Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың қызметін тоқтату туралы шартқа қол қою туралы ұсыныс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 қазандағы № 1071 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың қызметін тоқтату туралы шартқа қол қою туралы ұсыныс енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Жоба
ЕУРАЗИЯЛЫҚ ЭКОНОМИКАЛЫҚ ҚОҒАМДАСТЫҚТЫҢ ҚЫЗМЕТІН ТОҚТАТУ ТУРАЛЫ ШАРТ
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын
Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясы және Тәжікстан Республикасы,
Еуразиялық экономикалық қоғамдастықты құру кезінде қойылған мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізілгенін назарға ала отырып, 2014 жылғы 29 мамырда Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қол қойылғанын ескере отырып,
мыналар туралы уағдаласты:
1-бап
1. Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың (бұдан әрі - ЕурАзЭҚ, Қоғамдастық), сондай-ақ Қоғамдастық органдарының қызметі 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап тоқтатылады.
2. Осы Шарт 2015 жылғы 1 қаңтарда күшіне енген жағдайда, 2000 жылғы 10 қазандағы Еуразиялық экономикалық қоғамдастық құру туралы шарттың қолданысы сол күннен бастап тоқтатылады, өзге жағдайда көрсетілген Шарттың қолданысы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап тоқтатыла тұрады және осы Шарт күшіне енген күннен бастап тоқтатылады.
2-бап
Қоғамдастық органдарының қызметін тоқтату бойынша іс-шаралар ЕурАзЭҚ Мемлекетаралық Кеңесінің шешімімен айқындалады.
3-бап
3. Осы Шарт 2015 жылғы 1 қаңтарда күшіне енген жағдайда, осы Шартқа 1-қосымшада санамаланған халықаралық шарттардың қолданысы сол күннен бастап тоқтатылады, өзге жағдайда бұл шарттардың қолданысы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап тоқтатыла тұрады және осы Шарт күшіне енген күнінен бастап тоқтатылады.
4. Осы Шартқа 2-қосымшада санамаланған халықаралық шарттар олардың қатысушылары арасында өздерінде айтылған, осы Шартқа сәйкес таратылатын ЕурАзЭҚ органдары болмаған кезде орындалатындай бөлігінде қолданыла береді. Көрсетілген шарттардың қатысушылары болып табылатын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер арасындағы қатынастарда осы шарттар 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қайшы келмейтін бөлігінде қолданылады.

О внесении на рассмотрение Президента Республики Казахстан предложения о подписании Договора о прекращении деятельности Евразийского экономического сообщества
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2014 года № 1071
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан предложение о подписании Договора о прекращении деятельности Евразийского экономического сообщества.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
ДОГОВОР
О ПРЕКРАЩЕНИИ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ
ЕВРАЗИЙСКОГО ЭКОНОМИЧЕСКОГО СООБЩЕСТВА
Республика Беларусь, Республика Казахстан, Кыргызская Республика, Российская Федерация и Республика Таджикистан,
далее именуемые Сторонами,
принимая во внимание достижение целей и задач, поставленных при создании Евразийского экономического сообщества, учитывая подписание Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года,
договорились о следующем:
Статья 1
1. Деятельность Евразийского экономического сообщества (далее - ЕврАзЭС, Сообщество), а также органов Сообщества прекращается с 1 января 2015 года.
2. Действие Договора об учреждении Евразийского экономического сообщества от 10 октября 2000 года прекращается с 1 января 2015 года при условии, что настоящий Договор вступит в силу к этой дате, в ином случае действие указанного Договора приостанавливается с 1 января 2015 года и прекращается с даты вступления в силу настоящего Договора.
Статья 2
Мероприятия по прекращению деятельности органов Сообщества определяются решением Межгосударственного Совета ЕврАзЭС.
Статья 3
1. Действие международных договоров, перечисленных в приложении 1 к настоящему Договору, прекращается с 1 января 2015 года при условии, что настоящий Договор вступит в силу к этой дате, в ином случае действие этих договоров приостанавливается с 1 января 2015 года и прекращается с даты вступления в силу настоящего Договора.
2. Международные договоры, перечисленные в приложении 2 к настоящему Договору, продолжают действовать между их участниками в той части, в какой они могут быть исполнены в отсутствие упоминаемых в них органов ЕврАзЭС, ликвидируемых в соответствии с настоящим Договором. В отношениях между государствами-членами Евразийского экономического союза, являющимися участниками указанных договоров, данные договоры применяются в части, не противоречащей Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года.
3. Решения органов управления интеграцией, преемниками которых являются органы ЕврАзЭС, и решения органов ЕврАзЭС, перечисленные в приложении 3 к настоящему Договору, а также решения Суда ЕврАзЭС продолжают действовать в прежнем статусе.
4. Стороны исходят из того, что отраслевое сотрудничество, осуществлявшееся вспомогательными органами и отраслевыми советами ЕврАзЭС, по взаимному согласию заинтересованных Сторон может быть продолжено в иных форматах.

5. Мирасқорлары ЕурАзЭҚ органдары болып табылатын интеграцияны басқару органдарының шешімдері және осы Шартқа 3-қосымшада санамаланған ЕурАзЭҚ органдарының шешімдері, сондай-ақ ЕурАзЭҚ Сотының шешімдері бұрынғы мәртебесінде қолданыла беруін жалғастырады.
6. Тараптар ЕурАзЭҚ-тің қосалқы органдары мен салалық кеңестері жүзеге асырып жатқан салалық ынтымақтастық мүдделі Тараптардың өзара келісуі бойынша өзге де форматтарда жалғасуы мүмкін екендігін негізге алады.
7. Тараптар осы Шартқа 4-қосымшада санамаланған халықаралық шарттардың қатысушысы болмауға ниет білдіреді.
8. Тараптар осы Шартқа 5-қосымшада санамаланған халықаралық шарттардың күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді жүргізуді орынды деп таниды.
4-бап
ЕурАзЭҚ-тың шарттық-құқықтық базасын құрайтын (құраған) халықаралық шарттардың, осы Шарттың, мирасқорлары ЕурАзЭҚ органдары болып табылатын интеграцияны басқару органдары шешімдерінің, ЕурАзЭҚ органдары шешімдерінің депозитарий функциялары, сондай-ақ көрсетілген халықаралық шарттар мен шешімдердің өздері 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап ЕурАзЭҚ Интеграциялық комитетінің Хатшылығынан Ресей Федерациясының Сыртқы істер министрлігіне беріледі.
5-бап
1. Осы Шартқа қол қою күнінде ЕурАзЭҚ Сотының іс жүргізуінде жатқан істер және осы Шартқа қол қойғанға дейін ЕурАзЭҚ Сотына келіп түскен өтініштер 2014 жылғы 31 желтоқсаннан кешіктірілмей ЕурАзЭҚ Сотының қарауына жатады.
2. Осы Шартқа қол қойылған күннен бастап жазылған өтініштерді ЕурАзЭҚ Соты қабылдамайды және олар өтініш берушіге қайтарылуға жатады.
3. ЕурАзЭҚ Сотының судьялары ЕурАзЭҚ Соты қызметінің тоқтатылуына байланысты ЕурАзЭҚ Мемлекетаралық Кеңесінің мемлекет басшылары деңгейіндегі шешімімен лауазымынан босатылады.
4. Осы Шартқа 2-қосымшада санамаланған халықаралық шарттарды қолдануға байланысты даулар мүдделі Тараптардың консультациялары мен келіссөздері арқылы шешіледі.
6-бап
1. Осы Шарт оған қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң уақытша қолданыла бастайды.
2. Осы Шарт оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны депозитарий алған күннен бастап күшіне енеді.
3. Осы Шарт Біріккен Ұлттар Ұйымы Жарғысының 102-бабына сәйкес БҰҰ Хатшылығында тіркелуге жатады.
Минск қаласында 2014 жылғы 10 қазанда орыс тілінде бір данада жасалды.
Осы Шарттың төлнұсқа данасы ЕурАзЭҚ Интеграциялық комитетінің Хатшылығында сақталады, ол осы Шарттың депозитарийі бола отырып, оның куәландырылған көшірмесін әрбір Тарапқа жолдайды.
Беларусь
Республикасы
атынан
Қазақстан
Республикасы
атынан
Қырғыз
Республикасы
атынан
Ресей Федерациясы
атынан
Тәжікстан
Республикасы
атынан
2014 жылғы 10 қазандағы
Еуразиялық экономикалық
қоғамдастықтың қызметін
тоқтату туралы шартқа
1-қосымша
Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың қызметін тоқтатуға
байланысты қолданылуы тоқтатылатын халықаралық шарттардың
ТІЗБЕСІ

