәрмектерді мемлекеттік тіркегені үшін алым
17           Азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркегені үшін
алым
18           Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау
құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
19           Республикалық маңызы бар жалпы пайдаланатын
автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде сыртқы
(көрнекі) жарнамалар орналастырғаны үшін төлемақы
20           Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы
пайдаланудағы автомобиль жолдарының белдеуінде
бөлінген сыртқы (көрнекі) жарнамаларды
орналастырғаны үшін төлем ақы
06                 Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға салынатын
салықтар
1               Кеден төлемдерi
01           Әкелінетін тауарларға салынатын кеден баждары
02           Әкетілетін тауарларға салынатын кеден баждары
03           Әкелiнетiн тауарлардың кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген
кедендiк төлемдер
2               Халықаралық сауда мен операцияларға салынатын басқа
да салықтар
01           Кедендiк бақылауды және кедендiк рәсiмдердi жүзеге
асырудан түсетiн түсiмдер
02           Отандық тауар өндiрушiлердi қорғау шаралары ретінде
салынатын баждар
03           Әкелiнетiн тауарлардың кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген
кедендiк бақылауды және кедендiк рәсімдерді жүзеге
асырудан түсетін түсімдер
04           Әкелiнетiн тауарлардың кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген
отандық тауар өндiрушiлердi қорғау шаралары
ретiнде салынатын баждар
07                 Басқа да салықтар
1               Басқа да салықтар

12  01.01.02  Плата за охрану и воспроизводство животного мира
13            Плата за использование особо охраняемых
природных территорий республиканского значения
14            Плата за использование особо охраняемых
природных территорий местного значения
15            Плата за пользование земельными участками
16            Плата за загрязнение окружающей среды
22            Налог на сверхприбыль от организаций сырьевого
сектора (юридических лиц по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан)
25            Бонусы от организаций сырьевого сектора
(юридических лиц по перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан)
26            Роялти от организаций сырьевого сектора
(юридических лиц по перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан)
28            Доля Республики Казахстан по разделу продукции
по заключенным контрактам от организаций
сырьевого сектора (юридических лиц по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан)
4                 Сборы за ведение предпринимательской и
профессиональной деятельности
01            Сбор за государственную регистрацию
индивидуальных предпринимателей
02            Лицензионный сбор за право занятия отдельными
видами деятельности
03            Сбор за государственную регистрацию юридических
лиц
04            Сбор с аукционов
05  01.01.02  Сбор за право реализации товаров на рынках
06            Сбор за проезд автотранспортных средств по
территории Республики Казахстан, кроме сбора за
проезд по платным государственным автомобильным
дорогам местного значения
07  01.01.02  Сбор за использование юридическими и физическими
лицами символики города Алматы в их фирменных
наименованиях, знаках обслуживания, товарных
знаках
08  01.01.02  Сбор за покупку физическими лицами наличной
иностранной валюты
09  01.01.02  Сбор за использование юридическими (кроме
госпредприятий, госучреждений и некоммерческих
организаций) и физическими лицами слов
"Казахстан", "Республика", "Национальный"
(полных, а также любых производных от них) в их
фирменных наименованиях
10            Сбор за проезд по платным государственным
автомобильным дорогам местного значения
11            Гербовый сбор
12            Сбор за государственную регистрацию
радиоэлектронных средств и высокочастотных
устройств
1   05  4   13            Сбор за выдачу разрешения на использование
радиочастотного спектра телевизионным и
радиовещательным организациям
14            Сбор за государственную регистрацию механических
транспортных средств и прицепов
15            Сбор за государственную регистрацию морских,
речных и маломерных судов
16            Сбор за государственную регистрацию
лекарственных средств
17            Сбор за государственную регистрацию гражданских
воздушных судов
18            Сбор за государственную регистрацию прав на
недвижимое имущество и сделок с ним
19            Плата за размещение наружной (визуальной)
рекламы в полосе отвода автомобильных дорог
общего пользования республиканского значения
20            Плата за размещение наружной (визуальной)
рекламы в полосе отвода автомобильных дорог
общего пользования местного значения и в
населенных пунктах
06                    Налоги на международную торговлю и внешние
операции
1                 Таможенные платежи
01            Таможенные пошлины на ввозимые товары
02            Таможенные пошлины на вывозимые товары
03            Таможенные пошлины, доначисленные в результате
проведения независимой экспертизы таможенной
стоимости ввозимых товаров
2                 Прочие налоги на международную торговлю и
операции
01            Поступления от осуществления таможенного
контроля и таможенных процедур
02            Пошлины, взимаемые в качестве защитных мер
отечественных товаропроизводителей
03            Поступления от осуществления таможенного
контроля и таможенных процедур, доначисленные в
результате проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости ввозимых товаров
04            Пошлины, взимаемые в качестве защитных мер
отечественных товаропроизводителей,
доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной стоимости
ввозимых товаров
07                    Прочие налоги
1                 Прочие налоги

02  01.01.02 Берешектің жергілікті бюджетке түсуі
09           Республикалық бюджетке түсетін басқа да салықтық
түсiмдер
10           Жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық
түсімдер
08                 Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны үшін және
(немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік
органдардың немесе лауазымды тұлғалардың құжаттар
бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
1               Мемлекеттік баж
01           Консулдық алым
02           Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше
жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан),
кассациялық шағымдардан, сондай-ақ соттық
құжаттардың көшірмелерін (дубликаттарын) бергені
үшін алынатын мемлекеттік баж
03           Нотариаттық іс-қимылдар жасағаны үшін, сондай-ақ
нотариат куәландырған құжаттар көшірмелерін
(дубликаттарын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
04           АХА* тіркегені, азаматтарға АХА тіркегені туралы
қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке,
некені бұзу, өлім туралы актілердің жазбаларын
өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге
байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын
мем.баж**
05           Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа
мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін
құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы
құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын
мемлекеттік баж
06           Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды
ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан
кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына
виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
07           Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан
Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және
Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы
құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
08           Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік
баж
09           Аңшылық құқығына рұқсат бергені үшін алынатын
мемлекеттік баж
10           Азаматтық қаруды (аңшылық суық қаруды, пневматикалық
және аэрозольды газды құрылғыларды қоспағанда)
тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын
мемлекеттік баж
11           Қазақстан Республикасының азаматтарының паспорттары
мен куәліктерін бергені үшін алынатын
мемлекеттік баж
12           Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен
алып жүруге тасымалдауға, Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан
әкетуге рұқсат бергені үшін мемлекеттік баж
13           Апостиль қойғаны үшін мемлекеттік баж
2                     Салыққа жатпайтын түсiмдер
01                 Кәсiпкерлiк қызмет пен меншiктен түсетiн кiрiстер
1               Ведомстволық кәсiпорындардың тауарлар мен
қызметтердi пайдамен сатудан түсетін iс жүзiндегi
пайдасы
01           Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар пайдасының
үлесi
02           Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар пайдасының
үлесі
2               Заңды тұлғалардан және қаржы мекемелерiнен түсетiн
салыққа жатпайтын түсiмдер
01           Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң кiрiсiнен
түсетін түсiмдер
02           Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң депозиттерi
бойынша алынған сыйақылар (мүдделер)
03           Республикалық меншiк болып табылатын акциялардың
пакеттерiне дивидендтерден түсетiн түсiмдер
04           Мемлекеттің сыртқы заемдар қаражатын екінші
деңгейдегі банктер шоттарына орналастырудан түсетін
сыйақылар (мүдделер)

02  01.01.02  Поступление задолженности в местный бюджет
09            Прочие налоговые поступления в республиканский
бюджет
10            Прочие налоговые поступления в местный бюджет
08                    Обязательные платежи, взимаемые за совершение
юридически значимых действий и (или) выдачу
документов уполномоченными на то
государственными органами или должностными лицами
1                 Государственная пошлина
01            Консульский сбор
02            Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых
в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб)
по делам особого производства, с кассационных
жалоб, а также за выдачу судом копий
(дубликатов) документов
03            Государственная пошлина, взимаемая за совершение
нотариальных действий, а также за выдачу
копий (дубликатов) нотариально удостоверенных
документов
04            Гос.пошлина*, взимаемая за регистрацию АГС**,
выдачу гражданам повторных свидетельств о
регистрации АГС, а также свидетельств в связи с
изменением, дополнением, исправлением и
восстановлением записи актов о рождении, браке,
расторжении брака, смерти
05            Государственная пошлина, взимаемая за оформление
документов на право выезда за границу и
приглашение в Республику Казахстан лиц из других
государств, а также за внесение изменений в эти
документы
06            Государственная пошлина, взимаемая за выдачу
визы к паспортам иностранцев или заменяющим их
документам на право выезда из Республики
Казахстан и въезда в Республику Казахстан
07            Государственная пошлина, взимаемая за оформление
документов о приобретении гражданства
Республики Казахстан, восстановлении в
гражданстве Республики Казахстан и прекращении
гражданства Республики Казахстан
08            Государственная пошлина за регистрацию места
жительства
09            Государственная пошлина, взимаемая за выдачу
разрешений на право охоты
1   08  1   10            Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию и перерегистрацию гражданского
оружия (за исключением холодного охотничьего,
пневматического и газовых аэрозольных устройств)
11            Государственная пошлина за выдачу паспортов и
удостоверений личности граждан Республики
Казахстан
12            Государственная пошлина за выдачу разрешений на
хранение или хранение и ношение,
транспортировку, ввоз на территорию Республики
Казахстан и вывоз из Республики Казахстан
оружия и патронов к нему
13            Государственная пошлина за проставление апостиля
2                         Неналоговые поступления
01                    Доходы от предпринимательской деятельности и
собственности
1                 Фактическая прибыль ведомственных предприятий от
реализации товаров и услуг с прибылью
01            Доля прибыли республиканских государственных
предприятий
02            Доля прибыли коммунальных государственных
предприятий
2                 Неналоговые поступления от юридических лиц и
финансовых учреждений
01            Поступления от дохода Национального Банка
Республики Казахстан
02            Вознаграждения (интересы), полученные по
депозитам Правительства Республики Казахстан
03            Поступление дивидендов на пакеты акций,
являющихся республиканской собственностью
04            Вознаграждения (интересы) за размещение средств
государственных внешних займов на счетах в
банках второго уровня

