Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Министерство финансов Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с  Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложениям 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 166
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение исполнения и контроля за исполнением
государственного бюджета" на 2005 год
1. Стоимость: 23513814 тысяч тенге (двадцать три миллиарда пятьсот тринадцать миллионов восемьсот четырнадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Кодекс  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);  Таможенный кодекс  Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года;  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; статьи  1-8 12-26  Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; статьи  29_  и  30_  Закона Республики Казахстан от 29 июня 1998 года "О платежах и переводах денег";  Закон  Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции";  статья 8  Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; статьи  4__ 9__  Закона Республики Казахстан от 5 января 2001 года "О государственном контроле при применении трансфертных цен";  Закон  Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках";  Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; статьи  6__ 11_ 12_  Закона Республики Казахстан от 7 апреля 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов";  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Закон  Республики Казахстан от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств";  Закон  Республики Казахстан от 11 июня 2004 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям";  Указ  Президента Республики Казахстан от 18 сентября 1998 года N 4075 "О дальнейших мерах по совершенствованию подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих";  Указ  Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359 "О Государственной программе обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1282 "Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих по категориям";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1457 "Об утверждении Правил переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 марта 1998 года N 246 "О мерах по обеспечению информационного обмена и ведения информационной базы данных по государственной собственности";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 октября 1998 года N 1059 "О реализации Проекта Модернизации Казначейства";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 "О Программе совершенствования государственной статистики";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1999 года N 1258 "Об утверждении Правил лицензирования производства этилового спирта и алкогольной продукции, хранения и оптовой реализации алкогольной продукции (кроме пива), а также розничной торговли алкогольной продукции (кроме пива)";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2000 года N 288 "Об упорядочении эксплуатации специальных автомобилей для транспортного обслуживания государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года N 1247 "Об утверждении перечня форменной одежды и знаков различия должностных лиц таможенных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2000 года N 1358 "О создании единой государственной системы контроля за автомобильными перевозками на территории Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2001 года N 230 "О создании государственного учреждения "Кинологический центр";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2001 года N 788 "Об утверждении перечня официальных источников информации по рыночным ценам на отдельные виды товаров, подлежащих государственному контролю при применении трансфертных цен в международных деловых операциях";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2001 года N 1605 "Об утверждении Программы развития системы государственных закупок в Республике Казахстан на 2001-2004 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года N 579 "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного реестра налогоплательщиков Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2002 года N 962 "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2002 года N 1102 "Вопросы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2003 года N 850 "Об утверждении перечня налогоплательщиков, подлежащих республиканскому мониторингу";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О Плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2003 года N 1019 "Об утверждении Программы развитии таможенной службы Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан" от 30 апреля 2004 года N 495;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1114 "Вопросы Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1115 "Некоторые вопросы Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1119 "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1127 "Некоторые вопросы Налогового Комитета Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1129 "Некоторые вопросы Комитета казначейства Министерства финансов Республики  Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1133 "Вопросы Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1134 "Некоторые вопросы Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан";  Приказ  Председателя Комитета по государственному контролю над производством и оборотом подакцизной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 31 марта 2001 года N 42 "О правилах реализации этилового спирта производителям алкогольной продукции (кроме пива)"; приказ Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 23 февраля 2001 года "О некоторых вопросах переподготовки и повышения квалификации государственных служащих"; Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 628 "Об организации работы Министерства финансов Республики Казахстан по реализации Программы совершенствования системы управления бюджетными процессами".

2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
166, 167, 168, 169, 170, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
166-ҚОСЫМША
Ескерту. 166-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуын және оның
атқарылуына бақылауды қамтамасыз ету" деген
001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 23513814 мың теңге (жиырма үш миллиард бес жүз он үш миллион сегіз жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексi  (Салық Кодексi); Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 сәуiрдегi Кеден  кодексi , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының  1-8 12-26-баптары ; "Ақша төлемi мен аударымы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 29 маусымдағы Заңының  29 және   30-баптары ; "Этил спиртi және алкоголь өнiмiн өндiру мен айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi  Заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегі Заңының  8-бабы ; "Трансферттiк бағаларды қолдану кезiндегi мемлекеттiк бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 5 қаңтардағы  Заңының 4 9-баптары ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы ; "Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 сәуiрдегi Заңының  6 ,    11, 12-баптары ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; "Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 1 шiлдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне бухгалтерлiк есеп және қаржылық есептiлiк мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 11 маусымдағы  Заңы ; 2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерi, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдарының қызметкерлерi лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмдерiн бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1283  Жарлығы , "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 қыркүйектегi N 4075  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк ақпараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427  Жарлығы ; "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлер лауазымдарының санаттар бойынша тiзiлiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1282  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік бюджет есебiнен қамтылған органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi сметасының (бюджетiнiң) бiрыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметшiлерiн қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 11 қазандағы N 1457  Жарлығы ; "Ақпарат алмасуды қамтамасыз ету және мемлекеттiк меншiк жөнiндегi деректердiң ақпараттық базасын жүргiзу жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 21 наурыздағы N 246  қаулысы ; "Қазынашылықты Жаңарту жобасын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 16 қазандағы N 1059  қаулысы ; "Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулердi тұтынудың нормативтерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 2 қарашадағы N 1118  қаулысы , "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң 1999-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 15 ақпандағы N  1180 , "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiк қызметiн көрсету үшiн қызметтiк жеңiл автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 ж. 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Этил спиртi мен алкоголь өнiмiн өндiрудi, алкоголь өнiмiн (сырадан басқа) сақтау мен көтерме сатуды, сондай-ақ алкоголь (сырадан басқа) өнiмi мен бөлшек сауда жасауды лицензиялаудың тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 тамыздағы N 1258  қаулысы ; "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге көлiктiк қызмет көрсетуге арналған арнайы автомобильдердi пайдалануды реттеу туралы" 2000 жылғы 12 тамыздағы  N 288 , "Қазақстан Республикасы кеден органдарының лауазымды адамдарының нысанды киiмi мен айырым белгiлерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" 2000 жылғы 12 тамыздағы  N 1247 , "Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль тасымалдарына бiрыңғай мемлекеттiк бақылау жүйесін құру туралы" 2000 жылғы 8 қыркүйектегi  N 1358 , "Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының шегінде қызметтік іссапарлар туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 1428  қаулысы ; "Мемлекеттік қызметшілерді оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттiгiнiң "Кинологиялық орталығы" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" 2001 жылғы 15 ақпандағы  N 230 , "Халықаралық iскерлiк операцияларда трансферттiк бағалар қолдану кезiнде мемлекеттiк бақылауға жататын тауарлардың жекелеген түрлерiне рыноктағы бағалары бойынша ресми ақпарат көздерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 9 маусымдағы N 788  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк сатып алу жүйесiн дамытудың 2001-2004 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 10 желтоқсандағы N 1605  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы салық төлеушілерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiн қалыптастыру және жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 28 мамырдағы N 579  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 3 қыркүйектегi N 962  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 9 қазандағы N 1102  қаулысы ; "Республикалық мониторингке жататын салық төлеушiлердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 22 тамыздағы N 850  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903  қаулысы ; "Қазақстан Республикасына кеден қызметiн дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 3 қазандағы N 1019  қаулысы ; "Штат санының лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 30 сәуiрдегi N 495  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелер штат санының лимиттерiн бекiту туралы" 2004 жылғы 1 маусымдағы N 604  қаулылары ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1114  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Дәрменсiз борышкермен жұмыс комитетiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1115  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1119  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1127  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1129  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1133  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қаржылық бақылау және мемлекеттiк сатып алу комитетiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1134  қаулысы ; "Алкоголь өнiмiн (сырадан басқа) өндiрушiлерге этил спиртiн сату ережелерi туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi Акцизделетiн өнiмдердi өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк бақылау жасау жөнiндегi комитетi төрағасының 2001 жылғы 31 наурыздағы N 42  бұйрығы ; "Мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлаудың және бiлiктiлiгiн арттырудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгiнiң 2001 жылғы 23 ақпандағы  бұйрығы ; "Бюджет процестерiн басқару жүйесiн жетiлдiру бағдарламасын iске асыру жөнiндегi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жұмыстарын ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 628 бұйрығы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций; обеспечение бесперебойного функционирования информационно-телекоммуникационных систем Министерства финансов Республики Казахстан, техническая поддержка, сопровождение и текущая доработка информационных систем, внедрение системного учета и мониторинга государственной собственности, хода ее приватизации, унификации порядка сбора, обработки информации, используемых различными государственными органами, а также повышение эффективности управления государственной собственностью и контроля за ее использованием; техническая поддержка, сопровождение и текущая доработка программного обеспечения интегрированной информационной системы казначейства, и автоматизированных задач казначейства; сопровождение, а также обеспечение запасными частями, расходными материалами компьютерного оборудования и серверных помещений; осуществление контрольных функций за соблюдением налогового законодательства, предусматривающего поступление налогов и других обязательных платежей в бюджет; повышение эффективности государственного контроля при применении трансфертных цен, увеличение объема поступления денежных средств в бюджет; обеспечение максимально полного поступления акцизов в условиях жесткого государственного регулирования оборота этилового спирта и алкогольной продукции; сокращение объемов неофициального оборота алкогольной продукции, обеспечение максимально полного поступления налогов в государственный бюджет от производства и оборота алкогольной продукции, защита потребителей от недоброкачественной алкогольной продукции; телекоммуникационное обеспечение исполнения республиканского бюджета и расчетно-кассового обслуживания местного бюджета Комитетом казначейства и его территориальными подразделениями, телекоммуникационное обеспечение информационных систем министерства и его территориальных подразделений, организация удаленного регламентированного и публичного доступа к информационным ресурсам Министерства финансов; повышение уровня профессионализма и правовой культуры сотрудников финансовых органов; краткосрочное обучение государственных служащих с целью обновления теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере их профессиональной деятельности для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства в соответствии с требованиями образовательных стандартов в области государственной службы.
Осуществление подготовительных мероприятий по внедрению Международных стандартов финансовой отчетности в Республике Казахстан. Бесплатная, централизованная публикация объявлений и информационных  материалов по государственным закупкам для бюджетных организаций, для обеспечения гласности процесса и экономии бюджетных средств; обеспечение функционирования, техническая поддержка и сопровождение, организация каналов связи информационных систем по государственным закупкам. Реализация контрольных и фискальных функций таможенных органов Республики Казахстан, обновление теоретических и практических знаний должностных лиц таможенных органов Республики Казахстан. Автоматизация деятельности таможенных органов, обеспечение устойчивого функционирования автоматизированной информатизационной системы таможенной службы Республики Казахстан.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi мен оның аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметiн оларға жүктелген функциялардың барынша тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiнiң үздiксiз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, техникалық қолдау, ақпараттық жүйелердi техникалық қолдау, сүйемелдеу және ағымдағы пысықтау, компьютерлiк жабдықтар мен серверлiк үй-жайларды қосалқы бөлшектермен, шығыс материалдарымен қамтамасыз ету; қаржы органдарының кәсiби және құқықтық мәдениет деңгейiн арттыру; мемлекеттiк қызмет саласында бiлiм беру стандарттарының талаптарына сәйкес өзiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындауы және кәсіби шеберлiгiн жетiлдiруi үшiн олардың кәсiби қызмет саласында бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және тәжiрибелiк бiлiмдерiн, дағдыларын, шеберлiгiн жаңарту мақсатында мемлекеттiк қызметшiлердi қысқа мерзiмдi оқыту; салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн көздейтiн салық заңнамасының сақталуы үшiн бақылау функцияларын жүзеге асыру; трансферттiк баға белгiлеу кезiнде мемлекеттiк бақылаудың тиiмдiлiгiн жоғарылату, бюджетке түсетiн ақшалай қаражаттың көлемiн арттыру; этил спиртi мен алкоголь өнiмiнiң айналымын қатаң мемлекеттiк реттеу шарттарында акциздердiң барынша толық түсуiн қамтамасыз ету; алкоголь өнiмiн ресми емес айналымы көлемiн қысқарту, алкоголь өнiмiнiң өндiрiсi мен айналымынан мемлекеттiк бюджетке салықтардың ең жоғарғы толық түсуiн қамтамасыз ету, тұтынушыларды сапасыз алкоголь өнiмiнен қорғау; Қазынашылық комитетi және оның аумақтық бөлiмшелерi республикалық бюджеттiң атқарылуын телекоммуникациялық және жергiлiктi бюджеттi есеп айырысу-кассалық қызмет көрсетулермен қамтамасыз етуi, министрлiктiң және оның құрылымдық бөлiмшелерiнiң ақпараттық жүйелерiн телекоммуникациялық қамтамасыз ету, Қаржы министрлiгiнiң ақпараттық ресурстарына регламенттелген қашықтан және көпшiлiкпен қол жеткiзудi ұйымдастыру. Қазақстан Республикасында Қаржылық есептiлiктiң халықаралық стандарттарын енгiзу бойынша дайындық iс-шараларын жүзеге асыру; процестiң жариялылығын және бюджет қаражатын үнемдеудi қамтамасыз ету үшiн бюджеттiк ұйымдар үшiн мемлекеттiк сатып алу бойынша хабарландырулар мен ақпараттық материалдарды орталықтандырылған тегiн жариялау; мемлекеттiк сатып алу бойынша ақпараттық жүйелерi байланыс арналарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, техникалық қолдау және сүйемелдеу, ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы кеден органдарының бақылаушылық және қазыналық функцияларын iске асыру, Қазақстан Республикасының кеден органдары лауазымды адамдарының теориялық және практикалық бiлiмдерiн, өздерiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi атқару және кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiби қызмет саласындағы бiлiм беру бағдарламасы бойынша бiлiктiлiгi мен дағдыларын жаңарту. Кеден органдарының қызметiн автоматтандыру, Қазақстан Республикасының кеден қызметi автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң тұрақты жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов; содержание центрального аппарата Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделений; координация и обеспечение выполнения задач и функций ведомств Министерства; повышение уровня квалификации и переподготовка кадров сотрудников Министерства финансов Республики Казахстан; координация процесса государственных закупок и обеспечение контроля за организацией и проведением государственных закупок, соблюдением законодательства Республики Казахстан о государственных закупках; обеспечение органов, осуществляющих государственный контроль при применении трансфертных цен, официальными источниками информации по рыночным ценам на отдельные виды товаров (работ, услуг), подлежащих государственному контролю при применении трансфертных цен в международных деловых операциях; укрепление и развитие материально-технической базы подразделений Министерства финансов Республики Казахстан; контроль при применении трансфертных цен; контроль за полнотой и своевременностью уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет; создание системы, позволяющей достигнуть увеличения поступления в республиканский бюджет от акцизных сборов и платежей, сократить сектор теневого оборота в сфере производства и реализации алкогольной продукции, сократить возможность изготовления и реализации фальсифицированной алкогольной продукции; сопровождение, администрирование и поддержка функционирующих и вводимых в действие информационных систем; осуществление системно-технического обслуживания средств вычислительной и организационной техники, корпоративной телекоммуникационной сети, локально-вычислительных сетей системы министерства и структурированной кабельной системы Дома министерств; обеспечение информационной безопасности вычислительной сети и защиты информации, в том числе при обработке закрытой информации; сопровождение Web-сервера Министерства финансов Республики Казахстан; сопровождение Web-сайтов Министерства финансов; обеспечение запасными частями и расходными материалами вычислительных средств и оборудования Министерства финансов и его территориальных подразделений; системное и прикладное программное обучение работников министерства; консультации пользователей по эксплуатации автоматизированных систем; анализ аварийных и сбойных ситуаций, возникающих при эксплуатации систем; устранение возможных недоработок или ошибок программного обеспечения, выявленных в процессе эксплуатации информационных систем; проведение обследования работоспособности информационных систем, осуществление миграции данных информационных систем, услуги по инсталляции и тиражированию информационных систем; сопровождение и обслуживание серверных комнат, услуги по монтажу и наладке оборудования, прокладке и оборудованию локально-вычислительных сетей; качественное и своевременное получение телекоммуникационных услуг платежных систем по межбанковской системе переводов денег и системе розничных платежей, телекоммуникационных услуг передачи данных, электронной почты, сети Интернет, закупка телекоммуникационного оборудования для территориальных подразделений министерств. Ведение Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале (далее - Реестр), модернизация систем управления базами данных Реестра, учет государственных пакетов акций, учет результатов приватизации, информационное обеспечение контроля за использованием государственной собственности; сопровождение, администрирование и поддержка функционирующих информационных систем; закупка лицензионного системного программного обеспечения, прикладных программных продуктов и программных средств защиты информации и их технической поддержки; построение структурированной кабельной сети; осуществление системной и технической поддержки кластерной системы на серверах НР9000 и SuperDom Казначейства для обеспечения бесперебойного функционирования в Комитете казначейства и его территориальных органах программного, технического и системного обеспечения информационных систем Казначейства; оптимизация конфигурации центрального сервера казначейства; анализ и настройка системных и программных параметров с целью оптимизации системы, то есть уменьшения времени реакции; консультации пользователей по эксплуатации автоматизированных систем Казначейства; анализ аварийных и сбойных ситуаций, возникающих при эксплуатации систем; получение консультативной и практической помощи по восстановлению программного обеспечения и баз данных, разрушенных в результате аварийных и сбойных ситуаций или при отказе вычислительной техники; устранение возможных недоработок или ошибок программного обеспечения, выявленных в процессе эксплуатации информационных систем; взаимодействие с группой технического сопровождения; сопровождение информационных систем, телекоммуникаций общего назначения и систем налогового администрирования, в том числе: администрирование информационных систем, телекоммуникаций, локально-вычислительных сетей Налогового Комитета Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделений, внесение изменений и дополнений в программные модули информационных систем налогового администрирования; разработка проектной, технической и учебной документации; проведение обследования работоспособности информационных систем, обеспечение поддержки телекоммуникационной связи, локально-вычислительных сетей и информационных систем, осуществление миграции данных информационных систем; техническое сопровождение компьютерного, сетевого и коммуникационного оборудования, в том числе, ремонт и обслуживание, средств вычислительной техники; услуги по обучению работе с компьютерным оборудованием и информационными системами, обеспечение расходными материалами и запасными частями для вычислительной техники; услуги по инсталляции и тиражированию информационных систем; услуги связи для обеспечения видеоконференций между налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан и налоговыми ведомствами государств - членов Евразийского Экономического Сообщества. Исполнение Плана организационных мероприятий Министерства финансов Республики Казахстан по введению международных стандартов финансовой отчетности на 2004-2005 годы, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 13 июля 2004 года N 285. Проведение таможенной экспертизы. Обслуживание и содержание зданий, приобретение оборудования, выпуск Бюллетеня государственных закупок (газетного типа формата A3) с объявлениями о государственных закупках, проводимых администраторами бюджетных программ. Обеспечение сопровождения Таможенной автоматизированной информационной системы, автоматизация процессов таможенного оформления с целью повышения отчислений таможенных сборов и платежей в бюджет, борьбы с коррупцией, централизованное формирование баз данных электронных копий грузовых таможенных деклараций, подготовка информации и ведение на основе формируемых баз статистики внешней торговли Республики Казахстан, мониторинг основных показателей деятельности таможенных органов Республики Казахстан для предоставления заинтересованным министерствам и ведомствам.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республикалық бюджеттiң атқарылуын қамтамасыз ету және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуына қызмет көрсету; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң орталық аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiн ұстау; Министрлiк ведомстволарының қызметтерiн үйлестiру және мiндетiн орындауды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi қызметкерлерiнiң бiлiктiлiк деңгейiн көтеру және қайта даярлау; Мемлекеттiк сатып алу процесiн үйлестiру және мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастыруға және өткiзуге бақылауды, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасын сақтауды қамтамасыз ету; трансферттiк баға белгiлеу кезiнде мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыратын органдарды халықаралық iскерлiк операцияларда трансферттiк бағаларды белгiлеу кезiнде мемлекеттiк бақылауға жататын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) жекелеген түрлерiне рыноктық баға бойынша ресми ақпарат көздерiмен қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi бөлiмшелерiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту және дамыту; трансферттiк бағаларды белгiлеу кезiнде бақылау; салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң толық және уақтылы төленуiне бақылау; республикалық бюджетке акциздiк алым және төлемдерден түсетiн түсiмдердiң жоғарылауына, алкоголь өнiмiн өндiру мен сату аясында көлеңкелi айналымды секторын қысқартуға, қолдан жасалған алкоголь өнiмiн жасау мен сату мүмкiндiгiн қысқартуға мүмкiндiк беретiн жүйенi жасау; жұмыс iстейтiн және қолданысқа енгiзiлетiн ақпараттық жүйелердi сүйемелдеу, әкiмшiлендiру және қолдау; есептеу және ұйымдастыру техникасы; корпоративтiк телекоммуникациялық желiсi, министрлiк жүйесiнiң жергiлiктi-есептеу желiсi және Министрлер үйi құрылымдалған кабель жүйесi құралдарына жүйелік-техникалық қызмет көрсетуді жүзеге acыpу; есептеу желісінің ақпараттық қауiпсiздіктiң және ақпаратты, оның iшiнде жабық ақпаратты өңдеу кезiнде қорғауды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Web-серверiн сүйемелдеу; Қаржы министрлiгi мен оның аумақтық бөлiмшелерiнiң есептеу құралдары мен жабдықтарын қосалқы бөлшектермен және шығыс материалдарымен қамтамасыз ету; министрлiктiң қызметкерлерiн жүйелiк және қолданбалы бағдарламалық оқыту; автоматтандырылған жүйелердi пайдалану бойынша пайдаланушыларға консультация беру; жүйелердi пайдалану кезiнде туындайтын апаттық және iстен шығу жағдайларын талдау; ақпараттық жүйелердiң жұмыс қабiлетiн, ақпараттық жүйелердi инсталляциялау және тарату жөнiндегi қызметтердi тексерудi жүргiзу; серверлiк бөлмелердi сүйемелдеу және оларға қызмет көрсету, жабдықты монтаждау және баптау, жергiлiктi-есептеу желiлерiн тарту және жабдықтау жөнiндегi қызметтер; ақпараттық жүйелердi пайдалану процесiнде анықталған болуы мүмкiн жете орындамауларды немесе бағдарламалық қамтамасыз ету қателiктерiн жою; банкаралық ақша аудару жүйесi және бөлшек төлемдер жүйесi бойынша төлем жүйелерінiң телекоммуникациялық қызметтерiн, деректер беру телекоммуникациялық қызметтерiн, электронды почтаны, Интернет желiсiн сапалы және уақытылы алу. Жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар мемлекеттiк кәсiпорындар мен мемлекеттiк мекемелердiң тiзiлiмiн (бұдан әрi - Тiзiлiм) жүргiзу, Тiзiлiмнiң дерекқорын басқару жүйелерiн жаңғырту, акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн есепке алу, жекешелендiру нәтижелерiн есепке алу, республикалық меншiктiң пайдаланылуын бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету; жұмыс iстейтiн ақпараттық жүйелердi сүйемелдеу, әкiмшiлiктендiру және қолдау; Қазынашылық комитетi мен оның аумақтық органдарында Қазынашылықтың ақпараттық жүйелерiн бағдарламалық, техникалық және жүйелiк қамтамасыз етудiң iркiлiссiз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету үшiн Қазынашылықтың НР9000 және SuperDom серверлерiнде кластерлiк жүйесiн жүйелiк және техникалық қолдауды жүзеге асыру; қазынашылықтың орталық серверiн конфигурациялауды оңтайландыру; жүйенi оңтайландыру мақсатында жүйелiк және бағдарламалық өлшемдердi талдау және келтiру, яғни әсер ету уақытын азайту; Қазынашылықтың автоматтандырылған жүйелерiн пайдалану жөнiндегi пайдаланушылардың консультациялары; жүйелердi пайдалану кезiнде туындаған апатты және бұзылу жағдайларын талдау; апатты және бұзылу жағдайлары нәтижесiнде немесе есептеу техникасы iстен шыққан кезде бұзылған бағдарламалық қамтамасыз ету мен дерекқорды қалпына келтiру жөнiндегi консультациялық және практикалық көмектi алу; ақпараттық жүйелердi пайдалану процесiнде анықталған бағдарламалық қамтамасыз етудiң мүмкiн пысықталмаған немесе қателерiн жою; техникалық сүйемелдеу тобымен өзара iс-әрекет жасасу; ақпараттық жүйелердi, жалпы мақсаттағы коммуникацияларды және салықтық әкімшiлiктендіру жүйелерiн сүйемелдеу, оның iшiнде: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң және оның аумақтық бөлiмшелерiнiң ақпараттық жүйелерiн, телекоммуникацияларын, жергiлiктi-есептеуiш желiлерiн әкiмшiлiктендiру, салықтық әкiмшiлендiрудiң ақпараттық жүйелерiнiң бағдарламалық модульдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу, жобалық, техникалық және оқу құжаттамаларын жасау; ақпараттық жүйелердiң жұмыс қабiлеттерiне зерттеу жүргiзу, телекоммуникациялық байланыстарды, жергiлiктi-есептеуiш желiлерiн және ақпараттық жүйелердi қолдауды қамтамасыз ету, ақпараттық жүйелер деректерiнiң көшуiн қамтамасыз ету, компьютерлiк, желiлiк және коммуникациялық жабдықтардың техникалық сүйемелдемесi, оның iшiнде есептеуiш техника құралдарын жөндеу және қызмет көрсету; компьютерлiк жабдықтармен және ақпараттық жүйелермен жұмыс iстеуге үйрету бойынша қызмет көрсетулер, есептеуiш техникаға арналған шығыс материалдарымен және қосалқы бөлшектермен қамтамасыз ету; ақпараттық жүйелердi инсталляциялау және көбейту бойынша қызмет көрсетулер; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң салық органдарының және Еуразиялық Экономикалық Қоғамдастығына мүше-мемлекеттердiң салық ведомстваларының арасында бейнеконференцияларды қамтамасыз ету үшiн байланыс қызметтерiн көрсету. Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2004 жылғы 13 шiлдедегi N 285 бұйрығымен бекiтiлген 2004-2005 жылдарға арналған қаржылық есептiлiктiң халықаралық стандарттарын енгiзу жөнiндегi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң iс-шараларын ұйымдастыру жұмыстарының жоспарын орындау. Кедендiк сараптаманы жүргiзу. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiн ұстау. Ғимаратқа қызмет көрсету және ұстау, жабдықтар сатып алу, бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi өткiзетiн мемлекеттiк сатып алу туралы хабарландырулармен мемлекеттiк сатып алу бюллетенiн (А3 пiшiмiнде газет түрiнде) шығару. Кедендiк автоматтандырылған ақпарат жүйесiн алып жүрудi қамтамасыз ету, кеден алымдары мен бюджетке төлемдер аударымдарын көтеру мақсатында кедендiк ресiмдеу процестерiн автоматтандыру, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес, жүктiк кедендiк декларациялардың электронды көшiрмелерiнiң дерекқорын орталықтандырып қалыптастыру, жасалған қорлардың негiзiнде Қазақстан Республикасы сыртқы саудасының статистикасын жүргiзу, мүдделi министрлiктер мен ведомстволарға ұсыну үшiн Қазақстан Республикасының кеден органдары негiзгi көрсеткiштерiнің мониторингi.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________

1     001       Обеспечение
исполнения и
контроля за
исполнением
государст-
венного
бюджета
2          001  Аппарат      Содержание центрального  В те-  Министерство
центрального аппарата Министерства    чение  финансов
органа       финансов Республики      года   Республики
Казахстан согласно ут-          Казахстан
вержденному лимиту штат-
ной численности 1308
единиц.
Содержание, аренда авто-
транспортных средств
согласно утвержденному
нормативу положенности в
количестве 31 единицы.
Командировочные расходы
для проведения налоговых
проверок крупных налого-
плательщиков, включенных
в перечень налогопла-
тельщиков, подлежащих
республиканскому монито-
рингу, налогоплательщи-
ков, подлежащих регио-
нальному мониторингу,
прочих налогоплательщи-
ков.
Обслуживание и содержа-
ние основных средств
(активов), находящихся
на балансе Министерства
финансов Республики
Казахстан.
Печатание и приобретение
нормативно-правовых ак-
тов в среднем 14042 эк-
земпляров, бланочной
продукции служебного и
производственного харак-
тера в среднем 120 тыс.
экземпляров и другой
литературы, необходимой
в производственной дея-
тельности.
Приобретение программ-
ного обеспечения на
CD-дисках для обновления
и поддержания ранее
установленной норматив-
ной правовой базы
"Юрист" в среднем на
1000 рабочих мест.
Приобретение индикатор-
ных пломб в среднем 5000
штук, приобретение блан-
ков государственных
лицензий в среднем 3000
штук.
Проведение проверок
лицензиатов и субъектов,
осуществляющих выработку
этилового спирта и
алкогольной продукции на
предмет их соответствия
действующему законода-
тельству.
Проведение профилакти-
ческой работы систем
автоматизированного
учета объемов выработки
алкогольной продукции,
установленных на линиях
розлива предприятий-
производителей алкоголь-
ной продукции.
Командировочные расходы
для проведения проверок
лицензиатов и субъектов,
осуществляющих выработку
этилового спирта и
алкогольной продукции на
предмет их соответствия
действующему законода-
тельству.
Приобретение информа-
ционных услуг, подписка
на источники информации,
используемые для госу-
дарственного контроля
при применении транс-
фертных цен.
Своевременное и полное
зачисление Агентами при-
нятых наличных денег от
физических лиц и пред-
ставителей государствен-
ных учреждений в уплату
налогов и других плате-
жей в бюджет Республики
Казахстан.
Проведение семинаров в
областях и регионах
Республики Казахстан по
вопросам составления
финансовой отчетности
организациями в соответ-
ствии с МСФО.
Приобретение форменного
обмундирования в среднем
3000 комплектов.
Аренда помещения для
размещения радиосети.
Привлечение независимого
эксперта для осуществле-
ния независимой экспер-
тизы соответствия тамо-
женной стоимости това-
ров, импортируемых в
Республику Казахстан,
их качеству и количест-
ву. Организация публика-
ций данных таможенной
статистики внешней тор-
говли. Проведение поли-
графических работ по
выпуску печатных изданий
статистических данных.
Реализация мероприятий
по оперативно-розыскной
деятельности.
Приобретение услуг по
текущему ремонту здания.
Выпуск "Бюллетень госу-
дарственных закупок" с
объявлениями о государ-
ственных закупках,
периодичностью не менее
5 раз в неделю по 30000
экземпляров (12 полос).