5. Стороны намерены не становиться участниками международных договоров, перечисленных в приложении 4 к настоящему Договору.
6. Стороны признают целесообразным проведение внутригосударственных процедур, необходимых для вступления в силу международных договоров, перечисленных в приложении 5 к настоящему Договору.
Статья 4
Функции депозитария международных договоров, составляющих (составлявших) договорно-правовую базу ЕврАзЭС, настоящего Договора, решений органов управления интеграцией, преемниками которых являются органы ЕврАзЭС, решений органов ЕврАзЭС, а также сами указанные международные договоры и решения передаются с 1 января 2015 года от Секретариата Интеграционного Комитета ЕврАзЭС Министерству иностранных дел Российской Федерации.
Статья 5
1. Дела, находящиеся в производстве Суда ЕврАзЭС на дату подписания настоящего Договора, и заявления, поступившие в Суд ЕврАзЭС до подписания настоящего Договора, подлежат рассмотрению Судом ЕврАзЭС в срок не позднее 31 декабря 2014 года.
2. Заявления с даты подписания настоящего Договора Судом ЕврАзЭС не принимаются и подлежат возврату заявителю.
3. Судьи Суда ЕврАзЭС освобождаются от должности в связи с прекращением деятельности Суда ЕврАзЭС решением Межгосударственного Совета ЕврАзЭС на уровне глав государств.
4. Споры, связанные с применением международных договоров, перечисленных в приложении 2 к настоящему Договору, разрешаются путем консультаций и переговоров заинтересованных Сторон.
Статья 6
1. Настоящий Договор начинает временно применяться по истечении десяти календарных дней с даты его подписания.
2. Настоящий Договор вступает в силу с даты получения депозитарием последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
3. Настоящий Договор в соответствии со статьей 102 Устава Организации Объединенных Наций подлежит регистрации в Секретариате ООН.
Совершено в городе Минске 10 октября 2014 года в одном экземпляре на русском языке.
Подлинный экземпляр настоящего Договора хранится в Секретариате Интеграционного комитета ЕврАзЭС, который, являясь депозитарием настоящего Договора, направит каждой Стороне его заверенную копию.
От
Республики
Беларусь
От
Республики
Казахстан
От
Кыргызской
Республики
От
Российской
Федерации
От
Республики
Таджикистан
Приложение 1
к Договору о прекращении деятельности
Евразийского экономического сообщества
от 10 октября 2014 года
ПЕРЕЧЕНЬ
международных договоров, действие которых прекращается в связи
с прекращением деятельности Евразийского
экономического сообщества

1. Ресей Федерациясы мен Беларусь Республикасы арасындағы Кеден одағы туралы 1995 жылғы 6 қаңтардағы келісім.
2. 1995 жылғы 20 қаңтардағы Кеден одағы туралы [бір жағынан, Беларусь Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі және екінші жағынан, Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы] келісім.
3. 1996 жылғы 29 наурыздағы Қырғыз Республикасының Кеден одағы туралы келісімдерге қосылуы туралы шарт.
4. Кеден одағы туралы келісімге қатысушы мемлекеттердің Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру кезінде халықаралық саудалық келіссөздері туралы 1997 жылғы 3 маусымдағы хаттама.
5. Кеден одағын қалыптастыру кезіндегі тарифтік емес реттеудің бірыңғай шаралары туралы 1997 жылғы 22 қазандағы келісім.
6. Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясы арасындағы Көлік одағын құру туралы 1998 жылғы 22 қаңтардағы келісім.
7. Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің аумақтары арқылы өтетін транзиттің бірыңғай шарттары туралы 1998 жылғы 22 қаңтардағы келісім.
8. Жеке тұлғалар Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің кедендік шекаралары арқылы тасымалдайтын өндірістік және өзге де коммерциялық қызметке арналмаған тауарларды және валютаны кедендік ресімдеудің оңайлатылған тәртібі туралы 1998 жылғы 22 қаңтардағы хаттама.
9. Беларусь Республикасының Мемлекеттік салық комитеті, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті, Қырғыз Республикасының Қаржы министрлігі жанындағы Мемлекеттік салық инспекциясы мен Ресей Федерациясының Мемлекеттік салық қызметі арасындағы салық салу әдіснамасын біріздендіру туралы 1998 жылғы 25 наурыздағы келісім.
10. 1998 жылғы 29 наурыздағы Шартқа қатысушы мемлекеттердің салық қызметтері арасындағы кадрларды даярлау саласындағы ынтымақтастық туралы 1998 жылғы 16 маусымда қол қойылған хаттама.
11. Экономика және гуманитарлық салалардағы интеграцияны тереңдету туралы 1996 жылғы 29 наурыздағы Шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы энергетикалық жүйелердің өзара іс-қимылы туралы 1998 жылғы 24 қарашада қол қойылған келісім.
12. Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің кеден органдары арасында кедендік бақылаумен тасымалданатын тауарларды кедендік ресімдеу туралы 1998 жылғы 8 желтоқсандағы хаттама.
13. Кеден одағы туралы келісімге қатысушы мемлекеттерге әкелінетін тауарларға қатысты техникалық, медициналық, фармацевтік, санитариялық, ветеринариялық, фитосанитариялық және экологиялық стандарттарды, нормаларды, ережелерді және талаптарды қолданудың бірыңғай тәртібі туралы 1999 жылғы 28 қаңтардағы хаттама.
14. Тәжікстан Республикасының 1995 жылғы 6 және 20 қаңтардағы Кеден одағы туралы келісімдердің талаптарын орындау бойынша жұмыстың кезеңдері мен аяқтау мерзімдері туралы 1999 жылғы 26 ақпанда қол қойылған хаттама

1. Соглашение о Таможенном союзе между Российской Федерацией и Республикой Беларусь от 6 января 1995 года.
2. Соглашение о Таможенном союзе [между Правительством Республики Беларусь и Правительством Российской Федерации, с одной стороны, и Правительством Республики Казахстан, с другой стороны] от 20 января 1995 года.
3. Договор о присоединении Киргизской Республики к соглашениям о Таможенном союзе от 29 марта 1996 года.
4. Протокол о международных торговых переговорах государств-участников Соглашений о Таможенном союзе при вступлении во Всемирную торговую организацию от 3 июня 1997 года.
5. Соглашение о единых мерах нетарифного регулирования при формировании Таможенного Союза от 22 октября 1997 года.
6. Соглашение между Республикой Беларусь, Республикой Казахстан, Кыргызской Республикой и Российской Федерацией о формировании Транспортного союза от 22 января 1998 года.
7. Соглашение о единых условиях транзита через территории государств-участников Таможенного союза от 22 января 1998 года.
8. Протокол об упрощенном порядке таможенного оформления товаров, не предназначенных для производственной и иной коммерческой деятельности, и валюты, перемещаемых физическими лицами через таможенные границы государств-участников Таможенного союза от 22 января 1998 года.
9. Соглашение между Государственным налоговым комитетом Республики Беларусь, Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан, Государственной налоговой инспекцией при Министерстве финансов Кыргызской Республики и Государственной налоговой службой Российской Федерации об унификации методологии налогообложения от 25 марта 1998 года.
10. Протокол о сотрудничестве в области подготовки кадров между налоговыми службами государств-участников Договора от 29 марта 1998 года, подписанный 16 июня 1998 года.
11. Соглашение о взаимодействии энергетических систем между государствами-участниками Договора об углублении интеграции в экономической и гуманитарной областях от 29 марта 1996 года, подписанное 24 ноября 1998 года.
12. Протокол о таможенном оформлении товаров, перевозимых под таможенным контролем между таможенными органами государств-участников Таможенного союза от 8 декабря 1998 года.
13. Протокол о едином порядке применения технических, медицинских, фармацевтических, санитарных, ветеринарных, фитосанитарных и экологических стандартов, норм, правил и требований в отношении товаров, ввозимых в государства-участники соглашений о Таможенном союзе, от 28 января 1999 года.
14. Протокол об этапах и сроках завершения Республикой Таджикистан работы по выполнению условий соглашений о Таможенном союзе от 6 и 20 января 1995 года, подписанный 26 февраля 1999 года.

15. Тәжікстан Республикасының 1995 жылғы 6 және 20 қаңтардағы Кеден одағы туралы келісімдерге қосылуы туралы 1999 жылғы 26 ақпанда қол қойылған шарт.
16. Кеден одағы және Біртұтас экономикалық кеңістік туралы 1999 жылғы 26 ақпандағы шарт.
17. Кеден одағына қатысушы мемлекеттер арасында тасымалданатын тауарларды кедендік ресімдеудің жеңілдетілген тәртібі туралы 1999 жылғы 24 қыркүйектегі келісім.
18. Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің кедендік тасымалдаушылары туралы 1999 жылғы 15 қазандағы хаттама.
19. Кеден одағы мен Біртұтас экономикалық кеңістікті қалыптастыруды құқықтық қамтамасыз ету туралы 1999 жылғы 26 қазандағы келісім.
20. Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің аумақтары арқылы өтетін транзиттің бірыңғай шарттары туралы 1998 жылғы 22 қаңтардағы келісімге толықтырулар енгізу туралы 1999 жылғы 26 қазанда қол қойылған хаттама.
21. Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің саудасында арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану тетігі туралы 2000 жылғы 17 ақпандағы хаттама.
22. Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің ортақ кеден тарифі туралы 2000 жылғы 17 ақпандағы келісім.
23. Үшінші бір елден тауарлар мен қызметтердің Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің рыноктарына кіруін реттеу жөніндегі шаралар туралы 2000 жылғы 6 қазандағы келісім.
24. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық құру туралы 2000 жылғы 10 қазандағы шарт.
25. Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың артықшылықтары мен иммунитеттері туралы 2001 жылғы 31 мамырдағы конвенция.
26. Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің кедендік әкету баждарын енгізу және қолдану тәртібі туралы 2001 жылғы 22 мамырдағы хаттама.
27. Еуразиялық экономикалық қауымдастыққа мүше мемлекеттердің Шекара мәселелері бойынша өзара ақпараттық іс-қимылы туралы 2001 жылғы 14 қыркүйектегі келісім.
28. Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы Интеграциялық Комитетінің болу жағдайлары туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы арасындағы 2002 жылғы 25 қаңтардағы келісім.
29. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Сыртқы экономикалық қызметінің жалпы тауар номенклатурасы туралы 2002 жылғы 30 қыркүйектегі келісім.
30. Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің саудасында арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтеу шараларын қолданудың тетігі туралы 2000 жылғы 17 ақпандағы хаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы 2003 жылғы 28 қазанда қол қойылған хаттама.
31. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберінде сақтандыру саласындағы ынтымақтастық туралы 2003 жылғы 27 сәуірдегі келісім.

