Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 995 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 936 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 7-т. қараңыз.
Мемлекеттік басқару жүйесін жаңғырту және оның тиімділігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі туралы ереже (бұдан әрі – Ереже);
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Азаматтық авиация комитетінің аумақтық органы – мемлекеттік мекемесі – Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Азаматтық авиация комитетінің Өңіраралық ұшу қауіпсіздігі инспекциясы;
2) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелері құрылсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 11.07.2018 № 420 қаулысымен.
3. Мыналар:
1) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі, Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлігі, Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі комитеттерінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелері;
2) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес республикалық заңды тұлғалар қайта аталсын.
4. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің ведомстволары осы қаулының 3-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген республикалық заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласын (аясын) басқару жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.02.2015 № 100 қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлiк және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалар акцияларының мемлекеттік пакеттерін (қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігіне берсін;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігімен бірлесіп, осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.

Некоторые вопросы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 995. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 936.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.7
В целях модернизации и повышения эффективности систем государственного управления Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Министерстве по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Положение);
2) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Создать:
1) государственное учреждение – территориальный орган Комитета гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан – "Межрегиональная инспекция по безопасности полетов Комитета гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
3) государственные учреждения – территориальные органы Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 11.07.2018 № 420.
3. Переименовать:
1) государственные учреждения – территориальные органы комитетов Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по связи и информации согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
2) республиканские юридические лица согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Определить ведомства Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских юридических лиц, указанных в подпункте 2) пункта 3 настоящего постановления.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 27.02.2015 № 100.
5. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) передать Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан права владения и пользования государственными пакетами акций (долями участий) юридических лиц согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
2) совместно с Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.

6. Осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулы "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актілерiне мемлекеттік басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттiктердiң аражігін ажырату мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізілетін Ереженің 16-тармағының 17), 23), 52), 101), 110), 111), 112), 113), 114), 115), 117), 118), 119), 150), 168), 169), 170), 171), 172), 173), 174), 175), 176), 177), 178), 179), 180), 181), 182), 183), 184), 185), 186), 187), 188), 189), 190), 191), 192), 193), 194), 195), 196), 197), 198), 199), 200), 201), 202), 203), 204), 205), 206), 207), 208), 209), 210), 211), 212), 213), 214), 215), 216), 217), 218), 219), 220), 221), 398), 401), 407), 408), 411), 438), 449), 450), 451), 452) және 456) тармақшаларын және 17-тармағының 64) тармақшасын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының 77) тармақшасы 2014 жылғы 21 қарашаға дейін қолданыста болады, Ереженің 16-тармағының 230), 453), 454) және 455) тармақшалары және 17-тармағының 414), 415) және 416) тармақшалары Заң қолданысқа енгізілген күнге дейін қолданыста болады.
Ереженің 16-тармағының 71-3), 71-4) тармақшалары және 17-тармағының 30-4) тармақшасы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бәсекелестік және тұрғын үй құрылысын мемлекеттік қолдау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болады.
Ереженің 17-тармағының 191-2) тармақшасы "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актілерiне көлік мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2017 жылғы 5 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін алты ай өткен соң қолданысқа енгізіледі.
2017 жылғы 27 желтоқсандағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес Ереженің 16-тармағының 158) тармақшасы және 17-тармағының 106-3) тармақшасы 2024 жылғы 1 қаңтарға дейін, 17-тармағының 110) тармақшасы 2023 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.10.2017 № 662; өзгеріс енгізілді – 17.07.2018 № 437 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 995 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгi туралы ереже

6. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением подпунктов 17), 23), 52), 101), 110), 111), 112), 113), 114), 115), 117), 118), 119), 150), 168), 169), 170), 171), 172), 173), 174), 175), 176), 177), 178), 179), 180), 181), 182), 183), 184), 185), 186), 187), 188), 189), 190), 191), 192), 193), 194), 195), 196), 197), 198), 199), 200), 201), 202), 203), 204), 205), 206), 207), 208), 209), 210), 211), 212), 213), 214), 215), 216), 217), 218), 219), 220), 221), 398), 401), 407), 408), 411), 438), 449), 450), 451), 452) и 456) пункта 16 и подпункта 64) пункта 17 Положения, которые вводятся в действие со дня введения в действие Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления" (далее – Закон).
Подпункт 77) пункта 16 Положения действует до 21 ноября 2014 года, подпункты 230), 453), 454) и 455) пункта 16 и подпункты 414), 415) и 416) пункта 17 Положения действуют до дня введения в действие Закона.
Подпункты 71-3), 71-4) пункта 16 и подпункт 30-4) пункта 17 Положения действуют до 1 января 2018 года в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 декабря 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам конкуренции и государственной поддержки жилищного строительства".
Подпункт 191-2) пункта 17 Положения вводится в действие по истечении шести месяцев после дня первого официального опубликования Закона Республики Казахстан от 5 мая 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам транспорта".
Подпункт 158) пункта 16 и подпункт 106-3) пункта 17 Положения действуют до 1 января 2024 года, подпункт 110) пункта 17 действует до 1 января 2023 года в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании".
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 20.10.2017 № 662; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.07.2018 № 437 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 сентября 2014 года № 995
Положение
о Министерстве по инвестициям и развитию
Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгi (бұдан әрі – Министрлік) индустрия және елді индустриялық-инновациялық дамыту, ғылыми-техникалық дамыту, тау-кен металлургиялық кешен, жергілікті қамтуды дамыту, машина жасау, химия, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi, жеңiл, ағаш өңдеу және жиһаз өнеркәсiбi, құрылыс индустриясы және құрылыс материалдарының өндiрiсi, салалық бағыттылығына сәйкес машиналар мен жабдықтардың қауiпсiздiгi және химия өнiмiнiң қауiпсiздiгi; экспорттық бақылау; өнеркәсіптік қауіпсіздік; энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру; бағалы металдар өндірісін және бағалы металдар мен асыл тастар, құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарлары, зергерлік және басқа да бұйымдар айналымын реттеу; мемлекеттік инвестициялық саясат және инвестицияларды қолдау саясаты, қолайлы инвестициялық ахуалды жасау, арнайы экономикалық аймақтарды құру, олардың жұмыс iстеуi және тарату; инвестицияларды мемлекеттік қолдау саясатын іске асыру; техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету; көмiрсутегi шикiзатын қоспағанда, минералдық ресурстар; мемлекеттiк геологиялық зерделеу, минералдық-шикiзат базасын өндiру; уранды өндіруді қоспағанда, қатты пайдалы қазбалар бөлiгiнде жер қойнауын мемлекеттiк басқару; теміржол, автомобиль, ішкі су көлігі, сауда мақсатында теңізде жүзу, Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану мен азаматтық және эксперименттiк авиация қызметi, автомобиль жолдары; сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі, тұрғын үй қатынастары, коммуналдық шаруашылық және коммуналдық қалдықтармен (қатты тұрмыстық қалдықтарды қоспағанда) жұмыс істеу, елді мекендер шегінде сумен жабдықтау және су бұру, жылумен жабдықтау (орталықтандырылған жылумен жабдықтау аймағында жылу энергиясын өндіруді жүзеге асыратын жылу электр орталықтары мен қазандықтардан басқа) саласындағы мемлекеттік реттеу; экспортты ілгерілету салаларындағы (бұдан әрi – реттелетiн салалар) басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 17.07.2018 № 437 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Министрліктің мынадай ведомстволары бар:
1) Министрліктің Инвестиция комитеті;
2) Министрліктің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті;

1. Общие положения
1. Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах индустрии и индустриально-инновационного развития, научно-технического развития страны, горно-металлургического комплекса, развития местного содержания, машиностроения, химической, фармацевтической и медицинской промышленности, легкой, деревообрабатывающей и мебельной промышленности, строительной индустрии и производства строительных материалов, безопасности машин и оборудования и безопасности химической продукции в соответствии с отраслевой направленностью; экспортного контроля; промышленной безопасности; энергосбережения и повышения энергоэффективности; регулирования производства драгоценных металлов и оборота драгоценных металлов и драгоценных камней, сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, ювелирных и других изделий; государственной инвестиционной политики и политики поддержки инвестиций, создания благоприятного инвестиционного климата, создания, функционирования и упразднения специальных экономических зон, реализации государственной политики поддержки инвестиций; технического регулирования и обеспечения единства измерений; минеральных ресурсов, за исключением углеводородного сырья; государственного геологического изучения, воспроизводства минерально-сырьевой базы; государственного управления недропользованием в части твердых полезных ископаемых, за исключением добычи урана; в сферах железнодорожного, автомобильного, внутреннего водного транспорта, торгового мореплавания, в области использования воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности гражданской и экспериментальной авиации, автомобильных дорог; архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, жилищных отношений, коммунального хозяйства и обращения с коммунальными отходами (за исключением твердых бытовых отходов), государственного регулирования в области водоснабжения и водоотведения, теплоснабжения (кроме теплоэлектроцентралей и котельных, осуществляющих производство тепловой энергии в зоне централизованного теплоснабжения) в пределах населенных пунктов; продвижения экспорта (далее – регулируемые сферы).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 17.07.2018 № 437 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Министерство имеет ведомства:
1) Комитет по инвестициям Министерства;
2) Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства;

3) Министрліктің Техникалық реттеу және метрология комитеті;
4) Министрліктің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті;
5) Министрліктің Автомобиль жолдары комитеті;
6) Министрліктің Азаматтық авиация комитеті;
7) Министрліктің Көлік комитеті;
8) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.06.2016 № 353 қаулысымен;
9) Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
10) Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 16.06.2016 № 353; 15.11.2016 № 704; 15.02.2017 № 70 қаулыларымен.
3. Министрлік өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Министрлік мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Министрлік азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. Министрліктің, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Министрлік өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Министрлік басшысының бұйрығымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Министрліктің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Министрліктің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есiл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, "Транспорт Тауэр" ғимараты.
10. Министрліктің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгi" мемлекеттiк мекемесi.
11. Осы Ереже Министрліктің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Министрліктің қызметiн қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Министрлікке кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Министрліктің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Министрлікке заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
2. Министрлiктің миссиясы, негізгі мақсаты, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Министрліктің миссиясы:
индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау, индустриялық-инновациялық қызмет саласындағы жергілікті қамтуды дамыту, өнеркәсіптік қауіпсіздік, бағалы металдар өндірісі және бағалы металдар мен асыл тастар, құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарлары, зергерлік және басқа да бұйымдар айналымын реттеу; экономика мен қоғамның қажеттiлiктерiн қанағаттандыратын көлік-коммуникация кешенін дамыту мақсатында теміржол, автомобиль, ішкі су көлігі, сауда мақсатында теңізде жүзу, Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану мен азаматтық және эксперименттiк авиация қызметi, автомобиль жолдары салаларында елді ғылыми-техникалық дамыту; сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі, тұрғын үй қатынастары, коммуналдық шаруашылық және коммуналдық қалдықтармен (қатты-тұрмыстық қалдықтарды қоспағанда) жұмыс істеу, елді мекендер шегінде сумен жабдықтау және су бұру, жылумен жабдықтау (орталықтандырылған жылумен жабдықтау аймағында жылу энергиясын өндіруді жүзеге асыратын жылу электр орталықтары мен қазандықтардан басқа); экспортты ілгерілету салаларында мемлекеттік саясатты қалыптастыру.

3) Комитет технического регулирования и метрологии Министерства;
4) Комитет геологии и недропользования Министерства;
5) Комитет автомобильных дорог Министерства;
6) Комитет гражданской авиации Министерства;
7) Комитет транспорта Министерства;
8) исключен постановлением Правительства РК от 16.06.2016 № 353;
9) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
10) Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 16.06.2016 № 353; от 15.11.2016 № 704; от 15.02.2017 № 70.
3. Министерство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Министерство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Министерство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Министерство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Министерство по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Министерства.
8. Структура и лимит штатной численности Министерства утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение Министерства: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание "Транспорт Тауэр".
10. Полное наименование Министерства – государственное учреждение "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства.
12. Финансирование деятельности Министерства осуществляется из республиканского бюджета.
13. Министерству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Министерства.
Если Министерству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Министерства
14. Миссия Министерства:
формирование государственной политики в сферах государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности, развития местного содержания в сфере индустриально-инновационной деятельности, в области промышленной безопасности, регулирования производства драгоценных металлов и оборота драгоценных металлов и драгоценных камней, сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, ювелирных и других изделий; научно-технического развития страны в сферах железнодорожного, автомобильного, внутреннего водного транспорта, торгового мореплавания, в областях использования воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности гражданской и экспериментальной авиации, автомобильных дорог, в целях развития транспортно-коммуникационного комплекса, удовлетворяющего потребности экономики и общества; архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, жилищных отношений, коммунального хозяйства и обращения с коммунальными отходами (за исключением твердых бытовых отходов), водоснабжения и водоотведения, теплоснабжения (кроме теплоэлектроцентралей и котельных, осуществляющих производство тепловой энергии в зоне централизованного теплоснабжения) в пределах населенных пунктов; продвижения экспорта.

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкiметiнiң 15.02.2017 № 70 қаулысымен.
15. Мiндеттерi:
1) индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау, индустриялық-инновациялық қызмет саласындағы жергілікті қамтуды дамыту, елді ғылыми-техникалық дамыту, тау-кен металлургия кешені, машина жасау, химия, фармацевтика және медицина, жеңiл, ағаш өңдеу және жиһаз өнеркәсiбi, құрылыс индустриясы және құрылыс материалдарының өндiрiсi, салалық бағыттылығына сәйкес машиналар мен жабдықтардың қауiпсiздiгi және химия өнiмiнiң қауiпсiздiгi; экспорттық бақылау; өнеркәсіптік қауіпсіздік; энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру; кәсіпкерлікті мемлекеттік реттеу, жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау; бағалы металдар өндірісі және бағалы металдар мен асыл тастар, құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарлары, зергерлік және басқа да бұйымдар айналымы; арнайы экономикалық аймақтарды құру, олардың жұмыс iстеуi және тарату; техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету; уранды қоспағанда, пайдалы қатты қазбаларды барлау мен өндіру жөніндегі операцияларды реттеу бойынша; мемлекеттiк геологиялық зерделеу, минералдық-шикiзат базасын өндiру, уранды өндіруді қоспағанда, қатты пайдалы қазбалар бөлiгiнде жер қойнауын мемлекеттiк басқару; теміржол көлігі, автомобиль көлігі, ішкі су көлігі, сауда мақсатында теңізде жүзу салаларында, Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану мен азаматтық және эксперименттiк авиация қызметi, автомобиль жолдары; сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі, тұрғын үй қатынастары, коммуналдық шаруашылық және коммуналдық қалдықтармен (қатты тұрмыстық қалдықтарды қоспағанда) жұмыс істеу, елді мекендер шегінде сумен жабдықтау және су бұру, жылумен жабдықтау (орталықтандырылған жылумен жабдықтау аймағында жылу энергиясын өндіруді жүзеге асыратын жылу электр орталықтары мен қазандықтардан басқа); экспортты ілгерілету салаларында мемлекеттiк саясатты қалыптастыруға және iске асыруға қатысу;
2) Министрліктің құзыретiне жатқызылған қызмет саласында мемлекеттiк органдарды салааралық үйлестiрудi жүзеге асыру;
3) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
4) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
5) индустриялық-инновациялық жүйені жоспарлау, мониторингтеу, ынталандыру, дамыту;
6) экономиканы дамыту және заманауи технологияларды қолдана отырып, жаңа өндiрiстердi құру, жұмыс iстеп тұрғандарын кеңейту мен жаңартуға инвестицияларды ынталандыру үшiн қолайлы инвестициялық ахуал жасау бойынша ұсыныстар әзірлеу;

Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 15.02.2017 № 70.
15. Задачи:
1) участие в формировании и реализации государственной политики в сфере государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности, развития местного содержания в сфере индустриально-инновационной деятельности, научно-технического развития страны, горно-металлургического комплекса, машиностроения, химической, фармацевтической и медицинской, легкой, деревообрабатывающей и мебельной промышленности, строительной индустрии и производстве строительных материалов, безопасности машин и оборудования и безопасности химической продукции в соответствии с отраслевой направленностью; экспортного контроля; промышленной безопасности; энергосбережения и повышения энергоэффективности; государственного регулирования предпринимательства, государственной поддержки частного предпринимательства; производства драгоценных металлов и оборота драгоценных металлов и драгоценных камней, сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, ювелирных и других изделий; создания, функционирования и упразднения специальных экономических зон; технического регулирования и обеспечения единства измерений; по регулированию операций по разведке и добыче твердых полезных ископаемых, за исключением урана; государственного геологического изучения, воспроизводства минерально-сырьевой базы; государственного управления недропользованием в части твердых полезных ископаемых, за исключением добычи урана; в сферах железнодорожного, автомобильного, внутреннего водного транспорта, торгового мореплавания, в области использования воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности гражданской и экспериментальной авиации, автомобильных дорог; архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, жилищных отношений, коммунального хозяйства и обращения с коммунальными отходами (за исключением твердых бытовых отходов), водоснабжения и водоотведения, теплоснабжения (кроме теплоэлектроцентралей и котельных, осуществляющих производство тепловой энергии в зоне централизованного теплоснабжения) в пределах населенных пунктов; продвижения экспорта;
2) осуществление межотраслевой координации государственных органов в сфере деятельности, отнесенной к компетенции Министерства;
3) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
4) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
5) планирование, мониторинг, стимулирование, развитие индустриально-инновационной системы;
6) выработка предложений по созданию благоприятного инвестиционного климата для развития экономики и стимулирования инвестиций в создание новых, расширение и обновление действующих производств с применением современных технологий;

7) инвестициялық жобаларды iске асыру және мониторингтеу жөніндегі шараларды қамтамасыз ету;
8) экономиканы әртараптандыру және үдемелi индустриялық-инновациялық дамыту процесстерін үйлестiрудi жүзеге асыру;
9) көліктің және оның өміршеңдік циклі процестерінің адамның өмірі мен денсаулығына және қоршаған ортаға қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
9-1) көлік саласында инвестициялық, ғылыми-техникалық және әлеуметтік саясатты қалыптастыру және жүргізу;
9-2) мемлекеттің және халықтың тасымалдауға мұқтаждығының болжамдарын әзірлеу;
9-3) көлік саласында Қазақстан Республикасының мүдделерін қорғау;
9-4) экономиканың және республика халқының тасымалдауға, оның ішінде әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалына және олармен байланысты көрсетілетін қызметтерге қажеттіліктерін қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау;
9-5) жолаушылар тасымалын жүзеге асыру кезінде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қоса алғанда, жаңа технологияларды, мүгедектер үшін бейімделген құрылғылар мен технологиялардың ұтқырлығын жеңілдететін құралдарды пайдалану;
9-6) жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын көлік жұмыскерлерін мүгедектермен қарым-қатынас жасау және оларға қызмет көрсету дағдыларына, оның ішінде ымдау тіліне үйрету;
9-7) көлiк қызметiн пайдаланушылар құқықтарының сақталуын бақылау және қадағалау;
9-8) Қазақстан Республикасы көлiк кешенi қызметiнiң жұмысын үйлестiру және мемлекеттiк реттеу функцияларын жүзеге асыру;
10) қауіпті өндірістік объектілердегі авариялар, оқыс оқиғалар кезінде туындайтын қауіпті өндірістік факторлардың зиянды ықпалының алдын алу;
11) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
12) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
13) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
14) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
15) реттелетiн салаларда мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
16) реттелетiн салаларда мемлекеттiк басқару;
17) қызметкерлерді жұмысқа қабылдау және жоғарылату кезінде гендерлік теңгерімді сақтау;
18) өз құзыретi шегiнде Министрлікке жүктелген өзге де мiндеттердi жүзеге асыру.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 16.06.2016 № 353; 15.11.2016 № 704; 15.12.2016 № 804; 15.02.2017 № 70; 17.07.2018 № 437 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
16. Орталық аппараттың функциялары:
1) реттелетiн салаларда мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және iске асыру;
1-1) мемлекеттік бақылау және қадағалау жүзеге асырылатын реттелетін салаларда (аяларда) мемлекеттік бақылау және қадағалау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;

7) обеспечение мер по реализации и мониторингу инвестиционных проектов;
8) осуществление координации процессов диверсификации и форсированного индустриально-инновационного развития экономики;
9) обеспечение безопасности транспорта и процессов его жизненного цикла для жизни и здоровья человека и окружающей среды;
9-1) формирование и проведение инвестиционной, научно-технической и социальной политики в области транспорта;
9-2) разработка прогнозов нужд государства и населения в перевозках;
9-3) защита интересов Республики Казахстан в области транспорта;
9-4) создание условий для обеспечения потребностей экономики и населения республики в перевозках, в том числе социально значимых пассажирских перевозках, и связанных с ними услугах;
9-5) использование новых технологий, включая информационно-коммуникационные технологии, средств, облегчающих мобильность устройств и технологий, адаптированных для инвалидов, при осуществлении пассажирских перевозок;
9-6) обучение работников транспорта, осуществляющих пассажирские перевозки, навыкам общения и предоставления услуг инвалидам, в том числе обучение жестовому языку;
9-7) контроль и надзор за соблюдением прав потребителей транспортных услуг;
9-8) координация работы и осуществление функции государственного регулирования деятельности транспортного комплекса Республики Казахстан;
10) предупреждение вредного воздействия опасных производственных факторов, возникающих при авариях, инцидентах на опасных производственных объектах;
11) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
12) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
13) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
14) исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
15) осуществление государственного контроля в регулируемых сферах;
16) государственное управление в регулируемых сферах;
17) соблюдение гендерного баланса при принятии на работу и продвижении сотрудников;
18) осуществление иных задач, возложенных на Министерство, в пределах своей компетенции.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 15.11.2016 № 704; от 15.12.2016 № 804; от 15.02.2017 № 70; от 17.07.2018 № 437 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
16. Функции центрального аппарата:
1) формирование и реализация государственной политики в регулируемых сферах;
1-1) реализация государственной политики в области государственного контроля и надзора в регулируемых отраслях (сферах), в которых осуществляются государственный контроль и надзор;

1-2) экономиканың тиісті салаларында мемлекеттік саясатты іске асыру кезінде бәсекелестікті дамыту жөнінде шаралар қабылдау және бәсекелестікке теріс ықпал ететін әрекеттерді (әрекетсіздікті) жасамау;
2) ойын бизнесі саласындағы лицензияланатын қызмет түрлеріне қойылатын біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесін қоспағанда, біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен келісу және оларды бекіту;
2-1) кәсіпкерлік субъектілерінің қызметін мемлекеттік бақылау және қадағалау мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен келісу;
3) реттелетiн салалардағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, сондай-ақ жартыжылдық тексеру жүргізу жоспарларын бекіту;
4-1) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік бақылауды және қадағалауды ұйымдастыруды жүзеге асыру;
4-2) мемлекеттік бақылау және қадағалау тиімділігінің мониторингін жүзеге асыру;
4-3) Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы кодексінде белгіленген тәртіппен хаттамалар толтыру, әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстерді қарау және әкімшілік жаза қолдану;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыреті шегінде терроризмге қарсы іс-қимылды жүзеге асыру;
6) реттелетін салаларда нормативтік құқықтық актілерді өз құзыреті шегінде әзірлеу, келісу және бекіту;
6-1) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 82-бабының
3-тармағында көзделген әзірленетін құжаттардың жобаларына қатысты реттеушілік әсерді талдауды жүргізу;
6-2) реттегіш құрал енгізілген немесе енгізілуі жоспарланып отырған жекелеген салада немесе мемлекеттік басқару саласындағы кәсіпкерлік қызметті реттеудің жай-күйі туралы есептерді кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға ұсыну;
7) реттелетiн салаларда салааралық үйлестiрудi жүзеге асыру;
8) соттарға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап-арыздар беру;
9) жеке кәсiпкерлердiң мүдделерiн қозғайтын нормативтiк құқықтық актiлердің жобаларына, заң жобаларының тұжырымдамаларына, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының жобаларына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болуға ниеттенетін халықаралық шарттарға сараптама жасауға қатысуға үмiткер жеке кәсіпкерлік субъектілері бірлестіктерін аккредиттеуді жүзеге асыру;

1-2) принятия мер по развитию конкуренции при реализации государственной политики в соответствующих отраслях экономики и несовершения действий (бездействия), отрицательно влияющих на конкуренцию;
2) разработка, согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и утверждение нормативных правовых актов об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, за исключением квалификационных требований, и перечня документов к лицензируемым видам деятельности в сфере игорного бизнеса;
2-1) согласование с уполномоченным органом по предпринимательству проектов нормативных правовых актов, регулирующих вопросы государственного контроля и надзора за деятельностью субъектов предпринимательства;
3) осуществление международного сотрудничества в регулируемых сферах;
4) утверждение совместно с уполномоченным органом по предпринимательству проверочных листов, критериев оценки степени риска, а также полугодовых графиков проведения проверок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
4-1) осуществление организации государственного контроля и надзора в соответствии с законами Республики Казахстан;
4-2) осуществление мониторинга эффективности государственного контроля и надзора;
4-3) составление протоколов, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
5) осуществление противодействия терроризму в пределах установленной законодательством Республики Казахстан компетенции;
6) разработка, согласование и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов в регулируемых сферах;
6-1) проведение анализа регуляторного воздействия в отношении разрабатываемых проектов документов, предусмотренных пунктом 3 статьи 82 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, в порядке, определяемом уполномоченным органом по предпринимательству;
6-2) представление в уполномоченный орган по предпринимательству отчетов о состоянии регулирования предпринимательской деятельности в отдельной отрасли или сфере государственного управления, в которой введен или планируется к введению регуляторный инструмент;
7) осуществление межотраслевой координации в регулируемых сферах;
8) предъявление в суды исков в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) осуществление аккредитации объединений субъектов частного предпринимательства, претендующих на участие в проведении экспертизы проектов нормативных правовых актов, концепций проектов законов, проектов международных договоров Республики Казахстан, а также международных договоров, участницей которых намеревается стать Республика Казахстан, затрагивающих интересы субъектов частного предпринимательства;

10) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес жеке кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптамалық кеңестің құрамын бекіту;
10-1) Қоғамдық кеңес құру;
10-2) Қоғамдық кеңестің ұсынымдарын қарау;
10-3) Министрліктің өзге де жұмыс органдарының жұмысына Қоғамдық кеңес мүшелерінің қатысуын келісу;
10-4) Қоғамдық кеңесті қалыптастыру жөніндегі жұмыс тобының құрамында Министрлік өкілдігінің дербес құрамын айқындау;
10-5) Қоғамдық кеңесті қалыптастыру жөніндегі жұмыс тобының құрамын бекіту;
10-6) Қоғамдық кеңестің құрамын және оның ережесін бекіту;
10-7) Қоғамдық кеңестің қызметін ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
10-8) азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актінің жобасын Қоғамдық кеңеске жіберу;
10-9) Қоғамдық кеңестің қоғамдық тыңдауларды өткізу мерзімдерін келісу;
10-10) Министрлік жұмысының нәтижелері туралы Қоғамдық кеңеске есеп беру;
11) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерін бекіту;
12) халықаралық қаржылық және экономикалық ұйымдармен, сондай-ақ интеграциялық бірлестіктермен өз құзыретіндегі мәселелер бойынша өзара іс-қимыл жасау;
13) реттелетін салаларда шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссиялардың (комитеттердің, кеңестердің) және олардың кіші комиссияларының (кіші комитеттердің, жұмыс топтарының) қазақстандық бөлігін жүргізу;
14) халықаралық ұйымдармен және (немесе) шет мемлекеттермен Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын жасасу;
15) реттелетін салаларда кадрлар қажеттілігін айқындау;
16) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша мемлекеттік акциялар пакетіне (жарғылық капиталдағы қатысу үлесіне) иелік ету және пайдалану құқығын, сондай-ақ республикалық мемлекеттік кәсіпорындар мен мемлекеттік мекемелерге қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті органның функцияларын жүзеге асыру;
17) дауыс беретiн акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесiлi заңды тұлғалардың, олармен үлестес заңды тұлғалардың, ұлттық басқарушы холдингтердiң, ұлттық холдингтердiң, ұлттық компаниялардың және олармен үлестес заңды тұлғалардың технологиялар мен инновацияларды дамыту бөлiгiнде даму стратегиялары мен жоспарларын келiсу;
18) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы ережені әзірлеу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне оның құрамын қалыптастыру жөнінде ұсыныстар енгізу;

10) утверждение состава экспертного совета по вопросам частного предпринимательства в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
10-1) образование Общественного совета;
10-2) рассмотрение рекомендаций Общественного совета;
10-3) согласование участия членов Общественного совета в работе иных рабочих органов Министерства;
10-4) определение персонального состава представительства от Министерства в составе рабочей группы по формированию Общественного совета;
10-5) утверждение состава рабочей группы по формированию Общественного совета;
10-6) утверждение состава Общественного совета и положения о нем;
10-7) осуществление организационного обеспечения деятельности Общественного совета;
10-8) направление проекта нормативного правового акта, касающегося прав, свобод и обязанностей граждан, в Общественный совет;
10-9) согласование сроков проведения общественных слушаний Общественным советом;
10-10) представление отчета Общественному совету о результатах работы Министерства;
11) утверждение стандартов и регламентов государственных услуг;
12) взаимодействие с международными финансовыми и экономическими организациями, а также интеграционными объединениями по вопросам своей компетенции;
13) ведение казахстанской части совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) и их подкомиссий (подкомитетов, рабочих групп) по сотрудничеству с зарубежными странами в регулируемых сферах;
14) заключение международных договоров Республики Казахстан с иностранными государствами и (или) международными организациями;
15) определение потребности в кадрах в регулируемых сферах;
16) осуществление по решению Правительства Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале), а также функции уполномоченного органа по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских государственных предприятий и государственных учреждений;
17) согласование стратегий и планов развития юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, аффилированных с ними юридических лиц, национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний и аффилированных с ними юридических лиц в части развития технологий и инноваций;
18) разработка положения о Координационном совете по форсированному индустриально-инновационному развитию при Правительстве Республики Казахстан и внесение в Правительство Республики Казахстан предложений по формированию его состава;

19) индустриялық-инновациялық қызметтi мемлекеттiк қолдау шараларының тиiмдiлiгi туралы ақпаратты Қазақстан Республикасының Үкiметiне жыл сайын ұсыну;
20) индустриялық-инновациялық дамыту саласында мониторингті және мемлекеттік органдарды салааралық үйлестіруді және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдауды іске асыруға қатысуды жүзеге асыру;
21) индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдауды жүзеге асыратын операторларды айқындау;
22) индустриялық-инновациялық жүйені жоспарлауды, мониторингтеуді, ынталандыруды, дамытуды жүзеге асыру;
23) индустрияландыру картасын әзiрлеу;
23-1) жобаларды индустрияландыру картасына және өңірлерде кәсіпкерлікті қолдау карталарына енгізу тәртібін әзірлеу;
23-2) индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдауды жүзеге асыратын операторларды айқындау;
23-3) аумақтық кластерлерді конкурстық іріктеу тәртібін бекіту;
23-4) еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту;
24) конструкторлық бюролардың жұмыс істеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
25) индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу;
25-1) бағалы металдарды өндіру, бағалы металдар мен асыл тастардың, құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларының, зергерлік және басқа да бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
25-2) асыл тастарға, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалатын зергерлік және басқа да бұйымдарға сараптама жүргізу қағидаларын бекіту;
25-3) құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларына нормативтік құжаттарды бекіту;
25-4) қайта өңдеу үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде ұсынылған құжаттарда көрсетілген бағалы металдардан және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларынан қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормаларын растау;
25-5) құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларындағы зиянды қоспалар мен бағалы металдар құрамының шекті мәнін айқындау қағидаларын бекіту;
25-6) шикізат тауарларының түрлері бойынша жеке-дара технологиялық мүмкіндіктерін ескере отырып, бағалы металдарды өндіру субъектілерінің тізбесіндегі бағалы металдарды өндіруші әрбір субъект үшін құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларындағы зиянды қоспалар мен бағалы металдар құрамының шекті мәнін белгілеу;

19) ежегодное представление в Правительство Республики Казахстан информации об эффективности мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности;
20) осуществление мониторинга и межотраслевой координации государственных органов в сфере индустриально-инновационного развития и участие в реализации государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности;
21) определение операторов, осуществляющих государственную поддержку индустриально-инновационной деятельности;
22) осуществление планирования, мониторинга, стимулирования, развития индустриально-инновационной системы;
23) разработка карты индустриализации;
23-1) разработка порядка включения проектов в карту индустриализации и карты поддержки предпринимательства регионов;
23-2) определение операторов, осуществляющих государственную поддержку индустриально-инновационной деятельности;
23-3) утверждение порядка конкурсного отбора территориальных кластеров;
23-4) утверждение правил предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров;
24) разработка и утверждение правил функционирования конструкторских бюро;
25) участие в формировании и реализации государственной политики в сфере государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности;
25-1) реализация государственной политики в области регулирования производства драгоценных металлов, оборота драгоценных металлов и драгоценных камней, сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, ювелирных и других изделий;
25-2) утверждение правил проведения экспертизы драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
25-3) утверждение нормативных документов на сырьевые товары, содержащие драгоценные металлы;
25-4) подтверждение норм выхода продуктов переработки из драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, отраженных в представленных документах при их ввозе на территорию Республики Казахстан и вывозе с территории Республики Казахстан для переработки;
25-5) утверждение правил определения пороговых значений содержания вредных примесей и драгоценных металлов в сырьевых товарах, содержащих драгоценные металлы;
25-6) установление пороговых значений содержания вредных примесей и драгоценных металлов в сырьевых товарах, содержащих драгоценные металлы, для каждого субъекта производства драгоценных металлов, состоящего в перечне субъектов производства драгоценных металлов, с учетом их индивидуальных технологических возможностей по видам сырьевых товаров;

25-7) бағалы металдарды өндіру субъектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту;
25-8) бағалы металдарды өндіру субъектілерінің тізбесіндегі бағалы металдарды өндіру субъектілерінен бағалы металдар мен құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеуден және (немесе) аффинаждаудан бас тартуды немесе уәкілетті органның осындай бас тартудың болуы туралы растамасын алу тәртібін айқындау;
25-9) бағалы металдарды өндіру субъектілерінің тізбесін бекіту;
25-10) құрамында бағалы металдар бар әкетілетін шикізат тауарларынан көрсетімдік сынамаларды іріктеу туралы актіні ресімдеу тәртібі мен нысанын айқындау;
25-11) атаулы таңбаны уәкілетті ұйымда міндетті тіркеу тәртібін айқындау;
25-12) уәкілетті ұйымның тіркелген атаулы таңбалар туралы мәліметтерді тоқсан сайын ұсыну тәртібін айқындау;
26) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
27) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
28) инновациялық гранттар берудің басым бағыттарын айқындау;
29) Технологиялық саясат жөнiнде кеңес құру және оның ережесі мен құрамын бекіту;
30) салаларды технологиялық дамытуға инновациялық гранттар беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
31) технологияларды коммерцияландыруға арналған инновациялық гранттар беру қағидаларын әзiрлеу және бекіту;
32) жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды технологиялық дамытуға инновациялық гранттар беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
33) инновациялық гранттар беру кезiнде технологиялық даму саласындағы ұлттық даму институтының қызметтерiне ақы төлеу тәртiбiн әзiрлеу және айқындау;
34) технологиялық бизнес-инкубациялау қызметтерiн көрсету, сондай-ақ осындай қызметтер құнын айқындау қағидаларын әзiрлеу және бекіту;
35) технологиялық болжау жүргізу әдістемесін әзірлеу және бекіту;
35-1) бес жылда кемінде бiр рет қорытындылар шығара отырып технологиялық болжауды тұрақты негiзде жүргiзу;
36) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
37) инновациялық гранттар берудiң басым бағыттары шеңберiнде технологиялық даму саласындағы ұлттық даму институтын тарта отырып, инновациялық гранттар беру;
38) технологиялық даму саласындағы ұлттық даму институтымен жасалатын шарт негiзiнде инновациялық гранттар беруге қаражат бөлу;

25-7) утверждение правил формирования перечня субъектов производства драгоценных металлов;
25-8) определение порядка получения отказа субъектов производства драгоценных металлов, состоящих в перечне субъектов производства драгоценных металлов, от переработки и (или) аффинажа драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, или подтверждения уполномоченного органа о наличии такого отказа;
25-9) утверждение перечня субъектов производства драгоценных металлов;
25-10) определение формы и порядка оформления акта об отборе представительных проб с вывозимых сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы;
25-11) определение порядка обязательной регистрации именника в уполномоченной организации;
25-12) определение порядка ежеквартального представления уполномоченной организацией сведений о зарегистрированных именниках;
26) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
27) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
28) определение приоритетных направлений предоставления инновационных грантов;
29) образование Совета по технологической политике и утверждение его положения и состава;
30) разработка и утверждение правил предоставления инновационных грантов на технологическое развитие отраслей;
31) разработка и утверждение правил предоставления инновационных грантов на коммерциализацию технологий;
32) разработка и утверждение правил предоставления инновационных грантов на технологическое развитие действующих предприятий;
33) разработка и определение порядка оплаты услуг национального института развития в области технологического развития при предоставлении инновационных грантов;
34) разработка и утверждение правил оказания услуг технологического бизнес-инкубирования, а также определения стоимости таких услуг;
35) разработка и утверждение методики проведения технологического прогнозирования;
35-1) проведение на постоянной основе технологического прогнозирования с подведением итогов не реже одного раза в пять лет;
36) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
37) предоставление инновационных грантов с привлечением национального института развития в области технологического развития в рамках приоритетных направлений предоставления инновационных грантов;
38) выделение на основе договора, заключаемого с национальным институтом развития в области технологического развития, средств на предоставление инновационных грантов;
38-1) разработка и утверждение совместно с уполномоченным органом в области науки Правил финансирования научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ в размере одного процента от расходов на добычу твердых полезных ископаемых, понесенных недропользователем в предыдущем году;

39) ұлттық басқарушы холдингтермен, ұлттық холдингтермен, ұлттық компаниялармен және олармен үлестес заңды тұлғалармен сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердiң тiзбесiн айқындайтын технологиялық меморандумдар жасасу;
40) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң және оларды жеткізушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргiзу тәртiбiн бекіту;
41) индустриялық-инновациялық қызмет субъектiлерiнiң отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi iшкi нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бiр бөлiгiн өтеу қағидаларын бекiту;
42) индустриялық-инновациялық қызмет субъектiлерi ұсынатын тиiстi мамандарға қажеттiлiк туралы мәлiметтер негiзiнде экономиканың басым секторлары үшiн мамандар даярлау талап етiлетiн мамандықтардың тiзбесiн айқындау бойынша ұсыныстар қалыптастыру;
43) жергiлiктi қамтуды дамыту саласындағы ұлттық даму институтын тарта отырып, индустриялық-инновациялық қызмет субъектiлерiне сервистiк қолдау көрсету және олардың отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi iшкi нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бiр бөлiгiн өтеу;
44) жергiлiктi қамтуды дамыту саласындағы ұлттық даму институтымен жасалатын шарт негiзiнде индустриялық-инновациялық қызмет субъектiлерiнiң отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi iшкi нарыққа ілгерілету бойынша шығындарын өтеуге қаражат бөлу;
45) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
46) экспортты дамыту және ілгерілету саласындағы ұлттық даму институтын және Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасын тарта отырып, индустриялық-инновациялық қызмет субъектiлерiне сервистiк қолдау шараларын ұсыну және олардың отандық өңделген тауарларды, көрсетiлетiн қызметтердi сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындарының бiр бөлiгiн өтеу;
46-1) индустрияны дамыту саласындағы ұлттық даму институтын тарта отырып, индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну;
47) жергiлiктi қамту бойынша сараптама жүргiзу қағидаларын әзiрлеу;
48) басым тауарлар мен көрсетілетін қызметтердiң бiрыңғай картасын әзiрлеу;
49) ілгерілету бойынша шығындар ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың тізбесін бекiту;
50) отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекiту;
51) техникалық регламентті бекітуді қоспағанда, машиналар мен жабдықтардың қауiпсiздiгi саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi әзірлеу, бекiту немесе келiсу;

39) заключение с национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями и аффилированными с ними юридическими лицами технологических меморандумов, определяющих перечень закупаемых товаров, работ и услуг;
40) утверждение порядка формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков;
41) утверждение правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке;
42) формирование на основе представляемых субъектами индустриально-инновационной деятельности сведений о потребностях в соответствующих специалистах предложений по определению перечня специальностей, по которым требуется подготовка специалистов для приоритетных секторов экономики;
43) предоставление с привлечением национального института развития в области развития местного содержания сервисной поддержки и возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке;
44) выделение на основе договора, заключаемого с национальным институтом развития в области развития местного содержания, средств на возмещение затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок;
45) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
46) предоставление с привлечением национального института развития в области развития и продвижения экспорта и Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан мер сервисной поддержки и возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, услуг на внешние рынки;
46-1) предоставление с привлечением национального института развития в области развития индустрии мер государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности в повышении производительности труда и развитии территориальных кластеров;
47) разработка правил проведения экспертизы по местному содержанию;
48) разработка единой карты приоритетных товаров и услуг;
49) утверждение перечня отечественных обработанных товаров, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению;
50) утверждение правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров;
51) разработка, утверждение или согласование нормативных правовых актов в области безопасности машин и оборудования, за исключением утверждения технического регламента;

52) жер учаскелерi меншiкке өтеусiз негiзде берілетін отандық өнеркәсiптік кәсiпорындар тiзбесiне енгiзу үшiн отандық өнеркәсiптік кәсiпорындарды iрiктеу критерийлерін әзiрлеу;
53) жер учаскелерi меншiкке өтеусiз негiзде берілетін отандық өнеркәсiптік кәсiпорындар тiзбесiн әзiрлеу;
54) Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердi ұйымдардың және мемлекеттiк органдардың сатып алуы кезiнде жергiлiктi қамтудың үлесiн ұлғайту жөнінде шаралар әзiрлеу және мемлекеттiк саясатты iске асыру;
55) жергiлiктi қамту мәселелерi бойынша мемлекеттiк органдардың қызметiн үйлестiру және әдiснамалық қамтамасыз ету;
56) Мемлекеттiк энергетикалық тiзiлiмдi қалыптастыру және жүргізу тәртiбiн айқындау;
57) ғимараттардың, құрылыстардың және олардың қоршау конструкцияларының бөлігі болып табылатын элементтерінің энергия тиімділігі жөніндегі талаптарды белгілеу;
57-1) құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының энергия тиімділігі талаптарын белгілеу;
58) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институтын айқындау;
58-1) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қажетті ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдар тізбесін бекіту;
59) энергия тұтынудың нормативтерін, дара кәсіпкерлердің және заңды тұлғалардың электр желілеріндегі қуат коэффициентінің нормативтік мәндерін бекіту;
60) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдардың қызметін бағалау тетігін бекіту;
61) көліктің энергия тиімділігі бойынша талаптарды белгілеу;
62) технологиялық процестердің, жабдықтардың, оның ішінде электр жабдығының энергия тиімділігі жөніндегі талаптарды белгілеу;
62-1) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың компоненттерінің өндірісін ынталандыру қағидаларын бекіту;
63) үйлердің, құрылыстардың, ғимараттардың энергия тиімділігі сыныбын айқындау және қайта қарау қағидаларын бекіту;
64) энергетикалық аудит жүргізу тәртібін бекіту;
65) үйлердің, құрылыстардың, ғимараттардың жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаларына қойылатын энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі талаптарды бекіту;
66) Қазақстан Республикасының энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру туралы заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы ұйғарым нысанын бекiту;

52) разработка критериев отбора отечественных промышленных предприятий для включения в перечень отечественных промышленных предприятий, которым земельные участки предоставляются в собственность на безвозмездной основе;
53) разработка перечня отечественных промышленных предприятий, которым земельные участки предоставляются в собственность на безвозмездной основе;
54) выработка мер и реализация государственной политики по увеличению доли местного содержания при закупках товаров, работ и услуг организациями и государственными органами, осуществляемых на территории Республики Казахстан;
55) координация и методологическое обеспечение деятельности государственных органов по вопросам местного содержания;
56) определение порядка формирования и ведения Государственного энергетического реестра;
57) установление требований по энергоэффективности зданий, строений, сооружений и их элементов, являющихся частью ограждающих конструкций;
57-1) установление требований по энергоэффективности строительных материалов, изделий и конструкций;
58) определение национального института развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
58-1) утверждение перечня информационно-измерительных комплексов и технических средств, необходимых для осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
59) утверждение нормативов энергопотребления, нормативных значений коэффициента мощности в электрических сетях индивидуальных предпринимателей и юридических лиц;
60) утверждение механизма оценки деятельности местных исполнительных органов по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности;
61) установление требований по энергоэффективности транспорта;
62) установление требований по энергоэффективности технологических процессов, оборудования, в том числе электрооборудования;
62-1) утверждение правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов совместно с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды;
63) утверждение правил определения и пересмотра классов энергоэффективности зданий, строений, сооружений;
64) утверждение порядка проведения энергетического аудита;
65) утверждение требований по энергосбережению и повышению энергоэффективности, предъявляемых к проектным (проектно-сметным) документациям зданий, строений, сооружений;
66) утверждение формы предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергоэффективности;

67) энергия аудитінің қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының нысаны мен мазмұнына қойылатын талаптарын бекіту;
68) оқу орталықтарының қызмет тәртiбiн айқындау;
68-1) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу туралы куәлікті, энергия аудиторының аттестатын беру үшін қажетті рұқсат беру талаптары мен құжаттар тізбесін бекіту;
68-2) энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттауды жүргізу тәртібін айқындау;
68-3) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудиторы аттестатының нысанын бекіту;
68-4) үй-жайларды, құрылыстарды, ғимараттарды энергия тиімділігі бойынша таңбалау нысанын бекіту;
68-5) энергия тиімділігі картасын қалыптастыру және жүргізу, энергия тиімділігі картасына жобаларды іріктеу және енгізу тәртібін айқындау;
68-6) энергия аудиті қорытындыларына талдау жүргізу тәртібін айқындау;
68-7) білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша оқу бағдарламалары мен жоспарларын бекіту;
69) орталық атқарушы органдардың энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік саясаттың іске асырылуы жөніндегі есептерінің нысанын және оларды ұсыну мерзімдерін бекіту;
70) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы үлгілік келісімді әзірлеу және бекіту;
70-1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органымен және энергетикалық ресурстарды жылына бір жүз мың және одан көп тонна шартты отын көлемінде тұтынатын Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісімен ерікті негізде энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы келісімді жасасу;
70-2) энергия-сервистік шарттың үлгілік нысандарын бекіту;
71) Қазақстан Республикасының резиденті – заңды тұлғалармен Моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасудың тәртібін, шартын және үлгілі нысанын айқындау;
71-1) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен және бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша импорты қосылған құн салығынан босатылған моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасаған салық төлеуші пайдаланатын автокомпоненттер тізбесін белгілеу;
71-2) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен және бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша инвестициялық келісімшарт шеңберінде импорты қосылған құн салығынан босатылатын шикізаттың және (немесе) материалдардың тізбесін бекіту;

67) утверждение требований к форме и содержанию плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемого субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергоаудита;
68) определение порядка деятельности учебных центров;
68-1) утверждение разрешительных требований и перечня документов, необходимых для выдачи свидетельства об аккредитации, аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
68-2) определение порядка проведения аттестации кандидатов в энергоаудиторы;
68-3) утверждение формы аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
68-4) утверждение формы маркировки зданий, строений, сооружений по энергоэффективности;
68-5) определение порядка формирования и ведения карты энергоэффективности, отбора и включения проектов в карту энергоэффективности;
68-6) определение порядка проведения анализа заключений энергоаудита;
68-7) утверждение по согласованию с уполномоченным органом в области образования учебных программ и планов;
69) утверждение формы и сроков представления центральными исполнительными органами отчетов по реализации государственной политики в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
70) утверждение типового соглашения в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
70-1) заключение на добровольной основе соглашения в области энергосбережения и повышения энергоэффективности с местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы и субъектом Государственного энергетического реестра, потребляющим энергетические ресурсы в объеме сто тысяч и более тонн условного топлива в год;
70-2) утверждение типовых форм энергосервисного договора;
71) определение порядка заключения, условий и типовой формы Соглашения о промышленной сборке моторных транспортных средств с юридическими лицами – резидентами Республики Казахстан;
71-1) установление по согласованию с уполномоченным государственным органом по государственному планированию и уполномоченным государственным органом по бюджетному планированию перечня автокомпонентов, используемых налогоплательщиком, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость;
71-2) утверждение по согласованию с уполномоченным государственным органом по государственному планированию и уполномоченным государственным органом по бюджетному планированию перечня сырья и (или) материалов, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость в рамках инвестиционного контракта;

71-3) 2017 жылғы 1 қаңтарға дейін еркін қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған шикізаттан және (немесе) материалдардан ғана еркін қойма аумағында өндірілген және еркін қойма иесі Қазақстан Республикасының аумағында өткізетін тауарлардың тiзбесiн бекіту;
71-4) 2017 жылғы 1 қаңтарға дейін еркiн қойманың кедендік рәсіміне орналастырылған шикізаттан және (немесе) материалдардан ғана еркін қойма аумағында өндірілген тауарды өндіру кезінде пайдаланылғаны туралы растау нысанын бекіту;
72) Қазақстан Республикасының резиденті – заңды тұлғалармен бекітілген нысан бойынша моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасу;
72-1) заңды тұлға шығарған моторлы көлік құралдары үлгілерінің "Кеден одағына мүше мемлекеттердiң және Бірыңғай экономикалық кеңістіктің аумақтарында "моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру" ұғымын қолдану шарттары туралы" Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 29 мамырдағы № 72 шешімінің 1-тармағы 4) тармақшасының бірінші абзацында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы шешімдерді қабылдау;
72-2) көлік құралдарының (көлік құралдары шанағы), өзі жүретін машиналар мен техникалардың басқа түрлерінің паспорттарын (электрондық паспорттарын) электрондық түрде ресімдеуді жүзеге асыратын көлік құралдарын (көлік құралдары шанағы), өзі жүретін машиналар мен техниканың басқа түрлерін дайындаушы ұйымдар және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдардың) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерін қалыптастыру және жүргізу;
72-3) мүдделі адамдардың сұрау салулары бойынша көлік құралдарының (көлік құралдары шанағы), өзі жүретін машиналар мен техникалардың басқа түрлерінің паспорттарын (электрондық паспорттарын) ресімдеуді жүзеге асыратын көлік құралдарын (көлік құралдары шанағы), өзі жүретін машиналар мен техниканың басқа түрлерін дайындаушы ұйымдардың және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдардың) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінде қамтылған мәліметтерді ұсыну;
73) мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігінің, омырау белгісінің, нөмірлік мөртабаны мен пломбирінің үлгілерін белгілеу;
74) мемлекеттік инспекторлар актілерінің нысандарын бекіту;
75) өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларының, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің емтихан тапсыру тәртібін бекіту;
76) газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің қауіпсіздігі жөніндегі талаптарды бекіту;
77) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.