1   001       Мемлекеттiк
бюджеттiң
атқарылуын
және оның
атқарылуына
бақылауды
қамтамасыз
ету
2        001  Орталық       Қазақстан Республи-  Жылдың  Қазақстан
органның      касы Қаржы министр-  iшiнде  Республи.
аппараты      лiгiнiң орталық              касының
аппаратын ұстауға            Қаржы
штат санының бекі-           министрлiгi
тілген лимитіне
сәйкес 1308 бірлік.
Тиесілілік норма-
тивiнің бекітілуіне
сәйкес автокөлiк
құралдарын жалдау,
ұстау 31 бірлік.
Салық төлеушiлердiң
республикалық мони-
торингiне жататын,
басқа да салық тө-
леушiлердiң өңiрлiк
мониторингiне жата-
тын caлық төлеушi-
лердiң тiзбесiне
қосылған iрi салық
төлеушiлерге салық-
тық тексерудi жүр-
гiзу үшiн iссапар
шығыстары.
Қазақстан Республи-
касы Қаржы министр-
лiгiнiң теңгерме-
сiндегi негiзгi
құрал-жабдықтарға
(активтepгe) қызмет
көрсету және ұстау.
Нормативтiк құқықтық
актiлердi орташа
14042 данасын, қыз-
меттiк сипаттағы
қатал есептiлiк
бланктерiн орташа
120 мың данасын және
өндiрiстiк қызметке
қажеттi басқа да
әдебиеттердi басып
шығару және алу.
Бұрын орнатылған
"Юрист" нормативтiк
құқықтық базасын
жаңарту және қолдау
үшiн орташа 1000
жұмыс орнына СD-дис-
кiлердегi бағдарла-
малық жасауларды алу.
Орташа 5000 дана ин-
дикаторлық пломбылар,
орташа 3000 дана
мемлекеттiк лицензия
бланктерiн сатып алу.
Лицензиаттар мен этил
спиртi мен алкоголь
өнiмiн өңдеудi жүзегe
асыратын субъектiлердi
олардың қолданылып
жүрген заңнамаға сәй-
кестiгi мән-жайына
тексеру жүргізу.
Алкоголь өнiмiн
өндiрушi - кәсіпорын-
дардың құю-желiле-
рiнде белгiленген
алкоголь өнiмдерiн
шығару көлемiн есепке
алудың автоматтанды-
рылған жүйелерiне
профилактикалық
жұмыстар жүргiзу.
Лицензиаттар мен этил
спиртi мен алкоголь
өнiмiн өңдеудi жүзеге
асыратын субъектiлердi
олардың қолданылып
жүрген заңнамаға
сәйкестiгi мән-жайына
тексеру жүргiзу үшiн
iссапар шығыстары.
Ақпараттық қызмет-
тердi сатып алу,
трансферттiк баға-
ларды қолдану кезiнде
мемлекеттiк бақылау
жүргiзу үшiн пайда-
ланылатын ақпарат
көздерiне жазылу.
Агенттердiң жеке
тұлғалардан және
мемлекеттiк мекеме-
лердiң өкiлдерiнен
салық және Қазақстан
Республикасының бюд-
жетiне басқа да тө-
лемдердi төлеуге қа-
былданған қолма-қол
ақшаны уақытылы және
толық есептеуi.
ХӨЕС-ке сәйкес қар-
жылық есептiлiктi
жасау мәселелерi
бойынша ХӨЕС қолдану
мәселелерi жөнiнде
Қазақстан Республи-
касының облыстары мен
аймақтарында семинар-
лар өткiзу.
Орташа 3000 жиынтық
нысанды киiм сатып
алу.
Радиожелiстi орналас-
тыру үшiн үй-жайды
жалға алу.
Қазақстан Республи-
касына импортталатын
тауарлардың кедендiк
құнының олардың са-
пасы мен санына сәй-
кестiгiне тәуелсiз
сараптаманы жүзеге
асыру үшiн тәуелсiз
сарапшы тарту.
Сыртқы сауда кедендiк
статистикасының де-
ректерiн жариялауды
ұйымдастыру.
Статистикалық дерек-
тердiң баспа басылым-
дарын шығару бойынша
баспаханалық жұмыстар
жүргiзу. Жедел-iздестiру
қызметi жөнiндегi iс-
шараларды iске асыру.
Ғимаратты ағымды
жөндеу бойынша қыз-
меттердi сатып алу.
Мемлекеттiк сатып
алу туралы хабарлан-
дырулары бар (12 жол)
30000 данадан мерзiм-
дiлiгi аптасына 5
реттен кем емес
"Мемлекеттiк сатып
алу бюллетенiн"
басып шығару.

3          002  Аппараты     Содержание территориаль- В те-  Министерство
террито-     ных подразделений Минис- чение  финансов
риальных     терства финансов Респуб- года   Республики
органов      лики Казахстан согласно         Казахстан
утвержденному лимиту
штатной численности
21778 единиц.
Содержание, аренда авто-
транспортных средств
согласно утвержденному
нормативу положенности в
количестве 1444 единиц,
текущий ремонт зданий.
Командировочные расходы
для проведения налоговых
проверок крупных налого-
плательщиков, включенных
в перечень налогопла-
тельщиков, подлежащих
республиканскому монито-
рингу, налогоплательщи-
ков, подлежащих регио-
нальному мониторингу,
прочих налогоплательщи-
ков. Выплата командиро-
вочных расходов выез-
жающих за пределы
Казахстана.
Изготовление в среднем
7 160 000 экземпляров
таможенных бланков
строгой отчетности на
самокопирующейся бумаге.
Реализация мероприятий
по оперативно-розыскной
деятельности.
4          007  Повышение    Приобретение услуг по    В те-  Министерство
квалификации повышению квалификации   чение  финансов
государст-   государственных служащих года   Республики
венных       органов системы Минис-          Казахстан
служащих     терства финансов соглас-
но утвержденному графи-
ку, в том числе обуче-
ние государственному
и английскому языкам.
Среднегодовое количество
государственных служа-
щих, подлежащих обучению
в среднем 5000 человек.
Проведение обучающих
семинаров, конференций,
круглых столов, семина-
ров-совещаний, курсов
повышения квалификации
по отдельным направле-
ниям и других форм
дополнительного про-
фессионального образо-
вания.
5          008  Капитальный  Проведение капитального  В те-  Министерство
ремонт зда-  ремонта в среднем 151    чение  финансов
ний, поме-   зданий территориальных   года   Республики
щений и      органов Министерства фи-        Казахстан
сооружений   нансов Республики Казах-
государст-   стан. Капитальный ремонт
венных       зданий Департаментов
органов      таможенного контроля и
таможен, таможенных пос-
тов, контрольно-пропуск-
ных пунктов и объектов
таможенной инфраструкту-
ры в среднем 17 зданий.
6          009  Материально- Приобретение в среднем:  В те-  Министерство
техническое  офисной мебели 1759      чение  финансов
оснащение    комплектов, мебели для   года   Республики
государст-   центров по приему и об-         Казахстан
венных       работке информации 167
органов      комплектов, мини АТС 12
штук, копировальные
аппараты 274 штуки, фак-
симильные аппараты 112
штуки, 16 зданий для
территориальных органов,
кондиционеров 377 штук,
кондиционеров для цент-
ров приема и обработки
информации 514 штук,
сейфов 229 штук, котел
для отопления 5 штук,
столы компьютерные 159
штук, видеокамеры для
видеонаблюдения 22 шту-
ки, счетчики по учету
тепловой энергии 2 шту-
ки, дизель-генераторы
87 штук, оргтехника 75
штук, лингофонное обору-
дование - 1 штука; обо-
рудования для озвучива-
ния зала 16 штук, цифро-
вые телефонные аппараты
60 штук, телефонные
аппараты 10 штук, цифро-
вые фотоаппараты 100
штук, металлических шка-
фов 110 штук, офисной
техники 95 комплектов;
прочие основные средст-
ва, стоимостью более 40
МРП (маркерные доски и
др.).
Приобретение и установка
досмотровой техники в
среднем: 1 комплекта
железнодорожной рентге-
нотелевизионной установ-
ки, 2 комплектов рентге-
нотелевизионных устано-
вок для досмотра автома-
шин со стационарным
помещением, 5 комплектов
рентгенотелевизионных
аппаратов. Приобретение
в среднем: 10 комплектов
технических средств
поиска, 181 комплекта
технических средств
идентификации, 1 комп-
лекта вспомогательного
оборудования, 156 единиц
средств документирования
и контроля аудио-видео
информации, 29 единиц
лабораторных приборов и
оборудования, 20 единиц
автотранспортных средств.
Приобретение средств
радиосвязи в среднем: 3
единицы ретранслятора,
50 единиц портативных
радиостанций.
Приобретение и установка
в среднем: 10 комплектов
системы обнаружения
делящихся радиоактивных
материалов, 1 комплекта
гамма-спектрометра, 150
комплектов оборудования
радиологического контро-
ля, 1 комплекта перед-
вижной радиологической
лаборатории, 52 единиц
оборудования контроля за
энергоресурсами. Приоб-
ретение и установка в
среднем: 3 систем авто-
матизированной системы
контроля доставки това-
ров, 5 пунктов регистра-
ции физических лиц, 1
центра оперативного уп-
равления. Услуги по тех-
ническому обслуживанию,
поверке и ремонту ста-
ционарных систем и пере-
носного оборудования
радиационного контроля.
Приобретение и монтаж
прочих товаров стоимос-
тью менее 40 МРП за
единицу.
Приобретение, доставка и
установка оборудования
для бесперебойного элект-
роснабжения аппаратно-
телекоммуникационного
комплекса интегрированной
информационной системы
казначейства.
7          017  Обеспечение  Закупка услуг по: веде-  В те-  Министерство
функциониро- нию Реестра, содержащего чение  финансов
вания инфор- 46100 организаций, в том года   Республики
мационных    числе 25200 действующих;        Казахстан
систем и ин- номинальному держанию
формационно- 140 государственных па-
техническое  кетов акций; поддержанию
обеспечение  системы ведения Реестра.
государст-   Сопровождение интегриро-
венных       ванной информационной
органов      системы Казначейства;
системная и техническая
поддержка кластерной
системы на серверах
НР9000 казначейства и
SuperDom. Сопровождение
автоматизированных ло-
кальных задач казначей-
ства. Предоставление
услуг передачи данных
для Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан и
его территориальных под-
разделений, плановые
переносы оборудования,
расширение каналов
ведомственной сети пере-
дачи данных. Предостав-
ление услуг связи для
обеспечения проведения
видеоконференций между
Налоговым комитетом Мини-
стерства финансов Респуб-
лики Казахстан с налого-
выми ведомствами госу-
дарств-членов Евразий-
ского Экономического
Сообщества.
Сопровождение
информационных систем
налогового администриро-
вания "Электронные формы
налоговой отчетности",
"Учет доходов физических
лиц, облагаемых у источ-
ника выплаты", "Реги-
страция плательщиков
НДС. Система приема и
обработки счетов-фактур,
выписанных с НДС",
"Электронный контроль
налогового аудита",
"Интегрированная налого-
вая информационная сис-
тема", "Система гаранти-
рованной доставки сооб-
щений", "Система защиты
информации", "Система
мультимедийной связи по
разъяснению налогового
законодательства", "Го-
сударственный реестр
налогоплательщиков и
объектов налогообложе-
ния", "Электронный мони-
торинг крупных предприя-
тий", "Неплатежеспособ-
ность и банкротство",
"Комплексный многомерный
анализ данных", "Конт-
роль за оборотом и
производством акцизной
продукции", а также
ведомственной системы
"Ведомственные кадры",
"Дистанционный центр
обучения" и бухгалтер-
ской системы "Лука Бюд-
жет", в том числе:
инсталляция, оказание
консультаций, внесение
изменений и дополнений
в программное обеспече-
ние, администрирование
и техническая поддержка
разрабатываемых модулей.
Техническая поддержка
RISC-серверов (постга-
рантийное обслуживание)
Центрального аппарата
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан и
его территориальных
подразделений. Техни-
ческая поддержка Систе-
мы Управления Базами
Данных Informix, обеспе-
чение и приобретение
лицензий Системы Управ-
ления Базами Данных
Informix 10 штук для
Налогового комитета.
Техническая поддержка
систем пожаротушения,
кондиционирования,
гарантированного
электроснабжения 17
серверных помещений
(постгарантийное обслу-
живание) Налогового ко-
митета Министерства
финансов Республики
Казахстан. Техническое
обслуживание компьютер-
ного, коммуникационного
и сетевого оборудования
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
(703 серверов, 9 531
компьютеров, 5 089 прин-
теров). Сопровождение и
администрирование инфор-
мационных систем в Нало-
говом комитете Министер-
ства финансов Республики
Казахстан и его террито-
риальных подразделениях.
Приобретение запасных
частей, комплектующих и
расходных материалов.
Обеспечение технического
и системного обслуживания
вычислительной техники

3        002  Аумақтық      Штат санының бекi-   Жылдың  Қазақстан
органдардың   тiлген лимиттi 21778 iшiнде  Респу-
аппараттары   өлшемiнде Қазақстан          бликасы
Республикасы Қаржы           Қаржы
министрлігінiң               министрлiгi
аймақтық бөлiмше-
лерiн ұстау.
Бекiтiлген тиесілiк
нормативiне сәйкес
автокөлiк құралдарын
жалдау 1444 өлшем
санында ұстау, ғима-
раттарды ағымдағы
жөндеу.
Салық төлеушiлердiң,
республикалық мони-
торингiне жататын,
басқа да салық
төлеушілердiң өңiр-
лiк мониторингiне
жататын салық төлеу-
шiлердiң тiзбесiне
қосылған iрi салық
төлеушілерге, басқа
да салық төлеушi-
лерге салықтық тек-
серудi жүргiзу үшiн
iссапар шығыстары.
Қазақстанның шегiнен
тысқары жерлерге шы-
ғатындарға iссапар-
лық шығыстар төлеу.
Өздiгiнен көшiретiн
қағаздардағы кеден-
дiк қатаң есептілiк
бланкiлерiнiң орташа
7 160 000 данасын
дайындау. Жедел-
iздестiру қызметi
бойынша iс-шараларды
iске асыру.
4        007  Мемлекеттiк   Бекiтiлген кестеге   Жылдың  Қазақстан
қызметшiлер-  сәйкес Қаржы мини-   iшiнде  Респуб-
дiң бiлiктi-  стрлiгi жүйесi ор-           ликасы
лiгiн арттыру гандарының мемле-            Қаржы
кеттiк қызметшiле-           министрлiгi
рiнiң бiлiктiлігін
арттыру, оның iшiнде
мемлекеттік және
ағылшын тілдерiне
оқыту жөнiндегi қыз-
меттердi сатып алу.
Оқытуға жататын мем-
лекеттік қызметші-
лердiң орташажылдық
саны орташа 5000
адам. Оқыту семинар-
ларын, конференция-
ларды, дөңгелек
столдарды, семинар-
отырыстарды, басқа
бағыттар бойынша
білiктілiктi арттыру
курстарын және
кәсiби оқудың басқа
қосымша нысандарын
өткiзу.
5        008  Мемлекеттiк   Қазақстан Республи-  Жылдың  Қазақстан
органдардың   касы Қаржы министр-  iшiнде  Респуб-
ғимараттарын, лігi аумақтық орган-         ликасы
үй-жайлары    дарының ғимаратына           Қаржы
мен құрылыс-  орташа 151 күрделі           министрлiгi
тарын күрделi жөндеу жүргiзу.
жөндеу        Кедендiк бақылау
департаменттерi мен
кедендердiң, кеден
бекеттерi мен
бақылау-өткiзу
бекеттерiнiң, ке-
дендiк инфрақұрылым
объектiлерiнiң ғима-
раттарына орташа 17
күрделi жөндеу.
6        009  Мемлекеттiк   Орташа: офистiк      Жылдың  Қазақстан
органдарды    жиhаз 1759 комплек-  iшiнде  Республи-
материалдық-  тi, ақпараттарды             касы Қаржы
техникалық    қабылдау және өңдеу          министрлiгi
жарақтандыру  жөнiндегі орталық-
тары үшiн жиhаздар
167 комплектi, мини
АТС 12 дана, көшiрме
аппараттары 274
дана, факсимильдi
аппараттар 112 дана,
аумақтық органдар
үшiн 16 ғимарат,
желдеткiш 377 дана,
ақпаратты қабылдау
және өңдеу орталық-
тары үшiн желдеткiш-
тер 514 дана, сейф-
тер 229 дана, жылыту
қазандығы 5 дана,
компьютерлiк үстел-
дер 159 дана, бейне-
бақылау үшiн бейне-
камералар 22 дана,
жылу энергиясын
есептейтiн есепте-
гiштер 2 дана,
дизель-генераторлар
87 дана, кеңсе тех-
никасының 75 дана,
лингафондық жабдық-
тың 1 бiрлiгiн сатып
алу, зал үшiн дауыс
шығару жабдықтары 16
дана, сандық телефон
аппараттары 60 дана,
телефон аппараттары
10 дана, сандық
фотоаппараттар 100
дана, металл шкафтар
110 дана, офистiк
техника 95 жиынтық;
құны 40 АЕК-тен жо-
ғары басқа да негiзгi
құралдар (маркерлiк
тақта және т.б.)
орташа көлемде сатып
сатып алу.
Мынадай тексеру тех-
никасын сатып алу
және орнату орташа:
темiр жол рентгенте-
левизиялық қондырғы-
ларының 1 жиынтығын;
автомашиналарды тек-
серуге арналған
рентгентелевизиялық
аппараттарының 2
жиынтығын; рентген-
телевизиялық аппа-
раттарының 5
жиынтығын.
Орташа: техникалық
іздестiру құралдары-
ның 10 жиынтығын;
техникалық бiрдей-
лендiру құралдарының
181 жиынтығын;
қосалқы жабдықтардың
1 жиынтығын; аудио-
бейне ақпаратты
құжаттамалау мен
бақылау техникалық
құралдарының 156
бiрлiгiн; зертханалық
құралдар мен жабдық-
тардың 29 бiрлiгiн;
автокөлiк құралдары-
ның 20 бiрлiгiн
сатып алу.
Радиобайланыс құрал-
дарын орташа сатып
алу: ретранслятордың
3 бiрлiгiн, порта-
тивтi радиостанция-
лардың 50 бiрлiгiн.
Бөлiнетiн радиоак-
тивтi материалдарды
анықтау жүйесiнiң
орташа 10 жиынтығын,
гамма спектрометрдiң
орташа 1 жиынтығын;
радиологиялық бақы-
лаудың 150 жиынты-
ғын; жылжымалы ра-
диологиялық зертха-
налардың 1 жиынтығы;
энергия ресурстарын
бақылау техникалық
құралдарының 52 да-
насын сатып алу және
орнату. Орташа: та-
уарлардың жеткiзiлуiн
бақылаудың автомат-
тандырылған жүйесiнiң
3 жүйесiн, жеке тұл-
ғаларды тiркеудiң 5
пунктiн, жедел басқа-
рудың 1 орталығын
сатып алу және орна-
туы. Радиациялық ба-
қылаудың стационарлық
жүйелерi мен жылжы-
малы жабдықтарына
техникалық қызмет
көрсету, тексеру және
жөндеу жөнiндегi
қызмет көрсетулер.
Құны бiрлiгi үшiн 40
АЕК-ден төмен емес
басқа да тауарларды
сатып алу және
монтаждау.
Қазынашылықтың кiрiк-
тiрiлген ақпараттық
жүйесiнiң аппараттық-
телекоммуникациялық
кешенiн үздiксiз элек-
трмен жабдықтау үшiн
жабдықтар сатып aлу,
жеткiзу және орнату.
7        017  Ақпараттық    46100 ұйымдардан     Жылдың  Қазақстан
жүйелердiң    тұратын, соның       iшiнде  Республи-
жұмыс iстеуiн iшiнде 25200 жұмыс           касы Қаржы
қамтамасыз    iстейтiн Тiзілiмдi           министрлiгi
ету және      енгiзу;
мемлекеттiк   140 мемлекеттiк
органдарды    пакет акцияларын
ақпараттық-   атаулы ұстау;
техникалық     Тiзiлiмдi енгiзу
қамтамасыз    жүйесiн қолдау,
ету           жаңарту және дамыту
бойынша қызмет көр-
сетулердi сатып алу.
Қазынашылықтың бi-
рiктiрiлген ақпарат-
тық жүйесiн
сүйемелдеу;
Қазынашылық HP 9000
серверлерiнде және
SuperDom кластерлiк
жүйенi жүйелiк және
техникалық қолдау.
Қазынашылықтың авто-
маттандырылған жер-
гіліктi тапсырмала-
рын сүйемелдеу.
Қазақстан Республи-
касы Қаржы министр-
лiгi Салық комитетi
және оның аумақтық
бөлiмшелерi үшiн
деректер беру қыз-
метiн ұсыну, жабдық-
тарды жоспарлы ауыс-
тыру, дерек беру ве-
домстволық желi ар-
наларын кеңейту.
Қазақстан Республи-
касы Қаржы министр-
лiгi Салық комитетi
мен Еуразиялық Эко-
номикалық Қауымдас-
тыққа мүше-мемлекет-
тердiң салық ведом-
стволары арасында
бейнеконференция
жүргiзудi қамтамасыз
ету үшiн байланыс
қызметiн ұсыну.
"Салық есептiлiгiнiң
электрондық нысан-
дары", "Жеке тұлға-
лардың төлем көзiнен
ұсталатын кiрiстерiн
есепке алу", "ҚҚС
төлеушiлердi тiркеу.
ҚҚС-нан көшiрiп
алынған шот-фактура-
лар тiзiлiмдерiн
қабылдау және өңдеу
жүйесi", "Бiрiктi-
рiлген салықтық
ақпараттық жүйесi",
"Хабарламаларды ке-
пiлдендiрiлген жет-
кiзу жүйесi", "Ақ-
параттарды қорғау
жүйесi", "Салық
заңнамаларын түсiн-
дiру бойынша мулти-
медиялық байланыс
жүйесi", "Салық тө-
леушiлер мен Салық
салу объектiлерiнiң
мемлекеттiк тiзiлiмi",
"Ipi кәсiпорындардың
электрондық монито-
рингi", "Төлем қа-
бiлетсiздiгi және
банкроттық", "Дерек-
тердi кешендi көп-
өлшемдi тыңдау",
"Мұнай өнiмдерiн
өндiрiсiн және айна-
лымын бақылау" салық
әкiмшiлiгiнiң ақпа-
раттық жүйелерiн,
сондай-ақ "Ведомст-
волық кадрлар",
"Қашықтан оқыту
орталығы" және бух-
галтерлiк жүйелердiң
"Лука-Бюджет", соның
iшiнде: Инсталляция,
кеңес беру, бағдарла-
малық қамтамасыз
етуге өзгерiстер мен
толықтырулар енгізу,
әзiрленетiн модуль-
дердi әкiмшiлiктен-
дiру және техникалық
қолдау.
Қазақстан Республи-
касы Қаржы министрлiгi
Салық комитетiнiң
орталық аппаратының
RISС-серверлерiн
техникалық қолдау
(кепiлдiк берiлгеннен
кейiн қызмет көрсету)
Informix Дерекқорла-
рын Басқару жүйесiн
техникалық қолдау.
Informix Дерекқорла-
рын Басқару жүйесiн
10 данаға шейiн ли-
цензиямен қамтамасыз
ету.
Қазақстан Республи-
касы Қаржы министр-
лiгi Салық комитетiнiң
17 серверлiк үй-жай-
лардың өрт сөндiру,
желдету, кепiлдендi-
рілген электрмен
жабдықтау жүйелерiн
техникалық қолдау
(кепiлдiк берiлгеннен
кейiн қызмет көрсету).
Қазақстан Республи-
касы Қаржы министр-
лiгi Салық комитетiнiң
компьютерлiк коммуни-
кациялық және желілiк
жабдықтарына (703
сервер, 9531 компью-
тер, 5089 принтер)
техникалық қызмет
көрсету.
Қазақстан Республи-
касы Қаржы министр-
лiгiнiң Салық коми-
тетiнде және оның
аумақтық бөлiмшеле-
рiнде ақпараттық
жүйелердi сүйемелдеу
және әкiмшiлiктендiру.
Қосалқы бөлшектердi,
жинақтаушы мен шығыс
материалдарын сатып
алу.
Есептеу техникасын

(156 серверов, 4835 ком-
пьютеров, 2850 принтеров,
1371 UPS) и локально-
вычислительных сетей
системы министерства и
структурированной кабель-
ной системы Дома минис-
терств. Сопровождение
информационных систем (5)
и локальных задач Минис-
терства финансов. Пост-
роение структурированной
кабельной системы в
территориальных подраз-
делениях Министерства
финансов - 150 рабочих
мест. Приобретение сис-
темных и прикладных
программных продуктов,
сопутствующих услуг.
Техническое обслуживание
компьютерного, коммуни-
кационного и сетевого
оборудовании Комитета
таможенного контроля:
персональных компьютеров
- 2381 единиц, принтеров
- 886 единиц, маршрути-
заторов - 125 единиц,
активного и пассивного
сетевого оборудования -
325 единиц, серверов -
136 единиц, технологи-
ческого оборудования
серверных залов. Сопро-
вождение системного
обеспечения на 2381 ком-
пьютере и 136 серверах,
двух защитных экранах и
125 маршрутизаторах Коми-
тета таможенного контро-
ля. Сопровождение инфор-
мационных систем таможен-
ной службы, доработка и
актуализация модулей
прикладного программного
обеспечения в соответст-
вии с законодательной
базой Республики Казах-
стан. Сопровождение
локальной информационной
системы статистики внеш-
ней торговли. Сопровожде-
ние системы управления
базами данных Informix и
систем обеспечения инфор-
мационной безопасности,
оплата предоставления
каналов связи для Коми-
тета таможенного контро-
ля. Повышение профессио-
нального уровня в области
информационных технологий
в среднем 40 сотрудников
таможенных органов.
Приобретение услуг по
сопровождению WEB-сайтов
министерства и Web-пор-
тала системы электронных
государственных закупок
в сети Интернет. Приобре-
тение информационно-
вычислительных услуг по
сопровождению и админи-
стрированию информацион-
ных систем по государст-
венным закупкам: техни-
ческих средств и прог-
раммного обеспечения.
Обеспечение информацион-
ной безопасности инфор-
мационных систем. Техни-
ческая поддержка СУБД
Oracle и антивирусного
программного обеспече-
ния, получение услуг
сети Интернет и услуг
сети VPDN в администра-
тивном здании Комитета
финансового контроля и
государственных закупок.
8          100  Оплата услуг Получение услуг платеж-  В те-  Министерство
платежных    ных систем по межбанков- чение  финансов
систем и     ской системе переводов   года   Республики
телекоммуни- денег и системе рознич-         Казахстан
кационных    ных платежей. Получение
услуг        услуг электронной почты
ФАСТИ для информацион-
ного обмена с Националь-
ным Банком. Услуги по
организации связи между
подразделениями Минис-
терства финансов Рес-
публики Казахстан.
Получение телекоммуника-
ционных услуг по ско-
ростным каналам связи,
Интернет, VPDN по Ведом-
ственной сети Министер-
ства финансов.
9          101  Кинологичес- Содержание 40 штатных    В те-  Министерство
кий центр    единиц в соответствии с  чение  финансов
лимитом штатной числен-  года   Республики
ности Кинологического           Казахстан
центра. Обучение, содер-
жание кинологов таможен-
ных органов. Приобрете-
ние: сухих кормов, вете-
ринарных и медицинских
препаратов, вакцин для
племенных, строевых
служебно-розыскных собак
по таможенным органам;
50 комплектов замените-
лей наркотических
средств; 10 комплектов
заменителей взрывчатых
веществ; 3 единицы сей-
фовых шкафов; 2 единиц
цифровой видеокамеры; 1
единицы цифрового фото-
аппарата; 1 комплекта
офисной мебели; 1 едини-
цы автомашины для вывоза
жидко-бытовых отходов;
1 комплекта дизель-гене-
ратора.