05  01.01.02 Тәркіленген мүлікті, белгіленген тәртіппен
республикалық меншікке өтеусіз өткен мүлікті сатудан
түсетін түсімдер, оның ішінде кедендік бас тарту
режимінде мемлекеттің пайдасына ресімделген тауарлар
мен көлік құралдары
06           Бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында сатып
алынған мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздардан
алынған сыйақылар
07  01.01.02 Шет мемлекеттердiң үкiметтерiне мемлекеттiк несиелер
берiлгенi үшiн алынған сыйақылар (мүдделер)
08  01.01.02 Жер учаскелерiн жалға беруден түскен түсiмдер
09  01.01.02 Аймақтық инвестициялық бағдарламаларды жүзеге асыру
үшін жергілікті атқарушы органдардың осы мақсаттарға
қарызға алынған қаражаттың есебінен жергілікті
бюджеттен бөлінетін несиелер бойынша сыйақылар
11           Жер қойнауы туралы ақпараттың пайдалануға берілгені
үшін ақы
12  01.01.02 Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттiк мекемелерге тиесілі мүлікті сатудан
түсетін түсiмдер
13           Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша
өткізілетін лотереялардан түсетін кірістерден басқа,
мемлекеттік лотереялардан түсетін кiрiстердің түсімі
14  01.01.02 Иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық
меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз
жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы
бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын
түсімдер
15           Коммуналдық меншік болып табылатын акциялардың
пакетіне дивидендтердің түсуі
17           Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша
өткізілетін мемлекеттік лотереялардан түсетін
кірістердің түсімі
18  01.01.02 Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік
мекемелерге тиесілі мүлікті сатудан алынатын түсімдер
20  01.01.02 Республикалық бюджеттен төменгі деңгейдегі
бюджеттерге несиелер бергені үшін алынған сыйақылар
(мүдделер)
21  01.01.02 Республикалық бюджеттен заңды және жеке тұлғаларға
несиелер берілгені үшін алынған сыйақылар (мүдделер)
22  01.01.02 Жергілікті бюджеттен заңды және жеке тұлғаларға
несиелер бергені үшін алынған сыйақылар (мүдделер)
23  01.01.02 Республикалық маңызы бар мемлекеттік автомобиль
жолдарының жиегінде сервис және жарнама объектілерін
орналастырғаны үшін ақы төлеу
24  01.01.02 Жергілікті маңызы бар мемлекеттік автомобиль
жолдарының жиегінде сервис және жарнама объектілерін
орналастырғаны үшін ақы төлеу
25  01.01.02 Қару-жарақ пен әскери техниканы сатудан түсетін
түсімдер
26           Әскери полигондарды пайдаланғаны үшін жалгерлік
төлемнен түсетін түсімдер
27           "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін жалгерлік
төлемнен түсетін түсімдер
28           Республикалық меншiк мүлкін жалға беруден түсетiн
түсiмдер
29           Коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсетін
түсімдер

05  01.01.02  Поступления от реализации конфискованного
имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в
установленном порядке в республиканскую
собственность, в том числе товаров
и транспортных средств, оформленных в таможенном
режиме отказа в пользу государства
06            Вознаграждения от государственных эмиссионных
ценных бумаг, приобретенных на
организованном вторичном рынке ценных бумаг
07  01.01.02  Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление государственных кредитов
правительствам иностранных государств
08  01.01.02  Поступления от аренды земельных участков
09  01.01.02  Вознаграждения по кредитам, выделяемым из
местного бюджета для осуществления региональных
инвестиционных программ за счет средств,
заимствованных местными исполнительными органами
на эти цели
11            Плата за предоставление в пользование информации
о недрах
12  01.01.02  Поступления от продажи имущества, принадлежащего
государственным учреждениям, финансируемым из
республиканского бюджета
13            Поступления доходов от государственных лотерей,
кроме доходов от лотерей, проводимых по
решениям местных представительных органов
14  01.01.02  Поступления от реализации бесхозяйного
имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в
установленном порядке в коммунальную
собственность, безнадзорных животных, находок, а
также имущества, перешедшего по праву
наследования к государству
15            Поступление дивидендов на пакеты акций,
являющихся коммунальной собственностью
17            Поступления доходов от государственных лотерей,
проводимых по решениям местных представительных
органов
18  01.01.02  Поступления от продажи имущества, принадлежащего
государственным учреждениям, финансируемым из
местного бюджета
20  01.01.02  Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из республиканского
бюджета нижестоящим бюджетам
21  01.01.02  Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из республиканского
бюджета юридическим и физическим лицам
2   01  2   22  01.01.02  Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из местного бюджета
юридическим и физическим лицам
23  01.01.02  Плата за размещение в полосе отвода
государственных автомобильных дорог
республиканского значения объектов сервиса и
рекламы
24  01.01.02  Плата за размещение в полосе отвода
государственных автомобильных дорог местного
значения объектов сервиса и рекламы
25  01.01.02  Поступления от реализации вооружения и военной
техники
26            Поступления арендной платы за пользование
военными полигонами
27            Поступления арендной платы за пользование
комплексом "Байконур"
28            Поступления от аренды имущества республиканской
собственности
29            Поступления от аренды имущества коммунальной
собственности

30  01.01.02 Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік
берешегінің түсуі
31  01.01.02 Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік
мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің
түсуі
32  01.01.02 Бұрын республикалық бюджеттен алынған,
пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
33  01.01.02 Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған
қаражаттардың қайтарылуы
34  01.01.02 Үкіметтің сыртқы заемдары есебінен республикалық
бюджеттен несиелер бергені үшін алынған сыйақылар
(мүдделер)
2  1  2  35  01.01.02 Инвестициялық жобаларды бірлесіп қаржыландыру
шеңберінде республикалық бюджеттен несиелер бергені
үшін алынған сыйақылар (мүдделер)
36  01.01.02 Ретроактивтік несиелерді бергені үшін алынған
сыйақылар (мүдделер)
3               Кәсіпкерлік қызмет пен меншіктен түсетін басқа да
кірістер
01           Ауыл шаруашылық және орман алқаптарын ауыл және
орман шаруашылықтарын жүргізуге байланысты емес
мақсаттарға пайдалану үшін алған кезде ауыл
шаруашылығы және орман шаруашылығы өндірістерінің
зияндарын өтеуден түсетін түсімдер
02           Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттiк мекемелер көрсететiн қызметтердi сатудан
түсетін түсiмдер
03           Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік
мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін
түсімдер
02                 Әкiмшiлiк алымдар мен төлемдер, коммерциялық емес
және iлеспе саудадан алынатын кiрiстер
1               Әкiмшiлiк алымдар
03           Әкiмшiлiк қамауға алынған адамдар орындаған
жұмыстар, қызметтер үшiн ұйымдардан түсетiн түсiмдер
04  01.01.02 Жылжымайтын мүлiк және онымен жасалатын мәмiлелер
құқығын мемлекеттiк тiркеу ақысы
07  01.01.02 Қазақстан Республикасының азаматтарына төлқұжаттар
мен жеке куәлiктер берілгені үшін төленетін төлем
08  01.01.02 Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттiк мекемелер көрсететiн қызметтердi сатудан
түсетін түсiмдер
09           Түзету жұмыстарына сотталғандардың жалақысынан
ұсталатын түсімдер
10  01.01.02 Қару айналымы саласында рұқсаттар беру үшін біржолғы
алымдар
12  01.01.02 Қоршаған ортаны ластағаны үшiн төленетін төлем
13           Жылжымалы мүліктің кепілін тіркегені үшін ақы
18  01.01.02 Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік
мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін
түсімдер
2      01.01.02 Мемлекеттік баж
01  01.01.02 Консулдық алымдар
02  01.01.02 Сотқа берілетін қуыну өтініштерінен, айрықша өндіріс
істері жөніндегі өтініштерден (шағымдардан),
кассациялық шағымдардан, сондай-ақ соттың
құжаттардың көшірмесін (телнұсқасын) бергені үшін
алынатын мемлекеттік баж

30  01.01.02  Поступления дебиторской, депонентской
задолженности государственных учреждений,
финансируемых из республиканского бюджета
31  01.01.02  Поступления дебиторской, депонентской
задолженности государственных учреждений,
финансирующихся из местного бюджета
32  01.01.02  Возврат неиспользованных средств, ранее
полученных из республиканского бюджета
33  01.01.02  Возврат неиспользованных средств, ранее
полученных из местного бюджета
34  01.01.02  Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из республиканского
бюджета за счет правительственных внешних займов
35  01.01.02  Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из республиканского
бюджета в рамках софинансирования инвестиционных
проектов
36  01.01.02  Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление ретроактивных кредитов
3                 Прочие доходы от предпринимательской
деятельности и собственности
01            Поступления от возмещения потерь
сельскохозяйственного и лесохозяйственного
производства при изъятии сельскохозяйственных и
лесных угодий для использования их в целях,
не связанных с ведением сельского и лесного
хозяйства
02            Поступления от реализации услуг, предоставляемых
государственными учреждениями, финансируемыми из
республиканского бюджета
03            Поступления от реализации услуг, предоставляемых
государственными учреждениями, финансируемыми из
местного бюджета
02                    Административные сборы и платежи, доходы от
некоммерческих и сопутствующих продаж
1                 Административные сборы
03            Поступления от организаций за работы и услуги,
выполняемые лицами, подвергшимися
административному аресту
04  01.01.02  Плата за государственную регистрацию прав на
недвижимое имущество и сделок с ним
07  01.01.02  Плата за выдачу паспортов и удостоверений
личности граждан Республики Казахстан
08  01.01.02  Поступления от реализации услуг, предоставляемых
государственными учреждениями, финансируемыми из
республиканского бюджета
09            Поступления удержаний из заработной платы
осужденных к исправительным работам
10  01.01.02  Единовременные сборы за выдачу разрешений в
сфере оборота оружия
12  01.01.02  Плата за загрязнение окружающей среды
13            Плата за регистрацию залога движимого имущества
18  01.01.02  Поступления от реализации услуг, предоставляемых
государственными учреждениями, финансируемыми из
местного бюджета
2       01.01.02  Государственная пошлина
01  01.01.02  Консульские сборы
2   02  2   02  01.01.02  Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых
в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб)
по делам особого производства, с кассационных
жалоб, а также за выдачу судом копий
(дубликатов) документов

03  01.01.02 Нотариалды іс-әрекеттер жасағаны үшін, сондай-ақ
нотариалды расталған құжаттардың көшірмесін
(телнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
04  01.01.02 Азаматтық хал-ахуал актілерін тіркегені үшін,
сондай-ақ азаматтық хал-ахуал актілерін және
өзгеруіне, толықтырылуына, түзетілуіне және қалпына
келтірілуіне байланысты куәліктерді тіркеу туралы
куәліктерді қайта бергені үшін алынатын мемлекеттік
баж
05  01.01.02 Шетелге шығу құқығына арналған құжаттарды
ресімдегені және басқа мемлекеттердің адамдарын
Қазақстан Республикасына шақырғаны үшін, сондай-ақ
осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын
мемлекеттік баж
06  01.01.02 Шетелдіктердің төлқұжаттарына немесе олардың орнын
алмастыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан
кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына
виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
07  01.01.02 Қазақстан Республикасының азаматтығын алғандығы және
Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтатқандығы
туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын
мемлекеттік баж
08  01.01.02 Тұрғылықты мекенді тіркегені үшін алынатын
мемлекеттік баж
09  01.01.02 Аң аулау құқығына рұқсат бергені үшін алынатын
мемлекеттік баж
10  01.01.02 Азаматтық қаруды (суық аң аулау, пневматикалық және
газды-аэрозольды қондырғыларды қоспағанда) тіркегені
және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
3               Коммерциялық емес және iлеспе саудадан алынатын
басқа да төлемдер мен кірістер
03           Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттiк мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттiк
сатып алуды өткiзуден түсетiн ақшаның түсімі
04           Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік
мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды
өткізуден түсетін ақшаның түсімі
05           Тәркіленген мүлікті, белгіленген тәртіппен
республикалық меншікке өтеусіз өткен мүлікті сатудан
түсетін түсімдер, оның ішінде кедендік бас тарту
режимінде мемлекеттің пайдасына ресімделген тауарлар
мен көлік құралдары
06           Иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық
меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз
жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы
бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын
түсімдер
03                 Айыппұлдар мен санкциялар бойынша түсетiн түсiмдер
2  03 1               Айыппұлдар мен санкциялар бойынша түсетiн түсiмдер
01           Орталық мемлекеттік органдар, олардың аумақтық
бөлімшелері салатын әкiмшiлiк айыппұлдар мен
санкциялар
02           Медициналық айықтырғыштарда орналастырылған
адамдардан түсетiн төлемдер
03           Стандарттар мен сертификаттау ережелерiнiң
талаптарына сәйкес келмейтiн өнiмдердi, жұмыстарды
және қызметтердi сатудан алынған кірістер
сомасының түсiмi
04           Казино, тотализаторлар және ойын бизнесі қызметінен
алынған кірістерді қоспағанда, оған қатысты
лицензиялық тәртіп белгіленген лицензиясыз қызметтен
түскен кірістерді алудан түсім

