"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39 / НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 17 қазандағы № 390/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 21 қазанда № 21463 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39 / НҚ бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2020 жылғы 11 ақпанда жарияланған, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын (бұдан әрі-Тізілім).
2. Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік қызметтер комитеті қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2020 жылғы 16 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізілетін Тізілімнің 528-тармағын және 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін Тізілімнің 545-тармағын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2020 жылғы 17 қазаны
№ 390/НҚ
қосымша
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 31 қаңтардағы
№ 39/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі
Р/с №
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметті (жеке және (немесе) заңды тұлға)
Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні
әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдардың атаулары және (немесе) "электрондық үкіметтің" веб-порталы және ұялы байланыс абоненттік құрылғысын көрсету
Ақылы не тегін болуын
Мемлекеттік қызметті көрсету нысанын (электрондық (толық немесе ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде/ проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін)
Пилоттық режимнің болуы туралы мәліметтер
Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39 / НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 17 октября 2020 года № 390/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 октября 2020 года № 21463
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см.
п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39 / НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19982, опубликован 11 февраля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
Реестр государственных услуг, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу (далее - Реестр).
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 528 Реестра, который вводится в действие с 16 декабря 2020 года и пункта 545 Реестра, который вводится в действие с 1 января 2021 года.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
Приложение Министра
цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 17 октября 2020 года № 390/НҚ
Утвержден приказом
исполняющего обязанности министра
цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 31 января 2020 года № 39/НҚ
Реестр государственных услуг
№ п/п
Код государственной услуги
Наименование государственной услуги
Сведения об услугополучателе (физическое и (или) юридическое лицо)
Наименование центра льного государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги
Наименование услугодателя
Наименования организаций, осуществляющих прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, и (или) указание на веб-портал "электронного правительства" и абонентское устройство сотовой связи
Платность/бесплатность
Форма оказания государственной услуги (электронная (полностью или частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления")
Сведения о наличии пилотного проекта
Наименование подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

001. Құжаттандыру
00101. Жеке басты куәландыратын құжаттарды/анықтамаларды және мәртебе алу
1.
00101001
Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20192 болып тіркелді.
2.
00101002
Әскерге шақырылғандарға шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер және куәліктердің телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелді.
3.
00101003
Запастағы офицерлерге, сержанттарға, сарбаздарға әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) немесе олардың телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелді.
4.
00101004
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беруге
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Ұлы Отан соғысына қатысушының куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 9 шілдедегі № 526 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде№ 19008 болып тіркелді.
5.
00101005
Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
БП
БП ҚСАЕК, БП ҚСАЕК аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде/"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20674 болып тіркелді
6.

001. Документирование
00101. Получение документов/справок, удостоверяющих личность и статус
1.
00101001
Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20192.
2.
00101002
Выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам и дубликатов удостоверений
Физические лица
МО
Местные органы военного управления МО
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
3.
00101003
Выдача военных билетов или их дубликатов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам, сержантам, солдатам запаса
Физические лица
МО
Местные органы военного управления МО
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
4.
00101004
Выдача удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны
Физические лица
МО
Местные органы военного управления МО
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи удостоверения участника Великой Отечественной войны" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 9 июля 2019 года № 526.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19008.
5.
00101005
Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости
Физические и юридические лица
ГП
КПССУ ГП, территориальные органы КПССУ ГП
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20674
6.

00101006
Құжаттарды қабылдау және оларды Қазақстан Республикасының шет елдерде жүрген азаматтарына паспорттар жасауға жіберу
Жеке тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, ІІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
"Құжаттарды қабылдау және оларды Қазақстан Республикасының шет елдерде жүрген азаматтарына паспорттар жасауға жіберу және олардың паспорттарына қажетті жазбалар енгізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 11-1-4/149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде№ 20627 болып тіркелді
7.
00101007
Жеңілдіктері бар (Ұлы Отан соғысының, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, Чернобыль атом электр станциясындағы апат салдарын жоюшыларға) тұлғаларға анықтамалар беруге
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 14 наурыздағы № 113 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде 15393 болып тіркелді.
8.
0010108
Әскери қызмет өткеруді растау туралы анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде№ 14881 болып тіркелді.
9.
00101009
Азаматтың әскери қызметке қатынасы туралы анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелді.
10.
00101010
Шекара маңындағы аумақтың елді мекенінде тұрақты тұратын жері бойынша тіркелуін растайтын мәліметтерді беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20192 болып тіркелді.
11.

00101006
Прием документов и препровождение их на изготовление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей
Физические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан, МВД
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно/бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов и препровождение их на изготовление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесение в их паспорта необходимых записей" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 11-1-4/149.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20627.
7.
00101007
Выдача справок лицам, имеющим льготы (ветеранам Великой Отечественной войны, боевых действий на территории других государств и участникам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции)
Физические лица
МО
Местные органы военного управления МО
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 14 марта 2017 года № 113.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15393
8.
00101008
Выдача справок о подтверждении прохождения воинской службы
Физические лица
МО
Местные органы военного управления МО
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
9.
00101009
Выдача справок об отношении гражданина к воинской службе
Физические лица
МО
Местные органы военного управления МО
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
10.
00101010
Представление сведений, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства в населенном пункте приграничной территории
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20192.
11.

00101011
Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлау
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау, оларды жіберу және өтеусіз және өтеулі негіздерде оқыту, оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру қағидаларын, сондай-ақ оқу мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 17 шілдедегі № 357 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15517 болып тіркелді.
00102. Кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес құқықтарды қамтамасыз ететін құжаттарды алу
12.
00102001
Жүргізуші куәліктерін беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау, Емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10056 тіркелді.
13.
00102002
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру
Жеке тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналарын, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды басқару құқығына емтихандар қабылдау және куәліктер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/270 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11711 болып тіркелді.
14.

00101011
Подготовка граждан по военно-техническим и другим военным специальностям
Физические лица
МО
Местные органы военного управления МО
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил набора призывников, военнообязанных, их направления и обучения на безвозмездной и возмездной основах, организации учебно-воспитательного процесса, а также сроков обучения по военно-техническим и иным специальностям в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 357.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15517.
00102. Получение документов, обеспечивающих права, не связанные с предпринимательской деятельностью
12.
00102001
Выдача водительских удостоверений
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10056
13.
00102002
Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
Физические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами, а также специальными машинами повышенной проходимости" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/270.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11711.
14.

00102003
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәліктер беру
Жеке тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) қағаз түрінде
"Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а.
2015 жылғы 17 сәуірдегі
№ 457 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11528 тіркелді.
15.
00102004
Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру
Жеке тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Біліктілік комиссиялары туралы ережені, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 355 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11234 тіркелді.
16.
00102005
Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәлігін беру
Жеке тұлғалар
ИИДМ
Порттың теңіз әкімшілігі
Порттың теңіз әкімшілігі
Ақылы
Қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәліктерін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 3 сәуірдегі № 181 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20309 болып тіркелді
17.
00102006
Теңізде жүзу кітапшасын беру
Жеке тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Теңізде жүзу кітапшасының үлгісін, оны ресімдеу және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 156 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10661 тіркелді.
002. Жеке тұлғалар мен азаматтарды тіркеу
00201. Жеке тұлғаларды тіркеу/мәртебесін, тұрғылықты жерін, Т.А.Ә. және басқа деректерін ауыстыру
18.
00201001
Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) /"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20192 болып тіркелді.
19.

00102003
Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном
Физические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил аттестации судоводителей на право управления маломерным судном" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 457.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11528
15.
00102004
Дипломирование лиц командного состава судов
Физические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Положения о квалификационных комиссиях, Правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 355.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11234.
16.
00102005
Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан
Физические лица
МИИР
Морская администрация порта
Морская администрация порта
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 3 апреля 2020 года № 181.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20309
17.
00102006
Выдача мореходной книжки
Физические лица
МИИР
Морская администрация порта
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении образца мореходной книжки, Правил ее оформления и выдачи" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 156.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10661.
002. Регистрация Физических лиц и граждан
00201. Регистрация/смена статуса, места жительства, Ф. И. О. и других данных физических лиц
18.
00201001
Регистрация по месту жительства населения Республики Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20192.
19.

00201002
Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20192 болып тіркелді.
20.
00201003
Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Аумақтық полиция органдары
Ақылы
Қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау және Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру, оның ішінде жеңілдетілген тәртіппен (тіркеу тәртібімен), азаматтықтан шығу, азаматтықты жоғалту мен одан айыру және Қазақстан Республикасының азаматтығына жататындығын айқындау мәселелері бойынша өтінішхаттарды (өтініштерді) ішкі істер органдарының қабылдау, ресімдеу және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 85 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13391 болып тіркелді.
21.
00201004
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
22.
00201005
Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
23.

00201002
Снятие с регистрации по месту жительства населения Республики Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20192.
20.
00201003
Регистрация приема, восстановления и выхода из гражданства Республики Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Территориальные органы полиции
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил приема, оформления и рассмотрения органами внутренних дел ходатайств (заявлений) по вопросам приема в гражданство Республики Казахстан и восстановления в гражданстве Республики Казахстан, в том числе в упрощенном (регистрационном) порядке, выхода из гражданства, утраты, лишения гражданства и определения принадлежности к гражданству Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 85.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13391
21.
00201004
Регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
22.
00201005
Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
23.

00201006
Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
24.
00201007
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер немесе анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/ тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
25.
00201008
Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу
Жеке тұлғалар
АҚДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелді
26.
00201009
Жеке практикамен айналысатын адамды тіркеу есебі
Жеке тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Қаржы Министрінің Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
27.

00201006
Восстановление записей актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112.
Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2015 года № 10764.
24.
00201007
Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
25.
00201008
Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность
Физические лица
МИОР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256
26.
00201009
Регистрационный учет лица, занимающегося частной практикой
Физические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Государственная корпорация, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955
27.

00201010
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін шығуға арналған құжаттарды ресімдеу
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін шығуға арналған құжаттарды ресімдеу бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы № 259 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20207 болып тіркелді
28.
00201011
Оралман мәртебесін беру немесе ұзарту
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, Мемлекеттік корпорация
Тегін
Қағаз түрінде
"Оралман мәртебесін беру немесе ұзарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 329-ө-м бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 153 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20531 болып тіркелді
29.
00201012
Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке қою және одан шығару
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелді.
30.
00201013
Азаматтық хал актілері жазбаларын жою
Жеке тұлғалар
мині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
31.

00201010
Оформление документов на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Оформление документов на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 259.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20207
28.
00201011
Присвоение или продление статуса оралмана
Физические лица
МТСЗН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, Государственная корпорация
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил присвоения или продления статуса оралмана" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 329-Ө-М.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20531
29.
00201012
Постановка и снятие с воинского учета военнообязанных и призывников
Физические лица
МО
Местные органы военного управления МО
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
30.
00201013
Аннулирование записей актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764
31.

00201014
Әскери қызметке шақыруды кейінге қалдыру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 620 қаулысы.
32.
00201015
Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалар
дың, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 620 қаулысы.
00202. Шетелде болу
33.
00202001
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды ресімдеуі
Жеке тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Ақылы
Қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының азаматтығы, Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалту мен одан айыру және Қазақстан Республикасының азаматтығына жататындығын айқындау мәселелері бойынша өтініштерді Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің қабылдау, ресімдеу және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 15 қыркүйектегі № 11-1-2/420 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15884 болып тіркелді.
34.
00202002
Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен кеткен және сол жерде тұрғылықты тұруға ниет білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау
Жеке тұлға
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, ІІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Ақылы
Қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және онда тұрақты тұру үшін қалуға тілек білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 11-1-4/1 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16354 болып тіркелді.
35.
00202003
Шетелде баланың тууын мемлекеттік тіркеу
Жеке тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республика
сының шетелдегі мекемелері
Қазақстан Республика
сының шетелдегі мекемелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/те
гін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20857 болып тіркелді
36.

00201014
Предоставление отсрочки от призыва
Физические лица
МО
МИО районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу" Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 620
32.
00201015
Освобождение граждан от призыва на воинскую службу
Физические лица
МО
МИО районов, городов областного значения, областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу" Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 620
00202. Пребывание за рубежом
33.
00202001
Оформление загранучреждениями Республики Казахстан документов по выходу из гражданства Республики Казахстан
Физические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил приема, оформления и рассмотрения загранучреждениями Республики Казахстан заявлений по вопросам гражданства Республики Казахстан, утраты и лишения гражданства Республики Казахстан и определения принадлежности к гражданству Республики Казахстан" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 15 сентября 2017 года 11-1-2/420.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15884.
34.
00202002
Прием и направление документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительство
Физические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан, МВД
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил приема и направления документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительства" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 4 января 2018 года № 11-1-4/1.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16354.
35.
00202003
Государственная регистрация рождения ребенка за рубежом
Физические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан
Загранучреждения Республики Казахстан, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния за рубежом" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20857
36.

00202009
Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарын есептен алу
Жеке тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, СІМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2016 жылғы 14 маусымдағы № 11-1-2/263 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14093 болып тіркелді.
42.
00202012
Жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты тұратын адамдарды, шетелдіктерді есепке алу
Жеке тұлғалар
СІМ
ҚР шетелдердегі мекемелері
ҚР шетелдердегі мекемелері
Ақылы
Қағаз түрінде
"Жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты тұратын адамдарды, шетелдіктерді есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2016 жылғы 14 маусымдағы № 11-1-2/262 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13958 болып тіркелді
00203. Қазақстан Республикасына келу
43.
00203001
Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Аумақтық полиция органдары
Тегін
Қағаз түрінде
"Босқын мәртебесін беру туралы өтінішхатты тіркеу мен қараудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 496 Бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6681 тіркелді.
44.
00203002
Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз
түрінде
"Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12880 болып тіркелді.
45.

00202009
Снятие с учета граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан
Физические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан, МИД
Загранучреждения Республики Казахстан, МИД, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил учета граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан" приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/263.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14093.
42.
00202010
Постановка на учет лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, иностранцев, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, являющихся гражданами Республики Казахстан
Физические лица
МИД
Загранучреждения РК
Загранучреждения РК
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, иностранцев, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, являющихся гражданами Республики Казахстан" приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/262.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13958
00203. Прибытие в Республику Казахстан
43.
00203001
Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Территориальные органы полиции
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил регистрации и рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 496.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6681
44.
00203002
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12880.
45.

00203003
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, аумақтық полиция органдары
Тегін
Қағаз түрінде
"Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12880 болып тіркелді.
46.
00203004
Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ыхтиярхат беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Қағаз түрінде
"Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру" мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын Ережелер бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 266 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20195 болып тіркелді
47.
00203005
Қазақстан Республикасына кіруге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік өтуге визалар беру, олардың мерзімін ұзарту
Жеке тұлғалар
СІМ
СІМ, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
СІМ, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы министрінің м.а. 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14531 болып тіркелді
48.
00203006
Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру және ұзарту
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерді дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 8 ақпандағы № 76 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9200 тіркелді.
49.

00203003
Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, территориальные органы полиции
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12880.
46.
00203004
Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" и внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 266.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20195
47.
00203005
Выдача, продление виз на въезд в Республику Казахстан и транзитный проезд через территорию Республики Казахстан
Физические лица
МИД
МИД, Загранучреждения Республики Казахстан
МИД, Загранучреждения Республики Казахстан, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия" совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14531.
48.
00203006
Выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту, а также формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 февраля 2014 года № 76.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9200.
49.

00203007
Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беру
Жеке және заңды тұлғалар
СІМ
СІМ Инвестициялар комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтінішхатты беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1265 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13039 болып тіркелді.
50.
00203008
Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы министрінің м.а. 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14531 болып тіркелді
51.
00203009
Қайтып оралуға куәлікті ресімдеу
Жеке тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Ақылы
Қағаз түрінде
"Қайтып оралуға арналған куәлікті ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 14 мамырдағы № 11-1-4/155 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20642 болып тіркелді
52.
00203010
Жол жүру құжатын беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Жол жүру құжаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 391 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11202 тіркелді.
53.
00203011
Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға жеке сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктерге жеке сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 258 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20201 болып тіркелді.

00203007
Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИД
Комитет по инвестициям МИД
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1265.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13039
50.
00203008
Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия" совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14531.
51.
00203009
Оформление свидетельства на возвращение
Физические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Оформление свидетельства на возвращение" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 мая 2020 года № 11-1-4/155.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20642
52.
00203010
Выдача проездного документа
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил выдачи проездного документа" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 391.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11202.
53.
00203011
Формирование индивидуального идентификационного номера иностранцам и лицам без гражданства,, временно пребывающим в Республике Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Формирование индивидуального идентификационного номера иностранцам, временно пребывающим в Республике Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 258.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20201

003. Жеке және заңды тұлғаларды тіркеу
00301. Жеке және заңды тұлғаларды тіркеу саласындағы өзге де да мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
54.
00301001
Салық төлеушілерді тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы Қазақстан Республикасының Қаржы Министрінің Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
55.
00301002
Мерзімді баспасөз басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу
Жеке және заңды тұлғалар
АҚДМ
АҚДМ Ақпарат комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20296 болып тіркелді
56.
00301003
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке қою, қайта есепке қою
Жеке және заңды тұлғалар
АҚДМ
АҚДМ Ақпарат комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20296 болып тіркелді
57.
00301004
Қазақстан Республикасы аумағындағы шетелдік діни бірлестіктердің қызметін, шетелдік діни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы діни бірлестіктерінің басшыларын тағайындауын келісу
Заңды тұлғалар
АҚДМ
АҚДМ Дін істері комитеті
Мемлекеттік корпорация, АҚДМ Дін істері комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелді
58.

003. Регистрация физических и юридических лиц
00301. Прочие государственные услуги в сфере регистрации физических и юридических лиц
54.
00301001
Регистрация налогоплательщиков
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Государственная корпорация, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955
55.
00301002
Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий
Физические и юридические лица
МИОР
Комитет информации МИОР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20296
56.
00301003
Постановка на учет, переучет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИОР
Комитет информации МИОР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20296
57.
00301004
Согласование деятельности иностранных религиозных объединений на территории Республики Казахстан, назначения иностранными религиозными центрами руководителей религиозных объединений в Республике Казахстан
Юридические лица
МИОР
Комитет по делам религий МИОР
Государственная корпорация, Комитет по делам религий МИОР
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256
58.

00301005
Қосылған құн салығын төлеушілерді тіркеу есебі
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
59.
00301007
Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндірушілерге (импорттаушыларға), сондай-ақ акцизделетін өнімдердің кейбір түрлерін, авиациялық отын мен мазут өндірушілер мен импорттаушылардың тауарларына дербес сәйкестендіру нөмірін (ДСН-код) беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 137 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10584 болып тіркелді "Темекі өнімдеріне арналған дербес сәйкестендіру нөмірлерін-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 15 ақпандағы № 102 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14914 болып тіркелді. "Дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 646 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12615 болып тіркелді.
004. Отбасы және балалар
00401. Отбасын құру
60.
00401001
Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
61.

00301005
Регистрационный учет плательщиков налога на добавленную стоимость
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955
59.
00301006
Присвоение персонального идентификационного номера (ПИН-код) производителям (импортерам) отдельных видов нефтепродуктов, а также на товары производителей и импортеров некоторых видов подакцизной продукции, авиационного топлива и мазута
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Государственная корпорация
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 137 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10584.
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2017 года № 102 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на табачные изделия".
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14914.
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 646 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12615.
004. Семья и дети
00401. Создание семьи
60.
00401001
Регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
61.

00401002
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
00402. Бала туу, қамқоршылық және бала тәрбиелеу
62.
00402001
Бала тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде/проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
63.
00402002
Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған)
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді
64.
00402003
Жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу
Жеке тұлғалар
БҒМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді
65.

00401002
Регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
00402. Рождение, опекунство и воспитание ребенка
62.
00402001
Регистрация рождения ребенка, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
63.
00402002
Выдача справок по опеке и попечительству
Физические лица
МОН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2020 года № 20478
64.
00402003
Установление опеки или попечительства над ребенком-сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей
Физические лица
МОН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478
65.

00402004
Кәмелетке толмағандардың мүлкіне иелік ету үшін анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған)
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді
66.
00402005
Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды (қыздарды) есепке алу
Жеке тұлғалар
СІМ
СІМ
СІМ
Тегін
Қағаз түрінде
"Шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде есепке қою және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 11-1-2/130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11240 тіркелді.
67.
00402006
Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық тексеру және оларға консультациялық көмек көрсету
Жеке тұлғалар
БҒМ
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелді
68.
00402007
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
Жеке тұлғалар
БҒМ
Оңалту орталықтары, психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттері
Оңалту орталықтары, психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелді
69.
00402008
Бала туғанда берілетін және бала күтімі бойынша жәрдемақыларды тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған)/қағаз түрінде/проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11507 болып тіркелді.
70.

00402004
Выдача справок для распоряжения имуществом несовершеннолетних
Физические лица
МОН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478
66.
00402005
Постановка на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление (удочерение) иностранцам
Физические лица
МИД
МИД
МИД
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил постановки на учет в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и осуществления загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми, являющимися гражданами Республики Казахстан, переданными на усыновление иностранцам" приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 11-1-2/130.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11240.
67.
00402006
Обследование и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи детям с ограниченными возможностями
Физические лица
МОН
Психолого-медико-педагогическая консультация
Психолого-медико-педагогическая консультация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223.
Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2020 года № 20744
68.
00402007
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
Физические лица
МОН
Реабилитационные центры, кабинеты психолого-педагогической коррекции
Реабилитационные центры, кабинеты психолого-педагогической коррекции, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744
69.
00402008
Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная, частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.
70.

00402009
Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, Еңбекминінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11507 болып тіркелді.
71.
00402010
Балаға кері әсер етпейтін ата-ана құқықтарынан айырылған ата-аналарға баламен кездесуіне рұқсат беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді
72.
00402011
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау
Жеке тұлға
лар
Еңбек
мині
Еңбекмині
нің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Қағаз түрінде/проактивті
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11507 болып тіркелді.
73.
00402012
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтіміне байланысты жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекминінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған, ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11507 болып тіркелді.
74.

00402009
Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка- инвалида
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная, частично автоматизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.
71.
00402010
Выдача разрешения на свидания с ребенком родителям, лишенным родительских прав, не оказывающие на ребенка негативного влияния
Физические лица
МОН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478
72.
00402011
Назначение государственного пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Бумажная/ проактивная
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.
73.
00402012
Назначение пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная, частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.
74.

00402013
Он жасқа толған баланың пікірін есепке алу туралы қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының шешімін беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
75.
00402014
Көпбалалы отбасыға берілетін жәрдемақыны тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған)/проактивті
00403. Балаға білім беру және бос уақыт
76.
00403001
Мектепке дейінгі ұйымдарға жіберу үшін мектеп жасына дейінгі (6 жасқа дейін) балаларды кезекке қою
Жеке тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) ЖАО, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) ЖАО, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/проактивті/"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20883 болып тіркелді.
77.
00403002
Мектепке дейінгі ұйымдарға құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Мектепке дейінгі ұйымдардың барлық түрлері
Мектепке дейінгі ұйымдардың барлық түрлері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20883 болып тіркелді.
78.
00403003
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 564 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17553 болып тіркелді.
79.

00402013
Выдача решения органа опеки и попечительства об учете мнения ребенка, достигшего десятилетнего возраста
Физические лица
МОН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов а № 20478
75.
00402014
Назначение пособия многодетной семье
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ проактивная
00403. Образование и досуг для ребенка
76.
00403001
Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 6 лет) для направления в дошкольные организации
Физические лица
МОН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов (городов областного значения), акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов (городов областного значения), акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20883
77.
00403002
Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации
Физические лица
МОН
Дошкольные организации всех видов
Дошкольные организации всех видов, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20883
78.
00403003
Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МОН
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 октября 2018 года № 564.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17553.
79.

00403004
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелді
80.
00403005
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Арнайы білім беру ұйымдары
Арнайы білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелді
81.
00403006
Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдары, жалпы орта білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдары, жалпы орта білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (ішінара автоматтындарылған)/қағаз түрінде
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 219 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20695 болып тіркелді
82.
00403007
Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және кейін үйлеріне тегін тасымалдауды ұсыну
Жеке тұлғалар
БҒМ
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімі
Мемлекеттік корпорация, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындарылған)/қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді
83.

00403004
Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МОН
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744
80.
00403005
Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам
Физические лица
МОН
Специальные организации образования
Специальные организации образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744
81.
00403006
Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования
Физические лица
МОН
Организации дополнительного образования для детей, организации общего среднего образования
Государственная корпорация, организации дополнительного образования для детей, организации общего среднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 219.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20695.
82.
00403007
Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах
Физические лица
МОН
Аким поселка, села, сельского округа
Государственная корпорация, аким поселка, села, сельского округа, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478
83.