71-3) утверждение перечня товаров, произведенных на территории свободного склада исключительно из сырья и (или) материалов, помещенных под таможенную процедуру свободного склада до 1 января 2017 года и реализуемых владельцем свободного склада на территории Республики Казахстан;
71-4) утверждение формы подтверждения об использовании при производстве товара, произведенного на территории свободного склада исключительно из сырья и (или) материалов, которые были помещены под таможенную процедуру свободного склада до 1 января 2017 года;
72) заключение с юридическими лицами – резидентами Республики Казахстан Соглашения о промышленной сборке моторных транспортных средств по утвержденной форме;
72-1) принятие решений о соответствии моделей моторных транспортных средств, произведенных юридическим лицом, требованиям, установленным в абзаце первом подпункта 4) пункта 1 Решения Высшего Евразийского экономического совета от 29 мая 2014 года № 72 "Об условиях применения понятия "промышленная сборка моторных транспортных средств" на территориях государств-членов Таможенного союза и Единого экономического пространства;
72-2) формирование и ведение национальных частей единого реестра уполномоченных органов (организаций) государств-членов Евразийского экономического союза и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники в электронном виде;
72-3) представление по запросам заинтересованных лиц сведений, содержащихся в национальных частях единого реестра уполномоченных органов (организаций) государств-членов Евразийского экономического союза и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники;
73) установление образцов служебного удостоверения, нагрудного знака, номерного штампа и пломбира государственного инспектора;
74) утверждение форм актов государственных инспекторов;
75) утверждение порядка сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц;
76) утверждение требований по безопасности объектов систем газоснабжения;
77) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;

78) қауіптілігі жоғары аймақта болу және онда жұмыс жүргізу қағидаларын бекіту;
79) өнімдерді экспорттау мен импорттауға лицензия беру қағидаларын бекіту;
80) импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру қағидаларын бекіту;
81) өнімнің транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту;
82) өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат беру қағидаларын бекіту;
83) сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың (мәлімдеушілердің) фирмаішілік экспорттық бақылау жүйесіне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту;
84) өнімнің кері экспортына рұқсат беру қағидаларын бекіту;
85) химиялық өнімдердің жекелеген түрлерін есепке алу тәртібін бекіту;
86) химиялық өнімді тіркеу және есепке алу тәртібін бекіту;
87) арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы ретінде тіркеуге арналған өтінім мен сауалнаманың нысандарын бекіту;
88) құрылатын арнайы экономикалық аймақтың техникалық-экономикалық негіздемесіне қойылатын талаптарды бекіту;
89) қоршаған ортаға әсері бағаланған арнайы экономикалық аймақ құрудың тиісті техникалық-экономикалық негіздемесінің тұжырымдамасын, арнайы экономикалық аймақты құрудың немесе таратудың орындылығы мәселесін қарау үшін сарапшылық кеңестің қорытындысын қоса бере отырып, арнайы экономикалық аймақты құру туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс енгізу;
90) арнайы экономикалық аймақты басқару органының арнайы экономикалық аймақтарды құру, олардың жұмыс істеуі және таратылуы саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органға және Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар жөніндегі бірыңғай үйлестіру орталығына арнайы экономикалық аймақтар қызметінің нәтижелері туралы есептілікті ұсыну тәртібі мен мерзімділігін айқындау;
91) жыл сайынғы негізде Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне арнайы экономикалық аймақтар қызметінің нәтижелері туралы талдамалық ақпарат беру;
92) инвестициялық преференцияларды ұсынуға арналған өтiнiмге қоса берілетін инвестициялық жобаның бизнес-жоспарын жасауға қойылатын талаптарды белгілеу;
92-1) инвестициялық келісімшарттың орындалуы туралы жартыжылдық есептердің нысанын белгілеу;
92-2) инвестициялық келiсiмшарттың жұмыс бағдарламасын орындаудың ағымдағы жай-күйі туралы актінің нысанын белгілеу;
92-3) инвесторларға мемлекеттік қызметтер көрсету және оларды мемлекеттік органдарда сүйемелдеу шеңберінде өзара іс-қимыл жасауға жауапты тұлғаларды айқындау туралы мемлекеттік қызметтер көрсетуге жауапты мемлекеттік органдармен бірлескен бұйрықты бекіту;

78) утверждение правил нахождения в зоне повышенной опасности и проведения в ней работ;
79) утверждение правил лицензирования экспорта и импорта продукции;
80) утверждение правил оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения;
81) утверждение правил выдачи разрешения на транзит продукции;
82) утверждение правил выдачи разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан;
83) утверждение квалификационных требований к внутрифирменным системам экспортного контроля участников внешнеэкономической деятельности (заявителей);
84) утверждение правил выдачи разрешения на реэкспорт продукции;
85) утверждение порядка учета отдельных видов химической продукции;
86) утверждение порядка регистрации и учета химической продукции;
87) утверждение форм заявки и анкеты для регистрации в качестве участника специальной экономической зоны;
88) утверждение требований к технико-экономическому обоснованию создаваемой специальной экономической зоны;
89) внесение в Правительство Республики Казахстан предложения о создании специальной экономической зоны с приложением концепции соответствующего технико-экономического обоснования создания специальной экономической зоны с оценкой воздействия на окружающую среду, заключения экспертного совета для рассмотрения вопроса целесообразности создания или упразднения специальной экономической зоны;
90) определение порядка и периодичности представления уполномоченному органу, осуществляющему государственное регулирование в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических зон, и Единому координационному центру по специальным экономическим зонам в Республике Казахстан отчетности о результатах деятельности специальных экономических зон органом управления специальной экономической зоны;
91) представление на ежегодной основе в Администрацию Президента Республики Казахстан и Правительство Республики Казахстан аналитической информации о результатах деятельности специальных экономических зон;
92) установление требований к составлению бизнес-плана инвестиционного проекта, прилагаемого к заявке на предоставление инвестиционных преференций;
92-1) установление формы полугодовых отчетов о выполнении инвестиционного контракта;
92-2) установление формы акта текущего состояния исполнения рабочей программы инвестиционного контракта;
92-3) утверждение совместного приказа с государственными органами, ответственными за оказание государственных услуг, об определении ответственных лиц для взаимодействия в рамках оказания государственных услуг инвесторам и сопровождения в государственных органах;

92-4) Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтінішхат беру тәртібін айқындау;
92-5) Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтiнiмінің нысанын белгілеу;
92-6) инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтiнiмдi қабылдау, тiркеу және қарау тәртiбiн айқындау;
92-7) инвестициялық жобаны iске асыратын Қазақстан Республикасының заңды тұлғасымен инвестициялық келiсiмшарт жасасу;
92-8) инвестициялық келісімшарттың қолданысын біржақты тәртіппен мерзімінен бұрын тоқтату туралы инвесторға хабарлама жіберу;
92-9) экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы сыныптауышын бекіту;
92-10) экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім сыныптауышын бекіту;
92-11) ұсынылған мемлекеттiк заттай грантты меншiкке немесе жер пайдалануға өтеусiз беру туралы шешім қабылдау;
92-12) арнайы инвестициялық жобаны іске асыру шеңберінде инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімді қабылдау және тіркеу тәртібін бекіту;
92-13) арнайы инвестициялық жобаны іске асыру шеңберінде инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінім нысанын бекіту;
92-14) арнайы инвестициялық келісімшартты жасасудың және бұзудың тәртібі мен шарттарын бекіту;
92-15) үлгілік арнайы инвестициялық келісімшартты бекіту;
92-16) арнайы инвестициялық келісімшартты дайындау;
92-17) кеден істері саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Кеден одағының кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен ұштасқан кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берілген ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған, шартты түрде шығарылған тауарларды нысаналы пайдалануды тану қағидалары мен мерзімдерін бекіту;
93) инвестициялық преференцияларды ұсынуға арналған өтiнiмдi қабылдау, тiркеу және қарау тәртiбiн айқындау;
93-1) инвесторлар үшін "бір терезе" құру және оның жұмыс істеуі үшін инвесторларға немесе олардың заңды өкілдеріне мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдауға және олардың нәтижелерін беруге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ақпараттық жүйелерден мәліметтер алу арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуге арналған арнайы бөлінген орын ұйымдастыру;

92-4) определение порядка выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан;
92-5) установление формы заявки юридического лица Республики Казахстан на предоставление инвестиционных преференций;
92-6) определение порядка приема, регистрации и рассмотрения заявки на предоставление инвестиционных преференций;
92-7) заключение инвестиционного контракта с юридическим лицом Республики Казахстан, реализующим инвестиционный проект;
92-8) направление инвестору уведомления о досрочном прекращении действия инвестиционного контракта в одностороннем порядке;
92-9) утверждение общего классификатора видов экономической деятельности;
92-10) утверждение классификатора продукции по видам экономической деятельности;
92-11) принятие решения о безвозмездной передаче предоставленного государственного натурного гранта в собственность или землепользование;
92-12) утверждение порядка приема и регистрации заявки на предоставление инвестиционных преференций в рамках реализации специального инвестиционного проекта;
92-13) утверждение формы заявки на предоставление инвестиционных преференций в рамках реализации специального инвестиционного проекта;
92-14) утверждение порядка и условий заключения и расторжения специального инвестиционного контракта;
92-15) утверждение типового специального инвестиционного контракта;
92-16) подготовка специального инвестиционного контракта;
92-17) утверждение совместно с уполномоченным органом в сфере развития агропромышленного комплекса по согласованию с уполномоченным органом в сфере таможенного дела правил и сроков признания целевого использования условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых предоставлены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Таможенного союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов;
93) определение порядка приема, регистрации и рассмотрения заявки на предоставление инвестиционных преференций;
93-1) организация специально отведенного места, предназначенного для приема заявлений на оказание государственных услуг и выдачи их результатов инвесторам или их законным представителям, а также оказания государственных услуг в электронной форме посредством получения сведений из информационных систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан для создания и функционирования "одного окна" для инвесторов;

93-2) орталық және жергілікті атқарушы органдарға инвесторлардың өтініштерін қарау туралы өтінішхат жасау және инвесторлардың құжаттарын мемлекеттік органдарға енгізу;
93-3) Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтінішхат беру;
93-4) өз құзыретi шегiнде және өзiне жүктелген мiндеттердi орындау мақсатында тиiстi мемлекеттiк органдардың мамандарын, Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары арасынан консультанттар мен сарапшыларды тарту;
94) қызметті жүзеге асыру туралы үлгі шартты бекіту;
95) арнайы экономикалық аймақты құру немесе тарату және ол туралы ережені бекіту орындылығы мәселесін қарау үшін сараптамалық кеңес құру;
96) арнайы экономикалық аймақ құрылатын жеке меншіктегі жер учаскелерін уақытша өтеумен пайдаланудың (жалдаудың) үлгі шартын бекіту;
96-1) арнайы экономикалық аймақ құрылатын мемлекеттік меншіктегі жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдаланудың (жалға алудың) үлгілік шартын бекіту;
97) арнайы экономикалық аймақ құрылатын жеке меншіктегі жер учаскелерін уақытша өтеумен қайта пайдаланудың (қосалқы жалдаудың) үлгі шартын бекіту;
97-1) арнайы экономикалық аймақ құрылатын мемлекеттік меншіктегі жер учаскелерін уақытша өтеулі кейінгі жер пайдаланудың (қосалқы жалға алудың) үлгілік шартын бекіту;
98) арнайы экономикалық аймақ құру тұжырымдамасын ресімдеуге қойылатын талаптарды бекіту;
98-1) арнайы экономикалық аймақтың әлеуетті қатысушысының, өтініш берушінің, арнайы экономикалық аймақ қатысушысының жобасын іріктеу тәртібі мен өлшемшарттарын бекіту;
98-2) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша арнайы экономикалық аймақтар қызметінің тиімділігін бағалау әдістемесін бекіту;
98-3) құрылатын арнайы экономикалық аймақтың техникалық-экономикалық негіздемесін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті сараптамалар жүргізу үшін мүдделі мемлекеттік органдарға жіберу;
98-4) арнайы экономикалық аймақ қатысушысы ретіндегі қызметті жүзеге асыру туралы шартта айқындалған міндеттемелерді арнайы экономикалық аймақ қатысушысының орындамағаны туралы актілерді белгілеу;
99) қызметтің қосалқы түрін жүзеге асыратын тұлға ретінде рұқсат алу үшін өтінімге қоса берілетін құжаттар тізбесін бекіту;

93-2) внесение ходатайства перед центральными и местными исполнительными органами о рассмотрении обращения инвестора и внесении документов инвесторов в государственные органы;
93-3) выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан;
93-4) привлечение в пределах своей компетенции и в целях выполнения возложенных задач специалистов соответствующих государственных органов, консультантов и экспертов из числа физических и юридических лиц Республики Казахстан;
94) утверждение типовых договоров об осуществлении деятельности;
95) создание экспертного совета для рассмотрения вопроса целесообразности создания или упразднения специальной экономической зоны и утверждения положения о нем;
96) утверждение типового договора временного возмездного пользования (аренды) земельными участками, находящимися в частной собственности, на которых создается специальная экономическая зона;
96-1) утверждение типового договора временного возмездного землепользования (аренды) земельными участками, находящимися в государственной собственности, на которых создается специальная экономическая зона;
97) утверждение типового договора временного возмездного вторичного пользования (субаренды) земельными участками, находящимися в частной собственности, на которых создается специальная экономическая зона;
97-1) утверждение типового договора временного возмездного вторичного землепользования (субаренды) земельными участками, находящимися в государственной собственности, на которых создается специальная экономическая зона;
98) утверждение требований к оформлению концепции создания специальной экономической зоны;
98-1) утверждение порядка и критериев отбора проектов потенциального участника специальной экономической зоны, заявителя, участника специальной экономической зоны;
98-2) утверждение методики оценки эффективности деятельности специальных экономических зон по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию;
98-3) направление технико-экономического обоснования создаваемой специальной экономической зоны в заинтересованные государственные органы для проведения соответствующих экспертиз в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
98-4) установление актов неисполнения участником специальной экономической зоны обязательств, определенных договором об осуществлении деятельности в качестве участника специальной экономической зоны;
99) утверждение перечня документов предоставляемых для допуска в качестве лица, осуществляющего вспомогательный вид деятельности;

100) басқарушы компанияны басқару үшін адамдарды конкурстық іріктеуді жүргізу тәртібін, сондай-ақ оларға қойылатын біліктілік талаптарын айқындау;
100-1) басқарушы компания құрылғанға дейін арнайы экономикалық аймақ әкімшілігінің басқарушы компания функцияларын орындау мерзімін айқындау;
101) нормативтік техникалық құжаттардың ресми басылымдарын тарату және пайдаланушыларды қамтамасыз ету тәртібін айқындау;
102) сәйкестiктi растау, тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторларды даярлау, қайта даярлау, біліктілігін арттыру тәртібін бекіту, оларды ұйымдастыру және аттестаттау, сондай-ақ оларға қойылатын рұқсат беру талаптарын бекіту;
103) техникалық регламенттердi әзiрлеу жөнiндегi жоспарды бекiту;
104) әскери және қосарлы мақсаттағы тауарларға (өнімдерге), жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге арналған әскери стандарттарды қоспағанда, ұлттық стандарттарды, алдын ала ұлттық стандарттарды және техникалық-экономикалық ақпарат жіктеуіштерін әзірлеу, келісу, есепке алу, бекіту, сараптау, өзгерту, күшін жою және қолданысқа енгізу тәртібін айқындау;
105) халықаралық, өңiрлiк стандарттарды және шет мемлекеттердiң стандарттарын, ұйымдардың стандарттарын, техникалық-экономикалық ақпарат жіктеуіштерін, шет мемлекеттердің стандарттау, сәйкестiктi растау мен аккредиттеу жөнiндегi қағидаларын, нормаларын және ұсынымдарын, оларды ұйымдардың стандарттарында қолдануды қоспағанда, Қазақстан Республикасының аумағында есепке алу және қолдану тәртiбiн айқындау;
106) мемлекеттiк стандарттау жоспарларын әзiрлеу тәртiбiн белгiлеу;
107) үкіметтік емес стандарттарды әзірлеу, консенсусын қамтамасыз ету, бекіту, есепке алу, тіркеу, белгілеу, өзгерту, күшін жою, өзекті ету, сақтау, басып шығару, тарату, әзірлеушінің авторлық құқықтарын сақтау және қолданысқа енгізу тәртібін айқындау;
108) өнімнің каталогтық парағының нысанын белгілеу;
109) техникалық-экономикалық ақпарат жiктеуiштерiнiң депозитарийiн құру және жүргiзу қағидаларын бекіту;
110) Нормативтік техникалық құжаттардың бірыңғай мемлекеттік қорын қалыптастыру және жүргізу тәртібін айқындау;
111) техникалық регламенттердi әзiрлеу, сараптау, қабылдау, өзгерту және күшiн жою тәртiбiн белгiлеу;
112) сәйкестiк сертификатының, сәйкестiк туралы декларацияның, тауардың шығарылған елiн айқындау жөнiндегi сертификаттың нысандарын белгiлеу және оларды дайындауды ұйымдастыру;
113) тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөнiндегi қағидаларын бекiту;

100) определение порядка проведения конкурсного отбора лиц для управления управляющей компанией, а также квалификационных требований к ним;
100-1) определение срока выполнения администрацией специальной экономической зоны функции управляющей компании до создания управляющей компании;
101) определение порядка распространения и обеспечения пользователей официальными изданиями нормативных технических документов;
102) утверждение порядка и организация подготовки, переподготовки, повышения квалификации экспертов-аудиторов по подтверждению соответствия, определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара и их аттестация, а также утверждение разрешительных требований к ним;
103) утверждение плана по разработке технических регламентов;
104) определение порядка разработки, согласования, учета, утверждения, экспертизы, изменения, отмены и введения в действие национальных стандартов, предварительных национальных стандартов и классификаторов технико-экономической информации, за исключением военных стандартов на товары (продукцию), работы и услуги военного и двойного назначения;
105) определение порядка учета и применения международных, региональных стандартов и стандартов иностранных государств, стандартов организаций, классификаторов технико-экономической информации, правил, норм и рекомендаций иностранных государств по стандартизации, подтверждению соответствия и аккредитации на территории Республики Казахстан, за исключением применения их в стандартах организаций;
106) установление порядка разработки планов государственной стандартизации;
107) определение порядка разработки, обеспечения консенсуса, утверждения, учета, регистрации, обозначения, изменения, отмены, актуализации, хранения, издания, распространения, соблюдения авторских прав разработчика и введения в действие неправительственных стандартов;
108) установление формы каталожного листа продукции;
109) утверждение правил создания и ведения депозитария классификаторов технико-экономической информации;
110) определение порядка формирования и ведения Единого государственного фонда нормативных технических документов;
111) установление порядка разработки, экспертизы, принятия, изменения и отмены технических регламентов;
112) установление форм сертификата соответствия, декларации о соответствии, сертификата по определению страны происхождения товара и организация их изготовления;
113) утверждение правил по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия;

114) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
114-1) техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімді алып қою мен кері қайтарып алуды жүзеге асыру тәртібін белгілеу;
115) ұйым стандарттарын, консорциум стандарттарын және әскери және қосарланған мақсаттағы тауарларға (өнімге), жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге арналған әскери стандарттарды қоспағанда, стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттардың ресми басылымдарын тарату, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысу және шетелдік ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындау;
116) өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы техникалық сарапшыларға және өлшем құралдарын салыстырып тексерушілерге аттестаттау және қайта аттестаттау жүргізу қағидаларын, сондай-ақ оларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту;
117) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласында кадрлардың біліктілігін арттыру мен қайта даярлау тәртібін айқындау;
118) Қазақстан Республикасының аумағында бастапқы ретінде шама бірлігінің мемлекеттік эталондарын бекіту;
119) өлшем құралдарының түрлерін бекіту туралы сертификаттардың, өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификаттардың, өлшем құралдарын салыстырып тексеру туралы сертификаттардың нысандарын белгілеу;
120) салыстырып тексеру таңбаларын дайындау, сақтау және қолдану тәртібін белгілеу;
121) техникалық құралдардың өлшем құралдарына қатыстылығын белгілеудің тәртібін айқындау;
122) Қазақстан Республикасының аумағында қолданылатын шама бірліктерінің мемлекеттік эталондарының сыныптамасын белгілеу;
123) өлшем құралдарына, әдістері мен нәтижелеріне, өлшем құралдарын тексеру әдістемелеріне жалпы метрологиялық талаптарды айқындау;
124) сәйкестiк сертификатының, сәйкестiк туралы декларацияның нысандарын белгiлеу және оларды дайындауды ұйымдастыру;
125) шағымдарды (апелляцияларды) қарау үшiн апелляциялық комиссия құру;
126) сәйкестікті бағалау саласында мәлімделетін аккредиттеу саласын аккредиттеуге қағаз және электрондық жеткізгіштердегі өтінімнің нысанын, сынақ, салыстырып тексеру, калибрлеу зертханаларына (орталықтарына) метрологиялық аттестаттауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларға арналған паспортты, өлшемдерді орындау әдістемелерін, сәйкестікті бағалау жөніндегі жұмыстарды орындайтын персонал туралы мәліметтерді (сәйкестікті растау жөніндегі органдар үшін) бекіту;
127) сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу алдындағы және аккредиттеуден кейінгі үлгі шарттарды бекіту;
128) техникалық регламенттерді бекіту;
129) стандарттау жөнiндегi техникалық комитеттердi құру, олардың жұмыс iстеуі, таратылу тәртiбiн белгiлеу;

114) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
114-1) установление порядка осуществления изъятия и отзыва продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов;
115) определение порядка распространения официальных изданий нормативных документов по стандартизации, за исключением стандартов организации, стандартов консорциума и военных стандартов на товары (продукцию), работы и услуги военного и двойного назначения, участия в работе международных организаций по стандартизации и взаимодействия с иностранными организациями;
116) утверждение правил проведения аттестации и переаттестации технических экспертов в области обеспечения единства измерений и поверителей средств измерений, а также квалификационных требований к ним;
117) определение порядка повышения квалификации и переподготовки кадров в области обеспечения единства измерений;
118) утверждение государственных эталонов единиц величин в качестве исходных на территории Республики Казахстан;
119) установление формы сертификатов об утверждении типа средств измерений, сертификатов о метрологической аттестации средств измерений, сертификатов о поверке средств измерений;
120) установление порядка изготовления, хранения и применения поверительных клейм;
121) определение порядка установления принадлежности технических средств к средствам измерений;
122) установление классификации государственных эталонов единиц величин, применяемых на территории Республики Казахстан;
123) определение общих метрологических требований к средствам, методам и результатам измерений, методикам поверки средств измерений;
124) установление формы сертификата соответствия, декларации о соответствии и организация их изготовления;
125) создание апелляционной комиссии для рассмотрения жалоб (апелляций);
126) утверждение в области оценки соответствия формы заявки на аккредитацию, заявляемой области аккредитации, на бумажном и электронном носителях, паспорта для испытательных, поверочных, калибровочных лабораторий (центров), юридических лиц, осуществляющих метрологическую аттестацию, методик выполнения измерений, сведений о персонале, выполняющем работы по оценке соответствия, для органов по подтверждению соответствия;
127) утверждение типовых предаккредитационных и постаккредитационных договоров в области оценки соответствия;
128) утверждение технических регламентов;
129) установление порядка создания, работы, ликвидации технических комитетов по стандартизации;

130) мемлекеттiк стандарттау жоспарларын әзiрлеу тәртiбiн белгілеу;
131) жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) кепілін мемлекеттік тіркеу;
132) уранды қоспағанда, пайдалы қатты қазбалар бөлiгiнде жою қорын пайдалануға рұқсат беру;
133) берілген жер қойнауын пайдалануға арналған лицензиялар және жасалған келісімшарттар туралы ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету;
134) жер қойнауын пайдаланушының жер қойнауын пайдаланудың салдарын жою жөніндегі міндеттемелерін орындау кепілдерінің үлгілік нысанын әзірлеу және бекіту;
135) пайдалы қатты қазбаларды барлау мен өндіру үшін жер қойнауын пайдалану құқығын беру және тоқтату;
136) уран өндіру жөніндегі операцияларды қоспағанда, пайдалы қатты қазбаларды барлау мен өндіру жөніндегі операцияларды реттеу;
137) Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру қағидаларын бекіту;
137-1) жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі сараптамалық комиссия туралы ережені әзірлеу және бекіту;
138) жер қойнауын пайдаланушыны бақылаудың өзгеруі туралы хабарлама нысанын әзірлеу және бекіту;
138-1) көмірсутектер саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік жер қойнауы қорын басқару бағдарламасын әзірлеу және бекіту;
139) уранды өндіруді қоспағанда, қатты пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келiсiмшарттарды жасау, мемлекеттiк тiркеудi және сақтауды жүзеге асыру;
139-1) келісімшарттарды мемлекеттік тіркеу тізілімін жүргізу;
140) жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияны беруге (қайта ресімдеуге, ұзартуға) арналған өтініштің нысанын әзірлеу және бекіту;
141) Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
141-1) Пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияларды беруге өтініштер беру және қарау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
142) жер қойнауын пайдалануға арналған лицензия нысанын әзірлеу және бекіту;
142-1) Ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып, хабарлау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
142-2) Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің өндірістік қызметін (технологиялық процесін) жер қойнауын пайдаланумен байланысты қызмет (технологиялық процесс) деп тану қағидаларын бекіту;
143) Геологиялық барлау кезеңділігінің қағидаларын бекіту;
144) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша жер қойнауын геологиялық зерттеу бойынша жобалау құжаттарын жасау жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
145) Қазақстан Республикасының Үкіметіне жасалған келісімшарттар және берілген жер қойнауын пайдалануға арналған лицензиялар шарттарының орындалу барысы туралы жыл сайынғы есепті ұсыну;

130) установление порядка разработки планов государственной стандартизации;
131) государственная регистрация залога права недропользования (доли в праве недропользования);
132) выдача разрешения на использование ликвидационного фонда в части твердых полезных ископаемых, за исключением урана;
133) обеспечение доступа к информации о выданных лицензиях и заключенных контрактах на недропользование;
134) разработка и утверждение типовой формы гарантии за исполнением обязательств недропользователя по ликвидации последствий недропользования;
135) предоставление и прекращение права недропользования для разведки и добычи твердых полезных ископаемых;
136) регулирование операций по разведке и добыче твердых полезных ископаемых, за исключением операций по добыче урана;
137) утверждение Правил выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых;
137-1) разработка и утверждение положения об экспертной комиссии по вопросам недропользования;
138) разработка и утверждение формы уведомления об изменении контроля над недропользователем;
138-1) разработка и утверждение по согласованию с уполномоченным органом в области углеводородов программы управления государственным фондом недр;
139) заключение, осуществление государственной регистрации и хранение контрактов на разведку и добычу твердых полезных ископаемых, за исключением добычи урана;
139-1) ведение реестра государственной регистрации контрактов;
140) разработка и утверждение формы заявления на выдачу (переоформление, продление) лицензии на недропользование;
141) разработка и утверждение Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на разведку твердых полезных ископаемых;
141-1) разработка и утверждение Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на добычу твердых полезных ископаемых;
142) разработка и утверждение формы лицензии на недропользование;
142-1) разработка и утверждение Правил извещения с использованием информационных систем;
142-2) утверждение Правил признания производственной деятельности (технологического процесса) субъектов индустриально-инновационной деятельности деятельностью (технологическим процессом), связанной (связанным) с недропользованием;
143) утверждение Правил стадийности геологоразведки;
144) утверждение по согласованию с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды инструкции по составлению проектных документов по геологическому изучению недр;
145) представление ежегодного отчета Правительству Республики Казахстан о ходе выполнения условий заключенных контрактов и выданных лицензий на недропользование;

146) Меншіктегі, сондай-ақ мемлекеттің иеленуі мен пайдалануындағы геологиялық ақпаратты есепке алу, сақтау, жүйеге келтіру, жинақтап қорыту және беру қағидаларын бекіту;
147) геологиялық ақпаратты жинау, сақтау, өңдеу және беру жөніндегі ұлттық операторды айқындау;
148) Жер қойнауын пайдаланушы жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу нәтижесінде алынған геологиялық ақпараттың және оның жеткізгіштерін сақтау және есепке алу қағидаларын бекіту;
149) Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту;
150) Жер қойнауына мемлекеттік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту;
151) Жер қойнауын сараптау жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы ережені және оның құрамын бекіту;
152) бір блок үшін қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
152-1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың немесе лицензияның шарттарын орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбын өндіру;
153) Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
153-1) Жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (лицензия) бойынша міндеттемелерін орындауына мониторинг жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
153-2) жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияларының және (немесе) келісімшарттар шарттарының сақталуын бақылауды, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (лицензия) бойынша міндеттемелерін орындауына мониторингті жүзеге асыру;
154) жұмыс бағдарламасының мазмұны мен нысанын әзірлеу және бекіту;
155) Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша келіссөздер жүргізу жөніндегі жұмыс тобы туралы ережені және оның құрамын бекіту;
155-1) білім саласындағы уәкілетті органмен бірлесе отырып, Жер қойнауын пайдаланушы алдыңғы жылы өндіруге арналған шығыстарының бір пайызы мөлшерінде қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
155-2) геологиялық есептің нысанын бекіту;
155-3) Кен іздеушілікті жүргізу және кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту;
155-4) Қазақстан Республикасындағы өндіруші салалар қызметі ашықтығының бастамалары стандартын іске асыру бойынша есептіліктің нысанын және оны толтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
156) тау-кен жұмыс жоспарын жасау жөніндегі нұсқаулықты бекіту;

146) утверждение Правил учета, хранения, систематизации, обобщения и представления геологической информации, находящейся в собственности, а также владении и пользовании у государства;
147) определение национального оператора по сбору, хранению, обработке и представлению геологической информации;
148) утверждение Правил хранения и учета недропользователями геологической информации и ее носителей, полученных в результате проведения операций по недропользованию;
149) утверждение Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на геологическое изучение недр;
150) утверждение Правил проведения государственной экспертизы недр;
151) утверждение Положения о государственной комиссии по экспертизе недр и ее состава;
152) разработка и утверждение методики определения размера обеспечения за один блок;
152-1) взыскание неустойки за неисполнение условий контракта или лицензии на недропользование;
153) разработка и утверждение Правил осуществления контроля за соблюдением условий контрактов и (или) лицензий на недропользование;
153-1) разработка и утверждение Правил мониторинга выполнения недропользователями обязательств по контракту (лицензии) на недропользование;
153-2) осуществление контроля за соблюдением недропользователями условий контрактов и (или) лицензий на недропользование, а также осуществление мониторинга выполнения недропользователями обязательств по контракту (лицензии) на недропользование;
154) разработка и утверждение содержания и формы рабочей программы;
155) утверждение Положения о рабочей группе по проведению переговоров по внесению изменений и дополнений в контракт на недропользование и ее состава;
155-1) разработка и утверждение совместно с уполномоченным органом в области образования Правил финансирования обучения казахстанских кадров в размере одного процента от расходов на добычу, понесенных недропользователем в предыдущем году;
155-2) утверждение формы геологического отчета;
155-3) утверждение Правил представления отчетов при проведении операций по добыче общераспространенных полезных ископаемых и проведении старательства;
155-4) утверждение формы и руководства по заполнению отчетности по реализации стандарта инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей в Республике Казахстан;
156) утверждение инструкции по составлению плана горных работ;

157) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша жою жоспарын жасау жөніндегі нұсқаулықты және пайдалы қатты қазбаларды өндіру жөніндегі операциялардың салдарын жоюдың болжамды құнын есептеу әдістемесін әзірлеу және бекіту;
РҚАО-ның ескертпесі!
16-тармақтың 158) тармақшасы 01.01.2024 дейін қолданыста болады – ҚР Үкіметінің 17.07.2018 № 437 қаулысымен.
158) Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы ережені және оның құрамын бекіту;
159) пайдалы қазбалардың қорлары бойынша өңіраралық комиссиялар туралы ережені бекіту;
160) ұстап тұру мәртебесі бойынша жұмыстар бағдарламасын әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу және бекіту;
161) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен бірлесе отырып, пайдалы қатты қазбаларды барлау жоспарын жасау жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу және бекіту;
162) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша жер қойнауы кеңістігін пайдалану жобасын жасау жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
163) кен іздеушілік жоспарын жасау жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
164) Пайдалы қатты қазбаларды барлау және өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидаларын әзірлеу және бекіту;
165) пайдалы қатты қазбаларды қайта өңдеу туралы келісімді жасасу бойынша өтініш нысанын және қайта өңдеу жобасының бизнес-жоспарын жасасу талаптарын әзірлеу және бекіту;
166) тиісті координаттары мен жеке кодтары бар блоктарды сәйкестендіру картасын бекіту;
167) Жер қойнауының мемлекеттік мониторингін жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
168) тарихи шығындарды және геологиялық ақпарат құнын айқындау тәртiбiн бекіту;
169) Бірдей басымдылығы бар өтініш берушілер арасында аукцион өткізу мерзімдері мен қағидаларын әзірлеу және бекіту;
170) пайдалы қатты қазбаларды қайта өндеу туралы келісімді жасасу жөніндегі жұмыс тобының құрамын және ол туралы ережені әзірлеу және бекіту;
171) Мемлекеттік жер қойнауы қорының бірыңғай кадастрын енгізу және пайдалы қазбалар қорын мемлекеттік есепке алу бойынша ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту;
172) Геологиялық есептің мемлекеттік сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту;
173) шетелдік валютадағы ең төмен жеке кредиттік рейтинг бойынша шарттарды әзірлеу және бекіту;
174) Жер қойнауын пайдаланудың лицензиялық режиміне ауысу қағидаларын, Жер қойнауын пайдалануға арналған лицензиялық режиміне ауысу жөніндегі жұмыс қағидаларын әзірлеу және бекіту;
175) Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту;

157) разработка и утверждение по согласованию с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды инструкции по составлению плана ликвидации и методики расчета приблизительной стоимости ликвидации последствий операций по добыче твердых полезных ископаемых;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 158) пункта 16 действуют до 01.01.2024 в соответствии с постановлением Правительства РК от 17.07.2018 № 437.
158) утверждение Положения о государственной комиссии по запасам полезных ископаемых Республики Казахстан и ее состава;
159) утверждение положения о межрегиональных комиссиях по запасам полезных ископаемых;
160) разработка и утверждение инструкции по разработке программы работ по статусу удержания;
161) разработка и утверждение совместно с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды инструкции по составлению плана разведки твердых полезных ископаемых;
162) утверждение по согласованию с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды инструкции по составлению проекта эксплуатации пространства недр;
163) утверждение инструкции по составлению плана старательства;
164) разработка и утверждение Правил представления отчетов при проведении операций по разведке и добыче твердых полезных ископаемых;
165) разработка и утверждение формы заявления по заключению соглашения о переработке твердых полезных ископаемых и требований по составлению бизнес-плана проекта переработки;
166) утверждение карты идентификации блоков с соответствующими координатами и индивидуальными кодами;
167) утверждение Правил осуществления государственного мониторинга недр;
168) утверждение порядка определения исторических затрат и стоимости геологической информации;
169) разработка и утверждение Правил и сроков проведения аукциона среди заявителей, имеющих одинаковую приоритетность;
170) разработка и утверждение состава рабочей группы по заключению соглашения о переработке твердых полезных ископаемых и положения о ней;
171) утверждение Правил ведения единого кадастра государственного фонда недр и представления информации по государственному учету запасов полезных ископаемых;
172) утверждение Правил проведения государственной экспертизы геологического отчета;
173) разработка и утверждение условий по минимальному индивидуальному кредитному рейтингу в иностранной валюте;
174) разработка и утверждение Правил перехода на лицензионный режим недропользования, Правил работы комиссии по переходу на лицензионный режим недропользования;
175) утверждение Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство;

212) Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 25.06.2018 № 376 қаулысымен
212-1) Алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.02.2017 № 70 қаулысымен.
213) Алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.02.2017 № 70 қаулысымен.
214) Алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.02.2017 № 70 қаулысымен.
214-1) Алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.02.2017 № 70 қаулысымен.
214-2) Алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.02.2017 № 70 қаулысымен.
215) Алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.02.2017 № 70 қаулысымен.
216) Алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.02.2017 № 70 қаулысымен.
217) жаңа магистральдық жолдарды салу бойынша шешімдер қабылдау;
218) магистральдық темiржол желiсiн пайдалану қағидаларын бекiту;
219) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
220) жолаушыларды, багажды, жүктерді, жүк-багажды және пошта жөнелтілімдерін тасымалдау қағидаларын бекіту;
221) әлеуметтiк маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау қағидаларын бекіту;
221-1) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдаушылар мен вагондар (контейнерлер) операторларының вагондарды сатып алуын кредиттеуге және қаржылық лизингіне сыйақының мөлшерлемесін субсидиялауға арналған үлгілік шартты бекіту;
221-2) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгілік шартты бекіту;
221-3) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған шарттың заңнамаға сәйкес бұзылуы жағдайында әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын және кредиттік қаражатты қайтару мен жолаушылар вагондарын сатып алуға берілетін қаржылық лизингті төлеу міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ететін жаңа тасымалдаушыны айқындау;
221-4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау бойынша шарт жасасу;
221-5) әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастарда жолаушылар тасымалы бойынша көрсетілетін қызметтерге бағалардың (тарифтердің) шекті деңгейлерін белгілеу;
221-6) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгілік шартты бекіту;
221-7) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдаушылар мен вагондар (контейнерлер) операторларының вагондарды сатып алуын кредиттеуге және олардың қаржылық лизингіне сыйақының мөлшерлемесін субсидиялаудың қағидаларын бекіту;

212) исключен постановлением Правительства РК от 25.06.2018 № 376;
212-1) - 216) исключены постановлением Правительства РК от 15.02.2017 № 70;
217) принятие решений по строительству новых магистральных путей;
218) утверждение правил пользования магистральной железнодорожной сетью;
219) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
220) утверждение правил перевозок пассажиров, багажа, грузов, грузобагажа и почтовых отправлений;
221) утверждение правил долгосрочного субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям;
221-1) утверждение типового договора на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров);
221-2) утверждение типового договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям;
221-3) определение нового перевозчика, осуществляющего перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям и обеспечивающего исполнение обязательств по возврату кредитных средств и выплате финансового лизинга на приобретение пассажирских вагонов в случае расторжения в соответствии с законодательством договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям;
221-4) заключение договора по долгосрочному субсидированию расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
221-5) установление предельных уровней цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по социально значимым межобластным сообщениям;
221-6) утверждение типового договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям;
221-7) утверждение правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров);

221-8) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдаушылар мен вагондар (контейнерлер) операторларының вагондарды сатып алуын кредиттеуге және олардың қаржылық лизингіне сыйақының мөлшерлемесін субсидиялау;
222) темiржол көлiгiмен жолаушылар, багаж, жүк, жүк-багаж және пошта жөнелтiлiмдерiн тасымалдау тәртiбін және шарттарын айқындау;
223) мемлекеттік меншік болып табылатын теміржолдар арқылы теміржол қатынасын тоқтату тәртібін белгілеу;
224) жылжымалы құрам мен жылжымалы құрамның кепілін мiндеттi мемлекеттік тiркеу тәртiбiн белгілеу;
225) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша темiржол көлiгiндегі мемлекеттiк бақылау қызметкерлерiн нысанды киiммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту;
226) темiржол көлiгiмен тасымалдау кезiнде жүктердiң әскерилендiрiлген күзетiн қамтамасыз ету тәртібін айқындау;
227) арнайы тасымалды жүзеге асыру тәртібін айқындау;
228) магистральдық темiржол желiсiне кiретiн магистральдық жолдардың тiзбесiн бекiту;
229) жеке және заңды тұлғалардың қаражаты есебінен салынған объектілерді магистральдық теміржол желісінің құрамына беру қағидаларын бекіту;
230) жолаушыларды облысаралық және халықаралық қатынастарда тасымалдауды ұйымдастыру қағидаларын бекіту;
231) темiржол көлiгiндегi қауiпсiздiк қағидаларын бекiту;
232) жол жүру құжаттарын (билеттерін) сатуды ұйымдастыру кезінде жолаушылар тасымалын басқарудың автоматтандырылған жүйесіне қол жеткізу және өзара технологиялық іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту;
233) темiржол көлiгiнiң қауiптiлiгi жоғары аймақтарда жолаушылардың, азаматтардың болуы және объектiлерді орналастыру, оларда жұмыс жүргiзу, темiржолдар арқылы жүру және өту қағидаларын бекiту;
234) шығыстары бюджет қаражаты есебінен ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидаларын бекіту;
235) теміржол вокзалдары қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту;
236) теміржол вокзалдарының класын айқындау әдістемесін бекіту;
237) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы бойынша көрсетілетін қызметтерге бағалардың (тарифтердің) шекті деңгейлерін айқындау әдістемесін бекіту;
238) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығыстарын субсидиялау көлемдерін айқындау әдістемесін бекіту;
239) тасымалдауды жүзеге асыру кезінде Ұлттық теміржол компаниясы мен тасымалдаушылардың мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындау;

221-8) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров);
222) установление порядка и условий перевозки пассажиров, багажа, грузов, грузобагажа и почтовых отправлений железнодорожным транспортом;
223) установление порядка прекращения железнодорожного сообщения по железнодорожным путям, являющимся государственной собственностью;
224) установление порядка обязательной государственной регистрации подвижного состава и залога подвижного состава;
225) утверждение по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию натуральных норм обеспечения работников государственного контроля на железнодорожном транспорте форменной одеждой (без погон);
226) определение порядка обеспечения военизированной охраной грузов при перевозке железнодорожным транспортом;
227) определение порядка осуществления специальных перевозок;
228) утверждение перечня магистральных путей, входящих в магистральную железнодорожную сеть;
229) утверждение правил передачи в состав магистральной железнодорожной сети объектов, построенных за счет средств физических и юридических лиц;
230) утверждение правил организации перевозок пассажиров в межобластном и международном сообщениях;
231) утверждение правил безопасности на железнодорожном транспорте;
232) утверждение правил доступа к автоматизированной системе управления пассажирскими перевозками и технологического взаимодействия при организации продажи проездных документов (билетов);
233) утверждение правил нахождения пассажиров, граждан и размещения объектов в зонах повышенной опасности железнодорожного транспорта, проведения в них работ, проезда и перехода через железнодорожные пути;
234) утверждение правил проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, расходы которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств;
235) утверждение правил организации деятельности железнодорожных вокзалов;
236) утверждение методики определения класса железнодорожных вокзалов;
237) утверждение методики определения предельных уровней цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по социально значимым сообщениям;
238) утверждение методики определения объемов субсидирования расходов перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям;
239) определение порядка взаимодействия Национальной железнодорожной компании и перевозчиков с государственными органами при осуществлении перевозок;

240) теміржол көлігін техникалық пайдалану қағидаларын бекіту;
241) әлеуметтік маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесін айқындау;
242) Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың механикалық көлік құралдары мен олардың тіркемелерін қоспағанда, механикалық көлік құралдары мен олардың тіркемелерін міндетті техникалық қарап-тексеруді ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын, механикалық көлік құралдары мен олардың тіркемелерін міндетті техникалық қарап-тексеруден өткізу кезеңділігін бекіту;
243) техникалық қарап-тексеру операторларының тізілімін жүргізу тәртібін айқындау;
244) міндетті техникалық қарап-тексеру жүргізу бойынша қызметтер құнын айқындау әдістемесін бекіту;
245) авариялар мен апаттар кезіндегі шұғыл шақыру жүйесі операторының функцияларын жүзеге асыратын заңды тұлғаны айқындау;
246) авариялар мен апаттар кезіндегі шұғыл шақыру жүйесін ұйымдастыру және пайдалану қағидаларын бекіту;
247) автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларын бекіту;
248) жүргiзушiлердiң еңбегi мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану қағидаларын бекіту;
249) әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту;
250) автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту;
251) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.10.2017 № 662 қаулысымен;
252) автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту;
253) автокөлiк құралдарын техникалық пайдалану қағидаларын бекiту;
254) Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобиль тасымалында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларын бекіту;
255) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша автомобиль көлiгi саласында мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органның лауазымды адамдарын нысанды киiммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту;
256) Қазақстан Республикасының аумағында ірi көлемдi және ауыр салмақты жүктердiң тасымалын ұйымдастыру және оны жүзеге асыру тәртібін бекіту;
257) төтенше жағдайларды жоюға тасымалдаушыларды тарту тәртiбiн айқындау;
258) жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастырудың үлгі шартын бекіту;
259) Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен қозғалу үшін арналған автокөлік құралдарының жол берілетін параметрлерін бекіту;
260) автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағына кiру және оның аумағынан шығу, сондай-ақ оның аумағы арқылы транзитпен жүріп өту тәртiбiн айқындау;

240) утверждение правил технической эксплуатации железнодорожного транспорта;
241) определение перечня социально значимых пассажирских межобластных сообщений;
242) утверждение правил организации и проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, периодичности прохождения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, за исключением механических транспортных средств и прицепов к ним Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований;
243) определение порядка ведения реестра операторов технического осмотра;
244) утверждение методики определения стоимости услуг по проведению обязательного технического осмотра;
245) определение юридического лица, осуществляющего функции оператора системы экстренного вызова при авариях и катастрофах;
246) утверждение правил организации и эксплуатации системы экстренного вызова при авариях и катастрофах;
247) утверждение правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом;
248) утверждение правил организации труда и отдыха водителей, а также применения тахографов;
249) утверждение правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров;
250) утверждение правил перевозок грузов автомобильным транспортом;
251) исключен постановлением Правительства РК от 20.10.2017 № 662;
252) утверждение правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом;
253) утверждение правил технической эксплуатации автотранспортных средств;
254) утверждение правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении;
255) утверждение по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию натуральных норм обеспечения должностных лиц уполномоченного органа, осуществляющих государственный контроль в сфере автомобильного транспорта, форменной одеждой (без погон);
256) утверждение порядка организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан;
257) определение порядка привлечения перевозчиков к ликвидации чрезвычайных ситуаций;
258) утверждение типового договора организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа;
259) утверждение допустимых параметров автотранспортных средств, предназначенных для передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан;
260) определение порядка въезда на территорию Республики Казахстан и выезда за ее пределы, а также транзитного проезда по ней автотранспортных средств;

261) автомобильмен тасымалдаушыларға автомобильмен халықаралық жүк тасымалын жүзеге асыруға рұқсат беру қағидаларын бекiту;
262) Қазақстан Республикасының аумағында автокөлiк құралдарымен тасымалдауға жол берiлетiн қауiптi жүктердiң тiзбесiн бекiту;
263) кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту;
264) жолаушыларды, багажды және жүктерді әуе көлігімен тасымалдау қағидаларын бекіту;
265) кеме жүргізушілерді шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидаларын бекіту;
266) кемелермен тасымалдау үшін арналған қауiптi жүктердi тасымалдау тізбесін бекiту;
267) Ұлттық теңіз тасымалдаушысы туралы ережені бекіту;
268) теңіз портының мiндеттi түрде көрсететін қызметтерінің тiзбесiн айқындау;
269) ішкі су жолдары бойынша жүзу қағидаларын бекіту;
270) кәсіби диплом үлгілерін, кәсіби дипломның растамасын, теңізшілерге диплом беру қағидаларын бекіту;
271) теңіздегі кеме қатынасы аясында навигация және байланыс саласында қызметтер көрсету жөніндегі уәкілетті ұйымды айқындау;
272) теңізде жүзу кітапшасының үлгісін, оны ресімдеу және беру тәртібін бекіту;
273) шет мемлекеттiң туын көтеріп жүзетін кемелердiң каботажды және сауда мақсатында теңізде жүзуге байланысты өзге де қызметті жүзеге асыруына рұқсаттар беру тәртiбiн бекіту;
274) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
275) теңiз көлiгi, теңіз оқу-тренажер орталықтары мамандарын даярлауды (қайта даярлауды) және олардың біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын бiлiм беру ұйымдарын куәландыру жөнiндегi уәкiлеттi ұйымды айқындау;
275-1) Қазақстан Республикасының теңізшісі жеке куәлігінің, кәсіби дипломдардың, кәсіби дипломдарды растаудың, жеңілдік рұқсаттарының, теңізде жүзу кітапшаларының тізілімдерін жүргізу тәртібін бекіту;
275-2) кеме экипажы мүшелерін медициналық қарап-тексеру қағидаларын, олардың денсаулығы мен дене жарамдылығына қойылатын талаптарды, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша медициналық қорытындының нысанын бекіту;
275-3) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.10.2017 № 662 қаулысымен;
275-4) теңiз көлiгi, теңіз оқу-тренажер орталықтары мамандарын даярлауды (қайта даярлауды) және олардың біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын куәландыру қағидаларын және оларға қойылатын талаптарды бекіту;
275-5) теңiз көлiгi, теңіз оқу-тренажер орталықтары мамандарын даярлауды (қайта даярлауды) және олардың біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын куәландыру жөніндегі уәкілетті ұйымды айқындау қағидаларын бекіту;