15. Договор о присоединении Республики Таджикистан к соглашениям о Таможенном союзе от 6 и 20 января 1995 года, подписанный 26 февраля 1999 года.
16. Договор о Таможенном союзе и Едином экономическом пространстве от 26 февраля 1999 года.
17. Соглашение об упрощенном порядке таможенного оформления товаров, перемещаемых между государствами-участниками Таможенного союза от 24 сентября 1999 года.
18. Протокол о таможенных перевозчиках государств-участников Таможенного Союза от 15 октября 1999 года.
19. Соглашение о правовом обеспечении формирования Таможенного союза и Единого экономического пространства от 26 октября 1999 года.
20. Протокол о дополнениях к Соглашению о единых условиях транзита через территории государств-участников Таможенного союза от 22 января 1998 года, подписанный 26 октября 1999 года.
21. Протокол о механизме применения специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер в торговле государств-участников Таможенного союза от 17 февраля 2000 года.
22. Соглашение об Общем таможенном тарифе государств-участников Таможенного союза от 17 февраля 2000 года.
23. Соглашение о мерах по регулированию доступа на рынки государств-участников Таможенного союза товаров и услуг из третьих стран от 6 октября 2000 года.
24. Договор об учреждении Евразийского экономического сообщества от 10 октября 2000 года.
25. Конвенция о привилегиях и иммунитетах Евразийского экономического сообщества от 31 мая 2001 года.
26. Протокол о порядке введения и применения вывозных таможенных пошлин государствами-участниками Таможенного союза от 22 мая 2001 года.
27. Соглашение об информационном взаимодействии государств-членов Евразийского экономического сообщества по пограничным вопросам от 14 сентября 2001 года.
28. Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Евразийским экономическим сообществом об условиях пребывания Интеграционного Комитета Евразийского экономического сообщества на территории Республики Казахстан от 25 января 2002 года.
29. Соглашение об общей Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического сообщества от 20 сентября 2002 года.
30. Протокол о внесении изменений и дополнений в Протокол о механизме применения специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер в торговле государств-участников Таможенного союза от 17 февраля 2000 года, подписанный 28 октября 2003 года.
31. Соглашение о сотрудничестве в области страхования в рамках Евразийского экономического сообщества от 27 апреля 2003 года.

32. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің бағалы қағаздар рыноктарын реттеу жөніндегі уәкілетті органдары арасындағы ақпарат алмасу туралы 2003 жылғы 23 желтоқсандағы келісім.
33. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық пен Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы арасындағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы Экономикалық Сотының Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Сотының функцияларын орындауы туралы 2004 жылғы 3 наурыздағы келісім.
34. Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың заңнамасы негіздерінің мәртебесі, оларды әзірлеу, қабылдау және іске асыру тәртібі туралы 2004 жылғы 18 маусымдағы шарт.
35. 2004 жылғы 18 маусымдағы Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің бағалы қағаздар рыногындағы ынтымақтастығы туралы келісім.
36. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің сақтандыру қызметін қадағалау және реттеу органдары арасындағы ақпарат алмасу туралы 2004 жылғы 30 қыркүйектегі келісім.
37. Еуразия экономикалық қоғамдастығына мүше мемлекеттердің тауарларының, сондай-ақ осыған байланысты жекелеген қызмет түрлерінің импортын және экспортын лицензиялаудың бірыңғай ережелері туралы 2004 жылғы 25 қазандағы хаттама.
38. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің техникалық регламенттерін үйлестіру негіздері туралы 2005 жылғы 24 наурыздағы келісім.
39. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің отын-энергетикалық теңгерімін бірлесіп әзірлеу туралы 2005 жылғы 27 қыркүйектегі келісім.
40. Өзбекстан Республикасының Еуразиялық экономикалық қоғамдастық құру туралы 2000 жылғы 10 қазандағы шартқа қосылуы туралы 2006 жылғы 25 қаңтарда қол қойылған хаттама.
41. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық құру туралы 2000 жылғы 10 қазандағы шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы 2006 жылы 25 қаңтарда қол қойылған хаттама.
42. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің нарығындағы өнімнің бірыңғай айналым белгісін қолдану туралы 2006 жылғы 19 мамырдағы келісім.
43. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық құру туралы 2000 жылғы 10 қазандағы шартқа өзгерістер енгізу туралы 2007 жылғы 6 қазанда қол қойылған хаттама.
44. Техникалық реттеу, санитарлық және фитосанитарлық шаралар саласында келісілген саясат жүргізу туралы 2008 жылғы 25 қаңтардағы келісім.
45. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің техникалық регламенттерін үйлестіру негіздері туралы 2005 жылғы 24 наурыздағы келісімге өзгерістер енгізу туралы 2008 жылғы 12 желтоқсанда қол қойылған хаттама.
46. Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың техникалық реттеу, санитарлық және фитосанитарлық шаралар саласындағы ақпараттық жүйесін құру туралы 2008 жылғы 12 желтоқсандағы келісім.

32. Соглашение об обмене информацией между уполномоченными органами по регулированию рынков ценных бумаг государств-членов ЕврАзЭС от 23 декабря 2003 года.
33. Соглашение между Евразийским экономическим сообществом и Содружеством Независимых Государств о выполнении Экономическим Судом Содружества Независимых Государств функций Суда Евразийского экономического сообщества от 3 марта 2004 года.
34. Договор о статусе Основ законодательства Евразийского экономического сообщества, порядке их разработки, принятия и реализации от 18 июня 2004 года.
35. Соглашение о сотрудничестве государств-членов Евразийского экономического сообщества на рынке ценных бумаг от 18 июня 2004 года.
36. Соглашение об обмене информацией между органами страхового надзора и регулирования страховой деятельности государств-членов ЕврАзЭС от 30 сентября 2004 года.
37. Протокол о единых правилах лицензирования импорта и экспорта товаров, а также связанных с этим отдельных видов деятельности государств-членов Евразийского экономического сообщества от 25 октября 2004 года.
38. Соглашение об основах гармонизации технических регламентов государств-членов Евразийского экономического сообщества от 24 марта 2005 года.
39. Соглашение о совместной разработке топливно-энергетического баланса государств-членов Евразийского экономического сообщества от 27 сентября 2005 года.
40. Протокол о присоединении Республики Узбекистан к Договору об учреждении Евразийского экономического сообщества от 10 октября 2000 года, подписанный 25 января 2006 года.
41. Протокол о внесении изменений и дополнений в Договор об учреждении Евразийского экономического сообщества от 10 октября 2000 года, подписанный 25 января 2006 года.
42. Соглашение о применении единого знака обращения продукции на рынке государств-членов Евразийского экономического сообщества от 19 мая 2006 года.
43. Протокол о внесении изменений в Договор об учреждении Евразийского экономического сообщества от 10 октября 2000 года, подписанный 6 октября 2007 года.
44. Соглашение о проведении согласованной политики в области технического регулирования, санитарных и фитосанитарных мер от 25 января 2008 года.
45. Протокол о внесении изменений в Соглашение об основах гармонизации технических регламентов государств-членов Евразийского экономического сообщества от 24 марта 2005 года, подписанный 12 декабря 2008 года.
46. Соглашение о создании информационной системы Евразийского экономического сообщества в области технического регулирования, санитарных и фитосанитарных мер от 12 декабря 2008 года.

47. 2010 жылғы 5 шілдедегі Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Сотының статуты.
48. Кеден одағы шеңберіндегі даулар бойынша шаруашылық жүргізуші субъектілердің Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Сотына жүгінуі және олар бойынша сот ісін жүргізу ерекшеліктері туралы 2010 жылғы 9 желтоқсандағы шарт.
49. 2011 жылғы 5 шілдедегі Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Сотының статутына өзгерістер енгізу туралы 2011 жылғы 10 қазанда қол қойылған хаттама.
50. Беларусь Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Сотының болу шарттары туралы Беларусь Республикасының Үкіметі және Еуразиялық экономикалық қоғамдастық арасындағы 2012 жылғы 12 желтоқсандағы келісім.
51. Жұмыс күшін еркін ауыстыру үшін құқықтық, экономикалық және ұйымдастыру жағдайларын жасау жөніндегі 1997 жылғы 14 наурыздағы келісім.
52. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы халықтың көші-қон процестерін реттеу туралы 1997 жылғы 7 тамыздағы келісім.
2014 жылғы 10 қазандағы Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың қызметін тоқтату туралы шартқа
2-қосымша
Қолданылуы 2014 жылғы 10 қазандағы Еуразиялық экономикалық
қоғамдастықтың қызметін тоқтату туралы шарттың 3-бабының
2-тармағымен реттелетін халықаралық шарттардың
ТІЗБЕСІ
1. Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясы арасындағы Экономикалық және гуманитарлық салалардағы интеграцияны тереңдету туралы 1996 жылғы 29 наурыздағы шарт.*
2. Бір мемлекеттің басқа мемлекеттің аумағында тұрақты тұратын азаматтардың құқықтық мәртебесі туралы 1998 жылғы 28 сәуірдегі шарт.
3. Беларусь Республикасының Мемлекеттік салық комитеті, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті, Қырғыз Республикасының Қаржы министрлігі жанындағы Мемлекеттік салық инспекциясы, Ресей Федерациясының Мемлекеттік салық қызметі арасындағы салық заңнамасын сақтау мәселелері бойынша ынтымақтастық пен өзара көмек туралы 1998 жылғы 25 наурыздағы келісім.
4. 1996 жылғы 29 наурыздағы Шартқа қатысушы мемлекеттердің салық қызметтері арасындағы салық заңнамасын сақтау мәселелері бойынша жедел ақпарат алмасу туралы 1998 жылғы 16 маусымда қол қойылған хаттама.
5. Беларусь Республикасының Мемлекеттік салық комитеті, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті, Қырғыз Республикасының Қаржы министрлігі жанындағы Мемлекеттік салық инспекциясы, Ресей Федерациясының Мемлекеттік салық қызметі, Тәжікстан Республикасының Үкіметі жанындағы Салық комитеті арасындағы өзара ынтымақтастық туралы 1998 жылғы 30 қыркүйектегі келісім.