03  01.01.02  Государственная пошлина, взимаемая за совершение
нотариальных действий, а также за выдачу
копий (дубликатов) нотариально удостоверенных
документов
04  01.01.02  Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию актов гражданского состояния, а
также за выдачу повторных свидетельств о
регистрации актов гражданского состояния и
свидетельств в связи с изменением, дополнением,
исправлением и восстановлением
05  01.01.02  Государственная пошлина, взимаемая за оформление
документов на право выезда за границу и
приглашение в Республику Казахстан лиц из других
государств, а также за внесение изменений в эти
документы
06  01.01.02  Государственная пошлина, взимаемая за выдачу
визы к паспортам иностранцев или заменяющим их
документам на право выезда из Республики
Казахстан и въезда в Республику Казахстан
07  01.01.02  Государственная пошлина, взимаемая за оформление
документов о приобретении гражданства
Республики Казахстан и прекращении гражданства
Республики Казахстан
08  01.01.02  Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию места жительства
09  01.01.02  Государственная пошлина, взимаемая за выдачу
разрешений на право охоты
10  01.01.02  Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию и перерегистрацию гражданского
оружия (за исключением холодного охотничьего,
пневматического и газовых аэрозольных
устройств)
3                  Прочие платежи и доходы от некоммерческих и
сопутствующих продаж
03            Поступления денег от проведения государственных
закупок, организуемых государственными
учреждениями, финансируемыми из республиканского
бюджета
04            Поступления денег от проведения государственных
закупок, организуемых государственными
учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
05            Поступления от реализации конфискованного
имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в
установленном порядке в республиканскую
собственность, в том числе товаров и
транспортных средств, оформленных в таможенном
режиме отказа в пользу государства
06            Поступления от реализации бесхозяйного
имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в
установленном порядке в коммунальную
собственность, безнадзорных животных, находок, а
также имущества, перешедшего по праву
наследования к государству
03                    Поступления по штрафам и санкциям
1                 Поступления по штрафам и санкциям
01            Административные штрафы и санкции, взимаемые
центральными государственными органами, их
территориальными подразделениями
02            Поступления платы от лиц, помещенных в
медицинские вытрезвители
03            Поступление суммы дохода, полученного от
реализации продукции, работ и услуг, не
соответствующих требованиям стандартов и правил
сертификации
04            Поступление изъятых доходов, полученных от
безлицензионной деятельности, в отношении
которой установлен лицензионный порядок, за
исключением доходов, полученных от деятельности
казино, тотализаторов и игорного бизнеса

05  01.01.02 Лицензиясыз өнімдерді әкеткені үшін айыппұл
сомаларының түсімі
06           Атқарушылық санкция
07           Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген
экономикалық нормативтердi және статистикалық
есептілікті берудiң мерзiмдерiн бұзғаны үшiн екiншi
деңгейдегi банктерге қолданылатын санкция
сомаларының түсiмi
08           Салымдар бойынша шоттарға жалақыларды уақтылы
есептемегенi үшiн екiншi деңгейдегi банктерге
қолданылатын санкция сомаларының түсiмi
09           Салық заңнамасы нормаларын уақытылы орындамағаны
үшін банктерден немесе банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан
өсімпұл және айыппұл сомаларының түсуі
10           Қоршаған ортаны қорғау туралы заңдарды бұзғаны үшiн
төленетiн айыппұлдар
11           Жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік
айыппұлдар мен санкциялар
12           Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелер салатын басқа да санкциялар
мен айыппұлдар
13           Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік
мекемелер алатын басқа да санкциялар мен айыппұлдар
14           Оған қатысты лицензиялық тәртіп белгіленген казино,
тотализаторлар және ойын бизнесінің лицензиясыз
қызметінен алынған кірістерді алу
15           Жеке кәсіпкерлердің мемлекеттік тіркеусіз қызметінен
алынған кірістердің түсуі
04                 Несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
1               Заңды тұлғаларға республикалық бюджеттен несиелер
бергені үшін алынған сыйақылар (мүдделер)
01           Лизингті ұйымдастыру бағдарламасының шеңберінде
берілген несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
02           Инвестициялық жобаларды бірлесіп қаржыландыру үшін
берілген несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
03           АДБ бағдарламалық заемы шеңберінде ауылшаруашылық
секторы үшін берілген несиелер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
04           "Эксимбанк Қазақстан" ЖАҚ-на инвестициялық жобаларды
қаржыландыру үшін берілген несиелер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
05           Малшаруашылық өнімдерін шығаруға және сатып алуға
берілген несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
06           Басқа да несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
2               Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаржы агенттері
арқылы жеке тұлғаларға республикалық бюджеттен
берілген несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
01           Тұрғын үй құрылысы және тұрғын үй сатып алу
бағдарламасының шеңберінде берілген несиелер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
3               Жергілікті атқарушы органдарға республикалық
бюджеттен берілген несиелер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
01           Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуді
ұйымдастыруға берілген несиелер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
02           1999 жылдың егіс науқанын ұйымдастыруға берілген
тұқымдық қарыз бойынша сыйақылар (мүдделер)
03           Басқа да мақсаттарға берілген несиелер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
4               Заңды тұлғаларға үкіметтік сыртқы заемдардың
қаражаты есебінен республикалық бюджеттен берілген
несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
01           Техникалық көмек жобасын іске асыру үшін берілген
несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
02           Кәсіпорындар мен қаржы секторын дамыту жобасын іске
асыру үшін берілген несиелер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
03           Шағын және орта бизнесті қолдау жобасын іске асыру
үшін берілген несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
04           Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау
жобасын іске асыру үшін берілген несиелер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
2  04 4  05           Мұнай саласына техникалық көмек көрсету жобасын іске
асыру үшін берілген несиелер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
06           Астана қаласында халықаралық әуежай салу жобасын
іске асыру үшін берілген несиелер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
07           Ирригациялық және дренаждық жүйелерді жетілдіру
жобасын іске асыру үшін берілген несиелер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
5               Жергілікті атқарушы органдарға үкіметтік сыртқы
заемдардың қаражаты есебінен республикалық бюджеттен
берілген несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
01           Қала көлігін дамыту жобасын іске асыру үшін берілген
несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
02           Атырау қаласын сумен жабдықтау және оның санитариясы
жобасын іске асыру үшін берілген несиелер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
03           Алматы қаласын сумен жабдықтау және одан суды бұру
жүйесін қайта жаңарту жобасын іске асыру үшін
берілген несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
04           Су ресурстарын басқаруды жетілдіру және жерлерді
қалпына келтіру жобасын іске асыру үшін берілген
несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
6                Заңды тұлғалар төлеген мемлекеттік кепілдіктер
бойынша талаптар бойынша сыйақылар (мүдделер)
01           Заңды тұлғалар төлеген мемлекеттік кепілдіктер
бойынша талаптар бойынша сыйақылар (мүдделер)
7               Шет мемлекеттердің үкіметтеріне берілген сыртқы
несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
01           Шет мемлекеттердің үкіметтеріне берілген сыртқы
несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
8               Жергілікті бюджеттен заңды тұлғаларға берілген
несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
01           Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін берілген несиелер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
02           Ауыл шаруашылық тауар өндірушілеріне берілген
несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
03           Экономика салаларын қолдау және дамыту үшін берілген
несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
04           Жергілікті инвестициялық жобаларға берілген несиелер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
05           Өзге де несиелер бойынша сыйақылар (мүдделер)
05                 Салыққа жатпайтын өзге де түсiмдер
1               Салыққа жатпайтын өзге де түсiмдер
01           Анықталмаған түсiмдер
02           Қосымша және үстеме баждарды бөлу кезіндегі
Қазақстан Республикасының үлесі
04           Заңсыз алынған мүлiктi еркiмен тапсырудан немесе
өндіріп алудан немесе мемлекеттiк функцияларды
орындауға уәкiлеттiк берiлген тұлғаларға немесе
оларға теңестiрiлген тұлғаларға заңсыз көрсетiлген
қызметтердiң құнынан алынатын сомалардың түсiмi
05           Табиғатты пайдаланушылардан келтірілген зиянның
орнын толтыру туралы талаптар бойынша алынған
төлемдер, аңшылықтың және балық аулаудың
тәркіленген құралдарын, заңсыз олжаланған өнімдерді
сатудан түскен қаражат
06           Бас бостандығынан айыруға сотталғандардың тамақтың,
заттай мүліктің және коммуналдық-тұрмыстық,
емдеу-алдын алу қызметтерінің құнын, мемлекетке,
түзеу мекемесіне келтірілген залалды, қашуға жол
бермеуге байланысты қосымша шығындарды өтеуі
09           Республикалық бюджетке түсетін салыққа жатпайтын
өзге де түсімдер
10           Жергілікті бюджетке түсетін салыққа жатпайтын өзге
де түсімдер
11           Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық
бюджеттің шикізат секторының ұйымдары-заңды
тұлғаларынан алынатын табыс салығы бойынша
шығындарын өтеу түрінде түсімдер
12           Шикізат секторы ұйымдары төлем көзінен ұсталатын,
резидент заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік
табыс салығы бойынша республикалық бюджеттің
шығындарын өтеу түрінде Қазақстан Республикасының
Ұлттық қорынан түсетін түсімдер
13           Шикізат секторы ұйымдары төлем көзінен ұсталатын,
резидент емес заңды тұлғалардан алынатын
корпоративтік табыс салығы бойынша республикалық
бюджеттің шығындарын өтеу түрінде Қазақстан
Республикасының Ұлттық қорынан түсетін түсімдер
14           Шикізат секторы ұйымдарынан алынатын қосылған құн
салығы бойынша республикалық бюджеттің шығындарын
өтеу түрінде Қазақстан Республикасының Ұлттық
қорынан түсетін түсімдер
15           Шикізат секторы ұйымдарынан алынатын үстеме пайдаға
салынатын салық бойынша республикалық бюджеттің
шығындарын өтеу түрінде Қазақстан Республикасының
Ұлттық қорынан түсетін түсімдер
16           Шикізат секторы ұйымдарынан алынатын бонустар
бойынша республикалық бюджеттің шығындарын өтеу
түрінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан
түсетін түсімдер
17           Шикізат секторы ұйымдарынан алынатын роялти бойынша
республикалық бюджеттің шығындарын өтеу түрінде
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан түсетін
түсімдер
2  05 1  18           Шикізат секторы ұйымдарының жасалған келісім-шарттар
бойынша өнімдер бөлу жөніндегі Қазақстан
Республикасының үлесі бойынша республикалық
бюджеттің шығындарын өтеу түрінде Қазақстан
Республикасының Ұлттық қорынан түсетін түсімдер