(156 сервер, 4835
компьютер, 2850
принтер, 1371 UPS)
және министрлiк
жүйесiнiң жергiлiктi-
есептеу желiлерi мен
Министрлер үйi құры-
лымдалған кабель
жүйесiне техникалық
және жүйелiк қызмет
көрсетудi қамтамасыз
eту.
Қаржы министрлiгiнiң
ақпараттық жүйелерiн
(5) және есептерiн
сүйемелдеу.
Қаржы министрлiгiнiң
аумақтық бөлiмшеле-
рiнде 150 жұмыс
орнына құрылымдалған
кабель жүйесiн құру.
Жүйелiк және қолдан-
балы бағдарламалық
өнiмдердi, iлеспе
қызмет көрсетулер
сатып алу.
Кедендiк бақы-
лау комитетiнiң
компьютерлерiне,
коммуникациялық және
жүйелiк жабдықтарына
техникалық қызмет:
2381 бiрлiк дербес
компьютерлерге, 886
бiрлiк принтерлерге,
125 бiрлiк маршрути-
заторларға, 325 бiр-
лiк активтi және
пассивтi желілік
жабдықтарға, 136
бiрлiк серверлерге,
серверлiк залдардың
технологиялық жаб-
дықтарына техникалық
қызмет көрсету.
Кедендiк бақылау ко-
митетiнiң 2381-ком-
пьютерлерiне және
136-серверлерiне,
екi сақтау экранда-
рына және 125 мар-
шрутизаторларына
жүйелiлiк қамтамасыз
етудi алып жүру.
Кеден қызметiнiң ақ-
параттық жүйелерiн
алып жүру, Қазақстан
Республикасының заң-
намалық базасына
сәйкес қолданбалы
бағдарламалық қамта-
масыз ету модульдерiн
жетiлдiру және өзектi
ету. Сыртқы сауда
статистикасының ло-
кальды ақпараттық
жүйесiн алып жүру.
Informix деректер
базасының басқару
жүйесiн және ақпа-
раттық қауiпсiздiктi
қамтамасыз ету жүйе-
лерiн алып жүру,
байланыс арналарын
бергенi үшiн ақы
төлеу. Ақпараттық
технологиялар сала-
сында кеден орган-
дарының орташа 40
қызметкерiнiң ақпа-
раттық технологиялар
саласындағы кәсiби
деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республи-
касы Мемлекеттiк
сатып алу жөнiндегi
агенттiгiнiң Web-
сайтын және Интернет
желiсiндегi Элект-
рондық мемлекеттiк
сатып алу жүйесiнiң
Web-порталын қамта-
масыз ету жөнiндегi
қызметтердi сатып
алу.
Мемлекеттiк сатып
алу жөнiндегi ақпа-
раттық жүйелердi
қамтамасыз ету мен
әкiмшілік ету жөнiн-
дегi ақпараттық-
есептеу: техникалық
құралдары мен бағ-
дарламалық қамтамасыз
ету қызметтерiн сатып
алу.
Ақпараттық жүйелердiң
ақпараттық қауiпсiз-
дiгiн қамтамасыз ету.
СУБД Oracle және
вирусқа қарсы бағдар-
ламалық қамтамасыз
етудi техникалық
қолдау, Қаржы бақылау
комитетiнiң және
мемлекеттік сатып алу
әкiмшілік ғимаратта-
рында Интернет желiсi
қызметтерiн және VPDN
желiсi қызметтерiн
aлу.
8        100  Төлем         Банкаралық ақша      Жылдың  Қазақстан
жүйелерiнiң   аудару жүйесi және   iшiнде  Республи-
қызметтерi    бөлшек төлемдер              касы Қаржы
мен телеком-  жүйесi бойынша төлем         министрлiгi
муникациялық  жүйелерiнiң қызмет
қызмет көр-   көрсетулерiн алу.
сетулерге     Қазақстан Республи-
ақы төлеу     касы Ұлттық Банкiмен
ақпараттық алмасу
үшiн ФАСТИ электрон-
дық почта қызмет
көрсетулерiн алу.
Қазақстан Республи-
касы Қаржы министр-
лiгiнiң бөлiмшеле-
рiмен байланысты
ұйымдастыру бойынша
қызмет көрсетулер.
Жедел байланыс арна-
лары, Интернет бойынша
телекоммуникациялық
қызмет көрсетулер,
Қазақстан Республи-
касы Қаржы министрлiгi
Ведомстволық желiсi
бойынша VPDN алу.
9        101  Кинология     Кинологиялық орталық Жылдың  Қазақстан
орталығы      штат санының лимитi- iшiнде  Республи-
не сәйкес 40 штат            касы Қаржы
бiрлігін ұстау.              министрлiгi
Кеден органдарының
кинологтарын оқыту
және ұстау.
Мыналарды сатып алу:
кеден органдары бо-
йынша асыл тұқымдық
саптық қызметтiк-
iздестiру иттерi үшiн
құрғақ жем, ветери-
нарлық және дәрi-
дәрмектер, вакцина-
лар; есiрткi заттарын
алмастырушылардың 50
жиынтығы; жарылғыш
заттарды алмастыру-
шылардың 10 жиынтығы;
3 дана сейфтiк шкаф-
тар; 2 дана цифрлы
бейнекамера; 1 дана
цифрлы фотоаппарат;
1 жиынтық кеңсе
жиhазы; 1 бiрлiк
сұйық-тұрмыстық қал-
дықтарды шығаруға
арналған автомашина;
1 жиынтық дизель-
генератор.

10         102  Проведение   Аренда помещений для     В те-  Министерство
таможенной   оборудования, приборов.  чение  финансов
экспертизы   Проведение работ по      года   Республики
аккредитации лаборато-          Казахстан
рий. Внесение в Государ-
ственный реестр учета
средств измерений Рес-
публики Казахстан прибо-
ров и оборудования - 5
штук. Поверка приборов и
оборудования - 300 штук.
Приобретение 249 наиме-
нований лабораторного
оборудования, расходных
материалов и запасных
частей, научно-техничес-
кой литературы, 70 кг.
химических реактивов, 80
штук стандартных лабора-
торных образцов.
Подписка на научно-тех-
нические издания. Аккре-
дитация Алматинской
региональной лаборатории
в органах Госстандарта.
Мероприятия по подготов-
ке к аккредитации регио-
нальных таможенных лабо-
раторий. Текущий ремонт,
сопровождение, монтажно-
наладочные работы, тех-
обслуживание лаборатор-
ных приборов, оборудова-
ния и специальных поме-
щений для хранения и ис-
пользования прекурсоров,
химикатов, радиоактивных,
наркотических веществ,
учебных классов. Монтаж-
ные работы по установке
нового лабораторного
оборудования, установка
и монтаж проточно-вытяж-
ной системы, вентиляции
в лабораторных помеще-
ниях. Полиграфические
услуги по изданию брошюр.
Захоронение источников
ионизирующего излучения.
Оформление, оснащение
учебно-методических
лабораторных классов.
Создание банка данных по
таможенной экспертизе.
Оплата услуг библиотеч-
ных фондов.
Изготовление учебных
видеофильмов.
Обучение и стажировка
экспертов в Госстандарте
Республики Казахстан,
специализированных иссле-
довательских учреждениях
для получения допусков и
лицензий на проведение
специфических видов
исследований, аттестации
специалистов. Проведение
обучения должностных лиц
таможенных органов Рес-
публики Казахстан для
получения лицензии, сер-
тификатов. Аттестация
методик испытаний в Гос-
стандарте Республики
Казахстан. Получение ли-
цензии, сертификатов на
работы с радиоизотопными
приборами и рентгеновской
техникой.
11         103  Учебно-ме-   Содержание 35 штатных    В те-  Министерство
тодический   единиц в соответствии с  чение  финансов
центр        лимитом штатной числен-  года   Республики
ности Учебно-методичес-         Казахстан
ких центров.
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство финансов Республики Казахстан функций; повышение профессионального уровня сотрудников налоговых органов Министерства финансов Республики Казахстан; повышение эффективности государственного контроля при применении трансфертных цен; материально-техническое оснащение; обеспечение полноты и своевременности поступления доходов в бюджет, поступление в бюджет дополнительно доначисленных налогов и других обязательных платежей по результатам документальных проверок; увеличение объемов легального производства алкогольной продукции на 20-25% в год, увеличение объемов поступления акцизов от алкогольной продукции на 1,7-2,3 млрд. в год; обеспечение бесперебойной работы прикладного и системного обеспечения информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделений, своевременное формирование периодической бухгалтерской и контрольно-ревизионной отчетности, мониторинг требований и обязательств государства, функционирование Web-сайтов министерства; качественное обеспечение передачи данных в системе казначейства и мониторинга государственных закупок, ФАСТИ и внутриведомственного обмена электронными документами; обеспечение удаленного регламентированного и публичного доступа к информационным ресурсам министерства.
Создание условий для контроля за состоянием государственного имущества и принятия решений по его использованию с учетом государственных интересов; бесперебойная работа прикладного и системного  обеспечения информационных систем Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан для своевременного исполнения республиканского бюджета и расчетно-кассового обслуживания местных бюджетов, повышение качества и оперативности информации, обеспечение бесперебойной работы информационных систем в Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделениях; эффективная работа прикладного и системного программного обеспечения информационных систем Налогового комитета Министерства финансов Республики; сопровождение, автоматизация процессов налогового администрирования, повышение качества и оперативности информации; обеспечение бесперебойной работы: информационных систем, доставки сообщений, компьютерного, сетевого, коммуникационного оборудования в Налоговом комитете Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделениях. Обучение сотрудников территориальных органов, ознакомление бухгалтеров-практиков в регионах с основами международных стандартов финансовой отчетности; обеспечение эффективности и качества таможенного контроля, безопасности и защиты государственной границы Республики Казахстан; повышение профессионального уровня и обеспечение Комитета таможенного контроля Республики Казахстан высокопрофессиональными квалифицированными кадрами в соответствии с современными экономическими условиями; качественное и своевременное обеспечение централизованной публикации объявлений и информационных материалов по государственным закупкам для обеспечения гласности процесса, при этом, для бюджетных организаций размещение будет бесплатным, а для государственных и акционерных обществ, контрольный пакет акций, которых принадлежит государству, на платной основе по расценкам ниже существующих в настоящее время, что в конечном итоге, повысит экономию бюджетных средств.
Приложение 167
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Осуществление аудита инвестиционных проектов"
на 2005 год

10       102  Кедендiк      Жабдықтар, құралдар  Жылдың  Қазақстан
сараптама     үшiн үй-жайларды     iшiнде  Республи-
жүргiзу       жалға алу. Зертхана-         касы Қаржы
ларды тiркеу бойынша         министрлiгi
жұмыстар жүргiзу.
Қазақстан Республи-
касының өлшеу құрал-
дарын есепке алудың
мемлекеттiк тiзілі-
мiне 5 дана құралдар
мен жабдықтарды
енгiзу.
300 дана құралдар
мен жабдықтарды
тексеру.
249 атау зертханалық
жабдықтар, шығыс ма-
териалдары, қосалқы
бөлшектер, ғылыми-
техникалық әдебиет-
тер, 70 кг химиялық
реактивтер, 80 дана
стандартты зертхана-
лық үлгiлер сатып
алу.
Ғылыми-техникалық
басылымдарға жазылу.
Алматы аймақтық
зертханасын Мемстан-
дарт органдарында
тiркеу, Аймақтық кеден
зертханаларын тiркеу-
ге дайындау жөнiндегi
iс-шаралар.
Ағымдық жөндеу, алып
жүру, монтажды-
құрастыру жұмыстары,
зертханалық құрал-
дарға, жабдықтарға
және прекурсорларды,
химикаттарды, радио-
активтi, есiрткi
заттарын сақтау мен
пайдалануға арналған
арнайы үй-жайларға,
оқу кластарына тех-
никалық қызмет
көрсету.
Жаңа зертханалық
жабдықтарды орнату
бойынша құрастыру
жұмыстары, ағынды-
сору жүйесiн, зерт-
ханалық үй-жайларға
желдеткiштердi
орнату және құрастыру.
Брошюраларды шығару
жөнiндегi баспахана-
лық қызметтер. Ион-
даушы сәулелену
көздерiн көму. Оқу-
әдiстемелiк зертха-
налық кластарды
безендiру, жарақтан-
дыру. Кедендiк са-
раптама бойынша де-
ректер банкiн құру.
Кiтапханалық қорлар-
дың қызметтерiне ақы
төлеу. Оқу бейне
фильмдерiн дайындау.
Арнайы зерттеу түр-
лерiн, мамандарға
аттестация жүргiзуге
рұқсаттар мен лицен-
зиялар алу үшiн
сарапшыларды Қазақстан
Республикасының Мем-
стандартында маман-
дандырылған зерттеу
мекемелерiнде оқыту
және тағлымдамадан
өткiзу. Лицензиялар,
сертификаттар алу
үшiн Қазақстан Рес-
публикасы кеден
органдарының лауа-
зымды тұлғаларына
оқуды жүргiзу.
Қазақстан Республи-
касындағы Мемстан-
дартта сынау әдiс-
терiн аттестациялау.
Радиоизотоптық құ-
ралдармен және рент-
гендiк техникамен
жұмыс iстеуге арнал-
ған лицензиялар,
сертификаттар алу.
11       103  Оқу-әдiстеме- Оқу-әдiстемелiк ор-  Жылдың  Қазақстан
лiк орталық   талықтардың штат     iшiнде  Республи-
санының лимитiне             касы Қаржы
сәйкес 35 штаттық            министрлiгi
бiрлiктi ұстау
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiне жүктелген функциялардың сапалы және уақтылы атқарылуы; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық органдары қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейiн жоғарылату; трансферттiк бағаларды қолдану кезiнде мемлекеттiк бақылаудың тиiмдiлiгiн арттыру; материалдық-техникалық жарақтандыру; бюджетке түсетiн кiрiстер түсiмiнiң, құжаттамалық тексерулер нәтижелерi бойынша бюджетке қосымша жете есептелген салық және басқа да мiндеттi төлемдердiң толық және уақытылы түсуiн қамтамасыз ету; жеке тұлғалардан және мемлекеттiк органдардан қабылданған қолма-қол ақшаның мемлекеттiк бюджеттiң кiрiсiне толық және уақытылы аудару; алкоголь өнiмiн заңды өндiру көлемiн жылына 20-25%-ға көтеру, алкоголь өнiмiнен түсетiн акциздердiң түсу көлемiн жылына 1,7-2,3 миллиардқа ұлғайту; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң және оның аумақтық бөлiмшелерiнiң ақпараттық жүйелерiн қолданбалы және жүйелiк жасаудың үздiксiз жұмысын қамтамасыз ету, кезеңдiк бухгалтерлiк және бақылау-тексеру есептiлiгiн уақытылы қалыптастыру, мемлекет талаптары мен мiндеттемелерiнiң мониторингi министрлiктiң Web-сайттарының жұмыс iстеуi; қазынашылық жүйесiнде деректердi берудi, ФАСТИ және электронды құжаттармен ведомствоiшiлiк алмасуды сапалы қамтамасыз ету, министрлiктiң ақпараттық ресурстарына қашық регламенттелген және жалпыға бiрдей қатынауды қамтамасыз ету.
Мемлекет мүддесiн ескере отырып мемлекеттiк мүлiктiң жай-күйiн бақылау және оны пайдалану жөнiндегi шешiмдердi қабылдау үшiн жағдайлар жасау; республикалық бюджеттiң уақытылы атқарылуы және жергiлiктi бюджеттерге есептеу-кассалық қызмет көрсету үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық жүйесiнiң ақпараттық жүйелерiнiң қолданбалы және жүйелiк қамтамасыз етуiнiң iркiлiссiз жұмыс iстеуi, ақпараттың сапасы мен жеделдiлiгiн қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi мен оның аумақтық бөлiмшелерiнде ақпараттық жүйелердiң iркiлiссiз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң ақпараттық жүйелерiн қолданбалы және жүйелiк қамтамасыз етудiң тиiмдi жұмысы; салықтық әкiмшiлендiру процестерiн сүйемелдеу, автоматтандыру, ақпараттардың сапасы мен жеделдiгiн арттыру; ақпараттық жүйелердiң, хабарламаларды жеткiзудiң, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi мен оның аумақтық бөлiмшелерiндегi компьютерлiк, желiлiк, коммуникациялық жабдықтар жұмыстарының үздiксiз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету. Аумақтық органдар қызметкерлерiн оқыту, өңiрдегi бухгалтер-практиктердi қаржылық есептiлiктiң халықаралық стандарттарының негiзiмен таныстыру. Кедендiк бақылаудың тиiмдiлiгi мен сапасын, Қазақстан Республикасы мемлекеттiк шекарасының қауiпсiздiгi мен қорғалуын қамтамасыз ету. Кәсiби деңгейiн көтеру және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетiн қазiргi заманғы экономикалық шарттарға сәйкес жоғары кәсiби бiлiктi кадрлармен қамтамасыз ету; мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi хабарландырулар мен ақпараттық материалдардың орталықтандырылған жариялауын сапалы және дер кезiнде қамтамасыз етуге қызмет етедi, бұл ретте, бюджеттiк ұйымдар үшiн хабарландыру орналастыру тегiн, ал мемлекеттiк және акционерлiк қоғамдар үшiн мемлекетке тиесiлi бақылау акция пакеттерi қазiргi уақытта қолданылып жүрген бағалардан төмен бағамен ақылы негiзде болады, бұл түпкi нәтижесiнде бюджет қаражатын үнемдеудi арттырады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
167-ҚОСЫМША
Ескерту. 167-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 12100 тысяч тенге (двенадцать миллионов сто тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект усовершенствования ирригационной и дренажной систем) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 25 июня 1996 года";  Закон  Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашения о займе (Специальные операции) (Проект управления водными ресурсами и восстановления земель) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года"; Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные операции) (Проект управления водными ресурсами и восстановления земель) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года";  Закон  Республики Казахстан от 20 марта 2002 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект "Регулирования русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (фаза 1)") между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  Закон  Республики Казахстан от 20 июля 1999 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект реструктуризации дорожно-транспортной отрасли) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе по Проекту развития автодорожной отрасли между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития";  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные операции) (Проект реконструкции дороги регионального значения Алматы-Бишкек) (Казахстанский компонент) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития";  Закон  Республики Казахстан от 26 мая 2004 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект очистки реки Нуры) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "О ратификации Соглашения о займе "Реструктуризация автодорожной отрасли (Атырау-Актау)" между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств правительственных внешних займов.

1. Құны: 12100 мың теңге (он екі миллион бiр жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 1) "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта жаңғырту және Дамыту банкi арасындағы Займ (Суландыру мен құрғату жүйелерiн жетiлдiру жобасы) туралы 1996 жылғы 25 маусымдағы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қыркүйектегi  Заңы ; 2) "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы Несие жөнiндегi келiсiмдi (Арнайы операциялар) (Cу қорларын басқару және жердi қалпына келтiру жобасы) бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегi  Заңы ; 3) "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы Несие жөнiндегi келiсімдi (Кәдiмгi операциялар) (Cу қорларын басқару және жердi қалпына келтiру жобасы) бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегi  Заңы ; 4) "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму Банкi арасындағы заем туралы келiсiмдi (Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу мен Арал теңiзiнiң солтүстiк бөлiмiн сақтау жобасы (1-фаза)) бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 20 наурыздағы  Заңы ; 5) "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiнiң арасындағы (Жол-көлiк саласын қайта құрылымдау жобасы) Заем туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 20 шiлдедегi  Заңы ; 6) "Қазақстан Республикасы мен Еуропа Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы автомобиль жолдары саласын дамыту жобасы жөнiндегi заем туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 31 қаңтардағы  Заңы ; 7) "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы Заем туралы келiсiмдi (қарапайым операциялар) (Аймақтық маңызы бар Алматы-Бiшкек жолын қайта жаңарту жобасы) (Қазақстандық құрауыш) бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 31 қаңтардағы  Заңы ; 8) "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму Банкi арасындағы қарыз (Нұра өзенiн тазарту жобасы) туралы" келiсiмдi бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 26 мамырдағы  Заңы ; 9) "Қазақстан Республикасы мен Еуропа Қайта құру және Даму Банкi арасындағы "Автокөлiк саласын қайта құрылымдау (Атырау-Ақтау)" жобасы бойынша Қарыз туралы келiсiмдi бекiту туралы Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шiлдедегi  Заңы ;
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: үкiметтiк сыртқы қарыздар қаражаты есебiнен қаржыландырылатын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру.

5. Задачи бюджетной программы: своевременное проведение аудита инвестиционных проектов и представление отчетов аудиторской проверки соответствующим международным финансовым организациям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    002        Осуществле-  Проведение аудита восьми Первое Министерство
ние аудита   инвестиционных проектов, полу-  финансов
инвестицион- финансируемых за счет    годие  Республики
ных проектов средств правительствен-  2005   Казахстан
ных внешних займов       года
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение одного из обязательных условий Соглашений о займах, ратифицированных Парламентом Республики Казахстан.
Приложение 168
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Проведение процедур ликвидации и банкротства"
на 2005 год
1. Стоимость: 75204 тысячи тенге (семьдесят пять миллионов двести четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Гражданский Кодекс  Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года,  Закон  Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение процедур ликвидации и банкротства организаций.
5. Задачи бюджетной программы: финансирование мероприятий по ликвидации и банкротству организаций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: инвестициялық жобалардың аудитiн уақытылы жүргiзу және аудиторлық тексеру есептерiн тиiстi халықаралық қаржы мекемелерiне ұсыну.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   002       Инвестициялық Yкiметтiк сыртқы     2005    Қазақстан
жобалардың    қарыздар қаражаты    жылдың  Республи-
аудитiн жү-   есебiнен қаржылан-   бiрiншi касының
зеге асыру    дырылатын сегiз ин-  жарты   Қаржы
вестициялық жобаның  жылдығы министрлiгi
аудитiн жүргiзу
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан киiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткен Қарыз туралы келiсiмнiң мiндеттi шарттарының бiрiн орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
168-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Тарату және банкроттық рәсiмдердi жүргiзу"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 75204 мың теңге (жетпiс бес миллион екi жүз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық  Кодексi , "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ұйымдарды тарату және банкроттық рәсiмдерiн жүргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ұйымдарды тарату және банкроттығы жөнiндегi iс-шараларды қаржыландыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________

1    003        Проведение   Проведение процедуры     В те-  Министерство
процедур     ликвидации и банкротства чение  финансов
ликвидации   отсутствующих и бездей-  года   Республики
и банкрот-   ствующих должников, в           Казахстан
ства         том числе ликвидация ор-
ганизаций по ст.49 ГК
Республики Казахстан, в
отношении которых судом
принято решение о прину-
дительной ликвидации.
Публикация объявлений по
делу о банкротстве. Вып-
лата затрат, связанных с
проведением процедур
ликвидации и банкротства.
Выплата административных
расходов, связанных с
проведением конкурсного
производства АОЗТ
"Карагандашахтуголь".
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: исполнение решений судов, в части проведения процедуры ликвидации организации, расчистка регистра юридических лиц и реестра налогоплательщиков, сокращение налоговой недоимки.
Приложение 169
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Печатание акцизных и учетно-контрольных марок"
на 2005 год
1. Стоимость: 70559 тысяч тенге (семьдесят миллионов пятьсот пятьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  21_ 397  п.2,  368 373 531  п.3,  549  п.1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";  статья 11  Закона Республики Казахстан от 19 июня 1997 года "Об индивидуальном предпринимательстве";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года N 1586 "Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей, формы свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2003 года N 792 "О маркировке отдельных видов подакцизных товаров марками акцизного сбора";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2003 года N 874 "Об организации работы по внедрению системы контроля за производством и оборотом алкогольной продукции с использованием учетно-контрольных марок"; Приказ Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 19 декабря 2002 года N 889 "О бланках строгой отчетности";  Приказ  Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан  от 20 марта 2003 года N 143 "Об утверждении Правил получения, учета, хранения и выдачи марок акцизного сбора на алкогольную продукцию (кроме пива), табачные изделия и прочие изделия, содержащие табак".