261) утверждение правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов;
262) утверждение перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан;
263) утверждение правил государственной регистрации судов и прав на них;
264) утверждение правил перевозок пассажиров, багажа и грузов;
265) утверждение правил аттестации судоводителей на право управления маломерным судном;
266) утверждение перечня опасных грузов, предназначенных для перевозки судами;
267) утверждение положения о Национальном морском перевозчике;
268) определение перечня обязательных услуг морского порта;
269) утверждение правил плавания по внутренним водным путям;
270) утверждение образцов профессионального диплома, подтверждения профессионального диплома, правил дипломирования моряков;
271) определение уполномоченной организации по предоставлению услуг в области навигации и связи в сфере морского судоходства;
272) утверждение образца мореходной книжки, порядка ее оформления и выдачи;
273) утверждение порядка выдачи разрешений на осуществление каботажа и иной деятельности, связанной с торговым мореплаванием, судами, плавающими под флагом иностранного государства;
274) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
275) определение уполномоченной организации по освидетельствованию организаций образования, осуществляющих подготовку (переподготовку) и повышение квалификации специалистов морского транспорта, морских учебно-тренажерных центров;
275-1) утверждение порядка ведения реестров удостоверений личности моряка Республики Казахстан, профессиональных дипломов, подтверждений профессиональных дипломов, льготных разрешений, мореходных книжек;
275-2) утверждение правил медицинского осмотра членов экипажа судна, требований к состоянию их здоровья и физической пригодности, а также формы медицинского заключения по согласованию с уполномоченным органом в области здравоохранения;
275-3) исключен постановлением Правительства РК от 20.10.2017 № 662;
275-4) утверждение правил освидетельствования организаций образования, осуществляющих подготовку (переподготовку) и повышение квалификации специалистов морского транспорта, морских учебно-тренажерных центров, и требований к ним;
275-5) утверждение правил определения уполномоченной организации по освидетельствованию организаций образования, осуществляющих подготовку (переподготовку) и повышение квалификации специалистов морского транспорта, морских учебно-тренажерных центров;

275-6) білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша су көлігі саласындағы мамандықтар бойынша үлгілік оқу бағдарламаларын бекіту;
275-7) навигациялық орталықтың көрсететін қызметтерін пайдалану тарифтерін бекіту;
275-8) табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттiк органмен бірлесіп, тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) немесе олардың шекті деңгейлерін бекіту кезінде ескерілетін порттар саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларын (жобаларын) бекіту;
275-9) порттар саласындағы табиғи монополия субъектісінің инвестициялық бағдарламасының (жобасының) орындалуы туралы ақпаратқа талдау жүргізу;
275-10) табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттiк органға табиғи монополия саласына жатқызылған теңіз порттарының көрсетілетін қызметтері тарифтеріне (бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) уақытша төмендету коэффициентінің ұсынылып отырған деңгейін бекітудің орындылығының негiздемесi не оны бекітудің орынсыздығының негiздемесi сипатталған қорытынды беру;
276) теңiз кемелерiн жабдықтау жөнiндегi қағидаларды бекiту;
277) Қазақстан Республикасының теңіз порттарында және оларға кіреберістерде кемелердің жүзу және тұрақта тұру қағидаларын бекіту;
278) кемелердегі авариялық жағдайларды тергеу және сыныптау қағидаларын бекіту;
278-1) Министрдің бұйрығымен бекітілген болған авариялық жағдайларды тергеп-тексеру қағидаларына сәйкес кемелермен болған авариялық жағдайларды тергеп-тексеру және сыныптау;
278-2) Министрдің бұйрығымен бекітілген Ішкі су жолдарында кемелермен, оның ішінде шағын көлемді кемелермен болған көлік оқиғаларын тергеп-тексеруді, оларды сыныптауды және есепке алуды жүргізу қағидаларына сәйкес кемелермен, оның ішінде шағын көлемді кемелермен болған көлік оқиғаларын тергеп-тексеру, сыныптау және есепке алу;
278-3) кеме кітабында мемлекеттік тіркелуге жататын кемелердегі көлік оқиғаларын тергеу;
279) кеме құжаттарының тізбесін, кеме құжаттарын жүргізу қағидаларын және кеме құжаттарына қойылатын талаптарды бекіту;
280) халықаралық маңызды мәртебесі бар теңіз порттарын, порт құрылыстарын және теңіз порты акваториясын пайдалану қағидаларын бекіту;
281) "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кеме экипажының ең аз құрамына қойылатын талаптарды белгілеу;
282) кеме кітабында мемлекеттік тіркелуге жататын кемелердегі көліктік оқиғаларды тергеу қағидаларын бекіту;
283) шағын көлемді кемені және олар тоқтайтын базаларды (құрылыстарды) пайдалану қағидаларын бекіту;

275-6) утверждение по согласованию с уполномоченным органом в области образования типовых учебных программ по специальностям в области водного транспорта;
275-7) утверждение тарифов за пользование услугами навигационного центра;
275-8) утверждение совместно с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий, инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий в сфере портов, учитываемых при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней;
275-9) проведение анализа информации об исполнении инвестиционной программы (проекта) субъекта естественной монополии в сфере портов;
275-10) представление в государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий, заключения, в котором отражается обоснование целесообразности утверждения предлагаемого уровня временного понижающего коэффициента либо обоснования нецелесообразности его утверждения к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги морских портов, отнесенные к сфере естественной монополии;
276) утверждение правил по оборудованию морских судов;
277) утверждение правил плавания и стоянки судов в морских портах Республики Казахстан и на подходах к ним;
278) утверждение правил расследования и классификации аварийных случаев с судами;
278-1) расследование и классификация аварийных случаев с судами в соответствии с Правилами расследования аварийных случаев с судами, утвержденными приказом Министра;
278-2) проведение расследований, классификации и учета транспортных происшествий с судами, в том числе маломерными судами, в соответствии с Правилами проведения расследования, классификации и учета транспортных происшествий с судами, в том числе маломерными судами, на внутренних водных путях, утвержденными приказом Министра;
278-3) расследование транспортных происшествий с судами, подлежащими государственной регистрации в судовой книге;
279) утверждение перечня судовых документов, правил ведения судовых документов и требований к судовым документам;
280) утверждение правил эксплуатации морских портов, имеющих статус международного значения, портовых сооружений и акватории морского порта;
281) установление требований минимального состава экипажа судна в соответствии с Законом Республики Казахстан "О торговом мореплавании";
282) утверждение правил расследования транспортных происшествий с судами, подлежащими государственной регистрации в судовой книге;
283) утверждение правил пользования маломерными судами и базами (сооружениями) для их стоянок;

284) кеме тарихын үздіксіз тіркеу журналын жүргізу нысаны мен тәртібін бекіту;
285) Қазақстан Республикасының теңіз көлігі кемелеріндегі қызмет жарғысын бекіту;
286) Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің тізбесі мен нысандарын бекіту;
287) теңiз порттарын салу үшiн оларды орналастыру тәртiбiн айқындау;
288) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша теңіз көлігіндегі мемлекеттік бақылау қызметкерлерін нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту;
289) мұнаймен ластанудан болатын залал үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржымен қамтамасыз ету туралы куәлікті беру қағидаларын бекіту;
290) шағын кемелерді техникалық қадағалау жөніндегі қағидаларды бекіту;
291) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
292) ішкi су жолдарын пайдалану қағидаларын бекiту;
293) кеменi, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттiк тiркеу қағидаларын бекiту;
294) жағалау белдеуiн пайдалану тәртiбiн айқындау;
295) кемелердi лоцмандық алып өтудi жүзеге асыру тәртiбiн айқындау;
296) біліктілік комиссиялары туралы ережені, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердiң командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларын бекіту;
297) қауiптi жүктердi тасымалдау қағидаларын бекiту;
298) "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кемелер экипаждарының ең аз құрамына қойылатын талаптарды белгілеу;
299) кемелердің портқа кіру және порттан шығу, кемелердің порт акваториясы мен порттағы тұрақ шегінде жүзуі қағидаларын бекіту;
300) кемелерді, салдарды және өзге де жүзу объектілерін айлаққа қою, тоқтату және олардың тұрақта тұруы үшін уақытша құрылғылар мен жүзу құрылыстарын қою, жолаушыларды кемеге отырғызу және одан түсіру, жүктерді тиеу, түсіру және сақтау тәртібін айқындау;
301) ішкі су көлігінде жолаушыларды, багажды және жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту;
302) кемелердегі, оның ішінде ішкі су жолдарындағы шағын көлемді кемелердегі көлік оқиғаларын тергеуді, оларды сыныптауды және есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту;
303) шет мемлекеттiң туын көтерiп жүзетiн кемелерді гидрографиялық, ғылыми, гидротехникалық, құтқару қызметіне және сауда мақсатында теңiзде жүзумен байланысты өзге де қызметке пайдалануды жүзеге асыруға рұқсат беру тәртібін бекіту және рұқсат беру;

284) утверждение формы и порядка ведения журнала непрерывной регистрации истории судна;
285) утверждение Устава службы на судах морского транспорта Республики Казахстан;
286) утверждение перечня и форм свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания;
287) определение порядка размещения морских портов для их строительства;
288) утверждение по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию натуральных норм обеспечения работников государственного контроля на морском транспорте форменной одеждой (без погон);
289) утверждение правил выдачи свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за ущерб от загрязнения нефтью;
290) утверждение правил по техническому надзору за маломерными судами;
291) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
292) утверждение правил эксплуатации внутренних водных путей;
293) утверждение правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него;
294) определение порядка пользования береговой полосой;
295) определение порядка осуществления лоцманской проводки судов;
296) утверждение положения о квалификационных комиссиях, правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан;
297) утверждение правил перевозки опасных грузов;
298) установление требований к минимальному составу экипажей судов в соответствии с Законом Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте";
299) утверждение правил захода судов в порт и выхода их из порта, плавания судов в пределах акватории порта и стоянки в порту;
300) определение порядка устройства временных приспособлений и наплавных сооружений для причаливания, швартовки и стоянки судов, плотов и иных плавучих объектов, посадки на суда и высадки с судов пассажиров, погрузки, выгрузки и хранения грузов;
301) утверждение правил перевозок пассажиров, багажа и грузов на внутреннем водном транспорте;
302) утверждение правил проведения расследований, классификации и учета транспортных происшествий с судами, в том числе маломерными судами, на внутренних водных путях;
303) утверждение порядка выдачи и выдача разрешения на осуществление эксплуатации судов, плавающих под флагом иностранного государства, для гидрографической, научной, гидротехнической, спасательной и иной деятельности, связанной с торговым мореплаванием;

304) ішкі суда жүзетін кемелерді техникалық пайдалану қағидаларын бекіту;
305) "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кемелердегі қызмет жарғысын бекіту;
306) кемелерді, салдарды және өзге де жүзу объектілерін сүйреу қағидаларын бекіту;
307) кеме қатынайтын гидротехникалық құрылыстарды (шлюздерді) техникалық пайдалану, тексеру және жөндеу қағидаларын бекіту;
308) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша нысанды киім (погонсыз) киiп жүруге құқығы бар мемлекеттiк қадағалау қызметкерлерiн қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту;
309) шағын көлемді кемелерді техникалық қадағалауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
309-1) кемелерді және порт құралдарын күзету жөніндегі қағидалар мен талаптарды бекіту;
309-2) шағын көлемді кемелердің жүзу аудандарының разрядына қарай су бассейндерінің тізбесін бекіту;
310) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
311) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
312) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
312-1) ұлттық контингентін бітімгершілік операцияға қатысуға жіберу жоспарланған мемлекеттік органдарға (ұйымдарға) қолжетімді байланыс түрлерімен қамтамасыз етуге және ұлттық контингент пен жүктерді бітімгершілік операция жүргізу аймағына (ауданына) және кері қарай тасымалдауға жәрдем көрсету;
313) аралас тасымалдар қағидаларын бекіту;
314) әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған, төтенше жағдай енгізілген кезде көлік кәсіпорындарының шарттық қатынастарын тоқтата тұру жөнінде шешім қабылдау;
315) автомобиль көлiгi саласында мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органның нысанды киiм (погонсыз) киiп жүруге құқығы бар лауазымды адамдарының тiзбесiн, нысанды киiмнiң (погонсыз), нөмiрлi омырау белгiлерiнiң, қызметтiк куәлiктiң үлгiлерiн бекіту;
316) тұрақты маршруттар бойынша жолаушылар мен багажды тасымалдау жөнінде қызмет көрсетуге тарифтер есептеу әдістемесін белгіленген тәртіпке сәйкес бекіту;
317) Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану қағидаларын бекіту;
318) көліктік бақылау бекеттерінің жұмысын ұйымдастыру тәртібін бекіту;
319) автомобиль көлігімен мүгедектерді тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларын бекіту;
320) арнайы автоматтандырылған өлшеу құралдарын пайдалану қағидаларын бекіту;
320-1) қалалық рельсті көлікті күтіп-ұстау, техникалық қызмет көрсету және жөндеу тәртібін бекіту;

304) утверждение правил технической эксплуатации судов внутреннего водного плавания;
305) утверждение устава службы на судах в соответствии с Законом Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте";
306) утверждение правил буксировки судов, плотов и иных плавучих объектов;
307) утверждение правил технической эксплуатации, обследования и ремонта судоходных гидротехнических сооружений (шлюзов);
308) утверждение по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию натуральных норм обеспечения работников государственного надзора, имеющих право ношения форменной одежды (без погон);
309) утверждение правил осуществления технического надзора за маломерными судами;
309-1) утверждение правил и требований по охране судов и портовых средств;
309-2) утверждение перечня водных бассейнов в зависимости от разряда районов плавания маломерных судов;
310) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
311) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
312) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
312-1) содействует государственным органам (организациям), национальный контингент которых планируется направить для участия в миротворческой операции, в обеспечении доступными видами связи и транспортировке национального контингента и грузов в зону (район) проведения миротворческой операции и обратно;
313) утверждение правил смешанных перевозок;
314) принятие решения по приостановлению договорных отношений транспортных предприятий при возникновении чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, введении чрезвычайного положения;
315) утверждение перечня должностных лиц уполномоченного органа, осуществляющих государственный контроль в сфере автомобильного транспорта, имеющих право ношения форменной одежды (без погон), образцов форменной одежды (без погон), номерных нагрудных знаков, служебного удостоверения;
316) утверждение в соответствии с установленным порядком методики расчета тарифов на оказание услуг по перевозке пассажиров и багажа по регулярным маршрутам;
317) утверждение правил применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств;
318) утверждение порядка организации работы постов транспортного контроля;
319) утверждение правил оказания услуг по перевозке инвалидов автомобильным транспортом;
320) утверждение Правил использования специальных автоматизированных измерительных средств;
320-1) утверждение порядка содержания, технического обслуживания и ремонта городского рельсового транспорта;

321) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
322) автомобиль жолдарын жөндеу мен ұстау жөніндегі жұмыстарға арналған шығындарды қаржыландырудың ғылыми негізделген нормативтерін дайындау;
323) облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары желісін құру және дамыту жөніндегі қызметті үйлестіру;
324) жол қызметі саласында ғылыми зерттеулер жүргізу;
325) қолда бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын орташа жөндеу үшін техникалық құжаттамаға ведомстволық сараптама жүргізудің тәртібін белгілеу;
326) Қазақстан Республикасының экономикасы мен қорғаныс қабілеттілігін нығайту міндеттеріне сәйкес жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын дамытуды мемлекеттік жоспарлау;
327) табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен келісу бойынша магистральдық теміржол желісінің жұмыс істеуі үшін технологиялық қажетті станциялық жолдардың, электрмен жабдықтау, сигнал беру, байланыс объектілерінің, құрылғылардың, жабдықтардың, ғимараттардың, құрылымдардың, құрылыстар мен өзге де объектілердің тізбесін бекіту;
328) тасымалдарды ұйымдастыруға және (немесе) тасымалдауға байланысты қызметтерді орындауға арналған шарттар бойынша міндеттемелерді қамтамасыз ету тәртібі мен шараларын айқындау;
329) теміржол көлігімен тасымалдау кезінде әскерилендірілген күзет алып жүруге тиіс жүктердің тізбесін бекіту;
330) теміржол көлігі қызметкерлерін кәсіби үздік белгісімен марапаттау тәртібін бекіту;
331) экспедиторлар қызметін көрсету тәртібін айқындау;
332) вагондар (контейнерлер) операторлары қызметінің тәртібін айқындау;
333) локомотивтік тартқыш қызметтерін көрсету тәртібін айқындау;
334) тасымалдау процесіне қатысушылардың өзара технологиялық іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту;
335) табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен келісу бойынша магистральдық теміржол желісінің көрсетілетін қызметтеріне кіретін операциялар тізбесін бекіту;
336) табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен келісу бойынша кірме жолдардың көрсетілетін қызметтеріне кіретін операциялар тізбесін бекіту;
337) кірме жолдарды пайдалану қағидаларын бекіту;
337-1) жаңадан салынып жатқан жолдардың жұмыс iстеп тұрған кiрме жолдарға жалғасуын келісу тәртібін бекіту;
338) күзет аймағындағы жерлердің көлемдерін, пайдалану режимін айқындау жөніндегі және теміржол көлігінің мұқтаждарына бөлінген белдеудегі жерлерді пайдалану қағидаларын бекіту;
339) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.

321) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
322) подготовка научно обоснованных нормативов финансирования затрат на работы по ремонту и содержанию автомобильных дорог;
323) координация деятельности по созданию и развитию сети автомобильных дорог областного и районного значения общего пользования;
324) проведение научных исследований в области дорожной деятельности;
325) установление порядка проведения ведомственной экспертизы технической документации для среднего ремонта существующих автомобильных дорог общего пользования;
326) государственное планирование развития автомобильных дорог общего пользования в соответствии с задачами укрепления экономики и обороноспособности Республики Казахстан;
327) утверждение перечня станционных путей, объектов электроснабжения, сигнализации, связи, устройств, оборудования, зданий, строений, сооружений и иных объектов, технологически необходимых для функционирования магистральной железнодорожной сети, по согласованию с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий;
328) определение порядка и мер обеспечения обязательств по договорам на организацию перевозок и (или) выполнение услуг, связанных с перевозкой;
329) утверждение перечня грузов, подлежащих сопровождению военизированной охраной при перевозке железнодорожным транспортом;
330) утверждение порядка награждения работников железнодорожного транспорта знаком профессионального отличия;
331) определение порядка предоставления услуг экспедитора;
332) определение порядка деятельности операторов вагонов (контейнеров);
333) определение порядка предоставления услуг локомотивной тяги;
334) утверждение правил технологического взаимодействия участников перевозочного процесса;
335) утверждение перечня операций, входящих в услуги магистральной железнодорожной сети, по согласованию с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий;
336) утверждение перечня операций, входящих в услуги подъездных путей, по согласованию с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий;
337) утверждение Правил эксплуатации подъездных путей;
337-1) утверждение порядка согласования примыкания вновь строящихся путей к существующим подъездным путям;
338) утверждение Правил по определению размера, режима пользования землями охранных зон и использования земель для нужд железнодорожного транспорта в полосе отвода;
339) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;

339-1) жолаушылар поездарын тексеруді тағайындау туралы актіні есепке алу журналын жүргізу тәртібі мен оның нысанын бекіту;
340) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) және өзге де елді мекендердің жергілікті өкілді және атқарушы органдарымен келісу бойынша теміржол станцияларының, разъездердің жұмыс режиміне қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды ашу және жабу тәртібін айқындау;
341) пойыздардың қозғалысына тікелей байланысты теміржол көлігі жұмыскерлерінің кәсіби даярлығы мен денсаулығы жөніндегі талаптарды айқындау;
342) жолаушылар пойыздарының құрамындағы жылжымалы құрамды тіркеу және оның бағытпен жүруінің тәртібі мен шарттарын айқындау;
343) лауазымдар (кәсiптер) тiзбесiн, лауазымдарға (кәсiптерге) қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiби даярлық деңгейiн, лауазымға (кәсiпке) қойылатын бiлiктiлiк талаптарын айқындау тәртiбiн белгiлеу;
344) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар салдарларын жою үшін қажетті материалдық және техникалық құралдар қорының тізбесін айқындау;
345) жылжымалы құрамды, арнайы жылжымалы құрамды сыныптау тізбесін бекіту;
346) пойыздардың қозғалысы және теміржол көлігіндегі маневрлік жұмыс жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
347) жүк және жолаушылар вагондары мен тартқыш жылжымалы құрамның қызмет ету мерзімдерін ұзарту қағидаларын бекіту;
348) теміржол өтпелерін пайдалану қағидаларын бекіту;
349) нысанды киім (погонсыз) киіп жүруге құқығы бар теміржол көлігіндегі мемлекеттік бақылау қызметкерлері лауазымдарының (кәсіптерінің) тізбесін, нысанды киімнің (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру тәртібін және айырым белгілерін бекіту;
350) жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді тасымалдау туралы және тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану туралы есептілікті есепке алуды жүргізу мен беру тәртібін бекіту;
351) Қазақстан Республикасының аумағында теміржол көлігіндегі апаттарды, аварияларды тергеуге қатысу;
352) пойыздар қозғалысына байланысты терминдерді бекіту;
353) Қазақстан Республикасында теміржол көлігіндегі жол жүру құжаттарын (билеттерді) сатуды ұйымдастыру қағидаларын бекіту;
354) теміржол көлігіндегі табиғи монополиялар субъектілерінің шикізат пен материалдар, қосалқы бөлшектер, жабдықтар, жанармай, энергия шығыстарының, техникалық шығындарының техникалық және технологиялық үлгілік нормаларын бекіту;
355) теміржол вокзалдарының тізбесін олардың сыныбына сәйкес бекіту;
356) теміржол көлігінде қолданылатын бірыңғай есепке алу-есептеу уақытын белгілеу;

339-1) утверждение порядка ведения и формы журнала учета актов о назначении проверок пассажирских поездов;
340) определение требований к режиму работы, а также порядка открытия и закрытия железнодорожных станций, разъездов для выполнения всех или отдельных операций по согласованию с местными представительными и исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) и иных населенных пунктов;
341) определение требований по профессиональной подготовке и здоровью к работникам железнодорожного транспорта, непосредственно связанным с движением поездов;
342) определение порядка и условий прицепки и курсирования подвижного состава в составе пассажирских поездов;
343) установление перечня должностей (профессий), порядка определения уровня профессиональной подготовки в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемыми к должности (профессии), квалификационных требований, предъявляемых к должности (профессии);
344) определение перечня запаса материальных и технических средств, необходимых для устранения последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера;
345) утверждение перечня классификации подвижного состава, специального подвижного состава;
346) утверждение инструкции по движению поездов и маневровой работе на железнодорожном транспорте;
347) утверждение правил продления сроков службы грузовых и пассажирских вагонов и тягового подвижного состава;
348) утверждение правил эксплуатации железнодорожных переездов;
349) утверждение перечня должностей (профессий) работников государственного контроля на железнодорожном транспорте, имеющих право ношения форменной одежды (без погон), ее образцов, порядка ношения и знаков различия;
350) утверждение порядка ведения учета и представления отчетности о перевозках пассажиров, багажа, грузобагажа, грузов и использовании подвижного состава при перевозках;
351) участие в расследовании крушений, аварий на железнодорожном транспорте на территории Республики Казахстан;
352) утверждение терминов, связанных с движением поездов;
353) утверждение Правил организации продажи проездных документов (билетов) на железнодорожном транспорте в Республике Казахстан;
354) утверждение технических и технологических типовых норм расходов сырья и материалов, запасных частей, оборудования, топлива, энергии, технических потерь субъектов естественной монополии на железнодорожном транспорте;
355) утверждение перечня железнодорожных вокзалов согласно их классу;
356) установление единого учетно-отчетного времени, применяемого на железнодорожном транспорте;

357) теңіз портының капитанын лауазымға тағайындау және босату;
358) нысанды киiм (погонсыз) берілетін теңіз көлігіндегі мемлекеттік бақылау қызметкерлері лауазымдарының (кәсіптерінің) тізбесін, нысанды киiмнің (погонсыз) және айырым белгiлерiнің үлгiлерiн, нысанды киiм (погонсыз) киiп жүру тәртiбiн бекiту;
359) теңіз лоцмандарына арналған біліктілік талаптарын белгілеу;
360) әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде тиiстi мемлекеттiк органдармен келiсу бойынша сауда мақсатында теңізде жүзу саласында тасымалдау үшін жүктерді қабылдауды уақытша тоқтатудың немесе шектеудің әрекет ету мерзімін белгілеу;
361) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
362) актілер нысандарын, оларды жасау тәртібін және актілерді жасауды талап етпейтін жағдайларды куәландыру тәртібін бекіту;
363) теңіз кемелерінің экипаждарын азық-түлікпен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту;
364) теңіз кемелерін сыныптау және жасау қағидаларын бекіту;
365) теңіз кемелерінің жүк маркасы туралы қағидаларды бекіту;
366) теңіз кемелерінің жүк көтергіш құрылғыларын куәландыру қағидаларын бекіту;
367) кемелерді лоцмандық алып өтудің міндетті аудандары мен міндетті емес аудандарын белгілеу және мұндай аудандар туралы ақпаратты теңіз порттары мен лоцияларына жалпыға бірдей етіп жеткізу;
368) теңіз портының капитаны туралы ережені бекіту;
369) еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының теңіз флоты кемелерінің жүзу құрамының жұмыс уақыты мен демалыс уақытын реттеу ерекшеліктерін белгілеу;
370) еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша теңізшілердің еңбегі мен олардың еңбекақысын реттеу ерекшеліктерін белгілеу;
371) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өкілеттіктер шегінде Қазақстан Республикасының теңіз әкімшілігі ретінде сөз сөйлеу;
372) жолаушыларды, багаж бен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту;
373) Қазақстан Республикасының теңіз көлiгіндегi экспедиторлық қызметтi жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
374) кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат беру қағидаларын белгiлеу;
375) мемлекеттік кеме тізілімінің, жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінің және кеме кітабының нысандарын бекіту;
376) лоцмандық қызмет туралы ережені бекіту;
377) ішкі су жолдары учаскелерінің тізбесін, міндетті лоцмандық алып өтуге жататын кемелердің үлгілері мен көлемдерін бекіту;
378) нысанды киім (погонсыз) киіп жүруге құқығы бар мемлекеттік бақылау және қадағалау қызметкерлері лауазымдарының (кәсіптерінің) тізбесін, нысанды киімнің (погонсыз) және айырым белгілерінің үлгілерін, сондай-ақ оны киіп жүру тәртібін бекіту;

357) назначение и освобождение от должности капитана морского порта;
358) утверждение перечня должностей (профессий) работников государственного контроля на морском транспорте, которым выдается форменная одежда (без погон), образцов формы и знаков различия, порядка ношения форменной одежды (без погон);
359) установление квалификационных требований для морских лоцманов;
360) установление срока действия временного прекращения или ограничения приема грузов для перевозок в сфере торгового мореплавания при чрезвычайных ситуациях социального, природного и техногенного характера по согласованию с соответствующими государственными органами;
361) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
362) утверждение форм актов, порядка их составления и порядка удостоверения обстоятельств, не требующих составления актов;
363) утверждение правил обеспечения питанием экипажей морских судов;
364) утверждение правил классификации и постройки морских судов;
365) утверждение правил о грузовой марке морских судов;
366) утверждение правил освидетельствования грузоподъемных устройств морских судов;
367) установление районов обязательной и необязательной лоцманской проводки судов и доведение информации о таких районах до всеобщего сведения в морских портах и лоциях;
368) утверждение положения о капитане морского порта;
369) установление особенностей регулирования рабочего времени и времени отдыха плавательного состава судов морского флота Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным государственным органом по труду;
370) установление особенностей регулирования труда моряков и оплаты их труда по согласованию с уполномоченным государственным органом по труду;
371) выступление в качестве Морской администрации Республики Казахстан в пределах полномочий, определенных Правительством Республики Казахстан;
372) утверждение правил перевозок пассажиров, багажа и грузов;
373) утверждение правил осуществления экспедиторской деятельности на морском транспорте Республики Казахстан;
374) утверждение правил представления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна;
375) утверждение форм государственного судового реестра, реестра арендованных иностранных судов и судовой книги;
376) утверждение положения о лоцманской службе;
377) утверждение перечня участков внутренних водных путей, типов и размеров судов, подлежащих обязательной лоцманской проводке;
378) утверждение перечня должностей (профессий) работников государственного контроля и надзора, имеющих право ношения форменной одежды (без погон), образцов форменной одежды (без погон) и знаков различия, а также порядка ее ношения;

379) суға кеткен мүлікті көтерудің тәртібі мен мерзімдерін айқындау;
380) кемелерді жасауды және материалдар мен бұйымдарды дайындауды техникалық байқау қағидаларын бекіту;
381) ішкі су көлігі саласындағы кеме атауын беру тәртібін белгілеу;
382) пайдаланылатын кемелерді куәландыру қағидаларын бекіту;
383) кемелердің кеме қатынасы шлюздері арқылы өту қағидаларын бекіту;
384) пайдаланылған кемелердің элементтерін пайдалана отырып, ішкі және аралас "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді жасау қағидаларын бекіту;
385) ішкі суларда жүзетін кемелерді және аралас "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді жаңарту жөніндегі қағидаларды бекіту;
386) техникалық флот кемелерін жаңарту жөніндегі қағидаларды бекіту;
387) ішкі суда жүзетін кемелерді жасау қағидаларын бекіту;
388) кемелердің командалық құрамының адамдарына арналған дипломның нысанын бекіту;
389) ішкі су жолдарында кемемен жүзу қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі жол жұмыстарын жоспарлау және жүргізу қағидаларын бекіту;
390) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша кеме қатынайтын су жолдарымен кемелердің жүзуі туралы есептіліктің нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ оны әзірлеу тәртібін бекіту;
391) кеме қатынайтын су жолдарымен кемелердің жүзуі туралы есептілікті әзірлеу;
392) еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша ішкі су көлігі кемелеріндегі еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласындағы қағидаларды бекіту;
393) қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу тәртібін айқындау;
394) күзетуге және алып жүруге арналған қауіпті жүктердің тізбесін бекіту;
395) халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын жөндеу мен күтіп-ұстауды қаржыландыру нормативтерін бекіту;
396) екінші санаттағы рұқсатты алуға арналған өтініштердің нысандарын, екінші санаттағы рұқсаттардың нысандарын рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу және оларды бекіту;
397) жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар ақылы автомобиль жолдарын және көпiр өткелдерiн пайдалану тәртiбi мен шарттарын бекiту;
398) жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолын (учаскесін) ақылы негізде пайдалану туралы шешім қабылдау;
399) жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарына бөлiнген белдеуде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру қағидаларын бекіту;
400) облыстық немесе аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын немесе олардың учаскелерін өтеусіз уақытша пайдалануға беру үлгі шартын бекіту;

379) определение порядка и сроков подъема затонувшего имущества;
380) утверждение правил технического наблюдения за постройкой судов и изготовлением материалов и изделий;
381) установление порядка присвоения названия судна в сфере внутреннего водного транспорта;
382) утверждение правил освидетельствования судов в эксплуатации;
383) утверждение правил пропуска судов через судоходные шлюзы;
384) утверждение правил строительства судов внутреннего и смешанного "река-море" плавания с использованием элементов эксплуатировавшихся судов;
385) утверждение правил по обновлению судов внутреннего водного плавания и судов смешанного "река-море" плавания;
386) утверждение правил по обновлению судов технического флота;
387) утверждение правил постройки судов внутреннего плавания;
388) утверждение формы диплома для лиц командного состава судов;
389) утверждение правил планирования и проведения путевых работ по обеспечению безопасности судоходства на внутренних водных путях;
390) утверждение форм и сроков, а также порядка составления отчетности о плавании судов по судоходным водным путям по согласованию с уполномоченным органом в области государственной статистики;
391) составление отчетности о плавании судов по судоходным водным путям;
392) утверждение правил в области безопасности и охраны труда на судах внутреннего водного транспорта по согласованию с уполномоченным государственным органом по труду;
393) определение порядка государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта;
394) утверждение перечня опасных грузов для охраны и сопровождения;
395) утверждение нормативов финансирования на ремонт и содержание автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения;
396) согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации и утверждение форм заявлений для получения разрешения второй категории, форм разрешений второй категории;
397) утверждение порядка и условий эксплуатации платных автомобильных дорог и мостовых переходов общего пользования международного и республиканского значения;
398) принятие решения об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования международного и республиканского значения на платной основе;
399) утверждение правил размещения наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения;
400) утверждение типового договора безвозмездного временного пользования автомобильными дорогами общего пользования областного или районного значения или их участков;

401) жалпыға ортақ пайдаланылатын республикалық маңызы бар ақылы автомобиль жолымен (жол учаскесімен) жүріп өту үшін ақы алу тәртібін және мөлшерлемелерін айқындау;
402) халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын сыныптау тәртібі мен шарттарын, тізбесін, олардың атаулары мен индекстерін, оның ішінде қорғаныста пайдаланылатын автомобиль жолдарының тізбесін бекіту;
403) автомобиль жолдарын, қорғаныстық маңызы бар жолдарды пайдалану қағидаларын бекіту;
404) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы автокөлік құралдарымен жүріп өту үшін алымдарды төлеу тәртібі мен олардың мөлшерлемелерін бекіту;
405) сапаға сараптама жүргізу жөніндегі заңды тұлғалардың автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту;
406) жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу, күтіп-ұстау, диагностикалау, паспорттау және аспаптық тексеру жөніндегі жұмыстарды іске асыру мен қаржыландыру қағидаларын бекіту;
407) астананың, республикалық маңызы бар қаланың көшелерін, облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын жөндеуді және күтіп-ұстауды қаржыландыру нормативтерін бекіту;
408) жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын, шаруашылық автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін мемлекеттік есепке алу тәртібін белгілеу;
409) Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы нормаларын бекіту;
410) авиация персоналын кәсіптік даярлау қағидаларын бекіту;
411) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.10.2017 № 662 қаулысымен;
412) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.10.2017 № 662 қаулысымен;
413) мемлекеттік авиация саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану қағидаларына сәйкес астананың және астаналық әуежайдың үстіндегі әуе кеңістігін пайдалану тәртібін белгілеу;
414) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.10.2017 № 662 қаулысымен;
415) азаматтық авиацияның пайдаланушылары мен ұйымдарының қаржы-экономикалық жағдайы туралы ақпараттың нысанын бекіту;
416) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.10.2017 № 662 қаулысымен;
417) Қазақстан Республикасының халықаралық авиамаршруттарындағы шетелдік авиатасымалдаушылардың тұрақты рейстерінің кестесін бекіту жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
418) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.10.2017 № 662 қаулысымен;
419) азаматтық авиацияда әуеайлақтық қамтамасыз ету қағидаларын бекіту;

401) определение порядка взимания платы и ставок за проезд по платной автомобильной дороге общего пользования республиканского значения (участку);
402) утверждение порядка и условий классификации, перечня, наименования и индексов автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, в том числе перечня автомобильных дорог оборонного пользования;
403) утверждение правил пользования автомобильными дорогами, дорогами оборонного значения;
404) утверждение порядка уплаты и ставок сборов за проезд по территории Республики Казахстан автотранспортных средств;
405) утверждение правил организации производства экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог юридическими лицами по производству экспертизы качества;
406) утверждение Правил реализации и финансирования работ по строительству, реконструкции, ремонту, содержанию, диагностике, паспортизации и инструментальному обследованию автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения;
407) утверждение нормативов финансирования на ремонт и содержание улиц столицы, города республиканского значения, автомобильных дорог областного и районного значения;
408) установление порядка государственного учета автомобильных дорог общего пользования, хозяйственных автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
409) утверждение норм летной годности гражданских воздушных судов Республики Казахстан;
410) утверждение правил профессиональной подготовки авиационного персонала;
411) исключен постановлением Правительства РК от 20.10.2017 № 662;
412) исключен постановлением Правительства РК от 20.10.2017 № 662;
413) установление порядка использования воздушного пространства над столицей и столичным аэропортом в соответствии с Правилами использования воздушного пространства Республики Казахстан, утвержденными Правительством Республики Казахстан, по согласованию с уполномоченным органом в сфере государственной авиации;
414) исключен постановлением Правительства РК от 20.10.2017 № 662;
415) утверждение формы информации о финансово-экономическом положении эксплуатантов и организаций гражданской авиации;
416) исключен постановлением Правительства РК от 20.10.2017 № 662;
417) утверждение инструкции по утверждению расписания регулярных рейсов иностранных авиаперевозчиков на международных авиамаршрутах Республики Казахстан;
418) исключен постановлением Правительства РК от 20.10.2017 № 662;
419) утверждение правил аэродромного обеспечения в гражданской авиации;

420) азаматтық әуе кемелерін авиациялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту;
421) Қазақстан Республикасының әуежайларында жолаушыларға қызмет көрсетуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту;
421-1) Қазақстан Республикасының халықаралық әуежайларында әуе көлігімен багажды, поштаны және жүктерді тасымалдау мен өңдеу жөніндегі бірыңғай талаптар мен технологиялық рәсімдерді бекіту;
421-2) электрондық авиажүкқұжатының нысанын бекіту;
421-3) Әуе көлігімен багажды, поштаны және жүктерді тасымалдау және өңдеу кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларын бекіту;
421-4) табиғи монополиялар саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органмен келісу бойынша табиғи монополиялар саласына жатқызылған аэронавигация мен әуежайлардың көрсетілетін қызметтеріне тарифтерді есептеу әдістемесін бекіту;
421-5) табиғи монополиялар саласына жатқызылған аэронавигация мен әуежайлардың көрсетілетін қызметтеріне тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) белгілеу;
421-6) азаматтық әуе кемелерінде қауіпті жүктерді әуеде тасымалдау қағидаларын бекіту;
421-7) табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттiк органмен бірлесіп, тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) немесе олардың шекті деңгейлерін бекіту кезінде ескерілетін азаматтық авиация саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларын (жобаларын) бекіту;
421-8) табиғи монополиялар салаларына жатқызылған әуежайлар мен аэронавигация көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) уақытша төмендету коэффициентін бекіту;
422) Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясындағы өрт қауіпсіздігі қағидаларын бекіту;
423) Қазақстан Республикасының әуежайларында ұшуды авариялық-құтқарумен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту;
424) әуе кемелерін ұшу алдында және арнайы қарап-тексеру қағидаларын бекіту;
425) авиакомпанияларға тұрақты ішкі коммерциялық әуе тасымалдарын орындауға рұқсат беру қағидаларын бекіту;
426) жолаушыларды, багажды және жүктерді әуе көлігімен тасымалдау қағидаларын бекіту;
427) азаматтық авиацияда ұшуларды және авиациялық электр байланысын радиотехникалық қамтамасыз ету қағидаларын бекіту;
428) азаматтық авиацияда аэронавигациялық ақпаратпен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту;
429) сертификаттау және үлгі сертификатын беру қағидаларын бекіту;
430) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.10.2017 № 662 қаулысымен;
431) Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясы әуе кемесінің ұшуға жарамдылығын сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту;

420) утверждение правил обеспечения авиационными горюче-смазочными материалами гражданских воздушных судов;
421) утверждение правил организации обслуживания пассажиров в аэропортах Республики Казахстан;
421-1) утверждение единых требований и технологических процедур в международных аэропортах Республики Казахстан по перевозке и обработке багажа, почты и грузов воздушным транспортом;
421-2) утверждение формы электронной грузовой авианакладной;
421-3) утверждение правил информационного взаимодействия при перевозке и обработке багажа, почты и грузов воздушным транспортом;
421-4) утверждение по согласованию с уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере естественных монополий, методики расчета тарифов на услуги аэронавигации и аэропортов, отнесенные к сфере естественных монополий;
421-5) установление тарифов (цен, ставок сбора) на услуги аэронавигации и аэропортов, отнесенные к сфере естественных монополий;
421-6) утверждение правил перевозки опасных грузов по воздуху на гражданских воздушных судах;
421-7) утверждение совместно с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий, инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий в сфере гражданской авиации, учитываемых при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней;
421-8) утверждение временного понижающего коэффициента к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги аэропортов и аэронавигации, отнесенные к сферам естественных монополий;
422) утверждение правил пожарной безопасности в гражданской авиации Республики Казахстан;
423) утверждение правил аварийно-спасательного обеспечения полетов в аэропортах Республики Казахстан;
424) утверждение правил предполетного и специального досмотров воздушных судов;
425) утверждение правил допуска авиакомпаний к выполнению регулярных внутренних коммерческих воздушных перевозок;
426) утверждение правил перевозки пассажиров, багажа и грузов на воздушном транспорте;
427) утверждение правил радиотехнического обеспечения полетов и авиационной электросвязи в гражданской авиации;
428) утверждение правил обеспечения аэронавигационной информацией в гражданской авиации;
429) утверждение правил сертификации и выдачи сертификата типа;
430) исключен постановлением Правительства РК от 20.10.2017 № 662;
431) утверждение правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан;

432) жеңіл және аса жеңіл авиация саласындағы сертификаттау қағидаларын бекіту;
433) Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін техникалық пайдалану және оларды жөндеу қағидаларын бекіту;
434) азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсететін және оны жөндейтін ұйымды сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту;
435) азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығын сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту;
436) аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын, сондай-ақ аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілерге қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту;
437) Қазақстан Республикасының азаматтық және эксперименттік авиациясы әуе кемелерінің экипаж мүшелерінің жұмыс уақыты мен демалысын ұйымдастыру қағидаларын бекіту;
438) азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту;
439) пайдаланушыны авиациялық жұмыстарға жіберу қағидаларын бекіту;
440) жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушыларды ұшуға рұқсат беру қағидаларын бекіту;
441) аэроклубтар туралы үлгілік ережені бекіту;
442) Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясында ұшу жұмысын ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды бекіту;
443) Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясында бортсеріктердің жұмысын ұйымдастыру қағидаларын бекіту;
444) әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының) жарамдылығын сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту;
445) азаматтық авиация әуеайлақтарының (тікұшақ айлақтарының) пайдалануға жарамдылығы нормаларын бекіту;
446) азаматтық авиация әуеайлақтарының (тікұшақ айлақтарының) азаматтық әуе кемелерін пайдалануға жарамдылығы нормаларына сәйкестігін бағалау әдістемесін бекіту;
447) Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясының ұшуын электр жарығымен техникалық қамтамасыз ету қағидаларын бекіту;
448) Қазақстан Республикасының әуежайларында арнайы көлік қызметінің жұмысын ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды бекіту;
449) Қазақстан Республикасының азаматтық авиация ұйымдарында авиациялық жанар-жағармай материалдары мен арнаулы сұйықтықтарды сақтау, құюға беруге дайындау және олардың сапасына бақылау жүргізу қағидаларын бекіту;
450) Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің ұшуын орнитологиялық қамтамасыз ету қағидаларын бекіту;
451) авиатасымалдауды ұйымдастыру қызметі туралы үлгілік ережені бекіту;
452) авиациялық қауіпсіздік қызметі туралы үлгілік ережені бекіту;
453) азаматтық авиация ұйымдарының өндірістік-диспетчерлік қызметі туралы үлгі ережені бекіту;

432) утверждение правил сертификации в сфере легкой и сверхлегкой авиации;
433) утверждение правил технической эксплуатации и ремонта гражданских воздушных судов Республики Казахстан;
434) утверждение правил сертификации и выдачи сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации;
435) утверждение правил сертификации и выдачи сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации;
436) утверждение правил сертификации и выдачи сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания, а также сертификационных требований, предъявляемых к поставщикам аэронавигационного обслуживания;
437) утверждение правил организации рабочего времени и отдыха членов экипажей воздушных судов гражданской и экспериментальной авиации Республики Казахстан;
438) утверждение правил сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов;
439) утверждение правил допуска эксплуатанта к авиационным работам;
440) утверждение правил допуска к полетам эксплуатантов авиации общего назначения;
441) утверждение типового положения об аэроклубах;
442) утверждение правил по организации летной работы в гражданской авиации Республики Казахстан;
443) утверждение правил организации работ бортпроводников в гражданской авиации Республики Казахстан;
444) утверждение правил сертификации и выдачи сертификата годности аэродрома (вертодрома);
445) утверждение норм годности к эксплуатации аэродромов (вертодромов) гражданской авиации;
446) утверждение методики оценки соответствия нормам годности аэродромов (вертодромов) к эксплуатации гражданских воздушных судов;
447) утверждение правил электросветотехнического обеспечения полетов гражданской авиации Республики Казахстан;
448) утверждение правил по организации работы специального транспорта в аэропортах Республики Казахстан;
449) утверждение правил хранения, подготовки к выдаче на заправку и проведения контроля качества авиационных горюче-смазочных материалов и специальных жидкостей в организациях гражданской авиации Республики Казахстан;
450) утверждение правил орнитологического обеспечения полетов гражданских воздушных судов в Республике Казахстан;
451) утверждение типового положения о службе организации авиаперевозок;
452) утверждение типового положения о службе авиационной безопасности;
453) утверждение типового положения о производственно-диспетчерской службе организаций гражданской авиации;

454) әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің қарап - тексеруді ұйымдастыруын сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту;
455) Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясы ұйымдарының авиациялық қауіпсіздік қызметінің басшылары мен мамандары лауазымдарының тізбесін, сондай-ақ осындай лауазымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту;
456) азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыларға қойылатын сертификатталған талаптарды бекіту;
456-1) көлік-логистика орталықтарын жайластыру және техникалық жарақтандыру жөніндегі үлгілік талаптарды әзірлеу және бекіту;
457) авиациялық оқу орталықтарына қойылатын сертификатталған талаптарды бекіту;
458) авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету және оларды жөндеу жөніндегі ұйымдарға қойылатын сертификатталған талаптарды бекіту;
459) азаматтық әуе кемелерiн жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету ұйымдарына қойылатын талаптарды бекіту;
460) әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің қарап - тексеруді ұйымдастыруы бойынша қойылатын сертификатталған талаптарды бекіту;
461) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.10.2017 № 662 қаулысымен;
462) азаматтық авиацияның авиация персоналының киім үлгісін кию және айырым белгілерін тағып жүру қағидаларын бекіту;
463) сыныпталмайтын және уақытша әуеайлақтар мен қону алаңдарының пайдалануға жарамдылығын айқындау қағидаларын бекіту;
464) Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттарына сәйкес ұшу қауіпсіздігі бағдарламасын әзірлеу;
465) Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясында ұшуды жүргізу қағидаларын бекіту;
466) Қазақстан Республикасының авиакомпаниялары арасында тұрақты әуемен тасымалдауларды жүзеге асыруға арналған халықаралық және субсидияланатын (облысішілікті қоспағанда) авиамаршруттарды бөлуді конкурстық негізде жүргізу;
467) әуе қозғалысын ұйымдастыру және оған қызмет көрсету жөніндегі нұсқаулықты бекіту;
468) әуе қозғалысына қызмет көрсету, әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету кезінде әуежайларда азаматтық әуе кемелерін пайдаланушылардың ұшу қауіпсіздігін басқару жөніндегі үлгі нұсқаулықтарды бекіту;
469) ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын авиациялық персоналды кәсіптік даярлаудың үлгі бағдарламаларын бекіту;
470) әуежайды пайдаланушының бірінші басшысы лауазымына үміткерлерге қойылатын біліктілік талаптарын бекіту;
471) әуе кемелерін есептен шығару қағидаларын бекіту;
472) Қазақстан Республикасының әуежайларында әуе кемелеріне қызмет көрсету үшін уақытша интервалдарды бөлу қағидаларын бекіту;
473) Қазақстан Республикасы Үкіметімен келісу бойынша халықаралық ұшуларға қызмет көрсетуге рұқсат берілген әуежайдың пайдаланушыға қатысты уақытша басқаруды енгізу және уақытша әкімшілікті қалыптастыру;

454) утверждение правил сертификации и выдачи сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта;
455) утверждение перечней должностей руководителей и специалистов служб авиационной безопасности организаций гражданской авиации Республики Казахстан, а также квалификационных требований к таким должностям;
456) утверждение сертификационных требований к эксплуатантам гражданских воздушных судов;
456-1) разработка и утверждение типовых требований по обустройству и техническому оснащению транспортно-логистических центров;
457) утверждение сертификационных требований к авиационным учебным центрам;
458) утверждение сертификационных требований к организациям по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники;
459) утверждение требований к организациям по обеспечению горюче-смазочными материалами гражданских воздушных судов;
460) утверждение сертификационных требований по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта;
461) исключен постановлением Правительства РК от 20.10.2017 № 662;
462) утверждение правил ношения формы одежды и знаков различия авиационного персонала гражданской авиации;
463) утверждение правил определения годности к эксплуатации неклассифицируемых и временных аэродромов и посадочных площадок;
464) разработка в соответствии со стандартами Международной организации гражданской авиации (ИКАО) программы по безопасности полетов;
465) утверждение правил производства полетов в гражданской авиации Республики Казахстан;
466) распределение международных и субсидируемых (за исключением внутриобластных) авиамаршрутов для осуществления регулярных воздушных перевозок между авиакомпаниями Республики Казахстан на конкурсной основе;
467) утверждение инструкции по организации и обслуживанию воздушного движения;
468) утверждение типовых инструкций по управлению безопасностью полетов эксплуатантов гражданских воздушных судов в аэропортах, при обслуживании воздушного движения, при техническом обслуживании воздушных судов;
469) утверждение типовых программ профессиональной подготовки авиационного персонала, участвующего в обеспечении безопасности полетов;
470) установление квалификационных требований к кандидатам на должность первого руководителя эксплуатанта аэропорта;
471) утверждение правил списания воздушных судов;
472) утверждение правил выделения временных интервалов для обслуживания воздушных судов в аэропортах Республики Казахстан;
473) ввод временного управления в отношении эксплуатанта аэропорта, допущенного к обслуживанию международных полетов, по согласованию с Правительством Республики Казахстан и формирование временной администрации;