05  01.01.02  Поступление сумм штрафов за вывоз продукции без
лицензии
06            Исполнительская санкция
07            Поступление сумм санкций, применяемых к банкам
второго уровня за нарушение экономических
нормативов и сроков предоставления
статистической отчетности, установленных
Национальным Банком Республики Казахстан
08            Поступление сумм санкций, применяемых к банкам
второго уровня за несвоевременное зачисление
заработной платы на счета по вкладам
2   03  1   09            Поступление от банков или организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских
операций, сумм пени и штрафов за
несвоевременное исполнение норм налогового
законодательства
10            Штрафы за нарушение законодательства об охране
окружающей среды
11            Административные штрафы и санкции, взимаемые
местными государственными органами
12            Прочие санкции и штрафы, взимаемые
государственными учреждениями, финансируемыми из
республиканского бюджета
13            Прочие санкции и штрафы, взимаемые
государственными учреждениями, финансируемыми из
местного бюджета
14            Поступление изъятых доходов, полученных от
безлицензионной деятельности казино,
тотализаторов и игорного бизнеса, в отношении
которой установлен лицензионный порядок
15            Поступление изъятых доходов частных
предпринимателей, полученных от деятельности без
государственной регистрации
04                    Вознаграждения (интересы) по кредитам
1                 Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из республиканского
бюджета юридическим лицам
01            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
в рамках программы организации лизинга
02            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для софинансирования инвестиционных проектов
03            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
в рамках программного займа АБР для
сельскохозяйственного сектора
04            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
ЗАО "Эксимбанк Казахстан" для финансирования
инвестиционных проектов
05            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
на производство животноводческой продукции
и ее закуп
06            Вознаграждения (интересы) по прочим кредитам
2                 Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из республиканского бюджета физическим лицам
через финансовых агентов Правительства
Республики Казахстан
01            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
в рамках программы жилищного строительства
и приобретения жилья
3                 Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из республиканского бюджета местным
исполнительным органам
01            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
на организацию проведения весенне-полевых и
уборочных работ
02            Вознаграждения (интересы) по семенной ссуде,
выданной на организацию посевной компании 1999
года
03            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
на иные цели
4                 Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из республиканского бюджета за счет средств
правительственных внешних займов юридическим
лицам
01            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта технической помощи
02            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта развития предприятий и
финансового сектора
03            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта поддержки малого и
среднего бизнеса
04            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта постприватизационной
поддержки сельского хозяйства
05            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта технической помощи
нефтяной отрасли
2   04  4   06            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта строительства
международного аэропорта в г.Астане
07            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта усовершенствования
ирригационных и дренажных систем
5                 Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из республиканского бюджета за счет средств
правительственных внешних займов местным
исполнительным органам
01            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта развития городского
транспорта
02            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта водоснабжения и
санитарии города Атырау
03            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта реконструкции системы
водоснабжения и водоотведения города Алматы
04            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для реализации проекта совершенствования
управления водными ресурсами и восстановления
земель
6                 Вознаграждения (интересы) по оплаченным
юридическими лицами требованиям по
государственным гарантиям
01            Вознаграждения (интересы) по оплаченным
юридическими лицами требованиям по
государственным гарантиям
7                 Вознаграждения (интересы) по внешним кредитам,
выданным правительствам иностранных
государств
01            Вознаграждения (интересы) по внешним кредитам,
выданным правительствам иностранных
государств
8                 Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
из местного бюджета юридическим лицам
01            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для развития малого предпринимательства
02            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
сельхозтоваропроизводителям
03            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
для поддержки и развития отраслей экономики
04            Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным
на местные инвестиционные проекты
05            Вознаграждения (интересы) по прочим кредитам
05                    Прочие неналоговые поступления
1                 Прочие неналоговые поступления
01            Невыясненные поступления
02            Доля Республики Казахстан при распределении
дополнительной и добавочной пошлин
04            Поступление сумм от добровольной сдачи или
взыскания незаконно полученного имущества или
стоимости незаконно предоставленных услуг лицам,
уполномоченным на выполнение государственных
функций, или лицам, приравненным к ним
05            Средства, полученные от природопользователей по
искам о возмещении вреда, средства от
реализации конфискованных орудий охоты и
рыболовства, незаконно добытой продукции
06            Возмещение осужденными к лишению свободы
стоимости питания, вещевого имущества и
коммунально-бытовых, лечебно-профилактических
услуг, ущерба, причиненного государству,
исправительному учреждению, дополнительных
затрат, связанных с пресечением побега
09            Прочие неналоговые поступления в республиканский
бюджет
10            Прочие неналоговые поступления в местный бюджет
11            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по корпоративному
подоходному налогу с юридических лиц-
организаций сырьевого сектора
2   05  1   12            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по корпоративному
подоходному налогу с юридических лиц-резидентов,
удерживаемый у источника выплаты организациями
сырьевого сектора
13            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по корпоративному
подоходному налогу с юридических лиц-
нерезидентов, удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора
14            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по налогу на
добавленную стоимость от организаций
сырьевого сектора
15            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по налогу на
сверхприбыль от организаций сырьевого сектора
16            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по бонусам от
организаций сырьевого сектора
17            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по роялти от
организаций сырьевого сектора
18            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь
республиканского бюджета по доле Республики
Казахстан по разделу продукции по заключенным
контрактам от организаций сырьевого сектора

19  01.01.02 Заңды тұлғалардан - шикізат секторы ұйымдарынан
алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша
жергілікті бюджеттің шығындарын өтеу түрінде
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан түсетін
түсімдер
20  01.01.02 Шикізат секторы ұйымдары төлем көздерінен ұсталатын,
резидент заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік
табыс салығы бойынша жергілікті бюджеттің шығындарын
өтеу түрінде Қазақстан Республикасының Ұлттық
қорынан түсетін түсімдер
21  01.01.02 Шикізат секторы ұйымдары төлем көздерінен ұсталатын,
резидент емес заңды тұлғалардан алынатын
корпоративтік табыс салығы бойынша жергілікті
бюджеттің шығындарын өтеу түрінде Қазақстан
Республикасының Ұлттық қорынан түсетін түсімдер
22           Шикізат секторы ұйымдарының жасалған келісім-шарттар
бойынша өнімдер бөлу жөніндегі Қазақстан
Республикасының үлесі бойынша жергілікті бюджеттің
шығындарын өтеу түрінде Қазақстан Республикасының
Ұлттық қорынан түсетін түсімдер
23           Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік
берешегінің түсуі
24           Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік
мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің
түсуі
25           Бұрын республикалық бюджеттен алынған,
пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
26           Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған
қаражаттардың қайтарылуы
3                     Капиталмен жасалған операциялардан алынатын кiрiстер
01                 Негiзгi капиталды сату
1               Негiзгi капиталды сату
03           Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік
мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін
түсімдер
04           Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан
түсетін түсімдер
05  01.01.02 Аймақтардың өзiн-өзi қамтуы үшiн сатып алынған
астықты өткiзуден түсiмдер
06           Қару-жарақ пен әскери техниканы сатудан түсетін
түсімдер
02                 Мемлекеттiк қорлардан тауарлар сату
1               Мемлекеттiк қорлардан тауарлар сату
01           Мемлекеттiк резервтерден алынған тауарлар үшiн
берешектердi өтеуден түсетiн түсiмдер
02           Нормативтен тыс қорларды сатудан түсетін түсімдер
03           Мемлекеттік ресурстардан астық сатудан түсетін
түсімдер
03                 Жердi және материалдық емес активтердi сату
1               Жердi және материалдық емес активтердi сату
02           Материалдық емес активтердi сату
03           Жер учаскелерін және тұрақты жердi пайдалану құқығын
сатудан түсетін түсімдер
4                     Алынған ресми трансферттер
01                 Мемлекеттiк басқарудың төмен тұрған органдарынан
алынатын трансферттер
2               Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерінен алынатын трансферттер
01           Ағымдағы
02           Күрделi
04           Ақтөбе облысының облыстық бюджетiнен алынатын
бюджеттік алу
06           Атырау облысының облыстық бюджетiнен алынатын
бюджеттік алу

19  01.01.02  Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь местного
бюджета по корпоративному подоходному налогу с
юридических лиц-организаций сырьевого сектора
20  01.01.02  Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь местного
бюджета по корпоративному подоходному налогу с
юридических лиц-резидентов, удерживаемый у
источника выплаты организациями сырьевого сектора
21  01.01.02  Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь местного
бюджета по корпоративному подоходному налогу с
юридических лиц-нерезидентов, удерживаемый
у источника выплаты организациями сырьевого
сектора
22            Поступления из Национального фонда Республики
Казахстан в виде компенсации потерь местного
бюджета по доле Республики Казахстан по разделу
продукции по заключенным контрактам от
организаций сырьевого сектора
23            Поступления дебиторской, депонентской
задолженности государственных учреждений,
финансируемых из республиканского бюджета
24            Поступления дебиторской, депонентской
задолженности государственных учреждений,
финансирующихся из местного бюджета
25            Возврат неиспользованных средств, ранее
полученных из республиканского бюджета
26            Возврат неиспользованных средств, ранее
полученных из местного бюджета
3                         Доходы от операций с капиталом
01                    Продажа основного капитала
1                 Продажа основного капитала
03            Поступления от продажи имущества, закрепленного
за государственными учреждениями,
финансируемыми из местного бюджета
04            Поступления от продажи имущества, закрепленного
за государственными учреждениями,
финансируемыми из республиканского бюджета
05  01.01.02  Поступления от реализации зерна, закупаемого для
самообеспечения регионов
06            Поступления от реализации вооружения и военной
техники
02                    Продажа товаров из государственных запасов
1                 Продажа товаров из государственных запасов
01            Поступления от погашения задолженности за
полученные товары из государственных резервов
02            Поступления от реализации сверхнормативных
запасов
3   02  1   03            Поступления от реализации зерна из
государственных ресурсов
03                    Продажа земли и нематериальных активов
1                 Продажа земли и нематериальных активов
02            Продажа нематериальных активов
03            Поступления от продажи земельных участков и
права постоянного землепользования
4                         Полученные официальные трансферты
01                    Трансферты из нижестоящих органов
государственного управления
2                 Трансферты из областных бюджетов, бюджетов
городов Астана и Алматы
01            Текущие
02            Капитальные
04            Бюджетное изъятие из областного бюджета
Актюбинской области
06            Бюджетное изъятие из областного бюджета
Атырауской области