1   003       Тарату және    Жоқ және әрекетсiз  Жылдың  Қазақстан
банкроттық    борышкерлердi тарату iшiнде  Республи-
рәсiмдердi    және банкроттық              касының
жүргізу       рәсiмдердi жүргiзу.          Қаржы
Банкроттық туралы           министрлiгi
iс бойынша хабарлан-
дыруларды жариялау,
сондай-ақ ҚР АК-нің
49-бабына сәйкес
мәжбүрлi түрде ұйым-
дары туралы қабыл-
данған соттың шешiмi
бойынша тарату.
Тарату және банк-
роттық рәсiмдердi
жүргiзуге байланысты
шығындарды төлеу.
"Қарағандышахткөмiр"
ЖҮАҚ конкурс өндiрi-
сiн жүргiзуге байла-
нысты әкiмшілік
шығыстарды төлеу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ұйымдарды тарату рәсімдерін жүргізу бөлiгiнде соттың шешiмдерiн орындау, заңды тұлғалардың тiркелiмiн және салық төлеушiлердiң тiзiлiмiн тазалау, салық бересiсiн қысқарту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
169-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Акциздiк және есептеу-бақылау маркаларын басып шығару"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 70559 мың теңге (жетпiс миллион бес жүз елу тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексiнiң  21,   368  2-т.,  373 531  3-т.,  549-бабы  3-т.; "Жеке кәсiпкерлiк туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 маусымдағы Заңының  11-бабы ; "Жеке кәсiпкерлердi мемлекеттiк тiркеу үшiн алым ставкаларын, жеке кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң нысанын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 6 желтоқсандағы N 1586  қаулысы ; "Акцизделетiн тауарлардың жекелеген түрлерiн акциздiк алым таңбаларымен таңбалау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 8 тамыздағы N 792  қаулысы ; "Есепке алу-бақылау таңбаларын пайдаланып алкоголь өнiмiнiң өндiрiлуiн және айналымын бақылау жүйесiн енгiзу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 27 тамыздағы N 874  қаулысы ; "Қатаң есептiлiк бланкiлерi туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi Төрағасының 2002 жылғы 19 желтоқсандағы N 889; "Алкоголь өнiмiне (сырадан басқа), темекi өнiмдерiне және құрамында темекi бар өзге де өнiмдерге акциздiк алым таңбаларын алу, есепке aлу, сақтау және беру Ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң 2003 жылғы 20 наурыздағы N 134  бұйрығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: защита легальной продукции от фальсификации и мгновенность определения легальности происхождения, обеспечение максимально полного поступления акцизов в условиях жесткого государственного регулирования оборота этилового спирта и алкогольной продукции, налоговое администрирование субъектов, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота подакцизных товаров; привлечение физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью, в государственной регистрации в качестве индивидуальных предпринимателей и уплате налогов на основе патента; привлечение лиц, деятельность которых носит эпизодический характер, и лиц, осуществляющих деятельность на рынках, к уплате налогов; ведение учета объектов налогообложения и отдельных видов деятельности (казино, тотализатор, боулинг, бильярд и т.д.); привлечение физических лиц к уплате налогов на имущество, транспорт, земельного налога.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение производителей алкогольной продукции учетно-контрольными марками; выдача налоговыми органами свидетельств, патентов, регистрационных карточек; выдача налогоплательщикам разовых талонов, квитанций об уплате налогов через уполномоченные органы; контроль уполномоченных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    004        Печатание    Монтаж и настройка обо-  В те-  Министерство
акцизных и   рудования для изготовле- чение  финансов
учетно-      ния учетно-контрольных   года   Республики
контрольных  марок, маркировки и             Казахстан
марок        контроля за алкогольной
продукцией, адаптация
программного обеспечения
системы контроля за
производством и оборотом
алкогольной продукции на
территории Республики
Казахстан, консульта-
ционные услуги.
Печатание следующих ви-
дов бланков строгой
отчетности:
- патент на право приме-
нения специального нало-
гового режима индиви-
дуальных предпринимате-
лей;
- патент на применение
специального налогового
режима для юридических
лиц - производителей
сельскохозяйственной
продукции;
- свидетельство о госу-
дарственной регистрации
в качестве индивидуаль-
ного предпринимателя;
- ламинационные кармашки;
- разовые талоны;
- квитанция для сбора
налогов на имущество,
транспортные средства и
земельного налога, упла-
чиваемых налогоплатель-
щиком - физическим лицом
(формы ФЛ-1);
- регистрационная кар-
точка объекта налого-
обложения по организа-
ции, проведению лотереи
и реализации лотерейных
билетов;
- регистрационная кар-
точка объекта налого-
обложения по производ-
ству и реализации алко-
гольной продукции;
- регистрационная кар-
точка объектов учета
налогообложения по
производству и оптовой
реализации и импорту
табачных изделий;
- регистрационная кар-
точка учета объекта
налогообложения по
приему стеклопосуды;
- регистрационная кар-
точка учета объектов
налогообложения по
оптовой и розничной
торговле бензином;
- регистрационная кар-
точка учета объектов
налогообложения по
фиксированному суммар-
ному налогу;
- свидетельство налого-
плательщика для юриди-
ческих лиц;
- свидетельство налого-
плательщика для физичес-
ких лиц;
- свидетельство о поста-
новке на учет по налогу
на добавленную стоимость.
--------------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: заңды өнiмдi қолдан жасаудан қорғау және заңды жасалғандығын тез арада анықтау, этил спиртi мен алкоголь өнiмiнiң айналымын қатаң мемлекеттiк реттеу жағдайында акциздердiң ең жоғарғы толық түсуiн қамтамасыз ету; акцизделетiн тауарлардың өндiрiсi мен айналымы аясында қызметiн жүзеге асыратын субъектiлердi салықтық әкiмшiлiктендiру; жеке кәсiпкер және патент негiзiнде салық төлеушi ретiнде мемлекеттiк тiркеудегi кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын жеке тұлғаларды тарту; қызметi мезеттiк сипаттағы тұлғаларды және қызметiн базарларда жүзеге асыратын тұлғаларды салық төлеуге тарту; салық салу объектiлерi мен қызметтiң жекелеген түрлерiнiң (казино, тотализатор, боулинг, бильярд және т.б.) есебiн жүргiзу; мүлiк, көлiк, жер салығын төлеуге жеке тұлғаларды тарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: алкоголь өнiмдерiн өндiрушiлердi есепке алу-бақылау таңбаларымен қамтамасыз ету; салық органдарымен куәлiктер, патенттер, тiркеу карточкаларын беру; салық төлеушiлерге бiржолғы талондарды, уәкiлеттi органдар арқылы салықтардың төленгенi туралы түбiртектердi беру; уәкiлеттi органдардың бақылауы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   004       Акциздiк және Есепке алу-бақылау   Жылдың  Қазақстан
есептеу-      таңбаларын дайын-    iшiнде  Республи-
бақылау       дау, алкоголь өнi-           касы Қаржы
маркаларын    мiн таңбалау және            министрлiгi
басып шығару  бақылау үшiн жабдық-
тарды монтаждау және
баптау, Қазақстан
Республикасының ау-
мағында алкоголь
өнiмiнiң өндiрiсi
мен айналымы үшiн
бақылау жүйесiнiң
бағдарламалық қам-
тамасыз етуiн бейiм-
деуi, консультативтiк
қызметтер.
Қатаң есептiлiк
бланкiлерiнiң мынадай
түрлерiн басу:
- жеке кәсiпкерлер-
дiң арнаулы салық
режимiн қолдануға
патент;
- ауыл шаруашылық
өнiмiн өндiрушi заңды
тұлғаларға арналған
арнаулы салық режимiн
қолдануға патент;
- жеке кәсiпкер
ретiнде мемлекеттiк
тiркеу туралы куәлiк;
- ламинациялық
қалташықтар;
- бiр жолғы талондар;
- салық төлеушi -
жеке тұлға төлейтiн
мүлiк, көлiк құралдары
салықтары мен жер
салығын жинауға ар-
налған квитанциялар
(ЖТ-1-нысандары);
- лотерея ұйымдас-
тыру, өткiзу және
лотерея билеттерiн
сату бойынша салық
салу объектiсiнiң
тiркеу карточкасы;
- алкоголь өнiмiн
өндiру мен сату
бойынша салық салу
объектiсiнiң тiркеу
карточкасы;
- темекi өнiмдерiн
өндiру, көтерме сату
және импортқа шығару
бойынша салық салу
объектiлерiн есепке
алудың тiркеу
карточкасы;
- шыны ыдыстар
қабылдау бойынша
салық салу объектiсiн
есепке алудың тiркеу
карточкасы;
- бензинмен көтерме
және бөлшек сауда
жасау бойынша салық
салу объектiлерiн
есепке алудың тiркеу
карточкасы;
- тiркелген жиынтық
салық бойынша салық
салу объектiлерiн
есепке алудың тiркеу
карточкасы;
- заңды тұлғаларға
арналған салық
төлеушiнiң куәлiгi;
- жеке тұлғаларға
арналған салық тө-
леушiнiң куәлiгi;
- қосылған құн
салығы бойынша есепке
қою туралы куәлiк.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сквозной контроль на всех стадиях производства и оборота подакцизной продукции, легализация производства и упорядочение рынка подакцизной продукции, обеспечение своевременности уплаты и поступления соответствующих налогов в бюджет; снижение количества незарегистрированных объектов и субъектов предпринимательской деятельности, занимающихся отдельными видами деятельности, полный охват физических лиц к уплате имущественных налогов (транспорт, земля, имущество).
Приложение 170
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354 <*>
Сноска. Приложение 170 исключено - постановлением Правительства РК от 21 апреля 2005 г.  N 372  .
Приложение 171
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Приобретение акций международных финансовых организаций"
на 2005 год
1. Стоимость: 491551 тысяча тенге (четыреста девяносто один миллион пятьсот пятьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Пункты 1, 2  статьи 2  Закона Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года N 264 "О членстве Республики Казахстан в Международном Валютном Фонде, Международном Банке Реконструкции и Развития, Международной Финансовой Корпорации, Международной Ассоциации Развития, Многостороннем Агентстве Гарантии Инвестиций, Международном Центре по Урегулированию Инвестиционных Споров, Европейском Банке Реконструкции и Развития, Азиатском Банке Развития, Исламском Банке Развития".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Выполнение Республикой Казахстан своих обязательств, принятых в связи с приобретением статуса акционера в ряде крупных и авторитетных международных финансовых организациях, таких как Международный Банк Реконструкции и Развития, Европейский Банк Реконструкции и Развития, Азиатский Банк Развития, Исламский Банк Развития, членство в которых дает право доступа Республике Казахстан к кредитным ресурсам, в т.ч. на льготных условиях на поддержание реформ в экономике и финансовой сфере, получения технической помощи и грантов.
5. Задачи бюджетной программы: Приобретение акций международных финансовых организаций. Обеспечение регулярных выплат членских взносов международным финансовым организациям в соответствии с графиками платежей, предусмотренными международными финансовыми организациями для Республики Казахстан.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: акцизделетiн өнiмдердiң өндiрiсi мен айналымын барлық сатыларда толассыз бақылау, өндiрiстi заңдастыру және акцизделетiн өнiмдер рыногын тәртiпке келтiру, тиiстi салықтардың бюджетке төлеудiң уақтылығын және түсуiн қамтамасыз ету; қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысатын, тiркелмеген кәсiпкерлiк қызмет объектiлерi мен субъектiлерiнiң санын азайту, жеке тұлғаларды мүлiктiк салықтарды (көлiк, жер, мүлiк) төлеуге толық қамту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
170-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жекелеген негiздемелер бойынша республикалық
меншiкке түскен мүлiктi бағалау, сақтау және сату"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 170-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.04.21.  N 372  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
171-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 491551 мың теңге (төрт жүз тоқсан бiр миллион бес жүз елу бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының Халықаралық валюта қорына, Халықаралық Қайта құру және Даму Банкiне, Халықаралық қаржы Корпорациясына, Халықаралық даму Қауымдастығына, Инвестициялар Кепiлдiгiнiң "Көпжақты агенттiгiне, Инвестициялық Дауларды Реттеу жөнiндегi Халықаралық Орталыққа, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкiне, Азия Даму Банкiне, Ислам Даму Банкiне мүшелiгi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 6 желтоқсандағы N 264  Заңы  2-бабының 1 және 2-тармақтары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Халықаралық Қайта құру және Даму Банкi, Еуропа Қайта құру және Даму Банкi, Азия Даму Банкi, Ислам Даму Банкi сияқты iрi және беделдi қаржы ұйымдары қатарында акционер мәртебесiн алуға байланысты қабылдаған өз мiндеттемелерiн орындауы, оларға мүшелiк Қазақстан Республикасының кредит ресурстарына, оның iшiнде экономика мен қаржы саласындағы реформаларды қолдауға жеңiлдiктi шарттарда қол жеткiзу, техникалық көмек пен гранттарды алуға құқық бередi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу. Халықаралық қаржы ұйымдары Қазақстан Республикасы үшiн көздеген төлемдер кестесiне сәйкес халықаралық қаржы ұйымдарына мүшелiк жарналарды тұрақты төлеуiн қамтамасыз ету.

1    006        Приобретение 1. МБРР - инкассация     В те-  Министерство
акций между- частей средств простых   чение  финансов
народных фи- векселей N 5/5025 от     года   Республики
нансовых     30.06.97 г. и N 001/002         Казахстан
организаций  от 28.09.95 г., выпущен-
ных Министерством финан-
сов Республики Казахстан
в счет основной и допол-
нительной подписки на
акционерный  капитал
МБРР;
2. ЕБРР - выплата вось-
мого членского взноса в
виде наличной части; ин-
кассация частей средств,
в том числе пятой части
простого векселя от
12.04.2001 г.
N 31-3-2-8/4630, четвер-
той части простого век-
селя от 13.04.2002 г.
N 15-9-2-8/4414, третьей
части простого векселя
от 7.05.2003 г.
N ДМО-1-2/4082, второй
части простого векселя
от 1.04.2004 г.
N ДМФО-1-2/3135 и первой
части простого векселя
(в счет восьмого член-
ского взноса за 2005 г.),
выпущенных Министерством
финансов Республики Ка-
захстан в счет дополни-
тельной подписки на ак-
ционерный капитал ЕБРР;
3. ИБР - оплата десятого
членского взноса в счет
основной подписки на
акционерный капитал ИБР;
оплата первого членского
взноса в счет дополни-
тельной подписки на
акционерный капитал ИБР;
4. АБР - инкассация час-
ти средств казначейского
векселя от 17.05.96 г.
N 27-3-10/3719,  выпу-
щенного Министерством
финансов Республики
Казахстан в счет основ-
ной подписки на акцио-
нерный капитал АБР.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Являясь акционером международных финансовых организаций, Республика Казахстан привлекает программные и проектные займы на льготных условиях от данных международных финансовых организаций.
Приложение 172
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Создание и развитие информационных систем органов
Министерства финансов Республики Казахстан"
на 2005 год
1. Стоимость: 2486377 тысяч тенге (два миллиарда четыреста восемьдесят шесть миллионов триста семьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Кодекс  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс); статьи  3__ 13_  Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции";  Закон  Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках";  Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; статьи  6__ 11_ 12_  Закона Республики Казахстан от 7 апреля 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов";  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 12 октября 1998 года N 4114 "О дальнейшем реформировании системы государственных органов Республики Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359 "О Государственной программе обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 3l июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 октября 1998 года N 1059 "О реализации Проекта Модернизации Казначейства";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2001 года N 674 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2005 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2001 года N 788 "Об утверждении Перечня официальных источников информации по рыночным ценам на отдельные виды товаров, подлежащих государственному контролю при применении трансфертных цен в международных деловых операциях";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2002 года N 448 "Об утверждении перечня налогоплательщиков, подлежащих республиканскому мониторингу";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года N 579 "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного реестра налогоплательщиков Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О Плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан N 1019 от 3 октября 2003 года "Об утверждении Программы развития таможенных органов Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1129 "Положение о Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан"; приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 628 "Об организации работы Министерства финансов Республики Казахстан по реализации Программы совершенствования системы управления бюджетными процессами".

1   006       Халықаралық   1. ХКДБ - Қазақстан  Бiр жыл Қазақстан
қаржы ұйымда- Республикасының      iшiнде  Республи-
рының акция-  Қаржы министрлiгi            касының
ларын сатып   шығарған 28.09.95 ж.         Қаржы
алу           N 001/002 және               министрлiгi
30.06.97 ж. N 5/5025
қарапайым вексельдер
қаражатының бөлiк-
терiн ХҚДБ акцио-
нерлiк капиталына
негiзгi және қосымша
жазылу есебіне
инкассалау;
2. ЕҚДБ - қолма-қол
бөлік ретінде сегі-
зінші мүшелiк жар-
наны төлеу; қаражат
бөлiктерiн, оның
iшінде ЕҚДБ акцио-
нерлік капиталына
қосымша жазылу есе-
біне Қазақстан Рес-
публикасының Қаржы
министрлiгi шығарған
12.04.2001 ж. N
31-3-2-8/4630 жай
векселiнiң бесiншi
бөлiгiн, 13.04.2002 ж.
N 15-9-2-8/4414 жай
векселiнiң төртiншi
бөлiгiн, 7.05.2003 ж.
N ДМО-1-2/4082 қара-
пайым векселінің
үшiншi бөлiгiн,
01.04.2004 ж. N
ДМФО-1-2/3135 жай
векселiнiң екiншi
бөлiгiн және жай
вексельдiң бiрiншi
бөлiгiн (2005 жылғы
жетiншi мүшелiк жар-
наның есебiне)
инкассалау;
3. ИДБ - оныншы
мүшелiк жарнаны ИДБ
акционерлiк капита-
лына негiзгi жазылу
шотына төлеу; бiрiншi
мүшелiк жарнаны ИДБ
акционерлiк капита-
лына қосымша жазылу
шотына төлеу;
4. АДБ - Қазақстан
Республикасының Қаржы
министрлiгi шығарған
17.05.96 ж.
N 27-3-10/3719
қазынашылық векселі
қаражатының бiр
бөлiгiн АДБ акцио-
нерлiк капиталына
негiзгi жазылу шотына
инкассациялау
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Халықаралық қаржы ұйымдарының акционерi бола отырып, Қазақстан Республикасы осы халықаралық қаржы ұйымдарынан жеңiлдiк жағдайларда бағдарламалық және жобалау қарыздарын тартады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
172-ҚОСЫМША
Ескерту. 172-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.11.22.  N 509г  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
органдарының ақпараттық жүйелерiн құру және дамыту"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2486377 мың теңге (екi миллиард төрт жүз сексен алты миллион үш жүз жетпiс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексi  (Салық Кодексi), "Этиль спиртi және алкоголь өнiмiн өндiру мен айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi  Заңының 3 13-баптары ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 07 сәуiрдегi  Заңының 6 ,   11, 12-баптары ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 08 мамырдағы  Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi реформалау туралы" 1998 жылғы 12 қазандағы N 4114  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк аппараттық жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; "Қазынашылықты жаңарту жобасын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 16 қазандағы N 1059  қаулысы ; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi Іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674  қаулысы ; "Халықаралық iскерлiк операцияларда трансферттiк бағалар қолдану кезiнде мемлекеттiк бақылауға жататын тауарлардың жекелеген түрлерiне рыноктағы бағалары бойынша ресми ақпарат көздерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 9 маусымдағы N 788  қаулысы ; "Республикалық мониторингке жататын салық төлеушiлердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 17 сәуiрдегi N 448  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы салық төлеушiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiн қалыптастыру және жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 28 мамырдағы N 579  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының кеден қызметiн дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 3 қазандағы N 1019  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi туралы ереже" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1129  қаулысы ; "Бюджет процестерiн басқару жүйесiн жетiлдiру бағдарламасын iске асыру жөнiндегi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жұмысын ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 628 бұйрығы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Автоматизация процессов управления государственным бюджетом и финансового контроля, а также обеспечение своевременной модернизации и оснащение средствами вычислительного, коммуникационного, сетевого оборудования и организационной техники, системного программного обеспечения, интегрирование информационных систем и обеспечение защиты информации, совершенствование информационной системы Казначейства; создание и развитие информационных систем и телекоммуникаций общего назначения и информационных систем налогового администрирования в Налоговом комитете Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделениях; дальнейшее развитие Таможенной автоматизированной информационной системы таможенной службы Республики Казахстан, автоматизация процессов таможенного оформления и контроля с целью повышения отчислений таможенных сборов и платежей в бюджет, борьбы с коррупцией, централизованное формирование баз данных электронных копий грузовых таможенных деклараций, ведение на основе формируемых баз статистики внешней торговли Республики Казахстан, мониторинг основных показателей деятельности таможенных органов Республики Казахстан, информационное обеспечение данными заинтересованных министерств и ведомств Республики Казахстан, организаций и граждан Республики Казахстан; создание информационной системы Электронная таможня Республики Казахстан, как компоненты создаваемого Электронного правительства, создание максимально благоприятных условий по оказанию таможенных услуг участникам внешнеэкономической деятельности, обеспечение информационного взаимодействия с министерствами и ведомствами Республики Казахстан, вовлеченными в процессы регулирования внешней торговли; достижение современного уровня информатизации процесса государственных закупок, интегрирование информационных систем и обеспечение защиты информации, внедрение современных информационных технологий в сфере государственных закупок для осуществления государственных закупок в online-режиме, развитие электронного ведения бизнеса, электронной торговли и электронных финансов (электронная коммерция).
5. Задачи бюджетной программы: Разработка и создание информационно-финансовых интегрированных систем по совершенствованию системы управления бюджетными процессами, закупка программных средств защиты информации и их технической поддержки, приобретение серверов для территориальных подразделений министерства, а также закупка средств вычислительной техники, сетевого оборудования, организационной техники и аппаратно-программных средств защиты информации, рабочих мест СКС; разработка и развитие пилотных проектов информационных систем: "Учет и обмен данными свидетельств единого налогового удостоверения физического лица на территории государств членов Евразийского Экономического Сообщества", "Регистрация контрольно-кассовых машин", "Регистрация и учет нерезидентов Республики Казахстан" информационной системы по Государственному регулированию производства и оборота подакцизной продукции, "Неплатежеспособность и банкротство", "Регулирование производства нефтепродуктов", "Комплексный многомерный анализ данных"; расширение функциональности информационных систем "Информационная налоговая интегрированная система Республики Казахстан", "Система гарантированной доставки сообщений и защиты информации для налогоплательщиков и для территориальных подразделений Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан", "Учет доходов физических лиц, облагаемых у источника выплаты", "Регистрация плательщиков НДС", "Электронные формы налоговой отчетности", "Мониторинг крупных предприятий", бухгалтерской системы налоговых органов; обеспечение налоговых комитетов серверами и компьютерным оборудованием для расширения информационных систем и для организации связи; внедрение новых информационных технологий в Таможенную автоматизированную информационную систему, дальнейшее развитие Таможенной автоматизированной информационной системы; внедрение новых таможенных информационных технологий в соответствии с лучшими международными стандартами, рекомендованными Всемирной Таможенной Организацией для компьютеризации таможенных служб, внедрение электронного декларирования товаров и переход на безбумажные технологии работы; развитие и тиражирование интегрированной информационной системы электронных государственных закупок, реализация механизма электронных торгов в сфере государственных закупок среди администраторов республиканских бюджетных программ, последующая интеграция с ведомственными информационными системами.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Мемлекеттiк бюджеттi басқару және қаржылық бақылау процестерiн автоматтандыру, сондай-ақ есептеу, коммуникациялық, желi жабдықтары және ұйымдастыру техникасы құралдарын уақытылы жаңарту және жарақтандыру, жүйелiк бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық жүйелердi бiрiктiру және ақпарат қорғауды, Қазынашылықтың бiрiктiрiлген ақпараттық жүйесiн жетiлдiрудi қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi мен оның аумақтық бөлiмшелерiнде ақпараттық жүйелердi, жалпы нысандағы телекоммуникациялар мен салық әкiмшiлiктендiру жүйелерiн құру және дамыту; Қазақстан Республикасы кеден қызметiнiң Кедендiк автоматтандырылған ақпарат жүйесiн одан әрi жетiлдiру, кеден алымдары мен бюджетке төлемдер аударымдарын көтеру мақсатында кедендiк ресiмдеу процестерiн автоматтандыру, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес, жүктiк кедендiк декларациялардың электронды көшiрмелерiнiң дерекқорын орталықтандырып қалыптастыру, жасалған қорлардың негiзiнде Қазақстан Республикасы сыртқы саудасының статистикасын жүргiзу, Қазақстан Республикасы кеден органдары қызметiнiң негiзгi көрсеткiштерiнiң мониторингi, Қазақстан Республикасының мүдделi министрлiктерi мен ведомстволарын, Қазақстан Республикасының ұйымдары мен азаматтарын деректермен ақпараттық қамтамасыз eту; Құрылатын Электронды үкiметтiң компоненттерi ретiнде Қазақстан Республикасы Электронды кеденiнiң ақпараттық жүйесiн құру, сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларға кеден қызметтерiн көрсету бойынша барынша қолайлы жағдайлар жасау, сыртқы сауданы реттеу процестерiне тартылған Қазақстан Республикасының министрлiктерiмен және ведомстволарымен ақпараттық өзара қатынасты қамтамасыз ету; мемлекеттiк сатып алу процесiн ақпараттандырудың қазiргi заманғы деңгейiне қол жеткiзу, ақпараттық жүйелердi интеграциялау мен ақпаратты қорғауды қамтамасыз ету, мемлекеттiк сатып алу саласында мемлекеттiк сатып алуды online-режимiнде жүзеге асыру үшiн қазiргi заманғы ақпараттық технологияларды енгiзу, бизнестi электронды жүргiзудi, электрондық сауда мен электронды қаржыны (электронды коммерцияны) дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Бюджет процестерiн басқару жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi ақпараттық-қаржылық бiрiктiрiлген жүйенi әзiрлеу және құру, ақпаратты қорғау және оларды техникалық қолдауды лицензиялық жүйелiк бағдарламалық қамтамасыз етудi және бағдарламалық құралдарды сатып алу, министрлiктiң аумақтық бөлiмшелерiне серверлер сатып алу, сондай-ақ есептеу техникасы құралдарын, желi жабдықтарын, ұйымдастыру техникасын және ақпараттарды қорғаудың аппарат-бағдарламалық құралдарын, ҚКЖ жұмыс орындарын сатып алу; "Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше-мемлекеттердiң аумағында жеке тұлғалардың бiрыңғай салық куәландыруы куәлiктерi деректерiн алмасу және есепке алу", "Бақылау-кассалық машиналарды тiркеу", "Қазақстан Республикасының резидент еместерiн тiркеу және есепке алу", Акцизделетiн өнiмдердiң өндiрiсi мен айналымын мемлекеттiк реттеу ақпараттық жүйесi ақпараттық жүйелерiнiң пилоттық жобаларын әзiрлеу және дамыту, "Төлем қабiлеттiлiгi жоқ және банкроттық", "Мұнай өнiмдерiнiң өндiрiсiн реттеу", "Деректердi кешендi көпөлшемдi талдау"; "Қазақстан Республикасының тұтастандырылған салықтық ақпараттық жүйесi", "Салық төлеушiлер мен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерi үшiн хабарларды кепiлдендiрiлген жеткiзу мен ақпараттарды қорғау жүйесi", "Жеке тұлғалардың төлем көзiнен ұсталатын кiрiстерiн есепке алу", "ҚҚС төлеушiлердi тiркеу", "Салық есептiлiгiнiң электрондық нысандары", "Ipi кәсiпорындардың мониторингi" ақпараттық жүйелерiнiң функционалдығын кеңейту; салық органдарының бухгалтерлiк жүйелерi және байланысты ұйымдастыру үшiн салық комитеттерiн серверлермен және компьютерлiк жабдықтармен қамтамасыз ету; Кедендiк автоматтандырылған ақпарат жүйесiне ақпараттық технологиялар енгiзу, Кедендiк автоматтандырылған ақпарат жүйесiн одан әрi дамыту; Дүниежүзiлiк Кеден Ұйымы кеден қызметтерiн компьютерлендiру үшiн ұсынған үздiк халықаралық стандарттарға сәйкес жаңа кедендiк ақпараттық технологияларды енгiзу, тауарларды электронды декларациялауды енгiзу және қағазсыз жұмыс технологияларына көшу; электронды мемлекеттiк сатып алудың интеграцияланған ақпараттық жүйесiн дамыту мен таралымын көбейту, мемлекеттiк сатып алу саласындағы республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi арасында электронды сауда тетiктерiн iске асыру, кейiннен ведомстволық ақпараттық жүйелермен интеграциялау.