00403008
Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну
Жеке тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындарылған)/қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді
84.
00403009
Мемлекеттік білім беру мекемелеріндегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және қалалардың ЖАО, білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және қалалардың ЖАО, білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді
85.
00403010
Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған)
"Экстернат нысанында оқыту және "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13110 болып тіркелді.
86.
00403011
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну
Жеке тұлғалар
БҒМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 180 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20579 болып тіркелді
87.

00403008
Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Физические лица
МОН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, организации образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478
84.
00403009
Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха в загородных и пришкольных лагерях отдельным категориям обучающихся и воспитанников государственных учреждений образования
Физические лица
МОН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов, организации образования
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов, организации образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478
85.
00403010
Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МОН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил обучения в форме экстерната" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 61.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13110
86.
00403011
Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего и высшего образования
Физические лица
МОН
Организации технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования
Государственная корпорация, организации технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего и высшего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 180.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20579.
87.

00403012
Техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттарды қабылдау
Заңды тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13418 болып тіркелді.
88.
00403013
Олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мектеп-интернаттарына құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
МСМ
Олимпиадалық резервтің республикалық мамандандырылған мектеп-интернаттары-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттар
Олимпиадалық резервтің республикалық мамандандырылған мектеп-интернаттары-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мектеп-интернаттары қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 3 қарашадағы № 69 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9947 тіркелді.
89.
00403014
Балалар-жасөспірімдер спорт мектептеріне, мүгедектерге арналған спорт мектептеріне құжаттарды қабылдау
Жеке тұлғалар
МСМ
Балалар-жасөспірімдер спорт мектептері, мүгедектерге арналған спорт мектептері
Балалар-жасөспірімдер спорт мектептері, мүгедектерге арналған спорт мектептері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Спорт резерві мен жоғары дәрежелі спортшыларды даярлау жөніндегі оқу-жаттығу процесі жүзеге асырылатын дене шынықтыру-спорт ұйымдары түрлерінің тізбесін және олардың қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 106 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10012 тіркелді.
90.

00403012
Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим, профессиональным и послесредним образованием
Юридические лица
МОН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13418.
88.
00403013
Прием документов в республиканские, областные, городов республиканского значения, столицы специализированные школы-интернаты-колледжи олимпийского резерва и областные, городов республиканского значения, столицы школы-интернаты для одаренных в спорте детей
Физические лица
МКС
Республиканские специализированные школы-интернаты-колледжи олимпийского резерва и областные школы-интернаты для одаренных в спорте детей
Республиканские специализированные школы-интернаты-колледжи олимпийского резерва и областные школы-интернаты для одаренных в спорте детей, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил деятельности республиканских, областных, городов республиканского значения, столицы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и областных, городов республиканского значения, столицы школ-интернатов для одаренных в спорте детей" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 ноября 2014 года № 69.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9947.
89.
00403014
Прием документов в детско-юношеские спортивные школы, спортивные школы для инвалидов
Физические лица
МКС
Детско-юношеские спортивные школы, спортивные школы для инвалидов
Детско-юношеские спортивные школы, спортивные школы для инвалидов, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении перечня видов физкультурно-спортивных организаций и правил их деятельности, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 ноября 2014 года № 106.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10012
90.

00403015
Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдары арасында балаларды ауыстыру үшін құжаттарды қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 564 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17553 болып тіркелді.
91.
00403016
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ
Тегін
Қағаз түрінде
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 164 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20509 болып тіркелді
00404. Баланы бағу және қамтамасыз ету
92.
00404001
Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 тіркелді.
93.
00404002
Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді
94.

00403015
Прием документов для перевода детей между организациями основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МОН
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 октября 2018 года № 564.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17553.
91.
00403016
Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"
Физические лица
МОН
АОО "Назарбаев Интеллектуальные Школы"
АОО "Назарбаев Интеллектуальные Школы"
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 164.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20509
00404. Содержание и обеспечение ребенка
92.
00404001
Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11342
93.
00404002
Назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Физические лица
МОН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478
94.

00404003
Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру және патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап-бағуға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді
95.
00404004
Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке қою
Жеке тұлғалар
БҒМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 407 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14067 болып тіркелді.
96.
00404005
Бала асырап алу агенттігін аккредиттеу немесе аккредиттеу мерзімін ұзарту
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
БҒМ Балалардың құқықтарын қорғау комитеті
БҒМ Балалардың құқықтарын қорғау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Бала асырап алу жөніндегі агенттіктерді және жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдем көрсету жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 513 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10372 тіркелді.
97.
00404006
Жетім баланы және (немесе) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді
98.

00404003
Передача ребенка (детей) на патронатное воспитание и назначение выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Физические лица
МОН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478
95.
00404004
Постановка на учет лиц, желающих усыновить детей
Физические лица
МОН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 407.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14067.
96.
00404005
Аккредитация или продление срока аккредитации агентства по усыновлению
Физические и юридические лица
МОН
Комитет по охране прав детей МОН
Комитет по охране прав детей МОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил аккредитации агентств по усыновлению" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 513.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10372
97.
00404006
Назначение единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
Физические лица
МОН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478
98.

00404007
Баланы (балаларды) қабылдаушы отбасына тәрбиелеуге беру және оларды асырауға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді
005. Мүлік және зияткерлік меншік құқығы
00501. Жылжымалы мүлік
99.
00501001
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 22 ақпандағы № 14 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 913 болып тіркелді
100.
00501002
Жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді көшірмені беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 107 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20917 болып тіркелді
101.
00501003
Мемлекеттік кеме тізілімінде ішкі суда жүзетін кемелерді, "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10400 тіркелді.
102.
00501004
Жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10400 тіркелді.

00404007
Передача ребенка (детей) на воспитание в приемную семью и назначение выплаты денежных средств на их содержание
Физические лица
МОН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478
005. Права на имущество и интеллектуальную собственность
00501. Движимое имущество
99.
00501001
Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 февраля 1999 года № 14.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 913.
100.
00501002
Выдача выписки из реестра регистрации залога движимого имущества
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача выписки из реестра регистрации залога движимого имущества" Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 107.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20917.
101.
00501003
Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания, судов плавания "река-море" и прав на них в Государственном судовом реестре
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400.
102.
00501004
Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в реестре арендованных иностранных судов
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400.

103.
00501005
Шағын көлемді кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10400 тіркелді.
104.
00501006
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 наурыздағы № 333 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11119 тіркелді.
105.
00501007
Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 наурыздағы № 333 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11119 тіркелді.
106.
00501008
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу, есепке алу және есептен шығару, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәлік және мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация,
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау, Емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10056 тіркелді.

103.
00501005
Государственная регистрация маломерных судов и прав на них
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400.
104.
00501006
Государственная регистрация залога подвижного состава
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11119.
105.
00501007
Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11119.
106.
00501008
Государственная регистрация, учет и снятие с учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10056.

107.
00501009
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), тіркеу есебінен алу және олар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11702 болып тіркелді.
108.
00501010
Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу (тіркеуден алу), өзгерістер мен толықтыруларды (оның ішінде, меншік құқығының басқа адамға ауысуы, талап ету құқығын басқаға беру, кейіннен кепілге (қайталама кепілге) салу) тіркеу және тіркелген кепілдің қолданысын тоқтату, сондай-ақ кепілді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе телнұсқаны беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды кепілге қоюды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/268 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11708 болып тіркелді

107.
00501009
Государственная регистрация (перерегистрация), снятие с регистрационного учета тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости и выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для них
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/267.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11702
108.
00501010
Государственная регистрация (снятие с регистрации) залога, регистрация изменений, дополнений (в том числе переход права собственности другому лицу, уступка права требования, последующий залог (перезалог)) и прекращение действия зарегистрированного залога, а также выдача свидетельства или дубликата о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/268.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11708

109.
00501011
Кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10400 тіркелді.
110.
00501012
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды, мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы №409 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №15553 болып тіркелді.
111.
00501013
Жасалып жатқан кемелер тізілімінде жасалып жатқан кемеге меншік құқығын мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Порттың теңіз әкімшілігі
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді.
112.
00501014
Кемелерді Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Порттың теңіз әкімшілігі
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді.
113.
00501015
Қазақстан Республикасының халықаралық мемлекеттік кеме тізілімінде кемелерді мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Порттың теңіз әкімшілігі
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді.

109.
00501011
Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400.
110.
00501012
Выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан и прав на них" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 409. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15553
111.
00501013
Государственная регистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов
Физические и юридические лица
МИИР
Морская администрация порта
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.
112.
00501014
Государственная регистрация судов в Государственном судовом реестре морских судов
Физические и юридические лица
МИИР
Морская администрация порта
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.
113.
00501015
Государственная регистрация судов в международном судовом реестре Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИИР
Морская администрация порта
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.

114.
00501016
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Алматы, Павлодар, Өскемен және Теміртау қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру және оның жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 206 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11395 болып тіркелді.
115.
00501017
Көлік құралдарының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісіне телнұсқа беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау, Емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10056 тіркелді.
00502. Жылжымайтын мүлік
116.
00502001
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 27 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №20610 болып тіркелді
117.
00502002
Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 24 тамыздағы № 244 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 81 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20846 болып тіркелді

114.
00501016
Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта
Физические и юридические лица
МИИР
МИО городов Алматы, Павлодара, Усть-Каменогорска и Темиртау
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 206.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11395.
115.
00501017
Выдача дубликата государственного регистрационного номерного знака для транспортных средств
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10056.
00502. Недвижимое имущество
116.
00502001
Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 27.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20610
117.
00502002
Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 244 "Об утверждении Правил выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 81.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20846

118.
00502003
Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдерін "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 06 мамырдағы № 156 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8469 тіркелді.
119.
00502004
Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортының телнұсқасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдерін "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 06 мамырдағы № 156 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8469 тіркелді.
120.
00502005
Жылжымайтын мүлік объектілері жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тіркеу органы куәландырған тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 тіркелді.

118.
00502003
Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования, Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8469.
119.
00502004
Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования, Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8469.
120.
00502005
Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.

121.
00502006
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 тіркелді.
122.
00502007
Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 тіркелді.
123.
00502008
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 тіркелді.
124.
00502009
Жылжымайтын мүлік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметті қамтитын техникалық паспортқа қосымшаны беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 тіркелді.
125.
00502010
Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 тіркелді.

121.
00502006
Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.
122.
00502007
Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.
123.
00502008
Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.
124.
00502009
Выдача приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.
125.
00502010
Государственная регистрация объекта кондоминиума
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 241 "Об утверждении Правил государственной регистрации объекта кондоминиума" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 103.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20868

00503. Зияткерлік меншік
126.
00503001
Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу қағидаларын және оған мәліметтер мен олардың өзгерістерін енгізуді растайтын куәліктің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1315 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17325 болып тіркелді.
127.
00503002
Тауар таңбасын, селекциялық жетістіктерді және өнеркәсіптік меншікті, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1344 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17330 болып тіркелді.
"Тауар белгілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1345 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17331 болып тіркелді.
"Селекциялық жетістікке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркелді. "Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1347 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №17329 болып тіркелді.
128.
00503003
Тауар таңбасына, селекциялық жетістіктерге және өнеркәсіптік меншікке, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықтардың берілуін тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1344 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17330 болып тіркелді.
"Тауар белгілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларын бекіту туралы"

00503. Интеллектуальная собственность
126.
00503001
Внесение сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом
Физические лица
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил внесения сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом, и формы свидетельства, подтверждающего внесение в него сведений, и их изменений" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1315.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17325.
127.
00503002
Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы
Физические и юридические лица
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий" Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1344.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17330. "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре товарных знаков передачи исключительного права, предоставления права на использование товарного знака"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1345.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17331.
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332.
"Об утверждении Правил регистрации в соответствующих государственных реестрах передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1347.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17329.
128.
00503003
Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы
Физические и юридические лица
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий" Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1344.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17330.
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре товарных знаков передачи исключительного права, предоставления права на использование товарного знака"

Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1345 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17331 болып тіркелді.
"Селекциялық жетістікке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркелді. "Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1347 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №17329 болып тіркелді.
129.
00503004
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 19 наурыздағы № 105 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20153 болып тіркелді
130.
00503005
Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттарды аттестаттаудан өткізу, патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімінде тіркеу және оған өзгерістер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1316 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17322 болып тіркелді.
131.
00503006
Тауар таңбасын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердің атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелді.

Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1345. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17331.
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332.
"Об утверждении Правил регистрации в соответствующих государственных реестрах передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1347.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17329.
129.
00503004
Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе
Юридические лица
МЮ
МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 марта 2020 года № 105.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20153.
130.
00503005
Аттестация кандидатов в патентные поверенные
Физические лица
МЮ
МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/
оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил проведения аттестации кандидатов в патентные поверенные, регистрации в реестре патентных поверенных и внесения в него изменений" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1316.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17322.
131.
00503006
Регистрация товарного знака
Физические и юридические лица
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17414.

132.
00503007
Тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердің атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 17414 болып тіркелді.
133.
00503008
Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өнеркәсіптік меншік объектілерін Өнертабыстардың мемлекеттік тізілімінде, Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімінде, Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттарын және олардың телнұсқаларын беру, патенттерді жарамсыз деп тану және олардың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1341 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17415 болып тіркелді.
134.
00503009
Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1342 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17397 болып тіркелді.
135.
00503010
Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін ұсыну
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақы
лы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Селекциялық жетістіктердің, өнертабыстардың, пайдалы модельдердің, өнеркәсіптік үлгілердің, тауар белгілерінің және тауар шығарылған жерлер атауларының, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмелер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1313 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17327 болып тіркелді.

132.
00503007
Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара
Физические и юридические лица
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17414.
133.
00503008
Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности
Физические и юридические лица
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации объектов промышленной собственности в Государственном реестре изобретений, Государственном реестре полезных моделей, Государственном реестре промышленных образцов и выдачи охранных документов и их дубликатов, признания недействительными и досрочного прекращения действия патентов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1341.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17415.
134.
00503009
Регистрация топологий интегральных микросхем
Физические и юридические лица
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил внесения топологий в Государственный реестр топологий интегральных микросхем и выдачи свидетельств о регистрации, удостоверений авторов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1342.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17397.
135.
00503010
Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров
Физические и юридические лица
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил предоставления выписок из Государственных реестров селекционных достижений, изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, топологий интегральных микросхем" приказ Министр юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1313.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17327.

136.
00503011
Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттарды аттестаттаудан өткізу, патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімінде тіркеу және оған өзгерістер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1316 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17322 болып тіркелді.
006. Денсаулық, медицина және денсаулық сақтау
00601. Медициналық көмек
137.
00601001
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту
Жеке тұлғалар
ДСМ
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын және Медициналық-санитариялық алғашқы көмек ұйымдарына бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 281 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11268 тіркелді.
138.
00601002
Дәрігердің қабылдауына жазылу
Жеке тұлғалар
ДСМ
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын және Медициналық-санитариялық алғашқы көмек ұйымдарына бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 281 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11268 тіркелді.
139.
00601003
Дәрігерді үйге шақыру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын және Медициналық-санитариялық алғашқы көмек ұйымдарына бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 281 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11268 тіркелді.

136.
00503011
Выдача свидетельства патентного поверенного
Физические лица
МЮ
МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/
оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил проведения аттестации кандидатов в патентные поверенные, регистрации в реестре патентных поверенных и внесения в него изменений" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1316.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17322.
006. Здоровье, медицина и здравоохранение
00601. Медицинская помощь
137.
00601001
Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь
Физические лица
МЗ
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления к организациям первичной медико-санитарной помощи" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 281.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11268
138.
00601002
Запись на прием к врачу
Физические лица
МЗ
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления к организациям первичной медико-санитарной помощи" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 281.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11268.
139.
00601003
Вызов врача на дом
Физические лица
МЗ
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления к организациям первичной медико-санитарной помощи" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 281.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11268.

140.
00601004
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын және Медициналық-санитариялық алғашқы көмек ұйымдарына бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 281 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11268 тіркелді.
141.
00601005
Еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау субъектілері
Денсаулық сақтау субъектілері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық парағын және анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 183 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10964 тіркелді.
142.
00601006
Уақытша еңбекке жарамсыздық туралы анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау субъектілері
Денсаулық сақтау субъектілері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық парағын және анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 183 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10964 тіркелді.
143.
00601007
Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Стационарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Стационарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Стационарлық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 761 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12204 болып тіркелді.
144.
00601008
Транспланттау мақсатында ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) қайтыс болғаннан кейінгі донорлығынан тірі кезінде бас тарту немесе келісім алуды тіркеу
Жеке тұлғалар
ДСМ
Медициналық- санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 18 мамырдағы № 360 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11381 тіркелді.

140.
00601004
Выдача справки с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь
Физические лица
МЗ
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления к организациям первичной медико-санитарной помощи" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 281.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11268.
141.
00601005
Выдача листа о временной нетрудоспособности
Физические лица
МЗ
Субъекты здравоохранения
Субъекты здравоохранения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, выдачи листа и справки о временной нетрудоспособности" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 183.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10964.
142.
00601006
Выдача справки о временной нетрудоспособности
Физические лица
МЗ
Субъекты здравоохранения
Субъекты здравоохранения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, выдачи листа и справки о временной нетрудоспособности" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 183.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10964.
143.
00601007
Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного
Физические лица
МЗ
Медицинские организации, оказывающие стационарную помощь
Медицинские организации, оказывающие стационарную помощь, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания стационарной помощи" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 сентября 2015 года № 761.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12204.
144.
00601008
Регистрация прижизненного отказа или согласия на посмертное донорство органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) в целях трансплантации
Физические лица
МЗ
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил прижизненного добровольного пожертвования тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 18 мая 2015 года № 360.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11381.

145.
00601009
Жедел медициналық көмек шақырту
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау субъектілері
Денсаулық сақтау субъектілері, ұялы байланыс абоненттік құрылғысы
Тегін
Қағаз түрінде, электронды
"Қазақстан Республикасында жедел медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 3 шілдедегі № 450 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15473 болып тіркелді
146.
00601010
Пациенттерге стационарға емделуге жатқызуға жолдама беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау субъектілері
Денсаулық сақтау субъектілері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Стационарлық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 761 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12204 болып тіркелді.
147.
00601011
Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау
Жеке тұлғалар
ДСМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Денсаулық сақтау субъектілері
Тегін
Қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 544 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11795 болып тіркелді.
148.
00601012
Азаматтардың жекелеген санаттарына дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілер
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілер, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Азаматтарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қыркүйектегі № 766 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12199 болып тіркелді.
00602. Денсаулық сақтау саласындағы рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
149.
00602001
Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Денсаулық сақтау саласындағы мамандарды сертификаттауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 693 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12134 болып тіркелді

145.
00601009
Вызов скорой медицинской помощи
Физические лица
МЗ
Субъекты здравоохранения
Субъекты здравоохранения, абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Бумажная/
электронная
"Об утверждении Правил оказания скорой медицинской помощи в Республике Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 июля 2017 года № 450.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15473.
146.
00601010
Выдача направления пациентам на госпитализацию в стационар
Физические лица
МЗ
Субъекты здравоохранения
Субъекты здравоохранения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания стационарной помощи" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 сентября 2015 года № 761.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12204.
147.
00601011
Прием и рассмотрение документов на возможность направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств
Физические лица
МЗ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Субъекты здравоохранения
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 544.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11795.
148.
00601012
Предоставление лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан
Физические лица
МЗ
Субъекты здравоохранения
Субъекты здравоохранения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил обеспечения лекарственными средствами граждан" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 сентября 2015 года № 766.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12199.
00602. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере здравоохранения
149.
00602001
Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике
Физические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил проведения сертификации специалистов в области здравоохранения" Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 693.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12134

150.
00602002
Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ДСМ
Медициналық қызметтер (көмек)
көрсету саласын
дағы мемлекеттік органның ведомствосында аккредиттелген ұйым
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 127 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде№ 10735 тіркелді
151.
00602003
Сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Сот сараптамасы орталығы" РМҚК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 21 мамырдағы № 43 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20721 болып тіркелді
152.
00602004
Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Сот сараптамасы орталығы" РМҚК
Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 21 мамырдағы № 43 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20721 болып тіркелді
153.
00602005
Денсаулық сақтау саласы кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау саласындағы білім және ғылым беру ұйымдары
Денсаулық сақтау саласындағы білім және ғылым беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Медицина және фармацевтика кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау қағидаларын, сондай-ақ қосымша медициналық және фармацевтикалық білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009 жылғы 11 қарашадағы № 691 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5904 болып тіркелді.
154.
00602006
Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті, ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және "Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 17 тамыздағы № 668 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12096 болып тіркелді

150.
00602002
Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации
Юридические лица
МЗ
Организация, аккредитованная ведомством государственного органа в сфере оказания медицинских услуг (помощи)
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 127.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10735
151.
00602003
Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов
Физические лица
МЮ
РГКП "Центр судебных экспертиз МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений в некоторые приказы Министерства юстиции Республики Казахстан" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 21 мая 2020 года № 43.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20721
152.
00602004
Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз
Физические лица
МЮ
РГКП "Центр судебных экспертиз МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений в некоторые приказы Министерства юстиции Республики Казахстан" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 21 мая 2020 года № 43.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20721
153.
00602005
Выдача документов о прохождении повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения
Физические лица
МЗ
Организации образования и науки в области здравоохранения
Организации образования и науки в области здравоохранения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров, а также квалификационных требований к организациям, реализующим программы дополнительного медицинского и фармацевтического образования" приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 ноября 2009 года № 691.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5904.
154.
00602006
Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий
Физические и юридические лица
МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ, территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий и вывоза с территории Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий и оказания государственной услуги "Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 августа 2015 года № 668.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12096

155.
00602007
Медициналық қызметке лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № ҚР ДСМ-59/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20809 болып тіркелді
156.
00602008
Фармацевтикалық қызметке лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 15 маусымдағы № ҚР ДСМ-65/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20863 болып тіркелді
157.
00602009
Денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметтерге лицензия беру
Заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 15 маусымдағы № ҚР ДСМ-65/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20863 болып тіркелді
158.
00602010
Фармакологиялық және дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды клиникалық зерттеуді және (немесе) сынауды жүргізуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Іn vіtro диагностикасы үшін медициналық бұйымдарға клиникаға дейінгі (клиникалық емес) зерттеулер, клиникалық зерттеулер, клиникалық-зертханалық сынаулар жүргізу қағидаларын, сондай-ақ клиникаға дейінгі және клиникалық базаларға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 2 сәуірдегі № 142 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16768 болып тіркелді.

155.
00602007
Выдача лицензии на медицинскую деятельность
Физические и юридические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на медицинскую деятельность" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № ҚР ДСМ-59/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20809.
156.
00602008
Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность
Физические и юридические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности" приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № ҚР ДСМ-65/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20863
157.
00602009
Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
Юридические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности" приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № ҚР ДСМ-65/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20863
158.
00602010
Выдача разрешения на проведение клинического исследования и (или) испытания фармакологических и лекарственных средств, медицинских изделий
Физические и юридические лица
МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил проведения доклинических (неклинических) исследований, клинических исследований, клинико-лабораторных испытаний медицинских изделий для диагностики in vitro, а также требований к доклиническим и клиническим базам" и оказания государственной услуги "Выдача разрешения на проведение клинического исследования и (или) испытания фармакологических и лекарственных средств, медицинских изделий" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 апреля 2018 года № 142.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16768.

159.
00602011
Дәрілік затты немесе медициналық бұйымды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Дәрілік затты немесе медициналық бұйымды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және оның тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 18 қарашадағы № 735 Бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5935 болып тіркелді
160.
00602012
Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті, "электрондық үкімет" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Адам денсаулығына зиянды әсер ететін өнімді мемлекеттік тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы шешімді кері қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 4 маусымдағы № 420 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11585 тіркелді.
161.
00602013
Адамның ағзаларын (ағзасының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру
Заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Адам ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) адам тіндерін, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № ҚР ДСМ-43/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20556 болып тіркелді
162.
00602014
Туыстық емес трансплантаттауды жүргізу мақсатында адамның биологиялық материалдарының үлгілерін, гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін, донорлық лимфоциттерді, жыныстық жасушалар мен эмбриондарды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру
Заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрдің м.а. 2014 жылғы 26 наурыздағы № 151 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіліміндее № 9372 тіркелді.