311          01.01.01   Қазақстан Республикасының Инвестициялар
жөнiндегi агенттiгi
1       01.01.01   Әкiмшiлiк шығындар
1   01.01.01   Орталық органның аппараты
13      01.01.01   Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
есебінен мемлекеттік органдардың функциялар
орындауы
1   01.01.01   Орталық органның аппараты
16      01.01.01   Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше
жағдайларды жою және өзге де күтпеген
шығыстар үшін Қазақстан Республикасының
Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
23      01.01.01   Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат
есебiнен іс-шаралар өткізу
27      01.01.01   Жалақы мен әлеуметтік төлемдер бойынша
кредиторлық берешекті өтеу
29      01.01.01   Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен
Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың
және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот
шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау
30      01.01.01   Инвестицияларды тарту жөнінде
жарнамалық-ақпараттық жұмыстар  жүргізу
31      01.01.01   Жер қойнауын пайдалану саласындағы
лицензиялық және келісім-шарттық ережелердің
орындалу мониторингінің
ақпараттық-коммуникациялық жүйесі
32      01.01.01   Инвестициялық бағдарламалар конкурсын өткізу
75      01.01.01   Ұйымдардың республикалық бюджет есебінен
орындалатын міндеттемелері бойынша
кредиторлық берешектерін өтеу
77      01.01.01   Мемлекеттік органдарды техникалық қолдау
80  01.01.01   Сыртқы заемдар есебiнен жобаны іске асыру
78      01.01.01   Мемлекеттік органдарды ақпараттандыру
жөніндегі бағдарламаны іске асыру
79      01.01.01   Лицензиарлардың функцияларын орындау
610          01.01.01   Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып
алу жөнiндегi агенттiгi
1       01.01.01   Әкiмшiлiк шығындар
1  2  610  1   1   01.01.01   Орталық органның аппараты
13      01.01.01   Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
есебінен мемлекеттік органдардың функциялар
орындауы
1   01.01.01   Орталық органның аппараты
16      01.01.01   Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше
жағдайларды жою және өзге де күтпеген
шығыстар үшін Қазақстан Республикасының
Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
23      01.01.01   Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат
есебiнен іс-шаралар өткізу
27      01.01.01   Жалақы мен әлеуметтік төлемдер бойынша
кредиторлық берешекті өтеу
29      01.01.01   Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен
Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың
және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот
шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау
30      01.01.01   Мемлекеттік сатып алу жөнінде конкурстар
өткізу жөніндегі іс-шаралар
33      01.01.01   Мемлекеттік сатып алудың мониторингін
жүргізу және ақпараттық қамтамасыз ету
75      01.01.01   Ұйымдардың республикалық бюджет есебінен
орындалатын міндеттемелері бойынша
кредиторлық берешектерін өтеу
78      01.01.01   Мемлекеттік органдарды ақпараттандыру
жөніндегі бағдарламаны іске асыру

311         01.01.01 Агентство Республики Казахстан по инвестициям
001     01.01.01 Административные затраты
001 01.01.01 Аппарат центрального органа
013     01.01.01 Выполнение функций государственными органами за
счет резерва Правительства Республики Казахстан
001 01.01.01 Аппарат центрального органа
016     01.01.01 Проведение мероприятий за счет резерва
Правительства Республики Казахстан для
ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и
техногенного характера и иных непредвиденных
расходов
023     01.01.01 Проведение мероприятий за счет средств на
представительские затраты
027     01.01.01 Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам
029     01.01.01 Выполнение обязательств Правительства,
центральных государственных органов и их
территориальных подразделений по решениям судов
из резерва Правительства Республики Казахстан
030     01.01.01 Проведение рекламно-информационной работы по
привлечению инвестиций
031     01.01.01 Информационно-коммуникационная система
мониторинга исполнения лицензионных и
контрактных условий в сфере недропользования
032     01.01.01 Проведение конкурсов инвестиционных программ
075     01.01.01 Погашение кредиторской задолженности по
обязательствам организаций, выполняемых за счет
республиканского бюджета
077     01.01.01 Техническая поддержка государственных органов
080 01.01.01 Реализация проекта за счет внешних займов
078     01.01.01 Реализация программы по информатизации
государственных органов
079     01.01.01 Выполнение функций лицензиаров
610         01.01.01 Агентство Республики Казахстан по
государственным закупкам
001     01.01.01 Административные затраты
1  2  610 001 001 01.01.01 Аппарат центрального органа
013     01.01.01 Выполнение функций государственными органами за
счет резерва Правительства Республики Казахстан
001 01.01.01 Аппарат центрального органа
016     01.01.01 Проведение мероприятий за счет резерва
Правительства Республики Казахстан для
ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и
техногенного характера и иных непредвиденных
расходов
023     01.01.01 Проведение мероприятий за счет средств на
представительские затраты
027     01.01.01 Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам
029     01.01.01 Выполнение обязательств Правительства,
центральных государственных органов и их
территориальных подразделений по решениям судов
из резерва Правительства Республики Казахстан
030     01.01.01 Мероприятия по проведению конкурсов по
государственным закупкам
033     01.01.01 Проведение мониторинга и информационное
обеспечение государственных закупок
075     01.01.01 Погашение кредиторской задолженности по
обязательствам организаций, выполняемых за
счет республиканского бюджета
078     01.01.01 Реализация программы по информатизации
государственных органов

660          01.01.02   Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар
жөнiндегi ұлттық комиссиясы
1       01.01.02   Әкiмшiлiк шығындар
1   01.01.02   Орталық органның аппараты
16      01.01.02   Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше
жағдайларды жою және өзге де күтпеген
шығыстар үшін Қазақстан Республикасының
Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
23      01.01.02   Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат
есебiнен іс-шаралар өткізу
27      01.01.02   Жалақы мен әлеуметтік төлемдер бойынша
кредиторлық берешекті өтеу
29      01.01.02   Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен
Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың
және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот
шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау
30      01.01.01   Қаржы секторы мен кәсіпорындар секторын
дамыту
80  01.01.01   Сыртқы заемдар есебiнен жобаны іске асыру
75      01.01.02   Ұйымдардың республикалық бюджет есебінен
орындалатын міндеттемелері бойынша
кредиторлық берешектерін өтеу
78      01.01.01   Мемлекеттік органдарды ақпараттандыру
жөніндегі бағдарламаны іске асыру
3                          Сыртқы саяси қызмет
102                     Қазақстан Республикасы Парламентiнiң
Шаруашылық басқармасы
30      01.01.01   Европарламентпен жұмыс жасау жөніндегі
комитеттің қызметін қамтамасыз ету
201                     Қазақстан Республикасының Iшкi iстер
министрлiгi
37                 Елдің қоғамдық тәртіп саласындағы саяси
мүдделерін қамтамасыз ету
30             Ұйымдасқан қылмысқа қарсы күресті үйлестіру
бюросы
204                     Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер
министрлiгi
1                  Әкiмшiлiк шығындар
1              Орталық органның аппараты
4              Басқа елдердегi органдардың аппараттары
(елшiлiктер, өкiлдiктер, дипломатиялық
миссиялар)
6                  Өткен жылдардың міндеттемелерін орындау
30             Қазақстан Республикасының меншігіне шетелде
жылжымайтын мүлік сатып алу
13      01.01.02   Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
есебінен мемлекеттік органдардың функциялар
орындауы
1   01.01.02   Орталық органның аппараты
1  3  204  16                 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше
жағдайларды жою және өзге де күтпеген
шығыстар үшін Қазақстан Республикасының
Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
23                 Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат
есебiнен іс-шаралар өткізу
27      01.01.02   Жалақы мен әлеуметтік төлемдер бойынша
кредиторлық берешекті өтеу
29                 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен
Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың
және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот
шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау
30                 ТМД жарғылық және басқа да органдарына қатысу
30             ТМД жарғылық және басқа да органдарына
үлестік салымдар
31             Қазақстан Республикасының Еуразиялық
экономикалық қауымдастықтағы тұрақты
өкілінің аппаратын ұстау
31                 Халықаралық ұйымдарға қатысу
32      01.01.01   Интернационалист-жауынгерлердiң
мемлекетаралық кешендi
медициналық-әлеуметтiк бағдарламасы
33      01.01.01   Мемлекетаралық радионавигациялық бағдарлама
34      01.01.01   "Қаһарман Брест қамалы" мемориалдық кешенi
35                 Құжаттарды ресімдеу жөніндегі консулдық
қызметтер
36      01.01.01   Астана қаласындағы дипломатиялық қалашықтың
құрылысы
80  01.01.01   Сыртқы заемдар есебiнен жобаны іске асыру
37                 Инвестицияларды тарту жөнінде
жарнамалық-ақпараттық жұмыстар жүргізу
39                 Мемлекеттік шекараны межелеу
30             Мемлекеттік шекараны межелеу
31             Мемлекеттік шекараны межелеу бойынша
келіссөздер өткізу
40                 Мемлекеттік шекараға қада қағу
30             Мемлекеттік шекараға қада қағу
31             Мемлекеттік шекараға қада қағу бойынша
келіссөздер өткізу
44                 Шет мемлекеттердегі мекемелермен байланыс
орнату
46                 Ұлттық бедел стратегиясын іске асыру
48      01.01.02   Уақытша сақтау қоймаларында жүктерді
сақтағаны үшін қаражатты қайтару
50                 Дипломатиялық және қызметтік төлқұжаттарды
дайындау
51                 Рұқсатнамалық жапсырмаларды жасау
52                 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік протокол
қызметін байланыс құралдарымен қамтамасыз ету
54                 Халықаралық почта байланысының қызметтеріне
ақы төлеу
30             Халықаралық почта байланысының қызметтеріне
ақы төлеу
31             Қазақстан Республикасының шет елдердегі
ұйымдарына үкіметтік және дипломатиялық
корреспонденцияны жеткізуді ұйымдастыру
55                 Ұзақ шетелдік іссапар кезінде қызметкерлерді
медициналық сақтандыру
57                 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
протоколының атқарылуын қамтамасыз ету
59      01.01.02   Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігінің Астана қаласында әкімшілік
ғимаратын салу
60      01.01.02   Астана қаласында дипломатиялық қалашыққа
қызмет көрсету объектілерін салу
61      01.01.02   Астана қаласында дипломатиялық қалашықтың
инженерлік желілерін және инфрақұрылымын салу
68      01.01.02   Қазақстан Республикасының шетелдердегі
өкілдіктері үшін жер учаскесін және
жылжымайтын мүлікті сатып алу, жылжымайтын
мүлікті салу
75      01.01.02   Ұйымдардың республикалық бюджет есебінен
орындалатын міндеттемелері бойынша
кредиторлық берешектерін өтеу
1  3  204  201                Қазақстан Республикасының шетелдегі
дипломатиялық өкілдіктерін
материалдық-техникалық жарақтандыру
202                Қазақстан Республикасының дипломатиялық
өкілдіктерін орналастыру үшін шетелден
жылжымайтын мүлік сатып алу
301                Республикалық меншіктегі шетелдегі
дипломатиялық өкілдіктердің ғимараттарын
қайта жаңарту және күрделі жөндеу
303                Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігінің Астана қаласында әкімшілік
ғимаратын салу
305                Астана қаласында дипломатиялық қалашыққа
қызмет көрсету объектілерін салу
306                Астана қаласында дипломатиялық қалашықтың
2-кезекті инженерлік желілерін салу
601                Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігін есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
602                Қазақстан Республикасының шетелдердегі
дипломатиялық өкілдіктерін есептеу және
ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
208                     Қазақстан Республикасының Қорғаныс
министрлiгi
36                 Елдің қорғаныс саласындағы саяси мүдделерін
қамтамасыз ету
410                     Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк
комитетi
39      01.01.01   Елдің мемлекеттік шекараны қорғау
саласындағы саяси мүдделерін қамтамасыз ету
30      01.01.01   ТМД елдерінің шекара әскерлері
қолбасшыларының кеңесі
4                          Iргелi ғылыми зерттеулер
214                     Қазақстан Республикасының Экономика және
сауда министрлігі
39                 Қазақстан Республикасының инновациялық даму
бағдарламасы
225                     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
министрлігі
30                 Іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер
30             Іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулерді
өткізу
31             Жабдықтар сатып алу үшін ғылыми ұйымдарды
субсидиялау
32                 Ғылыми-техникалық ақпаратқа қол жетімділікті
қамтамасыз ету
33                 Ғылыми-тарихи құндылықтарды сақтау
30             Академик Қ.И.Сәтпаевтың мемориалдық мұражайы
34                 Ғылыми кадрларды аттестаттау
35                 Ғылымның жай-күйін талдау және оның дамуын
болжамдау
30             Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым
Академиясы
36                 Ғылым, техника және білім беру салаларындағы
мемлекеттік сыйлықтар мен стипендиялар
205                Академик Қ.И.Сәтпаевтың мемориалдық
мұражайының материалдық базасын дамыту
206                Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым
академиясының материалдық базасын дамыту
603                Қазақстан Республикасы Ұлттық Ғылым
академиясын есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
410                     Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк
комитетi
40      01.01.01   Ғылыми-техникалық зерттеулер
5                          Жоспарлау және статистикалық қызмет
214                     Қазақстан Республикасының Экономика және
сауда министрлігі
42                 Экономика саласындағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер

660         01.01.02 Национальная комиссия Республики Казахстан по
ценным бумагам
001     01.01.02 Административные затраты
001 01.01.02 Аппарат центрального органа
016     01.01.02 Проведение мероприятий за счет резерва
Правительства Республики Казахстан для
ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и
техногенного характера и иных непредвиденных
расходов
023     01.01.02 Проведение мероприятий за счет средств на
представительские затраты
027     01.01.02 Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам
029     01.01.02 Выполнение обязательств Правительства,
центральных государственных органов и их
территориальных подразделений по решениям судов
из резерва Правительства Республики Казахстан
030     01.01.01 Развитие финансового сектора и сектора
предприятий
080 01.01.01 Реализация проекта за счет внешних займов
075     01.01.02 Погашение кредиторской задолженности по
обязательствам организаций, выполняемых за счет
республиканского бюджета
078     01.01.01 Реализация программы по информатизации
государственных органов
3                       Внешнеполитическая деятельность
102                  Хозяйственное управление Парламента Республики
Казахстан
030     01.01.01 Обеспечение деятельности Комитета по работе с
Европарламентом
201                  Министерство внутренних дел Республики
Казахстан
037              Обеспечение политических интересов страны в
области общественного порядка
030          Бюро по координации борьбы с организованной
преступностью
204                  Министерство иностранных дел Республики
Казахстан
001              Административные затраты
001          Аппарат центрального органа
1  3  204 001 004          Аппараты органов в других странах (посольства,
представительства, дипломатические миссии)
006              Выполнение обязательств прошлых лет
030          Приобретение недвижимости в собственность
Республики Казахстан за рубежом
013     01.01.02 Выполнение функций государственными органами за
счет резерва Правительства Республики Казахстан
001 01.01.02 Аппарат центрального органа
016              Проведение мероприятий за счет резерва
Правительства Республики Казахстан для
ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и
техногенного характера и иных непредвиденных
расходов
023              Проведение мероприятий за счет средств на
представительские затраты
027     01.01.02 Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам
029              Выполнение обязательств Правительства,
центральных государственных органов и их
территориальных подразделений по решениям судов
из резерва Правительства Республики Казахстан
030              Участие в уставных и других органах СНГ
030          Долевые взносы в уставные и другие органы СНГ
031          Содержание аппарата Постоянного представителя
Республики Казахстан при Евразийском
экономическом сообществе
031              Участие в международных организациях
032     01.01.01 Межгосударственная комплексная медико-
социальная программа воинов-интернационалистов
033     01.01.01 Межгосударственная радионавигационная
программа
034     01.01.01 Мемориальный комплекс "Брестская крепость -
герой"
035              Консульские услуги по оформлению документов
036     01.01.01 Строительство дипломатического городка в
г.Астане
080 01.01.01 Реализация проекта за счет внешних займов
037              Проведение рекламно-информационной работы по
привлечению инвестиций
039              Делимитация государственной границы
030          Делимитация государственной границы
031          Проведение переговоров по делимитации
государственной границы
040              Демаркация государственной границы
030          Демаркация государственной границы
031          Проведение переговоров по демаркации
государственной границы
044              Поддержание связи с загранучреждениями
046              Реализация национальной имиджевой стратегии
048     01.01.02 Возврат средств за хранение грузов на складах
временного хранения
050              Изготовление дипломатических и служебных
паспортов
051              Изготовление визовых наклеек
052              Обеспечение службы Государственного протокола
Республики Казахстан средствами связи
054              Оплата услуг международной почтовой связи
030          Оплата услуг международной почтовой связи
1  3  204 054 031          Обеспечение доставки правительственной и
дипломатической корреспонденции в
загранучреждения Республики Казахстан
055              Медицинское страхование сотрудников во время
длительной загранкомандировки
057              Обеспечение исполнения Государственного
протокола Республики Казахстан
059     01.01.02 Строительство административного здания
Министерства иностранных дел Республики
Казахстан в г.Астане
060     01.01.02 Строительство объектов обслуживания
дипломатического городка в г.Астане
061     01.01.02 Строительство инженерных сетей и инфраструктуры
дипломатического городка в г.Астане
068     01.01.02 Приобретение земельного участка и недвижимости,
строительство недвижимости для представительств
Республики Казахстан за рубежом
075     01.01.02 Погашение кредиторской задолженности по
обязательствам организаций, выполняемых за счет
республиканского бюджета
201              Материально-техническое оснащение
дипломатических представительств Республики
Казахстан за рубежом
202              Приобретение недвижимости за рубежом для
размещения дипломатических представительств
Республики Казахстан
301              Реконструкция и капитальный ремонт зданий
дипломатических представительств за рубежом,
находящихся в республиканской собственности
303              Строительство административного здания
Министерства иностранных дел Республики
Казахстан в г.Астане
305              Строительство объектов обслуживания
дипломатического городка в г.Астане
306              Строительство инженерных сетей 2-ой очереди
дипломатического городка в г.Астане
601              Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
602              Обеспечение вычислительной и организационной
техникой дипломатических представительств
Республики Казахстан за рубежом
208                  Министерство обороны Республики Казахстан
036              Обеспечение политических интересов страны в
области обороны
410                  Комитет национальной безопасности Республики
Казахстан
039     01.01.01 Обеспечение политических интересов страны в
области охраны государственной границы
030 01.01.01 Совет командующих пограничными войсками стран
СНГ
4                       Фундаментальные научные исследования
214                  Министерство экономики и торговли Республики
Казахстан
039              Программа инновационного развития Республики
Казахстан
225                  Министерство образования и науки Республики
Казахстан
030              Фундаментальные и прикладные научные
исследования
030          Проведение фундаментальных и прикладных научных
исследований
031          Субсидирование научных организаций для
приобретения оборудования
032              Обеспечение доступности научно-технической
информации
033              Хранение научно-исторических ценностей
030          Мемориальный музей академика К.И.Сатпаева
034              Аттестация научных кадров
1  4  225 035              Анализ состояния и прогнозирование развития
науки
030          Национальная Академия наук Республики Казахстан
036              Государственные премии и стипендии в области
науки, техники и образования
205              Развитие материальной базы Мемориального музея
академика К.И.Сатпаева
206              Развитие материальной базы Национальной
академии наук Республики Казахстан
603              Обеспечение вычислительной и организацонной
техникой Национальной академии наук Республики
Казахстан
410                  Комитет национальной безопасности Республики
Казахстан
040     01.01.01 Научно-технические исследования
5                       Планирование и статистическая деятельность
214                  Министерство экономики и торговли Республики
Казахстан
042              Прикладные научные исследования в области
экономики

609          01.01.01   Қазақстан Республикасының Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес жөнiндегi
мемлекеттiк комиссиясы
1       01.01.01   Әкiмшiлiк шығындар
1   01.01.01   Орталық органның аппараты
16      01.01.01   Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше
жағдайларды жою және өзге де күтпеген
шығыстар үшін Қазақстан Республикасының
Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
23      01.01.01   Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат
есебiнен іс-шаралар өткізу
27      01.01.01   Жалақы мен әлеуметтік төлемдер бойынша
кредиторлық берешекті өтеу
31      01.01.01   Сыбайлас жемқорлықпен күрес жөніндегі
шаралар
75      01.01.01   Ұйымдардың республикалық бюджет есебінен
орындалатын міндеттемелері бойынша
кредиторлық берешектерін өтеу
78      01.01.01   Мемлекеттік органдарды ақпараттандыру
жөніндегі бағдарламаны іске асыру
5                          Жеке тұлғаның, қоғамның және мемлекеттің
қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөніндегі қызмет
201                     Қазақстан Республикасының Iшкi iстер
министрлiгi
56                 Қызметтік-іздеу иттерін қолдана отырып
есірткі бизнесіне қарсы күрес бойынша ішкі
істер органдарының қызметтерін қамтамасыз ету
30             Кинологиялық оқу-жаттығу орталығы
251                     Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ішкi
iстер атқарушы органы
3  5  251  33                 Терроризм мен экстремизм көріністерінің
алдын алу және жолын кесу жөніндегі
іс-шаралар
410                     Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк
комитетi
4       01.01.01   Тергеу iсiнде адвокаттардың еңбегiне ақы
төлеу
23                 Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат
есебiнен іс-шаралар өткізу
30      01.01.01   Мемлекеттiк органдарды үкiметтiк байланыспен
қамтамасыз ету
30  01.01.01   Үкiметтiк байланыс агенттiгi
31      01.01.01   Терроризммен күрес
30  01.01.01   "А" қызметi
34      01.01.01   Мемлекеттік жоба 2
80  01.01.01   Сыртқы заемдар есебiнен жобаны іске асыру
37                 5-мемлекеттік жоба
30             Ұлттық қауіпсіздік органдарын арнаулы
мақсаттағы техникалық құралдармен
жарақтандыру жөніндегі бағдарлама
80  01.01.02   Сыртқы заемдар есебiнен жобаны іске асыру
81  01.01.01   Ішкі көздердің есебiнен жобаны іске асыру
38      01.01.01   Ақпарат беру жүйелерін қамтамасыз ету
50                 Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
76      01.01.01   Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
30  01.01.01   Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және аумақтық
органдарының аппараты
31  01.01.01   Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің Алматы қаласы мен Алматы облысы
бойынша департаменті
611                     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
құпияларды қорғау жөнiндегi агенттiгi
1                  Әкiмшiлiк шығындар
1              Орталық органның аппараты
13      01.01.02   Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
есебінен мемлекеттік органдардың функциялар
орындауы
1   01.01.02   Орталық органның аппараты
16                 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше
жағдайларды жою және өзге де күтпеген
шығыстар үшін Қазақстан Республикасының
Үкiметi резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
23                 Өкілеттiк шығындарға арналған қаражат
есебiнен іс-шаралар өткізу
27      01.01.02   Жалақы мен әлеуметтік төлемдер бойынша
кредиторлық берешекті өтеу
29                 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен
Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың
және олардың аумақтық бөлімшелерінің сот
шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау
30                 Мемлекеттік органдарда ақпаратты техникалық
қорғауды ұйымдастыру
31             Мемлекеттік органдардағы ақпараттарды
техникалық қорғау жөніндегі орталық
31      01.01.01   Агенттіктің құрылуына байланысты жарақтандыру
32                 Арнайы байланыспен қамтамасыз ету
30             Фельдъегерлік қызмет
33                 Мемлекеттік органдарды нормативтік құқықтық
актілермен қамтамасыз ету
34                 Мемлекеттік органдарды ақпаратты қорғау
құралдарымен қамтамасыз ету
75      01.01.02   Ұйымдардың республикалық бюджет есебінен
орындалатын міндеттемелері бойынша
кредиторлық берешектерін өтеу
79                 Лицензиарлардың функцияларын орындау
600                Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
құпияларды қорғау жөніндегі агенттігін
есептеу және ұйымдастыру техникасымен
қамтамасыз ету
3  5  611  601                Мемлекеттік фельдъегерлік қызметті есептеу
және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
602                Мемлекеттік органдарда Ақпараттарды
техникалық қорғау орталығын есептеу және
ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету

