Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с  Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложениям 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 85
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области агропромышленного комплекса, лесного и водного хозяйства"
на 2005 год
1. Стоимость: 5618594 тысячи тенге (пять миллиардов шестьсот восемнадцать миллионов пятьсот девяносто четыре тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 50 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  статья 40 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года; статьи  8__ 21_ 25_ Закона Республики Казахстан
"О государственной службе";  статья 6 Закона Республики Казахстан "О зерне";  Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 715 "О концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах ее реализации";  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1627 "О вопросах формирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2003 года N 843 "Об утверждении Плана мероприятий на 2003-2005 годы (1 этап) по реализации Государственной программы освоения казахстанского сектора Каспийского моря";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 1344 "Программа развития рыбного хозяйства Республики Казахстан на 2004-2006 годы".

2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
85-ҚОСЫМША
Ескерту. 85-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Агроөнеркәсiптiк кешен, орман және су шаруашылығы
саласындағы уәкiлеттi органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5618594 мың теңге (бес миллиард алты жүз он сегiз миллион бес жүз тоқсан төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң 50-бабы ; 2003 жылғы 9 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Су кодексiнiң 40-бабы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8 , 21, 25-баптары ; "Астық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4 , 6-бабы ; "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдiкпен күресу және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банктiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтыған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284 Жарлығы , "Қазақстан Республикасының бiрыңғай ақпараттық кеңестік тұжырымдасы және оны iске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 29 шiлдедегi N 715 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгінде ақпараттық-маркетингiлiк жүйесiн құру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 қазандағы N 1627 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулысы ; "2003-2005 жылдардағы кезеңде Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторын игерудiң мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын (I саты) бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 21 тамыздағы N 843 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының балық шаруашылығын дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 1344 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков в сфере профессиональной деятельности, обновление и укрепление материально-технической базы.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных подразделений. Обеспечение Министерства сельского хозяйства бланками установленной формы Агентства Республики Казахстан по статистике. Сопровождение информационно-маркетинговой системы. Повышение профессионального уровня государственных служащих. Обновление и укрепление материально-технической базы центрального аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных подразделений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответственныеисполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа в
области
агропромыш-
ленного
комплекса,
лесного и
водного
хозяйства
2
001
Аппарат центрального органа
Содержание
центрального
аппарата
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан в
пределах
утвержденного
лимита штатной
численности в
количестве
400 единиц.
Содержание,
аренда
автотранспорта
в количестве
13 единиц,
согласно
утвержденному
нормативу
положенности.
Техническое
обслуживание
и ремонт
ксероксов в
количестве 34
единиц, факсов
в количестве
20 единиц.
В
тече-
ние
года
Министерство
сельского
хозяйства Республики
Казахстан
3
002
Аппараты территориаль-ных органов
Содержание
территориальных
подразделений
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан в
пределах
утвержденного
лимита штатной
численности
в количестве
7965 единиц.
Содержание
транспорта в
количестве 1250
единиц, в том
числе
специального
автотранспорта
в количестве
695 единиц,
служебного
автотранспорта
в количестве
247 единиц,
морского,
речного,
маломерного
водного
транспорта в
количестве 308
единиц,
согласно
утвержденному
нормативу
положенности.
Техническое
обслуживание и
ремонт
ксероксов в
количестве 347
единиц, факсов
в количестве
317 единиц.
Оплата услуг
по изготовлению
бланочной
продукции по
наличию и
движению зерна
у физических и
юридических
лиц,
расположенных
на территории
района.
В
тече-
ние
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
4
007
Повышение
квалификации
государствен-ных служащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации
государственныхслужащих
согласно
утвержденному
плану повышения
квалификации,
в том числе
обучению
государствен-
ному языку.
Среднегодовое
количество
государственныхслужащих,
проходящих
курсы повышения
квалификации
1777 человек.
В
тече-
ние
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики Казахстан
5
008
Капитальный
ремонт зданий,
помещений и сооружений государствен-
ных органов
Капитальный
ремонт зданий
и сооружений
центрального
аппарата,
областных
территориальныхуправлений и
комитетов
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан, в
соответствии с
заключениями
государственнойэкспертизы, в
том числе:
центрального
аппарата;
Акмолинского областного управления;
Актюбинского
областного
управления
Комитета лесного и
охотничьего
хозяйства;
Атырауского
областного
управления
Комитета
лесного и
охотничьего
хозяйства;
Кызылординскогообластного
управления
Комитета
лесного и
охотничьего
хозяйства;
Ишимского
бассейнового
водного
управления
Комитета по
водным
ресурсам;
Балхаш-
Алакольского
бассейнового
управления
Комитета
рыбного
хозяйства;
Зайсан-
Иртышского
бассейнового
управления
Комитета
рыбного
хозяйства.
В
тече-
ние
года
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
6
009
Материально-
техническое
оснащение
государствен-
ных органов
Приобретение
для центрального
аппарата:
офисная мебель
- 30 комплектов,
стулья - 50
единиц, сейфы
- 5 единиц,
пылесосы - 7
единиц,
кондиционеры -
15 единиц,
холодильники -
15 единиц.
Приобретение
для
дальнейшего
распределения в
территориальныеуправления
Комитета
лесного и
охотничего
хозяйства:
видеокамеры -
10 единиц,
приборы
ночного видения
- 16 единиц,
офисная мебель
-10 комплектов,
автоматы - 104
единицы,
снегоходы - 6
единиц,
рации - 100
единиц, сейфы
- 3 единицы.
Приобретение
для дальнейшего
распределения в
территориальные
управления
Комитета
рыбного
хозяйства:
скоростной
катер - 1 единица,
катера
патрульные - 9
единиц,
лодки 4-х
местные с
подвесным
мотором - 86
единиц, лодки
надувные

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң орталық аппаратының және оның аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметтерiн оларға жүктелген функцияларды барынша тиiмдi орындауға жету үшiн қамтамасыз ету; кәсiби қызмет саласында теоретикалық және практикалық бiлiмдi, ептiлiктi және дағдыны жаңарту, материалдық-техникалық базаны жаңарту және нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң орталық аппаратын және оның аумақтық бөлiмшелерiн ұстау. Ауыл шаруашылығы министрлігі Қазақстан Республикасы статистика жөнiндегi агенттiк белгiлеген формалардың бланкаларымен қамтамасыз ету.
Ақпараттық-маркетингтiк жүйенi iлестiре алып жүру. Мемлекеттiк қызметкерлердiң кәсiптік деңгейiн көтеру. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық бөлiмшелердiң материалдық-техникалық бағасын нығайту және жаңарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Агроөнеркә-
сiптiк
кешен,
орман және
су шаруашы-
лығы сала-
сындағы
уәкілеттi
органның
қызметiн
қамтамасыз
ету
2       001   Орталық      Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
органның     касының Ауыл шаруа-  бой-  Республикасы-
аппараты     шылығы министрлiгi-  ында  ның Ауыл
нiң орталық аппара-        шаруашылығы
тын 400 бiрлiк             министрлігі
санында бекiтiлген
штат саны лимитi
шегінде ұстау.
Бекiтілген тиесiлі
қажеттiк нормативке
сәйкес 13 автокөлiк-
тi ұстау және жалға
алу. 34 дана көбей-
ту техникалары
(ксерокстер) мен 20
дана факстердi
техникалық қызметпен
қамтамасыз ету және
жөндеу.
3       002   Аумақтық     Қазақстан Республи-   Жыл  Қазақстан
органдар-    касының Ауыл шаруашы- бой- Республикасы-
дың аппа-    лығы министрлігінiң   ында ның Ауыл
раттары      аумақтық бөлiмшеле-        шаруашылығы
рiн 7965 бiрлiк            министрлігі
санында бекiтiлген
штат саны лимиті
шегінде ұстау.
Жалпы саны 1250
автокөлiкті, оның
iшiнде, 695 арнайы
автокөлiктi, 247
қызметтік автокөлiк-
тi, 308 теңiз өзен
және кiшi мөлшерлi
су көлiктерi, бекi-
тiлген тиесілі
қажеттiк нормативi-
не сәйкес ұстау.
347 дана көбейту
техникаларын
(ксерокстер), 317
дана факстердi тех-
никалық қызметпен
қамтамасыз ету және
жөндеу.
Аудан аумағында
орналасқан заңды
және жеке тұлғалар-
дың астығының қозға-
лысына есеп жүргiзуі
жөнiндегi бланктердi
дайындау бойынша
қызметті төлеу.
4       007   Мемлекеттiк  Біліктілiгiн көтеру  Жыл   Қазақстан
қызметшілер- бекiтiлген жоспарға  бой-  Республикасы-
дiң білiктi- сәйкес мемлекеттiк   ында  ның Ауыл
лігін        қызметкерлердiң            шаруашылығы
арттыру      білiктілiгiн көтеру        министрлігі
бойынша қызмет сатып
алу, соның iшiнде
мемлекеттiк тілге
оқыту. Бiлiктілiктi
көтеру курстарын
өтетiн мемлекеттік
қызметкерлердiң
жарты жылдық саны
1777 адам.
5       008   Мемлекеттік  Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
органдардың  касы Ауыл шаруашы-   бой-  Республикасы-
ғимаратта-   лығы министрлігінің  ында  ның Ауыл
рын, үй-жай- орталық аппаратын,         шаруашылығы
лары және    облыстық аумақтық          министрлігі
құрылыста-   басқармалары мен
рын күрделi  комитеттердiң, ғима-
жөндеу       раттары мен құры-
лыстарын мемлекет-
тiк сараптаудың
қорытындысына сәй-
кес күрделi жөндеу
соның iшiнде:
орталық аппаратты;
Ақмола облыстық
басқармасын;
Орман және аңшылық
шаруашылығы комите-
тінiң Ақтөбе облыс-
тық басқармасын;
Орман және аңшылық
шаруашылығы комите-
тiнiң Атырау облыс-
тық басқармасын;
Орман және аңшылық
шаруашылығы комите-
тінiң Қызылорда
облыстық басқарма-
сын;
Су ресурстары жөнiн-
дегi комитетiнiң
Есіл бассейнi су
басқармасын;
Балық шаруашылығы
комитетінiң
Балхаш-Алакөл бас-
сейнi басқармасын;
Балық шаруашылығы
комитетінің Зайсан-
Ертiс бассейнi
басқармасын.
6       009   Мемлекеттік  Орталық аппаратқа    Жыл   Қазақстан
органдарды   сатып алу: офистік   бой-  Республикасы-
материал-    жиhаз - 30 жинақ,    ында  ның Ауыл
дық-техника- орындықтар - 50            шаруашылығы
лық жарақ-   бірлік, сейфтер - 5        министрлігі
тандыру      бiрлiк, шаңсорғышы
- 7 бiрлiк, конди-
ционерлер - 15 бiр-
лiк, тоңазытқыштар
- 15 бiрлiк.
Орман және аңшылық
шаруашылығы комите-
тiнiң аумақтық
басқармаларына бөлу
үшін сатып алу:
бейне камералар -
10 бiрлiк, түнде
көретін приборлар -
16 бiрлiк, офистік
жиhаз - 10 жинақ,
автоматтар - 104
бiрлiк, қаршана - 6
бiрлік, рациялар -
100 бiрлiк, сейфтер
- 3 бiрлiк.
Балық шаруашылығы
комитетiнiң аумақтық
басқармаларына бөлу
үшін сатып алу:
жылдам жүзетін катер
- 1 бiрлiк, күзеттi
катерi - 9 бірлік,
аспалы моторымен
төрт орынды қайық -
86 бiрлiк, үрленген

резиновые 2-4-х местные -
26 единиц,
видеокамеры -
10 единиц,
приборы
ночного видения
- 14 единиц,
автоматы - 200
единиц,
снегоходы - 18
единиц,
мотоциклы с
коляской - 30
единиц,
карабины - 3
единицы,
оснащение
лабораторий
НПЦ - 5 единиц,
радиостанции -
IC-M 802 - 10
единиц,
радиостанции -
IC М IV - 10
единиц.
Приобретение для дальнейшего
распределения в
территориальныеуправления Министерства сельского
хозяйства:
контрольно-
измерительные
приборы для
инженеров-
инспекторов
технадзора -
35 единиц, комплект
мебели (стол,
стул) для
инспекторов
карантина
растений - 100
единиц, факсы
- 5 единиц.
В
тече-
ние
года
Министерство сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
7
017
Обеспечение
функциониро-
вания
информацион-
ных систем
и информа-
ционно-техни-
ческое
обеспечение
государствен-
ных органов
Телекоммуника-
ционные услуги;
Сопровождение
информационных
систем и локальных
задач:
техническая
поддержка
и обновление
веб-сайта
Министерства
сельского
хозяйства,
техническая
поддержка и
сопровождение
информационно- маркетинговой системы и Информационно-
аналитического
веб-портала, получение
информации на
платной основе
из официальных
источников;
Системное
обслуживание
локальной
вычислительной
сети, сетевого оборудования и
средств
вычислительной техники;
Техническое
обслуживание
компьютерного, периферийного
оборудования,
включая
заправку и
ремонт картриджей,
поставку
комплектующих,
запасных частей
и расходных
материалов
(серверов - 8
единиц, рабочих
станций - 400
единиц, принтеров - 192
единицы).
В те-
чение
года
Министерство сельского
хозяйства Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных подразделений функций и задач; повышение профессионального уровня государственных служащих Министерства сельского хозяйства, путем формирования и развития системы качественного обучения в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 86
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Сохранение и улучшение мелиоративного состояния земель"
на 2005 год
1. Стоимость: 211728 тысяч тенге (двести одиннадцать миллионов семьсот двадцать восемь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  99_ 159-161 Земельного кодекса Республики Казахстан;  статья 95 Водного кодекса Республики Казахстан;  статья 50 Бюджетного кодекса Республики Казахстан;  статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года
N 889 "О Государственной агропродовольственной программе на 2003-2005 годы".

резинкалы 2-4 орынды
қайықтар - 26 бiр-
лiк, бейнекамералар
- 10 бiрлiк, түнде
көретін приборлар -
14 бiрлiк, автомат-
тар - 200 бiрлiк,
қаршана - 18 бiрлік,
мотоцикл арбасымен
- 30 бiрлiк, кара-
биндер - 3 бiрлiк,
ҒӨО-тың лаборатория-
сын жарақтандыру -
5 бiрлiк, радиостан-
ция - IС - M802 -
10 бiрлiк, радио-
станция - IС M IV -
10 бiрлiк.
Ауыл шаруашылығы
министрлігінiң
аумақтық басқарма-
ларына бөлу үшiн
сатып алу:
техқадағалаудың
инженер инспектор-
ларына бақылау-
өлшегiш приборлар -
35 бiрлiктен төмен
емес, өсiмдiктер
карантинi инспектор-
лар үшiн жиhаз
жиынтығы (үстел,
орындық) - 18
бiрлiк, факстар -
5 бiрлiк.
7       017   Ақпараттық     Телекоммуникация-  Жыл   Қазақстан
жүйелердiң   лық қызметтер:       бой-  Республикасы-
жұмыс        Ақпараттық жүйелер   ында  ның Ауыл
iстеуiн      мен локаль мәселе-         шаруашылығы
қамтамасыз   лерді жолдамалау:          министрлігі
ету және     Ауыл шаруашылығы
мемлекеттік  министрлігінің
органдарды   веб-сайтын ұстау,
ақпараттық-  техникалық қолдау
техникалық   және жаңарту,
қамтамасыз   ақпараттық-марке-
ету          тингтік жүйенi
және ақпараттық-
талдау веб-порталын
техникалық қолдау
және оны жолдамалау,
ресми көздерден
ақылы негiзде
ақпарат алу;
Локальды есептеу
торабына, желілiк
жабдықтарға және
есептеу техникасы-
ның құралдарына
жүйелiк қызмет
көрсету.
Картридждердi
үстемелеп толтырып
отыруды және жөн-
деудi, жинақтамалық,
қосалқы бөлшектердi
және шығыс мате-
риалдарын қоса
алғанда, компьютер-
лiк, перифериялық
құралдар мен орг-
техникаға техника-
лық қызмет көрсету
(серверлер - 8 бiр-
лiк, жұмыс станция-
лары - 400 бiрлiк,
принтерлер - 192
бiрлiк).
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiне және оның аумақтық бөлiмшелерiне жүктелген функциялары мен мiндеттерi сапалы және уақытылы орындау;
Ауыл шаруашылығы Министрлiгiнiң қызметкерлерiнiң кәсіби деңгейiн қазiргi экономикалық жағдайға сәйкес сапалы оқытудың жүйесiн қалыптастыру және дамыту арқылы арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
86-ҚОСЫМША
Ескерту. 86-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Жердiң мелиоративтiк жай-күйiн сақтау және жақсарту"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 211728 мың теңге (екi жүз он бiр миллион жеті жүз жиырма сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасы Жер Кодексiнiң 159 - 161 , 99-баптары ; Қазақстан Республикасы Су кодексiнiң 95-бабы , Қазақстан Республикасы Бюджеттiк кодексiнiң 50-бабы , "Агроөнеркәсiптiк кешен салаларын несиелеу және мемлекеттiк iс-шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуiрдегi Заңының 4-бабы; "2003-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылдың 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы улучшение мелиоративного состояния орошаемых земель.
5. Задачи бюджетной программы: проведение мониторинга на орошаемых землях и на объектах Проекта усовершенствования ирригационных и дренажных систем и Проекта управления водными ресурсами и восстановления земель, оценка мелиоративного состояния орошаемых земель Республики Казахстан, разработка методической и нормативной документации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Сохранение и
улучшение
мелиоративно-
го состояния земель
2
100
Гидрогеолого-
мелиоративные
экспедиции
Содержание государственного учреждения
"Жетысуская гидрогеолого-
мелиоративная
экспедиция" со штатной численностью 92
человека для проведения:
агромелиоратив-
ного
обследования
орошаемых
земель на площади 700
тысяч гектар, в том числе
Алматинской
области 662
тысячи гектар,
Жамбылской
области 38
тысяч гектар и
на объектах
проекта
усовершенство-
вания
ирригационных
систем на площади
20465 гектар,
в том числе, в зоне:
Жетысуской
(головной)
экспедиции -
8704 гектаров;
Северного
отделения -
11761 гектаров;
стационарных
гидрогеологи-
ческих
наблюдений за
уровенно-
солевым режимом
грунтовых вод
- 8400 замеров;
гидрологических наблюдений за стоком
коллекторно-
дренажных вод - 550 замеров;
текущего ремонта
скважин - 490
скважин;
почвенно-солевыхсъемок на площади 6000
гектар;
лабораторных
анализов - 5000 условных единиц;
составления
отчетов и
картографичес-
кого
материала
орошаемых земель;
разработки
рекомендаций и мероприятий по смягчению
негативного
воздействия
на орошаемых
землях.
Приобретение
для
государственного
учреждения
"Жетысуская
гидрогеолого-
мелиоративная
экспедиция":
специальный
транспорт - 3
единицы;
специальная
машина - 1
единица;
компьютер - 1
единица;
оргтехника - 1
единица;
приборы и
оборудование -
7 единиц;
офисная мебель
- 5 комплектов.
Содержание
государствен-
ного учреждения
"Южно-
Казахстанская
гидрогеолого-
мелиоративная
экспедиция" со
штатной
численностью
85 человек для
проведения:
агромелиоратив-
ного
обследования
орошаемых
земель на
площади 617276
гектар (в том числе по Южно-
Казахстанской
области - 511683 гектар и Жамбылской
области -
105593 гектар)
и на объектах
проекта
усовершенство-
вания
ирригационных
и дренажных
систем на
площади 9637
гектар и проекта
управления
водными
ресурсами и
восстановления земель на
площади 39300
гектар;
стационарных
гидрогеологи-
ческих
наблюдений за
уровенно-солевымрежимом грунтовых вод
- 30472
замеров;
гидрологических наблюдений за стоком
коллекторно-
дренажных вод
- 2168 замеров;
текущего ремонта
скважин - 624 скважин;
почвенно-солевыхсъемок на 49000
гектарах;
лабораторных
анализов -
10106 условных единиц;
составления
отчетов и
картографичес-
кого материала
орошаемых земель;
разработки
рекомендаций и
мероприятий по
смягчению
негативного
воздействия на
орошаемых землях.
Приобретение
для государст-
венного
учреждения
"Южно-
Казахстанская
гидрогеолого-
мелиоративная
экспедиция":
автомототранс-
порт - 6
единиц;
приборы
и инструменты - 3 единицы;
компьютер - 3 единицы;
оргтехника - 4 единицы;
бытовая техника - 2 единицы;
бытовой
вагончик для
буровиков - 1
единица.
Содержание
государственно-
го учреждения
"Кызылординская
гидрогеолого-
мелиоративная
экспедиция" со
штатной
численностью
50 человек для
проведения:
агромелиоратив-
ного обследования
орошаемых
земель на
площади 300000 гектар и на объектах проекта
усовершенство-
вания
ирригационных
и дренажных
систем на
площади 1034
гектар;
стационарных
гидрогеологи-
ческих
наблюдений за
уровенно-солевымрежимом грунтовых вод - 10000 замеров;
гидрологических наблюдений за стоком
коллекторно-
дренажных вод
- 200 замеров;
текущего ремонта
скважин - 300 скважин;
почвенно-солевыхсъемок на 2000
гектарах;
лабораторных
анализов -
3000 условных
единиц;
составления
отчетов и
картографичес-
кого материала
орошаемых
земель;
разработки
рекомендаций и мероприятий по смягчению негативного воздействия на
орошаемых землях.
Приобретение для
государственного
учреждения
"Кызылординская
гидрогеолого-
мелиоративная экспедиция":
приборы и инструменты - 7 комплектов; специальный автотранспорт - 3 единицы; лабораторное
оборудование - 2 единицы.
В те-
чение
года
Комитет по
водным
ресурсам
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
3
101
Республикан-
ский
методический
центр
"Казагромелио-
водхоз"
Содержание
государствен-
ного учреждения
Республиканский методический центр
"Казагромелио-
водхоз" со
штатной
численностью 23 человека для проведения:
разработки и обеспечения единой
республиканской нормативно-
методической
документации на проектно-
изыскательские
работы;
разработки единого информационного
обеспечения проектов гидромелиоратив-
ного и водохо-
зяйственного
назначения;
выдачи заключений и экспертиз проектов
гидромелиоратив-
ного и водохо-
зяйственного
назначения;
осуществление координации деятельности
региональных проектно-
изыскательских
предприятий;
привлечение инвестиций на восстановление
гидромелиоратив-
ных и водо-
хозяйственных систем.
Приобретение
для государст-
венного
учреждения
Республиканского
методического
центра
"Казагромелио-
водхоз"
компьютеров - 3 единицы.
В те-
чение
года
Комитет по
водным
ресурсам
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: суармалы жерлердiң мелиоративтiк жай-күйiн жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: суармалы жерлерге және дренаждық жүйесiн жетiлдiру жобасы объектiлерiне мониторинг жүргiзу, республиканың суармалы жерлерiнiң мелиоративтік жай-күйiн бағалау, әдiстемелiк және мөлшерлiк құжаттамаларды әзiрлеу, мониторингке ақпараттық қамтамасыз етудi әзiрлеу, суармалы жерлерге керi әсер етудi жеңiлдету жөнiндегі ұсыныстар мен iс-шараларды әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Жердің
мелиоратив-
тік жай-
күйін
сақтау және
жақсарту
2       100   Гидрогеоло-  Штаттық саны 92      Жыл   Қазақстан
гия-мелиора- адам болатын "Жетi-  бой-  Республикасы-
тивтік       су гидрогеология-    ында  ның Ауыл
экспеди-     лық-мелиоративтік          шаруашылығы
циялар       экспедициясы"              министрлігінiң
мемлекеттік меке-          Су ресурстары
менi мынадай жұмыс-        жөнiндегi
тарды жүргізу              комитетi
үшiн ұстау:
суармалы жерлердi
агромелиоративтiк
зерттеу 700 мың
гектар, соның
ішiнде Алматы
облысында 662 мың
гектар, Жамбыл
облысында 38 мың
гектар, суландыру
жүйесiн жетiлдiру
жобасы объектiле-
рiнде 20465 гектар,
соның iшiнде:
Жетісу экспедиция-
сында 8704 гектар,
солтүстік бөлімінде
11761 гектар;
ыза сулардың деңгей-
дiк-тұздық режимiне
тұрақты гидрогеоло-
гиялық стационарлық
бақылаулар - 8400
өлшеу;
коллекторлық-кәріз-
дік су ағымына
гидрогеологиялық
бақылау 550 өлшеу;
ұңғымаларды жөндеу
490 дана;
6000 гектарға
топырақты-тұздық
түсiрiмдер;
лабораториялық тал-
даулар 5000 шартты
бiрлiк;
суармалы жерлердiң
есебi мен картогра-
фиялық деректерiн
құрастыру;
суармалы жерлерге
керi әсер етудi
жеңiлдету жөнiндегi
ұсыныстар мен iс-
шараларды әзiрлеу.
"Жетiсу гидрогеоло-
гиялы-мелиоративтiк
экспедициясы"
мемлекеттiк мекеме-
сiне мыналарды
сатып алу:
автокөлiктер - 3
бiрлiк;
арнайы автокөлiк -
1 бiрлiк;
компьютер - 1
бiрлiк;
оргтехника - 1 бiр-
лiк;
басқа аспаптармен
жабдықтар - 7 бiр-
лiк;
кеңселiк жиhаздар
- 5 жиынтық.
Штаттық саны 85 адам
болатын "Оңтүстiк
Қазақстан гидрогео-
логиялық-мелиоратив-
тiк экспедиция"
мемлекеттік мекеменi
мынадай жұмыстарды
жүргізу үшiн ұстау:
суармалы жерлердi
агромелиоративтiк
зерттеу 617276 гек-
тар, (соның iшiнде
Оңтүстiк Қазақстан
облысында - 511683
гектар, Жамбыл
облысында 105593
гектар), суландыру
жүйесiн жетiлдiру
жобасы объекттерiнде
9637 гектар және су
ресурстарын басқару
жобасы мен суландыру
жүйесiн жетiлдiру
жобасы жерлерiн
қалпына келтiруге
39300 гектар;
ыза сулардың деңгей-
дiк-тұздық режимiне
тұрақты гидрогеоло-
гиялық стационарлық
бақылаулар 30472
өлшеу;
коллекторлық-кәріз-
дiк су ағымына
гидрогеологиялық
бақылау - 2168 өлшеу;
ұңғымаларды жөндеу-
ге - 624 дана;
49000 гектарға
топырақтық-тұздық
түсiрiмдер;
лабораториялық
анализдер - 10106
шартты бiрлiк;
суармалы жерлердiң
есебiмен картогра-
фиялық деректерiн
құрастыру;
суармалы жерлерге
керi әсер етудi
жеңiлдету жөнiндегi
ұсыныстар мен іс-
шараларды әзiрлеу.
"Оңтүстiк Қазақстан
гидрогеологиялық-
мелиоративтiк
экспедициясы"
мемлекеттік мекеме-
сiне мыналарды алу:
арнайы автокөлiк -
6 бiрлiк;
аспаптар мен құрал-
дар - 3 бiрлiк;
компьютерлер - 3
бiрлiк;
оргтехника - 4
бiрлiк;
тұрмыстық техника-
лар - 2 бiрлiк;
бұрғылаушылар үшiн
тұрмыстық вагон - 1
бiрлiк.
Штаттық саны - 50
адам болатын
"Қызылорда гидро-
геологиялық-мелиора-
тивтiк экспедициясы"
мемлекеттік мекеменi
мынандай жұмыстарды
жүзеге асыру үшiн
ұcтaу:
суармалы жерлердi
агромелиоративтiк
зерттеу 300000
гектар, суландыру
дренаждық жүйесiн
жетiлдiру жобасы
объектiлерiнде 1034
гектар;
ыза сулардың деңгей-
дiк-тұздық режимiне
тұрақты гидрогеоло-
гиялық стационарлық
бақылаулар 10000
өлшеу;
коллекторлық-кәрiз-
дiк су ағымына
гидрогеологиялық
бақылау 200 өлшеу;
ұңғымаларды жөндеу-
ге 300 дана;
2000 гектарға
топырақтық-тұздық
түсiрiмдер;
лабораториялық
талдаулар 3000
шартты бiрлiк;
суармалы жерлердің
есебi мен картогра-
фиялық деректерiн
құрастыру;
суармалы жерлерге
кері әсер етудi
жеңiлдету жөнiндегi
ұсыныстар мен iс-
шараларды әзiрлеу.
Қызылорда гидрогео-
логиялық-мелиоратив-
тiк мемлекеттік
мекемесiне мыналарды
сатып алу:
аспаптар мен
құралдар 7 бiрлiк;
арнайы автокөлiк 3
бiрлiк;
лабораториялық
жабдықтар 2 бiрлiк.
3       101   "Қазагроме-  Штаттық саны 23 адам Жыл   Қазақстан
лиосу        болатын "Қазагроме-  бой-  Республикасы
шаруашылы-   лиосушар" республи-  ында  Ауыл шаруашы-
ғы" респу-   калық мемлекеттiк          лығы
бликалық     органға мемлекеттiк        министрлігінің
әдiстеме-    мекемесiн мынандай         Су ресурстары
лiк орталығы жұмыстарды жүзеге          жөніндегі
асыру үшiн ұстау:          комитеті
жобалық-зерттеу
жұмыстарын респуб-
ликалық бiркелкi
нормативтiк-әдiсте-
мелiк құжаттармен
қамтамасыз ету
және әзiрлеу;
гидромелиоративтiк
және су шаруашылы-
ғына арналған жоба-
ларды бiрыңғай
ақпараттық қамтама-
сыз етудi әзiрлеу;
гидромелиоративтiк
және су шаруашылығын
белгілеу жобаларын
сараптан өткiзу және
қорытындысын беру;
аймақтық жобалау-
зерттеу кәсiпорын-
дарының координация-
лық қызметтерiн
жүзеге асыру;
су шаруашылығы және
гидромелиоративтiк
жүйелердi қалпына
келтiруге инвестиция
"Казагромелиосушар"
республикалық
мемлекеттiк органға
мыналарды алу:
компьютерлер 3
бiрлiк.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшится обоснованность критериев оценки мелиоративного состояния, качество рекомендаций по использованию орошаемых земель и улучшению их мелиоративного состояния и как следствие повышение плодородия почв и урожайности сельскохозяйственных культур, качественное и эффективное выполнение проектно-изыскательских работ, обеспечение согласованными нормами и правилами, выдача квалификационных заключений и проведение экспертизы проектов приведет к снижению стоимости технико-экономического обоснования и проектно-сметной документации по отрасли мелиорации.
Приложение 87
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Защита растений"
на 2005 год
1. Стоимость: 2786076 тысяч тенге (два миллиарда семьсот восемьдесят шесть миллионов семьдесят шесть тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 20 Закона Республики Казахстан "О защите растений";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года
N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года N 1295 "Об утверждении перечней карантинных объектов и особо опасных вредных организмов";  постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 19 "О создании отдельных государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение благоприятной фитосанитарной обстановки в республике.
5. Задачи бюджетной программы: проведение систематических наблюдений за фитосанитарным состоянием на территории республики, на их основе составление кратко-, средне-, долгосрочных прогнозов, выявление очагов массового развития и распространения вредных и особо опасных вредных организмов, а также борьба с особо опасными вредными организмами сельскохозяйственных культур.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Защита растений
2
100
Выявление заселенных
(зараженных)
площадей и
борьба с особо
опасными
вредными
организмами
Оплата услуг
по выполнению
мероприятий:
проведение
обследований
на наличие
заселенности
(зараженности) особо опасными вредными
организмами
сельскохозяйст-
венных культур
с достовер-
ностью прогноза
не менее 70 %

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: суармалы жерлердiң мелиоративтiк жай-күйiн бағалау өлшемдерi, және оларды пайдалану жөнiндегi ұсынымдардың сапасы жақсаруының жолдарынан топырақ құнарлығы артып ауыл шаруашылығы дақылдарының түсiмдiлiгi өседi, жобалау iздестiру жұмыстарының сапалы және тиiмдi орындалуы, келiсiлген нормалармен және ережелермен қамтамасыз ету, бiлiктiлiк қорытындыларын беру және жобалардың сараптамасын жүргізу мелиорация саласында техникалық-экономикалық негiздеу және жобалау-сметалық құжаттар құнының арзандауына себеп болады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
87-ҚОСЫМША
Ескерту. 87-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Өсiмдiктердi қорғау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2786076 мың теңге (екi миллиард жетi жүз сексен алты миллион жетпiс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Өсiмдiктердi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шiлдедегi Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Карантиндiк объектілер мен аса қауiптi зиянкес организмдердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 10 желтоқсандағы N 1295 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң жекелеген мемлекеттік мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 19 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикада қолайлы фитосанитариялық жағдайды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республика аумағындағы фитосанитариялық жағдайға жүйелi бақылау жүргізу, соның негiзiнде ұзақ, орта және қысқа мерзiмдi болжамдар жасау, ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауiптi зиянкестерi мен ауруларының жаппай дамуы мен таралуы ошақтарын анықтау, сондай-ақ ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауiптi зиянкестерiмен күрес.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Өсiмдiктердi
қорғау
2       100   Сортаңдан-   Мынадай iс-шаралар-  Жыл   Қазақстан
ған (бүлiн-  ларды орындау бойын- бой-  Республикасы-
ген) алаң-   ша қызметтерге       ында  ның Ауыл
дарды анық-  көрсетiлген ақы            шаруашылығы
тау және     төлеу:                     министрлiгi
аса қауiптi  ауыл шаруашылығы
зиянды орга- дақылдарының аса
низмдepгe    қауіпті зиянкес
қарсы күрес  организмдерi тарал-
жүргiзу      ған (залалданған)

процентов на площади 30 244 тысячи гектаров;
закуп
пестицидов,
зарегистриро-
ванных для
применения в
республике,
обеспечивающих
химическую
обработку земель на
площади порядка
2,8-3,0 миллион гектар, в том числе для создания запаса;
проведение
таможенных
процедур;
доставка
пестицидов до места
назначения на
специализиро-
ванном авто-
транспорте, в
том числе запаса
пестицидов;
хранение
закупаемых
пестицидов в
соответствующих условиях, в том числе запаса пестицидов;
проведение
химических
обработок против
вредителей и
болезней, по
перечню,
утвержденному
Правительством Республики Казахстан, с биологической эффективностью 80-85 % процентов на площади порядка 2,8-3,0 миллион гектар;
сбор, доставка и захоронение остатков запрещенных, пришедших в негодность пестицидов и
тары из-под них в объеме 486 тонн.
В
тече-
ние
года
Министерствосельского
хозяйства Республики
Казахстан
3
101
Республиканс-
кий методический
центр
фитосанитарной
диагностики и прогнозов
Содержание государственного учреждения "Республиканский методический центр фитосанитарной диагностики и прогнозов" со штатной численностью 482 человека для проведения систематических наблюдений за появлением, развитием и распространением вредителей на площади 4200 тысяч гектар, болезней растений на площади 1 540 тысяч гектар, сорных растений на площади 800 тысяч гектар. Приобретение специального автотранспорта в количестве 13 единиц, лабораторного оборудования 194 единиц, организационной техники 95 единиц, прочих товаров и оборудования 174 единиц.
В те-
чение
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: составление достоверных прогнозов распространения вредителей, болезней растений и сорняков, планирование защитных мероприятий на соответствующий год, снижение площадей, заселенных (зараженных) особо опасными вредителями и болезнями сельскохозяйственных культур на 10% и сохранение урожая.
Приложение 88
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Карантин растений"
на 2005 год
1. Стоимость: 776420 тысяч тенге (семьсот семьдесят шесть миллионов четыреста двадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 18 Закона Республики Казахстан "О карантине растений";  Указ Президента от 5 июня 2002 года N 889 "О государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2000 года N 941 "О создании государственных учреждений в системе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года
N 1295 "Об утверждении перечней карантинных объектов и особо опасных вредных организмов";  постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 19 "О создании отдельных государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2003 года N 773 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов".