159.
00602011
Государственная регистрация, перерегистрация лекарственного средства или медицинского изделия, внесение изменений в регистрационное досье лекарственного средства или медицинского изделия
Физические и юридические лица
МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации, перерегистрации и внесения изменений в регистрационное досье лекарственного средства или медицинского изделия" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2009 года № 735.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5935
160.
00602012
Выдача свидетельства о государственной регистрации продукции
Физические и юридические лица
МЗ
Комитет санитарно-эпидемиологического контроля МЗ
Комитет санитарно-эпидемиологического контроля МЗ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил государственной регистрации и отзыва решения о государственной регистрации продукции, оказывающей вредное воздействие на здоровье человека" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 июня 2015 года № 420.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11585
161.
00602013
Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов
Юридические лица
МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-43/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20556.
162.
00602014
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства образцов биологических материалов человека, гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга, донорских лимфоцитов в целях проведения неродственной трансплантации, половых клеток и эмбрионов
Юридические лица
МЗ
Территориа
льные департаментами Комитета
медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований" Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 151.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9372

163.
00602015
Клиникалық практикаға жіберу үшін шетелдік маманға сертификат беру
Жеке тұлға
лар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 733 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12185 болып тіркелді.
164.
00602016
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі, сапасы мен тиімділігі туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медицина техникасын сараптау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медицина техникасын сараптау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК, "электрондық үкімет" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 18 қарашадағы № 736 Бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5926 болып тіркелді.
165.
00602017
Фармацевтикалық өнімге арналған сертификатты беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті, "электрондық үкімет" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Фармацевтикалық өнімге арналған сертификат (СРР) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 413 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11488 тіркелді
166.
00602018
Денсаулық сақтау саласындағы білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектерінің және мамандардың білімі мен дағдыларын бағалауды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу
Заңды тұлға
лар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті, "электрондық үкімет" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 127 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10735 тіркелді.

163.
00602015
Выдача сертификата иностранному специалисту для допуска к клинической практике
Физические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил допуска иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 18 сентября 2015 года № 733.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12185
164.
00602016
Выдача заключения о безопасности, качестве и эффективности лекарственных средств и медицинских изделий
Физические и юридические лица
МЗ
РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств и медицинских изделий" Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств и медицинских изделий" Комитета медицинского и фармацевтического контроля товаров и услуг МЗ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил проведения экспертизы лекарственных средств и медицинских изделий" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2009 года № 736.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5926
165.
00602017
Выдача сертификата на фармацевтический продукт
Юридические лица
МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля товаров и услуг МЗ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи сертификата на фармацевтический продукт (СРР)" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 413.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11488
166.
00602018
Аккредитация организации, осуществляющей оценку знаний и навыков обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов в области здравоохранения
Юридические лица
МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 127
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10735

00603. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы
167.
00603001
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау және қадағалау объектісінің сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті, ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық бөлімше
лері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағ идаты бойынша көрсетілген
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметті көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 17 сәуірдегі № ҚР ДСМ-39/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20431 болып тіркелді
168.
00603002
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттіксанитариялық-эпидемиологиялықбақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімін өндіру объектісіне есептік нөмір беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағ идаты бойынша көрсетілген
"Тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру және олардың тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 мамырдағы № 407 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11657 болып тіркелді
169.
00603003
Қоршаған ортағазиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері бойынша нормативтік құжаттама жобаларының сәйкестігі туралы, санитариялық қорғау аймақтарына және санитариялық-қорғаныш аймақтарға, шикізат пен өнімнің жаңа түрлеріне санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті, ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық бөлімше
лері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметті көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 17 сәуірдегі № ҚР ДСМ-39/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20431 болып тіркелді

00603. Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения
167.
00603001
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Физические и юридические лица
МЗ
Комитет санитарно-эпидемиологического контроля МЗ, территориальные подразделения Комитета санитарно-эпидемиологического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-39/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20431
168.
00603002
Присвоение учетного номера объекту производства пищевой продукции, подлежащего государственному контролю и надзору в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Физические и юридические лица
МЗ
Территориальные подразделения Комитета санитарно-эпидемиологического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства пищевой продукции и ведения их реестра" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 407.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11657
169.
00603003
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам, на новые виды сырья и продукции нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Физические и юридические лица
МЗ
Комитет санитарно-эпидемиологического контроля МЗ, территориальные подразделения Комитета санитарно-эпидемиологического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-39/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20431

170.
00603004
І-ІV патогенді топтардың микроорганизмдерімен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметті көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 17 сәуірдегі № ҚР ДСМ-39/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20431 болып тіркелді
171.
00603006
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қорғанысмині
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шілдедегі № 322 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20957 болып тіркелді
172.
00603007
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қорғанысмині
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің халықтың санитариялық-эпидемиоло-гиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шілдедегі № 322 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20957 болып тіркелді.
00604. Денсаулық, медицина және денсаулық сақтау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер

170.
00603004
Выдача разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами
Юридические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета санитарно-эпидемиологического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-39/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20431
171.
00603006
Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МО
Подразделения Вооруженных Сил Республики Казахстан, осуществляющие деятельность в сфере санитарно- эпидемиологического благополучия населения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 322.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20957
172.
00603007
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, работы и услуги на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МО
Подразделения Вооруженных Сил Республики Казахстан, осуществляющие деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 322.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20957
00604. Прочие государственные услуги в сфере здоровья, медицины и здравоохранения

173.
00604001
Психоневрологиялық ұйымнан анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау ұйымдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелді
174.
00604002
Наркологиялық ұйымнан анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау ұйымдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелді
175.
00604003
Туберкулезге қарсы ұйымнан анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау ұйымдары
"Электрондық үкімет" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелді
176.
00604004
Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексерулерден
өткізу
Жеке тұлғалар
ДСМ
Медициналық ұйымдар
Медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Міндетті медициналық қарап тексеруді өткізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 128 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10634 тіркелді.
177.
00604005
Көлік құралын басқаруға рұқсат алу туралы анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Медициналық ұйымдар
Медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Көлік құралдарын басқару құқығын алуға үміткер адамды медициналық қарап тексеруден, механикалық көлік құралдары жүргізушісін қайта медициналық қарап тексеруден өткізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2013 жылғы 20 наурыздағы № 166 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8437 тіркелді.
007. Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
00701. Халықты жұмыспен қамту

173.
00604001
Выдача справки с психоневрологической организации
Физические лица
МЗ
Организации здравоохранения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20665
174.
00604002
Выдача справки с наркологической организации
Физические лица
МЗ
Организации здравоохранения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20665
175.
00604003
Выдача справки с противотуберкулезной организации
Физические лица
МЗ
Организации здравоохранения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20665
176.
00604004
Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров
Физические лица
МЗ
Медицинские организации
Медицинские организации, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил проведения обязательных медицинских осмотров" Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 128.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10634.
177.
00604005
Выдача справки о допуске к управлению транспортным средством
Физические лица
МЗ
Медицинские организации
Медицинские организации,
веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил проведения медицинского осмотра лица, претендующего на получение права управления транспортными средствами, повторного медицинского осмотра водителя механических транспортных средств" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 марта 2013 года № 166.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8437.
007. Труд и социальная защита населения
00701. Занятость населения

178.
00701001
Жұмыс іздеп жүрген адамдар мен жұмыссыздарға жәрдемдесу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Халықты жұмыспен қамту орталығы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Халықты жұмыспен қамту орталығы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және халықты жұмыспен қамту орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 259 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17199 болып тіркелді.
179.
00701002
Оралмандар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, Халықты жұмыспен қамту орталығы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
00702. Халықты жұмыспен қамту саласында рұқсат құжаттарын беру
180.
00702001
Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту
Жеке және заңды тұлғалар
Еңбекмині
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14170 болып тіркелді.
181.
00702002
Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру немесе ұзарту
Жеке тұлға
лар
Еңбекмині
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру немесе ұзарту қағидаларын, шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін басым салалардың (экономикалық қызмет түрлерінің) және олардағы сұранысқа ие кәсіптердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 503 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14149 болып тіркелді.

178.
00701001
Оказание содействия лицам, ищущим работу, и безработным
Физические лица
МТСЗН
Центр занятости населения, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, Центр занятости населения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого центрами занятости населения" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 259.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17199.
179.
00701002
Включение в региональную квоту приема оралманов и переселенцев
Физические лица
МТСЗН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
00702. Выдача разрешительных документов в сфере занятости населения
180.
00702001
Выдача и (или) продление разрешения работодателям на привлечение иностранной рабочей силы
Физические и юридические лица
МТСЗН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил и условий выдачи и (или) продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода" приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 июня 2016 года № 559.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14170.
181.
00702002
Выдача или продление справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства
Физические лица
МТСЗН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи или продления справок иностранцу или лицу без гражданства о соответствии его квалификации для самостоятельного трудоустройства, перечня приоритетных отраслей (видов экономической деятельности) и востребованных в них профессий для самостоятельного трудоустройства иностранцев и лиц без гражданства" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 503.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14149.

00703. Әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақымен қамсыздандыру және әлеуметтік сақтандыру
182.
00703001
Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін бюджет қаражаты есебінен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 тіркелді.
183.
00703002
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін бюджет қаражаты есебінен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 тіркелді.
184.
00703003
Еңбекке қабілеттілігін жоғалту жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" және оның филиалдары
Мемлекеттік корпорация, Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Қағаз түрінде/проактивті
"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелді

00703. Социальное обеспечение, в том числе пенсионное обеспечение и социальное страхование
182.
00703001
Назначение пенсионных выплат по возрасту
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110.
183.
00703002
Назначение государственной базовой пенсионной выплаты
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110.
184.
00703003
Назначение социальной выплаты на случай утраты трудоспособности
Физические лица
МТСЗН
Государственный фонд социального страхования и его филиалы
Государственная корпорация, территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН, абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Бумажная/ проактивная
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20838

185.
00703004
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін бюджет қаражаты есебінен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 тіркелді.
186.
00703005
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін бюджет қаражаты есебінен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 тіркелді.
187.
00703006
Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі
Жеке тұлға
лар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Қағаз түрінде/проактивті
"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 тіркелді.
188.
00703007
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне медициналық көрсетілетін қызметті тұтынушы ретінде қатысу туралы және аударымдардың және (немесе) жарналардың аударылған сомалары туралы ақпарат беру
Жеке тұлға
лар
ДСМ
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне медициналық көрсетілетін қызметті тұтынушы ретінде қатысу туралы және аударымдардың және (немесе) жарналардың аударылған сомалары туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № ҚР ДСМ-26/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20308 болып тіркелді

185.
00703004
Назначение государственных специальных пособий
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110.
186.
00703005
Назначение государственного социального пособия по инвалидности
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110.
187.
00703006
Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Бумажная/проактивная
"Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11342.
188.
00703007
Выдача информации об участии в качестве потребителя медицинских услуг и о перечисленных суммах отчислений и (или) взносов в системе обязательного социального медицинского страхования
Физические лица
МЗ
Фонд социального медицинского страхования
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача информации об участии в качестве потребителя медицинских услуг и о перечисленных суммах отчислений и (или) взносов в системе обязательного социального медицинского страхования" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-26/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20308.

189.
00703008
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіби зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
БЖЗҚ
Мемлекеттік корпорация, БЖЗҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды(ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 тіркелді.
190.
00703009
Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыға әлеуметтік аударымдардың жағдайы және қозғалысы туралы ақпарат беру
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры және оның филиалдары, Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры және оның филиалдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінің және әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы"
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 11 маусымдағы № 224 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20849 болып тіркелді
191.
00703010
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/проактивті
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін бюджет қаражаты есебінен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 тіркелді.
192.
00703011
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры және оның филиалдары
Мемлекеттік корпорация, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Қағаз түрінде/проактивті

189.
00703008
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда
Физические лица
МТСЗН
ЕНПФ
Государственная корпорация, ЕНПФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная /оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11342.
190.
00703009
Выдача участнику системы обязательного социального страхования информации о состоянии и движении социальных отчислений
Физические лица
МТСЗН
Государственный фонд социального страхования и его филиалы, Государственная корпорация
Государственная корпорация, Государственный фонд социального страхования и его филиалы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О некоторых вопросах системы социального страхования и оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 11 июня 2020 года № 224.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20849
191.
00703010
Назначение государственного социального пособия по случаю потери кормильца
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110.
192.
00703011
Назначение социальной выплаты на случай потери кормильца
Физические лица
МТСЗН
Государственный фонд социального страхования и его филиалы
Государственная корпорация, абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Бумажная/
проактивная

"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелді
193.

"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20838
193.

00703012
Жұмысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" және оның филиалдары
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде/проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелді
194.
00703013
Жүкті болу мен босануға, жаңа туған баланы асырап алуғабайланысты табысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" және оның филиалдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ проактивті
"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелді
195.
00703014
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" және оның филиалдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде/проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелді

00703012
Назначение социальной выплаты на случай потери работы
Физические лица
МТСЗН
Государственный фонд социального страхования и его филиалы
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная/проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20838
194.
00703013
Назначение социальной выплаты на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей)
Физические лица
МТСЗН
Государственный фонд социального страхования и его филиалы
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/ проактивная
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20838
195.
00703014
Назначение социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
Физические лица
МТСЗН
Государственный фонд социального страхования и его филиалы
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная/проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20838

00704. Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
196.
00704001
Жерлеуге арналған біржолғы төлем тағайындау
Жеке және заңды тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін бюджет қаражаты есебінен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 6 мамырдағы № 163 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20605 болып тіркелді
197.
00704002
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімі, Халықты жұмыспен қамту орталығы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 320 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11426 тіркелді.
198.
00704003
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11745 тіркелді.
199.
00704004
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 тіркелді.

00704. Социальная поддержка отдельных категорий граждан
196.
00704001
Назначение единовременной выплаты на погребение
Физические и юридические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110
197.
00704002
Назначение государственной адресной социальной помощи
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Аким поселка, села, сельского округа, Центр занятости населения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 320.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11426.
198.
00704003
Назначение специального государственного пособия
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11745.
199.
00704004
Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, аким поселка, села, сельского округа, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11342.

200.
00704005
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 тіркелді.
201.
00704006
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын көрсету
Жеке тұлғалар
ҰЭМ
Аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы уәкілетті органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 6 қарашадағы № 72 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9946 тіркелді.
202.
00704007
Банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация
Тегін
Қағаз түрінде
"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 тіркелді.
203.
00704008
Ақталған адамға куәлік беру
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация
Тегін
Қағаз түрінде
"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 тіркелді.

200.
00704005
Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11342.
201.
00704006
Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Физические лица
МНЭ
Уполномоченные органы в области развития сельских территорий МИО районов и городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года № 72.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9946.
202.
00704007
Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11342.
203.
00704008
Выдача удостоверения реабилитированному лицу
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11342.

00705. Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер
204.
00705001
Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 44 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10589 тіркелді.
205.
00705002
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен қамтамасыз етугеқұжаттарды ресімдеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Қағаз түрінде/проактивті
"Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 26 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10370 тіркелді.
206.
00705003
Мүгедектерді техникалық қосымша (компенсаторлық) құралдармен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Қағаз түрінде/проактивті
"Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 26 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10370 тіркелді.
207.
00705004
Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің қызметтерімен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Қағаз түрінде/проактивті
"Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 26 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10370 тіркелді.

00705. Социальные услуги
204.
00705001
Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 44.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10589.
205.
00705002
Оформление документов на обеспечение инвалидов протезно-ортопедической помощью
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Бумажная/проактивная
"О некоторых вопросах реабилитации инвалидов" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.
206.
00705003
Оформление документов на обеспечение инвалидов техническими-вспомогательными (компенсаторными) средствами
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Бумажная/проактивная
"О некоторых вопросах реабилитации инвалидов" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.
207.
00705004
Оформление документов на обеспечение услугами индивидуального помощника инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Бумажная/проактивная
"О некоторых вопросах реабилитации инвалидов" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.

217.
00706004
Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама беру
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Халықты жұмыспен қамту орталығы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және халықты жұмыспен қамту орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 259 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17199 болып тіркелді.
008. Білім және ғылым
00801. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім
218.
00801001
"Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелді
219.
00801002
Жоғары білім беру бағдарламалары бойынша оқыту үшін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17650 болып тіркелді.
220.
00801003
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқыту үшін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17650 болып тіркелді.

217.
00706004
Выдача справки о регистрации в качестве безработного
Физические лица
МТСЗН
Центр занятости населения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого центрами занятости населения" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 259.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17199.
008. Образование и наука
00801. Высшее и послевузовское образование
218.
00801001
Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730
219.
00801002
Прием документов и зачисление в организации высшего и (или) послевузовского образования для обучения по образовательным программам высшего образования
Физические лица
МОН
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Организации высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего и послевузовского образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17650.
220.
00801003
Прием документов и зачисление в организации высшего и (или) послевузовского образования для обучения по образовательным программам послевузовского образования
Физические лица
МОН
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Организации высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего и послевузовского образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17650.

221.
00801004
Білім беру гранттарын тағайындау, сондай-ақ жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім беруге гранттарды тағайындау, сондай-ақ жоғары білім беру ұйымдарында білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 7 шілдедегі № 286 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20939 болып тіркелді
222.
00801005
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтама беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелді
223.
00801006
"Болашақ" халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде оқуға баратындар үшін кепілдік хатын беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Мемлекеттік корпорация, "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелді
224.
00801007
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарына шығыстарды өтеу
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелді
225.
00801008
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарына аванс беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелді

221.
00801004
Присуждение образовательных грантов, а также оказание социальной поддержки обучающимся в организациях высшего и (или) послевузовского образования
Физические лица
МОН
МОН
Организации высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Присуждение образовательных грантов, а также оказание социальной поддержки обучающимся в организациях высшего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 июля 2020 года № 286.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20939
222.
00801005
Выдача справки о статусе стипендиата международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730
223.
00801006
Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение в качестве стипендиата международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
Государственная корпорация, АО "Центр международных программ", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730
224.
00801007
Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
АО "Центр международных программ"
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730
225.
00801008
Авансирование стипендиатов международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
АО "Центр международных программ", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730

226.
00801009
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарының міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету ретінде ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл шартын беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Мемлекеттік корпорация, "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелді
227.
00801010
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерін орындау кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Мемлекеттік корпорация, "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелді
228.
00801011
Білім беру саласындағы халықаралық шарттар шеңберінде шетелде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде академиялық оралымдылық шеңберінде оқытуға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 19 қарашадағы № 613 Бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5499 болып тіркелді.
229.
00801012
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға академиялық демалыс беру
Жеке тұлға
лар
БҒМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Тегін
Қағаз түрінде
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға академиялық демалыстар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 506 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10475 тіркелді.

226.
00801009
Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
Государственная корпорация, АО "Центр международных программ", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730
227.
00801010
Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
Государственная корпорация, АО "Центр международных программ", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730
228.
00801011
Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках международных договоров в области образования
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
АО "Центр международных программ", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил направления для обучения за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 ноября 2008 года № 613.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5499
229.
00801012
Предоставление академических отпусков обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
Физические лица
МОН
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Государственная корпорация, организации технического и профессионального, послесреднего образования
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил предоставления академических отпусков обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 506.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10475.

230.
00801013
Шетелде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлға
лар
БҒМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде академиялық оралымдылық шеңберінде оқытуға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 19 қарашадағы №613 Бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5499 болып тіркелді.
00802. Білім және ғылым саласында рұқсат ету құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
231.
00802001
Білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру
Заңды тұлғалар
БҒМ
ҚР БҒМ Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті, ҚР БҒМ Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету Қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 351 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21102 болып тіркелді.
232.
00802002
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
БҒМ Ғылым комитеті
Мемлекеттік корпорация, БҒМ Ғылым комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 196 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20626 болып тіркелді
233.
00802003
Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
"Оқулық" республикалық ғылыми-практикалық орталығы" РМҚК
Мемлекеттік корпорация
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
"Оқулықтарды, оқу-әдістемелік кешендері мен оқу-әдістемелік құралдарын әзірлеу, оларға сараптама, сынақ өткізу және мониторинг жүргізу, оларды басып шығару жөніндегі жұмысты ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 24 шілдедегі № 344 Бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7876 тіркелді.

230.
00801013
Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках академической мобильности
Физические лица
МОН
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Организации высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил направления для обучения за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 ноября 2008 года № 613. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5499.
00802. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере образования и науки
231.
00802001
Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью
Юридические лица
МОН
Комитет по обеспечению качества в сфере образования и науки МОН РК, территориальные департаменты Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки МОН РК
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью" Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 351.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21102
232.
00802002
Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
Физические и юридические лица
МОН
Комитет науки МОН
Государственная корпорация, Комитет науки МОН
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 196.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20626
233.
00802003
Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования
Физические и юридические лица
МОН
РГКП "Республиканский научно-практический центр "Учебник"
Государственная корпорация
Платно/бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил организации работы по подготовке, экспертизе, апробации и проведению мониторинга, изданию учебников, учебно-методических комплексов и учебно-методических пособий" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 июля 2012 года № 344.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7876.

234.
00802004
Ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырғаны туралы сертификат беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындарылған)/қағаз түрінде
"Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу және "Ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырғаны туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 204 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15173 болып тіркелді.
235.
00802005
Минералогия, палеонтология, қазба жануарлардың сүйектері бойынша коллекциялық материалдардың экспортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
БҒМ Ғылым комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Минералогия, палеонтология, қазба жануарлардың сүйектері бойынша коллекциялық материалдардың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 тамыздағы № 363 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21129 болып тіркелді
236.
00802006
Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
МСМ
"Электрондық үкіметтің"
веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 141 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20722 болып тіркелді
00803. Білім және ғылым саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
237.
00803001
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім беру ұйымдарының жатақханаларындағы орындарды бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13487 болып тіркелді.

234.
00802004
Выдача сертификата о сдаче единого национального тестирования
Физические лица
МОН
РГКП "Национальный центр тестирова-ния", организации высшего и (или) послевузовского образования
Организации высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил проведения единого национального тестирования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 204.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15173.
235.
00802005
Выдача лицензии на экспорт коллекционных материалов по минералогии, палеонтологии, костей ископаемых животных
Физические и юридические лица
МОН
Комитет науки МОН
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт коллекционных материалов по минералогии, палеонтологии, костей ископаемых животных" Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 августа 2020 года № 363.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21129
236.
00802006
Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов
Физические и юридические лица
МКС
МКС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 141.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20722.
00803. Прочие государственные услуги в сфере образования и науки
237.
00803001
Предоставление общежития обучающимся в организациях высшего и (или) послевузовского образования
Физические лица
МОН
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Организации высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил распределения мест в общежитиях организаций образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 66.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13487.

238.
00803002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім беру ұйымдарының жатақханаларындағы орындарды бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13487 болып тіркелді.
239.
00803003
Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми техникалық сараптама орталығы" АҚ
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 маусымдағы № 229 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20821 болып тіркелді
240.
00803004
Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ "Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы" ШЖҚ РМК
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 10 қаңтардағы № 8 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5135 болып тіркелді.
241.
00803005
Негізгі орта, жалпы орта білім беру туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 тіркелді.
242.
00803006
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 тіркелді.

238.
00803002
Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
Физические лица
МОН
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Организации технического и профессионального, послесреднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил распределения мест в общежитиях организаций образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 66.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13487
239.
00803003
Проведение государственной научно-технической экспертизы
Физические и юридические лица
МОН
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 июня 2020 года № 229.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20821
240.
00803004
Признание и нострификация документов об образовании
Физические лица
МОН
РГП на ПХВ "Центр Болонского процесса и академической мобильности" МОН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил признания и нострификации документов об образовании" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 8.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5135.
241.
00803005
Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании
Физические лица
МОН
Организации основного среднего и общего среднего образования
Государственная корпорация, организации основного среднего и общего среднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10348.
242.
00803006
Выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном, послесреднем образовании
Физические лица
МОН
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Государственная корпорация, организации технического и профессионального, послесреднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10348.

243.
00803007
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 тіркелді.
244.
00803008
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 18 қазандағы № 578 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17705 болып тіркелді.
245.
00803009
Мемлекеттік мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және қосымша білім беру ұйымының басшысы лауазымына конкурстық тағайындауға қатысу үшін құжаттарды қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мемлекеттік орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының басшыларын конкурстық орналастыру және мемлекеттік мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және қосымша білім беру ұйымының басшысы лауазымына конкурстық тағайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 21 ақпандағы № 57 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7495 тіркелді.
246.
00803010
Республикалық маңызы бар мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ
Мемлекеттік корпорация, БҒМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мемлекеттік орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының басшыларын конкурстық орналастыру және мемлекеттік мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және қосымша білім беру ұйымының басшысы лауазымына конкурстық тағайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 21 ақпандағы № 57 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7495 тіркелді.