609         01.01.01 Государственная комиссия Республики Казахстан
по борьбе с коррупцией
001     01.01.01 Административные затраты
001 01.01.01 Аппарат центрального органа
016     01.01.01 Проведение мероприятий за счет резерва
Правительства Республики Казахстан для
ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и
техногенного характера и иных непредвиденных
расходов
023     01.01.01 Проведение мероприятий за счет средств на
представительские затраты
027     01.01.01 Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам
031     01.01.01 Мероприятия по борьбе с коррупцией
075     01.01.01 Погашение кредиторской задолженности по
обязательствам организаций, выполняемых за счет
республиканского бюджета
078     01.01.01 Реализация программы по информатизации
государственных органов
5                       Деятельность по обеспечению безопасности
личности, общества и государства
201                  Министерство внутренних дел Республики
Казахстан
056              Обеспечение деятельности органов внутренних дел
по борьбе с наркобизнесом с применением
служебно-розыскных собак
030          Кинологический учебно-тренировочный центр
251                  Исполнительный орган внутренних дел,
финансируемый из местного бюджета
033              Мероприятия по предупреждению и пресечению
проявлений терроризма и экстремизма
410                  Комитет национальной безопасности Республики
Казахстан
004     01.01.01 Оплата труда адвокатов на следствии
023              Проведение мероприятий за счет средств на
представительские затраты
030     01.01.01 Обеспечение правительственной связью
государственных органов
3  5  410 030 030 01.01.01 Агентство правительственной связи
031     01.01.01 Борьба с терроризмом
030 01.01.01 Служба "А"
034     01.01.01 Государственный проект 2
080 01.01.01 Реализация проекта за счет внешних займов
037              Государственный проект 5
030          Программа по оснащению органов национальной
безопасности техническими средствами
специального назначения
080 01.01.02 Реализация проекта за счет внешних займов
081 01.01.01 Реализация проекта за счет внутренних
источников
038     01.01.01 Обеспечение систем передачи информации
050              Обеспечение национальной безопасности
076     01.01.01 Обеспечение национальной безопасности
030 01.01.01 Аппарат комитета и территориальные органы
национальной безопасности
031 01.01.01 Департамент КНБ Республики Казахстан по
г.Алматы и Алматинской области
611                  Агентство Республики Казахстан по защите
государственных секретов
001              Административные затраты
001          Аппарат центрального органа
013     01.01.02 Выполнение функций государственными органами за
счет резерва Правительства Республики Казахстан
001 01.01.02 Аппарат центрального органа
016              Проведение мероприятий за счет резерва
Правительства Республики Казахстан для
ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и
техногенного характера и иных непредвиденных
расходов
023              Проведение мероприятий за счет средств на
представительские затраты
027     01.01.02 Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам
029              Выполнение обязательств Правительства,
центральных государственных органов и их
территориальных подразделений по решениям судов
из резерва Правительства Республики Казахстан
030              Организация технической защиты информации в
государственных органах
031          Центр по организации технической защиты
информации в государственных органах
031     01.01.01 Оснащение в связи с созданием Агентства
032              Обеспечение специальной связью
030          Фельдъегерская служба
033              Обеспечение нормативными правовыми актами
государственных органов
034              Обеспечение средствами защиты информации
государственных органов
075     01.01.02 Погашение кредиторской задолженности по
обязательствам организаций, выполняемых за счет
республиканского бюджета
079              Выполнение функций лицензиаров
600              Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Агентства Республики Казахстан по
защите государственных секретов
601              Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Государственной фельдъегерской службы
3  5  611 602              Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Центра технической защиты информации в
государственных органах

232          01.01.01   Қазақстан Республикасының Энергетика,
индустрия және сауда министрлiгi
32      01.01.01   Қарағанды көмiр  бассейнiнің шахталарын жабу
44      01.01.01   Ұзақ мерзімге арналған Қазақстан
Республикасының қорғаныс өнеркәсібін
дамытудың және конверсиялаудың мемлекеттік
бағдарламасы
48      01.01.01   Қазақстан Республикасы өнімдерінің
каталогтарын жасау және жүргізу
51      01.01.01   Машина жасау кешенін дамыту бағдарламасы
80      01.01.01   Мұнай саласын дамытуды қолдау
80  01.01.01   Сыртқы заемдар есебiнен жобаны іске асыру
2                          Құрылыс
130                     Алматы қаласының әкiмi
31                 Әлеуметтік сала объектілерінің
сейсмологиясын күшейту  жөніндегі
жұмыстарды жүргізу
214                     Қазақстан Республикасының Экономика және
сауда министрлігі
32                 Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер
33                 Республикалық деңгейдегі жобалау-iздестiру,
конструкторлық және технологиялық жұмыстар
36                 Құрылыс саласындағы халықаралық, аймақтық
және ұлттық стандарттарды сатып алу
273                     Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын
инфрақұрылым мен құрылыс атқарушы органы
48                 Жергiлiктi деңгейдегi жобалау-iздестiру,
конструкторлық және технологиялық жұмыстар
49                 Елді мекендерде құрылыс салудың бас
жоспарларын әзірлеу
694                     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс
басқармасы
33                 Қазақстан Республикасы Президенті Іс
Басқармасының объектілерін салу және қайта
құру
3               01.01.01   Жер қойнауын пайдалану
218                     Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар
және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
33      01.01.01   Геологиялық ақпаратты қалыптастыру
30  01.01.01   Республикалық геологиялық ақпарат орталығы
34      01.01.01   Жер қойнауының және жер қойнауын
пайдаланудың жай-күйіне мониторинг жүргiзу
35      01.01.01   Жер асты суларының және қауiптi экзогендiк
процестердiң мониторингiн жүргiзу
36      01.01.01   Мемлекеттiк геологиялық зерделеу
30  01.01.01   Аймақтық және геологиялық түсіру жұмыстары
31  01.01.01   Мұнай іздестіру жұмыстары
32  01.01.01   Жер қойнауын пайдалану геологиясы
саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
11 3  218  38      01.01.01   Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар
туралы ақпараттық базаны жасау және
автоматтандыру
48      01.01.01   Жер қойнауы мен жер қойнауын пайдалану
мониторингі
30  01.01.01   Минералдық-шикізат базасы мен жер қойнауын
пайдалану мониторингі
31  01.01.01   Жер асты суларының және қауіпті экзогендік
процестердің мониторингін жүргізу
32  01.01.01   Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар
туралы ақпараттық базаны жасау және
автоматтандыру
33  01.01.01   "Табиғи ресурстардың мемлекеттік
кадастрлары" деректерінің ақпараттық
автоматтандырылған базасын жасау
65      01.01.01   Астана қаласын сумен қамтамасыз етудің
қосымша көздерін іздестіру жөніндегі
іздестіру-барлау жұмыстары
9                          Өнеркәсiп және құрылыс саласындағы өзге де
қызметтер
214                      Қазақстан Республикасының Экономика және
сауда министрлігі
30                 Жұмылдыру дайындығы
40                 Микрография саласындағы ғылыми зерттеулер
30             Микрография институты
41                 Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер

232         01.01.01 Министерство энергетики, индустрии и торговли
Республики Казахстан
032     01.01.01 Закрытие шахт Карагандинского угольного бассейна
044     01.01.01 Государственная программа развития и конверсии
оборонной промышленности Республики Казахстан
на долгосрочный период
048     01.01.01 Создание и ведение каталогов продукции
Республики Казахстан
051     01.01.01 Программа развития машиностроительного комплекса
080     01.01.01 Поддержка развития нефтяной отрасли
080 01.01.01 Реализация проекта за счет внешних займов
2                       Строительство
130                  Аким г.Алматы
031              Проведение работ по сейсмоусилению объектов
социальной сферы
214                  Министерство экономики и торговли Республики
Казахстан
032              Прикладные научные исследования в области
строительства
033              Проектно-изыскательские, конструкторские и
технологические работы на республиканском уровне
036              Приобретение международных, региональных и
национальных стандартов в области строительства
11 2  273                  Исполнительный орган инфраструктуры и
строительства, финансируемый из местного бюджета
048              Проектно-изыскательские, конструкторские и
технологические работы на местном уровне
049              Разработка генеральных планов застройки
населенных пунктов
694                  Управление Делами Президента Республики
Казахстан
033              Строительство и реконструкция объектов
Управления Делами Президента Республики
Казахстан
3              01.01.01 Недропользование
218                  Министерство природных ресурсов и охраны
окружающей среды Республики Казахстан
033     01.01.01 Формирование геологической информации
030 01.01.01 Республиканский центр геологической информации
034     01.01.01 Ведение мониторинга за состоянием недр и
недропользования
035     01.01.01 Ведение мониторинга подземных вод и опасных
экзогенных процессов
036     01.01.01 Государственное геологическое изучение
030 01.01.01 Региональные и геологосъемочные работы
031 01.01.01 Поисковые работы на нефть
032 01.01.01 Прикладные научные исследования в области
геологии использования недр
038     01.01.01 Создание и автоматизация информационной базы о
недрах и недропользователях
048     01.01.01 Мониторинг недр и недропользования
030 01.01.01 Мониторинг минерально-сырьевой базы и
недропользования
031 01.01.01 Ведение мониторинга подземных вод и опасных
экзогенных процессов
032 01.01.01 Создание и автоматизация информационной базы о
недрах и недропользователях
033 01.01.01 Создание информационной автоматизированной базы
данных "Государственные кадастры природных
ресурсов"
065     01.01.01 Поисково-разведочные работы по изысканию
дополнительных источников водообеспечения
г.Астаны
9                       Прочие услуги в сфере промышленности и
строительства
214                  Министерство экономики и торговли Республики
Казахстан
030              Мобилизационная подготовка
040              Научные исследования в области микрографии
030          Институт микрографии
041              Прикладные научные исследования
технологического характера