30 244 мың гектар
алаңда болжамның
70% төмен емес дәл-
дiгімен зерттеулер
жүргізу;
шамамен 2,8-3,0
миллион гектар
алаңда химиялық
өңдеудi қамтамасыз
ететiн республикада
қолдану үшiн тiркел-
ген пестицидтердi
сатып алу, оның
iшiнде қор қалыптас-
тыру;
кедендiк процеду-
ларды жүргiзу;
пестицидтердi, оның
ішінде пестицидтер
қорларын арнайы
автокөлiкпен белгі-
ленген орынға дейiн
жеткiзу;
сатып алынатын
пестицидтердi, оның
iшiнде пестицидтер
қорларын тиiстi
жағдайларда сақтау;
Қазақстан Республи-
касының Үкiметi
бекiткен тiзбеде
анықталған зиянкес-
тер мен ауруларға
қарсы барлығы
шамамен 2,8-3,0
миллион гектар
алаңда биологиялық
тиiмділік 80-85%
төмен болмайтын
химиялық өңдеу
жүргiзу.
486 тонна көлемін-
дегі тыйым салынған,
жарамсыздыққа кел-
ген пестицидтердiң
қалдықтары мен
олардың ыдыстарын
жинау, жеткiзу және
көмiп тастау.
3       101   Фитосани-    "Фитосанитариялық    Жыл   Қазақстан
тариялық     диагностика және     бой-  Республикасы-
диагностика  болжамдау Республи-  ында  ның Ауыл
және         калық әдiстемелiк          шаруашылығы
болжамдау    орталығына" жатқы-         министрлiгi
республика-  зылған 482 штаттық
лық әдiсте-  бiрлiгi бар,
мелiк орта-  4200 мың гектар
лығы         алаңда зиянкестердiң,
1540 мың гектар
алаңда өсiмдiк
ауруларының,
800 мың гектар
алаңда арамшөптердiң
пайда болуына, дамуы-
на және таралуына
жүйелi түрде бақылау
жасау үшін
мемлекеттiк мекеме-
нi ұстау.
13 бiрлiк арнаулы
көлiк құралдарын,
194 бiрлiк зертхана-
лық құрал-жабдықтар-
ды, 95 бiрлiк орг-
техниканы, 174
бiрлiк басқа тауар-
лар мен құрал -
жабдықтарды сатып
алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: зиянкестер, өсiмдiк аурулары және арамшөптер таралуының шүбәсiз болжамдарын жасау, тиiстi жылға қорғау iс-шараларын жоспарлау, ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауiптi зиянкестерi мен аурулары таралған (залалданған) алаңдарын 10%-ға азайту және егінді сақтау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
88-ҚОСЫМША
Ескерту. 88-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Өсiмдiктер карантинi"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 776420 мың теңге (жетi жүз жетпiс алты миллион төрт жүз жиырма мың теңге)
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы Заңының 18-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi жүйесiнде мемлекеттiк мекемелердi құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 26 маусымдағы N 941 қаулысы ; "Карантиндiк объектiлермен аса қауiптi зиянкес организмдердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 10 желтоқсандағы N 1295 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң жекелеген мемлекеттік мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 19 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы аумақтарын карантиндiк объектiлерден қорғау жөнiндегі ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 1 тамыздағы N 773 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: профилактика и недопущение распространения карантинных объектов и обеспечение благоприятной фитосанитарной обстановки на территории Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: выявление, локализация, ликвидация имеющихся очагов карантинных объектов, профилактика и предотвращение их дальнейшего распространения, определение видового состава карантинных объектов и чужеродных видов и выявление скрытой зараженности в посевном и посадочном материалах.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Карантин
растений
2
100
Государствен-
ные учреждения
по карантину
растений
Содержание государственного учреждения
"Республиканскаякарантинная лаборатория" со штатной численностью 35 человек для
проведения порядка 24 тысяч
лабораторных
фитосанитарных экспертиз подкарантинной
продукции, установление наличия в ней
карантинных объектов и определения их
видового состава. Приобретение
организационной техники - 15 единиц,
лабораторного оборудования - 31 единица,
прочего оборудования - 4 единицы.
Содержание
государствен-
ного учреждения
"Республиканскийинтродукционно-
карантинный питомник
плодово-ягодных культур" со штатной
численностью 12 человек для проведения
экспертиз и анализов на обнаружение
вредителей, болезней растений и сорняков,
еженедельных обследований
подкарантинного материала в период вегетации
растений порядка
220 сорто-
образцов плодово-ягодных культур (черенки, саженцы, семена, клубни,
луковицы, корнеклубни, плоды образцов)
и порядка 3670 штук выращенных живых растений различных плодово-ягодных и других культур и
проведения
агротехнических мероприятий по уходу за
проверяемым подкарантинным материалом,
включающих;
выращивание соответствующего подвоя, для поступающих
на проверку материалов; прививку,
посадку или посев поступивших материалов;
проведение поливов, подкормок, прополок, культивации, химических обработок, обрезки и так
далее;
выпуск здорового посадочного,
прививочного или семенного материала по
завершению карантинной проверки.
Приобретение лабораторного оборудования -
5 единиц, лабораторной мебели - 2 единицы.
Содержание государственного учреждения
"Интродукционно-карантинный питомник
зерновых культур" со штатной численностью
18 человек, для проведения экспертиз и
анализов импортных сортообразцов семян зерновых, зернобобовых культур и кукурузы
на скрытую зараженность карантинными
объектами порядка 70 сортообразцов путем проведения химических и агротехнических
мероприятий по уходу за проверяемыми
сортообразцами семян зерновых культур и
кукурузы, включающих:
предпосевную обработку почвы;
посев и выращивание поступивших
импортных сортообразцов семян зерновых
культур и кукурузы;
проведение прополок, культивации,
химических обработок, подкормок и так
далее;
выпуск здорового
семенного материала по завершению карантинной проверки. Приобретение
лабораторного оборудования - 2 единицы, прочих оборудовании и сельскохозяйст-
венной техники - 4 единицы.
В те-
чение
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
3
101
Выявление,
локализация и
ликвидация
очагов
распростране-
ния
карантинных
вредителей,
болезней
растений и
сорняков
Осуществление мероприятий по выявлению, локализации и ликвидации имеющихся очагов
распространения карантинных объектов по перечню, определенному
Правительством Республики
Казахстан, в
том числе:
проведение
обследований
на наличие
карантинных
объектов на 60 предприятиях и
площади порядка

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының аумағында карантиндiк объектiлер таралуының алдын алу болдырмау мен профилактика және Қазақстан Республикасының аумағында қолайлы фитосанитариялық жағдайды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк мекемелерiнiң ic-әрекетiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының аумағында карантиндiк объектiлер таралуының алдын алу және болдырмау қолайлы фитосанитариялық жағдайды қамтамасыз ету;
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   004       Өсiмдiктер
карантині
2       100   Өсiмдiктер   Карантинге жатқы-   Қаран-  Қазақстан
карантинi    зылған өнiмге шама- тинге   Республикасы-
жөнiндегi    мен 24 мың зертха-  жатқы-  ның Ауыл
мемлекеттік  налық фитосанитар-  зылған  шаруашылығы
мекемелер    лық сараптама       өнiмде  министрлігі
жүргiзу, оның iшiн- каран-
де карантиндiк      тиндiк
объектілердiң болу- объек-
ын анықтау және     тілер
олардың түрлiк      болуын
құрамын айқындау    және
үшiн 35 штаттық     олар-
бiрлiгi бар Респу-  дың
бликаның карантин-  түрлік
дiк зертхананы      құра-
ұстау.              мын
15 бiрлiк оргтехни- анық-
каны, 31 зертхана-  тауға
лық және басқа мен  шама-
құрал-жабдықтар 4   мен 24
бiрлiк сатып алу.   мың
Зиянкестердi,       зерт-
өсiмдiктердi, өсiм- хана-
дiк ауруларын және  лық
арамшөптердi анық-  фито-
тауға сараптама     сани-
жүргiзу үшiн,       тария-
жемiс-жидек дақыл-  лық
дарының шамамен 220 талдау-
сорт үлгiлерiн      лар
(қалемшелер, көшет- жүргізу
тер, тұқымдар,      үшін
түйнек, жуа шық,    штат
тамыртүйнек, жемiс  саны
үлгiсi) және        35
жемiс-жидек пен     адам-
басқа дақылдардың   дық
түрлi өсiрiлген     "Рес-
өсiмдiктерiнiң 3670 публи-
данасын өсiмдiктер- калық
дің вегетациялық    каран-
кезеңiнде апта      тиндік
сайын карантинге    зерт-
жатқызылған өнiмдi  хана"
зерттеу және тексе- мемле-
рiп жатқан каран-   кеттік
тинге жатқызылған   меке-
материалдарды күту  месін
жөнiндегi агротех-  ұстау.
никалық iс-шара-
ларды жүргiзу,
соның iшiнде:
тексеруге түскен
материалдар үшiн
тиiстi ата тамыр-
шасын өсiру;
келiп түскен мате-
риалдарды егу,
отырғызу және себу;
суару, қоректендi-
ру, отау, культи-
вациялау, химиялық
өңдеу, кесу және
тағы басқа;
карантиндiк тексе-
ру аяқталысымен
таза отырғызу, егу
немесе тұқымдық
материалды шығару
үшiн 12 штаттық
бiрлiгi бар
Республикалық
жемiс-жидек жерсiн-
дiру карантиндiк
көшеттігі мемлекет-
тiк мекемесiн
ұстау.
5 зертханалық
құрал-жабдықтарды,
2 басқа лаборатор-
лық аспаптар мен
құрал-жабдықтар
сатып алу. Тексерi-
ліп жатқан дәндi
дақылдар мен жүгерi
тұқымының сорт
үлгілерiн күту
жөніндегі химиялық
және агротехникалық
iс-шараларды, соның
iшiнде:
топырақты себу
алдындағы өңдеудi;
дәндi дақылдар мен
жүгерiнiң келіп
түскен импорттық
сорт үлгiлерiн себу
және өсiрудi;
отау, культивациялау,
химиялық өңдеу,
қоректендiру және
тағы басқа жүргiзудi;
карантиндiк тексеру
аяқталысымен таза
тұқым материалын
шығаруды жүргiзу
жолымен дәндi,
дәндi-бұршақты
дақылдардың және
жүгерiнiң импорттық
сорт үлгiлерiн
карантиндiк объекті-
лермен жасырын
залалдануына шама-
мен 70 сорт үлгiле-
рін тексеру үшiн 18
штаттық бiрлiгі бар
Республикалық дәндi
дақылдардың
жерсiндiру-каран-
тиндiк көшеттiгi
мемлекеттік мекеме-
сiн ұстау.
2 бiрлiк зертхана-
лық құрал-жабдықтар-
ды, 4 бiрлiк басқа
құрал-жабдықтар мен
техникалар сатып
алу.
3       101   Карантиндiк  Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
зиянкестер-  касы Үкiметi анықта- бой-  Республикасы-
дiң, өсiм-   ған тiзбе бойынша    ында  ның Ауыл
дiк ауру-    карантиндiк объек-         шаруашылығы
ларының      лердiң таралу              министрлiгi
және арам-   ошақтарын табу,
шөптердiң    оқшаулау және жою
таралу       жөнiндегi iс-шара-
ошақтарын    ларды жүзеге асыру,
анықтау,     оның iшiнде:
оқшаулау     60 кәсiпорындарда

1500-1600 тысяч гектар;
закуп химических
препаратов для борьбы против карантинных вредителей и сорняков на площадь 180-200 тысяч гектаров, в том числе для обновления и пополнения
запаса;
проведение таможенных процедур;
хранение химических препаратов, в том числе запаса;
доставка химических препаратов до места назначения, в том числе запаса;
химическая борьба против карантинных
вредителей и сорняков порядка 180-209
тысяч гектар.
В те-
чение
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выявленные, локализованные и
ликвидированные очаги распространения карантинных вредителей, болезней растений и сорняков, сохранение урожая, 100% предотвращение распространения карантинных объектов на территории Республики Казахстан от импортного растительного материала, поступившего на экспертизу в Государственные учреждения по карантину растений и выпуск здорового посадочного, прививочного и семенного материала по завершению карантинной проверки.
Приложение 89
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Определение сортовых и посевных качеств семенного и
посадочного материала"
на 2005 год
1. Стоимость: 156845 тысяч тенге (сто пятьдесят шесть миллионов восемьсот сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 4 Закона Республики Казахстан "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий"; статьи  4__ 12_ Закона Республики Казахстан "О семеноводстве";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение посева проверенными семенами высокопродуктивных сортов на всей площади, повышение урожайности сельскохозяйственных растений, улучшение качества растениеводческой продукции и обеспечение продовольственной безопасности страны.

және жою     және 1500-1600 мың
гектар алаңда каран-
тиндiк объектiлер-
дiң болуына зерттеу
жүргiзу;
запасты жаңарту мен
толықтыру үшiн алу-
ды қоса химиялық
препараттарды 180-
200 мың гектар
алаңда карантиндік
зиянкестерге қарсы
күрес үшiн
инсектицидтердi;
кедендiк рәсiмдердi
жүргізу;
запасты қоса
химиялық препарат-
тарды сақтау;
запасты қоса химия-
лық препараттарды
белгiленген жерге
жеткiзу;
шамамен 180-209
мың гектар алаңда
карантиндiк зиянкес-
тер мен арамшөптер-
ге қарсы химиялық
күресу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: карантиндiк зиянкестер, өсiмдiктердiң аурулары мен арамшөптердiң таралу ошақтарын табу, оқшаулау, жою, егiндi сақтау, карантиндiк объектiлердi уақытылы жою мақсатында оларды анықтау үшiн карантинге жатқызылған өнiмге зертханалық фитосанитариялық талдау жүргiзудi, өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк мекемелерге сараптамаға келiп түскен импорттық өсiмдiк материалдарын Қазақстан Республикасының аумағында карантиндiк объектiлердiң таралуын 100%-ға болдырмау және тексерiстен кейiн сау егілетiн, ұластырылатын және тұқымдық материал шығару.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
89-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Тұқымдық және көшет материалының сорттық
және себу сапаларын анықтау"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 156845 мың теңге (бip жүз елу алты миллион сегiз жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Агроөнеркәсiп кешенi саласын кредиттеу және мемлекеттiк iс-шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы; "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12, 4-баптары ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 мамырдағы N 889 Жарлығы ; "Мемлекеттiк астық ресурстарын пайдалану, қалыптастыру  және сақтау Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бүкiл егiс алқабына жоғары өнiмдi сорттардың тексерiлген тұқымдарын себудi қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы өнiмдерінiң түсiмдiлiгiн арттыру, өсiмдiк шаруашылығы өсiмдiктерiнiң сапасын жақсарту және елiмiздiң азық-түлiктiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы: своевременное и квалифицированное проведение экспертизы качества семян сельскохозяйственных растений для отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей, производителей элитных и оригинальных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, государственных сортоиспытательных участков и станций, государственных ресурсов семян, определение соответствия их качества действующим государственным стандартам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
Проведение
247 тысяч исследований
сортовых и посевных качеств
семян сельско-
хозяйственных растений для
отечественных сельскохозяйст-
венных товаро-
производителей, производителей
элитных и
оригинальных
семян, семян
первой, второй и третьей
репродукций,
государственных сортоиспытате-
льных участков и станций,
государственных
ресурсов семян по показателям качества,
предусмотренным соответствующими государственными стандартами (всхожесть или жизнеспособ-
ность),
влажность,
масса 1000
семян, чистота,
заселенность
вредителями,
зараженность
болезнями).
В те-
чениегода
Министерствосельского
хозяйства Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение проверки качества семян сельскохозяйственных растений, предназначенных для посева отечественными сельскохозяйственными товаропроизводителями, производителями элитных и оригинальных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, государственными сортоиспытательными участками и станциями, и соответствующее повышение урожайности сельскохозяйственных растений за счет посева качественными проверенными семенами на 15 %; снижение себестоимости семян, используемых сельхозтоваропроизводителями для посева; исключение из практики осуществления посева непроверенными некачественными семенами; обеспечение отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей в полном объеме высококачественными элитными и репродукционными семенами, формирование государственных ресурсов семян кондиционным семенным материалом.
Приложение 90
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Государственная поддержка развития сельского хозяйства"
на 2005 год

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер, элиталық және бiрегей тұқымдарды өндiрушiлер, мемлекеттiк сорт сынайтын учаскелер мен станциялар, мемлекеттiк тұқым ресурстары үшiн ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң тұқым сапасына уақытылы және бiлiктi сараптама жүргiзу, олардың сапасының қолданыстағы мемлекеттiк стандартқа сәйкестiгiн анықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   005       Тұқымдық     отандық ауыл шаруа-  Жыл   Қазақстан
және көшет   шылығы тауарын       бойы  Республиканың
материалы-   өндiрушілер, элита-        Ауыл шаруашы-
ның сорт-    лық және бiрегей           лығы
тық және     тұқымдарды, бiрiн-         министрлiгi
себу сапа-   шi, екiншi және
ларын        үшiншi өсiп-өнуi
анықтау      тұқымдарын өндiру-
шілер, мемлекеттік
сорт сынау учаске-
лерi мен станция-
лар, тиісті мемле-
кеттік стандарт-
тармен көзделген
көрсеткiштерi
(өнгіштік немесе
тiршілiкке бейiмді-
лігі, ылғалдылығы,
1000 дәннiң салма-
ғы, тазалық, зиян-
кестермен жайлану,
аурулармен дерт-
теу). Сапа бойынша
мемлекеттiк тұқым
ресурстары үшiн
ауыл шаруашылығы
өсiмдiктерi тұқым-
дарының сорттық
және егiстiк сапа-
сына 247 мың
зерттеу жүргiзу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң, элиталық және бiрегей тұқымдарды, бiрiншi, екiншi және үшiншi өсiп-өнуi тұқымдарын өндiрушiлердiң, мемлекеттiк сорт сынау учаскелерi мен станциялардың себуге арналған ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi тұқымдарының сапасын тексерудi қамтамасыз ету және сапалы тексерiлген тұқымдарды себудiң арқасында ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң түсiмдiлiгін 15% тиiстi көтеру;
ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң себуге пайдаланатын тұқымдардың өзiндiк құнын төмендету;
тексерiлмеген сапасыз тұқымдарды себудi жүзеге асыруды тәжiрибеден алып тастау; отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi толық көлемiнде жоғары сапалы элиталық және репродукциялық тұқымдармен қамтамасыз ету, мемлекеттiк тұқым ресурстарын сапа шартына сай тұқым материалдармен қалыптастыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
90-ҚОСЫМША
Ескерту. 90-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығын дамытуды мемлекеттік қолдау"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 8101211 тысяч тенге (восемь миллиардов сто один миллион двести одиннадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 135 Водного кодекса Республики Казахстан;  статья 15 Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве"; статьи  2__ 15_ 21_ Закона Республики Казахстан "О финансовом лизинге";  статья 4 Закона Республики Казахстан "О зерне";  статья 12 Закона Республики Казахстан "О семеноводстве";  статья 12 Закона Республики Казахстан "Об обязательном страховании в растениеводстве";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе на 2003-2005 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов";  постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2003 года "О некоторых вопросах кредитования и субсидирования агропромышленного сектора";  постановление Правительства Республики Казахстана от 29 января 2004 года N 99 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: стимулирование развития сельского хозяйства в области земледелия, животноводства, сельхозмашиностроения, переработки сельскохозяйственной продукции, страхования растениеводства в сельском хозяйстве, повышение конкурентноспособности продукции отечественных предприятий по переработке сельскохозяйственного сырья.
5. Задачи бюджетной программы: повышение урожайности сельскохозяйственных культур и качества производимой продукции растениеводства, развитие семеноводства, сохранение генофонда сельскохозяйственных растений за счет:
производства оригинальных семян в количестве и ассортименте, необходимых для выращивания в полной потребности элитных семян и гибридов первого поколения;
сохранение и развитие генофонда, повышение племенных и продуктивных качеств сельскохозяйственных животных путем обеспечения доступности племенной продукции (материала) отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям и восстановление племенной базы животноводства: по скотоводству, мясному птицеводству и спортивному коневодству;
удешевление отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости минеральных удобрений, протравителей семян и гербицидов;
удешевление стоимости сельскохозяйственной техники, передаваемой в лизинг лизингополучателям, на сумму части вознаграждения (интереса), подлежащего уплате лизингополучателями и последующему возврату в республиканский бюджет;
удешевление стоимости доставки поливной воды сельхозтоваропроизводителям;
удешевление стоимости оборудования, передаваемого в лизинг предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции, на сумму части вознаграждения (интереса), подлежащего уплате лизингополучателями и последующему возврату в республиканский бюджет;
государственная поддержка обязательного страхования в растениеводстве путем возмещения страховщику части произведенной страховой выплаты;
частичное удешевление суммы платежей, уплачиваемых предприятиями по переработке сельскохозяйственной продукции банкам по процентным ставкам кредитов, выдаваемых банками второго уровня на пополнение оборотных средств для производственных целей;
формирование коллекционных стад малочисленных и исчезающих сельскохозяйственных животных, увеличение их численности и получение высокопродуктивных сельскохозяйственных животных;
использование ценного генетического материала для выведения и создания новых пород, внутрипородных типов и линий.

1. Құны: 8101211 мың теңге (сегiз миллиард бір жүз бір миллион екі жүз он бір мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасы Су кодексi 135-бабы ; "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабы ; "Қаржы лизинг туралы" Қазақстан Республикасының заңы 2 , 15, 21-баптары ; "Астық туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабы ; "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабы ; "Өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 18 наурыздың "Аграрлық-өнеркәсiптiк сектордың қаржылау және қаражаттандыру кейбiр сұрақтары бойынша" қаулысы; "Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге су жеткiзу жөнiнде көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қаңтардағы N 99 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: егiншiлiк, мал шаруашылығы, ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдеу, ауыл шаруашылығындағы өсiмдiк шаруашылығын сақтандыру саласындағы ауыл шаруашылығын дамытуды ынталандыру, ауыл шаруашылығы шикiзатын қайта өңдеу жөнiндегi отандық кәсiпорындар өнiмiнiң бәсекеге қабiлеттiлігін арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы дақылдарының түсiмдiлiгiн және өсiмдiк шаруашылығы өндiретiн өнiмнiң сапасын арттыру, тұқым шаруашылығын дамыту, ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң гендiк қорын:
бiрегей тұқымдарды элиталық тұқымдарды және бiрiншi ұрпақтағы будандарды толық қажеттiлiкте өсiру үшiн қажет сапада және сұрыпталымда өндiру;
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң қол жететiндігін қамтамасыз ету жолымен ауыл асыл тұқымды өнiмге (материалға) шаруашылығы жануарлардың тестiк қорын, сақтау және дамыту, солардың асыл тұқымдық және өнiмдi сапаларын арттыру және мал шаруашылығы, еттi құс шаруашылығы және спорттық жылқы шаруашылығы бойынша мал шаруашылығының асыл тұқымдық базасын қалпына келтiру;
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер үшiн минералдық тыңайтқыштардың, тұқымдар дәрiлеуiштерiнiң және гербицидтердiң құнын арзандату;
лизинг алушыларға лизингке берiлетiн ауыл шаруашылығы техникасының құнын лизинг алушылармен төленуiне және республикалық бюджетке қайтарылуына тиiс сыйақы (мүдде) бөлiгінiң сомасына арзандату;
ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге суарусуын жеткiзудiң құнын арзандату;
ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге жер суару суларын жеткiзу құнын арзандату;
ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындарға берiлетiн жабдықтардың құнын лизингiге алушылар төлеуге және соңынан республикалық бюджетке қайтаруға жататын сыйақы бөлiгi сомасына арзандату;
мiндеттi сақтандыру төлемiнiң бiр бөлiгін сақтандырушыға қайтару арқылы өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыруды мемлекеттiк қолдау;
ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеу кәсiпорындарын төлейтiн қаражаттар айналымын толықтыруға берiлетiн екiншi деңгейдегi банктердiң несиелерiнiң проценттiк ставкалары бойынша төлем ақыларын iшінара арзандату;
саны аз және жоғалып бара жатқан малдардың коллекциялық табындар қалыптастыру, олардың сандарын арттыру және жоғары өнiмдi ауыл шаруашылығы малдар алу;
жаңа тұқымдар, тұқым iшiндегі тұрпаттар мен аталық iздер шығару және құру үшiн бағалы генетикалық материалдарды пайдалану;
республикалық бюджеттен бөлiнетiн кредиттердi пайдаланғаны үшiн жергiлiктi бюджеттердiң республикалық бюджеттерге төлейтiн сыйақы (мүдде) сомаларын өтеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Государствен- ная поддержка
развития
сельского
хозяйства
2
100
Поддержка
развития
семеноводства
Субсидирование развития семеноводства в
порядке, устанавливаемом Правительством
Республики Казахстан, включая:
возмещение (до 40%) затрат на
производство 5000-5100 тонн оригинальных
семян и 60000-61000 штук саженцев
плодовых;
полное возмещение затрат на закладку
маточника карликовых подвоев на площади 5
гектаров;
удешевление (до 40%) стоимости
54000-56000 тонн элитных семян,
реализованных отечественным
сельскохозяйст-
венным
товаропроизво-
дителям.
В те-
чение
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
3
101
Поддержка
развития
племенного
животноводства
Субсидирование развития племенного животноводства в порядке, устанавливаемом
Правительством Республики Казахстан, включая:
частичное (до 50%) удешевление стоимости
реализованной отечественным
сельскохозяйст-
венным товаро-
производителям племенной
продукции (материала) племенного
молодняка 10500-12000 тонн живой массы, 9500-11500 тысяч штук племенного яйца,
1500-1800 тысяч доз семени
быков-
производителей;
полное возмещение затрат по приобретению
40 голов и содержанию 140 племенных быков-
производителей в племенном центре,
получению, хранению и использованию
их семени и эмбрионов;
полное возмещение затрат по покупке 24500
голов ремонтного молодняка племенной птицы и возмещение стоимости
приобретаемых комбикормов для их кормления в племенном хозяйстве по
мясному птицеводству;
полное  возмещение затрат по  приобретению и содержанию 150 голов баранов-
производителей в племенном
центре;
полное
возмещение стоимости
приобретаемого специального
технологичес-
кого, лабораторного
оборудования и мебели, специальной
сельскохозяйс-
венной и оргтехники для
развития племенного дела:
технологического
оборудования 35 единиц; комплектов для
осеменатора 35 единиц; специальной
сельскозяйствен-
ной и оргтехники 27
единиц; лабораторной мебели и
оборудования (стерилизаторы, термостаты,
дистилляторы);
полное возмещение затрат по приобретению
2 жеребцов арабской породы, разведению,
содержанию и тренингу 300 племенных
лошадей, получению, хранению семени
жеребцов-
производителей в племенном
заводе по костанайской породе.
Погашение субъектами племенного
животноводства отсроченной налоговой
задолженности в республиканский и местные бюджеты.
В те-
чение
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
4
102
Поддержка
повышения
урожайности и
качества
производимых
сельско-
хозяйственных
культур
Удешевление 40% стоимости
приобретенных отечественными
сельскохозяйст-
венными
товаропроизво-
дителями
60,0-70,0 тысяч

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   006       Ауыл шаруа-
шылығын
дамытуды
мемлекет-
тiк қолдау
2       100   Тұқым шару-  Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
ашылығын     касының Yкiметi      бой-  Республикасы-
дамытуды     белгiлейтін тәртiп-  ында  ның Ауыл
қолдау       пен мыналарды қоса,        шаруашылығы
тұқым шаруашылығын         министрлiгi
субсидиялау:
5000-5100 тонна
бiрегей тұқымдарды
және 60000-61000
дана жемiс-жидек
көшеттерiн өндiру-
дiң шығынын (40%-ға
дейiн) өтеу;
аласа дiңдi тiлету-
шiлерінің аналық
қайтамасын 5 гектар
алқабында салу үшiн
шығындарды толық
өтеу; отандық ауыл
шаруашылығы тауа-
рын өндiрушiлерге
сатылған 54000-
56000 тонна элита-
лық тұқымдардың
құнын (40%-ға
дейiн) арзандату.
3       101   Асыл тұқым-  Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
ды мал       касының Үкiметi      бой-  Республикасы-
шаруашылы-   белгiлеген тәртiп-   ында  ның Ауыл
ғын дамыту-  пен асыл тұқымды           шаруашылығы
ды қолдау    мал шаруашылығын           министрлiгi
дамытуды субсидия-
лау, оған қоса:
отандық ауыл шаруа-
шылығы тауарын
өндiрушiлерге саты-
латын асыл тұқымды
өнiмнiң (материал-
дың): асыл тұқымды
төлдердiң - 10500-
12000 тонна тiрiдей
салмағын, асыл
тұқымды жұмыртқаның
- 9500-11500 мың
данасын, бұқалар
ұрықтарының - 1500-
1800 мың дозасының
құнын жартылай
(50%-ға дейiн)
арзандату;
мал тұқымын асыл-
дандыру орталығына
40 бас асыл тұқымды
бұқаларды сатып алу
мен 140 бас малды
күтіп-бағу және
олардың ұрықтары
мен эмбриондарын
алу, сақтау және
пайдалану жөнiндегi
шығыстарды толық
өтеу;
еттi құс өсiру
жөнiндегi асыл
тұқымды шаруашылығы-
на 24500 бас бала-
пандарды сатып алуға
арналған шығыстарды
және оларды азықтан-
дыру үшiн сатып
алынатын құрама
жемнiң құнын толық
өтеу;
мал тұқымын асылдан-
дыру орталығына 150
бас аталық қошқар-
ларды сатып алуға
және күтiп-бағуға
жұмсалған шығыстар-
ды толық өтеу;
асылдандыру iсiн
дамыту үшiн сатып
алынатын арнайы
технологиялық,
лабораториялық
құрал-жабдықтар мен
жиhаздардың, арнайы
ауыл шаруашылығы
және ұйымдастыру
техникасының:
технологиялық жаб-
дықтар 35 бiрлiк;
ұрықтандырушыға
арналған 35 жинақ-
талым;
арнайы ауыл шаруа-
шылығы және ұйым-
дастыру техникасы
- 27 бiрлiк;
лабораториялық
жиhаз бен жабдық-
тардың (стерилиза-
тор, дистилятор,
термостат) құнын
толық өтеу;
қостанай тұқымын
өсiретiн асыл
тұқымды зауытта
араб тұқымының 2
айғырын сатып
алуға, 300 асыл
тұқымды жылқыны
өсiруге, күтіп-ба-
ғуға, үйретуге,
аталық айғырлардың
ұрығын алуға, сақ-
тауға жұмсалған
шығыстарды толық
өтеу;
асыл тұқымды мал
шаруашылығы субъек-
тілерiнiң республи-
калық және жергілiк-
тi бюджеттерге мер-
зiмi ұзартылған
салықтар бойынша
берешектерiн өтеу.
4       102   Өндiрілетін  Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
ауыл шаруа-  касының Yкiметi      бой-  Республикасы-
шылығы       белгілеген тәртiп-   ында  ның Ауыл
дақылдары-   пен отандық ауыл           шаруашылығы
ның шығым-   шаруашылығы тауарын        министрлiгi
дылығы мен   өндiрушiлер сатып
сапасын      алған 60,0-70 мың
арттыруды    тонна минералдық
қолдау       тыңайтқыштардың,

тонн минеральных удобрений, 150,0-175,6
тысяч литров протравителей семян и
380,0-421,2 тысяч литров гербицидов в порядке,
устанавливаемом Правительством
Республики Казахстан.
В те-
чение
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
5
103
Возмещение
ставки
вознаграждения
(интереса) по
финансовому
лизингу
сельскохозяй-
ственной
техники
Перечисление в республиканский бюджет
организацией, уполномоченной в соответствии с решением Правительства
Республики Казахстан на обеспечение
сельскохозяйст-
венной техникой на лизинговой основе (уполномоченная
организация) вознаграждения (интереса) по
лизингу сельскохозяйст-
венной техники;
Возмещение ставки вознаграждения
(интереса) Министерством финансов
Республики Казахстан уполномоченной
организации в соответствии с Правилами
кредитования обеспечения
сельскохозяйст-
венной техникой на лизинговой основе на 2003 год и возмещения
ставки вознаграждения (интереса),
утвержденными постановлением
Правительства Республики Казахстан 18
марта 2003 года N 259 "О некоторых
вопросах кредитования и субсидирования
агропромышлен-
ного сектора".
В те-
чение
года
Уполномочен-
ная
организация,
Министерство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан,
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
6
104
Субсидированиестоимости
услуг по
доставке воды
сельскохозяй-
ственным
товаропроизво-
дителям
Удешевление
стоимости услуг по доставке воды сельхозтоваро-
производителям в порядке, устанавливаемом Правительством
Республики
Казахстан
В те-
чениегода
Комитет по водным ресурсам Министерствасельского хозяйства Республики Казахстан
7
105
Возмещение
ставки
вознаграждения(интереса)
по финансовому
лизингу
оборудования
для предприятий по
переработке
сельскохозяй-
ственной
продукции
Перечисление в республиканский бюджет
ответственным
исполнителем
(уполномоченной организацией)
вознаграждения (интереса) по лизингу
оборудования для предприятий по переработке сельскохозяйст-
венной
продукции;
возмещение
ставки
вознаграждения
(интереса) уполномоченной организацией в соответствии с Правилами возмещения
вознаграждения на 2003 год, утвержденными  постановлением Правительства Республики
Казахстан 18
марта 2003
года N 259
"О некоторых
вопросах
кредитования и субсидирования агропромышлен-
ного сектора"
В те-
чениегода
Уполномочен-
ная
организация
Министерствасельского
хозяйства Республики
Казахстан
Министерствофинансов
Республики
Казахстан
8
106
Поддержка
страхования в растениевод-
стве
Выделение средств для
государственной поддержки
обязательного
страхования в растениеводстве от
неблагоприятных
природных
явлений в
порядке,
устанавливаемом Правительством
Республики
Казахстан.
Оплата услуг
агента для
управления
бюджетными
средствами для
государственной поддержки обязательного страхования в растениеводстве в порядке,
устанавливаемом Правительством
Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министерствосельского
хозяйства
Республики
Казахстан
9
107
Субсидированиеставки
вознаграждения(интереса) по кредитам, выдаваемым
банками второго уровня
предприятиям по переработке
сельскохозяй-
ственной
продукции на пополнение их оборотных средств
Частичное
возмещение
банковского
вознаграждения по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке
сельскохозяй-
ственной
продукции на пополнение их оборотных
средств в
соответствии с Правилами
субсидирования ставки вознаграждения по кредитам, выдаваемым банками второго уровня
предприятиям по
переработке
сельскохозяй-
ственной
продукции на
пополнение их оборотных
средств,
утверждаемыми Правительством Республики
Казахстан.
В те-
чениегода
Министерствосельского
хозяйства Республики
Казахстан
10
108
Сохранение и
восстановлениегенофонда малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяй-
ственных животных
Полное возмещение
затрат на
приобретение
малочисленных
пород, типов и линий сельско-
хозяйственных животных для
создания
коллекционных стад в
селекционно-
генетических
центрах;
полное возмещение затрат на
приобретение специального
технологического
оборудования
(спецоборудо-
вания),
организационной
техники и
специального
автомобильного
транспорта.
В те-
чениегода
Министерствосельского
хозяйства Республики
Казахстан

150,0 - 175,6 мың
литр тұқым улағыш-
тардың, 380,0 -
421,2 мың литр
гербицидтердiң
құнын 40% арзандату.
5       103   Ауыл шаруа-  Қазақстан Республи-  Жыл   Уәкіл ұйым
шылығы       касы Үкiметiнiң      бой-  Қазақстан
техникасы-   шешiмiне сәйкес      ында  Республикасы-
ның қаржы    лизинг негiзiнде           ның Ауыл
лизингi      ауыл шаруашылығы           шаруашылығы
бойынша      техникасымен қамта-        министрлiгi
сыйақы       масыз етуге уәкi-          Қазақстан
(мүдде)      летті болатын ұйым-        Республикасы-
ставкасын    ның (уәкiлетті ұйым)       ның Қаржы
өтеу         ауыл шаруашылығы           министрлiгi
техникасының лизингi
бойынша сыйақыны
(мүдденi) республи-
калық бюджетке
аударуы;
"Агроөнеркәсiп
кешенiне кредит беру
және оны субсидиялау
кейбiр мәселелерi
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiме-
тiнiң 2003 жылғы 18
наурыздағы N 259
қаулысымен бекiтiл-
ген 2003 жылға
арналған лизинг
негiзiнде ауыл
шаруашылығы техни-
касымен қамтамасыз
етуге кредит беру
және сыйақы (мүдде)
ставкасын өтеу
ережесiне сәйкес
Қазақстан Республи-
касының Қаржы
министрлігінiң
уәкiлеттi ұйымға
сыйақы (мүдде)
ставкасын өтеуi.
6       104   Ауыл шаруа-  Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
шылығы       касының Yкіметімен   бой-  Республикасы
тауарларын   белгіленетiн тәр-    ында  ның Ауыл
өндiруші-    тiппен Ауыл шаруа-         шаруашылығы
лерге су     шылығы тауарын             министрлігі Су
жеткiзу      өндiрушілерге су           ресурстарының
жөнiнде      жеткiзу жөнiнде            комитеті
көрсетiлетiн қызметтердiң құнын
қызметтер    арзандату.
құнын
субсидиялау
7       105   Ауыл шаруа-  Жауапты орындаушы    Жыл   Уәкіл ұйым
шылығы өнiм- ның (уәкiлетті       бой-  Қазақстан
дерiн        ұйымның) ауыл        ында  Республикасы-
өңдейтiн     шаруашылығы өнiмiн         ның Ауыл
кәсiпорын-   қайта өңдеу жөнiн-         шаруашылығының
дарға арнал- дегi кәсiпорындар          министрлігі
ған жабдық-  үшiн жабдықтың             Қазақстан
тардың қаржы лизингі бойынша            Республикасы-
лизингi      сыйақыны (мүдденi)         ның Қаржы
бойынша      республикалық бюд-         министрлігі
сыйақы       жетке аударуы;
(мүдде)      Қазақстан Республи-
ставкасын    касының Үкiметiмен
өтеу         бекiтілетiн
Сыйақыны өтеу ере-
жесiне сәйкес уәкi-
леттi ұйымның сыйа-
қы ставкасын
(мүдденi) өтеуi.
8       106   Өсiмдiк      Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
шаруашы-     касының Үкiметімен   бой-  Республикасы
лығындағы    белгiленетiн тәртіп- ында  ның Ауыл
сақтау       пен өсiмдiк шаруашы-       шаруашылығының
лығындағы қолайсыз         министрлігі
табиғи құбылыстардан
мiндетті сақтандыру-
ды мемлекеттiк
қолдау үшiн қаражат-
тарды бөлу.
Қазақстан Республи-
касының Үкiметiмен
белгіленетiн тәртiп-
пен өсiмдiк шаруа-
шылығындағы мiндет-
ті сақтандыруды
мемлекеттік қолдау
үшiн бюджет қаражат-
тарын басқару үшiн
агент қызметтерiн
төлеу.
9       107   Екiншi       Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
деңгейдегi   касының Үкiметiмен   бой-  Республикасы
банктер      бекітiлетiн Екiншi   ында  ның Ауыл
ауыл шаруа-  деңгейдегi банкi-          шаруашылығының
шылығы       лермен ауыл шаруа-         министрлігі
өнiмiн       шылығы өнiмiн қайта
өңдейтiн     өңдеу жөнiндегi
кәсiпорын-   кәсiпорындарға
дарға        олардың айналма
олардың      қаражаттарын толты-
айналым      ру үшiн берiлетiн
қаражатын    кредиттер бойынша
толықтыру-   сыйақының (мүдденiң)
ға беретiн   ставкасын субсидия-
кредиттер    лау ережесiне сәйкес
бойынша      екiншi деңгейдегi
сыйақы       банкiлермен ауыл
(мүдде)      шаруашылығы өнiмiн
ставкасын    қайта өңдеу жөнін-
cубсидиялау  дегi кәсiпорындарға
олардың айналма
қаражаттарын ауыл
шаруашылығы өнiмiн
қайта өңдеу үшiн
толтыруға берiлетiн
кредиттер бойынша
банк сыйақысын
ішінара өтеу.
10      108   Ауыл шаруа-  Селекциялық-генети-  Жыл   Қазақстан
шылығы       калық орталықтарда   бой-  Республикасы
жануарла-    коллекциялық табын-  ында  ның Ауыл
рының саны   дарды құру үшiн            шаруашылығының
аз және      ауыл шаруашылығы           министрлігі
жойылып      жануарлардың саны
бара жатқан  аз тұқымдарын,
тұқымдары-   типтерiн және желi-
ның, түрлерi лерiн сатып алуға
мен топтары- шығындарды толық
ның тектiк   өтеу;
қорын сақтау арнайы техноло-
мен қалпына  гиялық жабдықты
келтiру      (арнайы жабдық),
ұйымдастыру техни-
касы мен арнайы
автокөлiктi сатып
алу үшiн шығындар-
ды толық өтеу.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение элитно-семеноводческих хозяйств оригинальными семенами сельскохозяйственных растений для производства элитных семян;
доступность для сельскохозяйственных товаропроизводителей элитных семян и обеспечение сортообновления, сохранение и развитие генофонда сельскохозяйственных растений;
повышение урожайности сельскохозяйственных культур и качества растениеводческой продукции;
увеличение производства и реализации отечественным сельхозтоваропроизводителям племенной продукции (материала) по сравнению с 2004 годом;
увеличится количество субъектов племенного животноводства, за счет реализованной племенной продукции (материала) ежегодно будут формироваться 35-40 субъектов;
будет расширена сеть пунктов искусственного осеменения коров и телок за счет восстановления и создания новых пунктов (около 300), что позволит довести численность искусственно осемененных маток до 474 тысяч голов;
использование для искусственного осеменения семени высококлассных быков-производителей позволит повысить продуктивность скота на 10-12% и соответственно увеличится производство животноводческой продукции;
сохранение и развитие генофонда районированных ценных пород: по прогнозу ежегодный прирост поголовья племенных животных составит 10-15% (овец более 20%);
восстановление племенного центра по скотоводству и овцеводству, укомплектование высокопродуктивными быками-производителями и баранами-производителями отечественной и зарубежной селекции для усовершенствования основного массива скота и овец;
укрепление племенной базы мясного птицеводства и увеличение производства мяса птицы отечественных птицефабрик;
дальнейшая специализация тренотделений по направлениям: аламан байга, гладкие скачки, конкур, кокпар;
эффективное использование банка семени жеребцов-производителей чистокровной верховой и костанайской пород для увеличения поголовья лошадей выводимой казахской верховой породы лошадей;
доступность для сельскохозяйственных товаропроизводителей минеральных удобрений, протравителей семян и гербицидов;
удешевление стоимости сельскохозяйственной техники передаваемой в лизинг на сумму соответствующего вознаграждения Министерства финансов Республики Казахстан по кредитным соглашениям, предоставленным в рамках обеспечения сельскохозяйственной техникой на лизинговой основе, что позволит смягчить условия для лизингополучателей по несению ими расходов, связанных с приобретением техники в лизинг;
повышение эффективности использования орошаемых земель и повышение урожайности сельскохозяйственных культур;
удешевление стоимости оборудования передаваемого в лизинг на сумму соответствующего вознаграждения Министерства финансов Республики Казахстан по кредитным соглашениям, снижение барьеров для использования банковских кредитов при лизинге технологического оборудования для технического и технологического переоснащения предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции;
создание эффективной системы сельскохозяйственного страхования, которая будет гарантирующим фактором для снижения рисков инвестирования, увеличит доступ сельхозтоваропроизводителей к кредитным ресурсам и укрепит доверие населения к страховому рынку;
увеличение доли переработки сельскохозяйственного сырья отечественного производства, преодоление критической зависимости отечественной экономики от импорта, развитие производства и закупа сырья для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции, насыщение внутреннего рынка высококачественными животноводческими и растениеводческими продуктами отечественного производства;
сохранение, размножение и эффективное использование генофонда уникальных, малочисленных редких и исчезающих пород, типов, линий и отродий животных;
создание и внедрение на базе генофонда исчезающих и редких пород, новых высокопродуктивных пород, типов и линий животных;
выращивание и тиражирование племенных, высокоценных животных для обеспечения сельскохозяйственных товаропроизводителей качественным племенным материалом;
повышение эффективности и доходности сельскохозяйственного производства;
поддержание конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции;
рост жизненного уровня сельского населения.
Приложение 91
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Сортоиспытание сельскохозяйственных культур"
на 2005 год