1    007        Создание и
развитие ин-
формационных
систем орга-
нов Минис-
терства
финансов
Республики
Казахстан
2          100  Создание ин- Приобретение лицензий    В те-  Министерство
формационной Oracle Application 560   чение  финансов
системы Каз- единиц. Обучение по      года   Республики
начейства    Oracle Application              Казахстан
- 10 человек.
Создание и внедрение
программного продукта
для валютных операций.
Приобретение систем
идентификации и аутенти-
фикации пользователей
казначейской сети,
сопутствующие услуги.
Приобретение дисковой
стойки класса Hi-end - 1
единица, принтеров - 153
единицы, активного сете-
вого оборудования - 10
единиц, телекоммуника-
ционного оборудования -
37 единиц, источников
бесперебойного питания -
349 единиц, сопутствую-
щих товаров и услуг.
3          101  Создание и   Расширение функциональ-  В те-  Министерство
развитие ин- ности информационных     чение  финансов
формационных систем налогового адми-  года   Республики
систем,      нистрирования "Учет до-         Казахстан
телекоммуни- ходов физических лиц,
каций общего облагаемых у источника
назначения   выплаты", "Регистрация
и систем     плательщиков НДС. Сис-
налогового   тема приема и обработки
администри-  счетов-фактур, выписан-
рования      ных с НДС", "Электрон-
ные формы налоговой от-
четности", "Комплексные
многомерный анализ дан-
ных", "Контроль за обо-
ротом и производством
акцизной продукции",
"Электронный мониторинг
крупных предприятий",
"Интегрированная нало-
говая информационная
система", "Система га-
рантированной доставки
сообщений", "Камераль-
ность налоговой отчет-
ности в Хранилище данных
форм налоговой отчетнос-
ти", "Государственный
реестр налогоплательщи-
ков и объектов налогооб-
ложения", "Неплатежеспо-
собность и банкротство",
ведомственной информа-
ционной системы "Кадры"
и бухгалтерской системы
налоговых органов в том
числе:
обследование работоспо-
собности и эффективности
внедрения информационных
систем;
доработка технического
задания на расширение
системы по итогам пилот-
ной эксплуатации;
внесение изменений и
дополнений в программное
обеспечение, приобрете-
ние программного обеспе-
чения, доработка прог-
раммных модулей системы;
доработка проектной,
технической, учебной до-
кументации;
обучение специалистов -
1000 человек;
консультации по тиражи-
рованию, инсталляции и
работе с системой;
тиражирование модернизи-
рованной системы.
Развитие и внедрение ин-
формационных систем на-
логового администрирова-
ния "Регистрация и учет
контрольно-кассовых ма-
шин", "Учет и регистра-
ция нерезидентов Респуб-
лики Казахстан", "Учет и
обмен данными свиде-
тельств единого налого-
вого удостоверения физи-
ческого лица на террито-
риях государств-членов
ЕврАзЭС" в том числе:
научно-исследовательские
работы по созданию и
внедрению систем, разра-
ботка технического зада-
ния, разработка и приоб-
ретение программного
обеспечения;
миграция данных из ин-
формационных систем,
разработка документации
и учебных электронных
курсов, обучение специа-
листов - 200 человек;
инсталляция, тиражирова-
ние системы в пилотной
зоне; оказание сопутст-
вующих услуг, проведение
обследования работоспо-
собности систем в пилот-
ной зоне;
тиражирование носителей
системы, подготовка ма-
териалов для информа-
ционных телепередач для
налогоплательщиков о
развитии системы.
Приобретение серверов в
крупные районные и го-
родские налоговые коми-
теты для информационных
систем - 15 единиц.
Приобретение терминаль-
ных компьютеров для на-
логовых органов - 1000
единиц.
Оборудование и услуги
по организации серверных
комнат в крупных город-
ских и районных Налоговых
комитетах - 8 комнат, в
том числе: систем конди-
ционирования; систем га-
зового пожаротушения и
пожарной сигнализации;
структурированной ка-
бельной системы катего-
рии 5; систем электропи-
тания; систем контроля и
ограниченного доступа;
источников бесперебой-
ного питания.
Приобретение источников
бесперебойного питания
для серверного оборудо-
вания 220 единиц для
налоговых органов.
Приобретение системы
управления службой под-
держки пользователей - 4
лицензии; консультации.
Приобретение и обеспече-
ние лицензий системы
мониторинга и управления
оборудованием - 2 комп-
лекта, консультации.
Получение услуг по про-
ведению технического
аудита состояния сервер-
ного оборудования.
Увеличение мощности
серверного оборудования.
4          102  Создание и   Приобретение серверов -  В те-  Министерство
развитие ин- 4 единицы, компьютеров - чение  финансов
формационных 100 единиц, ноутбуков -  года   Республики
систем Мини- 5 единиц, принтеров - 33        Казахстан
стерства     единицы, оборудования
финансов     защиты сетей - 2 едини-
Республики   цы, сетевого оборудова-
Казахстан    ния - 18 единиц, источ-
ников бесперебойного пи-
тания - 6 единиц, рабо-
чих мест СКС - 100 еди-
ниц, средств защиты
информации - 1 комплект,
сопутствующих товаров и
услуг.
Создание, развитие и
внедрение информацион-
ных систем, интеграция
информационных систем
органов Министерства
финансов.
Получение консалтинговых
услуг по развитию и ин-
теграции информационных
систем органов Министер-
ства финансов, обучение
специалистов информа-
ционным технологиям - 11
человек.
Создание и развитие сис-
темы электронных госу-
дарственных закупок:
Развитие интегрированной
информационной системы
"Электронные государст-
венные закупки";
Тиражирование и внедре-
ние интегрированной
информационной системы
"Электронные государст-
венные закупки" среди
администраторов респуб-
ликанских бюджетных
программ - 41 админи-
стратор;
Интеграция информацион-
ной системы "Электронные
государственные закупки"
с информационными систе-
мами Комитета Казначей-
ства и Налогового коми-
тета;
Обучение пользователей
интегрированной информа-
ционной системы "Элект-
ронные государственные
закупки" - сотрудники 41
администратора республи-
канских бюджетных прог-
рамм;
Управление проектами и
консалтинговые услуги.

1   007       Қазақстан
Республикасы
Қаржы мини-
стрлiгi ор-
гандарының
ақпараттық
жүйелерiн
құру және
дамыту
2        100  Қазынашылық-   Oracle Application  Жылдың  Қазақстан
тың ақпарат-  лицензиясын сатып    iшiнде  Республи-
тық жүйесiн   алу 560 бiрлiк.              касы Қаржы
құру          Oracle Application           министрлiгi
бойынша 10 адам
оқыту.
Валюталық операция
үшін бағдарламалық
өнiм құру және
енгiзу.
Қазынашылық желiнi
пайдаланушыларға
сәйкестендiру және
дәлме-дәл келтiру
жүйелерiн сатып алу,
iлеспе қызметтердi
сатып алу.
Hi-end класының
дискiлiк бағанын 1
бiрлiгi, принтерлер
- 153 бiрлiк, актив
желілік жабдықтар -
10 бiрлiк, телеком-
муникациялық жабдық-
тар - 37 бiрлiк,
үздiксiз қоректен-
дiру көздерiн - 349
бiрлiк, iлеспе та-
уарлар және қызмет
көрсетулердi сатып
алу.
3        101  Ақпараттық    "Жеке тұлғалардың    Жылдың  Қазақстан
жүйелердi,    төлем көзiнен ұста-  iшiнде  Республи-
жалпы мақ-    латын кiрiстерiн             касы Қаржы
саттағы       есепке алу", "ҚҚС            министрлiгi
телекоммуни-  төлеушiлердi тiркеу.
кацияларды    ҚҚС-нан көшiрiп
және салық    алынған шот-факту-
әкiмшiлiгi    ралар тізілiмдерiн
жүйелерiн     қабылдау және өңдеу
құру және     жүйесi", "Салық
дамыту        есептiлігінiң элек-
трондық нысандары",
"Деректердi кешендi
көпөлшемдi талдау",
"Акциздiк өнiмдердiң
өндiрiсi мен айналы-
мына бақылау", "Ipi
кәсiпорындардың
электрондық монито-
рингi", "Тұтастан-
дырылған салық
ақпарат жүйесi",
"Хабарларды кепiл-
дендiрiлген жеткiзу
жүйесi", "Салық
есептегi нысандары-
ның деректер қойма-
сындағы салық есеп-
тiлiгінiң камерал-
дығы", "Салық төлеу-
шiлер мен салық салу
объектiлерiнiң мем-
лекеттiк тiзiлiмi",
"Төлем қабiлетсiз-
дiгi және банкрот-
тық", "Кадрлар"
ведомстволық ақпа-
раттық жүйе және
салық органдарының
бухгалтерлiк жүйелерi
соның iшiнде: ақпа-
раттық жүйелердi ен-
гiзудiң жұмыс iстеу
қабiлеттілігiн және
тиiмдiлiгiн зерттеу;
пилоттық пайдаланудың
қорытындылары бойынша
жүйенi кеңейтуге
техникалық тапсырманы
пысықтау; бағдарла-
малық қамтамасыз
етуге өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу,
сатып алу; жүйенiң
бағдарламалық модул-
дерiн пысықтау;
жобалық, техникалық,
оқу құжаттамасын
пысықтау; мамандарды
оқыту - 1000 адам;
тираждау, инсталля-
циялау және жүйемен
жұмыс iстеу бойынша
консультациялар;
жаңғыртылған жүйенi
тираждау.
"Бақылау-кассалық
машиналарды тiркеу
және есепке алу",
"Қазақстан Республи-
касының резидент
еместерiн есепке
алу және тiркеу",
"ЕурАзЭҚ-қа мүше-
мемлекеттердiң
аумағында жеке тұл-
ғалардың бiрыңғай
салық куәландыруы
куәлiктерi деректе-
рiн алмасу және
есепке алу" салық
әкiмшiлiгiнiң ақпа-
раттық жүйелерiн
дамыту және енгiзу,
соның iшiнде: жүйе-
лердi құру мен енгiзу
бойынша ғылыми-зерт-
теу жұмыстары, тех-
никалық тапсырманы
әзiрлеу, программалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу; ақпараттық
жүйелерден деректер-
дiң көшуi, құжатта-
малар мен электрондық
оқу курстарын әзiрлеу,
мамандарды оқыту -
200 адам; жүйенi
пилоттық аймақта
тираждау, инсталля-
циялау; iлеспе қыз-
меттердi көрсету;
жүйенiң пилоттық
аймақта жұмыс iстеу
қабiлеттілiгiне
зерттеу жүргiзу;
жүйенi тасығыштарды
тираждау, жүйенi да-
мыту туралы салық
төлеушiлерге арнал-
ған ақпараттық теле-
хабарлар үшiн мате-
риалдар дайындау.
Ақпараттық жүйелер
үшiн ipі аудандық және
қалалық салық коми-
теттерiне серверлер
сатып алу - 15 бiрлiк.
Салық комитеттерi
үшiн терминалдық
компьютерлер сатып
алу - 1000 бiрлiк.
Iрi қалалық және
аудандық салық коми-
теттерiнде серверлiк
бөлмелердi жабдықтау
және ұйымдастыру
бойынша қызмет көр-
сету - 8 бөлме,
соның iшiнде:
желдету жүйелерi;
газды өрт сөндiргiш
және өрт дабылдарының
жүйелерi;
5 категориялы құрылым
алған кабельдiк жүйе;
электрмен қоректендiру
жүйесi; бақылау және
қол жеткiзу шектелген
жүйелер; үздiксiз
қоректендiру көздерi.
Салық органдарына
серверлiк жабдықтар
220 бiрлiк үшiн үз-
дiксiз қоректендiру
көздерiн сатып алу.
Пайдаланушыларды
сүйемелдеу қызметiн
басқару жүйесін
сатып алу - 4 лицен-
зия, консультациялар.
Мониторинг және
жабдықтарды басқару
жүйесiнiң лицензия-
ларын сатып алу және
қамтамасыз ету - 2
жиынтық, консуль-
тациялар.
Серверлiк жабдықтар
жағдайының техника-
лық аудитiн өткiзу
қызметтерi.
Серверлiк жабдықтардың
өнiмдiлiгiн арттыру.
4        102  Қазақстан     Серверлер - 4 бiр-   Жылдың  Қазақстан
Республикасы  лiк, компьютерлер -  iшiнде  Республи-
Қаржы Мини-   100 бiрлiк, ноут-            касы Қаржы
стрлiгiнiң    буктер - 5 бiрлiк;           министрлiгi
ақпараттық    принтерлер - 33 бiр-
жүйелерiн     лiк, желiлердi қор-
құру және     ғау жабдықтарын - 2
дамыту        бiрлiк, желi жабдық-
тарын - 18 бiрлiк,
үздiксiз қоректен-
дiру көздерiн - 6
бiрлiк, ҚКЖ жұмыс
орындарын - 100 бiр-
лiк, ақпараттарды
қорғау құралдарын -
1 жиынтық, iлеспе
тауарлар мен қызмет-
тердi сатып алу.
ҚР Қаржы министр-
лiгi органдарының
ақпараттық жүйелерiн
құру, дамыту және
енгiзу, ақпараттық
жүйелерiнiң ықпал-
дастығы.
ҚР Қаржы министр-
лiгi органдарының
ақпараттық жүйеле-
рiнiң дамыту ықпал-
дастыру бойынша
консалтингтiк қызмет
алу, ақпараттық тех-
нологияларға маман-
дарды оқыту - 11 адам.
Электрондық мемле-
кеттiк сатып алу
жүйесiн құру мен
дамыту:
"Электронды мемле-
кеттiк сатып алу"
интеграцияланған
ақпараттық жүйесiн
дамыту;
Республикалық
бюджеттiк бағдар-
ламалардың әкiмшi-
лерi арасында
"Электронды мемле-
кеттiк сатып алу"
интеграцияланған
ақпараттық жүйесiнiң
таралымын көбейту
мен енгiзу - 41
әкiмшi;
"Электронды мемле-
кеттік сатып алу"
ақпараттық жүйесiн
Қазақстан Республи-
касы Қаржы министр-
лiгiнiң ведомстволық
ақпараттық жүйеле-
рiмен: Қазынашылық
және Салық комите-
тiнiң жүйелерiмен
интеграциялау;
"Электронды мемле-
кеттiк сатып алу"
интеграцияланған
ақпараттық жүйенi
пайдаланушыларды -
республикалық бюд-
жеттiк бағдарлама-
лардың 41 әкiмшiсi-
нiң қызметкерлерiн
оқыту;
Жобаларды басқару
және консалтингтiк
қызмет көрсетулер.

5          103  Развитие     Создание дополнительных  В те-  Министерство
таможенной   локальных вычислительных чение  финансов
информацион- сетей в количестве 200   года   Республики
ной системы  рабочих мест в таможен-         Казахстан
"ТАИС"       ных органах.
Приобретение вычисли-
тельной техники: персо-
нальных компьютеров -
350 единиц, источников
бесперебойного питания -
370 единиц, принтеров -
65 единиц, серверов - 23
единицы. Разработка и
внедрение компонентов
информационных систем
таможенной службы и
программного обеспече-
ния. Приобретение лицен-
зионного программного
обеспечения - 2000 ли-
цензий, внедрение систем
обеспечения безопасности
и антивирусной защиты.
6          104  Создание ин- Разработка компонентов   В те-  Министерство
формационной информационной системы   чение  финансов
системы      "Электронная таможня",   года   Республики
"Электронная внедрение систем инфор-         Казахстан
таможня"     мационной безопасности.
Приобретение серверного
кластера - 1 комплект,
лицензионного программ-
ного обеспечения - 3
комплекта.
--------------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 22 ноября 2005 года N  509г .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Обеспечение современного уровня информатизации бюджетных процедур, требований и обязательств государства на базе новых технологических решений и инструментальных средств, а также обеспечение эффективного управления и мониторинга ресурсами вычислительной сети и защиты информации; обеспечение своевременного исполнения государственного бюджета и расчетно-кассового обслуживания местных бюджетов, повышение качества и оперативности, обеспечение бесперебойной работы информационных систем в Комитете казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделениях; прием налоговой отчетности с помощью Internet, электронной почты, электронного сканирования стандартных форм на бумажном носителе, оптимизация заполнения и обработки деклараций, упрощение сдачи налоговых деклараций налогоплательщиками, усовершенствование налогового администрирования, обеспечение защиты и гарантированной доставки сообщений (информации), автоматизация процессов налогового администрирования, повышение качества и оперативности информации, создание аналитической системы, позволяющей контролировать правильность исчисления и своевременность уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет; сокращение сроков проведения таможенного оформления и контроля, сокращение затрат таможенной службы и участников внешнеэкономической деятельности при проведении торговых операций, совершенствование и упрощение таможенных процедур, улучшение условий осуществления внешнеэкономической деятельности, способствование росту внешней торговли Республики Казахстан; повышение надежности, производительности и функциональных возможностей системно-технической платформы и прикладного программного обеспечения ТАИС, внедрение новых таможенных информационных технологий для повышения достоверности статистических данных и качества аналитических решений, организация автоматизированного доступа к статистическим данным для органов государственного управления, предоставление сервисов участникам внешнеэкономической деятельности; обеспечение функционирования интегрированной информационной системы электронных государственных закупок и развитие информационных систем приведет к значительному сокращению бумажного документооборота, а также обеспечит экономию денежных средств в размере 10-15% от объема закупаемых в системе государственных закупок товаров, работ и услуг; позволит сформировать техническую базу для создания и развития электронных торгов, аукционов и электронной коммерции; повысить эффективность и оперативность государственных закупок путем применения типовых аппаратно-программных систем, повысит уровень транспарентности всех этапов процесса государственных закупок, открытости и доступности для всех потенциальных поставщиков системы государственных закупок.
Приложение 173
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Обновление парка автомашин для государственных органов"
на 2005 год

5        103  "КААЖ"        Кеден органдарында   Жылдың  Қазақстан
кедендiк      200 жұмыс орыны мөл- iшiнде  Республи-
ақпараттық    шерiндегi қосымша            касы Қаржы
жүйесiн       жергіліктi есептеу           министрлiгi
дамыту        желiлерiн құру.
Мынадай есептеу тех-
никасын сатып алу:
дербес компьютерлер
- 350 бiрлiк, үздiк-
сiз қоректендiру
көздерi - 370
бiрлiк, принтерлер -
65 бiрлiк, серверлер
23 бiрлiк. Кеден
қызметi ақпараттық
жүйелерiнiң және
бағдарламалық қам-
тамасыз етудiң ком-
поненттерiн әзiрлеу
және енгiзу. Лицен-
зиялық бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу - 2000
лицензия, қауiпсiз-
дiктi қамтамасыз ету
және вирустан қорғау
жүйелерiн енгiзу
6        104  "Электрондық  "Электронды кеден"   Жылдың  Қазақстан
кеден" ақпа-  ақпараттық жүйесiнiң iшiнде  Республи-
раттық жүйе-  компоненттерiн әзiр-         касы Қаржы
сiн құру      леу, ақпараттық қа-          министрлiгi
уiпсiздiк жүйелерiн
енгiзу. 1 жиынтық
серверлiк кластер, 3
бiрлiк лицензиялық
бағдарламалық қам-
тамсыз етудi сатып
алу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Бюджет рәсiмдерiн ақпараттандырудың қазiргi заманғы деңгейiн қамтамасыз ету, жаңа технологиялық шешiмдер базасында мемлекеттiң талаптары мен міндеттемелерiн, сондай-ақ есептеу желiсi мен ақпарат қорғау ресурстарын тиiмдi басқаруды және мониторингiн қамтамасыз ету; мемлекеттiк бюджеттiң уақытылы атқарылуын және жергiлiктi бюджеттерге есеп-кассалық қызмет көрсетiлуiн қамтамасыз ету, сапасы мен жеделдiгiн арттыру, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiнде және онысы аумақтық бөлiмшелерiнде ақпараттық жүйелердiң үздiксiз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету; Internet, электрондық почта көмегiмен салық есептiлiгiн қабылдау, қағаз тасығышта стандартты нысандарды электрондық сканерлеу, декларацияларды толтыруды және өңдеудi оңтайландыру, салық төлеушiлердiң салық декларациясын тапсыруын оңайлату, салық әкiмшiлiктендiруiн жетiлдiру, хабарламалар (ақпараттар) қорғауды және кепiлдендiрiлген жеткiзудi қамтамасыз ету. Салықтық әкiмшiлiктендiру процестерiн автоматтандыру, ақпарат сапасын және жеделдiгiн арттыру, салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң дұрыс есептелуiн және уақтылы төленуiн бақылайтын талдамалы жүйе құру; кедендiк ресiмдеу мен бақылау жүргiзу мерзiмiн қысқарту, кеден қызметi мен сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың сауда операцияларын жүргiзген кездегi шығындарын қысқарту, кеден рәсiмдерiн жетiлдiру және оңайлату, Қазақстан Республикасы сыртқы саудасының өсiмiне ықпал ету; жүйелiк-техникалық тұғырнама мен КААЖ қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудiң сенiмдiлiгiн, өнiмдiлiгiн және функционалдық мүмкiндiктерiн арттыру, статистикалық деректердiң дұрыстығы мен талдаулық шешiмдердiң сапасын арттыру үшiн жаңа кедендiк ақпараттық технологияларды енгiзу, мемлекеттiк басқару органдары үшiн статистикалық деректерге автоматтандырылған қол жеткiзудi ұйымдастыру, сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларға сервис ұсыну; электронды мемлекеттік сатып алудың интеграцияланған ақпараттық жүйесiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және ақпараттық жүйелердi дамыту қағаз жүзiндегi құжат айналымын едәуiр қысқартуға әкеледi, сондай-ақ тауарлар, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу жүйесiнде сатып алынатындардың көлемiнен 10-15% мөлшерiнде ақша қаражатын үнемдеудi қамтамасыз етедi; электрондық сауданы, аукциондар мен электронды коммерцияны құру мен дамыту үшiн техникалық база қалыптастыруға мүмкiндiк туғызады; үлгiлiк аппараттық-бағдарламалық жүйелердi қолдану арқылы мемлекеттiк сатып алудың тиiмдiлiгi мен жеделдiгiн арттырады, мемлекеттiк сатып алу процесiнiң барлық кезеңдерiнiң айқындылық, барлық ықтимал өнім берушілер үшін мемлекеттік сатып алу жүйесінің ашықтығы мен қол жетімділік деңгейін көтереді.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
173-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркiн жаңарту"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 355934 тысячи тенге (триста пятьдесят пять миллионов девятьсот тридцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1119 "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: централизованное обновление парка автомашин для государственных органов.
5. Задачи бюджетной программы: централизованное приобретение автомашин для государственных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    008        Обновление   Приобретение автомашин   В те-  Министерство
парка авто-  для государственных      чение  финансов
машин для    органов, в том числе     года   Республики
государст-   для:                            Казахстан
венных       Министерства сельского
органов      хозяйства - 29 единиц;
Министерства труда и
социальной защиты насе-
ления - 11 единиц;
Министерства транспорта
и коммуникаций - 9 еди-
ниц;
Министерства финансов -
97 единиц;
Министерства экономики и
бюджетного планирования
- 5 единиц;
Министерства юстиции -
10 единиц;
Министерства энергетики
и минеральных ресурсов -
12 единиц;
Министерства охраны
окружающей среды - 10
единиц;
Агентства по чрезвычай-
ным ситуациям - 2 еди-
ницы;
Счетного Комитета - 9
единиц;
Верховного Суда - 18
единиц;
Генеральной Прокуратуры
- 15 единиц;
Агентства по статистике
- 7 единиц;
Агентства по управлению
земельными ресурсами -
5 единиц;
Конституционного совета
- 4 единиц.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное централизованное обновление парка автомашин для обеспечения безопасности и транспортного обслуживания государственных органов.