243.
00803007
Выдача дубликатов документов о высшем и послевузовском образовании
Физические лица
МОН
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10348.
244.
00803008
Прием документов в организации технического и профессионального, послесреднего образования
Физические лица
МОН
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Организации технического и профессионального, послесреднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 октября 2018 года № 578.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17705.
245.
00803009
Прием документов для участия в конкурсе на замещение руководителей государственных организаций дошкольного, среднего, технического и профессионального, послесреднего и дополнительного образования
Физические лица
МОН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил конкурсного замещения руководителей государственных организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования и конкурсного назначения на должность руководителя государственной организации дошкольного, среднего образования, технического и профессионального, послесреднего и дополнительного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 февраля 2012 года № 57.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7495.
246.
00803010
Прием документов для участия в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования республиканского значения
Физические лица
МОН
МОН
Государственная корпорация, МОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил конкурсного замещения руководителей государственных организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования и конкурсного назначения на должность руководителя государственной организации дошкольного, среднего образования, технического и профессионального, послесреднего и дополнительного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 февраля 2012 года № 57.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7495.

247.
00803011
Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ Ғылым комитеті
Мемлекеттік корпорация
Тегін
Қағаз түрінде
"Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 11 маусымдағы № 242 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20852 болып тіркелді.
248.
00803012
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
Мемлекеттік ұлттық ғылыми техникалық сараптама орталығы" АҚ
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10885 тіркелді.
249.
00803013
Білім алушыларды білім беру ұйымдарының түрлері бойынша ауыстыру және қайта қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10297 тіркелді.
250.
00803014
Педагогтарға біліктілік санаттарын беру және растау рәсімінен өту үшін құжаттарды қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білімнің білім беру бағдарламаларын және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында жұмыс істейтін педагогтерді және білім және ғылым саласындағы басқа да азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 83 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13317 болып тіркелді.

247.
00803011
Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий
Физические лица
МОН
Комитет науки МОН
Государственная корпорация
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июня 2020 года № 242.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20852
248.
00803012
Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению
Физические и юридические лица
МОН
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10885
249.
00803013
Перевод и восстановление обучающихся по типам организаций образования
Физические лица
МОН
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Организации технического и профессионального, послесреднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 19.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10297.
250.
00803014
Прием документов для прохождения процедуры присвоения и подтверждения квалификационных категорий педагогов
Физические лица
МОН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, организации дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, организации дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил и условий проведения аттестации педагогов, занимающих должности в организациях образования, реализующих общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего образования, образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, дополнительного образования и специальные учебные программы, и иных гражданских служащих в области образования и науки" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 83.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13317.

251.
00803015
Республикалық ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдарының педагогтарға біліктілік санаттарын беру және растау рәсімінен өту үшін құжаттарды қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ, республикалық ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, БҒМ, республикалық ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білімнің білім беру бағдарламаларын және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында жұмыс істейтін педагогтерді және білім және ғылым саласындағы басқа да азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 83 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13317 болып тіркелді.
252.
00803016
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алуды аяқтамаған адамдарға анықтама беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары,
Тегін
Қағаз түрінде
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10297 тіркелді
009. Бизнес және кәсіпкерлік
00901. Бизнестің немесе жеке кәсіпкерлікті бастау
253.
00901001
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір" өтініш қағидаты бойынша көрсетілген
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
254.
00901002
Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.

251.
00803015
Прием документов для прохождения процедуры присвоения и подтверждения квалификационных категорий педагогов республиканских подведомственных организаций образования
Физические лица
МОН
МОН, республиканские подведомственные организации образования
Государственная корпорация, МОН, республиканские подведомственные организации образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил и условий проведения аттестации педагогов, занимающих должности в организациях образования, реализующих общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего образования, образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, дополнительного образования и специальные учебные программы, и иных гражданских служащих в области образования и науки" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 83.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13317.
252.
00803016
Выдача справки лицам, не завершившим техническое-профессиональное, послесреднее образование
Физические лица
МОН
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Государственная корпорация, организации технического и профессионального, послесреднего образования
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере технического и профессионального, послесреднего образования" Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 19.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10297
009. Бизнес и предпринимательство
00901. Начало бизнеса или частного предпринимательства
253.
00901001
Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции, Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771
254.
00901002
Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции, Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771

255.
00901003
Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
256.
00901004
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
257.
00901005
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
258.
00901006
Кәсіпкерлік субъектілерінің санаттары туралы ақпарат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кәсіпкерлік субъектісінің санаты туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 44 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20772 болып тіркелді

255.
00901003
Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции, Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771
256.
00901004
Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции, Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771
257.
00901005
Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции, Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771
258.
00901006
Предоставление информации о категории субъекта предпринимательства
Физические и юридические лица
МНЭ
МНЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление информации о категории субъекта предпринимательств" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 44.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20772

00902. Жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметін тоқтату
259.
00902001
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
00903. Белгілі бір қызмет түрлерімен айналысуға рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
260.
00903001
Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға арналған лицензия беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Селекциялық жетістікке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркелді.
261.
00903002
Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20774 болып тіркелді
262.
00903003
Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20774 болып тіркелді
263.
00903004
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 62 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20775 болып тіркелді

00902. Прекращение деятельности частного предпринимателя или юридического лица
259.
00902001
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции, Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771
00903. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) на занятие определенными видами деятельности
260.
00903001
Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами
Физические лица
МЮ
МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332.
261.
00903002
Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью
Физические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 61.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20774
262.
00903003
Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью
Физические лица
МЮ
МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 61.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20774
263.
00903004
Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
Физические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20775

264.
00903005
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 62 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20775 болып тіркелді
265.
00903006
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Облыстардың, республикалық маңызы бар қала мен астананың аумақтық әділет органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20836 болып тіркелді
266.
00903007
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20836 болып тіркелді
267.
00903008
Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немесе) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
МСМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немесе) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 маусымдағы № 188 бұйрығы
Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20926 болып тіркелді.
268.
00903009
Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Туризм индустриясы комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20947 болып тіркелді

264.
00903005
Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью
Физические лица
МЮ
МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20775
265.
00903006
Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
Физические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции областей, города республиканского значения и столицы
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69.
Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2020 года № 20836
266.
00903007
Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
Физические лица
МЮ
МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20836
267.
00903008
Выдача лицензии на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ
Физические и юридические лица
МКС
МКС
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 июня 2020 года № 188.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20926.
268.
00903009
Выдача лицензии на занятие деятельностью казино
Юридические лица
МКС
Комитет индустрии туризма МКС
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.

269.
00903010
Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Туризм индустриясы комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізімінде
270.
00903011
Букмекер кеңсесі қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Туризм индустриясы комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20947 болып тіркелді
271.
00903012
Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Туризм индустриясы комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20947 болып тіркелді
272.
00903013
Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
СИМ
СИМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сауда саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20135 болып тіркелді
273.
00903014
Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру
Заңды тұлғалар
СИМ
СИМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сауда саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20135 болып тіркелді
274.
00903015
Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
СИМ
СИМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сауда саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20135 болып тіркелді

269.
00903010
Выдача лицензии на занятие деятельностью зала игровых автоматов
Юридические лица
МКС
Комитет индустрии туризма МКС
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.
270.
00903011
Выдача лицензии на занятие деятельностью букмекерской конторы
Юридические лица
МКС
Комитет индустрии туризма МКС
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.
271.
00903012
Выдача лицензии на занятие деятельностью тотализатора
Юридические лица
МКС
Комитет индустрии туризма МКС
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.
272.
00903013
Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров
Физические и юридические лица
МТИ
МТИ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере торговой деятельности" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20135
273.
00903014
Выдача лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж
Юридические лица
МТИ
МТИ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере торговой деятельности" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20135
274.
00903015
Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МТИ
МТИ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере торговой деятельности" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20135

275.
00903016
Сот сарапшыларын аттестаттау
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Сот сараптамалары орталығы" РМҚК
Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сот сарапшыларын аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15033 болып тіркелді.
276.
00903017
Сот сарапшысы біліктілігін беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Сот сараптамалары орталығы" РМҚК
Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 21 мамырдағы № 43 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20721 болып тіркелді
00904. Өнімдердің жекелеген түрлерін өндіруге рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
277.
00904001
Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
278.
00904002
Этил спиртінің өндірісіне лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
279.
00904003
Алкоголь өнімінің өндірісіне лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді

275.
00903016
Аттестация судебных экспертов
Физические лица
МЮ
РГКП "Центр судебных экспертиз МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аттестации судебных экспертов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 336.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15033.
276.
00903017
Присвоение квалификации судебного эксперта
Физические лица
МЮ
РГКП "Центр судебных экспертиз МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений в некоторые приказы Министерства юстиции Республики Казахстан" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 21 мая 2020 года № 43.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20721
00904. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) на производство отдельных видов продукции
277.
00904001
Выдача лицензии на производство табачных изделий
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
278.
00904002
Выдача лицензии на производство этилового спирта
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
279.
00904003
Выдача лицензии на производство алкогольной продукции
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955

00905. Өнімдердің жекелеген түрлерін сатып алуға, өткізуге және сақтауға (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда) рұқсат құжаттарын беру
280.
00905001
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және көтерме саудада сатуға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
281.
00905002
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және бөлшек саудада сатуға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
00906. Кәсіпкерлік қызметті қолдау
282.
00906001
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігіне субсидия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Даму" КДҚ" АҚ
"Даму" КДҚ" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 968 және "Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 30 шілдедегі № 491 қаулысы
283.
00906002
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдіктер беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Даму" КДҚ" АҚ
"Даму" КДҚ" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 968 және "Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 30 шілдедегі № 491 қаулысы

00905. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) на приобретение, реализацию и хранение отдельных видов продукции
280.
00905001
Выдача лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
281.
00905002
Выдача лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
00906. Поддержка предпринимательской деятельности
282.
00906001
Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
Физические и юридические лица
МНЭ
АО "ФРП "Даму"
АО "ФРП "Даму", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и от 31 декабря 2019 года № 1060 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринима тельства" Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 491
283.
00906002
Предоставление гарантий по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
Физические и юридические лица
МНЭ
АО "ФРП "Даму"
АО "ФРП "Даму", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и от 31 декабря 2019 года № 1060 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринима тельства" Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 491

284.
00906003
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды және бизнес-инкубациялау шеңберінде индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыру үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 968 және "Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 30 шілдедегі № 491 қаулысы
285.
00906004
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 968 және "Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 30 шілдедегі № 491 қаулысы
286.
00906005
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерін оқыту
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Назарбаев Университеті" ДБҰ, "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы
"Даму" КДҚ" АҚ, кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталықтары, кәсіпкерлікті қолдау орталықтары, қаржылай емес қолдау операторы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 46 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20788 болып тіркелді

284.
00906003
Предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и от 31 декабря 2019 года № 1060 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринима тельства" Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 491
285.
00906004
Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и от 31 декабря 2019 года № 1060 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предприни мательства" Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 491
286.
00906005
Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
Физические и юридические лица
МНЭ
АОО "Назарбаев Университет", Национальная палата предпринимателей "Атамекен"
АО "ФРП "Даму", центры обслуживания предпринимателей, центры поддержки предпринимательства, оператор нефинансовой поддержки, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 46.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20788

287.
00906006
"Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға жолдама беру
Жеке және заңды тұлғалар
Еңбекмині
Халықты жұмыспен қамту орталығы
Мемлекеттік корпорация, Халықты жұмыспен қамту орталығы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Бастау Бизнес" жобасы бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 19 ақпандағы № 70 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18347 болып тіркелді.
288.
00906007

287.
00906006
Выдача направления на обучение основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес"
Физические лица
МТСЗН
Центр занятости населения
Государственная корпорация, Центр занятости населения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил обучения основам предпринимательства по проекту "Бастау Бизнес" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 февраля 2019 года № 70.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18347.
288.
00906007

"Еңбек 2017-2021 жылғы" нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлік бағдарламасы шеңберінде моноқалалар/қалаларда кредиттер, микрокредиттер бойынша кепілдіктер беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Даму" КДҚ" АҚ
"Даму" КДҚ" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 968 және "Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 30 шілдедегі № 491 қаулысы
289.
00906008
Өндірісті ұйымдастырудың тиімділігін арттыруға арналған шығындарды өтеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"QazІndustry", қазақстандық индустрия және экспорт орталығы АҚ
"QazІndustry", қазақстандық индустрия және экспорт орталығы АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
290.
00906009
Шығындарды өтеу құзыретін арттыру кәсіпорынның
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"QazІndustry", қазақстандық индустрия және экспорт орталығы АҚ
"QazІndustry", қазақстандық индустрия және экспорт орталығы АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
291.
00906010
Технологиялық процестерді жетілдіруге арналған шығындарды өтеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
QazІndustry", қазақстандық индустрия және экспорт орталығы АҚ
"QazІndustry", қазақстандық индустрия және экспорт орталығы АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
292.
00906011
Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта жылжыту бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"QazІndustry", қазақстандық индустрия және экспорт орталығы АҚ
"QazІndustry", қазақстандық индустрия және экспорт орталығы АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
010. Туризм
01001. Туризм саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
293.
01001001
Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 156 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20783 болып тіркелді

Гарантирование по кредитам/микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми организациями/банками второго уровня в городах в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
Физические и юридические лица
МНЭ
АО "ФРП "Даму"
АО "ФРП "Даму", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и от 31 декабря 2019 года № 1060 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринима тельства" Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 491
289.
00906008
Возмещение затрат на повышение эффективности организации производства
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry"
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
290.
00906009
Возмещение затрат на повышение компетенции предприятия
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry"
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
291.
00906010
Возмещение затрат на совершенствование технологических процессов
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry"
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
292.
00906011
Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry"
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
010. Туризм
01001. Прочие государственные услуги в сфере туризма
293.
01001001
Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)
Физические и юридические лица
МКС
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 156.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20783

011. Көлік және коммуникация
01101. Автомобиль көлігі
294.
01101000
Халықаралық жүк көлік құралдарын өлшеу сертификатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникацмия министрінің 2011 жылғы 23 ақпандағы № 87 Бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6817 тіркелді.
295.
01101001
Халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 17 сәуірдегі № 210 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20502 болып тіркелді
296.
01101002
Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 318 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20791 болып тіркелді
297.
01101003
Ауыр салмақты және (немесе) ірі көлемді автокөлік құралдарының жүруіне арнайы рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары, Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттеріндегі кеден органдары
Мемлекеттік корпорация, ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары, Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттеріндегі кеден органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру және оның жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 206 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11395 болып тіркелді.

011. Транспорт и коммуникации
01101. Автомобильный транспорт
294.
01101000
Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 февраля 2011 года № 87.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6817.
295.
01101001
Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523 "Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 17 апреля 2020 года № 210.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20502
296.
01101002
Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении
Физические и юридические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 318.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20791.
297.
01101003
Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР, органы государственных доходов в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза, а также в иных местах перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 206.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11395

298.
01101004
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық қарап-тексеруден өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11710 болып тіркелді.
299.
01101005
Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлік
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ
ИИДМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 546 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12463 болып тіркелді.
300.
01101006
Ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша автомобильмен жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Те
гін
Қағаз түрінде
"Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 25 тамыздағы № 883 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12353 болып тіркелді.

298.
01101004
Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/269.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11710
299.
01101005
Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР
МИИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил перевозок грузов автомобильным транспортом" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 546.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12463.
300.
01101006
Субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях
Физические и юридические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 883.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12353.

301.
01101007
Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерін бекіту
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерін бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 251 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20587 болып тіркелді
302.
01101008
Автокөлік құралын және (немесе) олардың тіркемелерін қайта жабдықтауға куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Аумақтық полиция органдары
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Автокөлік құралын және (немесе) оның тіркемелерін қайта жабдықтауға куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 281 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20222 болып тіркелді.
01102. Әуе көлігі
303.
01102001
Авиация персоналына куәліктер беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Авиация персоналы куәліктерін беру және олардың қолданылу мерзімін ұзарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 26 қыркүйектегі № 750 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8782 тіркелді.
304.
01102002
Пайдаланушы сертификатын беру
Заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 10 қарашадағы № 1061 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12452 болып тіркелді.
305.
01102003
Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Азаматтық авиация комитеті
ИИДМ Азаматтық авиация комитеті, ұялы байланыс абоненттік құрылғысын көрсету
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2010 жылғы 13 тамыздағы № 359 Бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6463 болып тіркелді.

301.
01101007
Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Физические и юридические лица
МИИР
Местные исполнительные органы районов, городов областного значения, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 251.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20587.
302.
01101008
Выдача свидетельства на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Территориальные органы полиции веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача свидетельства на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 281.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20222
01102. Воздушный транспорт
303.
01102001
Выдача свидетельств авиационному персоналу
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи и продления срока действия свидетельств авиационного персонала" приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 сентября 2013 года № 750.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8782.
304.
01102002
Выдача сертификата эксплуатанта
Юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 10 ноября 2015 года № 1061.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12452.
305.
01102003
Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет гражданской авиации МИИР
Комитет гражданской авиации МИИР, абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов" приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 359.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6463.

306.
01102004
Аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жеңіл және аса жеңіл авиация саласындағы сертификаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 19 шілдедегі № 483 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15633 болып тіркелді.
307.
01102005
Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жеңіл және аса жеңіл авиация саласындағы сертификаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 19 шілдедегі № 483 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15633 болып тіркелді.
308.
01102006
Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтанддырылған)
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелді.
309.
01102007
Азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім беру
Заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелді.
310.
01102008
Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификатын беру
Заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығын сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 6 ақпандағы № 115 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10486 тіркелді.

306.
01102004
Выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил сертификации в сфере легкой и сверхлегкой авиации" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 июля 2017 года № 483.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15633.
307.
01102005
Выдача удостоверения соответствия экземпляра гражданского воздушного
судна нормам летной годности
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил сертификации в сфере легкой и сверхлегкой авиации" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 июля 2017 года № 483.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15633.
308.
01102006
Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ и.о Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 12073.
309.
01102007
Выдача решения о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством
Юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ и.о Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 12073.
310.
01102008
Выдача сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации
Юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 115.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10486.

311.
01102009
Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің қарап тексеруді ұйымдастыруы жөнінде сертификат беру
Заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруын сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 160 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11379 тіркелді.
312.
01102010
Авиациялық жұмыстарды орындау құқығына арналған куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Пайдаланушыны авиациялық жұмыстарға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 1024 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12511 болып тіркелді.
313.
01102011
Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдік тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы куәлік беру
Заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Азаматтық авиация комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 382 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15386 болып тіркелді.
314.
01102012
Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификат беру
Заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу жөніндегі ұйымды сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 197 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11722 болып тіркелді.
315.
01102013
Ұшуларды орындау құқығына куәлік беру (жалпы мақсаттағы авиация пайдаланушы)
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушыларды ұшуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 1023 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 279 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20648 болып тіркелді

311.
01102009
Выдача сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта
Юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
АО "Авиационная администрация Казахстана", веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 160.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11379.
312.
01102010
Выдача свидетельства на право выполнения авиационных работ
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил допуска эксплуатанта к авиационным работам" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 1024.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12511.
313.
01102011
Выдача свидетельства об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан
Юридические лица
МИИР
Комитет гражданской авиации МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 382.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15386.
314.
01102012
Выдача сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации
Юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 197.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11722.
315.
01102013
Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 1023 "Об утверждении Правил допуска к полетам эксплуатантов авиации общего назначения" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 279.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20648

321.
01102019
Экипаж мүшесінің куәлігін беру
Заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Ұшу құрамының, кабина экипажының адамдарына, ұшуға техникалық қолдау көрсетуді қамтамасыз ететін инженерлік-техникалық құрамға және ұшу кезінде әуе кемесінің қауіпсіздігін қамтамасыз ететін персоналға экипаж мүшесінің куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 22 маусымдағы № 378 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15478 болып тіркелді.
322.
01102020
Азаматтық әуе кемесі үлгісінің сертификатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/
"Сертификаттау және үлгі сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 16 қазандағы № 994 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12812 болып тіркелді.
323.
01102021
Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификатын беру
Заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын, сондай-ақ аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілерге қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 384 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15468 болып тіркелді.
324.
01102022
Тыйым салынатын аймақтар мен ұшуларды шектеу аймақтарының үстімен ұшуға Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келіскеннен кейін арнайы рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 250 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20818 болып тіркелді

321.
01102019
Выдача удостоверения члена экипажа
Юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи удостоверения члена экипажа лицам летного состава, кабинного экипажа, инженерно-техническому составу, обеспечивающему техническое сопровождение полетов, и персоналу, обеспечивающему безопасность воздушного судна в полете" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 июня 2017 года № 378.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15478.
322.
01102020
Выдача сертификата типа гражданского воздушного судна
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата типа" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 октября 2015 года № 994.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12812.
323.
01102021
Выдача сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания
Юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания, а также сертификационных требований, предъявляемых к поставщикам аэронавигационного обслуживания" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 384.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15468.
324.
01102022
Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности
Физические и юридические лица
МО
МО
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 250.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20818

01103. Теміржол және су көлігі
325.
01103001
Бербоут-чартер тізілімінде теңіз кемелерін мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Порттың теңіз әкімшілігі
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді.
326.
01103002
Кеме экипаждың ең аз құрамы туралы куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ішкі су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 357 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11093 тіркелді.
327.
01103003
Шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кемені Каспий теңізінің қазақстандық секторында пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кемені Каспий теңізінің қазақстандық секторында пайдалануға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 16 шілдедегі № 512 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19057 болып тіркелді.
328.
01103004
Ұйымдарды және сынақ зертханаларын техникалық куәландыруды жүргізу
Заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің "Қазақстан су жолдары" РМҚК "Кеме қатынасы тіркелімі" филиалы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кемелерді жасауды және материалдар мен бұйымдарды дайындауды техникалық байқау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2011 жылғы 13 мамырдағы № 276 Бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6993 тіркелді.
329.
01103005
Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау
Жеке тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Біліктілік комиссиялары туралы ережені, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 355 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11234 тіркелді.

01103. Железнодорожный и водный транспорт
325.
01103001
Государственная регистрация морского судна в бербоут-чартерном реестре
Физические и юридические лица
МИИР
Морская администрация порта
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.
326.
01103002
Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 357.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11093.
327.
01103003
Выдача разрешения на эксплуатацию судна, плавающего под флагом иностранного государства, в казахстанском секторе Каспийского моря
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на эксплуатацию судна, плавающего под флагом иностранного государства, в казахстанском секторе Каспийского моря" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 июля 2019 года № 512.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19057.
328.
01103004
Проведение технического освидетельствования организаций и испытательных лабораторий
Юридические лица
МИИР
Филиал "Регистр судоходства" РГКП "Қазақстан су жолдары" Комитета транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил технического наблюдения за постройкой судов и изготовлением материалов и изделий" приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 276.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6993.
329.
01103005
Аттестация лиц командного состава судов
Физические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Положения о квалификационных комиссиях, Правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 355.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11234.

330.
01103006
Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 12 наурыздағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20140 болып тіркелді
01104. Көлік және коммуникация саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
331.
01104001
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына бөлінген белдеуде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруды келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"ҚазАвтоЖол" ҰК" АҚ-ның облыстық филиалдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін халықаралық, республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 6 маусымдағы № 371 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18803 болып тіркелді.
332.
01104002
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына бөлінген белдеуде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруды келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін халықаралық, республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 6 маусымдағы № 371 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18803 болып тіркелді.
333.
01104003
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен, басқа да инженерлік желілермен, коммуникациялармен қиылысуына жобалау үшін, сондай-ақ халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына кірме жолдар салу және оларға жанасу үшін техникалық шарт беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"ҚазАвтоЖол ҰК" АҚ-ның облыстық филиалдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Халықаралық және республикалық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа да инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және халықаралық және республикалық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 292 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20658 болып тіркелді

330.
01103006
Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 марта 2020 года № 130.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20140.
01104. Прочие государственные услуги в сфере транспорта и коммуникаций
331.
01104001
Согласование размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения
Физические и юридические лица
МИИР
Областные филиалы "АО "НК "ҚазАвтоЖол"
Веб портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного, республиканского, областного и районного значения" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 июня 2019 года № 371.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18803.
332.
01104002
Согласование размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
Физические и юридические лица
МИИР
МИО областей, районов и городов областного значения
Веб портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного, республиканского, областного и районного значения" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 июня 2019 года № 371.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18803.
333.
01104003
Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также для строительства подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования международного и республиканского значения
Физические и юридические лица
МИИР
Областные филиалы "АО "НК "ҚазАвтоЖол"
Веб портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также для строительства подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования международного и республиканского значения" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 292.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20658.