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:            элиталық тұқым өндiру үшiн элиталық тұқым шаруашылықтарын ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымдарымен қамтамасыз ету;
ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң элиталық тұқымға қол жетуi және сорт жаңартуды қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң гендiк қорын сақтау және дамыту;
ауыл шаруашылығы дақылдарының түсiмдiлігін және өсiмдiк шаруашылығының өнiмiнiң сапасын арттыру;
2004 жылмен салыстырғанда, асыл тұқымды өнiмдi (материалды) өнім өндiрудiң және отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге өткiзудiң ұлғайтуы:
асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектiлерiнiң саны көбейедi, өткiзiлген асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) есебiнен жыл сайын 35-40 субъектiлер құрылатын болады;
жаңа пункттердi (300-дей) қалпына келтiру және құру есебiнен сиырлар мен қашарларды қолдан ұрықтандыру пункттерiнiң желiсi кеңейедi, бұл қолдан ұрықтандырылған аналық малдың санын 474 мың басқа дейiн жеткiзуге мүмкiндiк бередi;
қолдан ұрықтандыру үшiн жоғары сапалы аталық бұқалар ұрығының пайдалануы малдың өнiмдiлiгiн 10-12%-ға арттыруға мүмкiндiк бередi және осыған сәйкес мал шаруашылығы өнiмдiлiгiнiң өндiрiлуi ұлғаяды;
аудандастырылған құнды тұқымдардың гендiк қорын сақтау және дамыту:
болжам бойынша асыл тұқымды малдардың жыл сайынғы мал басының өсуi 10-15%-ды (қойлардың 20% артық) құрайды;
мал шаруашылығы мен қой шаруашылығы бойынша мал тұқымын асылдандыру орталығын қалпына келтiру, мал мен қойдың негiзгi ауқымын жетiлдiру үшiн отандық және шетелдiк селекцияның жоғары өнiмдi бұқалармен және қошқарлармен жинақтау;
еттi құс шаруашылығының асыл тұқымдық базасын нығайту және отандық құс фабрикаларының құс етiн өндiруiн ұлғайту;
аламан бәйге, жорға жарыс, конкурс, көкпар бағыттары бойынша жатықтыру бөлiмшелерiн одан әрi мамандандыру;
қазақтың тұқымды мiнгі аттарын шығарудың санын өсiру үшiн таза қанды мiнiс және қостанай тұқымды айғырлар ұрығының банкiн тиiмдi қолдану;
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер үшiн минералдық тыңайтқыштардың, тұқымдарды улағыштардың және гербицидтердiң қол жетiмдiлігі;
лизинг негiзiнде ауыл шаруашылығы техникасымен қамтамасыз ету шеңберiнде берiлген суармалы жерлердi қолданудың тиiмдiлiгін ұлғайту және ауыл шаруашылығы дақылдарының өнiмдiлiгiн ұлғайту;
импортқа отандық экономиканың дағдарысты тәуелдiлiгiн еңсеру, қайта өңдеу саласындағы кәсiпорындар үшiн шикiзаттар өндiру мен сатып алуды дамыту, iшкi рынокты отандық өндiрiстiң жоғары сапалы өнiмдерiмен толықтыру;
сақтандыру рыногына халықтың сенiмiн нығайту және ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң несие ресурстарына қол жеткiзуiнiң өсуi, инвестиция тәуекелiнiң төмендеуiне кепiл болатын фактор арқылы, ауыл шаруашылығындағы сақтандыру тиiмдi жүйесiн құру;
ауыл шаруашылығы шикiзатын қайта өңдеудiң отандық өндiрiсiнiң үлесiн ұлғайту, отандық экономиканың импортқа мейлiнше тәуелдi болуынан арылу, ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдеу жөнiндегі кәсiпорындар үшiн шикiзат өндiрудi және сатып алуды дамыту, iшкi рынокты отандық өндiрiстiң жоғары сапалы мал шаруашылығын және өсiмдiк шаруашылығының өнiмдерiмен толықтыру;
саны аз және құрып бара жатқан малдардың тiзiмi мен түрлерiн, бiрегей гендiк қорын тиiмдi пайдалану, көбейту және сақтау;
малдың саны аз сирек кездесетiн және жоғалып бара жатқан тұқымдары базасында жоғары өнiмдi жаңа тұқымдар, тұрпаттар мен аталық iздер шығарып енгiзу;
жоғалып бара жатқан және сирек кездесетiн тұқымдарының гендiк қоры базасында малдардың жаңа жоғары өнiмдi тұқымдарын, типтерi мен желiлерiн құру және енгiзу;
ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi сапалы асыл тұқымды материалдармен қамтамасыз ету үшiн асыл тұқымды, жоғары бағалы малдарды өсiру мен тарату;
ауыл шаруашылығы өндiрудiң тиiмдiлiгін және табысын ұлғайту: ауыл шаруашылығы өнiмнiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн қолдау; ауыл тұрғындарының тұрмыс тiршiлiгiнiң деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
91-ҚОСЫМША
Ескерту. 91-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынақтан өткiзу"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 103916 тысяч тенге (сто три миллиона девятьсот шестнадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 4 Закона Республики Казахстан "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий";  статья 3 Закона Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений"; статьи  4__ 12_ Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889
"О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2000 года N 204
"О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Испытание и охрана селекционных достижений" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 229 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: пополнение Государственного реестра селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, высокопродуктивными сортами сельскохозяйственных растений.
5. Задачи бюджетной программы: выявление продуктивных и ценных по качеству сортов, выдача заключений о хозяйственной полезности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Сортоиспытаниесельскохозяй-
ственных
культур
Содержание государственногоучреждения:
"Государственнаякомиссия по
сортоиспытанию сельскохозяйст-
венных культур" со штатной
численностью
36 человек,
12 областных и 3 региональных
инспектур по
сортоиспытанию сельскохозяйст-
венных культур
со штатной
численностью
212 человек
для проведения
государствен-
ного
сортоиспытания сельскохозяйст-
венных культур на хозяйственную
полезность
путем выполнения
комплекса
агротехнических мероприятий на площади 16000 га
для определения
наиболее
продуктивных и  ценных по
качеству сортов по 115 сельско-
хозяйственным
культурам с
проведением до
6550 сортоопытов
с целью внесения
выявленных
наиболее
продуктивных по качеству сортов в Государственный реестр селекционных
достижений,
допущенных к
использованию
в Республике
Казахстан.
Оснащение
Государственной
комиссии, региональных и областных инспектур по сортоиспытанию сельскохозяйст-
венных культур сельскохозяйст-
венной
техникой: комбайны - 2 единицы, сеялки - 7 единиц.
В те-
чениегода
Министерствосельского
хозяйства
Республики
Казахстан
Государст-
венная комиссия,
областные и региональные
инспектуры по сорто-
испытанию сельскохо-
зяйственных культур

1. Құны: 103916 мың теңге (бір жүз үш миллион тоғыз жүз он алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Агроөнеркәсіп кешенi саласын кредиттеу және мемлекеттiк iс-шараларды қаржыландыру" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы; "Селекциялық жетiстiктердi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 3-бабы ; "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 4 , 12-баптары ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрлiгiнiң "Селекциялық жетiстiктердi сынау және қорғау" Республикалық мемлекеттiк кәсiпорынды қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 11 ақпандағы N 204 қаулысы ; Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттiк мекемелерiнің штат саны лимиттерін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 ақпандағы N 229 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Мемлекеттiк селекциялық жетiстiктердiң тiзiлiмiн ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң жоғары өнiмдi сұрыпсорттармен Қазақстан Республикасында пайдалануға жiберiлген толықтыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: пайдалы шаруашылығы туралы тұжырым бepу бағалы сұрып сапасы және өнiмдiлiгiн шығару.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   013       Ауыл шаруа-  "Ауыл шаруашылығы    Жыл   Қазақстан
шылығы       дақылдарын сорт      бой-  Республикасы-
дақылдары-   сынау жөнiндегi      ында  ның Ауыл
ның сорт-    мемлекеттік комис-         шаруашылық
тарын        сия штат саны 36           министрлігі
сынақтан     адам Қазақстан             Мемлекеттік
өткiзу       Республикасында            комиссия
пайдалануға жiбе-          Ауыл шаруашы-
рiлген селекциялық         лығы дақылда-
жетістiктердiң             рын сорт сынау
Мемлекеттік                жөніндегі
тізілiмiне табылған        облыстық және
сапасы жағынан             өңірлік
өнiмдi сорттарды           инспектура
енгізу мақсатымен,
6 550 сорт сынау
өткiзуiмен 115 ауыл
шаруашылығы дақыл-
дары бойынша сапасы
жағынан өнiмдi және
бағалы сорттарды
анықтау үшiн 16 000
гeктap алаңда агро-
техникалық iс-шара-
лардың мемлекеттік
сорт сынауды жүргiзу
үшін штат саны 212
адамнан тұратын ауыл
шаруашылығы дақылда-
рын сорт сынау
жөнiндегі 12 облыс-
тық және 3 өңiрлiк
инспектур Мемлекет-
тік комиссияны
ауыл шаруашылығы
дақылдарын сорт
сынау жөнiндегі.
Өңiрлiк және облыс-
тық инспектураны
ауыл шаруашылық
техникасымен жарақ-
тандыру: комбайн-
дар - 2 бiрлiк,
сепкiштер - 7
бiрлiк.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение урожайности сельскохозяйственных растений и качества растениеводческой продукции в результате выявления и внесения в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, наиболее продуктивных и ценных по качеству сортов сельскохозяйственных растений.
Приложение 92
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем"
на 2005 год
1. Стоимость: 38665 тысяч тенге (тридцать восемь миллионов шестьсот шестьдесят пять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение экономической и финансовой устойчивости аграрных предприятий в Казахстане.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка второго этапа проекта "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Усовершенство-вание
ирригационных и дренажных
систем
2
006
Реализация
проекта за
счет
софинансирова-ния гранта из республиканс-
кого бюджета
Оплата налога на добавленную стоимость. Обеспечение долевого софинансирова-
ния гранта по категории "операционные расходы". Обеспечение долевого софинансирова-
ния гранта по категории "товары".
В те-
чениегода
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан
3
018
Реализация проекта за счет гранта
Приобретение услуг проектной организации. Приобретение услуг индивидуальных консультантов. Операционные расходы по консультантам. Закуп 5 комплектов оргтехники и офисной мебели для консультантов по категории "товары". Расходы на проведение 2 семинаров.
В те-
чениегода
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасында пайдалануға жiберiлген ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң сапасы жағынан ең өнiмдi және бағалы сорттарын табу және селекциялық жетiстiктердiң Мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу нәтижесiнде ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң өнiмдiлiгiн өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң сапасын және арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
92-ҚОСЫМША
Ескерту. 92-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Ирригациялық және дренаждық жүйелердi жетiлдiру"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 38665 мың теңге (отыз сегiз миллион алты жүз алпыс бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттік аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстандағы аграрлық кәсiпорындардың экономикалық және қаржылық тұрақтылығын арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Жердi суландыру және дренаждық жүйелердi жетiлдiру" жобасының екiншi кезеңiн дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   014       Ирригация-
лық және
дренаждық
жүйелердi
жетiлдiру
2       006   Жобаны       Қосылған құн салы-   Жыл   Қазақстан
республика-  ғын төлеу.           бой-  Республикасы
лық бюджет-  Гранттарды "опера-   ында  Ауыл шаруашы-
тен грантты  циялық шығындар"           лығы
бiрлесiп     санаты бойынша             министрлігі
қаржылан-    үлестi бiрлесiп
дыру есебi-  қаржыландыруды
нен iске     қамтамасыз ету.
асыру        Гранттарды "тауар-
лар" санаты бойынша
үлестi бiрлесiп
қаржыландыруды қам-
тамасыз ету.
3       018   Жобаны       Жобалаушы ұйымның    Жыл   Қазақстан
грант        қызметін сатып алу.  бой-  Республикасы
есебiнен     Жекелеген кеңесші-   ында  Ауыл шаруашы-
iске асыру   лердің қызмет көрсе-       лығы
туін сатып алу.            министрлігі
Кеңесшілерге опера-
циялық шығындар.
Кеңесшiлер үшiн
"тауарлар" санаты
бойынша 5 комплект
оргтехникасын және
офистiк жиhаздарды
сатып алу.
2 семинар өткiзуге
шығындар.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: будет подготовлено технико-экономическое обоснование второго проекта "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем.
Приложение 93
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Постприватизационная поддержка сельского хозяйства"
на 2005 год
1. Стоимость: 49747 тысяч тенге (сорок девять миллионов семьсот сорок семь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы",  Закон Республики Казахстан от 10 июня 2004 года "О ратификации Письма-Соглашения между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития о выделении гранта на подготовку второго этапа проекта "Постприватизационная поддержка сельского хозяйства".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступа фермеров, мелких и средних сельских предприятий к финансовым услугам.
5. Задачи бюджетной программы: создание сети сельских финансовых консультационных служб; укрепление функциональных возможностей коммерческих банков и лизинговых компаний по оценке долгосрочных сельскохозяйственных инвестиций; институциональное развитие микрофинансовых учреждений и укрепление их взаимодействия с коммерческими банками.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Постприватиза-ционная
поддержка
сельского
хозяйства
2
016
Реализация
проекта за
счет
софинансирова-
ния внешних займов из республиканс-
кого бюджета
Приобретение консультационных услуг местной
консалтинговой компании,
для проведения обучения консультантов областного и районного
уровня в рамках
компонента по созданию сети
сельских
финансовых
консультацион-
ных служб.
Оплата услуг местных консультантов для реализации проекта в количестве 4 человек, включая
оплату операционных услуг.
Закупка 4 комплектов оргтехники и мебели для местных консультантов.
Оплата объявлений о проведении конкурсов по закупке товаров, работ и услуг.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: "Жерді суландыру және дренаждық жүйелерді жетілдіру" жобаның екінші кезеңінің техникалық-экономикалық негіздемесі дайындалатын болады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
93-ҚОСЫМША
Ескерту. 93-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 , 2005.11.29. N 509d қаулыларымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi қолдау"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 49747 мың теңге (қырық тоғыз миллион жетi жүз қырық жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы , Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Жаңарту және Даму Банкi арасында "Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi қолдау" жобасының екiншi кезеңiн дайындауға грант бөлу туралы келiсiм-хат ратификациялау туралы Заңы 10 маусым 2004 жыл.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: фермерлердiң, ұсақ және орта ауылдық кәсiпорындардың қаржылық қызметтерге қол жеткiзуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауылдық қаржылық консультациялық қызмет желiсiн құру; ұзақ мерзiмдi ауыл шаруашылығы инвестицияларын бағалау жөнiнде коммерциялық банктердiң және лизингiлiк компаниялардың функционалдық мүмкiндiгін нығайту; шағын қаржылық мекемелердi институционалды дамыту және олардың коммерциялық банкiлермен өзара iс-қимылын нығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   016       Ауыл шаруа-
шылығын
жекешелен-
дiруден
кейiнгi
қолдау
2       016   Жобаны       Ауылдық қаржылық    екiн-  Қазақстан
республика-  консультациялық     ші     Республикасы-
лық бюджет-  қызмет жүйесiн құру тоқ-   ның Ауыл
тен сыртқы   жөніндегі компонент саннан шаруашылығы
қарыздарды   шеңберінде облыстық бастап министрлігі
бiрлесiп     және аудандық дең-
қаржылан-    гейдегі консультант-
дыру есебi-  тарды оқытуды өткізу
нен iске     үшін жергілікті кон-
тингтік компанияның
консультациялық қыз-
меттерін сатып алу.
Жобаны iске асыру
үшiн 4 адамнан
тұратын жергiлiктi
консультанттардың
қызмет көрсетуiн,
операциялық қызмет
көрсетудi төлеудi
қоса алғанда төлеу.
Жергілiктi консуль-
танттар үшiн 4
комплект ұйымдастыру
техникасы мен
мебельдер сатып алу.
Тауарларды, жұмыстарды
және қызметтерді сатып
алу бойынша конкурстар
өткізу туралы хабарлан-
дыруларға ақы төлеу.
Қарыз бергенi үшiн
бір жолғы комиссиялық
алымды (қарыз сомасы-

Оплата разового комиссионного сбора (0,5 % от суммы займа) за предоставление займа.
В те-
чениегода
Министерствосельского
хозяйства Республики
Казахстан
3
018
Реализация проекта за счет гранта
Приобретение услуг аудиторской компании для проведения аудита гранта
В те-
чениегода
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 ; от 29 ноября 2005 года N  509д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: - в рамках создания сети сельских финансовых консультационных служб будут обучены 15 преподавателей-тренеров из 5 областей Казахстана, которые обучат около 100 консультантов на районном уровне;
- в рамках повышения институциональных возможностей банков и лизинговых компаний будут обучены около 80 сотрудников кредитных отделов;
- проведен аудит гранта TF051894 на подготовку проекта "Постприватизационная поддержка сельского хозяйства".  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2005 года N  509д .
Приложение 94
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения"
на 2005 год
1. Стоимость: 5509099 тысяч тенге (пять миллиардов пятьсот девять миллионов девяносто девять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий на 2004-2010 годы",  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1389 "Об утверждении Программы развития малых городов на 2004-2006 годы",  постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении "Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года",  постановление Правительства Республики Казахстан от
23 января 2002 года N 93 "Об отраслевой программе "Питьевые воды" на 2002-2010 годы",  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917
"О среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы",  постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289
"О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год".

ның 0,5%-ы төлеу.
3       018   Жобаны       Гранттың аудитiн     2005  Қазақстан
грант        өткiзу үшін аудитор- жыл-  Республикасы
есебiнен     лық компанияның      дың   Ауыл
iске асыру   қызмет көрсетуiн      1    шаруашылығы
сатып алу            тоқ-  министрлiгi
саны
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
- ауылдық қаржылық консультациялық қызмет жүйесiн құру шеңберiнде Қазақстанның 5 облысында аудандық деңгейдегi 100 консультантты оқытатын 15 оқытушы-жаттықтырушы оқытылады;
- жобаны басқару үшiн қажеттi ұйымдастыру техникасы мен офистiк мебельдермен жабдықталған консультанттар тобы құрылады;
- "Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi қолдау" жобасын дайындауға TF051894 грантының аудитi өткiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
94-ҚОСЫМША
Ескерту. 94-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне сумен жабдықтау жүйелерiн
дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5509099 мың теңге (бес миллиард бес жүз тоғыз миллион тоқсан тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004-2010 жылдарға арналған Ауылдық аумақтарды дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 Жарлығы , Шағын қалаларды дамытудың "2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1389 қаулысы , "Қазақстан Республикасы экономикасының су секторын дамытудың және су шаруашылығы саясатының 2010 жылға дейiнгi тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысы , "2002-2010 жылдарға арналған "Ауыз cy" салалық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 93 қаулысы , Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының орта "2005-2007 жылдарға арналған мерзiмдi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917 қаулысы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Устойчивое обеспечение сельских населенных пунктов, городов и малых городов питьевой водой гарантированного качества и в необходимом количестве.
5. Задачи бюджетной программы: Комплекс мероприятий, направленных на обеспечение сельских населенных пунктов, городов и малых городов питьевой водой гарантированного качества и в необходимом количестве.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения
Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развития систем водоснабжения
путем реализации инвестиционных
проектов, направленных на строительство и
реконструкцию объектов питьевого
водоснабжения по перечню, согласно
приложения 2, утвержденного постановлением Правительства Республики
Казахстан от 8 декабря 2004 года№N 1289
"О реализации Закона Республики
Казахстан
"О республиканском
бюджете на 2005 год" на
мероприятия по развитию систем
водоснабжения.
В те-
чениегода
Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение проектов направленных на обеспечение сельских населенных пунктов, городов и малых городов питьевой водой гарантированного качества и в необходимом количестве, в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном законодательством порядке государственную экспертизу.
Приложение 95
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Обеспечение эпизоотического благополучия"
на 2005 год
1. Стоимость: 4721167 тысяч тенге (четыре миллиарда семьсот двадцать один миллион сто шестьдесят семь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауылдық елдi мекендердi, қалалар мен шағын қалаларды кепiлдiгi бар сапалы және қажетті көлемде ауыз сумен тұрақты түрде қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауылдық елдi мекендердi, қалалар мен шағын қалаларды кепiлдiгі бар сапалы және қажеттi көлемде ауыз сумен қамтамасыз етуге бағытталған iс-шаралар кешенi.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   017       Облыстық     "2005 жылға арнал-   Жыл   Қазақстан
бюджеттер-   ған республикалық    бой-  Республикасы
ге, Астана   бюджет туралы"       ында  Ауыл
және         Қазақстан Республи-        шаруашылығы
Алматы       касының Заңын iске         министрлігінің
қалалары-    асыру туралы               Су ресурстары
ның бюджет-  Қазақстан Республи-        жөніндегі
терiне       касы Үкiметiнiң            комитеті
сумен        2004 жылғы 8 желтоқ-
жабдықтау    сандағы N 1289 қау-
жүйелерін    лысы 2 қосымшаға
дамытуға     сәйкес тiзбе бойынша
берiлетiн    ауыз сумен қамтама-
нысаналы     сыз ету объектіле-
даму транс-  рiн салу мен
ферттерi     реконструкциялауға,
сумен жабдықтау
жүйесiн дамыту
жөнiндегі iс-шара-
ларға бағытталған
инвестициялық жоба-
ларды iске асыру
жолымен сумен
жабдықтау жүйелерiн
дамытуға облыстық
бюджеттерiне Астана
мен Алматы қалала-
рының бюджеттерiне
берiлетiн мақсатты
трансферттер.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Белгiленген заңнамалық тәртiпте мемлекеттiк сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжатқа сәйкес, ауылдық елдi мекендер мен қалалар, кiшi қалаларды кепiлдiгі бар сапалы және қажеттi көлемде ауыз сумен тұрақты қамтамасыз етуге бағытталған жобалар орындалады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
95-ҚОСЫМША
Ескерту. 95-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 , 2005.09.16. N 509a , 2006.12.31. N 509H қаулыларымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Жұқпалы аурулардан сақтануды қамтамасыз ету"
деген 018 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4721167 мың теңге (төрт миллиард жетi жүз жиырма бiр миллион бір жүз алпыс жетi мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  8__ 10_ 11_ 12_ 20_ 24_ 26_ 27_ 28_ 29_ 30_ 31_ 32_ и  35_ Закона Республики Казахстан "О ветеринарии";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1431 "Вопросы отдельных организаций, подведомственных Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2003 года N 407 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение благоприятной эпизоотической обстановки в республике.
5. Задачи бюджетной программы: предотвращение распространения заразных заболеваний животных и птиц в республике; оздоровление неблагополучных пунктов от бруцеллеза и туберкулеза сельскохозяйственных животных; локализация и ликвидация очагов острых инфекционных заболеваний животных и птиц; недопущение заноса острых инфекционных заболеваний животных и птиц на территорию Республики Казахстан из сопредельных государств; своевременная постановка диагноза.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Обеспечение эпизоотичес-
кого
благополучия
2
100
Национальный центр
мониторинга, референции,
лабораторной диагностики и
методологии в
ветеринарии
Содержание
государственного
учреждения со штатной
численностью 84 человека для выполнения работ по:
методологическо-му обеспечению
диагностики
заболеваний
животных;
проведению
эпизоотического
мониторинга
дикой фауны;
референтной
функции при
диагностике
болезней
животных
(установления
окончательного
диагноза в
спорных случаях или при затруднении
постановки
диагноза в
других
ветеринарных
лабораториях);
ведению
Национальной
коллекции
депонированных
штампов микро-
организмов,
используемых в ветеринарии;
определению
высокотоксичных или радиоактивных
веществ в
организме
животных,
продуктах и
сырье животного
происхождения;
лабораторным
исследованиям в
спорных случаях
ветеринарно-
санитарной
экспертизы
продуктов и
сырья животного
происхождения,
кормов,
кормовых
добавок,
ветеринарных
препаратов при их импорте,
экспорте и
транзите.
Приобретение:
компьютеры - 2
единицы;
принтеры - 2
единицы;
сканер - 1
единица;
модемы - 2
единицы;
телефакс - 1
единица;
офисная мебель
(стол письменный,
стол для
компьютера,
шкаф для одежды, шкаф
для книг) - 2 комплекта;
лабораторное
оборудование -
45 единиц.
Капитальный
ремонт зданий
лаборатории.
В те-
чениегода
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан
3
101
Диагностика заболеваний животных
Оплата услуг
по выполнению
мероприятий по
проведению
17,5-18,5
миллион
исследований,
включая
серологические
бактериологи-
ческие,
вирусологическиеи паразитологи-
ческие
исследования по болезням
животных и птиц в соответствии с перечнем,
утвержденным
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан.
В те-
чениегода
Министерствосельского
хозяйства
Республики
Казахстан
4
102
Противоэпизо-отия
Обеспечение проведения
противоэпизо-
отических
мероприятий
против особо опасных болезней
животных и птиц:

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шiлдедегi Заңының 8 , 10, 11, 12, 20, 24, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 және 35-баптары ; Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiне ведомстволық бағынысты жекелеген ұйымдардың мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1431 қаулысы , "Ветеринария саласында нормативтiк құқықтық актiлердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 28 сәуiрдегi N 407 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикада қолайлы эпизоотиялық жағдайды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: республикамыздың аумағындағы жануарлар мен құстардың тез тарайтын инфекциялық аурулардың тарауына жол бермеу; ауыл шаруашылығы жануарларының бруцеллезi мен туберкулезiнен ауруларының ошақтарын оқшаулау және жою содан әрi таралуын болдырмау; уақтылы диагноз қою.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   018       Жұқпалы
аурулардан
сақтануды
қамтамасыз
ету
2       100   Ветерина-    Мыналар бойынша      Жыл   Қазақстан
риядағы      жұмыстар орындау     бой-  Республикасы-
мониторинг,  үшiн штат саны 84    ында  ның Ауыл
peференция,  адам мемлекеттік           шаруашылығы
зертханалық  мекеменi ұстау:            министрлігі
диагностика  жануарлардың ауру-
және         ларына диагноз қоюды
әдiснама     әдiстемелiк қамта-
ұлттық       масыз ету;
орталығы     жабайы фауналарға
эпизоотикалық
мониторинг жүргiзу;
жануарлардың ауру-
ларына диагноз қою
кезiндегi референт-
тік функция (даулы
жағдайларда немесе
басқа ветеринариялық
лабораторияларда
диагноз қою қиын
болған кезде түпкi-
лiктi диагноз қою);
ветеринарияда пайда-
ланылатын микроорга-
низмдердiң сақтауға
берiлген штамдарының
ұлттық коллекциясын
жүргiзу;
малдардың организм-
дерiндегi малдан
алынатын өнiмдер мен
шикiзаттардағы өте
улы немесе радиоак-
тивтi заттарды
анықтау;
малдан алынатын
өнiмдер мен шикiзат-
тардың, жемдердiң,
жем қоспаларының,
ветеринариялық
препараттарды импорт-
тау, экспорттау және
транзиттеу кезiндегi
ветеринариялық-сани-
тарлық сараптамадағы
даулы жағдайларда
лабораториялық
зерттеулер.
Сатып алу:
компьютерлер - 2
бiрлiк;
принтерлер - 2
бiрлік;
сканер - 1 бiрлiк;
модем - 2 бiрлiк;
телефакс - 1 бiрлiк;
офистік жиһаз (жазу
үстелі, ком-
пьютерге арнал-
ған үстелі, киiмге
арналған шкаф,
кiтапқа арналған
шкаф) - 2 бiрлiк;
лабораториялық
жабдықтар - 45
бiрлiк;
лаборатория ғимаратын
күрделi жөндеу.
3       101   Жануарлар    Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
аурулары-    касының Үкiметi      бой-  Республикасы-
ның диаг-    бекiткен тізбесiне   ында  ның Ауыл
ностикасы    сәйкес жануарлар мен       шаруашылығы
құстардың аурулары         министрлігі
бойынша серология-
лық, бактериология-
лық, вирусологиялық
және паразитология-
лық зерттеулерді
қоса 17,5-18,5
миллион диагности-
калық зерттеулер
жүргiзу жөнiндегi
iс-шараларды орын-
дау бойынша көрсе-
тiлген қызметтерге
ақы төлеу
4       102   Эпизоотияға  Жануарлар мен құс-   Жыл   Қазақстан
қарсы        тардың ерекше қауіп- бой-  Республикасы-
шаралар      тi ауруларына қарсы  ында  ның Ауыл
эпизоотияға қарсы          шаруашылығы
ic-шаралар жүргiзудi       министрлігі
қамтамасыз ету:
жануарлардың аса
қауiптi ауруларының
алдын алу үшiн,
сондай-ақ ветерина-
риялық препараттар-
дың республикалық
запасын толықтыру
үшiн - 110,0-130,0
миллион бас жануар-
ларға және 50,0-
60,0 миллион құсқа
деген есеппен
ветеринариялық
препараттардың

закуп 160,0-190,0 миллион доз ветеринарных
препаратов, из расчета на 110,0-130,0
миллион голов животных и 50,0-60,0
миллион птиц, и 13000 литров
дезинфицирующе-
го средства, для профилактики
особо опасных болезней
животных и птиц, а также для пополнения
республиканскогозапаса ветеринарных
препаратов;
транспортировка до мест назначения ветеринарных препаратов, в том числе республиканского запаса ветеринарных препаратов;
хранение ветеринарных препаратов до их применения;
хранение республиканского запаса ветеринарных препаратов;
применение ветеринарных препаратов на
местах включающее:
1) взятие и доставку проб крови для серологических
исследований в количестве 17,0-18,0
миллион проб, 2) введение животным
110,0-130,0 миллион доз ветеринарных
препаратов.
Оздоровление 40 неблагополучных
пунктов от бруцеллеза и туберкулеза
сельскохозяйст-
венных животных
в соответствии с
установленными
требованиями, включая проведение:
исследований животных до получения отрицательных результатов;
сдачи больных животных;
вакцинации животных;
дезинфекции помещений, где содержались животные.
В те-
чение
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики Казахстан
5
103
Ликвидация
очагов острых
инфекционных
заболеваний
животных и
птиц
Организация мероприятий по локализации и
ликвидации ожидаемых 40-70 очагов вспышек острых инфекционных заболеваний
животных и птиц включающее:
доставку ветеринарных препаратов и дезинфицирующих средств;
уничтожение трупов павших животных и птиц путем сжигания;
возмещение стоимости изъятых и уничтоженных животных;
вынужденную вакцинацию животных и птиц в эпизоотическом
очаге и в
угрожаемой зоне;
дезинфекцию помещений, где содержались животные и птицы;
взятие и доставка проб
крови или
патологического материала для
лабораторных исследований;
проведение контрольных исследований на
хронические инфекции;
установку карантинных постов, дезинфекционных барьеров и организацию на них
круглосуточного дежурства на время карантина.
При возникновении
в сопредельных государствах вспышек особо опасных инфекционных
заболеваний животных и птиц
осуществляется организация порядка 50 временных приграничных карантинных постов (в среднем на одном приграничном участке сопредельного государства 10 постов) по недопущению заноса инфекции в республику, которая включает:
доставку дезинфицирующих средств до этих постов из республиканского запаса; сооружение временных дезинфекционных барьеров или ремонт существующих дезинфекционных барьеров и организацию на них круглосуточного дежурства для дезинфекции транспортных средств до стабилизации эпизоотической ситуации в сопредельном государстве.
В те-
чение
года
Министерство
сельского
хозяйства
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 16 сентября 2005 г.  N 509a ; от 31 декабря 2005 года N  509н .

160,0-190,0 миллион
дозасын сатып алу,
және 13000 литр
дезинфекциялық дәрi-
дәрмек, аса қауіпті
ауруларды болдырмау
профилактикалық
жұмыстар өткiзу
үшiн және ветери-
нариялық препарат-
тардың республика-
лық запастарын
көбейту үшiн;
ветеринариялық
препараттарды белгi-
ленген орнына дейiн
тасымалдау, соның
iшiнде республика-
лық ветеринария-
лық препараттар
запастарыда;
ветеринариялық
препараттарды қол-
данғанға дейiн
сақтау;
ветеринариялық
препараттардың
республикалық
запасын сақтау;
ветеринариялық
препараттарды
жергіліктi жерлерде
қолдану, оған қоса:
1) серологиялық
зерттеу үшiн қанның
сынамаларын алу
және жеткiзу - 17,0
- 18,0 миллион
сынама;
2) 110,0-130,0
миллион ветеринария-
лық препараттардың
дозасын жануарларға
егу.
Ауыл шаруашылығы жану-
арларының бруцеллезi
мен туберкулезімен
қолайсыз 40 пункттi
белгіленген тәртiпке
сәйкес сауықтыру,
оған қоса мыналарды
өткiзу:
керi нәтиже алынған-
ға дейін жануарларды
зерттеу;
ауру жануарларды
өткiзу;
жануарларды егу;
малдар ұсталған жай-
ларды дезинфекциялау.
5       103   Жануарлар    Жануарлар мен құс-   Жыл   Қазақстан
мен құстар-  тардың тез тарайтын  бой-  Республикасы-
дың қауiптi  инфекциялық аурулары ында  ның Ауыл
жұқпалы      шығады деп күтiлетiн       шаруашылығы
аурулары-    40-70 ошақты оқшау-        министрлігі
ның ошақта-  лау және жою жөнін-
рын жою      де iс-шаралар ұйым-
дастыру, оған қоса:
ветеринариялық
препараттар мен
дезинфекция жасайтын
құралдарды жеткiзу;
өлген малдар мен
құстардың өлекселе-
рін отқа жағу
арқылы жою;
алынған, жойылған
малдың құнын өтеу;
эпизоотиялық ошақта
және қатерлi аймақ-
та малдар мен құс-
тарды мәжбүрлеп егу;
малдар мен құстар
ұсталған жайларды
дезинфекциялау;
лабораториялық
зерттеулер үшiн
қанды жеткiзу немесе
патологиялық мате-
риалды алу және
жеткiзу;
карантин кезiнде
карантиндiк посты-
лар, дезинфекциялық
кедергілер орнату
және оларда тәулiк
бойы кезекшілiк
ұйымдастыру.
Шекаралас мемлекет-
терде жануарлар
мен құстардың ерекше
қауiптi инфекциялық
аурулары шыққан
кезде республикаға
инфекцияны әкелуге
жол бермеу жөнiнде
шекаралық карантин-
дiк 50-гe жуық
уақытша пост (орта-
ша есеппен шекара-
лас мемлекеттiк бiр
шекаралық участкiге
10 пост) ұйымдастыру
жүзеге асырылады,
онда мыналар
қамтылады:
дезинфекциялық
құралдарды респуб-
ликалық запастан
осы постларға дейiн
жеткiзу;
шекаралас мемлекетке
эпизоотиялық жағдай
тұрақталғанға дейiн
көлiк құралдарын
дезинфекциялау үшiн
карантин үшiн
дезинфекциялық уақыт-
ша кедергiлер орнату
немесе бар дезинфек-
циялық кедергiлердi
жөндеу және оларда
тәулiк бойы кезек-
шілік ұйымдастыру.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: совершенствование существующих методов диагностики заболеваний животных и птиц, улучшение деятельности государственного учреждения в результате обеспечения необходимым оборудованием, техникой и проведением ремонта, своевременное выявление особо опасных заразных болезней животных и птиц для предотвращения их распространения; сохранение благополучной эпизоотической обстановки на территории республики; предотвращение потерь поголовья животных; оздоровление 40 неблагополучных пунктов от туберкулеза и бруцеллеза сельскохозяйственных животных и птиц со снятием всех ветеринарно-ограничительных мер; 100 % ликвидация возникших очагов вспышек особо опасных инфекционных заболеваний животных и птиц; снижение вероятности заноса инфекции из сопредельных государств.
Приложение 96
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Обеспечение продовольственной безопасности и
мобилизационных нужд"
на 2005 год
1. Стоимость: 7062362 тысячи тенге (семь миллиардов шестьдесят два миллиона триста шестьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  3__ 4__ 6__ 8__ 10_ 11_ 12_ Закона Республики Казахстан "О зерне",  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы",  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна",  постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2004 года N 436 "Об утверждении Плана развития АО "Продовольственная контрактная корпорация" на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение продовольственной безопасности и мобилизационных нужд Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: закуп зерна для своевременного обновления государственного резерва продовольственного зерна и поддержки отечественного товаропроизводства, обеспечение хранения и перемещения государственного резерва продовольственного зерна.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Обеспечение продовольст-
венной
безопасности и
мобилизацион-
ных нужд
2
100
Закуп зерна в государствен-
ные ресурсы

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: жануарлар мен құстардың ауруларына диагноз қоюдың қолданыстағы әдiстерiн жетiлдiру, мемлекеттiк мекеменiң қызметiн оны қажетті жабдықтармен техникамен қамтамасыз ету; материалдық-техникалық жарақтандыру және күрделi жөндеуден өткiзудiң нәтижесiнде жақсарту, жануарлар мен құстардың аса қауiптi ауруларының таралуын болдырмау үшiн оларды уақтылы анықтау: республика аумағында қолайлы эпизоотиялық ахуалды сақтау; мал басының шығын болуына жол бермеу; ветеринариялық шектеудiң барлық шараларын тоқтатып, ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстардың туберкулезi мен бруцеллезiмен 40 қолайсыз пункттердi сауықтыру; ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстардың аса қауiптi ауруларының таралу ошақтарын 100%-ға жою; шекаралас мемлекеттерден инфекцияның әкелiну мүмкiндiгiн азайту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
96-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Азық-түлiк қауiпсiздiгін және жұмылдыру
қажеттiлiктерiн қамтамасыз ету"
деген 020 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7062362 мың теңге (жетi миллиард алпыс екi миллион үш жүз алпыс екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Астық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3 , 4 , 6 , 8 , 10,   11, 12-баптары , Қазақстан Республикасының "2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастыру, сақтау және пайдалану ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394 қаулысы ; "2004-2006 жылдарға арналған "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" АҚ-ның даму жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 20 сәуiрдегi N 436 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының азық-түлiктiк қауiпсiздiгiн және жұмылдыру қажеттiлiктерiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк азық-түлiктiк астықтың резервiн уақытылы жаңарту үшiн астық сатып алу және отандық тауар өндiрiстердi қолдау, мемлекеттiк азық-түлiктiк астық мемлекеттiк резервiн сақтауды және ауыстыруды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   020       Азық-түлiк
қауiпсiзді-
гін және
жұмылдыру
қажеттілiк-
терiн қам-
тамасыз ету
2       100   Мемлекеттiк  Қазақстан Республи-  Жыл   Мемлекеттiк
ресурстарға  касы Үкiметiнiң      бой-  астық ресурс-
астықты      шешiмiне сәйкес      ында  тарын басқару
сатып алу    мемлекеттік азық-          жөнiндегi
түлiктік астық             агенттiк арқы-
мемлекеттік резер-         лы Қазақстан
вiн жаңарту үшiн           Республикасы-
отандық ауыл шаруа-        ның Ауыл
шылығы тауарын өндi-       шаруашылығы

Закуп в объеме 450-550 тысяч тонн зерна у
отечественных сельскохозяйст-
венных товаро-
производителей для обновления
государственногорезерва
продовольствен-
ного зерна в
соответствии с
решением
Правительства
Республики
Казахстан.
В те-
чениегода
Министерствосельского
хозяйства
Республики
Казахстан
через Агента
по управлению
государст-
венными
ресурсами
зерна
3
101
Хранение и перемещение
зерна
государствен-
ного резерва продовольст-
венного зерна
Хранение государственного резерва
продовольствен-
ного зерна на
лицензированных хлебоприемных
предприятиях в объеме до 500 тысяч тонн, а также перемещение
государственногорезерва
продовольствен-
ного зерна в
объеме  22,0-
24,4 тысяч тонн.
В те-
чениегода
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан через Агента по
управлению государст-
венными ресурсами зерна.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обновление государственного резерва продовольственного зерна, обеспечение его количественно-качественной сохранности в объеме, установленным решением Правительства Республики Казахстан для обеспечения мобилизационных нужд и продовольственной безопасности страны, обеспечение закупа зерна у сельхозтоваропроизводителей.
Приложение 97
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Агрохимическое и агроклиматическое обеспечение
сельскохозяйственного производства"
на 2005 год
1. Стоимость: 314967 тысяч тенге (триста четырнадцать миллионов девятьсот шестьдесят семь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья  162 163 Земельного кодекса Республики Казахстан;  статья 10 Закона Республики Казахстан "О зерне";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2003 года N 83 "О создании государственного учреждения "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение агропромышленного комплекса Республики Казахстан качественной агрометеорологической информацией для планирования начала полевых работ, сроков и объемов сева, уборки сельскохозяйственных культур. Повышение урожайности, валового сбора и качества сельскохозяйственной продукции растениеводства.

рушiлерден 450-550         министрлiгi
мың тонна көлемiнде
астық сатып алу.
3       101   Азық-түлiк   мемлекеттiк азық-    Жыл   Мемлекеттiк
астығы       түлiктiк астық       бой-  астық ресурс-
мемлекеттiк  резервiн 500 мың     ында  тарын басқару
резерв       тоннаға дейiн              жөнiндегi
астығын      көлемде лицензиялан-       агенттiк арқы-
сақтау және  ған астық қабылдау         лы Қазақстан
ауыстыру     кәсiпорындарында           Республикасы-
сақтау, сондай-ақ          ның Ауыл
мемлекеттiк азық-          шаруашылығы
түлiктiк астық             министрлiгi
резервiн 22,0-24,4
мың тонна көлемiнде
ауыстыру.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервiн жаңарту, елiмiздiң жұмылдыру қажеттiлiктерi мен азық-түлiктiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген шешiмi бойынша көлемде оның сандық-сапалылығын сақтауды қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерден астық сатып алуды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
97-ҚОСЫМША
Ескерту. 97-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығы өндiрiсiн агрохимиялық және
агроклиматтық қамтамасыз ету"
деген 021 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 314967 мың теңге (үш жүз он төрт миллион тоғыз жүз алпыс жетi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының Жер кодексiнiң 163, 162-баптары ; "Астық туралы" 2001 жылғы Қазақстан Республикасы Заңның 10-бабы ; "2003-2005 жылдарына Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк агроазық-түлiктік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінiң "Агрохимия қызметi республикалық ғылыми-әдiстемелiк орталығы" мемлекеттiк мекеменi құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 23 қаңтардағы N 83 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: дала жұмыстарын бастауды, тұқым себудiң егiстiң мерзiмi мен көлемiн, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауды жоспарлау үшiн Қазақстан Республикасының агроөнеркәсiп кешенiн сапалы агрометеорологиялық ақпаратпен қамтамасыз ету. Өсiмдiк шаруашылығының ауыл шаруашылығы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң түсiмдiлiгiн, жалпы өнiмдiлiгi мен сапасын арттыру.

5. Задачи бюджетной программы: проведение наблюдений за метеопараметрами; состоянием влажности почв, оценка и прогноз запасов влаги в почве к началу полевых работ, сроков сева, агрометусловий уборки зерновых, анализ агрометеорологических показателей в сравнении с предыдущим годом, состояния снегонакопления на полях и другие; проведение космического мониторинга состояния посевов яровых зерновых культур и оценка продуктивности сельскохозяйственного производства, сохранение и воспроизводство почвенного плодородия.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Агрохимическоеи агроклимати-
ческое
обеспечение
сельскохозяй-
ственного
производства
2
100
Агрометеороло-
гическое
обеспечение и
определение
химического
состава почв
1. Проведение агрометеороло-
гического
мониторинга для обеспечения
сельскохозяйст-
венного
производства
следующей
информацией:
декадный
агрометеороло-
гический
бюллетень;
запасы продуктивной влаги в почве за декаду; состояние яровых зерновых культур (дата наступления фаз развития, высота, густота, оценка состояния) за 1 декаду;
прогноз
среднеобластной
урожайности и
валового сбора
зерновых и
зернобобовых
культур;
прогноз запасов влаги в почве к
началу весенне-
полевых работ;  прогноз
оптимальных
сроков сева;
прогноз
перезимовки
озимых культур;
прогноз сроков созревания
пшеницы;
консультация
об условиях
снегонакопле-
ния;
прогноз агроме-
теорологических
условий уборки
зерновых культур;
анализ состояния
озимых зерновых
культур перед
уходом в зиму;  анализ состояния
озимых зерновых
культур в период
возобновления
вегетации;
анализ
фактических
запасов
продуктивной
влаги перед
замерзанием
почвы осенью и к началу весенне-полевых работ;
анализ условий
уборки зерновых;
сравнительная
характеристика  агрометеороло-
гических
показателей по  отношению к
среднемноголет-
ним значениям,
к значениям
прошлого года;  анализ условий развития болезней и
сельхозвредите-
лей в
зависимости от  погодных
условий по
территории
страны;
прогноз погоды на неделю;
прогноз погоды
на месяц;
метеорологичес-
кая таблица по
станциям;
консультация о сроках и
условиях
проведения
весеннего сева;
анализ состояния
озимых зерновых
культур после
схода снежного
покрова (по
результатам
маршрутного
обследования).