47. Статут Суда Евразийского экономического сообщества от 5 июля 2010 года.
48. Договор об обращении в Суд ЕврАзЭС хозяйствующих субъектов в рамках Таможенного союза и особенностях судопроизводства по ним от 9 декабря 2010 года.
49. Протокол о внесении изменений в Статут Суда Евразийского экономического сообщества от 5 июля 2011 года, подписанный 10 октября 2011 года.
50. Соглашение между Правительством Республики Беларусь и Евразийским экономическим сообществом об условиях пребывания Суда Евразийского экономического сообщества на территории Республики Беларусь от 12 декабря 2012 года.
51. Соглашение по созданию правовых, экономических и организационных условий для свободного перемещения рабочей силы от 14 марта 1997 года.
52. Соглашение между правительствами Республики Казахстан, Кыргызской Республики и Республики Узбекистан о регулировании процессов миграции населения от 7 августа 1997 года.
Приложение 2
к Договору о прекращении деятельности
Евразийского экономического сообщества
от 10 октября 2014 года
ПЕРЕЧЕНЬ
международных договоров, применение которых регулируется
пунктом 2 статьи 3 Договора о прекращении деятельности
Евразийского экономического сообщества от 10 октября 2014 года
1. Договор между Республикой Беларусь, Республикой Казахстан, Кыргызской Республикой и Российской Федерацией об углублении интеграции в экономической и гуманитарной областях от 29 марта 1996 года.*
2. Договор о правовом статусе граждан одного государства, постоянно проживающих на территории другого государства от 28 апреля 1998 года.
3. Соглашение между Государственным налоговым комитетом Республики Беларусь, Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан, Государственной налоговой инспекцией при Министерстве финансов Кыргызской Республики и Государственной налоговой службой Российской Федерации о сотрудничестве и взаимной помощи по вопросам соблюдения налогового законодательства от 25 марта 1998 года.
4. Протокол об обмене оперативной информацией по вопросам соблюдения налогового законодательства между налоговыми службами государств-участников Договора от 29 марта 1996 года от 16 июня 1998 года.
5. Соглашение между Государственным налоговым комитетом Республики Беларусь, Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан, Государственной налоговой инспекцией при Министерстве финансов Кыргызской Республики, Государственной налоговой службой Российской Федерации, Налоговым комитетом при Правительстве Республики Таджикистан о взаимном сотрудничестве от 30 сентября 1998 года.

6. Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасы мен Ресей Федерациясының азаматтарына жедел және шұғыл медициналық көмек алуда тең құқықтарды өзара беру туралы 1998 жылғы 24 қарашадағы келісім.
7. Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің шекарасын жеке тұлғалардың кесіп өтуі мен олардың тауарлар мен валютаны кедергісіз алып өтуінің еркін және тең құқығын қамтамасыз ету туралы 1998 жылғы 24 қарашадағы келісім.
8. Экономикалық және гуманитарлық салалардағы интеграцияны тереңдету туралы 1996 жылғы 29 наурыздағы шартқа қатысушы мемлекеттер арасында почтамен жөнелту рәсімін жеңілдету және мерзімдік басылымдарға еркін жазылу мен оларды жеткізуді қамтамасыз ету туралы 1998 жылғы 24 қарашада қол қойылған хаттама.
9. Экономикалық және гуманитарлық салалардағы интеграцияны тереңдету туралы 1996 жылғы 29 наурыздағы шартқа қатысушы мемлекеттердің жеке тұлғаларының ақша аударымдарын жүзеге асыру рәсімін жеңілдету туралы 1998 жылғы 24 қарашада қол қойылған хаттама.
10. Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Білім, ғылыми дәрежелер мен атақтар туралы құжаттарды өзара тану және олардың баламалылығы туралы 1998 жылғы 24 қарашадағы келісім.**
11. Экономикалық және гуманитарлық салалардағы интеграцияны тереңдету туралы 1996 жылғы 29 наурыздағы шартқа қатысушы мемлекеттердің азаматтарына оқу орындарына түсуге тең құқықтар беру туралы 1998 жылғы 24 қарашада қол қойылған келісім.
12. Экономикалық және гуманитарлық салалардағы интеграцияны тереңдету туралы 1996 жылғы 29 наурыздағы шартқа қатысушы мемлекеттерде шағын кәсіпкерлікпен айналысу үшін қолайлы жағдайлар жасау туралы 1998 жылғы 24 қарашада қол қойылған келісім.
13. Кеден одағы туралы келісімдерге қатысушы мемлекеттердің кеден қызметтері арасындағы өз қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы ынтымақтастық туралы 1998 жылғы 8 желтоқсандағы хаттама.
14. Экономикалық және гуманитарлық салалардағы интеграцияны тереңдету туралы 1996 жылғы 29 наурыздағы шартқа қатысушы мемлекеттердің шекаралық ынтымақтастығының негізгі принциптері туралы 1999 жылғы 26 ақпанда қол қойылған келісім.
15. Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясы арасындағы азаматтық алудың жеңілдетілген тәртібі туралы 1999 жылғы 26 ақпандағы келісім.
16. Экономикалық және гуманитарлық салалардағы интеграцияны тереңдету туралы 1996 жылғы 29 наурыздағы шартқа қатысушы мемлекеттердің аумақтарында теледидар мен радио бағдарламаларын тарату үшін қолайлы жағдайлар жасау туралы 1999 жылғы 26 ақпанда қол қойылған келісім.

6. Соглашение о взаимном предоставлении гражданам Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики и Российской Федерации равных прав в получении скорой и неотложной медицинской помощи от 24 ноября 1998 года.
7. Соглашение об обеспечении свободного и равного права пересечения физическими лицами границ государств-участников Таможенного союза и беспрепятственного перемещения ими товаров и валюты от 24 ноября 1998 года.
8. Протокол об облегчении процедуры почтовых отправлений и обеспечении свободной подписки и доставки периодических изданий между государствами-участниками Договора об углублении интеграции в экономической и гуманитарной областях от 29 марта 1996 года от 24 ноября 1998 года.
9. Протокол об упрощении процедуры осуществления денежных переводов физическими лицами государств-участников Договора об углублении интеграции в экономической и гуманитарной областях от 29 марта 1996 года от 24 ноября 1998 года.
10. Соглашение между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Российской Федерации о взаимном признании и эквивалентности документов об образовании, ученых степенях и званиях от 24 ноября 1998 года.**
11. Соглашение о предоставлении равных прав гражданам государств-участников Договора об углублении интеграции в экономической и гуманитарной областях от 29 марта 1996 года на поступление в учебные заведения от 24 ноября 1998 года.
12. Соглашение о создании благоприятных условий для занятий малым предпринимательством в государствах-участниках Договора об углублении интеграции в экономической и гуманитарной областях от 29 марта 1996 года от 24 ноября 1998 года.
13. Протокол о сотрудничестве между таможенными службами государств-участников соглашений о Таможенном союзе в области обеспечения собственной безопасности от 8 декабря 1998 года.
14. Соглашение об основных принципах приграничного сотрудничества между государствами-участниками Договора об углублении интеграции в экономической и гуманитарной областях от 29 марта 1996 года от 26 февраля 1999 года.
15. Соглашение между Республикой Беларусь, Республикой Казахстан, Кыргызской Республикой и Российской Федерацией об упрощенном порядке приобретения гражданства от 26 февраля 1999 года.
16. Соглашение о создании благоприятных условий для распространения Программ телевидения и радио на территориях государств-участников Договора об углублении интеграции в экономической и гуманитарной областях от 29 марта года от 26 февраля 1999 года.

17. Кедендік одақ туралы келісімдерге қатысушы мемлекеттердің сауда-экономикалық ынтымақтастықты жандандыру және қаржы-экономикалық дағдарыстың зардаптарын еңсеру жөніндегі бірлескен іс-қимылдары туралы 1999 жылғы 24 қыркүйектегі хаттама.
18. Кеден одағы және Біртұтас экономикалық кеңістік туралы 1999 жылғы 26 ақпандағы шартқа қатысушы мемлекеттер үкіметтерінің арасындағы Ғарыш кеңістігін бейбіт мақсатта бірлесіп игеру жөніндегі 2000 жылғы 17 ақпанда қол қойылған келісім.
19. 1999 жылғы 28 ақпандағы Кедендік одақ және Біртұтас экономикалық кеңістік туралы шартқа қатысушы мемлекеттерде жоғары оқу орындарының филиалдарын ашу және оның қызметі жөніндегі 2000 жылғы 23 мамырдағы келісім.
20. Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі және Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы Азаматтардың өзара визасыз сапарлары туралы 2000 жылғы 30 қарашадағы келісім.
21. 1999 жылғы 26 ақпандағы Кеден одағы және Бірыңғай экономикалық кеңістік туралы шартқа қатысушы мемлекеттердің аумағынан шығарылатын және үшінші елдерге әкетілетін тауарлардың кері экспортын кедендік бақылау туралы 2001 жылғы 22 мамырдағы хаттама.
22. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің шекаралары арқылы тауарлар мен көлік қүралдарының еткізілуін кедендік бақылау кезінде ақпараттық технологияларды қолданудағы бірыңғай тәсілдер туралы 2001 жылғы 19 желтоқсандағы хаттама.
23. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында тауарлар мен көлік құралдарын өткізу туралы ақпарат алмасуды ұйымдастыру туралы 2001 жылғы 19 желтоқсандағы хаттама.
24. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің салық және кеден органдары арасындағы ақпарат алмасу туралы 2002 жылғы 25 қаңтардағы келісім.
25. Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Білім, ғылыми дәрежелер мен атақтар туралы құжаттарды өзара тану және олардың баламалылығы туралы 1998 жылғы 24 қарашадағы келісімге Тәжікстан Республикасының қосылуы туралы 2002 жылғы 26 ақпанда қол қойылған хаттама.**
26. Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Ресей Федераңиясының Үкіметі арасындағы Білім, ғылыми дәрежелер мен атақтар туралы құжаттарды өзара тану және олардың баламалылығы туралы 1998 жылғы 24 қарашадағы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы 2002 жылғы 26 ақпанда қол қойылған хаттама.**