334.
01104004
Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекет аумағы арқылы жүріп өтуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдауларында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 353 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 295 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20657 болып тіркелді
335.
01104005

334.
01104004
Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 353 "Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 295.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20657
335.
01104005

1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 259 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20633 болып тіркелді.
336.
01104007
Көлік құралына халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 259 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20633 болып тіркелді.
337.
01104008
Халықаралық қатынаста жолаушыларды және багажды автомобильмен тасымалдауды тұрақты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағына (аумағынан) кіруге (кетуге) рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдауларында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 353 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 295 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20657 болып тіркелді

Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 259.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20633
336.
01104006
Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 259.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20633
337.
01104007
Выдача разрешения на въезд (выезд) на территорию (с территории) иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан, осуществляющим регулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа в международном сообщении
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 353 "Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении" Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 295.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20657

012. Қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін, табиғи ресурстарды қорғау
01201. Қоршаған ортаны қорғау
338.
01201001
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Экологиялық реттеу және бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелді
339.
01201002
Озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнімдерді Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуге лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Экологиялық реттеу және бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелді
340.
01201003
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Экологиялық реттеу және бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелді
341.
01201004
І санаттағы объектілер үшін экологиялық рұқсаттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭМ Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, ЭМ Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелді

012. Охрана окружающей среды и животного мира, природные ресурсы
01201. Охрана окружающей среды
338.
01201001
Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет экологического регулирования и контроля МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823
339.
01201002
Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет экологического регулирования и контроля МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823
340.
01201003
Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет экологического регулирования и контроля МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823
341.
01201004
Выдача экологических разрешений для объектов I категории
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет экологического регулирования и контроля МЭГПР, территориальные подразделения Комитета экологического регулирования и контроля МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823

01202. Су ресурстарын пайдалану
347.
01202001
Су объектілерінде, су қорғау аймақтары мен белдеулерінде кәсіпорындар мен басқа да құрылыстарды орналастыруды, сондай-ақ құрылыс және басқа да жұмыстарды жүргізу шарттарын келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелді
348.
01202002
Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Су ресурстары комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелді
349.
01202003
Арнайы су пайдалануға арналған рұқсат
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Су қорын пайдалануды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 19-1/422 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11765 болып тіркелді.
350.
01202004
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаcындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет стандарттарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11662 болып тіркелді.

01202. Пользование водными ресурсами
347.
01202001
Согласование размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах
Физические и юридические лица
МЭГПР
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил согласования размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 сентября 2016 года № 380.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14445.
348.
01202002
Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет по водным ресурсам МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 21194
349.
01202003
Разрешение на специальное водопользование
Физические и юридические лица
МЭГПР
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 21194
350.
01202004
Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника
Физические и юридические лица
МЭГПР
Маркакольский государственный природный заповедник
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11662.

351.
01202005
Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісім беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11774 болып тіркелді.
352.
01202006
Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Геология комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20723 болып тіркелді
353.
01202007
Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Геология комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізілімінде № 20723 болып тіркелді
354.
01202008
Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына ұйымдарды аттестаттау
Заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Су ресурстары комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелді
355.
01202009
Тіркеу шифрларын беру үшін бөгеттердің қауіпсіздігі декларациясын тіркеу
Заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелді

351.
01202005
Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках
Физические и юридические лица
МЭГПР
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира" приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11774.
352.
01202006
Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения
Физические и юридические лица
МЭГПР
Территориальные подразделения Комитета геологии МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20723.
353.
01202007
Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов
Физические и юридические лица
МЭГПР
Территориальные подразделения Комитета геологии МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20723.
354.
01202008
Аттестация организаций на право проведения работ в области безопасности плотин
Юридические лица
МЭГПР
Комитет по водным ресурсам МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194
355.
01202009
Регистрация декларации безопасности плотины для присвоения регистрационных шифров
Юридические лица
МЭГПР
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194

356.
01202010
Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарын пломбалау
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелді
01203. Орман ресурстарын пайдалану
357.
01203001
Ағаш кесу және орман билетін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
Мемлекеттік орман иелері
Мемлекеттік орман иелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Ағаш кесу билеті мен орман билетінің нысандарын, оларды есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 18-02/40 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № 128 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20810 болып тіркелді
358.
01203002
Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаcындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 15 маусымдағы № 143 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20864 болып тіркелді
359.
01203003
Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаcындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 15 маусымдағы № 143 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20864 болып тіркелді

356.
01202010
Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования
Физические и юридические лица
МЭГПР
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194
01203. Пользование лесными ресурсами
357.
01203001
Выдача лесорубочного и лесного билета
Физические и юридические лица
МЭГПР
Государственные лесовладельцы
Государственные лесовладельцы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О внесении изменении и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 18-02/40 "Об утверждении форм лесорубочного билета и лесного билета, правил их учета, хранения, заполнения и выдачи" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № 128.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20810
358.
01203002
Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство лесов
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказании государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 143.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20864.
359.
01203003
Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказании государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 143.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20864.

360.
01203004
Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылар плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаcындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11662 болып тіркелді.
01204. Жануарлар дүниесін пайдалану
361.
01204001
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беруі
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/143 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11935 болып тіркелді.
362.
01204002
Әкімшілік органның құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға арналған рұқсаттар беруі
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті, ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Әкімшілік органның құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға арналған рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 10 маусымдағы № 138 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20856 болып тіркелді.

360.
01203004
Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11662.
01204. Пользование животным миром
361.
01204001
Выдача административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/143.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11935.
362.
01204002
Выдача административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан объектов растительного мира, их частей и дериватов, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет лесного хозяйства и животного мира МЭГПР, территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью электронная)
"Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан объектов растительного мира, их частей и дериватов, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 10 июня 2020 года № 138.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20856

363.
01204003
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/153 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11623 тіркелді.
364.
01204004
Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10865 тіркелді.
365.
01204005
Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ішкі және сыртқы нарықтардағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын таңбалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 қаңтардағы № 18-04/14 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10397 тіркелді.
366.
01204006
Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 188 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21087 болып тіркелді
367.
01204008
Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 188 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21087 болып тіркелді

363.
01204003
Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных
Физические и юридические лица
МЭГПР
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных" приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/153.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11623.
364.
01204004
Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов
Физические и юридические лица
МЭГПР
Республиканские ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, республиканские ассоциации общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил распределения квот изъятия объектов животного мира" приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/149.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10865.
365.
01204005
Выдача марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 января 2015 года № 18-04/14.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10397.
366.
01204006
Согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений
Физические и юридические лица
МЭГПР
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области животного мира" Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 августа 2020 года № 188.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21087
367.
01204008
Выдача справки о происхождении вылова
Физические и юридические лица
МЭГПР
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области животного мира" Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 августа 2020 года № 188.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21087

368.
01204009
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЖАО, ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 18-04/675 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10168 тіркелді.
369.
01204010
Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11774 болып тіркелді.
370.
01204011
Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу, оларды аккредиттеуден өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19960 болып тіркелді
371.
01204012
Аңшы куәлігін беру
Жеке тұлғалар
ЭГТРМ
Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары
Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16463 болып тіркелді.

368.
01204009
Выдача разрешений на пользование животным миром
Физические и юридические лица
МЭГПР
МИО, Комитет лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на пользование животным миром" Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 18-04/675.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10168.
369.
01204010
Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию
Физические и юридические лица
МЭГПР
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира" приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11774.
370.
01204011
Аккредитация республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства
Юридические лица
МЭГПР
Комитет лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, проведении их аккредитации" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 28.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19960.
371.
01204012
Выдача удостоверения охотника
Физические лица
МЭГПР
Республиканские ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства
Республиканские ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16463.

01205. Жер қойнауын пайдалану
372.
01205001
Жер асты суларын, емдік балшықты және қатты пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, бірлесіп барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
373.
01205002
Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану қызметін жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралыҚазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 335 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20865 болып тіркелді
374.
01205003
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
375.
01205004
Таратылған қорды пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ
ИИДМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.

01205. Недропользование
372.
01205001
Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу на подземные воды, лечебные грязи и твердые полезные ископаемые
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР
Веб портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787
373.
01205002
Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 335.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20865
374.
01205003
Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых
Физические и юридические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787
375.
01205004
Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787

376.
01205005
Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелді
377.
01205006
Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелді
378.
01205007
Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелді
379.
01205008
Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелді

376.
01205005
Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611
377.
01205006
Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611
378.
01205007
Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611
379.
01205008
Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611

380.
01205009
Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 367 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17049 болып тіркелді.
381.
01205010
Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 367 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17049 болып тіркелді.
382.
01205011
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру
Заң
ды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 25 қарашадағы № 1100 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12479 болып тіркелді.
383.
01205012
Минералды шикізатты кеден аумағынан тыс жерде қайта өңдеудің кедендік рәсімімен орналастыруға қорытынды (рұқсат құжатын) беру
Жеке және заңды тұлға
лар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелді

380.
01205009
Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
Физические и юридические лица
МЭГПР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 367.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17049.
381.
01205010
Выдача разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых
Физические и юридические лица
МЭГПР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 367.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17049.
382.
01205011
Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц
Юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 1100.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12479.
383.
01205012
Выдача заключения (разрешительного документа) на помещение минерального сырья под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611

384.
01205013
Жер қойнауын пайдалану құқығының және жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
ЭМ
Тегін
Қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелді
385.
01205014
Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдерді жасасу (қол қою)
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
ЭМ
Тегін
Қағаз
түрінде
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелді
386.
01205015
Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
ЭМ
Тегін
Қағаз
түрінде
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелді
387.
01205016
Кен іздеушілікке арналған лицензияны беру
Жеке тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
388.
01205017
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Геология комитеті
ЭГТРМ Геология комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20723 болып тіркелді

384.
01205013
Переход права недропользования и объектов, связанных с правом недропользования
Физические и юридические лица
МЭ
МЭ
МЭ
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776
385.
01205014
Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана
Физические и юридические лица
МЭ
МЭ
МЭ
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776
386.
01205015
Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана
Физические и юридические лица
МЭ
МЭ
МЭ
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776
387.
01205016
Выдача лицензии на старательство
Физические лица
МИИР
МИО областей
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787
388.
01205017
Выдача лицензии на использование пространства недр
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет геологии МЭГПР
Комитет геологии МЭГПР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20723.

389.
01205018
Пайдалы қатты қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасасу
Заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
390.
01205019
Жер қойнауы учаскесін түрлендіруге арналған өтініш
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегінт
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
391.
01205020
Барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
013. Ауыл шаруашылығы
01301. Ауыл шаруашылығы саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
392.
01301001
Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін дамытуды субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ
Мемлекеттік корпорация
Тегін
Қағаз түрінде
"Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 5-2/671 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10198 тіркелді.

389.
01205018
Заключение соглашения о переработке твердых полезных ископаемых
Юридические лица
МИИР
МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787
390.
01205019
Заявление на преобразование участка недр
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787
391.
01205020
Выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787
013. Сельское хозяйство
01301. Прочие государственные услуги в сфере сельского хозяйства
392.
01301001
Субсидирование развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции
Физические и юридические лица
МСХ
МСХ
Государственная корпорация
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил субсидирования развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 5-2/671.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10198.

393.
01301002
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 436 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17741 болып тіркелді.
394.
01301003
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің шаруашылыққа жарамдылығын мемлекеттік сынау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ
Ауыл шаруашылығы дақылдарының сұрыптарын сынау жөніндегі мемлекеттік комиссия, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынақтан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 4-2/602 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11879 болып тіркелді.
395.
01301004
Пестицидтерді мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Пестицидтерді тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарынан өткізу және мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4-4/61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11687 болып тіркелді.
396.
01301005
Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің облыстық, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық инспекциялары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 тіркелді.

393.
01301002
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования, на приобретение сельскохозяйственных животных, а также лизингу сельскохозяйственной техники" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 436.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17741
394.
01301003
Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность
Физические и юридические лица
МСХ
МСХ
Государственная комиссия по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 4-2/602.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11879.
395.
01301004
Государственная регистрация пестицидов
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и государственной регистрации пестицидов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4-4/61.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11687.
396.
01301005
Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента Комитета ветеринарного контроля и надзора МСХ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная/ оказываемая по принципу "одного заявления")
"Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466.

397.
01301006
Экспорттау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстық маңызы бар қаланың, ауданның бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасарлары; Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстық маңызы бар қаланың, ауданның бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары бекіткен тізім негізінде бас мемлекеттік және ветеринариялық-санитариялық инспекторлар
АШМ Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың аумақтық инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелді.
398.
01301007
Карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасының аумағында тасуға карантиндік сертификат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелді.
399.
01301008
Карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге фитосанитариялық сертификат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
Мемлекеттік корпорация, АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелді.
400.
01301009
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары бекіткен тізім негізінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелді.

397.
01301006
Выдача ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте
Физические и юридические лица
МСХ
Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, района, города областного значения и его заместители; государственные и ветеринарно-санитарные инспектора на основании утвержденного списка Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, района, города областного значения и его заместителем
Территориальные инспекции городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения Комитета ветеринарного контроля и надзора МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898.
398.
01301007
Выдача карантинного сертификата на перемещение подкарантинной продукции на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032.
399.
01301008
Выдача фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Государственная корпорация, территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032.
400.
01301009
Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
Физические и юридические лица
МСХ
Государственные ветеринарно-санитарные инспекторы на основании утвержденного списка Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором и его заместителем.
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898.

401.
01301010
Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1343 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20575 болып тіркелді
402.
01301011
Ветеринариялық зертханалар (сынау хаттамалары) беретін сараптама актілерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Республикалық ветеринариялық зертхана" РМК және оның филиалы, "Ветеринария бойынша ұлттық референттік орталық" РМК және оның филиалы
АШМ Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекциялары, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкет қалаларының ЖАО, "Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 7-1/19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10410 тіркелді.
403.
01301012
Ветеринариялық анықтамалар беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелді.
404.
01301013
Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелді

401.
01301010
Выдача охранного документа на селекционное достижение
Физические и юридические лица
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1343 "Об утверждении Правил регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 19.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20575
402.
01301011
Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями
Физические и юридические лица
МСХ
РГП "Республиканская ветеринарная лаборатория" и его филиалы, РГП "Национальный референтный центр по ветеринарии" и его филиал
Территориальные инспекции Комитета ветеринарного контроля и надзора МСХ, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи акта экспертизы (протокола испытаний)" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 7-1/19.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10410.
403.
01301012
Выдача ветеринарной справки
Физические и юридические лица
МСХ
Государственные ветеринарные организации, созданные МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственные ветеринарные организации, созданные МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898.
404.
01301013
Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209

405.
01301014
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелді
406.
01301015
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелді
407.
01301016
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 6-3/597 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12714 болып тіркелді.
408.
01301017
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелді.
409.
01301018
Ветеринариялық паспорт беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, ЖАО құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, ЖАО құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар,"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 тіркелді.

405.
01301014
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209
406.
01301015
Субсидирование развития семеноводства
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209
407.
01301016
Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 6-3/597. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12714.
408.
01301017
Субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18404.
409.
01301018
Выдача ветеринарного паспорта
Физические и юридические лица
МСХ
Государственные ветеринарные организации, созданные МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента,
Государственные ветеринарные организации, созданные МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68.
Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127.

410.
01301019
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелді
411.
01301020
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми-зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 15-02/654 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12088 тіркелді.
412.
01301021
Ғылыми-зерттеу мақсатында карантиндік объектілерді (карантиндік зиянды организмдерді) әкелуді келісу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелді.
413.
01301022
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
Заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)

410.
01301019
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209
411.
01301020
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июля 2015 года № 15-02/654.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12088.
412.
01301021
Согласование ввоза карантинных объектов (карантинных вредных организмов) в научно-исследовательских целях
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032.
413.
01301022
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
Юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)

"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 9-3/271 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізілімінде № 11008 болып тіркелді.
414.
01301023
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу
Заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 9-3/278 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 215 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20944 болып тіркелді
415.
01301024
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 205 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізілімінде № 13876 болып тіркелді.
416.
01301025
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелді.
417.
01301026
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелді.

"Об утверждении Правил субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 9-3/271. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11008
414.
01301023
Аккредитация заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса
Юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 9-3/278 "Об утверждении Правил аккредитации заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 215.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20944
415.
01301024
Субсидирование ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил субсидирования процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 205. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13876.
416.
01301025
Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях" приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320.
417.
01301026
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183.

418.
01301027
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Процессингтік орталық
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 7-1/678 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11926 болып тіркелді
419.
01301028
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
Заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 1-1/1069 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізілімінде № 12677 болып тіркелді.
420.
01301029
Өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 3-2/615 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10087 тіркелді.
421.
01301030
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 4 қазандағы № 408 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17583 болып тіркелді.

418.
01301027
Регистрация лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей
Физические и юридические лица
МСХ
Процессинговый центр
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 7-1/678.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11926.
419.
01301028
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
Юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил субсидирования затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 1-1/1069.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12677.
420.
01301029
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил субсидирования затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 ноября 2014 года № 3-2/615.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10087.
421.
01301030
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 октября 2018 года № 408.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17583.

422.
01301031
Микроқаржы ұйымдарының операциялық шығыстарын субсидиялау
Заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Еңбек" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 477 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17812 болып тіркелді.
423.
01301032
Микрокредиттерге кепілдік беру жөніндегі комиссия
Заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Еңбек" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 27 қарашадағы № 477 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17812 болып тіркелді.
424.
01301033
Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
"Ветеринария бойынша ұлттық референттік орталық" РМК
АШМ Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті
Ақылы
Қағаз түрінде
"Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 7-1/611 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10287 тіркелді.
425.
01301034
Жаңа жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына нормативтік техникалық құжаттаманы келісу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті
АШМ Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
"Жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына нормативтік-техникалық құжаттаманы келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 7-1/625 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 19 ақпанда № 10298 тіркелді. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10505 тіркелді
426.
01301035
Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуді жүргізу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитеті
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/31 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10505 тіркелді

422.
01301031
Субсидирование операционных расходов микрофинансовых организаций
Юридические лица
МСХ
МИО областей
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых мерах по реализации Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 ноября 2018 года № 477.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17812.
423.
01301032
Комиссия по гарантированию микрокредитов
Юридические лица
МСХ
МИО областей
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых мерах по реализации Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 ноября 2018 года № 477.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17812.
424.
01301033
Проведение апробации и регистрационных испытании ветеринарного препарата и кормовых добавок
Физические и юридические лица
МСХ
РГП "Национальный референтный центр по ветеринарии"
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил проведения апробации и регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 7-1/611. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10287.
425.
01301034
Согласование нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил согласования нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 7-1/625.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10298.
426.
01301035
Государственная регистрация ветеринарных препаратов, кормовых добавок
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил проведения государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/31.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10505.

427.
01301036
Астық пен оның өңделген өнімдерін карантиндік арамшөп өсімдіктерінің тұқымдары мен жемістерін тіршілік ету қабілетінен айыруды қамтамасыз ететін технологиялар бойынша өңдеу және (немесе) сүректі қаптама материалын залалсыздандыру мен таңбалауды жүзеге асыратын объектілерге есепке алу нөмірін беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы"
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелді.
01302. Ауыл шаруашылығы саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
428.
01302001
Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитеті, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға арналған лицензия беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 2 қазандағы № 302 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізілімінде № 21364 болып тіркелді.
429.
01302002
Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 4-2/266 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізілімінде № 11773 болып тіркелді.
430.
01302003
Пестицидтерді өндіру (формуляциялау), пестицидтерді өткізу, пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізу, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 15-02/655 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12091 болып тіркелді.

427.
01301036
Присвоение учетного номера объектам, осуществляющим переработку зерна и продуктов его переработки по технологиям, обеспечивающим лишение семян и плодов карантинных сорных растений жизнеспособности, и (или) обеззараживание и маркировку древесного упаковочного материала
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032.
01302. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере сельского хозяйства
428.
01302001
Выдача лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 октября 2020 года № 302.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 21364
429.
01302002
Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 4-2/266.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 11773
430.
01302003
Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным и фумигационным способами
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июля 2015 года № 15-02/655.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12091.

431.
01302004
Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру
Заңды тұлғалар
АШМ
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананыңЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Астық қолхаттарын шығара отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 4-1/468 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11625 тіркелді.
432.
01302005
Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру
Заңды тұлғалар
АШМ
Түркістан облысының және Шымкент қаласының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 18 маусымдағы № 4-5/545 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12190 болып тіркелді.
433.
01302006
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 тіркелді.
434.
01302007
Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтерді) импортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтерді) импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 15 қазандағы № 422 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17898 болып тіркелді.

431.
01302004
Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок
Юридические лица
МСХ
МИО областей, города республиканского значения и столицы
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 4-1/468.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11625.
432.
01302005
Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок
Юридические лица
МСХ
МИО Туркестанской области и города Шымкент
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 июня 2015 года № 4-5/545.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12190.
433.
01302006
Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
Физические и юридические лица
МСХ
Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместители
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254.
434.
01302007
Выдача лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 октября 2018 года № 422.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17898.

435.
01302008
Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жануарлар дүниесі және орман шаруашылығы объектілерінің экспортын лицензиялау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 187 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21082 болып тіркелді
436.
01302009

435.
01302008
Выдача лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области лицензирования экспорта объектов животного мира и лесного хозяйства" Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 августа 2020 года № 187.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21082.
436.
01302009

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жануарлар дүниесі және орман шаруашылығы объектілерінің экспортын лицензиялау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 187 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21082 болып тіркелді
014. Өнеркәсіп, индустрия және технология
01401. Отын және энергетика
437.
01401001
Қосалқы (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қосалқы (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 21 мамырдағы № 201 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20727 болып тіркелді
438.
01401002
Энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын беру
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті, ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 55 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10516 тіркелді.
439.
01401003
Электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексеру
Жеке тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексерулер жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 210 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11026 тіркелді.

Выдача лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет лесного хозяйства и животного мира МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области лицензирования экспорта объектов животного мира и лесного хозяйства" Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 августа 2020 года № 187.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21082.
014. Промышленность, индустрия и технологии
01401. Топливо и энергетика
437.
01401001
Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций
Юридические лица
МЭ
МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 21 мая 2020 года № 201.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20727
438.
01401002
Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям к работе в осенне-зимний период
Юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, территориальные подразделения Комитета атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил получения энергопроизводящими, энергопередающими организациями паспорта готовности к работе в осенне-зимний период" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 55.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10516.
439.
01401003
Квалификационная проверка знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электроустановок
Физические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил проведения квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электроустановок" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 210.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11026.

440.
01401004
Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттау
Жеке тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12587 болып тіркелді.
441.
01401005
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау
Жеке тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13468 болып тіркелді
01402. Технологиялар
442.
01402001
Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру
Жеке және заңды тұлғалар
СИМ
СИМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өлшем құралдарының типін бекіту, оларға типін бекіту мақсаттарына арналған сынақтар, метрологиялық аттестаттау және "Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру" және "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік қызметтер көрсету, өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат нысанын және типті бекіту белгісінің нысанын белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 931 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18110 болып тіркелді
443.
01402002
Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру
Жеке және заңды тұлғалар
СИМ
""ҚазИнМетр" ШЖҚ РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өлшем құралдарының типін бекіту, оларға типін бекіту мақсаттарына арналған сынақтар, метрологиялық аттестаттау және "Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру" және "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік қызметтер көрсету, өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат нысанын және типті бекіту белгісінің нысанын белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 931 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18110 болып тіркелді

440.
01401004
Аттестация кандидатов в энергоаудиторы
Физические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил проведения аттестации кандидатов в энергоаудиторы" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1123.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12587.
441.
01401005
Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
Физические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии" Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 января 2016 года за № 12.
Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13468
01402. Технологии
442.
01402001
Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений
Физические и юридические лица
МТИ
Комитет технического регулирования и метрологии МТИ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил утверждения типа, испытаний для целей утверждения типа, метрологической аттестации средств измерений и оказания государственных услуг "Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений" и "Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений", формы сертификата об утверждении типа средств измерений и установления формы знака утверждения типа" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 931.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18110.
443.
01402002
Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений
Физические и юридические лица
МТИ
РГП на ПХВ "КазИнМетр"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
Об утверждении Правил утверждения типа, испытаний для целей утверждения типа, метрологической аттестации средств измерений и оказания государственных услуг "Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений" и "Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений", формы сертификата об утверждении типа средств измерений и установления формы знака утверждения типа" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 931.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18110.

444.
01402003
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік өлшемдер жүйесі тізілімінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдерінде әзірленген және аттестатталған өлшемдерді орындау әдістемесін тіркеу
Жеке және заңды тұлға
лар
СИМ
СИМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өлшем құралдарының типін бекіту, оларға типін бекіту мақсаттарына арналған сынақтар, метрологиялық аттестаттау және "Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру" және "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік қызметтер көрсету, өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат нысанын және типті бекіту белгісінің нысанын белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 931 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18110 болып тіркелді
01403. Өнеркәсіп, индустрия және технологиялар саласындағы рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
445.
01403001
Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ, ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИИДМ, ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, Мемлекеттік корпорация,
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Өнімнің транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 384 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 қазанда № 12197 болып тіркелді.
446.
01403002
Сәйкестікті растау, тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау
Жеке тұлғалар
СИМ
СИМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Техникалық реттеу саласындағы сарапшы-аудиторларды аттестаттаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 6 ақпандағы № 116 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10513 тіркелді.
447.
01403003
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
СИМ
СИМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 166-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20667 болып тіркелді

444.
01402003
Регистрация в реестре Государственной системы измерений Республики Казахстан методики выполнения измерений, разработанной и аттестованной в странах Содружества Независимых Государств
Физические и юридические лица
МТИ
Комитет технического регулирования и метрологии МТИ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил разработки, метрологической аттестации, утверждения и регистрации в реестре государственной системы обеспечения единства измерений методик выполнения измерений и референтных методик выполнения измерений и оказания государственной услуги "Регистрация в реестре Государственной системы измерений Республики Казахстан методики выполнения измерений, разработанной и аттестованной в странах Содружества Независимых Государств" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 932.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18108.
01403. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере промышленности, индустрии и технологий
445.
01403001
Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР, Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
МИИР, Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР, Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 384.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12197.
446.
01403002
Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия, определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара
Физические лица
МТИ
Комитет технического регулирования и метрологии МТИ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах аттестации экспертов-аудиторов в области технического регулирования" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 116.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10513.
447.
01403003
Выдача лицензии на осуществление деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МТИ
Комитет технического регулирования и метрологии МТИ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 166-НҚ.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20667.