474) азаматтық және эксперименттік әуе кемелеріне мемлекеттік, тіркелетін танылым және қосымша белгілерді салу тәртібін және көрсетілген белгілердің сипаттамасын айқындау;
475) шетелдік авиатасымалдаушылардың тұрақты ұшу кестесін бекіту;
476) азаматтық және эксперименттік авиация үшін ұшуға дайындық қағидаларын бекіту;
477) субсидияланатын маршруттарда ұшуды орындаған кезде ұшу сағатының өзіндік құнын есептеу нұсқаулығын бекіту;
478) азаматтық әуе кемелерімен тасымалдауға арналған қауіпті жүктердің тізбесін бекіту;
479) әуежайдың бақыланатын аймағына өту, көлікпен өту құқығына арналған рұқсаттамалардың түрлері мен нысандарын бекіту;
480) халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға рұқсаттар беру қағидаларын және оны беруден бас тарту негіздерін бекіту;
481) авиакомпанияның бірінші басшысы лауазымына үміткерлерге қойылатын біліктілік талаптарын бекіту;
482) авиациялық қауіпсіздік бойынша даярлау және қайта даярлау бағдарламасын бекіту;
483) халықаралық ынтымақтастықты, оның ішінде Қазақстан Республикасының халықаралық азаматтық авиация ұйымдарында өкілдік етуін жүзеге асыру;
484) әуе трассаларын пайдалануға рұқсат ету қағидаларын бекіту;
485) әуе кемелерінің халықаралық ұшуын қамтамасыз етуге арналған әуежайларды ашу және жабу тәртібін айқындау;
486) Қазақстан Республикасының аумағында азаматтық авиациядағы авиациялық оқиғалар мен оқыс оқиғаларды тергеп-тексеру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
487) азаматтық және эксперименттік авиациядағы авиациялық оқиғалар мен оқыс оқиғаларды тергеп-тексеру қағидаларын бекіту;
488) Қазақстан Республикасының Азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізілімінде тіркелген не әуе кемелерінің пайдаланушылары Қазақстан Республикасының жеке немесе заңды тұлғалары болып табылатын әуе кемелерімен басқа мемлекеттердің аумағында болған азаматтық авиациядағы авиациялық оқиғалар мен оқыс оқиғаларды тексеруге қатысу;
489) авиациялық оқиғаларды және инциденттерді болдырмау немесе олардың салдарын азайту мақсатында ұсынымдар беру, сондай-ақ осы ұсынымдардың орындалуына талдау жүргізу;
490) Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізілімінде тіркелген не пайдаланушылары Қазақстан Республикасының жеке немесе заңды тұлғалары болып табылатын әуе кемелерімен болған авиациялық оқиғалар мен инциденттер жөнінде статистикалық деректер жүргізу;
491) Қазақстан Республикасының аумағында шетел мемлекеттері пайдаланушыларының әуе кемелерімен болған авиациялық оқиғалар мен инциденттер бойынша статистикалық деректер жүргізу;

474) определение порядка нанесения государственных, регистрационных опознавательных и дополнительных знаков на гражданские и экспериментальные воздушные суда и описания указанных знаков;
475) утверждение расписаний регулярных полетов иностранных авиаперевозчиков;
476) утверждение правил подготовки к полетам для гражданской и экспериментальной авиации;
477) утверждение инструкций расчета себестоимости летного часа при выполнении полетов на субсидируемых маршрутах;
478) утверждение перечня опасных грузов, предназначенных для перевозки гражданскими воздушными судами;
479) утверждение видов и форм пропусков на право прохода, проезда в контролируемую зону аэропорта;
480) утверждение правил выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов;
481) утверждение квалификационных требований к кандидатам на должность первого руководителя авиакомпании;
482) утверждение программ подготовки и переподготовки по авиационной безопасности;
483) осуществление международного сотрудничества, в том числе представительства Республики Казахстан в международных организациях гражданской авиации;
484) утверждение правил допуска воздушных трасс к эксплуатации;
485) определение порядка открытия и закрытия аэропортов для обеспечения международных полетов воздушных судов;
486) организация работы по расследованию авиационных происшествий и инцидентов гражданской авиации на территории Республики Казахстан;
487) утверждение правил расследования авиационных происшествий и инцидентов в гражданской и экспериментальной авиации;
488) участие в расследовании авиационных происшествий и инцидентов гражданской авиации на территории других государств, произошедших с воздушными судами, которые зарегистрированы в Государственном реестре гражданских воздушных судов Республики Казахстан, либо эксплуатантами воздушных судов являются физические или юридические лица Республики Казахстан;
489) выдача рекомендаций в целях предотвращения авиационных происшествий и инцидентов или уменьшения их последствий, а также проведение анализа выполнения таких рекомендаций;
490) ведение статистических данных по авиационным происшествиям и инцидентам, произошедшим с воздушными судами, зарегистрированными в Государственном реестре гражданских воздушных судов Республики Казахстан, либо эксплуатантами которых являются физические или юридические лица Республики Казахстан;
491) ведение статистических данных по авиационным происшествиям и инцидентам, произошедшим с воздушными судами эксплуатантов иностранных государств на территории Республики Казахстан;

492) халықаралық азаматтық авиация ұйымдарымен статистикалық деректермен алмасуға қатысу;
493) авиациялық оқиғаларды және инциденттерді тергеуге жауапты шетел мемлекеттерінің органдарымен және халықаралық азаматтық авиация ұйымдарымен ынтымақтастық жасасу;
494) авиациялық оқиғаларды және инциденттерді тергеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарымен ынтымақтастық жасасу;
495) авиациялық оқиғаларды және инциденттерді тергеу кезінде дәлелдемелердің сақталуын қамтамасыз ету;
496) ұшу қауіпсіздігі туралы құпия ақпараттың қорғалуын қамтамасыз ету;
497) авиациялық оқиғаларды жинау, бағалау, өңдеу, сақтау және тіркеу тетіктерін қоса алғанда, авиациялық оқиғалар мен инциденттер туралы деректерді міндетті және ерікті түрде беру жүйесін әзірлеу, енгізу, зерделеу және қолдау;
498) мемлекеттік және халықаралық деңгейдегі ұшу қауіпсіздігі туралы ақпаратпен алмасуға және авиациялық оқиғалар туралы ақпаратты таратуға қатысу;
499) азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігімен байланысты ақпаратты жинау мен талдауды жүзеге асыру, сондай-ақ осындай ақпаратты азаматтық авиация саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың назарына жеткізу;
500) радиотелефон байланысында пайдаланылатын ағылшын тілін меңгеру деңгейін айқындауға арналған тестілеу қағидаларын бекіту;
500-1) авиациялық медициналық орталықты сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын, сондай-ақ авиациялық медициналық орталықтарға қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту;
500-2) авиация персоналының біліктілік деңгейін айқындау қағидаларын бекіту;
500-3) азаматтық авиацияда жолаушыларға медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту;
500-4) азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның және оның аумақтық органының лауазымды адамдарын мемлекеттік авиация инспекторларының санаттарына жатқызу қағидаларын бекіту;
500-5) әуе қозғалысына қызмет көрсетуге қажеттілікті бағалау әдістемесін бекіту;
500-6) азаматтық авиацияны метеорологиялық қамтамасыз ету қағидаларын бекіту;
500-7) ұлттық қауіпсіздік органдарымен және мемлекеттік авиация саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша әуе кемелерінің елді мекендердің үстінен ұшу схемаларын (маршрутын) бекіту;
500-8) Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін, оларға құқықтарды, сондай-ақ оларға құқықтарды куәландыратын құжаттардың нысандарын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту;
500-9) азаматтық авиациядағы ұшуды имитациялаудың тренажерлік құрылғыларын бағалау жөніндегі қағидаларды бекіту;

492) участие в обмене статистическими данными с международными организациями гражданской авиации;
493) сотрудничество с органами иностранных государств и международными организациями гражданской авиации, ответственными за расследование авиационных происшествий и инцидентов;
494) сотрудничество с заинтересованными государственными органами Республики Казахстан по вопросам расследования авиационных происшествий и инцидентов;
495) обеспечение сохранности доказательств при расследовании авиационных происшествий и инцидентов;
496) обеспечение защиты конфиденциальной информации о безопасности полетов;
497) разработка, внедрение, изучение и поддержка системы обязательного и добровольного представления данных об авиационных происшествиях и инцидентах, включая механизм сбора, оценки, обработки, хранения и регистрации авиационных событий;
498) участие в обмене информацией о безопасности полетов на государственном и международном уровнях и в распространении информации об авиационных событиях;
499) осуществление сбора и анализа информации, связанной с безопасностью полетов гражданской авиации, а также составление и доведение такой информации до сведения физических и юридических лиц, осуществляющих деятельность в сфере гражданской авиации;
500) утверждение правил тестирования на определение уровня владения английским языком, используемым в радиотелефонной связи;
500-1) утверждение правил сертификации и выдачи сертификата авиационного медицинского центра, а также сертификационных требований, предъявляемых к авиационным медицинским центрам;
500-2) утверждение правил определения уровня квалификации авиационного персонала;
500-3) утверждение правил оказания медицинской помощи пассажирам в гражданской авиации;
500-4) утверждение правил отнесения должностных лиц уполномоченного органа в сфере гражданской авиации и его территориального органа к категориям государственных авиационных инспекторов;
500-5) утверждение методики оценки потребности в обслуживании воздушного движения;
500-6) утверждение правил метеорологического обеспечения гражданской авиации;
500-7) утверждение схемы (маршрута) полетов воздушных судов над населенными пунктами по согласованию с органами национальной безопасности и уполномоченным органом в сфере государственной авиации;
500-8) утверждение правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них, а также форм документов, удостоверяющих права на них;
500-9) утверждение правил по оценке тренажерных устройств имитации полета в гражданской авиации;

500-10) Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясында медициналық куәландыру және қарап-тексеру қағидаларын бекіту;
500-11) авиациялық медициналық сарапшыларды тағайындау қағидаларын бекіту;
500-12) авиация персоналы куәлiктерiн беру және олардың қолданылу мерзімін ұзарту қағидаларын бекіту;
500-13) әуе кемесінің бортында мінез-құлық қағидаларын бекіту;
500-14) табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен бірлесе отырып, әуежай қызметiнiң құрамына кіретін әуеайлаққа және жерде қызмет көрсету қызметтерінің (жұмыстарының) тізбесін бекіту;
500-15) табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен және монополияға қарсы органмен бірлесіп әуежайларда жерде қызмет көрсетуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
500-16) Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу қағидаларын бекіту;
500-17) ұшу құрамының, кабина экипажының адамдарына, ұшуға техникалық қолдау көрсетуді қамтамасыз ететін инженерлік-техникалық құрамға және ұшу кезінде әуе кемесінің қауіпсіздігін қамтамасыз ететін персоналға экипаж мүшесінің куәлігін беру қағидаларын бекіту;
500-18) Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттарына және ұсынылатын практикасына сәйкес авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысатын мемлекеттік органдармен бірлесе отырып, Қазақстан Республикасы азаматтық авиациясының авиациялық қауіпсіздік бағдарламасын әзірлеу;
501) Қазақстан Республикасының авиация қызметі және әуе кеңістігін пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасының Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттары мен ұсынылатын практикасына сәйкестігінің мониторингін жүзеге асыру;
502) Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттарынан және ұсынылатын практикасынан айырмашылықтар туралы Халықаралық азаматтық авиация ұйымына (ИКАО) уақтылы хабарлауды және олардың аэронавигациялық ақпарат құжаттарында жариялануын қамтамасыз ету;
503) құқық қорғау органдарының, арнаулы мемлекеттік органдардың және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің өтінімдері бойынша авиакомпаниялардың (дипломатиялық иммунитеті бар шет мемлекеттер мен халықаралық ұйымдар өкілдіктерінен басқа) оқиғалар, төтенше жағдайлар орындарына құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың жеке құрамын тасымалдау және шұғыл медициналық көмекке мұқтаж азаматтарды емдеу мекемелеріне жеткізу бойынша қызметтер көрсетуі туралы шешім қабылдау;
504) шет мемлекеттердің мемлекеттік және эксперименттік әуе кемелерінің халықаралық ұшуы, сондай-ақ шет мемлекеттердің әскери құралымдарын, қару-жарақтарын және әскери техникасын тасымалдауға арналған әуе кемелерінің халықаралық ұшуы үшін ашылған әуежайларды айқындау;

500-10) утверждение правил медицинского освидетельствования и осмотра в гражданской авиации Республики Казахстан;
500-11) утверждение правил назначения авиационных медицинских экспертов;
500-12) утверждение правил выдачи и продления срока действия свидетельств авиационного персонала;
500-13) утверждение правил поведения на борту воздушного судна;
500-14) утверждение перечня услуг (работ) аэродромного и наземного обслуживания, входящих в состав аэропортовской деятельности, совместно с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий;
500-15) утверждение совместно с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий, и антимонопольным органом правил осуществления наземного обслуживания в аэропортах;
500-16) утверждение правил аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан;
500-17) утверждение правил выдачи удостоверения члена экипажа лицам летного состава, кабинного экипажа, инженерно-техническому составу, обеспечивающему техническое сопровождение полетов, и персоналу, обеспечивающему безопасность воздушного судна в полете;
500-18) разработка совместно с государственными органами, принимающими участие в обеспечении авиационной безопасности в соответствии со стандартами и рекомендуемой практикой Международной организации гражданской авиации (ИКАО), программы авиационной безопасности гражданской авиации Республики Казахстан;
501) осуществление мониторинга соответствия законодательства Республики Казахстан в области использования воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации стандартам и рекомендуемой практике Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
502) обеспечение своевременного уведомления Международной организации гражданской авиации (ИКАО) о существующих различиях со стандартами и рекомендуемой практикой Международной организации гражданской авиации (ИКАО) и их опубликование в документах аэронавигационной информации;
503) по заявкам правоохранительных, специальных государственных органов и Министерства обороны Республики Казахстан принятие решения об оказании авиакомпаниями (кроме представительств иностранных государств и международных организаций, обладающих дипломатическим иммунитетом) услуг по перевозке личного состава правоохранительных и специальных государственных органов к местам происшествий, чрезвычайных ситуаций и доставке в лечебные учреждения граждан, нуждающихся в экстренной медицинской помощи;
504) определение аэропортов, открытых для международных полетов государственных и экспериментальных воздушных судов иностранных государств, а также международных полетов воздушных судов для перевозки воинских формирований, вооружений и военной техники иностранных государств;

634) елді мекендердің су бұру жүйелеріне ағын суларды қабылдау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
635) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен бірлесе отырып, Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлік объектілерін адрестеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
636) сараптама комиссияларын (сараптама топтарын) құру және кешенді ведомстводан тыс және қала құрылысы сараптамасына қатысу үшін мамандарды (мамандандырылған институттар мен ұйымдарды) тарту қағидаларын әзірлеу және бекіту;
637) қала құрылысы және құрылыс жобалары (техникалық-экономикалық негіздемелер және жобалау-сметалық құжаттама) бойынша сараптама қорытындыларын ресімдеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
638) сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
639) қаржыландыру көздеріне қарамастан, үйлер мен ғимараттардың, олардың кешендерінің, инженерлік және көлік коммуникацияларының жаңаларын салуға, сондай-ақ қолданыстағыларын өзгертуге (реконструкциялауға, кеңейтуге, техникалық қайта жарақтандыруға, жаңғыртуға және күрделі жөндеуге) арналған техникалық-экономикалық негіздемелерге және жобалау-сметалық құжаттамаға ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
640) бюджет қаражаты және мемлекеттік инвестициялардың өзге де нысандары есебінен құрылыс жүргізуге арналған жобаларды (техникалық-экономикалық негіздемелерді және жобалау-сметалық құжаттаманы) бекіту тәртібін айқындау;
641) ерекше реттеуді және (немесе) қала құрылысын регламенттеуді талап ететін жекелеген құрылыс объектілерін айқындау бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізу;
642) ерекше реттеуді және (немесе) қала құрылысын регламенттеуді талап ететін жекелеген объектілерді салуға арналған жобалау-сметалық құжаттаманы кезең-кезеңімен әзірлеу мен келісудің жеке жоспарларын бекіту;
643) лицензияланатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жүзеге асыру үшін қойылатын бірыңғай біліктілік талаптарын бекіту;
644) тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастыру және функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
645) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі субъектілерінің, сондай-ақ мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізуді жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорын қызметін нормативтік-техникалық және әдіснамалық қамтамасыз ету;
646) орталық және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін ақпарат және (немесе) мәліметтер ұсыну мәселелері бойынша іс-қимылдарын үйлестіру;

634) разработка и утверждение правил приема сточных вод в системы водоотведения населенных пунктов;
635) разработка и утверждение правил адресации объектов недвижимости на территории Республики Казахстан совместно с уполномоченным органом в сфере информатизации;
636) разработка и утверждение правил создания экспертных комиссий (экспертных групп) и привлечения специалистов (специализированных институтов и организаций) для участия в комплексной вневедомственной и градостроительной экспертизе;
637) разработка и утверждение правил оформления экспертных заключений по градостроительным и строительным проектам (технико-экономическим обоснованиям и проектно-сметной документации);
638) разработка и утверждение правил аккредитации экспертных организаций;
639) разработка и утверждение правил проведения комплексной вневедомственной экспертизы технико-экономических обоснований и проектно-сметной документации, предназначенной для строительства новых, а также изменения (реконструкции, расширения, технического перевооружения, модернизации и капитального ремонта) существующих зданий и сооружений, их комплексов, инженерных и транспортных коммуникаций независимо от источников финансирования;
640) определение порядка утверждения проектов (технико-экономических обоснований и проектно-сметной документации), предназначенных для строительства объектов за счет бюджетных средств и иных форм государственных инвестиций;
641) внесение предложений в Правительство Республики Казахстан по определению отдельных объектов строительства, требующих особого регулирования и (или) градостроительной регламентации;
642) утверждение индивидуальных планов поэтапной разработки и согласования проектно-сметной документации на строительство отдельных объектов, требующих особого регулирования и (или) градостроительной регламентации;
643) утверждение единых квалификационных требований, предъявляемых для осуществления лицензируемой архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
644) утверждение правил организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика);
645) нормативно-техническое и методологическое обеспечение деятельности субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, а также государственного предприятия, осуществляющего ведение государственного градостроительного кадастра;
646) координация действий центральных и местных исполнительных органов по вопросам представления информации и (или) сведений для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра;

647) жоба алды және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын, сондай-ақ сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметінің объектілерін мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорында тіркеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
648) елді мекендер шегінде ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау тәртібін әзірлеу және бекіту;
649) инспекциялау нәтижесі бойынша жұмысы тексерілген техникалық қадағалауды жүзеге асыратын тұлғаларға, сондай-ақ тапсырыс берушіге (меншік иесіне) берілетін, анықталған ақаулықтар сипатталатын, объектілер анықтамасы мен ведомосының нысанын белгілеу;
650) Тұрғын үй көмегін көрсету қағидаларын әзірлеу;
651) тұрғын үй қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізу;
652) мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйлерді пропорционалды бөлу әдістемесін әзірлеу және бекіту;
653) мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін әзірлеу және бекіту;
654) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесін әзірлеу және бекіту;
655) тұрғын үй инспекциясы туралы үлгі ережені бекіту;
656) кондоминиум объектісін басқару шартының үлгілік нысанын бекіту;
657) тұрғын үй инспекциясы ұсынып отырған үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері кооперативі басқармасының төрағасы кандидатурасына қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеу және бекіту;
658) жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттарды, сондай-ақ олар бойынша талап ету құқықтарын басқаға беру туралы шарттарды есепке алуды жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
659) үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсат беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
660) тұрғын үй қатынастары саласындағы жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асыру;
661) тұрғын үй-пайдалану және коммуналдық қызметтер көрсететін ұйымдарға басқарудың қазіргі заманғы әдістерін енгізуді әдістемелік қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
662) сәулет, қала құрылысы мен құрылыс қызметі саласында ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуді ұйымдастыру және оның нәтижелерін пайдалану;
663) салынып жатқан (салынуы көзделген) объектілер мен кешендерге мониторинг жүргізу тәртібін айқындау қағидаларын бекіту;

647) разработка и утверждение правил регистрации в базе данных государственного градостроительного кадастра предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации, а также объектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
648) разработка и утверждение порядка субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды в пределах населенных пунктов из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
649) установление формы справки и ведомости объектов с описанием выявленных дефектов, которая выдается лицам, осуществлявшим технический надзор, работа которых проверялась, а также заказчику (собственнику), по результатам инспектирования;
650) разработка Правил предоставления жилищной помощи;
651) разработка и внесение в Правительство Республики Казахстан предложения по совершенствованию государственной политики в сфере жилищных отношений;
652) разработка и утверждение методики пропорционального распределения жилищ из государственного жилищного фонда или жилищ, арендованных местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
653) разработка и утверждение методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда;
654) разработка и утверждение методики расчета сметы расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума;
655) утверждение типового положения о жилищной инспекции;
656) утверждение типовой формы договора управления объектом кондоминиума;
657) разработка и утверждение квалификационных требований, предъявляемых к рекомендуемой жилищной инспекцией кандидатуре председателя правления кооператива собственников помещений (квартир);
658) разработка и утверждение правил ведения учета местными исполнительными органами договоров о долевом участии в жилищном строительстве, а также договоров о переуступке прав требований по ним;
659) разработка и утверждение правил выдачи разрешения на привлечение денег дольщиков;
660) осуществление координации и методического руководства местных исполнительных органов в сфере жилищных отношений;
661) осуществление методического обеспечения внедрения современных методов управления в организациях, предоставляющих жилищно-эксплуатационные и коммунальные услуги;
662) организация проведения научно-исследовательских, опытно-экспериментальных работ и использования их результатов в области архитектуры, градостроительства и строительства;
663) утверждение правил определения порядка ведения мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов;

664) сәулет, қала құрылысы мен құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту;
665) сәулет-құрылыс бақылауын және қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік құрылыс инспекторларын аттестаттауды жүргізу қағидаларын бекіту;
666) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы жергілікті атқарушы органдардың қызметіне бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
667) ғимараттар мен құрылыстарды техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызудың жалпы тәртібін айқындау қағидаларын бекіту;
668) құрылыс салуды ұйымдастыру және құрылыс саласында рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекiту;
669) жасыл екпелерді ұстау және қорғаудың үлгілік қағидаларын, қалалар мен елді мекендердің аумақтарын абаттандыру қағидаларын бекіту;
670) Қазақстан Республикасының тұрғын үй қорын мемлекеттік есепке алуды жүзеге асырудың бірыңғай тәртібін айқындау;
671) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттың үлгілік нысанын әзірлеу және бекіту;
672) кепілдік беру туралы шарттың үлгілік нысанын әзірлеу және бекіту;
673) құрылысы аяқталмаған объектімен бірге жер учаскесін кепілге қою шартының үлгілік нысанын әзірлеу және бекіту;
674) уәкілетті компанияның дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) кепіл шартының үлгілік нысанын әзірлеу және бекіту;
675) уәкілетті компанияның дауыс беретін акцияларын (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) cенімгерлік басқару шартының үлгілік нысанын әзірлеу және бекіту;
676) кепілдік жарнаның мөлшерін айқындау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
677) капиталдың жеткіліктілік нормативін айқындау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
678) кепілдік беру жағдайларын реттеуге арналған резервті есептеу және қалыптастыру әдістемесін әзірлеу және бекіту;
679) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы инжинирингтік компаниялардың Тұрғын үй құрылысына кепілдік беру қорына, екінші деңгейдегі банкке немесе жергілікті атқарушы органға (тұрғын үй құрылысына үлестік қатысуды ұйымдастыру тәсіліне қарай) беретін тұрғын үй (тұрғын ғимарат) құрылысының барысын мониторингтеу нәтижелері туралы есебінің нысанын әзірлеу және бекіту;
680) Тұрғын үй құрылысына кепілдік беру қорының тұрғын үйдің (тұрғын ғимараттың) құрылыс жобасы бойынша құжаттарды тексеру тәртібін бекіту;
681) елді мекендердің сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін пайдалану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
682) елді мекендердің сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін техникалық пайдалану қағидаларын әзірлеу және бекіту;

664) утверждение правил оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
665) утверждение правил проведения аттестации государственных строительных инспекторов, осуществляющих архитектурно-строительный контроль и надзор;
666) разработка и утверждение правил осуществления контроля и надзора за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;
667) утверждение правил определения общего порядка отнесения зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам;
668) утверждение правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства;
669) утверждение типовых правил содержания и защиты зеленых насаждений, правил благоустройства территорий городов и населенных пунктов;
670) определение единого порядка осуществления государственного учета жилищного фонда Республики Казахстан;
671) разработка и утверждение типовой формы договора о долевом участии в жилищном строительстве;
672) разработка и утверждение типовой формы договора о предоставлении гарантии;
673) разработка и утверждение типовой формы договора залога земельного участка вместе с объектом незавершенного строительства;
674) разработка и утверждение типовой формы договора залога голосующих акций (долей участия в уставном капитале) уполномоченной компании;
675) разработка и утверждение типовой формы договора доверительного управления голосующими акциями (долями участия в уставном капитале) уполномоченной компании;
676) разработка и утверждение методики определения размера гарантийного взноса;
677) разработка и утверждение методики определения норматива достаточности капитала;
678) разработка и утверждение методики расчета и формирования резерва на урегулирование гарантийных случаев;
679) разработка и утверждение формы отчета инжиниринговых компаний в сфере долевого участия в жилищном строительстве о результатах мониторинга за ходом строительства жилого дома (жилого здания) в Фонд гарантирования жилищного строительства, банк второго уровня или местный исполнительный орган (в зависимости от способа организации долевого строительства);
680) утверждение порядка проверки документов по проекту строительства жилого дома (жилого здания) Фондом гарантирования жилищного строительства;
681) разработка и утверждение правил пользования системами водоснабжения и водоотведения населенных пунктов;
682) разработка и утверждение правил технической эксплуатации систем водоснабжения и водоотведения населенных пунктов;

683) есептеу аспаптары жоқ су тұтынушылар үшін сумен жабдықтау және (немесе) су бұру коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгілік қағидаларын әзірлеу және бекіту;
684) елді мекендер шегінде су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау және су бұру саласындағы жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асыру;
685) елді мекендер шегінде сумен жабдықтау және су бұру саласында әдістемелік қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
686) қалаларды және ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтауды қамтамасыз ететін су шаруашылығы құрылыстарын жалға және сенiмгерлiк басқаруға беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
687) сумен жабдықтау және су бұру жүйелеріндегі суды есепке алу аспаптарын таңдау, монтаждау және пайдалану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
688) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды кредиттеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
689) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды субсидиялау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
690) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды кредиттеу мен субсидиялауды жүзеге асыру;
691) сәулет, қала құрылысы мен құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау тәртібін әзірлеу және бекіту;
692) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін ұстау қағидаларын бекіту;
693) мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен объектілер құрылысының құнын айқындау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
694) мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілердің құрылысына жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасының бірыңғай мемлекеттік электрондық банкін қалыптастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
695) құрылыстағы жаңа технологиялардың бірыңғай мемлекеттік тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту;
696) барлық деңгейдегі қала құрылысы жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
697) объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама, сондай-ақ әртүрлі деңгейдегі аумақтардың қала құрылысын жоспарлау жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу жөніндегі жұмыстардың құнын айқындау қағидаларын әзірлеу және бекіту;

683) разработка и утверждение типовых правил расчета норм потребления коммунальных услуг водоснабжения и (или) водоотведения для водопотребителей, не имеющих приборов учета;
684) осуществление координации и методического руководства местных исполнительных органов в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения и водоотведения в пределах населенных пунктов;
685) организация методического обеспечения в области водоснабжения и водоотведения в пределах населенных пунктов;
686) разработка и утверждение правил предоставления в аренду и доверительное управление водохозяйственных сооружений, обеспечивающих водоснабжение городов и сельских населенных пунктов;
687) разработка и утверждение правил выбора, монтажа и эксплуатации приборов учета воды в системах водоснабжения и водоотведения;
688) разработка и утверждение правил кредитования строительства, реконструкции и модернизации систем водоснабжения и водоотведения по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;
689) разработка и утверждение правил субсидирования строительства, реконструкции и модернизации систем водоснабжения и водоотведения по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;
690) осуществление кредитования и субсидирования строительства, реконструкции и модернизации систем водоснабжения и водоотведения;
691) разработка и утверждение порядка аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
692) утверждение правил содержания общего имущества объекта кондоминиума;
693) разработка и утверждение правил определения стоимости строительства объектов за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора;
694) разработка и утверждение правил формирования единого государственного электронного банка предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации на строительство объектов, финансируемых за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора;
695) утверждение правил формирования единого государственного реестра новых технологий в строительстве;
696) разработка и утверждение правил проведения комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов всех уровней;
697) разработка и утверждение правил определения стоимости работ по проведению комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов, а также комплексной градостроительной экспертизы проектов градостроительного планирования территорий различного уровня;

698) ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
699) сәулет, қала құрылысы және құрылыс каталогін қалыптастыру және оны жүргізу тәртібін айқындау;
700) объектілер құрылысы жобасын басқару бойынша инжинирингтік қызметтер көрсету тәртібін және жобаларды басқару бойынша қызметтер көрсететін ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту;
701) жобалау және құрылыс процесіне қатысатын инженерлік-техникалық жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптарын әзірлеу және бекіту;
702) жобалау және құрылыс процесіне қатысатын инженерлік-техникалық жұмыскерлерді аттестаттау бойынша мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптарын әзірлеу және бекіту;
703) бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын әзірлеу және бекіту;
704) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару бойынша ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
705) есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгілік қағидаларын әзірлеу және бекіту;
706) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша жылумен жабдықтау жүйелерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды кредиттеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
707) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша жылумен жабдықтау жүйелерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды субсидиялау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
708) жылумен жабдықтау жүйелерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды кредиттеуді және субсидиялауды жүзеге асыру;
708-1) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық мемлекеттік органмен келісу бойынша халыққа екінші деңгейдегі банктер берген ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін өтеу үшін квазимемлекеттік сектор субъектілері арқылы субсидиялар беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
708-2) тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту;

698) разработка и утверждение правил осуществления технического обследования надежности и устойчивости зданий и сооружений;
699) определение порядка формирования и ведения архитектурных, градостроительных и строительных каталогов;
700) утверждение порядка оказания инжиниринговых услуг по управлению проектом строительства объектов и квалификационных требований, предъявляемых организациям, оказывающим услуги по управлению проектом;
701) разработка и утверждение правил и разрешительных требований по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства;
702) разработка и утверждение правил и разрешительных требований по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства;
703) разработка и утверждение правил и разрешительных требований по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
704) разработка и утверждение правил по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства;
705) разработка и утверждение типовых правил расчета норм потребления коммунальных услуг по электроснабжению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета;
706) разработка и утверждение правил кредитования строительства, реконструкции и модернизации систем теплоснабжения по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;
707) разработка и утверждение правил субсидирования строительства, реконструкции и модернизации систем теплоснабжения по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;
708) осуществление кредитования и субсидирования строительства, реконструкции и модернизации систем теплоснабжения;
708-1) разработка и утверждение правил предоставления субсидий для возмещения части ставки вознаграждения по ипотечным жилищным займам, выданным банками второго уровня населению, через субъектов квазигосударственного сектора по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;
708-2) утверждение правил субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства;

708-3) халыққа екінші деңгейдегі банктер берген ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды жүзеге асыру;
709) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.02.2015 № 100 қаулысымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.03.2015 № 154; 28.12.2015 № 1093; 29.12.2015 № 1107; 29.12.2016 № 1123 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 16.06.2016 № 353; 15.11.2016 № 704; 15.12.2016 № 804 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) ; 15.02.2017 № 70; 03.07.2017 № 415; 20.10.2017 № 662; 25.06.2017 № 376 17.07.2018 № 437 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
17. Ведомстволардың функциялары:
1) ведомствоның құзыреті шегінде реттеу, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру және Министрліктің стратегиялық функцияларын орындауға қатысу;
2) адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қозғайтын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, ведомствоның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша және министрдің бұйрықтарында оларды бекіту бойынша тікелей құзыреті болған кезде нормативтік құқықтық актілерді бекіту;
3) өз құзыретi шегiнде халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
3-1) шет мемлекеттердің авиациялық биліктерімен және мамандандырылған халықаралық ұйымдармен, оның ішінде ынтымақтастық, азаматтық авиацияға қатысты ақпарат және тәжірибе алмасу туралы екіжақты келісімдер жасасу арқылы халықаралық ынтымақтастықты, сондай-ақ халықаралық азаматтық авиация ұйымдарында Қазақстан Республикасының атынан өкілдік етуді жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы заңдары мен өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiнiң сақталуын қамтамасыз ету;
5) өз құзыреті шегінде ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi іс-шараларды жоспарлау және өткiзу бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметiне басшылық ету;
6) ұлттық қауiпсiздiк саласындағы заңдар мен өзге де нормативтiк құқықтық актiлердiң сақталуын қамтамасыз ету;
7) өз құзыретi шегiнде техникалық регламенттер мен ұлттық стандарттарды әзірлеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
8) ойын бизнесі саласындағы лицензияланатын қызмет түрлеріне қойылатын біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесін қоспағанда, біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен келісу;

708-3) осуществление субсидирования части ставки вознаграждения по ипотечным жилищным займам, выданным банками второго уровня населению;
709) осуществление иных полномочий, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 27.02.2015 № 100; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 20.03.2015 № 154; от 29.12.2015 № 1107; от 29.12.2015 № 1123 (порядок введения в действия см. п. 2); от 16.06.2016 № 353; от 15.11.2016 № 704; от 15.12.2016 № 804 (порядок введения в действия см. п. 2); от 15.02.2017 № 70; от 03.07.2017 № 415; от 20.10.2017 № 662; от 25.06.2018 № 376; от 17.07.2018 № 437 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
17. Функции ведомств:
1) осуществление регулятивных, реализационных и контрольно-надзорных функций и участие в выполнении стратегических функций Министерства в пределах компетенции ведомства;
2) утверждение нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию ведомства, и при наличии прямой компетенции по их утверждению в приказах Министра, за исключением нормативных правовых актов, затрагивающих права и свободы человека и гражданина;
3) осуществление международного сотрудничества в пределах своей компетенции;
3-1) осуществление международного сотрудничества с авиационными властями иностранных государств и специализированными международными организациями, в том числе путем заключения двусторонних соглашений о сотрудничестве, обмене опытом и информацией, относящейся к гражданской авиации, а также представительство Республики Казахстан в международных организациях гражданской авиации;
4) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки и мобилизации;
5) руководство деятельностью подведомственных организаций по планированию и проведению мероприятий по обеспечению национальной безопасности в пределах своей компетенции;
6) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности;
7) организация работ по разработке технических регламентов и национальных стандартов в пределах своей компетенции;
8) разработка, согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений нормативных правовых актов об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, за исключением квалификационных требований и перечня документов к лицензируемым видам деятельности в сфере игорного бизнеса;

8-1) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 82-бабының 3-тармағында көзделген әзірленетін құжаттардың жобаларына қатысты реттеушілік әсерді талдау;
8-2) жүргізілген реттеушілік әсерді талдаудың нәтижесін Министрліктің ресми интернет-ресурсында орналастыру;
8-3) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 132-бабының 2-тармағына сәйкес тексерілетін субъектілер қызметінің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігін бақылауды және тексеруді жүзеге асыру;
8-4) тиісті салада мемлекеттік бақылау және қадағалау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
8-5) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 2 және 3-тармақтарында, 143-бабының 1-тармағында көзделген нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ тексерулер жүргізудің жартыжылдық кестелерін әзірлеу;
8-6) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүргізу;
8-7) мемлекеттік бақылау және қадағалау тиімділігінің мониторингін жүргізу;
8-8) мемлекеттік бақылау және қадағалау жүргізуді жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
8-9) бекітілген тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, ведомстволық есептіліктің жиынтық деректерін Министрліктің интернет-ресурсында орналастыру;
8-10) тексеру жүргiзудiң мерзiмдерi мен нысанасын көрсете отырып, тәуекел дәрежесін бағалау негізінде тексерулер жүргізудің ерекше тәртібі бойынша тексеру, ішінара тексеру жүргiзудiң басталатыны туралы тексерудің өзі басталғанға дейiн кемiнде күнтiзбелiк отыз күн бұрын тексерiлетiн субъектiге жазбаша түрде хабарлау;
8-11) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 144-бабы 3-тармағының 2), 7), 9) және 10) тармақшаларында, 6 және 7-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру жүргiзу нысанасын көрсете отырып, тексерiлетiн субъектiге жоспардан тыс тексеру жүргiзудiң басталатыны туралы тексерудің өзі басталғанға дейiн кемiнде бiр тәулiк бұрын хабарлау;
8-12) тексеруді тағайындау туралы актіні ресімдеу және оны құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органда тіркеу;
8-13) тексеру мерзiмдерi ұзартылған жағдайда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi уәкiлеттi органда тiркей отырып, тексерудi ұзарту туралы қосымша актіні ресiмдеу;
8-14) екінші санаттағы рұқсатты алуға арналған өтініштердің нысандарын, екінші санаттағы рұқсаттардың нысандарын әзірлеу;
9) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне және Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес лицензиялануға жататын қызметтiң немесе іс-қимылдың жекелеген түрлерiн лицензиялауды жүзеге асыру;

8-1) проведение анализа регуляторного воздействия в отношении разрабатываемых проектов документов, предусмотренных пунктом 3 статьи 82 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, в порядке, определяемом уполномоченным органом по предпринимательству;
8-2) размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства результата проведенного анализа регуляторного воздействия;
8-3) осуществление наблюдения и проверки на предмет соответствия деятельности проверяемых субъектов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан, в соответствии с пунктом 2 статьи 132 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан;
8-4) реализация государственной политики в области государственного контроля и надзора в соответствующей сфере;
8-5) разработка в пределах своей компетенции нормативных правовых актов, предусмотренных пунктами 2 и 3 статьи 141, пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, а также полугодовых графиков проведения проверок;
8-6) проведение государственного контроля и надзора в соответствии с законами Республики Казахстан;
8-7) проведение мониторинга эффективности государственного контроля и надзора;
8-8) внесение предложений по совершенствованию проведения государственного контроля и надзора;
8-9) размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства утвержденных форм проверочных листов, критериев оценки степени риска, сводных данных ведомственной отчетности;
8-10) извещение в письменном виде проверяемого субъекта о начале проведения проверки по особому порядку проведения проверок на основе оценки степени риска, выборочной проверки, не менее чем за тридцать календарных дней до начала самой проверки с указанием сроков и предмета проведения проверки;
8-11) извещение проверяемого субъекта о начале проведения внеплановой проверки, за исключением случаев, предусмотренных подпунктами 2), 7), 9) и 10) пункта 3, пунктами 6 и 7 статьи 144 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, не менее чем за сутки до начала самой проверки с указанием предмета проведения проверки;
8-12) оформление акта о назначении проверки и регистрация его в уполномоченном органе по правовой статистике и специальным учетам;
8-13) оформление дополнительного акта о продлении проверки с регистрацией его в уполномоченном органе по правовой статистике и специальным учетам в случае продления сроков проверки;
8-14) разработка форм заявлений для получения разрешения второй категории, форм разрешений второй категории;
9) осуществление лицензирования отдельных видов деятельности или действий, подлежащих лицензированию, в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан и законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;

10) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру жүргізудің жартыжылдық кестелерін әзірлеу;
10-1) мемлекеттік бақылау және қадағалау жүзеге асырылатын кәсіпкерлік субъектілері қызметінің салаларын Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 3, 5 және 6-тармақтарында көрсетілген топтарға жатқызу, сондай-ақ тексерілетін субъектілерді (объектілерді) тәуекел дәрежесі жоғарыға жатқызылғандарға және тәуекел дәрежесі жоғарыға жатқызылмағандарға бөлу;
11) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша мемлекеттік акциялар пакетіне (жарғылық капиталдағы қатысу үлесі) иелік ету және пайдалану құқығын, сондай-ақ республикалық мемлекеттік кәсіпорындар мен мемлекеттік мекемелерге қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті органның функцияларын жүзеге асыру;
12) өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу және бекіту;
13) Қазақстан Республикасының атынан жасалатын Қазақстан Республикасының халықаралық шарттар бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету;
14) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерін әзірлеу;
15) соттарға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап-арыздар беру;
16) белгiленген құзыреті шегiнде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс өнiмдердiң экспортын, керi экспортын, импортын, керi импортын, транзитiн және қайта өңделуiн бақылауды жүзеге асыру;
16-1) құрамында бағалы металдар бар түсті металдар кендерін, концентраттары мен күлдерін, түсті металдар өндірісінің жартылай өнімдерін қоспағанда, бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету кезінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
16-2) асыл тастарды, зергерлік және басқа да бұйымдарды, бағалы металдардан жасалған монеталарды Еуразиялық экономикалық одаққа кiрмейтiн елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету кезінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
16-3) құрамында бағалы металдар бар түсті металдар кендерін, концентраттары мен күлдерін, түсті металдар өндірісінің жартылай өнімдерін Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету кезінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
16-4) зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;

10) разработка проверочных листов, критериев оценки степени риска, полугодовых графиков проведения проверок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
10-1) отнесение сфер деятельности субъектов предпринимательства, в которых осуществляются государственный контроль и надзор по группам, указанным в пунктах 3, 5 и 6 статьи 141 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, а также распределение проверяемых субъектов (объектов), на отнесенных к высокой степени риска и не отнесенных к высокой степени риска;
11) осуществление по решению Правительства Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале), а также функции уполномоченного органа по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских государственных предприятий и государственных учреждений;
12) разработка, согласование и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов;
13) выполнение обязательств по международным договорам Республики Казахстан, заключаемым от имени Республики Казахстан;
14) разработка стандартов и регламентов государственных услуг;
15) предъявление в суды исков в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
16) осуществление контроля за экспортом, реэкспортом, импортом, реимпортом, транзитом и переработкой продукции вне территории Республики Казахстан в пределах установленной компетенции;
16-1) осуществление государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывозе с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, за исключением руд, концентратов и золы цветных металлов, полупродуктов производства цветных металлов, содержащих драгоценные металлы;
16-2) осуществление государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывозе с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий, монет из драгоценных металлов;
16-3) осуществление государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывозе с территории Республики Казахстан в эти страны руд, концентратов и золы цветных металлов, полупродуктов производства цветных металлов, содержащих драгоценные металлы;
16-4) осуществление государственного контроля в сфере реализации ювелирных и других изделий;

16-5) бағалы металдарды өндіру субъектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидаларын әзірлеу;
16-6) құрамында бағалы металдар бар түсті металдар кендерін, концентраттары мен күлдерін, түсті металдар өндірісінің жартылай өнімдерін Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжатты ресімдеу;
16-7) құрамында бағалы металдар бар түсті металдар кендерін, концентраттары мен күлдерін, түсті металдар өндірісінің жартылай өнімдерін Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдердің аумағына әкету кезінде экспортқа берілген лицензияны және Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) және экономикалық тұрғыдан орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытындыны ресімдеу;
16-8) құрамында бағалы металдар бар түсті металдар кендерін, концентраттары мен күлдерін, түсті металдар өндірісінің жартылай өнімдерін Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдердің аумағына әкету кезінде тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжатты, Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық тұрғыдан орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытындыны ресімдеу;
16-9) бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету кезінде бағалы металдар құрамы туралы құжаттар келісімшарт талаптарына және нормативтік техникалық құжаттамаға сәйкес келмеген жағдайда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне олардың сынамаларына (үлгілеріне) бақылау сынақтарын жүзеге асыруға өтінім жіберу;
16-10) бағалы металдарды өндіру субъектілерінің тізбесіндегі бағалы металдарды өндіру субъектілерінен бас тартудың бар екендігін растау;
16-11) бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикiзат тауарларын Еуразиялық экономикалық одаққа кiрмейтiн елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидаларын әзірлеу;
16-12) асыл тастарды, зергерлік және басқа да бұйымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидаларын әзірлеу;
16-13) Кимберлий процесінің сертификаттау схемасын ескере отырып, өңделмеген табиғи алмасты Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидаларын әзірлеу;

16-5) разработка правил формирования перечня субъектов производства драгоценных металлов;
16-6) оформление документа об условиях переработки товаров при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз руд, концентратов и золы цветных металлов, полупродуктов производства цветных металлов, содержащих драгоценные металлы;
16-7) оформление лицензии на экспорт и заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан при вывозе на территорию стран, не входящих в Евразийский экономический союз, руд, концентратов и золы цветных металлов, полупродуктов производства цветных металлов, содержащих драгоценные металлы;
16-8) оформление документа об условиях переработки товаров, заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан при вывозе на территорию стран, не входящих в Евразийский экономический союз, руд, концентратов и золы цветных металлов, полупродуктов производства цветных металлов, содержащих драгоценные металлы;
16-9) направление заявки в Национальный Банк Республики Казахстан на осуществление контрольных испытаний проб (образцов) драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, в случае несоответствия документов о содержании драгоценных металлов условиям контракта и нормативной технической документации при их ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывозе с территории Республики Казахстан в эти страны;
16-10) подтверждение наличия получения отказа от субъектов производства драгоценных металлов, состоящих в перечне субъектов производства драгоценных металлов;
16-11) разработка правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы;
16-12) разработка правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий;
16-13) разработка правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан необработанных природных алмазов с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса;

16-14) асыл тастарға, бағалы металдардан және асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарға сараптама жүргізу қағидаларын әзірлеу;
16-15) қайта өңдеу үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде ұсынылған құжаттарда көрсетілген бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларынан қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормаларын растау;
16-16) құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларындағы зиянды қоспалар мен бағалы металдар құрамының шекті мәнін айқындау қағидаларын әзірлеу;
17) Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау жүйесінің мемлекеттік органдарымен бірлесе отырып, қажет болған жағдайда өнімді тиеп жіберу алдындағы кезеңде және (немесе) оның түпкілікті пайдаланылуын бақылауды және (немесе) тексеруді жүзеге асыру;
18) кепiлдiк мiндеттемелерiн (түпкiлiктi пайдаланушының сертификаттарын) беру;
19) өнiмдер транзитiне рұқсат беру;
20) өтiнiм берушiге және мүдделi мемлекеттiк органдарға тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнiмдерге жатқызу туралы қорытындылар беру;
21) өнiмдердi Қазақстан Республикасының аумағынан тыс қайта өңдеуге рұқсаттар беру;
22) сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларға (өтiнiм берушiлерге) "Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы қолданылмайтын өнiмдермен, зияткерлiк шығармашылық қызмет нәтижелерiмен сыртқы экономикалық мәмiлелердi жүзеге асыруға белгiленген тәртiппен лицензия беру;
23) өнiмдердің кері экспортына рұқсаттар беру;
24) бiрлесiп бекiтiлген нысандар негiзiнде Қазақстан Республикасы Қаржы, Энергетика министрлiктерi тұрақты негiзде ұсынатын жер қойнауын пайдаланушылардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетiлетiн қызметтердi сатып алуындағы жергiлiктi қамту бойынша жалпы ақпаратты жинақтауды және талдауды қамтамасыз ету;
24-1) жергiлiктi қамту ұйымдарының тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердi сатып алу кезiнде есептеудiң бiрыңғай әдiстемесiн әзірлеу;
24-2) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу тәртібін әзірлеу;
25) Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тiзбе бойынша ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетiлетiн қызметтердi сатып алуындағы жергiлiктi қамтудың мониторингiн және жүргiзiлген, жүргiзiлетiн және келесi жылға жоспарланатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетiлетiн қызметтердi сатып алу туралы тиiстi ұйымдар ұсынатын ақпаратты талдауды жүзеге асыру;
26) ұлттық басқарушы холдингтiң, ұлттық холдингтердiң, ұлттық компаниялардың, олардың еншiлес және үлестес компанияларының, мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың сатып алуындағы қазақстандық қамтуға бақылау мен мониторингтi жүзеге асыру және бұзушылықтар анықталған жағдайда шаралар қабылдау;

16-14) разработка правил проведения экспертизы драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
16-15) подтверждение норм выхода продуктов переработки из драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, отраженных в представленных документах при их ввозе на территорию Республики Казахстан и вывозе с территории Республики Казахстан для переработки;
16-16) разработка правил определения пороговых значений содержания вредных примесей и драгоценных металлов в сырьевых товарах, содержащих драгоценные металлы;
17) осуществление при необходимости контроля и (или) проверки на предотгрузочном этапе и (или) конечного использования продукции совместно с государственными органами Республики Казахстан системы экспортного контроля;
18) выдача гарантийных обязательств (сертификатов конечного пользователя);
19) выдача разрешения на транзит продукции;
20) выдача заявителям и заинтересованным государственным органам заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю;
21) выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан;
22) выдача в установленном порядке лицензии участникам внешнеэкономической деятельности (заявителям) на осуществление внешнеэкономических сделок с продукцией, результатами интеллектуальной творческой деятельности, не подпадающими под действие статьи 8 Закона Республики Казахстан "Об экспортном контроле";
23) выдача разрешения на реэкспорт продукции;
24) обеспечение свода и анализа общей информации по местному содержанию в закупках недропользователей товаров, работ и услуг на регулярной основе, представляемой министерствами финансов, энергетики Республики Казахстан на основании совместно утвержденных форм;
24-1) разработка единой методики расчета организациями местного содержания при закупках товаров, работ и услуг;
24-2) разработка порядка формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков;
25) осуществление мониторинга местного содержания в закупках товаров, работ и услуг организаций по перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан, и анализа представляемой соответствующими организациями информации о проведенных, проводимых и планируемых на следующий год закупках товаров, работ и услуг;
26) осуществление контроля и мониторинга казахстанского содержания в закупках национального управляющего холдинга, национальных холдингов, национальных компаний, их дочерних и аффилированных компаний, иных юридических лиц с участием государства и принятие мер в случае выявления нарушений;