17. Протокол о совместных действиях государств-участников соглашений о Таможенном союзе по активизации торгово-экономического сотрудничества и преодолению последствий финансово-экономического кризиса от 24 сентября 1999 года.
18. Соглашение между правительствами государств-участников Договора о Таможенном союзе и Едином экономическом пространстве от 26 февраля 1999 года о совместном освоении космического пространства в мирных целях ОТ 17 февраля 2000 года.
19. Соглашение о создании и функционировании филиалов высших учебных заведений в государствах-участниках Договора о Таможенном союзе и Едином экономическом пространстве от 26 февраля 1999 года от 23 мая 2000 года.
20. Соглашение между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан от 30 ноября 2000 года.
21. Протокол о таможенном контроле за реэкспортом товаров, происходящих с территории государств-участников Договора о Таможенном союзе и Едином экономическом пространстве от 26 февраля 1999 года и вывозимых в третьи страны, подписанный 22 мая 2001 года.
22. Протокол о единых подходах в применении информационных технологий при таможенном контроле за перемещением товаров и транспортных средств через границы государств-членов Евразийского экономического сообщества от 19 декабря 2001 года.
23. Протокол об организации обмена информацией о перемещении товаров и транспортных средств между таможенными органами государств-членов Евразийского экономического сообщества от 19 декабря 2001 года.
24. Соглашение об обмене информацией между налоговыми и таможенными органами государств-членов Евразийского экономического сообщества от 25 января 2002 года.
25. Протокол о присоединении Республики Таджикистан к Соглашению между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Российской Федерации о взаимном признании и эквивалентности документов об образовании, ученых степенях и званиях от 24 ноября 1998 года, подписанный 26 февраля 2002 года. **
26. Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Российской Федерации о взаимном признании и эквивалентности документов об образовании, ученых степенях и званиях от 24 ноября 1998 года от 26 февраля 2002 года. **

27. Ресей Федерациясы аумағында Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы Интеграциялық комитетінің болу жағдайлары туралы Еуразиялық экономикалық қоғамдастық пен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы 2002 жылғы 3 шілдедегі келісім.***
28. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің аумақтарында этил спиртінің, алкоголь, құрамында спирт бар және темекі өнімдерінің өндірілуін және айналымын кедендік және салықтық бақылау туралы 2002 жылғы 30 наурыздағы келісім.
29. Бұқаралық ақпаратты таратудағы ынтымақтастық туралы 2002 жылғы 20 қыркүйектегі келісім.
30. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің сыртқы шекараларын күзетудегі ынтымақтастық туралы 2003 жылғы 21 ақпандағы шарт.
31. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің кітапхана ісі саласындағы ынтымақтастық туралы 2003 жылғы 28 қазандағы келісім.
32. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттер әділет министрліктерінің ынтымақтастығы туралы 2003 жылғы 16 сәуірдегі келісім.
33. Еуразиялық экономикалық қоғамдастығына мүше мемлекеттердің экспорттық бақылауының бірыңғай тәртібі туралы 2003 жылғы 28 қазандағы келісім.
34. Жеке тұлғалардың Кеден одағына қатысушы мемлекеттер шекараларынан еркін және тең құқылы өтуін және олардың тауарлар мен валютаны кедергісіз тасымалдауын қамтамасыз ету туралы 1998 жылғы 24 қарашадағы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы 2003 жылғы 28 қазанда қол қойылған хаттама.
35. Еуразия экономикалық қоғамдастығының көлік дәліздерін қалыптастыру және дамыту жөнінде келісілген саясат жүргізу туралы 2005 жылғы 24 наурыздағы келісім.
36. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің әділет министрліктері арасындағы Құқықтық ақпарат алмасу саласындағы ынтымақтастық туралы 2005 жылғы 28 маусымдағы келісім.
37. Еуразиялық экономикалық қоғамдастықта білім, ғылыми дәрежелер мен ғылыми атақтар туралы құжаттарды өзара тану және олардың баламалылығы туралы 2005 жылғы 27 қыркүйектегі келісім.**
38. Еуразия экономикалық қоғамдастығына мүше мемлекеттердің интеграцияланған валюталық рыногын ұйымдастыру саласындағы ынтымақтастығы туралы 2006 жылғы 25 қаңтардағы келісім.
39. Еуразия экономикалық қоғамдастығына мүше мемлекеттердің салық және кеден органдары арасында трансферттік баға белгілеуді бақылау жөнінде ақпарат алмасу туралы 2006 жылғы 6 маусымдағы хаттама.
40. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберіндегі сот-сараптама қызметі саласындағы ынтымақтастық туралы 2006 жылғы 30 маусымдағы келісім.
41. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберінде қылмыстық жазаны орындау саласындағы ынтымақтастық туралы 2006 жылғы 30 маусымдағы келісім.

27. Соглашение между Евразийским экономическим сообществом и Правительством Российской Федерации об условиях пребывания Интеграционного Комитета Евразийского экономического сообщества на территории Российской Федерации от 3 июля 2002 года. ***
28. Соглашение о таможенном и налоговом контроле за производством и оборотом этилового спирта, алкогольной, спиртосодержащей и табачной продукции на территориях государств-членов ЕврАзЭС от 30 марта 2002 года.
29. Соглашение о сотрудничестве в распространении массовой информации от 20 сентября 2002 года.
30. Договор о сотрудничестве в охране внешних границ государств-членов Евразийского экономического сообщества от 21 февраля 2003 года.
31. Соглашение о сотрудничестве в области библиотечного дела государств-членов Евразийского экономического сообщества от 28 октября 2003 года.
32. Соглашение о сотрудничестве министерств юстиции государств-членов Евразийского экономического сообщества от 16 апреля 2003 года.
33. Соглашение о едином порядке экспортного контроля государств-членов Евразийского экономического сообщества от 28 октября 2003 года.
34. Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение об обеспечении свободного и равного права пересечения физическими лицами границ государств-участников Таможенного союза и беспрепятственного перемещения ими товаров и валюты от 24 ноября 1998 года 28 октября 2003 года.
35. Соглашение о проведении согласованной политики по формированию и развитию транспортных коридоров Евразийского экономического сообщества от 24 марта 2005 года.
36. Соглашение между министерствами юстиции государств-членов Евразийского экономического сообщества о сотрудничестве в сфере обмена правовой информацией от 28 июня 2005 года.
37. Соглашение о механизме взаимного признания и установления эквивалентности документов об ученых степенях в государствах-членах Евразийского экономического сообщества от 27 сентября 2005 года.**
38. Соглашение о сотрудничестве в области организации интегрированного валютного рынка государств-членов Евразийского экономического сообщества от 25 января 2006 года.
39. Протокол об обмене информацией по контролю за трансфертным ценообразованием между налоговыми и таможенными органами государств-членов Евразийского экономического сообщества от 6 июня 2006 года.
40. Соглашение о сотрудничестве в области судебно-экспертной деятельности в рамках Евразийского экономического сообщества от 30 июня 2006 года.
41. Соглашение о сотрудничестве в области исполнения уголовных наказаний в рамках Евразийского экономического сообщества от 30 июня 2006 года.

42. Ресей Федерадиясы аумағында Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Парламентаралық Ассамблеясының болу жағдайлары туралы Еуразиялық экономикалық қоғамдастық пен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы 2007 жылғы 6 маусымдағы келісім.***
43. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің салық қызметтері арасында электрондық түрде ақпарат беру кезінде криптографиялық қорғау құралдарын пайдалану туралы 2007 жылғы 15 қыркүйектегі хаттама.
44. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберінде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы ынтымақтастық туралы 2009 жылғы 22 мамырдағы келісім.
45. Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Дағдарысқа қарсы қорын құру туралы 2009 жылғы 9 маусымдағы шарт.
46. Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Дағдарысқа қарсы қорының қаражатын басқару туралы 2009 жылғы 9 маусымдағы келісім.
47. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттер кеден қызметтерінің ақпараттық өзара іс-қимылының бірыңғай принциптері туралы 2009 жылғы 9 маусымдағы келісім.
48. Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің кедендік органдары арасындағы кедендік алып жүру туралы 1998 жылғы 8 желтоқсандағы хаттаманың қолданылуын тоқтату туралы 2009 жылғы 20 қарашада қол қойылған хаттама.
49. Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің кеден органдары арасында тасымалданатын тауарларды және көлік құралдарын кедендік бақылау туралы 2000 жылғы 17 ақпандағы хаттаманың қолданылуын тоқтату туралы 2010 жылғы 21 мамырда қол қойылған хаттама.
50. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің кеден қызметтерінің біріздендірілген нормативтік-анықтамалық ақпаратты пайдалануы туралы 2011 жылғы 19 мамырдағы хаттама.
51. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің білім беру саласындағы ынтымақтастығы туралы 2009 жылғы 11 желтоқсандағы келісім.
52. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттер әділет министрліктерінің ынтымақтастығы туралы 2003 жылғы 16 сәуірдегі келісімге өзгерістер енгізу туралы 2011 жылғы 23 мамырда қол қойылған хаттама.
53. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттер әділет министрліктерінің адвокатура мен адвокаттық қызмет саласындағы ынтымақтастығы туралы 2012 жылғы 21 қыркүйектегі келісім.
54. Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Өзбекстан Республикасы, Тәжікстан Республикасы және Түркіменстан арасындағы Мемлекетаралық көздердің су ресурстарын пайдалану мен қорғауды бірлесіп басқару саласындағы ынтымақтастық туралы 1992 жылғы 18 ақпандағы келісім
55. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Фармацевтика өнеркәсібі мен денсаулық сақтау саласындағы ынтымақтастық туралы 1994 жылғы 5 тамыздағы келісім.