448.
01403004
Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
449.
01403005
Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
450.
01403006
Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
451.
01403007
Иондаушы сәуле шығаруды генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
452.
01403008
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.

448.
01403004
Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии
Юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
449.
01403005
Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению ядерными материалами
Юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
450.
01403006
Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества
Юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
451.
01403007
Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
452.
01403008
Выдача лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.

458.
01403014
Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 392 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20949 болып тіркелді
459.
01403015
Оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 233 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20493 болып тіркелді
460.
01403016
Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 234 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20561 болып тіркелді

458.
01403014
Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 392.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20949.
459.
01403015
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 233.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20493.
460.
01403016
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20561.

461.
01403017
Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 197 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20414 болып тіркелді
462.
01403018
Жекелеген тауарлар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сауда саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 18 наурызда № 20135 болып тіркелді
463.
01403019
Экспорттық бақылауға жататын өнімді экспорттауға және импорттауға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ, ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өнімнің экспорты мен импортын лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 13 қазандағы № 719 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14697 болып тіркелді.
464.
01403020
Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ, ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 419 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11870 болып тіркелді.
465.
01403021
Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ, ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИИДМ, ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Өнімнің кері экспортына рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 539 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12450 болып тіркелді.

461.
01403017
Выдача лицензии на осуществление деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 13 апреля 2020 года № 197.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20414
462.
01403018
Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере торговой деятельности" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20135
463.
01403019
Выдача лицензии на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР, Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил лицензирования экспорта и импорта продукции" Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 октября 2016 года № 719.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14697.
464.
01403020
Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР, Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 419.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11870.
465.
01403021
Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР, Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
МИИР, Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР,
веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) )/
бумажная
"О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 539 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на реэкспорт продукции" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 395.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20979

466.
01403022
Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу
Заң
ды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13538 болып тіркелді.
467.
01403023
Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетика
лық қадағалау мен бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13549 болып тіркелді.
468.
01403024
Сараптама ұйымы ұсынған ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты есеп-қисаптар әдістемесін келісу
Заң
ды тұлға
лар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
469.
01403025
Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар және (немесе) олардың импортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
ЦДИАӨМ Телекоммуникациялар комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар және (немесе) олардың импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 168/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20563 болып тіркелді.

466.
01403022
Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности
Юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13538.
467.
01403023
Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 51.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13549.
468.
01403024
Согласование методик расчетов, относящихся к обеспечению ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, представленных экспертной организацией
Юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
469.
01403025
Выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдача лицензии на их импорт
Физические и юридические лица
МЦРИАП
Комитет телекоммуникаций МЦРИАП
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдача лицензии на их импорт" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 168/НҚ.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20563.

470.
01403026
Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Экологиялық реттеу және бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелді.
471.
01403027
Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Геология комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20723 болып тіркелді
01404. Өнеркәсіп, индустрия және технологиялар саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
472.
01404001
Кепілдік міндеттемені (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ, ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кепілдік міндеттемелерді (түпкілікті пайдаланушылар сертификаттарын) ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 632 бұйрығына өзгерістер енгізу туралыҚазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 9 шілдедегі № 386 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20961 болып тіркелді
473.
01404002
Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты өнімге жатқызу туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 10 шілдедегі № 394 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20980 болып тіркелді

470.
01403026
Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет экологического регулирования и контроля МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823
471.
01403027
Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет геологии МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20723.
01404. Прочие государственные услуги в сфере промышленности, индустрии и технологий
472.
01404001
Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя)
Физические и юридические лица
МИИР
МИИР, Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 632 "Об утверждении Правил оформления гарантийных обязательств (сертификатов конечных пользователей)" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июля 2020 года № 386.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20961
473.
01404002
Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 394.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20980.

474.
01404003
Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 маусымдағы № 694 бұйрығына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 321 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20782 болып тіркелді
475.
01404004
Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптама жасау шығындарын өтеу
Заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстандық индустрияны дамыту институты" АҚ"
Мемлекеттік корпорация, "Қазақстандық индустрияны дамыту институты" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1194 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12640 болып тіркелді.
476.
01404005
Технологияларды коммерцияландыруға арналған инновациялық гранттарды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
"Инжиниринг және технологиялар трансферті отралыы" АҚ
"Инжиниринг және технологиялар трансферті орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Технологияларды коммерцияландыруға инновациялық гранттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13062 болып тіркелді.
477.
01404006
Инвестицияларды жүзеге асыруды және инвестициялық преференциялар беруді көздейтін инвестициялық жобаны іске асыруға инвестициялық келісімшарт жасасу
Заңды тұлғалар
СІМ
СІМ Инвестициялар комитеті
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімді қабылдау, тіркеу және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1281 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12780 болып тіркелді.

474.
01404003
Регистрация и учет химической продукции
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2015 года № 694 "Об утверждении Правил регистрации и учета химической продукции" и признании утратившими силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 321.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20782
475.
01404004
Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриально-инновационного проекта
Юридические лица
МИИР
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта""
Государственная корпорация, АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1194.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12640.
476.
01404005
Предоставление инновационных грантов на коммерциализацию технологий
Физические и юридические лица
МЦРИАП
АО "Центр инжиниринга и трансферта технологий"
АО "Центр инжиниринга и трансферта технологий", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил предоставления инновационных грантов на коммерциализацию технологий" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1192.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13062.
477.
01404006
Заключение инвестиционного контракта на реализацию инвестиционного проекта, предусматривающего осуществление инвестиций и предоставление инвестиционных преференций
Юридические лица
МИД
Комитет по инвестициям МИД
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил приема, регистрации и рассмотрения заявки на предоставление инвестиционных преференций" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1281.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12780.

478.
01404007
Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 22 сәуірдегі № 219 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20482 болып тіркелді
479.
01404008
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20875 болып тіркелді
480.
01404009
Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 229 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20497 болып тіркелді.

478.
01404007
Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 апреля 2020 года № 219.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20482
479.
01404008
Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза
Физические и юридические лица
МЭГПР
МЭГПР
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20875
480.
01404009
Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные департаменты Комитета индустриального развития и промышленной безопасности МИИР, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств" и признании утратившими силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 229.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20497

481.
01404010
Шетелде шығарылған стандарттық үлгіні қолдануға рұқсат ету
Жеке және заңды тұлғалар
СИМ
СИМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Стандартты үлгінің типін бекіту және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркеу және "Шетелде шығарылған стандарттық үлгіні қолдануға рұқсат ету" және "Мемлекеттік стандарттық үлгіні бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 933 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18106 болып тіркелді
482.
01404011
Мемлекеттік стандарттық үлгіні бекіту
Жеке және заңды тұлғалар
СИМ
СИМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Стандартты үлгінің типін бекіту және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркеу және "Шетелде шығарылған стандарттық үлгіні қолдануға рұқсат ету" және "Мемлекеттік стандарттық үлгіні бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 933 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18106 болып тіркелді
483.
01404012
Ағаштарды кесуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жасыл екпелерді күтіп-ұстаудың және қорғаудың үлгілік қағидаларын, қалалар мен елді мекендердің аумақтарын абаттандырудың қағидаларын және "Ағаштарды кесуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 235 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10886 тіркелді.
015. Мұнай-газ саласы
01501. Мұнай-газ саласындағы рұқсат ету құжаттарын беру
(лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
484.
01501001
Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 25 сәуірдегі № 140 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16902 болып тіркелді.

481.
01404010
Допуск к применению стандартного образца зарубежного выпуска
Физические и юридические лица
МТИ
Комитет технического регулирования и метрологии МТИ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил утверждения типа и регистрации в реестре государственной системы обеспечения единства измерений стандартного образца и оказания государственных услуг "Допуск к применению стандартного образца зарубежного выпуска", "Утверждение государственного стандартного образца" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 933.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18106
482.
01404011
Утверждение государственного стандартного образца
Физические и юридические лица
МТИ
Комитет технического регулирования и метрологии МТИ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил утверждения типа и регистрации в реестре государственной системы обеспечения единства измерений стандартного образца и оказания государственных услуг "Допуск к применению стандартного образца зарубежного выпуска", "Утверждение государственного стандартного образца" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 933.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18106
483.
01404012
Выдача разрешения на вырубку деревьев
Физические и юридические лица
МИИР
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Типовых правил содержания и защиты зеленых насаждений, правил благоустройства территорий городов и населенных пунктов и Правил оказании государственной услуги "Выдача разрешения на вырубку деревьев" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 235.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10886.
015. Нефтегазовая сфера
01501. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в нефтегазовой сфере
484.
01501001
Выдача разрешения на сжигание сырого газа в факелах
Физические и юридические лица
МЭ
МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 апреля 2018 года № 140.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16902.

485.
01501002
Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Көмірсутектерді барлауды және (немесе) өндіруді жүргізу кезінде пайдаланылатын теңіз объектілерін теңізде және ішкі су айдындарында құру, орналастыру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 28 сәуірдегі № 151 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17066 болып тіркелді.
486.
01501003
Көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға арналған лицензия
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға арналған лицензия" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 139 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20383 болып тіркелді
487.
01501004
Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Газ желісі ұйымдарын аккредиттеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 153 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10135 тіркелді.
016. Салықтық әкімшілендіру, бухгалтерлік есеп және қаржылық есеп, аудиторлық қызмет
01601. Салықтық әкімшілендіру
488.
01601001
Есебі мемлекеттік кірістер органында жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жеке шоттарын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16601 болып тіркелді.
489.
01601002
Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған кірістердің және ұстап қалған (төленген) салықтардың сомалары туралы анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді

485.
01501002
Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов
Физические и юридические лица
МЭ
МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил создания, размещения и эксплуатации морских объектов, используемых при проведении разведки и (или) добычи углеводородов на море и внутренних водоемах" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 апреля 2018 года № 151.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17066.
486.
01501003
Лицензия на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов
Физические и юридические лица
МЭ
МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Лицензия на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 139.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20383
487.
01501004
Аккредитация газосетевых организаций
Юридические лица
МЭ
МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах аккредитации газосетевых организаций" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 153.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10135.
016. Налоговое администрирование, бухгалтерский учет и финансовая отчетность, аудиторская деятельность
01601. Налоговое администрирование
488.
01601001
Представление сведений об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16601.
489.
01601002
Выдача справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Государственная корпорация, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955

490.
01601003
Қазақстан Республикасының резинденттігін растау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
491.
01601004
Алкоголь өніміне (шарап материалы, сыра мен сыра сусынын қоспағанда) есепке алу-бақылау таңбаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" ШЖҚ РМК
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" ШЖҚ РМК
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну, сондай-ақ осындай міндеттемені есепке алу қағидаларын және қамтамасыз ету мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 144 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 561 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20819 болып тіркелді
492.
01601005
Темекі бұйымдарына акциздік таңбалар беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" ШЖҚ РМК
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" ШЖҚ РМК
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну, сондай-ақ осындай міндеттемені есепке алу қағидаларын және қамтамасыз ету мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 144 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 561 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20819 болып тіркелді
493.
01601006
Салықтық есептілікті ұсынуын тоқтата тұру (ұзарту, қайта бастау)
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді

490.
01601003
Подтверждение резидентства Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955
491.
01601004
Выдача учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию (за исключением виноматериала, пива и пивного напитка)
Физические и юридические лица
МФ
РГП на ПХВ "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан"
РГП на ПХВ "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
"О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 144 "Об утверждении Правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также учета и размера обеспечения такого обязательства" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 561.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20819
492.
01601005
Выдача акцизных марок на табачные изделия
Физические и юридические лица
МФ
РГП на ПХВ "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан"
РГП на ПХВ "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
"О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 144 "Об утверждении Правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также учета и размера обеспечения такого обязательства" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 561.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20819
493.
01601006
Приостановление (продление, возобновление) представления налоговой отчетности
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955

494.
01601007
Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне бақылау-касса машиналарының жаңа модельдерін енгізу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
"Бақылау-касса машиналарын қолданудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 208 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16508 болып тіркелді.
495.
01601008
Салықтық есептілікті қабылдау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
496.
01601009
Салықтық есептілікті кері қайтарып алу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
497.
01601010
Салықтарды, бюджетке төленетін төлемдерді, өсімпұл мен айыппұлдарды есепке жатқызуды және қайтаруды жүргізу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
498.
01601011
Бюджеттен қосылған құн салығын қайтару
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қосылған құн салығының асып кетуін қайтару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 391 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16669 болып тіркелді.

494.
01601007
Внесение новых моделей контрольно-кассовых машин в Государственный реестр контрольно-кассовых машин
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Комитет государственных доходов МФ
Бесплатно
Бумажная
"О некоторых вопросах применения контрольно-кассовых машин" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 208. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16508.
495.
01601008
Прием налоговой отчетности
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан". приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
496.
01601009
Отзыв налоговой отчетности
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан". приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
497.
01601010
Проведение зачетов и возвратов налогов, платежей в бюджет, пени, штрафов
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16601.
498.
01601011
Возврат налога на добавленную стоимость из бюджета
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил возврата превышения налога на добавленную стоимость" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 391.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16669.

503.
01601016
Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханын өткізу
Жеке тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 191 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 549 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20803 болып тіркелді
504.
01601017
Бюджетпен есеп айырысулар жай-күйі туралы, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер бойынша жеке шоттан үзінді көшірме беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жеке шоттарын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16601 болып тіркелді.
01602. Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік
505.
01602001
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кәсіби ұйымдарды, сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10703 болып тіркелді.
506.
01602002
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау бойынша ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кәсіби ұйымдарды, сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10703 болып тіркелді.
01603. Аудиторлық қызмет
507.
01603001
Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 18 шілдедегі № 265 Бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4336 болып тіркелді.

503.
01601016
Проведение квалификационного экзамена лиц, претендующих на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)
Физические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 191 "Об утверждении Правил проведения квалификационного экзамена" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 549.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20803
504.
01601017
Выдача выписок из лицевого счета о состоянии расчетов с бюджетом, а также по социальным платежам
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" приказ Министра финансов Республики Казахстан от февраля 2018 года № 306.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16601.
01602. Бухгалтерский учет и финансовая отчетность
505.
01602001
Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров
Юридические лица
МФ
Комитет внутреннего государственного аудита МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 175.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10703
506.
01602002
Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров
Юридические лица
МФ
Комитет внутреннего государственного аудита МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 175.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10703
01603. Аудиторская деятельность
507.
01603001
Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации
Юридические лица
МФ
Комитет внутреннего государственного аудита МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аккредитации профессиональных аудиторских организаций" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 июля 2006 года № 265.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4336.

508.
01603002
Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидасын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20212 болып тіркелді
017. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау
01701. Банктер қызметі саласында рұқсат беру құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
509.
01701001
Банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) инвестициялық портфелді басқарушының және (немесе) банк және (немесе) сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Банктің, банк холдингінің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру, оны кері қайтарып алу қағидаларын және көрсетілген келісімді алу үшін табыс етілетін құжаттарға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 67 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылы 11 сәуірде № 7552 тіркелді.
510.
01701002
Банкті, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктің филиалын ашуға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Банк ашуға рұқсат беру қағидалары мен оған рұқсат беруден бас тарту негіздерін, Банк операцияларын, сондай-ақ банктердің жүзеге асыратын өзге де операцияларын және бағалы қағаздар нарығындағы қызметті лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20228 болып тіркелді.
511.
01701003
Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезиденті- банктердің филиалдарына банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Банк ашуға рұқсат беру қағидалары мен оған рұқсат беруден бас тарту негіздерін, Банк операцияларын, сондай-ақ банктердің жүзеге асыратын өзге де операцияларын және бағалы қағаздар нарығындағы қызметті лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20228 болып тіркелді.

508.
01603002
Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности
Юридические лица
МФ
Комитет внутреннего государственного аудита МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности" приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 336.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20212
017. Государственное регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций
01701. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере деятельности банков
509.
01701001
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника банка и (или) страховой (перестраховочной) организации, и (или) управляющего инвестиционным портфелем, и (или) банковского и (или) страхового холдинга
Физические и юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил выдачи, отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника банка, банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, крупного участника управляющего инвестиционным портфелем и требования к документам, представляемым для получения указанного согласия" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 67.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7552.
510.
01701002
Выдача разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Физические и юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил выдачи и оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, Правил лицензирования банковских операций, а также иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20228.
511.
01701003
Выдача лицензии банкам, филиалам банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил выдачи и оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, Правил лицензирования банковских операций, а также иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20228.

512.
01701004
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банк операцияларына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидаларын, Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың банк операцияларын жүргізу бойынша біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы № 168 Қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4873 болып тіркелді.
513.
01701005
Ислам банктері, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Банк ашуға рұқсат беру қағидалары мен оған рұқсат беруден бас тарту негіздерін, Банк операцияларын, сондай-ақ банктердің жүзеге асыратын өзге де операцияларын және бағалы қағаздар нарығындағы қызметті лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20228 болып тіркелді.
514.
01701006
Банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйым құруына немесе сатып алуына және (немесе) банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың жарғылық капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Банкке және (немесе) банк холдингіне еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға, бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін сатып алатын еншілес ұйымды банктің құруына немесе сатып алуына, банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуға рұқсатты беру, сондай-ақ банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйымды құруға, сатып алуға, банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсатты қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 қаңтардағы № 24 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 33 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20210 болып тіркелді

512.
01701004
Выдача лицензии, организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на банковские операции
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил лицензирования банковских операций, осуществляемых организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, Квалификационных требований по проведению банковских операций организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и перечня документов, подтверждающих соответствие им" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 168.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4873.
513.
01701005
Выдача лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил выдачи и оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, Правил лицензирования банковских операций, а также иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20228.
514.
01701006
Выдача разрешения на создание или приобретение банком и (или) банковским холдингом дочерней организации и (или) на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в уставном капитале организаций
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил выдачи банку и (или) банковскому холдингу разрешения на создание или приобретение дочерней организации, на создание или приобретение банком дочерней организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы родительского банка, на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в капитале организаций, а также отзыва разрешения на создание, приобретение банком и (или) банковским холдингом дочерней организации, значительное участие банка и (или) банковского холдинга в капитале организаций" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2017 года № 24.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15050.

515.
01701007
Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту, банкті ислам банкіне айналдыруға рұқсат беру және рұқсат беруден бас тарту, банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қайтару, оларды басқа банкке аудару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 31 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20241 болып тіркелді
516.
01701008
Банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту, банкті ислам банкіне айналдыруға рұқсат беру және рұқсат беруден бас тарту, банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қайтару, оларды басқа банкке аудару қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 31 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20241 болып тіркелді
01702. Зейнетақы қорларының қызметі саласында рұқсат құжаттарын беру
(лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
517.
01702001
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру және қосылатын ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы активтері мен міндеттемелерін қайта ұйымдастырылған ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 39 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20238 болып тіркелді
518.
01702002
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын ерікті түрде таратуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ерікті зейнетақы жарналарын тарту құқығымен инвестициялық портфельді басқаруға арналған лицензияны ерікті түрде қайтару, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларын ерікті түрде және мәжбүрлеп таратуын жүргізу, сондай-ақ ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы активтері мен міндеттемелерін беру және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорында ерікті зейнетақы жарналарын тарту құқығымен инвестициялық портфельді басқаруға арналған лицензияның және бағалы қағаздар нарығында басқа да қызмет түрлерін жүзеге асыруға арналған лицензияның негізінде жүзеге асырылатын қызмет бойынша міндеттемелердің және қолданыстағы шарттардың жоқ екендігін растайтын құжаттар тізбесін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 38 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20220 болып тіркелді

515.
01701007
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга)
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на конвертацию банка в исламский банк и отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банков, а также возврата депозитов физических лиц, их перевода в другой банк" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 31.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20241.
516.
01701008
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию банка
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на конвертацию банка в исламский банк и отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банков, а также возврата депозитов физических лиц, их перевода в другой банк" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 31.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20241.
01702. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере деятельности пенсионных фондов
517.
01702001
Выдача разрешения на реорганизацию добровольного накопительного пенсионного фонда
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на реорганизацию добровольного накопительного пенсионного фонда и передачи пенсионных активов и обязательств присоединяемого добровольного накопительного пенсионного фонда по договорам о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов в реорганизованный добровольный накопительный пенсионный фонд" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 39.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20238
518.
01702002
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию добровольного накопительного пенсионного фонда
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил добровольного возврата лицензии на управление инвестиционным портфелем с правом привлечения добровольных пенсионных взносов, проведения добровольной и принудительной ликвидации добровольных накопительных пенсионных фондов, а также передачи пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов, и установления перечня документов, подтверждающих отсутствие у добровольного накопительного пенсионного фонда обязательств и действующих договоров по деятельности, осуществляемой на основании лицензии на управление инвестиционным портфелем с правом привлечения добровольных пенсионных взносов и лицензии на осуществление других видов деятельности на рынке ценных бумаг" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 38.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20220

01703. Сақтандыру қызметтері нарығы саласында рұқсат құжаттарын беру
(лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
519.
01703001
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру және қосылатын ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы активтері мен міндеттемелерін қайта ұйымдастырылған ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 39 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20238 болып тіркелді
520.
01703002
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру қызметін жүзеге асыруға немесе исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Ерікті зейнетақы жарналарын тарту құқығымен инвестициялық портфельді басқаруға арналған лицензияны ерікті түрде қайтару, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларын ерікті түрде және мәжбүрлеп таратуын жүргізу, сондай-ақ ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы активтері мен міндеттемелерін беру және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорында ерікті зейнетақы жарналарын тарту құқығымен инвестициялық портфельді басқаруға арналған лицензияның және бағалы қағаздар нарығында басқа да қызмет түрлерін жүзеге асыруға арналған лицензияның негізінде жүзеге асырылатын қызмет бойынша міндеттемелердің және қолданыстағы шарттардың жоқ екендігін растайтын құжаттар тізбесін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 38 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20220 болып тіркелді
521.
01703003
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін немесе исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру қағидаларын және шарттарын, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ лицензия алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәірдегі № 122 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4731 болып тіркелді.

01703. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере рынка страховых услуг
519.
01703001
Выдача разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Физические и юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения лицензии" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 122.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4731.
520.
01703002
Выдача лицензии на осуществление страховой деятельности или право осуществления исламской страховой деятельности по отрасли "страхование жизни"
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения лицензии" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 122.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4731.
521.
01703003
Выдача лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности или исламской страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование"
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения лицензии" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 122.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4731.