1. Құны: 355934 мың теңге (үш жүз елу бес миллион тоғыз жүз отыз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1119  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк органдар үшiн автокөлiк паркiн орталықтандырылған жаңғырту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк органдар үшiн автокөлiк паркiн орталықтандырылған сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   008       Мемлекеттiк   Мемлекеттiк органдар Жылдың  Қазақстан
органдар үшiн үшiн, оның iшiнде    iшiнде  Республи-
автомашиналар мыналарға:                   касының
паркiн        Ауыл шаруашылығы             Қаржы
жаңарту       министрлiгiне - 29           министрлiгi
бiрлiк;
Еңбек және халықты
әлеуметтiк қорғау
министрлiгiне - 11
бiрлiк;
Көлiк және коммуни-
кациялар министрлi-
гiне - 9 бiрлiк;
Қаржы министрлiгiне
- 97 бiрлiк;
Экономика және бюд-
жеттiк жоспарлау
министрлiгiне -
5 бiрлiк;
Әдiлет министрлiгiне
- 10 бiрлiк;
Энергетика және ми-
неральдық ресурстар
министрлiгiне -
12 бiрлiк;
Қоршаған ортаны
қорғау министрлiгiне
- 10 бiрлiк;
Төтенше жағдайлар
жөнiндегi агенттiгiне
- 2 бiрлiк;
Есеп комитетiне -
9 бiрлiк;
Жоғарғы Сотқа -
18 бiрлiк;
Бас Прокуратураға -
15 бiрлiк;
Статистика жөнiндегi
агенттiгiне -
7 бiрлiк;
Жер ресурстарын
басқару жөнiндегi
агенттігiне -
5 бiрлiк,
Конституциялық
кеңес - 4 бiрлiк.
Автокөлiк паркiн
орталықтандырылған
сатып алу
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттік органдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету және көлiк қызметiн көрсету үшін сапалы және уақытылы автокөлiк паркiн орталықтандырылған жаңғырту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына

Приложение 173-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354 <*>
Сноска. Дополнено приложением 173-1 - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
217-Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на увеличение заработной платы государственным
служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся
государственными служащими, и работникам казенных предприятий"
на 2005 год
1. Стоимость: 31018414 тысяч тенге (тридцать один миллиард восемнадцать миллионов четыреста четырнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Послание  Главы государства народу Казахстана "Казахстан на пути ускоренной экономической, социальной и политической модернизации" от 18 февраля 2005 года;  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N№1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального банка Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: компенсация потерь нижестоящих бюджетов, вытекающих из принятия вышестоящими органами нормативных правовых актов, влекущих увеличение расходов в период действия трехлетних объемов официальных трансфертов общего характера.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение выплаты заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими и работникам казенных предприятий с учетом ее увеличения с 1 июля 2005 года в среднем на 32 %.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы*:
N
п/п
Код про-
гра-ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия
по реализации
программ
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
увеличение
заработной
платы госу-
дарственным
служащим,
работникам
государст-
венных уч-
реждений,
не являю-
щимся госу-
дарственны-
ми служащи-
ми, и ра-
ботникам
казенных
предприятий
Выделение
финансовых
средств из
республикан-
ского бюджета
в областные
бюджеты, бюд-
жеты городов
Астаны и
Алматы для
финансирова-
ния дополни-
тельных рас-
ходов, связа-
нных с увели-
чением зара-
ботной платы
государствен-
ным служащим,
работникам
государствен-
ных учрежде-
ний, не яв-
ляющимся го-
сударствен-
ными
служащими и
работникам
казенных
предприятий
В
течение
второго
полу-
годия
2005
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан,
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы

173-1-қосымша
Ескерту. 173-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiлiгi
2005 жылға арналған
009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне мемлекеттiк қызметшiлердiң, мемлекеттік
мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi болып табылмайтын
қызметкерлерiнiң және қазыналық кәсiпорындар
қызметкерлерiнiң жалақысын ұлғайтуға берiлетiн
ағымдағы нысаналы трансферттер" республикалық
бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 31018414 мың теңге (отыз бiр миллиард он сегiз миллион төрт жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексi ; Мемлекет басшысының 2005 жылғы 18 ақпандағы "Қазақстан экономикалық, әлеуметтiк және саяси жедел жаңару жолында" Қазақстан халқына  Жолдауы ; "2005 жылға республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы органдарының мемлекеттік бюджет есебiнен және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджет) есебiнен ұсталатын қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы ; "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес және қазыналық кәсiпорындардың жұмыскерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жоғары тұрған органдардың нормативтiк құқықтық кесiмдер қабылдауынан туындайтын жалпы сипаттағы үш жылдық ресми трансферттердiң қолданылуы кезiнде шығыстардың ұлғаюына әкеп соғатын төмен тұрған бюджеттердiң шығынын өтеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк қызметшiлерге, мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттік қызметшi емес қызметкерлерiне және қазыналық кәсiпорындардың жұмыскерлерiне 2005 жылдан 1 шiлдеден бастап орташа 32 пайызға ұлғаюды ескере отырып жалақы төлеудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары*:
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |Бағдарлама-|    Бағдарламаны    | Іске  |   Жауапты
|дар-|бағ- | ның (кіші |     іске асыру     | асыру |орындаушылар
|ла- |дар- |бағдарлама-|     жөніндегі      |мерзімі|
|ма- |лама-|ның) атауы |     іс-шаралар     |       |
|ның |ның  |           |                    |       |
|коды|коды |           |                    |       |
___|____|_____|___________|____________________|_______|____________
1 |  2 |  3  |     4     |          5         |   6   |     7
____________________________________________________________________
1   009      Облыстық      Мемлекеттік қызмет-   2005   Қазақстан
бюджеттерге,  шілердің, мемлекет-  жылдың  Республика-
Астана және   тік мекемелердің     екінші  сы Қаржы
Алматы        мемлекеттік қызметші жарты   министрлігі,
қалаларының   емес және қазыналық  жылдығы облыстардың,
бюджеттерiне  кәсіпорындардың              Астана және
мемлекеттiк   жұмыскерлерінің              Алматы
қызметшілер-  жалақыларын ұлғай-           қалаларының
дiң, мемле-   тылуына байланысты           әкімдері
кеттiк меке-  республикалық
мелердiң      бюджеттен облыстық
мемлекеттік   бюджеттерге, Алматы
қызметші      және Астана
болып табыл-  қалаларының бюджет-
майтын        теріне қосымша
қызметкер-    шығыстарды қаржы-
лерінің және  ландыру үшін
қазыналық     қаржы қаражатын
кәсіпорындар  бөлу.
қызметкерле
-рінің
жалақысын
ұлғайтуға
берілетін
ағымдағы
нысаналы
трансферттер
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выплата заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими и работникам казенных предприятий, содержащихся за счет средств местного бюджета.
*Примечание: перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 174
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Резерв Правительства Республики Казахстан"
на 2005 год
1. Стоимость: 15758913 тысяч тенге (пятнадцать миллиардов семьсот пятьдесят восемь миллионов девятьсот тринадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 17  Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1999 года N 1408 "Об утверждении Правил использования средств резерва Правительства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: ликвидация чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера; устранение ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности Республики Казахстан или ее административно-территориальной единицы, а также жизни и здоровью людей, исполнение обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов и их территориальных подразделений, местных исполнительных органов по решениям судов.
5. Задачи бюджетной программы: проведение мероприятий по ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера определяемых решениями Правительства Республики Казахстан, по устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности Республики Казахстан или ее административно-территориальной единицы, а также жизни и здоровью людей, исполнение по решениям судов по обязательствам Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений, местных исполнительных органов по решениям судов.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер:
мемлекеттiк қызметшiлерге, мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк
қызметшi емес қызметкерлерiне және жергілiктi бюджет есебiнен
ұсталатын қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне жалақы төлеу.
*Ескерту: Iске асыру жөнiндегi шаралар тiзбесi, республикалық
бюджеттен берілетiн трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн
нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiсті
жергілiктi бюджеттік бағдарлама паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
174-ҚОСЫМША
Ескерту. 174-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервi"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 15758913 мың теңге (он бес миллиард жетi жүз елу сегiз миллион тоғыз жүз он үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексiнiң  17-бабы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , "Қазақстан Республикасының Үкiметi резервiнiң қаражатын пайдаланудың тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 18 қыркүйектегi N 1408  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою; Қазақстан Республикасының саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына немесе оның әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiгiне, сондай-ақ адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауiп төндiретiн жағдайларды жою; сот шешiмдерi бойынша Қазақстан Республикасы Үкiметiнің, орталық мемлекеттiк органдардың және олардың аумақтық бөлiмшелерiнiң, жергiлiктi атқарушы органдардың мiндеттемелерiн өтеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттері: Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiмен анықталған табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою жөнiнде iс-шаралар жүргiзу; Қазақстан Республикасының саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына немесе оның әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiгiне, сондай-ақ адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауiп төндiретiн жағдайларды жою жөнiнде iс-шаралар жүргiзу; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң, орталық мемлекеттiк органдардың және олардың аумақтық бөлiмшелерiнiң, жергiлiктi атқарушы органдардың мiндеттемелерi бойынша сот шешiмдерiн атқару.

1    010        Резерв Пра-
вительства
Республики
Казахстан
2         100   Чрезвычайный Определяются решениями   В те-  Администра-
резерв Пра-  Правительства Республики чение  торы рес-
вительства   Казахстан                года   публиканских
Республики                                   бюджетных
Казахстан                                    программ,
для ликвида-                                 местные ис-
ции чрезвы-                                  полнительные
чайных си-                                   органы об-
туаций при-                                  ластей, го-
родного и                                    родов Астаны
техногенного                                 и Алматы
характера на
территории
Республики
Казахстан и
других госу-
дарств
3          101  Резерв Пра-  Обеспечение выделения    В те-  Министерство
вительства   средств из резерва Пра-  чение  финансов
Республики   вительства Республики    года   Республики
Казахстан    Казахстан в соответст-          Казахстан
на неотлож-  вии с решением Прави-
ные затраты  тельства
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: ликвидация чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера; устранение ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности Республики Казахстан или ее административно-территориальной единицы, а также жизни и здоровью людей, выполнение решений судов по погашению обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов и их территориальных подразделений, местных исполнительных органов.
Приложение 175
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Выполнение обязательств по государственным гарантиям"
на 2005 год
1. Стоимость: 6550604 тысячи тенге (шесть миллиардов пятьсот пятьдесят миллионов шестьсот четыре тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 213  Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

1   010       Қазақстан
Республикасы
Yкiметiнiң
резервi
2        100  Қазақстан     Қазақстан Республи-  Бiр     Респуб-
Республика-   касы Yкiметiнiң      жылдың  ликалық
сының және    шешiмдерiмен         iшiнде  бюджеттiк
басқа мем-    анықталады                   бағдарла-
лекеттердiң                                малардың
аумағындағы                                әкiмшi-
табиғи және                                лерi, об-
техногендiк                                лыстардың,
сипаттағы                                  Астана,
төтенше жағ-                               Алматы
дайларды                                   қалалары-
жоюға арнал-                               ның жергi-
ған Қазақстан                              лiктi
Республикасы                               атқарушы
Үкiметiнiң                                 органдары
төтенше
резервi
3        101  Қазақстан     Үкiмет шешiмiне     Бiр      Қазақстан
Республикасы  сәйкес Қазақстан    жылдың   Республи-
Үкiметiнiң    Республикасы Үкi-   iшiнде   касының
шұғыл шығын-  метiнiң резервiнен           Қаржы
дарға арнал-  қаражат бөлудi               министрлiгi
ған peзервi   қамтамасыз ету
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою; Қазақстан Республикасының саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына немесе оның әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiгiне, сондай-ақ адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауiп төндiретiн жағдайларды жою; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң, орталық мемлекеттiк органдардың және олардың аумақтық бөлiмшелерiнiң, жергiлiктi атқарушы органдардың мiндеттемелерi бойынша сот шешiмдерiн орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
175-ҚОСЫМША
Ескерту. 175-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындау"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 6550604 мың теңге (алты миллиард бес жүз елу миллион алты жүз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Бюджет кодексiнiң  213-бабы , "Республикалық және жергілiктi бюджеттердiң атқарылу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110 қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: выполнение обязательств Республики Казахстан перед кредиторами в случае неуплаты заемщиком причитающихся с него согласно договору (соглашению) о займе платежей, недопущение факта дефолта по негосударственным займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: выплата основного долга, вознаграждения, прочих платежей по негосударственным займам, имеющим государственные гарантии, в случае, если обеспеченный гарантией заем не будет погашен заемщиком полностью или частично на день наступления срока платежа, и в пределах средств предусмотренных республиканским бюджетом на 2005 год.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    011        Выполнение   Погашение и обслуживание В те-  Министерство
обязательств гарантированных государ- чение  финансов
по государ-  ством займов в установ-  2005   Республики
ственным     ленном законодательством года   Казахстан
гарантиям    порядке.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение обязательств по государственным гарантиям.
Приложение 176
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Резерв Правительства Республики Казахстан на покрытие кассового
разрыва областных бюджетов, бюджетов городов республиканского
значения, столицы" на 2005 год
1. Стоимость: 600000 тысяч тенге (шестьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 17  Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: кредитование нижестоящих бюджетов на покрытие кассового разрыва.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қарыз алушы қарыз төлемдерi туралы шартқа (келiсiмге) сәйкес оған тиесiлердi төлемеген, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерi бар мемлекеттiк емес қарыздар жөнiндегi дефолте фактiлерiн болдырмаған жағдайда Қазақстан Республикасының кредит берушiлер алдындағы мiндеттемелерiн орындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Егер қарыз алушы кепiлдiкпен қамтамасыз етiлген қарызды төлем мерзiмi түскен күнi толық немесе iшiнара өтелмеген жағдайда және 2004 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегiнде мемлекеттiк кепiлдiктерi бар мемлекеттiк емес қарыздар жөнiндегi негiзгi борышты, сыйақыны, өзге де төлемдердi төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   011       Мемлекеттiк   Заңнамада белгiлен-  2005    Қазақстан
кепiлдiктер   ген тәртiппен мем-   жылдың  Республи-
бойынша       лекет кепiлдiк       iшiнде  касының
мiндеттеме-   берген қарыздарды            Қаржы
лердi орындау өтеу және қызмет             министрлiгi
көрсету
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
176-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттердiң, республикалық маңызы бар
қала, астана бюджеттерiнiң кассалық алшақтығын жабуға
арналған Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң резервi"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 600000 мың теңге (алты жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 24 сәуiрдiң 2004 жылдың Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң  17-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: кассалық алшақтықты жабуға төмен тұрған бюджеттердi несиелеу.

1    012        Резерв Пра-  Предоставление кредитов  В те-  Министерство
вительства   нижестоящим бюджетам на  чение  финансов
Республики   покрытие кассового раз-  года   Республики
Казахстан на рыва при наличии решения        Казахстан
покрытие     Правительства Республики
кассового    Казахстан
разрыва
областных
бюджетов,
бюджетов
городов
республикан-
ского значе-
ния, столицы
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: предоставление кредитов нижестоящим бюджетам на покрытие кассового разрыва для обеспечения выполнения расходной части нижестоящих бюджетов на срок до шести месяцев в пределах финансового года.
Приложение 177
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Обслуживание правительственного долга"
на 2005 год
1. Стоимость: 30075730 тысяч тенге (тридцать миллиардов семьдесят пять миллионов семьсот тридцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 201  Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обслуживание правительственного долга Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: выплата вознаграждений (интересов) по правительственным займам; оплата комиссионных вознаграждений за привлечение правительственных займов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    013        Обслуживание
правительст-
венного дол-
га
2          100  Выплата воз- Выплата вознаграждений   В те-  Министерство
награждений  (интересов) по прави-    чение  финансов
(интересов)  тельственным займам      2005   Республики
по займам                             года   Казахстан
3          101  Выплата      Оплата комиссионных      В те-  Министерство
комиссионных вознаграждений за прив-  чение  финансов
за размеще-  лечение правительствен-  2005   Республики
ние займов   ных займов               года   Казахстан
--------------------------------------------------------------------------

1   012       Облыстық бюд- Қазақстан Республи-  жылдың  Қазақстан
жеттердiң,    касы Үкiметiнiң      iшiнде  Республи-
республикалық шешiмi болған кезде          касының
маңызы бар    төмен тұрған бюджет-         Қаржы
қала, астана  терге кассалық ал-           министрлiгi
бюджеттерiнiң шақтықты жабуға
кассалық ал-  кредиттер беру
шақтығын жа-
буға арналған
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
peзервi
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қаржы жылы шеңберiнде алты айға дейiнгi мерзiмде төмен тұрған бюджеттердiң шығыс бөлiгiнiң орындалуын қамтамасыз ету үшiн кассалық алшақтықты жабуға төмен тұрған бюджеттерге несие беру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
177-ҚОСЫМША
Ескерту. 177-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Үкiметтiк борышты қамтамасыз ету"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 30075730 мың теңге (отыз миллиард жетпiс бес миллион жетi жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк Кодексiнiң  201-бабы ; "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының үкiметтiк борышына қызмет көрсету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: үкiметтiк қарыздар бойынша сыйақыларды (мүдделердi) төлеу; үкіметтік қарыздарды тартудың комиссиондық сыйақыларын төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   013       Үкiметтiк
борышты қам-
тамасыз ету
2        100  Қарыздар      Үкiметтiк қарыздар   2005    Қазақстан
бойынша       бойынша сыйақыларын  жылдың  Республи-
сыйақыларды   (мүдделердi) төлеу   iшiнде  касының
(мүдделердi)                               Қаржы
төлеу                                      министрлiгi
3        101  Қарыздарды    Yкiметтік қарыздарды 2005    Қазақстан
орналастыр-   тартудың комиссион-  жылдың  Республи-
ғаны үшiн     дық сыйақыларын      iшiнде  касының
комиссиялық   төлеу                        Қаржы
төлем                                      министрлiгi
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение Республикой Казахстан обязательств по обслуживанию правительственного долга.
Приложение 178
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Оплата услуг поверенным (агентам)"
на 2005 год
1. Стоимость: 3065 тысяч тенге (три миллиона шестьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Статья 171  Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оплата поверенным (агентам) вознаграждения за исполнение поручений, связанных с бюджетным кредитованием.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение обслуживания и возврата поверенными (агентами) бюджетных кредитов, гарантированных государством займов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    015        Оплата услуг Оплата поверенным (аген- В те-  Министерство
поверенным   там) вознаграждения за   чение  финансов
(агентам)    исполнение поручения     года   Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оплата поверенным (агентам) вознаграждения за проводимую работу по возврату и обслуживанию бюджетных кредитов, гарантированных государством займов.
Приложение 179
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы 016
"Приватизация, управление государственным имуществом,
постприватизационная деятельность и регулирование споров,
связанных с этим и кредитованием, учет,
хранение имущества, полученного или взысканного в счет исполнения
обязательств по кредитам и государственным гарантиям"
на 2005 год

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасымен үкiметтiк борышқа қызмет көрсету жөнiндегi мiндеттемелердiң орындалуы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
178-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Сенiмдi тұлғалардың (агенттердiң) қызметтерiне ақы
төлеу деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3065 мың теңге (үш миллион алпыс бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 24 сәуiрдiң 2004 жылдың Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң  171-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бюджеттiк кредит берумен байланысты тапсырмаларды орындағаны үшiн сенiм бiлдiрiлген адамдарға (агенттерге) сыйақыларды төлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: сенiм бiлдiрiлген адамдардың (агенттердiң) бюджеттiк кредиттердi, мемлекет кепiлдiк берген қарыздарға қызмет көрсетудi және қайтаруды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   015       Сенiмдi       Тапсырманы орында-   жылдың  Қазақстан
тұлғалардың   ғаны үшiн сенiм      iшiнде  Республи-
(агенттердiң) бiлдiрiлген адам-            касының
қызметтерiне  дарға (агенттерге)           Қаржы
ақы төлеу     сыйақыларды төлеу            министрлiгi
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: сенiм бiлдiрiлген адамдарға (агенттерге) бюджеттiк кредиттердi, мемлекет кепiлдiк берген қарыздарға қызмет көрсету және қайтару жөнiндегi жүргiзiлген жұмыстар үшiн сыйақылар төлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
179-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жекешелендiру, мемлекеттiк мүлiктi басқару,
жекешелендiруден кейiнгi қызмет, осымен және
кредит беруге байланысты дауларды реттеу, кредиттер
және мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi
орындау есебiнен алынған немесе өндiрiп алынған
мүлiктi есепке алу, сақтау"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 500000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  2__ 14_ 17_  Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 23 декабря 1995 года N 2721 "О приватизации";  статья 18  Закона Республики Казахстан от 26 июня 1998 года "О национальной безопасности";  статья 6  Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2000 года "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан "О государственных закупках";  Закон  Республики Казахстан "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 290 "О мерах по организации эффективного управления и контроля за деятельностью некоторых акционерных обществ и республиканских государственных предприятий (национальных компаний)";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2001 года N 998 "О внедрении системы комплексного мониторинга функционирования и эффективности управления объектами государственной собственности, а также объектами, в которых государство имеет долю собственности";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 мая 2002 года N 491 "О мониторинге эффективности управления приватизированными организациями в стратегических отраслях экономики Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2002 года N 872 "Об утверждении перечня приватизированных организаций в стратегических отраслях экономики Республики";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1114 "Положение о Комитете государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан";  Концепция  управления государственным имуществом и приватизации в Республике Казахстан, одобренная постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2000 года N 1095.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение эффективного управления и приватизации государственной собственности.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление продажи объектов приватизации с использованием всех инструментов приватизации, в том числе на организованном рынке ценных бумаг посредством привлечения брокеров; обеспечение постприватизационного контроля; мониторинг эффективности управления активами государственной собственности, предприятий, в которых государство имеет долю собственности, и приватизированными организациями в стратегических отраслях экономики, определенных Правительством Республики Казахстан; создание единой информационной базы данных учета мониторинга; учет и хранение имущества, полученного или взысканного в счет исполнения обязательств по кредитам и государственным гарантиям; защита интересов государства в досудебном порядке, а также при разрешении споров, связанных с приватизацией, управлением государственной собственностью и постприватизационной деятельностью с привлечением юридических консультантов на территории Республики Казахстан и в международных арбитражных органах; разработка программных продуктов для подготовки, сбора, обобщения и анализа финансовой отчетности государственных предприятий и юридических лиц с участием государства в уставном капитале и их планов финансово-хозяйственной деятельности, для автоматизированного поиска информации и получения выписки о результатах вложения купонов гражданами Республики Казахстан в период массовой (купонной) приватизации, для автоматизации процесса учета аренды государственного имущества; оплата услуг профессиональных участников рынка ценных бумаг, связанных с регистрацией сделок с государственными пакетами акций.

1. Құны: 500000 мың теңге (бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жекешелендiру туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 Заң күшi бар Жарлығының  2 ,   14,   17-баптары ; "Ұлттық қауiпсiздiк туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 26 маусымдағы Заңының  18-бабы ; "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 30 қарашадағы Заңының  6-бабы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Стратегиялық маңызы бар экономика салаларындағы меншiктiң мемлекеттiк мониторингi туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Кейбiр акционерлiк қоғамдар мен республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың (ұлттық компаниялардың) қызметiн тиiмдi басқару мен бақылауды ұйымдастыру жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 ақпандағы N 290  қаулысы ; "Мемлекеттiк меншiк объектiлерiнiң, сондай-ақ меншiгiнде мемлекеттiң үлесi бар объектiлердiң жұмыс iстеуiне және оларды басқарудың тиiмдiлiгiне кешендi мониторинг жүйесiн енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 24 шiлдедегi N 998  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы экономикасының стратегиялық салаларындағы жекешелендiрiлген ұйымдарды басқару тиiмдiлiгiнiң мониторингi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 3 мамырдағы 491  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы экономикасының стратегиялық салаларындағы басқару тиiмдiлiгiнiң мониторингiне жататын жекешелендiрiлген ұйымдардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 5 тамыздағы N 872  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi туралы ереже" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1114  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 21 шiлдедегi N 1095  қаулысымен  мақұлданған Қазақстан Республикасында мемлекеттiк мүлiктi басқару және жекешелендiру тұжырымдамасы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк меншiктi басқару тиiмдiлiгi мен жекешелендiрудi қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жекешелендiрудiң барлық құралдарын пайдалана отырып, оның iшiнде брокерлердi тарту жолымен бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында жекешелендiру объектiлерiн сатуды жүзеге асыру; жекешелендiруден кейiнгi бақылауды қамтамасыз ету; мемлекеттiк меншiктiң, мемлекеттiң меншiк үлесi бар кәсiпорындардың, Қазақстан Республикасының Yкiметi анықтаған экономиканың стратегиялық салаларындағы жекешелендiрiлген ұйымдар меншiгінiң активтерiн басқару тиiмдiлiгiнiң мониторингi; мониторинг есебiнiң бiрыңғай ақпараттық деректер қорын жасау; кредиттер мен мемлекеттiк кепiлдiк бойынша мiндеттемелердi орындау есебiне алынған не өндiрiп алынған мүлiктi есепке алу және сақтау; сотқа дейiнгi тәртiппен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында заңды консультанттарды тарта отырып, жекешелендiруге, мемлекеттiк меншiктi басқаруға және жекешелендiруден кейiнгi қызметке байланысты дауларды шешу кезiнде және халықаралық төрелiк органдарда мемлекет мүдделерiн қорғау; жаппай (купондық) жекешелендiру кезеңiнде Қазақстан Республикасы азаматтарының купондарды салу нәтижелерi туралы ақпаратты автоматтандырылған iздестiру және көшiрмелер алу үшiн, мемлекеттiк мүлiктi жалға алуды есепке алу процесiн автоматтандыру үшiн мемлекеттiк кәсiпорындардың және жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заңды тұлғалардың қаржылық есептiлiгiн және олардың қаржы-шаруашылық қызметiнiң жоспарларын дайындау, жинау, қорытындылау және талдау үшiн программалық өнiмдер әзiрлеу; акциялардың мемлекеттiк пакеттерiмен мәмiлелердi тiркеуге байланысты бағалы қағаздар рыногының кәсiби қатысушыларының қызметтерiне ақы төлеу.