42. Соглашение между Евразийским экономическим сообществом и Правительством Российской Федерации об условиях пребывания Межпарламентской Ассамблеи Евразийского экономического сообщества на территории Российской Федерации от 6 июня 2007 года. ***
43. Протокол о применении средств криптографической защиты при передаче информации в электронном виде между налоговыми службами государств-членов ЕврАзЭС от 15 сентября 2007 гола.
44. Соглашение о сотрудничестве в области регистрации актов гражданского состояния в рамках Евразийского экономического сообщества от 22 мая 2009 года.
45. Договор об учреждении Антикризисного фонда Евразийского экономического сообщества от 9 июня 2009 года.
46. Соглашение об управлении средствами Антикризисного фонда Евразийского экономического сообщества от 9 июня 2009 года.
47. Соглашение о единых принципах информационного взаимодействия таможенных служб государств-членов Евразийского экономического сообщества от 9 июня 2009 года.
48. Протокол о прекращении действия Протокола о таможенном сопровождении между таможенным органами государств-участников Таможенного союза от 8 декабря 1998 года от 20 ноября 2009 года.
49. Протокол о прекращении действия Протокола о таможенном контроле за товарами и транспортными средствами, перемещаемыми между таможенными органами государств-участников Таможенного союза от 17 февраля 2000 года от 21 мая 2010 года.
50. Протокол об использовании унифицированной нормативно-справочной информации таможенных служб государств-членов Евразийского экономического сообщества от 19 мая 2011 года.
51. Соглашение государств-членов Евразийского экономического сообщества в области образования от 11 декабря 2009 года.
52. Протокол о внесении изменений в Соглашение о сотрудничестве министерств юстиции государств-членов Евразийского экономического сообщества от 16 апреля 2003 года от 23 мая 2011 года.
53. Соглашение о сотрудничестве министерств юстиции государств-членов Евразийского экономического сообщества в сфере адвокатуры и адвокатской деятельности от 21 сентября 2012 года.
54. Соглашение между Республикой Казахстан, Республикой Кыргызстан, Республикой Узбекистан, Республикой Таджикистан и Туркменистаном о сотрудничестве в сфере совместного управления использованием и охраной водных ресурсов межгосударственных источников от 18 февраля 1992 года.
55. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Республики Узбекистан о сотрудничестве в области фармацевтической промышленности и здравоохранения от 5 августа 1994 года.

56. Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасының және Өзбекстан Республикасының Үкіметтері арасындағы Жер сілкіністерін зерттеу мен сейсмикалық қауіптілікті болжау саласындағы ынтымақтастық және өзара іс-қимыл туралы 1995 жылғы 24 ақпандағы келісім.
57. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Трансшекаралық әсер ететін қалдық қоймалары алаңдары мен тау жынысы үйінділерін қалпына келтіру жөніндегі бірлескен жұмыстар туралы 1996 жылғы 5 сәуірдегі келісім.
58. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Көлік және коммуникация саласында келісілген саясат жүргізу туралы 1996 жылғы 5 сәуірдегі келісім.
59. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Орталық Азия өңірінің отын-энергетикалық және су ресурстарын пайдалану, газ құбырларын салу, пайдалану туралы 1996 жылғы 5 сәуірдегі келісім.
60. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Темір жол көлігі саласындағы тарифтік саясатты реттеу туралы 1997 жылғы 7 тамыздағы келісім.
61. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Туризм саласындағы ынтымақтастық туралы 1997 жылғы 8 желтоқсандағы келісім.
62. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты ұтымды пайдалану саласындағы ынтымақтастық туралы 1998 жылғы 17 наурыздағы келісім.
63. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Батыс Тянь-Шаньнің биологиялық әртүрлілігін сақтау саласындағы ынтымақтастық туралы келісім 1998 жылғы 17 наурыздағы келісім.
64. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы 1998 жылы Нарын-Сырдария су қоймалары сарқырамасының су-энергетикалық ресурстарын бірлесіп және кешенді пайдалану туралы 1998 жылғы 17 наурыздағы келісім.
65. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Сырдария өзені бассейнінің су-энергетикалық ресурстарын пайдалану туралы 1998 жылғы 17 наурыздағы келісім.
66. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Біртұтас экономикалық кеңістік құру туралы шартқа қатысушы мемлекеттер халқының санитарлық-эпидемиологиялық салауаттығын қамтамасыз ету саласындағы ынтымақтастық туралы 1998 жылғы 26 маусымдағы келісім.

56. Соглашение между Правительствами Республики Казахстан, Кыргызской Республики и Республики Узбекистан о сотрудничестве и взаимодействии в области исследования землетрясений и прогнозирования сейсмической опасности от 24 февраля 1995 года.
57. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Республики Узбекистан о совместных работах по реабилитации площадей хвостохранилищ и отвалов горных пород, оказывающих трансграничное воздействие, от 5 апреля 1996 года.
58. Соглашение между Правительством Республики Казахстан,  Правительством Кыргызской Республики и Правительством Республики Узбекистан о проведении согласованной политики в области транспорта и коммуникации от 5 апреля 1996 года.
59. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Республики Узбекистан об использовании топливно-энергетических и водных ресурсов, строительстве, эксплуатации газопроводов Центрально-азиатского региона от 5 апреля 1996 года.
60. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Республики Узбекистан о регулировании тарифной политики в области железнодорожного транспорта от 7 августа 1997 года.
61. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Республики Узбекистан о сотрудничестве в области туризма от 8 декабря 1997 года.
62. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Республики Узбекистан о сотрудничестве в области охраны окружающей среды и рационального природопользования от 17 марта 1998 года.
63. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Республики Узбекистан о сотрудничестве в области сохранения биологического разнообразия западного Тянь-Шаня от 17 марта 1998 года.
64. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Республики Узбекистан о совместном и комплексном использовании водно-энергетических ресурсом Нарын-Сырдарьинского каскада водохранилищ в 1998 году от 17 марта 1998 года.
65. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Республики Узбекистан об использовании водно-энергетических ресурсов бассейна реки Сырдарья от 17 марта 1998 года.
66. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Республики Таджикистан и Правительством Республики Узбекистан о сотрудничестве в  области обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения государств-участников Договора о создании единого экономического пространства от 26 июня 1998 года.

67. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Шартқа қатысушы мемлекеттердің азаматтарына медициналық көмек көрсету туралы 1998 жылғы 26 маусымдағы келісім.
68. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы 1999 жылы Нарын-Сырдария су қоймалары сарқырамасының су-энергетикалық ресурстарын бірлесіп және кешенді пайдалану туралы 1999 жылғы 14 сәуірдегі келісім.
69. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Гидрометеорология саласындағы ынтымақтастық туралы 1999 жылғы 17 маусымдағы келісім.
70. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Орталық Азия мемлекеттері энергетикалық жүйелерінің қатар жұмыс істеуі туралы 1999 жылғы 17 маусымдағы келісім.
71. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Сырдария өзені бассейнінің су-энергетикалық ресурстарын пайдалану туралы 1998 жылғы 17 наурыздағы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы 1999 жылғы 17 маусымда қол қойылған хаттама.
72. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Ветеринария саласындағы ынтымақтастық туралы 2000 жылғы 8 маусымдағы келісім.
73. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Өсімдіктер карантині саласындағы ынтымақтастық туралы 2000 жылғы 8 маусымдағы келісім.
74. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Санаторлық-курорттық, сауықтыру және туристік мекемелер мен ұйымдарды дамыту саласындағы ынтымақтастық туралы 2000 жылғы 8 маусымдағы келісім.
Ескертпе:
* Қазақстан тарапы Қазақстан Республикасы көрсетілген тармақтардағы құжаттарға Шарттың 3-бабының 2-тармағын қолдану бөлігінде өзін осы тармақпен байланысты деп санамайтыны туралы ескертпені тұжырымдау құқығын Қазақстан Республикасы өзіне қалдыратынын мәлімдеді.
Бұл ретте Қазақстан тарапы 1996 жылғы 29 наурызда Мәскеуде жасалған Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясы арасындағы Экономикалық және гуманитарлық салалардағы интеграцияны тереңдету туралы шарт 2007 жылы өз қолданысын тоқтатты деп есептейді.

67. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Республики Таджикистан и Правительством Республики Узбекистан об оказании медицинской помощи гражданам государств-участников Договора от 26 июня 1998 года.
68. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Республики Узбекистан о совместном и комплексном использовании водно-энергетических ресурсов Нарын-Сырдарьинского каскада водохранилищ в 1999 году от 29 мая 1999 года.
69. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Республики Таджикистан и Правительством Республики Узбекистан о сотрудничестве в области гидрометеорологии от 17 июня 1999 года.
70. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Республики Таджикистан и Правительством Республики Узбекистан о параллельной работе энергетических систем государств Центральной Азии от 17 июня 1999 года.
71. Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики и Правительством Республики Узбекистан об использовании водно-энергетических ресурсов бассейна реки Сырдарья от 17 марта 1998 года, подписанный 17 июня 1999 года.
72. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Республики Таджикистан и Правительством Республики Узбекистан о сотрудничестве в области ветеринарии от 8 июня 2000 года.
73. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Республики Таджикистан и Правительством Республики Узбекистан о сотрудничестве в области карантина растений от 8 июня 2000 года.
74. Соглашение между Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Республики Таджикистан и Правительством Республики Узбекистан о сотрудничестве в области развития санаторно-курортных, оздоровительных и туристических учреждений и организаций от 8 июня 2000 года.
Примечание:
* Казахстанская Сторона заявила, что Республика Казахстан оставляет за собой право формулирования оговорки о том, что Республика Казахстан не считает себя связанной пунктом 2 статьи 3 Договора в части его применения к документам в указанных пунктах.
При этом казахстанская Сторона считает, что Договор между Республикой Беларусь, Республикой Казахстан, Кыргызской Республикой и Российской Федерацией об углублении интеграции в экономической и гуманитарной областях, совершенный в Москве 29 марта 1996 года, прекратил свое действие в 2007 году.