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: метеопараметрлерге, топырақ ылғалдылығының жай-күйiне бақылау жүргiзу, дала жұмыстарының басталуы алдында ылғалдың запастарын, тұқым себу мерзiмдерiн, дәндi дақылдарды жинаудың агрометеожағдайларын бағалау және болжау, агрометеорологиялық көрсеткiштердi былтырғы жылғымен салыстырғанда, танаптарда қардың қалың жиналу жағдайын және басқаларды талдау; жаздық дәндi дақылдар егiстiгiнiң жағдайына ғарыштық мониторинг жүргізу және ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң өнiмдiлiгiн бағалау, топырақтың құнарлылығын сақтау және көтеру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   021       Ауыл шаруа-
шылығы өндi-
рiсiн
агрохимиялық
және агрокли-
маттық
қамтамасыз
ету
2       100   Топырақтың   1. Ауыл шаруашылығы  Жыл   Қазақстан
химиялық     өндiрiсiн мынадай    бой-  Республикасы-
құрамын      ақпаратпен қамтама-        ның Ауыл
агрометеоро- сыз ету үшiн               шаруашылығы
логиялық     агрометеорологиялық        министрлігі
қамтамасыз   мониторинг жүргiзу:
ету және     онкүндiк агрометео-
анықтау      рологиялық бюллетень;
онкүндiк iшiндегi
топырақтағы пайдалы
ылғалдың запастары;
жаздық дәндi дақыл-
дардың 1 онкүндiк
iшiндегi жай-күйi
(даму кезеңi бастал-
ған күн, биiктiгi,
қалыңдығы, жай-
күйiн бағалау);
дәндi және дәндi-
бұршақты дақылдардың
облыстағы орташа
өнiмділігi мен жалпы
өнiмiн болжау;
көктемгi-егiс
жұмыстары басталуы
алдына топырақтағы
ылғалдың запастарын
болжау;
тұқым себудiң
оңтайлы мерзiмдерiн
болжау;
күздiк дақылдардың
қыстап шығуын болжау;
бидайдың пiсу мер-
зiмдерiн болжау;
қар жиналу жағдайы
туралы кеңес беру;
дәндi дақылдарды
жинаудың агрометео-
рологиялық жағдайла-
рын болжау;
күздiк дәндi дақыл-
дардың қыс келер
алдындағы жағдайын
талдау;
күздiк дәндi дақыл-
дардың өсуi жаңару
кезеңiндегi жағдай-
ын талдау;
топырақтың күзде
қатып қалуы алдын-
дағы және көктемгi-
егiс жұмыстары
алдындағы пайдалы
ылғалдың нақты
запастарын талдау;
дәндi дақылдарды
жинау жағдайларын
талдау;
агрометеорологиялық
көрсеткiштердi
орташа көпжылдық
көрсеткiштермен,
өткен жылғы көрсет-
кiштермен салыстыр-
малы сипаттама;
елiмiздiң аумағы
бойынша ауа райы
жағдайына байланысты
аурулар мен ауыл
шаруашылығы зиянкес-
терiнiң дамуы
жағдайын талдау;
бiрапталық ауа райы
болжамы;
бiрайлық ауа райы
болжамы;
Станциялар бойынша
метеорологиялық
кесте;
көктемгi егiстi
өткiзудiң мерзiмi
мен шарттары туралы
консультация;
қар ерiгеннен кейiн
күздiк дәндi дақыл-
дардың жай-күйiн
талдау (бағыттық
зерттеулер қорытын-
дысы бойынша).

2. Получение данных
космического
мониторинга по следующим
направлениям:
оценка размеров
посевных
площадей яровых зерновых культур;
диагностика
состояния
посевов зерновых
культур;
оценка
засоренности
посевов яровых  зерновых культур;
определение
площадей чистых паров;
прогноз
урожайности и
валового сбора яровых зерновых
культур.
3. Определение
агрохимического состава почв 2973,3 тысяч гектар неорошаемых
земель и до
240,0 тысяч
гектар орошаемых
земель.
В те-
чениегода
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан
3
101
Республикан-
ский научно-
методический
центр
агрохимическойслужбы
Содержание государственно-
го учреждения:
"Республиканскийнаучно-
методический центр
агрохимической службы" со
штатной
численностью
150 человек,
осуществляющего научно-
методическое
руководство за
качеством
почвенно-
агрохимических работ, наблюдения за состоянием и изменением
почвенного
плодородия,
агроэкологичес-
кий мониторинг 25 площадок
(21 показатель),
обобщение и
анализ результатов
ежегодных
агрохимических обследований, контроль качества агрохимобсле-
дования (2% от объема обследованной
площади),
составление по  результатам
агрохимических обследований
картограмм
обеспеченности
почв подвижными
формами
питательных
веществ хозяйства,
района, области,
республики;
формирование и
пополнение
банка агрохими-
ческих данных пахотных угодий республики,
разработку
рекомендаций по
эффективному использованию
средств
химизации на
основе
результатов
агрохимического обследования и данных научно-
производствен-
ных опытов.
Приобретение
лабораторного
оборудования
- 24 единицы,
лабораторной
мебели - 26
единиц,
компьютерной
техники - 19
единиц, прочего
оборудования - 1 единицы.
В те-
чениегода
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан, Республикан-
ский научно-
методическийцентр агрохимичес-
кой службы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение централизованного научно-методического руководства и координации деятельности почвенно- агрохимических лабораторий по всему комплексу вопросов, связанных с сохранением почвенного плодородия, качества растениеводческой продукции, мониторинг почвенного плодородия пашни по почвенно-климатическим зонам Республики Казахстан и применяемых средств химизации, экологическая оценка средств химизации, разработка научно обоснованных рекомендаций и нормативов применения минеральных и органических удобрений на основе агроландшафтного подхода по регионам республики; обеспечение организаций агропромышленного комплекса информацией о складывающихся агрометеорологических условиях произрастания сельскохозяйственных культур и достоверность прогноза их дальнейшего развития, обеспечение достоверной информацией о состояний сельскохозяйственных угодий, планируемой урожайности и валовом сборе сельскохозяйственных культур для дальнейшего использования данных при планировании оптимальных объемов производства, реализации и использования почв и рациональному использованию минеральных удобрений на основании данных, полученных по результатам почвенно-агрохимических исследований.
Приложение 98
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Охрана и рациональное использование водных ресурсов"
на 2005 год

2. Мына бағыттар
бойынша ғарыштық
мониторингтің
мәлiметтерiн алу:
жаздық дәндi дақыл-
дардың егiстiк
алқаптарының көлем-
дерiн бағалау;
дәндi дақылдар
егістiктерiнiң жағ-
дайына диагноз қою;
жаздық дәндi дақыл-
дар егістiктерiнiң
арамшөптермен жайла-
нуын бағалау;
таза сүрi жерлердiң
алқаптарын анықтау;
жаздық дәндi дақыл-
дардың өнiмдiлiгiн
және жалпы өнiмiн
болжау.
3. 2973,3 мың га.
суармалы емес жер-
лерде және 240,0 мың
га. суармалы жерлер-
де топырақтың химия-
лық құрамын анықтау
3       101   Республика-  Мемлекеттік мекеме-  Жыл   Қазақстан
лық ғылыми   ні ұстау:            бой-  Республикасы-
-әдiсте-     топырақ-агрохимиялық ында  ның Ауыл
мелік-       жұмыстың сапасына          шаруашылығы
агрохимия-   ғылыми-әдiстемелiк         министрлiгi,
лық қызмет   басшылықты, топырақ        Агрохимия
орталығы     құнарлылығының             қызметi
жағдайы мен өзгеру-        Республикалық
iн бақылауды, 25           ғылыми-әдiсте-
алаңға (21 көрсет-         мелік
кiшi) агроэкология-        орталығы
лық мониторингтi,
жыл сайынғы агро-
химиялық зерттеулер-
дiң нәтижелерiн
қорытындылауды және
талдауды, агрохимия-
лық зерттеулердiң
сапасын бақылауды
(зерттелген алаңның
2 пайызы), агрохи-
миялық зерттеулер
нәтижелерi бойынша
шаруашылықтың,
ауданның, облыстың,
республиканың
жыртылатын жерле-
рiнде топырақтың
қоректiк заттардың
жылжымалы нысандары-
мен қамтамасыз етiлу
агрохимиялық зерт-
теулер нәтижелерi
бойынша картограмма-
ларын жасауды,
агрохимиялық дерек-
тер банкiн құрасты-
руды және толықты-
руды, агрохимиялық
зерттеулер мен
ғылыми-өндiрiстiк
тәжiрибелердiң
деректерi негiзiнде
химияландыру құрал-
дарын тиiмдi пайда-
лану жөнiнде ұсыным-
дар әзiрлеудi жүзеге
асыратын штат саны
150 адамдық
"Республикалық агро-
химия қызметiнiң
ғылыми-әдiстемелiк
орталығы".
Сатып алу лаборато-
риялық жабдықтар -
24 бiрлiк, лабора-
ториялық жиhаз - 26
бiрлiк, компьютер-
лiк техника - 19
бiрлiк, басқа да
жабдықтар -1 бiрлiк.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: топырақтың құнарлылығын сақтаумен, өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң сапасымен байланысты мәселелердiң барлық кешенi бойынша топырақ-агрохимиялық зертханалардың қызметiне орталықтандырылған ғылыми-әдiстемелiк басшылық етудi және үйлестiрудi қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының топырақ-климаттық аймақтары бойынша жыртылатын жерлердiң топырағының құнарлылығының және қолданылатын химизация құралдарының мониторингi, химияландыру құралдарын экологиялық бағалау, республиканың өңiрлерi бойынша агроландшафттық тұрғы негiзiнде минералдық және органикалық тыңайтқыштарды қолданудың ғылыми негiзделген ұсыныстары мен нормативтерiн әзiрлеу; агроөнеркәсiп кешенi ұйымдарын ауыл шаруашылығы дақылдарының өсуiнiң қалыптасып отырған агрометеорологиялық жағдайлар туралы ақпаратпен қамтамасыз ету және олардың әрi қарай дамуын болжаудың дұрыстығы, мәлiметтердi өсiмдiк шаруашылығы өнiмiн өндiру, сату және пайдаланудың оңтайлы көлемдерiн жоспарлаған кезде одан әрi пайдалану үшiн ауыл шаруашылығы алқаптарының жағдайы, ауыл шаруашылығы дақылдарының жоспарланған өнiмдiлігі мен жалпы өнiмi туралы дұрыс ақпаратпен қамтамасыз ету, топырақ-агрохимиялық зерттеулер нәтижелерi бойынша алынған мәлiметтер негiзiнде топырақтың құнарлылығын сақтау мен өсiру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
98-ҚОСЫМША
Ескерту. 98-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану"
деген 023 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 264467 тысяч тенге (двести шестьдесят четыре миллиона четыреста шестьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  46_ 57_ 59_ и  84_ Водного кодекса Республики Казахстан;  статья 50 Бюджетного кодекса Республики Казахстан;  постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2004 года N 159 "Об утверждении Правил разработки и утверждения генеральных и бассейновых схем комплексного использования и охраны водных ресурсов и водохозяйственных балансов";  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1378 "Об утверждении Правил ведения государственного водного кадастра";  постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании республиканских государственных предприятий "Казгидромет" и "Казавиамет"; п.7.5.15 Плана мероприятий по реализации действий Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы, утвержденного  постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903; п.28 Плана мероприятий по реализации отраслевой программы "Питьевые воды" на 2002-2010 годы, утвержденного  постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 93 "Об отраслевой программе "Питьевые воды" на 2002-2010 годы"; п.32 Плана мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Концепции экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы, утвержденного  постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2004 года N 131;  постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 г. N 71 "Об одобрении Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: определение основных водохозяйственных и других мероприятий для удовлетворения перспективных потребностей в воде населения и отраслей экономики; разработка методики оценки пропускной способности русла реки Сырдарья; восстановление естественного весеннего гидрологического режима в низовьях рек; обеспечение отраслей экономики необходимыми данными о водных объектах, водных ресурсах, режиме, качестве, использовании вод.
5. Задачи бюджетной программы: проведение комплексной оценки водообеспечения водопотребителей, анализ и оценка использования водных ресурсов в разрезе бассейна рек, административных территорий, отраслей экономики бассейнов рек Ишим и Иртыш; оценка пропускной способности (воды, льда и наносов) русла реки Сырдарьи; проведение комплекса научно-прикладных исследований по выработке нормативов предельно допустимых вредных воздействий и целевых показателей состояния вод для обеспечения экологической безопасности водных объектов, совершенствования водосбережения в отраслях экономики; обеспечение проведения компенсационного природоохранного попуска в низовье реки Шидерты; систематизация и формирование информационной базы по использованию и охране вод.

1. Құны: 264467 мың теңге (екi жүз алпыс төрт миллион төрт жүз алпыс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 2003 жылғы 9 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Су Кодексiнiң 46, 57, 59 және 84-баптары ; Қазақстан Республикасы Бюджеттік Кодексiнiң 50-бабы ; "Су шаруашылығы баланстарын және су ресурстарын сақтау және бас және алап тәсiмдерiн кешендi қолдану бекiтiлуi және әзiрлеу ережелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 10 ақпандағы N 159 қаулысы ; "Мемлекеттiк су кадастрының енгiзiлуi Ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1378 қаулысы ; "Қазгидромет", "Қазавиамет" республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған қызметтерiн iске асыру жөнiндегі Iс-шаралар жоспарының 7, 5, 15-тармақтары; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 23 қаңтардағы N 93 қаулысымен бекiтiлген 2002-2010 жылдарға арналған "Ауыз су" бағдарламасының салаларын iске асыру жөнiндегі Iс-шаралар жоспарының 28-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 3 ақпандағы N 131 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы экологиялық қауiпсiздiгiнiң 2004-2015 жылдарға арналған тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi 2004-2006 жылдарға арналған Іс-шаралар жоспарының 32-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысымен мақұлданған "Экономиканың су секторын және су шаруашылығы саясатын 2010 жылына дейiн дамыту тұжырымдамасы".
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Халықты және экономика салаларын сумен байланысты перспективалық қажеттiлiктердi қанағаттандыру үшiн негiзгi су шаруашылығы мен басқа iс-шараларын анықтау; Сырдария өзенi арнасының өткiзу мүмкiндiгін бағалау әдiстемесiн әзiрлеу; өзендердiң төменгi ағыстағы табиғи көктемгі гидрологиялық режимдi қалпына келтiру;
"Экономика салаларын су объектiлерi, су ресурстары, режимi, сапасы, суды пайдалану туралы қажеттi деректемелермен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Су тұтынушыларды сумен қамтамасыздандыруды кешендiк бағалауды жүргiзу, өзендер бассейндерiнiң, әкiмшiлiк аумақтарының, Ертiс пен Есiл өзендерi бассейндерiнiң экономика салаларының кесiндiсiндегi су ресурстарын пайдалануға талдау жасау және оны бағалау, Сырдария өзенi арнасының өткiзу (судың, мұздың және тасындылардың) мүмкiндiгін бағалау; су объектiлерiнiң экологиялық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету, экономика салаларындағы су сақталуын жетiлдiру үшiн мүмкiн болатын зиянды әсердiң және су жағдайының тұтас көрсеткiштерiнiң нормативтерiн әзiрлеу жөнiндегi ғылыми-қолданбалы зерттеулердiң кешенiн өткiзу; Шiдертi өзенiнiң сағасында өтемдiк табиғат қорғау сипатындағы су жiберудi қамтамасыз ету; су пайдалану және қорғау жөнiндегi ақпараттық базаны жүйелеу және құру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Охрана и рациональное использование водных ресурсов
2
100
Разработка
схем, водохо-
зяйственных балансов и
нормативов в
области охраны
и использования
водных ресурсов
Разработка схем комплексного использования и охраны водных ресурсов бассейна рек Ишим, Тобол, Торгай с Иргизом.
Завершение
разработки
схемы
комплексного
использования
и охраны водных ресурсов бассейна реки Иртыш.
Завершение
разработки
комплекса
неотложных и
перспективных
мероприятий
по увеличению
пропускной
способности
русла реки
Сырдарья ниже
Шардаринского
гидроузла до
впадения в
Малый Арал с
учетом ухудшения
гидрологическо-
го режима и
возросших
антропогенных
нагрузок;
разработка
рекомендаций
по увеличению
пропускной
способности
реки в летний
и зимний
периоды и по
стабилизации
русловых
процессов в
условиях
изменившегося
гидрологичес-
кого режима и
возросших
антропогенных
нагрузок как
на всю речную
экосистему,
так и на ее
локальных
участках, т.е. в районе прогноз
возможных русловых процессов после
реконструкции
гидроузлов
(Айтек, Аклак и
др.) и
возрастание
зимних
энергетических
попусков;
экспертиза
подготовленных
документов.
Разработка нормативов предельно допустимых вредных воздействий на водные объекты и целевых показателей состояния вод: оценка изменений речного стока и его режима при различных сценариях изменения климата и хозяйственной деятельности; обоснование природоохранных затрат речного стока и предельно-допус-
тимых изъятий и других вредных воздействий на водные объекты;
оценка
прогнозных масштабов водопотребления и водопользования в отраслях экономики с учетом водосбережения.
В те-
чениегода
Комитет по водным
ресурсам
Министерства
сельского
хозяйства РК
3
101
Составление государствен-
ного водного кадастра
Сбор, обработка,
обобщение и
внесение в
базу данных
информации по установленному лимиту забора, фактическому водозабору, оборотному,
повторно-после-
довательному и безвозвратному использованию, сбросу поверхностных, подземных, коллекторно-
дренажных и морских вод в разрезе бассейнов
морей и рек, водохозяйствен-
ных участков, отраслей экономики, областей и Республики Казахстан в целом, а также данных по количеству и структуре водопользова-
телей с
подготовкой
разработки
методики
составления обобщенного водного кадастра.
В те-
чениегода
Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства РК
4
102
Природоохран-
ные попуски
Обеспечение
проведения ком-
пенсационного природоохранного попуска в пойму реки Шидерты:
проведение
компенсационногоприродоохранного
попуска из канала им. "Каныша Сатпаева" в
объеме 50
миллионов метров
кубических в
пойму реки
Шидерты;
обследование
поймы реки
Шидерты для
проверки
результатов
компенсационного
природоохранногопопуска.
В те-
чениегода
Комитет по водным
ресурсам
Министерствасельского хозяйства
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: наличие схемы комплексного использования и охраны водных ресурсов бассейна реки Иртыш - как научно обоснованного нормативно-правового документа при установлении лимитов водопотребления для обеспечения потребностей населения и отраслей экономики, перспективного планирования водохозяйственных мероприятий, руководства всеми государственными органами при формировании бюджетных республиканских и региональных программ; начало разработки схем комплексного использования и охраны водных ресурсов бассейна рек Ишим, Тобол, Торгай с Иргизом; рекомендации по увеличению пропускной способности русла реки Сырдарьи с учетом ухудшения гидрологического режима реки, а также возросших антропогенных нагрузок; нормативы предельно допустимых вредных воздействий на водные объекты; обеспечение сохранения естественного состояния водного объекта и ликвидации процессов деградации и опустынивания в низовьях реки Шидерты, Государственный водный кадастр "Использование вод", методические указания по составлению обобщенных изданий Государственного водного кадастра.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
Приложение 99
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
025 "Совершенствование управления водными ресурсами и
восстановление земель"
на 2005 год

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   023       Су ресурс-
тарын
қорғау және
ұтымды
пайдалану
2       100   Су ресурста- Есiл, Тобыл, Ырғыз-  Жыл   Қазақстан
рын қорғау   бен бiрге Торғай     бойы  Республикасы
және пай-    өзендерi бассейнi-         Ауыл
далану сала- нiң су ресурстарын         шаруашылығы
сындағы      кешендi пайдалану          министрлігінің
схемаларды,  және қорғау схема-         Су ресурстары-
су шаруашы-  ларын әзiрлеу:             ның комитеті
лығы баланс- қолдағы су ресурс-
тарын және   тарының көлемi мен
нормативте-  сапасын, экономика
рiн әзiрлеу  салалары және мен-
шiк нысаны бойынша
су тұтынушылар мен
су пайдаланушылар-
дың құрылымын
нақтылау;
су ресурстарын
пайдаланудың
қазiргі деңгейiн
бағалау және су
тұтынушылар мен су
пайдаланушылардың
кесiндегi оның жақын
және мейiлiнше алыс
келешекте болатын
өзгерiстерiнiң
болжамы; су тұтыну-
шылар мен су пайда-
ланушылар талапта-
рының көзқарасынан
су ресурстарының
сапалы жағдайын
бағалау және ол
өзгерiстерiнiң
болжамы;
Сумен қамтамасыз ету
және су ресурстарын
пайдалануды реттеу,
су көздерiн қорғау
және сулардың зиянды
ықпалын алдын алу
жөнiндегi кезек
күттірмейтін және
перспективалық
iс-шаралардың кеше-
нiн әзiрлеу; жобаны
мүдделi мемлекеттік
органдармен келiсу.
Гидрологиялық режим-
нiң нашарлауын және
өсiп кеткен антро-
погендiк жүктеменi
есепке ала отырып,
Сырдария өзенiнiң
Шардара су торабынан
төмен Кіші Аралға
құйылысына дейiнгi
арнасының өткiзу
мүмкiндiгін кеңейту
жөнiндегi кезек
күттiрмейтiн және
перспективалық iс-
шаралардың кешенiн
әзiрлеудi аяқтау:
өзеннiң жазғы және
қысқы кезеңдегі
өткiзу мүмкiндігін
кеңейту, бүкіл өзен
экожүйесiнде де,
оның жергiлiктi
учаскiлерiнде де,
яғни су тораптарын
(Айтек, Ақлақ және
т.б.) қайта жаңарту-
дан кейiн мүмкiн
болатын арна процес-
терiнiң және қысқы
энергетикалық су
жiберудi көбейтудi
болжау ауданында
өзгерiлген гидроло-
гиялық режим және
өсiп кеткен антропо-
гендiк жүктемелер
болған жағдайларда
арна процестерiн
тұрақтандыру жөнiн-
дегi ұсынымдарды
әзiрлеу;
дайындалған құжат-
тарды сараптау.
Су объектілерiне
шегiнде мүмкiн бола-
тын зиянды әсер
етудiң және су
жағдайының тұтас
көрсеткiштерiнiң
нормативтерiн
әзiрлеу:
климат пен шаруашы-
лық қызметiн өзгер-
тудiң түрлi сцена-
риялар кезiнде өзен
ағындысын өзгертудi
және оның режимiн
бағалау;
өзен ағындысының
табиғат қорғау
шығындары мен шегiн-
де мүмкiн болатын
айыруларының және су
объектiлерiне басқа
зиянды ықпалдардың
негiздемесi;
су сақтауды есепке
ала отырып экономика
саласындағы су тұты-
ну мен су пайдалану-
дың болжау масштаб-
тарын бағалау.
3       101   Мемлекеттiк  Белгiленген су алу,  Жыл   Қазақстан
су кадаст-   нақты су aлу, теңiз  бойы  Республикасы
рын жасау    және өзендер бас-          Ауыл
сейндерінiң, су            шаруашылығы
шаруашылығы учаскi-        министрлігінің
лерiнiң, экономика         Су ресурстары-
салаларының,               ның комитеті
Қазақстан Республи-
касының жалпы облыс-
тарының кесiндiсiн-
дегi жер бетiндегi,
жер асты, коллектор-
дренаждық және теңіз
суларын айналым,
қайталап тiзбектік
және қайтарылмайтын
пайдалану, қашыртқы
жөнiндегi ақпаратты,
сондай-ақ мынадай
материалдарды дайын-
дап отырып, су тұты-
нушылардың саны және
құрылымы бойынша
деректемелердi жинау,
өңдеу, қорытындылау
және деректемелер
базасына енгізу;
Қорытындылаған су
кадастрын құру әдiс-
темесiн әзiрлеу.
4       102   Табиғат      Шiдерті өзенiнiң     Жыл   Қазақстан
қорғау су    жайылмасына өтемдiк  бойы  Республикасы
жiберу       табиғат қорғау             Ауыл
пропускiнiң өткiзiлу-      шаруашылығы
iн қамтамасыз ету;         министрлігінің
"Қаныш Сатпаев"            Су ресурстары
атындағы каналдан          жөніндегі
Шідерті өзенiнiң           комитеті
жайылмасына өтемдiк
табиғат қорғау
пропускiнiң өткiзi-
луiн қамтамасыз ету;
өтемдiк табиғат
қорғау пропускiнiң
нәтижелерiн тексеру
үшiн Шідерті өзені-
нің жайылмасын
зерттеу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Халықтың және экономика салаларының қажеттіктерiн қамтамасыз ету үшiн су тұтыну лимиттерін белгiлеу кезiнде ғылыми негiзделген нормативтiк құқықтық құжат ретiнде Ертiс өзенi бассейнi су ресурстарын кешендi пайдалану және қорғау схемасының, су шаруашылығы iс-шараларын перспективалық жоспарлаудың, бюджеттік республикалық және өңiрлiк бағдарламаларды құру кезiнде барлық мемлекеттiк органдардың басқаруының бар болуы; Есіл, Тобыл, Ырғызбен бiрге Торғай өзендерi бассейнiнiң су ресурстарын кешендi пайдалану және қорғау сызбаларын әзiрлеудi бастау;
өзеннiң гидрологиялық режимiнiң нашарлауын, сондай-ақ өсiп кеткен антропогендiк жүктемелердi есепке ала отырып, Сырдария өзенi арнасының өткiзу мүмкiндiгiн арттыру жөнiнде ұсынымдар; су объектiлерiне шегiнде мүмкiн болатын зиянды ықпалдың нормативтерi; су объектiнiң табиғи жағдайын сақтауды қамтамасыз ету және Шiдертi өзенiнiң сағасында тозу мен шөлге айналу процестерін жою; "Суларды пайдалану" деген мемлекеттiк су кадастры, Мемлекеттiк су кадастрының қорытындылаған басылымдарын құру бойынша әдiстемелiк нұсқау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
99-ҚОСЫМША
Ескерту. 99-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Су ресурстарын басқаруды жетiлдiру және
жерлердi қалпына келтiру"
деген 025 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 545622 тысячи тенге (пятьсот сорок пять миллионов шестьсот двадцать две тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от
2 июля 1998 года "О ратификации Соглашений о займах N 1592/1593 (SF)-KAZ (Проект "Совершенствование управления водными ресурсами и восстановление земель") между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие устойчивого орошаемого земледелия в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление орошаемого земледелия на площади 39,2 тысячи гектаров в Махтааральском районе Южно-Казахстанской области путем реконструкции и улучшения оросительной и дренажной систем с учетом экологических норм и требований, передачи управления реконструированной оросительной и дренажной систем объединениям водопользователей, обучение приемам эксплуатации и технического обслуживания, орошения и агротехники.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Совершенство-
вание
управления
водными
ресурсами и
восстановлениеземель
2
004
Реализация проекта за счет внешних
займов
Оплата кон-
сультационных
услуг фирмы
Мотт МакДональд
(надзор за
строительством, оплата услуг инспекторов,
клерков, работа
группы поддержки,
обучение).
В те-
чениегода
Министерствосельского
хозяйства
Республики
Казахстан
3
016
Реализация
проекта за
счет
софинансирова-
ния внешних
займов из
республиканс-
кого бюджета
Строительные работы по 1 фазе проекта на площади 23868 гектаров в
Махтааральском
районе Южно-
Казахстанской
области.
Строительные
работы по 2
фазе проекта
на площади
15391 гектар в
Махтааральском
районе Южно-
Казахстанской области.
Оплата налога
на добавленную
стоимость,
таможенных
пошлин,
таможенных
сборов за
товары, работы и услуги.
Оплата услуг
местных
консультантов
для реализации проекта в
количестве 9
человек,
включая оплату
операционных расходов.
Оплата консультацион-
ных услуг фирмы Мотт МакДональд (надзор за строительством, оплата услуг инспекторов,
клерков, работа группы поддержки, обучение, содержание автомашин).
В те-
чениегода
Министерствосельского
хозяйства
Республики
Казахстан,
Компания
"Тодини" 1 Ф, Компания
"Эсер" 2 Ф

1. Құны: 545622 мың теңге (бес жүз қырық бес миллион алты жүз жиырма екі мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы N 1592/1593 (SF) KAZ заемдары туралы келiсiмдердi ("Cу ресурстарын басқаруды жетiлдiру және жердi қалпына келтiру" жобасы) ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегi Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында тұрақты суармалы егiншiлiкті дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: экологиялық нормалар мен талаптарды енгiзудi, қайта жаңғыртылған суландыру және кәрiздiк жүйелердi су пайдаланушылар бiрлестіктерiне беру, пайдалану және техникалық қызмет көрсету, агротехника мен суару тәсiлдерiн үйретудi ескере отырып суландыру және кәрiздiк жүйелердi қайта жаңғырту және жақсарту арқылы Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал ауданында 39,2 мың гектар алқапта суармалы егiншiлiктi қалпына келтiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   025       Су ресурста-
рын басқару-
ды жетiлдi-
ру және
жерлердi
қалпына
келтiру
2       004   Сыртқы       Мотт МакДональд      Жыл   Қазақстан
қарыздар     фирмасының консуль-  бой-  Республикасы-
есебiнен     тациялық қызметiне   ында  ның Ауыл
жобаны       ақы төлеу (құры-           шаруашылығы
iске асыру   лысты қадағалау,           министрлiгi
инспекторларды,
клерктердi ұстау,
қолдау тобының жұмы-
сы, оқыту).
3       016   Жобаны       Жобаның 1-кезеңi     Жыл   Қазақстан
республика-  бойынша Оңтүстiк     бой-  Республикасы-
лық бюджет-  Қазақстан облысы     ында  ның Ауыл
тен сыртқы   Мақтаарал ауданында        шаруашылығы
қарыздарды   23868 гектар алқап-        министрлiгi,
бiрлесiп     та құрылыс жұмысы.         "Тодини"
қаржылан-    Жобаның 2-кезеңi           компаниясы
дыру есебi-  бойынша Оңтүстiк           1 Ф, "Эcep"
нен іске     Қазақстан облысы           компаниясы 2 Ф
асыру        Мақтаарал ауданында
15391 гектар алқап-
та құрылыс жұмысы.
Қосымша құн салығы-
на, тауарлар, жұмыс-
тар мен қызметтер-
дiң кедендiк бажда-
рына, кедендiк
алымдарға ақы.
Жобаны iске асыру
үшiн 9 адам көлемiн-
де жергілiктi
консультанттардың
қызметін төлеу, соның
iшiнде операциялық
шығындар.
Мотт МакДональд
фирмасының консуль-
тациялық қызметiне
ақы төлеу (құрылысты
қадағалау, инспек-
торларды, клерктердi
ұстау, қолдау тобы-
ның жұмысы, оқыту,
автокөлiктердi
ұстау).
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение урожайности, увеличение по проектным расчетам чистых доходов на 28%, рост занятости населения на 21%, эффективность капитальных вложений по проекту должна составить 26%, урожайность хлопка возрастет с 15,5 до 25 центнеров с гектара, озимой пшеницы с 25 до 36 центнеров с гектара, кукурузы на зерно с 17 до 54 центнеров с гектара, люцерны с 34,3 до 89 центнеров с гектара, экономия водных ресурсов составит поэтапно от 16,9 до 23,1 миллиона кубометров в год, коэффициент полезного действия системы будет доведен с 0,60 до 0,80.
Приложение 100
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Кредитование проекта совершенствования управления
водными ресурсами и восстановления земель"
на 2005 год
1. Стоимость: 813041 тысяча тенге (восемьсот тринадцать миллионов сорок одна тысяча тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от
2 июля 1998 года "О ратификации Соглашений о займах N 1592/1593 (SF)-KAZ (Проект "Совершенствование управления водными ресурсами и восстановление земель") между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие устойчивого орошаемого земледелия в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление орошаемого земледелия на площади 39,2 тысяч гектаров в Махтааральском районе Южно-Казахстанской области путем реконструкции и улучшения оросительной и дренажной систем с учетом экологических норм и требований, передачи управления реконструированной оросительной и дренажной систем объединениям водопользователей, обучение приемам эксплуатации и технического обслуживания, орошения и агротехники.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Кредитование проекта совершенство-
вания управления водными ресурсами и восстановления земель
2
004
Реализация проекта за счет внешних займов
Строительные работы по 1 фазе проекта на площади 23868 гектаров в Махтааральском районе Южно- Казахстанской области. Строительные работы по 2 фазе проекта на площади 15391 гектара в Махтааральском районе Южно- Казахстанской области
В те-
чениегода
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан, Компания "Тодини" 1 Ф, Компания "Эсер" 2 Ф
3
016
Реализация проекта за счет софинансиро-
вания внешних займов из республиканс-
кого бюджета
Строительные работы по 1 фазе проекта на площади 23868 гектаров в Махтааральском районе Южно- Казахстанской области.
Строительные работы по 2 фазе проекта на площади 15391 гектара в Махтааральском районе Южно Казахстанской области
В те-
чениегода
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан, Компания "Тодини" 1 Ф, Компания
"Эсер" 2 Ф