1    016        Приватиза-   Закупка услуг на прове-  В те-  Министерство
ция, управ-  дение: оценки стоимости  чение  финансов
ление госу-  в среднем 60 акционерных года   Республики
дарственным  обществ и 800 прочих            Казахстан
имуществом,  объектов (незавершенных
постпривати- строительством, транс-
зационная    порта, недвижимости и
деятельность др.); мониторинга эффек-
и регулиро-  тивности управления ак-
вание спо-   тивами и проверки испол-
ров, связан- нения контрактных обя-
ных с этим и зательств в среднем по
кредитова-   177 объектам государст-
нием, учет,  венной собственности,
хранение     предприятий, в которых
имущества,   государство имеет долю
полученного  собственности, а также
или взыскан- приватизированных орга-
ного в счет  низаций в стратегических
исполнения   отраслях экономики; про-
обязательств дажи госпакетов акций 10
по кредитам  акционерных обществ на
и государст- фондовой бирже; работ по
венным га-   созданию базы данных
рантиям      мониторинга, ее сопро-
вождение и пополнение;
работ по учету и хране-
нию имущества, получен-
ного или взысканного в
счет исполнения обяза-
тельств по кредитам и
государственным гаран-
тиям; работ по разработ-
ке программных продук-
тов; сделок с государст-
венными пакетами акций в
реестрах держателей цен-
ных бумаг.
Урегулирование споров,
связанных с приватиза-
цией, управлением госу-
дарственным имуществом и
постприватизационной
деятельностью.
Координация работы ино-
странных юридических
консультантов в судебных
разбирательствах, свя-
занных с приватизацией,
управлением государст-
венным имуществом и
постприватизационной
деятельностью.
Публикации информацион-
ных сообщений о торгах в
среднем по 860 объектам
республиканской собст-
венности.
Оценка земельных участ-
ков в среднем 400 объек-
тов недвижимости.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: поступление в республиканский бюджет в запланированных объемах денег от приватизации объектов республиканской собственности, дивидендов на пакеты акций, являющихся республиканской собственностью, и доли прибыли республиканских государственных предприятий.
Приложение 180
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Содержание и страхование здания "Дом Министерств"
на 2005 год

1   016       Жекешелендi-  Мыналарды: орташа    Жылдың  Қазақстан
ру, мемлекет- 60 акционерлiк қо-   iшiнде  Республи-
тiк мүлiктi   ғамның және 800 өзге         касының
басқару, же-  де объектiлердiң             Қаржы
кешелендiру-  (құрылысы аяқталға-          министрлi
ден кейiнгi   ман, көлiктiң, жыл-
қызмет,       жымайтын мүлiктiң
осымен және   және басқ.) құнын
кредит беруге бағалауды, актив-
байланысты    тердi басқару тиiм-
дауларды      дiлiгiнiң монито-
peттеу, кре-  рингi және мемлекет-
диттер және   тiк меншiктiң, мем-
мемлекеттiк   лекеттiң меншiк
кепiлдiктер   үлесi бар кәсiпо-
бoйынша мiн-  рындар, сондай-ақ
деттемелердi  экономиканың страте-
орындау       гиялық салаларындағы
есебiнен      жекешелендiрiлген
алынған не-   ұйымдардың орташа
месе өндiрiп  177 объектiлерi
алынған мү-   бойынша келiсiм-
лiктi есепке  шарттық мiндеттеме-
алу, сақтау   лердiң орындалуын
тексерудi; қор бир-
жасында орташа 10
акционерлiк қоғам
акцияларының мем-
лекеттiк пакетiн
сатуды; монито-
рингтiң, оны сүйе-
мелдеу мен толық-
тыру бойынша де-
ректер қорын құру
жөнiндегi жұмыстарды;
кредиттер мен мем-
лекеттiк кепiлдiк
бойынша мiндеттеме-
лердi орындау есе-
бiнен алынған не
өндiрiп алынған
мүлiктi есепке алу
және сақтау жөнiндегi
жұмыстарды; програм-
малық өнiмдердi
әзірлеу жөнiндегi
жұмыстарды; бағалы
қағаздарды ұстаушы-
лардың тiзiмiнде ак-
циялардың мемлекет-
тiк пакеттерiмен
жасалған мәмiлелердi
жүргiзуге арналған
қызметтердi сатып
алу.
Жекешелендiруге,
мемлекеттiк мүлiктi
басқару мен жекеше-
лендiруден кейiнгi
қызметке байланысты
дауларды реттеу.
Жекешелендiрумен,
мемлекеттiк мүлiктi
басқарумен және же-
кешелендiруден ке-
йiнгi қызметпен
байланысты сот тал-
қылауларындағы ше-
телдiк заң консуль-
танттарының жұмысын
үйлестiру.
Республикалық мен-
шiктiң орташа 860
объектiсi бойынша
сауда-саттық туралы
ақпараттық хабарла-
малардың жарияла-
нымдары.
Жылжымайтын мүлiктің
орташа 400 объектi-
сiнiң жер учаскелерiн
бағалау.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық бюджетке республикалық меншік объектілерін жекешелендіруден жоспарланған мөлшерде ақшаның, республикалық меншік болып табылатын акциялар пакеттеріне дивидендтердің және республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың пайда үлесінің түсуі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
180-ҚОСЫМША
Ескерту. 180-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Министрлiктер үйi" ғимаратын күтiп-ұстау және сақтандыру"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 270968 тысяч тенге (двести семьдесят миллионов девятьсот шестьдесят восемь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 18 декабря 2000  года "О страховой деятельности";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском  бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1119 " "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: хозяйственное обслуживание здания "Дом Министерств" (далее - Здание); обеспечение бесперебойного функционирования технологического оборудования Здания и обеспечение сохранности государственного имущества, восстановление потерь при возникновении страхового случая, оснащение Здания.
5. Задачи бюджетной программы: поддержка и техническое обслуживание технологического оборудования здания, телекоммуникационное обеспечение, охрана, хозяйственное обслуживание Здания, оснащение конференц-залов, залов совещания, страхование Здания на случай стихийных бедствий, пожара, взрывов и других рисков.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    017        Содержание и 1) Поддержка, техничес-  В те-  Министерство
страхование  кое обслуживание и ре-   чение  финансов
здания "Дом  монт: электротехничес-   года   Республики
Министерств" кого оборудования, инже-        Казахстан
нерных сетей и коммуни-
каций, приточно-вытяжной
системы вентиляции, по-
жарной безопасности, по-
жарной сигнализации и
дымоудаления, автомати-
ческой телефонной стан-
ции с  внешними и внут-
ренними сетями; обслужи-
вание наружных инженер-
ных сетей; проведение
профилактических работ
системы хладо-теплоснаб-
жения, горячего и холод-
ного водоснабжения; ра-
боту лифтов; 2) охрана и
оснащение Здания; 3) со-
держание в чистоте внут-
ренних помещений и фаса-
да Здания, а также при-
легающей к нему террито-
рии, санитарная обработ-
ка Здания, вывоз мусора
и снега с территории и
другие необходимые ра-
боты для обеспечения
нормального функциониро-
вания Здания; 4) текущий
ремонт Здания; 5) дос-
тавка электроэнергии,
теплоэнергии и комму-
нальных услуг до Здания;

1. Құны: 270968 мың теңге (екi жүз жетпіс миллион тоғыз жүз алпыс сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Сақтандыру қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы  Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1119  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Министрлiктер үйi" ғимаратына (бұдан әрi - Ғимарат) шаруашылық қызмет көрсету; Ғимараттың технологиялық жабдықтарының iркiлiссiз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және мемлекеттiк мүлiктiң сақталуын қамтамасыз ету, сақтандыру жағдайы туындаған кезде шығындарды өтеу, Ғимаратты жарақтандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ғимараттың техникалық жабдықтарын қолдау және техникалық қызмет көрсету, телекоммуникациялық қамтамасыз ету, Ғимаратты қорғау, оған шаруашылық қызмет көрсету, конференц-залдарды, жиналыс залдарын жарақтандыру, Ғимаратты зiлзала, өрт, жарылыс және басқа да тәуекел жағдайларына сақтандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   017       "Министрлiк-  1) Электр техникалық Жылдың  Қазақстан
тер үйi"      жабдықтарды, инже-   iшiнде  Республи-
ғимаратын     нерлiк желiлер мен           касының
күтiп-ұстау   коммуникацияларды,           Қаржы
және          желдеткiштiң сору-           министрлiгi
сақтандыру    шығару жүйесiн, өрт
қауiпсiздiгiн, өрт
дабылы мен түтiндi
жоюды, сыртқы және
iшкi желілерi бар
автоматты телефон
станциясын қолдау,
техникалық қызмет
көрсету және жөндеу;
сыртқы инженерлiк
желiлерге қызмет
көрсету; суық-жылу-
мен жабдықтау, ыстық
және суық сумен жаб-
дықтау жүйесiнiң,
лифтiлер жұмысының
алдын алу жұмыстарын
жүргiзу;
2) Ғимаратты күзету
және жарақтандыру;
3) iшкi үй-жайлар
мен қасбеттi,
сондай-ақ оған
жапсарлас аумақты
таза қалпында ұстау,
Ғимаратты санитария-
лық тазарту, аумақ-
тан қоқыс пен қарды
әкету және Ғимарат-
тың қалыпты жұмыс
iстеуiн қамтамасыз
ету үшiн қажеттi
басқа да жұмыстар;
4) Ғимаратты ағым-
дағы жөндеу;
5) Ғимаратқа электр
энергиясын, жылу
энергиясын жеткiзу
және коммуналдық
қызметтер көрсету;

6) обеспечение хозяйст-
венного обслуживания
Здания с общей площадью
24 595,8 кв.м.; 7) зак-
лючение договора на
страхование Здания;
8) Выплата страхового
взноса по договору зак-
люченным в соответствии
с условиями  страхова-
ния, предложенными стра-
ховыми агентствами; 9)
оплата телекоммуника-
ционных услуг по предос-
тавлению цифровых пото-
ков Е1 в аренду; 10)
прокладка волокно-опти-
ческого кабеля от Здания
до АТС-39; 11) приобре-
тение, установка противо-
пожарного оборудования и
системы  кондиционирова-
ния, электронных замков
для кроссовых помещений;
12) установка системы
видеонаблюдения и конт-
роля доступа; 13) ремонт
вентиляционного оборудо-
вания; 14) приобретение
прочих товаров и сопут-
ствующих услуг.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: бесперебойное и безаварийное функционирование всего технологического оборудования Здания; создание нормальных трудовых и социально-бытовых условий для государственных служащих. Надежная страховая защита Здания, а также своевременные страховые выплаты при наступлении страхового случая.
Приложение 181
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам"
на 2005 год
1. Стоимость: 50997 тысяч тенге (пятьдесят миллионов девятьсот девяносто семь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 304 "О мерах по обеспечению защиты интересов граждан, получивших льготные жилищные кредиты, выданные закрытым акционерным обществом "Жилстройбанк", в соответствии с  Указом  Президента Республики Казахстан от 6 сентября 1993 года N 1344 "О новой жилищной политике",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1994 года N 850 "О введении ссудосберегательных счетов и выдачи кредитов на жилищные мероприятия".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: смягчение социальных последствий перехода к режиму свободно плавающего обменного курса тенге для граждан, получивших льготные жилищные кредиты.
5. Задачи бюджетной программы: выплата курсовой разницы, начисляемой на фактически уплаченные суммы погашения основного долга и вознаграждения гражданами, получившими долгосрочные льготные кредиты в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 6 сентября 1993 года N 1344 "О новой жилищной политике" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1994 года N 850 "О введении ссудосберегательных счетов и выдачи кредитов на жилищные мероприятия" (далее - Заемщики) и определенными Соглашением по вопросу уточнения круга Заемщиков, подписанного между Министерством финансов Республики Казахстан и открытым акционерным обществом "Банк ЦентрКредит" от 8 декабря 2000 года; исполнение условий Договора между Министерством финансов Республики Казахстан и открытым акционерным обществом "Банк ЦентрКредит", заключенным 30 марта 2001 года.

6) жалпы алаңы
24 595,8 ш.м.
Ғимаратқа шаруашылық
қызмет көрсетудi
қамтамасыз ету;
7) Ғимаратты сақтан-
дыруға шарт жасасу;
8) Сақтандыру агент-
тiктерi ұсынған сақ-
тандыру шарттарына
сәйкес жасалған шарт
бойынша сақтандыру
жарнасын төлеу;
9) E 1 цифрлы ағымын
жалға беру жөнiндегi
телекоммуникациялық
қызметтерге ақы төлеу;
10) Ғимараттан
ATC-39 дейiн талшық-
оптикалық арнасын
жүргiзу;
11) Өрт сөндiруге
қарсы жабдықтарды
және желдету жүйеле-
рiн, кросстық үй-
жайлар үшiн элек-
тронды құлыптарды
сатып алу, орнату;
12) бейнеқадағалау
және өтудi бақылау
жүйесiн орнату;
13) желдеткiш жаб-
дығын жөндеу;
14) басқа да тауар-
ларды және iлеспе
қызметтердi сатып
алу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ғимараттың бүкiл технологиялық жабдықтарының iркiлiссiз және апатсыз жұмыс iстеуi; мемлекеттiк қызметшiлер үшiн қалыпты еңбек және әлеуметтiк-тұрмыстық жағдайлар жасау. Ғимаратты сенiмдi сақтандыру жағынан қорғау, сондай-ақ сақтандыру жағдайлары туындаған кезде сақтандыру төлемдерiн уақытылы төлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
181-ҚОСЫМША
Ескерту. 181-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жеңiлдiктi тұрғын үй кредиттерi бойынша
бағамдық айырманы төлеу"
деген 019 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 50997 мың теңге" (елу миллион тоғыз жүз тоқсан жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жаңа тұрғын үй саясаты туралы" 1993 жылғы 6 қыркүйектегi N 1344  Жарлығына  сәйкес "Тұрғынүйқұрылысбанкi" жабық акционерлік қоғамы берген жеңiлдiктi тұрғын үй несиелерiн алған азаматтардың мүдделерiн қорғауды қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 28 ақпандағы N 304  қаулысы , "Жәрдем-жинақ шотын жүргiзу және тұрғын үй шараларына кредит беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1994 жылғы 29 шiлдедегi N 850  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Жеңiлдiктi тұрғын үй кредиттерiн алған азаматтар үшiн теңгенiң еркiн өзгермелi айырбас бағамы режимiне көшудiң әлеуметтiк салдарларын жеңiлдету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жаңа тұрғын үй саясаты туралы" 1993 жылғы 6 қыркүйектегi N 1344 Жарлығына, "Жәрдем-жинақ шотын жүргiзу және тұрғын үй шараларына кредит беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1994 жылғы 29 шiлдедегi N 850 қаулысына, "Тұрғынүйқұрылысбанкi" ЖАҚ берген жеңiлдiктi тұрғын үй несиелерiн алған азаматтардың мүдделерiн қорғауды қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 ақпандағы N 304 қаулысына сәйкес жеңiлдiктi тұрғын үй несиелерiн алған азаматтардың iс жүзiнде төлеген негiзi борыш пен сыйақыны өтеу сомасына есептелген бағамдық айырманы төлеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    019        Выплата кур- Выплата курсовой разницы До 20  Министерство
совой разни- по льготным кредитам,    февра- финансов
цы по льгот- выданным закрытым акцио- ля     Республики
ным жилищным нерным обществом "Жил-   2005   Казахстан
кредитам     стройбанк", за 2004 год  года
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: погашение курсовой разницы, начисляемой на фактически уплаченные заемщиками суммы погашения основного долга и вознаграждения.
Приложение 182
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Обеспечение минимального размера уставных капиталов
акционерных обществ, государственные пакеты акций которых
находятся в республиканской собственности"
на 2005 год
1. Стоимость: 84725 тысяч тенге (восемьдесят четыре миллиона семьсот двадцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан "Об акционерных обществах" от 13 мая 2003 года,  статья 46  Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение организационно-правовой формы акционерных обществ, имеющих значимость для экономики страны.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение минимального размера уставных капиталов некоторых акционерных обществ, государственные пакеты акций которых находятся в республиканской собственности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   019       Жеңiлдiктi    2004 жыл үшiн "Тұр-  2005    Қазақстан
тұрғын үй     ғынүйқұрылысбанкi"   жылғы   Республи-
кредиттері    жабық акционерлiк    20      касының
бoйынша       қоғамы берген        ақпанға Қаржы
бағамдық      жеңiлдiктi тұрғын    дейiн   министрлiгi
айырманы      үй несиелерi бойынша
төлеу         бағамдық айырманы
төлеу
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қарыз алушылар іс жүзiнде төлеген негiзi борыш пен сыйақыны өтеу сомасына есептелген айырманы төлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
182-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi республикалық
меншiктегi акционерлiк қоғамдардың жарғылық
капиталдарының ең төменгi мөлшерiн қамтамасыз ету"
деген 023 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 84725 мың теңге (сексен төрт миллион жетi жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы  Заңы , "Бағалы Қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының  46-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: елдiң экономикасы үшiн маңызы бар акционерлiк қоғамдардың ұйымдық-құқықтық нысанын сақтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: акцияларының мемлекеттiк пакеттерi республикалық меншiктегi кейбiр акционерлiк қоғамдардың жарғылық капиталының ең төменгi мөлшерiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________

1    023        Обеспечение  Увеличение уставных ка-  В те-  Министерство
минимального питалов следующих акцио- чение  финансов
размера ус-  нерных обществ: АО "Ин-  года   Республики
тавных капи- формационно-учетный             Казахстан
талов акцио- центр", ЗАО "Центр по ра-
нерных об-   боте с финансовыми за-
ществ, госу- долженностями", АО "Ка-
дарственные  захстанский оператор
пакеты акций рынка электрической
которых на-  энергии и мощности"
ходятся в
республикан-
ской собст-
венности
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: пополнение уставных капиталов акционерных обществ, имеющих значимость для экономики страны.
Приложение 183
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения"
на 2005 год
1. Стоимость: 25287 тысяч тенге (двадцать пять миллионов двести восемьдесят семь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 7 декабря 2000 года "О жилищных строительных сбережениях в Республике Казахстан",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2000 года N 1290 "О Концепции долгосрочного финансирования жилищного строительства и развития системы ипотечного кредитования",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2003 года N 364 "О создании Жилищного строительного сберегательного банка".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения.
5. Задачи бюджетной программы: выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

1   023       Акцияларының  Мынадай акционерлiк  Жыл     Қазақстан
мемлекеттiк   қоғамдардың: "Ақпа-  iшiнде  Республи-
пакеттерi     раттық-есептеу ор-           касының
республикалық талығы" АҚ, "Қаржы-          Қаржы
меншiктегi    лық берешектерiн             министрлiгi
акционерлiк   жұмыс жөнiндегi
қоғамдардың   орталық" ЖАҚ
жарғылық ка-  "Қазақстан электр
питалдарының  энергиясы және
ең төменгi    қуаттылығы рыногы-
мөлшерiн      ның операторы" АҚ
қамтамасыз    жарғылық капитал-
ету           дарын көбейту
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: елдiң экономикасы үшiн маңызы бар акционерлiк қоғамдардың жарғылық капиталдарын толықтыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
183-ҚОСЫМША
Ескерту. 183-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары
бойынша сыйлықақылар төлеу"
деген 024 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 25287 мың теңге (жиырма бес миллион екi жүз сексен жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 желтоқсандағы  Заңы , "Қазақстан Республикасында 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысының дамуының мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388  Жарлығы , "Тұрғын үй құрылысы ұзақ мерзiмдi қаржыландыру және ипотекалық несие беру жүйесiн дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 21 тамыздағы N 1290  қаулысы , "Тұрғын үй құрылыс жинақ банкiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 16 сәуiрдегi N 364  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Тұрғын үй құрылыс жинақ ақшасы бойынша мемлекеттiк сыйлықтар беру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Тұрғын үй құрылыс жинақ ақшасы бойынша мемлекеттiк сыйлықтар беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________

1    024        Выплата пре- Выплата премий государ-   В те- Министерство
мий по вкла- ства вкладчикам акционер- чение финансов
дам в жилищ- ного общества "Жилищный   года  Республики
ные строи-   строительный сберега-           Казахстан
тельные сбе- тельный банк Казахстана".
режения
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выплата премий государства по жилищным строительным сберегательным вкладам.
Приложение 184
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Строительство объектов таможенного контроля
и таможенной инфраструктуры"
на 2005 год
1. Стоимость: 2732394 тысячи тенге (два миллиарда семьсот тридцать два миллиона триста девяносто четыре тысячи тенге).
2 Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  от 24 апреля 2004 года,  Таможенный кодекс  Республики Казахстан от 05 апреля 2003 года N 401-II,  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от "___"_____ N ___ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выполнение функций по осуществлению таможенного контроля ввозимых и вывозимых товаров и транспортных средств через таможенную границу Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: развитие приоритетных приграничных таможенных постов по всему периметру таможенной границы Республики Казахстан и объектов инфраструктуры, совершенствование структуры обслуживания международных перевозок, строительство и обустройство пунктов пропуска на границе Республики Казахстан и объектов таможенной инфраструктуры, в том числе таможенных железнодорожных терминалов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

1   024       Тұрғын үй     "Қазақстанның тұрғын жылдың  Қазақстан
құрылыс жинақ үй құрылыс жинақ     iшiнде  Республи-
салымдары     банкi" акционерлiк           касының
бойынша сый-  қоғамының салымшы-           Қаржы
лықақылар     ларына мемлекеттiң           министрлiгi
төлеу         сыйлығын төлеу
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Тұрғын үй құрылыс жинақ ақшасы бойынша мемлекеттiк сыйлығын төлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
184-ҚОСЫМША
Ескерту. 184-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.10.11. N  1019  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Кедендiк бақылау және кедендiк инфрақұрылым
объектiлерiн салу"
деген 026 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2732394 мың теңге (екi миллиард жетi жүз отыз екi миллион үш жүз тоқсан төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 05 сәуiрдегi N 401-II Кеден  кодексi , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" "___" _______ N____ Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы әкелiнетiн және әкетiлетiн тауарлар мен көлiк-құралдарына кедендiк бақылауды жүзеге асыру жөнiндегi функцияларды орындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы кеден шекарасының бүкiл периметрi бойынша шекара маңындағы басым кеден бекеттерi мен кедендiк инфрақұрылым объектiлерiн дамыту, халықаралық тасымалдарға қызмет көрсету құрылымын жетiлдiру, Қазақстан Республикасының шекарасындағы өткiзу пункттерi мен кедендiк инфрақұрылым объектiлерiнiң, оның iшiнде кедендiк темiр жол терминалдарының құрылысын салу және жайластыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________

1    026        Строитель-   Реализация инвестицион-  В те-  Министерство
ство объек-  ных проектов по перечню  чение  финансов
тов тамо-    и в пределах сумм сог-   года   Республики
женного      ласно приложению 2 к            Казахстан
контроля и   постановлению Правитель-
таможенной   ства Республики Казах-
инфраструк-  стан от 13.09.03г. N 926
туры         в соответствии с утвер-
жденной в установленном
порядке  проектно-смет-
ной документацией на ме-
роприятия по: 1. Завер-
шению строительства меж-
дународного железнодо-
рожного таможенного тер-
минала "Достык" на стан-
ции "Дружба" в  Алматин-
ской области (заключение
госэкспертизы к рабочему
проекту N 7-340/2002
от 26.08.2002 года, при-
каз Комитета по делам
строительства N 287 ПИР
от 24.09.2002 года);
2. Строительству междуна-
родного железнодорожного
таможенного терминала
"Жайсан" в Актюбинской
области (заключение гос-
экспертизы к рабочему
проекту N 2-600/2002
от 20.12.2002 года, при-
каз Комитета по делам
строительства N 24 ПИР
от 22.01.2003 года); 3.
Строительству междуна-
родного железнодорожного
таможенного терминала
"Сары-Агаш" в Южно-Ка-
захстанской области
(заключение госэкспер-
тизы к рабочему проекту
N 7-52/2003 от 07.02.2003
года, приказ Комитета по
делам строительства N 88
ПИР от 14.03.2003 года);
4. (исключен)
5. Строительству единых
контрольно-пропускных
пунктов (заключение гос-
экспертизы к типовому
проекту N 7-07-ТП/2004
от 21.04.2004 года):
- "Жайсан" Актюбинской
области; - "Майский" Южно-
Казахстанской области;
- "Урлютобе" Павлодарской
области; - "Убе" Восточно-
Казахстанской области;
- Капланбек" Южно-Казах-
станской области";
6. Строительству тамо-
женного поста "Актобе-
Центр таможенного офор-
мления" Актюбинской об-
ласти (заключение гос-
экспертизы к рабочему
проекту N 6-506/03 от
28.11.2004 года);
7. Строительству таможенного
поста "Акколь" на железнодо-
рожном пункте пропуска
"Ганюшкино" в Атырауской
области" (заключение гос-
экспертизы N 08-113/2005
от 6 июля 2005 года);
8. Завершению строитель-
ства жилья для работников
таможенной службы таможни
"Достык" Алматинской об-
ласти (заключение госэк-
спертизы к рабочему
проекту N 20-352/2003 от
22.12.2003 года, приказ
Комитета по  делам строи-
тельства N 158 ПИР от
12.04.2004 года);
9. Электроснабжению
таможенного поста "Урлю -
Тюбе" Железинского района
Павлодарской области
(заключение госэкспертизы
по проектно-сметной доку-
ментации N 16-307/05 от
29 июля 2005 года).
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 октября 2005 г.  N 1019  .

1   026       Кедендiк      Төмендегi iс-шара-   Бiр     Қазақстан
бақылау және  ларға арналып бел-   жылдың  Республи-
кедендiк      гiленген тәртiппен   iшiнде  касының
инфрақұрылым  бекiтiлген жобалық-          Қаржы
объектiлерiн  сметалық құжаттамаға         министрлiгi
салу          сәйкес Қазақстан
Республикасы Үкiме-
тiнiң 13.09.2003
жылғы 13 N 926 қау-
лысына 2-қосымшаға
сәйкес сомалардың
тiзбесi бойынша және
олардың шегiндегi
инвестициялық жоба-
ларды icкe асыру:
1. Алматы облысын-
дағы "Дружба" стан-
циясында "Достық"
халықаралық кедендiк
темiр жол терминалы-
ның құрылысын салуды
аяқтау (жұмыс жоба-
сына мемлекеттiк
сараптаманың
26.08.2002 жылғы
N 7-340/2002 қоры-
тындысы, Құрылыс
iстерi жөнiндегi
комитеттiң 24.09.2002
жылғы N 287 ПИР
бұйрығы);
2. Ақтөбе облысында-
ғы "Жайсан" халықа-
ралық кедендiк темiр
жол терминалының
құрылысын салу
(жұмыс жобасына
мемлекеттiк сарап-
таманың 20.12.2002
жылғы N 2-600/2002
қорытындысы, Құрылыс
iстерi жөнiндегi
комитеттiң 22.01.2003
жылғы N 24 ПИР
бұйрығы);
3. Оңтүстiк Қазақ-
стан облысындағы
"Сары-Ағаш" халықа-
ралық кедендiк темiр
жол терминалының
құрылысын салу
(жұмыс жобасына
мемлекеттiк сарап-
таманың 07.02.2003
жылғы, N 7-52/2003
қорытындысы, Құрылыс
iстерi жөнiндегi
комитеттiң 14.03.2003
жылғы N 88 ПИР
бұйрығы);
4. (алынып тасталды)
5. Мынадай:
- Ақтөбе облысының
"Жайсан";
- Оңтүстiк Қазақстан
облысының "Майский";
- Павлодар облысының
"Өрлiтөбе";
- Шығыс Қазақстан
облысының "Обa";
- Оңтүстiк Қазақстан
облысының "Қапланбек"
бiрыңғай бақылау-
өткiзу пункттерiнiң
құрылысын салу
(үлгiлiк жобасына
мемлекеттiк сарап-
таманың 21.04.2004
жылғы N 7-07-КБ/2004
қорытындысы);
6. Ақтөбе облысының
"Ақтөбе - кедендiк
ресiмдеу орталығы"
кеден бекетiнiң
құрылысын салу
(жұмыс жобасына
мемлекеттiк сарап-
таманың 28.11.2004
жылғы N 6-506/03
қорытындысы);
7. Атырау облысындағы
"Ганюшкино" темiр жол
өткізу пунктінде
"Ақкөл" кеден бекетiн
салу (мемлекеттiк
сараптаманың 2005
жылғы 6 шiлдедегi
N 08-113/2005
қорытындысы);
8. Алматы облысының
"Достық" кеденiнiң
кеден қызметiнiң
қызметкерлерiне
арналған тұрғын-үйдiң
құрылысын салуды
аяқтау (жұмыс жобасына
мемлекеттiк сарапта-
маның 22.12.2004 жылғы
N 20-352/2003 қоры-
тындысы, Құрылыс
iстерi жөнiндегi
комитеттiң 12.04.2003
жылғы N 158 ПИР
бұйрығы);
9. Павлодар облысы
Железi ауданының
"Өрлiтөбе" кеден бе-
кетiн электрмен жаб-
дықтау (жобалау-сме-
талық құжаттама бо-
йынша мемлекеттiк
сараптаманың 2005
жылғы 29 шiлдедегi
N 16-307/05 қорытындысы).
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение и ввод в эксплуатацию 4 единых контрольно-пропускных пунктов: "Жайсан" Актюбинской области, "Майский" Южно-Казахстанской области, "Урлютобе" Павлодарской области, "Убе" Восточно-Казахстанской области, международного железнодорожного таможенного терминала "Достык" на станции "Дружба" Алматинской области, жилья для работников таможенной службы таможни "Достык", таможенного поста "Акколь" на железнодорожном пункте пропуска "Ганюшкино" в Атырауской области, таможенного поста "Актобе-Центр таможенного оформления" Актюбинской области. Выполнение объемов строительно монтажных работ по строительству международного железнодорожного таможенного терминала "Жайсан" Актюбинской области (72 % от сметной стоимости), строительству международного железнодорожного таможенного терминала "Сары-Агаш" в Южно-Казахстанской области (66 % от сметной стоимости), строительству единого контрольно-пропускного пункта "Капланбек" Южно-Казахстанской области" (66 % от сметной стоимости) .  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 октября 2005 г.  N 1019  .
Приложение 185
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Создание межгосударственного инвестиционного банка"
на 2005 год
1. Стоимость: 13170000 тысяч тенге (тринадцать миллиардов сто семьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: накопление денежных средств для формирования уставного капитала межгосударственного инвестиционного банка.  <*>
Сноска. Пункт 4 в редакции - постановлением Правительства РК от 29 декабря 2005 года N  509к .
5. Задачи бюджетной программы: накопление денежных средств для формирования уставного капитала межгосударственного инвестиционного банка.  <*>
Сноска. Пункт 5 в редакции - постановлением Правительства РК от 29 декабря 2005 года N  509к .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Ақтөбе облысының "Жайсан", Оңтүстiк Қазақстан облысының "Майский" Павлодар облысының "Өрлiтөбе", Шығыс Қазақстан облысының "Оба", 4 бiрыңғай бақылау-өткiзу пункттерiн, Алматы облысының "Дружба" станциясындағы халықаралық темiр жол кедендiк терминалын, "Достық" кеденi, Атырау облысындағы "Ганюшкино" темiр жол өткiзу пунктiнде "Ақкөл" кеден бекетiнiң кеден қызметiнiң қызметкерлерiне арналған тұрғын үйдi, Ақтөбе облысының "Ақтөбе - кедендiк ресiмдеу орталығы" кеден бекетiн салуды аяқтау және пайдалануға беру.
Ақтөбе облысының "Жайсан" халықаралық темiр жол кезеңдiк терминалының құрылысын салу (сметалық құнының 72%), Оңтүстiк Қазақстан облысындағы "Сары-Ағаш" халықаралық темiр жол кедендiк терминалының құрылысын салу (сметалық құнының 66%), Оңтүстік Қазақстан облысының "Қапланбек" бiрыңғай бақылау-өткiзу пунктiн (сметалық құнының 66%) салу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
185-ҚОСЫМША
Ескерту. 185-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.12.29. N  509к  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекетаралық инвестициялық банк құру"
деген 027 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 13170000 мың теңге (он үш миллиард бiр жүз жетпiс миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекетаралық инвестициялық банктің жарғылық капиталын қалыптастыру үшін ақша қаражатын жинақтау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: мемлекетаралық инвестициялық банктің жарғылық капиталын қалыптастыру үшін ақша қаражатын жинақтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________