525.
01703007
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйымды құруына немесе иеленуіне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына және (немесе) сақтандыру холдингіне еншілес ұйымды құруға немесе иеленуге, ұйымдардың капиталына қомақты қатысуға рұқсат беру, еншілес ұйымды құруға, сатып алуға, ұйымдардың капиталына қомақты қатысуға рұқсатты кері қайтарып алу қағидаларын, сондай-ақ еншілес ұйымды құруға немесе иеленуге рұқсат алу үшін қажетті құжаттарға қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат алуға өтініштің мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 129 Қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7619 тіркелді.
526.
01703008
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын және сақтандыру холдингін ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру холдингінің) өз еркімен қайта ұйымдастырылуына рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 54 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7542 тіркелді.
527.
01703009
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті таратуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының өз еркімен таратылуына рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 44 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20254 болып тіркелді.
528.
01703010
Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде

525.
01703007
Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом, значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капитале организаций
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил выдачи страховой (перестраховочной) организации и (или) страховому холдингу разрешения на создание или приобретение дочерней организации, значительное участие в капитале организаций, отзыва разрешения на создание, приобретение дочерней организации, значительное участие в капитале организаций, а также требований к документам, необходимым для получения разрешения на создание или приобретение дочерней организации, Требований к содержанию заявления на получение страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом разрешения на значительное участие в капитале организаций" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 129.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7619.
526.
01703008
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию страховой (перестраховочной) организации и страхового холдинга
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию страховой (перестраховочной) организации (страхового холдинга) либо отказа в выдаче указанного разрешения" Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 54.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7542.
527.
01703009
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную ликвидацию страховых (перестраховочных) организаций либо отказа в выдаче указанного разрешения" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 44.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20254.
528.
01703010
Выдача разрешения на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная

01704. Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
529.
01704001
Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына уәкілетті ұйымдарға берілетін лицензия
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ-ның аумақтық филиалдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 4 сәуірдегі № 49 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18545 тіркелді.
530.
01704002
Қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерлері филиалдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Мінсіз іскерлік беделінің болмауы өлшемшарттарын қоса алғанда, қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларын және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 43 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20248 болып тіркелді.
531.
01704003
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 42 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20223 болып тіркелді

01704. Прочие государственные услуги в сфере государственного регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций
529.
01704001
Выдача лицензии на обменные операции с наличной иностранной валютой, выдаваемая уполномоченным организациям
Юридические лица
НБ
Территориальные филиалы НБ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил осуществления обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 апреля 2019 года № 49.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18545.
530.
01704002
Выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", включая критерии отсутствия безупречной деловой репутации, и перечня документов, необходимых для получения согласия" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 43.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20248.
531.
01704003
Государственная регистрация выпуска объявленных акций
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, Перечня документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 42.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20223

532.
01704004
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну және қарау, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарау үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 248 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17884 болып тіркелді.
533.
01704005
Инвестициялық пай қорлары пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
534.
01704006
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 42 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20223 болып тіркелді

532.
01704004
Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций", Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 248.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17884.
533.
01704005
Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
534.
01704006
Утверждение отчета об итогах размещения акций
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, Перечня документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 42.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20223

535.
01704007
Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 32 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20239 болып тіркелді.
536.
01704008
Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Актуарийлерді оқытудың ең қысқа міндетті бағдарламасын, халықаралық актуарийлер қауымдастықтарының тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Міндетті актуарлық қорытындының мазмұнына және табыс етілу тәртібіне қойылатын талаптарды, Актуарийдің біліктілігін растауға қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штатында тұрған актуарийдің қызметін тексеру үшін тәуелсіз актуарийді тарту, тәуелсіз актуарийдің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штатында тұрған актуарий жүргізген есептеулердің шынайылығын тексеру нәтижелерін жіберу қағидаларын және мерзімдерін, Сақтандыру нарығындағы актуарлық қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия беру қағидаларын, Тестілеу өткізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 191 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17618 болып тіркелді.
537.
01704009
Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру, базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, сондай-ақ оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 37 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20252 болып тіркелді.

535.
01704007
Выдача разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещений
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещений" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 32.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20239
536.
01704008
Выдача лицензии на осуществление актуарной деятельности
Физические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении минимальной обязательной программы обучения актуариев, перечня и требований к международным ассоциациям актуариев, Требований к содержанию и порядку предоставления обязательного актуарного заключения, Требований к подтверждению квалификации актуария, Правил и сроков привлечения независимого актуария для проверки деятельности актуария, состоящего в штате страховой (перестраховочной) организации, направления независимым актуарием результатов проверки достоверности расчетов, проведенных актуарием, состоящим в штате страховой (перестраховочной) организации, Правил выдачи лицензии на право осуществления актуарной деятельности на страховом рынке, Правил проведения тестирования" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 191.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17618.
537.
01704009
Выдача разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления отчета об итогах их размещения" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 37.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20252.

538.
01704010
Шет мемлекеттің аумағындағы Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру, базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, сондай-ақ оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 37 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20252 болып тіркелді.
539.
01704011
Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Бағалы қағаздар нарығында кәсіби қызмет түрлерін жүзеге асыруға лицензияларды беру, оларды тоқтата тұру және олардан айыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 40 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20226 болып тіркелді.
540.
01704012
Микроқаржы қызметін жүзеге асыратын ұйымдарды есептік тіркеу
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Есептік тіркеуден өту үшін ұсынылатын құжаттар тізбесін қоса алғанда, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың есептік тіркеуден өту, сондай-ақ микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізілімін жүргізу және тізілімнен шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 24 наурыздағы № 21 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20163 болып тіркелді.
541.
01704014
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде есептік тіркеуден өткен төлем ұйымдарының тізіліміне енгізу
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Төлем ұйымдарының қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 215 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14347 болып тіркелді.

538.
01704010
Выдача разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления отчета об итогах их размещения" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 37.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20252.
539.
01704011
Выдача лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи, приостановления и лишения лицензий на осуществление видов профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 40.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20226.
540.
01704012
Учетная регистрация организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность, включая перечень документов, представляемых для прохождения учетной регистрации, а также ведения и исключения из реестра организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 марта 2020 года № 21.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20163.
541.
01704014
Включение в реестр платежных организаций, прошедших учетную регистрацию в Национальном Банке Республики Казахстан
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил организации деятельности платежных организаций" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 215.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14347.

542.
01704015
Төлем ұйымдарын ерікті түрде қайта ұйымдастыруды (біріктіруді, қосуды, бөлуді, бөліп шығаруды, қайта құруды) жүргізуге келісім беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Төлем ұйымдарының қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 215 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14347 болып тіркелді.
543.
01704016
Коллекторлық агенттіктерді есептік тіркеу
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Есептік тіркеуден өту және коллекторлық агенттіктердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 49 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20269 болып тіркелді.
544.
01704017
Айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларға берілетін лицензия
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау айрықша қызметі болып табылатын заңды тұлғаларға лицензия беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 8 қарашадағы № 176 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19612 болып тіркелді.
545.
01704018
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
ҚНРДА, "Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электрондық (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
018. Кеден ісі
01801. Кеден ісі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
546.
01801001
Авторлық құқық пен сабақтас құқық объектілерін, тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілері мен тауарлардың шығарылған жерлерінің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді

542.
01704015
Выдача согласия на проведение добровольной реорганизации (присоединение, слияние, разделение, выделение, преобразование) платежных организаций
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил организации деятельности платежных организаций" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 215.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14347.
543.
01704016
Учетная регистрация коллекторских агентств
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации и ведения реестра коллекторских агентств" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 49.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20269.
544.
01704017
Выдача лицензии юридическим лицам, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей
Юридические лица
НБ
НБ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи лицензии юридическим лицам, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 ноября 2019 года № 176.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19612.
545.
01704018
Выдача лицензии на осуществление микрофинансовой деятельности
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная) /бумажная
018. Таможенное дело
01801. Прочие государственные услуги в сфере таможенного дела
546.
01801001
Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Комитет государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955

552.
01801007
Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
553.
01801008
Тауарларды кедендік тазарту
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының тауарларды кедендік тазартуды жасау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 73 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16346 болып тіркелді.
554.
01801009
Халықаралық тасымалдау көлік құралын кедендік пломбалар мен мөрлер салынған тауарларды тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
555.
01801010
Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді

552.
01801007
Принятие решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
553.
01801008
Таможенная очистка товаров
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил совершения таможенной очистки товаров должностными лицами органов государственных доходов" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 73. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 февраля 2018 года № 16346
554.
01801009
Выдача свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955
555.
01801010
Включение в реестр владельцев мест временного хранения
Юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955

556.
01801011
Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
557.
01801012
Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
558.
01801013
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарды төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды, сондай-ақ кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаның және (немесе) уәкілетті экономикалық оператордың міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуді тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарды төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды қамтамасыз етудің, сондай-ақ кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаның және (немесе) уәкілетті экономикалық оператордың міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 26 ақпандағы № 294.
Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16600 болып тіркелді.

556.
01801011
Включение в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли
Юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955
557.
01801012
Включение в реестр владельцев складов хранения собственных товаров
Юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
558.
01801013
Регистрация исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, и (или) уполномоченного экономического оператора
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Комитет государственных доходов МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О некоторых вопросах обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, и (или) уполномоченного экономического оператора" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 294 .
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16600.

019. Қауіпсіздік, қорғаныс және сот әділдігі
01901. Қауіпсіздік, сот әділдігі және қорғаныс саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
563.
01901001
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
564.
01901002
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
565.
01901003
Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және сату бойынша қызметпен айналысу үшін лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
566.
01901004
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді

019. Безопасность, оборона и правосудие
01901. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере безопасности, правосудия и обороны
563.
01901001
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
564.
01901002
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
565.
01901003
Выдача лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609
566.
01901004
Выдача лицензии на разработку средств криптографической защиты информации
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609

567.
01901005
Ақпарат таралып кететін арналарды және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
568.
01901006
Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
569.
01901007
Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
570.
01901008
Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Күзет қызметі саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20224 болып тіркелді.

567.
01901005
Выдача лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609
568.
01901006
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609
569.
01901007
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609
570.
01901008
Выдача лицензии на право занятия охранной деятельностью
Юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере охранной деятельности" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20224.

571.
01901009
Уәкілетті органның жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі арнайы оқу орталығын айқындауы
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Күзет қызметі саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20224 болып тіркелді.
572.
01901010
Ұлттық компанияның күзет ұйымын құруын уәкілетті органмен келісу
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ
ІІМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Күзет қызметі саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20224 болып тіркелді.
573.
01901011
Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 18 наурыздағы № 224 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20173 болып тіркелді
574.
01901012
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірыңғай даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде а № 20184 болып тіркелді
575.
01901013
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді

571.
01901009
Определение уполномоченным органом специализированного учебного центра по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации
Юридические лица
МВД
МВД
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере охранной деятельности" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20224.
572.
01901010
Согласование уполномоченного органа на учреждение охранной организации национальной компанией
Юридические лица
МВД
МВД
МВД, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере охранной деятельности" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20224.
573.
01901011
Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 марта 2020 года № 224.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20173
574.
01901012
Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему;
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
575.
01901013
Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184

576.
01901014
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
577.
01901015
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
578.
01901016
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
579.
01901017
Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
580.
01901018
Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсаттар беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді

576.
01901014
Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
577.
01901015
Выдача разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
Юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
578.
01901016
Выдача разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
579.
01901017
Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц
Юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
580.
01901018
Выдача разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
Юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184

586.
01901024
Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметке лицензия беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 276 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20231 болып тіркелді
587.
01901025
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 276 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20231 болып тіркелді
588.
01901026
Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 276 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20231 болып тіркелді
589.
01901027
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
01902. Қауіпсіздік, сот әділдігі және қорғаныс саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
590.
01902001
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
БП
БП ҚСАЕК, БП ҚСАЕК аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20674 болып тіркелді

586.
01901024
Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Юридические лица
МВД
МВД
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 276.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20231
587.
01901025
Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры
Юридические лица
МВД
МВД
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 276.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20231
588.
01901026
Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Юридические лица
МВД
МВД
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 276.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20231
589.
01901027
Выдача разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609
01902. Прочие государственные услуги в сфере безопасности, правосудия и обороны
590.
01902001
Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов
Физические и юридические лица
ГП
КПССУ ГП, территориальные органы КПССУ ГП
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20674.

591.
01902002
Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
592.
01902003
Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
593.
01902004
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына Қазақстан Республикасының аумағында визаны беру, қалпына келтіру және ұзарту
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Аумақтық полиция органдары
"электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде а № 14531 болып тіркелді.
594.
01902005
Нотариустардың өтініштерін қабылдау, мөрлерін тіркеу және беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әділет департаменттері
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әділет департаменттері
Тегін
Қағаз түрінде
"Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 62 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20775 болып тіркелді

591.
01902002
Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609
592.
01902003
Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609
593.
01902004
Выдача, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства виз на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия" Совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14531.
594.
01902005
Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов
Физические и юридические лица
МЮ
Департаменты юстиции областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, департаменты юстиции областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20775

595.
01902006
Өндіріп алушының өтініші бойынша атқарушылық құжаттың негізінде атқарушылық іс жүргізуді қозғау
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, аумақтық әділет органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20836 болып тіркелді
596.
01902007
Аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін қазақстандық кемелердің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК Шекара қызметінің әскери бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20461 болып тіркелді
597.
01902008
Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК Шекара қызметінің әскери бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20461 болып тіркелді
598.
01902009
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК Шекара қызметінің әскери бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20461 болып тіркелді

595.
01902006
Возбуждение исполнительного производства на основании исполнительного документа по заявлению взыскателя
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
Государственная корпорация, территориальные органы юстиции, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20836
596.
01902007
Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе
Физические и юридические лица
КНБ
Территориальные подразделения пограничной службы КНБ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20461
597.
01902008
Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе
Физические и юридические лица
КНБ
Территориальные подразделения пограничной службы КНБ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20461
598.
01902009
Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
Физические и юридические лица
КНБ
Территориальные подразделения пограничной службы КНБ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20461

599.
01902010
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
ЖССҚҚД
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасының 2020 жылғы 26 наурыздағы № 12 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20197 болып тіркелді.
020. Бәсекелестікті қорғау
02001. Бәсекелестікті қорғау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
600.
02001001
Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы қолдаухаттарды қарау
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Бәсекелестікті қорғау және дамыту комитеті
ҰЭМ Бәсекелестікті қорғау және дамыту комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы" өтінішхаттарды қарау" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 29 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20455 болып тіркелді
021. Дін
02101. Дін саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
601.
02101001
Дінтану сараптамасын жүргізу
Жеке және заңды тұлғалар
АҚДМ
АҚДМ Дін істері комитеті
АҚДМ Дін істері комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Дінтану сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 162 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10184 тіркелді.
602.
02101002
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналасатын жерін бекіту туралы шешім беру
Жеке және заңды тұлғалар
АҚДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелді

599.
01902010
Прием документов на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан
Физические лица
ДОДСВС
Академия правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан
Академия правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан" приказ Председателя Верховного Суда Республики Казахстан от 26 марта 2020 года № 12.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20197.
020. Защита конкуренции
02001. Прочие государственные услуги в сфере защиты конкуренции
600.
02001001
Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию
Физические и юридические лица
МНЭ
Комитет по защите и развитию конкуренции МНЭ
Комитет по защите и развитию конкуренции МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 29.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20455
021. Религия
02101. Прочие государственные услуги в сфере религии
601.
02101001
Проведение религиоведческой экспертизы
Физические и юридические лица
МИОР
Комитет по делам религий МИОР
Комитет по делам религий МИОР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил проведения религиоведческой экспертизы" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 162.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10184.
602.
02101002
Выдача решения об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
Физические и юридические лица
МИОР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256.

603.
02101003
Діни іс-шараларды өткізуге арналған үй-жайларды ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде орналастыруға келісу туралы шешім беру
Заңды тұлғалар
АҚДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелді
022. Жер қатынастары, геодезия және картография
02201. Жер қатынастары
604.
02201001
Мемлекеттік жер кадастрынан мәліметтер беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
605.
02201002
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
606.
02201004
Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекіту
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
607.
02201005
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді

603.
02101003
Выдача решения о согласовании расположения помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
Юридические лица
МИОР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256.
022. Земельные отношения, геодезия и картография
02201. Земельные отношения
604.
02201001
Предоставление сведений из государственного земельного кадастра
Физические и юридические лица
МСХ
Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366
605.
02201002
Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка
Физические и юридические лица
МСХ
Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366
606.
02201003
Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366
607.
02201004
Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, аким города районного значения, поселка, села, сельского округа
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366

613.
02201011
Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
614.
02201012
Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің графикалық дерегімен жобаланып отырған жер учаскесін келісу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
615.
02201013
Жер учаскелерінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігін айқындау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
616.
02201014
Бүлінген жерлерді қалпына келтіру жобасын келісу және беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
617.
02201015
Жер учаскесін жекеменшікке ақысын бірден төлеп не бөліп төлеуге сату
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді

613.
02201010
Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов, городов областного значения, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366
614.
02201011
Согласование проектируемого земельного участка графическим данным автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра
Физические и юридические лица
МСХ
Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366
615.
02201012
Определение делимости и неделимости земельных участков
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов, городов областного значения
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов, городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366
616.
02201013
Согласование и выдача проекта рекультивации нарушенных земель
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов, городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366
617.
02201014
Продажа земельного участка в частную собственность единовременно либо в рассрочку
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов, городов областного значения, городов районного значения, аким поселка, села, сельского округа
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов, городов областного значения, городов районного значения, аким поселка, села, сельского округа,  веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366

618.
02201016
Жер учаскесін алу үшін кезекке қою
Жеке тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
02202. Геодезия және картография
619.
02202001
Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуді тіркеу, есепке алу және оларға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
ЦДИАӨМ Геодезия және картография комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуді тіркеу, есепке алу және оларға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту және геодезия және картография саласындағы кейбір бұйрықтардың және кейбір бұйрықтардың құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 131/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20366 болып тіркелді.
620.
02202002
Геодезиялық пункттерді бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыруға) рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
ЦДИАӨМ Геодезия және картография комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде а № 14172 болып тіркелді.
621.
02202003
Геодезиялық және картографиялық қызмет субъектілеріне жоспарланып отырған жұмыс учаскелерінде жергілікті жерлердің геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендігі туралы тиісті мәліметтер беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
ЦДИАӨМ Геодезия және картография комитеті
ЦДИАӨМ Геодезия және картография комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 164 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде 23 қаңтарда № 10137 тіркелді.

618.
02201015
Постановка на очередь на получение земельного участка
Физические лица
МСХ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов, городов областного значения, городов районного значения, аким поселка, села, сельского округа
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов, городов областного значения, городов районного значения, аким поселка, села, сельского округа,  веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366
02202. Геодезия и картография
619.
02202001
Регистрация, учет и выдача разрешения на проведение аэросъемочных работ
Физические и юридические лица
МЦРИАП
Комитет геодезии и картографии МЦРИАП
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Регистрация, учет и выдача разрешения на проведение аэросъемочных работ" и признании утратившими силу некоторых приказов и структурных элементов некоторых приказов в сфере геодезии и картографии" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 131/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов № 20366
620.
02202002
Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов
Физические и юридические лица
МЦРИАП
Комитет геодезии и картографии МЦРИАП
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 319.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14172.
621.
02202003
Выдача субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ
Физические и юридические лица
МЦРИАП
Комитет геодезии и картографии МЦРИАП
Комитет геодезии и картографии МЦРИАП, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 164.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10137.

023. Мәдениет, ақпарат және байланыс
02301. Байланысты ұйымдастыру және ұсыну саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
622.
02301001
Қазақстан Республикасының радиожиілілік спектрін пайдалануға рұқсат беру, жою және қайта ресімдеу
Жеке және заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
ЦДҚАӨМ Телекоммуникациялар комитеті/"МРҚ"РМК/ӨБИ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі және Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің кейбір күші жойылған бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 151/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20442 болып тіркелді
623.
02301002
Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
ЦДИАӨМ Телекоммуникациялар комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі және Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің кейбір күші жойылған бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 151/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20442 болып тіркелді
624.
02301003
Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою
Жеке және заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
ЦДИАӨМ Телекоммуникациялар комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 67 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10445 тіркелді.
02302. Ақпарат
625.
02302001
Куәландыру орталықтарын аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
ЦДИАӨМ Ақпараттық қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді жүргізу туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № 224/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20815 болып тіркелді

023. Культура, информация и связь
02301. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере организации и предоставления связи
622.
02301001
Выдача, аннулирование и переоформление разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МЦРИАП
Комитет телекоммуникаций МЦРИАП, РГП "ГРС"/ МИС
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи" и признании утратившими силу структурных элементов некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 151/НҚ.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20442
623.
02301002
Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи
Физические и юридические лица
МЦРИАП
Комитет телекоммуникаций МЦРИАП
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи" и признании утратившими силу структурных элементов некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 151/НҚ.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20442
624.
02301003
Распределение ресурса нумерации и выделение номеров, а также их изъятие
Физические и юридические лица
МЦРИАП
Комитет телекоммуникаций МЦРИАП
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил распределения ресурса нумерации и выделения номеров, а также их изъятия" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 67.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10445.
02302. Информация
625.
02302001
Аккредитация удостоверяющих центров
Юридические лица
МЦРИАП
Комитет информационной безопасности МЦРИАП
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил проведения аккредитации удостоверяющих центров и оказания государственной услуги "Аккредитация удостоверяющих центров" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № 224/НҚ.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20815

626.
02302002
Архивтік анықтамалар, архивтік құжаттардың көшірмелерін немесе архивтік үзінділер беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық архиві" РММ, орталық мемлекеттік архивтер, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, қалалардың, аудандардың мемлекеттік архивтері
Мемлекеттік корпорация, Қазақстан Республикасының Ұлттық архиві" РММ, орталық мемлекеттік архивтер, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, қалалардың, аудандардың мемлекеттік архивтері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Архив ісі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 159 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20790 болып тіркелді
627.
02302003
Ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікті сынау нәтижелері бойынша акт беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
ЦДИАӨМ Ақпараттық қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілеріне және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілеріне жатқызылған ақпараттық жүйелерге олардың ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар жүргізу әдістемесі мен қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 3 маусымдағы № 111/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18795 болып тіркелді.
628.
02302004
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының тіркеу куәлігін беру және қайтарып алу
Жеке және заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
"Ұлттық ақпараттық технологиялар" АҚ
Мемлекеттік корпорация, "Ұлттық ақпараттық технологиялар" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығының, мемлекеттік органдардың куәландырушы орталығының және Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 маусымдағы № 727 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12181 болып тіркелді.
02303. Мәдениет

626.
02302002
Выдача архивных справок, копий архивных документов или архивных выписок
Физические и юридические лица
МКС
РГУ "Национальный архив Республики Казахстан", центральные государственные архивы, государственные архивы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, городов, районов
Государственная корпорация, РГУ "Национальный архив Республики Казахстан", центральные государственные архивы, государственные архивы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, городов, районов, веб-портал "электронного правительства",
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области архивного дела" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 159.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20790
627.
02302003
Выдача акта по результатам испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности
Физические и юридические лица
МЦРИАП
Комитет по информационной безопасности МЦРИАП
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении методики и правил проведения испытаний объектов информатизации "электронного правительства" и информационных систем, отнесенных к критически важным объектам информационно-коммуникационной инфраструктуры, на соответствие требованиям информационной безопасности" приказ Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 3 июня 2019 года № 111/НҚ.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18795.
628.
02302004
Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МЦРИАП
АО "Национальные информационные технологии"
Государственная корпорация, АО "Национальные информационные технологии", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи корневым удостоверяющим центром Республики Казахстан, удостоверяющим центром государственных органов и национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 727.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12181.
02303. Культура

629.
02303001
Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
АҚДМ
АҚДМ Ақпарат комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20296 болып тіркелді
630.
02303002
Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АҚДМ
АҚДМ Ақпарат комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20296 болып тіркелді
631.
02303003
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АҚДМ
АҚДМ Ақпарат комитеті
АҚДМ Ақпарат комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20296 болып тіркелді
632.
02303004
Фильмге прокаттау куәлігін беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
МСМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 3 мамырдағы № 125 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18639 болып тіркелді.
633.
02303005
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10320 тіркелді.

629.
02303001
Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов
Физические и юридические лица
МИОР
Комитет информации МИОР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20296
630.
02303002
Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала
Физические и юридические лица
МИОР
Комитет информации МИОР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20296
631.
02303003
Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИОР
Комитет информации МИОР
Комитет информации МИОР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20296
632.
02303004
Выдача прокатного удостоверения на фильм
Физические и юридические лица
МКС
МКС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи прокатного удостоверения на фильм" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 мая 2019 года № 125.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18639.
633.
02303005
Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей
Физические и юридические лица
МКС
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 19.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10320.

634.
02303006
Ұлттық архив қорының мемлекеттік меншіктегі құжаттарын Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге уақытша әкетуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
МСМ
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Архив ісі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 159 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20790 болып тіркелді
635.
02303007
Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" (үлгілі) атағын беруге өтінімдерді қабылдау
Жеке тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" (үлгілі) атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі 2007 жылғы 28 наурыздағы N 93 Бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4632 болып тіркелді.
636.
02303008
Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20738 болып тіркелді
024. Төтенше жағдайлар
02401. Төтенше жағдайлар саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
637.
02401001
Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 208 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20435 болып тіркелді

634.
02303006
Выдача разрешения на временный вывоз за пределы Республики Казахстан документов Национального архивного фонда, находящихся в государственной собственности
Физические и юридические лица
МКС
МКС
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области архивного дела" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 159.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20790
635.
02303007
Прием заявок на присвоение звания "Народный" (образцовый) коллективам художественной самодеятельности
Физические лица
МКС
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил присвоения звания "Народный" (образцовый) коллективам художественной самодеятельности" приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28 марта 2007 года № 93.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4632.
636.
02303008
Выдача разрешения на установление мемориальных досок
Физические и юридические лица
МКС
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 149.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20738.
024. Чрезвычайные ситуации
02401. Прочие государственные услуги в сфере чрезвычайных ситуаций
637.
02401001
Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 апреля 2020 года № 208.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20435

638.
02401002
Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 187 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20338 болып тіркелді.
639.
02401003
Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау
Заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 186 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20340 болып тіркелді
640.
02401004
Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 234 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20561 болып тіркелді
641.
02401005
Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды ұдайы қолдануға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 234 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20561 болып тіркелді

638.
02401002
Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 187.
Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20338.
639.
02401003
Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности
Юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 186.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20340.
640.
02401004
Выдача разрешений на производство взрывных работ
Юридические лица
МИИР
Территориальные департаменты Комитета индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20561.
641.
02401005
Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе
Юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20561.