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: түсiмдiлiктiң ұлғаюы, жобалық есептеулер бойынша таза табыстың 28%-ға артуы, халықты жұмыспен қамтудың 21%-ға өсуi, жоба бойынша күрделi қаржының тиiмдiлiгі 26% құрауы тиiс. Мақтаның түсiмдiлiгі гектарынан 15,5-тен 25 центнерге, күздiк бидайдiкi 25-тен 36 центнерге, жүгерi дән 17-ден 54 центнерге, жоңышқанiкi 34,3-тен 89 центнерге көтерiледi. Су ресурстарын үнемдеу кезең сайын жылына 16,9-дан 23,1 миллион текше метрдi құрайды. Жүйенiң пайдалы әсер коэффициентi 0,60-тан 0,80-ге жеткiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
100-ҚОСЫМША
Ескерту. 100-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Су ресурстарын басқару және жердi қалпына
келтiрудi жетiлдiру жобасына кредит беру"
деген 026 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 813041 мың теңге (сегiз жүз он үш миллион қырық бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы N 1592/1593 (SF) KAZ заемдары туралы келiсiмдердi ("Cу ресурстарын басқаруды жетiлдiру және жердi қалпына келтiру" жобасы) ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегi Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында тұрақты суармалы егiншiлiктi дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экологиялық нормалар мен талаптарды енгізудi, қайта жаңғыртылған суландыру және кәрiздiк жүйелердi су пайдаланушылар бiрлестiктерiне беру, пайдалану және техникалық қызмет көрсету, агротехника мен суару тәсiлдерiн үйретудi ескере отырып суландыру және кәрiздiк жүйелердi қайта жаңғырту және жақсарту арқылы Оңтүстiк Қазақстан облысы Мақтаарал ауданында 39,2 мың гектар алқапта суармалы егiншiлiктi қалпына келтiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   026       Су ресурс-
тарын басқа-
ру және
жердi қалпы-
на келтiрудi
жетілдiру
жобасына
кpeдит беру
2       004   Сыртқы       Жобаның 1-кезеңi     Жыл   Қазақстан
қарыздар     бойынша Оңтүстiк     бой-  Республикасы
есебiнен     Қазақстан облысының  ында  Ауыл
жобаны       Мақтаарал ауданында        шаруашылығы
iске асыру   23868 гектар алқапта       министрлiгi,
құрылыс жұмысы.            "Тодини"
Жобаның 2-кезеңі           компаниясы 1Ф,
бойынша Оңтүстiк           "Эсер"
Қазақстан облысының        компаниясы 2Ф
Мақтаарал ауданында
15391 гектар алқап-
та құрылыс жұмысы.
3       016   Жобаны       Жобаның 1-кезеңi    Жыл   Қазақстан
республи-    бойынша Оңтүстік    бой-  Республикасы
калық        Қазақстан облысының ында  Ауыл
бюджеттен    Мақтаарал ауданында       шаруашылығы
сыртқы       23868 гектар алқап-       министрлiгi,
қарыздарды   та құрылыс жұмысы.        "Тодини"
бiрлесiп     Жобаның 2-кезеңi          компаниясы 1Ф,
қаржылан-    бойынша Оңтүстік          "Эсер"
дыру есебi-  Қазақстан облысының       компаниясы 2Ф
нен iске     Мақтаарал ауданында
асыру        15391 гектар алқап-
та құрылыс жұмысы.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение урожайности, увеличение по проектным расчетам чистых доходов на 28%, рост занятости населения на 21%, эффективность капитальных вложений по проекту должна составить 26%. Урожайность хлопка возрастет с 15,5 до 25 центнера с гектара, озимой пшеницы с 25 до 36 центнеров с гектара, кукурузы на зерно с 17 до 54 центнеров с гектара, люцерны с 34,3 до 89 центнера с гектара. Экономия водных ресурсов составит поэтапно от 16,9 до 23,1 миллионов кубометров в год. Коэффициент полезного действия системы будет доведен с 0,60 до 0,80.
Приложение 101
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Регулирование русла реки Сырдарья и сохранение
северной части Аральского моря"
на 2005 год
1. Стоимость: 2917764 тысячи тенге (два миллиарда девятьсот семнадцать миллионов семьсот шестьдесят четыре тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 20 марта 2002 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (Фаза 1)") между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  постановление Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2001 года N 1342 "О привлечении займа Международного Банка Реконструкции и Развития для финансирования проекта "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (Фаза 1)".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранения северной части Аральского моря, восстановление водных ресурсов в дельте реки Сырдарьи, увеличение производства сельскохозяйственной продукции и развитие рыбного хозяйства.
5. Задачи бюджетной программы: стабилизация уровня северной части Аральского моря и регулирование пропуска расходов воды по руслу реки Сырдарья.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Регулирование
русла реки Сырдарья и сохранение северной части Аральского моря
2
004
Реализация проекта за счет внешних
займов
а) Строитель-
ство плотины на Северном
Аральском море и комплекса Аклак:
- дамба;
- водосброс;
- гидроузел Аклак;
- шлюзы- регуляторы;
- дороги и мосты.
б) Строитель-
ство комплекса Айтек:
- строительство гидроузла на Сырдарье;
- реконструкция водозаборного сооружения на канале Айтек;
- ремонт сооружения на протоке
Караозек, в т.ч.:
- строительство саморазмываемой дамбы в голове;
- реконструкция головного сооружения;
- реконструкция шлюзов-регулято-
ров;
- реконструкция водозаборов на сенокосы;
- строительство дорожных мостов через протоку с подъездными дорогами.
в) Реабилитация Чардаринской плотины:
- восстановле-
ние Кызылкумского
ирригационного канала;
- программа геотехнических исследований;
- оснащение плотины; восстановление устойчивости верхнего откоса;
- новый дренаж в основании плотины;
- крепление низового откоса
Арнасайской
плотины.
г) Строитель-
ство противо-
паводковых плотин:
- реконструкция защитных дамб;
- строительство новых защитных дамб;
- спрямление реки.
д) Реабилитация
водоподъемных плотин:
- ремонт Кызылординского гидроузла
(замена затворов, шандоров и резиновых
уплотнителей, замена электро-
оборудования и
стальных тросов
на подъемных
устройствах, восстановление обоих концевых участков шлюза-
регулятора);
- ремонт Казалинского
гидроузла (ремонт
затворов и подъемников, очистка и
антикоррозийная защита, замена
электродвига-
телей, обновление всех электроприборов и электрокабелей на регуляторах,
ремонт
водобойных колодцев, защита левой струенаправляю-
щей дамбы в верхнем бьефе на длине 300 м).
е) Усиление защитных дамб г.Кызылорды:
- укрепление откоса защитных дамб;
- реконструкция существующих дамб,
ж)Строительство обводного регулятора на Кызылкумском канале:
- строительство водосбросного
сооружения.
з) Оплата комиссионного сбора банкам второго уровня за проведение банковских
операций.
В те-
чение
года
В те-
чение
года
Комитет по
водным
ресурсам
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
3
016
Реализация проекта за счет софинансирова-ния внешних
займов из
республиканс-
кого бюджета
а) Оплата налога
на добавленную стоимость по контрактам на строительные работы;
б) Оплата части
стоимости контрактов на строительные работы,
в) Оплата услуг по получению разрешения на отвод земель и компенсации за изъятие земель;
г) Оплата услуг
местных консультантов в количестве 8 человек, включая оплату операционных
расходов;
д) Оплата услуг
консультантов для осуществления детального проектирования и надзора за строительством;
е) Оплата услуг
консультантов для
осуществления мониторинга и оценки проекта;
ж) Оплата
налогов по контрактам на консультационные услуги;
з) Оплата Государственной строительной и экологической экспертиз проектов;
и) Оплата лицензионного сбора за проведение валютных операций;
к) оплата комиссионного сбора банкам второго уровня.
В те-
чение
года
Комитет
по водным
ресурсам
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: түсiмділіктiң ұлғаюы, жобалық есептеулер бойынша таза табыстың 28%-ға артуы, халықты жұмыспен қамтудың 21%-ға өсуi, жоба бойынша күрделi қаржының тиiмдiлiгі 26% құрауы тиiс. Мақтаның түсiмділiгi гектарынан 15,5-тен 25 центнерге, күздiк бидайдiкi 25-тен 36 центнерге, жүгерi дәнi 17-ден 54 центнерге, жоңышқанiкi 34,3-тен 89 центнерге көтерiледi. Су ресурстарын үнемдеу кезең сайын жылына 16,9-дан 23,1 миллион текше метрді құрайды. Жүйенiң пайдалы әсер коэффициентi 0,60-тан 0,80-ге жеткiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
101-ҚОСЫМША
Ескерту. 101-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және
Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау"
деген 027 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2917764 мың теңге (екi миллиард тоғыз жүз он жетi миллион жетi жүз алпыс төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы қарыз туралы келiсiмдi бекiту туралы Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 20 наурыздағы Заңы (Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн және Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу (1 фаза) жобасы); "Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгін және Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу (1 фаза) жобасын қаржыландыруға Халықаралық Жаңарту және Даму Банкiн тарту" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 19 қазандағы N 1342 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтап қалуды қамтамасыз ету, Сырдария өзенi атырауының су ресурстарын қалпына келтiру, ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiрудi арттыру және балық шаруашылығын дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiндегi су деңгейiн тұрақтандыру, Сырдария өзенi арнасынан жұмсалатын судың өтiмiн реттеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   027       Сырдария
өзенiнiң
арнасын
peттeу және
Арал
теңiзiнiң
солтүстiк
бөлiгiн
сақтау
2       004   Сыртқы       а) Солтүстiк Арал    Жыл   Қазақстан
қарыздар     теңiзi бөгетiнiң     бой-  Республикасы
есебiнен     және Ақлақ кешенiнiң ында  Ауыл
жобаны       құрылысын салу:            шаруашылығы
iске асыру   - бөгет;                   министрлігінің
- су қашыртқысы;           Су ресурстары
- Ақлақ су торабы;         жөніндегі
- реттеуші шлюздер;        комитеті
- жолдар мен
көпiрлер.
б) Айтек кешенiнiң
құрылысын салу:
- Сырдария өзенiнде
су торабын салу;
- Айтек каналының
су алу имаратын
қайта жаңарту;
- Қараөзек тармағын-
да имараттарды жөн-
деу, соның iшiнде:
- тармақтың басында-
ғы өзi шайылып
кететін бөгетше
салу;
- бас имаратты
қайта жаңарту;
- реттеуiш шлюздер-
дi қайта жаңарту;
- пiшендiктердiң су
қашыртқысын қайта
жаңарту;
- тармаққа көпiр
мен кiрiс жолдар
салу.
в) Шардара бөгетiн
қалпына келтiру:
- Қызылқұм суланды-
ру каналын қалпына
келтiру;
- геотехникалық
зерттеулер бағдар-
ламасы;
- бөгеттi жабдықтау,
жоғарғы беткейдiң
тұрақтылығын қалпы-
на келтiру;
- бөгет астына жаңа
дренаж салу;
- Арнасай бөгетiнiң
төменгi беткейiн
бекiту.
г) Тасқынға қарсы
бөгеттер құрылысын
салу:
- қорғаныс бегетше-
лердi қайта қалпына
келтiру;
- жаңа қорғаныс
бөгетшелерiн салу;
- өзен арнасын
түзету.
д) Су көтеру бөгет-
терiн қайта қалпына
келтіру:
- Қызылорда су
торабын жөндеу
(жапқыштарды, шан-
дорларды және резина
тығыздағыштарды
ауыстыру, көтергiш
құрылғылардың электр
құрал-жабдықтарын
және болат арқанда-
рын ауыстыру, рет-
теушi шлюздiң соңғы
екi бөлiктерiн
қалпына келтiру);
- Қазалы су торабын
жөндеу (жапқыштарды,
және көтергiштердi
жөндеу, тазарту және
коррозияға төзiмдi
қорғаныс жасау,
электр қозғалтқыш-
тарды ауыстыру,
реттегiштердегi
барлық электр
аспаптармен электр
кабельдерiн ауыс-
тыру, суырма құдық-
тарын жөндеу, жоғар-
ғы бьефтегi ағынды
бағыттаушы сол жақ
бөгетшенi ұзындығы
300 м бөлiгiн
қорғау).
в) Шардара бөгетiн
қалпына келтiру:
- Қызылқұм суландыру
каналын қалпына
келтiру;
- геотехникалық
зерттеулер бағдар-
ламасы;
- бөгеттi жабдықтау,
жоғарғы беткейдiң
тұрақтылығын қал-
пына келтiру;
- бөгет астына жаңа
дренаж салу;
- Арнасай бөгетiнiң
төменгi беткейiн
бекiту.
г) Тасқынға қарсы
бөгеттер құрылысын
салу:
- қорғаныс бөгетше-
лердi қайта қалпына
келтiру;
- жаңа қорғаныс
бөгетшелерiн салу;
- өзен арнасын
түзету.
д) Су көтеру бөгет-
терiн қайта қалпына
келтiру:
- Қызылорда су тора-
бын жөндеу (жапқыш-
тарды, шандорларды
және резина тығыз-
дағыштарды ауыстыру,
көтергіш құрылғылар-
дың электр құрал-
жабдықтарын және
болат арқандарын
ауыстыру, реттеушi
шлюздiң соңғы екi
бөлiктерiн қалпына
келтiру);
- Қазалы су торабын
жөндеу (жапқыштарды,
және көтергіштердi
жөндеу, тазарту және
коррозияға төзiмдi
қорғаныс жасау,
электр қозғалтқыш-
тарды ауыстыру,
реттегіштердегi
барлық электр
аспаптармен электр
кабельдерiн ауысты-
ру, суырма құдықта-
рын жөндеу, жоғарғы
бьефтегi ағынды
бағыттаушы сол жақ
бөгетшенi ұзындығы
300 м бөлігін
қорғау).
3       016   Жобаны       а) Құрылыс жұмыста-  Жыл   Қазақстан
респуб-      рының келiсiм шарт-  бой-  Республикасы
ликалық      тары бойынша қосым-  ында  Ауыл
бюджеттен    ша бағаның салығын         шаруашылығы
сыртқы       төлеу;                     Су ресурстары
қарыз-       б) Құрылыс жұмыста-        жөніндегі
дарды        ры келiсiм шартта-         комитеті
бiрлесiп     рының бөлiгін төлеуi;
қаржылан-    в) жер бөлiп алуға
дыру         рұқсат алу үшiн және
есебiнен     оның өтем ақысын
iске асыру   төлеу бойынша
қызметті төлеу;
г) операциялық
шығындармен қоса,
жергiлiктi 8 адамнан
тұратын кеңесшiлер-
дiң қызметiне ақы
төлеу;
д) нақтыланған жоба-
лауға және құрылыс-
қа қадағалау жасай-
тын кеңесшілердiң
қызмет ақысын төлеу;
e) жобаға мониторинг
және бағалау жасай-
тын кеңесшiлердiң
қызмет ақысын төлеу;
ж) кеңесшілік
қызметтердiң келi-
сiм-шарттары бойынша
салықтарды төлеу;
з) жобаның мемлекет-
тік құрылыс және
экологиялық сарапта-
маларына ақы төлеу;
и) валюталық опера-
циялар жүргiзу үшiн
лицензиялық алымды
төлеу;
к) екiншi деңгейдегi
банктерге комиссия-
лық алым төлеу.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение 65-75% строительных работ по проекту регулирования русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря.
Приложение 102
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Водоснабжение и санитария населенных пунктов
региона Аральского моря"
на 2005 год
1. Стоимость: 313163 тысячи тенге (триста тринадцать миллионов сто шестьдесят три тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от
1 марта 2001 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту водоснабжения города Аральска (регион Аральского моря) между Республикой Казахстан и Кувейтским Фондом Арабского Экономического Развития".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение качественной питьевой водой и улучшение санитарных условий города Аральска.
5. Задачи бюджетной программы: повышение эффективности существующей системы водоснабжения, обновление и расширение распределительной сети в городе Аральске.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Водоснабжение
и санитария
населенных
пунктов
региона
Аральского
моря
2
004
Реализация
проекта за счет внешних
займов
1. Усовершенст-
вование системы
водоснабжения города
Аральска:
а) реконструкция
существующего главного трубопровода для подачи воды
между водоисточником Косаман и городом Аральск,
- замена
изношенных
участков трубами из
ковкого чугуна;
б) обновление существующей
распределитель-
ной сети в городе Аральске:
- замена изношенных труб,
- установка новых распреде-
лительных линий,
- установка водозаборных колонн и пожарных гидрантов, и строительство водонапорных башен;
в) сооружение шахтных колодцев в сельских населенных пунктах и резервуаров в двух населенных
пунктах близ города Аральска, восстановление колодцев.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн және Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу жобасы бойынша құрылыс жұмыстарының 65-75%-ын орындау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
102-ҚОСЫМША
Ескерту. 102-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Арал теңiзi өңiрiнiң елдi мекендерiн
сумен жабдықтау және санитариясы"
деген 028 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 313163 мың теңге (үш жүз он үш миллион жүз алпыс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы мен Apaб экономикалық Даму Кувейт қоры арасындағы Арал қаласын (Арал теңiзi аймағы) сумен жабдықтау жобасы бойынша қарыз туралы келiсiмдi бекiту туралы" 2001 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Арал қаласын сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету және санитариялық жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Арал қаласының қолданыстағы сумен қамтамасыз ету жүйесiнiң тиiмділігiн арттыру, қаладағы су тарту желiлерiн кеңейту және жаңарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   028       Арал теңiзi
өңiрiнiң
елдi мекен-
дерiн сумен
жабдықтау
және
санитариясы
2       004   Сыртқы       1. Арал қаласының    Жыл   Қазақстан
қарыздар     сумен жабдықтау      бой-  Республикасы
есебiнен     жүйесiн жетiлдiру:   ында  Ауыл
жобаны       а) Қосаман су көзi-        шаруашылығы
iске асыру   нен Арал қаласына су       министрлігінің
беретiн қолданыста-        Су ресурстары
ғы бас су құбырын          жөніндегі
қайта жаңарту:             комитеті
- су құбырларының
ескiрген бөлiктерiн
шойын құбырлармен
ауыстыру;
б) Арал қаласының
қолданыстағы су
тарату жүйесiн
жаңарту:
- ескiрген құбыр-
ларды ауыстыру;
- су таратудың жаңа
жүйелерiн орнату;
- сутартқы колонна-
ларын, өрт сөндiру
гидранттарын орнату
және тегеурiндi су
мұнараларын салу;
в) ауылдық елдi
мекендерде шахталы
құдықтар салу, Арал
қаласының маңындағы
екi елдi мекенде су
жинағыштар салу,
құдықтарды қалпына
келтiру.

2. Консульта-
ционные
технические
услуги:
оплата услуг консультантов по контракту с
консультацион-
ной компанией для детального проектирования и надзора за
строительством.
3. Институцио-
нальная поддержка
- приобретение контрольно-
измерительного,
испытательного и контрольного
оборудования, спецтехники; обучение
персонала и наем экспертов для
эксплуатации,
содержания, управления
финансовой деятельностью и обнаружения
повреждений, приводящих к потере воды для
усовершенство-
вания работы Аральского
отделения Сельхозводо-
провода.
В те-
чение
года
Комитет
по водным
ресурсам
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
3
016
Реализация
проекта за
счет софинансирова-
ния внешних
займов из
республиканс-
кого бюджета
а) Оплата налогов по контракту на строительные работы;
б) Оплата части стоимости строительных работ;
в) Оплата налогов и пошлин по
приобретаемому
контрольно-изме-
рительному,
испытательному, контрольному
оборудованию, спецтехники;
г) Оплата объявлений о проведении конкурсов по закупу товаров, работ, услуг;
д) Оплата лицензионного сбора за
проведение
валютных
операций;
е) Оплата услуг
местных консультантов
по управлению
проектом в количестве 3
человека,
включая оплату
операционных
расходов.
В те-
чение
года
Комитет
по водным ресурсам
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение 100% строительных работ по проекту водоснабжения и санитария населенных пунктов региона Аральского моря.
Приложение 103
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
029 "Строительство и реконструкция системы водоснабжения"
на 2005 год
1. Стоимость: 4010320 тысяч тенге (четыре миллиарда десять миллионов триста двадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от
9 января 2004 года "О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о привлечении гранта Правительства Японии для осуществления проекта "Водоснабжение сельских населенных пунктов в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 6 декабря 2004 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные операции) (Отраслевой проект водоснабжения и канализации сельских территорий) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития";  Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года "О Государственной программе развития сельских территорий на 2004-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 1998 года N 1089 "О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Федеративной Республики Германия о финансовом сотрудничестве";  постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года";  постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 93 "Об отраслевой программе "Питьевые воды" на 2002-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан N 54 от 19 января 2004 года "О привлечении займа Азиатского Банка Развития для финансирования отраслевого проекта "Водоснабжение и канализация сельских территорий"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2004 года "О ратификации Соглашения о займе между Правительством Республики Казахстан и Исламским Банком Развития для Проекта сельского водоснабжения Карагандинской области";  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".

2. Консультациялық
техникалық қызмет-
тер көрсету:
- кеңесшiлердiң
кеңесшi компаниямен
келiсiм-шарты бойын-
ша нақтыланған жоба-
лауға және құрылысқа
қадағалау жасайтын
кеңесшiлердiң
қызметiне ақы төлеу.
3. Институционалдық
қолдау:
- бақылау-өлшеу,
сынау мен бақылау
жабдықтарын, арнайы
техника сатып алу;
- мамандарды оқыту
және пайдалану,
ұстау, қаржылық
қызметті басқару
үшiн және су ысыра-
бына себеп болатын
бүлiнген жерлердi
табу, Ауыл шаруашы-
лығы су құбыры Арал
бөлiмшесiнiң жұмы-
сын жетiлдiру үшiн
сарапшыларды жалдау.
3       016   Жобаны       а) Құрылыс жұмыста- Жыл   Қазақстан
респуб-      рының келiсiм-шарты бой-  Республикасы
ликалық      бойынша салықтарды  ында  Ауыл
бюджеттен    төлеу;                    шаруашылығы
сыртқы       б) құрылыс жұмыстары      Су ресурстары
қарыздарды   құнының бiр бөлiгiн       жөніндегі
бiрлесiп     төлеу;                    комитеті
қаржыланды-  в) сатып алынатын
ру есебiнен  бақылау-өлшеу,
iске асыру   сынау, бақылау жаб-
дықтарына, арнайы
техникаға салық және
баж салығын төлеу;
г) тауарларды, iсте-
летін жұмыстарды,
көрсетiлетiн қызмет-
тердi сатып алу
жөнiнде конкурстар
өткiзу туралы
хабарландыруларға
ақы төлеу;
д) валюталық опера-
циялар жүргізу үшiн
лицензиялық алым
төлеу;
д) операциялық
шығыстармен қоса, 3
адамнан тұратын
жобаны басқару
жөнiндегi жергіліктi
кеңесшiлердiң қызме-
тiне ақы төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Арал теңiзi өңiрiндегі елдi мекендердiң сумен қамтамасыз етiлуiнiң және санитариясының жобасы бойынша құрылыс жұмыстарын 100% орындау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
103-ҚОСЫМША
Ескерту. 103-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Сумен жабдықтау жүйесiн салу және қайта жаңарту"
деген 029 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4010320 мың теңге (төрт миллиард он миллион үш жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Жапония Үкiметi арасындағы "Қазақстан Республикасында ауылдық елдi мекендердi сумен жабдықтау" жобасын жүзеге асыру үшiн Жапония Үкiметiнiң грантын тарту туралы ноталар алмасу нысанындағы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қаңтардағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкiнiң арасындағы Қарыз туралы келiсiмдi (Жай операциялар) (Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және кәрiз салалық жобасы) бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 шiлдедегi Жарлығы ; "2010 жылға дейiн Қазақстан Республикасының су шаруашылығы саясаты мен экономикасының су саласын даму тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысы , "2002-2010 жылдарға арналған "Ауыз cу" салалық бағдарламасы туралы" 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 93 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы қаулысы; "Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және канализация" салалық жобасын қаржыландыруға Азия Даму Банкiсiн тарту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 19 қаңтардағы N 54 қаулысы ; "Қарағанды облысы ауылдық жерлерiн сумен жабдықтау жобасы үшiн Ислам Даму Банкi мен Қазақстан Республикасы Үкiметі арасындағы қарыз туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 13 ақпандағы қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметi мен Герман Федеративтiк Республикасы Үкiметi арасындағы қаржы ынтымақтастығы туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 27 қазандағы N 1089 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: устойчивое обеспечение населения питьевой водой гарантированного качества и в необходимом количестве, улучшение условий жизни и здоровья населения в выбранных сельских населенных пунктах, путем обеспечения основными видами услуг водоснабжения и канализации.
5. Задачи бюджетной программы: комплекс мероприятий, направленных на обеспечение населения питьевой водой гарантированного качества и в необходимом количестве, улучшение инфраструктуры сельских населенных пунктов, планирование, восстановление, реабилитация, строительство систем водоснабжения, оказание помощи центральным и местным исполнительным органам власти в предоставлении услуг инфраструктуры водоснабжения и канализации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Строительство и реконструкция
системы
водоснабжения
2
004
Реализация проекта за счет внешних займов
По проекту
"Сельское водоснабжение Карагандинской области": оплата услуг консультантов для осуществления проектирования и надзора за строительством;  строительно-
монтажные работы
по проекту.
В те-
чениегода
Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
3
005
Реализация проекта за счет внутренних источников
Реализация инвестиционных проектов, направленных на строительство и реконструкцию
объектов питьевого водоснабжения по перечню согласно приложения 2 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 8 декабря N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год" на мероприятия по строительству и реконструкции
объектов питьевого водоснабжения. Разработка и проведение государственной экспертизы технико-
экономического обоснования и проектно-сметной документации проектов по строительству и реконструкции
объектов питьевого
водоснабжения.
В те-
чениегода
Комитет
по водным ресурсам
Министерствасельского хозяйства Республики Казахстан
4
006
Реализация
проекта за
счет софинан-
сирования
гранта из
республиканс-
кого бюджета
По проекту "Водоснабжение Казалинска
(Новоказалин-
ска)":
оплата услуг по получению разрешения на
отвод земель;
оплата налогов и пошлин к контракту на
строительные работы; оплата 10 % стоимости строительных работ и эксплуатационной поддержки.
По проекту "Водоснабжение сельских
населенных пунктов в Республике
Казахстан":
выплата комиссионных за банковские услуги Банку Токио-Митсубиси;
проведение изыскательских работ, разработка проектно-сметной документации,
проведение государственной экспертизы
проекта, строительно-монтажные работы по проекту в с. Остоган района Шал акын Северо-Казахстанской области.
В те-
чение
года
Комитет
по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
5
016
Реализация
проекта за
счет софинан-
сирования
внешних займов
из республи-
канского
бюджета
По проекту "Развитие водоснабжение и
канализация сельских территорий":
оплата услуг иностранной консалтинговой
компании;
оплата услуг местных консультантов
центральной группы управлением проектом,
включая оплату операционных расходов;
оплата услуг местных консультантов трех областных групп управления проектом, включая оплату операционных расходов;
программа санитарно-
гигиенического
просвещения;
программа институциональ-
ного развития;
разовое комиссионное вознаграждение в размере

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: тұрғындарды кепiлдiгi бар сапалы және қажеттi көлемде ауыз сумен тұрақты қамтамасыз ету, сумен жабдықтау және канализация қызметтерiнiң негiзгi түрлерiмен қамтамасыз ету жолы арқылы таңдап алынған ауылдық елдi мекендердегi тұрғындардың тұрмысы мен денсаулығын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тұрғындарды кепiлдiгі бар сапалы және қажеттi көлемде ауыз сумен тұрақты қамтамасыз етуге бағытталған iс-шаралар кешенi, ауылдық елдi мекендердiң инфрақұрылымын жақсарту, сумен жабдықтау жүйелерiн жобалау, қалпына келтiру, жаңарту, салу, сумен жабдықтау және канализация инфрақұрылымының қызметтерiн ұсынуда орталық және жергілiктi атқарушы органдарға көмек көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   029       Сумен
жабдықтау
жүйесін салу
және қайта
жаңарту
2       004   Сыртқы       "Қарағанды облысын   Жыл   Қазақстан
қарыздар     ауылдық сумен жаб-   бой-  Республикасы
есебiнен     дықтау" жобасы       ында  Ауыл
жобаны       бойынша:                   шаруашылығы
iске асыру   құрылыс жұмыстарын         министрлігінің
жобалауды және             Су ресурстары
қадағалауды жүзеге         комитеті
асыру үшiн кеңесшi-        бойынша
лердiң қызметiне                            ақы төлеу, жоба
бойынша құрылыс-
монтаж жұмыстары.
3       005   Iшкi көздер  Жобалау-сметалық     Жыл   Қазақстан
есебiнен     құжаттаманы әзiрлеу  бой-  Республикасы
жобаны iске  және сараптамадан    ында  Ауыл
асыру        өткiзу, Ауыз сумен         шаруашылығы
жабдықтау объекті-         министрлігі
лерiн салу мен және        Су ресурстары
қайта жаңарту жөнiн-       комитеті
дегi ауыз сумен
жабдықтау объекті-
лерiн салу мен және
қайта жаңарту жөнiн-
дегі iс-шараларға
арналған "2005 жылға
арналған республи-
калық бюджет туралы"
Қазақстан Республи-
касының Заңын iске
асыру туралы"
Қазақстан Республи-
касы Үкiметiнiң
2004 жылғы 8
желтоқсандағы N 1289
қаулысына 2 Қосымша-
ға сәйкес тiзбе
бойынша ауыз сумен
жабдықтау объектi-
лерiн салумен және
қайта жаңартуға
бағытталған инвес-
тициялық жобаларды
iске асыру.
4       006   Жобаны       "Қазалы (Жаңақазалы) Жыл   Қазақстан
республи-    сумен жабдықтау"     бой-  Республикасы
калық        жобасы бойынша:      ында  Ауыл
бюджеттен    жердi бұруға рұқсат        шаруашылығы
грантты      алу жөнiндегi қыз-         министрлігінің
бiрлесiп     меттерiн төлеу;            Су ресурстары
қаржылан-    құрылыс жұмыстары          комитеті
дыру есебi-  келiсiм-шартына            бойынша
нен iске     салықтар мен баждар-
асыру        ды төлеу; құрылыс
жұмыстары және пай-
даланушылық қолдау
құнының 10% төлеу
"Қазақстан Республи-
касындағы ауылдық
елдi мекендердi
сумен жабдықтау"
жобасы бойынша:
Токио-Митсубиси
Банкiсiне банктiк
қызметтерi үшiн
комиссиялық алымдар-
ды төлеу;
Iздестiру жұмыстарын
жүргiзу, жобалау-
сметалық құжаттаманы
әзiрлеу, жобаны
мемлекеттiк сарапта-
мадан өткiзу. Сол-
түстiк Қазақстан об-
лысы Шал ақын ауданы
Астоған ауылындағы
жоба бойынша құрылыс-
монтаж жұмыстарын
жүргiзу.
5       016   Жобаны       "Ауылдық аумақтарды  Жыл   Қазақстан
республи-    сумен жабдықтау және бой-  Республикасы
калық        канализацияны дамы-  ында  Ауыл
бюджеттен    ту" жобасы бойынша:        шаруашылығы
сыртқы       шетелдiк консалтинг        министрлігі
қарыздарды   компаниясының қыз-         Су ресурстары
бiрлесiп     меттерін төлеу;            комитеті
қаржылан-    операциялық шығын-         бойынша
дыру есебi-  дарды төлеудi қоса
нен iске     жобаны басқарудың
асыру        орталық тобының
жергілікті кеңесшi-
лерiнiң қызметтерiн
төлеу;
операциялық шығын-
дарды төлеудi қоса
жобаны басқарудың үш
облыстық топтарының
жергілiктi кеңесші-
лерiнiң қызметтерiн
төлеу;
санитариялық-гигие-
налық ағартудың
бағдарламасы;
институционалдық
дамытудың бағдарла-
масы;

0,5 % от суммы займа.
По проекту "Сельское водоснабжение
Карагандинской области":
оплата услуг местных консультантов для реализации проекта в количестве 5 человек,
включая оплату операционных расходов;
оплата услуг консультантов для осуществления проектирования и надзора за
строительством;
оплата налогов и других обязательных
платежей в бюджет по контрактам на услуги
консультантов;
строительно-
монтажные работы по проекту;
оплата налогов и других обязательных
платежей в бюджет по контрактам на
строительные работы.
В те-
чение
года
Комитет
по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
6
018
Реализация
проекта за
счет гранта
По проекту "Водоснабжение Казалинска
(Новоказалин-
ска)":
проведение реконструкции системы водо-
снабжения городов Казалинск/
Новоказалинск,
в том числе:
очистной станции;
подающего
трубопровода
ОС - НС 7 -
Новоказалинск;
насосной станции;
распределитель-
ной сети Новоказалинска;
распределитель-
ной сети Казалинска.
Поставка материалов.
Оснащение стройплощадки и общие затраты.
Эксплуатацион-
ная поддержка.
В те-
чение
года
Комитет
по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение населения питьевой водой в необходимом количестве, улучшение условий жизни и здоровья населения в выбранных сельских населенных пунктах, в особенности, бедных слоев населения путем обеспечения основными видами услуг водоснабжения и канализации в соответствии с технико-экономическим обоснованием проекта, прошедшим государственную экспертизу.
Приложение 104
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
031 "Реконструкция гидротехнических сооружений"
на 2005 год
1. Стоимость: 1252026 тысяч тенге (один миллиард двести пятьдесят два миллиона двадцать шесть тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении "Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года";  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год".

қарыз сомасынан 0,5%
көлемiндегi бiржолғы
комиссиялық сыйақы.
"Қарағанды облысын
ауылдық сумен
жабдықтау" жобасы
бойынша:
операциялық шығын-
дарды төлеудi қоса
жобаны iске асыру
үшiн 5 адамнан тұра-
тын жергiлiктi
кеңесшiлердiң қыз-
меттерiне ақы төлеу;
жобалауды жүзеге
асыру және құрылысқа
қадағалау үшiн
кеңесшiлердiң қыз-
меттерiн төлеу;
кеңесшiлердiң қыз-
меттерi келiсiм-
шарттары бойынша
салықтар мен бюджет-
ке төленетiн басқа
мiндеттi төлемдердi
төлеу;
жоба бойынша құры-
лыс-монтаж жұмыста-
ры;
құрылыс жұмыстары
келiсім-шарттары
бойынша салықтар
мен бюджетке төлене-
тiн басқа мiндеттi
төлемдердi төлеу.
6       018   Жобаны       "Қазалы (Жаңа-       Жыл   Қазақстан
грант        қазалы) сумен жаб-   бой-  Республикасы
есебiнен     дықтау" жобасы       ында  Ауыл
iске асыру   бойынша:                   шаруашылығы
Қазалы/Жаңақазалы          министрлігі
қалаларының сумен          Су ресурстары
жабдықтау жүйелерiн        комитеті
қайта жаңарту, оның
ішінде:
тазарту станциясы;
OC-HC-7- Жаңақазалы-
ға жеткiзiп берушi
құбыр желiсi;
сорғы станциясы;
Жаңақазалының тарату
желiлерi;
Қазалының тарату
желiлерi.
Материалдарды
жеткiзу.
Эксплуатациялық
қолдау.
жұмыс iстеуге оқыту.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк сараптамадан өткен жобаның техникалық-экономикалық негiздемесiне сәйкес сумен жабдықтау және канализация қызметтерiнiң негiзгi түрлерiмен қамтамасыз ету жолы арқылы таңдап алынған ауылдық елдi мекендердегi тұрғындардың әсiресе кедей топтардың тұрмысы мен денсаулығын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
104-ҚОСЫМША
Ескерту. 104-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Гидротехникалық құрылысты қайта жаңарту"
деген 031 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1252026 мың теңге (бір миллиард екi жүз елу екі миллион жиырма алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2003-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының аграрлық мемлекеттiк азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының 2010 жылға дейiнгi экономиканың су саласын дамыту және су шаруашылығы саясаты тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы қаулысы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предупреждение угрозы возникновения чрезвычайных ситуаций на гидротехнических сооружениях, развитие эффективной системы сельскохозяйственного водопользования и структур по эксплуатации ирригационных сооружений.
5. Задачи бюджетной программы: выполнение комплекса мероприятий по реконструкции гидротехнических сооружений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Реконструкция
гидротехничес-
ких
сооружений
Реализация инвестиционных проектов,
направленных на
реконструкцию
гидротехническихсооружений по перечню и в пределах сумм, согласно приложения 2, к постановлению Правительства Республики
Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289
"О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год" на
мероприятия по реконструкции
гидротехническихсооружений.
Оплата налогов и прочих расходов инвестиционных проектов по реконструкции гидротехнических сооружений, включая оплату НДС, за поставленное оборудование в 2004 году.
В те-
чениегода
Комитет по водным
ресурсам
Министерствасельского
хозяйства Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Повышение коэффициента полезного действия оросительных систем до 80 %.
Приложение 105
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
033 "Охрана подземных вод и очистка промышленных стоков
в городе Усть-Каменогорске"
на 2005 год
1. Стоимость: 43095 тысяч тенге (сорок три миллиона девяносто пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от
8 января 2004 года "О ратификации Письма-Соглашения между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития о выделении гранта на подготовку проекта "Охрана подземных вод и очистка промышленных стоков в городе Усть-Каменогорске".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ирригациялық ғимараттарды пайдалану бойынша құрылымдар мен ауыл шаруашылығында суды пайдаланудың тиiмдi жүйелерiн дамыту, гидротехникалық ғимараттардағы кенеттен болатын қауiптi жағдайлардың алдын алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: гидротехникалық ғимараттарды қайда жаңарту жөнiндегі iс-шараларды орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   031       Гидротехни-  "2005 жылға арнал-   Жыл   Қазақстан
калық        ған республикалық    бой-  Республикасы
құрылысты    бюджет туралы"       ында  Ауыл
қайта        Қазақстан Республи-        шаруашылығы
жаңарту      касының Заңын iске         министрлігінің
асыру туралы"              Су ресурстары
Қазақстан Республи-        жөніндегі
касы Yкiметiнiң 2004       комитеті
жылғы 8 желтоқсанда-
ғы N 1289 қаулысы 2
қосымшаға сәйкес
тізбе бойынша гидро-
техникалық имарат-
тарды қайта жаңарту-
ға бағытталған
инвестициялық жоба-
ларды iске асыру.
Салықтарды және 2004
жылы берiлген жабдық-
тар үшiн ҚҚС төлеудi
қоса алғанда, гидро-
техникалық құрылыстар-
ды қайта жаңарту жө-
нiндегi өзге де инвес-
тициялық жобалардың
басқа шығыстарын төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: Суландыру жүйелерiнiң пайдалы әсер коэффициентiн 80% дейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
105-ҚОСЫМША
Ескерту. 105-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау
және өнеркәсiп ағындыларын тазарту"
деген 033 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 43095 мың теңге (қырық үш миллион тоқсан бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы "Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау және өнеркәсiптiк сарқынды суларды тазарту" жобасын дайындауға грант бөлу туралы Келiсiм-хатқа қол қою туралы" Қазақстан Республикасы 2004 жылғы 8 қаңтардың Заңы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение мер по улучшению качества подземных вод, предотвращение поступления токсичных металлов в реке Иртыш и обеспечение качественной питьевой водой населения городов: Астана, Караганда, Усть-Каменогорск, Павлодар и Семипалатинск.
5. Задачи бюджетной программы: определение мероприятий по оценке уровня загрязнения подземных вод и мест их распространения, а также прогноз движения подземных вод.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
033
Охрана подзем-
ных вод и очистка
промышленных
стоков в
городе Усть-
Каменогорске
2
018
Реализация проекта за счет гранта
Оплата консультацион-
ных услуг по разработке технико-
экономического обоснования программы;
Оплата
консультационныхуслуг по
проведению
оценки
воздействия на
окружающую
среду;
Оплата
консультационныхуслуг по
проведению
социальной
оценки;
Оплата
консультационныхуслуг по
проведению
финансовой и
экономической
оценки;
Оплата услуг
по проведению
аудита
использованных
средств Гранта;
Оплата
консультационныхуслуг по
проведению
оценки,
определению и
рекомендациям
по кадровому
составу и
обучению в рамках проекта;
Оплата
технической
помощи, включая
услуги и операционные
расходы местных
консультантов.
В те-
чениегода
Комитет по водным
ресурсам
Министерствасельского хозяйства
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реализация программы позволит предотвратить поступление токсичных металлов в воды бассейна реки Иртыш, создаст предпосылки для обеспечения качественной питьевой водой населения стратегически важных центров республики: Астаны, Караганды, Усть-Каменогорска, Семипалатинска, Павлодара.
Приложение 106
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
034 "Эксплуатация республиканских водохозяйственных объектов,
не связанных с подачей воды"
на 2005 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жер асты суларының жақсарту бойынша iс-шаралар жүргiзу, Ертiс өзенiне улы металдардың түсуiн болдырмауын және Астана, Қарағанды, Өскемен, Павлодар қалалары тұрғындарын сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: жер асты суларының ластану деңгейiн бағалау жөнiнде iс-шаралар белгiлеу және олардың таралу орындарын белгiлеу, сондай-ақ қатар жер асты суларының қозғалысына болжам жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   033       Өскемен
қаласында
жер асты
суларын
қорғау және
өнеркәсiп
ағындыларын
тазарту
2       018   Жобаны грант Бағдарламаның техни- Жыл   Қазақстан
есебiнен     калық-экономикалық   бой-  Республикасы
iске асыру   негiздемесiн әзiрлеу ында  Ауыл
бойынша консульта-         шаруашылығы
циялық қызметке ақы        министрлігінің
төлеу.                     Су ресурстары
Қоршаған ортаға әсер-      бойынша
дi бағалауды өткiзу        комитет
бойынша консульта-
циялық қызметке ақы
төлеу.
Әлеуметтiк бағалау
жүргізу жөнiнде
көрсетілген консуль-
тациялық қызметтерге
ақы төлеу.
Қаржылық және эко-
номикалық бағалау
жүргiзу жөнiнде
көрсетілген консуль-
тациялық қызметтерге
ақы төлеу.
Қолданылған Грант
қаражаттарының
аудитiн өткiзу
бойынша қызметтерiне
ақы төлеу.
Жоба шеңберiнде
оқыту және құрамы
кадрлар бағалау жүр-
гiзу бойынша анықтау
және ұсынымдар
жөніндегі консульта-
циялық қызметке ақы
төлеу.
Жергіліктi консуль-
танттардың техника-
лық көрсеткен
қызметтерiн және
операциялы шығыс-
тарын қоса көмегiне
aқы төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бағдарламаны жүзеге асыру Ертiс өзенiне улы металдардың түсуiн болдырмауды қамтамасыз етедi, елiмiздiң стратегиялық маңызды орталықтары: Астана, Қарағанды, Өскемен, Семей, Павлодар қалаларының халқын сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге алғы шарттар жасайды.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
106-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Су берумен байланысы жоқ республикалық
су шаруашылығы объектiлерiн пайдалану"
деген 034 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 935600 тысяч тенге (девятьсот тридцать пять миллионов шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 135 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года;  статья 50 Бюджетного кодекса Республики Казахстан;  статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий"; Соглашение между Республикой Казахстан, Республикой Кыргызстан, Республикой Узбекистан, Республикой Таджикистан и Республикой Туркменистаном о сотрудничестве в сфере совместного управления использованием и охраной водных ресурсов межгосударственных источников от 18 февраля 1992 года; Соглашение между Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Казахстан о совместном использовании и охране трансграничных водных объектов от 27 августа 1992 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение бесперебойной работы водохозяйственных объектов, не связанных с подачей воды, включая объекты совместно используемые с сопредельными государствами.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение эксплуатационных мероприятий и ремонтных работ на водохранилищах, гидроузлах, плотинах и других гидротехнических сооружениях, не связанных с подачей воды. Долевое участие Республики Казахстан в содержании водохозяйственных объектов, расположенных на трансграничных реках с Кыргызской Республикой, Республикой Узбекистан с целью подачи воды в южные регионы Республики Казахстан. Возмещение затрат по подаче воды из Российской Федерации в Республику Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
034
Эксплуатация республиканс-
ких водохо-
зяйственных
объектов, не связанных с подачей воды
Проведение эксплуатацион-
ных мероприятий
на 118 водохо-
зяйственных объектах и
сооружениях:
подводное обследование, определение
технического состояния с составлением
дефектной ведомости;
содержание линейных работников;
эксплуатация и ремонт электро-
силового,
механического, подъемно-
транспортного
оборудования сооружений, металлических
затворов гидроузлов, систем связи и
электролиний, а также производственных помещений водохозяйствен-
ных объектов;
крепление верхнего и нижнего бьефов и откосов гидротехнических сооружений
крепление откосов,
усиление дамб каналов и
водохранилищ и другие
ремонтные
работы на водохозяйствен-
ных объектах, очистка
каналов;
проведение регулировочных,
противопавод-
ковых работ;
проведение работ по уточнению параметров
водохранилищ;
охрана гидротехнических сооружений.
Долевое участие в содержании
водохозяйствен-
ных объектов,
расположенных на трансграничных реках с
Кыргызской Республикой, Республикой
Узбекистан.
Содержание Зах-Келеского управления
водохозяйствен-
ных систем.
Возмещение затрат, связанных с подачей воды из Российской Федерации.
В те-
чениегода
Комитет по водным
ресурсам Министерствасельского хозяйств
Республики Казахстана