27) әдiстемелiк басшылықты және офсеттiк саясаттың iске асырылуын бақылауды жүзеге асыру;
28) өз құзыретi шегiнде "Машиналар мен жабдықтардың қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және машиналар мен жабдықтардың қауiпсiздiгi саласындағы техникалық регламенттерде белгiленген талаптардың сақталуына мемлекеттiк бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
29) "Машиналар мен жабдықтардың қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және машиналар мен жабдықтардың қауiпсiздiгi саласындағы техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтiн машиналар мен жабдықтарды айқындау мақсатында тұтыну нарығы мониторингiн жүргiзу және оларды өткізуге жол бермеу жөнiнде шаралар әзiрлеу;
30) жасауды, өткізуді және айналысын тоқтата тұру туралы ұйғарымды жергілікті атқарушы органдар беретін, ауыл шаруашылығы машиналары мен жабдықтарының нарығын қоспағанда, "Машиналар мен жабдықтардың қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және техникалық регламенттерде белгіленген қауіпсіздік талаптарына сай келмейтін машиналар мен жабдықтарды жасауды, өткізуді және олардың нарықтағы айналысын тоқтата тұру туралы ұйғарым беру;
30-1) моторлы көлік құралдары үлгілері өндірісі кезінде заңды тұлғаның "Кеден одағына мүше мемлекеттердiң және Бірыңғай экономикалық кеңістік аумақтарында "моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру" ұғымын қолдану шарттары туралы" Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 29 мамырдағы № 72 шешімінің 1-тармағы 4) тармақшасының бірінші абзацына сәйкес белгіленген талаптарды сақтау фактісін белгілеу және белгіленген талаптарға осындай заңды тұлғаның моторлы көлік құралдары үлгілерінің сәйкестігі туралы шешімдер жобаларын әзірлеу;
30-2) көлік құралдарының (көлік құралдары шанағы), өзі жүретін машиналар мен техникалардың басқа түрлерінің паспорттарын (электрондық паспорттарын) ресімдеуді жүзеге асыратын көлік құралдарын (көлік құралдары шанағы), өзі жүретін машиналар мен техниканың басқа түрлерін дайындаушы ұйымдар және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдардың) бірыңғай тізіліміне енгізілген уәкілетті ұйымдардың, дайындаушы ұйымдардың қызметіне мониторингті жүзеге асыру;
30-3) көлік құралдарының (көлік құралдары шанағы), өзі жүретін машиналар мен техникалардың басқа түрлерінің паспорттарын (электрондық паспорттарын) ресімдеуді жүзеге асыратын көлік құралдарын (көлік құралдары шанағы), өзі жүретін машиналар мен техниканың басқа түрлерін дайындаушы ұйымдар және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдардың) бірыңғай тізілімінің ұлттық бөліктерінде қамтылған мәліметтерді мүдделі адамдардың сұрау салулары бойынша ұсыну үшін қалыптастыру;

27) осуществление методического руководства и контроля за реализацией офсетной политики;
28) осуществление государственного контроля и надзора за соблюдением требований, установленных Законом Республики Казахстан "О безопасности машин и оборудования" и техническими регламентами в области безопасности машин и оборудования, в пределах своей компетенции;
29) осуществление мониторинга потребительского рынка в целях выявления машин и оборудования, не соответствующих требованиям Закона Республики Казахстан "О безопасности машин и оборудования" и технических регламентов в области безопасности машин и оборудования, и выработка мер по недопущению их реализации;
30) выдача предписания о приостановлении производства, реализации и обращения на рынке машин и оборудования, не соответствующих требованиям безопасности, установленным Законом Республики Казахстан "О безопасности машин и оборудования" и техническими регламентами, за исключением рынка сельскохозяйственных машин и оборудования, предписания о приостановлении производства, реализации и обращении на котором выдаются местными исполнительными органами;
30-1) установление факта соблюдения юридическим лицом при производстве моделей моторных транспортных средств требований, установленных в соответствии с абзацем первым подпункта 4) пункта 1 Решения Высшего Евразийского экономического совета от 29 мая 2014 года № 72 "Об условиях применения понятия "промышленная сборка моторных транспортных средств" на территориях государств-членов Таможенного союза и Единого экономического пространства" и разработка проектов решений о соответствии моделей моторных транспортных средств таким юридическим лицом, установленным требованиям;
30-2) осуществление мониторинга за деятельностью уполномоченных организаций, организаций-изготовителей, включенных в единый реестр уполномоченных органов (организаций) государств-членов Евразийского экономического союза и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники;
30-3) формирование для представления по запросам заинтересованных лиц сведений, содержащихся в национальных частях единого реестра уполномоченных органов (организаций) государств-членов Евразийского экономического союза и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники;

30-4) 2017 жылғы 1 қаңтарға дейін еркiн қойманың кедендік рәсіміне орналастырылған шикізаттан және (немесе) материалдардан ғана еркін қойма аумағында өндірілген тауарды өндіру кезінде пайдаланылғаны туралы растау;
31) Қазақстан Республикасының аумағында химиялық өнiмдердi тiркеу және оның есебiн жүргiзу;
32) Қазақстан Республикасының энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру туралы заңнамасы талаптарының сақталуына мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру;
33) Қазақстан Республикасының энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру туралы заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы ұйғарым нысанын әзiрлеу;
33-1) энергия аудитiн жүргізу кезiнде жол берiлген бұзушылықтарды жою жөніндегі нұсқамаларды беру;
33-2) энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын кадрларды қайта даярлауды және (немесе) олардың біліктілігін арттыруды жүргізу кезiнде жол берiлген бұзушылықтарды жою жөніндегі нұсқамаларды беру;
34) энергия тиімділігі картасын қалыптастыруды, жүргізуді және іске асыруды, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстарды жүргізуді үйлестіру;
35) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
35-1) Мемлекеттік энергетикалық тізілімнің және мемлекеттік органдардың деректері негізінде жалпы ішкі өнімнің энергия сыйымдылығын және Қазақстан Республикасында энергетикалық ресурстарды пайдалану тиімділігін талдауды және болжамдауды қамтамасыз ету;
35-2) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі қызметті ақпараттық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
36) энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың тізілімін жүргізу;
37) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
37-1) энергия аудиторына кандидаттарды аттестаттауды жүргізу;
37-2) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу туралы куәлікті, энергия аудиторының аттестатын беру үшін қажетті рұқсат беру талаптары мен құжаттар тізбесін әзірлеу;
37-3) энергия аудиторларының тізілімін жүргізу;
37-4) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы Ұлттық даму институтынан Мемлекеттік энергетикалық тізілімнің ақпаратты беруден жалтарған немесе дұрыс емес ақпарат берген субъектілері туралы ақпарат алу;
37-5) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы Ұлттық даму институтының Мемлекеттік энергетикалық тізілімді және энергия тиімділігі картасын қалыптастыру және оны жүргізу бойынша ұсыныстарын қарау;

30-4) подтверждение об использовании при производстве товара, произведенного на территории свободного склада исключительно из сырья и (или) материалов, которые были помещены под таможенную процедуру свободного склада до 1 января 2017 года;
31) регистрирование химической продукции на территории Республики Казахстан и ведение ее учета;
32) осуществление государственного контроля за соблюдением требований законодательства Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергоэффективности;
33) разработка формы предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергоэффективности;
33-1) выдача предписания по устранению допущенных нарушений при проведении энергетического аудита;
33-2) выдача предписания по устранению допущенных нарушений при проведении переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
34) координация формирования, ведения и реализации карты энергоэффективности, проведения научно-исследовательских, опытно-конструкторских и технологических работ в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
35) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
35-1) обеспечение анализа и прогнозирования энергоемкости внутреннего валового продукта и эффективности использования энергетических ресурсов в Республике Казахстан на основе данных Государственного энергетического реестра и государственных органов;
35-2) осуществление информационного обеспечения деятельности по энергосбережению и повышению энергоэффективности;
36) ведение реестра юридических лиц, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
37) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
37-1) проведение аттестации кандидатов в энергоаудиторы;
37-2) разработка разрешительных требований и перечня документов, необходимых для выдачи свидетельства об аккредитации, аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
37-3) ведение реестра энергоаудиторов;
37-4) получение от национального института развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности информации о субъектах Государственного энергетического реестра, уклоняющихся от предоставления информации или предоставляющих недостоверную информацию;
37-5) рассмотрение предложений от национального института развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по формированию и ведению Государственного энергетического реестра и карты энергоэффективности;

37-6) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы Ұлттық даму институтынан энергия аудиттері қорытындыларына талдау жүргізу туралы ақпарат алу;
37-7) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы Ұлттық даму институтынан энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында сараптамалық қорытындыларды және (немесе) ұсынымдарды алу;
38) энергия үнемдеу мен энергия тиiмдiлiгiн арттыру саласында үлгiлiк келiсiмдi әзiрлеу;
39) Кеден одағының техникалық регламентiне сәйкес энергия тұтынатын электр құрылғылардың техникалық құжаттамасында және заттаңбаларында энергия тиiмдiлiгiнiң сыныбы мен сипаттамаларының белгiленуiне мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру;
40) Мемлекеттiк энергетикалық тiзiлiмнiң энергетикалық ресурстарды, суды өнiм бiрлiгiне шаққанда тұтынудың көлемiн, үйлердiң, құрылыстар мен ғимараттардың алаңын энергия аудитi қорытындылары бойынша айқындалған шамаға дейiн жыл сайын азайтуды қамтамасыз етпеген субъектiлерiнiң, оның iшiнде энергия тұтынудың нормативтерiн сақтамайтын мемлекеттiк мекемелердi қамтитын тiзбесiн қалыптастыру және өзiнiң интернет-ресурсында орналастыру;
41) энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын кадрларды қайта даярлау және (немесе) біліктілігін арттыру жөніндегі оқу орталықтарының тізілімін қалыптастыру;
41-1) білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша оқу бағдарламалары мен жоспарларын әзірлеу;
42) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік саясаттың іске асырылуының мониторингін жүзеге асыру, Министрдің бұйрығымен белгіленген нысан бойынша және мерзімдерде орталық уәкілетті органдар ұсынатын есептерге талдау жүргізу;
42-1) "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 3-тармағында көрсетілген объектілерден басқа, үйлерде, құрылыстар мен ғимараттарда энергия тиімділігі жөніндегі талаптардың орындалуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
42-2) дара кәсіпкерлердің және заңды тұлғалардың энергия тұтыну нормативтері мен электр желілеріндегі қуат коэффициентінің нормативтік мәндерін сақтауына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
42-3) энергия аудитінің жүргізілуіне, оқу орталықтарына қойылатын талаптардың сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
43) өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы жұмыстарды жүргiзу құқығына заңды тұлғаларды аттестаттауды жүргiзу;
44) қауiптi өндiрiстiк объектiлерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауiптi техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру;

37-6) получение от национального института развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности информации о проведенном им анализе заключений энергоаудитов;
37-7) получение от национального института развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности экспертных заключений и (или) рекомендаций в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
38) разработка типового соглашения в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
39) осуществление государственного контроля за обозначением класса и характеристик энергоэффективности в технической документации и на этикетке электрических энергопотребляющих устройств в соответствии с техническим регламентом Таможенного союза;
40) формирование и размещение на своем интернет-ресурсе перечня субъектов Государственного энергетического реестра, не обеспечивших ежегодное снижение объема потребления энергетических ресурсов, воды на единицу продукции, площади зданий, строений и сооружений до величин, определенных по итогам энергоаудита, в том числе включающего государственные учреждения, не соблюдающие нормативы энергопотребления;
41) формирование реестра учебных центров по переподготовке и (или) повышению квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
41-1) разработка по согласованию с уполномоченным органом в области образования учебных программ и планов;
42) осуществление мониторинга за реализацией государственной политики в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, проведение анализа представляемых отчетов центральными уполномоченными органами по форме и в сроки, установленные приказом Министра;
42-1) осуществление государственного контроля за исполнением требований по энергоэффективности зданий, строений и сооружений, кроме объектов, указанных в пункте 3 статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об энергосбережении и повышении энергоэффективности";
42-2) осуществление государственного контроля за соблюдением нормативов энергопотребления и нормативных значений коэффициента мощности в электрических сетях индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами;
42-3) осуществление государственного контроля за проведением энергетического аудита, соблюдением требований, предъявляемых к учебным центрам;
43) проведение аттестаций юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности;
44) выдача разрешения на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств;

45) жарылғыш заттар мен олардың негiзiнде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға, жарылыс жұмыстарын жүргiзуге рұқсат беру;
46) "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен қауiптi өндiрiстiк объектiлердi салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және таратуға жобалау құжаттамасын келiсу;
47) қауiптi өндiрiстiк объектiнiң өнеркәсiптiк қауiпсiздiк декларацияларын тiркеу не дәлелді бас тарту;
48) өз құзыретi шегiнде мүдделi мемлекеттiк органдармен бiрлесiп, қауiптi өндiрiстiк объектiлердегi аварияларды тексерудi ұйымдастыру және жүргiзу;
49) қауiптi өнеркәсiптiк объектiлерде оқу дабылын және аварияға қарсы жаттығу өткiзуге қатысу;
50) қауiптi өндiрiстiк объектiнi пайдалануға берген кезде оның қабылдау сынақтарына, техникалық куәландыруларға қатысу;
51) қауiптi өндiрiстiк объектiлердiң және қауiптi техникалық құрылғыларды пайдаланатын ұйымдардың өнеркәсiптiк қауiпсiздiк талаптарын сақтауына өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы мемлекеттiк қадағалауды жүзеге асыру;
52) қауiптi өндiрiстiк объектiлердiң өндiрiстiк ғимараттарына, технологиялық құрылыстарына және техникалық құрылғыларына, қауiптi техникалық құрылғыларға техникалық куәландыру жүргiзудiң уақтылығына өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы мемлекеттiк қадағалауды жүзеге асыру;
53) қауiптi өндiрiстiк объектiлердiң және қауiптi техникалық құрылғыларды пайдаланатын ұйымдардың авариялар мен олардың салдарларын жою және оқшаулау бойынша жұмыстарды жүргiзуге әзiрлiгiне өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы мемлекеттiк қадағалауды жүзеге асыру;
54) газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің қауіпсіздігі жөніндегі талаптарды әзірлеу;
55) магистральдық құбыржолдарын пайдаланған кезде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру;
56) пайдалы қазбалар қабаттары жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ олар жатқан орындарда жерасты құрылыстарын орналастыруға, пайдалы қазбаларды алу мүмкіндігі қамтамасыз етілген немесе құрылыс салудың экономикалық тиімділігі дәлелденген жағдайда жергілікті атқарушы органмен бірлесіп рұқсат беру;
57) жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде өнеркәсiптiк қауiпсiздiк жөнiндегi қағидалар мен нормалардың сақталуына өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру;
58) объектiлер иелерiнiң жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру шартын жасасу жөнiндегi мiндеттi қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң орындауын және олардың "Қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгiленген талаптарды сақтауын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру;

45) выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе, производство взрывных работ;
46) согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О гражданской защите" и законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
47) регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта либо представление мотивированного отказа;
48) организация и проведение совместно с заинтересованными государственными органами в пределах своей компетенции расследования аварий на опасных производственных объектах;
49) участие в проведении учебной тревоги и противоаварийной тренировке на опасном производственном объекте;
50) участие в приемочных испытаниях, технических освидетельствованиях опасного производственного объекта при вводе его в эксплуатацию;
51) осуществление государственного надзора в области промышленной безопасности за соблюдением опасными производственными объектами и организациями, эксплуатирующими опасные технические устройства, требований промышленной безопасности;
52) осуществление государственного надзора в области промышленной безопасности за своевременностью проведения технических освидетельствований производственных зданий, технологических сооружений и технических устройств опасных производственных объектов, опасных технических устройств;
53) осуществление государственного надзора в области промышленной безопасности за готовностью опасных производственных объектов и организаций, эксплуатирующих опасные технические устройства, к проведению работ по ликвидации и локализации аварий и их последствий;
54) разработка требований по безопасности объектов систем газоснабжения;
55) осуществление государственного надзора в области промышленной безопасности при эксплуатации магистрального трубопровода;
56) выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений при условии обеспечения возможности извлечения полезных ископаемых или доказанности экономической целесообразности застройки совместно с местным исполнительным органом;
57) осуществление государственного контроля в области промышленной безопасности за соблюдением правил и норм по промышленной безопасности при проведении операций по недропользованию;
58) осуществление государственного контроля в области промышленной безопасности за выполнением владельцами объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам, обязанности по заключению договора обязательного страхования ответственности владельцев объектов и соблюдением ими требований, установленных Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам";

59) өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласында өзге заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс iстейтiн емтихан комиссияларының басшыларынан және мүшелерiнен емтихан қабылдау;
60) ведомстволық бағынысты әскерилендiрiлген, тау-кен құтқару, газдан құтқару және атқыламаға қарсы қызметтер мен құралымдардың қызметiне басшылықты жүзеге асыру;
61) қауiптi өндiрiстiк объектiлердi, техникалық құрылғыларды пайдаланумен байланысты дара кәсiпкерлердiң, ұйымдардың қызметiн немесе жекелеген қызмет түрлерiн сот шешiмiнсiз, көрсетiлген мерзiмде сотқа талап арызын мiндеттi түрде бере отырып, үш күннен аспайтын мерзiмге тоқтата тұру немесе тыйым салу;
62) жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды өндiрiстiк жағдайларда бақылау сынақтары мен қабылдау сынақтарын жүргізу комиссиясына қатысу;
63) өз құзыретi шегiнде мүдделi мемлекеттiк органдармен бiрлесіп аварияларды тексерудi ұйымдастыру және жүргiзу;
64) қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға берілген, қайтарып алынған рұқсаттарды есепке алуды жүзеге асыру;
65) тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жергілікті қамтуды есептеудің бірыңғай әдістемесін әзірлеу;
66) Жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің пайдалы қатты қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын әзірлеу;
67) Пайдалы қатты қазбаларға қатысты электрондық сатып алу жүйелерінің жұмысын жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілер тізілімінің жұмысымен үйлестіру қағидаларын әзірлеу;
68) Пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын ұсыну қағидаларын әзірлеу;
69) Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің өндірістік қызметін (технологиялық процесін) жер қойнауын пайдаланумен байланысты қызмет (технологиялық процесс) деп тану қағидаларын әзірлеу;
70) Тау-кен жұмыс жоспарын келісу;
71) меншіктегі, сондай-ақ мемлекеттің иеленуі мен пайдалануындағы геологиялық ақпаратты есепке алу, сақтау, жүйеге келтіру, жинақтап қорыту және беру;
72) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
73) Геологиялық барлау кезеңділігінің қағидаларын әзірлеу;
74) Қазақстан Республикасындағы өндіруші салалар қызметі ашықтығының бастамалары стандартын іске асыру;

59) прием экзаменов у руководителей и членов постоянно действующих экзаменационных комиссий иных юридических лиц в области промышленной безопасности;
60) осуществление руководства за деятельностью подведомственных военизированных, горноспасательных, газоспасательных и противофонтанных служб и формирований;
61) приостановление или запрещение без судебного решения деятельности или отдельных видов деятельности индивидуальных предпринимателей, организаций, связанных с эксплуатацией опасных производственных объектов, технических устройств, на срок не более трех дней с обязательным предъявлением в указанный срок искового заявления в суд;
62) участие в комиссии по проведению контрольных и приемочных испытаний в производственных условиях взрывчатых веществ и изделий на их основе;
63) организация и проведение расследования аварий совместно с заинтересованными государственными органами в пределах своей компетенции;
64) осуществление учета выданных, отозванных разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств;
65) разработка единой методики расчета местного содержания при закупке товаров, работ и услуг;
66) разработка Правил приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по добыче твердых полезных ископаемых;
67) разработка Правил синхронизации работы систем электронного закупа в отношении твердых полезных ископаемых с работой реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей;
68) разработка Правил представления в уполномоченный орган в области твердых полезных ископаемых годовых (на один финансовый год) и среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг;
69) разработка Правил признания производственной деятельности (технологического процесса) субъектов индустриально-инновационной деятельности деятельностью (технологическим процессом), связанной (связанным) с недропользованием;
70) согласование Плана горных работ;
71) учет, хранение, систематизация, обобщение и представление геологической информации, находящейся в собственности, а также владении и пользовании у государства;
72) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
73) разработка Правил стадийности геологоразведки;
74) реализация стандарта инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей в Республике Казахстан;

74-1) Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру қағидаларын әзірлеу;
74-2) Меншіктегі, сондай-ақ мемлекеттің иеленуі мен пайдалануындағы геологиялық ақпаратты есепке алу, сақтау, жүйеге келтіру, жинақтап қорыту және беру қағидаларын әзірлеу;
74-3) Жер қойнауын пайдаланушы жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу нәтижесінде алынған геологиялық ақпараттың және оның жеткізгіштерін сақтау және есепке алу қағидаларын әзірлеу;
74-4) Геологиялық есептің мемлекеттік сараптамасын жүргізу қағидаларын әзірлеу;
75) жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензиялар және жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензиялар шарттарын сақтауын бақылау;
76) мемлекеттік жер қойнауы қорын басқару бағдарламасын әзірлеуге қатысу;
77) Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын әзірлеу;
78) Жер қойнауының мемлекеттік сараптама жүргізу қағидаларын, Жер қойнауының мемлекеттік сараптама комиссиясы туралы ережені әзірлеу;
79) тарихи шығындардың мөлшерiн, геологиялық ақпараттың құнын және алу шартын айқындау;
80) Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы ережені әзірлеу;
81) Қазақстан Республикасындағы өндіруші салалар қызметі айқындығының бастама стандартын іске асыру бойынша есептіліктің нысанын және оны толтыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу;
82) жер қойнауын геологиялық зерттеу бойынша жобалау құжаттарын жасау жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу;
83) тау-кен жұмыс жоспарын жасау жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу;
84) жер қойнауы кеңістігін пайдалану жобасын жасау жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу;
85) кен іздеушілік жоспарын жасау жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу;
86) геологиялық және тау-кен бөлiнiсiн беру;
87) мемлекеттік жер қойнауы қорының бірыңғай кадастрын жүргізу;
88) геологиялық есептің нысанын әзірлеу;
88-1) пайдалануға берілетін жер қойнауы учаскелерінің шекараларын айқындау, геологиялық ақпаратты пайдалану және 2017 жылғы 27 желтоқсандағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген басқа да мәселелер бойынша құзыретті органмен өзара іс-қимыл жасау және үйлестіру;
89) геологиялық есептің мемлекеттік сараптамасын жүргізуді ұйымдастыру;
90) жерасты сулары бөлігінде мемлекеттік су кадастрын жүргізуге қатысу;
91) жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қорлары бар аумақта облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарымен келісу бойынша осы суларды халықтың ауызсуға мұқтаждықтарын қанағаттандырумен байланысты емес мақсаттар үшін пайдалануға рұқсаттарды келісу;

74-1) разработка Правил выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых;
74-2) разработка Правил учета, хранения, систематизации, обобщения и представления геологической информации, находящейся в собственности, а также владении и пользовании у государства;
74-3) разработка Правил хранения и учета недропользователями геологической информации и ее носителей, полученных в результате проведения операций по недропользованию;
74-4) разработка Правил проведения государственной экспертизы геологического отчета;
75) контроль за соблюдением недропользователями условий лицензии на геологическое изучение недр и лицензии на использование пространства недр;
76) участие в разработке программы управления государственным фондом недр;
77) разработка Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на геологическое изучение недр;
78) разработка Правил проведения государственной экспертизы недр, Положения о государственной комиссии по экспертизе недр;
79) определение размера исторических затрат, стоимости и условий получения геологической информации;
80) разработка Положения о государственной комиссии по запасам полезных ископаемых Республики Казахстан;
81) разработка формы и руководства по заполнению отчетности по реализации стандарта инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей в Республике Казахстан;
82) разработка инструкции по составлению проектных документов по геологическому изучению недр;
83) разработка инструкции по составлению плана горных работ;
84) разработка инструкции по составлению проекта эксплуатации пространства недр;
85) разработка инструкции по составлению плана старательства;
86) выдача геологических и горных отводов;
87) ведение единого кадастра государственного фонда недр;
88) разработка формы геологического отчета;
88-1) взаимодействие и координация с компетентным органом по определению границ предоставляемых в пользование участков недр, использованию геологической информации и другим вопросам, предусмотренным Кодексом Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании";
89) организация проведения государственной экспертизы геологического отчета;
90) участие в ведении государственного водного кадастра в части подземных вод;
91) согласование с местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы) разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым водоснабжением, на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества;

92) жеке және заңды тұлғалар жүргiзетiн жерасты су объектiлерiнiң сарқылуын болғызбауға бағытталған су қорғау iс-шараларын келісу;
93) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
94) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
95) бұрғылау және басқа тау-кен жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу;
96) су объектiлерiнiң жай-күйiне әсер ететiн объектілерді салуға, реконструкциялауға, (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу) пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жарату) қорытындылар беру;
97) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
98) жер қойнауын геологиялық зерттеу және кеңістігін пайдалану үшін жер қойнауын пайдалану құқығын беру;
99) жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуді ұйымдастыру және жүргізу;
100) жер қойнауын геологиялық зерттеу және оның кеңістігін пайдалану жөніндегі операцияларды реттеу;
101) жер қойнауын геологиялық зерттеу, сондай-ақ оның кеңістігін пайдалану жөніндегі операцияларға мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
102) жер қойнауын пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының геологиялық ақпаратты есепке алу, сақтау, оның сақталуы мен анықтығы жөніндегі талаптарының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
103) құпия болып табылмайтын геологиялық ақпаратқа, сондай-ақ жер қойнауын пайдалануға берілген лицензиялар туралы ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету;
103-1) жер қойнауын геологиялық зерттеу бойынша есептер нысандарын әзірлеу;
103-2) тиісті координаттары мен жеке кодтары бар блоктарды сәйкестендіру картасын әзірлеу;
104) техногендік минералдық түзілімдерді орналастырудың қолданыстағы объектілерін мемлекеттік есепке алуды ұйымдастыру және жүргізу;
104-1) Мемлекеттік жер қойнауы қорының бірыңғай кадастрын енгізу және пайдалы қазбалар қорын мемлекеттік есепке алу бойынша ақпаратты ұсыну қағидаларын әзірлеу;
105) жер қойнауының мемлекеттік мониторингін, геологиялық ақпаратты жинауды және жинақтап қорытуды жүзеге асыру;
106) Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштер беру және қарау қағидаларын әзірлеу;
106-1) өздігінен ағып жататын иесіз және апаттық ұңғымаларды жою және консервациялауды жүзеге асыру;
106-2) пайдалы қазбалар қорларын мемлекеттік есепке алу бойынша ақпаратты мемлекеттік органдарға ұсыну;
РҚАО-ның ескертпесі!
17-тармақтың 106-3) тармақшасы 01.01.2024 дейін қолданыста болады – ҚР Үкіметінің 17.07.2018 № 437 қаулысымен.
106-3) пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттiк балансын жүргізу;
106-4) геологиялық ақпаратты жариялау немесе оған ашық қолжетімділік жасау арқылы ашып көрсету;

92) согласование водоохранных мероприятий, проводимых физическими и юридическими лицами, направленных на предотвращение водных объектов от истощения;
93) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
94) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
95) согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ;
96) выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов;
97) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
98) предоставление права недропользования для геологического изучения и использования пространства недр;
99) организация и проведение государственного геологического изучения недр;
100) регулирование операций по геологическому изучению и использованию пространства недр;
101) осуществление государственного контроля за операциями по геологическому изучению, а также использованию пространства недр;
102) осуществление государственного контроля за соблюдением требований законодательства Республики Казахстан в сфере недропользования по учету, хранению, сохранности и достоверности геологической информации;
103) обеспечение доступа к геологической информации, не являющейся конфиденциальной, а также к информации о выданных им лицензиях на недропользование;
103-1) разработка форм отчетов по геологическому изучению недр;
103-2) разработка карты идентификации блоков с соответствующими координатами и индивидуальными кодами;
104) организация и ведение государственного учета действующих объектов размещения техногенных минеральных образований;
104-1) разработка Правил ведения единого кадастра государственного фонда недр и представления информации по государственному учету запасов полезных ископаемых;
105) осуществление государственного мониторинга недр, сбора и обобщения геологической информации;
106) разработка Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство;
106-1) осуществление ликвидации и консервации бесхозных самоизливающихся и аварийных скважин;
106-2) представление информации по государственному учету запасов полезных ископаемых государственным органам;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 106-3) пункта 17 действуют до 01.01.2024 в соответствии с постановлением Правительства РК от 17.07.2018 № 437.
106-3) ведение государственного баланса запасов полезных ископаемых;
106-4) раскрытие геологической информации путем ее опубликования или предоставления к ней открытого доступа;

106-5) керндерді Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге әкетуге рұқсат беру;
107) бiр келiсiмшарттық аумақ шегiнде жер қойнауын пайдалану бойынша операцияларды жүргiзу тәртiбiн келiсу;
108) Жер қойнауын пайдаланушылардың уәкілетті органға нормаланатын ысыраптар туралы деректерді ұсыну қағидаларын әзірлеу;
109) жер қойнауын пайдаланушының геологиялық ақпараттың сынамалар түріндегі табиғи жеткізгіштерін иеліктен шығаруы және (немесе) сынамаларды Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге әкетуге рұқсат беру;
РҚАО-ның ескертпесі!
17-тармақтың 110) тармақшасы 01.01.2023 дейін қолданыста болады – ҚР Үкіметінің 17.07.2018 № 437 қаулысымен.
110) жер қойнауын пайдаланушылар беретін нормаланатын ысыраптар туралы деректер негізінде жүзеге асырылатын пайдалы қатты қазбаларды өндіру кезінде ысырапты есепке алу;
111) ұңғымадан көмірсутектердің ағымын құжатпен растау арқылы алу, оның ішінде қабатты сынағышпен сынамалау жүргізген кезде және (немесе) мұнай-газдың мол болуына коллектор-жынысты зертханалық зерттеу кезінде растаған жаңа кенжатынның (кенжатындар жиынтығының) ашылуын растау;
112) жер қойнауын геологиялық зерттеуге берілген лицензиялар бойынша жерасты суларына арналған іздестіру-бағалау жұмыстары жобаларына өзгерістерді келісу;
113) жерасты сулары учаскелері қорларының мемлекеттік сараптамасын ұйымдастыру және жүргізу;
114) барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру;
114-1) жер қойнауын пайдаланушының балансына ұңғымаларды, технологиялық бірліктерді қабылдау және беру;
114-2) Жер қойнауының мемлекеттік мониторингін жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
114-3) уранды және кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды қоспағанда, пайдалы қатты қазбаларды барлау мен өндіру жөніндегі операциялардың жүргізілуіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
114-4) жер қойнауы кеңістігін пайдаланудың салдарын жою актісіне қол қою жөніндегі комиссияны құру;
114-5) жер қойнауын пайдаланушылар, уранды қоспағанда, пайдалы қатты қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібін сақтаумен мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
114-6) жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу бойынша жұмыстарды жүргізуге арналған уақыт нормалары мен бағасын әзірлеу;
114-7) жою жоспарының кешенді сараптамасын жүргізу;
115) "Астана – жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын қоспағанда, арнайы экономикалық аймақтарды құру, олардың жұмыс iстеуi және оларды тарату саласындағы мемлекеттiк органдардың және басқарушы компаниялардың қызметiн үйлестiрудi жүзеге асыру;

106-5) выдача разрешения на вывоз кернов за пределы Республики Казахстан;
107) согласование порядка проведения в пределах одной контрактной территории операций по недропользованию;
108) разработка Правил представления недропользователями в уполномоченный орган данных о нормируемых потерях;
109) выдача разрешения на отчуждение недропользователем природных носителей геологической информации в виде проб и (или) вывоз им проб за пределы Республики Казахстан;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 110) пункта 17 действуют до 01.01.2023 в соответствии с постановлением Правительства РК от 17.07.2018 № 437.
110) ведение учета потерь при добыче твердых полезных ископаемых, осуществляемых на основании данных о нормируемых потерях, представляемых недропользователями;
111) подтверждение обнаружения открытия новой залежи (совокупности залежей) посредством документально подтвержденного получения притока углеводородов из скважины, в том числе при проведении ее опробования пластоиспытателем, и (или) лабораторных исследований породы-коллектора на нефтегазонасыщенность;
112) согласование изменений в проекты поисково-оценочных работ на подземные воды по выданным лицензиям на геологическое изучение недр;
113) организация и проведение государственной экспертизы запасов участков подземных вод;
114) выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров;
114-1) принятие и передача недропользователю на баланс скважин, технологических единиц;
114-2) разработка Правил осуществления государственного мониторинга недр;
114-3) осуществление государственного контроля за проведением операций по разведке и добыче твердых полезных ископаемых, за исключением операций по добыче урана и общераспространенных полезных ископаемых;
114-4) создание комиссии по подписанию акта ликвидации последствий использования пространства недр;
114-5) осуществление государственного контроля за соблюдением недропользователями порядка приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по добыче твердых полезных ископаемых, за исключением урана;
114-6) разработка норм времени и расценок на проведение работ по государственному геологическому изучению недр;
114-7) проведение комплексной экспертизы плана ликвидации;
115) осуществление координации деятельности государственных органов и управляющих компаний в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических зон, за исключением специальной экономической зоны "Астана – новый город";

116) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
116-1) арнайы экономикалық аймақ құрылатын жеке меншіктегі жер учаскелерін уақытша өтеулі пайдаланудың (жалдаудың) үлгілік шартын әзірлеу;
116-2) арнайы экономикалық аймақ құрылатын жеке меншіктегі жер учаскелерін уақытша өтеулі кейінгі пайдаланудың (қосалқы жалдаудың) үлгілік шартын әзірлеу;
116-3) арнайы экономикалық аймақ құрылатын мемлекеттік меншіктегі жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдаланудың (жалдаудың) үлгілік шартын әзірлеу;
116-4) арнайы экономикалық аймақ құрылатын мемлекеттік меншіктегі жер учаскелерін уақытша өтеулі кейінгі жер пайдаланудың (қосалқы жалдаудың) үлгілік шартын әзірлеу;
116-5) өтініш берушілердің арнайы экономикалық аймақтың қатысушы ретіндегі қызметін жүзеге асыруға арналған жобаларын іріктеудің тәртібі мен өлшемшарттарын әзірлеу;
116-6) арнайы экономикалық аймақтар қызметінің тиімділігін бағалау әдістемесін әзірлеу;
116-7) арнайы экономикалық аймақты құру тұжырымдамасының орындылығын қарау және арнайы экономикалық аймақты құру тұжырымдамасын ресімдеуге қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру;
116-8) арнайы экономикалық аймақты құру тұжырымдамасының орындылығын қарау және арнайы экономикалық аймақты құру тұжырымдамасын ресімдеуге қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру қорытындылары бойынша қабылданған шешім туралы өтініш берушіге жазбаша негізделген жауап жіберу;
116-9) сарапшылық кеңестің қарауына арнайы экономикалық аймақты құру туралы ұсыныс жіберу;
116-10) арнайы экономикалық аймақ аумағының шекарасын және (немесе) алаңын өзгертуге мүдделі орталық немесе жергілікті атқарушы органдардың, заңды тұлғалардың арнайы экономикалық аймақ аумағының шекарасын және (немесе) алаңын өзгерту туралы ұсыныстарын қарау;
116-11) арнайы экономикалық аймақ қатысушыларының бірыңғай тізіліміне арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы туралы мәліметтерді енгізу;
116-12) арнайы экономикалық аймақ қатысушыларының бірыңғай тізіліміне арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы туралы мәліметтерді енгізу туралы арнайы экономикалық аймақтың басқару органын хабардар ету;
117) арнайы экономикалық аймақтардың басқару органдары ұсынатын мәлiметтердiң негiзiнде арнайы экономикалық аймаққа қатысушылардың бiрыңғай тiзiлiмiн жүргiзу;
118) тиісті мүдделі мемлекеттік органдармен және Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақ бойынша бірыңғай үйлестіру орталығымен бірлесіп, басқарушы компанияны басқару үшін адамдарды конкурстық іріктеуді өткізу;

116) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
116-1) разработка типового договора временного возмездного пользования (аренды) земельными участками, находящимися в частной собственности, на которых создается специальная экономическая зона;
116-2) разработка типового договора временного возмездного вторичного пользования (субаренды) земельными участками, находящимися в частной собственности, на которых создается специальная экономическая зона;
116-3) разработка типового договора временного возмездного землепользования (аренды) земельными участками, находящимися в государственной собственности, на которых создается специальная экономическая зона;
116-4) разработка типового договора временного возмездного вторичного землепользования (субаренды) земельными участками, находящимися в государственной собственности, на которых создается специальная экономическая зона;
116-5) разработка порядка и критериев отбора проектов заявителей на осуществление деятельности в качестве участника специальной экономической зоны;
116-6) разработка методики оценки эффективности деятельности специальных экономических зон;
116-7) рассмотрение целесообразности и проверка концепции создания специальной экономической зоны на соответствие требованиям к оформлению концепции создания специальной экономической зоны;
116-8) направление письменного обоснованного ответа заявителю о принятом решении по итогам рассмотрения целесообразности и проверки концепции создания специальной экономической зоны на соответствие требованиям к оформлению концепции создания специальной экономической зоны;
116-9) направление на рассмотрение экспертного совета предложения о создании специальной экономической зоны;
116-10) рассмотрение предложений центральных или местных исполнительных органов, юридических лиц об изменении границ и (или) площади территории специальной экономической зоны, заинтересованных в изменении границ и (или) площади территории специальной экономической зоны;
116-11) внесение сведений об участнике специальной экономической зоны в единый реестр участников специальной экономической зоны;
116-12) уведомление органа управления специальной экономической зоны о внесении сведений об участнике специальной экономической зоны в единый реестр участников специальной экономической зоны;
117) ведение единого реестра участников специальной экономической зоны на основании сведений, представляемых органами управления специальной экономической зоны;
118) проведение конкурсного отбора лиц для управления управляющей компанией совместно с соответствующими заинтересованными государственными органами и Единым координационным центром по специальным экономическим зонам в Республике Казахстан;

118-1) аумақтық кластерлерді конкурстық іріктеу тәртібін әзірлеу;
118-2) еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын әзірлеу;
118-3) индустрияны дамыту саласындағы ұлттық даму институтын тарта отырып, индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну;
118-4) жергiлiктi қамтуды дамыту саласындағы ұлттық даму институтын тарта отырып, отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi iшкi нарықта ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бiр бөлiгiн өтеу және сервистiк қолдау көрсету;
118-5) экспортты дамыту және ілгерілету саласындағы ұлттық даму институты мен Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасын тарта отырып, отандық өңделген тауарларды, көрсетiлетiн қызметтердi сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектiлерi шығындарының бiр бөлiгiн өтеу және сервистiк қолдау шараларын ұсыну;
118-6) ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың тізбесін әзірлеу;
118-7) отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын әзірлеу;
118-8) тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын әзірлеу;
119) арнайы экономикалық аймаққа қатысушы ретінде тіркеуге арналған өтінімдер мен сауалнамалар нысандарын әзірлеу;
120) инвестицияларды мемлекеттiк қолдауды жүзеге асыру;
120-1) инвесторларды немесе олардың өкілдерін қазіргі бар мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша қабылдауды жүзеге асыру және оларға консультация беру;
120-2) инвесторларға немесе олардың өкілдеріне мемлекеттік көрсетілетін қызметтер алу үшін қажетті құжаттарды дайындауға және ресімдеуге көмек көрсету;
120-3) инвесторларға немесе олардың өкілдеріне электрондық цифрлық қолтаңбаны, электрондық өтініштерді және басқа да құжаттарды ресімдеуге көмек көрсету;
120-4) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 282-бабында айқындалған тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алу кезінде инвесторды немесе олардың өкілдерін орталық және жергілікті атқарушы органдарда сүйемелдеу;
120-5) инвестициялық келiсiмшартты тіркеуді жүзеге асыру;
120-6) инвестициялық келісімшарттың қолданылу мерзіміне, бірақ инвестициялық келісімшарт тіркелген кезден бастап бес жылдан аспайтын мерзімге берілетін технологиялық жабдықтың және оның жинақтауыштарының импорты кезінде кедендік баждар салудан босату туралы хабарламаны кеден органына жіберу;

118-1) разработка порядка конкурсного отбора территориальных кластеров;
118-2) разработка правил предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров;
118-3) предоставление мер государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности в повышении производительности труда и развитии территориальных кластеров с привлечением национального института развития в области развития индустрии;
118-4) предоставление сервисной поддержки и возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке с привлечением национального института развития в области развития местного содержания;
118-5) предоставление мер сервисной поддержки и возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, услуг на внешние рынки с привлечением национального института развития в области развития и продвижения экспорта и Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан;
118-6) разработка перечня отечественных обработанных товаров, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению;
118-7) разработка правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров;
118-8) разработка правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке;
119) разработка форм заявки и анкеты для регистрации в качестве участника специальной экономической зоны;
120) осуществление государственной поддержки инвестиций;
120-1) осуществление приема и консультирования инвесторов или их представителей по вопросам существующих государственных услуг;
120-2) оказание инвесторам или их представителям помощи в подготовке и оформлении документов, необходимых для получения государственных услуг;
120-3) оказание инвесторам или их представителям помощи в оформлении электронной цифровой подписи, электронных заявлений и других документов;
120-4) сопровождение инвестора или его представителей в центральных и местных исполнительных органах при получении государственных услуг в порядке, определенном статьей 282 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан;
120-5) осуществление регистрации инвестиционного контракта;
120-6) направление в таможенный орган уведомления об освобождении от обложения таможенными пошлинами при импорте технологического оборудования и комплектующих к нему, предоставляемому на срок действия инвестиционного контракта, но не более пяти лет с момента регистрации инвестиционного контракта;

121) инвесторлар үшін "бір терезе" құру және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету арқылы инвестормен өзара іс-қимыл жасау;
121-1) инвестициялық омбудсменнің қызметін қамтамасыз ету;
122) уәкiлеттi орган мен инвестор арасында жасалған инвестициялық келiсiмшартқа сәйкес мүдделi заңды тұлғалар тарапынан кепiлдендiрiлген тапсырысты қамтамасыз етуде инвесторларға жәрдемдесу;
123) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінде белгіленген тәртіппен мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi уәкiлеттi органмен және (немесе) жер ресурстарын басқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органмен, сондай-ақ жергiлiктi атқарушы органдармен келiсу бойынша мемлекеттік заттай гранттарды инвестициялық келiсiмшартқа сәйкес инвестициялық мiндеттемелер орындалған жағдайда уақытша өтеусiз пайдалануға не уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығымен ұсына отырып, кейіннен меншіке не жер пайдалануға өтеусіз беру;
124) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 293-бабында белгiленген талаптарға сәйкес инвестициялық преференциялар беру туралы шешiм қабылдау және өтiнiм берушiге жазбаша нысанда жауап жiберу;
125) инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтiнiмдердi қабылдау, тiркеу және қарау тәртібін айқындау;
126) инвестициялық келiсiмшарттар талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
126-1) инвестициялық келiсiмшарттың жұмыс бағдарламасы орындалмаған немесе тиісінше орындалмаған жағдайда, инвестициялық келiсiмшарт жасасқан Қазақстан Республикасының заңды тұлғасына бұзушылықтарды көрсете отырып, жазбаша нысанда хабарлама жiберу және бұзушылықтарды жою үшiн үш ай мерзiм белгiлеу;
127) инвестициялық келiсiмшарттар жасасу, тiркеу және оларды мерзімінен бұрын тоқтату туралы шешім қабылдау;
127-1) арнайы инвестициялық келісімшартты жасасу және бұзу қағидалары мен шарттарын әзірлеу;
128) аккредиттеу жөнiндегi органды таңдау бойынша конкурс өткiзу қағидаларын және аккредиттеу жөнiндегi органға қойылатын бiлiктiлiк талаптарын әзiрлеу;
129) аккредиттеу жөнiндегi органды таңдау бойынша конкурстарды ұйымдастыру және өткiзу;
130) Қазақстан Республикасының сәйкестiктi бағалау саласындағы аккредиттеу туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
131) жобалар мен техникалық регламенттердiң техникалық реттеу саласындағы мемлекеттiк саясатқа және "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 1-тармағында көзделген мақсаттарға сәйкестiгiн талдауды және сараптама жүргiзудi ұйымдастыру;
132) техникалық регламенттердi әзiрлеу жөніндегі сарапшылық кеңестермен және техникалық реттеу мәселелерi бойынша жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимыл жасау;

121) взаимодействие с инвесторами посредством создания и обеспечения функционирования "одного окна" для инвесторов;
121-1) обеспечение деятельности инвестиционного омбудсмена;
122) оказание содействия инвесторам в обеспечении гарантированного заказа со стороны заинтересованных юридических лиц в соответствии с инвестиционным контрактом, заключаемым между уполномоченным органом и инвестором;
123) предоставление в порядке, установленном Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, по согласованию с уполномоченным органом по управлению государственным имуществом и (или) центральным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами, а также местными исполнительными органами государственных натурных грантов во временное безвозмездное пользование либо на праве временного безвозмездного землепользования с последующей безвозмездной передачей в собственность либо землепользование в случае выполнения инвестиционных обязательств в соответствии с инвестиционным контрактом;
124) принятие решения о предоставлении инвестиционных преференций в соответствии с требованиями, установленными статьей 293 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, и направление заявителю ответа в письменной форме;
125) определение порядка приема, регистрации и рассмотрения заявки на предоставление инвестиционных преференций;
126) осуществление контроля за соблюдением условий инвестиционных контрактов;
126-1) направление юридическому лицу Республики Казахстан, заключившему инвестиционный контракт, уведомления в письменной форме с указанием нарушений и установление трехмесячного срока для устранения нарушений в случаях неисполнения или ненадлежащего исполнения рабочей программы инвестиционного контракта;
127) заключение, регистрация и принятие решения о досрочном прекращении инвестиционных контрактов;
127-1) разработка правил и условий заключения и расторжения специального инвестиционного контракта;
128) разработка правил проведения конкурсов по выбору органа по аккредитации и квалификационных требований к органу по аккредитации;
129) организация и проведение конкурсов по выбору органа по аккредитации;
130) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия;
131) организация анализа и проведение экспертизы проектов и технических регламентов на соответствие государственной политике в области технического регулирования и целям, предусмотренным пунктом 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О техническом регулировании";
132) взаимодействие с экспертными советами по разработке технических регламентов, физическими и юридическими лицами по вопросам технического регулирования;

133) стандарттау, сәйкестiктi растау және аккредиттеу жөнiндегi халықаралық және өңiрлiк ұйымдарда Қазақстан Республикасының атынан өкiлдiк ету, халықаралық және өңiрлiк стандарттау, сәйкестiктi растау нәтижелерiн өзара тану жөнiндегi жұмыстарға қатысу;
134) техникалық реттеудің мемлекеттiк жүйесiнiң тiзiлiмiн жүргiзудi ұйымдастыру;
135) нормативтiк техникалық құжаттардың бiрыңғай мемлекеттiк қорының жұмысын ұйымдастыру және үйлестiру;
136) ақпараттық орталықтың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету;
137) техникалық регламенттерде белгiленген талаптардың сақталуына мемлекеттiк бақылау жүргiзу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестiру;
138) тауардың шығарылуы туралы сертификатты беруге уәкiлеттi ұйымның қызметiне жыл сайын тексеру жүргiзу арқылы тауардың шығарылуы туралы сертификатты беру тәртiбiнің сақталуына және уәкiлеттi органның (ұйымның) қызметiне iшкi айналым үшiн тауардың шығарылуы туралы сертификатты беру, Кеден одағы тауарының және (немесе) шетелдiк тауардың мәртебесiн айқындау тәртібінің сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
139) техникалық регламенттермен үйлестiрiлген стандарттарды талдауды және әзiрлеудi ұйымдастыру;
140) стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттардың мемлекеттiк және орыс тiлдерiндегi аудармаларын растауды ұйымдастыру;
141) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
141-1) тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөнiндегi қағидаларды әзірлеу;
142) техникалық реттеудiң мемлекеттiк жүйесiнiң қағидаларын әзiрлеу;
143) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес техникалық реттеудiң мемлекеттiк жүйесiнiң талаптарына сай келмейтін болса, басқа ұйымдар шығарған сәйкестiктi растау мәселелерi бойынша құжаттардың күшiн жою туралы ұсыныстар дайындау;
144) зертханааралық салыстырмалы сынау (салыстыру) жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
145) Қазақстан Республикасы аумағында шетел үлгiсiнiң сәйкестiгiн растау саласында құжаттарды беру бойынша қызметтiң басталуы немесе тоқтатылуы туралы хабарландырған шетел және халықаралық ұйымдардың тiзiлiмiн жүргiзу;
146) техникалық реттеудiң мемлекеттiк жүйесiн қалыптастыруға қатысу;
147) сәйкестiктi растау, тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторларды даярлау, қайта даярлау, біліктілігін арттыру және оларды аттестаттау тәртібін әзірлеу және оларды ұйымдастыру, сондай-ақ оларға қойылатын рұқсат беру талаптарын әзірлеу;

133) представление Республики Казахстан в международных и региональных организациях по стандартизации, подтверждению соответствия и аккредитации, участие в работах по международной и региональной стандартизации, взаимному признанию результатов подтверждения соответствия;
134) организация ведения реестра государственной системы технического регулирования;
135) организация и координирование работы Единого государственного фонда нормативных технических документов;
136) обеспечение функционирования Информационного центра;
137) организация и координирование работы по проведению государственного контроля за соблюдением требований, установленных техническими регламентами;
138) осуществление контроля посредством проведения ежегодной проверки деятельности организации, уполномоченной на выдачу сертификата о происхождении товара, за соблюдением порядка выдачи сертификата о происхождении товара и деятельности уполномоченного органа (организации) за соблюдением порядка выдачи сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения, определения статуса товара Таможенного союза и (или) иностранного товара;
139) организация анализа и разработка стандартов, гармонизированных с техническими регламентами;
140) организация подтверждения переводов нормативных документов по стандартизации на государственный и русский языки;
141) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
141-1) разработка правил по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия;
142) разработка правил государственной системы технического регулирования;
143) подготовка предложений об отмене документов по вопросам подтверждения соответствия, изданных другими организациями, если они не отвечают требованиям государственной системы технического регулирования в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
144) обеспечение организации работ по межлабораторным сравнительным испытаниям (сличению);
145) ведение реестра иностранных и международных организаций, уведомивших о начале или прекращении осуществления деятельности по выдаче документов в сфере подтверждения соответствия иностранного образца на территории Республики Казахстан;
146) участие в формировании государственной системы технического регулирования;
147) разработка порядка и организация подготовки, переподготовки, повышения квалификации экспертов-аудиторов по подтверждению соответствия, определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара и их аттестации, а также разработка разрешительных требований к ним;