1    027        Создание     Перечисление денежных    В те-  Министерство
межгосудар-  средств на временный     чение  финансов
ственного    сберегательный счет,     года   Республики
инвестицион- открытый на имя вновь           Казахстан
ного банка   создаваемого Евразийского
банка развития в
Национальном Банке
Республики Казахстан.
--------------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 декабря 2005 года N  509к .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
обеспечение денежными средствами для оплаты 20 процентов от доли Республики Казахстан в уставном капитале межгосударственного инвестиционного банка.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 декабря 2005 года N  509к .
Приложение 186
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Приобретение пакета акций АО "Казахстанская ипотечная компания"
на 2005 год
1. Стоимость: 2500000 тысяч тенге (два миллиарда пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: приобретение в республиканскую собственность акций АО "Казахстанская ипотечная компания".
5. Задачи бюджетной программы: выкуп у Национального Банка Республики Казахстан акций АО "Казахстанская ипотечная компания" для реализации Государственной программы развития жилищного строительства Республики Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    028        Приобретение Выкуп у Национального    1 по-  Министерство
пакета акций Банка Республики Казах-  луго-  финансов
АО "Казах-   стан пакета акций АО     дие    Республики
станская     "Казахстанская ипотечная 2005   Казахстан
ипотечная    компания"                года
компания"
--------------------------------------------------------------------------

1   027       Мемлекетара-  Ақша қаражатын       Жыл     Қазақстан
лық инвести-  Қазақстан Республи- iшiнде   Республи-
циялық банк   касы Ұлттық Банкінде         касы Қаржы
құру          жаңадан құрылатын            министрлiгi
Еуразия даму банкі-
нің атына ашылған
уақытша жинақтау
шотына аудару.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасының мемлекетаралық инвестициялық банктің жарғылық капиталындағы үлесінің 20 пайызын төлеу үшін ақша қаражатын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
186-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
""Қазақстандық ипотекалық компания" АҚ
акцияларының пакетiн сатып алу"
деген 028 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2500000 мың теңге (екi миллиард бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикалық меншiкке "Қазақстан ипотекалық компаниясы" АҚ-ның акцияларын сатып алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388  Жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру үшiн Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнен "Қазақстан ипотекалық компаниясы" АҚ-ның акцияларын сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   028       "Қазақстандық Қазақстан Республи-  2005    Қазақстан
ипотекалық    касының Ұлттық Бан-  жылдың  Республи-
компания" АҚ  кiнен "Қазақстан     1-жарты касының
акцияларының  ипотекалық компа-    жылдығы Қаржы ми-
пакетiн сатып ниясы" АҚ-ның                нистрлiгi
алу           акциялар пакетiн
сатып алу
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: приобретение в республиканскую собственность акций АО "Казахстанская ипотечная компания".
Приложение 187
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
029 "Создание Государственной аннуитетной компании"
на 2005 год
1. Стоимость: 500000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2004 года N 729 "Об утверждении Программы развития страхового рынка Республики Казахстан на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: внедрение обязательного страхования ответственности работодателя за причинение вреда жизни и здоровью работника при исполнении им трудовых обязанностей.
5. Задачи бюджетной программы: создание Государственной аннуитетной компании.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    029        Создание Го- Формирование уставного   В те-  Министерство
сударствен-  капитала Государственной чение  финансов
ной аннуи-   аннуитетной компании     года   Республики
тетной ком-                                  Казахстан
пании
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание Государственной аннуитетной компании, основными направлениями деятельности которой должны стать, предоставление на страховом рынке аннуитетных продуктов, в т.ч. заключение договоров пенсионного аннуитета; осуществление страховых выплат работникам, получившим травмы и увечья, при исполнении ими трудовых (служебных) обязанностей посредством заключения договоров аннуитета.
Приложение 188
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
039 "Исполнение обязательств "Карагандашахтуголь"
по возмещению ущерба, нанесенного,
здоровью работников ликвидированных шахт"
на 2005 год

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық меншiкке "Қазақстан ипотекалық компаниясы" АҚ-ның акцияларын сатып алу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
187-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк аннуитеттiк компанияны құру"
деген 029 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 500000 мың теңге (бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , "Қазақстан Республикасының сақтандыру рыногын дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 1 шiлдедегi N 729  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жұмыскердiң өмiрi мен денсаулығына еңбек мiндеттерiн орындау барысында зиян келтiргенi үшiн жұмыс берушiнiң жауапкершiлiгiн мiндеттi түрде сақтандыруды енгiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Мемлекеттiк аннуитет компаниясын құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   029       Мемлекеттiк   Мемлекеттiк аннуитет Бiр     Қазақстан
аннуитеттiк   компаниясының жарғы- жылдың  Республи-
компания      лық капиталын қалып- iшiнде  касының
құру          тастыру                      Қаржы ми-
нистрлiгi
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қызметiнiң негiзгi бағыттары сақтандыру рыногында аннуитет өнiмдерiн ұсыну, оның iшiнде зейнетақы аннуитетi шарттарын жасасу; аннуитет шарттарын жасасу арқылы еңбек (қызметтiк) мiндеттерiн орындау кезiнде жарақат және зақым алған қызметкерлерге сақтандыру төлемдерiн жүзеге асыру болуы тиiс Мемлекеттiк аннуитет компаниясын құру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
188-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қарағанды көмір шахтасының" жойылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген зиянды өтеу жөніндегі міндеттемелерін орындау"
деген 039 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 484000 тысяч тенге (четыреста восемьдесят четыре миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 июля 1996 года N 908 "О дополнительных мерах по финансово-экономическому оздоровлению предприятий Карагандинского угольного бассейна".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Возмещение ущерба, нанесенного здоровью бывшим работникам акционерного общества закрытого типа "Карагандашахтуголь" (далее - АОЗТ "Карагандашахтуголь").
5. Задачи бюджетной программы: Исполнение обязательств по погашению задолженности по возмещению ущерба, причиненного здоровью работников ликвидированных шахт АОЗТ "Карагандашахтуголь".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    039        Исполнение   Выплата сумм по возмеще- В те-  Министерство
обязательств нию ущерба, нанесенного  чение  финансов
"Караганда-  здоровью работникам быв- года   Республики
шахтуголь"   ших шахт АОЗТ "Караган-         Казахстан
по возмеще-  дашахтуголь".
нию ущерба,
нанесенного
здоровью
работников
ликвидиро-
ванных шахт
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: погашение обязательств перед работниками АОЗТ "Карагандашахтуголь" по возмещению ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт, согласно реестру кредиторов с целью погашения задолженности по регрессным искам.
Приложение 189
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
053 "Институциональное обеспечение реализации
Государственной программы жилищного строительства"
на 2005 год
1. Стоимость: 11900000 тысяч тенге (одиннадцать миллиардов девятьсот миллионов тенге).

1. Құны: 484000 мың теңге (төрт жүз сексен төрт миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қарағанды көмір бассейнінің кәсіпорындарын қаржы-экономикалық сауықтыру жөніндегі қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 16 шілдедегі N 908  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: "Қарағандышахткөмір" жабық үлгідегі акционерлік қоғамының (бұдан әрі - "Қарағандашахткөмір" ЖҮАҚ) бұрынғы қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген зиянды өтеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Жойылған шахталардың қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген зиянды өтеу жөніндегі берешектердің орнын толтыру жөніндегі "Қарағандашахткөмір" ЖҮАҚ міндеттемелерін орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   039       "Қарағанды    "Қарағандышахткөмiр" жылдың  Қазақстан
көмiр шахта-  ЖҮАҚ бұрынғы шахта-  iшiнде  Республи-
сының" жойыл- лары қызметкерлерi-          касының
ған шахталар  нiң денсаулығына             Қаржы
қызметкерле-  келтiрiлген зиянды           министрлiгi
рiнiң денсау- өтеу жөнiндегi
лығына келтi- соманы төлеу
рiлген зиян-
ды өтеу жө-
нiндегi мiн-
деттемелерiн
орындау
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: "Қарағанды шахта көмiр" ЖСАҚ таратылған шахталардың денсаулығына нұқсан келтiрген қызметкерлерiнiң алдындағы регрессиялық талаптар бойынша берешектi өтеу мақсатында кредитор тiзiлiмiне сәйкес мiндеттемелердi өтеу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
189-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Тұрғын үй құрылысының мемлекеттiк бағдарламасын
iске асыруды институционалдық қамтамасыз ету"
деген 053 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 11 900000 мың теңге (он бiр миллиард тоғыз жүз миллион теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 7 декабря 2000 года "О жилищных строительных сбережениях в Республике Казахстан",  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2004 года N 364 "О создании жилищного строительного сберегательного банка".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы.
5. Задачи бюджетной программы: капитализация институтов развития.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    053        Институцио-
нальное
обеспечение
реализации
Государст-
венной прог-
раммы жилищ-
ного строи-
тельства
2          100  Увеличение   увеличение уставного ка- Первое Министерство
уставного    питала АО "Жилищный      полу-  финансов
капитала АО  строительный сберега-    дие    Республики
"Жилищный    тельный банк Казахстана" 2005   Казахстан
строитель-                            года
ный сбере-
гательный
банк Казах-
стана"
3          101  Увеличение   увеличение уставного     Первое Министерство
уставного    капитала ЗАО "Казахстан- полу-  финансов
капитала АО  ская ипотечная компания" дие    Республики
"Казахстан-                           2005   Казахстан
ская ипотеч-                          года
ная компа-
ния"
4          102  Увеличение   увеличение уставного     Первое Министерство
уставного    капитала АО "Казах-      полу-  финансов
капитала АО  станский фонд гаранти-   годие  Республики
"Казахстан-  рования ипотечных кре-   2005   Казахстан
ский фонд    дитов"                   года
гарантиро-
вания ипо-
течных кре-
дитов"
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение финансовой устойчивости компаний АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана", ЗАО "Казахстанская ипотечная компания", АО "Казахстанский фонд гарантирования ипотечных кредитов", выпуск ЗАО "Казахстанская ипотечная компания" ипотечных облигаций для реализации специальной программы ЗАО "Казахстанская ипотечная компания", а так же развитие системы жилищных строительных сбережений.
Приложение 190
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
066 "Официальные трансферты, передаваемые
из республиканского бюджета в Национальный Фонд"
на 2005 год

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 маусымдағы  Жарлығы , "Тұрғын үй құрылыс жинақ банкiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 16 сәуiрдегi N 364  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысының дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: даму институттарын капиталдандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   053       Тұрғын үй
құрылысының
мемлекеттiк
бағдарламасын
iске асыруды
институцио-
налдық қамта-
масыз eту
2        100  "Қазақстанның "Қазақстанның тұрғын 2005    Қазақстан
тұрғын үй     үй құрылыс жинақ     жылдың  Республи-
құрылыс жинақ банкi" АҚ жарғылық   бiрiншi касының
банкi" АҚ-ның капиталын арттыруы   жарты   Қаржы
жарғылық ка-                       жылдық  министрлiгi
питалын ұл-
ғайту
3        101  "Қазақстандық "Қазақстан ипотека-  2005    Қазақстан
ипотекалық    лық компаниясы" ЖАҚ  жылдың  Республи-
компания"     жарғылық капиталын   бiрiншi касының
АҚ-ның жарғы- арттыруы             жарты   Қаржы
лық капиталын                      жылдық  министрлiгi
ұлғайту
4        102  "Ипотекалық   "Ипотекалық кредит-  2005    Қазақстан
кредиттерге   тердi кепілге беру-  жылдың  Республи-
кепiлдiк      дiң қазақстандық     бiрiншi касының
берудiң       қоры" АҚ жарғылық    жарты   Қаржы
қазақстандық  капиталын арттыруы   жылдық  министрлiгi
қоры" АҚ-ның
жарғылық
капиталын
ұлғайту
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкi" АҚ, "Қазақстан ипотекалық компаниясы" ЖАҚ, "Қазақстан ипотекалық кредиттерге кепiлдiк беру қоры" ЖАҚ компанияларының қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету, "Қазақстан ипотекалық компаниясы" ЖАҚ арнайы бағдарламасын iске асыру үшiн "Қазақстан ипотекалық компаниясы" ЖАҚ-ның ипотекалық облигациялар шығаруы, сондай-ақ тұрғын үй құрылыс жинақтаулары жүйесiн дамыту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
190-ҚОСЫМША
Ескерту. 190-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Республикалық бюджеттен Ұлттық қорға
берiлетiн ресми трансферттер"
деген 066 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 13657725 тысяч тенге (тринадцать миллиардов шестьсот пятьдесят семь миллионов семьсот двадцать пять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", в соответствии подпункту 1  пункта 7  Указа Президента Республики Казахстан от 29 января 2001 года N 543 "О некоторых вопросах Национального Фонда Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование накоплений государства.
5. Задачи бюджетной программы: исполнение сберегательной функции Национального Фонда Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    066        Официальные
трансферты,
передаваемые
из республи-
канского
бюджета в
Национальный
Фонд
2          100  Официальные  Обеспечение выделения    В те-  Министерство
трансферты   денежных средств из      чение  финансов
за счет      республиканского бюджета года   Республики
плановых                                     Казахстан
поступлений
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: исполнение сберегательной функции Национального Фонда за счет официальных трансфертов из республиканского бюджета.
Приложение 191
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2005 год
1. Стоимость: 48385 тысяч тенге (сорок восемь миллионов триста восемьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  от 24 апреля 2004 года;  Послание  Президента народу Казахстана "Казахстан-2030. Процветание, безопасность и улучшение благосостояния всех казахстанцев" от 10 октября 1997 года;  Стратегия  борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394;  Закон  Республики Казахстан N 279-I от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими"; постановления Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2002 года  N 176  "Об утверждении Плана приоритетных мероприятий борьбы с наркоманией в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; от 15 июня 2001 года  N 829  "Об утверждении Программы "Лечение и медицинская профилактика наркомании"; п. 1.1.9 протокола заседания Совета Безопасности Республики Казахстан от 20 февраля 2002 года.

1. Құны: 13657725 мың теңге (он үш миллиард алты жүз елу жетi миллион жетi жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кейбiр мәселелерi туралы" 2001 жылғы 29 қаңтардағы 543  Жарлығымен  бекiтiлген ереженiң 7-тармағының 1-тармақшасына сәйкес.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Мемлекет жинағының қалыптасуы.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жинақ функциясының орындалуы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   066       Республикалық
бюджеттен
Ұлттық қорға
берiлетiн
ресми
трансферттер
2        100  Жоспарлы      Ұлттық қорға респу-  жылдың  Қазақстан
түсiмдер      бликалық бюджеттен   iшiнде  Республи-
есебiнен      ақша қаражатының             касының
pecми         бөлiнуi                      Қаржы
трансферттер                               министрлiгi
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Республикалық бюджеттен алынатын ресми трансферттер есебiнен Ұлттық қордың жинақтаушы функцияларының орындалуы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
191-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 48385 мың теңге (қырық сегiз миллион үш жүз сексен бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "Қазақстан - 2030. Барлық қазақстандықтардың өсiп-өркендеуi, қауiпсiздiгi және әл-ауқатының артуы" Президенттiң Қазақстан халқына 1997 жылғы 10 қазандағы  Жолдауы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394  Жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестiң 2001-2005 жылдарға арналған стратегиясы; "Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi N 279-1  Заңы ; "Қазақстан Республикасында нашақорлыққа қарсы күрестiң 2001-2005 жылдарға арналған басым iс-шараларының жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 2 ақпандағы N 176  қаулысы , "Нашақорлықты емдеу және медициналық алдын алу" бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 15 маусымдағы N 829  қаулысы ; Қазақстан Республикасының Қауiпсiздiк Кеңесi мәжiлiсiнiң 2002 жылғы 20 ақпандағы хаттамасының 1.1.9-тармағы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление основных звеньев системы эффективного государственного и общественного противодействия дальнейшему распространению наркомании и наркобизнеса в Республике Казахстан, техническое оснащение таможенных органов.
5. Задачи бюджетной программы: развитие механизма противодействия незаконному обороту наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, укрепление международного сотрудничества в области контроля незаконного оборота наркотиков и злоупотребления ими, улучшение качества таможенного досмотра на предмет выявления контрабанды наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    104        Борьба с     Приобретение волоконно-  В те-  Министерство
наркоманией  оптических эндоскопов в  чение  финансов
и наркобиз-  количестве 5 штук,       года   Республики
несом        приобретение неохлаждае-        Казахстан
мого тепловизора, пред-
назначенного для поиски
контрабанды в количестве
1 штуки, приобретение
комплекта экспресс ана-
лиза наркотических ве-
ществ в количестве 21
штуки. Приобретение при-
бора ночного видения в
количестве 14 штук.
Приобретение досмотровой
рентгеновской техники
РАПИСКАН-500, для дис-
танционного контроля со-
держимого багажа и руч-
ной клади с применением
цветового разделения
наркотических и взрыв-
чатых веществ в коли-
честве 1 штуки.
Приобретение: ультра-
звуковых черно-белых
портативных сканеров
ALOKA SSD-500 "MIKRUS"
(монитор 7, "конвексрый
абломивальный датчик
3,5 Мгц") - 6 комплек-
тов, Электрокардиографа
ЭК-1T 071-канальный
цифровой портативный с
комбинированным питанием
ЖК-дисплей бумага 58 мм
- 2 комплекта, Коагуля-
тора высокочастотного
ЭХВЧ-400 (монополярный-
мощностью 250 Вт и
бинокулярный-мощностью -
35 Вт) - 1 комплект,
Монитора реанимационного
M1101-419 (ЭКГ, НГ, ЧД,
ЧСС, ЧПРС, ФГП, Sp 02) -
1 комплект, Гематологи-
ческих полуавтоматичес-
ких активаторов Arcus
(без расходных материа-
лов) на 18 параметров -
6 комплектов, Разбави-
теля изотонического
Diatjn - 20 литров. Пуб-
ликация материалов в
республиканских периоди-
ческих печатных изданиях;
Производство рекламно-
информационного и учеб-
но-информационного филь-

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есiрткi бизнесiнiң одан әрi таралуына қарсы тиiмдi мемлекеттiк және қоғамдық қарсы iс-қимыл жүйесiнiң негiзгi буындарын нығайту, кеден органдарын техникалық жағынан жарақтандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымына қарсы iс-қимыл тетiгiн дамыту, есiрткiлердiң заңсыз айналымы мен олардың терiс пайдаланылуын бақылау саласындағы халықаралық ынтымақтастықты нығайту, есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың контрабандасын анықтау нысанасына кедендiк тексерудiң сапасын жақсарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   104       Нашақорлыққа  5 дана мөлшерiнде    Жыл     Қазақстан
және есiрткi  волоконнооптикалық   iшiнде  Республи-
бизнесiне     эндоскоптар сатып            касының
қарсы күpec   алу, 1 дана мөлше-           Қаржы
рiнде контрабанданы          министрлiгi
iздеуге арналған
салқындатылмайтын
тепловизорларды
сатып aлу, 21 дана
мөлшерiнде есiрткi
заттарының шұғыл
талдау жиынтығын
сатып алу.
14 дана мөлшерiнде
түнде көру құралын
сатып алу.
Есiрткi және жарыл-
ғыш заттарды түсiне
қарай бөлудi қолдана
отырып, жүк пен қол
жүгiнiң құрамын
қашықтан бақылауға
арналған PAПИСКAH-500
- рентгендiк тексеру
техникасын 1 дана
мөлшерiнде сатып
алу.
Мыналарды сатып алу:
ALOKA SSD-500 "MIKRUS"
ультрадыбыстық қара-ақ
портативтiк сканерлер
(7 монитор, 3,5 Мгц
конвекср абломиналдық
датчигi) - 6 жиынтық,
ЖК-дисплей қағазы
58 мм құрама қорек-
тендiруiмен 071-ар-
налық цифрлық пор-
тативтiк Эк-1T элек-
трокардиографы - 2
жиынтық, ЭХВЧ-400
жоғары жиiлiктi
коагуляторы (моно-
полярлық - қуаты 250
Вт, бинокулярлық -
қуаты 35 Вт) - 1
жиынтық, M1101-419
реанимациялық монитор
(ЭКГ, НГ, ЧД, ЧСС,
ЧПРС, ФГП, Sp 02) -
1 жиынтық, 18 пара-
метрiндегi Arcus
гематологиялық
жартылай автомат-
тандырылған актива-
торлары (шығыс мате-
риалдарсыз) - 6
жиынтық, Diatjn изо-
тоникалық сұйылтқышы
- 20 литр.
Республикалық мер-
зiмдiк баспа басы-
лымдарына материал-
дар жариялау;

мов по 15-17 минут.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: укрепление национальной безопасности Республики Казахстан, улучшения качества таможенного контроля.
Приложение 192
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
400 "Субвенции областном бюджетам"
на 2005 год
1. Стоимость: 133027541 тысяча тенге (сто тридцать три миллиарда двадцать семь миллионов пятьсот сорок одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 94  Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "Об объемах официальных трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2005-2007 годы",  статья 11  Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  Указ  Президента Республики Казахстан от 7 июля 2004 года N 1401 "Об утверждении Правил разработки проекта республиканского бюджета и чрезвычайного государственного бюджета",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2004 года N 918 "О Среднесрочной фискальной политике Правительства Республики Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: финансовая поддержка местных бюджетов для обеспечения функций местных исполнительных органов.
5. Задачи бюджетной программы: субвенционная поддержка областных бюджетов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

әрқайсысы 15-17 ми-
нуттан тұратын көр-
сетiлетiн жарнама-
лық-ақпараттық және
оқу-ақпараттық
фильмдердi шығару
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелері: Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігін нығайту, кедендік бақылаудың сапасын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
192-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге субвенциялар беру"
деген 400 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны 133027541 мың теңге (бір жүз отыз үш миллиард жиырма жеті миллион бес жүз қырық бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасының бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi кодексiнiң  94-бабы , "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерi арасындағы 2005-2007 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдерi туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы  Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  11-бабы , "Республикалық бюджет жобасын және төтенше мемлекеттiк бюджеттi әзiрлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 7 шiлдедегi N 1401  Жарлығы , "Opтa мерзiмдi фискалдық саясатты әзiрлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 21 маусымдағы N 677  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005-2007 жылдарға арналған орташа мерзiмдi фискалдық саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 21 тамыздағы N 918  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жергiлiктi атқарушы органдардың функцияларын қамтамасыз ету үшiн жергiлiктi бюджеттердi қаржылық қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттері: облыстық бюджеттердi субвенциялық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________

1    400        Субвенции    Обеспечение выделения    В те-  Министерство
областным    финансовых средств из    чение  финансов
бюджетам     республиканского бюджета года   Республики
в бюджеты Акмолинской           Казахстан
области - 13 864 414 тыс.
тенге, Алматинской об-
ласти - 15 418 795 тыс.
тенге, Восточно-Казах-
станской области -
15 469 332 тыс. тенге,
Жамбылской области -
15 058 444 тыс. тенге,
Западно-Казахстанской
области - 7 664 947 тыс.
тенге, Карагандинской
области - 5 026 153 тыс.
тенге, Костанайской об-
ласти - 9 478 426 тыс.
тенге, Кызылординской
области - 11 009 439
тыс. тенге, Павлодарской
области - 1 258 887 тыс.
тенге, Северо-Казахстан-
ской области - 11 461 369
тыс. тенге, Южно-Казах-
станской области -

1   400       Облыстық      Республикалық бюд-   Жылдың  Қазақстан
бюджеттерге   жеттен Ақмола облы-  iшiнде  Республи-
субвенциялар  сының бюджетiне -            касының
беру          13 864 414 мың               Қаржы
теңге, Алматы облы-          министрлiгi
сының бюджетiне -
15 418 795 мың
теңге, Шығыс Қазақ-
стан облысының бюд-
жетiне - 15 469 332
мың теңге, Жамбыл
облысының бюджетiне
- 15 058 444 мың
теңге, Батыс Қазақ-
стан облысының бюд-
жетiне - 7 664 947
мың теңге, Қарағанды
облысының бюджетiне
- 5 026 153 мың
теңге, Қостанай об-
лысының бюджетiне -
9 478 426 мың теңге,
Қызылорда облысының
бюджетiне -
11 009 439 мың теңге,
Павлодар облысының
бюджетiне - 1 258 887
мың теңге, Солтүстiк
Қазақстан облысының
бюджетiне - 11461369
мың теңге, Оңтүстiк
Қазақстан облысының
бюджетiне -

27 317 335 тыс. тенге.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: 100% перечисление предусмотренных средств из республиканского бюджета в местные бюджеты.

27 317 335 мың теңге
қаражат бөлуді
қамтамасыз етсін.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелері: республикалық бюджеттен көзделген қаражатты жергілікті бюджеттерге 100% аудару.