1. Құны: 935600 мың теңге (тоғыз жүз отыз бес миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шiлдедегi Су кодексiнiң 135-бабы ; Қазақстан Республикасы Бюджеттiк кодексiнiң 50-бабы ; "Мемлекеттiк iс-шараларды қаржыландыру және кешендi аграрлы азық-түлiк саласын несиелеу туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуiрдегi Заңының 4-бабы; Қазақстан Республикасы, Қырғызстан Республикасы, Өзбекстан Республикасы, Тәжiкстан және Түркiменстан Республикалары арасындағы су ресурстарын пайдалануда бiрiгіп басқару және мемлекетаралық көздерiн қорғау туралы 1992 жылғы 18 ақпандағы келiсiмi; Трансшекаралық су объектiлерiн қорғау және бiрiгiп пайдалану туралы Ресей Федерациясы мен Қазақстан Республикасы арасындағы 1992 жылғы 27 тамыздағы келiсiмi.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: шекаралас мемлекеттермен бiрлесiп пайдаланатын объектiлердi қоса су берумен байланысты емес су шаруашылығы объектiлерiнiң толассыз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: су берумен байланысты емес бөгендердi, су тораптарында, бөгеттер мен басқада гидротехникалық ғимараттарды пайдалану шараларымен және жөндеу жұмыстарымен қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының оңтүстiк өңiрлерiне су беру мақсатында Қазақстан Республикасының Қырғызстан Республикасы, Өзбек Республикамен трансшекаралық өзендерде орналасқан су шаруашылығы объектiлерiн ұстауға үлестiк қатысуы. Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасына су беру бойынша шығындарды өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   034       Су берумен   118 су шаруашылығы   Жыл   Қазақстан
байланысы    объектілерi мен      бой-  Республикасы
жоқ pecпуб-  құрылыстарында       ында  Ауыл
ликалық су   пайдалану iс-шара-         шаруашылығы
шаруашылығы  ларын жүргiзу: су          министрлігі
объектiлерiн астын зерттеу, ақау-
пайдалану    лар тiзiмдемесiн
жасап, техникалық
жай-күйдi анықтау;
линиядағы жұмысшы-
ларды ұстау;
электролиниялар мен
байланыс жүйелерi,
метал жапқыштағы су
тораптары, құрылыс-
тардың көтергіш-
транспорттық жабдық-
тары, механикалық
электрокүштердi
жөндеу және пайда-
лану, сонымен қатар
су шаруашылығы
объектілерiнiң өндi-
рiстiк орындары;
жоғарғы және төмен-
гi бьефтердi және
гидротехникалық
ғимараттардың
беткейлерiн бекiту,
беткерлердi бекiту
каналдардың су
шаруашылығы объектi-
лерiндегi жөндеу
және бөгендердің
бөгетшелерiн басқа
да күшейту жұмыста-
рын peттeу, каналдар-
ды тазарту;
тасқынға қарсы
жұмыстар жүргiзу;
бөгендердiң параме-
трлерiн анықтау
бойынша жұмыс
жүргiзу;
гидротехникалық
ғимараттарды қорғау;
Қырғыз, Өзбек Респу-
бликаларымен транс-
шекаралық өзендерде
орналасқан су шаруа-
шылығы объектiлерiн
ұстауға үлестiк
қатысуы Зах-Келес су
шаруашылығы жүйесi
басқармасын ұстау.
Ресей Федерациясынан
су бepугe байланысты
шығыстарды өтеу.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: стабильная работа на республиканских и межгосударственных водохозяйственных объектах по перечню, утвержденному приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и в соответствии с Правилами эксплуатации водохозяйственных объектов.
Приложение 107
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
036 "Обеспечение сохранения и устойчивого развития лесов"
на 2005 год
1. Стоимость: 1872868 тысяч тенге (один миллиард восемьсот семьдесят два миллиона восемьсот шестьдесят восемь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 79 Земельного Кодекса Республики Казахстан; статьи  61_ 63_ 70_ 71_ Лесного Кодекса Республики Казахстан;  статья 43 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира";  статья 9 Закона Республики Казахстан "Об охране окружающей среды";  статья 29 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях";  Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 "О государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана";  постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 августа 1995 года N 1153 "Об утверждении Порядка государственного учета животных и ведение государственного кадастра животного мира на территории Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1999 года N 1271 "Об обеспечении пожарной безопасности в лесах";  постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2002 года N 1239 "Некоторые вопросы Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2004 года N 542 "Об утверждении Программы "Леса Казахстана на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение условий для повышения экологического и ресурсного потенциала лесов, рационального и неистощительного использования лесных ресурсов, их охраны, защиты и воспроизводства.
5. Задачи бюджетной программы: определение посевных качеств лесных семян, степени их энтомологической и фитопатологической зараженности; организация работ по формированию постоянной лесосеменной базы, получение посадочного материала с улучшенными качествами;
создание санитарно-защитной зеленой зоны города Астаны;
обеспечение авиационной охраны лесов;
обеспечение проведения лесоустроительных, охотустроительных и проектно- изыскательских работ;
ведение государственного учета и кадастра лесов и биоресурсов;
обеспечение научно-методическими разработками лесного и охотничьего хозяйства и особо охраняемых природных территорий.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: республикалық су шаруашылығы объектiлерiнде және мемлекетаралық су шаруашылығы объекттерiн пайдалану ережесiне сәйкес Қазақстан Республикасы объектiлерiнде ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң бұйрығымен бекiтiлген тiзбе бойынша тұрақты жұмыс iстеу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
107-ҚОСЫМША
Ескерту. 107-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Ормандардың сақталуын және тұрақты дамуын қамтамасыз ету"
деген 036 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1872868 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз жетпiс екi миллион сегiз жүз алпыс сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Жер Кодексiнiң 79-бабы ; Қазақстан Республикасы Орман Кодексiнiң 61, 63, 70, 71-баптары ; "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы ; "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы ; "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005 жылға дейiнгі кезеңге арналған "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы "Қазақстан Республикасының аумағында жануарлар дүниесiн мемлекеттiк есепке алу және оның мемлекеттiк кадастрын жүргiзу тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 21 тамыздағы N 1153 қаулысы ; "Ормандарда өрт қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 1999 жылғы 27 тамыздағы N 1271 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2002 жылғы 22 қарашадағы N 1239 қаулысы ; "2004-2006 жылдарға арналған Қазақстан ормандары" Бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 14 мамырдағы N 542 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ормандардың экологиялық және ресурстық әлеуетiн арттыру, орман ресурстарын ұтымды және сарқып тауыспай пайдалану, оларды күзету, қорғау және молықтыру үшiн жағдайларды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: орман дақылдары тұқымдарының егiстiк сапасын, олардың энтомологиялық және фитопатологиялық залалдану деңгейiн айқындау, орман дақылдары тұқымының тұрақты базасын қалыптастыру жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру, сапасы жақсартылған отырғызу материалын алу; Астана қаласының санитарлық-қорғаныштық жасыл аймағын құру; ормандарды авиациямен күзетудi қамтамасыз ету; орман өсiрудi жоспарлау, аңшылықты жоспарлау және жобалау-iздестiру жұмыстарын жүргiзудi қамтамасыз ету; ормандар мен биоресурстардың мемлекеттiк есебi мен кадастрын жүргiзу; орман және аңшылық шаруашылықтары мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ғылыми-әдiстемелiк талдамалармен қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
036
Обеспечение сохранения и устойчивого развития лесов
2
100
Казахское государствен-
ное
республиканс-
кое
лесосеменное учреждение
Содержание учреждения со штатной численностью 28 единиц для обеспечения
проведения
экспертизы
семян на
посевные
качества,
энтомологичес-
кой и фитопа-
тологической
зараженности,
сбора
сведений и
подготовки
информации по
прогнозу
очагов
вредителей и
болезней леса.
Приобретение: микроскоп - 8 единиц; бокс ламинарный - 4 единицы; шкаф
холодильный - 4 единицы;  компьютер - 1
единица; автомашина - 1 единица.
В те-
чениегода
Комитет лесного и
охотничьего хозяйства
Министерствасельского
хозяйства Республики
Казахстан
3
101
Сандыктауское учебно-произ-
водственное
лесное
хозяйство
Содержание
учреждения со
штатной
численностью
39 единиц для:
проведения
мероприятий по
предупреждению лесных пожаров,
их обнаружению и ликвидации, защите лесов отвредителей и болезней леса;
воспроизводство лесов;
охрана леса от незаконных порубок,
повреждений, хищений;
осуществление рубок ухода и санитарных
рубок; обеспечение соблюдения
природопользо-
вателями порядка
лесопользования и правил охоты;
организация и проведение
учебных практик;
текущий ремонт
оборудования и
других основных
средств.
Приобретение
форменного
обмундирования
- 34 комплекта;
мобильная
радиостанция
- 10 единиц,
носимая
радиостанция -
6 единиц,
стационарная
радиостанция -
3 единицы.
В те-
чениегода
Комитет лесного и
охотничьего хозяйства
Министерствасельского
хозяйства Республики
Казахстан
4
102
Формирование
постоянной лесосеменной базы
Отбор плюсовых насаждений - 510 гектар(породы: ель, сосна, береза, саксаул).
Закладка
постоянных
лесосеменных
участков 615
гектар (породы: ель Шренка,
сосна, береза,
саксаул, арча).
Выделение
генетических
резерватов -
11150 гектар (породы: ель Шренка, саксаул черный, туранга,
тугайные леса).
Отбор плюсовых деревьев - 199 штук (породы: ель, саксаул, сосна, береза).
Закладка
временных
лесосеменных
участков - 2799 гектар (породы:
сосна, береза,
лиственница, пихта, ель
сибирская,
сосна сибирская,
саксаул, арча).
Закладка
постоянных
лесосеменных
плантаций - 10
гектар (породы: ель Шренка,
саксаул, яблоня Сиверса, сосна).
Приобретение:
автотранспорт
- 4 единицы,
оборудование
для тепличного
комплекса - 1
комплект;
трактор - 1
единица, прицеп - 1 единица,
борона - 1
единица,
культиватор -
1 единица, плуг - 1 единица,
косилка - 1
единица, носимые
приборы
спутниковой
связи - 6
единиц, бензопилы - 4
единицы,
компьютеры - 3
единицы,
копировальный
аппарат - 1 единица,
факсимильный
аппарат - 1 единица.
В те-
чениегода
Комитет лесного и охотничьего хозяйства
Министерствасельского
хозяйства
Республики
Казахстан
5
103
Лесоохотоуст-
ройство и
лесохозяйст-
венное проектирова-
ние, учет и биологическое
обоснование в области лесов и животного мира

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   036       Ормандардың
сақталуын
және тұрақты
дамуын
қамтамасыз
ету
2       100   Қазақ мемле- Тұқымды егiстік      Жыл   Қазақстан
кеттiк       қасиеттерiне, оның   бойы- Республикасы
республика-  энтомологиялық және  на    Ауыл
лық орман    фитопатологиялық           шаруашылығы
дақылдары-   залалдануына сарап-        министрлiгiнiң
ның тұқымын  тамадан өткiзудi           Орман және
дайындайтын  қамтамасыз ету,            аңшылық
мекеме       орман зиянкестерi          шаруашылығы
мен аурулары ошақта-       комитеті
рының болжамы бойын-
ша мәліметтер жинау
және ақпарат әзiрлеу
үшiн штат саны 28
адамнан тұратын
мекеме ұстау.
Сатып алу: микроскоп
- 8 дана, ламинарлы
бокс - 4 бiрлiк;
тоңазытқыш шкаф - 4
бiрлiк;
компьютер - 1
бiрлiк; автомашина -
1 бiрлiк.
3       101  Сандықтау     Орман өрттерiнiң     Жыл   Қазақстан
оқу-өндi-     алдын aлу, оларды    бойы- Республикасы
рiстік        байқау және жою,     на    Ауыл
орман         ормандарды орман           шаруашылығы
шаруашылығы   зиянкестері мен            министрлiгiнiң
ауруларынан қорғау         Орман және
жөнiндегi iс-шара-         аңшылық
ларды жүргiзу;             шаруашылығы
ормандарды молықты-        комитеті
ру.
Ормандарды заңсыз
кесуден, бүлінуден,
талан-таражға салу-
дан қорғау; күтім
жасау және санитар-
лық мақсаттарда
ағаш кесудi жүзеге
асыру; табиғат пай-
даланушылардың орман
пайдалану тәртiбi
мен аң аулау ереже-
лерін сақтауын
қамтамасыз ету;
оқу практикаларын
ұйымдастыру және
өткізу үшін штат
саны 39 адамнан
тұратын мекеменi
ұстау;
құрал-жабдық пен
басқа да негiзгi
қорлардың ағымдық
жөндеуi;
Сатып алу: нысандық
киiм - 34 бiрлiк;
икемді радиобекет -
10 бiрлiк; алып
жүретiн радиобекет
- 6 бiрлiк; станцио-
нарлы радиобекет -
3 бiрлiк.
4       102   Тұрақты      Қосымша екпелер      Жыл   Қазақстан
орман дақыл- iрiктеу - 510 га     бойы- Республикасы
дарының      тұқымдар: шырша,     на    Ауыл
тұқымын      (қарағай, қайың,           шаруашылығы
дайындайтын  сексеуiл); тұрақты         министрлiгiнiң
базасын      орман дақылдары            Орман және
қалыптастыру учаскелерiн отырғызу       аңшылық
- 615 га (тұқымдар:        шаруашылығы
Шренк шыршасы,             комитеті
қарағай, қайың,
сексеуiл, арша);
генетикалық резер-
ваттар бөлу - 11150
га (Шренк шыршасы,
қара сексеуіл,
тораңғы, тоғайлы
ормандар).
Қосымша ағаштар
iрiктеу - 199 дана
(тұқымдар: шырша,
қарағай, қайың,
сексеуiл); уақытша
орман дақылдары
учаскелерiн отырғызу
- 2799 га (тұқымдар:
қарағай, қайың,
балқарағай, майқара-
ғай, ciбip шыршасы,
ciбip қарағайы,
сексеуiл, арша);
тұрақты орман дақыл-
дары плантацияларын
отырғызу - 10 га
(тұқымдар: Шренк
шыршасы, сексеуiл,
Сиверс алмасы,
қарағай);
Сатып алу: автомаши-
на - 4 бiрлiк, жылу-
жай кешенi үшiн
жабдықтар - 1 жиын-
тық, трактор - 1
бiрлiк, тіркеме - 1
бiрлiк, мала - 1
бiрлiк, культиватор
- 1 бiрлiк, соқа - 1
бiрлiк, шалғы - 1
бiрлiк, спутник
байланысының алып
жүретiн приборы - 6
бiрлiк, бензинара -
4 бiрлiк, компьютер
- 3 бiрлiк, көшiргiш
аппарат - 1 бiрлік,
факсимильдi аппарат
- 1 бiрлiк.
5       103   Орман-аң     Дайындық жұмыстары   Жыл   Қазақстан

Подготовительны работы - 193,7 тысяч гектар:
Восточно-
Казахстанская
область - 66,2
тысяч гектар;
Павлодарская область - 127,5 тысяч гектар.
Обеспечение
аэрофотосъемка-
ми, космоснимками,
приобретение
топокарт, планов
внутрихозяйст-
венного земле-
устройства, районных и
областных карт.
Разработка
основных
положений по
объектам
Алматинской
области.
Полевые
лесоохотустрои-
тельные работы
в лесных
учреждениях -
334,0 тысяч
гектар:
Северо-
Казахстанская
область -
131,0 тысяч
гектар;
Акмолинская
область - 86,7
тысяч гектар;
Восточно-
Казахстанская
область -
116,3 тысяч
гектар.
Проведение
авторских
надзоров и
проверок за
внедрением в
производство
проектов
организации и
развития
лесного
хозяйства по
заданию
Заказчика.
Камеральные
работы - 561,4
тысяч гектар:
Акмолинская область - 20,5 гектар; Восточно-
Казахстанская
область - 540,9 гектар.
Применение ГИС-технологий и совершенство-
вание
программного
обеспечения при проведении
камеральных
лесоустроитель-
ных работ.
Приемка и свод статистической отчетности с
электронной обработкой материалов.
Составление сводного лесо-
устроительного проекта Атырауской области.
Проектно-
изыскательские работы:
Камеральные работы по изысканиям 2004
года:
разработка рабочих проектов;
противопожар-
ного устройства
Западно-
Алтайского государственного
природного
заповедника - 56,1 тысяч гектар;
противопожарногоустройства
Наурзумского
государственого природного заповедника -
191,4 тысяч гектар.
Государственная экологическая экспертиза
рабочего проекта государственного лесного
природного резервата "Ертіс Орманы" - 1 проект.
Новые полевые изыскательские работы 2005
года:
разработка рабочих проектов
противопожар-
ного устройства
лесов
государствен-
ного лесного природного
резервата "Семей Орманы" - 658,8 тысяч
гектар;
изыскательские работы по рабочему проекту
противопожарно-
го устройства лесов
государственногонационального природного парка "Кокшетау" - 182,1 тысяч гектар;
рабочий проект организации лесного
селекционно-
семеноводческогокомплекса
100,0 гектар.
Приобретение: автомашина - 1 единица,
компьютеры - 2 единицы.
Доведение учетов и биологических
обоснований:
учет численности сайги;
ежегодный учет лесного фонда;
разработка рекомендаций по определению
способов и технологий озеленения города и
создания лесонасаждений на засоленных и
заболоченных землях в условиях города
Астаны и его пригородной зоны;
разработка естественно-
научного и
технико-
экономического обоснования по
расширению Баянаульского государственного
национального природного парка;
разработка естественно-
научного и
технико-
экономического обоснования по
расширению Маркакольского
государственногоприродного заповедника;
паспортизация государственных природных
заказников;
разработка естественно-
научного и
технико-
экономического обоснования по
созданию государственного национального
природного парка "Буйратау";
разработка технологии плантационного
выращивания быстрорастущих древесных
пород и энергетических плантаций в зоне
произрастания саксаула;
оценка состояния диких видов животных;
проведение охотэкономичес-
кого обследования и охотустройства на территории Республики Казахстан в
2004-2005 годах.
В те-
чениегода
Комитет лесного и
охотничьего хозяйства
Министерствасельского
хозяйства
Республики
Казахстан
6
104
Санитарно-
защитная
зеленая зона
города
Астаны
Отвод земли, вынос проекта в натуру - 8000
гектар.
Возмещение убытков землепользова-
телям.
Выращивание посадочного материала - 110
гектар.
Лесоводственный уход за лесо-
насаждениями
- 7700 гектар.
Районирование быстрорастущих древесных
пород - 9 пород.
Охрана лесо-
насаждений - 19000 гектар.
Посадка 2005 года, дополнение
лесокультур

аулауды      - 193,7 мың га:      бойы- Республикасы
орналастыру  Шығыс Қазақстан      нда   Ауыл
және орман   облысы - 66,2 мың          шаруашылығы
шаруашылы-   га;                        министрлiгiнiң
ғын жобалау, Павлодар облысы -          Орман және
орман және   127,5 мың га.              аңшылық
жануарлар    Аэрофототүсiрмелер-        шаруашылығы
дүниесi      мен, космотүсiрме-         комитеті
саласындағы  лермен қамтамасыз
есепке алу   ету, топокарталарды,
және биоло-  шаруашылықаралық жер
гиялық       орналастыру жоспар-
негiздеме    ларын, аудандық және
облыстық карталарды
сатып алу.
Алматы облысының
объектілерi бойынша
негiзгi ережелердi
әзiрлеу.
Орман мекемелерiн-
дегi дала орман
орналастыру жұмыста-
ры - 334,0 мың га:
Солтүстiк Қазақстан
облысы - 131,0 мың
га;
Ақмола облысы - 86,7
мың га;
Шығыс Қазақстан
облысы - 116,3 мың
га.
Тапсырыс берушiнiң
тапсырмасы бойынша
орман шаруашылығын
ұйымдастыру және
дамыту жобаларының
өндiрiске енгiзiлуi-
не авторлық қадаға-
лаулар мен тексеру-
лер жүргiзу.
Камеральдық жұмыстар
- 561,4 мың га;
Ақмола облысы - 20,5
мың га;
Шығыс Қазақстан
облысы - 540,9 мың
га.
Камеральдық орман
орналастыру жұмыс-
тарын жүргiзу кезiн-
де ГИС технология-
ларын қолдану және
бағдарламалық қамта-
масыз етудi жетіл-
дiру.
Материалдарды
электрондық өңдеумен
статистикалық есеп-
тiлiктi қабылдау
және жинақтау.
Атырау облысының
орман орналастыру
жиынтық жобасын
құру.
Жобалау-iздестіру
жұмыстары:
2004 жылғы iздестіру
бойынша камеральдық
жұмыстар:
Жұмыс жобаларын
әзiрлеу:
Батыс Алтай МТҚ
өртке қарсы құрылғы-
сы - 56,1 мың га;
Наурызым МТҚ өртке
қарсы құрылғысы -
191,4 мың га;
"Epтic орманы" МТОР-
ң жұмыс жоспарының
мемлекеттiк эколо-
гиялық сараптамасы
- 1 жоба.
2005 жылғы жаңа
далалық iздестiру
жұмыстары:
"Семей орманы"
МТОР-ң өртке қарсы
құрылғысының жұмыс
жобаларын әзiрлеу -
658,8 мың га;
"Көкшетау" МҰТП
ормандарының өртке
қарсы құрылғысының
жұмыс жоспарлары
жөнiндегi iздестiру
жұмыстары - 182,1
мың га;
Орман селекциялық-
тұқымдық кешендi
ұйымдастырудың жұмыс
жобасы - 100,0 га;
Сатып алу: автомаши-
на - 1 бiрлiк,
компьютер - 2
бiрлiк.
Есепке алу мен
биологиялық негізде-
мелер жүргiзу:
киiктер санын
есепке алу;
орман қорының жыл
сайынғы есебi;
Астана қаласы мен
оның қала шетiндегi
аймағы жағдайында
қаланы көгалдандыру
мен сортаң және
батпақты жерлерiнде
ағаш екпелерiн құру-
дың тәсiлдерi мен
технологияларын
айқындау жөнiнде
ұсыныстар әзiрлеу;
Баянауыл МҰТП-н
кеңейту жөнiнде
табиғи-ғылыми және
техникалық-экономи-
калық негiздемелер
әзiрлеу;
Марқакөл МТҚ-н
кеңейту жөнiнде
табиғи-ғылыми және
техникалық-экономи-
калық негiздемелер
әзiрлеу.
6       104   Астана       Жобаны табиғи жағ-   Жыл   Қазақстан
қаласының    дайға алып шығу -    бойы- Республикасы
жасыл желек- 8000 га.             на    Ауыл
тi санитар-  Жер пайдаланушылар-        шаруашылығы
лық-қорғау   ға шығындарды өтеу.        министрлігі
аймағы       Отырғызу материа-          Орман және
лын өсiру - 110 га;        аңшылық
Орман екпелерiне           шаруашылығы
күтімiн жасау -            комитеті
7700 га;
Шапшаң өсетiн ағаш
тұқымдарын аудан-
дастыру - 9 тұқым;
Орман екпелерiн
қорғау - 19000 га;
2005 жылы орман
дақылдарын отырғызу,

2002-2004 годах и реконструкция
лесонасаждений - 5100 гектар.
Приобретение посадочного материала.
Уход за посадками
2000-2005 года - 16800 гектар.
Подготовка почвы под посадки 2005-2007 года - 5000 гектар.
Создание лесосеменной плантации - 155 гектар.
Приобретение запасных частей и ремонт техники.
Приобретение: дождевальная установка - 2 единицы, трактор - 5 единиц, погрузчик - 2
комплекта, автобус - 3 единицы, сеялка - 3 единицы, автовышка - 1 единица, техпомощь
- 1 единица, автомашина - 2 единицы, плуг
- 2 единицы, прицеп - 4 единицы, бульдозер
- 1 единица.
Камеральные проектные работы по
изысканиям 2004 года:
Рабочий проект создания лесонасаждений
вдоль магистрали Астана-Шортанды
изыскательские работы очередь - 7000 гектар;
Рабочий проект создания лесонасаждений в пределах пригородной зоны города Астаны (Северо- Западное направление) 1 очередь -
8000 гектар.
Государственная экспертиза рабочих проектов
2004 года
(архитектурно-
строительной и
экологической) - 2 штук.
Вынос проекта 2005 года (2 штук) в натуру -
15000 гектар.
Авторский надзор за рабочий проект
создания лесонасаждений
санитарно-
защитной зеленой зоны - 7 проектов.
Новые полевые изыскательские работы -
15000 гектар:
Рабочий проект создания защитных
насаждений в пределах зоны города Астаны
(Западное направление) - 10000 гектар;
Рабочий проект создания
ландшафтно-
рекреационных насаждений
вдоль магистрали
в направлении
Астана-Луговое - 3000 гектар;
Рабочий проект создания
ландшафтно-
рекреационных насаждений
вдоль магистралей в направлении
Астана-Малиновка - 2000 гектар.
Выполнение работ по озеленению зоны города Астаны в целях реализации программы "Жасыл Ел" на 2005-2007 годы
В те-
чениегода
Комитет лесного и
охотничьего хозяйства
Министерствасельского
хозяйства
Республики
Казахстан
7
105
Авиаохрана
леса
Авиапатрулиро-
вание и аэровизуальные лесопатологичес-
кие наблюдения на площади 5639 тысяч гектар по обнаружению поврежденных насаждений, учет этих насаждений и надзор за их состоянием: налет часов - 5722.
Выполнение авиационных работ в государственном национальном природном парке "Бурабай" на вертолете МИ-2: налет часов - 300. Обучение 3 летчиков-наблю-
дателей в России.
В те-
чениегода
Комитет лесного и
охотничьего хозяйства
Министерствасельского
хозяйства
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение работ по воспроизводству лесов семенами требуемой кондиции, прогноз фитосанитарного состояния лесов; создание санитарно-защитной зеленой зоны г. Астаны; улучшение мест обитания диких животных и птиц, создание зон для отдыха вокруг столицы; своевременное обнаружение и ликвидация с помощью авиапатрулирования возникающих лесных пожаров, недопущение перехода их в крупные лесные пожары, обнаружение поврежденных насаждений; обеспечение рационального ведения лесного и охотничьего хозяйства, лесных пользовании, воспроизводства лесных ресурсов; проведение научно-технической политики в лесном хозяйстве на основе лесоустроительных и проектно-изыскательских работ; получение посадочного материала с улучшенными качествами; государственный кадастр лесов и охотничьих видов животных; обеспечение научно-методическими разработками лесного и охотничьего хозяйства, особо охраняемых природных территорий.
Приложение 108
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
037 "Государственный учет и кадастр рыбных ресурсов"
на 2005 год

2002-2004 жж.
толықтыру және орман
екпелерiн қайта
жаңарту - 5100 га;
Отырғызу материалда-
рын сатып алу.
2000-2005 жылғы
екпелерге күтiм -
16800 га.
Отырғызу үшiн жер
дайындау - 5000 га;
Орман тұқымы план-
тацияларын құру -
155 га;
Қосалқы бөлiктердi
сатып алу және
техниканы жөндеу.
Сатып алу: жаңбыр-
латқыш қондырғы - 2
бiрлiк, трактор - 5
бiрлiк, тиегiш - 2
жиынтық, автобус -
3 бiрлiк, тұқым
сепкiш - 3 дана,
автомұнара - 1 бiр-
лiк, техжәрдем
автомашинасы - 1
бiрлiк, автомашина -
2 бiрлiк, соқа - 2
бiрлiк, тiркеме - 4
бiрлiк, бульдозер -
1 бiрлiк;
2004 жылғы iздестіру
бойынша камеральдық
жобалау жұмыстары:
1 кезекте Астана-
Шортанды магистралi-
нiң бойына орман
екпелерiн құрудың
ЖЖ - 7000 га;
1 кезекте Астана
қаласының қала
шетiндегi аймағының
шегiнде (Солтүстiк-
Батыс бағыты) орман
екпелерiн құрудың
ЖЖ - 8000 га;
2004 жылғы жұмыс
жобаларының мемле-
кеттiк сараптамасы
(сәулет-құрылыс және
экологиялық) - 2
дана;
2005 жылдың жобасын
табиғи жағдайға
алып шығу 2 дана -
15000 га.
Санитарлық-корғаныш-
тық жасыл аймақтың
екпелерiн құрудың ЖЖ
авторлық қадағалау -
7 жоба.
Жаңа дала iздестiру
жұмыстары - 15000
га:
Астана қаласы айма-
ғының шегiнде (Батыс
бағыты) қорғаныштық
екпелердi құрудың
ЖЖ - 10000 гa;
Астана-Луговое
бағытындағы магист-
раль бойына ландш-
тафтық-рекреациялық
екпелердi құрудың
ЖЖ - 3000 га;
Астана-Малиновка
бағытындағы магист-
раль бойына ландш-
тафтық-рекреациялық
екпелердi құрудың
ЖЖ - 2000 га.
2005-2007 жылдарға
арналған "Жасыл Ел"
бағдарламасын iске
асыру мақсатында Ас-
тана қаласының айма-
ғын көгалдандыру жө-
нiндегi жұмысты
орындау.
7       105   Орманды      5639 мың га алқапта  Жыл   Қазақстан
әуеден       бүлiнген екпелердi   бойы- Республикасы
қорғау       байқау, осы екпелер- на    Ауыл
дi есепке алу және         шаруашылығы
олардың жай-күйiн          министрлiгi
қадағалау бойынша          Орман және
авиациямен күзету          аңшылық
және аэрокөрілімдiк        шаруашылығы
орман-патологиялық         комитетi
бақылау: ұшу сағаты
- 5722;
МИ-2 тiкұшағында
"Бурабай" МҰТП-де
авиациялық жұмыстар-
ды орындау: ұшу
сағаты - 300.
Ресейде 3 байқаушы-
ұшқыштарды оқыту.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ормандарды қажет етiлетiн кондициядағы тұқымдармен молықтыру жөнiндегi жұмыстарды қамтамасыз ету, ормандардың фитосанитарлық жай-күйiн болжау; Астана қаласының санитарлық-қорғаныштық жасыл аймағын құру; жабайы жануарлар мен құстардың тiршiлiк ортасын жақсарту, астана төңiрегiнде демалуға арналған аймақтар құру; шығатын орман өрттерiн авиациямен күзетудiң көмегiмен дер кезiнде байқау және жою, олардың iрi орман өрттерiне ұласып кетуiне жол бермеу, бүлiнген екпелердi табу; орман және аңшылық шаруашылығын, орман пайдалануды ұтымды жүргізудi, орман ресурстарын молықтыруды қамтамасыз ету, орман өсiрудi жоспарлау және жобалау-iздестiру жұмыстарының негiзiнде орман шаруашылығында ғылыми-техникалық саясат жүргiзу; сапасы жақсартылған отырғызу материалын алу; ормандардың және жануарлардың аңшылық түрлерінің мемлекеттік кадастры; орман және аңшылық шаруашылығын, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ғылыми-әдістемелік талдамалармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
108-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Балық ресурстарын мемлекеттiк есепке алу
және оның кадастры"
деген 037 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 111620 тысяч тенге (сто одиннадцать миллионов шестьсот двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 22 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира";  статья 17 Закона Республики Казахстан "Об охране окружающей среды"; подпункт 6) пункта 10 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного  постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096; пункты 19, 22, 23, 24, 25 Плана мероприятий по реализации Программы развития рыбного хозяйства Республики Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденной  постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 1344; пункт 33 Плана мероприятий на 2003-2005 годы (1-этап) по реализации Государственной программы освоения казахстанского сектора Каспийского моря, утвержденной  постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2003 года N 843.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение мониторинга за состоянием рыбных ресурсов, рациональное использование рыбных запасов, сохранение генофонда ценных видов рыб, научное обоснование пользования биоресурсами в трансграничных и внутренних водоемах Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: определение оптимально-допустимых уловов в водоемах республики на основе оценки состояния и запасов промысловых стад рыб; ведение мониторинга за динамикой численности промысловых стад рыб и разработка рекомендаций по их устойчивому использованию; разработка схемы зарыбления и акклиматизации рыб.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Государствен-
ный учет и кадастр рыбных
ресурсов
Определение рыбопродуктив-
ности
промысловых
районов и
оптимально-
допустимых
уловов крупных
рыбохозяйствен-
ных водоемов
республиканскогозначения (озеро Балхаш,
Капчагайское
водохранилище,
Шардаринское
водохранилище, Аральское море (малое),
Бухтарминское и Шульбинское
водохранилища, Алакольская
система озер,
Урало-Каспийскийбассейн).
Определение
оптимально-
допустимых
уловов на
водоемах
областного
значения на
основе оценки
состояния и
запасов
промысловых
стад рыб в
Акмолинской,
Актюбинской,
Жамбылской,
Западно-
Казахстанской,
Карагандинской,
Кызылординской, Костанайской, Павлодарской, Северо- Казахстанской, Южно- Казахстанской, Алматинской областях. Анализ гидрологического режима трансграничных водотоков и определение его влияния на формирование биоресурсов. Разработка республиканской схемы акклиматизации и зарыбления водоемов
В те-
чениегода
Комитет рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства

1. Құны: 111620 мың теңге (бip жүз он бiр миллион алты жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы Қазақстан Республикасының Заңының 22-бабы ; Қазақстан Республикасының "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңының 17-бабы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылдың 7 қазандағы N 1096 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi туралы Ережесiнiң 10-тармағының 6) тармақшасы; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 1344 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының балық шаруашылығын дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасының 19, 22, 23, 24, 25-тармақтары; Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2003 жылғы 21 тамыздағы N 843 қаулысымен бекiтiлген 2003-2005 жылдардағы Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторын игерудiң мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспарын (I-саты) - 33 тармағы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: балық қорларының жай-күйiне мониторинг, балық қорларын тиiмдi пайдалануды, құнды балық түрлерiнiң гендiк қорын сақтауды, Қазақстан Республикасының ішкi айдындарында және трансшекаралық су қоймаларында биоресурстарды пайдалануда ғылыми негiздеме жүргiзiлуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: кәсiпшiлiк балық табыны қорларын және жағдайын талдау негізiнде республикалық деңгейдегi iрi балық шаруашылығы су қоймаларында оптималды-мүмкiн балық аулау көлемiн анықтау; кәсiпшілік балық санының динамикасына мониторинг жүргiзу және оларды тиiмдi пайдалану мақсатында ұсыныс әзiрлеу, айдындарға балықтарды енгiзу және жерсiндiрудiң республикалық схемасын дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   037       Балық        Республикалық дең-   Жыл   Мемлекеттiк
ресурстарын  гейдегi iрi балық    бой-  Республикасы
мемлекеттік  шаруашылығы көлде-   ында  Ауыл
есепке алу   рiндегі (Балқаш            шаруашылығы
және оның    көлi, Қапшағай су          министрлігінің
кадастры     қоймасы, Шардара су        Балық
қоймасы, Арал теңi-        шаруашылығы
зi (кішi), Бұқтарма        комитеті
және Шүлбi су қойма-
сы, Алакөл көлдер
жүйесi, Орал-Каспий
бассейнi атырауы)
оңтайлы-мүмкін аулау
көлемiн және кәсiп-
шілік аумақтардың
балық өнiмдiлiгiн
анықтау;
Ақмола, Ақтөбе,
Жамбыл, Батыс
Қазақстан, Қараған-
ды, Қызылорда,
Қостанай, Павлодар,
Солтүстік Қазақстан,
Оңтүстік Қазақстан,
Алматы облыстарында
кәсiпшілiк балық
табынының қорын және
жағдайын талдау
негiзiнде аймақтық
маңыздылығы бар
айдындарда оңтайлы-
мүмкiн аулау көлемiн
анықтау;
Трансшекаралық су
ағындарының гидро-
логиялық режимiн
анықтау және оның
биоқорлардың құры-
луына әсерiн
анықтау;
Айдындарға балық-
тарды енгiзу және
жерсiндiрудiң респу-
бликалық схемасын
дайындау.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: биологическое обоснование для утверждения лимитов и квот вылова рыбы на рыбохозяйственных водоемах республиканского и областного значения, обеспечение эффективности работ по зарыблению водоемов и акклиматизации рыб на основе разработанной схемы.
Приложение 109
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
038 "Воспроизводство рыбных ресурсов"
на 2005 год
1. Стоимость: 586823 тысячи тенге (пятьсот восемьдесят шесть миллионов восемьсот двадцать три тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 4 Закона Республики Казахстан "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий";  статья 47 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"; подпункт 79-1) пункта 10 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного  постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096; пункт 13 Плана мероприятий по укреплению социально-экономического положения Атырауской области, утвержденного  постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 марта 1999 года N 299; пункты 15, 17 Плана мероприятий по реализации Программы развития рыбного хозяйства Республики Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденной  постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 1344.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы дополнение промысловых запасов рыб в водоемах Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: искусственное воспроизводство молоди рыб. Создание оптимальных условий обитания и естественного воспроизводства рыб.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
038
Воспроизвод-
ство рыбных ресурсов

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық және облыс деңгейiндегi балық шаруашылығы айдынындағы аулау көлемiне квoтa мен шектеулердi бекiту үшiн биологиялық негiздеме әзiрлеу, әзiрленген Схема негiзiнде балықтарды жерсiндiрудi және айдындарға енгізу бойынша жұмыстардың тиiмдiлiгін қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
109-ҚОСЫМША
Ескерту. 109-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Балық ресурстарын молайту"
деген 038 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 586823 мың теңге (бес жүз сексен алты миллион сегiз жүз жиырма үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Аграрлық-өнеркәсiптiк кешен салаларына кредит беру және мемлекеттік шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 4-бабы; "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 47-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2002 жылғы 7 қазанындағы N 1096 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi туралы Ережесiнiң 10-тармағының 79-1) тармақшасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 25 наурыздағы N 299 қаулысымен бекiтiлген Атырау облысының әлеуметтiк-экономикалық жағдайын нығайту туралы iс-шаралардың жоспарының 13-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 1344 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының балық шаруашылығын дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспарының 15, 17-тармақтары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы су қоймаларында кәсiпшiлiк балық қорларын толықтыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жас балықтарды ұдайы өндiру. Балықтардың табиғи өсiп өнуiне және тиiмдi мекендеуiне жағдай жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   038       Балық        Балықтардың бағалы   Жыл   Қазақстан
ресурстарын  түрлерiнiң тұқымда-  бой-  Республикасы
молайту      рын (бeкipe балық-   ында  Ауыл

Воспроизводство молоди ценных видов рыб молодь осетровых рыб - 6,7 миллион штук; молодь карпа, сиговых и растительно-
ядных - 136,9 миллион штук).
Проведение дноуглубительных работ в устьях
рек Урал и Кигач в объеме - 535,3 тысячи
кубических метров.
Развитие материально-
технической базы
рыбоводных предприятий, приобретение:
спецавтотран-
спорт - 13 единиц;
спецоборудование - 32 единиц;
спецтехника - 6 единиц.
В те-
чениегода
Комитет рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выпуск в водоем молоди рыб, осетровых 6,7 миллион штук; карпа, сиговых и растительноядных 136,9 миллион штук. Обеспечение пропуска рыбы к местам нереста и нагула. Увеличение эффективности работы предприятий рыбовоспроизводственного назначения, увеличение производственных площадей для выращивания молоди рыб, увеличение объемов выпуска молоди рыб, повышение уровня материально-технической базы рыбоводных предприятий.
Приложение 110
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
039 "Сохранение биоразнообразия Западного Тянь-Шаня"
на 2005 год
1. Стоимость: 47907 тысяч тенге (сорок семь миллионов девятьсот семь тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 1999 года N 1503 "О заключении Соглашения по гранту Трастового фонда ГЭФ (трансграничный проект по сохранению биоразнообразия в Центральной Азии) между Республикой Казахстан, Кыргызской Республикой и Республикой Узбекистан и Международным Банком Реконструкции и Развития, действующим в качестве исполнительного органа Глобального Фонда по охране окружающей среды ГЭФ".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: охрана уязвимых и уникальных биологических сообществ в горах Западного Тянь-Шаня, разработка экологической политики для содействия устойчивому развитию региона Западного Тянь-Шаня.
5. Задачи бюджетной программы: оказание поддержки в защите уязвимых и уникальных биологических сообществ, расположенных на территории Западного Тянь-Шаня и оказание содействия Республики Казахстан в укреплении и координации их государственной политики по сохранению биологического биоразнообразия, законодательства, нормативных правил и организационных структур в данной сфере, укрепление и расширение сети охранных зон на территории Западного Тянь-Шаня, определение альтернативных и устойчиво прибыльных видов деятельности для местных сообществ для снижения давления на биологические ресурсы охранных территорий в зоне Западного Тянь-Шаня, повышение осведомленности общественности о ценностях биоразнообразия.