148) сәйкестiк белгiсiнiң бейнесін, оған қойылатын техникалық талаптар мен таңбалау тәртiбiн әзiрлеу;
149) техникалық-экономикалық ақпараттың ұлттық жiктеуiштерi тiзiлiмiн жүргiзу;
150) Қазақстан Республикасында техникалық-экономикалық ақпаратты жiктеу мен кодтау жүйесiн құру және оның жұмыс iстеуiн бақылау жөнiндегi жұмыстарын үйлестiру;
151) Қазақстан Республикасы метрологиялық қызметінің жұмысын үйлестiрудi жүзеге асыру;
152) метрология саласында ғылыми зерттеулер жүргiзудi ұйымдастыру;
153) өлшем құралдарын қолдану, өндiру және жөндеу тәртiбiн белгiлеу, өлшем құралдарын салыстырып тексеру және калибрлеу нәтижелерiн салғастыруды ұйымдастыру;
154) өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз етудің мемлекеттiк жүйесiнiң тiзiлiмiн жүргiзудi ұйымдастыру;
155) мемлекеттiк метрологиялық бақылауды ұйымдастыру және жүргізу;
156) өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы техникалық сарапшыларға және өлшем құралдарын салыстырып тексерушiлерге аттестаттау және қайта аттестаттау жүргiзу қағидаларын, сондай-ақ оларға қойылатын бiлiктiлiк талаптарын әзiрлеу;
157) өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету саласында кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру мен қайта даярлауды ұйымдастыру;
158) мемлекеттiк басқару органдарының, жеке және заңды тұлғалардың метрологиялық қызметтерiнiң жұмысын жүзеге асыру жөнiндегi нормативтiк құжаттарды келiсу;
159) өлшем құралдарының үлгiсiн бекiту туралы шешiм қабылдау;
160) өнiмнiң, процестердiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мүдделерiнде консультациялық-кеңесшi органдар құру;
161) әзiрленген техникалық регламенттердi сараптауды, келiсудi, техникалық регламенттердiң қолданысын тоқтата тұруды не күшiн жоюды келiсудi, оның iшiнде салалық мемлекеттiк органдардың техникалық регламенттердiң қолданысын тоқтата тұру не күшiн жою мәселелерiне бастамашылық етудi жүзеге асырады;
162) транзиттiк әлеуеттi пайдалану туралы ақпаратты жинақтауды, автокөлiк құралдары қозғалысының қарқындылығын есепке алуды жүзеге асыру, жинақталған ақпаратты белгiленген нысандағы есеп беру құжаттары түрiнде берудi ұйымдастыру және жүзеге асыру;
163) шетел мемлекеттерiнiң құзыреттi органдарымен рұқсат беру құжаттарының бланкiлерiмен тепе-тең алмасуды жүргiзу;
164) жолаушылар мен багаждың тұрақты халықаралық және қалааралық облысаралық автомобиль тасымалдары бағыттарының тiзiлiмдерiн жүргiзу;
165) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес шетел мемлекетiнiң аумағы арқылы Қазақстан Республикасы тасымалдаушыларының жүрiп өтуiне рұқсат беруді жүзеге асыру;
166) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы iрi габариттi және (немесе) ауыр салмақты көлiк құралдарының (шетелдіктерді қоса алғанда) жүрiп өтуiне арнайы рұқсаттар беруді жүзеге асыру;

148) разработка изображения знака соответствия, технических требований к нему и порядка маркировки;
149) ведение реестра национальных классификаторов технико-экономической информации;
150) координация работы по созданию и контролю за функционированием в Республике Казахстан системы классификации и кодирования технико-экономической информации;
151) осуществление координации деятельности метрологической службы Республики Казахстан;
152) организация проведения научных исследований в области метрологии;
153) определение порядка применения, производства и ремонта средств измерений, организация сличения результатов поверки и калибровки, средств измерений;
154) организация ведения реестра государственной системы обеспечения единства измерений;
155) организация и проведение государственного метрологического контроля;
156) разработка правил проведения аттестации и переаттестации технических экспертов в области обеспечения единства измерений и поверителей средств измерений, а также квалификационных требований к ним;
157) организация повышения квалификации и переподготовки кадров в области обеспечения единства измерений;
158) согласование нормативных документов по осуществлению деятельности метрологических служб органов государственного управления, физических и юридических лиц;
159) принятие решения об утверждении типа средств измерений;
160) создание консультативно-совещательных органов в интересах обеспечения безопасности продукции, процессов;
161) осуществление экспертизы, согласования разработанных технических регламентов, согласование приостановления либо отмены действия технических регламентов, в том числе инициирование вопросов приостановления либо отмены действия технических регламентов отраслевыми государственными органами;
162) осуществление сбора информации об использовании транзитного потенциала, учет интенсивности движения автотранспортных средств, организация и осуществление передачи накопленной информации в виде отчетных документов установленной формы;
163) произведение паритетного обмена с компетентными органами иностранных государств бланками разрешительных документов;
164) ведение реестра маршрутов регулярных международных и междугородных межобластных автомобильных перевозок пассажиров и багажа;
165) осуществление выдачи разрешений на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан;
166) осуществление выдачи специальных разрешений на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных транспортных средств (включая иностранные) по территории Республики Казахстан;

167) тиiстi облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарымен келiсу бойынша жолаушылар мен багажды облысаралық қалааралық автомобильмен тұрақты тасымалдау маршруттары мен қозғалыс кестелерiн бекiту;
168) жолаушылар мен багаждың тұрақты халықаралық автомобиль тасымалдарын ұйымдастыру, көрсетiлген тасымалдардың бағыттары бойынша қозғалу кестесiн келiсу;
169) шетелдiк автокөлiк құралдарының уақытша кiруiн тiркеуді жүзеге асыру;
170) мемлекеттiң қоғамдық бiрлестiктермен және автомобиль көлiгi саласындағы қауымдастықтар (одақтар) нысанындағы заңды тұлғалар бiрлестiктерiмен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету;
171) электрондық (цифрлық) тахографтарға электрондық карточкаларды дайындау және беру жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруды бастағаны туралы хабарлама берген жеке және заңды тұлғалардың тiзiлiмiн жүргiзу;
172) жүктердi автомобильмен халықаралық тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлiк және автомобиль құралдарына рұқсат карточкаларын беру;
173) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес шет мемлекеттiң тасымалдаушыларына Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүрiп өтуге рұқсат беруді жүзеге асыру;
174) Қазақстан Республикасының автомобиль көлiгi туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
175) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы автокөлік құралдарының жүріп өтуін, Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінде, Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау бекеттерінде, жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарында, қалалар немесе өзге де елді мекендер шекараларының шегіндегі автомобиль жолдарында бақылауды жүзеге асыру;
176) шетелдiк тасымалдаушылардың Қазақстан Республикасының аумағы арқылы каботаждық тасымалдауды жүзеге асыруын анықтау және жолын кесу;
177) шетелдiк автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағына белгiленбеген өткiзу пункттерi арқылы кiру фактiлерiн анықтау;
178) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық автомобиль тасымалдарын ұйымдастыру кезiнде рұқсат беру жүйесi талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру;
179) автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүруiн, оның iшiнде отандық және шетелдiк тасымалдаушылардың Қазақстан Республикасының аумағында белгiленген автокөлiк құралдарының рұқсат етiлген көлемдiк және салмақтық өлшемдерiн сақтауын бақылауды жүзеге асыру;

167) утверждение маршрутов и расписаний движения по регулярным междугородным межобластным автомобильным перевозкам пассажиров и багажа по согласованию с местными исполнительными органами соответствующих областей, города республиканского значения, столицы;
168) организация регулярных международных автомобильных перевозок пассажиров и багажа, согласование расписания движения по маршрутам указанных перевозок;
169) осуществление регистрации временного въезда иностранных автотранспортных средств;
170) обеспечение взаимодействия государства с общественными объединениями и объединениями юридических лиц в форме ассоциаций (союзов) в сфере автомобильного транспорта;
171) ведение реестра физических и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности по изготовлению и выдаче электронных карточек к электронным (цифровым) тахографам;
172) выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов и карточки допуска на автотранспортные средства;
173) осуществление выдачи разрешений на проезд по территории Республики Казахстан перевозчикам иностранного государства в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан;
174) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан об автомобильном транспорте;
175) осуществление контроля за проездом автотранспортных средств по территории Республики Казахстан в пунктах пропусках автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза, на постах транспортного контроля на территории Республики Казахстан, автомобильных дорогах общего пользования, автомобильных дорогах в пределах границ городов или иных населенных пунктов;
176) выявление и пресечение осуществления иностранными перевозчиками каботажных перевозок по территории Республики Казахстан;
177) выявление фактов въезда иностранных транспортных средств на территорию Республики Казахстан через неустановленные пункты пропуска;
178) осуществление контроля за исполнением требований разрешительной системы при организации международных автомобильных перевозок на территории Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан;
179) осуществление контроля за проездом автотранспортных средств по территории Республики Казахстан, в том числе соблюдением отечественными и иностранными перевозчиками допустимых габаритных и весовых параметров автотранспортных средств, установленных на территории Республики Казахстан;

180) сервис орталықтарын (шеберханаларды) бақылауды жүзеге асыру;
181) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарымен автомобиль көліктерінде және автожолдарда қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелері бойынша iс-қимылды жүзеге асыру;
182) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы қауiптi жүктi тасымалдауға арнайы рұқсат беруді жүзеге асыру;
182-1) көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру;
183) тасымалдаушылардың халықаралық қатынаста тез бұзылатын жүктердi тасымалдауды орындайтын жылжымалы құрамға қойылатын талаптарды сақтауды бақылауды жүзеге асыру;
184) жылжымалы құрам мен жылжымалы құрамның кепілін мiндеттi мемлекеттік тiркеу тәртiбін әзірлеу;
185) жүк көлiгi құралдарын өлшеудiң халықаралық сертификатын берудi жүзеге асыру;
186) электрондық (цифрлық) тахографтар жөнiндегi ұлттық дерекқорды жүргiзу;
187) Қазақстан Республикасында тiркелген, халықаралық тасымалдауларды жүзеге асыру кезiнде тез бұзылатын жүктердi тасымалдауға арналған көлiк құралдарына Министрдің бұйрығымен бекітілген Автомобиль көлiгiмен жүктердi тасымалдау қағидаларында белгiленген талаптарға сәйкестiгi туралы куәлiк беру;
188) жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастырудың үлгi шартын әзірлеу;
189) жолаушылар мен жүктердi, оның iшiнде қауiптi жүктердi тасымалдау қағидаларының сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
189-1) жолаушылар поездарының Қазақстан Республикасы аумағымен жүру жолында жолаушылар, багаж және жүк-багаж тасымалдау қағидаларының сақталуына бақылау жүргізу;
190) темiржол көлiгiндегi, оның iшiнде магистральдық, станциялық және кiрме темiр жолдардағы қозғалыс қауiпсiздiгiнiң қамтамасыз етiлуiн бақылауды жүзеге асыру;
191) жылжымалы темiржол құрамының мемлекеттiк тiркелуiн бақылауды жүзеге асыру;
191-1) Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімін жүргізу;
191-2) темiржол көлiгiнде тасымалдау және басқа да қызметтi жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың қызметiн, оның ішінде бақылау-өлшеу техникалық құралдары мен аспаптарын қолдана отырып тексеруді жүзеге асыру;
192) Министрдің бұйрығымен бекітілген, Теміржол көлігіндегі қауіпсіздік қағидаларында белгіленген тәртіппен тасымалдау жөнінде көрсетілетін қызметтерді пайдаланушылар мен вагондар (контейнерлер) операторларын қоспағанда, тасымалдау процесіне қатысушының қауіпсіздігін басқару жүйесінің аудитін жүргізу;
193) магистралдық, станциялық және кiрме жолдарда жүру қауiпсiздiгi талаптарының сақталуын тексеруді жүзеге асыру;

180) осуществление контроля за сервисными центрами (мастерскими);
181) осуществление взаимодействия с государственными органами Республики Казахстан по вопросам обеспечения безопасности на автомобильном транспорте и автодорогах;
182) осуществление выдачи специального разрешения на перевозку опасного груза по территории Республики Казахстан;
182-1) выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении;
183) осуществление контроля за соблюдением перевозчиками требований к подвижному составу, выполняющему перевозки скоропортящихся грузов в международном сообщении;
184) разработка порядка обязательной государственной регистрации подвижного состава и залога подвижного состава;
185) осуществление выдачи международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств;
186) ведение национальной базы данных по электронным (цифровым) тахографам;
187) выдача свидетельства о соответствии требованиям, установленным в Правилах перевозок грузов автомобильным транспортом, утвержденных приказом Министра, на автотранспортные средства, зарегистрированные в Республике Казахстан, предназначенные для перевозки скоропортящихся грузов, при осуществлении международных автомобильных перевозок;
188) разработка типового договора организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа;
189) осуществление контроля за соблюдением правил перевозок пассажиров и грузов, в том числе опасных грузов;
189-1) проведение контроля за соблюдением Правил перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа в пассажирских поездах, следующих по территории Республики Казахстан, в пути следования;
190) осуществление контроля за обеспечением безопасности движения на железнодорожном транспорте, в том числе на магистральных, станционных и подъездных железнодорожных путях;
191) осуществление контроля за государственной регистрацией железнодорожного подвижного состава;
191-1) ведение Государственного реестра подвижного состава;
191-2) проверка деятельности физических и юридических лиц, осуществляющих перевозочную и другую деятельность на железнодорожном транспорте, в том числе с применением контрольно-измерительных технических средств и приборов;
192) проведение аудита системы управления безопасностью участника перевозочного процесса, за исключением пользователей услуг по перевозке и операторов вагонов (контейнеров), в порядке, установленном Правилами безопасности на железнодорожном транспорте, утвержденными приказом Министра;
193) осуществление проверок соблюдения требований безопасности движения на магистральных, станционных и подъездных путях;

193-1) әлеуметтiк маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау қағидаларын әзірлеу;
193-2) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгілік шартты әзірлеу;
193-3) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдаушылар мен вагондар (контейнерлер) операторларының вагондарды сатып алуын кредиттеуге және олардың қаржылық лизингіне сыйақының мөлшерлемесін субсидиялаудың қағидаларын әзірлеу;
193-4) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдаушылар мен вагондар (контейнерлер) операторларының вагондарды сатып алуын кредиттеуге және олардың қаржылық лизингіне сыйақының мөлшерлемесін субсидиялаудың үлгілік шартын әзірлеу;
193-5) шығыстары бюджет қаражаты есебінен ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидаларын әзірлеу;
193-6) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы бойынша көрсетілетін қызметтерге бағалардың (тарифтердің) шекті деңгейлерін айқындау әдістемесін әзірлеу;
193-7) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау көлемдерін айқындау әдістемесін әзірлеу;
194) кеме қатынасы және теңiзде жүзу қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудi бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
194-1) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары негiзiнде шетелдік сыныптау қоғамын тану туралы шешім қабылдау;
194-2) кемелерді куәландыру бойынша өкілеттікті және шетелдік сыныптау қоғамдарының оларды ұсыну шарттарын айқындау жөнінде шетелдік сыныптау қоғамымен келісімдер жасасу;
194-3) порт құралдарын күзетуге бағалау жүргізу және порт құралдарын күзету жоспарын әзірлеу үшін уәкілетті ұйымды айқындау
194-4) порт құралдарын күзетуді бағалау туралы есеп пен порт құралдарын күзету жоспарын және оларға түзетулерді мақұлдау;
195) әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасалған жерде не заңды тұлғаға тиесiлi аумақты, үй-жайларды, көлiк құралдарын, тауарларды, өзге мүлiк пен заттарды тексерiп қарауды жүргiзу кезiнде табылған, әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасаудың құралы немесе тiкелей объектiсi болған, заңды тұлғаға тиесiлi құжаттарды, тауарларды, өзге де мүлiктер мен заттарды алып қою;
196) су көлiгiнде тасымалдау және басқа да қызметтi жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауы бөлiгiнде олардың қызметiн тексеру;

193-1) разработка правил долгосрочного субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям;
193-2) разработка типового договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям;
193-3) разработка правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров);
193-4) разработка типового договора на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров);
193-5) разработка правил проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, расходы которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств;
193-6) разработка методики определения предельных уровней цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по социально значимым сообщениям;
193-7) разработка методики определения объемов долгосрочного субсидирования расходов перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям;
194) осуществление контроля и надзора за обеспечением безопасности судоходства и мореплавания;
194-1) принятие на основании международных договоров Республики Казахстан решения о признании иностранного классификационного общества;
194-2) заключение соглашений с иностранным классификационным обществом по определению полномочий по освидетельствованию судов и условий их предоставления иностранными классификационными обществами;
194-3) определение уполномоченной организации для проведения оценки охраны портовых средств и разработки плана охраны портовых средств;
194-4) одобрение отчета об оценке охраны портовых средств и плана охраны портовых средств и поправок к ним;
195) изъятие документов, товаров, иного имущества и предметов, принадлежащих юридическому лицу, явившихся орудием совершения или непосредственным объектом административного правонарушения, обнаруженных на месте совершения административного правонарушения либо при проведении осмотра территорий, помещений, транспортных средств, товаров, иного имущества и предметов, принадлежащих юридическому лицу;
196) проверка деятельности физических и юридических лиц, осуществляющих перевозочную и другую деятельность на водном транспорте, в части соблюдения ими законодательства Республики Казахстан;

197) авариялық жағдайларды және көлiк оқиғаларын, су көлiгiн пайдалану қағидаларын бұзушылықтың алдын алу жөнiндегi шаралар туралы мемлекеттiк органдарға ұсыныстар енгiзу;
198) тасымалдаушының жолаушылар алдындағы тасымалдаушының азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру шартын жасауын мемлекеттiк бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
199) порттық құрылыстардың қауiпсiз пайдаланылуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
200) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
201) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртiппен және жағдайларда теңiз кемелерiн және шағын көлемдi кемелердi әкiмшiлiк ұстауды, теңiз кемелерiнде және шағын көлемдi кемелерде жете тексеру жүргiзудi жүзеге асыру;
202) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
203) өз құзыретi шегiнде заңды тұлғаға тиесiлi аумақты, үй-жайларды, тауарларды, өзге де мүлiктi қарап-тексеру, сондай-ақ тиiстi құжаттарды тексеруді жүргізу;
204) уәкiлеттi органның аумақтық бөлiмшелерiнiң пайдаланудағы, қысқы тұрақта тұрған теңiз кемелерiн қарап-тексеру жүргiзуiн бақылауды жүзеге асыру;
205) кеме экипажын жасақтауға қойылатын талаптардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
206) жеке және заңды тұлғалардың су көлiгiнiң жұмыс істеу тәртiбiн айқындайтын Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің талаптарын сақтауын мемлекеттік бақылау және қадағалау, оларды бұзушылықтарды анықтау және олардың жолын кесу жөнінде шаралар қолдану;
207) өз құзыретi шегiнде тексерулер нәтижелерi бойынша актiлер жасау және су көлiгiнiң жұмыс істеуі тәртiбiн айқындайтын Қазақстан Республикасының заңнамасын, стандарттары мен нормаларының анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұйғарымдар енгiзу;
208) кемеде кеме құжаттарының бар болуын тексеру;
209) порттың теңiз әкiмшiлiгi арқылы жүзеге асырылатын теңiзде жүзу қауiпсiздiгiн бақылауды жүзеге асыру;
210) шет мемлекеттiң туын көтерiп жүзетiн кемелердiң каботажды және сауда мақсатында теңiзде жүзуге байланысты өзге де қызметтi жүзеге асыруына рұқсаттар беру;
211) теңiз жолдарының навигациялық жағдайының құралдары қолданылатын аймақтағы құрылысты келiсу;
212) өз құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша сараптамаларға қатысу үшiн тиiстi мамандарды тарту;
213) кемелердi, оның iшiнде шағын көлемдi кемелердi, оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеудi, тиiстi кеме құжаттарын беру, Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiн, кеме кiтабын және жалға алынған шетелдiк кемелердiң тiзiлiмiн жүргiзу;
214) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.

197) внесение в государственные органы предложений о мерах по предупреждению аварийных случаев и транспортных происшествий, нарушений правил эксплуатации водного транспорта;
198) осуществление контроля и надзора за заключением перевозчиком договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами;
199) осуществление контроля и надзора за безопасной эксплуатацией портовых сооружений;
200) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
201) осуществление в порядке и случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, административного задержания морских и маломерных судов, произведение досмотра морских и маломерных судов;
202) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
203) проведение в пределах своей компетенции осмотра территорий, помещений, товаров, иного имущества, принадлежащего юридическому лицу, а также проверки соответствующих документов;
204) осуществление контроля за проведением осмотров территориальными подразделениями уполномоченного органа морских судов, находящихся в эксплуатации, на зимнем отстое;
205) осуществление контроля и надзора за соблюдением требований, предъявляемых к комплектованию экипажа судна;
206) государственный контроль и надзор за соблюдением физическими и юридическими лицами требований нормативных правовых актов Республики Казахстан, определяющих порядок функционирования водного транспорта, выявление и принятие мер по пресечению их нарушений;
207) составление в пределах своей компетенции актов по результатам проверок и внесение предписаний об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан, стандартов и норм, определяющих порядок функционирования водного транспорта;
208) проверка наличия судовых документов на судне;
209) осуществление контроля за обеспечением безопасности мореплавания, осуществляемого через морскую администрацию порта;
210) выдача разрешений на осуществление каботажа и иной деятельности, связанной с торговым мореплаванием, судами, плавающими под флагом иностранного государства;
211) согласование строительства в зоне действия средств навигационной обстановки морских путей;
212) привлечение соответствующих специалистов для участия в экспертизах по вопросам, отнесенным к своей компетенции;
213) государственная регистрация судов, в том числе маломерных судов, прав на них, выдача соответствующих судовых документов, ведение Государственного судового реестра, судовой книги и реестра арендованных иностранных судов;
214) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;

215) кемелерді (оның ішінде шағын көлемді кемелердің), салдарды және ішкі су жолдарында орналасқан өзге де жүзу объектілері мен құрылыстарын олардың кемелерді пайдалану қауіпсіздігін қамтамасыз ету талаптарына сай болуы тұрғысынан қарап-тексеруді жүргізу;
216) көлік оқиғасы туралы уәкілетті органды құлақтандыру, кемелермен, оның ішінде шағын көлемді кемелермен болған көлік оқиғаларын тергеп-тексерулерді, сыныптауды және есепке алуды жүргізу үшін қажетті ақпаратты және дәлелдемелерді жинау;
217) алкогольден, есiрткiден және уытқұмарлықтан мас күйдегi шағын көлемдi кемелердiң кеме жүргiзушiлерiн жүргізуден шеттету және оларды медициналық тексеруге жiберу;
218) шағын көлемдi кемелердi техникалық қадағалауды жүргiзу;
219) жеке және заңды тұлғалардың ішкi су жолдарымен жүзу қағидаларын сақтауын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
220) кеме қатынасы қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудi ұйымдастыруды, iшкi су көлiгiнiң жұмыс iстеу тәртiбiн белгiлейтiн Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiн және өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiн жеке және заңды тұлғалардың сақтауын бақылауды ұйымдастыру;
221) кемелерде техникалық пайдалану қағидаларының, қызмет жарғыларының сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
222) iшкi су жолдарында кеме қатынасын жүзеге асыратын кеме иелерiнiң, кеме экипажы мүшелерiнiң, жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының iшкi су көлiгi туралы заңнамасына сәйкес кемелердi пайдалану қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету талаптарын орындауын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
223) кеменi пайдалану қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету талаптарына сәйкес келмейтiн кемелердi (оның iшiнде шағын көлемдi), салдар мен өзге де жүзу объектiлерiн ұстау;
224) кемені пайдалану қауiпсiздiгiне, адамдардың өмiрi мен денсаулығына, жүктердiң сақталуына қауiп болған кезде кемелердiң (оның iшiнде шағын көлемдi), салдар мен өзге де жүзу объектілерінің қозғалысын тоқтата тұру және тыйым салу;
225) кеме қатынасы су жолдарының және навигациялық жабдық құралдарының тиiстi күтiп-ұсталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
226) iшкi су жолдарын кеме қатынайтындай күйде қамтамасыз ету және шлюздердi ұстау;
227) Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Туын көтерiп жүзу құқығын беру және кеменi шет мемлекеттiң туын көтерiп жүзуге уақытша ауыстыру туралы шешiм қабылдау;
228) Қазақстан Республикасының шекара маңы аймағының учаскелерiн қоспағанда, кемелердiң iшкi су жолдарымен жүзу шарттарын навигациялық-гидрографиялық қамтамасыз етудi жүзеге асыру;
229) техникалық қарап-тексеру операторларының тiзiлiмiн жүргiзу;

215) проведение осмотра судов (в том числе маломерных), плотов и иных плавучих объектов и сооружений, расположенных на внутренних водных путях, на их соответствие требованиям обеспечения безопасности эксплуатации судов;
216) оповещение уполномоченного органа о транспортном происшествии, сбор необходимой информации и доказательств для проведения расследований, классификации и учета транспортных происшествий с судами, в том числе маломерными судами;
217) отстранение от управления судоводителей маломерных судов, находящихся в состоянии алкогольного, наркотического и токсикоманического опьянения, и направление их на медицинское освидетельствование;
218) проведение технического надзора за маломерными судами;
219) осуществление контроля и надзора за соблюдением правил плавания по внутренним водным путям физическими и юридическими лицами;
220) организация обеспечения безопасности судоходства, контроля за соблюдением физическими и юридическими лицами законодательных актов Республики Казахстан и иных нормативных правовых актов, определяющих порядок функционирования внутреннего водного транспорта;
221) осуществление контроля и надзора за соблюдением правил технической эксплуатации, уставов службы на судах;
222) осуществление контроля и надзора за выполнением судовладельцами, членами экипажей судов, физическими и юридическими лицами, осуществляющими судоходство на внутренних водных путях, требований обеспечения безопасности эксплуатации судов в соответствии с законодательством Республики Казахстан о внутреннем водном транспорте;
223) задержание судов (в том числе маломерных), плотов и иных плавучих объектов, не соответствующих требованиям обеспечения безопасности эксплуатации судов;
224) приостановление и запрещение движения судов (в том числе маломерных), плотов и иных плавучих объектов при наличии угрозы безопасности эксплуатации судов, жизни и здоровью людей, сохранности грузов;
225) осуществление контроля и надзора за надлежащим содержанием судоходных водных путей и средств навигационного оборудования;
226) обеспечение внутренних водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов;
227) принятие решения о предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан и временном переводе судна под флаг иностранного государства;
228) осуществление навигационно-гидрографического обеспечения условий плавания судов по внутренним водным путям, за исключением участков пограничной зоны Республики Казахстан;
229) ведение реестра операторов технического осмотра;

230) техникалық қарап-тексеру операторларының механикалық көлiк құралдары мен олардың тiркемелерiн мiндеттi техникалық қарап-тексеруден өткізуді ұйымдастыру және жүргізу тәртiбiн сақтауына мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру;
231) көлiктiң жұмыс iстеу тәртiбiн айқындайтын Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн, халықаралық шарттарын жеке және заңды тұлғалардың сақтауын бақылауды жүзеге асыру және олардың бұзушылықтарын анықтау және жолын кесу;
231-1) Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттары мен ұсынылатын практикасына сәйкес нұсқамалық материалдарды әзірлеу және бекіту, сондай-ақ ұшуға жарамдылық жөніндегі директиваларды шығару;
231-2) әуе кеңістігін пайдалануды ұйымдастыру кезінде азаматтық-әскери үйлестіру жүйесін орнату және ұстау үшін мемлекеттік авиация саласындағы уәкілетті органмен ынтымақтастықты жүзеге асыру;
231-3) Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізілімін жүргізу;
231-4) Қазақстан Республикасына (Қазақстан Республикасынан) тұрақты жолаушылар рейстерін орындауды жоспарлайтын шетелдік тасымалдаушыларды аккредиттеуді және аккредиттеу туралы куәлікті беруді, сондай-ақ ондай куәлікті беруден бас тартуды жүзеге асыру;
231-5) "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген жағдайларда әуе кемелерін пайдаланушыларды біріктіретін коммерциялық емес ұйымдарды тарту;
231-6) әуе кемелерін пайдаланушылардың, әуеайлақтарды (әуежайларды) пайдаланушылардың, аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілердің, авиациялық оқу орталықтарының, техникалық қызмет көрсету жөніндегі ұйымдардың, қарап тексеруді жүзеге асыратын авиациялық қауіпсіздік қызметінің, авиациялық медициналық орталықтардың, авиациялық медициналық сарапшылардың қызметіне қадағалауды жүзеге асыру;
231-7) нұсқамалық материалды пайдалана отырып, азаматтық авиация пайдаланушылары мен ұйымдарына қойылатын сертификаттау талаптарына сәйкестікке сертификаттық зерттеп-қарауды жүзеге асыру;
231-8) пайдаланушы немесе азаматтық авиация ұйымы ұсынған, анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі шараларды бағалау негізінде түзету іс-қимылдарының жоспарын бекіту, сондай-ақ пайдаланушының немесе азаматтық авиация ұйымының түзету іс-қимылдарының жоспарын ұсынуын және (немесе) жоспарда белгіленген мерзімдерде түзету іс-қимылдарын орындауын тексеру жүргізу жолымен бақылау;
231-9) жасалған келісімдер негізінде шетелдік пайдаланушылардың азаматтық әуе кемелеріне жүргізілген перрондық тексерулер бойынша ақпарат жинауға және оны шет мемлекеттермен алмасуға қатысу;

230) осуществление государственного контроля за соблюдением порядка организации и проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним операторами технического осмотра;
231) осуществление контроля за соблюдением физическими и юридическими лицами нормативных правовых актов, международных договоров Республики Казахстан, определяющих порядок функционирования транспорта, выявление и принятие мер по пресечению их нарушений;
231-1) разработка и утверждение инструктивных материалов, а также выпуск директив по летной годности в соответствии со стандартами и рекомендуемой практикой Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
231-2) осуществление сотрудничества с уполномоченным органом в сфере государственной авиации для установления и поддержания системы гражданско-военной координации при организации использования воздушного пространства;
231-3) ведение Государственного реестра гражданских воздушных судов Республики Казахстан;
231-4) осуществление аккредитации иностранных перевозчиков, планирующих выполнение регулярных пассажирских рейсов в Республику Казахстан (из Республики Казахстан), и выдачи свидетельства об аккредитации, а также отказ в выдаче такого свидетельства;
231-5) привлечение некоммерческих организаций, объединяющих эксплуатантов воздушных судов, в случаях, установленных Законом Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации;
231-6) осуществление надзора за деятельностью эксплуатантов воздушных судов, эксплуатантов аэродромов (аэропортов), поставщиков аэронавигационного обслуживания, авиационных учебных центров, организаций по техническому обслуживанию, службы авиационной безопасности, осуществляющих досмотр, авиационных медицинских центров, авиационных медицинских экспертов;
231-7) осуществление сертификационного обследования на соответствие сертификационным требованиям, предъявляемым к эксплуатантам и организациям гражданской авиации, с использованием инструктивного материала;
231-8) утверждение плана корректирующих действий на основе оценки мер, предложенных эксплуатантом или организацией гражданской авиации по устранению выявленных нарушений, а также контроль за представлением эксплуатантом или организацией гражданской авиации плана корректирующих действий и (или) выполнения корректирующих действий в установленные планом сроки путем проведения проверки;
231-9) принятие участия в сборе и обмене информацией с иностранными государствами по выполненным перронным проверкам гражданских воздушных судов иностранных эксплуатантов на основе заключенных соглашений;

232) азаматтық авиация ұйымдарының авиациялық персоналдың кәсiптік даярлығы мен денсаулық жағдайы мәселелерi бойынша белгiленген талаптар мен нормаларды қамтамасыз етуiн бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
233) азаматтық авиация ұйымдарының азаматтық әуе кемелерiнiң ұшуға жарамдылығы нормаларын қамтамасыз етуiн бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
234) халықаралық әуе тасымалдарын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
235) авиациялық қауiпсiздiктiң қамтамасыз етiлуiн бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
236) сертификаттауды жүзеге асыру және үлгi сертификатын беру;
237) халықаралық рейстердi қамтамасыз етуге рұқсат етiлмеген әуежайлардан (әуежайларға) халықаралық ұшуды орындайтын азаматтық әуе кемелерiн қабылдауға, ұшуға шығаруға және оларға қызмет көрсетуге уақытша рұқсаттарды беру;
238) ұшу қауiпсiздiгiне қауіп төндiретiн кемшiлiктер анықталған жағдайда, Министрдің бұйрығымен бекітілген Сертификаттау және үлгі сертификатын беру қағидаларында белгіленген тәртіппен үлгi сертификатының қолданысын тоқтата тұру, әуе кемесін пайдалануды тоқтату;
239) азаматтық авиация саласындағы ұшу қауiпсiздiгi мен авиациялық қауiпсiздiк талаптарын бұзушылықты есепке алуды жүргiзу;
240) әуеайлақты (тiкұшақ айлағын) сертификаттауды жүзеге асыру және оның жарамдылығы сертификатын беру;
241) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.10.2017 № 662 қаулысымен;
242) "Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңының ережелерін ескере отырып, азаматтық әуе кемелерiнiң халықаралық тұрақты емес (бiр жолғы) ұшуларды орындауына және авиация қызметіне рұқсат беру;
243) азаматтық авиация саласында әуе қозғалысына қызмет көрсетiлуiн бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру, ұшудың радиотехникалық және метеорологиялық қамтамасыз етiлуiн, сондай-ақ қызметі мен көрсетiлетiн қызмет сапасын тексеру;
244) Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенцияға 1-қосымшада көзделген авиация персоналына жататын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеңіл және аса жеңіл авиацияның авиациялық персоналына жататын адамға оның қажетті бiлiмi мен дағдыларының бар екенін, сондай-ақ оның денсаулығының белгіленген талаптарға сай екенін растайтын, кәсiптiк қызметті жүзеге асыру құқығына арналған авиация персоналының куәлігін беру, куәліктің қолданылу мерзімін ұзарту, мұндай куәлiктi қайтарып алу, оның қолданылуын тоқтата тұру, куәлікке біліктілік белгілері мен арнайы белгілерді енгізу;
245) азаматтық әуе кемелерiн сертификаттауды жүзеге асыру және пайдаланушы сертификатын беру;

232) осуществление контроля и надзора за обеспечением организациями гражданской авиации установленных требований и норм по вопросам профессиональной подготовки и состояния здоровья авиационного персонала;
233) осуществление контроля и надзора за поддержанием норм летной годности гражданских воздушных судов организациями гражданской авиации;
234) осуществление контроля и надзора за осуществлением международных воздушных перевозок;
235) осуществление контроля и надзора за обеспечением авиационной безопасности;
236) осуществление сертификации и выдача сертификата типа;
237) выдача временных разрешений на прием, выпуск и обслуживание гражданских воздушных судов, выполняющих международные полеты из аэропортов (в аэропорты), не допущенных к обеспечению международных рейсов;
238) приостановление действия сертификата типа, прекращение эксплуатации воздушного судна в порядке, установленном Правилами сертификации и выдачи сертификата типа, утвержденными приказом Министра, в случае выявления недостатков, угрожающих безопасности полетов;
239) ведение учета нарушений требований безопасности полетов и авиационной безопасности в сфере гражданской авиации;
240) осуществление сертификации и выдача сертификата годности аэродрома (вертодрома);
241) исключен постановлением Правительства РК от 20.10.2017 № 662;
242) выдача разрешений на выполнение международных нерегулярных (разовых) полетов гражданских воздушных судов с учетом положений Закона Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации";
243) осуществление контроля и надзора за предоставлением обслуживания воздушного движения, радиотехнического и метеорологического обеспечения полетов в сфере гражданской авиации, а также проверка деятельности и качества предоставляемых услуг;
244) выдача свидетельства авиационного персонала лицу, относящемуся к авиационному персоналу, предусмотренному в приложении 1 к Конвенции о Международной гражданской авиации, и относящемуся к авиационному персоналу легкой и сверхлегкой авиации в соответствии с законодательством Республики Казахстан, на право осуществлять профессиональную деятельность, подтверждающее наличие у него необходимых знаний и навыков, а также соответствие его здоровья установленным требованиям, продление срока действия свидетельства, отзыв, приостановление действия такого свидетельства, внесение квалификационных и специальных отметок в свидетельство;
245) осуществление сертификации и выдача сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов;

246) iшкi әуе трассалары, жергiлiктi әуе желiлерi, ұшу маршруттары бойынша және әуе трассаларынан тыс халықаралық ұшуды орындауды келiсу;
247) сертификаттауды жүзеге асыру және авиациялық жұмыстарды орындау құқығына арналған куәлiктi беру;
248) ұшуға жарамдылығының қолданыстағы сертификаты жоқ әуе кемесіне арнайы ұшуды орындауға рұқсат беру;
249) Қазақстан Республикасының авиакомпаниялары арасында тұрақты әуе тасымалдарын жүзеге асыру үшін халықаралық және субсидияланатын (облыс ішіндегілерді қоспағанда) авиамаршруттарға куәлiктер беру;
250) Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерiнiң мемлекеттік тiзiлiмiнде Қазақстан Республикасының жеке немесе заңды тұлғаларының меншiгiндегi азаматтық әуе кемелеріне құқықтарды, сондай-ақ қайтарылмайтын өкiлеттiктердi мемлекеттік тiркеудi жүзеге асыру;
251) әуе кемелерін пайдаланушыларды біріктіретін коммерциялық емес ұйымдарды тарта отырып, аса жеңiл авиация әуе кемелерiнiң ұшуға жарамдылығын сертификаттауды жүзеге асыру;
252) азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган берген қолданыстағы сертификаттарға (авиациялық жұмыстарды орындау құқығына арналған куәліктерге) өзгерістер мен толықтырулар енгізу, иелері сертификаттау талаптарын сақтамаған кезде сертификаттарды (авиациялық жұмыстарды орындау құқығына арналған куәліктерді) беруден бас тарту, сертификаттарды (авиациялық жұмыстарды орындау құқығына арналған куәліктерді) қайтарып алу, олардың қолданылуын тоқтата тұру;
253) шет мемлекет Қазақстан Республикасының азаматына берген авиация персоналының куәлiгiн не тиiстi куәлiктi бере отырып, жұмысқа жалдану үшін Қазақстан Республикасына келген шетел азаматының авиация персоналының куәлiгiн, не Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенцияға сәйкес пайдаланушының мемлекеті берген немесе растаған экипаж мүшелерінің куәліктерін тану;
254) Жеңіл және аса жеңіл авиация саласындағы сертификаттау қағидаларына сәйкес әуе кемелерін пайдаланушыларды біріктіретін коммерциялық емес ұйымдарды тарта отырып, азаматтық әуе кемесінің данасын сертификаттауды жүргізу;
255) азаматтық әуе кемесiнiң ұшуға жарамдылығын сертификаттау және сертификатты берудi жүзеге асыру;
256) азаматтық әуе кемелерiнің әуе кеңiстiгiн пайдалану тәртiбiн бұзушылығының жолын кесу;
257) Қазақстан Республикасының әуеайлақтарында қонбай не қона отырып, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы коммерциялық емес мақсаттарда халықаралық тұрақты ұшуды орындауға рұқсат беру;
258) егер әуеайлақтардың (тiкұшақ айлақтарының) пайдалануға жарамдылығы нормаларынан уақытша ауытқуы белгiленген ұшу қауiпсiздiгi деңгейiне баламалы деңгейдi қамтамасыз ететiндей қосымша шаралар енгiзумен өтелетін болса, мұндай ауытқуларды келiсу;

246) согласование выполнения международных полетов по внутренним воздушным трассам, местным воздушным линиям, маршрутам полетов и вне воздушных трасс;
247) осуществление сертификации и выдача свидетельства на право выполнения авиационных работ;
248) выдача разрешения на выполнение специального полета воздушного судна, не имеющего действующего сертификата летной годности;
249) выдача свидетельств на международные и субсидируемые (за исключением внутриобластных) авиамаршруты для осуществления регулярных воздушных перевозок между авиакомпаниями Республики Казахстан;
250) осуществление государственной регистрации прав на гражданские воздушные суда, находящиеся в собственности физических или юридических лиц Республики Казахстан, а также безотзывных полномочий в Государственном реестре гражданских воздушных судов Республики Казахстан;
251) осуществление сертификации летной годности воздушных судов сверхлегкой авиации с привлечением некоммерческих организаций, объединяющих эксплуатантов воздушных судов;
252) внесение изменений и дополнений в действующие сертификаты (свидетельства на право выполнения авиационных работ), выданные уполномоченным органом в сфере гражданской авиации, отказ в выдаче сертификатов (свидетельств на право выполнения авиационных работ), отзыв, приостановление действия сертификатов (свидетельств на право выполнения авиационных работ) при несоблюдении владельцами сертификационных требований;
253) признание свидетельства авиационного персонала, выданного иностранным государством гражданину Республики Казахстан, либо свидетельства авиационного персонала иностранного гражданина, прибывающего в Республику Казахстан для найма на работу, с выдачей соответствующего удостоверения, либо свидетельства членов экипажа, выданных или подтвержденных государством эксплуатанта в соответствии с Конвенцией о Международной гражданской авиации;
254) проведение сертификации экземпляра гражданского воздушного судна с привлечением некоммерческих организаций, объединяющих эксплуатантов воздушных судов, в соответствии с Правилами сертификации в сфере легкой и сверхлегкой авиации;
255) осуществление сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна;
256) пресечение нарушений порядка использования воздушного пространства гражданскими воздушными судами;
257) выдача разрешений на выполнение международных регулярных полетов через территорию Республики Казахстан без посадки либо с посадкой на аэродромах Республики Казахстан с некоммерческими целями;
258) согласование временных отступлений от норм годности к эксплуатации аэродромов (вертодромов), если такие отступления компенсируются введением дополнительных мер, обеспечивающих уровень безопасности полетов, эквивалентный установленному;

259) авиация персоналына жататын тұлғалардың "Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану және авиация қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес белгiленген талаптар мен нормаларды сақтауын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
260) шет мемлекет берген азаматтық әуе кемесiнiң ұшуға жарамдылығы куәліктерін (сертификаттарын) тануды жүзеге асыру;
261) шет мемлекеттердiң әскери құралымдарын, қару-жарағын және әскери техникасын, сондай-ақ қосарлы мақсатта пайдаланылатын өнiмдердi тасымалдау үшiн азаматтық әуе кемесiн пайдаланушының халықаралық ұшуына келiсу және өз құзыреті шегінде осы ұшуды сыртқы саяси қызметті жүзеге асыратын органмен келісу;
262) Қазақстан Республикасына (Қазақстан Республикасынан) тұрақты жолаушылар рейстерiн орындауды жоспарлайтын шетелдiк тасымалдаушыларды тiркеу;
263) жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану және авиация қызметi туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын және (немесе) халықаралық стандарттарды сақтауын мемлекеттiк реттеуді, мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру;
264) әуе кемесi, оның құрамдауыштары, қосалқы бөлшектерi мен қосымша аспаптары жай-күйiнiң пайдаланушыға берiлген ұшуға жарамдылығы сертификатының талаптарына және ұшуға жарамдылығын айқындайтын пайдалану-техникалық құжаттаманың талаптарына сәйкестiгiн бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
265) сертификатталған ең жоғары ұшу массасы бес мың жеті жүз килограмнан асатын ұшақтарды және (немесе) бір немесе бірнеше турбореактивті қозғалтқыштармен жарақтандырылған ұшақтарды, сертификатталған ең жоғары ұшу массасы үш мың бір жүз сексен килограмнан асатын тікұшақтарды пайдаланатын жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушыларға ұшуды орындау құқығына арналған куәлікті беруді жүзеге асыру, сондай-ақ ондай куәлікті тану, өзгерту, шектеу, қолданылуын тоқтата тұру немесе қайтарып алу;
266) басқа мемлекеттiк органдардың құзыретiне сәйкес олармен бiрлесiп, Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясын заңсыз араласу актiлерiнен қорғауды қамтамасыз ететiн заңдардың, қағидалар мен рәсiмдердiң сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
267) авиациялық техника мен оған жерде қызмет көрсету құралдарының ұшу және техникалық пайдалану талаптарына сәйкестiгiн бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
268) әуеайлақ (тiкұшақ айлағы) объектiлерiнiң, қону алаңқайларының күтiп-ұсталуын және "Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану және авиация қызметi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 9) және 10) тармақшаларында көзделген әуежай қызметiнiң сапасын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;

259) осуществление контроля и надзора за соблюдением лицами, относящимися к авиационному персоналу, установленных в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства и деятельности авиации" требований и норм;
260) осуществление признания удостоверений (сертификатов) летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством;
261) согласование международного полета эксплуатанту гражданского воздушного судна для перевозки воинских формирований, вооружений и военной техники иностранных государств, а также продукции двойного назначения и согласование данного полета с органом, осуществляющим внешнеполитическую деятельность, в пределах его компетенции;
262) регистрация иностранных перевозчиков, планирующих выполнение регулярных пассажирских рейсов в Республику Казахстан (из Республики Казахстан);
263) осуществление государственного регулирования, государственного контроля и надзора за соблюдением физическими и юридическими лицами законодательства Республики Казахстан об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации и (или) международных стандартов;
264) осуществление контроля и надзора за соответствием состояния воздушного судна, его компонентов, запасных частей и вспомогательных приборов требованиям выданного эксплуатанту сертификата летной годности и требованиям эксплуатационно-технической документации, определяющей летную годность;
265) осуществление выдачи свидетельства на право выполнения полетов эксплуатантам авиации общего назначения, эксплуатирующим самолеты с максимальной сертифицированной взлетной массой свыше пяти тысяч семисот килограмм и (или) самолеты, оснащенные одним или несколькими турбореактивными двигателями, вертолеты с максимальной сертифицированной взлетной массой свыше трех тысяч ста восьмидесяти килограмм, а также признание, изменение, ограничение, приостановление действия или отзыв такого свидетельства;
266) осуществление контроля и надзора за соблюдением законов, правил и процедур, обеспечивающих защиту гражданской авиации Республики Казахстан от актов незаконного вмешательства, совместно с другими государственными органами в соответствии с их компетенцией;
267) осуществление контроля и надзора за соответствием требованиям летной и технической эксплуатации авиационной техники и средств ее наземного обслуживания;
268) осуществление контроля и надзора за содержанием объектов аэродромов (вертодромов), посадочных площадок и качеством услуг аэропортовской деятельности, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 9) и 10) пункта 1 статьи 65 Закона Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства и деятельности авиации";

269) азаматтық авиация әуеайлағы ауданында объектiлердi таңбалаудың жүзеге асырылуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
270) бекітілген үлгілік конструкциясы жоқ азаматтық әуе кемесi данасының конструкциясының сипаттамалары мен пайдалану-техникалық құжаттамасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестiгi куәлiгiн беру;
271) өз құзыреті және жауапкершілік аймағы шегінде азаматтық әуе кемелерiнiң ұшу қауiпсiздiгiне және әуе кемелерінің ұшуы, олардың жабдықтары мен олардағы адамдардың қауіпсіздігіне қатер төндiруi мүмкiн қызметтi бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
272) азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру, сондай-ақ егер әуе кемесі ұшуға жарамдылық талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, азаматтық әуе кемесін тіркеуден бас тарту;
273) әуе кемесiнiң ұшуға жарамдылығын сертификаттауды жүзеге асыру және экспорттық сертификатты беру;
274) азаматтық әуе кемелерiнде орнатылған радиомен хабарлау аппаратурасын пайдалануға рұқсат беру;
275) азаматтық авиация әуеайлақтарын (тiкұшақ айлақтарын), бiрлесіп пайдалану және бiрлесiп орналасу әуеайлақтарын есепке алуды жүзеге асыру;
276) әуежайдың авиациялық қауiпсiздiк қызметiнiң қарап-тексеруді ұйымдастыру бойынша сертификат беру және сертификаттауды жүзеге асыру;
277) авиациялық оқу орталығын сертификаттауды жүзеге асыру және оған сертификат беру;
278) азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және жөндеу жөнiндегi ұйымды сертификаттауды жүзеге асыру және сертификат беру;
279) әуежай мен Қазақстан Республикасының және Қазақстан Республикасының әуежайларына тұрақты ұшуды орындайтын шет мемлекеттердің азаматтық әуе кемелерін пайдаланушылардың, аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің авиациялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі бағдарламаларды келісуді жүзеге асыру;
280) азаматтық және эксперименттік авиацияның әуе кеңістігін пайдалану тәртібін бұзушылықтарды есепке алуды жүргізу, сондай-ақ әуе кеңістігін пайдалану тәртібін бұзушылықтардың барлық оқиғалары бойынша мемлекеттік авиация саласындағы уәкілетті органмен өзара ақпарат алмасуды жүзеге асыру;
281) мүдделi мемлекеттiк органдар арасында авиациялық қауiпсiздiк саласындағы қызметтi үйлестiрудi жүзеге асыру, азаматтық авиация қызметiне заңсыз араласу актілерін тергеп-тексеруде мемлекеттiк органдарға жәрдемдесу, олардың алдын алу жөнiндегi iс-шараларды әзiрлеу;
282) аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттауды жүзеге асыру және сертификат беру, аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификатын кері қайтарып алу не мұндай сертификаттың (немесе сертификатта көрсетілген рұқсат етілген қызмет түрлері (кіші түрлері) қолданылу аясын толығымен немесе ішінара тоқтата тұру;