133 01.01.01 Ағымдағы шаруашылық мақсаттар үшiн құрал-саймандар
мен материалдар сатып алу
134          Мүлiктiк заттарды, басқа да нысанды және арнаулы
киiм-кешектер сатып алу тiгу және жөндеу
135          Ерекше жабдықтар мен материалдар сатып алу
136          Ел iшiндегi iссапарлар мен қызметтiк сапарлар
137          Елден тыс жерлерге iссапарлар мен қызметтiк сапарлар
138          Yй-жайды жалға алу төлемдерi
139          Басқа да тауарларды сатып алу
140              Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу
141          Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу
142          Байланыс қызметтерiне ақы төлеу
143          Көлiктiк қызметтерге ақы төлеу
144          Электр энергиясы үшiн ақы төлеу
145          Жылуға ақы төлеу
146          Ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және басқа
да негiзгi құралдарды ұстау, қызмет көрсету және
ағымды жөндеу
147 01.01.01 Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына
көлiктiк қызмет көрсету үшiн қызметтiк жеңiл
автомобильдердi пайдалану
149          Өзге де қызметтер мен жұмыстар
150              Басқа да ағымдағы шығындар
1  1  150 151 01.01.01 Жабдықтар мен мүкәммалды ұстау және ағымдағы жөндеу
152          Ғимараттарды, үй-жайлар мен құрылыстарды ағымдағы
жөндеу
153          Жалпыға бiрдей мiндеттi орта бiлiм қорының шығындары
155          Атқару құжаттарының орындалуы
157          Ерекше шығындар
158 01.01.02 Кредиторлық берешектi өтеу
159          Өзге де ағымдағы шығындар
160     01.01.02 Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде көрсетiлетiн
қызметтер
161 01.01.02 Заңды тұлғалар көрсететiн қызметтер
162 01.01.01 Қаржы мекемелерi көрсететiн қызметтер
163 01.01.02 Жеке тұлғалар көрсететiн қызметтер
2                   Сыйақылар (мүдделер) төлеу
210              Ішкi заемдар бойынша сыйақылар (мүдделер) төлеу
211          Iшкi заемдар бойынша сыйақылар (мүдделер) төлеу
212          Жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық
бюджеттен алынған заемдар бойынша сыйақылар
(мүдделер) төлеуi
220              Сыртқы заемдар бойынша сыйақылар (мүдделер) төлеу
221          Сыртқы заемдар бойынша сыйақылар (мүдделер) төлеу
3                   Ағымдағы трансферттер
310              Заңды тұлғаларға берiлетiн ағымдағы трансферттер
311          Залалдарын жабу үшiн заңды тұлғаларға берiлетiн
ағымдағы трансферттер
312          Заңды тұлғаларға берiлетiн мақсатты ағымдағы
трансферттер
330              Жеке тұлғаларға берiлетiн ағымдағы трансферттер
331 01.01.02 Жеке тұлғаларға мiндеттi әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған трансферттер
332          Жеке тұлғаларға берiлетiн трансферттер
333          Зейнетақылар
334          Стипендиялар

133     01.01.01 Приобретение предметов и материалов для текущих
хозяйственных целей
134              Приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого
имущества и другого форменного и специального
обмундирования
135              Приобретение особого оборудования и материалов
136              Командировки и служебные разъезды внутри страны
137              Командировки и служебные разъезды за пределы
стран
138              Оплата аренды помещений
139              Приобретение прочих товаров
140                  Приобретение услуг и работ
141              Оплата коммунальных услуг
142              Оплата услуг связи
143              Оплата транспортных услуг
144              Оплата за электроэнергию
145              Оплата за отопление
146              Содержание, обслуживание, текущий ремонт
зданий, помещений, оборудования и других
основных средств
147     01.01.01 Эксплуатация служебных легковых автомобилей для
транспортного обслуживания государственных
органов Республики Казахстан
149              Прочие услуги и работы
150                  Другие текущие затраты
1  1  150 151     01.01.01 Содержание и текущий ремонт оборудования и
инвентаря
152     01.01.01 Текущий ремонт зданий, помещений и сооружений
153              Затраты фонда всеобщего обязательного среднего
образования
155              Исполнение исполнительных документов
157              Особые затраты
158     01.01.02 Погашение кредиторской задолженности
159              Прочие текущие затраты
160         01.01.02 Услуги, оказываемые в рамках государственного
заказа
161     01.01.02 Услуги, оказываемые юридическими лицами
162     01.01.01 Услуги, оказываемые финансовыми учреждениями
163     01.01.02 Услуги, оказываемые физическими лицами
2                       Выплата вознаграждений (интересов)
210                  Выплаты вознаграждении (интересов) по внутренним
займам
211              Выплаты вознаграждений (интересов) по внутренним
займам
212              Выплаты вознаграждений (интересов) по займам,
полученным из республиканского бюджета местными
исполнительными органами
220                  Выплаты вознаграждений (интересов) по внешним
займам
221              Выплаты вознаграждений (интересов) по внешним
займам
3                       Текущие трансферты
310                  Текущие трансферты юридическим лицам
311              Текущие трансферты юридическим лицам на
покрытие их убытков
312              Целевые текущие трансферты юридическим лицам
330                  Текущие трансферты физическим лицам
331     01.01.02 Трансферты физическим лицам на обязательное
социальное обеспечение
332              Трансферты физическим лицам
333              Пенсии
334              Стипендии

339 01.01.01 Өзге де ағымдағы трансферттер
340              Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне ағымдағы
трансферттер
341          Субвенциялар
342          Бюджеттiк алулар
349          Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне өзге де
ағымдағы трансферттер
350              Шетелге ағымдағы трансферттер
351          Шетелдегi ұйымдарға ағымдағы трансферттер
360              Өзге де ағымдағы трансферттер
369          Әр түрлi өзге де ағымдағы трансферттер
2                      Күрделі шығындар
4                   Негiзгi капиталды сатып алу
410              Негiзгi капиталды сатып алу
411          Активтердi сатып алу
412          Үйлер мен ғимараттар салу
419 01.01.01 Өзге де активтердi сатып алу
420              Негiзгi капиталды құру
421          Yйлер мен ғимараттар салу
422          Жолдар салу
2  4  420 429 01.01.01 Өзге де күрделi активтердi құру
430              Күрделi жөндеу
431          Үйлердi, ғимараттарды күрделi жөндеу
432          Жолдарды күрделi жөндеу
439 01.01.01 Өзге де жөндеулер
440              Қор жинау үшiн тауарлар сатып алу
441 01.01.01 Мемлекеттiк қор жинау үшiн тауарлар сатып алу
450              Жер және материалдық активтер емес сатып алу
451          Жер сатып алу
452          Материалдық емес активтер сатып алу
460              Ел iшiндегi күрделi трансферттер
461          Заңды тұлғаларға берiлетiн күрделi трансферттер
462 01.01.01 Қаржы мекемелерiне берiлетiн күрделi трансферттер
463 01.01.02 Акционерлiк қоғамдарға берiлетін күрделі
трансферттер
464          Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне берiлетiн
күрделi трансферттер
469          Өзге де күрделi трансферттер
470              Шетелге берiлетiн күрделi трансферттер
471          Халықаралық ұйымдар мен шетел мемлекеттерiнiң
үкiметтерiне берiлетiн күрделi трансферттер
479          Шетелге берiлетiн өзге де күрделi трансферттер
3                      Несиелер беру, үлестік қатысу
5                   Несиелер беру және акционерлік капиталдағы үлестік
қатысу
510              Ішкi несиелер
511          Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне берiлетiн
несиелер
512          Заңды тұлғаларға берiлетiн несиелер
513 01.01.02 Қаржы мекемелерiн несиелендiру
514          Жеке тұлғаларға берiлетiн несиелер
519          Өзге де iшкi несиелер
520              Сыртқы несиелер
521          Әр түрлi сыртқы несиелер
530              Шетелдiк акционерлiк капиталдағы үлестiк қатысу
531          Халықаралық ұйымдардың акцияларын сатып алу
539          Өзге де шетелдiк ұйымдардың акцияларын сатып алу
540              Заңды тұлғаның акционерлiк капиталына инвестицияны
бiлдiретін басқару органдарының төлемдерi

339     01.01.01 Прочие текущие трансферты
340                  Текущие трансферты другим уровням
государственного управления
341              Субвенции
342              Бюджетные изъятия
349              Прочие текущие трансферты другим уровням
государственного управления
350                  Текущие трансферты за границу
351              Текущие трансферты организациям за границу
360                  Прочие текущие трансферты
369              Различные прочие текущие трансферты
2                          Капитальные затраты
4                       Приобретение основного капитала
410                  Приобретение основного капитана
411              Приобретение активов
412              Приобретение зданий и сооружений
419     01.01.01 Приобретение прочих активов
420                  Создание основного капитала
421              Строительство зданий и сооружений
2  4  420 422              Строительство дорог
429     01.01.01 Создание прочих капитальных активов
430                  Капитальный ремонт
431              Капитальный ремонт зданий, сооружений
432              Капитальный ремонт дорог
439     01.01.01 Прочий ремонт
440                  Приобретение товаров для создания запасов
441     01.01.01 Приобретение товаров для создания
государственных запасов
450                  Приобретение земли и нематериальных активов
451              Приобретение земли
452              Приобретение нематериальных активов
460                  Капитальные трансферты внутри страны
461              Капитальные трансферты юридическим лицам
462     01.01.01 Капитальные трансферты финансовым учреждениям
463     01.01.02 Капитальные трансферты акционерным обществам
464              Капитальные трансферты другим уровням
государственного управления
469              Прочие капитальные трансферты
470                  Капитальные трансферты за границу
471              Капитальные трансферты международным
организациям и правительствам иностранных
государств
479              Прочие капитальные трансферты за границу
3                          Предоставление кредитов, долевое участие
5                       Предоставление кредитов и долевое участие в
акционерном капитале
510                  Внутренние кредиты
511              Кредиты другим уровням государственного
управления
512              Кредиты юридическим лицам
513     01.01.02 Кредитование финансовых организаций
514              Кредиты физическим лицам
519              Прочие внутренние кредиты
520                  Внешние кредиты
521              Различные внешние кредиты
530                  Долевое участие в иностранном акционерном
капитале
531              Приобретение акций международных организаций
539              Приобретение акций прочих иностранных
организаций
540                  Платежи органов управления, предоставляющие
собой инвестиции в акционерный капитал
юридического лица

541 01.01.01 Қаржы емес мекемелердiң акцияларын сатып алу
542 01.01.01 Қаржы мекемелерiнiң акцияларын сатып алу
4                      Қаржыландыру
6                   Борышты өтеу
610              Ішкi борышты өтеу
611          Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне борышты
өтеу
612          Ішкi рынокқа орналастырылған мемлекеттiк бағалы
қағаздар бойынша борышты өтеу
619          Өзге де iшкi борышты өтеу
620              Сыртқы борышты өтеу
621          Сыртқы борышты өтеу
4  7                   Бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында
мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар сатып алу
710              Бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында
мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар сатып алу
711          Бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында
мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар сатып алу
_________________________________________________________________________

541     01.01.01 Приобретение акций нефинансовых организаций
542     01.01.01 Приобретение акций финансовых организаций
4                          Финансирование
6                       Погашение долга
610                  Погашение внутреннего долга
611              Погашение долга другим уровням государственного
управления
612              Погашение долга по государственным ценным
бумагам, размещенным на внутреннем рынке
619              Погашение прочего внутреннего долга
4  6  620                  Погашение внешнего долга
621              Погашение внешнего долга
7                       Приобретение государственных эмиссионных ценных
бумаг на организованном рынке ценных бумаг
710                  Приобретение государственных эмиссионных ценных
бумаг на организованном рынке ценных бумаг
711              Приобретение государственных эмиссионных ценных
бумаг на организованном рынке ценных бумаг
___________________________________________________________________________
(Специалисты:
Склярова И.В.,
Цай Л.Г.)