тардың - 6,7 милли-        шаруашылығы
он дана; карп, сиг         министрлiгiнiң
және улы өсiмдiктер-       Балық
мен қоректенетiндер        шаруашылығы
тұқымдастарының -          комитетi
136,9 миллион дана)
өсiрiп жаңғырту;
535,3 мың кубтық
метр көлемде Орал
және Қиғаш өзендерi
сағаларының түбiн
тереңдету жұмыстары.
Балық өндiрiсiмен
айналысатын кәсіп-
орындардың мате-
риалдық-техникалық
базасын дамыту:
Арнайы көлiк - 13
дана;
Арнайы жабдық - 32
дана;
Арнайы техника - 6
дана.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: су қоймаларына балықтардың бағалы түрлерiнiң тұқымдарын (бекiре тұқымдас балықтардың - 6,7 миллион дана; карп, сиг және улы өсiмдiкпен қоректенетiндер тұқымдастарының - 136,9 миллион дана) жiберу; жайылатын және уылдырық шашатын орындарға балықтардың өтуiн қамтамасыз ету; кәсiпорындардың жұмыс тиiмдiлiгiн арттыру, балықтарды өсiру үшiн өндiрiстiк аумақтарды ұлғайту, балықтарды өсiрудiң көлемiн арттыру, ауыл шаруашылығы кәсiпорындарының материалдық-техникалық базасының деңгейiн жоғарылату.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
110-ҚОСЫМША
Ескерту. 110-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Батыс Тянь-Шань биоәралуандығын сақтау"
деген 039 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 47907 мың теңге (қырық жетi миллион тоғыз жүз жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы және Өзбекстан Республикасы мен ҚЭҚ-ның Қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi кең ауқымды қорының атқарушы органы ретiнде iс-қимыл жасайтын Халықаралық Қайта жаңарту және Даму Банкiнiң арасында ҚЭҚ Қорының Трасталық гранты жөнiнде келiсiм (Орталық Азиядағы биологиялық әр түрлiлiктi сақтау жөнiндегi шекаралық жоба) жасасу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 30 қыркүйектегi N 1503 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Батыс Тянь-Шань тауларындағы осал және бiрегей биологиялық қоғамдастықты қорғау, Батыс Тянь-Шань өңiрiнiң тұрақты дамуына ықпал ету үшiн экологиялық саясатты әзiрлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Батыс Тянь-Шань аумағында орналасқан осал және бiрегей биологиялық қоғамдастықты қорғауға қолдау көрсету және олардың биологиялық әр алуандылығын сақтау жөнiндегi мемлекеттiк саясатты, осы саладағы заңнамаларды, нормативтiк ережелер мен ұйымдық құрылымдарды нығайтуға және үйлестiруге Қазақстан Республикасының жәрдем көрсетуi, Батыс Тянь-Шань аумақтарындағы күзет аймақтары желiлерiн нығайту және кеңейту, Батыс Тянь-Шань аймағында күзет аумағының биологиялық ресурстарына қысымды төмендету үшiн жергілiктi қоғамдастық үшiн қызметтiң баламалы және тұрақты түрде пайда беретiн түрлерiн анықтау, биологиялық әр алуандылықтың құндылықтары туралы жұртшылықтың хабардар болуын арттыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.№
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
039
Сохранение биоразнообра-
зия Западного Тянь-Шаня
2
006
Реализация проекта за счет софи-
нансирования гранта из республиканс-
кого бюджета
Строительство административ-
ного корпуса и 4-х кордонов Каратауского заповедника. Обеспечение долевого софинансирования гранта по категории работы.
Оплата налога на добавленную стоимость. Обеспечение долевого софинансирования гранта по категории Операционные расходы. Приобретение услуг строительных компаний.
В те-
чениегода
Комитет лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
3
018
Реализация проекта за счет гранта
Оплата услуг местных консультантов для реализации проекта в количестве 4-х человек, включая оплату операционных расходов.
В те-
чениегода
Комитет
лесного и
охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Будет построена инфраструктура Каратауского заповедника (Административный корпус, здание 4-х кордонов).
Приложение 111
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
040 "Обеспечение сохранения и развития особоохраняемых
природных территорий и животного мира"
на 2005 год
1. Стоимость: 2093258 тысяч тенге (два миллиарда девяносто три миллиона двести пятьдесят восемь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 79 Земельного Кодекса Республики Казахстан,  Лесной Кодекс Республики Казахстан,  статья 73 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях",  статьи 12 -15 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира",  постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 сентября 1995 года N 1230 "О мерах по регулированию численности отдельных видов хищников в республике",  постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2001 года N 980 "О дополнительных мерах по охране и воспроизводству сайгака",  постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2002 года N 1239 "Некоторые вопросы Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   039       Батыс
Тянь-Шань
биоәралуан-
дығын
сақтау
2       006   Жобаны       Қаратау қорығының    жыл   Қазақстан
республи-    әкiмшiлiк корпусы    бойы  Республикасы
калық бюд-   мен 4 кордонын салу.       Ауыл
жеттен       Жұмыс санаты бойынша       шаруашылығы
грантты      грантты үлестік            министрлiгiнiң
бiрлесiп     қосымша қаржыланды-        Орман және
қаржылан-    руды қамтамасыз ету.       аңшылық
дыру есебi-  Қосымша құн салығын        шаруашылығы
нен iске     төлеу.                     комитетi
асыру        Операциялық шығыс-
тар санаты бойынша
грантты үлестiк
қосымша қаржыланды-
руды қамтамасыз ету.
Құрылыс компанияла-
рының қызметтерiн
сатып алу.
3       018   Жобаны       Жобаны iске асыру    жыл   Қазақстан
грант        үшiн ұлттық бөлiмi-  бойы  Республикасы
есебiнен     нiң операциялық            Ауыл
iске асыру   шығыстарын төлеудi         шаруашылығы
қосқанда, саны 4           министрлігінің
адамнан тұратын            Орман және
жергілікті консуль-        аңшылық
танттардың қызмет-         шаруашылығы
теріне ақы төлеу           комитеті
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қаратау қорығының инфрақұрылымы салынатын болады (Әкімшілік корпус, 4 кордонның үйі).
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
111-ҚОСЫМША
Ескерту. 111-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды және жануарлар
дүниесiн сақтау мен дамытуды қамтамасыз ету"
деген 040 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2093258 мың теңге (екі миллиард тоқсан үш миллион екi жүз елу сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Жер Кодексiнiң 79-бабы , Қазақстан Республикасының Орман Кодексi , "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы , "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-15-баптары , "Республикадағы жыртқыштардың жекелеген түрлерiнiң санын реттеу жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 5 қыркүйектегi N 1230 қаулысы , "Киіктердi қорғау мен өсiмiн молайту жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 19 шілдедегi N 980 қаулысы , "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 22 қарашадағы N 1239 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение и развитие объектов государственного природно-заповедного фонда, биологического разнообразия и естественных экологических систем, сохранение и охрана редких и исчезающих видов диких копытных животных и сайгаков Казахстана на основе нормативно-правовых и организационно-хозяйственных мер, исключающих массовое браконьерство и обуславливающие стабилизацию численности и восстановление их популяций.
5. Задачи бюджетной программы: охрана естественных экосистем, уникальных природных комплексов и других объектов государственного природно-заповедного фонда, разработка и внедрение научных методов сохранения природных комплексов, организация экологического просвещения населения в области особо охраняемых природных территорий, укрепление материально-технической базы, сохранение вида и целостности сообщества сайгака в состоянии естественной свободы с целью достижения ее промысловой численности, отстрел волков с учетом сохранения экобиологического равновесия, усиление законодательных мер по сохранению редких и исчезающих видов диких копытных животных и сайгаков, организация достоверного, эффективного ежегодного учета численности редких и исчезающих видов диких копытных животных и сайгаков, организация системы контроля (мониторинга) за популяциями и средой обитания редких и исчезающих видов диких копытных животных и сайгаков, проведение научных исследований по разработке биотехнологических основ сохранения генофонда редких и исчезающих видов диких копытных животных.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
040
Обеспечение
сохранения и
развития особо-
охраняемых
природных
территорий и
животного
мира
2
100
Особо
охраняемые
природные
территории
Содержание 7 государственных
национальных природных парков
Алтын-Эмель, Баянаульский,
Иле-Алатауский, Каркаралинский,
Катон-Карагайс-
кий, Кокшетау, Чарынский, 2
государственных лесных природных
резерватов: Ертiс орманы, Семей орманы; 10
государственных природных заповедников:
Аксу-
Жабаглинский, Алакольский,
Алматинский, Барсакельмес-
ский, Западно-
Алтайский, Каратауский,
Коргалжинский, Маркакольский,
Наурзумский, Устюртский, с общей штатной
численностью 2623 единицы.
Повышение квалификации кадров
государственных учреждений.
Приобретение служебного жилья для Катон-
Карагайского государственного
национального природного парка - 4 единицы.
Установка (сооружение) кордонов
государственноголесного природного
резервата "Семей орманы" - 10 единиц.
Ремонтно-вос-
становительные работы
административ-
ного здания Маркакольского
государственногоприродного заповедника.
Ремонт кордонов и пожарно-
химической
станции - 5 единиц, ремонт мостов - 8 единиц, ремонт научной базы - 1 единица
Алматинского государственного природного
заповедника.
Реконструкция здания музея и котельной
Коргалжынского государственного
природного заповедника.
Ремонт пожарно-
химической станции - 4
единицы, ремонт склада для хранения семян
- 1 единица государственного природного
лесного резервата "Семей орманы".
Противопожарные мероприятия,
воспроизводство лесов.
Приобретение:
летнее форменное обмундирование, зимнее форменное обмундирование, оружие;
пожарная машина - 14 единиц;
патрульная машина - 31 единица;
трактор - до 58 единиц;
лесная сеялка - 9 единиц;
мотопомпа лесопожарная - 15 единиц;
моторная лодка - 10 единиц;
лодочный мотор - 10 единиц;
мотоцикл - 95 единиц;
лошадь - 142 головы;
снегоход - 24 единицы;
радиостанция - 603 единицы;
столы двухтумбовые - 44 единицы;
сейф - 8 единиц;
компьютер в комплекте - 108 единиц;
ксерокс - 24 единицы; принтер - 33 единицы;
сканер - 3 единицы;
факс - 13 единиц;
бинокуляр - 2 единицы;
видеокамера -
18 единиц.
В те-
чение
года
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
3
101
Сохранение и восстановление
численности сайги, редких и исчезающих видов диких копытных животных
Охрана сайги на территории республики в  местах окота и других местах сезонных скоплений.
Отстрел волков в количестве 2000 голов на путях миграции, местах окота, зимовки и в других местах обитания сайги.
Осуществление охраны редких и исчезающих видов диких копытных животных.
В те-
чениегода
Комитет лесного и
охотничьего хозяйства
Министерствасельского
хозяйства

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттік табиғи-қорық қорының объектiлерiн, биологиялық әртүрлiлiктi және табиғи экологиялық жүйелердi сақтау және дамыту, жаппай браконьерлiкке жол бермейтiн және Қазақстанның сирек кездесетiн және жойылып бара жатқан жабайы тұяқты жануарларының түрлерi мен киiктерiнiң санын тұрақтандыруға және олардың таралымдарын қалпына келтiруге негiз болатын нормативтiк-құқықтық және ұйымдық-шаруашылық шаралардың негiзiнде оларды сақтап қалу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: табиғи экожүйелердi, бiрегей табиғи кешендердi және мемлекеттiк табиғи-қорық қорының басқа нысаналарын қорғау, табиғи кешендердi сақтаудың ғылыми әдiстерiн әзiрлеу және енгiзу, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында халықтың экологиялық оқу-ағартуын ұйымдастыру, материалдық-техникалық базаны нығайту, киiктердiң кәсiпшiлiк санына қол жеткiзу мақсатында табиғи еркiндiк жағдайында олардың түрiн және оның үйiрлерiнiң тұтастығын сақтау, экобиологиялық тепе-теңдiктi сақтауды ескере отырып қасқырларды ату, жабайы тұяқты жануарлардың сирек кездесетiн және жойылып бара жатқан түрлерi мен киiктердi сақтау жөнiндегi заң шығару шараларын күшейту, жабайы тұяқты жануарлардың сирек кездесетiн және жойылып бара жатқан түрлерi мен киiктер санының шынайы, тиiмдi жыл сайынғы есебiн жүргiзудi ұйымдастыру, жабайы тұяқты жануарлардың сирек кездесетін және жойылып бара жатқан түрлерi мен киiктердiң таралымдары мен тiршiлiк ортасына бақылау жүйесiн (мониторингiн) ұйымдастыру, жабайы тұяқты жануарлардың сирек кездесетiн және жойылып бара жатқан түрлерiнiң генетикалық қорын сақтаудың биотехнологиялық негiздерiн әзiрлеу жөнiнде ғылыми зерттеулер жүргізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   040       Ерекше
қорғалатын
табиғи
аумақтар-
ды және
жануарлар
дүниесiн
сақтау мен
дамытуды
қамтамасыз
ету
2       100   Ерекше       Жалпы штат саны      жыл   Қазақстан
қорғалатын   2623 бiрлiк болатын  бой-  Республикасы
табиғи       "Алтын Емел", Баян-  ында  Ауыл
аумақтар     ауыл, Iле Алатауы,         шаруашылығы
Қарқаралы, Қатон-          министрлігінің
Қарағай, "Көкшетау",       Орман және
"Шарын" 7 мемлекет-        аңшылық
тiк ұлттық табиғи          шаруашылығы
паркiн, "Ертiс             комитеті
орманы", "Семей
орманы" 2 мемлекет-
тік табиғи орман
резерватын, Ақсу-
Жабағылы, Алакөл,
Алматы, Барсакел-
мес, Батыс Алтай,
Қаратау, Қорғалжын,
Марқакөл, Наурызым,
Үстiрт 10 мемлекет-
тiк табиғи қорығын
ұстау.
Мемлекеттiк мекеме-
лер кадрларының бі-
ліктiлігін арттыру.
Қатон-Қарағай мемле-
кеттiк ұлттық табиғи
паркiне қызмет үйле-
рiн сатып алу - 4
бiрлiк.
"Семей орманы" мем-
лекеттiк табиғи
орман резерватына
кордон орнату (салу)
- 10 бiрлiк.
Марқакөл мемлекеттiк
табиғи қорығы әкiм-
шiлiк үйiнiң жөндеу-
қалпына келтiру
жұмыстары.
Алматы мемлекеттiк
табиғи қорығының
кордондары мен өндi-
рiстiк химиялық
бекетiн жөндеу - 5
бiрлiк, көпiрлердi
жөндеу - 8 бiрлiк,
ғылыми базаны жөндеу
- 1 бiрлiк.
Қорғалжын мемлекет-
тiк табиғи қорығының
мұражайы мен қазан-
дығын жаңарту.
"Семей орманы"
мемлекеттік табиғи
орман резерватының
өндiрiстiк химиялық
бекетiн жөндеу - 4
бірлiк, тұқым
сақтайтын қоймасын
жөндеу - 1 бiрлiк.
Өртке қарсы шаралар,
ормандарды молықтыру.
Сатып алу:
жазғы нысанды киiм,
қысқы нысанды киім,
қару;
өрт сөндіру машинасы
- 14 бiрлiк;
күзет машинасы - 31
бiрлiк;
трактор - 58 бiрлiк-
ке дейiн;
орман тұқым сепкiшi
- 9 бiрлiк;
орман өртiне қарсы
мотопомпа - 15
бiрлiк;
моторлы қайық - 10
бiрлiк;
қайық моторы - 10
бiрлiк;
мотоцикл - 95 бiр-
лiк;
жылқы - 142 бас;
қар шана - 24 бірлік;
радиобекет - 603
бiрлiк;
екi тумбалы үстел -
44 бiрлiк;
сейф - 8 бiрлiк;
жинақталған компью-
тер - 108 бiрлiк;
ксерокс - 24 бiрлiк;
принтер - 33 бiрлiк;
сканер - 3 бірлік;
факс - 13 бiрлiк;
бинокуляр - 2 бiрлiк;
бейнекамера - 18
бiрлiк.
3       101   Киiктердi,   Республика аумағын-  Жыл   Ауылшаруашылы-
тұяқты       да төлдеу және       бой-  ғы министрлi-
жабайы       басқа да маусымдық   ында  гінің Орман
жануарлар-   топталу жерлерiнде         және аңшылық
дың құрып    киiктердi қорғау.          шаруашылығы
бара жатқан  Киiктердiң қоныс           комитетi
түрлерiн     аудару жолдарында,
сақтау және  төлдеу, қыстау және
олардың      басқа да мекендеу
санын қалпы- жерлерiнде 2000 бас
на келтiру   қасқыр ату.
Жабайы тұяқты
жануарлардың сирек
кездесетiн және
жойылып бара жатқан
түрлерiн қорғауды
жүзеге асыру.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сохранение биологического разнообразия и естественных экологических систем, обеспечение развития рационального использования особо охраняемых природных территорий, улучшение состояния особо охраняемых природных территорий в результате укрепления их материально-технической базы, прекращение снижения поголовья сайгаков, сокращение численности волков, стабилизация численности тугайного благородного оленя, джейрана, горных баранов, куланов, сайгаков и восстановление их популяций по ареалам их распространения до устойчивого развития, зафиксированной учетными данными прироста численности.
Приложение 112
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
041 "Реабилитация и управление окружающей средой
бассейна рек Нура-Ишим"
на 2005 год
1. Стоимость: 337698 тысяч тенге (триста тридцать семь миллионов шестьсот девяносто восемь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от
26 мая 2004 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект "Очистка реки Нуры") между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение уровня жизни населения, проживающего на территории бассейна реки Нуры путем очистки реки и прилегающих к ней районов от серьезного ртутного загрязнения. Это даст безопасный, эффективный, менее затратный альтернативный источник водоснабжения для удовлетворения растущих нужд местных водопользователей, а также возобновит контроль над расходом в реке для управления паводками и в экологических целях.
5. Задачи бюджетной программы: устранение высокой концентрации ртути, восстановление ухудшающегося состояния окружающей среды и устранение существующих и потенциальных рисков; усиление возможностей по управлению расходом реки для смягчения проблем нижнего бьефа, связанных с сезонными паводками и нерегулярным, зачастую неадекватным водоснабжением Коргалжинских водно-болотных угодий; усиление возможностей по интегрированному управлению рекой; обеспечение устойчивого и эффективного в экономическом смысле водоснабжения поселений, расположенных на территории бассейна реки Нуры, включая город Астану.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: биологиялық әртүрлiлiк пен табиғи экологиялық жүйелердi сақтау, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ұтымды пайдалануды дамытуды қамтамасыз ету, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың материалдық-техникалық негізiн нығайту нәтижесiнде олардың жағдайын жақсарту, киiктер тұяғының азаюын тоқтату, қасқырлар санын қысқарту, тоғай кермаралының, қарақұйрықтың, арқардың және құланның, киiктiң санын тұрақтандыру және олардың таралымдарын олардың таралу аймақтары бойынша сан өсiмiнiң есеп деректерiмен тiркелген тұрақты дамуға дейiн қалпына келтiру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
112-ҚОСЫМША
Ескерту. 112-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Hұpa-Есiл өзендерi алабының қоршаған
ортасын оңалту және басқару"
деген 041 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 337698 мың теңге (үш жүз отыз жетi миллион алты жүз тоқсан сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы қарыз (Нұра өзенiн тазарту жобасы) туралы келiсiмдi бекiту туралы Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 26 мамырдағы ҚРЗ Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өзен арнасы мен оған iргелес аудандарды сынаппен ластанудан тазарту арқылы Нұра өзенi бассейнiнiң аумағында тұратын халықтың өмiр сүру деңгейiн жақсарту. Бұл жергiлiктi су пайдаланушылардың өсiп отырған мұқтаждықтарын қанағаттандыру үшiн қауiпсiз, тиiмдi, аз шығынды баламалы сумен қамтамасыз ету көзiн, сондай-ақ су тасқынын басқару үшiн және экологиялық мақсатта өзендегi судың шығынын бақылауды қайта жасауға мүмкiндiк бередi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: сынаптың жоғары концентрациясын жою, қоршаған ортаның нашарлап келе жатқан жағдайын қалпына келтiру және бар болатын және потенциалдық қауiп-қатердi жою; төменгi бьефтiң мезгiлдiк су тасқынымен және Қорғалжын су-батпақты жерлерiн сумен тұрақсыз, көбiнесе баламасыз түрде сумен қамтамасыз етiлуi мәселелерiн шешудi жұмсарту үшiн өзен суын басқарудың мүмкiндiктерiн күшейту; өзендi жалпы басқару бойынша мүмкiндiктердi күшейту; Астана қаласын қоса, Нұра өзенiнiң бассейнiнде орналасқан кенттердi экономикалық тұрғыдан алғанда сумен тұрақты және тиiмдi қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.№
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
041
Реабилитация и
управление окружающей средой
бассейна рек Нура-Ишим
2
исключена
3
016
Реализация проекта за счет софинансирова-
ния внешних займов из республиканс- кого бюджета
Оплата компенсации за отвод земель под строительство;
Оплата услуг консультантов для осуществления детального проектирования;
Оплата услуг консультантов по осуществлению надзора за строительством в рамках проекта;
Оплата комиссии банка второго уровня за проведение операций;
Приобретение мебели и оргтехники для местных консультантов;
Оплата услуг местных консультантов в количестве 10 человек, включая оплату операционных
расходов; Оплата услуг по проведению отбора проб; Оплата услуг консультантов по
составлению математической модели;
Оплата услуг консультантов по разработке
руководства по эксплуатации
водохранилища;
Оплата услуг независимых экспертов в
рамках компонента "Ынтымакское
водохранилище";
Оплата консультационных услуг по инсти-
туциональному укреплению в рамках проекта; Оплата
экспертиз в рамках проекта;
Оплата налогов и пошлин по строительным работам в рамках проекта;
Оплата налогов и пошлин по контрактам на консультационные услуги;
Оплата лицензионного
сбора за
проведение
валютных операций
В те-
чениегода
Комитет по водным  ресурсам Министерствасельского хозяйства Республики Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: финальные отчеты о детальном проектировании по компонентам проекта, начало строительных работ по компонентам, отчеты по проведению надзора за строительными работами по компонентам проекта, отчеты по отбору проб в рамках проекта, начальные отчеты по разработке математической модели, разработке руководства по эксплуатации водохранилища, а также работы по управлению проектом.
Приложение 113
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
042 "Прикладные научные исследования в области
агропромышленного комплекса"
на 2005 год

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   041       Нұра-Есiл
өзендерi
алабының
қоршаған
ортасын
оңалту және
басқару
2 (алынып тасталды)
3       016   Жобаны       құрылысқа жер        Жыл   Қазақстан
республи-    бөлiп берiлгенi      бой-  Республикасы
калық        үшiн өтемақы төлеу;  ында  Ауыл
бюджеттен     нақтыланған жоба-         шаруашылығы
сыртқы       лауды жүзеге асыру         министрлiгiнiң
қарыздарды   үшiн кеңесшілердiң         Су ресурстары
бiрлесiп     қызметтерiне ақы           жөніндегі
қаржыланды-  төлеу;                     комитеті
ру есебiнен   жоба шеңберiнде
iске асыру   құрылысқа қадаға-
лауды жүзеге асыру
бойынша кеңесшілер-
дiң қызметтерiне
ақы төлеу;
операциялар жүр-
гiзген үшiн екiншi
деңгейдегi банктiң
комиссиясын төлеу;
жергіліктi кеңес-
шілер үшiн жиhаз бен
ұйымдастыру техни-
касын сатып алу;
операциялық шығын-
дарды қоса алғанда,
10 адам санында
жергіліктi кеңесшi-
лердiң қызметтерiне
ақы төлеу;
сынамалар алуды
жүргiзу бойынша
қызметтерге ақы
төлеу;
математикалық үлгi
жасау бойынша кеңес-
шілердiң қызметтерi-
не ақы төлеу;
су қоймасын пайда-
лану жөнiнде ереженi
әзiрлеу бойынша
кеңесшiлердiң
қызметтерiне ақы
төлеу;
"Ынтымақ су қойма-
сы" компонентiнiң
шеңберiнде тәуелсiз
сарапшылардың қыз-
меттерiне ақы төлеу;
жоба шеңберiнде
институционалдық
нығайту бойынша
кеңесшілік қызметте-
рiне ақы төлеу;
жоба шеңберiнде
сараптамаларға ақы
төлеу;
жоба шеңберiнде
құрылыс жұмыстары
бойынша салық пен
баждарды төлеу;
кеңес беру қызмет-
терi келiсiм-шартта-
ры бойынша салық
пен баждарды төлеу;
валюталық опера-
циялар жасағаны үшін
лицензиялық алымды
төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: үш компонент бойынша нақтылы жобалау туралы финалдық есептер және "Ынтымақ су қоймасы" компонентi бойынша нақтылы жобалау туралы алғашқы есептер, үш компонент бойынша құрылыс жұмыстарын бастау, үш компонент бойынша құрылыс жұмыстарына қадағалауды жүргiзу бойынша есептер, жоба шеңберiнде сынамалар алу жөнiнде есептер, математикалық үлгiнi әзiрлеу, су қоймасын пайдалану жөнiнде ереженi әзiрлеу бойынша алғашқы есептер, сондай-ақ жобаны басқару бойынша жұмыстар.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
113-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Агроөнеркәсiп кешенi саласындағы
қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 042 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 2004000 тысяч тенге (два миллиарда четыре миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 26 Закона Республики Казахстан "О науке";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889
"О государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  Указ Президента Республики Казахстан от 31 марта 2003 года N 1051 "О реорганизации республиканского государственного учреждения "Национальная академия наук Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2002 года N 704 "Отдельные вопросы, связанные с деятельностью Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2002 года
N 1148 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2002 года
N 1309 "Вопросы некоторых республиканских государственных казенных предприятий Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: научное обеспечение производства, переработки и хранения
сельскохозяйственной продукции; обеспечение сохранности, развития и эффективного использования генофонда сельскохозяйственных растений, животных и микроорганизмов в селекции, семеноводстве, племенном деле и выпуске биопрепаратов для обеспечения производства конкурентоспособной сельскохозяйственной отечественной продукции; поддержка и развитие материально-технической базы научных организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: разработка экономического механизма развития агропромышленного производства, обеспечивающего продовольственную независимость Республики Казахстан и улучшение условий жизни сельского населения;
сохранение, развитие, комплексное изучение, документирование и использование ценного генофонда сельскохозяйственных растений, животных и микроорганизмов для производства высококачественной и конкурентоспособной продукции;
разработка научно-обоснованных предложений по диверсификации растениеводства по регионам на основе совершенствования существующих и создания новых, адаптированных к природно-климатическим условиям регионов, сортовых гибридов, сельскохозяйственных растений, технологий, машин и оборудования, обеспечивающих производство конкурентоспособной по качеству и себестоимости продукции, сохранение почвенного плодородия и охрану окружающей среды;
разработка и усовершенствование научных основ устойчивого развития лесного хозяйства, искусственного лесовосстановления и лесоразведения по регионам республики, охраны лесов от пожаров, лесопатологический мониторинг;
разработка ресурсосберегающих технологий сельскохозяйственного водоснабжения и мелиорации земель;
разработка научно-обоснованных предложений по увеличению производства животноводческой продукции на основе уточнения плана породного районирования животных, обеспечения их полноценными кормами, совершенствования и создания новых технологий, машин и оборудования для содержания животных, обеспечения ветеринарного благополучия;
разработка новых технологий и оборудования для производства продуктов питания общего и лечебно-профилактического назначения с использованием продукции растениеводства и животноводства;
разработка научно-обоснованных рекомендаций по рациональному использованию и сохранению природных ресурсов, организационно-правовому сопровождению социально-экономических реформ на селе;
разработка конкурентоспособной, энергоэкономной и высокоэффективной сельскохозяйственной техники, оборудования и запасных частей, их реализация, а также разработка рекомендаций по ремонту и обслуживанию сельскохозяйственных машин;
обновление материально-технической базы научных организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

1. Құны: 2004000 мың теңге (екi миллиард төрт миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" республикалық мемлекеттiк мекеменi қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 31 наурыздағы N 1051 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінiң қызметiмен байланысты жекелеген мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 28 маусымдағы N 704 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 қазандағы N 1148 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығының министрлiгінiң кейбiр республикалық қазыналық кәсiпорындарының мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 13 желтоқсанындағы N 1309 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бәсекеге шаруашылығы ауыл қабiлеттi отандық өнiмiн өндiрудi қамтамасыз ету үшiн селекцияда, тұқым шаруашылығында, мал тұқымын асылдандыру iсiнде және биопрепараттар шығаруда ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң, жануарларының және микроорганизмдердiң гендiк қорын сақтауды, дамытуды және тиiмдi пайдалануды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ғылыми ұйымдарының материалдық-техникалық базасын қолдау және дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының азық-түлiктiк тәуелсiздiгін және ауыл халқының тұрмыс жағдайын жақсартуды қамтамасыз ететiн агроөнеркәсiп өндiрiсiн дамытудың экономикалық тетiгiн әзiрлеу; жоғары сапалы және бәсекеге қабiлеттi өнiмдi өндiру үшiн ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң, жануарларының және микроорганизмдердiң құнды гендiк қорын сақтау, дамыту, кешендi зерттеу, құжаттау және пайдалану;
топырақтың құнарлығын сақтау және қоршаған сапасы және өзiндiк құны бойынша бәсекеге қабiлеттi өнiмдi өндiрудi қамтамасыз ететiн өңiрлердiң табиғи-климаттық жағдайларына бейiмделген сорттық будандардың, ауыл шаруашылығы өсiмдiктердiң, технологиялардың, машиналар мен жабдықтардың қолда барын жетiлдiру және жаңасын шығару негiзiнде өңiрлер бойынша өсiмдiк шаруашылығын жан-жақты дамыту жөнiнде ортаны қорғауды, ғылыми негізделген ұсыныстар әзiрлеу;
орман шаруашылығын, республика өңiрлерi бойынша жасанды әдiспен орманды қалпына келтiрудi және орман өсiрудi, орманды өрттерден қорғауды тұрақты дамытудың ғылыми негiздерiн әзiрлеу және жетiлдiру, орман патологиясыңың мониторингi;
орман шаруашылығын, республика өңiрлерi бойынша орманды қалпына келтiрудi және орман өсiрудi, орманды өрттерден қорғауды тұрақты дамытудың ғылыми негiздерiн әзiрлеу және жетiлдiру, ауыл шаруашылығын сумен жабдықтау және жер мелиорациясының ресурсын үнемдейтiн технологияларын әзiрлеу;
тұқымын аудандастыру жоспарын нақтылау, оларды құнарлы жемшөппен қамтамасыз ету малды күтiп-бағуға арналған технологияларды, машиналар мен жабдықты жетiлдiру және жаңасын шығару, ветеринариялық қолайлықты қамтамасыз ету негiзiнде мал шаруашылығы өнiмi өндiрiсiн ұлғайту жөнiнде ғылыми негiзделген ұсыныстар әзiрлеу;
өсiмдiк шаруашылығы мен мал шаруашылығы өнiмiн пайдалана отырып жалпы және емдiк-профилактикалық тағамдар өндiруге арналған жаңа технологиялар мен жабдықтар әзiрлеу;
бәсекеге қабiлеттi, энергияны үнемдейтiн және жоғары тиiмдi ауыл шаруашылығы техникасын, жабдығын және қосалқы бөлшектердi әзiрлеу, жолдарды өткiзу, сондай-ақ ауыл шаруашылығы машиналарын жөндеу және оларға қызмет көрсету жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану және сақтау, ауылдағы әлеуметтiк-экономикалық реформаларды ұйымдық-құқықтық жолдау жөнiнде ғылыми негiзделген ұсыныстарды әзiрлеу;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ғылыми ұйымдарының материалдық-техникалық базасын жаңарту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.      №
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
042
Прикладные научные исследования в области агропромышлен-ного комплекса
Выполнение в установленном законодательст-
вом порядке научно-исследо-
вательских работ по направлениям: "Научное обеспечение производства, переработки и хранения сельскохозяйст-
венной продукции по
регионам Казахстана на 2005 год",
"Сохранение, развитие и использование
генофонда сельскохозяйст-
венных растений,
животных и микроорганизмов на 2005 год".
Оплата услуг по проведению
государственной научно-
технической
экспертизы.
Субсидирование научно-
производственных
центров Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан согласно перечня приобретаемого оборудования, утверждаемого приказом Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
В те-
чениегода
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка научно-методических рекомендаций развития экономики агропромышленного комплекса;
предложения по внедрению новых технологий возделывания, переработки и хранения сельхозпродукции;
создание и передача в государственное сортоиспытание сортов и гибридов зерновых, зернобобовых, овощных, плодово-ягодных, лесных и др. культур;
разработка рекомендаций: по искусственному лесовосстановлению и лесоразведению, профилактике и охране лесов от пожаров, ресурсосберегающим технологиям водоснабжения сельскохозяйственных объектов и мелиорации земель;
разработка приемов и методов селекции племенных животных; рекомендации по использованию активных штаммов микроорганизмов при производстве средств защиты растений и животных от болезней, биопрепаратов для пищевой и перерабатывающей промышленности и т.д.;
обновление материально-технической базы научных организаций Министерства сельского хозяйства и повышение уровня научных исследований и выполнения задач, поставленных Государственной агропродовольственной программой Республики Казахстан на 2003-2005 годы.
Приложение 114
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
043 "Институциональное развитие сельского хозяйства"
на 2005 год

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   042       Агроөнер-    Заңнамада белгілен-  Жыл   Қазақстан
кәсiп кешені ген тәртiппен        бой-  Республикасы
саласындағы  ғылыми зерттеу       ында  Ауыл
қолданбалы   жұмыстарын мынан-          шаруашылығы
ғылыми       дай бағыттар               министрлігі
зерттеулер   бойынша орындау:
"2005 жылы Қазақ-
стан өңiрлерi
бойынша ауыл
шаруашылығы өнiмiн
өндiру, қайта өңдеу
және сақтауды ғылыми
қамтамасыз ету",
"2005 жылы ауыл
шаруашылығы өсiм-
дiктерiнiң және
микроорганизмдер
жануарларының гендiк
қорын сақтау, дамыту
және пайдалану".
Мемлекеттiк ғылыми
техникалық-сараптама
жүргізу бойынша
қызметке төлеу.
Қазақстан Республи-
касы Ауыл шаруашылы-
ғы министрлiгiнің
бұйрығымен бекiтiл-
ген сатып алынатын
жабдықтардың тiзбе-
сiне сәйкес
Қазақстан Республи-
касы Ауыл шаруашылы-
ғы министрлiгінiң
ғылыми-өндiрiстiк
орталықтарды
субсидиялау.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:            агроөнеркәсіп кешенi экономикасын дамытудың ғылыми-әдiстемелiк ұсыныстарын әзiрлеу;
ауыл шаруашылығы өнiмiн өсiрудiң, қайта өңдеудiң және сақтаудың жаңа технологияларын енгiзу жөнiнде ұсыныстар;
дәндi, дәнбұршақты, көкөнiс, жемiс-жидек, орман және басқада дақылдардың сорттары мен будандарын шығару және мемлекеттiк сорт сынағына беру;
жасанды әдiспен орманды қалпына келтiру мен орманды өcipу, өрттiң алдын алуы мен орманды өрттен қорғау, ауыл шаруашылығы объектiлерiн сумен жабдықтау және жер мелиорациясының pecуpc үнемдейтiн технологиялар жөнiнде ұсынымдарды әзiрлеу;
асыл тұқымды жануарларды селекциялаудың тәсiлдерi мен әдiстерiн; өсiмдiктер мен жануарларды aурулардан қорғау құралдарын өндiру кезінде микроорганизмдердiң белсендi штаммдары, тамақ және қайта өңдеу өнеркәсiбiне арналған биопрепараттарды және т.б. пайдалану жөнiндегi ұсынымдарды әзiрлеу;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ғылыми ұйымдарының материалдық-техникалық базасын жаңарту және ғылыми зерттеулердiң деңгейiн арттыру және Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасында қойылған мiндеттердi орындау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
114-ҚОСЫМША
Ескерту. 114-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 , 2005.11.29. N 509d қаулыларымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығын институционалдық дамыту"
деген 043 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 24784700 тысяч тенге (двадцать четыре миллиарда семьсот восемьдесят четыре миллиона семьсот тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 163 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан;  статья 3 Закона Республики Казахстан "О кредитных товариществах"; статьи  10_ 11_ 36_ 53_ Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах"; статьи  2__ 15_ Закона Республики Казахстан "О финансовом лизинге"; статьи  4__ 6__ 10_ Закона Республики Казахстан "О зерне"; статьи  1__ 9__ Закона Республики Казахстан "О микрокредитных организациях";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы";  Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 1268 "О Государственной программе развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 года N 137 "О вопросах кредитования аграрного сектора";  постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета";  постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2001 года N 1168 "О создании закрытого акционерного общества "Мал онімдері корпорациясы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2004 года N 470 "О некоторых вопросах системы гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам";  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование эффективной системы агропродовольственного сектора.
5. Задачи бюджетной программы: повышение эффективности сельскохозяйственного производства и промышленности, перерабатывающей сельскохозяйственную продукцию; поддержка сельскохозяйственного товарного производства Республики Казахстан; своевременное и эффективное проведение весенне-полевых и уборочных работ; развитие и повышение эффективности, конкурентоспособности животноводческого сектора агропромышленного комплекса; обеспечение защиты прав и законных интересов держателей зерновых расписок и роста инвестиционной активности в зерновой отрасли; повышение уровня доходов, снижение бедности и развитие индивидуального и семейного предпринимательства сельского населения на основе микрокредитования.

1. Құны: 24784700 мың теңге (жиырма төрт миллиард жетi жүз сексен төрт миллион жетi жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының Бюджеттiк Кодексiнiң 163-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының 2004-2010 жылдарға арналған ауылдық аумақтарды дамытудың Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 Жарлығы ; Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi қолдаудың және дамытудың "2004-2006 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 1268 Жарлығы ; "Кредиттiк серiктестiктер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы ; "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10, 11, 36, 53-баптары ; "Қаржылық лизингі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 2 , 15-баптары ; "Астық туралы" Қазақстан Республикасының Заңы ; "Шағын кредиттiк ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 1 , 9-баптары ; "Аграрлық секторға кредит беру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 137 қаулысы ; "Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттік мекемелер үшiн бюджеттiң орындалуы және есептiлiк (мерзiмдiк және жылдық) нысандарын енгiзу жөнiндегi қаржылық процедуралардың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 25 шiлдедегі N 832 қаулысы ; "Мал өнiмдерi корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 8 қыркүйектегi N 1168 қаулысы ; "Астық қолхаттары жөнiндегі мiндеттемелердiң орындалуына кепiлдiк беру жүйелердiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 27 сәуiрдегi N 470 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: аграрлық азық-түлiк секторының тиiмдi жүйесiн құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдейтiн ауыл шаруашылығы өндiрiсi мен өнеркәсiбiнiң тиiмдiлiгiн арттыру; Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы тауар өндiрiсiн қолдау; көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын уақытылы және тиiмдi жүргiзу; агроөнеркәсiптiк кешеннiң мал шаруашылығы секторының бәсекеге қабiлеттiгiн дамыту және тиiмдiлiгiн арттыру; астық қолхаттарын ұстаушылардың құқығын және заңды мүдделерiн қорғауды және астық саласында инвестициялық белсендiлiктiң өсуiн қамтамасыз ету; табыс деңгейiн арттыру, кедейлiктi төмендету және шағын кредит беру негiзiнде ауылдық елде жеке және отбасылық кәсiпкерлiктi дамыту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.      №
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
043
Институцио-
нальное развитие сельского хозяйства
2
100
Организация системы кредитования сельскохо- зяйственного производства
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация" в установленном законодательст-
вом порядке на:
1) создание дополнительно 41 сельского
кредитного товарищества, в том числе 20
сельских кредитных товариществ в
cледующих областях:
Акмолинской - 1;
Актюбинской - 2;
Алматинской - 2;
Восточно-
Казахстанской - 2;
Жамбылской - 2;
Западно-
Казахстанской - 1;
Карагандинской - 2;
Костанайской - 2;
Кызылординской - 1;
Павлодарской - 2;
Северо-
Казахстанской - 2;
Южно-
Казахстанской - 1.
Оставшиеся 21 сельских кредитных
товариществ будут созданы по мере
поступления заявок и по решению Совета
директоров акционерного общества
"Аграрная кредитная корпорация"
Доля участия акционерного общества
"Аграрная кредитная корпорация" в
уставном капитале создаваемых сельских
кредитных товариществах не менее 35% от
их общего размера уставного капитала.
2) кредитование сельскохозяйст-
венного
производства и промышленности,
перерабатывающейсельскохозяйст-
венную продукцию, через систему сельских
кредитных товариществ.
В те-
чениегода
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан
3
101
Организация
инфраструктурыпо
техническому
обслуживанию
сельско-
хозяйственного
производства
Увеличение уставного капитала
акционерного общества "КазАгроФинанс"
на:
- финансирова-
ние создаваемых
самостоятельных машинно-техно-
логических
станций (сервис -центров), а также возможное продолжение финансирования
ранее созданных акционерным обществом
"КазАгроФинанс" машинно-техно-
логических
станций (сервис -центров);
- закуп для последующей передачи в лизинг:
сельскохозяйст-
венной техники,
технологическогооборудования,
специальной техники для субъектов
животноводства и оборудования по переработке сельхозпродук-
ции.
В те-
чение
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики Казахстан
4
102
Поддержка
производства и
развития
рынка продукции
растение-
водства
Увеличение уставного капитала
акционерного общества "Продовольствен-
ная контрактная корпорация" для организации
проведения весенне-полевых и уборочных
работ.
В те-
чение
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики Казахстан
5
103
Поддержка
производства,
переработки и
реализации
животновод-
ческой
продукции
Увеличение уставного капитала закрытого
акционерного общества "Мал онімдері
корпорациясы" в установленном
законодательст-
вом порядке на:
приобретение и пуск в эксплуатацию линий по убою скота и глубокой переработке мяса, цельного молока, кожсырья, шерсти и
оборудования по приемке и переработке
животноводческойпродукции до мировых
стандартов;
пополнение оборотных средств на организацию и проведение закупа, глубокую переработку,
транспортировку,хранение и реализацию животноводческой продукции и продуктов ее
переработки.
В те-
чение
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики Казахстан
6
104
Обеспечение
исполнения
обязательств по зерновым
распискам
Увеличение уставного капитала
акционерного общества "Фонд
гарантирования исполнения обязательств по
зерновым распискам" для увеличения
объема гарантирования исполнения
обязательств по зерновым распискам.
В те-
чение
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики Казахстан
7
105
Организация
системы микро-
кредитования
сельского
населенич
Увеличение уставного капитала
акционерного общества "Фонд финансовой
поддержки сельского хозяйства"
(далее - Фонд) в установленном
законодательст-
вом порядке для:
приобретения основных средств и
нематериальных активов (оргтехника, офисная мебель,
программное обеспечение); организации обучения сельского населения основам предпри-
нимательства и эффективного использования микрокредита; микрокредитова-
ние сельского населения, через микрокредитные организации, через Фонд.
В те-
чение
года
Министерство
сельского
хозяйства
Республики Казахстан
8
106
Внедрение и   развитие       информационной
инфраструктуры
на селе
Увеличение уставного капи-
тала акционерно-
го общества "Казагромарке-
тинг" для:
развития и функционирования 161 сельского информационно-
консультационно-
го центра в рай-
онных центрах республики;
приобретения материально-тех-
нических средств
для областных представительств акционерного об-
щества "Казагро-
маркетинг"
В те-
чение
второ
го
полу-
годия
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 ; от 29 ноября 2005 года N  509д .