269) осуществление контроля и надзора за осуществлением маркировки объектов в районе аэродрома гражданской авиации;
270) выдача удостоверения соответствия конструкции, характеристик и эксплуатационно-технической документации нормам летной годности экземпляра гражданского воздушного судна, не имеющего утвержденной типовой конструкции;
271) осуществление контроля и надзора за деятельностью, которая может представлять угрозу безопасности полетов гражданских воздушных судов в пределах своей компетенции и зоны ответственности, а также безопасности полетов воздушных судов, их оборудования и находящихся на них людей;
272) выдача свидетельства о государственной регистрации гражданского воздушного судна, а также отказ в регистрации гражданского воздушного судна в случае, если воздушное судно не соответствует требованиям летной годности;
273) осуществление сертификации и выдача экспортного сертификата летной годности воздушного судна;
274) выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры, установленной на гражданских воздушных судах;
275) осуществление учета аэродромов (вертодромов) гражданской авиации, аэродромов совместного использования и совместного базирования;
276) осуществление сертификации и выдача сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта;
277) осуществление сертификации и выдача сертификата авиационного учебного центра;
278) осуществление сертификации и выдача сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации;
279) осуществление согласования программ по обеспечению авиационной безопасности аэропорта и эксплуатантов гражданских воздушных судов Республики Казахстан и иностранных государств, выполняющих регулярные полеты в аэропорты Республики Казахстан, поставщика аэронавигационного обслуживания;
280) ведение учета нарушений порядка использования воздушного пространства гражданской и экспериментальной авиацией, а также осуществление взаимного обмена информацией по всем случаям нарушений порядка использования воздушного пространства с уполномоченным органом в сфере государственной авиации;
281) осуществление координации деятельности в области авиационной безопасности между заинтересованными государственными органами, содействие государственным органам в расследовании актов незаконного вмешательства в деятельность гражданской авиации, разработка мероприятий по их предотвращению;
282) осуществление сертификации и выдача сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания, отзыв сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания либо приостановление полностью или частично области действия такого сертификата (или разрешенных видов (подвидов) деятельности, указанных в сертификате);

282-1) аэронавигация мен әуежайлардың көрсететін қызметтері аясында табиғи монополиялар салаларындағы реттеуді және бақылауды жүзеге асыру;
282-2) аэронавигация мен әуежайлардың көрсететін қызметтері бойынша табиғи монополиялар салаларына табиғи монополиялар субъектілері осы салалар шеңберінде ұсынатын көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) реттелетіндерге жатқызу тұрғысынан талдау жүргізу және талдау қорытындылары бойынша табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органға Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінен шығару (енгізу) туралы ұсыныстар енгізу;
282-3) азаматтық авиация саласындағы табиғи монополия субъектісінің инвестициялық бағдарламасының (жобаның) орындалуы туралы ақпаратқа талдау жүргізу;
282-4) авиациялық медициналық орталықты сертификаттауды жүзеге асыру және сертификат беру;
282-5) тиісті әуеайлақтардағы пайдаланушылар санын, әуе кемелерінің типін және қону санын, сондай-ақ ұшу қауіпсіздігі саласындағы тәуекелдер дәрежесін ескере отырып, есептеу әдісіне негізделген, шетелдік пайдаланушылардың азаматтық әуе кемелеріне перрондық тексерулер жүргізудің жылдық графигін қабылдау;
282-6) Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенцияға сәйкес пайдаланушының мемлекеті берген немесе растаған радиоаппаратураны пайдалануға арналған рұқсатты жарамды деп тану;
282-7) егер аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіге қойылатын сертификаттау талаптарынан уақытша ауытқулар, белгіленген ұшу қауіпсіздігінің деңгейіне баламалы деңгейді қамтамасыз ететін қосымша шаралар енгізумен өтелетін болса, мұндай ауытқуларға келісім беру;
282-8) әуе қозғалысын ұйымдастырудың функционалдық жүйелеріндегі өзгерістердің тізбесін алдын ала келісу;
282-9) пилотсыз ұшу аппараттарын есепке алуды жүзеге асыру;
282-10) Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізілімінде тіркелген әуе кемесіне техникалық қызмет көрсету бағдарламасын (регламентін) бекіту;
282-11) шетелдік ұйымдардың авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу жөніндегі сертификаттарын тану;
282-12) шет мемлекеттің пайдаланушысына тиесілі әуе кемесін экипажымен қоса жалға алуға рұқсат беру, сондай-ақ ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі талаптарға сәйкессіздік, жалға алушы немесе жалға беруші тарапынан тиімді пайдаланушылық бақылаудың не пайдаланушының сертификатын және жалға алынатын әуе кемесіне арналған ұшуға жарамдылық сертификатын берген мемлекет тарапынан қадағалаудың болмағаны анықталған жағдайларда, ондай рұқсатты қайтарып алу;

282-1) осуществление регулирования и контроля в сферах естественных монополий в области услуг аэронавигации и аэропортов;
282-2) проведение анализа сфер естественных монополий по услугам аэронавигации и аэропортов на предмет отнесения предоставляемых субъектами естественных монополий услуг (товаров, работ) в рамках данных сфер к регулируемым и внесение по итогам анализа предложения в уполномоченный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий, об исключении (включении) из Государственного регистра субъектов естественных монополий;
282-3) проведение анализа информации об исполнении инвестиционной программы (проекта) субъекта естественной монополии в сфере гражданской авиации;
282-4) осуществление сертификации и выдача сертификата авиационного медицинского центра;
282-5) принятие годового графика проведения перронных проверок гражданских воздушных судов иностранных эксплуатантов, обоснованного методом расчета, с учетом количества эксплуатантов, типа воздушных судов и количества посадок на соответствующих аэродромах, а также степени рисков в области безопасности полетов;
282-6) признание действительным разрешения на использование радиоаппаратуры, выданной или подтвержденной государством эксплуатанта в соответствии с Конвенцией о Международной гражданской авиации;
282-7) согласование временных отступлений от сертификационных требований, предъявляемых к поставщикам аэронавигационного обслуживания, если такие отступления компенсируются введением дополнительных мер, обеспечивающих уровень безопасности полетов, эквивалентный установленному;
282-8) предварительное согласование перечня изменений в функциональные системы организации воздушного движения;
282-9) осуществление учета беспилотных летательных аппаратов;
282-10) утверждение программы (регламента) технического обслуживания воздушного судна, зарегистрированного в Государственном реестре гражданских воздушных судов Республики Казахстан;
282-11) признание сертификатов иностранных организаций по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники;
282-12) выдача разрешения на аренду воздушного судна с экипажем, принадлежащего эксплуатанту иностранного государства, а также отзыв такого разрешения в случаях выявления несоответствия требованиям по обеспечению безопасности полетов, отсутствия эффективного эксплуатационного контроля со стороны арендатора или арендодателя либо надзора со стороны государства, выдавшего сертификат эксплуатанта и сертификат летной годности на арендуемое воздушное судно;

282-13) авиация персоналының біліктілік деңгейін айқындауға құқығы бар жеке тұлғаларды тағайындау;
282-14) авиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаушылардың жұмыс істеуіне рұқсат беру;
282-15) азаматтық авиацияның шетелдік авиациялық оқу орталықтарының сертификаттарын тану;
282-16) әуеайлақтың пайдаланушысы әуеайлақта ұшу қауіпсіздігінің баламалы деңгейін қамтамасыз еткен жағдайда, жекелеген технологиялық аяқталған объектілердің әуе кемелерін қабылдауға және шығаруға уақытша рұқсатқа келісім беру;
282-17) авиакомпанияға тұрақты ішкі коммерциялық әуе тасымалдарын орындауға рұқсат беру туралы шешім қабылдау, рұқсат беруден бас тарту, бұрын берілген рұқсатты тоқтата тұру немесе қайтарып алу;
282-18) ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін ұшу құрамының, кабина экипажының адамдарына, ұшуға техникалық қолдау көрсетуді қамтамасыз ететін инженерлік-техникалық құрамға және ұшу кезінде әуе кемесінің қауіпсіздігін қамтамасыз ететін персоналға экипаж мүшесінің куәлігін беру;
282-19) сертификаттар беру арқылы авиациялық медициналық сарапшыларды тағайындау, мұндай сертификаттың (немесе сертификатта көрсетілген рұқсат етілген қызмет түрлері (кіші түрлері) қолданылу аясын толығымен не ішінара тоқтата тұру, сондай-ақ егер қолданылу тоқтатыла тұрған күннен бастап үш ай ішінде сертификаттау талаптарын бұзушылықтар жойылмаса, авиациялық медициналық сарапшы сертификатын қайтарып алу;
283) азаматтық және эксперименттiк авиация саласындағы ұшудың iздестiру-құтқарушылық және авариялық-құтқарумен қамтамасыз етiлуiн бақылауды жүзеге асыру;
284) авиациялық оқыту орталықтары және азаматтық авиация ұйымдары әзiрлеген авиациялық персоналды кәсiптiк даярлау бағдарламаларын келiсу;
285) жеке және заңды тұлғалардың ұшу қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуiн тұрақты қадағалауды жүзеге асыру;
286) қызметi сертификатталуға жатпайтын, бірақ "Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану және авиация қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 10-2-бабында көзделген қызметке жататын жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ұшу қауiпсiздiгiнiң қамтамасыз етiлуiн бақылауды жүзеге асыру;
287) тұрақты қадағалауды қамтамасыз ету жөнiндегi жыл сайынғы бағдарламаны қабылдау;
288) нұсқамалық материалды пайдалана отырып шетелдік пайдаланушылардың азаматтық әуе кемелерін перрондық тексеруді және егер осындай әуе кемесінің бортында Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) стандарттары не пайдаланушы сертификатының шарттары мен пайдалану шектеулері сақталмайды деп есептеуге негіз болса, шетелдік пайдаланушының азаматтық әуе кемесіне жоспардан тыс перрондық тексеруді жүзеге асыру;

282-13) назначение физических лиц, имеющих право определять уровень квалификации авиационного персонала;
282-14) допуск к работе инструкторов по авиационной безопасности;
282-15) признание сертификатов иностранных авиационных учебных центров гражданской авиации;
282-16) согласование временного допуска к приему и выпуску воздушных судов отдельных технологически завершенных объектов при условии обеспечения эксплуатантом аэродрома эквивалентного уровня безопасности полетов на аэродроме;
282-17) принятие решения о допуске авиакомпании к выполнению регулярных внутренних коммерческих воздушных перевозок, отказ в допуске, приостановление или отзыв ранее выданного допуска;
282-18) выдача удостоверения члена экипажа лицам летного состава, кабинного экипажа, инженерно-техническому составу, обеспечивающему техническое сопровождение полетов, и персоналу, обеспечивающему безопасность воздушного судна в полете, после согласования с органами национальной безопасности;
282-19) назначение авиационных медицинских экспертов путем выдачи сертификатов, приостановление полностью либо частично области действия такого сертификата (или разрешенных видов (подвидов) деятельности, указанных в сертификате), а также отзыв сертификата авиационного медицинского эксперта, если в течение трех месяцев со дня приостановления его действия нарушения сертификационных требований не устранены;
283) осуществление контроля поисково-спасательного и аварийно-спасательного обеспечения полетов в сфере гражданской и экспериментальной авиации;
284) согласование разработанных авиационными учебными центрами и организациями гражданской авиации программ профессиональной подготовки авиационного персонала;
285) осуществление постоянного надзора за обеспечением безопасности полетов физическими и юридическими лицами;
286) осуществление контроля за обеспечением безопасности полетов физическими и (или) юридическими лицами, деятельность которых не подлежит сертификации, но относится к деятельности, предусмотренной статьей 10-2 Закона Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации";
287) принятие ежегодной программы по обеспечению постоянного надзора;
288) осуществление перронных проверок гражданских воздушных судов иностранных эксплуатантов с использованием инструктивного материала и внеплановых перронных проверок гражданского воздушного судна иностранного эксплуатанта, если имеется основание считать, что на борту такого воздушного судна не соблюдаются стандарты Международной организации гражданской авиации (ИКАО) либо условия и эксплуатационные ограничения сертификата эксплуатанта;

289) Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясында ұшуды жүргiзу қағидаларын әзiрлеу;
290) жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын мемлекеттiк есепке алуды жүзеге асыру;
291) облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының атаулары мен индекстерiн келiсу;
292) облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының тiзбесiн келiсу;
293) жол саласындағы инвестициялық және әлеуметтiк саясатты iске асыру;
294) мемлекеттiк тапсырманы орындау шеңберiнде Ұлттық операторды қаржыландыру;
295) сапаға сараптама жүргiзу жөнiндегi заңды тұлғалардың автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезiнде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргiзу қағидаларын әзірлеу;
296) автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезiнде талап етiлетiн сапаны жобалау саласында қабылданған нормалар мен стандарттардың сақталуын қамтамасыз ету;
297) ақылы автомобиль жолдарын (учаскелерді) құру мен пайдалануды бақылауды жүзеге асыру;
298) халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына бөлiнген белдеудiң жол органдары, Ұлттық оператор немесе концессионер пайдаланбайтын жер учаскелерiн жолдың көлiктiк-пайдаланылу сапасының төмендеуiне жол бермеу, көлiк құралдары жүрiсiнiң қауiпсiздiгi мен қоршаған ортаны қорғау талаптарын сақтау шартымен сыртқы (көрнекi) жарнаманы орналастыру үшiн жеке және заңды тұлғаларға уақытша қысқа мерзiмдi жер пайдалануға беру;
299) қысылтаяң жағдайларда (қолайсыз ауа райы-климат жағдайлары, дүлей зілзалалар, өрт, автомобиль жолдарының көтергіштік қабiлетiнiң жойылуы), сондай-ақ жөндеу-құрылыс жұмыстары жүргiзiлген кезде жол жүрісінің қауіпсіздігі жөніндегі органмен және төтенше жағдайлар жөніндегі уәкілетті органмен бірлесе отырып, тиiстi жол белгiлерiн қойып және бұқаралық ақпарат құралдары арқылы бұл жөнiнде жергiлiктi атқарушы органдарды және автомобиль жолдарын пайдаланушыларды хабардар ете отырып, көлiк құралдарының жол жүрiсiн шектеу немесе тоқтату және автомобиль жолдарын пайдалану қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
300) мемлекеттiк меншiк болып табылатын темiржолдар бойынша темiржол қатынасын тоқтату;
301) алып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 15.12.2016 № 804 қаулысымен.
302) теміржолдар мен теміржол станцияларының жобалау-техникалық құжаттамасы мен бас схемаларына сәйкес жер учаскелерiн беру нормативтерiн келiсу;

289) разработка правил производства полетов в гражданской авиации Республики Казахстан;
290) осуществление государственного учета автомобильных дорог общего пользования;
291) согласование наименований и индексов автомобильных дорог общего пользования областного значения;
292) согласование перечня автомобильных дорог общего пользования областного значения;
293) реализация инвестиционной и социальной политики в дорожной отрасли;
294) финансирование Национального оператора в рамках выполнения государственного задания;
295) разработка правил организации производства экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог юридическими лицами по производству экспертизы качества;
296) обеспечение соблюдения норм и стандартов, принятых в области проектирования, требуемого качества при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог;
297) осуществление контроля за созданием и эксплуатацией платных автомобильных дорог (участков);
298) предоставление участков земель полосы отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, не используемых дорожными органами, Национальным оператором или концессионером, во временное краткосрочное землепользование по договору физическим и юридическим лицам для размещения наружной (визуальной) рекламы при условии недопущения снижения транспортно-эксплуатационных качеств дороги, соблюдения требований безопасности движения транспортных средств и охраны окружающей среды;
299) ограничение или закрытие движения транспортных средств в экстремальных условиях (неблагоприятные погодно-климатические условия, стихийные бедствия, пожар, потеря несущей способности автомобильных дорог), а также при проведении ремонтно-строительных работ с уведомлением об этом местных исполнительных органов и пользователей автомобильными дорогами, установлением соответствующих дорожных знаков и через средства массовой информации совместно с уполномоченным органом по обеспечению безопасности дорожного движения и уполномоченным органом по чрезвычайным ситуациям и осуществление контроля за соблюдением правил пользования автомобильными дорогами;
300) прекращение железнодорожного сообщения по железнодорожным путям, являющимся государственной собственностью;
301) исключен постановлением Правительства РК от 15.12.2016 № 804;
302) согласование нормативов предоставления земельных участков в соответствии с проектно-технической документацией и генеральными схемами развития железнодорожных путей и железнодорожных станций;

303) қозғалыс қауiпсiздiгi талаптарының бұзылуы туралы статистикалық ақпарат қалыптастыру;
304) Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы кодексінде белгіленген тәртіппен хаттамалар толтыру, әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстерді қарау және әкімшілік жаза қолдану;
305) өз құзыретi шегiнде тексеру нәтижелерi бойынша актiлер жасау және көлiктiң жұмыс iстеу тәртiбiн айқындайтын Қазақстан Республикасы заңдарының және өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiн, стандарттар мен нормалардың талаптарын анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұйғарымдар енгiзу;
306) қозғалыс қауiпсiздiгiнiң және қоршаған ортаны қорғаудың белгiленген талаптарына жай-күйi жауап бермейтiн магистральдық темiржол желісі объектiлерiн, темiржолдар мен жылжымалы құрамды пайдалануды тоқтата тұруды және тоқтатуды жүзеге асыру;
306-1) жеке және заңды тұлғалардың қалалық рельсті көліктің жұмыс істеу тәртібін айқындайтын Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің талаптарын сақтауын бақылау, оларды бұзушылықтарды анықтау және олардың жолын кесу жөнінде шаралар қолдану;
306-2) жай-күйі жол жүрісі қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау талаптарына сәйкес келмейтін қалалық рельсті көлік объектілерін пайдалануды тоқтата тұруды жүзеге асыру;
307) жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу, күтiп-ұстау, диагностикалау, паспорттау және аспаптық тексеру жөнiндегi жұмыстарды iске асыру мен қаржыландыру қағидаларын әзірлеу;
307-1) халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу, диагностикалау және паспорттау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу және концессиялар туралы заңнамасына сәйкес автожол саласының нормативтік-техникалық базасын жетілдіру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
308) халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын сыныптау тәртібі мен шарттарын, тізбесін, атауы және индекстерін, оның ішінде қорғаныс мақсатындағы автомобиль жолдарының тізбесін әзірлеу;
309) автомобиль жолдарын, қорғаныстық маңызы бар жолдарды пайдалану қағидаларын әзiрлеу;
310) халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын жөндеуді және күтiп-ұстауды қаржыландыру нормативтерiн әзiрлеу;
311) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы автокөлiк құралдарымен жүрiп өту үшiн алымдарды төлеу тәртiбi мен олардың мөлшерлемелерiн әзiрлеу;
312) халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын ақылы автомобиль жолдарын және көпiр өткелдерiн пайдалану тәртiбi мен шарттарын әзiрлеу;

303) формирование статистической информации о нарушениях требований безопасности движения;
304) составление протоколов, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
305) составление в пределах своей компетенции актов по результатам проверок и внесение предписаний об устранении выявленных нарушений требований законов Республики Казахстан и иных нормативных правовых актов, стандартов и норм, определяющих порядок функционирования транспорта;
306) осуществление приостановления и прекращения эксплуатации объектов магистральной железнодорожной сети, железнодорожных путей и подвижного состава, состояние которых не отвечает установленным требованиям безопасности движения и охраны окружающей среды;
306-1) контроль за соблюдением физическими и юридическими лицами требований нормативных правовых актов Республики Казахстан, определяющих порядок функционирования городского рельсового транспорта, выявление и принятие мер по пресечению их нарушений;
306-2) осуществление приостановления эксплуатации объектов городского рельсового транспорта, состояние которых не соответствует требованиям безопасности движения и охраны окружающей среды;
307) разработка правил реализации и финансирования работ по строительству, реконструкции, ремонту, содержанию, диагностике, паспортизации и инструментальному обследованию автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения;
307-1) организация работ по разработке технико-экономических обоснований, диагностике и паспортизации автомобильных дорог международного и республиканского значения, а также совершенствование нормативно-технической базы автодорожной отрасли в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках и концессиях;
308) разработка порядка и условий классификации, перечня, наименования и индексов автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, в том числе перечня автомобильных дорог оборонного пользования;
309) разработка правил пользования автомобильными дорогами, дорогами оборонного значения;
310) разработка нормативов финансирования на ремонт и содержание автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения;
311) разработка порядка уплаты и ставок сборов за проезд по территории Республики Казахстан автотранспортных средств;
312) разработка порядка и условий эксплуатации платных автомобильных дорог и мостовых переходов общего пользования международного и республиканского значения;

313) жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарына бөлiнген белдеуде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру қағидаларын әзірлеу;
314) астананың, республикалық маңызы бар қаланың көшелерiн, облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын жөндеу мен күтiп-ұстауды қаржыландыру нормативтерiн әзірлеу;
315) мемлекеттік қызмет көрсету кезінде тұтынушылар құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету;
316) - 400) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.06.2016 № 353 қаулысымен;
400-1) рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу;
401) - 406) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.06.2016 № 353 қаулысымен;
407) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 1123 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
408) - 418) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.06.2016 № 353қаулысымен;
419) - 434) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
435) тұрғын үй қатынастары саласындағы жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және әдістемелік басшылықты жүзеге асыру;
436) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі, тұрғын үй қатынастары, коммуналдық шаруашылық және коммуналдық қалдықтармен (қатты-тұрмыстық қалдықтарды қоспағанда) жұмыс істеу, елді мекендер шегінде сумен жабдықтау және су бұру, (орталықтандырылған жылумен жабдықтау аймағында жылу энергиясын өндіруді жүзеге асыратын жылу электр орталықтары мен қазандықтардан басқа) жылумен жабдықтау, сондай тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
437) республикалық маңызы бар қаланың, астананың, халқының есептік саны бір жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларының жобаларына, Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін өзге де қала құрылысы құжаттамасына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізуді ұйымдастыру;
438) жобалардың мемлекеттік сараптамасына басшылықты жүзеге асыру;
439) тұрғын үй қорының жай-күйіне мониторингті жүзеге асыру;
440) Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасын қолдану мәселелері бойынша ақпараттық-әдістемелік көмек көрсету;
441) үйлерді, құрылыстарды, ғимараттарды реконструкциялау, салу мақсатында әзірленетін және бекітілетін сәулет-құрылыс және өзге де жобалау алдындағы және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасында энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі талаптардың сақталуын қамтамасыз ету;
442) терможаңғыртуды ескере отырып, типтік көп пәтерлі үйлердің жоба алдындағы және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеуді және бекітуді қамтамасыз ету;

313) разработка правил размещения наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения;
314) разработка нормативов финансирования на ремонт и содержание улиц столицы, города республиканского значения, автомобильных дорог областного и районного значения;
315) обеспечение защиты прав потребителей при оказании государственных услуг;
316) - 400) исключены постановлением Правительства РК от 16.06.2016 № 353;
400-1) ведение государственного электронного реестра разрешений и уведомлений;
401) - 406) исключены постановлением Правительства РК от 16.06.2016 № 353;
407) исключен постановлением Правительства РК от 29.12.2015 № 1123 (вводится в действие с 01.03.2016);
408) - 418) исключены постановлением Правительства РК от 16.06.2016 № 353;
419) - 434) исключены постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704;
435) осуществление координации и методического руководства местных исполнительных органов в сфере жилищных отношений;
436) реализация государственной политики в области архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, жилищных отношений, коммунального хозяйства и обращения с коммунальными отходами (за исключением твердых бытовых отходов), водоснабжения и водоотведения, теплоснабжения (кроме теплоэлектроцентралей и котельных, осуществляющих производство тепловой энергии в зоне централизованного теплоснабжения) в пределах населенных пунктов, а также в сфере долевого участия в жилищном строительстве;
437) организация проведения комплексной градостроительной экспертизы проектов генеральных планов города республиканского значения, столицы, городов областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей, иной градостроительной документации, утверждаемой Правительством Республики Казахстан;
438) осуществление руководства государственной экспертизой проектов;
439) осуществление мониторинга состояния жилищного фонда;
440) оказание информационно-методической помощи по вопросам применения жилищного законодательства Республики Казахстан;
441) обеспечение соблюдения требований по энергосбережению и повышению энергоэффективности в архитектурно-строительной и иной предпроектной и (или) проектной (проектно-сметной) документации, разрабатываемой и утверждаемой в целях реконструкции, строительства зданий, строений, сооружений;
442) обеспечение разработки и утверждения предпроектной и (или) проектной (проектно-сметной) документации типовых многоквартирных домов с учетом термомодернизации;

443) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы, тұрғын үй-коммуналдық саладағы мемлекеттік нормативтерді әзірлеуді, бекітуді, қолданысқа енгізуді және күшін жоюды ұйымдастыру;
444) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі субъектілерінің, сондай-ақ мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізуді жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорынның қызметін нормативтік-техникалық және әдіснамалық қамтамасыз ету;
445) өз құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша техникалық регламенттердiң, стандарттардың және өзге де құжаттардың қорларын жүргізу;
446) ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласында ұсыныстар әзірлеуге және мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу, тиісті салада ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі жұмысты үйлестіру;
447) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар әзірлеуді және тиісті салада олардың іске асырылуын жүзеге асыруды ұйымдастыру;
448) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, тиісті салада орындалған ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар жөнінде есептерді бекіту;
449) индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу;
450) стандарттар мен өзге де құжаттарды әзірлеу жөніндегі жоспарларды дайындау және іске асыру және оларды халықаралық нормалармен және талаптармен үндестіру;
451) мемлекеттік құрылыс инспекторларын аттестаттауды жүргізу;
452) сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдарға нұсқамалар беру және Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген әкімшілік ықпал ету шараларын қолдану;
453) сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың қызметіне оларға Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген функцияларды тиісінше орындау бөлігінде бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
454) үлескерлердің ақшасын тартуға берілген рұқсаттар туралы ақпаратты жинау;
455) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы лицензиялар мен аттестаттардың тізілімін жүргізу;
456) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын аттестатталған сарапшылардың тізілімін жүргізу;
457) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын бірыңғай біліктілік талаптарын әзірлеу;

443) организация разработки, утверждение, введение в действие и отмена государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства, жилищно-коммунальной сфере;
444) нормативно-техническое и методологическое обеспечение деятельности субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, а также государственного предприятия, осуществляющего ведение государственного градостроительного кадастра;
445) ведение фондов технических регламентов, стандартов и иных документов по вопросам, входящим в их компетенцию;
446) участие в разработке предложений и реализации государственной политики в области науки и научно-технической деятельности, координация работы по проведению научных исследований в соответствующей отрасли;
447) организация разработки научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и осуществления их реализации в соответствующей отрасли;
448) утверждение отчетов по выполненным научным, научно-техническим проектам и программам в соответствующей отрасли, финансируемым из государственного бюджета;
449) участие в формировании и реализации государственной политики в сфере государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности;
450) подготовка и реализация планов по разработке стандартов и иных документов и их гармонизация с международными нормами и требованиями;
451) проведение аттестации государственных строительных инспекторов;
452) выдача предписаний и применение установленных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях административных мер воздействия к местным исполнительным органам по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;
453) осуществление контроля и надзора за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля в части соответствующего выполнения функций, возложенных на них законодательством Республики Казахстан;
454) сбор информации о выданных разрешениях на привлечение денег дольщиков;
455) ведение реестра лицензий и аттестатов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
456) ведение реестра аттестованных экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
457) разработка единых квалификационных требований, предъявляемых для осуществления лицензируемой архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;

458) тұрғын үй көмегін ұсынуды мониторингілеуді жүзеге асыру;
459) мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілердің құрылысына жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасының бірыңғай мемлекеттік электрондық банкін қалыптастыру;
460) құрылыстағы баға белгілеу мен сметалық нормалар бойынша нормативтік құжаттарды әзірлеу және бекіту;
461) мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен объектілердің құрылысы саласындағы баға белгілеу және экономика бойынша ғылыми зерттеулерді ұйымдастыру;
462) құрылыстағы жаңа технологиялардың бірыңғай мемлекеттік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және жүйелі түрде жаңартып отыру;
463) объектілер құрылысы жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу;
464) жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженерлік-техникалық жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу;
465) жауапкершіліктің бірінші және екінші деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп тексеруді жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу;
466) жобалау және құрылыс салу процесіне қатысатын инженерлік-техникалық жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі аккредиттелген мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарының тізілімін жүргізу;
467) жобалау және құрылыс салу процесіне қатысатын аттестатталған инженерлік-техникалық жұмыскерлердің тізілімін жүргізу;
468) жауапкершіліктің бірінші және екінші деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп тексеру бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізілімін жүргізу;
469) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі аккредиттелген ұйымдардың тізілімін жүргізу;
470) кондоминиум объектісін басқару органы мен түпкі тұтынушыларға коммуналдық қызметтерді жеткізуші нарық субъектілері арасындағы ынтымақтастықтың үлгілік шарттарын әзірлеу;
471) мемлекеттік қала құрылысы кадастрын құру және оның жүргізілуіне бақылауды жүзеге асыру;
472) тиісті аядағы (саладағы) өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізу;
473) табиғи монополиялар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органмен бірлесіп табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларын бекіту;
474) сумен жабдықтау және су бұру, жылумен жабдықтау жүйелерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды кредиттеу мен субсидиялауды жүзеге асыру;

458) осуществление мониторинга предоставления жилищной помощи;
459) формирование единого государственного электронного банка предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации на строительство объектов, финансируемых за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора;
460) разработка и утверждение нормативных документов по ценообразованию в строительстве и сметным нормам;
461) организация научных исследований по ценообразованию и экономике в сфере строительства объектов за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора;
462) формирование, ведение и систематическое обновление единого государственного реестра новых технологий в строительстве;
463) аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов;
464) аккредитация негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства;
465) аккредитация юридических лиц, осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности;
466) ведение реестра аккредитованных негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства;
467) ведение реестра аттестованных инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства;
468) ведение реестра аккредитованных организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
469) ведение реестра аккредитованных организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства;
470) разработка типовых договоров сотрудничества между органом управления объектом кондоминиума и субъектами рынка, поставляющими коммунальные услуги конечным потребителям;
471) создание государственного градостроительного кадастра, осуществление контроля за его ведением;
472) ведение реестра саморегулируемых организаций в соответствующей сфере (отрасли);
473) утверждение инвестиционных программ субъектов естественных монополий совместно с уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий;
474) осуществление кредитования и субсидирования строительства, реконструкции и модернизации систем водоснабжения и водоотведения, теплоснабжения;

475) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Үкiметiнiң актiлерiнде және Министрдің бұйрықтарында көзделген өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асыру.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.02.2015 № 100; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.06.2015 № 425; 29.12.2015 № 1123 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 16.06.2016 № 353; 15.11.2016 № 704; 15.12.2016 № 804 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) ; 15.02.2017 № 70; 03.07.2017 № 415; 20.10.2017 № 662; 17.07.2018 № 437 қаулыларымен.
18. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыретi шегiнде орындауға мiндеттi нормативтiк құқықтық актiлердi қабылдайды;
2) заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажеттi ақпарат пен материалдарды сұратады және алады;
3) Қазақстан Республикасының Президентіне және Үкіметіне Министрлік реттейтін салалардағы қызметті жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізеді;
4) сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу жөніндегі органды тексеру нәтижелері бойынша оны мәртебесінен айыру туралы ұсыныммен Қазақстан Республикасының Үкіметіне жүгінеді;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына, Қазақстан Республикасының Президенті және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Министрліктің қызметiн ұйымдастыру
19. Министрлікке басшылық етуді Министрлікке жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асырудыға дербес жауапты болатын Министр жүзеге асырады.
20. Министрдi Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісімен консультациялардан кейін Премьер-Министрдің ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайды және Қазақстан Республикасының Президенті қызметтен босатады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.06.2017 № 350 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
21. Министрдің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары (вице-министрлері) болады.
22. Министрдің өкілеттіктері:
1) реттелетiн саладағы мемлекеттiк саясатты қалыптастыру жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлейді;
2) өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн айқындайды;
3) вице-министрлердiң бiрiне Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң басшылығына және Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысына жіберілетін құжаттарға қол қою бойынша өкiлеттiктердi жүктейді;

475) осуществление иных полномочий, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства и приказами Министра Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 17 в редакции постановления Правительства РК от 27.02.2015 № 100; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 09.06.2015 № 425; от 29.12.2015 № 1123 (порядок введения в действия см. п. 2); от 16.06.2016 № 353; от 15.11.2016 № 704; от 15.12.2016 № 804 (порядок введения в действия см. п. 2); от 15.02.2017 № 70; от 03.07.2017 № 415; от 20.10.2017 № 662; от 17.07.2018 № 437 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
18. Права и обязанности:
1. принимает обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
2. запрашивает и получает в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3. вносит Президенту и Правительству Республики Казахстан предложения по совершенствованию деятельности в сферах, регулируемых Министерством;
4. обращается в Правительство Республики Казахстан с представлением о лишении статуса органа по аккредитации в области оценки соответствия по результатам его проверки;
5. осуществляет иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Министерства
19. Руководство Министерством осуществляется Министром, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих функций.
20. Министр назначается на должность Президентом Республики Казахстан по представлению Премьер-Министра Республики Казахстан, внесенному после консультаций с Мажилисом Парламента Республики Казахстан, и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня официального опубликования).
21. Министр имеет заместителей (вице-министров), которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
22. Полномочия Министра:
1) вырабатывает предложения по формированию государственной политики в регулируемой сфере;
2) определяет полномочия своих заместителей;
3) возлагает на одного из вице-министров полномочия по подписанию документов, адресованных руководству Правительства и Руководителю Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;

4) жауапты хатшымен келiсiм бойынша ведомстволар басшыларының орынбасарларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
5) ведомстволар актiлерiнiң қолданылуын толық немесе iшiнара тоқтатады немесе тоқтата тұрады;
6) Министрлікті Қазақстан Республикасының Парламентiнде, мемлекеттiк органдарда және өзге де ұйымдарда білдіреді;
7) Министрліктің жұмыс регламентiн бекiтедi;
8) Министрлікке келiсуге келiп түскен нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын келiседi және бұрыштама қол қояды;
9) Министрлікке сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес бойынша шаралар қабылдайды және оған дербес жауапты болады;
10) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
Министр болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
23. Министр өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгiлейді.
24. Министрліктің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын жауапты хатшы басқарады.
4. Министрліктің мүлкі
25. Министрліктің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
Министрліктің мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
26. Министрлікке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
27. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Министрліктің өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығаруға немесе өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату
28. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесi
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.02.2015 № 100; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 14.04.2015 N 231; 24.04.2015 № 286; 16.07.2015 № 536; 28.08.2015 № 668; 28.12.2015 № 1093; 29.01.2016 № 39 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.04.2016 № 184; 30.06.2016 N 388; 15.11.2016 № 704; 28.11.2016 № 744; 01.03.2017 № 100; 19.05.2017 № 276; 24.05.2017 № 286; 25.05.2017 № 291; 23.06.2017 № 393; 03.07.2017 № 415; 21.08.2017 № 493; 06.11.2017 № 712; 03.05.2018 № 235; 20.09.2018 № 578 ; 13.12.2018 № 830 қаулыларымен.

4) по согласованию с ответственным секретарем назначает на должности и освобождает от должностей заместителей руководителей ведомств;
5) отменяет или приостанавливает полностью или в части действие актов ведомств;
6) представляет Министерство в Парламенте Республики Казахстан, государственных органах и иных организациях;
7) утверждает регламент работы Министерства;
8) согласовывает и визирует проекты нормативных правовых актов, поступивших на согласование в Министерство;
9) принимает меры по противодействию коррупции в Министерстве и несет за это персональную ответственность;
10) осуществляет иные полномочия в соответствии с законами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Министра в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
23. Министр определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
24. Аппарат Министерства возглавляется ответственным секретарем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Министерства
25. Министерство может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Министерства формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
26. Имущество, закрепленное за Министерством, относится к республиканской собственности.
27. Министерство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Министерства
28. Реорганизация и ликвидация Министерства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций,
находящихся в ведении Министерства по инвестициям и развитию
Республики Казахстан и его ведомств
Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 27.02.2015 № 100; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 14.04.2015 № 231; от 24.04.2015 № 286; от 16.07.2015 № 536; от 28.08.2015 № 668; от 28.12.2015 № 1093; от 29.01.2016 № 39 (вводится в действие с 01.03.2016); от 07.04.2016 № 184; от 16.06.2016 № 353; от 30.06.2016 № 388; от 15.11.2016 № 704; от 28.11.2016 № 744; от 15.02.2017 № 70; от 01.03.2017 № 100; от 19.05.2017 № 276; от 24.05.2017 № 286; от 25.05.2017 № 291; от 23.06.2017 № 393; от 21.08.2017 № 493; от 06.11.2017 № 712; от 03.05.2018 № 235; от 25.06.2018 № 376; от 20.09.2018 № 578; от 29.11.2018 № 798; от 05.12.2018 № 805; от 13.12.2018 № 830.

1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
Акционерлік қоғамдар
1) "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстандық индустрияны дамыту институты" акционерлік қоғамы;
3) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.12.2015 № 1093 қаулысымен.
4) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.06.2016 № 353 қаулысымен.
5) "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы";
5) "Қазгеология" ұлттық геологиялық барлау компаниясы" акционерлік қоғамы.
6) "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестиция комитеті
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.03.2017 № 100 қаулыларымен.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті
Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Қазақстан стандарттау және сертификаттау институты (ҚазСтИн)" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Қазақстан метрология институты (ҚазМетрИн)" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер
1) "Ұлттық аккредиттеу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.05.2017 № 291 қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті:
жауапкершілігі шектеулі серіктестік
"Қазгеоақпарат" республикалық геологиялық ақпарат орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
Ескерту. 4-бөлім жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 25.06.2018 № 376 қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің "Жезқазғансирекмет" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны";
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің "Қазақстан Республикасының минералдық шикiзатты кешендi қайта өңдеу жөнiндегi ұлттық орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны;
3) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің "Ұлттық технологиялық болжау орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны;

1. Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Акционерные общества
1) акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек";
2) акционерное общество "Казахстанский институт развития индустрии";
3) исключен постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1093;
4) исключен постановлением Правительства РК от 16.06.2016 № 353;
5) акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST".
5) акционерное общество "Национальная геологоразведочная компания "Казгеология".
6) Акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол".
2. Комитет по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Сноска. Раздел 2 исключен постановлением Правительства РК от 01.03.2017 № 100.
3. Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Республиканские государственные предприятия
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт стандартизации и сертификации (КазИнСт)" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт метрологии (КазИнМетр)" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
Товарищества с ограниченной ответственностью
1) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный центр аккредитации".
2) исключен постановлением Правительства РК от 25.05.2017 № 291.
4. Комитет геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан:
товарищество с ограниченной ответственностью
товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканский центр геологической информации "Казгеоинформ"
5. Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Республиканские государственные предприятия
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жезказганредмет" Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья Республики Казахстан" Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
3) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр технологического прогнозирования" Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;

4) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің "Кәсіби әскерилендірілген авариялық-құтқару қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Акционерлік қоғамдар
1) Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.05.2017 № 286 қаулысымен.
2) "Электр энергетикасын дамыту және энергия үнемдеу институты (Қазақэнергиясараптама)" акционерлік қоғамы;
3) Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 13.12.2018 № 830 қаулысымен.
4) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 19.05.2017 № 276 қаулысымен.
5) "Инфекцияға қарсы препараттардың ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы.
6. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті
Республикалық мемлекеттiк кәсiпорын
Ескерту. Кіші бөлім алып тасталды - ҚР Үкіметінің 23.06.2017 № 393 қаулысымен.
Республикалық мемлекеттік мекемелер
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Ақмолажолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Ақтөбежолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Алматыжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
4) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Атыраужолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
5) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Батысжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
6) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Жамбылжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
7) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Шығысжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
8) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қарағандыжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
9) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қызылордажолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
10) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қостанайжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
11) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Маңғыстаужолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;

4) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Профессиональная военизированная аварийно-спасательная служба" Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
Акционерные общества
1) исключен постановлением Правительства РК от 24.05.2017 № 286;
2) акционерное общество "Институт развития электроэнергетики и энергосбережения (Казахэнергоэкспертиза)";
3) исключен постановлением Правительства РК от 13.12.2018 № 830;
4) исключен постановлением Правительства РК от 19.05.2017 № 276;
5) акционерное общество "Научный центр противоинфекционных препаратов".
6. Комитет автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Республиканские государственные учреждения
1) Республиканское государственное учреждение "Акмолажоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
2) Республиканское государственное учреждение "Актобежоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
3) Республиканское государственное учреждение "Алматыжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) Республиканское государственное учреждение "Атыраужоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) Республиканское государственное учреждение "Батысжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
6) Республиканское государственное учреждение "Жамбылжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
7) Республиканское государственное учреждение "Шыгысжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
8) Республиканское государственное учреждение "Карагандыжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
9) Республиканское государственное учреждение "Кызылордажоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
10) Республиканское государственное учреждение "Костанайжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
11) Республиканское государственное учреждение "Мангистаужоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;

4) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 14.04.2015 N 231 қаулысымен;
5) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.11.2016 № 744 қаулысымен;
6) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.11.2016 № 744 қаулысымен;
7) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 06.11.2017 № 712 қаулысымен;
8) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Қазақстанның кеме қатынасының тіркелімі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
9) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.11.2016 № 744 қаулысымен;
10) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Қазақстан су жолдары" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
11. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті
Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
1) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің "Жобаларды мемлекеттік ведомстводан тыс сараптау" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны ("Мемсараптама" РМК);
2) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің "Республикалық мемлекеттік қала құрылысын жоспарлау және кадастр орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Акционерлік қоғамдар
1) "Қазақ ғылыми-зерттеу және құрылыс пен сәулет жобалау институты" акционерлік қоғамы;
2) "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы" акционерлік қоғамы;
3) Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.08.2017 № 493 қаулысымен
Ескерту. Тізбе 11-бөліммен толықтырылды – ҚР Үкіметінің 15.02.2017 № 70 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 995 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
мына:
"Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігіне";
"Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігіне";
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігіне";
"Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитетіне";
"Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитетіне";
"Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Инвестиция жөніндегі комитетіне";
"Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігіне" деген бөлімдер алып тасталсын;

4) исключен постановлением Правительства РК от 14.04.2015 № 231;
5) исключен постановлением Правительства РК от 28.11.2016 № 744;
6) исключен постановлением Правительства РК от 28.11.2016 № 744;
7) исключен постановлением Правительства РК от 06.11.2017 № 712;
8) Республиканское государственное казенное предприятие "Регистр судоходства Казахстана" Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
9) исключен постановлением Правительства РК от 28.11.2016 № 744;
10) Республиканское государственное казенное предприятие "Қазақстан су жолдары" Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
11. Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Сноска. Перечень дополнен разделом 11 в соответствии с постановлением Правительства РК от 15.02.2017 № 70.
Республиканские государственные предприятия
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственная вневедомственная экспертиза проектов" Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (РГП "Госэкспертиза");
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр государственного градостроительного планирования и кадастра" Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
Акционерные общества
1) акционерное общество "Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и архитектуры";
2) акционерное общество "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства".
3) исключен постановлением Правительства РК от 21.08.2017 № 493.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 сентября 2014 года № 995
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
разделы:
"Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан";
"Министерству индустрии и новых технологий Республики Казахстан";
"Национальному космическому агентству Республики Казахстан";
"Комитету промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан";
"Комитету технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан";
"Комитету по инвестициям Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан";
"Агентству Республики Казахстан по связи и информации";
исключить;

"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне" деген бөлімдегі реттік нөмірі 295-5-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігіне
326. "Өнеркәсіп қауіпсіздігінің ұлттық ғылыми-техникалық орталығы" акционерлік қоғамы.
327. "NADLoC" жергiлiктi қамтуды дамыту жөнiндегi ұлттық агенттiк" акционерлік қоғамы.
328. "Электр энергетикасын дамыту және энергия үнемдеу институты (Қазақэнергиясараптама)" акционерлік қоғамы.
329. "Шағын кәсiпкерлiк жөнiндегi республикалық ақпараттық-көрме орталығы" акционерлік қоғамы.
330. "Қазақстандық индустрияны дамыту институты" акционерлік қоғамы.
331. "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы.
332. "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы.
333. "Қазгеология" ұлттық геологиялық барлау компаниясы" акционерлік қоғамы.
334. АЛА-000409 "Қазақстан жол ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы.
335. "Қазақстан көлік лизингтік компаниясы" акционерлік қоғамы.
336. "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
337. "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" акционерлік қоғамы.
338. "Қазтелерадио" акционерлік қоғамы.
339. "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы.
340. "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы.
341. "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" акционерлік қоғамы.
342. "Казахстанская правда" республикалық газеті" акционерлік қоғамы.
343. "Қазконтент" акционерлік қоғамы.
344. "Қазмедиа орталығы" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
345. "Жас өркен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
346. "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
347. "Жалын" журналы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
348. "Қазинформ" халықаралық ақпараттық агенттігі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
349. "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бiрлескен кәсiпорны" акционерлік қоғамы.
350 "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы.
351. "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
352 "Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" акционерлік қоғамы.
353. "ҚазАэроЖоба" ғылыми-зерттеу және жобалау-іздестіру институты" акционерлік қоғамы.
354. "Авиациялық оқу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.

в разделе "Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" строку, порядковый номер 295-5, исключить;
дополнить разделом следующего содержания:
"Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан:
326. Акционерное общество "Национальный научно-технический центр промышленной безопасности".
327. Акционерное общество "Национальное агентство по развитию местного содержания "NADLoC".
328. Акционерное общество "Институт развития электроэнергетики и энергосбережения (Казахэнергоэкспертиза)".
329. Акционерное общество "Республиканский информационно-выставочный центр по малому предпринимательству".
330. Акционерное общество "Казахстанский институт развития индустрии".
331. Акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий".
332. Акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек".
333. Акционерное общество "Национальная геологоразведочная компания "Казгеология".
334. АЛА-000409 Акционерное общество "Казахстанский дорожный научно-исследовательский институт".
335. Акционерное общество "Казахстанская транспортная лизинговая компания".
336. Акционерное общество "Национальная компания "ҚазАвтоЖол".
337. Акционерное общество "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде".
338. Акционерное общество "Казтелерадио".
339. Акционерное общество "Агентство "Хабар".
340. Акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан".
341. Акционерное общество "Республиканская газета "Егемен Қазақстан".
342. Акционерное общество "Республиканская газета "Казахстанская правда".
343. Акционерное общество "Казконтент".
344. 344. Товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Қазмедиа орталығы".
345. Товарищество с ограниченной ответственностью "Жас өркен".
346. Товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері".
347. Товарищество с ограниченной ответственностью "Журнал "Жалын".
348. Товарищество с ограниченной ответственностью "Международное информационное агентство "Казинформ".
349. Акционерное общество "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек".
350. Акционерное общество "Республиканский центр космической связи".
351. Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан ғарыш сапары".
352. Акционерное общество "Национальный центр космических исследований и технологий имени академика У.М. Султангазина".
353. Акционерное общество "Научно-исследовательский и проектно-изыскательский институт "КазАэроПроект".
354. Товарищество с ограниченной ответственностью "Авиационный учебный центр".