** Осы халықаралық шарттар Еуразиялық экономикалық қоғамдастықта білім, ғылыми дәрежелер мен ғылыми атақтар туралы құжаттарды өзара тану және олардың баламалылығы туралы 2013 жылғы 31 мамырдағы келісім күшіне енген күннен бастап өз қолданысын тоқтатады.
*** Осы халықаралық шарттар Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың тиісті тарату комиссияларының жұмысы аяқталғанға дейін қолданыла беретін болады.
2014 жылғы 10 қазандағы
Еуразиялық экономикалық
қоғамдастықтың қызметін
тоқтату туралы шартқа
3-қосымша
Мирасқорлары Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың органдары
болып табылатын интеграцияны басқару органдары шешімдерінің
және қолданысы бұрынғы мәртебесінде жалғастырылатын Еуразиялық
экономикалық қоғамдастық органдары шешімдерінің
ТІЗБЕСІ
1. «1999 жылғы 26 ақпандағы Кеден одағы мен Біртұтас экономикалық кеңістік туралы шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы өзара саудада жанама салықтарды өндіріп алу мен есептеу кезінде «жеткізілетін ел» қағидатын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясы мен Тәжікстан Республикасы Мемлекетаралық Кеңесінің 1999 жылғы 26 қазандағы № 54 шешімі.
2. «Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің аумақтарында жеке тұлғалардың Біртұтас салық куәлігі туралы ережесінің жобасы туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (үкімет басшылары деңгейінде) 2002 жылғы 20 қыркүйектегі № 68 шешімі.
3. «Экспорттық бақылауға жататын тауарлар мен технологиялардың үлгілік тізімдері және экспорттық бақылауға жататын тауарлармен және технологиялармен жасалатын сыртқы экономикалық операцияларды жүзеге асыруды бақылау тәртібіне қойылатын жалпы талаптары туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (үкімет басшылары деңгейінде) 2004 жылғы 21 қыркүйектегі № 190 шешімі.
4. «Экспорттық бақылауға жататын тауарлар мен технологиялардың үлгілік тізімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (үкімет басшылары деңгейінде) 2005 жылғы 27 қыркүйектегі № 244 шешімі.*
5. «Экспорттық бақылауға жататын тауарлар мен технологияларды әкетуге байланысты сыртқы экономикалық операцияларды жүзеге асыруға лицензияны ресімдеу қағидалары туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (үкімет басшылары деңгейінде) 2005 жылғы 27 қыркүйектегі № 245 шешімі.
6. «Экспорттық бақылауға жататын тауарлар мен технологиялардың үлгілік тізімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (үкімет басшылары деңгейінде) 2006 жылғы 27 қазандағы № 320 шешімі.*

** Данные международные договоры прекращают действовать с даты вступления в силу Соглашения о взаимном признании и эквивалентности документов об образовании, ученых степенях и ученых званиях в Евразийском экономическом сообществе от 31 мая 2013 года.
*** Данные международные договоры будут действовать до завершения работы соответствующих ликвидационных комиссий ЕврАзЭС.
Приложение 3
к Договору о прекращении деятельности
Евразийского экономического сообщества
от 10 октября 2014 года
ПЕРЕЧЕНЬ
решений органов управления интеграцией, преемниками которых
являются органы Евразийского экономического сообщества, и
решения органов Евразийского экономического сообщества,
действие которых продолжается в прежнем статусе
1. Решение Межгосударственного Совета Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Российской Федерации и Республики Таджикистан от 26 октября 1999 года № 54 «О мерах по реализации принципа «страны назначения» при взимании и исчислении косвенных налогов во взаимной торговле между государствами-участниками Договора о Таможенном союзе и Едином экономическом пространстве от 26 февраля 1999 года».
2. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав правительств) от 20 сентября 2002 года № 68 «О проекте Положения о Едином налоговом удостоверении физического лица на территориях государств-членов Евразийского экономического сообщества».
3. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав правительств) от 21 сентября 2004 года № 190 «О Типовых списках товаров и технологий, подлежащих экспортному контролю, и Общих требованиях к порядку контроля за осуществлением внешнеэкономических операций с товарами и технологиями, подлежащими экспортному контролю».*
4. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав правительств) от 27 сентября 2005 года № 244 «О внесении изменений и дополнений в типовые списки товаров и технологий, подлежащих экспортному контролю».*
5. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав правительств) от 27 сентября 2005 года № 245 «О Правилах оформления лицензии на осуществление внешнеэкономических операций, связанных с вывозом товаров и технологий, подлежащих экспортному контролю».*
6. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав правительств) от 27 октября 2006 года № 320 «О внесении изменений и дополнений в типовые списки товаров и технологий, подлежащих экспортному контролю».*

7. «Экспорттық бақылауға жататын тауарлар мен технологиялардың үлгілік тізімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (үкімет басшылары деңгейінде) 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 365 шешімі.*
8. «Экспорттық бақылауға жататын тауарлар мен технологиялардың үлгілік тізімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (үкімет басшылары деңгейінде) 2008 жылғы 12 желтоқсандағы № 406 шешімі.*
9. «Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Дағдарысқа қарсы қорын құру туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (мемлекет басшылары деңгейінде) 2009 жылғы 4 ақпандағы № 415 шешімі.
10. «Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Жоғары технологиялар орталығын құру туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (мемлекет басшылары деңгейінде) 2009 жылғы 4 ақпандағы № 416 шешімі.
11. «Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Дағдарысқа қарсы қорын құру және Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың жоғары технологиялар орталығын құру туралы» Еуразиялық экономикалық, қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (үкімет басшылары деңгейінде) 2009 жылғы 9 маусымдағы № 420 шешімі.
12. «Экспорттық бақылауға жататын тауарлар мен технологиялардың үлгілік тізімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (үкімет басшылары деңгейінде) 2009 жылғы 11 желтоқсандағы № 469 шешімі.*
13. «Экспорттық бақылауға жататын тауарлар мен технологиялардың үлгілік тізімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (үкімет басшылары деңгейінде) 2010 жылғы 19 қарашадағы № 520 шешімі.*
14. «Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің уран шығаратын өндірістер әсер еткен аумақтарын қалпына келтіру» атты Мемлекетаралық нысаналы бағдарламасы туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (үкімет басшылары деңгейінде) 2012 жылғы 19 наурыздағы № 602 шешімі.
15. «Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің уран шығаратын өндірістер әсер еткен аумақтарын қалпына келтіру» атты Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың мемлекетаралық нысаналы бағдарламасы туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (мемлекет басшылары деңгейінде) 2012 жылғы 19 желтоқсандағы № 625 шешімі.
16. «Экспорттық бақылауға жататын тауарлар мен технологиялардың үлгілік тізімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Мемлекетаралық Кеңесінің (үкімет басшылары деңгейінде) 2013 жылғы 31 мамырдағы № 640 шешімі.*
Ескертпе:

7. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав правительств) от 25 января 2008 года № 365 «О внесении изменений и пополнений в типовые списки товаров и технологий, подлежащих экспортному контролю».*
8. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав Правительств) от 12 декабря 2008 года № 406 «О внесении изменений и дополнений в типовые списки товаров и технологий, подлежащих экспортному контролю».*
9. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав государств) от 4 февраля 2009 года № 415 «Об учреждении Антикризисного фонда Евразийского экономического сообщества».
10. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав государств) от 4 февраля 2009 года № 416 «О создании Центра высоких технологий Евразийского экономического сообщества».
11. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав Правительств) от 9 июня 2009 года № 420 «Об учреждении Антикризисного  фонда Евразийского экономического сообщества и о создании Центра высоких технологий Евразийского экономического сообщества».
12. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав правительств) от 11 декабря 2009 года № 469 «О внесении изменений и дополнений в типовые списки товаров и технологий, подлежащих экспортному контролю».*
13. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав правительств) от 19 ноября 2010 года № 520 «О внесении изменений и дополнений в Типовые списки товаров и технологий, подлежащих экспортному контролю».*
14. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав правительств) от 19 марта 2012 года № 602 «О Межгосударственной целевой программе «Рекультивация территорий государств-членов ЕврАзЭС, подвергшихся воздействию уранодобывающих производств».
15. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав государств) от 19 декабря 2012 года № 625 «О Межгосударственной целевой программе Евразийского экономического сообщества «Рекультивация территорий государств-членов ЕврАзЭС, подвергшихся воздействию уранодобывающих производств».
16. Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав правительств) от 31 мая 2013 года № 640 «О внесении изменений и дополнений в типовые списки товаров и технологий, подлежащих экспортному контролю».*
Примечание:

* Көрсетілген шешімдер Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің экспорттық бақылауының бірыңғай тәртібі туралы 2003 жылғы 28 қазандағы келісімге қатысушы мемлекеттерге қатысты қолданысын жалғастыра береді.
2014 жылғы 10 қазандағы
Еуразиялық экономикалық
қоғамдастықтың қызметін
тоқтату туралы шартқа
4-қосымша
2014 жылғы 10 қазандағы Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың
қызметін тоқтату туралы шарттың Тараптары қатысушысы болуға
ниет білдірмейтін халықаралық шарттардың
ТІЗБЕСІ
1. Көлік одағын құру туралы келісімге қатысушы мемлекеттердің арасындағы Халықаралық автомобиль қатынасы туралы 1998 жылғы 24 қарашадағы келісім.
2. Еуразия экономикалық коғамдастығына мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында тауарларды кедендік бақылаумен өткізу кезінде кеден органының шотына ақша қаражатын енгізу жолымен немесе банктердің кепілдіктерін пайдалану жолымен кедендік төлемдердің төленуін қамтамасыз ету туралы 2006 жылғы 19 мамырдағы келісім.
3. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің энергетикалық нарығын ақпараттық қамтамасыз етудің ортақ жүйесін қалыптастыру туралы 2008 жылғы 12 желтоқсандағы келісім.
4. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің кеден қызметтерінің қызметінде ақпараттық технологияларды қолдануға бірыңғай тәсілдер туралы 2009 жылғы 9 маусымдағы келісім.
5. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің ортақ сақтандыру нарығын құру туралы 2009 жылғы 27 қарашадағы хаттама.
6. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің капитал қозғалысына байланысты операцияларды реттеу және бақылау жөніндегі валюталық саясатының негізін құрайтын қағидаттар туралы 2009 жылғы 11 желтоқсандағы келісім.
7. Еуразиялық экономикалық қоғамдастықта агроөнеркәсіптік кешендерде пайдаланылатын ауыл шаруашылығы техникасының, машиналардың, механизмдердің, жабдық пен көлік құралдарының халықаралық лизингін дамыту туралы 2010 жылғы 21 мамырдағы келісім.
8. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің оқу орындарында қылмыстық атқару жүйесі мекемелері мен органдары үшін кадрлар даярлау туралы 2010 жылғы 2 қыркүйектегі келісім.
9. Техникалық реттеу, санитарлық және фитосанитарлық шаралар саласында келісілген саясат жүргізу туралы 2008 жылғы 25 қаңтардағы келісімге өзгерістер енгізу туралы 2011 жылғы 19 мамырда қол қойылған хаттама.
10. Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың артықшылықтары мен иммунитеттері туралы 2011 жылғы 19 желтоқсандағы конвенция.
11. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің бюджет процесі бойынша ақпарат алмасуы туралы 2013 жылғы 31 мамырдағы келісім.

* Указанные решения продолжают действовать в отношении государств-участников Соглашения о едином порядке экспортного контроля государств-членов Евразийского экономического сообщества от 28 октября 2003 года.
Приложение 4
к Договору о прекращении деятельности
Евразийского экономического сообщества
от 10 октября 2014 года
ПЕРЕЧЕНЬ
международных договоров, участниками которых Стороны
Договора о прекращении деятельности Евразийского экономического
сообщества от 10 октября 2014 года не намерены становиться
1. Соглашение между государствами-участниками Соглашения о формировании Транспортного союза о международном автомобильном сообщении от 24 ноября 1998 года.
2. Соглашение об обеспечении уплаты таможенных платежей путем внесения на счет таможенного органа денежных средств или путем использования гарантий банков при перемещении товаров под таможенным контролем между таможенными органами государств-членов Евразийского экономического сообщества от 19 мая 2006 года.
3. Соглашение о формировании общей системы информационного обеспечения энергетического рынка государств-членов Евразийского экономического сообщества от 12 декабря 2008 года.
4. Соглашение о единых подходах к применению информационных технологий в деятельности таможенных служб государств-членов Евразийского экономического сообщества от 9 июня 2009 года.
5. Протокол о создании общего страхового рынка государств-членов Евразийского экономического сообщества от 27 ноября 2009 года.
6. Соглашение об основополагающих принципах валютной политики государств-членов Евразийского экономического сообщества по регулированию и контролю операций, связанных с движением капитала, от 11 декабря 2009 года.
7. Соглашение о развитии в Евразийском экономическом сообществе международного лизинга сельскохозяйственной техники, машин, механизмов, оборудования и транспортных средств, используемых в агропромышленных комплексах от 21 мая 2010 года.
8. Соглашение о сотрудничестве в подготовке специалистов для кадрового обеспечения учреждений и органов уголовно-исполнительных систем в учебных заведениях государств-членов Евразийского экономического сообщества от 2 сентября 2010 года.
9. Протокол о внесении изменений в Соглашение о проведении согласованной политики в области технического регулирования, санитарных и фитосанитарных мер от 25 января 2008 года, подписанный 19 мая 2011 года.
10. Конвенция о привилегиях и иммунитетах Евразийского экономического сообщества от 19 декабря 2011 года.
11. Соглашение об информационном обмене государств-членов Евразийского экономического сообщества по бюджетному процессу от 31 мая 2013 года.
Приложение 5
к Договору о прекращении деятельности
Евразийского экономического сообщества

2014 жылғы 10 қазандағы
Еуразиялық экономикалық
қоғамдастықтың қызметін
тоқтату туралы шартқа
5-қосымша
Күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді жүргізу
орынды болып табылатын халықаралық шарттардың
ТІЗБЕСІ
1. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің аумақтарында этил спиртінің, алкоголь, құрамында спирт бар және темекі өнімдерінің өндірілуін және айналымын кедендік және салықтық бақылау туралы 2002 жылғы 30 наурыздағы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы 2005 жылғы 24 наурызда қол қойылған хаттама.
2. Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі және Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы Азаматтардың өзара визасыз сапарлары туралы 2000 жылғы 30 қарашадағы келісімге 2005 жылғы 24 наурызда қол қойылған хаттама.
3. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттерде инвестицияларды көтермелеу және өзара корғау туралы 2008 жылғы 12 желтоқсандағы келісім.
4. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің білім беру ұйымдарын/мекемелерін (білім беру бағдарламаларын) аттестаттау және/немесе аккредиттеу саласындағы ынтымақтастығы туралы 2010 жылғы 21 мамырдағы келісім.
5. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердегі жалпы кедендік үдерістер шеңберінде ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету туралы 2011 жылғы 19 мамырдағы келісім.
6. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің азаматтарына жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету саласындағы ынтымақтастық туралы 2012 жылғы 28 қыркүйектегі келісім.
7. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің дәрілік заттардың (дәрілік препараттардың), медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың (медициналық бұйымдардың) айналысы саласындағы ынтымақтастығы туралы 2012 жылғы 28 қыркүйектегі келісім.
8. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің инфекциялық ауруларға қарсы күрес саласындағы ынтымақтастығы туралы 2012 жылғы 28 қыркүйектегі келісім.
9. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекетгердің бірінде медициналық немесе фармацевтикалық қызметпен айналысуға құқығы бар мамандарға Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың басқа да мүше мемлекеттерінде ұқсас қызметіне рұқсат беру тәртібі туралы 2012 жылғы 28 қыркүйектегі келісім.
10. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің медицина және фармацевтика кадрларын даярлау және біліктілігін арттыру, ғылым және медицина мамандарымен алмасу саласындағы ынтымақтастық туралы 2012 жылғы 28 қыркүйектегі келісім.

от 10 октября 2014 года
ПЕРЕЧЕНЬ
международных договоров, по которым целесообразно проведение
внутригосударственных процедур, необходимых
для вступления их в силу
1. Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение о таможенном и налоговом контроле за производством и оборотом этилового спирта, алкогольной, спиртосодержащей и табачной продукции на территориях государств-членов ЕврАзЭС от 30 марта 2002 года, подписанный 24 марта 2005 года.
2. Протокол к Соглашению между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан от 30 ноября 2000 года, подписанный 24 марта 2005 года.
3. Соглашение о поощрении и взаимной защите инвестиций в государствах-членах Евразийского экономического сообщества от 12 декабря 2008 года.
4. Соглашение о сотрудничестве государств-членов Евразийского экономического сообщества в сфере аттестации и/или аккредитации образовательных организаций/учреждений (образовательных программ) от 21 мая 2010 года.
5. Соглашение об обеспечении информационной безопасности в рамках общих таможенных процессов в государствах-членах Евразийского экономического сообщества от 19 мая 2011 года.
6. Соглашение о сотрудничестве в области оказания высокотехнологичной медицинской помощи гражданам государств-членов Евразийского экономического сообщества от 28 сентября 2012 года.
7. Соглашение о сотрудничестве государств-членов Евразийского экономического сообщества в сфере обращения лекарственных средств (лекарственных препаратов), изделий медицинского назначения и медицинской техники (медицинских изделий) от 28 сентября 2012 года.
8. Соглашение о сотрудничестве государств-членов Евразийского экономического сообщества в области борьбы с инфекционными болезнями от 28 сентября 2012 года.
9. Соглашение о порядке допуска специалистов, имеющих право на занятие медицинской или фармацевтической деятельностью в одном из государств-членов Евразийского экономического сообщества, к аналогичной деятельности в других государствах-членах Евразийского экономического сообщества от 28 сентября 2012 года.
10. Соглашение о сотрудничестве государств-членов Евразийского  экономического сообщества в области подготовки и повышения квалификации медицинских и фармацевтических кадров, обмена научными и медицинскими специалистами от 28 сентября 2012 года.

11. Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтағы мәдениет саласындағы ынтымақтастықтың бағыттары туралы 2012 жылғы 28 қыркүйектегі келісім.
12. Еуразиялық экономикалық қоғамдастықта білім, ғылыми дәрежелер мен ғылыми атақтар туралы құжаттарды өзара тану және олардың баламалылығы туралы 2013 жылғы 31 мамырдағы келісім.
13. Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше бір мемлекеттің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше екінші мемлекеттің азаматтары ұшыраған өндірістегі жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру тәртібі туралы 2013 жылғы 31 мамырдағы келісім.

11. Соглашение о направлениях сотрудничества в области культуры в Евразийском экономическом сообществе от 28 сентября 2012 года.
12. Соглашение о взаимном признании и эквивалентности документов об образовании, ученых степенях и ученых званиях в Евразийском экономическом сообществе от 31 мая 2013 года.
13. Соглашение о порядке расследования несчастных случаев на производстве, происшедших с гражданами одного государства-члена Евразийского экономического сообщества при осуществлении трудовой деятельности на территории другого государства-члена Евразийского экономического сообщества от 31 мая 2013 года.