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   043       Ауыл шаруа-
шылығын
институцио-
налдық
дамыту
2       100   Ауыл шаруа-  Заңнамада белгiлен-  Жыл   Қазақстан
шылығы өндi- ген тәртіппен        бой-  Республикасы-
рiсiнiң      "Аграрлық кредит     ында  ның Ауыл
кредит беру  корпорациясы" АҚ           шаруашылығы
жүйесiн      жарғы капиталын            министрлігі
ұйымдастыру  ұлғайту:
1) қосымша 41 ауыл-
дық кредит серiктес-
тіктерiн құруға,
соның iшiнде мынадай
облыстарда 20 ауыл-
дық кредит серiктес-
тiктерiн:
Ақмола - 1;
Ақтөбе - 2;
Алматы - 2;
Шығыс Қазақстан - 2;
Жамбыл - 2;
Батыс Қазақстан - 1;
Қарағанды - 2;
Қостанай - 2;
Қызылорда - 1;
Павлодар - 2;
Солтүстiк Қазақстан
- 2;
Оңтүстiк Қазақстан
- 1.
Қалған 21 ауылдық
кредит серiктестiк-
терiн өтiнiмдердiң
түсу шамасы бойынша
"Аграрлық кредит
корпорациясы" АҚ
директорлар кеңесi-
нiң шешiмi бойынша
және құрылады.
Құрылатын ауылдық
кредит серiктестiк-
терiнiң жарғы капи-
талында
"Аграрлық кредит
корпорацияның" қаты-
су үлесi олардың
жарғы капиталының
жалпы көлемiнен
35% кем емес;
2) кредит серiктес-
тiктерi жүйесi
арқылы ауыл шаруа-
шылығы өнiмдерiн
қайта өңдейтiн ауыл
шаруашылығы өндiрi-
сi мен өнеркәсiбiне
кредит беру.
3       101   Ауыл шаруа-  "ҚазАгроҚаржы"       Жыл   Қазақстан
шылығы       акционерлiк қоғамы-  бой-  Республикасы-
өндiрiсiне   ның жарғы капиталын: ында  ның Ауыл
техникалық   - машина-технология-       шаруашылығы
қызмет       лық станцияларын           министрлігі
көрсету      (қызмет орталықта-
жөнiндегі    рын) құру (немесе)
инфрақұры-   қаржыландыру және
лымды        "ҚазАгроҚаржы"
ұйымдастыру  акционерлiк қоғамы-
ның бұрындары құрған
машина-технологиялық
станцияларын (қызмет
орталықтарын) одан
ары қаржыландыру
мүмкiндiгi;
- лизингтік негiзде
беру үшiн: ауыл
шаруашылық техника-
ларын, технологиялық
қондырғыларды, мал
шаруашылығына
арналған арнайы
техникалар және ауыл
шаруашылығы өнiмде-
рiн қайта өңдейтін
қондырғылар сатып
алу, арқылы өсiру
4       102   Өсiмдiк      Көктемгi егіс және   Жыл   Қазақстан
шаруашылығы  егін жинау жұмыста-  бой-  Республикасы-
өнiмдерi     рын жүргiзудi ұйым-  ында  ның Ауыл
рыногының    дастыру үшiн "Азық-        шаруашылығы
өндiрiсiн    түлiк келiсiм-шарт         министрлігі
және оны     корпорациясы" АҚ
дамытуды     жарғы капиталын
қолдау       ұлғайту.
5       103   Мал шаруа-   Заңнамада белгiлен-  Жыл   Қазақстан
шылығы       ген тәртiппен "Мал   бой-  Республикасы-
өнiмiн       өнiмдерi корпорация- ында  ның Ауыл
өндiрудi,    сы" Акционерлiк            шаруашылығы
өңдеудi      Қоғамының жарғы            министрлігі
және iске    капиталын ұлғайту:
асыруды      малды сою және еттi,
қолдау       қаймақты сүтті, терi
шикiзатын жүндi
түбегейлі қайта
өңдеу бойынша желi-
лердi және мал
шаруашылығы өнiмiн
қабылдау мен әлем-
дiк стандарттарға
дейiн қайта өңдеу
бойынша жабдықтар
сатып алу және
пайдалануға беруге;
мал шаруашылығы
өнiмiн және оның
қайта өңделген өнiм-
дерiн сатып алуды
түбегейлi қайта
өңдеудi тасымалдау-
ды, сақтауды және
сатуды ұйымдастыру-
ға арналған айналым
қаражатын толықтыру
6       104   Астық        Астық қолхаттары     Жыл   Қазақстан
қолхаттары   жөнiндегі мiндетте-  бой-  Республикасы-
бойынша      мелердiң орындалуына ында  ның Ауыл
мiндетте-    кепiлдiк беру көле-        шаруашылығы
мелердiң     мін ұлғайту үшiн           министрлігі
орындалуын   "Астық қолхаттары
қамтамасыз   жөнiндегi мiндетте-
ету          мелердiң орындалуы-
на кепiлдiк беру
қоры" АҚ жарғы
капиталын ұлғайту.
7       105   Ауыл халқы-  Ауыл халқына шағын   Жыл   Қазақстан
на микро-    кредит беру үшiн     бой-  Республикасы-
кредит беру  заңнамада белгiлен-  ында  ның Ауыл
жүйесiн      ген тәртiппен "Ауыл        шаруашылығы
ұйымдастыру  шаруашылығын қаржы-        министрлігі
лай қолдау қоры"
АҚ-ның (бұдан әрi
- Қор) жарғылық
қорын ұлғайту.
8       106   Ауылға       "Қазагромаркетинг"  Екiншi Қазақстан
ақпараттық   акционерлік қоға-   жарты  Республикасы
инфрақұры-   мының жарғылық      жыл    Ауыл
лымды        капиталын мыналар   ішінде шаруашылығы
енгізу және  үшін ұлғайту:              министрлігі
дамыту         республиканың ау-
дан орталықтарында
161 ауылдық ақпарат-
тық-консультациялық
орталықтарды дамыту
және олардың жұмыс
icтeуi;
"Қазагромаркетинг"
акционерлік қоғамының
облыстық өкілдіктері
үшін материалдық-тех-
никалық құралдар сатып
алу.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: - создание эффективной сети сельских кредитных товариществ;
- создание машинно-технологических станций (сервис-центров) в различных регионах Республики Казахстан и финансирование их деятельности;
- оказание услуг машинно-технологическими станциями (сервис-центрами) сельскохозяйственным товаропроизводителям и другим субъектам;
- обеспечение на лизинговой основе аграрного сектора республики сельскохозяйственной техникой, а также технологическим оборудованием и специальной техникой субъектов животноводства, оборудованием для предприятий по переработке сельхозпродукции;
- внедрение передовых технологий по производству и переработке животноводческой продукции;
- увеличение производства конкурентоспособной продукции животноводства;
- обеспечение продовольственной безопасности республики путем импортозамещения;
- увеличение объемов экспорта конкурентоспособной животноводческой продукции;
- обеспечение отечественных сельхозтоваропроизводителей необходимыми финансовыми средствами для своевременного и качественного проведения весенне-полевых и уборочных работ;
- повышение эффективности и доходности сельскохозяйственного производства;
- стимулирование улучшения агротехнологий;
- повышение конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции;
- увеличение объема гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам;
- создание эффективной системы микрокредитования;
- увеличение уровня доходов сельских жителей;
- создание дополнительных рабочих мест, в том числе и в сельской местности;
- снижение уровня бедности на селе;
- рост сельскохозяйственного производства;
- создание в сельской местности новых субъектов предпринимательской деятельности, в  том числе несельскохозяйственного профиля;
- создание условий для развития рыночной инфраструктуры села;
- повышение предпринимательских способностей сельского населения;
- создание системы стимулирования для регулирования миграционных процессов сельского населения;
- расширение диапазона охвата сельхозтоваропроизводителей информационно-консультационными и маркетинговыми услугами.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2005 года N  509д .
Приложение 115
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
044 "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики"
на 2005 год

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
- ауылдық кредит серiктестiгiнiң тиiмдi желілерін құру;
- Қазақстан Республикасының әр түрлі өңірлерінде машина-технологиялық станцияларын (сервис-орталықтарын) құру және олардың қызметтерін қаржыландыру;
- ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге және басқа субъектiлерге машина-технологиялық станциялармен (сервис-орталықтармен) қызмет көрсету;
- лизинг негiзiнде республиканың аграрлық секторын ауыл шаруашылығы техникаларымен, сондай-ақ технологиялық жабдықтармен және мал шаруашылығы субъектiлерiн арнайы техникалармен, ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдейтiн кәсiпорындар үшiн жабдықтармен қамтамасыз ету;
- мал шаруашылығы өнiмiн өндiретiн және қайта өңдейтiн озық технологияларды енгiзу;
- мал шаруашылығының бәсекеге қабiлеттi өнiмiн өндiрудi ұлғайту;
- импортты алмастыру жолымен республиканың азық-түлiктiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету;
- бәсекеге жарамды мал шаруашылығы өнiмiн экспорттау көлемiн ұлғайту;
- көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын уақытылы және сапалы жүргiзу үшiн отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қажеттi қаржылық қаражаттармен қамтамасыз ету;
- ауыл шаруашылығы дақылдары түсiмiн 480-560 мың тонна көлемде жинауды қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң тиiмдiлiгiн және табысын арттыру;
- агротехнологиялардың жақсаруына жағдай жасау;
- ауыл шаруашылығы өнiмiнiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн қолдау;
- астық қолхаттары жөнiндегi мiндеттемелердiң орындалуына кепiлдiк беру көлемiн ұлғайту;
- шағын кредит беру жүйесiн тиiмдi құру;
- ауыл тұрғындарының табыс деңгейiн ұлғайту;
- қосымша жұмыс орындарын құру, соның iшiнде ауылды жерде;
- ауылда кедейлiктiң деңгейiн төмендету;
- ауыл шаруашылығы өндiрiсiн өсiру;
- ауылдық жерлерде кәсiпкерлiк қызметтiң жаңа субъектiлерiн құру, соның iшiнде ауыл шаруашылықты емес профилдi;
- ауылдық рыноктық инфраструктурасын дамыту үшiн жағдай жасау;
- ауыл халқының кәсiпкерлiк қабiлетiн арттыру;
- ауыл халқының көшiп-қону процестерiн реттеу үшiн жағдай жасау жүйелерiн құру;
- ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерді ақпараттық-консультациялық және маркетингтік қызметтермен қамту ауқымын кеңейту;
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
115-ҚОСЫМША
Ескерту. 115-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Ормандарды сақтау және республиканың
орманды аумақтарын көбейту"
деген 044 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 37567 тысяч тенге (тридцать семь миллионов пятьсот шестьдесят семь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от
1 апреля 2004 года "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития о выделении гранта на подготовку проекта "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка плана реализации проекта "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
044
Сохранение лесов
и увеличение лесистости территории республики
2
006
Реализация проекта за счет софинансиро-
вания гранта из респуб-
ликанского бюджета
Оплата налога на добавленную стоимость.
В те-
чениегода
Комитет лесного и
охотничьего хозяйства
Министерствасельского
хозяйства Республики
Казахстан
3
018
Реализация проекта за счет гранта
Оплата услуг местных консультантов для реализации проекта в количестве 14 человек, включая оплату операционных расходов.
Оплата услуг международных консультантов для реализации проекта по компонентам: социальной и институциональной оценки; финансово-экономического анализа; вовлечения сообществ.
Проведение семинаров по обсуждению подготовленных компонентов проекта (два
семинара). Проведение презентации подготовленного плана реализации проекта. Проведение аудита средств гранта.
В те-
чениегода
В те-
чениегода
Пер-
вое полу-годие
Пер-
вое полу-
годие
Комитет лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: подготовка проекта, реализация которого обеспечит сохранение лесов в республике и увеличения лесистости ее
территории.
Приложение 116
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
045 "Создание информационно-маркетинговой системы
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
на 2005 год

1. Құны: 37567 мың теңге (отыз жетi миллион бес жүз алпыс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 2004 жылғы 1 сәуiрдегi "Ормандарды сақтау және республика аумағының орманды жерлерiн ұлғайту" жобасын әзiрлеуге грант бөлу туралы Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ормандарды сақтау, республика аумағының орманды жерлерiн ұлғайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Ормандарды сақтау және республика аумағының орманды жерлерін ұлғайту" жобасын iске асыру жоспарын әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   044       Ормандарды
сақтау және
республика-
ның орманды
аумақтарын
көбейту
2       006   Жобаны       Қосымша құн салығын  Жыл   Қазақстан
республи-    төлеу.               бой-  Республикасы
калық                             ында  Ауыл
бюджеттен                               шаруашылығы
грантты                                 министрлiгiнiң
бiрлесiп                                Орман және
қаржылан-                               аңшылық
дыру есебi-                             шаруашылығы
нен iске                                комитетi
асыру
3       018   Жобаны       Жобаны iске асыру    Жыл   Қазақстан
грант        үшiн ұлттық бөлiмi-  бой-  Республикасы
есебiнен     нiң операциялық      ында  Ауыл
iске асыру   шығыстарын төлеудi         шаруашылығы
қосқанда, саны 14          министрлiгiнiң
адамнан тұратын            Орман және
жергіліктi консуль-        аңшылық
танттардың қызмет-         шаруашылығы
терiне ақы төлеу.          комитетi
Құрауыштар бойынша
жобаны iске асыру
үшiн халықаралық
консультанттардың
қызметтерiне ақы
төлеу: әлеуметтiк
және институционал-
дық бағалау; қаржы-
экономикалық талдау;
қоғамдастықтардың
назарын аудару.
Жобаның дайындалған  Жыл
компоненттерiн       бой-
талқылау жөнiнде     ында
семинарлар өткiзу
(екi семинар).
Жобаны iске асыру-   Бір-
дың дайын жоспарын   інші
таныстыру шарасын    жарты
өткiзу.              жыл-
дық
Грант қаражатының    Бір-
аудитін жүргізу      інші
жарты
жыл-
дық
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: іске асырылуы республикадағы ормандарды сақтауды және оның аумағындағы орманды жерлерді ұлғайтуды қамтамасыз ететін жоба әзірлеу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
116-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң
ақпараттық-маркетингтiк жүйесiн құру"
деген 045 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 170850 тысяч тенге (сто семьдесят миллионов восемьсот пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 715 "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах ее реализации";  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1627 "О вопросах формирования информационно- маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение эффективного функционирования информационных систем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для оперативного взаимодействия с государственными органами и негосударственными структурами, территориальными управлениями, обеспечение сельхозтоваропроизводителей необходимой информацией.
5. Задачи бюджетной программы: материально-техническое обеспечение информационно- маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
045
Создание информацион-
но-маркетин-
говой системы
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приобретение услуг по созданию системы
электронных торгов; Приобретение серверного оборудования - 4 комплекта, компьютерного оборудования - 180 комплектов, периферийного оборудования - 70 единиц, электрооборудо-
вания - 1 единица, сетевого
оборудования - 6 единиц.
В те-
чениегода
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: эффективное функционирование информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Приложение 117
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
046 "Нормативно-методическое обеспечение развития отраслей
агропромышленного комплекса"
на 2005 год

1. Құны: 170850 мың теңге (бiр жүз жетпiс миллион сегiз жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексi ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы , "Қазақстан Республикасының бiрыңғай ақпараттық кеңiстiк тұжырымдамасы және оны iске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 29 шiлдедегi N 715 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық-маркетингтiк жүйесiн қалыптастыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 30 қазандағы N 1627 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк органдармен және мемлекеттiк емес құрылымдармен, аумақтық басқармаларымен оперативтiк өзара iс-қимылы, ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қажеттi ақпаратпен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық-маркетингтiк жүйесiн материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   045       Қазақстан    Электрондық сауда-   Жыл   Қазақстан
Pecпубли-    саттық жүйесiн құру  бой-  Республикасы-
касы Ауыл    жөнiнде көрсетілген  ында  ның Ауыл
шаруашылығы  қызметтердi сатып          шаруашылығы-
министрлi-   алу: cepвep жабдық-        ның
гiнiң ақпа-  тары - 4 бiрлiк,           министрлiгi
раттық-      компьютерлiк
маркетингтік жабдықтары - 180
жүйесiн      бiрлiк, шеткерi
құру         жабдықтары - 70
бiрлiк, электр
жабдықтары - 1 бiрлiк,
желілік жабдықтары
- 6 бiрлiк.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық-маркетингтiк жүйесiнiң тиiмдi жұмыс iстеуi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
117-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Агроөнеркәсiп кешенi саласының дамуын
нормативтiк-әдiстемелiк қамтамасыз ету"
деген 046 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 147527 тысяч тенге (сто сорок семь миллионов пятьсот двадцать семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  Указ Президента Республики Казахстан от 9 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от
7 октября 2002 года N 1096 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование эффективной системы агробизнеса и оптимального расселения сельского населения.
5. Задачи бюджетной программы: разработка рекомендаций, нормативов, стандартов и методик для повышения уровня обоснованности мер при регулировании агропромышленного комплекса и сельских территорий, моделирование схем оптимального расселения сельского населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
046
Нормативно-
методическое
обеспечение
развития
отраслей
агропромыш-
ленного
комплекса
Оплата услуг по разработке 45-
50 нормативно-
методических тем
(рекомендаций, правил, инструкций, программ, нормативов, ГОСТов) в области:
- рыбного хозяйства;
- лесного и охотничьего хозяйства;
- защиты и карантина растений;
- ветеринарии;
- экономичес-
кого развития сельского
хозяйства и сельских территорий,
направленного на повышение
конкурентоспо-
собности
сельско-
хозяйственного производства,
создание эффективной системы
сельско-
хозяйственного производства и
механизмов поддержки
сельско-
хозяйственной отрасли;
- совершенство-
вания возделывания
сельско-
хозяйственных культур и
эффективного использования земли;
- оптимизации системы
сельско-
хозяйственного водопользования;
- сельхоз-
машиностроения и технической
политики;
- создания технологий и средств
механизации, адаптированных к условиям
сельскохозяйст-
венных регионов,
обеспечивающих снижение затрат на производство продукции и охрану окружающей среды;
- разработки новых технологий
глубокой
переработки сельско-
хозяйственной
продукции;
- рационального размещения
производственныхи трудовых ресурсов по
зонам специализации;
- методического обеспечения разработки модели оптимального расселения сельского населения.
В те-
чение
года
Министерство
сельского хозяйства
Республики
Казахстан

1. Құны: 147527 мың теңге (бiр жүз қырық жетi миллион бес жүз жиырма жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының 2004-2010 жылдарға арналған ауылдық аймақтарды дамытудың Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 9 шiлдедегi N 1149 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 7 қарашадағы N 1096 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: агробизнестiң тиiмдi жүйесiн және ауыл халқын оңтайлы қоныстандыруды қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: агроөнеркәсiптiк кешенiн мен ауылдық аумақтардың реттеу кезiнде шаралар негiздiлiк деңгейiн арттыру, ауыл халқын оңтайлы қоныстандыру схемаларын модельдеу үшiн ұсыныстар, нормативтер, стандарттар және әдiстемелер әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   046       Агроөнеркә-  Мына салаларда 45 -  Жыл   Қазақстан
сiп кешенi   50 нормативтік-      бой-  Республикасы-
саласының    әдiстемелiк тақы-    ында  ның Ауыл
дамуын       рыптарды (ұсыныс-          шаруашылығы
норматив-    тар, ережелер,             министрлігі
тiк-әдiсте-  нұсқаулықтар, бағ-
мелiк қамта- дарламалар, норма-
масыз ету    тивтер, мемлекеттiк
стандарттар) әзiрлеу
бойынша қызметке
ақы төлеу:
- балық шаруашылығы;
- орман және аңшылық
шаруашылығы;
- өсiмдiктердi қор-
ғау және карантин;
- ветеринария;
- ауыл шаруашылығы
өндiрiсiнiң бәсекеге
қабілеттігiн артты-
руға, ауыл шаруашы-
лығы өндiрiсiнiң
тиiмдi жүйесiн және
ауыл шаруашылығы
саласын қолдаудың
тетiктерiн құруға
бағытталған ауыл
шаруашылығын және
ауылдық аумақтарды
экономикалық дамыту;
- ауыл шаруашылығы
дақылдарын егудi
жетілдіру және жердi
тиiмдi пайдалану;
- ауыл шаруашылығы
суын пайдаланудың
жүйесiн оңтайланды-
ру;
- ауыл шаруашылығы
машиналарын жасау
және техникалық
саясат;
- өнiмдi өндiруге
және қоршаған ортаны
қорғауға шығындарды
төмендетудi қамтама-
сыз ететiн ауыл
шаруашылығы өңiрлері-
нің жағдайына бейім-
делген технология
және механизация
құралын құру;
- ауыл шаруашылығы
өнiмiн тереңдете
қайта өңдейтiн жаңа
технологияны
әзiрлеу;
- мамандандыру
аймағы бойынша
өндiрiстiк және
еңбектiк ресурстар-
ды оңтайлы орна-
ластыру;
- ауыл халқын
оңтайлы орналастыру-
дың моделi әзiрле-
месiн әдiстемелiк
қамтамасыз ету.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: полученные рекомендации, нормативы, стандарты и методики будут способствовать скорейшей адаптации существующего нормативно-методического обеспечения агропромышленного комплекса к рыночным условиям и необходимым международным требованиям в рамках процесса вступления Казахстана во Всемирную Торговую Организацию. Реализация данной бюджетной программы обеспечит методическую, нормативную, правовую базу для формирования эффективной системы агробизнеса и развития сельских территорий.
Приложение 118
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
047 "Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним,
самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов"
на 2005 год
1. Стоимость: 65493 тысячи тенге (шестьдесят пять миллионов четыреста девяносто три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  410 411 412 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) от 12 июня 2001 года; статьи  18_ и  19_ Закона Республики Казахстана "О безопасности дорожного движения";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение установленных законодательством государственных функций по приему экзаменов на право управления и выдачи удостоверения тракториста-машиниста, а также допуску тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов к участию в дорожном движении.
5. Задачи бюджетной программы: организация государственного закупа государственных регистрационных номерных знаков, технических паспортов, удостоверений тракториста-
машиниста для государственной регистрации и технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: алынған ұсынымдар, нормативтер, стандарттар және әдістемелер қазіргі бар агроөнеркәсіп кешенін нормативтік-әдістемелік қамтамасыз ету рыноктық жағдайға және Қазақстан Дүниежүзілік сауда Ұйымына кіру процесі шеңберінде қажетті халықаралық талаптарға жылдам бейімделуіне мүмкіндік туғызады. Осы бюджеттік бағдарламаны іске асыру агробизнестің тиімді жүйесін құру және ауылдық аумақтарды дамыту үшін әдістемелік, нормативтік құқықтық базасын қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
118-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Тракторларды, олардың тіркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен
тетiктерiн мемлекеттiк есепке алу және тiркеу"
деген 047 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 65493 мың теңге (алпыс бес миллион төрт жүз тоқсан үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық Кодексi) Кодексінің 410 , 411 , 412-баптары ; "Жол жүрiсiнiң қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 15 шiлдедегi Заңының 18 және 19-баптары ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: құқығын беру тракторшы-машинист куәлiгiн тапсыру және басқару үшiн, сондай-ақ тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгінен жүретiн шасси мен тетiктердi дайындалғандарды, арнайы жабдықтармен монтаждалған тiркемелердi қоса олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол құрылыс машиналары мен тетiктерiн жол жүрiсiне қатысуына рұқсат беруге емтихан қабылдау жөнiндегі заңнамада белгiленген мемлекеттiк функцияларды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк тiркеу нөмерлерiн, техникалық паспорттарды, тракторшы-машинист куәлiктерiн және мемлекеттiк тiркеу және тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгінен жүретiн шасси мен тетiктердi, арнайы жабдықтармен монтаждалған тiркемелердi қоса алғанда олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен тетiктерiн техникалық байқау үшiн мемлекеттен сатып алуды ұйымдастыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
047
Государствен-
ный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохо-
зяйственных,
мелиоративныхи дорожно-
строительных машин и
механизмов
Приобретение 41335 единиц технических паспортов, соответствующих образцам по
форме, утвержденной Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан. Приобретение 37450 единиц  государственных регистрационных
номерных знаков, соответствующих
стандарту СТ РК 1176-2003 "Знаки государственные регистрационные со свето-
возвращающим покрытием для
транспортных средств и прицепов к ним".
Приобретение 30000 единиц удостоверений
тракториста-
машиниста соответствующих
образцам по форме утвержденной
Министерством
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан.
В те-
чениегода
Министерствосельского
хозяйства Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реализация установленных законодательством государственных функций по допуску и учету тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов к участию в дорожном движении, изготовление и государственный закуп спецпродукции позволит производить государственный технический осмотр, государственную регистрацию и учет всего машинно-тракторного парка Республики Казахстан с выдачей регистрационных документов, государственных регистрационных номерных знаков и удостоверений тракториста-машиниста.
Приложение 119
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
049 "Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды
из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся
безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, находящимися
в республиканской собственности"
на 2005 год

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   047       Тракторлар-  Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
ды, олардың  касы Ауыл шаруашы-   бой-  Республикасы-
тiркемеле-   лығы министрлiгi     ында  ның Ауыл
рiн, өздiгi- бекiтiлген үлесiне         шаруашылығы
нен жүретiн  сәйкес 41335 бiр-          министрлігі
ауыл шаруа-  лiк техникалық
шылығы,      паспорттарды
мелиоратив-  сатып алу.
тiк және
жол-құрылыс  "Транспорттық құра-
машиналары   лдарды және олардың
мен тетiкте- тiркемелерi үшiн
рiн мемле-   жарықты қайтаратын
кеттiк       бетi бар мемлекет-
есепке алу   тiк тіркейтiн
және тiркеу  белгілер" 1176-2003
ҚР СТ стандартына
сәйкес, 37450
бiрлiк мемлекеттiк
тiркеу нөмерлерiн
сатып алу.
Қазақстан Республи-
касының Ауыл шаруа-
шылығы министрлігі
бекіткен нысан
бойынша үлгісіне
сәйкес 30000 бірлік
тракторшы-машинистің
куәліктерін сатып
алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретiн шасси мен тетiктердi, арнайы жабдықтармен монтаждалған тiркемелердi қоса олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен тетiктерiн жол жүрiсiне қатысуына рұқсат беру және есепке алу бойынша заңнамада белгiленген мемлекеттiк функцияларды iске асыру, арнайы өнiмдердi дайындау және мемлекеттiк сатып алу Қазақстан Республикасының барлық машина-трактор паркiне тiркеу құжаттарын, мемлекеттiк тiркеу нөмерлерiн және тракторшы-машинист куәлiктерiн бере отырып мемлекеттiк тiркеудi және есепке алуды, мемлекеттiк техникалық бақылауды жүргiзуге мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
119-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Республика меншiгiне жататын ауыз сумен жабдықтаудың
баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың
аса маңызды топтық жүйелерiнен алынатын ауыз суды беру
бойынша қызметтер құнын субсидиялау"
деген 049 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 722390 тысяч тенге (семьсот двадцать два миллиона триста девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 135 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года;  статья 50 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 г.;  постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2004 года N 1265 "Об утверждении Перечня особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками водоснабжения";  постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 76 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, находящимися в республиканской собственности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступа населения к питьевой воде гарантированного качества и количества.
5. Задачи бюджетной программы: снижение стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, находящимися в республиканской собственности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
049
Субсидирова-
ние стоимости
услуг по подаче питьевой воды
из особо
важных
групповых
систем водо-
снабжения, являющихся безальтерна-
тивными
источниками питьевого
водо-
снабжения,
находящимися в республи-
канской
собственности
Удешевление стоимости услуг по подаче
питьевой воды по дифференцирован-
ному размеру
субсидирования по
каждому групповому водопроводу в порядке,
устанавливаемом Правительством
Республики Казахстан.
В те-
чениегода
Комитет по водным
ресурсам Министерствасельского хозяйства
Республики Казахстан

1. Құны: 722390 мың теңге (жетi жүз жиырма екi миллион үш жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шiлдедегi Су кодексiнiң 135-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексiнiң 50-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2010 жылға дейiнгі экономиканың су саласын дамыту және су шаруашылығы саясаты тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысы ; "Сумен жабдықтаудың баламасы жоқ көздерi болып табылатын, ерекше маңызы бар топтық сумен жабдықтау жүйелерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 13 желтоқсандағы N 1265 қаулысы ; "Республика меншiгiндегі сумен жабдықтаудың баламасы жоқ көздерi болып табылатын, ерекше маңызы бар сумен жабдықтау жүйелерiнен берiлетiн ауыз су бойынша қызмет көрсету ақысын субсидиялау Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 23 желтоқсандағы N 76 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: тұрғындардың сапасына және санына кепiлдiгi бар ауыз суға қол жеткiзуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Республика меншiгiндегi ауыз сумен жабдықтаудың баламасы жоқ көздерi болып табылатын, ерекше маңызы бар сумен жабдықтау жүйелерiнен берiлетiн ауыз су бойынша қызмет көрсету құнын төмендету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   049       Республика   Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
меншiгiне    касы Үкiметiмен      бой-  Республикасы
жататын      белгілеген тәртiп-   ында  Ауыл
ауыз сумен   пен әрбiр топтық су        шаруашылығы
жабдықтау-   құбыры бойынша             министрлігі Су
дың балама-  саралап жiктелген          ресурстарының
сыз көздерi  мөлшерде субсидия-         комитетi
болып        лау жөнiнде ауыз су        бойынша
табылатын    беруде қызмет құнын
сумен жаб-   арзандату.
дықтаудың
аса маңызды
топтық
жүйелерiнен
алынатын
ауыз суды
беру бойынша
қызметтер
құнын
субсидиялау
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: бесперебойная подача качественной  и питьевой воды населению Акмолинской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Павлодарской и Северо-Казахстанской областей, с увеличением объема оказываемых услуг.
Приложение 120
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
054 "Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков
межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений"
на 2005 год
1. Стоимость: 794360 тысяч тенге (семьсот девяносто четыре миллиона триста шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 135 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года;  статья 50 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предупреждение угрозы возникновения чрезвычайных ситуаций на гидротехнических сооружениях, развитие эффективной системы сельскохозяйственного водопользования и структур по эксплуатации ирригационных сооружений.
5. Задачи бюджетной программы: капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений, ремонт гидротехнических сооружений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
054
Капитальный ремонт и восстановле-
ние особо аварийных участков межхозяйст-
венных
каналов и
гидромелио-
ративных
сооружений
Капитальный ремонт и ремонтно-
восстановительныеработы 16 межхозяйственных каналов и гидромелиоратив-
ных сооружений в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей государственную экспертизу.
В те-
чениегода
Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қызмет көрсету көлемін ұлғайта отырып Ақмола, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Павлодар және Солтүстік Қазақстан облыстарының тұрғындарына үздіксіз сапалы ауыз су беру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
120-ҚОСЫМША
Ескерту. 120-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтiк
құрылыстардың апатты учаскелерiн күрделi
жөндеу және қалпына келтiру"
деген 054 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 794360 мың теңге (жетi жүз тоқсан төрт миллион үш жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шiлдедегi Су кодексiнiң 135-бабы ; Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң 50-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының 2010 жылға дейiнгi экономиканың су саласын дамыту және су шаруашылығы саясаты тұжырымдамасын" мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: гидротехникалық ғимараттарда төтенше жағдай туындау қауiпiнiң алдын алу, ауыл шаруашылығында суды пайдаланудың тиiмдi жүйелерiн және ирригациялық құрылыстарды пайдалану бойынша құрылымдарды дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: гидромелиоративтi құрылыстардың шаруашылықаралық каналдың және ерекше апатты учаскiлерiн қалпына келтiру және гидротехникалық құрылыстарды жөндеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   054       Шаруашылық-  Мемлекеттік сарап-   Жыл   Қазақстан
аралық арна- тан өткен жобалау-   бой-  Республикасы
лар мен      сметалық құжатта-    ында  Ауыл
гидромелио-  маға сәйкес 16              шаруашылығы
ративтік     шаруашылықаралық           министрлiгiнiң
құрылыстар-  каналдар мен               Су ресурстары
дың апатты   гидромелиоративтiк         жөнiндегі
учаскелерiн  құрылыстарды күрделi       комитетi
күрделi      жөндеу және жөндеу-
жөндеу және  қалпына келтiру
қалпына      жұмыстары.
келтiру
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение коэффициента полезного действия оросительных систем до 80 %, повышение эффективности использования ирригационно-мелиоративных систем, рациональное использование водных ресурсов в сельском хозяйстве, уменьшение стоимости поливной воды, увеличение фонда орошаемых земель, что соответственно повысит валовой сбор продукции сельского хозяйства.
Приложение 121
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
055 "Государственные премии в области аграрной науки"
на 2005 год
1. Стоимость: 600 тысяч тенге (шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 685 "О премиях в области науки".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: поддержка ученых и специалистов республики в области аграрной науки - за открытия, изобретения, выведенные и апробированные сорта растений и пород животных, технологические и технические разработки в области производства, хранения и переработки сельскохозяйственной продукции, вносящие значительный вклад в развитие отечественной науки.
5. Задачи бюджетной программы: премирование ученых за выдающиеся научные достижения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
055
Государствен-
ные премии в области аграрной науки
Проведение конкурса на соискание премий имени А.И. Бараева в области
аграрной науки.
Выплата премий имени А.И. Бараева в
установленном законодательством порядке.
Оплата банковских услуг.
Приобретение рамок, вкладышей, нагрудных знаков и других необходимых товаров.
Оплата объявлений в газетах о
проведении
конкурса.
В те-
чениегода
Министерствосельского
хозяйства Республики
Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: суландыру жүйесiнiң пайдалы әсер ету коэффициентiн 80% дейiн жоғарылату, ирригациялық-мелиоративтiк жүйелердiң пайдалану тиімдiлiгiн жоғарылату, ауыл шаруашылығында су ресурстарын оңтайлы пайдалану, суармалы судың құнын арзандату, суармалы жер қорын ұлғайту ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң жалпы түсiмiн арттырады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
121-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Аграрлық ғылым саласындағы мемлекеттiк сыйлықтар"
деген 055 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 600 мың теңге (алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ғылым саласындағы сыйлықтар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 10 мамырдағы N 685 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Аграрлық ғылым саласындағы ғалымдар мен мамандар ашқан жаңалықтары, өнертапқыштығы, өсiмдiктер сорттары мен малдың тұқымдарын шығарып тұқымдық сапасын анықтағаны, отандық ғылымның дамуына елеулi үлес қосатын ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiру, сақтау және қайта өңдеу саласындағы техникалық әдiстемелер үшiн қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ғылым саласында елеулi жетістiктер үшiн ғалымдарға сыйақы беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   055       Аграрлық     Аграрлық ғылым сала- Жыл   Қазақстан
ғылым сала-  сындағы А.И. Бараев  бой-  Республикасы-
сындағы      атындағы сыйақылар-  ында  ның Ауыл
мемлекеттiк  ды тапсыру үшiн            шаруашылығы
сыйлықтар    конкурс өткiзу.            министрлiгi
Заңнамада белгiлен-
ген тәртiппен А.И.
Бараев атындағы
сыйақыларды төлеу.
Банк қызметiнiң
төлемi.
Рамкаларды, қосымша-
ларды, омырау белгi-
лерiн сатып алу.
Газеттердегі конкурс
өткiзу туралы
жарнамаға төлеу.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: получение новых результатов по приоритетным направлениям аграрной науки, обеспечивающих дальнейшее развитие науки в области агропромышленного комплекса, осуществление мер государственной поддержки работников научной сферы, стимулирование научного труда с целью привлечения в науку талантливой молодежи.
Приложение 122
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
056 "Повышение конкурентоспособности сельскохозяйственной
продукции Казахстана"
на 2005 год
1. Стоимость: 86614 тысяч тенге (восемьдесят шесть миллионов шестьсот четырнадцать тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение товаропроизводителям доступа к рынкам, знаниям и информации.
5. Задачи бюджетной программы: обновление и модернизация лабораторий; гармонизация стандартов; развитие маркетинговой инфраструктуры; повышение результативности аграрных научных исследований; создание системы аграрных консультационных служб.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
056
Повышение конкуренто-
способности сельскохо-
зяйственной продукции Казахстана
2
исключена
3
016
Реализация проекта за счет софи-
нансирования внешних займов из республикан-
ского бюджета
Приобретение услуг местных консультантов для реализации проекта в коли-
честве 18 чело-
век, включая оп-
лату операцион-
ных расходов.
Оплата объявлений о про-
ведении конкурсов
по закупке това-
ров, работ и ус-
луг.
Оплата однора-
зового комиссион-
ного сбора Всемирному Банку за предоставле-
ние займа.
Приобретение офисного оборудо-
вания.
Проведение ин-
формационных семинаров.
Создание систе-
мы распростране-
ния знаний.
В те-
чениегода
Министерствосельского хозяйства Республики Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 ; от 29 ноября 2005 года N  509д .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Агроөнеркәсiп кешенi саласында ғылымның одан әрi дамуын қамтамасыз ететін басым бағыттар бойынша жаңа нәтижелер алу, ғылыми саланың қызметкерлерiн мемлекеттiк қолдау шараларын жүзеге асыру, талантты жастарды ғылым саласына жұмылдыру мақсатында ғылыми еңбектi ынталандыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
122-ҚОСЫМША
Ескерту. 122-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 , 2005.11.29. N 509d қаулыларымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Қазақстанның ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң
бәсекеге қабiлеттiлiгін арттыру"
деген 056 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 86614 мың теңге (сексен алты миллион алты жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: тауар өндiрушiлердiң рынокқа, бiлiмге және ақпаратқа қол жеткiзуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: лабораторияларды жаңарту және жаңғырту; стандарттарды үйлестiру; маркетингтiк инфрақұрылымдарды дамыту; аграрлық ғылыми зерттеулердiң нәтижелiлiгiн арттыру; аграрлық консультациялық қызмет жүйесiн құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   056       Қазақстан-
ның ауыл
шаруашылығы
өнiмдерiнiң
бәсекеге
қабілеттiлi-
гiн арттыру
2 (алынып тасталды)
3       016   Жобаны       Операциялық шығыс-   Жыл   Қазақстан
республи-    тарға ақы төлеуді    бой-  Республикасы-
калық        қоса алғанда, жобаны ында  ның Ауыл
бюджеттен    icкe асыру үшін саны       шаруашылығы
сыртқы       18 адам жергілікті         министрлiгi
қарыздарды   консультанттардың
бiрлесiп     қызметтерін сатып
қаржыландыру алу.
есебiнен     Тауарларды, жұмыс-
iске асыру   тарды және қызмет-
терді сатып алу жө-
нінде конкурстар
өткізу туралы хабар-
ландыруларға ақы
төлеу.
Қарыз бергені үшiн
Дүниeжүзiлiк Банкке
біржолғы комиссиялық
алым төлеу.
Офис жабдығын сатып
алу.
Ақпараттық семинарлар
өткізу.
Білім тарату жүйесін
құру.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: усовершенствованы интегрированные способы борьбы с дикорастущей коноплей на основе применения экологически безопасных гербицидов взамен механических обработок почвы;
разработана методика фитомелиоративной экологически чистой технологии восстановления деградированных пастбищ с зарослями дикорастущей конопли в песках Мойынкум Шуйской долины.
Приложение 125
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
743 "Строительство Национального хранилища генетических
ресурсов растений и животных"
на 2005 год
1. Стоимость: 200270 тысяч тенге (двести миллионов двести семьдесят тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы ".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранения генофонда сельскохозяйственных растений и животных.
5. Задачи бюджетной программы: проектирование строительства центрального блока Национального хранилища генетических ресурсов растений и животных.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограммы)
Сро-
ки
реа-
лиза-ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
743
СтроительствоНациональногохранилища генетических ресурсов
растений и животных
Проведение комплексных
инженерно-
геодезических изысканий;
разработка проектно-
сметной доку-
ментации для строительства
основного, жи-
лищно-производ-
ственного кор-
пусов,производ-
ственного цеха,
санитарно-про-
пускного пунк-
та, склада, га-
ража и мастер-
ских,котельной, насосной, энер-
гоблока, конт-
рольно-пропуск-
ного пункта, теплично-парни-
кового комплек-
са Национально-
го хранилища генетических
ресурсов расте-
ний и животных;
проведение
государственнойэкспертизы разработанной
проектно-
сметной документации.
В те-
чениегода
Министерствосельского
хозяйства Республики Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2005 года N  509д .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: топырақты механикалық өңдеудiң орнына экологиялық қауiпсiз гербицидтердi қолдану негiзiнде жабайы өсетiн сорамен күрестiң бiрiктiрiлген тәсiлдерiн жетiлдiру;
фитомелиоративтiк экологиялық таза технологиясының әзiрленген әдiстемесi арқылы Шу аңғарының Мойынқұм құмындағы жабайы өсетiн сора басып кеткен тозған жайылымдарды қалпына келтіру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
125-ҚОСЫМША
Ескерту. 125-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 , 2005.11.29. N 509d қаулыларымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Өсiмдiктер мен жануарлардың гендiк
ресурстарының ұлттық қоймасын салу"
деген 743 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 200270 мың теңге (екi жүз миллион екі жүз жетпiс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 жарлығы , Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының орта "2005-2007 жылдарға арналған мерзiмдi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi мен жануарларының гендік қорының сақталуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Өсiмдiктер мен жануарлардың генетикалық ресурстары ұлттық қоймасының орталық блогының құрылысын салуды жобалау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   743       Өсiмдiктер   кешендiк инженер-    Жыл   Қазақстан
мен жануар-  лiк-геодезиялық      бой-  Республикасы-
лардың       iздестiру жүргiзу;   ында  ның Ауыл
гендiк       Өсiмдiктер мен             шаруашылығы
ресурстары-  жануарлардың гене-         министрлiгi
ның ұлттық   тикалық ресурстары
қоймасын     ұлттық қоймасының
салу         негізгі, тұрғын үй-
өндірістік корпуста-
рын, өндірістік цехын,
санитарлық-өткізу
пунктін, қоймасын,
гаражы мен шеберхана-
ларын, қазандығын,
сорғысын, энергия бло-
гын, бақылау-өткізу
пунктін, жылыжай-көшет-
хана кешенін салу үшiн
жобалау-смета құжат-
тамасын әзiрлеу;
әзірленген жобалау-смета
құжаттамасын мемлекеттiк
сараптамадан өткiзудi
жүргiзу.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты: будет разработана проектно-сметная документация для строительства основного, жилищно-производственного корпусов, производственного цеха, санитарно-пропускного пункта, склада, гаража и мастерских, котельной, насосной, энергоблока, контрольно-пропускного пункта, теплично-парникового комплекса Национального хранилища генетических ресурсов растений и животных, проведена экспертиза разработанной проектно-сметной документации.  <*>
Сноска. Пункт 7 в редакции - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2005 года N  509д .

7. Күтілетін нәтижелер: Өсімдіктер мен жануарлардың генетикалық ресурстары ұлттық қоймасының негізгі, тұрғын үй-өндірістік корпустарын, өндірістік цехын, санитарлық-өткізу пунктін, қоймасын, гаражы мен шеберханаларын, қазандығын, сорғысын, энергия блогын, бақылау-өткізу пунктін, жылыжай-көшетхана кешенін салу үшін жобалау-сметалық құжаттамасы әзірленетін, әзірленген жобалау-сметалық құжаттаманың сараптамасы жүргізілетін болады.