355. "Қазақстантрактор" ашық акционерлік қоғамы.
356. "KAZNEX INVEST" экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамы.
357. "Инфекцияға қарсы препараттар ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы.
358. "Ұлттық аккредиттеу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
359. "ТРМК Координатор" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".
2. "Мемлекеттік органдарды ақпараттандыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 5 қарашадағы № 1501 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 42, 485-құжат):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Әкiмшiлердiң мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру жөнiндегi бюджеттiк бағдарламаларды iске асыруы, сондай-ақ бюджет қаражаты есебiнен ақпараттық жүйелердiң аппараттық және бағдарламалық қамтылымын өзге түрде сатып алуы кезiнде осындай сатып алудың мiндеттi шарты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігімен келiсу болып табылады деп белгiленсiн.".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.06.2015 № 458 қаулысымен.
5. "Куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді жүргізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 19 қарашадағы № 1222 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Куәландырушы орталықтарды аккредиттеуді жүргізу қағидасында:
көрсетілген Қағидаға 2-қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің куәландырушы орталықтарды аккредиттеу жөніндегі комиссиясының шешімімен" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті куәландырушы орталықтарды аккредиттеу жөніндегі комиссиясының шешімімен".
6. "Базалық қаржыландыру субъектілері болып табылатын ұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 13 мамырдағы № 511 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 38, 461-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген базалық қаржыландыру субъектілері болып табылатын ұйымдардың тізбесінде:
мына:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі";
"Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі";
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі" деген бөлімдер алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі" деген бөлімдегі реттік нөмірі 147-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі:
170. "Қазақстан Республикасы Минералдық шикізаттарды кешенді қайта өңдеу жөніндегі ғылыми орталық" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;

355. Акционерное общество "Казахстантрактор".
356. Акционерное общество "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST".
357. Акционерное общество "Научный центр противоинфекционных препаратов".
358. Товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный центр аккредитации".
359. Товарищество с ограниченной ответственностью "Координатор КТРМ".".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года № 1501 "О вопросах информатизации государственных органов" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 42, ст. 485):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить, что при реализации администраторами бюджетных программ по информатизации государственных органов, а также ином приобретении аппаратного и программного обеспечения информационных систем за счет бюджетных средств, обязательным условием такого приобретения является согласование с Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан.".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.06.2015 № 458.
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2010 года № 1222 "Об утверждении Правил проведения аккредитации удостоверяющих центров":
в Правилах проведения аккредитации удостоверяющих центров, утвержденных указанным постановлением:
в приложении 2 к указанным Правилам:
строку "решением комиссии по аккредитации удостоверяющих центров Министерства связи и информации Республики Казахстан признать" изложить в следующей редакции:
"решением комиссии по аккредитации удостоверяющих центров Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан признать".
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 511 "Об утверждении перечня организаций, являющихся субъектами базового финансирования" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 38, ст. 461):
в перечне организаций, являющихся субъектами базового финансирования, утвержденном указанным постановлением:
разделы:
"Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан";
"Министерство транспорта и коммуникации Республики Казахстан";
"Национальное космическое агентство Республики Казахстан"; исключить;
в разделе "Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" строку, порядковый номер 147 исключить;
дополнить разделом следующего содержания:
"Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан:
170. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья Республики Казахстан";

171. "А.Б. Бектұров атындағы Химия ғылымдары институты" акционерлік қоғамы;
172. "Органикалық катализ және электр химиясы институты" акционерлік қоғамы;
173. "Инфекцияға қарсы препараттар ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы;
174. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Өнеркәсіп комитетінің "Ұлттық технологиялық болжау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
175. "Қазқараметавтоматика" акционерлік қоғамы;
176. "Өнеркәсіп қауіпсіздігінің ұлттық ғылыми-техникалық орталығы" акционерлік қоғамы;
177. "Қазақстан жолдары ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
178. "Академик Ө.М. Сұлтанғазин атындағы ғарыштық зерттеулер және технологиялар ұлттық орталығы" акционерлік қоғамы;
179. "Академик Ө.М. Сұлтанғазин атындағы ғарыштық зерттеулер институты" еншілес жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
180. "Ғарыштық техника және технологиялар институты" еншілес жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
181. "В.Г. Фесенков атындағы астрофизика институты" еншілес жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
182. "Ионосфера институты" еншілес жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
183. "Ғарыш-Экология" ғылыми-зерттеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.".
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.09.2015 № 773 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.09.2015 № 773 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 17.07.2018 № 434 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.11.2015 № 946 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 21.05.2018 № 282 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. "Қарағандышахтатарату" республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорнына берілген, таратылған шахталар қызметкерлеріне келтірілген залалды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 мамырдағы № 488 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 33, 313-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген "Қарағандышахтатарату" республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорнына берілген, таратылған шахталар қызметкерлеріне келтірілген залалды өтеу қағидаларында:
7 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

171. Акционерное общество "Институт химических наук
имени А.Б. Бектурова";
172. Акционерное общество "Институт органического катализа и электрохимии";
173. Акционерное общество "Научный центр противоинфекционных препаратов";
174. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр технологического прогнозирования" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
175. Акционерное общество "Казчерметавтоматика";
176. Акционерное общество "Национальный научно-технический центр промышленной безопасности";
177. Акционерное общество "Казахстанский дорожный научно-исследовательский институт";
178. Акционерное общество "Национальный центр космических исследований и технологий имени академика У.М. Султангазина";
179. Дочернее товарищество с ограниченной ответственностью "Институт космических исследований им. академика У.М. Султангазина";
180. Дочернее товарищество с ограниченной ответственностью "Институт космической техники и технологий";
181. Дочернее товарищество с ограниченной ответственностью "Астрофизический институт им. В.Г. Фесенкова";
182. Дочернее товарищество с ограниченной ответственностью "Институт ионосферы";
183. Республиканское государственное предприятие "Научно-исследовательский центр "Ғарыш-Экология" (на праве хозяйственного ведения).".
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 11.09.2015 № 773 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 11.09.2015 № 773 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 17.07.2018 № 434 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
10. Утратил силу постановлением Правительства РК от 25.11.2015 № 946 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
11. Утратил силу постановлением Правительства РК от 21.05.2018 № 282 (вводится в действие с 01.01.2018).
12. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2014 года № 488 "Об утверждении Правил возмещения ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных республиканскому государственному специализированному предприятию "Карагандаликвидшахт" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 33, ст. 313):
в Правилах возмещения ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных республиканскому государственному специализированному предприятию "Карагандаликвидшахт", утвержденных указанным постановлением:
пункты 7 и 10 изложить в следующей редакции:

"7. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі тиісті жылға бекітілген қаржыландыру жоспарына сәйкес ай сайын 7-күніне дейін "Қарағандышахтатарату" РММК-ны қаржыландыруды жүзеге асырады.";
"10. "Қарағандышахтатарату" РММК бөлінген қаражат бойынша Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігіне ай сайын, келесі айдың 20-күніне дейін өткен айдың есебін ұсынады.".
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 995 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық органдары – құрылатын мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 11.07.2018 № 420 қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаментi.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаментi.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаментi.
4. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаментi.
5. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаментi.
6. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаментi.
7. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаментi.
8. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаментi.
9. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаментi.
10. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаментi.
11. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаментi.

"7. Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан ежемесячно до 7 числа осуществляет финансирование РГСП "Карагандаликвидшахт" согласно утвержденному плану финансирования на соответствующий год.";
"10. По выделенным средствам РГСП "Карагандаликвидшахт" ежемесячно представляет в Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан отчет за предыдущий месяц до 20 числа следующего месяца.".
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 сентября 2014 года № 995
Перечень создаваемых государственных
учреждений – территориальных органов Комитета индустриального
развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 27.02.2015 № 100; от 11.07.2018 № 420.
1. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Акмолинской области.
2. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Актюбинской области.
3. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Алматинской области.
4. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Атырауской области.
5. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области.
6. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Жамбылской области.
7. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области.
8. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Карагандинской области.
9. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Костанайской области.
10. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Кызылординской области.
11. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Мангистауской области.

12. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Павлодар облысы бойынша департаментi.
13. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша департаментi.
14. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Түркістан облысы бойынша департаментi.
15. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Астана қаласы бойынша департаментi.
16. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаментi.
17. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 995 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі комитеттерінің қайта аталатын аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 16.06.2016 № 353; 12.03.2018 № 118 ; 11.07.2018 № 420 қаулысымен.
1. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 12.03.2018 № 118 қаулысымен
2. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Ақмола облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Ақмола облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
3. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Ақтөбе облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Ақтөбе облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
4. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Алматы облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Алматы облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.

12. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Павлодарской области.
13. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области.
14. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Туркестанской области.
15. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Астане.
16. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Алматы.
17. Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Шымкент.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 сентября 2014 года № 995
Перечень
переименовываемых государственных учреждений – территориальных
органов комитетов Министерства индустрии и новых технологий
Республики Казахстан, Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 16.06.2016 № 353; от 12.03.2018 № 118; от 11.07.2018 № 420.
1. Исключена постановлением Правительства РК от 12.03.2018 № 118.
2. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Акмолинской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Акмолинской области".
3. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Актюбинской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Актюбинской области".
4. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Алматинской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Алматинской области".

5. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Атырау облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Атырау облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
6. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
7. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Жамбыл облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Жамбыл облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
8. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Батыс Қазақстан облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
9. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Қарағанды облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Қарағанды облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
10. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Қостанай облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Қостанай облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
11. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Қызылорда облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Қызылорда облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.

5. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Атырауской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Атырауской области".
6. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области".
7. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Жамбылской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Жамбылской области".
8. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".
9. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Карагандинской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Карагандинской области".
10. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Костанайской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Костанайской области".
11. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Кызылординской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Кызылординской области".

12. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Маңғыстау облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Маңғыстау облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
13. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Павлодар облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Павлодар облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
14. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
15. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Түркістан облысы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
16. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Астана қаласы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Астана қаласы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
17. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Техникалық реттеу және метрология комитетiнiң Алматы қаласы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетiнің Алматы қаласы бойынша департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
17-1. Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті.
18. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Геология және жер қойнауын пайдалану комитетiнiң Өскемен қаласындағы "Шығысқазжерқойнауы" Шығыс Қазақстан өңiраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Өскемен қаласындағы "Шығысқазжерқойнауы" Шығыс Қазақстан өңiраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаментi" мемлекеттік мекемесіне.

12. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Мангистауской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Мангистауской области".
13. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Павлодарской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Павлодарской области".
14. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".
15. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Туркестанской области".
16. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по городу Астане в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Астане".
17. Государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан по городу Алматы в государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Алматы".
17-1. Департамент Комитета технического регулирования и метрологии по городу Шымкент
18. Государственное учреждение "Восточно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан "Востказнедра" в городе Усть-Каменогорске в государственное учреждение "Восточно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Востказнедра" в городе Усть-Каменогорске.

19. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Геология және жер қойнауын пайдалану комитетiнiң Ақтөбе қаласындағы "Батысқазжерқойнауы" Батыс Қазақстан өңiраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Ақтөбе қаласындағы "Батысқазжерқойнауы" Батыс Қазақстан өңiраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
20. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Геология және жер қойнауын пайдалану комитетiнiң Көкшетау қаласындағы "Солтүстiкқазжерқойнауы" Солтүстiк Қазақстан өңiраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көкшетау қаласындағы "Солтүстікқазжерқойнауы" Солтүстiк Қазақстан өңiраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
21. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Геология және жер қойнауын пайдалану комитетiнiң Қарағанды қаласындағы "Орталыққазжерқойнауы" Орталық Қазақстан өңiраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Қарағанды қаласындағы "Орталыққазжерқойнауы" Орталық Қазақстан өңiраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
22. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi Геология және жер қойнауын пайдалану комитетiнiң Алматы қаласындағы "Оңтүстiкқазжерқойнауы" Оңтүстiк Қазақстан өңiраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Алматы қаласындағы "Оңтүстiкқазжерқойнауы" Оңтүстiк Қазақстан өңiраралық геология және жер қойнауын пайдалану департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
23. "Ақмола облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Ақмола облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
24. "Ақтөбе облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Ақтөбе облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
25. "Алматы облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Алматы облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.

19. Государственное учреждение "Западно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан "Запказнедра" в городе Актобе в государственное учреждение "Западно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Запказнедра" в городе Актобе.
20. Государственное учреждение "Северо-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан "Севказнедра" в городе Кокшетау в государственное учреждение "Северо-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Севказнедра" в городе Кокшетау.
21. Государственное учреждение "Центрально-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан "Центрказнедра" в городе Караганде в государственное учреждение "Центрально-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Центрказнедра" в городе Караганде.
22. Южно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан "Южказнедра" в городе Алматы в государственное учреждение "Южно-Казахстанский межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан "Южказнедра" в городе Алматы.
23. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Акмолинской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Акмолинской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
24. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Актюбинской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Актюбинской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
25. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Алматинской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Алматинской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".

26. "Алматы қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Алматы қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
27. "Астана қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Астана қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
28. "Атырау облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Атырау облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
29. "Шығыс Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Шығыс Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
30. "Жамбыл облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Жамбыл облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
31. "Батыс Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Батыс Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
32. "Қарағанды облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Қарағанды облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
33. "Қостанай облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Қостанай облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
34. "Қызылорда облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Қызылорда облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
35. "Маңғыстау облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Маңғыстау облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.

26. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по городу Алматы" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по городу Алматы Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
27. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по городу Астане" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по городу Астане Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
28. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Атырауской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Атырауской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
29. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Восточно-Казахстанской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Восточно-Казахстанской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
30. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Жамбылской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Жамбылской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
31. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Западно-Казахстанской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Западно-Казахстанской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
32. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Карагандинской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Карагандинской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
33. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Костанайской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Костанайской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
34. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Кызылординской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Кызылординской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
35. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Мангистауской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Мангистауской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".

36. "Павлодар облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Павлодар облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
37. "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
38. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің Түркістан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесіне.
39. - 52. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.06.2016 № 353 қаулысымен.
53. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің "Ақтау және Баутино порттарының теңіз әкімшілігі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Ақтау және Баутино порттарының теңіз әкімшілігі" мемлекеттік мекемесіне.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 995 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі мен оның ведомстволары мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалған, қайта аталатын республикалық заңды тұлғалардың тізбесі
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.02.2015 № 100 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 16.06.2016 № 353; 15.11.2016 № 704; 03.07.2017 № 415 қаулыларымен.
Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар
1. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қазақавтожол" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қазақавтожол" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің "Қазаэронавигация" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Азаматтық авиация комитетінің "Қазаэронавигация" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.

36. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Павлодарской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Павлодарской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
37. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Северо-Казахстанской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Северо-Казахстанской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
38. Государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Южно-Казахстанской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Туркестанской области Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
39. - 52. Исключены постановлением Правительства РК от 16.06.2016 № 353.
53. Республиканское государственное учреждение "Морская администрация портов Актау и Баутино" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в государственное учреждение "Морская администрация портов Актау и Баутино" Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 сентября 2014 года № 995
Перечень переименовываемых республиканских юридических лиц,
для которых Министерство по инвестициям и развитию Республики
Казахстан и его ведомства определены уполномоченным органом по
руководству соответствующей отраслью (сферой)
государственного управления
Сноска. Приложение 3 в редакции постановления Правительства РК от 27.02.2015 № 100; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 16.06.2016 № 353; от 15.11.2016 № 704; от 03.07.2017 № 415.
Республиканские государственные предприятия
1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахавтодор" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахавтодор" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
2. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казаэронавигация" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казаэронавигация" Комитета гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".

3. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Өнеркәсіп комитетінің "Жезқазғансирекмет" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің "Жезқазғансирекмет" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына.
4. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Өнеркәсіп комитетінің "Қазақстан Республикасының Минералды шикізатты кешенді ұқсату жөніндегі ұлттық орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің "Қазақстан Республикасының Минералды шикізатты кешенді ұқсату жөніндегі ұлттық орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.
5. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Өнеркәсіп комитетінің "Ұлттық технологиялық болжау орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің "Ұлттық технологиялық болжау орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына.
6. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Қазақстан стандарттау және сертификаттау институты (ҚазСтИн)" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалы қ реттеу және метрология комитетінің "Қазақстан стандарттау және сертификаттау институты (ҚазСтИн)" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына.
7. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Қазақстан метрология институты (ҚазМетрИн)" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Қазақстан метрология институты (ҚазМетрИн)" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына.
8. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Қазақстан Республикасы Геология және минералдық ресурстар ақпараттық-талдау орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Қазақстан Республикасы геология және минералдық ресурстар ақпараттық-талдау орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.

3. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жезказганредмет" Комитета промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан"
в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жезказганредмет" Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
4. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья Республики Казахстан" Комитета промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья Республики Казахстан" Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
5. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр технологического прогнозирования" Комитета промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр технологического прогнозирования" Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
6. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт стандартизации и сертификации (КазИнСт)" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт стандартизации и сертификации (КазИнСт)" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
7. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт метрологии (КазИнМетр)" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт метрологии (КазИнМетр)" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
8. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр геологии и минеральных ресурсов Республики Казахстан" Комитета геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр геологии и минеральных ресурсов Республики Казахстан" Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".

9. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2017 № 415 қаулысымен.
10. - 12. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.06.2016 № 353 қаулысымен.
13. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
14. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
Республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындар
1. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі "Семей су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Семей су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
2. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі "Шығыс Қазақстан су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Шығыс Қазақстан су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
3. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі "Павлодар су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Павлодар су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
4. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі "Орал су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Орал су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
5. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі "Атырау су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Атырау су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
6. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі "Іле су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Іле су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
7. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі "Балқаш су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Балқаш су жолдары кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.

9. Исключена постановлением Правительства РК от 03.07.2017 № 415.
10. - 12. Исключены постановлением Правительства РК от 16.06.2016 № 353.
13. Исключена постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704.
14. Исключена постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704.
Республиканские государственные казенные предприятия
1. Республиканское государственное казенное предприятие "Семейское предприятие водных путей" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное казенное предприятие "Семейское предприятие водных путей" Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
2. Республиканское государственное казенное предприятие "Восточно-Казахстанское предприятие водных путей" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное казенное предприятие "Восточно-Казахстанское предприятие водных путей" Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
3. Республиканское государственное казенное предприятие "Павлодарское предприятие водных путей" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное казенное предприятие "Павлодарское предприятие водных путей" Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
4. Республиканское государственное казенное предприятие "Уральское предприятие водных путей" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное казенное предприятие "Уральское предприятие водных путей" Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
5. Республиканское государственное казенное предприятие "Атырауское предприятие водных путей" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное казенное предприятие "Атырауское предприятие водных путей" Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
6. Республиканское государственное казенное предприятие "Илийское предприятие водных путей" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное казенное предприятие "Илийское предприятие водных путей" Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
7. Республиканское государственное казенное предприятие "Балхашское предприятие водных путей" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное казенное предприятие "Балхашское предприятие водных путей" Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".

8. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің "Кеме қатынасының тіркелімі" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Кеме қатынасының тіркелімі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
9. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитеті "Кәсіби әскерилендірілген авариялық-құтқару қызметтерінің орталық штабы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің "Кәсіби әскерилендірілген авариялық-құтқару қызметтерінің орталық штабы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына.
Республикалық мемлекеттік мекемелер
1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Қазгеоақпарат" республикалық геологиялық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің "Қазгеоақпарат" республикалық геологиялық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
3. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Ақмолажолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Ақмолажолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
4. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Ақтөбежолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Ақтөбежолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
5. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Алматыжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Алматыжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
6. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Атыраужолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Атыраужолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.

8. Республиканское государственное казенное предприятие "Регистр судоходства" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное казенное предприятие "Регистр судоходства Казахстана" Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
9. Республиканское государственное казенное предприятие "Центральный штаб профессиональных военизированных аварийно-спасательных служб" Комитета по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в Республиканское государственное казенное предприятие "Центральный штаб профессиональных военизированных аварийно-спасательных служб" Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
Республиканские государственные учреждения
1. Исключена постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704.
2. Республиканское государственное учреждение "Республиканский центр геологической информации "Казгеоинформ" Комитета геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Республиканский центр геологической информации "Казгеоинформ" Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
3. Республиканское государственное учреждение "Акмолажоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Акмолажоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
4. Республиканское государственное учреждение "Актобежоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Актобежоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
5. Республиканское государственное учреждение "Алматыжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Алматыжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
6. Республиканское государственное учреждение "Атыраужоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Атыраужоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".

7. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Батысжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Батысжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
8. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Жамбылжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Жамбылжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
9. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Шығысжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Шығысжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
10. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қарағандыжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қарағандыжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
11. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қызылордажолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қызылордажолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
12. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қостанайжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қостанайжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
13. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Маңғыстаужолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Маңғыстаужолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
14. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Павлодаржолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Павлодаржолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.

7. Республиканское государственное учреждение "Батысжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Батысжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
8. Республиканское государственное учреждение "Жамбылжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Жамбылжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
9. Республиканское государственное учреждение "Шыгысжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Шыгысжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
10. Республиканское государственное учреждение "Карагандыжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Карагандыжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
11. Республиканское государственное учреждение "Кызылордажоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Кызылордажоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
12. Республиканское государственное учреждение "Костанайжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Костанайжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
13. Республиканское государственное учреждение "Мангистаужоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Мангистаужоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
14. Республиканское государственное учреждение "Павлодаржоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Павлодаржоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".

15. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Солтүстікжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Солтүстікжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
16. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Оңтүстікжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Оңтүстікжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 995 қаулысына
4-қосымша
Мемлекеттік акциялар пакетін (қатысу үлесін) иелену және пайдалану құқығы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі мен оның ведомстволарына берілетін заңды тұлғалардың тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.02.2015 № 100; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.04.2015 № 286; 07.04.2016 № 184; 16.06.2016 № 353; 15.11.2016 № 704; 19.05.2017 № 276; 24.05.2017 № 286; 25.05.2017 № 291; 23.06.2017 № 393; 03.05.2018 № 235; 25.06.2018 № 376; 20.09.2018 № 578; 29.11.2018 № 798; 05.12.2018 № 805 қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігіне
Акционерлік қоғамдар
1. "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы.
2. "Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" акционерлік қоғамы.
3. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.12.2015 № 1093 қаулысымен.
4. "Қазгеология" ұлттық геологиялық барлау компаниясы" акционерлік қоғамы.
5. "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Инвестициялар комитетіне
Акционерлік қоғамдар
1. "KAZNEX INVEST" экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық агенттік" акционерлік қоғамы.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
Техникалық реттеу және метрология комитетіне
Ескерту. Кіші бөлім алып тасталды – ҚР Үкіметінің 19.05.2017 № 276 қаулысымен.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер
1. "Ұлттық аккредиттеу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
2. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.05.2017 № 291 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
Геология және жер қойнауын пайдалану комитетіне Жауапкершілігі шектеулі серіктестік

15. Республиканское государственное учреждение "Солтүстiкжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Солтүстiкжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
16. Республиканское государственное учреждение "Оңтүстiкжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" в Республиканское государственное учреждение "Оңтүстiкжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 сентября 2014 года № 995
Перечень юридических лиц, права владения и пользования
государственными пакетами акций (долями участия) которых
передаются Министерству по инвестициям и развитию Республики
Казахстан и его ведомствам
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правительства РК от 27.02.2015 № 100; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 24.04.2015 № 286; от 28.12.2015 № 1093; от 07.04.2016 № 184; от 16.06.2016 № 353; от 15.11.2016 № 704; от 19.05.2017 № 276; от 24.05.2017 № 286; от 25.05.2017 № 291; от 23.06.2017 № 393; от 03.05.2018 № 235; от 25.06.2018 № 376; от 20.09.2018 № 578; от 29.11.2018 № 798; от 05.12.2018 № 805.
Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Акционерные общества
1. Акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек".
2. Акционерное общество "Казахстанский институт развития индустрии".
3. Исключен постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1093.
4. Акционерное общество "Национальная геологоразведочная компания "Казгеология".
5. Акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол".
Комитету по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Акционерные общества
1. Акционерное общество "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST".
Комитету технического регулирования и метрологии
Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Сноска. Подраздел Акционерное общества исключен постановлением Правительства РК от 19.05.2017 № 276.
Товарищества с ограниченной ответственностью
1. Товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный центр аккредитации".
2. Исключен постановлением Правительства РК от 25.05.2017 № 291.
Комитету геологии и недропользования Министерства по
инвестициям и развитию Республики Казахстан
Сноска. Подраздел Акционерное общества исключен постановлением Правительства РК от 19.05.2017 № 276.
Товарищество с ограниченной ответственностью

Ескерту. Бөлім - кіші бөліммен толықтырылды – ҚР Үкіметінің 25.06.2018 № 376 қаулысымен.
1."Қазгеоақпарат" республикалық геологиялық ақпарат орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетіне
Акционерлік қоғамдар
1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.05.2017 № 286 қаулысымен.
2. "Электр энергетикасын дамыту және энергия үнемдеу институты (Қазақэнергиясараптама)" акционерлік қоғамы.
3. "NADLoC" жергiлiктi қамтуды дамыту жөнiндегi ұлттық агенттiк" акционерлік қоғамы.
4. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 19.05.2017 № 276 қаулысымен.
5. "Инфекцияға қарсы препараттардың ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
Автомобиль жолдары комитетіне
Акционерлік қоғамдар
1. "Қазақстан жол ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер
1. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
2. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
3. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
4. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
5. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
6. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
7. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
8. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
9. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
10. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
11. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
12. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
13. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
14. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 05.12.2018 № 805 қаулысымен.
15. "Қазақавтожол" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетіне
Ескерту. Бөлім алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.06.2016 № 353 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Азаматтық авиация комитетіне
Акционерлік қоғамдар
1. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 19.05.2017 № 276 қаулысымен.
2. "Қазақстан көлік лизингтік компаниясы" акционерлік қоғамы.
3. "Азаматтық авиация академиясы" акционерлік қоғамы.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Аэроғарыш комитетіне
Ескерту. Бөлім алып тасталды - ҚР Үкіметінің 15.11.2016 № 704 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 995 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінiң күшi жойылған кейбір шешiмдерiнiң тiзбесi
1. 3, 4 және 5-тармақтарды қоспағанда, "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлігінiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы № 1232 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 46, 582-құжат).
2. 2, 3 және 4-тармақтарды қоспағанда, "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 47, 586-құжат).

Сноска. Раздел дополнен подразделом в соответствии с постановлением Правительства РК от 25.06.2018 № 376.
1. Товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканский центр геологической информации "Казгеоинформ".
Комитету индустриального развития и промышленной безопасности
Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Акционерные общества
1. Исключен постановлением Правительства РК от 24.05.2017 № 286.
2. Акционерное общество "Институт развития электроэнергетики и энергосбережения (Казахэнергоэкспертиза)".
3. Акционерное общество "Национальное агентство по развитию местного содержания "NADLoC".
4. Исключен постановлением Правительства РК от 19.05.2017 № 276.
5. Акционерное общество "Научный центр противоинфекционных препаратов".
Комитету автомобильных дорог Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
Акционерное общества
1. Акционерное общество "Казахстанский дорожный научно-исследовательский институт".
Товарищества с ограниченной ответственностью
1. - 14. Исключены постановлением Правительства РК от 05.12.2018 № 805.
15. Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахавтодор".
Комитету связи, информатизации и информации Министерства по
инвестициям и развитию Республики Казахстан
Сноска. Раздел исключен постановлением Правительства РК от 16.06.2016 № 353.
Комитету гражданской авиации Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
Акционерные общества
1. Исключен постановлением Правительства РК от 19.05.2017 № 276.
2. Акционерное общество "Авиационная администрация Казахстана".
3. Акционерное общество "Академия гражданской авиации".
Аэрокосмическому комитету Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
Сноска. Раздел исключен постановлением Правительства РК от 15.11.2016 № 704.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 сентября 2014 года № 995
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года № 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 46, ст. 582), за исключением пунктов 3, 4 и 5.
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 47, ст. 586), за исключением пунктов 2, 3 и 4.

3. "Инфекцияға қарсы препараттар ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 шілдедегі № 741 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 30, 384-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.
4. "Инжиниринг және технологиялардың трансфертi орталығы" акционерлік қоғамының кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 шілдедегі № 742 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 30, 385-құжат) 3-тармағының 4) тармақшасы.
5. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 2 қыркүйектегі № 926 және 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулыларына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 1 тамыздағы № 801 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 32, 430-құжат) 1-тармағының 2) тармақшасы.
6. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбір шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 тамыздағы № 871 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 33, 454-құжат) 1-тармағының 3) тармақшасы.
7. "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" акционерлiк қоғамын құру және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң резервiнен қаражат бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 тамыздағы № 878 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 33, 456-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.
8. "Автожол саласындағы сапаны арттырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 29 желтоқсандағы № 1305 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 50, 643-құжат) 4-тармағының 1) тармақшасы.
9. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 ақпандағы № 134 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 7, 58-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 21-тармағы.
10. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің "Кеме қатынасының тіркелімі" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 1 наурыздағы № 142 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 8, 67-құжат) 5-тармағының 1) тармақшасы.

3. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2005 года № 741 "О некоторых вопросах республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научный центр противоинфекционных препаратов" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 30, ст. 384).
4. Подпункт 4) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2005 года № 742 "Некоторые вопросы акционерного общества "Центр инжиниринга и трансферта технологий" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 30, ст. 385).
5. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2005 года № 801 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2004 года № 926 и от 26 ноября 2004 года № 1237" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 32, ст. 430).
6. Подпункт 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2005 года № 871 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 33, ст. 454).
7. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2005 года № 878 "О создании акционерного общества "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос" и выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 33, ст. 456).
8. Подпункт 1) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2005 года № 1305 "О некоторых вопросах повышения качества в автодорожной отрасли" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 50, ст. 643).
9. Пункт 21 изменений и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2006 года № 134 "О внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 7, ст. 58).
10. Подпункт 1) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2006 года № 142 "О создании Государственного учреждения "Регистр судоходства" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 8, ст. 67).

11. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 және 2005 жылғы 24 қаңтардағы № 47 қаулыларына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 маусымдағы № 509 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 8, 67-құжат).
12. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 маусымдағы № 589 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 23, 237-құжат).
13. "Сауда саясатын дамыту орталығы" акционерлiк қоғамын құрудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы № 616 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 23, 244-құжат) 5-тармағының 3) тармақшасы.
14. "Қазақстан Республикасы министрлiктерінің және Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 2 тамыздағы № 730 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 28, 307-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы.
15. "Павлодар әуежайы" акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін коммуналдық меншіктен республикалық меншікке қабылдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 18 тамыздағы № 782 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 30, 332-құжат) 3-тармағының 3) тармақшасы.
16. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 805 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 32, 346-құжат).
17. "Қарағанды облысында "Сарыарқа" әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорациясы" акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 қыркүйектегі № 868 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 34, 372-құжат) 6-тармағының 3) тармақшасы.
18. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 12 қазандағы № 982 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 37, 414-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 6-тармағы.
19. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Мемлекеттік авиациялық орталық" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру және маңызды стратегиялық мәні бар мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 17 қарашадағы № 1085 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 42, 461-құжат) 7-тармағының 2) тармақшасы.

11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2006 года № 509 "О внесении дополнений и изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 и от 24 января 2005 года № 47" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 21, ст. 208).
12. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2006 года № 589 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 23, ст. 237).
13. Подпункт 3) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года № 616 "О некоторых вопросах создания акционерного общества "Центр развития торговой политики" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 23, ст. 244).
14. Пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2006 года № 730 "О некоторых вопросах министерств Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 28, ст. 307).
15. Подпункт 3 пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2006 года № 782 "О принятии государственного пакета акций акционерного общества "Аэропорт Павлодар" из коммунальной собственности в республиканскую собственность" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 30, ст. 332).
16. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 805 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 32, ст. 346).
17. Подпункт 3) пункта 6 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2006 года № 868 "О создании акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарқа" в Карагандинской области" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 34, ст. 372).
18. Пункт 6 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2006 года № 982 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 37, ст. 414).
19. Подпункт 2) пункта 7 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2006 года № 1085 "О создании Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Государственный авиационный центр" Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и о государственных закупках, имеющих важное стратегическое значение" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 42, ст. 461).

20. "Мемлекеттік меншіктің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 желтоқсандағы № 1299 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 50, 538-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Yкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
21. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2007 жылғы 13 қаңтардағы № 274 Жарлығын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 15 қаңтардағы № 22 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 1, 10-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулардың 4-тармағы.
22. "Сарыарқа" әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорациясы"ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 наурыздағы № 212 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 9, 104-құжат) 5-тармағының 3) тармақшасы.
23. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 9 сәуірдегі № 280 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 11, 129-құжат).
24. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі № 320 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 мамырдағы № 376 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 14, 168-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулардың 4-тармағы.
25. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 мамырдағы № 436 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 17, 190-құжат).
26. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 мамырдағы № 438 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 17, 191-құжат).
27. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылы 17 қыркүйектегі № 407 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 18 қыркүйектегі № 818 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулардың 4-тармағы.
28. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 мамырдағы № 438 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қарашадағы № 1047 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 42, 494-құжат).

20. Пункт 3 дополнения и изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2006 года № 1299 "О некоторых вопросах государственной собственности" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 50, ст. 538).
21. Пункт 4 дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 января 2007 года № 22 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 января 2007 года № 274" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 1, ст. 10).
22. Подпункт 3) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2007 года № 212 "О некоторых вопросах акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарқа" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 9, ст. 104).
23. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2007 года № 280 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 11, ст. 129).
24. Пункт 4 дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2007 года № 376 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года № 320" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 14, ст. 168).
25. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2007 года № 436 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 190).
26. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2007 года № 438 "Вопросы Национального космического агентства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 191), за исключением пунктов 1 и 3.
27. Пункт 4 дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2007 года № 818 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2007 года № 407".
28. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2007 года № 1047 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2007 года № 438" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 42, ст. 494).

29. "Қорқыт Ата әуежайы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 қарашадағы № 1121 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 44, 516-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
30. 1 және 3-тармақтарды қоспағанда, "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 желтоқсандағы № 1180 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 46, 546-құжат).
31. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 46, 551-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 1-тармағы.
32. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің "Астрофизикалық зерттеулер орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын және оның еншілес мемлекеттік кәсіпорындарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 22 қаңтардағы № 38 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 1, 18-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.
33. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Өнеркәсіп комитеті "Кентаукеніштарату" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 қаңтардағы № 72 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 2, 34-құжат) 5-тармағының 2) тармақшасы.
34. "Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 ақпандағы № 141 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 7, 79-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 1-тармағы.
35. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 5 наурыздағы № 222 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 12-13, 121-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.
36. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық істері комитетінің "Суарнажоба" Қазақ мемлекеттік ғылыми-зерттеу және жобалау-іздестіру институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 3 сәуірдегі № 317 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 19, 169-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 1-тармағы.

29. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2007 года № 1121 "О некоторых вопросах акционерного общества "Аэропорт Коркыт Ата" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 44, ст. 516).
30. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2007 года № 1180 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 46, ст. 546), за исключением пунктов 1 и 3.
31. Пункт 1 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года № 1193 "О некоторых вопросах Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 46, ст. 551).
32. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 января 2008 года № 38 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Центр астрофизических исследований" Национального космического агентства Республики Казахстан и его дочерних государственных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 1, ст. 18).
33. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 января 2008 года № 72 "О некоторых вопросах Республиканского государственного предприятия "Кентауликвидрудник" Комитета промышленности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 2, ст. 34).
34. Пункт 1 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2008 года № 141 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 7, ст. 79).
35. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2008 года № 222 "О некоторых вопросах Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 12-13, ст. 121).
36. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2008 года № 317 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский государственный научно-исследовательский и проектно-изыскательский институт Водоканалпроект" Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 19, ст. 169).

37. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Координатор" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 16 сәуірдегі № 352 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 21, 193-құжат) 5-тармағының 2) тармақшасы.
38. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің жекелеген ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 21 сәуірдегі № 371 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 21, 199-құжат) 3-тармағының
3) тармақшасы.
39. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 сәуірдегі № 395 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 208-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 8-тармағы.
40. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 мамырдағы № 429 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 24, 229-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.
41. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Өнеркәсіп комитетінің "Машина жасауды болжау жөніндегі ғылыми-зерттеу орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын тарату туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 тамыздағы № 735 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 35, 365-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.
42. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 13 қазандағы № 669 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 17 қазандағы № 962 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 41, 458-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
43. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 5 желтоқсандағы № 1139 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 45, 518-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
44. "Қазақстандық келісімшарт агенттігі" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 ақпандағы № 201 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, № 12, 85-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.

37. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2008 года № 352 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Координатор" Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 21, ст. 193).
38. Подпункт 3) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2008 года № 371 "О реорганизации отдельных организаций Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 21, ст. 199).
39. Пункт 8 дополнений и изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2008 года № 395 "О внесении дополнений и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 208).
40. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2008 года № 429 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 24, ст. 229).
41. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 августа 2008 года № 735 "О ликвидации республиканского государственного казенного предприятия "Научно-исследовательский центр по прогнозированию машиностроения" Комитета промышленности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 35, ст. 365).
42. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2008 года № 962 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 октября 2008 года № 669" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 41, ст. 458).
43. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2008 года № 1139 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 45, ст. 518).
44. Пункт 3 дополнений и изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2009 года № 201 "Некоторые вопросы акционерного общества "Казахстанское контрактное агентство" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 12, ст. 85).

45. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 18 наурыздағы № 354 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 16, 130-құжат).
46. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мәселелері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 маусымдағы № 913 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 30, 271-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 4-тармағы.
47. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтыру мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 28 тамыздағы № 1270 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 36, 352-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
48. "Қазақстандық келісім-шарт агенттігі" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 2 қазандағы № 1521 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 41, 400-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.
49. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қазандағы № 1646 қаулысы.
50. "Мемлекеттік меншік мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2123 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 59, 521-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.
51. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 2138 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 60, 532-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 1-тармағы.
52. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің Байқоңыр баланс мемлекеттік мекемесін Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің қарамағынан Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қарамағына беру және қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 139 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 18, 147-құжат) 4-тармағының 1) тармақшасы.
53. "Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 наурыздағы № 266 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 25-26, 202-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.

45. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2009 года № 354 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 16, ст. 130).
46. Пункт 4 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2009 года № 913 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 30, ст. 271).
47. Пункт 3 дополнения и изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2009 года № 1270 "О внесении дополнения и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 36, ст. 352).
48. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2009 года № 1521"О некоторых вопросах акционерного общества "Казахстанское контрактное агентство" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 41, ст. 400).
49. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2009 года № 1646 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237".
50. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2123 "О вопросах государственной собственности" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 59, ст. 521).
51. Пункт 1 изменений и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2009 года № 2138 "О внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 60, ст. 532).
52. Подпункт 1) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 139 "О передаче и переименовании государственного учреждения "Байконырбаланс" Национального космического агентства Республики Казахстан из ведения Национального космического агентства Республики Казахстан в ведение Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 18, ст. 147).
53. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2010 года № 266 "О вопросах социально-предпринимательских корпораций" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 25-26, ст. 202).

54. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы № 1232 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 мамырдағы № 414 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 32, 261-құжат).
55. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 мамырдағы № 416 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 33, 263-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.
56. "Қазақстандық индустрияны дамыту институты" акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 маусымдағы № 508 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 36, 294-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулардың 3-тармағы.
57. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 маусымдағы № 600 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 39, 338-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 4-тармағы.
58. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің оқ-дәрілерін кәдеге жарату мәселелерін мемлекеттік бақылау жүйесін жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 882 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 50, 463-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы.
59. "Қазақстан Республикасында құқық қорғау қызметі мен сот жүйесінің тиімділігін арттыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қыркүйектегі № 1009 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 53, 510-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 7-тармағы.
60. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 мамырдағы
№ 438 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 қарашадағы № 1207 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 1, 6-құжат).
61. "KAZNEX INVEST" экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қарашадағы № 1240 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 2, 24-құжат) 2-тармағының 2-тармақшасы.

54. Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2010 года № 414 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года № 1232" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 32, ст. 261).
55. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2010 года № 416 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 33, ст. 263).
56. Пункт 3 дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2010 года № 508 "О создании акционерного общества "Казахстанский институт развития индустрии" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 36, ст. 294).
57. Пункт 4 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2010 года № 600 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 39, ст. 338).
58. Пункт 2 дополнений и изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2010 года № 882 "О совершенствовании системы государственного контроля вопросов утилизации боеприпасов Вооруженных Сил Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 50, ст. 463).
59. Пункт 7 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2010 года № 1009 "О некоторых мерах по повышению эффективности правоохранительной деятельности и судебной системы в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 53, ст. 510).
60. Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2010 года № 1207 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2007 года № 438" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 1, ст. 6).
61. Подпункт 2) пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2010 года № 1240 "О некоторых вопросах акционерного общества "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 2, ст. 24).

62. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1267 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 3-4, 41-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 5-тармағы.
63. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитетінің "Қазаэрожоба" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы еншілес мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылы 28 ақпандағы № 195 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 22, 274-құжат) 5-тармағының 2) тармақшасы.
64. "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 наурыздағы № 207 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
65. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 228 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 24, 294-құжат).
66. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 наурыздағы № 246 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 26, 307-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
67. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 сәуірдегі № 349 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 29, 359-құжат) 2-тармағы.
68. "Қазақстандық индустрияны дамыту институты" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 24 мамырдағы № 566 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 39, 492-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы.
69. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің "Уранкеніштарату" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын тарату туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 мамырдағы № 602 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 40, 511-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.

62. Пункт 5 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1267 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 3-4, ст. 41).
63. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2011 года № 195 "О реорганизации дочернего государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр по обеспечению безопасности полетов" Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казаэропроект" Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 22, ст. 274).
64. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2011 года № 207 "О некоторых вопросах акционерного общества "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос".
65. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 228 "О внесении дополнения и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 24, ст. 294).
66. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2011 года № 246 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 26, ст. 307).
67. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2011 года № 349 "О вопросах Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 29, ст. 359).
68. Пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2011 года № 566 "О некоторых вопросах акционерного общества "Казахстанский институт развития индустрии" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 39, ст. 492)
69. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2011 года № 602 "О ликвидации Республиканского государственного предприятия "Уранликвидрудник" Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 40, ст. 511).

70. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 маусымдағы № 641 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 41, 529-құжат).
71. "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 808 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 47, 637-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы.
72. "Ұлттық инновациялық қор" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 шілдедегі № 836 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 49, 655-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3 және 4-тармақтары.
73. "Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидасын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 тамыздағы № 924 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 51, 709-құжат) 3-тармағы.
74. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Координатор" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 12 қыркүйектегі № 1041 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 53, 757-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.
75. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 қыркүйектегі № 1076 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 54, 770-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы.
76. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі "Инфракос" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Инфракос-Экос" еншілес мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 қыркүйектегі № 1112 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 786-құжат) 5-тармағының 3) тармақшасы.

70. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2011 года № 641 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 41, ст. 529).
71. Пункт 2 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 808 "О некоторых вопросах акционерного общества "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 47, ст. 637).
72. Пункты 3 и 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2011 года № 836 "О некоторых вопросах акционерного общества "Национальный инновационный фонд" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 49, ст. 655)
73. Пункт 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2011 года № 924 "Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы и о внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 51, ст. 709).
74. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2011 года № 1041 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Координатор" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 53, ст. 757).
75. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2011 года № 1076 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 54, ст. 770).
76. Подпункт 3) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2011 года № 1112 "О реорганизации дочернего государственного предприятия "Инфракос-Экос" Республиканского государственного предприятия "Инфракос" Национального космического агентства Республики Казахстан и о внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 786).

77. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 1549 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 8, 162-құжат).
78. "Ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруге уәкілетті органды (ұйымды) айқындау және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 1633 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 11, 219-құжат) 2-тармағының 1) тармақшасы.
79. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 1640 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 11, 223-құжат).
80. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 наурыздағы № 312 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 36, 481-құжат) 2-тармағы.
81. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 наурыздағы № 314 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 36, 482-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 6-тармағы.
82. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитетінің "Қазаэрожоба" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 379 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 38, 519-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.
83. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 наурыздағы № 407 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 41, 545-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы.
84. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 сәуірдегі № 441 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 42, 563-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 1-тармағы.

77. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2011 года № 1549 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 8, ст. 162).
78. Подпункт 1) пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2011 года № 1633 "Об определении органа (организации), уполномоченного на выдачу сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения, и о внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 11, ст. 219).
79. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2011 года № 1640 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 11, ст. 223).
80. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2012 года № 312 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 36, ст. 481).
81. Пункт 6 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2012 года № 314 "О некоторых вопросах Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 36, ст. 482).
82. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 379 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казаэропроект" Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 38, ст. 519).
83. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2012 года № 407 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 41, ст. 545).
84. Пункт 1 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2012 года № 441 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 42, ст. 563).

85. "Жер учаскелері меншікке өтеусіз негізде ұсынылатын отандық өнеркәсіп кәсіпорындарының тізбесіне енгізу үшін отандық өнеркәсіп кәсіпорындарын іріктеу өлшемдерін бекіту туралы және "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 сәуірдегі № 459 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 43, 578-құжат) 2-тармағы.
86. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитетінің "Мемлекеттік авиациялық орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2012 жылғы 27 сәуірдегі № 538 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 46, 620-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.
87. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің "Ақпараттық-тұсаукесер орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 мамырдағы № 626 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 50, 680-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.
88. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің мәселелері" туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 мамырдағы № 438 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 мамырдағы № 606 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 49, 670-құжат).
89. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Өнеркәсіп комитетінің "Инфекцияға қарсы препараттар орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 мамырдағы № 706 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 54, 726-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.
90. "Машина жасау" салааралық ғылыми-технологиялық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігін тарату туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1313 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 74, 1088-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы.

85. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2012 года № 459 "Об утверждении критериев отбора отечественных промышленных предприятий для включения в перечень отечественных промышленных предприятий, которым земельные участки предоставляются в собственность на безвозмездной основе, и о внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 43, ст. 578).
86. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2012 года № 538 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Государственный авиационный центр" Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 46, ст. 620).
87. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2012 года № 626 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Информационно-презентационный центр" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 50, ст. 680).
88. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2012 года № 606 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2007 года № 438 "Вопросы Национального космического агентства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 49, ст. 670).
89. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 706 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научный центр противоинфекционных препаратов" Комитета промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 54, ст. 726).
90. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 1313 "О ликвидации товарищества с ограниченной ответственностью "Межотраслевой научно-технологический центр "Машиностроение" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 74, ст. 1088).

91. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1390 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 77-78, 1134-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы
92. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы № 1232 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 қарашадағы № 1466 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 79, 1177-құжат).
93. "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 1531 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, № 2, 25-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулардың 3-тармағы.
94. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің "Ақтау халықаралық теңіз сауда порты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 1539 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 2, 29-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
95. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 1550 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 2, 36-құжат).
96. "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамын және "Қазсат" басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 1557 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 3, 43-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы.
97. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің "Кеме қатынасының тіркелімі" республикалық мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 1669 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 5, 103-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы.

91. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1390 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 77-78, ст. 1134).
92. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2012 года № 1466 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года № 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 79, ст. 1177).
93. Пункт 3 дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2012 года № 1531 "О создании акционерного общества "Управляющая компания специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 2, ст. 25).
94. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2012 года № 1539 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Актауский международный морской торговый порт" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 2, ст. 29).
95. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2012 года № 1550 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 2, ст. 36).
96. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2012 года № 1557 "О реорганизации акционерного общества "Республиканский центр космической связи" и акционерного общества "Управляющая компания "Казсат" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 3, ст. 43).
97. Пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 1669 "О некоторых вопросах республиканского государственного учреждения "Регистр судоходства" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 5, ст. 103).

98. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 мамырдағы № 438 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1814 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 10, 194-құжат).
99. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1819 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 10, 199-құжат) 2-тармағы.
100. "Мемлекеттік техникалық қызметтің кейбір мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 28 қаңтардағы № 49 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 12, 226-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 2-тармағы.
101. "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Автомобиль жолдары комитетiнiң "Қазақавтожол" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының "Қазақавтожол-Көкшетау" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 1 ақпандағы № 79 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 14, 248-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулардың 3-тармағы.
102. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 ақпандағы № 186 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 17, 307-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
103. "ҚазАвтоКөлік" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 11 сәуірдегі № 339 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 24, 391-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 4-тармағы.
104. "Министрліктердің, өзге де орталық және жергілікті атқарушы органдардың штат саны лимиттерінің кейбір мәселелері және кейбір мемлекеттік мекемелерді тарату туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 сәуірдегі № 411 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 28, 437-құжат) 4-тармағының 1) тармақшасы.
105. "Даму институттарын, қаржы ұйымдарын басқару жүйесін оңтайландыру және ұлттық экономиканы дамыту жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2013 жылғы 22 мамырдағы № 571 Жарлығын іске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 мамырдағы № 516 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 35, 514-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.

98. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1814 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2007 года № 438 "Вопросы Национального космического агентства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 10, ст. 194).
99. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1819 "О некоторых вопросах Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 10, ст. 199).
100. Пункт 2 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 января 2013 года № 49 "О некоторых вопросах государственной технической службы" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 12, ст. 226).
101. Пункт 3 дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 февраля 2013 года № 79 "О реорганизации дочернего государственного предприятия "Казахавтодор-Кокшетау" Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахавтодор" Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 14, ст. 248).
102. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2013 года № 186 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 17, ст. 307).
103. Пункт 4 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2013 года № 339 "О некоторых вопросах акционерного общества "КазАвтоТранс" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 24, ст. 391).
104. Подпункт 1) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2013 года № 411 "О некоторых вопросах лимитов штатной численности министерств, иных центральных и местных исполнительных органов и упразднении некоторых государственных учреждений" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 28, ст. 437).
105. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2013 года № 516 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 22 мая 2013 года № 571 "О некоторых мерах по оптимизации системы управления институтами развития, финансовыми организациями и развития национальной экономики" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 35, ст. 514).

106. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 1 шілдедегі № 661 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 40, 578-құжат).
107. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитетінің кейбір республикалық мемлекеттік кәсіпорындарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 23 шілдедегі № 736 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 42, 624-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
108. "ҚазАвтоЖол" акционерлік қоғамын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 тамыздағы № 822 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 48, 674-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
109. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 828 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 49, 679-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 2-тармағы.
110. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 16 қыркүйектегі № 975 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 54, 763-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы.
111. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының дирекциясы" мемлекеттік мекемесін тарату туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 10 қазандағы № 1083 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 59, 811-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 1-тармағы.
112. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы № 1232 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1112 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 60, 825-құжат).
113. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мәселелері" туралы 2004 жылғы 24 қарашадағы № 1232 және "Ақпараттандыру саласындағы оператор туралы" 2010 жылғы 1 шілдедегі № 679 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы
№ 1114 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 60, 826-құжат) 1-тармағының 1) тармақшасы.

106. Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2013 года № 661 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 40, ст. 578).
107. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2013 года № 736 "О реорганизации некоторых республиканских государственных предприятий Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 42, ст. 624).
108. Пункт 3 изменений и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2013 года № 822 "О переименовании акционерного общества "ҚазАвтоЖол" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 48, ст. 674).
109. Пункт 2 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 828 "О некоторых вопросах Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 49, ст. 679).
110. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 2013 года № 975 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 54, ст. 763).
111. Пункт 1 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 октября 2013 года № 1083 "О ликвидации Государственного учреждения "Дирекция специальной экономической зоны "Парк информационных технологий" Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 59, ст. 811).
112. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1112 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года № 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 60, ст. 825).
113. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1114 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года № 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" и от 1 июля 2010 года № 679 "Об операторе в сфере информатизации" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 60, ст. 826).

114. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 қарашадағы № 1190 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 63, 866-құжат).
115. "Қазақэнергиясараптама" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 қарашадағы № 1294 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 68, 915-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
116. "Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1538 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 79, 1049-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы.
117. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 197 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 15, 135-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы.
118. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 345 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 27, 220-құжат).
119. "Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 сәуірдегі № 369 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 29, 241-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.
120. "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Ақтау және Баутино порттарының теңіз әкімшілігін құру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 маусымдағы № 743 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 44, 430-құжат) 4-тармағы.

114. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2013 года № 1190 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 63, ст. 866).
115. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2013 года № 1294 "О некоторых вопросах акционерного общества "Казахэнергоэкспертиза" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 68, ст. 915).
116. Пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1538 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 79, ст. 1049).
117. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 197 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 15, ст. 135).
118. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года № 345 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 27, ст. 220).
119. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2014 года № 369 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по связи и информации" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 29, ст. 241).
120. Пункт 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2014 года № 743 "О вопросах создания Морской администрации портов Актау и Баутино Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 44, ст. 430).