642.
02401006
Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, ИИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 8 сәуірдегі № 189 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20371 болып тіркелді
643.
02401007
Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерді ұйымдардағы, елді мекендердегі және объектілердегі өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ Төтенше жағдайлар комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерді аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 13 шілдедегі № 514 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17281 болып тіркелді.
644.
02401008
Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит бойынша сараптама ұйымдарын аккредиттеу
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
Қазақстан Республикасы ІІМ Төтенше жағдайлар комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жөніндегі қызметті жүзеге асыруға сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10488 тіркелді.
025. Дене шынықтыру және спорт
02501. Дене шынықтыру және спорт саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
645.
02501001
Республикалық және өңірлік спорт федерацияларын аккредиттеу
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 121 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10095 тіркелді.

642.
02401006
Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИИР, территориальные департаменты Комитета индустриального развития и промышленной безопасности МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года № 189.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20371
643.
02401007
Аттестация негосударственных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ в организациях, населенных пунктах и на объектах
Юридические лица
МВД
Комитет по чрезвычайным ситуациям МВД
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аттестации негосударственных противопожарных служб" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июля 2018 года № 514.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17281.
644.
02401008
Аккредитация экспертных организаций по аудиту в области пожарной безопасности
Физические и юридические лица
МВД
Комитет по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Казахстан
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аккредитации экспертных организаций на осуществление деятельности по аудиту в области пожарной безопасности" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 112.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10488.
025. Физическая культура и спорт
02501. Прочие государственные услуги в сфере физической культуры и спорта
645.
02501001
Аккредитация республиканских и региональных спортивных федераций
Юридические лица
МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аккредитации спортивных федераций" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 121.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10095.

646.
02501002
Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу
Заңды тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 121 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10095 тіркелді.
647.
02501003
Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу
Жеке тұлғалар
МСМ
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20784 болып тіркелді
648.
02501004
"Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген спорт шебері", "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегі спорт шебері", "Қазақстан Республикасының спорт шебері", "Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген жаттықтырушысы" спорттық атақтары және біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы, біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты әдіскер, біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты әдіскер, біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, жоғары санатты ұлттық спорт төрешісі, ұлттық спорт төрешісі біліктілік санаттарын беру
Жеке тұлғалар
МСМ
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Спорттық атақтар, разрядтар және біліктілік санаттарын беру және олардан айыру, омырауға тағатын белгілерді беру қағидаларын, сондай-ақ олардың сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 300 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9675 тіркелді.
649.
02501005
Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы cпорттық разрядтар және біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты әдіскер, біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты әдіскер, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, бірінші санатты спорт төрешісі біліктілік санаттарын беру
Жеке тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Спорттық атақтар, разрядтар және біліктілік санаттарын беру және олардан айыру, омырауға тағатын белгілерді беру қағидаларын, сондай-ақ олардың сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 300 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9675 тіркелді.

646.
02501002
Аккредитация местных спортивных федераций
Юридические лица
МКС
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аккредитации спортивных федераций" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 121.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10095.
647.
02501003
Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам
Физические лица
МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 158.
Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20784
648.
02501004
Присвоение спортивных званий: "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", "мастер спорта международного класса Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан", "Заслуженный тренер Республики Казахстан" и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации высшей категории, тренер-преподаватель высшего уровня квалификации высшей категории, тренер среднего уровня квалификации высшей категории, тренер-преподаватель среднего уровня квалификации высшей категории, методист высшего уровня квалификации высшей категории, методист среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории, национальный спортивный судья высшей категории, национальный спортивный судья
Физические лица
МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил присвоения и лишения спортивных званий, разрядов и квалификационных категорий, выдачи нагрудных знаков, а также их описание" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 29 июля 2014 года № 300.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9675.
649.
02501005
Присвоение спортивных разрядов: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда и квалификационные категории: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер-преподаватель высшего уровня первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, тренер-преподаватель среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор- спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории
Физические лица
МКС
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/
"Об утверждении Правил присвоения и лишения спортивных званий, разрядов и квалификационных категорий, выдачи нагрудных знаков, а также их описание" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 29 июля 2014 года № 300.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9675.

650.
02501006
2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік разрядты спортшы, 2-жасөспірімдік разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік разрядты спортшы спорттық разрядтарын және біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер, біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешісі біліктілік санаттарын беру
Жеке тұлғалар
МСМ
Аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларындағы аудандардың әкімдері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Спорттық атақтар, разрядтар және біліктілік санаттарын беру және олардан айыру, омырауға тағатын белгілерді беру қағидаларын, сондай-ақ олардың сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 300 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9675 тіркелді.
651.
02501007
Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру
Заңды тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2015 жылғы 9 маусымдағы № 209 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11642 тіркелді.
652.
02501008
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу
Жеке тұлғалар
МСМ
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 28 шілдеде № 292 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9672 тіркелді.

650.
02501006
Присвоение спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда и квалификационные категории: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер-преподаватель высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, тренер-преподаватель среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья
Физические лица
МКС
МИО районов и городов областного значения, акимы районов в городах Нур-Султане, Алматы и Шымкенте
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил присвоения и лишения спортивных званий, разрядов и квалификационных категорий, выдачи нагрудных знаков, а также их описание" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 29 июля 2014 года № 300.
Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9675.
651.
02501007
Присвоение статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ
Юридические лица
МКС
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил присвоения статусов "специализированна" спортивным школам и "специализирован ное" отделениям спортивных школ" приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 209.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11642.
652.
02501008
Компенсационная выплата членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях
Физические лица
МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Компенсационная выплата членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 292.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9672.

653.
02501009
Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану
Жеке тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация
Тегін
Қағаз түрінде
"Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20438 болып тіркелді
654.
02501010
Спорт түрлерін, спорт салаларын тану
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Спорт түрлерін, спорт салаларын тану және спорт түрлерінің тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2014 жылғы 28 қазандағы № 55 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9912 тіркелді.
655.
02501011
Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
Кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру бойынша қызметті жүзеге асыратын ұйымдар
Кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру бойынша қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 29 маусымдағы № 194 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15344 болып тіркелді.
026. Сәулет-қала құрылысы қызметі
02601. Сәулет-қала құрылысы саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
656.
02601001
Жобалау қызметіне лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сәулет, қала салу және құрылыс қызметінде лицензия беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20267 болып тіркелді

653.
02501009
Предоставление жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им
Физические лица
МКС
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил предоставления жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 97.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20438
654.
02501010
Признание видов спорта, спортивных дисциплин
Юридические лица
МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил признания видов спорта, спортивных дисциплин и формирования реестра видов спорта" приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 55.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9912.
655.
02501011
Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта
Физические и юридические лица
МКС
Организации, осуществляющие деятельность по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров
Организации, осуществляющие деятельность по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2017 года № 194.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15344.
026. Архитектурно-градостроительная деятельность
02601. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере архитектуры и строительства
656.
02601001
Выдача лицензии на проектную деятельность
Физические и юридические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере выдачи лицензий в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и о внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 175.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20267

661.
02601006
Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың ЖАО
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және "Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 28 маусымдағы № 452 бұйрығының күшін жою туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 30 наурыздағы № 167 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20232 болып тіркелді
02602. Сәулет-қала құрылысы қызметі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін өзге де қызметтер
662.
02602001
Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру" мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 30 наурыздағы № 168 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20291 болып тіркелді.
663.
02602002
Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12684 болып тіркелді.

661.
02601006
Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений)
Физические и юридические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, района, города областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений)" и признании утратившим силу приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 июня 2019 года № 452 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений)" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 167.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20232
02602. Прочие государственные услуги в сфере архитектурно-градостроительной деятельности
662.
02602001
Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИИР
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 168.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20291.
663.
02602002
Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)
Физические и юридические лица
МИИР
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12684.

664.
02602003
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау
Жеке тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сәулет, қала салу және құрылыс қызметінде лицензия беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20267 болып тіркелді
665.
02602004
Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті
Мемлекеттік корпорация
Тегін
Қағаз түрінде
"Сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 151 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10640 тіркелді.
666.
02602005
Эскизді (эскиздік жобаны) келісуден өткізу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12684 болып тіркелді.
667.
02602006
Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сәулет, қала салу және құрылыс қызметінде лицензия беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20267 болып тіркелді

664.
02602003
Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Физические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере выдачи лицензий в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и о внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 175.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20267
665.
02602004
Аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов
Юридические лица
МИИР
Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИИР
Государственная корпорация
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил аккредитации экспертных организаций" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 151.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10640.
666.
02602005
Согласование эскиза (эскизного проекта)
Физические и юридические лица
МИИР
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12684.
667.
02602006
Аккредитация негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства
Юридические лица
МИИР
Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере выдачи лицензий в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и о внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 175.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20267

668.
02602007
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сәулет, қала салу және құрылыс қызметінде лицензия беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20267 болып тіркелді
669.
02602008
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 19 наурыздағы № 105 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20153 болып тіркелді
670.
02602009
Үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 352 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 178 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20358 болып тіркелді
671.
02602010
Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттың есептік жазбасы туралы үзінді беру
Заңды тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттарды, сондай-ақ олар бойынша талап ету құқықтарын басқаға беру туралы шарттарды есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 қыркүйектегі № 434 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 4 мамырдағы № 264 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20583 болып тіркелді

668.
02602007
Аккредитация юридических лиц осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности
Юридические лица
МИИР
Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере выдачи лицензий в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и о внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 175.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20267
669.
02602008
Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства
Юридические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 марта 2020 года № 105.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20153.
670.
02602009
Выдача разрешения на привлечение денег дольщиков
Юридические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, района, города областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 352 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на привлечение денег дольщиков" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 178.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20358
671.
02602010
Выдача выписки об учетной записи договора о долевом участии в жилищном строительстве
Юридические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, района, города областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2016 года № 434 "Об утверждении Правил ведения учета местными исполнительными органами договоров о долевом участии в жилищном строительстве, а также договоров о переуступке прав требований по ним" Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 264.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20583

672.
02602011
Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субьектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
Заңды тұлғалар
ИИДМ
Тұрғын үй құрылысының бірыңғай операторы
Тұрғын үй құрылысының бірыңғай операторы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 31 қаңтардағы № 35 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп тану туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 244 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20532 болып тіркелді
027. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
02701. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
673.
02701001
Тұрғын үй көмегін тағайындау
Жеке тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11015 тіркелді.
674.
02701002
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй беру туралы шешім қабылдауы
Жеке тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11015 тіркелді.

672.
02602011
Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства
Юридические лица
МИИР
Единый оператор жилищного строительства
Единый оператор жилищного строительства, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 января 2017 года № 35.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14765.
027. Жилищно-коммунальное хозяйство
02701. Прочие государственные услуги в сфере жилищно-коммунального хозяйства
673.
02701001
Назначение жилищной помощи
Физические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, района, города областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 319.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11015.
674.
02701002
Постановка на учет и очередность, а также принятие местными исполнительными органами решения о предоставлении жилища гражданам, нуждающимся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде
Физические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, района, города областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 319.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11015.

675.
02701003
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендіру
Жеке тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11015 тіркелді.
676.
02701005
Тұрғын үй сертификаттарын беру
Жеке тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11015 тіркелді.
028. Сыртқы саясат және сыртқы істер
02801. Сыртқы саясат және сыртқы істер саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
677.
02801001
Құжаттарды заңдастыру
Жеке және заңды тұлғалар
СІМ
СІМ, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
СІМ, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
"Құжаттарды заңдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 11-1-2/576 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 25 желтоқсанда № 16116 болып тіркелді
678.
02801002
Кеме шетелде сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді

675.
02701003
Приватизация жилищ из государственного жилищного фонда
Физические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, района, города областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 319.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11015.
676.
02701005
Выдача жилищных сертификатов
Физические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18883.
028. Внешняя политика и иностранные дела
02801. Прочие государственные услуги в сфере внешней политики и иностранных дел
677.
02801001
Легализация документов
Физические и юридические лица
МИД
МИД, загранучреждения Республики Казахстан
МИД, загранучреждения Республики Казахстан
Платно/бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил легализации документов" приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 6 декабря 2017 года № 11-1-2/576.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16116.
678.
02801002
Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей
Физические и юридические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан
Загранучреждения Республики Казахстан, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.

029. Табиғи монополияларды реттеу
02901. Табиғи монополияларды реттеу саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
679.
02901001
Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу жөніндегі қызметке лицензия беру "мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 5 маусымдағы № 47 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20843 болып тіркелді.
680.
02901002
Егер мәміле жасалатын мүліктің ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлік баланста ескерілген баланстық құны ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлік балансқа сәйкес оның активтерінің баланстық құнының 0,05 пайызынан асатын болса, табиғи монополия субъектісініңмүлкіне қатысты өзге мәмілелер жасасуға келісім беру, аэронавигация және әуежайлар және байланыс саласында көрсетілетін қызметтерді қоспағанда
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 11 шілдедегі № 53 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20970 болып тіркелді
681.
02901003
Табиғи монополиялар субъектілерін қайта ұйымдастыруға және таратуға келісім беру, аэронавигация және әуежайлар және байланыс саласында көрсетілетін қызметтерді қоспағанда
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 11 шілдедегі № 53 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20970 болып тіркелді

029. Регулирование естественных монополий
02901. Прочие государственные услуги в сфере регулирования естественных монополий
679.
02901001
Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения
Физические и юридические лица
МНЭ
Территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий МНЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 июня 2020 года № 47.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20843
680.
02901002
Выдача согласия на совершение сделок с имуществом субъекта естественной монополии, если балансовая стоимость имущества, в отношении которого совершается сделка, учтенная в бухгалтерском балансе на начало текущего года превышает 0,05 процента от балансовой стоимости его активов в соответствии с бухгалтерским балансом на начало текущего года, за исключением услуг в сфере аэронавигации и аэропортов и связи
Физические и юридические лица
МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий МНЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июля 2020 года № 53.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20970
681.
02901003
Выдача согласия на реорганизацию и ликвидацию субъектов естественных монополий, за исключением услуг в сфере аэронавигации и аэропортов и связи
Физические и юридические лица
МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий МНЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июля 2020 года № 53.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20970

682.
02901004
Мемлекеттік тіркелімге табиғи монополиялар субъектілеріненгізу және одан шығару, аэронавигация және әуежайлар және байланыс саласында көрсетілетін қызметтерді қоспағанда
Заңды және жеке тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралыҚазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 11 шілдедегі № 53 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20970 болып тіркелді
030. Мемлекеттік қызмет
03001. Мемлекеттік қызмет саласындағы басқа мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
683.
03001002
Мемлекеттік қызметшілерді, бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді және құқық қорғау қызметіне алғаш рет кіретін азаматтарды тестілеу
Жеке тұлғалар
МҚІА
"Мемлекеттік қызметшілердің персоналын басқару ұлттық орталығы" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 21 ақпандағы № 40 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14939 болып тіркелді. "Мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 21 ақпандағы № 40 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде 14939 болып тіркелді.
031. Басқа
03101. Ғарыш кеңістігін пайдалану
684.
03101001
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
ЦДИАӨМ Аэроғарыш комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 140/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20424 болып тіркелді

682.
02901004
Включение и исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий, за исключением услуг в сфере аэронавигации и аэропортов и связи
Физические и юридические лица
МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий МНЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июля 2020 года № 53.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20970
030. Государственная служба
03001. Прочие государственные услуги в сфере государственной службы
683.
03001002
Тестирование государственных служащих, претендентов на занятие вакантной административной государственной должности и граждан, впервые поступающих на правоохранительную службу
Физические лица
АДГС
АО "Национальный центр по управлению персоналом государственных служащих"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах занятия административной государственной должности" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 февраля 2017 года № 40. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14939. "Об утверждении Правил, программ и организации тестирования граждан, впервые поступающих на правоохранительную службу" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20 сентября 2016 года № 1.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14317.
031. Другие
03101. Использование космического пространства
684.
03101001
Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства
Физические и юридические лица
МЦРИАП
Аэрокосмический комитет МЦРИАП
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 140/НҚ.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20424

685.
03101002
Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
ЦДИАӨМ Аэроғарыш комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын және ғарыш объектілері тіркелімінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 484 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11382 тіркелді
03102. Апостиль қою
686.
03102001
Қазақстан Республикасының мемлекеттік архивтерінен шығатын және шетелге жіберілетін архивтік анықтамаларға, архивтік құжаттардың көшірмелеріне немесе архивтік үзінділерге апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
МСМ
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Архив ісі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 159 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20790 болып тіркелді
687.
03102002
Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әділет департаменттері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 27 мамырдағы № 58 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20740 болып тіркелді
688.
03102003
Білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ Білім және ғылым саласында сапаны қамтама
сыз ету комитетінің аумақтық департаменттері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 209 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20668 болып тіркелді
689.

685.
03101002
Государственная регистрация космических объектов и прав на них
Физические и юридические лица
МЦРИАП
Аэрокосмический комитет МЦРИАП
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации космических объектов и прав на них и формы регистра космических объектов" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от апреля 2015 года № 484.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11382.
03102. Апостилирование
686.
03102001
Апостилирование архивных справок, копий архивных документов или архивных выписок, исходящих из государственных архивов Республики Казахстан и направляемых за рубеж
Физические и юридические лица
МКС
МКС
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области архивного дела" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 159.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20790
687.
03102002
Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МЮ
Департаменты юстиции областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 58.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20740
688.
03102003
Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций образования
Физические лица
МОН
Территориальные департаменты Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки МОН
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 209.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20668.
689.

03102004
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Ақылы
Қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
690.
03102005
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғаныс
мині
Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық архивінен шығатын архивтік анықтамаларға және архивтік құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 281 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20989 болып тіркелді
691.
03102006
Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Жеке тұлғалар
БП
БП ҚСАЕК, БП ҚСАЕК аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20674 болып тіркелді
692.
03102007
Сот органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
ЖССҚҚД
ЖС СҚҚД, ЖС СҚҚД облыстардағы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларындағы аумақтық органдары
Мемлекеттік корпорация, ЖС СҚҚД, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Сот органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" жөніндегі мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту және кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп тану туралы Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) басшысының 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 13 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20393 болып тіркелді

03102004
Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Государственная корпорация, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955
690.
03102005
Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МО
МО
Государственная корпорация
Платно
Бумажная
"Об утверждении правил оказания государственной услуги "Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан" приказ Министра обороны Республики Казахстан № 281 от 19 июня 2020 года.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20989
691.
03102006
Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания
Физические лица
ГП
КПССУ ГП, территориальные органы КПССУ ГП
Государственная корпорация
Платно
Бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20674.
692.
03102007
Апостилирование официальных документов, исходящих из судебных органов
Физические и юридические лица
ДОДСВС
ДОДС ВС, территориальные органы ДОДС ВС в областях, городах Нур-Султане, Алматы и Шымкенте
Государственная корпорация, ДОДС ВС, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из судебных органов" и о признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов" приказ Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 13 апреля 2020 года № 13.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20393.

693.
03102008
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мемлекеттік мұрағаты мен оның аумақтық бөлімшелерінен шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ, аумақтық полиция органдары, оқу орындары
Мемлекеттік корпорация, ІІМ, аумақтық полиция органдары, оқу орындары
Ақылы
Қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мемлекеттік архиві мен оның аумақтық бөлімшелерінің шегінде мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 256 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20270 болып тіркелді
031003. Статистикалық ақпаратты ұсыну
694.
03103001
Ресми статистикалық ақпаратты тарату графигінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Статистика комитетінің Ақпараттық-есептеу орталығы" ШЖҚ РМК және оның облыстардағы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларындағы филиалдары
"ҰЭМ Статистика комитетінің Ақпараттық-есептеу орталығы" ШЖҚ РМК және оның облыстардағы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларындағы филиалдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20335 болып тіркелді.
03104. Мемлекеттік кәсіпорындар және мемлекеттік меншік
695.
03104001
Мемлекеттік мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 362 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20342 болып тіркелді

693.
03102008
Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений
Физические и юридические лица
МВД
МВД, территориальные подразделения, учебные заведения МВД
Государственная корпорация, МВД, территориальные органы полиции, учебные заведения МВД
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в пределах специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 256. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20270
03103. Представление статистической информации
694.
03103001
Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации
Физические и юридические лица
МНЭ
РГП на ПХВ "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике МНЭ" и его филиалы в областях, городах Нур-Султане, Алматы и Шымкенте
РГП на ПХВ "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике МНЭ" и его филиалы в областях, городах Нур-Султане, Алматы и Шымкенте, веб-портал "электронного правительства";
Платно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20335.
03104. Государственные предприятия и государственное имущество
695.
03104001
Представление информации из реестра государственного имущества (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в график выставления на торги объектов государственной собственности)
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственного имущества и приватизации МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере учета государственного имущества" приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 362.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20342

696.
03104002
Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік басқарушылармен) жасалған жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша оларға мемлекеттік мүлік тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 362 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20342 болып тіркелді
03105. Анықтамалар беру
697.
03105001
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнайы мемлекеттік мұрағаты мен оның аумақтық бөлімшелерінің шегінде мұрағаттық анықтамаларды және/немесе мұрағаттық құжаттардың көшірмелерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ, аумақтық полиция органдары, оқу орындары
Мемлекеттік корпорация, ІІМ, аумақтық полиция органдары, оқу орындары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мемлекеттік архиві мен оның аумақтық бөлімшелерінің шегінде мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 256 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20270 болып тіркелді
698.
03105002
"Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу саласында мемлекеттік қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
Ескертпе:
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет коды үш секциядан тұрады: 000 00 000.
Бірінші позициядағы үш сан мемлекеттік қызмет көрсету саласын білдіреді.
Екінші позициядағы екі сан мемлекеттік қызмет көрсетудің кіші саласын (өмірлік жағдайды) білдіреді.
Үшінші позициядағы үш сан мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші саласы ішіндегі реттік нөмірін білдіреді.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
БП ҚСАЕК – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
ҰҚК – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ЖССҚҚД – Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты
БЖЗҚ – Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
Мемлекеттік корпорация – "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
МБА – Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы
АҚ – акционерлік қоғам
РММ – республикалық мемлекеттік мекеме
РМК – республикалық мемлекеттік кәсіпорын
ШЖҚ РМК – шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
РМҚК - республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
КММ – коммуналдық мемлекеттік мекеме
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі.
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу мен дамыту бойынша агенттігі
"МРҚ" РМК – Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі "Мемлекеттік радиожиілік қызметі" Шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
ӨБИ – "ЦДИАӨМ Телекоммуникациялар комитетінің өңіраралық байланыс инспекциясы" Республикалық мемлекеттік мекемесі

696.
03104002
Выдача из реестра государственного имущества справки арендаторам (доверительным управляющим) государственного имущества по заключенным с ними договорам аренды (доверительного управления), содержащей сведения о начислениях по договору, пене и поступившим платежам в государственный бюджет
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственного имущества и приватизации МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере учета государственного имущества" приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 362.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20342
03105. Выдача справок
697.
03105001
Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений
Физические и юридические лица
МВД
МВД, территориальные органы полиции, учебные заведения МВД
Государственная корпорация, МВД, территориальные органы полиции, учебные заведения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в пределах специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 256.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20270
698.
03105002
Выдача справки из государственной базы данных "Юридические лица"
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771
Примечания:
Код государственной услуги состоит из трех секций: 000 00 000
Три цифры на первой позиции обозначают сферу оказания государственных услуг.
Две цифры на второй позиции обозначают подсферу (жизненную ситуацию) оказания государственных услуг.
Три цифры на третьей позиции обозначают порядковый номер государственной услуги внутри подсферы.
Расшифровка аббревиатур:
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
КПССУ ГП - Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ДОДСВС - Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном суде Республики Казахстан (аппарат Верховного суда Республики Казахстан)
ЕНПФ - Единый накопительный пенсионный фонд
МИО - местные исполнительные органы
Государственная корпорация — некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан"
АГУ - Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан
АО - акционерное общество
РГУ - республиканское государственное учреждение
РГП - республиканское государственное предприятие
РГП на ПХВ - республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
РГКП - республиканское государственное казенное предприятие
КГУ – коммунальное государственное учреждение
СМИ – средства массовой информации
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
РГП "ГРС" - Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственная радиочастотная служба" Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МИС - Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи Комитета телекоммуникаций МЦРИАП